PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kuchni - wizualizacje



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Ania i Bartek
09-01-2012, 23:04
gustawkot zmywarka po lewej stronie, czyli nie bezpośrednio pod kranem, pozwoli na swobodne opłukanie naczyń bez tuptania wokół:) choć patrząc na Twoją wizualizację nie wiem, czy w ogóle można by ją wtedy otworzyć, ze względu na bliskość kaloryfera? i chyba zamieniłabym miejscami zlew i płytę - tak jak sam piszesz - wygodniej jest mieć zlew bliżej lodówki, no i ze zmywarką nie byłoby problemu:)
szuflady również zrobiłabym jak najszersze, a odległość zlewu od płyty wydaje mi się zupełnie właściwa

julianna16
09-01-2012, 23:10
Co to znaczy dostęp "spod płyty"?

Semira ma to na myśli:
http://img192.imageshack.us/img192/4351/semirarzut3d.jpg

Semira_
09-01-2012, 23:17
Co to znaczy dostęp "spod płyty"?


W narożnej szafce chciałabym le mansa. I na tej szafce miałaby byc zamontowana płyta. Myśle, że nie powinno byc problemu bo to szafka jak każda inna ale wole się upewnic

mam kilka pomysłów na oświetlenie blatu ale jako że jestem nowa na tym forum to walcze narazie z wklejaniem zdjęcia :) hehe

Semira_
09-01-2012, 23:18
Semira ma to na myśli:


szybka jestes julianna16 :) dzięki

szocik
09-01-2012, 23:20
Semira ma to na myśli:
http://img192.imageshack.us/img192/4351/semirarzut3d.jpg

szkoda :( U mnie takie rozwiązanie niestety nie wchodzi w grę.
Mysle, ze nie bedzie zadnego problemu z takim montazem.

julianna16
09-01-2012, 23:25
Semira - proszę bardzo :)

ad vocem oświetlenia
Co prawda niemal wszędzie są górne półki, ale chodzi stricte o oświetlenie :).
http://www.materialybudowlane.ceny.net.pl/wp-content/uploads/2011/07/ogrod_207.jpeg
http://cdn32.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/20980/oswietlenie_kuchni_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
http://cdn32.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/20981/oswietlenie_kuchni_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/6/6824/z6824256X.jpg

gustawkot
09-01-2012, 23:31
Muszę przyznać, że gdyby kuchnia należała do mnie, to wybrałabym wersję z barkiem na końcu :). Jest więcej miejsca do przechowywania i lepsza ergonomia. Jest zachowany trójkąt roboczy (choć w przeciwnym kierunku), a barek jest zgrabniejszy wizualnie niż stół :). Jedyne co budzi moje wątpliwości, to szafki prostopadłe do okapu - może być problem z ich otwieraniem. Górne szafki zrobiłabym tylko na ścianie z okapem.
No ale... kuchnia nie należy do mnie :), więc odniosę się do wersji pierwszej, skoro jest bardziej preferowana. Domyślam się, że umiejscowienie okapu wynika z bliskości komina, ale zastanowiłabym się na zamianie miejscami ze zlewem. Wtedy będzie po kolei - lodówka, zlew z sortownikiem odpadów (jeśli jesteście praworęczni, to lepiej będzie Wam korzystać), blat roboczy (przygotowanie potrawy), płyta (gotowanie) i odrobina blatu, a na końcu stół na którym serwujecie :). A gdzie planujecie zmywarkę, jeśli planujecie?

Barek fajna sprawa, ale musimy mieć na uwadze, że nie mamy gdzie postawić stołu i na odcinku ściana-okno jest to jedyne miejsce, w którym znajdzie się dla niego miejsce... Na te szafki prostopadłe też zwróciliśmy uwagę, zważywszy, że nie mamy oboje 2 metrów, żeby swobodnie wyciągać rzeczy z tego rogu :)
Dokładnie- okap, że niby bliżej wentylacji, choć w tej wersji przerobić należy układ doprowadzający wodę do zlewu, więc podobne zamieszanie. A zamienione miejsca są rozsądne, zważywszy, że jesteśmy praworęczni :)
Zmywarkę planujemy oczywiście. 45 cm szerokość, będzie wystarczająca. Jej lokalizacja zależy od umiejscowienia zlewu i płyty. Jeśli zlew od prawej strony to planujemy po prawo ( i tu pytanie, czy bezpośrednio przy prostopadłej ścianie, czy zrobić tam "spację"?)
A jaki okap? Czy sądzicie, że można wrzucić tu okap w zabudowie jakoś, żeby nie zaburzać takim "kominem wentylacyjnym" symetrii? Nad takim okapem można zrobić szafkę, czyli więcej miejsca na przechowywanie. Ale czy moc i jakość takiego okapu podszawkowego będzie zbliżona do tego kominowego?
Dzięki za sugestie i rady! :)

magduska
09-01-2012, 23:32
Dzięki za odpowiedź! :)
A jak sądzisz, czy lepsze jest prezentowane ustawienie, czy lepiej byłoby gdyby zlew był na miejscu płyty? Stworzyła by się linia lodówka - zlew- płyta.
faktycznie można to zamienić - zresztą często z lodówki wyciąga się coś i idzie z tym częściej do zlewu niż do płyty

Czemu sugerujesz, żeby zmywarka była po lewo?to zależy jaki będziesz mieć zlew - jeśli taki jak na zdjęciu to wygodniej jest stojąc przy zlewie i mając otwartą zmywarkę mieć ją po lewo - cholercia jak to napisać - stojąc przy zlewie bezproblemowo włożysz naczynia do zmywarki. Ale jeśli będziesz mieć odwrotny zlew (ta komora będzie po drugiej stronie) to wtedy zmywarkę też odwrotnie - no ja bym sobie nie zrobiła pod zlewem zmywarki, bo to będzie cholernie niewygodne - no chyba, że masz ręce długości dwóch metrów ;)

Semira_
09-01-2012, 23:34
julianna16

dzięki za fotki, już o takim myślałam ale chciałabym coś bardziej dyskretnego

Myślałam o małych kinkietach po każdej stronie okna ale te które mi się podobają są dość drogie. Poza tym nie jestem do końca przekonana czy mi się to podoba. Postaram się wkleić jakieś fotki. Jak mi nie wyjdzie to proszę się nie śmiać :) :) :)

gustawkot
09-01-2012, 23:36
gustawkot zmywarka po lewej stronie, czyli nie bezpośrednio pod kranem, pozwoli na swobodne opłukanie naczyń bez tuptania wokół:) choć patrząc na Twoją wizualizację nie wiem, czy w ogóle można by ją wtedy otworzyć, ze względu na bliskość kaloryfera? i chyba zamieniłabym miejscami zlew i płytę - tak jak sam piszesz - wygodniej jest mieć zlew bliżej lodówki, no i ze zmywarką nie byłoby problemu:)
szuflady również zrobiłabym jak najszersze, a odległość zlewu od płyty wydaje mi się zupełnie właściwa

Kaloryfer planujemy wyrzucić... Trochę nie pasuje. Poza tym blokuje ew. szafki oraz siedzenie przy stole pod oknem może być zimą nie do wytrzymania (albo wręcz przeciwnie, jeśli ktoś lubi się wygrzewać- mamy kota ;p):)
Czemu proponujesz zrobienie jak najszerszych szuflad? Wyjdzie jedna, dwie na całą szerokość kuchni, zażywszy, że będzie zmywarka i piekarnik. Chociaż to może i lepiej :)

Semira_
09-01-2012, 23:36
http://images47.fotosik.pl/1303/2dbe82ef9f4cb2f0gen.jpg

Semira_
09-01-2012, 23:36
jupiiii udało się :)

Semira_
09-01-2012, 23:40
http://images47.fotosik.pl/1303/2414d2a6ddcd3ce0gen.jpg

magduska
09-01-2012, 23:40
gustawkot, szuflady głębokie są bardziej pojemne i wygodniejsze niż szafki. Nie masz za dużo miejsca w kuchni na przechowywanie (nie wiem czy to kuchnia w bloku czy w domku, bo może masz gdzieś spiżarkę) a szuflady wspaniale nadają się na trzymanie w nich garnków, a więcej włożysz w dwie duże, głębokie szuflady niż w cztery mniejsze ;)

julianna16
09-01-2012, 23:41
jupiiii udało się :)
I do tego jakie super oświetlenie :). Co to? Masz namiary?

Co do tego drugiego oświetlenia - z blatu, to raczej daje bardziej efekt estetyczny (piękny zresztą) niż praktyczny - jak sądzicie?

julianna16
09-01-2012, 23:48
Zmywarkę planujemy oczywiście. 45 cm szerokość, będzie wystarczająca. Jej lokalizacja zależy od umiejscowienia zlewu i płyty. Jeśli zlew od prawej strony to planujemy po prawo ( i tu pytanie, czy bezpośrednio przy prostopadłej ścianie, czy zrobić tam "spację"?)
Chyba troszkę trzeba odsunąć od ściany by było wygodniej i bezpieczniej dla sprzętu, ale to kwestia kilku cm. Czyli mała blenda, zmywarka, nad nią ociekacz, zlew, pod nim sortownik, blat roboczy, płyta - pomieści się?

Co do okapu, to jeśli nie robicie układu w U - G, to więcej szafek Wam się na pewno przyda. Schowałabym pod szafkę. Będzie też lepiej wyglądało to wizualnie. Niestety nie wiem jak z parametrami wydajności :(.

Semira_
10-01-2012, 10:11
I do tego jakie super oświetlenie :). Co to? Masz namiary?



Myśle, że ten kinkiet to aquaform cadra.
Tu troche lepiej go widać

http://images49.fotosik.pl/1256/9c876d3e4699a669gen.jpg
http://images47.fotosik.pl/1303/5e834e3e248f2611.jpg

Dla mnie niestety troche za drogi bo do oświetlenia całego blatu musiałabym mieć ich kilka

gochau
10-01-2012, 20:29
witam :)

proszę Was o pomoc przy zaprojektowaniu mojej kuchni, zrobiłam poglądowe rzuty, w kuchni ma znaleźć się jeszcze stolik z 3/4 krzesłami, kuchnia ma wymiary 5m na 2,75m. Bardzo proszę o pomoc

julianna16
10-01-2012, 20:55
A posiadasz rzut z wymiarami? Łatwiej będzie się zorientować. Szkoda, że drzwi są tak blisko ściany bez okna. Dobrze wyglądałaby tam wysoka zabudowa w słupkach, a stolik między drzwiami. Można jeszcze operować ścianami czy już nie?

Aantenka
10-01-2012, 21:06
witam :)

proszę Was o pomoc przy zaprojektowaniu mojej kuchni, zrobiłam poglądowe rzuty, w kuchni ma znaleźć się jeszcze stolik z 3/4 krzesłami, kuchnia ma wymiary 5m na 2,75m. Bardzo proszę o pomoc

dołączam się w imieniu doradzaczy do prośby Julianny16 o wymiary.
jakieś przyłącza, których trzeba się trzymać, czy można sobie dowolnie planować?
jakieś preferencje użytkowe z Twojej strony, np. Bron boże zlew pod oknem, szafki tylko poziome, koniecznie okap bez zabudowy itp.
Stolik to ma być minimum do śniadanka, czy wygodny?

gochau
10-01-2012, 21:12
Zamieściłam wymiary,bardzo przybliżone. Niestety wejście jest przy samej ścianie, myślałam żeby właśnie tam dac ten stół, nawet mogłby być do połowy okna, jakoś półokrągle.. Bo gdyby go umieścić na ściance między drzwiami to strasznie zwęża to kuchnie która i tak jest wąska.. moim zdaniem nie byłoby wtedy wygodnego przejścia między stołem a blatem. No i nie mam pomysłu na tą moją kuchnie

Edit. Woda jest wyprowadzona w rogu między oknami więc w pobliżu musi znajdować się zlew i zmywarka, a komin wentylacyjny do okapu w ścianie obok drzwi koło okna.. i też mam problem bo okapu nad oknem nie powieszę a w roku kuchenki mieć nie chcę, mam nadzieję że da się to jakoś doprowadzić do przeciwległej ściany.

Co do stolika, raczej wygodny do codziennego użytku, w salonie będzie duży, gościnny stół.

Basia_KRK
10-01-2012, 21:41
To już chyba ostatnia wizualizacja naszej kuchni. Dołożyliśmy wnękę na książki kucharskie itp. (w zabudowie gipsowo-kartonowej). Fajnie? niefajnie? za mała? Chciałam mieć te wszystkie książki pod ręką, a nie gdzieś w biblioteczce niewiadomo gdzie... :no:
Nad stołem chyba nie zrobimy sufitu z zabudowy GK. Tylko jeden zostanie - ten nad wyspą... powinno być OK. Już chyba nie ma sensu nic zmieniać...

http://img696.imageshack.us/img696/4039/41249767.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/1773/55661101.jpg

http://img848.imageshack.us/img848/9572/55971575.jpg

julianna16
10-01-2012, 21:53
Zamieściłam wymiary,bardzo przybliżone. Niestety wejście jest przy samej ścianie, myślałam żeby właśnie tam dac ten stół, nawet mogłby być do połowy okna, jakoś półokrągle.. Bo gdyby go umieścić na ściance między drzwiami to strasznie zwęża to kuchnie która i tak jest wąska.. moim zdaniem nie byłoby wtedy wygodnego przejścia między stołem a blatem. No i nie mam pomysłu na tą moją kuchnie

Edit. Woda jest wyprowadzona w rogu między oknami więc w pobliżu musi znajdować się zlew i zmywarka, a komin wentylacyjny do okapu w ścianie obok drzwi koło okna.. i też mam problem bo okapu nad oknem nie powieszę a w roku kuchenki mieć nie chcę, mam nadzieję że da się to jakoś doprowadzić do przeciwległej ściany.

Co do stolika, raczej wygodny do codziennego użytku, w salonie będzie duży, gościnny stół.

Jak otwierane są drzwi - do środka, czy na zewnątrz? Jakie są wymiary okien? Ile w mają drzwi :)?

gochau
10-01-2012, 21:56
Są to tylko otwory, nie będzie żadnych drzwi. Oba okna mają wymiary 150x150

otwór z lewej strony obok okna ma szerokość 101cm a ten po prawej 94cm

Aantenka
10-01-2012, 21:58
Basia_KRK Zmienić zawsze można coś, tylko po co.. :)

Mnie się bardzo podoba, sama mogłabym takową posiadać kuchnię, choć z natury jestem miłośniczką półwyspów :) Nowoczesna, przestronna, ale ciepła.

I wielka prośba, jak kuchnia już będzie w użytkowaniu podziel się z nami informacją, jak Ci się wyspę użytkuje. Jest ona stosunkowo nieduża, ale czekam na wrażenia z pierwszej ręki.

P.S. Zabudowa z GK ma być chyba symetryczna do tej w kuchni, więc ma ona swój cel. Ale jak nie zrobicie, to kuchnia też będzie fajna

Magda 34
10-01-2012, 22:00
To już chyba ostatnia wizualizacja naszej kuchni. Dołożyliśmy wnękę na książki kucharskie itp. (w zabudowie gipsowo-kartonowej). Fajnie? niefajnie? za mała? Chciałam mieć te wszystkie książki pod ręką, a nie gdzieś w biblioteczce niewiadomo gdzie... :no:
Nad stołem chyba nie zrobimy sufitu z zabudowy GK. Tylko jeden zostanie - ten nad wyspą... powinno być OK. Już chyba nie ma sensu nic zmieniać...

http://img696.imageshack.us/img696/4039/41249767.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/1773/55661101.jpg

http://img848.imageshack.us/img848/9572/55971575.jpg

Basiu,

czy zlewozmywak nie jest za daleko od płyty? Pytam, bo patrząc na wizualkę to przesunęłabym ten zlew o jedna szafkę :rolleyes:

Aantenka
10-01-2012, 22:01
Gochau
A jest opcja zamurowania jednego z otworów a powiększenia drugiego?

gochau
10-01-2012, 22:27
właśnie o tym samym pomyślałam, z tym że dobudowałabym jedną ściankę(gruba czerwona kreska) i wstawiłabym jakieś drzwi(nawet przesuwne, na rys. zaznaczone zygzakiem) i w ten sposób wygospodarowałabym małą spiżarenkę, co Wy na to? Czy taki układ byłby lepszym rozwiązaniem?

aa i poszerzony otwór wychodziłby na salon, a te pomieszczenie ze ukośną ścianą to toaleta.

julianna16
10-01-2012, 22:55
http://img848.imageshack.us/img848/9572/55971575.jpg

Basiu, zgadzam się z Magdą 34 odnośnie zlewu. Domyślam się, że chodziło o to by był symetrycznie, ale funkcjonalność chyba jednak górą - będziesz miała bliżej i od lodówki i od pieca :).

julianna16
10-01-2012, 23:02
Gochau
Chyba mam problemy z percepcją, bo ten ostatni rzut już wo ogóle zaciemnił mi wizję ;).
Tymczasem wrzucam propozycję uwzględniającą pierwotne ustawienie otworów.
Nie znam Twoich preferencji kolorystycznych. Nie napisałaś też nic odnośnie rozwiązań, sprzętów, górnych szafek itd. Zatem to co na szybko udało mi się stworzyć wygląda tak:
http://img703.imageshack.us/img703/8391/gbiaystok.jpg

Na rzucie z góry jest okap bez szafki, w załącznikach jest opcja z okapem podszafkowym

Aantenka
11-01-2012, 09:51
julianna16

drugi rzut Gochau miał pokazywać konsekwencje zamurowania jednego z otworów wejściowych i powiększenia drugiego, żeby ewentualnie trochę uluźnić kuchnię. Chociaż teraz widzę, że drugie wejście jest z korytarza, więc wygodniej byłoby je zostawić...

Tak więc biorąc pod uwage kształt pomieszczenia i usytuowanie odpływów, Twoja wizualizacja jest moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem :wiggle:.

Ja się nie mam do czego przyczepic... :) Jest i trochę blatu (stół zaliczam do blatu :) Dzięki wysokim słupkom jest i miejsce do przechowywania, zlew jest schowany od strony salonu, stół stoi sobie wygodnie...
Ze względu na stół nawet żonglowanie lodówką i piekarnikiem przy takim pomieszczeniu nic nie da.

Na upartego można jeszcze spróbować wstawić stół w narożnik i dodać jeszcze trochę blatu po lewej stronie płyty, wtedy okap odkryty no i inne szafki górne. Tu właścicielka musiałaby zdecdować co jest dla niej ważniejsze - wygodny stół czy więcej blatu i szuflad.

Ciekawa jestem co na to Gochau...

Anulek2005
11-01-2012, 09:54
julianno - bardzo ładnie to wykombinowałaś. Ciekawe jak sie spodoba właścicielce. Wg mnie bardzo ładnie :)

gochau
11-01-2012, 10:07
Dziękuję julianna16 za wizualizację :) Ja również jestem zadowolona z takiego układu, aczkolwiek patrząc na zdjęcia wydaje mi się że zabudowana ścianka między drzwiami jest trochę przytłaczająca.. może to tylko moje dziwne odczucia :/ Jak myślicie dziewczyny czy będzie tam w miarę swobodnie? Aha i lodówka jest w zabudowie tak?

Może któraś z Was pokusi się o projekt kuchni ze zmianami( poszerzenie jednego z otworów i zabudowa drugiego) ?

Anulek2005
11-01-2012, 10:19
gochau - wg mnie zamurowanie jednego z otworów nie wyjdzie tej kuchni na dobre ... Układ zaproponowany przez juliannę jest wg mnie optymalny ... No ale my z julianną mamy podobny gusta, więc może się za bardzo nie sugeruj ;)

Aantenka
11-01-2012, 12:10
Dziękuję julianna16 za wizualizację :) Ja również jestem zadowolona z takiego układu, aczkolwiek patrząc na zdjęcia wydaje mi się że zabudowana ścianka między drzwiami jest trochę przytłaczająca.. może to tylko moje dziwne odczucia :/ Jak myślicie dziewczyny czy będzie tam w miarę swobodnie? Aha i lodówka jest w zabudowie tak?

