PDA

Zobacz pełną wersję : Koniczynka Sylwii & Pawła - komentarze



Strony : [1] 2 3 4

sylwia&paweł
02-06-2009, 14:36
Zapraszamy serdecznie do komentowania naszych budowlanych poczynań :lol: Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie uwagi, rady a przede wszystkim za odwiedziny :wink:, również sami pomożemy jak tylko będziemy mogli.

Marcin@M
03-06-2009, 23:47
Super :)
Fajne foto i komentarz
Powodzenia i pozdrawiam.

kamyk68
05-06-2009, 10:16
Idziecie jak burza 8) Pozdrowionka

sylwia&paweł
05-06-2009, 10:49
Cieszy mnie niezmiernie, że debiuty w naszych komentarzach poczynione :P
Zaczęłam się już martwić, że bedziemy tu tak tkwić samotnie, co byłoby niezwykle frustrujące :x A sfrustrowany inwestor to koszmar ekipy budowlanej i zła wróżba dla rosnacych murów nowego domostwa :lol:

kamyk68
05-06-2009, 10:51
:wink: to mało prawdopodobne :lol: :lol: :lol:

lidszu
05-06-2009, 11:31
Witam i ja nowych forumowiczów :D

Bardzo fajny domek budujecie i na pewno będę śledzić dalsze postępy :D

sylwia&paweł
05-06-2009, 11:49
Miło nam bardzo :D Obiecujemy czynić należyte postępy aby szanownych gości nie zawieść :wink:

kamyk68
05-06-2009, 11:51
Miło nam bardzo :D Obiecujemy czynić należyte postępy aby szanownych gości nie zawieść :wink:


no mam nadzieję :wink: :lol: :lol: :lol:

agnie-cha
05-06-2009, 19:38
Przyszłam się przywitać............
będe śledzić Wasz dziennik , sama mam zamiar zacząć lecz się przybrać jakoś nie mogę :D

sylwia&paweł
06-06-2009, 10:04
Przyszłam się przywitać............
będe śledzić Wasz dziennik , sama mam zamiar zacząć lecz się przybrać jakoś nie mogę :D

Witamy również bardzo serdecznie :wink: My na rozpoczęcie czekaliśmy długo, w poprzednim sezonie ruszyliśmy z papierologią, dopiero od maja zaczęło się coś dziać namacalnego :P Teraz przebieramy nogami z niecierpliwością oczekując na efekt końcowy, choć to jeszcze dłuuuuuuuga droga :roll:

kamyk68
09-06-2009, 08:48
Siema!!!

Czyli norma z projektem :wink:

Jak i u mnie budują jak chcą :wink:

sylwia&paweł
09-06-2009, 09:08
No właśnie, mieliśmy już ścianę nie tej grubości, o mały włos nadproże w miejscu gdzie być nie powinno a teraz ten łuk...... Ciekawe co jeszcze wymyślą nasi kreatywni panowie :roll:

kamyk68
13-06-2009, 11:30
Urodzajną glebę macie taki fajny lasek Wam urósł :wink: :lol:

INEZ2007
14-06-2009, 10:16
Powodzenia przy budowie domku! :D

ohm30
14-06-2009, 10:26
Powodzenia i gratulacje :) Z ochotą będę się przydlądała dalszym poczynanią.Pozdrawiam :P

sylwia&paweł
14-06-2009, 12:52
INEZ2007 i ohm30 dziękujemy pięknie :wink:

kamyk68
15-06-2009, 15:11
Dłużny nie zostaję i tyż super tempa życzę :wink: :lol:



Pozdrawiam!!!!

kamyk68
17-06-2009, 08:45
Chyba w jakieś innej strefie klimatycznej mieszkacie :wink: na z dnia na dzień milowe postępy :D

Pozdrawiam i Dzień dopry!!!

kasiaa256
17-06-2009, 20:36
Dowód rzeczowy zadomowienia się panów murarzy na placu budowy, bezdusznie porzucony na stosie cegieł. Niezła imprezka musiała być skoro ogórki poszły w ruch :lol: :
http://img141.imageshack.us/img141/959/obraz245.jpg

Ogóreczki domowej roboty :) w słoiczku z mojego miasta :)

Sylwia zastanów sie jeszcze nad likwidacją schowka pod schodami - my zrobilismy z niego piwniczkę - będzie spełniała funkcję spizarki. To jest naprawdę super sprawa.

sylwia&paweł
18-06-2009, 12:02
Sylwia zastanów sie jeszcze nad likwidacją schowka pod schodami - my zrobilismy z niego piwniczkę - będzie spełniała funkcję spizarki. To jest naprawdę super sprawa.

Myśleliśmy nad tym sporo i stawiamy jednak na otwartą przestrzeń. Trochę nas przeraża ta kumulacja drzwi w jednym miejscu :
http://images49.fotosik.pl/75/02fa4b00c979789fmed.jpg
-zaczerpnięte z dziennika Agnieszki&Roberta

kasiaa256
18-06-2009, 12:47
Sylwia na tym zdjęciu rzeczywiście nie wygląda to najlepiej, ale to wina modelu drzwi. Moim zdaniem są przytłaczające. Nie zyskasz wielkej przestrzeni, a stracisz super spiżarkę. Ja zrezygnowałąbym z tej piwniczki gdybym zdecydowała się na ażurowe schody, które zajmowałyby zdecydowanie mniej miejsca - ale teraz na takie zmiany za późno.

Zobacz drzwi w koniczynce Jarka:
http://lh3.ggpht.com/_aOb-7IuGZfw/SSiESKAOkoI/AAAAAAAADao/UNAlXrRkWTs/s400/DSCF223966.jpg
Moim zdaniem tutaj wygląda to znacznie lepiej :)

sylwia&paweł
19-06-2009, 14:06
To prawda, tutaj prezentuje się to znacznie lepiej. My wymyśliliśmy sobie nieco inne rozwiązanie, tak zupełnie tej przestrzeni pod schodami zamykać nie chcemy jednak jakiś kąt do schowania szpargałów by się przydał. Dlatego zabudujemy tylko przestrzeń pod pierwszym biegiem jakąś ozdobną ścianką, jeszcze nie wiem - może szklaną (z drzwiczkami oczywiście), będzie gdzie wrzucić miotłę :D
chodzi o coś takiego:
http://img44.imageshack.us/img44/6875/zabudowawnekipodskosemz.jpg
http://img189.imageshack.us/img189/8243/3924c.jpg

kasiaa256
21-06-2009, 12:42
U nas też masakra z dojazdem - wczoraj znowu się zakopałam :)

kamyk68
21-06-2009, 19:08
Ja też chce takie mieć ukręcone już :-?


Będzie doprze w końcu może przestanie nas "podtapiać" :wink: :lol: :lol:

kamyk68
30-06-2009, 08:11
No normalnie zazdraszczam :wink:

kasiaa256
01-07-2009, 18:56
Gdzie teraz jest deszcz?? Lało jak trzeba było słońca, teraz jak przydałby się deszcz to grzeje jak w piekle, ale ogladałam prognozę pogody jutro po południu ma u Was padać - to troszkę Was odciąży :)

sylwia&paweł
01-07-2009, 19:06
Właśnie leje :D Cieszy mnie to niezmiernie, ot człowiek zmienny jest - jeszcze niedawno patrzyłam na deszcz z przekąsem :lol:

rocky0973
02-07-2009, 11:29
Witam,
dzieki za wpis u mnie na Komentach. Przesledziłem Twoj dziennik i od razu pytanko - z czego budujecie ( to białe na ścianach :) i dlaczego miedzy fundamentem a tym buały :) daliście cegłę?
Pozdrowienia

sylwia&paweł
02-07-2009, 12:54
To białe na ścianach to gazobeton inaczej suporex. Warstwa cegły spełnia rolę izolacji poziomej przeciwwilgociowej.

rocky0973
02-07-2009, 14:40
Dzieki za info.
R

agmar2009
06-07-2009, 17:07
Witam,
u nas było podobnie jak u Was. Tylko nas przed rozpoczęciem planów o budowaniu było trzech a obecnie jest nas już czworo. Kiedy zaczynałam pisać dziennik też miałam i nadal mam obawy, czy to maleństwo pozwoli mi na to. Jest różnie i jak widać po częstotlowości moich wpisów na razie zbyt dużo czasu nie mogę temu poświęcić.
Trzymamy kciuki za pogodę i życzymy jak najmniej niesłownych budowlanców.

Pozdrawiamy,
aga i marek

Karollinka
09-07-2009, 20:17
jejj..Sylwia pięknie się u Was robi:):)
widzę że ściankę kolankową tez macie na wysokość 4 pustaków, ciekawa jestm czy to wystarczy, u nas murowanie poddasza zaczna w poniedziałek :lol: i juz się nie moge doczekać:) Domek nabiera ślicznych kształtów :lol:

sylwia&paweł
09-07-2009, 20:27
jejj..Sylwia pięknie się u Was robi:):)
widzę że ściankę kolankową tez macie na wysokość 4 pustaków, ciekawa jestm czy to wystarczy, u nas murowanie poddasza zaczna w poniedziałek :lol: i juz się nie moge doczekać:) Domek nabiera ślicznych kształtów :lol:

4 pustaki na pewno wystarczy, będzie przestronnie i urokliwie jak to na poddaszu :lol: A co u Was w dzienniku tak pusto? Domek prawie na ukończeniu a dziennik daleko w tyle :wink:

Karollinka
15-07-2009, 14:53
Witajcie, pięknie się to wszystko prezentuje, jak patrzę na zdjęcia to tak jakbym widziała swój domek:) na takim samym etapie jesteśmy:)
jak zobaczyłam swoją koniczynkę po wymurowaniu ścian poddasza to trochę się przestraszyłam że wygląda jak klocek, wszyscy mnie pocieszają że jak dojdzie dach to i wygląd sie poprawi, murarze jedynie śmieja się że jak będę chciała za okno wyjrzeć to stołek będę musiała podstawić bo ja niewielka jestem:)

kamyk68
15-07-2009, 16:41
Siem posuneliście troszkę :wink:

sylwia&paweł
15-07-2009, 18:13
murarze jedynie śmieja się że jak będę chciała za okno wyjrzeć to stołek będę musiała podstawić bo ja niewielka jestem:)

Nasi murarze też nas straszyli, że przy 4 pustakach to świata przez okno nie zobaczymy i na pewno nie damy rady okien otwierać, ale przecież mamy balkony :lol:

Karollinka
21-07-2009, 19:08
Sylwia, ile kosztowała więźba?

sylwia&paweł
24-07-2009, 19:45
Postawienie więźby - 5 tys. , materiał trudno określić - drzewo wycięte i wytarte z zasobów własnych.

agmar2009
05-08-2009, 10:38
No pieknie! Widzę, że domek rosnie, chociaz budowlańcy jak na razie zawiedli :-? No cóż nasi żniw nie mają a też ostatnio ich nie widac na budowie :evil:
Tak zerkam na poprzednie komentarze i uważam, że okna zrobione na wysokości czterech pustaków to wcale nie przesada. My tez tak mamy i jak to pomierzyliśmy z mężem to po dodaniu ocieplenia podłogi i wylewki bedzie w sam raz.

