PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik Emi Sławka i Nisi - komentarze



Strony : [1] 2

emilus18
31-05-2009, 20:00
A tu możecie pytać o wszystko :wink:

kala67
29-06-2009, 20:20
Witam:)
wybralas naprawde ladne dachówki, ciekawe jaka cena będzie??

malgos2
02-09-2009, 00:43
Przeczytalam, co piszesz w dzienniku o tej "firmie" i moje zdanie jest takie: uciekaj! :-? Brak kosztorysu, umowa o dzielo... Wesze klopoty. Lepiej rozeznaj sprawe ekip wsrod forumowiczow i wez kogos sprawdzonego. :wink:

kala67
09-09-2009, 10:02
Witaj emilus.
co tam u Was nowego??
jak sprawa w banku?? udało sie cos załatwić??
trzymam kciuki!!

emilus18
11-09-2009, 18:51
Nie pytaj nawet Kala...
Polbank chce 180 tys w gotówce :o bo nie akceptują jeszcze nie sprzedanego mieszkania - odpuściliśmy sobie, Deutsche bank - 3 razy wysyłałam im już mapke z planem zagospodarowania działki - w 2-tygodniowych odstępach :evil: a wniosek jeszcze nie trafił nawet do analityka... i nie wiadomo co będzie. jak tym razem znów im nie będzie coś pasować, to mam ich w d.... bo nie będę wyciągać ze starostwa kolejnych mapek po 80 zł :x, został jeszcze DnB Nord - ale tam się straaaasznie długo czeka - ale teraz to już nam się aż tak nie spieszy...

Generalnie co by się nie stresować i nie zwariować obmyśliłam inny plan - w pociągu :lol: wystawię mieszkanie do sprzedaży po nowym roku. jak się uda sprzedać, to wiosną zaczniemy. jak nie - to na jesieni zrobimy sobie stan "0" z własnej kasy i znów spróbujemy sprzedać mieszkanie kolejnej zimy. Co prawda nie wystarczy kasy na wszystko, ale trochę pożyczę od siostry i obejdzie się bez tych cholernych kredytów :lol: no, może ten na działkę zostanie :oops:

niestety będziemy musieli "na chwile" - pół roku/rok wynająć jakieś mieszkanie... ale i tak taniej będzie
chyba dobrego mam pomysła?

kala67
12-09-2009, 09:01
Witaj.
pomysł nie jest zły :wink:
jak to sie mowi...każdy pomysł sie liczy :lol: :lol:
a próbowałaś z kredytem w Pekao SA??
Ostatnio mój brat tam bral kredyt i dostał bez probemu. Może zapytaj tam?? :o

emilus18
12-09-2009, 10:13
PeKaO SA sobie odpuszczam bo maja za wysokie marże - od 3% w PLN + WIBOR daje ponad 7% czyli rata powyżej 3300... jak podniosą st proc - nie będzie mnie stać na przedszkole dla dziecka nie mówiąc juz o wakacjach... a tak poczekam sobie trochę - może nadejdą lepsze czasy i wygram milion w totka :lol:

emilus18
19-09-2009, 21:06
Pojawiła się malutka nadzieja... Może cos więcej się dowiem w poniedziałek. Jak nie to dopiero na początku października :cry: Czy jak uda mi się dostać w końcu ten cholerny kredyt to jest sens zaczynać budowę pod koniec października :-?

kala67
20-09-2009, 10:28
będe trzymac kciuki!!!!!!!
właśnie leci rekalam banku MILENIUM...mój dom :lol: :lol:
pytałas tam??

kala67
22-09-2009, 06:24
Witaj!!
masz jakies nowe wieści z banku??

emilus18
22-09-2009, 19:12
Z bankami d.... :evil: tym razem chcieli ok 60k gotówką przed złożeniem wniosku... A niby po co ja do banku idę??

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Uparta jestem więc wymyśliłam inną wersję. W ciągu tygodnia będę miała skombinowaną kasę na "stan zero". Dodatkowo mam parę tysięcy na odrodzenie z siatki z trzech stron. W ok 4-5 tyg jak pogoda dopisze wszystko powinno być skończone. We wniosku do banku wszystko ładnie ubarwię i będą widzieć ten cholerny wkład własny! Już się postaram, żeby nawet był większy niż chcieli... :o Kolejny szturm na banki planuje na koniec roku...

kala67
22-09-2009, 19:34
emilus.........tylko kobieto za bardzo nie ubarwiaj :wink: bo pomyslą, że dom gotowy stoi :lol: :lol: :lol:
trzymam kciuki!!!1 :wink:

emilus18
22-09-2009, 21:08
thx
będę pamiętać :oops:

kala67
10-10-2009, 19:42
witaj!!!
widze, że idziecie pełną para do przodu!!! :lol:
super!!!
no i woda już jest, a to sie bardzo przydaj na budowie :lol: :lol:

emilus18
10-10-2009, 21:06
my też się cieszymy :lol: nareszcie coś się dzieje.
Nie miałam pojęcia że budowa to oprócz ciągłego stresu że z czymś nie zdążymy na czas, tyle przyjemności. Po pracy każę się wozić na budowę - bo przecież pan mąż zainkasował auto - i patrzę co panowie tego dnia zrobili. Szkoda że zima idzie i dopiero wiosną dalej ruszymy :(

kala67
11-10-2009, 08:26
oj znam to, znam :P ja na początku to kilka razy dziennie jeździłam na budowe oglądać jakie są postepy :lol: :lol: :lol:

kala67
15-10-2009, 18:37
czyli fundamenty prawie skończone?? suuuuuuuper!!!!
.....i życze dobrej zabawy integracyjnej!!! :lol: przecież trzeba sie gdzieś odstresować :lol: :lol:

emilus18
15-10-2009, 21:15
dzięki ;)

Cieszę się jak małe dziecko gdy dostanie cukierka :lol: teraz muszę tylko poczekać na resztę w listopadzie. Nie wiem tylko w jakiej kolejności - czy najpierw hydraulik a potem zasypywanie czy najpierw zasypać...

na integrację cholernie nie chce mi się jechać... pogoda do d... a oni se paintbola wymyślili i myślą że będę latać z karabinem i strzelać ślizgając się po błocie :lol: :lol: dobre sobie!

papuch
17-10-2009, 16:53
brawo za fundamenty! Ja się chyba tylko mogę ślinić patrząc na wasze postępy. Niestety, na PNB musimy czekać do (najwcześniej) 5 listopada. A wtedy pogoda będzie na bank do luftu. Nie wiem jakby to było robić fundamenty przy zero stopniach...nie wiem czy ekipa by miała na to ochotę ;-9 bo ja mogę nawet przy -50! Pozdrawiam pap

emilus18
17-10-2009, 18:47
Witaj Papuch w moich skromnych progach :P

ja też tak miałam, bo od początku mieliśmy pod górę :cry: Zresztą, teraz też nie jest lepiej, ale nie zamierzam się tym aż tak bardzo przejmować, bo chyba bym osiwiała :o

Macie już wybraną ekipę? Wiecie z czego będziecie budować? Fundamenty robi się szybko. Jak będziecie mieć pogodę to do dwóch tygodni da się je spokojnie zrobić. pamiętaj jeszcze że musisz zgłosić zamiar rozpoczęcia prac co najmniej 7 dni przed. Będę trzymać kciuki- :wink:

kala67
17-10-2009, 20:52
a jak tam integracja??? :lol: 8)

emilus18
18-10-2009, 17:46
a jak tam integracja??? :lol: 8)

Integracja znakomicie :wink: Co prawda nie ganiałam po lesie z karabinem w kozakach na obcasie i długiej kurtce :lol: ale za to miałam 3 h spacerów po lesie nad jeziorem. Z racji pory roku zero turystów i zwiedzających i błoga cisza :wink: jak mi tego brakowało! wieczorem niezła wyżerka i dalej co kto wolał: karaoke, siłowanie na ręce, pogaduchy, głupie kawały i balety itp. No i kolega przyniósł nawet swoją nalewkę z wiśni :oops: ledwo wróciłam a tu co? Treningi F1!! Właśnie wyścig leci a mnie już uszy bolą od słuchania tego ryku silników!

aniunia81
08-11-2009, 20:19
emilus18,

strasznie mnie zasmuciło jak przeczytałam, że pracownia z500 nie dołącza do projektu zestawienia materiałów i ich ilości do budowy tego domku :( kurcze projekt jest dość drogi a nie zawiera tego co dają inne pracownie :(, jak to rozwiązaliście? skąd wiecie ile czego? jaki był koszt zlecenia tego komuś do obliczeń?
kurcze, chce jak najbardziej ciąć koszty, bardzo mi się ten projekt podoba i po Nowym Roku mieliśmy z mężem go zakupić, ale teraz nie wiem :(
Mieliśmy w planach sami dostarczać materiały a nie zlecać to ekipie (też ze względu na większą kontrolę kosztów), ale jak to zrobić nie mając zestawienia materiałów i ich potrzebnej ilości - nie chce żeby było tak jak nie raz czytam, ekipa mówi ile czego trzeba, a później połowa idzie na ich samochód a połowa na dom inwestora :(

emilus18
10-11-2009, 20:59
Witaj Aniunia81 w moich progach :)

Teraz jest przynajmniej dołączony kosztorys. Jak ja kupiłam projekt to nawet tego nie było :cry: Ale nie ma się co załamywać - najważniejsze, żeby projekt sie podobał. Mieliśmy zlecić kosztorys zewnętrzny - ale jakoś nie wyszło na razie... Do tej pory zdajemy się na Majstra - na razie się nie pomylił. Spróbujcie też znaleźć hurtownię która przyjmie ewentualne zwroty (my sie tak umówiliśmy, ale na razie nie korzystaliśmy). Majster nawet wstępnie dobrze koszty policzył w pamięci :o Poza tym przy każdej nawet drobnej zmianie w projekcie zmienia sie ilość materiałow.

My materiały kupujemy sami - plan był inny ale tak wyszło. jest z tym trochę zabawy - ale nie mozna mieć w życiu wszystkiego. Trzeba się też targować. Zawsze. I zawsze się udaje :) No i zawsze można próbować liczyć trochę samemu.

Będę trzymać za Was kciuki. I dajcie znać jak zdecydujecie się na zakup - będę kibicować;) A jakby co to w ilości materiałów w razie potrzeby spróbuję pomóc :wink:

Megana
14-11-2009, 23:02
I ja za Tobą się przypałętałam :) i poczytałam Twój dziennik :)
Trzymam kciuki za kredyt :) :) i jeszcze za pogodę, żeby dopisała :)

Ramot
22-11-2009, 19:57
Witaj,
współczuję przejść z bankami. Mam nadzieję, że jak już w końcu to załatwicie, to potem będzie już tylko z górki.
Ja ze swego doświadczenia polecić mogę bank Nordea. Nie wiem, czy tam próbowaliście, jeśli nie - służę namiarem. No chyba, że w tej chwili i oni mają kiepskie warunki... My kredyt podpisywaliśmy we wrześniu 2008, wówczas obok Deutsche była to chyba najlepsza oferta.

kala67
23-11-2009, 19:44
nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym kredytem???? :o
nie chca Wam dac?? :evil:

emilus18
23-11-2009, 21:23
sama już nie wiem...ale zdaje się że nie :cry: lipa wyszła w tym DnB Nord, choć miało być dość prosto. mogli od razu powiedzieć że im coś nie pasi a nie tak człowieka w potrzebie stresować. Czy tylko ja mam takiego cholernego pecha?????
Ale nie poddam się tak łatwo. Jak zdobędę wszystkie papiery, czyli ja jakiś tydzień, będę się bawić od nowa. W końcu musi gdzieś się udać. .. Nic nie dzieje się bez przyczyny - mam nadzieję że Bozia czuwa tam na górze :D

emilus18
23-11-2009, 21:29
Ja ze swego doświadczenia polecić mogę bank Nordea. Nie wiem, czy tam próbowaliście, jeśli nie - służę namiarem. No chyba, że w tej chwili i oni mają kiepskie warunki... My kredyt podpisywaliśmy we wrześniu 2008, wówczas obok Deutsche była to chyba najlepsza oferta.

Teraz niestety jest trochę gorzej,ale do Nordei też będę składać - wolę na euro, bo rata ok 700 zł mniejsza. mam namiary od sąsiadki. mam nadzieję, że jak złożę papiery do 5-6 banków to w którymś podpiszę umowę :wink:

Megana
23-11-2009, 21:43
To właśnie chciałam polecić, złożenie w kilku bankach jest najlepszym wyjściem :D

Ja mam w GE Money i sobie chwalę :)

papuch
26-11-2009, 20:22
Czytam o twojej tułaczce po bankach i aż mi się zimno robi bo mam to przed sobą... teraz chcemy zrobić stan zero za własne ale na nic innego nam nie starczy. Jak przekonać bank że uda sie wprowadzić za 250 tyś??? Ekipę mam do budowy znajomą więc policzyli mi tanio, chcę wprowadzić się na dół bez kończenia góry a poza tym wykończeniówkę zrobimy sami włącznie z podłogami i elektryką... jak mi mogą powiedzieć ze mi nie starczy kiedy ja wiem że starczy! I co to z tym kręceniem z wkładem z mieszkania??? Czekam na wiadomości o twoim kredycie z niecierpliwością i trzymam kciuki!
pap

emilus18
27-11-2009, 18:07
Witaj papuch :)

Mojej tułaczki ciąg dalszy...ale widać światełko w tunelu - choć poprzednio też było :evil:

Wkład własny - wy macie działkę - my działkę z kredytem 150 tys :( Średni wymagany wkład własny to 20%. Nasz dom będzie dość duży - 175m użytkowej+garaż. banki zakładają ok 2000 i więcej za m2 pow.całk. U mnie to już 394 tys. - wg banku za tyle da się postawić budynek z odbiorem technicznym (bez wyposażenia oczywiście). razem daje to ok 550 tys. Minimalny wkład własny przy kredycie w eur to 20% czyli 110 tys. I skąd ja mam wziąć tyle kasy? teraz robi się już trochę lepiej na rynku i powoli pokazuja się kredyty na 90% wartości. Przy części mogą uznać nawet przyszłą sprzedaż mieszkania. Ale dokąd nie zobaczę umowy przed nosem, to chyba nie uwierzę. We wtorek mam spotkanie w Nordei... Kredyt mają indeksowany, więc dostanę tyle ile potrzebuję. Minusem jest to, że w euro są wyższe marże i duuużo mniejsza zdolność kredytowa. Ale za daleko zaszłam, żeby teraz odpuścić. Uparta jestem i już. Myślę, że u was będzie dużo prościej z racji posiadanej działki (wkład własny). Jeśli zrobicie stan "zero" to przy waszym metrażu powinniście się wyrobić z bankiem w 260-280 tys spokojnie. Trzymam więc kciuki :)

emilus18
27-11-2009, 18:37
A odnośnie wkładu z mieszkania - część banków zakłada - nie wiem po jaką ch...** ,że możemy nie sprzedać mieszkania i wtedy oni nie będa mieć zabezpieczenia, bo przecież nie wykończymy domu z odbiorem technicznym :o

Szkoda gadać.

