PDA

Zobacz pełną wersję : WYMARZONY DOM BRZOZOWY - Dyskusja o domku



MarioZZ
06-06-2009, 02:33
Witam i czekam na opinie i porady
Pozdrawiam!!!!

pawalara
08-06-2009, 09:19
Widzę że podobnie jak my wyłożyliście wykopy folią :)

Sporo zbrojenia. Do tej pory myslelismy, że naszego nic nie pobije, a jednak...

Powodzenia.

Beata i Rafał
08-06-2009, 17:43
:P Witam po sąsiedzku!!! Po zdjęciach z działeczki już wiem, gdzie Was umiejscowić - jestem rdzenną mieszkanką tej ziemi. Życzę sukcesów budowlanych i z przyjemnością będę śledzić postępy na budowie! :P

MarioZZ
08-06-2009, 18:46
pawalara - Tak też jesteśmy zaskoczeni ilością prętów :) Niewiedza kosztuje :wink:
Beata i Rafał - Miejsce nas zauroczyło jest wszędzie blisko, a do tego jeziorko.
Zazdroszczę wychowania się w takim miejscu. Nasz Kubuś na pewno na tym skorzysta.

pawalara
08-06-2009, 18:56
Nasz wykonawca chciał na każdym kroku wprowadzać swoje ulepszenia aby jak najmniej kręcić, argumentując "a po co", "jeszcze nigdy tak nie robili" "wszyscy z tego rezygnują" itp, ale stwierdziliśmy, że podstawa domu do podstawa (wyszło masło maślane) więc robiliśmy jak projekt nakazuje. Nasz kierownik jest też konstruktorem i również był za stosowaniem zbrojenia tak jak projekt i sztuka budowlana nakazuje. Trochę to kosztuje :evil: ale już za późno. :-? Pręty zabetonowane.

MarioZZ
08-06-2009, 21:16
od razu przypominają mi się słowa znajomych budowlańców dotyczące zbrojenia i ław - budujecie bunkier...? :wink:
ale nic się nie stanie jak będzie deczko za dużo. Tak jak napisałeś kierownik popatrzył i stwierdził: konstruktor zatwierdził trza robić jak nakazuje projekt.

pawalara
08-06-2009, 21:44
BUNKIER .... u nas też to słowo powtarzano co chwilę :wink: :wink:

Od przybytku głowa nie boli, więc niech stali będzie ile trzeba :lol:

Guzmanka
10-06-2009, 09:21
O pozdrawiam, dalszych sąsiadów. My budujemy w Mrowinie.
Oj zazdroszczę Wam jeziorka, ale tak serdecznie :)
Trzymamy kciuki za budowę i DO PRZODU...

MarioZZ
13-06-2009, 01:56
Do jeziorka tak daleko nie macie, ciut dalej od Nas. My zdecydowanie bliżej mamy do Małego j. Kierskiego ale wstyd się przyznać - jeszcze tam nie byliśmy.
Ah... bym zapomniał muszę pogratulować ELICIE FORUM hihi

jessi
13-06-2009, 10:50
witam :D :D bardzo ciekawy projekt macie ,to jest indywidualny czy z jakiejś pracowni , :lol: :lol: pozdrawiam i bedę śledzić waszą budowę :wink: :D

MarioZZ
13-06-2009, 12:51
Thx to jest projekt indywidualny. Po żmudnym przestudiowaniu i analizie doszliśmy do wniosku, ze projekty które nam się podobały byłyby zbyt gruntownie pozmieniane, wiec lepiej pasowało nam zrobić projekt od podstaw.

aspect
17-06-2009, 23:28
wpadam z rewizytą :D :D :D :D
mój kibelek to pikuś z wasza wieżą eiffla, pewnie sasiedzi myslą że jakiś deweloper rozpoczał budowę :D :D :D

kala67
21-06-2009, 17:13
ja tez wpadłam sie sie przywitać:)
chciaż buduje zupełnie inny domek, Wasz bardzo mi sie podoba!!!

sure
21-06-2009, 20:41
Ładny ten Wasz domek będzie, widać, że przemyślany projekt... :D

pozdrawiam,

kala67
22-06-2009, 21:31
co tam nowego przy poniedziałku???
jakies ruchy na budowie?
pozdrawiam:)

MarioZZ
22-06-2009, 22:16
a tak tak, ruchy są jak to na budowie :P
Co prawda dopiero materiał do budowy naszych ścian przyjechał po 15:00, ale nasi spece się nie nudzili.
Popołudniowy widok na działkę:
http://i44.tinypic.com/x1f77s.jpg

Dziś za to My jesteśmy zaganiani. SZUKAMY ARANŻATORA WNĘTRZ !!!
Znacie jakiegoś dobrego i w miarę przyzwoitej cenie??

kala67
22-06-2009, 22:18
juz szukacie?????
nie za szybko?:))
ale racja.....ta sprawa musi być dobrze przemyslana....może i ja powinnam zacząć sie rozgladac??

