PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kuchni - wizualizacje



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

joliska
24-07-2011, 15:02
aha i jeszcze pytanie do Joliska ........... podziel się swoimi "ale" po to zaczęłam ten wątek aby poczytać co inni mają do powiedzenia w tej kwestii

Pytałaś, który bardziej nam się podoba :)

Moje ale dotyczą: stolików, krzeseł i lampy w tradycyjnej kuchni - nie pasują i bardzo psują całość :yes:

I serdeczna prośba: nie wklejaj tych wizualizacji w wątku z gotowymi kuchniami...

aneta wolska
24-07-2011, 16:09
Pytałaś, który bardziej nam się podoba :)

Moje ale dotyczą: stolików, krzeseł i lampy w tradycyjnej kuchni - nie pasują i bardzo psują całość :yes:

I serdeczna prośba: nie wklejaj tych wizualizacji w wątku z gotowymi kuchniami...

Moje pytanie dotyczyło zabudowy meblowej a nie krzeseł, stolika czy lampy. Naturalnym jest, że te elementy dobiera się tak aby do siebie pasowały. Zdjęcia, które wkleiłam to projekty na etapie omawiania i przed doborem wszelkich szczegółów, na które z pewnością przyjdzie czas. Temat przewodni to "Projekt kuchni - wizualizacje" a nie "gotowe kuchnie" więc wkleiłam. Nie myślałam, że kogoś to zirytuje. Jeśli Cię denerwują moje wpisy to po prostu na nie, nie odpowiadaj.

joliska
24-07-2011, 16:43
Aneto,
nie denerwuj się, ale przeczytaj mój post uważnie: dotyczy wklejanych przez Ciebie wizualek do wątku "Pochwalcie się kuchniami" w dziale Wnętrza, nie tutaj...

calineczka1
24-07-2011, 18:10
czy ktoś użytkuje ten Ciarko Black Diamond? Wygląda świetnie i kusząco. Jestem bliska zdecydowaniu się na niego. Ciekawe tylko czy otwiera się zawsze kiedy potrzeba i czy można wymusic na nim to otwarcie...

autorus
24-07-2011, 18:36
A na stronie nie ma instrukcji?
U mnie jest ten kłopot ze będzie rekuperacja, a wtedy chciałbym podłączyć okap do reku, i on musi być cały czas otwarty :(

agnieszka k.
24-07-2011, 20:10
Nowoczesna kuchnia to też wyzwanie. Na frontach lakierowanych pięknie widać palce, nowoczesny sprzęt ze stali jest masakryczny w utrzymaniu czystości. Trzeba też bardzo uważać żeby nie przedobrzyć z pierdółkami typu przyprawniki, jakieś pudełeczka na sól, cukier itp. doniczki z ziołami itd bo to co w nadmiarze w kuchni prowansalskiej ujdzie w kuchni nowoczesnej zabije jej styl.
Nie zgadzam się więc z tym że kuchnia nowoczesna to pójście na łatwiznę.

zgadzam sie ale nie skupiajmy sie tylko w doradzaniu kuchnia angielska be a tylko nowoczesna bo gdzie nie spojrzec to tylko nowoczesne


Pytałaś, który bardziej nam się podoba :)

Moje ale dotyczą: stolików, krzeseł i lampy w tradycyjnej kuchni - nie pasują i bardzo psują całość :yes:

I serdeczna prośba: nie wklejaj tych wizualizacji w wątku z gotowymi kuchniami...

TAK CZYTAM I PRZEPRASZAM ŻE SIE WTRACE A GDZIE TU JEST NAPISANE ZE TU SA TYLKO "GOTOWE KUCHNIE" BO JAKOS TEGO NIE WIDAC ???
TEMAT BRZMI JASNO: PROJEKT KUCHNI - WIZUALIZACJE :goodnight:

joliska
24-07-2011, 20:40
Agnieszko,
1. nie krzycz na mnie
2. mój post, co już wyjaśniłam, NIE odnosi się do tego wątku, ale do wątku "Pochwalcie się kuchniami" w dziale Wnętrza, gdzie zostały zamieszczone dwukrotnie te wizualki.

Będę niezmiernie wdzięczna za czytanie ze zrozumieniem...

calineczka1
24-07-2011, 21:59
A na stronie nie ma instrukcji?
U mnie jest ten kłopot ze będzie rekuperacja, a wtedy chciałbym podłączyć okap do reku, i on musi być cały czas otwarty :(

Weszłam na stronę Ciarko... i wyleczyłam się z okapu diamond. Po pierwsze na filmie widac,że gdy się go otworzy to nie widac nic w garnku, bo (to po drugie) jest on bardzo długi. Zdaje się,że 125 cm co przy standardowej wysokości 2.6 m wychodzi za nisko. Wygodniejszy wydaje się okap,który się nie otwiera np.Vertica I z taką szczeliną. Ciekawe czy dobrze ciągnie. Może ktoś go widział na żywo?

Korozja
24-07-2011, 23:45
zgadzam sie ale nie skupiajmy sie tylko w doradzaniu kuchnia angielska be a tylko nowoczesna bo gdzie nie spojrzec to tylko nowoczesne
Ależ ja nie uważam że kuchnia angielska jest be. Wydaje mi się że wszędzie są nowoczesne bo taka teraz moda. Poza tym na pewnie dużo osób ma kuchnie w stylu angielskim tylko akurat tu nie zaglądają albo się z tym nie obnoszą :)

Elfir
24-07-2011, 23:46
joliska - podziwiam odwagę "świeżynek" z 5 czy 6 postami krzyczącymi na administratora zwracającego im uwagę ;)

Jesli zas chodzi o kuchnie stylowe - one wymagają odpowiedniej aranżacji wnętrza, najczęściej połączonego z salonem. O ile kuchnia stanowi pewną stylistyczną całość, o tyle trudno już o łatwy dobór odpowiednich mebli do pozostałej częsci otwartego wnętrza przez osobę nie mająca wiele wspólnego z urządzaniem wnętrz. Wówczas łatwo o karykaturę.

Mnie sie bardzo podobają takie kuchnie (i wnętrza) stylowe, ale jestem za leniwa. Dla mnie sprzątniecie powinno kończyć sie na przetarciu szmatką płaskiego frontu mebla. Bez żadnych żłobień, kratek (prowansalski styl), szybek, kolumienek.
Dlatego styl nowoczesny w stronę minimalizmu mi pasuje, ale bez nowoczesnego chłodu.
Oczywiście jako leń, nie zdecyduję się na lakier, ale na fornir/okleinę drewnianą, na której o wiele mniej widać zacieki, smugi i paluchy.

Rebeka
25-07-2011, 00:18
Witajcie,
od dłuższego czasu czytam ten wątek i próbuję również coś sobie ułożyć. Wasze rady są po prostu bezcenne. Teraz ja męczę się z moją kuchnią okrutnie, a dzisiaj z pomocą Męża opanowałam sztukę wklejania zdjęć. Bardzo potrzebna mi Wasza pomoc bo tak trudno jest to urządzić nawet na papierze, a muszę w najbliższych dniach zdecydować jak ma kuchnia wyglądać.
Kuchnia pewnie będzie z tych nowych frontów IKEA abstract yellow and white. Do tego drewniany blat. Na podłodze najchętniej panele,ale pewnie skończy się na czymś drewnopodobnym. Kuchnia ma już podłączenia, ale można dużo jeszcze zmienić. Kuchnia z salonem tworzą prostokąt. Pomiędzy tymi pomieszczeniami jest to szerokie przejście.Teraz ma 180cm,ale rozważam też lekkie zamknięcie o 40cm, Wtedy ściana,za którą stoi stół w jadalni będzie mieć ok 170cm. Wejście z holu jest prosto na stół, a zatem wejście do kuchni jest na prawo i kuchnia widoczna jest tak "po skosie"
Wklejam dwie koncepcje kuchnii. Nie patrzcie proszę na kolory, ale na funkcjonalność i ustawienia mebli. Wymiary kuchni są takie jak niżej. Tego występu na ścianie koło spiżarni nie musi być. W drugiej wersji jest tam w rogu lodówka.
układ kuchni:
http://images35.fotosik.pl/809/82e389838335c0c6.jpg
koncepcja 1:
tutaj kuchnia trochę przymknięta a na ściance graniczącej z salonem jest lodówka. Chodzi o to aby schować ją z widoku z salonu (podobny zamysł miała chyba MaggieQ) Siedząc na kanapie czy przy stole w salonie mamy wtedy widok na ścianę z drzwiami od spiżarni, ewentualnie stolik śniadaniowy, a nie widać lodówki. Ponadto koło lodówki powstałby taki kąt na schowanie bałaganu kuchennego. Ten układ wydaje mi się bardzo funkcjonalny. Kosztem jest piekarnik pod płytą, a nie w słupku. Trudno,nie można mieć wszystkiego.
http://images49.fotosik.pl/985/f52655ae566b139d.jpg

koncepcja 2
tutaj przejście zostałoby 180cm,meble są chyba bardziej uporządkowane ale kuchnia jest też bardziej otwarta na salon i nie ma tam miejsca na schowanie bałaganu.
http://images39.fotosik.pl/978/5d4b320a761da28d.jpg


Co o tym myślicie. Proszę o każdą krytykę.Nie jestem do końca zdecydowana czego chcę i chyba stąd mam problem. W bloku mam małą kuchnię i wszystko w zasięgu ręki i teraz nie wiem czy odległości są OK, czy sprawdzi się taka półotwarta kuchnia itp.
Stąd moja prośba o pomoc. Baaaaaaaaaaaaaaardzo proszę bo chyba zwariuję, a Pan kafelkowy za drzwiami....
POzdrawiam

aneta wolska
25-07-2011, 09:37
Agnieszko,
1. nie krzycz na mnie
2. mój post, co już wyjaśniłam, NIE odnosi się do tego wątku, ale do wątku "Pochwalcie się kuchniami" w dziale Wnętrza, gdzie zostały zamieszczone dwukrotnie te wizualki.

Będę niezmiernie wdzięczna za czytanie ze zrozumieniem...

OK. Masz rację ale chciałam uzyskać jak najwięcej opinii na temat swojej kuchni a nadal nie wiem co robić chociaż widzę, że na forum jest więcej zwolenników nowoczesności niż klasycznej stylizacji. Rozumiem to bo przecież coraz bardziej jesteśmy zaganiani i nie mamy czasu na bieganie ze ściereczką do kurzy. Chyba macie rację. Prosta nowoczesna kuchnia z białymi frontami lakierowanymi, na których mało co widać poodbijane paluszki to nie ta samo co otwarte półeczki z poustawianymi filiżankami, które co rusz trzeba przecierać. Ale zastanawiam się jeszcze czy jak kuchnia prosta angielska z pozamykanymi szafkami prezentowałaby się.

Do Rebeki.
Jeśli mogę się wypowiadać to o wiele bardziej podoba mi się wersja II, która jest według mnie bardziej praktyczna i przejrzysta. W I wersji ten zabudowany narożną szafką i lodówką róg nie do końca do mnie przemawia. Zaznaczyłaś, że będzie to fajne miejsce na bałagan kuchenny. Zawsze wydawało mi się, że lepiej jest wszystko uporządkować w kuchni tak aby właśnie tych miejsc na ewentualny bałagan było jak najmniej. W II wersji podoba mi się piekarnik na wysokości co z perspektywy czasu na pewno okaże się lepszym rozwiązaniem. Poza tym lodówka przecież jest do zabudowy więc nic w niej odrażającego.
A czy próbowałaś rozwiązania nieco innego?? Ustawienie obok siebie lodówki do zabudowy i piekarnika w słupku potem długie szuflady z płytą grzewczą, szafka narożna, zlew, zmywarka i znowu długie szuflady. Góra - obok słupków okap szeroki i szafki podwójne, poziome - takie same szafki poziome po drugiej str okna. Jak masz program jakiś do projektowania to pobaw się może coś z tego wyjdzie.

duś
25-07-2011, 11:13
oj tam, klasyczna kuchnia wcale nie oznacza masy pootwieranych półek i schowków. mama schowała wszystko za witrażowymi szybkami (kuchnię wymyślał architekt wnętrz) i muszę przyznać, że mimo ponad 15 lat oglądania jej - jeszcze się nie opatrzyła.
ale to prawda - stylistyką nawiązuje do mebli w jadalni, na którą jest częściowo otwarta i w ogóle - całego piętrza.

nowoczesne kuchnie, a przynajmniej te "raczej nowoczesne" pozwalają na dużo więcej fantazji i pozostawiają większą swobodę

Geo222
25-07-2011, 14:51
Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i doradzic?
Czy jest jakiś sposób, aby w mojej kuchni na ścianie pod oknem znalazły się dwie narożne szafki (jedna w jednym, druga w drugim), i szafka z szufladami 80 cm? Zostaje pusta przestrzeń i brzydko to wygląda, a ja nie chciałabym takich bezsensownym wypełniaczy. Nie wiem jak to zrobic, żeby było ok, ta kuchnia jest jakaś niewymiarowa :( :( :(
Pod oknem chcę miec sam blat, żaden zlew ani piec.

aneta wolska
25-07-2011, 20:05
Geo czy ty planujesz kuchnie w kształcie litery U?? Bo rozumiem, że patrząc na lewy dolny róg chciałabyś narożną szafkę potem szuflady pod oknem i znowu narożną szafkę na ścianę, która łączy kuchnię z jadalnią

agnieszka k.
25-07-2011, 20:10
czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i doradzic?
Czy jest jakiś sposób, aby w mojej kuchni na ścianie pod oknem znalazły się dwie narożne szafki (jedna w jednym, druga w drugim), i szafka z szufladami 80 cm? Zostaje pusta przestrzeń i brzydko to wygląda, a ja nie chciałabym takich bezsensownym wypełniaczy. Nie wiem jak to zrobic, żeby było ok, ta kuchnia jest jakaś niewymiarowa :( :( :(
pod oknem chcę miec sam blat, żaden zlew ani piec.
witaj,

moga byc szafki narozne tak jak chcesz i 80 z szufladami w ty jedna pod zlew ale jesli ty nie chcesz takiej opcji zeby zlew zostal pod oknem to mozna go przeniesc na druga sciane gdzie w tym momencie nic nie ma.

A ty chyba chcesz zrobic cos takiego: Szafki narozne i połaczone tylko blatem - tak to rozumiem , wtedy na ta druga sciane przeniesc zlew

agnieszka k.
25-07-2011, 20:17
czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i doradzic?
Czy jest jakiś sposób, aby w mojej kuchni na ścianie pod oknem znalazły się dwie narożne szafki (jedna w jednym, druga w drugim), i szafka z szufladami 80 cm? Zostaje pusta przestrzeń i brzydko to wygląda, a ja nie chciałabym takich bezsensownym wypełniaczy. Nie wiem jak to zrobic, żeby było ok, ta kuchnia jest jakaś niewymiarowa :( :( :(
pod oknem chcę miec sam blat, żaden zlew ani piec.

mozna jeszcze przeniesc zlew w jednej lini z płyta grzewcza wtedy bedziesz miala lepszy dostep do wody podczas gotowania itd.

Geo222
25-07-2011, 21:13
Dziękuję za odpowiedzi w mojej sprawie :)
Właśnie ta kuchnia jest mała i planuję ją w U, ale nie wiem jak to wyjdzie.
Nic mi się kupy nie trzyma i nie potrafię tego zaprojektowac. Na tej ścianie gdzie okno, chciałabym szafkę narożną, później szuflady 80 i znowu szafkę narożną. Wtedy zostanie mi przerwa 12 cm i najchętniej wcisnęłabym tam chociaż półkę na wino, ale ona ma 20 cm :( :(
Więc jeszcze łopata nie wbita w ziemię, a ja jestem zdołowana, że ta kuchnia taka nie ustawna.
Chcę miec na pewno pusty blat pod oknem w sensie, żeby tam nie było zlewu, ani kuchenki. Niestety w takim układzie w ogóle nie mieści mi się piekarnik w zabudowie na wysokości oczu.
Chyba będę musiała upiłowac trochę meble w kuchni, żeby się zmieściły, a i tak się wszystko nie zmieści tak jakbym chciała.

Elfir
25-07-2011, 21:29
a mnie mozesz jednej szafki zrobic na wymiar, tak by zapełnic te 12 cm (czyli nie 80 cm a 92 cm)?

Geo222
25-07-2011, 21:34
A da się zrobic na wymiar w IKEI (pewnie stat bym chciała albo lindag)?
Jak tak to byłoby CUDOWNIE, bo teraz zastanawiam się czy będą jakieś konsekwencje jeśli będę kazała murarzowi poszerzyc dom o 10 cm. Nie wiem czy to ktoś później mierzy czy nie, ale zdesperowana jestem.

Elfir
25-07-2011, 21:44
nie, ta jedna szafka musiałaby zostac dorobiona przez stolarza na wzór IKEA

Rebeka
25-07-2011, 22:03
Do Rebeki.
Jeśli mogę się wypowiadać to o wiele bardziej podoba mi się wersja II, która jest według mnie bardziej praktyczna i przejrzysta. W I wersji ten zabudowany narożną szafką i lodówką róg nie do końca do mnie przemawia. Zaznaczyłaś, że będzie to fajne miejsce na bałagan kuchenny. Zawsze wydawało mi się, że lepiej jest wszystko uporządkować w kuchni tak aby właśnie tych miejsc na ewentualny bałagan było jak najmniej. W II wersji podoba mi się piekarnik na wysokości co z perspektywy czasu na pewno okaże się lepszym rozwiązaniem. Poza tym lodówka przecież jest do zabudowy więc nic w niej odrażającego.
A czy próbowałaś rozwiązania nieco innego?? Ustawienie obok siebie lodówki do zabudowy i piekarnika w słupku potem długie szuflady z płytą grzewczą, szafka narożna, zlew, zmywarka i znowu długie szuflady. Góra - obok słupków okap szeroki i szafki podwójne, poziome - takie same szafki poziome po drugiej str okna. Jak masz program jakiś do projektowania to pobaw się może coś z tego wyjdzie.