Sama sprzedaż też jakoś tak kiepsko. Niby jedno małżeństwo jest zainteresowane - ale maja dać znać w przyszłym tygodniu czy biorą. Z ogłoszenia bezpośredniego to był na razie jedyny telefon :cry: A przez agencje - dopiero wystawiają, ale marnie to widzę :cry:

czyli znowu pod górę

Ale jutro kończymy stan "zero" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

malgos2
27-11-2009, 21:21
Trzeba skladac papiery gdzie sie da. Santander kiedys byl w miare liberalny, no i ja mam kredyt w mbanku - wiele osob narzeka, a u mnie przyznanie kredytu trwalo 3 dni... :roll: Oczywiscie czasy byly inne, ale i tak sprobowac nie zaszkodzi. 8)

papuch
27-11-2009, 22:23
emilus, trzymam kciuki. My zaczniemy z bankami w przyszłym tygoniu. Dam znać jak co.

kala67
28-11-2009, 10:12
....czytam z zainteresowaniem bo chyba tez musze zacząć rozgladac sie za jakims bankiem 8) kasa sie wyczerpuje i trza sie zapozyczyć :x
...mam pytanko do tych co maja juz bankowe doświadczenie....
czy w każdym banku musze przedstawić kosztorys prac jakie mam jeszcze do wykonania i na tą właśnie kwote brać kredyt musze??
czy moge poprostu poprosic tylko o 70 tyś na zrobienie dachu, schodów, podłogi.... i nie wtajemniczać banku skąd wezme na reszte ????
jak to jest???? :o :o

emilus18
28-11-2009, 18:49
...czy w każdym banku musze przedstawić kosztorys prac jakie mam jeszcze do wykonania i na tą właśnie kwote brać kredyt musze??
czy moge poprostu poprosic tylko o 70 tyś na zrobienie dachu, schodów, podłogi.... i nie wtajemniczać banku skąd wezme na reszte ????
jak to jest???? :o :o

Kalu, bez szczegółowego kosztorysu się niestety nie obędzie. Dodatkowo będziesz potrzebowała wyceny zaawansowania robót (operatu zrobionego przez rzeczoznawcę) - koszt zależy od regionu i banku. od 400 do 800 zł. Ale nie szukaj rzeczoznawcy na własna rękę, bo najczęściej banki przyjmują operaty rzeczoznawców tylko ze swojej listy (zwykle każdy rzeczoznawca jest na liście kilku banków-więc jak wiesz do których banków będziesz uderzać, po prostu popytaj). Niestety resztę też musisz mieć udokumentowaną, tzn albo już posiadać np na lokacie, albo kredytować... Ostatnią transzę zawsze wypłaca bank (tak jest przy budowie, choć przy Twojej kwocie może się udać za jednym razem) i po tej transzy masz zapewnić odbiór techniczny budynku - choć nie musi być położona glazura czy wstawione meble. Będę trzymać kciuki, bo juz naprawdę dużo zrobiliście :D

papuch
29-11-2009, 08:35
Coraz więcej kosztów których nie przewidziałam...operat za 800 stów... good bye święta z boczusiem i karkóweczką... trzeba będzie obgryzac wigilijne... a tak na poważnie to mi wcale nie do śmiechu ale mam optymistycznego małża i to trochę pomaga.

papuch
29-11-2009, 09:52
emillus jak sprzedaż mieszkania?

papuch
29-11-2009, 15:58
My też podjęliśmy dziś rano decyzję że sprzedajemy mieszkanie ;-( Cóż trzeba iść do przodu- teraz tyłko skołować kasę żeby ciągnąć robotę aż się znajdzie klient na mieszkanie. pozdrawiam
pap

kala67
29-11-2009, 16:14
no to GRATULACJE!!! :P
szczęściarze z Was!!!! tak szybko sprzedac mieszkanko w obecnej sytuacji na rynku.....to trzeba być w czepku urodzonym :lol: :lol:
suuuuuuuper!! :P

emilus18
29-11-2009, 18:01
ja też się cieszę i nie do końca jeszcze wierzę w swoje szczęście :o

papuch
29-11-2009, 18:22
GRATULACJE!!!! oj jak ja bym chciala byc w waszym położeniu ;-) Jak rozwiążecie sprawę przeprowadzki??? Dla mnie to nurtujące pytanie bo jak mogę sprzedać mieszkanie nie mając domu wybudowanego - gdzie mam mieszkac? COś się pewnie wykombinuje - teraz musimy dac mieszkanko do agencji. Jak znaleźliście ludzi bez agencji? Gdzieś ogłaszaliście?
pozdrowienia pap

anulkawj
29-11-2009, 18:45
Odnośnie sprzedaży mieszkania - super! TERAZ PÓJDZIECIE JAK TORPEDY!

emilus18
29-11-2009, 20:16
dziękuję Wam ślicznie :D

Papuch
wstępnie umawiamy się na akt notarialny na marzec. Może być trochę wcześniej lub później - zależy jak kupcom pójdzie sprzedaż ich mieszkania. tak czy inaczej musimy coś wynająć na czas budowy...
Ja ogłoszenie wrzuciłam na gratka.pl - następnego dnia odebrałam kilkanaście telefonów z agencji! Z częścią podpisałam umowy-cały tydzień to trwało :/. Bezpośrednio dopiero w czwartek miałam telefon - i to był ten szczęśliwy :P :P Może pośrednicy potrzebują więcej czasu :lol: Mówiłam jeszcze znajomym, sąsiadom i nawet panu od piachu i betonu (miał się zastanowić bo myśli właśnie nad zmianą;))
Ale miałam plan by po niedzieli dodać jeszcze ogłoszenie na tablicy w spóldzielni (podobno dobry sposób), na stacji PKP itp.

teraz tylko jakoś te cholerne banki trzeba przekonać do siebie...

marysal
30-11-2009, 12:12
Witaj Emilus!
Też właśnie wstepnie zdecydowalismy się na wasz projekt z biura z500.

Jesteśmy dopiero na początku drogi budowlanej - złatwiamy dopiero wniosek o warunki zabudowy i zapewnienia o dostawie prądu i wody - i trochę przeraziły mnie wasze perypetie kredytowo-budowlane:(

Chetnie zobaczyłabym wasze rzuty - jak rozwązaliscie kwestie drzwi do garażu - -też myślę żeby je zamurowac i powiekszyć salon.
Pisalas cos o oknach na górze że rezygnujecie z dachowych.

Będę wdzięczna za jakieś wskazówki, razem rażniej:)

Pozdrawiam,

Marysia

emilus18
30-11-2009, 18:18
Witaj Marysal w moich skromnych progach :)

Cieszę się bardzo, że z kimś będe mogła dzielić smutki i radości z budowy tego samego domku :)

trochę zabawy Was czeka, ale warto, bo marzenia sie spełniają. Czasem długa droga do nich i wyboista, ale jaki efekt :D

rzuty postaram się zeskanowac jutro w pracy :lol: i wieczorem "podmienię" je jakoś ze starymi.
Salon nie bardzo da się powiększyć, bo to ściana nośna. Mam za to 2 inne pomysły:
1 - powiększyć gabinet i jednocześnie łazienkę likwidując przejście do garażu. Nie będzie problemu z zabezpieczeniem wejścia, stratami ciepła i straconymi metrami. Inni jakos żyją bez drzwi do garażu.
2 - zostawić przejście. W ścianie nośnej zrobić 2-3 wysokie "okna" z ozdobną szybą i drzwi do garażu zrobić właśnie z tamtej strony. Wygląda to ślicznie. gdzieś podejrzałam, ale nie mam pojęcia u kogo :oops:

Reszta zależy od architekta - choć z tym będziemy się umawiać jak dostaniemy kredyt...

kala67
06-12-2009, 16:05
Mikołaja zostawiam;))
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/11312/mikolaj1__10_mm.jpeg

emilus18
06-12-2009, 18:55
Dzięki :)

Przydałby się :lol:

syl77
06-12-2009, 19:56
Dziękuję za odp i już się poprawiam. Miłego odpoczynku przez zimę i duuuuuużo siły na wiosnę.

Igor_Celina
21-12-2009, 10:58
http://img689.imageshack.us/img689/6964/kartkaamurator.jpg (http://img689.imageshack.us/i/kartkaamurator.jpg/)

ohm30
21-12-2009, 11:18
http://images47.fotosik.pl/240/37a29e7b91dfcd87med.jpg (http://www.fotosik.pl)

kala67
21-12-2009, 17:56
http://lh6.ggpht.com/_QziNhVXF5qI/Sy-x1XGJVtI/AAAAAAAAFVg/pte9RVyNMUw/2.jpg

tom13
22-12-2009, 14:15
http://img689.imageshack.us/img689/8603/choinka1y.jpg

Wesołych Świąt!
Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych Świąt!
A w Święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych Świąt!
A z Gwiazdką! -
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie - najwięcej:
Zwykłego, ludzkiego szczęścia.

Życzą
Aśka i Tomek

kala67
30-12-2009, 20:46
W Nowym Roku, tuż po balu,
Oprócz szczęścia, zdrowia, szmalu,
Proś niebiosa by Ci dały
Dużo seksu i gorzały.
Do Siego Roku
życzy ............kala

Ramot
08-01-2010, 10:18
Hej. I jak tam sytuacja? Dostaliście kredyt? Ruszacie dalej z budową?

emilus18
08-01-2010, 17:26
Niestety jeszcze czekamy... dosłaliśmy dokumenty do Nordei (wstępny akt notarialny ze sprzedaży mieszkania - musimy udokumentować 55 tys środków własnych - oby to wystarczyło..., w GE czekam na wycenę - z fotoinspekcji nie dało się ocenić stopnia zaawansowania robót i w środę był rzeczoznawca. Ma tydzień na zrobienie operatu, ale może bedzie szybciej. Oby wyszło wszystko w dobrej kwocie. Czas leci nieubłaganie - mam nadzieję że pod koniec przyszłego tygodnia już bedzie coś ostatecznie wiadomo...

atija
29-01-2010, 16:25
wywnioskowałam ,że bierzemy ślub z tym samym bankiem :lol: :lol: GE a teraz już BPH.?
Oby do wiosny :D :D

emilus18
30-01-2010, 16:29
Atija,

powodzenia życzę i kciuki trzymać będę :)

atija
16-02-2010, 17:50
Nie martw się, z każdym dniem jest coraz więcej słonka, to i kłopoty budowlane będzie łatwiej rozwiązać. pozdrawiam :wink:

kala67
21-02-2010, 18:58
no kochana......a jakies foteczki porobiłas tego co wybrałas???? :P
jestem ciekawa jak to wszystko wygląda!! 8)

emilus18
23-02-2010, 18:21
sierota ze mnie ale aparatu nie wzięłam :(

ale koło weekendu będę miała chwilkę to powklejam z netu :)

kala67
12-03-2010, 20:09
Witaj!! :P
jak zwykle....zdjęci u Ciebie nie ma :cry:
ale poczekam cierpliwie :wink:
...fajnie sie czyta.....16 kg gwoździ :lol: :lol: :lol:

kala67
21-03-2010, 06:55
Witaj! :P
no podłogi nieźle sie prezentują, osobiście ta ostatnia najbardziej mi sie podoba :wink: ale wiadomo, kwestia gustu!! każdy lubi cos innego 8)

emilus18
21-03-2010, 09:33
I ja też uważam że sa naprawdę niezłe. troche pogadałam w sklepie, pobajerowałam :oops: jak to kobieta, i dałoby się załatwić przy takiej ilości montaż gratis :o i dodatkowo rabat na inne materiały do podłogi (folie, maty wygłuszające itp) czyli w sumie za tą niższą cenę ze zdjęcia :o z drzwiami wewn. ta sama sytuacja :)

Nie wiem tylko, czy dobrym pomysłem są ciemne podłogi w całym domu :-?

glowac
27-03-2010, 14:57
gratuluję postępów

kala67
04-04-2010, 16:41
http://www.matkapolka.com.pl/picart/wielkanoc.jpg

kala67
28-04-2010, 18:30
puk, puk...........żyjesz??????? :)

emilus18
04-05-2010, 19:00
a no żyję, żyję. choc ledwo. potrzebowałam się trochę zrelaksować :) w piątek wróciłam z pracy na 1 w nocy!!! ale za to dziś miałam wolne - choć nie wiem czy w takim wypadku się powinnam cieszyć... Ale co tam. Od poniedziałku mam urlop :) Cały tydzień :) A foteczki w dzienniku - prawie świeżutkie - bo zapomniałam dziś że mam aparat w torebce...

siekieramotyka
05-05-2010, 09:37
Hej elimius18 ! Fajnie Twój domek wznosi się do góry. Nie wiem czy czytałaś wiadomości priv ale coś ostatnim czasy szwankują.

