PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Faworyta jack'ha



jacekh
16-06-2009, 18:26
Zapraszam Wszystkich do komentowania mego dziennika budowy.
Każdy pomysł czy wskazówka bardzo mile widziane.
Budowa to na razie placek z dziurkami upstrzony przygotowaniami do budowy. Jak pogoda pozwoli to w czerwcu skończę ogrodzenie i będzie to już jakoś wyglądało.

Dziennik jest tutaj :
http://forum.muratordom.pl/post3430305.htm#3430305

Pozdrawiam wszystkich.

zuz@nka
16-06-2009, 19:44
Gratuluję że udało Wam się wyjść z blokowiska, niezależnie od jego atutów, które nigdy nie będą doskonałe w porówaniu z własnym kawałkiem ziemi i domem.

Zyczę powodzenia w budowaniu i realizacji planów z nią związanych, płynności fiansowej która potrzeba jest każemu inwestorowi i dużo cierpliowści która jest niezbędna aby się niewykończyć nerwowo.

i cieszę się że dołączyliście do grona forumowiczów :D :D :D
a może wpadniecie na Zlot forumowiczów - zapraszam :wink: :D :D :D

http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forumowiczow-2009-organizujemy-sami,t157524.htm

kala67
16-06-2009, 21:17
Witam, witam:))
ja wlasnie dziś załozyłam własny dziennik budowy!!
Bede Wam kibicowala;)

jacekh
18-06-2009, 07:37
Zuza - dzięki za miłe słowa i zaproszenie. Bez szans żebyśmy sie stawili na bibce. Małe bobo w domu i cały czas coś na działce do dłubania jest. Każdą wolną chwilę tam spędzam.

Kala - wzajemnie. Zazdroszczę troche domu z bali, ale to już może przy następnym się zastanowimy i drugi będzie z bali ;) zobaczymy.

Pozdrówka

JH

zuz@nka
18-06-2009, 07:44
Zuza - dzięki za miłe słowa i zaproszenie. Bez szans żebyśmy sie stawili na bibce. Małe bobo w domu i cały czas coś na działce do dłubania jest. Każdą wolną chwilę tam spędzam.

Kala - wzajemnie. Zazdroszczę troche domu z bali, ale to już może przy następnym się zastanowimy i drugi będzie z bali ;) zobaczymy.

Pozdrówka

JH

w takim razie uściskajcie maleństwo, bo ono duuuuuuuuuuuużo zaangazowania potrzebuje :wink: dłubcie co macie dłubać i bedziemy się spotykać w Komentach a na Zlot zapraszam przyszłoroczny :D :D

miłego dnia

jacekh
18-06-2009, 07:56
Dzięki, bobo właśnie domaga się trzeci raz posmarowania szczoteczki pastą do zębów ;) na razie nie umie odkręcić tubki na szczęście :)

Pozdr

kala67
18-06-2009, 21:56
A co to za tajemniczy sklep M ??
bo ja tempa jeszcze jestem.....czytaj.poczatkująca;)

jacekh
19-06-2009, 06:49
M. to Makro - trzy dni tej podkaszarki tam szukałem. Cenę mieli na półce a sprzętu nie wystawiali. Ale w końcu sie pokazała. A w Liroju (L.M.) który właśnie otwarto w Lublinie są tłumy i ceny z kosmosu. Jadą na tym że ludzie myśla że to nowy sklep to pewnie tanio.
Przynajmniej na taki sprzęt widzę że tanio nie jest. Reszcie nie miałem się czasu przyglądnąć.

Kala skąd Ty ?

kala67
19-06-2009, 07:02
My budujemy w Grudziądzu..... takowych sklepów to u nas nie ma:(
Najbliżej to chyba Bydgoszcz, Torun lub pozostanie wyprawa do Trójmiasta!!!!

Agatka77
20-06-2009, 21:15
Witam:)
Zajrzałam do Twojego dziennika i okazuje się , ze jadąc do siebie na działkę mijam Twoją :) My budujemy trochę dalej, jakieś 4 kilometry za Krasieninem. Życzę powodzenia i będę podglądać postępy w budowie :wink: :D

kala67
20-06-2009, 21:21
raz jeszcze dziekuje za zdjęcia!!!!

jacekh
20-06-2009, 22:11
No to miło mi bardzo "sąsiadko" :) nasza działka jest bardzo widoczna dlatego będę intensywnie działał żeby szybko zarosła. Na jesieni dużo drzewek nawiozę. Z tych wsadzanych w tym roku niewiele się przyjęło, trochę późno się za to zabrałem i słońce je wykończyło zanim się ukorzeniły.

