PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kuchni - wizualizacje



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Mmelisa
14-10-2013, 19:18
lodowka nie jest za blisko plyty?

annNS2
14-10-2013, 20:02
nataliago a mozesz wrzucic rzut pomieszczenia? to kuchnia zamknieta ze stolem sniadaniowym? co jest na scianie na przeciwko drzwi? ;)
i zdecydowanie nie robilabym łączonych frontow...ta jablon pieknie tez wyglada w polaczeniu z biela :D

Nataliago
14-10-2013, 23:12
lodowka nie jest za blisko plyty?


nataliago a mozesz wrzucic rzut pomieszczenia? to kuchnia zamknieta ze stolem sniadaniowym? co jest na scianie na przeciwko drzwi? ;)
i zdecydowanie nie robilabym łączonych frontow...ta jablon pieknie tez wyglada w polaczeniu z biela :D

Na poczatek wrzucam rzut kuchni, lecz jest to tylko wlasnoreczny szkic

218564

I pare slow sprostowania, poniewaz rozwazajac wszystkie za i przeciw ostateczna forma wyglada w sposob nastepujacy, zaczynajac od lewej: lodowka, dwie szafki 60cm na srodku blatu plyta kuchenna umieszczona centranie w zaleznosci od wariantu plyty zostanie po 30cm lub po 20cm po bokach... lecz raczej ostatecznie padnie na ta plyte - http://www.solgaz.com.pl/kuchnie-gazowe-4-palnikowe-plyty-ceramiczne-plyty-gazowe-kuchnie-gazowe.html wiec po bokach zostaje 20cm... nastepnie mamy dlugi ciag ktory zaczyna sie od magic corner'a, dalej piekarnik ktory wypadl z pod plyty kuchenej glownie z jej centralnego umieszczenia i technicznych problemow nastepnie mamy szafke pod zlewem, dalej zmywarka i dwie szafki z szufladami...

annNSa
tak jest to kuchnia zamknieta ze stolem sniadaniowym
sciana na przeciwko drzwi nie jest jeszcze w zaden sposob zagospodarowana ze wzgledu na brak "madrego pomyslu"

Jaki zastosowac cokol pod szafkami? Czarny polysk sie sprawdza czy bedzie "wiecznie brudny"?
Czy czarny blat nie przycmi tej kuchni w ktorej bedzie sporo elementow czarnych?

Ostatnim dylematem jest lakobel jaki chcemy zastosowac mieczy plyta kuchenna a okapem oraz na gornym cokole - tj. na pozostalym fragmencie pionowej sciany wystajacej ponad blat kuchenny a dochodzacym do skosow... W jakim odcieniu go zastosowac? My widzimy to w ten sposob, ze jesli sciany beda jasne w kremie, bezu to lacobel w tej palecie lecz np dwa tony ciemniej aby byl kontrast i nie zlewalo sie ze sciana...

z gory dziekuje na wszelkie sugestie i odpowiedzi bo sa badzo cenne :)

annNS2
15-10-2013, 10:16
nataliago a nie mozna zabudowac tej sciany na przeciwko drzwi? poza tym zrezygnowalabym z mebli w polysku i czerni do zamknietej kuchni na poddaszu...
proponuje zabudowac pod sam sufit i pod skos ta czesc gdzie obecnie jest plyta (w wysokiej zabudowie lodowka, a nawet piekarnik, cargo mniej wiecej tak ja w inspiracji), pozniej na scianie ze skosem i oknem szuflady, zmywarke, zlew, szuflady, szafka narozna, a na scianie na przeciwko drzwi plyte i jeszcze jedna szafke z szufladami?
moze to nie jest idealny uklad sprzetow ;) ale z lodowki potrzebne produkty i tak najpierw laduja w zlewie a potem dopiero w garnku ;) gorzej jak trzeba przerzucic cos goracego z plyty do piekarnika, ale wiekszosc potraw wrzucamy do pieczenia bez wstepnej obrobki cieplnej ;)
nie jestem specjalistka w projektowaniu wnetrz, ale to zawsze jakis pomysl :) moze ktos bardziej kompetentny sie jeszcze wypowie i podpowie? :)

Afera86
15-10-2013, 19:20
Witam,
bardzo proszę o pomoc jak najsensowniej zagospodarować przestrzeń w mojej kuchni. Marzy mi się wyspa lecz kuchnia jest zamknięta i nie wiem czy nie zbyt mała na aranżacje z wyspą. Proszę o pomoc.
218684

Afera86
15-10-2013, 19:50
Witam,
bardzo proszę o podpowiedź jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w mojej kuchni. Marzy mi się wyspa kuchenna równoległa do dłuższej ściany. Kuchnia jest zamknięta i nie wiem czy 11,5 m2 wystarczy na taką aranżacje. Proszę o pomoc.

218695

mmsskkbb
15-10-2013, 22:15
Witam, widzę że pomogliście już wielu osobom, to może pomożecie i mi zaplanować moją idealną kuchnię. Narysowałam wstępne rozmieszczenie wszystkich sprzętów, szafki górne marzą mi się jak najwyższe, i wymyśliłam takie rozwiązanie że niższe górne szafki około 60 cm wysokości są z jasnego drewna, natomiast wyżej około 30 cm wysokości z mleczno szklanymi frontami [niestety nie uwzględniłam tego jeszcze na tych wstępnych wizualizacjach.. Natomiast dolne szafki byłyby z ciemnego drewna. Lodówkę umieściłąm w zabudowie po lewej stronie, jednak nie wiem, czy nie wystaje za bardzo i czy nie okaże się że będzie niewygodna w codziennym użytkowaniu. Zrobiłam trochę mało rozwinięte wizualizacje, [nie widać na nich okna, ale jest umieszczone na rzucie], ale może na ich podstawie pomożecie mi zoptymalizować rozmieszczenie mebli i sprzętów w mojej kuchni?


218730218731218732218733

mmsskkbb
15-10-2013, 22:26
Czesć, widzę że pomogliście już wielu osobom zaprojektować wymarzoną kuchnię, więc i ja liczę na waszą pomoc. Jestem na etapie planowania i rozmieszczenia sprzętów i mebli w kuchni. Wymysliłam, żeby lodówka była po lewej stronie w zabudowie, jednak nie wiem czy nie wystaje to za bardzo wgłąb pomieszczenia, i czy nie będzie to zbyt przytłaczające [zabudowa będzie pod sufit, [nie wiem czy tak się robi, ale może tą zabudowe lodówkowo szafkową obudować ścianką? Po prawej stronie byłby ciąg szafek w kształcie L , jednak szafki wiszące chyba najlepiej by wyglądały jeśli byłyby tylko na jednej ścianie . co sądzicie? Wizualizacje nie są zbyt zaawansowane, i niestety nie widać na nich okna, [jest zaznaczone na rzucie]. Jednak mam nadzieje że chociaż troszkę odwzorowują mój pomysł na rozmieszczenie szafek i urządzeń. Z góry dzięki za wszelkie sugestie, które pomogą mi zagospodarować tą przestrzeń :] 218734218735218736218737

kori
16-10-2013, 08:53
w kwestii projektowania kuchni, czy wiecie gdzie najlepiej umiejscowić automatyzną szufelkę odkurzacza centralnego??
w szafce pod śmietnikiem a moze pod piekarnikiem??
podobno daje się w takim miejscu, aby wykluczyć ewentualność przypadkowego uruchomienia.
prawda to??

Ślężankaaa
17-10-2013, 00:53
.

Venus_m
17-10-2013, 11:05
Ślężanko kuchnia pociąg, dlatego postarałabym się odwrócić proporcje. Ściana frontowa z wersji 1, jak najprostsza, najlepiej bez sbs żeby nie zabałagniło symetrii :yes: (o ile to dla was wygodne? hm? :rolleyes: )

Szafki dolne na ścianie z oknami i zakręt na półwysep z płytą. Ściana po prawej wolna na grafiki, cegłę czy inne :)

Deysi
17-10-2013, 14:57
Witam, Przy wizualizacji łazienki pomogliscie wiec moze i tutaj wrzuce rzut kuchni i uklad najwazniejszych sprzetów. Moze zaproponujecie inaczej -ostatnio wpadl mi do głowy pomysł na wyspę ale mysle,ze jest za wąska kuchnia 240 cm.Układ kuchni jest podobny do Amelie 219049

Ślężankaaa
17-10-2013, 19:30
.

annNS2
17-10-2013, 20:00
ślężankaaa
jakos nie widze plyty na skraju polwyspu...(wersja 01)
a moze wersja odwrocona ? czyli polwysep po prawej stronie? (wersja 02)
albo jeszcze cuś takiego innego jak w wersji 03?
moze moje marne wypociny cos pomoga :)

moniss
17-10-2013, 20:29
Ślężankaaa, najbardziej podoba mi się wersja z drzwiami z przedpokoju oraz ostatnia wizualizacja annNS2.

Deysi, w kwesti Twojej kuchni zgadzam się z Dusią.

moniss
17-10-2013, 20:35
mmsskkbb, rozbiła bym ciąg kuchenka-zlew.
Kuchenkę przeniosłabym na drugi ciąg szafek i okap ukryła w szafce. Zlew w miejsce obecnej kuchenki.
Stół lepiej będzie wyglądał ustawiony prostopadle do okna.

annNS2
17-10-2013, 22:50
mmsskkbb a ja widze dwa rozwiazania i nie wiem dlaczego ale w takim zestawieniu kolorystycznym jak na wizkach plus mugaty na całej scianie :)

annNS2
17-10-2013, 22:51
cd. wersja 02 (piekarnik powinien byc wyzej a w wersji 02 oddzielony od sciany waska szafka)
:)

mmsskkbb
17-10-2013, 23:30
moniss
Dzięki za podpowiedź , chyba masz rację z tym stołem prostopadle, Raczej nie powinno być za mało miejsca między stołem a szafkami, a zwiększy się przestrzeń między ewentualną lodówką a stołem. Tak sie przyczepiłąm do tego że zlew i płyta na tym samym blacie bo na tej ścianie są wszystkie instalacje, i tam jest komin, i tak sobie zakodowałam w głowie, ale to przeniesienie koniczmnie trzeba przemyśleć :]

annNS2 Dziękuję za wizualizacje. Co do pierwszej, taki był pierowtny plan z lodówką, ale jakoś mam wrażenie że taka wysoka lodówka w połączeniu z tym że drzwi są jakby w takim małym korytarzu powoduje że robi się taki dłuższy zabudowany korytarz, a niskie szafki po prawej od drzwi powodują kuchnia się otwiera. :] A teraz wpadłam na pomysł żeby połączyć Twoje dwie wizualizacje. Lodówkę zrobić, tak jak w drugiej, a piekarnik tak jak w Twojej pierwszej, takie dwa słupki na przeciwległych końcach. :] A podpowiedzcie mi jeszcze proszę, co zrobić ze ścianą za zlewem, jeżeli nie planuje tam zrobić szafek? bo jest taka pusta, Jestem początkująca w tym temacie, więc nie słyszałam wcześniej o mugatach, ale to jest jakiś pomysł na ścianę, tylko jestem ciekawa czy praktyczne w kuchni, bo wygląda jakby lubiło się brudzić w tych łączeniach :] Jutro spróbuję coś pomyśleć i zwizualizować, będe pytałą o ewentualne dalsze rady. Jeszcze raz dzięki :]

Ślężankaaa
17-10-2013, 23:32
AnnNS2, Moniss Bardzo dziękuję za pomysły i opinie :yes:

AnnAS2 Podoba mi się pierwsza Twoja propozycja ale mam wrażenie że nie uda mi się jej przenieść do własnej kuchni (np. brak miejsca na lodówkę). Poza tym ja mam 2 okna w kuchni a następnie ścianę szerokości 40 cm i następne podwójne okno w jadalni. Jeśli chodzi o pozostałe wersje to blaty za bardzo "wchodzą" do niewielkiej i wąskiej jadalni która jest kontynuacją kuchni.

Ze wszystkich opcji chyba najbardziej przemawia do mnie wariant nr 1 (o ile będzie istniała opcja wykonania otworu) :rolleyes:
Chodzi mi jeszcze po głowie kuchnia wykonana przez firmę Nataly pokazana w innym wątku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami/page858
lub kuchnia MyszAJ http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami/page964
W obu przypadkach na wprost są okna. U mnie natomiast jest ściana. Gdyby powiesić tam szafki górne to wtedy powstałoby coś jak w pokazanym przeze mnie wariancie nr 2. Co o tym myślicie?

Elfir
17-10-2013, 23:34
a dlaczego nie tak:

http://images64.fotosik.pl/291/06ecce20889afefc.jpg

Elfir
17-10-2013, 23:45
Zwracam się z prośbą o pomoc przy projekcie kuchni.

A ja bym zostawiła tunel i dodała głębi fototapetą (na rysunku pierwsza w google, ale chyba lepszy były zamglony las. Paradoksalnie da to najwygodniejszy układ.
http://images65.fotosik.pl/291/b9de17fee4879dbd.jpg
Pomiędzy oknami miejsce na płytę indukcyjną z okapem-tubą

Ślężankaaa
18-10-2013, 00:02
Dziękuję Elfir :)

Problem w tym że meble muszą się kończyć na wysokości okna bo nie będzie miejsca na stół z krzesłami :confused:

annNS2
18-10-2013, 09:22
mmsskkbb jeszcze myslalam o takim ukladzie
moze nawet by sie zmiescila po lewej stronie plytka witrynka na szklo? :)

annNS2
18-10-2013, 09:31
Witam,
bardzo proszę o podpowiedź jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w mojej kuchni. Marzy mi się wyspa kuchenna równoległa do dłuższej ściany. Kuchnia jest zamknięta i nie wiem czy 11,5 m2 wystarczy na taką aranżacje. Proszę o pomoc.

218695
podrzuc pare informacji wiecej ;)
najbardziej funkcjonalny wydaje mi sie uklad w ksztalcie litery U
a moze polwysep sie wcisnie?

Nataliago
18-10-2013, 11:16
nataliago a nie mozna zabudowac tej sciany na przeciwko drzwi? poza tym zrezygnowalabym z mebli w polysku i czerni do zamknietej kuchni na poddaszu...
proponuje zabudowac pod sam sufit i pod skos ta czesc gdzie obecnie jest plyta (w wysokiej zabudowie lodowka, a nawet piekarnik, cargo mniej wiecej tak ja w inspiracji), pozniej na scianie ze skosem i oknem szuflady, zmywarke, zlew, szuflady, szafka narozna, a na scianie na przeciwko drzwi plyte i jeszcze jedna szafke z szufladami?
moze to nie jest idealny uklad sprzetow ;) ale z lodowki potrzebne produkty i tak najpierw laduja w zlewie a potem dopiero w garnku ;) gorzej jak trzeba przerzucic cos goracego z plyty do piekarnika, ale wiekszosc potraw wrzucamy do pieczenia bez wstepnej obrobki cieplnej ;)
nie jestem specjalistka w projektowaniu wnetrz, ale to zawsze jakis pomysl :) moze ktos bardziej kompetentny sie jeszcze wypowie i podpowie? :)

annNS2
W zasadzie wszystkie Twoje pomysły jakie zaproponowałaś nie są do zaakceptowania, chociażby z tego względu że kuchenka i okap to nie są meble tego typu jak lodówka czy stoł i nie się tego przestawić w dowolne miejsce bo potrzebne są przyłącza i komin...
Zreszta ten układ mi się podoba :)
Pytałam raczej o inne detale... Ale dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)
Podpowie ktoś coś jeszcze?

annNS2
18-10-2013, 12:17
to byla tylko propozycja, nie znam rozmieszczenia przylaczy ;) w takim razie twoj pomysl jest wersja ostateczna? a moze chociaz przeniesc lodowke na sciane na przeciwko drzwi? mialabys wowczas wiecej blatu kolo kuchenki?

moniss
18-10-2013, 12:45
A gdyby jeszcze przesunąć drzwi, to można we wnęce zmieścić witryny z porcelaną stołową, lub zrobić szafki-spiżarki.Co do kolorystyki, to przy w miarę ciemnych meblach i czarnych blacie oraz sprzęcie, podłogę zrobiłabym jasną, podobnie jak ściany. Czyli tak, jak planuszesz.

agatomek5
18-10-2013, 17:46
Stolarz nas olal wiec znow poszukiwania- a czy macie moze jeszcze jakis pomysl na moja kuchnie? Przylacza od wody sa po lewej str przed oknem w wykuszu. Planujemy plyte indukcyjna no i zalezy nam aby bylo tez miejsce jadalniane( bo duzy stol bedzie w salonie a my chcemy w kuchni takie miejsce na co dzien). Prosze pomozcie bo ja nie mam doswiadczenia. Zadnego w planowaniu :-(

annNS2
18-10-2013, 17:58
agatomek wrzuc rzuty kuchni...:)

agatomek5
18-10-2013, 18:08
219326


tak to wyglada

Nataliago
18-10-2013, 21:13
to byla tylko propozycja, nie znam rozmieszczenia przylaczy ;) w takim razie twoj pomysl jest wersja ostateczna? a moze chociaz przeniesc lodowke na sciane na przeciwko drzwi? mialabys wowczas wiecej blatu kolo kuchenki?

jeśli chodzi o układ to wersja jest ostateczna :) interesują mnie tylko podpowiedzi na temat detali, koloru blatu, koloru osprzętu, cokołu, lakobelu itd :)



A gdyby jeszcze przesunąć drzwi, to można we wnęce zmieścić witryny z porcelaną stołową, lub zrobić szafki-spiżarki.Co do kolorystyki, to przy w miarę ciemnych meblach i czarnych blacie oraz sprzęcie, podłogę zrobiłabym jasną, podobnie jak ściany. Czyli tak, jak planuszesz.

takie zmiany nie wchodzą wogóle w grę... ściany nośne itd...

mmsskkbb
18-10-2013, 21:17
moniss, w moim drugim wątku, który założyłam, ponieważ z niewiadomych przyczyn tutaj się nic nie chciało dodać odpisałaś mi, i zaproponowałaś takie rozwiązanie http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=219292&d=1382102119 i chyba najbardziej jestem skłonna polubić ten pomysł :yes: Komin jest dokładnie za kuchnią tym rozkłądzie. Na tej ścianie obok drzwi mam przyłącza do wody, do gazu i komin [nie wiem czy specjalnie dedykowany do okapu, nie znam się na tym, a dom był budowany około 20 lat temu, a w tym pomieszczeniu dotej pory nie było nic :)] i wydaje mi się że jeżeli płytę by się zrobiło na tej ścianie prostopadłej do okna, to byłby jednak problem z okapem, natomiast przenieśc przyłącza wody pewnie jest mniejszym problemem.

Elfir Właśnie ze względu na te przyłącza które tam już istnieją ścisnęłam tak zlew i płytę. :) jakoś nie jestem sobie w stanie wyobrazić zlewu obok okna, Nie wiem dlaczego jakoś do mnie to nie trafia :P

annNS2 Dziękuję za 3cią wizualizację, szaleństwo, wszystko się zmieściło i jeszcze witrynka doszła :P

Pomyślałam jeszcze żeby zamiast lodówki obudowanej + zamrażalnik [będą to już dośc duże koszty] obudować lodówkę side by side w tym miejscu co pierwotnie planowałam. Wyobrażam sobie to mniej wiecej tak : http://www.homebook.pl/inspiracje/kuchnia/29375_lodowka-side-by-side-w-zabudowie-kuchnia-styl-nowoczesny . Mniej więcej, bo wiadomo że u mnie to nie jest we wnęce. dwa takie słupki [sądze że fajnym pomysłem są słupki wysokie cargo] mogłyby pełnić rolę takiej mini spiżarni.

Elfir
18-10-2013, 22:04
dla mnie strasznie niewygodne umiejscownie lodówki - daleko od blatów i stoł trzeba obchodzić dookoła.

mmsskkbb
19-10-2013, 18:15
No niby wiem że daleko, odsunięta od blatów, ale jendak stół to też blat , na którym można ustawić coś co się wyjmie z lodówki :) Na tej kominowej ścianie są też przyłącza od wody, ale dośc blisko narożnika,

219546219547219548219549

zrobiłam taką małą wizualizację. Okap umieściłam w tym miejscu, bo dokładnie 110 cm od brzegu jest otwór w kominie, dlatego wydaje mi się, że jezeli na kominowej ścianie nie będzie szafek, to okap musi być dokładnie w miejscu tego otworu? Czy może się mylę?

agatomek5
20-10-2013, 14:47
219705

powiedzcie co myslicie o takim ukladzie? moje takie przemyslenia.

prawdobodobnie beda to lakierowane fronty magnolia albo wanilia z czyms pomieszane- jeszcze nie wiem. bo nie che zwyklej plyty wiorowej.

agatomek5
20-10-2013, 18:04
Mam inne zdanie. Na razie mieszkajac u rodzicow pracujemy w podobnym ukladzie i jest dobrze. Na zywo wyglada to tez inaczej- bo nie jest to duza kuchnia-lodowka jest pokazana np. Bo moze bedzie w drugim koncu zabudowy. Ten stol to tez nie ostatecznosc-fajnie jakby gdzies w kuchni bylo miejsce na posilek ale jak sie nie da to zrobimy w salonie. No to dus ratuj. Masz inny pomysl?

moniss
20-10-2013, 20:48
agatomek5, czy naprawdę potrzebujecie aż tyle szafek w wysokiej zabudowie? Gdyby dało się zmniejszyć ich ilość można do Waszej kuchni wstawić stół kuchenny zamiast jego niewygodnej namiastki.

