PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kuchni - wizualizacje



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

HelaDziobak
03-05-2014, 20:28
Racja, pomyliłam osoby :) z tym że ja mam na tej krótszej ścianie okno więc szafki wiszace odpadają, a na barku/wysepce nie będę miała kuchenki a ewentualnie jakieś drobne sprzęty, może mój wymarzony ekspres do kawy :) i niekoniecznie muszę mieć przejście przy tej wysepce, mogę mieć to całe zabudowane bo wejście jest również od strony korytarza.

Doriko
03-05-2014, 20:35
I tak właśnie proponowałam drzymka. Moim zdaniem najlepszy sposób by uzyskać dużo blatu no i skoro nie możesz postawić słupka przy samym wejściu to jeszcze rezygnacja z niego też konieczna. Moim zdaniem oczywiście.
A jak daleko od wejścia jest włącznik? To znaczy ile ściany pozostaje wolnej jak byś postawiła słupek zaraz za włącznikiem?

HelaDziobak
03-05-2014, 20:49
Właśnie też o tym pomyślałam. Ok 10 cm od ściany jest ten włącznik więc nie straciła bym dużo miejsca... Hm..
A co sądzicie o tym zlewie na rogu? Funkcjonalne to? Taki se wymyśliłam ale są droższe i rzadsze do kupienia.

kinka
03-05-2014, 21:09
Drzymka-ponieważ wrzuciłaś link do swojego publicznego albumu,pozwoliłam sobie skorzystać z umieszczonego w nim rzutu twojego mieszkania.
Tutaj moje propozycje zmian:

http://static.pokazywarka.pl/i/2910038/800331/cjj.jpg

ps.zwróć uwagę że podanym linku są twoje prywatne zdjęcia,które może ktoś wykorzystać w nieodpowiedni sposób,dlatego radzę go usunąć,chyba że ci to nie przeszkadza :yes:

kinka
03-05-2014, 21:27
HelaDziobak-czy tutaj gdzie ma być lodówka jest jakiś słup,komin czy po prostu tutaj chcesz ją ustawić...........?
Jeśli tam nic nie ma to spokojnie zmieści ci się i lodówka i słupek z piekarnikiem w tym miejscu,a 2 ściany zostaną wolne i będziesz mieć wystarczająco blatu.

http://static.pokazywarka.pl/i/2910117/137634/tuioo.jpg

HelaDziobak
03-05-2014, 22:35
Jest tam słup o wymiarach 73x28. Przy tym szerszym myśleliśmy tą lodówkę postawić a od węższego puścić barek/wysepkę. I jak bym postawiła tak jak zaproponowałaś, to tył zabudowy piekarnika wystawał by mi poza ten słupek, ale przyznam że wyglądało by to najkorzystniej jak by słupek jeszcze przedłużyć od tyłu płytą kg.
Kurcze, fajnie by było jak by się tak udało. :)

Doriko
03-05-2014, 23:12
A czy ściana 235cm jest mierzona ze słupkiem czy bez bo jak masz 235cm minus 60cm na blat z jednej strony i z drugiej kolejne 60 na lodówkę to masz 115 więc jak najbardziej ok. Odejmując kolejne 28cm słupa to już 87cm przestrzeni pomiędzy szafkami a lodówką i to może być troszkę mało. Chyba że coś źle liczę.

Ostatnia propozycja moim zdaniem świetna ale sprawdź żeby potem nie było ci zbyt ciasno i niewygodnie.

HelaDziobak
03-05-2014, 23:30
Dobrze liczysz, właśnie tyle by było, ale z opcją że tylko lodówka tam stoi i tylko przy niej będę miała bardziej wąsko to bym przeżyła.
No a niestety ta opcja z zabudową przy lodówce raczej odpada z dwóch względów - sciany już są otynkowane i mój najdroższy nie chce już nic tam zmieniać, a do tego właśnie ten obszar kuchenny był by za wąski. Więc albo zabudowa z brzegu, zaraz za włącznikiem albo jej brak :)

Doriko
04-05-2014, 09:58
zawsze można postawić ściankę z karton-gipsu ale będzie za wąsko więc nie ma co kombinować. Piekarnik na wysokości blatu wygonie ale jak masz ustawiać na siłę to chyba nie aż taka różnica. W wyglądzie też przede wszystkim modne ale jak na siłę wciśnięte to ładnie wyglądać nie będzie a moda się zmienia. Ja bym obstawiała dużo blatu choć sama długo kombinowałam jak tu upchnąć piekarnik w słupku. Na razie będzie pod blatem ale puki co mam meble tymczasowe (oby tymczasowość nie trwała zbyt długo).

szarobiały
04-05-2014, 10:36
Witam. Potrzebuję pomocy, bo nie umiem dobrze zaprojektować kuchni. Myślałam, że będzie to sama przyjemność, a tymczasem co krok to problem.
1. Na ścianie z pochłaniaczem i zlewem wolałabym nie dawać górnych szafek. Położyłabym szarą glazurę a'la kamień (choć po prawej od okna przydałaby się szafka na pieczywo).
2. Między wysokim słupkiem a oknem będzie mały stolik, bądź jeszcze jeden słupek.
3. W którym miejscu najkorzystniej rozpocząć wysokie słupki (zawężają przejście do jadalni)?
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
PROJEKT:
http://files.tinypic.pl/i/00525/h1uxdu75w5ei.jpg
WIZUALIZACJE:
http://files.tinypic.pl/i/00525/s6zfu935ol8g.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00525/vrk4apcq8jlv.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00525/ikjnerubzfwb.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00525/kusoywz983wh.jpg

kinka
04-05-2014, 11:00
HelaDziobak ,niewiem jak dalej wygląda salon ale może da się przedłużyć zabudowę i umieścić słupki dalej (zlew można dać w narożniku)

http://static.pokazywarka.pl/i/2910823/881293/fffdd.jpg

judi00
04-05-2014, 12:38
Witam wszystkich :)) Bardzo się cieszę że trafiłam na to forum. Przeglądałam z zapałem wasze kuchnie i zmagania z ustawieniem ogólnym kuchni. Brawo za pomysły, jestem nimi zachwycona. Zwłaszcza że zdarzały się naprawdę "trudne" przypadki. Dlatego też liczę na waszą pomoc i spojrzenie "świeżym" okiem . Wydaje się że wykończenie własnego domu to przyjemność,.. a to strasznie trudne...już pewne rzeczy bym zmieniła.... ale nie miałam konsultacji. Liczę że teraz z waszą pomocą je wyeliminuję.
1.Podstawowe dane : Kuchnia jest w rozmiarze 4.04 x 4.80 . Duża kuchnia ..ale nie umiem sobie w niej poradzić + dwa okna. Zlew pod oknem ..na środku aby można było otwierać okno. Obok zmywarka. Duża lodówka side by side. - pytanie czy nad lodówką też zrobić szafeczkę ?
Jestem wysoka 170 - więc mi nie będzie przeszkadzać.
2. Stół - wychodzi jakoś beznadziejnie z krzesłami - może lepsza ławeczka taka pikowana ?
3. Płytki mam już położone storm GRAFIT. średnie szare.
4.W mojej wizualizacji nie ma zabudowanej mikrofalówki ani piekarnika a chciałabym to mieć w słupku (w programie nie było takiej opcji)
5. Fronty NIE JAK W MOJEJ ARANŻACJI - tylko fornir drewniany.. Jak na jednym z moich zdjęć płytki grafitowe+ drewnopodobny fornir . Jak płytki mam maziate to fornir chyba z gładszą strukturą - aby nie zeszpecić.
Proszę pomóżcie mi aby ta kuchnia miała RĘCE I NOGI :)
Dziękuję serdecznie

judi00
04-05-2014, 12:41
dołączam jeszcze szkic pomieszczenia .

Doriko
04-05-2014, 13:45
judi00
Wstaw wysoką zabudowę na ścianę z drzwiami, pierwsza od zlewu lodówka dalej inne szafki. A pod oknem tylko blat.
Czy na półwyspie musi być to podwyższenie? Zdecydowanie zrobiłabym blat na jednym poziomie, będziesz maiła dużo miejsca wokół płyty.
Stół z krzesłami z jednej strony rzeczywiście wygląda nie bardzo. Jestem za ławeczką nawet narożną, pikowana ze schowkiem pod siedziskiem a z drugiej strony można wtedy dać jakieś fajne stołki takie które można wsunąć pod stół.

Doriko
04-05-2014, 13:52
[...]
2. Między wysokim słupkiem a oknem będzie mały stolik, bądź jeszcze jeden słupek.
3. W którym miejscu najkorzystniej rozpocząć wysokie słupki (zawężają przejście do jadalni)?

Trochę mało tam miejsca na stolik wydaje mi się i trochę dziwnie wyglądać będzie moim zdaniem. Może trzeba troszkę pokombinować i wymyślić inny układ kuchni.
Jeśli zostanie ci 120cm na przejście to będzie ok

Edit:
Może daj wysoką zabudowę na ścianie z drzwiami (hehe mam te-że-we). Zlew tak jak jest a na drugiej ścianie z oknem płyta a dalej można by się wtedy pokusić o taki blat bez szafek skoro potrzebujesz czegoś w rodzaju stołu

szarobiały
04-05-2014, 14:21
Dziękuję Doriko. Niestety płyty nie mogę przesunąć, bo tam gdzie jest ma najkorzystniejszy dostęp do komina (odprowadzenie pochłaniacza). Co do stolika to nie musi być, aczkolwiek mając trochę miejsca pod oknem jakiś kawałek blatu i ze dwa taborety by się przydały. Wysoką zabudowę mogę przesunąć w stronę jadalni bez problemu. Zostaje mi 120 cm na przejście. Rozumiem, że to minimalna szerokość, ale tylko tyle da się wygospodarować. Pozdrawiam.

HelaDziobak
04-05-2014, 14:24
Kinka, też już o tym myślałam, ale chciała bym jednak zmieścić wszystko w kuchni aby nie wystwalo już nic na jadalnie. Zrobiłam sobie szkic i prawdopodobnie dam słupek w zabudowie jak pierwszy od wejścia, będzie to trochę zamykało wejście do kuchni od strony korytarza a w projekcie było całkiem zabudowane, ale nie chciałam być zmuszona do wchodzenia do kuchni przez salon i jadalnie.

HelaDziobak
04-05-2014, 14:34
.

kinka
04-05-2014, 14:48
Na jakiej wysokości jest okno po lewej.........?
Może tak:

http://static.pokazywarka.pl/i/2911380/414622/fffrre.jpg

HelaDziobak
04-05-2014, 15:38
A macie jakieś doświadczenie z meblami kuchennymi bodzio lub forte?
Wiem że to niska półka i napewno jakość gorsza niż drewniane mebelki, ale czy są w miare ok? Chcielibyśmy tylko wziąć oddzielnie blat w całości, aby nie było łączeń

kinka
04-05-2014, 15:59
Szarobiały,trochę dziwny ten układ i ta przerwa koło okna,może da się chociaż przenieś płytę na ścianę obok:

http://static.pokazywarka.pl/i/2911573/859911/ddghjj.jpg

Doriko
04-05-2014, 16:21
A macie jakieś doświadczenie z meblami kuchennymi bodzio lub forte?
Wiem że to niska półka i na pewno jakość gorsza niż drewniane mebelki, ale czy są w miare ok? Chcielibyśmy tylko wziąć oddzielnie blat w całości, aby nie było łączeń

Mebli tych producentów nie znam więc nie pomogę.
Z drewnianymi meblami kuchennymi to się nie spotkałam, czasem fronty ale ja po wysokich półkach nie patrzę więc nie wiem może tam. W tej chwili większość mebli nawet tych "drogich" to płyta meblowa tylko wszystko zależy od grubości i jakości tej płyty a także akcesoriów tj. zawiasów,prowadnic itd..

judi00
04-05-2014, 16:49
Dziękuję bardzo za ratunek :)
DORIKO Bardzo dobry pomysł z tymi ławkami. podoba mi się :) Przepraszam że dopiero teraz odpisuje. Broniłam się przed lodówką w tamtym miejscu ponieważ chciałam mieć blat obok.. . Drugim argumentem było usytuowanie tej ściany - może ja tylko to wyolbrzymiam . Kuchnia jest od strony południowej i przez to okno znad zlewu świeci słońce wprost na miejsce gdzie stałaby lodówka i stad moje obawy iż w lato - kiedy jest najbardziej potrzebna nie pracowałaby efektywnie. Głupie to ?

judi00
04-05-2014, 16:55
KINKA
Okno jest na wysokości 92 cm .+ parapet 4 cm ..czyli 96 licząc od płytek. Wystarczy na odpowiednią wysokość blatu. Tak mi się wydaje.
Piękny projekt. Stół lepiej wygląda. Na miejscu piekarnika i micro jest lodówka jak widzę. A gdzie tamten sprzęt gdzie powędrował ? Nie wiem czy teraz nie jest za mało miejsca w szafkach ?

judi00
04-05-2014, 17:25
Czytając sugestię DORIKO wniosłam poprawki . Dziękuje za sugestię odnośnie wyspy - zdecydowanie lepiej jak jest na jednym poziomie. Oto wyniki :
258152
258153
258154

??

judi00
04-05-2014, 17:42
odnośnie stołu ..chyba lepsza wersja 3 i 4 ..jakoś tak mniej masywnie się robi ? niewiem ..
258155
258156
258157
258158

szarobiały
04-05-2014, 17:56
Kinka dziękuję bardzo za podpowiedz. Niestety nie mogę przenieść ani płyty, ani zlewu. Mogę przesunąć zlew trochę w prawo i wtedy pod lewym oknem zrobić niskie szafki i dalej słupki. Pozdrawiam serdecznie.

kamilaa
04-05-2014, 18:03
258157
258158
Ja mysle ze to jest to:) i odnosnie szafek i odnosnie stolu.
PS. Wyszlo tak jak u mnie hihi ;)

judi00
04-05-2014, 18:14
Nie jest ta ściana zbyt masywna ? Jak sądzisz ? To w takim razie gdzie piekarnik i microfala ? jJak dam między lodówką a zlewem - to nie będę miała gdzie wykładać naczyń ze zmywarki. Jak dam z drugiej strony to będę się musiała po każdą szklankę schylać ?
Ta ściana za wyspą jest teraz taka "goła " .
Wyszło tak jak u Ciebie - masz może foto ?

kamilaa
04-05-2014, 18:35
Nie mam koncowej wizualizacji (z powodu niestandardowych wymiarow szafek jakie bede musiala zrobic nie dalo rady jej zrobic w programie IKEA, a dziewczyn juz nie chcialam meczyc bo i tak pomogly szalenie).
U mnie nadal dumamy nad szafkami przy oknie. Decyzja nie podjeta.Plyta bedze na pewno na wyspie a zlew na przeciwko plyty(nie pod oknem). Jeszcze wyspa bedzie szersza, jakies 110cm.
258163258164258165
Mi osobiscie bardzo podoba sie taka duza zabudowana sciana. Naczynia ze zmywarki mozesz umiescic w pierwszej szafce, tej opartej o blat. Albo mikrofalowke i piekarnik umiescic na tej samej wysokosci. Np mikrofala w tej pierwszej szafce i obok w drugiej piekarnik. Mozesz rowniez przesunac lodowke o jeden slupek dalej. Albo zostawic lodowke jak jest i dac piekarnik z mikrofala za lodowka. Wydaje mi sie, ze tu jest naprawde duzo mozliwosci. :)

Co do lysej sciany. Mozesz sie zastanowic nad szafkami wiszacymi tak jak u mnie, choc dziewczyny niekoniecznie byly do tego przekonane. Mozesz powiesic jakies poleczki, ktore zagospodaruja ta pusta przestrzen. Ja sie zastanawiam czy w razie gdybym sie na szafki wiszace nie zdecydowala to nie byloby dobrze na tej sciane powiesic jakis np obraz, zdjecie. Cos duzego na cala sciane. np cos tak jak na tym zdjeciu(u mnie lustro odpada bo pewnie w polaczeniu ze zlewem bylaby tragedia plus kuchnia z salonem jest wystarczajaco dluga i nie chce optycznie powiekszac pomieszczenia).
258173
Jesli znajde cos co bedzie wspolgralo z salonem to chetnie sie na to zdecyduje

Doriko
04-05-2014, 18:49
KINKA
Okno jest na wysokości 92 cm .+ parapet 4 cm ..czyli 96 licząc od płytek. Wystarczy na odpowiednią wysokość blatu. Tak mi się wydaje.
Piękny projekt. Stół lepiej wygląda. Na miejscu piekarnika i micro jest lodówka jak widzę. A gdzie tamten sprzęt gdzie powędrował ? Nie wiem czy teraz nie jest za mało miejsca w szafkach ?
Masz tam cały pas wysokiej zabudowy a więc piekarnik po prawej lub lewej strony lodówki.

judi00
04-05-2014, 22:21
KAMILAA szczerze wydaje mi się że cały urok tkwi własnie chyba w takiej symetrycznej zabudowy. Gdzie wyspa i blat - nisko. A gdzie słupek na jednej wysokości wysoko. Nie dzielone. Osobiście podoba mi się ta twoja opcja bez szafeczki. Jakoś tak lepiej. Lub ewentualnie taka delikatna http://www.sklep.woodpol.com.pl/163,niska-szafka-wiszaca-sg-6a.html niska , szklana , mleczna szyba. Też wszystko zależy chyba od mebli i koloru ścian. Jak nie ma pomiędzy dużego kontrastu to łatwiej się wpasuje. poniżej zdjęcie kuchni w naszym układzie i z takimi półeczkami. Mam nadzieję że się przyda258217

kamilaa
04-05-2014, 23:10
KAMILAA szczerze wydaje mi się że cały urok tkwi własnie chyba w takiej symetrycznej zabudowy. Gdzie wyspa i blat - nisko. A gdzie słupek na jednej wysokości wysoko. Nie dzielone. Osobiście podoba mi się ta twoja opcja bez szafeczki. Jakoś tak lepiej. Lub ewentualnie taka delikatna http://www.sklep.woodpol.com.pl/163,niska-szafka-wiszaca-sg-6a.html niska , szklana , mleczna szyba. Też wszystko zależy chyba od mebli i koloru ścian. Jak nie ma pomiędzy dużego kontrastu to łatwiej się wpasuje. poniżej zdjęcie kuchni w naszym układzie i z takimi półeczkami. Mam nadzieję że się przyda258217
Widzisz u mnie jest maly problem. Ta sciana w wysokiej zabudowie to tak naprawde slupek z piekarnikiem, nastepnie lodowka,a pozniej az do okna (140cm) slupkow o glebokosci tylko 30-35cm. Tam miedzy krawedzia okna z lewej strony a sciana jest 35cm jedynie. Nie bylo szansy zrobic szafki wiszacej. Wiec sie do malego triku optycznego posunelismy.
Tutaj to dobrze widac.
258235
Wyglada to jakby bylo nie wiem ile miejsca, a w rzeczywistosci szafek jest o polowe mniej niz sie wydaje. Dlatego rozwazam czy dac te wiszace czy nie z praktycznego powodu, zeby miec wiecej miejsca do magazynowania.

U mnie nie ma mowy o szafkach z szybami, mam alergie;) ale kuchnia ze zdjecia bardzo ladna:)

kamilaa
04-05-2014, 23:44
Az sie z ciekawosci pokusilam zeby zobaczyc jak by ten moj pomysl dania obrazu lub zdjecia wyszedl. zdjecia przypadkowe.
258246
Co myslicie?

judi00
05-05-2014, 09:06
Az sie z ciekawosci pokusilam zeby zobaczyc jak by ten moj pomysl dania obrazu lub zdjecia wyszedl. zdjecia przypadkowe.
258246
Co myslicie?

Hej, faktycznie wydawało mi się masz "tyle miejsca" rzut z góry wygląda bardziej obrazowo.
Z drugiej strony , nie będzie tragedii jeśli dasz tą szafkę. Sama zobaczysz. Możesz zrobić kuchnię bez niej a poźniej jak będziesz czuła dyskomfort braku miejsca w kuchni to możesz dorobić sobie ją później .
To zdjęcie ..nie wiem jak ty ale nie pasuje. Robi się zamęt. Jakie meble planujesz ? Ciemne z połyskiem ?

Doriko
05-05-2014, 09:41
[...]
USTAWIENIE AGD:
Wstępnie wymyśliłam, że chciałabym zlew pod oknem obok zmywarkę a pod ścianą piekarnik. Płyta na półwyspie a lodówka nigdzie mi się nie mieści więc za półwyspem - już w jadalni - takie ustawienie lodówki wbrew pozorom ma sporo plusów - rodzina może korzystać z lodówki nie opuszczając jadalni, lodówka ma bliskie sąsiedztwo blatu więc łatwiej ładować i rozładowywać Jednak nie wiem co z mikrofalą. Wygodniej mieć ją na szafce niż pod blatem ale lepiej wyglądałaby jednak schowana. Tyle mojego wymyślania z AGD, może Będziecie miały bardziej ergonomiczne pomysły.
[...]


