PDA

Zobacz pełną wersję : Remont starej drewnianej podlogi



JOJO*54
08-08-2009, 12:30
Jestem w trakcie remontu stuletniego mieszkania.Utknalem na podlodze.Ma ponad 100 lat jest pokryta kilkoma warstwami farby i podkladem chyba zywicznym,ktory zakleja papier na cykliniarcei nie daje rady scierac.Rwie sie .Probowali rozni fachowcy i wszyscy radza polozyc na tym parkiet.Ja nie chce ta podloga jest w swietnym stanie trzeba ja tylko odslonic z warstw.Czy jest na to sposob,moze opalanie ale jak i czym.Drzwi zabytkowe opalalem mala nagrzewnica i czyscilem recznie papierem sciernym.Wygladaja fantastycznie.Zajelo mi dwa tygodnie dwoje drzwi,wiec sporo czasu .Takim sprzetem nie dam rady z podloga.To okolo 60 m.

joaz
08-08-2009, 12:52
Kiedyś mieszkaliśmy w kamienicy i podczas remontu natrafiliśmy na ten sam problem z podłoga.Nikt nie chciał się podjąc jej cyklinowania.W końcu mąż zabrał się za nią sam. Z tego co pamiętam najpierw delikatnie potraktował ją opalarką, potem malował(chyba trzykrotnie)zmywaczami do farb-za każdym razem zdejmując kolejną powłoke ręczną cykliną,potem używał szlifierki taśmowej z gruboziarnistym papierem. Po tych zabiegach zastosował jakiś preparat do odbarwiania drewna,na koniec zaprosiliśmy ponownie cykliniaza,Który doprowadził wszystko do ładu.Pamiętam,że podłoga wyszła na medal-fakt trwało to chyba ponad 2 tygodnie,ale było warto się męczyc. :lol: :lol:

silvayo
08-08-2009, 20:52
wystarczy dobra ,mocna cykliniarka,mnóstwo papieru i cierpliwosci :D
cyklinowalismy 30m2 stuletniej podlogi w zeszlym roku,trwalo to dwa tygodnie ale warto.efekt wspanialy-wbrew tym co mowili ze nie warto sie meczyc.koszt samodzielnego cyklinowania taki, jak polozenie paneli dobrej jakosci na tej powierzchni- papier,prad od sasiada (musiala byc tzw. sila0 podklad i lakier.

JOJO*54
09-08-2009, 01:24
:P Co to znaczy sila 0,podklad i laker to wykonczenie jak rozumiem?