PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kuchni - wizualizacje



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Doriko
12-06-2014, 21:47
Nie jest na skraju czyli ile centymetrów jest tam blatu? Z tego co wiem minimum to 40cm a na wizce na moje oko jest góra 20cm.

baska_st
12-06-2014, 22:15
Nie jest na skraju czyli ile centymetrów jest tam blatu? Z tego co wiem minimum to 40cm a na wizce na moje oko jest góra 20cm.

oko dobre. Tutaj taki układ, że cokolwiek zaproponujecie będzie właśnie tyle.

moniss
12-06-2014, 23:03
Doriko, od okna do drzwi, z tego co pamiętam, jest tylko 150cm, więc tych 40cm nie da się wcisnąć nawet kosztem zmniejszenia otworu drzwiowego, bo i tak wielki nie jest.

EDIT:
Sprawdziłam w starych postach - ściana od okna do drzwi ma ok.154cm. Więc na otwór dzrzwiowy wypada ok. 85-86cm.

bettka
12-06-2014, 23:40
Co prawda to nie kuchnia, ale połączenie orzecha amerykańskiego z szarością:)265135

to nie kuchnia, fakt, ale gdzie można takie drzwi dostać?

Doriko
13-06-2014, 09:12
Doriko, od okna do drzwi, z tego co pamiętam, jest tylko 150cm, więc tych 40cm nie da się wcisnąć nawet kosztem zmniejszenia otworu drzwiowego, bo i tak wielki nie jest.

EDIT:
Sprawdziłam w starych postach - ściana od okna do drzwi ma ok.154cm. Więc na otwór dzrzwiowy wypada ok. 85-86cm.

No to kiszka. A nie da się pewnie kuchenki na inna scianę?

EwkaP
13-06-2014, 09:23
Witam :)
I szybciutko kłaniam się Wam Dziewczyny nisko za Waszą pomoc i wskazówki.
1. Nadal trzymam się tego, żeby zlew był w rogu - ten długi blat jest cenny! Jeśli już, to w przypływie ,,rozpaczy" to dałabym 1 komorowy z prawej strony. Ale koło lodówki mini blacik żeby położyć siateczkę /raczej kilka siat/ z zakupami i rozkładać jej zawartość do szafek. Lub dla Pomocnika /męża/ w gotowaniu. ;) Ale jeden zlewik to mało...
Należę do ,,chlapaczy" i ,,rozmachowców" jak coś robię to potrzebna ni przestrzeń. Może to dla niektórych dziwne i śmieszne, ale w jednym zlewiku chyba się nie utrzymam. Nawet robię próby jak stoję teraz przy 80tce dwukomorowej i patrzę na jedną komorę. Mało!
2. Kuchenka niefortunnie będzie stała na małej ściance. Dlatego wiem, że z miarką w ręce muszę zostawić miejsce z prawej strony na drzwiczki dla szafki narożnej i choćby 10-20 cm z lewej żeby wydłużyć blacik pod płytą. Trochę brak mi wyobraźni, bo teraz mam kuchenkę gazową 50cm, a nie wiem ile zajmie zwykła płyta 4 palnikowa i pod nią piekarnik. Czy 60 cm starczy? A! Obok kuchenki nie mam drzwi na korytarz tylko otwarte duże przejście. Myślałam, żeby przy szafce kuchenkowej /na boku szafki/z lewej strony dołożyć maciupeńki blacik, podnoszony przy dłuższym gotowaniu. Tylko musiałby być dobrze wymyślony na wypadek gdyby ktoś niewtajemniczony na nim coś większego postawił. Albo podnoszona w górę płyta ,,zapórka". ??? Raczej nie chcę zwężać tego otworu na korytarz, ale ale ale...
3. Moniss, dzięki za szafki do sufitu. A czy w tym programie byłaby możliwość zrobienia szafek gładkich i tych narożnych ściętych? Proszę.... Myślę, że dałoby mi to lepszy obraz tej mojej kuchni. Jak sobie rysuję= gryzmole układ szafek to nie ma porównania do takiej wizualizacji.
Pozdrawiam i dziękuję Wam Wszystkim za dyskusje i wsparcie pomysłami. Miłego dnia! :)

moniss
13-06-2014, 09:38
Mam ze ściętymi narożnikami zrobione, ale do tej pory na forum nie wrzucone.
265167
Później, gdy znajdę chwilkę, dorobię jeszcze pełne szafki do sufitu.

baska_st
13-06-2014, 10:06
ja jeszcze wrzucę swoje:)

Poczuj tę kuchnię. Jak wchodzisz z zakupami, gotujesz coś, przygotowujesz obiad... Masz cargo 20, szafkę narożną z le mans na garnki, zmywarkę, szafkę zlewozmywakową narożną, szuflady 90, lodówkę w zabudowie, bardzo modnie zakończony ciąg wbudowanym wysokim regałem.

http://images62.fotosik.pl/1074/bc35137af4aff8a9m.jpg
http://images64.fotosik.pl/1073/708758dd1de089a7m.jpg
http://images64.fotosik.pl/1073/7ab4874fdb5a2078m.jpg

baska_st
13-06-2014, 10:12
Nie wiem dlaczego takie małe te obrazki,

baska_st
13-06-2014, 10:18
Witam :)


Należę do ,,chlapaczy" i ,,rozmachowców" jak coś robię to potrzebna ni przestrzeń. Może to dla niektórych dziwne i śmieszne, ale w jednym zlewiku chyba się nie utrzymam. Nawet robię próby jak stoję teraz przy 80tce dwukomorowej i patrzę na jedną komorę. Mało!


Dlatego proponowana szafka zlewozmywakowa jest dla ciebie idealna, bo spokojnie wejdzie tam i dwukomorowy z ociekaczem :) Bateria, o czym też należy pamiętać jest poza oknem, które spokojnie można otworzyć. Do przemyslenia.

baska_st
13-06-2014, 10:33
I przejdź się do jakiegoś salonu żeby pogadać. Oni naprawdę od czegoś tam są :)

szafki narożne ścięte, które tak mocno siedzą w twojej głowie stosowane są raczej przy klasycznych układach. Najpierw porozmawiaj w salonie jak robią blaty tak jak pisałam wcześniej a potem decyduj ryzykując, że za kilka lat będziesz zmieniać blaty. sama piszesz, że należysz do chlapaczy. A tam masz dwa łączenia kilka centymetrów od zlewu. Z obu stron!!!

moniss
13-06-2014, 10:53
Szafki pd sufit i ścięte narożniki:
265173
Ja, podobnie jak pozostali forumowi doradzacze, jestem za szafkami bez scięcia narożników.
Jeśli chcesz koniecznie zlew w rogu, to nadawałby się też taki dwukomorowy:
265182 265184
Niestety nie mam go w swoim programie

baska_st
13-06-2014, 11:02
Witam :)
I szybciutko kłaniam się Wam Dziewczyny nisko za Waszą pomoc i wskazówki.
2. Kuchenka niefortunnie będzie stała na małej ściance. Dlatego wiem, że z miarką w ręce muszę zostawić miejsce z prawej strony na drzwiczki dla szafki narożnej i choćby 10-20 cm z lewej żeby wydłużyć blacik pod płytą. Trochę brak mi wyobraźni, bo teraz mam kuchenkę gazową 50cm, a nie wiem ile zajmie zwykła płyta 4 palnikowa i pod nią piekarnik. Czy 60 cm starczy? A! Obok kuchenki nie mam drzwi na korytarz tylko otwarte duże przejście. Myślałam, żeby przy szafce kuchenkowej /na boku szafki/z lewej strony dołożyć maciupeńki blacik, podnoszony przy dłuższym gotowaniu. Tylko musiałby być dobrze wymyślony na wypadek gdyby ktoś niewtajemniczony na nim coś większego postawił. Albo podnoszona w górę płyta ,,zapórka". ??? Raczej nie chcę zwężać tego otworu na korytarz, ale ale ale...

Po pierwsze ta ścianka jest wystarczająca. Z lewej strony od kuchenki jest 25 cm, akurat aby odstawić sobie butelkę oleju i łyżkę do mieszania w garnku. Nie wiem dlaczego ma zostać 40 cm, zgodziłabym się z tym gdyby 25 cm od kuchenki miała stać witryna nastawiana na blat lub bok jakiejś szafy bocznej. Wtedy trzeba uważać na temperaturę z palników, szczególnie gazowych. Po prawej stronie jest wystarczająca ilość miejsca, która rekompensuje jego brak po lewej :)
W formatce na ścianie można zamontować takie specjalne listwy firmy ZOBAL, osobna historia ;) Piękna kuchnia, piękny dom, nie potrzebują jakichś prowizorycznych podpórek.

http://images62.fotosik.pl/1074/bde61626023047ddm.jpg

Doriko
13-06-2014, 11:12
Z powodu bezpieczeństwa. Jak jest kuchenka za blisko szczególnie przy wejściu łatwo strącić garnek. Ale jak nie ma innego wyjścia to dobre i te 20-25 cm

Edit:
Mam teraz kuchenkę postawioną na skraju szafki (taką małą stawianą na blacie) i jak gotuję to ją ustawiam dalej od krawędzi bo po pierwsze cała podłogę mam w kropeczki, po drugie ciężej zapanować nad moim maleństwem jak ma dostęp do kuchenki z dwóch stron i kuszące rączki od patelni. Z jednej strony zastawie sobą a z drugiej to już nie ma jak.

Elfir
13-06-2014, 11:20
Doriko - nie zorientowałaś się z tym oknem w czasie budowy, że uniemozliwi sensowne zagospodarowanie kuchni?
Gdybyś zapytała wcześniej, pokazałabym ci jak ustawić ścianki, by zrobić ergonomiczną kuchnię.

Przy najmniejszej ingerencji w ścianki:
http://images63.fotosik.pl/1071/d61ffdfb07d50b22gen.gif

Doriko
13-06-2014, 11:56
Nie chciałam rezygnować z okna i tej decyzji nie żałuję. Dzięki temu że ma dwa okna mam wrażenie większej przestrzeni.
Nie chciałam też zabudowy jednorzędowej, gdybym chciała to bym zlikwidowała przejście z korytarza.
Kuchnia jest mała, denerwuje mnie to i pewnie zawsze będę marzyć o większej z wyspą, ale uważam że poniższym układem (ostatnio jeszcze coś popoprawiałam w nim ale zdjęcia nie mam) wyciągnęłam z niej ile się da i jestem zadowolona.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=265188&d=1402656807

Edit:
Obok słupka z piekarnikiem zamiast blendy, będzie szafka 40cm (jak robiłam ta wizkę to nie miałam jeszcze dokładnych wymiarów i bałam się ze się nie zmieści)
Ostatnio też coraz częściej myślę o zabudowanej lodówce a nie SBS.

O kuchnię pytałam tak dawno temu że już nawet o tym zapomniałam. Skąd ci się teraz wzięło mnie odkopywać?

moniss
13-06-2014, 12:46
to najbardziej niewygodny kształt zlewu z jakim miałam do czynienia. zajmuje miejsca na 3 szafki, a wielkiej blachy piekarnikowej i tak nie umyjesz, bo komory są za małe. do tego wiecznie zahaczasz o baterię, a jak odstawisz coś do narożnika, to (dzięki baterii) uprawiasz gimnastykę by się do tego dostać.
Ma dokładnie takiej wielkości komory jak zwykły, prostokątny zlew dwukomorowy, wiec nie za bardzo wiem o co chodzi...:eek: Ja w swoim myję blachy, co prawda nie jest to tak wygodne jak w jednokomorowej 60., ale daję radę ;)

Wycięcie pod zlew dwukomorowy, narożny:
265197

Doriko
13-06-2014, 13:09
No właśnie miałam napisać że w tym przypadku komory stykają się ze sobą tylko rogami a więc sam zlew zajmuje dużo więcej miejsca przy czym nie daje większej powierzchni zlewowej ze tak ja nazwę. Do tego ta bateria po środku na pewno utrudnia manewrowanie dużym garem czy blaszką. Osobiście bym wybrała duży zlew jednokomorowy, szczególnie jak się planuje zmywarkę. Nawet wybrałam jednokomorowy ale nie tak duży jak chciałam :-P

skonieak
13-06-2014, 13:29
Zdjęcie znalazłam szukając inspiracji do siebie na stronie producenta drzwi: aksant.pl , mam nadzieję, że mogłam podać adres:rolleyes:




to nie kuchnia, fakt, ale gdzie można takie drzwi dostać?

EwkaP
13-06-2014, 18:58
Witam

Dziewczyny, jesteście super! Pomału zaczynam ,,widzieć" tę swoją kuchnię a zatem i szansę, że kiedyś wreszcie będę miała te meble. Szczerze mówiąc, jak wybierałam projekt to wydawała mi się ta kuchnia urocza. ;) Ale dopiero teraz, kiedy z marzeń należało przejść do decyzji jakie meble /mnóstwooooooo małych i dużych aspektów do rozważenia/ to dotarło do mnie, że urocza owszem, ale i okrutnie ;) skomplikowana. Jak już ogarnę ustawienie i rodzaj szafek i frontów. Muszę zaplanować materiały. I kolor. Wydaje mi się, że dół w orzechu amerykańskim fajnie podbiłby szary gres na podłodze, albo odwrotnie. ;) Natomiast wciąż nie wiem, jaki kolor dać na górne szafki i na tę nad lodówką. No i nie wiem, czy zostać przy lodówce we wnęce-szafce otwartej. Czy może zabudować? A i chyba mój dylemat bierze się stąd, że tak naprawdę nie umiem zdecydować się na styl tej kuchni. Wersja orzech+mdf to jak dla mnie styl nowoczesny. Ale jestem też wielbicielką klimatów loftowych, ale też takiego stylu gdzie kuchnia byłaby prosta i minimalistyczna ale mebelki w wersji nieco babcinej :) No dobra nie wiem jak ten styl określić. Może jak znajdę fotki to wrzucę tu linki. Na razie trochę się ponapawam fotkami od monis i bask-i.

baska_st
13-06-2014, 19:11
Kuchnia nadal jest urocza i wcale a wcale skomplikowana :) Od wyboru stylu należy zacząć. Orzech amerykański i szary to zdecydowanie kuchnia nowoczesna. Trzeba się z tym przespać. Poczuć się w projekcie. I poznań możliwości firmy wykonawczej. Jak czegoś nie będą umieć zrobić lub będzie to dla nich niedostępne będą to odradzać. Taki urok. Ja wiem, że wszystko da się zrobić z tego co zaproponowałam. I pamiętaj, że ta kuchnia ma być fajna i od strony salonu i jadalni. Taki wbudowany regał jest bardzo teraz na czasie. Niestety nie wiem o jakiej wnęce na lodówkę piszesz. Chyba się pogubiłam.

Skąd jesteś??? Gdzie będziesz rozpijać te trzy butelki szampana? :D

EwkaP
13-06-2014, 19:33
Kuchnia ,,babcina" ?
http://www.e-mieszkanie.pl/api/showImage.php?src=http://static.e-mieszkanie.pl/faq/544f_mieszkanie-zdjecia_1_jpg_meble-kuchenne-07.jpg
Czerwona nie dla mnie, ale styl mi się podoba.
Szara!!!!
http://www.luigartstudio.com/extra-tall-kitchen-cabinets/extra-tall-kitchen-cabinets/

Flawia
13-06-2014, 21:06
Przyszłam z pytaniem - na ile szuflad najlepiej podzielić jedna szafkę? Na swoim projekcie mam narysowane 3, jedna płytka i dwie głębokie. Ale zastanawiam się też nad takim podziałem 265250 265251. Jak myślicie, który podział lepiej się sprawdzi?

baska_st
13-06-2014, 21:52
Przyszłam z pytaniem - na ile szuflad najlepiej podzielić jedna szafkę? Na swoim projekcie mam narysowane 3, jedna płytka i dwie głębokie. Ale zastanawiam się też nad takim podziałem 265250 265251. Jak myślicie, który podział lepiej się sprawdzi?

A możesz powiedzieć coś więcej o tym swoim projekcie? Ten co masz w projekcie to podział tradycyjny, dobrze wygląda przy zabudowanym pod blatem piekarniku, bo górna niższa szuflada zgrywa się z panelem sterującym. Panel odkryty zmywarki również jest tego rozmiaru.
Firma BLUM zaczęła stosowac podział na 6 jako najbardziej optymalne wykorzystanie miejsca w szafce. Wszystkie swoje sortowniki, wkłady do szuflad, organizery mają takiej wysokości, aby z powodzeniem mieściły się do tak niskich szuflad. Przeważnie łączy się to ze stylem nowoczesnym i wąskimi uchwytami.

Flawia
14-06-2014, 07:16
A możesz powiedzieć coś więcej o tym swoim projekcie? Ten co masz w projekcie to podział tradycyjny, dobrze wygląda przy zabudowanym pod blatem piekarniku, bo górna niższa szuflada zgrywa się z panelem sterującym. Panel odkryty zmywarki również jest tego rozmiaru.
Firma BLUM zaczęła stosowac podział na 6 jako najbardziej optymalne wykorzystanie miejsca w szafce. Wszystkie swoje sortowniki, wkłady do szuflad, organizery mają takiej wysokości, aby z powodzeniem mieściły się do tak niskich szuflad. Przeważnie łączy się to ze stylem nowoczesnym i wąskimi uchwytami.

Nie wiem, co byś chciała wiedzieć ;) Ale oczywiście nie miałam pojęcia o zgrywaniu się linii szuflady z panelem sterującym, zmywarka będzie miała panel zintegrowany.
O jakim podziale na 6 piszesz? Masz może jakieś zdjęcie poglądowe?
Uchwyty będę miała frezowane.

Mmelisa
14-06-2014, 07:48
Flawia, wejdz na strone oficjalna blum.com i tam zobaczysz jakie maja rozwiazania :)

u mnie bedzie na 3 szuflady :)

baska_st
14-06-2014, 08:29
Flawia, wejdz na strone oficjalna blum.com i tam zobaczysz jakie maja rozwiazania :)

u mnie bedzie na 3 szuflady :)


No, tak. Pisałaś wcześniej że będziesz miała meble KAM a jeśli oni mają wyposażenie blum więc przyjęli również blum-oski typoszereg frontów. Mnie osobiście bardzo się podobał od początku jak zobaczyłam, ale przy jakichś ramiakach gdzie jeszcze trzeba zmieścić uchwyt te 2 cm robi czasami różnicę.

Mmelisa
14-06-2014, 08:31
u mnie to KAM, blum i peka... :lol2:
a uchwyt to listwowy frezowany przyklejany bedzie :)

baska_st
14-06-2014, 08:34
[QUOTE=Flawia;6517396
Uchwyty będę miała frezowane.[/QUOTE]

Takie?

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQi-LC1Db2HY1JqScoROJK7NPMHHSF_n0MKP5mMslocyEVvHwhZeA

Mmelisa
14-06-2014, 08:40
Baska_st...cos ci sie post zdublowal :D

baska_st
14-06-2014, 08:42
Oj cos mi tu nie wychodzi jeszcze :D

Flawia
14-06-2014, 08:45
Flawia, wejdz na strone oficjalna blum.com i tam zobaczysz jakie maja rozwiazania :)

u mnie bedzie na 3 szuflady :)

Patrzyłam, i właśnie mają takie fajne rozwiązanie 2 płytkie i 2 głębokie szuflady, natomiast nie mogę znaleźć, jakiej są konkretnie głębokości.
Czyli tak standardowo 14-28,3-28,3 cm, tak?


Takie?

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQi-LC1Db2HY1JqScoROJK7NPMHHSF_n0MKP5mMslocyEVvHwhZeA

:yes:

baska_st
14-06-2014, 08:47
W każdym razie jeśli chodzi o taki uchwyt frezowany to trzeba wziąć pod uwagę, że nie może być za płytki, bo ciężko otwierać szuflady. Jak dziewczyna ma długie paznokcie to robi się jakaś ekwilibrystyka. Każdy centymetr się liczy.

baska_st
14-06-2014, 09:03
Kurcze, pisząc głębokość chodziło mi o głębokość uchwytu czyli o to jak głęboko można w taki uchwyt wsunąć palce. Głębokość szuflady to 50 cm jeśli chodzi o blum. Ale jeśli jest taka potrzeba można zamówić prowadnice od 30 - 70 cm.

