PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kuchni - wizualizacje



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

ivy17
12-10-2012, 21:28
Pamiętam, pamiętam:) Specjalnie dla Ciebie zdjęcia z podświetleniem ledowym blatu
:

a czy wiesz może jaki to konkretnie pasek ledowy...ładna barwa światła :rolleyes:

Magda 34
12-10-2012, 21:52
ivy17, niestety nie pamiętam, ale jakaś ciepła barwa. Mogę się dowiedzieć, ale dopiero po niedzieli :-)

ivy17
12-10-2012, 21:56
ivy17, niestety nie pamiętam, ale jakaś ciepła barwa. Mogę się dowiedzieć, ale dopiero po niedzieli :-)

jesli byś mogła było by super :bye: bardzo mi sie podoba ten kolor :yes::yes::yes:

boniucha
12-10-2012, 23:39
Pamiętam, pamiętam:) Specjalnie dla Ciebie zdjęcia z podświetleniem ledowym blatu

Co do okapu to wydaje mi się, że biały i inox pasują, czarny jakoś nie bardzo:rolleyes:

Dziękuję! :* Bardzo mi sie podoba ten efekt :)
A co do okapu to też mi czarny zbytnio nie pasuje ...chyba najbardziej się skłaniam do inoxa :) Pozdrawiam ciepło :)

krewetka
13-10-2012, 10:44
Krewetka, pod zlew zastosowałam szafkę o szerokości 50 cm, a nie 60, więc przy lodówce pozostało ponad 15 cm.
Niewątpliwym plusem Twojego układu jest zasłonięcie zlewu, choć to zależy od Waszych przyzwyczajeń

chyba jednak lodówka nie będzie od sciany, bardziej mi zaleazy na zasłonięciu zlewu, moge tez na przeciwleglej scianie dolozyc jedna szafke 60, gdyz jest to anek w salonie. jak myślisz?

Dzustaa
14-10-2012, 16:38
krewetka, a może zamiast dodatkowej szafki, zamknij całość podwieszaną witryną (zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania).
Chodzi mi o coś takiego, jak w dwóch pierwszych załącznikach:
Źródło pierwszego załącznika:http://www.nataly.pl
Źródło drugiego załącznika:http://www.extradom.pl/
Możesz to zastosować albo od strony zlewu (zasłonisz zlew), albo z drugiej strony

krewetka
14-10-2012, 19:35
od zlewu nie da rady bo ta sciana mq 189 cm

nita83
14-10-2012, 23:13
witajcie dziewczyny i chłopaki :) niestety nie mam wyobraźni przestrzennej, a planer ikei mi nie działa. O sweet home nie wspomne. Czy mogłybyście wspomóc w zaplanowaniu kuchni? będzie zabudowana lodówka, kuchenka z gazem, ew prądem, stolik w wysuwanej szufladzie. Jak widać miejsce na szafki wiszące ograniczone. Wszelkie pomysły mile widziane. Styl - nie świecący i nie błyszczący.
http://img72.imageshack.us/img72/860/kuchniaq.jpg

msdracula
15-10-2012, 09:04
Witam! Do wyboru kuchni jeszcze daleko, ale muszę już przed elektryką przemysleć układ mebli. Wstępnie chciałabym coś takiego jak na zdjęciu:

139076
139077

kompletnie nie wiem jak ustawić szafki wiszące...we wnęce ( tam gdzie ścianka w kształcie literki L ) wysoka zabudowa z lodówką i piekarnikiem
po lewej stronie przy oknie barek z wyższą ladą

szafki kuchenne chcę w miarę proste, te na zdjęciu wstawione tylko tak orientacyjnie.

Co myślicie o takim układzie?

podbijam :)

wobil
15-10-2012, 09:58
witajcie

szukam pomocy, mam koncepcję kuchni, chciałbym układ równoległy: jedna część w głębi pod oknem z dużą wyspą,
wiem, że nie ma już miejsca na szafki wiszące co myślicie o tym,
poniżej układ jaki mam otwarta kuchnia na salon, a dalej pic wyspy o której myślę,
proszę o opinie i rady, może jakieś pic

Kamcia87
15-10-2012, 10:49
witam, oto plan mojej kuchni :

http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=da43ab00ba3b4fbbaebbb443fe0c69 9f&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

i podoba mi się, ale jest jedno małe ale ... otóż mamy okap 60 i w górnym rzędzie zostaje nam luka 20 cm i nie wiem co z tym fantem zrobic ?? czy zamiast górnej szafki 60tki dac 80tkę i wtedy płytę włożyc maksymalnie po lewej stronie szafki z szufladami ( czy tak w ogole można ?? ) czy zostawi po 10 cm luzu ( tylko czy aby ściana nie będzie brudziłą się tam?? )

- dolna 60 tka to zmywarka
- a na środku będzie wyspa

i jeszcze jakbyście mi mogli doradzi kolor blatu i płytek ( podłogowych i ściennych ) i ogólnie ściany to byłabym wdzięczna ... wstępnie chcemy ścianę w kolorze ecru - taki jasny bardzo - prawie biały ( pasowałoby to do reszty domu ), płytki białe na ścianie , blat szary lub czarny i płytki na podłodze szare z czarną fugą ( ale wtedy do ściennych też czarna fuga, czy białą ? )

Elfir
15-10-2012, 15:04
witajcie dziewczyny i chłopaki :) niestety nie mam wyobraźni przestrzennej, a planer ikei mi nie działa.


Szkoda, że tak późno zdecydowałaś się prosić o pomoc. Widziałam w twoim dzienniku, że masz już scianę z otworami okiennymi. A można było powiększyć funkcjonalność tej kuchni przesuwając jedno okno.
Dzwi do spiżarki otwierane do środka to zły pomysł. Z resztą spiżarka jest tak mała, że mało funkcjonalna.

Zmieniłabym tak układ ścian, rozmiary okien (jedno podmurowała, drugie można - ale nie trzeba - obniżyć):
http://images43.fotosik.pl/1586/b0a19efa0a5cd99agen.jpg

Elfir
15-10-2012, 15:05
podbijam :)

Bez sensu ten zawijas na płytę.

Elfir
15-10-2012, 15:26
szukam pomocy, mam koncepcję kuchni, chciałbym układ równoległy: jedna część w głębi pod oknem z dużą wyspą,



Proponuję tak:
http://images49.fotosik.pl/1651/3daecdc1c63ee480.jpg

Trochę pozmieniałam przy okazji układ parteru, ale oczywiście wcale nie trzeba tak robić.
Po prawej stronie, szafki na ścianie od korytarzyka, to przeszklone witryny. Po lewej wysoka zabudowa jako spiżarnia. Pod oknem niskie szafki ze zlewem, na środku wyspa z podłużną płytą np. Teka.

Elfir
15-10-2012, 16:27
i jeszcze jakbyście mi mogli doradzi kolor blatu i płytek ( podłogowych i ściennych ) i ogólnie ściany to byłabym wdzięczna ... wstępnie chcemy ścianę w kolorze ecru - taki jasny bardzo - prawie biały ( pasowałoby to do reszty domu ), płytki białe na ścianie , blat szary lub czarny i płytki na podłodze szare z czarną fugą ( ale wtedy do ściennych też czarna fuga, czy białą ? )

Białe płytki na ścianie ecru - to może niedobrze wygladać. Będzie się miało wrażenie, że ściana zżółkła.
Czarna fuga tez nie jest fajna. Lepiej ciemnoszara.

Chcesz kuchnię black&white - ściana też taka powinna być.

msdracula
15-10-2012, 18:31
Elfir ale czemu bezsensu? to jak byś rozwiązała taki układ? W prawie każdej wizualizacji z tego projektu widzę płytę właśnie tam, tym bardziej, że jest zrobione wyprowadzenie na okap.

Tak np. wygląda realizacja znaleziona na stronie Archonu i układ się wydaje ok, jeśli chodzi o płytę, teraz mam podobny.
http://archon.pl/images/forum/zdjecie_4860401ce384e

Elfir
15-10-2012, 19:06
Ja bym po prostu poszła szafkami do końca i dała okap podszafkowy:
http://images44.fotosik.pl/448/52d5c35f1addc8c4.jpg

msdracula
15-10-2012, 19:12
Też fajnie :) tylko chciałam zostawić dojście do okna i komin wentylacyjny jest na tej krótkiej ścianie właśnie...
A co z resztą? Jak rozplanować szafki wiszące?

nita83
15-10-2012, 23:51
dzięki Elfir trochę mi namieszałaś w głowie :) w spiżarni oczywiście drzwi nie będą się otwierały do środka, z korytarza do kuchni nie będzie drzwi tylko sam otwór. Okno przy zlewozmywaku jest od północy więc nie chciałabym go zamieniać na większe (oczywiście teraz to i tak bez znaczenia). Według Twojej propozycji kuchnia byłaby większa, takie mam wrażenie. Dodałabym szafki pod oknem lub stolik. Najbardziej zaskoczyła mnie propozycja zmiany kształtu spiżarki. Muszę to szybko przemyśleć. Wiem, że moja spiżarka jest wąska i długa, ale z doświadczeń u teściów wiem, że zaskakująco dużo się tam mieści i choć nie można w niej tańczyć, da się wszystko wyjąć. Hmmm.... muszę to pomierzyć. Mogłabym zmienić układ spiżarka/wiatrołap. Ścian działowych jeszcze nie mam. W każdym razie dziękuję. Bardzo chętnie słucham wszelkich rad.
Zastanawiam się jeszcze na wymiarami spiżarni i wiatrołapu. Czy ta spiżarnia nie będzie po prostu trochę większą szafą? A wiatrołap zbyt duży?

Kamcia87
16-10-2012, 09:20
tutaj plan mojej kuchni bo nie wiem czy wszyscy ją widzą...

http://images40.fotosik.pl/1832/dada090d84588459.jpg

Dzustaa
16-10-2012, 10:13
Kamcia87, to co mi się szczególnie nie podoba, to jedna szafka na środku, która nie pełni roli wyspy (zupełnie nieproporcjonalna wielkość). Myślę również że umiejscowienie zlewu nie jest zbyt wygodne, proponuję zamienić zlew ze zmywarką, a płytę przesunąć o jedną szafkę w lewo. Pozostawienie symetrycznych luk przy okapie nie stanowi problemu.
Gdzie jest wejście do kuchni?

Sharlotka
16-10-2012, 14:19
Dziewczyny,

proszę o poradę w sprawie półwyspu w kuchni - zrobiłam sobie 3 wersje, może zerkniecie świeżym okiem i umysłem i coś doradzicie:

Tu rzut parteru - kuchnia jest połączona z jadalnią (nie kierujcie się wymiarami na rzucie, okna zrobiliśmy większe, niż w projekcie, i dlatego mam problem z wyspą):

https://lh5.googleusercontent.com/-_eRLPAOAiOI/Tqj90OREqkI/AAAAAAAAEz0/hf7TXQOfDhM/s640/rzut%2520parteru.JPG

1. Półwysep usytuowany ZA oknem (minus - duża odległość od zabudowy pod oknem, bo 250 cm):

https://lh5.googleusercontent.com/-OA9JcJkbXAE/UH1N8hG9k5I/AAAAAAAAH6k/CuRzmg4bV9M/s640/kuchnia%2520p%25C3%25B3%25C5%2582wysep%2520za%2520 oknem.JPG

2. Półwysep w oknie (minus - wizualny podział okna na część, która łączy się z półwyspem, i drugą pustą):

https://lh3.googleusercontent.com/-nuwJQn-43Tg/UH1N2UN4LJI/AAAAAAAAH6c/B5Fws8BHQZU/s640/Kuchnia%2520p%25C3%25B3%25C5%2582wysep%2520w%2520o knie.JPG

3. Półwysep centralnie na środku okna - plusy: optymalna odległość od niskiej zabudowy (120 cm):

https://lh6.googleusercontent.com/-ta1lNq92Zeg/UH1OHKwsIrI/AAAAAAAAH6s/VAdSx8TWKIs/s640/p%25C3%25B3%25C5%2582wysep%2520centralnie%2520w%25 20oknie.jpg

W tej trzeciej wersji wyspa wygląda symetrycznie na rysunku, ale na żywo???
Jak się zgra to okno choćby z dwoma lampami, które mają być nad wyspą?
Czy z żaluzjami drewnianymi/ roletą rzymską w oknie?
Nie będzie się to gryzło?

Mam już okna, instalacje, tynki i wylewki, więc proszę, nie piszcie, żebym przesunęła okno w lewo i po problemie, bo będę mogła zrobić wyspę bliżej niskiej zabudowy.
Na to nie mam sił ani ochoty.
No wiem, trzeba było myśleć wcześniej.............

Muszę wybrać najlepszą wersją z możliwych technicznie i wizualnie.

Na półwyspie NIE będzie zlewu ani płyty, ma pełnić rolę blatu roboczego i ładnie "zamykać" kuchnię i oddzielać od jadalni, szuflady chcę zamówić dostępne z obu stron - od kuchni i jadalni.

Być może przy półwyspie będą 3 krzesła.

Poradźcie coś, proszę.

Kamcia87
16-10-2012, 14:53
Kamcia87, to co mi się szczególnie nie podoba, to jedna szafka na środku, która nie pełni roli wyspy (zupełnie nieproporcjonalna wielkość). Myślę również że umiejscowienie zlewu nie jest zbyt wygodne, proponuję zamienić zlew ze zmywarką, a płytę przesunąć o jedną szafkę w lewo. Pozostawienie symetrycznych luk przy okapie nie stanowi problemu.
Gdzie jest wejście do kuchni?

czyli luki będą dobrym wyjsciem?

To tak:
-wejście jest na ścianie co półwysep ( obok piekarnika )
- ta szafka będzie tworzyc półwysep i będzie położony na to blat ok 100x 80( czyli 60 cm głębokoś szafek i 40 cm takiego samego blatu) z 2 nogami i do tego 2 krzesła - ale w programie nie umiałam tego wstawic ... a przejście między jednymi szafkami, a tym półwyspem jest na 1,2 m więc wydaje mi się ok ...
- a co do zlewu, to to jest jedyne ustawienie ze względów technicznych .. mieszkanie jest w bloku i do tej pory zlew tam był a za zlewem idą rurki do gazu, wody i co gorsza wodomierze i nie można ich przenieśc ( pytaliśmy bo przenosiliśmy licznik gazu, który był na "kominie" - i przez to też lodówka jest obok zlewu, bo musi byc dojście do licznika )

także jedynie płytę można zamienic miejscami ...

a z kolorami płytek na ścianę/podłogę i kolorem ścian mi pomożecie ??

czarnaa
16-10-2012, 15:13
Sharlotka, robiłam kiedyś mniej więcej taką kuchnię z tym,że zamiast blatu roboczego chodziło o stół jadalny. Lampy z roletą w oknie gryźć się nie będą natomiast blat z oknem w wersji 2 owszem. Nie wiem jak tam u Ciebie z wrazliwością estetyczną (że się tak szumnie wyrażę), ale mnie na przyklad wkur***łoby to niedopasowanie i brak "ciągłości linii".Nie wytrzymałabym tego widoku :) A jako,że zbyt daleko odsunięty blat roboczy też szybko by uzytkownika zmęczył ( w koncu po to jest roboczy,zeby miec do niego łatwy i szybki dostep), opcja 1 też odpada. Blat pod oknem jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem, a przy okazji niedrażniącym oka. No i dodam,że im więcej światła naturalnego za dnia tym lepiej.

Magda 34
16-10-2012, 15:22
Szarlotko, moim zadaniem zdecydowanie opcja 3 jest najlepsza, ale chciałam Ci zwrócić uwagę nad szufladami od strony jadalni. Jeśli je zrobisz je na równo z blatem to nie będziesz miała miejsca na na nogi jak będziecie siedzieć przy tej wyspie:rolleyes:

Dzustaa
16-10-2012, 15:24
- a co do zlewu, to to jest jedyne ustawienie ze względów technicznych .. mieszkanie jest w bloku i do tej pory zlew tam był a za zlewem idą rurki do gazu, wody i co gorsza wodomierze i nie można ich przenieśc ( pytaliśmy bo przenosiliśmy licznik gazu, który był na "kominie" - i przez to też lodówka jest obok zlewu, bo musi byc dojście do licznika )
Jeśli Wam wygodnie, to ok, a czy nie może iść, zaczynając z prawej strony, szafka (w niej ukryte rurki), szafka ze zlewozmywakiem, zmywarka, płyta, szafka?
Co do tej szafki na środku nadal mam jednak wątpliwości

Sharlotka
16-10-2012, 15:26
Czarnaa,
mój zmysł estetyczny jest........dość wrażliwy, że tak powiem -dlatego się męczę i męczę z różnymi wersjami, zamiast machnąć ręką i już odpuścić.
Właśnie wersja druga wydaje mi się taka niesymetryczna, dlatego skłaniam się ku trzeciej!

Sharlotka
16-10-2012, 15:29
Szarlotko, moim zadaniem zdecydowanie opcja 3 jest najlepsza, ale chciałam Ci zwrócić uwagę nad szufladami od strony jadalni. Jeśli je zrobisz je na równo z blatem to nie będziesz miała miejsca na na nogi jak będziecie siedzieć przy tej wyspie:rolleyes:

oooo, Magda, od tej cudnej białej kuchni, którą podglądam od dawna!!!

cześć Magda!!!
dziękuję Ci za porady - właśnie chyba, jak pisałam, dojrzałam do pełnej akceptacji wersji nr 3 - oooo, o szufladach w tym kontekście nie pomyślałam, a faktycznie!!!!! Trzeba przemyśleć, czy szuflady dostępne od jadalni, czy jednak krzesła.

czarnaa
16-10-2012, 15:31
Nie machaj więc ręką - jak coś robić to porządnie. Myslę,że skoro sama masz to niepokojące wrażenie braku symetrii w kwestii opcji 2, to ewidentny znak, że to rozwiązanie odpada. Jesli na przedłużeniu kuchni ma być jadalnia, to nie ma co tam wjeżdżać z blatem + ta odległość od reszty kuchni... Cóż no, blat, jak nic, aż się prosi by być pod oknem.