Baaaardzo dziękuję,że Ktoś się odezwał bo już prawie porzuciłam nadzieję. Aneto, zrobiłam jak powiedziałaś. Dobry pomysł.Wcześniej nie brałam go pod uwagę.Wyszło coś takiego:

http://images37.fotosik.pl/960/3b36ed5ed1f48055.jpg

lodówka-słupek-80tka z płytą-narożnik-80 z szufladami-zlew-zmywarka-szafka40. Jest co prawda trochę mniej blatu, ale chyba i tak jest go wystarczająco. No i zlew wychodzi mi centralnie pod oknem, a chciałam tego uniknąć. Jednak kuchnia wydaje mi się spójna. Szafek chyba wystarczy bo przecież jest spiżarnia. Chciałabym jeszcze jakiś stolik śniadaniowy. Chyba jedynie na ścianie spiżarkowej..... Co do bałąganu:mam na myśli słoik z ogórkami małosolnymi, jakaś nalewka jesienią, woda w butelce,otwarty sok,jakieś owoce do podjadania, zupa czekająca na wstawienie do lodówki itp. Teraz mam ciągle coś na blacie i nie widzę możliwości opanowania tego. Chyba,że się mylę....
Baaaaardzo proszę o jeszcze jakieś uwagi. Czy taki układ ma szanse sprawdzić się w kuchni takiej jak nasza,tj.właściwie otwartej. Napiszcie ..... Proszę.........

duś
25-07-2011, 22:58
@rebeka - zamieniłabym miejscami lodówkę z piekarnikiem. choć z tego ostatniego korzystam bardzo często - znacznie bardziej doceniam bliskość lodówki i blatu. zdarza mi się, że jak z zakupami przychodzę to mam ją przez 2-3 min otwartą na oścież żeby wszystko zapakować. niby z piekarnika wyciągasz czasem gorące rzeczy, ale mimo wszystko - te mniejsze odległosci wolałabym do lodówki.

Rebeka
26-07-2011, 08:00
Wielkie dzięki za odzew. A może jednak koncepcja druga z poprzednej strony (z tymi dwoma słupkami na obu ścianach) Duś , gdybyś mogła jeszcze raz zerknąć na mój post z poprzedniej strony. Co o tym myślisz? Ta ostatnia koncepcja mi sie podoba, ale tamta chyba jednak bardziej praktyczna, ma więcej blatu i taki wiekszy porzadek. Może wizualnie jakoś dałoby sie połączyć te dwie ściany ze słupkami i oknem. Tam gdzie stoi lodówka jest 90cm ściany (czyli nic poza lodówką sie nie zmieści). Na oknie na pewno coś będzie (jakieś zasłonki czy roleta) Nie potrafię sobie tego wszystkiego wyobrazić. No i ten stolik śniadaniowy. Może stać na tej ścianie ze spiżarnią. Wówczas lepiej gdy nie ma tam lodówki tylko ten "występ" na ścianie. Kolejne rozwiązanie, które przychodzi mi do głowy to zostawić tak jak jest w tej ostatniej koncepcji i tylko wstawić piekarnik pod płytę. I lodówka schowana, i miejsca więcej. Ale to kosztem piekarnika w słupku. Trochę szkoda,ale da się przeżyć. Co Wy na to? Pliiiiiiiiiisssss, dziewczyny, proszę o jeszcze trochę cierpliwości ......

Rebeka
26-07-2011, 08:21
Tylko jeszcze dodam,że pierwotnie płyta miała być na ścianie ze spiżarnią. Ja nie chciałam jednak aby siedzący przy stole lub na kanapie oglądali płytę i okap. Stąd wymyśliłam aby maksymalnie schować wszystko za tą ścianką po lewej - którą zresztą można jeszcze przedłużyć nawet o 40cm bo przejście ma teraz 180cm. No i teraz kombinuję....

Anulek2005
26-07-2011, 09:35
Geo222 - nie chcę być złym prorokiem, ale jak każesz poszerzyć dom o 10 cm, to znowu będziesz miała 12 cm na szafkę :evil: No chyba, że tylko moi murarze tacy zdolni byli, że wymiary pomieszczeń z projektu nijak się mają do rzeczywistości ....

A bardziej na serio - obok zlewu możesz zrobić wąską szafeczkę typu cargo na powieszenie ręczniczka czy ścierki do naczyń - w IKEA mają szuflady o wysokości 12 cm - kupujesz sam front i z powodzeniem można go dać "na sztorc" i masz front wąskiej szafeczki. Ponieważ planowałam taki "myk" latałam jak nawiedzona z miarką po IKEI :) IMHO - się da :)

bluezee
26-07-2011, 11:45
Joliska ja jeszcze pomęcze z tym piekarnikiem. Kusi mnie aby wziąć jednak ten biały http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekarniki/piekarniki_do_zabudowy?c=259558. Pozwolę sobie wkleić zdjęcie pięknej kuchni Anety s aby pokazać Ci, że nie ma piekarnik identycznego odcienia jak fronty i jest pięknie. Co myślisz? Zaryzykować? Odcień chyba nie musi być identyczny.Aneta też chyba ma Gorenje (to ten o który nie daje mi spokoju) Teraz przydałaby się biała płyta gazowa (jeżeli takie są, albo srebna). Podpowiedzcie proszę czy ide w dobrym kierunku.
Cudna kuchnia Anety: http://img834.imageshack.us/img834/3375/img1792p.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/834/img1792p.jpg/)

Kurcze, w opisie tego piekarnika pisze, że jest do zabudowy w słupku. Może to głupie pytanie ale czy można go zabudować pod blatem i płytą gazową?

naberia
26-07-2011, 12:32
Ja tez zamówiłam białą mikrofalę i piekarnik - myślę, że nawet jeśli odcień bieli będzie trochę odbiegać od frontów ( co może być pewne), to nie będzie to jakoś raziło. Przeciez widać, że sprzęt agd jest wykonany z innego materiału niż fronty meblowe i nie jest powiedziane, że ma on udawać czy wygladac jak one.

miniak_29
26-07-2011, 12:55
Kurcze, w opisie tego piekarnika pisze, że jest do zabudowy w słupku. Może to głupie pytanie ale czy można go zabudować pod blatem i płytą gazową?

Z tego co wyczytałam w którymś z wątków dot. sprzętów agd w kuchni, to można. Bo to ponoć to samo, co zabudowa w słupku, tylko ze to tzw. niski słupek czy jakoś tak. Postaram się poszukać ten wątek :)

nonoa_ona
26-07-2011, 13:01
a mnie mozesz jednej szafki zrobic na wymiar, tak by zapełnic te 12 cm (czyli nie 80 cm a 92 cm)?

Ja mam! Wyglada to super i dla mnie jest dosc wygodne bo nie musze sie nachylac do krojenia np warzyw ( przy 80 troszke trzeba bylo) no i musze dodac ze mam zalednie 154cm wzrostu a blan na 92. BARDZO SOBIE TO CHWALE! Choc nikt wczesniej nie rozumial mojej decyzji:D Postawilam na swoim i jestem zadowolona!

Anulek2005
26-07-2011, 13:06
Ja mam! Wyglada to super i dla mnie jest dosc wygodne bo nie musze sie nachylac do krojenia np warzyw ( przy 80 troszke trzeba bylo) no i musze dodac ze mam zalednie 154cm wzrostu a blan na 92. BARDZO SOBIE TO CHWALE! Choc nikt wczesniej nie rozumial mojej decyzji:D Postawilam na swoim i jestem zadowolona!

Ale tu nie chodziło o wysokość a o szerokość chyba ....

nonoa_ona
26-07-2011, 13:21
aaaa to sorry:)

Anulek2005
26-07-2011, 13:23
Spoko - dobrze że się pochwaliłaś, że czasami tupnięcie nogą i zrobienie czegoś wbrew "standardom" wychodzi na dobre. To my dostosowujemy dom do nas a nie odwrotnie :)

Geo222
26-07-2011, 13:27
Geo222 - nie chcę być złym prorokiem, ale jak każesz poszerzyć dom o 10 cm, to znowu będziesz miała 12 cm na szafkę :evil: No chyba, że tylko moi murarze tacy zdolni byli, że wymiary pomieszczeń z projektu nijak się mają do rzeczywistości ....

A bardziej na serio - obok zlewu możesz zrobić wąską szafeczkę typu cargo na powieszenie ręczniczka czy ścierki do naczyń - w IKEA mają szuflady o wysokości 12 cm - kupujesz sam front i z powodzeniem można go dać "na sztorc" i masz front wąskiej szafeczki. Ponieważ planowałam taki "myk" latałam jak nawiedzona z miarką po IKEI :) IMHO - się da :)

To chyba lepiej nie będę interweniowac w projekt na etapie budowy, bo i tak niewiadomo co z tego wyjdzie :)
Może i bez tego murarz mnie miło zaskoczy :) :) :)

Nie ma sensu chyba nic planowac, skoro i tak będę musiała wymierzyc po budowie dokładnie, w sumie jeszcze na to przyjdą tynki.
Ale dobre rozwiązanie zaproponowałaś, muszę zapamiętac :)

joliska
26-07-2011, 15:47
Joliska ja jeszcze pomęcze z tym piekarnikiem. Kusi mnie aby wziąć jednak ten biały (...) Teraz przydałaby się biała płyta gazowa (jeżeli takie są, albo srebna). Kurcze, w opisie tego piekarnika pisze, że jest do zabudowy w słupku. Może to głupie pytanie ale czy można go zabudować pod blatem i płytą gazową?

Skoro Cię kusi, to weź.
Można piekarnik zabudować pod płytą - u mnie też tak jest.

Biała płyta gazowa:

Gorenje: http://www.gorenje.pl/imagelib/products-list/18722ff258c7f9b3023d1e9dd765ce56_80098_fp.jpg http://www.gorenje.pl/imagelib/products-list/45cbb041d4aaf44dc4a175155032a14b_71506_fp.jpg http://www.neostatic.pl/karty/pliki/zdjecia/miniaturki/61/3838942590849F1.jpg

Bosch: http://www.neostatic.pl/karty/pliki/zdjecia/miniaturki/4C/4242002487977F1.jpg

Mastercook: http://www.neostatic.pl/karty/pliki/zdjecia/miniaturki/5F/5900438110287F1.jpg

Beko: http://www.neostatic.pl/karty/pliki/zdjecia/miniaturki/44/8690842355929F1.jpg

Whirpool: http://www.neostatic.pl/karty/pliki/zdjecia/miniaturki/58/8003437809422F1.jpg

Siemens: http://www.neostatic.pl/karty/pliki/zdjecia/miniaturki/3D/4242003479025F1.jpg

Ariston: http://www.neostatic.pl/karty/pliki/zdjecia/miniaturki/32/8007842502794F1.jpg

Electrolux: http://www.neostatic.pl/karty/pliki/zdjecia/miniaturki/59/7332543155606F1.jpg

autorus
26-07-2011, 15:58
Pytanie jak sie sprawuje biała płyta?

joliska
26-07-2011, 16:16
Autorus, dziesiątki lat były tylko białe płyty gazowe i wszyscy byli zadowoleni :D

autorus
26-07-2011, 16:32
No tak ale niektóre które podałaś są ze szkła. :) Widziałem tez takie indukcyjne białe.

aneta wolska
26-07-2011, 16:43
no na pewno białe płyty indukcyjne sprawują się lepiej od gazówek na białym szkle,
1.nie widać na nich tak zabrudzeń jak na czarnym szkle (poza oczywiście pozostawionymi przypalonymi plamami)
2. biała gładka indukcja jest lepsza do czyszczenia niż gazówka bo wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, w gazówce jest więcej zakamarków np ruszty
jedynie kolor biały nigdy nie będzie taki jak np biały blat czy białe, lakierowane fronty ale jest to do przełknięcia

autorus
26-07-2011, 17:15
Joliska ja jeszcze pomęcze z tym piekarnikiem. Kusi mnie aby wziąć jednak ten biały http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekarniki/piekarniki_do_zabudowy?c=259558. Pozwolę sobie wkleić zdjęcie pięknej kuchni Anety s aby pokazać Ci, że nie ma piekarnik identycznego odcienia jak fronty i jest pięknie. Co myślisz? Zaryzykować? Odcień chyba nie musi być identyczny.Aneta też chyba ma Gorenje (to ten o który nie daje mi spokoju) Teraz przydałaby się biała płyta gazowa (jeżeli takie są, albo srebna). Podpowiedzcie proszę czy ide w dobrym kierunku.
Cudna kuchnia Anety: http://img834.imageshack.us/img834/3375/img1792p.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/834/img1792p.jpg/)

Kurcze, w opisie tego piekarnika pisze, że jest do zabudowy w słupku. Może to głupie pytanie ale czy można go zabudować pod blatem i płytą gazową?

Kurka wodna, te białe meble wyglądają bosko. Jakbyście jeszcze przekonali moją żonkę :)

joliska
26-07-2011, 17:21
Autorus,
pokaż żonie zdjęcia, a jak takie argumenty nie przemówią, próbuj inaczej ;) W drugą stronę to działa...

bluezee
27-07-2011, 07:54
Dzięki Joliska za zdjęcia płyt. Ta ostania Gorenje najbardziej przypadła mi do gustu. Postanowione będzie biały, szklany piekarnik Gorenje i płyta szklana równiez biała.

joliska
27-07-2011, 08:19
I bardzo fajnie :) Mam lustrzaną płytę i da się z tym wygodnie żyć :yes:

bluezee
27-07-2011, 09:15
Teraz który ładniejszy i bardziej pasujący do małej, nowoczesnej kuchni...
Ten?:

http://img9.imageshack.us/img9/6022/getproductphoto.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/9/getproductphoto.jpg/)

Czy może lepiej ten:
http://img703.imageshack.us/img703/6674/getproductphoto2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/703/getproductphoto2.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

naberia
27-07-2011, 09:31
bluezee, a nie kierujesz się parametrami piekarnika? U mnie właśnie z tych względów Gorenje odpadło...

bluezee
27-07-2011, 09:34
Parametry mają takie same, pozostał do wyboru design.

joliska
27-07-2011, 09:42
Wolę chowane pokrętła z drugiego modelu ;) Bardzo wygodnie się ich używa...

bluezee
27-07-2011, 14:33
Co tak słabo z tym doradzaniem:)?

aneta wolska
27-07-2011, 15:00
A mnie podoba się najbardziej biały smeg ale jeśli miałabym wybierać spośród tych dwóch powyżej to wybrałabym gorenje z cieńszą rączką. Jest subtelniejszy od tego drugiego modelu ale to zależy jakie uchwyty masz przewidziane w kuchni bo jeśli mają być np listwowe, na równi z drzwiczkami to wtedy bardziej będzie pasował ten 2 model. Jeśli będzie kuchnia bez uchwytowa to bardziej leży mi ten pierwszy.

67296

MagdaZZZ
27-07-2011, 15:31
Mi się bardziej podoba opcja nr 1:) Jest subtelniejsza i ma ciekawie rozmieszczone pokrętła. W drugim piekarniku jakby czegoś brakowało:confused: wyświetlacza??? Coś mi w nim nie gra:no: I ma zyt masywny uchwyt. Podejrzewam, że może ładnie wyglądać tylko w zestawieniu z mikrofalówką czy czymś innym od kompletu (tak ma chyba aneta s - sam by nie wyglądał fajnie:no:)

joliska
27-07-2011, 17:09
Bosz..., zaćmę jakąś miałam na oczach: zauważyłam tylko chowane pokrętła (przy nich Magduś wyświetlacz nie jest potrzebny), a nie zauważyłam tego uchwytu okropnego :bash:

nonoa_ona
28-07-2011, 07:25
Jeśli chodzi o nowoczesna kuchnie to jednak wybralabym ten drugi piekarnik. Mimo tej ogromnej "rączki".Co w efekcie moze nawet stanowić ozdobe! Ten pierwszy od razu skojarzył mi sie z czymś klasycznym, co mi nie do końca pasuje do nowoczesnej kuchnii. Poza tym cenie sobie symetryczność, i na ogół przedmiotów niesymetrycznych po prostu nie wybieram...Drażnia mnie

bluezee
28-07-2011, 08:47
Już postanowione. Zamówie ten pierwszy. Wygląda lżej i nie przytłoczy malutkiej kuchni masywnym uchwytem.Ten drugi też mi się bardzo podoba, ale bardziej widzę go w kuchni o wielkich rozmiarach. Ten który wybrałam wg mnie pasuje do nowoczesnej kuchni choćby ze względu ma geometryczny wzór,który się na nim pojawia i szklane tworzywo z którego jest wykonany.

shyha
28-07-2011, 11:30
Przede mną pierwszy remont kuchni.
Chciałem się Was poradzić odnośnie rozmieszczenia szafek. Jeżeli chodzi o wysoką zabudowę po prawej stronie (ściana 145 cm) to już tak zostanie - zmieni się ewentualnie szyk.
Jeżeli chodzi ścianę główną to ma 362 cm. Okap podszafkowy i musi być bliżej prawej (szyb wentylacyjny).

Jeżeli chodzi o szafki dolne to myślałem nad układem (idąc od lewej):
60 + 60 + 60 (zmywarka) + 45 + 90 + 45. W grę wchodzi jeszcze układ: 60 + 60 + 60(zmywarka) + 90 + 90 ale nie wiem czy przydadzą mi się 2 takie szerokie bloki.
Co do górnej części nie jestem przekonany.

Bawiłem się wczoraj w PRO100 5 demo i naniosłem te szafki. Fronty i uchwyty będą inne, ale nie znalazłem na chwilę obecną odpowiednich:

http://opener.cal.pl/kuchnia.png

http://opener.cal.pl/kuchnia2.png

joliska
28-07-2011, 11:45
Shyho,
czy masz 2 wyjścia do szybu, że chcesz do jednego z nich okap podłączyć???
Szafki dolne są ok. - górne wymagają PILNEGO przeprojektowania: albo wszystkie pełne, albo szklone; albo wszystkie pionowe, albo poziome... Masz dużo szafek, spróbuj zrobić tylko jeden rząd, pełnych "jamników"

shyha
28-07-2011, 12:02
Wejście jest jedno - prostokątna kratka po prawo nad szafką w "głównej ścianie".

Szafki nie będą całe przeszklone. Myśleliśmy o jedenk lub 2 szafkach z witryną, a nie całą szybką. Nie znalazłem takiej w bilbiotece PRO100 niestety.

Z kolei jak dam po całości jamniki (rozumiem, że chodzi Ci o te podłużne szafki) to będę miał dylematy czy pomieszczę wszystko co mam.

A co myślicie nad opcją dolnych szafek 60+60+60+90+90 zamiast obecnej 60+60+60+45+60+45?

A poza tym chyba ten sufit podwieszony powinienem dać chyba i nad wysoką zabudową (tam gdzie lodówka) aby całość tworzyła literę L

joliska
28-07-2011, 12:50
Skoro masz jedno wyjście wentylacyjne, nie podłączysz do niego okapu. Moi sąsiedzi sobie beztrosko takie wyjście zafundowali, a tym roku przerabiali na gwałt kuchnię, bo kominiarze za ich sprawą nie podbili dokumentacji całego pionu...

