PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kuchni - wizualizacje



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Elfir
15-07-2012, 16:15
Wejście do spiżarki zrób w korytarzyku (i drzwi np. łamane) a wejdzie ci zabudowa w U i mały stolik na 3 osoby.
Okno przeniosłabym bardziej na srodek ściany, bo wówczas lepiej doświetli pomieszczenie.

marissith
15-07-2012, 18:28
Przedstawiam wam ostatni projekt mojej kuchni
Dolne szafki chyba są ok, co z górnymi? mogą być? chciałam mleczne szkło na górze a dół biały na wysoki połysk
http://i1188.photobucket.com/albums/z406/marissith/remont/projekt7.jpg
od prawej lodówka 60 cargo 30, zmywarka 45, kuchenka 45, reszta to szafka narożna 90 (10 cm zostawiam zapasu żeby odsunąć od kaloryfera szafkę wtedy może zmieści się zlew i nie będzie kolidował z grzejnikiem)
na górze od prawej 90, mikrofala 50, wysoka 50, wysokość 40
najwyższy rząd szafka 90, 90, nad mikrofalą 50, wysokość 50

Elfir
15-07-2012, 22:39
czy słupka nie da się postawić przy oknie?

Semira_
15-07-2012, 23:34
Przedstawiam wam ostatni projekt mojej kuchni
Dolne szafki chyba są ok, co z górnymi? mogą być? chciałam mleczne szkło na górze a dół biały na wysoki połysk
http://i1188.photobucket.com/albums/z406/marissith/remont/projekt7.jpg
od prawej lodówka 60 cargo 30, zmywarka 45, kuchenka 45, reszta to szafka narożna 90 (10 cm zostawiam zapasu żeby odsunąć od kaloryfera szafkę wtedy może zmieści się zlew i nie będzie kolidował z grzejnikiem) wysoka 50, wysokość 40
najwyższy rząd szafka 90, 90, nad mikrofalą 50, wysokość 50
Zlew w miejscu jak a wizualce to fatalny pomysl, wiem bo uzywam taki od 8 lat i jest okropnie niewygodny.

ewa72_krakow
16-07-2012, 08:04
Szafke nad oknem bym zlikwidowala...i dlaczego gorne szafki sa w roznych rozmiarach? Jzeli tak wychodzi, to te "niewymiarowe" dalabym na koncu ciagu, tym bardziej, ze na lodowke przy scianie musisz miec miejsce min.5cm na pelne otwarcie drzwi :yes: a zlew odwrocic i dac po drugiej stronie okna. pozdrawiam

ewa72_krakow
16-07-2012, 08:13
Poza tym, witam serdecznie. Od dawna sledze post (i nie tylko ten), bo sama musze "wymyslec" cos do nowego domku...(jestem jeszcze przed podlaczeniami). Mam nadzieje, ze moge cos tam wtracac od siebie... pozdr. ewa

marissith
16-07-2012, 08:24
to chyba już ostateczny projekt
http://i1188.photobucket.com/albums/z406/marissith/remont/projekt8.jpg
http://i1188.photobucket.com/albums/z406/marissith/remont/projekt8a.jpg
zobaczymy jeszcze co powie majster, czy zlew można tak zostawić czy wraca koło kuchenki
dzisiaj się dowiem :yes:

słupek nigdzie indziej się niestety nie zmieści a jest mi niezbędny do trzymania zapasów

jakieś uwagi? mam jeszcze chwilę na zmiany :popcorn:

Aantenka
16-07-2012, 09:54
Odnośnie wyższych szafek dolnych - jeżeli będą do wysokości 90 cm, a do okapu powinnam zachować min. 60 cm odległości, to szafki wiszące zaczną mi się na wysokości co najmniej 150 cm. Czy to nie będzie już za wysoko, by sięgać do najwyższych półek? Mam 171 cm wzrostu.

Jeszcze jedno pytanie - jakie wysokości szuflad najlepiej się sprawdzają? W projekcie założyłam trzy różne, ale przeglądając inne projekty na forum zauważyłam, że często pierwsza szuflada od góry jest płytka, a kolejne dwie są równej wysokości. Co byście polecili?

Ja mam meble ikea i szafki dolne wraz z blatem kończą się na wysokości 90cm, a 60cm pas płytek nad blatem. Mam też więcej wzrostu o ok. 10cm :D Z półki najniższej i środkowej w szafkach górnych 70 cm korzysta się bez problemu, z półki najwyższej w miarę, ale żeby sięgnąć głębiej wygodniej jest stanąć na czymś.(IKEA ma też szafki górne wysokośći 90cm, co zwiększa ilość miesjca do przechowywania).

Co do wysokości szuflad, to w przypadku mebli kupowanych w sklepach czy BRW czy IKEA itd. to masz jakieś tam standardowe propozycje wysokości szuflad (W IKEA szuflady głębokie w kombinacjach 1 płytka + 2 mają wysokość pozwalającą spokojnie zmieścić stojącą butelkę oleju czy soku ale wody mineralnej już nie). Na miarę możesz sobie pozwolić na więcej szaleństw.

Ile wybrać jakich szuflad, tzn. ile wysokich ile płytkich (oraz np. jakie wymiary), zależy od tego, co w tych szufladach chcesz przechowywać. W płytkiej szufladzie przechowywać można sztućce i różne inne pierdołki kuchenne,w głebokich zapasy, czy sypkie cyz w słoikach, ale także patelnie czy garnki oraz naczynia (jak w inspiracjach IKEA) itd. itp. Głębokie szuflady są wygodniejsze w porównaniu z tradycyjnymi szafkami, bo od razu masz dostęp do wszystkiego. Należy natomiast pamiętać że do długiego i bezproblemowego funkcjonowania szuflad ważne są solidne materiały i mechanizmy (szuflada ma wtedy większy udźwig).

Zachęcam do przyjrzenia się kuchni sowjej i znajomych oraz do pochodzenia po ekspozycjach, żeby sprawdzić, jak w praktycznym użyciu wyglądają poszczególne wysokośći szuflad.

Aantenka
16-07-2012, 10:08
Marissith - ze względu na przyłącza, inne ograniczenia pomieszczenia i Twoje wymagania za wiele nie da się tu wykombinować. Jeśli zajrzałaś do wątku Krzysztofa, to wiesz również, jakie mogą być alternatywy (np. jeśli nie będzie można przesunąć pod okno zlewu) powiedzmy z lodówką pod oknem.

Z wizualek nie wynikają wymiary szafek, więc do tego się nie odniosę. Zakładam, że dobierzesz je sobie na tyle rozsądnie, że zmieszczą się i sprzęty i szafki też będą wygodnę w użyciu. W ostatniej wizualce jakoś trochę za mała wydaje się być szafka na okap, ale może to tylko złudzenie.

Szafkę wysoką 30cm planujesz pewnie z jakimś mechanizmem wyjeżdżanym, bo to pozwoli na wygodniejsze korzystanie z niej zwłaszcza jako szafki na zapasy. Moim zdaniem 30cm pozwala wbrew pozorom całkiem sporo "upchnąć" ale na wszelki wypadek sprawdź sobie jeszcze na jakiejś ekspozycji, żebyś nie była rozczarowana.
Mikrofalówki nie musisz kupować do zabudowy, można po prostu zostawić więcej miejsca i wstawić wolnostojącą, choć taka do zabudowy na pewno lepiej wygląda.
Odnośnie okapu - doczytaj jak można/trzeba go powiesić.


Ja bym dała fronty mebli jednakowe i nie kombinowała z mlecznym szkłem. Kuchnia nie jest duża, ja bym nie urozmaicała jej niepotrzebnie. Aha jeśli będziesz zamawiać górne szafki u stolarza, to pomyśl nad takimi kobinacjami korpusów, żebyś miała mniej podziałów pionowych w korpusach. W dużych szafkach łatwiej się ustawia, np. zamiast brać 2 szfaki po 40cm można wziąć jedną szafkę 80cm i drzwiczki po 40cm).

Aantenka
16-07-2012, 10:22
Poza tym, witam serdecznie. Od dawna sledze post (i nie tylko ten), bo sama musze "wymyslec" cos do nowego domku...(jestem jeszcze przed podlaczeniami). Mam nadzieje, ze moge cos tam wtracac od siebie... pozdr. ewa

Hej, oczywiście, że możesz wtrącać :yes: :D Pytań dużo, a czasami dyskutantów brak :D

Warto natomiast czasami cofnąć się i przeczytać kilka poprzednich postów w dyskusji, żeby nie powielać pewnych kwestii lub problemów. (np. pisałam marrisith o miejscu na otwarcie lodówki, ale jej zdaniem 2-3cm u niej wystarczą)

marissith
16-07-2012, 10:52
Aantenka twoje uwagi są bezcenne :)
Cargo 30 cm już widziałam, na pewno upchnę tam ryż, makaron czy słoiki. Z tymi dużymi szafkami masz oczywiście rację, szafka 90 cm i drzwiczki po 45. Szafka nad lodówką będzie do trzymania frytkownicy i maszynki do robienia chleba, tylko zastanawiam się na jaką głębokość ją robić, standardową szafek wiszących czy powiększyć do głębokości cargo i lodówki? (muszę zostawić jakąś wentylację do lodówki)
Okap znalazłam taki Bosch DHL 545 S (http://www.ceneo.pl/8776s) dzisiaj muszę majstra zapytać czy może zajmować część szafki a resztę zagospodaruję sobie talerzami.
Strasznie mnie męczy ta kuchnia, już spać przez nią nie mogę :lol2:

Aantenka
16-07-2012, 11:20
Aantenka twoje uwagi są bezcenne :)
Cargo 30 cm już widziałam, na pewno upchnę tam ryż, makaron czy słoiki. Z tymi dużymi szafkami masz oczywiście rację, szafka 90 cm i drzwiczki po 45. Szafka nad lodówką będzie do trzymania frytkownicy i maszynki do robienia chleba, tylko zastanawiam się na jaką głębokość ją robić, standardową szafek wiszących czy powiększyć do głębokości cargo i lodówki? (muszę zostawić jakąś wentylację do lodówki)
Okap znalazłam taki Bosch DHL 545 S (http://www.ceneo.pl/8776s) dzisiaj muszę majstra zapytać czy może zajmować część szafki a resztę zagospodaruję sobie talerzami.
Strasznie mnie męczy ta kuchnia, już spać przez nią nie mogę :lol2:

Bo kuchnia to ważny element domu i spędza się w niej sporo czasu.
Przy aktualnym ustawieniu zabudowy wysokiej, tzn. 30 cm spiżarki i lodówki, szafkę nad lodówką lepiej będize powiększyć do głębokości wysokiej zabudowy. W przeciwnym razie ta wysoka zabudowa będzie trochę dziwnie wyglądała taka wystająca spośród górnych szafek (chyba że cargo zrobisz od strony ściany, wtedy cargo może być głębsze, a szafkę nad lodówką możesz dać węższą)

kulasekp
16-07-2012, 22:46
Witam,
czy mógłbym Was prosić o spojrzenie krytycznym okiem (zarówno artystycznym jak i funkcjonalnym) na poniższe "projekty":
http://www.hypermail.pl/kulasekp/kuchnia_wymiar_rzut_pionowy.png
http://www.hypermail.pl/kulasekp/kuchnia_wymiar_rzut_poziomy.png
http://www.hypermail.pl/kulasekp/render_1.jpg
http://www.hypermail.pl/kulasekp/render_2.jpg

Lodówka będzie po lewej stronie - na potrzeby przejrzystości została chwilowo usunięta przed renderowaniem.

Dzięki z góry!!
Pozdrawiam.

Elfir
16-07-2012, 23:46
nie lepiej dać zlew pośrodku blatu?
Jak jedna osoba będzie mieszać w garnku, gruga bez problemu może opłukać szklankę.

kulasekp
17-07-2012, 07:57
nie lepiej dać zlew pośrodku blatu?
Jak jedna osoba będzie mieszać w garnku, gruga bez problemu może opłukać szklankę.

Taki był plan na początku, ale wtedy nie wejdzie nam zmywarka 60 (jest po lewej stronie zlewu). Plus "zmywacz" miałby przed sobą dziurę zamiast szafki z suszarką.
Dlatego przesunęliśmy zlew w prawo, dzięki czemu dodatkowo szafka zlewozmywakowa daje nam dostęp do rogu, a ten 40cm fragment po prawej stronie można przeznaczyć na szuflady. Więcej plusów dodatnich niż ujemnych :).

Swoją drogą, no właśnie, tam jest 40 cm - wydaje mi się, że to wystarczy na szaleństwo przy zmywaniu, a i piekarnik się również otworzy?

Aantenka
17-07-2012, 08:52
kulasekp
estetycznie projekt w dużej mierze zalezy od gustu właściciela :D Mogę się jedynie podzielić swoją opinią, więc moje uwagi tak też potraktuj.

W odniesieniu do ostatniej wizualizacji, nie do końca podoba mi się wprowadzenie trzeciego koloru na szafkach górych z prawej strony (inny kolor i inna faktura). W projekcie masz drewniane fronty na dole i części szafek na górze, ciemny blat i nagle nie wiadomo czemu jasne gładkie szafki. Zważywszy, że na na ścianach też planujesz jakieś urozmaicone elementy (kolejne wzory i kolory) to raczej zrobiłabym zgodnie z pierwotnym zamysłem i dała te szafki górne w takim samym kolorze co blat.

Ponadto, jak już robisz taką przerwę między szafkami, wydaje mi się, że pozostałe elementy górnej zabudowy też możnaby spróbować odsunąć od ścian. Wtedy byłyby takie wiszące moduły. Sprawdź na wizualce, jak to będize wyglądało. Wtedy cała górna zabudowa będzie taka "wisząca".

Kolorów i ich zgrania na wizualce nie oceniam, bo to się da zrobić tylko na fotorealistycznej i nawet to z zastrzeżeniami.

Można by rozważyć czy nie opuścić blatu po bokach i nie zrobić górnych szafek w opaskach z drewna w kolorze blatu. Ale to taka inspiracja, nie bezwzględna sugestia.

Co do ustawienia funkcjonalnego, to wygląda na to, że macie swoje przemyślenia. Ja zwróciłabym uwagę na odległość płyty gazowej od krawędzi zabudowy. 20 cm to niedużo, ale lepiej niż przy samej krawędzi.

Mam natomiast sama pytanie do szafek narożnych. Z wymiarów wynika mi, że ta szafka narożna po lewej stronie będzie miała drzwiczki 40cm. Czy dobrze szacuję? planujecie tam jakieś mechanizmy?

Rozumiem, że lodówka znajdzie się koło okna.

wyanna
17-07-2012, 09:12
Mam pytanie do wszystkich mądrzejszych ode mnie posiadaczy lodówek z kostkarką w zabudowie :) Pomóżcie biednej sierocie namierzyć coś, co nie jest Liebherrem!

To coś poniżej to plan baaardzo roboczy mojej kuchni. Na czerwono wymalowałam sobie miejsce na zwykłą lodówkę 60 cm w zabudowie. Moim problemem jest konieczność posiadania kostkarki. A takich lodówek nie ma na rynku, oprócz Liebherrów. Nie chcę płacić podwójnej wartości lodówki tylko za kostkarkę, a mniej więcej tyle droższe są podstawowe Liebherry.... Lodówkę muszę zasłonić, bo będzie w centralnym punkcie, wręcz wymarzona do podziwiania z kanapy z salonu...
Po125652

ewa72_krakow
17-07-2012, 09:39
Mam pytanie do wszystkich mądrzejszych ode mnie posiadaczy lodówek z kostkarką w zabudowie :) Pomóżcie biednej sierocie namierzyć coś, co nie jest Liebherrem!

Niestety nikt inny nie robi lodowek do zabudowy z kostkarka...:(

Korozja
17-07-2012, 11:15
Aniu na serio musi być ta kostkarka? Nie dasz rady odwieść się od tego pomysłu? ;) weź proszę kup tą tackę na lód co ją pokazywałam w wątku z kuchniami. I wypróbuj. To tylko 20 zika a może jednak się przekonasz bo serio ta twistowa to trochę badziew :p

narendil
17-07-2012, 15:33
Lodówkę muszę zasłonić, bo będzie w centralnym punkcie, wręcz wymarzona do podziwiania z kanapy z salonu...


Aniu, z kostkarką nie pomogę, ale na pewno chcesz zasłaniać lodówkę?
A gdybyś sobie taką ładną kupiła? Wiesz, taką co miło popatrzeć.
Zobacz do mnie (niestety nadal wizualki), u mnie będzie na wierzchu. Z tym, że ja kocham swoją wolnostojącą lodówkę :)

W razie potrzeby wspomożenia wyobraźni służę pomocą :hug:

ewa72_krakow
17-07-2012, 15:46
a co myslicie o naklejce na lodowce? np.
125697
125698

smiley_007
17-07-2012, 18:55
Udało mi się wykombinować dwa układy, każdy niestety bez zmywarki:

1. Obawiam się czy przy tym układzie możliwe będzie umieszczenie zlewu tak daleko od pionu. Jeśli nie to wejdzie on w narożnik.
125732125733

2. To jest układ awaryjny którego chce uniknąć. Zestawienie w jednym ciągu wszystkich sprzętów AGD nie jest dobrym pomysłem ale przy takim układzie instalacji może nie da się inaczej...
125734125735

Oczywiście wszystkie kolory są zupełnie przypadkowe. Czekam na sugestie i rady.

Elfir
17-07-2012, 19:54
A może nie układ w L-kę tylko dwa równoległe rzędy?

smiley_007
17-07-2012, 21:22
Niestety nie bo na przeciwnej ścianie jest kaloryfer i drzwi.

ewa72_krakow
17-07-2012, 21:42
dowiedz sie, co z przesunieciami mediow, bo zlew nie moze byc tak blisko kuchenki i to gazowej...rob wszystko, zeby kolo kazdego sprzetu bylo miejsce

ewa72_krakow
17-07-2012, 21:45
generalnie kazda instalacje da sie przerobic, tylko pytanie za ile...

kulasekp
17-07-2012, 21:48
kulasekp
estetycznie projekt w dużej mierze zalezy od gustu właściciela :D Mogę się jedynie podzielić swoją opinią, więc moje uwagi tak też potraktuj.

W odniesieniu do ostatniej wizualizacji, nie do końca podoba mi się wprowadzenie trzeciego koloru na szafkach górych z prawej strony (inny kolor i inna faktura). W projekcie masz drewniane fronty na dole i części szafek na górze, ciemny blat i nagle nie wiadomo czemu jasne gładkie szafki. Zważywszy, że na na ścianach też planujesz jakieś urozmaicone elementy (kolejne wzory i kolory) to raczej zrobiłabym zgodnie z pierwotnym zamysłem i dała te szafki górne w takim samym kolorze co blat.

Ponadto, jak już robisz taką przerwę między szafkami, wydaje mi się, że pozostałe elementy górnej zabudowy też możnaby spróbować odsunąć od ścian. Wtedy byłyby takie wiszące moduły. Sprawdź na wizualce, jak to będize wyglądało. Wtedy cała górna zabudowa będzie taka "wisząca".

Kolorów i ich zgrania na wizualce nie oceniam, bo to się da zrobić tylko na fotorealistycznej i nawet to z zastrzeżeniami.

Można by rozważyć czy nie opuścić blatu po bokach i nie zrobić górnych szafek w opaskach z drewna w kolorze blatu. Ale to taka inspiracja, nie bezwzględna sugestia.

Co do ustawienia funkcjonalnego, to wygląda na to, że macie swoje przemyślenia. Ja zwróciłabym uwagę na odległość płyty gazowej od krawędzi zabudowy. 20 cm to niedużo, ale lepiej niż przy samej krawędzi.

Mam natomiast sama pytanie do szafek narożnych. Z wymiarów wynika mi, że ta szafka narożna po lewej stronie będzie miała drzwiczki 40cm. Czy dobrze szacuję? planujecie tam jakieś mechanizmy?

Rozumiem, że lodówka znajdzie się koło okna.

Ciemny blat to mój wymysł (beztalencie artystyczne), raczej pójdziemy w kierunku jasnego blatu (w stylu górnego gładkiego frontu).
Dokładna kolorystyka jest jeszcze przedmiotem żarliwej dyskusji - z tym mamy największe problemy :).
Hmm, sprawdzę później na wizualce te "wiszące moduły".
Opuszczony blat - to myślę, że się u nas przyjmie.
Opaski na górnych półkach - spr na wizualce.
Odległość płyty od krawędzi - tak, wolałbym przynajmniej 30cm, ale wtedy wylądujemy na wejściu ;/. Niestety metraż nas ogranicza ;/.
Szafka narożna - zgadza się, ta po lewej będzie miała drzwiczki ok 40cm. Mechanizmów nie planujemy. Mamy obecnie "kołowrotek", który doprowadza mnie do szewskiej pasji - wszystko spada, ciężko to wyjąć. Masz może lepsze doświadczenia?
Lodówka - tak, koło okna. Wolałbym ją odsunąć dalej od słońca, ale to jedyny róg w który możemy ją sensownie upchnąć. Pozostałe to albo kaloryfer, albo instalacja gazowa/wodna, albo wejście :).

Dzięki wielkie za uwagi.
Pozdrawiam.

PS
Wzorowaliśmy się na: http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57595,8828728,Trendy__kuchnia_2011.html?i=3

ewa72_krakow
17-07-2012, 22:31
i gratuluje, cos sie dzieje w tej kuchni innego - caly czas ogladam rozne kuchnie (szukam inspiracji), gdzie zabudowa to jeden ciag takich samych szafek-nudy...a co do kuchenki gazowej - tez mam na koncu blatu i zakonczona 20cm szafka na przyprawy.