Sharlotka
16-10-2012, 15:33
No właśnie, dawniej stół był centralnym miejscem w kuchni, bądź też przypadało mu miejsce pod oknem właśnie - wyspa tak usytuowana powinna dobrze zagrać, prawda?

O odległości w wersji 1 wiem, KILOMETRY robione codziennie!!!!

Sharlotka
16-10-2012, 15:36
No i wersja nr 3 = dużo miejsca w jadalni na ścianie między oknami na kredens/ komodę, sporo miejsca na duży stół z krzesłami,będzie przestrzenniej, prawda?
Trudno, że mężu się załamie, jak powiem - kucie będzie znowu, trzeba prąd przenieść:rolleyes:

Dzustaa
16-10-2012, 15:50
Sharlotka, ja również jestem za wersją nr 3. Choć najbardzie podoba mi się Twoja pierwotna wersja z płytą na półwyspie :)

Sharlotka
16-10-2012, 15:54
Dzustaa,
miło mi, że kolejna osoba pomaga z projektem:) - no, wersja z płytą na półwyspie jest fajna wizualnie, ALE obawiam się roznoszenia zapachów po całym domu (z okapów wyspowych podobają mi się takie po 6-8 tysięcy, a to nierealne marzenie) i takiego.......wnoszenia gotowania do salonu i jadalni.
I wiem, że tłuszcz będzie pryskał, przy garze z wrzącą wodą trudno gościom siedzieć i plotkować z gospodynią, więc dlatego, ten tego, RACZEJ zarzuciłam plan płyty na półwyspie. Ale wiesz, póki kuchnia nie jest gotowa, jeszcze wszystko jest możliwe:)

ewa72_krakow
16-10-2012, 18:49
Sharlotka - wersja nr 3 jest najlepsza - jeszcze do tego, jak bedzie mozna sobie usiasc przy dostepie z obu stron w oknie to bajka :)

Elfir
16-10-2012, 19:19
proszę o poradę w sprawie półwyspu w kuchni .

Moje "nie" dla płyty przy ścianie.

Może "wyjdz" tą kuchnią bardziej w stronę jadalni?

Sharlotka
17-10-2012, 08:28
Ewa,
dzięki za głos na trójkę!
Tylko, że raczej "zasiedzenie" wyspy z obu stron będzie trudne, bo przy odległości 120 cm między niską zabudową, a wyspą, byłoby za ciasno.

Sharlotka
17-10-2012, 08:30
Moje "nie" dla płyty przy ścianie.

Może "wyjdz" tą kuchnią bardziej w stronę jadalni?

Elfir,
uważasz, że na wyspie płyta lepiej by się prezentowała?
A jak z praktycznością tego rozwiązania? Pryskaniem, roznoszeniem się zapachów?

Jeśli wyjdę z kuchnią bardziej do jadalni, to obawiam się, że mi jadalni zabraknie;) - chcę duży stół na 8 krzeseł.

Beata Weronika
17-10-2012, 08:53
Sharlotko, oczywiście wersja nr 3. Pisałam już wcześniej ze wersja nr 1 jest mega niepraktyczna. Aneta S tak ma i mówi ze jest ok ale dla mnie taka wyspa to mebel z ktorego bym nie korzystala bo jest kilometry od centrum działania. Wersja nr 2 ni w pięć ni w piętnaście. Tylko 3 wg mnie :) Fajnie bedzie!

Sharlotka
17-10-2012, 09:06
Beata,
dziękuję za pomoc!!!
Trójka wygrywa bezapelacyjnie!:)

Mam nadzieję, że w realu to okno z wyspą jakoś zagra, bo ciut się tego obawiam.
Ale faktycznie, musiałabym się mocno nachodzić, żeby z wyspy skorzystać, przy projekcie nr 1, i zajęłabym sobie w ten sposób kawał ściany w jadalni, którą przecież można fajnie zaaranżować.

czarnaa
17-10-2012, 11:19
Moje "nie" dla płyty przy ścianie.

Może "wyjdz" tą kuchnią bardziej w stronę jadalni?


Masz na mysli jeszcze inne rozwiązanie niż te 3 w/w?

Nie wiem czy to w Twoim przypadku podlega dyskusji Sharlotko, ale czym podyktowany jest pomysł płyty w rogu,przy ścianie?

Sharlotka
17-10-2012, 11:53
Czarnaa,

podlega, podlega:) - rozważę każdy dobry pomysł!

Płytę umieściłam pod oknem, by mieć blisko do zlewu (odcedzanie makaronu itp), i by oddzielić to, co "kuchenne", od jadalni i salonu.
Wiem, że płyta na wyspie wygląda cudnie, tylko nie mam pewności, czy jest praktyczna??
Bo jak siedzieć przy wyspie, gdy się gotuje, bulgocze, smaży?

No i mam 2 cudne lampy już kupione nad wyspę, takie:

https://lh4.googleusercontent.com/-0k7Iufpc5mw/T9HWxj5kU9I/AAAAAAAAG1o/2-LE2zyvrGs/s480/industro.jpg

mam wrażenie, że szybko łapałyby tłuszcz/ opary z gotowania......
A piękne okapy wyspowe są w absurdalnie kosmicznych cenach.........

Ale doradzajcie proszę, każdy pomysł uważnie analizuję!:)

Kaśka73
17-10-2012, 12:08
Dziewczyny czy warto kupic szersza płytę indukcyjna? Może któraś z Was uzyskuje proszę o opinie

Sharlotka
17-10-2012, 12:09
Kaśka,
fajne są szerokie płyty - dla mnie lepsze w odbiorze wizualnym, niż klasyczne.
Tylko- widziałaś ceny?

Kaśka73
17-10-2012, 12:13
Widziałam;) właśnie wizualnie jakoś bardziej mi pasują ale potrzebuje jakiś racjonalnych argumentów dla tego szaleństwa no i szerokość płyty ma wpływ na szerokość szafki i muszę na juz ja podac

ewa72_krakow
17-10-2012, 12:19
Czarnaa,

podlega, podlega:) - rozważę każdy dobry pomysł!

Płytę umieściłam pod oknem, by mieć blisko do zlewu (odcedzanie makaronu itp), i by oddzielić to, co "kuchenne", od jadalni i salonu.
Wiem, że płyta na wyspie wygląda cudnie, tylko nie mam pewności, czy jest praktyczna??
Bo jak siedzieć przy wyspie, gdy się gotuje, bulgocze, smaży?

No i mam 2 cudne lampy już kupione nad wyspę, takie:

https://lh4.googleusercontent.com/-0k7Iufpc5mw/T9HWxj5kU9I/AAAAAAAAG1o/2-LE2zyvrGs/s480/industro.jpg

mam wrażenie, że szybko łapałyby tłuszcz/ opary z gotowania......
A piękne okapy wyspowe są w absurdalnie kosmicznych cenach.........

Ale doradzajcie proszę, każdy pomysł uważnie analizuję!:)


Dokladnie tak samo podchodze do zagadnienia - bede miec kuchnie otwarta z wyspa i na pewno bedzie bez plyty - nie wyobrazam sobie na srodku "gotujacych sie garow" (predzej wymyje brudy w zlewie, ktory bedzie na widoku, niz gdzies poupycham garnki stojace wiecznie na plycie ;))

Sharlotka
17-10-2012, 13:30
Kasiu,
poszukaj w sklepach internetowych modelu, który Ci się spodoba, poszukaj opinii, i zdecydujesz, czy warto wydać więcej.

Sharlotka
17-10-2012, 13:32
Ewa,
mi się płyty na wyspie BARDZO podobają, lubię oglądać takie aranżacje - ale boję się, że "w realu" ta lokalizacja ma jednak kilka minusów, wymienionych wyżej.

krewetka
17-10-2012, 14:20
krewetka, a może zamiast dodatkowej szafki, zamknij całość podwieszaną witryną (zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania).
Chodzi mi o coś takiego, jak w dwóch pierwszych załącznikach:
Źródło pierwszego załącznika:http://www.nataly.pl
Źródło drugiego załącznika:http://www.extradom.pl/
Możesz to zastosować albo od strony zlewu (zasłonisz zlew), albo z drugiej strony

a moze tak?
http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=43bd4df4227343eeb29e11eb7f5968 b3&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1
oczywiscie szafki wiszace na scianie tez

Dzustaa
17-10-2012, 20:04
a moze tak?
http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=43bd4df4227343eeb29e11eb7f5968 b3&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1
oczywiscie szafki wiszace na scianie tez
Krewetka, tą wersję od razu odrzuciłam, ponieważ między szafkami zostaje Ci zaledwie około 65 cm

misieq
17-10-2012, 21:18
Witam
Od dłuższego czasu czytam forum i korzystając z konta męża postanowiłam poprosić o poradę dotyczącą mebli w kuchni. Mam wstępny zarys ustawienia mebli, ale nie mogę sobie poradzić z ułożeniem górnych szafek. Kuchnia w stylu nowoczesnym nie lakierowana, możliwy mix szafek poziom, pion.
Mebli mają być w kształcie litery L i ma wyglądać następująco
142704

Po lewej stronie tj strona kominowa 125 mm
2 słupki, a w nich będą lodówka oraz słupek składający się z 3 szuflad, piekarnika, mikrofali oraz u góry szafka z półką. Tu już wszystko jest zatwierdzone.
Część główna (ściana 305cm) zaprojektowana pod instalacje wod-kan:
20+60 (zlew) + 45 (zmywarka) + 60 (szuflady z płytą indukcyjną) + 60 (kosz cargo) + szafka narożna
Krótsza część
100 (narożna z drzwiami 40 - celowo) + 60 (kosz cagro) + 60 (kosz cargo) + 35 (?)

Jak już wspomniałam problemem są górne szafki na części głównej. Nie mam pojęcia jak je rozsądnie rozmieścić. Czy mogę prosić o pomoc z zaprojektowaniu?

Pani Misqowa ;)

krewetka
17-10-2012, 21:49
ttu jest rzut całego mieszkania

http://i48.tinypic.com/2ltlmki.jpg

krewetka
17-10-2012, 21:51
Krewetka, tą wersję od razu odrzuciłam, ponieważ między szafkami zostaje Ci zaledwie około 65 cm
to jest aneks wiec mozna przesunac o te 35cm i bedzie 100cm

Dzustaa
17-10-2012, 22:45
Krewetko, nie wiem czy będzie Ci wygodnie mieć cały ciąg na jednej ścianie, zwłaszcza płytę przy samym brzegu . Nawet jeśli odsuniesz półwysep w stronę pokoju to wejście do kuchni będzie wynosiło 75 cm, to niewiele. Ja wciąż jestem za opcją z postu # 6821 ewentualnie #6845, ale może ktoś jeszcze Ci doradzi

krewetka
18-10-2012, 07:53
juz sama nie wiem, najgorsze jest to ze w propozycjach od ciebie j nie ma praktycznie blatu :(

moze Elfir> ma jakis pomysl?

ewa72_krakow
18-10-2012, 15:51
Ewa,
mi się płyty na wyspie BARDZO podobają, lubię oglądać takie aranżacje - ale boję się, że "w realu" ta lokalizacja ma jednak kilka minusów, wymienionych wyżej.

Ogladac, a uzytkowac to dwie rozne rzeczy - ja praktycznie podchodze do tematu :)

ewa72_krakow
18-10-2012, 15:57
Krewetka, troche sie pogubilam w Twoich postach, ale dlaczego nie chcesz zrobic zabudowy w ksztalcie litery U? Dzustaa przesylala fotke podgladowa...(a do kitchenplanera nie mam dojscia)

krewetka
18-10-2012, 18:06
wydaje mi sie ze wtedy nie ma szans na szafki z szufladami a i dostep do dwóch naroznych bedzie utrudniony

krewetka
18-10-2012, 18:17
No to może ja spróbuję:rolleyes: chociaż nie doczytałam dokładnie o co się rozchodzi.

Nie wiem, czy tak można, ale pomyślałam jeszcze o układzie w U. Wrzucam jako inspirację apartament zaprojektowany przez Zienia, właśnie z takim układem

http://cdn17.nieruchomosci.smcloud.net/t/photos/thumbnails/2d/88/2d889725d1de49a7_800x0_rozmiar-niestandardowy.jpg


http://cdn18.nieruchomosci.smcloud.net/t/photos/thumbnails/37/86/378648571aa89d94_800x0_rozmiar-niestandardowy.jpg


http://cdn10.nieruchomosci.smcloud.net/t/photos/thumbnails/f6/7b/f67b0bcfa184783e_800x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Sądząc po szerokościach szafek, ten aneks ma 240x180cm. Lodówka jednak i zamrażarka najwidoczniej jest pod blatem:rolleyes:


chyba chodzilo o ten post?
jak widac nie ma tu zadnych szuflad

ewa72_krakow
18-10-2012, 19:51
Kurcze, Krewetka nie o te zdjecia, a ja juz nie znalazlam: byla jedna strona w pelnej zabudowie, a potem uklad L....ale przyszedl mi przy okazji "grzebania" w postach inny pomysl: przy takim ukladzie szafek jaki teraz masz, zrob na tej pustej scianie samo przedluzenie blatu (moze nie byc nic pod blatem, moze byc bardziej wsunieta w glab szafka-taka plytka, zeby szuflady z obu stron sie otwieraly, moze byc cos pojedynczego na srodku pod tym blatem), wyzej na scianie z gornymi szafkami lub bez nich (zawsze to dodatkowy blat roboczy)...chyba glupi pomysl, chociaz jak sie zastanowic....

krewetka
18-10-2012, 20:14
ewa nic nie zrozumiałam z Twojego postu ;)

Dzustaa
18-10-2012, 21:39
juz sama nie wiem, najgorsze jest to ze w propozycjach od ciebie j nie ma praktycznie blatu :(
Krewetka, przecież w tych propozycjach masz 180 cm blatu (po 60 wokół płyty) i 60 koło zlewu

Krewetka, troche sie pogubilam w Twoich postach, ale dlaczego nie chcesz zrobic zabudowy w ksztalcie litery U? Dzustaa przesylala fotke podgladowa...(a do kitchenplanera nie mam dojscia)
Ewa, fotki wstawiałam w postach # 6821 i #6845

krewetka
18-10-2012, 21:46
czyli wynika z tego ze zabudowa rownolegla bedzie tu najlepszym rozwiazaniem?

Seger
19-10-2012, 20:30
Witajcie drodzy parafianie,

otóż nad kuchnią myślę i myślę, non stop pojawia się nowa koncepcja.

Proszę o doradzenie czy dobrze kombinuje:

1. Podłoga Cermiche Ricchetti - Trendstone Grigio

http://images42.fotosik.pl/627/78de2aea0e5eebcfm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=78de2aea0e5eebcf)

2. Dolne szafki, grafit, taki odcień jak na foto, uchwyty frezowane.

http://images50.fotosik.pl/1711/9da9d5153e4d4559m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9da9d5153e4d4559)

3. Blat w jakim kolorze?

4. Pomiędzy szafki czarne szkło hartowane. Bedzie pasowało? Może coś innego, inny kolor?

5. Górne szafki biały połysk.

6. Lodówka, okap, piekarnik, chodzi o kolorystykę, nie sugerować się konkretnym modelem :)

http://images39.fotosik.pl/1798/79bef428c04bc7aem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=79bef428c04bc7ae)

czy

http://images40.fotosik.pl/1837/492f061650b27c54m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=492f061650b27c54)

Będzie to grało wszystko ze sobą? :)

cheers,
Seger

ewa72_krakow
19-10-2012, 21:18
czyli wynika z tego ze zabudowa rownolegla bedzie tu najlepszym rozwiazaniem?

Krewetka, po pierwsze za duzo postow bylo z roznymi pomyslami i ciezko caly czas przeszukiwac kilka stron do tylu i wyszukiwac - zrob podsume w jednym poscie, to bedzie latwiej w dalszych podpowiedziach :).
Ja dalej obstawiam przy ukladzie U.
Jezeli zostaniesz przy opcji zabudowy rownoleglej (musisz tak bardzo miec te szuflady na dole? to daj je zewnatrz, a nie w samych rogach kuchni).
Mozesz wstawic dodatkowo blat bez szafek dolnych miedzy ta zabudowa pod sciana (czyli dalej U, tylko inaczej ;))
Jezel tak bardzo chcesz zaslonic w kuchni zlew i plyte, to dobuduj scianke po jednej stronie blatu lub obydwu (kuchnia bedzie tylko czesciowo otwarta).
Na przeslanym przez Ciebie planie domu mozesz chyba z jednej strony troche zabudowe kuchni "przedluzyc" w strone pokoju (tam jest chyba okno, ale w jakiej odleglosci...).

Wszystko zalezy od Ciebie - przemysl jeszcze raz co chcesz, bo niestety zawsze sa jakies ograniczenia, a widze, ze nadal nie jestes pewna...
Niestety na kompie, ktory obsluguje nie mam zadnych mozliwosci wizualizacji, czy otwierania jakichkolwiek programow windows, wiec tylko moge slownie cus dopomoc.

ewa72_krakow
19-10-2012, 21:26
ttu jest rzut całego mieszkania

http://i48.tinypic.com/2ltlmki.jpg

Krewetka jeszcze jedno pytanie: czy pokoj przy kuchni to bedzie jadalnia czy salon, gdzie bedzie stol ustawiony...Czy z wymiarami jest ok, bo z tego co widze to krotsza sciana w kuchni ma 189 a przeciwlegla do okna ma 183? Chyba, ze juz tak zle widze....

ewa72_krakow
19-10-2012, 21:43
Krewetka jeszcze jedno pytanie: czy pokoj przy kuchni to bedzie jadalnia czy salon, gdzie bedzie stol ustawiony...Czy z wymiarami jest ok, bo z tego co widze to krotsza sciana w kuchni ma 189 a przeciwlegla do okna ma 183? Chyba, ze juz tak zle widze....