Jeśli dałoby się podciagnąć nieco dalej jedno ujęcie wody i kanalizację, to byłoby także wygoniej ze zlewem i zmywarką (podpięcie zlewu i zmywarki poprzez trójnik, a odpływ ze zmywarki do syfonu zlewu - taki z dodatkowym odgałęzieniem)A do tego można mieć oko na to co dzieje się na zewnątrz.
Przeniosłam lodówkę aby była bardziej pod ręką. W tym samym rzędzie okrojonej wysokiej zabudowy, umiejscowiłam też piekarnik i mikrofalówkę, dzięki czemu będzie więcej blatu roboczego przy kuchence (np. do panierowania przed smażeniem oraz wykańczania potraw po ich przyrządzeniu).

219768

agatomek5
21-10-2013, 08:44
Zabudowa pod sufit bo nie ma spizarki a zlew wstepnie planuje przesunac do okna w wykuszu. Poza tym w aranzacji DUSI i w mojej droga od zlewu do lodowki jest prawie ta sama

agatomek5
21-10-2013, 10:44
Dziewczyny na jutro mo!j maz zalatwil sprawdzonego stolarza wiec jutro klamka zapadnie:-) dzieki za wasze rady

duś
21-10-2013, 10:54
z tą różnicą, że w twojej na drodze masz stolik, który będziesz musiała okrążać

moniss
21-10-2013, 11:17
Zabudowa pod sufit bo nie ma spizarki a zlew wstepnie planuje przesunac do okna w wykuszu. Poza tym w aranzacji DUSI i w mojej droga od zlewu do lodowki jest prawie ta sama


Najbardziej pdoba mi się pomysł Dusi ze stolikiem w wykuszu. Lecz jeśli nie możecie całkiem zmnienić umiejscowienia instalacji, to trudno.... :(
Skoro i tak będą instalacje lekko przesuwane, to przesuń całkiem pod środkowe okno.

Jeśli potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania wiktuałów, to wrzuciłam słupek z piekarnikiem pomownie na starą lokalizację.
A jeśli chodzi o szafki-spiżarki, to najwygodniej jest korzystać z szuflad (ja mam zwykłe szafki i cieżko coś tam znaleźć, bo trzeba powyjmować wszystko co stoi z przodu, aby siegnąć do produktów z tyłu).
219842

CIEKAWOSTKA:
Gdy moja znajoma ostatnio przymierzała się do remontu kuchni, rozryswała sobie na kartce wszystkie potrzebne szafki i pozaznaczałą gdzie co będzie trzymałą: gdzie kubki a gdze talerze, gdzie sztućce stołowe, a gdzie wszelkie mieszadła, gdzie garki i gdzie sprzęty kuchenne typu frytownica, czy robot kuchenny. Wszystko umieszczone zostało tak, aby było pod ręką tam gdzie zwykle się z tego korzysta (mieszadła przy płycie gazowej, kubki nad ekspresem do kawy itp.). Ona kilka razy w tygodniu używa piekarnika, więc ustawiła go w słupku, dokłądnie na wysokości oczu. Ja z kolei piekarnika używam sporadycznie, więc u mnie jest pod płytą. A jak u Was, czy często korzystacie z tego urządzenia? Jeśli nie, to może lepiej umieścić go pod palnikami, a słupek zlikwidować, lub umieścić w nim na odpowiedniej wysokości jakieś sprzęty, z których korzystacie częściej (np. talerze, misy, robot kuchenny).
Warto zrobić taką rozpiskę. Przemyślicie przed zamówieniem mebli, co mozecie trzymać w najwyższych szafkach słupków, bo jeśli mają być puste, to lepiej z nich zrezygnować - wyjdzie taniej. Może się też okazać, że wcale nie potrzebujecie tak wielu szafek, albo wręcz przeciwnie - potrzebujecie ich tak dużo że nawet barek się nie zmieści ;)

annNS2
21-10-2013, 13:09
ja robilam dokladnie taka sama rozpiske ;) od poczatku wiedzialam gdzie co mam ;) gorzej jak przybywa nowych rzeczy a zal starych sie pozbyc :)

moniss
21-10-2013, 14:07
ja robilam dokladnie taka sama rozpiske
;) od poczatku wiedzialam gdzie co mam ;) gorzej jak przybywa nowych rzeczy a zal starych sie pozbyc :)

Hehe, to tak jak i u mnie. Przybywa zwłaszcza misek, miseczek, talerzy, talerzyków, kubków, filiżanek i czajniczków do herbaty :P

W nowym domu będę musiała zrobić specjalne miejsce na wszelką porcelanę - szafkę od podłogi po sufit ;)

agatomek5
21-10-2013, 14:47
Piekarnika uzywam b duzo :-) a sprzet czesc mam a czesc nie

agatomek5
21-10-2013, 18:32
Poza tym za oknem mam droge i sasiadow wiecd na stolik slaby widok :-P

duś
21-10-2013, 21:35
skoro taki niefajny widok, to tym bardziej - po co robić tam główny blat roboczy, przy którym będziesz spędzać większość czasu w ciągu dnia?

ale żeby nie odwracać kota ogonem - ja cię nawracać do mojej propozycji nie będę, bo to twoja kuchnia i twoje decyzje, i to ty będziesz się borykać z tymi problemami, które ci tu wytykamy przez kolejnych kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt lat.
wskazuje dość istotne mankamenty - przede wszystkim absolutnie niefunkcjonalne dziwne narożniki i brak ergonomii na liniach płyta-zlew-lodówka (albo jedno na drugim, albo bieg z przeszkodami). inne są mniej istotne, ale te - moim zdaniem kluczowe. prawdą jest, że na forum zajrzałaś za późno - trzeba było rozważać jak się zmieni układ funkcjonalny pomieszczenia wtedy, gdy przesuwaliście ściany. teraz przebudowy są utrudnione i kosztowne. niemniej jednak - ja bym je rozważyła i przekalkulowała. z przyczyn, o których napisałam powyżej i w poprzednich postach.
choć jeśli mam być szczera - odnoszę wrażenie, że decyzje są już przez ciebie podjęte i trochę poszukujesz "klepnięcia" twojego zamysłu. przykro mi - nie dostrzegam w nim żadnego +.

agatomek5
21-10-2013, 22:05
Nie szukam zaklepania to raz , a dwa- nie przesuwamy scian tylko robimy kuchnie w nowowybudowanym domu. W czasie gdy byly przylacza robione- bylam w szpitalu a maz sugerowal sie projektem zrobionym dla wersji ze spizarka. Wrzucilam wizualizacje aby poznac opinie i polaczyc ewentualne pomysly . Wiadomo ze wykonczeniowka zzera wiec troche mamy ograniczenia finansowei czasowe aby calkiem przerabiac przylacza- musimy jakos wybrnac :-) ale dzieki

agatomek5
22-10-2013, 06:49
219940

219941

taki byl projekt wstepny tyle ze zlew mial byc w lewym oknie wykuszu. Stad takie rozmieszczenie przylaczy

agatomek5
22-10-2013, 11:18
Wiem Dus ze wykusz jest malo ustawny dlatego glownie stawiam na zabudowe wysoka i po to zastanawiam sie czy ten piekarnik wlasnie dac po lewej stronie zamiast w zabudowie po prawej z lodowka. Tez jestem ciekawa co wyjdzie- pod wieczor dam znac

Magda 34
22-10-2013, 22:05
moniss tutaj masz zwymiarowaną kuchnię
218140

na tej czarnej ścianie nie bardzo mogę coś zabudować bo tam jest metrowa wnęka na lodówkę (lodówka 92cm)

jeśli chodzi o tą wysoką zabudowę to powiem Ci że zmieniłam wstępny projekt bo chciałam mieć zlew obok płyty a wstępnie był on na tej właśnie ścianie, a dodatkowo mam jakiś kompleks, bo w mieszkaniu mam malutką kuchnię i ciągle brakuje mi miejsca dlatego teraz chciałam mieć jak najwięcej szafek:) i jeszcze jedna sprawa, bardzo chciałam mieć piekarnik wyżej a nie na dole i za chiny nie wiem jak to wszystko pogodzić. a najgorsze jest to że w poniedziałek przyjeżdza facet na dokładny pomiar, bo projekt zatwierdzony, zaliczka wpłacona a ja teraz zaczęłam wymyślać. To ostatni moment żeby coś zmienić
i bardzo dziękuję za pomoc i zainteresowanie:)

ps ze zsypu już nic nie zostało, zazbrojony, podłoga zalana :)

megi, sorry, ale nie bardzo połapałam się w wymiarach. Możesz patrząc na rys podać te prawidłowe. :rolleyes:

Układ jak dla mnie w ogóle nie funckjonalny. Po co tak komplikować? Jakieś blaty w "elki". Nie można zrobić prostej wyspy pomiędzy oknami, co prawda nie będzie ona duża, ale przysłoni trochę kuchnię. Część sprzętów dać na ścianie 280 cm, a słupek na tej ciemnej (u mnie ma 250 cm, ale nie wiem ja długa jest faktyczne).

Na czerwono zaznaczyłam przykładowe rozmieszczenie

http://foto1.m.onet.pl/_m/6550ba5ce807ee376f69fc2d12f6faf5,21,19,0.jpg

moniss
22-10-2013, 22:29
megi, sorry, ale nie bardzo połapałam się w wymiarach. Możesz patrząc na rys podać te prawidłowe. :rolleyes:

Układ jak dla mnie w ogóle nie funckjonalny. Po co tak komplikować? Jakieś blaty w "elki". Nie można zrobić prostej wyspy pomiędzy oknami, co prawda nie będzie ona duża, ale przysłoni trochę kuchnię. Część sprzętów dać na ścianie 280 cm, a słupek na tej ciemnej (u mnie ma 250 cm, ale nie wiem ja długa jest faktyczne).

Na czerwono zaznaczyłam przykładowe rozmieszczenie

http://foto1.m.onet.pl/_m/6550ba5ce807ee376f69fc2d12f6faf5,21,19,0.jpg

Też raczej taki układ bym widziała

analiza
23-10-2013, 11:59
Witajcie.

mam ogromny problem z doborem kolorów i potrzebuję porady :) Remont w domu już praktycznie skończony, a kuchnia wciąż stoi pusta. Dziś muszę już ostatecznie 'klepnąć' kolory mojemu meblarzowi i niestety wciąż się waham. Początkowo tak jak na załączonym projekcie kuchnia miała być szaro - biała (opcja cała biała raczej odpada bo fronty będą matowe a biała biel będzie niepraktyczna) ale po weekendzie u znajomych zaczęłam rozważać kuchnię w kolorze ciepłego naturalnego drewna.
W kuchni ściany białe, podłoga jaśniutkoszara (https://www.google.pl/search?q=stargres+suazi&client=firefox-a&hs=TOH&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1286&bih=760&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Ap1nUtbvB9GRhQeWoIHQCw&ved=0CAcQ_AUoAQ#imgdii=_ ) i boję się, że będzie zbyt smutno.

Dodam, że kuchnia jest przeznaczona dla mamy (50+) więc zależy mi by czuła się w niej komfortowo i nie przytłaczały jej zimne kolory.

Czy myślicie, że "drewiany" front na dole, czarny blat, szary lakobel i biała góra będą bardzo zgrzytać? Czy lepiej może zrobić całe "drewniane" fronty z czarnym blatem????220098
220099

annNS2
23-10-2013, 12:53
moze drewniany blat by ocieplil kuchnie (nawet sa ladne laminaty imitujace drewno), na pewno taki blat bedzie mniej klopotliwy od czarnego ;) wiem co mowie bo ja mam czarny, a u tesciow zrobilam drewniany (tez maja biala kuchnia, tylko gotowca z ikea 'oklepany' STAT) ;)

analiza
23-10-2013, 14:31
moze drewniany blat by ocieplil kuchnie (nawet sa ladne laminaty imitujace drewno), na pewno taki blat bedzie mniej klopotliwy od czarnego ;) wiem co mowie bo ja mam czarny, a u tesciow zrobilam drewniany (tez maja biala kuchnia, tylko gotowca z ikea 'oklepany' STAT) ;)

na pewno? bo ja mam u siebie "drewniany" ale lakierowany i już cały w miniaturowych ryskach. Boję się więc, żeby u mamy nie było tego samego problemu

Co do czarnego to planowałyśmy imitujący 'antybacterial' czyli nie byłby on gładki a z fakturą imitującą hmm... marmur?

Dlaczego kłopotliwy? chodzi o kurz czy o 'rysowalność'?

analiza
23-10-2013, 14:36
@annNS2 widziałam w Twojej galerii płytę pięciopalnikową... jakie masz zdanie na jej temat? Faktycznie praktyczniejsza, czy nie widzisz wielkiej róznicy w porównaniu z czteropalnikowymi??

Diedra
23-10-2013, 14:40
na pewno? bo ja mam u siebie "drewniany" ale lakierowany i już cały w miniaturowych ryskach. Boję się więc, żeby u mamy nie było tego samego problemu

Co do czarnego to planowałyśmy imitujący 'antybacterial' czyli nie byłby on gładki a z fakturą imitującą hmm... marmur?

Dlaczego kłopotliwy? chodzi o kurz czy o 'rysowalność'?

Analizo, nie wiem, jak sprawdza się czarny blat z fakturą, ale od maja mam u siebie gładki błyszczący i naprawdę już kwalifikuje się do wymiany - rysuje się nieziemsko! :o

annNS2
23-10-2013, 15:38
na pewno? bo ja mam u siebie "drewniany" ale lakierowany i już cały w miniaturowych ryskach. Boję się więc, żeby u mamy nie było tego samego problemu

Co do czarnego to planowałyśmy imitujący 'antybacterial' czyli nie byłby on gładki a z fakturą imitującą hmm... marmur?

Dlaczego kłopotliwy? chodzi o kurz czy o 'rysowalność'?

chodzi o brud...u tesciow jest blat olejowany, oczywiscie tez sie rysuje, ale to przeciez drewno ;) ja mowilam o laminacie ;) mialam w starym mieszkaniu i od tej pory wyglada 'jak nowy' :)

annNS2
23-10-2013, 15:44
@annNS2 widziałam w Twojej galerii płytę pięciopalnikową... jakie masz zdanie na jej temat? Faktycznie praktyczniejsza, czy nie widzisz wielkiej róznicy w porównaniu z czteropalnikowymi??

osobiscie jestem zachwycona ;) ostatnio sie przydaje coraz czesciej jak musze dla kazdego cos innego przygotowac (mam dziecko w wieku przedszkolnym i malego niejadka i miesozernego meza;) choc nawet jak nie korzystam ze wszystkich pieciu to przynajmniej mam luzna przestrzen miedzy garnkami ;)

megi02
23-10-2013, 20:37
no i patrzcie, kilka osób siedziało nad tą kuchnią i nikt (nawet ja) nie wpadł na to że można ją zrobić inaczej:( teraz to i tak już pozamiatane bo przyłącza zrobione i nie da się tego inaczej ustawić. A tak to bym miała więcej miejsca w salonie...
jeszcze mam problem z facetem od kuchni bo przez to że zaliczka wpłacona, projekt klepnięty to jest niechętny na jakiekolwiek zmiany. A ja stwierdziłam że takiej kuchni jaka miała być to za chiny nie chcę i kombinuje... powiem Wam co wymyśliłam i doradzcie proszę czy to ma sens.
Po pierwsze chce żeby barek zamiast kompozytu był drewniany, docelowo ma to wyglądać tak:
220258
a tą całą długą część wyspy chce zrobić szerszą o 30 cm i z drugiej strony zrobić też szafki (otwierane na docisk żeby nie było uchwytów) z półeczkami na jakieś kieliszki, szkło itp)
no i oczywiście rezygnacja totalna z tej szyby wystającej z blatu
mam już wersję wstępną z barkiem
220259

tylko tak jak mówiłam to okropne szkło z blatu zniknie i chcę go wydłużyć tak że będzie miał 90cm szerokości (i oczywiście barek był na równi z tą długą częścią. Powiedzcie mi czy tak będzie ok? i czy wogóle szafki 30cm mają jakikolwiek sens?
aaa wogóle jestem zła sama na siebie że tak bez porządnego przemyślenia klepnełam ten projekt, teraz próbuje coś z nim zrobić a facet od kuchni tylko sie na mnie wkurza ze cos zmieniam

robertukf
24-10-2013, 16:15
Poszukujemy z żoną inspiracji na urządzenie kuchni.

Kilka faktów:
- kuchnia w bloku z wielkiej płyty
- wymiary 330 x 210 cm (węższe ściany ograniczają: wejście do kuchni 80 cm i po przeciwnej stronie okno 140 cm
- usunięty grzejnik pod oknem
- lodówka niestety wolnostojąca wysokość 200 cm - ma niecałe 2 lata i za dużo kosztowała by ją wymieniać.

Nasze preferencje:
- zabudowa w kształcie L po dłuższej sianie i ściany z oknem
- zabudowa pod sufit który chcemy częściowo podwiesić (ok -15 cm, standardowa wysokość 260 cm) od strony ściany gdzie będą szafki wiszące
- piekarnik i mikrofalówka w słupku obok lodówki
- okap teleskopowy do zabudowy
- płyta gazowa szer. 60 cm
- zlewozmywak jednokomorowy szer. 50 cm
- jakiś mały stolik +2 lub 3 krzesełka (posiłki i tak spożywamy w pokoju, ale czasem zdarza się coś przekąsić w kuchni
- kolory raczej jasne z uwagi na małą powierzchnię kuchni.
- chcemy wykorzystać max miejsce w zabudowie szafkowej (rodzinka 2+2 )

Pomożecie ? 

Groszeczek
24-10-2013, 18:55
Witam!
Jestem nowa w tym wątku, ale przejrzałam sporo ostatnich stron w poszukiwaniach inspiracji.
Planujemy kuchnię w stylu rustyklanym (będą belki na suficie, cegła na ścianie, kuchnia będzie miała jasne fronty, blat mąż by chciał czarny z jakiegoś kamienia (podobno to nie aż takie drogie i cena porównywalna do takiego z lepszej płyty? muszę to zweryfikować) - ja nie jestem przekonana i wolałanym drewniany (ale tu obawy o jego pielęgnację) lub taki co by udawał drewniany ;-)

Budujemy wg projektu Karmel 2 z pracowni Archetyp.
Zależy nam na kuchni z wyspą. Początkowo planowaliśmy zrezygnować ze ścianki między salonem a kuchnią, ale ostatecznie jednak chcemy kawałek ścianki (tłumienie dźwięków, czasem stosy garów ;-) ) - teraz mamy kuchnię otwartą na pokój i wystarczy włączyć mikser albo czajnik i już nie słychać tv).
W projekcie było właśnie kawałek ścianki, więc można powiedzieć, że wrócilićmy do "źródeł", natomiast zlikwidowaliśmy przejście z przedpokoju do kuchni.
Zastanawiam się, czy to nie będzie uciążliwe wracać np. z zakupami i obchodzić ściankę wkoło, zeby dojsć do kuchni, ale z drugiej strony 2 szwagierki mają taki układ tylko, że z drzwiami i zgodnie twierdzą, że i tak obchodza i z nich nie korzystają...
Teraz muszę pokonać całe piętro od wejścia do kuchni, więc w nowym domu i tak będzie lepiej.

Planuję też kredensik (w projekcie zaznaczony obok lodówki), więc musi na niego zostać miejsce.
Marzy nam się też duża lodówka z zamrażarką, tylko zastanawiam się, czy nie będzie uciążliwe bieganie z jednego kąta od lodówki na drugą stronę do pieca, po drodze mijając jeszcze wyspę?
Ale z drugiej strony wyspa to też blat, na który można coś odłożyć i na wyspie planujemy też płytę (podwójną). Poza tym lodówka obok kredensu to może dobra jest jak się gotuje wspólnie z mężem albo córką ;-) i nie wchodzi się wtedy sobie w drogę?
Mam sporo wątpliwości do tego układu. Straciłam dystans i już nie wiem, czy da się inaczej? Kredensik koło stołu musi być, wyspa na środku, do tego ograniczenia ze strony okien...
Proszę o porady :-)
Acha, mąż jeszcze mówi, żeby zrezygnować z tego zlewu narożnego i dać tam meble tylo w linii prostej. Będzie tańsza kuchnia... ale to zakup na całe lata, więc tyle wolę dołożyć.
W projekcie brakuje wiszących półek, będą po obu stronach okapu, więcej się nie zmieści. No i między oknami taką małą rustykalną (płytką).

http://images61.fotosik.pl/312/4c6fa145ffd84c8amed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images65.fotosik.pl/313/4088e9b5199ca850med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images65.fotosik.pl/313/bfdb632b0f484ebemed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Przepraszam za jakość wizualizacji, nie chciał mi zadziałać program IKEI, korzystałam z googlea plannera, a nie wszysktie mebelki mi pasowały.
Inspiracja z tego wątki sprzed kilku stron (przepraszam za wykorzystanie wizualizacji, jest piękna!)
http://images62.fotosik.pl/313/93f772c0b3882bd0med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Groszeczek
24-10-2013, 19:23
Kurcze, ale skopiowało mi posty, właśnie miałam problem zamieścić wpis... :-(

Ale widzę, że innym też zbudblowało (ale nie tyle razy co mi).
Przepraszam, to nie celowo.

Carlitobrigante, sprzęty wydają mi się ok u ciebie, masz blat po obu stronach kuchenki itp.
Jedyne co bym zmieniła, to układ stołu o 90 stopni, żeby stołki nie obijały ściany ;-)

annNS2
25-10-2013, 08:05
Poszukujemy z żoną inspiracji na urządzenie kuchni.

Kilka faktów:
- kuchnia w bloku z wielkiej płyty
- wymiary 330 x 210 cm (węższe ściany ograniczają: wejście do kuchni 80 cm i po przeciwnej stronie okno 140 cm
- usunięty grzejnik pod oknem
- lodówka niestety wolnostojąca wysokość 200 cm - ma niecałe 2 lata i za dużo kosztowała by ją wymieniać.

