PDA

Zobacz pełną wersję : Fotodziennik Lawendy - komentowanie



aspect
13-06-2009, 16:01
A tu prosze pytać, komentować, chwalic, ganić itp wszyscy mile widziani :)

skaba
14-06-2009, 10:11
melduję się!! czekam na fotorelację :D :D

pozdrawiam!

aspect
14-06-2009, 15:18
juz jest :D

skaba
14-06-2009, 20:59
woow ale macie ładną działkę!! jaka jest duża?

królewski tron według twojego projektu i wykonania powalił mnie na kolana!! rewelacja :lol: :lol: :lol: :D :D :D

aspect
14-06-2009, 21:20
miałem napisać i zpomniałem :D 1181 m2 o ile geodeta dobrze wkopał słupki, a tron musi być wygodny to w końcu świątynia dumania, a dumanie trwa :lol:
dzieki za odwiedziny

margay
15-06-2009, 16:39
to i ja się zamelduję :wink:
Po pierwsze jeszcze raz serdeczne dzięki za naukę powiększania zdjęć :D
Po drugie dzięki za poprawienie nastroju :lol: kibelek po prostu mistrzostwo świata :P :o
Poza tym masz fajna, duża działeczkę i bardzo podoba mi się projekt :o zapowiada się ciekawa budowa :wink:
Będę tu zaglądać :D

aspect
15-06-2009, 16:43
zapraszam, zapraszam :)
zaraz jadę na budowę. podobno dowieżli piasek, bloczki i inne drobiazgi do ścian fundamentowych. Górale mieli rozszalować, wrzucę wieczorkiem zdjęcia

MarioZZ
17-06-2009, 01:06
i Ja także się przyglądam :D
Widzę że prawie równo zaczęliśmy budowę. Kwestia tygodnia.
Kapitalny kibelek i działka niczego sobie. Fajnie że dogadaliście się z tą drogą u Nas może być z tym problem.
Będziemy zaglądać. Aby tak dalej :D

kala67
17-06-2009, 20:38
Bedę śledzić:))
Śliczny domek budujecie.

olek_tg
17-06-2009, 20:44
dlaczego ci sie nie podobają domy wyniesione one są the best

skaba
17-06-2009, 21:53
hej hej! nie bardzo wyobrażam sobie Lawendę wyniesioną ponad teren.. cały jej urok w tym, że jest taka przyziemna :wink: :D przyznam, że bardzo się obawialiśmy tego "wyniesienia", bo po tym jak geodeta wytyczył poziom wydawało nam się, że będzie wysoko.. a jak będzie ostatecznie to się dopiero okaże

aspect
17-06-2009, 22:34
Bedę śledzić:))
Śliczny domek budujecie.

Wasz też jest super, zazdroszcze wielkości działki. Zawsze chciałem mieć dużą działkę ale cóż, duża działka duża kasa :(

aspect
17-06-2009, 22:36
dlaczego ci sie nie podobają domy wyniesione one są the best

są oczywiście wyjątki, np twój :lol: :lol: :lol: :lol:
a możę byś w końcu założył dziennik, nie musiałbym już tak często cie nawiedzać

aspect
17-06-2009, 22:40
hej hej! nie bardzo wyobrażam sobie Lawendę wyniesioną ponad teren.. cały jej urok w tym, że jest taka przyziemna :wink: :D przyznam, że bardzo się obawialiśmy tego "wyniesienia", bo po tym jak geodeta wytyczył poziom wydawało nam się, że będzie wysoko.. a jak będzie ostatecznie to się dopiero okaże

pierwotnie miało być 7 bloczków, ale jak sobie poprzenosiłem poziomy na ogrodzenie i drogę to wyszło 6. wolę niżej tak jak u ciebie. mam nierówną działkę i niestety od strony tarasu wychodzi ok 1 m ponad obecny poziom gruntu :cry: :cry: oj pójdzie tej ziemi sporo na wyrównanie

st_ella
19-06-2009, 09:14
Witam,

Kibelek super!
i fajnie z ta wspólna droga utwardzoną...
Mozesz napisać ile kosztuje utwardzenie drogi??
Rozumiem że jestescie pierwsi któzy rozpoczynają budowę??
u nas bedzie podobnie

pozdrawiam i powodzenia!

MarioZZ
19-06-2009, 16:30
dołączam do pytania ile wynosił koszt drogi

aspect
19-06-2009, 21:21
dołączam do pytania ile wynosił koszt drogi

20 zł/m2, w tym zdjęcie humusu, wysypanie warstwy szlaki i na to kliniec

kala67
21-06-2009, 16:19
na szczęście ...naszą dzialke mąz wniosł w posagu:):):)

aspect
23-06-2009, 22:30
dorzuciłem nowe zdjęcia

skaba
24-06-2009, 19:37
hej hej! niezłe przeboje :wink: pierwsze przeprawy za wami - oby było ich jak najmniej :D

pamiętam, że za piasek do zasypania fundamentów zapłaciliśmy coś około 3tys... do tej pory nie odżałowałam tych pieniędzy.. raz, ze było to na początku budowy i takie kwoty robiły jeszcze na mnie wrażenie :wink: , a dwa, że płacenie takich kwot za coś, co po prostu miało zatkać dziurę wydawało mi się zbrodnią pzreciwko ludzkości

aspect
24-06-2009, 21:35
u mnie wyszło dużo duzo drożej, 320 ton , (135 ton po 21 zeta i 184 tony po 16 zeta), razem z koparka i zagęszczarką 7 tysi, rozbój w biały dzień :evil: :evil: :evil: :evil:

skaba
25-06-2009, 15:10
nam się udało wykorzystać sporo ziemi, która była zdjęta przy kopaniu fundamentów.. ale i tak rozbój w biały dzień.. zresztą niejeden taki jeszcze będzie :wink:

aspect
25-06-2009, 15:54
.. ale i tak rozbój w biały dzień.. zresztą niejeden taki jeszcze będzie :wink:

no to mnie pocieszyłaś :(

margay
25-06-2009, 20:56
Witam,
tak to już jest na budowie... nerwy, cały czas nerwy :( ja już się staram nie nerwować, bo by człowiek zdurniał :roll:
7 tys. za piasek do fundamentów :o :o :o :o :o :roll: SZOK! Ja bym chyba tego nie przetrawiła :-? Aż poszłam po mój kajecik z wydatkami, żeby sprawdzić jak u nas to wyglądało (w kajeciku 9 strona zaczęta :o :roll: ) Tak więc u nas piasek 670 zł :o i żwir 2100 zł reszta ziemia z wykopów pod fundamenty. Dawali na przemian ziemie i żwir a na końcu piasek. A koparka za zasypywanie fundamentów wzięła 750 zł + zagęszczarka i 2 tuptusie 450 zł. Za to za beton B-20 co wylali w ziemię zapłaciliśmy 13200 i na sama myśl do tej pory mi się żułci ulewa :cry: :cry: :cry: :evil: potem nie wiedzieć czemu nie układaliśmy bloczków tylko szalunki i znowu za beton 4850 :o Ponad 19000 bez chudziaka!!! :cry: :cry: :cry:
chyba się zapędziłam :D Ale dobrze jest się komuś wypłakać na ramieniu :lol: :lol: :roll:

aspect
28-06-2009, 16:18
Za beton sporo, ale spojrz na to z innej strony - na bloczki nie wydałas ani złotówki :lol: :lol: :lol:
U mnie jest dokładnie taki sam problem z działka. najniżej mam przy garazu a tam gdzie ma byc taras jest metr wysokosci. Zostaje tylko nawiezieni ziemi po wymurowaniu tarasu z robienie jakiegos łagodnego zejscia. Mnie osobiscie podobaja sie tarasy na poziomie trawki, ale jak sie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. Budowa to wieczn pasmo kompromisow :-?