Nie doczytalam, ze to cale mieszkanie - wybacz. Wychodzi na to, ze musisz sie tam zmiescic bez powiekszania czy przesuwania...A pomysl, zeby na calej jednej scianie zrobic pod sufit tak zwana wysoka zabudowe (bo pewnie tez potrzebujesz jak najwiecej szafek), a na dwoch pozostalych scianach uklad w ksztalcie L, zakonczony scianka dzialowa? Daj zlew jednokomorowy, jezeli musisz miec z ociekaczem to daj go w gornej szafce nad zlewem (niestety w malej kuchni trzeba kombinowac i isc na kompromisy) :)

Elfir
19-10-2012, 23:34
ewa - 183 jest od komina

ewa72_krakow
20-10-2012, 10:00
ewa - 183 jest od komina
No dobra, juz sie nie bede odzywac ;) :)

krewetka
21-10-2012, 16:22
.A pomysl, zeby na calej jednej scianie zrobic pod sufit tak zwana wysoka zabudowe (bo pewnie tez potrzebujesz jak najwięcej szafek), a na dwóch pozostalych scianach uklad w ksztalcie L, zakonczony scianka dzialowa?
tak, niestety to cale mieszkanko, musza sie zmiescic tu dwie osoby ( ja i córeczka)
tak sobie pomyslalam ze przy takim malym aneksie szafki do sufitu to dobry pomysl, bo duzo pomieszcza, zastanawiam sie jeszcze czy nie trzeba myslec o tym aneksie w kontekście całego mieszkania?

Dzustaa
21-10-2012, 19:12
zastanawiam sie jeszcze czy nie trzeba myslec o tym aneksie w kontekście całego mieszkania?

Z pewnością aneks musi nawiązywaćdo stylu, faktur i kolorów w salonie. Krewetka,górne szafki,które wstawiałam w wizualizacjach mają wysokość 92 cm,więc sięgają prawie do sufitu

marissith
24-10-2012, 19:09
i gotować zaraz przy cargo? to chyba nie jest najlepszy pomysł ;)
http://i1188.photobucket.com/albums/z406/marissith/remont/projekt8.jpg

mam do was jeszcze pytanie o meble, chciałam białe na wysoki połysk, ale co z korpusami? zwykły biały mdf? boje się, że zacznie żółknąć :( i co zrobić z bokiem od cargo, który najbardziej będzie widać? też dać na wysoki połysk?
taki był projekt a tak wyszło
http://i1188.photobucket.com/albums/z406/marissith/remont/kuchnia_zps6479ff25.jpg
dziękuję wszystkim za pomoc!!!

julianna16
25-10-2012, 13:19
Bardzo fajnie wyszło :)

Dzustaa
25-10-2012, 15:28
taki był projekt a tak wyszło
Fajna, pojemna kuchnia, nawet na niewielkiej powierzchni. Zastanawia mnie tylko cel różnicowania uchwytów.
Co to za gres jest na podłodze, czy jest w polerze?

Aantenka
25-10-2012, 15:33
Naprawdę bardzo fajnie wyszło :D:D Lodówka się stopiła z zabudową, która jest naprawdę spójna.
Chociaż po wizualce miałam wrażenie że kuchnia jest jakaś większa :) :) A to blokowe maleństwo jest :)

A napisz jeszcze jak Ci się uzytkuje, jakie widzisz wady i zalety rozwiązań, które wybrałaś?
Zlew jest wystarczająco duży? wygodnie się korzysta? CZy on jest na szafce narożnej? Jak jest ona otwierana?
Zadowolona jesteś z głębokich szuflad i wąskiego cargo?

Jak widzisz dużo pytań, ale po prostu jak już ktoś tu raz był to jeszcze jest szansa pociągnąć go za język co do praktyczności niektórych rozwiązań :)

P.S, A czemu górne szafki nie są dosunięte do sufitu? Pójdzie tam jeszcze jakaś liswa maskująca? Bo ja mam wrażenie, że powstała szczelina kurzołap...
Ja też osobiście dałabym jednakowe uchwyty w szufladach i szafkach górnych.

marissith
25-10-2012, 17:11
Naprawdę bardzo fajnie wyszło :D:D Lodówka się stopiła z zabudową, która jest naprawdę spójna.
Chociaż po wizualce miałam wrażenie że kuchnia jest jakaś większa :) :) A to blokowe maleństwo jest :)

A napisz jeszcze jak Ci się uzytkuje, jakie widzisz wady i zalety rozwiązań, które wybrałaś?
Zlew jest wystarczająco duży? wygodnie się korzysta? CZy on jest na szafce narożnej? Jak jest ona otwierana?
Zadowolona jesteś z głębokich szuflad i wąskiego cargo?

Jak widzisz dużo pytań, ale po prostu jak już ktoś tu raz był to jeszcze jest szansa pociągnąć go za język co do praktyczności niektórych rozwiązań :)

P.S, A czemu górne szafki nie są dosunięte do sufitu? Pójdzie tam jeszcze jakaś liswa maskująca? Bo ja mam wrażenie, że powstała szczelina kurzołap...
Ja też osobiście dałabym jednakowe uchwyty w szufladach i szafkach górnych.

Kuchnia użytkuje mi się dobrze, chociaż muszę przyznać, że nie spędzam tam zbyt wiele czasu :p Ciężko mi mówić o wadach i zaletach, bo na takiej powierzchni trudno zmieścić to, co by się chciało. Cargo służy za spiżarkę, głębokie szuflady są na garnki, Nad lodówką powstała bardzo pojemna szafka, z niej jestem bardzo zadowolona. Zlew wybraliśmy jedyny, który się zmieścił (za zlewem jest kaloryfer, którego nie mogliśmy usunąć), jest bardzo uciążliwy w zachowaniu czystości. Jest mały ale mamy zmywarkę więc daje radę. Szafka narożna otwiera się w 2 częściach, nie jest łamana. Tak nam podpowiedział majster, nie wiem czy źle czy dobrze. Listwa maskująca miała być ale w końcu majster jej nie zamontował :mad: nie wiem czy w końcu będzie czy nie. Jeszcze będzie do nas przychodził więc go o to zapytam.
Z uchytami to długa historia :( kupiliśmy identyczne na gorę i dół ale na górnych szafkach wyglądały beznadziejnie :( więc wymyśliłam takie :lol2: pasują mi do płytek
http://i1188.photobucket.com/albums/z406/marissith/remont/DSC_8737_zps525d8274.jpg
ogólnie szału nie ma, ale mi się podoba ;)
płytki na podłodze są takie
http://i1188.photobucket.com/albums/z406/marissith/remont/20120711_174550.jpg

Aantenka
26-10-2012, 08:59
Marissith - dzięki za odpowiedzi :D
Mnie się wydaje, że biorąc pod uwagę powierzchnię kuchni, to jest ona bardzo efektywnie zagospodarowana. Dlatego pytam też o funkcjonalnośc pewnych rozwiązań, bo więcej osób ma kuchnie za małe niż za duże :) Szału może nie ma, ale moim zdaniem to dlatego, że kuchnia jeszcze nie jest do końca dopracowana - brakuje oświetlenia, ściany gołe, rurka do pomalowania albo zamaskowania itd. itp. Dorzucisz parę stylowych ozdób i też od razu wsystko będzie się prezentowało inaczej :D. Szał będzie :)

patysiaSasasa
05-11-2012, 00:38
Forumowicze Drodzy!
wiem, że wątek nie ten, ale że jestescie tak wszechstronni to może i tym razem cos doradzicie, pomozecie, podsuniecie...
PARAPETY ZEWNĘTRZNE Z CEGŁY- szukam czegos takiego, przeszperałam net, ale niewiele sie dowiedziałam, wiec Was prosze o pomoc.
Jak to się montuje, jak sprawuje, jak impregnuję.
Może ktoś, coś, gdzies?:)

DZIEKI!

joliska
05-11-2012, 07:44
Patysiu, wystarczy zapytać w stosownym wątku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171616-Gdzie-kupi%C4%99-Meble-p%C5%82ytki-panele-dodatki

ainoM
10-11-2012, 18:18
Witam wszystkich serdecznie.
Chciałabym uzyskać porady od forumowiczów na temat projektu mojej kuchni. Mam min. 3 wersje układu mebli kuchennych i nie wiem, która z nich będzie najlepsza dla tak małego pomieszczenia. Pokój z aneksem kuchennym ma powierzchnię ok. 24 m2. Co do kuchni, to moim marzeniem jest duża kuchnia, także gdybym tylko miała możliwość salon przeniosłabym do innego pomieszczenia :D ... niestety nie mogę tego zrobić :( Dużo gotuję i dotychczas zawsze brakowało mi szafek i blatów roboczych - fakt, iż jeszcze nigdy nie miałam do dyspozycji dużej części kuchennej - stąd pewnie ten niedosyt :) Także teraz gdy mam możliwość stworzenia kuchni od podstaw, chciałabym to zrobić jak najlepiej. Na pewno dużym ograniczeniem jest mała powierzchnia. Pierwszą moją propozycję pokazuję poniżej:
147095147096147097147098147099
Jest to ciąg kuchenny po literze L. Ta wersja wydaje mi się fajnym pomysłem, aczkolwiek obawiam się, że mam w niej za mało blatów roboczych. Na ścianie z wysoką zabudową blat jest wpuszczony do końca ściany - tam planuje miejsce na ekspres do kawy i półeczki powyżej do góry (otwarte). Wydaje mi się, że takie rozwiązanie układu kuchni jest najlepiej wyglądającym rozwiązaniem (pomieszczenie nie jest zdominowane przez kuchnię, no i po urządzeniu salonu będzie więcej wolnej przestrzeni, na czym też mi zależy, gdyż nie chce "zawalić" reprezentacyjnego pokoju) - ale niekoniecznie najbardziej użytecznym (ze względu na niewielką ilość blatów).

ainoM
10-11-2012, 18:20
Druga moja propozycja wydaje mi się bardziej użyteczna, gdyż jest uzupełniona o wyspę. Do wyspy planowałabym wtedy dołączyć stół, na który musi się przecież znaleźć gdzieś miejsce. Czy taka wersja Wam się podoba? Myślicie, że nie zagraci to pokoju? I czy takie obchodzenie do stołu nie będzie kłopotliwe?
147106147107147108147109147110

Oczywiście poszczególne meble są przypadkowe (np. kanapa jest klocem:)) Wiem też, że wyspa powinna mieć szerokość stołu. Także potraktujcie te zdjęcia poglądowo.

ainoM
10-11-2012, 18:26
A trzecia propozycja wydaje mi się najgorsza i raczej jej nie wykorzystam - chyba się wszystko nie pomieści - choć duża fajna wyspa by z tego była:
147113147114147115147116147117

Podane wyżej 3 przykłady różnią się jeszcze tym, że w jednym przypadku zabudowa wysoka jest poprowadzona na całej ścianie do końca, a w innym przypadku, zabudowa wysoka kończy się blatem. Która wersja według Was lepiej wygląda? I która będzie się lepiej sprawdzać w użytkowaniu?

Dzustaa
10-11-2012, 20:01
ainoM, czy do tego pomieszczenia prowadzi dwoje drzwi: jedne przy kuchni i jedne naprzeciwko kanapy? Czy masz już instalacje? Wrzuć może plan mieszkania obrazujący położenie tego pomieszczenia, by łatwiej można było wyobrazić sobie sytuację

ainoM
10-11-2012, 22:44
Nie :) Drzwi musiałam jakieś powstawiać, ale jedne z nich są balkonowe, a drugich w zasadzie w ogóle nie ma - wejście z przedpokoju :) Wrzucam plan całego mieszkania. 147280

skalista
11-11-2012, 15:25
Witam
Nie wiem czy to właściwy wątek ale w "projektowaniu szafek" cisza.

Dziewczyny, a czy pomożecie mi w ustawieniu ścianek działowych własnie w kuchni. Ja jestem dopiero na początku drogi (SSO) i przyszedł czas na stawianie ścianek. Nie chcę popełnić błędu na samym początku, a mam wrażenie że mój projektant za bardzo się nie wysilił. Doradźcie co można zmienić aby było lepiej. Ja wymyśliłam coś takiego:

Przed zmianami:
https://lh6.googleusercontent.com/-1Iyj3w4MZxY/UJlY-9ihIpI/AAAAAAAADNw/VZ6l80ppZ-A/s800/WP_000079.jpg

Po zmianach:

https://lh6.googleusercontent.com/-ANA96tRnKsg/UJlcQYGL_QI/AAAAAAAADOA/1gW2v6bQiVY/s640/WP_000083.jpg


Jak widać skróciłam ścianę przy wejściu, a po prawej stronie dostawiłam ścianki pod zabudowę. Wejście do spiżarni przeniosłam do kuchni. Tak myślę że zrobię drzwi z tego samego materiału co pozostałe szafki (taki trochę kamuflage, że niby to też szafki - jak ktoś popatrzy). Wymiarów jeszcze dokładnie nie znam, rysunek jest "pi razy drzwi". Na pewno zabudowa będzie miała głębokość 60 cm, tak żeby piekarnik się zmieścił.

Co zyskałam: wejście do spiżarni od kuchni, większą spiżarnię, szafki (słupki) w zabudowie.

Co straciłam: chyba nic? no ok, jeden słupek na ścianie, którą zmniejszyłam...:p

Bardzo proszę o opinie oraz o krytykę (konstruktywną):p

Dzustaa
12-11-2012, 11:47
ainoM, uważam że najlepszym wariantem jest jednak wersja nr 1, przy wersji nr 2 masz zbyt wąskie przejście do salonu, a w wersji nr 3 za dużo się dzieje. Ja zrezygnowałabym jednak z ze słupka z piekarnikiem na rzecz większej ilości blatu (jak w realizacji Nataly).

Tam, gdzie masz ten słup, możesz zastosować otwarte półki np. na butelki z wodą.

Dzustaa
12-11-2012, 13:35
ainoM, ewentualnie słupek możesz przenieść na koniec ciągu roboczego i wówczas płytszym słupkiem zabudować też wnękę

frelka
12-11-2012, 14:00
ainoM, ewentualnie słupek możesz przenieść na koniec ciągu roboczego i wówczas płytszym słupkiem zabudować też wnękę
Może być problem z parapetem - słupek może się wygodnie nie otwierać.
Słupek koło okna zaciemni ciąg roboczy.
Chyba wcześniejsza wersja lepsza (piekarnik pod płytą i otwarte płytkie półki) :)

ainoM
12-11-2012, 17:22
ainoM, ewentualnie słupek możesz przenieść na koniec ciągu roboczego i wówczas płytszym słupkiem zabudować też wnękę

Dziękuję Dzustaa za wizualizację i rady :) To bardzo dobre pomysły.
Wolałabym jednak piekarnik umieszczony w wysokiej zabudowie, gdyż taki jest dla mnie wygodniejszy. Poza tym chcę mieć też mikrofalówkę, którą można by było zabudować wtedy nad piekarnikiem.
Też doszłam do tego wniosku, że piekarnik umieszczony pod płytą dałby może lepsze rozwiązania całego układu, ale tę opcję wolałabym jednak zostawić jako rezerwową, jak już nic lepszego nie uda mi się wykombinować.
Co do drugiej Twojej propozycji to wydaje mi się, że takie rozdzielenie wysokiej zabudowy nie wygląda za dobrze. Wydaje mi się, że ta ściana z wejściem jest najlepszym (pod względem wizualnym oczywiście) miejscem pod wysoką zabudowę, bo jest z boku (tak jakby we wnęce) i z dalszej części gościnnej nie rzuca się tak w oczy. Od praktycznej strony te słupy przy oknie faktycznie mogą się okazać problematyczne - tak jak sugeruje Frelka.

ainoM
12-11-2012, 18:07
A co myślicie o takim pomyśle, żeby obudować słup blatem i zakręcić blat dalej pod okno. Pod oknem jest jeszcze grzejnik, także można by było za oknem i grzejnikiem postawić małą wąską szafkę i na niej zakończyć blat. Ale ta opcja wydaje mi się sensowna jedynie wtedy, gdy aktualny parapet pod oknem będzie na wysokości szafek kuchennych lub wyżej (a tego jeszcze nie wiem, bo nie mierzyłam)- wtedy można by było "stary" parapet usunąć i zabudować aż pod samo okno blatem. Przy czym szerokość tego blatu dostosować do szerokości słupa. Poniżej pokazuję wizualizacje, tylko ten blat dodatkowy jest tutaj szerszy (bo nie mogę go w tym programie zmniejszyć), no i nie ma pod nim szafki, no ale żeby wiadomo było o co mi mniej więcej chodzi: 147734147735147736 Stół z krzesłami wtedy musiałabym jakoś inaczej ustawić nie pod samą ścianą, ale to chyba nie byłby jakiś problem. Co myślicie? Trochę zagmatwane :)

ainoM
15-11-2012, 19:53
Byłam na mieszkaniu zmierzyć na jakiej wysokości jest parapet. Nie jest źle. Od ziemi do otwartego okna jest 104,5 cm z tym, że tam jeszcze musi być podłoga zrobiona. Ale myślę, że ten ostatni pomysł z blatem pod oknem mógłby wypalić, tylko pytanie czy to dobrze będzie wyglądać..... i czy stosunek wielkości zabudowy kuchennej do reszty pomieszczenia nie jest zbyt duży? Czy kuchnia nie zdominuje pokoju?

Karolinna1
16-11-2012, 20:27
Witajcie, chciałabym Wam przedstawić mój projekt kuchni gdyż od dość dawna jestem czytelniczką tego forum:) ale nigdy nie brałam w nim udziału. Może chcieli byście coś mi doradzić ewentualnie odradzić w wyborze tej kuchni. Kuchnia ma być w kolorze biały połysk, blat rattan (troche inny odcień niż na wizualizacji) kolor podłogi również jaśniejszy (bradziej pod kolor rattanu).
Dziękuję i pozdrawiam148675148676148677148678148679

Karolinna1
16-11-2012, 20:30
I jeszcze rzut z góry:) 148681

Dzustaa
16-11-2012, 22:03
Witajcie, chciałabym Wam przedstawić mój projekt kuchni gdyż od dość dawna jestem czytelniczką tego forum:) ale nigdy nie brałam w nim udziału. Może chcieli byście coś mi doradzić ewentualnie odradzić w wyborze tej kuchni. Kuchnia ma być w kolorze biały połysk, blat rattan (troche inny odcień niż na wizualizacji) kolor podłogi również jaśniejszy (bradziej pod kolor rattanu).
Dziękuję i pozdrawiam148675148676148677148678148679
Jakie masz szerokości przejść wokół wyspy?