Gratuluję Wam postępów, coś mi się wydaje że sporo forumowiczów buduje w okolicy ale jeszcze się nie poznaliśmy. Jak będziemy organizować jakąś bibkę to czuj się zaproszona ;)

Pozdrówka

piteriks
24-07-2009, 22:21
czołem wspólniku od słupków.....
Po pierwsze to gratulacje. Miło popatrzeć jak u znajomych coś sie na działce zaczyna klarować...:-) Powiem nawet ze sytuacja iście do pozazdroszczenia. U mnie nic sie nie ruszyło z wiadomych kredytowych powodów, ale jak to ludziska powiadaje na wszystko jest czas i miejsce.....
Jak ostatnio byłem na swoich włościach to chwastów i róznego badziestwa tak z 1,5 metra, więc jakoś musze sie zabrac do koszenia i kupienia jakiegoś ustrojstwa spalinowego. A własnie to co Ty zakupiłeś jak sie sprawdza w akcji...? warte polecenia czy e tam... może jakis symbol maszynerii.
-pozdrawiam i życzę wytrwałości i tego aby zawsze była kasa :-) :-)

jacekh
25-07-2009, 20:09
KOSA SPALINOWA NQE-3SPK-250B firma NAC
to dokładnie nie jest kosa bo działa tylko z żyłką ale śmiga dobrze i jest lekka.

Były w Makro swego czasu poniżej 300 zł.

Ostatnio widziałem jakaś nowszą z "kierownicą" za podobną kasę i gdybym drugi raz kupował to chyba z takim uchwytem bym wolał.
Na allegro około 340 zł trzeba dać + transport. Nie kupuj zielonej wersji tylko pomarańczową. Mają takie same symbole a zielona to wersja "marketowa" czytaj "budżetowa".

Jak już masz takie zielsko to kup raczej kosę z tarczą bo żyłką to będzie dłużej trwało i zielsko się wplątuje.
Ja pół hektara koszę w dwa - trzy dni po półtorej godzinki po pracy. Gdybym miał równą ziemię a nie górki dołki to by szło dużo szybciej.
I tak zamierzam kupić traktorek ale to jeszcze trochę :)

Kamil_Lublin
15-07-2010, 22:00
Witam,

Z braku czasu odpuściłem temat, ale powracam z pytaniem :)
Istnieje szansa podejrzenia postępów budowy?
Może będziesz przez chwilkę na budowie w weekend...?

Oddałem projekt do adaptacji i chętnie zerknę czy zgłoszone przeze mnie zmiany są ostateczne...

pozdrawiam

Monika_76
17-07-2010, 21:31
JacekH idziesz jak burza :) Aż miło popatrzeć.
Kamil_Lublin zapraszam na wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?111888-FAWORYT-wariant-I-NOWO%C5%9A%C4%86-z-Muratora-kto%C5%9B-b%C4%99dzie-budowa%C5%82&p=4204486#post4204486 tam możesz poczytać o zmianach i uwagach wszystkich budujących faworyty :)
Monika

Kamil_Lublin
18-07-2010, 08:47
Monika_76

Zapoznałem się z wpisami innych forumowiczów, ale nie ma to jak obejrzeć dom "live"...

Ja wprowadzam ważną zmianę konstrukcyjną (poszerzam dom na odcinku B-C o półtorej metra) i chciałem zorientować sie jak będą wyglądały pomieszczenia: pokój na dole, łazienka, schody i wiatrołap.

Ponadto ciągle zastanawiam się nad miejscem kominka i oknami w salonie...
Kominek pewnie przesunę bliżej kuchni, ale z oknami mam mały mętlik...