Daj znać bo mam kilka pytań ;)

Dlaczego okna z firmy KMK ?

emilus18
06-05-2010, 20:36
Właśnie wysłałam Ci maila - mam nadzieję że już wszystko działa :)

Domek mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu skończą ! i będzie trochę słońca na małą imprezkę :)

Dlaczego okna z KMK? Bo mi się strasznie spodobały, bo nikt nie potrafił zaproponować czegoś konkretniejszego, bo cena była do przeżycia, bo sprzedawca odpowiadał na wszystkie moje pytania, bo osobiście widziałam ich okna, bo cierpliwie znosili (i znoszą) moje marudzenie, bo sama już nie pamiętam więcej czemu... :) No i dostałam od gościa parę namiarów na ekipy...ale zobaczymy czy będę z nich korzystać :)

atija
28-05-2010, 22:53
Gratuluje postępów i czekam na kolejne fotki :)

syl77
02-06-2010, 10:33
Czy mogłabyś umieścić w dzienniku rzuty po zmianach jakich dokonaliście?
Dziękuję i pozdrawiam

panfotograf
11-06-2010, 11:34
I bez tego okropnego okapu ...
Sa okapy chowane w szafce
Ja bedę miał taki (http://www.luxemedia.pl/okap-szafkowy-teka-gfh-55/produkt/48607.html)

emilus18
17-06-2010, 19:25
Sa okapy chowane w szafce
Ja bedę miał taki (http://www.luxemedia.pl/okap-szafkowy-teka-gfh-55/produkt/48607.html)

Pewnie że bez tego :) rzeczywiście jest okropny - ale taki się Panu wziął do wizualki niestety

masz świetny pomysł z tym okapem - może i ja się za takim rozejrzę :)

emilus18
17-06-2010, 19:27
Czy mogłabyś umieścić w dzienniku rzuty po zmianach jakich dokonaliście?
Dziękuję i pozdrawiam

Da się zrobić :) ale nie dziś niestety :( na dziś mam tylko PDFa niestety i nie potrafię go umieścić w necie. Ale już poprosiłam architekta o przesłanie w innym formacie :)

Spirea
23-06-2010, 00:23
witaj Emi,
widzę, że jesteś zaprawiona w bojach z bankami. Ja jestem właśnie na początku tej drogi. Trafiłam na Twój kosztorys w jednym z wątków i mam pytanie, czy "zgadza" się on z tym, co wychodzi Wam w rzeczywistości?
Możesz też wyjaśnić o co chodziło z tym, że zanim bank wypłacił 1 transzę musieliście dobić do 6% inwestycji? W jakim banku dostaliście w końcu kredyt? Z wpisów wydawało mi się, że działkę też braliście na kredyt, czy ją zatem spłaciliście, że szukaliście po innych bankach?
dzięki z góry i powodzenia w budowaniu :)

emilus18
28-06-2010, 21:51
Witaj Spirea w moich skromnych progach :) Poczytałam też Twój dziennik - powodzenia w budowaniu :)
Z bankami swoje przeszłam i nikomu tyle stresu nie życzę, bo nawet się poryczałam... Kosztorys mniej więcej się zgadza (nawet ten bankowy). Ale dodaliśmy sporo ulepszeń, których nie było w planie, więc wiadomo, wychodzi drożej. Uzgodniliśmy jednak, że na tym etapie nie ma co oszczędzać, bo potem wielu rzeczy nie da się zrobić (np.reku czy centralny odkurzacz). Najwyżej spać będziemy na materacu...
Z kosztorysem i wnioskiem do banku (ostatnie podejście Nordea i GE Money (teraz BPH) i dwie umowy :)) mocno kombinowaliśmy, tzn zawyżyliśmy stan "zero" ogrodzenie i trochę też przyłącza - rachunki nie były potrzebne :) i podaliśmy chyba ok. 60-70 tys. I tak robili swoje inspekcje. Ale: braliśmy kredyt w euro, więc potrzebowaliśmy wkładu własnego - 20% (to co mieliśmy jako "zrobione" dla banku to ok. 10%). Dlatego też musieliśmy "dobić" jeszcze trochę z własnej gotówki - a że jej nie mieliśmy to trza było sprzedać mieszkanie i stać się bezdomnym... Umowę mamy podpisaną z BPH. Szukając nowego kredytu musieliśmy znaleźć taki, który "spłaci" wcześniej zakupioną działkę - bo nie mieliśmy przecie tyle kasy na spłatę... Wszystko wypłacane jest w transzach. na razie wystarcza, ale chyba tylko dlatego, że mamy jeszcze pieniądze z mieszkania - choć te szybko się kończą :(

z-68
29-06-2010, 15:03
Melduję ,że w sierpniu zaczynamy budowę z-68,dlatego z wielka ciekawościa zaglądam tu do Ciebie.
Niestety na poczatek nieprzewidziane koszty--po ostatniej powodzi zdecydowalismy sie podniesc fundamety do 1 metra nad ziemia,
przez nasza działke przeszla woda o wys 70 cm,na szczescie jak szybko sie pojawiła ,tak szybko odeszła.Zmian istotnych nie robilismy ,bo to tylko dodatkowe koszty,jedynie zamurowalismy drzwi od garazu,powiekszylismy pokój na dole,wejscie do spizarni bedzie z korytarza ,nie z kuchni,oraz wstawilismy dodatkowe okno w kuchni od zachodniej strony.Reszta zmian wyjdzie w trakcie .
pozdrawiam cie b.serdecznie
ewa

emilus18
29-06-2010, 20:02
Gratuluję wyboru i czekam na relacje z postępów!! No i będę trzymać kciuki :)

syl77
09-07-2010, 13:39
emiluś czy mogłabyś załączyć rzuty Waszego projektu po zmianach? chciałam zobaczyć co i jak przerobiliście.

pozdrawiam

emilus18
10-07-2010, 23:33
aż mi głupio bo przecież dawno je obiecałam :oops: ale już się poprawiłam ;)

atija
01-08-2010, 21:44
Hejka
Zajrzałam z rewizytą, a tu takie postępy. Zazdroszczę wam tych tynków. Ja też już chcę. Nie lubię jak nic sie nie dzieje. A czeka mnie caluśki miesiąc zastoju.:(

Podoba mi się jak załatwiliście imprezowych gówniarzy. Zwłaszcza pomysł z olejem silnikowym w miejscu nierządu ;)

Dachówka piękna bo kolor jak mój ;)

Fajnie piszesz dziennik, zamieszczając kwoty wydane na poszczególne zakupy. Właśnie uświadomiłam sobie, że ja tego nie robię i mój dziennik nie na wiele sie przyda nowobudującym.

Pozdrawiam

rere79
08-08-2010, 00:02
Witam!

Przeczytałam Twój dziennik budowy, choć tego domu nie zamierzam budować. Poprostu ostatnio wertuję wszystkie dzienniki ;). I za każdym razem serce się raduje jak pojawiają się wykopy, fundamenty, ściany, dach.... To musi być super uczucie, które mam nadzieję, że i ja poznam za około rok do dwóch lat :)
A u Was zapowiada się super. Szczególnie wnętrza i te wizualizacje ( zdradź w jakim programie robione i czy można ściągnąć ten program, chodźby demo).
Będę Wam Kibicować i pdglądać jak prace postępują ;)

Pozdrawiam

emilus18
08-08-2010, 08:17
Atija, dzięki za dobre słowa. mam nadzieję że to spisywanie kosztów nie tylko mnie się przyda ;) Chciałabym juz robić wykończeniówkę, ale niestety wszystko po kolei trzeba...

Rere79 - życzę Ci obyś jak najszybciej poznała uroki budowy, bo to naprawdę bezcenne wrażenia! Wracasz padnięta po pracy ale lecisz pędem na budowę żeby zobaczyć ile cegieł udało się postawić, jak dach panowie robią albo którą ścianę udało się zatynkować :) ale będzie też bezsilność i łzy - czego akurat Ci nie życzę, choć pewnie i bez tego się nie obędzie...
Wizualkami zajmuje się architekt, więc nie mam pojęcia w jakim programie to robi. Ja niestety nie mam głowy do takich rzeczy ;)

so**l
17-08-2010, 10:52
Hej.

Podczytuję namiętnie Wasz dziennik :)
Zaglądam każdego dnia ciekawa postępów. Z 68 to nasz ulubiony projekt i mam nadzieję,że uda nam się kiedyś wybudować właśnie taki dom. Budowa w planach za 2,3 lata, więc jeszcze dużo czasu przed nami.
Podoba mi się projekt po wprowadzeniu przez Was zmian. Przede wszystkim lukarna :)

Życzę powodzenia i cicho liczę na więcej zdjęć.........
Pozdrawiam Serdecznie

emilus18
18-08-2010, 21:03
A dziękuję dziękuję :)

Zdjęć coraz więcej bo i praca postępuje. A projekt uważam za bardzo prosty i ładny, bo to nasz domek przecie ;)

so**l
19-08-2010, 20:54
Bardzo podoba mi się narożnik, który wypatrzyliście w jakimś sklepie. Jest taki przytulny i cieplutki, aż chciałoby się na nim położyć:)
Możesz zdradzić jakieś szczegóły typu cena,model , w jakim sklepie jest dostępny? Z góry wielkie dzięki! Pozdrawiam

emilus18
20-08-2010, 22:12
Witaj Sonkal w moich skromnych progach ;)

narożnik wypatrzylismy w BRW na Popularnej w Warszawie. Kosztował ok. 4 tys. Na żywo wygląda ekstra, choć pomarańczowy kolor strasznie się brudzi (mam w domu) - ale mają dużo kolorów. Typu i modelu niestety nie znam, ale części można zestawiać dowolnie.

so**l
21-08-2010, 20:06
Dzięki wielkie! Ja co prawda jestem ze śląska, ale rozejrzę się w naszym BRW.
Trochę mnie przeraziły koszty budowy z68! Choć bardziej mnie przeraża że chcesz jeszcze 200 tyś wydać ......No wiem u Was jest drogo, ale i tak jestem w szoku :)

emilus18
21-08-2010, 22:13
Nie przerażaj się! W domu mamy duzo rzeczy, bez których da się obejść, albo przynajmniej częściowo je ograniczyć - ja to nazywam "bajery" typu drewniane okna i drzwi, HS na balkonie, pełne deskowanie dachu, dachówka ceramiczna, rekuperator, solary, kominek z płaszczem wodnym, płytki drewnopodobne na całym parterze, drewniane drzwi wewnętrzne, dodatkowe zmiany w projekcie w trakcie budowy, architekt czy aż tak ogromny taras. Mamy też dość drogie (choć nie najdroższe) ekipy - bo nie mogę co dzień stać i pilnować ich. Na tych rzeczach możesz spokojnie zaoszczędzić grubo ponad 100 tys - policzyłam. Poza tym masz rację z tym, że u nas jest drogo. Nie wiem, czy macie też w planach takie zmiany w budynku jakie my wnieśliśmy, ale nasze kombinacje znacznie powiększyły powierzchnię - do 200m użytkowej... Ale warto:D Domek wygląda ślicznie.

so**l
22-08-2010, 07:39
No to mi ulżyło :)
Z jednej strony fajnie zaopatrzyć dom w takie bajery, ale wiadomo,że wszystko będzie zależało od grubości portfela. Na razie zdecydowaliśmy się na ten projekt a reszta jest w sferze marzeń, więc nie myślę o urządzaniu. Choć chętnie Cię podglądam, bo podoba mi się Twój styl. Chyba mamy podobny gust :)
Nie myślałam też o zmianach w projekcie, bo pewnie wszystko się zmieni zaraz przed kupnem projektu. Na pewno wizualnie bardziej podoba mi się Wasza wersja domku z lukarną. Układ pomieszczeń jest dla nas ok, ale kto wie co kiedyś wymyślimy.......:)

Archi100
22-08-2010, 09:16
No no, domek cudo, ale jak czytałem dziennik początek był nie łatwy, na szczęście wszystko teraz idzie jak po maśle :)
Co to za dachówka? Roben, ale jaka? Glazurowana? Bo się tak błyszczy...
Co do ekipy za sso zapłacę podobnie, tak więc cena ok. :)
Nie doczytałem, ogrzewanie będziecie mieli gazowe?

emilus18
22-08-2010, 14:29
Cieszę sie ogromnie, Sonkal, że podoba Ci się mój gust ! A z marzeniami to trzeba uważać - bo się spełniają, choć niestety nie wszystkie:lol2: najważniejsze żeby mieć cel i się nie poddawać, bo budowa to jedna z najtrudniejszych rzeczy jakie do tej pory przechodziłam. ja obawiam sie tylko jednej rzeczy - SALON. mamy projekt. Niby mi sie podoba, bo sama przeciez go wybrałam. Ale znając mnie i życie coś jeszcze w nim wymyślę, bo będzie mi tam czegos brakować... nam układ pomieszczeń na początku bardzo odpowiadał. Ale jak kupiliśmy projekt, postanowiliśmy przerobić trochę górę - żeby pokoje były od południa a garderoby, łazienki i pralnia od północy, co by troche energooszczędności było ;)

emilus18
22-08-2010, 14:37
No no, domek cudo, ale jak czytałem dziennik początek był nie łatwy, na szczęście wszystko teraz idzie jak po maśle :)
Co to za dachówka? Roben, ale jaka? Glazurowana? Bo się tak błyszczy...
Co do ekipy za sso zapłacę podobnie, tak więc cena ok. :)
Nie doczytałem, ogrzewanie będziecie mieli gazowe?

Witaj Archi i u mnie:D Początki zawsze są trudne, zwłaszcza jak budową zajmuje się kobieta:lol:
Dachówkę mamy Robena - średzka falista kasztan. Nie jest mocno glazurowana (bo ta kosztowała znacznie więcej i ją sobie odpuściliśmy) ale pod słońce się pięknie błyszczy. Całkiem matowej też nie chciałam, bo boję sie że mi zzielenieje po jakimś czasie (na wielu budynkach już to widziałam).

Ogrzewanie gazowe, ale dodatkowo kominek z płaszczem wodnym, więc mam nadzieję, że na gazie nieco zaoszczędzimy. Choć ostatnio słyszałam, że jak tak mocno ocieplamy dom+reku, to prawie wogóle nie bedziemy grzać - ale w takie cuda to juz nie wierzę...

kala67
23-08-2010, 21:04
dawno nie byłam u Ciebie.........
a Ty idziesz jak burza!!! :)
pieknie, pieknie............oby tak dalej!!!
pozdrowionka zostawiam:)

emilus18
27-08-2010, 20:10
A no próbuję, bo ciągle chcę Święta spędzić u siebie ;)

so**l
31-08-2010, 14:08
Ale dużo się dzieje! Ślicznie wygląda już domek ! Zawsze jak do Ciebie zaglądam to marzy mi się budowa mojego :)
Podobają mi się płytki do salonu a kuchnia tez super. Fajny układ szafek-taki jak lubię :) Co do kolorow-rzecz gustu. Obecnie mam w kuchnie meble w kolorze wenge i już mam przesyt ciemnych mebli. Lakierowane są ładne, ale u siebie chyba nie zdecydowałabym się na takie ze względu na trudność w utrzymaniu czystości. Chyba,że jestem w błędzie i nie jest z tym tak źle? Powinna się wypowiedzieć osoba która takie meble u siebie posiada. Osobiście nie lubię kuchni dwukolorowych, ale tak jak wspomniałam wcześniej-rzecz gustu :)
Jaki planujesz kolor ścian w kuchni?