Elfir
17-11-2012, 00:38
Bardzo proszę o opinie oraz o krytykę (konstruktywną):p

Proponuję tak (L -lodówka, P - piekarnik)
http://images46.fotosik.pl/1856/54ebcccc6de2eaf7.jpg

Elfir
17-11-2012, 00:52
I jeszcze rzut z góry:) 148681

Wyspa musi chyba być bardziej płytka. I ustawiłabym ją odwróconą o 90%. Blok wyspy przy takiej ciasnocie powinien mieć zaokrąglone narożniki.

http://images44.fotosik.pl/496/45f7530d25a3b447.jpg

Karolinna1
17-11-2012, 12:28
Też się właśnie zastanawiałam czy nie odwócić tej wyspy. Jedyny argumentem, który mnie do tego nie przekonuje - nie podoba mi się że z salonu będzie widoczny spory kawałek blatu a w takim ustawieniu ta wyspa po prostu lepiej się prezentuje:rolleyes: W tej chwili ma ona wymiar 90x128. Myślałam również żeby ją zminiejszyć na 80x128 tylko nie wiem czy kosztem krótszym szafek czy blatu po stronie krzeseł. 148773 Zastanawiam się czy wie ktoś może jeszcze czy są jakieś przciwskazania do tego żeby piekarnik był zaraz lodówki, bo ktoś mi zasegurował że mogą być przez to straty w cieple...:confused: Będzę wdzięczna za pomoc:)

Karolinna1
17-11-2012, 12:29
Czy może jeszcze bardziej zmiejszyć tą wyspę?:confused::)

Elfir
17-11-2012, 13:13
między lodówką a piekarnikiem wstawiasz matę izolującą (styropian, wełna mineralna).
Co do wyspy - zachowane są minimalne odległości przejść? Bo za mała wyspa będzie po prostu przeszkadzającym w poruszaniu się po kuchni meblem a nie dodatkowym blatem roboczym.

Może zamiast wyspy wstaw po prostu okragły stolik z krzesłami?

Dzustaa
17-11-2012, 16:11
Może zamiast wyspy wstaw po prostu okragły stolik z krzesłami?

Lub półwysep poprzez przesunięcie wyspy pod ścianę, na której jest zegar

skalista
17-11-2012, 21:26
Proponuję tak (L -lodówka, P - piekarnik)
http://images46.fotosik.pl/1856/54ebcccc6de2eaf7.jpg

Dziękuję za propozycję, muszę się zastanowić bo o takim rozwiązaniu nie myślałam.
Pozdrawiam:bye:

sebanek
18-11-2012, 11:10
Pytam o kwestię drażliwą, bo to kwestia gustu;) Ale zaryzykuję - jaki blat wybrać do tej kuchni - jasny, czy ciemny? A może padną tu inne ciekawe propozycje?
http://images39.fotosik.pl/1841/fc40445b0b302ff0.jpg
http://images35.fotosik.pl/1710/d6c3456b4165f49c.jpg
Fronty są jasno oliwkowe - przy świetle dziennym wpadają w kolor musztardowy, przy sztucznym wydają się bardziej zielone. Podłoga drewaniana, ciemnobrązowa.

Karolinna1
18-11-2012, 12:37
Mi się bardziej podoba ciemny kolor, zbiżony bardziej do koloru podłogi. Choć to tylko wizualizacja i nie wiem jak te odcienie wyglądają w rzeczywistości, jednak nie ryzykowałabym ze byt wieloma kolorami;) Pozdrawiam

ivy17
18-11-2012, 12:57
mam pytanko...jaka powinna być minimalna odległośc pomiedzy szafkami w układzie kuchni "U" aby było dobrze...a jaka najbardziej komfortowa ??

Dzustaa
18-11-2012, 14:05
ivy17, teoretycznie 120 cm między szafkami, ale może wypowiedzą się też specjaliści
http://www.budujemydom.pl/artykuly/1059_ergonomia_w_kuchni/
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ergonomia-w-kuchni-1646629.html

Elfir
18-11-2012, 15:22
min 120 cm

jokoono
18-11-2012, 21:17
Witajcie!

Jako pilna obserwatorka tego forum wreszcie postanowiłam poprosić Was o wsparcie cennymi sugestiami Stałe Bywalczynie forum i wszystkich którzy zechcą wyrazić swoje rady i opinie odnośnie mojej przyszłej kuchni. Znam ten wątek i wątek ,,pochwalcie się swoimi kuchniami" na pamięć, ale wbrew pozorom utrudnia mi to podjęcie niektórych decyzji :)

Do rzeczy:
pomieszczenie ma wymiary 5,45m, x 3,80m

prowizoryczny szkic pomieszczenia:

http://i48.tinypic.com/2irrwh5.jpg


a - drzwi wejściowe (z salonu, zostaną zlikwidowane - otworu drzwiowego niestety nie można powiekszyc) szer, 0,98 m.
b - grzejnik na ścianie o dł.1,88 m. - jest możliwość umocowania grzejnika w pionie ( wymiana grzejnika ).
c - okno o wym. szer.1,30 m. x wys 1,68 m.
d - drzwi na taras szer. 1,05 m. x wys. 2,30 m.
e - szerokość pomieszczenia 3,80 m.
f - odległość od ściany do okna 1,12 m.
g - odległość od drzwi do ściany 2,20 m.
h - szerokość pomieszczenia 3,76 m. - dziwne, ale jedna ściana jest krótsza o 0,04 m.
i - odległość od ściany do grzejnika 1,74 m.
j - odległość od drzwi do grzejnika 1,03 m.

Aktualny wygląd pomieszczenia:

http://i46.tinypic.com/35k8x0l.jpg
http://i45.tinypic.com/4qsos6.jpg
http://i48.tinypic.com/1g40vn.jpg
http://i50.tinypic.com/w7fvup.jpg
http://i47.tinypic.com/2hn72hs.jpg

- Nie ma jeszcze wyprowadzonej instalacji wodnej i gniazda siłowego na indukcję.

- Kaloryfer najchętniej zabudowałabym lub zmieniła na ładniejszy (niedrogi) - musi jednak zostać na tej ścianie

Moje preferencje:
- chętnie wyspa bądź półwysep
- lodówka raczej wolno stojąca
- zmywarka w zabudowie
- chciałabym wcisnąć gdzieś pralkę
- bez mikrofalówki
- płyta indukcyjna
- dół szafek - fornir
- góra - biały połysk
- lubię symetryczny układ szafek
- jasnoszary gres na podłodze w ,,części kuchennej" - mniej wiecej tak jak na wizualizacji (chociaż troche żal wyrzucić deski barlineckiej)


Przekazuje jeszcze wizualizacje zrobione przez projektanta. które mimo dużej ilości moich sugestii, niezbyt mi się podobają - także zmiany bardzo mile widziane :)

http://i49.tinypic.com/xpvekw.jpg
http://i48.tinypic.com/2dl3ku0.jpg
http://i50.tinypic.com/zyf57d.jpg
http://i47.tinypic.com/ruwt5g.jpg


Lubie przestrzeń, a pomieszczenie moim zdaniem ma potencjał - jest duże, z wyjściem na taras. Proszę Was o uwagi i pomysły na bardziej ergonomiczne i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie. Pomóżcie! :) Z góry dziękuję za każdy wpis! :)

Elfir
18-11-2012, 22:40
a dlaczego nie zagospodarujesz całego pomieszczenia? Przy takiej wielkości mogłabyś mieć kuchnie z normalną, pełnowymiarową wyspą.
Albo ze spiżarką. Albo z rodzinnym stołem i półwyspem.

http://images45.fotosik.pl/1642/2e32ef296e26790a.jpg

krewetka
19-11-2012, 10:58
ttu jest rzut całego mieszkania

http://i48.tinypic.com/2ltlmki.jpg

no dobrze, jeszcze was pomecze, przyszedl mi pomysl, aby zburzyc te ścianę od wejscia i zrobic L na scianie z sasiadem lub zrobic zabudowę równoległa ( sciana tu gdzie jest narysowany zlew i na przeciwko- tylko jak rozwiazac sprawe zelwu i plyty kuchennej)?

lelik
19-11-2012, 12:02
Witam, dla Jokoono kolejny pomysł na kuchnie, przy wyspie grzejnik pionowy tak jak poradziła Elfir

Elfir
19-11-2012, 14:07
no dobrze, jeszcze was pomecze, przyszedl mi pomysl, aby zburzyc te ścianę od wejscia i zrobic L na scianie z sasiadem lub zrobic zabudowę równoległa ( sciana tu gdzie jest narysowany zlew i na przeciwko- tylko jak rozwiazac sprawe zelwu i plyty kuchennej)?

A ta ściana "od wejścia" nie jest czasem nośna? Ma 12 cm a między pokojami tylko 8 cm. I jest w niej skrzynka z rozdzielaczami.
Czy deweloper nie przesadza z tą ilością grzejników w pokoju?


http://images50.fotosik.pl/1757/a98b4f3093c474bfgen.jpg

krewetka
19-11-2012, 14:10
Elfir z tego co wiem to nie jest nośna, ma 12 cm bo jest tam skrzynka a eic czesc z niej moglabym wywalić, wydaje mi sie ze ilość grzejników jest ok, bo w dużym pokoju jest okna na cala ścianę do podłogi. Podoba mi sie twoje rozwiązanie, w mniejszym pokoju musi być łózko pojedyncze bo to pokój córeczki będzie. Czy ta scianka z lodówka powinna byc do sufitu?( lodowka ma 178cm

Elfir
19-11-2012, 21:56
Zakładałam do sufitu, bo po co robić półki na kurz. Ścianka ma za zadanie przynajmniej trochę ukryć okolice zlewu.
Ale skoro to ma być pokój dziecinny to polecałabym jeszcze inne ustawienie - z większa ilością szaf dla rodziców.

http://images35.fotosik.pl/1713/6da679d4743d2910.jpg

W granicy kuchni jest normalny stół a nie barek. W razie potrzeby (np. imprezy) można go ustawić na srodku pokoju, gdy kanapa będzie złożona.

jokoono
19-11-2012, 22:51
Dzięki Elfir i lelik za pierwsze rady :) Jak najbardziej zgadzam sie, co do zagospodarowania calego pomieszczenia. Mam tez projekt kuchni ze stolem ale nie jest on specjalnie innowacyjny, dla jasności zamieszczam:
http://i50.tinypic.com/14pvdj.jpg

Zdecydowałam jednak, że duży stół będzie w wydzielonej częsci salonu, a w kuchni chciałabym mniejszy dla 3-4 osob na codzienne posiłki.
W projekcie Elfir brakuje mi blatu roboczego (tak okolo 120 cm), jednak zależy mi żeby mieć wyspę.
Np tutaj: http://www.maciekskupinski.pl/repository/Tumska%20Apartments/__normal_01_tumska%20apartments.jpg (http://www.maciekskupinski.pl/repository/Tumska%20Apartments/__normal_01_tumska%20apartments.jpg) podoba mi sie scianka oddzielajaca ,,część roboczą'' wyspy od stołu.

Co do wysokiej zabudowy - jak widzicie na moim projekcie, wysoka zabudowa jest obok drzwi wyjsciowych na taras (obawiam się że w tym wypadku zaciemni reszte pomieszczenia), chociaż rozważam też opcje zaproponowaną przez Was - zabiera to jednak mój cenny blat :(

Elfir
19-11-2012, 22:58
jak może ci "brakować 120 cm", jak tam wszystkie odległości na blacie sa większe? I to w każdej z propozycji.

Taki murek ma sens kiedy kuchnia jest otwarta na salon i trzeba zasłonić blat roboczy. Ale u ciebie to zupełnie osobne pomieszczenie. Co tu oddzielać?

jokoono
19-11-2012, 22:59
Górne szafki to radosna twórczość projektanta i niewiele ma wspólnego z moją wizją kuchni:rolleyes:

jokoono
19-11-2012, 23:18
Masz rację Elfir, zlew jednak z przyczyn technicznych na środku nie może być.

Elfir
19-11-2012, 23:25
No to dwie pozostałe poropozycje mąją na pewno blaty dluższe niż 120 cm.

jokoono
19-11-2012, 23:37
Chciałam oddzielić te dwie cześci żeby nie było widać np garnków od strony ,,jadalnianej". Poza tym byłby to w pewnym sensie element ozdobny.
Jak sądzisz, w tej sytuacji lepszy będzie oddzielny stół czy dostawione krzesła do wyspy bądź półwyspu? A co do pozostalych propozycji - raczej nie chce spiżarki. Ta druga mi się podoba, wciąz jednak nie wiem na której ścianie wysoka zabudowa i czy wybrać wyspę czy półwysep. Dzięki za bezcenne sugestie :)

Elfir
19-11-2012, 23:48
krzesła dostawione do półwyspu nie są stołem. To miejsce na szybki posiłek, gdy nie zasiadacie do stołu razem.

Natomiast stół ma znaczenie gdy macie tradycyjne podejście do wspólnego celebrowania posiłków. Ale wówczas stół w salonie będzie kompletnie niewykorzystywany.

http://images36.fotosik.pl/284/b9c4f3d336670cb6.jpg

Elfir
19-11-2012, 23:59
Wszystko też zalezy jaki macie budżet i mozliwości techniczne. Bo mozmna kuchnię urządzić tak:

http://img8.imageshack.us/img8/4098/meblekuchenneklasyczne5.jpg
z wielkim kominkiem i dużym rodzinnym stołem pośrodku

Przemek_80
20-11-2012, 11:08
Witajcie drogie forumowiczki :)

Zastanawiamy się z żoną nad projektowaną kuchnią w 'Praktycznym'. Byliśmy na niezobowiązującym spotkaniu z projektantką jednak wciąż nie jesteśmy przekonani. Powiedziałem żonie, że może jak wrzucę szkice na forum Muratora to może ktoś pomoże, doradzi :rolleyes: Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

Tak przedstawia się oryginalna wizualizacja biura:

http://vpx.pl/i/2012/11/20/512.jpg

http://vpx.pl/i/2012/11/20/509.jpg

http://vpx.pl/i/2012/11/20/Untitled-1.jpg

Żonie marzy się mini-spiżarnia, namiastka chociaż do przetrzymywania rzeczy czy produktów (by nie chodzić co chwilę do pomieszczenia gospodarczego przy garażu). Chcielibyśmy wykorzystać wnękę w wiatrołapie (60cm szerokości). Szafa ubraniowa stanęłaby w łączniku między wiatrołapem a garażem i tam można by się przebierać itp. Wymyśliliśmy coś takiego w 2 koncepcjach:

1) Bez stolika barowego

http://vpx.pl/i/2012/11/20/Untitled-2a.jpg

2) Ze stolikiem barowym

http://vpx.pl/i/2012/11/20/Untitled-3.jpg

Jeśli byłyby potrzebne jakieś dodatkowe wymiary itp. to oczywiście podam. Mam nadzieję, że w dobrym dziale piszę? HELP ;)

annawia
20-11-2012, 12:01
Witajcie,
właśnie dostałam projekt mojej kuchni. Nie podoba mi się za bardzo, ale też nie za bardzo wiem, co i jak zmienić. Liczę na Waszą kreatywność i pomoc. Tego hokera tam na pewno nie będzie.

http://images45.fotosik.pl/1644/3af3d1171a29fb4dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Elfir
20-11-2012, 17:09
a co się nie podoba konkretnie?

Elfir
20-11-2012, 17:56
Chcielibyśmy wykorzystać wnękę w wiatrołapie (60cm szerokości). Szafa ubraniowa stanęłaby w łączniku między wiatrołapem a garażem i tam można by się przebierać itp.

Ja sobie nie wyobrażam wchodzić do szczeliny o szerokości 60 cm by coś z niej wyciągnąć.

k_debinska
20-11-2012, 21:18
Witam wszystkich,

Przesyłam wizualizacje swojej kuchni (proszę nie zwracać na kolory, itd, chodzi o ustawienie szafek :) )
Liczę na Wasze cenne uwagi i porady.
http://images34.fotosik.pl/465/e1358127e0b83ff0.jpg
http://images35.fotosik.pl/1714/729201abcf687312.jpg

k_debinska
20-11-2012, 21:22
Przepraszam za podwójne zdjęcia :/ Muszę poćwiczyć wrzucanie zdjęć na forum ;)
Dodam jeszcze, że kuchnia ma wymiary długość 3,95m, szerokość 3m. Drzwi będą przesuwane, kuchnia wychodzi na salon.

lelik
20-11-2012, 23:16
Witam, może taki układ

Elfir
20-11-2012, 23:16
lodówkę i piekarnik oddziel tym wąskim cargo.

IMHO wciskanie półwyspy tak naprawde utrudnia aranżację i zmusza do zlokalizowania zlewu w narożniku (co nie jest ergonomiczne). Zwykła L-ka + stolik byłyby wygodniejsze.

Dzustaa
20-11-2012, 23:17
Dziewczyny, pamiętajcie, że SBS nie może stać przy samej ścianie bo będzie problem z pełnym otwarciem drzwi

wyanna
20-11-2012, 23:23
Annawia,
wywal "wyspę". Nie potrzebujesz jednej szafki, która wyspę udaje. W twojej wizce to tylko klocek zawalający drogę i zupełnie niepotrzebny.
A może by przenieść wysoką zabudowę na krótszą ścianę, tj lodówka tam gdzie jest, obok słupek z mikrofala i piekarnikiem, róg zamknięty na jakieś pierdoły. Na długiej ścianie zrobi ci się fajny blat roboczy i wizualnie odciąży.
Przemyśl sobie, co chcesz w tej kuchni trzymać i powsadzaj myślami do tych szafek. może jeśli zrobisz na krótszej ścianie wysoką zabudowę, to górne szafki nie będą potrzebne i wizualnie odciążą całą kuchnię? Czy to aneks kuchenny czy oddzielne pomieszczenie?