margay
28-06-2009, 21:31
Witaj,
Mi też bardzo podobają się tarasy na poziomie ziemi, szczególnie w moim projekcie, bo tam jest spory taras :D Ale jak to baba :-? nie przewidziałam spadku działki, a nie równaliśmy jej pod dom. Także tam gdzie ma być taras mamy bardzo wysoki fundament :roll: Ale nie ma złego co by na dobre nie wyszło :D Postanowiliśmy nie zasypywać tarasów tylko wykorzystać przestrzeń pod nimi. Dodatkowo zbierzemy pod nimi jeszcze ze 40 cm ziemi, tarasy wymurujemy z pustaków, w ten sposób powstanie nam sporawe pomieszczenie gospodarcze. A drzwi do niego zrobimy od tyłu, także nie powinny szpecić elewacji. Nie mamy piwnic więc takie rozwiązanie nam odpowiada. Potem okazuje się że dom duży a nie ma gdzie schować kosiarki, rowerów i tego typu gratów. Myślę że jak docelowo podsypiemy te tarasy ziemią, można tam zrobić jakiś skalniaczek to się to trochę zamaskuje :P A zresztą zobaczymy w praniu :wink:

Życzę udanej pracy i pogody na budowie :D

INEZ2007
03-07-2009, 11:14
Życzę powodzenia i dużo spokoju w drodze do odbioru domku :wink: Trzymam kciuki, żeby wszystko sprawnie się potoczyło :D

margay
03-07-2009, 13:14
powodzenia przy zalewaniu i czekam na zdjęcia nowiutkiego chudziaka :D :wink:

margay
04-07-2009, 09:20
Gratulacje, z okazji zakończenia kolejnego etapu :lol:

Życzę, udanego urlopu i szybkiego powrotu na forum :lol: :D

aspect
05-07-2009, 22:09
dzięki wszystkim za życzenia, Inez witam w moim dzienniku, Twój podglądam od samego początku, kiedy przeprowadzka?

INEZ2007
05-07-2009, 23:26
kiedy przeprowadzka?
miałam w planach sierpień...ale już teraz wiem ,że nici z planów, kuchnia dopiero będzie we wrześniu i jest jeszcze mnóstwo do zrobienia.Już się przyzwyczaiłam,że i tak nic nie można planować z budową ,więc aż tak bardzo sie nie przejmuję :wink:

margay
19-07-2009, 20:36
PUK PUK.... Haloooooooooooooo :D
Widzę, że urlop udany i długi :D
Czekamy na kolejne fotorelacje 8)

Natka.sm
25-07-2009, 11:14
Witam , widze że jesteśmy dokładnie na tym samym etapie budowy idziemy łeb w łeb no może masz trochę wiecej wymurowane u nas to dopiero 2 dzień murowania , natomiast budowa ruszyła 06/07


http://images50.fotosik.pl/168/4c5fd2d0c2a6d575med.jpg


mam nadzieję że fotka wskoczy dawno juz nic nie wklejałam :roll:

dla pocieszenia powiem ci że nam weszło 400 ton piasku do zasypania fundamentów kaska leci oj leci :))

aj i widze że umknoł mi jeden mały szczegół wy budujecie II my I :)

a salonu widze że jednak nie powiększałaś ??
a czy planujesz podnosić ściane kolankową ?
ja chyba podniose ale tylko o 1 pustak nie wiem czy to wogóle cos da ale o dwa to juz się boje chatka traci proporcje i z dachem jest więcej kłopotu ale czekam jeszcze na rozmowe z gościem od dachu niech się wypowie czy mi to cocs pomoże i jak sobie potem poradzi z resztą , Skaba ma bardzo ładnie zrobione poddasza i bez podnoszenia ścian kolankowych natomiast widziałam Lawende 2 też bez podnoszenia i różnica pomieszczeń była dość spora , już sama nie wiem od czego to zależy ale wiem że można ten dach schrzanić tzn te pomieszczenia u góry

życze powodzenia
Natka

skaba
26-07-2009, 21:15
aspect ty się jeszcze urlopujesz czy jak?? prosze się wziąć do roboty, bo wybieram się z inspekcją do ciebie na budowę :wink: :D

natka no nieee... a u mnie się ścianami nie pochwaliłaś! ładnie wam idzie! oby tak dalej!

aspect
03-08-2009, 21:17
PUK PUK.... Haloooooooooooooo :D
Widzę, że urlop udany i długi :D
Czekamy na kolejne fotorelacje 8)

długi ale juz się skonczył :( Witam Wszystkich po dłuzszej nieobecności, kolejna fotorelacja juz niedługo, pewnie w środe,czwartek :D

aspect
03-08-2009, 21:26
Natka.sm witam, widze że lawend na Śląsku przybywa, z ciekawości to w jaki rejonie budujesz? Mikołów?
salon powiekszałem poprzez wydłużenie go o 80 cm, garaz o 80 cm a ściane z drzwiami o 60 cm, planuje podniesienie o jeden pustak, czyli 25 cm. Niby nie duzo ale zawsze coś. Wydłużam krokwie o 20 cm. Będe miał 15 cm styro, wiec okap sie optycznie skróci.
Podniesienie dachu nie robi prawie żadnej różnicy w konstrukcji poza dłuzszymi o 25 cm słupami i lukarny wychodza troszeczke wyżej[/b]

aspect
03-08-2009, 21:31
aspect ty się jeszcze urlopujesz czy jak?? prosze się wziąć do roboty, bo wybieram się z inspekcją do ciebie na budowę :wink: :D

no czekam czekam na rewizyte, zapraszam o kazdej porze dnia i nocy :lol:
a zdjeciów to juz nie wklejasz? zagladam coby cosik nowego podpatrzec a tu nic :cry:

Iza masz moze jeszcze ten półłuk do okna nad salonem? moi górale chętnie by skorzystali, chociaz znajac zycie to pewnie spłonął na stosie odpadków :P

skaba
03-08-2009, 21:37
no nareszcie! :D
chwilowa przerwa w fotorelacjach wynika z faktu, że mój aparat umarł śmiercią naturalną :cry: zamówiłam na allegro drugi i mam nadzieję, że lada moment dotrze :roll:

łuk niestety został bestialsko porąbany przez mojego męża..

aspect
03-08-2009, 21:42
taki piekny łuk porąbać, zbrodnia :wink: no cóż będa chłopaki wycinac, obaczym co im wyjdzie ale jakos to słabo widze

to kiedy wpadacie? przed stropem czy po?

skaba
03-08-2009, 21:47
to już zapewne po.. szczerze mówiąc to najchętniej zobaczyłabym już z dachem :wink:

aspect
03-08-2009, 21:50
no to będzie około października dopiero, wytrzymasz? :wink:

skaba
03-08-2009, 21:51
no to będzie około października dopiero, wytrzymasz? :wink:

będę trzymać :D a jak puszczę to dam znać i się zjawię :D

Natka.sm
06-08-2009, 20:23
no witamy witamy , kurcze my tutaj dobić sie do pani nie możemy :) , przy tej naszej expresowej budowie to ja nie wiem czy nam się uda na jakis urlop wyskoczyć , także narazie sobie marze o urlopie ,,
myślałam że po stropie będzie chwila przerwy, ale od poniedziełku coś przy dachu zaczynaja robić więc mam kolejny turnus górali
właśnie dzisiaj przyjechała więźba ...