Może któraś z Was pokusi się o projekt kuchni ze zmianami( poszerzenie jednego z otworów i zabudowa drugiego) ?

Ścianka jest zabudowana kompletnie, to fakt, stąd może to wrażenie. Na pewno pomoże różnicowanie kolorystyczne - wysokie słupki w bieli albo jasnym kremie.

Przejście jest moim zdaniem w porządku - Julianna16 - jesteś w stanie określić ile wyszło Ci tam centymetrów? Wielkość przejścia zależy też od gabarytów użytkownika :) Jak julianna się odezwie, to zrób sobie jakieś testy w domu.

Tak naprawdę Ty musisz dokładnie przemyśleć, czy ten drugi otwór nie będie Ci jednak potrzebny - np. szybkie wpadnięcie do kucni w butach, przeciskanie się z zakupami itd...

Cóż, może dobra julianna16 albo inna miłościwa dusza zaprononują alternatywę dla zamkniętej opcji.

sheenaz
11-01-2012, 12:37
A ja się pogubiłam ;), bo 11 to słupek z piekarnikiem :).
Mnie też zamrażarka pasuje najbardziej do pierwszej szafki na wprost słupka z piekarnikiem. Ma tam wygodny kącik, do którego masz najdalej, bo zamrażarka raczej nie jest używana tak często jak piec zlew i lodówka.


Juianna, a czy słupek z piekarnikiem wyklucza zamrażarkę?
Bo myślałam o tym, żeby na dole dać zamrażarkę a na tym dopiero piekarnik i mikrofalę.

Zamrażarka na przeciwko slupka, to nie bardoz, bu tuż obok jest jadalnia i założyłam sobie, że w tych szufladach najbliżej jadalni bedzie cała zastawa.


Co do zlewu na wejściu, to zależy co jest za drzwiami. Jeśli salon / jadalnia to warto pomyśleć o innym miejscu (choć bez przesady, bo przecież to oczywisty sprzęt kuchenny ;), a ewentualne brudne naczynia lądują tam tymczasowo). W przypadku otwartych kuchni wszystko jest na widoku i nie ma z tym problemu :). Tak sobie jeszcze pomyślałam, że zlew na wejściu może być dla niektórych atutem, bo szybciej naczynia w nim lądują ;). Powtarza się więc oczywistość - co kto preferuje :).

Polecam ociekacz, a najlepiej jeszcze pół komory na mycie warzyw, owoców, płukanie, itp. Masz dużo miejsca, więc możesz sobie na to pozwolić :).

Zlew mi nie przeszkadza w tamtym miejscu. Na przeciwko zlewu jest mała łazienka, więc widać naczyń z salonu nie będzie.
Co do ociekacz, to pewnie będzie. Mała komora do płukania warzyw - zobaczymy, choć raczej nie.

Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi. Myślałam, że całość prezentuje się gorzej :)

julianna16
11-01-2012, 14:21
julianna16

drugi rzut Gochau miał pokazywać konsekwencje zamurowania jednego z otworów wejściowych i powiększenia drugiego, żeby ewentualnie trochę uluźnić kuchnię. Chociaż teraz widzę, że drugie wejście jest z korytarza, więc wygodniej byłoby je zostawić...


Zaskoczyłam :). Wczoraj po całym dniu wrażeń (praca) już mi około północy szare komórki odmawiały posłuszeństwa ;). Aż dziw, że wykoncypowałam coś co nawet Waszym zdaniem jest do rzeczy :).

Anulku2005 - dziękuję za miłe słowa :). Cieszę się, że myślimy podobnie :). A jak Twoja łazienka? Tworzysz już wizualizacje? Pochwal się :D.


Dziękuję julianna16 za wizualizację :) Ja również jestem zadowolona z takiego układu, aczkolwiek patrząc na zdjęcia wydaje mi się że zabudowana ścianka między drzwiami jest trochę przytłaczająca.. może to tylko moje dziwne odczucia :/ Jak myślicie dziewczyny czy będzie tam w miarę swobodnie? Aha i lodówka jest w zabudowie tak?

Może któraś z Was pokusi się o projekt kuchni ze zmianami( poszerzenie jednego z otworów i zabudowa drugiego) ?

Gochau - proszę bardzo :). Tak, lodówka jest w zabudowie. Obliczenie odległości między słupkami a zabudową z płytą jest proste :) ----> 275 -60 -60 = 155 cm - tyle masz miejsca. Minimum to 120 cm. Ty masz o 35 cm więcej, więc na pewno nie będzie Ci ciasno :). Możesz zastanowić się nad niższymi słupkami, jeśli te Cię przytłaczają, albo odwrotnie - te omurować po bokach po sam sufit i tak zabudować meblami. Wtedy masz spójną całość. Ja bym wybrała drugi sposób :).
Blatu masz wystarczająco dla wygodnej pracy i przed zlewem, i między nim a płytą, i za płytą. Zmieścił się całkiem wygodny stół, więc nie widzę sensu płacenia więcej za blat, którego nie potrzebujesz. No chyba, że potrzebujesz?
Jeśli chodzi o układ ze spiżarką, to jeszcze bardziej ograniczasz pole działania, bo powiększając drugie drzwi pozbawiasz się sensownego ustawienia mebli. Rozwiązanie będzie na pewno jeszcze mniej wygodne i funkcjonalne. Jeśli meble dasz na ścianę z oknem obok tego wejścia, to będą w świetle drzwi. Płyty nie przesuniesz dalej bo jest okno. Będziesz więc musiała przerzucić zlew, a przyłącza masz w drugim kącie. No i stół - gdzie wtedy go postawisz?
Jeśli masz jakiś własny pomysł, to napisz. Spróbuję to wstawić w program :).

julianna16
11-01-2012, 14:34
Juianna, a czy słupek z piekarnikiem wyklucza zamrażarkę?
Bo myślałam o tym, żeby na dole dać zamrażarkę a na tym dopiero piekarnik i mikrofalę.
Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi. Myślałam, że całość prezentuje się gorzej :)

Chyba nie wyklucza :) (choć nieco zaskakujące to połączenie - zaznaczam jednak, że nie znam się niestety i nie mogę rzeczowo odpowiedzieć), ale wspominałaś o zamrażarce podblatowej i stąd moja dezorientacja :).
Całość prezentuje się ok :D :yes:

sheenaz
11-01-2012, 14:39
julianna, w komentarzach u siebie w dzienniku mam jeszcze 2 dodatkowe wersje ustawienia szafek.
Jakbyś miała ochotę skomentować to zapraszam.

Wiadomosc #2841 i #2878

julianna16
11-01-2012, 17:55
Ok Sheenaz :). Mam nadzieję, że nie namieszam (za dużo ;)).

Basia_KRK
11-01-2012, 18:44
http://img848.imageshack.us/img848/9572/55971575.jpg

Basiu, zgadzam się z Magdą 34 odnośnie zlewu. Domyślam się, że chodziło o to by był symetrycznie, ale funkcjonalność chyba jednak górą - będziesz miała bliżej i od lodówki i od pieca :).
Gdyby to wszystko było takie proste... Chodzi o to, że teraz pierwsza jest zmywarka, potem zlew (z młynkiem pod spodem), potem szafka z sortownikami. Jak zamienię zlew z sortownikami, to ze zlewu do zmywarki będę miała o 60cm dalej... :rolleyes: A zmywarkę mogę mieć tylko na samym końcu, tak jak teraz jest, bo tylko wtedy spokojnie się otwiera, bez blokowania przejścia przy wyspie.... :rolleyes: No chyba, że 60 cm od zlewu do zmywarki to nie jest dużo?

gochau
11-01-2012, 19:16
No to mnie przekonałyście :) rzeczywiście pomysł z zamurowaniem jednych drzwi był nieprzemyślany, nie wyobrażam sobie biegania z zakupami przez cały salon.
Blatu z pewnością wystarczy mi tyle ile w projekcje julianny16 :) hmm teraz mam dylemat co ze stolikiem, chciałabym w rogu postawic taką narożnikową ławę w podobnym stylu do tych http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTVi1o3VSALpP3qoz3ZKFYgYUPWSBRhx BK4MBWW2lKQJyXpfDlyNVIDBC-iyQ http://www.meblebeta.pl/produkty/pozostale/lawka-sklepowa.jpg a stolik wzdłuż kuchni(zaznaczyłam na rys) Co Wy na to? Ewentualnie można by było dostawić jeszcze 2 krzesła..

Julianno16 mogłabyś wykonać dla mnie jeszcze jedną wizualizację ale z uwzględnieniem obudowania do sufitu tej ścianki między drzwiami oraz z tym moim stolikiem i ławą, super byłoby gdybyś potrafiła jeszcze dodac podwieszany sufit w szczególności nad wiszącymi szafkami aby nie było tam wolnej przestrzeni :) Dziękuję jeszcze raz

Edit. znalazłam idealny narożnik :) http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/30/26/18/2030261848

julianna16
11-01-2012, 21:27
http://img848.imageshack.us/img848/9572/55971575.jpg

Gdyby to wszystko było takie proste... Chodzi o to, że teraz pierwsza jest zmywarka, potem zlew (z młynkiem pod spodem), potem szafka z sortownikami. Jak zamienię zlew z sortownikami, to ze zlewu do zmywarki będę miała o 60cm dalej... :rolleyes: A zmywarkę mogę mieć tylko na samym końcu, tak jak teraz jest, bo tylko wtedy spokojnie się otwiera, bez blokowania przejścia przy wyspie.... :rolleyes: No chyba, że 60 cm od zlewu do zmywarki to nie jest dużo?

Noooo i się wyjaśniło ;).

julianna16
11-01-2012, 21:32
Julianno16 mogłabyś wykonać dla mnie jeszcze jedną wizualizację ale z uwzględnieniem obudowania do sufitu tej ścianki między drzwiami oraz z tym moim stolikiem i ławą, super byłoby gdybyś potrafiła jeszcze dodac podwieszany sufit w szczególności nad wiszącymi szafkami aby nie było tam wolnej przestrzeni :) Dziękuję jeszcze raz


Niestety nie :(, bo to program do planowania kuchni, a nie projektowania przestrzeni :). Można korzystać tylko z tego co jest w bazie. Takich ław raczej nie ma.

Ścianki do sufitu mogę zrobić :), ale sufit podwieszany :no:.

gustawkot
12-01-2012, 13:45
Chyba troszkę trzeba odsunąć od ściany by było wygodniej i bezpieczniej dla sprzętu, ale to kwestia kilku cm. Czyli mała blenda, zmywarka, nad nią ociekacz, zlew, pod nim sortownik, blat roboczy, płyta - pomieści się?

Co do okapu, to jeśli nie robicie układu w U - G, to więcej szafek Wam się na pewno przyda. Schowałabym pod szafkę. Będzie też lepiej wyglądało to wizualnie. Niestety nie wiem jak z parametrami wydajności :(.

Dzięki za rady! Za Waszymi wskazówkami skontaktowaliśmy się ponownie z projektantką i mamy efekty. Poniżej załączam zdjęcia nowej wizualizacji:
94844

94845

94848

94847

94846

Mamy dylemat, co zrobic z okapem, gdyż podszawkowy wymaga specjalnej konstrukcji, żeby stworzyć wentylację, przez co tworzy się niesymetryczny odcinek na ścianie. Z kolei okap kominowy jest ciekawym elementem w każdej kuchni :)

Jak sądzicie, jaki kolor ścian i szkła można zastosować?
Dzięki za sugestie :)

Anulek2005
12-01-2012, 14:20
Piekarnik się da otworzyć?

gustawkot
12-01-2012, 14:37
wg projektantki, da się otworzyć, jednak odstęp pomiędzy drzwiami piekarnika a kaloryferem to poniżej 5 cm...
W grę wchodzi usunięcie kaloryfera, ale nawet nie ma tej zimy mrozów, aby to sprawdzić, czy mieszkanie będzie wystarcająco nagrzane bez tego grzejnika.

konwalia31
12-01-2012, 14:43
Witam,

to i ja wkleję moje "wypociny" :).
Bardzo proszę o uwagi, opinie i pomysły. Z góry przepraszam za mało profesjonalny rysunek.

http://www.fotoszok.pl/upload/e0f6c37a.jpg

Zależało mi na wygospodarowaniu pomiędzy kuchnią a salonem miejsca na stół.

http://www.fotoszok.pl/upload/b08824fe.jpg

http://www.fotoszok.pl/upload/1092b99e.jpg

http://www.fotoszok.pl/upload/708264af.jpg

Pozdrawiam i liczę na wsparcie.

Anulek2005
12-01-2012, 15:02
Mamy dylemat, co zrobic z okapem, gdyż podszawkowy wymaga specjalnej konstrukcji, żeby stworzyć wentylację, przez co tworzy się niesymetryczny odcinek na ścianie.

A o trzecim rzędzie szafek u góry myśleliście?

Aantenka
12-01-2012, 15:15
Gustawkot


Mamy dylemat, co zrobic z okapem, gdyż podszawkowy wymaga specjalnej konstrukcji, żeby stworzyć wentylację, przez co tworzy się niesymetryczny odcinek na ścianie. Z kolei okap kominowy jest ciekawym elementem w każdej kuchni :)

Jeśli problemem jest wystająca rura tak jak na Twoim wizu, to można przestrzeń nad szafkami górnymi spróbować całkowicie zabudować na głębokość szafek górnych.
Mam na myśli coś w tym stylu:
http://images03.olx.pl/ui/11/20/15/1307185528_212671515_3-Meble-Kuchenne-szafki-narozne-szafki-gorne-zabudowy-na-wymiar-Komandor-Warszawa-Warszawa.jpg
Zabudowa górna to dodatkowe miejsce do przechowywania a masz go niewiele, więc darowałabym sobie standardowy okap jesli jedynym argumentem jest wygląd.

I Gustawkot - jakoś nie załapałam z wymiany wcześniejszych postów dlaczego u Ciebie ten piekarnik wylądował tak bardzo w rogu?? I płyta też. Już abstrahując od kwestii samego otwierania piekarnika, to masz praktycznie blokadę ruchów z jednej strony. Ja w takiej sytuacji odsunęłabym jednak płytę od okna, nawet kosztem zrobienia z jednej szafki z głebokimi szufladami dwóch np. po 30 cm po obu stronach piekarnika i zmniejszenia przestrzeni roboczej do zlewu. (Mimo wielkiej i ze względu na ustawienie aneksu kuchennego niezmierzonej miłości do szuflad głebokich jaką żywię na co dzień...;)) W szuflady głębokie 60 cm więcej upchniesz fakt, ale w 30 można zainstalować cargo albo szuflady i też je można sensownie zagospodarować. W cargo można trzymać butelki wysokie - woda mineralna, soki, oleje, słoiki itd., w szufladach sztućce i inne wyposażenie kuchenne. Moim zdaniem tak byłoby praktyczniej i wygodniej, ale oczywiście Właściciel decyduje. (Oczywiście nadal pozostaje otwarta kwestia grzejnika i otwierania się czegokolwiek w tym rogu)

Co do kolorów i szkła - mnie się podoba to co masz na projekcie na przykład, ale skoro to kuchnia otwarta, to pewnie też musi jakoś komponować się z salonem. Dla mnie do takiej białej kuchni pasuje cała gama różności - od szarości po szalone zielenie, czerwienie i pomarańcze przez drewno i granit ;). Kilkanaście stron wcześniej ktoś wrzucał linka do stronki z bardzo fajnymi szybami wzorzystymi, ale musisz poszperać. I może tam się zainspiruj.

Napisz natomiast może co Ci się podoba i jakie Ty masz sugestie - w końcu to Twoja kuchnia :D i się na pewno forumowicze do tego ustosunkują. Tak jest zdecydowanie łatwiej coś sensownego podpowiedzieć.

szocik
12-01-2012, 15:25
Witam,

to i ja wkleję moje "wypociny" :).
Bardzo proszę o uwagi, opinie i pomysły. Z góry przepraszam za mało profesjonalny rysunek.

Dla mnie ta kuchnia jest jakaś taka straaaaasznie długa. Ja bym spróbowała trochę zmienic jej kształt - przenosząc gdzie indziej spiżarkę lub modyfikując kształ spiżarki lub ... sama jeszcze nie wiem jak.
Możesz wkleić lepsze zdjęcie z wymiarami i z jakiś opisem gdzie prowadzą które drzwi? Na tym kiepsko widać

konwalia31
12-01-2012, 15:40
Ta kuchnia jest długa. W oryginale wyglądało to tak :

http://www.fotoszok.pl/upload/24edd7c0.jpg

http://www.fotoszok.pl/upload/e8be2248.jpg
Spiżarnia była z boku. Tylko w tym układzie cała kuchnia jest widoczna z salonu, a ja chciałam przysłonić kuchenny bałagan :) i mieć jednocześnie kawałek jadalni.

Aantenka
12-01-2012, 16:02
konwalia31

ja uważam, że projekt oryginalny jest całkiem sensowny, trzn, ze spiżarką z dostępem z boku i stołem przy fixach, bo cześć jadalna nie wchodzi Ci na salon.... Oczywiście Twój projekt spełnia swoje założenia - zlew i kucnia są zasłonięte, ale efekt optyczny jest cóż.... jamniczek Ci się robi ;) No i problem ze stołem...

Twoje pytanie dotyczylo stołu, ale może wchodzą w grę jeszcze jakieś inne opcje przysłonięcia kuchni i ustawienia stołu?

Np. wyższy półwysep w takim stylu ze stołem prostopadłym do murka

http://bi.gazeta.pl/im/1/8331/z8331551X,KUCHNIA--Cala-w-bieli---Wyspa---glowne-miejsce-pracy.jpg

Wypowiedz się, co Ty na to. Oczywiście takie rozwiązanie wymaga trochę żonglowania sprzęami i meblami w porównaniu z projektem, ale zakładam, że to jeszcze możliwe?

szocik
12-01-2012, 16:46
Mnie się też wersja oryginalna bardziej podoba :(

konwalia31
12-01-2012, 17:09
W chwili obecnej mogę swobodnie operować ściankami działowymi- zarówno wielkością, jak i ustawieniem spiżarki. Fajny jest pomysł z półwyspem - tylko, że odległość pomiędzy szafkami u mnie chyba będzie zbyt wąska. W tamtym miejscu (od krawędzi okna do ściany) jest 242 cm, ścianka (pomiędzy kuchnią a jadalnią) będzie miała ok 8 cm szerokości + 120 cm szafki. Do manewrowania pomiędzy szafkami pozostanie ok 114 cm szerokości.
Dzięki i pozdrawiam

julianna16
12-01-2012, 17:22
Dzięki za rady! Za Waszymi wskazówkami skontaktowaliśmy się ponownie z projektantką i mamy efekty. Poniżej załączam zdjęcia nowej wizualizacji:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=94847.jpg



Mamy dylemat, co zrobic z okapem, gdyż podszawkowy wymaga specjalnej konstrukcji, żeby stworzyć wentylację, przez co tworzy się niesymetryczny odcinek na ścianie. Z kolei okap kominowy jest ciekawym elementem w każdej kuchni :)

Jak sądzicie, jaki kolor ścian i szkła można zastosować?
Dzięki za sugestie :)

Aj, aj - za blisko ściany ten piekarnik z płytą :(. Gdzie jest zmywarka? W szafce pod ociekaczem? Troszkę mało przestrzeni jak na wygodne rozmieszczenie wszystkiego :(.

Jeśli zmywarka nie jest przy ścianie, to może tę blendę przenieść obok pieca na drugą stronę? Wtedy z kolei będzie ciaśniej przy zlewie. Można odwrócić w drugą stronę ociekacz, ale wtedy znowu zmywarka ląduje przy ścianie i koło się zamyka, bo potrzebuje nieco odsunięcia od ściany :(. Wygląda na to, że trzeba będzie zmniejszyć nieco szafki między zlewem a piecem. To oznacza mniej blatu roboczego, ale macie w pobliżu stół, więc można się nim ratować w czasie większego gotowania. Jeśli chcecie zabudować tylko tę jedną ścianę, to innej opcji raczej nie znajdziecie.