A, i jeszcze jedno. Wywal to wąskie cargo pod płytą grzewczą. jeśli na ścierki, to zapomnij, suche lepiej trzymać w szufladzie, mokre w zamknięciu nie będą dosychać. Lepiej zrobić szersze szuflady.
Jak jest otwierana narożna szafka? Czy to magic corner? Jeśli nie, to bardzo polecam jakiś system zabudowania tego rogu. Wejdź na stronę peki i obejrzyj sobie ich propozycje.
I ostatnia rzecz, która rzuciła mi się w oczy: czy potrzebujesz uchwytów w tych górnych szafkach ostatniego rzędu? To stosunkowo rzadko otwierane szafki, może warto zrobić je na klik-klaki (tudzież zwane tip-onami)?



Witajcie,
właśnie dostałam projekt mojej kuchni. Nie podoba mi się za bardzo, ale też nie za bardzo wiem, co i jak zmienić. Liczę na Waszą kreatywność i pomoc. Tego hokera tam na pewno nie będzie.

http://images45.fotosik.pl/1644/3af3d1171a29fb4dmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Przemek_80
21-11-2012, 09:17
Ja sobie nie wyobrażam wchodzić do szczeliny o szerokości 60 cm by coś z niej wyciągnąć.

Dziękuję za Twoją opinię. A czy Twoim zdaniem samo rozplanowanie kuchennych urządzeń i szafek w oryginale jest ok?

Elfir
21-11-2012, 14:26
Przemek - skoro żonie zależało na spiżarce, dlaczego nie wybraliście innego projektu domu?
Cóż, ja mam swoją opinię o tej pracowni (efekciarska a nie efektywna).
W każdym razie odwrócilabym miejscami płytę i lodówkę. Wysoka zabudowa IMHO przesłania światło okna, dlatego lepiej zrobić ja po przeciwnej stronie komina.
Na jakim etapie budowy jesteście?

Przemek_80
21-11-2012, 18:56
Przemek - skoro żonie zależało na spiżarce, dlaczego nie wybraliście innego projektu domu?
Cóż, ja mam swoją opinię o tej pracowni (efekciarska a nie efektywna).
W każdym razie odwrócilabym miejscami płytę i lodówkę. Wysoka zabudowa IMHO przesłania światło okna, dlatego lepiej zrobić ja po przeciwnej stronie komina.
Na jakim etapie budowy jesteście?

Jesteśmy na etapie wypisu i wyrysu z MPZP :) Jest jeszcze czas na wszystko. Jestem osobą dość pedantyczną więc lubię planować różne rzeczy nim będzie za późno. Wiem, że niektóre produkty będzie można trzymać w pomieszczeniu gospodarczym za garażem (konfitury, warzywa itp). Ten projekt 'Praktyczny' jest wg nas najmniej efektowny ze wszystkich, ale dzięki temu praktyczny i prawie idealny dla nas. Na prawdę bardzo mało chcemy zmieniać i bez tej spiżarni w sumie moglibyśmy sobie poradzić. Zrodził się tylko w naszych głowach pomysł tej zmiany. Kuchnia zresztą to chyba największa zagadka dla nas. Pewnie i tak pójdziemy do porjektanta jednak będzie to już na etapie wykonywania zabudy.

Dziękuję za poradę odnośnie wysokiej zabudowy. Rozmawialiśmy właśnie z żoną, że to może być fajny pomysł i faktycznie można go wcielić w życie.

SAPCIA_K
21-11-2012, 19:34
Witam, wpis dodaję po raz pierwszy, ale już wcześniej tu zaglądałam:)

jokoono zależało Ci na symetrii, może spodoba Ci się taki układ szafek. 149947

Elfir
21-11-2012, 20:21
Jesteśmy na etapie wypisu i wyrysu z MPZP

To może przesunąć komin kominka trochę wyżej kalenicy podczas adaptacji:

http://images48.fotosik.pl/502/319fde3dafff57de.jpg

k_debinska
21-11-2012, 21:24
lelik dziękuję za odpowiedź, nieco mnie zainspirowała :)
Elfir , Dzustaa dzięki za cenne uwagi.
Wykombinowałam jeszcze coś takiego
http://images41.fotosik.pl/1850/f1c63e1dc2c7306cm.jpg

http://images33.fotosik.pl/471/9b23c4ca559b4069m.jpg

http://images36.fotosik.pl/286/2e2c5ebe189511e3m.jpg

Oczywiście czekam na wszelkie uwagi :)

Przemek_80
22-11-2012, 13:08
To może przesunąć komin kominka trochę wyżej kalenicy podczas adaptacji:


Miło, że siadłaś nad projektem i bezinteresownie napisałaś sugestię. O tym rozwiązaniu nie myśleliśmy przyznam. Pomyślimy o takiej zmianie. Myślę, że nie było by problemu z wykonaniem. Ciekawy jestem czy nie za ciepło będzie od komina, no ale w każdym razie mogłoby służyć do przechowywania czegoś.

Elfir
22-11-2012, 14:40
Na spiżarnię -chłodnię na pewno się nie nadaje. Raczej do trzymania słoików, butelek z napojami, produktów suchych (mąka, cukier), rzadko używanych naczyń.
Ma jedną zaletę- piwniczka wraz z przesuniętym kominkiem osłaniają wejście do toalety. Toaleta otwierana na salon nie jest szczytem elegancji.

Spiżarnia- chłodnia musiałaby przylegać do ściany zewnętrznej i mieć izolację od strony wnętrza domu, by się nie nagrzewała ani też nie wychładzała kuchni. W dobie maksymalizacji grubości ocieplenia ścian praktycznie brak możliwości zrobienia takiej chłodni przy standarowym projekcie. Musiałby to byc projekt indywidualny.
Ludzie robią sobie czasem skrytki w rodzaju półpiwnicy - tam temperatura jest niższa. Zwykle lokalizuje się ją pod schodami, zagłębiając o pół kondygnacji.

http://x.garnek.pl/ga2385/02c5d665721783a5034393a3/piwniczka.jpg
http://img179.imageshack.us/img179/7010/img1129vj5.jpg


Wydaje mi się, że kuchnię w praktycznym ma forumowiczka "żona m".

krewetka
22-11-2012, 14:48
Zakładałam do sufitu, bo po co robić półki na kurz. Ścianka ma za zadanie przynajmniej trochę ukryć okolice zlewu.
Ale skoro to ma być pokój dziecinny to polecałabym jeszcze inne ustawienie - z większa ilością szaf dla rodziców.

http://images35.fotosik.pl/1713/6da679d4743d2910.jpg

W granicy kuchni jest normalny stół a nie barek. W razie potrzeby (np. imprezy) można go ustawić na srodku pokoju, gdy kanapa będzie złożona.

dziekuje bardzo!
bede mieszkac tylko ja z córka wiec sztuk 2 ;)

czy ja tam widze drzwi suwane obok szaf i jezcze drzwi do pokoju?
te zolte kropki to punkty swietlne?

Elfir
22-11-2012, 15:24
Zrobiłam obok szaf drugie drzwi by dziecku nie przeszkadzać, gdy się w nocy ogląda telewizję lub rozmawia z gośćmi.
Korytarzyk z szafami powoduje, że córka ma większa prywatność - nie trzeba wchodzić do jej pokoju, by sięgnąc po swoje rzeczy. Córka ma swoją szafę i matką swoją.

Zółte kropki to punkty świetlne:
w holu ze 3 oprawy typu downlight. W korytarzyku z szafami oprawa podwójna, regulowana, by doświetlić wnętrza szaf. W kuchni górne światło + oświetlenie podszafkowe. Nad stołem 1-2 zwisy. Nad kanapą dwa kinkiety (regulowane, do czytania) + 1-2 oprawy górne. W pokoju córki dwie oprawy górne (w tym jedna regulowana, by doświetlić wnętrze szafy), kinkiet przy łóżku i lampka biurkowa.

Aantenka
22-11-2012, 15:45
Elfir - u Krewetki "wyciągnęłaś" z mieszkania tyle miejsca do przechowywania, że ojeju. :D Super :D
W pierwotnym projekcie duża szafa zmieściłaby się tylko w mniejszym pokoju, czyli w pokoju córki i trzeba byłoby zagracać jakimiś meblami do przechowywania ubrań salon.
W zmienionym ustawieniu ścian widzę dwa plusy - niezagracony salon - a przecież przy salonie z aneksem już i tak jest sporo na małej powierzchni i wygodny dostęp do szaf dla obydwu Pań. Może zrobiło się trochę więcej korytarzyków, ale od strony praktycznej - dostępu do ubrań - jest dużo lepiej. Obdywie Panie mają święty spokój.

krewetka
22-11-2012, 20:10
Elfi, dziekuje bardzo, musze tylko jeszcze to wszystko sobie zwymiarowac i mysle ze bedzie ok :)

sievorleserin
23-11-2012, 10:19
Cześć!
planuję w swojej kuchni szafki o długości łącznej 270 cm; wnęka aktualna ma 254 cm, więc zamierzam przesunąć ścianę. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy powinnam przesunąć ścianę tak, aby wnęka miała dokładnie 270 cm czy powinnam zostawić trochę "luzu" od ściany i zrobić wnękę o długości 270 cm + kilku dodatkowych?

shira3
23-11-2012, 13:05
dalej walczymy...co myślicie o tym....
http://images43.fotosik.pl/1643/0d0b40d6ee9d1b0cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/1871/92f981f1e85eb216med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images36.fotosik.pl/288/8a18f0140e9a6d80med.jpg (http://www.fotosik.pl)

AiSSA
23-11-2012, 15:23
Mam dylemat z wykończeniem ścianki z wysoką zabudową. Sama nie wiem czy wygląda lepiej z drewnianią ramą czy bez?
Bez wdzięczna za Wasze sugestie.
Tak jest bez ramki
150343 150341

A tak z ramką:
150342 150340

Karolinna1
23-11-2012, 20:17
Moim zdaniem bez (nie wyróżnia się tak wtedy). A jaki to jest kolor blatu?

AiSSA
23-11-2012, 20:49
Blat będzie drewniany (dąb olejowany) i ewentualna ramka z tego samego materiału by była.
A bez tej ramki nie jest zbyt nudno?

Karolinna1
24-11-2012, 12:18
Jakkolwiek zrobisz będzie dobrze, ta i ta wersja jest ok:yes: mi się po postu bardziej podoba bez ramki. Poza tym widze jakieś podobieństwo w naszych kuchniach. O mojej pisałam na 347 str tego forum. Pozdrawiam,

Karolinna1
24-11-2012, 12:21
Jakie masz szerokości przejść wokół wyspy?
W tej chwili obróciłam wyspę o 90 stopni i zmniejszyłam ją wymiarami 90x120, tak że z każdej strony po ustawieniu wyspy centralnie pozostają szerokości ok + - 100cm

AiSSA
24-11-2012, 12:55
Karolina1 dzięĸi! Faktycznie nasze kuchnie będą podobne.
Na czym w końcu u Ciebie stanęło? Na jednym ze zdjęć widzę, że masz ramkę wokół drewnianej zabudowy http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=148773&d=1353151517

Karolinna1
24-11-2012, 13:03
Będzie bez ramki;) Tzn. będzie w ramce ale w kolorze frontów (czyli biała). Z początku rzeczywiście chciałam z ramką ale ten odcinek kuchni jest widoczny z salonu więc wole żeby się ładnie "zlała" ze ścianą.

AiSSA
25-11-2012, 21:13
U mnie ostatecznie też beż ramki :-)
150765
Zastanawiam się jeszcze jaki kolor dać na ściany. Planuję tę z wysoką zabudową zostawić białą. A na pozostałe myślałam o jakiejś tapecie w intesywniejszym kolorze. Co myślicie? Wydaje mi się, że jakaś jasna np. kremowa byłaby za mdła...
Będę wdzięczna za Wasze opinie!

Karolinna1
26-11-2012, 13:40
hmm nie wiem tylko jak taka tapeta sprawuje się w kuchni. U mnie też na wysokiej zabudowie bedzię biało:) Przy szafkach myślałam żeby wybrać jakieś szkło kolorowe, fajnie się prezentuje albo po prostu jakieś fajne płytki (ze względów praktycznych - aby łatwo można było to utrzymać w czystości. A co do koloru wydaję mi się że właśnie przy tej kolorystyce kuchni potrzebny jest intensywny kolor.. myślę że u mnie będzie zielony:)

shira3
27-11-2012, 10:57
Nikt nie pomoże? :( Warto dać za to cudo 13k?

wyanna
27-11-2012, 13:23
Nikt nie pomoże? :( Warto dać za to cudo 13k?

Shira, źle zadajesz pytanie. Przeskoczyłam do Twojego poprzedniego postu i stwierdzenie "co sądzicie o tym" jest tak ogólnikowe, źe nikt nie chce zaśmiecać odpowiedziami w stylu: sądzę, że ładne/brzydkie, sądzę, że za szaro/za mało szarości, sądzę, że ok/że niezbyt ok. Sprecyzuj, które elementy są dla Ciebie wątpliwe, a których będziesz bronić jak niepodległości, to łatwiej się odnieść. Mnie się nie podobają wąziutkie szafki górne, nabźdźgane nimi jest strasznie, nieproporcjonalne to do dolnych szerokich. I te otwarte półki przy wysokiej zabudowie. Co tam będziesz trzymać? Nie lepiej zamknąć i nie zbierać kurzu? Z drugiej strony, jak napiszesz, że otwarte półki mają być i koniec i wąskie górne szafki a Twoim dylematem jest tylko kolorystyka albo coś jeszcze innego, to zniechęca trochę do komentowania na siłę. :) Daj znać, gdzie masz wątpliwości i pomyśłimy razem.

shira3
27-11-2012, 14:55
No własnie wyłapałaś moje wątpliwości - nie mam pomysłu jak dopasować górę do dołu - wiem, ze powinny być podobnej wielkości na dole i na górze, Nie mam pojęcia jak to rozwiązać, majster projektant tego nie może zjarzyć, ..Dół mi pasuje a z tą górą jakoś nie tak - dlatego szukam pomocy. Co do otwartych półek - wcale ich nie chciałam specjalnie, ale majster mówi że inaczej nie wyjdzie z kątem - proponował przerwę w zabudowie i to wyglądało jeszcze gorzej więc w sumie stwierdziłam, że lepsze półki....

Elfir
27-11-2012, 17:25
Ty masz tę Salsę wybudowaną dokładnie wg projektu? Z tym dziwnym umiejscownieniem kominka?

Elfir
27-11-2012, 17:35
http://images42.fotosik.pl/683/29f199c1e3add438.jpg

shira3
27-11-2012, 17:36
Nie, kominek mam przeniesiony, od wejścia w lewym rogu
od holu jest ścianka tak jak na tym pierwszym rysunku. W sumie ustawienie będzie takie jak narysowałeś z tą różnicą, ze nie chciałam zlewu pod oknem tylko jednak w rogu - wypraktykowałam u znajomych i pasuje mi. Nie umiem tylko dogadać się z majstrem jak zrobić, żeby góra zabudowy grała z dołem .....

Elfir
27-11-2012, 17:50
a co do szafek - nie "szafkuj" całej ściany. Przecież na ścianie z wysoką zabudową możesz mieć maskownicę i wiszące szafki będa dochodzić do maskownicy. Poza tym majster jakiś bez wyobrażni - co za problem zrobić łamane drzwi narożnikowe (jak w dolnych szafkach naroznikowych)

shira3
27-11-2012, 18:15
Mówi, że się nie da, że za mało miejsca ma ten kąt na taką szafkę....tam jest 60cm od tej wysokiej zabudowy z piekarnikiem......

Elfir
27-11-2012, 18:38
Widziałam takie zabudowy w sieci. CZęść miała ok 30-40 cm.

Stara
27-11-2012, 19:03
Przyglądam się Twojej wizualizacji i myslę, że powinieneś udac się do salonu meblowego i skorzystać z usług zatrudnionego na etacie lub współpracującego z firmą projektanta. Ludziom wydaje się, że to takie łatwe zaprojektowanie kuchni, otóż nie, to najcięższa praca, zadanie projektowe. Mając duże doświadczenie, kiedy przychodzi do mnie klient z gotowym rozwiązaniem własnym, to najczęściej pomimo przekonywania go, że układ kuchni powinien być inny ze względu na aergonomię pomieszczenia i funkcjonalność, w końcu na estetykę rozwiązania, bardzo trudno go przekonać do innej wizji pomieszczenia jak jego własna. Jeśli upierasz się przy swoim układzie a rozmawiasz z dobrym projektantem nie dając mu możliwości zaproponowania całkowicie innej lub poprawionej Twojej wersji, to w takich przypadkach najczęściej pojawiają się w trakcie montażu niedomówienia i awantury. Projektant ponaglany przez szefostwo o ilość podpisanych umów, umowę z Tobą podpisze z niesmakiem i do końca będzie miał wątpliwości czy postąpił dobrze. Nie gniewaj się, ale piękna, przestronna kuchnia z którą można zrobić wszystko. Nie chciałbyś przygotowywać jedzenia w tak urządzonej kuchni. Rozmieszczenie sprzętu nie do przyjęcia, płyta gazowa gdzieś na końcówce blatu, zlew pod oknem (skąd wiesz, że się zmieści?) przygotujesz instalacje pod swoją wizję lub poprzez podpowiedzi przypadkowych ludzi z forum i dopiero będzie problem i bałagan. Przemyśl co napisałam ponieważ takie porady tutaj i projektowanie narobi Tobie takiego bałaganu w głowie, że w końcu wybierzesz najgorszą wersję.