Nasze preferencje:
- zabudowa w kształcie L po dłuższej sianie i ściany z oknem
- zabudowa pod sufit który chcemy częściowo podwiesić (ok -15 cm, standardowa wysokość 260 cm) od strony ściany gdzie będą szafki wiszące
- piekarnik i mikrofalówka w słupku obok lodówki
- okap teleskopowy do zabudowy
- płyta gazowa szer. 60 cm
- zlewozmywak jednokomorowy szer. 50 cm
- jakiś mały stolik +2 lub 3 krzesełka (posiłki i tak spożywamy w pokoju, ale czasem zdarza się coś przekąsić w kuchni
- kolory raczej jasne z uwagi na małą powierzchnię kuchni.
- chcemy wykorzystać max miejsce w zabudowie szafkowej (rodzinka 2+2 )

Pomożecie ? 
wrzuc rzuty ;)

robertukf
25-10-2013, 09:33
wrzuc rzuty ;)

robione w jakimś internetowym programiku na szybko, ale skala pomieszczenia i rozkład zachowane :rolleyes: niestety program ubogi i układ szafek pozostawia wiele do życzenia:)

http://imageshack.us/a/img41/3115/vxvq.png

http://imageshack.us/a/img607/4266/60ok.png

http://imageshack.us/a/img823/6290/7s11.png

Deysi
25-10-2013, 09:49
mam pytanie jaką szerokość ma Twoja kuchnia ?

cargo - też tak właśnie myślę, a Twój post mnie jeszcze upewnił, dzięki

układ szafek - czyli ten na aventosach?
Ogólnie podobają mi się zabudowy do samej góry, więcej miejsca w szafce, tylko ten tip on mnie nie przekonuje i sama nie wiem??

żaluzja - też o takim rozwiązaniu myślałam. Tylko nie wiem czy żaluzja nie jest łatwiejsza - coś stawiam na blacie, żaluzja w górę i mam ekspres/chlebak (bo tam chce go wcisnąć), a przy szafce już zamieszanie

Deysi
25-10-2013, 10:00
ok, rozumiem-wysoka zabudowa jest szerokosci 153 cm wiec jezeli umieszcze lodóke przy drzwiach spizarni to piekarnik zaraz obok niej czy rozdzielic cargo badz jakies polki na ktore pozostanie 30 cm. Jakby to sensownie wygladało albo i najpraktyczniej?
moim zdaniem ten układ jest bardzo ok. w wysokiej zabudowie lodówkę umieściłabym tuż przy drzwiach do spiżarni.

annNS2
25-10-2013, 10:31
robertukf czy przylacze wody jest po srodku tej dluzszej sciany? jest szansa zeby przesniesc zlew do rogu pod okno?

robertukf
25-10-2013, 10:41
robertukf czy przylacze wody jest po srodku tej dluzszej sciany? jest szansa zeby przesniesc zlew do rogu pod okno?
przyłącze wody jak i odpływ do kanalizacji jest w miejscu gdzie na moim rzucie jest słupek z piekarnikiem, Obecnie zamontowany mamy tuż przy lodówce zlewozmywak dwukomorowy. Aby przeciągnąć w róg wodę i odpływ trzeba by kuć ściany. W sumie opcja jest do rozważenia :yes: przyłącze gazowe jest po środku dłuższej ściany.

moniss
25-10-2013, 11:51
Groszeczek, nie podoba mi się ten układ sprzętów. Pomimo tego, że kuchnia została powiększona kosztem wc, to stała się mniej funkcjonalna.

Pomyślę póżniej nad innym rozstawem mebli, ale na razie wrzucam fragment projektu Karmel 2 z wymiarami. Może ktoś wpadnie na jakiś pomysł.

220538

Napisz dokładnie, co koniecznie musisz mieć w kuchni. Na pewno kredens/witrynę na porcelanę stołową w widocznym miejscu i blisko stołu.
Chcesz też mieć wyspę. Czy półwysep też wchodzi w grę (bo raczej to bym widziałą w tej kuchni)?
Do czego ma służyć wyspa? Co na niej będziecie robić/w niej trzymać? Czy ta dwupalnikowa kuchenka, która tam jest obecnie ma jakieś konkretne zastosowanie, czy po prostu wrzucona została, aby wyspa nei była pusta?
Określ wielkość lodówki jaką potrzebujesz. A może wolisz mieć dodatkową zamrażarkę?
Geeralnie, jeśli chodzi o układ mebli, ilośc i wielkośc sprzętów, to nie sugeruj się modą czy pieknymi kuchniami z katalogów. Raczej pomyśl co jest wam naprawdę potrzebne, jak dużo czasu spędzacie w kuchni, co tam robicie (bardziej kanapki czy pierogi i inne wałkowane ciasta) itp...
Kuchnia ma być szyta na miarę konkretnej rodziny, na Waszą miarę.

edir23
25-10-2013, 12:23
witam wszystkich
mam kłopot z aranżacją okna narożnego, nie wiem czy pociągnąć szafki do krawędzi okna, czy też zostawić jakąś przestrzeń, prośba o pomoc, a może inaczej220547220548220548

kinka
25-10-2013, 12:38
Groszeczek,szerokość twojej kuchni jest wystarczająca na wyspę bez likwidacji wc.Niedawno Adriado wrzuciła zdjęcia swojego salonu i kuchni z wyspą,układ ma bardzo podobny do twojego,szerokość ta sama 335cm,zerknij http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126220-poka%C5%BCcie-swoje-salony/page152
Szkoda likwidować wc a tym bardziej przejście do kuchni.Patrząc na projekt wolałabym powiększyć wiatrołap,lub z wc zrobić schowek/spiżarkę.
Bez powiększania kuchni wejdzie ci wyspa 150cm lub można ja odwrócić tak jak właśnie u Adriado
http://img11.imageshack.us/img11/3072/h7kq.jpg

annNS2
25-10-2013, 13:37
przyłącze wody jak i odpływ do kanalizacji jest w miejscu gdzie na moim rzucie jest słupek z piekarnikiem, Obecnie zamontowany mamy tuż przy lodówce zlewozmywak dwukomorowy. Aby przeciągnąć w róg wodę i odpływ trzeba by kuć ściany. W sumie opcja jest do rozważenia :yes: przyłącze gazowe jest po środku dłuższej ściany.
to ja proponuje zeby przerzucic wode - zreszta nie widze innego rozwiazania :) sciana ma 330, po wstawieniu zabudowy z piekarnikiem i lodowki zostanie jakies 210 (a nawet mniej bo wolnostojaca lodowka musi miec luz po bokach), kuchenka musialaby byc zaraz obok zlewu skoro chcesz pociagnac zabudowe pod oknem ;)

Groszeczek
25-10-2013, 21:17
Groszeczek, nie podoba mi się ten układ sprzętów. Pomimo tego, że kuchnia została powiększona kosztem wc, to stała się mniej funkcjonalna.

Pomyślę póżniej nad innym rozstawem mebli, ale na razie wrzucam fragment projektu Karmel 2 z wymiarami. Może ktoś wpadnie na jakiś pomysł.

220538

Napisz dokładnie, co koniecznie musisz mieć w kuchni. Na pewno kredens/witrynę na porcelanę stołową w widocznym miejscu i blisko stołu.
Chcesz też mieć wyspę. Czy półwysep też wchodzi w grę (bo raczej to bym widziałą w tej kuchni)?
Do czego ma służyć wyspa? Co na niej będziecie robić/w niej trzymać? Czy ta dwupalnikowa kuchenka, która tam jest obecnie ma jakieś konkretne zastosowanie, czy po prostu wrzucona została, aby wyspa nei była pusta?
Określ wielkość lodówki jaką potrzebujesz. A może wolisz mieć dodatkową zamrażarkę?
Geeralnie, jeśli chodzi o układ mebli, ilośc i wielkośc sprzętów, to nie sugeruj się modą czy pieknymi kuchniami z katalogów. Raczej pomyśl co jest wam naprawdę potrzebne, jak dużo czasu spędzacie w kuchni, co tam robicie (bardziej kanapki czy pierogi i inne wałkowane ciasta) itp...
Kuchnia ma być szyta na miarę konkretnej rodziny, na Waszą miarę.

moniss dziękuję za takiego konkretnego posta i zainteresowanie :-) I za wklejenie rzutów, przepraszam, że o tym zapomniałam.
Otóż tak, my mamy wersję lustrzaną, ale to nie szkodzi w wizualizacji ;-)
Przejście z przedpokoju do kuchni już jest zamurowane.
Planujemy też powiększyć przedsionek tak do 1,90 długości (odległość od drzwi do drzwi), żeby drzwi się spokojnie otwierały a nie wpadału na siebie , a w przedpokoju jeszcze zmieściła się szafa.
Co do wc, to jest łazienka na dole więc z niej zrezygnowaliśmy a spiżarenkę mamy pod schodami, w kotłowni będzie masa miejsca, więc z tego schowka w kuchni zrezygnowalismy, zeby powiększyć kuchnię.

Planowaliśmy otwartą kuchnię na salon tak jak właśnu u Arido. Ale zmieniliśmy zdanie i teraz planujemy nieco oddzielić kuchnię od salonu ścianką.
Głownie chodzi o wyciszenie.

- do do wyspy - tak, może być też półwysep, ale mąż woli wyspę, więc bardziej do tego rozwiązania się skłaniamy. Półwysep też by trzeba było obchodzić, a w koło wyspy można przejść (ale to czy będzie funkcjonalne zależy od ustytułowania sprzętów). Z drugiej strony mam małe jeszcze dzieci (3 latka i 4,5 roku) i już widzę jak mi się gonią wkoło wyspy tak jak teraz wiecznie wkoło stołu w kuchni. Także, jeśli masz jakiś świetny pomysł na półwysep - chętnie rozważę :-)
- co do plyty na wyspie - myślę, że będzie używana. Nie jest tam tylko dla wypełnienia. Często gotujemy razem, albo ja robię np. jakieś zaprawy czy ciasto a mąż w wtym czasie buszuje po lodówce, albo robi kanapki dla dzieci. Planujemy sporo gotować, używamy dużo blatów (ile bym nie miała - wszystko wykorzystam ;-) ). Teraz nawet laptopa trzymam na blacie kuchannym..., Mam też blat pod oknem zamiast parapetu, ale służy jako parapet właściwie, bo są tam kwiatki. Poza tym trzeba wszystko odsuwać jak chce otworzyć okno (np. krzyknąć na męża przed domem ;-) ) ale teraz mamy mieszkanko na 2 piętrze, a potem moge po prostu otworzyć drzwi, więc też jest różnica. Bo przez te doświadczenia nie zaplanowałam w mojej wizualizacj blatu pod oknem właśnie.
- co bym chciała mieć w kuchni:
- kredens blisko stołu na szkliwo (taki retro-rustykalny ;-) )
- lodówkę z dużą zamrażarką - skłaniamy się do podwójnej , w 1 drzwiach lodówka, w drugich dużych pionowych same szuflady z zamrażarką (chyba ok metra szerokości).
- kuchenkę gazową 4-palnikową
- płytę indukcyjną na 2 stanowiska w wyspie
- wyspa ma służyć jako dodatkowy blat roboczy, rozważamy dostawienie krzeseł barowych, aby niektóre prace wykonywać na siedząco (np. obieranie papryki na zaprawę czy truskawek itp.)
- pod wyspą byłoby dodatkowe miejsce na szafki do przechowywania rzeczy, które rzadziej się używa lub jakieś otwarte półki na książki kucharskie czy koszyczki wiklinowe.
- płyta będzie "dorywczo" używana (główne gotowanie raczej na gazie? ale to moje dotychczasowe przyzwyczajanie, z płyty nigdy nie korzystałam, gaz i tak będzie, to chyba taniej też na nim gotować?) i nie planujemy okapu nad nią.
-chciałabym też piekarnik nie pod płytą tylko wyżej, żeby się nie schylać (rozważamy też mikrofalę w zabudowie, ale nie jestem przekonana czy mi potrzebna, teraz nie mam, więc nie używam), ale moze też być pod płytą gazową, czyli tradycyjnie.
- to chyba tyle.

Tak więc jeśli damy ściankę, zeby wygłuszyć kuchnię a chcemy wyspę to kuchnia musi być dość duża (ok. 4 x 3 m nam wychodzi, bo ściankę między kuchnią a salonem planujemy zrobić równo z przejściem do salonu (będą tam jeszcze drewniane słupy coś a la framuga, ale bez drzwi)

Groszeczek
25-10-2013, 21:54
Zapomniałam wkleić rzuty po adaptacji i zmianach w projekcie.
To wersja bez ścianki między kuchnią a salonem (skopiowana z projektu, układ stołu i kuchni nie nasz). Stół będzie pod oknem.
Nie ma jeszcze instalacji ani wody, ani ścieków, ani prądu, Są tylko ściany nośne.

http://images63.fotosik.pl/316/c4965fef3f2a2827med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Elfir
25-10-2013, 22:17
http://images62.fotosik.pl/317/87da3db23a187b6e.jpg

wyspa oddzielona od salonu ścianką 120 cm

Groszeczek
26-10-2013, 10:36
Dzięki elfir, nie wiem, czy piec w tym miejscu by się sprawdził, bo kanały wentylacyjne już są wmurowane w ścianę w tym miejscu, gdzie na rysunku 2 strzałki. I czy taka niska ścianka wygłuszy dobrze kuchnię - rozważaliśmy ten wariant z dostawieniem stołu do tej ścianki, ale potem zrezygnowaliśmy z tego (tzn czy wygłuszy na tyle, że np. spokojnie tv pooglądać, jeśli ktoś będzie się krzątał w kuchni. A pichcić lubimy ;-)
Do tego nie pasują mi meble w 1 linii na tej ścianie z oknami, bo jedno okno jest mniejsze i wyżej (górna linia jest zachowana, jedno ma 60 na 90 cm, drugie 150x150.) To małe okno miało być w spiżarce.
Miałam pomysł, aby to male okno nie raziło, to tam pociągnąć meble (tak jak w moim projekcie, który wkleiłam), okno ma szerokość 60 cm, czyli tyle ile blat i niestety zaczyna się równiutko od samego rogu pomieszczenia (w oryginalnym projekcie było odsunięte nieco od ściany, ale jak zmieniliśmy drzwi wejściowe na otwierane do środka a nie na zwenątrz to potrzeba było nieco muru w przedsionku, aby framuga nie była przy samej ścianie i potem odległości tych małych okienek było różne z prawej i z lewej strony drzwi, więc przesunęliśmy to małe okienko w kuchni do samego rogu). I teraz myślę, że tam moga być meble w 1 linii, bez narożnej szafki jak na moim rysunku.
Ale podsunęłaś mi myśl, że tą ściankę 120 cm można by pociągnąć do samego sufitu i zostawić przejście do kuchni bliżej wejśćia do salonu, żeby nie obchodzić całej ścianki.
Potem to rozrysuję (teraz już nie mam czasu) i wkleję, to moze jeszce jakieś uwagi się wam nasuną.
Dziękuję za pomoc i poświęcony czas - nie ma to jak pomoc forumowiczów muratora - dzięki!

moniss
26-10-2013, 12:12
witam wszystkich
mam kłopot z aranżacją okna narożnego, nie wiem czy pociągnąć szafki do krawędzi okna, czy też zostawić jakąś przestrzeń, prośba o pomoc, a może inaczej220547220548220548

Ja chyba bym zrezygnowała całkiem z szafek wiszących, aby ukazać okna z daleka (jeśli mają ładny widok). Jeśli widok za oknem nie jest szczególnie ładny, to zostawiłabym wszystko tak jak jest + rolety rzymskie w oknach.

Kolejny pomysł.
Nie wiem, jak wygląda u Ciebie całość kuchni, lecz mże spróbuj rozdzielić wysoką zabudowę: lodówkę zostaw tu gdzie jest, a słupek z piekarnikiem przenieś na kraniec drugiego blatu. Zlew przesunąć wtedy można by dalej od rogu.
Można by coś też pokombinować z podsufitowymi szafkami (przedłużenie tych znad wysokiej zabudowy)

moniss
26-10-2013, 12:20
Dzięki elfir, nie wiem, czy piec w tym miejscu by się sprawdził, bo kanały wentylacyjne już są wmurowane w ścianę w tym miejscu, gdzie na rysunku 2 strzałki. I czy taka niska ścianka wygłuszy dobrze kuchnię - rozważaliśmy ten wariant z dostawieniem stołu do tej ścianki, ale potem zrezygnowaliśmy z tego (tzn czy wygłuszy na tyle, że np. spokojnie tv pooglądać, jeśli ktoś będzie się krzątał w kuchni. A pichcić lubimy
;-)
Do tego nie pasują mi meble w 1 linii na tej ścianie z oknami, bo jedno okno jest mniejsze i wyżej (górna linia jest zachowana, jedno ma 60 na 90 cm, drugie 150x150.) To małe okno miało być w spiżarce.
Miałam pomysł, aby to male okno nie raziło, to tam pociągnąć meble (tak jak w moim projekcie, który wkleiłam), okno ma szerokość 60 cm, czyli tyle ile blat i niestety zaczyna się równiutko od samego rogu pomieszczenia (w oryginalnym projekcie było odsunięte nieco od ściany, ale jak zmieniliśmy drzwi wejściowe na otwierane do środka a nie na zwenątrz to potrzeba było nieco muru w przedsionku, aby framuga nie była przy samej ścianie i potem odległości tych małych okienek było różne z prawej i z lewej strony drzwi, więc przesunęliśmy to małe okienko w kuchni do samego rogu). I teraz myślę, że tam moga być meble w 1 linii, bez narożnej szafki jak na moim rysunku.
Ale podsunęłaś mi myśl, że tą ściankę 120 cm można by pociągnąć do samego sufitu i zostawić przejście do kuchni bliżej wejśćia do salonu, żeby nie obchodzić całej ścianki.
Potem to rozrysuję (teraz już nie mam czasu) i wkleję, to moze jeszce jakieś uwagi się wam nasuną.
Dziękuję za pomoc i poświęcony czas - nie ma to jak pomoc forumowiczów muratora - dzięki!

Małe okienko zawsze możesz zasłonić roletą/zaluzją/zasłonką/firanką, poza tym zza wysokiej zabudowy nie rzuca się ono w oczy.
Co do wygłuszenia kuchni, to najodpowiedniejsza dla Was byłaby jednak kuchnia zamknięta - tak aby móc zamknąć drzwi gdy jest włączony mikser, czy inne głośne urządzenie.

Kuchnię od strony salonu zamknąć można drzwiami przesuwanymi - nawet podwójnymi (chowanymi w ścianę).

Wejście do kuchni może też być jak najbliżej przy wejsciu do salonu, a dalej ściana + wbudowany w ścianę kredens (otwierany z oby stron i od kuchni i od jadalni).
220730


Kuchnia otwarta (powiększona kuchnia z propozycji kinki):
220731

Kuchnia zamknięta (drzwi chowane w ścianę):

220732

Tak więc teraz decyzja należy do Ciebie: kuchnia otwarta, półotwarta czy zamykana?


EDIT:
zerknijcie na mój wątek salonu z przyległościami, bo potrzebuję porad na temat kuchni, gdzie chcę zmieścić stół do śniadania i wałkowania ;)

carlitobrigante
26-10-2013, 13:26
Czemu mój post został usunięty?!

Wklejam jeszcze raz i dziękuję za pomoc...

Witam serdecznie!
Już raz pomogliście mi w zagospodarowaniu kuchni. Byłem bardzo rad z waszych podpowiedzi i pomysłów.
Dziś zwracam się do Was ponownie z tym samym problemem.
Kupujemy z przyszłą małżonką mieszkanie, i chcemy zrobić kuchnie przy której już nigdy nic nie będziemy zmieniać. Chcemy by była ona już na lata ;)
Poniżej zaprezentuję zdjęcia, rzuty i link do IKEA Planner. Mam nadzieję że zerkniecie na nie swoim okiem i podpowiecie co nieco...
A teraz do rzeczy.
Największy problem mamy z ustawieniem szafek, zlewu, sprzętu AGD tak, aby mieć jakąś większą przestrzeń roboczą...
Chcemy aby kuchnia miała białe fronty. W dolnych szafkach preferujemy szuflady. Możliwa wysoka szafka cargo na przechowywanie. Ściany w kolorze lawendowym/fioletowym. Kafelki? Między pólkami dolnymi a górnymi (o ile będą), szyba.
Sprzęt AGD: posiadamy wolno-stojącą lodówkę 175x60cm, piekarnik chcielibyśmy mieć wyżej (mamy małe dziecko, niedługo zacznie chodzić), nie myśleliśmy o zmywarce, płytę indukcyjna standardowa ~60x60 cm.
W kuchni, co ważne, chcemy mieć stół 120x60cm.
Zdjęcia:

220733
220734
220735

Link do IKEA Planner:
http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?Lang=pl-PL&LoadDesign=98d262fd0d6442a5a5ef0b9aeefa90d8&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

W razie pytań, służę pomocą.
Pozdrawiam
Radek

Elfir
26-10-2013, 13:45
Dzięki elfir, nie wiem, czy piec w tym miejscu by się sprawdził, bo kanały wentylacyjne już są wmurowane w ścianę

Wentylację poprowadzisz płaskim kanałem w podwieszanym suficie.