Bardzo fajne pomysły podsuwają dziewczyny na ukrycie okapu. Zabudowa karton-gips ładnie ukryje i pozbawi Was troski o trudno dostępne miejsce do odkurzania :). Patrząc na rozmiary kuchni dobrym pomysłem wydaje się trzeci rząd na rzadziej używane sprzęty, naczynia, i inne rzeczy, które zdarza nam się nie wiadomo kiedy gromadzić ;). Kilka stron wcześniej wklejałam już taką ciekawą kuchnię, która należy do kaury. Ma chyba tylko dwa rzędy, ale ten górny jest wyższy i dwukolorowy, stąd całość daje wrażenie 3 poziomów.
http://lh3.ggpht.com/_22HWvtH4gXg/Sgx2xW9ZHhI/AAAAAAAACCY/x6kkN6QGKow/s512/_MG_2643.JPG

Kolory Twojej wizualizacji dla mnie zdecydowanie na plus, w porównaniu z poprzednią :D. Co do Twojego pytania - kiedyś postawiłabym na barwne szkło z pięknym widokiem lub tematem florystycznym. Nadal mi się podobają, ale dziś raczej wybrałabym gładką powierzchnię w podobnej tonacji. To akurat taki element kuchni, który można w miarę szybko wymienić / urozmaicić nawet samemu. Prostota stanowi najlepszą bazę do szybkich, bezproblemowych zmian. W takiej kuchni wystarczy zmieniać kolory dodatków i za każdym razem jest inna. Nie opatrzy się tak szybko jak mocne akcenty na stałe.

julianna16
12-01-2012, 17:36
konwalio31

Pomysł Aantenki straaaasznie mi się podoba, bo zdjęcie jest przepiękne. Skoro jednak piszesz, że nie będzie to możliwe u Ciebie, to szkoda :(.
Lubię ścianki, ale ten układ z Twojej propozycji nie wygląda najlepiej.

aksamitka
12-01-2012, 17:48
wg mnie z kuchneki bedzie korzystac sie niewygodnie, zdecydowanie przesunelabym ja o jedna szafke w prawo

julianna16
12-01-2012, 18:51
konwalio31

Tak ogólnie zobrazowałam zaprojektowany oryginalnie układ. Moim zdaniem jest całkiem dobry. Zrobiłam wariację ze ścianką inspirując się pomysłem Aantenki. Z salonu widać w tym układzie zlew. Jak Wam się widzi? Na ściance zrobiłabym barek - czyli trzeba sobie tam wyobrazić jakieś 40 cm blatu na ściance w stronę kuchni. Ścianka ma 110 + blat.
Wszystkie sprzęty masz po kolei, a z pieca serwujesz na barek lub przez barek na stół :).
http://img441.imageshack.us/img441/6169/konwalia.jpg

Można jeszcze nieco inaczej idąc w kierunku myśli Konwalii, ale nie ruszając spiżarni. Zaraz jeszcze pokombinuję.

konwalia31
12-01-2012, 18:57
Narysowałam pomysł Aantenki w mojej kuchni :). Na tyle, na ile pozwolił na to program i jego możliwości. Na ściance z zabudową jest szafka 60, potem szafka na ściereczki 15, kuchenka i pod nią będą szuflady (nad kuchenką jest dużo miejsca, bo chciałabym okap 90), zmywarka 60, zlew 80 (pod nim pojemniki do segregacji śmieci), szafka z szufladami 40 i zwykła szafka 60.

Wysoką zabudowę (lodówkę i piekarnik) dałam na ściance obok wejścia do spiżarni.

http://www.fotoszok.pl/upload/e92c1a02.jpg
http://www.fotoszok.pl/upload/a243a983.jpg
http://www.fotoszok.pl/upload/d7fe84bc.jpg

W sumie na tym forum przeczytałam, że minimalna szerokość przejścia pomiędzy szafkami to 120 cm- tu da się taką szerokość osiągnąć, ewentualnie szafki z wyspy mogłyby mieć szerokość 40- 45 cm zamiast 60 cm ?

Julianna 16 bardzo dziękuję - pisanie odpowiedzi zajęło mi tyle czasu, że umknęła mi Twoja odpowiedź - już lece czytać :)

konwalia31
12-01-2012, 19:15
julianna16 jestem pod ogromnym wrażeniem- poważnie. Ja chyba wogóle nie mam zmysłu architektonicznego, bo naprawdę już kilka tygodni się z tymi układami kucheno- salonowymi "męczę" :) (tu dowód : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?188392-Pro%C5%9Bba-o-rady-w-sprawie-aran%C5%BCacji-salono-kuchni./page2 )
A tu w sekundę julianna16 wkleja mi gotowe rozwiązanie :). Naprawdę bardzo, bardzo dziękuję :)

julianna16
12-01-2012, 19:25
Jeszcze wersja z zamianą słupków i płyty. Moim zdaniem jednak to mniej komfortowe, bo dzielisz na dwa kąty sferę przechowywania (spiżarka po jednej stronie, lodówka i cargo na produkty po drugiej). Masz daleko do lodówki - idziesz z zakupami najdalej jak tylko można :). Ścianka i tak przesłania urok słupków, ale decyzja należy do Ciebie :).
http://img269.imageshack.us/img269/6574/konwaliasupki2.jpg
http://img854.imageshack.us/img854/2263/konwaliasupki.jpg

julianna16
12-01-2012, 19:30
julianna16 jestem pod ogromnym wrażeniem- poważnie. Ja chyba wogóle nie mam zmysłu architektonicznego, bo naprawdę już kilka tygodni się z tymi układami kucheno- salonowymi "męczę" :) (tu dowód : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?188392-Pro%C5%9Bba-o-rady-w-sprawie-aran%C5%BCacji-salono-kuchni./page2 )
A tu w sekundę julianna16 wkleja mi gotowe rozwiązanie :). Naprawdę bardzo, bardzo dziękuję :)
:) Cieszę się, że pomogłam :). To inspiracja Aantenki, więc Jej należy się dobre słowo :D. Zastanów się spokojnie czy to rozwiązanie będzie dla Ciebie komfortowe. Dziewczyny na pewno jeszcze coś podpowiedzą. Może pojawi się jeszcze inny pomysł?
Jeśli potrzebujesz to zamiast ścianki można zrobić płytkie szafki, ale to kolejny wydatek i pomniejszenie przestrzeni w jadalni. Zasadne wówczas gdy naprawdę potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania.
Aaa... krzesła na wizualizacji są odsunięte, więc widać, że jest miejsce na spokojne ich odsuwanie i pomieszczenie się domowników i gości :).

To już niestety raczej ostatnia wizualizacja w najbliższym czasie :(. Muszę ogarnąć w końcu obowiązki zawodowe ;).

szocik
12-01-2012, 19:35
Mnie sie podoba wersja ze słupkami po prawej stronie - jest lżej.
A jakby zamiast tych hokerów dac szafki, ale takie płytkie - głeb.30 cm?

konwalia31
12-01-2012, 19:44
Oczywiście podziękowania kieruję też do Aantenki za super inspirację :)

Elfir
12-01-2012, 19:49
zdecydowanie NIE ten ostatni!

Płyta i zlew na jednym blacie.

aksamitka
12-01-2012, 20:14
mnie tez sie nie podoba ta ostatnia wersja

julianna16
12-01-2012, 20:21
Konwalio31
Jak widzisz, Dziewczyny potwierdzają wersję, jaka znalazła się oryginalnie w Twoim projekcie :). Jedyna modyfikacja to prosta ścianka, lub płytkie szafki - co wolisz :).
Słupki najlepiej zabuduj do samego sufitu. Szafki górne i okap możesz oczywiście dobrać do swoich preferencji - mogą być węższe, szersze, inaczej dzielone, okap samodzielny lub podszafkowy :).
Pochwal się koniecznie jak kuchnia powstanie :).
Powodzenia :).

Aantenka
12-01-2012, 22:04
konwalio31

Tak ogólnie zobrazowałam zaprojektowany oryginalnie układ. Moim zdaniem jest całkiem dobry. Zrobiłam wariację ze ścianką inspirując się pomysłem Aantenki. Z salonu widać w tym układzie zlew. Jak Wam się widzi? Na ściance zrobiłabym barek - czyli trzeba sobie tam wyobrazić jakieś 40 cm blatu na ściance w stronę kuchni. Ścianka ma 110 + blat.
Wszystkie sprzęty masz po kolei, a z pieca serwujesz na barek lub przez barek na stół :).
http://img441.imageshack.us/img441/6169/konwalia.jpg

Można jeszcze nieco inaczej idąc w kierunku myśli Konwalii, ale nie ruszając spiżarni. Zaraz jeszcze pokombinuję.

julianna16 twoja wizualizacja trafia w sedno. Moim zdaniem TO JEST TO. A dziewczyny potwierdzają.
Pożegnaliśmy się z jamnikiem, przestrzeń się nie marnuje. Tylko konwalia31 musiałaby tutaj pilnować porządku przy zlewie, który jest straszliwie na widoku ale coś za coś (płyta się ukryła). Można jeszcze robić wariacje czy barek (jak dla mnie niekoniecznie) czy jednak płytkie szafki, czy wiszące szafki pionowe czy poziome, ale ogół moim zdaniem miodzio ;)


To inspiracja Aantenki, więc Jej należy się dobre słowo
Dzięki, Sherlocku, mówi Twój dr Watson

Konwalia31 - nie ma za co :)


julianna16 To już niestety raczej ostatnia wizualizacja w najbliższym czasie . Muszę ogarnąć w końcu obowiązki zawodowe .

To niedobrze. Szybko pracuj. Wiesz, tu na forum ratujesz ludziom zdrowie (mniej stresów) i samopoczucie ;) To też ważny obowiązek :)

julianna16
12-01-2012, 23:29
:D Aantenko - jestem spokojna, bo Ty i Dziewczyny czuwacie :). FM wciągaaaaaaaa, ale "mus to mus" :(. Nie znikam bynajmniej, ale muszę zdecydowanie ograniczyć, a wiadomo wizualizacje zabierają "trochę" czasu :).

szocik
12-01-2012, 23:35
Oj wciąga, wciąga :)
Dobrze ze ja jestem na zwolnieniu :) Tfu, tfu, tfu!

Agi75
13-01-2012, 10:01
Zastanawiam się nad moją kuchnią w moim wątku ale pozwolę sobie i tu zapytać o radę. Ponieważ zmienił mi się projekt kuchni, który rozważałam wcześniej ( Za duzo szafek górnych a co za tym idzie i za wysoka cena) muszę na szybko podjąć decyzję co do wyboru materiałów i ewentualnych jeszcze niewielkich przeróbek.Obecnie są dwie wersje kolorystyczne:
Wersja I biała czyli białe fronty lakier, czarny blat granitowy i czarna szyba za okapem i pod szafkami.Na podłodze płytka drewnopodobna 120 x 20 rovere giallo.
http://images50.fotosik.pl/1317/ff69304c95680dddgen.jpg
http://images39.fotosik.pl/1254/535026c573459745.jpg
Wersja II - fornir na całości i tak jak w wersji I czarny granit i szkło.Na podłodze szary gres - jeszcze nie znaleziony
http://images46.fotosik.pl/1265/62ee126471ca3b42.jpg
http://images50.fotosik.pl/1315/3bc0a3ef39003317.jpg
Te uchwyty w dolnych szafkach są chyba zbędne.Dorobiłam je na kilku frontach ,żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać.
A jeśli chodzi o szkło to też nie do końca jestem przekonana do czarnego koloru do czarnycg granitowych blatów....może być za ciemno szczególnie w połączeniu z fornirem .Bardzo proszę o wszelkie sugestie. Piekarnik znajduje się w półwyspie dlatego jest niewidoczny na wizualizacjach

aksamitka
13-01-2012, 10:12
Agi mnie sie bardziej podoba druga wersja kolorystyczna

Aantenka
13-01-2012, 10:19
Zastanawiam się nad moją kuchnią w moim wątku ale pozwolę sobie i tu zapytać o radę. Ponieważ zmienił mi się projekt kuchni, który rozważałam wcześniej ( Za duzo szafek górnych a co za tym idzie i za wysoka cena) muszę na szybko podjąć decyzję co do wyboru materiałów i ewentualnych jeszcze niewielkich przeróbek.Obecnie są dwie wersje kolorystyczne:
Wersja I biała czyli białe fronty lakier, czarny blat granitowy i czarna szyba za okapem i pod szafkami.Na podłodze płytka drewnopodobna 120 x 20 rovere giallo.
http://images50.fotosik.pl/1317/ff69304c95680dddgen.jpg
http://images39.fotosik.pl/1254/535026c573459745.jpg
Wersja II - fornir na całości i tak jak w wersji I czarny granit i szkło.Na podłodze szary gres - jeszcze nie znaleziony
http://images46.fotosik.pl/1265/62ee126471ca3b42.jpg
http://images50.fotosik.pl/1315/3bc0a3ef39003317.jpg
Te uchwyty w dolnych szafkach są chyba zbędne.Dorobiłam je na kilku frontach ,żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać.
A jeśli chodzi o szkło to też nie do końca jestem przekonana do czarnego koloru do czarnycg granitowych blatów....może być za ciemno szczególnie w połączeniu z fornirem .Bardzo proszę o wszelkie sugestie. Piekarnik znajduje się w półwyspie dlatego jest niewidoczny na wizualizacjach

Moim zdaniem obydwa połączenia są gustowne, więc tak naprawdę Ty musisz podjąć decyzję, co podoba Ci się bardziej :)

Ja jestem w grupie preferującej jasne pomieszczenia, dlatego na pewno sprawdziłabym na wizualizacji wersję z szybą białą albo jakąs jasną zamiast czarnej (do ciemnego blatu oczywiście). W wersji białej może się zrobić zbyt sterylnie, więc jakoś pasuje mi do tej kuchni fornir, ale jeśli masz czas to zrób sobie wizualizacje obydwu wariantów.

Uchwyty w tym wydaniu do forniru moim zdaniem nie pasują. Zaletą jest wygoda w otwieraniu, ale poszukałabym innego rozwiązania.

powodzenia

Agi75
13-01-2012, 10:42
aantenka czyli mam rozumieć, że biała sama w sobie będzie zbyt sterylna czy biała z białym szkłem?
Podoba mi się fornir ale mam obawy przed wykonastwem.mało które studio czy stolarz radzi sobie z ciągłością słojów...

annNS2
13-01-2012, 10:57
agi75 osobiscie uwielbiam zarowno fornir jak i biale lakierowane szafki i to w polaczeniu z czernia (co widac w mojej kuchni ;) polaczylabym oba projekty i zastosowala gorne biale, dolne w fornirze i czarny blat :) :)
jesli kuchnia mialaby byc cala biała, to jak dla mnie jedynie z blatem drewnianym...dla ocieplenia
ps. a jaki chcesz zastosowac fornir? jesli wybor padnie na drewniane szafki? :)

Agi75
13-01-2012, 11:18
Ann myślałam o orzechu amerykańskim.......

O takie połączenie Ci chodziło?
http://images37.fotosik.pl/1249/a43f65ca99f464bagen.jpg
http://images37.fotosik.pl/1249/11550eb648f70c17gen.jpg
http://images43.fotosik.pl/1287/2871b19f36a95911gen.jpg

Aantenka
13-01-2012, 11:33
Agi75 - miałam na myśli białą z białym szkłem, która może wypaść zbyt sterylnie. Ale to wrażenie indywidualne, Ty możesz ocenić to zupełnie inaczej. :)

Co do wykonawstwa - jeśli nie masz poleconego, zaufanego wykonawcy i obawiasz się efektu - to jest to argument za białymi. Wydać mnóstwo pieniędzy i jeszcze się wkurzać na wykonanie - maasakra, zwłaszcza, że w kuchni codziennie jesteś i na nią patrzeć musisz.

Natomiasyt nie mam wyobrażenia na ile można taką kuchnię fornirowaną usłojeniem popsuć... A orzech amerykański w lakierze rozważałaś? Może będzie łatwiej?

Agi75
13-01-2012, 11:50
Aanetka dlaczego łatwiej?????

annNS2
13-01-2012, 11:51
agi75 doklanie o to mi chodzilo (juz zdarzylam obejrzec ta wersje w twoim dzienniku) :)
orzech jest dosc ciemny...u siebie mam tik/teak modyfikowany i nie jestem do konca zadowolona, chialam zdecydowanie jasniejszy...ale chcialam tez uniknac problemow ze slojami. tik ma dalikatne 'paseczki' ktore przy ewentualnym niedopasowaniu tak nie rażą ;) teraz wiem ze wybralabym dab modyfikowany...

Aantenka
13-01-2012, 11:59
Aanetka dlaczego łatwiej?????

Może to niefortunne sformułowanie, ale zrozumiałam, ze boisz się, że przy fornirze będzie gorzej wyglądała ciągłość słojów, bo to drewno. Może przy lakierze będzie łatwiej pokierować takim ustawieniem słojów... Ale to takie dyletanckie myślenie, bo na fornirach się nie znammm... Sorki za zamieszanie.

Agi75
13-01-2012, 12:00
Dąb modyfikowany? On jest bardzo jasny? Ja mam okna w kolorze winchester, czyli trochę jaśniejszy złoty dąb.... i coś niestety musiałabym dopasować....

annNS2
13-01-2012, 12:10
dab modyfikowany jest w kilku odcieniach i wszystko zalezy od uzytego lakieru, dlatego koniecznie trzeba zobaczyc DUZA probke po polakierowaniu...

annNS2
13-01-2012, 12:15
agi75 do twoich okien to by nawet ten moj tik pasowal :) a dokladnie tik0002, np tu http://www.art-wood.pl/okleina-modyfikowana?PHPSESSID=1cfdcd2efa35e701ad1240b52bb 1e52d ;)

Agi75
13-01-2012, 12:43
Ann najlepiej by było mieć próbkę w ręce i porównać na budowie do okien.Ja w ogóle boję się misz - maszu stąd też pojawiła sie alternatywa białej kuchni....

Agi75
13-01-2012, 12:45
Ann a tak w ogóle to mimo,że mam takie okna (brązowe) to planuję żaluzje białe takie jak u Ciebie :-) To Ikea?

Damaszki
13-01-2012, 13:09
Witam wszytskich i jednoczęsnie prosze o poradę. Mam projekt kuchni z którego do konca nie jestem zadowolona. ( Wymiary : 5.5m x2.6m)

Ogólnie rzecz ujmując będa fronty na wysoki połysk, białe, frezowane ( prosze nie sugerować się kolorem na projekcie). Będzie całkowita zabudowa jednej ze scian. Będzie też granitowy blat ( na razie typuje jeden z: Star galaxy, Kashmir white, Kashmir Gold???), granitowa bądź szklana sciana nad blatem a pozostałe sciany będą szare. Na podłodze jest już parkiet bukowy.

Podoba mi się zabudowana sciana, podoba mi się koncepcja "pół wyspy" ( chodzi mi o te meble przy których są krzesła, jakkolwiek takie rozwiązanie nazwac(?))
ALE nie jestem przekonana co do wiszących szafek nad blatem. Boje się ze kuchnia będzie przeładowana.Czy widzicie tu jakieś inne rowiązanie? Pierwotna wizja wyglądała tak że nad blatem od lewej było: szafka wisząca , okap nie w zabudowie, a po prawej półki.