Dla rodzinki może i wygodniej ale dla ciebie bądź innej osoby gotującej to już nie bardzo. Będziesz latać dookoła półwyspu i się wkurzać. Jeszcze niedawno nie mieliśmy lodówki i korzystaliśmy z balkonu (jeszcze zima była na szczęście) i wszystko kończyło się tym że często wszystko zostawało w kuchni na blacie bo nikomu nie chciało się wynieść na balkon, parę kroków więcej to już za daleko.

judi00
05-05-2014, 09:46
Dobra, wiem iż może dramatyzuje i szukam... ale czuje że mi czegoś brakuje. Poniższe nowe fotosy. PROSZE POMÓŻCIE
1 Z szafeczką wiszącą - myślę że to będzie taka delikatna ze szkłem mlecznym aby się troszkę zlała w tle - na te moje szklanki.. i odwróciłam na drugą stronę zmywarkę. Bo tam jakoś tłoczno się zrobiło otwierać zmywarkę przy tej wielkiej zabudowie. No to z drugiej strony musiałam ją przełożyć .... i kwestia - szklanki jak trzymać w szufladzie ?.
2. jako że w moim programie nie ma ani piekarnika ani mikrofali...więc zmniejszyłam lodówkę - tak obrazowo i teraz cała ta zabudowa straszy..
3 wersja to wielka zabudowa bez szafeczki wiszącej... dużo lepiej ?

Proszę doradźcie ...258273258274258275

Doriko
05-05-2014, 09:53
Lepiej bez szafeczki.

kinka
05-05-2014, 11:58
Andariel-takie ustawienie lodówki to koszmar,wyciągasz masło i lecisz dookoła żeby sobie posmarować kanapkę i umyć ogórka w zlewie :no:
Po co ci w ogóle blat pod oknem..............?

http://static.pokazywarka.pl/i/2913439/851159/fhgjhi.jpg

kamilaa
05-05-2014, 21:00
Hej, faktycznie wydawało mi się masz "tyle miejsca" rzut z góry wygląda bardziej obrazowo.
Z drugiej strony , nie będzie tragedii jeśli dasz tą szafkę. Sama zobaczysz. Możesz zrobić kuchnię bez niej a poźniej jak będziesz czuła dyskomfort braku miejsca w kuchni to możesz dorobić sobie ją później .
To zdjęcie ..nie wiem jak ty ale nie pasuje. Robi się zamęt. Jakie meble planujesz ? Ciemne z połyskiem ?
Z praktycznego punktu widzenia to wiem, ze trzeba zrobic. Z wizualnego nie jestem pewna. Autentycznie nie potrafie sie zdecydowac. Raz mi sie podoba tak raz inaczej. Czasem mam wrazenie, ze jest za pusto na tej scianie, a czasem ze ta szafka niby tak z nikad. Troche czasu jeszcze jest. moze rzeczywiscie najpierw zrobie bez i dorobie ewentualnie:)
To zdjecia rzeczywiscie kiepsko wyglada. Mysle ze musialoby byc inne zdjecie i zdecydowanie mniejsze, a najlepiej w ramie.


Dobra, wiem iż może dramatyzuje i szukam... ale czuje że mi czegoś brakuje. Poniższe nowe fotosy. PROSZE POMÓŻCIE
1 Z szafeczką wiszącą - myślę że to będzie taka delikatna ze szkłem mlecznym aby się troszkę zlała w tle - na te moje szklanki.. i odwróciłam na drugą stronę zmywarkę. Bo tam jakoś tłoczno się zrobiło otwierać zmywarkę przy tej wielkiej zabudowie. No to z drugiej strony musiałam ją przełożyć .... i kwestia - szklanki jak trzymać w szufladzie ?.
2. jako że w moim programie nie ma ani piekarnika ani mikrofali...więc zmniejszyłam lodówkę - tak obrazowo i teraz cała ta zabudowa straszy..
3 wersja to wielka zabudowa bez szafeczki wiszącej... dużo lepiej ?
Proszę doradźcie ...258273258274258275
1. Nawet nie mysl zeby dac tam jakas taka malutka szafeczke sierotke. :no: A dlaczego nie chcesz skorzystac z tej "szafki-kredensu" pierwszej przy oknie? mi sie od razu nasuwa, ze to dobre miejsce na szklanki i kubeczki.
2.Co masz na mysli, ze straszy?
3.Mam dla ciebie propozycje co zrobic z szfeczkami wiszacymi. U mnie nie przejdzie bo nie lubie szafek otwieranych do gory i wszelkich szafek ze szklem ale u ciebie moze sie wpasowac. Moja kolezanka kiedys tak miala i wygladalo to super.
258334
oczywiscie mozesz sobie wybrac jak duza roznica w wysokosci zawieszenia szafek i na ktora strone ten "schodek". Mi sie wydaje(moze dlatego, ze widzialam to na zywo), ze to fajnie wyglada.

kamilaa
05-05-2014, 21:11
Fronty chodza mi po glowie drewniane. Ciemne drewno ale w prostej formie bez frezow i ozdobnien. Cos takiego:
255013255014255015
Jestesmy zauroczeniu z mezem ta kuchnia. jest bardzo w naszym stylu:
255016
Judi00 o czyms takim myslimy z mezem. Plus czarny zlew, plyta i piekarnik. Dlatego rozumiesz czemu szafeczki z mleczna szyba zupelnie mi nie pasuja do koncepcji.

gitmartusia
06-05-2014, 07:38
No i masz przestrzeń... do tańczenia walca ;)
254331 254332

:) Przestrzeń super. Teraz się tylko zastanawiam w którym miejscu usytuować zlew? Myślałam początkowo o centralnym miejscu pod oknem, ale teraz jak patrzę na wizualizacje to może faktycznie lepiej byłoby przesunąć go troszkę w prawo. Miałabym więcej blatu roboczego koło płyty. Tylko czy nie będzie to głupio wyglądać? I jak z otwieraniem okna? Blat będziemy mieli na wysokości parapetu (parapet i blat w jednym). Podpowiedzcie proszę.

Doriko
06-05-2014, 09:38
Ustaw tak zlew by bateria była przy framudze a nie będzie problemu z otwieraniem. Możesz dać baterię w narożniku zlewu.
Jaki dokładnie zlew będziesz mieć?
Bo to czy będzie dobrze wyglądać w danym ustawieniu to jeszcze właśnie od zlewu zależy. Jak dasz dwukomorowy i jedna komora będzie w świetle okna a druga nie to myślę ze będzie ok, podobnie z 1,5komorowy, pół komory po lewej a w świetle okna komora pełna. Jeśli jednokomorowy to dałabym w świetle okna a baterię na rogu. Ale to wszystko zależy jak się tobie podoba oczywiście.

gitmartusia
06-05-2014, 10:11
Ustaw tak zlew by bateria była przy framudze a nie będzie problemu z otwieraniem. Możesz dać baterię w narożniku zlewu.
Jaki dokładnie zlew będziesz mieć?
Bo to czy będzie dobrze wyglądać w danym ustawieniu to jeszcze właśnie od zlewu zależy. Jak dasz dwukomorowy i jedna komora będzie w świetle okna a druga nie to myślę ze będzie ok, podobnie z 1,5komorowy, pół komory po lewej a w świetle okna komora pełna. Jeśli jednokomorowy to dałabym w świetle okna a baterię na rogu. Ale to wszystko zależy jak się tobie podoba oczywiście.
Zlew prawdopodobnie będzie 1,5 komorowy. Dwukomorowego na pewno nie chcemy tym bardziej, że będziemy mieć zmywarkę. Dziękuję za podpowiedź. Zupełnie nie pomyślałam, że baterię można dać z boku a nie po środku zlewu.

Zastanawiam się cały czas nad rozmieszczeniem płyty i lodówki oraz nad ilością blatu roboczego. Myślicie, że które rozwiązania będą najbardziej optymalne?
258470258471258472258473

Wszystkie rozwiązania mi się podobają, ale mam obawy, co do ilości blatu roboczego między lodówką a kuchenką. Zresztą chyba nie ma innego logicznego rozwiązania. A gdyby tak lodówkę postawić tu gdzie piekarnik i cargo a piekarnik umieścić albo pod płytą albo w słupku tu gdzie lodówka (zaraz przy ścianie)? Sama już nie wiem tym bardziej, że rozwiązanie piekarnika i cargo bardzo mnie zauroczyło, tylko tak jak któraś z Was już pisała chyba zamieniłabym jej miejscami.

Doriko
06-05-2014, 11:49
W pierwszej masz dużo blatu a w drugiej dużo miejsca do przechowywania. Dla mnie chyba ważniejsze było by dużo blatu więc wybrałabym pierwsza opcję. A blat między lodówką a kuchenka wystarczający myślę, wystarczy tyle by postawić torbę z zakupami albo na wyjęcie produktów z lodówki. Kroić tam nie będziesz i tak musisz przenieść wszystko koło zlewu żeby umyć co trzeba a najważniejszy jest blat między kuchenką a zlewem. Najlepiej było by mieć odwrotnie czyli lodówka->zlew->kuchenka ale to już omawiane było. Jak dasz lodówkę na przeciwko to i tak będziesz musiała wszystko gdzieś przenieść. Oj chyba troszkę namotałam, mam nadzieję że da się to zrozumieć.

Edit:
Ta cała zabudowana ściana razem z drzwiami do spiżarki tez się świetnie prezentuje. Hehe, chyba nie pomagam :P

gitmartusia
06-05-2014, 11:59
Doriko
Co do pierwszej wizualizacji to nie wiem czy przedstawia ona rzeczywiste wymiary kuchni, ale faktycznie blatu jest sporo. Zastanawiam się czy można byłoby w tym rozwiązaniu dodać szafki górne tak jak przy wizualizacji trzeciej i czwartej? Dla mnie również ważniejsze jest miejsce robocze tym bardziej, że do przechowywania będzie z boku spiżarka. Nie mniej jednak ta cała zabudowana ściana również bardzo mi się podoba. A co do przeniesienia lodówki w miejsce piekarnika to pomyślałam wówczas, że miejsca przy kuchence byłoby więcej, no bo tylko słupek w piekarnikiem a potem już blat. Dobrze myślę?

Doriko
06-05-2014, 12:13
Najważniejsze by tobie było wygodnie. Spróbuj sobie zasymulować prace kuchenne. Wyobraź sobie co gdzie jest i ugotuj wymyślony obiad. I tak do każdej opcji. Taki pomysł ktoś tu na forum podpowiadał, myślę że świetny.

gitmartusia
06-05-2014, 12:43
Najważniejsze by tobie było wygodnie. Spróbuj sobie zasymulować prace kuchenne. Wyobraź sobie co gdzie jest i ugotuj wymyślony obiad. I tak do każdej opcji. Taki pomysł ktoś tu na forum podpowiadał, myślę że świetny.
Trudny typ niestety jestem, zero wyobraźni. Tym bardziej mi teraz jakoś trudno to wszystko sobie wyobrazić, ponieważ obecnie mieszkamy z teściową, kuchenkę mamy po prawej stronie zlewu a do tego minimalna ilość blatu roboczego, co mnie niezwykle irytuje. Pomyślę jeszcze i może spróbuję coś zwizualizować. Póki co dziękuję bardzo za podpowiedzi i pomoc.

szarobiały
06-05-2014, 15:29
Gdybym jeszcze raz zaczynała budowę byłabym mądrzejsza. Najpierw projekt kuchni, a potem rozprowadzenie prądu, wody i odpływ. A tak to jestem w ciemnym lesie. Jeśli przeniosę zlew skomplikuje mi się (wydłuży i pokręci ) odpływ ścieków. Jeśli przesunę płytkę odsunę się jeszcze dalej od komina wentylacyjnego i przyłączy pochłaniacza, indukcji. Jeśli zlikwiduję lukę pod lewym oknem zyskuję drugą szafkę narożną, a wcale nie chcę. Podoba mi się koncepcja Kinki i Doriko/raz jeszcze dziękuję/, żeby wysokie słupki dać za drzwiami, ale płyta i pochłanicz. Mogę zrezygnować ze stolika, bo w jadalni mam ogromny stół, ale co dalej?
Jak myślicie, czy ograniczenie wysokich słupków (do lodówki i piekarnika z km ) i pozostawienie ich przy lewej ścianie jest niedopuszczalne, będzie fatalnie. Chodzi mi jeszcze po głowie przedłużenie tych słupków w stronę jadalni, ale w innym rozmiarze (płytsze i niższe). Czyli najpierw dwa normalne, a potem niższe i płytsze, które stopniowo zajmą przejście z jadalni. Postaram się zrobić kolejny projekt, bo to co napisałam jakieś skomplikowane. Pozdrawiam.

Doriko
06-05-2014, 16:09
Jak już komuś pisałam, jeżeli nie lubisz szafek narożnych to można zostawić tam wolne miejsce. Wstawiasz dwie szafki 60cm od rogu po obu stronach a w samym rogu jest luka 60X60 a nad nią blat. Szafek i tak więcej bo tak jak masz szafki do końca ściany to na ścianie kolejnej 60cm odstępu nie wystarczy, musi być przynajmniej 80cm żeby było wygodnie.

gitmartusia
06-05-2014, 17:43
Udało mi się w programie ikei zrobić bardzo prowizoryczne wizualizacje. Chyba między takimi rozwiązaniami się zastanawiam. Co sądzicie? Które najlepsze? Co warto byłoby zmienić?
258548258549258550

Doriko
06-05-2014, 18:09
Płyta na krawędzi to niezbyt dobry pomysł w wersji 3. Pozostałe ok, poza odległością płyty i zlewu, Nie wiem poco ci tyle blatu pomiędzy piekarnikiem a płytą. Mam wrażenie że rady są cały czas takie same więc chyba niepotrzebnie się odzywam bo ty masz inną wizję i masz oczywiście do tego prawo bo to twoja kuchnia.

szarobiały
06-05-2014, 18:18
Spójrzcie proszę na takie rozwiązanie. Co o tym sądzicie?
PROJEKT:

http://files.tinypic.pl/i/00526/potn3gfkmy4u.jpg

WIZUALIZACJE:

http://images.tinypic.pl/i/00526/zfuszx9q8gk2.jpg

http://images.tinypic.pl/i/00526/mmz37zde4pyr.jpg

http://images.tinypic.pl/i/00526/rpnragqe93fl.jpg

http://images.tinypic.pl/i/00526/9a0vkrbhrqdp.jpg

gitmartusia
06-05-2014, 18:49
Płyta na krawędzi to niezbyt dobry pomysł w wersji 3. Pozostałe ok, poza odległością płyty i zlewu, Nie wiem poco ci tyle blatu pomiędzy piekarnikiem a płytą. Mam wrażenie że rady są cały czas takie same więc chyba niepotrzebnie się odzywam bo ty masz inną wizję i masz oczywiście do tego prawo bo to twoja kuchnia.

Jeśli chodzi o blat przy płycie, to wydaje mi się, że wszystko będę tam robić a nie w rogu między zlewem a płytą. Może to kwestia przyzwyczajenia, bo teraz wszystko robię po prawej stronie kuchenki.
Doriko a gdybyś miała wybrać między opcją 1 a 2 to za którą byś była?

Doriko
06-05-2014, 19:14
lodówka po prawej stronie od wejścia czyli tam gdzie blat.

judi00
06-05-2014, 19:19
Judi00 o czyms takim myslimy z mezem. Plus czarny zlew, plyta i piekarnik. Dlatego rozumiesz czemu szafeczki z mleczna szyba zupelnie mi nie pasuja do koncepcji.

Hej, masz racje do takiej kuchni taka szafeczka absolutnie nie pasuje. Jeśli chodzi o zdjęcie to czy ciemnej kuchni musisz postawić na coś delikatnego , ale i z ciemnym akcentem aby się wwpasowało w kuchnię, .
He he ..nie będzie szafeczki sierotki. :) wedle sugestii :) . Natomiast uważam że szafki do góry otwierane są po prostu beznadziejne a krzywdy nie zamierzam sobie robić :)
1. Dlaczego nie chce skorzystać z tej szafki przy oknie ? bo jak otworzę zmywarkę i wysunę kosze to będe musiała okrakiem stawać nad tą zmywarką i próbować włożyć te naczynia do tej właśnie półki.. otwarte dzrzwi zmywarki+ wysunięte kosze blokują z dostępem do tej szafki.
2"straszy" że ta zabudowa jest "taaka wielkaaa" przawie cała kuchnia :) - wiem moge zmniejszyć ilość szafek - ale wiem że praktycznie wszystkie je zapełnie....chciałam dużą kuchnie. Tylko pytanie czy nie jest przytłaczająca "ciężka" przez to .
:)

judi00
06-05-2014, 19:27
Judi00 o czyms takim myslimy z mezem. Plus czarny zlew, plyta i piekarnik. Dlatego rozumiesz czemu szafeczki z mleczna szyba zupelnie mi nie pasuja do koncepcji.

Mój faworyt to jasno- ciemy fornir - ładny i z żywym kolorem. Nie za bardzo maziate bo mamy płytki grafitowe maziate - więc żeby nie przesadzić.
Zlew - nie wiem czy bedzie pasował ale to biały ceramiczny 1 komorowy domsjo z ikei . Dlaczego ? Bo jest piękny i praktyczny . :)
Poniżej moja inspiracja258567

gitmartusia
06-05-2014, 19:28
lodówka po prawej stronie od wejścia czyli tam gdzie blat.
Dziękuję i przepraszam, że Cię tak męczę :)

judi00
06-05-2014, 19:52
Kamilaa a myślałaś nad panelami szklanymi ? z jakimś ładnym wzorem

kamilaa
06-05-2014, 21:16
Natomiast uważam że szafki do góry otwierane są po prostu beznadziejne a krzywdy nie zamierzam sobie robić :)
1. Dlaczego nie chce skorzystać z tej szafki przy oknie ? bo jak otworzę zmywarkę i wysunę kosze to będe musiała okrakiem stawać nad tą zmywarką i próbować włożyć te naczynia do tej właśnie półki.. otwarte dzrzwi zmywarki+ wysunięte kosze blokują z dostępem do tej szafki.
2"straszy" że ta zabudowa jest "taaka wielkaaa" przawie cała kuchnia :) - wiem moge zmniejszyć ilość szafek - ale wiem że praktycznie wszystkie je zapełnie....chciałam dużą kuchnie. Tylko pytanie czy nie jest przytłaczająca "ciężka" przez to .
:)
:) tez nie lubie otwieranych do gory szafek ale wydawalo mi sie, ze na twojej propozycji byla wlasnie taka szafka pozioma dlatego zaproponowalam ten ''schodkowy uklad''.
W zadnym wypadku nie chcemy, zebys robila przedstawienie cyrkowych akrobacji podczas oprozniania zmywarki. Myslalam o tej szafce na szklanki ale tylko pod warunkiem ze zmywarka bedzie po lewej stronie zlewu(chyba ja ostatnio przelozylas, a moze cos pokrecilam?).wtedy wyjmowanie szklanek ze zmywarki i chowanie ich w szafce przy oknie bedzie wymagalo w najgorszym wypadku pol kroku. Mozliwe ze sie myle bo zle proporcje pokojarzylam.
Mi sie ta sciana podoba. Mysle, ze nie jest przytlaczajaca. Osobiscie bardziej przytlaczaloby mnie jakbym nie miala gdzie schowac sprzet i walalby sie gdzies na wierzchu. U mnie inspiracja, zeby zrobic taki trik optyczny byla ta kuchnia
258595258596
lodowka-sciana zabudowana plyta-piekarnik-male cargo. niby tyle tego a jednak wyglada ladnie. :)

