PDA

Zobacz pełną wersję : jak położyc glazure mozaikowa??



zebraxxx
06-12-2003, 15:09
Spontanicznie kupilam glazure mozaikowa a teraz okazalo sie ze nie wiadomo czy kladzie sie ja jak kazda glazure czy tez potrzebny jest jakis specjalny klej albo sprzet i czy jest to duzo trudniejsze niz polozenie zwyklej glazury??
pomocy :)

d-sadek
13-09-2005, 15:35
czy rozwazal pan problem bo mam taki sam POMOCY

2112wojtek
13-09-2005, 17:50
jesli to ceramika , gres, kamien, terakota to kladzie sie ja na to samo co plytki z tego materialu czyli odpowiedni do materialu klej - przewaznie jest to klej do plytek :lol: /chyba ze to marmur, onyks/. Jesli szklo, to albo epoksyd albo specjalny klej do ceramiki szklanej/np. zob. Sopro/.Narzedzia do przycinania to ostre cęgi lub specjalne obcinacze do mozaiki, oselka, moze byc mala reczna szlifierka tarczowa i to co potrzeba normalnie do ukladania plytek :lol: ..

Luc Skywalker
13-09-2005, 20:38
czy rozwazal pan problem bo mam taki sam POMOCY

Opisz dokladnie jak Twoje plytki wygladaja.

_ZBYCH_
13-09-2005, 21:30
W swoim domu osobiście układałem mozaikę ceramiczną na obudowie stelaża wc i na ścianach, jako zakończenie nad glazurą. Zastosowałem klej na bazie cementu (Ceresit CM 17) i teraz wiem, że to był błąd! Zajęło mi to sporo czasu (i używałem przy tym niecenzuralnych słów :wink: :lol: ), ale wyszło super!

Do układania mozaiki polecam użyć elastycznego kleju do glazury w postaci gotowej masy. Do nakładania i rozprowadzania tego kleju polecam szpachelkę z drobnymi zębami. Taki klej zdecydowanie ułatwia i przyspiesza układanie mozaiki.
Zwykłe kleje na bazie cementu (sprzedawane w workach w postaci sypkiej) nie bardzo się do tego celu nadają. Do równania płaszczyzny mozaiki (aby każda cząsteczka mozaiki nie była pod innym kątem :wink: ) polecam używać zwykłej, styropianowej pacy (taka, jak do zacierania tynku). Powodzenia!