PDA

Zobacz pełną wersję : klej do płytek na ogrzewanie podłogowe



opell
22-06-2009, 12:26
Witam niedługo będę kleić płytki na ogrzewaniu podłogowym i szukam dobrego kleju elastycznego co możecie polecić jaki klej i jak mnie więcej cenową wychodz. Sklepy proponują mi 2 kleje Atlas plus i Kreisel mult czy jakoś taki. Proszę o porady. Pozdrawiam

rusek007
22-06-2009, 12:29
Ja używałem Cekol CM-17 i Mapei adesilex p-9.
Oczywiście Ceresit CM-17, Sorry!!

batko lenin
22-06-2009, 13:11
Atlas plus- czy ja wiem? Ale mapei p-9 i sopro ff450 mogę polecić z czystym sumieniem. Ceny najlepiej sprawdż na necie- są spore rozpiętości.

Magda i Michał
22-06-2009, 13:44
Ostatnio dobra cena na mapei adesilex p9 jest w OBI, chyba 46 zł za worek.

mery26
22-06-2009, 13:48
Cekol CM-17
raczej Ceresit

lackyluk
22-06-2009, 13:52
ceresit cm-17

kaltam
22-06-2009, 17:07
sopro nr 1

rybkin
22-06-2009, 20:52
My teraz na podlogowke dajemy Atlasa plus,kupionego w razsadnej cenie w OBI.
Pozdrawiam :wink:

Browar
23-06-2009, 07:12
My teraz na podlogowke dajemy Atlasa plus,kupionego w razsadnej cenie w OBI.
Pozdrawiam :wink:

I ja tez polecam Atlas Plus :)

pozdr

Browar

anetabo
23-06-2009, 07:53
Czy Mapei P9 po 46-56zł/25kg to szczyt marzeń każdego kto chce kłaść płyty gresowe 60x60 na ogrzewaniu podłogowym? Sopro w Lublinie nie widziałam.

skorpio
23-06-2009, 09:25
W podjęciu decyzji pomógł mi glazurkarz - ceresit CM17

rybkin
23-06-2009, 10:07
wybor kleja ,to jesze nic strasznego do wyboru,ja tu ostatnio nie moge fuge dobrac o wlasciwem kolorze na podlogowke do gresu,to jesc dopiero ciezki wybor :o

Kordian
23-06-2009, 21:32
Sopro nr 1 - ogrzewanie podłogowe a na to gres 60x60. Polecam.
Oczywiście klej :wink:

mariankossy
23-06-2009, 21:38
U mnie kafelkarz robił Mapei adesilex p-9 ( taki uwarzał on za najlepszy na podlogówke 30x60, a fugi z Atlasa.)

Rezi
23-06-2009, 22:12
jak płytki 30x30 to cm16

jak większe to cm17

cieszynianka
24-06-2009, 21:13
U nas Kerrakol Flex :wink:

Bazhyl
25-06-2009, 06:27
U mnie Atlas, natomiast na próbę w jednym miejscu dałem zwykły Atlas - nigdzie żadna płytka nie odpadła.

mickey30
02-07-2009, 01:03
Słuchajcie, a czy CM-17 może być do kamienia-marmur(60x30),granit(45x45)???? A jeśli nie to jakie kleje polecacie????

Pozdrawiam

Rezi
02-07-2009, 08:20
Słuchajcie, a czy CM-17 może być do kamienia-marmur(60x30),granit(45x45)???? A jeśli nie to jakie kleje polecacie????

Pozdrawiam
kleje na bazie białego cementu
o ile pamiętam to CM15

mickey30
02-07-2009, 10:19
dzięki Rezi :D

Judka
02-07-2009, 11:26
my kleiliśmy na adesilex p9
spec sugerował cm17
zadecydowały względy finansowe...

mickey30
02-07-2009, 22:43
Słuchajcie, a czy CM17 i P9 nadają się do jasnego(prawie biały) gresu polerowanego 60x60 ?