I mam pytanie odnośnie zlewu. Zawsze chciałam mieć przy oknie, ale wiele osób na tym forum wypowiadało się negatywnie na ten temat. Po pierwsze dlatego,że cokolwiek się myje w zlewie wiecznie są zachlapane okna a po drugie ( to już łatwo przypilnować) bateria jest zamontowana w taki sposób,że utrudnia otwieranie okna.
U Ciebie zlew jest chyba trochę z boku, więc pewnie te problemy Cię nie dotyczą :)

kala67
31-08-2010, 19:51
emilus........najbardziej podoba mi się kuchnia nr 1......ta jaśniutka :)
a Ty którą wybrałaś ??

dodusia55
31-08-2010, 23:10
Witam serdecznie, gratuluję ślicznego domku i pomysłu na wykończenie.Mam pytanie , gdzie koleżanka kupiła cud urody lampę i kinkiet do pokoiku córeczki ??? Pozdrawiam Dorota

emilus18
01-09-2010, 19:22
Kaluś, mi najbardziej podoba się 1 i 4. Niestety mąż ma trochę inne zdanie, więc musimy troche podyskutować i wyłożyć swoje racje... Zawsze możemy sobie jeszcze bardziej w głowie namieszać i poprosić o zmiane na jeszcze inne kolory :) Daliśmy sobie na razie czas do piątku i zobaczymy ...

dodusia55 - lamki co prawda jeszcze nie nabyła bo za wcześnie trochę, ale pochodzi stąd:
http://www.skleplampy.pl/?p=5720&o=zyrandole_nowoczesne_princess_41594-28-10_massive

kala67
01-09-2010, 21:24
oj tak........wybór kuchni to trudna decyzja.........właściciwie wybiera się ją na bardzo długo przecież!!!:)

anulkawj
05-09-2010, 11:54
Ale u Was jez strasznie duzo zrobione! Zazdroszczę! Jednak jak dom jest już otynkowany, to wygląda za "prawdziwym domem" :) Pozdrawiam

Irsu
05-09-2010, 18:20
Witam,
z przyjemnaścia obejrzałam Wasze zmagania z budową,nie zawsze jest tak słodko jak by się chciało,ale na szczęście po burzy zawsze wychodzi słoneczko.
Piękny domek i piekna okolica i nie ma to jak grzybki z prawie własnego lasu....
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wykonczeniówkę.

emilus18
06-09-2010, 19:09
Kalu, oj bardzo trudna to decyzja... I najgorsze że taka kosztowna :( poprosiłam o jeszcze 3 wersje kuchni... Zobaczymy...

Anulka już całkiem sporo udało nam się zrobić, ale to dzięki upartemu dążeniu do świąt we własnym domu... Tylko dlaczego nikt mi nie wierzy że się uda?? No, chyba że transzy nie wypłacą...

Irsu witaj na moich włościach :) To prawda, że otynkowany budynek wygląda już zupełnie inaczej. Duuuużo ładniej :) A w okolicy to nawet sarenki pomykają porankami po łąkach... I miasto niby:)

atija
06-09-2010, 19:49
Emilus

ja trzymam kciuki za Wasze Święta we własnym domku. Przy tym tempie na pewno się uda. :)

emilus18
07-09-2010, 19:17
Dzięki :) Kochana jesteś:hug:

O tynki muszę zapytać wykonawcy... Wiem że są firmy Kreisel. jak tylko się dowiem, to dam znać.

yuka
12-09-2010, 22:33
Emiluś witam u Ciebie:welcome:
Myślałam, że tak raz-dwa przerzucę dziennik, ale się nie da;) Na razie zerknęłam tylko, że już daaaleko jesteście i te święta są jak najbardziej realne, czego z całego serducha Ci życzę:):):)
A lekturę na dłuższy wieczór sobie zostawiam
Tytmczasem buziaki:hug:

emilus18
13-09-2010, 21:29
A dziękować, dziękować,

Miłej lektury zatem zyczę :)

so**l
16-09-2010, 09:55
Emilus mam pytanie a wlasciwie dwa :)
1. Podobaja mi sie Wasze zmiany w salonie. Czy macie juz zaplanowane gdzie bedzie tv? I czy stol zmiesci sie kolo wyjscia na taras tak jak na planach?
Nie znam wymiarow, na zywo na pewno wszystko inaczej wyglada niz na projekcie.
2. Zastanawiam sie nad choc czesciowym zamknieciem kuchni. Myslisz ze to ma sens czy zrobi sie w salonie ciasno?

Dzieki z gory!

PS. Wybralas juz kuchnie? :)

kala67
16-09-2010, 18:53
no właśnie..........kuchnia wybrana już??:)

emilus18
19-09-2010, 13:09
Sonkal - nam tez te zmiany się bardzo podobają. Dzięki nim mamy piękne wyjście na taras zamiast malutkich drzwi balkonowych. TV będzie stał po lewej stronie kominka, a stół (w planach duży składany) po prawej stronie okna (na styku z kuchnią). No i to co wychodzi w projekcie nie zawsze podoba się w rzeczywistości, bo "papierowe" wymiary naprawdę przekłamują. Co do częściowego zamknięcia kuchni, to my postawiliśmy metrową ściankę (dzięki temu własnie będzie miejsce na stół w salonie) za którą postawimy lodówkę. Myślałam też nad zabudową z drugiej stromy, ale w zamian stawiamy płytę k-g z półkami przed kanapą w salonie a na prawej ściance w kuchni stolik śniadaniowy, żeby nie biegać z kanapkami.

A kuchnia nadal nie wybrana... Tzn prawie się zdecydowaliśmy taką wersję:
http://lh3.ggpht.com/_AXAtQ6KewuE/TIaJAdi_LaI/AAAAAAAAAcE/KDbOJH7oeow/s720/a1.jpg
link do pełnego zdjęcia
http://lh3.ggpht.com/_AXAtQ6KewuE/TIaJAdi_LaI/AAAAAAAAAcE/KDbOJH7oeow/s720/a1.jpg
ale musimy się jeszcze parę nocy przespać, bo droga strasznie będzie... Wycenili ją na 20 tys z szufladami i zawiasami Bluma + parę innych bajerów... Może poszukam po prostu czegoś tańszego albo niech mi "miejscowi" zrobią takie cudo za połowę ceny...bo jeszcze AGD muszę przecie kupić

kala67
19-09-2010, 15:39
to faktycznie dośc drogo..........
ale sliczna jest!!!:)

emilus18
19-09-2010, 19:48
No jest śliczna. Tylko własnie cena nam nie bardzo się już podoba...

Terry
19-09-2010, 20:30
Witam, domek rzeczywiście jest śliczny. Ja mam pytanie o koszty położenia tynku zewnętrznego i ile wasz domek ma metrów na zewnątrz. A jeśli chodzi o kuchnię to naszą studio mebli wyceniło na 22k, a lokalny stolarz odwalił kawał świetnej roboty za połowę ceny. Dlatego chyba warto poszukać

so**l
20-09-2010, 09:11
Dzięki Emiluś!
Na planach faktycznie wszystko wygląda inaczej. Nie sądziłam,że ta mała ścianka za którą będzie lodówka ma metr!
Mój mąż zauważył,że zamknęliście korytarz -przejście z garażu-dokładnie tak jak jak chcielismy :). Czy tam się zmieszczą jakieś półki, szafki? Jaką ma szerokość ten korytarz?

Kuchnia super! Ale również doradzam poszukanie stolarza- z doświadczenia wiem,że można sporo zaoszczędzic.

Drzwi tylko pełne! Teraz mam z dużymi szybkami i przeklinam je mocno! Zero intymności-zwłaszcza w sypialni.

Niestety zafascynowała nas też inny projekt- z119. Póki co decyzja jeszcze nie podjęta, mam nadzieję,że Twój dziennik nam pomoże- zanim my zaczniemy Wasz domek będzie już wykończony :)

piotrp1
20-09-2010, 17:53
A te przewody w gniazdkach to nie 3x1,5 mm2 ?

emilus18
20-09-2010, 22:15
Terry za robociznę przy położeniu tynku zewnętrznego płaciliśmy 43 zł netto. Można taniej, ale mamy naprawdę ładnie zrobioną elewację. Bedę miała robiony audyt energetyczny budynku, i mam nadzieję, że nic się nie znajdzie na elewacji. Niestety to duży budynek i elewacji wyszło nam aż 250m2 :(

Sonkal - korytarz zamknęliśmy za namową architekta. teraz wiem że to była dobra decyzja (chciałam zostawić otwarty). Nawet najlepsze drzwi nie izolują zupełnie od "zapachów" z garażu i chłodu. Poza tym tak rzeczywiście będzie ładnie wyglądać. O szafkach i półkach możesz tam jednak zapomnieć, bo jest tam zaledwie 1,2m. U nas mieszczą się drzwi 80cm i zostaje troche po bokach. No chyba że przesuniecie troszkę ściankę w gabinecie, ale on i tak juz jest mały... Dzięki za radę z drzwiami;) Właśnie tego mi potrzeba. Oglądałam Z119 - bardzo ładnie wygląda, ale przede wszystkim mi brakuje dodatkowego pokoju na dole i trochę kosmetycznych zmian na górze. Salon i kuchnia bardzo ładne. Nie wiem tylko czy chciałabym mieć schody w salonie...A no i koniecznie podniosłabym ścianke kolankową. na górze jest świetna przestrzeń ale przy tych rozmiarach nie bardzo da się ją zagospodarować... No i ja oczywiście twierdzę że nasz Z68 jest śliczny i ma wszystko co potrzeba :)

Piotrp1 - nie mam zielonego pojęcia:( szczerze mówiąc nawet nie bardzo wiem co masz na myśli...

A kuchnia... cóż...muszę znaleźć w końcu chwilę na miejscowych wykonawców (ze stolarzami trochę cienko w okolicy...)

yuka
20-09-2010, 23:27
Emiluś, połowę dziennika już "połknęłam":D:D:D
Bardzo fajnie się Ciebie czyta:D:D:D
Ale na dzisiaj wystarczy, padam:) i spadam;)
Pa:D:D:D

papuch
21-09-2010, 16:36
No nie! szczęka o glebę! To praktycznie skończone domisko! Ciśnie mi się na usta: zazdrość przez duuuże Z!
My tynkujemy i końca nie widać...
a co do kosztów to nie jest tak źle u ciebie ;-)
My za wszytko do tej pory wydaliśmy... uwaga...220 tyś. Ale zsumowane mam koszty całkowite włącznie ze wszystkimi papierami i drutami i każdym gwoździem. Małż nie kazali wpisać w kosztorys gumiaczków sztuk 2, siekiery oraz opryskiwacza- powiedział że to nakłady inwestycyjne ;-) hi hi

so**l
21-09-2010, 17:06
Emiliś to niesamowite,że zauważyłaś wszystkie (według mnie) minusy z119 :)
Brak pokoju na dole-muszę to przemyśleć......
Schody w salonie- sama nie wiem czy to przeszkadza. Nie mam doświadczenia, bo teraz schody mam ukryte.
Ale salon i kuchnia są piękne!!!! Ścianka kolankowa koniecznie wyższa:)
Trudny wybór, ale nie przynudzam. To Twój dziennik :)

emilus18
21-09-2010, 19:13
Yuka cieszę się że nasz dziennik Ci się podoba;) Ostatnimi czasy kolega z pracy dorwał się do czytania i też mówił że mu się bardzo podoba - więc chyba nie jest źle? Do zobaczenia u mnie następnym razem:bye:

Papuch Uparcie dążę do świąt we własnym domu i przy odrobinie szczęscia może się udać:p Choć panowie od poddasza mieli dziś być a się jeden bidulek zagrypił strasznie... U nas tynkom też nie było konca. To strasznie brudna robota ...

Sonkal to tylko tak na pierwszy rzut oka. Jakby się dobrze przyjrzeć (oczywiście każdy wg swojego gustu) to pewnie jeszcze parę rzeczy bym pozmieniała. Dużo np. zależy od ustawienia budynku względem stron świata. U nas pokój na dole po prostu musiał być. I zapraszam na pogaduchy - razem łatwiej jakąś dobrą koncepcję wypracować ;)

atija
21-09-2010, 19:21
:wiggle:

Taras już jest piękny i elewacja też. Jest tak elegancko.
Tak z ciekawości zapytam , ile płaciłaś za płyty OSB ?

so**l
21-09-2010, 19:37
Emiluś im dłużej patrzę na moje ulubione projekty tym więcej zmian chcę wprowadzić. Ale to chyba dobrze, bo mamy czas żeby wszystko przemyśleć. W końcu to ma byc wymarzony i idealny dom :)

Szkoda że nikt nie buduje i nie prowadzi dziennika z119. Mogłabym niemal " na żywo" porównywac te projekty.
Dobrze,że chociaż mam Ciebie :)

yuka
21-09-2010, 21:28
Hej Emiluś:D
Jestem, przebrnęłam:wiggle: i tylko utwierdziłam się w przekonaniu: piszesz super a masz pięknie:yes::yes::yes:

emilus18
22-09-2010, 23:15
Atija za OSB 18mm płaciłam 84 zł brutto. Wiem że można taniej np. w Casto - ale do Skierniewic mam kawałek i nie mam jak przywieść. Trza więc brać to co jest bo nie na każdym składzie u nas je mają...

