PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kuchni - wizualizacje



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Elfir
06-12-2013, 12:09
hmm.... Nie lepiej rozbić słupki na dwa przeciwległe końce zabudowy niż ścieśniać je w kącie?

Co postawisz na tych półeczkach przy szarej ścianie?

marsela
06-12-2013, 12:15
hmm.... Nie lepiej rozbić słupki na dwa przeciwległe końce zabudowy niż ścieśniać je w kącie?
Co postawisz na tych półeczkach przy szarej ścianie?

TO znaczy co dokładnie masz na myśli ? aby zabudowę wysoką dać na przeciwległą ścianę?

Hhe no właśnie też tak myślę że bez sensu ale jakoś ta scianę trzeba zagospodarować

oliwkawawa
06-12-2013, 12:26
Półeczki bym wywaliła. Zegar tam powiesisz, albo jakąś ramkę, i wystarczy.

Frostzero
06-12-2013, 17:52
Półeczki bym wywaliła. Zegar tam powiesisz, albo jakąś ramkę, i wystarczy.

Półki świetne :) Ja bym je zostawiła, bo spajają tę kuchnię i są niebanalne.

aga745
06-12-2013, 21:31
Bardzo fajna kuchnia. Martwi mnie tylko ta czarna tafla nad kuchenką (boję się, że wszelkie krople będą widoczne a ja nie lubię latać ze ścierką co chwila)

kinka
06-12-2013, 21:39
Mnie się układ podoba jak i rozmieszczenie sprzętów.Półeczki są zbędne co na nich będziesz stawiać i to na widoku przy wejściu.

Elfir
06-12-2013, 21:59
TO znaczy co dokładnie masz na myśli ? aby zabudowę wysoką dać na przeciwległą ścianę?

Hhe no właśnie też tak myślę że bez sensu ale jakoś ta scianę trzeba zagospodarować

Jedne słupek zostawić a drugi przy płycie.

Ścianę można róznie zagospodarowywać, ale robić półeczki, tylko jako dodatkową pow. do ścierania kurzu to trochę bez sensu. Dlatego pytałam, co tam postawisz, bo może masz kolekcję cynowych naczyń/starych wag czy czegoś w tym stylu?

fajna kobieta
06-12-2013, 22:57
Witajcie Kochani,
Przebrnełam przez forum i teraz ja proszę Was o pomoc. Co myślicie o tej kuchni? Pod względem ergonomii rozmieszczenia, designu itd.?
Piękna ta kuchnia!!!!:eek:

duś
07-12-2013, 14:04
@oliwkawawa
ja też za 1. lub 2.
natomiast wszelkie wzorki na szkle - nie nie nie

@marsela
bardzo nowocześnie i mi się w zasadzie podoba wszystko poza roletą (one mi sie w ogóle nie podobają i wg mnie z klasą udało się to tylko jednej forumce, która ma taką szafkę "w ścianie", a nie w meblu (wybaczcie, nie pamiętam nicka)).
szyby za okapem bym się nie obawiała - sama posiadam czarne szkło i jan niezbędny (ściereczka) radzi sobie z każdym pryśnięciem (po smażeniu kafle też trzeba przetrzeć - może i widać mniej, ale tłuszcz i tak zostaje). co do ergonomii - raczej okej
i zgadzam się abyś przemyślała, czy masz pomysł na to, co postawisz na półce. bo jak ma być po prostu wystającym elementem, to bez sensu

początkujący 1
07-12-2013, 18:15
Witam mam problem - poratujcie . Przesłał mi pan od kuchni wizualki i ja juz na prawde nie wiem co o nich mysleć.Nurtują mnie szafki na górze ich rozmieszczenie bo chciałbym mieć jakiś mały ociekacz nad zlewem np. na szklankę, którą nie będę wystawiać na widoku a do zmywarki nie chce mi sie zbierać po 1 sztuce.Poza tym kolor albo iść w jednolity góra i dół albo biały na górze a na dole ciemny. Trzeci projekt będzie miał zamienione miejsce lodówki i piekarnika jak w pozostałych 2.228961228962228963 Z góry dziękuję za sugestie, porady i ratunek:)

moniss
07-12-2013, 19:22
Witam mam problem - poratujcie . Przesłał mi pan od kuchni wizualki i ja juz na prawde nie wiem co o nich mysleć.Nurtują mnie szafki na górze ich rozmieszczenie bo chciałbym mieć jakiś mały ociekacz nad zlewem np. na szklankę, którą nie będę wystawiać na widoku a do zmywarki nie chce mi sie zbierać po 1 sztuce.Poza tym kolor albo iść w jednolity góra i dół albo biały na górze a na dole ciemny. Trzeci projekt będzie miał zamienione miejsce lodówki i piekarnika jak w pozostałych 2.228961228962228963 Z góry dziękuję za sugestie, porady i ratunek:)
Górne białe lepiej tutaj wyglądają. Nie są takie przytłaczające jak drewniane, a drewna masz w tej kuchni sporo :)

Doriko
07-12-2013, 23:04
Kolorystycznie mi najbardziej podoba się wersja2. Dolne szafki i wysoka zabudowa jak dla mnie ok ale wiszące szafki w każdej wersji coś jest nie tak. Czy tam jest otwarta półka? Nie wiem czy to tylko kwestia ujęcia pod kątem ale szafki górne nie odpowiadają chyba szerokością dolnym i chyba to mi nie gra. Mogłabyś wrzucić zdjęcia pokazujące ścianę z szafkami górnymi, tak żeby były na wprost?

marsela
09-12-2013, 08:42
Dzięki kochani!
Z tymi półeczkami też się zastanawiam, natomiast zrobiłam kilka zmian w wizualizacji.
1. zlikwidowałam tą szafkę z roletą i zamieniłam n normalny front
2. czarne szkło zamieniłam na orzech amerykański tak jak na zdjęciu
3 zanmieniłam sprzęty na metalowe
4. cała kuchnia będzie biała i biały blat
5. szafki górne przesunęłam i teraz zamiast bliżej okna będą bliżej sciany.

niebawem będę miała wizualizację mam nadzieję ze bedzie ok :)

początkujący 1
09-12-2013, 10:32
Niestety nie mam rzutu na wrost szafek wiszących .Faktycznie górne szafki nie są wymiarowo takie same jak dolne i mi to też nie gra wizualnie, ostatnia szafka nie będzie przezroczysta tam będą normalne fronty(nie wiem czemu tak umieścił).. Na górze mam 220 cm miejsca, może ktoś ma jakieś propozycje jak tam rozmieścić szafki, zeby to miało ręce i nogi.

Doriko
09-12-2013, 11:35
Początkujący 1 jakie masz szafki na dole (wymiary)?
Nie jestem specjalistą ale jak dla mnie szafki górne powinny odpowiadać wymiarami szafkom dolnym. A najlepiej jak by wszystkie szafki miały tę samą szerokość. Wiem że nie zawsze się tak da. W mojej kuchni planuję zrobić na dole 2X60 następnie 90 (narożna) co daje 210cm górne natomiast 3X60 i 1X 30. Może za bardzo przykładam wagę do symetrii ale mam wrażenie że szczególnie w kuchniach nowoczesnych i minimalistycznych daje to uczucie harmonii i porządku.

kori
09-12-2013, 11:59
marsela czekamy na wizualizację po poprawakch

Doriko
09-12-2013, 12:50
https://lh3.googleusercontent.com/-SA9T6xMBzqs/UpX8Bpw-R4I/AAAAAAAABjM/h7auCbWbCMQ/w909-h617-no/wer7-4.png
Mój układ kuchni już ustalony i jestem już prawie zdecydowana na meble z ikea ale jeszcze czekam na wycenę stolarza i wtedy podejmę ostateczną decyzję. Muszę również wybrać płytki do kuchni i tu chciałabym prosić o pomoc.Ściany malowane na jakiś odcień szarości. Meble Stat z bambusowym blatem. Płytki tylko na ścianie z górnymi szafkami zastanawiam się nad białymi Ton z Paradyża
229243229242
Boję się jednak białej fugi szczególnie że w płytkach 10X10 będzie jej sporo. Myślałam również o płytkach w kształcie cegiełki ale nie mogę takowych znaleźć w akceptowalnej dla mnie cenie no i ilość fug podobna jak w 10X10. Czy białe duże płytki np 20X50 by pasowały. A może coś innego zaproponujecie?

Na ściany z oknami chciałabym dać boazerie do wysokości okna malowaną na biało. Czy to nie za wiele wszystkiego? Nie gryzła by się z "deseczkami" na frontach stat?
Jeśli nie dla boazerii czy wtedy pod oknem koło zlewu też dać płytki? Jaką farbę do kuchni i łazienki polecacie?

No i jeszcze podłoga. Najbardziej chciałabym drewnianą podłogę ale mam podłogówkę więc nie bardzo po za tym cena. Paneli w kuchni trochę się obawiam. Myślałam o płytkach drewnopodobnych o woodentic ochra ale cena tez trochę za wysoka jak na mój budżet, chyba ze uda mi się jakąś super promocje wyhaczyć. Więc co innego? Szare płytki?

Zapomniałabym jeszcze o jednym. Zaplanowałam czarne uchwyty bo tak mi się podobało ale czy w zestawieniu ze "srebrnymi" sprzętami będzie wyglądało dobrze. Czarne sprzęty odpadają ze względu na lodówkę SBS w innym kolorze niż srebrny są dużo droższe.

Ale dużo tych wątpliwości :P Planowanie i dopasowywanie do siebie elementów jest trudne (przynajmniej dla mnie) a jak trzeba się liczyć z pieniędzmi to w tedy co rusz okazuje się że to co nam się podoba ma zbyt wysoką cenę więc robi się jeszcze trudniej.

Z góry dziękuję za pomoc :)

duś
09-12-2013, 12:59
jeśli planujesz dekorację montowaną na oknie (roletę, żaluzję, firankę) - proponuję od ściany 5-10 cm blendę - żeby się szafka otworzyła bez przygniatania tej rolety czy żaluzji

annNS2
09-12-2013, 14:47
doriko
ja tam widze sciany pomalowane farba do kuchni dulux egipska bawełna - wg mnie idealnie pasuja do tych frontow :)
na scianie cegielka kupiona w castoramie w rozsadniej cenie ;) http://www.castorama.pl/katalog-produktow/kuchnia/glazura-i-terakota/glazura-10-x-30-cm-bialy-0-81-m2.html
jeśli lodówa srebrna to ja zaproponuję uchwyty jak w tej kuchni...
i jak dla mnie drewniana podloga i ta boazeria :no: to ciut za duzo ;) :)

Doriko
09-12-2013, 15:52
Egipska bawełna też jest moim faworytem ale myślałam o niej akurat do salonu. Do kuchni chciałam coś troszkę ciemniejszego. Jak sprawdzają się farby dulux w kuchni czy w łazience? Jak reagują na mycie?

Co do cegiełki z castoramy to w gdańsku akurat biała jest dość droga a inne kolory w cenie bardzo atrakcyjnej. Będę szukać dalej może w końcu znajdę.

marsela
10-12-2013, 09:38
Witajcie!
Otrzymałam kuchnię po zmianach, i nie wiem co ale czegoś mi brakuję czy się czepiam ? napewno będzie szuflada na sztućce której zabrakło. Patrząc na tą kuchnię czuję pewien niedosyt :(
Może powinien zniknąć orzechowy cokół i pojawić się czarny blat? dom ma być utzrymany w tonacji szaro biało czarnej z elementami orzecha
Macie jakieś sugestie? Swoje spostrzeżenia ?

fajna kobieta
10-12-2013, 09:53
Czepiasz sie.;)Jest ślicznie! :)

oliwkawawa
10-12-2013, 10:50
Chyba bardziej podobała mi się wersja poprzednia :) Ta biała półka (?) trochę mi psuje orzechową ścianę...

Ja miałam mieć wersję dębowo-białą, ale po ostatnich zmianach jest na biało :D zobacz czy lepiej z cokołem białym, czy tak jak u Ciebie-orzechowym. I porównaj też blaty :)
229384

duś
10-12-2013, 11:09
@masela
ten orzech na ścianie - cudo. moim zdaniem o niebo lepiej niż z czernią
(czerń dodaje twojej kuchni bardzo nowoczesnego charakteru. orzech - trochę bardziej klasyczny, trochę cieplejszy... sama patrząc na moją w sumie prostą i nowoczesną kuchnię bardzo się cieszę, że jednak część szafek jest drewniana)

rozważyłabym natomiast czy to umiejscowienie płyty jest szczęśliwe - wciskasz się w narożnik, więc dwie osoby do gara nie zajrzą no i całe światło słoneczne zasłonisz sobie ciałem. do tego ogarniczasz liczbę miejsca do pracy (a przecież najwięcej pracujemy między płytą i zlewem). ergonomicznie najlepiej byłoby umieścić okap pośrodku tego ciągu, ale rozumiem o co chodzi :) - wydaje mi się, że poprzedni układ był szczęśliwszy (choć zostawiłabym więcej miejsca pomiędzy tubą a szafkami wiszącymi. nawet kosztem zbiegających się linii szafek)

marsela
10-12-2013, 11:42
Chyba bardziej podobała mi się wersja poprzednia :) Ta biała półka (?) trochę mi psuje orzechową ścianę...

Ja miałam mieć wersję dębowo-białą, ale po ostatnich zmianach jest na biało :D zobacz czy lepiej z cokołem białym, czy tak jak u Ciebie-orzechowym. I porównaj też blaty :)
229384

Faktycznie podobne kuchnie :) a jaki materiał masz na ścianie to laminat, płytka?

marsela
10-12-2013, 11:48
@masela
ten orzech na ścianie - cudo. moim zdaniem o niebo lepiej niż z czernią
(czerń dodaje twojej kuchni bardzo nowoczesnego charakteru. orzech - trochę bardziej klasyczny, trochę cieplejszy... sama patrząc na moją w sumie prostą i nowoczesną kuchnię bardzo się cieszę, że jednak część szafek jest drewniana)

rozważyłabym natomiast czy to umiejscowienie płyty jest szczęśliwe - wciskasz się w narożnik, więc dwie osoby do gara nie zajrzą no i całe światło słoneczne zasłonisz sobie ciałem. do tego ogarniczasz liczbę miejsca do pracy (a przecież najwięcej pracujemy między płytą i zlewem). ergonomicznie najlepiej byłoby umieścić okap pośrodku tego ciągu, ale rozumiem o co chodzi :) - wydaje mi się, że poprzedni układ był szczęśliwszy (choć zostawiłabym więcej miejsca pomiędzy tubą a szafkami wiszącymi. nawet kosztem zbiegających się linii szafek)

właśnie ja sobie zdaję sprawę z tego że poprzednio było bardziej ergonomicznie ale takie rozmieszczenie szafek jest po prostu milsze dla oka :) ten orzech pojawia się w całym domu. Przesyłam fotkę salonu. dlatego zamieniłam ta czarną szybę , chociaż musze się przyznać że chciałam osiągnąć efekt bardzo nowoczesnego wnetrza

oliwkawawa
10-12-2013, 12:43
Faktycznie podobne kuchnie :) a jaki materiał masz na ścianie to laminat, płytka?

Z tym materiałem na ścianie to już właśnie wyczytałam że będę mieć problem... To miał być jakiś laminat, albo drewno. Ale teraz czytam że w tym miejscu to kiepski pomysł z uwagi na wilgoć :(
Może więc płytki drewnopodobne? Ale chciałam mieć jednolitą powierzchnię....