Flawia
14-06-2014, 09:05
Zrozumiałam :), czytałam już o tym wcześniej i na pewno zwrócę na to uwagę :yes:

Mmelisa
14-06-2014, 09:15
Jak sie nie myle to u mnie szuflady: 12,8cm, 22,4 cm i 35,2cm

Mmelisa
14-06-2014, 09:31
Mam pytanie...pilne bo prowadze korespondencje...

jaki kolor cokolu zrobic pod szafkami?
na wizce mialam propozycje czerni i bieli... ja mysle o inox...
kuchnia biala lakier...blat czarny granit

baska_st
14-06-2014, 10:26
Mam pytanie...pilne bo prowadze korespondencje...

jaki kolor cokolu zrobic pod szafkami?
na wizce mialam propozycje czerni i bieli... ja mysle o inox...
kuchnia biala lakier...blat czarny granit


A inox to zgrywa się może z uchwytami listwowymi?? Sprzętem do zabudowy??

Mmelisa
14-06-2014, 10:31
Sprzet czarny siemens...

uchwyty beda po dlugosci
http://zobal.com.pl/galeria/produkty/big/20131707074108U-10_D_[800x600].jpg

juz sie dogadalam... omowilam te okropne szczegoly (ja na odleglosc to robie wiec trudniej mi z tym..jestem w NO) a czas nas nagli.. bo termin montazu ustalony na ostatni tydzien lipca...mamy 6tygodni, wiec akurat na fronty lakierowane na polysk...
cokoly zamowione inox, ale podczas montazu moge sobie wybrac inne :)

baska_st
14-06-2014, 12:13
Kuchnia ,,babcina" ?
http://www.e-mieszkanie.pl/api/showImage.php?src=http://static.e-mieszkanie.pl/faq/544f_mieszkanie-zdjecia_1_jpg_meble-kuchenne-07.jpg
Czerwona nie dla mnie, ale styl mi się podoba.
Szara!!!!
http://www.luigartstudio.com/extra-tall-kitchen-cabinets/extra-tall-kitchen-cabinets/

O ile ta czerwona to zwykła ramiak malowany na czerwono to zrobienia tej szarej nie każdy się podejmie.

gargamelll
15-06-2014, 12:05
Witam Wszystkiech!

Wrzucam projekt naszej kuchni z wyspą. Bardzo proszę o ocenę, każda uwaga pomoże w stworzeniu idealnego miejca do gotowania i spędzania czasu... Stawiam na funkcjonalność :) Proszę pomóżcie w rozstawieniu szafek - szczególnie miejsce płyty.

Kuchnia jest otwarta na jadalnię i salon. Będzie w białym lakierze, z dodatkiem drewna (tu niestety pojawił się problem z dostosowaniem płyty i blatu w jednym kolorze, dlatego mieliśmy ograniczone możliwości z kolorystyką, ale trafiło na jasny dąb z Kronospanu - ściana przy wyspie jest wykończona cegłą - ładnie się to razem komponuje). 265548

265549
265555

Od lewej: szafka wysoka 40cm, następnie 60cm, blat roboczy 180cm (szafki 2x90cm), zabudowana lodówka 60cm (miała być wolnostojąca SAMSUNG RL55VTE1L, ale zabudowana lodówka, wiadomo - lepiej wygląda, tylko szkoda, że taka mała...)

Wyspa:
265556

od lewej: cargo 20cm, szuflada z koszami 60cm (zlewozymawk - czarny granit), zmywarka zabudowa 60cm, szafka z szufladami 50 lub 60cm (zależy ile miejsca zostanie na przejście z dwóch stron), szafka szuflady 60cm z płytą i cargo 20cm (chcę mieć pod ręką przyprawy, oliwy i tak dalej). Wiem, że 20cm - właściwie 25cm (dojdzie jeszcze rama w kolorze drewna) to mała odległość płyty do przejścia, ale jeżeli przesunęłabym płytę tak jak jest na wizualizacji o jedną szafkę 50/60cm, wydaje mi się, że płyta będzie za blisko zlewozmywaka (zlewozmywak 1,5 komory - coś ok 80cm, okapnik będzie wchodził na zmywarkę).
265559

Co o tym myślicie?

bettka
15-06-2014, 13:39
Czy ktoś mółby odnieść się się do mojego nieszczęsnego układu szuflad dolnych? Ma ktoś szuflady szer. 60 cm? (u mnie wychodziłoby nawet trochę mniej... Da się coś w takiej szufladzie zmieścić Może podpowiecie innym pomysł na szafki dolne w takim układzie?


Wrzucam kawałek szkicu tych szafek, wrysowane są szuflady 60 cm a chciałabym szersze (80-100). Ta ściana ma 320 cm i mam tam:
- cargo 20 lub 30 cm
- słupek z piekarnikiem 60 cm
- szafka 60 cm jak to przy zabudowie L

moniss
15-06-2014, 14:28
gargamelll, 50 cm blatu pomiędzy zlewem a płytą, to trochę mało (sama tak kiedyś miałam).
W celu uzyskania większej ilości miejsca można zamontować zlew z ociekaczem z lewej strony (byłby nad cargo).

baska_st
15-06-2014, 16:55
gargamelll, 50 cm blatu pomiędzy zlewem a płytą, to trochę mało (sama tak kiedyś miałam).
W celu uzyskania większej ilości miejsca można zamontować zlew z ociekaczem z lewej strony (byłby nad cargo).

Można i tak:)

A można po 5 cm z każdej strony zyskać zastępując carga 20 na carga 15. Po lewej strony zlewozmywaka można zamontować cargo 15 z półką na detergenty i miejscem na ręczniki:
http://www.b2bpeka.pl/index.php/file/show/file/4ca5dd16ca376/type/big/filename/Arena+Style+z+r%C4%99czniczkiem.jpg

te carga występują tylko jako 150 mm.


Warto też zwrócić uwagę na zlewozmywaki ceramiczne, których ociekacze służą jako deski do krojenia. A jakie to wygodne zaraz koło zlewozmywaka a tuż obok garnka do którego to co kroimy ma zaraz trafić. Zlewozmywaki ceramiczne były towarem ekskluzywnym, teraz cena jest bardziej dostępna. Nie plamią się, nie rysują i są hartowane więc można stawiać gorące jak i zimne i nie pękają.

baska_st
15-06-2014, 17:05
Chociaż spychanie sprzętów na skraj wydaje się jednak ryzykowne.

Doriko
15-06-2014, 17:44
[...]

265548

265549
265555

Wyspa:
265556

[...]
265559

Co o tym myślicie?

Zrobiłabym półwysep zamiast wyspy i było bu więcej miejsca na zlew i kuchenkę, Nie musiałyby być wtedy tak blisko siebie.

gargamelll
15-06-2014, 22:00
Dzięki baska_st! Te cargo 15cm z miejscem na ręczniki, to super pomysł:D

Jaka jest optymalna odległość zlewozmywaka od płyty? W obecnym mieszkaniu mam 40cm - wystarczająco, żeby przenieść garnek z wodą z jednego miejsca na drugie, jednak, niewiele jeżeli chodzi o pracę. Nasza wyspa ma mieć 2,8m, więc można to jakoś poukładać, bez robienia półwyspu, nie potrzebuję tak wielkiego blatu roboczego, tym bardziej, że po drugiej stronie będę miała blat 1,8m.

gargamelll
15-06-2014, 22:04
Czy ktoś mółby odnieść się się do mojego nieszczęsnego układu szuflad dolnych? Ma ktoś szuflady szer. 60 cm? (u mnie wychodziłoby nawet trochę mniej... Da się coś w takiej szufladzie zmieścić Może podpowiecie innym pomysł na szafki dolne w takim układzie?

Z tego co widzę, masz 3 szafki 60cm - czy nie lepiej byłoby je zastąpić dwoma szafkami 90cm? ale wtedy górne też musiałyby być 90cm, żeby to ładnie wyglądało. Na pewno wygodniejsze rozwiązanie, koleżanka ma i się to sprawdza :)

baska_st
16-06-2014, 08:04
Dzięki baska_st! Te cargo 15cm z miejscem na ręczniki, to super pomysł:D

Jaka jest optymalna odległość zlewozmywaka od płyty? W obecnym mieszkaniu mam 40cm - wystarczająco, żeby przenieść garnek z wodą z jednego miejsca na drugie, jednak, niewiele jeżeli chodzi o pracę. Nasza wyspa ma mieć 2,8m, więc można to jakoś poukładać, bez robienia półwyspu, nie potrzebuję tak wielkiego blatu roboczego, tym bardziej, że po drugiej stronie będę miała blat 1,8m.


Blatu roboczego więc jest dość. I układ jak widać jest przemyślany. Jeśli zlewozmywak ma mieć ociekacz to zlewozmywak ceramiczny stanie się przedłużeniem blatu na którym można postawić gorący garnek, pokroić warzywa do zupy,... i TYle :)

http://i.dobrzemieszkaj.pl/i/03/30/56/033056_940.jpg

endka
16-06-2014, 09:33
Witam,
mam ostateczną wersję kuchni do zaakceptowania.
Czy rzuca Wam się coś w oczy co można jeszcze zmienić? czy czarny zlew i srebrna płyta będzie ok? (wizualnie) ;-)
Kuchnia w środku 'bez bajerów', 6 szuflad pod płytą grzewczą, reszta otwierana. ( wszystko na blumach)
lodówka, piec w zabudowie po lewej.
półwysep 2,48cm, czy trochę nie za dużo?
Brak szafek wiszących ze względu na okna;) zastanawiam się nad okapem?
chociaż nie wiem czy tak samotnie - nie będzie wyglądał dosyć dziwnie.(jest w domu reku)
jaki materiał umieścić nad zlewem i płytą? lacobel?
biała strona fronty lakierowane, szafki na dole fornir dębowy.

Help!

Doriko
16-06-2014, 10:28
[...]Czy rzuca Wam się coś w oczy co można jeszcze zmienić? czy czarny zlew i srebrna płyta będzie ok? (wizualnie) ;-)
Moim zdaniem jednak lepiej by było ujednolicić kolor.


półwysep 2,48cm, czy trochę nie za dużo?
Blatu nigdy za dużo :) tylko sprawdź dokładnie jak szerokie przejście będzie. Żeby wygodnie było wchodzić i wychodzić szczególnie nosząc talerze i półmiski na stół.


Brak szafek wiszących ze względu na okna;) zastanawiam się nad okapem?
chociaż nie wiem czy tak samotnie - nie będzie wyglądał dosyć dziwnie.(jest w domu reku)
jaki materiał umieścić nad zlewem i płytą? lacobel?
biała strona fronty lakierowane, szafki na dole fornir dębowy.
Help!
Okap wolnowiszący najlepiej prezentuje się samotnie więc będzie wyglądał dobrze a czy jest potrzebny to nie wiem jak to jest z reku.

Co do ściany nad blatem to do lakierowanych frontów pasuje lakobel ale tez można dać fornir ten sam co na dolnych szafkach tylko nie jestem pewna czy nie było by go wtedy za dużo. Lakobel jest bezpiecznym wyjściem.

Edit:
Układ bardzo dobry, myślę że nie ma co poprawiać. No ewentualnie ten półwysep dobrze wymierzyć. Zlew i płytę dać w jednym kolorze a wtedy okap też dopasować do tego.

endka
16-06-2014, 11:26
Moim zdaniem jednak lepiej by było ujednolicić kolor.
.

tylko co wybrać? jasny zlew , którego nie chcę, czy czarną płytę, której nie chce kategorycznie:)

dziękuje Ci za rady dobra kobieto:)

może ktoś jeszcze?

aha, czy piec nie jest troszkę za daleko od palników?

lukasz69karolina
16-06-2014, 11:54
endka lakobel jest wg mnie najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku - nie dawałabym go nad blatem przy wysokiej zabudowie... taki mały kawałek - po co? nieładnie to wygląda :no:

niepodobają mi się te wnęki kamienne obok zabudowy - ja bym zrezygnowała z nich - tak podwieszona zabudowa (moje niespełnione marzenie) jest już dostatecznym ozdobnikiem tej ściany :)

skoro kategorycznie nie chcesz ciemnej płyty to wszystko jasne :) do wymiany zlew - a może stalowy???
dać stalowy okap np tubę i będzie pasowało :)

a piec i palniki to czemu mają być obok siebie?

baska_st
16-06-2014, 12:03
tylko co wybrać? jasny zlew , którego nie chcę, czy czarną płytę, której nie chce kategorycznie:)

dziękuje Ci za rady dobra kobieto:)

może ktoś jeszcze?

aha, czy piec nie jest troszkę za daleko od palników?


No to ja :)

Ale przestrzeń w tej kuchni, można się zgubić:)
A brałaś pod uwagę umieszczenie okapu pomiędzy oknami? Ciekawie to wygląda.
Co do sugestii forniru przy kuchence, odradzam.

endka
16-06-2014, 12:04
a no zapomniałam napisać o jednej rzeczy :D kamiennych wnęk nie będzie... to wizja Pana od kuchni;)
w zamyśle ma być wnęka z fornirowaną półką?
ale może też z tego zrezygnować?
nie, nie
myślałam, żeby palniki może były 0-5-,0,70cm bliżej do zlewu niż teraz?

hmm tylko, że między oknami jest zlew.

baska_st
16-06-2014, 12:23
OK, cofam pytanie.

To piec czyli piekarnik i palniki mają być bliżej czy zlew i palniki? Piekarnik może sobie być dalej, Jak przygotujesz to co masz w nim upiec to siup do pieca i cię nie interesuje. Ale zlew i płyta powinny być na tyle blisko, aby się z każdą łyżką do opłukania i kubkiem który się chce włożyć do zlewu nie biegać. Tutaj jest tak wiele miejsca... Wszystko zależy czy są już zrobione przyłącza.

lukasz69karolina
16-06-2014, 12:37
ja bym tej płyty nie ruszała już - byłaby wtedy prawie przy samym oknie i by na nie pryskało wiecznie ze smażenia - łatwiej przetrzeć lakobel niż myć całe okno co chwila...

Doriko
16-06-2014, 13:06
a no zapomniałam napisać o jednej rzeczy :D kamiennych wnęk nie będzie... to wizja Pana od kuchni;)
w zamyśle ma być wnęka z fornirowaną półką?
ale może też z tego zrezygnować?
nie, nie
myślałam, żeby palniki może były 0-5-,0,70cm bliżej do zlewu niż teraz?

hmm tylko, że między oknami jest zlew.

Odległość od zlewu do płyty jest idealna nic tu nie zmieniaj. Po pierwsze za blisko okna nie może być bo po pierwsze pochlapane okna a po drugie ozdoba okienna może wtedy odpada no i okap przy samym oknie nie ładnie będzie wyglądał.
A można wiedzieć dlaczego czarna płyta kategorycznie nie? Bo właśnie taką i taki okap bym u ciebie widziała.
Jeśli bardzo nie chcesz srebrnego zlewu i czarnej płyty to weź takie jakie ci się podobają ale wtedy dobierz okap do płyty. W końcu to ty będziesz tam gotować i to tobie ma pasować.

baska_st Nie bardzo rozumiem co z tym lataniem z łyżką.
Dobrze jest mieć przestrzeń pomiędzy zlewem a blatem bo to jest najczęściej używany kawałek blatu przy gotowaniu. Robienie kanapek to może między lodówką a zlewem. endka ma świetnie rozplanowane blaty. Ma to, co tu dziewczyny z wielkim trudem próbują u siebie osiągnąć. endka nie daj sobie wmówić że płyta i zlew mają być jak najbliżej siebie, maja być na tyle blisko aby wygodnie było ale też na tyle daleko by było sporo blatu pomiędzy a więc ma być optymalnie i moim zdaniem tak u ciebie jest. No chyba że toś jest wielbicielem pół metrowego blatu pomiędzy zlewem a płytą to już inna bajka.
baska_st Poczytaj sobie o ergonomii w projektowaniu kuchni albo przeczytaj ten watek i wątek o kuchniach gotowych. Jeśli lubisz mieć zlew obok kuchenki to tak sobie zrób ale nie wmawiaj innym że tak jest najlepiej.

endka
16-06-2014, 13:17
dziękuje za miłe słowa dotyczące kuchni:)
co do tej płyty, to przyznam, że głównym powodem NIE WYBRANIA takowej czyli czarnej jest moja TEŚCIOWA! ;)
która powiedziała, że przez całe życie miała białą zmieniła na czarną, że to był błąd życia, że widać każdą plamkę, że trzeba szorować, wycierać, pucować itd itp.
ale teraz sobie tak myślę, przecież na srebrnej też widać-sama taką teraz mam więc wiem.

to już nie wiem co myśleć ... jeszcze mogę wnieśc poprawki także muszę znaleźć chyba odpowiedni wątek i doczytać ;)

Doriko
16-06-2014, 13:30
Nie musisz żadnych zmian wprowadzać. Super projekt masz.
Tylko wnęki wywal, już są niemodne :P będziesz tylko miała problem co w nich postawić.

baska_st
16-06-2014, 16:01
baska_st Poczytaj sobie o ergonomii w projektowaniu kuchni albo przeczytaj ten watek i wątek o kuchniach gotowych. Jeśli lubisz mieć zlew obok kuchenki to tak sobie zrób ale nie wmawiaj innym że tak jest najlepiej.

I po co tyle emocji??

Doriko
16-06-2014, 16:13
W mojej wypowiedzi nie ma odrobiny emocji.

baska_st
16-06-2014, 16:48
dziękuje za miłe słowa dotyczące kuchni:)
co do tej płyty, to przyznam, że głównym powodem NIE WYBRANIA takowej czyli czarnej jest moja TEŚCIOWA! ;)
która powiedziała, że przez całe życie miała białą zmieniła na czarną, że to był błąd życia, że widać każdą plamkę, że trzeba szorować, wycierać, pucować itd itp.
ale teraz sobie tak myślę, przecież na srebrnej też widać-sama taką teraz mam więc wiem.

to już nie wiem co myśleć ... jeszcze mogę wnieśc poprawki także muszę znaleźć chyba odpowiedni wątek i doczytać ;)

Kiedyś były emaliowane płyty, teraz są z czarnego hartowanego szkła. Środki do czyszczenia też teraz są zupełnie inne. Nasze mamy pewnie dużo by oddały za Clin-a ;) Widziałam, że jest dział o sprzęcie AGD gdzie pomagają fachowcy, na pewno pomogą. Akurat sama jestem ciekawa co z tą płytą gazową na czarnym szkle, bo te sprzęty się bardzo zmieniały a ja nie jestem teraz na bieżąco. Były już nawet takie płyty gazowe gdzie płomień palił się pod szybą :) Jeśli chodzi o czyszczenie szyba jest najłatwiejsza do czyszczenia, stąd popularność lacobelu na ścianach.

aga2183
16-06-2014, 20:31
Jeśli chodzi o kuchnie gazową na czarnym szkle, to ja mam teraz taką i NIGDY i NIKOMU NIE POLECAM. Czyszczenie masakra, szkło może i fajnie się czyści, ale żeby je wyczyścić trzeba zdemontować kuchenkę na czynniki pierwsze i dodatkowo przy czyszczeniu przeszkadzają wystające metalowe elementy. I oczywiście po każdym gotowaniu trzeba kuchenkę czyścić, bo inaczej po tygodniu, czy dwóch będzie nie do wyczyszczenia.
Jeśli tylko jest możliwość omijajcie ten sprzęt szerokim łukiem :-)

Doriko
16-06-2014, 20:47
Taki problem jest chyba z każdą kuchenką gazową i żaden materiał tego nie zmieni. Łatwość czyszczenia bez demontażu zależy bardziej od konstrukcji palników. Używałam kilka kuchenek gazowych (starszego typu) i żadnej nie dało się wyczyścić bez demontażu palników. Teraz mam indukcję i czyści się ją rewelacyjnie :P

aga2183
16-06-2014, 20:53
Ja do nowej kuchni też biorę indukcję. Czyszczenie indukcji to w porównaniu z gazową czysta przyjemność (miałam swego czasu do czynienia).

baska_st
17-06-2014, 07:27
Nikt nie będzie podważał tego, że płytę ceramiczną lub indukcyjną gdzie jest gładka tafla szkła czyści się lepiej. Endka ma płytę gazową a zastanawia się jedynie czy inox czy czarna.