MarioZZ
22-06-2009, 22:30
Wiesz powoli trzeba już się rozglądać zresztą podchody co do mebli po sklepach już były, mniej więcej mamy pomysł na salon, kuchnie, ale najgorzej to ubrać w detale :roll:

Beata i Rafał
22-06-2009, 22:37
:P Gratuluję stanu zero! Aranżacja wnętrza jest bardzo ważna. Mnie niestety nie starczy już kaski na detale. Ale i tak bardzo cieszy to co będzie. Trwa wielkie odliczenie do zakończenia budowy i przeprowadzki! :P

MarioZZ
24-06-2009, 21:43
Dzięki, dzięki :D
Widzę że macie dość krótki termin na przeprowadzkę więc tym bardziej dopinguje, a jak trzeba to rączkę na przekwaterowanie podniosę :)

mort
25-06-2009, 07:31
Witam,
Ach to jeziorko w pobliżu - świetna sprawa! Dziennik przeczytany i od dziś będę starał się śledzić go na bieżąco... Pozdrawiam sąsiadów!

kala67
25-06-2009, 09:07
ale super pomysł z tym basenem!!!
ponoć maluszki w naturalny sposób radzą sobie w wodzie:))
im szybciej tym lepiej...ale Wy chyba pobiliście rekord?? 4 miesiące???:))
suuuuuuuuuper!

MarioZZ
26-06-2009, 00:33
im szybciej tym lepiej...ale Wy chyba pobiliście rekord?? 4 miesiące???:))
suuuuuuuuuper!

oj nie kala67 dzieciaczki mogą już pływać spokojnie w trzecim miesiącu życia. (więc do rekordu daleko ) ;) Zresztą na naszych zajęciach takie były. :D Dla dzieci między 3-6 miesiąca życia to przede wszystkim oswajanie się z wodą, a do pól roku tak jak napisałaś to naturalny odruch który stopniowo zanika. Jeśli ma ktoś możliwość uczestniczenia z dzieckiem w takich zajęciach to gorąco polecam.
mort również czekam na dobre wieści z Twojej budowy, a do jeziorka to jest kawałeczek.

MarioZZ
30-06-2009, 21:39
Ciągle SZUKAMY ARANŻATORA WNĘTRZ !!
Ostatnio zauważyłem że nie ma kiedy uzupełniać dziennika ciągle jakieś nowe obowiązki.
Nawet oglądanie mebli zapełnia dzień w moim bardzo krótkim dniu. :roll: :roll: :roll:
A najeździliśmy się po salonach , a raczej Megasalonach meblarskich . Na myśl mi nie przyszło, że aż tyle ich jest :D
W Komornikach, Swarzędzu, Obornicka, jeszcze nie dojechaliśmy pooglądać przy Serbskiej i nowe "miasto wnętrz BRW" Ale ten otwiera się dopiero 11 Lipca więc jeszcze jest parę dni. Uff a jutro sprawy związane z elektrykiem dopięcie na ostatni pstryczek szczegółów gdzie i jak :wink: Na zdjęcia z "wypadu na weekendowe poszukiwanie kuchni" zapraszam do dziennika.

kala67
30-06-2009, 21:47
ja sie pogubiłam:(
gdzie jest Twój dziennik a gdzie komentarze??