A mi się u Ciebie ten czarny na ścianie podobał :)

marsela
10-12-2013, 13:00
to miałobyć szkło lacobel, ale jak się ma płyte gazową to podobno zostają właściwie tylko płytki i chyba laminat , ja z uwagi na te cale zamieszanie z gazówką zrezygnowałam z gazu i będę miała indukcję

oliwkawawa
10-12-2013, 13:18
to miałobyć szkło lacobel, ale jak się ma płyte gazową to podobno zostają właściwie tylko płytki i chyba laminat , ja z uwagi na te cale zamieszanie z gazówką zrezygnowałam z gazu i będę miała indukcję

no właśnie..
u mnie ma być indukcja jako główne miejsce pichcenia, a gazówka na 2 palniki jako dodatek. I teraz nie wiem co zrobić :/

marsela
10-12-2013, 13:22
oliwka daj sobie spokój z ta gazówkajak 4palniki to dla Was za mało to są płyty na 5 a nawet 6 :)

adam-p
10-12-2013, 13:39
Chciałbym Szanownych Forumowiczów prosić o pomoc we wstępnym projekcie kuchni i spiżarni. W porównaniu z wcześniejszym planem, który również przedstawiałem w tym wątku, kuchnia trochę urosła. Teraz wygląda tak:

https://lh5.googleusercontent.com/-2iEBSf-UmsM/UqcACGGzPSI/AAAAAAAABiI/VYsASWbyB8o/w401-h567-no/2013-12-09+22.48.37_50.PNG

Zgodnie z wcześniejszymi planami, chcemy zrobić półwysep. Tu na forum pomógł nam użytkownik lukasz69karolina, proponując taką aranżację:

https://lh4.googleusercontent.com/-B8uGJeG9L80/UqcGO9PhT5I/AAAAAAAABks/FJZ_xgzjKpE/w672-h567-no/adam-pwiz1.JPG

Mam wątpliwości, czy taki półwysep będzie wygodny, tzn. blat roboczy będzie odpowiednio duży i jednocześnie przejście między półwyspem nim a szafkami będzie odpowiednio szerokie. Szerokość kuchni to 353cm, szafki w wysokiej zabudowie zajmą pewnie 90cm, czyli zostaje 260cm na półwysep i przejście. Będzie to wygodne?
Druga sprawa to blat pod oknem (ten ze zlewem). Łączna długość to też 260cm. Czy zmieści się tutaj zarówno zlew i wygodny blat roboczy? Obawiam się, że przestrzeni roboczej zarówno przy płycie jak i na blacie pod oknem będzie za mało? Co o tym sądzicie? Może ktoś użytkuje podobny półwysep i ma przemyślenia, ile tego miejsca potrzeba?
Trzecia sprawa to kwestia ergonomii. Pamiętam o ciągu roboczym: lodówka --> zlew --> płyta grzewcza. Czy wg Was układ, który planujemy będzie funkcjonalny? Zależy nam, żeby pracując w kuchni był widok na salon. Możemy jeszcze dowolnie modelować kuchnią i spiżarnią. Jeżeli macie jakieś inne pomysły to proszę o podpowiedź.

oliwkawawa
10-12-2013, 13:48
oliwka daj sobie spokój z ta gazówkajak 4palniki to dla Was za mało to są płyty na 5 a nawet 6 :)

ale z gazówką o tyle fajnie, że jak mi prąd wyłączą to sobie chociaż herbaty zrobię albo dzieciom obiad ugotuję :) a u nas na wsi światełko wyłączają czasami na dłużej niż 10 minut :(
Muszę to przemyśleć...

marsela
10-12-2013, 14:32
ale z gazówką o tyle fajnie, że jak mi prąd wyłączą to sobie chociaż herbaty zrobię albo dzieciom obiad ugotuję :) a u nas na wsi światełko wyłączają czasami na dłużej niż 10 minut :(
Muszę to przemyśleć...

Wiem kochana ja miałam dokładnie takie same dylematy też dwójka maluchów w domu ;)

moniss
10-12-2013, 15:34
marsela, ważniejsza jest jednak w kuchni funkcjonalność niż estetyczne zgranie frontów szafek.
Ta płyta kuchenna w kącie to fatalne rozwiązanie, bo tylko jedna osoba może z niej korzystać (sama mam na razie podobnie - kuchenka przy ścianie).
U Oliwki kuchnia jest bardzo ładnie rozplanowana i pod względem funkcjonalnym (chociaż ociekacz zlewu dałabym po lewej stronie) i estetycznym.

Co do kolorystyki, to jest ładna i ciepła, tylko półeczki psują całość. Może zamiast tych orzechwych lepiej wyglądałaby wbudowana w ścianę (g-k obudowa) przeszklona i podświetona witryna? Do tego zrezygnowałabym z malowania tego fragmentu na szaro - biel tutaj wyglądałaby lepiej.

oliwkawawa, poszukaj kuchenki 5-6 "palnikowej", gdzie połączone są pola grzejne indukcyjne z 1 czy 2 palnikami gazowymi.

Elfir
10-12-2013, 15:49
Witajcie!
Otrzymałam kuchnię po zmianach, i nie wiem co ale czegoś mi brakuję czy się czepiam ?

Bardzo niewygodne umieśczenie płyty grzejnej - w narozniku.
Przekładanie ładnego widoku nad ergonomie wydaje mi się dziwne. To nie jest salon ekspozycyjny czy zdjęcie do katalogu, ale miejsce codziennej pracy.

początkujący 1
10-12-2013, 20:26
Na dole mam- zaczynając pod oknem:100,60(zmywarka),60 (szafka pod zlewem), potem narożna 120 i tu góra mi się właśnie rozjeżdża bo okno mam 120 szerokie:( Też wolałabym żeby było symetrycznie bo wizualnie to lepiej wygląda.

moniss
10-12-2013, 21:59
Na dole mam- zaczynając pod oknem:100,60(zmywarka),60 (szafka pod zlewem), potem narożna 120 i tu góra mi się właśnie rozjeżdża bo okno mam 120 szerokie:( Też wolałabym żeby było symetrycznie bo wizualnie to lepiej wygląda.

A gdyby pod oknem dać 120 lub 2x60, następnie 60(zmywarka),60 (szafka pod zlewem) i szafka narożna 100. U góry wtedy, licząc od okna, byłaby 120 i 100. Górna krawędź szafek wiszących na tym samym poziomie co wnęka okienna.
Wysoką zabudowę pozostawiłabym w takim układzie jak na rysunku poniżej, gdyż talerz z gorącą zupą z mikrofali, czy gorące pieczyste z piekarnika można od razu postawić na blacie.

229499
Jeśli nie chcesz zmieniać układu szafek dolnych to możesz zastosować takie szafki wiszące jak planuje marsela (długi, nowoczesny ciąg).
Jeszcze inna opcja szafek górnych, idąc od okna: 100 i 120

Elfir
10-12-2013, 22:15
ja bym dodała jeszcze jeden słupek i tam wpakowała to, co miałoby być w szafkach wiszących, a płytę przeniosła:
http://images65.fotosik.pl/468/6aa02be444b0e8cfgen.jpg

Doriko
10-12-2013, 23:19
początkujący 1
Skoro od rogu masz narożną 120 potem 60 pod zlew to zaczynając od narożnika powiesiłabym 3X60 i przy oknie 40cm. Tylko czy na pewno chcesz szafki do samego okna? Ja bym dała 30 i zostawiła troszkę miejsca na roletę czy karnisz.

mmm814
13-12-2013, 23:35
Witam,
prosze Was o pomoc w aranzacji kuchni otwartej na salon.
Wstepnie myslelismy o takim ustawieniu, ale mamy pewne obawy. Zalezy nam, zeby w kuchni bylo miejsce gdzie mozna na szybko cos zjesc i usiasc cos pokroic, zeby triche tez zamknelo kuchnie od salonu, czyli wyspa lub polwysep. Najwieksze watpliowści;

-czy przejście między półwyspem a szafkami będzie odpowiednio szerokie. Miedzy polwyspem a szafkami pod oknem 180 cm, ale tu myslalam o jakims blacie od strony salonu tylko jak glebokim, zeby troche nogi schowac? 30cm starczy? czyli wtedy juz jest nie 180 tylko 150cm

-wejscie do kuchni jakie na szerokosc?

-kuchenka moze jednak na tym polwyspie a nie przy samym oknie?

-sam uklad szafek, sprzetow? Chcemy szafki wszystkie 60 ile sie da, bez szafek gornych

Ogolnie jak myslycie jak taka kuchnie zaplanowac? Mozemy jeszcze modelowac kuchnia wiec kazdy pomysl na wage zlota :)

Kuchnia bedzie biala matowa lub polmatowa w stylu nowoczesnym, bezuchwytowa, blaty albo drewniane albo czarne.
http://imageshack.com/a/img542/8644/kcsk.png
http://imageshack.com/a/img22/7453/4sj0.jpg

moniss
14-12-2013, 00:18
mmm814, koniecznie płytę gazwą usuń ze swiatła okna. Jeśli dasz czarny blat i czarną płytę (są takie), to spokojnie możesz ją przesunąć o jakieś pół szafki w kierunku półwyspu (czyli będzie nad dwiema 60-kami). Nie dawałabym płyty gazowej na tym półwyspie, jeśli ma tam być także kącik "szybki kęs" ;)

Elfir
14-12-2013, 00:54
można za to poszerzyć półwysep do 120 cm i zrobić płytę. osłoniętą od strony barku

mmm814
14-12-2013, 21:25
dziekuje za sugestie :)

moniss tak wlasnie myslalam, ze te plyte albo odsunac od okna, a teraz na tapecie jest kuchnia gazowa na tym polwyspie, tylko nie wiem, czy jak sie doda miesce na nogi to nie bedzie strasznie ciasno w samym srodku. Ogolnie nie planujemy szafek wiszacych, mamy to okna narozne bardzo duze i w sumie chyba dziwnie by wygladalo kilka szafek wiszacych, a tak naprawde sa nam niepotrzebne, bo w tych dolnych jest wystarczajaca ilosc miejsca.

Elfir, czyli myslisz ze 60 cm na nogi zrobic tylko wtedy miedzy polwyspem a szafkami pod oknem jest odleglosc 120 cm i tu sie boje ze za malo zeby sie swobodnie ruszac w klika osob....

Elfir
15-12-2013, 14:10
120 jest odległością ksiązkową. Na nogi mozna też zrobić 40 cm

weronikaa86
17-12-2013, 18:01
WItam, forumowiczów.
Nie wiem czy dobrze umieszczam post :)
Jesteśmy w trakcie remontu maleńkiego mieszkania. Kuchnia można powiedzieć że jest mikroskopijna :)
Chciałabym w niej zmieścić pralkę, indukcje, zmywarkę 45 cm zlew 1.5 komorowy.
Plan mam taki zeby zabudować kuchnie ze wszystkich stron. Całe mieszkanie też jest małe wiec chciałabym mieć jak najwiecej półek i schowków zeby pomieścić nasza 3 osobową rodzinkę :)
Proszę o pomoc :)
Poniżej zamieszczam pogladowy szkic kuchni .
i41.tinypic.com/2rz2s13.jpg
Probowałam skorzystać z wizuzalizacji Ikea ale się do tego nie nadaję :)

fajna kobieta
17-12-2013, 18:42
Nic nie ma:eek:

weronikaa86
17-12-2013, 20:18
oooo faktycznie
spróbuję jeszcze raz
http://oi41.tinypic.com/2rz2s13.jpg

kinka
17-12-2013, 20:54
ciężko będzie wszystko pomieścić:)
Może tak-od prawej lodówka (tutaj rozważyłabym taką pod blatem),potem płyta,zwywarka pod oknem,a od lewej zrobić węższe szafki na 45cm,schować pralkę i umieścić zlew)

http://img20.imageshack.us/img20/4617/bbz9.jpg

weronikaa86
17-12-2013, 21:22
nie wiem gdzie ja mam głowę, :)
wpisałam pralkę bo oczywiście mam z nią problem ale będzie ona w szafie w przedpokoju prawdopodobnie bo łazienka też mikroskopijna :)

w sumie to myślalam o takim ustawieniu tylko indukcje chciałam dać na wprost lodówki ale faktycznie mój zamysł architekta jest zerowy bo oczywiście ten blat po lewej stronie dobrze by było ujednolicić a tak to by wystawały obydwa sprzety na wejściu.

ale twoje też ciekawe ustawienie, tylko czy płyta koło lodówki to dobry pomysł?

weronikaa86
17-12-2013, 22:15
Dalej sobie mysle o tym ustawieniu i chyba nawet lepiej wyglądały by na górze zabudowane szafki po jednej stronie w ciągu a chyba chciała bym takie podwójne.
Tylko zastanawiam się jak była by otwierana szafka na rogu, Musiała by mieć drzwiczki pod indukcją i taki system wysuwanych półek metalowych?

kinka
18-12-2013, 08:39
Kuchnia jest za wąska na zabudowę "U" bo zostaje 88cm przejścia,to za mało,dlatego nie da się inaczej umieścić płyty jak koło lodówki.Można wybrać taką na 2 pola wtedy masz więcej blatu.Po lewej proponuję zabudowę 40cm.
http://img18.imageshack.us/img18/508/zr9v.jpg

Doriko
18-12-2013, 10:14
Kuchnia jest za wąska na zabudowę "U" bo zostaje 88cm przejścia,to za mało,dlatego nie da się inaczej umieścić płyty jak koło lodówki.Można wybrać taką na 2 pola wtedy masz więcej blatu.Po lewej proponuję zabudowę 40cm.


Można umieścić płytę po przeciwnej stronie niż lodówka. Są płyty o głębokości np 28 cm http://www.agito.pl/plyta-elektryczna-teka-tr-941-hz-3074-830884.html
albo na 2 pola zamontować wzdłuż.

Doriko
18-12-2013, 11:15
np. coś takiego
230747
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40125767/

Elfir
18-12-2013, 12:17
Na wąskich szafkach spokojnie zamontujesz płytę w kształcie nerki.
Okap może być tuba, może być ścienny:
http://www.mediaexpert.pl/temp/thumbs/2/d2ca0ca7edc700059bb8b5850229c1d5_1377587890.jpg

Elfir
18-12-2013, 12:24
http://images63.fotosik.pl/486/c7e277a771e7de78.jpg

weronikaa86
18-12-2013, 21:57
Dzięki za odzew :)
Faktycznie taka kuchenka elekr była by fajnym rozwiązaniem ale niestety to mieszkanie w bloku. za duża moc tej kuchenki.
Teraz nie pamietam ale kuchenka chyba z amica może być do naszej mocy.
A czy nie ma przeciwwskazań do płyty obok lodówki?
Jeśli chodzi o piekarnik to nie będzie go , kupujemy samą płytę indukcyjną.

Elfir
18-12-2013, 22:06
Jak za duża moc? Przecież indukcyjne są na 230 V

annNS2
18-12-2013, 22:19
Dzięki za odzew :)
Faktycznie taka kuchenka elekr była by fajnym rozwiązaniem ale niestety to mieszkanie w bloku. za duża moc tej kuchenki.
Teraz nie pamietam ale kuchenka chyba z amica może być do naszej mocy.
A czy nie ma przeciwwskazań do płyty obok lodówki?
Jeśli chodzi o piekarnik to nie będzie go , kupujemy samą płytę indukcyjną.
kuchnia bez piekarnika??? nie mialabym co jesc bo polowe dan w piekarniku robie ;) juz nie mowiac o innych slodkich pysznosciach :) to juz bym wolala mniejsza lodowke ;)

weronikaa86
18-12-2013, 22:39
Mamy moc 4 kw a Teka miała coś 6,4 kw.
Ja nie piekę , nie nadaję się do tego :) w razie w mam niezawodny piekarnik "szczekociński" teściowej nigdy w kuchence gazowej nie wyszła taka karpatka jak w tym piekarniku. :)

annNS2
18-12-2013, 22:45
Mamy moc 4 kw a Teka miała coś 6,4 kw.
Ja nie piekę , nie nadaję się do tego :) w razie w mam niezawodny piekarnik "szczekociński" teściowej nigdy w kuchence gazowej nie wyszła taka karpatka jak w tym piekarniku. :)
uwiez mi...jeszcze nie pieczesz ;) ale przy dzieciach sie nauczysz :) 5lat temu tez nie piekłam ;) teraz nie wyobrazam sobie zycia bez pieczonego lososia, kurczaka, zapiekanek makaronowych czy ziemniakow ;) no ale to twoja kuchnia ;) :)

weronikaa86
18-12-2013, 23:01
Mam trzylatka w domu :) Jeśli chodzi o ciasta to never :)
jeśli o drugie dania to fakt obecnie zdarza mi się coś upiec ale max dwa razy w miesiącu. Mąż mnie przestrzega że dobrze by było zostawić ewentualne miejsce na piekarnik w przyszłości. teraz z niego reygnuje bo nie uważam tego za priorytet a po drugie remontujemy od podstaw mieszkanie, łacznie z instalacją co elekryczna wodną no wszystko i kasa się uczczupla :P
W przypadki wybrania opcji 40 głębokość szafek po lewej stronie i indukcji po prawej nie mam możliwości wbudowania piekarnika bo zaraz obok jest zmywarka wiec jak się dostanę do szafki narożenj po prawej stronie :)

A orientujecie się czy lodówki mają tylko głebokość 60 cm czy są też mniejsze?

Elfir
19-12-2013, 00:04
skoro remontujecie elektryczną instalację, to co za problem poprowadzić nowy przewód do płyty, na osobnym obwodzie?