Ewelinka, Arek i Hubercik
15-08-2009, 22:00
Witam i życzę jak najmniej problemów z majstrami. Tak przyglądam się tym fotkom i widzę, że dużo osób decyduje się na podniesienie ścianki kolankowej. My zostawiliśmy standard, na 3 bloczki, a na gotowo od podłogi wyjdzie 118 cm. Myślę że nie będzie to mało bo już pół metra od ścianki wychodzi prawie 170 cm. Na początku chcieliśmy też podwyższyć tą ściankę kolankową ale architekt nam tłumaczył, że domek straci urok i będzie taki "podkasany'. A zastanawia mnie ta cegła pełna jako izolacja pozioma, wszak każdy murarz wie, że ceramika strasznie ciągnie wodę i wogóle nie nadaje się na ściany fundamentowe, czy też ściany piwnic. Z tego co widać na fotkach to pod cegłą jest spora warstwa papy na lepiku lub coś podobnego i to jest właśnie izolacja pozioma. Pozdrawiam i przepraszam za mój komentarz.

Agi-Kal
16-08-2009, 20:26
Pięknie domek rośnie, gratuluję.
zapraszam do mojego dziennika.

biologro
17-08-2009, 17:14
Ładnie u was:) zazdroszczę stropu :) ja czekam czekam i może się doczekam
pozdrawiam

agmar2009
20-08-2009, 22:33
Ano ruszyli żniwiarze nareszcie do roboty, teraz mnie przerażenie ogarnia na myśl o wykopkach

No to trzymamy kciuki i czekamy na nowe fotki :)

Mecia
14-09-2009, 09:47
Bardzo ładnie Wam się koniczynka buduje :)

Co do tego komina, nie można tej ściany wyburzyć, a komin zostałby taki 'wolnostojący' ;) Można by przy nim jakieś półki postawić, lub komódkę?

sylwia&paweł
14-09-2009, 14:16
Też o tym myśleliśmy. Zawsze to lepiej będzie wyglądało niż taka niechciana ściana :wink:

kasiaa256
29-09-2009, 20:47
Piękną blachę wybraliscie - sama teraz żałuję, że nie wzielismy grafitowej. Przy naszej brązowej będziemy mieli problem z doborek koloru elewacji - pewnie trzeba będzie uderzyć w beże i żółcie, które juz mi sie opatrzyły. :)

sylwia&paweł
30-09-2009, 11:52
Mnie przez długi czas męczyła taka elewacja:
http://images32.fotosik.pl/15/dbe7286d04a2a075.jpg

ale przed chwilą natknęłam się na taką:
http://www.empikfoto.pl/albumy37/394846/808857/previews/25045795_4.jpg
i bardzo mi się spodobała :o

A do brązu faktycznie pasują głównie żółcie i beże, choć uroczo wygląda całkiem jaśniutka:
http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/elewacje/d6b8ba60.jpg

chyba że pójdziecie po bandzie i zapodacie np. zieleń :D :
http://www.celbud.com.pl/Domy/michr_max.jpg

kasiaa256
30-09-2009, 21:03
Ta trzecia od góry elewacja powalająca - bardzo chciałabym właśnie taką złamana biel, ale mój mąż w tym temacie jest zbyt praktyczny i twierdzi, że za szybko się taki kolor pobrudzi. Co do zieleni to długo o tym myslałam - jest w Łukowie piękny dom - ma dwa odcienie zieleni, ale ma też zielony dach :) Jakos ta zieleń do brązu mi nie leży - chociaż własciwie powinna - na drzewach to zestawienie mi nie przeszkadza :)

sylwia&paweł
01-10-2009, 09:03
Różowa elewacja pewnie też nie przypadnie do gustu mężowi, ale z takima dachem wygląda całkiem fajnie :wink: :
http://www.domiogrod.bexlab.pl//wp-content/uploads/2009/IMG_4789.JPG

kasiaa256
01-10-2009, 14:08
W zyciu bym nie powiedziała, że różowa elewacja może tak fajnie wyglądać :)

sylwia&paweł
01-10-2009, 14:12
W zyciu bym nie powiedziała, że różowa elewacja może tak fajnie wyglądać :)

Ano właśnie. Jak by mi ktoś zaproponował różową, to bym mu się w twarz zaśmiała, ale im więcej patrze na tą fotkę, tym bardziej mi się podoba :)

agmar2009
08-10-2009, 09:40
U Was to przynajmniej widac, że prace postępują i aż miło ogląda się dziennik.
Ciekawy wybór elewacji, ciekawe czy uda ci się przekonac Inwestora. Ja zazwyczaj muszę przeczekac pierwszy brak aprobaty ze strony Inwestora a potem powolutku i konsekwentnie przekonuje go do mojego wyboru. :lol: Zazwyczaj działa. :roll: Aktualnie czekam na zatwierdzenie wyspy w kuchnii. :wink:

sylwia&paweł
08-10-2009, 11:05
ha,ha, grunt to odpowiednie podejście do tematu (tudzież do Inwestora strategicznego) :D

kasiaa256
08-10-2009, 11:20
UAktualnie czekam na zatwierdzenie wyspy w kuchnii. :wink:
Nie no Agmar - a kto najwięcej czasu spędza w kuchni?? Jeżeli Ty to niech się Inwestor w gary nie wpierdziela :)
Ja swojemu powiedziałam, że jeśli chce ustawiać mi kuchnię to będzie SAM w niej gotował. W zamian za to musiałam obiecać, że jego centrum audiofilskie nad garażem zostanie urządzone bez mojego udziału. A dodam, że z obu pomieszczeń będziemy korzystali razem - funkcje decyzyjne pozostają jednak w wyłączności osoby częściej korzystającej z danego pomieszczenia :)
Nie mniej jednak przyszło mi już zapłacić za moją stanowczość - mój mąż odmówił jakiejkolwiek pomocy przy wyborze płyty indukcyjnej twierdząc, że on mi się w gary mieszał nie będzie :)

sylwia&paweł
08-10-2009, 17:36
Nie mniej jednak przyszło mi już zapłacić za moją stanowczość - mój mąż odmówił jakiejkolwiek pomocy przy wyborze płyty indukcyjnej twierdząc, że on mi się w gary mieszał nie będzie :)

Niezłe, niezłe, bardzo to wygodna wymówka z jego strony :lol:
Ciekawe jakie my będziemy stosować sztuczki żeby przewalczyć własny punkt widzenia kiedy już przyjdzie co do czego..... :wink:

biologro
10-10-2009, 21:25
Zaglądnęłam bo znalazłam u Agmar coś o poetyckim wątku i faktycznie!!! super :D
Domek też śliczny i powiem ci że bardzo podoba mi się blacha. Sama taką chciałam mieć bo wygląda lekko i elegancko ale niestety na to inwestor nie poszedł...
życzę szybkiego pokrycia:) i będę zaglądać

sylwia&paweł
11-10-2009, 07:55
Zaglądnęłam bo znalazłam u Agmar coś o poetyckim wątku i faktycznie!!! super :D

Aaaaaa, wiedziona dziwnym, niewytłumaczalnym instynktem, który pojawił się znienacka i zawładnął moim jestestwem, popełniłam ten wpis do czego się niniejszym przyznaję http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony.gif

agmar2009
18-10-2009, 22:04
Nie no Agmar - a kto najwięcej czasu spędza w kuchni?? Jeżeli Ty to niech się Inwestor w gary nie wpierdziela :)
Hm, kuchnia to jednak miejsce, które przyciąga wszystkich. Zarówno Inwestor jak i ja gotujemy (przyznam, że Inwestor lepiej :oops: ). Czasami gotujemy razem a czasami osobno. Podejrzewam jednak, że w nowym domu będziemy mogli częściej gotowac razem bo będzie na to miejsce. Dlatego w tym wypadku przewiduję wspólną aranżację kuchni. :lol:

bero
12-11-2009, 22:34
Witam, pozdrawiam i gratuluje postepów w budowaniu, koniczynka z tym dacem fajniejsza od wersji dwuspadowej.Niestety musze poruszyc jeden drażliwy temat- fudamentów ich głębokości posadowienia.Juz na pierwszych foto widac ze fachowcy nie zdjeli humusu?i wykopali dziurkę tylko pod ławy? a cała ściana jest powyżej poziomu terenu a przecież działeczkę macie super poziomą jak widać.teraz musicie nawieżć b. duzo ziemi żeby obsypać dom dlaczego tak?Widze to w wielu dziennikach budowy z terenów mazowsza-czy to taka metoda bo przeciez fundamenty powinny byc minimum 80cm poniżej gruntu aby zimą nie przemarzały.Ale sie napisałam, przepraszam za te uwagi ale moze inni cytajacy jeszcze to zmienią u siebie.A jakie macie wy plany?Zycze spokojneo budowania dalej.

bero
12-11-2009, 22:34
Witam, pozdrawiam i gratuluje postepów w budowaniu, koniczynka z tym dacem fajniejsza od wersji dwuspadowej.Niestety musze poruszyc jeden drażliwy temat- fudamentów ich głębokości posadowienia.Juz na pierwszych foto widac ze fachowcy nie zdjeli humusu?i wykopali dziurkę tylko pod ławy? a cała ściana jest powyżej poziomu terenu a przecież działeczkę macie super poziomą jak widać.teraz musicie nawieżć b. duzo ziemi żeby obsypać dom dlaczego tak?Widze to w wielu dziennikach budowy z terenów mazowsza-czy to taka metoda bo przeciez fundamenty powinny byc minimum 80cm poniżej gruntu aby zimą nie przemarzały.Ale sie napisałam, przepraszam za te uwagi ale moze inni cytajacy jeszcze to zmienią u siebie.A jakie macie wy plany?Zycze spokojneo budowania dalej.

bero
12-11-2009, 22:36
Poszło dwa razy przez psikus komputera, przepraszam

sylwia&paweł
13-11-2009, 10:04
Że poszło 2 razy - nie szkodzi, co do reszty już tłumaczę.
To prawda, że humus powinien być zdjęty na samym początku - nasze niedopatrzenie że tak się nie stało, no cóż, zdejmowaliśmy po wykopaniu dołków, było trudniej ale się udało :lol:
Działki nie mamy niestety poziomej, jest spory spadek czego na fotkach nie widać, dlatego domek jest tak wyniesiony no i cóż - trzeba będzie "trochę" nawieźć :wink:

EDZIA
18-11-2009, 10:25
[ z dziennika budowy ]


Ja ciągle liczę na ładną pogodę a tu ciągle pada. Pan cieśla jeszcze ma tylko ułożyc dachówkę i okna i moja koniczynka będzie tak czekała do wiosny.
Pozdrawiam