W listopadowym M jak mieszkanie jest dokładnie taki układ, jak u ciebie, tylko salon ciutkę mniejszy, możesz sobie obejrzeć.

ale kuchnia jest otwarta. Jak chcesz wygłuszyć to normalna ściana + drzwi


Inny pomysł:
http://images62.fotosik.pl/318/57e691e17894f4fd.jpg

Przerywana niebieska linia to kanał wentylacyjny pod sufitem

moniss
26-10-2013, 15:12
Lekko zmodyfikowany pomysł Elfir:
220736
Pomiędzy wiatrołapem a kuchnią może być spiżarnia (np. z zamrażarką) lub też pralnia (P-pralka) - lub jedno i drugie. Na drzwiach do tego pomieszczenia gospodarczego można w wiatrołapie nakleić duze lustro.
Może też nie być tego pomieszczenia, za to większa kuchnia.
220737

A może kuchnia częściowo otwarta na salon - w stronę kuchni można rozłożyć stół podczas większej imprezy:
220738

Elfir
26-10-2013, 15:28
moniss - w moim projekcie między kuchnią a wiatrołapem jest spiżarnia :)
Ja nie lubię rozbijać blatów roboczych zlewu i kuchenki - zawsze się boję, że przenosząc gorący gar do zlewu kogoś potrącę i wyleję.

moniss
26-10-2013, 15:42
moniss - w moim projekcie między kuchnią a wiatrołapem jest spiżarnia :)
Ja nie lubię rozbijać blatów roboczych zlewu i kuchenki - zawsze się boję, że przenosząc gorący gar do zlewu kogoś potrącę i wyleję.

I spiżarnię tam właśnie bym widziałam gdyby to była moja kuchnia, ale Groszeczek wspominała coś o spiżarce pod schodami.
Ja też wolę mieć kuchenkę przy tym samym blacie co zlew. Ale nie wszyscy są tacy jak my ;)

Elfir, mam prośbę, rzucisz okiem na moje wypociny kuchenne na moim wątku z salonem? Potrzebuję tam stołu sniadaniowo-roboczego.

carlitobrigante, moja kuchnia jest bardzo podobna do Twojej, tylko nieco szersza i trochę krótsza. No i ma wyjście na zewnątrz.

A co powiesz na takie ustawienie - bardzo podobne do tego z oryginalnego rzutu:
220745

misz299
26-10-2013, 16:32
Witam, jesteśmy na końcowym etapie odbioru mieszkania i próbujemy sfinalizować projekt naszego aneksu kuchennego. Mamy wstępnie przygotowaną propozycję, jednak zastanawiam się, co sądzą bardziej doświadczeni użytkownicy forum o tym projekcie. Aneks ma długość 315 cm, zaś boczna ścianka (lewa, na której jest okap -> jest też tam podłączenie indukcji) obecnie ma ok. 115cm - dopuszczamy wydłużenie jej do max. 165-170cm.


220746

Górne szafki mają mieć 90-93cm wysokości i od lewej: 45 lewa, 45 lewa, 60 lewa, 50 prawa, 50 prawa, nad lodówką -> 60cm - głębokość lodówki.

Na dole od lewej: cargo 15cm, kuchenka 60cm (okap 60cm), narożna z kołem w środku (szafka 90x90), zmywarka 60 zabudowana, zlew 50, szuflady 50.

Zastanawiam się przede wszystkim nad rozplanowaniem szerokości górnych szafek - czy 3 różne szerokości to nie za dużo...

Kuchnia ma być biała na wysoki połysk, lodówka wolno-stojąca, podświetlenie led pod górnymi szafkami.

Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju porady/wskazówki.

PS. Wizualizację zrobiłem sam, więc mogą być pewne niedociągnięcia;)

edir23
26-10-2013, 20:42
220784dziękuję za opinie -ogólnie nie wiedziałam że to okno narożne nastręczy nam tyle klopotów- przedstawiam rzut kuchni.
Widok jest ładny na zieleń, drzewa, w oddali z bardzo daleka widać przez drzewa prześwituje dom sąsiada. Nie za bardzo chcę rozdzielać słupki ponieważ będzie taka duża bryła na wejściu do salonu, podoba mi się jak jest od wejścia do salonu z oddechem.
koncepcji mamy kilka:
1) albo właśnie całkowicie zrezygnować z szafek górnych, choć okap mi się podoba wbudowany
2) zrezygnować z szafek górnych częściowo - zostawiając 3 sztuki na środku dolnego rzędu- takie np. 60x60
3) zostawić pas dolnego rzędu górnych szafek nie dociągając go do końca -zostawić przestrzeń pustej ściany od okna - wtedy robi się symetrycznie do pustej przestrzeni przy drugim większym oknie220779220780220781220782


Ja chyba bym zrezygnowała całkiem z szafek wiszących, aby ukazać okna z daleka (jeśli mają ładny widok). Jeśli widok za oknem nie jest szczególnie ładny, to zostawiłabym wszystko tak jak jest + rolety rzymskie w oknach.

Kolejny pomysł.
Nie wiem, jak wygląda u Ciebie całość kuchni, lecz mże spróbuj rozdzielić wysoką zabudowę: lodówkę zostaw tu gdzie jest, a słupek z piekarnikiem przenieś na kraniec drugiego blatu. Zlew przesunąć wtedy można by dalej od rogu.
Można by coś też pokombinować z podsufitowymi szafkami (przedłużenie tych znad wysokiej zabudowy)

Groszeczek
27-10-2013, 09:48
moniss sufit podwieszany u mnie odpada, bo będą legary, które chcemy odsłonięte (styl rustykalny), a pomieszczenie nie może być za niskie, żeby nie było przytłaczające, a poza tym muszą się jeszcze zmieścić karnisze (okno na wprost drzwi do salonu wyjdzie prostopadle do legarów). Można by było wzdłóż ściany kanał poprowadzić i ewentualnei ukryć w jedyn z legarów, ale i tak jakoś mi piec pasuje na tej ścianie co zaznczyłam...

Chciałabym zjeść ciasto i mieć ciastko, czyli mieć kuchnię otwartą z wyspą, ale żby hałasy się nie dawały we znaki.
Kombinowałam od wczoraj z układem kuchni i skłaniam się do przesiesienia kredensu do salonu i zmniejszenia nieco kuchni, ale z drzwiami rozsuwanymi:
http://images63.fotosik.pl/320/a5607ef67ff22db1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

lodówka tam gdzie jest "L", a tam gdzie "P" to byłby piekarnik w zabudowie. pomiędzy lodówką a pikarnikiem (wyjdą 2 wysokie słupki po bokach) można by było dać wiszące szafki.
Też zależy mi, żeby zlew i kuchenka była w 1 linii (mycie jarzyn czy mięsa i wrzucanie do garów - żeby nie chlapać po podłodze i żeby było wygodnie np. odcedzać ziemniaki ;-) ).

Pomysł fajny miałaś z przejściem z przedsionka do kuchni, ale mamy w tym miejscu już zaplanowaną tablicę rozdzielczą czy jak się to nazywa i są już peszle przygotowane. Poza tym 3 drzwi w tak małym pomieszczeniu w przedsionku, gdzie drzwi wejściow otwierane będą do środka na pewno nie będą funkcjonalne.
Nie planuję też szafy w przedsionku (jedynie w przedpokoju jakąś 2- drzwiową. W przedsionku będzie wieszak dla gości + jakieś siedzisko (ze schowkiem). To plany, a życie pewnie zweryfikuje i może mi się jeszzcze zmieni koncepcja ze 3 razy.
Co myślicie o takim układzie kuchni?
Mi przypomina tak jak teraz mam (układ zlewu, kuchenki i lodówki - z tą różnicą, że teraz zamiast wyspy mam stół, a pod oknem - w tym samym miejscu, gzie na planie to większe 150 x 150 cm mam ladę i służy właściwie jako paraper).

Aha, nie chcę też zlewu pod oknem, bo wbrew temu co tu czytałam, wydaje mi się, że się będzie chlapać na okno... W moim projekcie zlew niby jest pod oknem, ale to okienko jest wyżej.

Elfir
27-10-2013, 11:39
daleko do lodówki od blatu roboczego.

moniss
27-10-2013, 20:13
A mi ta wyspa nie pasuje, zwłaszzca w kuchni rustykalnej. Nie mam bladego pojęcia co pod taką wyspą się przechwuje. Ja bym tam widziała dębowy wielki stól i krzesła. Idealne miejsce do przygotowywania potraw: obieranie, robienie przetworów, wałkowanie ciasta itp. A przy okazji jest gdzie zjeść coś na szybko (lub powoli ;), wypić kawę z koleżanką kontrolując przy okazji gotujący się obiad, a dzieci mogą odrabiać lekcje przy tym stole.
No i ta atmosfera typowej wiejskiej kuchni... Masz miejsce na stół - daj więc stół, a ten w salonie to taki rozkładany dla gości. A przy większych okazjach masz dwa stoły, które można ze sobą zestawić.

fajna kobieta
27-10-2013, 20:49
Chyba niezbyt wygodnie będzie korzystać z lodówki tak oddalonej od kuchenki i zlewu ? :cool:

Groszeczek
28-10-2013, 18:03
Kurczaczek, mi też ta wyspa nie pasuje, ale to marzenie mojego męża...
Dobrze, że jesteście, bo fajnie swoje pomysły tak skonfrontować, posłuchać jak inni to widzą, coś podpowiedzą.
Tu przykład kuchni rustykalnej z wyspą (pierwsza z brzegu):
http://www.urzadzamy.pl/galeria/aranzacja-kuchni-wyspa-w-kuchni,3292/1364/7243/

Chodzi o to, aby dostawić krzesło do tej wyspy, czyli tak jakby pełniła funkcję stołu, ale tak dodatkowo jak się coś obiera czy coś, żeby nie stać.
I żeby wykorzystać przestrzeń pod wyspą na jakąś szafkę i póki (z miejscem na koszyczki wiklinowe, w których można trzymać np. ścierki, jakieś pierdołki).
Planowaliśmy pociągnąć do wyspy prąd i zrobić gniazdko, żeby podpiąć np. robota kuchennego.
Teraz często się zderzamy w kuchni, wiec chcieliśmy jakoś wykorzystać właśnie tę wyspę.

Lodówka rzeczywiście daleko od zlewu, ale teraz mam podobny układ, też mam tak daleko lodówkę (mieszkanko na poddaszu i mamy tylko jedną ścianę na szafki wiszące, do tego trzeba było dopasować się ze zlewem do istniejącej instalacji itd. i wyszła lodówka podobnie jak w moim projekcie i nie jest źle. Odległosć nam nie przeszkadza, nawet lepiej jak ktoś chce coś z lodówki i nie pląta mi się np. przed kuchanką czy zlewem, z ktorego więcej korzystam niż z lodówki. Z lodówki wyciągam co trzeba i dalej dzialam przy 2 blacie. Natomiast przeszkadza nam skos, bo dochodząc do lowówki trzeba się schylać (ale nie było innego miejsca na nią niestety).
Może z moich przyzwyczajeń taki projekt i ustawienie mi chodzi po głowie :-/
Co do kuchni rustykalnych to przejrzałam tysiące zdjęć i na większości jakby lodówki nie było (może jakas podblatowa?). To mnie dziwi. Wątpię, aby ktoś biegał do spiżarki po produkty...

Tak sobie myślę, że chyba kształt litery U byłby najbardziej funkcjonalny, ale wtedy trzeba by było zrezygnować z wyspy. Mąż na początku chciał tylko wyspę, a w ogóle stołu nie dawać. Dla mnie jednak co stół to stół, scala rodzinę itd.
Chyba musimy wybrać jedno z dwojga, bo próba pogodzenia nam nie wychodzi :-(

ewa72_krakow
28-10-2013, 21:26
Groszeczek, a nie za male masz "przejscia" wokol wyspy?

Groszeczek
29-10-2013, 17:31
Groszeczek, a nie za male masz "przejscia" wokol wyspy?

Tak, za małe - dalam po 80 cm od blatu z każdej strony (choć widzę, że z lewej coś mniej wyszło, bo 1 kwadrat bna rys. to 50 cm.

Wyspa może być mniejsza, tak, żeby po 1 m było z każdej strony.
Tak gdzieś przeczytałam, że 80 cm to takie minimum (kiedyś uważano, że 1,20 cm jeżeli z przeciwległych stron szafki są otwierane). U mnie pod wyspą będą otwarte półki po bokach, od strony salonu może ze 2 krzesła barowe a od strony okna może jakąś zamkniętą - zobaczy się.

Próbowałam jeszcze zrobić wizualkę z lodówką w tym rzędzie co piec, w samym roku po lewej, ale jakos mi się wydaje, że mi mało blatu zostaje :-/

Może jakiś półwysep - muszę coś pokombinować jeszcze, bo czuję, że to nie to.

Nie wiecie na jaką odległość od komina można ciągnąć kanały wentylacyjne w poziomie, tzn. pod sufitem? Może nie ma to znaczenia?

ewa72_krakow
29-10-2013, 18:51
Tak, za małe - dalam po 80 cm od blatu z każdej strony (choć widzę, że z lewej coś mniej wyszło, bo 1 kwadrat bna rys. to 50 cm.

Wyspa może być mniejsza, tak, żeby po 1 m było z każdej strony.
Tak gdzieś przeczytałam, że 80 cm to takie minimum (kiedyś uważano, że 1,20 cm jeżeli z przeciwległych stron szafki są otwierane). U mnie pod wyspą będą otwarte półki po bokach, od strony salonu może ze 2 krzesła barowe a od strony okna może jakąś zamkniętą - zobaczy się.

Próbowałam jeszcze zrobić wizualkę z lodówką w tym rzędzie co piec, w samym roku po lewej, ale jakos mi się wydaje, że mi mało blatu zostaje :-/

Może jakiś półwysep - muszę coś pokombinować jeszcze, bo czuję, że to nie to.

Nie wiecie na jaką odległość od komina można ciągnąć kanały wentylacyjne w poziomie, tzn. pod sufitem? Może nie ma to znaczenia?

No wlasnie, ja dlatego zezygnowalam z wyspy, zeby nie zrobic malutkiego klocka, a przejscia musza byc (ostatecznie bedzie polwysep), bo to kiepsko wyglada.
Wybacz, ale dla mnie kompletnie jest niezrozumialy twoj projekt - dlaczego nie zrobisz blatu pod oknami+z jednej strony wysoka zabudowa? Wtedy byloby miejsce i na wyspe...
Podstawowa rzecz na jaka musisz sie zdecydowac to, czy kuchnia ma byc zamknieta czy otwarta (i bez przesady z tymi odglosami sprzetow, bo nie "gotuje" sie calymi dniami...).
U mnie okap bedzie podlaczony do komina rura o dlugosci ok. 6m (z tego co wiem, to zalezy jaka moc okapu).

Groszeczek
31-10-2013, 21:23
duś, nie ma aż tak dużo tego zobaczy się ;-) Kuchnia ma być częściowo oddzielona. Wg naszego pierwotnego planu miało być tak jak na moim 1 rzucie, czyli ścianka ktora by częściowo oddzielała salon od kuchni. Ale chciałam swoje plany skonsultować, popytać o opinię forumowiczów, co i jak widzą, bo ja już straciłam dystans do tego swojego projektu. Po opiniach, jakie tutaj zamieszczono pomyślałam o drzwiach przesuwnych, które by oddzielały kuchnię od salonu.

ewa72_krakow dlaczego nie zrobię blatu pod oknami? bo wtedy żeby się zmieściła wyspa musialabym "wejść" z nią bardziej wgłąb salonu, a wtedy ścianka się nie mieści. Blat od okna zająłby jakieś 60 cm potem odległość pomiędzy nim a wyspą 80-120 cm (w zależności czy pod wyspą będą szafki z drzwiczkami czy nie), potem sama wyspa i jeszcze przejście.

Ale dużo mi dały wasze opinie i na pewno wezmę je pod uwagę. Niech się "odleży" nieco mój projekt a za tydzień dwa do niego wrócę i może wtedy coś lepszego wymyślę.
Co do hałasów to właśnie teraz mam otwartą kuchnię i czasem to przeszkadza, stąd pomysł na ściankę. Ale coś za coś. Za to można podejrzeć tv podczas gotowania ;-)

aps161 2g
31-10-2013, 21:50
Dotrwałam, przeczytałam ponad 600 stron w jeden dzień, kosztem dziecka. Mam nadzieję, że ktoś tu po grobach zajrzy. Całymi miesiącami oglądałam kuchnie, wszystko zmienia mi się o 100 stopni codziennie a w sobotę muszę powiedzieć z jakich materiałów chcę kuchnię. Kuchnia niewielka zajmuje więcej niż 1/3 salonu, który ma 24m, wymiary 3x2,25x1,8. Od strony salonu jest wyspa, która chcę podnieść o 30 cm względem blatu i nie wiem czy to dobry pomysł. Górne szafki aż pod sufit białe na wysoki połysk, dolne mają być z forniru, ten podwyższony blat od strony salony też z forniru. DO wyboru mam forniry firmy Classic Venner, bardzo podoba mi się palisander santos, ale boję się że przytłoczy, bo będzie go duż, te słoje i w ogóle. HELP :bash: gustu jednak nie mam, bo jak się nie staram to g* mi wychodzi. Podłogi jeszcze nie ma wybiorę pod fornir, z mebli to będzie tylko szafka pod tv zrobiona z tych samych meli co kuchnia, szara kanapa na szarej ścianie, pozostałe ściany jasne, stół wybiorę do reszty. Między blatem a szafkami chciałam lacobel czysta biel, a i szafki te które będą na ścianie, na której jest tv, też będą z lacobela białego. Nie wiem czy to dobry pomysł. Blat chciałam czarny firmy Krono albo szary, ale pewnie też będzie super ciemno.

[[/B]błagam nie zostawcie mnie w potrzebie!!!
221854

kinka
01-11-2013, 08:37
Ja bym nie podwyższała blatu,bo wtedy będzie zbyt mało tego roboczego a przy wyspie pewnie nie będzie krzesełek bo zaraz jest stół.

aps161 2g
01-11-2013, 09:52
Bo taki myk będzie, że pod tym podwyższonym blatem będą takie jakby półeczki na mikrofalę, czajnik i od strony salonu nie będzie ich wtedy widać. Chociaż mikrofalę używamy mało kiedy, no ale przy dziecku chyba będzie się przydawać.

Groszeczek
01-11-2013, 10:05
aps wydaje mi się, że będzie za ciemno jak dasz fronty w kolorze palisandru a blat czarny... Jeśli wprowadzisz 3 kolor (szary blat jak piszesz) to musiałabyś resztę dodatków też dopasowć, żeby nie przesadzić (np. uchwyty).
Co do podwyższonego blatu na wyspie to jak chcesz ukryć sprzęty to wydaje mi się, że będzie lepiej jak dasz blat roboczy na tym samym poziomie co reszta, tylko tylką ściankę (tą od salonu) zrobisz wyższą i na tym 2 blat a pod spodem od str, kuchni ukryłabyś sobie czajnik czy mikrofalę. Nie wiem, czy po opisie się zorientujesz o co mi chodzi, to wklejam zdjęcie ;-)
http://bi.gazeta.pl/im/fa/ff/d1/z13762554Q,FRONTEM-DO-SALONU--Do-polwyspu-na-granicy-kuchni-i.jpg

moniss
01-11-2013, 10:22
aps161 2g, te wymiary 1,8m oraz 2,25m to w którym miejscu kuchni?

aps161 2g
01-11-2013, 11:54
Tylko ten blat ma tylko 45 cm ;/ jak zrobię go szerszego to już w ogóle stracę połowę salonu ;/
2,25 to ta ściana na której jest telewizor, a 1,8 cm to "wyspa"

221884 ta jest jasna ale taka jakaś brzydka
221885 ta ciemna pewnie też

aps161 2g
01-11-2013, 11:56
Podoba mi orzech amerykański, ale facet ma tylko forniry firmy veneer classic, blat szary i szare uchwyty szara kanapa też ładnie, tylko jaki fornir ;(

annNS2
02-11-2013, 08:15
Podoba mi orzech amerykański, ale facet ma tylko forniry firmy veneer classic, blat szary i szare uchwyty szara kanapa też ładnie, tylko jaki fornir ;(

jak fornir? dębowy! :)

aps161 2g
02-11-2013, 08:21
No on ma te forniry modyfikowane i one jakoś dziwnie wyglądają
http://www.classicveneer.pl/oferta/okleina-modyfikowana jakbyś mogła jakiś doradzić będę wdzięczna :D

annNS2
02-11-2013, 09:38
z próbkami jest o tyle problem ze większość pokazanych fornirów jest PRZED lakierowaniem, a lakier w niektórych przypadkach baaardzo zmienia ostateczna barwę ;)
u siebie w kuchni mam teak modyfikowany (który miał być duuużo jaśniejszy) a stół mam w fornirze dąb naturalny :) teraz na szafki zdecydowanie bardziej wolałabym dąb ;) ten modyfikowany jest mniej usłojony niż naturalny ale moim zdaniem na frontach wygląda bardzo dobrze :)
a jaką będziesz miała podłogę w salonie i kuchni?

aps161 2g
02-11-2013, 16:05
W kuchni planowałam jasne kaflę, a w pokoju panele, które dobiorę już do koloru szafek, Też myślałam o teak :D tylko z dębu mam do wyboru albo grafitowy dąb. pastelowy ew. ten dąb classic, ale on jest baardzo jasny i nie wiem jak będzie wyglądał z jasną górą ;/

Dzustaa
02-11-2013, 18:15
Aps, podoba mi się ten dąb brązowo-srebrny i może ładnie łączyć się z szarością. Tak jak napisała jednak annNS2, dobrze byś zobaczyła już polakierowaną próbkę, bo może okazać się zbyt ciemny

annNS2
02-11-2013, 20:52
W kuchni planowałam jasne kaflę, a w pokoju panele, które dobiorę już do koloru szafek, Też myślałam o teak :D tylko z dębu mam do wyboru albo grafitowy dąb. pastelowy ew. ten dąb classic, ale on jest baardzo jasny i nie wiem jak będzie wyglądał z jasną górą ;/

dab classic swietnie bedzie sie prezentowac z gornymi bialymi szafkami i ciemnym/czarnym blatem :) i do debu pasuje wiekszosc kolorow wiec nie bedzie problemu z doborem paneli :)

tutaj pierwsza z brzegu realizacja

aps161 2g
03-11-2013, 12:08
A ja szukam szukam i nic nie znalazłam. A Oliwka Prima? Tylko też nie mogę jakiejś realizacji znaleźć. Ale bardzo dziękuję za ten dąb :*

aps161 2g
03-11-2013, 12:13
http://meble-stelmach.com/2012/02%2008%2012/01%2008%202012%20(22).jpg taki szary też się ładnie prezentuje, ale nie wiem jaki to szary

LostHighway
04-11-2013, 12:20
Mamy problem z doborem kolorów szafek, blatów i ścian w kuchni. Kuchnia nie jest duża, z dwoma oknami (wschód i południe) więc jest dość jasna. Na podłodze leży płytka Amable Beige półpoler (http://www.paradyz.com/plytki/tarasowe-salon/amable/amable-polpoler-598x598) na zdjęciu wyraźnie widać mazaje, jednak jak leżą na podłodze to nie rzuca się to tak bardzo w oczy - widać głównie beżowy kolor.