Kamilaa a myślałaś nad panelami szklanymi ? z jakimś ładnym wzorem
Zastanawiam sie, Mam wrazenie, ze pusta sciana bedzie wygladala lyso, ale z duzym zdjeciem tez jakos mi nie gra. Chyba nie bede sobie tym glowy zaprzatala teraz. A jak znam siebie to moja wewnetrzna potrzeba posiadania schowkow sprawi, ze zrobie te szafki wiszace;)

alicyja
07-05-2014, 12:50
judi00 - na Twojej inspiracji kuchnia jest nowoczesna a zlew Domsjo pasuje mi raczej do kuchni rustykalnej, retro (ale ja się nie znam).
Po lewej stronie okna możesz powiesić jakąś szafkę-witrynę lub półkę na szklanki i kubki jeśli potrzebujesz - trzeba tylko ją dopasować do stylu kuchni. W rogu po prawej ta szafka przy wysokiej zabudowie będzie głęboka więc nie wiem czy wygodnie w niej będzie trzymać szklanki ale ostatecznie mogłaby sie nadać - pod warunkiem, jak już pisała Doriko, że zmywarka będzie po lewej od zlewu.
Wysoka zabudowa nie będzie straszyć jeśli będzie ładnie zaplanowana.Proponuję oddzielić szafką lodowkę i słupek z piekarnikiem i mikrofalą. Masz dwa duże okna w kuchni więc są spore szanse, że nie będzie przytłaczająco jak zabudujesz prawie całą ścianę po prawej od wejścia.
258686 258687
Niespecjalnie podoba mi się to, że półwysep nie jest wyrównany do okna. Ale nawet jakby był to i tak może być trudno "zgrać" blat półwyspu i parapet okna - pewnie będą na tej samej wysokości(bo chyba nie chcesz blatu niżej niż 89cm?) ale parapet będzie wąski a blat połwyspu szeroki i ustawiony prostopadle. Ja w każdym razie nie wykombinowalam jak to ładnie i sensownie połączyć. Na wizualkach chyba widać o co mi chodzi.
258688 258689
Jakimś wyjściem mogłoby być zrobienie wyspy zamiast półwyspu czyli zostawienie odstępu od okna(min.60cm żeby się w miarę wygodnie dało przejść). Na rysunku wyspa ma 180cm długości(na wizualkach półwysep ma ok.240cm).
258690

Doriko
07-05-2014, 13:48
Popieram wyspę, można by ją zrobić 180X120 (na rysunku jest chyba 90) tylko chyba wtedy mało miejsca by zostało na stół, więc może chociaż 180X100.

judi00
07-05-2014, 22:14
judi00 - na Twojej inspiracji kuchnia jest nowoczesna a zlew Domsjo pasuje mi raczej do kuchni rustykalnej, retro (ale ja się nie znam).
Po lewej stronie okna możesz powiesić jakąś szafkę-witrynę lub półkę na szklanki i kubki jeśli potrzebujesz - trzeba tylko ją dopasować do stylu kuchni. W rogu po prawej ta szafka przy wysokiej zabudowie będzie głęboka więc nie wiem czy wygodnie w niej będzie trzymać szklanki ale ostatecznie mogłaby sie nadać - pod warunkiem, jak już pisała Doriko, że zmywarka będzie po lewej od zlewu.
Wysoka zabudowa nie będzie straszyć jeśli będzie ładnie zaplanowana.Proponuję oddzielić szafką lodowkę i słupek z piekarnikiem i mikrofalą. Masz dwa duże okna w kuchni więc są spore szanse, że nie będzie przytłaczająco jak zabudujesz prawie całą ścianę po prawej od wejścia.
258686 258687
Niespecjalnie podoba mi się to, że półwysep nie jest wyrównany do okna. Ale nawet jakby był to i tak może być trudno "zgrać" blat półwyspu i parapet okna - pewnie będą na tej samej wysokości(bo chyba nie chcesz blatu niżej niż 89cm?) ale parapet będzie wąski a blat połwyspu szeroki i ustawiony prostopadle. Ja w każdym razie nie wykombinowalam jak to ładnie i sensownie połączyć. Na wizualkach chyba widać o co mi chodzi.
258688 258689
Jakimś wyjściem mogłoby być zrobienie wyspy zamiast półwyspu czyli zostawienie odstępu od okna(min.60cm żeby się w miarę wygodnie dało przejść). Na rysunku wyspa ma 180cm długości(na wizualkach półwysep ma ok.240cm).
258690

ALICYJAA jesteś boska. Przepiękna wizualizacja. Bardzo Ci dziękuję. :) Bardzo .
1. wiem że ten zlew nie jest z tego "stylu" ale co mogę zrobić jak strasznie mi się podoba ? Tak BAAARDZO>> Może warto troszkę przekombinować - może wyjdzie coś zaskakująco ładnego ? 1 komora a konkretna - koniec z domywaniem dużych garnków w wannie :P
2. Tak racja() jak DORIKO) że zmywarka musi być po stronie planowanej szafki na szklanki. Jestem tego świadoma. Ta witrynka bardzo ładnie się wpasowała.
3. Wygodniejszy jest wyższy blat na wyspie. Nie planuje go mniejszego niż 89 cm . Wiem o co ci chodzi. Problem jest nawet taki że parapet mam już drewniany - bo drewniane okna . Więc nie ma szans go zgrać. Druga sprawa to że, po oknem pójdzie jeszcze grzejnik przynajmniej do większej połowy okna.
4. Poradź mi co pasuje dać na ścianę nad blatem ...do takiego koloru mebli ? Bo trafiłaś idealnie, perfekcyjnie w kolor :) Płytki mam grafitowe położone - ciemny szary
5. Powiem tak że wyspa mi mniej pasuje. Nie podoba mi się i z uwagi iż mam chore dziecko wolę zrobić jedno większe przejście. Liczę się z wózkiem.
6 . Alicyjaa zdradź mi jeszcze wielkości szafek . Te pod oknem to 60 ? odstęp między wyspą a szafkami 100 ? czy 120 ? i rozmiar półwyspu. Byłabym Ci bardzo wdzięczna.

Dziękuję

szarobiały
08-05-2014, 11:46
Wiem, że moja kuchnia jest trudna, ale proszę wymyślcie coś bez przesuwania zlewu i płyty. Zależy mi przede wszystkim na wygodnym użytkowaniu. Pozdrawiam.

moniss
08-05-2014, 13:23
Wiem, że moja kuchnia jest trudna, ale proszę wymyślcie coś bez przesuwania zlewu i płyty. Zależy mi przede wszystkim na wygodnym użytkowaniu. Pozdrawiam.

Twoja ostatnia propozycja jest chyba najlepsza. Tylko zastanawiam się po co Ci ta dodatkowa wysoka szafka skoro masz spiżarkę. Wiszące szafki wyglądają zbyt masywnie, też można je usunąć lub zamienić na coś delikatniejszego/mniejszego.

Skoro masz już wszelkie instalacje rozprowadzone, to chyba już za późno na przesuwanie ścianek działowych? Jak dla mnie spizarka w tym miejscu trochę przeszkadza, a i sama przestrzeń pomieszczenia kuchennego nie jest dobrze wykorzytana.

Tak się zastanawiam nad stolikiem w części kuchennej...Wrzuć może skan kuchni i jadalni z projektu.

szarobiały
08-05-2014, 13:39
Dziękuję Moniss. Wysokie słupki mogę ograniczyć do dwóch /lodówka i piekarnik z km/. Szafkę wiszącą mogę zmniejszyć, ale potrzebuję ją tym miejscu. Pozdrawiam. Zaraz wrzucę plan kuchni i jadalni.

Doriko
08-05-2014, 13:49
[...]
http://files.tinypic.pl/i/00525/h1uxdu75w5ei.jpg
Twoja kuchnia nie jest trudna, chciałabym taką trudną kuchnię jak twoja. Nie można jednak się ograniczać.
Ja tu widzę meble w U ustawione i poza dostawieniem szafek w narożniku i dalej do wysokiej zabudowy nic zmieniać nie trzeba. Może dało by się jednak przesunąć ten zlew o jedną szafkę? bo tak w narożniku to może być mało wygodnie.
Dla mnie najlepsze rozwiązanie to z zabudową po prawej ale jeśli nie chcesz nic zmieniać to cóż.
Skoro chcesz pomocy to nie jesteś niezadowolony/a z zamieszczonego projektu a więc może napisz co się podoba co nie. W jednym poście zbierz i oceń wszystkie zaproponowane ci ustawienia. Łatwiej będzie proponować coś dalej. Odnoszę wrażenie że oczekujesz by ktoś w końcu powiedział że układ jest świetny ale moim zdaniem taki nie jest a padło wiele lepszych rozwiązań.

Doriko
08-05-2014, 14:20
Szarobiały,trochę dziwny ten układ i ta przerwa koło okna,może da się chociaż przenieś płytę na ścianę obok:

http://static.pokazywarka.pl/i/2911573/859911/ddghjj.jpg

Jak dla mnie oba układy świetne i nawet miejsce na stolik się znalazło.
I taka wariacja projektu kinki
https://lh6.googleusercontent.com/-Zap48x4Av7Q/U2t2WkMj19I/AAAAAAAABnU/nbl-4DgIyJ4/w362-h522-no/wariacjaddghjj.png

Edit:

teraz tak patrzę i można by dać zlew bez ociekacza a jak z ociekaczem to po lewej stronie zlewu i wtedy będzie więcej miejsca pomiędzy płytą a zlewem

szarobiały
08-05-2014, 15:10
http://pics.tinypic.pl/i/00527/a6ldc4hi6jdp.jpg

1. Przy drzwiach nie mogę mieć wysokiej zabudowy. Chcę wyłącznie okap na pustej ścianie. Dużo gotuję i w moim przypadku szafki w okolicy pochłaniacza to nie najlepszy pomysł. Z tego samego powodu odpada umiejscowienie płyty przy oknie.
2. Zlew mogę przesunąć w prawo, ale ograniczy mi to blat roboczy. Na tej ścianie potrzebuję wiszącej szafki. Rozmiar jest bez znaczenia.
3. Wysoką zabudowę na lewej ścianie mogę ograniczyć do lodówki i piekarnika.
4. Wąska szafka na przejściu do jadalni przyda mi się na stołowe rzeczy.

Wiem, że mój projekt nie jest dobry i stąd proszę o radę. Dziękuję, że zechciałyście się tym zająć. Może niewiele da się zmienić przy moich założeniach. Pozdrawiam.

Doriko
08-05-2014, 16:29
No niewiele a nawet powiedziałabym że nic.

alicyja
08-05-2014, 22:02
judi00
1)Do tego zlewu Domsjo pasowałby według mnie biały, gładki blat. Z ciemnym blatem i drewnianymi frontami mógłby być za duży kontrast.No i jeszcze dochodzą kolory podłogi, okien, scian i pozostałego sprzetu agd - trzeba uważać żeby się za pstrokato nie zrobiło. W necie najczęściej widuję fotki z Domsjo(albo jakims podobnym zlewem) w towarzystwie drewnianego blatu i białych(jasnych) szafek. Inne zestawienia kolorystyczne są rzadsze i czasem po prostu brzydkie ale jak znajdziesz jakąś sensowną inspirację w Twoim stylu to wklej tu - może ja się mylę.

2)Zmywarka ma być po takiej stronie, żeby Tobie było wygodnie wkładać do niej rzeczy ze zlewu oraz wyjmować i wkładać do szafek.


3)Akurat blat na którym jest płyta może być niżej niż standardowy blat przeznaczony do przygotowywania potraw(krojenia, mieszania itp.)i nie ma znaczenia czy jest to wyspa czy nie. To raczej blat ze zlewem powinien być tak wysoko jak się da(w granicach rozsądku oczywiście) żeby nie schylać sie za bardzo sięgając do dna zlewu(czyli poniżej poziomu blatu). W domowych kuchniach przeważnie nie różnicuje się wysokości blatów z powodów ergonomicznych tylko ze względu na np.zbyt nisko umieszczone okno lub inne elementy.

Problem jest nawet taki że parapet mam już drewniany - bo drewniane okna . Więc nie ma szans go zgrać.
I co z tym zamierzasz zrobić? Jakoś nie wyobrażam sobie "doklejenia" do parapetu blatu na tej samej wysokości ale w innym kolorze...Możesz zrobić blaty poniżej parapetów(na styk?) albo wywalić parapety i zrobić blat tak wysoko jak się da czyli na 89cm. Najlepiej byłoby jakbyś sprawdziła jaka wysokość blatów Tobie (albo osobie, która będzie najczęsciej gotowała)wystarczy - dla mnie te 89cm to byłoby minimum a mam ok.170cm wzrostu. Na jakiej wysokości masz teraz blaty? Parapet wystaje z wnęki okiennej w przód i na boki?

4)Na ścianę cos białego - szkło albo płytki ewentualnie farba ceramiczna.Nie mam innych pomysłów, boję sie przedobrzyć ;)

5)Kuchnia przystosowana dla osoby niepełnosprawnej wymaga innego podejścia. Jesli chcesz, żeby dziecko w przyszłości samo mogło sobie przygotowywac posiłki to powinnaś zadbac o odpowiednie odległości między zabudową i wysokości umieszczenia sprzętów i akcesoriów. Np.powinna byc pusta przestrzeń pod płyta i zlewem, żeby dało się podjechac wózkiem przodem do krawędzi blatu. Piekarnik i mikrofalówka oraz szafki na podstawowe sprzęty i naczynia raczej nisko. Najlepiej też byłoby zrezygnowac z półwyspu i mieć szafki tylko pod ścianami a na środku dużo miejsca do swobodnego obracania wózkiem, itp, itd - więcej informacji można znależć w necie. Przemyśl to sobie - chyba, że zakładasz bardzo okazjonalne użytkowanie kuchni przez Twoje dziecko, w takim przypadku do zastosowania tylko część wskazówek.

6)Wymiary szafek to detal, na poprzednich wizualkach pod oknem są fronty 60-tki i jeden 40cm(w rogu przy wysokiej zabudowie szafka narożna 60x120cm). Półwysep ok.240x90cm oddalony o 120cm od blatu po oknem a od wysokiej zabudowy(nie wliczając lodówki) o ok.100cm. Lodówki sbs przważnie sa głębsze niż standardowe szafki kuchenne więc to też należy wziąć pod uwagę. I chyba przeważnie trzeba zostawić odstep od zabudowy po bokach - zależy od modelu lodówki, sposobu otwierania drzwi...

-------------

Moja druga propozycja. Opcja wygodniejsza dla wysokich "kucharzy" - wywalone drewniane parapety. Blaty pod obydwoma oknami - jeden normalny, drugi płytszy(30-40cm) - "wchodzące" do wnęk okiennych(więc trzeba by doliczyć głebokość tych wnęk).Pod tym płytkim blatem mogą być szafki albo nie, przestrzeń na grzejnik niezabudowana raczej. Zlew po oknem na środku(jesli okno jest symetrycznie podzielone), po jego lewej stronie zmywarka. Witrynka na szklanki na innej ścianie - wieksza się zmieści. Miedzy półwyspem a lodówką odstęp ok.120cm - powinno wystarczyć na manewrowanie małym wózkiem inwalidzkim jakby co. Agd proponowałabym w kolorze stali - płyta, piekarnik, lodówka, okap...
Trochę takie "country" się zrobiło na wizkach;) - pewnie przez ten widok za oknem na prerię i witryny ze szprosami...Nie chciało mi sie juz zmieniać ale pewnie lepsze byłyby te witryny nowocześniejsze.
258945 258946 258948 258949 258950
Wizualki robiłam w PRO100 więc nie są specjalnie realistyczne, zlewu Domsjo w programie nie ma - zamiast niego wstawiłam "klocek".

Doriko
08-05-2014, 22:22
A domsjo to który? Bo jest wpuszczany w blat
258970
i taki
258972
Ten pierwszy jest bardziej neutralny.

judi00
09-05-2014, 08:38
A domsjo to który? Bo jest wpuszczany w blat
258970
i taki
258972
Ten pierwszy jest bardziej neutralny.

Doriko, właśnie ..jak to muwią tu jest pies pogrzebany - podoba mi się ten drugi - ten klocek właśnie :P Cóż począć - takie czasem mamy dziwne upodobania. Po prostu w obecnym miejscu mam płytki i mam problem z dokładnym myciem garnków . Takie spaczenie. Więc wybrałam wielki i głęboki zlew - żeby tego uniknąć w mojej wymarzonej..ale jakże trudnej kuchni . :P

Pozdrawiam serdecznie

Doriko
09-05-2014, 09:13
A może zrobić kuchnię tak by pasowała stylistycznie do zlewu :P Rozumiem miłość do tego zlewu. Tez taki chciałam ale budżet nie ten więc kupiłam wtopiony ale też domsjo. Tyle że moja kuchnia wymarzona to stat/adel(teraz się inaczej nazywają ale nie pamiętam jak) więc pasowałby nawet klocek.
Kuchnia wcale nie taka trudna ech wszyscy mówią że ich trudna. Moja to dopiero trudna :P Twoja super duża jest i nawet moja wymarzona wyspa by się zmieściła. Ale wiadomo, nie łatwo przystosować do własnych potrzeb tak by było i ładnie i wygodnie, szczególnie w twojej sytuacji.

Doriko
09-05-2014, 09:21
B]judi00[/B]
258945
A może wysoka zabudowa tam gdzie stół na planie powyżej, na środku wielka wyspa i ze zlewem i z płytą bez mebli przy ścianach. Tak mnie jakoś natchnęło. Aż ciekawa jestem jakby to wyglądało. Tylko nie mam czasu wrzucić tego do programu :(

judi00
09-05-2014, 09:25
Alicyja
1 . Dużo lepiej wygląda jasny blat - masz całkowitą rację. Jestem na tak. :)
Okna są w kolorze czerwono -brązowym ... nie wiśnia. Parapety w kuchni są przez przypadek. Bo ja mam ten rozmiar okien w paru pomieszczeniach w domu, przyszła ekipa do ścian i mieli wprawić parapety. Jak zachodzę pod koniec dnia mam parapety w kuchni zamiast w salonie :bash: . Byłam zła a poźniej przedyskutowałam z mężem opcje blatu pod parapetem. Ale widzę teraz że to zły pomysł. One wystają również na boki .Muszę je zerwać.. przynajmniej ten pod zlewem !! Może mnie mąż nie pogoni.... :rolleyes: .
2. ze zmywarka damy radę . :) Przynajmniej mam dwie opcje :) to dużo. Nie wiem czy ostatecznie nie posłucham rady DORIKO .
3. Może żeby nie było pstrokato to dołożyć jakiś jasny element - nawiązujący do blatu i zlewu?
4. Również mam 170 :) więc im wyżej tym lepiej .
5 Odnośnie dziecka - to raczej nie będzie kuchni użytkować. Także potrzebuję tylko szerokiego przejazdu.
6. Dziękuję o info na temat ..lodówki i otwierania drzwi w niej....zapomniałam wziąść tego pod uwagę ..:bash:

Wizualizacje cudne.... Baardzo podoba mi się ten przedłużony blat. Ekstra. Ale myślę że mąż mi się nie zgodzi na to ... . Już liczy mi że dużo szafek . Więc blat przez całą kuchnie ..tym bardziej odpada. Dobrze rozwiązana kwestia parapetów . AGD stal . Country tak z tymi witrynkami :D . Słuchaj jestem Ci baaardzo baardzo wdzięczna za cały projekt :) i ciężką pracę. Ten zlew - to właśnie taki klocek - więc trafione.

Co bym zmieniła : takie ułożenie stołu mi ni pasuje, więc bym go odwróciła aby był prostopadle do ściany, żeby nie było ciasno to odległość wyspy od szafek 110. usunęłabym te "witrynki " zamiast tego na tej ścianie dać dwie szafeczki jasne bez szyby- nawiązujące do blatu ułożone w schodku jak proponowała DORIKO. Lub te co ty dałaś - ciut mniejsze i bez witrynek , białe . parapet pociągnięty z wyspy na drugie okno. I jeszcze zamiast tej szafki pierwszej w całej tej duzej zabudowie koło zlewu - ta co się spiera na blacie - zrobić z niej półeczki na takie " szybkie i podręczne rzeczy . Ona jest w rogu więc nic nie będzie widać, a funkcjonalna będzie baaardzo ... oczywiście ze 3 - 4 na wysokość całej zabudowy aby nie zrobić zamieszania.

Alicyja co o tym sądzisz ? może to wyjść ładnie ?
Szczytem moich marzeń była wyspa na końcu z takim podwyższeniem ..pionową deseczką - blatem , bo wtedy nie widać bardzo co jest na wyspie i jest wszystko takie uporządkowane ....ale u mnie to odpada - głównie przez to moje nie szczęsne okno :)

judi00
09-05-2014, 09:26
Jakież wielkie te odpowiedzi nam wychodzą :) Dzięki dziewczyny za wasz wkład i pomoc. Bo najgorzej się doradza samemu sobie ....a lepiej innym :)

Doriko
09-05-2014, 09:35
Alicyja
[...] usunęłabym te "witrynki " zamiast tego na tej ścianie dać dwie szafeczki jasne bez szyby- nawiązujące do blatu ułożone w schodku jak proponowała DORIKO.
Oj to nie ja proponowałam szafeczki w schodki. Podziękowania za pomysł dla kogoś innego.

alicyja
09-05-2014, 11:10
B]judi00[/B]
258945
A może wysoka zabudowa tam gdzie stół na planie powyżej, na środku wielka wyspa i ze zlewem i z płytą bez mebli przy ścianach. Tak mnie jakoś natchnęło. Aż ciekawa jestem jakby to wyglądało. Tylko nie mam czasu wrzucić tego do programu :(
Zanim jeszcze dowiedziałam sie o kaloryferze, parapetach i niepełnosprawnym dziecku kombinowałam z duża wyspą na środku.
259066 259067
Wchodzenia na bok wysokiej zabudowy nie brałam raczej pod uwagę.