Witam ponownie :)
Mam już fotki. Zapraszam do mojego dziennika. Zachęcam do oglądania i komentowania.
Pozdrawiam

sylwia&paweł
18-11-2009, 14:13
Ja ciągle liczę na ładną pogodę a tu ciągle pada. Pan cieśla jeszcze ma tylko ułożyc dachówkę i okna i moja koniczynka będzie tak czekała do wiosny.
Pozdrawiam

My również na tym samym etapie. Ciagle w oczekiwaniu na pokrycie chałupki i garażu blachą. Niestety poprzedni blacharz mówiąc kolokwialnie nas wystawił, a obecny z uwagi na kiepską pogodę nie może skończyć poprzedniej roboty, a więc i do nas nie ma czasu zawitać. Podobno w poniedziałek ma zacząć roboty - czas pokaże jak to będzie.......

sylwia&radek
18-11-2009, 21:04
Ja również się witam i mam nadzieję na owocną współpracę My jesteśmy na podobnym etapie, tylko pana od dachu wciąż ani widu ani słychu


Witam:)
Ja też na panów od dachu nie mogłam się doczekać, ale w końcu ruszyli z robotą. Myślę że przy dobrych chęciach do końca miesiąca skończą. Dzisiaj jedną stronę dachówką już pokryli. Więc oby tak dalej to nie długo zakończą. Ale kosztowało mnie to sporo nerwów, żeby dość z nim do porozumienia.
A jakie macie plany co do Waszej koniczynki zimą?
Pozdrawiam S&R

sylwia&paweł
19-11-2009, 10:35
Pokryć blachą, wstawić okna dachowe, zabić dechami wszelkie inne otwory :D i tyle. Niech sobie spokojnie zimuje... :wink:

Karollinka
24-11-2009, 20:08
Sylwia, ile płaciliście za metr ruukki?

sylwia&paweł
24-11-2009, 20:52
Sylwia, ile płaciliście za metr ruukki?

31zł za m2

sylwia&radek
26-11-2009, 17:31
Witajcie :)
No no widzę że i Wy ruszyliście z robotą, żeby udało się skończyć przed zimą. U mnie robota też idzie pełną parą. Życzę powodzenia i czekam na zdjęcia z ukończonym daszkiem :)
Pozdrawiam :D

sylwia&paweł
27-11-2009, 09:43
Piękne dzięki za dobre słowo :wink: Robota idzie w tempie błyskawicznym, mam nadzieję że w niedzielę uda mi się wybrać na budowę i co nieco uwiecznić. POZDRAWIAMY

sylwia&radek
27-11-2009, 16:43
A jak wasz domek doczeka się dachu to co planujecie dalej robić? Zostawiacie wasz domek na zimę tak jak jest czy dalej będziecie coś robić. Do usłyszenia

sylwia&paweł
27-11-2009, 21:16
A jak wasz domek doczeka się dachu to co planujecie dalej robić? Zostawiacie wasz domek na zimę tak jak jest czy dalej będziecie coś robić. Do usłyszenia

Planujemy dać koniczyce nieco zimowego oddechu. Jak widać na zdjęciach większość otworów jest już zabita dechami, jak skończymy z dachem to zabezpieczymy resztę i do wiosny..... :wink:

87anam87
03-12-2009, 20:39
Witam! ladna ta wasz koniczynka :) i dach juz nawet ma :)
po szybkim przeczytaniu dziennika musze powiedzeic ze wspolczuje z ta pierwsza ekipa ze tak sobie uciekła :o no ale było minęło domek urósł bez nich!
śliczna dzidzia :)
pozdrawiam

Karollinka
07-12-2009, 09:46
wszystkie trzy koniczynki tzn wasza, nasza i Sylwii i Radka będą miały grafitowe dachy:) piękne, długo namawiałam męża na ten kolor aż go urobiłam:) kominy mamy w jasnym kolorze i boje się czy nie będą sie brudzić, sylwia, jaki planujecie kominek?

sylwia&paweł
07-12-2009, 09:51
Co do kominka to nie mam pojęcia jaki :-? Nie rozglądaliśmy się za kominkiem bo to dla nas temat odległy, pewnie dopiero na wiosnę zaczniemy coś szukać.
Jeśli chodzi o jasny komin to na pewno wygląda fajnie z grafitowym dachem, przy kotłowni gazowej to nie problem ale jeśli planujecie kocioł na paliwo stałe to niestety brudził się będzie. Ale skoro już jest to nie ma się co zamartwiać na zapas, tylko cieszyć się trzeba z ładnego komina a będzie co będzie - potem się będziecie martwić :D

Karollinka
07-12-2009, 09:53
planujemy piec na miał albo ekogroszek, no właśnie tego się obawiałam że może zaraz byc czarny, no ale narazie cieszy oko a jak się ubrudzi to będziemy się martwic:)

sylwia&paweł
07-12-2009, 10:08
My również zasilimy szeregi "ekogroszkowców" dlatego mamy ciemny komin...... Życie i tak zweryfikuje nasze wybory......

A kocioł już wybrany? Jakiej mocy?

Karollinka
14-12-2009, 11:03
Sylwia, pisałaś ze nie planujecie na zimę wstawiać okien ale może warto porobic wyceny bo w wielu firmach do połowy stycznia sa duze rabaty i można dostać atrakcyjne oferty cenowe.

sylwia&paweł
14-12-2009, 13:54
Mamy taki zamiar, ale zaczniemy za tym biegać dopiero po nowym roku.

kasiaa256
15-12-2009, 01:20
Ech jak sobie pomyślę, że rok temu byłam na podobnym etapie to aż łezka w oku się kręci.
Zaraz po Nowym Roku weźcie się za szukanie okien - mówię Wam to sie tak tylko wydaje, że będzie duuużo czasu. Na wiosnę wszystko rusza z kopyta i ciężko o montaż no i przede wszystkim dobra cenę. Najlepiej zalatwić sprawę jeszcze w styczniu. Jeszcze raz ostrzegam przed trójkatami. Nie pamietam czy Wam mówiłam, że oprócz braku mocowania na przecowprostokątnej (czyli do dachu) jest jeszcze problem z mocowaniem do ściany (tej między dwoma trójkatami). Niby wszytko pięknie, bo ścianka ładna, tylko, że projekt (i zazwyczaj ekipy montażowe) nie uwzgledniają grubości tynku. Lepiej zamóic okna mniejsze o te 3-4 cm, żeby później okno uchylało sie swobodnie, a nie tak jak u mnie na styk przy ścianie. Do tego warto zrobic te okna kilka cm nizsze, bo potem nie ma miejsca na nawet najwęższy karnisz. Mam teraz spory kłopot z tym oknem - rolety nie mozna zamontowac, karnisz jak juz to tylko montowany na oknie i to koniecznie bezinwacyjnie, bo inaczej traci się gwarancję.
Przed Wami teraz najtrudniejsze wybory, ale jeśli dobrze sie zorganizujecie to sprawi Wam to nie lada przyjemność. Życzę Wam, żeby omonęły Was te wszystkie prblemy i chwile załamania jakie my mieliśmy. Bo nie ma to jak uczyć się na cudzych błędach.
A po Nowym Roku zapraszam na kawę i ciasto już do zamieszkanej Koniczynki :)
Karollinka Wy też możecie czuć się zaproszeni :)

sylwia&paweł
15-12-2009, 08:40
Przede wszystkim gorąco dziękujemy za zaproszenie - na pewno skorzystamy :wink:
Co do trójkątów to faktycznie jest to trudny temat i cieszymy się bardzo że jest ktoś chętny żeby podpowiedzieć dobre rozwiązanie - z tym też bywa różnie.... :-?
Trudnych chwil i tak zwanych dołków psychicznych raczej nie da się uniknąć, nawet jeśli stara się człowiek dobrze do tematu przygotować - nigdy nie wiadomo na jaką ekipę się trafi i co się uda zepsuć po drodze a co za tym idzie ile nas to nerwów będzie kosztowało. A i przy wybieraniu, dobieraniu, obmyślaniu, ustawianiu i wszelakich innych "....aniu" też można się mocno sfrustrować :lol:
No ale nie ma się co martwić na zapas, będziemy stawiać czoło trudom budowlano/urządzeniowym jak przyjdzie czas.

Karollinka
16-12-2009, 12:23
Sylwia, saluny miód malina:) nie wim jak bedzie jak zaczniemy wstawiać meble ale narazie te wielkosci nie są jakoś strasznie małe i myślę że domek można przytulnie wykończyć, masz już jakieś pomysły na wnetrza koniczynki?

sylwia&paweł
16-12-2009, 20:10
Powoli kolekcjonuję wszelkie pomysły zassane z internetu i przymierzam się do rozrysowania paru pomieszczeń. Pomysł na sypialnię już się urodził, w salonie to za dużo się nie zdziała więc nie ma co nawet fatygować komputera do projektowania, rozmieszczenie mebli kuchennych zamierzam podpatrzeć u Kasi :oops: , dolną łazienką nie zaprzątam sobie szczególnie głowy - jedynie górna łazienka mnie wciąż zastanawia, tutaj pomysł się jeszcze nie wyklarował....

Karollinka
22-12-2009, 21:06
Wesołych i spokojnych Świąt życzy Karollinka z rodziną.
http://images38.fotosik.pl/236/144211842b4ac7f1.jpg (http://www.fotosik.pl)

kasiaa256
24-12-2009, 01:10
http://smietnikkoniczynka.blox.pl/resource/zyczeniakasia.jpg

87anam87
24-12-2009, 08:53
zdrowych radosnych świąt oraz spełnienia najskrytszych marzeń :)
http://img685.imageshack.us/img685/7051/kartkiswiatecznezdjecia.jpg (http://img685.imageshack.us/i/kartkiswiatecznezdjecia.jpg/)

sylwia&radek
24-12-2009, 15:26
Z okazji świąt życzę żeby każdy z forumowiczów mógł spędzić te święta we własnym domku, który jest wykończony według naszych marzeń. I żeby w naszych domach panował spokój, radość, miłość.
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

Agnieszka&Robert
27-12-2009, 22:44
http://lh4.ggpht.com/_VPeXHocyMoE/SzfNGnWmS6I/AAAAAAAAC8o/1VbsaO25Qbs/s400/grudzien%2027.jpg (http://picasaweb.google.pl/lh/photo/-706sThfwW6hIyUKkS5wsQ?feat=embedwebsite)

Karollinka
10-01-2010, 16:51
Sylwia ile Wam policzyli w Budvarze?
my liczyliśmy mniej za okna ale w koncu te z OKNOPLASTA nas przekonały i już nie szukalismy innych.

Karollinka
10-01-2010, 16:53
Sylwia, wiesz może ile się % odlicza za okna?

sylwia&paweł
13-01-2010, 20:05
Sylwia ile Wam policzyli w Budvarze?
my liczyliśmy mniej za okna ale w koncu te z OKNOPLASTA nas przekonały i już nie szukalismy innych.