Pozdrawiam,

Martinezio
03-07-2009, 13:54
Teoretycznie tak, ale najlepiej sprawdzić na jakiejś płytce, czy nie będzie odbarwiać (nie powinno, gres to nie kamień). Jednak dla pewności zawsze lepiej klej na bazie białego cementu - nawet jak coś zapaproszysz płytkę, to nie będzie widać - mniej sprzątania ;)

zezo
03-07-2009, 16:56
Elektryczne ogrzewanie akumulacyjne na całym parterze, klej jaki został zastosowany to CERFIX SUPER o połowę tańszy od ATLAS plus,
płytki już leżą 2 lata, tak więc polecam ten kleik :wink:

fighter1983
03-07-2009, 22:31
mickey30 podrzuc wykonawcy Kerakoll z serii H40 (Flex, Tenax)na bazie białego cementu
Po 1 Ty bedziesz bardzo zadowolony z jego ceny (na poziomie Adesilex P9 bialego), po drugie, wykonawca od tej pory zawsze bedzie szukal tego kleju, bo dla niego jest doskonaly, duza przyczepnosc poczatkowa i bardzo dlugi czas otwarty - a co za tym idzie, mozliwosc korekty przez dlugi czas, jeden problem - stosunkowo slaba siec dystrybucyjna (na pewno nie markety), trzeba bedzie poszukac, ale warto.

w.m.
29-12-2009, 11:16
Witam

Planuję położyć u siebie gres polerowany z Nowej Gali Concept 60x60. Mam jednak dylemat czy można to zrobić przed wygrzaniem podłogówki ?
Rurki położone 6 m-cy temu, wylewka skończona 5 m-cy temu. A płytki planuję kiłaść za 1 miesiąc.
Centralne będę robił jednak dopiero za jakieś 6 miesięcy a nie chcę marnować czasu na budowie tylko zimą porobić prace wewnątz budynku.
Proszę o Wasze opinie na ten temat czypłytkinie będą późniejpękać. Jeśli to nie przeszkadza bardzo to jaki pownienem klej wybrać.
Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam

pierwek
29-12-2009, 11:46
Jedni Ci napiszą, że nie można a inni, że kleili parę miesięcy temu bez wygrzewania i jest ok. Rozpęta się dyskusja na kilkanaście postów...Ty i tak te płytki przykleisz... więc po co to pytanie?
żeby nie było całkiem off topic to ja kleję na Mapei Adesilex P9 ale podłoga była wygrzewana. Podobno są lepsze kleje...

Martinezio
29-12-2009, 12:09
Ja kleiłem płytki klejami Atlasa, Mapei i jakieś cudo marketowe sygnowane przez Sopro, a fuga od Mapei.... Niby nic, ale ogrzewanie było w tym czasie włączone :lol: i to całkiem mocno, bo mrozy już były :lol:

Póki co nic nie pęka i nie odpada :roll: Zobaczymy, jak przyjdzie lato i wyłączę ogrzewanie...

Klej, nie pękaj. Byle posadzka była sucha i dobrze odkurzona. Oczywiście lepiej by było, gdyby była wygrzana... No i obowiązkowo na klej superhipermegaelastyczny ;)

w.m.
29-12-2009, 12:45
Pierwek
Większosć osob pewnie powie "nie kłaść przed wygrzaniem". Jeśli faktycznie ma być więcej szkody niż pożytku to pewnie poczekam. Potem jak ma mi pękać to szkoda trochę gresu za 100 zł/m2 i dodatkowych problemów.
Dzięki za info.

Martinezio
Rozumiem ,że u Ciebie ogrzewanie hula, więc nie ma problemu :) .