95067950689506995070

Dodam, że ta pusta przestrzeń na długiej, scianie za krzesełkami to planowane, duże przejscie do salonu.

szocik
13-01-2012, 13:15
Witam wszytskich i jednoczęsnie prosze o poradę. Mam projekt kuchni z którego do konca nie jestem zadowolona. ( Wymiary : 5.5m x2.6m)



Szafki wiszące mi by nie przeszkadzały, ale odległość od lodówki/piekarnika do blatu roboczego juz tak - zwlaszcza, ze przejscie utrudnia polwysep.

annNS2
13-01-2012, 13:17
Ann a tak w ogóle to mimo,że mam takie okna (brązowe) to planuję żaluzje białe takie jak u Ciebie :-) To Ikea?

zaluzje mam z firmy blister
w salonie lamelki 5cm a w kuchni i sypialniach 2,5cm :)

konwalia31
13-01-2012, 13:53
Jeszcze raz ja zaglądam :). Dziewczyny możecie napisać, czy gdybym zamieniła zlew ze zmywarką miejscami ( tak, aby zlew troszkę ukryć w kącie), to czy byłoby to "racjonalne" i ergonomiczne?? Chodzi mi o plusy i minusy takiej zamiany.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=94936&d=1326390597

Elfir
13-01-2012, 13:55
AGI - nie boisz się tyle czarnego? Każdą kropkę będzie widać.

Elfir
13-01-2012, 13:58
Witam wszytskich i jednoczęsnie prosze o poradę. Mam projekt kuchni z którego do konca nie jestem zadowolona. ( Wymiary : 5.5m x2.6m)


Kompletnie niewygodne ustawienie!
Aby iść po coś do lodówki trzeba omijać stolik. Lodówka powinna być w jak najkrótszej drodze do blatów roboczych.

Wrzuć rzut pomieszczenia

Agi75
13-01-2012, 14:11
Napisał Elfir "AGI - nie boisz się tyle czarnego? Każdą kropkę będzie widać."

No pewnie się boję ale jakoś tak darzę miłością ten granit. A poza tym będzie nawiązanie przy kominku....Myślę jednak o takim niejednolitym w takie małe ciapki drobinki... A Ty Elfir, którą wersję byś wybrała Białą czy fornirowaną???

Aantenka
13-01-2012, 14:29
konwalia31
Rozumiem, że zmywarka jest w zamym kąciku po prawej stronie zlewu.
Jeśli chcesz zamienić zlew ze zmywarką, czyli zlew maksymalnie w w kącie to masz IMHO dwa mega-minusy:

prawą ręką przy zmywaniu obijasz się o ścianę
stojąc przodem do zlewu i wstawiając coś do zmywarki po lewej stronie zlewu obijasz się o ścianę swoim prawym bokiem
Plus jest jeden - schowasz zlew

Rozsatwienie sprzętów w tym układzie jest niestety optymalne. Masz miejsce po obydwu stronach płyty, masz sensowną ilość blatu między płytą a zmywarką, masz sensowną ilość miejsca operjąc przy zlewie. Ja wygodniejszego rozstawienia nie widzę.

Na siłę możnaby spróbować jeszcze zabudowę zakręcić do murku (zrobić L) , po tej stronie gdzie jest płyta. Na krótszą nogę L przenieść płytę, a zlew przesunąc tak, żeby się schował za murkiem. Tylo wtedy nad płytą musisz mieć okap, robią Ci się na dole szafki narożne no i murek pozostanie tylko murkiem.... Może jak julianna16 znajdzie czas, to wrzuci wizu.

Po prostu będziesz musiała na bieżąco wstawiać do zmywarki. Ewentualnie jak sobie za murkiem zrobisz płytkie szafki to możesz je traktować również jako półeczkę do odstawiania na bieżąco np. pomocnik przy gotowaniu, zeby nie zagracać zlewu, ale na koniec i tak wszystko trzeba powstawiać.

Oczywiście to moje zdanie, ale Ty jako właściciel masz przywilej i obowiązek podjęcia decyzji ;)

noira
13-01-2012, 20:39
Witam.
Przekopuję forum od kilku miesięcy, między innymi temat kuchni. Drążę głównie temat kuchni z wyspą. Niestety jako mam problem z obsługą programów do wizualizacji wnętrz :( ...jakoś nie ogarniam. Czy znajdzie się ktoś uprzejmy i pomoże?? Nie mam nawet rzutu pomieszczenia, ponieważ to stary dom w trakcie remontu :-/ a czas nagli, w poniedziałek hydraulik ma podciągnąć wodę, elektryk prąd...

szocik
13-01-2012, 20:53
No to rozrysuj ten dom na kartce papieru,wpisz wymiary, zrób zdjęcie i wklej :)
Inaczej trochę cieżko będzie ci pomoc :)

konwalia31
13-01-2012, 20:57
Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam. Jak zrealizuję projekt napewno się pochwalę :)

Elfir
13-01-2012, 21:00
fornirowaną. Jest cieplejsza. Ale dałabym szary granit, jak w tej wizualce domów z Wizją:
http://img515.imageshack.us/img515/6619/47955554.jpg

Tu masz z czarnym blatem i ścianami:
http://www.meblekuchenne.pl/katalog/mood/06.jpg

noira
13-01-2012, 21:25
http://img855.imageshack.us/img855/5846/kuchnian.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/855/kuchnian.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Okna są nisko, wiec wszelka zabudowa pod nimi odpada.

Elfir
13-01-2012, 21:37
Noira - bardzo ładna i ustawna kuchnia.
Zabudowa w kształcie litery L - na ścianie 305 cm naprzeciw okna wysokie szafki:
np. blenda maskująca 5 cm + spiżarka 60 + piekarnik w zabudowie 60 + szafka 60 + lodówka 60 cm (245 cm) + niska szafka z blatem 60 cm z żaluzją lub półkami powyżej. Na ścianie 580 robisz niskie szafki z płytą i zlewem.
Pod oknem na krótszej ścianie stół.

Z resztą, co będę pisać:
http://img14.imageshack.us/img14/9598/vgjz.jpg

noira
13-01-2012, 21:47
Elfir, na ścianie 305 cm mam zaplanowaną wysoką zabudowę tak jak piszesz tyle, że ze ściany 580 mam tylko 350 cm do zabudowy, bo okno jest z 50 cm nad podłogą. Z tej niskiej zabudowy zostaje mi po odjęciu 70 cm głębokości wysokiej zabudowy max 270 cm blatu na którym bedzie płyta i zlew...zostanie mało blatu roboczego więc szukam innych rozwiązań. Rozważam opcję pozostawienia na ścianie 305 cm wysokiej zabudowy, a resztę wrzucić w wyspę którą zakończę stolikiem z krzesłami...ale nie mam pojęcia jak to by wyglądało.

Elfir
13-01-2012, 22:03
Niskie okna? Szkoda, że nie napisałaś od razu...
W takim razie tylko jedna wizualizacja się łapie.

A tak ładnie wpasowała mi się spiżarka

noira
13-01-2012, 22:07
Napisałam zaraz po dodaniu zdjęcia. A no jak widzisz, nie jest taka fajna jak by się mogło wydawać :(

noira
13-01-2012, 22:09
no i lodówka kolumbryna 90 szeroka , 78 głeboka.

julianna16
13-01-2012, 22:09
Agi75
Zaglądałam już kiedyś do Ciebie :D (nie zostawiwszy śladu). Muszę przyznać, że mimo preferencji bieli, to bardziej podoba mi się wizualizacja fornir + czarny kolor. Okno prezentuje się w tym zestawieniu fantastycznie. Wiem jednak, że masz dużo wątpliwości, bo nigdy nie mamy gwarancji jak poradzi sobie z realizacją marzeń fachowiec :(.
Tak sobie patrzę na wizualizację białej i... nie wiem czy pojawił się u Ciebie taki pomysł, ale myślę, że ciekawie mógłby wyglądać fornir na ścianie w miejsce czarnego szkła. Nie miałabyś problemu z usłojeniem. Przy płycie oczywiście trzeba fornir zabezpieczyć np. przezroczystym szkłem - to może zająć nieco miejsca, ale chyba jest wykonalne?

Elfir
13-01-2012, 22:11
Ale będziesz miała fajną jadalnię :)
Zrób półwysep jak na wersji nr 2
Lodówka wejdzie - lodówka + wąskie cargo + słupek z piekarnikiem Wysoką zabudowę odsuń od ściany i zlicuj z lodówką

noira
13-01-2012, 22:17
Mam zaplanowany półwysep z zabudowaną ścianą 305 cm wysokimi meblami, niskimi ze zlewem na ścianie 355cm, płyta na półwyspie....ale szukam jeszcze innego rozwiązania. Tak mi się marzy prawdziwa wyspa...
A bez spiżarki przeżyję, mam piwnicę :)

Elfir
13-01-2012, 22:21
masz za wąską kuchnię do wyspy.

julianna16
13-01-2012, 22:23
konwalia31

Rozsatwienie sprzętów w tym układzie jest niestety optymalne. Masz miejsce po obydwu stronach płyty, masz sensowną ilość blatu między płytą a zmywarką, masz sensowną ilość miejsca operjąc przy zlewie. Ja wygodniejszego rozstawienia nie widzę.

Na siłę możnaby spróbować jeszcze zabudowę zakręcić do murku (zrobić L) , po tej stronie gdzie jest płyta. Na krótszą nogę L przenieść płytę, a zlew przesunąc tak, żeby się schował za murkiem. Tylo wtedy nad płytą musisz mieć okap, robią Ci się na dole szafki narożne no i murek pozostanie tylko murkiem.... Może jak julianna16 znajdzie czas, to wrzuci wizu.


Mogłabym to zobrazować, bo bazę mam, więc pracy mniej, ale ja też uważam, że nie ma sensu kombinować, bo będzie niewygodnie, a okap na ścianie z dużymi oknami nie będzie dobrze wyglądał.
Konwalio 31 - Kup do zlewu fajną baterię i będzie ozdobą, którą będziesz się chciała chwalić ;). Jeśli strasznie Ci przeszkadza, to kup łamaną i chowaj w zlewie :). Naczynia po posiłku pakuj do zmywarki, albo stawiaj na blacie za ścianką :D. Zobaczysz, że w trakcie używania nie będzie to miało aż takiego znaczenia :). Na pewno ważniejsza będzie wygoda i funkcjonalność takiego układu. Czekamy na piękne efekty ściankowe :).

noira
13-01-2012, 22:26
Cholerka, wiem....chyba miałam nadzieję, że się rozrośnie jak tutaj napiszę ;)
I tak z wszystkim, w łazience też by się dodatkowy metr przydał. Jak to w PRLowskiej kostce!
Dzięki za pomoc :)

Elfir
13-01-2012, 22:37
tak sprawdzałam:
http://img651.imageshack.us/img651/7879/vgjq.jpg

noira
13-01-2012, 22:42
A te 115 cm to konieczność?

julianna16
13-01-2012, 22:42
Cholerka, wiem....chyba miałam nadzieję, że się rozrośnie jak tutaj napiszę ;)


:rotfl:

Jak nawet Elfir tego nie zdziałała, to szans nie widzę ;). Ale druga propozycja jest bardzo ok :).
Mam tylko pytanie do Elfir - jest jakiś powód, że zlew jest bliżej półwyspu, a płyta dalej?

gustawkot
13-01-2012, 22:47
Aj, aj - za blisko ściany ten piekarnik z płytą :(. Gdzie jest zmywarka? W szafce pod ociekaczem? Troszkę mało przestrzeni jak na wygodne rozmieszczenie wszystkiego :(.

Jeśli zmywarka nie jest przy ścianie, to może tę blendę przenieść obok pieca na drugą stronę? Wtedy z kolei będzie ciaśniej przy zlewie. Można odwrócić w drugą stronę ociekacz, ale wtedy znowu zmywarka ląduje przy ścianie i koło się zamyka, bo potrzebuje nieco odsunięcia od ściany :(. Wygląda na to, że trzeba będzie zmniejszyć nieco szafki między zlewem a piecem. To oznacza mniej blatu roboczego, ale macie w pobliżu stół, więc można się nim ratować w czasie większego gotowania. Jeśli chcecie zabudować tylko tę jedną ścianę, to innej opcji raczej nie znajdziecie.

Bardzo fajne pomysły podsuwają dziewczyny na ukrycie okapu. Zabudowa karton-gips ładnie ukryje i pozbawi Was troski o trudno dostępne miejsce do odkurzania :). Patrząc na rozmiary kuchni dobrym pomysłem wydaje się trzeci rząd na rzadziej używane sprzęty, naczynia, i inne rzeczy, które zdarza nam się nie wiadomo kiedy gromadzić ;). Kilka stron wcześniej wklejałam już taką ciekawą kuchnię, która należy do kaury. Ma chyba tylko dwa rzędy, ale ten górny jest wyższy i dwukolorowy, stąd całość daje wrażenie 3 poziomów.
http://lh3.ggpht.com/_22HWvtH4gXg/Sgx2xW9ZHhI/AAAAAAAACCY/x6kkN6QGKow/s512/_MG_2643.JPG

Kolory Twojej wizualizacji dla mnie zdecydowanie na plus, w porównaniu z poprzednią :D. Co do Twojego pytania - kiedyś postawiłabym na barwne szkło z pięknym widokiem lub tematem florystycznym. Nadal mi się podobają, ale dziś raczej wybrałabym gładką powierzchnię w podobnej tonacji. To akurat taki element kuchni, który można w miarę szybko wymienić / urozmaicić nawet samemu. Prostota stanowi najlepszą bazę do szybkich, bezproblemowych zmian. W takiej kuchni wystarczy zmieniać kolory dodatków i za każdym razem jest inna. Nie opatrzy się tak szybko jak mocne akcenty na stałe.

Za Waszymi radami i poszukiwaniami jak najlepszych rozwiązań wyszły nam 3 kolejne projekty:
95160

95162

95161

Zmniejszyliśmy powierchnię głównego blatu roboczego. Ale mamy za to swobodny dostęp do płyty z dwóch stron, co nie wątpliwie wpłynie na przyjemność gotowania we dwoje ;)

Na pierwszych dwóch zdjęciach wysokość szafek wiszących wynosi 90cm. Nad szafkami jest listwa maskująca 10 cm. Co o tym sądzicie?
Zamiast tej listwy 10 cm można zrobić większe obniżenie sufitu, ale czy to będzie lepsze rowiązanie?

Jak sądzicie, w jaki sposób zainstalować oświetlenie? Czy ma ono wychodzić z wyższych partii szafek i oświetlać całą powierzchnię, czy zainstalować je jednynie przy blacie, aby tutaj był największy efekt?

A tak w ogóle to jaki blat byście zaproponowali?

Wielkie dzięki za dotychczasową pomoc! :)

noira
13-01-2012, 22:51
:rotfl:

Jak nawet Elfir tego nie zdziałała, to szans nie widzę ;)

Jak oglądam te cacka co tutaj tworzycie to sobie narobiłam nadziei ;)

Elfir
13-01-2012, 23:01
Julianna 16- zaraz przy wejściu masz lodówkę - wyciągasz rzeczy z lodówki na blat półwyspu - to jest główny, dobrze oświetlony światłem słonecznym blat roboczy. Odwracasz się i wykładasz rzeczy do zlewu. Robisz krok w lewo i już jesteś przy kuchence - idealny trójkąt roboczy.

Elfir
13-01-2012, 23:02
A te 115 cm to konieczność?

Masz tam szafki 60 cm. Teraz je wysuwasz i się nachylasz - czyli zostaje 55 cm na twój tyłek :D
Podręcznikowo powinno być 120 cm.

noira
13-01-2012, 23:05
hahaha...chyba czas się odchudzać ;)
kombinuję jak koń pod górkę

julianna16
13-01-2012, 23:06
gustawkot
Czym się różnią dwie pierwsze? Próbuję znaleźć różnice, ale już późno jest ;).
Dla mnie zdecydowanie rząd górnych półek ze schowanym okapem wygląda wizualnie lepiej i daje Wam więcej miejsca do przechowywania.
Co do oświetlenia, to nad-szafkowe jest głównie elementem dekoracyjnym. Jeśli górę zabudujesz, to i tak nie będzie to możliwe. Praktyczniejsze jest oświetlenie pod-szafkowe - oświetla dokładnie miejsce, które powinno być oświetlone.
Nie doradzę z obniżanym sufitem, bo to kwestia Waszych preferencji, ale jeśli się zdecydujecie to właśnie w nim można zaplanować górne oświetlenie i z pewnością będzie to wyglądało dobrze.

I na koniec... Wg zaleceń główny blat roboczy, którym będzie u Was przestrzeń między zlewem a piecem powinna mieć min. 80 cm. Zwróćcie na to uwagę przy wyborze zlewu i płyty. Z własnego doświadczenia wiem, że można sobie radzić na mniejszym blacie, ale nie jest to wygodne :(.

Elfir
13-01-2012, 23:08
możesz zrobić i 90 cm, ale licz się z tym, że do szuflad będziesz sięgać stojąc z boku i ściana będzie się bardziej brudzić - trudno się wyminąć jak osoba stoi przy blacie, a druga chce przejść.

julianna16
13-01-2012, 23:09
Julianna 16- zaraz przy wejściu masz lodówkę - wyciągasz rzeczy z lodówki na blat półwyspu - to jest główny, dobrze oświetlony światłem słonecznym blat roboczy. Odwracasz się i wykładasz rzeczy do zlewu. Robisz krok w lewo i już jesteś przy kuchence - idealny trójkąt roboczy.
Aaa... ja kombinowałam z trójkątem dla praworęcznych, czyli w drugą stronę ;). No i bliżej od pieca do stołu, gdzie serwuje się jedzonko :).
Argument z lepszym doświetleniem do mnie przemawia :).

julianna16
13-01-2012, 23:14
hahaha...chyba czas się odchudzać ;)
kombinuję jak koń pod górkę

A ściany można trochę naruszyć? Jeśli tak bardzo marzysz o wyspie, to może wybić nieco ściany po bokach i wyjść w stronę salonu?

Elfir
13-01-2012, 23:14
w zasadzie jestem praworęczna :)

noira
13-01-2012, 23:41
A ściany można trochę naruszyć? Jeśli tak bardzo marzysz o wyspie, to może wybić nieco ściany po bokach i wyjść w stronę salonu?
One już są wybite maksymalnie, bo to było osobne pomieszczenie (przybudówka nad garażem). To ściany nośne i nie da się bardziej, z resztą za tą dłuższą na 190cm jest już taras, a za tą na 124 cm kominek położony narożnie.
Mam ochotę zrobić wyspę na 120 cm z odstępem od mebli wysokich na 100 cm i z odstępem od ściany na 90 cm, długą na 200 cm + stolik 90 cm przyklejony do wyspy.....choć wiem, że nie jest to najrozsądniejszy pomysł.

gustawkot
13-01-2012, 23:52
gustawkot
Czym się różnią dwie pierwsze? Próbuję znaleźć różnice, ale już późno jest ;).
Dla mnie zdecydowanie rząd górnych półek ze schowanym okapem wygląda wizualnie lepiej i daje Wam więcej miejsca do przechowywania.
Co do oświetlenia, to nad-szafkowe jest głównie elementem dekoracyjnym. Jeśli górę zabudujesz, to i tak nie będzie to możliwe. Praktyczniejsze jest oświetlenie pod-szafkowe - oświetla dokładnie miejsce, które powinno być oświetlone.
Nie doradzę z obniżanym sufitem, bo to kwestia Waszych preferencji, ale jeśli się zdecydujecie to właśnie w nim można zaplanować górne oświetlenie i z pewnością będzie to wyglądało dobrze.

I na koniec... Wg zaleceń główny blat roboczy, którym będzie u Was przestrzeń między zlewem a piecem powinna mieć min. 80 cm. Zwróćcie na to uwagę przy wyborze zlewu i płyty. Z własnego doświadczenia wiem, że można sobie radzić na mniejszym blacie, ale nie jest to wygodne :(.

Te zdjęcia się niczym nie różnią, jeśli chodzi o zmiany w ustawieniu, jest po prostu inna perspektywa.