Budvar 18.000
Avante okna 24.800
Oknoplast w naszym mieście urlopuje do 20 stycznia :evil:

Karollinka
13-01-2010, 21:02
ojjjjjjjjjjjj to faktycznie Wam naliczyli sporo:( ciekawe czy w oknoplaście są jeszcze te atrakcyjne promocje bo my za okna płaciliśmy 16 tys a u Was wycena nawet 24800 zł, to jednak ogromna różnica

Karollinka
22-01-2010, 10:20
hej Sylwia, co u was?:) jakie przemyslenia zimowe?
jak wyceny okien?

sylwia&paweł
23-01-2010, 20:02
No cóz, stanęło na Oknoplaście choć zarówno Aluplast jak i Łukplast obdarował nas całkiem miłą dla oka i portfela wyceną :D Dzisiaj był przedstawiciel Oknoplasta na pomiarach - pozostaje tylko dogadać szczegóły i czekać...

Karollinka
23-01-2010, 21:24
Sylwuś a powiedz ile Wam policzył oknoplast?
jakie profile wybraliście? i powiedz o szczegółach dotyczących okien, jaki wykusz, drzwi tarasowe i trójkąt?

Karollinka
23-01-2010, 21:24
Sylwuś a powiedz ile Wam policzył oknoplast?
jakie profile wybraliście? i powiedz o szczegółach dotyczących okien, jaki wykusz, drzwi tarasowe i trójkąt?

sylwia&paweł
25-01-2010, 13:18
Dzisiaj mężulo ma się pofatygować i dogadać szczegóły - po pomiarach jeszcze parę spraw trzeba wyjaśnić a wtedy będziemy już mieli cenę ostateczną. Co do szczegółów to wymieniam:
-profil platinum
-kolor złoty dąb obustronny
-okna w wykuszu dzielone na trzy - środkowe jako stałe, skrajne rozwierno-uchylne (boczne okna w wykuszu jako stałe)
-drzwi tarasowe trzyskrzydłowe, jedno skrzydło stałe dwa rozwierne z ruchomym słupkiem
-trójkąt dzielony mniej więcej w połowie - po podziale trójkącik jako stały trapez rozwierno-uchylny
ufff, więcej szczegółów nie pamiętam.... :P

Karollinka
25-01-2010, 19:46
kolor złoty dąb obustronny i my będziemy mieli złoty dąb obustronny, a tak to wszystkie szczegóły inaczej.

Karollinka
27-01-2010, 07:49
witaj Sylwia, dziękuję za kawkę, właśnie wstaję żeby się napic:) miłego dnia życzę

30Agulka
29-01-2010, 13:25
Sylwia tapete kupowałam w LM
http://www.leroymerlin.pl/produkty/tapeta-winylowa-na-flizelinie-oslo-42530-bn-international,1103276295,1233914703.html

Karollinka
29-01-2010, 15:26
tapeta bardzo fajna i cena całkiem przystępna.

aniamar
29-01-2010, 22:08
Gratuluję wyboru. Te okna, które wybrałaś miały być u mnie. Odkąd je zobaczyłam wiedziałam, że muszę je mieć. Jednak życie zweryfikowało moje postanowienia i zdecydowaliśmy się na inne.
Jak będziecie wyceniać okna to wyceńcie z okuciami „in-viso” te okna na takich okuciach prezentują się najpiękniej. Do tego spróbuj z niskim progiem.
Wydaje mi się, że tylko Oknoplast robi na takich okuciach.
U nas odpadli, bo:
Konstruktorzy Oknoplastu nie boją się ryzyka i robią okna na granicy ich konstrukcyjnych możliwości. Najważniejszy jest klient, aby dostał to, co chce.

Dowiedz się dokładnie o gwarancje, co obejmuje. Jeżeli masz okna niestandardowe to ważne. Powinnaś mieć w standardzie ciepłą ramkę dowiedz się czy ją uwzględnili. Dowiedz się jeszcze, czym wypełniona jest przestrzeń między szybami z tego, co pamiętam to mają opis szyby 4/16/4. Jak bierzesz okna z szybą P2 lub wyższą to dowiedz się o wytrzymałość. Te szyby są grubsze i ich ciężar wzrasta.
To tak na szybko.

Ja nadal uważam, że to najładniejsze okna na polskim rynku i zdania nie zmienię, dlatego jeszcze raz gratuluję wyboru.

sylwia&paweł
01-02-2010, 08:58
Przyznam się szczerze i bez bicia, że owych okien nie widziałam nawet na oczy - jedynie w wersji internetowej. Rodzaj profilu wybierał mąż ale wierzę że są piękne bo mężowi bardzo się podobały.Okien niestandardowych na szczęście nie mamy - świadomie zdecydowaliśmy się na podział dużego okna trójkątnego aby uchronić się przed ewentualnymi niespodziankami konstrukcyjno-gwarancyjnymi. Z niskiego progu zrezygnowaliśmy świadomie a o okuciach "in-viso" to nawet nie pomyśleliśmy.... :-?
Cóż, jesteśmy już po podpisaniu umowy więc ewentualne zmiany raczej nie wchodzą w grę, poza tym zmiana okuć na wspomniane wyżej nieco by podrożyła inwestycję....
W każdym razie dziękuję za rady i pozdrawiam srdecznie :wink:

Karollinka
01-02-2010, 09:02
ja tez już nie czytam niczego o oknach, nie pytam nie interesuje się bo mam już swoje i nie chce sie denerwowac ze mogłam wziąć lepsze albo z bajerami.
Profil tych okien też widziałam tylko w katalogu i aż mnie skręca żeby pojechać i zobaczyc na żywo jak nasze te okienka wyglądaja
Sylwia a jak wam wycenili okna?

sylwia&paweł
01-02-2010, 09:52
Po pomiarach wyszło 1000zł drożej niż przy wycenie z projektu ale to chyba zawsze tak jest. A ile dokładnie to przysięgam że nie wiem - muszę spytać męża bo to on pilotuje sprawy okienne :)

sylwia&paweł
01-02-2010, 10:09
Pytałam i już wiem - 17.500 bez montażu, z tym że u nas dochodzą trzy okna w garażu.

Karollinka
01-02-2010, 10:14
a no to u nas 17 tys z montażem, ale montaż to 100 zł od sztuki, a w innych firmach cenili się nawet 300 zł za sztuke :o

sylwia&paweł
01-02-2010, 10:24
Ano taniej z tym że odliczając okna garażowe jakieś 1000zł i fakt że nasz profil jest nieco droższy to wyjdzie pewnie podobnie - bardzo się cieszę z tych okien bo biorąc pod uwagę te nasze pierwsze wyceny w innych firmach to zapowiadało się kiepsko... :roll:

Karollinka
01-02-2010, 10:34
masz racje, my tez jak robilismy wyceny to powalały mnie na kolana, a Oknoplast to firma z górnej półki i mam nadzieję że na okna tez nie bedziemy narzekać

Karollinka
03-02-2010, 07:24
cześć Śpiochy:)

sylwia&paweł
03-02-2010, 07:38
cześć Śpiochy:)

Jakie śpiochy ??? My już od 6.30 na nogach, świątek, piątek czy niedziela dziecko najlepszym budzikiem pod słońcem :lol:

Karollinka
03-02-2010, 07:44
no tak, Maluchy zyja swoim życiem i dla nich 6.30 to najnormalniejsza godzina na dobrą zabawę:)

aneta-we
03-02-2010, 07:50
cześć Śpiochy:)

Jakie śpiochy ??? My już od 6.30 na nogach, świątek, piątek czy niedziela dziecko najlepszym budzikiem pod słońcem :lol:

hej, hej!
Właśnie jakie śpiochy? :wink:
Wychodziłam z domciu o 5:40 :D

Dzień DObry!

Karollinka
03-02-2010, 07:53
Anetka barbarzyńska ta godzina, ja na 5.40 mam budzik nastawiony, jak mała sie obudzi to wstaje jak spi to i ja do 6 moge poleżeć.

aneta-we
03-02-2010, 07:54
Anetka barbarzyńska ta godzina, ja na 5.40 mam budzik nastawiony, jak mała sie obudzi to wstaje jak spi to i ja do 6 moge poleżeć.

u mnie dzieciarni atez najczęściej w okolicy 6-tej się budzi.
W wolne dni wołam ich do siebie i włączam Autka na kompie a sama dosypiam pół godzinki.
Potem najczęściej robimy sobie śniadanko do łóżka. Szkoda, ze taki dzień to góra raz w tygodniu się trafia :-?

Karollinka
03-02-2010, 07:56
u mnie dzieciarni atez najczęściej w okolicy 6-tej się budzi.
a jak zaczną chodzic do szkoły to wołami trzeba bedzie ściągac z łózek o 7 :D

aneta-we
03-02-2010, 07:57
u mnie dzieciarni atez najczęściej w okolicy 6-tej się budzi.
a jak zaczną chodzic do szkoły to wołami trzeba bedzie ściągac z łózek o 7 :D

coś juz o tym mi wiadomo :wink:

sylwia&paweł
03-02-2010, 08:46
a jak zaczną chodzic do szkoły to wołami trzeba bedzie ściągac z łózek o 7 :D

A to jest jakiś fenomen że jak tylko dzieciaki poczują ciężar obowiązków czyli przedszkole/szkoła to od razu zmienia im się poranny system wartości. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, gdybyśmy my mieli obietnicę całodniowej beztroskiej zabawy jak to jest w pierszych latach życia, to również z ochotą wyskakiwalibyśmy z łóżeczka a tak to nie ma się do czego spieszyć.... :-?

Karollinka
03-02-2010, 08:49
ja jak mam wolny zdień to też lubie wczesniej wstac posprzatać podszykować obiad żeby miec jak najwięcej czasu na zabawę z Kingą.

sylwia&paweł
03-02-2010, 08:58
To Ty gospodynią pełną gębą jesteś - ja wolę leniuchować :oops:

Karollinka
04-02-2010, 14:38
Sylwia składałaś już wniosek o zwrot vat-u za materiały budowlane?

sylwia&paweł
04-02-2010, 19:35
Jeszcze nie :roll:

A tu obiecana kuchnia:

http://img504.imageshack.us/img504/3929/obraz002cx.jpg

http://img504.imageshack.us/img504/9376/obraz003mk.jpg

http://img51.imageshack.us/img51/4207/obraz006h.jpg

Karollinka
04-02-2010, 20:07
Sylwia kuchnia bardzo fajna, bardzo mi się podobają te szare płytki i podłoga i faktycznie że ciemny zlew też fajnie wyglada, nawet bardziej pasuje niż stalowy.

sylwia&radek
05-02-2010, 11:21
Super, super nie spodziewałam się, ze ciemny zlew tak fajnie się prezentuje z ciemnym blatem.
A jak jest z utrzymaniem czystości? Mocno widać np kropelki wody.