Elfir
27-11-2012, 19:33
często się zdarza, że "projektant" w studiu to osoba przyuczona do obsługi programu komputerowego do robienia wizualizacji, a nie prawdziwy projektant z wiedzą, umiejętnościami i talentem.
Pewnie nie w studiu renomowanej firmy, ale firm robiących kuchnie jest dużo, z różnych półek cenowych. Nie sądzę, by każde zatrudniało architekta wnętrz.
A wielu inwestorów zamawia bezpośrednio meble u stolarza a nie poprzez studia kuchenne. I tu musi liczyć sam na siebie.

Pomijam fakt, że na forum rad udzielają często pracujący w zawodzie projektanci :)

shira3
27-11-2012, 19:45
Stara Pewnie masz rację.
To skomplikowane. mieszkam w małej miejscowości i możliwości też ograniczone. Mimo to się staram. Nie mam pojęcia o projektowaniu więc staram się słuchać mądrzejszych ale- przyłącza już są - powstały w oparciu o projekt bo nie pomyślałam, że to będzie potem istotne. A jest. Byłam w Ikei - robiono mi tam projekt...Potem w BRW też projekt....Miejsce zlewozmywaka, zmywarki i płyty te same, no bo przyłącza........ W zasadzie podobne te projekty.... Nie powaliły mnie....Poprosiłam o projekt polecanego u nas speca od mebli pod zabudowę - zaproponował te, co wstawiałam tu wcześniej, też w moim dzienniku budowy jak ktoś by chciał zobaczyć...nie podobała mi się góra. Poprawił, powstało to, co wkleiłam wyżej.... Poprosiłam kolejnego - jeszcze gorzej.... Gubię się w tym wszystkim bo koszt jest duży dla mnie a nie jest to takie, żebym mogła krzyknąć - super to chcę! Bujam się więc...a wprowadzam ze starymi gratami. Zanim podpiszę umowę chcę być choć trochę pewna, że będę zadowolona.

shira3
27-11-2012, 19:54
Przyglądam się Twojej wizualizacji .
Nie popatrzyłaś uważnie.....zlew nie jest pod oknem, płyta jest elektryczna dokładnie pośrodku ciągu... Na prawdę tak do bani rozmieszczone? Mój dom już stoi, prawie mieszkam a kuchni jeszcze nie urządziłam bo nie chcę, żeby była do chrzanu skoro ma tyle kosztować....

Elfir
27-11-2012, 20:13
shira - tutaj jakoś stolarz potrafił zrobić szafkę w narożniku łamaną.:
http://www.bizeo.pl/zdjecia/kuchnia-nowoczesna-9966.jpg

A tu szafka narożna otwierana z dwóch stron.
http://www.pl.all.biz/img/pl/catalog/103918.jpeg

Elfir
27-11-2012, 20:43
Shira - daj mi kuchnię z wymiarami.

shira3
27-11-2012, 20:56
http://images42.fotosik.pl/683/29f199c1e3add438.jpg

Jest taka jak ta pierwsza z lewej, wymiary 190/360, w salonie kominka tam gdzie był w projekcie nie ma, długość ścianki tam, gdzie miał być kominek 50cm, z drugiej strony ścianka od strony salonu ma 77cm

Elfir
27-11-2012, 21:29
Prosto - wg standartowych szafek 60 i narożnikowych 90 cm:
http://images33.fotosik.pl/479/fc6f31f9754a0ed2.jpg


Od lewej:
wnęka 60 cm na lodówkę
maskownica 5 cm
wnęka 60 cm na słupek z piekarnikiem
maskownica 5 cm
druga ściana:
szafka 90 cm
szafka 60 cm z płytą
szafka 60 cm szuflady
szafka 60 cm szuflady
ściana z oknem:
szafka 90 cm ze zlewem
zmywarka 60 cm
maskownica 10 cm
barek:
maskownia 10 cm
szafka 50 cm wąska na 40 cm
szafka 60 cm wąska na 40 cm
Obie kryte blatem 60 cm (20 cm miejsca na nogi od strony salonu)

Teraz wiszące:
5 x 60 cm, w tym jedna po zabudowę okapu.
Na końcu ściany maskownica o głebokości 60 cm. Mozna w niej zrobić półkę na butelki (na rysunku czarne, okrągłe otwory)
Pomiędzy szafkami dolnymi a górnymi, w kącie po lewej wnęka na szafkę żaluzjową 60x60x60 cm


Całość mozna złożyć z mebli IKEA.

annawia
29-11-2012, 09:46
Bardzo dziękuję za cenne uwagi. :)

Annawia,
wywal "wyspę". Nie potrzebujesz jednej szafki, która wyspę udaje. W twojej wizce to tylko klocek zawalający drogę i zupełnie niepotrzebny.
A może by przenieść wysoką zabudowę na krótszą ścianę, tj lodówka tam gdzie jest, obok słupek z mikrofala i piekarnikiem, róg zamknięty na jakieś pierdoły. Na długiej ścianie zrobi ci się fajny blat roboczy i wizualnie odciąży.
Przemyśl sobie, co chcesz w tej kuchni trzymać i powsadzaj myślami do tych szafek. może jeśli zrobisz na krótszej ścianie wysoką zabudowę, to górne szafki nie będą potrzebne i wizualnie odciążą całą kuchnię? Czy to aneks kuchenny czy oddzielne pomieszczenie?

A, i jeszcze jedno. Wywal to wąskie cargo pod płytą grzewczą. jeśli na ścierki, to zapomnij, suche lepiej trzymać w szufladzie, mokre w zamknięciu nie będą dosychać. Lepiej zrobić szersze szuflady.
Jak jest otwierana narożna szafka? Czy to magic corner? Jeśli nie, to bardzo polecam jakiś system zabudowania tego rogu. Wejdź na stronę peki i obejrzyj sobie ich propozycje.
I ostatnia rzecz, która rzuciła mi się w oczy: czy potrzebujesz uchwytów w tych górnych szafkach ostatniego rzędu? To stosunkowo rzadko otwierane szafki, może warto zrobić je na klik-klaki (tudzież zwane tip-onami)?

shira3
29-11-2012, 18:30
Prosto - wg standartowych szafek 60 i narożnikowych 90 cm:
http://images33.fotosik.pl/479/fc6f31f9754a0ed2.jpg

Całość mozna złożyć z mebli IKEA.
Próbowałam też....ale....
nie chcę zlewu pod oknem i nie mogę mieć tak daleko zmywarki - przyłącza są na początku po lewej stronie długiej ściany a na 150 cm wylot pod okap kuchenny....

Elfir
29-11-2012, 18:55
To daj zmywarkę koło szafki z płytą i odwróć zlew o 90 stopni.

Dalekie dojście do wody to żaden problem w dobie odpowietrzaczy automatycznych. Przynajmniej mój hydraulik nie widział żadnych problemów i pozwalał montować zlew w dowolnym miejscu kuchni. U ciebie różnica między szafką narożnkową a moją propozycją wynosi ile? 30 cm? Uważasz, że to istotna różnica? Spadek skutecznej kanalizacji wynosi 2%. Dla odległości 400 cm i wysokością odplywu kanalizacyjnego 50 cm, kąt wynosi 7 stopni (12 %).
Zmywarkę podłącza się pod zlewem do wody i kanalizy, bo ma wymuszony pompą odpływ ścieków.
Tak więc wydaje mi się, że trochę przesadzasz z tym strachem przed odległością do przyłączy.

Rozważ też opcję - zlew tam gdzie wysoka zabudowa a wysoka zabudowa przy oknie. Wówczas całą strefę roboczą masz osłoniętą od strony salonu.

shira3
29-11-2012, 19:13
To ja takiego hydraulika nie mam....
Na okiennej ścianie jest okno.....

Elfir
29-11-2012, 19:41
Nie na okiennej ścianie, tylko przy! Albo przy ściance od byłego kominka.

http://images36.fotosik.pl/297/a6362037173d0c0b.jpg

Elfir
29-11-2012, 19:45
lub:
http://images44.fotosik.pl/514/bcb15466c3f41b51.jpg

Stara
30-11-2012, 00:33
Wiesz, skomentowałam wizualizację przedstawiającą wersję ze zlewozmywakiem pod oknem i płytą gazową w zabudowie doklejonej jakby do ścianki z cegły. Jestem tutaj od niedawna i ta wersja po prostu od razu rzuciła mi się w oczy, że tak jest nie do przyjęcia. Aż się przeraziłam, że ktoś mógłby kupić coś takiego. Z architektami to faktycznie masz rację, że nie każdy producent zatrudnia dobrych projektantów, doświadczeni już najczęściej otwierają własne studia mebli lub projektują poza salonami. Wcale nie jest trudno do nich dotrzeć, wystarczy poszperać w internecie. Pozdrawiam i życzę udanych projektów.

Stara
30-11-2012, 00:46
Ten projekt jest dobry, tylko mam obawę, że płyta gazowa zbyt blisko kuchenki mikrofalowej, pewnie 60 cm, troszkę starałabym się oddalić od płyty i powiększyć część roboczą. Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy stoją garnki na płycie, wszystko się gotuje, kipi, a w międzyczasie musisz podgrzać kilka dań po kolei. Na przykład w Święta, kiedy masz gości, każdy czeka przy stole aż gospodyni poda wszystko na raz i niecierpliwie drepta z głodu nogami pod stołem, a Ty bidula biegasz nerwowo i już z niczym nie mieścisz się ani na blacie, ani w czasie. Taka moja skromna uwaga. Sam projekt i zestaw kolorystyczny super.

Stara
30-11-2012, 00:49
Wiesz, skomentowałam wizualizację przedstawiającą wersję ze zlewozmywakiem pod oknem i płytą gazową w zabudowie doklejonej jakby do ścianki z cegły. Jestem tutaj od niedawna i ta wersja po prostu od razu rzuciła mi się w oczy, że tak jest nie do przyjęcia. Aż się przeraziłam, że ktoś mógłby kupić coś takiego. Z architektami to faktycznie masz rację, że nie każdy producent zatrudnia dobrych projektantów, doświadczeni już najczęściej otwierają własne studia mebli lub projektują poza salonami. Wcale nie jest trudno do nich dotrzeć, wystarczy poszperać w internecie. Pozdrawiam i życzę udanych projektów.

Widzę, że odpowiedzi nie wyświetlają się pod komentowanymi postami i zdjęciami. Chodziło mi w moim komentarzu o kuchnię w połączeniu okleina naturalna połysk z bielą w połysku.

Elfir
30-11-2012, 01:20
Jesli chcesz zacytowac konkretny post to nie wciskaj "odpowiedz" ale "odpowiedź z cytatem" :)
Bo w sumie nie wiadomo do czego się odnosisz.

shira3
01-12-2012, 20:50
No własnie teraz nie wiem....u mnie płyta jest indukcyjna a mikrofali nie planuję....

Elfir
01-12-2012, 22:18
Shira - Stara komentuje jakieś stare kuchnie a nie twoją.

Stara
06-12-2012, 20:46
Ostatni komentarz dotyczył planu kuchni z 27.11, bez przesady, nie aż tak stary projekt, oczywiście nie myślę tutaj o projekcie czerwonej kuchni, ponieważ akurat taki zestaw kolorystyczny bardzo negatywnie wpływa na samopoczucie człowieka tylko o kuchni w kolorach brązu i bieli. Brakuje mi zlewozmywaka w tej wersji. Można również w tym układzie zastosować okap wyspowy imitujący lampę oświetleniową Fabera (śliczne okapy, troszkę drogie ale efektowne) a zlewozmywak umieścić w miejsce płyty. Wyszłaby śliczna kuchnia przy zastosowaniu odpowiedniej okleiny naturalnej.

Elfir
06-12-2012, 21:00
Stara - nie ma sensu komentować zbyt dawnych kuchni, bo po podjęciu decyzji pytający już rzadko zaglądają.
Zwłaszcza jak odnosisz się do jakiejś kuchni, której nawet nie zacytujesz, nie wiadomo o co chodzi.

Stara
07-12-2012, 09:20
Stara - nie ma sensu komentować zbyt dawnych kuchni, bo po podjęciu decyzji pytający już rzadko zaglądają.
Zwłaszcza jak odnosisz się do jakiejś kuchni, której nawet nie zacytujesz, nie wiadomo o co chodzi.
Jestem Elfir tutaj od kilku dni i domysliłam się, że trzeba wysłać odpowiedż z cytatem żeby odnieść się do danego wątku, postu. Dzięki za informację. Zajmujesz się projektowaniem?

Elfir
07-12-2012, 18:47
Ale nie kuchni :)

xczakix
07-12-2012, 21:04
152979152980152981

Prosze o porade jakie uchwyty oraz gdzie w miare tanio mozna kupic czarny blat, zastanawiamy sie tez jak wykonczyc tą szarą powierzchnie pomiędzy szafkami hmm

Elfir
07-12-2012, 21:14
Dlaczego tak ścisneliście zlew i kuchenkę? Przecież to niebezpieczne - można się oparzyć o garnek zmywając. Ktoś ci to projektował czy sami wpadliście na coś takiego?!

Macie tyle blatów!

Jeśli zamierzacie mieć taki surowy, szary wystrój, to dobrym rozwiązaniem między szafkami będą płyty betonu architektonicznego.

W Poznaniu tanie blaty sa w marketach budowlanych :p

xczakix
07-12-2012, 21:54
Obecnie mamy bardzo podobnie (tzn odleglosc zlewu od plyty) i jeszcze nikomu nic sie nie stalo, nawet na mysl nie przyszlo nam ze mozna byloby sie poparzyc, pewnie na zdjeciu to tak wyglada, w rzeczywistosci jest OK
Rozumie ze masz na mysli taki tynk ozdobny w formie surowego betonu? Cos w tym stylu mamy zaplanowane juz na klatce schodowej, w kuchni to chyba nie jest najłatwiejsze w utrzymaniu czystosci? poki co zastanawiamy sie nad szybą podklejoną szarą folią hmm, budowa na slasku, nadal nie wiemy gdzie kupic blaty w rozsadnej cenie (niekoniecznie musi to byc kamień, wazne aby czarne :)

Elfir
07-12-2012, 22:36
Nie tynk, tylko płyty impregnowane:
http://lh5.ggpht.com/_s4gu-iIsLjo/TFajgFg-dBI/AAAAAAAAH20/XVuLP7NOWXc/08betonscianavi7.jpg
Tutaj mozna o nich poczytać: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?147909-Dziennik-Budowy/page5

Tutaj blat z Castoramy:
http://www.castorama.pl/katalog-produktow/kuchnia/blaty/blat-kuchenny-space.html


Nadal uważam, że macie niefunkcjonalne rozwiązanie. To, że mieliście tak dotychczas nie znaczy, że było to właściwe. Przenoszenie do domków jednorodzinnych rozwiązań z bloków nie jest dobrym pomysłem. Gdzie będziecie ostawiać garnki po lewej stronie? Jak WYGODNIE sięgnąc do garnka po lewej z tyłu? Gdzie ustawiacie talerze do panierowania podczas smażenia kotletów? W zlewie?

Stara
08-12-2012, 09:42
Ale nie kuchni :)

Całych wnętrz? Czytam kilka Twoich postów i jesteś w temacie. To profesja czy pasja? Na temat blatów z betonu architektonicznego wolę się nie wypowiadać, osobiście nie wybrałabym dla siebie takiego rozwiązania. Choćby z tego względu iż pamiętam betonowe bloki z czasów komuny i beton na blatach kojarzy mi się z zimnem, uwielbiam we wnętrzach ciepłe klimaty. Ok, każdy oczywiście preferuje swój styl i gdyby nie eksperymenty, nie byłoby myśli twórczej. Chmm. Na ściany, posadzki tak, ale blat? Pracowałam kiedyś nad tematem betonu w mieszkaniu, inwestor zrezygnował ze względu na cenę. Zawsze będę preferowała drewno naturalne, kamień naturalny, nawet na blaty, czyli to co bliskie natury. Istnieją w tej chwili zamienniki imitujące drewno, kamień i są to rozwiązania tanie, natomiast nigdy nie stworzą one klimatu ciepłego wnętrza. Beton strukturalny zastosowałabym tylko i wyłącznie jako dodatek do drewna czy kamienia naturalnego. Podobnie traktuję połączenia lakieru z okleiną naturalną w meblu. W rzeczywistości to realia życiowe i finansowe ograniczają niekiedy nas projektantów i architektów. Nikt tego nie lubi!!!!! Kiedy już rozwijasz skrzydła swojej fantazji twórczej nagle dostajesz po głowie takimi małymi, kolorowymi .....papierkami.;)

Stara
08-12-2012, 10:07
Całych wnętrz? Czytam kilka Twoich postów i jesteś w temacie. To profesja czy pasja? Na temat blatów z betonu architektonicznego wolę się nie wypowiadać, osobiście nie wybrałabym dla siebie takiego rozwiązania. Choćby z tego względu iż pamiętam betonowe bloki z czasów komuny i beton na blatach kojarzy mi się z zimnem, uwielbiam we wnętrzach ciepłe klimaty. Ok, każdy oczywiście preferuje swój styl i gdyby nie eksperymenty, nie byłoby myśli twórczej. Chmm. Na ściany, posadzki tak, ale blat? Pracowałam kiedyś nad tematem betonu w mieszkaniu, inwestor zrezygnował ze względu na cenę. Zawsze będę preferowała drewno naturalne, kamień naturalny, nawet na blaty, czyli to co bliskie natury. Istnieją w tej chwili zamienniki imitujące drewno, kamień i są to rozwiązania tanie, natomiast nigdy nie stworzą one klimatu ciepłego wnętrza. Beton strukturalny zastosowałabym tylko i wyłącznie jako dodatek do drewna czy kamienia naturalnego. Podobnie traktuję połączenia lakieru z okleiną naturalną w meblu. W rzeczywistości to realia życiowe i finansowe ograniczają niekiedy nas projektantów i architektów. Nikt tego nie lubi!!!!! Kiedy już rozwijasz skrzydła swojej fantazji twórczej nagle dostajesz po głowie takimi małymi, kolorowymi .....papierkami.;)

Zapraszam Ciebie na moją stronę internetową, podałam adres w profilu i na ostatnim zdjęciu wyświetlającym się na stronie głównej, zobaczysz prawdziwą ścianę betonową w tle. To rozumiem, to jest beton, zobacz. W samym centrum Poznania.