Sonkal - trzymam kciuki za wybór projektu. Ale sama wiem, że im dłużej się wybiera, szuka i chce coś zmienić, tym trudniej się zdecydować. Trudniej dlatego, że to Wasz własny dom, a nie taki na sprzedaż. Z68 i Z119 są bardzo różne, choć mają kilka cech wspólnych. Zadzwoń do Studio Z500 i zapytaj, czy ktoś juz kupił ten projekt. Ja tak zrobiłam i dowiedziałam się że jestem pierwsza...mogę więc liczyć tylko na własne siły i wenę twórczą ;)

Yuka miło Cię gościć ponownie;) I mam nadzieję, że naprawde pięknie to dopiero będzie:D bo startuje dopiero chyba że mi kasy zabraknie, bo tak kuchnia jest cudowna...

atija
23-09-2010, 16:17
Jeśli chodzi o OSB to ceny mamy podobne. Też wolę brać z zaprzyjaźnionego składu. Przynajmniej transport mam gratis.

keea
04-10-2010, 22:11
Hej! My już też jesteśmy w końcu szczęśliwymi posiadaczami woodentica beige tego mniekszego. Zakupiliśmy w cenie 78zł.. :-) Więc wydaje mi się że nieźle.. Teraz tylko wybrać w końcu kuchnię i łazienkę i będzie z górki.. :-) Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz za pokazanie nam Waszej podłogi..

emilus18
05-10-2010, 20:33
hej hej,

Znaczy, że przekonałaś się że te własnie bedą najlepsze:) Super! teraz ja czekam na jakieś fotki ;) No i cenę macie naprawdę niezłą;)

Jak się ogarniemy (mam nadzieję koło świąt) to zapraszam na kawusię :)

keea
05-10-2010, 21:23
Najjaśniejsze najbardziej praktyczne.. :-) Nie ma jak troszkę lenistwa, żeby jak najmniej sprzątania było.. Jak tylko coś położą to podzielę się zdjęciami, u nas będzie coś koło 70m2, reszta dołu czyli 3pokoje w panelach, a łazienka, wc w jakiś innych płytkach.. Jak już się na jakieś zdecydujemy.. :-) My budujemy domek o nazwie Ostoja GL174, murator ma bardzo podobny projekt, ale niestety o metr szerszy i to spowodowało, że nie mogliśmy go wybrać.. chociaż rozstaw pomieszczeń był fajniejszy.. Niestety kiedy ma się działkę wąską to trzeba iść na pewne kompromisy.. Najważniejsze że w parterze.. :-) Nie trzeba będzie po schodach chodzić.. :-)
Jak już pan glazurnik przyjdzie to i u nas się ruszy, narazie ze względu na jego brak wszystko w środku domku stoi i czeka..
Chętnie skorzystamy, a jak my położymy to zapraszamy do obejrzenia i ocenienia pracy naszego pana glazurnika.. Mam nadzieję, że mu będzie równo szło.. :-)
Bo do wprowadzenia się to będzie trzeba poczekać, mam nadzieję, że tylko do przyszłych świąt wiosennych..

so**l
06-10-2010, 08:33
Emiluś ja często kupuję coś w necie, głównie na allegro.
Szukam zawsze w swoim województwie. Mogę wtedy zobaczyć towar na miejscu i sama odebrać.
Przy AGD to też się opłaca. Gdybyś wszystko kupiła u jednego sprzedawcy załatwisz sobie tani transport :)

emilus18
07-10-2010, 17:29
Może to i rzeczywiście nie głupie rozwiązanie. Ale najpierw i tak spróbuję pojechac do jakiegoś marketu pooglądać modele "na żywo" ;)

Na razie net to jedyne źródło informacji. Szkoda tylko że AGD jest aż tak drogie...

atija
07-10-2010, 19:26
Emiluś

ależ tam u Was fajniutko się robi. Czekam na kolejne foty i zazdraszczam ;)

jota69
07-10-2010, 22:12
Witaj!
A my nie możemy się już doczekać kiedy zobaczymy ten Twój piękny domek na żywo. Dochodzę już do siebie także myślę, że może w przyszłym tygodniu :-).Będę pisała na maila
Z-68 jest projektem, który po obejrzeniu setek (5lat szukamy ;-) ) jest tym WYBRANYM. Będzie kilka zmian ,ale...................... on jest piękny. Jednak Twój dziennik, zdjęcia tylko utwierdzają nas w przekonaniu.
Jednak to co nas czeka - przeraża. Z czego budować, jaki dach, jakie okna , itd, itp ? Boję się, a jednocześnie nie mogę się doczekać. Chcemy przez jesień , zimę przygotować dokumentacje, uzyskać zezwolenia, znaleźć brygadę, kredyt i ruszyć na wiosnę .
Życzę pięknych świąt w cudnym domku. Jesteście fantastyczni. Kibicujemy Wam.
Ela K.

emilus18
07-10-2010, 22:26
Atija - dzięki ;) szkoda tylko że kasa się kończy i coraz bardziej muszę uważać na co wydaję...

jota69 - witaj u mnie! Dziękuję za miłe słowa i czekamy z niecierpliwością ;) Cieszę się że ze zdrówkiem juz lepiej. Mnie przetrzymali w szpitalu trochę a teraz co drugi dzień biegam rano do szpitala na "oględziny" do ordynatora... Nos jeszcze mnie boli i ciągle męczą zatoki. A juz najgorsze to spanie w drugim pokoju... Ale nic to! jeszcze trochę ;)
Podziwiam Was za tak długie szukanie projektu. Mnie chyba by szlag trafił:lol2: Ale Z68 jest piękny...;) Bedę trzymać kciuki za Waszą papierologię. A pogadamy dłużej jak wpadniecie :)

eLTeeS
08-10-2010, 21:00
Witam :) Wpadłam z rewizytką :D
Domek wygląda ciekawie :) Prace idą do przodu i super. Kiedy planujecie przeprowadzkę? :wiggle:

jota69
09-10-2010, 17:05
Emilka właśnie czytałam, że obawiasz się zamawiać AGD przez neta. Słowo- nie ma obaw !!!! Szczególnie ze sprawdzonych przez innych sklepów. Zaoszczędzić można dużo. Znajomi, którzy wyposażali sobie kompleksowo kuchnie mówili, że zaoszczędzili 35% w porównaniu ze sklepem dla idiotów. Ale w tym sklepie dobrze jest znaleźć interesujące modele. Ja kupowałam pralkę, suszarkę ze 4x komputer i nigdy nie miałam kłopotów. Jeśli będę urządzała kuchnię to tylko w ten sposób. Oglądałam wczoraj ekspres do kawy do zabudowy. Znalazłam taki śliczny Rozpiętość w cenach nawet w sklepach internetowych 3125do 4568 .
Jeszcze jedna metoda z wydrukowaną ofertą z neta idziesz do sklepu :p , no i okazuje się, że Pan może Ci sprzęt w takiej cenie też sprzedać.
Trzymamy kciuki, Do usłyszenia:bye:

emilus18
09-10-2010, 18:46
eLTeeS - nadal chcę się wprowadzić na Boże Narodzenie. Święta u siebie, nawet w nie do końca wykończonym domu, byłyby piękne;) Ale zaczynam mieć obawy, że coś sie nie uda i nie zdążymy...

jota69 - zdecydowałam się właśnie na zakup przez internet. odwiedziłam dziś sklep "nie dla idiotów" i co po niektóre ceny sa chyba "tylko dla idiotów" - dla nas po prostu poza zasięgiem... Do usłyszenia zatem ;)

jota69
12-10-2010, 14:29
Witam
Emilka a masz w planach zakup młynka do zlewozmywaka w kuchni?

emilus18
12-10-2010, 16:50
Szczerze mówiąc nie myślałam o tym, ale raczej nie. Nowe zlewy mają fajne urządzonka, że żadne "śmieci" nie wpadają do środka - więc pewnie tylko z tego skorzystam.

kala67
12-10-2010, 17:53
Witaj:)
czytam właśnie, że wybrałas meble kuchanne dębowe, bedą bardzo ładne!!
a cena też ładna;)

emilus18
13-10-2010, 08:17
Kalu,
mam nadzeję że nie zawiodę sie na tych meblach - inaczej psychiatryk jak nic mnie czeka... a tam już zadbają o moje zdrowie...:stirthepot:
już nie moge się doczekać kiedy będą gotowe, choć dopiero je zamawiałam, a kuchnia na przyjęcie mebelków jeszcze przecież nie gotowa...

piotrp1
13-10-2010, 19:46
a okna połaciowe to chyba źle obrobione (obrobienie 90 stopni, a od podłogi nie powinno tak być)

kala67
13-10-2010, 20:10
emiluś....nie martw sie na zapas:)
mebelki napewno będą SUPER!!!!!

so**l
14-10-2010, 18:04
Emilus idziecie jak burza! Teraz to już blizej niż dalej. Nie mogę się już doczekac kuchni. Podłoga bardzo ładna, panele tez fajne. Z tych tańszych podobają mi się trzy pierwsze od prawej strony.

emilus18
14-10-2010, 20:32
a okna połaciowe to chyba źle obrobione (obrobienie 90 stopni, a od podłogi nie powinno tak być)

Okna są dodatkowo docieplone wełną w tym miejscu żeby nie przemarzały (a dokładniej chodzi mi o mostki termiczne)- dlatego tak to wygląda. osobiście mi to nie przeszkadza. W sypialni bedzie sie bardziej rzucać w oczy, bo jak sie okazuje, dekarze wstawiając okna obsadzili je za wysoko i bedzie mam mały problem jak to zrobić - jutro zafotkuję jak to wygląda

emilus18
14-10-2010, 20:41
Kalu - dzieki za wsparcie - teraz jest potrzebne. Bardzo potrzebne;)

Sonkal - Już powoli sobie wyobrażam święta w domu :) A z paneli własciwie wszystkie mi się podobają - w pokojach fajnie by wyglądały. Tylko martwię się co dać w korytarzu - bo chcę mieć drzwi wewnętrzne w kolorze okien (ciemna wiśnia). Na dole problem z głowy - byłyby idealne do kuchni i okien. Ale muszę jeszcze coś znaleźć na korytarz - najodpowiedniejsze byłyby jatoba i merbau, ale mam jeszcze sporo czasu na zastanowienie.

kala67
16-10-2010, 09:33
Napewno dobrze wybierzesz!!!!
....pamietaj, że to TOBIE ma sie przede wszystkim podobac;)
ja kiedyś kierowałam się tym co mowią inni.......na szczęście szybko z tego wyrosłam......i teraz wiem, że mój dom ma się podobac MI !!!

buziaki:)

emilus18
16-10-2010, 17:09
jota69 bardzo chcę podziękowac za baaardzo miłe dzisiejsze odwiedziny - jesteście super rodzinką :) Zapraszamy raz jeszcze jak juz się wykończymy :P Weronika całą droge paplała, że też chce mieć takiego chłopczyka... Tyle że Wasz taki trochę już wyrośniety a bociany takich nie przynoszą :D

Kalu - jak wcześniej nie będzie rozwodu z mężem ... to kupię to co mi się podoba :D A to co mówią inni - czasem lepiej dla zdrowia psychicznego puszczać koło ucha ... Ja jestem świetnym słuchaczem, ale co do reszty... hmmmmm, zawsze chcę mieć po swojemu:lol: ale nie znaczy to oczywiście że nie słucham rad innych - są baaardzo przydatne jak się je dobrze wykorzysta

jota69
16-10-2010, 19:13
Emilko my również bardzo bardzo chcemy podziękować. Jak to stwierdziliśmy :BYLIŚMY, ZOBACZYLIŚMY, UWIERZYLIŚMY ;-)
Zobaczyliśmy Twój piękny domek i możemy wszem i wobec zaświadczyć :domek stoi i jest przecudny. W rzeczywistości wygląda jeszcze piękniej niż na zdjęciach .
Uwierzyliśmy, że możemy również taki piękny mieć i wierzymy, że największe ;-) przyjemności przed nami.
Emilko nawet nie wiesz co my teraz mamy. Myślimy, rozmawiamy , dyskutujemy , projektujemy.............. Na pewno jest nam łatwiej, bo jednak obejrzenie takiego domku w rzeczywistości pozwala łatwiej podjąć pewne decyzje (głównie dotyczące ścian) , ale wcale nie jest tak łatwo.
Dzięki za inspiracje. Bardzo, bardzo, bardzo dziękujemy. Z zaproszenia jeszcze pewnie skorzystamy. Wy również jesteście bardzo bardzo sympatyczni , a Weronka to mała urocza dama. A jeśli chodzi o bociana, to cóż pokoik będzie czekał ;);)
Pozdrawiamy i bardzo bardzo mocno trzymamy za Was kciuki. :)

emilus18
16-10-2010, 20:46
Kurczę, jak miło mi się zrobiło :) Ale takie słowa utwierdzają mnie w przekonaniu - WARTO SIĘ STARAĆ, KOMBINOWAĆ I MIEĆ TE NIEPRZESPANE NOCE BO TO BĘDZIE NASZ WŁASNY CUDOWNY I WYMARZONE DOMEK :wave:
Wiem że zdjęcia nie oddają rzeczywistości, czasem wręcz bardzo przekłamują. No i współczuje tej "burzy mózgów" którą teraz macie i pewnie szybko Was nie opuści - sami ja przerabialismy. Ale własne spojrzenie na gotowy lecz jeszcze nie wykończony dom pozwala "ustawić" wszystko po swojemu. Do tego kartka papieru, ołówek i linijka, żeby prosto było :D no i myszka do scierania ścian z papieru :D No i koniecznie powiedz co wymysliliście - trzymamy kciuki ;)

jota69
16-10-2010, 23:22
Odezwę się na pewno. :)
Jeszcze raz dzięki.

eLTeeS
17-10-2010, 09:37
zaczynam mieć obawy, że coś sie nie uda i nie zdążymy...
Dla pocieszenia my też chcemy wejść na Boże Narodzenie, a mamy mniej zrobione od Was, ale też dom nie musi być zrobiony na ideał, bo będziemy go sobie powoli wykańczać już w trakcie mieszkania :)

emilus18
17-10-2010, 13:20
eLTeeS dzięki za słowa otuchy. Wiem że każdy chce zrobić jak najwięcej przed zamieszkaniem, bo potem ciągle jest balagan, ale nie zawsze się udaje. Mamy jeszcze tyle rzeczy do zrobienia, że włos mi się jeży na głowie. Nie chcę, żeby jacyś kolesie mi sie kręcili po domu, kiedy już bedziemy mieszkać, i ciągle pytali "szefowo, a tu to jakby pani chciała to zamontować - bardziej w lewo czy w prawo?" albo "oj taj to się wie pani nie da. schody muszą odczekać swoje i nie powinno się po nich chodzic przez tydzień po malowaniu" i jeszcze "nie dam rady tego teraz sam zrobic bo chory jestem. ale za tydzień to juz u pani będę na pewno..." itp.