a my budujemy bardzo blisko Mikołowa także cieplutko :D

fajnie że powiększyłas sobie ten salon i garaż ja również miałam na to ochotę ale mąz stwierdził że jak tak dalej będziemy wymyślać to do grudnia z budową nie ruszymy bo znowu wszytsko musielibyśmy przeliczać na nowo no i zostało po staremu , bardzo jestem, ciekawa jak u ciebie to wszystko wyjdzie także wpraszam się z Izą na wizyte :) :wink: no i zapraszam do siebie was również :) u nas dach chyba będzie troszke szybciej

pzdr
Natka

aspect
06-08-2009, 21:15
Natka.sm zapraszam, ja pracuje w Katowicach więc do Mikołowa rzut beretem, jakby co to chetnie wpadne

PS mozesz do mnie pisac w rodzaju meskim :D :D :D :D

margay
06-08-2009, 21:42
Witam po urlopie...
Wypoczęty, zrelaksowany to trzeba się brać za robotę...:)
To ja czekam cierpliwie na tą fotorelację......



PS mozesz do mnie pisac w rodzaju meskim

:lol: :lol: też tak właśnie czytam i myślę boshe, a cały czas myślałam że facet prowadzi ten dziennik, wystraszyłam się nie na żarty :o lecę parę postów wyżej potem do dziennika i ufffffff....nic nie pokręciłam.....a już myślałam bo ja trochę zakręcona jestem 8)

margay
06-08-2009, 21:57
oooooo fotorelacja już jest :lol:
Nooo górale nie obijają się u ciebie :D Uwijają się chłopaki.....
Gratuluję tempa

aspect
06-08-2009, 22:08
oooooo fotorelacja już jest :lol:
Nooo górale nie obijają się u ciebie :D Uwijają się chłopaki.....
Gratuluję tempa

tempo w miare ale i tak daleko mi do Ciebie
jutro zalewamy pierwszy strop nad garażem

Natka.sm
07-08-2009, 13:35
maragy zakręcona to ja jestem :roll: ale już się poprawiam i przepraszam o boshe jaki wstyd :-?
ostatnio chyba za dużo przebywam w towarzystwie kobiet , najwyższy czas to zmienić :D

a do mnie również zapraszam ale do Kobióra ! ale z Katowic to również rzut beretem

pzdr
Natka

margay
07-08-2009, 15:38
Natka.sm nie przejmuj się aspect na pewno nie będzie się gniewał :wink:

ostatnio chyba za dużo przebywam w towarzystwie kobiet ,

Nooooo....fakt na Forum Muratora same prawie Kobity siedzą :lol: :lol: :lol: ....no cóż ktoś musi te domy budować.....Faceci siedzą po budowach a mu to wszystko opisujemy i ich wychwalamy....
a aspect to wogóle jest zorganizowany bo ma czas i no to i na to... :wink:

Pozdrawiam


tempo w miare ale i tak daleko mi do Ciebie

kwestia 3 - 4 tygodni i już mnie dogonisz :wink: a później to ja zostanę na dłuuuuuugo w tyle :-? bo kasa się skończyła :cry: ...
i w tym roku SSO....ae dla mnie to i tak dużo.....
nie od razu Rzym zbudowano :wink:

Miłego popołudnia

skaba
07-08-2009, 22:57
ale tu wszyscy gonią :D :D
aspect a co to za patent na strop? :D

aspect
08-08-2009, 22:00
ale tu wszyscy gonią :D :D
aspect a co to za patent na strop? :D

patent stary jak świat :)

najpierw strop na garażem a potem reszta, która jest wyżej. Stąd pierwszy strop :D :D :D :D

margay
18-08-2009, 15:51
Witam
U nas też najpierw był strop nad garażem zalewany bo jest niższy poziom....
Widzę, że pierwsza wiecha u ciebie była 8) ....gratulacje
A co to za przestój w dzienniku??
Pozdrawiam i czekam na kolejne fotorelacje :wink:

aspect
18-08-2009, 21:11
No fakt, troche go zapusciłem, ale dzisiaj nadrobie braki. Strop sie robi, jutro maja skonczyć i w czwartek rano zalewamy. I potem tak jak u Ciebie dwa tygodnie przerwy :( Górale ida na druga budowe.
Wieźbę mam miec przegotowaa w tartaku na poczatku wrzesnia więc myśle że do połowy października będzie SSO

margay
28-08-2009, 18:16
i przegapiłam zalewanie płyty nad pozostałą częścią :oops:
Jestem pod wrażeniem schodów - podoba mi się ich kształt - i widać, że będą wygodne :D

aspect
31-08-2009, 20:52
schody sa zgapione od skaby, a pewnie bedzie tego więcej :roll:
zazdroszczę że juz zaczynasz kłaśc dachówke, ja nie moge sie doczekac powrotu moich górali. Może sie uda na pocz przyszłego tygodnia
w'll see

BEWA
01-09-2009, 22:15
Witam aspect,
bardzo dziękuję za odpowiedż na moją pryw.skrzynkę!!!.

Jestem początkującym forumowiczem , mam nadzieje, że jak wybierzemy projekt to będę smigac tak jak inni.
Pozdrawiam
BEWA

Gizela
09-09-2009, 08:37
KRIS BARDZO BARDZO GRATULUJĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Już poszłeś do góry. Ja szukam ekipy w tym roku chciałabym stan zero. Jak sprawuje się twoja ekipa. Może bym ich zamówiła. Pozdrawiam

aspect
11-09-2009, 11:46
Dzięki za odwiedziny
Ekipa jest ok ale na ten rok nie ma żadnych szans. Prowadzą równolegle dwie budowy i na trzecia juz pewnie nie znajdą czasu.
Jaki projekt wybrałaś?

margay
13-09-2009, 17:23
Witam dzięki za odwiedziny u mnie :D
Wpadłam, choć ten temat był ostatnio u mnie w dzienniku często wałkowany. Po pierwsze gratuluje wyboru dachówki :D Fleming jest naprawdę piękny.....choć najpierw mieliśmy bornholma dopiero później zamieniali nam na fleming :-?
Czekam z niecierpliwością na układanie dachu u Ciebie......bo jestem ciekawa jak to będzie wyglądało u was.....też macie dach czterospadowy i jaskółki no i okna dachowe a u nas największy problem był z dopasowanie dachówki przy oknach (nie chcieliśmy ciąć dachówek)......więc uprzedzam lojalnie sprawdź sobie jak masz w planie dokupować dachówki dwufalowe do okien dachowych, bo są drogie a technicznie bez docinania nie do ułożenia :-? pasują tylko do okien "118".....dachówki "połówki" też według nas nie pasują za bardzo........przedstawiciel robena twierdzi że mają troszkę złą formę :o
Ale reszta ok :D gąsiory, dachówki skrajne prawe i lewe, dachówki wentylacyjne już ładnie się zgrywają :D
Ogólnie po tych wszystkich przebojach i zwrotach jestem zadowolona :D dach wygląda pięknie.....ale to też zasługa majstra bo nieźle się tam musi nagimnastykować żeby ładnie zgrało

pozdrawiam i życzę powodzenia

aspect
13-09-2009, 19:30
jaka masz powierzchnie dachu?
ja kupiłem juz dachówke + wszystkie akcesoria z ceramiki. Zastanawiam sie ile musze jeszcze liczyć na wszystkie inne dodatki (blacha, tasmy, obróbki kominów, rynny itp). Pamietasz ile to u Ciebie wyszło?