Tutaj inspiracja dla ciebie:
http://czterykaty.pl/czterykaty/5,60225,11272100,Metamorfoza_kuchni__ulozona_jak_p uzzle.html

fajna kobieta
19-12-2013, 16:01
Mam trzylatka w domu :) Jeśli chodzi o ciasta to never :)
jeśli o drugie dania to fakt obecnie zdarza mi się coś upiec ale max dwa razy w miesiącu. Mąż mnie przestrzega że dobrze by było zostawić ewentualne miejsce na piekarnik w przyszłości. teraz z niego reygnuje bo nie uważam tego za priorytet a po drugie remontujemy od podstaw mieszkanie, łacznie z instalacją co elekryczna wodną no wszystko i kasa się uczczupla :P
W przypadki wybrania opcji 40 głębokość szafek po lewej stronie i indukcji po prawej nie mam możliwości wbudowania piekarnika bo zaraz obok jest zmywarka wiec jak się dostanę do szafki narożenj po prawej stronie :)

A orientujecie się czy lodówki mają tylko głebokość 60 cm czy są też mniejsze?
Skoro z kasa juz krucho to spróbuj na czymś innym przyoszczedzic le nie na czymś co praktycznie robi sie na lata.Nie rezygnowalabym z piekarnika kiedyś na pewno sie przyda! Lodówka plytsza nic 60 cm? Hm to chyba nie najlepszy pomysł...:o

moniss
19-12-2013, 18:09
Ja przez kilka lat nie miałam piekarnika i jakoś za nim nie teskniłam. Więc rozumiem Weronikę. Za to gdyby zabrać mi mikrofalówkę, to niemal jak bez ręki ;)

Co do weronikowej kuchni, to dałabym całkiem do rogu zlew takiego typu:
231000
(http://www.anfra.cil.pl/zlewozmywak-07-zgr-07 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.anfra.cil.pl%2 Fzlewozmywak-07-zgr-07))
Do tego nieduża płyta np. Whirlpool o wymiarach 35 x77cm, z 3 polami grzejnymi
231001
http://www.eukasa.pl/plyta-indukcyjna-whirlpool-acm-809-ne-czarna/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.eukasa.pl%2Fpl yta-indukcyjna-whirlpool-acm-809-ne-czarna%2F)

weronikaa86, a nie można tej waszej kuchni otworzyć na jakieś pomieszczenie? Bo taka wielkosć to raczej na łazienkę się bardziej nadaje, albo na aneks kuchenny przy salonie.

weronikaa86
19-12-2013, 23:43
Co do tej instalacji elektrycznej to głowne zabezpieczenie na klatce do naszego mieszkania to 25 A, od tego idzie kabel do licznika 6 kwadrat i licznik ma trzy "esy" : dwa po 16 A kótre odpowiadaja za gniazdka i oświetlenie w mieszkaniu, a jeden "es" jest 20 A i do tego jest kabel 4 kwadrat i to jest przeznaczone pod indukcje.

Codo otwarcia kuchni na inne pomieszczenie to niestety ale wtedy duży pokój jest nieustawny wiec zrezygnowaliśmy z tego.
Któraś wspomniała ze taka wielkość to na łazienkę się nadaje natomiast moja łazienka ma 2.30 m 1.30 m :)
Teraz się z tego śmieję bo wyszłam z założenia że ciasne ale nareszcie własne. :)

Doriko
20-12-2013, 11:25
Niektóre płyty wymagają tak zwanej trzeciej fazy. Nie znam się na tym ale tak mi powiedział elektryk jak robił nam instalacje w kuchni. Wystarczy poszukać takiej do której wystarczy zwykłe gniazdko ale na pewno do płyty trzeba zrobić osobny bezpiecznik.
Co do piekarnika to w wynajmowanym mieszkaniu nie ma na stanie więc kupiliśmy taki mały mniej więcej wielkości mikrofali i jak na razie sprawdza się świetnie. Piekę w nim ciasto a nawet zdarzyło mi się chleb. Jak ktoś rzadko używa to myślę że to jest dobre rozwiązanie. W domku też planuje dla niego miejsce i pewnie na co dzień będę go częściej używać niż dużego (zapiekanki czy odgrzanie pizzy albo upieczenie łososia dla 3osób). A i w razie imprezy dodatkowy się przyda.

duś
20-12-2013, 12:39
Co do weronikowej kuchni, to dałabym całkiem do rogu zlew takiego typu:
231000
(http://www.anfra.cil.pl/zlewozmywak-07-zgr-07 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.anfra.cil.pl%2 Fzlewozmywak-07-zgr-07))

moim zdaniem to najbardziej niepraktyczny kształt zlewozmywaka. zajmuje strasznie dużo miejsca,
do tego nie ma jak sensownie umieścić baterii, bo albo potrzebujesz coś na bardzo długim ramieniu, albo masz ją przed samym nosem, co powoduje, że przy większym garnku walisz o nią łokciem (prawym lub lewym). nie umyjesz na takim zlewozmywaku blachy, którą przy normalnym zlewie położyłabyś po prostu na dwóch komorach.
korzystałam z czegoś takiego przez 2 lata i jest to najbardziej bezsensowne rozwiązanie jakie znam (a obecnie mam zlewozmywak narożny więc mam porównanie do typowego trapezu) - estetycznie ładniej byłoby zainstalować dwa zlewy jednokomorowe. od strony praktycznej wyszłoby dokładnie na to samo. stanowczo odradzam.

fajna kobieta
21-12-2013, 14:58
Ktoś jeszcze instaluje takie zlewozmywaki ? Ani to ładne ani funkcjonalne.:no:

duś
21-12-2013, 17:12
nie wiem czy ktoś instaluje, ale jak ja się urządzałam te 3 lata temu, to pod hasłem "zlewozmywak narożny" się pojawiały. i to w zasadzie w ofercie wszystkich producentów.
(a sama korzystałam z takiego ustrojstwa w mieszkaniu studenckim. sama bym go w życiu nie wybrała nawet nie posiadając doświadczeń praktycznych hehe)

Jozik
26-12-2013, 21:22
Witam
Chciałbym Was prosić o pomoc w aranżacji kuchni. nie mam pomysłu, a chciałbym, żeby było ładnie i funkcjonalnie. kuchenka i zlew musza być w zaznaczonych miejscach. problem leży w tym, ze sporą część ścian zajmują okna ;) i nie wiem gdzie umieścić lodówkę, najlepszym miejscem wydaje sie być albo róg miedzy oknami, albo ściana gdzie zaczyna sie salon.

231909

Doriko
26-12-2013, 23:09
Zlew i kuchenka bezpośrednio obok siebie to nie najlepsze rozwiązanie moim zdaniem. Zlew rozumiem że pewnie tam jest woda i kanaliza ale dlaczego kuchenka musi być w tym miejscu?

Jozik
27-12-2013, 06:59
racja, między zlewem a kuchenką będzie odstęp, a kuchenka jest tam, bo w tym miejscu jest komin i wentylacja.

kinka
27-12-2013, 12:25
Bardzo zły układ,miejsca sporo a płyta upchnięta koło zlewu.Co to jest ta wnęka spiżarka czy wejście przez kuchnię do salonu?
Ja bym dała zlew pod okno lodówkę za ścianką.
http://img856.imageshack.us/img856/6836/mnyo.jpg

Jozik
27-12-2013, 20:38
ta wnęka to spiżarka. zapomniałem dodać, że okna są niestety dość nisko osadzone- parapety są na wysokości 84cm, a blat planujemy wyżej, dlatego też odpada zlew pod oknem. Zastanawiamy się czy w ogóle dawać blat na tę ścianę gdzie kinka proponowała zlew, bo chcemy uniknąć uskoków blatów...?
a jak zapatrujecie się na stół w kuchni? Macie? korzystacie?;) bo niby byśmy chcieli, ale chyba bardziej z przyzwyczajenia niż z samej potrzeby;)
i jeszcze jedno pytanie, czym byście proponowali odgrodzić spiżarkę? Dawać drzwi czy coś innego?
Jutro mają nam zrobić jakieś wizualizacje, więc wrzucimy pokazać.

Doriko
28-12-2013, 00:55
A na jakiej wysokości planujecie blaty? Propozycja kinki chyba najlepiej zagospodaruje wnętrze. Rezygnacja z ustawienia mebli w U, moim zdaniem spowoduje że będzie mało blatów a zlew i kuchenka ściśnięte. Chyba że nie gotujecie zbyt dużo. Ale wydaje mi się że i na wyglądzie straci.

kinka
28-12-2013, 14:43
Blaty przecież i tak muszą być na jednej albo drugiej ścianie z oknem,więc masz dwa wyjścia aby uniknąć uskoków:
1.Albo obniżyć blat do wysokości okien
2.Albo dać go wyżej i będzie on zachodził na otwór okienny tak jak tutaj
http://imageseu.holiday-rentals.co.uk/vd2/files/HR/400x300/i/55075/84913_13.jpg

Elfir
29-12-2013, 01:07
Witam
Chciałbym Was prosić o pomoc w aranżacji kuchni. nie mam pomysłu,

http://images61.fotosik.pl/506/65c7a0ef2312ba72.jpg

Jozik
29-12-2013, 09:10
dzięki za odp. na razie stanęło na tym, że miedzy kuchenką a zlewem będzie blat 45cm, a za nim zmywarka. Pod oknem, gdzie proponowałyście zlew nie będzie nic. lodówka tam, gdzie pisałyście. Pozdrawiam

Katarzyna Warchoł
29-12-2013, 11:33
Kochani potrzebuję waszej pomocy! Mam projekt mebli, ale nie porywa mnie na kolana. A sama nie mam pomysłu jak go zmienić :(
Pomóżcie, doradźcie proszę.
Barek który jest na tym projekcie będzie inny - taki jak na zdjęciu.

232205232206232207

Elfir
29-12-2013, 16:26
płyta dalej od słupka. Nie wolisz zamienić miejscami płyty i zlewu?

Katarzyna Warchoł
29-12-2013, 18:16
Myslalam o tym. Przy zlewie teraz jest rura odplywowa, jak sie pytalam developera o mozliwosc przeniesienia jej na inna sciane to powiedział że bedzie mi sie zapychal zlew :/ wiec darowalam sobie. Chyba najlepiej bedzie jak hydraulika jakiegos zatrudnie i poradzę sie jego....

Elfir
29-12-2013, 18:49
to kuchnia - aneks kuchenny w salonie?

Katarzyna Warchoł
29-12-2013, 22:02
Tak to jest aneks kuchenny.

Afera86
30-12-2013, 13:24
Witam,
przedstawiam projekt mojej kuchni - dwie wersje.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze, wszystkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam serdecznie.

232345232346

duś
31-12-2013, 02:16
zdecydowanie wersja 1. z części dziennej widać będzie wysoką zabudowę, a "brudy" w zlewie czy na kuchence będą nieco schowane.
z innych kwestii - zastanowiłabym się natomiast nad celowością tego blaciku w kuchni - jadalniany stół jest całe 5 kroków dalej, a na trasie od dużego wygodnego blatu do lodówki ustawiasz sobie przeszkodę (jeśli to siedzisko miałoby zostać - i tak wersja 1 - nie chlapiesz przy zmywaniu kubka do płatków śniadaniowych i odpada problem otwierania szafki w narożniku obok wysokiej zabudowy (rolety uważam za brzydkie, zwykly front powoduje, że nie postawisz nic na blacie - szafkę uważam za kłopotliwą)).

kinka
31-12-2013, 07:50
Wersja nr 1

Afera86
01-01-2014, 19:10
Dziękuje, a może macie lepsze rozwiązanie, kuchnia na etapie aranżacji.

Doriko
02-01-2014, 13:23
Wersja 1, ale również zrezygnowała bym z tego "barku", jakoś mi tam nie pasuje. Mam wrażenie że kuchnia z meblami ustawionymi w U była by przestronniejsza. Jeśli to miejsce ma służyć do przysiadnięcia sobie w czasie np. krojenia sałatki to bym zostawiła tylko tą część pod ścianą. Coś takiego tylko przystawione do ściany
232845
(zdjęcie wygooglowane mam nadzieje że właściciel się nie pogniewa)
No chyba że codzienne obiady w kuchni a jadalnia to tylko od święta.

EDIT
Albo narożny :P
232847

atanera
02-01-2014, 13:36
Witajcie kochani. Czytam Wasze forum od dawna, a teraz kolej na mnie. Nie mam pomysłu na kuchnię, tzn. mam, ale chyba niezbyt dobry. Doradźcie dobrzy ludzie. Wklejam swoje wypociny (nie mam programu graficznego, dlatego tylko tak przedstawiam swój pomysł). Wydaje mi się, że ta kuchnie jest strasznie nieustawna:no:
232846

atanera
02-01-2014, 13:42
Witajcie kochani. Czytam Wasze forum od dawna, a teraz kolej na mnie. Nie mam pomysłu na kuchnię, tzn. mam, ale chyba niezbyt dobry. Doradźcie dobrzy ludzie. Wklejam swoje wypociny (nie mam programu graficznego, dlatego tylko tak przedstawiam swój pomysł). Wydaje mi się, że ta kuchnie jest strasznie nieustawna:no:
232846

Doriko
02-01-2014, 13:43
Bardzo małe zdjęcie praktycznie nie da się nic rozczytać.

atanera
02-01-2014, 13:46
Kurczę, nie wiem jak to powiększyć. Noga ze mnie:(. Pomyslę

Elfir
02-01-2014, 16:40
Tak to jest aneks kuchenny.


Nie wolisz go bardziej zasłonić?

Doriko
02-01-2014, 17:30
Kurczę, nie wiem jak to powiększyć. Noga ze mnie:(. Pomyslę
najlepiej umieścić zdjęcie gdzieś na serwerze np picassa i wtedy dodając zdjęcie wybrać opcję z url. Można też pokombinować z rozdzielczością zdjęcia (Aby było wystarczająco duże a jednak rozmiar pliku nie był za duży). Mam wrażenie że program do dodawania zdjęć niezbyt umiejętnie sobie radzi ze zbyt dużymi plikami. Ja również nie mogę dodać dużych zdjęć z dysku chyba że wcześniej je ściągnęłam gdzieś z neta.

A co do ustawności kuchni to musiałabyś zobaczyć moją 2,20 na 4 dwa okna i dwa wejścia.

julianna16
02-01-2014, 18:15
Witam,
przedstawiam projekt mojej kuchni - dwie wersje.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze, wszystkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam serdecznie.


Jeśli zdecydujesz się na wersję pierwszą to przemyśl kolejność sprzętów. Zaleca się: lodówka, blat, zlew, blat, piec, blat. Tak masz w układzie 2, ale faktycznie kwestia widoku z salonu (jeśli ma dla Ciebie znaczenie) będzie tu rozwiązana mniej atrakcyjnie niż w układzie nr 1.

Nie napisałaś na ile barek jest dla Ciebie ważny. Jeśli nie jest konieczny, to pomyśl nad tym by powiększyć wysoką zabudowę w układzie 1 (3 słupki x 60). W zależności od potrzeb pierwszy słupek możesz przeznaczyć na spiżarnię lub mikrofalówkę lub dodatkowy piekarnik (np. parowy).

http://img35.imageshack.us/img35/2633/jkmg.JPG

Afera86
03-01-2014, 12:30
Zabrzmi beznadziejnie ale chcę być szczera i powiem, że myśląc o barku nie kierowałam się aspektami praktycznymi, a raczej modą :)
Uwielbiam kuchnie z wyspą jednak, że moja jest na wyspę za mała ten barek miał być pocieszeniem.
Zdaje sobie sprawę, że moja kuchnia w kształcie U byłaby najbardziej praktyczna ale tak mnie ciągnie do tego półwyspu, że nocami nie śpię :)

Może jeszcze taka opcja, górne szafki dałabym na ścianę z kuchenką, a przy wysokiej zabudowie nie dawałabym już szafek wiszących. Co o tym myślicie ?

233027

MadziaT
03-01-2014, 12:55
W związku z tym, że mój wątek nie jest zbytnio oblegany, a chętnie przeczytam co myślicie o moi pomyślę spróbuję tu. :)
Poniżej zdjęcia mojej kuchni, którą sobie wymyśliłam? Chodzi mi o ustawienie szafek i sprzętów - co myślicie?

http://images63.fotosik.pl/515/867e4b0d8843fd94m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=867e4b0d8843fd94)
http://images61.fotosik.pl/515/9fac78afdb820a37m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9fac78afdb820a37)
http://images61.fotosik.pl/515/d88c8a78f543a4bbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d88c8a78f543a4bb)
http://images65.fotosik.pl/516/a04e0f75aa3e6fe1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a04e0f75aa3e6fe1)

Pierwsze zdjęcie ściana z wejściem z salonu - mają być szklane przesuwne drzwi do sufitu.
Drugie drzwi w kuchni to wyjście na balkon.