Każdy układ dołu jest dobry; podwieszany sufit - jeśli musi być - ogranicz do minimum.

shyha
28-07-2011, 13:27
O kurcze...nie wiedziałem. Myślałem, że jeden otwór wystarczy jeżeli nie używa się gazu tylko indukcji. Generalnie to robimy generalny remont więc może uda się wybić drugi otwór.
Dzisiaj przychodzi do nas majster i będziemy z nim o tym rozmawiam.

Co jeżeli będzie tylko jeden otwór wentylacyjny? Co wtedy z odprowadzaniem kuchennych wyziewów?

joliska
28-07-2011, 13:35
Okap działa wtedy jak pochłaniacz, a nie wyciąg (poczytaj np. tu: http://www.okapykuchenne.pl/info,20). Dopytaj fachowca, żeby potem niespodzianek nie było :yes:

autorus
28-07-2011, 13:47
Okap jako pochłaniacz jest ok, jednak często trzeba zmieniać filtry węglowe a to kosztuje :(

shyha
28-07-2011, 15:30
W spółdzielni mi nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie :) hehe...ale przy okazji dowiedziałem się, że trzeba mieć pisemną zgodę na remont bo sąsiedzi zaraz będą wydzwaniać ze skargami. Pierdziele bloki...Jeszcze siedem lat się przemęczę i buduje dom :P

aneta wolska
29-07-2011, 16:50
W spółdzielni mi nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie :) hehe...ale przy okazji dowiedziałem się, że trzeba mieć pisemną zgodę na remont bo sąsiedzi zaraz będą wydzwaniać ze skargami. Pierdziele bloki...Jeszcze siedem lat się przemęczę i buduje dom :P

No to chyba jakiś żart. Pierwsze słyszę żeby we własnym mieszkaniu nie można było sobie zrobić remontu. A jak się nie zgodzą to co?? masz tak siedzieć w odrapanych ścianach?? To jakiś absurd.



A co myślicie nad opcją dolnych szafek 60+60+60+90+90 zamiast obecnej 60+60+60+45+60+45?


taka wersja jest o wiele lepsza a głębokie szuflady na pewno będą bardziej praktyczne

hnat
29-07-2011, 21:28
Czy ktoś z państwa ma w tym miejscu umiieszczony piekarnik?

Elfir
30-07-2011, 02:03
widziałam takie ulokowanie piekarnika w czasopismach wnętrzarskich.
Czy to będzie kuchnia stylizowana?

duś
30-07-2011, 03:00
tylko jak przy takim układzie z mikrofali korzystać? po 1 wysoko (czyli wielokrotnie cytowany kazus podgrzanego talerza z zupą), a po 2 - brak wygodnego dostępu.

joliska
30-07-2011, 08:27
W spółdzielni mi nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie :) hehe...ale przy okazji dowiedziałem się, że trzeba mieć pisemną zgodę na remont bo sąsiedzi zaraz będą wydzwaniać ze skargami. Pierdziele bloki...Jeszcze siedem lat się przemęczę i buduje dom :P

Chyba żartujesz?! Wyobraź sobie, że sąsiad nad/pod Tobą robi remont i postanawia wyburzyć ścianę nośną... Jeśli chcesz coś robić np. z gazem - trzeba go wyłączyć, żeby wielkiego bum nie było... Jeśli chcesz zmienić grzejniki - trzeba spuścić wodę w całym pionie...

A na pocieszenie - duży remont w domu wymaga stosownych pozwoleń i nadzoru budowlanego :D

LEKTURA: http://forumprawne.org/prawo-nieruchomosci-lokalowe-budowlane/85628-remont-mieszkania-formalnosci-pozwolenia.html

Saly
30-07-2011, 09:45
Moi drodzy
Zaczynałam już kiedyś temat mojej kuchni a ponieważ była to odległa spr jakoś ucichł
Mam dylemat jak ustawić zlew i zmywarkę w mojej kuchni
1. na wyspie
2.pod oknem?
3.rogowy?

TUTAJ ŚCIANA KTÓRA W/G MNIE JEST OK- NA NIEJ LODÓWKA, TV I EKSPRES
Wszystkie uwagi mile widziane:



http://img4.imageshack.us/img4/9023/perspektywa2q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/4/perspektywa2q.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img339.imageshack.us/img339/3599/perspektywa1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/339/perspektywa1.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img33.imageshack.us/img33/314/perspektywa3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/33/perspektywa3.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img20.imageshack.us/img20/7660/perspektywa4.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/20/perspektywa4.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

joliska
30-07-2011, 09:56
Nie rozumiem - masz TV obok lodówki? Dwa razy w słupkach masz to samo: mikrofala + piekarnik... Jeśli tam faktycznie ma być tv, to dla kogo, skoro nie ma miejsca, z którego można by telewizję oglądać (poza jednym krzesłem przy stoliku)? Hokery tyłem, blat roboczy tyło-bokiem, a stojącemu przy płycie widok zasłania okap. Po co stolik tuż obok barku z hokerami? Która wersja półwyspu jest właściwa: ta z płytą i okapem czy pusta?

Zlew i zmywarkę dałabym pod oknem :yes: Dwie rzeczy w meblach mnie trochę rażą: ciężka, 3-poziomowa zabudowa górna i brak ciągłości linii pomiędzy nią a słupkiem.

Saly
30-07-2011, 10:01
Nie rozumiem - masz TV obok lodówki? Dwa razy w słupkach masz to samo: mikrofala + piekarnik...

Zlew i zmywarkę dałabym pod oknem :yes: Dwie rzeczy mnie trochę rażą: ciężka, 3-poziomowa zabudowa górna i brak ciągłości linii pomiędzy nią a słupkiem.
Joliska
Ta wizulalizacja jest trochę toporna - mimo, że robiło to "studio kuchenne":(
Jeśli chodzi o zabudowę to w jednym słupku jest TV do zabudowy i ekspres do kawy
A w drugim tym przy wiszących - jest piekarnik i micro
Także uważam że te wiszące chyba powinny Być podwójne a nie potrójne


A pod którym oknem widziałabyś ten zlew?

karolakr25
30-07-2011, 11:51
Joliska
Jeśli chodzi o zabudowę to w jednym słupku jest TV do zabudowy i ekspres do kawy
A w drugim tym przy wiszących - jest piekarnik i micro
A pod którym oknem widziałabyś ten zlew?

Tak sobie myślę, że ekspres jest w złym miejscu, powinien być bliżej zlewozmywaka, źródła wody i miejsca gdzie trzymasz/będziesz trzymała kubki/filiżanki i kawę, bo inaczej czeka cię kilka rund po kuchni, a kuchnia mała nie jest
Nie robiłabym tak wysokich szafek wiszących
I może obok mikro i piekarnika dałabym jeszcze jeden słupek i wtedy w nim umieściła kawiarkę (ale to zaburzy symetrię linii poziomych, więc trzeba by pokombinować jak to ustawić), a obok lodówki byłoby tylko TV
Zlew pod oknem, na przeciwko wyspy i wtedy obok zmywarka, i zrezygnowałabym wtedy z zabudowy pod oknem od ogrodu

A argument, że rura od okapu może zasłaniać TV jest do rozważenia, bo faktycznie może tak się dziać, zwłaszcza że niska to ty nie jesteś

joliska
30-07-2011, 12:15
Zlew pod obojętne którym oknem ;)
Racja co do ekspresu :yes:

W dalszym ciągu nie wiem, dla kogo jest TV w takiej lokalizacji...

autorus
30-07-2011, 12:31
Mi za to się nie podoba pomysł ekspresu chowanego w słupek, mam zwykły stojący. No nie wiem.
Natomiast kuchnia jako całość , super, moje klimaty :)

Saly
30-07-2011, 12:46
dziękuję za opinie :-)
No telewizor dla osoby gotującej - lub siedzącej przy stoliku pod kolejnym oknem
Duża kuchnia ale kurcze mało ustawna przez te okna
Wrzucam plan całego dołu dla lepszej orientacji - kuchnia w stos do projektu jest 40 cm szersza
http://img849.imageshack.us/img849/9417/rd1k.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/849/rd1k.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Saly
30-07-2011, 12:47
Pod tym oknem co na rzutach jest zlew Ja planuje stoliczek do siedzenia

joliska
30-07-2011, 12:57
Barek i stoliczek w kuchni, a za ścianą jadalnia? Bez sensu moim skromnym zdaniem...

Telewizor z takim przeznaczeniem też :( Ile czasu stoisz przy płycie???

Saly
30-07-2011, 12:58
Mi za to się nie podoba pomysł ekspresu chowanego w słupek, mam zwykły stojący. No nie wiem.
Natomiast kuchnia jako całość , super, moje klimaty :)

Ja też mam stojący teraz i tak mi się zachciało
Co prawda ekspres który mi się podoba to słynny simens do zabudowy za prawie....5 tyś
I nie wiem czy będzie mnie na niego stać jak dojdzie do wyposażania kuchni
A tak wogóle czy ktoś ma ten ekspres???? Czy faktycznie jest taki super????? Czy sam spienia mleko ???
http://img594.imageshack.us/img594/3153/siemenstk76k573.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/594/siemenstk76k573.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Karolakr
Masz racje ekspres trzeba zamienić z micro chyba aby ekspres był przy blacie

autorus
30-07-2011, 13:09
Koniecznie napisz jak ci się spisuje.

Odnośnie spieniania to do tej pory a mam swój ponad 5 lat i codziennie używam, chyba nigdy tego nie robiłem. Zazwyczaj czasu nie ma. A nawet jakby był to potem dodatkowo trzeba pozmywać zbiorniczek z mlekiem, to już wolę trzymać oddzielnie w lodówce i wyjmować.

Elfir
30-07-2011, 13:49
Jak dla mnie cały projekt do totalnej przeróbki - jest niesamowicie niewygodny i nieergonomiczny. Lodówka baaardzo daleko od blatu roboczego. Wyjmujesz balche z piekarnika i gdzie odstawiasz? Musisz znów lecieć przez pół kuchni by ją odłożyć na wolny blat.

W tak dużej kuchni możesz pokusic sie o wyspę:

http://img560.imageshack.us/img560/9748/beztytuusdcsdc.jpg

K-kawiarka, L-lodówka, Z -zmywarka, P - piekarnik

Saly
30-07-2011, 13:51
Elfir - piekarnik jest przy blacie zaraz - przecie ...
Jakieś podpowiedzi??? Co zmienić????

Elfir
30-07-2011, 14:24
myslałam że piekarnik jest przy lodówce? Słaba jest jakość tej wizualki i dlatego ciezko rozeznac gdzie jest jaki sprzęt. lepszy byłby rzut z góry.

Nie rozumiem też idei stołu + blatu z hookerami w jednej kuchni?

karolakr25
30-07-2011, 14:57
W tak dużej kuchni możesz pokusic sie o wyspę:
http://img560.imageshack.us/img560/9748/beztytuusdcsdc.jpg
K-kawiarka, L-lodówka, Z -zmywarka, P - piekarnik
Myślę że ten stoliczek w przejściu (które ma 240cm) to nieporozumienie
Ale pomysł z wyspą jest dobry, przy niej można zrobić miejsca siedzące

Elfir
30-07-2011, 15:24
na przykład tak:
http://img843.imageshack.us/img843/9748/beztytuusdcsdc.jpg

pierwszy słupek od zlewu - zmywarka i kawiarka, drugi lodówka, trzeci piekarnik i mikrofala, czwarty spizarka

karolakr25
30-07-2011, 16:06
na przykład tak:
http://img843.imageshack.us/img843/9748/beztytuusdcsdc.jpg

pierwszy słupek od zlewu - zmywarka i kawiarka, drugi lodówka, trzeci piekarnik i mikrofala, czwarty spizarka
Bardzo podoba mi się ten układ!!!! Buduje ten dom co Saly (a w zasadzie dopiero będę) i rozważałam kilka możliwości, ale o takim układzie nie pomyślałam. Dzięki :)

Czy ty zmniejszyłaś to okno obok wysokiej zabudowy? Ta ściana ma 4,30 a okno wg projektu ma 1,90. Zostaje 2,4 m a 4 słupki to 2,4, więc 4 się nie zmieszczą
Nie jestem pewna czy Saly to okno zmniejszyła do 1,80
P.S. Saly chce lodówkę sbs

Saly
30-07-2011, 16:17
Elfir
dziękuję za wszelkie sugestie :) Bardzo pomocne i dające do myślenia
Pomyślę podumam i znowu sie odezwę
Wielkie Buziaki za pomoc :)

Elfir
30-07-2011, 20:20
Czy ty zmniejszyłaś to okno obok wysokiej zabudowy? Ta ściana ma 4,30 a okno wg projektu ma 1,90. Zostaje 2,4 m a 4 słupki to 2,4, więc 4 się nie zmieszczą
Nie jestem pewna czy Saly to okno zmniejszyła do 1,80
P.S. Saly chce lodówkę sbs

Nic nie ruszałam, przyklejałam tylko meble z rzutu.
Potwierdza się moja teza, że na rzutach kondygnacji projektanci prezentują meble mniejsze niż są w rzeczywistości, by pomieszczenia wydawały się większe. Duża szansa, że ten układ się nie zmieści, jak go wrysować wg. rzeczywistych wymiarów mebli.

Na twoim miejscu, skoro jeszcze się budujesz, zrezygnowałabym z okna na dolnej ścianie (o ile to możliwe) i tam zrobiła całą ścianę wysokiej zabudowy, albo nawet spróbowała zbudować spiżarkę. Wówczas wyspę lokujesz w poprzek.

karolakr25
30-07-2011, 21:30
Na twoim miejscu, skoro jeszcze się budujesz, zrezygnowałabym z okna na dolnej ścianie (o ile to możliwe) i tam zrobiła całą ścianę wysokiej zabudowy, albo nawet spróbowała zbudować spiżarkę. Wówczas wyspę lokujesz w poprzek.
Spiżarkę planuję przy przejściu do garażu. A gdyby miała być przy kuchni, to gdzie byś ją umieściła?
Rzut kuchni z wymiarami.
http://img810.imageshack.us/img810/4069/rzutkuchni.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/810/rzutkuchni.jpg/)
Kombinowałam już chyba każde możliwe ustawienie w tej kuchni i żadne do końca mi nie odpowiada. Kilka sensowniejszych wg mnie
http://img694.imageshack.us/img694/7738/rzutkuchni1.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/694/rzutkuchni1.jpg/) http://img31.imageshack.us/img31/9900/rzutkuchni2.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/31/rzutkuchni2.jpg/) http://img192.imageshack.us/img192/7615/rzutkuchni3.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/192/rzutkuchni3.jpg/)
Może macie jeszcze jakaś propozycję?
Można przesuwać lub/i zmniejszać/zwiększać okna (projekt jeszcze u architekta), ale 3 rzeczy się zmienić nie mogą:
1. okno od frontu (to na dole na rzucie), bo chcę mieć widok na przód działki - można zmienić jego wielkość
2. wyjście na taras
3. ściana oddzielająca kuchnię od jadalni (jest w niej słup podtrzymujący strop)

Ze sprzętów w wysokiej zabudowie chce mieć:
lodówkę i zamrażarkę (osobno), mikrofale, piekarnik, kawiarkę, i jeśli się da to zmywarkę ( w sumie min. 4 słupki)
Wcale lub jak najmniej szafek wiszących, zero otwartych półek. W narożniku, przy połączeniu, niskiej i wysokiej zabudowy może być roleta.

O nas: Jesteśmy młodymi ludźmi, spodziewamy się drugiego dziecka i chcemy mieć w kuchni miejsce do zjedzenia posiłku. Lubimy wspólnie gotować, a ja ostatnio odkrywam w sobie zamiłowanie do pieczenia.

Będę wdzięczna za każdą sugestię.

Elfir
30-07-2011, 21:54
http://img849.imageshack.us/img849/4143/kl1sd.jpg

Saly
30-07-2011, 21:56
Karolakr

siedziałam i duamałam i nic sensownego nie wydumałam :-(
Jedyne rozwiązanie które spodobało mi się w 80% to 1 zaproponowane przez Elfir ( stolik w przejsciu - wywalamy oczywiscie )
Ja się upieram z ta lodówką schowaną w tej zabudowie na ścianie gdzie za ścianą jest jadalnia
Będę jutro na budowie i narysuje kredą i zobaczę jak z miejscem wokół tej wolnostojącej wyspy
Wielkie dzięki dla Elfir

karolakr25
30-07-2011, 22:05
http://img849.imageshack.us/img849/4143/kl1sd.jpg
To mi teraz dałaś do myślenia :jawdrop: dziękuję
Muszę teraz to sobie rozrysować w programie do planowania kuchni

magsawa
01-08-2011, 17:51
Witam, prosze o pomoc, a dokładnie jak mówicie w kuchni lepiej zrobic cała zabudowe koloru szarego i wtedy pasowało by do salonu bo tam ma byc szary kamień na dwoch scianach czy wneke w brazie i wtedy dopasowane by było do salonu do szafek pod telewizor????co Wy na to?bo ogólnie szafki w kuchni dolne białe na wysoki połysk ale nie wiem jak z tą wnęka a tam będzie lodówka, piekarnik i mikroflówka. czekam na pomysły:)

asizo
01-08-2011, 20:01
magsawa, chodzi Ci o zabudowę, tzn meble w tej wnęce? Jeśli o to chodzi, to ja bym zrobiła tak, jak jest na wizualizacjach, czyli szarą, tak jak barek.
Brąz bez sensu, bo byłby to trzeci kolor w tej kuchni.
A w ogóle to bardzo ciekawe wnętrze się zapowiada. Jedyne, co mi średnio leży to ten kamień.

magsawa
01-08-2011, 21:02
w tej wizualizacji nie dodalam że podłoga w salonie bedzie ciemna i będzie barek pomiedzy salonem a kuchnią, całościowy ze ścianą i wyższym blatem tak na wysokość 130 cm, i też myślałam aby barek od strony salonu była szyba mleczna obawiam się że jak zrobie biały lub w kolorze to wyjdzie taka duża "szafa"?? dla mnie też fajny ten szary, tylko że nie ma takiego frontu w tych próbkach co ma mój wykonawca kuchni, bo ma szary ale jednolity a ja chciałam w takie paseczki jak na wiz. i dlatego zastanawiam sie nad innym kolorem?
Witam, prosze o pomoc, a dokładnie jak mówicie w kuchni lepiej zrobic cała zabudowe koloru szarego i wtedy pasowało by do salonu bo tam ma byc szary kamień na dwoch scianach czy wneke w brazie i wtedy dopasowane by było do salonu do szafek pod telewizor????co Wy na to?bo ogólnie szafki w kuchni dolne białe na wysoki połysk ale nie wiem jak z tą wnęka a tam będzie lodówka, piekarnik i mikroflówka. czekam na pomysły:)

nonoa_ona
02-08-2011, 08:05
Saly, osobiscie nie jestem fanka zlewozmywaka przy oknie. Głownie z dwóch powodów. 1) to utrudniona mozliwosc otwierenia okna przez wystajacy kran, choc wiem ze sa juz takie specjalnie składane, ktore niedokonca mi sie podobaja... 2) przez swietło! Oczywście w dzien masz go duzo ale bardzo czesto naczynia zmywasz i wieczorem czy tylko przemywasz przed zmywarka. Na ogół jest jakieś głowne swiatlo w kuchni umieszczone w "centrum" wiec cala swoja osoba zaslaniasz je sobie. Trzeba miec na serio dobrze oswietlana ta przestrzeń przy zlewozmywaku by moc w pelni z niego korzystać bez stresu. Mnie strasznie irytuja miejsca niedostatecznie oswietlone. Przemysl dobrze wiec oswietlenie tam, jesli zdecydujesz sie na zlew przy oknie

Pozdro:)

mea
02-08-2011, 08:57
nonoa_ona - wlasnie dlatego doswietlam zlewozmywak dodatkowa lampka, ktora jest z boku okna!!!

naberia
02-08-2011, 10:08
magsawa, mamy bardzo podobny układ kuchni :)
Też się zastanawiałam nad szarym barkiem, ale jednak zdecydowałam się na orzechowy (do koloru okien), pozostawiajac blaty szare. Barek tez będzie wyższy i zamknięty dołem płytą lakierowaną białą.

magsawa
02-08-2011, 13:13
magsawa, mamy bardzo podobny układ kuchni :)
Też się zastanawiałam nad szarym barkiem, ale jednak zdecydowałam się na orzechowy (do koloru okien), pozostawiajac blaty szare. Barek tez będzie wyższy i zamknięty dołem płytą lakierowaną białą.
a masz już swoją kuchnie wykonaną????

naberia
02-08-2011, 13:20
nie, niestety jeszcze nie. Montaż końcem sierpnia. Ale jakąś wizualizację mam u siebie.