Okna w kolorze "złoty dąb" (jeżeli ma to jakieś znaczenie). Chcielibyśmy aby kuchnia była lekka i jasna.



Poniżej wizualizacja kuchni przed zmianami.
222417222418222419222420222421



Zmiany nie uwzględnione na rysunkach, a na które się zdecydowaliśmy:

- przy słupku z piekarnikiem nie ma podwieszanej cienkiej półeczki
- okap obecnie w kształcie litery T, na wizualizacji szerokość 60cm zmieniony na 90cm
- zmywarka na wizualizacji 45cm zmieniona na 60cm



To co wiemy:

1. Chcemy górne szafki zrobić białe w połysku (taki biały oszukany w kierunku beżu)
2. Szafki wiszące do samego sufitu z drzwiami otwieranymi pionowo



Prośba o Wasze opinie w poniższych kwestiach:

1. Jaki dobrać kolor szafek dolnych, jaki kolor blatów?

2. Ściany nad szafkami stojącymi chcielibyśmy obłożyć glazurą - i tu pojawiają się kolejne zagwózdki: jaki format płytek będzie lepiej wyglądał w niedużej kuchni, jaki kolor? (chciałbym ułożyć płytki w ten sposób, aby nie dochodziły do wiszących szafek, pod szafkami zostawić margines w kolorze ścian - jak duży żeby to ładnie wyglądało?)

3. Jaki kolor ścian dobrać, tak by dobrze wyglądał w zestawieniu z glazurą na ścianie, frontami szafek i blatów... :bash:

4. Na górze planujemy szafki bez uchwytów (na dzień dzisiejszy) ;) na dole chcielibyśmy zamontować uchwyty, obejrzeliśmy oferty różnych firm i na nic nie możemy się zdecydować - brakuje nam wyobraźni aby sobie zwizualizować jak by konkretne uchwyty wyglądały na meblach.

Bardzo prosimy o Wasze opinie.

aps161 2g
04-11-2013, 22:02
Już ostatnie moje pytanie :D (mam nadzieję)
Do forniru dąb grafit 222527
(górne szafki białe lakierowane, lodówka wolnostojąca, płytki białe jeszcze nie wybrane), lepiej pasuje blat Dolores 222529

czy Consuela
222530
firmy Krono?

aps161 2g
04-11-2013, 22:03
No żywo ten fornir tak bardziej przypomina kolorystycznie cosuele, dlatego boję się, że będą się zlewać

Afera86
06-11-2013, 20:26
Witajcie,
przedstawiam projekt mojej kuchni. Powiedzcie proszę czy taki układ będzie funkcjonalny ? Mnie trochę martwi odległość blatów od lodówki. Zastanawiam się czy nie lepiej dać lodówkę i piekarnik po lewej stronie a szafki wiszące z wyspą po prawej. Może jeszcze macie lepsze pomysły ? Proszę o pomoc.

222807

Elfir
06-11-2013, 20:37
dalko ta lodówka. Nie da się zmienić położenia lodówki i barku?

Afera86
06-11-2013, 20:44
Na tym etapie jeszcze da się wszystko zmienić. Moze całkiem inny układ ? :) Wszystkie propozycje mile widziane.

mnowak355
06-11-2013, 20:49
Mam pytanie dlaczego dajecie sobie wciskać (przepraszam za wyrażenie) tzw fornir modyfikowany? Do wyboru jest tyle naprawdę pięknych fornirów naturalnych. Na tych fornirach zawsze coś się dzieje a to jakiś sęczek wyskoczy, a to pod wpływem światła okleina inaczej odbije światło, nie jest to takie "plastikowe" Chyba że zależy komuś na upodabnianiu drewna do wydruku czy naklejki.
Pozdrawiam

Afera86
06-11-2013, 20:50
Myślałam jeszcze o takim rozwiązaniu

222808

Elfir
06-11-2013, 21:59
Mam pytanie dlaczego dajecie sobie wciskać (przepraszam za wyrażenie) tzw fornir modyfikowany?

Myślę, że wielu ludziom się taki podoba.

annNS2
07-11-2013, 08:15
Mam pytanie dlaczego dajecie sobie wciskać (przepraszam za wyrażenie) tzw fornir modyfikowany? Do wyboru jest tyle naprawdę pięknych fornirów naturalnych. Na tych fornirach zawsze coś się dzieje a to jakiś sęczek wyskoczy, a to pod wpływem światła okleina inaczej odbije światło, nie jest to takie "plastikowe" Chyba że zależy komuś na upodabnianiu drewna do wydruku czy naklejki.
Pozdrawiam

w swojej kuchni mam fornir modyfikowany i nie zauwazylam zeby mial gdziekolwiek jakies skazy? poza tym jest bardziej przewidywalny niz naturalny, np. taki z mocnym uslojeniem - widzialam juz pare realizacji gdzie kazdy front byl z innym rysunkiem (co oczywiscie nie swiadczy o wyzszosci modyfikowanego nad naturalnym tylko o niedoswiadczonym stolarzu);)

madziaz
07-11-2013, 09:35
Witam,

na forum jestem już od jakiegoś czasu, ale do tej pory tylko śledziłam tematy głównie związane z projektowaniem kuchni i łazienek. Budujemy z mężem nasz dom i powoli zbliżamy się do etapu wykończania wnętrz.
Czy możecie wypowiedzieć się na temat mojego projektu kuchni? Projekt zrobiony programem IKEA. Próbowałam korzystać z innych natomiast idzie mi to dość opornie:)
Zamysł w programie IKEA widać. Na ścianie po lewo chcę mieć zabudowę szafkami do samego sufitu. Na tej ścianie planuję:
10. Szafka z miejscem na piekarnik i mikrofalę
12. Lodówka w zabudowie
2. Zmywarka w zabudowie
3. Zlew
6. Miejsce na płytę grzewczą

Szafki na górze i po lewo myślę,że powinny być już tylko stojące, boję się za bardzo "zagracić" to pomieszczenie- chociaż z drugie strony- czy starczy szafek w takim układzie? Dodam, że drzwi na lewej ścianie prowadzą do małej spiżarki, która połączona jest z korytarzem wejściowym do domu.

Moje dylemat dotyczą:
1. stołu- nie jestem przekonana, czy nie zamienić tego miejsca na blat z miejscami do siedzenia? Za drzwiami w południowej ścianie będzie część jadalna pokoju dziennego jednak nie wierzę, że wszystkie posiłki będziemy tam jeść dlatego chcę mieć w kuchni miejsce na tzw. szybkie śniadanie). Jednak w programie Ikei nie potrafiłam zaprojektować takiego blatu zamiast tego stołu
2. ustawienia mebli, czy są one ustawione funkcjonalnie- tzn czy odległość chociażby piekarnika nie jest zbyt duża do najbliższego blatu roboczego?
3. Czy nie za mało mam przewidzianych blatów roboczych?
4. Kolorystyki- podobają mi się kuchnie nowoczesne, tzw. sterylne połyskliwe. Chciałabym, aby to pomieszczenie było dość jasne ( kuchnia nie jest zbyt duża, dlatego nie chciałabym go dodatkowo optycznie zmniejszać).

Czy mogłybyście mi pomóc? Każda uwaga jest cenna:)

Elfir
07-11-2013, 10:54
siedzący przy szafce będą się wciskać by usiąść.

http://images61.fotosik.pl/353/cb4130d0332b0ef4.jpg

madziaz
07-11-2013, 11:20
Witam,

układ ciekawy jednak niemożliwy u mnie do zrealizowania, ponieważ otwór w ścianie po lewo to drzwi do spiżarki- nie może być zachowany ciąg szafek,a co się z tym wiąże mam wtedy mało powierzchni roboczej przy płycie grzewczej.

Dziękuję jednak za uwagę. Też nie do końca pasuje mi to krzesło. Zastanawiam się, czy nie zamienić go po prostu na blat z szafkami pod spodem przy którym można usiąść na szybkie śniadanie a jednocześnie zwiększa mi się w ten sposób przestrzeń robocza. Z drugiej strony stół to zawsze stół- jest wygodniejszy..

Adka_
07-11-2013, 11:26
prosze o pomoc, układ kuchni dosc nieciekawy, zaznaczylam tez media( z gazu ewentualnie mozna zrezygnowac), nie mam pomyslu jak zaprojektowac kuchnie...

Elfir
07-11-2013, 11:28
Witam,

układ ciekawy jednak niemożliwy u mnie do zrealizowania, ponieważ otwór w ścianie po lewo to drzwi do spiżarki- nie może być zachowany ciąg szafek,a co się z tym wiąże mam wtedy mało powierzchni roboczej przy płycie grzewczej.


Myślałam, że to okno.

Elfir
07-11-2013, 11:31
prosze o pomoc, układ kuchni dosc nieciekawy, zaznaczylam tez media( z gazu ewentualnie mozna zrezygnowac), nie mam pomyslu jak zaprojektowac kuchnie...

http://images62.fotosik.pl/354/e56248bbad3adebb.jpg

Za drzwiami przy kaloryferze mozna dac wąski slupek 40x40 - witrynka na szkła lub minispiżarka.

Adka_
07-11-2013, 11:44
Elfir dziekuje, myslalam jednak ze mozna zmiesci sie stolik( w pokoju nie ma na niego miejsca) i nie trzeba bedzie mediow przenosic..lodowke mam wolnostojaca wiec mi szkoda wyrzucic

annNS2
07-11-2013, 12:18
Zamysł w programie IKEA widać. Na ścianie po lewo chcę mieć zabudowę szafkami do samego sufitu. Na tej ścianie planuję:
10. Szafka z miejscem na piekarnik i mikrofalę
12. Lodówka w zabudowie
2. Zmywarka w zabudowie
3. Zlew
6. Miejsce na płytę grzewczą

Szafki na górze i po lewo myślę,że powinny być już tylko stojące, boję się za bardzo "zagracić" to pomieszczenie- chociaż z drugie strony- czy starczy szafek w takim układzie? Dodam, że drzwi na lewej ścianie prowadzą do małej spiżarki, która połączona jest z korytarzem wejściowym do domu.

Moje dylemat dotyczą:
1. stołu- nie jestem przekonana, czy nie zamienić tego miejsca na blat z miejscami do siedzenia? Za drzwiami w południowej ścianie będzie część jadalna pokoju dziennego jednak nie wierzę, że wszystkie posiłki będziemy tam jeść dlatego chcę mieć w kuchni miejsce na tzw. szybkie śniadanie). Jednak w programie Ikei nie potrafiłam zaprojektować takiego blatu zamiast tego stołu
2. ustawienia mebli, czy są one ustawione funkcjonalnie- tzn czy odległość chociażby piekarnika nie jest zbyt duża do najbliższego blatu roboczego?
3. Czy nie za mało mam przewidzianych blatów roboczych?
4. Kolorystyki- podobają mi się kuchnie nowoczesne, tzw. sterylne połyskliwe. Chciałabym, aby to pomieszczenie było dość jasne ( kuchnia nie jest zbyt duża, dlatego nie chciałabym go dodatkowo optycznie zmniejszać).

Czy mogłybyście mi pomóc? Każda uwaga jest cenna:)

strasznie zagracone! ja tam nie widze wysokiej zabudowy ;) skoro masz spizarnie to moze tam schowaj lodowke?

annNS2
07-11-2013, 12:29
prosze o pomoc, układ kuchni dosc nieciekawy, zaznaczylam tez media( z gazu ewentualnie mozna zrezygnowac), nie mam pomyslu jak zaprojektowac kuchnie...

u tesciow jest identyczny uklad. na scianie za drzwiami jest wolnostojaca lodowka, obok stoi stół.
przepraszam za zdjecia ale byly zrobione na szybko zaraz po remoncie (w zeszlym roku) i nie mam innych. nawet moje młodsze sie zalapalo ;)

kinka
07-11-2013, 12:30
Elfir dobrze wyrysowała,możesz dodać blacik 40cm i 2 krzesełka.

http://img191.imageshack.us/img191/8717/e8to.jpg

ps.AnnNS2 ale kuchnia ma zaledwie 209cm szerokości,zabudowa w "U" się nie zmieści a inaczej będzie zbyt mało blatu roboczego.

Adka_
07-11-2013, 12:33
annNS2 u mnie niestety lodowka sie nie zmiesci za drzwi :(

Elfir
07-11-2013, 12:44
Elfir dziekuje, myslalam jednak ze mozna zmiesci sie stolik( w pokoju nie ma na niego miejsca) i nie trzeba bedzie mediow przenosic..lodowke mam wolnostojaca wiec mi szkoda wyrzucic

W którym miejscu przenosisz media?
Gaz podłączasz na elastyczny wężyk a rury do zlewu prowadzisz za szafkami.
A lodówka może być wolnostojąca. w czym problem?

annNS2
07-11-2013, 12:52
Elfir dobrze wyrysowała,możesz dodać blacik 40cm i 2 krzesełka.

http://img191.imageshack.us/img191/8717/e8to.jpg

ps.AnnAS2 ale kuchnia ma zaledwie 209cm szerokości,zabudowa w "U" się nie zmieści a inaczej będzie zbyt mało blatu roboczego.

myslalam o zabudowie L, u tesciow tam gdzie zlew jest ok.180cm, a tam gdzie lodowka i stół jest troche wiecej ;)

annNS2
07-11-2013, 12:56
annNS2 u mnie niestety lodowka sie nie zmiesci za drzwi :(

u nich lodowka wchodzi w swiatlo otworu na drzwi, ktory zostal dodatkowo pomniejszony, a drzwi maja sciagniete :)
chcialam tylko pokazac ze w taki niewielkiej kuchni da sie wszystko sensownie powciskac a u nich jest nawet zmywarka :)

madziaz
07-11-2013, 13:06
Nie chcę wyrzucać lodówki do spiżarni - wydaje mi się to mało wygodne, poza tym sama spiżarnia nie jest zbyt duża i dodatkowo jest przechodnie między wejściem do domu a kuchnią.

Elfir
07-11-2013, 13:15
może stół jednak w salonie?

madziaz
07-11-2013, 13:22
Stół na pewno będzie w salonie- tam będzie docelowa jadalnia. W kuchni natomiast chcę mieć możliwość ze 2-3 osoby mogą usiąść i zjeść kanapkę lub napić się herbaty. Dlatego tak jak już pisałam zastanawiam się czy np nie zrobić przedłożonego blatu przy którym można usiąść jednak nie potrafię tego narysować w tamtym programie:)

Adka_
07-11-2013, 13:24
u nich lodowka wchodzi w swiatlo otworu na drzwi, ktory zostal dodatkowo pomniejszony, a drzwi maja sciagniete :)
chcialam tylko pokazac ze w taki niewielkiej kuchni da sie wszystko sensownie powciskac a u nich jest nawet zmywarka :)


tak, widze i dziekuje bardzo za rady, u mnie za drzwiami jest kaloryfer, dodatkowo ida rury od ogrzewania i od gazu wiec nic tam nie wcisne

annNS2
07-11-2013, 13:37
tak, widze i dziekuje bardzo za rady, u mnie za drzwiami jest kaloryfer, dodatkowo ida rury od ogrzewania i od gazu wiec nic tam nie wcisne
a kaloryfer wrzucili pod okno ;)
no to pozostaje wersja z waskim blatem zamiast stolu :)

smeffetka
09-11-2013, 16:05
223304[/ATTACH

][ATTACH=CONFIG]223305223306

a co powiecie o mojej kuchni?

smeffetka
09-11-2013, 16:11
zmiany będą takie: pod płytą zostaje tylko jeden słupek szuflad, z tych z lewej bedzie szafka, pod zlewem robimy szuflade na kosze na śmieci, i nad zlewem będą równej szerokości półki. Górne szafki biel w lakierze,dół dąb sonoma, blat hmmmm ciężko określić bo to jest taka pomazana szarość, a fronty,czyli kanty i cokoły ciemny szary lakier

smeffetka
09-11-2013, 16:25
223308223309223310

szary dlatego że podłoga w salonie i jadalni będzie szara (masto grys)

dąb sonoma dlatego że schody, drzwi, i stół w jadalni będą z dębu pod ten właśnie kolor

no i to całe obramowanie kuchni w ciemnym szarym mdfie a płytki w kuchni masto bianco

nie za dużo tych kolorów w kuchni? czekamy na wycenę, jeśli będzie ok 10 tys to potwierdzamy

moniss
09-11-2013, 18:28
223304[/ATTACH

][ATTACH=CONFIG]223305223306

a co powiecie o mojej kuchni?A gdyby rozbić wysoką zabudowę i przenieść słupek z piekarnikiem na koniec drugigo ciągu szafek (ten ciąg z płytą), to lodówka zyskałaby tuż obok blat do wykładania produktów.

smeffetka
09-11-2013, 19:03
mi taki układ odpowiada

moniss
09-11-2013, 19:29
Więc jest OK, a kolorystyka też niezła :)

mnowak355
10-11-2013, 09:39
Myślę, że wielu ludziom się taki podoba.
No z gustami się nie dyskutuje:D

mnowak355
10-11-2013, 10:07
w swojej kuchni mam fornir modyfikowany i nie zauwazylam zeby mial gdziekolwiek jakies skazy? poza tym jest bardziej przewidywalny niz naturalny, np. taki z mocnym uslojeniem - widzialam juz pare realizacji gdzie kazdy front byl z innym rysunkiem (co oczywiscie nie swiadczy o wyzszosci modyfikowanego nad naturalnym tylko o niedoswiadczonym stolarzu);)

Masz rację. Pstrokate fronty to błąd jesli nie jest to efekt zamierzony. Nie pisałem że na okleinie modyfikowanej występują jakieś skazy, jeśli weźmie się do reki fornir naturalny i porówna z modyfikowanym to czuć różnice w jakości materiału użytego do ich wykonania. Czy jest bardziej przewidywalny? No cóż mógłbym się spierać. Jeśli mam do wykonania kuchnie to wstępnie ustalam z klientami czego oczekują z reguły fronty oklejam dwoma rodzajami okleiny (rodzajami jeśli chodzi o rysunek słojów) wtedy do wyboru mam dwa rodzaje usłojenia na prawą, widoczną stronę drzwi.
223406
223407
Powyższe przykłady pokazują że ułożenie ładnego słoja na frontach meblowych nie stanowi problemu. Dodając zdjęcia pomyślałem że propozycje ze strony wykonawców aby wykonywać fronty z okleiny modyfikowanej wynika po prostu z lenistwa. Łatwiej, szybciej i bezpieczniej okleić fronty płachtą okleiny która ma 62x240cm niż wykonać taką samą powierzchnię z paczki okleiny która ma np. 10cm szerokości.
Tak z ciekawości czym oklejane masz drzwiczki od wewnątrz?
Pozdrawiam Miałem więcej zdjęć z układem słojów ale coś nie mogły sie załadować.

gosik102
10-11-2013, 11:00
Witam,
W tym wątku udzielam się pierwszy raz, ponieważ potrzebuję Waszej pomocy. Przyszedł czas i na nasza kuchnię- mamy już projekt szafki, umowę podpisujemy jutro- jeszcze jest chwilka na zmianę.
Fronty to mdf lakierowany matowy, kolor biały, frezowane (niestety frezu nie mam na zdj.). Kuchnia klasyczna, lodówka zabudowana, nad piekarnikiem będzie mikrofala, tez do zabudowy.
Nad blatem roboczym będzie łupek, koloru szarego, na podłodze gresy, również w szarościach.
Co o tym sadzicie? Coś można zasugerować, czy jest ok?
Będę wdzięczna za każdą uwagę :)
Serdecznie pozdrawiam
Małgosia

moniss
10-11-2013, 13:36
Małgosiu, czy zlew będzie pod oknem?
Jak dla mnie, Twoja kuchnia jest w porządku. Nie wiem czy wygodnie będzie się korzystało z tej szafki nad blatem w rzędzie wysokiej zabudowy, bo nigdy takiej nie miałam.
Co bym zmieniła, to podwyższenie szafek, aby blat był jednocześnie parapetem.

Elfir
10-11-2013, 15:29
jeśli weźmie się do reki fornir naturalny i porówna z modyfikowanym to czuć różnice w jakości materiału użytego do ich wykonania. .

Przecież i jeden i drugi są z tego samego materiału. Z drewna.

Elfir
10-11-2013, 15:30
Co bym zmieniła, to podwyższenie szafek, aby blat był jednocześnie parapetem.

Jeśli różnica wynosi więcej niż 10 cm to ja bym nie podwyższała.

gosik102
10-11-2013, 16:43
Małgosiu, czy zlew będzie pod oknem?
Jak dla mnie, Twoja kuchnia jest w porządku. Nie wiem czy wygodnie będzie się korzystało z tej szafki nad blatem w rzędzie wysokiej zabudowy, bo nigdy takiej nie miałam.
Co bym zmieniła, to podwyższenie szafek, aby blat był jednocześnie parapetem.