Co bym zmieniła : takie ułożenie stołu mi ni pasuje, więc bym go odwróciła aby był prostopadle do ściany, żeby nie było ciasno to odległość wyspy od szafek 110. usunęłabym te "witrynki " zamiast tego na tej ścianie dać dwie szafeczki jasne bez szyby- nawiązujące do blatu ułożone w schodku jak proponowała DORIKO. Lub te co ty dałaś - ciut mniejsze i bez witrynek , białe . parapet pociągnięty z wyspy na drugie okno. I jeszcze zamiast tej szafki pierwszej w całej tej duzej zabudowie koło zlewu - ta co się spiera na blacie - zrobić z niej półeczki na takie " szybkie i podręczne rzeczy . Ona jest w rogu więc nic nie będzie widać, a funkcjonalna będzie baaardzo ... oczywiście ze 3 - 4 na wysokość całej zabudowy aby nie zrobić zamieszania.

Alicyja co o tym sądzisz ? może to wyjść ładnie ?
Szczytem moich marzeń była wyspa na końcu z takim podwyższeniem ..pionową deseczką - blatem , bo wtedy nie widać bardzo co jest na wyspie i jest wszystko takie uporządkowane ....ale u mnie to odpada - głównie przez to moje nie szczęsne okno :)

Stół postawisz jak Ci wygodniej, półwysep 110cm od blatu ze zlewem też może być. Z tymi szafkami wiszącymi to nie wiem o co chodzi - możesz to jakoś zwizualizowac, narysować, wkleić jakies fotki? Ten płytki blat na cała scianę zaplanowałam po to żeby nie robić dodatkowych "schodków", uskoków blatu - żeby sie tak nie rzucało w oczy, że półwysep nie jest równo z oknem. Wczesniej już myślałam, że w rogu przy wysokiej zabudowie może być miejce na pieczywo, toster i inne sprzety elektryczne zamiast szafki na szklanki. Zastanawiałam się również czy by tam nie postawić mikrofalówki. Masz zamknięta kuchnię więc przed kim chcesz zasłaniać to co jest na wyspie?
5)Mam jeszcze taką propozycję - półwysep równo z oknem czyli oddalony od blatu ze zlewem o ok.140cm. Z powodu tej odległości dodany prostopadły blat(może byc sam blat bez szafek pod spodem) jako miejsce do obróbki produktów po wyjęciu ze zlewu a przed gotowaniem na płycie. Zlew nie jest pod oknem żeby był bliżej płyty(odcedzanie makaronu itp). Pod oknem blat na przygotowywanie np.zimnych posiłków nie wymagających gotowania(kanapki, tosty...) lub kawy, herbaty. Półwysep zrobiłabym węższy, na 80cm. Parapet przy półwyspie lepiej żeby już nie wystawał z wnęki okiennej. Wiszące szafki jak wolisz - na krótszej lub dłuższej ścianie między oknami. Stół musiałby stać raczej dłuższym bokiem przy ścianie, chyba, że będzie krótki, max.120cm to wtedy jakoś obok półwyspu da się przejść.
259071

Doriko
09-05-2014, 12:02
Ale cudna ta propozycja z dużą wyspą i wysoką zabudową na ścianie z oknem. Ostatnia też dobra, bardzo mi się podoba ale też będzie dużo szafek. Dla ograniczenia kosztów nie robiłabym wiszących szafek a dużo blatu to jest to o czym marzę.

judi00
09-05-2014, 16:44
Projekt szafek w schodek był kamilaa .Przepraszam za pomyłkę . Prostuje się. :)

judi00
09-05-2014, 16:51
A może zrobić kuchnię tak by pasowała stylistycznie do zlewu :P Rozumiem miłość do tego zlewu. Tez taki chciałam ale budżet nie ten więc kupiłam wtopiony ale też domsjo. Tyle że moja kuchnia wymarzona to stat/adel(teraz się inaczej nazywają ale nie pamiętam jak) więc pasowałby nawet klocek.
Kuchnia wcale nie taka trudna ech wszyscy mówią że ich trudna. Moja to dopiero trudna :P Twoja super duża jest i nawet moja wymarzona wyspa by się zmieściła. Ale wiadomo, nie łatwo przystosować do własnych potrzeb tak by było i ładnie i wygodnie, szczególnie w twojej sytuacji.

Doriko dzięki. Twoja wyobraźnia nie zna granic :)) Problem w tym że już mam odpływ syfonu zlewu w ścianie pod oknem..... no ..więc porobione :bash::bash::bash: . Dom pasuje najpierw projektować od kuchni...zdecydowanie . Kuchnia stylistyczna do zlewu..wiem . BOJĘ się białych szafek, że non stop będę musiała latać ze ścierą. ... nie czarujmy się na białym widać wszystko. Powiedz mi..bo jestem trochę zielona - co to za kuchnia stat/adel ?

judi00
09-05-2014, 17:27
Alicyja jakże ty jesteś szybka :)
Projekt z tą wyspą na środku jest bajeczny :) Naprawdę strasznie mi się podoba. Tylko tutaj kolejny schodek - mam już zamontowany odpływ zlewu w ścianie, więc zmiana miejsca zlewu odpada :cry: niestety. Tym się uwiązałam . Ale nie jest źle.
Faktycznie wyjście na bok tej zabudowy nie byłoby fajne. Ale dobrze wziąśc wiele opcji pod uwagę.
Odnośnie tych szafek to poniżej zdjęcie ... napisałam a nie przemyślałam, bo uważam że są niewygodne szafki otwierane do góry.259111
ZDJĘCIE UŻYTKOWNIKA KAMILAA
Mam dużą zabudowę i sporo szafek , także przeżyje bez kolejnych szafek wiszących. (i ciut taniej) :)

Alicyja słuszna uwaga nie muszę kryć niczego w kuchni..bo jest zamknięta. Więc już nawet nie myślę o tym podwyższeniu na wyspie.
Myślimy podobnie. Jak najbardziej w rogu mogą być te 3 półki na takie podręczne rzeczy a nawet mikrofalówkę czy toster. Robiąc z nich półki i tak zostaje mi jeden pion słupka przed lodówką właśnie na szklanki i talerze . Także super :)

Mam zgodę :) i wyrywamy ten parapet pod oknem gdzie jest zlew. Wiem że ciężki temat tej wyspy, blatu i parapetu, mój kombinuje aby go ściąć do równa żeby nigdzie nie wystawał..

5. Twoja nowa propozycja . Koncepcja naprawdę niezła , tylko że :
Nie mogę zmienić miejsca zlewu ze względu na odpływ. Także jak oddale wyspę to będzie dalej do zlewu. Mniej funkcjonalne.
Słuszna uwaga na temat przygotowywania zimnych posiłków... ale jak była poprzednia koncepcja to blat na wyspie wychodził mi równo z lodówką - więc też było ok. Wiszące szafki w takiej kuchni bardziej pasują tak jak na twojej wizualizacji - naprzeciw. Jest wtedy tak wszystko uporządkowane, w ładzie.
I szkoda mi właśnie tego miejsca na stół. .. w tak dużej kuchni lepiej niech jest swobodne przejście w mojej sytuacji.

Wiesz co , tak teraz przyszło mi do głowy , bo trapi mnie ten parapet przy wyspie... a jakby tam dać wysoką zabudowę a wyspę po drugiej stronie ? Nawet mi pasuje bo komin tam mam. A dotychczasowa koncepcja z wyspą polegała na tym że rurę od okapu ukryłoby się ww zabudowie i przy okazji doświetliło kuchnię oczkami ledowymi .
aha,.... myślałam o tym na początku ale zraziło mnie to że będę musiała okrążyć wyspę żeby wejść za nią..
Co o tym sądzisz ?

Dziękuję i pozdrawiam gorąco.

Doriko
09-05-2014, 17:37
Dawny STAT teraz KROKTORP
http://www.ikea.com/ms/media/cho_room/20143/kitchen/20143_conk09a/20143_conk09a_01_PE390142.jpg
Dawny ADEL dziś GRYTNÄS
http://www.ikea.com/ms/media/cho_room/20134/kitchen/20134_conk01a/20134_conk01a_01_PE349536.jpg
Jeśli boisz sie białego to może szary ale w tym stylu też piękne
BODBYN
http://www.ikea.com/ms/media/cho_room/20143/kitchen/20143_conk17a/20143_conk17a_01_PE412914.jpg
tutaj też BODBYN tylko biały
http://www.ikea.com/ms/media/cho_room/20134/kitchen/20134_conk26a/20134_conk26a_01_PE361902.jpg
Wszystko oczywiście IKEA

Co do strachu przed białymi meblami, to mam w tej chwili białe gładkie meble (już pisałam kilka może kilkanaście postów temu) i wycieram jak coś mi się wyleje czy pochlapie ale te "drewniane" tez wycierałam. Nie uważam ich za bardziej kłopotliwe.
A jaki masz styl reszty domu?

Edit:
Jakie meble planujesz? Może pisałaś ale mi umknęło.

JACUŚ
09-05-2014, 18:31
Witam, właśnie odebrałem projekt kuchni, jak ktoś wcześniej tu napisał jest przewidywalna :) Czy moglibyście mi doradzić, czy wysoką zabudowę zrobić tak jak w projekcie, czyli płyta imitującą dąb, czy tez białą ?

judi00
09-05-2014, 18:51
DORIKO Nie wiedziałam co chce i natknęłam się na to foto i mi się strasznie spodobało 259148
Ono było inspiracją. Ładne meble tylko dla mnie bez tych wtłoczeń . Zbieracze kurzu są mi nie potrzebne. Ładne kuchnie ..ale nie mój styl. Grytnas jeszcze w miarę. Te szare też ładne ale bez tych wtłoczeń . :P

Doriko
09-05-2014, 19:45
Zrobiłam mały fotomontaż i zbiałym blatem może być.
259149
Jeśli chodzi ci o wielkość tego zlewu to są równie duże z innych materiałów.

http://image.ceneo.pl/data/products/17039657/i-alveus-stylux-40-f.jpg
wymiar wewnętrzny komory 74x40
http://www.hansloren.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_21f254e249836501546c0e052e09087f.jp g są też w innych kolorach
wymiar wewnętrzny komory 630x40

judi00
09-05-2014, 20:20
Zrobiłam mały fotomontaż i zbiałym blatem może być.
259149
Jeśli chodzi ci o wielkość tego zlewu to są równie duże z innych materiałów.

http://image.ceneo.pl/data/products/17039657/i-alveus-stylux-40-f.jpg
wymiar wewnętrzny komory 74x40
http://www.hansloren.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_21f254e249836501546c0e052e09087f.jp g są też w innych kolorach
wymiar wewnętrzny komory 630x40

Ale jesteś kochana .
Interesuje mnie najważniejsza rzecz..w jakiej cenie jest ten biały ? Bo z ikei zlew ceramiczny Domsjo mam za 599.- . A nie chce wydać tysiaka...:P

judi00
09-05-2014, 20:22
Doriko fotomontaż udany :) myśle że bedzie pasował. :)

judi00
09-05-2014, 20:31
Witam, właśnie odebrałem projekt kuchni, jak ktoś wcześniej tu napisał jest przewidywalna :) Czy moglibyście mi doradzić, czy wysoką zabudowę zrobić tak jak w projekcie, czyli płyta imitującą dąb, czy tez białą ?

Według mnie, choć sama mam ten sam problem to zostawiłabym w tym dąbie. Ładna zrównoważona kolorystycznie kuchnia.
Chyba że planujesz szalone kolory ścian to biała zabudowa jest bardziej uniwersalna ...moim skromnym zdaniem

Doriko
09-05-2014, 20:49
Niestety ten biały 1200zł ale ja tylko wyszukałam na ceneo i wzięłam pierwsze z brzegu byle duże. Jak dobrze poszukasz to może znajdziesz tańszy. Ikea też ma inne duże zlewy. Oni nie zawsze podają wymiary wewnętrzne, np domsjo ma tylko wymiary zewnętrzne podane, dobrze by było zmierzyć samemu.
A może ktoś tu podpowie jakiś fajny niedrogi wielki zlew.

fajna kobieta
09-05-2014, 21:07
Zostawiłbym tak jak jest w tym dębie.Bedzie mniej przewidywalna wtedy na pewno.;)

judi00
10-05-2014, 12:36
Niestety ten biały 1200zł ale ja tylko wyszukałam na ceneo i wzięłam pierwsze z brzegu byle duże. Jak dobrze poszukasz to może znajdziesz tańszy. Ikea też ma inne duże zlewy. Oni nie zawsze podają wymiary wewnętrzne, np domsjo ma tylko wymiary zewnętrzne podane, dobrze by było zmierzyć samemu.
A może ktoś tu podpowie jakiś fajny niedrogi wielki zlew.

Ten zlew naprawdę mi odpowiada. Nie chce stalowego, ani granitowego. Ceramiczny tak . Ale dziękuję Ci bardzo. :)

judi00
10-05-2014, 12:49
Zostaje pierwsza wizualizacja alicyji
259225259226
Tylko
1 blat biały
2 w rogu koło zlewu będą 3 półki otwarte a nie szafka zabudowana. 1 na mikrofalówke .
3. Szafka wisząca nie na tej ścianie lecz naprzeciw wysokiej zabudowy lub nie. :)
4. wyrywam stare parapety i wkładam z blatu.

Już mam gotowy piękny prawie cały zarys kuchni. Pytanie czy biały blat wystarczy czy powinnam dołożyć jeszcze gdzieś białe szafki ? Zamienić je z tego forniru ? Mogę właśnie dołożyć dla przeciwwagi białe szafki wiszące naprzeciw dużej zabudowy. Wtedy powinna być równowaga ?

Dzięki :P

judi00
10-05-2014, 13:00
lub zrobić jasny fornir :) ...
dlaczego jest tyle możliwości... ? później człowiek nie wie co wybrać :
1. biały blat i meble cały jasny fornir lub
2. zrobić tą jasną szafkę wiszącą - białą i opcjonalnie biała wysoka zabudowa ? :bash:

JACUŚ
10-05-2014, 20:50
Dziękuję za odpowiedz, a doradźcie mi jeszcze, czy do tej zabudowie w "sztucznym" dębie, będzie pasował blat z naturalnego dębu ?

fajna kobieta
10-05-2014, 20:53
Jeśli uda ci sie zgrać kolorystycznie to będzie pasował.:)

Ana.
13-05-2014, 10:25
Dziewczynki kochane, proszę o pomoc we właściwym doborze kolorów w kuchni:rolleyes:Fronty szafek są w białym lakierze ,na podłodze będzie masto grys .Mogę jeszcze zmienić kolor płytek na ścianie i blat.Wstępnie wybrałam masto bianco i czarny nakrapiany laminat.Nie mam pewności ,dco do tego wyboru,nie chce aby było za chłodno i nie wiem czy nie lepsze byłyby płytki białe na sciane ,a może drewnopodobne a blat szary.Miotam się strasznie pomóżcie:rolleyes: A, jeszcze sprawa parapetu który jest 4 cm nad blatem,jaki kolor ,czy biały w kolorze okna ,czy taki sam jak blat?

Elfir
13-05-2014, 11:49
Wpisz sobie w google "biało szara kuchnia" i zoabcz czy o taki efekt ci chodziło.

Chłod można przełamać też kolorowymi dodatkami - lionka, bakłażan, malinowy

Krzysiek_1984
14-05-2014, 11:51
Cześc Wszystkim.
Jakiś czas temu prosiłem i pomoc odnośnie aranżacji poniższego parteru. Jest to rzut parteru, jaki otrzymałem od dewelopera.
http://images65.fotosik.pl/977/dfe201161a4d488f.jpg
Deweloper daje mozliwosc aby aneks kuchenyy byl na dole, po lewej stronie (wygladaloby to tak, ze z zewnatrz wchodziloby sie do wiatrolapu, a z wiatrloapu do aneksu. Jednak....ja, wolalbym, aby aneks pozostal tam gdzie jest. Jesli chodzi teraz o aneks i wymogi (stawiane przez Żoneczkę) sprawa wyglada tak ze ma byc piekarnik "w słupku". Więc niestety, ale schody bedzie trzeba zabudować scianką, aby postawic na tej sciance lodowke i piekarnik w slupku, dalej reszte pierdół. Czyli kuchnia w ksztalcie "C". Wolellibysmy zostawic tylko zabudowana kuchnie tak jak na rzucie od dewelopera, jednak skoro ma byc piekarnik w slupku, obok lodowka, plyta, no i zlew, to nie ma nic blatu roboczego. Dodatkowego barku nie chcemy budowac, poniewaz bedzie malo miejsca na stół i w razie np. spotkania rodzinnego moze byc problem z wygodnym jego ustawieniem. Wiec jedynym wyjsciem jest uklad taki jaki przedstawilem ponizej:
http://images61.fotosik.pl/974/b84dea27626b805f.jpg
Na rzucie tym, nie narysowalem zlewu. Nie wiem sam gdzie go umiesic: pod oknem ( z obrotową wylewką) czy obok płyty? CO doradzacie?
A moze ktos ma calkiem inne propozycje tego układu?
Szkoda ze w przypadku układu "C" pozbywam się tej wnęki pod schodami zabiegowymi- wiem że mało przydatne, bo niskie to, ale jakos mi sie podoba :) No ale... Skoro narysowalem moja propozycje tak jak wyzej, a piekarnik jest w slupku, na wysokosci np 80 cm, to mozna pod tym piekarnikiem, zrobic taka duuuużą, wysuwaną na prowadnicach szufladę, która byłaby tak duża, ze jej część chowałaby się aż pod schodami. Po co takie duże? A np żeby pomieściła cały sprzęt kuchenny AGD- mikser, robot kuchenny, itp. lub gary i takie tam inne :) Co o tym myślicie?
A może znajdzie się jakaś miła duszyczka aby stworzyć wizualizację z takim rozwiązaniem jakie wstawiłem powyżej?
Z góry dziękuję za pomoc :)

andariel
18-05-2014, 07:16
Wymyśliłam mniej więcej jak to chciałabym poustawiać. Rozwiązałam kilka dylematów najprościej jak się dało.

1. Nie będzie żadnego blatu pod oknem. TRUDNO się mówi.
2. Mikrofala będzie wolnostojąca a nie w zabudowie i już nie muszę wymyślać słupka do niej, bo pod poziomem blatu niefunkcjonalne by było.
3. szklanki i inne talerze wyciągane ze zmywarki przerzucę do szafek w ciągu alternatywnym po drugiej stronie. Mini-ciąg dwu szafkowy ze stojących płytkich szafek - na jednej w rogu będzie stała wspomniana wcześniej mikrofala.