80 cm blatu roboczego moglibyśmy zrobić, ale kosztem innego ustawienia płyty. jest to ustawienie kompromisowe (wybieramy wg nas lepszy dostep do gotowania, przygotowanie zawsze można przenieść na stół)

marsik32
13-01-2012, 23:55
Witam.
Całkiem przez przypadek tu zajrzałem i zdziwienie moje nie ma granic. Może w końcu ktoś mi doradzi w dylematach kuchennych. Generalnie dom w budowie i jeszcze wszystko można zrobić bo stoi dopiero stan surowy. Ale do rzeczy. Wraz z żoną mamy inne wizje kuchni. Nadmienię że to ja w domu gotuję. Zona raczej sporadycznie i najczęściej są to wypieki. Kuchnia nie jest mała. Jest otwarta na salon. I tu pytanie czy tak to pozostawić czy może zrobić chociaż po jednej stronie jakąś ściankę z luxsferów np na cztery pustaki. Moja wizja jest taka że chciałbym użyć koloru czerwonego może na ścianach i jakiś delikatny element może na podłodze, meble białe na wysoki połysk bez uchwytów i na jednej-największej ścianie zrobić zabudowę na całości i postawić tam podwójną lodówkę, i w szafkach obok siebie piekarnik i mikrowelkę. Natomiast na środku zrobić wyspę z dwoma okapami okrągłymi w formie tuby. Strefa robocza była by odgrodzona lekko wyższym barkiem do którego byłby od przodu doklejony niewielki stolik który byłby na pierwszym planie z widoku z salonu. Mam tylko dylemat czy lodówka ma zostać w tym miejscu co mówię zasłaniając widok okna z kuchni czy może wstawić ją do spiżarki do której jest przejście z kuchni poprzez drzwi suwane. Jednak szkoda mi trochę tam miejsca. Natomiast żona twierdzi że wyspa absolutnie się nie zmieści i lobbuje za półwyspą doklejoną do tej ściany z przejściem do spiżarki. No i oczywiście nie chce czerwonego koloru. Zgadzamy się co do białego koloru mebli w połysku i blatów granitowych w kolorze czerwonym. Ona jeszcze bardzo by chciał nadruk cytrynek na szkle ale za bardzo nie ma gdzie tego powiesić bo nie będzie przestrzeni podszafkowej.
Mam nadzieję że pisze dość jasno, jak nie to proszę o pytania i bardzo liczę na pomoc. Pozdrawiam

Elfir
14-01-2012, 00:59
luksfery/pustaki szklane IMHO nie są łatwym elementem do aranżacji we wnętrzu. Pasują głównie do absolutnego minimalizmu czy industrialu.
Lepsze są ścianki, nie muszą być do sufitu.
Ściany możesz sobie pomalować na intensywny kolor, ale z posadzką nie eksperymentuj. Daj możliwie neutralną, najlepiej drewno. Niech ci się znudzi ta czerwień za 10 lat to ścianę przemalujesz, ale płytki zrywać to już jest koszt.
fototapetę z limonkami można nakleić na ścianie spiżarki.


Myślałeś o czymś takim? (lekko zmodyfikowałam układ ze spiżarką, kolor czerwony - ścianki, różowy - niskie ścianki, zielony - meble):
http://img267.imageshack.us/img267/6469/16763894.jpg

W takim układzie nie spełniasz wszystkich wymogów projektowych, bo masz kuchnię szerokości 375 cm , z czego wyjdzie:
60 cm wysoka zabudowa + 110 cm + 100 cm wyspa (szafki 60+40) + 105 cm do ściany ze spiżarką.
Wyspa 60 cm jest za wąska. a odległości między szafkami a wyspą powinny mieć 120 cm (a będzie 110 i 105).

Dlaczego zmodyfikowałam spiżarkę?
Wąski korytarzyk i tak nie nadawał się na ustawienie gdzieś półek, a cofnięcie drzwi wyeliminowało kolizję w holu (tam było mnóstwo drzwi).
Wnęka za ubikacją była wąska i głęboka - ciężko byłoby coś tam ustawić, a tak, od strony kuchni masz miejsce chociażby na lodówkę na wina lub ekspres do kawy

Kolor czerwony jest bardzo intensywny, radziłabym nie malować nim wszystkich ścian, tylko złamać gdzieś szarością lub czernią

Inspiracje:
http://www.bestdecoratinghome.com/wp-content/uploads/2011/10/Red-kitchen-white-cabinets-ideas.jpg

http://beautifulkitchens.files.wordpress.com/2011/09/kitchenpg80.gif

EDIT.

Półwysep to raczej tak:
po obu stronach okna wysoka zabudowa (z jednej strony piekarnik z mikrofalą, z drugiej lodówka), w oknie zlew.
Na półwyspie płyta grzejna a obok mały zlew pomocniczy. Koło wyspy kawiarka w zabudowie, pod kawiarką lodówka na wina.

http://img716.imageshack.us/img716/3647/75427167.jpg

julianna16
14-01-2012, 10:06
Te zdjęcia się niczym nie różnią, jeśli chodzi o zmiany w ustawieniu, jest po prostu inna perspektywa.

80 cm blatu roboczego moglibyśmy zrobić, ale kosztem innego ustawienia płyty. jest to ustawienie kompromisowe (wybieramy wg nas lepszy dostep do gotowania, przygotowanie zawsze można przenieść na stół)

Zasugerowałam się wstępem o "3 kolejnych projektach" - stąd szukałam różnic między 1 i 2 :). Co do kompromisu, to jestem przekonana, że akurat ten będzie dla Was źródłem przyjemności ze wspólnego gotowania :).

Anulek2005
14-01-2012, 10:30
gustawkot - jak dla mnie wysokie szafki :yes::yes::yes: Układ bardzo ładny. Dla zyskania blatu wybrałabym zlew o szerokości do 60 cm - z wąziutkim ociekaczem. Sama taki mam i przy zmywarce jest całkowicie wystarczający. W razie potrzeby mam plastikową tackę, która stanowi dodatkowy ociekacz "w razie draki". Chociaż przyznam się, że do domu chcę zlew półtorakomorowy :oops:

marsik32
14-01-2012, 10:55
Elfir dziękuję za pomoc.Wersja pierwsza pierwotnie mi się nie podobała. Założenie żony było mieć zlew pod oknem. W spiżarce gdzie narysowałaś długa szfkę przy ścianie szczytowej będzie dodatkowa lodówka i pralka bo nad nią jest zsyp na bieliznę. Ale gdy tam wpuścimy też nieszczęsną wielką lodówkę to na jej boku w części gospodarczej można postawić półki. O tym faktycznie nie pomyślałem. Drzwi do gospodarczego bym nie przesuwał bo wiatrołap i tak jest już duży a tak to w tym wąskim przejściu może chociaż sobie powieszę rurę od odkurzacza, wieszak na miotły czy takie tam. Patrząc na pierwszą wersję to stolik stoi już po za kuchnią czyli w komunikacji a to nie jest fajne, zresztą na wysokości tego bocznego okna będzie część jadalna ze stołem. Jeśli chodzi o czerwony kolor to raczej myślałem o pomalowaniu jednej ściany. Rezygnując z luxsferów znalazłem w ich miejsce panele dekoracyjne i projekt który chyba by u mnie pasował. Nie wiem tylko czy nie mam za małej kuchni do tego projektu. Kawiarki zabudowanej nie będzie i lodówki na wino też nie. Nie wiem tylko czy pod oknem nie będzię trochę za łyso...w oknie będzie bardzo szeroki parapet ok 40 cm.

marsik32
14-01-2012, 11:31
Chyba żeby zrobić jeszcze inaczej z tą półwyspą. Zakładając że na zdjęciu w miejscu piekarników jest moje okno i zrobić tam ciąg podokienny jak miało być pierwotnie a boczną ścianę wraz z półwyspą zrobić jak na zdjęciu. Który układ jest fajniejszy i bardziej funkcjonalny. W końcu jestem o krok dalej bo po wizycie i koncepcji w salonie RUST nie piałem z zachwytu.

Aantenka
14-01-2012, 11:51
gustawkot

wersja pierwsza z zabudowanym okapem dla mnie wyglada super i jest praktyczna (uwaga na otwieranie szuflad przy grzejniku!) :D

oświetlenie poszafkowe jest wygodne i też doradzam jego zamontowanie. oprócz tego jeszcze jakies nad stołem. Rozumiem, że macie probem z oświetleniem górnym?

Przy tak obnizonym suficie jak na wizualce mozna zrobic np. reflektorki wpuszczane w to obniżenie jako światło robocze (to obniżenie nie kończy się na równo z szafkami, tylko trochę wystaje). Analoogicznie jak na tym zdjęciu

http://bi.gazeta.pl/im/2/7570/z7570632X.jpg

Jeśli zostają białe meble i szkło bezbarwn nad blatem to na pewno pasuje drewno typu dąb do ocieplenia, ale również szarość i ciemne kolory kontrastowe... Jeśli meble błyszczące to jak widać z wielu zdjęć forumowiczów ładnie wychodzi granit.

annol
14-01-2012, 12:27
Proszę wypowiedzcie się na temat moich wstępnych projektów kuchni. Nie bardzo mi się podobaja ale wszystkie studia kuchenne u których byłam przedstawiły podobne. W lewym rogu znajduje się spiżarnia dlatego nie może sie tam nic znajdować. Proszę o opinie i wszelkie sugestie

Elfir
14-01-2012, 13:18
Który układ jest fajniejszy i bardziej funkcjonalny. W końcu jestem o krok dalej bo po wizycie i koncepcji w salonie RUST nie piałem z zachwytu.

To zdjęcia katalogowe - wrysuj sobie meble na papierze milimetrowym, bo moim zdaniem obydwa układy nie wejdą do twojej kuchni (na żadnym nie ma okna)

Agi75
14-01-2012, 13:22
Elfir,Julianna dziękuję za zrozumienie moich watpliwości i podanie swoich typów....U mnie w wątku też fornir górą.I powiem szczerze, że dziwi mnie brak głosów na białą kuchnię przy takim wyniesieniu tego koloru na piedestał ostatnimi czasy.Sama uwielbiam biel ale nie lubię chłodu, więc chciałam ją ocieplić podłogą czy potem dodatkami... Julianna myślałam też o tym aby dać fornir na ścianę.Spróbuję przygotować taką koncepcję i tu wrzucić. A co do forniru to może spróbować zamówić wzór - usłojenie w pionie.....Co o tym myślicie? Widziałyście może gdzieś taką inspirację? Marsik32 wyżej wrzucił kuchnię z podobnym rozwiązaniem na wysokiej zabudowie.Ale w tym wykonaniu u mnie by nie przeszło :-(

Elfir
14-01-2012, 13:40
Agi - po prostu każ zrobić fornir modyfikowany na szafkach - może mieć długość do 5 m.

Agi75
14-01-2012, 14:03
I on może być w poziomie? To takie paseczki jak u Ann, o których pisałyśmy kilka postów wyżej? Nie wygląda to zbyt sztucznie? Nie widziałam tego na dużych powierzchniach a próbki w ogóle tego nie obrazują...

marsik32
14-01-2012, 14:06
Elfir zrobiłem rysunek na papierze w kratkę pomniejszając całość o połowę i prawie się wszystko mieści. Ja widzę że nie ma okien ale założyłem że one są. Jeśli chodzi o pierwsze zdjęcie to okno główne kuchenne jest na wprost stołu i boczne na łączeniu blatu ze ścianą. Wstawiłem 4 szafki do sufitu, w środku 60 cm po bokach 50 cm, następnie blat 80 cm i jeszcze zostaje 20 cm do okna. Blat w kształcie litery L kończy się przed oknem kuchennym 100cm. Lodówka zostaje wstawiona we wnękę do gospodarczego. Odległość od suwanki do blatu 120 cm i pomiędzy blatem a zabudową sufitową z piekarnikiem i mikrowelką 100 cm. Raczej ze stołu nici, bo nie wejdzie, chyba że zrobię jeszcze mniejsze przejście pod oknem. To by było o pierwszym zdjęciu, bo mi się chyba bardziej podoba to rozwiązanie. Ciekawe która wersja spodoba się szacownej małżonce hihihi.

Aantenka
14-01-2012, 15:16
annol

dorzuć koniecznie rzut z góry ze wszystkimi wymiarami, okien również i info ile sa okna od podłogi.
zaznacz przyłacza, chyba że mozna je dowolnie sobie ustawiać
napisz czy można przestawiać jakieś ścianki
napisz mniej więcej na czym ci zależy w wyposażeniu kuchni i jaką planujesz lodówkę oraz czy piekarnik podwieszany czy nie

z tymi informacjami będzie Ci można coś łatwiej coś doradzić

channel8
14-01-2012, 15:51
Mógłby ktoś zajrzeć do mojego wątku i mi pomóc
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?174717-mieszkanie-zamiast-domu

annol
14-01-2012, 16:02
Jak mogę wrzucić plan kuchni zrobiony w exelu?

annol
14-01-2012, 16:09
Ścianek już niestety nie można przestawić. Jeśli chodzi o wszelkie przyłącza to jest totalna dowolność, elektryka ani hydraulika jeszcze nie było. Lodówkę planujemy dwudrzwiową, piekarnik podwieszany. Zalezy mi najbardziej na tym żeby było funkcjonalnie i nowocześnie.

Aantenka
14-01-2012, 16:20
Jak mogę wrzucić plan kuchni zrobiony w exelu?

Mozesz i w excelu, ale najlepiej wkleic jako zdjecie widoczne w poscie.
Nie mozesz wkleić go do jakiegos programu do zdjec albo pdf, zapisac i wrzucic, tak jak wkeljalas pliki ze szkicami kuchni? Byloby duzo wygodniej

Sama bym to zrobila dla Ciebie ale nie mam na kompie przy ktorym siedze odpowiednich programow.

Lodowka dwudrzwiowa niezabudowana?
Jaka jest odleglosc okien od podlogi?

annol
14-01-2012, 16:38
Tego w tej chwili nie pamiętam

marsik32
14-01-2012, 16:47
Elfir dziękuję za pomoc.Wersja pierwsza pierwotnie mi się nie podobała. Założenie żony było mieć zlew pod oknem. W spiżarce gdzie narysowałaś długa szfkę przy ścianie szczytowej będzie dodatkowa lodówka i pralka bo nad nią jest zsyp na bieliznę. Ale gdy tam wpuścimy też nieszczęsną wielką lodówkę to na jej boku w części gospodarczej można postawić półki. O tym faktycznie nie pomyślałem. Drzwi do gospodarczego bym nie przesuwał bo wiatrołap i tak jest już duży a tak to w tym wąskim przejściu może chociaż sobie powieszę rurę od odkurzacza, wieszak na miotły czy takie tam. Patrząc na pierwszą wersję to stolik stoi już po za kuchnią czyli w komunikacji a to nie jest fajne, zresztą na wysokości tego bocznego okna będzie część jadalna ze stołem. Jeśli chodzi o czerwony kolor to raczej myślałem o pomalowaniu jednej ściany. Rezygnując z luxsferów znalazłem w ich miejsce panele dekoracyjne i projekt który chyba by u mnie pasował. Nie wiem tylko czy nie mam za małej kuchni do tego projektu. Kawiarki zabudowanej nie będzie i lodówki na wino też nie. Nie wiem tylko czy pod oknem nie będzię trochę za łyso...w oknie będzie bardzo szeroki parapet ok 40 cm.

A mnie biednemu nikt już oprócz Elfir nie doradzi...

Aantenka
14-01-2012, 17:00
A mnie biednemu nikt już oprócz Elfir nie doradzi...

Po pierwsze, nawet jak tylko Elfir (na razie) Ci doradza, to się ciesz, bo to niebanalny doradca jest :yes:

Po drugie, z Twoich postów nie bardzo ja na przykład wiem, w czym Ci doradzić... Od strony estetycznej zgadzam się z tym co napisała Elfir odnosnie kolrów.
Od strony funkcjonalnej myślałam, że już znalazłeś jakąś drogę - tzn. zdjęcia które wrzuciłeś.... Trzeba by to tylko przetworzyć na wymiary Twojej kuchni i popełnić wizualizację. Może jakbyś jakaś wizualizację dla swojej kuchni zrobił np. z darmowego programu Ikea i wrzucił tutaj parę obrazkow, to mnie osobiscie byłoby łatwiej się odnieść :yes:

po trzecie pamiętaj że jest weekend, więc może jeszcze ktoś się odezwie wieczorem albo jutro albo w poniedziałek ;)

marsik32
14-01-2012, 17:12
Po pierwsze, nawet jak tylko Elfir (na razie) Ci doradza, to się ciesz, bo to niebanalny doradca jest :yes:

Po drugie, z Twoich postów nie bardzo ja na przykład wiem, w czym Ci doradzić... Od strony estetycznej zgadzam się z tym co napisała Elfir odnosnie kolrów.
Od strony funkcjonalnej myślałam, że już znalazłeś jakąś drogę - tzn. zdjęcia które wrzuciłeś.... Trzeba by to tylko przetworzyć na wymiary Twojej kuchni i popełnić wizualizację. Może jakbyś jakaś wizualizację dla swojej kuchni zrobił np. z darmowego programu Ikea i wrzucił tutaj parę obrazkow, to mnie osobiscie byłoby łatwiej się odnieść :yes:

po trzecie pamiętaj że jest weekend, więc może jeszcze ktoś się odezwie wieczorem albo jutro albo w poniedziałek ;)

Oj mam nadzieję że może ktoś sie odezwie. Ale z tym programem z Ikei nic nie bedzie bo nie posiadam kompa z windowsem. Kiedyś próbowałem w Sweet Home 3D ale sobie nie poradziłem.

marsik32
14-01-2012, 17:13
A tak swoją drogą to pomimo weekendu to i tak tu jest duży ruch na forum od rana bo inne działy to jak by wymarły. Gratulacje.

Aantenka
14-01-2012, 17:22
Pogoda brzydka, a telewizji ja nie znoszę, ksiązka juz przeczytana, dom posprzątany, do kina w środę... Reszta rozrywek się rozjechała... :) Więc jak tu nie zaglądać na forum :)

Hmmm... Nie znam sie na komputerach, ale może ten program ze strony ALNO Ci pójdzie http://kuchnieonline.pl/logowanie.html ?

Ostatecznie wrzuć rzut z wymiarami i rozstawieniem sprzętów może ktoś się zlituje i Ci zwizualizuje... :) Siebie nie mogę zaproponować, bo też teraz nie mam na swoim kompie niezbednego softwaru, coby projektowac i wrzucic tutaj, ewentualnie moze po weekendzie w wolnej chwili jakas wizualizacje Twojego pomyslu moge sprobowac zrobic...

Ale pewnie po weekendzie to i sam u kogoś dasz rade na kompie z windowsem...

marsik32
14-01-2012, 17:32
Ja po prostu ma Mac-a a w naszym kraju to jeszcze nie jest popularne. Rzut oczywiście już wrzuciłem ale dodaję go ponownie.

Aantenka
14-01-2012, 18:12
hej, rzut jest niestety niezbyt wyrazny. poza tym mialam na mysli taki rzut z zaznaczonymi meblami w takim ustawieniu jak chcesz. wystarczy zeskanowany rysunek na papierze milimetrowym

annol
14-01-2012, 18:20
Mógłby ktoś zajrzeć do mojego wątku?

Anulek2005
14-01-2012, 18:47
Oj mam nadzieję że może ktoś sie odezwie. Ale z tym programem z Ikei nic nie bedzie bo nie posiadam kompa z windowsem. Kiedyś próbowałem w Sweet Home 3D ale sobie nie poradziłem.

Program IKEI działa też na Macu - nie bądź leń tylko ustawiaj te meble i wrzucaj wizualkę ...

Żeby nie było, że "cyganię". Ze strony IKEA:
"Minimalne wymagania sprzętowe:
Procesor 1 GHz lub szybszy
Karta graficzna 32MB
Rozdzielczość 1024 x 768
Podłączenie do Internetu

Systemy operacyjne oraz przeglądarki:
Windows XP / IE 8 / FF 7.0 / Chrome 14
Windows Vista / IE 9 / FF 7.0 / Chrome 14
Windows 7 / IE 9 / FF 7.0 / Chrome 14
Mac OS 10.6.8 (Snow Leopard) / Safari / FF 5.0+ / Chrome 14+
Mac OS 10.7.1 (Lion) / Safari/ FF 5.0+ / Chrome 14+"

Mam cię ;)

marsik32
14-01-2012, 19:43
Program IKEI działa też na Macu - nie bądź leń tylko ustawiaj te meble i wrzucaj wizualkę ...