Dziękuję za pierwsze rady :)
Blat jest jednocześnie parapetem. Szafki na samej górze (zabudowa jest pod sufit) będą przeznaczone na rzeczy używane okazjonalnie- mam nadzieję, że nie będzie problemów z eksploatacją. Zastanawiam się nad doborem płytek nad blatem- bardzo podoba mi się łupek- ale jak z czyszczeniem?
I tak myślę jak zagospodarować ścianę, na której jest okno- czy nie będzie za pusto?
Jeszcze raz wielkie dzięki :)
Pozdrawiam
Małgosia

gosik102
10-11-2013, 16:44
Małgosiu, czy zlew będzie pod oknem?


Tak- zlew pod oknem :)

moniss
10-11-2013, 17:38
Małgosiu, nic już nie rób ze ścianą z oknem - szafek ani wiszącyc półeczek tam już nie potrzeba. W zależności od stylu kuchni, zawiesisz w oknie firany, zasłony, zazdroski, rolety, żaluzje czy też rolety rzymskie....lub też jakieś przesłony dekoracyjne (jak znajdę foto to wkleję).

gosik102
10-11-2013, 18:55
Dziękuję- czuję się uspokojona- gdyby jeszcze coś- do jutra mam czas :) Jutro podpisujemy umowę ;)

Dzustaa
10-11-2013, 21:13
gosik102, rozważ czy mikrofalówka nad piekarnikiem nie będzie za wysoko

ANNA1976
11-11-2013, 08:10
Witam
Proszę o radę dotyczącą rozplanowania mebli w mojej nowej kuchni :

http://i44.tinypic.com/4idgua.jpg

http://i41.tinypic.com/1zxmmps.jpg

http://i44.tinypic.com/2i97btc.jpg

223621

http://i41.tinypic.com/2ccxxrc.jpg


Podpowiedzcie czy taki układ będzie wygodny i funkcjonalny.
Może macie jakieś sugestie i podpowiedzi aby coś zmienić :confused:

mnowak355
11-11-2013, 11:13
Przecież i jeden i drugi są z tego samego materiału. Z drewna.

Tak mogło by się wydawać ale tak nie jest. Drewno na fornir naturalny jest najlepsze gatunkowo natomiast fornir modyfikowany jest robiony z gatunków drewna podobnych do mahoniu/balsy. Jest miękkie, łatwe w obróbce i łatwo się barwi.
Jeśli ktoś mówi że okleina modyfikowana heban jest z drewna hebanowego, palisander z palisandra itd. itd to jest nieprawda. Nie mam w tej chwili przed sobą cennika ale akurat w podanych przypadkach róznica była by duża.

Elfir
11-11-2013, 14:43
Drewno na fornir modyfikowany się skleja w duże arkusze, ewentualnie barwi i tnie na płaty.
Ale materiał jest ten sam - drewno. Rżnice są w gatunku. Ale jak ktoś chce mieć ten sam rysunek słojów na bardzo dlugiej zabudowie, to nie osiągnie tego naturalnym.

ANNA1976
11-11-2013, 15:47
Wrzucam jeszcze drugą wersję tej samej kuchni.

http://i44.tinypic.com/2va18br.jpg

http://i43.tinypic.com/alnk8x.jpg

http://i42.tinypic.com/30iuddk.jpg

http://i44.tinypic.com/ric7tl.jpg

Podpowiedzcie coś proszę

ANNA1976
11-11-2013, 15:48
Wrzucam jeszcze drugą wersję tej samej kuchni.

http://i44.tinypic.com/2va18br.jpg

http://i43.tinypic.com/alnk8x.jpg

http://i42.tinypic.com/30iuddk.jpg

http://i44.tinypic.com/ric7tl.jpg

Podpowiedzcie coś proszę

mnowak355
11-11-2013, 17:35
Drewno na fornir modyfikowany się skleja w duże arkusze, ewentualnie barwi i tnie na płaty.
Ale materiał jest ten sam - drewno. Rżnice są w gatunku. Ale jak ktoś chce mieć ten sam rysunek słojów na bardzo dlugiej zabudowie, to nie osiągnie tego naturalnym.

Wybacz ale nie wiesz o czym piszesz. Po pierwsze aby wykonać modyfikowaną okleinę skleja się warstwy 2-3mm drewna w bloki. Później taki kloc sklejonego materiału tnie się na liście okleiny i to w zależności jaki efekt chce się uzyskać zależy rodzaj skrawania. inaczej skrawa się fornir na flader inaczej na prosty słój. Materiał nie jest ten sam. Na forniry modyfikowane używa się drewna taniego, szybko rosnącego i jak napisałem łatwego w obróbce, później się go barwi.
Co do układu słojów na bardzo długiej zabudowie to z okleiny naturalnej można bez większego problemu to zrobić. Wymaga to jednak pewnej dyscypliny pracy i myślenia. Istnieje przynajmniej kilka sposobów na wykonanie długiej i bardzo zwartej zabudowy.

kinka
11-11-2013, 18:01
Anna1976 mnie się nie podoba ten wystający blat (barek), który trzeba omijać.Albo zrobić kuchnię w "L" i wstawić stół,albo jak ma być wykusz w "U".
W twojej kuchni zmieści się nawet wyspa,można tutaj duzo kombinować.

http://static.pokazywarka.pl/i/2439498/471442.jpg

Elfir
11-11-2013, 18:28
Wybacz ale nie wiesz o czym piszesz.

Napisałam DOKŁADNIE to samo - skleja się ze sobą kawałki drewna a potem tnie.
Dla mnie drewno tanie i drewno to nadal drewno. A nie, powiedzmy, plastik.
Chcesz coś udowodnić kompletnie bez sensu, bo tobie się tak podoba i już?

ANNA1976
11-11-2013, 19:02
Kinka bardzo dziękuję za sugestie :)
Naprawdę myślisz że w mojej kuchni zmieściłaby się wyspa?
Wykusz i wejście do salonu z holu mam tak jak dorysowałam ( w programie ikea nie potrafię tego zrobić)

Wklejam wersje bez barku:


http://i42.tinypic.com/13ydxmd.jpg

http://i44.tinypic.com/qy5lvk.jpg

http://i41.tinypic.com/149twu8.jpg

Może jeszcze ktoś się wypowie

Elfir
11-11-2013, 19:43
a odwrócić wysoką zabudowę i płytę oraz zrobić barek (jako osłonę) po stronie wykuszu.

Wyspa wejdzie wąska (60 cm) i na styk (po 1,15 m z obu stron).

mnowak355
11-11-2013, 20:06
Dla mnie drewno tanie i drewno to nadal drewno. A nie, powiedzmy, plastik.
Chcesz coś udowodnić kompletnie bez sensu, bo tobie się tak podoba i już?

Pierwszy z brzegu przykład Okleina naturalna palisander-cena 73zł/m2. Okleina modyfikowana palisander-niecałe 32zł/m2.
Wytłumacz mi proszę jak ktoś z bardzo drogiego tego samego gatunku drewna wyprodukuje tanią okleinę modyfikowaną.
Fakt okleina modyfikowana to nadal drewno jednak palisander modyfikowany to nie okleina z palisandra, heban, orzech itd. itd.
Nie napisałem coś przeciwko Tobie ale dla informacji aby ludzie mogli dokonywać świadomych wyborów, nie wiem dlaczego przyjmujesz to tak do siebie?

ANNA1976
11-11-2013, 20:13
a odwrócić wysoką zabudowę i płytę oraz zrobić barek (jako osłonę) po stronie wykuszu.

Znajomi tak mają i wydaje mi się że jest strasznie ciasno.
Siedząc przy stole prawie opierają się plecami o barek.
Poza tym chciałam uniknąć widoku garnków na samym wejściu
Nie bardzo mi się takie ustawienie podoba ale wklejam:

http://i44.tinypic.com/24b5ank.jpg

Elfir czy Ty też uważasz że blat (barek) z prawej strony nie będzie praktyczny???

Elfir
11-11-2013, 20:46
Pierwszy z brzegu przykład Okleina naturalna palisander-cena 73zł/m2. Okleina modyfikowana palisander-niecałe 32zł/m2.
Wytłumacz mi proszę jak ktoś z bardzo drogiego tego samego gatunku drewna wyprodukuje tanią okleinę modyfikowaną.

Czy fornir modyfikowany jest z drewna czy z innego materiału?
Zarzucasz mi, że nie wiem o czym piszę, gdy napisałam, że to drewno.
To ty masz emocjonalny stosunek do tego tematu i próbujesz na siłę udowodnić coś, co inni mają po prostu gdzieś (bo np. im się taki podoba i już, albo na taki ich stać).

kinka
11-11-2013, 20:46
Zmieści ci się wyspa max 90x160cm z przejściem po 100cm z każdej strony.Przy wyspie można dodać 2 krzesełka i wtedy w wykuszu dać mniejszy stół,bo ten na projekcie jest ok 90x160.

http://static.pokazywarka.pl/i/2440203/820854.jpg

Elfir
11-11-2013, 20:50
Siedząc przy stole prawie opierają się plecami o barek.

Starczy skrócić zabudowę kuchni i barek zrobić głębiej. Poza tym stół masz we wnęce. Barek też ni musi mieć 60 cm szerokości. Raczej widziałabym go jako wyższą ściankę zasłaniajacą blat kuchenny a nie przedłużenie blatu.

Poza tym nie bardzo widzę jak ma być wejście na wprost kuchni?

ANNA1976
11-11-2013, 22:07
Poza tym nie bardzo widzę jak ma być wejście na wprost kuchni?

Chodziło mi o ta co pierwsze rzuca się w oczy osobie wchodzącej z holu
(garnki, patelnie na kuchni, deska do krojenia itp)

http://i43.tinypic.com/zjfeco.jpg

Kiedy kuchnia jest z drugiej strony osoba wchodząca widzi czystą wysoką zabudowę.

http://i42.tinypic.com/2iiu8tg.jpg

Mam nadzieję że nie zagmatwałam za bardzo :)

Elfir
11-11-2013, 22:39
Dlatego pisze o barku jako wyższej sciance, która zasłoni widok na garnki.
http://images64.fotosik.pl/369/9fb37d29fd525a46.jpg

Poza tym dokąd są drzwi po prawej stronie kuchni? Bo myslałam, że tam się wchodzi.

annNS2
12-11-2013, 08:13
Masz rację. Pstrokate fronty to błąd jesli nie jest to efekt zamierzony. Nie pisałem że na okleinie modyfikowanej występują jakieś skazy, jeśli weźmie się do reki fornir naturalny i porówna z modyfikowanym to czuć różnice w jakości materiału użytego do ich wykonania. Czy jest bardziej przewidywalny? No cóż mógłbym się spierać. Jeśli mam do wykonania kuchnie to wstępnie ustalam z klientami czego oczekują z reguły fronty oklejam dwoma rodzajami okleiny (rodzajami jeśli chodzi o rysunek słojów) wtedy do wyboru mam dwa rodzaje usłojenia na prawą, widoczną stronę drzwi.
223406
223407
Powyższe przykłady pokazują że ułożenie ładnego słoja na frontach meblowych nie stanowi problemu. Dodając zdjęcia pomyślałem że propozycje ze strony wykonawców aby wykonywać fronty z okleiny modyfikowanej wynika po prostu z lenistwa. Łatwiej, szybciej i bezpieczniej okleić fronty płachtą okleiny która ma 62x240cm niż wykonać taką samą powierzchnię z paczki okleiny która ma np. 10cm szerokości.
Tak z ciekawości czym oklejane masz drzwiczki od wewnątrz?
Pozdrawiam Miałem więcej zdjęć z układem słojów ale coś nie mogły sie załadować.
moje fronty sa cale fornirowane - od wewnatrz rowniez :)

Groszeczek
12-11-2013, 17:26
ANNA1976 - widzę, że mamy podobny "problem" i układ kuchni ;-) Też kombinowałam ze ściankę (lub półwyspem), który by trzeba było obchodzić. Na razie odłożyłam temat do przemyślenia. Fachowcy kładą dach, potem będą ścianki działowe i instalacje i trzeba będzie zdecydować, gdzie woda itp. Do tego uparty mąż, prawie mnie wyśmiewa z tą odległością lodówki czy obchodzeniem ścianki ;-)

Na razie jestem na etapie zlewu jednak pod oknem i też myślę o wyższej ściance po stronie "wykusza" ( u Ciebie wykusz, u mnie zwykłe okno i prosta ściana, tzn. bez wykusza, ale w tym miejscu będzie stół gościnny).
Myślę, że wizja Elfir z tą ścianką-ladą nie jest zła. A jak się usiądzie przy stole to też widać by było gary na prawej ściance ;-)

mnowak355
13-11-2013, 17:50
moje fronty sa cale fornirowane - od wewnatrz rowniez :)

Też okleiną modyfikowaną taką samą jak prawa strona?

annNS2
13-11-2013, 18:11
Też okleiną modyfikowaną taką samą jak prawa strona?
tak jak napisalam, moje sa w tym samym fornirze zarowno od przodu jak i od srodka (oczywiscie mowimy o samych frontach, nie o calych szafkach!);)

citizenx
13-11-2013, 21:19
Witam
Mam do Was wielką wielką prośbę
Mamy do urządzenia kuchnię połączona z salonem
Jedyne co wiem to że chcę by była biała w połysku - natomiast jezeli chodzi o ustawienie sprzetow zaczynaja sie schody.
Chcielibysmy miec piekarnik i zmywarke wyzej niz zwykle ale nie mamy gdzie i jak wcisnac tej zabudowy.
Zeby kuchnia byla ergonomiczna nie da sie ustawic wszystkiego tak jak chcemy.
Pomyslalam o dobudowaniu kawalka 42 cm blatu ze sciana i tam dac zlew prostopadle - ociekacz bylby blizej sciany.
Maz nie jest do tego przekonany ja tez przestaje byc. Wazne tez zeby byl duzy stol na srodku - serce domu - to moje marzenie :)
Moze znajdzie sie jakas dobra duszyczka do pomocy bo czas wykanczania sie zbliza a nasze glowy puste :)

Elfir
13-11-2013, 21:42
masz jakiś plan techniczny?

citizenx
14-11-2013, 09:23
masz jakiś plan techniczny?

Jeżeli to do mnie to proszę.
Kuchnia wydaje sie duza ale rozplanowanie jest wydaje mi sie bardzo problematyczne.

kinka
14-11-2013, 10:25
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą ścianką gdzie jest odpływ,przecież możesz go przenieś na drugą ścianę a zabudowę wysoką zrobić na całą szerokość wnęki lub odwrotnie.

http://static.pokazywarka.pl/i/2446493/135016.jpg

ANNA1976
14-11-2013, 18:14
Dlatego pisze o barku jako wyższej sciance, która zasłoni widok na garnki.
http://images64.fotosik.pl/369/9fb37d29fd525a46.jpg

Poza tym dokąd są drzwi po prawej stronie kuchni? Bo myslałam, że tam się wchodzi.

Nie podobają mi się wysokie barki :(

Drzwi po prawej stronie... - nie ma tam drzwi tylko szerokie przejście z holu do salonu z kuchnią i odwrotnie :)
Zaznaczyłam je na rzucie kilka postów wyżej.

citizenx
14-11-2013, 18:35
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą ścianką gdzie jest odpływ,przecież możesz go przenieś na drugą ścianę a zabudowę wysoką zrobić na całą szerokość wnęki lub odwrotnie.

http://static.pokazywarka.pl/i/2446493/135016.jpg

Tak właśnie myślałam wcześniej ale mąż mówil ze nie bardzo mozna pociagnac tak daleko rury, szuflady bylyby plytsze i musialby byc dostep do glownego zaworu wody (tam gdzie narysowalam to zielone kolko) dlatego wysoka zabudowa w tym miejscu odpada,
Czy pomysl z dorobieniem scianki o dlugosci 42 cm ma sens? Robienie takiego winkielka tylko na zlew - chcialabym miec duzy blat roboczy a tak to beda 3 malutkie :(

Elfir
14-11-2013, 18:40
Drzwi po prawej stronie... - nie ma tam drzwi tylko szerokie przejście z holu do salonu z kuchnią i odwrotnie :)
Zaznaczyłam je na rzucie kilka postów wyżej.

Czyli wchodząc do salonu wogóle nie widac kuchni. Trzeba się odwrócić.

ANNA1976
14-11-2013, 22:00
Wchodząc mam przed sobą wykusz i stojący tam stół, kuchnia po prawej stronie a salon po lewej

moniss
14-11-2013, 22:26
ANNA1976, pomysł Elfir z wysokim barkiem obok wykusza jest moim zdaniem bardzo dobry.
Druga opcja, jeśli nie chcesz pokazywać garków, to dobudowanie ścianek-kaset na podwójne zestawy drzwi przesuwanych:
224569

ANNA1976
15-11-2013, 06:39
Dziękuję Moniss :)
Właściwie zdecydowaliśmy się że płyta kuchenna pozostanie po prawej stronie kuchni - jest tam komin do okapu oraz wyprowadzona siła do płyty i nie chcemy tego zmieniać. Nie chcemy również stawiać ścianek i zamykać kuchni

Proszę napiszcie która z przedstawionych wersji jest najlepsza:


1
http://i40.tinypic.com/2h67zbn.jpg

2
http://i42.tinypic.com/2hozors.jpg

3
http://i39.tinypic.com/2gsq1pc.jpg

citizenx
15-11-2013, 09:49
Zakładając że przesunę zlew na scianę przeciwległą i zostawie szafkę - zeby był dostęp do głównego zaworu wody - rozrysowałam taki układ zabudowy ściany mniejszej. Może jakieś uwagi? Będę wdzięczna za każde słowo. Rysunek robiłam na kartce w skali i potem przerzuciłam do painta - nie mam teraz dostępu do zadnego programu graficznego wiec wybaczcie jakość :)

oliwkawawa
15-11-2013, 13:33
Hej,

Wrzucam mój marniutki projekt kuchni ;) To narazie projekt 'techniczny", od stolarza, chodzi narazie o rozmieszczenie i wymiary szafek, ergonomię etc.. Wyglądem, kolorystyką zajmie się ktoś inny ;)

Liczę na jakieś porady praktyczne. I mam też kilka pytań:
-co myślicie o podnośnikach Aventos HF?
-chcemy dać głębszy blat, tak żeby miał z 70 cm, znajoma tak ma i chwali sobie. Myślicie że 70 cm to nie przegięcie?
-czy na dole szafki, tam gdzie będzie indukcja warto dawać kratkę wentylacyjną? Gdzieś czytałam że bardzo się nagrzewa w szafce i wentylacja ma pomóc.
-zastanawiam się jak rozwiązać miejsce w rogu, czy dać tam jakiś magic corner czy są jakieś inne rozwiązania?
- czy faktycznie kosz wysuwany jest taką fajną opcją?
-bardzo chcieliśmy mieć blat z kamienia lub z corianu, niestety na ten moment nie będzie nas na to stać. Damy pewnie jakiś laminat. Blat będzie dochodził pod okno. Czy później przy wymianie blatu nie jest to jakiś duży problem? (chodzi o okno i ew. uszkodzenia wokół niego)
-na ścianie między szafkami chcemy dać szkło hartowane a pod spodem fototapeta. Aby nie kombinować z gniazdami i wycinaniem otworów, gniazda damy w blacie.

Więcej grzechów nie pamiętam :) Za wszystkie rady serdecznie dziękuję ;)

224695224696224697224698224699

moniss
15-11-2013, 13:40
ANNA1976, moim zdaniem wersja 3 jest najlepsza.
Wersja 1 i 2 odpadają, bo barek i tak niczego nie zasłania a jest jedynie zawadą w komunikacji.

kinka
15-11-2013, 13:45
Też obstawiam wersje nr 3,ten barek jest zbędny.

Elfir
15-11-2013, 13:57
oliwka - otwarte narożne szafki u mnie się nie sprawdziły

oliwkawawa
15-11-2013, 14:16
oliwka - otwarte narożne szafki u mnie się nie sprawdziły

chodzi Ci o te półki?

Elfir
15-11-2013, 14:24
i dół i góra. Ja mam dół - siedlisko kurzu. Zrovbiłabym szafki ze ściętymi drzwiczkami.

oliwkawawa
15-11-2013, 14:49
i dół i góra. Ja mam dół - siedlisko kurzu. Zrovbiłabym szafki ze ściętymi drzwiczkami.