Ale tymczasem do kuchni lecę obiadek robić :)

Archi100
17-10-2010, 15:09
Hello
Właśnie przejrzałem pokrótce Wasz dziennik i będę musiał go przeczytać dokładniej, bo dużo ciekawych rzeczy tam jest :)
Po pierwsze to zazdroszczę wam tego etapu, macie bardzo dużo już zrobione, to wszystko dopiero przede mną.
Po drugi mam pytanko co do bramy garażowej, jakie to są wymiary i czy ona jest sterowana na pilota?
Po trzecie, tez pytanko, czy w ogrzewaniu podłogowym, to macie jakieś sterowanie ciepła? Na poszczególne pokoje, czy takie w kotłowni?

emilus18
17-10-2010, 18:30
Archi100 -ciesze się że pożyteczne informacje zawieram w moim dzienniku i miłej lektury zatem życzę :)

Szybko Wam idzie więc ani się obejrzysz a skończycie, a potem to juz tylko mieszkać i relaksować sie :) Ja przynajmniej marzę o tym:)

Brama garażowa ma chyba 4x2,20. mniejszej nie chcieliśmy i nie żałujemy - bo wszystko mozna spokojnie wnieść, a jak blondynka będzie parkować, to o ściany nie powinna zaczepić :D Jest na pilota, którego niestety jeszcze nie dostaliśmy... Własnie, chyba czas najwyzszy się o niego upomnieć... - wtedy nie ten dali w pudełku a że nie było prądu w budynku, to i tak nie był potrzebny...
Przy podłogówce na dole będzie tylko sterowane w kotłowni. Nie mamy aż tak dużo zróznicowanych pomieszczeń, żeby było potrzebne rozdzielenie temperatury na poszczególne pomieszczenia - tym bardziej że większość będzie otwarta.

Archi100
17-10-2010, 19:10
Emilus18 - dzięki za info, a jeszcze zapytam o ta podłogówkę, to robicie ją we wszystkich pomieszczeniach? Ile metrów rurek wyszło, pamiętasz? A, i jeszcze, oprócz glazury to co planujecie położyć w pokojach? Panele, deski, parkiet?

emilus18
18-10-2010, 20:48
Archi100 - wszystko udokumentowane :D więc nie ma problemu z odszukaniem :D na fv mam 719 m rury pex combi 16x2. Styropianu do podłogówki było na 80m2 i tyle też mamy jej założonej (71m2 na dole - wszędzie i 9m2 na górze -łazienka i WC).
Co do podłóg... trudne pytanie. Ale parkietu na pewno nie będzie, może gdzieś uda nam sie wyskrobać na deskę, ale obecne założenie jest na dobre jakościowo panele.

Megana
19-10-2010, 20:32
emilus,
trzymam kciuki, nic nie trwa wiecznie, wszystko się ułoży :)

atija
19-10-2010, 20:41
http://emotikona.pl/emotikony/pic/0girl_witch.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

Już lecę i pomogę odczyniać czary. Woda już jutro pewnie będzie ;)

emilus18
20-10-2010, 18:51
dziewczyny - urok częściowo odczyniony !! Woda już jest!

atija
20-10-2010, 19:04
http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://emotikona.pl/emotikony/) http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)
jakieś czarownice czy jak?

Bardzo się cieszę, że masz wodę:D

yuka
20-10-2010, 21:32
Emiluś, Tempo mnie normalnie powala, nie nadanżam;) Ale kibicuję :D

emilus18
20-10-2010, 21:57
Atija kiedyś wróżyłam z kart i nie tylko i ponoć się sprawdzało... - takie tam młodzieńcze wygłupy. Do czasu aż "zobaczyłam" twarz koleżanki. Pół roku później miała wypadek - wyglądała tak samo... Do dziś to pamiętam i nigdy więcej nie próbowałam takich wygłupów. Ale ciągle mam jakieś przeczucia i wiem ze coś się stanie... Takie zycie... może jakąś miotłę powinnam se nabyć i na Łysą Górę się wybrać??

Yuka potrzebuję mocno kibicowania, bo ostatnio wykonawcy nawet mówią że nie dam rady, a ja z nimi dyskutuję, że jednak dam bo uparta jestem :D

Megana
21-10-2010, 19:27
A powiedziałaś im, że gdzie diabeł nie może tam "Ciebie pośle".
Na dodatek jakbyś miała nie dać rady, to oni tam u Ciebie na chleb by nie zarabiali.
Dasz radę bo:
podjęłaś decyzję
spełniasz swoje marzenia
już jesteś daleko z pracami
wszyscy Ci kibicują ( my też ) :)
A tak w ogóle to powiedz im, żeby się w d........ pocałowali z takim tekstami ;)

emilus18
21-10-2010, 20:41
Oj tak Meganko:D masz całkowitą rację :D

wroblewm
21-10-2010, 22:23
Hej emilus.
Świetny dziennik. Z trudem powstrzymałem się od przeczytania go w pracy ;)
Kibicuje Wam, bo jak rozumiem Święta w tym roku będą w nowym domku :)

so**l
22-10-2010, 08:44
Emiluś oczywiście ,że dasz radę! Jak nie Ty to kto??? :)
Codziennie zaglądam i widzę ogromne postępy! Do świąt jeszcze dużo czasu, więc na pewno spędzicie je w cudownym ,nowym domku. Już Wam zazdroszczę tych świąt!

emilus18
22-10-2010, 16:40
wroblewm - witaj w moich progach :D no i zapraszam częściej! Jasne że Święta w domku - choćby na pudełkach:lol2:

Sonkal - dzięki wielkie!!

Wczoraj w nocy i dziś troche pokombinowaliśmy i wszystko musi sie udać :D

atija
22-10-2010, 22:24
Po plecach przeleciał dreszcz. Może rzeczywiście lepiej nie zaglądaj w karty. Osobiście uważam , że coś w tym musi być. Wierzę w przeczucia, niestety nie zawsze umiem je zinterpretować. Może gdybym umiała to moja Kamilka byłaby dziś z nami....


Nie poddawaj się i nie słuchaj mądrości wykonawców. Masz cel i jesteś pełna determinacji. Musi się udać. Tegoroczną choinkę będziesz ubierała w Waszym nowym domku. Za to trzymam kciuki z całej siły.:yes:

emilus18
24-10-2010, 20:58
Własnie, zawsze jest to "gdybym...". Też chętnie zmieniłabym w życiu wiele rzeczy, gdybym... Ale żyć trzeba dalej. Może nie zawsze jest piekne i kolorowe, ale ma jakiś sens. Tak, jak z każdej sytuacji są przynajmniej dwa wyjścia :D I tego się trzymajmy:D

Choinka :D ech, jeszcze tyle czasu do niej... Szkoda że dwa lata temu kupilismy nową, bo teraz juz rozgladałabym się za lepszym i większym modelem :D Ale zawsze zostaje mi szukanie prezentów :D

jota69
24-10-2010, 23:10
Emilko nie miałam czasu zajrzeć do Ciebie przez tydzień, no i dziś po prostu jestem zaskoczona. Jestem przekonana, że te święta spędzicie w Waszym Wymarzonym Domku :-)
Mężusiowi bardzo się podoba obrobiony kominek, zresztą mi też. Ja jak patrzę na kotłownie to jestem przerażona. Chyba do tego wszystkiego musisz jeszcze pomyśleć o generatorze prądu, bo jak nie daj Boże go zabraknie do dupa (sorki za wyrażenie).
Pięknie, coraz piękniej :-)
Jeny jak ja już bym chciała mieć ten etap i szukać mebelków i urządzać kuchnię :-(
Serdecznie pozdrawiamy całą rodzinkę, kciuki trzymamy i na zdjęcia nowe czekamy.
:-*

emilus18
25-10-2010, 21:42
Do not worry :D Na generator uparł się mężuś... Na razie mamy zrobioną do niego instalację, a samo urządzonko się kiedyś kupi - pewnie w razie potrzeby :D Ale elektryk powiedział że skoro mamy okablowanie ziemne wszędzie w ulicach, to nie powinno być przerw w dostawie - no chyba że planowane.

Cieszę się niezmiernie że podoba się wam nasz kominek - choć do obrobienia go to jeszcze daleka droga... A kotłownia... Hmmmm - nie ogarniam jej jeszcze... A przyjemnością urządzania jeszcze się nacieszysz :D - tylko wszystko po kolei. Najważniejsze to zacząć :D

z-68
26-10-2010, 11:53
Hej ,witaj emilus18 :-)
Pierwszy etap budowy za nami -fundamenty stoją,na reszte trzeba będzie niestety poczekac.
Bardzo podoba nam sie wasz domek ,podglądam jak go urządzasz,
My z racji tego ,ze nie mieszkamy w Polsce nie za bardzo orientujemy się co jest w polskich sklepach,z czego wykanczac ,
dlatego patrzę i zapisuje,wszystko to ,co mi wpadnie w oko w waszym domku.Bardzo podoba mi sie wasza podloga w salonie ,myslę ze bedzie praktyczna ,
i pod katem praktycznosci chcalabym urzadzic domek,bo nie usmiecha mi się gonic ze scierka i odkurzaczem cały czas:-)
Może kiedys uda nam sie zobaczyc wasz domek w realu,czego bardzo bym chciała,niestety odleglosc jest przeszkodą:-(
pozdrawiamy Was bardzo serdecznie
E...

keea
26-10-2010, 16:13
Hejka! A jakiej firmy i jaki model będziecie mieli płyty grzewczej? Bo nie mogę zlokalizować czy już coś wybraliście.. :-) Pozdrawiam..

piotrp1
26-10-2010, 18:38
A może masz schemat tej kotłowni - bo strasznie zagmatwanie i ciekawe jaka tego ustrojstwa sprawność będzie, i czy nie dało by się tego uprościć ? Nie wspominając o enegochłonności (milion pomp).

emilus18
26-10-2010, 20:03
Hej, hej, Z68! Witaj z dalekiej krainy:D
Trzymam zatem za Was kciuki, bo budowa na odległość to ogromne wyzwanie. Zapraszam szczególnie teraz na pogaduchy - bo wykańczanie mnie wykańcza... No i mam milion pytań i wątpliwości... Ale kto ich nie ma? Jak będziesz mieć jakiś fajny pomysł, to daj znać :D Podłoga na parterze rzeczywiście bedzie praktyczna. Nawet teraz gdy jest strasznie usyfiona nie wygląda aż tak źle.
Na oględziny zapraszamy - szczególnie jeśli budujecie ten sam domek. To baaardzo przydatne doświadczenie - Jota69 coś Ci może na ten temat powiedzieć bo ostatnio nas nawiedzała z rodzinką :)
A tak w ogóle to gdzie się budujecie??

Keea - nie możesz zlokalizowac bo jej jeszcze nie wybrałam... Te które mi się podobaja kosztuja majątek :cry: A jak Wasze budowanie?? macie jakieś foteczki??

Piotrp1 - niestety uprościć już się nie dało. Za dużo urządzeń żem se wymyśliła...Byłoby znacznie prościej i taniej oczywiście, gdyby dodatkowego bufora do kominka nie było :( O schemacie rzeczywiście nie pomyślałam - ale porozmawiam z hydraulikiem co by wszystko rozrysował - nigdy nie wiadomo kiedy sie może przydać... A prąd... no ciekawe jakie będę mieć rachunki...

z-68
26-10-2010, 21:56
emiluś ,budujemy sie niedaleko Bochni w woj .małopolskim

emilus18
26-10-2010, 22:20
No to kawałek co prawda, ale jak wpadniecie na włosci to zapraszamy :D

keea
27-10-2010, 20:30
hejka! My dziennika nie prowadzimy, ale zdjęcia możesz obejrzeć na forum wwww.mybudujemy.pl :-)

anulkawj
31-10-2010, 09:34
Dawno nie zaglądałam, ale teraz mam szczękę na klawiaturze... Zrobiliscie TAAAAKI kawał roboty. Bardzo fajnie porobiłaś te wizualizacje - w czym to??? Straszenie zazdroszcze postepu prac - oby tak dalej! Pozdrawiam

emilus18
31-10-2010, 20:12
Anulkawj super że zaglądnęłaś :) Z pracami uwijamy się jak możemy, żeby tylko na święta u siebie... Gorzej, ze juz zaczyna brak gotówki doskwierać...ale jakoś radzić sobie trzeba będzie.
A wizualki nie my robiliśmy, tylko architekt. Ja nie mam takich zdolności:D

Gannia
31-10-2010, 20:27
Emilus w końcu przeczytałam cały dziennik :)
Widzę, że było sporo momentów załamania, zniechęcenia i ogólnego pesymizmu.. ale także mnóstwo zaparcia, walki z wiatrakami i asertywności :)
Domek wspaniały, strasznie zazdroszczę swobody podejmowania decyzji oraz dążenia do ideału!
Zazdroszczę także pięknego dachu, super elewacji oraz plątaniny rurek w kotłowni ;)
Brawo!
Życzę rychłej przeprowadzki :)

emilus18
31-10-2010, 20:40
Keea - znalazłam Wasz domek :)

keea
31-10-2010, 21:40
My jesteśmy daleko w tyle za Wami, ale nie poddajemy się, mamy nadzieję, że Święta Wielkanocne spędzimy już u siebie.. :-) Salon ma 31m, ale zmniejszy się trochę o kominek.. Jak będziecie kiedyś przejazdem zapraszamy.. Oprowadzimy i teraz my będziemy mogli nasz Wam pokazać.. :D

qnik111
01-11-2010, 09:11
Witam przeglądałem wasz dziennik i znalazłem w nim piękne wizualizacje pomieszczeń. Podajcie proszę jak się je robi :)

emilus18
01-11-2010, 21:22
Qnik111 - u architekta :D tylko szkoda, że nawet mając takie gotowce zmienia się na koniec zdanie...

qnik111
02-11-2010, 14:57
To mój architekt jest troszkę zacofany :(
Pozdrawiam

arektoja
02-11-2010, 20:30
Załamałaś mnie trochę efektem sumowania. Ale dom to taka studnia bez dna: ile włożysz tyle wpadnie :) My chcemy zamknąć sie do zamieszkania w skromnej kwocie 330 tys. zł, może się uda.