Dzustaa
08-12-2012, 11:03
Na temat blatów z betonu architektonicznego wolę się nie wypowiadać, osobiście nie wybrałabym dla siebie takiego rozwiązania. Choćby z tego względu iż pamiętam betonowe bloki z czasów komuny i beton na blatach kojarzy mi się z zimnem, uwielbiam we wnętrzach ciepłe klimaty.
Stara, przecież Elfir nie pisze o blatach, ale o rozwiązaniu między szafkami.

Elfir, w pełni zgadzam się z Twoimi uwagami na temat niebezpieczeństwa tak bliskiego sąsiedztwa płyty i zlewu. Poza tym, nadaje to pewne dysproporcje, gdy wszystko "wciśnięte" jest na jedną ścianę, zaczynając od wysokiej zabudowy, a kończąc na zlewie.


Zawsze będę preferowała drewno naturalne, kamień naturalny, nawet na blaty, czyli to co bliskie natury. Istnieją w tej chwili zamienniki imitujące drewno, kamień i są to rozwiązania tanie, natomiast nigdy nie stworzą one klimatu ciepłego wnętrza.
Stara, czy Twoim zdaniem celem inwestorów było osiągnięcie "klimatu ciepłego wnętrza" i drewno będzie tu pasować? W nawiązaniu do blatów, inwestorka pisała również o rozsądnej cenie, niekoniecznie zatem o kamieniu naturalnym.

boniucha
08-12-2012, 12:42
139690139691139692

A wyszło tak:
153301153305

edit. i doszedł jeszcze blat na murku:
153306

Mmelisa
08-12-2012, 12:45
Witam, to moze i ja sie dolacze tutaj do wizualizacji kuchni. Moze ktos mi pomoze...
Jak tylko zakupilismy z mezem dzialke zaczelam przegladac fora z inspiracjami, wizualizacjami i realizacjami kuchni..moje ogledziny trwaja prawie 3 lata... szukam, po czym podziwiam i chwale kuchnie osob, ktore juz je maja... Niestety ja sama nie potrafie zrobic sobie wizualizacji...staralam sie kilkakrotnie wgrac program do robienia jej, ale nic mi nie wychodzilo...
Jaka chcialabym miec kuchnie... plany sa,ze jasna-pewnie biala...., aby miala swoj styl, myslalam tylko o dolnych szafkach i jednej zabudowie we wnece moze, bo obok kuchni mam mala spizarke... pod oknem zlew, chociaz maz juz mial plany aby pod oknem nic nie robic, zadnych szafek, tylko otwarta przestrzen-nie potrafie sobie tego wyobrazic, bo ja lubie jak kuchnia ma duzo blatu do przygotowywania posilkow... i walcze o ten zlew pod oknem...

okap nie daje mi spokoju...myslalam o umieszczonym w blacie... a kuchenka zeby byla moze pol na pol... palniki na gaz i indukcje a jak nie to w sumie obojetnie(jakas sie wybierze w czasie),ale piekarnik na pewno w zabudowie.

Fronty szafek chcialabym miec bez uchwytow....

Tak mi sie wszystko w glowie meci, ze powoli sama nie ogarniam tego tematu.

Dolacze zdjecia, ktore moze pomoga w ocenie moich pomyslow... odrazu dodam ze nie mamy komina w kuchni tak jak byl podany w projekcie i scianke dzialowa tez zlikwidowalismy, zeby miec lepsze pole do manewru...nie musimy robic mebli pod wymiar...

153300153302

Mmelisa
08-12-2012, 12:48
Nie wiem dlaczego, ale nie moge dodac zdjec, jak wyglada u mnie pomieszczenie kuchni w tynku....

boniucha
08-12-2012, 13:00
Nie wiem dlaczego, ale nie moge dodac zdjec, jak wyglada u mnie pomieszczenie kuchni w tynku.... Może zdjęcie ma za duży rozmiar?

Mmelisa
08-12-2012, 13:09
Może zdjęcie ma za duży rozmiar?


moze i tak..probowalam dodac zdjecia z telefonu i aparatu... ale mi wyszlo okienko informujace o jakims zalozeniu grupy... ? dziwne... pare zdjec mam u mnei w dzienniku na 3 stronie, tylko wneki nie widac...w sumie wymiary wneki nie zmienily sie,sa jak w projekcie...

Mmelisa
08-12-2012, 13:28
Sprobuje zrobic to w tradycyjny sposob jak w dzienniku :)

https://lh3.googleusercontent.com/-26ux2lwxfaI/UCapdlSeiOI/AAAAAAAAAa8/p0ulBFDsg4Q/s640/DSC01591.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-VIC_iy0fiu0/UCapuu47VPI/AAAAAAAAAbE/EAED6lUjzh0/s640/2012-07-27%252013.47.03.jpg


i wneka przy spizarce...

https://lh3.googleusercontent.com/-jAPA_kKaDfQ/UMMv1pJRZaI/AAAAAAAAAdM/S9n7_95vhp8/s640/2012-07-27%252013.47.36.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-48YkIaAZDWU/UMMv8q2AAaI/AAAAAAAAAdU/0bvM_6KDUEg/s640/2012-07-27%252013.48.05.jpg

Jeszcze widok z kuchni na salon i odwrotnie... moze tez uda sie w wizualce zrobic gdzies stol jadalniany? :)

https://lh6.googleusercontent.com/-cUE1-LEsBJA/UMMx0Fwq7fI/AAAAAAAAAdc/vM1grG0Vw_o/s640/2012-07-27%252013.47.13.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-Id_B0wvg_hw/UMMx5acbG4I/AAAAAAAAAdk/kv9ytDc_dqE/s640/2012-07-27%252013.47.45.jpg

Udalo sie :)

Stara
08-12-2012, 16:53
Obecnie mamy bardzo podobnie (tzn odleglosc zlewu od plyty) i jeszcze nikomu nic sie nie stalo, nawet na mysl nie przyszlo nam ze mozna byloby sie poparzyc, pewnie na zdjeciu to tak wyglada, w rzeczywistosci jest OK
Rozumie ze masz na mysli taki tynk ozdobny w formie surowego betonu? Cos w tym stylu mamy zaplanowane juz na klatce schodowej, w kuchni to chyba nie jest najłatwiejsze w utrzymaniu czystosci? poki co zastanawiamy sie nad szybą podklejoną szarą folią hmm, budowa na slasku, nadal nie wiemy gdzie kupic blaty w rozsadnej cenie (niekoniecznie musi to byc kamień, wazne aby czarne :)
Uważam, że połączenie drewna naturalnego z betonem na ścianach i posadzce jest idealnym rozwiązaniem. Tak jak wcześniej zaznaczyłam, drewno jest drogie to fakt, mozna je zastapić laminatem imitującym drewno, można zastosować blat laminowany imitujący beton. Pomiędzy szafkami jestem za tradycyjnym rozwiązaniem czyli płytki ew. szkło hartowane przeżroczyste położone na tynk jakikolwiek. Nie przekonacie mnie do betonu w kuchni w jakiej kolwiek formie. Kuchnia jest kuchnią i zawsze nią pozostanie. W kuchni pracujesz, smażysz, gotujesz, ubijasz kotlety i musi być pięknie i praktycznie. W pomieszczeniu kuchennym to meble oraz sprzęt powinny być efektowne a ściana zawsze potraktowana jako tło kuchni. Nic poza tym. Beton strukturalny w mieszkaniu, domu, wyeksponowałabym na widocznym odcinku ściany na przykład w salonie, przy wejściu do domu, w łazience.

Elfir
08-12-2012, 17:22
Całych wnętrz? Czytam kilka Twoich postów i jesteś w temacie. To profesja czy pasja?
Ogrodów.
A architektura to niezrealizowana pasja.

Elfir
08-12-2012, 17:25
W
Jak tylko zakupilismy z mezem dzialke zaczelam przegladac fora z inspiracjami, wizualizacjami i realizacjami kuchni.

Szkoda, że nie zgłosiłaś się wcześniej (zanim zrobiliście ściany działowe):
http://images41.fotosik.pl/1871/11c012047d35ba8e.jpg

Mmelisa
08-12-2012, 17:44
Elfir myslalam, zeby moze we wnece obok spizarki zamiescic piekarnik badz sama lodowke... albo moze zrobic to na tej dluzszej scianie,gdzie usunelismy scianke przed oknem tarasowym...

sprobuje zalaczyc plan parteru z usunieta scianka..ale nie jestem ekspertem..zrobilam to w paint :rolleyes:

153342

Mmelisa
08-12-2012, 17:53
Moj maz mial plan przed adaptacja projektu usunac spizarke i pomieszczenie przy wejsciu (teraz jest tam male wc zrobione), ale ja nie chcialam..teraz nie wiem czy zalowac swojej decyzji czy tez nie...kuchnia mala... to prawda... ale obecnie mam jeszcze mniejsza i daje rade :) wiec moze cos sie wymysli... chodzi mi o jakas wizualke... :)

zdjecie parteru z garazem nie aktualne, po prostu mam je umieszczone w dzienniku, jak wygladalo to w projekcie...

Stara
08-12-2012, 18:36
Ogrodów.
A architektura to niezrealizowana pasja.
Ogrodów? To piękne zajęcie, również kiedyś o tym myślałam, ale tutaj potrzebna jest ogromna wiedza na temat roślin. Trudno jest pogodzić i być dobrym w kilku dziedzinach na raz, dlatego ja pozostałam przy wnętrzach. Nie tylko kuchnie, w tym jestem najlepsza choćby ze względu na wieloletnią współpracę z różnymi firmami, rówież łazienki, salony, właściwie wszystko co dotyczy wnętrza.

Stara
08-12-2012, 20:25
Elfir myslalam, zeby moze we wnece obok spizarki zamiescic piekarnik badz sama lodowke... albo moze zrobic to na tej dluzszej scianie,gdzie usunelismy scianke przed oknem tarasowym...

sprobuje zalaczyc plan parteru z usunieta scianka..ale nie jestem ekspertem..zrobilam to w paint :rolleyes:

153342
Potrzebna Wam jest w dużej kuchni maleńka spiżarnia? W to miejsce można spokojnie wstawić wysokie szafy z lodówką, piekarnikiem i szafę cargo na zapasy. Ściana okienna jest z obydwu stron okna zbyt wąska, aby stawiać głębokie szafy. Z jednej strony ma 35 cm, z drugiej 60. To mało. Dopóki nie są położone podłogi, zawsze można taką ściankę działową przestawić według projektu kuchni, która jeśli jest otwarta na salon, powinna być dopracowana. 171 cm, akurat na lodówkę, piekarnik, szafę gospodarczą o szer. 50 cm. Po drugiej stronie, pomiędzy kuchnią a jadalnią ze stołem można postawić barek, ściankę, cokolwiek według pomysłu, aby troszkę odgrodzić te dwie funkcje.

Mmelisa
08-12-2012, 20:53
Nasz dom jest robiony na plycie fundamentowej, wiec jezeli chodzi o podlogi to tylko polozenie gresu czy tez czegos innego... dlatego tez usunelismy mala scianke oddzielajaca kuchnie od reszty... kuchnia w projekcie byla pol otwarta...
Ja nie chce szafek wiszacych...tylko sam dol.... jedyny problem to zabudowa...
najwyzej bede zmuszona pogodzic sie z piekarnikiem pod kuchenka, a lodowka we wneke ...

co do spizarki... hmm ciezko mi teraz powiedziec... mogly byc usuniete scianki przy kuchni i faktycznie zabudowa we wnetrzu jej... ale mamy tam juz polozona elektryke... wlaczniki... (ale pogadam z moim M co on na to...pewnie znowu powie..a nie mowilem... ) :)

znalezione gdzies na forum zdjecie...nie pamietam czyje,ael bardzo mi sie podoba taka realizacja...tzn ja mam na mysli moze inny blat i okap..w blacie..a jak sie nam nie uda to w stylu tego co tutaj...
153381

Elfir
08-12-2012, 21:44
Elfir myslalam, zeby moze we wnece obok spizarki zamiescic piekarnik badz sama lodowke... albo moze zrobic to na tej dluzszej scianie,gdzie usunelismy scianke przed oknem tarasowym...

sprobuje zalaczyc plan parteru z usunieta scianka..ale nie jestem ekspertem..zrobilam to w paint :rolleyes:
]


Na tym rysunku nie ma kominka - rzeczywiście z niego zrezygnowaliście? Bo to sporo ułatwia

Mmelisa
08-12-2012, 21:49
tak, nie mamy go w kuchni... :)

na poprzedniej stronie zamiescilam zdjecia, jak to teraz u nas wygalda ...

Elfir
08-12-2012, 22:01
Chodziło o kominek w salonie. Bez niego można zmienić układ kanap.

Daj wysoką zabudowę bliżej salonu a resztę kuchni w niskich szafkach w U (także niskie szafki we wnęce za spiżarką)

Można też tak (przejście 90, wyspa 100, przejście 110, wysoka zabudowa 60):
http://images49.fotosik.pl/1729/121ccdcad60a095b.jpg

Mmelisa
08-12-2012, 22:14
Ciekawe propozycje Elfir :)

W salonie mamy tylko jeden komin, znajdujacy sie w rogu, miedzy scianami... chcemy tam postawic kominek wolnostojacy Jøtul... i wydaje mi sie, ze kanapy 3+2, a na wprost we wnece TV...

amglad1
08-12-2012, 22:22
pomysł z wyspa jest fajny:cool:...mi się podoba:yes::yes::yes:. tylko zamieniłabym miejsca - płyta blizej okna, zlew troszke dalej- mniej będzie w salonie kuchnią pachniało
Elfir - super :)

Stara
09-12-2012, 10:07
Chodziło o kominek w salonie. Bez niego można zmienić układ kanap.

Daj wysoką zabudowę bliżej salonu a resztę kuchni w niskich szafkach w U (także niskie szafki we wnęce za spiżarką)

Można też tak (przejście 90, wyspa 100, przejście 110, wysoka zabudowa 60):
http://images49.fotosik.pl/1729/121ccdcad60a095b.jpg
Nie spiesz się z rozwiązaniem z wyspą. Wolniej, narobisz sobie kosztów z ciągłymi zmianami wersji. Postaram się jeszcze dzisiaj pokazać Tobie wersję Twojej kuchni w rzucie. Nie musisz akceptować, ale warto zwolnić.

Mmelisa
09-12-2012, 10:15
Wyspa, fajna rzecz, ale moja kuchnia za mala... jednak propozycja U bylaby lepsza... niestety spizarka musi zostac... wszystko mamy juz rozprowadzone i nie chce robic kolejnych przerobek..(garnki moge tam pochowac lub inne rzeczy), lepiej zwolnic to prawda, dlatego pytam o wizualizacje duzo predzej..
a moze tylko ustawic we wnece za spizarka tylko lodowke... i sam dol w ksztalcie U... tylko gdzie piekarnik? nadal rozwazam okap wysuwany z blatu, wiec pod kuchenka nie moge go umiescic..
Rozwazam kazda propozycje powoli, bez pospiechu... :)

Dziekuje za kazdy odzew i pomoc:bye:

Elfir
09-12-2012, 15:21
MMelisa - a dlaczego nie rozważasz pomysłu, który podałam wczesniej:
http://images49.fotosik.pl/1729/d5f9d931592c3ea0.jpg

Syllvia
09-12-2012, 16:24
Wyspa sprawdza się niestety tylko w dużych kuchniach..

Elfir
09-12-2012, 16:38
Ta kuchnia nie jest mała.

lelik
09-12-2012, 17:02
Witam, może coś z moich pomysłów się przyda, na pierwszym planie po prawej stronie wysoka zabudowa

Mmelisa
09-12-2012, 21:29
Elfir oczywiscie, ze rozwazam Twoj pomysl z tym U i zabudowa blizej salonu... :) ale jednak zabudowe chcielibysmy umiescic we wnece;)

Lelik super propozycje... dziekuje :)

Pokazalam wszystko mojemu M... i podobaja nam sie propozycje od Lelik nr 1, 3 i 4...

...podoba mi sie ustawienie stolu i jest dostep do okna w kuchni, bo akurat przy wnece obok spizarki mamy czesc otwierana..reszta okna nie...

jezeli chodzi o salon w propozycji to TV mamy w planie juz na sciane z wneka a kominek na rogu przy kanapach (tam znajduje sie komin)


Nie wiem co bym bez was zrobila :) teraz to trzeba jakos zrobic w rzucie...ale juz sie ciesze...z tego co tutaj zobaczylam... :)

dziekuje Wam :wiggle:

Dzustaa
09-12-2012, 21:34
Witam, może coś z moich pomysłów się przyda, na pierwszym planie po prawej stronie wysoka zabudowa
Lelik, wydaje mi się, że propozycje 2 i 3 nie są możliwe do zastosowania, ponieważ wnęka ma około 1,6 m szerokości.
Poza propozycjami Elfir podoba mi się Twoja wersja nr 1

Elfir
09-12-2012, 21:40
Własnie dlatego nie robilam dwóch sprzętów w tej wnęce - bo się nie zmieszczą.

czuszka
09-12-2012, 21:42
czy możecie spojrzeć na moją kuchnię i skomentować, co ewentualnie zmienić, poprawić. wizualizacja z ikea planner. kuchnia ma być w biało-szarym abstrakcie.
https://lh5.googleusercontent.com/-REEGwRp1Eyw/UMT3QN3MUTI/AAAAAAAAByc/Fbc5dnjJ0Kw/s640/5.png
https://lh5.googleusercontent.com/-LCiwSb8Iu0k/UMT3QCbsKdI/AAAAAAAAByk/hecvc98diK0/s601/1.png
https://lh4.googleusercontent.com/-TdNwTxbyUmQ/UMT2GbKKPcI/AAAAAAAABxs/75-6ZyP_OEk/s605/2.png
https://lh3.googleusercontent.com/-rQRq-bGghiY/UMT2GGnWBII/AAAAAAAABxw/E1C_Ot5CBeY/s607/3.png

Mmelisa
09-12-2012, 22:01
dziewczyny, a gdyby we wnece zrobic zabudowe, przerwe przy oknie jak na zdjeciu nr1 od lelik i wtedy meble w ksztalcie L ?