Doriko
03-01-2014, 12:57
Hehe tak myślałam. Jeśli tylko modą to nie warto choć rozumiem, ja wciskam wysoką zabudowę choć tu jeszcze jest kwestia wygody piekarnika na wysokości blatu. Moda na takie elementy jak barek szybko mija a jeśli jest on wciskany na siłę to często jest niezbyt wygodny a co za tym idzie nie używany. Znam takich co koniecznie chcieli barek a teraz stoi nie użytkowany. Jedynie dzieciaki męczą obrotowe stołki barowe. Rozumiem miłość do wyspy, też bym takową chciała ale przy wyborze projektu wygrały inne aspekty kosztem odpowiednich wymiarów kuchni.

menolka
03-01-2014, 13:38
Doradźcie proszę, jak zaprojektowac kuchnię. Dom jest na razie tylko na papierku, więc wszystko jest możliwe :) Moja kuchnia ma byc połączona z jadalnią, w salonie nie ma stołu, chciałabym wyodrębnic częsc jadalnianą i częsc kuchenną. Moja wstępna wersja jest taka jak na załączonych obrazkach, zlew-kuchenka - nie wiem gdzie umiejscowic. Czy barek jest faktycznie taki bleeee..? Bo chyba by mi tu pasował, a może wyspa lub półwysep? 233021233022233023233024

Elfir
03-01-2014, 14:11
aż się prosi o półwyspę. :)

menolka
03-01-2014, 14:16
a rozmiarowo ok? czy mniejsza półwyspa?

moniss
03-01-2014, 15:21
MadziaT, miałam mieć podobnie: reprezentacyjne, przeszklone drzwi do jadalni i salonu a na drugiej ścianie wyjście na taras .
Tak więc moim zdaniem jest OK, a nawet bardzo OK :)

Ja co prawda zlikwidowałam drzwi salonowe na rzecz drzwi z korytarza (wepchnęłam je w rogu obok kuchenki), dzięki czemu mogę wstawić stół kuchenny i nie biegać do kuchni przez salony ;)

Afera86, a może ten barek zrób jako taki wysoki i wąski barowy do 2 hokerów, żeby tylko wypić kawę i zjeść kanapkę? Będzie od strony wejścia zasłaniał blat roboczy przy kuchence.

Elfir
03-01-2014, 15:40
a rozmiarowo ok? czy mniejsza półwyspa?

Czy przejście między półwyspą a wysoką zabudową ma min 100 cm?

Doriko
03-01-2014, 16:04
Doradźcie proszę, jak zaprojektowac kuchnię.
Dom jest na razie tylko na papierku, więc wszystko jest możliwe Moja kuchnia ma byc połączona z jadalnią, w salonie nie ma stołu, chciałabym wyodrębnic częsc jadalnianą i częsc kuchenną. Moja wstępna wersja jest taka jak na załączonych obrazkach, zlew-kuchenka - nie wiem gdzie umiejscowic. Czy barek jest faktycznie taki bleeee..? Bo chyba by mi tu pasował, a może wyspa lub półwysep?

Nie mówię że jest bee, choć osobiście nie podobają mi się szczególnie te wciśnięte na siłę. Ale ja ze zwolenników kuchni zamkniętych. Za to wyspy i półwyspy jak najbardziej szczególnie jak domownicy bardzo lubią gotować. Osobiście wolę jak na wyspie jest tylko blat ale w tym układzie dobrze by pasowała mi płyta a nad nią jakiś ciekawy okap. Dała bym też wysoką zabudowę do końca ściany bo jakoś tak wszystko osobno i samotnie stoi.

Elfir
03-01-2014, 16:18
tylko płyta na półwyspie rozbija blaty robocze. Ja wolę jak płyta i zlew połączone są jednym blatem.

menolka
03-01-2014, 16:56
Wypada dokładnie 1 m odległosci od wysokiej zabudowy,


Na wyspie wolałabym nie dawac płyty, bo mi okap jakoś tak nie pasuje na środku kuchni...
Co do wysokiej samotnej zabudowy - boję się że przeładuję to pomieszczenie wysokimi szafami i zrobi sie jak garderoba, no i nie bardzo wiem, jak miałabym zagospodarowac róg

Doriko
03-01-2014, 18:05
Źle się wyraziłam, chodziło mi o połączenie mebli, nie koniecznie wysoką zabudową. Można by dać szafki dolne.

Elfir
03-01-2014, 18:16
Szafki dolne dałabym wyłącznie w sytuacji, gdyby menolce było za malo blatów roboczych.

Mozna też zrobić tak:
http://images63.fotosik.pl/520/3e044b852533c6eb.jpg

menolka
03-01-2014, 18:23
Szafki dolne dałabym wyłącznie w sytuacji, gdyby menolce było za malo blatów roboczych.

Nie, blatów będzie tyle, ile mi potrzeba - teraz mam tylko 80 cm blatu, więc w nowej kuchni chyba oszaleję ze szczęścia :D
A czy od lewej kuchenka a bliżej prawej zlew może byc? Czy powinna byc inna kolejnosc?

Elfir
03-01-2014, 18:40
zlew powinen być bliżej lodówki.

yavol
05-01-2014, 19:38
Witam, chciałbym się poradzić odnośnie projektu mojej kuchni, a konkretniej o okolice w której znajduje się okap.

233358233359

-czy w okolicach okapu nie jest za "pusto"?
-czym zabudować ścianę nad blatami? wiem że są szyby ozdobne,ale jeśli tak do do jakiej wysokości? a może płytki pod sam sufit?

Elfir
05-01-2014, 20:57
zdecydowanie nie będzie pusto.

Tutaj kuchnia z płytkami wielkoformatowymi do sufitu:
[http://czterykaty.pl/czterykaty/5,130825,13077644,Dom__zycie_z_pasja.html?i=2

Elfir
05-01-2014, 20:59
Nie, blatów będzie tyle, ile mi potrzeba - teraz mam tylko 80 cm blatu, więc w nowej kuchni chyba oszaleję ze szczęścia :D
A czy od lewej kuchenka a bliżej prawej zlew może byc? Czy powinna byc inna kolejnosc?

Moja druga wersja jest ze spiżarką. Nie chciałabyś spiżarki?

A kuchnię od jadalni mozna oddzielić:
http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/111012kuchnia%20_%20salon2.jpg :)

Afera86
06-01-2014, 13:53
moniss dziękuje za odp, wolałabym jednak bez barku.

Może jeszcze taka opcja, górne szafki dałabym na ścianę z kuchenką, a przy wysokiej zabudowie nie dawałabym już szafek wiszących. Nie wiem tylko czy będę miała wystarczające przejście do kuchni.

Co o tym myślicie ?

Wersja 1

Afera86
06-01-2014, 20:08
Wersja 2.
Przepraszam, że 2 posty pod rząd ale nie mogłam w jednym dać powyżej pięciu załączników.

233554233555233556233557233558

Afera86
06-01-2014, 20:28
Wersja 3 - bez wyspy

233562233563233564233565233566

Proszę o rady która wersja jest najlepsza.

Doriko
06-01-2014, 20:38
Jak dla mnie wersja pierwsza. Sama wyspa jest ok a nawet bardzo mi się podoba tylko bym wywaliła te krzesełka i dała jednak górne szafki na ścianie z wysoką zabudową.

Afera86
06-01-2014, 20:41
Dziękuje za odzew.
Ta wnęka przy zabudowanie bez szafek też nie za bardzo mi się widzi, ale obawiam się czy nie będzie zbyt tłoczno z tymi szafkami.
Już sama nie wiem :(

Doriko
06-01-2014, 21:50
Daj wiszące tylko na ścianę z wysoka zabudową. Wiem że nie wejdzie ich zbyt dużo ale chyba szafek ogólnie będzie wystarczająco.

Afera86
06-01-2014, 22:47
Daj wiszące tylko na ścianę z wysoka zabudową. Wiem że nie wejdzie ich zbyt dużo ale chyba szafek ogólnie będzie wystarczająco.

zrobiłabym tak z chęcia, tylko chciałam okap podszafkowy. Jestem w kropce :(

Doriko
06-01-2014, 23:06
Ech te dylematy, skąd ja to znam. Nie kupiłam jeszcze mebli ale elektryka i inne takie zrobione a w głowie ciągle mi kołaczą jakieś zmiany. Czym bliżej zakupów albo gdy trzeba podjąć decyzję o rozmieszczeniu gniazdek i tym podobnych to od razu nabieram wątpliwości.

Afera86
06-01-2014, 23:41
Ech te dylematy, skąd ja to znam. Nie kupiłam jeszcze mebli ale elektryka i inne takie zrobione a w głowie ciągle mi kołaczą jakieś zmiany. Czym bliżej zakupów albo gdy trzeba podjąć decyzję o rozmieszczeniu gniazdek i tym podobnych to od razu nabieram wątpliwości.

U mnie już zrobione bo kupione gotowe ale chcę mieć po swojemu i w razie wszystko przeciągniemy.
Tylko jak ? :) Z wyspą, bez wysypy, w kształcie U, w kształcie L - wszystko śni mi się po nocach :)

rafstraz
07-01-2014, 12:31
Projektujemy podwieszany sufit z oświetleniem halogenowym nad zabudową mebli wg projektu z załącznika. Mam wątpliwości jak rozwiązać oświetlenie nad czescią wysokiej zabudowy.(rys.44). Szczególnie prośba do Elfir.Na jaką głębokość tworzyć sufit podwieszany szczególnie przy tej stronie wysokiej zabudowy aby oświetlenie spełniłos woją rolę? czy 60-65 cm wystarczy? czy inne rozwiązanie oświetlenia tej części Forumowicze doradzą?
W centralnym miejscu będzie lampa, a proszę o poradę po ile halogenów rozmieścić na każdej ze ścian aby byłu funkcjonaie, dodam, że oswietlenie pod szafkowe tez będzie!!!
233684233685233686233687233688- może uda Wam się coś zaznaczyć na rzucie????

menolka
07-01-2014, 20:54
Moja druga wersja jest ze spiżarką. Nie chciałabyś spiżarki?

A kuchnię od jadalni mozna oddzielić:
http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/111012kuchnia%20_%20salon2.jpg :)


Spiżarkę będę miec pod schodami, dwa kroki od kuchni, właściwie to zastanawiałam się, czy nie dac drzwi przy wysokiej zabudowie i wtedy miałabym juz nawet tylko jeden krok, ale mąż na razie nie wyraża chęci :( Nad rybkami też się zastanawiałam :D

IwaKrzys
08-01-2014, 13:04
witam, śledzę ostatnio ten wątek bo muszę wymyślić ustawienie kuchni , wrzucam na predko zrobiony w planerze ikei dobrze ze mi sie udalo:)
i mam pytanko o ustawienie sprzetow nie sugerowac sie kolorami bo nie wnikalam w to jeszcze, nie zmieni sie tylko ustawienie plyty grzejnej a co do reszty to jestem otwarta na propozycje, poradzcie cos plisssss :):):)
233902

Afera86
08-01-2014, 13:32
Mam pytanie o co chodzi w tym, że linnie frontów powinny się zgadzać ?
Chodzi o to, że górne szafki powinny wypadać jak dolne?
Może mi ktoś wyjaśnić, dziękuje.

jrk
08-01-2014, 22:03
I my dostaliśmy projekt kuchni i głównie mamy problem z zlewem którego za bardzo nie wiemy gdzie zrobić.
http://farm8.staticflickr.com/7360/11842609725_0567a64d5c_b.jpg

Doriko
08-01-2014, 22:17
Na pewno nie w tym miejscu co w projekcie. Czy to aneks kuchenny? Daj widok z góry najlepiej z wymiarami pomieszczenia. Czy ja dobrze widzę? Tam jest zmywarka potem kuchenka i zlew?

Elfir
08-01-2014, 22:19
to jest aneks otwarty na pokój?

jrk
08-01-2014, 22:23
Tak jest to aneks:
Plan:http://farm3.staticflickr.com/2851/10519012086_e745441a8a_c.jpg

Doriko
08-01-2014, 22:44
Dałabym tak jak masz zmywarkę potem zlew (lepiej by było zmywarkę po prawej od zlewu ale zlew na krawędzi to nie jest dobre rozwiązanie).
Szafka narożna a za nią kuchenka i jeszcze szafka przynajmniej 40cm.
albo
Szafka z szufladami, kuchenka tak jak masz, narożna, zlew, zmywarka.

jrk
08-01-2014, 22:51
Dlaczego nie może pozostać piekarnik obok zmywarki?

Doriko
08-01-2014, 23:18
Chyba może, nie słyszałam o przeciwwskazaniach ale mogę się mylić. Lepiej jak jest bezpośrednio przy zlewie a zlew w tym miejscu co masz na projekcie to nie jest dobry pomysł. Jak go przesunąć w inne miejsce to zmywarka będzie daleko. Podejrzewam że wszystko zostało tak ściśnięte żeby było więcej blatu roboczego w jednym kawałku ale według mnie lepiej jest go trochę podzielić niż dać zlew zaraz obok kuchenki. Mówię z doświadczenia, miałam już tak i tak.

Magda 34
08-01-2014, 23:29
Doriko ma rację. Zmywarka może byc koło piekarnika, ale ja zrobiłabym to tak: od lewej szafka, piekarnik, szafka narożna, szafka ze zlewem i na końcu od strony salonu zmywarka

jrk
09-01-2014, 09:43
Ok, sprawdzę jak sprawa z przyłączami wygląda.
Na rogu mam szafkę 30 cm cargo i szafkę pod zlewem czy można zrobić zamiast szafki szufladę na odpady?

kinka
09-01-2014, 09:57
Mając zmywarkę z prawej strony zlewu wygodniej jest po opłukaniu wsadzać do niej naczynia.Szuflady też wygodniej jest mieć koło płyty.
http://img24.imageshack.us/img24/1972/l7zu.jpg
Gdyby piekarnik wrzucić w słupek,szuflady mogą być pod płytą,wtedy obok wejdzie pojemna szafka narożna.

jrk
09-01-2014, 15:53
Piekarnik w słupku odpada, nie chcę go widzieć od razu po wejściu do mieszkania. Koncepcja Doriko jest najlepsza. Nie wiem tylko czy pod zlewem zrobić szafkę czy szufladę? Zacząłem też się zastanawiać nad sensem sufitu podwieszanego w kuchni w którym miały być halogeny.

Afera86
09-01-2014, 15:58
Drodzy forumowicze może ktoś rzuci jeszcze okiem na moją kuchnię, mam ciągły dylemat którą wersje wybrać.
Wiadomo to decyzja na lata i nie mogę dojść do porozumienia z sobą.
Może ktoś da mi jeszcze jakaś cenną radę, jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o projektowanie.

Wersja 1
234060

Wersja 2
234061

kinka
09-01-2014, 16:07
Obie wersje są ok,kuchnia zamknięta czy łączy się z salonem bo to jest dosyć istotne,szkoda że nie ma planu.
ps,znalazłam plan,jeśli to by była moja kuchnia wybrałabym opcje nr 1 bez barku.

moniss
09-01-2014, 16:44
Afera, też głosuję na wersję 1. bez barku

Afera86
09-01-2014, 16:45
Oto plan

234069

Chodzi o tą wersje bez barku ?