:confused: a jakieś zdjęcie poglądowe?

oliwkawawa
15-11-2013, 14:54
mówiąc szczerze to na dole w ogóle "zgubiłabym" ten kawałek szafki robiąc po obu stronach piekarnika takie wąskie wysuwane szuflady na butelki, z olejami itp. U znajomych podpatrzyłam, całkiem fajny patent.
http://blog.comfoline.pl/wp-content/uploads/2011/04/wk%C5%82ady-do-szuflad-inne3.jpg

A co myślisz o półkach na wino?
http://s2.domideco.pl/7/7d/7d75f56b1c36080b8514aeb4fe13ed37_800.jpg

Chociaż z trzeciej strony, wolę jak jest wszystko pozamykane, ze względów praktycznych :)

moniss
15-11-2013, 15:15
Mam otwarte półko na dole szafki i potwierdzam, że to siedlisko kurzu. Tak więc Oliwka zamykaj wszystko dzrzwiczkami, nawet szafkę na wino. No chyba, że lubisz ścierać kurze ;)

Groszeczek
15-11-2013, 16:10
mówiąc szczerze to na dole w ogóle "zgubiłabym" ten kawałek szafki robiąc po obu stronach piekarnika takie wąskie wysuwane szuflady na butelki, z olejami itp. U znajomych podpatrzyłam, całkiem fajny patent.
http://blog.comfoline.pl/wp-content/uploads/2011/04/wk%C5%82ady-do-szuflad-inne3.jpg

A co myślisz o półkach na wino?
http://s2.domideco.pl/7/7d/7d75f56b1c36080b8514aeb4fe13ed37_800.jpg

Chociaż z trzeciej strony, wolę jak jest wszystko pozamykane, ze względów praktycznych :)

Ja mam właśnie taką wysuwaną półkę na butelki obok piekarnika i się strasznie grzeje jak coś piekę. Boję się, że np. soki mogą się zepsuć. Trzymam tam miarki i jednorazówki plastikowe bo jakoś mam opory dać tam wodę mineralną czy olej a często używam piekarnika. Do tego od ciepła odeszła okleina od frontów :-( Co ciekawe, jak miałam w tym miejscu szafkę 80 cm to tylko trochę się odgrzało i prawie nie było widać, a jak dałam właśnie to cargo (+zmywarka, której wcześniej nie było, potem po wyrzuceniu szafki 80 wstawiliśmy w to miejsce zmywarkę 60 cm i to cargo właśnie na 20 cm) i z tego okleina się odgrzała już na jakieś 3 cm, więc sporo :-/

Znajomi przy pieczeniu wysuwają szuflady obok piekarnika, ale co to za przyjemność użytkowania kuchni jak się przepada przez wysunięte cargo czy szuflady :-/

Zastanawiam się nad rozwiązaniem tego problemu nowej kuchni, ale może po prostu jakaś lepsza jakość frontów by wystarczyła?

oliwkawawa
15-11-2013, 16:36
Mam otwarte półko na dole szafki i potwierdzam, że to siedlisko kurzu. Tak więc Oliwka zamykaj wszystko dzrzwiczkami, nawet szafkę na wino. No chyba, że lubisz ścierać kurze ;)

Ja mam takie cuś obecnie w mieszkaniu, tam gdzie górne szafki. I faktycznie! Zaćmienie jakieś miałam... nie dość że siedlisko kurzu, to jeszcze niezły za przeproszeniem pierdzielnik, który wszyscy widzą ;) Tzn. tam stoją głównie leki dzieci (a jest ich sporo, i to jest fajne miejsce bo zaraz przy wejściu do kuchni, i poza tym z daleka od ciepła kuchni i piekarnika (czemu większość kuchni jest zaprojektowana tak że apteczka czyli leki znajdują się nad kuchenką???? :bash: )

oliwkawawa
15-11-2013, 16:38
Ja mam właśnie taką wysuwaną półkę na butelki obok piekarnika i się strasznie grzeje jak coś piekę. Boję się, że np. soki mogą się zepsuć. Trzymam tam miarki i jednorazówki plastikowe bo jakoś mam opory dać tam wodę mineralną czy olej a często używam piekarnika. Do tego od ciepła odeszła okleina od frontów :-( Co ciekawe, jak miałam w tym miejscu szafkę 80 cm to tylko trochę się odgrzało i prawie nie było widać, a jak dałam właśnie to cargo (+zmywarka, której wcześniej nie było, potem po wyrzuceniu szafki 80 wstawiliśmy w to miejsce zmywarkę 60 cm i to cargo właśnie na 20 cm) i z tego okleina się odgrzała już na jakieś 3 cm, więc sporo :-/

Znajomi przy pieczeniu wysuwają szuflady obok piekarnika, ale co to za przyjemność użytkowania kuchni jak się przepada przez wysunięte cargo czy szuflady :-/

Zastanawiam się nad rozwiązaniem tego problemu nowej kuchni, ale może po prostu jakaś lepsza jakość frontów by wystarczyła?

A widzisz jakie są cenne praktyczne rady. To prawda, przy piekarniku zawartość tej szuflady może się nagrzewać..

Dzięki Dziewczyny za uwagi, i w razie czego jestem otwarta na kolejne :)

Sniper
15-11-2013, 17:19
-co myślicie o podnośnikach Aventos HF?
Są cudne!


-chcemy dać głębszy blat, tak żeby miał z 70 cm, znajoma tak ma i chwali sobie. Myślicie że 70 cm to nie przegięcie?
Ja mam blat 62 cm i za każdym razem gdy siekam jakieś warzywa, a między deską a ścianą mam jakiś talerz, garnek, czajnik, to szlag mnie trafia, bo ciągle o nie zawadzam. Te kilka cm więcej byłoby idealne.


-czy na dole szafki, tam gdzie będzie indukcja warto dawać kratkę wentylacyjną? Gdzieś czytałam że bardzo się nagrzewa w szafce i wentylacja ma pomóc.
Ja mam zwykłą ceramiczną i nic mi się nie nagrzewa. Nie wiem jak z indukcją.


-zastanawiam się jak rozwiązać miejsce w rogu, czy dać tam jakiś magic corner czy są jakieś inne rozwiązania?
Jeśli masz na myśli magic corner w formie drucianej siatki, to mnie w kilku studiach kuchennych przed tym ostrzegali, bo lubi się toto zablokować na amen, gdy się jakaś rączka od patelni czy durszlaka zaklinuje. Podobno w kilku przypadkach trzeba było blat zdejmować, żeby taką szafkę rozmontować. Chyba bezpieczniejsze są półki typu Le Mans, aczkolwiek sam posiadam takowe w wykonaniu Ikea i wydaje mi się średnio wygodne.


- czy faktycznie kosz wysuwany jest taką fajną opcją?
Jeśli jedną ręką otwierasz szafkę, w drugiej trzymasz deskę z np. okrawkami mięsa, to fajnie jak się kosz wysunie/ukłoni w twoją stronę. Ale traktowałbym to raczej jako zachciankę. Bez tego też da się żyć.


-bardzo chcieliśmy mieć blat z kamienia lub z corianu, niestety na ten moment nie będzie nas na to stać. Damy pewnie jakiś laminat.
Teraz laminaty są tak wypasione, że jak go położycie, to najbliższa wymiana będzie razem z wymianą całej kuchni. Przy odrobinie szczęścia znajdziecie taki laminat, że tylko wprawne oko odróżni go od kamienia, a jednocześnie będzie o wiele bardziej praktyczny, bo nie trzeba będzie się o niego specjalnie troszczyć.


-na ścianie między szafkami chcemy dać szkło hartowane a pod spodem fototapeta. Aby nie kombinować z gniazdami i wycinaniem otworów, gniazda damy w blacie.
Zróbcie normalne puszki w ścianach, zamontujcie kuchnię i tak to zostawcie. Przyjedzie ekipa, zrobi pomiary z uwzględnieniem otworów i przygotują wam szkło/lacobel na wymiar. Potem zamontują i założą gniazdka. A jak w blacie wywiercisz dziurę, to raz, że będzie zajmować miejsce odstawcze, dwa - trzeba porządnie zabezpieczyć, żeby woda nie podlazła.


Więcej grzechów nie pamiętam :) Za wszystkie rady serdecznie dziękuję ;)

Szafki otwarte w narożnikach - okropieństwo, w dodatku totalnie niepraktyczne. No bo co będziesz trzymać w takiej szafce tuż przy podłodze? Figurkę z Egiptu, gazety czy podręczną patelnię? Lepiej jakąś półkę na wino zrobić. Te górne zresztą też średnio fajne, tylko kurz się zbiera i ciężko doczyścić. Owszem, można tam przyprawy trzymać, ale średnia to ozdoba. W dodatku lipnie tak sobie sypnąć zakurzoną solniczką do zupy...

No i nie bardzo wiem po co płyta gazowa i indukcyjna. Lepiej dać samą indukcję - będzie mniej kłopotów z montażem, bo nie trzeba rezygnować z szuflad po lewej i prawej stronie.


Ja mam właśnie taką wysuwaną półkę na butelki obok piekarnika i się strasznie grzeje jak coś piekę. [...] Do tego od ciepła odeszła okleina od frontów :-(

To musi być jakaś marna ta zabudowa, bo w mojej zwykłej z Ikei, wykonanej z płyty MDF laminowanej dwustronne, przy piekarniku nagrzanym do 250 st. C w szafce obok ciepło jest tylko delikatnie odczuwalne po mocnym dociśnięciu ręki do boczku. Ale nie ma mowy, żeby się podniosła temperatura w tej szafce! Może jakiś piec hutniczy tam macie, a nie piekarnik? :)

oliwkawawa
15-11-2013, 19:06
1. Cudne po jakim czasie użytkowania? ;) Chodzi mi o to, czy nie są awaryjne czy cuś?
2. Więc głębszy blat na TAK :yes:
3. Dopytam znajomą, czy ma indukcję, a może chodziło jej o grzanie od piekarnika-to prędzej...
4. Hmm.. Myślisz że między takimi kratkami może coś się zaklinować? W sensie-patelnia? http://www.sklep.artstol.pl/photo/product_big/5/0/6/4_506b2ecacd96.jpg
5. Na pewno zrobię szafkę od kosza otwieraną "z kolana", ale czy wysuwana to się jeszcze pomyśli.
6. Pomyślę o tych gniazdach. Jedyne przed czym mnie przestrzega mój stolarz (on nakleja również fototapety i montuje szkło) to to, aby dobrze obrobić gniazda, aby tapeta się nie pomarszczyła w tych miejscach. No ale to raczej do zrobienia ;)
7. Chyba postanowione, nie robię żadnych otwartych szafek...
Płyta gazowa już chyba przesądzona. Tak jak pisałam (ale nie wiem czy tu, czy na wątku o kuchniach już zrobionych) bardzo często brakuje mi palników. Mam w domu alergików, do niedawna również ja byłam na diecie. Więc często gotując tylko obiad dla nas brakuje miejsca (a jak jest większa impreza to już w ogóle kosmos), bo dzieci co innego (każde inaczej uczulone), dorośli co innego. Czasami jemy to co oni, ale cały czas tak się nie da ;) Poza tym, mieszkanie na wsi wiąże się jednak z dość częstymi przerwami w dostawie prądu, wtedy chociaż herbatę można zrobić na gazie ;)

DZIĘKI za uwagi!

Elfir
15-11-2013, 19:22
głębszy blat - oczywiście!
Problem tylko z materiałem.
Klasyczny laminat ma standardowo 60-62 cm

Sniper
15-11-2013, 22:31
1. Cudne po jakim czasie użytkowania? ;)

Pisząc cudne miałem na myśli to, że można je otworzyć na maska i swobodnie pracować w kuchni, bez obijania głowy o otwartą szafkę. Ja mam obecnie zawiasy otwierające tylko jeden front, który przy pełnym otwarciu jest dokładnie na wysokości mojego czoła. Parę razy przydzwoniłem. Za każdym razem gdy żona majstruje coś w kuchni, a ja np. rozładowuję zmywarkę, muszę uważać, żeby nie rozwalić sobie głowy, gdy nagle jakaś szafka się otworzy. :)

Jeśli chodzi o awaryjność - Blum chyba daje dożywotnią gwarancję, pozostaje tylko kwestia, czy firma która zmontuje ci kuchnię, zadba o wymianę w razie awarii, czy będziesz musiała bujać się z problemem sama.


4. Hmm.. Myślisz że między takimi kratkami może coś się zaklinować? W sensie-patelnia?http://www.sklep.artstol.pl/photo/product_big/5/0/6/4_506b2ecacd96.jpg

To co pokazałaś, to chyba najgorszy wariant jaki można sobie zafundować. Po pierwsze nie jest to Magic Corner firmy Kesseböhmer, która to wymyśliła, tylko polski klon Rejs Corner Comfort, czy jakoś tak. Przed tymi wynalazkami ostrzegały mnie wszystkie studia kuchenne, większość wręcz nie chciała o tym nawet rozmawiać. Tu są nawet jakieś opinie:
http://www.ceneo.pl/10191035#tab=reviews_scroll

Największą wadą Magic Cornera jest to, że jednocześnie wyjeżdżają dwie półki - górna i dolna. Żeby włożyć coś do dolnej trzeba się pogimnastykować, schylić, czasem klęknąć. W modelu, który pokazujesz dodatkowo dochodzą wielkie ramy dookoła. Spójrz na zdjęcie i pomyśl jak wyjmiesz garnek, który jest na dolnej półce za rondlem. Musisz najpierw wyjąć rondel. Garnki wkładane pojedynczo owszem wejdą, ale stosik 4 włożonych jeden w drugi już nie. Jest też mnóstwo możliwości, żeby jakaś rączka wbiła się w kratki i zrobiła dźwignię przy otwieraniu. Nie bez powodu producent robi wszystko, żeby uprościć swoje Magic Cornery. Obecnie są coraz mniejsze ramki i prowadnice. Spójrz na stronę polskiego dystrybutora produktów Kesseböhmer, ile jest wariantów:
http://www.peka.pl/pl/product/24/magic-corner-comfort

Le Mans ma tą przewagę, że możesz wysunąć osobno dolną półkę i osobno górną. Jest przy okazji nieporównywalnie bardziej pojemny. Zmieścisz tam mnóstwo gratów. Magic Corner jest fajny, jeśli planujesz mieć 4 garnki, 1 patelnię i 1 durszlak. Nic więcej, bo się pochlastasz w trakcie użytkowania.
A tu masz piękny przykład porównania pojemności Le Mans i Magic Corner:
http://darex-kuchnie.pl/lemans.html


6. Pomyślę o tych gniazdach. Jedyne przed czym mnie przestrzega mój stolarz (on nakleja również fototapety i montuje szkło) to to, aby dobrze obrobić gniazda, aby tapeta się nie pomarszczyła w tych miejscach. No ale to raczej do zrobienia ;)

A dlaczego tapeta a nie od razu lacobel? Spójrz jaki efekt możesz uzyskać:
http://www.szyby-dekoracyjne.pl/?m=pages&dzial=wzornictwo&kategoria=natura
Jest sporo firm, poproś o wycenę, a stolarz niech zajmie się meblami.


Płyta gazowa już chyba przesądzona.
To jak już musi być, to każdą z płyt umieść nad osobną szafką. Raczej nie powinno się umieszczać ich na łączeniach, zwłaszcza że kasujesz sobie tym sposobem szuflady po bokach. Nad piekarnikiem daj indukcję, a nad szafką obok palniki.

Ostatnia uwaga - jeśli kuchnia ma mieć ręce i nogi, fajnie by było, gdyby pionowe krawędzie górnych szafek licowały się z dolnymi. I jeśli już robisz 3 szafki z szufladami, to może warto, żeby miały tą samą szerokość. Trochę bałagan tam panuje.

I ostatnie: uważaj na swojego stolarza, bo jeśli proponuje ci podróbę Magic Cornera, to równie dobrze zamiast zawiasów Aventos HF może ci wcisnąć inne, np. sprzedawane w Ikei (też Bluma, tylko trochę gorsze), ew. firm Hettich, czy Grass. Te 2 ostatnie to oczywiście super firmy, ale może akurat cena mu bardziej pasować, a policzy sobie drożej.

annNS2
16-11-2013, 08:46
wcale się nie dziwię że ten polski 'magic corner marki Rejs nie jest polecany przez studia kuchenne, bo kosztuje 4xmniej niż oryginał ;)
ja taki posiadam i sobie chwale, choć u mnie służy za mini spiżarnie, bo garnki trzymam w szufladach pod indukcja ;) czasami trzeba się trochę nagimnastykować żeby wyciągnąć coś z głębi tej drugiej części ale tam trzymam rzeczy zadziej używane. i cale szczęście ze ma te wielkie ramy dookoła bo w razie potrącenia któregoś produktu nie ląduje on na dnie szafki ;)

oliwkawawa
16-11-2013, 19:32
Pisząc cudne miałem na myśli to, że można je otworzyć na maska i swobodnie pracować w kuchni, bez obijania głowy o otwartą szafkę. Ja mam obecnie zawiasy otwierające tylko jeden front, który przy pełnym otwarciu jest dokładnie na wysokości mojego czoła. Parę razy przydzwoniłem. Za każdym razem gdy żona majstruje coś w kuchni, a ja np. rozładowuję zmywarkę, muszę uważać, żeby nie rozwalić sobie głowy, gdy nagle jakaś szafka się otworzy. :)

Obecnie u mnie w mieszkaniu jest tak samo ;) Pomijając uderzenia w głowę, przekładanie z dolnej szafki do górnej to niezłe utrapienie.


Jeśli chodzi o awaryjność - Blum chyba daje dożywotnią gwarancję, pozostaje tylko kwestia, czy firma która zmontuje ci kuchnię, zadba o wymianę w razie awarii, czy będziesz musiała bujać się z problemem sama.

Firma polecona przez dwie znajome, więc jestem dobrej myśli. Blumy mam i jestem bardzo zadowolona, przez ostatnich 6 lat funkcjonują bez awarii (pomijam kilka akcji pt. dokręcenie jakiejś śrubki).


To co pokazałaś, to chyba najgorszy wariant jaki można sobie zafundować. Po pierwsze nie jest to Magic Corner firmy Kesseböhmer, która to wymyśliła, tylko polski klon Rejs Corner Comfort, czy jakoś tak. Przed tymi wynalazkami ostrzegały mnie wszystkie studia kuchenne, większość wręcz nie chciała o tym nawet rozmawiać. Tu są nawet jakieś opinie:
http://www.ceneo.pl/10191035#tab=reviews_scroll

Największą wadą Magic Cornera jest to, że jednocześnie wyjeżdżają dwie półki - górna i dolna. Żeby włożyć coś do dolnej trzeba się pogimnastykować, schylić, czasem klęknąć. W modelu, który pokazujesz dodatkowo dochodzą wielkie ramy dookoła. Spójrz na zdjęcie i pomyśl jak wyjmiesz garnek, który jest na dolnej półce za rondlem. Musisz najpierw wyjąć rondel. Garnki wkładane pojedynczo owszem wejdą, ale stosik 4 włożonych jeden w drugi już nie. Jest też mnóstwo możliwości, żeby jakaś rączka wbiła się w kratki i zrobiła dźwignię przy otwieraniu. Nie bez powodu producent robi wszystko, żeby uprościć swoje Magic Cornery. Obecnie są coraz mniejsze ramki i prowadnice. Spójrz na stronę polskiego dystrybutora produktów Kesseböhmer, ile jest wariantów:
http://www.peka.pl/pl/product/24/magic-corner-comfort

Le Mans ma tą przewagę, że możesz wysunąć osobno dolną półkę i osobno górną. Jest przy okazji nieporównywalnie bardziej pojemny. Zmieścisz tam mnóstwo gratów. Magic Corner jest fajny, jeśli planujesz mieć 4 garnki, 1 patelnię i 1 durszlak. Nic więcej, bo się pochlastasz w trakcie użytkowania.
A tu masz piękny przykład porównania pojemności Le Mans i Magic Corner:
http://darex-kuchnie.pl/lemans.html

Dzięki za cenne wskazówki!
Przypomniałam sobie o karuzelach... ;) Miałam mieszkając w Krakowie parę lat temu. To chyba najgorsze wspomnienie z tamtego czasu, oprócz taniej i kiepskiej płyty ceramicznej, która wiecznie była przypalona bo wariowała i grzała na maxa wtedy kiedy nie chciałam :bash:


A dlaczego tapeta a nie od razu lacobel? Spójrz jaki efekt możesz uzyskać:
http://www.szyby-dekoracyjne.pl/?m=pages&dzial=wzornictwo&kategoria=natura
Jest sporo firm, poproś o wycenę, a stolarz niech zajmie się meblami.

Mówiąc szczerze nie zagłębiałam się w lacobel, założyłam że jest sporo droższy od szkła i tapety :rolleyes:
Więc jak to wygląda cenowo? To samo wychodzi czy drożej? I jak efekty wizualne? Myślałam o soczystej trawce :)


To jak już musi być, to każdą z płyt umieść nad osobną szafką. Raczej nie powinno się umieszczać ich na łączeniach, zwłaszcza że kasujesz sobie tym sposobem szuflady po bokach. Nad piekarnikiem daj indukcję, a nad szafką obok palniki.

Ostatnia uwaga - jeśli kuchnia ma mieć ręce i nogi, fajnie by było, gdyby pionowe krawędzie górnych szafek licowały się z dolnymi. I jeśli już robisz 3 szafki z szufladami, to może warto, żeby miały tą samą szerokość. Trochę bałagan tam panuje.

Dzięki :)


I ostatnie: uważaj na swojego stolarza, bo jeśli proponuje ci podróbę Magic Cornera, to równie dobrze zamiast zawiasów Aventos HF może ci wcisnąć inne, np. sprzedawane w Ikei (też Bluma, tylko trochę gorsze), ew. firm Hettich, czy Grass. Te 2 ostatnie to oczywiście super firmy, ale może akurat cena mu bardziej pasować, a policzy sobie drożej.

Będę wszystko sprawdzać i pytać 3 razy. Dziękuję jeszcze raz. Skąd takie doświadczenie w temacie kuchni?? :)

Groszeczek
16-11-2013, 19:57
To musi być jakaś marna ta zabudowa, bo w mojej zwykłej z Ikei, wykonanej z płyty MDF laminowanej dwustronne, przy piekarniku nagrzanym do 250 st. C w szafce obok ciepło jest tylko delikatnie odczuwalne po mocnym dociśnięciu ręki do boczku. Ale nie ma mowy, żeby się podniosła temperatura w tej szafce! Może jakiś piec hutniczy tam macie, a nie piekarnik? :)
Sniper piekarnik tradycyjny, razem z kuchenką, mastercook (nie do zabudowy), a kuchnia była tania, taka gotowa. Nie było źle, dopóki u stolarza na zamówienie nie zamówiliśmy tego cargo - to się dopiero odgrzało, a jedna taka szafeczka na 20 cm szerokości kosztowała 1/4 ceny całej kuchni, więc jakość powinna być lepsza.
W nowym domu myślę o kuchni z IKEI, ciekawa jestem jak temate fronty się sprawują, muszę podpytać na innym wątku. Zresztą, może i na to dają gwarancję.
W niektórych realizacjach widziałam piekarnik oddzielony odkrytymi półkami np. na wino, ale jak tak się grzeje, to nie za dobre to miejsce na wino, poza tym to siedlisko kurzu jak piszecie ;-)
Zastanawiałam się, czy może jakoś się izoluje piekarnik od szafek?
I jak jest w wysokiej zabudowie, np. piekarnik obok lodówki?