Zależy mi żeby jeszcze na etapie adaptacji zerknąć na dom w budowie, bo później jest ze zmianami więcej zabawy.

pozdrawiam

Monika_76
19-08-2010, 18:49
Witam, witam,
Przybyłam, zobaczyłam i wpisu udzieliłam :)
Czytałam w dzienniku że okno tarasowe chcesz mieć przesuwne. Piękne są takie okna ale tak jak piszesz można auto w takiej samej cenie kupić :)
Moi znajomi maja okno przesune, chcieli troche na nim zaoszczędzić i kupili tańsze i ..... po paru latach uzytkowania są niezadowoleni ze swojej decyzji. Okno cięzko chodzi na prowadnicach, jakby się "wypaczyło" ..... Czyli moja rada jest taka: albo okno dobrej firmy albo późniejsze kłopoty :)
Monika

jacekh
30-09-2010, 21:55
Pozdrowienia dla gości ;)
jakoś długo tu nie zaglądałem a to proszę :)
Kamil - dawaj dawaj i bierz się za budowę ;) jakby coś to wal śmiało podglądać.
Monika - będzie okno podnoszono-przesuwne, tzw HS.
Zamówiłem z Oknoplastu. To raczej przyzwoite okna, kosztowały sporo ale już nie tyle co na początku usłyszałem.
Na razie są tylko zamówione. Będą w październiku to się pochwalę.

lady in red
12-10-2010, 09:19
Hej!
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam z opisu?Tynkujesz przed zamontowaniem okien?Albo coś żle zrozumiałam :)

jacekh
12-10-2010, 21:15
Tak.

Tzn nie do końca. Tynkarze będą jechać poddasze i pomieszczenia gdzie nie ma okien a na końcu dopiero te pomieszczenia gdzie są okna.
U mnie w całym budynku są tylko 4 ściany z oknami.

Okna mam dostać 20go a to w sam raz. Tynkarze około tygodnie będą u mnie działać, wchodzą w poniedziałek 18go. Jeśli wszystko zagra to nawet nie będzie zastoju w tynkowaniu.

Trzymajcie kciuki żeby nie zmroziło...

Kamil_Lublin
21-11-2010, 08:31
Hej,

Domek wygląda super!
Podglądamy z żoną Wasze postępy i utwierdzamy się w dokonanym wyborze.

Super projekt, bez zbędnej ekstrwagancji, wykuszy, lukern itd.

Powtórzę się: naprawdę wygląda super!

pozdrawiam
Kamil

jacekh
10-12-2010, 19:34
Zdecydowanie nam też odpowiada ;)
mało okien ale to w tym przypadku absolutnie zaleta, dziwi mnie kiedy ktoś buduje domek 120 m2 a okien w nim 20 albo więcej. No i te lukarny na każdej połaci...
Ale ja tam nie będę mieszkał u innych tylko u siebie no i każdy płaci za swoje wybory ;)

Prosty, ładny, bez zbędnych gadżetów. Taki miał być i tego się będziemy trzymać

SideInfo
06-01-2011, 19:01
czesc!

jacekh, rzucisz gdzies na maila projekt swojej wentylacji? ja jeszcze daleko mam do tego etapu, ale chcialem zobaczyc co i jak... zawsze to wiecej doswiadczenia :)

Z gory bardzo dziekuje!!

SideInfo
13-03-2012, 06:45
Mozesz podpowiedziec co masz polozone na podlaodze w salonie i kuchni - chodzi mi dokladnie o producenta i symbol, poniwaz BARDZO mi sie podoba i chcialbym miec cos takiego u siebie :)

jacekh
25-10-2012, 20:06
Panele drewniane Tarkett wersja JESION Cognac szczotkowany jedna lamela. To była pierwsza rzecz jaką wybraliśy do domu :) Można powiedzieć że od tego się wszystko zaczęło i dom zbudowaliśmy wokół podłogi w salonie :)

Pozdr

SideInfo
12-02-2013, 07:00
jacekh, przepiekny taras!
Mozesz podac kilka szczegolow odnosnie jego budowy? jak dokladnie wygladaja szpilki i gdzie kupiles.
Gdzie kupowales drewno? Czy modrzew europejski jest twardy?
Jakie masz warstwy na "podbudowie" tarasu? Jakie sa dokladnie rozmiary tarasu?

Przepraszam, ze ilosc pytan, ale ja tez jestem prawie zdecydowany na dokladnie taki sam taras, wiec chcialbym skorzystac z Twojego doswiadczenia.

Pozdrawiam,
SideInfo