PDA

Zobacz pełną wersję : Frytkownica - żeby kuchni nie zaciapać



sonieczka
09-08-2009, 21:16
Nowa kuchnia wreszcie gotowa. Tak urządzaliśmy żeby sprzątać było łatwiej, ale frytki domowe wszyscy lubimy. Widzieliśmy taką frytkownicę - Tefal Actifry. Frytki w łyżce tłuszczu. Czy to przypomina frytki? Ma ktoś takie urządzenie? Czy warto. A może ktoś coś poleci innego albo powie na co zwrócić uwagę przy zakupie?

cieszynianka
09-08-2009, 21:37
Tu:

http://forum.muratordom.pl/jaka-frytownice-kupic,t133826.htm?highlight=frytkownica

:wink:

sonieczka
09-08-2009, 22:02
Dzięki. Przeczytałam. Ale w dalszym ciągu czekam na opinie użytkowników. Może ktoś ma, korzysta. Jest zadowolony lub nie. Albo zna opinie znajomych.

sonieczka
10-08-2009, 15:08
Ponawiam prośbę. Musze coś kupić, bo mam w domu trzech facetów, lubią frytki - jak mnie nie ma w domu to ich ulubione danie. A jak wracam to chyba nie muszę pisać co zastaję. Doradźcie coś

Renia
10-08-2009, 19:56
niech smażą te frytki na patelni jak Bramer ......
muszą miec specjalistyczny sprzęt ?
I ryby potem niech smażą, zjesz i Ty, zostawią Ci .... :D

Renia
10-08-2009, 19:57
sajgon pewnie robią ...... :roll:

jaksie
10-08-2009, 20:06
a nie lepiej w piekarniku :) ?

Renia
10-08-2009, 20:09
no własnie, zapomniałam, że mój syn tylko w piekarniku piecze, opracował metodę na najniższym poziomie, na oryginalnej blaszce z piekarnika bo wtedy są chrupkie. I tłuszczu nie potrzeba dużo !

jaksie
10-08-2009, 20:11
no własnie, zapomniałam, że mój syn tylko w piekarniku piecze, opracował metodę na najniższym poziomie, na oryginalnej blaszce z piekarnika bo wtedy są chrupkie. I tłuszczu nie potrzeba dużo !

chyba wcale, no chyba że sami kroicie, a nie kupne dajecie :)

Renia
10-08-2009, 20:19
do kupnych nic nie potrzeba, do krojonych trochę

sonieczka
10-08-2009, 20:45
No więc cały problem polega na tym że oni lubią tylko krojone, tradycyjne takie jak kiedyś babcia robiła. Nawet sami obierają! A te gotowe to podobno nie to samo. Już wolą talarki z patelni, ale to jeszcze gorsze rozwiązanie. No i w ogóle lubią się w kuchni kręcić, a że kuchnia duża to taka estetyczna frytkownica mogłaby być.

sonieczka
11-08-2009, 11:27
Oj chyba nikt tego nie kupuje :-? Będę musiała coś zaryzykować. Ale wrażeniami się podzielę :D

Marcin1978
11-08-2009, 12:26
Ja mam taka :

http://pl.severin.dimento.com/products/partytime/deep-fryer/fr-2414_1

Dwa powody dla ktorych ja kupilem to ze olej mozna wyciagnac i schowac do lodówkijak dłużej nie używam), frytownica jest rozbieralna i mozna myć ja w zmywarce(bez grzałki oczywiscie)

sonieczka
11-08-2009, 20:58
Dzięki Marcin. a jak frytki? Dobre? Jak długo się na nie czeka? Ma duży pojemnik na olej - czy bardzo jest duża? Nawet by mi pasowała kolorystycznie do innych sprzętów.

Marcin1978
12-08-2009, 08:34
Frytki jak frytki. Moze nie jestem jakims smakoszem ale nie widze róznicy pomiedzy frytownicami. Olej rozgrzany do 180 st do tego ziemniaki i frytki gotowe
Czy długo sie czeka ?? Ja wiem. Chyba normalnie. W zaleznosci kto jakie frytki lubi :D
Wymiary masz podane na w/w stronie wg mnie jest w sam raz. Pojemnik na olej ma 3L. Wystarcza na zrobienie frytek na 3 -4 osoby. W zaleznosci kto jakie porcje zjada.

Zobacz sobie na frytownice tefala oni maja wieksze. Dla mnie najwazniejsza była mozliwosc mycia w zmywarce i wyciagany pojemniik z olejem

sonieczka
12-08-2009, 10:54
Pytanie czy dobre frytki wychodzą to raczej faktycznie powinnam kierować do tych co mają te wynalazki, co to się w łyżce oleju albo w litrze furę frytek smaży. Jakieś obracane kosze mają , pochylone i nie wymagają tyle tłuszczu. Ale boje się że ta oszczędność może mieć wpływ na jakość a u mnie straszni frytkożercy są w domu.