PDA

Zobacz pełną wersję : schody



22-12-2003, 07:41
Jak mocowane są stopnie drewniane do schodów betonowych
8)

tiger
22-12-2003, 13:03
Rozmawiałem ze stolarzem i powiedział mi, że należy położyć listwy poziomujące na betonie i zamocować schodek do stopnia betonowego za pomocą pianki montażowej

m.c.
23-12-2003, 09:24
Rozmawiałem ze stolarzem i powiedział mi, że należy położyć listwy poziomujące na betonie i zamocować schodek do stopnia betonowego za pomocą pianki montażowej
i pianka wypcha ci stopien do gory super rada.
stopnie mozna moconac na wiele sposobow podam 2
1. kupujesz specialne kolki do schodow jeden element (po nawierceniu w betonie otworow) wbijasz do betonu poziomujesz, odznaczasz punkty na spodzie stopnia drewnianego od spodu nawiercasz otwory wbijasz drugi element, nastepnie stopien dobijasz mlotkiem gumowym tak aby obydwa elementy doszly do siebie
2. podkladkami poziomujesz stopnie betonowe nawiecasz otwornica otwory w stopniach od gory, wiercisz otwory jednoczesnie w stopniu i betonie wbijasz kolki rozporowe dokrecasz sruby flekujesz otwory po otwornicy szlifujesz lakierujesz i gotowe.
jesli bedziesztorobic po raz pierwszy zamow dodatkowo dwa stopnie
po co, bo popsujesz 1 szt lub 2 szt
powodzenia

durysz
27-12-2003, 22:27
m.c. - ościeżnice dzrwi drewnianych też montuje się tylko za pomocą pianki montażowej. Trzymają znakomicie (sprawdziłem) i do tego nie wypaczają się. Przecież stopnie (podnóżki) mocowane na piankę trzeba docisnąć na czas wiązania pianki. Prawda ?!!

durysz
27-12-2003, 22:30
m.c. - mocowanie za pomocą pianki montażowej ma jeszcze tę zaletę, że podnóżek przenosi obciążenie całą powierzchnią. Natomiast Twoje obie metody mocowania punktowego są skuteczne na rok, może trzy. Potem stopnie będą ruchome.

m.c.
28-12-2003, 08:32
m.c. - ościeżnice dzrwi drewnianych też montuje się tylko za pomocą pianki montażowej. Trzymają znakomicie (sprawdziłem) i do tego nie wypaczają się. Przecież stopnie (podnóżki) mocowane na piankę trzeba docisnąć na czas wiązania pianki. Prawda ?!!
z tego co mi wiadomo po oscierznicy nie chodzi sie. montaż tylko na pianke dotyczy drzwi wewnetrznych zewnetrzne powinno byc zaprawa betonowa + kolki ( gerda i dieere nie uznaja montowania na pianke tracisz gwarancje). ja pisze tylko jak bym to zrobil, nikogo nie zmuszam do takiego montazu. jeszcze jedna mala uwaga, jak zaczynalem prace w budownictwie montowalem schody , krole , tralki , porecze ( kolega mial warsztat stolarski czyli taka mala kooperacja ). pierwsze schody zamontowalem jakies cirka 15 lat temu i nie mam zadnych zgloszen ze cos jest nie tak. podzielilem sie tylko mojm doswiadczeniem zrobisz jak zechcesz w koncu to twoja buda i ty bedziesz chodzil po tych schodach.
powtarzam odradzam montaz na piance bez kolkow rozporowych ( jak mnie uczono drewno zyje 60 lat po scieciu ) powodzenia w nowym roku

m.c.
28-12-2003, 08:37
m.c. - mocowanie za pomocą pianki montażowej ma jeszcze tę zaletę, że podnóżek przenosi obciążenie całą powierzchnią. Natomiast Twoje obie metody mocowania punktowego są skuteczne na rok, może trzy. Potem stopnie będą ruchome.
skad to wiesz, czy masz tak zamontowane schody.
moze napiszesz jak to sie robi jesli wiesz. czy montaz na pianke zapobiegnie paczeniu sie stopnia ??????

durysz
30-12-2003, 20:25
m.c. - o piance zaczął tiger, przyznaję, że nie próbowałem tego wariantu, ale coś w tym jest. Biorąc pod uwagę co w chwili obecnej montuje się z wykorzystaniem pm, to można zakładać, że może się sprawdzić.

tiger
31-12-2003, 08:17
Stolarz, który powiedział mi o tej metodzie z pianką montażową tak jak durysz stwierdził, że stopnie nie "piszczą" i stosował już tą metode. Ja osobiście tego nie robiłem, ale chyba zamontuje tą metodą. Aby stopnie się nie wypaczyły należy je na czas zastygania pianki docisnąć czymś ciężkim jak już wspomniał durysz. Jeśli jestam w błędzie to niech ktoś mnie poprawi. Prawdę mówiąc nie jestem stolarzem ale ta metoda wydaje mi się dość dobra a co najważniejsze zalecana przez praktykującego stolarza. Pozdrawiam i życze wszystkim Szczęśliwego Nowego 2004r. tiger

KARO1
28-08-2004, 18:06
Tiger,
Jaką cenę powiedział Ci stolarz za wykonanie takich schodów?

Kasia_i_Robert
28-12-2007, 17:57
Nie lepiej połączyć te dwie metody, czyli piankę montażową i sposób pierwszy podany przez m.c. w trzecim poście w tym temacie? Uniknie się wtedy wyrobienia i skrzypienia mocowań dzięki piance i ułatwi montaż dzięki uchwytom mocowanym od spodu stopnia. :-)

JackD
28-12-2007, 20:38
http://images4.fotosik.pl/98/7f704e2e5152252am.jpg

tak właśnie wykonałem te schody, które były ordynarne betonowe nierówne i w ogóle
na stopień 2 deseczki od góry 2 dyble i mocowane śrubami a pomiędzy stopniem a betonem pianka montazowa... i trzyma nie kiwa sie nie skrzypi..

ten watek jest poniżej "na zrób to sam" wystarczy popztrzeć i przeczytać

pozdrawiam

andreas5
31-12-2007, 21:40
Mam schody 16 lat , wtedy sam je robiłem.Wykonałem je z płyty paździerzowej
=22mm od frontu przykleiłem nosek dębowy na kołki drewniane i wpust.
Wierzch okleiłem mozaiką. Wycyklinowałem , wywierciłem po 2 otwory pod kołki
rozporowe 12mm i przykręciłem do schodów dając na sztorc sklejkę 4mm do osłony stopni. Następnie zakołkowałem otwory , doszlifowałem i do dziś nie pamiętam o schodach, nie piszczą malowałem 4x.