margay
14-09-2009, 12:41
ciężko mi powiedziec.....bo to wszystko nam na składach budowlanych z projektu dachu wyliczyli.....a u każdego wyjdzie inaczej.....raczej nie zostało nam nic :-? .....jak już to trzeba było dokupowac :roll:np. blachy na okucia brakło dwa arkusze, a to dziś zgłosili że na kosze braknie tam jakiejś taśmy czy cuś takiego :oops: nie wiem dokładnie....a rynny to jak się zdecydowaliśmy na konkretne to też facet kserował rzut dachu z projektu i zrobił wycenę, bo w projekcie dokładnie jest narysowane ile tych części do rynien trzeba....a było tego trochę :o tych kolanek, rurek uchwytów i innych gratów.....
Powierzchni dachu też nie wiem dokładnie :oops: - wstyd.....
jedyne co wiem to ile nas materiał wyszedł......napiszę ci na PW

Natka.sm
17-09-2009, 08:12
witam i jak tam daszek działacie już ?


udało ci się odwiedzić tą drugą Lawende ?
pzdr
Natka

aspect
18-09-2009, 22:12
Daszek cudny....ale u Was. U mnie jeszcze nie zaczeli. Powinni być w czwartek. Mam nadzieje.
Znalazłem Lawende w Tychach. Całkiem, całkiem.
Teraz walczę z pomysłem na kominy. Ostatecznie wygrała cegła z CRH Nuths 06 Zwart Mangaan, recznie formowana. Cena tez znosna.
A jak tam u Was? Ruszyliście z pokryciem dachu?

Natka.sm
19-09-2009, 23:23
dziękii :oops: :)



:evil: nie , my też dalej czekamy na murarzy do kominów i reszty ścianek żeby móc ruszyć z tym dachem dalej , jeśli w pon ich nie będzie musimy wziąść kogoś innego no bo ile można czekać czy miesiąc to mało , ekipa była fajna i troche ich będzie szkoda ,ale cierpliwość nam się już skończyła ,,


ładna ta cegiełka, ale ona chyba rzeczywiście jest dużo ciemniejsza niż na zdjęciu prawda , bo ja ją chyba kojarze , mnie sie bardzo podoba mąż jednak wolał coś jaśniejszego więc uległam :) , tak to juz jest :D czasami ja a czasami on , oby wystarzcyło siły na te budowlane kompromisy


pozdrawiam

Gizela
22-09-2009, 12:14
Witaj, gratulacje. "ŚLEDZĘ CIĘ" a dokładnie budowę ;) Chce zacząć na wiosnę, to może i Twoja ekipa by mi się "wpasowała". Obecnie mam pierwszą wycenę na domek 80 tys. Wydaje mi się to bardzo dużo. ok 220 metrów w obrysie (z tarasem i garażem) projekt "Domek z kamienną werandą w Otrębusach z pracowni www.soprojekt.pl (projekty indywidualne-chociaż nie robiony na indywidualne zamówienie). Jak to wygląda u Ciebie? Szukam czegoś tańszego ale może tylko się łudzę ? Pozdrawiam

aspect
22-09-2009, 14:24
wyslałem Ci info na prv

skaba
26-09-2009, 22:26
aspect pamiętam ten klinkier :D a powstało już z niego coś? na wszelki wypadek już o fotki pytam :D


natka a ty jaki klinkier wybrałaś? umknęło mi to.

aspect
27-09-2009, 20:42
niestety nic jeszcze nie ma bo i klinkieru jeszcze nie ma kupionego
ale jest dobra wiadomość, w końcu pojawiają się górale i robota ma ryszyć z kopyta :D :D :D :D :D

Natka.sm
29-10-2009, 20:57
wpadłam na chwilkę popodglądać jak tam u was prace no i widzę że znowu idziemy łeb w łeb ,:)
u nas jutro rynnują wszytsko co się da a dachóweczka od wt , bo górale w pon świętują Dzień Zadusznych , musze ich namówić chyba na pracę za ten wolny dzień w następną sb , choć nie wiem czy mi się to uda bo generalnie w sb robić nie chcą, a teraz każdy z nas wie że liczy się każdy "pogodny" dzień
pzdr
Natka

aspect
29-10-2009, 21:02
moi górale to samo, przyjadą we wtorek podobnie jak dachówka bo w poniedziałek dzień zaduszny.
Masz gdzieś wrzucone fotki?

skaba
01-11-2009, 09:08
górale mają to do siebie :wink: moi pracowali w sobotę do 13tej i przyjeżdżali w poniedziałek o 13tej.. niedziela dzień święty i koniec!

Natka.sm
01-11-2009, 11:42
nie , zdjęć nie ma , nigdzie , ale może się wproszę znowu do Izy choć narazie niewiele widać ,może jak dachówka się pojawi ,
w pt zaczęli nam robić rynny są piękne , nawet nie miałam pojęcia, że takie cuda nam zrobią :D wszytko w jednym kawałku i bardzo ładne zupełnie inne

pzdr no i życzmy sobie pogody , mogłoby być tak jak dzisiaj mroźny, ale piękny dzień
Natka

Natka.sm
03-11-2009, 21:45
stuku puku i jak wam idzie ?

aspect
03-11-2009, 21:57
dachówka miała dojechac dzisiaj i nie dojechała :evil: :evil:
ma byc jutro, zobaczymy.....
dzisiaj murowali kominy, jeden juz skończony, ładnie wyszedł. jutro rano porobie zdjecia i wrzuce wieczorem. wrzuc mi swoje zdjęcia dachu na maila, adres masz na prv

kjuta
09-11-2009, 08:45
witam,
jestem ciekawa wymiarów pokoju, garderoby i lazienki na parterze po zmianach, kuchnia chyba tez pomniejszona, czy moglabym prosic o metraz ?

Lawenda jest moim faworytem w projektach, ale ciagle sie zastanawiam co jeszcze w niej przerobic, aby do mojej licznej rodzinki byla funkcjonalna, troche tych dzieci sie ma ;)

czy pomieszczenie nad garazem bedzie pokojem ?
czy ewentualnie bedzie mozliwa wizyta na budowie ? widze ze grupa slaska tu liczna :-)

pozdrawiam

aspect
10-11-2009, 18:25
witam, dzieki za odwiedziny

odpowiadając:
- garderoby nie będzie, kuchnia wg oryginalnego projektu o pow 12,6m2
- pokój (nasza sypialnia) ma ok. 20 m2 (bedzie w nim garderoba wzdłuz tylnej ściany-tej naprzeciw ściany z kuchnia)
- łazienka na parterze 10 m2
- pomieszczenie nad garażem będzie pokojem gościnno-rekreacyjnym ponad 40 m2, strop nad garazem obnizony o 21 cm

oczywiście zapraszam z wizytą, prosze wczesniej o kontakt na prv

skaba
10-11-2009, 18:27
hej hej! przyszłam kominy pochwalić! bardzo ładne wyszły! :D

aspect
10-11-2009, 19:48
pierwsza dobra wiadomość dzisiaj, dachówki dalej nie mam, i prądu też
dzieki, mnie tez sie podoba :D
u Ciebie widze (albo raczej czytam bo zdjęć jak na lekarstwo :D ) przeprowadzka zbliża sie wielkimi krokami, co ja bym dał żeby juz był listopad 2010, ale z drugiej strony jeszcze tyle "frajdy" z budową przede mną :D :D :D

kjuta
11-11-2009, 09:54
dziekuje Ci bardzo :D
piszac o garderobie mialam na mysli te wydzielona w sypialni ;)
lazienka bedzie duza o takiej marze :-)

dziekuje bardzo za mozliwosc wizyty, pewnie odezwe sie, gdy sfinalizujemy sprawe dzialki

zmknac chcesz jeszcze dom przed koncem roku ?