30Agulka
05-02-2010, 13:07
Sylwia składałaś już wniosek o zwrot vat-u za materiały budowlane?

ja składałam w wzeszłym roku i 6tyś wpadło :lol: za 2 tyg znów idę do księgowej :lol: :lol: :lol: :lol:

30Agulka
05-02-2010, 13:09
Sylwia preferuję styl klasyczny oczywiście, mam zamiar cały dół tym stylu urządzić :D :D Tylko czy mi się uda :o :o :o

Co do Twojej kuchni jak najbardziej mi sie podoba, bo jasne fronty i ciemny blat i zlew też ciemny............... tak tez będzie u mnie :D :D :D :D :D :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Slicznie

sylwia&paweł
05-02-2010, 16:45
Super, super nie spodziewałam się, ze ciemny zlew tak fajnie się prezentuje z ciemnym blatem.
A jak jest z utrzymaniem czystości? Mocno widać np kropelki wody.

Na zlewozmywaku nie widać specjalnie brudu - kropelki wody i owszem ale mi to nie przeszkadza, nie zamierzam całego życia spędzić ze szmatką w ręku :roll: . Blat też się łatwo czyści ale trzeba wytrzeć na sucho bo zostają smugi ale to pewnie od materiału z którego blat wykonany zależy.... Wydaje mi się, że przy blacie na wysoki połysk byłby z tym dużo większy problem :-?
Dużo więcej kłopotów sprawia płyta gazowa szklana - tu już się trzeba naszorować żeby miała właściwy oiłysk bez smug i innych tajemnych sladów :wink:

Karollinka
05-02-2010, 16:54
mi się wydaje ze na takim zlewie łatwiej utrzymac czystość niż na tych stalowych,
na takim np.http://images38.fotosik.pl/253/36f1756dab18fdf9med.jpg (http://www.fotosik.pl)[/quote]

sylwia&paweł
05-02-2010, 17:00
Super- ale trzeba uważać z chemikaliami bo łatwo odbarwić. Ja trochę nieopatrznie dezynfekowałam odpływ w zlewie (czytaj: wlałam domestos i zapomniałam :-? ) no i troszkę mu kolor wyblakł.

Karollinka
05-02-2010, 17:03
Sylwia zdjęcia w Twojej kuchni upewniły mnie że taki zlew to najlepsze rozwiązanie, wiadomo ze jak sie ubrudzi to trzeba umyc czy taki czy inny i wlasciwie to sie i tak robi codziennie.

sylwia&paweł
05-02-2010, 17:12
Użytkowałam wszyskie rodzaje zlewów, zarówno emaliowane, stalowe gładkie, stalowe o strukturze lnu (chyba tak to się fachowo nazywa) i ten zdecydowanie wygrywa i w nowej kuchni również zagości.

Karollinka
05-02-2010, 17:13
tak tez mi sie wydaje, a Wy planujecie sie wprowadzic w tym roku?

sylwia&paweł
05-02-2010, 17:17
Nie wydaje mi się żebyśmy ze wszystkim zdążyli.
Podglądałm właśnie na stonie producenta naszego zlewu (firma DEANTE), że jest on odporny na przebarwienia :roll: hmmmm, chyba nie na te zadane moją reką :lol:

Karollinka
05-02-2010, 17:21
a to ze wszystkim tak jest ze producent zachwala a w normalnym uzytkowaniu okazuje sie sa jakies wady, wlasciwie co by nie kupic to jak nowe to piekne i fajne ale przez uzywanie niszczy sie.

sylwia&paweł
05-02-2010, 17:35
Zajrzałam do Twojego dziennika - udało się z tymi robotnikami :P
A projekty przyłączy macie już gotowe? Warunki przyłączenia do sieci gazowej/wodociągowej ?

Karollinka
05-02-2010, 17:41
warunki i projekty zrobilismy jeszzce przed pozwoleniem na budowę, wszystko złożyliśmy architektowi do adaptacji wiec to juz z głowy, media sa na dzialce trzeba tylko doprowadzic do domku.

sylwia&paweł
05-02-2010, 17:42
Eeeee, to teraz już z górki :wink:

Karollinka
05-02-2010, 17:43
taaaaak, wiesz dopiero teraz zaczyna mnie to przerazac.

sylwia&paweł
05-02-2010, 17:44
sylwia&radek zamiesciła/zamieścili w swoim dzienniku link do forum z drzwiami przsuwnymi między kuchnią a salonem - zaglądałaś już tam?

Karollinka
05-02-2010, 17:46
zagladalam, fajne to nawet jest ale u nas otwor miedzy kuchnia i salonem bedzie szerszy niz na tych zdjeciach i jakby po bokach postawic sciany a w srodku drzwi to nie wiem czy to by to mialo wygląd. Nasza kuchnia jest za malutka żeby ja odgradzac, chyba.

sylwia&paweł
05-02-2010, 17:55
też mi się tak wydaję - ewntualnie stałym ekranem szklanym w formie ścianki a nie drzwi suwanych.
Zmykam bo mam gości. Pa

sylwia&radek
05-02-2010, 18:12
Mimo moich chęci oddzielenia kuchni od salony, jednak zostanę przy wersji otwartej. Kuchnia za mała jest żeby ja oddzielić. W środku pewnie było by zawsze ciasno, duszno itd
Chociaż jest kilka razy w roku taka sytuacja, ze przydało by się oddzielić te pomieszczenia. No i koszt takich drzwi nie jest mały :roll: .

30Agulka
05-02-2010, 20:42
My też będziemy mieli otwartą kuchnię........ ja poprostu tak chciałam, bo mi sie podoba :D

Sylwia właśnie miałam pytać jak z utrzymaniem czystości na tej szklanej czarnej kuchence, ale mi odpowiedziałaś :lol: :lol: :lol: :lol:

Słuchajcie jaki wziąć zlew ( chcę ciemny :roll: ) jesli blat będzie wiśniowo-mahoniowy :roll: :roll: :roll: :roll: ......... chyba najbardziej czarny pasuje, bo przecieżnie beżowy :oops: :oops: :oops: :oops:

30Agulka
05-02-2010, 21:12
http://img528.imageshack.us/img528/1405/887852658.jpg (http://img528.imageshack.us/i/887852658.jpg/)

ja o takiej marzę i śnię :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: :wink:

sylwia&paweł
05-02-2010, 21:18
Słuchajcie jaki wziąć zlew ( chcę ciemny :roll: ) jesli blat będzie wiśniowo-mahoniowy :roll: :roll: :roll: :roll: ......... chyba najbardziej czarny pasuje, bo przecieżnie beżowy :oops: :oops: :oops: :oops:

Jest taki sklep internetowy www.zlewozmywak.pl - tam możesz kupic nawet wiśniowy :wink:
http://www.zlewozmywak.pl/galerie/z/zgr-03-zlewozmywak-grani_558.jpg

sylwia&paweł
05-02-2010, 21:20
http://img528.imageshack.us/img528/1405/887852658.jpg (http://img528.imageshack.us/i/887852658.jpg/)

ja o takiej marzę i śnię :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: :wink:

Piękny :P - na pewno będzie pasował.

30Agulka
05-02-2010, 21:24
Słuchajcie jaki wziąć zlew ( chcę ciemny :roll: ) jesli blat będzie wiśniowo-mahoniowy :roll: :roll: :roll: :roll: ......... chyba najbardziej czarny pasuje, bo przecieżnie beżowy :oops: :oops: :oops: :oops:

Jest taki sklep internetowy www.zlewozmywak.pl - tam możesz kupic nawet wiśniowy :wink:
http://www.zlewozmywak.pl/galerie/z/zgr-03-zlewozmywak-grani_558.jpg

no tak ale tego mojego modelu nie ma w tym kolorze :cry: :cry: :cry: :cry:

sylwia&paweł
05-02-2010, 21:28
A jaki to model, bo firma to chyba alveus?

30Agulka
05-02-2010, 21:33
A jaki to model, bo firma to chyba alveus?
tak Avelus ................... ale weszłam na ta stronę co podałaś to nawet, nawet ten z foto jest spoko i w kolorze wisni :lol:
Ale nie będzie sie za bardzo różnił bo to taki jasny wisniowy :-? :-? :-?
:-? :-? :-? :-? :-? :-?
http://img697.imageshack.us/img697/7705/zgr03zlewozmywakgrani55.jpg (http://img697.imageshack.us/i/zgr03zlewozmywakgrani55.jpg/)
Ciut inny a niby prawie takie same :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
:-? :-? :-? ale zdanie napisałam....... tworzę czy cóś :wink:

30Agulka
05-02-2010, 21:37
Tak patrzę i porównuje i jednak ten pierwszy wygrywa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sylwia&paweł
05-02-2010, 21:39
Już sobie znalazłam alveus niagara, ale na stronie producenta go nie ma :-?
W sklepach internetowych dostępny tylko w dwóch kolorach - beż i czarny.

Podany przeze mnie zlew to tylko tak dla pokazania koloru :wink: wyglądem to nie ma co porównywać - alveus duuuużo ładniejszy !

30Agulka
05-02-2010, 21:43
Już sobie znalazłam alveus niagara, ale na stronie producenta go nie ma :-?
W sklepach internetowych dostępny tylko w dwóch kolorach - beż i czarny.

Podany przeze mnie zlew to tylko tak dla pokazania koloru :wink: wyglądem to nie ma co porównywać - alveus duuuużo ładniejszy !
dlatego kupujemy czarny, an pewno będzie lepiej wyglądał na naszym blacie niz bezowy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sylwia&paweł
05-02-2010, 21:43
ten jest też ładny
http://www.alveus.si/imagesTMP/cubo80_b_t.jpg
i byłby w wiśniowym kolorze :P - też alveus

http://www.alveus.si/imagesTMP/41rubin_1.jpg

Edit:
Po chwili zastanowienia przychylam się jednak do czarnego. Wiśniowy blat z wiśniowym zlewozmywakiem to już chyba zbyt wiśniowo :roll:

30Agulka
05-02-2010, 21:51
Nie, nie ................ jak baba na coś sie uprze to nic jej zdania nie zmieni :lol: :lol: :lol: :lol:

sylwia&paweł
05-02-2010, 21:53
jak wyżej.

30Agulka
05-02-2010, 21:59
jak wyżej.

zakumałam i doczytałam :lol:

Karollinka
06-02-2010, 17:46
Sylwia super te zdjęcia co dodałaś, sypialnia hmmmm... :wink: :lol: piękna, łazienka też.
W saloni tapeta bardzo fajna ale jak dla mnie zbyt pstrokata.
Zaskoczyły mnie mebelki z ikei, nie widzialam takich, a wygladaja atrakcyjnie.

sylwia&paweł
06-02-2010, 18:18
Pstrokata... :roll: no nie wiem, się zobaczy czy ta wizja przejdzie :P

Seria mebli z Ikei całkiem przystepna cenowo ale widnieje w zakładce "sypialnia" a nie w "pokój dziecinny" - nie rozumiem czemu skoro one typowo do dziecinnego pasują :wink:

Karollinka
06-02-2010, 18:21
a no wlasnie, ja z ikei przegladalam tylko mebelki dzieciece i moze dlatego sie na te nie natknełam.
a tapeta moze sie zle wyrazilam ze pstrokata, chodzi mi bardziej ze duzo wzorów ma.