MarioZZ
30-06-2009, 22:05
kala67 spox już wysłałem zdjęcia tam gdzie trzeba hihi :P

kala67
01-07-2009, 06:50
Witam.
to prawda mebelki kuchennie pieknie sie prezentują !!
mi sie podoba bardzo dużo róznych mebli do domu i codzinnie mam inna koncepcje :lol:
więc i Ty na samym końcu mozesz jeszcze kupic zupełnie cos innego do kuchni :wink:

Beata i Rafał
09-07-2009, 13:04
:P Wszak koncepcje się zmieniają ale nie wszystkie. Dla mnie łazienka i kuchnie były niezmienne od samego początku. A i ten olbrzymi dźwig zlokalizowałam! :wink:

MarioZZ
10-07-2009, 23:40
tego wam nie powiem, a kuchnie mi się podobają. Był już u nas w "kuchni" projektant i zobaczymy w przyszłym tygodniu co wymyślił.
Beata i Rafał, tak a dźwig ciągle walczy :)
Qrczę czy Wam też brakuje czasu na pisanie tutaj na muratorze

kala67
11-07-2009, 22:09
mi ostatnio na wszystko brakuje czasu :lol: :lol:

Guzmanka
20-07-2009, 14:12
Ah... bym zapomniał muszę pogratulować ELICIE FORUM hihi

Hmmmm to chyba do mnie :o :o :o
Dziękuje bardzo.

Guzmanka
20-07-2009, 14:18
Ładnie poszliście do przodu!! Gratuluję.
Ech mówisz o projekcie elektryki.... my właśnie czekamy na okna i zaraz zaczynamy z elektryką, ale jakoś nie możemy się zmotywować, żeby ją przemyśleć, co gdzie, a tyle zmian zrobiliśmy w projekie, że nie będzie nawet na czym się opierać :o
A czasu, to fakt, coraz mniej.

kala67
17-08-2009, 20:16
ja sie grzecznie pytam......gdzie są nowe foty???????????? :o :lol: :lol:

MarioZZ
02-09-2009, 00:38
ja sie grzecznie pytam......gdzie są nowe foty???????????? :o :lol: :lol:

Już są hihi .... widzę że się niecierpliwisz kala67.
Było trochę poślizgu i ogólny brak czasu, zdjęcia pykałem
ale niestety nie ma kiedy ich wrzucić na server :evil: ogólna masakra

MarioZZ
02-09-2009, 00:39
aha obiecuję poprawę :)

Guzmanka
04-09-2009, 10:11
Hej,
Ale lecicie z robotą, aż miło popatrzeć.
Więźba na dachu, nadaje domkowi ksztaltu. Czekam na kolejne relacje ;)

kala67
09-09-2009, 10:37
to prawda.....lecicie z robotą :lol: :lol:
a kiedy wiecha będzie???

MarioZZ
09-09-2009, 12:59
a kiedy wiecha będzie???
no jak dobrze pójdzie to w piątek świętujemy :D :D :D

kala67
09-09-2009, 16:52
jak zaczniecie w piątek.....to ze 3 dni będziecie świętować :lol: :lol:

MarioZZ
09-09-2009, 17:21
hihi dlatego w piątek ;)
Bigos już gotuję, flaszka się chłodzi, czego więcej trzeba

MarioZZ
11-09-2009, 03:49
aaa i jeszcze będą pyszne żeberka, palce lizać :lol:

kala67
11-09-2009, 10:03
dziś piątek!!!!!!!!!!!
na którą ta imprezka ?? :lol: :lol: he he :lol: :lol:

kala67
25-09-2009, 20:29
puk, puk !!!!!!!!!
jest tu ktoś?????? :o :o
znowu zaniedbujesz dziennik!!!!! :lol: :lol: :lol:

MarioZZ
25-09-2009, 23:43
hihi jestem jestem tylko mój syn ma za dwa dni roczek i od kilku dni mam akcję: Urodzinki dla Rodzinki :D
Będę miał sekundę to napiszę no i pochwalę się, co tam nam się urodziło na budowie. Tymczasem Pa !!

MarioZZ
09-10-2009, 03:23
Trochę uaktualniłem budowę.
Tak jak napisałem w dzienniku jutro powinien zacząć magic elektryk, ma mało czasu, bo panowie majstery już głośno myślą nad tynkami w środku. Odwiedził mnie ostatnio pan z Security i zostawił wycenę. Za ochronę obiektu cenę jestem jeszcze w stanie przełknąć, ale koszt instalacji i gadżetów do niej lekko przesadził. Będę negocjował :P
Aha od kilkunastu dni jestem "zaprzyjaźniony" z panią aranżator wnętrz. I są już efekty, niby banały ale efekt będzie super.
Szczegóły podam później.