234070

Doriko
09-01-2014, 17:05
Nie wiem tylko czy pod zlewem zrobić szafkę czy szufladę? Zacząłem też się zastanawiać nad sensem sufitu podwieszanego w kuchni w którym miały być halogeny.
Ja zrobię szufladę, co prawda nie wiem jak się sprawdzi takie rozwiązanie bo nigdy tak nie miałam ale szafka się nie sprawdza w moim odczuciu. Szuflada pod zlewem z wyposażeniem do segregacji odpadów którą widziałam w ikei wyglądała na bardzo praktyczną. Ale szuflada może się nie sprawdzić gdy będzie stała bezpośrednio przy narożniku no chyba że nie będziesz mieć uchwytów choć jak dla mnie to i tak ryzykowne. Mówię o sytuacji gdy brak szafki narożnej lub zastosowaniu takiej:
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/faktum-narozna-szafka-stojaca-z-poka__0088676_PE220099_S4.JPG
Z taką narożną będzie ok
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/faktum-narozna-szafka-stojaca-z-karuzela__0088646_PE220057_S4.JPG
Podwieszane sufity z halogenami jak dla mnie zaczęły trącać myszką, szczególnie te w bajeranckich kształtach ale ja nigdy nie byłam ich fanką.
.

annNS2
09-01-2014, 21:40
Drodzy forumowicze może ktoś rzuci jeszcze okiem na moją kuchnię, mam ciągły dylemat którą wersje wybrać.
Wiadomo to decyzja na lata i nie mogę dojść do porozumienia z sobą.
Może ktoś da mi jeszcze jakaś cenną radę, jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o projektowanie.
Wersja 1
234060
Wersja 2
234061

niby zaraz obok bedziesz miala jadalnie i stol, ale czasem fajnie posiedziec w kuchni, poplotkowac czy podpatrywac gotujacego ;) tak wiec zdecydowanie wersja no1 (nawet jesli wyrzucisz barek to to ustawienie wydaje sie idealne) :)

annNS2
09-01-2014, 22:03
Piekarnik w słupku odpada, nie chcę go widzieć od razu po wejściu do mieszkania. Koncepcja Doriko jest najlepsza. Nie wiem tylko czy pod zlewem zrobić szafkę czy szufladę? Zacząłem też się zastanawiać nad sensem sufitu podwieszanego w kuchni w którym miały być halogeny.
a moze tak?
234127
w tym przypadku zrobilabym szuflade pod zlewem (na kosz), pozniej szafke narozna z magic cornerem, nastepnie szuflady pod plyta/ew piekarnik i na koncu znow szuflady...zastanow sie czy na pewno nie chcesz przeniesc tego piekarnika do slupka (bedzie mniej widoczny z salonu) :)

Afera86
09-01-2014, 23:20
Dziękuje wszystkim, powiedzcie tylko czy dawac szafki wiszące koło wysokiej zabudowy ?
NIe chciałabym żeby było zbyt tłoczno ale nijak wygląda ta wnęka bez szafek.
Jak można to rozwiązać ?
Co myślicie ?

234142

Elfir
09-01-2014, 23:40
Afera - przecież i tak nie słuchasz rad (vide barek :) )

Afera86
10-01-2014, 01:12
Afera - przecież i tak nie słuchasz rad (vide barek :) )

Słucham, słucham.
Nawet jak barek zniknie obawiam się czy nie będzie za ciężko na równoległych ścianach, kuchnia ma 3 m szerokości.

jrk
10-01-2014, 08:30
Podwieszane sufity z halogenami jak dla mnie zaczęły trącać myszką, szczególnie te w bajeranckich kształtach ale ja nigdy nie byłam ich fanką.
.

Czyli lepiej zrobic szafki do sufitu? Jaki mechanizm otwarcia tych górnych?



a moze tak?
234127
w tym przypadku zrobilabym szuflade pod zlewem (na kosz), pozniej szafke narozna z magic cornerem, nastepnie szuflady pod plyta/ew piekarnik i na koncu znow szuflady...zastanow sie czy na pewno nie chcesz przeniesc tego piekarnika do slupka (bedzie mniej widoczny z salonu) :)

Piekarnik na dole zasłoni stół:)

Nie chcę mieś dłuższej zabudowy niż ok 1,5m na dłuższej ścianie. Nie podoba mi się koncepcja postawienia ostatniej zmywarki, ze względu na to, że będzie obok kanapy.

IwaKrzys
10-01-2014, 10:55
witam
ponawiam prosbe i prosze doradzcie czy takie ustawienie jest ok????????????
sorki za jakos obrazkow ale dobrze ze i tyle udalo mi sie wytworzyc:P
234200234201234202

IwaKrzys
10-01-2014, 10:56
jakos nie moge tego bardziej powiekszyc:(

IwaKrzys
10-01-2014, 11:00
aha kuchnia m wymiar 3m na 3,30 a ta strone ) z wysoka zabudowa ma 2 metry tam wsadzilam taka szafke z zaluzja alnie bylo takiego wymiaru jak trzeba i przerwa wyszla:)
zastanawiam sie jeszcze nad opcja z barkiem po tej stronie co plyta grzejna bo mi tam zostaje jeszcze 65 cm bodajze ale nie wiem czy bedzie dobrze, czy nie za ciasno bedzie, i nie patrzcie na kolory frontow i blatow to jeszcze do dopracowania:)

annNS2
10-01-2014, 12:18
Czyli lepiej zrobic szafki do sufitu? Jaki mechanizm otwarcia tych górnych?

Piekarnik na dole zasłoni stół:)

Nie chcę mieś dłuższej zabudowy niż ok 1,5m na dłuższej ścianie. Nie podoba mi się koncepcja postawienia ostatniej zmywarki, ze względu na to, że będzie obok kanapy.
w tej propozycji za zmywarka jest jeszcze szafka z szufladami, zmywarka bezposredniu obok zlewu...szafka narozna ze zlewem musi miec 100-110cm plus zmywarka 40-45cm i juz bedzie 1,5m...przydalo by sie to jeszcze zakonczyc jedna szafka ;)

kori
10-01-2014, 18:39
Dziewczyny w kwestii kolorystyki, jak sądzicie??
Podłoga - dąb naturalny olejowany
Fronty - ecru/delikatny krem (nie biały, nie beż:-))
Ściany - delikatna szarość, przełamana biel

I teraz pytanie jaki blat bedzie pasowal
myślałam albo o czym a'la drewno ew moze coś ciemniejszego np. ciemna szarość, antracyt??

Ana.
10-01-2014, 20:39
Zależy czy chcesz aby był bardziej rzucającym się w oczy, to wtedy musi mocniej kontrastować z jasnymi meblami .Może być wtedy w kolorze podłogi a nawet odcień ciemniejszy:rolleyes:Może zlewać się z szafkami lub z kolorem ściany nad szafkami.Szarość mocniejsza jak najbardziej,ja osobiście robiłabym w odcieniu podłogi;)

kori
10-01-2014, 21:22
Ana zakładając Twoją wersję czyli podłoga dąb,blat też w podobnym odcieniu,fronty ecru i ściany przelamana biel szaroscia,to w jakim odcieniu dac szybę lacobel nad blatem??

annNS2
10-01-2014, 21:33
W kolorze sciany :)

julianna16
10-01-2014, 23:03
Drodzy forumowicze może ktoś rzuci jeszcze okiem na moją kuchnię, mam ciągły dylemat którą wersje wybrać.
Wiadomo to decyzja na lata i nie mogę dojść do porozumienia z sobą.
Może ktoś da mi jeszcze jakaś cenną radę, jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o projektowanie.

Wersja 1
234060

Wersja 2
234061

A ja tak:
Wersja 1 - ale bez szafek górnych :D. Zrobiłabym je tylko przy wysokiej zabudowie.

Ana.
11-01-2014, 09:24
Ana zakładając Twoją wersję czyli podłoga dąb,blat też w podobnym odcieniu,fronty ecru i ściany przelamana biel szaroscia,to w jakim odcieniu dac szybę lacobel nad blatem??

Nie wiem jaki końcowy efekt chcesz uzyskać, w sensie w jakim stylu ma być ta kuchnia:p Jakie fronty mebli,bo tan lacobel to tak nie do wszystkiego,ale jeżeli już to ja zlałabym go z szafkami:yes:

oliwkawawa
11-01-2014, 10:28
Też bym zrobiła lacobel (czy cokolwiek tam będzie) w kolorze szafek :) ew. szarość tak jak ściany.

Afera86
11-01-2014, 11:04
A ja tak:
Wersja 1 - ale bez szafek górnych :D. Zrobiłabym je tylko przy wysokiej zabudowie.

To byłoby najlepsze rozwiązanie tylko chciałam mieć okap podszafkowy :)
Zaczynam oswajać się z obrazkami z otwartymi okapami i nawet niektóre niczego sobie :)

ryba154
12-01-2014, 20:10
;)

askab80
13-01-2014, 20:34
Witam, proszę o pomoc w wykonaniu projektu mojej kuchni. Niestety za nic w świecie nie potrafię tego zrobić przy użyciu programu komputerowego.
Nasz domek to Rozeta. Wizualizacja z projektu wygląda tak:
234892234893234894
My przestawiliśmy ściankę w kuchni tak, aby choć trochę oddzieliła ją od salonu, zasłoni zlew, a przy okazji od strony kuchni chcemy na tej ściance dać szafki do sufitu. Wymiary kuchni: 320 cm X481cm - długość kuchni z jadalnią pod oknem. Dodam, że podoba mi się kuchnia Yukon 662 Meble Rust i w tym stylu chciałabym ją utrzymać.
[ATTACH=CONFIG]234907
Między meble płyta w kolorze blatu lub małe płytki cegiełki białe. Dziękuję za wszelkie sugestie.

Doriko
13-01-2014, 21:29
askab80
Rzut poddasza to chyba przypadkiem tu trafił :) Układ z wizualizacji wygląda ok. Lodówka, kuchenka i zlew dobrze rozplanowane moim zdaniem.

ryba154
Nie podoba mi się ten czarny lakobel czy co to tam jest na ścianie. Jakoś tak przytłacza, sama nie wiem. Chyba w kolorze blatu byłby lepszy.

ryba154
13-01-2014, 21:33
Tak tam bedzie jasny kolor szkla

askab80
13-01-2014, 21:46
Oczywiście na poddaszu kuchni nie planuję, :p
234929

Zaznaczę, że u nas ta malutka ścianka w kuchni jest w drugą stronę, a oknoe w kuchni jedno 120x150.

Gośka_m
13-01-2014, 22:30
Witajcie,
mam problem z kuchnią nie wiem jak ułożyć meble i gdzie można by było spokojnie siąść i zjeść śniadanie, obiad. Najgorsze jest to że kuchnia jest przechodnia jak na zdjęciu. Nie wiem zupełnie co zrobic z tym pustym kątem, czy całkeim przeorganizować szafki i tam wstawić jakoś pomyśleć o siedzeniu gdzie indziej? Nie mam pomysłu. Może wy mi coś podpowiecie? 234941 234942

Doriko
13-01-2014, 23:48
askab80
Fajna ta kuchnia z jadalnią. Wywaliła bym jadalnię i zostawiła tylko kuchnie z wielką wyspą. Osobiście otwartych kuchni nie lubię i tą bym też sobie zamknęła wielkimi drzwiami francuskimi coś jak poniżej.
http://cdn3.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/t/30770/wnetrza_domu_galeria_1295108.jpg
Ech, się rozmarzyłam :P

Gośka_m
Kuchenka i zlew muszą być w tym miejscu co na wizualizacji?
Bo zlew wciśnięty pod samą ścianę i jeszcze za drzwiami to kiepski pomysł. Kuchenka na rogu też i wygląda nieciekawie szczególnie że to nie płyta z piekarnikiem do zabudowy a zwykła kuchenka. Biała do tych mebli jak dla mnie gryzie się strasznie.
Moim zdaniem lepiej by było np: od lodówki: szafka, kuchenka, szafka narożna, narożna, zlew i zmywarka, dalej miejsce do jedzenia. Albo kuchenka jak poprzednio za nią zmywarka i zlew w narożnej tylko wtedy dość ciasno poustawiane kuchenka i zlew, mało między nimi blatu. Łatwiej było by rozplanować gdybyś wstawiła widok z góry albo plan z wymiarami kuchni.

Gośka_m
14-01-2014, 09:35
Doriko dzięki za szybka odpowiedź. To zacznę od początku kuchenka stać w kącie musi gdzie stoi ponieważ tam jest przyłącze gazowe i zmieniać tego nie chce, co do zlewu to jest też grubsza zabawa ze względu na to że pod oknem stoi żeliwny kaloryfer, pod którym musiały by być ewentualne odpływy i reszta rurek. Prucie po ścianach odpada ze względu na to że dom jest stary, bardzo stary no i drewniany. Co do kolorów szafek mogę poszaleć bo bede je odrestaurowywać a nie kupować nowe, więc mogę zrobić je na biało. Co do wymiarów kuchni to jest to prostokąt 3mx4m z oknem 1,1m i drzwiami do pokoju córki na 1,2 i wejsciem do kuchni na 1,0. Myślałam jeszcze o takim ustawieniu 235003 235004 235005

zdanek3
14-01-2014, 10:13
hej,
jaki kolor szkla lacobel wybralibyscie do bialej kuchni w polysku oraz blatow drewnianych z merbau?
Sprzety AGD - piekarnik, mikrofala beda zabudowane w kolorze czarnym (czarne szklo), lodowka wolnostojaca w ciagu slupku obok zabudowy AGD rowniez czarne szklo - Samsung Svieta.
Myslalem nad czarnym lacobelem ale boje sie o utrzymanie go w czystosci, jaki inny kolor mozecie zaproponowac ktory pasowal by do calosci, nie wiem jeszcze jaki bedzie kolor scian - jest to kuchnia w aneksie wiec kolor scian tam bedzie ten sam co w pokoju - myslalem nad ocieniami szarosci.
Podloga w aneksie i przedpokoju to gres lappato Krem 235006 - moze cos pasujace do tego? W pokoju podloga drewniana - merbau
Prosze o rade

Doriko
14-01-2014, 10:41
To ustawienie moim zdaniem lepsze ze względu na stół. Nie dało by się jednak wstawić pomiędzy ścianę a kuchenkę tą szafkę co masz obok, przyłączenie gazu chyba i tak jest za pomocą elastycznej rurki, czy się mylę? Zlew natomiast zamienić ze zmywarką może przyłącze pozwoli choć na tyle. Już oczami wyobraźni widzę jak stojąc przy zlewie dostaję klamką w plecy. Czy tej szafki wiszącej nie dało by się zawiesić na tej samej ścianie co lodówka bo tam taki ciemny kącik się zrobił. W tej poprzedniej wersji też jakby dało się kuchenki nie wstawiać w sam róg i zlew zamienić ze zmywarką to by było spoko.

Co do koloru to biały popieram skoro kuchenka musi zostać taka jaka jest. Z resztą białe kuchnie są piękne.

askab80
14-01-2014, 10:42
Doriko jadalnia być musi - mam dosyć towarzystwa z kanapkami w pokoju - całkowity zakaz wstępu do nowego salonu z jedzonkiem!:no: Tak jak już wcześniej pisałam mam problem z wizualizacją mojej kuchni. Może ktoś pomoże i wrzuci ją w jakiś program???:confused: Z góry za pomoc dziękuję!

Doriko
14-01-2014, 10:43
Można wrzucić w program ale tak naprawdę nie wiemy czego oczekujesz.
edit
Potrzeba by też dokładnych wymiarów kuchni włącznie z wymiarami i wysokością okna od podłogi itp.

Gośka_m
14-01-2014, 11:17
No tak też można by było zrobić, ale w tych kątach są płytki właśnie i dlatego takie ustawienie. :( a stolik w tej drugiej wersji mam gdzie ustawić przynajmniej bo we wczesniejszej to nie wiem jak z tym jedzeniem a co do drzwi to nie ma problemu można je ściągnąć :) ja się chyba tez już przyzwyczaiłam do tego ciemnego kąta chciałam wstawić lampkę pod szafke nad zlewem żeby było widać co się myję :)

kinka
14-01-2014, 11:22
Gośka ,układ twojej kuchni jest łagodnie mówiąc "fatalny",kuchenka w rogu to przekleństwo,a masz przecież spora kuchnię.
Zmywarka jest wygodniejsza z prawej strony od zlewu.Ogólnie układ szafek przypadkowy i rozrzucony po kątach.Wiem że macie już przyłącza,ale nie zmieniając ich można tak ustawić całość:
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/42/smfs.jpg

zdanek3
14-01-2014, 11:39
Prosze was dziewczyny o rade, facetowi ciezko odnalesc sie w tych wszystkich barwach ;) - licze na Was ;)

hej,
jaki kolor szkla lacobel wybralibyscie do bialej kuchni w polysku oraz blatow drewnianych z merbau?
Sprzety AGD - piekarnik, mikrofala beda zabudowane w kolorze czarnym (czarne szklo), lodowka wolnostojaca w ciagu slupku obok zabudowy AGD rowniez czarne szklo - Samsung Svieta.
Myslalem nad czarnym lacobelem ale boje sie o utrzymanie go w czystosci, jaki inny kolor mozecie zaproponowac ktory pasowal by do calosci, nie wiem jeszcze jaki bedzie kolor scian - jest to kuchnia w aneksie wiec kolor scian tam bedzie ten sam co w pokoju - myslalem nad ocieniami szarosci.
Podloga w aneksie i przedpokoju to gres lappato Krem 235006 - moze cos pasujace do tego? W pokoju podloga drewniana - merbau
Prosze o rade

Gośka_m
14-01-2014, 11:46
może coś takiego? http://i.st-firmy.net/93qsrnl/szklo-dekoracyjne-lacobel-i-lustra-na-wymiar-lacobel-i-lustra-na-wymiar-pomiar-montaz-jaworzno.jpg

Gośka_m
14-01-2014, 11:51
Gośka ,układ twojej kuchni jest łagodnie mówiąc "fatalny",kuchenka w rogu to przekleństwo,a masz przecież spora kuchnię.
Zmywarka jest wygodniejsza z prawej strony od zlewu.Ogólnie układ szafek przypadkowy i rozrzucony po kątach.Wiem że macie już przyłącza,ale nie zmieniając ich można tak ustawić całość:
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/42/smfs.jpg

Fakt nie da się ukryć rozkąłd jest najgorszy jaki może być bo to kuchnia przechodnia :( kuchnia jest spora a nie można sie w niej odnaleść :( co do kuchenki to właśnie myśłam o ustawiniu jej po kątem ukośnym tak żeby było łatwiej gotować, co do stolika i krzeseł w tym miejscu to nie ma mowy myślałam kiedyś o tym ale za mało miejsca wchodzi sie centralnei w stół kijowo poprostu nawet myślałam o narożniku tam ale stół to nie wiem jakiby mysiał być żeby nie wchodzić na niego :(

Gośka_m
14-01-2014, 12:27
235049 może tak?

