PDA

Zobacz pełną wersję : J&M budują domek... komentarze



fidziu
09-06-2009, 23:43
Zapraszam do komentowania :) :)

fidziu
11-06-2009, 22:58
dzisiaj z żonką dyskutowaliśmy na temat ile czasu zajmie nam jeszcze budowa....

plan mam taki ze jak tylko murarze skończą odrazu wsadzam elektryków i hydraulików.

mam nadzieje ze poradzą sobie na budowie razem z dekarzami.

padł pierwszy termin wprowadzenia sie do nowej chaty.

18 grudnia 2009...

jest szansa? jak to u Was wyglądało?

Gosc_gość
12-06-2009, 00:06
dzisiaj z żonką dyskutowaliśmy na temat ile czasu zajmie nam jeszcze budowa....

plan mam taki ze jak tylko murarze skończą odrazu wsadzam elektryków i hydraulików.

mam nadzieje ze poradzą sobie na budowie razem z dekarzami.

padł pierwszy termin wprowadzenia sie do nowej chaty.

18 grudnia 2009...

jest szansa? jak to u Was wyglądało?

Dobry Wieczorek
Odnośnie Architekta poszło na P.W. :wink:

Termin mało realny moim zdaniem, ja buduję już ciut ponad rok i jak się we wrześniu przeprowadzę to będzie luks, a przecież buduję mniejszy domek niż Wasz. Swoją drogą to u mnie tempo jest raczej spokojne.
W każdym razie trzymam kciukasy, bo Wasz domek mi się podoba, ma duży potencjał architektoniczny. :P

fidziu
22-06-2009, 21:08
Dzięki bardzo,

architekt od Ciebie ma klimat jaki lubimy, jak przyjdzie pora odezwe się do niego.

Odnośnie terminu to teoretycznie powinno się udac. Martwi mnie jednak to czy jak pociągniemy budowe w takim tempie to czy później nie zaczną wychodzic jakieś niespodzianki podczas mieszkania...
Wiele osób mówi bym nie spieszył się zbytnio i pozwolił przezimowac murom.

Tak czysiak mamy juz ponad 3 tygodnie poślizu w związku z przeróbką i z tego co widze nie bardzo mamy gdzie ją nadrobic.

dardurdka
22-06-2009, 22:01
O kurcze ale za@#$%sta rezydencja :o Uwielbiam takie klimaty, choć też muszę stwierdzić, że jeśli chodzi o taką powierzchnię to ciężko będzie w tak krótkim czasie wykończyć, zwłaszcza, że nie ma jeszcze SSO, ale kto wie :D Czekam na dalsze postępy bo jest na co popatrzeć :wink: Pozdrawiam!!!

fidziu
23-06-2009, 23:47
dzieki, bardzo miło takie cos słyszec :):)
dzisiaj pojawiła się częśc scianki kolankowej i na budowie pracowało 5 osób w czwartek powinni włączyc turbnine bo ma by ich 10ciu.
zobaczymy co z tego wyjdzie.

przy okazji co to jest SSO??

dardurdka
24-06-2009, 09:21
stan surowy otwarty :lol:
Widzę, że idziecie jak burza :o No, no!!!

Gosc_gość
24-06-2009, 09:34
dzieki, bardzo miło takie cos słyszec :):)
dzisiaj pojawiła się częśc scianki kolankowej i na budowie pracowało 5 osób w czwartek powinni włączyc turbnine bo ma by ich 10ciu.
zobaczymy co z tego wyjdzie.

przy okazji co to jest SSO??

Stan Surowy Otwarty :wink:

fidziu
24-06-2009, 23:55
aaa no tak :) stan surowy otwarty :)

staramy sie trzymac tempo rozpoczęte przed przeróbką scian nosnych. do końca miesiąca pozostał tydzień, licze na to że sie uda postawi wszystkie sciany kolankowe i zalac wieńce.

fidziu
30-07-2009, 00:50
mamy prawie 2 miesięczne opoznienie... :oops: pierwszy zakładany termin jest już całkowicie nierealny.
może uda się na koniec lutego:D - zobaczymy.