Pozdrawiam

pierwek
29-12-2009, 12:57
czytałem o kilku osobach którym się kiedyś udało... jak było u nich później nie wiem. Nikt gwarancji Ci nie da, że nie popęka bo akurat u niego nie popękało. Jak to mówią: no risk no fun - wybór należy do Ciebie :P

Z tym że nieraz nawet jastrych potrafi się zarysować przy wygrzewaniu podłogówki... ja przy takiej cenie za 1m2 raczej bym chyba poczekał...

cekaj
29-12-2009, 13:16
Może nie na temat, ale, po co zakładać nowy. Mam do położenia 4m2 płytek podłogowych. Problem polega na tym, że będą kładzione na starych płytkach. Tu moje pytanie, czym zagruntować te stare, aby to wszystko ładnie się trzymało?

bartosz-w
29-12-2009, 13:59
Może nie na temat, ale, po co zakładać nowy. Mam do położenia 4m2 płytek podłogowych. Problem polega na tym, że będą kładzione na starych płytkach. Tu moje pytanie, czym zagruntować te stare, aby to wszystko ładnie się trzymało?

Zagruntować cerplastem, nawet jeśli płytki były szkliwione bez problemu można kłaść nowe.

Co do ogrzewania podłogowego to Plus lub progres elastyk lub mega- typowy na podłogi rozpływny. Jest tańszy od plusa i widziałem jak kleją na nim płytki 220 cm x 100 cm- to dopiero tafle.

Martinezio
29-12-2009, 14:28
Pierwek
Większosć osob pewnie powie "nie kłaść przed wygrzaniem". Jeśli faktycznie ma być więcej szkody niż pożytku to pewnie poczekam. Potem jak ma mi pękać to szkoda trochę gresu za 100 zł/m2 i dodatkowych problemów.
Dzięki za info.

Martinezio
Rozumiem ,że u Ciebie ogrzewanie hula, więc nie ma problemu :) .

Pozdrawiam
Uhum, hula jak ta lala :) Problemu na razie nie ma - zobaczymy po sezonie grzewczym.
Popieram pierwka, że przy tej cenie warto się wstrzymać do wygrzania. Chodzić można po betonie, choć się trochę nosi kurz... widać to zwłaszcza, gdy się zrobi wszystkie podłogi dookoła (np. w panelach, czy deskach) ;)
Jednak przykleić możesz - może u Ciebie wylewki są zrobione tak, że nie będą pękać :)
Powodzenia!

vadiol
29-12-2009, 18:41
Może nie na temat, ale, po co zakładać nowy. Mam do położenia 4m2 płytek podłogowych. Problem polega na tym, że będą kładzione na starych płytkach. Tu moje pytanie, czym zagruntować te stare, aby to wszystko ładnie się trzymało?

Grunt specjalny Ceresit CN-94 .

edde
29-12-2009, 21:03
Może nie na temat, ale, po co zakładać nowy. Mam do położenia 4m2 płytek podłogowych. Problem polega na tym, że będą kładzione na starych płytkach. Tu moje pytanie, czym zagruntować te stare, aby to wszystko ładnie się trzymało?

dokładnie wyczyść stare płytki, jezeli mas dużo samozaparcia to zarysuj, zniszcz trochę :wink: i klej na dobrym kleju (mocny, elastyczny) niczym nie gruntując, bo to nie ma sensu, jezeli nie wierzysz to zagruntuj, wysusz grunt, gdy juz będzie idealnie suchy to go namocz, przykryj np. wilgotną szmatka, gabką, po wcale niedługim czasie będziesz mógł ten grunt palcem zdjąć, takie same warunki wilgotności masz kładąc klej na tą zagruntowaną powierzchnie, także grunt w tym miejscu nie ma sensu, kasę zamiast na grunt dołóż do dobrego kleju czy detergentu do wyczyszczenia starych płytek, skup się też na dokładnym przyklejeniu (bez pustek powietrznych)

bartosz-w
30-12-2009, 08:01
Może nie na temat, ale, po co zakładać nowy. Mam do położenia 4m2 płytek podłogowych. Problem polega na tym, że będą kładzione na starych płytkach. Tu moje pytanie, czym zagruntować te stare, aby to wszystko ładnie się trzymało?