kala67
12-10-2009, 09:05
jakie później?????? :o :o
Ty nas nie trzymaj w niepewności tylko opowiadaj ze szczegółami!!!!! :lol: :lol:

kala.m1
20-10-2009, 12:39
Witam widze że budujesz z ytonga po spotkaniu z wykonawcą tez zastanawiamy się nad tym materiałem proponuje nam 36 energo bez ocieplenia tylko siatka i klej mieliśmy kupić porotherm winenerbergera ale po pżeliczeniu koszty końcowe są podobne za ytonga zaproponowali cene 127zł tylko czy oby napewno nie potrzeba ocieplać tego ytonga mówia że wykończeniówka jest potem tańsz np. tynki

MarioZZ
30-10-2009, 03:00
Witam widze że budujesz z ytonga po spotkaniu z wykonawcą tez zastanawiamy się nad tym materiałem proponuje nam 36 energo bez ocieplenia tylko siatka i klej mieliśmy kupić porotherm winenerbergera ale po pżeliczeniu koszty końcowe są podobne za ytonga zaproponowali cene 127zł tylko czy oby napewno nie potrzeba ocieplać tego ytonga mówia że wykończeniówka jest potem tańsz np. tynki

Wiesz My tez mieliśmy dylemat dotyczący ytonga. Nie zamierzam cię przekonywać czy ytong czy porotherm. Dla Nas na pewno dużym + była szybkość postawienia murów. Cena jest porównywalna (u nas nawet wyszło taniej niż tradycyjna 3 warstwowa).
Pewno że baliśmy się zimna przy 1 warstwie dlatego zdecydowaliśmy się na 40 cm bloczek. Daje on współczynnik 0,23 W/m2 co jest już niezłym osiągnięciem.
Było wiele za i przeciw, ale na ta chwilę jesteśmy bardzo zadowoleni z wybranego materiału.

Beata i Rafał
02-11-2009, 18:19
:P Witam!!! Bardzo dawno tu nie zaglądałam a tu proszę jakie postępy budowlane. Jak dalej prace będą się posuwały w takim tempie to już niedługo zamieszkacie w tym pięknym domu. A przestrzeń jest bardzo ważna. My wybrany projekt tak przerobiliśmy na parterze, aby uzyskać również przestrzeń a nie patrzeć codziennie na przytłaczające korytarzyki i wnęki. Efekt, który uzyskaliśmy bardzo nas satysfakcjonuje. Osoby odwiedzające nasz dom są pod wrażeniem, że gotowy projekt może być tak funkcjonalny. Cóż jest funkcjonalny ale po naszych poprawkach. Obecnie w domu nie mamy za dużo mebli i na dole jest pogłos ale już się do tego przyzwyczaiłam. A właściwie nie wiem czy te meble to zmienią czy to jest urok przestrzeni :P Życzę dalszych szybkich postępów budowlanych!!! :P

kala67
06-11-2009, 21:19
Witaj!! :P
ja u Ciebie widze prawie już gotowy dom :o :lol: :lol: :lol:
fajnie, że tak idziecie jak burza do przodu!!
a kto Ci robił ten projekt ogrodu???

MarioZZ
06-11-2009, 22:01
kala67 po dzisiejszym dniu można powiedzieć że Domek wygląda jak do 'przeprowadzki" - Niestety tylko wygląda :(
Co prawda tynki zewnętrzne już są, także wewnętrzne, elektrykowi została tylko zabawa ze skrzynką, ale jak sobie myślę co jeszcze przed nami to ciągle widzę daleką drogę, no może już jest ciut bliżej niż dalej hihi :wink:
a projekty to zasługa naszej Aranżator p. Kasi. W środę po przeskanowaniu kolejnego sklepu usiedliśmy w Giancie na kawce i ukazała naszym oczom projekty.
Cieszymy się bo rzeczywiście podoba nam się taka wizja i jest podobna do tej co urodziła nam się kiedyś w głowach.