Semira_
17-07-2012, 22:45
Udało mi się wykombinować dwa układy, każdy niestety bez zmywarki:

1. Obawiam się czy przy tym układzie możliwe będzie umieszczenie zlewu tak daleko od pionu. Jeśli nie to wejdzie on w narożnik.
125732125733
.

mi się nawet podoba ta opcja bo zlew nie z rogu. Ale rozważałabym zabudowanie szafkami do samego sufitu. Ja tego nie zrobiłam i żałuje a przy małej kuchni każda szafka na wagę złota nawet jeżeli trzeba wejśc na krzesło żeby z niej skorzystac.


mój brat ma taką zmywarke i sobie chwali. Montuje się ją pod zlewem. Lepsza taka niż żadna :)

http://s.meble.pl/gfx/uzytkownicy/14373/forum/foto/283474157.jpg

smiley_007
17-07-2012, 23:43
Niestety optymalny układ był niemożliwy do realizacji ponieważ bateria uniemożliwiłaby otwarcie okna. Zlew wędruje więc w narożnik i kuchnia wygląda następująco:
125849

Nad zlewem miejsce na ociekacz.

Aantenka
18-07-2012, 09:08
Czekam na sugestie i rady.

Bardzo podobną do Ciebie kuchnię ma Marissiith. Może prześledzisz wymianę postów odnośnie jej kuchni i znajdziesz jakieś inspiracje. Możesz dodatkowo zajrzeć do użytkownika Harting http://forum.muratordom.pl/showthread.php?197409-Prośba-o-pomoc-przy-projekcie-łazienki-i-kuchni-w-bloku po inspiracje obrazkowe. Ostatnio kilka inspiracji wkleiłam też w wątku u Danuty.

Semira - dzięki za super wskazówkę. Dla osoby nienawidzącej zmywania tak jak ja faktycznie nawet taka zmywarka będzie rozwiązaniem :D

Aantenka
18-07-2012, 09:35
Kulasekp

Szafka narożna - zgadza się, ta po lewej będzie miała drzwiczki ok 40cm. Mechanizmów nie planujemy. Mamy obecnie "kołowrotek", który doprowadza mnie do szewskiej pasji - wszystko spada, ciężko to wyjąć. Masz może lepsze doświadczenia?
Ja akurat też nie jestem fanem kołowrotków, z powodów powyższych. To co mnie się podoba i czego u siebie nie mam ze względó finansowych, ale co iwdziałam u koleżanki i wiem, że jest naprawdę dobrym rozwiązaniem (zwłąszcza w małych kuchniach, gdzie każdy skrawek się liczy) jest magic corner tegop typu http://s.meble.pl/gfx/uzytkownicy/16565/forum/foto/915109644.jpg
Można dobrać różne rozmiary i najmniejszy jest włąśnie chyba do szafki narożnej z drzwiczkami 40cm. Niestety te mechanizmy to większy wydatek, zwłaszcza jak chcesz mieć jakiś firmowy typu PEKA, ale na pewno lepsze niż nurkowanie w szafie tudzież kołowrotek.

Jeśli jesteście gotowi na utratę przestrzeni to alternatywą do wygodnego zagospdarowania narożnika są oczywiście równiez szuflady w nraożnikahc
http://informatorbudownictwa.pl/images/stories/33974:spice.jpg

Natomiast jeśli już bez mechanizmów (zdecydowanie najtańsze rozwiązanie), to może zrobić 90cm (przestawić po prostu trochę inne szafki) szafki narożnej ze zwykłymi półkami na trzymanie rzadziej używanych rzeczy w głębi i garnków z przodu?


Wzorowaliśmy się na: http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57..._2011.html?i=3

Dokładna kolorystyka jest jeszcze przedmiotem żarliwej dyskusji - z tym mamy największe problemy .

Fajnie, ze wrzuciles WAsza inspiracje, bo jednak wizualka nie do konca oddawala wasz zamysl.
Przy czym jesli chodzi o kuchnie ze zdjecia, to wydaje mi sie, ze jest ona oparta na kontrascie: urozmaicona forma i materialy vs. jednolita kolorystyka - ocienie beżu. Zauważ, że w tym projekcie nie ma kontrastów oprócz odrobiny fioletowego. Fronty są ciepłymi brązami o różnym natężeniu koloru. Blat i uchwyty - tez cieply bezyk. No i podloga i sciany tez w odcieniach kremo-beżu. W efekcie takie kolory uspokajają zróżnicowaną formę szafek i nie przeszkadza, że blat ma maziajki, jeden front jest w polysku a drugi (chyba) nie.
Przenosząc taki projekt na własny grunt trzeba być zatem ostrożnym, żeby uzyskać taki zrównoważony efekt.

Niestety nie jestem w stanie zaproponować jakiegoś konkretnego rozwiązania kolorystycznego, które u Was na pewno by się w moim przekonaniu sprawdziło, bo aż taka dobra w kolorach nie jestem :D

smiley_007
18-07-2012, 11:17
Marissiith Czy ty czasami nie mieszkasz w Poznaniu na Ratajach ? Układ pomieszczenia podobny nawet dodatkowe gzymsy się zgadzają :P Co do Twojej wizualizacji to zastanowiłbym się poważnie nad tak umieszczonym zlewem. Jeśli nie masz zmywarki i jedynym miejscem gdzie będziesz zmywać jest zlew to taki układ będzie bardzo męczący ponieważ mimo woli będziesz stać prosto do szafek a tułów skręcać do zlewu. Zlew wychodzi bowiem z "światła" drugiego ramienia szafek na jakieś 30 cm? To zdecydowanie za mało aby komfortowo stać przy zlewie i zmywać. Ale to jest tylko moje zdanie. Z drugiej strony przesunięcie zlewu w lewo może utrudnić otwarcie okna (bateria).

Aantenka Układ zaproponowany przez Ciebie dla Marissiith jest właściwie identyczny z tym co ja pokazałem. Zastanawiam się jeszcze nad szerokością kuchenki i lodówki. Większość z tych urządzeń jest na szerokość 60 ale może uda się znaleźć na 50 wtedy da się wcisnąć zmywarkę i powiększyć przerwy między kuchenką a pozostałymi elementami (zlew, lodówka).

smiley_007
18-07-2012, 11:21
mój brat ma taką zmywarke i sobie chwali. Montuje się ją pod zlewem. Lepsza taka niż żadna :)

http://s.meble.pl/gfx/uzytkownicy/14373/forum/foto/283474157.jpg


A cóż to za "maluszek"? Masz jakieś namiary na producenta, model?

olgusieniunieczka
18-07-2012, 11:44
Mam pytanie do wszystkich mądrzejszych ode mnie posiadaczy lodówek z kostkarką w zabudowie :) Pomóżcie biednej sierocie namierzyć coś, co nie jest Liebherrem!

To coś poniżej to plan baaardzo roboczy mojej kuchni. Na czerwono wymalowałam sobie miejsce na zwykłą lodówkę 60 cm w zabudowie. Moim problemem jest konieczność posiadania kostkarki. A takich lodówek nie ma na rynku, oprócz Liebherrów. Nie chcę płacić podwójnej wartości lodówki tylko za kostkarkę, a mniej więcej tyle droższe są podstawowe Liebherry.... Lodówkę muszę zasłonić, bo będzie w centralnym punkcie, wręcz wymarzona do podziwiania z kanapy z salonu...
Po125652
Wayanna a obok lodówki masz niską szafkę? Tzn. zwykłą stojącą czy wysoką? Ja mam lodówkę w ciągu szafek wysokich dlatego u mnie sbs czy jakaś wolnostojąca odpadła, ale u Ciebie może wyglądać zgrabnie. Pisałaś jaki kolor kuchni planujesz? Idę się wczytać.
EDIT: nie pisałaś :)
może dobierzesz lodówkę kolorytycznie do kuchni, są białe, czarne.
A moze masz miejsce w innej szafce na kostkarkę wolnostojącą, np coś takiego:
http://www.nokaut.pl/szukaj/sprzet-agd/pozostale-chlodzenie-i-zamrazanie-kostkarka-do-lodu-unold-48946.html
albo
http://www.sklep.eskot.pl/Nowosci/Kostkarka-do-lodu-wydajnosc-15kg-24h-z-regulacja-kostek/pid,15191,cid,116,product.html

osobiscie rozważałam taką opcję, zanim nie stwierdziliśmy, że skoro do spiżarni i tak musimy wstawić dodatkową lodówkę, to wstawimy tam sbs z kostkarką :D

Elfir
18-07-2012, 13:33
może wrzuć rzut pomieszczenia z wymiarami, grzejnikiem i otworami drzwiowymi?

Aantenka
18-07-2012, 13:52
Marissiith Czy ty czasami nie mieszkasz w Poznaniu na Ratajach ? Układ pomieszczenia podobny nawet dodatkowe gzymsy się zgadzają :P Co do Twojej wizualizacji to zastanowiłbym się poważnie nad tak umieszczonym zlewem. Jeśli nie masz zmywarki i jedynym miejscem gdzie będziesz zmywać jest zlew to taki układ będzie bardzo męczący ponieważ mimo woli będziesz stać prosto do szafek a tułów skręcać do zlewu. Zlew wychodzi bowiem z "światła" drugiego ramienia szafek na jakieś 30 cm? To zdecydowanie za mało aby komfortowo stać przy zlewie i zmywać. Ale to jest tylko moje zdanie. Z drugiej strony przesunięcie zlewu w lewo może utrudnić otwarcie okna (bateria).

Aantenka Układ zaproponowany przez Ciebie dla Marissiith jest właściwie identyczny z tym co ja pokazałem. Zastanawiam się jeszcze nad szerokością kuchenki i lodówki. Większość z tych urządzeń jest na szerokość 60 ale może uda się znaleźć na 50 wtedy da się wcisnąć zmywarkę i powiększyć przerwy między kuchenką a pozostałymi elementami (zlew, lodówka).

Mariissith ma zmywarkę 45cm. Jest pomiędzy lodówką a wysoką spiżarką 30cm. Dlatego też ma zlew pod innej stronie płyty. U niej kuchenka to faktycznie 50cm.

Rozstawienie sprzętów w takiej wąskiej blokowej kuchni ze starego budownictwa (kolejnej na forum jak się pewnie zdążyłeś zorientować) z wyjściem pionów wodnych i gazu z jednej i tej samej strony na wielkie szaleństwa nie pozwala. Instalacji wodnej za daleko nie pociągniesz, gazowej też (w ogóle przestawianie instalacji gazowwej legalnie to jest cała szopka) - choć czasami zależy to od konkretnej konstrukcji bloku, więc siłą rzeczy sprzęty te muszą być niedaleko siebie wyjściu mediów. Czasami można pożonglować lodówką, np. wyrzucić ją obok okna. Czasami jeśli ktoś robi generalny remont domurować sobie niszę na wysoką zabudowę kosztem sąsiadującego pomieszczenia (np. w sąsiednim pokoju jest więcej miejsza, robisz niszę w kuchni a w pomieszczeniu obok w powstałej drugiej niszy robisz szafę pod zabudowę).
Nie znaczy to, że nie da się zrobić ładnej kuchni - nie bedę po raz kolejny wrzucać inspiracji obrazkowych, które umieściłam na wątkach innych forumowiczów do których odsyłałam, bo one pokazują, że można.

Co do mojej propozycji, to zwróc uwagę, że ja wstawiłam zlew w szafce narożnej 90cm i zlikwidowałam spiżarkę 30cm, bo uważam, że można ją zastąpić szafkami gónymi 90cm a szkoda blatu.
Natomiast co do wygody użytkowania zlewu, są ludzie, którzy mają zlew również z tak jak chce Marissith i jakoś żyją. Niestety w takiej kuchni trzeba iść na kompromisy.

smiley_007
18-07-2012, 17:15
Z tą zabudową 50 cm to jest właśnie problem bo wszystkie sprzęty robione są na 60...

Semira_
18-07-2012, 20:10
zdjęcie zmywarki to jedno z pierwszych jakie mi wyskoczyło po wpisaniu w google 'zmywarka pod zlewozmywakiem' ale jak wspominałam mój brat taką użytkuje, Jeżeli będzie potrzeba to zapytam o producenta

Ja zamierzam w narożnych szafkach zrobic systemy rationell z ikei. Zasada działania jak nerki bodajże z peki ale cena chyba 399zł więc dużo niższa

http://www.dobrzemieszkaj.pl/img/imagecache/600x356__media_12126

Aantenka
19-07-2012, 08:20
Nerki są alternatywą, ale trzeba byłoby sprawdzić, jaki jest minimalny rozmiar szafki na taką konstrukcję :)

AniaGie
19-07-2012, 18:22
smiley_007, a może łamana/podokienna bateria by się u Was sprawdziła?

Dzustaa
19-07-2012, 19:57
A cóż to za "maluszek"? Masz jakieś namiary na producenta, model?

smiley_007, przykłady modeli małych zmywarek:
Electrolux ESF2450W
Siemens SK26E800EU
Electrolux ESF2450S
Bosch SKS50E12EU
Electrolux ESF2410
Candy CDCF 6S
Electrolux ESF2200DW

marissith
19-07-2012, 20:55
po naradach z majstrem stanęło na takim układzie
http://i1188.photobucket.com/albums/z406/marissith/remont/1-1.jpg
http://i1188.photobucket.com/albums/z406/marissith/remont/2.jpg

i zlew

http://www.zlewozmywaki.pl/125-1223-large/zlewozmywak-smigielski-como-10-mini.jpg

Elfir
19-07-2012, 22:03
nie lepiej zamienić zmywarkę z kuchenką?

smiley_007
19-07-2012, 23:02
smiley_007, a może łamana/podokienna bateria by się u Was sprawdziła?

Nie wiedziałem że takie w ogóle są... Dzięki za info :)

marissith
20-07-2012, 07:08
nie lepiej zamienić zmywarkę z kuchenką?

i gotować zaraz przy cargo? to chyba nie jest najlepszy pomysł ;)
http://i1188.photobucket.com/albums/z406/marissith/remont/projekt8.jpg

mam do was jeszcze pytanie o meble, chciałam białe na wysoki połysk, ale co z korpusami? zwykły biały mdf? boje się, że zacznie żółknąć :( i co zrobić z bokiem od cargo, który najbardziej będzie widać? też dać na wysoki połysk?

AniaGie
20-07-2012, 15:30
Dziewczyny, co myślicie o tym projekcie?
126377

126378

126379

Będę wdzięczna za każdą opinię.

Elfir
20-07-2012, 21:51
i gotować zaraz przy cargo? to chyba nie jest najlepszy pomysł ;)
[?

Nie zauważyłam cargo .
Cargo nie zmieci się na ścianie z oknem?

milady
21-07-2012, 12:00
Hura! Mamy już meble kuchenne :) Brakuje jeszcze wielu rzeczy między innymi lacobela nad blatem. Myślimy o czarnym. Czy myślicie, że będzie pasował???
http://images40.fotosik.pl/1717/c1897f7bd5539b53med.jpg (http://www.fotosik.pl)

pestka56
21-07-2012, 13:25
Hura! Mamy już meble kuchenne :) Brakuje jeszcze wielu rzeczy między innymi lacobela nad blatem. Myślimy o czarnym. Czy myślicie, że będzie pasował???
http://images40.fotosik.pl/1717/c1897f7bd5539b53med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

ŁAdna kuchnia :wiggle:Dla mnie czarny BOMBA Stworzy się fajna nisza, tylko pamiętaj, żeby kontakty też czarne zrobić, bo nie będzie ładnie. A może daj też parapet taki jak blat :)

marissith
21-07-2012, 14:50
Hura! Mamy już meble kuchenne :) Brakuje jeszcze wielu rzeczy między innymi lacobela nad blatem. Myślimy o czarnym. Czy myślicie, że będzie pasował???
http://images40.fotosik.pl/1717/c1897f7bd5539b53med.jpg (http://www.fotosik.pl)
ale super!!! :jawdrop:
a nie będzie z czarnym lacobelem za ciemno?
z czego masz korpusy szafek? bo fronty to mdf na wysoki połysk, tak?

ewelinakoscin
21-07-2012, 15:25
ps. kuchnia bardzo fajna a co to za podloga? Piekna :)

pestka56
21-07-2012, 15:35
126477 :bye:

Turlututu
21-07-2012, 18:25
Z czarna szyba wyglada bomba. Pierwsza klasa. Ale z opbnizonym sufitem mi sie nie podoba. Jakos taki piwnicznie

pestka56
21-07-2012, 18:38
Może trzeba szafki nadbudować, bo tam się nieładna dziura robi. Dlatego spróbowałam to obniżenie ;)

ivy17
21-07-2012, 19:26
Pesteczka Twoja wizualka super...czarny bedzie idealnie pasowła na ściany i parapet ;) szafki super były by do samej góry:)

Elfir
21-07-2012, 19:31
nadbudowa najlepiej na głębość szafek, bez tego nawisu. Wowczas jest i lekko i nie kurzy się na górze szafek.

pestka56
21-07-2012, 21:15
126502 :)

Elfir
21-07-2012, 21:39
pod oknem zmieści się nawet malutki stoliczek we francuskim stylu:
http://casadiez.elle.es/var/plain_site/storage/images/decoracion_casas/pequenas_pocos_metros/casas_pequenas_con_ideas/ambientes_con_grandes_ideas/cpeq_02/84773-1-esl-ES/cpeq_02_portrait_galeria.jpg

troopers
21-07-2012, 22:48
Witam, proszę doradźcie mi rozplanowanie mojej małej kuchni by nie strzelić bubla.... za miesiąc/dwa mam wypłatę książeczki mieszkaniowej wraz z premią gwarancyjną i chcę tą gotówkę przeznaczyć na kuchnie. Proszę podpowiedzcie co i jak rozplanować? chciałbym by kuchnia była biała w połysku bez uchwytów/frezowane uchwyty ...marzy mi się także piekarnik w słupku, co do lodówki może być zabudowana lub nie.... Poniżej wymiary kuchni: odległość parapetu od podłogi: 85cm, jeśli chodzi o ściany to: ----40cm---[ okno ]----53/55cm-----

http://img140.imageshack.us/img140/6335/kuchniat.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/140/kuchniat.jpg/)

julianna16
22-07-2012, 00:01
Hura! Mamy już meble kuchenne :) Brakuje jeszcze wielu rzeczy między innymi lacobela nad blatem. Myślimy o czarnym. Czy myślicie, że będzie pasował???
Milady pięknie - gratuluję :)
Pesteczka już zaczarowała Twoją kuchnię zgodnie z Twoim życzeniem :).
Pamiętaj, że takie czarne tło zobowiązuje, bo bardziej podkreśli wszystko co stanie na jego tle :).

milady
22-07-2012, 09:48
Bardzo dziękuję za wizualizację, rady i miłe słowa :) Jutro zamawiamy czarny lacobel :) Teraz się zastanawiamy czy nie zamówić jeszcze szafek, aby szły do samej góry :) Jesteście wielcy! Bez Was i tego Forum ta kuchnia wyglądałaby inaczej- na pewno nie tak dobrze ;) Kuchnia jest połączona z salonem, parapety w całym mieszkaniu są takie i niestety też mi zgrzytają z kuchnią. Założenie jest takie, aby na blacie nic nie stało-dzięki dużej ilości szafek wszystko się mieści, tylko ekspres i czajnik mają prawo być na schowanej z boku części blatu, mam nadzieję, ze zachowamy dyscyplinę. Podłoga to dąb tasmański Balterio (Joliśko, jeszcze raz dziękuję!).
edit: lampy będą musiały niestety jeszcze poczekać na swoją kolej, ale skoro już jesteśmy przy temacie naszej kuchni- co to za lampa na wizualizacji? I czy możecie jeszcze coś zaproponować???

Ślężankaaa
22-07-2012, 10:53
~Pestka56~ Z Ciebie to jest czarodziejka :)

pestka56
22-07-2012, 11:16
Bardzo dziękuję za wizualizację, rady i miłe słowa :) Jutro zamawiamy czarny lacobel :) Teraz się zastanawiamy czy nie zamówić jeszcze szafek, aby szły do samej góry :) Jesteście wielcy! Bez Was i tego Forum ta kuchnia wyglądałaby inaczej- na pewno nie tak dobrze ;) Kuchnia jest połączona z salonem, parapety w całym mieszkaniu są takie i niestety też mi zgrzytają z kuchnią. Założenie jest takie, aby na blacie nic nie stało-dzięki dużej ilości szafek wszystko się mieści, tylko ekspres i czajnik mają prawo być na schowanej z boku części blatu, mam nadzieję, ze zachowamy dyscyplinę. Podłoga to dąb tasmański Balterio (Joliśko, jeszcze raz dziękuję!).
edit: lampy będą musiały niestety jeszcze poczekać na swoją kolej, ale skoro już jesteśmy przy temacie naszej kuchni- co to za lampa na wizualizacji? I czy możecie jeszcze coś zaproponować???

Milady, to nic, że kuchnia salonem połaczona – ten parapet kuchenny będzie mniej zgrzytał czarny, niż tak jak masz bieły do czarnych blatów. Jest po prostu bliżej czarnego. Przemyśl to jeszcze. :rolleyes:
A nadbudowa, zawsze się przyda na schowanie, czego nie używasz często :wiggle:

W sprawie lamp zajrzyj do Julianna16, Tatarak, Barbar74 i Malkul, one są teraz lampowo na czasie

Ślężankaaa
22-07-2012, 11:29
To może i ja się do Was moje drogie uśmiechnę o pomoc :rolleyes::)

Mam problem z kuchnią :( Kompletnie załamałam ręcę jeśli chodzi o pomysł na jej zagospodarowania :( Uważam, że jest nieustawna :(
Bardzoooooo Was proszę o rady...

Chciałabym kuchnię białą (wysoki połysk). Marzę o takiej zabudowie jak np. ma Gumisiowa po prawej stronie (ale z 2 sprzętami) tylko nie wiem czy u mnie to miałoby ręce i nogi :eek:

Zabudować prawą stronę sprzętem tak jak na 2 zdjęciu, lewą stronę pod oknem zlewozmywak, okap jak na ostatnim zdjęciu na ściance o szerokości 59 cm, a ścianę na wprost zostawić pustą?

Wcześniej dostałam taki wstępny projekt ale nie jestem do niego przekonana (nie sygerujcie się kolorami ścian, mebli czy lacobelem itd.)


Elfir - Twoja kuchnia.... wow :) Podziwiam :)

Gumisiowa mam nadzieję, że mi wybaczysz, że użyłam tutaj zdjęcia Twojej kuchni :)

Pozdrowionka :)

Magda 34
22-07-2012, 12:08
Ślężanko, fajnie by wyglądała ta zabudowa na wprost, ale potrzebujesz min 58 cm na głębokość, a tam przy oknie masz 54, więc odpada. No chyba, żeby wbić się trochę w ścianę:rolleyes: A ile tych słupków potrzebujesz?