Karollinka
06-02-2010, 18:22
Sylwia a jak robicie w salonie od strony schodów? zabudowujecie czy zostawiacie tak jak jest w projekcie?

sylwia&paweł
06-02-2010, 18:22
Biorąc pod uwagę, że reszta przestrzeni będzie bardzo stonowana i raczej jednobarwna - choćby kuchnia która z salonem tworzy niemal jedno pomieszczenie, to taki mały zakanapowypstrokaty kącik chyba przesada nie będzie. Ale nie wiem, wizualizacji jeszcze nie robiłam :roll:

sylwia&paweł
06-02-2010, 18:22
Sylwia a jak robicie w salonie od strony schodów? zabudowujecie czy zostawiacie tak jak jest w projekcie?

Zostaje jak w projekcie - stawiamy na maksimum otwartej przestrzeni.

Karollinka
06-02-2010, 18:25
o to tak jak my, myslalam wczesniej zeby zabudowac ale zobaczylam zdjecia u Sylwi i Radka z zabudowaną czescia i niezbyt fajnie to wyglada, bardziej jak zwykły pokoj niz salon.

ale świetne te drzwi wewnetrzne znalazłaś:)
a zewnetrzne tez mamy juwent ale inny model.
Wy tez robicie z łuczkiem?

sylwia&paweł
06-02-2010, 18:27
Nasze wejściowe bez łuku. Postanowiliśmy tak już na etapie murowania - świadoma oszczędnośc kosztów :wink:

Karollinka
06-02-2010, 18:28
no my niby mamy miec z luczkiem, w poniedzialek bedzie wiadomo ostatecznie czy sie da, a powiedz ile Was beda drzwi kosztowaly? duza to różnica z łukiem czy bez?? :roll:

sylwia&paweł
06-02-2010, 18:29
ale świetne te drzwi wewnetrzne znalazłaś:)

Poogladaj te: http://www.szklanedrzwi.pl/drzwi/

Karollinka
06-02-2010, 18:30
ciekawe jaka jest cena takich drzwi?? :roll:

sylwia&paweł
06-02-2010, 18:32
no my niby mamy miec z luczkiem, w poniedzialek bedzie wiadomo ostatecznie czy sie da, a powiedz ile Was beda drzwi kosztowaly? duza to różnica z łukiem czy bez?? :roll:

Drzwi jeszcze nie wycenialiśmy - podpatrzyliśmy je u Ciebie i dopiero będziemy je organizować :lol: Jak czytałam na innych forach odnośnie drzwi wejściowych to wszyscy pisali że z łukami drożej bo bardziej wymyślne, no ale sama tego nie sprawdzałam więc potwierdzić nie mogę.

Karollinka
06-02-2010, 18:33
no nam wycenili na 3600, jak bedziesz wiedziala to napisz ile wasze beda kosztowac.

sylwia&paweł
06-02-2010, 18:33
ciekawe jaka jest cena takich drzwi?? :roll:

Sa przepiękne - właściwie wszystkie więc mam nadzieję że cena nie będzie przystępna, inaczej będę miała duży problem z wyborem :lol:

sylwia&paweł
06-02-2010, 18:39
Cennik na stronie producenta jest. Dla przykładu drzwi
http://www.szklanedrzwi.pl/i/attachments/36_kola_s-copy.jpg
1400zł + VAT - sama tafla, do tego doliczyć trzeba okucia, klamki i inne gadżety :roll:

Karollinka
06-02-2010, 20:44
czyli trzeba liczyc 2 tys najmniej za sztuke a trzeba 11 szt, to niezły wynik wychodzi :o

30Agulka
06-02-2010, 23:55
Sylwia teraz ja sie pytam co to za tapeta w te kwiatuszki do pokoiku córci. PIEKNA.

Ta niby "pstrokata" tapeta będzie fantastycznie wyglądała :lol: :lol: :lol: tez ją oglądałam, oglądałam.........ogladałam...............itp.. ....... :wink: i na oglądaniu sie skońćzyła, bo mi nigdzie nie pasuje :-?

O drzwiach wewnętrznych nie wspomnę , bo wyglądają na "niedostepne" dla mnie :oops: :oops: :oops: :wink: PIĘKNE I DROGIE

sylwia&paweł
07-02-2010, 12:58
Sylwia teraz ja sie pytam co to za tapeta w te kwiatuszki do pokoiku córci. PIEKNA.

bardzo proszę, stronka sklepu oferującego taki wybór że aż dech zapiera :P

http://www.tapety-artfunk.ig.pl/webcm/fototapety_dzieciece

chmmm, to fototapeta jest :roll:

Karollinka
07-02-2010, 18:52
swietne te tapety, dla dzieciaczkow fajne ale i do sypialni jest z czego wybrac.
My jak bedziemy urzadzali pokoik Kini to juz bedzie małym uczniaczkiem wiec całkiem dzieciece tapetki odpadają i jak narazie nie bardzo mam pomysł na urzadzenie jej królestwa.

sylwia&paweł
08-02-2010, 08:42
Ta tapetka jest też całkiem fajna do córciowego pokoju, choć trochę intensywne kolory ma :roll:
http://www.tapety-artfunk.ig.pl/uploads/1962/P2250276.JPG

a dla małej uczennicy coś takiego
http://www.tapety-artfunk.ig.pl/uploads/786/P2159219.JPG
lub taka pobudzająca wyobraźnię :wink:
http://www.tapety-artfunk.ig.pl/uploads/4764/P9064166.JPG

Karollinka
08-02-2010, 09:30
cześć Sylwia, ranny ptaszku:)

sylwia&paweł
08-02-2010, 09:41
Pracuję od 7.30 a i moje dziecię pospać nie da :wink:

Karollinka
08-02-2010, 09:44
ale przynajmniej wiesz że do pracy nie zaspisz:)
Twoja corcia z opiekunką?

sylwia&paweł
08-02-2010, 09:45
Babcia z nią siedzi - ech, błogosławieństwo taka babcia do dyspozycji :D

Karollinka
08-02-2010, 09:52
oj tak, lepszej opiekunki sie nie znajdzie:)

sylwia&paweł
08-02-2010, 09:56
Przeglądałam raz jeszcze ten sklep internetowy z tapetami już pod kątem wybranej sypialni i normalnie mam oblęd w oczach - podoba mi się chyba za 20 wzorów, bedzie ciężko decyzje podjąć. No chyba że po prostu zdam się na lokalny sklep z tapetami i kupie to co tam jest do kupienia :roll:

Karollinka
08-02-2010, 09:59
ja mam tak samo, co zaczne oglądac od początku to podoba mi się inna i za kazdym razem mam inny pomysł na wnetrze.
Jak nadejdzie dzien w którym bede urzadzac sypialnie i bede miala upatrzone meble i dodatki to i tapete mam nadzieje łatwiej bedzie dobrac.

sylwia&paweł
08-02-2010, 10:11
A ja już wszystko mam sprecyzowane - poza tapetą :lol:
Łóżko już mamy - takie jak na zdjęciu tylko czarne
http://www.tfmeble.sold.pl/lozko/PTFMeble%20Noemi.jpg

do tego upatrzone meble

http://www.ikea.com/PIAimages/80825_PE205276_S4.JPG

http://www.ikea.com/PIAimages/80826_PE205277_S4.JPG

Karollinka
08-02-2010, 10:16
łałł, łożko pięęęękne, Sylwia daj jeszcze jakies swoje pomysly

sylwia&paweł
08-02-2010, 10:23
Łóżko mamy już prawie 2 lata, użytkuje się super a co ważne nie ma twardych boków jak w typowych sypialnianych łóżkach drewnianych. Jak bym kupowała teraz, wybrałabym ten model (mój brat ma to łóżko w kolorze czerwonym - super!)

http://www.tfmeble.sold.pl/lozko/PTFMeble%20Palermo.jpg

nie wiem czy widać na tym zdjęciu, że zagłówek jest pikowany - fajny efekt. A tutaj więcej zdjęć:
http://www.tfmeble.pl/slides/Palermo.htm

stronka sklepu: http://www.tfmeble.sold.pl/

Karollinka
08-02-2010, 10:58
przejrzałam te łóżka, chyba kupimy szybciej niż myslałam:)
ceny też bardzo przyzwoite.

sylwia&paweł
08-02-2010, 11:01
Czy przyzwoite.... standardowe łóżko sypialniane drewniane mozna kupić już za 700zł (nie wiem tylko jak z jego jakością), no ale coś za coś :wink:

ps: ta firma sprzedaje również przez allegro.

sylwia&paweł
08-02-2010, 11:48
Sylwia daj jeszcze jakies swoje pomysly

A co dokładnie Cię interesuje? Mam zrzuconych parę fotek sypialni, jaka kolorystyka ma być u Ciebie?

Karollinka
08-02-2010, 11:53
sypialnia ma byc troche odważniejsza, myslałam nad czarno białym wystrojem, ale i szrości są fajne

sylwia&paweł
08-02-2010, 12:00
szarości są super, w tej chwili mamy sypialnię czerwono-szaro-czarną, to znaczy jedna ściana czerwona z szarymi obrazami, druga ściana szara z czerwonymi półkami, po środku czarne łóżko :P
W domu mam jakąś fotę sypialni szaro - turkusowej to wrzucę :wink:

sylwia&paweł
08-02-2010, 12:04
Wnętrze sypialniane wyłącznie czarno-białe trochę zimne się wydaje :-?
http://www.kelman.pl/foto/products_large/helvetia_sypialnie_santiago_czarno_biala.jpg

sylwia&paweł
08-02-2010, 12:07
Się znalazło na innym forum:
http://bp1.blogger.com/_e_MQyZR1E6U/RzuTqdN3EPI/AAAAAAAAJFc/iNKo4d04IUg/s320/thedsigns-co-uk.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/3113/gaslpaintpalette08januf5.jpg

sylwia&paweł
08-02-2010, 12:12
A tu piekne łazienki w szarościach:
http://img93.imageshack.us/img93/8830/hdbbds08hdivd913bath7w6on7.jpg

http://img93.imageshack.us/img93/4557/hdbbds08hdivd1110bath10lk1.jpg

http://img530.imageshack.us/img530/4655/zienka3xg0.jpg

Karollinka
08-02-2010, 12:20
ja tez zachwycam sie szarościami, najchetniej cały domek bym w takich kolorach zrobiła, nie wiem tylko czy ta moda nie minie zanim bede urzadzala koniczynke

sylwia&paweł
08-02-2010, 12:26
Minie, nie minie, jakie to ma znaczenie, aby Wam się podobało :wink:

Tu masz cały wątek odnośnie wnętrz w szarościach http://forum.muratordom.pl/wnetrza-w-szarosciach-inspiracje,t128294.htm

30Agulka
08-02-2010, 13:25
Sylwia teraz ja sie pytam co to za tapeta w te kwiatuszki do pokoiku córci. PIEKNA.

bardzo proszę, stronka sklepu oferującego taki wybór że aż dech zapiera :P

http://www.tapety-artfunk.ig.pl/webcm/fototapety_dzieciece

chmmm, to fototapeta jest :roll:
dzieki
cudne............. a ceny jeszcze cudniejsze :o :o :o :o :o :o :o

Karollinka
08-02-2010, 13:29
Sylwia mysleliście już jaki piec kupicie?
jakie bedziecie mieli rozwiązania elektryczno hydrauliczne co sami wymysliliscie?
chodzi mi o jakies funkcjonalne rozwiazania na które nie wpadli projektanci koniczynki.

