PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarz do Dziennika Budowy Szeherezada



robrad
16-06-2009, 10:50
A tu proszę o komentarze

Wilko
16-06-2009, 23:55
A będziemy komentować a jakże :-)

MarioZZ
17-06-2009, 02:25
domek świetny - naprawdę mi się podoba :)

st_ella
17-06-2009, 13:36
Witam

Bardzo Fajny projekt...
Bardzo fajny rozkład pomieszczeń, pokoje duże, tylko dla mnie za małe pomieszczenie gospodarcze :( (ale to mogłabym zmienić...)
dobrze zagospodarowane poddasze
i ładnie wygląda z zewnatrz.
Czekam z niecierpliwościa na realizację!

pozdrawiam
St_ella

07
20-06-2009, 23:48
Na pewno będę śledzić Wasz dziennik. Projekt jest moim faworytem. Ciekawa jestem, czy będziecie coś zmieniać?

robrad
21-06-2009, 00:00
Jeśli chodzi o zmiany to planujemy zamiane miejscami sypialni i łazienki na parterze. Łazienka i garderoba staną się wtedy ogólnodostępne. Niewiem tylko czy nie będzie problemu ze zmieszczeniem drzwi do nowej sypialni. W przyszłym tygodniiu będę rozmiawiał z panią architekt. Jeśli nie wyjdzie to pozostanie bez zmian
Drugą i chyba ostatnią zmianą będzie przesunięcie (o ile się da) komina orzy kominku. Tak żeby ściana od strony łazienki (czy nowej sypialni jak wyjdzie) była gładka a wystający przewód kominowy będzie schowany za kominkiem.

A jeszcze jedno; prawdopodobnie zamiast okna w garażu będą luksfery. Ze względu na niewielką działkę chyba przysuniemy budynek maksymalnie w jedną stronę żeby zyskać kawałek działki z drugiej.

Generalnie nam się podoba ten projekt w orginale i tym się kierowaliśmy przy wyborze (tzn wcale lub jak najmniej przeróbek). Jeżeli powyższe zmiany nie będą możliwe do zrealizowania to pozostanie oryginał :)

Magda i Grzegorz
21-06-2009, 12:31
Witam
My również wybraliśmy ten projekt i w przyszłym tygodniu zaczynamy budowę.
Szukamy wszędzie tego domu już w realizacji ale nigdzie go nie ma.
Nasze zmiany to zlikwidowanie garażu tzn. ściany ale będą filary więc będzie taki wjazd pod zadaszenie. Garaż będziemy stawiać obok domu.
Chcemy jeszcze dołożyć okno nad łazienką na poddaszu będzie milej.

Tutaj można zobaczyć nasze postępy:))

http://www.titum.mojabudowa.pl/

robrad
21-06-2009, 13:37
pozwolę sobe dodać adres do innego forum gdzie można znaleść kilka zdjęć sheherezady pod Łodzią (mam nadzieję że właściecielka nie będzie miała mi tego za złe :))

http://pprojekt.pl/projekt719-szeherezada_2g,opinie.html?t=909

Wilko
21-06-2009, 15:57
pozwolę sobe dodać adres do innego forum gdzie można znaleść kilka zdjęć sheherezady pod Łodzią (mam nadzieję że właściecielka nie będzie miała mi tego za złe :))

http://pprojekt.pl/projekt719-szeherezada_2g,opinie.html?t=909

Zwróć uwagę co napisała o dachu.
JA dodam, że nie będzie drogi tylko bardzo drogi.
Niestety to najdrozszy element domu.
:(

robrad
09-09-2009, 15:42
Tak wiem o tym dachu, ale co się nie robi ...

Mam nadzieję wkrótce dostać jakieś wyceny dachu więc będę wiedział więcej.
Ale teraz koncentruje się na fundamentach, które chce jeszcze zrobić na jesieni.

Nikia
13-09-2009, 16:50
Witam, my tez budujemy Szeherezade 2g z drobnymi zmianami, mianowicie skrócilismy okno w jadalni do wysokosci okna kuchennego, zrezygnowaliśmy z klinkieru na frontowej ścianie i zyskaliśmy kilka dodatkowych cm jadalni, taras został zmodyfikowany -zrobilismy szersze przejscie miedzy tarasami łaczac ich rogi linia prostą, przy schowku pod schodami zrezygnowalismy z krótniej scianki wychodzacej na korytarz .
Jesteśmy juz na etapie stropu nad parterem, za niecałe dwa tygodnie wchodzi ekipa od dachu. Koszt naszej dachówki ceramicznej to 29tys zł, więźba dachowa 11tys zł, robocizna 21tys zł. Okna dachowe około 6 tys zł, jeszcze sie zastanawiamy czy lepszy velux czy Roto.

Kolejne tematy to instalacje, czy macie juz przyblizone koszty instalacji? Napiszcie jakie ogrzewanie zamierzacie załozyć u siebie.

07
16-09-2009, 21:30
A czy możesz napisać, w jakim rejonie kraju budujecie? Chciałabym zobaczyć dom w realu, ale póki co straszne odległości... :) :)

Nikia
17-09-2009, 16:50
Okolice Nałeczowa

07
17-09-2009, 19:56
ups, no to może w przyszłym roku na wakacjach... :). Z miejsca wakacyjnego mamy zdecydowanie bliżej niż ze "stałego pobytu" :wink:

anetina
01-10-2009, 11:24
witam


ja tam kryzysu w budowlance i wykończeniówce nie widzę
chętnych do pracy nie ma :D