Elfir
09-12-2012, 22:06
Czuszka - odpuśc sobie tę szafkę na kominie. Robi niepotrzebny uskok.

http://images48.fotosik.pl/526/1f701c4bacb13449gen.jpg

Elfir
09-12-2012, 22:07
dziewczyny, a gdyby we wnece zrobic zabudowe, przerwe przy oknie jak na zdjeciu nr1 od lelik i wtedy meble w ksztalcie L ?

Mozna, o ile nie przeszkadza ci urwanie lini zabudowy w 2/3 długości okna.

Mmelisa
09-12-2012, 22:28
Mozna, o ile nie przeszkadza ci urwanie lini zabudowy w 2/3 długości okna.

Wydaje mi sie ze 1/3 dlugosci okna... teraz moze mi nie przeszkadza..ale pozniej kto wie..pewnie tak...
Ja sie uparlam o ta zabudowe we wnece ale teraz im dluzej mysle tym bardziej przekonuje mnie Twoja propozycja z umieszczeniem jej blizej salonu i reszta w ksztalcie U... oj bede miala tego blatu ho ho:)

Elfir
09-12-2012, 22:56
Możesz przecież dac lodówkę we wnęce a piekarnik bliżej salonu.

lelik
09-12-2012, 23:34
przepraszam za błąd, nie zauważyłam wymiaru wnęki na rysunku, robiłam na szybko, jeżsli tam jest mniej niż 180, to faktycznie odpada zabudowa dwóch sprzetów plus szafka narożna, jeśli brać pod uwagę plan 1, to w wysokiej zabudowie 2 sprzęty + wąska szafka cargo, coś w tym rodzaju

Stara
10-12-2012, 09:35
153696153697
To pierwsza wersja z wyspą, uwzględniająca przygotowane już przyłącza oraz ukryte wejście do spiżarni. Póżniej wgram drugą wersją z troszkę inną wyspą, na której jest płyta oraz zlew. Lampa na wizualizacji to okap. Płyta oczywiście nie musi być gazowa, nie mam indukcji w biblotece. Zlew pod oknem o ile na to pozwala wysokość. Są specjalne baterie podokienne, ale one również potzrebują kilku centymetrów do otwartego skrzydła okiennego. To tak na szybko, jeśli chciałabyś sprecyzować szczegóły zapraszam do kontaktu poprzez formularz. W takiej kuchni pomieścisz się z wszystkim. Pozdrawiam:)

Stara
10-12-2012, 09:53
Wyspa, fajna rzecz, ale moja kuchnia za mala... jednak propozycja U bylaby lepsza... niestety spizarka musi zostac... wszystko mamy juz rozprowadzone i nie chce robic kolejnych przerobek..(garnki moge tam pochowac lub inne rzeczy), lepiej zwolnic to prawda, dlatego pytam o wizualizacje duzo predzej..
a moze tylko ustawic we wnece za spizarka tylko lodowke... i sam dol w ksztalcie U... tylko gdzie piekarnik? nadal rozwazam okap wysuwany z blatu, wiec pod kuchenka nie moge go umiescic..
Rozwazam kazda propozycje powoli, bez pospiechu... :)

Dziekuje za kazdy odzew i pomoc:bye:

Jak napisałam wcześniej, wysyłam drugą wersję z wyspą. Pod oknem masz blat do pracy, zlew pod ręką, wystarczy się obrócić, na wyspie również jest blat roboczy pomiędzy zlewem a płytą, dodatkowo niewielki blat wysunięty w stronę salonu, który można potraktować jako stolik, barek, aby móc przysiąść przy nim i poplotkować.153699153700

anigrodzik
10-12-2012, 11:36
Witajcie,

proszę o pomoc :)

Mam dwie opcje ustawień szafek - płyta indukcyjna w rogu i zlew koło słupka albo odsunięte od siebie zlew koło lodówki i płyta bliżej rogu - chociaż na zdjęciu może tego nie widać bo nie umiałam tam wstawić płyty - generalnie nie byłaby w samym rogu tylko w tej pierwszej części narożnej szafki.

Jak myślicie - które ustawienie jest bardziej ergonomiczne?

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)))

153707

153708

wyanna
10-12-2012, 12:45
Witajcie,

proszę o pomoc :)

Mam dwie opcje ustawień szafek - płyta indukcyjna w rogu i zlew koło słupka albo odsunięte od siebie zlew koło lodówki i płyta bliżej rogu - chociaż na zdjęciu może tego nie widać bo nie umiałam tam wstawić płyty - generalnie nie byłaby w samym rogu tylko w tej pierwszej części narożnej szafki.

Jak myślicie - które ustawienie jest bardziej ergonomiczne?

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)))

153707

153708

Ania, koniecznie zrób odstęp między kuchenka i płytą! Inaczej wszystkie kluczowe czynności kuchenne będziesz robić w powietrzu nad zlewem

anigrodzik
10-12-2012, 16:19
Ania, koniecznie zrób odstęp między kuchenka i płytą! Inaczej wszystkie kluczowe czynności kuchenne będziesz robić w powietrzu nad zlewem

W sensie odstęp między płytą a zlewem, tak?

Dziękuję za odzew :)

Mmelisa
10-12-2012, 16:31
W sensie odstęp między płytą a zlewem, tak?

Dziękuję za odzew :)

Jestem tego samego zdania... :) zachowaj odstep :)

Mmelisa
10-12-2012, 16:39
153696153697
To pierwsza wersja z wyspą, uwzględniająca przygotowane już przyłącza oraz ukryte wejście do spiżarni. Póżniej wgram drugą wersją z troszkę inną wyspą, na której jest płyta oraz zlew. Lampa na wizualizacji to okap. Płyta oczywiście nie musi być gazowa, nie mam indukcji w biblotece. Zlew pod oknem o ile na to pozwala wysokość. Są specjalne baterie podokienne, ale one również potzrebują kilku centymetrów do otwartego skrzydła okiennego. To tak na szybko, jeśli chciałabyś sprecyzować szczegóły zapraszam do kontaktu poprzez formularz. W takiej kuchni pomieścisz się z wszystkim. Pozdrawiam:)

Ta wersja jest super! U nas nie ma problemu ze zlewem i kranem przy oknie, bo ta wieksza czesc okna nie jest otwierana, jak to mowia, jest robiona w fescie (o ile dobrze pisze?) i wysokosc tez byla juz zachowana z uwzglednieniem robienia blatu przy oknnie zamiast parapetu...
ze wzgledu na rozprowadzone przylacza, musze zachowac zlew pod oknem... nie chcemy kluc podlogi, bo rury sa juz umieszczone w plycie fundamentowej.

Dziekuje za cenne wskazowki :)

Stara
10-12-2012, 17:17
Ta wersja jest super! U nas nie ma problemu ze zlewem i kranem przy oknie, bo ta wieksza czesc okna nie jest otwierana, jak to mowia, jest robiona w fescie (o ile dobrze pisze?) i wysokosc tez byla juz zachowana z uwzglednieniem robienia blatu przy oknnie zamiast parapetu...
ze wzgledu na rozprowadzone przylacza, musze zachowac zlew pod oknem... nie chcemy kluc podlogi, bo rury sa juz umieszczone w plycie fundamentowej.

Dziekuje za cenne wskazowki :)

Jeśli chodzi o okno, domyślałam się, że tak właśnie jest. Miło mi, że wersja się podoba, również uważam, że jest całkiem niezła. Teraz już tylko odpowiednie ustawienie i zastosowanie odpowiednich rozwiązań w szafkach, dobór kolorystyczny i kuchnia gotowa.
Polecam swoje usługi.:)

Elfir
10-12-2012, 19:06
Mam dwie opcje ustawień szafek

Zamień miejscami płytę i zlew. Łatwiej operowac w zlewie narożnikowym niż na narożnikowej płycie.

Elfir
10-12-2012, 19:08
Ta wersja jest super!

Na moje oko wysoka zabudowa ci nie wyjdzie jak na rysunku Starej. Tam nie masz tyle miejsca.

Stara
10-12-2012, 19:55
153788153789
Ta wersja jest super! U nas nie ma problemu ze zlewem i kranem przy oknie, bo ta wieksza czesc okna nie jest otwierana, jak to mowia, jest robiona w fescie (o ile dobrze pisze?) i wysokosc tez byla juz zachowana z uwzglednieniem robienia blatu przy oknnie zamiast parapetu...
ze wzgledu na rozprowadzone przylacza, musze zachowac zlew pod oknem... nie chcemy kluc podlogi, bo rury sa juz umieszczone w plycie fundamentowej.

Dziekuje za cenne wskazowki :)
Tutaj masz wersję bez wyspy, kuchnia dość typowa, ale takie rozwi,ązanie również możesz wziąć pod uwagę. Przesyłam to, ponieważ chcę Was przekonać, jaka jest różnica pomiędzy sobie projektowaniem a poradą osoby zajmującą się profesjonalnie zagadnieniem. Oczywiście to są tylko wizualizacje, podstawą jest zawsze dobrze wykonany pomiar. Pozdrawiam.

Kacieryna
10-12-2012, 20:49
Witam wszystkich bardzo serdecznie
Jestem tu świeżynką ale chętnie podzielę się z Wami swoją może "wieśniacką" według niektórych kuchnią ale sama ją projektowałam i jestem z niej bardzo dumna. Proszę was również o małą pomoc. Mam jedna cała pusta ścianę i chciałabym ją jakoś zaaranżować. Może ktoś będzie miał ciekawy pomysł??? Chętnie przyjmę każda opinie i tą dobra i ta złą oczywiście.
Wymiary kuchni:
http://img40.imageshack.us/img40/8993/wymiarykuchnia.jpg

A tak wygląda moja kuchnia:
http://imageshack.us/a/img339/4733/13112011105.jpg
http://imageshack.us/a/img823/8467/13112011107.jpg
http://imageshack.us/a/img9/1751/13112011108.jpg
http://imageshack.us/a/img838/3334/13112011106.jpg

A to jest właśnie ta ściana - 5metrowa , którą chciałabym jakoś zaaranżować:
http://imageshack.us/a/img546/2142/13112011111.jpg
Proszę Państwa o pomoc.
Dziękuję.

Elfir
10-12-2012, 22:36
Masz wiele opcji.
Twoja kuchnia jest w bezpiecznej, brązowej kolorystyce i dużo kolorów będzie pasować.

Możesz umieścić tam tapetę z jakimś kulinarnym wzorem - np. ziarna kawy, słowa kulinarne, ale równie dobrze może to byc plan miasta. Tapeta nie musi zajmowac całej ściany. To może być jeden-dwa szerokie pasy.
http://us.123rf.com/400wm/400/400/redrockerz/redrockerz1110/redrockerz111000142/11079332-tapeta-kawa.jpg
http://us.123rf.com/400wm/400/400/nataliyaart/nataliyaart1104/nataliyaart110400010/9263783-bez-szwu-tapety-z-ziaren-kawy-i-kubki.jpg
http://decorations.pl/environment/cache/images/400_333_productGfx_068e4dd3a518f53a20006751fa09887 0.jpg
Albo po prostu namalowąc paski:
http://www.inventive-interiors.com/wp-content/uploads/2012/08/kuchnia-024.jpg

Tutaj inne rozwiązanie - stolik a nad nim półki na drobiazgi (ale ekspres też się zmieścił - u ciebie będzie to dobre miejsce na miniwieżę):
http://domtrendy.pl/mala-kuchnia-1/
Oczywiście kolorystyka musiałby być inna, bardziej nasycona a nie pastelowa. Zamiast górnej półki można podwieścic płytkie, zamykane szafki (jak do łazienek), powyżej głowy człowieka - dodatkowe miejśce na przechowywanie, którego niegdy dośc w bloku.

Mozna też zawiesić tablicę do pisania wiadomości dla rodziny (albo pomalowac ścianę farbą tablicową i magnetyczną)

Z innych, ale droższych: fornir, deski, cegła :)

Widzę, że nie masz gdzie stawiać zgrzewek z wodą - przydałaby ci się szafka na zapasy. Twoja kuchnia jest całkiem szeroka. Przy drzwiach mozna zbudowac przy tej pustej ścianie minispiżarkę o głębokości 40 cm, wysoką do sufitu i szeroką jak słupek z piekarnikiem.

Mmelisa
10-12-2012, 23:37
Na moje oko wysoka zabudowa ci nie wyjdzie jak na rysunku Starej. Tam nie masz tyle miejsca.


Zastanowilismy sie z mezem jeszcze raz nad propozycja od Stara i wpadlismy na pomysl, zeby scianke przy wnece obok wejscia do spizarki usunac i wtedy wstawic zabudowe z piekarnikiem i lodowka, a wejscie do spizarki zrobic takie jak fronty szafek... przy oknie zrobic z plyty mala zabudowe i wtedy umiescic pod oknem ciag szafek wraz ze zlewem.. na srodku wysepka z kuchnia... czyli koncepcja ta sama, jedynie likwidacja nie potrzebnej scianki....

zrobilam w paint, tak jak umialam, to co napisalam wyzej :) mam nadzieje, ze teraz sie uda :)

kolorem czerwonym zaznaczylam front szafek, zeby bylo widac o co mi chodzi...

153841

Elfir
10-12-2012, 23:42
słup przy spiżarce nie będzie przeszkadzał?

Mmelisa
10-12-2012, 23:44
wedlug mojego meza nie... poniewaz przed slupem-kolor czerwony to wejscie do spizarki w kolorze frontow szafek... a w rogu pod oknem, kolor czarny-zabudowana scianka...

wiem, nie jestem ekspertem w rysunku,ale myszka jakos dziwnie mi uciekala :lol2:

Elfir
11-12-2012, 00:11
Tu nie chodzi o rysowanie tylko dokładne wymierzenie, na co zwróciła uwagę Stara. Bez dokładnego zmierzenia lepiej nie kuć ściany.

Stara
11-12-2012, 11:55
Zastanowilismy sie z mezem jeszcze raz nad propozycja od Stara i wpadlismy na pomysl, zeby scianke przy wnece obok wejscia do spizarki usunac i wtedy wstawic zabudowe z piekarnikiem i lodowka, a wejscie do spizarki zrobic takie jak fronty szafek... przy oknie zrobic z plyty mala zabudowe i wtedy umiescic pod oknem ciag szafek wraz ze zlewem.. na srodku wysepka z kuchnia... czyli koncepcja ta sama, jedynie likwidacja nie potrzebnej scianki....

zrobilam w paint, tak jak umialam, to co napisalam wyzej :) mam nadzieje, ze teraz sie uda :)

kolorem czerwonym zaznaczylam front szafek, zeby bylo widac o co mi chodzi...

153841


Warunkiem takiego ustawienia mebli jest głębokość ściany przy oknie od strony pomieszczenia gospodarczego. Wymiary, które tutaj pokazałaś są bardzo niewyrażne i mogą wynosić ok. 70 cm. Jeśli jest mniej, to wersję będzie trzeba troszkę poprawić i nie stawiać kominów tuż przy oknie aby nie zasłaniać światła. Ze zdjęć wynika, że to dość ciemne pomieszczenie i wizualnie zamknięte poprzez umiejscowienie spiżarni. Wiesz, to są tylko zdjęcia, prawdziwy fachowiec musi wejść do środka, zobaczyć pomieszczenie i zaprojektować je tak, aby było jasno, funkcjonalnie i prawidłowo. Nie likwiduj na razie ścianek, wykonaj pierwszy ruch z wyceną a następnie zaproś projektanta. Przed jego wizytą nie podejmuje się decyzji dotyczących końcowych już rozwiązań.

kingoola
11-12-2012, 23:01
Witam, mam do zaprojektowania wydaje mi się, że niewielką kuchnię. Chciałabym w niej umieścić lodówkę sbs, piekarnik w słupku, zmywarkę, zlew 2 komorowy pod oknem. Zastanawiam się nad stolikiem z 4 krzesłami. Proszę o pomoc. pozdrawiam153969

Kacieryna
11-12-2012, 23:42
Masz wiele opcji.
Twoja kuchnia jest w bezpiecznej, brązowej kolorystyce i dużo kolorów będzie pasować.

Możesz umieścić tam tapetę z jakimś kulinarnym wzorem - np. ziarna kawy, słowa kulinarne, ale równie dobrze może to byc plan miasta. Tapeta nie musi zajmowac całej ściany. To może być jeden-dwa szerokie pasy.
Albo po prostu namalowąc paski:

Tutaj inne rozwiązanie - stolik a nad nim półki na drobiazgi (ale ekspres też się zmieścił - u ciebie będzie to dobre miejsce na miniwieżę):
Oczywiście kolorystyka musiałby być inna, bardziej nasycona a nie pastelowa. Zamiast górnej półki można podwieścic płytkie, zamykane szafki (jak do łazienek), powyżej głowy człowieka - dodatkowe miejśce na przechowywanie, którego niegdy dośc w bloku.

Mozna też zawiesić tablicę do pisania wiadomości dla rodziny (albo pomalowac ścianę farbą tablicową i magnetyczną)

Z innych, ale droższych: fornir, deski, cegła :)

Widzę, że nie masz gdzie stawiać zgrzewek z wodą - przydałaby ci się szafka na zapasy. Twoja kuchnia jest całkiem szeroka. Przy drzwiach mozna zbudowac przy tej pustej ścianie minispiżarkę o głębokości 40 cm, wysoką do sufitu i szeroką jak słupek z piekarnikiem.

Dziękuje ślicznie za cenne uwagi i podpowiedzi. bardzo mi się przydadzą Może ktoś z Państwa ma jeszcze inne pomysły?

lelik
12-12-2012, 15:55
kingoola - proponuje tak

lelik
12-12-2012, 16:32
albo tak