Lodówka stoi gdzie stała. Za to blisko od zlewu do płyty.

http://ta2.com.pl/fm/ku1.jpg

http://ta2.com.pl/fm/ku2.jpg

Zauważyłam, że w IKEI UK są czarne połyskliwe fronty Ringhult a u nas wszystkie kolory prócz czarnego. Można jakoś IKEĘ nakłonić do sprowadzenia mi ich czy oni nie są aż tak elastyczni? Może lepiej czekać na to aż w końcu wprowadzą i u nas?

ardiza
19-05-2014, 18:54
Witam was serdecznie ;-)) mam pytanie i stwierdziłam ze ten wątek będzie odpowiedni jeżeli nie - przepraszam za skuchę, niewiedza mało doświadczonej :P. Otóż jestem na etapie wyceniania kuchni. Mam 5 m szafek dolnych - 50cm, 80cm, 80cm (3 szuflady), 100 cm szafka pod zlew z drzwiczkami, 60cm (zmywaka), 75cm, 75cm (2 albo 3 szuflady jeszcze nie wiem co lepsze ;-) ). Szuflady mają mieć ciche domykanie. I 180cm wysokiej zabudowy - szafka z pólkami, lodówka,mikro+pierakarnik. Fronty lakier frezowane nie wiem jakiej firmy, blat laminowany lupus. Wyceniono mi kuchnie na 10tys. czy to jest dobra cena? kiedyś zamieszczałam swój projekt ;-))

annNS2
19-05-2014, 21:46
Witam was serdecznie ;-)) mam pytanie i stwierdziłam ze ten wątek będzie odpowiedni jeżeli nie - przepraszam za skuchę, niewiedza mało doświadczonej :P. Otóż jestem na etapie wyceniania kuchni. Mam 5 m szafek dolnych - 50cm, 80cm, 80cm (3 szuflady), 100 cm szafka pod zlew z drzwiczkami, 60cm (zmywaka), 75cm, 75cm (2 albo 3 szuflady jeszcze nie wiem co lepsze ;-) ). Szuflady mają mieć ciche domykanie. I 180cm wysokiej zabudowy - szafka z pólkami, lodówka,mikro+pierakarnik. Fronty lakier frezowane nie wiem jakiej firmy, blat laminowany lupus. Wyceniono mi kuchnie na 10tys. czy to jest dobra cena? kiedyś zamieszczałam swój projekt ;-))
w miare rozsadna cena ;) 'ciche domykanie' to juz chyba standard ;)

Katarzyna Warchoł
20-05-2014, 08:04
Cześć. Potrzebuję waszych rad. Kuchnia jak na zdjęciach a między scianami chciałabym cegłę białą. Tylko zastanawiam się nad jej zachowaniem przy płycie indukcyjnej oraz przy zlewie.
Wiecie może coś na ten temat? możecie coś doradzić?
Niestety projekcik skromny gdyż sama go robiłam.

261168

ewelinka1983
26-05-2014, 15:12
Witam
Z racji tego, że jestem blondynką będę pytać, a co tam :D
Robią się ścianki działowe i mimo, że do montażu i kupna sprzętów kuchennych jeszcze daleka droga ja muszę już wiedzieć co i jak będzie stało i miało wymiary. I tu moje pytanie. Robię jedną ścianę w kuchni w zabudowie, w której będą stać kolejno od ściany patrząc od salonu: Lodówka Samsung side by side szeroka na 92 cm, cargo 30 cm i piekarnik w zabudowie 60 cm. I jaki ja mam zostawić długi i szeroki otwór na te wszystkie rzeczy. Z tego co się orientuję side by side nie może stykać się bezpośrednia z ścianą czy cargo potrzebuję z jednej i drugiej str, dodatkowo po no właśnie ile 2, 3, 4 cm? A jak głęboką ma zrobić wnękę,żebym bez problemu otwierała cała lodówkę m- ona ma wymiary 72 głębokie z drzwiami i 60 cm bez drzwi, jak to rozwiązać, żeby ta lodówa nie wystawała z tego otworu a była maksymalnie jak najbardziej w ciągu.
Masakra jakaś z tymi wymiarami :P

Chcę uniknąć takiego efektu

262134

Doriko
26-05-2014, 15:34
Było już kilka dyskusji na ten temat i to całkiem niedawno tylko nie pamiętam czy tu czy w pochwalcie się kuchniami, Warto przeglądnąć choć kilka miesięcy wstecz bądź przeszukać wątek.

Edit:
Tu masz wpis na ten temat i całą dyskusję
http://http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami&p=6399625&viewfull=1#post6399625

bettka
27-05-2014, 08:27
Mam pytanie o lodówkę, będzie wolnostojąca, miejsce mam, czy Waszym zadaniem lepiej będzie wyglądała side by side w obudowie (góra lodówka, dół zamrażarka) czy inox 70 cm + cargo wysokie? Na pewno nie będzie to tak jak na wizce, bo lodówka będzie wystawać poza ciąg szafek.

Doriko
27-05-2014, 10:27
Nie jestem pewna czy dobrze rozumiem jakie warianty bierzesz pod uwagę (lepiej było by je od myślników napisać) ale co do side by side to całkiem fajnie się komponuje tak jak masz na wizce. Wiadomo że będzie albo wystawać albo duże szpary zostawisz po bokach (przy SBS trzeba się zastanowić co wolimy no chyba że model do zabudowy). Szafki nad płyta dałabym jednak białe, takie same jak reszta wiszących. Moim zdaniem będzie bardziej harmonijnie.

ardiza
27-05-2014, 21:48
Witajcie, kuchnie bede miala biala, blat drewnopodobny,sprzety tj. plyta, piekarnik, mikrofaa czarne, a zlew?? Kiedys cos czytalam ze powinienbyc Czarny pod kolor sprzetu? A moze jakis jasny zeby bardziej zgral sie z blatem?

Doriko
27-05-2014, 21:55
Do białych mebli ja bym biały dała :p Czarny mi się jakoś nie widzi ale może się nie znam. A jakie drewno ma imitować?

salik
29-05-2014, 20:09
bettka, na wizce wygląda to fajnie, ale nie wierzę , że uda Ci się tak dobrze dopasować w rzeczywistości.
Porzuciłaś opcję z zabudowaną chłodziarką?
Ja taką mam i polecam.

bettka
29-05-2014, 20:52
W chłodziarce zabudowanej przeszkadza mi to, że część półek jest nisko. Nie przeszkadza Wam to? Może kwestia przyzwyczajenia... Wiem, że to nie wyjdzie tak jak na wizualizacji, będzie potrzebne wolne miejsce po bokach i wysunięcie lodówki do przodu. A może mi doradzicie, jak rozplanować drugą ścianę? Wrzucam kawałek szkicu tych szafek, wrysowane są szuflady 60 cm a chciałabym szersze (80-100). Ta ściana ma 320 cm i mam tam:
- cargo 20 lub 30 cm
- słupek z piekarnikiem 60 cm
- szafka 60 cm jak to przy zabudowie L

leszczu 791
01-06-2014, 10:46
Witam,
Potrzebuje Wasz opinii ! Już całkiem się zagubiłam. Kolorystyka bardzo mi się podoba (na żywo wygląda super ) tylko nie wiem jak ją zastosować.
Poniżej wizualki, proszę pomóżcie...
- gdzie ma być biel a gdzie "koniak "dół czy góra?
- blat ciemny czy jasny?
Dodam, ze okno jest orzechowe a drzwi do spiżarni będą szklane. Na podłodze planuje jasne-szare kafelki. W salonie będą meble wenge (niestety idą z nami) i panele podłogowe jasne.
Liczę na Wasze szczere i pomocne opinie.
1) 263070
2) 263071
3) 263072

Doriko
01-06-2014, 11:00
Fornir na dolnych na górnych biały.

EwkaP
01-06-2014, 12:15
Witam
Chciałabym prosić o pomoc w zaprojektowaniu mojej kuchni. Wydaje mi się, że już mam w głowie ogólny zarys tego, jak ma ona wyglądać. Jednak nie wiem, czy moje pomysły są dobre pod względem ergonomii i funkcjonalności. Co tu dużo mówić: łeb jaj bania, od tych wątpliwości. Tu jest link do mojego projektu, bo nie potrafię wklejać zdjęć.
http://www.mtmstyl.pl/projekt-sopran/rzuty/
Dokładniejsze wymiary to:
1. Ściana z lodówką – ok. 240cm.
2. Ściana pod oknem- ok.310cm.
3. Ściana z kuchenką – ok.154cm.
Mój ,,projekt” to:
1. kuchenka tak jak w rzutach z pracowni projektowej, a nad nią tylko okap,
2. pod oknem marzy mi się długi ciąg roboczy =blat, a pod nim przy oknie zmywarka,
3. zlew narożny – aby pod oknem był jak najdłuższy blat,
4. blat krótki i lodówka, która kończy ciąg przy jadalni.
/- kuchenka-narożna szafka na garnki- zmywarka- szafka na talerze- zlew narożny - szafka na spożywcze/
Moje dylematy:
1. Czy dobrze będzie wyglądał w rogu zlew dwukomorowy, dwie komory okrągłe, struktura len.
/będzie zmywarka, ale sądzę że duży zlew się przyda przy większych pracach, np. przetwory/.
2. Czy na ścianie z lodówką dać szafki górne na prostej linii, czy dołożyć narożną i jeszcze obok szafkę przy oknie?
!!! Marzy mi się danie szafek do sufitu, albo 6 kwadratowych /2x3/ albo takich wąskich wysokich prostokątnych. I nie wiem czy szafka narożna i obok następna będą dobrze wyglądać w takiej zabudowie???
3. Planuję dolne szafki zrobić z orzecha amerykańskiego, blat szary, a górne szafki z mdf półmat –kolor jasny szary lub inny ????? , a nad lodówką szafka -z nią licująca- w kolorze tych górnych szafek. Lodówka w otwartej szafce.
4. Czy szafki na talerze i art. spożywcze zrobić z szufladami czy tradycyjne półki? Teraz mam 2 80cm półki i są pakowne. A szuflady, nie wiem?
5. Nie wiem jak wybrać okap, bo będzie on w ,,świetle” okna i nie chciałabym zbyt masywnego. Podoba mi się stalowa ,,tuba” lub stalowy okap ,,kwadrat pod skosem”.

leszczu 791
01-06-2014, 12:52
Fornir na dolnych na górnych biały.

górne w całosci czy tylko fronty? i jaki blat ?

Doriko
01-06-2014, 19:43
Moim zdaniem całe białe i blat też biały. Jak biały blat to i zlew biały bym dała a na pewno nie czarny. Zabudowa lodówki w fornirze.

kamilaa
01-06-2014, 20:59
Witam,
Liczę na Wasze szczere i pomocne opinie.
1) 263070
2) 263071
3) 263072
1. zdecydowanie odpada. niestety nie moge si ezdecydowac jaki blat. dam znac jak sie glebiej zastanowie;)

skonieak
01-06-2014, 22:14
Blat i górne szafki całe białe, fornir na dolnych.


1) 263070
2) 263071
3) 263072[/QUOTE]

fajna kobieta
02-06-2014, 19:00
Opcja nr 2 ;)

salik
02-06-2014, 20:16
bettka, mam chlodziarke z 3 szufladami w dolnej części (komora 0), a to jest bardzo przydatne na warzywa, mieso, sery.

bettka
02-06-2014, 21:01
A jaki model chłodziarki? To byłaby fajna opcja dla mnie

moniss
02-06-2014, 23:40
EwkaP, tutaj dwie wersje układu sprzętów w Twojej kuchni:
- wersja 1 (niestety nie mam dwukomorowego narożnego zlewu w programie)
263405263406263407

- wersja 2
263408263409

Doriko
03-06-2014, 00:04
Druga wersja lepsza ale z tego co pamiętam z planu domu to komin jest tam gdzie płyta w pierwszej wersji, dlatego EwkaP chciała ją tam właśnie. A jakby połączyć troszkę obydwie wersje i w pierwszej przesunąć zlew w miejsce w którym jest on na drugiej wersji.
Hmm albo wersja 1 tylko dać zlew za narożnikiem a nie na rogu i dodać jeszcze jedną szafkę np 40cm żeby wokół zlewu było troszkę blatu, czyli narożna-40cm-80cm pod zlew-40cm i na końcu lodówka. Nie wiem Moniss jakie ty szafki tam dałaś i tylko zgaduje, mam nadzieję że się zmieści.
Ale zamotałam mam nadzieję że jednak da się zrozumieć mój wywód.

moniss
03-06-2014, 00:23
Trzecia wersja:
263410263411

Czwarta wersja:
263412263413263414

Doriko,
No właśnie kominy! Zależy czy Ewa będzie wolała wyciąg, czy może zadowoli ją pochłaniacz :)

Doriko
03-06-2014, 09:15
Można też rurę pociągnąć ale nie każdy chce co z resztą rozumiem. Mi jak zawsze opcja półwyspu się podoba :-) tylko w tym przypadku trochę wciśnięty w kąt zlew będzie. A może gdzieś wywalić lodówkę, hmm, tylko gdzie?

Zsazsa
03-06-2014, 10:17
Witam wszystkich

Mam do Was pytanie, zapewne już ono tutaj wcześnie padało wiele razy ;) ale z góry dziękuje jesli ktoś by mogl mi podpowiedzieć
W jakim programie projektujecie swoje kuchnie, czy robicie to sami czy projektuje Wam np ktoś z firmy która robi meble

Czy istnieje jakis darmowy program w sieci do projektowania kuchni, chodzi mi o wstepne rozmieszczenie mebli przy wymiarach akurat mojej kuchni.

. W tej chwili koncze projekt łazienki i czas sie wziąć za kuchnie ... Własnie wyburzam sciankę miedzy pokojem a kuchnią :)

Doriko
03-06-2014, 10:29
Ikea ma planer na swojej stronie ale tam dostępne są tylko meble ikea. Do rozmieszczenia mebli powinien wystarczyć.

EwkaP
03-06-2014, 11:19
Witam :)
Moniss, wielkie dzięki za Twoje wizualizacje dla mnie. Obejrzałam już je ze cztery razy i podobają mi się niesamowicie. I naprawdę działają na wyobraźnię! :)
Doris, dziękuję i Tobie za porady.
Dziewczyny, kuchnia z wyspą jest ciekawa, ale chyba pozostanę przy swoich pierwszych pomysłach. Czyli wersja nr1. Jedynie co jeszcze biorę pod uwagę to kuchenka chyba bardziej w lewo do ,,drzwi", bo muszę jakoś otwierać szafkę narożną, obok kuchenki. Myślałam też, żeby szafkę ze zlewem w rogu zrobić ściętą.
I teraz pytanie: Czy górna szafka w rogu tez ma być ścięta, czy taka jak na wizualizacji nr1.
Pytanie drugie gdzie planować suszarkę, bo mimo zmywarki pod oknem to chciałabym mieć suszarkę. Tylko w którym miejscu, żeby podczas zmywania nie uderzać się o otwarte drzwiczki?
No i pytanie 3 czy przy takim układzie szafek górnych mogę je dać do sufitu? Planuję wszystkie szafki zamknięte bez witrynek do sufitu. Znalazłam fotki z takimi kuchniami, gdzie szafki górne są tylko na ściance z lodówką. Ale nie wiem czy z tym wydłużonym ciągiem do okna nie będzie to wszystko wyglądać za ciężko?
Pozdrawiam Ewa

skonieak
03-06-2014, 13:11
Ja mam zlew narożny, 1,5 komorowy, szafkę dolną i górną mam ścięte, są pojemne i naprawdę dużo można w nich zmieścić:)



Witam :)
Moniss, wielkie dzięki za Twoje wizualizacje dla mnie. Obejrzałam już je ze cztery razy i podobają mi się niesamowicie. I naprawdę działają na wyobraźnię! :)
Doris, dziękuję i Tobie za porady.
Dziewczyny, kuchnia z wyspą jest ciekawa, ale chyba pozostanę przy swoich pierwszych pomysłach. Czyli wersja nr1. Jedynie co jeszcze biorę pod uwagę to kuchenka chyba bardziej w lewo do ,,drzwi", bo muszę jakoś otwierać szafkę narożną, obok kuchenki. Myślałam też, żeby szafkę ze zlewem w rogu zrobić ściętą.
I teraz pytanie: Czy górna szafka w rogu tez ma być ścięta, czy taka jak na wizualizacji nr1.
Pytanie drugie gdzie planować suszarkę, bo mimo zmywarki pod oknem to chciałabym mieć suszarkę. Tylko w którym miejscu, żeby podczas zmywania nie uderzać się o otwarte drzwiczki?
No i pytanie 3 czy przy takim układzie szafek górnych mogę je dać do sufitu? Planuję wszystkie szafki zamknięte bez witrynek do sufitu. Znalazłam fotki z takimi kuchniami, gdzie szafki górne są tylko na ściance z lodówką. Ale nie wiem czy z tym wydłużonym ciągiem do okna nie będzie to wszystko wyglądać za ciężko?
Pozdrawiam Ewa

EwkaP
03-06-2014, 15:16
Skonieak, dzięki za informację. Powiedz, proszę co masz w tych narożnych szafkach? Czy po zlewem masz kosz? Jak się otwiera szafka i jaki kosz? Chciałabym mieć kosz do segregowania śmieci. Czy w takiej narożnej szafce da się to fajnie rozplanować? A co z szafką narożną u góry? No i pytanie: jakiej szerokości masz drzwiczki-fronty do tej dolnej i górnej szafki? Bo widzę, że czasem są małe fronty-ścięcia, a czasem szersze.

skonieak
03-06-2014, 20:42
Kuchnię użytkuję od 5 lat i nadal uważam, że słusznie ulokowałam zlew (teraz budując dom, też mam zamiar tak zrobić, właśnie ze względu na dużą powierzchnię roboczą, która zostaje). Szafka ma wymiary 90x90, front dolny 45 cm, górny 40 cm. w dolnej szafce mam kosz na śmieci (60l), filtr do wody (gabarytowo odpowiada obudowie komputera), podstawowe detergenty potrzebne w kuchni (środki czyszczące do płyty indukcyjnej, do blatów itd.) i jeszcze jest miejsce:) spokojnie zmieści się kosz do segregacji, który można zainstalować dodatkowo na wyjeżdżającym stelażu (te kilka lat temu koszt był spory, teraz nie wiem). W górnej szafce mam trzy półki, trzymam tam np. wysokie szklanki do latte, naczynia żaroodporne z przykrywkami, miski szklane i salaterki. Moim zdaniem takie rozplanowanie nie przeszkadza, a wręcz ułatwia organizację w kuchni, także polecam:yes:




Skonieak, dzięki za informację. Powiedz, proszę co masz w tych narożnych szafkach? Czy po zlewem masz kosz? Jak się otwiera szafka i jaki kosz? Chciałabym mieć kosz do segregowania śmieci. Czy w takiej narożnej szafce da się to fajnie rozplanować? A co z szafką narożną u góry? No i pytanie: jakiej szerokości masz drzwiczki-fronty do tej dolnej i górnej szafki? Bo widzę, że czasem są małe fronty-ścięcia, a czasem szersze.

EwkaP
04-06-2014, 18:31
Witam
Skonieak, dziękuję Ci bardzo za Twoją opinię. Do tej pory na forach znajdowałam wiele krytycznych opinii o narożnym zlewie i koszu. Powiedz mi jeszcze jak otwiera się u Ciebie ta szafka z koszem? Tradycyjnie, czy wysuwasz szufladę? Czy w nowej kuchni coś zmienisz? A! Czy po bokach masz przy tej szafce od razu duże szafki czy może takie wąziutkie wysuwane? Widzę często takie rozwiązanie i nie wiem czy ułatwia ono otwieranie szafek i korzystanie z nich? I pytanie jeszcze o 1,5 komorowy zlew: czy taki zlew sprawdza się? Ja mam teraz dwie duże komory i jakoś boję się, że w mniejszym nie ogarnę się- chlapanie, problem z dużymi garnkami czy płukaniem warzyw lub owoców.

Elfir
04-06-2014, 20:12
1. jak korzystają z narożnego zlewu dwie osoby (np. jedna myje warzywa a druga chce opłukać na szybko kubek?)
2. Jak stoi się przy takim zlewie, gdy jednoczesnie otwarta jest zmywarka i wkłada się tam talerze?

skonieak
04-06-2014, 21:48
A te krytyczne uwagi szczególnie od tych, którzy nigdy nie mieli i nie użytkowali takiej kombinacji;) Szafkę z koszem otwieram tradycyjnie, po lewej stronie mam szafkę cargo (30 cm), następnie zmywarka (60cm) bez problemu otwieram jednocześnie zmywarkę i szafkę z koszem, po prawej mam dosłownie 9cm zaślepkę i dalej duże szuflady(90cm). Dla mnie 1,5 komorowy zlew w zupełności wystarcza (fakt jestem uzależniona od zmywarki:lol2:), płukanie warzyw i owoców, mycie nawet dużych garnków nie sprawia problemów, nie chlapie się bardziej niż normalnie. Tak jak wspominałam, w nowej kuchni również planuję taki układ, bo po prostu szkoda mi zabierać blat roboczy na zlew pod oknem. Jeśli jeszcze masz jakieś pytania, chętnie w marę możliwości pomogę:)





Witam
Skonieak, dziękuję Ci bardzo za Twoją opinię. Do tej pory na forach znajdowałam wiele krytycznych opinii o narożnym zlewie i koszu. Powiedz mi jeszcze jak otwiera się u Ciebie ta szafka z koszem? Tradycyjnie, czy wysuwasz szufladę? Czy w nowej kuchni coś zmienisz? A! Czy po bokach masz przy tej szafce od razu duże szafki czy może takie wąziutkie wysuwane? Widzę często takie rozwiązanie i nie wiem czy ułatwia ono otwieranie szafek i korzystanie z nich? I pytanie jeszcze o 1,5 komorowy zlew: czy taki zlew sprawdza się? Ja mam teraz dwie duże komory i jakoś boję się, że w mniejszym nie ogarnę się- chlapanie, problem z dużymi garnkami czy płukaniem warzyw lub owoców.

skonieak
04-06-2014, 21:57
Generalnie rzadko się zdarza (sądzę, że bez względu na rodzaj zlewu), żeby nagle zrobił się tłok przy zlewie ;) a jeśli już mowa o płukaniu kubka, to ta, co myje warzywa może tej drugiej pomóc:-P w poście wyżej opisałam jaki mam układ, który nie koliduje ze sobą przy użytkowaniu zmywarki, zlewu i szafki z koszem.