Edit: Domyślam się, że Elfir będzie miała piękną kuchnię, ale chyba chodziło Ci kuchnie Efilo:rolleyes::)

Ślężankaaa
22-07-2012, 12:18
Ślężanko, fajnie by wyglądała ta zabudowa na wprost, ale potrzebujesz min 58 cm na głębokość, a tam przy oknie masz 54, więc odpada. No chyba, żeby wbić się trochę w ścianę:rolleyes: A ile tych słupków potrzebujesz?

Edit: Domyślam się, że Elfir będzie miała piękną kuchnię, ale chyba chodziło Ci kuchnie Efilo:rolleyes::)

:bash: Przepraszam :) Efilo Efilo ;)

W ostateczności trzeba by było się wysunąć o te kilka cm... ale wtedy trzeba by było odsunąć szuflady czy szafki o te kilka cm w bok aby można było je otwierać.

Wciąż marzę o takiej dużej zabudowie na całą prawą ścianę :) Coś takiego jak na moim nieudolnie przerobionym zdjęciu ;)

Elfir
22-07-2012, 12:50
T
Elfir - Twoja kuchnia.... wow :) Podziwiam :)


Moja na pewno by cię nie zachwyciła. Mylisz mnie z efilo :D

Ślężankaaa
22-07-2012, 13:02
Moja na pewno by cię nie zachwyciła. Mylisz mnie z efilo :D

Zawsze! się mylę :bash: Za bardzo podobne te nicki ;):rolleyes:

Elfir
22-07-2012, 13:16
może tak:
http://images41.fotosik.pl/1671/61c997363d235797.jpg

Elfir
22-07-2012, 13:17
przy szerokości pomieszczenia 242 cm pasuje idealnie - zostaje 122 cm wolnej przestrzeni pomiędzy ciągami.

Magda 34
22-07-2012, 13:30
Zwizualizowana wersja Inwestorki:)

126620126621126622

Ale jeszcze jeną opcję zaraz wrzucę;)

Niee, już nie wrzucę, bo nie wygląda to dobrze:no:

Ślężankaaa
22-07-2012, 13:35
przy szerokości pomieszczenia 242 cm pasuje idealnie - zostaje 122 cm wolnej przestrzeni pomiędzy ciągami.

Elfir - dziękuję Ci bardzooooooooooooooooooooo! Spełniłaś moje marzenia o zabudowie!:)

Chciałabym więcej szuflad niż szafek pod oknami. Jak tu zrobić aby nie powstał taki "misz masz" - szafka potem szuflada itd. Czy lepiej dać tak jak na Twojej propozycji - wszystko w prostokąt?

Ślężankaaa
22-07-2012, 13:43
Dziewczyny jesteście NIEZASTĄPIONE! Jestem Wam bardzo wdzięczna za pomoc.

Magda 34 - dziękuję Ci bardzo :))))) To teraz która wersja lepsza ?bo obie mi się podobają?? :jawdrop: :)

Rozumiem, że nie jesteście za projektem kuchni z zabudową lodówki, pierkanika i mikrofali tak jak na przesłanej przeze mnie wyżej wizualizacji tej ciemnej kuchni?

Czy uważacie, że powinnam ja wziąć jednak pod uwagę?

Mam takie wrażenie że tam jest dużo niezagospodarowanej przestrzeni...

Elfir
22-07-2012, 13:47
szuflady czy szafki - nie wrysowywałam ich, pokazałam tylko możliwy sposób zabudowy. Szauflad poza tym będziesz mieć mnóstwo w wysokiej zabudowie, pod piekarnikiem i mikrofalą/kawiarką

Osobiście nie przepadam za szafkami narożnymi (drogie wyposażenie i mimo wszystko nie za wygodny dostęp), więc staram się unikać takich rozwiązań w kuchni

Ślężankaaa
22-07-2012, 14:05
szuflady czy szafki - nie wrysowywałam ich, pokazałam tylko możliwy sposób zabudowy. Szauflad poza tym będziesz mieć mnóstwo w wysokiej zabudowie, pod piekarnikiem i mikrofalą/kawiarką

Osobiście nie przepadam za szafkami narożnymi (drogie wyposażenie i mimo wszystko nie za wygodny dostęp), więc staram się unikać takich rozwiązań w kuchni

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Ja również nie mam zamiaru inwestować w wyposażenie szafki narożnej (znajomi mają i jakoś nie powaliło mnie na kolana aby tyle za to płacić)
Wolę dołożyć sobie do blatu z kamienia :)

Na jaką wysokość najczęscie robi się taką wysoką zabudowę? Mam dosyć wysoko sufit (prawie 3 m) i trzeba go obniżyć i od razu zrobić wnękę z regipsu na tą zabudowę.

Elfir
22-07-2012, 14:26
albo zrobić bardzo wysokie szafki i traktować je jak pawlacz na sprzęty używane sporadycznie.

Magda 34
22-07-2012, 15:13
Zgadzam się z Tobą całkowicie. Ja również nie mam zamiaru inwestować w wyposażenie szafki narożnej (znajomi mają i jakoś nie powaliło mnie na kolana aby tyle za to płacić)
Wolę dołożyć sobie do blatu z kamienia :)

Na jaką wysokość najczęscie robi się taką wysoką zabudowę? Mam dosyć wysoko sufit (prawie 3 m) i trzeba go obniżyć i od razu zrobić wnękę z regipsu na tą zabudowę.

Zgadzam się z Wami w kwestii narożnych szafek całkowicie:)


albo zrobić bardzo wysokie szafki i traktować je jak pawlacz na sprzęty używane sporadycznie.

:yes::)

Wersja Elfir

126646126647126648

Dzustaa
22-07-2012, 16:27
troopers, mam dla Ciebie taką propozycję rozstawienia. Wstawiłam uchwyty, ale oczywiście może być z frezowanymi uchwytami. Okap podszafkowy. Bateria podokienna/łamana. Lodówka, piekarnik, mikrofala w zabudowie

http://images37.fotosik.pl/1689/c444540ecd413b50gen.jpg

http://images46.fotosik.pl/1683/5e357575cccd651egen.jpg

http://images46.fotosik.pl/1683/5408b653217760cegen.jpg

http://images40.fotosik.pl/1719/fb8851881e01bac2gen.jpg

Ślężankaaa
22-07-2012, 20:13
Magda 34 ~ działasz błyskawicznie :) Dziękuję Ci bardzo :D

Chyba zostanę przy poprzedniej wersji (wydaje się delikatniejsza). Wyślę wizualizację do stolarza w celu wyceny.

Jeszcze razie wielkie dzięki dla wszystkich!!!

Kamcia87
22-07-2012, 20:22
Witam i ja mam prośbę odnośnie mojej kuchni ... wymiary : 4,7 x 2,6 + ten narożnik "prawy górny to 0,9x0,6 - drzwi są pomiędzy wyspą a piekarnikiem, a na ścianie bez żadnej szafki jest okno , między wyspą a szafkami jest przejście 1,1 m. Dodatkowym utrudnieniem jest licznik gazu na tej widocznej ściance narożnika. Nie mamy pomysłu co z tym fantem zrobić - jak zakryć, aby był dostęp do licznika, i aby ładnie to wyglądało ( aktualnie licznik schowany jest w szafce narożnej, ale niezbyt to wygląda ...

A oto wizualizacja naszej przyszłej kuchni :
126674

(obok zlewu po prawo jest zmywarka) czy macie może pomysł na jakieś zmiany ? i co zrobić z tym licznikiem ??

Z góry dziekuję za pomoc :)

Barbara74
22-07-2012, 21:14
A ja mam pytanie ,bo muszę zdecydować co w sprawie mojej kuchni.
Czy jak piekarnik dam pod blat to lepiej to wygląda jak dam pod płytę? Czy nie będzie to wizualnie raziło jak dam gdzieś indziej?
Czy na czarnym blacie płyta indukcyjna razi jak nie jest nad szafką ,tylko na łączeniu dwóch szafek badź niesymetrycznie-szafek górnych nie mam tylko okap?
Jaka najlepiej szerokość półwyspu?Tu nie mam ograniczeń,tylko wizualne:)
Czy ktoś widział ładne połączenie w wysokiej zabudowie lodówki sbs z piekarnikiem-sprzedawca powiedział,że nigdy nie dopasuję kolorystcznie tych dwóch rzeczy?

Aantenka
23-07-2012, 10:24
MOIM ZDANIEM

Czy jak piekarnik dam pod blat to lepiej to wygląda jak dam pod płytę? Czy nie będzie to wizualnie raziło jak dam gdzieś indziej?
Wiadomo, że wszstko zależy od układu mebli i pewnie piekarnik może być w innym miejcu pod blatem niż płyta i będzie to wizualnie do zniesienia. Natomiast wydaje mi się, że od strony funkcjonalnej wygodniej jest, jak się nie miesza stref a do tego harmonijniej, jeśli sprzęty są grupowane a nie rozstrzelone (linia okap, płyta, piekarnk wygląda korzystniej niż rozstzrelenie okap płyta, piekarnik w innym miejscu). Jak jest piekarnik podniesiony to trochę inna opcja wizualna i dlatego ujdzie w pojedynczej szafce w innym miejscu).


Czy na czarnym blacie płyta indukcyjna razi jak nie jest nad szafką ,tylko na łączeniu dwóch szafek badź niesymetrycznie-szafek górnych nie mam tylko okap?
Im więcej symetrii tym więcej harmonii i uporządkowania wizualnego. Generalnie moim zdaniem lepiej jak płyta nie wypada na złączeinu (abstrahując od kwestii technicznych)
Natomiast w przypadku Twojej kuchni - jeśli dobrze pamięam projekt, płyta i szafki pod nią są widoczne tylko od strony kuchni, więc pytanie czy będzie To dla Ciebie akceptowalne.

Jaka najlepiej szerokość półwyspu?Tu nie mam ograniczeń,tylko wizualne
Mnie się wydaje, że 120cm jest przyjemne :D Można spokojnie korzystać z półwyspu z dwóch stron i sobie nie przeszkadzać.


Czy ktoś widział ładne połączenie w wysokiej zabudowie lodówki sbs z piekarnikiem-sprzedawca powiedział,że nigdy nie dopasuję kolorystcznie tych dwóch rzeczy?
Nie podam żadnych przykładów, ale nie wierzę,że nie da się dobrać SBS i piekarnika pod wzglęem kolorystycznym. Oczywiście może być trudno dobrać kolorystykę idealnie, albo może okazać się, że kolorystycznie pasuje sprzęt, który nie spełnia pożądanych przez Ciebie wymagań. Alno dobrane sprzęty są bardzo drogie. Być może trzeba będzie pójść na kompromisy, ale kolor da się IMHO dobrac.
A myślałaś o czarnym sprzęcie - od razu piszę, że nie wiem, jak to cenowo jest w porównaiu z inoxami, ale może czarne uda się skomponować łatwiej nie odpuszczając wymagań funkcjonalnych.

Elfir
23-07-2012, 17:04
Dodatkowym utrudnieniem jest licznik gazu na tej widocznej ściance narożnika. Nie mamy pomysłu co z tym fantem zrobić

Zmienić sposób rozplanowania wiszących szafkek.

Poza tym te otwarte półeczki przy płycie gazowej będa wiecznie zatłuszczone.

Czy możesz zamienić miejscami zlew i płytę?
Na jakiej wysokości jest skrzynka gazowa? Na wysokości szafek wiszących?

Bo w takim razie ja bym zrobiła tak - wiszącą, GŁĘBOKĄ, szafką o gładkim froncie, bez dolnej pólki zabudowała licznik. Otwieranie na nacisk.
Obok niej powiesiła okap do zabudowy ("kominowy" a nie podszafkowy!) zamaskowany taką samą płytą jak szafka. Oba obiekty o tej samej głębokości zabudowy i wysokości takiej, by nie uderzać w nie głową.

Pozostałe szafki na normalnej wysokości i o normalnej głębokości.

http://images38.fotosik.pl/1719/a071a58a98f60cbe.jpg

NIppy
24-07-2012, 17:27
Witam,
proszę Was o radę w wyborze płytek do kuchni. W załączniku jest uproszczona wizualizacja kuchni. Fronty to beż piaskowy Egger, blat - Consuela Kronopol, a płytki na podłodze, to jasnoszary Taranto Grys półpoler. Stoję teraz przed wyborem płytek na ścianę i waham się pomiędzy Amarante Krem Opoczno struktura (http://www.opoczno.eu/data/kolekcje/k108/k108p002.jpg) i tylko w linii piekarnik-płyta-okap Amarante Opoczno Grafit Struktura (http://www.opoczno.eu/data/kolekcje/k108/k108p006.jpg) lub analogicznie Apasionate Bianco Centro Paradyż (http://www.tuplytki.pl/uploads/structure/483585/16/32/31964/9aca03695a957613110b2ee0fba59244.jpg) i w linii piekarnik-płyta-okap Apasionate Nero Centro Paradyż (http://www.elzet.sklep.pl/userdata/gfx/81e07f478e969bb3879a6e649fafad24.jpg).
Płytki jasne w obu przypadkach w rzeczywistości są bardziej białe. Zaletą Amarante jest, to że są rektyfikowane i mają szer. 59,8 cm. Dodając fugę 2 mm idealnie wpasują się na szerokość szafki (60 cm). Apassionate mają natomiast ciekawy wzór, który mieni się patrząc pod światło. Na jasnych - patrząc z przodu - wzór praktycznie jest niewidoczny. Dopiero, gdy spojrzymy pod kątem, ukazują się subtelne prostokąty.
Co Waszym zdaniem bardziej nadawałoby się do mojej kuchni?
127144127145

PS. Czy płytki ułożyć tylko pod okap, czy do zabudowy?

malka
24-07-2012, 18:08
Mam pytanie do wszystkich mądrzejszych ode mnie posiadaczy lodówek z kostkarką w zabudowie :) Pomóżcie biednej sierocie namierzyć coś, co nie jest Liebherrem!

Nie chcę płacić podwójnej wartości lodówki tylko za kostkarkę, a mniej więcej tyle droższe są podstawowe Liebherry....

Rozumiem,że o cenę Libherra chodzi, więc Tobie nie pomogę, ale może komuś innemu sie przyda
Lodówki do zabudowy z kostkarkę robi Siemens, Miele , Gaggenau i jeśli dobrze pamiętam to jeszcze Fischer&Paykel - z tym,że tu nie mam pewnosci, czy ona była do zabudowy. I jeszcze jedna uwaga, te lodówki sa szerokie, wszystkie maja powyżej 80 cm. Jeśli komuś bardzo zależy poszukam w kajeciku konkretnych numerków modeli.

Elfir
25-07-2012, 16:24
Dawno nie widziałam tak porąbanego układu w pokoju z aneksem. Żeby aneks był przy oknie balkonowym?!
W kuchni daj też panele. W takim mikro układzie, jak chcesz rozbudowywać kuchnię o sprzęty to wyjdzie ci kuchnia z kanapą a nie salon z aneksem.

pestka56
25-07-2012, 16:35
Ja bym całą kuchnię zamknęła w szafie z przesuwnymi drzwiami na jednej ścianie. Tak jak jest Elfir ma rację – kuchnia z kanapą.

Elfir
25-07-2012, 17:32
Może da się jakoś poprzestawić ściany

mamik
25-07-2012, 18:57
Bigbluee, a czy jest możliwośc zrezygnowania z drzwi?
widze to tak - jeśli da się wywalić drzwi i nieco przesunąc otwór wejściowy, to na ścianie po prawej stronie zmieściłaby się płytka wysoka zabudowa, czyli zyskujesz dużo miejsca na przechowywanie, dajej lodówka, ale niska, podblatowa, obok może być zamrażarka, dalej mniej więcej tak jak jest na załączonym planie, zlewozmywak półtorej komory, tak aby zmiesciła się jeszcze jakas szafka
w wersji z wysoką lodówką jest bardzo mało blatu
co do kafli na podłodze - zdecydowanie zgadzam sie z Elfir

JimmyW
25-07-2012, 20:13
bardzo dziwne rozmieszczenei. Przyznam szczerze ze jak zobaczylem Twoje skojarzylo mi sie mieszkanie znjaomego w Łodzi. Tez w cholere nie ustawne.. Długi korytarz i wejscie na salon z aneksem. Nie wiem jak deweloperzy moga takei cos stawiac, napewno na etapie projektu byla by opcja zrobienia tego sensowniej.

pestka56
25-07-2012, 20:54
Jakiś przykład mógłbym prosić. Ta opcja też wchodziła w grę z samego początku.

Daj, mi trochę czasu, bo zajęta jestem. Poszukam i wkleję :rolleyes:

Aantenka
26-07-2012, 09:19
Bigbluee - jeśli możesz przestawiać śćiany w mieszkaniu, to wrzuć plan z wymiarami całego mieszkania, mozę da się coś sensowneog wykombinować w ten sposób (podpiąć się pod piony łazienkowe albo coś w tym stylu_

W teorii można zrobić mini-kuchnię (jako blat roboczy można wykorzystywać przede wszystkim stół, wtedy ustawiony równolegle do zabudopwy meblowej) Tutaj nawet inspiracja:
http://bi.gazeta.pl/im/2/11109/z11109692X.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/1/11109/z11109691X,Mieszkanie-dzieli-sie-na-dwie-kondygnacje--Dolna-to.jpg
Tylko pytanie, czy taka mała zabudowa bedzie wystarczająca. Jeśli jesteś nie lubiącym gotować singlem, to ok, można mieć nawet kuchnię dwupalnikową w domu i wystarczy. Dla większej ilości osób wolałabym jednak więcej miejsca.

Generalnie ja osobiści poszłabym na łatwiznę i zostawiła układ dewelopera. Delikatnie mówiąc nie jest on idealny, ale tutaj widziałam gorsze (Elfir nawet wkleiłą zdjęcia takich kuchni zamkniętych w szafach, taki miał chłopak aneks...)
Uważam, że sensowniej jest używać pod oknem zlewu i zmywarki niż kuchenki z piekarnikiem (chlapanie na okno, ciepło od gotujących się potraw). Wtedy okap podszafkowy, szafki wysokie do sufitu. Tylko stół dałabym nie przy ścianie ale wolnostojący, możę okrągły na granicy dwóch pomieszczeń. Zdecydowanie wszędzie jednakowa podłoga, najwyżej zrób sobie pasek płytek np. 60cm wzdłuż linii mebli.

Uważam, że doborem zabudowy i optyką można trochę nadrobić proporcje pomieszczenia, tak żeby jednak nie była kuchnia z kanapą ale chociaż kuchnio-salon. Gładka, jasna zabudowa kuchenna i wyraziste kolory w strefie wypoczynkowej (np. z modnymi fototapetami) powinny pomóc zachować podział funkcjonalny.
Możesz jeszcze dla porównania zajrzeć tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?198032-projekt-kuchni-i-łazienki/page2

pestka56
26-07-2012, 12:56
Bigbluee – obiecane inspiracje. Specjalizują się w tym Włosi i Skandynawowie.
Jak pisze Aantenka wszystko jednak zależy od Twoich potrzeb.

127497127499127500127501127502

pestka56
26-07-2012, 12:58
Bigbluee – obiecane inspiracje ciąg dalszy
127507127508
127504127505127506

JimmyW
26-07-2012, 13:56
Kuchnia dla niegotujacego singla :) ewentualnei niegortujacej pary ;)
W tej kuchni niewiel mozna zrobic, nigdy niechcialbym miec takiej. Wmoim starym malym 37 metrowym mieszkanku mam 4 razy wiecej szafek i blatow. Nie rozumiem tej nowej architekury. Czy projektanci zakladaja ze ludzie jadac beda na miescie ewentualnie jakies gotowe zarcie typu mrozonki, zupka chinska :)

rojku
26-07-2012, 14:41
Kochani! Jestem pod wrażeniem jakie inspirujące są Wasze rady i cudne Wasze projekty. Zatem i ja wkładam paluszek pod budkę bo już za minutkę trzeba kuchnię jakąś zamówić a ja mam mętlik. Nawet nie wiem czy trochę już nie za późno, bo tynki już są. Płytki kupione. Instalacje podprowadzone pod konkretne miejsca...
Cudowałam już sama od roku niemal. Na początku chorowałam na wyspę, ale stwierdziłam, że przy małych dzieciach (na razie jedno, a w planach więcej) jednak będzie lepszy stół. Poza tym niby kuchnie nie taka mała, ale dziur w niej tyle, że nie jest tak ustawna jak mi się wydawało, że będzie. Projektów mniej i bardziej dziwnych zrobiłam już chyba z 8. W końcu doszłam do takiej wersji:
127556127557127558127559

Zrobione jest to bardzo nieudolnie, bo w Ikeowskim planerze, a nie wszystko tam się da zrobić. Ten róż na ścianie, to był impuls ;P i chyba bym się nie odważyła. Bardzo podoba mi się połączenie bieli z jasnym drewnem i szarym/grafitowym blatem. Choć jak oglądam, to czasem i lepiej bez tego szarego blatu to wygląda...
Bardzo proszę o wszelkie rady co do rozmieszczenia szafek, kolorystyki. Będę baarrrrdzo wdzięczna. Wszystkie wpisane wyposażenie to jest takie wymarzone, ale zasób naszego portfela powoli weryfikuje marzenia :/

Acha a moje płytki podłogowe to sugar bianco Paradyż.

A w załączniku poprzednia moja inspiracja kolorystyczna, ale boję się, że może się znudzić...