Doriko
14-01-2014, 12:55
Chyba najgorsze ze wszystkich. Zmywarka i zlew rozdzielone stołem. Choć ten stół w ten sposób nawet mi się podoba ale może nie dokładnie w tym miejscu.

Gośka_m
14-01-2014, 13:03
A gdzie dokładnie miał by być ten stół? Zmywarka jak narazie jest w planach więc możemy się umówić na inne jej miejsce :)

Gośka_m
14-01-2014, 13:53
235070 Chyba znalazłam rozwiązanie :)

Doriko
14-01-2014, 14:42
Super, tylko ta kuchenka na rogu jest bee, nie podoba mi się, poza tym marnujesz miejsce za nią ale to twoja kuchnia. Ile masz miejsca pomiędzy ścianą a stołem? Jak masz możliwość to ustaw sobie ten stół w tym miejscu i zobacz najpierw czy będzie wygodnie. I dałabym szafki wiszące wszystkie na ścianę z oknem, żeby ta jedna tam samotnie nie wisiała, jak się da oczywiście.

Gośka_m
14-01-2014, 14:59
około 60 cm jest tam za stołem więc powinno wystarczyć, co do ustawieni aprzed kupieniem blatów jak najbardziej sie zgadzam :) Za chwilę się właśnie biorę za przestawianie. Ta szafka też tak nie bardzo mi pasowała własnie taka samotna :) przemebluje i zobacze czy sie da gotowac i jesc w takiej kuchni :) :D

Doriko
14-01-2014, 15:14
Jak już się urządzisz to koniecznie wklej zdjęcia. Bardzo jestem ciekawa jak wyjdzie.

askab80
14-01-2014, 19:18
DARIKO
kuchnia ma 320X480 CM. Jedno okno 120x150cm od podłogi na wysokości 85 cm.. Mała ścianka oddzielająca kuchnię od salonu ma 70 cm szerokości. Tam też chciałabym mebelki tylko trochę płytsze, żeby bardzo nie wyjechały na kuchnie. Rozstawienie sprzętu t.j. w wizualizacji.
235117235118235119

kinka
14-01-2014, 20:46
Gośka a nie może stać stół na środku,przecież zostanie ci po 110cm z każdej strony to wystarczająco na przejście.
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/197/4wu4.jpg

Gośka_m
15-01-2014, 08:46
Gośka a nie może stać stół na środku,przecież zostanie ci po 110cm z każdej strony to wystarczająco na przejście.
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/197/4wu4.jpg


hm... no tak tez mogłoby byc musze wyprobowac tak jak ja ułożyłam wcześniej też nie było żle siedziec ale tu przynajmniej była lodówka i blat w całości z szafkami :) poza tym odnalazłam wilgoć za szafkami :(( i nie wiem czy nie lepiej wynieść sie z szafkami z tej sciany :(

Gośka_m
15-01-2014, 09:01
I tak jak dostanę pieniądzę z zwrotu to dopiero się zabiore za remont kuchni. Wtedy pojdzie nowe okno plastikowe, blaty drewniane, tapeta na ściane z imitacja cegły np.http://allegro.pl/alle-tapety-pl-factory-tapeta-kamien-lupek-mur-i3820546798.html 438413 do wysokości górnych szafek reszta na biało, malowanie szafek na biało i wymiana uchwytów np na takie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70222559/ i chcialam do szafek przykleic listewki ozdobne. Pod oknem jest kaloryfer wieć o szafce nie ma mowy ale chciałam tam wstawić półki i np poukładać pudełka :) Co do krzeseł to uszyłabym im sukienki co do ich odmalowaniu to sie jeszcze zastanowie bo nie wiem czy sie ze wszystkim wyrobie :P taborety bym chciała tez przeszlifować i pomalować na nowo. Jeszcze zostaje zakup okapu co to też nie mały koszt :(

Szymka11
16-01-2014, 22:27
Witam późną porą! :-)
Czy ktoś będzie w stanie odpowiedzieć mi na pytanie co to za uchwyty kuchenne?
Wiem, że jedne ma Amix, ale rozmiary są dla mnie niewystarczające. Pozdrawiam!

235614
235615
235616

doomel
17-01-2014, 00:29
Witam,
Może Gamet będzie miał coś podobnego, albo zobacz jeszcze ofertę Dac-ter.

KATANT
17-01-2014, 00:35
Poradźcie mi proszę gdzie przy takiej zabudowie kuchni umieścić szkło nad blatem?Tylko po lewej stronie okna? Po obu stronach? Na bocznych ścianach też? Blat po prawej stronie to część jadalna i robocza (tam będzie się odbywało np.miksowanie ;) więc jakaś osłona ściany by się przydała) ściany są białe, szkło też planujemy białe, więc chyba nie przytłoczy kuchni jeżeli będzie po obu stronach, co o tym myślicie?

kinka
17-01-2014, 09:04
Ja bym dała szkło tylko nad płytą.

fajna kobieta
17-01-2014, 17:26
Ja dałabym jedynie na ścianie z oknem.Boczna bym zostawiła jak jest.;)

Szymka11
17-01-2014, 23:35
Witam,
Może Gamet będzie miał coś podobnego, albo zobacz jeszcze ofertę Dac-ter.

Dziękuję! Zaraz sprawdzam :-)

GOSC12_3
18-01-2014, 13:21
KATANT a ja bym nie dawała tego małego skrawka po prawej koło okna, a reszte zostawiła

Doriko
20-01-2014, 19:53
Doriko jadalnia być musi - mam dosyć towarzystwa z kanapkami w pokoju - całkowity zakaz wstępu do nowego salonu z jedzonkiem!:no: Tak jak już wcześniej pisałam mam problem z wizualizacją mojej kuchni. Może ktoś pomoże i wrzuci ją w jakiś program???:confused: Z góry za pomoc dziękuję!

Proszę
https://lh5.googleusercontent.com/S2cV_71FuSpi_iZagCzN1clT7k_Pjw-UqX36RnxgvEI=w607-h403-no
https://lh5.googleusercontent.com/-ZFUE1IHklKs/Ut1tEypHfnI/AAAAAAAABlo/r7dZs0iL8tw/w605-h401-no/kuchnia2.png
Nie znałam wszystkich wymiarów ale mam nadzieję że wystarczy by sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało. Meble nie są te same co pisałaś że ci się podobają ale robiłam w programie ikea a tam tylko meble z ikea.

askab80
21-01-2014, 18:36
Dariko Oooooogromnie dziękuję!!! Wizualizacja super! Mniej więcej tak to sobie wyobrażałam! Jak tylko powstanie moja kuchnia to wrzucę zdjęcia. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

gamada
21-01-2014, 22:38
Pomóżcie.. Próbowałam w innym temacie ale nikt nie odpowiedział.
Jestem przed generalnym remontem kuchni. Przy okazji nowe meble. Chciałabym zmienic układ tych mebli w kuchni. Obecnei wygląda to mniej więcej tak:
236639.
To na środku to stół :)
Marzy mi się coś ... krótkodystansowego :P, bez biegania przez całą kuchnię z garnkami i talerzami. Nie zmienię ustawienia kuchenki bo mój prywatny, osobisty, własny fachowiec powiedział "gazu nie ruszam!".
Nie jestem dobra w rysowaniu ale wymyśliłam cos takiego :
236640
Nie wiem gdzie tam zlokalizować kącik jadalny. Nie wiem czy w sąsiadujących słupkach mogę umieścić zabudowaną lodówkę i piekarnik elektryczny obok. Myślałam żeby pod blatem na środku schować niską lodówkę (żeby pod ręką) ale boję się, że mała nie wystarczy na potrzeby 4 osobowej rodziny... Doradźcie coś, proooszę :)

Doriko
21-01-2014, 23:54
To chyba nie jest dobre rozwiązanie. Zagracisz sobie dużą kuchnię. W tym ustawieniu panuje straszny chaos. Takie jest moje odczucie.
Zapytaj fachowca czy można przesunąć kuchenkę o 40-60cm, żeby nie stała bezpośrednio przy drzwiach. Dobrze jest mieć po obu stronach troszkę blatu i bezpieczniej.

gamada
22-01-2014, 10:31
Zapytałam. Coś tam o elastycznym wężu pomamrotał i stwierdził,że właściwie to by się dało przesunąć tę kuchenkę.
Ale wtedy nie mam szans na zmieszczenie zmywarki obok kuchenki. Chyba że ją ustawię z drugiej strony zlewu. Będzie po lewej. Zastanawiałam się tez czy nie zrezygnować z układu U i nie zostać przy L.

kinka
22-01-2014, 11:03
Piękna duża kuchnia,ja tutaj widzę takie rozmieszczenie:
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/69/3rze.jpg
Układ bardzo wygodny lodówka+dużo blatu+zlew(zmywarka)+blat+kuchenka.Wszystko pod ręką,blat dobrze doświetlony oknem oraz wygodny kącik jadalny.

Doriko
22-01-2014, 11:21
Też chciałam coś takiego zaproponować tylko tam gdzie wstawiłaś lodówkę jest grzejnik 236690
Gdyby dało się przesunąć grzejnik bardziej pod okno to to ustawienie było by idealne.

fubu228
22-01-2014, 14:03
Mi też podoba się tak jak napisała kinka, grzejnik możesz przesunąć praktycznie w dowolne miejsce za pomocą rurek pex i kilku złączek do pex. To nie powinien być problem dla hydraulika, a myślę że warto.

gamada
22-01-2014, 14:35
Bardzo, bardzo mi się podoba :) I lodówkę mam " w ciągu" :) Wiecie... ten grzejnik w chwili obecnej ( przedremontowej) JEST pod oknem, na całej jego szerokości (21 żeberek). Od tygodni rozmawiam z Pan Mąż, podsuwam zdjęcia, rysunki obrazujące jak można taki grzejnik zabudować szafkami żeby nie tracić dużo z jego "walorów" grzewczych. Ale jest ciężko. Bardzo ciężko... A ponieważ to on będzie wykonawcą to jest to dużo gorsza sytuacja niż gdyby był obcy, opłacany fachowiec. W jakiej odległości od lodówki musiałby się kończyć grzejnik żeby było dobrze? Bo rozumiem,że jakaś odległość od źródła ciepła powinna być przy lodówce zachowana?
Z tym przesuwaniem grzejnika na dzień dzisiejszy nie jest w moim przypadku tak bezproblemowo. Centralne działa na zasadzie grawitacji. Planowany remont co (przerabianie na gazowe) i łazienki w najbliższej pięciolatce.

kinka
22-01-2014, 16:59
Myślę że odwrócenie kaloryfera nie będzie problemu,tylko lepiej żeby lodówka była w zabudowie.
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/835/npq9.jpg
Jeśli się nie da to po prostu daj sam blat pod okno i więcej szafek wiszących aby wszystko pomieścić.
http://1.bp.blogspot.com/-mCk0E5ZDFjA/T8_Chh0D6DI/AAAAAAAADeY/qtvyvomSa7I/s400/DSCN9811.JPG

Doriko
22-01-2014, 17:43
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/69/3rze.jpg

Ja jestem za tym rozmieszczeniem. Grzejnik pomiędzy zlewem a lodówką a nad nim sam blat bez szafek. Na ścianie na przeciw okna można dać wysoką zabudowę choćby 40cm głębokości, nie będzie zmniejszała za bardzo powierzchni a da dużo miejsca do przechowywania.

gamada
22-01-2014, 22:03
Lodówka w zabudowie - to już właściwie przesądzone (zero oporu ze strony domowników a stara jest ...stara:)). Problemem może być natomiast nowa zamrażarka (szufladowa, wys.ok80cm), którą planowałam albo gdzieś pod blat upchnąć albo w słupek a nad nią mikrofala (którą tez gdzieś trzebaby...). Więcej szafek górnych... No kiedy ja właśnie chciałam się ich jak najwięcej pozbyć i zostawić tylko w tym "roboczym" rogu.
Ja to muszę mieć w miarę poukładane w głowie i przedyskutowane z domownikami ( w tym gotujący mąż, nastoletnia, pyskata córka i teściowa) zanim zlecę wykonanie mebli.Czyli teraz muszę doprowadzić do jakiegoś kompromisu żeby nie było spięć potem już przy wykonawcy.
Podpowiedzcie mi jak przy takim układzie w L "zagospodarować" podłogę? Przy U myślałam o płytkach między częścią roboczą szafek a na reszcie podłoga z paneli. A przy L jak?
Jak mnie się podoba ten róg na zdjęciu !:) Gdyby tak tam zlew narożny, taki sześciokatny, obok zmywarkę i kuchenkę... No ale pasowałyby mieć chociaż 20 cm więcej ściany :(
Pokazałam mężowi to rozwiązanie z blatem nad grzejnikiem.Popatrzył i NIC nie powiedział. Znaczy się podoba mu się :D

kinka
23-01-2014, 08:51
To może jeszcze inaczej:
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/268/9v7l.jpg

gamada
23-01-2014, 19:21
Jak miałabym się dostać do piekarnika i mikrofali? Pomijając te kwestię - chcę odsłonić tę dotychczas zastawioną meblami ścianę, tę na wprost wejścia do kuchni. Cały czas rozważam ten pomysł z blatem nad grzejnikami i jak nie policzę to brakuje mi szafek :( Mam duże okno - 180cm. Zakładając, że zaczynam od lodówki t.j 60cm plus niska szafka 60cm (trochę wejdę już na ten grzejnik ale to przeżyję, duzy jest :P) to jest 120cm . Od drugiej strony - jakby zamienić zlew z zmywarką, zlew jednokomorowy, ew.1i1/2 (teraz mam dwie komory i wiem,że nie jest mi taki potrzebny), wychodzi mi jakieś 180cm maks. 120cm plus 180cm czyli 3m zabudowane , na grzejnik zostaje 1m. Boli... Tam by weszły 2 szafki :D Gdybym sobie zrobiła wyspę taką 60 x 100 ( szafki na dole) to zagracę bardzo?

kinka
23-01-2014, 19:36
Próbowałam wykombinować miejsce na zamrażarkę i słupek,myślałam o takim rozwiązaniu z piekarnikiem.
http://bi.gazeta.pl/im/5/11254/z11254555Q,Wystroj-wnetrz--Gazowa-plyta-grzejna-zostala-wybra.jpg
Jeśli nie chcesz zasłaniać ściany to nic nowego się nie wymyśli,najlepsze rozwiązanie to przenieś grzejnik zyskasz dodatkowe szafki.

Doriko
23-01-2014, 20:30
Ja bym zrobiła wysokie szafki na ścianie z drzwiami na przeciw okna. Miała byś więcej miejsca do przechowywania niż w zwykłych podblatowych. Można by tam też umieścić piekarnik, mikrofalę i o ile dobrze pamiętam zamrażalnik.

Wyspa też fajnie, uwielbiam wyspy ale moim zdaniem zamiast stołu inaczej zrobi się strasznie ciasno.

Edit

Tak mi się spodobało to ustawienie Kinki (to z kwiatkiem pomiędzy drzwiami) że jakoś każde inne mi już nie pasuje. Uważam je za wręcz idealne. Jedynie może właśnie ta wyspa by mi pod pasowała bo mi się marzy ale w mojej kuchni na nią brak miejsca ale to jak już pisałam zamiast stołu. Może masz gdzie przenieść jadalnię?
Ale to oczywiście moje zdanie a kuchnia twoja.

czarnamagda
23-01-2014, 22:25
Bardzo prosze o pomoc w aranżacji kuchni.

Ponizej wkleiłam pierwotny projekt, który jednak został dośc mocno zmodyfikowany.
Fronty wszystkich szafek będą białe lakierowane, meble pod oknem to 3 słupki tej samej szerokości i wysokosci, bo zamiast lodówki side by side zdecydowalismy sie na lodówke do zabudowy. Zrezygnowaliśmy z półki-deski pod szafkami wiszącymi, a same szafki wiszące nieco wydłużylismy tak by kończyły sie równo z szafkami dolnymi.