Żeby nie było, że "cyganię". Ze strony IKEA:
"Minimalne wymagania sprzętowe:
Procesor 1 GHz lub szybszy
Karta graficzna 32MB
Rozdzielczość 1024 x 768
Podłączenie do Internetu

Systemy operacyjne oraz przeglądarki:
Windows XP / IE 8 / FF 7.0 / Chrome 14
Windows Vista / IE 9 / FF 7.0 / Chrome 14
Windows 7 / IE 9 / FF 7.0 / Chrome 14
Mac OS 10.6.8 (Snow Leopard) / Safari / FF 5.0+ / Chrome 14+
Mac OS 10.7.1 (Lion) / Safari/ FF 5.0+ / Chrome 14+"

Mam cię ;)

Faktycznie masz rację. Tylko dlaczego nie chciało i nadal nie chce się odpalić? Muszę pokombinować. A że lenistwo? To raczej było by miłe spędzenie czasu z dala od domu. Ale dojdę do tego i postaram się wkleić moje wypociny. Może jutro już czymś się pochwalę.

Elfir
14-01-2012, 20:10
Jak mogę wrzucić plan kuchni zrobiony w exelu?

A nie możesz zrobić w jakimś bardziej rysunkowym programie, np. w paincie?

Jeśli chodzi o pliki nie-graficzne, to musisz zrobić zrzut ekranu (print screen), wkleić do painta, wykadrować i zapisać jako .jpg

Anulek2005
14-01-2012, 20:10
Ten program z IKEA niestety nie działa czasami na oprogramowaniu nowszym niż zalecane - sprawdziłam aczkolwiek na Windzie ;) Co do Maca to nie wiem. A z lenistwem to oczywiście żarcik miał być ;)

julianna16
14-01-2012, 23:53
Elfir,Julianna dziękuję za zrozumienie moich watpliwości i podanie swoich typów....U mnie w wątku też fornir górą.I powiem szczerze, że dziwi mnie brak głosów na białą kuchnię przy takim wyniesieniu tego koloru na piedestał ostatnimi czasy.Sama uwielbiam biel ale nie lubię chłodu, więc chciałam ją ocieplić podłogą czy potem dodatkami... Julianna myślałam też o tym aby dać fornir na ścianę.Spróbuję przygotować taką koncepcję i tu wrzucić. A co do forniru to może spróbować zamówić wzór - usłojenie w pionie.....Co o tym myślicie? Widziałyście może gdzieś taką inspirację? Marsik32 wyżej wrzucił kuchnię z podobnym rozwiązaniem na wysokiej zabudowie.Ale w tym wykonaniu u mnie by nie przeszło :-(

Agi75 Hmm... w pionie rzadziej się spotka. Ale właśnie coś znalazłam:
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRcjcezq8DMh5ADYhIcMJvoRJTBRJtKS NMYVKvFdHSeDAPZVAfa6ClIcQwNyg
Trudno mi jednoznacznie powiedzieć, bo z pewnością zależy to od ostatecznego wzoru usłojenia jaki się pojawi :). Chyba jednak lepiej w poziomie :).
Ta kuchnia poniżej jest piękna, ale jak widać nie ma ciągłości, mimo, iż jest pionowo ;).
http://img14.imageshack.us/img14/811/0a4f2f50c8c17654.jpg
Tak sobie myślę, że możesz sobie zastrzec w umowie kwestię kontynuacji usłojenia. Pokazać inspiracje i wyjaśnić na czym Ci szczególnie zależy. To zmniejszy ryzyko niepowodzenia.

Wrzuć proszę tę koncepcję beli z fornirem, bo wydaje mi się, że może być ładna :). Ja znalazłam takie niestety nie katalogowe, ale nieco nawiązujące kolorami do Twoich koncepcji :).
http://images04.olx.pl/ui/3/05/53/55970253_3.jpg
http://images04.olx.pl/ui/3/05/53/55970253_2.jpg
i jedna wizualizacja z 3-ma kolorami :)
http://www.ab-interiors.pl/upl/realizations/206-big.jpg

konwalia31
15-01-2012, 00:03
marsik a może program BRW się sprawdzi , jest wprawdzie bardzo okrojony, ale coś tam można z niego "wyłuskać" i jest prosty w obsłudze, co akurat mi odpowiada :)

Elfir
15-01-2012, 01:54
Ja się zastanawiam teraz nad układem szafek dolnych.

Mam takie dwa rozwiązania:
http://img444.imageshack.us/img444/5933/flopw.jpg

Górny rysunek
20 cm cargo na wieszak do ręczników i chemię do zmywarki
45 zmywarka
80 zlew z koszem
80 z szufladami na talerze i sztućce
80 z szufladami na garnki i kopystki, tłuczki itp. (tu płyta grzejna)
20 cm cargo na oleje i przyprawy

Układ fajny, ale IKEA nie ma szafek 20 cm, więc wymagałyby dorobienia u stolarza :(
Poza tym zmywarka daleko od szafek z naczyniami

Dolny rysunek:
60 z szufladami nie wiem na co?
60 zlew z koszem
45 zmywarka
80 z szufladami na talerze i sztućce
80 z szufladami na garnki i kopystki, tłuczki itp. (tu płyta grzejna)

zaleta - wszystkie szafki maja wymiary IKEA, od zmywarki blisko na szafki z naczyniami, ale brak mi takiej podręcznej szafki na oleje, chyba, że trzymałabym je z garnkami - w mojej kuchni mam teraz szafki otwierane i trudno mi sobie wyobrazić, jak by to było?

Jest jeszcze opcja:
http://img339.imageshack.us/img339/3285/flop2.jpg
30 cargo
60 zlew z koszem
45 zmywarka
80 z szufladami na talerze i sztućce
80 z szufladami na garnki i kopystki, tłuczki itp. (tu płyta grzejna)
30 cargo

Zalety - wszystko z IKEA się mieści, mam cargo podręczne.
Wady - dwie osoby nie mogą pracować swobodnie przy zlewie. Mało miejsca (30 cm) na produkty wyjmowane z lodówki. Lodówka jest po lewej w prostopadłej zabudowie.

Zamiana zmywarki z szafką pod zlew, by powiększyć blat po lewej stronie zlewu, spowoduje, że będę miała mało miejsca na główny blat roboczy, między zlewem a płyta grzejną.

nowy 1
15-01-2012, 09:50
Mój projekt kuchni Co o tym sądzicie.Uwagi mile widziane.Może ktos ma podobny układ kuchni? Projekt jeszcze nie dokładny, a tam gzie piekarnik ma być płyta ale nie mogłem tego zrobic w moim programie.

julianna16
15-01-2012, 10:45
Ja się zastanawiam teraz nad układem szafek dolnych.


Wczytałam się w Twoje dylematy i super "brzmiało" mi w wersji I - wszystko miało swoje miejsce z wyjątkiem zmywarki, no i faktu konieczności zamawiania u stolarza.

Myślę, że wariant III też jest ok. W ogóle nie traktowałabym wówczas tego miejsca przed zlewem jako blatu do pracy. To nie jest aż tak duża odległość między by była męcząca. Przyjemnie się czyta o pracy we dwoje :), ale czy to jest u Was na porządku dziennym i to właśnie przy zlewie? :) Nie wiem czy planujesz ociekacz, ale jeśli tak, to właśnie odwróciłabym go w stronę tego cargo - będziesz miała większy główny blat roboczy i tam będziecie mogli cieszyć się gotowaniem we dwójkę :).

II wariant zakłada, że płyta jest na samym końcu - czy to oznacza, że jest przy ścianie?

julianna16
15-01-2012, 10:53
Mój projekt kuchni Co o tym sądzicie.Uwagi mile widziane.Może ktos ma podobny układ kuchni? Projekt jeszcze nie dokładny, a tam gzie piekarnik ma być płyta ale nie mogłem tego zrobic w moim programie.
Zlew jest zdecydowanie za blisko płyty. Przypuszczam, że nie chciałeś go montować w świetle okna, ale w ten sposób pozbawiłeś się najważniejszego sensownego i ergonomicznego miejsca do pracy. Spróbuj przesunąć zlew na drugą szafkę od lodówki i pokaż wizualizację. To kuchnia otwarta? Co dzieje się na ścianie na wprost piekarnika?

annol
15-01-2012, 11:29
proszę o wypowiedzi w sprawie mojego wątku

julianna16
15-01-2012, 11:57
proszę o wypowiedzi w sprawie mojego wątku

Pomoc zacznę od uwidocznienia Twojego pliku, bo prawdopodobnie to jest powodem braku wypowiedzi. Spiżarka, a w zasadzie komin nie ułatwia tu działania :(.

edit: dorzucę jeszcze Twoje propozycje, by wszystko było w jednym miejscu :).

http://img507.imageshack.us/img507/7188/annol.jpg
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=95226&d=1326475146.jpg
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=95227&d=1326475144.jpg
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=95228&d=1326462677.ipg

annol
15-01-2012, 12:01
Tak wiem, w ogóle wydaje mi się, że jest ciężka do zaprojektowania

julianna16
15-01-2012, 12:07
Dodatkowo dwa spore okna :(. Czy są już wstawione?

annol
15-01-2012, 12:12
Tak

julianna16
15-01-2012, 12:22
ok :).
Jak rozumiem, na dwóch pierwszych wizualizacjach jest ten sam układ tylko inne ujęcia. Dla mnie właśnie ten wydaje się być bardziej funkcjonalny, bo masz więcej miejsca na blatach i do przechowywania. Jest też sensowniejsza ergonomia, bo domyślam się, że lodówka jest w słupku.
Zastanowiłabym się tylko nad szafkami górnymi - chyba bym ich nie dawała (?) Jakoś z oporem to piszę, bo sama mam nawyk, że w kuchni takie właśnie się montuje, ale to, że na ścianie nie mają u Ciebie ciągłości (albo dzieli je okno, albo okap) sprawia, że nie wyglądają dobrze. A może okap podszafkowy?
Zastanów się też nad szafkami z przeszklonymi drzwiami. Same w sobie są z pewnością ładne, ale dodatkowo wprowadzą kakofonię barw, bo będzie widać wszystko co tam umieścisz - chyba, że planujesz te szafki do ekspozycji jednolitej zastawy?

edit: A gdzie ma być piekarnik? W słupku?

annol
15-01-2012, 12:27
Też myślałam żeby nie dawać szafek górnych ale po głębszym zastanowieniu się stwierdziłąm, że jednak powinny być ze względu na umieszczenie tam kubków, filiżanek itp. Zastanawiam sie jeszcze nad przestawieniem lodówki w druga strone, w strone blatu. Lodówka będzie dwudrzwiowa i w sam raz zmieściłaby się na szerokość. Miejsce które zostałoby od strony salonu uzupełniłabym słupkiem typu cargo. Co o tym sądzicie?

julianna16
15-01-2012, 12:45
Z rysunku wynika, że masz tam 90 cm. Ile ma lodówka? Jeśli planujesz dwudrzwiową, to raczej nie zmieścisz nic więcej. Chyba, że źle coś zrozumiałam (?)
Co z piekarnikiem?

annol
15-01-2012, 12:51
No właśnie jest problem z piekarnikiem. Musiałby być ustawiony jak w wersji 3. Natomiast lodówka ma szerokość 87 cm, głębokość 73 cm. Pozostaje więc 57 cm. Wydaje mi się że będzie bardziej praktycznie, gdyż do lodówki wystarczy się odwrócić a nie podchodzić z boku.

julianna16
15-01-2012, 13:09
Pogubiłam się :(. Gdzie zostaje 57 cm? Na rysunku jest tylko 90 cm, więc zostają 3 cm.
Zrozumiałam, że lodówka ma stanąć tak:
http://img7.imageshack.us/img7/7188/annol.jpg
O taki, czy inny układ Ci chodzi?
Piekarnik możesz dać pod płytę, albo zdecyduj się na mniejszą lodówkę jeśli chcesz w słupku.

Aga i Krzysiu
15-01-2012, 13:10
Witam!

Proszę o pomoc w doborze kolorów w kuchni. Dom jest w stanie wykańczania.
Myślę o dwóch wersjach kolorystycznych w kuchni:
1. korpusy jaśniejsze, fronty ciemniejsze
https://lh6.googleusercontent.com/-c5HHrdNSA1c/TxKU5QMekRI/AAAAAAAAAEc/TbK5uzloS4k/s800/Kuchnia1.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-WuxyVEiQaaA/TxKU6MKi1zI/AAAAAAAAAEo/JXwj88ZliZY/s800/Kuchnia2.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/--itN5uNGIpQ/TxKU7CiIe4I/AAAAAAAAAE0/opRuwWa0qv8/s800/Kuchnia3.JPG

2. wszystko w jednym kolorze
https://lh4.googleusercontent.com/-HnFRphDO6_4/TxKU77J6KZI/AAAAAAAAAE4/5uN64Detpkw/s800/Kuchnia%252520wersja%2525202_1.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-RMF8InzowAw/TxKU9SF1gHI/AAAAAAAAAFQ/GBnoJyoABkg/s800/Kuchnia%252520wersja%2525202_3.JPG

Rzut
https://lh4.googleusercontent.com/-txg4vsi6mNk/TxKU6qlTrvI/AAAAAAAAAEs/USl_B8QcqeE/s800/Kuchnia%252520rzut.JPG
Kuchnia ma być 'bezstylowa" :) ani nowoczesna, ani klasyczna. Rozkład szafek mam już rozplanowany - to była podstawowa rzecz przy wyborze projektu. Kuchnia otwarta na salon, razem około 50m2, sam aneks kuchenny ma około 12,5m2. Płytki w kuchni to na podłodze i blacie opoczno Arenisca beż, na ścianach Arenisca krem, koło płyty i parapety Arenisca mocca, na podłodze w salonie będzie Noce Naturale by My Way
https://lh6.googleusercontent.com/-7r6Hwo7a8GI/TxKU2FErZVI/AAAAAAAAAEA/IRPqImywOTo/s144/Gres%252520arenisca%252520be%2525C5%2525BC%2525202 9%25252C7x59%25252C8.jpg https://lh3.googleusercontent.com/-UOEJRekMW6Y/TxKUzs1armI/AAAAAAAAADw/NWjxY7Ie6LU/s144/Gres%252520arenisca%252520krem%25252029%25252C7x59 %25252C8.jpg https://lh4.googleusercontent.com/-9AjYzFRJebE/TxKU1ns3AqI/AAAAAAAAAD4/vavqJth-JkU/s144/Gres%252520arenisca%252520mocca%25252029%25252C7x5 9%25252C8.jpg https://lh4.googleusercontent.com/-z19rIu3vK2s/TxKU14XqCpI/AAAAAAAAAD8/eH0KNxXZGrM/s144/NOCE_NATURALE_148x898.jpg
Okna są w kolorze złoty dąb, drzwi wewnętrzne drewniane tulipan, kolor teak - tu zdjęcie z mieszkania - w domu będą takie same.
https://lh6.googleusercontent.com/-ovENK0SRNV4/TxKU5BLTQxI/AAAAAAAAAEY/zLAQ1aabZfI/s800/Przedpokoj_3.JPG

Początkowo myślałam o frontach tłoczonych coś na styl tych drzwi, ale to moim zdaniem nie pasuje do relingów, rury i hokerów oraz kominka w prostej obudowie (narożna ścianka).
Więc zostają fronty całkiem proste (wersja 2), lub z delikatnym rysunkiem (wersja 1).
Która wersja będzie lepsza?

annol
15-01-2012, 13:15
Własnie tak jak pokazałaś ale nie od strony ściany wejściowej do kuchni . Najpierw cargo a potem lodówka

julianna16
15-01-2012, 13:22
Własnie tak jak pokazałaś ale nie od strony ściany wejściowej do kuchni . Najpierw cargo a potem lodówka

Narysuj to proszę (w paint) i pokaż, bo nie jestem pewna o co chodzi :). Nie na kominie, nie na ścianie od strony salonu, to gdzie?

julianna16
15-01-2012, 13:22
Własnie tak jak pokazałaś ale nie od strony ściany wejściowej do kuchni . Najpierw cargo a potem lodówka

Narysuj to proszę (w paint) i pokaż, bo nie jestem pewna o co chodzi :). Nie na kominie, nie na ścianie od strony salonu, to gdzie?

annol
15-01-2012, 13:41
Mniej więcej ma wyglądać tak

Anulek2005
15-01-2012, 13:49
annol - błagam. Wrzucaj jakieś obrazki a nie pliki do których otwarcia trzeba mieć przynajmniej dwa programy (zip + excel)

julianna16
15-01-2012, 13:54
Aaa... czyli zostaje na kominie, teraz rozumiem :). Myślałam, że piszesz o odwróceniu lodówki w stronę blatu i pomyślałam, że chodzi o zmianę ściany.
Ten układ, najpierw cargo, a potem lodówka jest ok. Jeśli piekarnik chcesz w słupku to ostatecznie może być jako pierwszy w kąciku obok płyty, ale ograniczasz sobie potem blat roboczy i sporo będzie się działo na tej ścianie, słupek, okap, szafka, okno. Pomyślałabym nad uporządkowaniem. A co z okapem? Nie napisałaś czy mógłby być podszafkowy (?)
A i pamiętaj o lekkim odsunięciu słupka z piekarnikiem od ściany.

annol
15-01-2012, 13:54
Z miłą chęcią ale nie umiem inaczej tego zrobić

nowy 1
15-01-2012, 14:37
Kuchnia jest półotwarta.Taraz lepiej?
956279562895629

annol
15-01-2012, 14:54
Julianna wielkie dzięki za podpowiedzi. jeśli chodzi o okap to w ogóle sie nie zastanawiałam jaki ma być. Dlaczego słupek z piekarnikiem powinien być odsuniety od ściany? Uważasz że będzie niewygodnie jak będzie stał pierwszy od ściany?

87anam87
15-01-2012, 14:55
powiedzcie mi jakimi programami wy robicie sobie wizualizacje? mam alno i ikea ale moze sa jakies lepsze co?

Anulek2005
15-01-2012, 15:03
Kuchnia jest półotwarta.Taraz lepiej?

Zdecydowanie lepiej.

nowy 1
15-01-2012, 15:19
9563895639

Myślę że jednak blatu roboczego jest dość dużo. A zlew dlatego w rogu że u góry będzie szafka z okapnikiem.Ale projekt jest wstepny moze zastanowie sie nad umieszczeniem zlewu tak jak w poscie wyzej.Może więcej osób sie wypowie propozycja z zlewem w rogu czy jednak nie.Co sądzicie?

julianna16
15-01-2012, 15:51
Kuchnia jest półotwarta.Taraz lepiej?http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=95628&d=1326634640.jpg


:yes: lepiej ze względów ergonomii, ale jak rozumiem dwa głosy Cię nie przekonują ;). Czy ociekacz szafkowy oznacza, że nie planujesz zmywarki?

Annol Chodzi o bezpieczeństwo otwierania, wyciągania potraw i komfort, a także wentylację. Jeśli będzie bezpośrednio przy ścianie to może być z tym kłopot. Jakieś 5 cm powinno wystarczyć.
A może... zamontujesz piekarnik w ścianie spiżarki? Wówczas nie będzie konieczny ten słupek w rogu i kuchnia będzie spójniejsza.
Zobacz :)
http://kuchnie.pl/share/global/Gallery/upload/1/1294-.jpeg

annol
15-01-2012, 15:55
Fajny pomysł, ale u mnie nie ma wolnej ściany w spiżarni. Jest tylko wejście.

julianna16
15-01-2012, 16:01
no tak - teraz właśnie zajrzałam ponownie do układu :(.

annol
15-01-2012, 16:06
:(:(:(

Elfir
15-01-2012, 16:53
Przyjemnie się czyta o pracy we dwoje :), ale czy to jest u Was na porządku dziennym i to właśnie przy zlewie? :)

Ja po prostu odmawiam gotowania, gdy mi mąż nie pomaga - dlatego pierwotnie tak bardzo zależało mi na wyspie.
Właśnie skończyliśmy robić razem ciasto na muffinki - on mieszał mokre, ja suche.
W tej chwili w kuchni mamy trochę ciasno (zabudowa w L-kę) - jak jedna osoba stoi przy zlewie to druga ma problemy by podejść do kuchenki czy otworzyć piekarnik, dlatego ważne jest teraz dla mnie, by do każdego sprzętu w kuchni było swobodne dojście z dwóch stron.