Joan72
03-11-2010, 16:26
Witam:welcome:
Przeczytałam calutki dziennik i podziwiam, jak Wam szybko wyrósł ten piękny domek:jawdrop:
Wierzę, że uda Wam się do niego wprowadzić na święta.Będę trzymać kciuki, żeby się spełniło:bye:


Tylko ceny, niestety dołują:sick: My jesteśmy na etapie adaptacji projektu przez architekta,( który nam obiecał, że zrobi to w miesiąc,) a robi to już od dwóch i pół miesiąca:evil: Także w tym roku już nic nie zdążymy zrobić, ale czasu nie marnuję i sobie podpatruję różne budowy...;)chociaż się napatrzę jak to innym idzie wszystko szybko i sprawnie:yes:


Pozdrawiam cieplutko

wroblewm
06-11-2010, 08:19
O rany! Nie zaglądałem tu przez tydzień i nie mogę się nadziwić ile udało Wam się w tym czasie zrobić.
Elewacja południowa super! Domek wygląda jak z obrazka :)
Czy możesz napisać jaką macie szerokość drzwi tarasowych? Szukamy z żoną optymalnego wymiaru do naszego domu i chyba właśnie o takie drzwi nam chodzi.

emilus18
06-11-2010, 19:30
Witam wszystkich odwiedzających i kibicujących:welcome:

Joan72 - coś wiem na temat adaptacji...mieliśmy straszną babę która na dodatek błędy nam zrobiła i nie chciała się do nich potem przyznać. Ale przez zimę powinniście sobie wszystko załatwić i jak wiosną ruszycie z kopyta, to możecie święta spędzić u siebie :D

wroblewm - ja też kocham tą elewację:lol: Drzwi tarasowe mają 3,05m i dla nas są idealne :D

yuka
10-11-2010, 20:10
Emiluś, pięknie wszystko wygląda, naprawdę bosssko:D:D:D Co to za płyteczki w łazience, te fajowskie dekorki???
Aaaa, zastanawia mnie jedno, co to będzie się działo ok. 8.00;)

... A najciekawsze jest to, że jutro tez mają przyjść na 8 rano... http://emotikona.pl/emotikony/pic/0crazysex.gif

emilus18
11-11-2010, 08:05
Dzięki Yuka - aż sama jestem zdziwiona jak to szybko i ładnie poszło :D Te fajowskie dekorki wyglądają cudownie na żywo i są to dekorki Zebrano krem classic :D

No i panowie przyszli... 8.10 co prawda była, ale dziś 11 listopada, więc pewnie chcieli trochę dłużej pospać :lol2:

atija
11-11-2010, 12:47
Witaj Emilko.
pięknieje domek z dnia na dzień :) Płyteczki w łazience cuuudoo. Widziałam kiedyś takie na żywo, żadne zdjęcia nie oddają ich urody :)

A jeśli chodzi o panów i o to co się będzie działo o 8...........http://emotikona.pl/emotikony/pic/0crazysex.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)...... :D:D:D:D
Panowie tak sami ? czy może przywieźli jakąś panią???
Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać........

emilus18
11-11-2010, 13:23
Dzięki Atija :D

No panowie sami przyjechali niestety - tylko trochę popracować w dzień wolny :D Wiesz, taka mała świąteczna rozrywka :D A że rowerami się zjawili to jakaś panie ewentualnie na ramie tylko albo na śladzie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0girl_witch.gif

kala67
11-11-2010, 20:11
Witaj kochana:)
pięknie u Ciebie wszystko wygląda.........łazienka prawie gotowa.......podłoga w salonie sliczna!!
kiedy przeprowadzka??:)

keea
12-11-2010, 21:28
hejka! jaki macie wkład kominkowy? jakiego producenta i w ogole?

emilus18
13-11-2010, 08:11
Kaluś - na Święta, na Święta na Świeta :D jak ktoś czegoś nie sknoci...

Keea - komin mamy Leiera, ale następnym razem robilibyśmy po prostu z cegieł. Koszt właściwie ten sam, a większe możliwości wykończenia. Tyle że nie wiem jak z obróbką...bo moja jest po prostu spierniczona...:cry:

kala67
13-11-2010, 15:52
jak to spierniczona???
co popsuli???

emilus18
13-11-2010, 16:02
Noż kuźwa leje mi się cały czas po kominie:cry: Raz gość juz poprawiał - bo tak zrobił że było niebo widać... miało byc dobrze - i dupa:cry: znów sie leje... trochę mniej co prawda ale co z tego??? Jak jeszcze trochę tak bedzie to bede musiała płyty zrywać i wełne wymieniać bo przecież nie wyschnie:cry::cry:

kala67
13-11-2010, 16:04
no to kuźwa faktycznie speprzył robote!!!!:(
zgłosiłaś mu to ponownie??
masz jakąś umowe spisaną???

emilus18
13-11-2010, 16:43
pewnie że zgłosiłam! Miał byc w piątek i naprawić. No ale mądry Polak po szkodzie bo umowy nie mam :bash: Na jego nieszczęście wiem jak do niego trafić a skoro nie ma umowy to nie ma faktury... a jak nie ma faktury...to jest ukrywanie dochodów :D i witaj urzędzie skarbowy:D:D:D oni bardzo lubią donosy. W poniedziałek sobie z panem porozmawiam i jak nie naprawi w dwa dni...lepiej zeby nie wiedział co go czeka... Jestem miła i uprzejma - ale do czasu...:stirthepot: Potem lepiej nie podchodzić...

anulkawj
14-11-2010, 20:44
Dawno nie zaglądałm, a teraz zazdroszczę! Szybko idzie w strone przeprowadzki!!! Podłogi, łazienki, kuchnia.... Gratulacje!

Joan72
15-11-2010, 07:27
Piękny ten stół do kuchni:) I szafeczki teeeeeż:D

Megana
15-11-2010, 13:16
emilus - umowa ustna obowiązuje, US, a sad dwie odrębne instytucje , nie jestem pewna, ale w sądzie możesz sprawę załatwiać, gdyby co.

emilus18
15-11-2010, 20:53
Dzięki Wam wielkie za dobre słowa :D

Meganko - jak najbardziej umowa ustna wg KC obowiązuje, ale sąd to ostatnia instancja do której miałabym się ochotę udawać za kilkaset złotych i czekać na "rozprawę" pół roku albo i więcej. A skarbówka to taka fajna instytucja jeśli chodzi i egzekwowanie długów, poprawek itp, że lepszej nie znam. Słowa "urząd skarbowy/kontrola/ukrywanie dochodów zwykle przynoszą bardzo szybko wymierny efekt, bo zaden przedsiębiorca chce mieć z nimi jak najmniej wspólnego - zajmuje sie tym niejako zawodowo :D Mówię ZWYKLE, bo to nie znaczy ZAWSZE. Jak się nie uda - postraszę sądem a jakże :D Teraz juz dla zasady :D

Megana
15-11-2010, 21:07
Jasne, że czasem szkoda czasu i nerwów.
Chociaż moi znajomi na pana od stawiania płotu tak się wkurzyli, że oddali sprawę do sądu i wygrali.
Kwota około 800 zł - a sprawa oddana tak dla zasady, żeby nie myślał, że może robić ludzi w ............... :)
A z podatku to on musi się rozliczyć , a nie Ty, więc znajomi nie mając umowy i
nie przejmując się wcale, dali upust swoim nerwom :)

Megana
15-11-2010, 21:25
Co do dekorów, wyszukaj może najpierw w internecie.

eLTeeS
16-11-2010, 19:18
Witam :) Zobaczyłam Wasze wydatki i aż mi oczy wyszły, bo koszty masakryczne, ale wiem, że warto, chociaż zastanawiam się jak nam się udało uzyskać niski koszt budowy korzystając z jakościowych materiałów ;) Nasza budowa narazie wyszła nas mniej, ale pewnie niedługo dobijemy do 3 z przodu :P

emilus18
16-11-2010, 20:02
Meganko - zobaczymy jak wszystko wyjdzie w praniu. Dekorów szukałam chyba milion razy - ale zawsze coś było nie tak... No i dziś zdecydowaliśmy się na płytki w kuchni bez dekorów :D

eLTeeS - moje ślepka zrobiły się chyba jeszcze większe niż Twoje jak policzyłam koszty...Wasz domek jest duuuużo mniejszy od naszego a już samo to generuje ogromne koszty. Poza tym zaszalałam z kilkoma rzeczami, których albo miało nie być, albo miały być znacznie tańsze :( No, ale czego to człowiek nie robi żeby swoje marzenia spełnić??? Pocieszam sie, że już dużo zrobilismy i jeszcze tylko troszkę i będziemy mieszkać :)

eLTeeS
17-11-2010, 07:53
emilus18, dużo mniejszy? U nas jest 135 m2 użytkowej, a całości 201,5 m2. U nas dach był łamany, no a wy macie w miarę prosty i stąd wyszły mi oczy, bo to nasz dom powinien być droższy, bo i więcej fundamentu i stropu :P Dobrze, że udaje nam się tak budować, bo ja już widzę dno pieniędzy jak zapłacimy za ściany i układanie płytek, ale na szczęscie reszta leży i czeka, więc pocieszam się chociaż tym, że to mamy np. drzwi wewnętrzne, sprzęty itd :)

ba-sia3
17-11-2010, 13:36
Czytałam wój dziennki i natknęłam się na opis krzywo zamontowanego geberita. Powiem Ci tylko tyle 8 mm to nic u mnie była różnica 2 cm ale daliśmy radę, mój tato troszkę przesunął i jest ok.


Tylko pytanie jak ktoś kto montuje takie urządzenia nie widzi różnicy i jeszcze późnioej ściemnia, że głupoty gadam bo przcież jest wszystko w porządku a ja mam zwidy.

emilus18
17-11-2010, 18:14
emilus18, dużo mniejszy? U nas jest 135 m2 użytkowej, a całości 201,5 m2. U nas dach był łamany, no a wy macie w miarę prosty i stąd wyszły mi oczy, bo to nasz dom powinien być droższy, bo i więcej fundamentu i stropu :P Dobrze, że udaje nam się tak budować, bo ja już widzę dno pieniędzy jak zapłacimy za ściany i układanie płytek, ale na szczęscie reszta leży i czeka, więc pocieszam się chociaż tym, że to mamy np. drzwi wewnętrzne, sprzęty itd :)

My mamy 205 użytkowej (z garażem), a po podłodze dochodzi jeszcze parę metrów. Mamy też strych ok 60m. Dach mamy niby prosty, ale założyliśmy pełne deskowanie no i dachówka, drewniane okna, podłogówka na całym dole, ok 260m2 płytek(byłam w ciężkim szoku że wyszło aż tyle), szary gruby styropian na elewacji, solary, kominek z płaszczem wodnym itp. Koszty napędzają też niestety nie najtańsze ekipy - ale budujemy dość szybko a sami niestety nie mamy czasu właściwie niczego zrobić:( Samo układanie płytek to koszt prawie 15 tys a duuużo więcej ich zakup...No i jak sobie wszystko podliczyłam, to niestety tak wychodzi... Jakaś rzecz może nie kosztować za dużo ale jak jest ich kilka, to potem oczy wychodzą z orbit... Pocieszam się że wszystko robimy dla siebie i większość już mamy - a dalej jakoś damy radę :D I to że wykończeniówka pożera najwięcej - to święta prawda - potrzeba co najmniej tyle samo co na postawienie domu :(

Ba-sia3 - :welcome: u mnie, bo chyba Cię nie widziałam. No to Ciebie nieźle załatwili! U mnie glazurnik na szczęscie wszystko poprawił :) i jest super!!

eLTeeS
17-11-2010, 19:59
emilus18, czyli powiększaliście dom? :) Ja do użytkowej nie liczę garażu, bo wtedy też nam wychodzi 201,5 m2 :P Użytkowa to bez kotłowni i garażu :) My też mamy górę, ale narazie wogóle jej nie robimy... może kiedyś. Co do kosztów ekipy to wiem, ale powiedziałam, że kończą ściany ułożą płytki i ich żegnamy :) Reszte robimy SAMI i jestem świadoma tego co nas czeka, ale też wiem, że zostanie nam dużo w kieszeni :)

krzysiula1
18-11-2010, 17:12
Jeśli chodzi o płytki to ja kładę Piumettę paradyż. tam są czarne fajne dekory. Chociaż ja robię szarą.

Megana
18-11-2010, 21:13
Emilus, my kupiliśmy zlew z wylewką identyczna jak zlew
zajrzyj tutaj zlewy pokazane z wylewkami
http://www.zlewozmywak.pl/index.php?k3,zlewozmywaki-granitowe-1-komorowe

a to nasz
http://www.systemc.pl/domek/2010/01/IMG_0002B.JPG

nikielback
20-11-2010, 15:24
witam
kiedyś poznałyśmy się drogą mailową przy zakupie projektu z Z500
Gdzieś miałam zapisany twój adres, weszłam i WOW
Gratulacje. Jak wrażenia po wybudowaniu domu. Ja ostatecznie Z68 nie kupiłam, ale pozostałam wierna pracowni. Z110. Będę podpatrywać. A w chwili obecnej jeszcze raz gratulacje i zazdroszczę z całego serca bo u mnie dopiero tynki.

emilus18
20-11-2010, 18:48
eLTeeS - powiekszalismy i to sporo niestety... i poszerzyliśmy, i podnieśliśmy sporo do góry. Ale nie żałujemy, bo dzieki temu mamy piękne i duże pomieszczenia na górze, duuużo wiekszy garaż i kotłownię i superaśnie garberoby :) A czego nie skończymy teraz z braku kasy - kiedys się przecież skończy:D No i wtedy na spokojnie wymyslimy tez coś sami :D bo na razie inni bogacą się naszym kosztem...