Saly
02-08-2011, 14:09
Saly, osobiscie nie jestem fanka zlewozmywaka przy oknie. Głownie z dwóch powodów. 1) to utrudniona mozliwosc otwierenia okna przez wystajacy kran, choc wiem ze sa juz takie specjalnie składane, ktore niedokonca mi sie podobaja... 2) przez swietło! Oczywście w dzien masz go duzo ale bardzo czesto naczynia zmywasz i wieczorem czy tylko przemywasz przed zmywarka. Na ogół jest jakieś głowne swiatlo w kuchni umieszczone w "centrum" wiec cala swoja osoba zaslaniasz je sobie. Trzeba miec na serio dobrze oswietlana ta przestrzeń przy zlewozmywaku by moc w pelni z niego korzystać bez stresu. Mnie strasznie irytuja miejsca niedostatecznie oswietlone. Przemysl dobrze wiec oswietlenie tam, jesli zdecydujesz sie na zlew przy oknie

Pozdro:)
Dziękuję bardzo za cenne uwagi
Zlew już postanowiony ze będzie przy oknie bo ja mam 4 w sumie w kuchni okna.....i nie dało rady inaczej
Ale co do oświetlenia wezmę sobie do serca
Buziaki

mirka23
02-08-2011, 18:56
Spiżarkę planuję przy przejściu do garażu. A gdyby miała być przy kuchni, to gdzie byś ją umieściła?
Rzut kuchni z wymiarami.
http://img810.imageshack.us/img810/4069/rzutkuchni.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/810/rzutkuchni.jpg/)
Kombinowałam już chyba każde możliwe ustawienie w tej kuchni i żadne do końca mi nie odpowiada. Kilka sensowniejszych wg mnie
http://img694.imageshack.us/img694/7738/rzutkuchni1.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/694/rzutkuchni1.jpg/) http://img31.imageshack.us/img31/9900/rzutkuchni2.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/31/rzutkuchni2.jpg/) http://img192.imageshack.us/img192/7615/rzutkuchni3.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/192/rzutkuchni3.jpg/)
Może macie jeszcze jakaś propozycję?
Można przesuwać lub/i zmniejszać/zwiększać okna (projekt jeszcze u architekta), ale 3 rzeczy się zmienić nie mogą:
1. okno od frontu (to na dole na rzucie), bo chcę mieć widok na przód działki - można zmienić jego wielkość
2. wyjście na taras
3. ściana oddzielająca kuchnię od jadalni (jest w niej słup podtrzymujący strop)

Ze sprzętów w wysokiej zabudowie chce mieć:
lodówkę i zamrażarkę (osobno), mikrofale, piekarnik, kawiarkę, i jeśli się da to zmywarkę ( w sumie min. 4 słupki)
Wcale lub jak najmniej szafek wiszących, zero otwartych półek. W narożniku, przy połączeniu, niskiej i wysokiej zabudowy może być roleta.

O nas: Jesteśmy młodymi ludźmi, spodziewamy się drugiego dziecka i chcemy mieć w kuchni miejsce do zjedzenia posiłku. Lubimy wspólnie gotować, a ja ostatnio odkrywam w sobie zamiłowanie do pieczenia.

Będę wdzięczna za każdą sugestię.

Karolakr rozważałaś już wybór konkretnego sprzętu ? bo np. Siemens ma piekarnik z funkcją mikrofali (odpada kolejny sprzęt ) fajna sprawa, osobna zamrażarka i lodówka w zabudowie, mam taki jestem zadowolona. Co do układu tej kuchni, to przy rodzinie 2+2, u mnie 2+3 :) stół jest potrzebny bez dwóch zdań, czy zrobisz go z wyspą, czy gdzie indziej musi być. Szafki wiszące, nie koniecznie. Zamiast rolety, też można znaleźć inne rozwiązanie.

rutino78
08-08-2011, 19:15
witam:)

Ja również proszę o uwagi i sugestie związane z moim projektem. Jestem dopiero na początku budowy, wieć mam duze pole manewru.
Wymiary kuchni to 3,3 m (ta z oknem) na 3,2.
Uwagi:
1. nie wiem dlaczego szafka narożna nie chciała się całkiem zamknąc ;)
2. na obrazku widac połowe okna, w rzeczywistosci jest dwuczęściowe 1,4 na 1,4.
3. wklejam rzut gdzie okap jest podszafkowy, ale nie ukrywam ze wolałabym kominowy. tylko czy wtedy szafki wiszace mogą do niego przylegac?
4, ociekacz zlewu będzie z drugiej strony. poza tym ten zlew jest większy. ja chcę taki, który ma 64 cm, więc między lodówką a zlewem będzie więcej blatu
5. zmywarka jest zaraz kolo lodówki
6 za szafką pod zlew będzie szafka z szufladami, ale ikea nie posiada takowych w rozmiarze 50 cm
7. drzwi po prawej są wyjsciem do pokoju. te, której obrys widać na pierwszym planie to drzwi do pomieszczenia gosp.
7. fronty będą gładkie w kolorze orzech. jedynie nie wiem czy wiszące tez cos poombinowac? blat natomiast jasny- biały albo biały w ciapki. i tu pytanie czy dobrze na takim będzie wygladał grafitowy zlew czy jednak wybrac stalowy
robiłam jeszcze opcję ze słupkami i szafkami wiszącymi prawie pod sufit, ale wyglądało to trochę ciężko.

będę wdzięczna za wszelkie uwagi :)

no i prawie zapomniałam o rzucie ;)

http://images38.fotosik.pl/1015/e3a7bbd6b95a7fa3med.jpg (http://www.fotosik.pl)

widzę,ze coś małe mi to wyszło. popracuję na większym zdjęciem,a tymczasem moze opiszę trochę.
lodówka 60
zmywarka 60
szafka pod zlew 60
szafka z szufladami 50 szafka narozna 90x90
szafka 60 (moze z szfladami?)
szafka z płytą 60 (moze z szufladami?)
szafka z szufladami 40
slupek 60

wiszące od lewej 60 (a moze dać 80 do konca sciany?), 60,60, 40

Elfir
08-08-2011, 20:04
okapy kominowe ładniej wyglądaja wolno wiszace, bez szafek.

Ja tam jestem zwolennikiem zabudowy do sufitu, zamiast wiszących szafek :)
Czyli tam, gdzie lodówka byłaby kuchenka, potem zlew a pod ścianą zabudowa do sufitu :)

mea
08-08-2011, 20:18
witam:)

Ja również proszę o uwagi i sugestie związane z moim projektem. Jestem dopiero na początku budowy, wieć mam duze pole manewru.
Wymiary kuchni to 3,3 m (ta z oknem) na 3,2.
Uwagi:
1. nie wiem dlaczego szafka narożna nie chciała się całkiem zamknąc ;)
2. na obrazku widac połowe okna, w rzeczywistosci jest dwuczęściowe 1,4 na 1,4.
3. wklejam rzut gdzie okap jest podszafkowy, ale nie ukrywam ze wolałabym kominowy. tylko czy wtedy szafki wiszace mogą do niego przylegac?
4, ociekacz zlewu będzie z drugiej strony. poza tym ten zlew jest większy. ja chcę taki, który ma 64 cm, więc między lodówką a zlewem będzie więcej blatu
5. zmywarka jest zaraz kolo lodówki
6 za szafką pod zlew będzie szafka z szufladami, ale ikea nie posiada takowych w rozmiarze 50 cm
7. drzwi po prawej są wyjsciem do pokoju. te, której obrys widać na pierwszym planie to drzwi do pomieszczenia gosp.
7. fronty będą gładkie w kolorze orzech. jedynie nie wiem czy wiszące tez cos poombinowac? blat natomiast jasny- biały albo biały w ciapki. i tu pytanie czy dobrze na takim będzie wygladał grafitowy zlew czy jednak wybrac stalowy
robiłam jeszcze opcję ze słupkami i szafkami wiszącymi prawie pod sufit, ale wyglądało to trochę ciężko.

będę wdzięczna za wszelkie uwagi :)

no i prawie zapomniałam o rzucie ;)

http://images38.fotosik.pl/1015/e3a7bbd6b95a7fa3med.jpg (http://www.fotosik.pl)

widzę,ze coś małe mi to wyszło. popracuję na większym zdjęciem,a tymczasem moze opiszę trochę.
lodówka 60
zmywarka 60
szafka pod zlew 60
szafka z szufladami 50 szafka narozna 90x90
szafka 60 (moze z szfladami?)
szafka z płytą 60 (moze z szufladami?)
szafka z szufladami 40
slupek 60

wiszące od lewej 60 (a moze dać 80 do konca sciany?), 60,60, 40

1. okap mozesz miec kominowy - niczemu to nie szkodzi ale jaka bedziecie miec wentylacje ?? reku czy grawitacyjna ?? jak reku - polecam okap teleskopowy z filtrami weglowymi !!
2. szafka narozna - nie myslalas o takiej ze scieta scianka ?? jest wieksza, bardziej funkcionalna a ty masz na nia miejsce :)
3. z czego chcesz blat ?? kamien jakis /granit??/ czy plyte ?
4. co do szuflad - pomysl czy nie dac pod plyte szuflad 90 i obok cargo 30 - nie masz zadnej szafki typu cargo a ponoc sa bardzo przydatne i potrzebne :)


to tak co mi sie na pierwszy rzut oka nasunelo ...

mea
08-08-2011, 20:19
okapy kominowe ładniej wyglądaja wolno wiszace, bez szafek.

Ja tam jestem zwolennikiem zabudowy do sufitu, zamiast wiszących szafek :)
Czyli tam, gdzie lodówka byłaby kuchenka, potem zlew a pod ścianą zabudowa do sufitu :)

elfir w tym ukladzie byloby chyba za malo blatu w stosunku do ilosci szafek !! tak mi sie przynajmniej wydaje ...

Elfir
08-08-2011, 20:28
zastanawia mnie co jest na tej pustej ścianie?

mea
08-08-2011, 22:08
zastanawia mnie co jest na tej pustej ścianie?

moze otwarcie na salon ??

Elfir
08-08-2011, 22:26
no to piękne miejsce na dodatkowy blat, jako półwysep :)

rutino78
09-08-2011, 08:13
przepraszam,ze wczoraj nie odpisałam. Tak się skutecznie usypiałam dzieci,ze sama zasnęłam :)

Elfir, Rzeczywiscie puste sciany są dwie. Tzn prawie bo na każdej są drzwi.
Od strony słupka z piekarnikiem są drzwi przesuwne 110cm prowadzące do salonu. Na drugiej scianie są drzwi prowadzące do pomieszenia gospodarczego (Widać ich zarys po prawej stronie zdjecia). Chciałam ten kąt zostawić pusty,bo ciagle wahamy się czy nie zrobić stołu dla 4 osób. W salonie blisko kuchni będzie jadalnia, natomiast nie wiem czy nie będzie wygodniej mieć i w kuchni (zwłaszcza ze kuchnia nie jest otwarta). Jeśli zabuduję tę scianę przylegającą do lodówki, to wtedy opcja ze stołem będzie niemozliwa.
Co do szafek pod sufit to nie mam nic przeciwko,ale wtedy chyba górne szafki musiałyby byc jasne, zeby to optycznie lżejsze było, nie?

Mea, bedziemy mieć rekuperację. Kominowy wtedy odpada?
Szafkę narożną wolałabym taką jak na rzucie. Mam teraz taką, własnie z karuzelą, i jestem bardzo zadowolona. Trzymam tam garnki itp. Choć teraz jak chcę indukcję i pewnie będzie mnie stac na góra dwa garnki z patelnią, to nie wiem czy mi taka wielka szafka konieczna:D
Blat chcę jakiś ładny laminat. Teraz mam i jest niezniszczalny.
z tym cargo to dobry pomysł. w sumie teraz mam, ale malutki. zrobiony jako "zapchajdziurę", więć srednio mi przydatny.

Elfir, mogłabys coś więcej o tym pomysle na półwysep itp? Ty widzisz całą scianę po prawej od okna w słupkach? pod oknem zlew i płyta? a po lewej półwysep? jakby to miało wyglądac? nie będzie mało miejsca między zlewem a piecem? będzie wygodne takie latanie ze wszystkim na ten półwysep?

mea
09-08-2011, 09:26
rutino co do rekuperatora i kominowego okapu to:

chcac dac wyciag z okapu do komina - musisz go zrobic a to juz koszt !!
mozesz puscic rure z okapu w sciane - ale to dziura w scianie wiec nie widze sensu ...

no i wypuszczajac powietrze z okapu na zewnatrz w domu robisz podcisnienei i zaciaga ci powietrze wszelkimi szparami a nie na tym rzecz polega !!!

a najlepiej wypuscic w kuchnie ale mozesz to zrobic tylko po odfiltrowaniu powietrza wiec musisz dac filtr weglowy i tu najlepiej zastosowac okap podszafkowy z teleskopem :)

BRON CIE PANIE JEZU ZEBY Z OKAPU PUSCIC POWIETRZE DO WENTYLACJI ... ZACIAPRASZ WENTYLACJE I BEDZIESZ MIALA KLOPOT

efilo
09-08-2011, 09:33
rutino
przy dużych kombinacjach da się połączyć sprawę wyciągu i reku. oczywiście nie wolno bezpośrednio wprowadzać tłustego powietrza do reku. po przeanalizowaniu całej sprawy zrobiliśmy pochłaniacz. i naprawdę jestem bardzo bardzo zadowolona że nie poszłam w wyciąg - okap spełnia swoją rolę bardzo dobrze a nie mamy problemu z wentylacja.

rutino78
09-08-2011, 09:44
No i się wyjaśniła jedna sprawa :) Utwierdziłam się,ze dobrze pewne rzeczy wyjasnić na poczatku budowy,zeby potem nie było problemów :)
oczywiscie nie miałam zamiaru podłączać okapu do rekuperacji:D Skoro łatwiej i taniej będzie zrobić zwykły to kominowy odpada.
Efilo, a jaki masz ten pochłaniacz? Mea, a jaki |Ty planujesz?

Mea, Efilo, bardzo dziękuję za cenne rady :)

efilo
09-08-2011, 11:02
elica

http://img830.imageshack.us/img830/7687/dsc41302.jpg

http://img261.imageshack.us/img261/6199/dsc41203.jpg

polecam tą firmę.

P.S. ja miałam zamiar podłączyć okap do reku bo mi żal było ciepełka tu masz mój stary wątek - na końcu adam podał całkiem sprytny sposób ale cieszę się że z niego nie skorzystałam http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126163-rekuperator-vs-okap&

Elfir
09-08-2011, 13:32
Elfir, mogłabys coś więcej o tym pomysle na półwysep itp? Ty widzisz całą scianę po prawej od okna w słupkach? pod oknem zlew i płyta? a po lewej półwysep? jakby to miało wyglądac? nie będzie mało miejsca między zlewem a piecem? będzie wygodne takie latanie ze wszystkim na ten półwysep?

Wrzuć zwymiarowany rzut kuchni, w twoim wątku rzut parteru jest zbyt mały, by dało sie odczytać cyfry.

rutino78
09-08-2011, 15:21
trochę trwało zanim zajarzyłam jak zwiększyć zdjęcia:D

http://images35.fotosik.pl/840/136cfb3bfe68b0eemed.jpg (http://www.fotosik.pl)

sciana z oknem 3,3. okno 1,1 m od lewej. okno 1,4 x 1,4
druga sciana 3,2. drzwi mnie więcej widac gdzie są. nie pisze dokładnych wymiarów bo to ten etap ze mogę przesunąć :)

na razie tylko tyle bo dzieci wzywają. zrobiłam jeszcze jedną wersję, ale w niej nie ma zachowanego ciagu lodowka zlew płyta. ale wydaje mi się nie być wybitnie głupia;)
http://images43.fotosik.pl/1026/98374312c396013amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Anulek2005
09-08-2011, 15:25
efilo - ja cię baaardzo przepraszam, bo wiem, że już było - ale poproszę ślicznie o wymiary blatu twojej wyspy. Z góry bardzo dziękuję :)

Elfir
09-08-2011, 17:53
t
sciana z oknem 3,3. okno 1,1 m od lewej. okno 1,4 x 1,4
druga sciana 3,2. drzwi mnie więcej widac gdzie są. nie pisze dokładnych wymiarów bo to ten etap ze mogę przesunąć :)


http://img36.imageshack.us/img36/5876/klops.jpg

Wysoka zabudowa po lewej stronie od okna - można schować wejście do schowka (?) jak u efilo, w wysokiej zabudowie.
Pod oknem i po prawej stronie szafki niskie zakończone blatem z dwoma miejscami siedzącymi. Nad blatem jedna podłużna szafka wisząca
Wymaga przesunięcia nieco wejścia do salonu.