aspect
11-11-2009, 12:27
tak, i nie planuje przerwy zimowej

Natka.sm
11-11-2009, 12:50
noo to ci się porobiło z tą dachówką :evil: co za ludzie , mam nadzieję że wreszcie dotrze a pogoda jeszcze chwile będzie przyzwoita i pozwoli nam pozamykać domki
u mnie dachówka już prawie cała położona a ja zła jestem na siebie że okna tak późno zamówiłam ,

serdecznie pozdrawiam
Natka

komin superrr !!!

aspect
11-11-2009, 14:15
jak bedzie dachówka to mysle, ze położa w 2 tygodnie z wszystkimi obróbkami
okna mam miec wg umowy w przyszłym tygodniu, zakładam jakis poslizg więc do dwóch tygodni powinny byc zamontowane
jakie zamówiłaś?

Claudii
11-11-2009, 14:22
Witam, co do dachówki to Roben przegiął pałę a co najgorsze nikt im za to nic nie zrobi :evil: są bezkarni !
Dziwię się bo blokadę dachówki mieli we wrześniu a w połowie października ruszyli z produkcją ,teraz połowa listopada i jeszcze problemy ? :roll:
Z tym mniejszym formatem-fleming nie ma problemów,zalega składy ale Wy już nie możecie bo macie łaty , chociaż u mnie zrywali łaty jak przyjechała dachówka bo niedogadaliśmy się z góralami co do wielkości :wink:

Gdybym budowała jeszcze raz to pierdzielę tego Robena , Braas tez jest ok.
Pozdrawiam i powodzenia życzę

aspect
11-11-2009, 14:28
ale ja mam własnie tego mniejszego - fleming i tez sa problemy,

Natka.sm
11-11-2009, 14:39
ja zamówiłam okna z firmy FILA z Wrocławia , drewniane orzech gori taki kolor :)
a czy w dwa tygodnie ci położą to chyba na to nie licz tymbardziej przy tej pogodzie w kratkę , tzn chyba że u ciebie będą robic bo u mnie przy deszczu schodzą niestety na dół , moim zostało jeszcze 2 dni roboty i zamontować okna dachowe

pzdr

Natka.sm
11-11-2009, 14:40
ojej widze że Komentarze już są ale jeszcze link dziennika nie działa :)

Natka.sm
11-11-2009, 14:49
pozwolisz że u ciebie przetestuje czy mi sie udało :) czy nie :(

Natka.sm
11-11-2009, 16:02
przekombinowałam teraz już nic działa :(

skaba
11-11-2009, 17:25
szok z tą dachówką :evil: :evil: :evil:

tylko się mignie i będziecie się przeprowadzali.. a frajda jest gwarantowana :wink:

Natka.sm
17-11-2009, 08:59
brama extra , mam taka samą :)

a z tymi łatami to rzeczywiście kiepska sprawa :-?

Natka.sm
20-11-2009, 13:10
no nareszcie dobre wieści cieszę się że dowieźli wam wreszcie dachówke
czekam na zdjęcia :)

mam pytanie odnośnie okien jakie masz okno które wychodzi na taras z wysokim progiem czy z niskim uchylno przesuwne czy otwierane i czy robicie szprosy ?

aspect
20-11-2009, 16:08
no nareszcie dobre wieści cieszę się że dowieźli wam wreszcie dachówke
czekam na zdjęcia :)

mam pytanie odnośnie okien jakie masz okno które wychodzi na taras z wysokim progiem czy z niskim uchylno przesuwne czy otwierane i czy robicie szprosy ?


okno tarasowe z wysokim progiem.Zawsze chciałe mieć z niskim ale cena mnie zabiła, przynajmniej u Jezierskiego nie wiem jak u innych producentów. Okno będzie w dwóch kwaterach, obydwie szklone w skrzydle. Przesuwna będzie połowa (ta z prawej strony patrząc na okno od wewnątrz) nie pamiętam czy ma być uchylne ale chyba nie. Szprosów nie robimy. Z zewnątrz wyglądaja ładnie ale nie podobaja mi się od środka. Kwestia gustu.
Widzę że muszę przyśpieszyć. U Ciebie już dachóweczka i elektryka się robi :D :D :D

Natka.sm
20-11-2009, 16:20
poprawka ! dachóweczka już zrobiona :D
mój mąż chciał już nawet faceta od instalacji CO tam zameldować ,ale gościu uznał i nas przekonał żeby jeszcze troszke poczekać przynajmniej aż okna wstawimy :wink:

aspect
20-11-2009, 16:51
ja ze swojej dachówki nie jestem póki co zadowolony. Krzywa jak cholera. Z ostateczną opinia wstrzymam się do czasu jak dach będzie skończony, ale pewnie szału nie będzie. Kolor jest super ale jakość...szkoda gadać. Każda dachówka inna i nie przemawiaja do mnie opinie, że to produkt naturalny i w trakcie wypalania róznie się zachowuje.

Natka.sm
21-11-2009, 13:12
wiem doskonale o czym mówisz jak zobaczyłam Siriusa ,którego w pierwszej wersji zamówiliśmy, i zobaczyłam jakie ma przebarwienia , a potem porównałam Rubina V13 to bez dwóch zdań je zamieniłam, jakość zupełnie inna, a cenowo aż tak bardzo nas to nie zrujnowało
pzdr

aspect
21-11-2009, 17:56
byłem dzisiaj podziwaic efekt wczorajszej pracy górali i jestem zadowolony. Chłopaki sie postarali. Postaram sie wkleić zdjecia, jak laptop mi nie padnie ostatecznie :(

skaba
21-11-2009, 18:54
aspect najważniejsze, żeby dachówka dobrze swoją rolę ochronną spełniała.. z daleka przebarwień nie będzie widać, a i ty nie będziesz zbyt czesto tak wysoko głowy zadzierał :wink: :D

aspect
21-11-2009, 19:05
wiem wiem, juz troche wyluzowałem, budowa to nie apteka. :D takie zboczenie zawodowe, że wszystko musi być na czas, do milimetra, zaplanowane ustalone itp. Na budowie niestety sie tak nie da. I albo się z tym pogodzę albo osiwieje ze zgryzoty. Wybieram pierwsza opcję, ale czujność zachowam dalej :D :D
Ta moja dachówka kolorystycznie jest ok, nie ma żadnej róznicy miedzy dachówkami. Tylko krzywa. Jaka cena taka jakość, przezyję :D :D :D
wrzuciłem nowe zdjęcia
i oczywiście zapraszam ponownie z rewizytą, dach juz niedługo będzie pewnie gotowy bo pogoda na przyszły tydzien ma być dobra

skaba
21-11-2009, 19:24
jejuuu czytanie ze zrozumieniem się kłania :oops: :oops:
nie dość, że zakodowałam, że to z kolorem problemy są.. to jeszcze byłam przekonana, że masz czerwoną dachówkę :roll: :oops: :oops:

ile ja się razy już do was wybierałam :roll: ale jak się z tą moją chatynką uporam to zrobimy najazd :wink:

a z tym luzowaniem to ja teraz taka mądra jestem :wink: ale ile się naprzeżywałam wszystkiego po kolei :wink: :wink: :wink:

Natka.sm
24-11-2009, 09:11
no niezłe tempo , super !

aspect
24-11-2009, 09:37
dzięki, zapodaj do dziennika jakies aktualne fotki, zwłaszcza dachu z każdej strony :)

Natka.sm
29-11-2009, 21:22
no proszę i temat dachówki już prawie zakończony ! a wyszło bardzo ładnie
zakupy płytkowe już ???

zazdroszcze okienek , ja jeszcze nusze poczekać choć nie wiem ile , być może jutro się dowiem ,
Napisz dokładnie co zawiera cena INSTALACJI CO ,a czy nad piecem myślałeś już ?
a jaki kominek ?


serdecznie pozdrawiam

aspect
29-11-2009, 21:42
płytki na razie wybieramy do projektu łazienki, salonu, kuchni itd. Stanowia cześć całego projektu wnętrz. Zakupy będa dopiero w przyszłym roku.
Wycena zawiera:
- wykonanie ogrzewania podłogowego w całym domu (garaz też) bez styropianu
- instalacja wod-kan
- instalacja odkurzacza centralnego
- kompletna kotlownia gazowa z kotłem kondensacyjnym ( De Detrich) i zasobnikiem cwu

Kominek planuje narożny Hajduk Volcano 2L

A jakie okna u Ciebie finalnie?

skaba
29-11-2009, 21:46
aspect no to macie przed sobą tę ciekawszą część budowania :wink: :wink: :wink: ojjj jak pomyślę o tym wybieraniu i dopasowywaniu.. :roll: :roll: :roll:

planujesz wyłącznie ogrzewanie podłogowe?

aspect
29-11-2009, 21:49
planujesz wyłącznie ogrzewanie podłogowe?

tak, na całości. Idealnie pasuje do kotłów kondensacyjnych. Jakie efekty napisze pewnie za 1,5 roku po pierwszej zimie :D

skaba
29-11-2009, 21:55
fajnie :D :D ja przy konsensacie mam ogrzewanie mieszane.. też jeszcze nie wiem jakie efekty :wink: a co będzie na tym ogrzewaniu - płytki, panele, drewno?

aspect
29-11-2009, 21:58
na parterze płytki w salonie (+ częściowo drewno), holu, kuchni, łazience, garażu i kotłowni. Sypialnia wykładzina specjalna do podłogówki. U góry wykładzina lub panele + płytki w łazience i pralni

skaba
29-11-2009, 22:09
już mi się podoba :D :D

chciałam wykladzinę w pokoju na górze, ale cena mnie powaliła :cry: ale pewnie kiedyś.. :wink:

aspect
29-11-2009, 22:10
hmm ja jeszcze nie sprawdzałem cen, wysokie?

skaba
29-11-2009, 22:15
ja chciałam do pokoju telewizyjnego taką puchatą.. niestety drogo to wychodzi.. a jak do tego doliczyć podkład, obszycie, położenie to już bardzo dużo.. ale może ja za szybko odpuścilam i po prostu trzeba poszukać..

Natka.sm
30-11-2009, 18:26
dzięki za koszty
hmm ciekwe czemu u mnie kolejny raz wyszło i to drożej , wykończeniówka powaliła mnie z nóg ,porównywałam troche do kosztów Izy ;
instalacja CO nie różnie się co prawda może, aż tak bardzo,
ale to różnica ok 10 000 i to jeszcze bez odkurzacza :roll:

a okna FIRMA FILA Wrocław , kolor Orzech GORI

aspect
30-11-2009, 21:57
na razie znegocjowałem cene do 38500 brutto, i mysle ze jeszcze cos urwie
masz wyceny z róznych źródeł?

Natka.sm
04-12-2009, 14:45
wycene na instalacje CO mam od jednego gościa , ale mąż go zna i wie że zrobi wszystko dobrze także woli żeby on to robił będziemy jeszcze coś próbowali wynegocjować poza tym to i tak było bardziej orientacyjnie konkrety za tydzień

mam nadzieję że dzisiaj zobacze zdjęcia okienek :D , nasz powinnt być za dwa tygodnie , oj to czekanie :)

aspect
04-12-2009, 19:46
niestety zdjęć okienek nie będzie :( , będa w poniedziałek, przesuniety montaż, ale jutro wrzucę zdjęcia dachu, niewiele zostało do skończenia

Natka.sm
08-12-2009, 08:47
no to czekam ..... :D

aspect
08-12-2009, 20:17
musisz sie jeszcze uzbroić w cierpliwość, jutro na pewno będą (o ile rano nie będzie padać) :D :D

skaba
08-12-2009, 20:22
ja też czekam :D :D

aspect
08-12-2009, 20:26
mam co prawda kilka zdjęć zrobionych w szybkim locie po budowie, ale chciałem wrzucic całość :lol:

skaba
08-12-2009, 20:27
ejjjjjj... prosze nas tu w napięciu nie trzymać :D

aspect
08-12-2009, 20:29
ja też czekam :D :D

i powiem Ci Iza, że łuk wyszedł bardzo fajnie. Dzieki za inspirację :D :D

aspect
08-12-2009, 20:30
zajmie mi to pare chwilek, zaraz wrzuce

skaba
08-12-2009, 20:39
ja też czekam :D :D

i powiem Ci Iza, że łuk wyszedł bardzo fajnie. Dzieki za inspirację :D :D

ciesze się :D :D

aspect
08-12-2009, 20:55
juz są

Natka.sm
09-12-2009, 08:36
no !
i wyszło elegancko :)
ale mnie zazdrość zżera :D :wink:

pzdr

skaba
09-12-2009, 20:20
przyszłam się pozachwycać :D :D
podoba mi się bardzo bardzo.. do okna łukowego mam sentyment, więc tym bardziej mi się podoba :D no i dało się go zrobić, a mnie powiedzieli, że nie da rady :evil:

Natka.sm
12-12-2009, 17:14
a gdzie reszta zdjęć ? :evil:
a jak tam zakupy wybrane już coś ?

aspect
13-12-2009, 21:40
własnie dodaje nowe zdjęcia, zakupów nie było. Na razie oglądanie i wybieranie. Wrzuce do dziennika zdjęcia płytek

Natka.sm
13-12-2009, 22:29
jestem zadowolona z uzupełnionego dzienniczka , no i budowa teraz już rzeczywiście wygląda jak domek , super !