W 3 wersji szafka na zlew ma tylko 60 cm szerokości (a więc zlew wypełnia ją w całości), więc ociekacz i tak byłby poza szafką, a więc to czy będzie z prawej czy z lewej, nie ma znaczenia.

Elfir
15-01-2012, 17:16
Proszę o pomoc w doborze kolorów w kuchni. Dom jest w stanie wykańczania.


Po co ci ten chromowany słup i daszek nad bufetem? To moda z początku lat 90-tych i w dodatku idiotyczna.
Jak dla mnie ty masz tą kuchnię jakoś upstrzoną szafkami, a dodatkowo obudowa szafkami okapu niepotrzebnie powoduje, że kuchnia jest ciężkawa w odbiorze.

Elfir
15-01-2012, 17:19
Z miłą chęcią ale nie umiem inaczej tego zrobić


Wyjaśniłam stronę wcześniej jak to zrobić. :/

Ale jak tobie się nie chce, to mi się nie będzie chciało pomagać, bo za dużo roboty przy tych twoich plikach jest.

julianna16
15-01-2012, 17:22
Ja po prostu odmawiam gotowania, gdy mi mąż nie pomaga - dlatego pierwotnie tak bardzo zależało mi na wyspie.

Elfir
Podobają mi się Twoje zasady :). Mam nadzieję, że mój M. tego nie przeczyta, bo inaczej zacznie odmawiać gotowania ;).
To znaczy, że jesteś bliżej opcji I czy II?

Elfir
15-01-2012, 17:37
Mój projekt kuchni Co o tym sądzicie.Uwagi mile widziane.Może ktos ma podobny układ kuchni? Projekt jeszcze nie dokładny, a tam gzie piekarnik ma być płyta ale nie mogłem tego zrobic w moim programie.

Myślałes o tym, by lodówkę dac po drugiej stronie przy słupkach i tym samym wydłużyć blat przy zlewie?

Elfir
15-01-2012, 17:43
To znaczy, że jesteś bliżej opcji I czy II?

Miałam nadzieję, że ktoś za mnie wybierze :)
Będę musiała to sobie rozrysować na ścianie w domu

aksamitka
15-01-2012, 17:43
Po co ci ten chromowany słup i daszek nad bufetem? To moda z początku lat 90-tych i w dodatku idiotyczna.
Jak dla mnie ty masz tą kuchnię jakoś upstrzoną szafkami, a dodatkowo obudowa szafkami okapu niepotrzebnie powoduje, że kuchnia jest ciężkawa w odbiorze.


Elfir może chce tak mieć ? nie kazdy chce miec nowoczesna, biala lakierowana, a czy rura jest ladna? no cóż - skoro jest w projekcie to chyba autorce się podoba

annol
15-01-2012, 17:50
A nie możesz zrobić w jakimś bardziej rysunkowym programie, np. w paincie?

Jeśli chodzi o pliki nie-graficzne, to musisz zrobić zrzut ekranu (print screen), wkleić do painta, wykadrować i zapisać jako .jpg


Elfir to nie jest brak chęci z mojej strony tylko kłopoty z nie znajomością niektórych programów. Możesz mi wyjaśnić jak zrobić zrzut ekranu?

annol
15-01-2012, 18:03
Kombinuję jak mogę. Niby zrobiłam w pdf ale nie chce się wgrać w forum

julianna16
15-01-2012, 18:06
Możesz mi wyjaśnić jak zrobić zrzut ekranu?
Polecam ten (http://www.dobreprogramy.pl/ScreenShooter,Program,Windows,17542.html)program
W sieci znajdziesz wiele podobnych programów.

julianna16
15-01-2012, 18:08
Miałam nadzieję, że ktoś za mnie wybierze :)
Będę musiała to sobie rozrysować na ścianie w domu
Rysuj, rysuj :D

Anulek2005
15-01-2012, 18:09
Kombinuję jak mogę. Niby zrobiłam w pdf ale nie chce się wgrać w forum

To może zamiast kombinować trzeba poczytać INSTRUKCJĘ (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?141728-JAK-WKLEI%C4%86-ZDJ%C4%98CIA). Jest to wątek przyklejony na początku tego podforum ....

annol
15-01-2012, 18:11
Zrobiłam w pointcie zapisałam jak pdf i nie moge tego wgrać. Co robię nie tak?

Elfir
15-01-2012, 18:13
Elfir może chce tak mieć ? nie kazdy chce miec nowoczesna, biala lakierowana, a czy rura jest ladna? no cóż - skoro jest w projekcie to chyba autorce się podoba

Pokaż taką chromowana rurę w klasycznej kuchni :)
Ja myślę, że autorka po prostu taki projekt dostała a projektant kuchni napchał różności, by sprzedać drożej meble.
Przecież gdyby była zachwycona i usatysfakcjonowana, nie dawałaby projektu tutaj do przedyskuowania

Elfir
15-01-2012, 18:14
Zrobiłam w pointcie zapisałam jak pdf i nie moge tego wgrać. Co robię nie tak?

Nie przeczytałaś MOJEJ INSTRUKCJI!

Ja napisałam: Jeśli chodzi o pliki nie-graficzne, to musisz zrobić zrzut ekranu (print screen), wkleić do painta, wykadrować i zapisać jako .jpg

Wgrywa się do fotosika czy imageshack tylko pliki .jpg

annol
15-01-2012, 18:27
A jeśli chodzi o pliki graficzne to co mam zrobić?

annol
15-01-2012, 18:30
95700
UFFF. Jestem WIELKA. Udało mi się. Dzięki wam. Wielki całus dla Was w podziękowaniu. A teraz pomożecie?

Elfir
15-01-2012, 18:33
annol - wgrać do zewnętrznego serwera w którym umieszcza się pliki graficzne - podałam nazwy post wyżej.
A potem wg instrukcji, która znajdziesz wszędzie na forum, w każdym niemal dziale - Anulek podawała linka:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?117333-JAK-WKLEI%C4%86-ZDJ%C4%98CIA

A tutaj jesczze więcej, wraż z możliwości testowania:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?51245-Jak-doda%C4%87-zdj%C4%99cia-%C5%BCeby-by%C5%82y-widoczne-na-forum

Jak będziesz robiła inaczej niż w instrukcji, to będziesz wklejała takie miniaturki, a powinno być widoczne tak:

http://img856.imageshack.us/img856/585/rahonca.jpg

annol
15-01-2012, 18:36
ALe tak jak jest teraz to jest źle:(?

Elfir
15-01-2012, 18:38
A jak wykadrujesz w paincie, usuwając niepotrzebne elementy tła, to obrazek będzie jeszcze większy:
http://img846.imageshack.us/img846/585/rahonca.jpg

Elfir
15-01-2012, 18:39
Trzeba kilkać, nie widać szczegółów. A na wklejonym przeze mnie widać wszystko.

Jaka jest szerokość pomieszczenia?

annol
15-01-2012, 18:44
Strasznie to trudne jak dla mnie

nowy 1
15-01-2012, 18:50
957099571095711
A co sadzcie o tym żeby zabudowac szafki obok słupka i wejscia do kuchni

aksamitka
15-01-2012, 20:25
Pokaż taką chromowana rurę w klasycznej kuchni :)
Ja myślę, że autorka po prostu taki projekt dostała a projektant kuchni napchał różności, by sprzedać drożej meble.
Przecież gdyby była zachwycona i usatysfakcjonowana, nie dawałaby projektu tutaj do przedyskuowania



Kuchnia ma być 'bezstylowa" :) ani nowoczesna, ani klasyczna.

jak wynika z postu ma być bezstylowa :)

zobacz jak dużo osób przedstawia tu swoje projekty- co nie oznacza ze one się im nie podobają wg mnie Aga prosi porade w sprawie kolorów a nie stylu kuchni

marsik32
15-01-2012, 20:38
Faktycznie masz rację. Tylko dlaczego nie chciało i nadal nie chce się odpalić? Muszę pokombinować. A że lenistwo? To raczej było by miłe spędzenie czasu z dala od domu. Ale dojdę do tego i postaram się wkleić moje wypociny. Może jutro już czymś się pochwalę.

No i niestety nie udało mi się odpalić tego Planera Kuchennego z Ikei. Najdziwniejsze jest to że wszystkie inne planery się otwierają a tylko kuchenny nie. Chciałem to wyrysować w sweet home 3D i tylko udało mi się ściany narysować bo tam nie ma żadnych szafek do dodania.

aksamitka
15-01-2012, 20:51
ja tez mam klopoty z otworzeniem planera , w mozilli, na dodatek jak udalo mi sie otworzyć w explorer to nie mam żadnych zapisanych projektów:(

Elfir
15-01-2012, 21:01
bezstylowa może oznaczać - ani nie biały minimalistyczny lakier, ani nie prowansalskie zdobienia.

Anulek2005
15-01-2012, 21:05
ja tez mam klopoty z otworzeniem planera , w mozilli, na dodatek jak udalo mi sie otworzyć w explorer to nie mam żadnych zapisanych projektów:(

Ja tez tak raz mialam - zrezygnowałam i wyłączyłam wszystko. Po jakimś czasie otwarłam i było wszystko ok. Podejrzewam, że serwer IKEA czasami niedomaga ;) Mozilla musi być stara, żeby dało się w niej otworzyć plannera - w nowej nie dziala :(

Anulek2005
15-01-2012, 21:14
Która wersja będzie lepsza?

Wg mnie STRASZNIE dużo się dzieje w tym projekcie. Czy ja dobrze widzę jakąś mozaikę na kancie blatów? O ile jestem w stanie przełknąć lyżki i przyprawy wiszące po bokach płyty, o tyle rura napawa mnie wstrętem. Wybaczcie, ale taka rura nigdy i w żadnym ukladzie mi się nie podobała. Jednakże to wasza kuchnia i jeżeli ją chcecie, to ok.

W kwestii tego o co pytacie - ja uważam, że przy natłoku wszystkiego innego jedyną opcją jest jednolity kolor frontów i boków i jak najprostsze fronty. No i blat też nie za bardzo "ciapiaty" ...

Elfir
15-01-2012, 21:31
A co sadzcie o tym żeby zabudowac szafki obok słupka i wejscia do kuchni

A mółbys wrzucic plan kuchni z góry, z wymiarami?

Elfir
15-01-2012, 21:34
ALe tak jak jest teraz to jest źle:(?

podaj jeszcze wymiary zaznaczone na czerwono:
http://img849.imageshack.us/img849/585/rahonca.jpg

Aantenka
15-01-2012, 22:56
jak wynika z postu ma być bezstylowa :)

zobacz jak dużo osób przedstawia tu swoje projekty- co nie oznacza ze one się im nie podobają wg mnie Aga prosi porade w sprawie kolorów a nie stylu kuchni

Dziewczyny, bardzo przepraszam, że się wtrącam, ale wątek jest grubaśny i szkoda postów na komentowanie na poziomie meta, czyli wskazówki O doradzaniu. Sugeruję, żeby najlepiej każdy doradzał tak jak uważa, że będzie najlepiej, a zainteresowany sobie po prostu wybierze, to co do niego przemawia.

Więc przechodząc do rzeczy, Ago i Krzysiu, ja na podstawie wizualizacji nie mogę zdecydować, która opcja ładniejsza.
Ze względu na ilość elementów w kuchni, stawiałabym na jednolitość, czyli albo wszystko ciemne, albo wszystko jasne. Na projekcie u was i tak sporo kuchennych drobiazgów widać, ale w praktyce mozaika użytkowa jest zawsze większa, więc jednolite tło mebli pozwala chyba lepiej wprowadzić porządek.
Rzuciła mi się natomiast w oczy inna rzecz - lokalizacja zlewu. Ponieważ macie ściętą szafkę narożną moim zdaniem można spokojnie rozważyć umieszczenie tam zlewu (nie wiem, jak będzie ze zmywarką) ale to tak do przemyślenia.

Aantenka
15-01-2012, 23:10
957099571095711
A co sadzcie o tym żeby zabudowac szafki obok słupka i wejscia do kuchni

nowy1, dla mnie pierwsze wrażenie raczej na nie - taka zabudowa baardzo dociąża przestrzeń ;(.

A co z poprzednią wersją, tylko z lodówką obok piekarnika? Za dużo Ci blatu obok płyty zabierze? Dostaniesz w zamian 60 cm przestrzeni przy zlewie i ładnie odsłonięte okno. I wygodne miejsce do korzystania ze zlewu i zmywarki.

Cóż, do rozważenia jest również ostatnio mniej modne rozwiązanie, tzn, piekarnik pod płytą. Wtedy blatu się robi sporo, masz możliwość swobodnego przesunięcia płyty oraz jak ją odsuniesz, to i zlew narożny (układ z Twojej pierwszej wersji) wchodziłby w grę, bo płytę z piekarnikiem możesz zainstalować w większej odległości od niego. (tylko przy tym zlewie narożnym rozważ dokładnie wygodne położenie zmywarki, bo na jednej z wizualizacji, to stojąc przed zlewem narożnym za chiny byś do zmywarki nie włożył a nie wyjął, a najwygodniejsze byłoby wykładanie sztućców z pozycji przy płycie ;))

nowy 1
16-01-2012, 08:26
nowy1, dla mnie pierwsze wrażenie raczej na nie - taka zabudowa baardzo dociąża przestrzeń ;(.

A co z poprzednią wersją, tylko z lodówką obok piekarnika? Za dużo Ci blatu obok płyty zabierze? Dostaniesz w zamian 60 cm przestrzeni przy zlewie i ładnie odsłonięte okno. I wygodne miejsce do korzystania ze zlewu i zmywarki.

Cóż, do rozważenia jest również ostatnio mniej modne rozwiązanie, tzn, piekarnik pod płytą. Wtedy blatu się robi sporo, masz możliwość swobodnego przesunięcia płyty oraz jak ją odsuniesz, to i zlew narożny (układ z Twojej pierwszej wersji) wchodziłby w grę, bo płytę z piekarnikiem możesz zainstalować w większej odległości od niego. (tylko przy tym zlewie narożnym rozważ dokładnie wygodne położenie zmywarki, bo na jednej z wizualizacji, to stojąc przed zlewem narożnym za chiny byś do zmywarki nie włożył a nie wyjął, a najwygodniejsze byłoby wykładanie sztućców z pozycji przy płycie ;))

Dzięki za rady. wszystko jest do przemyślenia oczywiści żona przemyśli.Lodówka nie koło pieca, gdyż chcieliśmy wysoką szafkę cargo.Ale temat jest jeszcze otwarty

annol
16-01-2012, 11:03
Szerokość całkowita kuchni to 4900, natomiast spiżarnia +komin to 1400

Aga i Krzysiu
16-01-2012, 21:03
Witam!

Pokaż taką chromowana rurę w klasycznej kuchni :)
Ja myślę, że autorka po prostu taki projekt dostała a projektant kuchni napchał różności, by sprzedać drożej meble.
Przecież gdyby była zachwycona i usatysfakcjonowana, nie dawałaby projektu tutaj do przedyskuowania

Na początku sprostowanie, projekt od początku do końca jest mój, kuchnie miałam zaprojektowaną przy wyborze projektu. Cały czas tworze i zmieniam detale i to wszystko jest wynikiem kompromisu. Mąż uparł się na barek - to jest jego marzenie. ja wolałabym niższy blat wysokości stołu, ale może nawet siedząc na hokerach będzie się dało lepić pierogi :) , bo nie wyobrażam sobie kuchni bez miejsca do siedzenia.
Dlatego może nie do używania są dla mnie kuchnie nowoczesne typu laboratorium, gdzie nie ma miejsca na blok z nożami, cokolwiek stojącego na blacie, najlepiej, jak w ogóle się tam nie gotuje. Podobają mi się, owszem, ale tak z daleka, to nie dla mnie. Z drugiej strony trochę mnie śmieszy zachwyt nad gładkimi kanciastymi frontami z listwami aluminiowymi na całości jako uchwyty, który jest żywcem przeniesiony z lat 70-80, lub wenge na wysoki połysk - moja teściowa jeszcze coś takiego ma :). To prawda, że moda wraca co 30 lat, ale ja zawsze byłam na sztorc z modą :P


bezstylowa może oznaczać - ani nie biały minimalistyczny lakier, ani nie prowansalskie zdobienia
Właśnie o to chodzi. Bardziej nawet skłaniam się ku nowoczesności, ale bez minimalizmu.



Wg mnie STRASZNIE dużo się dzieje w tym projekcie. Czy ja dobrze widzę jakąś mozaikę na kancie blatów? O ile jestem w stanie przełknąć lyżki i przyprawy wiszące po bokach płyty, o tyle rura napawa mnie wstrętem. Wybaczcie, ale taka rura nigdy i w żadnym ukladzie mi się nie podobała. Jednakże to wasza kuchnia i jeżeli ją chcecie, to ok.
Zależy co się komu podoba. Nie mogę tylko zrozumieć, czemu rura na blacie jest passe, a rura w hokerach jest trendy? Według mnie jedno gra z drugim...

Dlatego pytałam o kolory, ponieważ meble robimy sami. Zamawiam formatki na korpusy i fronty, kosze cargo, zawiasy itd. i składamy całość. Problem polega na tym, ze formatki i fronty zamawiam u innych dostawców i wątpię, żebym znalazła identyczny odcień. Niestety, tak bywa, że jak ktoś ma fronty taniej, to formatki po wywindowanych cenach i odwrotnie. Niestety "prawie" robi wielka różnicę. Stąd moje pytanie: lepiej mieć fronty i korpusy w podobnym, ale nie tym samym kolorze, czy lepiej kontrastowo: jaśniej i ciemniej, ale z zachowaniem tej samej tonacji. na zdjęciach zresztą kolory wyszły przekłamane, za bardzo czerwone.
Blat będzie z tych samych płytek, co podłoga. Miałam tak w mieszkaniu i to był strzał w 10! Wyjmowałam z piekarnika 300 stopni wypieki i kładłam bezpośrednio na blacie. Przez 6 lat nie było żadnej zmiany, pęknięcia.

Rzuciła mi się natomiast w oczy inna rzecz - lokalizacja zlewu. Ponieważ macie ściętą szafkę narożną moim zdaniem można spokojnie rozważyć umieszczenie tam zlewu (nie wiem, jak będzie ze zmywarką) ale to tak do przemyślenia.
Początkowo zlew był na szafce narożnej. Jednak przy szafce narożnej ściętej źle się nurkuje po gary, więc dałam tam karuzelę (półki obrotowe). Zlew wylądował na szafce obok. Nie ma miejsca pomiędzy zlewem, a lodówką, ale i tak lodówka otwiera się na prawo - sbs i nie da się zmienić drzwiczek - więc i tak trzeba zrobić 2 kroki do blatu :).

Elfir
16-01-2012, 22:22
Mąż uparł się na barek - to jest jego marzenie.

Ale ja się nie czepiam barku. Barek to dobra rzecz. Ale po co ta rura i ten daszek? Do łapania kurzu na górze?

Mnie się wydaje, że za bardzo poszatkowaliście tę kuchnię - to ogromne koszty, okucia do każdej szuflady.

szocik
16-01-2012, 22:32
tez bym zrobiła szafki szersze strasznie ich duzo i przez to ze takie waskie moga nie byc tak funkcjonalne(zwlaszcza jesli to szuflady)

Aga i Krzysiu
17-01-2012, 08:17
Ale ja się nie czepiam barku. Barek to dobra rzecz. Ale po co ta rura i ten daszek? Do łapania kurzu na górze?

Mnie się wydaje, że za bardzo poszatkowaliście tę kuchnię - to ogromne koszty, okucia do każdej szuflady.