1. jak korzystają z narożnego zlewu dwie osoby (np. jedna myje warzywa a druga chce opłukać na szybko kubek?)
2. Jak stoi się przy takim zlewie, gdy jednoczesnie otwarta jest zmywarka i wkłada się tam talerze?

EwkaP
05-06-2014, 19:55
Witam
Skonieak, dziękuję raz jeszcze.
Pomału oswajam się z narożnym zlewem. Zależy mi na tym dłuższym blacie pod oknem. Drugi obok lodówki będzie krótszy.
Co do pytań Elfir, to mogę odpowiedzieć na to nr2. Wyczytałam, że przy narożnym zlewie zmywarka powinna być dalej od zlewu. Więc ja na lewo od zlewu planuję szafkę np. szuflady a potem dopiero zmywarkę. Wtedy można ,,zgarniać z talerzy resztki do kosza i talerze swobodnie układać w zmywarce".
Wciąż zastanawiam się czy przy górnych szafkach do sufitu ciągnąć je do okna- szafka narożna+szafka przy oknie. Mam też dylemat co do materiałów i kolorystyki, ale nie wiem czy tu mogę o to zapytać? W tytule są wizualizacje i nie wiem czy kolorystyka kuchni może być tu poruszona? :)

skonieak
06-06-2014, 10:13
Nie ma sprawy:) tak jak pisałam jednoczesne używanie zlewu, zmywarki i kosza na śmieci nie wyklucza się wzajemnie, jeśli chodzi o szafki górne, to ja mam pociągnięte do okna (szafka narożna ścięta i wykończenie tego ciągu szafek to otwarte półeczki tzw. "łapacze kurzu" na bibeloty;) ), co prawda nie mam zabudowy do sufitu, szafki kończą się na wysokości 210 cm.
Kolorystyka to już, to co lubisz i z czym TY się dobrze czujesz:yes:





Witam
Skonieak, dziękuję raz jeszcze.
Pomału oswajam się z narożnym zlewem. Zależy mi na tym dłuższym blacie pod oknem. Drugi obok lodówki będzie krótszy.
Co do pytań Elfir, to mogę odpowiedzieć na to nr2. Wyczytałam, że przy narożnym zlewie zmywarka powinna być dalej od zlewu. Więc ja na lewo od zlewu planuję szafkę np. szuflady a potem dopiero zmywarkę. Wtedy można ,,zgarniać z talerzy resztki do kosza i talerze swobodnie układać w zmywarce".
Wciąż zastanawiam się czy przy górnych szafkach do sufitu ciągnąć je do okna- szafka narożna+szafka przy oknie. Mam też dylemat co do materiałów i kolorystyki, ale nie wiem czy tu mogę o to zapytać? W tytule są wizualizacje i nie wiem czy kolorystyka kuchni może być tu poruszona? :)

aga2183
08-06-2014, 21:38
Witam ponownie,

jestem na etapie ustalania ostatecznej wersji mebli i po rozmowie z producentami zastanawiam się nad dwiema opcjami, z okapem wolnowiszącym lub z okapem podszafkowym. Która wersja wg. Was jest lepsza?

264462264463

Doriko
08-06-2014, 22:04
Według mnie, okap wolnowiszący pomiędzy szafkami wiszącymi wygląda źle, szczególnie jak są pod sam sufit. Jak sama nazwa mówi że powinien wisieć wolno ;P

judi00
08-06-2014, 22:15
Witam,
Potrzebuje Wasz opinii ! Już całkiem się zagubiłam. Kolorystyka bardzo mi się podoba (na żywo wygląda super ) tylko nie wiem jak ją zastosować.
Poniżej wizualki, proszę pomóżcie...
- gdzie ma być biel a gdzie "koniak "dół czy góra?
- blat ciemny czy jasny?
Dodam, ze okno jest orzechowe a drzwi do spiżarni będą szklane. Na podłodze planuje jasne-szare kafelki. W salonie będą meble wenge (niestety idą z nami) i panele podłogowe jasne.
Liczę na Wasze szczere i pomocne opinie.
1) 263070
2) 263071
3) 263072

Dlla mnie zdecydowanie wersja nr 3. Jest harmonijna i bez bałaganu (w.1) . Bardzo ładna

aga2183
08-06-2014, 22:17
Według mnie, okap wolnowiszący pomiędzy szafkami wiszącymi wygląda źle, szczególnie jak są pod sam sufit. Jak sama nazwa mówi że powinien wisieć wolno ;P

:-) w taki sposób tego nie interpretowałam :-)

Ale czy kuchnia nie będzie za ciężka, monotonna?

Ela75
09-06-2014, 14:01
Witam
Chciałabym prosić o ocenę mojej kuchni. Muszę podjąć ostateczną decyzję, a mam wątpliwości. 264573264574264575Zastanawiam się, czy to będzie funkcjonalna kuchnia? Czy wyższy blat jest dobrym rozwiązaniem? (Podłoga będzie jasna.) 264572
Pozdrawiam
I dziękuję za każdą sugestię.

Doriko
09-06-2014, 16:03
Zlew i płyta są bardzo blisko siebie. Wiem że to nudne ciągle to samo pisać i czytać ale moim zdaniem to nie jest zbyt funkcjonalne, choć wiem że są osoby co się ze mną nie zgodzą.

Nie rozumiem koncepcji barku w kącie, no chyba że to jest tylko wersja poglądowa i tam jest więcej miejsca np cały salon. Na wizualizacji wygląda to jak dwa malutkie pomieszczenia. Jeżeli tak to ma wyglądać to czy ci nie przeszkadza to. Osobiście wolała bym przestronne jedno pomieszczenie a miejsce do przysiadnięcia można by zawsze wygospodarować w innym miejscu kuchni bez dzielenia jej barkiem.

Na tyle co można zobaczyć z tej wizualki to bym zrezygnowała z barku w tym miejscu i zrobiła kuchnię w L od razu znalazło by się miejsce na odsunięcie płyty od zlewu.

Doriko
09-06-2014, 16:10
:-) w taki sposób tego nie interpretowałam :-)

Ale czy kuchnia nie będzie za ciężka, monotonna?

Szafki do samego sufitu pewnie nadadzą troszkę ciężkości ale nie sądzę by przerwa w postaci tuby coś zmieniła w tym względzie. Na szczęście szafki są białe.
Najlżej będzie bez szafek wiszących.
Jeśli masz możliwość to usuń wszystkie szafki wiszące z okolicy okapu a zobaczysz różnicę.

Ela75
09-06-2014, 22:28
Za barkiem jest salon z wyjściem na taras i duże okno - witryna. Dlatego wydawało mi się, że kuchnia nie będzie ciemna. Dzięki.

aga2183
09-06-2014, 22:32
Szafki do samego sufitu pewnie nadadzą troszkę ciężkości ale nie sądzę by przerwa w postaci tuby coś zmieniła w tym względzie. Na szczęście szafki są białe.
Najlżej będzie bez szafek wiszących.
Jeśli masz możliwość to usuń wszystkie szafki wiszące z okolicy okapu a zobaczysz różnicę.

Problem w tym, że kuchnia jest bardzo mała, oprócz części widocznej na zdjęciu jest jeszcze wysoka zabudowa lodówka+piekarnik, więc niewiele pozostaje miejsca do przechowywania.
Dodałam tą szafkę z myślą o jakimkolwiek dodatkowym miejscu.

Mmelisa
09-06-2014, 22:39
wtrace sie w dyskuje... poniewaz sama jestem tuz przed zamowieniem kuchni dla siebie i powiem tak
aga2183 zgadzam sie z opinia ze ten okap wolnowiszacy nie pasuje miedzy szafkami...
jezeli nie ma mozliwosci rezygnacji z gornych szafek to wez podszafkowy okap..

ja mam podobnie jak ty...szafki gorne wysokie na 100cm... i niestety okap podszafkowy...
dlaczego niestety? bo moj maz nie zgadza sie z moja decyzja o braku gornych szafek... ;)

pokaze wam jaki ja mialam w glowie mniej wiecej projekt a na jakim poprzestalo..jutro robie zamowienie...

mialo byc wg mnie (ewentualnie bez mini wyspy)

264708

a bedzie (ta czarna szyba to kwestia jeszcze przemyslenia co i jak..bo nie mam pomyslu jeszcze, czy ciemna czy tez jasna)
264709

265335

niestety wizki nie sa jak najlepszej jakosci ;)
wiec dodam ze w wysokiej zabudowie pierwsza szafka to sa drzwi zrobione z frontow kuchennych do spizarki.. taki maly myk ;)

aga2183
09-06-2014, 22:47
Mmelisa osobiście uważam, ze finalny projekt jest lepszy.
Mam wrażenie, że pierwsza wizualizacja była jakby niedokończona właśnie z powodu braku górnych szafek. Niby jest przestrzeń, ale jednak czegoś brakuje.

Czy nie obawiasz się, że górne szafki o wys. 100 cm będą sprawiały wrażenie wieeeeeelkich. Jedno z pytań jakie sobie zadaje, czy ciąć szafki na 3 czy też nie. U mnie pomieszczenie ma 280 i wyjście 100 cm szafka + 30 cm zabudowa KG lub 120 szafka (3x40cm) i listwa w kolorze szarym 10 cm.

Mmelisa
09-06-2014, 23:08
aga u mnie jest taki mankament ze moje szafki beda mialy gl.30cm ;) nie mam na to wplywu, bo taka scianka jest przy oknie...na szczescie duza czesc okna jest nie otwieralna.
co do wysokosci szafek, nie boje sie :no:
wlasnie bedzie wygladac to inaczej.. a i zobaczylam w google takie cos :) to mnie przekonalo

264711

u mnei tez ma byc biala zywica.. tylko kolorystyka blatu i okien inna :)

i tutaj jeszcze
264712

na forum tez spotkalam kilka kuchni z takimi gornymi szafkami... :)

aga2183
09-06-2014, 23:14
Myślisz, ze bez podziału będzie lepiej (zaznaczam u mnie szafki mają 120 cm

264713264714


Wizualizacja przerobiona w rewelacyjnym programie paint :-)

Mmelisa
09-06-2014, 23:21
cholerka.... nie wiem..klikam i klikam... obie wersje mi sie podobaja...:yes:
20cm to jest duzo wiecej ode mnie.. ja na okolo 15cm bede miala zabudowe z kg pod sufitem na rury od reku..
ale wracajac do frontow u Ciebie nie potrafie doradzic..
ja od poczatku wiedzialam ze chce miec je proste.. szuflady pod spodem sa szerokie bo 80, 90 i 80.. i jakos nie nawiazywalam ich do szafek gornych bo tych nie mialo byc ;)

Mam nadzieje, ze sie ktos odezwie i doradzi z tymi frontami u Ciebie:yes:
wazne zebys chaosu z okapem nie zrobila :)

moniss
09-06-2014, 23:22
Witam
Chciałabym prosić o ocenę mojej kuchni. Muszę podjąć ostateczną decyzję, a mam wątpliwości. 264573264574264575Zastanawiam się, czy to będzie funkcjonalna kuchnia? Czy wyższy blat jest dobrym rozwiązaniem? (Podłoga będzie jasna.) 264572
Pozdrawiam
I dziękuję za każdą sugestię.

Moim zdaniem, barek z wyższym blatem, ktory przesłania rozgardiasz kuchenny od strony salonu, to dobre rozwiązanie.
Co do układu szafek i sprzętów kuchennych, to też nie ma się czego czepić ;) Moja koleżanka ma taki sam układ zlew-płyta i jest z niego zadowolona.
Przy tym układzie można zamienić meijscami lodówkę i słupek z piekarnikiem (jeśli nie chcesz aby z salonu było widać piekarnik i mikrofalówkę).

Jeśli jednak potrzebujesz nieco więcej miejsca pomiędzy tymi sprzętami, to możesz dosunąć zmywarkę do wysokiej zabudowy, a w ślad za nią także zlew. W rogu wstawiłabym szafkę narożną (kształt L), potem szuflady pod płytą i kolejna narożna L-ka.

Inna opcja. Jeśli jest taka możliwość, to można ewentualnie przenieść zlew i zmywarkę do szafek przy barku, ale moim zdaniem, lepiej jest tam mieć jednak blat roboczy i przyrządzajać coś, być skierowanym twarzą w stronę rozmówców (lub TV) ;)

aga2183
09-06-2014, 23:41
Ja chyba własny wątek założe, bo dopiero początek, a ja mam 1000 pytań i wątpliwości, a forumowa pomoc jest nieoceniona.
Sprawa okapu została rozstrzygnięta - nie będzie.
Też klikam i mam mętlik, myślę jeszcze nad opcją nr 3 szafka na dole 40 + szafka 80 u góry

264716

Doriko
10-06-2014, 00:15
hmm jeżeli już to odwrotnie 80 na dole i 40 u góry na mniej potrzebne rzeczy bo będzie trudno dosięgnąć no chyba że jesteś bardzo wysoka.
A może 60 i 60? Sprawdzałaś taką opcję?


Problem w tym, że kuchnia jest bardzo mała, oprócz części widocznej na zdjęciu jest jeszcze wysoka zabudowa lodówka+piekarnik, więc niewiele pozostaje miejsca do przechowywania.
Dodałam tą szafkę z myślą o jakimkolwiek dodatkowym miejscu.

Rozumiem też mam małą kuchnię i chętnie bym zrezygnowała z wiszących szafek ale nie wiem czy wtedy się pomieszczę.

Doriko
10-06-2014, 00:35
Co do przestrzeni pomiędzy zlewem i kuchenką to również miałam taki układ w wynajmowanym mieszkaniu i dla mnie było to niewygodne bardzo. Zauważyłam że głównie w małych kuchniach tak się robi bo nie ma innego wyjścia. Moja mama tak ma, teściowa też i siostra tak ma. Czasem mam wrażenie że nikomu nawet przez myśl nie przejdzie że można by inaczej. Bo przecież zawsze tak miały. Inna sprawa jeśli taki układ komuś odpowiada. Tylko żeby wiedzieć że odpowiada to przydało by się obadać różne wersje. Wynajmowałam kilka mieszkań z różnymi kuchniami dzięki czemu wiem że chcę dużo blatu duuuużo i po między kuchenką a zlewem też musi być te 80ccm minimum.


Za barkiem jest salon z wyjściem na taras i duże okno - witryna. Dlatego wydawało mi się, że kuchnia nie będzie ciemna. Dzięki.

To zmienia postać rzeczy. Na wizualizacji wygląda to troszkę inaczej. Jednak nadal nie wiem jakich gabarytów jest salon i jaki jest układ. Zakładam że jest sporo miejsca więc dodałabym jeszcze jedną szafkę i przesunęła tym samym barek o 60cm w stronę salonu. Choć jeżeli będzie jednokomorowy zlew to jeszcze w minimum przestrzeni się mieści. Tylko teraz patrzę na ten ociekacz, chyba wolałabym mieć go z drugiej strony. Wyobraź sobie że myjesz coś w zlewie i chcesz to wrzucić do gara, niesiesz nad umytymi wcześniej naczyniami ociekającymi na ociekaczu i kapiesz na nie a nawet trącasz z zrzucasz. No chyba że nie będziesz nic na nim stawiać.
Ale mi się wyobraźnia włączyła :P

Zapomniałam dodać że wizualnie zapotywiada się bardzo ładnie. Moja siostra ma podobne
fronty i uchwyty i jej kuchnia bardzo ładnie się prezentuje choć jest zupełnie nie w moim klimacie. Ale podłoga zdecydowanie jasna powinna być.

Flawia
10-06-2014, 08:42
Witam :welcome:

Przyszłam po rady i opinie na temat projektu mojego aneksu, chodzi mi głównie o układ szafek.

1. http://images63.fotosik.pl/1060/f1cc8efc33ed2f86.png
Tutaj jest kolejno od prawej: lodówka 60 cm, zmywarka 60 cm, dalej zlew (szafka ma 60 cm, ale zlew mieści się już w taką 45 cm), potem narożna 90x90 cm, szuflady 60 cm, kuchenka z piekarnikiem pod spodem 60 cm i szuflady 40 cm.

2. http://images63.fotosik.pl/1060/27299a18e977b8bd.png
Tutaj zmniejszona szafka pod zlew (do 45 cm) i w to miejsce małe cargo 20 cm.

Jakoś mi nie leżą do końca te projekty, ale sama nie wiem. W projekcie 2 na pewno cargo przesunęłabym koło lodówki, wtedy wydłużyłby się trochę blat między lodówką a zlewem.

Proszę o pomoc http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a030.gif (http://www.cosgan.de/smilie.php)



Myślisz, ze bez podziału będzie lepiej (zaznaczam u mnie szafki mają 120 cm

264713264714


Wizualizacja przerobiona w rewelacyjnym programie paint :-)

Aga, dla mnie wizualnie lepiej wyglądają w ogóle niepodzielone szafki :yes:

lukasz69karolina
10-06-2014, 09:28
...
264713264714
...

...
264716
aga ja bym podział zrobiła taki ile Ci szafki jest potrzebne tak na co dzień - do której półki sięgniesz to by było w jednych drzwiczkach, albo całkiem bez podziału

moja bratowa ma podział jak Twój 3 - mniejsza na dole a większa na górze i wygląda to bardzo ładnie, dodatkowo tu gdzie okap nie ma tej dolnej szafki by było wyżej, o tak: 264767

Doriko
10-06-2014, 09:46
Flawia Układ, czyli rozmieszczenie sprzętów moim zdaniem jest bardzo dobre. Myślę że lepiej się nie da.
Jeśli chodzi o wielkość szafek to pytanie, czy chodzi ci o kwestię wizualną czy funkcjonalną. jeśli chodzi o to pierwsze to moim zdaniem fronty szafek powinny mieć tę samą wielkość o ile się tak da. w tym względzie jak najbardziej opcja pierwsza jest lepsza a właściwie idealna przy tym układzie kuchni. W drugiej każda szafka ma inną szerokość i daje to odczucie chaosu, jak dla mnie oczywiście.
Nie mam kargo ale zastanawia mnie czy takie 20cm to dobry pomysł, masz małą kuchnię a podzielenie przestrzeni na małe szafki to strata miejsca. Każda szafka ma obudowę przez co przy każdej kolejnej zmniejsza się przestrzeń do przechowywania o niecałe 4cm na szerokości (zależy od grubości płyty). Do tego przy szufladach lepiej jest wykorzystana przestrzeń dlatego u siebie wezmę szuflady wszędzie gdzie tylko będzie możliwe. Nigdy nie przechowywałam zastawy w szufladach ale forumowiczki twierdza że jest to bardzo wygodne. Inne rzeczy takie jak mąki, cukry, makarony itd przechowywane w szufladach są łatwiej dostępne i na pewno mieści się więcej. Niestety w mojej tymczasowej kuchni nie mam szuflad i bardzo nad tym ubolewam.

moniss
10-06-2014, 09:52
Flawia, po pierwsze odsunęłabym zmywarkę od lodówki, bo podczas pracy oddaje bardzo dużo ciepła, co źle wpływa na pracę lodówki. Pomiędzy te dwa sprzęty można wstawić tę wąską szafke cargo z drugiego układu, dalej zmywarka i szafka pod zlew.

Flawia
10-06-2014, 10:50
Flawia Układ, czyli rozmieszczenie sprzętów moim zdaniem jest bardzo dobre. Myślę że lepiej się nie da.
Jeśli chodzi o wielkość szafek to pytanie, czy chodzi ci o kwestię wizualną czy funkcjonalną. jeśli chodzi o to pierwsze to moim zdaniem fronty szafek powinny mieć tę samą wielkość o ile się tak da. w tym względzie jak najbardziej opcja pierwsza jest lepsza a właściwie idealna przy tym układzie kuchni. W drugiej każda szafka ma inną szerokość i daje to odczucie chaosu, jak dla mnie oczywiście.
Nie mam kargo ale zastanawia mnie czy takie 20cm to dobry pomysł, masz małą kuchnię a podzielenie przestrzeni na małe szafki to strata miejsca. Każda szafka ma obudowę przez co przy każdej kolejnej zmniejsza się przestrzeń do przechowywania o niecałe 4cm na szerokości (zależy od grubości płyty). Do tego przy szufladach lepiej jest wykorzystana przestrzeń dlatego u siebie wezmę szuflady wszędzie gdzie tylko będzie możliwe. Nigdy nie przechowywałam zastawy w szufladach ale forumowiczki twierdza że jest to bardzo wygodne. Inne rzeczy takie jak mąki, cukry, makarony itd przechowywane w szufladach są łatwiej dostępne i na pewno mieści się więcej. Niestety w mojej tymczasowej kuchni nie mam szuflad i bardzo nad tym ubolewam.