Doriko
17-06-2014, 08:49
Akurat ceramiczną czyści się koszmarnie. Już chyba wolałabym gazową czyścić.

baska_st
17-06-2014, 09:51
Akurat ceramiczną czyści się koszmarnie. Już chyba wolałabym gazową czyścić.

Mogę Ci jedynie zaproponować wymianę środka do czyszczenia płyt ceramicznych :)

Doriko
17-06-2014, 10:06
Mam indukcyjną wiec nie mam już problemu :)
Mój problem z czyszczeniem płyty ceramicznej przede wszystkim polegał na jej zapuszczeniu przez poprzednich użytkowników. A jak się zapiecze to i najlepszy środek nie pomoże. Nawet ten do czyszczenia kominków nie dał rady wszystkiego wyczyścić. Najlepiej sprawdziła się zwykła soda. Ale na szorować się trzeba co niemiara.

baska_st
18-06-2014, 15:52
Kuchnia ,,babcina" ?
http://www.e-mieszkanie.pl/api/showImage.php?src=http://static.e-mieszkanie.pl/faq/544f_mieszkanie-zdjecia_1_jpg_meble-kuchenne-07.jpg
Czerwona nie dla mnie, ale styl mi się podoba.
Szara!!!!
http://www.luigartstudio.com/extra-tall-kitchen-cabinets/extra-tall-kitchen-cabinets/


Coś cicho się zrobiło :)

Pomęczę Cię trochę.

A więc wrzucam rzut na Twój ukochany zlew narożny.

http://images63.fotosik.pl/1088/63117b9dae6d2012m.jpg

i żeby nie było nudno, drugi z fajnym zlewozmywakiem narożnym

http://images62.fotosik.pl/1091/ef6ab5064b3701f6m.jpg

baska_st
18-06-2014, 15:54
I szary ramiak. Ale jak szary to z bordo :)

http://images65.fotosik.pl/1091/035b96f62bda506cm.jpg

http://images62.fotosik.pl/1091/1ade807b18e170eam.jpg


Chociaż uważam, że orzech amerykański z szarym na nowocześnie to był strzał w 10.

EwkaP
19-06-2014, 16:44
Hej Wszystkim :)
Baska, wielkie dzięki za zmagania z moją kuchnią. Czerwony to nie jest mój faworyt ;) ale nawet ciekawie wygląda z szarym. Mam też pytanko, czy nie dałoby rady dać większych tych fotek? W powiększeniu byłby na pewno jeszcze lepszy efekt.

baska_st
19-06-2014, 17:18
Właśnie chciałam prosić tych co dłużej są na forum. Poradźcie jak wstawiać te fotki żeby były większe. Czy można je jakoś od razu z komputera bez wstawiania do sieci

Elfir
19-06-2014, 17:24
polecam lekturę tematu przyklejonego u góry działu "jak wklejać zdjęcia" i nie wklejać z fotosika miniaturek tylko oryginalne rozmiary.

baska_st
19-06-2014, 18:07
polecam lekturę tematu przyklejonego u góry działu "jak wklejać zdjęcia" i nie wklejać z fotosika miniaturek tylko oryginalne rozmiary.


Elfir, dzięki :)


ha ha , nie klikałam po prostu w miniaturkę.

http://images61.fotosik.pl/1091/3537e9919c449510.jpg

baska_st
19-06-2014, 18:10
http://images62.fotosik.pl/1094/516514572a164b1cgen.jpg

baska_st
19-06-2014, 18:19
1. Układ szafek z propozycji wyżej. W szafce narożnej może zmieścić się zlewozmywak dwukomorowy.

http://images61.fotosik.pl/1091/ed28f4a8ae296312gen.jpg


2. 3. Inne opcje ustawienia szafek.

http://images64.fotosik.pl/1093/ce25c75e5697e989gen.jpg

http://images63.fotosik.pl/1091/180cbdf59364f026gen.jpg

baska_st
19-06-2014, 18:23
http://images61.fotosik.pl/1092/ffcc6f9a5d4f50e6gen.jpg

http://images64.fotosik.pl/1093/ba858fb6bf0fa75dgen.jpg


Ten ramiak nie wychodzi na wizualizacji niestety.

EwkaP
19-06-2014, 19:12
Hej :)
Wow! I jeszcze raz, wow!
Tylko zamiast się ukierunkować co do koloru to znowu mam oczopląs. Ale taki radosny! No bo podobają mi się i fornirowane i szare meble!
A z nowinek to do tej pory byłam zdecydowana na agd inx czy stal nierdzewna. Ale czarne agd na obu wizualkach tez wygląda fajnie. Chociaż nie wiem czy w mojej w sumie małej kuchni nie wyglądałyby te czarne zbyt masywnie i wizualnie za ciężko. Co do Twoich pomysłów to wciąż zastanawiam się nad zakrętem z szafkami górnymi do okna. Czyli wyszłaby bodajże 1 szafka narożna i obok jeszcze jedna. Dół też narożny. No i blat szary - jasny albo ciemniejszy niż u mnie podłoga. A na ścianach chyba też jakaś duża płytka szara. Podobają mi się takie płty jak beton, ale nie wiem czy łatwo się je czyści czy są chropowate i porowate? No i wciąż dylemat czy górne pociąć w wąskie wysokie fronty do sufitu, czy dobrze wyglądałyby kwadraty. Czyli jeden rząd na dole a drugi na górze. Na jednej ścianie oba warianty wyglądają ciekawie, ale nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia z górnymi szafkami ,,L". Baska, bardzo dziękuję za wizualizacje. :)

baska_st
20-06-2014, 13:34
czy szary z szarym na szarym a na ścianie...... też szary :D a najlepiej betonowa płyta ??

baska_st
20-06-2014, 14:16
Płytki mogą nadać charakteru tej kuchni. I czarny blat.

http://images64.fotosik.pl/1095/6d4e8ad9429295d4gen.jpg

http://images61.fotosik.pl/1094/0a1c381c1badf350gen.jpg

elmagra
20-06-2014, 15:20
Płytki mogą nadać charakteru tej kuchni. I czarny blat.

Baśka, czy mogę cię prosić o taką śliczną wizualkę mojej próby kuchni (tylko program z Ikei ogarniam). Nie chcę juz kuchni z Ikei, ale chcę w takiej kolorystyce szafki białe, górne pionowe NIE poziome i blat jasnodrewnopodobny. Te twoje wizualki są swietne.
266421

baska_st
20-06-2014, 15:51
Nie ma sprawy. Kuchni nigdy nie mam dość :) Jestem zdrowo zakręcona na ich punkcie.
Jakieś wymiary by się przydały... Przekopię Twoje wpisy, ale łatwiej by było jakbyś podała. I coś więcej, jakieś informacje: grzejniki, przyłącza, wysokość parapetu od podłogi, kanały wentylacyjne, ...

baska_st
20-06-2014, 16:25
No i jaka ta kuchnia ma być??

Klasyczna, nowoczesna, ... Jak zamontowany sprzęt.
To wszystko pozwoli na szybsze trafienie w to sedno.

elmagra
20-06-2014, 22:05
No i jaka ta kuchnia ma być??

Klasyczna, nowoczesna, ... Jak zamontowany sprzęt.
To wszystko pozwoli na szybsze trafienie w to sedno.

Hej, super, że ci się chce.
Kuchnia ma wymiary 255cm szeroka i 480cm długa (do okna jest 320cm). Na krótszej ścianie okno jest na środku, po bokach ok 70cm ściany. Oba okna są 120cm szerokie. Okno na krótszej ścianie jest wyżej niż drugie, bo chcę tam mieć parapet, a nie przedłużony blat. Parapet drewniany dębowy. Więc coś w tym guście byłoby super jako blat. (oczywiście laminat, bo na drewno to mnie nie stać i nie chciałoby mi się go pielęgnować, a z laminatu jestem zadowolona przez ostatnie 9 lat).
Zabudowę chcę jakieś 3m długą, tzn nie do samego okna, bo w tym kącie kuchni ma stać stół na 4 krzesła. (coś w stylu ikeowskiego JOKKMOKK). Lodówka i inne sprzęty mają przyłącza tak jak na mojej miniaturce. Chcę mieć kuchnię jasną/białą z tym drewnopodobnym blatem. Nie wiem tylko w jakim charakterze fronty, boję się połysku. No i może jakieś szybki w szafkach wiszących dodałyby lekkości kuchni?
Będę ci wdzięczna za pomoc. Za jakiś tydzień mam się spotkać z babką, co mi ma zrobić ostateczny projekt. Coraz większego tempa nabieramy w wykańczaniu domku, jestem cała nabuzowana pozytywnie.....

baska_st
21-06-2014, 12:23
Hej, super, że ci się chce.

Będę ci wdzięczna za pomoc. Za jakiś tydzień mam się spotkać z babką, co mi ma zrobić ostateczny projekt. Coraz większego tempa nabieramy w wykańczaniu domku, jestem cała nabuzowana pozytywnie.....

Ja oczywiście chętnie.
Tylko nie wiem dlaczego idąc na spotkanie z wykonawcą nie daje się mu żadnej szansy na wyjście z jakimś fajnym pomysłem. Ci ludzie są specjalistami w tym co robią, naprawdę.Oni są od tego aby wspólnie z inwestorem znaleźć najkorzystniejszy układ kuchni. Przychodząc z gotowym pomysłem odbiera się całą frajdę pracy w tym zawodzie. Ale jestem ciekawa czy dodadzą coś od siebie, poprawią coś. Musisz mi obiecać, że napiszesz co powie o projekcie pani od projektu, ok? ;)

jo--anna
21-06-2014, 15:42
Dziewczęta, Alicja jakiś czas temu zrobiła nam wizualizację kuchni, wyglądało to tak:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=253653&d=1396985899

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=253654&d=1396985910


Co sądzicie o tym, żeby ten blat pod oknem zaokrąglić z obydwu stron, żeby móc siedzieć po obydwu końcach (alternatywa dla stołu, który bardzo chcę mieć w tej kuchni). Pod blatem byłaby jedna szafka w szufladami, po środku. Ta szafka byłaby zbawieniem, ponieważ kuchnia w L + stół to bardzo mała ilość szafek i właśnie ta jedna idealnie by dopełniała zapotrzebowanie...

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10501382_723663814348344_1157604313_n.jpg?oh=eeb89 2c33ef16393a58ed11ec140de5c&oe=53A789C5&__gda__=1403486437_e1f6235d8bb74e72e1ec9e2a345a0d7 b

elmagra
21-06-2014, 18:57
Ja oczywiście chętnie.
Tylko nie wiem dlaczego idąc na spotkanie z wykonawcą nie daje się mu żadnej szansy na wyjście z jakimś fajnym pomysłem. Ci ludzie są specjalistami w tym co robią, naprawdę.Oni są od tego aby wspólnie z inwestorem znaleźć najkorzystniejszy układ kuchni. Przychodząc z gotowym pomysłem odbiera się całą frajdę pracy w tym zawodzie. Ale jestem ciekawa czy dodadzą coś od siebie, poprawią coś. Musisz mi obiecać, że napiszesz co powie o projekcie pani od projektu, ok? ;)

Basia, ja wiem, że powinnam iść z czystą kartą. Ale moja wizja (jako taka) kuchnia powstała zanim wbiliśmy pierwszą łopatę w ziemię no i jakoś tak się przyzwyczaiłam do tej "mojej" kuchni, jakbym już z niej korzystała... Nie mam tylko pomysłu na ten ostatni szlif - kolor frontów i ich kształt i kolor blatu ostateczny. :)
Pewnie, że zdam ci pełną relację. :)
Czekam na twoją propozycję. :)
(Od wczoraj mamy drzwi zewnętrzne, i coraz więcej płyt KG na poddaszu - sypialnia, garderoba, pralnia gotowe, najgorszy hol nad schodami też - wszystko dzięki fantastycznym ludziom pomagającym nam przy najtrudniejszych rzeczach.)

Doriko
21-06-2014, 19:14
[...]
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=253654&d=1396985910
Co sądzicie o tym, żeby ten blat pod oknem zaokrąglić z obydwu stron, żeby móc siedzieć po obydwu końcach (alternatywa dla stołu, który bardzo chcę mieć w tej kuchni). Pod blatem byłaby jedna szafka w szufladami, po środku. Ta szafka byłaby zbawieniem, ponieważ kuchnia w L + stół to bardzo mała ilość szafek i właśnie ta jedna idealnie by dopełniała zapotrzebowanie...
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10501382_723663814348344_1157604313_n.jpg?oh=eeb89 2c33ef16393a58ed11ec140de5c&oe=53A789C5&__gda__=1403486437_e1f6235d8bb74e72e1ec9e2a345a0d7 b

Jeśli tobie to odpowiada to czemu nie, wygląda dobrze. Osobiście bym wolała więcej szafek ale też kombinuję jakieś miejsce do siedzenia przy niektórych pracach w kuchni.

baska_st
21-06-2014, 19:59
Basia, ja wiem, że powinnam iść z czystą kartą. Ale moja wizja (jako taka) kuchnia powstała zanim wbiliśmy pierwszą łopatę w ziemię no i jakoś tak się przyzwyczaiłam do tej "mojej" kuchni, jakbym już z niej korzystała... Nie mam tylko pomysłu na ten ostatni szlif - kolor frontów i ich kształt i kolor blatu ostateczny. :)
Pewnie, że zdam ci pełną relację. :)
Czekam na twoją propozycję. :)
(Od wczoraj mamy drzwi zewnętrzne, i coraz więcej płyt KG na poddaszu - sypialnia, garderoba, pralnia gotowe, najgorszy hol nad schodami też - wszystko dzięki fantastycznym ludziom pomagającym nam przy najtrudniejszych rzeczach.)


A powiedz mi jeszcze czy można brać pod uwagę drugą ścianę? Aby zabudować tę kuchnię w U

elmagra
21-06-2014, 20:18
A powiedz mi jeszcze czy można brać pod uwagę drugą ścianę? Aby zabudować tę kuchnię w U

Nie bardzo, jeśli chodzi o tę ścianę obok lodówki na moim projekcie ikeowskim, to ona ma 134cm i od razu sa drzwi, a dlatego tam dalam lodowke, zeby uniknac drugiej naroznej szafki. za ta krotka sciana (tzn przed wejsciem do kuchni) mam mikro spizarke (1*1m)

baska_st
21-06-2014, 20:33
O drzwiach nie wiedziałam. I przyznam się, że nie bardzo orientuję się w kuchniach z Ikei. Możesz pokazać front kuchni jaka ci się podoba?

elmagra
21-06-2014, 20:35
O drzwiach nie wiedziałam. I przyznam się, że nie bardzo orientuję się w kuchniach z Ikei. Możesz pokazać front kuchni jaka ci się podoba?

Ikeą się nie przejmuj. Chcę mieć białą kuchnię, nie tradycyjną, raczej nowoczesną z prostymi frontami, nie wiem właśnie czy powinny być zupełnie płaskie, czy z jakimś frezem (czy jak to się tam nazywa)

Doriko
21-06-2014, 21:10
Jeśli nowoczesna to raczej bez frezów

aga2183
21-06-2014, 21:16
Myślę nad tą moją kuchnią i wymyśliłam jeszcze jedną opcję podziału szafek górnych. Co myślicie na zrobieniu 2 szafek, ale o szerokości 120 każda i wysokości 3 razy po 40?

266579

A dla tych, którzy nie w temacie rozważam jeszcze 2 opcje:

266580266581

Doriko
21-06-2014, 22:40
Jak dla mnie za ciężko, tak samo jak te nie dzielone sześćdziesiątki. Najlepiej 60 dzielone na trzy.

baska_st
21-06-2014, 23:38
Ikeą się nie przejmuj. Chcę mieć białą kuchnię, nie tradycyjną, raczej nowoczesną z prostymi frontami, nie wiem właśnie czy powinny być zupełnie płaskie, czy z jakimś frezem (czy jak to się tam nazywa)

No to poszłam w klalsyk :)

Ale jako, że pora spać wrzucę to co mam a jutro zmiany...

http://images64.fotosik.pl/1101/af7cc33b6cd7d46egen.jpg

http://images61.fotosik.pl/1099/d9423f678ba126c1gen.jpg

http://images61.fotosik.pl/1099/7cc0efe8708ef31fgen.jpg

Doriko
22-06-2014, 08:34
W jakim programie robisz wizualizacje? Są bardzo realistyczne. Kuchnia piękna, nie lubię co prawda witrynek ale i tak pięknie ci to wyszło.

jo--anna
22-06-2014, 09:16
baska_st wysłałam Ci wiadomość prywatną :) Czy dałabyś radę i mojej mikrej kuchence zrobić taką piękną wizualizację? http://sch.net.pl/images/smilies/prosi.gif

4kropki
22-06-2014, 11:40
Witam,
czy mogłabym prosić o zerknięcie w projekt mojej kuchni? Czy idę w dobrą stronę?
Układ pomieszczenia jest następujący:
http://images63.fotosik.pl/1101/1debddd6727c6add.jpg

zaplanowałam coś takiego:
http://images61.fotosik.pl/1101/a31c195eb8ed46fb.jpg

http://images65.fotosik.pl/1104/b6bbd455c30070cf.jpg

wyzwaniem jest dla mnie także ukrycie piecyka gazowego i doprowadzenie gazu do płyty grzewczej. Założyłam już osobny temat na forum, tutaj jednak wrzucę jeszcze mój wstępny schemat :
http://images65.fotosik.pl/1104/f9703c0524856f77.jpg

Meble marzą mi się białe - prawdopodobnie będzie to LAXARBY z ikea. Podłoga już wybrana (Kasztan Bakersfield), lampy - 3 zwisy nad częścią roboczą przy oknie (średnie HEKTAR z ikea), 1 zwis nad stołem i 2 punkty na ścianie naprzeciwko zlewu. Na ścianie za lodówką chciałbym jeszcze ustawić witrynę/kredens, jednak układ całości spędza mi sen z powiek. Przyjmę z chęcią wszelkie sugestie :)

Doriko
22-06-2014, 12:34
Mało widać na tych obrazkach. Przytnij je pozostawiając samą kuchnię.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=266635&d=1403435828
Jak dla mnie jest zbyt chaotycznie i niepraktycznie, nie wykorzystuje potencjału pomieszczenia. Ale to oczywiście moje zdanie.

Juz lepiej było by tak :
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=266636&d=1403436629
A jeszcze lepiej tak:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=266637&d=1403436633
Dlaczego? U ciebie szafki są porozrzucane po kątach kuchni a kuchenka na skraju blatu i to jeszcze przy drzwiach co jest niebezpieczne i niepraktyczne. Łatwo o zahaczenie i zrzucenie gara no i nie ma gdzie odstawić gara anie postawić np: miski z ciastem na naleśniki czy talerza na te naleśniki. Ja lubię mieć miskę z jednej tależ z drugiej tak mi najwygodniej.
EDIT:
I zapomniała bym strasznie mało blatu zaplanowałaś sobie. A kuchnia dość duża co prawda to że jest przechodnia troszkę ją komplikuje ale myślę że troszkę pokombinujesz i uzyskasz naprawdę fajną i funkcjonalną kuchnię. Moje propozycje troszkę niechlujne bo tak na szybko. Poustawiaj sobie w planerze i będzie ci łatwiej ocenić.
266635266636266637

grzeniu666
22-06-2014, 16:30
Jest sobie mała kuchnia, w zasadzie ma być. Mój największy dylemat to układ rzędu z szafkami. Chciałbym tam również wstawić mały (płytki) stół, raczej pod oknem. Szafki górne to prostsza sprawa, raczej płytkie, tymczasem to pomijam. Nie wiem też czy po drugiej stronie (tej z wysoką zabudową) dokładać jeszcze jakieś półki (ew. małe szafki)? Oto co wyrysowałem, podpowiecie coś?