No i nie wspomniałam, że bardzo mi się podoba kuchenka mikrofalowa i piekarnik do zabudowy Gorenje z serii Ora White

pestka56
26-07-2012, 14:43
JimmyW – 100% racji.
Ale jak już się ma coś tak NIEzaprojektowanego, to trzeba się jakoś ratować. Konieczny kompromis:cool:

Aantenka
26-07-2012, 15:58
Rojku, projekt jak widać przemyślany i nawet ta rzekomo nieudola wizka z IKEA jest zadzwiająco udana, choć faktcznie nie pozwala przekazać wszystkiego. :)

Jeśli chodzi o rozmieszczenie szafek, to w dużej mierze są to kwestie indywidualne. Tobie ma być wygodnie, więc zalezy jak pracujesz. Np. wizualnie pewnie byłoby lepiej zrobić jeden front do wysokości górnych szafek i potem drugi. Ty masz tam zaplanowane szuflady. Pytanie, do czego są one Ci potrzebne (jedną płytszą szufladę możesz sobie zrobić pod płytą, np. na przybory do kucharzenia). Jeśli mają tam się znajdować drobiazgi kuchenne rzadziej używane, to można zrobić jeden front, a zamontować szuflady wewnątrz (wtedy żeby dostać isę do szuflad wykonujesz dwa ruchy). A jeśli chesz w tych szufladach przechowywać rzeczy, do których musisz mieć łatwy dostep gotując, to standardowe szuflady sprawdzą się lepiej.

Nie do końća przekonuje mnie też kompozycja 90x90 w narożniku, bo wydaje się, że do niczego innego nie pasuje w tej kuchni i jest za duża. Koncepcja zamkniętej szafki w tym miejscu sama w sobie mi się podoba, ale nawiązałabym jej rozmiarami przynajmniej do szafek górnych nad kuchnią (może taki kwadrat o wysokości i szerokości takiej samej jak wysokość szafek nad płytą?). Rozumiem, że szafki 3x30 wyszły dlatego, żeby było zachowane 90x90cm, czyli kwadrat. Natomiast szafki 30cm nie są najpakowniejsze, więc jeśli już koniecznie chcesz mieć takie podziały, to pamiętaj, że można dać szafkę 60cm i drzwiczki 30cm.

Więcej nic nie przychodzi mi do głowy. Pod oknem naprzeciwko drzwi będzie pewnie jakiś mały stoliczek.

Co do kololrystyki - każda kolorystyka może się znudzić za 3 - 4 lata, więc tym argumentem w ogóle bym się nie przejmowała. Ważne jest, żeby kuchnia Ci się podobała, komponowała się z resztą salonu i domu.

P.S. Ten piwoniowy róż na ścianie dodał brązowej kuchni charakteru, a nie jest taki jednoznaczny jak czerwony. Oczywiśćie udane kompozycje kolorów to wypadkowa odcienia i oświetlenia, a zależy też od gustu użytkowanika i efketu który chce w kuchni mieć, ale mnie się sama idea takiego mocnego akcentu kolorystycznego w Twoim projekcie podoba.

BTW - dawno nikt się tyle nie natrudził z przedstawieniem wizualnym swojego konceptu :D Suuper

rojku
26-07-2012, 17:37
Dzięki Aantenka :)

A jeszcze mi tak przyszło do głowy... może by po prostu przy tej ścianie z oknem zrobić po obu stronach taką samą zabudowę z takich wysokich szafek, tak ich jak tutaj do sufitu:
127578
(przepraszam za kradzież obrazka, nawet nie wiem komu zapierniczyłam)
A nad płytą po postu jakiś okap (chciałam tego uniknąć, bo mi się nie podobają za bardzo te skośne, a takie prostokątne paczki, jak mi się podobają są za drogie). A w szafkach dolnych przez całą długość fronty zrobić tak, żeby wyglądało z zewnątrz, że wszędzie są takie same szuflady?

Albo po prostu tam gdzie jest okap zrobić te szafki w pionie również... im dłużej nad tym siedzę, tym mniej wiem...

Barbara74
26-07-2012, 20:28
W najblizszym czasie muszę zamówić kuchnię,układ miałam zaplanowany ,ale jednak martwi mnie odległość płyty od zlewu.Proszę osoby mające w tym temacie doświadczenie, czy ta odległość będzie dla mnie uciążliwa,mam jeszcze inną wersję ,a nawet inne dwie.A może ktoś zaproponuje zupełnie inną,zlewu nie mogę dać jednak na inną ścianę.Za wysoką zabudową drzwi do spiżarki
1 wersja tutaj szkic naszej forumowej Magdy
127593127605127606
Wymiary są w miarę dokładne,płytę dałabym już od okna ,czyli 140 cm od ciągu szafek ze zlewem,lodówka będzie w drugiej szafce w wysokiej zabudowie,czyli następnej niż na szkicu,bo w pierwszej chcę dać talerze.Zmywarka będzie na prawo od zlewu ,czyli blisko do pierwszej szfki wysokiej zabudowy ( szafki na talerze)
Co do lodówki zastanawiam się nad sbs i wtedy byłaby w środku wysokiej zabudowy,musiałabym znależć miejsce na piekarnik ,ale nie zabardzo chcę go dawać pod płytę ,bo wolę tam szuflady.-ale kwestia jaka lodówka to chyba późniejszy etap ,już po wyborze układu kuchni

2 wersja
Druga wersja to czy aby półwysep nie zacząć wcześniej czyli od końca okna,wtedy odległość półwysep- zabudowa jest 140 cm,płyta byłaaby na pólwyspie, półwysep mogłby być 120x180.Odległość wysokiej zabudowy od półwyspu jest około 110.W tej wersji lodówka w wysokiej zabudowie pokrywałą się mniej więcej z lodówką.Byłoby wygodnie wypakować rzeczy z lodówki,ale czy ją otworzyć?No chyba ,że półwysep skrócę o 10 cm.
No i pytanie czy to 140 cm jest na przykład wygodne dla 2 osób przy blacie roboczym

To widok jak kuchnia wyglada z dalszej perspektywy
127609

Wersja druga ma szafki pod oknem

No i jeszcze wersja 3 ,ale wtedy pod drugim oknem narożnym nie ma szafek i jest dostęp do okna,ale to chyba nie za dobry pomysł
127611

Aantenka
27-07-2012, 08:36
Basiu, a dlaczego ten układ w G ze zlewem pod oknem ma być uciążliwy? Za dużo biegania? Mnie sie osobiście 140 cm odległośći podoba - jest co odestawić i w zasadzie dwa kroki i jesteś przy kuchni. Biorąc pod uwagę lokalizację płyty wydaje mi się ze większość przygotowania, odstawiania, będzie lądowała po prrawej stronie płyty, więc więcej miejsca Ci się tu przyda. A próbowałaś sobie jakoś zmaterializować, jak będize się używało takiej odległości? (wyrysować na podłodze, ustawić kartony itd.)
Dla mnie wersja z mini-wyspą też jest bardzo fajna, nawet bardziej symetryczna, choć ja popieram pogląd Elfir że jest fajniej jak plyta i zlew sa na jednym ciagu roboczym. No i masz mimo wszstko chyba mniej miejsca do przechowywania.

Natomiast jeśli chodzi o kwestie użytkowe, to chyba warto podpytac dziewczyny również w wątku kuchennym (a przynajmniej poprosić je, żeby zajrzały tutaj). Większe prawdopodobieństwo, żę któraś korzysta z podobnego układu.

Barbara74
27-07-2012, 09:18
Dzięki Aantenko, dzisiaj rano właśnie popatrzyłam na swoją obecną kuchnię i sobie to wszystko wyobraziłąm i zostaję przy pierwszej wersji.
Natomiast zastanawiam się nad szerokością półwyspu czy 100cm to już będzie za dużo?Ułożyłam sobie na budowie ze styropianu i wydawało się potężne ,ale może w rzeczywistości jest ok?
A w jakim wątku kuchennym?pochwalcie się swoimi kuchniami?
Ja też uważam,że płyta i zlew najlepiej na jednej ścianie,jedynie zlewem mogę się zbliżyć do rogu,narożnych zlewów nie lubię ,tzn tych pod kątem 90 stopni to tak ,ale tu chyba samym zlewów porządnych coś nie za dużo,

Aantenka
27-07-2012, 11:30
Natomiast zastanawiam się nad szerokością półwyspu czy 100cm to już będzie za dużo?
IMHO :) jeśli półwysep ma być pomocnikiem przy gotowaniu i miejscem, przy którym można usiąść to 100cm BLATU jest jak najbardziej ok. Wyobrażam sobie dwie osoby z dwóch stron takiego półwyspu i wydaje mi się, że będzie komfortowo. Jeśli ma to być tylko taki półwysep do korzystania przez Ciebie w pierwszym rzędzie, to można zrobić mniej. A może zrobić np. sam blat 100cm a szafki pod spodem płytsze?

Inna sprawa to optyka. Trudno jest ocenić pojedynczy element wystroju pomieszczenia. Nie wiem, jak wygląda Twoja konstrukcja ze styropianu.
Przy braku szafek górnych, może faktycznie jak dasz półwysep 100cm i pod całym baltem szafki to będzie taki wielki kloc. Ale może jak będzie duża zabudowa a kuchnia urządzona, to nie będzie to takie rzucające się w oczy?

Zlew masz na jednym ciągu robocyzm w tym projekcie pierwszym, czyli to załozenie spełnione. Pozostaje kwestia czy po prostu ta odległość od kuchni do zlewu jest dla Ciebie ok. Dla mnie na przykład, kiedy nie mam w zwyczaju mycia wszystkiego (tylko najbardziej niezbędne rzeczy) w międzyczaesie, podczas przygotowywania posiłków (podczas gotowania) blat na odstawienie brudności byłby bardzo wygodny i wart większej odległości. ale też dlatego, że ja nie biegam do tego zlewu co 3 minuty. Odstawiam koło zlewu to, czego używałam, potem mąż przychodzi i wstawia do zmywarki albo myje ręcznie :D
Naprawdę, dużo zależy, jak się z pewnych elementów wyposażenia korzysta (podobna dyskusja była kiedyś w kwestii lodówki ustawionej dość daleko od zlewu, ale właścicielka świadomie to zrobiła, na podstawie włąsnych przyzwyczajeń).

A miałam na myśli wątek Pochwalkcie się swoimi kuchniami oczywiśćie :D

rojku
27-07-2012, 13:18
Znów ja truję :)
To może tak lepiej?
127725
Tylko troszkę mnie drażni, że zabudowa górnych szafek jest w różnych odległościach od okna. Niby w tamtym tez tak było, ale przez to, że jedne szafki były poziome, a drugie pionowe to chyba to trochę lepiej wyglądało.
(Tym razem znalazłam jakiś program, w którym się da troszkę lepiej przynajmniej rozmieszczenie pokazać)

Aantenka
27-07-2012, 14:32
Znów ja truję :)
To może tak lepiej?
127725
Tylko troszkę mnie drażni, że zabudowa górnych szafek jest w różnych odległościach od okna. Niby w tamtym tez tak było, ale przez to, że jedne szafki były poziome, a drugie pionowe to chyba to trochę lepiej wyglądało.
(Tym razem znalazłam jakiś program, w którym się da troszkę lepiej przynajmniej rozmieszczenie pokazać)

Rojku, mnie nie do końca podobają się te podziały w górnych szafkach. Za dużo się dzieje, w porównaniu z tym co jest na dole.
Jesli uchwyty nie będę frezowane, to pomyśl, ile będzie tam róznych uchwytów. A może spróbuj jednak większe drzwiczki, np 50x90.

Mnie nie przeszkadza różna odległośc szafek od okna. Tę wolną przestrzeń można jakoś zagospodarować, żeby okno nie było takie samotne. Spróbuj wkleić sobie zegar.

rojku
27-07-2012, 15:19
Aantenka dzięki za podpowiedzi :) Moze za bardzo już kombinuję.
Fajnie wygląda z tymi poziomymi, ale wydaje mi się, że takie pionowe są praktyczniejsze. Lepiej można w nich półki rozłożyć. Muszę chyba sobie zrobić dzień przerwy w tych rozmyślaniach :D

Edit: Jednak nie wytrzymałam :D

Zrobiłam różne warianty:
1/ 127737
2/ 127738
3/ 127739
4/ 127740
5/ 127741

Barbara74
27-07-2012, 17:39
Tak szafki mają być cofniete żeby można było spokojnie siedzieć,od strony kuchni szafki nie mają być cofnięte,w zasadzie chciałam mieć cofnięte,ale stolarz mówi,że to kiepsko wygląda,szukałam kiedyś w necie to nie mogłam znależć.Bo jak ktoś chce siedzieć z dwóch stron to nie daje szafek,.Ja osobiście wolę jak są szafki ,ale nie widziałam cofniętych pod półwyspem od strony kuchni.

Aantenko napisałać ,że w pierwszej wersji jest zlew i płyta w jednym ciągu,no ale one są na szafkach prostopadłych do siebie.Dla mnie jeden ciąg to w tym samym ciągu szafek.

Dzustaa
27-07-2012, 20:43
rojku, z przedstawionych przez Ciebie wariantów, najbardzie podoba mi się wersja nr 2, ewentualnie nr 1 ale, tak jak pisze Aantenka szersze fronty w górnych szafkach

rojku
28-07-2012, 23:25
Dzięki wielkie za Wasze opinie i podpowiedzi :)

Zatem ostateczny wybór padnie na którąś z tych wersji:
127926127927
Muszę tylko się zastanowić, czy wolę mieć więcej blatu wokól płyty, czy wystarczy mi tyle ile jest przy tej wersji z długą pionową szafką

Justyna P
29-07-2012, 19:43
128035128034

Mam nadzieje, że zdjęcia wkleją się dobrze. Rozmieszczenie sprzętów i pierwotne przemyślenie co do wyglądu kuchni powstały już na etapie projektowania domku. Teraz Panie pomogły nam pięknie zwizualizować "nasze marzenia" wersji jest kilka ale na polu walki zostały dwie. Blat będzie granitowy mamy dylemat co do górnych szafek czarne czy białe. Były wersje z fornirem na górnych szafkach, z czarną zabudowaną szafą, z inną fototapetą i kolorami ścian - czyli detale. Która Wam się bardziej podoba. Jak macie inne spostrzeżenia co do kuchni to jeszcze przed wykonaniem chętnie przyjme uwagi.

Turlututu
29-07-2012, 19:47
Justyna - wersja z biala gora!!! Jest wprost idealna. Wszystko mi sie u Ciebie podoba. Idealnie dobrane szafki, blat i fototapeta. Nawet roleta jest piko belo (wzorowalas sie na jakims rzeczywistym modelu)? Nic nie zmieniaj. Napatrzec sie nie moge i gotowa jestem zmieniac o 180 stopni moj projekt :)

Jedyne co, to zlew. Jestes pewna, ze chcesz go tak umieszczony a nie centralnie?

Rojku, zdecydowanie wersja z szafkami wiszacymi w odwrocone L! Wiszace sdzafki po prawej stronie w kwadraty to dobry wybor. Bardzo ciekawa kuchnia.

rania
29-07-2012, 20:57
Justyna, również jestem za wersją z białą "górą". Kuchnia miła dla oka, chociaż te brzozy już mi się opatrzyły :-) Zlew może być niewygodny.

Elfir
29-07-2012, 22:24
ciemna góra wygląda jakby miała spaść na pracującą w kuchni osobę.

Justyna P
30-07-2012, 07:46
Dziękuje za opinie. Co prawda moim faworytem były czarne górne szafki (Nie będzie za biało). Ale to zawsze możemy zmienić - więc może ulegne opiniom. Co do zlewu - teraz tak mam - mieszkanie ma bardzo malutką kuchnie, więc wielu wariantów nie było do wyboru - jest mi bardzo wygodnie. Zależało nam na blacie roboczym między lodówką a zlewem. Co do brzóz to oglądałam wiele fototapet i te jakoś mnie zauroczyły - tak naprawdę to nie będzie tototapeta tylko brzozy malowane na ścianie i przykryte szkłem hartowanym więc będą wyglądały delikatniej - nie tak gęsto. Zobaczymy jaki będzie efekt.
Generalnie wychodziliśmy od białych storczyków na czarnym tle - stanęło na brzozach, a zobaczymy czy nam się do wykonania nie zmieni.

patysiaSasasa
30-07-2012, 11:34
Witam!
podczytuję, podczytuje i udalo mi się zebrac w sobie, i.... piszę:).
Mam projekcik kuchni, ale będe wdzieczna za wszelkie wskazowki.
Czas nagli bo za dni kilka wchodzi hydraulik i elektryk i potrzebuja konkretne dane a ja jestem w czarn.. d..:).
Kuchnia jest niewielka 9,50 m2, raczej mniej niz bardziej ustawna;). a to za sprawa 2 okien(zamurowanie żadnego nie wchodzi w gre gdyz zależy nam żeby bylo jasno a widoki mamy przyjemne:)), i za sprawa tego że zrezygnowaliśmy z wysokiej ściany na której można było umieścic wysoką zabudowe , na rzecz barku.
na scianie vis a vis okna pod ktorym jest zlew znajduja sie drzwi do spizarki.
pokazuje projekt mojej kuchni jak rowniez zapozyczam z tego forum projekt- w nim chodzi mi o ta wysoka zabudowe z lodowka- zastanawiam sie czy nie zrobic jednak tak u siebie(zyskalabym tymsamym troszke szafek), ale wielki klocek jakim jest lodowka, widoczny dodatkowo bokiem,od strony salonu chyba nie bedzie ciekawie wygladal?
BEDE WDZIECZNA za porade, dorade:lol2:128179128180128181

fronty maja byc biale lub jasno ecru, na zasadzie Stat ikea lub lidygo

Justyna P
30-07-2012, 13:42
Co prawda nie specjalizuje się we wnętrzach. Kuchnia z wysoką zabudową wydaje mi się, że będzie bardziej ergonomiczna - ciąg lodówka, zlew, kuchenka - trójkąt roboczy. A lodówka musi być wolno stojąca - zawsze można ją zabudować i zrobić ładny bok - taki jak reszta kuchni. Ale może musi być wolnostojąca?

patysiaSasasa
30-07-2012, 13:47
:D

patysiaSasasa
30-07-2012, 13:48
OOOO, odzew:)!
Lodówka nie musi być wolnostojąca, może byc do zabudowy, przy czym nawet ja zabudowując bedzie ona bokiem stała do salonu wiec bedzie od strony salonu widoczny taki''kloc''. ale mysle zeby cos powiesic ewentualnie na tym boku- jakis fajny klimatyczny wieniec(zabrzmialo to ''cmentarnie'':P)z suszonych kwiatow, etc. Kuchnia ma byc klimatyczna, nie nowoczesna:).
Jesli obstane przy zabudowie to czy duzym nietaktem architektonicznym(czy jak zwal , tak zwal), bedzie pozostawienie zlewu w miejscu w ktorym teraz jest?(zalezy mi zeby od str salonu nie byla widoczna sterta naczyn;)).W terazniejszym domu mam lodowke troche oddalona od reszty mebli i jakos nie jest dla mnie olbrzymim problemem przejscie kilku krokow;)

Justyna P
30-07-2012, 19:15
Chciałabym pomóc ale troche mi ciężko - teraz mam zamkniętą kuchnie i w domu też będzie raczej odcięta - mamy dwa wejścia do kuchni. Generalnie nasza lodówka też stoi bokiem - właśnie przy tym przejściu do salonu - mamy zbudowaną ściankę i ściana z zabudową będzie zlicowana. Jak na zdjęciach wyżej. Ale nasze Panie od kuchni proponowały też wyburzenie ścianki i zamiast "boku" zastosowanie takiego wykończenia jak drzwiczki w szafkach. Co do wieszania różnych rzeczy - to raczej nie jestem zwolennikiem więc się nie wypowiadam.
Jeśli chodzi o trójkąt roboczy to po przeczytaniu kilku artykułów i przemyślenia tematu uważam, że ma to sens, więc planując swoją kuchnie miałam to na uwadze. Co prawda ja miałam rozplanowany układ kuchni i Panie to poprostu uwzględniły. Ale wierze, że naprawdę taki specjalista potrafi ładnie rozplanować kuchnie uwzględniając to co ma tam być. Ale nie namawiam do skorzystania z poleconego stolarza bądź studia mebli kuchennych - czy jak tam zwał. Można też samemu pokombinować. Jak oglądam kuchnie - to często jest tak, że zlew jest tam gdzie u Ciebie lecz kuchenka jest w miejsu barku - też taka osłonięta. Ale ja nie jestem zwolennikiem otwartych kuchni i w takiej sytuacji trzeba wziąć dużo więcej rzeczy pod uwagę. Mój mąż robi w kuchni taki sajgon że nie mogłabym spokojnie siedzieć z gośćmi i patrzeć na ten "artystyczny nieład".
Ale pewnie jacyś specjaliści wnet odezwą się w temacie, który potrzebujesz.

rojku
30-07-2012, 21:19
Rojku, zdecydowanie wersja z szafkami wiszącymi w odwrócone L! Wiszące szafki po prawej stronie w kwadraty to dobry wybór. Bardzo ciekawa kuchnia.

:) Dzięki Turlututu, Właściwie zauważyłam, że to odwrócone L podoba się również ludziom projektującym kuchnie w miejscach, gdzie robiłam wycenę. Czyli musi to być nie kiepskie.

Teraz zastanawiam się nad kolorem szafek dolnych (będzie fornir), ale mam na to 2 tygodnie, bo Pan "kuchniarz" wyjeżdża na urlop. Korci mnie jeszcze biały blat, ale że będzie to laminat i na blat raczej nie chciałabym połysku, to podobno ten matowy nie wygląda dobrze... może macie z tym jakieś doświadczenia? A może blat zrobić w jaśniutkim beżu? I do tego podobny lacobel i kolor ścian?

TomaszWA
31-07-2012, 09:16
Zrobiłbym w beżu, ale do tego przydalby się jakiś mocenijszy akcent na ścianie czy choćby dekoracja, bo inaczej wyjdzie "szpitalnie"

Aantenka
31-07-2012, 11:35
ciemna góra wygląda jakby miała spaść na pracującą w kuchni osobę.
No właśnie.
Biała, zwłaszcza z brzozową tapetą - pięknie.