Najlepiej jakby wizualna i funkcjonalna były na tip top :D, ale wiem, że zwłaszcza przy takiej małej przestrzeni, trzeba iść na kompromis. Może rzeczywiście nie będę się upierała przy tym cargo, szkoda tych cm ;), natomiast szuflady są tam, gdzie to możliwe :yes:


Flawia, po pierwsze odsunęłabym zmywarkę od lodówki, bo podczas pracy oddaje bardzo dużo ciepła, co źle wpływa na pracę lodówki. Pomiędzy te dwa sprzęty można wstawić tę wąską szafke cargo z drugiego układu, dalej zmywarka i szafka pod zlew.

O kurczę, a chciałam zrezygnować z tego cargo :cool:, a jakaś blenda by nie wystarczyła? Nie wiedziałam, że to problem, bo teraz widuję często piekarniki obok lodówek, a one nagrzewają się do dużo wyższych temperatur.

A tak? Tylko bez cargo, a szuflady 80 cm zamiast tego:
http://images64.fotosik.pl/1063/3ca13648387d9525.png

Tylko co wtedy w takiej narożnej szafce? Nerki zmniejszają IMO za bardzo powierzchnię.

Doriko
10-06-2014, 11:53
Nadal jestem za pierwszą opcją i funkcjonalnie i wizualnie dla mnie najlepiej. Z tego co czytałam to dzisiejsze sprzęty a do zabudowy szczególnie, są izolowane na tyle że i zmywarka i piekarnik, mogą sąsiadować z lodówką. Nie mam i nigdy nie miałam zmywarki, piekarnika w zabudowie też więc pewności nie mam.

moniss
10-06-2014, 12:27
Moja zmywarka jest wolnostojąca i oddaje do szafek obok baaardzo dużo ciepełka. Nie wiem jak jest z tymi do zabudowy, może Doriko masz rację.

Flawia
10-06-2014, 12:56
Nadal jestem za pierwszą opcją i funkcjonalnie i wizualnie dla mnie najlepiej. Z tego co czytałam to dzisiejsze sprzęty a do zabudowy szczególnie, są izolowane na tyle że i zmywarka i piekarnik, mogą sąsiadować z lodówką. Nie mam i nigdy nie miałam zmywarki, piekarnika w zabudowie też więc pewności nie mam.

Na plus też jest to, że można zgrać górne szafki, robiąc 90, 60, 60 i 60 nad lodówką. Będę przetrawiać ;)


Moja zmywarka jest wolnostojąca i oddaje do szafek obok baaardzo dużo ciepełka. Nie wiem jak jest z tymi do zabudowy, może Doriko masz rację.

Chciałam sprawdzić w instrukcji obsługi lodówki, ale producent nie udostępnia, albo ja nie umiem znaleźć :cool:

Czy ktoś wie, gdzie znaleźć instrukcję obsługi lodówki Siemens?

Rafałer
10-06-2014, 13:11
wujek google Ci pomoże

aga2183
10-06-2014, 14:20
aga ja bym podział zrobiła taki ile Ci szafki jest potrzebne tak na co dzień - do której półki sięgniesz to by było w jednych drzwiczkach, albo całkiem bez podziału

moja bratowa ma podział jak Twój 3 - mniejsza na dole a większa na górze i wygląda to bardzo ładnie, dodatkowo tu gdzie okap nie ma tej dolnej szafki by było wyżej, o tak: 264767

Przy 158 cm wzrostu swobodnie sięgnę do 40, dlatego myślę, że z dolnych będę korzystała, a górne przeznaczę na przechowywanie rzeczy mniej użytecznych. Teraz mam uciętą szafkę nad okapem i strasznie boki się brudzą, ale może dlatego, ze kuchnia jest gazowa, a przy takiej podobno bardziej pryska.

aga2183
10-06-2014, 14:21
hmm jeżeli już to odwrotnie 80 na dole i 40 u góry na mniej potrzebne rzeczy bo będzie trudno dosięgnąć no chyba że jesteś bardzo wysoka.
A może 60 i 60? Sprawdzałaś taką opcję?



Rozumiem też mam małą kuchnię i chętnie bym zrezygnowała z wiszących szafek ale nie wiem czy wtedy się pomieszczę.


Chyba masz rację 60 + 60 też dobrze wygląda

264830

aga2183
10-06-2014, 14:26
To w takim razie jeszcze raz wszystkie opcje

264831264832264833264834

moniss
10-06-2014, 14:39
Ja głosuję za podziałem na 2 lub 3 równe poziomy, czyli opcja 3 lub 4

Flawia
10-06-2014, 14:49
To w takim razie jeszcze raz wszystkie opcje

264831264832264833264834

1 lub 3 :)

Aga, jak masz rozwiązaną szafkę narożną?

aga2183
10-06-2014, 14:56
1 lub 3 :)

Aga, jak masz rozwiązaną szafkę narożną?

Jeszcze tego nie ustalałam z wykonawcą, ale planuje koszt obrotowy w kącie.

aga2183
10-06-2014, 14:58
1 lub 3 :)



Ja głosuję za podziałem na 2 lub 3 równe poziomy, czyli opcja 3 lub 4

Ja jestem za 3 lub 4

Doriko
10-06-2014, 15:34
[...]Teraz mam uciętą szafkę nad okapem i strasznie boki się brudzą, ale może dlatego, ze kuchnia jest gazowa, a przy takiej podobno bardziej pryska.

To nie o pryskanie chodzi. Gaz spalając się wydziela tłuste opary, dlatego przy gazówce ciężko utrzymać czystość. Nigdy chyba nie zapomnę klosza od lampy w jednym z wynajmowanych mieszkań, szorowałam kilka dobrych godzin by po tygodniu wyglądał niewiele lepiej niż przed czyszczeniem. Dlatego nie mam gazu w kuchni choć ogrzewamy piecem gazowym.

Pierwsza według mnie odpada. Jeden front sprawia że te szafki wydaja się ogromne i przytłaczające. Takie jest moje odczucie.
Wersja 3 i 4 jak dla mnie najlepiej. wiem że symetria jest estetyką głupców, ale nic nie poradzę na to że tak mi się podoba :-P
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=264833&d=1402403123http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=264834&d=1402403199

Edit:
Chyba w wer4 wyglądają najlżej.

aga2183
10-06-2014, 15:45
Doriko u mnie też nigdy więcej gazu!

Też skłaniam się ku 4 opcji, chociaż 3 też mi się podoba.

Flawia
10-06-2014, 16:17
Doriko u mnie też nigdy więcej gazu!

Też skłaniam się ku 4 opcji, chociaż 3 też mi się podoba.

Moim zdaniem wersja 4 jest za bardzo poszatkowana.

lukasz69karolina
10-06-2014, 16:40
To w takim razie jeszcze raz wszystkie opcje

264831264832264833264834
jak tak widać wszystkie na raz to wg mnie najlepiej 3 - podziały na pół, nawiązuje to ładnie do dolnych szafek i jest lekko
na drugim miejscu 2
a 1 i 4 są razem na ostatnim - cały gładki front jest ciężki i toporny, a potrójne cięcia wprowadzają chaos

Mmelisa
10-06-2014, 17:15
a ja z racji ze bede miala cale fronty proste jak w wersji 1 to powiem ze nie sa toporne :p
Forumowa Malkul ma takie i o ile dobrze pamietam to Magda34 tez i Oliwkawawa mi sie kojarzy... nie mam pewnosci... :)
no i dalam 2 przyklady zdjec ;)

aga2183
10-06-2014, 18:15
a ja z racji ze bede miala cale fronty proste jak w wersji 1 to powiem ze nie sa toporne :p
Forumowa Malkul ma takie i o ile dobrze pamietam to Magda34 tez i Oliwkawawa mi sie kojarzy... nie mam pewnosci... :)
no i dalam 2 przyklady zdjec ;)

Zgodze się, ze proste fronty ładnie wyglądają i przykładem są zdjęcia, które pokazałaś, ale u mnie jest lekko inna sytuacja, wysokość szafki to 120 cm i tylko i wyłącznie dlatego myślę, że przecięcie optycznie ją zmniejszy.

Mmelisa
10-06-2014, 18:22
tez sie tutaj zgadzam :)
wybierz to co najbardziej ciebie skłania...
fronty zawsze kiedys mozna wymienic na inne :D

Mnie u Ciebie to ta 4 tak jakos fajnie wola-popatrz na mnie, patrz na mnie :p:D

aga2183
10-06-2014, 18:41
4 opcja to mój wybór zanim odkryłam forum, teraz składniam się ku 3 opcji. 3 opcja będzie pewnie tańsza, a że my już jesteśmy na wykończeniu to będę cięła koszty gdzie się da :-)

Mmelisa
10-06-2014, 18:45
:D
Ty u siebie tniesz a ja powiekszam :bash:

Doriko
10-06-2014, 19:39
Zgodze się, ze proste fronty ładnie wyglądają i przykładem są zdjęcia, które pokazałaś, ale u mnie jest lekko inna sytuacja, wysokość szafki to 120 cm i tylko i wyłącznie dlatego myślę, że przecięcie optycznie ją zmniejszy.
No właśnie to chciałam napisać. Podobają mi się wysokie szafki sama o takich myślę ale przy wysokości 120 cm to będzie kawał szafy. Wyobraźcie sobie coś tak dużego wiszącego na ścianie.

aga2183
10-06-2014, 21:42
No właśnie to chciałam napisać. Podobają mi się wysokie szafki sama o takich myślę ale przy wysokości 120 cm to będzie kawał szafy. Wyobraźcie sobie coś tak dużego wiszącego na ścianie.

No to teraz już myślę o zmniejszeniu szafek do 100 cm i zabudowie od góry KG 40 cm :-)

Doriko
10-06-2014, 22:33
Chodziło mi o szafki 120cm w jednym kawałku bez podziałów. Dając zabudowę karton gips nie zmieni się odczucie ciężkości, bo zabudowane będziesz miała tak czy siak do sufitu a moim zdaniem miejsce do przechowywania w kuchni jest bezcenne.
Z wszystkich opcji jakie bierzesz pod uwagę najciężej wygląda front w jednym kawałku na całej wysokości.
Widziałam kuchnię zabudowaną pod sam sufit, gdzie wysokość pomieszczenia wynosiła dobrze ponad 3m i wszystko wyglądało dobrze. O ile dobrze pamiętam to były 2szafki po 70- 80cm może nawet wyższe i pod sufitem jeszcze 30 albo 40cm.
Ikea teraz wprowadziła wyższe szafki ale jeszcze nie widziałam ich na żywo. Front w jednym kawałku największy jest 100cm i myślę że to jest maksimum co będzie dobrze wyglądać. Mają szafki 120 cm ale one są podzielone.

aga2183
10-06-2014, 22:49
Dzięki Ci wielkie, pocieszyłaś mnie, bo już myślałam nad rewolucją!
Skłaniam się ku opcji podziału na 2, ale ostatecznie ustalę z wykonawcą i wygra opcja tańsza.

Ela75
11-06-2014, 11:09
Moniss i Doriko dzięki za pomoc. Właśnie chodziło mi o zasłonięcie rozgardiaszu kuchennego tym barkiem. Zlew zostawię tam gdzie jest, bo potrzebuję blat roboczy, a pod barkiem będzie go wystarczająco dużo. A podłoga będzie z jasnych i dużych kafli. Pozdrawiam.

baska_st
11-06-2014, 20:01
Witaj Aga2183. Wiele lat sprzedawałam meble kuchenne i zwrócę tylko uwagę na to, że okapy do zabudowy w takich szafkach mają swoje wymiary zabudowy, które trzeba również brać pod uwagę. Może coś się zmieniło, ale wymagały pogłębienia szafek do 40 cm. Standardowo szafki wiszące mają 30 - 35 cm. Więc automatycznie odpadają meble do samodzielnego montażu. A byłam na ostatnich targach i pojawiły się naprawdę fajne meble modułowe o rewelacyjnej jakości. Nie wiem czy można w tym miejscu polecać jakieś firmy. Ale od targów obserwuję jedną firmę i chyba nie jest droga. Mają w ofercie szafki górne o wysokości 100 cm. Tylko jeśli gotowe szafki to okap wolnowiszący. Jeśli ma być w zabudowie to skłaniam się ku rozwiązaniu nr 2. Wtedy cały dolny ciąg otwierany do góry (jak szafka okapowa) na amortyzatorach, szafka z okapem zabudowana na stałe a górny ciąg szafek otwierany tradycyjnie na zawiasach.

baska_st
11-06-2014, 20:39
Nie wiem czy mogę, bo wskoczyłam na forum i może zasady forum wykluczają podawanie nazw firm, ale muszę wyjaśnić, że chodzi o firmę KAM. Tylko nie wiem gdzie oni się sprzedają. Trzeba by poszukać. Mają ofertę modułową i na wymiar. Nie zagłębiałam się jeszcze w szczegóły. Ale widziałam na własne oczy, dotykałam a nie tylko widziałam w katalogu. Jakościowo nie odbiegają od tych na zamówienie. Nie jestem z tej firmy :) Po prostu jestem pod wrażeniem.

http://www.meblekam.pl/uploads/Materialy/KAMDUO_XL.pdf

Mmelisa
11-06-2014, 21:05
Ja bede miec ich meble :lol2:
kammodul :D

aga2183
11-06-2014, 21:17
Nie wiem czy mogę, bo wskoczyłam na forum i może zasady forum wykluczają podawanie nazw firm, ale muszę wyjaśnić, że chodzi o firmę KAM. Tylko nie wiem gdzie oni się sprzedają. Trzeba by poszukać. Mają ofertę modułową i na wymiar. Nie zagłębiałam się jeszcze w szczegóły. Ale widziałam na własne oczy, dotykałam a nie tylko widziałam w katalogu. Jakościowo nie odbiegają od tych na zamówienie. Nie jestem z tej firmy :) Po prostu jestem pod wrażeniem.

http://www.meblekam.pl/uploads/Materialy/KAMDUO_XL.pdf

Dzięki wielkie za informację, zwrócę na to uwagę.
Jeśli chodzi o sposób otwierania szafek, to przy opcjach z podziałem planuje podnoszone do góry na dole, a górne właśnie otwierane normalnie. Tam gdzie jest podział na 3, górne dwie to będzie tak jakby imitacja podziału, ale będą się otwierały na bok (widziałam już coś takiego i na pierwszy rzut oka wygląda jakby to były dwie szafki, a dopiero przy otwieraniu widać, że to imitacja).

Do firmy się odezwę, ale nie sądzę żeby było taniej niż do tej pory :-)

baska_st
11-06-2014, 21:18
I jak wychodzi cenowo? Widziałam kilka zestawów w jakichś sklepach internetowych , ale zestawy zwykle są tańsze. Ale jakościowo byłam w szoku. Zresztą dostali medal na targach. W Poznaniu nie ma ich nigdzie żeby zobaczyć.

Mmelisa
11-06-2014, 21:20
z tego co mi wiadomo sa teraz organizowane targi... dzisiaj lub jutro to na 100%
wiem od mojego sprzedawcy bo pojechal...

baska_st
11-06-2014, 21:23
ja już widziałam :) W lutym.

baska_st
11-06-2014, 21:29
górne dwie to będzie tak jakby imitacja podziału, ale będą się otwierały na bok (widziałam już coś takiego i na pierwszy rzut oka wygląda jakby to były dwie szafki, a dopiero przy otwieraniu widać, że to imitacja).


No właśnie. Patrząc na wizualizację rzuca się w oczy brak uchwytów. Domyślam się, że przewiduje się tu jakieś mechaniczne bądź elektryczne wspomaganie otwierania. To samo w szafkach górnych. O tych wszystkich rozwiązaniach a przede wszystkim cenach muszą ci powiedzieć w salonie.

aga2183
11-06-2014, 21:33
No właśnie. Patrząc na wizualizację rzuca się w oczy brak uchwytów. Domyślam się, że przewiduje się tu jakieś mechaniczne bądź elektryczne wspomaganie otwierania. To samo w szafkach górnych. O tych wszystkich rozwiązaniach a przede wszystkim cenach muszą ci powiedzieć w salonie.

Na dole będą fronty frezowane, a na górze dolny bieg ze szczeliną za frontem, tak żeby palce się zmieściły, natomiast górny bieg na dotyk. Nie wiem, czy zrozumiesz, ale jakoś trudno mi to opisać :-) W kazdym razie frezowane fronty wyszły taniej od metalowych uchwytów.

baska_st
11-06-2014, 21:36
Rozumiem ;)

szczelina za frontem czyli podniesiony dolny wieniec?

aga2183
11-06-2014, 21:41
Rozumiem ;)

szczelina za frontem czyli podniesiony dolny wieniec?

Krótszy

baska_st
11-06-2014, 21:44
z tego co mi wiadomo sa teraz organizowane targi... dzisiaj lub jutro to na 100%
wiem od mojego sprzedawcy bo pojechal...

faktycznie, sprawdziłam, ale z mebli tylko Forte, Wójcik, meble Maro

EwkaP
11-06-2014, 21:45
EwkaP, tutaj dwie wersje układu sprzętów w Twojej kuchni:
- wersja 1 (niestety nie mam dwukomorowego narożnego zlewu w programie)
263405263406263407

- wersja 2
263408263409

Witam :)

Dziewczyny, ja odnośnie górnych szafek do sufitu. Przymierzam się do takiego układu ja w wersji nr 1. Ale chciałabym mieć te szafki do sufitu. Narożne obie górna i dolna byłyby ścięte. I zastanawiam się czy nie zrobić z tych górnych szafek układu z frontów 40 cm. Fronty byłyby gładkie i otwierane od dołu frezem. Czy gdybym zdecydowała się na dół - orzech amerykański to mogłabym dać te górne fronty mdf półmat w kolorze jasnej szarości, może odcień stalowy? /nie chce bieli/ Lodówka też by była szara lub inox. Czy może przy takim układzie wąziutkich frontów sięgających do sufitu powinnam zrobić jedną kolorystykę mebli w szarości? Podłogę mam szarą gresową z przebłyskami beżu i cieniutkich czarnych rys. A przy tym duże podwójne okno złoty dąb. Wiem, że trochę zagmatwałam swoją ,,wizję" ;) ale może spróbujecie to ze mną przemyśleć. Plisss.

baska_st
11-06-2014, 21:50
Krótszy

więc jednak nie rozumiem :)

Bo ja rozumiem to tak: Na frontach górnych szafek frezu nie ma. Aby można otwierać spód szafki zamontowany jest 2 cm wyżej względem boków szafki. Natomiast dwa pozostałe rzędy frontów są ze sobą skręcone, aby wyglądały na poziome, ale otwierają się normalnie z tym, że otwierają się na wcisk.

baska_st
11-06-2014, 21:55
Witam :)

Dziewczyny, ja odnośnie górnych szafek do sufitu. Przymierzam się do takiego układu ja w wersji nr 1. Ale chciałabym mieć te szafki do sufitu. Narożne obie górna i dolna byłyby ścięte. I zastanawiam się czy nie zrobić z tych górnych szafek układu z frontów 40 cm. Fronty byłyby gładkie i otwierane od dołu frezem. Czy gdybym zdecydowała się na dół - orzech amerykański to mogłabym dać te górne fronty mdf półmat w kolorze jasnej szarości, może odcień stalowy? /nie chce bieli/ Lodówka też by była szara lub inox. Czy może przy takim układzie wąziutkich frontów sięgających do sufitu powinnam zrobić jedną kolorystykę mebli w szarości? Podłogę mam szarą gresową z przebłyskami beżu i cieniutkich czarnych rys. A przy tym duże podwójne okno złoty dąb. Wiem, że trochę zagmatwałam swoją ,,wizję" ;) ale może spróbujecie to ze mną przemyśleć. Plisss.

Kocham szary i kocham orzech amerykański :) Razem nie widziałam, raczej z bielą i czernią. Jeśli zaś chodzi o narożniki ścięte to zwykle kombinuję , aby wstawić narożniki proste, gdyż dają więcej możliwości.

aga2183
11-06-2014, 21:57
Witam :)
Przymierzam się do takiego układu ja w wersji nr 1. Ale chciałabym mieć te szafki do sufitu. Narożne obie górna i dolna byłyby ścięte. I zastanawiam sięs.