4kropki
22-06-2014, 18:10
Mało widać na tych obrazkach. Przytnij je pozostawiając samą kuchnię.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=266635&d=1403435828
Jak dla mnie jest zbyt chaotycznie i niepraktycznie, nie wykorzystuje potencjału pomieszczenia. Ale to oczywiście moje zdanie.

266635266636266637

Niestety w miejscu szafki nr 5 wisi piecyk gazowy i właśnie tam jest też dostęp do komina. Umieszczenie piecyka i próba "ukrycia" go jest dla mnie dość istotna - wisi dokładnie na przeciwko drzwi wejściowych. Nie ułatwia mi to sensownego zaplanowania powierzchni :/

baska_st
22-06-2014, 18:29
Ikeą się nie przejmuj. Chcę mieć białą kuchnię, nie tradycyjną, raczej nowoczesną z prostymi frontami, nie wiem właśnie czy powinny być zupełnie płaskie, czy z jakimś frezem (czy jak to się tam nazywa)

Tutaj daję z troszkę innymi frontami. W zasadzie jeśli są już przyłącza (szczególnie okap) to wiele się nie zmieni. Może spodoba Ci się rozwiązanie z głęboką witryną za lodówką. Można tam trzymać talerze, miseczki,... Potem masz zmywarkę, cargo na ręcznik, zlewozmywakową z atrapą szuflady, szafkę z jedną szufladą, kuchenkę w zabudowie i szuflady . Wszystko po 60 :)

http://images63.fotosik.pl/1101/29e145372a7f0adbgen.jpg

baska_st
22-06-2014, 19:36
Myślę nad tą moją kuchnią i wymyśliłam jeszcze jedną opcję podziału szafek górnych. Co myślicie na zrobieniu 2 szafek, ale o szerokości 120 każda i wysokości 3 razy po 40?

266579

A dla tych, którzy nie w temacie rozważam jeszcze 2 opcje:

266580266581


A co na te twoje dylematy wykonawcy z którymi miałaś porozmawiać. Tu nie chodzi tylko o efekt wizualny. Tu chodzi o fronty z mdf-u lakierowane o szerokości 120 cm, które swoje ważą i tutaj nie sprawdzą się już zwykła siłowniki tylko trzeba zamontować droższe aventosy o odpowiednim udźwigu. To nie jest 30 zł za komplet zawiasów z bloomotion lub tani siłownik tylko kilka stówek przy każdym froncie. Tutaj przydałaby się fachowa rozmowa z wykonawcą poparta wyceną.

baska_st
22-06-2014, 19:54
Witam,
czy mogłabym prosić o zerknięcie w projekt mojej kuchni? Czy idę w dobrą stronę?
Układ pomieszczenia jest następujący:
http://images63.fotosik.pl/1101/1debddd6727c6add.jpg

zaplanowałam coś takiego:
http://images61.fotosik.pl/1101/a31c195eb8ed46fb.jpg

http://images65.fotosik.pl/1104/b6bbd455c30070cf.jpg

wyzwaniem jest dla mnie także ukrycie piecyka gazowego i doprowadzenie gazu do płyty grzewczej. Założyłam już osobny temat na forum, tutaj jednak wrzucę jeszcze mój wstępny schemat :
http://images65.fotosik.pl/1104/f9703c0524856f77.jpg

Meble marzą mi się białe - prawdopodobnie będzie to LAXARBY z ikea. Podłoga już wybrana (Kasztan Bakersfield), lampy - 3 zwisy nad częścią roboczą przy oknie (średnie HEKTAR z ikea), 1 zwis nad stołem i 2 punkty na ścianie naprzeciwko zlewu. Na ścianie za lodówką chciałbym jeszcze ustawić witrynę/kredens, jednak układ całości spędza mi sen z powiek. Przyjmę z chęcią wszelkie sugestie :)

rzeczywiście ciężko, gdzie nie spojrzeć tam drzwi albo okno... Ale nie ma kuchni nie do ujarzmienia :) ja bym potrzebowała dokładne wymiary. Czyli Ile do drzwi, jakie szerokie drzwi, wymiar do kąta, wymiar do okna, wysokość do parapetu. Czy ten piec gazowy można zabudować czy musi być zachowana wentylacja (pytałaś kogoś?), czy od niego idą rury a jeśli tak to w jaki sposób. No i czy ta kuchenka gazowa musi stać w tamtym miejscu? Tak są przyłącza?? Ja jak tak pobieżnie spojrzałam to ci tylko powiem że nie otworzysz drzwiczek w tej narożnej obok okapu.

aga2183
22-06-2014, 20:59
A co na te twoje dylematy wykonawcy z którymi miałaś porozmawiać. Tu nie chodzi tylko o efekt wizualny. Tu chodzi o fronty z mdf-u lakierowane o szerokości 120 cm, które swoje ważą i tutaj nie sprawdzą się już zwykła siłowniki tylko trzeba zamontować droższe aventosy o odpowiednim udźwigu. To nie jest 30 zł za komplet zawiasów z bloomotion lub tani siłownik tylko kilka stówek przy każdym froncie. Tutaj przydałaby się fachowa rozmowa z wykonawcą poparta wyceną.

Jestem umówiona na rozmowę z wykonawcą, ale chciałabym już wiedzieć konkretnie co chcę. pomysł wpadł mi do głowy po wizycie w Ikei, tam były właśnie takie szafki górne i bardzo mi się spodobały. Jedną z opcji i najtańszą jest zakup mebli właśnie z Ikei.

Doriko
22-06-2014, 21:24
Niestety w miejscu szafki nr 5 wisi piecyk gazowy i właśnie tam jest też dostęp do komina. Umieszczenie piecyka i próba "ukrycia" go jest dla mnie dość istotna - wisi dokładnie na przeciwko drzwi wejściowych. Nie ułatwia mi to sensownego zaplanowania powierzchni :/

Na małych zdjęciach nie zawsze widać co jest co. Jak się dobrze przyjrzałam to już widzę i widzę że lodówkę za zmywarkę wzięłam a piecyk za lodówkę miałam. Ech

Doriko
22-06-2014, 21:35
Dokładne wymiary i wymagania bardzo by pomogły w wymyślaniu. Właśnie czy można przesunąć kuchenkę? Rozumiem że gazowa. Technicznie pewnie można tylko czy chcecie. zachęcam bo w tym miejscu obok drzwi jest bardzo niedobre o czym już pisałam
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=266795&d=1403469509
Lodówka, szafka 60,szafka 80 pod zlew, zmywarka 60 szafka 40,szafka 60 z kuchenką, szafka 60, słupek z piekarnikiem 60 i wysoka szafka nie wiem ile zostaje bo w wycinankach gubię wymiary.
Piecyk jeśli to jest takie coś jak ja mam to wystarczy płytka szafka 40cm na pewno może nawet mniej, nie mierzyłam. Wtedy obok możesz dać witrynkę do samych drzwi tej samej głębokości lub zwykła szafkę jak nie chcesz witryny.
266795

Edit: załaczyłam nie ten obrazek, już poprawione

4kropki
22-06-2014, 21:42
rzeczywiście ciężko, gdzie nie spojrzeć tam drzwi albo okno... Ale nie ma kuchni nie do ujarzmienia :) ja bym potrzebowała dokładne wymiary. Czyli Ile do drzwi, jakie szerokie drzwi, wymiar do kąta, wymiar do okna, wysokość do parapetu.

Niestety czytelniej nie udało mi się zaznaczyć wymiarów:
http://images61.fotosik.pl/1102/500767dc1d87504d.jpg

wymiary podane na czerwono są aktualnymi, już z nowym tynkiem - ściana B - długość całkowita 374 cm, 147 do drzwi (na tym fragmencie wisi piecyk i aktualnie jest ustawiona kuchenka gazowa), następnie 89 cm drzwi i 138 cm do kąta. Ściana A - długość całkowita 493 cm, 94 cm do okna, okno - 143 cm, 256 cm do kąta. Wysokość pomieszczenia 280cm, wysokość parapetu - 110cm.


Czy ten piec gazowy można zabudować czy musi być zachowana wentylacja (pytałaś kogoś?), czy od niego idą rury a jeśli tak to w jaki sposób. No i czy ta kuchenka gazowa musi stać w tamtym miejscu? Tak są przyłącza?? Ja jak tak pobieżnie spojrzałam to ci tylko powiem że nie otworzysz drzwiczek w tej narożnej obok okapu.

Piec gazowy wg. informacji nadaje się do zabudowy - ale i tak sprawdzimy to jeszcze z gazownikiem - chcę jednak iść do niego z już gotowym projektem, który zakłada także ewentualną możliwość przeniesienia kuchenki. Kuchenka na projekcie stoi w nowym miejscu i może stać w każdym innym pod warunkiem jak najmniejszej ilości widocznych rur. Jeśli uda się coś podpowiedzieć - będę wdzięczna :)

Doriko
22-06-2014, 22:06
Daj może rzut całego mieszkania. Może ścianki ci poburzymy i nowy układ wyjdzie :P

Z burzeniem żartuje ale może drzwi da się przesunąć.
Jakby dało się drzwi do salonu przesunąć o 40-60cm w stronę piecyka to kuchenka mogła by stać tak jak na twoim projekcie i obok niej szafka 40-60 cm w zależności ile można by przesunąć. Piecyk jaką ma głębokość bo ja bym go koniecznie w jak najpłytszą szafkę zabudowała.

baska_st
23-06-2014, 06:53
Niestety czytelniej nie udało mi się zaznaczyć wymiarów:
http://images61.fotosik.pl/1102/500767dc1d87504d.jpg

. Kuchenka na projekcie stoi w nowym miejscu i może stać w każdym innym pod warunkiem jak najmniejszej ilości widocznych rur. Jeśli uda się coś podpowiedzieć - będę wdzięczna :)

Kochana, rury teraz prowadzi się w ten sposób, że nic nie widać. Lekko pod linią blatu. Jesli nie masz jeszcze zrobionego przyłącza gazowego a jesteś dopiero przed remontem to na pewno coś się uda wymyślić. Gdy jest przyłącze to wtedy już tylko długość eurozłącza do kuchenki może ratować :)

Za wymiary dziękuję.

baska_st
23-06-2014, 07:06
A mam jeszcze jedno pytanko. Jak wygląda sprawa podłączenia okapu? Czy jak planujesz tak duży remont to bierzesz pod uwagę również podwieszenie sufitów bądź tylko zabudowę z k-g gdzie można ukryć rurę spiro do okapu?? Czy w tej chwili masz osobny kanał wentylacyjny do wyciągu?

lukasz69karolina
23-06-2014, 09:54
ej a czemu nikt nie proponuje dla 4kropki szafek pod oknem po prawej stronie?
nie żal marnować tyle miejsca?? :)

266857
ogólnie nie wyszło super - bo jakoś mało blatu... no ale stół można wykorzystywać jako blato-wyspę :D
no trzeba tu poprawić jeszcze...

piecyk gazowy zabudować zawsze można - szafki będą miały nawiercone otwory np z góry i po kłopocie :) obok możesz mieć dodatkową szafkę=spiżarkę...

palniki gazowe przesunęłam do rogu - możne nie jest to super hiper wygodne, ale nie ma tragedii - miałam tak w mieszkaniu i dało się żyć :-P
no ale w sumie najlepiej by było jednak przesunąć gdzieś indziej

w czerwonej ramce wysoka zabudowa - lodówka, piekarnik i szafka na np większe garki... obok pod oknem szafki niskie... wchodzisz z zakupami i tam na blat odstawiasz i masz blisko do lodówki by je wpakować

Delicjanka
23-06-2014, 10:55
Witam, mam takie pytanie, jestem na etapie wyboru kuchni. Chciałabym zapytać o użytkowanie białej kuchni w macie, czy bardzo widać odciski palców itd? co jest lepsze w utrzymaniu czystości, czy mat czy wysoki połysk? mam problem, bo finansowo nie dam rady zrobić całej kuchni w połysku;] chciałabym zrobić kuchnie albo całą białą w macie, albo górne szafki białe na wysoki połysk, dolne w szarości - mat. Pomocy! :) Mój projekt. 266860

Mmelisa
23-06-2014, 11:23
Delicjanka... temat nadaje sie do watku z inspiracjami i wizualizacjami kuchni :)

kuchnie myje sie tak samo..czy to matowa czy z polsykiem...
ale na pewno odciski palcow sa bardziej widoczne na polysku niz macie :)

oliwkawawa
23-06-2014, 11:27
Ekspertem nie jestem, ale na pierwszy rzut oka masz baaardzo malutko blatu roboczego przy płycie, a tak w ogóle to wypadałoby lodówkę zamienić z piekarnikiem, aby to miało ręce i nogi. Lodówka->blat->zlew->blat->kuchnia>blat.

Co do matu vs. połysku. Mam mat ale jeszcze nie użytkuję. Natomiast wszyscy z kim bym nie rozmawiała, również stolarz, potwierdzają że na połysku po prostu widać każdy paluch, na macie tez widać ale mniej. Więc to kwestia raczej kasy i wyglądu, co się podoba. Sprzątać i tak trzeba :)

Drimeth
23-06-2014, 11:27
Delicjanka, ja mam w tej chwili kuchnie w półmacie. U mnie wysoka zabudowa + górne szafki są białe. Dolne szafki - czarne. Biały mat jest stanowczo łatwiejszy w utrzymaniu niż czarny. Na czarnym widać wszystko. Najgorzej wygląda szafka pod zlewem. Jeśli chcesz je mieć ładne musisz myć praktycznie każdą plamkę od razu. Późniejsze mycie plam powoduje trudność w usunięciu ich. Jednak jest to możliwe. Przykładowy środek, który stosuję to mleczko Cif. Jednak przy mocniejszym szorowaniu u mnie widać wytarcia koloru (czarny robi się jaśniejszy).
Pozdrawiam.

Delicjanka
23-06-2014, 11:31
Dziękuje za informacje, niestety, ale kuchnia jest dość mała, miałabym więcej blatu (mam tylko 1.5m, no chyba, że bym usunęła piekarnik,ale tego nie chce:) ) ,gdybym zagospodarowała jeszcze jedną ścianę, ale tam będzie stół. Lepiej się nie da tego zaprojektować, siedziałam nad tym parę dni z projektantem;] i to chyba jest najlepsze rozwiązanie. Jasne, sprzątać trzeba! :)

Smakor
23-06-2014, 11:45
Witam, mam takie pytanie, jestem na etapie wyboru kuchni. Chciałabym zapytać o użytkowanie białej kuchni w macie, czy bardzo widać odciski palców itd? co jest lepsze w utrzymaniu czystości, czy mat czy wysoki połysk? mam problem, bo finansowo nie dam rady zrobić całej kuchni w połysku;] chciałabym zrobić kuchnie albo całą białą w macie, albo górne szafki białe na wysoki połysk, dolne w szarości - mat. Pomocy! :) Mój projekt. 266860

Mając tak mało blatu może jednak schować piekarnik pod blat i zyskać 60 cm blatu? Kolejność oczywiście też powinna być inna ale w małej kuchni czy to ma aż tak wielkie znaczenie to nie wiem.
Co do lakieru to generalnie zakładając, że są uchwyty - to frontów raczej nie dotykamy, no chyba, że kolanem albo bioderkiem zamykając szufladę :) Mam lakierowane nie narzekam - ale tez nie mam obsesji, nie latam po domu ze ściereczką :) A lakierowane bardziej mi się podobają (białe)

Delicjanka
23-06-2014, 12:05
Dziękuje za informacje, niestety, ale kuchnia jest dość mała, miałabym więcej blatu (mam tylko 1.5m, no chyba, że bym usunęła piekarnik,ale tego nie chce:) ) ,gdybym zagospodarowała jeszcze jedną ścianę, ale tam będzie stół. Lepiej się nie da tego zaprojektować, siedziałam nad tym parę dni z projektantem;] i to chyba jest najlepsze rozwiązanie. Jasne, sprzątać trzeba! :)

oliwkawawa
23-06-2014, 12:40
Ja bym właśnie zrobiła jak pisze Smakor, piekarnik pod płytę, i zlikwidować całkiem tę zabudowę gdzie jest piekarnik, szafki wiszące zrobić jak najwyższe aby były pojemne. Uważam że ważniejszy od szafek jest jednak blat, wiem co mówię, mam w mieszkaniu mikro kuchnię i krew mnie zalewa bo nie dość że ciasno w samej kuchni, to miejsca mało podczas gotowania, na przygotowywanie posiłków czy talerze...

oliwkawawa
23-06-2014, 12:43
A kuchnia chyba nie jest taka mała, patrząc po szafkach to niewiele mniejsza niż moja (ta nowa), która wydaje mi się być całkiem spora. Spójrz na "mój" układ.
266875

Smakor
23-06-2014, 12:59
A kuchnia chyba nie jest taka mała, patrząc po szafkach to niewiele mniejsza niż moja (ta nowa), która wydaje mi się być całkiem spora. Spójrz na "mój" układ.
266875

Dokładnie, piekarnik wyżej jest bardzo wygodny ale nie kosztem blatu, gdy kuchnia jest malutka. W końcu nie używamy go cały czas.

elmagra
23-06-2014, 14:50
baska, dzięki za te wizki, fajnie tak obejrzec kuchnie "prawie w realu". To chyba jednak nie mój styl. Te fronty. Mogłabyś wyrównać górne szafki (przy oknie nie rogowa) i usunąc tą rogową obok lodówki, żeby lodówka niezabudowana była na ścianie z oknem? Przyłącze wody mam też tam pod oknem.
A mogłabyś strzelić białą kuchnię z frontami coś takiego jak powyżej pokazała oliwkawawa? Będę wdzięczna.

baska_st
23-06-2014, 15:45
baska_st wysłałam Ci wiadomość prywatną :) Czy dałabyś radę i mojej mikrej kuchence zrobić taką piękną wizualizację? http://sch.net.pl/images/smilies/prosi.gif

Moja propozycja jest taka jak na wizualizacjach:

http://images65.fotosik.pl/1107/73a4951652bfac69gen.jpg

http://images62.fotosik.pl/1107/38cd57c42c233974gen.jpg

http://images63.fotosik.pl/1103/8a54cac411d15f26gen.jpg


A jesli chodzi o miejsce pod stołem można zrobić taki podwieszany blat, który opierałby się na jednym froncie spełniającym rolę podpórki. Z jednej strony jest pusta przestrzeń, aby powkładać tam słożone taborety które gdy blat jest złożony nie sa potrzebne :) Dwa pierwsze fronty to atrapy w tym ten jeden który podpiera blat a dwa pozostałe to dwie szafki 60 o głębokości około 30 cm.


http://fanlidla.pl/files/g/2_1979877138_27.jpg

http://images61.fotosik.pl/1104/ca6b2c8f66fccd9bgen.jpg

http://images63.fotosik.pl/1103/2c5a5101695cffb5gen.jpg

http://images61.fotosik.pl/1104/2a1a55d18bd4718bgen.jpg

Myślę, że jest dobrze :)

baska_st
23-06-2014, 16:04
baska, dzięki za te wizki, fajnie tak obejrzec kuchnie "prawie w realu". To chyba jednak nie mój styl. Te fronty. Mogłabyś wyrównać górne szafki (przy oknie nie rogowa) i usunąc tą rogową obok lodówki, żeby lodówka niezabudowana była na ścianie z oknem? Przyłącze wody mam też tam pod oknem.
A mogłabyś strzelić białą kuchnię z frontami coś takiego jak powyżej pokazała oliwkawawa? Będę wdzięczna.