Na podłodze mamy ułożone płytki Paradyż Arkesia - szaro-beżowe (wklejone zdjęcie trochę przekłamuje, w rzeczywisctosci są bardziej bezowe).

Okno i parapet to (nieszczesny) złoty dąb, czyli żółtawy brąz.

No i mam zagwostkę:
jaki kolor blatów wybrać?
jakie cokoły?
i w ogóle co można by zrobić by ta kuchnia wyglądała jak najlepiej?

Na ścianie chciałam szarości, ale ze względu na podłogę chyba bardziej będzie pasował greige, a moze sie myle?

http://images61.fotosik.pl/584/8421b69e40c0f35amed.jpg

http://images61.fotosik.pl/584/453864d2c18e2ebamed.jpg

http://images61.fotosik.pl/584/ed20292ba9844f11med.jpg

jacaPRO
28-01-2014, 10:43
:spam:

EDIT: Za kolejny taki wpis dostaniesz bana

aga745
30-01-2014, 10:38
Drodzy Forumowicze, mam następujące pytanie:
ze względów praktycznych chciałabym kupić kuchenkę do zabudowy gazową 5-palnikową. Kupiłam już meble w ikea i w związku z brakiem szafki okapowej 80cm kupiłam nad kuchenkę szafkę o wysokości 92cm (tak jak pozostałe na tej ścianie). Czy para z gotowania nie będzie niszczyć spodu szafki nad kuchenką gazową? Na wielu zdjęciach widziałam wbudowane okapy podszafkowe /teleskopowe ale nie znalazłam opinii użytkowników.

desima
02-02-2014, 09:51
Jakich programów używacie do tworzenia wizualizacji

anioleczek2112
04-02-2014, 10:48
Bardzo proszę o pomoc w projekcie kuchni. Nie do końca on spełnia moje oczekiwania, nie chce żeby kuchnia wyszła mdła, nijaka...szukam inspiracji i stąd moja gorąca prośba o pomoc. Marzy mi się kuchnia z białymi frontami na wysoki połysk i drewnopodobnym blatem w ciepłym odcieniu.
Osoby mające zmysł estetyczny- błagam zerknijcie na tą wizualizację i napiszcie co sądzicie. Nie jest ona do końca skończona. Może dodac tej kuchni charakteru dzięki oświetleniu jakiemuś takiemu oryginalnemu?

Z góry wszystkim dziękuje za pomoc.

240663240664240665

annNS2
04-02-2014, 11:06
Bardzo proszę o pomoc w projekcie kuchni. Nie do końca on spełnia moje oczekiwania, nie chce żeby kuchnia wyszła mdła, nijaka...szukam inspiracji i stąd moja gorąca prośba o pomoc. Marzy mi się kuchnia z białymi frontami na wysoki połysk i drewnopodobnym blatem w ciepłym odcieniu.
Osoby mające zmysł estetyczny- błagam zerknijcie na tą wizualizację i napiszcie co sądzicie. Nie jest ona do końca skończona. Może dodac tej kuchni charakteru dzięki oświetleniu jakiemuś takiemu oryginalnemu?

Z góry wszystkim dziękuje za pomoc.

240663240664240665
zrezygnowalabym z tej drewnianej ramki wokol wysokiej zabudowy którą bym dodatkowo pociagnela do konca sciany kosztem tych wiszacych szafek :) kuchnie masz duza wiec na ilosc blatow nie bedziesz narzekac a korzystanie z tych szafek i tak nie byloby zbyt wygodne ;)
cos tego typu
240671

Justa_
05-02-2014, 10:28
Cześć wszystkim, mam do Was prośbę o pomoc w projekcie kuchni. Pokój z aneksem kuchennym ma tylko 16,5 mkw, więc szału nie ma :( Aneks będzie mieścił się na jednej ścianie o dł. 3,9 m, niestety nie mam pięknej wizualizacji, jedynie prowizoryczne rysunki (załączniki). Fronty szafek będą białe, akrylowe, blat laminowany w ciepłym kolorze drewna, a między szafkami biała cegiełka, która będzie się także znajdowała na jednej ze ścian w pokoju. Doradźcie proszę co jest ok, a co byście zmienili :)

240847240848

annNS2
05-02-2014, 10:43
Cześć wszystkim, mam do Was prośbę o pomoc w projekcie kuchni. Pokój z aneksem kuchennym ma tylko 16,5 mkw, więc szału nie ma :( Aneks będzie mieścił się na jednej ścianie o dł. 3,9 m, niestety nie mam pięknej wizualizacji, jedynie prowizoryczne rysunki (załączniki). Fronty szafek będą białe, akrylowe, blat laminowany w ciepłym kolorze drewna, a między szafkami biała cegiełka, która będzie się także znajdowała na jednej ze ścian w pokoju. Doradźcie proszę co jest ok, a co byście zmienili :)

240847240848
zamienilabym miejscami plyte i zlew, ew lodowke z piekarnikiem (choc wydaje mi sie ze teraz jest ok)
a taki uklad nie wchodzi w rachube? zyskalabys wiecej blatu :)
240849

Justa_
05-02-2014, 11:15
Taki układ niestety odpada, po jednej stronie jest wejście do pokoju, a po drugiej drzwi balkonowe (jak na załączniku).
Zastanawiam się też nad głębokością szafek wiszących - czy obydwa rzędy dać po ok. 30 cm, czy ten górny rząd zrównać ze słupkami (gł. 60cm) a wiszące zostawić 30cm?

240851

annNS2
05-02-2014, 13:08
Taki układ niestety odpada, po jednej stronie jest wejście do pokoju, a po drugiej drzwi balkonowe (jak na załączniku).
Zastanawiam się też nad głębokością szafek wiszących - czy obydwa rzędy dać po ok. 30 cm, czy ten górny rząd zrównać ze słupkami (gł. 60cm) a wiszące zostawić 30cm?

240851
aaaa :) dlatego najlepiej od razu wizki z rzutem pokazywac :)
pewnie ze mozna zrobic te gorne glebsze, dodatkowa przestrzen do przechowywania na pewno sie przyda ;)
240887
pokusilabym sie o zrobienie tych dolnych, wezszych w fornirze (dab modyfikowany)...a reszta w bieli (znajomi maja identyczne rozwiazanie - reszta szafek bialy akryl plus debowy blat i b.fajnie to wyglada) :)

duś
06-02-2014, 00:22
zgadzam się co do zamiany miejscami płyty i zlewu.
popróbowałabym rozsunąć trochę płytę i zlew również - tam się pracuje najczęściej. zresztą a propos podziału szafek - nie podoba mi się. coś mi nie leży w nim.
zabudowa ma mieć 3.90 m. 1.20 m od razu odejmuję na słupki czyli zostaje mi do wykorzystania 2.70 m. to wcale nie tak mało.
zrobiłabym 60 (piekarnik) - 45 - 60 (płyta) - 60 - 60 (zlew) - 45 (zmywara) - 60 (lodówka).
20 cm cargo jest moim zdaniem stratą przestrzeni (sama takie posiadam w miejscu, które do niczego innego nie mogło zostać wykorzystane i nic poza 4 butelkami w rządku i papierami do pieczenia/foliami mi się tam nie mieści, no ale ja mam 6 mb innych szafek, więc na taki średnio praktyczny widzi-miś mogę sobie pozwolić. po lewej od płyty wstawiłabym 45 cm szafkę z szufladami (mam tak zresztą u siebie), bo w górnej szufladzie trzymam resztę sztućców, w środkowej oleje, octy, przyprawy, a w dolnej - blender, sitka, wałek i cały taki około kuchenkowy majdan, przypuszczam, że pod płytą znajdziesz miejsce na garnki i patelnie, więc taki "pomocnik" po sąsiedzku to duża wygoda (często mam te szuflady wyjechane i sobie pichcę).

nie wiem, jaki zlew planujesz, ale jeśli zmieściłby się w szafce 45... - wówczas zrobiłabym podział na 3x 90 i schowała zmywarę pod frontem udającym szufladę :) a płytę umieściła pośrodku skrajnej 90.

annNS2
06-02-2014, 09:50
a moze cos takiego?
idac od lewej: piekarnik 60, szuflady 45, plyta 60, szuflady 60, zlew jednokomorowy z ociekaczem zachodzacym na zmywarke i z szuflada na kosz 60, zmywarka 45, lodowka 60, na gorze taki sam podzial, pierwszy rzad fornir plytki 35cm, drugi rzad bialy 60cm...
tutaj bardzo pogladowa wizka ;)
241025

luzik- fsl
07-02-2014, 09:31
Witam, jestem zaskoczona, że jest tak wielu ludzi na tym forum, którzy niosą pomoc w zaprojektowaniu kuchni.
Przeglądając forum spotkałam wiele pięknych, cudnie zaprojektowanych kuchni.
Czy ja też mogę liczyć na Waszą pomoc?
Wiem tyle, że chcę kuchnię jasną, ciepłą z blatem w kolorze drewna. Mam dwa okna w kuchni, przez które nie bardzo wiem jak rozplanować sprzęty kuchenne.
Czy mogę Was prosić o jakieś sugestie?
Wklejam "naszkicowany" zarys pomieszczenia z wymiarami.
Pomóżcie proszę.
pozdrawiam.
241183

Justa_
07-02-2014, 11:14
Dziękuję za Wasze sugestie :) Sprzęty kuchenne są ustawione zgodnie z przyłączami, pomyślę jednak nad zamianą miejsc płyty i zlewu. Co do szerokości i ustawienia szafek, to nie jestem do końca przekonana czy coś zmieniać. Szafkę 80 cm umiejscowiłam obok lodówki ze względu na wygodę przygotowywania posiłków, robienia herbaty itp - wyciągasz jedzenie z lodówki i przygotowujesz na blacie. Uważacie, że 45cm między zlewem a płytą to za mało? Eh, już sama nie wiem :( Zastanawiam się jeszcze nad przestrzenią między blatem a szafkami wiszącymi - czy biała zaimpregnowana cegła to dobry wybór? Czy może lepiej zainwestować w lacobel w kolorze szafek?

luzik- fsl
07-02-2014, 11:39
Witaj. /do duś/
woda, kanaliza pod dużym oknem
prąd wyprowadzony - można go poprowadzić dowolnie po scianie
wyspa - /fajnie by było/ ale myślę, ze za wąska kuchania
lodówka w zabudowie /szer 60 cm/
myślałam o miejscu na śniadania :)
i marzy mi się witryna na szkło
AAA - płytki na podłogę mam prawie wybrane - ARKESIA BEIGE z Paradyża
Nie chcę: czarnego koloru w kuchni - to wiem

I to chyba tyle
wiem, ze to niewiele, ale mam nadzieję że z Twoją wyobraźnią i wiedzą /co dało się wyczuć na tym forum/ powstanie moje cudeńko
Dziękuję za odzew!

aga2183
07-02-2014, 23:30
Witam wszystkich

ja już mam projekt kuchni, ale widzę, że są tu osoby, które mają dużą wiedzę z zakresu użytkowania. Możecie spojrzeć na mój projekt i ocenić?

241406241407241408241409

aga2183
08-02-2014, 10:06
zamieniłabym miejscami lodówkę i piekarnik/mikro, bo z lodówki korzystam znacznie częściej i często zdarza mieć ją otwartą na oścież przez dłuższą chwilę .
a propos oknaj - nie wiem, jak otwierają się górne szafki, ale rozważ, czy nie jest celowym zrobienie kilku cm blendy przy ścianie, aby front nie zawadzał o dekorację okienną. chodzi oczywiście o to, abyś nie musiała przygniatać rolety.żaluzji szafką czy zwyczajnie mogła ją swobodnie otworzyć (i w zalezności od wybranego systemu otwierania, potrzeba różnej ilości miejsca).


Z lodówką faktycznie dobry pomysł, ciekawe dlaczego projektant nie pomyślał o tym, w zasadzie wizualnie nie powinno być dużej różnicy.
Szafki górne będą otwierane raczej na bok, uważam, że jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie, więc faktycznie będzie problem z żaluzją.

Dziękuję za sugestie, spędziłam sporo czasu nad tym projektem, a jednak nie pomyślałam o takich sprawach :-)

aga2183
08-02-2014, 10:07
Rozważam dwie opcje kolorystyczne, która bardziej się Wam podoba?

241446

241447

annNS2
08-02-2014, 11:04
Rozważam dwie opcje kolorystyczne, która bardziej się Wam podoba?

241446

241447
obie wersje sa dobre, bylabym za za czarnym blatem gyby podloga byla drewniana/drewnopodobna (panele) tak jak ponizej :)
241454
241455
ale mam dwie inne uwagi:
1. zdecydowanie zmienilabym gorne oswietlenie - tego typu lampy nie oswietla dobrze calego pomieszczenia bo swieca punktowo w dol (mam takie lampy nad stolem), a poza tym wisi dosc nisko - jest szansa ze bydziesz zawadzac o nia glowa ;)
2. pomyslalabym nad lepszym rozwiazaniem ozdobienia bocznej sciany ;) tulipanki sa dosc...tandetne ;) :)
biala cegla nadala by fajnego klimatu
241453
albo jakas ciekawa tapeta (jedna z dziewczyn na forum ma taka)

a sciana pomalowana farba tablicowa bedzie fajnym kontrastem :)
241451

annNS2
08-02-2014, 11:11
zamieniłabym miejscami lodówkę i piekarnik/mikro, bo z lodówki korzystam znacznie częściej i często zdarza mieć ją otwartą na oścież przez dłuższą chwilę .
a propos oknaj - nie wiem, jak otwierają się górne szafki, ale rozważ, czy nie jest celowym zrobienie kilku cm blendy przy ścianie, aby front nie zawadzał o dekorację okienną. chodzi oczywiście o to, abyś nie musiała przygniatać rolety.żaluzji szafką czy zwyczajnie mogła ją swobodnie otworzyć (i w zalezności od wybranego systemu otwierania, potrzeba różnej ilości miejsca).

a ja bym nie zamieniala miejscami piekarnika z lodowka ;) ja tez czesciej mam otwarta lodowke ale jak wyciagam cos z piekarnika to wole miec jak najblizej do blatu :)
a zaluzje wystarczy zamontowac na oknie i nie bedzie problemu :)

aga2183
08-02-2014, 11:54
ale mam dwie inne uwagi:
1. zdecydowanie zmienilabym gorne oswietlenie - tego typu lampy nie oswietla dobrze calego pomieszczenia bo swieca punktowo w dol (mam takie lampy nad stolem), a poza tym wisi dosc nisko - jest szansa ze bydziesz zawadzac o nia glowa ;)
2. pomyslalabym nad lepszym rozwiazaniem ozdobienia bocznej sciany ;) tulipanki sa dosc...tandetne ;) :)

241451

Co do oświetlenia to cały czas myślę, lampy bardzo mi się podobają, ale faktycznie może być mało światła, sufitów podwieszanych nie chce, po prostu mi się nie podobają, może coś takiego?
241461

Tulipany są o tyle fajne, ze dodają trochę kolory, chciałabym jednak troszkę ożywić kuchnię.

Łazienka jest w bieli i drewnie, kuchnia w bieli i szarości i już słyszę opinie, że będzie jak w laboratorium, ale mi się podoba.

Bardzo podoba mi się też podłoga drewniana w kuchni, ale moim zdaniem deski są mało praktyczne (według mnie oczywiście).

aga2183
08-02-2014, 11:57
a ja bym nie zamieniala miejscami piekarnika z lodowka ;) ja tez czesciej mam otwarta lodowke ale jak wyciagam cos z piekarnika to wole miec jak najblizej do blatu :)
a zaluzje wystarczy zamontowac na oknie i nie bedzie problemu :)

A myślisz, ze jeśli zamienię miejscami będzie wyglądało gorzej?

Według mnie żaluzja montowana na ścianie o niebo lepiej wygląda, co prawda może być problem z uchyleniem okna, ale jednak ładniej.

annNS2
08-02-2014, 13:52
A myślisz, ze jeśli zamienię miejscami będzie wyglądało gorzej?