Aantenka
31-07-2012, 11:44
OOOO, odzew:)!
Lodówka nie musi być wolnostojąca, może byc do zabudowy, przy czym nawet ja zabudowując bedzie ona bokiem stała do salonu wiec bedzie od strony salonu widoczny taki''kloc''. ale mysle zeby cos powiesic ewentualnie na tym boku- jakis fajny klimatyczny wieniec(zabrzmialo to ''cmentarnie'':P)z suszonych kwiatow, etc. Kuchnia ma byc klimatyczna, nie nowoczesna:).
Rozumiem, że mówiłaś o tym drugim projekcie, robionym w programie IKEA (Basia74 ma dość podobną kompozycję u siebie), bo te pierwsze rysunki z szafką narożną wciśniętą po dwóch stronach okien zdecydowanie odbiegają od wspólczesnych standardów. .
Całą wysoką zabudowę można przysłonić od salonu budująć 60cm głębokości ściankę do sufitu. Wtedy może być lodówka jakakolwiek, a na takiej ściance możesz powiesić zegar, obrazki itd. itp.


Jesli obstane przy zabudowie to czy duzym nietaktem architektonicznym(czy jak zwal , tak zwal), bedzie pozostawienie zlewu w miejscu w ktorym teraz jest?(zalezy mi zeby od str salonu nie byla widoczna sterta naczyn).
powinnaś wrzucić rzut kuchni przylegającym pomieszczeniem, to będize łatwiej ocenić. Bo mnie wychodzi, że jeśli w wizualizacji bok lodówki jest widoczny z salonu to tym bardziej zlew przesunięty w stronę wysokiej zabudowy.


W terazniejszym domu mam lodowke troche oddalona od reszty mebli i jakos nie jest dla mnie olbrzymim problemem przejscie kilku krokow
Twoja kuchnia ze względu na ilość okien wymaga pewnych kompromisów i właśnie lodówka z boku takim może być. trzeba poza tym pamiętać, że Tobie ma być wygodnie.

Justyna P
31-07-2012, 13:01
Widze, że jednak biała się bardziej podoba - przekonujecie mnie zatem. Może będzie to bezpieczniejsze rozwiązanie i pewnie się nie znudzi po latach i łapek nie będzie tak widać.

Justyna P
01-08-2012, 06:58
128539128540128544128545

Witam, jeszcze dwie wizulizacje. Większość moich znajomych stawia na tę z fornirem na górnych szafkach i jestem ciekawa co wy powiecie. Nam się podoba "biało-czarno" ale może faktycznie lepiej wybrać fornir. Przy czym blat będzie granitowy - nie mam takiej wizualizacji. Wychodziliśmy od białego laminatu lupusa stąd taki na fotkach. No i ta fototapeta - byłyby brzozy. Pozdrawiam i czekam na opinie

Dodałam zdjęcia poprzednich żeby się nie cofać

Dzustaa
01-08-2012, 07:51
Podoba mi się wersja z fornirowanymi szafkami, dało to "ocieplenie" dla kuchni i nawiązanie do okna. Nie podoba mi się natomiast czarna ściana okienna.

Aantenka
01-08-2012, 10:27
Mnie najbardziej podoba się cała biala z brzozami. Nadal pięknie :)

Ta z czarną ścianą i fornirem w układzie jak na wizualce do mnie nie przemawia, bo mnie by takie zestawienie mocna, ciemna góra i jasny dół przytłaczało. Tylko że ja nie lubię pomniejszania pomieszczeń, a już w ogóle czarnych ścian w kuchni (to ma być miejsce sprzyjające jedzeniu i integracji, sympatyczne a nie pokój dziecka EMO albo komnata w pałacu Drakuli :))

Pamiętam, że któaś forumowiczka długo myślała nad właśnie taką kompozycją kolorów u siebie czarny - drewno i biały, pokazując różne wizualki. Ale może ktoś podpowie, kto to był, bo ja nie pamięam .....

patysiaSasasa
01-08-2012, 11:13
Jak uwazacie, czy dobrym pomysłem, może rozsadnym jest praca z architektem wnetrz? chodzi mi o projekt kuchni, bo sama nie wiem czy to co zaproponowali mi w studio meblowym spelnia moje oczekiwania. czy cena 35-55 zl netto za m2 to dobra cena?

Justyna P
01-08-2012, 11:27
Hm, jak trafisz na dobre studio to oni powinni ci pięknie doradzić - czyli architekt wnętrz w jednym. Ja przynajmniej tak trafiłam i jestem zadowolona ze współpracy co do ceny nie spotkałam się żeby ktoś przedstawiał stawki za m2. Ja podałam co chce z jakich materiałów i dostałam szczegółową wycenę za całość. Można zastosować różne materiały frotnów, blatu, osprzętowanie - zwykłe czy na bloomach, itp itd - niekończońca się możlwość wariantów.

patysiaSasasa
01-08-2012, 11:39
Justyno P- cena jest cena za prace architekta, nie za meble:)
Widze, że jestes z Rudy ale nie zaciagasz;), swego czasu mieszkałam blisko:)

Magda 34
01-08-2012, 11:52
Justyna P, mnie podoba się wersja biała góra i biały dół. Ale ja lubię białe kuchnie:yes:

Wersja z drewnianą górą ładniej by wyglądała w połączeniu szarym pomiędzy szafkami, szarym blatem i białym dołem. Z czarna ściana jest przytłaczająco

Justyna P
01-08-2012, 12:33
Ano z Rudy Śląskiej (z dziada pradziada) no i nie zaciągam, za to mój mąż tak. Kwestia przyzwyczajenia.
Cena arichtekta. Jak się orientowałam - ceny 70-120 za m2 ale zawsze można negocjować. Ale uważam że jak trafisz na fajne studio to "architekt" będzie w cenie.

Magda 34 i inni dziękuje za opinie.
Chyba jednak pójdę za waszymi sugestiami i będzie biała z czarnym blatem, z brzozami. Ja też lubie białe kuchnie, teraz nie mam białej ale regularnie śledzę wątki na forum i jakoś polubiłam bardzo biel i szarość.

Pozdrawiam,

Turlututu
01-08-2012, 13:28
Biala z brzozami jest absoplutnie idealna. Nic jej nie brakuje.

Ale nie powiem - fornir u gory ciekawy i nietypowy. Tylko ta czarna sciana to nie bardzo. Ale ten fornir ma cos w sobie

karolinka1201
01-08-2012, 13:32
Witam
Obserwuję forum i podziwiam Wasze pomysły i wizualizacje. Podoba mi się kilka, ale nie wiem jak zastosowac u siebie aby wszystko miało ręce i nogi. Na dodatek mam jakiś "nienormalny" komputer, bo nawet ikeowski program do projektowania nie chce u mnie działać. :bash:

Marzy mi się wysoka zabudowa z lodówka i piekarnikiem - nie wiem czy ja umieścic przy ścianie z kominem czy przy "najkrótszej" z drzwiami.
Zlew musi być przy oknie na wprost komina, bo tak mam wyprowadzoną kanalizację.

Czy mogę Was prosić o pomoc?
128582

duś
01-08-2012, 17:21
bardzo podoba mi się wersja z fornirowaną górą i kontrastową czernią.
brzozy są moim zdaniem oklepane - każdy rozważający fototapetę w pewnym momencie poważnie się nad nimi zastanawiał, znaczna część pomysł zrealizowała (i o ile w przedpokojach czy sypialniach - bardzo mi się podobają, w kuchni - nie; ziarna kawy czy limonka to takie kolejne oklepane klasyki).

Justyna P
01-08-2012, 20:46
Karolinka1201 patrze i patrze na twój projekt, pokombinuj. Wydaje mi się, że przy takim układzie zostawiłabym tak jak jest w projekcie (chodzi o płyte elektrczną oraz zlew) - jedynie co zmywarke przestawiłabym na drugą stronę zlewu) i zrobiła zakręt i pociągnęła do końca. Pod oknem byłby blat roboczy - bo go trochę mało u Ciebie - są zachowane odległości pomiędzy płytą a zlewem i powinno być wygodnie. Tylko ja chyba potrzebuje co najmniej jeden odcinek dłuższy (przynajmniej 1m) blatu roboczego. Nie wiem czy zabudowywałabym całą ścianę, czy poprosu na tej dłużeszej ścianie z oknem w kącie nie zrobiłabym lodówki i ewentualnie piekanik (plus mikrofalówka) w wyższej zabudowie - ale nie wiem czy się to ta zmieści bo nie widzę wymiaru tego oddcinka. Wydaje mi się, że jak zabudujesz całą ścianę to będzie problem z blatem roboczym. Generalnie nie byłoby problemu jakby nie to okno na długiej ścianie mniej więcej na jej środku zrobiłabym płytę, a wysoką zabudowę na tej ścianie z wejściem.

Justyna P
01-08-2012, 20:48
Dzięki dziewczyny za komentarze dot. naszej kuchenki. Nie przypuszczałam, że aż taki problem będę miała z kolorystyką. Sprzęty sobie rozmieściłam i wyszło ergonomicznie i symetrycznie (przynajmniej w moim odczuciu - lubie symetrie w kuchni) a tu problem z doborem kolorów.

karolinka1201
02-08-2012, 10:29
Karolinka1201 patrze i patrze na twój projekt, pokombinuj. Wydaje mi się, że przy takim układzie zostawiłabym tak jak jest w projekcie (chodzi o płyte elektrczną oraz zlew) - jedynie co zmywarke przestawiłabym na drugą stronę zlewu) i zrobiła zakręt i pociągnęła do końca. Pod oknem byłby blat roboczy - bo go trochę mało u Ciebie - są zachowane odległości pomiędzy płytą a zlewem i powinno być wygodnie. Tylko ja chyba potrzebuje co najmniej jeden odcinek dłuższy (przynajmniej 1m) blatu roboczego. Nie wiem czy zabudowywałabym całą ścianę, czy poprosu na tej dłużeszej ścianie z oknem w kącie nie zrobiłabym lodówki i ewentualnie piekanik (plus mikrofalówka) w wyższej zabudowie - ale nie wiem czy się to ta zmieści bo nie widzę wymiaru tego oddcinka. Wydaje mi się, że jak zabudujesz całą ścianę to będzie problem z blatem roboczym. Generalnie nie byłoby problemu jakby nie to okno na długiej ścianie mniej więcej na jej środku zrobiłabym płytę, a wysoką zabudowę na tej ścianie z wejściem.

Dzięki za pomysły.
No właśnie te okno mnie "dobija". Zamurowac się go nie dało, bo z zewnatrz ściana by bardzo kiepsko wyglądała, no i w kuchni tez mi nie pasuje.Gdyby obywda były blizej siebie w rogu - to jeszcze by uszło, a tak....
Wysoka zabudowa nie wejdzie mi na tą dłuższą ścianę. Próbowałam rysować na kartce i nie mieści się. sciana ma wymiar (od ściany w oknem) 100 cm, okno 120cm, i zostaje zbyt mało miejsca na lodówkę i piekarnik.
Zastanawiam się czy tej wysokiej zabudowy nie dać na tej ścianie z kominem, a resztę zostawić jak jest w projekcie.

Drugi pomysł to "wyjechać" z szafkami na ścianę (tą dłuższą) z oknem i za oknem zrobić tzw. barek. nie wiem czy dobrze wyjaśniiłam o co mi chodzi.

Trzeci pomysł to tak jak w projekcie - piekarnik razem z płytą. Tylko gdzie postawić lodówkę.
Głowa boli już od tego.
Pozdr.

wybredna20
03-08-2012, 00:22
Jestem tutaj nowa :] wiec witam wszystkich serdecznie :]
Kochani prosze o pomoc w dokonczeniu projektu kuchni. zdecydowalam sie na szybe pomiedzy meblami jednak skonczyly sie pomysly na grafike czy odpowiedni kolor. Myslalam nad ciemnym blatem w kuchni np czarny i te dmuchawce jakos sie w nich zakochuje.
http://www.szyby-dekoracyjne.pl/produkty/wzory/natura/images/dmuchawce_wektor.jpg
lub
piekne margaretki http://www.szyby-dekoracyjne.pl/produkty/wzory/kwiaty/images/biala_margerytka.jpg
Moja kuchnia:
128934128935128936
Bardzo prosze o pomoc....

Justyna P
03-08-2012, 10:12
Karolinka1201 a może coś takiego i do tego zabudowa (na zdjęciu jest obok) na tej ścianie z kominem 129001.
Czyli tak jakby trochę przesunąć zlew do ściany i płyte na bok. Ale rozrysuj sobie czy ci się to zmieści.

A może takie U - czyli tak jak masz w projekcie tylko skręcić balat pod okno i w pewnym momencie uciąć (coś podobnego pisałaś) i zrobić wysoką zabudowę na ścianie z kominem.

marcinsgdz
03-08-2012, 11:32
Dziewczynki Pilna sprawa!
Rozpoczynamy remont kuchni, zamawiamy meble i lacobel (u szklarza). Czy lacobel montuje się po montarzu kuchni przez stolarza?

rojku
03-08-2012, 11:56
marcinsgdz tak, lacobel po montażu kuchni, bo oni go jakoś potem uszczelniają czy blacie. Zresztą dzwoniłam się spytać o to kiedyś, to właśnie tak mi powiedziano, że dopiero po i nie ma innej opcji (przynajmniej wg nich)

Justynko pięknie to zrobiłaś Karolince! Czego używasz do wizualizacji, że takie profeski wychodzą?

Wybredna mnie szkło między szafkami podoba się najbardziej jednobarwne i właśnie białe (o takim marzyłam, ale jednak 1000zł to dla mnie trochę dużo), albo beżowe/cappucino. Ale to przez to, że wydaje mi się, że jakiś wzór szybko by mi się znudził. Ale ja jestem taka trochę "inna" :P

Ja zamiast szkła zdecydowałam się na mozaikę między szafkami. Kosteczki na płacie mają wymiary 3x5cm. Ma to wyglądać tak (na zdjęciu kuchni te kosteczki są chyba sporo mniejsze, ale podobne):
129030
129031

Ponieważ moje umiejętności, a właściwie ich brak nie pozwala mi zrobić w wizualizacji tylko paska miedzy szfkami w kosteczce i to mniejszej, to zamieszczę, to co wymodziłam. Gra? Czy nie pasuje?
129034

Elfir
03-08-2012, 13:04
tak

duś
03-08-2012, 18:27
a uszczelnia się go po prostu silikonem.

Justyna P
03-08-2012, 18:46
Rojku co do wizualizacji to szperając po necie znalazłam coś co się może karolinie przydać i wkleiłam. Ale nie ukrywam, że chciałabym mieć takie umięjętności. Co do kamyczków i kuchni - pasuje - ładna kuchenka, w realu jeszcze lepiej będzie się prezentować.

rojku
03-08-2012, 19:29
:) Dzięki Justyna P :)
Mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz i w realu będzie jeszcze ładniej :)

gracja03
05-08-2012, 14:09
projekt taki sobie bo modyfikowany przezemnie na szybko w Paincie ale może cos doradzicie.
wersja bez jednej szafki
129395
wersja z szafką
129397


Kafelki na ścianie i podłoze zupełnie inne ale jasne, beżowe . Posadzka 60x60, ściana 30x90.
Co do koloru frontów lakierowanych jeszcze sie nie zdecydowałam, musze rozeznac sprawe jakości lakierowania na bialo. Dpocelowo szafki pod zlewem beda 60cm.

Mam jednak pytanie czy można i czy fajnie będą wyglądac jasne lakierowane fronty z takimi nielakierowanymi jak na moim zdjeciu?

duś
05-08-2012, 14:15
po 1 - projekt o projektach jest gdzie indziej.

po 2 - nie wiem czy rozumiem o co ci chodzi - pytasz czy lakierowane jasne fronty będą dobrze wyglądały z fornirowanym (okleinowym) dołem? masa jest takich kuchni, wystarczy przejrzeć jakikolwiek katalog kuchenny. kwestia czy będzie ładnie - indywidualna i w dużej mierze zależąca od wybranych kolorów. przeszkód natury technicznej - nie ma.

Mirabillis
05-08-2012, 19:43
projekt taki sobie bo modyfikowany przezemnie na szybko w Paincie ale może cos doradzicie.
wersja bez jednej szafki
129395
wersja z szafką
129397


Kafelki na ścianie i podłoze zupełnie inne ale jasne, beżowe . Posadzka 60x60, ściana 30x90.
Co do koloru frontów lakierowanych jeszcze sie nie zdecydowałam, musze rozeznac sprawe jakości lakierowania na bialo. Dpocelowo szafki pod zlewem beda 60cm.

Mam jednak pytanie czy można i czy fajnie będą wyglądac jasne lakierowane fronty z takimi nielakierowanymi jak na moim zdjeciu?

Jesli miałabym sie decydowac to raczej wersja 1-sza . Jednak osobiscie zostawiłam bym tylko szafki nad kuchenka i zlewem, mysle ze za duzo wiszących półek to też nie dobrze. Jest sporo miejsca w zabudowie, szufladach etc wiec duzo nie tracisz bez tych 2 półek a kuchnia zyskała by na lekkosci.
Niemniej jednak jest to Twoje pomieszczenie i decyzja nalezy do Ciebie .

Barbara74
06-08-2012, 01:08
A ja mam pytanie czy da się zgrać kolorystycznie lodówkę sbs z piekarnikiem?na wizualce wyżej piekarnik jest przy lodówce,lodówkę palnują samsunga srebrnego,ale czy dopasuję piekarnik?

karolinka1201
06-08-2012, 08:02
Justyna - dzieki , piękna kuchnia, coś takiego własnie chodziło mi po głowie.
Bardzo mi sie podoba zabudowa lodóki i piekarnika. Tylko czy da się tak to zrobić aby "wystawało" z przodu jak na zdjęciu.
Muszę coś takiego sobie rozrysować.
Chciałabym mieć jeszcze stół (chociaż małutki), ale chyba mi się nie zmieści....

Justyna P
06-08-2012, 08:16
Co do "wystawania" to pewnie się da. Ze stolikiem może być ciężko.
Chyba, że zrobisz tak jak masz w projekcie. Czyli w zabudowie będziesz miała lodówkę, piekarnik i w trzecim (pod ścianą) słupku jakąś szafkę i zniej będzie wychodził pod ścianę taki "berek". Podobną wysoką zabudowę mam u siebie tylko, że ta ostatnia część to szafka narożna. Ale ze stolikiem to chyba byłoby ciężko - tym bardziej takim na 4 osoby. Ale rozrysuj. Ja mam u zaplanowaną u siebie wysoką zabudowę zlicowaną. Ale niektrórzy preferują taką "wystającą"

gracja03
06-08-2012, 09:43
po 1 - projekt o projektach jest gdzie indziej.

po 2 - nie wiem czy rozumiem o co ci chodzi - pytasz czy lakierowane jasne fronty będą dobrze wyglądały z fornirowanym (okleinowym) dołem? masa jest takich kuchni, wystarczy przejrzeć jakikolwiek katalog kuchenny. kwestia czy będzie ładnie - indywidualna i w dużej mierze zależąca od wybranych kolorów. przeszkód natury technicznej - nie ma.


jestem tu nowa i mogę popełniać gafy ale temat watku to właśnie "Projekt kuchni - wizualizacje"

co do drugiej części twojej odpowiedzi to dzięki, zalezy mi na opini kogos doświadczonego w tej branży . czasami trudno podjąc decyzje na na wiele lat i za sporą kasę.

duś, Mirabillis dzięki też bardziej ciągnęło mnie do wersji bez tej szafki ;)

duś
06-08-2012, 10:10
jestem tu nowa i mogę popełniać gafy ale temat watku to właśnie "Projekt kuchni - wizualizacje"

twoje zapytanie oraz wszystkie posty-odpowiedzi zostały do tego wątku przeniesione przez moderatora. początkowo było w "pochwalcie się swoimi kuchniami"

a propos decyzji kolorystycznych - tych nikt za ciebie nie podejmie. najlepiej popatrz w różnych studiach kuchennych i czasopismach na takie połączenia. nawet jeśli nie będziesz nic zamawiać już teraz czy masz jakiegoś ugadanego stolarza, ktory podejmie się zlecenia, zawsze możesz zadać sprzedawcom półtuzina podchwytliwych pytań i pomacać, co cię zainteresuje.
jeśli chodzi o mnie - fornir na dole uważam za świetne rozwiązanie, bo jak mokrą ręką domknę szafkę to zaciek nie jest aż tak widoczny, jak gdy chlapnę na lakierowaną górę. a tymi upaćkanymi rękami najczęściej dotykam zmywarki, szuflady ze sztućcami i szafki z koszem na śmieci, czyli dolna połowa właśnie.

gracja03
06-08-2012, 11:28
no własnie duś, miałabyć cała lakierowana ale obawiam sie tych sladów na takiej powierzchi i stad mój pomysł na fornir w dolnych partiach tam gdzie meble sa najbardziej narażone na zabrudzenie (przez dzieci w szczególności).
jeszcze raz dzieki za pomoc, biorę się za przeglądanie zdjęc dwukolorowych kuchni.

Justyna P
06-08-2012, 12:42
Może się wtrącę w dyskusje. Ja mam teraz fornirowane doły szafek i uważam, że to jest za miękki materiał. Ale nie mam pewności, że z lakierem będzie lepiej. Bo może ślady wody mniej wkurzają niż na lakierze ja nie mam porównania a duś tak. Ale muszę przyznać że jak chowam garnki i lekko uderze w krawędź szuflady mam delikatne wgniecenia. Ale może w niektórych fornirach się to nie robi. Mnie to denerwuje. Już nie wspomne, że mój ukochany syn z impetem otwiera szafkę ze śmietnikiem uderzając w szafkę obok - mam wgniecenie - w domku będzie lakierowany MDF (wydaje mi się twardszy niż forni) oraz szafki bezuchwytowe. Może moje wypowiedzi komuś się przydadzą.

venina
06-08-2012, 21:59
Witam,
Planuję zrobić białe szafki w kuchni, między nimi beżowe płytki i biały blat. Szafki mniej więcej w takim stylu
http://cdn11.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/24356/biala_kuchnia_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
Mam dylemat związany z okapem. Szafki w mojej kuchni będą bardzo podobne do tych na zdjęciu (tylko blat będzie biały, między szafkami beżowe płytki) i chciałam mieć właśnie taki okap ale okazało się ze odległość od płyty gazowej będzie zbyt mała. Mam dwa pomysły na rozwiązanie tej kwestii: 1. to szafka krótsza o jakiej 10-15 cm od pozostałych i okap podszafkowy np http://images7.fotosik.pl/2478/fc2d32f18206c29f.jpg albo 2. okap skośny np. http://inspiracje.leroymerlin.pl/medium/8517_kuchnia_1.jpg tylko w kolorze białym, bo cała kuchnia będzie bardzo jasna. Tylko płyta gazowa i piekarnik pod nią w inoxie. Zastanawiam się nad takimi okapami : http://www.amica.com.pl/produkty/images/mc/3022/OKC641S.jpg albo http://www.okapykuchenne.pl/sklep/1/0_b013761e41a15737c512709009c3f037.jpg Które rozwiązanie będzie lepsze? Bardzo liczę na Wasze sugestie :)

pestka56
06-08-2012, 23:49
Venina przeczytałam o Twoim okapie i przypomniałam sobie informację o stosowaniu różnych wysokości blatów w kuchni.