30Agulka
08-02-2010, 13:35
Sylwia ale pojechałas z tymi łózkami, SUPERRRRRRRRRRRRRRRR :D

My na razie mamy problem łózka rozwiązany........... dostalismy od kumpla w spadku łózko z szafkami bocznymi................ on sobie kupił nową :x a my bysmy spali na materacu conajmniej rok a tak mamy darowiznę :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Naszą sypialnie urządzamy ostatnią.......... wszystko zależy ile kasy starczy, a juz wiem że ZABRAKNIE, więc cieszymy się z darowanego :lol: :lol: :lol:

sylwia&paweł
08-02-2010, 13:38
dzieki
cudne............. a ceny jeszcze cudniejsze :o :o :o :o :o :o :o

Znaczy się drogie??? - Nie sprawdzałam cen :-?

30Agulka
08-02-2010, 13:42
dzieki
cudne............. a ceny jeszcze cudniejsze :o :o :o :o :o :o :o

Znaczy się drogie??? - Nie sprawdzałam cen :-?

to lepiej sprawdz zanim sie na jakąś napalisz :wink: :roll: :roll: :roll:

sylwia&paweł
08-02-2010, 13:42
Sylwia mysleliście już jaki piec kupicie?
Myśleliśmy - to znaczy mąż myślał a ja tylko przytakuję ale w tej chwili nie pamiętam co i jak poza tym że na ekogroszek i z podajnikiem


jakie bedziecie mieli rozwiązania elektryczno hydrauliczne co sami wymysliliscie? chodzi mi o jakies funkcjonalne rozwiazania na które nie wpadli projektanci koniczynki.
Planujemy wyrzucić konioł do pomieszczenia gospodarczego w garażu - jest usytuowany blisko domu więc żal nie skorzystać. Dzięki temu zyskujemy pomieszczenie na pralnię/suszarnię/graciarnię i inne takie :lol:
Odnośnie elektryki to nic jeszcze nie planowaliśmy.

sylwia&paweł
08-02-2010, 13:48
to lepiej sprawdz zanim sie na jakąś napalisz :wink: :roll: :roll: :roll:

http://emoty.blox.pl/resource/szczena.gif OLABOGA

Właśnie zaczynam wybijać ją sobie z głowy http://emoty.blox.pl/resource/fool.gif

sylwia&paweł
08-02-2010, 14:17
Potrzeba motywuje do poszukiwań.... Mam więc zamiennik w przyzwoitej cenie:

http://sklepztapetami.pl/images/tapis/Realizacje4/graffiti/graffiti2.jpg

http://sklepztapetami.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/0500e5229599ed1a9bfa2fc2c61d3d70.jpghttp://sklepztapetami.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/27bf53c17ecf051dae529cc411fbae7e.jpg
http://sklepztapetami.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/bd24ea9764dae4a92747065491584116.jpg - tylko 28zł za rolkę :D

http://sklepztapetami.pl/images/tapis/Realizacje4/graffiti/graffiti1.jpg

http://sklepztapetami.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/56c2d6df23711184e3b378843fed895e.jpghttp://sklepztapetami.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/d23294fd6f9725cb512a457c554bfed0.jpg
http://sklepztapetami.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/3541da28b70fe754fc2778c516033b32.jpghttp://sklepztapetami.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/8551e5fd8a4d9dbdcc2e8ce7ddd91c07.jpg

coś się wybierze :wink:

30Agulka
09-02-2010, 20:30
Sylwia może cóś takiego zainspiruje Ciebie/Was. Średnio za 60zł ----- ostatecznie ujdzie :-?

http://img203.imageshack.us/img203/7772/espritkids03.jpg (http://img203.imageshack.us/i/espritkids03.jpg/)
http://img707.imageshack.us/img707/6162/espritkids01.jpg (http://img707.imageshack.us/i/espritkids01.jpg/)

Karollinka
10-02-2010, 07:10
cześć Sylwia:)

sylwia&paweł
10-02-2010, 07:56
Witam, witam o poranku :wink:

30Agulka
10-02-2010, 09:21
Dzień doberek :lol:

Sylwia znalazłam :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: http://styl-sklep.pl/panel_scienny,64,71.html

30Agulka
10-02-2010, 12:41
Sylwia piekna, piekna ta tapeta ............a cena znów piekniejsza, ponad 50zł za m2.
Ale oko nacieszyć można takim widokiem :lol:

sylwia&radek
11-02-2010, 11:16
Drzwi wewnętrzne z dzienniczka rewelacja. No i narożnik super. Widzę, że nie tracisz czasu, wciąż szukając nowych inspiracji. Ja też wolę już teraz mniej więcej wiedzieć co chcemy, później w pośpiechu można o czymś ważnym zapomnieć. A póki co byłam dzisiaj na działce, po dłuższej nie obecność, a tam śniegu po pas. Musimy już w tym roku pomyśleć o zagospodarowaniu działki bo jak znów za rok będzie taka zima to nie nadążymy odśnieżać.
Pozdrawiam
S&R

sylwia&paweł
11-02-2010, 12:10
No cóż, staram się faktycznie czasu nie tracić, tym bardziej że przy takiej zimie to na budowie zastój. Poza tym nauczona niedawnym doświadczeniem przy remoncie mieszkania, wiem że mając w głowie sprecyzowaną wizję wnętrza można uniknąć pomyłek i poprawek chociażby przy elektryce – potem może się okazać że gniazdka wyszły za kanapą lub pod stołem, lampa stołowa wisi niedokładnie nad stołem a od gniazdka antenowego do telewizora jest trochę daleko.... :lol: Mieszkanie miałam zaplanowane co do centymetra, wrysowane meble, oznaczone miejsca powieszenia obrazów itp., dzięki temu udało się uniknąć przykrych niespodzianek :wink:

sylwia&radek
11-02-2010, 12:20
Ja mam trochę większy problem, bo nigdy nie miałam swojego mieszkania ani domku. I nie wiem czasami na co zwracać uwagę. Trudno mi powiedzieć np czy będzie mi lepiej mieć zlew pod oknem czy na rogu albo jeszcze gdzie indziej. Dlatego zawsze chętnie korzystam ze wskazówek innych.

Karollinka
11-02-2010, 12:52
cześć Sylwia, ile pączków zjadlaś? :wink:

sylwia&paweł
11-02-2010, 13:20
Ja mam trochę większy problem, bo nigdy nie miałam swojego mieszkania ani domku. I nie wiem czasami na co zwracać uwagę

Pytaj -zawsze podpowiem jak będę mogła

sylwia&paweł
11-02-2010, 13:21
cześć Sylwia, ile pączków zjadlaś? :wink:

Witam :wink: Dopiero trzy ale już mam dosyć :roll: Własnie zagryzam smak paczków zupką chińską, bo mi ta słodycz już uszami wychodzi :lol:

30Agulka
11-02-2010, 14:07
cześć Sylwia, ile pączków zjadlaś? :wink:

Witam :wink: Dopiero trzy ale już mam dosyć :roll: Własnie zagryzam smak paczków zupką chińską, bo mi ta słodycz już uszami wychodzi :lol:

Widzę Sylwia, że dzis masz takiego smaka jak ja,,,,,,,,,,,,, ja zabiłam mdły smak drugiego pączka zupa grochową :o :o :o

sylwia&radek
11-02-2010, 14:30
Ja mam trochę większy problem, bo nigdy nie miałam swojego mieszkania ani domku. I nie wiem czasami na co zwracać uwagę

Pytaj -zawsze podpowiem jak będę mogła

Pytań jest mnóstwo i nie wszystkie teraz pamiętam. To co najbardziej mnie męczy to pytanie odnośnie podłóg i oświetlenia domku. Jakie podłogi zrobić panele, parkiet, gres...? Też żeby to była podłoga, na której nie będzie zbierać się każdego dnia kurz. Co wybrać i czym się kierować podczas wyboru?
No i drugie pytanie odnośnie oświetlenia. Czy np. na środku kuchni żyrandol i podświetlony blat z górnych szafek, wystarczy do oświetlenia całej kuchni czy nie. Czy warto robić podświetlane półeczki na ścianach, czy jest to prawda, że światełka umieszczone z tyłu TV fajnie go oświetlają. Może masz jakąś ceną wskazówkę, za każdą będę wdzięczna.
Dzięki

Karollinka
11-02-2010, 14:35
Sylwia ja dziś zapytam męża o szczegóły oświetlenia, ja się tym nie zajmuje bo on się na tym zna i tą kwestie jako jedyna oddaję w jego ręce:)

aneta-we
11-02-2010, 15:11
Pytań jest mnóstwo i nie wszystkie teraz pamiętam. To co najbardziej mnie męczy to pytanie odnośnie podłóg i oświetlenia domku. Jakie podłogi zrobić panele, parkiet, gres...? Też żeby to była podłoga, na której nie będzie zbierać się każdego dnia kurz. Co wybrać i czym się kierować podczas wyboru?i

podłoga musi byc jasna, wtedy nie widac na niej nic. A najlepiej szara :wink:

sylwia&paweł
11-02-2010, 16:03
Pytań jest mnóstwo i nie wszystkie teraz pamiętam. To co najbardziej mnie męczy to pytanie odnośnie podłóg i oświetlenia domku. Jakie podłogi zrobić panele, parkiet, gres...? Też żeby to była podłoga, na której nie będzie zbierać się każdego dnia kurz. Co wybrać i czym się kierować podczas wyboru?
No i drugie pytanie odnośnie oświetlenia. Czy np. na środku kuchni żyrandol i podświetlony blat z górnych szafek, wystarczy do oświetlenia całej kuchni czy nie. Czy warto robić podświetlane półeczki na ścianach, czy jest to prawda, że światełka umieszczone z tyłu TV fajnie go oświetlają. Może masz jakąś ceną wskazówkę, za każdą będę wdzięczna.
Dzięki

PODŁOGA - na ciemnej podłodze widac zdecydowanie więcej niż na jasnej, choć my mamy obecnie cały przedpokój i kuchnie w jasnym gresie polerowanym - widać i paprochy i włosy i piach :roll: Jak już wspomnino powyżej ideałem byłaby podłoga szara a najlepiej w jakieś ciapki - wówczas kamufluje wszystko.
Jeśli chodzi o gres to jest to podłoga zimna, nie ważne o jakiej porze roku, bez podłogówki po prostu lodówka !! Miszkamy na 4 piętrze więc pod nami sąsiad ogrzewany a mimo to naprawdę zimno w stopy, szczególnie jak się uchyli okno - wówczas gres momentalnie się wychładza. Przy naszym raczkującym dziecku jest to problem. Zdecydowanie nie polecam do salonu.