MarioZZ
21-12-2009, 21:38
http://i48.tinypic.com/33n83nb.jpg

margay
22-12-2009, 18:07
http://kartki-internetowe.pl/kartki/47/6/d/612.gif

Wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt, dużo zdrowia, szczęścia i miłości....

aspect
22-12-2009, 18:09
dziękuję za życzenia
Wam równiez życzę wszystkiego Najlepszego, Zdrowych Wesołych Świąt a w Nowym Roku jedynie słysznych decyzji :D :D :D :D :D

margay
31-12-2009, 13:23
http://irytek05.blox.pl/resource/nowy_rok_1.jpg

Natka.sm
09-02-2010, 14:48
Witam chyba pierwsza w nowym roku :)
no postępy widze cały czas , fajnie , mam nadzieję że za niedługo będe mogła zobaczyć na żywo :)

pozdrawiam

emilka_musi
09-02-2010, 18:04
na początku pogratuluje ślicznego domku:) jest cudny!

mam pytanie o przyłącze prądu, widziałam, że w miarę daleko trzeba było ten prąd "ciągnąć". Jaki jest koszt takiego przyłącza? Kto płaci za ewentualne słupy?
U mnie na działce jest w miarę blisko jeden słup (ok 200m) ale jest to słup wysokiego napięcia, słup z prądem "normalnym":D najbliższy jest ok 300m i zastanawiam się ile może mnie kosztować przyłącze....
dziękuję z góry za odpowiedź

aspect
09-02-2010, 22:11
Witam chyba pierwsza w nowym roku :)
no postępy widze cały czas , fajnie , mam nadzieję że za niedługo będe mogła zobaczyć na żywo :)

pozdrawiam

zapraszam, zapraszam
czekamy teraz na lepszą pogodę żeby zroic wylewki, u Ciebie cos się dzieje bo w dzienniku cisza?

aspect
09-02-2010, 22:13
na początku pogratuluje ślicznego domku:) jest cudny!

mam pytanie o przyłącze prądu, widziałam, że w miarę daleko trzeba było ten prąd "ciągnąć". Jaki jest koszt takiego przyłącza? Kto płaci za ewentualne słupy?
U mnie na działce jest w miarę blisko jeden słup (ok 200m) ale jest to słup wysokiego napięcia, słup z prądem "normalnym":D najbliższy jest ok 300m i zastanawiam się ile może mnie kosztować przyłącze....
dziękuję z góry za odpowiedź

u mnie wyszło niecałe 300 m. Wszystko na koszt inwestora niestety. Koszt zamknał sie kwotą ok 2800 zł za cołość (materiały i robocizna)

aspect
09-02-2010, 22:15
Natka a co stało sie z Twoim dziennikiem? dopiero teraz zauważyłem że zniknął

Natka.sm
11-02-2010, 08:13
nie ma czasu na pisanie , więc jest uśpiony :roll:

a u mnie ocieplają poddasze!! nareszcie !! praktycznie pierwsza warstwa 15cm już położona , teraz zaczynają stelaż , przyjdzie jeszcze 10 cm wełny i zakładają płyty :), potem tynki , ogrzewanie podłogowe , reszta instalacji no i wylewki , także coś ruszyło i bardzo się cieszę

pozdrawiam serdecznie

aspect
11-02-2010, 09:07
nie obawiasz się, że cała wilgoć z tynków i wylewek wejdzie Ci w wełne i płyty powodując wypaczenie?

Natka.sm
22-02-2010, 20:31
witam ,
nie nie boimy się o to , wiem że wszystko jest tak robione że nie ma prawa się nic stać , poddasze już ocieplone ,teraz troche schodzi im na stelażach ale już gdzieniegdzie zaczynają zakładać płyty :)

gabisiek
07-04-2010, 12:02
A ja się witam jako sąsiadka z okolicy (powiedzmy... bo moja budowa po przeciwległej stronie Opatowic). Niesamowicie się tam u Was domów namnożyło, z drogi już Was prawie nie widać ;)
Pozdrawiam i będę podglądać :)

skaba
11-04-2010, 01:11
znalazłam! w końcu się udało! :)
witam po powrocie :) co u was? pewnie z dziennika się dowiem... idę czytać :)

aspect
11-04-2010, 09:23
znalazłam! w końcu się udało! :)
witam po powrocie :) co u was? pewnie z dziennika się dowiem... idę czytać :)

cud, cud, cud a juz myślałem że zapomniałaś o forum :) welcome back

u nas jak widac w dzienniku cos sie ruszyło, dopiero wczoraj uzupełniłem zdjęcia. Czytałem, że mieszka sie rewelacyjnie, gratulki :)
Czekam na Twoje zdjęcia, zwłaszcza kuchni, bo bardzo mnie interesuje

pozdrawiam

aspect
11-04-2010, 09:25
A ja się witam jako sąsiadka z okolicy (powiedzmy... bo moja budowa po przeciwległej stronie Opatowic). Niesamowicie się tam u Was domów namnożyło, z drogi już Was prawie nie widać ;)
Pozdrawiam i będę podglądać :)

Witam Sąsiadkę :)
namnozyo sie namnozyło i ciągle nowych przybywa. A ta druga strona Opatowic to okolice Polarnej?

pozdrawiam

aspect
11-04-2010, 09:30
strasznie sie pierniczy to nowe forum, nie jestem zadowolony, nie dostaje powiadomień, odpowiedzi się dubluja i takie tam

skaba
11-04-2010, 09:36
cud, cud, cud a juz myślałem że zapomniałaś o forum :) welcome back

u nas jak widac w dzienniku cos sie ruszyło, dopiero wczoraj uzupełniłem zdjęcia. Czytałem, że mieszka sie rewelacyjnie, gratulki :)
Czekam na Twoje zdjęcia, zwłaszcza kuchni, bo bardzo mnie interesuje

pozdrawiam

mówisz i masz :) zdjęcia kuchni w dzienniku :)

widze, że ruszyliście z kopyta :) świetnie!!
kiedy do nas wpadniecie?

Natka.sm
11-04-2010, 10:30
no teraz juz dobrze trafiłam :) ,, no nieźle , wam robota idzie, masz jedną ekipę czy różnych fachowców do różnych rzeczy ?

gabisiek
11-04-2010, 10:48
Witam Sąsiadkę :)
namnozyo sie namnozyło i ciągle nowych przybywa. A ta druga strona Opatowic to okolice Polarnej?

pozdrawiam

Ta druga strona, to okolice Wiśniowej :) nasz domek na środku pola (jakby w dole), niski, parterowy z grafitowym dachem. Jak się jedzie Wiśniową, to widać :)

aspect
11-04-2010, 10:58
mówisz i masz :) zdjęcia kuchni w dzienniku :)

widze, że ruszyliście z kopyta :) świetnie!!
kiedy do nas wpadniecie?