dokładnie wyczyść stare płytki, jezeli mas dużo samozaparcia to zarysuj, zniszcz trochę :wink: i klej na dobrym kleju (mocny, elastyczny) niczym nie gruntując, bo to nie ma sensu, jezeli nie wierzysz to zagruntuj, wysusz grunt, gdy juz będzie idealnie suchy to go namocz, przykryj np. wilgotną szmatka, gabką, po wcale niedługim czasie będziesz mógł ten grunt palcem zdjąć, takie same warunki wilgotności masz kładąc klej na tą zagruntowaną powierzchnie, także grunt w tym miejscu nie ma sensu, kasę zamiast na grunt dołóż do dobrego kleju czy detergentu do wyczyszczenia starych płytek, skup się też na dokładnym przyklejeniu (bez pustek powietrznych)

Dobre!

Zrób tak jak mówi kolega. Zagruntuj i przykryj mokrą szmatą. Nic Ci nie odejdzie. Oczywiście że przy płytce na płytkę trzeba zagruntować. Zastosuj cerplast tak jak napisałem on ma w sobie drobinki kruszywa i tworzy porowatą powierzchnie. Można tym gruntować osb, karton gips, lastriko i inne takie trudne powierzchnie.

bartosz-w
30-12-2009, 08:04
Może nie na temat, ale, po co zakładać nowy. Mam do położenia 4m2 płytek podłogowych. Problem polega na tym, że będą kładzione na starych płytkach. Tu moje pytanie, czym zagruntować te stare, aby to wszystko ładnie się trzymało?

dokładnie wyczyść stare płytki, jezeli mas dużo samozaparcia to zarysuj, zniszcz trochę :wink: i klej na dobrym kleju (mocny, elastyczny) niczym nie gruntując, bo to nie ma sensu, jezeli nie wierzysz to zagruntuj, wysusz grunt, gdy juz będzie idealnie suchy to go namocz, przykryj np. wilgotną szmatka, gabką, po wcale niedługim czasie będziesz mógł ten grunt palcem zdjąć, takie same warunki wilgotności masz kładąc klej na tą zagruntowaną powierzchnie, także grunt w tym miejscu nie ma sensu, kasę zamiast na grunt dołóż do dobrego kleju czy detergentu do wyczyszczenia starych płytek, skup się też na dokładnym przyklejeniu (bez pustek powietrznych)

Dobre!

Zrób tak jak mówi kolega. Zagruntuj i przykryj mokrą szmatą. Nic Ci nie odejdzie. Oczywiście że przy płytce na płytkę trzeba zagruntować. Zastosuj cerplast tak jak napisałem on ma w sobie drobinki kruszywa i tworzy porowatą powierzchnie. Można tym gruntować osb, karton gips, lastriko i inne takie trudne powierzchnie.

cekaj
30-12-2009, 15:31
Dzięki za zainteresowanie. Kupiłem Ceresit CN-94 :-?

vadiol
30-12-2009, 16:23
Idz za ciosem i zastosuj klej CM-16 lub CM-17 . To rozwiązanie systemowe Ceresitu . Zakładam ze będzie to gres .

monika211
09-09-2012, 10:20
Witam mam problem wykonawca ułożył mi płytki na ogrzewaniu podłogowym płytki zaczęły pukać, wykonawca poprosił o załatwienie od dewelopera protokołu wygrzewania podłogi deweloper niema takiego czegoś mówi że ma rachunki za gaz . druga rzecz to klej wykonawcza położył je na kleju nazwy nie wymiennie ale według instrukcji która znajduje się na worku po skontaktowaniu się z producentem , producent powiedział że przy układani płytek na podłogówkę trzeba smarowacz także płytki wykonawca mówi że położył zgodnie z instrukcją na worku która nie przewiduje innego sposobu układania przy podłogówce, czy jest sens spierać się z producentem o nierzetelną instrukcje .CO DALEJ HELP