Na projekcie który dałaś za wzór był front frezowany. Jak wziąć twój układ i ten co ma Oliwkawawa to masz to samo tylko odbicie lustrzane. Chyba łatwo sobie wyobrazić jak będzie wyglądać Twoja kuchnia, tym bardziej że Ty masz w głowie klarowną wizję ustawienia swojej kuchni. W tym Ci nie trzeba pomagać. Pani od projektu z którą masz się spotkać za kilka dni na pewno ucieszy się, że będzie mogła choć pomóc w wyborze frontów i zrobić wizualizacje :)

jo--anna
23-06-2014, 16:22
Moja propozycja jest taka jak na wizualizacjach:

http://images65.fotosik.pl/1107/73a4951652bfac69gen.jpg

http://images62.fotosik.pl/1107/38cd57c42c233974gen.jpg

http://images63.fotosik.pl/1103/8a54cac411d15f26gen.jpg


A jesli chodzi o miejsce pod stołem można zrobić taki podwieszany blat, który opierałby się na jednym froncie spełniającym rolę podpórki. Z jednej strony jest pusta przestrzeń, aby powkładać tam słożone taborety które gdy blat jest złożony nie sa potrzebne :) Dwa pierwsze fronty to atrapy w tym ten jeden który podpiera blat a dwa pozostałe to dwie szafki 60 o głębokości około 30 cm.


http://fanlidla.pl/files/g/2_1979877138_27.jpg

http://images61.fotosik.pl/1104/ca6b2c8f66fccd9bgen.jpg

http://images63.fotosik.pl/1103/2c5a5101695cffb5gen.jpg

http://images61.fotosik.pl/1104/2a1a55d18bd4718bgen.jpg

Myślę, że jest dobrze :)

Och, jak pięknie! Jak Ty to robisz kochana? Cudo! http://sch.net.pl/images/smilies/ilove.gif


A dałabyś jeszcze radę zrobić nam wizualizację wg tego obrazka?

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10508539_724679160913476_624932594_n.jpg?oh=d4566d 99b0dae6d0975812470d6a45f2&oe=53AA9138&__gda__=1403660007_3a70bb85de00a4945372b76b7134e2a d

baska_st
23-06-2014, 16:43
Przecież jest :) Wszystko widać :P

Tutaj nie chodzi o piękne obrazki, tu chodzi o ustawienie szafek. Przynajmniej ja tak myślę. Chciałaby pomagać z projektami kuchni a nie tylko tworzyć wam wizualizacje. Proszę się na mnie nie obrażać, ale zrobienie wizualizacji to ustawienie wszystkiego od podstaw, naniesienie tekstur, ... Co innego gdyby nie było projektu, ale jest i to dobry :) Z gotowców. Czyli masz , wyceniaj kochana. Rób kuchnię :D

jo--anna
23-06-2014, 17:05
Chodziło mi o niezabudowaną lodówkę i zlew koło niej :)

baska_st
23-06-2014, 17:12
No no, i zupełnie inne szafki na całej reszcie ;)

Jest dobrze

Elfir
23-06-2014, 17:59
strasznie mało miejsca do pracy - ze wszytskim trzeba się przenosić na skladany blat :(

baska_st
23-06-2014, 18:54
Tak, mało. Jakimś wyjściem jest kupienie zlewozmywaka z nakładaną deską dopasowaną do komory. W ten sposób na chwilę nie mamy zlewozmywaka a blat :)

http://www.hansloren.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_ce217202fc9d478ab8afb85ae820fd5c.jp g

grzeniu666
23-06-2014, 20:53
Jest sobie mała kuchnia, w zasadzie ma być. Mój największy dylemat to układ rzędu z szafkami. Chciałbym tam również wstawić mały (płytki) stół, raczej pod oknem. Szafki górne to prostsza sprawa, raczej płytkie, tymczasem to pomijam. Nie wiem też czy po drugiej stronie (tej z wysoką zabudową) dokładać jeszcze jakieś półki (ew. małe szafki)? Oto co wyrysowałem, podpowiecie coś?

Jeśli można jeszcze z własnym pytaniem, tym z wczoraj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=6526586#post6526586)... Zrobiłem jeszcze jeden szkic, ze zlewem "zawiniętym" na krótszą ścianę, teraz blat między płytą a zlewem ma 110cm. Można liczyć na jakąś waszą opinię...?

baska_st
23-06-2014, 21:04
Niestety czytelniej nie udało mi się zaznaczyć wymiarów:
http://images61.fotosik.pl/1102/500767dc1d87504d.jpg

wymiary podane na czerwono są aktualnymi, już z nowym tynkiem - ściana B - długość całkowita 374 cm, 147 do drzwi (na tym fragmencie wisi piecyk i aktualnie jest ustawiona kuchenka gazowa), następnie 89 cm drzwi i 138 cm do kąta. Ściana A - długość całkowita 493 cm, 94 cm do okna, okno - 143 cm, 256 cm do kąta. Wysokość pomieszczenia 280cm, wysokość parapetu - 110cm.



Piec gazowy wg. informacji nadaje się do zabudowy - ale i tak sprawdzimy to jeszcze z gazownikiem - chcę jednak iść do niego z już gotowym projektem, który zakłada także ewentualną możliwość przeniesienia kuchenki. Kuchenka na projekcie stoi w nowym miejscu i może stać w każdym innym pod warunkiem jak najmniejszej ilości widocznych rur. Jeśli uda się coś podpowiedzieć - będę wdzięczna :)

Ja bym zabudowę rozłożyła na tej długiej ścianie

http://images62.fotosik.pl/1108/abbbb6a22e149dd8gen.jpg

baska_st
24-06-2014, 07:19
Dziękuje za informacje, niestety, ale kuchnia jest dość mała, miałabym więcej blatu (mam tylko 1.5m, no chyba, że bym usunęła piekarnik,ale tego nie chce:) ) ,gdybym zagospodarowała jeszcze jedną ścianę, ale tam będzie stół. Lepiej się nie da tego zaprojektować, siedziałam nad tym parę dni z projektantem;] i to chyba jest najlepsze rozwiązanie. Jasne, sprzątać trzeba! :)

A może dołożyć wyspę? Kuchnia wydaje się dość duża. Właściwie brakuje tylko blatu do pracy...

baska_st
24-06-2014, 08:41
baska, dzięki za te wizki, fajnie tak obejrzec kuchnie "prawie w realu". To chyba jednak nie mój styl. Te fronty. Mogłabyś wyrównać górne szafki (przy oknie nie rogowa) i usunąc tą rogową obok lodówki, żeby lodówka niezabudowana była na ścianie z oknem? Przyłącze wody mam też tam pod oknem.
A mogłabyś strzelić białą kuchnię z frontami coś takiego jak powyżej pokazała oliwkawawa? Będę wdzięczna.

Nie mogę przełączyć na dokładnie takie uchwyty, bo robiąc projekt wzięłam inną bazę frontów (żeby znaleźć ładny front z frezem) i bez robienia nowego projektu nie pokażę, ale masz taki ramiak :)

http://images61.fotosik.pl/1106/e565280fae456524gen.jpg

Doriko
24-06-2014, 08:54
Jeśli można jeszcze z własnym pytaniem, tym z wczoraj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=6526586#post6526586)... Zrobiłem jeszcze jeden szkic, ze zlewem "zawiniętym" na krótszą ścianę, teraz blat między płytą a zlewem ma 110cm. Można liczyć na jakąś waszą opinię...?
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=266933&d=1403553160
To chyba nie jest dobry pomysł. Praktycznie nie masz więcej blatu a masz zlew zaraz przy krawędzi. Ja bym miała zachlapaną całą podłogę przy drzwiach a to niebezpieczne.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=266934&d=1403450849
Pierwszy układ dobry jak na ta przestrzeń i chyba dlatego nikt się nie odezwał. Dałabym tylko zwykły blat a nie rozkładany, na rozkładanym czułabym się chyba niepewnie. No chyba że sprawdzałeś i będzie za wąskie przejście ze stałym blatem do samego przejścia.

Doriko
24-06-2014, 09:28
Witam, mam takie pytanie, jestem na etapie wyboru kuchni. Chciałabym zapytać o użytkowanie białej kuchni w macie, czy bardzo widać odciski palców itd? co jest lepsze w utrzymaniu czystości, czy mat czy wysoki połysk? mam problem, bo finansowo nie dam rady zrobić całej kuchni w połysku;] chciałabym zrobić kuchnie albo całą białą w macie, albo górne szafki białe na wysoki połysk, dolne w szarości - mat. Pomocy! :) Mój projekt. 266860

Już nie pamiętam czy w tym wątku czy w innym kuchennym jest wielka dyskusja o tym jakie fronty są lepsze i jak się użytkuje białe fronty. Z tego co pamiętam to palce na obu widać ale łatwiej wyczyścić w połysku. Mam matowe, są to tanie szafki modułowe z ikea i jak na razie (4missiące) nie narzekam na ich czyszczenie. Bez problemu z czyściłam miedzy innymi ołówkowe dzieła sztuki mojego synka.

Co do układu kuchni to wrzuć rzut pomieszczenia z dokładnymi wymiarami i napisz co chcesz czego nie chcesz, co jest nie zmienialne itd.
Może uda się jednak wymyślić coś lepszego. Co ci szkodzi. Nie musisz przecież realizować zaproponowanego na forum układu. Możesz się zdziwić ile jeszcze można wyciągnąć z twojej kuchni. Świrze spojrzenie może dać naprawdę dobry efekt.

baska_st
24-06-2014, 09:47
Witam,
czy mogłabym prosić o zerknięcie w projekt mojej kuchni? Czy idę w dobrą stronę?
Układ pomieszczenia jest następujący:
http://images63.fotosik.pl/1101/1debddd6727c6add.jpg

zaplanowałam coś takiego:
http://images61.fotosik.pl/1101/a31c195eb8ed46fb.jpg

http://images65.fotosik.pl/1104/b6bbd455c30070cf.jpg

wyzwaniem jest dla mnie także ukrycie piecyka gazowego i doprowadzenie gazu do płyty grzewczej. Założyłam już osobny temat na forum, tutaj jednak wrzucę jeszcze mój wstępny schemat :
http://images65.fotosik.pl/1104/f9703c0524856f77.jpg

Meble marzą mi się białe - prawdopodobnie będzie to LAXARBY z ikea. Podłoga już wybrana (Kasztan Bakersfield), lampy - 3 zwisy nad częścią roboczą przy oknie (średnie HEKTAR z ikea), 1 zwis nad stołem i 2 punkty na ścianie naprzeciwko zlewu. Na ścianie za lodówką chciałbym jeszcze ustawić witrynę/kredens, jednak układ całości spędza mi sen z powiek. Przyjmę z chęcią wszelkie sugestie :)

Rura od gazu.Z tego co wiem to nie można jej zabudowywać na stałe na przykłąd płytami k-g. Za meblemi, które można odsunąć jak najbardziej.

http://images64.fotosik.pl/1108/00e7345479c29be8gen.jpg

grzeniu666
24-06-2014, 09:53
[1]
To chyba nie jest dobry pomysł. Praktycznie nie masz więcej blatu a masz zlew zaraz przy krawędzi. Ja bym miała zachlapaną całą podłogę przy drzwiach a to niebezpieczne.
[2]
Pierwszy układ dobry jak na ta przestrzeń i chyba dlatego nikt się nie odezwał. Dałabym tylko zwykły blat a nie rozkładany, na rozkładanym czułabym się chyba niepewnie. No chyba że sprawdzałeś i będzie za wąskie przejście ze stałym blatem do samego przejścia.

Podglądałem i przymierzałem się do blatów, jednak w tej drugiej opcji jest to 40% ekstra (80cm vs 110-115cm). Zlew mógłbym nieco przesunąć w kierunku narożnika. Z drugiej strony zmywarka w drugiej opcji jest kawałek dalej (a nie bezpośrednio przy zlewie) no i otwiera się na środek kuchni (w pierwszej opcji ta zmywarka 45cm pod ścianą to na mój gust lepsza opcja). Wizualnie ta opcja z nie-złamaną linią szafek (mniejszy blat) bardziej mi się podoba.

Jeśli chodzi o stolik, to ściśle mówiąc rozważam stałą część plus ewentualnie rozkładane poszerzenie (to przerywaną linią). Albo tylko stała część (szersza, np. do linii wnęki okiennej) Przejście do salonu 110cm jest OK.

No i nie wiem co z tymi półkami "na przestrzał", czy takie cuś (na widoku przy wejściu) nie przysłania tej niewielkiej przestrzeni (mimo że "na przestrzał").

Dziękuję Ci Doriko za głos w sprawie :)

PS.
Czy dla szafek górnych takie spore (60 x ca.90cm) skrzydła drzwi jak u @oliwkiwawa (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=6527617#post6527617) nie są w praktyce uciążliwe. Bo ładne są :)

Doriko
24-06-2014, 09:59
''półki "na przestrzał"" nie bardzo wiem co masz na myśli. A ogólnie jestem przeciwnikiem półek otwartych. Jak już coś chcesz wyeksponować to witrynka lepsza.

grzeniu666
24-06-2014, 10:08
''półki "na przestrzał"" nie bardzo wiem co masz na myśli. A ogólnie jestem przeciwnikiem półek otwartych. Jak już coś chcesz wyeksponować to witrynka lepsza.

Chodzi mi o półki mocowane tylko na 2 krawędziach - tej od ściany i tej po lewej stronie (od zabudowy z piekarnikiem). Stojąc w wejściu przez ów "przestrzał" widać co nieco ten róg kuchni (w okolicy zlewu). Do ca. 90cm od podłogi oczywiście szafka zamknięta/pełna.

Doriko
24-06-2014, 10:12
Acha, to jak ci się tak podoba to spoko. Ja bym zrobiła zwykłą wysoką zabudowę. Nie sądzę by to jakoś specjalnie miało przytłoczyć kuchnię.

baska_st
24-06-2014, 10:47
Jeśli można jeszcze z własnym pytaniem, tym z wczoraj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=6526586#post6526586)... Zrobiłem jeszcze jeden szkic, ze zlewem "zawiniętym" na krótszą ścianę, teraz blat między płytą a zlewem ma 110cm. Można liczyć na jakąś waszą opinię...?

Witaj Grzeniu666

Widać,że przemyślałeś swoją kuchnię. Pewnie czymś się sugerowałeś zaznaczając blat dodatkowy. Możesz pokazać jak widzisz rozwiązanie tego składanego blatu? Na jakiej wysokości jest w tym miejscu parapet?? Czy ten blat ma wyjeżdżać czy się łamać i być podnoszony tylko wtedy kiedy brakuje blatu roboczego? Stół zwykle jest niżej niż blat roboczy więc czy ten blat pod oknem jest niżej a narożnik z magic-cornerem jest zaślepiony płytą do której przystawiony jest ten blat niżej czy też blat na całym ciągu kuchennym włącznie z tym pod oknem jest na jednej wysokości a stołki to półhokery?

Ja też proszę o sprecyzowanie co znaczą półki na przestrzał

I jak myślisz podłączyć wyciąg? masz już zrobione wyjście? Na jakiej wysokości?

baska_st
24-06-2014, 10:52
Chodzi mi o półki mocowane tylko na 2 krawędziach - tej od ściany i tej po lewej stronie (od zabudowy z piekarnikiem). Stojąc w wejściu przez ów "przestrzał" widać co nieco ten róg kuchni (w okolicy zlewu). Do ca. 90cm od podłogi oczywiście szafka zamknięta/pełna.

Tak myślałam. Ale takie regały widziałam tylko w kuchniach klasycznych Bo te półki trzyma jeden pilaster 50x50. Możesz pokazać jakąś realizację w kuchni nowoczesnej? W sumie zaintrygowałeś mnie ;)

baska_st
24-06-2014, 11:41
Regał o którym myslę wygląda jak to tylko bez szyb tak że widać półki

http://images65.fotosik.pl/1109/2977309bfa52b45dgen.jpg

grzeniu666
24-06-2014, 11:45
Tak myślałam. Ale takie regały widziałam tylko w kuchniach klasycznych Bo te półki trzyma jeden pilaster 50x50. Możesz pokazać jakąś realizację w kuchni nowoczesnej? W sumie zaintrygowałeś mnie ;)

Już chyba wiem co to jest pilaster :) Nie planowałem tego prawego-dolnego (patrząc na rzut z góry, czerwona kropka) narożnika półek w żaden sposób mocować. Domyślam się że w ten sposób te półki muszą być mocne i dobrze zamocowane i/lub nie przesadnie obciążane.
Rozważam też skrócenie tych półek i/lub ścięcie tych "wolnych" narożników (rzut z góry, załącznik na szybko). Jednak lubię proste formy i tutaj mam obawy.
Nie mam niestety żadnych realizacji czy vizek takiego rozwiązania :(



Pewnie czymś się sugerowałeś zaznaczając blat dodatkowy. Możesz pokazać jak widzisz rozwiązanie tego składanego blatu? Na jakiej wysokości jest w tym miejscu parapet?? Czy ten blat ma wyjeżdżać czy się łamać i być podnoszony tylko wtedy kiedy brakuje blatu roboczego? Stół zwykle jest niżej niż blat roboczy więc czy ten blat pod oknem jest niżej a narożnik z magic-cornerem jest zaślepiony płytą do której przystawiony jest ten blat niżej czy też blat na całym ciągu kuchennym włącznie z tym pod oknem jest na jednej wysokości a stołki to półhokery?

I jak myślisz podłączyć wyciąg? masz już zrobione wyjście? Na jakiej wysokości?

Nie mam gotowego rozwiąznia rozkładanego blatu (jakieś tam mgliste pomysły), zakładam że ludzkość zna takie przypadki, znajdę/opracuję jeśli się zdecyduję. Przyjmuję że ta ew. dodatkowa część byłaby mocowana do ściany (zawias) i opuszczana (a więc widoczna w stanie "nieczynne"). O ile będę ten stół wogóle dzielił.

To pod oknem to stół, możliwie płytki, zakładam 50cm. Blaty będą dość wysokie ca. 95-100cm, natomiast stół niższy o jakieś 15-20cm. Będzie się "wcinał" w rząd z szafkami, ta przestrzeń (ca. 15cm) między stołem a blatem będzie raczej pusta (wiem, głęboka, cóż począć), bo szuflada nie bardzo (do otwierania na stole nie może przy niej nic stać) otwierana do góry też nie (bo tam będą leżakować np. czajnik, toster itp). Wysokości parapetu nie pamiętam, coś chyba w okolicy 90-95cm.

ALE! Właśnie sobie wrzuciłem poduszkę z fotela na biurowe krzesełko. 70cm. Nieźle! Półhoker (kolejne nowe słówko :rolleyes: ) to może być pomysł!

EDIT:

Regał o którym myslę wygląda jak to tylko bez szyb tak że widać półki

OK, ale jednak jest to "ciężkie" rozwiązanie, te "moje" półki mogą (mam nadzieję) nie zabierać dużo powietrza. Byłyby to jedyne otwarte półki, reszta (raczej) z drzwiami pełnymi.

EDIT2:
Rura okapu będzie do samego sufitu (podwieszanego, opuszczenie ca. 10-15cm) i tam pójdą kanały went. Ale jeszcze nie jestem pewien czy będzie działał jako wyciąg czy pochłaniacz.

Dzięki za rady i pomysły!

baska_st
24-06-2014, 12:21
Rozumiem :) Coś się wymyśli. Daj wymiary ścian.

baska_st
24-06-2014, 12:33
Do projektu 4kropki niech ktos się wypowie gdzie powinien być zlew. Bo już sama nie wiem :/

http://images63.fotosik.pl/1106/44355bc2bc1f691agen.jpg

grzeniu666
24-06-2014, 12:42
Rozumiem :) Coś się wymyśli. Daj wymiary ścian.