Kuchnia super, salon super, sypialnie super wogóle wszystko super :)

Bardzo chętnie Was odwiedzimy, tylko nie wiem kiedy :( Na starość wziąłem sie jeszcze za studiowanie i z czasem to teraz beznadziejnie. Jak będę miał mieć wolny weekend to zadzwonie wcześniej i jak Wam będzie pasowało to z przyjemnościa wpadniemy na chwilkę w sobotę lub niedzielę

aspect
11-04-2010, 11:02
no teraz juz dobrze trafiłam :) ,, no nieźle , wam robota idzie, masz jedną ekipę czy różnych fachowców do różnych rzeczy ?

widzę że wszyscy powoli sie budzą z zimowego snu :)
ekipy mam różne, osobno wylewki, tynki, elektryka, odgromówka, pozostałe instalacje
do wykończeniówki biorę jedna ekipę (ocieplenie dachu, zabudowa kg, płytki, parapety, malowanie itd)

a jak postepy u Ciebie? pewnie za chwilke przeprowadzka :)

aspect
11-04-2010, 11:05
Ta druga strona, to okolice Wiśniowej :) nasz domek na środku pola (jakby w dole), niski, parterowy z grafitowym dachem. Jak się jedzie Wiśniową, to widać :)

wiem który :) to chyba jest "ulica" pastuszki jesli się nie mylę. Jak jeździłem tam rowerem w tamtym roku to pamietem że chyba jest z ytonga lub silikatów

skaba
11-04-2010, 11:19
Kuchnia super, salon super, sypialnie super wogóle wszystko super :)

Bardzo chętnie Was odwiedzimy, tylko nie wiem kiedy :( Na starość wziąłem sie jeszcze za studiowanie i z czasem to teraz beznadziejnie. Jak będę miał mieć wolny weekend to zadzwonie wcześniej i jak Wam będzie pasowało to z przyjemnościa wpadniemy na chwilkę w sobotę lub niedzielę

dzięki :) ale do "super" to jeszcze bardzo daleko.. prowizorka na prowizorce prowizorką pokryta :)

proszę.. proszę.. edukacja :) wiem jak to jest :) czekam na telefon i dowiedziny :)
pozdrowienia dla rodzinki!

skaba
11-04-2010, 11:20
natka a co u ciebie? dziennika nie widzę? wrzuć jakieś zdjęcia :)

gabisiek
11-04-2010, 13:04
wiem który :) to chyba jest "ulica" pastuszki jesli się nie mylę. Jak jeździłem tam rowerem w tamtym roku to pamietem że chyba jest z ytonga lub silikatów

to jest droga prywatna, na razie bez nazwy i wszędzie piszą Wiśniowa-Słomianka... a pierwsze domy przy naszej ulicy mają w adresie Wiśniowa.. Więc w sumie sami nie wiemy... :/
A budowaliśmy z silikatów :)
Czekamy na jakichś sąsiadów gdzieś w pobliżu (jedni mają zacząć w czerwcu), choć w sumie taka pusta przestrzeń z zajączkami, bażantami, kuropatwami i łasiczkami nam bardzo odpowiada... I mimo, że w okolicy obwodnica, to jest tam niesamowicie spokojnie i cicho... Ech, kocham mój domek :p
pozdrawiam!

Natka.sm
11-04-2010, 17:02
przeprowadzka , ha ha pomarzyć można , tobie to się chyba uda prędzej niż nam , bo jesteś dalej , a u nas tynki skończone , zostały jszcze łazienki, w tym tyg zaczną instalacje ogrzewania podłogowego , odkurzacz centralny , i wylewki , czekamy też na bramę powinna być lada chwila , więc sam widzisz że jesteśmy jeszcze w pokrzywach :)) ,
pozdrawiam

oldzia
10-06-2010, 19:21
Witam
chciała zapytać o dachówkę, jaki ro rodzaj??? Roben monza plus, czy średzka falista??? zastanawiamy się nad tą samą (kolor czarno-brązowy), nie wiemy na którą z tych dwóch się zdecydować........
pozdrawiam i gratuluję pięknego domu!!!

aspect
10-06-2010, 20:27
Witam
chciała zapytać o dachówkę, jaki ro rodzaj??? Roben monza plus, czy średzka falista??? zastanawiamy się nad tą samą (kolor czarno-brązowy), nie wiemy na którą z tych dwóch się zdecydować........
pozdrawiam i gratuluję pięknego domu!!!

średzka falista, Tobago obydwie są ładne :-)

dziękuję

skaba
07-07-2010, 16:46
aspect gdzie ty się podziewasz? proszę nam tu donieść co i jak.. :)

aspect
07-07-2010, 19:12
aspect gdzie ty się podziewasz? proszę nam tu donieść co i jak.. :)

juz donosze, że poddasze ma być skończone w tym tygodniu (mówie o zabudowie kg, elektryce i pierwszym malowaniu na biało) Strasznie sie to slimaczy, czasu mało, bank sie upomina o papiery o oddaniu do uzytku a ja w lesie, zeby nie uzyc bardziej dosadnego stwierdzenia. Nowych zdjęc nie ma co wrzucac bo niewiele sie zmieniło. Trzeba sie ostro zabierac do roboty
Pozdrowionka

skaba
08-07-2010, 09:47
trzymam kciuki!! :) jak już pierwsze malowanie będzie to już koniec bliski :)
a co ci brakuje do załatwienia papierów? może już mógłbyś je mieć?

aspect
08-07-2010, 22:12
trzymam kciuki!! :) jak już pierwsze malowanie będzie to już koniec bliski :)
a co ci brakuje do załatwienia papierów? może już mógłbyś je mieć?

to takie malowanie sprawdzajace nierównosci szpachlowania, daleko jeszcze do "pierwszego malowania" :-)
musze oddac dom do uzytkowania a nie mam jeszcze przyłacza pradu i moge szybko nie mieć. prad miał byc juz w lipcu ale okazało sie że włąsciel działki na której mieli postwic stacje trafo ot tak sie rozmyslił i 1,5 roku projektowania i uzgodnień szlag trafił. nie wiem co teraz bedzie :-( może vattenfall cos wymysli

skaba
09-07-2010, 20:55
o kurcze... :( :(
muszą coś wymyślić!

aspect
01-11-2010, 08:29
dla zainteresowanych wrzuciłem nowe zdjęcia w galerii

pozdrawiam

aspect

skaba
01-11-2010, 09:44
no proszę :) kto to się zjawił :) :)

prąd jest?
kiedy przeprowadzka?

pozdrawiam serdecznie :)

aspect
01-11-2010, 10:06
no proszę :) kto to się zjawił :) :)

prąd jest?
kiedy przeprowadzka?

pozdrawiam serdecznie :)


No prosze kto mnie odwiedził :-)

prąd jeszcze budowlany ale skrzynka juz stoi i transformator też. Właściciel działki zgodził sie na postawienie transformatora i wszystko było ok do czasu podpisania aktu notarialnego. Przy akcie znowu sie rozmyslił. normalnie jaja na maxa. Ale z tego co wiem do vatenfall ma go juz serdecznie dość i zrobią swoje a z gościem będą sie sądzic jak nie zmądrzeje. Do przeprowadzki jeszcze daleko. Jeszcze pare miesięcy temu myślałem że na te świeta ale nie dam rady. Więc pewnie na Wielkanoc na spokojnie. Nie chce mi sie w zimie wozic tego całego bajzlu i z drugiej strony wolę troche odczekać i wprowadzic się bez konieczności mieszkania na budowie. Duzo rzeczy planuję zrobic sam (kasa i gwarancja dobrego wykonania :-) ) więc trochę czasu mi to zajmnie. Co u Ciebie przybyło w tym roku? Może czas uzupełnic album :-)

skaba
01-11-2010, 20:28
nie ma to jak upierdliwy sąsiad :bash:

a u nas.. pomału pchamy wszystko do przodu :) od pewnego czasu też przerzuciłam się na własną siłę roboczą - powód ten sam: kasa i gwarancja dobrego wykonania.. czasem załuję, że nie zdecydowałam sie na to wcześniej, chociaż to trochę opóźniłoby naszą przeprowadzkę, bo mąż nie ma za dużo czasu ;)
właściwie to nie zrobiliśmy w tym roku jakiś spektakularnych postępów, ale powoli domek się zapełnia i uzupełnia :) z dużych tematów została nam kostka, taras i malowanie elewacji.. mam nadzieję, że w przyszłym roku się wyrobimy :)