Mozna też poprowadzic blat do siedzenia prosto:
http://img850.imageshack.us/img850/5876/klops.jpg

rutino78
09-08-2011, 18:07
no i naszło mnie na jeszcze jedną wersję. zeby nie bylo pustej sciany. wtedy stół odpada, ale moze rzeczywiscie byloby ze stołem za ciasno..

rzut z góry
http://images46.fotosik.pl/985/92c69555f730f51fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

a tak to wygląda na wizualizacji. w słupku jest 40 cm coś moze w stylu cargo, słupek z piekarnikiem a potem lodówka. za słupkiem w tym kącie mogę trzymac ekspres i czajnik, wiec nie będzie ich na widoku.
http://images43.fotosik.pl/1027/37c1630393a9124dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Elfir
09-08-2011, 18:17
cargo lepiej postaw między lodówką a piekarnikiem - izolacja cieplna

rutino78
09-08-2011, 18:17
Elfir, podobnie wymysliłam :D

Miejsce do siedzenia dla dwóch osób raczej mnie nie urządza. Albo 4,albo w ogóle.
Szafek wiszących nie dałam,bo nie chciałam znów "nastukać" za duzo. Bo zapłace za nie, a potem puste będą ;) Ale moze faktycznie taki ciąg szafek poziomych. I wtedy jakiś okap teleskopowy do zabudowy,co by go nie było widać.. Tylko też orzech czy np białe połysk (na górze biały połysk przezyję- dzieci nie dosięgną ;) ) , a moze ze szklanymi drzwiami?

Elfir
09-08-2011, 18:28
nie ciąg szafek poziomych, tylko jedna, dla przełamania pustej ściany, jak tu:
http://www.kickrs.com/wp-content/uploads/2011/02/small-kitchen-remodeling-1.jpg

A dlaczego nie chcesz przynajmniej dwóch miejsc siedzących? Ty coś robisz a obok dziecko siedzi i sobie rysuje, nie plącząc się pod nogami.

mea
09-08-2011, 18:36
Mea, a jaki |Ty planujesz?

Mea, Efilo, bardzo dziękuję za cenne rady :)

ja kupuje zwykly teleskopowy ... bez rewelacji ale tez super widac go nie bedzie :) NO I KOSZTUJE O NIEBO MNIEJ ... bede mogla dolozyc do innych sprzetow :) ja jakos nei mam schizy na bajerancki okap :)

mea
09-08-2011, 18:42
rutino mi tez by sie podobaly ze dwie przeszklone szafeczki kolo okapu ...

rutino78
09-08-2011, 21:32
Elfir,a no nie wiem czemu nie chciałam chociaż dwóch miejsc siedzących:) Obgadałam z mężem i faktycznie Twój pomysł nam się spodobał.
Nie wiem co z tym okapem. Jeśli kominowy to wtedy faktycznie po bokach jakieś poziome przeszklone szafeczki. Ale jesli okap będzie teleskopowy, to wtedy przeszkolone odpadają. W związku z tym wymysliłam ze mogą być 3 szafki,ale białe. na rzucie szafka z okapem to 60 , dwie pozostałe 70. Ta od okapu ciut wyzej się konczy, ale jak dochodzi ramka okapu to wychodzi praktycznie na równo.
Argument Mei,ze teleskopowy tanszy bardzo mnie przekonuje.

wyszło mi coś takiego

http://images40.fotosik.pl/1019/5911d7fbcde34602med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/990/c589d0cbca54bf28med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Anulek2005
09-08-2011, 21:49
Wg mnie bardzo udany projekt :)

mea
09-08-2011, 22:49
Argument Mei,ze teleskopowy tanszy bardzo mnie przekonuje.

wyszło mi coś takiego

http://images40.fotosik.pl/1019/5911d7fbcde34602med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/990/c589d0cbca54bf28med.jpg (http://www.fotosik.pl)

rutino roznica w cenie jest piekarnika warta :) bo okapy kominowe ktore mi sie podobaja to koszt kolo 1500 k !! a teleskopowe ktore miec powinnam od 250 do 450 :) ja prawdopodobnie kupie elektroluksa za 300 :)

a projekt naprawde udany ... co moge ci zaproponowac od siebie ... w tym narozniku za wysoka zabudowa zrob sobie szafki i polke - zaluzje :) bardzo przydatne :) i nie zapomnij w tej polce zrobic 3 podwojnych gniazdek ... powlanczasz tam co bedziesz chciala i w kazdej chwili mozesz to schowac przed wzrokiem gosci :)

efilo
10-08-2011, 08:41
efilo - ja cię baaardzo przepraszam, bo wiem, że już było - ale poproszę ślicznie o wymiary blatu twojej wyspy. Z góry bardzo dziękuję :)

270x90

nonoa_ona
10-08-2011, 08:43
http://images37.fotosik.pl/990/c589d0cbca54bf28med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Witam, myslalam o Twojej kuchni juz od wczoraj...A ze jestem w temaci kuchennym (moja juz jutro mi montuja:D) no dodam cos od siebie. Moze cos z moich idee Ci sie akurat spodoba, moze nie:) To ustawienie meble mi sie bardzo podoba. Myslalam własnie o czyms takim

- Jesli chodzi o wysoka zabudowe to zastanowiłabym sie nad zabudowaniem przestrzeni nad nia płyta kartonowa. Moze i boczna scianke, wtedy zabudowa ta wyglada jak by byla w scianie, fajny efekt

-W wysokiej zabudowie chcesz wstawic wysokie cargo?Zastanow sie nad tym. Jasne wysokie cargo jest bardzo praktyczne ale i nie praktyczne. Szybki i łatwy dostep do wszystkiego ale jesli załadujesz go całego (a pewnie tak bedzie) to ciezko sie go ciagnie. Moze lepszym rozwiazaniem byla by wysoka polka z szufladkami (tez "drucianymi")od gory do dołu. Niby to samo ale nie musisz ciagnac calosci by wyciagnac 1 rzecz

-W tym narozniku za wysoka zabudowa fakt, roleta jest bardzo praktyczna ale mnie osobiscie nie ospowiada. Dla mnie wyglada to strasznie brzydko. Ale moze juz wprowadzono juz jakos ładną- wizualnie rolete, nie wiem! Rozwazaniem moze byc tutaj instalacja ekspresu do zabudowy, otwarte regaly albo zamknieta polka z 2-3cm wstawka (by nie "jezdzic" po blacie)

- Jesli zlewozmywak pod oknem( nie jestem tego fanka) to nie zapomnij o dobrym oswietleniu tej czesci polek, bo jesli tylko oswietlenie "centralne", to zasłonisz sobie je swoja osoba wieczorem, kiedy jest Ci najbardziej potrzebne. No skladana bateria by latwo otworzyc okno.

- W drugim rogu widzialabym magic corner. Fajna, praktyczna sprawa. Ale osobiscie nie polecam "nerki" bo szybko obwisa. Jasne, ze w salonie kuchennym gdzie na ogol maja na nim 2 rzeczy i to ulokowane w srodku, to wyglada fajnie. Polecam koszyk. W tej kwestii warto zainteresowac sie firma REJS. Dobra jakosc, nizsza cena i np w kwadratowym magic cornerze maja one wyzsze te scainki boczne (bardziej stabilne) niz np w peke.

-Wiele salonow proponuje tez wysokosc blaku wyzsza niz w standardzie. Ja osobiscie mam w obecnej kuchni 91cm- na gotowe choc wzrostem nie grzesze, chwale sobie to. I fajnie to wyglada i jest to praktyczne. Przy standartowym 80-tam iles cm jednak trzeba sie pochylac krajac np marchewke.

-Bardzo podoba mi sie ta dodatkowa powierzchnia stolu- super praktyczna.

- Pomyslalabym tez nad wcisnieciem takich duzych szuflad zamiast samych polek dolnych- sa one praktyczniejsze i chyba latwiej wyciaga sie rzeczy "zakopane" z tylu.

-Podoba mi sie lekkosc lewej strony kuchni rownowazona wysoka zabudowa, (tez tak mam:)

-Mozesz tez zastanowic sie nad przesunieciem plyty w jedna strone i wtedy dodaniu tylko jedej wiszacej szafki. Nawet takiej podwojnej, wtedy okap kominowy tez by sie fajnie komponowal.

No ja znowu sie rozpisalam, ze hoho:sleep:

mea
10-08-2011, 18:27
- Jesli chodzi o wysoka zabudowe to zastanowiłabym sie nad zabudowaniem przestrzeni nad nia płyta kartonowa. Moze i boczna scianke, wtedy zabudowa ta wyglada jak by byla w scianie, fajny efekt

tez sie nad tym zastanawiam ... efekt jest wars uwagi :)



-W wysokiej zabudowie chcesz wstawic wysokie cargo?Zastanow sie nad tym. Jasne wysokie cargo jest bardzo praktyczne ale i nie praktyczne. Szybki i łatwy dostep do wszystkiego ale jesli załadujesz go całego (a pewnie tak bedzie) to ciezko sie go ciagnie. Moze lepszym rozwiazaniem byla by wysoka polka z szufladkami (tez "drucianymi")od gory do dołu. Niby to samo ale nie musisz ciagnac calosci by wyciagnac 1 rzecz

znowu bardzo popieram to co piszesz ... moj stolarz mi nawet radzil dzielenie carga na 2 lub 3 czesci !! po pierwsze taniej /duze kosztuje prawie 1000 a jedno niskie 160 ... / jak by nie liczyc ... wyjdzie taniej :) no i znacznie wygodniej !!!



-Wiele salonow proponuje tez wysokosc blaku wyzsza niz w standardzie. Ja osobiscie mam w obecnej kuchni 91cm- na gotowe choc wzrostem nie grzesze, chwale sobie to. I fajnie to wyglada i jest to praktyczne. Przy standartowym 80-tam iles cm jednak trzeba sie pochylac krajac np marchewke.

zdecydowanie lepsze sa wyzsze blaty .. .jam tez kurdupel ale bede chciala zrobic blat 90 !!! co prawda przykryje troche kafli ale powinno byc ok


- Pomyslalabym tez nad wcisnieciem takich duzych szuflad zamiast samych polek dolnych- sa one praktyczniejsze i chyba latwiej wyciaga sie rzeczy "zakopane" z tylu.


zdecydowanie jestem zwolenniczka szuflad ... wlasciwie sobie nie wyobrazam kuchni bez duzych szuflad na wszystkie graty :)

rutino78
10-08-2011, 20:56
co do tej szafki w słupku to źle się wyraziłam z tym cargo. na wizualizacji jest to podzielone na dwie części. na pewno nie będę chciała jednoczęściowego cargo. nie wyobrazam sobie tego otwierac jak będzie pełne. zwłaszcza ze pewnie będą tam rzeczy, z których często będę korzystac.

pomysl z boczną scianką przy wysokiej zabudowie fajny, ale ja juz chyba nie mam miejsca wcisnąć czegokolwiek między drzwi a zabudowę. nawet jesli to będzie tylko kilka cm :)

co do blatu. okno jest na wysokosci 85 cm. jaki moze byc maksymalnie wysoki blat? bo chyba mam zacmienie:bash:

co do szuflad, to po stronie płyty induk. są szuflady. pod płytą i po jej lewej pojedyncze, natomiast po prawej to cargo, ale dlatego ze nie było szafki z szufladami o tych wymiarach :) natomiast na scianie z oknem to ta po lewej to szafka narozna, druga to szafka pod zlew, a po prawej zmywarka. w związku z tym szuflad tam nie wcisnę ;) a tak średnio ile drozsze są szuflady od zwykłych szafek?

jesli chodzi o wnękę za wysoka zabudową. Koniecznie muszę to zabudować czyms? Bardzo źle to będzie wyglądało? Jedynie mogłabym powiesić tam jakąś szafkę, gdzie mogłabym trzymać kawę czy herbatę (gdyby na blacie był ekspres i czajnik). tylko czy będzie wygodnie tam sięgać?

oswietlenie przy zlewie to moze jakieś kinkiety po bokach okna?

prawa szafka narozna z karuzelą moim zdaniem jest ok. mam teraz taki, tyle ze druciany i trzymam tam garnki i pokrywki. nic mi nie spada, jestem zadowolona :)


a co sądzicie o kolorystyce? podłoga szara, sciany jasnoszare, słupek i zabudowa dolna- orzech, blat i szafki górne białe. zastanawia mnie zlew. spodobał mi się zlew z teki, ale tylko antracytowy.. w innych kolorach srednio. ale nie wiem czy w moim układzie nie zrobi się z tego carna plama psująca efekt.. (napiszcie ze nie:D). jesli moj pomysł z takim zlewem do niczego to będzie stalowy ze strukturą len (mam teraz i jest suuper)

ps cieszę się, ze ta wersja ogólnie się spodobała:)

mea
10-08-2011, 21:37
ja mam wlasnie kinkiet przy oknie ... tak na wszelki wypadek wlasnie do zlewu :)

rutino78
10-08-2011, 21:42
Mea, a na jakiej wysokosci masz okno i blat?

mea
10-08-2011, 23:04
Mea, a na jakiej wysokosci masz okno i blat?

ja niestety okna mam za wysoko - przynajmniej na parterze - chyba na 110 albo 100 parapety ... blat chce na 90

w-i-ola
12-08-2011, 21:34
Macie takie piękne kuchnie, wizualiacje.... aż boję się pomyśleć o mojej. Same skosy, dziwny sufit, wejście do spiżarni po ukosie.... nawet chyba program wizualizacji poddasza nie istnieje (darmowy) :bash:

rutino78
13-08-2011, 11:31
A co powiecie na kolorystykę? Bo znajomi mnie próbują zniechęcać do tego orzecha :bash: tylko co zamiast, jesli okna i drzwi będą NA PEWNO orzechowe.

aksamitka
13-08-2011, 13:12
A co powiecie na kolorystykę? Bo znajomi mnie próbują zniechęcać do tego orzecha :bash: tylko co zamiast, jesli okna i drzwi będą NA PEWNO orzechowe.

dlaczego? to bardzo ładny kolor

Anulek2005
13-08-2011, 13:48
rutino - a czy tobie podoba się orzech? Bo jeżeli tak, to ja bym się znajomymi nie przejmowała tak bardzo. Na wizualizacjach kolorystyka twojej kuchni bardzo mi się podoba - szczególnie ta mozaika na ścianie. Nie doczytałam, co tam ma być w realu, ale IMHO mozaika byłaby cudna. Taka szklana w różnych odcieniach czekolady. Mniam.

rutino78
13-08-2011, 13:49
Aksamitka, mnie się pytaj ;) Że ciemno będzie i takie tam rożne. Że lepiej jasne meble. Tyle ze jak zrobiłam wizualizację z białymi frontami i orzechowym blatem to średnio jakoś mi się to podoba.

Anulka, oczywiscie ze mi sie orzech podoba. Inaczej bym go tam nie dawała :) Tylko mnie straszą,ze będzie szaro buro i ponuro.

Anulek2005
13-08-2011, 13:58
Anulka, oczywiscie ze mi sie orzech podoba. Inaczej bym go tam nie dawała :) Tylko mnie straszą,ze będzie szaro buro i ponuro.

No coś ty - przy dzisiejszych możliwościach pięknego oświetlenia? Poza tym okno masz konkretne, wiec ciemno raczej nie będzie. A jak na zewnątrz jest ponuro, to żadne meble nie są w stanie tego zmienić - powtórzę się - tylko dobre oświetlenie, jasne ściany i będzie pięknie. Moja mama ma orzechowe meble w salonie i są piękne. Ostatnio pomalowałam jej pokój na taki lekko budyniowy kolor (bo dotychczas miała biało) i te meble znowu "dostały pyska". U ciebie z białymi lakierowanymi szafkami wiszącymi i białym blatem - nie ma szans żeby było ponuro. Przynajmniej moim zdaniem.

rutino78
13-08-2011, 15:25
Anulek, dzięki |:) Nad światłem to jeszcze nie myslałam jakos specjalnie. Podoba się ta http://www.leroymerlin.pl/produkty/lampa-wiszaca-stromboli,1252649575,1252385003.html ale nad tym czy będzie pasować,to się jeszcze nie zastanawialam. Powinno byc coś jeszcze nad tym blatem do jedzenia? Przy oknie coś,zeby móc zmywać wieczorem do porządku to na pewno. Tak czy siak dzięki za poparcie ;)
Napisz jeszcze jaki masz stosunek do zlewozmywaka. Stalowy czy antracytowy? Wiem,ze pewnie biały byłby najlepszy ale takie co by mi pasowały wizualnie, to juz cenowo niestety nie :)

Anulek, mozaika coś w tym stylu? http://mozaika-sklep.home.pl/MOZAIKA_SZKLANA_BROWN_MIX-60.html
czy taka http://mozaika-sklep.home.pl/MOZAIKA_SZKLANA_BROWN_CERAMIK-98.html taka by współgrała z szarą podłogą. czy to jednak zupełnie nie ten kierunek?

Empus
14-08-2011, 19:07
Witam, pragniemy poprosić Was o pomoc :) Mianowicie mamy dwie różne i dość odmienne wersje kuchni, chcemy abyście je ocenili i wskazali tą ładniejszą, bardzie funkcjonalną lub ewentualnie wskazali ich wady. Dodam tylko, że duże drzwi do kuchni to wejście do niej,a te małe to wejście do spiżarki.

Wersja nr 1

http://img839.imageshack.us/img839/6738/31879898.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/31879898.jpg/)
http://img820.imageshack.us/img820/6079/39857038.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/820/39857038.jpg/)
http://img171.imageshack.us/img171/382/29258284.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/171/29258284.jpg/)

Wersja nr 2

http://img196.imageshack.us/img196/1620/41454140.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/196/41454140.jpg/)
http://img846.imageshack.us/img846/1763/32878095.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/32878095.jpg/)
http://img839.imageshack.us/img839/7598/30823438.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/839/30823438.jpg/)

Sampi
17-08-2011, 14:35
Witajcie,

po wielu przemyśleniach powstał ostateczny projekt kuchni i właśnie dziś chcę ją zamówić, ale cały czas mam dylemat to zrobić z uchwytami?
Nie podobają mi się tradycyjne, odstające od szafek a kuchnia jest duża więc było by ich strasznie nadźgane.
Ja chciałabym bez uchwytów, ale tak tez nie da się zrobić, bo jakoś trzeba otworzyć szafkę ze zmywarką czy cały słupek z koszami wysuwanymi. Zastanawiam się nad uchwytami frezowanymi, ale jak wtedy zastosować to przy zmywarce i tez szafce od podłogi do sufitu, ona dość ciężko będzie się otwierała? ewentualnie uchwyty tzw. listwowe, wstęgowe tylko nie podobają mi się srebrne z białymi frontami czy one występują w kolorze białym?