Meganko - chciałam mieć małą i dużą komorę. Teraz mam jedną nie za wielką i jest dramat. Co prawda brak zmywarki i ten mikroskopijny zlew dają mi w kość - ale jeszcze tylko miesiąc, tylko miesiąc...:D

Nikielback - Witam w moim juz prawie nie wirtualnym królestwie!! Dzięki wielkie. Szkoda ze się nie zdecydowaliście na Z68, ale Wasz też będzie super!! Budowa jest super - zwłaszcza dla kogoś kto nie lubi sie nudzić :D Trzeba się trochę poświęcić, ale cóż, nic za darmo nie dają przecież:D Masz jakieś fotki ze swojego domku?? Zmienialiście coś??

yuka
20-11-2010, 20:26
Emiluś, widzę, że energia Cię nie opuszcza i jesieenej depresji się nie dajesz:D
Kominek piękny!!!!

emilus18
20-11-2010, 21:31
chyba właśnie mnie dopadła dzisiaj... jakoś tak powoli wszystko w tym tygodniu idzie... ale co tam! Damy radę:D Jest plan? Jest!! Trzeba go tylko zrealizować :D

nikielback
21-11-2010, 09:50
Nie prowadzę dziennika budowy na forum. A bez pozwoleństwa nikomu nie wkleję zdjęć w dzienniku.
Wybralismy Z68 do innej działki, którą nam sprzątnięto sprzed nosa. Do drugiej, którą zakupiliśmy zupełnie nie pasował, małżonek na widok podsuniętego Z110 zakochał się bez pamięci. Ale nadal czujemy sentyment do Z68, stąd będę ci kibicować.
Powiedz, czy w przypadku Z68 wszystko też było przemyślane. My dokonaliśmy tylko kilku zmian - nie wszystkie ostatecznie przypadły do gustu - i w konsekwencji powróciliśmy do stanu pierwotnego. Podzieliłam tylko sypialnię i wygospodarowałam garderobę, dodałam pomieszczenie gospodarcze. Ale im dłużej na niego patrzę tym jestem pod większym wrażeniem.
Mam nadzieję że twój jest taki sam.

emilus18
21-11-2010, 12:04
No to moje pozwoleństwo masz na faje fotki w moich komentarzach:)

No tak, jak zmienia się działka, to juz niewiele można zrobić... Ale Wasz domek jest bardzo podobny z zewnątrz - tyle że lukarnę macie z przodu. No i układ wewnątrz inny. Ale macie zajebiaszczy garaż!! Ja żałuję że kuchni nie mam od ulicy ale za dużo musiałabym przerabiać. Tak też jest dobrze :D
Co do naszego przemyslenia - długo siedziałam i dłubałam coś na kartkach. I zmian nie żałuję, bo dzięki temu dom nabrał przestrzeni :D Bedzie bardziej funkcjonalny i zarazem prosty. No i bardziej ergonomiczny - północna cześć to pomieszczenia typu łazienki, pralnia, garderoby, południowa - pokoje :D

kala67
21-11-2010, 17:51
kominek sliczny wyszedł!!!
a jakie kolory planujsz na ścianach w salonie i w kuchni????

emilus18
21-11-2010, 21:15
Sufity bedą białe. na ścianach w salonie i kuchni bedzie jasny beż z Dekorala. Najednej ściance myślę dać z czasem jakiś kolor - ale na razie brak pomysłu... kompletna dziura... I nie wiem jak pomalowac kominek. Może jasny brąz?? i na to np. lakier z brokatem (nie wiem jak to się nazywa ale tak wygląda wygląda) - z kolekcji Dekorala Ewy Minge. Tylko nie wiem czy nie za smutno bedzie...
Do przedpokoju nawineła nam się w sobotę w Jysk-u pieka fioletowa tapeta z białym wzorem. Tyle, że blondynka nazwy nie zapisała a teraz po internecie szuka... Tylko znowu - czy to nie będzie za odważnie?? No i tak w kółko... Pewnie zrobię tak jak chciałam na początku - prawie cały dół pomaluję na sasny beż a potem pomieszkam troche i zobaczę co przemalować :D

Megana
21-11-2010, 21:35
emilus, nie mieszaj farb, masakra.
Później nie dojdziesz do ładu jak będziesz musiała coś podmalować ( a zawsze jest co) i klops
I kupuj zmywalną farbę i konkretny kolor, ja już nie raz ściereczką zmywałam zabrudzenia ( a to kot za ćma biegał, a to coś nieśliśmy i zahaczyliśmy w korytarzu itd)
Mamy mieszaną farbę ( bo za ciemną kupiliśmy jesień pieczarkowa), to pół na pół wymieszana jest z białą, a można było kupić magnolię i byłoby bez mieszania i kombinowania.

emilus18
22-11-2010, 19:19
Dzięki Meganko - jak zawsze pomocna jesteś:D Zrobię cały dół w jasnym beżu z białymi sufitami :D

yuka
26-11-2010, 21:17
hej Emiluś:D
Bardzo ładnie wyszedł ten kolorek:D Super komponuje się z kominkiem:D

hubertsain
26-11-2010, 21:48
Kolorek ładny, ja jednak zrobiłbym inny kolor na kominku, coś może w jasnym brązie, bo teraz zlał się ze ścianą i jest bez wyrazu ;)

emilus18
26-11-2010, 22:16
Dzięki serdeczne :) teraz to nareszcie jakiegoś wyrazu nabiera :D

Kominek będzie miał jakiś brązowy kolorek - ale nie mogę się zdecydować na odcień - więc chwilowo tak zostanie... to w sumie tylko kilka ruchów pędzlem z którymi blondynka powinna sobie dać radę :lol2: Jak się bedziemy przeprowadzać (jak to bajecznie brzmi...) to pomysle nad jakimiś dodatkami itp, może łatwiej mi bedzie coś odpowiedniego znaleźć... bo ciągle zmieniam zdanie... :D

nikielback
27-11-2010, 14:37
a propos rachunków i zakupów
ktoś powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają dopiero zakupy - z tej perspektywy jesteś szczęściarą.
Mam nadzieję, że już zdrowie wróciło.Ja też zalegam - pod względem zdrowia i płatności :)

Megana
29-11-2010, 21:25
emilus, ja właśnie chcę takie meble i takie fronty, w ikea oglądaliśmy w sobotę - podobne :)
Ależ Ci zazdroszczę :) :)
Gratuluje mebelków :)

Pokaż fronty z bliska i blat , napisz, jaki gruby masz blat :)

emilus18
29-11-2010, 21:50
Nikelback - oj jak ja lubię zakupy:D:D:D tylko teraz jakoś tak szybciutko pieniążki uciekają, że na normalne rozpustne zakupy już nie wystarcza :cry:

Megana - Super że Ci się podobają moje mebelki :D Zafotkuję je sama ale pewnie dopiero koło soboty :( Wcześniej nie dam rady przedrzeć się przez zaspy... :D

keea
29-11-2010, 22:26
Hejka! Meble super.. Sama już bym chciała być na tym etapie.. U nas dopiero kominek zrobiony.. choć nie do końca bo kamyk przyjedzie koło połowy grudnia.. ale co tam.. :-) Najważniejsze że coś się dzieje.. :D Gdzie pracujesz, że aż tyle dojeżdzasz? Hmm...? Pozdrawiam serdecznie.

yuka
30-11-2010, 10:12
Emiluś Super!!!!
A ten okap to może centralnie umieścić między tymi szafkami.....

azusa
30-11-2010, 15:17
Witam, nie wpisywałam się do tej pory, bo nie nadążam ;)
Ale kuchnia wyszła super. Kolor ładny i fronty też. Też bym chciała coś podobnego, tylko blat marzy mi się grubszy. No, ale do tego etapu jeszcze trochę, na razie z trwałych urządzeń mam piec i kominek. Emilus, prześlij proszę namiary na stolarza.

Pozdrawiam

emilus18
30-11-2010, 19:13
Dzięki dziewczyny :D Aby teraz reszta jakoś łatwiej poszła...

keea - czym będziesz okładać kominek? Dojeżdzam niestety pociągiem do Warszawy, i to aż na Okęcie... Dziś wracałam 3,5h... Padam ze zmęczenia i nawet na działkę nie mam kiedy pojechać...

Yuka - no właśnie nie bardzo da się przesunąć okap w prawo, bo nie będzie równo nad płytą...a ponoć nie powinien tak być, bo nie będzie równo "zbierał" z kuchenki oparów (mam 70). Dziś wymyśliłam ze stolarzem, że jak pomieszkamy i będzie mi to przeszkadzać to może zrobimy jakąś półeczkę albo coś. Zobaczymy.

Azusa - :welcome: Kolorek jest super i bardzo mi się podoba :D Na grubszy blat już mi kasy nie wystarczyło... Może kiedyś :D Stolarz: Piortr Kustosz 601 355 543 Pan jest z Mszczonowa. Ma swoją stronkę w necie z paroma zdjęciami.

anulkawj
30-11-2010, 19:40
Ale poszliscie do przodu!!! Zazdroszczę :) Fajnie, jak juz można malować, kafelkować, wstawiać mebelki. Wszystko wyglada super!

yuka
30-11-2010, 20:53
Emilus, a gdyby tak wymienić okap na większy? Wiem, napisałaś pomieszkasz - zobaczysz, ale jak już będzie używany to pewnie nie da się tego zrobić a teraz może jest szansa?
Ale kuchnia baaaardzo ładna, naprawdę, sama tylko zwróciłaś uwagę na ten okap więc dlatego tak kombinuję....

atija
30-11-2010, 20:57
Mówiłam, że zdążysz na święta. :D:D
Kuchnia przepiękna.Jak się zwie kolor frontów? Pewnie gdzieś pisałaś , ale mi umknęło.:)

keea
30-11-2010, 21:18
Hejka! Kamień taki jak u Was.. :-) Wybraliśmy go jakiś czas temu, a wczoraj przeglądając Twój dziennik doczytałam się, że macie ten sam który my wybraliśmy.. Tylko, że jak ten nasz oglądaliśmy to był jakiś jaśniejszy.. Ale to przecież różnie bywa.. Zależy jak im się go uda zrobić.. :-) A co odbierzemy to niedługo będzie wiadomo.. :-)

azusa
30-11-2010, 21:45
Emilus, dzięki za namiary na stolarza :). Napisałam, że marzy mi się grubszy blat, a jak wyjdzie, to zobaczymy, jak przyjdzie podliczać kuchenne pomysły. Pewnie się okaże, że z wielu trzeba będzie zrezygnować:cry:

Emilus, robiłaś badania kamerą termowizyjną. Możesz podać namiary? Droga taka zabawa?

z-68
01-12-2010, 14:21
hello Emiluś!!!
Piękna kuchnia:-).
My z racji tego ,że wstawiamy jeszcze jedno okno w kuchni ,oraz zamurowujemy drzwi do spizarki,będziemy miec calkiem inny układ mebli w kuchni(haha-kiedy to bedzie),
Marzy mi sie kuchnia w białym matowym kolorze(ale czy to praktyczne?).
Oj tak bardzo bym chciala zobaczyc wasz domek w realu....
Pozdrowienia

emilus18
01-12-2010, 21:30
Atija - wzór frontów to dąb ekran :D

Keea - na zdjęciach kamień troszkę inaczej wygląda, ale najważniejsze że się podoba :D

Azusa - robiłam zdjęcia kamerą termowizyją a i owszem :D Namiary mogę podać , tyle że nie wiem czy z nich skorzystasz, bo papiery budynku robił pan z Myszkowa (śląskie). Ja miałam gratis (po rodzinie - choć raz coś wykorzystałam:yes:) ale koszt pełnej charakterystyki energetycznej budynku to ok 1500 zł w tamtych stronach.

Z-68 - ja też przymierzałam się do białej kuchni. Wyglądała by bardzo ładnie, ale u mnie wygrała klasyka :D czy biały praktyczny?? ponoc ładnie się czyści ale ja się bałam... Bedziecie mieć zupełnie inny układ kuchni, ale sama nad takim myślałam. Ale głowa do góry!! nawet się nie obejrzycie a wszystko będzie już na ukończeniu! A na oglądanie domku zaprasza jak będziecie w okolicy :D

azusa
03-12-2010, 08:24
Azusa - robiłam zdjęcia kamerą termowizyją a i owszem :D Namiary mogę podać , tyle że nie wiem czy z nich skorzystasz, bo papiery budynku robił pan z Myszkowa (śląskie). Ja miałam gratis (po rodzinie - choć raz coś wykorzystałam:yes:) ale koszt pełnej charakterystyki energetycznej budynku to ok 1500 zł w tamtych stronach.


Emilus, dzięki, ze śląska to chyba nie będzie mu się chciało przyjeżdżać :D A co do ceny, to nie wiem, jakie są ceniki w naszej okolicy, porozglądam się i sprawdzę.:)

nikielback
04-12-2010, 10:27
zakupy to zakupy. kobiety budujące muszą sobie przewartościować zycie i plany. Moja ostatnia rozmowa z koleżanką wyglądała tak - ona mi o nowym płaszczu, ja jej o zakupie lamp. Jeżeli chodzi o ilość przepuszczonej kasy wygrałam :)

BasH
05-12-2010, 13:57
Jak będzie zabudowany okap? Front tj reszta + obudowa płyta KG na spiroflexa pod sufit?

emilus18
05-12-2010, 16:37
Nikielback - oj ja już mocno przewartościowałam zakupy... Też wszędzie widzę gniazdka, lampki, firanki i inne pierdoły a dziewczyny w pracy na zakupy do Londynu chcą po nowym roku wyruszać.... Echhhh za co się pytam?? No za co ja mam tam jechać??? Może następnym razem:D

BasH - Okap dziś właściwie został zabudowany. Właściwie, bo coś mężulkowi krzywo wyszło zakładanie metalowej obudowy i będzie musiał poprawić wolną chwilą... Obudowa była w zestawie z okapem i po założeniu wygląda naprawdę ładnie. O k-g nie myślałam, bo gdyby coś to sporo by burzyć trzeba było...

Megana
05-12-2010, 16:45
emilus, kuchnia wygląda bardzo ładnie :)
Piszesz, że za mało masz szuflad, a może po prostu w szafce dorób jeszcze dwie szuflady powyżej?
Łazienka również fajna. Hyyyy kąpiel wieczorkiem z gwiazdami na głową przy świecach z małżem - rewelacja :) :)

emilus18
05-12-2010, 17:33
Meganko, chyba dorobienie 1-2 szuflad będzie najlepszym sposobem. tylko nie wiem jeszcze co na to mój stolarz... i ile będzie chciał sobie za to policzyć...
No i zastanawiam się nad koszem pod zlewem... Nie pomyslałam wczesniej żeby zrobić wysuwaną szafkę z 2-3 pojemnikami na śmieci (to się chyba sortownik nazywa) i teraz będę musiała coś pokombinować...