OŚWIETLENIE - w kuchni najważniejsze dobre oświetlenie blatu roboczego czyli miejsca przy którym najczęściej będziesz coś przyrządzać. Samo centralne światło nie wystarczy, zawsze bedziesz sobą rzucała cień na blat. Standardowe piramidki podszafkowe to lipa - warto dobrze obmyśleć oświetlenie w kuchni żeby sie potem nie męczyć. Myślę że światło centralne plus dodatkowe podświetlenie blatu np. przez halogeny w podwieszeniu k-g. naokoło kuchni wystarczy - my tak robimy.
Podświetlane półeczki to dla mnie zbędny gadżet ale bardzo przez większość lubiany - rzecz gustu. Według mnie szkoda zachodu.
Światełka za telewizorem na pewno fajnie go oświetlają, ale nie wiem czy nie będą przeszkadzać w oglądaniu. Postaw sobie lampke za telewizorem i sama sprawdź czy to użyteczny szczegół. My nie robimy bo jak już pisałam wcześniej mam minimalistyczne upodobania zdobnicze :wink:
Ps. w mieszkaniu mamy ledy przy podłodze w przedpokoju - fajny efekt ale zupełnie zbędny (nie używamy). W łazience mamy podświetlane półeczki - efekt użytkowy żaden a wizualnym nie mamy za bardzo czasu się cieszyć.
Ot i cała prawda.
Polecam się na przyszłość :wink:

sylwia&radek
11-02-2010, 17:10
Sylwia ja dziś zapytam męża o szczegóły oświetlenia, ja się tym nie zajmuje bo on się na tym zna i tą kwestie jako jedyna oddaję w jego ręce:)

Dzięki. Czekam na pomysły :)

sylwia&radek
11-02-2010, 17:25
Jeszcze coś o podłodze. Tutaj gdzie mieszkam jest wszędzie parkiet (20 - letni), jedynie w kuchni i łazience jest co innego. I nie mam doświadczenia z innym podłogami. Większość moich znajomych ma w domach panele lub wykładziny i każden chwali swoje. No i tutaj mi się nasuwa pytanie co wybrać do swojego domu? Dodam że u nas na dole będzie podłogówka, na górze już nie. Czy na podłogówkę kładzie się wybrane rodzaje deski? I jakie to są?

30Agulka
11-02-2010, 20:53
Sylwia my wybralismy takie panele Dąb Winny i one moga równiez lezec na podłogówce.
Te drugie też są zaczepiste, są grube i mają najwyższą klasę ścieralności.................
http://www.allegro.pl/item897998749_panele_lapacho_negro_ac4_8mm_classen _montaz_fv.html

http://www.allegro.pl/item891971439_panele_podlogowe_ac5_12mm_jak_deska_ najmocniejsze.html


Ja jestem za ciemnymi panelami, rodzice maja jasne i WSZYTKO widać

sylwia&paweł
12-02-2010, 07:36
Ja jestem za ciemnymi panelami, rodzice maja jasne i WSZYTKO widać

A my mamy ciemne i też wszystko widać - ale mi to już przestało przeszkadzać, w końcu to podłoga i nie da się na niej zachować sterylnej czystości :wink:

Karollinka
12-02-2010, 08:10
hej Sylwia, zapracowana jesteś bardzo? teraz Ty wypowiedz się o świetle i kominku w Twojej koniczynce:) jak bedziesz miała.
Wiosna się zbliża trzeba myśleć o jakis zakupach i brac się do roboty :wink:

sylwia&paweł
12-02-2010, 08:50
hej Sylwia, zapracowana jesteś bardzo? teraz Ty wypowiedz się o świetle i kominku w Twojej koniczynce:) jak bedziesz miała.

O kominku na razie nie myślę - wkład wybierze mąż a sposób obudowy już dawno wybrany ale zrzucony gdzieś w tajemniczym katalogu - jak znajdę to wkleję.
Jesli chofdzi o oświetlenie to co nieco już pisałam, a chodzi o coś konkretnego czy tak przekrojowo w całym domu?

sylwia&paweł
12-02-2010, 10:36
Taki mi się podoba
http://77.252.132.194/guzmania/Mrowino/Inspiracje/Kominek/kominek_z_TV.jpg

sylwia&paweł
12-02-2010, 17:50
Albo wersja bardziej oszczędna (pożyczona z czyjegoś dziennika :oops: )
http://img684.imageshack.us/img684/1148/86263958pz9.jpg

aneta-we
14-02-2010, 12:22
Słodkich walentynek :wink:

http://xxxinspiracjexxx.blox.pl/resource/Dekoracja_walentynkowa_400x400.jpg

Karollinka
15-02-2010, 08:01
cześć Sylwia, wpadłam życzyć miłego dnia :)

sylwia&paweł
15-02-2010, 10:39
Miłego również :D

30Agulka
15-02-2010, 13:13
Sylwia pomyliłam strony i posta do Ciebie napisałam u Karolinki :oops: :oops: :oops:

Buziole :wink: :wink: :wink: :wink:

sylwia&paweł
15-02-2010, 13:37
Juz idę poczytać :wink:

Karollinka
15-02-2010, 14:51
Sylwia a dlaczego jestescie zdecydowani na grzejniki purmo?
bo ja juz własciwie nie wiem czy grzejnik to grzejnik czy kupic te przy ktoprych upiera sie hydraulik??

Karollinka
15-02-2010, 14:57
Agulka to pokaż fotki z budowy :D

Karollinka
16-02-2010, 07:23
cześć Sylwia, miłego dnia :D

30Agulka
16-02-2010, 13:08
Dzień doberek :lol: :lol: :lol:

Jak wszystkie zaspiewamy to może przyjdzie :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=q80BAs4QjQQ

sylwia&paweł
16-02-2010, 13:51
Sylwia a dlaczego jestescie zdecydowani na grzejniki purmo?
bo ja juz własciwie nie wiem czy grzejnik to grzejnik czy kupic te przy ktoprych upiera sie hydraulik??

Purmo użytkujemy w tej chwili, buderusy znamy również. Są to zwykłe płytówki, można je zamówić np. w wersji gładkiej jeśli komuś nie pasują ryflowane
http://www.purmo.com/images/content_top/products_panels_compact.jpg
lub
http://informatorbudownictwa.pl/images/stories/19506:rettig_plytowe_4.jpg

A widziałyście jak te regulusy wyglądają? Jak dla mnie to brzydactwo straszne
http://www.ogrzewnictwo.pl/uploaded/Image/Prezentacja_rozszerzona/Regulus/regulus_metallic.jpg

Dodam jeszcze, że wielu fachowców poleca towar z którego ma największy upust w hurtowni i bardzo chętnie pośredniczy w zakupie - Odstąpi Wam część swojego rabatu a reszta to dla niego dodatkowy zarobek :roll:

aneta-we
16-02-2010, 13:59
My mamy takie:

http://lh3.ggpht.com/_8Plan52eFtk/SzrdDYwbwCI/AAAAAAAACBU/Y1qVfKyqQ3c/s512/pomaranczowy.jpg

Jak dla mnie w porządku: i wizualnie i co do uzytkowania. Nawet odpowietrzyc je umiem :wink:

sylwia&paweł
16-02-2010, 14:02
Oooo, witam urlopowo :wink:

Karollinka
16-02-2010, 14:03
no i mi te regulusy najmniej sie podobaja no ale skoro maja byc dobre to chyba takie kupimy, Anetka a te grzejniki które wy macie jakiej są firmy??

sylwia&paweł
16-02-2010, 14:05
Teraz w mieszkaniu mamy Purmo - chyba najczęściej montowane grzejniki ( z mojego skromnego doświadczenia).

Karollinka
16-02-2010, 14:08
nasi znajomi maja purmo i po 4 latach uzytkowania zaczęła odchodzic farba i zaczely rdzewiec, oni mówią że teraz by takich nie kupili, ale to jest tak jak ze wszystkim ze wybór duzy a kazdy kupuje to co mu najbardziej odpowiada.
znalazlam sklep internetowy w którym regulusy są o ok. 80 zł tańsze niz na allegro, jesli hydraulik bedzie mogł kupić taniej to ok, jesli nie to zamowimy przez internet.

sylwia&paweł
16-02-2010, 14:12
No widzisz, a my nie narzekamy. Ale rozumiem że jak się komuś przytrafi taka sprawa to sie do firmy zniechęca. My do koniczynki zamierzamy zakupić Buderusy.

aneta-we
16-02-2010, 14:13
no i mi te regulusy najmniej sie podobaja no ale skoro maja byc dobre to chyba takie kupimy, Anetka a te grzejniki które wy macie jakiej są firmy??
chyba Purmo ale głowy sobie uciąć nie dam :wink:

Karollinka
16-02-2010, 14:16
dzis jeszcze ma przyjechac hydraulik, porozmawiam z nim odnośnie tych grzejników bo juz chcemy kupować, ma tez dokładnie powiedziec co trzeba kupić i ile szykowac pieniedzy.
Sylwia a piec jaki planujecie?

Karollinka
16-02-2010, 14:17
chyba Purmo ale głowy sobie uciąć nie dam

ja własnie kiedys zwrociłam na nie uwagę bo ciepełko z nich tak fajnie wylatuje:)

sylwia&paweł
16-02-2010, 14:55
Sylwia a piec jaki planujecie?

Planujemy TAURUS GAUR
http://www.kotly-taurus.pl/images/piece/gaur1.jpg

lub KLIMOSZ LING DUO
http://www.klimosz.pl/tl_files/klimosz/foty/kotly_grzewcze_wodne/lingDuoEconomic-prawy-full-min_small.jpg

Karollinka
16-02-2010, 14:58
noooo, porzadny piec, my niestety troche skromniejszym bedziemy sie musieli zadowolic :roll:

aneta-we
19-02-2010, 10:10
Widziałam kuchnię w dzienniku.
Nie myslisz o zlewie pod oknem?
Koło kuchneki byłoby wtedy super dużo miejsca- taki kawałek blatu się przydaje.