WKLEJAM tekst pochodzący ze strony gdańskiej firmy Comfoline projektującej kuchnie, która prowadzi bardzo ciekawy, naładowany informacjami blog o kuchniach http://www.comfoline.pl/ i adres bloga http://blog.comfoline.pl/index.php/category/kuchnie-nowoczesne/

Myślę, że wielu forumowiczom podejmującym kuchenne decyzje przydadzą się informacje z tego artykułu, a wizyta na blogu i stronie Comfoline też będzie ciekawa :)

Wysokość blatu w kuchni – jak ją ustalić, aby praca była wygodna? http://blog.comfoline.pl/wp-content/uploads/2011/03/wysoko%C5%9Bci_robocze_w_kuchni-5.jpg

Wysokość blatu Niektórzy są wyżsi, niektórzy niżsi – no cóż ameryki nie odkryłem – dlaczego jednak mamy stosować się do rynkowych standardów*? Wysokość blatu (http://blog.comfoline.pl/index.php/tag/wysokosc-blatu/) powinna być dopasowana do wzrostu. Jednak często jest inaczej. Chcąc ułatwić wybranie wysokości odpowiedniej dla Ciebie, tak żeby nie trzeba było używać miarek czy linijek, dodaliśmy na naszej stronie prostą aplikację. Dzięki niej dopasujesz wysokość blatu w kuchni do swojego wzrostu (http://www.comfoline.pl/pages/jak-mozemy-ci-pomoc/wysokosci-robocze-w-kuchni.php).

*Najczęściej wysokość blatu w kuchni (http://blog.comfoline.pl/index.php/tag/wysokosc-blatu-w-kuchni/) to 86 cm. Cokół pod szafkami dolnymi ma 10 cm, wysokość szafek to 72 cm, a blat ma 3,8 cm. Czyli 86 bez 2 mm. Mniejsza o te milimetry. Czasami stosuje się też wyższy cokół – 15 cm. Wtedy wysokość blatu, jak łatwo policzyć, wynosi 91 cm.
Jest to uśrednione rozwiązanie.. taki standard na naszym rynku. Jednak może on nie wszystkim odpowiadać, tym bardziej, że średnia wzrostu społeczeństwa przez ostatnie kilkanaście lat wzrosła.
Wysokość blatu zależy tak naprawdę od jego funkcji. 3 najważniejsze to:

gotowanie
prace wykonywane na stojąco przy blacie roboczym (krojenie, siekanie, obieranie itd. itp)
zmywanie

Po wpisaniu swojego wzrostu w naszej aplikacji pokazują się właśnie te 3 wysokości, dopasowane do wzrostu.
Można do tego dodać jeszcze: spożywanie posiłków (z reguły wysokość stołu to 70-75 cm), wysokość barku (często uzależniona od wysokości szafek dolnych, a więc od tego na jakiej wysokości będzie główny blat roboczy), prace wymagające nacisku (wałkowanie, ugniatanie – do tego można używać stołu, bo średnia zalecana wysokość to 70-80 cm). Można by się tak było rozdrabniać jeszcze bardziej, ale nie o to chodzi…
Mimo całej swojej wygody i praktyczności mało kto decyduje się na „schodki” w kuchni. Jeśli już to zwykle obniżana jest wysokość na jakiej znajduje się płyta grzewcza.
http://blog.comfoline.pl/wp-content/uploads/2011/03/wysoko%C5%9Bci_robocze_w_kuchni-1.jpg (http://blog.comfoline.pl/wp-content/uploads/2011/03/wysoko%C5%9Bci_robocze_w_kuchni-1.jpg)Obniżona wysokość blatu dla płyty grzewczej

http://blog.comfoline.pl/wp-content/uploads/2011/03/wysoko%C5%9Bci_robocze_w_kuchni-2.jpg (http://blog.comfoline.pl/wp-content/uploads/2011/03/wysoko%C5%9Bci_robocze_w_kuchni-2.jpg)Kuchnia nowoczesna z obniżoną wysokością blatu przy płycie grzewczej (po lewej stronie)

http://blog.comfoline.pl/wp-content/uploads/2011/03/wysoko%C5%9Bci_robocze_w_kuchni-4.jpg (http://blog.comfoline.pl/wp-content/uploads/2011/03/wysoko%C5%9Bci_robocze_w_kuchni-4.jpg)Kuchnia tradycyjna z obniżonym blatem przy płycie grzewczej


Jeszcze jedno rozwiązanie, dzięki któremu całkiem fajnie można uniknąć efektu „schodka”
http://blog.comfoline.pl/wp-content/uploads/2011/03/wysoko%C5%9Bci_robocze_w_kuchni-31.jpg (http://blog.comfoline.pl/wp-content/uploads/2011/03/wysoko%C5%9Bci_robocze_w_kuchni-31.jpg)Zróżnicowanie wysokości blatów – praktyczne w przypadku kiedy z kuchni korzystają osoby znacznie różniące się wzrostem.
Idealna wysokość blatu. Jeśli nie chcesz robić kilku poziomów, wolisz żeby wszystko było w jednej linii to pamiętaj przynajmniej o tym, aby ta jedna wysokość była idealnie dopasowana pod Ciebie. Rzadko kiedy stosuje się cokoły wyższe niż 15 cm. My w takich przypadkach robimy po prostu wyższe szafki. Więc oprócz wygodnej pracy zyskuje się więcej miejsca w szafkach.
Pamiętaj o naszej aplikacji, która podpowie jak dopasować wysokość blatu (http://www.comfoline.pl/pages/jak-mozemy-ci-pomoc/wysokosci-robocze-w-kuchni.php) w kuchni do wzrostu.

Aantenka
07-08-2012, 15:14
Pestka - świetny post :D:D

Sniper
07-08-2012, 16:07
Witam,

Wkrótce odbieramy mieszkanie. Poszukujemy inspiracji w aranżacji aneksu kuchennego. Planujemy białą, nowoczesną zabudowę.

Salon z aneksem ma wyglądać tak:
http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Plan%20mieszkania%2001B.jpg

Spory fragment aneksu kuchennego zabiera wnęka szafowa. Gdyby ją zlikwidować, powstałoby coś takiego:
http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Plan%20mieszkania%2002B.jpg

Czy jest sens, żeby rozwalać tą wnękę i likwidować fajne miejsce na szafę w holu?

Zrobiliśmy kilka projektów. Czy mógłby ktoś rzucić okiem i wyrazić swoją opinię?

1.
http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Projekt%20mieszkania%2004B.jpg

2.
http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Projekt%20mieszkania%2005A.jpg

3.
http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Projekt%20mieszkania%2006A.jpg

4.
http://strony.aster.pl/sniper/Mieszkanie/Projekt%20mieszkania%2009A.jpg

Wszelkie uwagi mile widziane. Z góry serdecznie dziękuję.

P.S.
Znacie jakiś darmowy program w którym wykonam odrobinę lepsze wizualizacje?

pestka56
07-08-2012, 16:35
Pestka - świetny post :D:D

Aantenka dzięki, ale to Ci z Comfoline uważam są świetni, że takie informacje zamieszczają :yes:

mamik
07-08-2012, 17:28
Sniper
1. zlikwidowałabym wnękę na szafę, tym bardziej, że z tego co widać, to w przedpokoju jeszcze miejsce na szafę zostaje,

2. układ 1 w sensie rozmieszczenia kuchnia-jadalnia-salon wg mnie najlepszy, masz wystarczjąco dużo miejsca na kanapy czy inne sprzęty do siedzenia, po wejściu do mieszkania gość widzi telewizor, a nie Ciebie leżąca na kanapie :popcorn:, z kolei goście siedzący na kanapie widzą głównie wysoką zabudowę w kuchni:D

3 w układzie 1 rozważyłabym lokalizację płyty, dla mnie takie umiejscowienie byłoby niewygodne, bo relatywnie daleko od zlewozmywaka i za bardzo gotująca się zupa "wchodzi" do salonu, wolałabym tu zrobić coś na kształt blatu podręcznego, ale takiego bardziej "do położenia"(np owoce), roboczo wykorzystywanego przy większych imprezach, a jeśli miałby pełnić funkcję barku, to wyższa część nie taka szeroka jak stół, czyli musiały by być np dwa poziomy

duś
07-08-2012, 20:13
sniper - a jak macie strony świata?
mi się podoba 1 z całą świadomością niepraktyczności blatów dzielonych, płytą "po środku" itd. jakoś tak ładnie mi to wyglada.
tylko kanapę bym zostawiła tak żebym leżąc na kanapie widziała wchodzącego gościa :) (jak ktoś dzwoni do drzwi to i tak podnoszę tyłek).

mamik
07-08-2012, 20:21
sniper - a jak macie strony świata?
mi się podoba 1 z całą świadomością niepraktyczności blatów dzielonych, płytą "po środku" itd. jakoś tak ładnie mi to wyglada.
tylko kanapę bym zostawiła tak żebym leżąc na kanapie widziała wchodzącego gościa :) (jak ktoś dzwoni do drzwi to i tak podnoszę tyłek).
no a jak drzwi otwiera ktoś inny??:eek:
ta ściana na wprost wejścia jest mniej ustawna, bo z jednej strony masz stół, z drugiej okno i grzejnik, fotel stoi koło telewizora jakoś nie wiadomo po co i dla kogo, ale to :offtopic: bo miało być o kuchni:D

duś
07-08-2012, 20:33
a kto inny wchodzi do mojego mieszkania bez pukania?
znajomi mają prawo wpadać bez zapowiedzi, ale zawsze anonsują się domofonem, więc nim wjadą na górę zdążę złożyć kocyk, przebrać dresik i wstawić wodę na herbatę.
no ale oczywiście to indywidualna decyzja domowników :)

mamik
07-08-2012, 20:52
a kto inny wchodzi do mojego mieszkania bez pukania?
znajomi mają prawo wpadać bez zapowiedzi, ale zawsze anonsują się domofonem, więc nim wjadą na górę zdążę złożyć kocyk, przebrać dresik i wstawić wodę na herbatę.
no ale oczywiście to indywidualna decyzja domowników :)
no i tu się sprawa wyjaśniła :yes:, bo ja mieszkam z rodziną, więc osób wchodzących może być "milion", również koledzy i koleżanki dzieci, stąd moja niechęć do leżenia na widoku

Sniper
07-08-2012, 20:56
Dziękuję za sugestie.


Sniper
1. zlikwidowałabym wnękę na szafę, tym bardziej, że z tego co widać, to w przedpokoju jeszcze miejsce na szafę zostaje
Tak, będzie jeszcze druga wnęka 150x60 cm i kawałek dalej garderoba o pow. 2 m2.


po wejściu do mieszkania gość widzi telewizor, a nie Ciebie leżąca na kanapie :popcorn:
Ja to on. :-) Czyli gość widziałby moją żonę na tej kanapie. To akurat plus, bo ładniejsza jest od telewizora. :-)


sniper - a jak macie strony świata?
Okno balkonowe wychodzi dokładnie na wschód.


mi się podoba 1 z całą świadomością niepraktyczności blatów dzielonych, płytą "po środku" itd.
Czyli wizualnie jest ok, ale wyspa zajęta przez płytę niekoniecznie? To może jakoś przerobić projekt nr 3? Developer przewidział podłączenie siły do płyty dokładnie tam gdzie na wizualce.

mamik
07-08-2012, 21:08
ja to on :-) Czyli gość widziałby moją żonę na tej kanapie. To akurat plus, bo ładniejsza jest od telewizora. :-)
on czy ona - co za różnica, ważne, żeby to ONA leżała na kanapie :D

duś
07-08-2012, 21:56
odnośnie płyty na wyspie to głosów na forum w tej kwestii znajdziesz całą masę. zarówno na tak, jak i na nie. znając te głosy - pewnie mimo wszystko bym się zdecydowała, bo podoba mi się bardzo ten wasz układ nr 1, a moje doświadczenia z taką płytą (wprawdzie raczej weekendowe), nie są złe. oczywiście dzieci nie mam, więc nikt mi tego gotującego się "pośrodku kuchni" gara z zupą nie ściągnie z kuchenki (choć na obronę - rodzice małych brojących dzieci chyba podświadomie korzystają raczej z tych bardziej oddalonych palników). wygoda takiego rozwiązania w dużej mierze zależy od odległości. jeśli "lubicie" po kolacji zostawić patelnię czy garnek aż was najdzie ochota na zmywanie to pewnie to nie jest dla was, ale jeśli często miewacie gości, choćby takich wpadających na winko - pewnie docenicie takie rozwiązanie.

poczytajcie o tym, poustawiajcie sobie w mieszkaniu kartony i wyobraźcie pichcenie. decyzję pozostaw jednak zonie, jeśli to ona spędza w kuchni więcej czasu i częściej przygotowuje posiłki. żeby cię potem nie przeklinała, że to TY wymyślileś :)

jeśli chodzi o pozostałe propozycje:

2 nie podoba mi się wcale, bo wysoka zabudowa ogranicza dostęp do blatu (i go zaciemnia), a komin jeszcze skraca.

3 jest całkiem ok, tylko niestety blat roboczy został niewygodnie podzielony kominem (a najczęściej korzysta się z przestrzeni między kuchenką a zlewem)

4 nie lubię dosuwanych stołów - ciężko się zza nich wygrzebać do kibelka, a wizyta większej ilości gości wiąże się nieomal z przemeblowaniem. stół to stół, powinien stać wygodnie.

Dzustaa
07-08-2012, 23:26
Sniper, ja jestem za układem nr 3, przede wszystkim ze względu na ilość blatu roboczego, a tym samym szafek. Poza wspomnianym słupem zabudowa jest spójna.

W układzie nr 1, poza tym, że jestem na "nie" dla płyt na środku kuchni, nie podoba mi się, że wchodząc z zakupami, trzeba zrobić slalom wokół półwyspu, między półwyspem a stołem.

Sharlotka
08-08-2012, 12:40
Sniper,
a mi się BARDZO podoba wersja nr 2, z nawiązaniem wyspy do stołu (identyczna wielkość, umiejscowienie).
Świetny projekt - tylko bym przedłużyła wysoką zabudowę, by nie było "dziury" między nią, a niską.

venina
08-08-2012, 21:35
Pestka, bardzo ciekawy artykuł ale chodziło mi raczej o kwestie estetyczne. :) Cały czas się zastanawiam nad wyborem okapu. Czy wersja z krótszą szafką nad płytą jest "starodawna" czy taki szklany okap nie będzie zbyt duży? Szukałam zdjęć w necie ale nie znalazłam nic co by mi podziałało na wyobraźnię ;) Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Co byście wybrały? :)

duś
08-08-2012, 21:46
od strony estetycznej taki skośny okap nie będzie wyglądał źle. nada trochę bardziej nowoczesnego sznytu, ale to wcale nie musi być złe. ja akurat nie jestem fanką podszafkowych, po prostu mi się nie podobają, więc jeśli nie zależy ci na tej 1 szafce więcej - będę wręcz namawiać na "wolnowiszący" okap.
jeśli z kolei pytasz o utrzymanie dolnej linii szafek i okapu, to akurat przy "wolnowiszących" (sorry, nie wiem, jak to trafniej okreslić) moim zdaniem to nie jest mus (u mnie dolna linia okapu jest ok. 20 cm wyżej niż dolna linia szafek - uważam to za strzał w 10, nadało kuchni lekkości i uczyniło z okapu element jej dekoracji, choć sam w sobie jest prosty, stalowy i kanciasty)

usia
09-08-2012, 10:55
Witajcie. Stoję przed wyborem kolorów w kuchni (kolory ścian, płytek, blatu, frontów oraz sprzętu) co sprawia mi ogromną trudność. Co siądę do tego i niby coś wymyślę - to wszystko zaraz szlag trafia przez jakieś ale.... Nie potrafię tych wszystkich elementów zegrać z sobą jakoś sensownie. Ogólny projekt mam i pewnie już nic się nie zmieni, ale kolory to dla mnie gehenna, nie śpię w nocy tylko myślę o tej nieszczęsnej kuchni. Bardzo Was proszę o pomoc. Wrzucam projekt i rozmieszczenie szafek w kuchni:130160
130161
130162
Popołudni zamieszczę kilka moich inspiracji.
W pierwszym zamyśle: kuchnia biała i blaty w kolorze śliwa. Do tego czarne sprzęty. Ale wtedy nie wiem jakie płytki na ścianę oraz kolory ścian. I nie wiem czy nie będzie za mdło. Później myślałam o białym blacie i dolnych szafkach w kolorze miodowym (może dąb barwiony na kolor miodu.) Górne szafki białe i zabudowa lodówki i piekarnika też. Szalenie podoba mi się mozaika - i myślałam o mozaice takiej kremowej połyskliwej na szerokości okapu:
130167
jedynie a reszta... hmmm reszta nie wiem co. Na podłogę chciałam albo deski, albo gres jasny poler lub mat. Błagam jeszcze raz pomóżcie mi sklecić to jakąś sensowną całość. Kuchnia bardziej w nowoczesnym stylu. Nie chcę żeby wyszło z niej laboratorium albo szpital.
Kuchnia jest otwarta na salon. W salonie będą dwukolorowe schody" biało miodowe:
130166

Jeżeli chodzi o programy do projektowania - coś próbowałam porobić, ale to nie na moje nerwy. Włączam i zaraz wyłączam jak coś mi się nie udaje.

patysiaSasasa
09-08-2012, 20:19
Moi Drodzy, jakoże jesteście nieocenieni, postanawiam i ja zapytać, a nóż Ktos mi doradzi:)
Bardzo podoba mi sie we wnetrzu element cegły i belki drewnianej. Kuchnia, która od salonu oddzielał bedzie barek, który to bedzie wyłożnony płtytką ceglaną , aż się prosi o element drewna( według mnie:D). Czy może macie jakies pomysły, czy są od strony technicznej jakies ograniczenia. Bo oczywiście tej beli nie ma póki co, chciałabym zastosować imitacje.
Zdjątka, może macie jakies porady.
Dziękuje bardzo.130304 zdjęcie zaczerpnięte z forum, przepraszam, nie moge doszukac sie właściciela

patysiaSasasa
09-08-2012, 20:23
130305a to poczatkowy projekt kuchni, nastapia za Waszymi radami zmiany, mianowicie lodowka bedzie jeszcze przesunieta na sciane obok(na tej scianie wlasnie chcemy taka zabudowe zrobic.
I KIT, ZE BEDZIE STALA BOKIEM DO SALONU, JAKOS TO PRZEZYJE;)

pestka56
10-08-2012, 22:29
130305a to poczatkowy projekt kuchni, nastapia za Waszymi radami zmiany, mianowicie lodowka bedzie jeszcze przesunieta na sciane obok(na tej scianie wlasnie chcemy taka zabudowe zrobic.
I KIT, ZE BEDZIE STALA BOKIEM DO SALONU, JAKOS TO PRZEZYJE;)

Osłoń ten bok lodówki od strony salonu np. taką lekką ścianką z półkami
130426130427130428130429

patysiaSasasa
10-08-2012, 23:30
patent fantastyczny,że ja na to nie wpadłam, DZIĘKUJE!:D
cos takiego, najlepiej przeszklonego od strony salonu(na moja kolekcyjke filiżankową)właśnie byłoby rewelacyjnym rozwiązaniem:D
Tylko czy przy scianie 135 cm (bo zaraz potem są drzwi od spizarki) jest to do zrobienia?

Elfir
11-08-2012, 00:04
Witajcie. Stoję przed wyborem kolorów w kuchni

Jeśli masz kuchnię otwarą na salon, musisz brac pod uwagę kolory w częsci salonowej.
Jaką planujesz kanapę? meble?

Osobiście nie jestem przekonana do tego barku.

Chcesz mieć dużo rzeczy :)

Biała kuchnia niby jest niewidoczna, ale wymaga równie jasnego (skandynawski, loftowy lub minimalistyczny), połyskliwego salonu.
Dlatego czasem lepiej dołożyć fornir w kolorze mebli, by ocieplić zarówno kuchnię jak i salon.
ALE!
Spójrz jesczze raz na swoje piękne schody:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=130166&d=1344502492
Odpada w salonie loft i minimal. Na dodatek masz ciepłe w odbiorze drewno na podłodze.
Będzie pasował styl skandynawski i angielski shabby chic. Nie chcesz stylizacji angielskiej (a te schody akurat do takiej pasowałyby najlepiej), więc pójdźmy w skandynawię, styl duński (bardziej miejski) lub szwedzki (bardziej wiejski). Styl skandynawski jest stylem eko, bliskim przyrody. Lubi bielone drewno, naturalne europejskie drewno i niewielki dodatek intensywnych kolorów (czerwony, niebieski, błękit, granat) lub naturalną zieleń liści.

IMHO szafki nie powinny być w lakierze na wysoki połysk. Białe mogą być, ale nie w połysku. Osobiście widziałabym tam szafki o nie gładkich frontach, tylko z fakturą, jak tu:
http://www.keukenoutlet.nl/assets/images/eiken.jpg
albo tu (IKEA)
http://bi.gazeta.pl/im/ee/b7/b5/z11909102Q,Mala-kuchnia---IKEA.jpg
Dlaczego? Bo twoje schody też nie mają prostych tralek.