MarioZZ
06-11-2009, 22:07
Tak więc przyszły tydzień mamy instalacje wodna.
Jest nadzieję że uporają się w tydzień (ehh ta środa wolna) :wink: ,a póki ciepło chcemy zrobić posadzki i 3-4 tygodnie schnięcia :x

MarioZZ
10-11-2009, 23:17
ah...walnęła mi setka hihi
no kurcze coś długo szła, może kolejna nabierze rozpędu i ... w przyszłym tygodniu będą dwie ;)
teraz czekam na drugą stronę dziennika budowy, ach chyba coś napiszę...

aspect
14-11-2009, 22:02
Witka

długo mnie u Was nie było oj długo :oops:
idziecie jak burza, domek wyglada super gratulacje :lol: :lol: :lol:
u mnie wszystko sie przeciaga, rece opadaja ale sie nie poddaję, dogonic pewnie będzie Was trudno ale kto wie :D
pozdrawiam

MarioZZ
12-12-2009, 03:08
do dziś łudziłem się ze wykończeniówka to pikuś, a od dziś stwierdziłem że tysiąc razy lepiej budować mury, dachy niż wybierać lampki, gimnastykować się z instalatorami przy kominku i dogrywać miejsca gniazdek elektrycznych. Po prostu - MASAKRA :evil:
Najgorsze że teraz wszyscy chcą się wprowadzać na święta i plany idą w łeb. Instalatorzy nie mają czasu, a ja mam ciągle nadzieję że kominek będzie już hulał w przyszłym tygodniu bo te mury mają taką wilgoć aż wykręca od środka.
Patrzę na listę co mi zostało do załatwienia. Niby z dnia na dzień jest coraz mniej na niej, ale jeszcze jest i tak wiele na niej punktów które wiążą się z funduszami. A one znikają w zastraszającym tempie :(

kala67
14-12-2009, 21:11
Zapraszam wszystkich na licytacje tutaj:
http://forum.muratordom.pl/licytacja-dla-walecznego-franka,t175613.htm
otwórzcie swoje serduszka i portfele kochani !!!!!!

kala67
21-12-2009, 21:14
http://lh6.ggpht.com/_QziNhVXF5qI/Sy-x1XGJVtI/AAAAAAAAFVg/pte9RVyNMUw/2.jpg

jessi
22-12-2009, 08:32
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku życzy jessi
http://i279.photobucket.com/albums/kk126/kamilaJ/titoune_noel_17.gif

kala67
30-12-2009, 22:03
W Nowym Roku, tuż po balu,
Oprócz szczęścia, zdrowia, szmalu,
Proś niebiosa by Ci dały
Dużo seksu i gorzały.
Do Siego Roku
życzy............ kala

MarioZZ
08-01-2010, 02:40
No i witamy w Nowym Roku !!!

http://i46.tinypic.com/2kkhtf.jpg

Rok zmian, przeprowadzka do wymarzonego domku, narodziny córeczki....

Iwa_P
17-01-2010, 23:40
Czasem tu wpadne, zobaczyc jak powstaje sypialnia;)
Pozdrawiam:)

MarioZZ
09-02-2010, 02:20
chciałem Was powiadomić że od 4 Lutego posiadamy parapety więc szykuje się mała imprezka :wink:
http://republika.pl/blog_ge_4516076/6716248/tr/impreza.jpg

GLAMOURMUM
14-02-2010, 11:24
http://www.empikfoto.pl/albumy37/394383/805107/previews/32365720_walentynkowe-misie.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=32365720&filename=walentynkowe-misie.jpg)

dużo, dużo MIŁOŚCI

justkaaa
20-02-2010, 11:23
w Googlarce wyskoczyło mi, że masz coś wspólnego z drzwiami DRE scala. W dzienniku widziałam, że sie na nie zdecydowałaś. Czy możesz coś więcej powiedzieć o tych drzwiach, tzn czy się sprawdziły, czy je polecasz, czy może cię rozczarowały?

P.S. Domek bardzo ładny, widać, że budowany ze smakiem

Jannett
04-03-2010, 08:53
Witam,

Gratuluje pięknego domku, już widać że zapowiadają się piękne wnętrza.

Pozdrawiam :)

Aniola
04-03-2010, 14:21
No, no, prace idą ostrym tempem. Ja również dołączam się do gratulacji. Sliczny dom. A pytanko mam do ceny schodów i z jakiego drewna zrobione.

No i oczywiście dalsze fotki bardzo mile widziane. :wink: Będę zaglądać do Was częściej.

desmont1
28-03-2011, 21:07
witam
bardzo ladny projekt i bardzo ladne wykonczenie!:)
gratuluje i naprawde az fajnie ogladać taki dziennik.
pozdrawiam