Co według Was pasowałoby do tej kuchni i byłoby mało widoczne?

Agata:)

duś
17-08-2011, 14:43
ładna ta kuchenka, choć ja wiadomo - za czernią jednak :)
powiez co za kosmiczny okap planujesz.

a tak ad rem - a może by uchwyty zastosować tylko w tej wysokiej zabudowie? faktycznie może być cieżko to wszystko otwierać, a zdaje się, ze tam masz takie "szafy", że zbyt wiele ich nie będzie.
i jeszcze jedno - czy piekarnik nie jest za wysoko? masz nad nim mikro czy kawiarkę? wygląda jakby ten wyższy sprzęt był na poziomie oczu, a to moim zdaniem średnio wygodne (i bezpieczne).

Sampi
17-08-2011, 14:59
Okap firmy FALMEC o ile jeszcze będzie mnie na niego stać jak będę chciała go kupić;)
Nad piekarnikiem jest mikrofalówka, ale piekarnik będzie niżej - ta wizualizacja nie jest niestety super dokładna.

Teoretycznie mogłyby być uchwyty tylko w wysokiej zakudowie, ale np szuflady, w których bedą ciężkie garnki i talerze, i tę nieszczęsną zmywarkę jakoś będzie trzeba otwierać....

naberia
17-08-2011, 15:04
Sampi, projekt kuchni fajny, ale czy nie powinien powedrować do wątku z projektami kuchni? Bo tu się chwalimy gotowymi kuchniami :)

Sampi
17-08-2011, 15:07
Tak, wiem, ale mi chodzi tylko u uchwyty a nie projekt kuchni a poza tym tu zagląda wiecej osób a ja potrzebuję szybkiej porady:)

Venus_m
17-08-2011, 16:19
Sampi na pewno wykonawca będzie wiedział jak rozwiązać problem pociągania zmywarki bez widocznego panela o ile kuchnia będzie na frezach a fronty w lakierze (srebrne zobale to też nie moja bajka;) ). Ostatecznie możesz dać widoczny panel. Co do cargo (czyli tej szafki pociąganej od góry do dołu) to albo rączka, albo frez na boku, albo przedzielenie na 2 cargo (większe, mniejsze), lub zostawienie tak jak jest + frez w płycie tylko do pociągania.

Kiedyś męczyłam forumową koleżankę Nasz o zdjęcia frezów i zmywarki w gotowych meblach, pozwolę sobie wkleić ;)

http://img232.imageshack.us/img232/6615/23012011149.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/4519/23012011142.jpg

http://img218.imageshack.us/img218/1968/23012011143.jpg

http://img412.imageshack.us/img412/1475/23012011148.jpg

Sampi
17-08-2011, 16:47
Dzięki Venus_m, pokażę te zdjęcia mojemu wykonawcy i może coś wymyśli:)

te długie szafi muszą pozostać w jednej całości bo bedą tam matalowe koszte, coś ala lodówka na całej wysokości.

Venus_m
17-08-2011, 17:29
Sampi to o czym piszesz to Cargo maxi :P Jak dobry wykonawca to na pewno coś wymyśli ;)

majki
17-08-2011, 19:47
Ja chciałabym bez uchwytów, ale tak tez nie da się zrobić, bo jakoś trzeba otworzyć szafkę ze zmywarką czy cały słupek z koszami wysuwanymi. Zastanawiam się nad uchwytami frezowanymi, ale jak wtedy zastosować to przy zmywarce i tez szafce od podłogi do sufitu, ona dość ciężko będzie się otwierała? ewentualnie uchwyty tzw. listwowe, wstęgowe tylko nie podobają mi się srebrne z białymi frontami czy one występują w kolorze białym?



Da się zrobić bez uchwytów. Można zamontować servo-drive'y. "Frez" mamy tylko w zmywarce i lodówce.
Zdjęcia jak byś chciała pooglądać - w moim dzienniku.

pozdrawiam, majki

monikaa13
17-08-2011, 20:32
Można też nasadzić aluminiowe, pomalowane na dowolny kolor. Ktoś tu miał właśnie takie, białe.

Venus_m
17-08-2011, 21:01
hmn...majki ale servo drive nie ma do cargo, tzn pewnie na upartego będzie działać jak u mnie tipon na szufladzie. Chyba, że jakiejś innej firmy niż BLUM to servo ;)

majki
17-08-2011, 21:05
hmn...majki ale servo drive nie ma do cargo, tzn pewnie na upartego będzie działać jak u mnie tipon na szufladzie. Chyba, że jakiejś innej firmy niż BLUM to servo ;)

Bluma ;)
Co prawda cargo nie mamy, ale kojarze rozmowę z stolarzem i mówił, że się da ... ;)
No i fakt, jeszcze tip-ony, też bezuchwytowe :)

pozdrawiam, majki

Venus_m
17-08-2011, 21:41
no właśnie da się ;) Ja ze względu na przeboje ze studiem kuchennym wiem od technika z firmy Blum że servo drive jako takiego do cargo czy magic cornera nie ma...ale dla chcącego pewnie nic trudnego :D

P.S. Majki kiedyś widziałam waszą kuchnię (piękna) i ostatnio pytam męża...pamiętasz kiedyś podsyłałeś mi taką ładną kuchnię białą z jasnym drewnem i ciekawym barkiem, czyja to była? nie wiem. Ha a ja już teraz wiem i na pewno nie zapomnę :D

Empus
25-08-2011, 18:01
Chlip chlip tyle dni minęło i nikt nie pomoże :( z obu projektów chyba trzeba wyrzucić wyspy bo będzie za mało miejsca, poradźcie który lepszy, lub co zmienić. Bo nas już hydraulicy gonią gdzie zlewozmywak...:bash:

karolakr25
25-08-2011, 18:13
Jeśli kuchnia ma 3,70 szerokości - 60 szafki pod ścianą - min. 100 cm między szafkami a wyspą, zostaje ok. 200 cm, wyspa 120 (a przynajmniej tak wnioskuje z rzutów, 2 szafki po 60), to zostaje ok. 80 cm. Zdecydowanie za mało by móc postawić krzesła

Jeśli koniecznie musi być wyspa, to maksymalnie szeroka na 80 cm, zostanie wtedy 120 cm. Myślę że tyle wystarczy
Ale mnie zastanawia czy ta wyspa nie będzie ci przeszkadzać w poruszaniu się po kuchni podczas gotowania

Układ sprzętów w I wersji jest zdecydowanie lepszy, bo jest zachowany trójkąt, ale znów wyspa troszkę zawadza

Empus
25-08-2011, 18:42
No wiem, wyspę musimy wyrzucić z projektu i zamiast niego pod ścianą pojawi się mały stół.

lili07
30-08-2011, 09:24
Witam!

Dostałam tyle co wizkę, więc wstawiam i o aprobatę lub krytyczne uwagi proszę.
Kuchnia maleńka 200x290, kolorystyka- białe fronty -matowe, brązowy blat- błysk. Przed lodówką stoi ścianka, dalej w lewym narożniku zlew. W słupku piekarnik, a obok płyta gazowa. Wolno stojąca narożnikowa szafka stoi na całej swojej długości przy oknie. Kuchnia wychodzi na salon. Myślam bardzo długo nad tą kuchnią i mam nadzieje,że wycisnęłam z niej wszystko co się dało a przy tym nie zagraciłam jej. Jakieś uwagi- śmiało???!

karolakr25
30-08-2011, 09:42
lili07

jaka jest odległość między słupkiem z piekarnikiem a szafką narożnikową?
tak na oko wydaje mi się, ze max. 60 cm. Jeśli tak, to zdecydowanie za mało by swobodnie korzystać z piekarnika

lili07
31-08-2011, 09:37
Karolakr25!

Wiem,że to za mało ale teraz korzystajac z piekarnika podchodzę do niego z boku a nie z przodu, więc to nie będzie problemem. mam nadzieję. Teraz mam go nisko przy podłodze, ale myslę że tuz nad blatem to nie za wysoko{ standardowo?!}Nie jest to jakiś szał ciał, ale pogodziłam sie z tą lekką niedogodnością- kwestia przezwyczajenia

Pozdrawiam

karolakr25
31-08-2011, 10:13
Inaczej jest sięgać od boku jak się nad czymś nachylasz, a inaczej będzie się wyciągać od boku z piekarnika który jest na wysokości.
A czy ta wyspa musi być taka narożnikowa? Do czego ona ma służyć? Jako dodatkowy blat roboczy? Jakby była prosta, to zyskałabyś ok. 30 cm, co dało by dużo większy komfort użytkowania piekarnika, co jest bardzo ważne.

Elfir
31-08-2011, 12:01
Witam!

Dostałam tyle co wizkę, więc wstawiam i o aprobatę lub krytyczne uwagi proszę.


Dlaczego tak dziwacznie? Tam sa jakieś specjalne warunki?
Dla mnie logicznie wydaje się po lewej wysoka zabudowa a na wprost i po prawej szafki w L-kę.

nonoa_ona
01-09-2011, 08:10
Mnie tez jakos nie pasuje ta polka "dodatkowa" przy kaloryferze! Kuchnia sie zrobila jakas taka przecudaczona. Jesli faktycznie zalezy Ci na dodatkowym blacie, to moze lepiej zastanowic sie nad samowiszacym blacie ( tak lada), ktora mozesz wykorzystac rowniez jako miejsce zjedzenia sniadania, dostawiajac 2 krzesla. Jak ich nie bedziesz uzytkowac, zasuniesz pod blat. Albo jakis malutki stolik w rogu...Ale jednak stawialabym na ta lade.
Powiedz, gdzie sa usytuowane drzwi w tym pomieszczeniu?

Mozna to tez "ugryz" troche z innej strony. Jesli zalezy Ci na miejscu w szafkach to moze wysoka zabudowa z lodowka i piekarnikiem, potem tylko dolne polki i dodatkowy wiszacy blat przy grzejniku. Wyjdzie takie przekrzywione U ale max wykorzystasz przestrzen.
Nie ma co sie ludzic, mala kuchnia troche musi byc "zawalana" meblami. Co nie znaczy, ze nie moze byc "lekka" dla oka. To mozesz zadbac po przez dobor materialu i struktury szafek.

lili07
01-09-2011, 09:10
Dzięki dziewczyny za cenne uwagi!

Trochę wyjasnień z mojej strony. Niestety ale w lewym narozniku jest zlew i to jest nie do ruszenia, więc koncepcja fajnej zabudowy { którą popieram} odpada. Samego wolnego blatu nie wypada za duzo bo - 45,zlew, 45, płyta, 20. Dlatego bardzo potrzębuję tej dostawki ze wzglądu na duzą powiesznię blatu i na szafkę na gary. Cała wolnostojąca szfaka ma długość 120 tak jak okno,którego na wizce nie umieścili. Dlatego chyba nienaturalnie byłoby dawać pod oknem krótszy blat.
Drzwi nie ma , bo to otwarta kuchnia na salon. Jedynie przed lodówką jest ścianka oddzielająca i jednocześnie zasłaniająca bok lodówki.
Takie warunki stworzył mi mąż z projektantem a ja jedynie musiałam się dostosować.
Godzę się na niedogodności podczas korzystania z piekarnika. Przymierzałam się już u koleżanki, która tez tak ma - fatalnie nie jest.

Pozdrawiam

nonoa_ona
01-09-2011, 09:15
To moze "zamknij" kuchnie sobie lada skierowana w strone salonu. Wtedy dostaniesz dodatkowy blat i wieksza powieszchnie do poruszania sie jako taka w kuchnii.

lili07
01-09-2011, 09:57
Dzięki za dobre chęci i pochylenie się nad moją kuchenką.
Mam wrażenie że gdyby nie ta wolnostojąca szafka to reszta byłaby ok?
Niestety już pozamiatane, kuchnia się robi. Może na żywca będzię bardziej funkocjonalna i dla oka też przyjemna.

Pozdrawiam

Aylin
06-09-2011, 09:23
Kiedyś wrzucałam już projekt - ale się nam zmieniła koncepcja - i powstało coś innego - prosze popatrzcie na to.
Zdaje sobie sprawę z konta ostrego między blatami - będzie miał 75 stopni - już testowałam ustawienie mebli.
Nie wiem czy cos widać na załączonym obrazku - w razie czego poprawie.
Dziękuje za pomoc.
Okap - 60, pod nim płyta indukcyjna.
Przy wejściu zabudowa z karton gips - z pólkami podświetlona - zasłaniająca lodówkę od wejścia.
Przy oknie również zabudowa nawiązująca do tej przy wejściu.

miniak_29
06-09-2011, 11:09
Nie wiem czy w dobrym miejscu pytam, najwyżej poprosze o wskazówki gdzie.
Kilkanaście dni temu wklejałam wstepny plan mojej kuchni, kilka osób fajnie mi podpowiedziało, co było xle, jak pozamieniac szafki itp.
Naniosłam kilka zmian na wizualizację, ale to wszystko jeszcze nie jest kompletne.
Układajac szafki, tak sobie myslałam, gdzie zazwyczaj trzyma sie pokrywki od garnków? Czy jest na nie jakaś szuflada, czy specjalna szafka, a moze jakieś wieszaki? W obecnej, starej kuchni mam spiżarkę a w niej na podłodze taki duzy pojemnik plastikowy i do niego wkładam pokrywki. Jednak ciagle tam mam bałagan i muszę przekopywac sie przez rózne rozmiary pokrywek. Jakie rozwiązania macie u siebie?
W nowej kuchni, po przebudowie spiżarka będzie zlikwidowana.

karolakr25
06-09-2011, 11:24
Czy jest na nie jakaś szuflada, czy specjalna szafka, a moze jakieś wieszaki? Ja pokrywki trzymam w szufladzie. Mam szafkę 50 z 4 szufladami (2 pierwsze dość płytkie, w pierwszej są sztućce, w drugiej są łyżki drewniane, tłuczek itd.,) a 2 od podłogi są głębsze i w jednej trzymam właśnie pokrywki.

karolakr25
06-09-2011, 19:38
Projektuję dom i zatrzymałam się na kuchni. Wiem (mniej więcej) czego chcę, jaki ma być jej układ, ale mam wątpliwości czy odległości od wyspy do szafek i okna są wystarczające by swobodnie z niej korzystać.
Tak wygląda parter z wymiarami
http://img69.imageshack.us/img69/3517/parterwersjai.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F69%2Fparterwersjai.jpg%2F)
a tak kuchnia i jadalnia (meble są w skali)
http://img833.imageshack.us/img833/860/kuchniaq.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F833%2Fkuchniaq.jpg%2F)
a może macie jeszcze inny pomysł na tą kuchnię?

Magda 34
06-09-2011, 19:52
Moim zdaniem bardzo dobrze wyglądają te odległości i układ szafek. Może tylko po prawej stronie zamiast dwóch szafek cargo, te po 30 cm zrobiłabym jedną 60 cm? Wtedy wszystkie słupki będą miały 60 cm. Ale rozumiem, że zamysł jest taki, żeby te dwie szafki obejmowały szafki ze sprzętem:D Eeeh, czepiam się drobiazgów :D Jest bardzo dobrze.:cool:

karolakr25
06-09-2011, 20:27
Może tylko po prawej stronie zamiast dwóch szafek cargo, te po 30 cm zrobiłabym jedną 60 cm? Dzięki.
Myślałam, o tym, że 60 byłaby bardziej funkcjonalna, ale wizualnie kiepsko by to wyglądało, niby 4 szafki po 60, ale 3 ze sprzętami i jedna cargo
A tak 3 po 60 ze sprzętem w środku, a 2 po 30 cm po bokach.

Magda 34
06-09-2011, 20:42
Dzięki.
Myślałam, o tym, że 60 byłaby bardziej funkcjonalna, ale wizualnie kiepsko by to wyglądało, niby 4 szafki po 60, ale 3 ze sprzętami i jedna cargo
A tak 3 po 60 ze sprzętem w środku, a 2 po 30 cm po bokach.

Zgadzam się. To było z mojej strony szukanie czegoś "na siłę":yes: ;)

duś
06-09-2011, 21:36
bardzo fajny projekt, bardzo ;)

gosa31
07-09-2011, 09:57
Witam!
Moja budowa trwa - mają zalewać mi strop nad parterem.
Dostałam ostatnio dostała takie wstępne rysunki mojej kuchni.
Mnie osobiście najbardziej się podobają wersje z wyspą ,a le chyba są za mało praktyczne.
Najbardziej optymalne chyba jest wersja co do praktyczności wersja 1.
Chce jakoś zamkną kuchnię chowając bałagan.

http://img204.imageshack.us/img204/8162/wersja2d.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/204/wersja2d.jpg/)

z małą spiżarnia
http://img16.imageshack.us/img16/6440/wersja3v.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/16/wersja3v.jpg/)

wersja 1

http://img268.imageshack.us/img268/2073/wersja1d.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/268/wersja1d.jpg/)

wersja z wyspą

http://img189.imageshack.us/img189/7506/zwysp.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/zwysp.jpg/)

Wow udało mi się wkleić zdjęcia;)

duś
07-09-2011, 11:20
zgubiłam się w oznaczeniach - w sensie o której wersji piszesz "1"? a propos 1 obrazka czy tam gdzie jest nagłówek "wersja 1"

:)

Aylin
07-09-2011, 12:32
Powiedzcie prosze cos do tego mojego "projektu" proszę. Na razie jeszcze moge cos pozmieniać ale w przyszłym tygodniu najpóźniej chcemy zamówić.

stokra
07-09-2011, 12:44
Witajcie!
postanowiłam do was dołączyć, bo męczę się z projektem swojej pierwszej, wymarzonej i wyczekanej kuchni... Myślałam, że będzie to dla mnie największa przyjemność, jednak coraz bardziej zmienia się to w koszmar:(
Zaczynając od początku, moja kuchnia:
- jest oddzielona od salonu barkiem
- ma 10m2
- kolory jakie mi się marzą: blat w orzechu amerykańskim, fronty biały połysk i do tego chciałabym czarne sprzęty.
Udało mi się wydziergać w jakimś darmowym programie do projektowania "coś" co przypomina moją wizję - nie zgadzają się kolory, natomiast zgadzają się wymiary. Poradźcie mi proszę, czy coś zmienić, aby ta kuchnia była wygodna i funkcjonalna, bo ja już odchodze od zmysłów...
Teraz chwila prawdy, czy uda mi się załądować zdjecie :)
http://img197.imageshack.us/img197/1835/005hei.jpg

gosa31
07-09-2011, 13:19
DUŚ

Sorry za zamieszanie - chodziło mi o numerację w nagłówkach - czyli tak ja je podpisałam.