Terry
23-08-2009, 21:18
Fajny domek tylko, że ja zamiast zdjęć w ostatnich kilku postach widzę same krzyżyki :(

fidziu
24-08-2009, 01:09
dzieki za info sprawdze co moze byc przyczyną czy ktoś inny tez ma taki problem?

fidziu
31-10-2009, 02:08
Mamy nowy - mam nadzieje ze tym razem realny termin ( po tych wszystkich wpadkach mam nadzieje ze juz nic sie nie przesunie)

KWIECIEŃ - 2010 :)

Piczman
17-11-2009, 12:40
Witaj!
Dołączam do czytelników Dziennika i życzę wytrwałości w doprowadzeniu tej niesamowicie perfekcyjnej budowy do końca :wink:
Na prawdę jestem pod wrażeniem ogromu tego przedsięwzięcia ,,,

Pozdrawiam Piczman !

fidziu
22-11-2009, 03:08
Mam nadzieje że dotrwamy do końca ;)

aktualnie zastanawiamy sie nad wyborem drzwi na parterze

biegaliśmy dzisiaj po salonach wystawowych i chyba się zdecydujemy na takie:

http://www.moric-drzwi.pl/catalogue/index/9,2,53.html

albo takie:

http://www.moric-drzwi.pl/catalogue/index/9,2,46.html

cenowo wychodzą ok 3tyś / szt. ale jakość wykonania jest po prostu powalająca.
wymacałem dzisiaj z 200 różnych rodzaji i muszę przyznać że Moric prezentuje naprawdę wysoki poziom.
Mimo że drzwi są mega masywne i ciężkie to otwierają się z gracją i bardzi delikatnie. widać że wykonawca naprawdę przykłada się do tego co robi.

Jannett
25-11-2009, 09:17
Witam,

Podglądam Wasze zmagania z budową od samego początku i Wasz projekt jest naprawdę imponujący,
Po wstępnych wizualizacjach myślałam, że dom będzie urządzony w stylu raczej nowoczesnym, jednak druga strona Waszego dziennika i następne wizualizacje są powalające... Uda Wam się stworzyć niesamowity dom.

Mam jednak pytanie, ponieważ jak się nie mylę to w początkowych założeniach projekt pokoju spa zakładał 3 duże okna, a na ostatnich załączonych zdjęciach widać, że 2 z nich zostały zamurowane. Czy mógłbyś napisać, czym spowodowana była ta decyja ??
Czy to pomieszczenie nie będzie teraz zbyt mało doświetlone ??

Życzę powodzenia w realizacji i przeprowadzki zgodnie z planem.

Pozdrawiam :)

fidziu
26-11-2009, 02:48
Jannett dzieki serdeczne za miłe słowa:)

Okna zamurowaliśmy z kilku powodów.
Po pierwsze, główne założenie spa było takie że ma byc tam niewiele światła dziennego. Po wybudowaniu tych scian i w konsekwencji pojawieniu sie okien okazało się że pomieszczenie jest bardzo jasne i takie jakby "otwarte na świat".
W spa zależy nam na intymności wiec te okna musiały by by cały czas zasłonięte roletami.
Kolejna sprawa to kwestia ustawności pomieszczenia okazało się bowiem ze po opracowaniu wstępnych projektów zagospodarowania nie ma miejsca na poszczegolne sprzęty.
ostatecznie zapadła decyzja zamurowujemy:)

ponizej kilka projektów spa

http://fidziu.pl/d/52324-4/ver1.JPG

http://fidziu.pl/d/52328-4/ver2.JPG

http://fidziu.pl/d/52331-4/ver3.JPG

http://fidziu.pl/d/52334-4/ver4.JPG

W spa będzie ciekawa gra świateł ze sztucznego źródła.

milucha1983
17-01-2010, 21:15
Fidziu,
Twój dziennik budowy czyta się jak znakomitą powieść, pełna jest humoru i zwala mnie z nóg.
tak jak i Ty wybrałam polskikomfort jako sposób na ogrzanie mojego domku. interesuje mnie wszystko na ten temat a zwłaszcza to czy nie oślepnę ;-) jak dostane rachunek za gaz:-)

fidziu
19-01-2010, 00:44
Milucha,

napewno nie oślepniesz:) powiem więcej, będziesz z radością oczekiwała tego blankiecika z gazowni by pochwialić się przed sąsiadami. Trochę mi ich żal bo będzie ich krew zalaeała :D:D:D że tyle przepłacają ;)

W ogrzewaniu nadmuchowym zaoszczędzisz sporo jak zainwestujesz w automatykę, jak dobrze zakombinujesz to z 40%.
Zaleta tego systemu to przedewszystkim maleńka bezwładność, super jakość powietrza, nawilżanie itd, rozważałem wiele rozwiązan i nadmuchówka naprawdę jest świetna. Przeczytaj ten wątek:

http://forum.muratordom.pl/ogrzewanie-powietrzno-nadmuchowe,t173038.htm

napisałem tam moje rozważania i doświadczenia jakie zdobyłem podczas porownywania róznych rozwiązan.

Ważne zebyś przemyślała temat już na etapie projektu bo potem przeróbki są bolesne - ja musiałem skuwać wylewki :(
Podnieś kondygnacje bo kanały trochę zajmują.