Mła? Wymiary wrzuciłem w projektach, 330x265cm (wys. 255cm po obniżeniu sufitu). Ale nie chciałbym Ci zanadto
zabierać czasu, najbardziej chodzi mi o praktyczne uwagi dot. powierzchni blatów, stołu, i układu sprzętów, ew. odczucia dot. moich pomysłów. Wizkę sobie może dopracuję (w planerze ikei, jak znajdę kompa na którym mogę trochę pośmiecić i go zainstalować), natomiast te półeczki coś czuję wykonam i przymierzę już w realu, i wyrzucę lub zostawię.

Na marginesie, gorąco wszystkim polecam wykonywanie pseudo-aranżacji (makiet) 1:1 z np. styropianów itp. budowlanych gratów, sporo w projektach dopracowałem dzięki temu.

Jak znam życie i tak tu wrócę już z projektem 3D ubranym w tekstury i będę męczył :)

baska_st
24-06-2014, 12:50
Mła? Wymiary wrzuciłem w projektach, 330x265cm (wys. 255cm po obniżeniu sufitu). Ale nie chciałbym Ci zanadto
zabierać czasu, najbardziej chodzi mi o praktyczne uwagi dot. powierzchni blatów, stołu, i układu sprzętów, ew. odczucia dot. moich pomysłów. Wizkę sobie może dopracuję (w planerze ikei, jak znajdę kompa na którym mogę trochę pośmiecić i go zainstalować), natomiast te półeczki coś czuję wykonam i przymierzę już w realu, i wyrzucę lub zostawię.

Na marginesie, gorąco wszystkim polecam wykonywanie pseudo-aranżacji (makiet) 1:1 z np. styropianów itp. budowlanych gratów, sporo w projektach dopracowałem dzięki temu.

Jak znam życie i tak tu wrócę już z projektem 3D ubranym w tekstury i będę męczył :)

Ja bardzo lubię projekty gdzie jest coś czego się mogę nauczyć a czego jeszcze nie robiłam. Uwielbiam patrzeć na meble pod kontem ich konstrukcji, długości dostępnych na rynku płyt, laminatów... I tutaj jest kwestia tego wysuwanego lub składanego blatu. Co do wymiarów to widziałam wymiary frontów, może w tekście podałeś wymiary, jeśli tak to sorry.
Widziałam w sumie 2 odcinki Bitwy o dom, muszę przeszukać sieć. W jednej kuchni był taki blat który można była dowolnie ustawiać. Rozwiązanie dla Ciebie :)

baska_st
24-06-2014, 13:14
Chyba jednak nie dla Ciebie

http://images63.fotosik.pl/1107/fee5ae65b6af319cgen.jpg

http://images63.fotosik.pl/1107/9a942eb62709228cgen.jpg

Czasami coś dzwoni, ale nie wiadomo w jakim kościele :D

kinka
24-06-2014, 14:00
Do projektu 4kropki niech ktos się wypowie gdzie powinien być zlew. Bo już sama nie wiem :/

http://images63.fotosik.pl/1106/44355bc2bc1f691agen.jpg

Czy ten układ nie wydaje ci się co najmniej dziwny,moim znaniem najgorszy z możliwych,kuchnia wielka z wszystko upchnięte na siłę.
Ja proponuję tak
http://images63.fotosik.pl/1107/2a7b6e28f65c68ce.jpg
4kropki,czy istnieje możliwość przesunięcia bądź poszerzenia drzwi do salonu lub zmiany położenia tych drugich........? Trochę mi się to dziwne wydaje że przechodzi się przez kuchnię do dalszych pomieszczeń.

grzeniu666
24-06-2014, 14:10
@Baska_st, dzięki!

Co do kuchni @4kropki to układ z "półwyspem" @Baski też mi się nie widzi. Jak tak na szybko patrzę to chyba o tyle ciężki temat że to jest zaraz za wiatrołapem. Na co lepiej "wchodzić", jadalnię czy kuchnię?

Czy była rozważana płyta (zamiast kuchenki gazowej)?

O ile wiem (i zamierzam), to rury z gazem w pewnych warunkach można zakryć tynkiem (chyba muszą być stalowe? i może cośtamjeszcze?) lub zabudować (musi to być chyba zabudowa "otwieralna" i wentylowana?). Do wyguglania lub podpytania u gazowników.

Że tak wtrącę z biegu (sory jak powtarzam), może kierunek jak w załączniku?

elmagra
24-06-2014, 15:22
Nie mogę przełączyć na dokładnie takie uchwyty, bo robiąc projekt wzięłam inną bazę frontów (żeby znaleźć ładny front z frezem) i bez robienia nowego projektu nie pokażę, ale masz taki ramiak :)

http://images61.fotosik.pl/1106/e565280fae456524gen.jpg

Extra. O to mi właśnie chodziło, mniejsza o uchwyty. Jest super. Podoba mi się też ta roleta na lewym oknie i do tego zupełnie inna firana w drugim. Ładnie to wygląda. Pomyślę tylko czy górnych szafek nie podzielić na dwudrzwiowe, żeby było wygodniej otweirać.
BARDZO Ci dziękuję!

lukasz69karolina
24-06-2014, 16:48
...
Ja proponuję tak
http://images63.fotosik.pl/1107/2a7b6e28f65c68ce.jpg...
ooooo super układ ten drugi!
ale czemu bez szafek do końca?
taka dziura powstaje pod ścianą... ja bym dosunęła dalej: 267092

baska_st
24-06-2014, 18:22
Trochę mi się to dziwne wydaje że przechodzi się przez kuchnię do dalszych pomieszczeń.


Bo czasami tak po prostu jest. Wysokość pomieszczenia i właśnie ta masa drzwi sugeruje stare budownictwo , kamienicę?? Nie każdy buduje sobie nowe gniazdko, niektórzy dostosowują sobie stare.

Doriko
24-06-2014, 18:37
Czy ten układ nie wydaje ci się co najmniej dziwny,moim znaniem najgorszy z możliwych,kuchnia wielka z wszystko upchnięte na siłę.
Ja proponuję tak
http://images63.fotosik.pl/1107/2a7b6e28f65c68ce.jpg
4kropki,czy istnieje możliwość przesunięcia bądź poszerzenia drzwi do salonu lub zmiany położenia tych drugich........? Trochę mi się to dziwne wydaje że przechodzi się przez kuchnię do dalszych pomieszczeń.

Super pomysł jak zwykle :)
lukasz69karolina dobrze gada, można pociągnąć szafki do końca. Tylko kwestia finansów bo w ten sposób super dużo szafek wejdzie.
I jeszcze jedno ale, nie znam się ale jak rozwiązać instalację gazową przy wyspie? Przy pierwszym to jeszcze jakoś widzę ale przy drugiej opcji to bardzo dużo trzeba by ciągnąć skoro teraz jest tam gdzie piecyk.
O przesunięcie drzwi też już pytałam ale właścicielka się nie odezwała jeszcze.

baska_st
24-06-2014, 21:34
A ja jakoś nie mogę się pożegnać z moją wersją, nieco przerobioną.
szkoda, że zainteresowana się nie wypowiada...

http://images62.fotosik.pl/1112/58f51c42dc2a77a3gen.jpg

http://images65.fotosik.pl/1112/28ad9d65c6cf1af7gen.jpg

W ten sposób dzieli się przestrzeń na kuchnię i tę część przechodnią.


Pomysł kinki z półwyspem tez mi się podoba. Sprawa gazu to tak jak pokazałam wyżej i dalej eurozłacze, które ma chyba 1,4 m długości.

mada_m
24-06-2014, 22:09
Witam,
od kilku dni przeglądam forum i zdecydowałam się również prosić o wizualizację kuchni. która ma taki układ jak na załączonym obrazku.
We wnęce chciałabym ,aby była lodówka i zlew jednokomorowy, na ścianie 190cm- zmywarka i płyta gazowa z piekarnikiem natomiast na 335 szafki i szuflady.
Na całej długości ściany 335 jest skos ( wys. od podłogi do skosu 135cm dł skosu 160 cm ).
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odzew :D

Doriko
24-06-2014, 22:17
baska_st wizualki rewelacyjne robisz

Po przeróbce całkiem nieźle, tylko półwysep troszkę mały by dać na niego płytę. A siedzenie przy barku z kuchenką pod nosem to chyba jednak nie to.

Hmm
Można by tą wyspę dać ciut bliżej piekarnika i troszkę powiększyć i było by całkiem funkcjonalnie myślisz.

baska_st
25-06-2014, 08:37
Witam,
od kilku dni przeglądam forum i zdecydowałam się również prosić o wizualizację kuchni. która ma taki układ jak na załączonym obrazku.
We wnęce chciałabym ,aby była lodówka i zlew jednokomorowy, na ścianie 190cm- zmywarka i płyta gazowa z piekarnikiem natomiast na 335 szafki i szuflady.
Na całej długości ściany 335 jest skos ( wys. od podłogi do skosu 135cm dł skosu 160 cm ).
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odzew :D

Hej Mada_m

Napisz coś więcej. Jakie kuchnie Ci sie podobają? Czy w tym skosie są jakieś okna? czy przyłacza do wody masz w dwóch miejscach skoro chcesz rozdzielić zlew i zmywarkę. A może dopiero planujesz przyłącza?

kinka
25-06-2014, 09:36
Witam,
od kilku dni przeglądam forum i zdecydowałam się również prosić o wizualizację kuchni. która ma taki układ jak na załączonym obrazku.
We wnęce chciałabym ,aby była lodówka i zlew jednokomorowy, na ścianie 190cm- zmywarka i płyta gazowa z piekarnikiem natomiast na 335 szafki i szuflady.
Na całej długości ściany 335 jest skos ( wys. od podłogi do skosu 135cm dł skosu 160 cm ).
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odzew :D
Na ścianie 126 i 103cm są kominy..............? strasznie mi się nie podoba to wejście do pokoju z kuchni i to bym na pierwszy rzut zmieniła.

mada_m
25-06-2014, 17:00
Hej Mada_m

Napisz coś więcej. Jakie kuchnie Ci sie podobają? Czy w tym skosie są jakieś okna? czy przyłacza do wody masz w dwóch miejscach skoro chcesz rozdzielić zlew i zmywarkę. A może dopiero planujesz przyłącza?

Hej baska_st a więc tak: w skosie nie ma okien, zlew musi być we wnęce ze względu na spad, zmywarkę w tej chwili mam na tej ścianie co ma 190 cm podłączoną poprzez dodatkową rurę pcv.
Zawsze myślałam o kuchni dębowej ale oglądając tutejsze wizualki zauroczyły mnie białe.
Na skosie mam położone panele które zostaną.

baska_st
25-06-2014, 17:01
Mła? Wymiary wrzuciłem w projektach, 330x265cm (wys. 255cm po obniżeniu sufitu). Ale nie chciałbym Ci zanadto
zabierać czasu, najbardziej chodzi mi o praktyczne uwagi dot. powierzchni blatów, stołu, i układu sprzętów, ew. odczucia dot. moich pomysłów. Wizkę sobie może dopracuję (w planerze ikei, jak znajdę kompa na którym mogę trochę pośmiecić i go zainstalować), natomiast te półeczki coś czuję wykonam i przymierzę już w realu, i wyrzucę lub zostawię.

Na marginesie, gorąco wszystkim polecam wykonywanie pseudo-aranżacji (makiet) 1:1 z np. styropianów itp. budowlanych gratów, sporo w projektach dopracowałem dzięki temu.

Jak znam życie i tak tu wrócę już z projektem 3D ubranym w tekstury i będę męczył :)

Grzeniu666

http://www.meble-halupczok.pl/prestige-line,parma,74

http://www.tco.com.pl/dinner/2528

W tym firma TCO ma więcej pomysłów na wysuwane stoły

baska_st
25-06-2014, 17:07
Grzeniu666

http://www.meble-halupczok.pl/prestige-line,parma,74

http://www.tco.com.pl/dinner/2528

W tym firma TCO ma więcej pomysłów na wysuwane stoły

http://www.meble-kropkowski.pl/foto_dane/foto/maxi/171_0_9ecc201138c33ed16fd7db306af65855.jpg

http://www.pronta.pl/uploads/2011/09/Kuchnia-nowoczesna-z-listw%C4%85-uchwytow%C4%85-Lakier-po%C5%82ysk-blat-Kerrock-z-wysuwanym-stolikiem-2-110x82.jpg

mada_m
25-06-2014, 17:08
Na ścianie 126 i 103cm są kominy..............? strasznie mi się nie podoba to wejście do pokoju z kuchni i to bym na pierwszy rzut zmieniła.

Mi również nie pasuje wejście do pokoju ale nie mogę go zmienić, ewentualnie przesunąć w prawo ale to raczej nie dużo da a jeśli chodzi o komin to jest jeden na ścianie 103cm ( mój błąd zapomniałam tamto wymazać) :)

baska_st
25-06-2014, 19:00
Mi również nie pasuje wejście do pokoju ale nie mogę go zmienić, ewentualnie przesunąć w prawo ale to raczej nie dużo da a jeśli chodzi o komin to jest jeden na ścianie 103cm ( mój błąd zapomniałam tamto wymazać) :)

A jak Ci się to sprawdza w praktyce? W głębi w ciemnej wnęce lodówka i zlewozmywak , między drzwiami a skosem stoi kuchenka i zmywarka, reszta ciągu, a stół pewnie w wykuszu. W jadalni piękny kawał ściany, bez skosu... ;)
A może we wnęce zrobić po prostu szafę wnękową? Lodówkę w tej części oznaczonej jadalnia ? Zlewozmywak tam gdzie zmywarka? Jesli jest zrobiony odpływ dla zmywarki, można podpiąc i zlew. Nie wiem jak z ciepłą wodą. Bo zimna do zmywarki jest?

baska_st
25-06-2014, 20:10
Śmierć ciemnej wnęce!!!

http://images65.fotosik.pl/1115/2514200fdbc326c2gen.jpg

kinka
25-06-2014, 20:47
Wystarczy tak niewiele żeby było trochę wygodniej i bardziej funkcjonalnie.;)
http://images61.fotosik.pl/1112/25e21f14c60aa9fe.jpg

elmagra
25-06-2014, 20:50
baska_st czy robisz też takie fajnie wizualizacje łazienek? bo jeśli tak, to będę miała też do ciebie prośbę, bo utknęłam w martwym punkcie, maż nie pomaga, bo mu wszystko pasuje, a kafelkarz czeka na decyzje. :)

baska_st
25-06-2014, 21:15
baska_st czy robisz też takie fajnie wizualizacje łazienek? bo jeśli tak, to będę miała też do ciebie prośbę, bo utknęłam w martwym punkcie, maż nie pomaga, bo mu wszystko pasuje, a kafelkarz czeka na decyzje. :)

Z kuchniami mam doświadczenie , ale łazienki technicznie są łatwiejsze. Mam program i bazy płytek najważniejszych firm. Pewnie mogę pomóc :) Chętnie nabiorę doświadczenia i w łazienkach. Od jutra zaglądam też na projekty łazienek. Tylko bądźcie łaskawi.

baska_st
25-06-2014, 21:17
Śmierć ciemnej wnęce!!!

http://images65.fotosik.pl/1115/2514200fdbc326c2gen.jpg

A z wnęki została szafa/spiżarnia

http://images65.fotosik.pl/1115/eb62759684b5f667gen.jpg

Doriko
25-06-2014, 21:43
kinka nie wiem jak ty to robisz że takie świetne pomysły masz. Patrzyłam i patrzyłam na ten układ i żadnego sensownego pomysłu. Ech jestem twoją fanką :P

baska_st
25-06-2014, 22:13
Wystarczy tak niewiele żeby było trochę wygodniej i bardziej funkcjonalnie.;)

Wcale nie tak niewiele. Tylko wyburzenie dwóch ścian, zamurowanie jednych drzwi, wyburzenie drugich i położenie nowych tynków aby to wszystko wyrównać. To poważny remont. Z reguły jest tak, że klient chce kuchnię, ale bez żadnych kosztownych przeróbek w mieszkaniu.

mada_m
25-06-2014, 22:17
[QUOTE=baska_st;6531046]A z wnęki została szafa/spiżarnia

Super to wygląda ale mi nie chodzi o takie zagospodarowanie, ciężko tak opisać dokładnie co się ma na myśli ale spróbuję. W części pod skosem nie chcę mieć lodówki , ponieważ stawiając ją w tym miejscu gdzie dałaś zabiera mi światło dzienne , jadalnia też odpada i dlatego wymyśliłam w tej wnęce przy zlewie.W tej chwili lodówkę mam na prawo od drzwi ale przydałaby się tam wisząca szafka.
Zlew nie może być pod skosem bo będzie problem z odpływem, zmywarka daje radę bo ma pompę.
Może aktualne zdjęcia coś ułatwią.
267310267311

Doriko
25-06-2014, 22:27
Śmierć ciemnej wnęce!!!

http://images65.fotosik.pl/1115/2514200fdbc326c2gen.jpg

A gdyby zamienić miejscami zlew i kuchenkę a lodówkę dać w tą nieszczęsną wnękę. Na pewno można by okap powiesić na skosie.
Można by w tej wnęce zrobić wysoka zabudowę, czyli lodówkę i słupek z piekarnikiem albo po prostu wysoką szafke-spiżarkę

mada_m
25-06-2014, 22:27
Wystarczy tak niewiele żeby było trochę wygodniej i bardziej funkcjonalnie.;)

Ale nie w tym przypadku .W miejscu gdzie zaznaczyłam na czerwono jest przyłącze, odpływ czy jak to się tam zwie :rolleyes:

267312

Doriko
25-06-2014, 22:34
Czyli zlew musi zostać w tym miejscu?

mada_m
25-06-2014, 22:35
dokładnie tak

Doriko
25-06-2014, 22:46
Ale kuchenka może stamtąd wylecieć?

mada_m
25-06-2014, 22:51
jak najbardziej jak napisałam wyżej chce w miejsce kuchenki dać lodówkę

Doriko
25-06-2014, 23:10
Eeeee nie!!!!! Tylko nie to, będziesz mieć już całkiem zlew w ciemnej dziurze.

Jak już musi być tam ten zlew to niech będzie tylko zlew, ewentualnie wciśnij tam zmywarkę. Jak wstawisz lodówkę to będziesz mieć ścianę zlew i ścianę czyli tą lodówkę, zero blatu wokoło. Klaustrofobia mnie łapie na samą myśl o tym :P

Lodówkę zostaw tam gdzie stoi. Możesz zabudować całą ścianę z lodówką po sam sufit w formie wysokiej zabudowy. Kuchenkę daj pod skosem mniej więcej w środku ciągu szafek.

Aż żałuję że nie mam w czym machnąć ci wizualki.

kinka
26-06-2014, 07:20
kinka nie wiem jak ty to robisz że takie świetne pomysły masz. Patrzyłam i patrzyłam na ten układ i żadnego sensownego pomysłu. Ech jestem twoją fanką :P
:wiggle:

kinka
26-06-2014, 07:23
Wystarczy tak niewiele żeby było trochę wygodniej i bardziej funkcjonalnie.;)

Ale nie w tym przypadku .W miejscu gdzie zaznaczyłam na czerwono jest przyłącze, odpływ czy jak to się tam zwie :rolleyes:

267312
Kurcze przecież jak się robi remont kuchni to jaki to problem przesunąć przyłącze..............żaden,ale potrzeba trochę chęci.Na kuchnię się wydaję 10tys a szkoda 200-300zł na postawienie ścianki k-g i hydraulika po to by było wygodniej :( pass

baska_st
26-06-2014, 08:29
[QUOTE=Doriko;6531279 Kuchenkę daj pod skosem mniej więcej w środku ciągu szafek. [/QUOTE]


Kuchenka nie może stać pod skosem,

Smakor
26-06-2014, 08:39
Wystarczy tak niewiele żeby było trochę wygodniej i bardziej funkcjonalnie.;)

Ale nie w tym przypadku .W miejscu gdzie zaznaczyłam na czerwono jest przyłącze, odpływ czy jak to się tam zwie :rolleyes:

267312

W zależności od wysokości punktu odpływu na ścianie zlew można dać całkiem daleko od tego miejsca, a pociągnąć nitki z wodą to już banał. A nawet jak daleko to można zamontować małą pompkę, która przerzuci nadmiar wody dalej. Wszystko się da :)

baska_st
26-06-2014, 08:57
Pompka już jest , pomaga odprowadzić wodę od zmywarki. Ja myślę że dałoby się przenieść zlewozmywak, ale czekam na potwierdzenie kogoś bardziej kompetentnego. A jakby przenieść zlew to już nie jest tak beznadziejnie :) Kwestia pewnie ciepłej wody...