Na podłodze w kuchni pewnie lepiej sprawdzi się płytka. Wybierz szarą o teksturze naturalnego kamienia. Jest neutralna kolorystycznie i będzie dobrze "ocieplana" przez sąsiadujące drewno.

Ciemna zabudowa dołem a biała górą jest dobrym wyborem. Na fornir wybrałabym coś w odcieniu parkietu lub schodów.
Jeśli chcesz czarne AGD, daj też czarny lub ciemnoszary blat. Na ścianie możesz dać płytki kamieniopodobne z podłogi lub wywinąc blat na ścianę. Albo dać płytki z cegły.
Mozaika - hmm.. Raczej nie biała, tylko może szara

http://s5.thisnext.com/media/largest_dimension/88CEA082.jpg
http://www.huisstijl-woonblog.nl/uploads/pics/Keuken_01.jpg
http://www.renebruns.nl/assets/galleries/250/keuken-massief-eiken_3_.jpg

Elfir
11-08-2012, 00:05
patent fantastyczny,że ja na to nie wpadłam, DZIĘKUJE!:D
cos takiego, najlepiej przeszklonego od strony salonu(na moja kolekcyjke filiżankową)właśnie byłoby rewelacyjnym rozwiązaniem:D
Tylko czy przy scianie 135 cm (bo zaraz potem są drzwi od spizarki) jest to do zrobienia?

Lodówka ma głębokość 60 cm. Ścianka min. 65 cm. Jeśli upierasz się przy barku, przejście będzie za wąskie.

patysiaSasasa
11-08-2012, 00:22
Lodówka ma głębokość 60 cm. Ścianka min. 65 cm. Jeśli upierasz się przy barku, przejście będzie za wąskie.


No to patent padl:/
a jakby zostawic ta lodowke taka zwyczajnie niezabudowana to tez bedzie za wasko w przejsciu?

Elfir
11-08-2012, 01:22
Zlikwiduj barek.
Przejście w kuchni musi mieć min 80 cm - i to jest minimum, wygodnie to 120 cm.

Daj rzut z góry z wymiarami albo linka do projektu.

Barbara74
11-08-2012, 08:41
Elfir jesteś nieoceniona w pomocy ,Usia na pewno jest wniebowzięta z Twojej pomocy.
Podałaś jedną inspirację,która dla mnie również się przyda:)
Na pierwszej inspiracji jest wysoka zabudowa, jest tam razem sbs i piekarnik,są razem ,ale oddzielone wąską szafką.W ten sbs jest symetrycznie pomiędzy tymi dwoma wąskimi szafkami.Ja taki układ sobie szkicowałam w domu,ale obawiałam się,że wąskie szafki -ramkowe wyjdą brzydko.A tu podane na talerzu-rozwiązałaś mi kuchnię:hug:

pestka56
11-08-2012, 15:35
No to patent padl:/
a jakby zostawic ta lodowke taka zwyczajnie niezabudowana to tez bedzie za wasko w przejsciu?

Przejście za wąskie i już tak czy siak

patysiaSasasa
11-08-2012, 17:29
130540
Na chwile obecna dysponuje jedynie czymś takim- zrobione aparatem, bardzo słabej jakosci, skan się zepsuł(jak zreszta ostatnio wszystkie sprzety domowe;)).
Sciana na ktorej jest zlew ma 120 cm, ta na ktorej stolik 350cm, ta przy barku jakies 63 cm, a ta ktora graniczy ze spizarka 135 cm(liczone tylko do drzwi spizarki). Zreszta nie wiem jak to sie wszystko liczy(myslę ze podalam dobre wymiary:rolleyes:). To jeszez bez tynkow( czy to wogole ma znaczenie?:rolleyes:)
Na projekcie widnieje sciana w calosci, nie dogadalismy sie z architektem i zostala przeistoczona w barek ze wzgledu na to iz salon ma tylko 21 m2 i nie ma zdyt duzo miejsca na stoł. Wiec barek juz musi zostac( mialam i tak przeprawe z Mezem zeby burzyc sciane,a teraz nie wyobrazam sobie ze mialabym mu powiedziec ze sciana ma znowu powstac...zreszta barek zaslania balagan kuchenny).
Ponizej wklejam projekty( wstepne ze studia meblowego)-te z lodowka frontem do salonu, i projekt w ktorym spodobal mi sie patent wysokiej zabudowy z lodowka bokiem do salonu).130543130544130545


Wszelkie rady mile widziane, z góry bardzo dziekuję.
Czy ten rzut wogóle idzie odczytac, bo może to że ja widze jest bardziej wynikiem tego że wiem co tam jest. Za jakośc przepraszam. Mogę dobrą wkleic , ale w pn dopiero, a czas decyzji nagli:/

Elfir
11-08-2012, 18:23
co to za projekt domu?
Czy ściany działowe już są?

Chcesz mieć te kuchnię fest otwartą czy tylko trochę?

wyposaza*
11-08-2012, 18:58
A ja mam pytanie czy da się zgrać kolorystycznie lodówkę sbs z piekarnikiem?na wizualce wyżej piekarnik jest przy lodówce,lodówkę palnują samsunga srebrnego,ale czy dopasuję piekarnik?

O jakiego typu dopasowanie pytasz ? Bo jeśli o kolor, to aluminium / stal nierdzewna z której wykonana jest lodówka i piekarnik potrafi się baaardzo mocno różnić od siebie odcieniami, więc trzeba przed zakupem (np. przez internet) zobaczyć je na żywo i porównać.

Pozdrawiam.

patysiaSasasa
11-08-2012, 20:20
co to za projekt domu?
Czy ściany działowe już są?

Chcesz mieć te kuchnię fest otwartą czy tylko trochę?


Sciany juz sa, wszystkie tak jak w projekcie, procz tej sciany ktora graniczy z salonem(ta na ktorej w projekcie jest kuchenka)- ona jest czesciowo wyburzona-pozostalo tylko jakies 63 cm i tam ma wlasnie byc taki barek(od strony kuchni meble a od strony salonu wykonczony plytka ceglana).
Tego projektu nie znajdziemy na necie bo to architekt robil.
Da sie ta kuchnie jakos rozsadnie rozplanowac?(bez burzenia i przesuwania scian)
myslalam raczej o tym zeby byla bardziej otwarta na salon, ale na takim barku mi zalezalo bo ;
primo: jednak troche tego syfu kuchennego zakrywa
primo 2;): tak jak wspominalam , ciezko bedzie ze stolem, bo mmay tylko 21 m2 salon

Elfir
11-08-2012, 21:36
No to ja proponuję coś takiego:

1. Wysoka zabudowa naprzeciw niskiej: lodówka-cargo-piekarnik. Przy ściance maskującej wysoką zabudowę od strony pokoju dostawić stół jadalniany na 4 osoby
http://images37.fotosik.pl/1719/a93c5683d24b6e27gen.jpg

2. Układ głównego blatu j.w. Wcięcie w spiżarce umożliwia wstawienie lodówki wolnostojącej w powstałą wnękę (nawet nie trzeba robić tylnej ścianki, lodówka może się wentylować od spiżarki), po przeciwnej stronie zabudowany słupek z piekarnikiem. Pod powstałą ścianką rozkładany stolik 80x80 cm
http://images35.fotosik.pl/1566/44a1084a3fe3ad85.jpg

dmagda165
12-08-2012, 22:10
spojrzcie proszę jeszcze na tę wersję, która skresliłam wcześniej ..ale po ponownej analizie.. i propozycjach od Was aby kuchenke przenieść na drugą stronę jeszcze nad tym myslę..
czy sądzicie że stoliczek na który się uparłam - bardzo przeszkadzałby przy korzystaniu z lodówki? drzwi lodówki otwierałyby się na ścianę. Cwiczyłam z szafą .. hm.. sama nie wiem.. chyba nie jest tak źle.. może ktos tak ma i jednak jest źle??
wszystko byloby zachowane co bym chciała - odpowiedni ciąg: lodowka, spory blat roboczy pod oknem (pod nim zmywarka), zlew (narozny), kuchenka z szufladami, kawałek blatu, no i piekarnik na wysokosci wzroku (przy wejsciu do salonu), o stoliczku przy wejsciu kuchennym przy którym będą spozywane szybkie sniadanka i na który odkladać będę artykuły z i do spizarki przed wejsciem do kuchni ..nie wspomnę...
jeszcze jedno - przy układzie z kuchenką po tej stronie - gorzej będzie z doprowadzeniem wyciągu kuchennego do komina - czy ktos ma wyprowadzenie z wyciągu bezposrednio przez ścianę?? z góry dzieki za wszelkie sugestie..... ;]

ewa72_krakow
12-08-2012, 22:36
tylko nie dawaj zlewu naroznego, bo sama na siebie bedziesz klnac - totalna niewygoda - dlaczego go nie dasz pod oknem? przeciez jest tam miejsce. Jezeli chodzi o wyciag oddalony od komina, to ukrywa sie go w samym suficie/podwieszanym lub rure zawsze mozna obudowac...

dmagda165
12-08-2012, 22:55
mam wysokie wejscie z salonu do kuchni i sufit podwieszany chybaby byl niżej niż nadproze . może to nawet byłoby ciekawe?. no chyba że dam te rurę naokolo pod okna.. troche daleko by bylo.. musze dokladnie pomierzyc..
zlew pod oknem.. wtedy byłby widoczny z salonu.. chcialam tego uniknąć.. nie mniej jednak wygodna ważniejsza.. dzięki.. ;]
a lodówka??

dmagda165
12-08-2012, 22:59
po poprawce - nie jest źle.. ;D.. lodówka mnie jeszcze boli..

ewa72_krakow
12-08-2012, 23:01
lodowke bym zostawila, pytanie ile masz miejsca na otwarcie drzwi, bo przesuwanie krzesla za kazdym razem byloby uciazliwe (zawsze jeszcze mozna zwezic stolik) - nie wiem ile tam dokladnie masz tej sciany...

dmagda165
12-08-2012, 23:09
no właśnie byłoby tej ściany tam na drzwi standardowej lodówki - no może 70cm .. a siedzenie koło lodówki byłoby opcjonalne (choc jest najwygodniejsze bo z oparciem).. w pierwszej kolejności byłyby te dwa obok wejscia..
stolik na 50cm to chyba minimum.. węższy chyba nie ma sensu... (choc i 50 to juz chyba ciezko) brakuje mi tak z 10 cm aby było git... ;/ nie mniej jakis kompromis znalezc muszę..

ewa72_krakow
12-08-2012, 23:30
a moze jak juz uparlas sie tak na ten stolik, to zrobic z niego cos a'la barek - przedluzyc i krzesla z jednej strony ustawic..nie wiem, tylko glosno mysle;) chyba niewiele to zmieni...najwazniejsze, ze drzwi od lodowki beda sie otwierac calkowicie (jezeli na sciane, to nie zapomnij o zostawieniu kilku cm wolnych - drzwi od lodowki sa dosc "grube") - u siebie mam akurat na tej scianie dodatkowo kontakt i drzwi lodowki sa "lekko" wgiete od mojego czasami subtelnego otwierania lodowki...:D

duś
13-08-2012, 11:18
drzwi lodówki otwierałyby się na ścianę. Cwiczyłam z szafą .. hm.. sama nie wiem.. chyba nie jest tak źle.. może ktos tak ma i jednak jest źle??
drzwi mojej lodówki nie otwierają się tylko do 90 st. gdyby tak było niemożliwym byłoby wyciągniecie np. pojemnika na warzywa (wymaga otwarcia drzwi nieco szerzej).


tylko nie dawaj zlewu naroznego, bo sama na siebie bedziesz klnac - totalna niewygoda
mam narożny, z musu a nie z wyboru i wcale nie uważam, żeby było to aż tak beznadziejne rozwiązanie. oczywiście najchętniej umieściłabym go pod oknem (bo ja akurat tak lubię), ale narożnik nie jest żadnym dramatem.

dmagda165
13-08-2012, 12:40
wiem, wiem.. musi byc jakaś odległość od ściany.. dla lodówki lepsza wersja 1
a z tym narożnym to po prostu wydawał mi się lepiej zagospodarowany kąt - lepszy dostęp do szafki pod zlewem..
jeszcze myślę... ;]

ewa72_krakow
13-08-2012, 12:55
Dmagda, dla mnie kompletnie przekombinowane i nieergonomiczne (tak sie chyba pisze :confused:) - kuchenka w rogu, poza tym nie wyobrazam sobie siedzenia przy uzytkowaniu tejze kuchenki (goraco, moze cos oparzyc podczas gotowania, brak miejsca na odlozenie goracego naczynia), lodowka - 0 miejsca na produkty, ktore chcesz wlozyc lub wyciagnac, slupek zabiera ci blat, zlewozmywak musialabys usytuowac tak, aby bateria/wylewka nie przeszkadzala w otwarciu okna, czyli na srodku (no chyba, ze masz okno nie dzielone)...ja osobiscie bede miec zlew w polowie "wchodzacy" na okno - bede miec widok i podczas mycia i podczas przygotowywania jedzenia :yes:

dmagda165
13-08-2012, 15:33
Ewa - dzięki za opinie. Dlatego właśnie ostatnio wróciłam do tej opcji z lodówką z drugiej strony... jest właśnie i przy piekarniku i przy lodówce blat.. lodówkę trzebaby troszkę przesunąć od ściany... i powinno byc ok.. ;D

ewa72_krakow
13-08-2012, 15:47
czlowiek sie naczytal o tych ustawieniach, ergonomii, wymiarach itd. tym bardziej, ze jest to poparte doswiadczeniami Uzytkownikow, wiec dlaczego nie uprzyjemniac sobie zycia :)

dmagda165
13-08-2012, 19:03
coś takiego mi wyszło, coraz bardziej przekonuję się do lodówki z tej strony.. blat trochę mniejszy.. jakiś stoliczek sporo mniejszy , na zrzucie jest 80x140 - bym chciała taki 60x60.. ale nie moge tu znalezc stołów.. szafki też inne niż bym chciała, tak tylko poglądowo ;D
kolory oczywiscie inne.. nad kolorami jeszcze nie myslałam... inny etap.. ;]

pestka56
13-08-2012, 20:57
coś takiego mi wyszło, coraz bardziej przekonuję się do lodówki z tej strony.. blat trochę mniejszy.. jakiś stoliczek sporo mniejszy , na zrzucie jest 80x140 - bym chciała taki 60x60.. ale nie moge tu znalezc stołów.. szafki też inne niż bym chciała, tak tylko poglądowo ;D
kolory oczywiscie inne.. nad kolorami jeszcze nie myslałam... inny etap.. ;]

Pociągnij tę szafkę wiszącą tak dziwnie nad blatem do samej podłogi. Ściana się uporząkuje, blat przestanie wyglądać jak dorzucony przypadkiem. Na dodatek bedziesz mieć dodatkowe miejsce na rzadziej używane kuchenne duperele pod blatem. Na poziomie blatu możesz np. ekspres do kawy mieć schowany.

131002 131003

gabba
13-08-2012, 21:28
Witajcie, ponieważ zastanawiam się nad urządzeniem swojej kuchni, proszę o radę:
szukam zlewozmywaka typu Blanco Metra XL. http://kuchnia.comitor.pl/pliki/produkty/zdjecia/9/big/50050b8a0a580jaśminbez.jpg
Ma mieć jak największą komorę, pasować do szafki 60, chętnie ociekacz. Nie chcę stalowego
Czy znacie jakąś alternatywę?

rojku
14-08-2012, 12:30
gabba w opisie tego zlewozmywaka jest że szafa ma bc min.60, więc może coś takiego:
http://www.morele.net/franke-sid-651-onyx-114-0181-979-425316/
ale wielkościowo chyba ma mniejszą komorę niż ten co podałaś

Dostałam wizualizacje od pana meblowego.
131104131105131106131107131108

Dół to fornir w kolorze podobnym do płyty Kronopolu D740SE, góra biała na połysk z ramkami w kolorze drewna z dołu. Blat Eliza.
Bardzo proszę o uwagi, jeżeli Wam coś nie pasuje. Pomiędzy szafkami mozaika z jasnego marmuru. Ściany chciałam białe, ewentualnie ta gdzie nie ma zabudowy, żeby była ciemnoszara , ale ewentualne sugestie będą mile widziane. Zabudowa wyszła dość wysoka, bo chciałam koniecznie szafki, które będą miały kwadratowe drzwiczki na górze. Wiec wyszła chyba na ~110cm.

dmagda165
14-08-2012, 12:33
Ewo, a gdybym zamieniała miejscami piekarnik z lodówką.. gabarytowo takie same urządzenia.. funkcjonalnie wolałabym piekarnik przy kuchence.. ale z piekarnika rzadziej się korzysta niz z lodówki.. a tam ten stolik i odsuwany taboret...
z kolei .. fajniejszy był ten ciąg lodówka-zlew-kuchenka - teraz tak mam i jest funkcjonalnie fajny łańcuch... na tak malej kuchni to chyba niewielka różnica?
co sądzicie?

rojku
14-08-2012, 12:48
dmagda165 tak jak piszesz wydaje mi się, że z lodówki się korzysta dużo częściej i chyba to jest właśnie priorytetem, żeby było wygodniej.

patysiaSasasa
14-08-2012, 16:01
No to ja proponuję coś takiego:

1. Wysoka zabudowa naprzeciw niskiej: lodówka-cargo-piekarnik. Przy ściance maskującej wysoką zabudowę od strony pokoju dostawić stół jadalniany na 4 osoby
http://images37.fotosik.pl/1719/a93c5683d24b6e27gen.jpg

2. Układ głównego blatu j.w. Wcięcie w spiżarce umożliwia wstawienie lodówki wolnostojącej w powstałą wnękę (nawet nie trzeba robić tylnej ścianki, lodówka może się wentylować od spiżarki), po przeciwnej stronie zabudowany słupek z piekarnikiem. Pod powstałą ścianką rozkładany stolik 80x80 cm
http://images35.fotosik.pl/1566/44a1084a3fe3ad85.jpg


zależy mi żeby płyta był w tym miejscu w którym jest, ale żeby zlew był pod oknem-na scianie na przeciwko drzwi do spiżarni)-wówczas ewentualny natłok naczyń nie bedzie widoczny od strony salonu). ale to burzy cała pokazaną koncepcje Elfira.

Czy może macie jeszcze jakies pomysły?
bede bardzo wdzieczna:)

rojku
14-08-2012, 19:41
patysiaSasasa związujesz ręce :)
Przy takim ułożeniu zlewu i płyty, to chyba niewiele się da wymyślić. Chociaż Elfir jest jedną z najbardziej kreatywnych osób na tym forum, więc kto wie...
To właściwie ułożenie sprzętów juz sobie zaplanowałaś... Czyli szukasz jakiegoś pomysłu na całość?
Elfir tu fajnie wgryzła się z lodówką w spiżarkę... Tak sobie myślę (ale to może być majaczenie wariata ;P ), że może by pociągnął na tej ścianie wysoką zabudowę o mniejszej głębokości szafek i ukryć w niej drzwi do spiżarki? Widziałam gdzieś na forum tak zrobione drzwi w takiej wysokiej zabudowie, że właśnie licowały się z zabudową. Ale to już są kombinacje alpejskie :D

patysiaSasasa
14-08-2012, 22:42
patysiaSasasa związujesz ręce :)
Przy takim ułożeniu zlewu i płyty, to chyba niewiele się da wymyślić. Chociaż Elfir jest jedną z najbardziej kreatywnych osób na tym forum, więc kto wie...
To właściwie ułożenie sprzętów juz sobie zaplanowałaś... Czyli szukasz jakiegoś pomysłu na całość?
Elfir tu fajnie wgryzła się z lodówką w spiżarkę... Tak sobie myślę (ale to może być majaczenie wariata ;P ), że może by pociągnął na tej ścianie wysoką zabudowę o mniejszej głębokości szafek i ukryć w niej drzwi do spiżarki? Widziałam gdzieś na forum tak zrobione drzwi w takiej wysokiej zabudowie, że właśnie licowały się z zabudową. Ale to już są kombinacje alpejskie :D

A jak sie ma kwestia tego typu:
czy gdyby lodowke dac tak jak w wersji nr 2 podanej przez Elfir, nie bedzie to mialo zadnego znaczenia, ze od strony salonu, na tej wlasnie scianie do ktorej przylegalaby lodowka bedzie stal piec typu koza?
i jak sie ma kwestia ktora podsunal rojku- kwestia zlicowania drzwi spizarki z cala zabudowa na tej scianie- czy przez to w jakis sposob przejscie sie zwiekszy?
131192- zerknijcie prosze na wymiary tej scianki przy spizarce- jest ona jakas taka niefortunna ze nic tam za bardzonie mozna pomiescic, a tekie narozne polki mi sie nie podobaja.
Jakies sugestie?
Mile widziane propozycje, DZIEKUJE! ja zwariuje:)

rojku
14-08-2012, 23:01
Przejście zostanie szerokie na 120 jak się wzgryziesz z lodówką w spiżarkę tak jak pokazała Elfir. I jeszcze do tego trzebaby przesunąć drzwi o 10 cm, tak, żeby się ta lodówka w tym kącie zmieściła.
Ale generalnie ta Twoja spiżarka jest jakaś taka mało pojemna, tzn, długa i wąska więc pomieści mało szafek, bo nie dasz ich wzdłuż, bo byś się musiała przeciskać, więc postawisz tam dwie szafeczki po 80cm szerokie. Ja bym ją w ogóle zlikwidowała... Zyskasz wtedy na pewno więcej miejsca niż takie dwie szafeczki. Trzasnęłabyś sobie Cargo, szafke gospodarcza na miotły i szpeje i wszystko dałoby się upchnąć w szafach...
Ale zdaje sobie sprawę, że spiżarka dobra rzecz i rozumiem tych, którzy bez niej zyc nie mogą :)

ewa72_krakow
14-08-2012, 23:32
PatysiaSasasa, a ze sie wtrace przy Twoim ukladzie nie ma praktycznie w ogole blatu do pracy...musisz miec w kuchni duzy stol?

wyanna
14-08-2012, 23:39
Cześć, mam taką zagwozdkę życiowo-mieszkaniową. Niedługo będę się wykańczać i nadszedł czas podjęcia jakichś postanowień co do wystroju i wyglądu. Zaczęłam od kuchni. Jest ona otwarta na salon, więc 250 cm szerokości jest umowne, ale wydaje się wystarczające. Długość segmentu z lodówką to 256cm.
Plan miałam w miarę opracowany, tak, jak na poniższym rysunku:
131200
Problem pojawił się, kiedy odkryłam, że nie jest tak łatwo i tanio znaleźć lodówkę z kostkarką do zabudowy. Więc postanowiliśmy trochę pozastanawiać się nad układem kuchni.
Wymyśliliśmy 7 układów, lista nie jest zamknięta, ale przeważają te typy:
1.
131201
2.
131202
3.
131203

Myśleliśmy jeszcze o wyspie, ale boję się, że będzie to taki klocek - zawalidroga, zupełnie nieergonomiczny.
Za którym układem byście się opowiedzieli? Czy widzicie jakieś oczywiste wady któregokolwiek z nich? Ja siedzę nad tym tak długo, że już nic nie widzę z tych planów...:(
Dodam jeszcze że trochę się obawiam, że bez półwyspów będę mieć za mało blatu roboczego. Co mi po przestrzeni, jak nie mam gdzie chleba ukroić. Zależy mi też na dużej ilości miejsca do przechowywania, bo co prawda dużo rzeczy nie mam, ale pewnie z czasem się tego nagromadzi...

ewa72_krakow
14-08-2012, 23:56
a wejscie do salonu jest gdzie...troche zgluplam :(

wyanna
15-08-2012, 07:57
a wejscie do salonu jest gdzie...troche zgluplam :(

Ewunia, jeśli pytanie było do mnie, to służę materiałem poglądowym ;)
131230

Kuchnia jest tak jakby w rogu salonu, w sumie to ponad 30 m. Na tym rysunku blat roboczy trochę oddziela ją od reszty pomieszczenia.

ewa72_krakow
15-08-2012, 11:12
Ewunia, jeśli pytanie było do mnie, to służę materiałem poglądowym ;)
131230

Kuchnia jest tak jakby w rogu salonu, w sumie to ponad 30 m. Na tym rysunku blat roboczy trochę oddziela ją od reszty pomieszczenia.