Według mnie żaluzja montowana na ścianie o niebo lepiej wygląda, co prawda może być problem z uchyleniem okna, ale jednak ładniej.
mysle ze nie bedzie gorzej wygladalo ;) no bez przesady....kuchnia ma byc funkcjonalna i ma spelniac twoje wymagania :) poza tym i tak jest zamknieta :)
jesli uwazasz ze zaluzja montowana na scianie lepiej wyglada to tak zrob :) ja bym sie nie zdecydowala, bo by mi ta zaluzja przeszkadzala i juz calkiem nie wyobrazam sobie jak je bedziesz czyscic :) (a cos o tym wiem, bo w calym mieszkaniu mam zaluzje) :)

annNS2
08-02-2014, 13:59
Co do oświetlenia to cały czas myślę, lampy bardzo mi się podobają, ale faktycznie może być mało światła, sufitów podwieszanych nie chce, po prostu mi się nie podobają, może coś takiego?
241461

Tulipany są o tyle fajne, ze dodają trochę kolory, chciałabym jednak troszkę ożywić kuchnię.

Łazienka jest w bieli i drewnie, kuchnia w bieli i szarości i już słyszę opinie, że będzie jak w laboratorium, ale mi się podoba.

Bardzo podoba mi się też podłoga drewniana w kuchni, ale moim zdaniem deski są mało praktyczne (według mnie oczywiście).
zdecydowanie lepiej sie sprawdza takie tuby (w swoim mieszkaniu tez mam takie rozwiazanie, dokladnie massive nero).

co do kolorystyki to wcale nie uwazam ze bedzie jak w laboratorium :) (lazienka w drewnie i bieli z pewnoscia bedzie sie pieknie prezentowac), a deski w kuchni sa tak samo praktyczne jak plytki (i odpada problem z szorowaniem fugi), dodatkowo jesli reszte mieszkania/domu bedziesz miala w drewnie to opycznie by to powiekszylo przestrzen, ale plytki tez beda ok ;)
co do tych tulipanow...to jedynie wyrazam swoja opninie :) zawsze mozesz sie jeszcze zastanowilc :) zeby dodac troche koloru mozesz polozyc kolorowe plytki nad blatem, albo pomalowac ta sciane na jakis kolor, albo najlepiej powiesic jakies fajne kolorowe grafiki....ale tulipanki :no: no chyba ze w wazonie ;)

duś
08-02-2014, 18:49
@aga2183
jeszcze jedno - obniż piekarnik. standardowo blat jest na wysokości ok. 85 cm, piekarnik ma wysokość 60, czyli mikrofala zaczyna się na wysokości 145 cm co najmniej, a więc ruszt w niej - 160 cm od ziemi. nie wiem, ile masz wzrostu i do czego używasz mikrofali, ale ja z moimi 180 miałabym problem z wyjęciem talerza gorącej zupy i nienarozlewaniem dokoła. zaburzysz linię podziału (drzwi mojego zamrażalnika też są niższe niż blat btw), ale będzie bezpieczniej

tulipankowa fototapeta mi się nie podoba.

aga2183
08-02-2014, 20:43
@aga2183
jeszcze jedno - obniż piekarnik.

tulipankowa fototapeta mi się nie podoba.


A może na dole mikrofala, a na górze piekarnik?

No więc będę musiała pomyśleć nad tą ścianą, pewnie będzie fototapeta, ale mniej kwiecista :-)

aga2183
08-02-2014, 20:46
zdecydowanie lepiej sie sprawdza takie tuby


Jeśli na suficie dam tuby to co nad stolikiem? Kuliste zwisy nie bardzo będą mi pasowały, a chciałabym chociaż tam zostawić dwie lampy.

Między meblami nie chciałam kolorowych płytek, bo zakładam, że jeśli kolor tapety mi się znudzi to po prostu zmienię, a płytki ciężko zmienić.

annNS2
08-02-2014, 22:12
Jeśli na suficie dam tuby to co nad stolikiem? Kuliste zwisy nie bardzo będą mi pasowały, a chciałabym chociaż tam zostawić dwie lampy.

Między meblami nie chciałam kolorowych płytek, bo zakładam, że jeśli kolor tapety mi się znudzi to po prostu zmienię, a płytki ciężko zmienić.
a dlaczego kule nad stolem nie beda pasowac? przeciez nie musisz miec wszystkiego do kompletu ;) zreszta takie samo rozwiazanie mam u siebie w kuchni (o czym juz pisalam) :)

annNS2
08-02-2014, 22:14
@aga2183
jeszcze jedno - obniż piekarnik. standardowo blat jest na wysokości ok. 85 cm, piekarnik ma wysokość 60, czyli mikrofala zaczyna się na wysokości 145 cm co najmniej, a więc ruszt w niej - 160 cm od ziemi. nie wiem, ile masz wzrostu i do czego używasz mikrofali, ale ja z moimi 180 miałabym problem z wyjęciem talerza gorącej zupy i nienarozlewaniem dokoła. zaburzysz linię podziału (drzwi mojego zamrażalnika też są niższe niż blat btw), ale będzie bezpieczniej

tulipankowa fototapeta mi się nie podoba.

to dziwne bo ja z moimi 170 cm daje rade, a piekarnik mam wlasnie na poziomie blatu, mikrofale powyzej ;) :)

duś
09-02-2014, 00:50
no radę się daje, ale to dość niekomfortowe - nie móc bez wyciągania naczynia czy wchodzenia na stołek zajrzeć do miski w mikro (bo jak miska jest na wysokości twojego wzroku, to bez wspinania się na palce się nie da). wiele zależy oczywiście do czego używasz tego sprzętu - ja rozmrażam ew. podgrzewam kakao czy zupę. no właśnie - wyobrażam sobie jak dziecko samo sobie ową zupę podgrzewa w mikrofali a następnie z ręcami w górze próbuje taki ciepły, pełen talerz wyciągnąć (ja takie rzeczy ogarniałam jako mlodszy nastolatek i nie wyobrażam sobie, aby w takich rzeczach dzieciora wyręczać - jak miałam 12 lat, to byłam zdecydowanie niższa i bez stołka, rączek w górze - nie da się. czyli zupa ląduje na glowie).
front mojej zamrażalki ma jakieś 70 cm wysokości i to do tej linii wyrównany jest piekarnik. w dalszym ciągu jest dość wysoko, aby było wygodnie, ale ten górny sprzęt - jest znacznie łatwiej dostępny nawet dla bardzo wysokiej osoby.

wszystkio jest oczywiście rzeczą przyzwyczajenia, ale polecam do refleksji.

aha, aga2183 absolutnie nie zamieniaj mikro i piekarnika - jeśli do któregoś z tych sprzętów włożysz coś bardzo ciężkiego, to zaryzykuję, że będzie to jednak piekarnik

annNS2
09-02-2014, 08:53
ja mikro rowniez uzywam jedynie do podgrzania zupy, czy mleka na kawe, kakao :) zdecydowanie czesciej uzywam piekarnika i nie wyobrazam sobie zebym z niego miala cokolwiek wyciagac stojac na stoleczku ;) :)

aga2183
10-02-2014, 12:23
A co ja mam powiedzieć z moimi 158 cm wzrostu :-)

Jeszcze jedno pytanie: szafki górne sięgają do sufitu, wysokość kuchni to 2,80 m, czyli szafka górna 127 cm + 8 cm opaska, myślicie, że to będzie dobrze wyglądało?

W projekcie wysokość została przyjęta na 2,60 m (później zauważyłam błąd).

Saly
10-02-2014, 12:34
Nie wiem czy mogę tutaj ale pytam :

KUCHNIA W PLANACH NA BYĆ BIAŁA EWENTUALNIE SZARA NA WYSOKI POŁYSK

CO WIEM : będą dwa zlewy Jeden tzw normalny pod oknem i Jeden mały na wyspie - tylko ten mały jaki powinien być ???? Jaki wymiar ??? Ktoś ma??? albo wie jaki powinien być ????
Będzie młynek - Gdzie go umieścić ???? w małym zlewie na wyspie??? czy w "normalnym" - jak w normalnym to w dużej komorze czy małej???

JAKI BLAT ???? - podoba mi się czarny granit ale jest tyle różnych opinii na temat łatwosci /lub nie w utrzymaniu czystosci :sad:

No i jakie wyposażenie wewnętrzne szafek ????
Czy są takie z których jesteście szczególnie zadowolone a które mimo ceny okazały się niepraktyczne????

HELP ???????

Pozdrawiam Saly

manhatan17
10-02-2014, 12:53
witam!
Moja kuchnia jest na etapie wybierania umiejscowienia gniazdek, przyłączy itp. w załączniku rzut odgórny mojej przyszłej kuchni oraz wstępny plan szafek na ścianie. Kuchnia jest o wymiarach 4x3,2 m i jest półotwarta na pokój dzienny i jadalnię. Na środku planujemy wyspę o wymiarach 1,8x0,8m (2x 0,9m tylko szuflady), między wyspa a szafkami będzie 100cm przejścia, między wyspą a ścianę 0,8 (z tej strony będą krzesła/hokery) wyspa będzie miała ok 0,95-1m wysokości a więc więcej niż standardowe szafki, bardzo możliwe że szafki na ścianie również będą o tej wysokości, przy standardach jest mi za nisko. czerwone drzwi to 70ki do spiżarni. w kuchni nie ma okna a jedynie drzwi tarasowe 1,8m.
meble i sprzęty na ścianie od prawej: 60cm (piekarnik i mikrofala w wysokiej zabudowie), szafka 30cm, 60cm płyta indukcyjna, 60cm zmywarka (zastanawiamy się również nad 45cm), 60cm zlew, szafka 30cm, lodówka side by side, + blenda zaślepiająca lub ewentualnie z tego zapasu można zrobić pogrubione obramowanie szafek. Kolorystycznie mamy dwie wersje do wyboru: wszystko biały lakier albo ciepły odcień drewna plus czerń. w obu wersjach obramowanie wyspy blat i podłoga będą z czarnego granitu.

Może macie jakieś propozycje i rady co dodać , co zmienić? górne szafki najprawdopodobniej będą symetrycznie względem dołu, projekt robiłam na szybko w wersji demo i niestety później nie mogłam juz tego zmienić. okap będzie pod szafkowy. Jako amator będę bardzoooo wdzięczna za wszelkie sugestie :)) z góry dziękuje i pozdrawiam.

Saly
10-02-2014, 13:02
Nie jestem ekspertem od kuchni ale jedno co mogę powiedzieć to te 30 szafki - trochę małe ...Jak front będzie 30cm to w środku będzie jeszcze mniej- chociaż tą jedną przy lodówce bym zamieniła i połączyła z tą szafką pod zlewem
Może tam szuflady ????

Pozdrawiam Saly

duś
10-02-2014, 13:39
@aga2183
będziesz miała duże szafiszcza. nie uważam tego za konieczność (sama mam wiszące o wysokości 70 cm), ale źle to nie musi wyglądać. czy będą przytłaczające czy nie, to już zależy od koloru, miejsca w okolicy okapu i wykończenia. wcale nie musi być źle

@saly
a propos rozmiarów zlewu nic ci nie podpowiem poza tym, aby ten większy zlew był tzw. korytem - niedzieloną komorą do której zmieścisz np. blachę z piekarnika. największy dzielony zlew nie podoła takiemu zadaniu choć oczywiście właścicielki radzą sobie na wszelkie inne sposoby.
młynek zrób tam, gdzie planujesz pracować czyli przy blacie, gdzie będziesz przygotowywać posiłki - z młynka będziesz przecież korzystać przy obieraniu warzyw itd (zazwyczaj to miejsce pomiędzy zlewem a płytą - nie wiem, jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie w twojej kuchni, bo nie widzę żadnego zdjęcia). dobrze, aby w tej okolicy była też zmywarka - w końcu jak spłuczesz z talerza resztki jedzenia, to te większe idealnie byłoby przemielić, a z talerzem nie musisz wędrować po całej kuchni i nakapać na podłogi.
a propos czarnego granitu, to ja nie narzekam. nie pamiętam w tej chwili jego nazwy, ale ma delikatne ciapki jasne. okruszki na nim nieco widać, jak jest narozlewane, to także, ale utrzymanie go w czystości - jest bardzo bardzo okej. nie zamieniłabym.

wyposażenie szafek zależy od twoich preferencji i tego, co zamierzasz w nich trzymać. ja wybrałam pekę i przed wyborem konkretnego wkładu oczami wyobraźni poukładałam sobie w nim wszystkie moje sztućce i łyżki i inne takie. nie było więc rozczarowań.

@manhatan17
zgadzam się z sally a propos szafki 30.
zrezygnowałabym z sbs - ta lodówka zajmuje dużo miejsca, wcale nie jest wiele większa w środku, a bez kostkarki da się żyć. ładna lodówka w zabudowie wpłynęłaby dodatnio na symetrię no i w okolicy zlewu zrobiłoby sie wygodniej.

manhatan17
10-02-2014, 13:40
mi te 30tki tez do końca się nie podobają ale zależało nam aby odsunąć się zlewem od lodówki a z prawej, indukcją od wysokiej zabudowy. szuflad nie chce bo będę miała na wyspie dwie szafki 90tki z szufladami i to mi w zupełności wystarczy. w 30 w ostateczności mogę wstawić szersze cargo (widziałam kiedyś takie w katalogu w salonie meblowym).

Zabudowanej lodówki standardowej jakoś do tej pory nie brałam pod uwagę i nie bardzo potrafię wyobrazić sobie taki układ. Czy to nie jest tak że jeżeli lodówka jest do zabudowy to jest w środku znacznie mniejsza niż taka normalna wolnostojąca?

Saly
10-02-2014, 13:58
@aga2183
będziesz miała duże szafiszcza. nie uważam tego za konieczność (sama mam wiszące o wysokości 70 cm), ale źle to nie musi wyglądać. czy będą przytłaczające czy nie, to już zależy od koloru, miejsca w okolicy okapu i wykończenia. wcale nie musi być źle

@saly
a propos rozmiarów zlewu nic ci nie podpowiem poza tym, aby ten większy zlew był tzw. korytem - niedzieloną komorą do której zmieścisz np. blachę z piekarnika. największy dzielony zlew nie podoła takiemu zadaniu choć oczywiście właścicielki radzą sobie na wszelkie inne sposoby.
młynek zrób tam, gdzie planujesz pracować czyli przy blacie, gdzie będziesz przygotowywać posiłki - z młynka będziesz przecież korzystać przy obieraniu warzyw itd (zazwyczaj to miejsce pomiędzy zlewem a płytą - nie wiem, jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie w twojej kuchni, bo nie widzę żadnego zdjęcia). dobrze, aby w tej okolicy była też zmywarka - w końcu jak spłuczesz z talerza resztki jedzenia, to te większe idealnie byłoby przemielić, a z talerzem nie musisz wędrować po całej kuchni i nakapać na podłogi.
a propos czarnego granitu, to ja nie narzekam. nie pamiętam w tej chwili jego nazwy, ale ma delikatne ciapki jasne. okruszki na nim nieco widać, jak jest narozlewane, to także, ale utrzymanie go w czystości - jest bardzo bardzo okej. nie zamieniłabym.

wyposażenie szafek zależy od twoich preferencji i tego, co zamierzasz w nich trzymać. ja wybrałam pekę i przed wyborem konkretnego wkładu oczami wyobraźni poukładałam sobie w nim wszystkie moje sztućce i łyżki i inne takie. nie było więc rozczarowań.

@manhatan17
zgadzam się z sally a propos szafki 30.
zrezygnowałabym z sbs - ta lodówka zajmuje dużo miejsca, wcale nie jest wiele większa w środku, a bez kostkarki da się żyć. ładna lodówka w zabudowie wpłynęłaby dodatnio na symetrię no i w okolicy zlewu zrobiłoby sie wygodniej.



Dziękuję Duś :hug:

Kuchnia w trakcie tworzenia koncepcji - jak tylko bede miała jakies wizualki zaraz wrzucę

Pocieszyłaś mnie z tym czarnym blatem

Pozdrawiam

duś
10-02-2014, 14:13
Zabudowanej lodówki standardowej jakoś do tej pory nie brałam pod uwagę i nie bardzo potrafię wyobrazić sobie taki układ. Czy to nie jest tak że jeżeli lodówka jest do zabudowy to jest w środku znacznie mniejsza niż taka normalna wolnostojąca?
musisz porównać konkretne parametry konkretnych produktów, bo one się różnią w zależności od modelu lodówki. ale rozstrzał jest duży, tak samo zresztą jak i pomiedzy konkretnymi modelami sbs-ów.
dawno temu zastanawiając się nad lodówkami doszłam do wniosku, że miejsca w sbs-ie wcale nie jest na tyle więcej, abym płaciła kolejne 2 tysiaki za lodówkę, a na kostkarce mi akurat nie zależy, uważam to za zbędny dodatek. plus argument w postaci możliwości zlicowania lodówki z zabudową i względy estetyczne przeważyły za lodówką w zabudowie - meblowy front moim zdaniem prezentuje się o wiele lepiej niż front każdej lodówki wolnostojącej, ale to już akurat rzecz gustu.