Smakor
26-06-2014, 09:03
Pompka już jest , pomaga odprowadzić wodę od zmywarki. Ja myślę że dałoby się przenieść zlewozmywak, ale czekam na potwierdzenie kogoś bardziej kompetentnego. A jakby przenieść zlew to już nie jest tak beznadziejnie :) Kwestia pewnie ciepłej wody...

Ale zmywarka ma własną pompkę... I może dość daleko wywalać wodę chyba z tego co pamiętam. Ale jak pompka jest to można szaleć :)
A co z ciepłą wodą? Podgrzewacz można dać bliżej/pod zlewem. Woda jako taka może lecieć i 100m :)

mada_m
26-06-2014, 10:47
Wystarczy tak niewiele żeby było trochę wygodniej i bardziej funkcjonalnie.;)
http://images61.fotosik.pl/1112/25e21f14c60aa9fe.jpg

Jeśli chodzi o przestawianie ścian łącz odpływów itp jestem zielona ale wg moich obliczeń żeby tak zrobić musiałabym skrócić łazienkę ,ściana od strony przedpokoju ma ok100 cm dodatkowo jest tam licznik energetyczny.Tak więc na pewno to wiąże się z niemałymi kosztami.

mada_m
26-06-2014, 10:55
Cieszy mnie ogromnie zaangażowanie z Waszej strony i jeśli mogłabym prosić o zrobienie wizualizacji w takiej kolorystyce i ocenę jak by się to miało do tych paneli na skosie.

267357

alicyja
26-06-2014, 11:05
mada_m, a jakby zrobić kuchnię z jadalnią w miejscu pokoju 2 a pokój(sypialnię) przenieść w miejsce jadalni? Albo połączyć jadalnię z dużym pokojem a kuchnie przerzucic na druga stronę komina...

mada_m
26-06-2014, 11:14
mada_m, a jakby zrobić kuchnię z jadalnią w miejscu pokoju 2 a pokój(sypialnię) przenieść w miejsce jadalni? Albo połączyć jadalnię z dużym pokojem a kuchnie przerzucic na druga stronę komina...


Nie widzi mi się to ,nie chcę takich przeróbek w swoim mieszkaniu. Jest dobrze tak jak jest teraz. Nie przeszkadza mi to ze z kuchni mam wejście do pokoju.

alicyja
26-06-2014, 12:04
Nie chodzi mi o sam fakt wchodzenia do pokoju przez kuchnię tylko o to, że drzwi do pokoju utrudniają sensowne zagospodarowanie kuchni(zlew we wnęce). Przeniesienie kuchni do pokoju nie wydaje mi sie dużą przeróbką, wodę i odpływ do zlewu na pewno łatwiej by było tam pociągnąć niż pod drzwiami(?) na tę ścianę 190cm albo pod skos. Nie wiem jak wygląda ten pokój, czy też ma skos i jakie ma wymiary ale może nawet nie trzeba by było ruszać(burzyć) ścian jeśli jest wystarczająco duży. A wstawienie ściany z drzwiami do jadalni żeby stworzyć sypialnię to nie jest jakaś wielka filozofia.
No ale jeśli da się bez problemu przenieść zlew na druga strone tego wejscia do pokoju to ok - możesz zrobić jak baska_st pokazała na wizualce tylko lodówkę bym postawiła we wnęce, może razem z piekarnikiem w słupku.
Albo we wnęce szafa-spiżarka, przy scianie 190cm wysoka zabudowa, pod skosem zlew a płyta na półwyspie - zależy jaka jest szerokość wejścia do kuchni z przedpokoju, przejścia do jadalni, grubość komina itp.
267373

baska_st
26-06-2014, 13:19
Cieszy mnie ogromnie zaangażowanie z Waszej strony i jeśli mogłabym prosić o zrobienie wizualizacji w takiej kolorystyce i ocenę jak by się to miało do tych paneli na skosie.

267357


Upieram się, że można tak. Tylko musisz się dopytać...

http://images64.fotosik.pl/1116/ccb68569c48e2422gen.jpg

http://images62.fotosik.pl/1117/f6e7328ee9118b61gen.jpg

kinka
26-06-2014, 13:51
Mada_m to twoje wypowiedzi:
cyt:....................Mi również nie pasuje wejście do pokoju ale nie mogę go zmienić, ewentualnie przesunąć w prawo ale to raczej nie dużo da a jeśli chodzi o komin to jest jeden na ścianie 103cm ( mój błąd zapomniałam tamto wymazać) ..............................
Nie widzi mi się to ,nie chcę takich przeróbek w swoim mieszkaniu. Jest dobrze tak jak jest teraz. Nie przeszkadza mi to ze z kuchni mam wejście do pokoju.

Dziewczyny nie potrzebnie się produkujecie mada_m wie co chce a jedynie prosiła o wizki :confused:

baska_st
26-06-2014, 14:57
Dziewczyny nie potrzebnie się produkujecie mada_m wie co chce a jedynie prosiła o wizki :confused:

Wolę myśleć, że nie. Wychodzę z założenia, że w pierwszej kolejności wstawia się meble bazując na tym co jest. I zwykle da radę. Jeśli ktoś prosi o pomoc w ustawieniu mebli w nieustawnym wnętrzu to nie robimy demolki przestawiając pół ścian, bo na to jest czas podczas projektowania domu a nie podczas zakupu kuchni kiedy jest na to za późno. A często mieszkania są wynajęte i takich poważnych remontów po prostu nie można zrobić. Tam gdzie trzeba prosić Administrację o zgodę na poważniejsze ingerencje, szczególnie w ściany nośne takie remonty też odpadają. Szczególnie w kamienicach i w starym budownictwie gdzie kiedyś stały piece kaflowe jest taki szczególny układ pomieszczeń, przechodni. Kiedyś jak budowali nie dbali o to aby było funkcjonalnie tylko aby się jakoś mieszkało. A jak się coś ruszy z jednej strony to zaczyna się sypać z drugiej... Zna to każdy kto pomieszkał trochę w starym budownictwie. I może jest tak, że kobieta nie wie jak się do takich większych remontów zabrać i szuka sposobu jak najprościej postawić nową kuchnię.

baska_st
26-06-2014, 15:29
baska_st czy robisz też takie fajnie wizualizacje łazienek? bo jeśli tak, to będę miała też do ciebie prośbę, bo utknęłam w martwym punkcie, maż nie pomaga, bo mu wszystko pasuje, a kafelkarz czeka na decyzje. :)

Przejrzałam sobie. Ty chcesz po prostu, aby Co płytki zwizualizować? Bo widziałam jak gruntownie twoimi łazienkami zajęła się Alicyja. Jeśli zaakceptowałaś któryś z jej pomysłów to owszem mogę pokazać Ci te łazienki w tych płytkach co chcesz. Tylko napisz w wątku łazienkowych wizualizacji czy do czegoś z Alicyją doszłyście :) I mam nadzieję, że się Alicyja nie pogniewa, bo widziałam że sporo inwencji poszło na te łazienki. T chyba już tylko chodzi o płytki, co?

elmagra
26-06-2014, 21:43
Przejrzałam sobie. Ty chcesz po prostu, aby Co płytki zwizualizować? Bo widziałam jak gruntownie twoimi łazienkami zajęła się Alicyja. Jeśli zaakceptowałaś któryś z jej pomysłów to owszem mogę pokazać Ci te łazienki w tych płytkach co chcesz. Tylko napisz w wątku łazienkowych wizualizacji czy do czegoś z Alicyją doszłyście :) I mam nadzieję, że się Alicyja nie pogniewa, bo widziałam że sporo inwencji poszło na te łazienki. T chyba już tylko chodzi o płytki, co?

baska, dokładnie o to mi trochę chodzi. Bo teraz mnie kafelkarz pyta:
- jak wysoko i szeroko ma byc ta scianka za wanna, z ktorej ma wychodzić bateria
- jak dlugi ma byc blat (z kafli robiony) i ile ma miec "przedziałów" pod spodem (chcę zrobić tam kiedyś szuflady) - do samej wanny mi nie polecają, bo będzie przy wannie "kanciato"
- jak wysoko kafelkowac wokół łazienki i czy kafelkować ścianę po prawej od wejścia (boczną geberita i do prysznica)
- czy można niedokafelkować do końca kolankowej (tzn jak to będzie wyglądało, bo nie chcę mieć na górze przycinanej kafli)
- czy gdzieś poza podłogą (blat nie) dać jeszcze kafle drewnopodobne. Jeśli w prysznicu, to jak?
- kafle wybrałam Pamesa Fronda nogal, a na ściany jakies zwykłe białe prostokątne (30x60) nie pamiętam nazwy.

No i dlatego potrzebuję to ZOBACZYĆ.... bo nie umiem podjąć tych decyzji...

Pomożesz?

mada_m
26-06-2014, 22:36
wychodzi na to że pogubiłam się we własnych zeznaniach :D
wolałabym aby wejście do pokoju było osobno, ale nie w sposób jaki zaproponowała kinka i alicyja ,były właściciel miał nawet taki plan aby część łazienki zabrać i zrobić wejście do pokoju z tamtej strony ale jak mówił jest problem ze spadem, z tego też powodu łazienkę mam wyżej od pozostałych pomieszczeń. Chciałabym odnowić sobie kuchnie i nie ukrywam, że nie mam na tyle funduszy aby przerobić pół mieszkania.
Mieszkam tu już 10 lat i wiem,że jeśli chodzi o funkcjonalne rozmieszczenie to to ,które podałam będzie dla mnie najodpowiedniejsze.
baska_st podoba mi się twój projekt zabudowania wnęki tylko nie pasuje mi ten zlew pod skosem. Chciałabym aby pod skosem i na ścianie od pokoju był ciąg blatu żeby nic nie "wystawało".Dlatego też tak upieram się aby zlew był we wnęce.

baska_st
27-06-2014, 08:06
wychodzi na to że pogubiłam się we własnych zeznaniach :D

baska_st podoba mi się twój projekt zabudowania wnęki tylko nie pasuje mi ten zlew pod skosem. Chciałabym aby pod skosem i na ścianie od pokoju był ciąg blatu żeby nic nie "wystawało".Dlatego też tak upieram się aby zlew był we wnęce.


Na zdjęciach widać że te szafki pod skosem są dość płytkie. Stąd pewnie nie masz zbyt wielkiego pożytku z blatu roboczego pod skosem i to bronienie się. Na wizualizacjach masz blat głęboki na 800 pod skosem :)

baska_st
27-06-2014, 08:15
Ten pan co myje u Ciebie naczynia ma podobno 180 cm wzrostu :)

http://images62.fotosik.pl/1119/149d697183c8a8dbgen.jpg

Smakor
27-06-2014, 08:51
Ten pan co myje u Ciebie naczynia ma podobno 180 cm wzrostu :)

Przy takim układzie osoba pracująca przy blacie będzie odczuwać dyskomfort spowodowany bliskością sufitu ;/

mada_m
27-06-2014, 10:59
Szafki kuchenne mam na głębokość 50cm blat ma 60cm. Wysokość od podłogi do miejsca w którym są halogeny wynosi 194 cm.
Na Twojej wizualizacji na ścianie od pokoju jest wąska szafka płyta u mnie mieści się lodówka zmywarka i niewykorzystany kąt 60cm.

alicyja
27-06-2014, 13:48
Przejrzałam sobie. Ty chcesz po prostu, aby Co płytki zwizualizować? Bo widziałam jak gruntownie twoimi łazienkami zajęła się Alicyja. Jeśli zaakceptowałaś któryś z jej pomysłów to owszem mogę pokazać Ci te łazienki w tych płytkach co chcesz. Tylko napisz w wątku łazienkowych wizualizacji czy do czegoś z Alicyją doszłyście :) I mam nadzieję, że się Alicyja nie pogniewa, bo widziałam że sporo inwencji poszło na te łazienki. T chyba już tylko chodzi o płytki, co?

Spoko, i tak nie mam teraz dostępu do tamtego projektu a do realistycznych wizualizacji z płytkami to mój program się niezbyt nadaj więc nawet nie podejmuję się odtworzenia go . Może Moniss sie pogniewa ;) bo też się dużo udzielała w temacie łazienki Elmagry.

moniss
27-06-2014, 16:41
moniss się nie pogniewa ;) a niestety też nie ma odpoweidnich płytek do realistycznych wizualizacji

milita
28-06-2014, 00:39
witajcie :D
to mój pierwszy post na forum więc jeżeli piszę nie w tym miejscu to proszę o pokierowanie mnie na właściwy wątek.
Zupełnie nie wiem jak poradzić sobie z własną kuchnią. Widzę tu takie piękne wizualizacje kuchni, wiele fajnych pomysłów, a ja zupełnie nie mam pomysłu jak u siebie rozmieścić sprzęty i szafki kuchenne - okna mi przeszkadzają ;) Nie bardzo umiem posługiwać się programami do projektowania stąd załączony rysunek jest może siermiężny ale próbowałam zaznaczyć na nim najważniejsze wymiary. Bardzo proszę więc o pomoc, przy Waszej pomocy może uda mi się jakoś to ogarnąć. Może dodam tylko że w kuchni nie ma być górnych szafek, bo i tak nie ma gdzie ich powiesić. Mam nadzieje że wiele załatwi mi spiżarnia ok. 3 m2. Pozdrawiam

267631

baska_st
28-06-2014, 12:00
witajcie :D
to mój pierwszy post na forum więc jeżeli piszę nie w tym miejscu to proszę o pokierowanie mnie na właściwy wątek.
Zupełnie nie wiem jak poradzić sobie z własną kuchnią. Widzę tu takie piękne wizualizacje kuchni, wiele fajnych pomysłów, a ja zupełnie nie mam pomysłu jak u siebie rozmieścić sprzęty i szafki kuchenne - okna mi przeszkadzają ;) Nie bardzo umiem posługiwać się programami do projektowania stąd załączony rysunek jest może siermiężny ale próbowałam zaznaczyć na nim najważniejsze wymiary. Bardzo proszę więc o pomoc, przy Waszej pomocy może uda mi się jakoś to ogarnąć. Może dodam tylko że w kuchni nie ma być górnych szafek, bo i tak nie ma gdzie ich powiesić. Mam nadzieje że wiele załatwi mi spiżarnia ok. 3 m2. Pozdrawiam

267631

Gdzie są przyłącza??

milita
28-06-2014, 16:06
przyłączy jeszcze nie ma - będą się dopiero budować

baska_st
28-06-2014, 19:12
baska, Pomożesz?

Pomogę :)

Ale nie jestem w stanie sama dojść do tego co ustaliłyście. Wiem że zaczęło się od strony 329 wątku z wizualizacjami łazienek, jestem na 336 i projekt wciąż ewaluuje, ... Pomysły wciąż napływają. Daj ostatnią wersję, Jeżeli wybrałaś już wannę, prysznic, geberit to jakich serii i rozmiarów. Jeśli wannę obudowałaś to jakiej grubości jest obudowa (czy jak to się nazywa). Wgrałam sobie serię Concret 25x60 do programu i jestem gotowa . No i chyba ta rozmowa powinna mieć ciąg dalszy w wizualizacjach łazienkowych.

moniss
28-06-2014, 23:56
milita, na wizualizacji jest przykładowe rozmieszczenie szafek:
267773267774267775

milita
29-06-2014, 11:45
milita, na wizualizacji jest przykładowe rozmieszczenie szafek:
267773267774267775

moniss Dziękuję bardzo za wizualizację - dzięki niej z cała mocą upewniłam się że nie chcę mieć kuchni zupełnie otwartej na jadalnię i salon. Wolałabym jakoś przysłonić od strony jadalni i salonu kuchenny nieporządek - może jakimś wyższym murkiem, może barkiem - nie wiem. Po przeanalizowaniu Twojej propozycji przyszły mi do głowy dwa pomysły. Pierwszy - może wysoką zabudowę (lodówka i piekarnik) umieścić właśnie na granicy jadalni i kuchni, wtedy trzeba byłoby postawić wysoką ścianę, może nawet do sufitu, tylko mocno zamknę przestrzeń i nie wiem czy dobrze by to wyglądało??? (zupełnie na mam wyobraźni przestrzennej). Płytę z okapem umieścić tam gdzie u Ciebie jest wysoka zabudowa, a zlewozmywak pod którymś oknem. Drugi pomysł to zostawić wysoką zabudowę tak jak u Ciebie i próbować wcisnąć płytę z okapem tam gdzie Ty umieściłaś zlewozmywak - ale nie wiem czy wejdzie. Pozdrawiam

moniss
29-06-2014, 18:24
milita, jeśli nie chcez mieć kuchni otwartej na salon, to może oddziel ją ścianą działową + szerokie drzwi przesuwne (gdy są goście lub coś w kuchni głośno pracuje to zamykasz)?
Tutaj wersja z półwyspem śniadaniowym (może być też stół kuchenny):
267833

milita
29-06-2014, 21:49
moniss Ciekawy pomysł, zupełnie nie przyszedłby mi do głowy. Na pewno godny przemyślenia. A mogłabyś jeszcze spróbować zwizualizować mi moje pomysły? Bardzo proszę.

baska_st
30-06-2014, 09:58
A dlaczego chcesz zamykać taką piękną kuchnię? Ja bardzo tradycyjnie podeszłam do tematu.

http://images63.fotosik.pl/1124/f0d568cdb8d74de8gen.jpg

http://images61.fotosik.pl/1124/be730f7c8dfd2208gen.jpg

http://images63.fotosik.pl/1124/0f51d6c2be3f1ae9gen.jpg

Doriko
30-06-2014, 10:07
Ja za to rozumiem zamknięcie kuchni. Otwarta kuchnia ładna i wyspę można nawet do niezbyt dużej wpasować. Tylko jak dla mnie niefunkcjonalne są otwarte. Okap i zmywara hałasują. Smrody lecą nawet jak się ma okap (jeszcze się nie spotkałam z takim co by wszystko wciągnął). Bajzel widać a ja go niestety często mam a tak zamknę i nikt nie zobaczy :P. No i kota mam i nie mogę się już doczekać by się w kuchni zamknąć jak robię jakieś mięsko bo on strasznie upierdliwy jest jak mu coś zapachnie.

kinka
30-06-2014, 10:08
Baska super robisz te wizualki,ja już nie będę wrzucać swojego planu bo jest dokładnie taki sam.Też szkoda by mi była zamykać tą kuchnię.:yes:

baska_st
30-06-2014, 10:20
Baska super robisz te wizualki,ja już nie będę wrzucać swojego planu bo jest dokładnie taki sam.Też szkoda by mi była zamykać tą kuchnię.:yes:

Byłam pierwsza :) Tutaj tak jest najsensowniej chyba ... czasami lepiej nie udziwniać. Jak jest wnęka na wysoką zabudowę to niech ona tam sobie będzie. Szafek bardzo dużo. Za ścianą spiżarnia. Znajomi zzielenieją z zazdrości. Nie ma co zamykać ;)

baska_st
30-06-2014, 10:28
Okap i zmywara hałasują.

Są takie co nie hałasują, mają 40 decybeli. Zmywarkę można nastawić aby pracowała jak nas nie ma w domu.


Smrody lecą nawet jak się ma okap (jeszcze się nie spotkałam z takim co by wszystko wciągnął).

Są takie okapy co wciągają ponad 700 m3 na godzinę. na przykład ten na wizualizacji. Mirror Fabera.