Elfir
07-09-2011, 14:05
stokra - daj sobie spokój z ta wiszaca szafką - wygląda na wciśniętą na siłę.
Poza tym nie wiem, czy waskich cargo przy płycie nie zamienić na szersze szafki z szufladami.

Wiwi76
07-09-2011, 14:11
czy ktoś może pomoże jak ustawić meble i sprzęt w mojej kuchni? w załączeniu fotka całego projektu, kuchnia na dole po prawej, obok kuchni mała spiżarnia
obecne wymiary kuchni (bez tynków) to:
- długa ściana bez okna 306 mm
- ściana z oknem 249 mm (od północy)
- krótka ścianka od strony spiżarni 196 mm
- ścianka między kuchnią a salonem 99 mm
- okno szerokość 150 mm
- przejście do salonu tez 150 mm ( w planach sa drzwi przesuwne naścienne, zamontowane od strony kuchni)

waham się czy ustawiać meble w L - na długiej ścianie lodówka, kuchenka, pod oknem zlew i zmywara a wzdłuż krótszej ścianki tylko blat (taki roboczo-śniadaniowy i hokery przy nim), jadalniany będzie wydzielona z części salonu, zaraz za przejściem z kuchni.....
czy meble w U i na krótszej ściance niskie szafki
wiszące nie wchodzą w gre bo na okno by właziły, nooo ewentualnie jakieś małe półeczki
aaa spiżarnia zostaje jak jest, tam będą sprzęty mniej używane typu frytkownica, parowar i jakies zapasy jedzeniowe

stokra
07-09-2011, 14:27
Elfir - dziękuję za przydatne uwagi :)
Co do tej wiszącej szafki - to mi też nie o końca się podoba to rozwiązanie, ale coś bym tam chyba musiała dać , żeby za pusto nie było? Tam licząc od końca okapu do ściany z oknem jest 125cm.
Chciałabym uzyskać taki efekt:
http://imageshack.us/photo/my-images/215/okap.jpg/
dlatego myślałam, że ta szafka się nada ;)

stokra
07-09-2011, 14:33
Jejku, chyba coś pomieszałam z wklejaniem zdjęcia, sprobuję jeszcze raz:
http://img215.imageshack.us/img215/4139/okap.jpg

mam nadzieję, że teraz widać :)

Elfir
07-09-2011, 14:56
na zdjęciu szafki sa symetrycznie względem okapu.

stokra
08-09-2011, 09:38
Kurcze, to co tam wstawić? półeczki jakieś (np na zioła) czy coś? Swoją drogą na przeciwko tej neiszczęsnej wiszącej szafki mam ten sam problem. Od ściany okiennej do barku jest ściana wysoka do samego sufitu na długości 100cm, później zaczyna się barek na wysokości 110cm i ma długość 220cm. Przydałaby mi się choć jedna wisząca szafka, ale faktycznie nejlepiej to nei wygląda...

nonoa_ona
08-09-2011, 14:41
Kurcze, to co tam wstawić? półeczki jakieś (np na zioła) czy coś? [...]

Zawsze mozesz sie jeszcze zastanowic nad wiszacymi polkami tak jak na pozniszym zdjeciu. Ale czy one faktycznie musza byc? I czy nie beda bardziej odgrywac roli kurzo-lapu nad praktycznym, hmmm no ja bym jednak sie wstrzymala.
73929

Magda SH
09-09-2011, 14:18
Witajcie, przeglądnęłam całe forum, zajęło mi to kilka tygodni:) zrobiłam wstępny projekt mojej kuchni. Jej wymiary to 336x336 przed tynkami ale w projekcie przyjęłam 330x330, ,zeby sobie nie utrudniać. Jak przyjdzie czas na kupowanie i projektowania to się pozmienia. Narazie chcę mieć ogólny zarys. Widząc wasze zaangażowanie i pomysły może i mi coś doradzicie, ja już chyba miałam 15 wersji i nic z tego. Domek będzie troszkę w stylu dworkowym, ale nie rustykalnym - projekt przed kominkiem z muratora, a kuchnie chcę mieć klasyczną, ale nie wiejską czy właśnie rustykalną. Prostą, jasną, może w bieli z czarnym granitem na blatach albo ecru + drewno. cały domek ma być ciepły, z dużą ilością drewna i beżu. Jeżeli chodzi o moje wymagania, to koniecznie zlew pod oknem, lodówka sbs i jeśli się zmieści to mały stolik lub blat na szybkie posiłki. Wejście do spiżarki może być zabudowane płytami meblowymi na równo z wysoką zabudową tak jak w mojej wersji. Mają tak moi rodzice i fajnie się to prezentuje. Dobrze by też było zmieścić słupek z piekarnikiem i mikrowelą:) mam nadzieję że obrazki się wkleją!
liczę na waszą pomoc!!! Z góry dziękuję Magda
https://lh3.googleusercontent.com/-0pvAzdeMAiY/Tmn_9TuQPwI/AAAAAAAAD2s/GcJqVj1YMEk/kuchnia%252520forum1.jpg

Magda SH
09-09-2011, 14:19
jednak się wkleił tylko jeden:) próbuję dalej
https://lh6.googleusercontent.com/-iq8yPzOVgjk/Tmn_8p5yRiI/AAAAAAAAD2o/wCIPzDGiIUA/kuchnia%252520forum2.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-ccrzEzgQ6l0/Tmn_3oobGvI/AAAAAAAAD2k/LVi9XLkjFY0/rzut%252520forum.jpg

Magda SH
09-09-2011, 16:04
no i jeszcze wersja z płytą w narożniku... co bardzo mi się podoba, jednakże słyszałam różne opinie na ten temat. acha, pomyliłam się z wymiarami rogu z kuchenka tam jest 110x110 chyba:) czekam z niecierpliwością na rady:) Magda
https://lh3.googleusercontent.com/-pu35cW2gVoA/TmobmEvow3I/AAAAAAAAD2w/SVXvKKHEQJg/rzut%252520p%2525C5%252582yta%252520w%252520rogu.j pg
https://lh6.googleusercontent.com/-TEcIpQce6OE/TmobnHbDOeI/AAAAAAAAD20/2koQfXgAsVc/forum%252520p%2525C5%252582yta%252520w%252520rogu. jpg

Elfir
09-09-2011, 17:08
Kurcze, to co tam wstawić? półeczki jakieś (np na zioła) czy coś?

Może nic przy okapie a na ścianie z barkiem na całej długości niską, wąską szafkę wiszącą?

Elfir
09-09-2011, 17:09
no i jeszcze wersja z płytą w narożniku...

Kuchenka w narożniku uniemożliwia współprace dwóch osób przy gotowaniu.

Zrób jeszcze jedną wizualkę z wysoką zabudową przy ścianie z drzwiami wejściowymi do kuchni, niskimi szafkami w L-kę na ścianie z oknem i drzwiami do spiżarki.

Magda SH
09-09-2011, 19:35
Elfir, tak jeszcze nie kombinowałam... zabieram się do roboty:)

Magda SH
09-09-2011, 20:30
Hmm zrobiłam, wcisnęłam tam szafki wiszące... tylko to jakoś tak chyba ciężko wygląda.. chciałabym mieć górne szafki.... na podręczne kubki, tależe itp. Powiedz co o tym sądzisz... sprawdzałam jeszcze odwrotnie lodówkę ze słupkiem, ale będzie chyba gorszy dostęp do lodówki... no ni... oglądaj:)
https://lh5.googleusercontent.com/-JGRkX3NHX08/Tmpal5J7N6I/AAAAAAAAD24/_k-02FGNRTQ/proElfir2.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-ZYIROwQLUuk/TmpamssMZWI/AAAAAAAAD28/QcnSal5ddoE/proElfir.jpg


jeszcze można zmniejszyć ilosć szafek wiszących i zrobić taką S-ke - od lewej tylko dolna, potem obie a potem tylko górna... ale to już się potem zobaczy:)

Elfir
09-09-2011, 21:54
zakręć samym blatem 40 cm na ścianę tam, gdzie teraz masz stół i daj pod nim hokery. Stół niestety zagraca pomieszczenie. Daj dwie szafki po obu stronach okapu. Albo nawet zrób okap w ciągu szafek.

Magda SH
09-09-2011, 22:30
myślałam nad tym zakręconym blatem, ale jeśli dam tam 40cm to nie otworze zmywarki bo bedzie mi krzesło przeszkadzało. Zrobiłam teraz narożną szafkę i dopiero przedłużenie, ale czy to ma szansę bytu to nie wiem, może oleje stolik i dam szafki... koło okapu wrzuciłam szafki, nie wiem czy gładkie czy przeszklone.... a okap mam dać podszafkowy? w programie nie mam 80 szafki więc nie zrobie...
https://lh3.googleusercontent.com/-SMfeRoprqQw/Tmp1umoi3NI/AAAAAAAAD3A/OTw1pEPgS_g/forum3.jpg

Elfir
09-09-2011, 23:13
Jak juz nie robisz stolika, to wysoką zabudowe zrób tam, gdzie zakręciłas blatem :)

Albo jednak nie zakręcaj blatem tylko zakończ szafki w narożniku a na ścianie daj składany blat.

Magda SH
09-09-2011, 23:56
Dzięki Elfir za pomoc. Nie wiem jeszcze jak to zrobię, ale mam kilka opcji. Fajnie, że wpadłaś na pomysł z tą wysoką zabudową przy drzwiach, może to wykorzystam. Teraz się z tym prześpię, a jutro pewnie ktoś wymyśli coś ciekawego i namiesza mi w głowie:)

gosa31
13-09-2011, 07:56
Witam ponownie!
Nie ma odzewu na moje wypociny - to wrzucam moje mazaje dotyczące ustawienia kuchni.
Nie mam programu do wizualizacji więc tylko tak.
Popatrzcie swoim fachowym okiem
http://img829.imageshack.us/img829/9237/mojawersjakuchni1209201.png (http://imageshack.us/photo/my-images/829/mojawersjakuchni1209201.png/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Blacky
13-09-2011, 21:07
Witam,

bardzo proszę o komentarz, jest oki czy byle jak. Nam się podoba (mi i mężowi) a mamie nie bardzo. Mama np. za wszelką cenę forsuje stolik w kuchni, bo będzie przytulniej. Kuchnia jest niewielka, ma niecałe 10m2, jest otwarta na salon z przejściową jadalnią i zaraz po wyjściu z kuchni będzie stał stół więc ja ciśnienia nie mam na ten w kuchni...
A oto rzuty projektu:
http://img534.imageshack.us/img534/885/43555422.jpg (http://img534.imageshack.us/img534/885/43555422.jpg)
http://img687.imageshack.us/img687/5450/57235503.jpg (http://img687.imageshack.us/img687/5450/57235503.jpg)
Lodówka SBS z tego co się później orientowaliśmy na projekcie wyszła chyba nieco za bardzo wysunięta (15 cm) z wstępnego rozeznania wystarcza 8-10cm.
http://img854.imageshack.us/img854/1482/22aun.jpg (http://img854.imageshack.us/img854/1482/22aun.jpg)
po otrzymaniu projektu zdecydowaliśmy jeszcze że roleta będzie krótsza a nad nią taki sam moduł szafkowy jak te obok...
http://img52.imageshack.us/img52/8861/16826084.jpg (http://img52.imageshack.us/img52/8861/16826084.jpg)

Elfir
13-09-2011, 22:13
płyta w narożniku to złe rozwiązanie

duś
13-09-2011, 22:54
pod blatem jest wolne miejsce?

Blacky
13-09-2011, 23:38
Tak, pod blatem jest wolne miejsce, bo będzie tam można usiąść żeby coś zjeść, albo żeby popracować na siedząco. Wiem, że płyta w narożniku jest gorszym rozwiązaniem, ale to jedyne miejsce gdzie można ją wstawić (chcę wysoką zabudowę więc tamta ściana odpada). Była jeszcze wersja z płytą po lewej stronie okna, na ścianie ze zlewem, ale wtedy blat pod drugim oknem musiał być węższy.

nonoa_ona
14-09-2011, 10:39
A oto rzuty projektu:
http://img534.imageshack.us/img534/885/43555422.jpg (http://img534.imageshack.us/img534/885/43555422.jpg)
http://img687.imageshack.us/img687/5450/57235503.jpg (http://img687.imageshack.us/img687/5450/57235503.jpg)
[...]


Witaj,

No ja jestem zagorzala przeciwniczka zlewozmywaku pod oknem!
Zmienilabym tez miejsce plyty- zaminila bym je po prostu miejscami. Jesli zlewozmywak jest z okapem to mozna go wsunac do roga, a do czesci z misa miec swobodny dostep. Powiem szczerze, ze te wysuwane polki co teraz sa pod plyta, tez mi sie nie podobaja. Kuchnia staje sie niesymetryczna i jakies ciezkie to jest dla mnie. I jeszcze jedno - roleta. Hm ona na serio nie zbyt estetycznie wyglada, moze jakies inne rozwiazanie tam? Zastanow sie nad tym.
To jest oczywiscie tylko moja opinia, Twoja kuchnia i Ty musisz czuc sie w niej dobrze. Reszta, bardzo mi sie podoba:D Powodzenia!

Magda 34
14-09-2011, 11:00
Blacky, a masz już wyprowadzoną instalację wodną i gniazdo siłowe na płytę?

W.J
14-09-2011, 18:23
Witam Magda SH,
wg mnie najważniejszą rzeczą jaką zakłada się przy projektowaniu to przestrzeń. To ona daje poczucie komfortu, funkcjonalności i estetyki. Nie staraj się za wszelką cenę "okładać" wszystkie ściany szafkami.
Rzuć okiem na poniższy projekt. Co prawda mebel w miarę nowoczesny, ale to tylko kwestia zmiany frontów, uchwytów i kilku szczegółów.
Trochę mało blatu - odcinek przy oknie można przeciągnąć do szafek po prawej stronie.
Pozdrawiam.
http://images41.fotosik.pl/1062/7296cd3b2f38fffam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7296cd3b2f38fffa)

http://images43.fotosik.pl/1095/e44e8319f2f642aem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e44e8319f2f642ae)

http://images46.fotosik.pl/1053/e2afef3a0fdb3031m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e2afef3a0fdb3031)

mrenias
14-09-2011, 20:41
No to i ja pokarzę naszą wizualizację.

Mamy dylemat pomiędzy kuchnią w kolorze "szarego dębu" a białym połyskiem, z resztą sami popatrzcie.
Tych wiszących półek nie będzie i tej półki z honkerami też.

https://lh3.googleusercontent.com/-ZSGJm0F_2Pc/Tm-_KuWhnMI/AAAAAAAAE04/Kt_bMleI8YE/kuchnia2%252520%25255B800x600%25255D.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-Xy18jwsf0wM/Tm-_KSmOmuI/AAAAAAAAE00/dYdXSAidvjs/kuchnia3%252520%25255B800x600%25255D.jpg

Salon będzie biały i lekka wanilia, komplet wypoczynkowy też chcemy cos z szarości.

Wszystkie sugestie mile widziane.

P.S.
Po lewej stronie jest zabudowana, tzn będzie w ścianie lodówka samsunga side by side.

Magda SH
14-09-2011, 22:26
Dzięki W.J za radę, jednakże chciałam mieć zlew pod oknem... myślałam nad wysoką zabudową, na ścianie z drzwiami ze spiżarki, lecz musiałabym przy oknie dać węższą ostatnią szafkę bo okno jes 60cm od ściany:/ blat czy stolik nie są konieczne .. ale zlew tak:) jeszcze to przemyślę:)

Elfir
14-09-2011, 22:51
Salon będzie biały i lekka wanilia, komplet wypoczynkowy też chcemy cos z szarości.

Wszystkie sugestie mile widziane.
.

Trochę wąsko przy kuchence. Ale nie mam pomysłu co z tym zrobić, jesli chcesz kuchnię całkowicie otworzyć na salon (bo mam pomysł, jesli mogłaby być nieco osłonięta :) ).

Zrób w szarości kuchnię. Jeśli salon ma mieć biały i lekki odcień wanilii może gryźć się z czysto białymi frontami. Cięzko będzie ci po prostu zgrać odcienie bieli, by wyglądały na wanilię a nie na zżółknięte. Szarości lepiej się ze sobą zgrywają.

Elfir
14-09-2011, 23:02
bardzo proszę o komentarz, jest oki czy byle jak.

Ja proponuję taka drobną zmianę - otwór drzwiowy przesunąć w prawo o 10 cm (ściana ma wówczas 810 - 170 -880) - tak by kończyła się na wysokości drzwi lodówki.
http://img59.imageshack.us/img59/9022/ddcsc.jpg

Zrobić zabudowę w L a nie w U. Dzięki temu masz prosto płytę i dodatkowy blat przy zlewie. A piekarnik przenieść na wydłużoną ściankę po lewej

Blacky
15-09-2011, 17:01
Elfir,

fajna ta propozycja i namieszała mi sporo w głowie tylko, że bardzo mało blatu roboczego zostaje . Jakie te wybory są trudne...

Elfir
15-09-2011, 17:55
blacky - blat roboczy używasz zwykle koło zlewu a nie daleko za kuchenką. A w twojej propozycji przy zlewie jest bardzo mało miejsca.

mrenias
16-09-2011, 07:15
Elfir dzięki za odpowiedź.
Co masz na mysli mówiac o osłonięciu kuchni?
kilka razy się nad tym zastanawiałem, ale nie mam ciekawego pomysłu.
Ostatnio nawet był u mnie gosc, który ma natresole i powiedział "duży błąd ze macie otwarta kuchnie, bo echo was zabije w tym salonie i nawet gotujaca sie wode w czajniku bedziemy slyszeli na drugim koncu salonu" :(

Naszym NR1 w kolorze jest ta kuchnia szara:

http://www.torusmeble.pl/3/nasze_studia/studio_mebli_kuchennych_katowice

Byliśmy w tym studio, ale niestety nie zdradzili nam nazwy okleiny :(

Elfir
16-09-2011, 15:15
mrenias - zlikwidowaliście spiżarkę? Bo wydaje mi się, że na wizualce, w miejscu drzwi do spiżarki stoi lodówka.

Ściągnęłam sobie rzut parteru z twojego dziennika - masz ogromną przestrzeń, dlaczego tak wciskasz na silę w kąt mały aneksik kuchenny?
Masz tyle miejsce by zrobić sobie kuchnię jak z katalogu.