Mi się bardziej podoba wersja druga. Wielka lodówka na wejściu, jak dla mnie gorzej się prezentuje niż piekarnik.

Co do kolorów się nie wypowiadam, bo u mnie biel dominuje wszędzie :-)

aga2183
11-06-2014, 22:00
więc jednak nie rozumiem :)

Bo ja rozumiem to tak: Na frontach górnych szafek frezu nie ma. Aby można otwierać spód szafki zamontowany jest 2 cm wyżej względem boków szafki. Natomiast dwa pozostałe rzędy frontów są ze sobą skręcone, aby wyglądały na poziome, ale otwierają się normalnie z tym, że otwierają się na wcisk.

Wszystko się zgadza, oprócz otwierania dolnej, przesyłam rzut z boku szafki
265018

baska_st
11-06-2014, 22:09
Człowiek całe życie się uczy :) dzięki

aga2183
11-06-2014, 22:11
Człowiek całe życie się uczy :) dzięki

Ale jest to możliwe?

baska_st
11-06-2014, 22:29
Chyba ktoś to zaproponował? Więc pewnie tak. Ale szpara o której pisałaś to faktycznie szpara przez którą wlatują opary z gotowania. Rozwiązania takiego nie znałam. U Ciebie ciąg szafek idzie od ściany do ściany więc nie widać dolnego wieńca.

baska_st
11-06-2014, 22:33
Chyba, że ten wieniec jest podwójny ? Wtedy ta formatka może być o takiej szerokości jak ma cały ciąg szafek :) Domysły

aga2183
11-06-2014, 22:42
Chyba, że ten wieniec jest podwójny ? Wtedy ta formatka może być o takiej szerokości jak ma cały ciąg szafek :) Domysły

Nie potwierdzę tego, ale wykonawca powiedział, ze od dołu nie będzie widać łączenia szafek

baska_st
11-06-2014, 22:50
czyli podwójny :) A myslałaś o oświetleniu? Bo teraz aż się prosi o listwę ledową. Muszą nafrezować otwór w który tę listwę się montuje.

aga2183
11-06-2014, 22:52
Wspominał o listwie ledowej, na razie jakby się orientuję, bardziej w cenach niż szczegółach, ale dzięki za zwrócenie uwagi, będę czujniejsza przy dogadywaniu szczegółów.

baska_st
11-06-2014, 23:15
Jeszcze tego nie ustalałam z wykonawcą, ale planuje koszt obrotowy w kącie.

kosz obrotowy nie da rady. Wygląda to na magic- corner.

aga2183
11-06-2014, 23:24
kosz obrotowy nie da rady. Wygląda to na magic- corner.

Projekt jest raczej podglądowy, wszystkie scegóły ustale jak już wybiorę wykonawcę.

Flawia
12-06-2014, 07:59
Aga, a Ty w dolnych szafkach masz 2 głębokie szuflady? Płytkich w ogóle?

aga2183
12-06-2014, 08:03
na górze mam jedną głęboką, jedną płytka. Otwiera się jedną, a później wysuwa się jeszcze jedna

Flawia
12-06-2014, 08:15
Ale to nie wychodzą wtedy 2 płytkie?

aga2183
12-06-2014, 08:32
Ikea stosuje takie rozwiązanie, widziałam i moim zdaniem jest ok.

Flawia
12-06-2014, 08:37
Idę zaraz pooglądać.

A tymczasem mam pytanie - jakie otwieranie szafek górnych byłyby tu wygodne?
Jest jedna 90 i kolejne 60 cm.

http://images63.fotosik.pl/1067/eaf59f42cbb95131.png

baska_st
12-06-2014, 08:53
Projekt jest raczej podglądowy, wszystkie scegóły ustale jak już wybiorę wykonawcę.

Będe śledzić :) Jestem bardzo ciekawa. Te szczegóły są bardzo istotne jeśli chodzi o ceny. Magic- corner to najdroższe (fakt że najlepsze jesli chodzi o wykorzystanie przestrzeni) rozwiązanie do narożnika. Szuflady wewnętrzne są droższe niż zwykłe. Wygląda tu na zastosowanie fajnego, ale również najdroższego rozwiązania pod zlewem czyli szufladę z wyciętym otworem na syfon wokół której można poustawiać sobie środki czystości, w dolnej szufladzie sortownik wstawiany do szuflady. Dobrze odwiedzić jakiegoś sprzedawcę, który pokaże jakie są możliwości a przede wszystkim powie jakie są różnice cenowe.

Flawia
12-06-2014, 08:59
Wygląda tu na zastosowanie fajnego, ale również najdroższego rozwiązania pod zlewem czyli szufladę z wyciętym otworem na syfon wokół której można poustawiać sobie środki czystości, w dolnej szufladzie sortownik wstawiany do szuflady. Dobrze odwiezić jakiegoś sprzedawcę, który pokarze jakie są możliwości a przede wszystkim powie jakie są różnice cenowe.

Albo może też jest "oszukane", jak w przypadku szafek górnych ;)

baska_st
12-06-2014, 09:06
Albo może też jest "oszukane", jak w przypadku szafek górnych ;)


No fakt :) Nie pomyślałam. Jeśli tak, to nie zgadzaj się na takie rozwiązanie. Jeśli to szafka otwierana na zawiasach to jeszcze pół biedy. Gorzej jeśli to front przykręcony do szuflady obciążonej sortownikiem. Front skręcony w ten sposób jest słabszy. Pewnie i na to znalazł by się sposób. Przykręcić listwy na calej długości frontu, który go ustabilizuje. Dlatego zakładam, że to szuflady :)

baska_st
12-06-2014, 09:07
No i wcześniej pisała, że na dole są fronty z uchwytem frezowanym. Ciężko takie połączyć, aby zachować ciąg

baska_st
12-06-2014, 09:18
Idę zaraz pooglądać.

A tymczasem mam pytanie - jakie otwieranie szafek górnych byłyby tu wygodne?
Jest jedna 90 i kolejne 60 cm.

http://images63.fotosik.pl/1067/eaf59f42cbb95131.png

Górne do góry. Dolne zależy jakiego rodzaju jest front w narozniku, jakie zastosowanie kosza pod zlewem ( front na zawiasie, szuflada z sortownikiem czy może front zamontowany na prowadnicach sortownika), zmywarka wiadomo.

aga2183
12-06-2014, 09:24
powiem szczerze, że nie zastanawiam się nad strona techniczna wykonania. projekt widziało kilku wykonawców i żaden nie miał uwag co do możliwości wykonania. Ja się nie bardzo znam nad rozwiązaniami, ja wiem jak ma wygladac, a jeśli moja wizja jest niewykonalna to będę musiała skorygować moja wyobraźnię :-)

Flawia
12-06-2014, 09:31
Górne do góry. Dolne zależy jakiego rodzaju jest front w narozniku, jakie zastosowanie kosza pod zlewem ( front na zawiasie, szuflada z sortownikiem czy może front zamontowany na prowadnicach sortownika), zmywarka wiadomo.

Do góry każda część osobno czy na Aventosach tych łamanych?
O kurczę, nie jestem obcykana w nazewnictwie :D - w narożniku mają być zwykłe zawiasy, fronty otwierane na boki, nie jeden łamany. A pod zlewem ma być szuflada, a w niej kosze z Ikei ;) (to chyba opcja szuflada z sortownikiem, tak?) I zastanawiam się czy takie rozwiązanie może być, gdy tuż obok jest zmywarka - bo trzeba mieć otwarte jedno i drugie, da radę?

baska_st
12-06-2014, 09:40
powiem szczerze, że nie zastanawiam się nad strona techniczna wykonania. projekt widziało kilku wykonawców i żaden nie miał uwag co do możliwości wykonania. Ja się nie bardzo znam nad rozwiązaniami, ja wiem jak ma wygladac, a jeśli moja wizja jest niewykonalna to będę musiała skorygować moja wyobraźnię :-)

Każda wizja jest wykonalna :) I każdy wykonawca tak powie. A dopiero potem będzie się zastanawiać. Jest taki ogrom akcesoriów, do każdej szafki przynajmniej kilka rozwiązań. Droższe rozwiązania można zastąpić dziesiątkami zamienników. Nie trzeba korygować swojej wyobraźni :)

baska_st
12-06-2014, 09:47
Do góry każda część osobno czy na Aventosach tych łamanych?
O kurczę, nie jestem obcykana w nazewnictwie :D - w narożniku mają być zwykłe zawiasy, fronty otwierane na boki, nie jeden łamany. A pod zlewem ma być szuflada, a w niej kosze z Ikei ;) (to chyba opcja szuflada z sortownikiem, tak?) I zastanawiam się czy takie rozwiązanie może być, gdy tuż obok jest zmywarka - bo trzeba mieć otwarte jedno i drugie, da radę?

Właściwie sama sobie odpowiedziałaś :) Jedyne na co należy zwrócić uwagę to czy nie będzie kolizji otwierania szafki górnej 90 z okapem. Nie powinno być, nawet przy aventosach. Zmywarka koło szuflady z sortownikiem układ często stosowany. Rzadko kiedy jest miejsce na szafkę pomiędzy gdzie można wygodnie stanąć pomiędzy płukaniem naczyń i otwartym sortownikiem a otwartą zmywarką.

EwkaP
12-06-2014, 11:01
Kocham szary i kocham orzech amerykański :) Razem nie widziałam, raczej z bielą i czernią. Jeśli zaś chodzi o narożniki ścięte to zwykle kombinuję , aby wstawić narożniki proste, gdyż dają więcej możliwości.

Witam :)

Podobno ! ścięty narożnik szafki przy zlewie daje większy komfort przy staniu przy zmywaniu. Mając w rogu zlew zyskuję ciut dłuższy blat pod oknem. Jakie możliwości da mi szafka nie ścięta pod zlewem i nie ścięta górna nad nią?
Gdybym miała wersję ,,górne szafki zakręcają do okna" to w której szafce umieścić suszarkę, aby przy otwartych frontach nie uderzać głową i czy muszę dawać otwieranie się do góry, czy jakaś opcja tradycyjna? Mam obawy, że ta szafka po prawej stronie od narożnikowej otwierana czy na lewo czy na prawo byłaby blisko głowy? Może suszarka w tej szafce od okna?

baska_st
12-06-2014, 11:30
Witam :)

Podobno ! ścięty narożnik szafki przy zlewie daje większy komfort przy staniu przy zmywaniu. Mając w rogu zlew zyskuję ciut dłuższy blat pod oknem. Jakie możliwości da mi szafka nie ścięta pod zlewem i nie ścięta górna nad nią?
Gdybym miała wersję ,,górne szafki zakręcają do okna" to w której szafce umieścić suszarkę, aby przy otwartych frontach nie uderzać głową i czy muszę dawać otwieranie się do góry, czy jakaś opcja tradycyjna? Mam obawy, że ta szafka po prawej stronie od narożnikowej otwierana czy na lewo czy na prawo byłaby blisko głowy? Może suszarka w tej szafce od okna?

A tylko chciałam sprostować czy myślimy o tym samym. Dla mnie ścięty narożnik do zabudowy zlewozmywaka wygląda tak:

http://agdstyle.pl/media/products/f3e12214daa547570ad30d72966d934d/images/thumbnail/big_cubo_80_aranzacja.jpg?lm=1402091057

A górny ścięty narożnik wygląda tak:

http://www.ragormeble.pl/files/158gns.JPG

moniss
12-06-2014, 11:32
EwkaP, moja teściowa ma ściętą szafkę narożnaą tak dolną jak i górną. Moim zdaniem jest to najbardziej niewygodna do przechowywania wersja narożników.
Co do stania przy niej, to nie wiem, gdyż teściowa ma tam tylko suszarkę, a zlew nad standardową 80.

baska_st
12-06-2014, 12:01
ja bym zwróciła uwagę na sprawę blatu. Nie wiem jakie możliwości posiada firma, która będzie robić Ci kuchnie. Jeśli używają gotowych blatów to w takim rozwiązaniu nie da się uniknąć łączeń blatów po dwóch stronach zlewozmywaka. Jeśli nie będzie on porządnie zabezpieczony blat po jakimś czasie będzie do wymiany. Poza tym trzeba ciąć z blatu o szerokości 120 cm, takie blaty są droższe, zapłacisz ty. Da się tego uniknąć tnąc z blatu 600, ale powstaje wówczas taka półka za zlewem.
Jeśli robią blaty sami to są ograniczeni szerokością laminatu czyli 130 cm więc również jedno łączenie koło zlewu, ale nie trzeba robić półki :)
Jak napisała moniss ten rodzaj szafki zlewozmywakowej to mnóstwo miejsca nie da wykorzystania. Nie można zamontować żadnego kosza obrotowego, bo nie ma mozliwości zamontowania. Większość sortowników przewidzianych jest do typowych szafek. Znam kilka, za to drogich i z mnóstwem straty miejsca.
Dlatego szafki proste dają więcej możliwości. Można decydować czy ma być prawa czy lewa, mieści się 1,5 komory w części nad frontem a ociekacz w róg i wszystko wykorzystane .

EwkaP
12-06-2014, 12:05
A tylko chciałam sprostować czy myślimy o tym samym. Dla mnie ścięty narożnik do zabudowy zlewozmywaka wygląda tak:

http://agdstyle.pl/media/products/f3e12214daa547570ad30d72966d934d/images/thumbnail/big_cubo_80_aranzacja.jpg?lm=1402091057

A górny ścięty narożnik wygląda tak:

http://www.ragormeble.pl/files/158gns.JPG

Tak, myślimy o tym samym, takim właśnie ściętym narożniku. Choć za zlewem brakuje ;) rogu szafki. A jakby w narożnej szafce zastosować drzwiczki wysuwane jak szufladę a w niej kosz, który jeździ po szynach mocowanych tylko do dolnej części szafki???

Moniss, dzięki za opinię. Głowa u mnie już jak bania...

baska_st
12-06-2014, 12:18
http://www.ledrew.pl/media/P2100007.jpg

baska_st
12-06-2014, 12:34
Co do sortownika do szafki narożnej ściętej. NIc nowego chyba już się nie wymyśli :)

http://www.dacter.pl/drut/peka8.jpg
http://www.stoldex.pl/upload/big/narozny-peka.JPG

baska_st
12-06-2014, 12:40
http://www.b2bpeka.pl/index.php/file/show/file/4c6a960398fe7/type/thmb/filename/09.051+rys+2.jpg

EwkaP
12-06-2014, 12:42
Taka półeczka za zlewem nie widzi mi się... Wolałabym na równi z blatem i postawić tam płyn do naczyń i mydło. Jak już napisałam w głowie mam tysiące myśli. A gdybym chciała dać zlew w normalnej szafce, po lewej stronie przy oknie to jaką szerokość miałaby szafka dla zlewu 1,5 komorowego, ale bez ociekacza? Koło kuchenki w narożnej szafce planuję tradycyjne kosze na kole na garnki. To ta druga narożna szafka też byłaby ,,niefortunna" , czy można ją funkcjonalnie wykorzystać? Jakoś boję się, że te wysuwane na zewnątrz kosze czy wachlarze są ,,niepomiestne" i wiele nie udźwigną.

EwkaP
12-06-2014, 12:48
Kosze super! Rozumiem, że wyjeżdżałyby za pociągnięciem drzwiczek szafki?

baska_st
12-06-2014, 12:55
Niestety nie. Front na zawiasach. To jest Peka. Może firma co te kuchnie będzie robić zrobi szufladę, ale obawiam się, że wówczas przepastne czeluście tej szafki będą dla Ciebie niedostępne :)

baska_st
12-06-2014, 14:00
A gdybym chciała dać zlew w normalnej szafce, po lewej stronie przy oknie to jaką szerokość miałaby szafka dla zlewu 1,5 komorowego, ale bez ociekacza?

szafka dla zlewozmywaka 1,5 komory ma 60 cm. Najpopularniejsza szerokość szafki pod zlew z bardzo bogatą ofertą rozwiązać sortowników do zabudowania w niej. Ociekacz może sobie być, zawsze można jakiś kubek postawić a nie przeszkadza, bo idzie w kąt.


Koło kuchenki w narożnej szafce planuję tradycyjne kosze na kole na garnki. To ta druga narożna szafka też byłaby ,,niefortunna" , czy można ją funkcjonalnie wykorzystać? Jakoś boję się, że te wysuwane na zewnątrz kosze czy wachlarze są ,,niepomiestne" i wiele nie udźwigną.

Ta druga szafka może być narożnikiem prostym. Wymyślono wiele rozwiązań na wykorzystania wnętrza takiej szafki. Półki, kosz 1/2, półki le mans aż w końcu magic-corner.

EwkaP
12-06-2014, 15:34
Baska_st, bardzo Ci dziękuję za tyle informacji i poświęcony czas.
Szafka narożna pod zlew na razie jeszcze wygrywa. Ale mam też wizję, że daję 1,5 komorowy zlew z prawej strony. Tylko, że miedzy zlewem a lodówką będzie tylko blat 80cm, może i krótszy jeśli narożna szafka skradnie trochę miejsca. Bo przecież narożna musi mieć jakieś drzwiczki np. składane z dwóch części na prawy i lewym skrzydle.
No i ciągle nie wiem czy zakręcać z tymi górnymi szafkami pod okno, jeśli będą wysokie do sufitu /albo 40 cm, albo może 60cm/. Chciałabym mieć więcej ,,schowków" ale też wizualnie ciekawy układ szafek. Powiedziałam, że jak ta kuchnia już ,,stanie" to wypije butelkę szampana, ale przy tych dylematach i rozterkach podnoszę do dwóch butelek. Dobra, za udany efekt będzie trzy. Jak czarny humor to znaczy, że źle ze mną... Help!

baska_st
12-06-2014, 16:04
Spoko, spoko, to tylko kuchnia. Do ogarnięcia :)

Trochę się cofnęłam w wątku i znalazłam te propozycje dla Ciebie. czyli lodówka w zabudowie zaraz na przeciw wejścia. A tak się zapytam jak tam wygląda sprawa przyłączy?? czy podałaś gdzieś wcześniej wymiary tych ścian, muszę poszukać. Tylko mnie tu zaraz pogonią z tego forum, bo weszłam wczoraj na forum, rozpanoszyłam się i wyraźnie wchodzę w kompetencje gospodarzy tego wątku :D Mam nadzieję, że nie mają mi za złe ;)

baska_st
12-06-2014, 16:52
Ok, znalazłam. Pytania: na jakiej wysokości jest parapet i jakie są wymiary okna?

EwkaP
12-06-2014, 18:34
Moje okno ma wymiary, bodajże, 180X120. Parapetu nie ma bo będzie blat, ale nie pamiętam na jakiej wysokości wyjdzie.

baska_st
12-06-2014, 20:12
A może tak??

http://images64.fotosik.pl/1072/f5550f58a25073f7gen.jpg

moniss
12-06-2014, 20:17
EwkaP, tutaj stary układ ale z wysokimi szafkami:
265126

Doriko
12-06-2014, 20:30
A może tak??

http://images64.fotosik.pl/1072/f5550f58a25073f7gen.jpg

Wizualnie ładnie, tylko strasznie mało blatu roboczego.

Elfir
12-06-2014, 21:37
i płyta grzejna na skraju szafek - niebezpiecznie

skonieak
12-06-2014, 21:59
Co prawda to nie kuchnia, ale połączenie orzecha amerykańskiego z szarością:)265135



Witam :)
Czy gdybym zdecydowała się na dół - orzech amerykański to mogłabym dać te górne fronty mdf półmat w kolorze jasnej szarości, może odcień stalowy? /nie chce bieli/ Lodówka też by była szara lub inox. Czy może przy takim układzie wąziutkich frontów sięgających do sufitu powinnam zrobić jedną kolorystykę mebli w szarości? Podłogę mam szarą gresową z przebłyskami beżu i cieniutkich czarnych rys. A przy tym duże podwójne okno złoty dąb. Wiem, że trochę zagmatwałam swoją ,,wizję" ;) ale może spróbujecie to ze mną przemyśleć. Plisss.

Doriko
12-06-2014, 22:30
i płyta grzejna na skraju szafek - niebezpiecznie

A no rzeczywiście, ale ty spostrzegawcza jesteś.

baska_st
12-06-2014, 22:34
Wizualnie ładnie, tylko strasznie mało blatu roboczego.

nie jest na skraju, nie widać tego

baska_st
12-06-2014, 22:35
http://images65.fotosik.pl/1073/e2d820f98183e129m.jpg

http://images64.fotosik.pl/1072/c21734d7b0c76d7fm.jpg