Może te piekarniki w zabudowie się jakoś lepiej sprawują, ja mam wolnostojący (zwykła gazowa kuchenka z elektrycznym piekarnikiem) i może stąd te problemy.

Sniper
16-11-2013, 23:29
wcale się nie dziwię że ten polski 'magic corner marki Rejs nie jest polecany przez studia kuchenne, bo kosztuje 4xmniej niż oryginał ;)

To raczej nie tak. Studia kuchenne wyceniają osobno koszt szafek, osobno koszt frontów i dopiero na końcu wyposażenia. Mogłem wybierać produkty Bluma, Hetticha, Grasa czy wspomnianego Rejsu i kilku innych firm. W zależności od tego co w środku, cena za całą kuchnię wahała się od 15 do 60 tys. PLN.

A dla porównania, ceny jakie znalazłem, w przybliżeniu:
- Magic-Corner firmy Kesseböhmer do szafki 90 cm - ok. 1400 netto
- Corner Comfort firmy Rejs do szafki 90 cm - ok. 800 netto
- Le Mans II firmy Kesseböhmer do szafki 90 cm - ok. 1200 netto

Do tego dochodzi VAT 8% gdy się kupuje przez studio lub 23% samodzielnie. A po jakich cenach kupują studia kuchenne, tego już nie wiem, ale wielkiej przepaści nie ma, dlatego warto wybrać to, co będzie praktyczne w użytkowaniu.


ja taki posiadam i sobie chwale, choć u mnie służy za mini spiżarnie, bo garnki trzymam w szufladach pod indukcja czasami trzeba się trochę nagimnastykować żeby wyciągnąć coś z głębi tej drugiej części ale tam trzymam rzeczy zadziej używane

Do trzymania słoików to się każda szafka lub cargo nadaje, a tu bardziej chodzi o praktyczne wykorzystanie takiego narożnika do trzymania garnków. Magic Cornery ze względu na dzieloną konstrukcję i sporo zmarnowanego miejsca w środku szafki są mało pojemne. Typowa nerka (Le Mans) z mojego doświadczenia sprawdza się lepiej.


Mówiąc szczerze nie zagłębiałam się w lacobel, założyłam że jest sporo droższy od szkła i tapety :rolleyes:
Więc jak to wygląda cenowo? To samo wychodzi czy drożej? I jak efekty wizualne? Myślałam o soczystej trawce :)

Nie pamiętam dokładnych cen, dwie firmy wyceniły mi 3-metrowy lacobel (z jakimś widoczkiem) między dolnymi i górnymi szafkami z wycięciami na gniazdka i wychodziło coś ok. 600 zł. Lepiej poprosić o wycenę, to nic nie kosztuje.


Skąd takie doświadczenie w temacie kuchni?? :)

Ja wiem, czy takie doświadczenie... Rozmawialiśmy o kilku tematach, które akurat mocno zgłębiłem, bo od ponad 12 lat mieszkam w wynajmowanych mieszkaniach. Przerabiałem mnóstwo możliwości i wiem, że wszelkie wysuwane cargo są dobre tylko wtedy, gdy każdą półkę można wysunąć osobno, nie zasłania ich jakikolwiek front i mają klasyczne płaskie dna, a nie druciane koszyki. Zresztą łatwo to porównać do szuflad - otwórz wszystkie jednocześnie i spróbuj je tak zapakować. Da się, ale wymaga to odrobiny gimnastyki. Przykład trochę przesadzony, ale w Magic Corner wygląda to podobnie, tylko na mniejszą skalę.


Zastanawiałam się, czy może jakoś się izoluje piekarnik od szafek? I jak jest w wysokiej zabudowie, np. piekarnik obok lodówki?
Może te piekarniki w zabudowie się jakoś lepiej sprawują, ja mam wolnostojący (zwykła gazowa kuchenka z elektrycznym piekarnikiem) i może stąd te problemy.

Nie mam pojęcia w czym problem, ale obstawiam, że piekarnik wolnostojący wymaga odstępu, tak samo jak lodówki. Nie wiem jak to jest zrobione teraz w mojej kuchni. Jest szafka, w niej piekarnik do zabudowy Bosch, obok kolejna szafka, która w trakcie pracy piekarnika w ogóle się nie nagrzewa. Pytałem w wielu firmach produkujących kuchnie, czy można piekarnik umieścić w słupku obok lodówki i nikt nie miał żadnych przeciwwskazań, bo mówili, że sprzęt do zabudowy jest zrobiony tak, żeby swobodnie umieszczać go tam, gdzie się ludzikom podoba.

kori
23-11-2013, 22:09
hej, bierzemy się za finalny projekt kuchni - chodzi o dogranie zabudowy, szafek.
Moniss, Elfir, Sniper i pozostali forumowicze, prośba zerknijcie na nasze rysunku i zerknijcie czy taki układ bedzie praktyczny i użytkowy

226270226271226272
226274226275
Kwestie kolorystyczna zostawmy na póżniej

Elfir
23-11-2013, 22:41
nie wolisz mieć zlewu za ścianką, tam gdzie lodówka?

kori
23-11-2013, 22:43
hmm dobre pytanie, o tym nie myśleliśmy
ale sądze zeby zostawić ten zlew pod oknem
a jak dla CIebie cała reszta??

Elfir
24-11-2013, 00:56
a płyta za ścianą i zlew tam gdzie płyta? Zlew po prostu widac z salonu

fidoxradom
24-11-2013, 09:09
Kori. magic corner Peki ma dwie półki wysuwane razem i dwie osobno. Te przy froncie są razem. Te wewnątrz osobno. A co do projektu kuchni...
Górna szafka po lewej stronie, jeżeli będzie otwierana do góry na HF-ie, to nie będziesz mogła założyć żadnej firanki, rolety, chyba że we wnęce
Reszta szafek nie musi być otwierana na bok, w okapie też może być do góry. Zresztą Twoja wola. Blendy przy narożnikach z lemansami będzie lepiej wyglądała, jak będzie miała 20mm a nie 70. Szafka, pod warunkiem wpuszczanego uchwytu, otworzy się bez problemu. I wogóle pozmieniałbym trochę w Twoim projekcie, bo jakoś symetrii mi brakuje.:yes:. Oczywiście patrząc na wymiary a nie na rysunek...

Sniper
25-11-2013, 13:44
hej, bierzemy się za finalny projekt kuchni - chodzi o dogranie zabudowy, szafek.
Moniss, Elfir, Sniper i pozostali forumowicze, prośba zerknijcie na nasze rysunku i zerknijcie czy taki układ bedzie praktyczny i użytkowy

Tak ogólnie to jest nawet fajnie. Podoba mi się kolorystyka, funkcjonalność też jest zachowana. Trochę brakuje mi tam symetrii, zwłaszcza w podziałach górnych frontów.

Ze ściany po lewej stronie (tam gdzie zegar): wywaliłbym lodówkę. Trochę nie widzę sensu rozbijania wysokiej zabudowy na 2 części. Dochodzi też koszt dodatkowego boczku do lodówki i robi się taki malutki blat roboczy 60 cm, więc żeby nie obijać sobie łokcia o lodówkę, trzeba przesunąć się do narożnika. Zrobiłbym tutaj tylko niską zabudowę z płytą grzewczą i okapem. Obecnie okap masz wbudowany w szafkę, więc praktycznie cała szafka się marnuje. Przenosząc okap na drugą ścianę odzyskujesz miejsce w szafce i nie musisz robić szafek na ścianie po lewej.

Pokombinowałbym ze ścianą z piekarnikiem, żeby zachować identyczny podział frontów, zwłaszcza tych górnych. Wywalając szafki wiszące z lewej strony, masz do dyspozycji całą ścianę centralną, więc możesz zrobić 2 lub 3 szafki z Aventosami HF o równym podziale. Przydałaby się jednak rama dookoła (ew. blenda po bokach), bo otwierając szafkę przy oknie będziesz zaczepiać o roletę.

Pomyślałbym o przesunięciu zlewu, żeby zabrać go z widoku. Przesunąłbym go w lewo, a z prawej strony umieściłbym szuflady, bo ładnie prezentują się od strony jadalni/salonu (zwłaszcza te z frezowanymi uchwytami). No i łatwiej sięgnąć ze stołu po zapomniany widelec. :-)

Nie podoba mi łączenie blatu roboczego z wysoką zabudową. Szary, zawinięty blat i dalej piękna rama od zabudowy. Coś by się tu przydało wykombinować.

To oczywiście moja teoria. Próbowałem to rozrysować i strasznie ciężko poradzić sobie z narożnikami, żeby sensownie je wykorzystać. Ale może warto pokombinować?

kori
25-11-2013, 15:25
Sniper dzieki za uwagi, ale do końca nie wszystko zrozumiałam.
Mogłbyś to rozrysować??
w kwesti połaczenia blatu z ramą zabudowy to jeszcze do przemyślenia, moze po prostu nie przedłużacz blatu tylko zostawić ten sam kolor co fronty

w przesunieciem zlewu do rogu to faktycznie dobry pomysł wtedy po srodku moze byc zmywarka lub szuflady
co lepsze??
226784

tylko przy zmianie układu sciany z oknem nie ma bezpośrenio blatu roboczego przy płycie

i kwestia rozwiązania szafek wiszących na ścianie z lodówką oraz z piekarnikiem, przede wszystkim chodzi mi o szafkę narożną

Morska_Fala
25-11-2013, 16:06
Witam Was serdecznie
regularnie czytuję forum muratora (budowa trwa)
jednak odwagi brak na udzielanie się.. jestem nieśmiała:rolleyes:
Ale sytuacja mnie zmusiła hihi
jestem przed elektryką.. no i muszę "wiedzieć" gdzie jakie sprzęty - oczywiste
Pomóżcie, doradźcie czy ten projekt jest ok

Mam na myśli głównie lodówkę (8 ), kuchenka, piekarnik, okap (2), oraz zlew (5)
O ile zlew da sie "przesunąć" - w/w sprzęty nie bardzo
Ratujcie mnie biedną
Kuchnia jest bardzo trudna w projektowaniu - albo się nie znam :(

Marzył mi się piekarnik w słupku, nie widze dla niego miejsca, ani dla ekspresu w zabudowie
może ktoś jest mądrzejszy niż ja :(
PS: jestem leworęczna jakby co.. i nie wiem tez gdzie zmywarka z której strony zlewu?

bede wdzięczna za pomoc...
pozdrawiam
226793226794226795

Sniper
25-11-2013, 17:13
Mogłbyś to rozrysować??

Ja to widzę np. tak:
Ściana lewa:
- cargo 30 cm
- kuchenka + piekarnik 60 cm + okap na górze
- cargo 30 cm
- bok szafki LeMans 60 cm

Ściana centralna:
- LeMans w szafce 120 cm z frontem 60 cm (lub MagicCorner, żeby nie marnować całego miejsca)
- LeMans w szafce 120 cm z frontem 60 cm (lub MagicCorner, żeby nie marnować całego miejsca)
- na górze 2 szafki wiszące z frontem 115 cm + blendy po bokach lub rama

Ściana pod oknem:
- bok szafki LeMans 60 cm
- szafka zlewozmywakowa 60 cm
- zmywarka 60 cm
- szuflady 80-90 cm (zależy ile zostanie miejsca)
- rama zabudowy 5-10 cm
- lodówka 60 cm
- wysoka szafka z mikrofalą 60 cm
- wysoka szafka 60 cm
- rama zabudowy 5-10 cm
- wolna dziura na firankę :-)

Całość oczywiście zakłada rezygnację z tej witrynki w wysokiej zabudowie.

kori
25-11-2013, 17:19
no tak i wtedy zabudowa w jadalni nie na głębokośc 40cm ,tylko 60cm
sciana centralna to sciana obecnie z lodowka??

kori
25-11-2013, 21:39
po zmianach
co sadzicie??
226885226886226887

Morska_Fala
26-11-2013, 14:29
Witaj cie,
doradźcie czy uzyskam gdzieś tu na forum odpowiedź odnośnie mojego projektu, po nocach już nie śpie :/ a elektryka niebawem
Może w "złym" miejscu pytam?

Sniper
26-11-2013, 15:41
po zmianach
co sadzicie??

A coś więcej oprócz szuflad zmieniłaś?
I pytanie: czy okno faktycznie jest tak wysoko? Nie będzie zawadzało o baterię przy otwieraniu?

kori
26-11-2013, 16:26
226977

Doriko
27-11-2013, 15:14
A to projekt mojej kuchni. Kolejny z resztą. Wąska i niezbyt ustawna ale kombinuje żeby wyciągnąć z niej co się da.

https://lh6.googleusercontent.com/-Ng_jiMu6VmI/UpX7-nrC6sI/AAAAAAAABis/5MoHpdUJl1Y/w483-h620-no/wer7-3.png
https://lh3.googleusercontent.com/-SA9T6xMBzqs/UpX8Bpw-R4I/AAAAAAAABjM/h7auCbWbCMQ/w909-h617-no/wer7-4.png
https://lh3.googleusercontent.com/6chZJ7nTdge4R9y9nzDjuUUUGnSI7AaePWmRe67NNbs=w739-h620-no
https://lh4.googleusercontent.com/ooRvMq7iqUXTHdULp-ZxiBstGH0SGU6ijP4dKJGpJLk=w752-h620-no

Co myślicie? Co radzicie?

Elfir
27-11-2013, 15:24
niestety, wielka lodówka przy wejściu urody nie dodaje. Ale wolnostojący SBS jest tańszy do takiego do zabudowy, zlicowanego z szafkami.

Doriko
27-11-2013, 17:12
Na razie to mnie nie stać nawet na wolnostojący SBS i w jej miejscu będzie stała stara lodówkozamrażarka. Ale mam nadzieję że nie postoi za długo. SBS to moje marzenie i nie zrezygnuję z niego dla estetycznego efektu choć na pewno lodówka w zabudowie wyglądałaby dużo lepiej.

aga745
02-12-2013, 15:05
Cześć Pozwalam sobie zapytać równiez w tym dziale o rady dotyczące projektu kuchni.

Podczytuję Was od kilku lat, podziwiam Wasze projekty inspiruję się a dziś postanowiłam poprosić o pomoc w aranżacji naszej pierwszej kuchni .
227957
Wysokość pomieszczeń to 262 cm, ściana oznaczona kol. niebieskim ma 120 cm długości.
Ściana 130 cm-trowa jest ścianą nośną.
Zależy mi na szufladach do segregowania śmieci (80cm najchętniej) i płycie gazowej 5-palnikowej.
227958227959
Zastanawiam się nad przedłużeniem ściany oznaczonej na niebiesko i ustawieniem w słupku lodówki a obok słupka z piekarnikiem i mikrofalówką (bardzo bym chciała mieć wysoko ustawiony piekarnik)
227960
Podpowiedzcie mi proszę,czy pod wisząca szafką narożną można dopasować zamykaną szafkę w której byłby ustawiony robot kuchenny ?
Będę niezwykle wdzięczna za wszelkie podpowiedzi

fajna kobieta
02-12-2013, 20:05
Przy tak zamontowanej baterii nie ma szans na otwarcie prawego skrzydła okna

kinka
02-12-2013, 20:48
Ja bym przedłużyła tą ściankę 120cm do 180cm i zrobiła wysoką zabudowę,bo kuchnia jest widoczna z wszystkich stron a na pierwszym planie po wejściu do domu jest zlew,również widoczny ze schodów.

aga745
02-12-2013, 21:44
Faja kobieto, zdaję sobie sprawę z tego, że przy takim umiejscowieniu zlewu nie będę mogła otworzyć całkowicie okna, ale już się z tym pogodziłam.
Kinka, ostatni rzut pokazuje właśnie wydłużoną ścianę do 180 cm. Zastanawiam się tylko nad funkcjonalnością uzyskanej w ten sposób "wnęki" pod szafką narożną. Mogłabym zrobić tak półeczki, postawić chlebak :???:
A może macie jakiś inne sugestie jeśli chodzi o ustawienie szafek?

moniss
03-12-2013, 13:42
aga745, nie musisz rezygnować z możliwości otwierania okna. Do wyboru masz wyjmowane baterie zlewozmywakowe lub też okno przesuwne.
228230
Powiększenie ścianki 120cm jest dobrym pomysłem.
Jednak nie można skupiać się wyłącznie na kuchni, w której chcesz dokonać aż tylu zmian, bo np. gdzie teraz będzie wejście do pomieszczenia gospodarczego?
Czy wg. tego projektu już wybudowaliscie, budujecie czy dopiero wybieracie projekt?

aga745
03-12-2013, 19:24
moniss kupiliśmy dom w tzw stanie deweloperskim.
Zapomniałam napisać, że w rzeczywistości nie ma przejścia do pomieszczenia gospodarczego.

fajna kobieta
03-12-2013, 21:13
Jest tez opcja zainstalowania baterii w świetle ramy wtedy nie będzie problemu z otwarciem.:)

oliwkawawa
04-12-2013, 09:15
hej,
Mam narazie wizki od projektantki mojej kuchni, jest kilka opcji i oczywiście nie wiem co wybrać. Podoba mi się każda ;) Ale pod względem praktycznym, i może takiego pierwszego spojrzenia, to która wersja: z górnymi szafkami białymi czy dębowymi? Funkcjonalnością samej kuchni zajmie się późnej stolarz.

228378228379228380228381228382

oliwkawawa
04-12-2013, 09:16
Rozumiem że lodówka oczywiście koniecznie w zabudowie?

annNS2
04-12-2013, 09:31
hej,
Mam narazie wizki od projektantki mojej kuchni, jest kilka opcji i oczywiście nie wiem co wybrać. Podoba mi się każda ;) Ale pod względem praktycznym, i może takiego pierwszego spojrzenia, to która wersja: z górnymi szafkami białymi czy dębowymi? Funkcjonalnością samej kuchni zajmie się późnej stolarz.

228378228379228380228381228382
zdecydowanie no1!!!! :) i zadnych kwiatkow na scianie!! ;) ew ostatnia wersja ale z bialym lacobelem ;)

fajna kobieta
04-12-2013, 14:59
Ja obstawiam nr 1 :)

aga745
04-12-2013, 20:00
oliwka, tez obstawiam nr 1.
Ps. dlaczego zdecydowanie łatwiej jest doradzać innym niż samemu podejmować decyzję ;)

oliwkawawa
05-12-2013, 14:00
Jak jednogłośnie ;)

Czyli co, napisy, kwiatki są passe? A mi się podobały.. ale ja się nie znam, przyznaję się otwarcie :)

tereska77
05-12-2013, 14:26
Przy tak zamontowanej baterii nie ma szans na otwarcie prawego skrzydła okna


Da sie otworzyc, tylko trzeba kupic baterie za tysiaka;)
Sa na pewno i tansze, ale tak mi sie przypomnialo, bo moja kolezanka narzekala, ze wymyslila sobie zlew pod oknem i musiala potem wydac tysiac na baterie, zeby moc otworzyc okno:D

Dzustaa
05-12-2013, 14:50
oliwkawawa, dołączam do głosów na nr 1

fajna kobieta
05-12-2013, 18:11
Da sie otworzyc, tylko trzeba kupic baterie za tysiaka;)
Sa na pewno i tansze, ale tak mi sie przypomnialo, bo moja kolezanka narzekala, ze wymyslila sobie zlew pod oknem i musiala potem wydac tysiac na baterie, zeby moc otworzyc okno:D
Bzdura! Kiedy decydowalam sie na montaż baterii w świetle okna nikt mi nie sugerował jaka to ma być bateria żeby można było otworzyć okno!Kupilam taka która mi sie podobała i jest ok.Kosztowała niecałe 500 zł.

tereska77
05-12-2013, 19:12
Bzdura! Kiedy decydowalam sie na montaż baterii w świetle okna nikt mi nie sugerował jaka to ma być bateria żeby można było otworzyć okno!Kupilam taka która mi sie podobała i jest ok.Kosztowała niecałe 500 zł.
Pierwsze zdanie to byla ironia....:)


oliwkawawa ja tez mysle, ze nr 1 najlepszy:yes:

kori
05-12-2013, 22:36
oliwka werja 2 turkisem

moniss
05-12-2013, 22:55
oliwkawawa, jak dla mnie nr. 1 odpada - kuchnia jest taka jakaś pusta i smutna.
Ja bym stawiała na nr. 3 a nawet 4. Może być też ostatnia jeśli kuchnai ma być bardziej tradycyjna a mniej nowoczesna.

kori
05-12-2013, 23:07
Oliwka a nie lepiej przesunąć zlew o jedna szafkę w lewo??
wtedy powstaje CI fajny blat roboczy 120cm

lukasz69karolina
05-12-2013, 23:43
oliwka co masz za okap zaprojektowany tu?? bo dłuższy jakiś taki

oliwkawawa
05-12-2013, 23:56
Oliwka a nie lepiej przesunąć zlew o jedna szafkę w lewo??
wtedy powstaje CI fajny blat roboczy 120cm

Będzie przesunięty :) Na tych wizkach zmywarka jest po lewej stronie, a będzie po prawej, obok szuflad, więc i zlew się przesunie nieco :)

oliwkawawa
06-12-2013, 00:03
oliwka co masz za okap zaprojektowany tu?? bo dłuższy jakiś taki

Jest tutaj 90tka. Jeszcze nie wiem jaki, nie zastanawiałam się. Nie wiem czy w ogóle będzie... :confused:

kinka
06-12-2013, 09:01
A mnie się podoba wersja nr 3 i wprowadziłabym taki akcent.

marsela
06-12-2013, 11:54
Witajcie Kochani,
Przebrnełam przez forum i teraz ja proszę Was o pomoc. Co myślicie o tej kuchni? Pod względem ergonomii rozmieszczenia, designu itd.?