Jutro mam montowane okna więc porobie trochę nowych fotek i wstawie w dziennik, zobaczysz jak wyglądają pozakładane kanały i jak wstępnie organizuje się kotłownia.

Ciesze się że podoba Ci się mój dziennik, dzieki za miłe słowa :) kiedy zakładasz swój?

Pozdawiam

milucha1983
19-01-2010, 15:39
Fidziu,
ja nawet nie będe sie do Ciebie porównywała. Moja przyszla chateńka będzie miała z garażem ok 160 mkw,co chowa się bardzo daleko za Twoją a za duzo bajerów z polskiego komfortu chyba zamawiac nie bede bo oślepila mnie sama cena standardu.
A już napewno nie jestem w stanie zmalować takiego cuda jak twój dziennik , no chyba ze przybiegniesz po próbki mojego betonu z wiaderkiem:-),
jednakże uważam...
że mój domek bedzie najlepszy hehe a to dlatego że bedzie mój:-)))))

co do początków...
czekam za papierkami a później przybędę do Ciebie w prośbę o namiary do pana Krzysia murarza. pozdrawiam i czekam za kolejnymi losami Twojej budowy:-)
i pytanie na koniec? Jak sie nazywa Twój projekt domku?

fidziu
22-01-2010, 03:55
Milucha: ekipe P. Krzysia polecam całym sercem są naprawdę solidni, i cenowo rewelacyjni za moją chate zaśpiewał 40 tyś na gotowo :) Kolega z pracy za niecałe 300m2 zapłacił mu 27 tysiaków. U mnie co prawda cena zrobiła sie już prawie razy dwa ale to przez te paskudne przeróbki. Przemyślcie dokładnie wszystko na etapie projektu bo wyburzanie, przerabianie itd, to strasznie wkórwiający temat:(
A wykowancy za darmo tego nie robią.

Z jakości będziesz zadowolona napewno. My mamy inspektora z krórym naprawde nie ma dyskusji, jest pedantyczny i bardzo dokładny, zna się na rzeczy jak mało kto zresztą wykłada na uniwerku i polibudzie, bardzo żadko zajmuje się takimi domkami jak nasze, musiałem się mocno nagimnastykować żeby się podjął takiej drobnostki jak nasza chata, nie spoufala się z ekipami i wpada z zaskoczenia zreguły nastawiony negatywnie, wielokrotnie miło się rozczarował pracą Halaka.

Działaj z papierami i odpalajcie budowę to wbrew pozorom bardzo przyjemny temat. Ja na mojej ładuje baterie :) tak działa na mnie uspokajająco :)

Pytałaś o Polski Komfort - dzis zaktualizowałem dziennik specjalnie wsadziłem kilka fotek by wszyscy zobaczyli jak im idzie i jak to mniej więcej wygląda.


Z innej beczki:

Czy ktoś wie może czy jest jakaś szansa by zamontować rolety zewnętrzne na skośne (trójkątne okna)?
Szukałem w necie i nic nie znalazłem, aż mi się nie chce wierzyć że jest taka luka na rynku i po prostu tego nie produkują.
Strasznie bym chciał zamontować na górze rolety ale mam wszędzie skośne okna i nikt nie chce mi się tego podjąć. TRAGEDIA!

milucha1983
22-01-2010, 18:13
Fidziu,
po godzinie kiedy pisaleś :D wnioskuje że cierpisz na bezsenność. Ty się kładłeś spać to ja wstawalam do pracy :(.
wracając do p. Krzysia i jego rewelacyjnej ceny.... mój mail to
milucha1983 @wp.pl tam wrzuć mi proszę namiar do Pana Krzysia.
zastanawia mnie jedno. decydując sie na polski komfort wybiore na pewno standard wiec nie bede miała rekupetora, Twoim zdaniem, rachunek bedzie o wiele większy?

a co do Twoich rolet to napisałam tu i tam i czekam za odpowiedzią. Jak bede miała jakiś namiar to na 100 procent dam znać:-)


pozdrawiam

milucha1983
31-01-2010, 10:58
Fidziu,
niestety wszyscy mi piszą ze rolety to tylko kwadrat i prostokąt:-( wiec jedynie pozostaje ci takie wyjście


pozdrawiam

Beauty
29-03-2010, 09:11
Fajnie ,że natknęłam się na Wasz dziennik.Podziwiam szczerze i gratuluję przedsięwzięcia!1Będe zaglądać ,bo klimaty bliskie mojemu sercu :D Pozdrawiam

milucha1983
08-09-2010, 20:36
Fidziu, czekam na mailu za namiarami do Pana Krzysia. Chce ruszyć z budową na wiosnę z kopytka:-) mój mail [email protected].


pozdrawiam