Salon z kuchnią ma wysokość 2,80m. Tak chciałam, bo już w pomieszczeniu 30m2 i wysokości 2,5m czułam się przytłoczona. W reszcie domu standardowa wysokość 2,60m. Tylko to ma taką wadę, ze jak wywaliłam daszki nad meblami zrobiła się tam ogromna pustka. Meble mają wysokość 2,35m i zostaje pustka do sufitu 45cm. Obniżenie sufitu w kuchni też okropnie wygladało. Jeżeli chodzi o kurz, to co za różnica, szafki, czy daszek.
W szafkach dolnych są tylko 2 szafki: narożna oraz 60cm na frytkownicę, robot, miksery i miski. Reszta to carga i szuflady. Zresztą każda szafka i szufladka jest już "zajęta", wszystko jest już wirtualnie poukładane.
Za komplet boków do szuflad, carga (w sumie 6 z koszami na śmieci i środki czystości), kosz obrotowy na szafki narożnej, zawiasy do szafek z cichym domykiem, relingi, kosze na relingi i nieszczęsną rurę wraz z uchwytami na kieliszki i butelki, uchwyty i nóżki do szafek zapłaciłam 1500 zł. Oczywiście nie bawiłam sie w tandembox Bluma za 150zł za jedną szufladę.

duś
17-01-2012, 10:11
Jeżeli chodzi o kurz, to co za różnica, szafki, czy daszek.


np. taka że szafki są pod ścianami i tak tego nie widać. no i jak otworzysz okno, to wiatr po nich nie hula i nie "nakurzy" ci do talerza.
moim zdaniem twój projekt nie jest "w żadnym stylu" - nasuwa mi skojarzenie ze wszystkimi drewnianymi, topornymi kuchniami z początku lat 90. niby ma być stylizowane na klasyczną, ale jednak do klasycznej bardzo dużo brakuje (wtedy wchodziły albo takie, albo liliowo-brzoskwiniowe okleiny, protoplaści dzisiejszych mdfów (obserwacja własna na podstawie remontów u kolegów i koleżanek)).
szkoda, że jesteś tak strasznie napalona na ten konkretny układ - dziewczyny podsuwają tu masę praktycznych pomysłów. no ale skoro wirtualnie wszystko poukładane i postanowowione, to powiem tylko, że bardzo mi się nie podobają dwukolorowe szafki oraz nie wyobrażam sobie przystać na dwa różne kolory i udawać, że to ten sam. rozumiem oszczędności, ale kuchnię traktuję jak inwestycję i nie wyobrażam sobie remontu za 10 lat. w tym pomieszczeniu akurat półśrodków nie dopuszczam.
(a o tej rurze się nie wypowiem, żeby nie urazić. dziewczyny pewnie pamiętają jak kiedyś nazwałam takie rozwiązanie - skojarzenia mam jednoznaczne)

kami1227
17-01-2012, 11:20
Witam się ślicznie :)
Bardzo proszę o rady ad. rozmieszczenia sprzętów w mojej przyszłej kuchni. Jestem na etapie adaptacji projektu i pan szanowny architekt mnie zastrzelił, że już i teraz musi mieć poprawki naniesione na projekt, żeby potem nie było nic do zarzucenia oryginałowi PnB :confused: To jest kuchnia z projektu. Bardzo bym chciała aby została spiżarnia (niekoniecznie w tym samym miejscu ) Cuduję już z tym rozmieszczeniem - głównie chodzi o komin, bo to podobno najważniejsze zmiany. Wszelkie rady i sugestie bardzo mile widziane, bo ja mam zerową wyobraźnię przestrzenną i po tygodniu analizowania "wiem, że nic nie wiem". Wiem tyle, że: nie chcę otwartej całkiem kuchni, musi być częściowo zamknięta, chciała bym choć mały stół, może nawet bym wsunęła okno w stronę kuchni (na ścianie z dwoma oknami), nie bardzo chcę wyspę, barek już miałam i wiem, że nie chcę.
http://www.allegaleria.pl/images/kvubyhkjiphrm1x3krr.jpg
a tak kombinowałam - między innymi...
http://www.allegaleria.pl/images/ur9w249n10llp6bt1uj9.jpg

annol
17-01-2012, 11:24
Proszę o wypowiedzi w moim wątku

Aantenka
17-01-2012, 12:56
Kami1227

po pierwsze - KONIECZENIE wrzuć rzut kuchni wraz ze spiżarką i pokojem z dokładnymi wymiarami ścian i odległością okien od podłogi. I tak, żeby wyraźnie można było te wymiary odczytać (rzut z projektu architektonicznego jest często zbyt pogryzmolony)
po drugie - czy do ruszenia są ściany oraz czy można jeszcze skakać po pomiesczeniu z przyłączami i kominkiem (bo rozumiem, że ten płomień to kominek i on ma zostąć???). Z oknami sama zasugerowałaś że można jeszcze przesunąć.

Napisałaś wyraźnie czego nie chcesz. Dla mnie na pierwszy rzut oka powierzchnia salonu z kuchnią wygląda na skromną i biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania, ilość okiem w kuchni i powierzchnię jakoś mało jest możliwości rewolucyjnego ustawienia wobec tego co jest na planie architekta. Stół też musi wygodny zostać, bo innej jadalni chyba nie planujesz?

Cóż, wrzuć wymiary, to może coś da się wymyślić, są tu kreatywne forumowiczki ;)

kami1227
17-01-2012, 13:18
No niestety domek malutki (118m2) i salon z kuchnią to jedyne 28m2 plus 1m2 spiżarki. Ściany nośne muszą zostać, nie do ruszenia podobno, ale reszta zupełnie dowolnie. Tak jak pisałam dom dopiero w fazie projektu. Nie myślałam, że muszę takie rzeczy wiedzieć od razu przed Pnb... Ale to morze i lepiej, potem będzie mniej myślenia :)
Kominek musi się zmieścić, bo marzył mi sie od zawsze ;) Zdają sobie sprawę, że żadnych cudów się nie zrobi, ale poprawić troszkę można? Jeszcze wolała bym, żeby zlew nie był przy oknie... Ewentualnie bateria żeby nie była, sam ociekacz na przykład może wchodzić.
Wysokość okien to wg projektu chyba 83, ale chciała bym podnieść, żeby mi się ikei meble z parapetem złączyły (ewentualnie, żeby parapet był wyżej)
Wklejam rzuty z projektu (takie miały być?) Nie mam innych, nie wiem nawet w jakim programie mogła bym takowe stworzyć, bo jeszcze się za takowym nawet nie rozejrzałam :rolleyes:
http://www.allegaleria.pl/images/qwk688a3y9k1m1rtvi6m.jpg
http://www.allegaleria.pl/images/y06czaicbqpbig9p7qe.jpg

Aantenka
17-01-2012, 13:43
Proszę o wypowiedzi w moim wątku

Annol dobrze że się regularnie przypominasz, trzeba mieć niestety trochę cierpliwości. Zapytań jest dużo a doradzających znacznie mniej ... Dlatego też nie wszyscy wypowiadają się co do każdego projektu... Takie życie niestety...

Ale wracając do tematu. Ja osobiście nic mądrzejszego niż Twój projekt bazowy nie jestem w stanie wymyślić. Spiżarka, okna, otware przejście, lodówka dwudrzwiowa, komin - warunki brzegowe są dość ograniczające możliwości manewru.

Może Elfir będzie miał jakieś kreatywne propozycje, albo jeszcze ktoś inny zajrzy, ja natomiast podzeilę się komentarzami do instniejących Twoich projektów.

Odnoszę się przy tym do tej wersji :

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=95227&d=1326475144

1. Ja osobiście ustawiłabym lodówkę zamiast zabudowy po lewej stronie od wejścia (tak jak zresztą sugerowałaś). Ok, może i dalej do płyty oraz zlewu, za to bliżej z produktami śniadaniowymi na stół i dzieciom po jogurciki i mężowi po piwko z salonu :) . Ja bym taką odległość lodówki zniosła, bo za to jest wygodny dostęp i ewentualnie miejsce na cargo (zależy jak ta lodówka się mieści z otwartymi drzwiami)

Innego miejsca dla lodówki dwudrzwiowej tutaj nie widzę. Drugie możliwe ustawienie to w kącie, naprzeciwko drzwi do spiżarki ale takie ustawienie zabiera miejsce wokół płyty. Ja wolałabym już biegać do lodówki niż mieć za mało miejsca wokół płyty.

2. Piekarnik stanowi u Ciebie swoiste wyzwanie :). Ja widzę dwie opcje.

Jeśli koniecznie chcesz mieć podwieszany to najsensowniejszym miejscem jest zrobienie go w rogu naprzeciwko spiżarki. Nigdzie indziej wysoka szafka mnie się nie mieści. Wtedy masz 230 cm do okna, z czego ok . 65 cm zajmie Ci zabudowa wysoka piekarnika a zostaje 165 cm na rozmieszczenie płyty z okapem. Nad tym czy i jakie szafki wiszące, trzeba by pomyśleć.

Druga opcja - taka, którą ja bym wybrała - umieszczenie piekarnika pod płytą. Dla mnie miejsce na blacie jest cenniejsze niż piekarnik podwieszany (siostra ma podwieszany, więc wiem jakie są korzyści z użytkowania, pytanie oczywiście jakie są proporcje gotowanie i pieczenie u Ciebie - ja zdecydowanie więcej gotuję i wolę mieć wygodniejsze stanowisko do tego). U Ciebie dodatkowo dobrze byłoby mieć tam trochę miejsca na odstawianie rzeczy wyjętych ze spiżarki. Optycznie - wybacz szczerość - piekarnik podwieszany czy pod płytą nie zrobi różnicy, bo i tak wszystko jest ukryte w kącie ( w sumie plus, nie widać bałaganu gotowania). Wtedy nad całością blatów zrobiłabym szafki i zabudowany okap.

3. Pozostałe ustawienia są w porządku, włącznie ze zlewem zachodzącym na zmywarkę (ze wzgledu na widok z salonu chyba wolałabym zintegrowany panel). Oczwiście doradzam jak największą ilość szuflad plytkich i głebokich na dobrych mechanizmach ;)

To tyle z mojej strony. Jeśli znajdę chwilę czasu, postaram się zrobić wizualizację tego co zaproponowałam, ale nie obiecuję kiedy....

Ufff... Mam nadzieję, że dałem Ci trochę materiału do przegryzienia annol :)

Aantenka
17-01-2012, 13:58
Nie mam innych, nie wiem nawet w jakim programie mogła bym takowe stworzyć, bo jeszcze się za takowym nawet nie rozejrzałam :rolleyes:


Ze zacytuję siebie :p

KONIECZENIE wrzuć rzut kuchni wraz ze spiżarką i pokojem z dokładnymi wymiarami ścian i odległością okien od podłogi. I tak, żeby wyraźnie można było te wymiary odczytać (rzut z projektu architektonicznego jest często zbyt pogryzmolony) Pogryzmolony czytaj za dużo tam linii i linijek i małym druczkiem wciśniętych wymiarów... Jak rozumiesz ślęczenie nad takimi rzeczami zabiera czas. Ty widzisz wszystko jasno i wyraźnie, bo to Twój projekt, forumowicze muszą się wpatrywać i dedukować... Wprawdzie u Ciebie widoczność jest akceptowalna, ale i tak trudno doszukać się wszystkich odległości: np długość ściany między ścianką spiżarki a ścianą z oknem (tam gdize kuchenka)

Podstawowy rzut można wykonać nawet na papierze i zeskanować (dobry skan, czarny mazak), albo w WORD albo nawet - jak annol - w EXCELU (ostatnie trzy strony męczyliśmy annol w tym względzie :)) Wiem, trzeba włożyć trochę pracy, ale w ten sposób osobom doradzającym ułatwiasz życie.

Mam nadzieję, że doprecyzowałam. Czekam na efekty.

Elfir
17-01-2012, 15:17
starczy w paint, byle cyfry zrobić duże i PRAWIDŁOWO (zgodnie z przytaczanym wielokrotnie opisem) wrzucić zdjęcie na forum - nie w formie miniaturek.

kami1227
17-01-2012, 15:28
No dobra, wyrysowałam :D Starałam się jako tako zwymiarować, ale... Mam nadzieję, że dość czytelnie.
http://www.allegaleria.pl/images/h90y4ysrmfkiha4bd0.jpg
i cały pokój
http://www.allegaleria.pl/images/b230vnix3ms29mexco9i.jpg

Aantenka
17-01-2012, 15:51
kami1227 - jest co raz lepiej, ale jeszcze ciut brakuje :)

Nie chcę się czepiać, ale czy jest szansa na zeskanowanie tych Twoich rysunków i wrzucenie WYRAŹNEGO skanu kartek?
Zdjęcia robisz z pewnego oddalenia, wymiary nadal są widoczne średnio... Wymiary kuchni jeszcze znośnie ale pokoju ja już w ogóle nie widzę.
Aha, brakuje drugiego wymiaru komina (jest szerokość, nie ma głębokości - czy odwrotnie)

Zlituj się... pliz... :) Do trzech razy sztuka....

Jakby coś, to wrzuć po prostu jutro...

annol
17-01-2012, 16:49
Dzięki Ci bardzo Aantenka za obszerną wypowiedź. Jednak będę się upierała przy podwieszanym piekarniku, gdyż u mnie w domu są sami ciastkarze i często korzystam z tego sprzętu. Obecnie w mieszkaniu mam piekarnik na dole i nie jest to dla mnie praktyczne. Ciągłe schylanie się i zaglądanie czy wszystko z ciastem jest ok wymaga zdrowego kręgosłupa. Na pewno skorzystam z twojej rady i postawię go naprzeciwko spiżarki. Nadal mam jednak dylemat z szafkami wiszącymi i ich wyglądem.

Elfir
17-01-2012, 16:54
Obniżenie sufitu w kuchni też okropnie wygladało.

A myślałaś o tym, by obniżyć sufit tylko na wysokości szafek, pozostawiając środek wysoki?
Poza tym nad blatem barku przecież nie musisz mieć tego daszku, tam ci się nic nie kurzy (prócz tego daszku).

Elfir
17-01-2012, 17:20
a tak kombinowałam - między innymi...


Tu moje kombinowanie:
http://img209.imageshack.us/img209/7275/17234rzuty1kiwi.jpg

Przejście powinno mieć 120-150 cm


Acha, odwróć drzwi wejściowe z naświetlem - wówczas po prawej też ci wejdzie szafa.

Aga i Krzysiu
17-01-2012, 17:31
A myślałaś o tym, by obniżyć sufit tylko na wysokości szafek, pozostawiając środek wysoki?
Poza tym nad blatem barku przecież nie musisz mieć tego daszku, tam ci się nic nie kurzy (prócz tego daszku).

Tak, myślałam nad tym, nawet zrobiłam sobie wizualizację. Szafki z piekarnikiem oraz nad lodówką mają głębokości 60cm, więc sa dwa wyjścia: albo zrobić sufit częściowo obniżony na głębokość 30cm jak szafki na środku, lub na 60, jak szafka z piekarnikiem. Obie wersje wyszły okropnie i przytłaczająco.

Elfir
17-01-2012, 20:00
ekstra - bardzo proszę, gdyby mąż odebrał to jako szantaż miałby całą kuchnię do dyspozycji, nawet bym tam nie weszła.

kszh.uint
17-01-2012, 20:01
czyli nie możesz go zagonić do garów :P

Elfir
17-01-2012, 20:15
Tak, myślałam nad tym, nawet zrobiłam sobie wizualizację.

Chodziło o cos takiego:
http://www.porterhousedesigns.com/colorsizzle/wp-content/uploads/2008/10/subtle-kitchen2.jpg

a tu przejście szerokiej zabudowy w wąskie szafki:
http://www.blogcdn.com/www.diylife.com/media/2011/02/new-kitchen-cabinets.jpg

Elfir
17-01-2012, 20:16
czyli nie możesz go zagonić do garów :P

sam z siebie nie. Dlatego robimy wszystko wspólnie.
Żadne z nas nie jest fanatykiem zmywania garów i obierania marchewki

kszh.uint
17-01-2012, 20:26
to ja jestem dziwiakiem, bo lubie obierać marchewkę i ziemniaki :) ok - koniec OT, bo to watek nie o tym :P

julianna16
18-01-2012, 00:10
Dzięki Ci bardzo Aantenka za obszerną wypowiedź. Jednak będę się upierała przy podwieszanym piekarniku, gdyż u mnie w domu są sami ciastkarze i często korzystam z tego sprzętu. Obecnie w mieszkaniu mam piekarnik na dole i nie jest to dla mnie praktyczne. Ciągłe schylanie się i zaglądanie czy wszystko z ciastem jest ok wymaga zdrowego kręgosłupa. Na pewno skorzystam z twojej rady i postawię go naprzeciwko spiżarki. Nadal mam jednak dylemat z szafkami wiszącymi i ich wyglądem.

Annol,
Aantenka zrobiła dla Ciebie kilka wizualizacji z różnymi układami góry. Ja tylko wklejam. Oto efekty Jej pracy :)
1. Wersja z szafkami kwadratowymi (raczej ciężko to wygląda)
http://img196.imageshack.us/img196/9371/annolszafki.jpg

2. Wersja bez górnych szafek z samym okapem - lepiej. Mnie się podoba wizualnie najbardziej, ale możesz mieć mało miejsca na przechowywanie
http://img685.imageshack.us/img685/2855/annolokap.jpg

3. Wersja z szafkami poziomymi (okap pod szafką) - chyba najlepsza biorąc pod uwagę aspekt estetyczny i praktyczny. A Tobie który najbardziej się podoba? Może inni pomogą w wyborze? :)
http://img846.imageshack.us/img846/7188/annol.jpg
http://img804.imageshack.us/img804/3952/annol2.jpg
http://img859.imageshack.us/img859/5251/annol3.jpg
http://img545.imageshack.us/img545/825/annol5.jpg

kami1227
18-01-2012, 09:42
Elfir dziękuję za komentarz. Z tym kształtem spiżarki to całkiem fajnie, tylko ta ściana z wysoką zabudową taki tunel tworzy, może nie aż tak bardzo bym zamykała kuchnię... A drzwi - masz 100% racji. Już zmienione :)
Podoba mi się na przykład tak oddzielone jak u Ani i Bartka: Ale problem ze spiżarką w moim przypadku. Bardzo bym nie chciała z niej rezygnować...
http://www.allegaleria.pl/images/wt86xtv90iczbi2gw2hq.jpg
Poczytałam od rana i popracowałam i wymiarowanie zrobiłam. Powinno być już dobrze :) Mam nadzieję, bo za trzecim razem to i tak dla mnie porażka osobista ;D (tępa się czuję i postanowiłam sprostać na reszcie :p )
http://www.allegaleria.pl/images/xeku3vgdm24qexiz1bst.jpg

Aantenka
18-01-2012, 10:13
Kami 1227 - teraz jest cool...

No ale ja mam dwa pytania
1. czy ten kominek na ścianie spiżarki nie będzie miał negatywnego wpływu na temperaturę przechowywania w spiżarce?

2. CZy można w ogóle wyprowadzić stamtąd ten kominek?

Albo np. na ścianę 170 cm koło okna w salonie, albo np. na ścianę 240 cm przy wejściu (wtedy na 170 TV przy oknie)

Czysto teoretczynie może TV i kominek na jednej ścianie 240 cm, choć to mocno zależy od wielkości TV i wielkości oraz rodzaju kominka... Nie wiem, jaka musi być odległość od tych dwóch sprzętów - chociaz na pewno były takie rozwiązania dyskutowane tu na forum, więc można sobie poczytać.

Ale tu kilka inspiracji wizualnych

http://foto1.m.onet.pl/_m/14401b7d362eb61e046a7a4e50e43061,10,19,0.jpg
http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_1-4.jpg

A nawet :)
http://bi.gazeta.pl/im/1/5440/z5440301X.jpg
http://foto2.m.onet.pl/_m/691a8cd731d044fd1d6478f07757fe9a,10,19,0.jpg