Wersja 1
http://img440.imageshack.us/img440/7944/36063670.jpg

Stawiasz wysoką ściankę oddzielającą salon od kuchni i przy niej ustawiasz wysoką zabudowę na piekarniki. Od strony pokoju i holu ściankę sobie wykończysz lustrem (powiększenie optyczne), zawiesisz obraz, dostawisz konsolkę albo pokryjesz fornirem lub tapetą. A na ścianie z oknem tylko niskie szafki.

Można też nie stawiać wysokiej ścianki, tylko ściankę 2/3 - wówczas nad piekarnikiem nie robisz już szafek, zabudowa kończy się na 1,5 m.

http://czterykaty.pl/czterykaty/51,57595,8453267.html?i=0

wersja 2
http://img23.imageshack.us/img23/1236/15942979.jpg
Ścianka w L-kę z zaokrąglonym narożnikiem wykończona analogicznie jak wyżej i do niej dostawiona szeroka na 120 cm wyspa z płytą i zlewem. Na ścianie pod oknem blat na szybkie śniadania lub niskie szafki. A dalej od okna wysoka zabudowa.
Zalety - z kanapy nie widać blatu roboczego.

szwyr
18-09-2011, 11:47
Witajcie. Kiedyś wrzuciłem coś do oceny/porady ale bez odzewu - może tym razem ;) ?
Mamy dwie wersje otwartej kuchni - pierwsza:
7520475205
Lodówka raczej wolnostojąca (bo tańsza, bardziej pojemna). Częściowo obniżony sufit - aby ukryć rurę od okapu, kanał wentylacyjny mnie więcej nad lodówką. W tej wersji również oczka stropowe w obniżonej części sufitu. Część kuchenna od pokoju dziennego częściowo oddzielona - tutaj narysowany blat na płytkich szafkach stojących, od strony pokoju 2-3 hokery.
Kolejność: lodówka 60cm, szuflady 60cm, zlew - szuflady na odpadki 60cm, zmywarka 60cm, płyta-szuflady 60 cm, szafka 40cm

Druga wersja - płyta grzejna w miejscu lodówki, lodówka w wysokiej zabudowie przy oknie, obok słupka z piekarnikiem.
Kolejność: półka 20cm, płyta + szuflady 60cm, szuflady 40cm, zlew - szuflada na odpadki 60cm, zmywarka 60cm, szuflady lub cargo 60cm, półka 20cm. Półka 20cm z lewej po to by odsunąć płytę od ściany, ta na drugim końcu - jako wypełniacz bo nic innego tam nie wejdzie.
Zaleta tej wersji - krótsza rura okapu (ale i tak trzeba ją zamaskować, więc nad okapem sufit trzeba obniżyć) oraz dłuższy blat roboczy w jednym kawałku.
752067520775208
Na rysunku tylko jeden rząd szafek poziomych (bo mnie planer IKEA wkurzył) i bez blatu oddzielającego kuchnię/pokój dzienny.

Fronty Abstrakt połysk biały plus zielony (biało-zielona będzie też łazienka), blat - nie mogę wybrać czy drewno/drewnopodobny by "ocieplić" kuchnię czy raczej coś w szarościach. Przyłącza są gotowe, więc dużego manewru z przestawieniem wyposażenia nie ma.

Elfir
18-09-2011, 15:05
szwyr - a próbowałeś z ustawieniem w L-kę? Lodówkę chcesz sbs czy zwykłą?

szwyr
18-09-2011, 19:41
L-ka nie bardzo - pod oknem jest grzejnik - nie wiem jeszcze czy jest tam niezbędny czy nie - okaże się zimą :).
Lodówka zwykła.

Elfir
18-09-2011, 19:55
Szwyr - ale nie chodzi mi o L-ke pod oknem, tylko pod ścianą.

http://img84.imageshack.us/img84/3328/78080981.jpg

szwyr
18-09-2011, 20:12
OK, rozumiem. Ale to nie ściana tylko przejście do przedpokoju - a na "rogu" jest słup nośny 25x25cm.

Elfir
18-09-2011, 20:57
chyba, ze tak

mrenias
18-09-2011, 21:10
Elfir dzięki za podpowiedź, wersja nr 1 jest świetnym pomysłem, ale pojawia się problem, który już wcześniej zwalczaliśmy, a mianowicie jak będą ludzie na piętrze patrzeli w dół na salon to będą widzieć zbierający się kurz na tym aneksie :/
http://bi.gazeta.pl/im/7/8442/z8442007X,KUCHNIA--Plytkami-gresu-wylozono-tylko-pas-podlogi.jpg

Chcieliśmy zrobić podwieszany sufit nad kuchnią i z powodu tego kurzu musieliśmy zrezygnować :/
Wersja na 1,5m wydaje się być ciekawa, ale będę miał prośbę, żebyś nam ją bardziej sprecyzowała :)
Przyznaję, że baliśmy się wyjść z wyspą w stronę salonu, żeby go za dużo nie ubrać.
Żonie zależy na kawałku placu w kuchni i stąd ta "eLka"


Dużym plusem wersji nr 1 jest lepsza komunikacja pomiędzy kuchnią, a jadalnią, przy naszej eLce będzie trzeba biegać na około.
Wersja nr 2 odpada, bo mamy już siłę pod płytę podciągniętą no i wodę do zlewu.

Namieszałaś nam w głowach i jutro lecimy na budowę i będziemy myśleć, a Ciebie też proszę o jeszcze jakieś wskazówki :)

Spiżarka jest nadal, tyle, że drzwi są od strony holu.

Elfir
18-09-2011, 21:19
Szafki 2/3 to coś takiego (te z tyłu):
http://impress-studio.eu/wp-content/uploads/2011/07/4.jpg

Nie wiem jak macie tam rozwiązanie to przestrzennie. Ale jak nie chcecie by widać było zabudowę z piętra, to po prostu zabudowę pociągnijcie płytami g-k do sufitu.

mrenias
19-09-2011, 09:58
Dzisiaj ma być stolarz i zobaczymy co on na to, ale do góry nie wyjedziemy, bo tam już mamy jakieś 3 - 4m wysokości i straszny komin by sie zrobił.

Tak jest wysoko - sorki za foty, ale innych na ta chwile nie mam, a piszę z pracy :)

https://lh4.googleusercontent.com/-4ptH8yluOzs/Tnbz-s7frMI/AAAAAAAAE2M/la0HpujIrps/s640/IMG_3928%252520%25255B1024x768%25255D.jpg

Też się zastanawialiśmy, czy wychodząc z przedpokoju nie będzie za bardzo się wchodziło na tą wyspe.

https://lh3.googleusercontent.com/--x9tbISCg_U/Tnb0MK1wdqI/AAAAAAAAE2M/cbuwYiJ-gJs/s640/Obraz%252520327%252520%25255B1024x768%25255D.JPG

Elfir
19-09-2011, 12:57
dlatego tę ścianę należałoby atrakcyjnie wykończyć, np. naklejając lustro.

aniunia81
19-09-2011, 20:37
Wklejam i moje wypociny dotyczące projektu kuchni, na kolory ścian itp proszę nie patrzcie :) chodzi tylko o układ mebli.
Przestawiałam meble na różne sposoby, ten jest moim pierwszym strzałem i po tych próbach przestawiania uważam, że najlepszym, ale chętnie posłucham uwag.
Czekam na opinie :)

aniunia81
19-09-2011, 20:40
zlew tradycyjnie pod oknem będzie, płyta kuchenna tam gdzie okap - to wiadomo

szama
20-09-2011, 10:30
Witam serdecznie,
mam wstępny projekt kuchni i nie bardzo wiem co zrobić z wiszącymi szafkami.
Czy taka ilość szafek nie przytłoczy kuchni i jeszcze jedna sprawa to ostatnia szafka jest mniejsza od pozostałych i nie wiem jak to rozwiązać.
-wymiary kuchni - ściana z szafkami wiszącymi 338
-ściana z oknem po lewej str. 310
Szafki wiszące wykonane z białego lakieru, szafki dolne, barek i słupek fornir drzewo sandałowe
wersja 1
http://foto1.m.onet.pl/_m/7172a7aa57c155e6f2e63edc10ee7015,10,19,0.jpg
wersja 2
http://foto3.m.onet.pl/_m/6f1e724d54ec0db4964afd716a949daf,10,19,0.jpg

Z góry dziękuję za uwagi.

Zielona Ania
20-09-2011, 11:01
Według mnie ilość szafek jest przytłaczająca, może dla rozładowania dać 1-2 szafki z szybą (niekoniecznie przeźroczystą)? A nad kuchenka będzie okap, też dużo zmieni on w wystroju domu.

gosa31
20-09-2011, 11:07
spróbowałam rozrysować lepiej mój projekt i oto efekt - może teraz ktoś fachowym okiem obejrzy i skomentuje - pomocy potrzebuję!!!
http://img40.imageshack.us/img40/8852/77283500.jpg By gosa31 (http://profile.imageshack.us/user/gosa31) at 2011-09-20

http://img577.imageshack.us/img577/509/72038763.jpg By gosa31 (http://profile.imageshack.us/user/gosa31) at 2011-09-20

http://img825.imageshack.us/img825/7379/72804500.jpg By gosa31 (http://profile.imageshack.us/user/gosa31) at 2011-09-20

Elfir
20-09-2011, 15:45
a dlaczego zostawiasz te wneke zamiast zamknąć i zrobić składzik na szczotki, mopy, wiadra i zgrzewki wody?

Elfir
20-09-2011, 15:52
mam wstępny projekt kuchni i nie bardzo wiem co zrobić z wiszącymi szafkami.
.

Zlikwidować.
Pociągnij wysoką zabudowę dalej i schowaj w niej to, co trzymałabyś w wiszacych szafkach. Ewentualnie zostaw sobie jakąs lekką, przeszkloną witrynkę na szklanki i filiżanki.

Wówczas na dole daj szafki szerokie, to będa tańsze (mniej okuć)

Elfir
20-09-2011, 15:55
zlew tradycyjnie pod oknem będzie, płyta kuchenna tam gdzie okap - to wiadomo

A nie chcesz miejsca do siedzenia w kuchni?
Bo ja bym pociągnęła wysoką zabudowę od lodówki dalej do okna i płytę przerzuciła na drugą stronę, przy drzwiach. Wówczas wysoką zabudowę między drzwiami zastąpiłabym małym blatem i krzesłem.

szama
20-09-2011, 17:19
Elfir
za słupkiem jest wejście do spiżarki.
Co do szuflad bardzo podniosły cenę całej kuchni, więc część zamienię na szafki.
W szafce wiszącej chcę ukryć pochłaniacz, nie będzie to super okap, więc nie ma sensu, aby rzucał się w oczy.

adriado
20-09-2011, 18:54
Witajcie:) Mam wstępną wizualizację kuchni, która opcja z ustawieniem wyspy jest najlepsza? Proszę nie patrzeć na zabudowę po prawej stronie, tylko i wylącznie na wyspę.
wersja 1

http://img836.imageshack.us/img836/3200/ada1c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/836/ada1c.jpg/)

wersja 2
http://img33.imageshack.us/img33/3758/ada5t.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/33/ada5t.jpg/)

wersja 3
Blat barkowy jest za wysoko nie bedzie podniesiony , tylko bedzie leżał na wyspie.

http://img33.imageshack.us/img33/5021/adawyspaver2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/33/adawyspaver2.jpg/)


wersja 4
http://img853.imageshack.us/img853/9003/adawyspaver1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/adawyspaver1.jpg/)

wersja 5
http://img708.imageshack.us/img708/6712/adawyspaver3.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/708/adawyspaver3.jpg/)

wersja 6
http://img13.imageshack.us/img13/4791/adawyspaver4.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/13/adawyspaver4.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Bardzo proszę o podpowiedź:)

Elfir
20-09-2011, 20:04
wersja 1

duś
20-09-2011, 21:06
wersja 1 najładniejsza, wersja 2 - najbardziej ergonomiczna
(masz w środku kuchni trochę miejsca, żeby manewrować między zlewem, płytą i piekarnikami/lodowką, w wersji 1 gdzieś tam trzeba omijać wyspę)

karolakr25
20-09-2011, 21:14
wersja 1 ewentualnie 6

adriado
20-09-2011, 21:40
Ja też najbardziej skłaniam się do wersji nr 1
ściana z wysokoą zabudową to piekarnik, kawiarka, lodowka.
ściana na przeciwko to drzwi do spiżarni schowane w fornirze
Czy wystarczy taka ilość szafek? Może dodać pomiędzy spiżarnią a szafkami pod oknem?
Odległość wyspa a zabudowa 100 cm.
Dodam, że mało czasu spedzamy w kuchni, mało gotujemy.
http://img819.imageshack.us/img819/3770/ada2l.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/819/ada2l.jpg/)

http://img4.imageshack.us/img4/2056/ada11.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/4/ada11.jpg/)

http://img98.imageshack.us/img98/8010/ada14.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/98/ada14.jpg/)

nicol21
21-09-2011, 00:49
adriado
rozumiem ze roznica miedzy wersja 1 a 5 to szerokosc blatu? mi ten szerszy sie podoba - czyli nr 1.

gosa31
21-09-2011, 07:07
a dlaczego zostawiasz te wneke zamiast zamknąć i zrobić składzik na szczotki, mopy, wiadra i zgrzewki wody?

To chyba do mnie??

O którą wnękę chodzi??

Jeśli tą między lodówką a blatem - to chcę tam większą lodówkę a to co wystaje to blat barowy - ale będzie trochę mniej wchodził w kuchnię - planer ikea taki tylko ma.

To duzy kwadrat obok okna z drzwiami to spiżarnia

nonoa_ona
21-09-2011, 07:19
Adriado, dla mnie rowniez wersja nr 1 ewentualnie nr 6:)

adriado
21-09-2011, 08:12
tak, wersja 1 i 5 to tylko różnica w szerokości blatu.

aksamitka
21-09-2011, 08:47
wersja 2 ewentualnie 1

Elfir
21-09-2011, 13:28
To chyba do mnie??
Jeśli tą między lodówką a blatem - to chcę tam większą lodówkę a to co wystaje to blat barowy - ale będzie trochę mniej wchodził w kuchnię - planer ikea taki tylko ma.

Chyba, że tak, na planie wygladało jak wnęka w ścianie. Nie za daleko lodówka od blatów roboczych?

Wiwi76
21-09-2011, 22:05
witam
zrobiłam 3 wstępne wizualizacje, takie naprawdę wstępne....
ludziska rzucicie oczyma?
chodzi mi głównie o rozmieszczenie piekarnika, zeby funkcjonalnie i wygodnie było, no i wizualnie oki....

wersja 1 - w niskim słupku

Wiwi76
21-09-2011, 22:17
aaaaa te drzwi po prawej stronie to wejście do spiżarni, jest taki mini korytarzyk do kuchni....

wersja 2 - piekarnika "tradycyjnie" pod płytą

Wiwi76
21-09-2011, 22:39
i wersja 3 - w wysokiej zabudowie koło lodówki.... tu trochę mało miejsca, no i blatu koło płyty nie mogę więcej zrobić :-/

duś
22-09-2011, 00:04
moim zdaniem 2 - dużo przestrzeni tam jest, rozkład bardzo sensowny.
tylko namawiałabym do przemyślenia zlewu - czy aby nie w drugą stronę. rozumiem, że nie chcesz ociekacza w oknie, ale moje doświadczenia pokazują, że nie ważne ile masz blatu i gdzie okno, i tak najczęściej pracujesz między płytą a zlewem. u ciebie troche miejsca zajmuje tam ociekacz. poza tym przy takim układzie (2) kuchni, jeśli jesteś praworęczna, to idealnie doświetlone stanowisko pracy robi ci się pod półką.
aha, pewnie projekt to tylko projekt, ale uporządkuj wygląd dolnych szafek. tam pod oknem są, moim zdaniem, nazbyt pociachane :)

Wiwi76
22-09-2011, 09:09
duś dzięki za opinię, też mi się wydaje ze bardziej przestrzennie jest.... a tak mi się marzy piekarnik w słupku.....
co do zlewu.... w druga stronę znaczy się bardziej pod okno? aaaa nie, już wiem, ociekacz z prawej strony dać.... racja, racja.... sugerowałam się tym żeby mieć zlew jak najbliżej płyty a wyszło mi w sumie nie do końca tak ;-)
hmmm a może zlew w narożnik dać????
aaa "pociachane szafki", czyli jakie? front ścięty???? pod oknem zmywarkę wstawiłam i potem nie mogłam dopasować szafki w narożnik więc z boku wstawiłam jedną na drugą jakby....
zastanawiam się jeszcze czy nie za dużo tych szafek.... będe miec spiżarnię i tam mam zamiar schować też większość rzadziej używanego sprzętu typu frytkownica, parowar, blachy do pieczenia ciast.... i w związku z tym czy nie zrobić zwykłego blatu (np. z hokerami) zamiast ciągu szafek po prawej stronie.... stołu w kuchni nie będzie bo za przesuwnymi drzwiami jest salon z jadalnią ...

Elfir
22-09-2011, 10:37
i wersja 3 - w wysokiej zabudowie koło lodówki.... tu trochę mało miejsca, no i blatu koło płyty nie mogę więcej zrobić :-/

A może piekarnik obok lodówki w słupku, za to płyta grzejna po drugiej stronie?

http://img821.imageshack.us/img821/7907/edwd.jpg

Wiwi76
22-09-2011, 10:48
Efir dzięki za propozycje, tez o tym myślę ale czy nie za bardzo "napchana" ta kuchnia by była? ta zabudowa taka przytłaczająca mi się wydaje bo kuchnia w sumie niewielka - ok. 7,5 m2... muszę wizualizację machnąć ;-)
no i trzeba policzyć jaki byłby koszt zrobienia instalacji/obudowy do wyciągu bo komin jest z lewej strony
a z kasą krucho, kruchutko się robi....

Wiwi76
22-09-2011, 11:32
zrobiłam na szybko wizualkę
75895758967589775898
pewnie i tak się wsio rozegra o koszty....

Anulek2005
22-09-2011, 12:11
Wiwi - ja bym się zastanowiła czy nie warto "się szarpnąć". Ta ostatnia wersje jest mniam mniam - bardzo w moim typie. Tylko ja osobiście pojechałabym zlewem bliżej rogu - żeby wylewka była już na ścianie a nie w świetle okna - ale to tylko taki mój mały "fioł". Ale jestem rękami i nogami za ostatnią wersją.

edit: sądzę, że koszt podwieszanego sufitu i rury nie jest aż tak powalający ... W razie totalnej draki możesz to zostawić "na zaś" - chociaż nie polecam, "tymczasówki" bywają wieczne ...