- na pewno przyda sie jak nawieksza ilosc blatu do pracy
- z tego co widze masz kuchnie tak jakby przejsciowa miedzy salonem a korytarzem, wiec wlasnie w tym miejscu dalabym wysoka zabudowe (taka, jedna sciana), a jeden wysoki slupek "zamykajacy kuchnie" przy scianie
- jezeli chodzi o wyspe - niezaleznie od jej wielkosci, miejsce do przejscia obok niej powinno wynosic min.100cm. a optymalnie 120cm.
Sorki, ze nie przedstawie tego na rysunkach czy w jakis gotowych programach, ale "pracuje" na macu i nie umim...:(

ewa72_krakow
15-08-2012, 11:15
Wyanna, poza tym wiem, ze program ikea jest prosty, wiec zawsze to na wizualce lepiej widac...

ewa72_krakow
15-08-2012, 11:23
jeszcze cos takiego znalazlam...
http://czterykaty.pl/czterykaty/51,57641,7432413.html?i=1

ewa72_krakow
15-08-2012, 11:46
131230

albo jeszcze inny inny pomysl, ale bardzo pdobny do mojego poprzedniego (ale mieszam) - wysoka zabudowe dac na sciane sypialni, pomiedzy byloby przejscie, kuchnia tylko przy scianie, w ksztalcie L- jakis, taki zintegrowany i wieksza kuchnia optycznie - oj, ten pomysl najlepiej mi sie podoba :rolleyes: chociaz sama siebie poprawiam ;) i nwet nie wiem ,czy przy takim ukladzie nie weszlaby wyspa? - do przeliczenia.

Poza tym poczekaj na inne wypowiedzi...pozdrawiam

patysiaSasasa
15-08-2012, 11:48
131246
PatysiaSasasa, a ze sie wtrace przy Twoim ukladzie nie ma praktycznie w ogole blatu do pracy...musisz miec w kuchni duzy stol?

Proszę sie nie śmiać z mojej nieudolności rysunkowej;), mam nadzieje ze cos zrozumiecie:)
tak jak wspominalam sciana, ktora graniczy z salonem zostala pomniejszona- ma 60 cm, myslalam zeby zrobic tam taki barek, wyzszy od strony salonu(jak wspominalam, salon ma tylko 20 m2 i niebardzo widze tam miejsce na duzy stol-moze taki tylko na 4 osoby, a zalezy mi zeby miec taki kacik co by z rana kawke wypic). myslalam zeby zlew zrobic pod oknem.
ten stol, Ewo, ktory widnieje na projekcie, nie jest przewidziany, to tylko architekt tak wstepnie zrobil(zdaje sobie sprawe ze przy takim ukladzie-ze stolem w kuchni-nie mA wogole blatu roboczego.
Co do spizarni to mysle zeby tam wogole nie robic szafek, tylko same polki.(zalezy mi na takiej graciarni, wiec rezygnacja z takiego pomieszczenia nie wchodzi w gre).
Myslicie ze przy takim ukladzie jak wymyslilam, taka wysoka zabudowa ze zlicowanymi drzwiami do spizarni wchodzi w gre, i czy to wogole ma racje bytu? bede mogla sie tam ''jakos'';) poruszac?
Czy dobrze mysle, ze trzeba by te sciane ktora ma 46 cm, troche powiekszyc?zeby zakryc lodowke? i drzwi do spizarni troche przesunac?
czy lodowka moze stac jezeli od strony salonu na tej scianie bedzie koza?131248

Rany Julek, juz zglupialam sama:)

ewa72_krakow
15-08-2012, 12:10
Patysia,
- rozumiem co do "mania" spizarki - tak samo bede miec m.in."graciarnie", co do lodowki
- z planu wychodzi, ze obok kominka masz sciane nosna+kominy i dopiero koza (wiec wydaje sie, ze to ok. 50cm miedzy pomiedzy), wiec spoko
- tak, jak dziewczyny pisaly, zeby lodowka byla schowana musisz przesunac scianki - ja bym tak zrobila
- co do wysokiej zabudowy - ona bedzie rowno z oknem, wiec nie bardzo to do mnie przemawia, ja na tej scianie dalabym gorne szafki pod sufit "idace" jednym ciagiem nad drzwiami do spizarki i lodowka...ale to tylko takie, tam moje pomysly
- zlikwidowalabym ta scianke miedzy kuchnia a salonem i tam dala stolik lub przedluzenie blatu kuchennego
No, to tak na szybko, a z tym "zglupieniem" to mam to samo ze swoja kuchnia i lazienka, bo "mam leb jak sklep" i musze odsapnac chwile..;)

patysiaSasasa
15-08-2012, 14:25
131273
Patysia,
- rozumiem co do "mania" spizarki - tak samo bede miec m.in."graciarnie", co do lodowki
- z planu wychodzi, ze obok kominka masz sciane nosna+kominy i dopiero koza (wiec wydaje sie, ze to ok. 50cm miedzy pomiedzy), wiec spoko
- tak, jak dziewczyny pisaly, zeby lodowka byla schowana musisz przesunac scianki - ja bym tak zrobila
- co do wysokiej zabudowy - ona bedzie rowno z oknem, wiec nie bardzo to do mnie przemawia, ja na tej scianie dalabym gorne szafki pod sufit "idace" jednym ciagiem nad drzwiami do spizarki i lodowka...ale to tylko takie, tam moje pomysly
- zlikwidowalabym ta scianke miedzy kuchnia a salonem i tam dala stolik lub przedluzenie blatu kuchennego
No, to tak na szybko, a z tym "zglupieniem" to mam to samo ze swoja kuchnia i lazienka, bo "mam leb jak sklep" i musze odsapnac chwile..;)


Tam poczatkowo byla wogole sciana zaslaniajaca kuchnie, ublagalam Meza zeby czesc wyburzyc, wiec teraz nie ma odwrotu...bankowo mu nie powiem, zeby znowu ja stawiac(ja, znaczy sie sciane:P), albo wogole z niej rezygnowac-to nie wchodzi wogole w gre bo dom nam sie zawali :rolleyes:

Rany Boniu.... a czy zostawienie kuchni wg projektu ponizej(chodzi mi o rozmieszczenie sprzetu i o blat roboczy)z lodowka vis a vis salonu, rezygnujac z wysokiej zabudowy, to bedzie taki zly pomysl?
kurka, nie moge ruszyc z pracami, bo nie wiem jak rozmiescic podlogowke;/

ewa72_krakow
15-08-2012, 17:59
generalnie przekichane ;)

ewa72_krakow
15-08-2012, 18:04
131273

Rany Boniu.... a czy zostawienie kuchni wg projektu ponizej(chodzi mi o rozmieszczenie sprzetu i o blat roboczy)z lodowka vis a vis salonu, rezygnujac z wysokiej zabudowy, to bedzie taki zly pomysl?
kurka, nie moge ruszyc z pracami, bo nie wiem jak rozmiescic podlogowke;/

No wlasnie tez mialam zapytac o Twoja pierwsza wizualke (ta powyzej), dlaczego od niej odeszlas - bez kombinowania, dla mnie jest optymalna. Wymyslajac wczesniej rozne rozwiazania, myslalam, ze kompletnie takiego zestawienia nie chcesz....i tak na koncu wychodzi, ze pierwsze rozwiazania sa najprostsze i najlepsze :)

patysiaSasasa
15-08-2012, 21:34
No wlasnie tez mialam zapytac o Twoja pierwsza wizualke (ta powyzej), dlaczego od niej odeszlas - bez kombinowania, dla mnie jest optymalna. Wymyslajac wczesniej rozne rozwiazania, myslalam, ze kompletnie takiego zestawienia nie chcesz....i tak na koncu wychodzi, ze pierwsze rozwiazania sa najprostsze i najlepsze :)

Zależało mi żeby jeszcze trochę szafeczek mieć, ale chyba jednak faktycznie, trzeba zostac przy tej pierwotnej wersji, bo w momencie gdybym zrobiła wysoka zabudowe to kombinacji dużo wiecej, a i z kuchni sie taka klitka zrobi.

Zeświruje:)

patysiaSasasa
15-08-2012, 22:38
131348
Powiedzmy zezostawiamy taki uklad.
czy macie moze jakis pomysl jak zagospodarowac kat 45/50? srednio mi sie takie narozne polki polokragle podobaja:/,moze cos ciekawego na forum widzieliscie?
Dziekuje z gory:)131349

rojku
16-08-2012, 00:45
Ja tak jeszcze nieśmiało się przypomnę, że moje wizualizacje czekają na uwagi. Czy rzuca Wam się coś w oczy, co byście zmienili... ?

Patysia co do tej pierwszej opcji, to ja bym tylko tej szafki na rogu nie dawała tak na blacie. A co do kąta, to chyba nie bardzo umiem pomóc. Jedyne, co mi przychodzi do głowy to witrynka z przeszkleniem z obu stron. Ale nie zaokrąglona, czy ścięta, tylko zwykły prostopadłościan

ewa72_krakow
16-08-2012, 06:07
Patysia, a jakby takie male cargo wsadzic w ta wneke? lub zabudowac pod sam sufit, a w srodku normalne polki, skoro masz malo. I Rojku ma racje z ta szafka w rogu na blacie...

patysiaSasasa
16-08-2012, 08:10
Patysia, a jakby takie male cargo wsadzic w ta wneke? lub zabudowac pod sam sufit, a w srodku normalne polki, skoro masz malo. I Rojku ma racje z ta szafka w rogu na blacie...


Przyznam , że mi ta szafka też nie bardzo sie podoba. Myślałam raczej o takiej normalnej(w sensie- nie nablatowej)witrynce-odswietlonej-jako ze jestem kolekcjonerka filizanek:).
Ten rog chyba zagospodaruje na zasadzie zwyklych szafek lub cargo- witrynka, swietna rzecz- dla moich skorup-ale niestety ten rog jest miejscem niewidocznym od strony salonu, a co za tym idzie malo reprezentatywnym.
Dziekuje Wam!:)131376
jak Wam sie podoba cos takiego?
drewniana belka+fronty lidingo lub stat.

ewa72_krakow
16-08-2012, 09:55
w tej chwili zamieszkuje dom drewniany z takimi wlasnie belkami - sa przepiekne, slupy tez (niestety u mnie jest takowa "zawalidroga" w kuchni i to juz nie jest piekne, tylko wkurzajace). Poza tym widzialam u znajomego takie belki - super nowoczesny, industrialny dom, a i tak pasuje jedno do drugiego.

pestka56
16-08-2012, 10:45
Drewno zawsze i wszędzie TAK, ale trzeba uważać i nie wklejać słupów i belek bo się je chce. Trzeba z sensem i zgodnie konstrukcją domu, bo inaczej wychodzi sztucznie, albo jak na tej fotce słup do nabijania guza.

Agnes-zuzia
16-08-2012, 13:09
131473131474

Witajcie wszyscy zainteresowaniu kuchniami:)

Jestem na etapie wyboru kuchni tzn. kolorystyki, a także całego wnętrza ścian i podłóg. Kuchnia będzie w starym poniemieckim domu, wieć musi nawiązywać do charakteru domu. Ściana prezentowana na projekcie jest z oryginalnej niemieckiej cegły, odkrytej podczas remontu. Ma dylemat co do baltów, i koloru podlóg. Kuchnia czyli szafki mają być białe lakierowane, a co dalej?

Agnes-zuzia
16-08-2012, 13:11
131473131474

Witajcie wszyscy zainteresowaniu kuchniami:)

Jestem na etapie wyboru kuchni tzn. kolorystyki, a także całego wnętrza ścian i podłóg. Kuchnia będzie w starym poniemieckim domu, wieć musi nawiązywać do charakteru domu. Ściana prezentowana na projekcie jest z oryginalnej niemieckiej cegły, odkrytej podczas remontu. Ma dylemat co do baltów, i koloru podlóg. Kuchnia czyli szafki mają być białe lakierowane, a co dalej?

Agnes-zuzia
16-08-2012, 13:17
Dodam jeszcze, że kuchnia jest bardzo duża ma ok. 30 m2, ma to być pomieszczenie tzw. dzienne połączenie kuchni jadalni,a także salonu:)

Agnes-zuzia
16-08-2012, 13:27
131491131492

Co sądzicie o takim połączeniu? http://www.domowladni.pl/trend/570-kuchnia-nowoczesnosci-i-tradycji

rojku
16-08-2012, 19:53
Agnes-zuzia fajna ta stara cegła :) W inspiracji nie bardzo podoba mi się to mieszanie cegły z ciemną mozaiką.

Ja z podłogą nawiązałabym kolorem właśnie do cegły (ciepły odcień drewna), albo do blatu (jakoś grafitowy mi się tu narzuca). Między szafkami zostawiłabym tez cegłę, ale ze względów praktycznych przykryłabym ją szybą - można łatwo zmyć.

Edit:Tak jeszcze sobie popatrzyłam, to jakby zostawił blat i między szafkami szare, to tym bardziej bym zrobiła drewno na podłodze, tak jak w Twojej inspiracji.

Agnes-zuzia
16-08-2012, 22:19
ROJKU - bardzo dziękuję za podpowiedź. Może coś jeszcze Ci się jeszcze nasunie w sprawie mojej kuchni:) Co do podłogi to trzeba pamiętać, że cześć kuchenna zajmuje tylko połowę pomieszczenia. Czy podłoga ma być jednakowa na całej powierzchni, czy może w kuchni inna a w jadalni/salonie inna?

ewa72_krakow
17-08-2012, 08:42
Agnez, bardzo podobaja mi sie cegly, tym bardziej jak sa oryginalne - dlatego ja bym je jak najbardziej wyeksponowala i nie zaslaniala niczym (nad blatem dalabym szklo, zeby tez ta cegla byla widoczna)
co do podlogi - duzo osob dzieli, mnie osobiscie podoba sie jedna w calosci (powieksza przestrzen) - wszytko zalezy, co chcesz polozyc, a co do koloru, to nie wiem, czy dajac w podobnym kolorze muru nie byloby za ciemno...

rojku
17-08-2012, 09:59
Nie tyle chodziło mi o dokładnie kolor cegły, ale o ciepło koloru . Tak jak w inspiracji jest bardzo ładnie, a podłoga nie jest ciemna. Dzielenie podłogi wydaje
mi się, że troszkę pomniejsza optycznie.

Agnes-zuzia
17-08-2012, 11:14
Dziękuję dziewczyny za cenne wskazówki. Ale wiecie czego się obawiam, że jak zrobię bardzo jasną podłogę (mam na myśli gres) to nic innego nie będę robić tylko czyścić wszystko na kolanach (fugi i kafle). W mojej kuchni będzie się gotować (szczególnie piec - to moja pasja) i spędziś duzo czasu:) Dzieci pewnie samie wiecie, to wpadna z ogrodu w butach to coś rozleją :) Martwię się, że będę terroryzować domowników dbając przesadnie o czystość. :lol2:
Lubie bardzo jak mam czysto w domu, ale nie bez przesady.
Rozmawiałam już z kilkoma osobami na temat prawie białych kafli (mają je w domu) i szczyscy jednogłośnie twierdzą, że jak by mogli to by je skuli:)

rojku
17-08-2012, 12:00
No ja będę mieć w kuchni półpoler beżowy, ale nie jednolity.
Jak sobie dasz ciemne polerowane, to też będziesz ze szmatą latać :)

ewa72_krakow
17-08-2012, 12:31
Agnes - nie pisalam o ciemnej czy jasnej podlodze, a tym bardziej o bialych fugach w kuchni czy salonie - zdecydowanie jestem na nie (u mnie nie bede ich miec nigdzie). Niestety nie pomoge w doborze kolorow, bo sie kompletnie na tym nie znam...:(, ale zawsze mozna podpatrzec rozne inspiracje czy to Forumowiczow czy szukajac w internecie.

ewa72_krakow
17-08-2012, 12:42
Aaaa Agnes, jeszcze jedno - wszystko zalezy jaki lubisz styl np. te dwa zdjecia/projekty przeslane powyzej przez Ciebie
- jedno z popielata podloga, jak dla mnie surowy, industrialny, loftowy styl
- drugie z "drewniana" podloga, "ociepla" klimat wnetrza
trele, morele ale pitole, chyba ta pogoda....;)

patysiaSasasa
17-08-2012, 14:07
Moi Drodzy!
zdaje sobie sprawe, że watek może nie ten, ale widzę że macie niezliczone pomysły, wiec może i tym razem Ktoś mi cos podpowie, wytłumaczy...
sprawa tyczy się schodów. W projekcie mamy lane ale chcemy drewniane- plusów i minusów moznaby mnozyć, ale pytanie inne...
Otóz pod schodami mam mieć łazieneczke. i Teraz najwazniejsze- jak sie takie schody drewniane montuje, do czego, a czy od strony łazienki trzeba je jakos zabudowywac (np g-k?), czy one od strony łazienki''ładnie'';) wyglądają? Nie wiem od której strony to ugryźć.
Dziękuje:)!:rolleyes:

dusiaka
19-08-2012, 22:17
Proszę o opinię na temat wizualizacji kuchni :p
Kuchnia 9m2, będzie otwarta na salon. W planowanym wcześniej miejscu na spiżarkę wymyśliłam sobie wysoką zabudowę.
Centralnie na froncie jest okno.
Proszę o Wasze uwagi odnośnie: układu szafek, rozmieszczenia sprzętu AGD, mile widziane sugestie dotyczące stylu i kolorystyki. Także podłogi i ścian.
Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale mnie styl i kolory z wizualizacji odpowiadają (no może zamiast białych - kremowe/waniliowe fronty), jednak chciałabym znać też inne opinie.
Z góry za wszystkie pięknie dziękuję :D
W pierwszym załączniku wymiary kuchni zrobione w programie Ikei.
http://img543.imageshack.us/img543/7066/nowyobrazmapybitowejsd.png (http://imageshack.us/photo/my-images/543/nowyobrazmapybitowejsd.png/)
http://img267.imageshack.us/img267/6415/wizuc.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/267/wizuc.jpg/)
http://img267.imageshack.us/img267/9122/wizu1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/267/wizu1.jpg/)
http://img687.imageshack.us/img687/7909/wizu2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/687/wizu2.jpg/)

Elfir
19-08-2012, 22:23
daj płytę pomiędzy szafkami, by ja oddalić od naroznika.

dusiaka
19-08-2012, 23:10
Elfir- dzięki. Czy uważasz, że powinna być na środku, żeby było symetrycznie, czy ze wzgl. praktycznych nie powinna być blisko rogu?

Magda 34
19-08-2012, 23:17
Ja też bym przesunęła płytę i podzieliła szafki górne i dolne na równo po 60 cm:yes:

Spirea
20-08-2012, 02:06
Agnes-zuzia, cegła jest piękna, szczególnie jak prawdziwa i stara :) Też jestem za tym, abyś nie zasłaniała je - ani między szafkami, ani tam na końcu po prawej. Swego czasu rozważałam cegłę w kuchni i szukałam opinii co do jej użytkowania przy blacie. Użytkownicy pisali, że impregnowali je jakimś środkiem, żeby łatwiej czyścić i jest ok. Jeśli więc dasz radę, to nawet szkło bym sobie podarowała. Zajrzyj tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?49211-CEGŁA-we-wnętrzach-inspiracje-realizacje-problemy-opinie-impregnacja-rodzaje/page34 - akurat ktoś wkleił kuchnię z cegłą.

Co do podłóg i cegły w kuchni, to zajrzyj tu http://jmwarchitekci.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fjmwarchitekci.pl%2 F) - Loft udomowiony - apartament na Mokotowie. Jest tam pięknie zrobione wnętrze i świetnie dobrana podłoga - połączenie materiałów. Początkowo chciałam coś takiego zrobić u siebie. Mam jedną przestrzeń kuchnia-jadalnia-salon. Ćwiczyliśmy różne układy połączenia materiałów, Magda34 rozrysowywała wszystkie warianty, ale finalnie skończyliśmy na jednym materiale. Uznaliśmy, że dzielenie podłogi optycznie zmniejszy powierzchnię (mamy ok. 52m2 na całość).