No i kota mam i nie mogę się już doczekać by się w kuchni zamknąć jak robię jakieś mięsko bo on strasznie upierdliwy jest jak mu coś zapachnie.

W tej kuchni nie idzie się schować przed kotem, bo obiegnie dookoła. Chyba trzeba dać wkupne :)

Smakor
30-06-2014, 12:32
Są takie co nie hałasują, mają 40 decybeli. Zmywarkę można nastawić aby pracowała jak nas nie ma w domu.

Po pół roku używania zmywarki mogę powiedzieć, że najbardziej w niej hałasuje złe ułożenie naczyń. Potrafią stukać trzaskać i wydawać inne odgłosy. Jak uda się ułożyć tak, że nic o nic nie uderza to prawie nic nie słychać. A system przesuwania o ileś tam h czasu startu to największa porażka jaką można było wymyśleć... Jak program trwa dajmy na to 3:15 (eco) to potem stoisz 5 minut jak pacan i obliczasz gapiąc się na zegarek w piekarniku jak ustawić aby mieć gotowe np. o 7 rano :) NIe można byłoby wybierać godziny o której ma skończyć???....

milita
30-06-2014, 17:31
Dziewczyny dziękuję za wszelkie opinie
baska_st przepiękne są Twoje wizualizacje:D Dziękuję bardzo. Właśnie od wczoraj po obejrzeniu wizualizacji moniss taki układ mocno chodził mi po głowie, ale nie bardzo wiem, czy w kącie zmieści się płyta z okapem przy istniejących wymiarach - czy jest tam wystarczająco dużo miejsca? Na Twoich wizualizacjach wszystko jest w porządku i wygląda na to, że się zmieści. Zamiast stoliczka śniadaniowego zrobiłabym jednak raczej coś wyższego - może barek? - tak aby przysłonić od strony salonu chociaż część blatu. Nie mam nic przeciwko otwartym kuchniom i niekoniecznie chcę zamknąć całkowicie swoją. Co do zasady nie przeszkadzają mi kuchenne zapachy, ale przeszkadza mi bałagan na blatach. Nawet może nie chodzi o bałagan jako taki , ale tu sól na wierzchu, tu noże w stojaku, itp. i to już mnie denerwuje. A wiadomo że w kuchni zawsze coś jest na wierzchu (przynajmniej u mnie). Tu zgadzam się z Doriko . Te blaty chciałabym więc jakoś przysłonić chociaż trochę, ale nie zamknąć kuchnię całkowicie. Obecnie mam kuchnię zupełnie otwartą na salon i już wiem że w nowym domu tak nie chcę. Co do hałasu sprzętów kuchennych to mi nie przeszkadzają - rzeczywiście teraz sprzęty są tak ciche że to nie problem. Nota bene najgłośniejszym sprzętem w kuchni i tak jest czajnik :yes:
Co do propozycji moniss kuchnia dzięki dużym szerokim przesuwnym drzwiom jest półotwarta, półzamknięta - bardzo ciekawa propozycja - jednak obawiam się tej ściany do sufitu na granicy kuchni i jadalni i trochę szkoda mi widoku za kuchennym oknem, które jak mi się wydaje przez wysoką ścianę byłoby zasłonięte

Jeżeli zatem płyta z okapem zmieści się tak jak na wizualizacji baski_st to jestem jak najbardziej za tą opcją.

Elfir
30-06-2014, 18:14
dla mnie też otwarta kuchnia to ostatecznośc malych mieszkań a nie luksus dużego domu :)

Mała uwaga techniczna - przy gazie kuchenka MUSI byc odsunięta od okna o min 50 cm.

loogool
30-06-2014, 18:15
Witam wszystkich, wątek ma bardzo dużo stron i ciężko wszystko przewertować, ale widze, że mozna liczyć na Waszą pomoc i prosze o jakieś sugestie dotyczące użądzenia kuchni.
Przesyłam zdjęcia wnętrza, na chwile obecną ścianki wymurowane ( można coś jeszcze domurować) i wstawione okna.
268001
268002
268003
Podaję wymiary od lewej
ścianka do drzwi spiżarki 120cm,
Drzwi 60cm
ściana na szerokość szafek ok 65cm,
do okna 120cm, okno też 120 jednoskrzydłowe,
do ściany od okna 110cm
od rogu do okna 70cm,
okno 120cm i jakby mialy boć po części zamknięte to na równi z kominem (wejściem do kuchni) ok 70cm
lodówka wolnostojąca nie do zabudowy pojedyncza, zmywarka 45cm, zlwe i płyta gazowa 70cm (5 palnikowa) prawdopodobnie jako pierwsza pomiędzy spiżarką a oknem, był pomysl na półwysep, ale nie koniecznie, nie mamy nic konkretnego i praktycznego.
Proszę o pomoc!!!

pozdrawiam

baska_st
30-06-2014, 18:47
dla mnie też otwarta kuchnia to ostatecznośc malych mieszkań a nie luksus dużego domu :)

Mała uwaga techniczna - przy gazie kuchenka MUSI byc odsunięta od okna o min 50 cm.


Elfir, byłabym wdzięczna o jakiś artykuł gdzie można poczytać o tym odsunięciu. Nie słyszałam o tym, że bezwzględnie MUSI . A wolałabym wiedzieć takie rzeczy :) Jakiś czas temu wypadłam z zawodu, ale na bieżąco śledzę wszystko co można. To logiczne, że kiedy nie trzeba nie umieszczać ognia blisko okna, ale w końcu płyty są zaopatrzone w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu więc raczej nie jesteśmy narażeni na zdmuchnięcie płomienia.
Ale mimo wszystko może coś mi umknęło...

milita
30-06-2014, 19:14
dla mnie też otwarta kuchnia to ostatecznośc malych mieszkań a nie luksus dużego domu :)

Mała uwaga techniczna - przy gazie kuchenka MUSI byc odsunięta od okna o min 50 cm.

Elfir U mnie nie będzie kuchenki gazowej więc ewentualny problem z odległością od okna mam z głowy.
loogool O, u Ciebie też kuchnia z dwoma oknami.

alicyja
30-06-2014, 19:17
Elfir, byłabym wdzięczna o jakiś artykuł gdzie można poczytać o tym odsunięciu. Nie słyszałam o tym, że bezwzględnie MUSI . A wolałabym wiedzieć takie rzeczy :) Jakiś czas temu wypadłam z zawodu, ale na bieżąco śledzę wszystko co można. To logiczne, że kiedy nie trzeba nie umieszczać ognia blisko okna, ale w końcu płyty są zaopatrzone w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu więc raczej nie jesteśmy narażeni na zdmuchnięcie płomienia.
Ale mimo wszystko może coś mi umknęło...
Żeby daleko nie szukać:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?23818-Minimalna-odleg%C5%82o%C5%9B%C4%87-kuchni-gazowej-od-okna
Wiadomo, że ludzie często lekceważą przepisy, czasami mają po prostu za małe kuchnie na jakieś "fanaberie" ministerstwa infastruktury ;)Zastanawiam się coś zmieniłby fakt, że okno jest typu fix czyli się nie otwiera...

baska_st
30-06-2014, 20:35
Ok, dzięki Alicyja. A czy w 2002 roku było zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu w kuchenkach? Może coś się zmieniło w tym względzie.

baska_st
30-06-2014, 20:46
No cóż, nie zmieniło się :/

Elfir
30-06-2014, 22:04
Elfir, byłabym wdzięczna o jakiś artykuł gdzie można poczytać o tym odsunięciu. Nie słyszałam o tym, że bezwzględnie MUSI . A wolałabym wiedzieć takie rzeczy :)

Polecam przepisy o instalacjach gazowych - nie są nowością, mają już 12 lat

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
(Dz. U. Nr 75 poz. 690 z dnia 15 czerwca 2002 r. z późniejszymi zamianami)


§ 173. 1. Przy instalowaniu urządzeń gazowych należy spełnić następujące warunki:
....
3) kuchnie i kuchenki gazowe należy instalować w odległości co najmniej 0,5 m od okien do boku urządzenia, licząc w rzucie poziomym,

Płyta gazowa jest paleniskiem otwartym w świetle przepisów - to jeden z powodów, dla których cięzko ją zgrać z wentylacją mechaniczną.



FIXy - zgodnie z przepisami sa oknami. Dyskutowałam rok temu z forumowiczem wojtkiem (architektem) na ten temat. W przypadku rozporządzenia o ustytuowaniu budynków fixa nie możesz zlokalizować bliżej niż 4 m od granicy sasiada, mimo, że się nie otwiera - czyli jest otworem okiennym. Z drugiej strony w wysokościowcach tworzy się szklane ściany bez barierek ochronnych, jakie są bezwzględnie wymagane w przypadku portfenetrów (drzwi balkonowych bez płyty balkonowej).
Tutaj pewnie liczy się zdrowy rozsądek gazownika, który odbiera instalację.

loogool
01-07-2014, 07:05
milit takkuchnia z dwoma oknami a zdjęcie robione z salonu, mamy problem z ustawieniem wszystkiego, ale niorąc pod uwagę że mamy spiżarkę to meble będą tylko na ścianie na wprost jak się patrzy.
Bliżej kuchni wciśniemy stół i reszta to niewielki salon.
Macie jakieśfajne darmowe programy do projektowania bo chciałabym zrobić kilka wizualizacji?

baska_st
01-07-2014, 10:16
i jakby mialy boć po części zamknięte to na równi z kominem (wejściem do kuchni) ok 70cm

to okno jest jakby podzielone??


zmywarka 45cm

jesli jest miejsce a jest to zawsze proponuję zmywarkę 60, gdyż niewiele więcej prądu i wody zyżywa a wkrótce okazuje się, że ta 45 nadaje się tylko dla młodego małżeństwa bez rodziny. No chyba, że kuchnia jest tak malutka, że wtedy choć coś....

alicyja
01-07-2014, 11:44
loogool, moja ogólna koncepcja jest taka:
Po lewej od wejścia do spiżarni opcjonalnie płytkie(ok.40cm) szafki-witryny np na zastawę stołową(jeśli nie będzie szafek wiszących), o szerokości 90 lub 120cm. Po drugiej stronie drzwi spiżarki wąska szafka(40cm) i lodówka. Pod jednym oknem zmywarka 60cm, szafka pod zlew 100 lub 90cm, szafka narożna 90x90cm. Pod drugim oknem szafka z półkami lub szuflady 90cm. Półwysep tworzą: szafka narożna 60x120cm, szafka z piekarnikiem 60cm i szafka 40cm. Blat na półwyspie jest szerszy i tworzy barek albo można od strony salonu/jadalni wstawić pod nim płytkie szafki.
268087 268088 268089 268090

Sama możesz spróbować pobawić sie w Ikea plannerze.

alicyja
01-07-2014, 12:33
loogool - jeśli chcesz piekarnik w słupku:
Po lewej stronie wejścia do spiżarni słupek z piekarnikiem 60cm i szafka 40cm, po prawej lodówka a nad całością głębokie szafki pawlaczowe. Od lodówki - szafka 60+80(zlew)+60cm (któraś 60-tka to zmywarka) i szafka narożna 90x90cm. Pod drugim oknem szafka 60cm i narożna 90x90cm. Pod płytą szuflady 80cm i na końcu szafka 30cm.
268094 268095 268096 268097 268098

loogool
01-07-2014, 12:41
Muszę powiedzieć że wizje bardzo fajne, czyli jednak lepiej robić półwysep i tam płytę?
Jak to wygląda w pratyce, lepiej zrobić jakąś ściankę aby się nie pryskało na salon?
Okna nie są dzielone więc przestawię zlew poza jego pole.
wieczorem pokażę mężowi, ale na pewno mi się spodoba i chętnie sama się pobawię, choć wątpie, że wymyśle coś lepszego.
Dziękuję Wam bardzo.

alicyja
01-07-2014, 13:29
Muszę powiedzieć że wizje bardzo fajne, czyli jednak lepiej robić półwysep i tam płytę?
Jak to wygląda w pratyce, lepiej zrobić jakąś ściankę aby się nie pryskało na salon?
Okna nie są dzielone więc przestawię zlew poza jego pole.
wieczorem pokażę mężowi, ale na pewno mi się spodoba i chętnie sama się pobawię, choć wątpie, że wymyśle coś lepszego.
Dziękuję Wam bardzo.


Ja raczej nie widzeę innego miejsca na płytę, nie lubię upychania kuchenki i okapu na krókich odcinkach ścian a i konieczność rozmieszczenia sprzetów w odpowiedniej kolejności przemawia raczej za półwyspem.
Pólwyspy lub wyspy standardowo robi się albo z szerszym blatem jak u mnie na wizualkach albo z postawiona z tyłu troche wyższą niż blat ścianką(20-30cm powyżej) żeby garnki i inne kuchenne sprzęty nie spadały. Jako, że okna będą raczej nisko nad blatem to mnie się bardziej podoba opcja szerokiego blatu ale zrobisz jak tobie pasuje.
Przypuszczam, że okna to i tak będziesz otwierać w pełni tylko do umycia - szeroko otwarte tak szerokie skrzydła okienne przeszkadzałyby w korzystaniu z blatów a nawet wystawały nad podłogą i utrudniały poruszanie się po kuchni. Na co dzień pewnie będziesz co najwyżej uchylać lub rozwierać minimalnie - nie powinny wtedy wystawać z wnęki okiennej więc moim zdaniem możesz umieścić zlew pod oknem. Z zewnątrz okna możesz myć stojąc w ogrodzie. Albo możesz zainwestować w baterię zlewozmywakową składaną lub zlew mieć pod oknem a baterię z boku, poza jego światłem.

Jak będziesz analizować moje propozycje lub wymyslać własne to zastanów się też od razu gdzie będziesz trzymać np. mikrofalówkę, ekspres do kawy, toster, pojemnik na chleb itp Jeśli lubisz to możesz wszystko trzymać na blacie ale w przypadku otwartej kuchni sugeruję raczej pochowanie chociaż części dupereli. Na przykład w mojej wersji 2 można przy słupku z piekarnikiem zrobić otwarte półki stojące frontem do lodówki i tam trzymac m.in. mikrofalówkę i pieczywo...
268107

baska_st
01-07-2014, 13:32
moniss Ciekawy pomysł, zupełnie nie przyszedłby mi do głowy. Na pewno godny przemyślenia. A mogłabyś jeszcze spróbować zwizualizować mi moje pomysły? Bardzo proszę.

Kuchnia z barkiem:

Rzut z góry
http://images63.fotosik.pl/1128/fbe3afe575052853gen.jpg

Tutaj widok z przejścia
http://images64.fotosik.pl/1130/a9b238ea27f6a5d7gen.jpg

Widok na barek od jadalni
http://images61.fotosik.pl/1128/d6a6c02e4029e676gen.jpg

http://images61.fotosik.pl/1128/18bec8bf7d2ac095gen.jpg

I centrum dowodzenia:

http://images61.fotosik.pl/1128/6bc39e730b4f8b27gen.jpg

http://images64.fotosik.pl/1130/a088e5f4b50c68d7gen.jpg

baska_st
01-07-2014, 13:40
loogool - jeśli chcesz piekarnik w słupku:
Po lewej stronie wejścia do spiżarni słupek z piekarnikiem 60cm i szafka 40cm, po prawej lodówka a nad całością głębokie szafki pawlaczowe. Od lodówki - szafka 60+80(zlew)+60cm (któraś 60-tka to zmywarka) i szafka narożna 90x90cm. Pod drugim oknem szafka 60cm i narożna 90x90cm. Pod płytą szuflady 80cm i na końcu szafka 30cm.
268094 268095 268096 268097 268098


Dobry projekt. Spróbuj dać lodówkę w zabudowie zaraz za piekarnikiem a potem zamaskować drzwi do spiżarni tak aby ta ściana była ścianą wysokiej zabudowy dla niewtajemniczonych :) Ciekawie to może wyglądać.

baska_st
01-07-2014, 13:42
Kurcze miała być lodówka wolnostojąca :/ Ale warto zobaczyć.

loogool
01-07-2014, 20:20
alicyja świetne te pomysły na zabudowę koło spiżarki, muszę coś powybierać. Bardzo dziękuję.

milita
01-07-2014, 21:43
baska Kobieto jesteś Wielka :yes: Dziękuję za wizualizację z barkiem - bardzo mi się podoba. Zastanawiam się tylko jeszcze nad umieszczeniem barku w jednej osi z wbudowaną witryną, którą umieściłaś po lewej stronie od wejścia do kuchni. Wówczas trzeba byłoby zrezygnować z szafek za barkiem, ale byłoby więcej luzu między barkiem/hokerem a stołem i krzesłami w wykuszu. Co myślisz na ten temat?

loogool nieźle dziewczyny wymyśliły - alicyja świetny projekt pokazała. Co prawda fachowiec ze mnie żaden i sama prosiłam o pomoc bo zupełnie nie mogłam ogarnąć swojej kuchni, to pomysły na prawdę zaskakujące. Podoba mi się wersja z piekarnikiem w słupku i trik z półkami od strony wejścia do spiżarni np. na chlebak czy mikrowelę.

loogool
02-07-2014, 06:46
pokazywałam wczoraj mężowi i bardo mu się podoba, szczególnie ten regalik na ukryte sprzęty

Ladybird76
02-07-2014, 08:07
Proszę Was o pomoc.
Nie mam zupełnie koncepcji jak ustawić szafki w kuchni mamy po stronie pieca aby były wygodne i aby wszystko jakoś ze sobą współgrało. Mam dwie koncepcje ale czy są Dobre? Może coś doradźcie, podpowiecie....

268288

268289

Po lewej stronie patrząc z brzegu będzie; szafka, zmywarka, zlew z szafka i rogowa szafka, ściana będzie pusta.

Widok pomieszczenia:

268290


Niebawem czeka mnie druga kuchnia i kolejne dylematy ehhh

deshi
02-07-2014, 08:47
Witam

Ja też poproszę o pomoc w urządzaniu kuchni:)

Kuchnia to prostokąt 4,25 x 2,68 x 2,70 (wysokość) z jednym oknem (okno ma parapet na wysokości 115 cm). Obecnie jesteśmy na etapie elektryki i dobrze by było wszystko już wiedzieć gdzie co będzie stało:)
Chcielibyśmy w niej zmieścić dużą dwudrzwiową lodówkę, jeden słupek z piekarnikiem i mikrofalą, kwadratowy stolik na 2 osoby i jak najwięcej półek.

Na razie jedyna koncepcja wygląda tak jak poniżej ale pewnie da się to rozplanować dużo lepiej:/

268298

Pozdrawiam i proszę o pomoc:)

justynna
02-07-2014, 11:18
Witajcie,
bardzo proszę o pomoc w wyborze wariantu kuchni z tych dwóch załączonych, a może ktoś wpadnie na jakiś nowy, genialny pomysł? :)
Tam gdzie cargo i lodówka jest wnęka szer. 1m, cofnięta względem reszty ściany o 17cm. Czyli szuflady za lodówką płytsze.
Dostępna długość kuchni 285cm do drzwi (zaznaczone obok okna), szerokość w tej chwili jest 215cm, będę przesuwać ściankę, aby uzyskać te 248cm.
Całość ma być kuchnią z Ikea, więc te nieszczęsne nowe szafki co 20cm i brak frontu na zmywarkę 45cm...
Nad całością oczywiście szafki wiszące. Pod dodatkowym blatem o szer. 40 cm dwie dodatkowe szafeczki dostępne z zewnętrz, od strony okna. Pytanie czy blat 40 cm będzie ok, żeby sobie tam przysiąść?
Zależy mi na szafce z kołowrotkiem 88x88 cm, aby wykorzystać róg.
Miała być opcja bez piekarnika w słupku, ale tak kombinuję, bo bardzo bym chciała piekarnik wyżej.

alicyja
02-07-2014, 11:54
deshi - modyfikacje Twojego układu:
Lodówkę postawiłabym na środku ściany bo w większości przypadków wolę jak wolnostojąca sbs jest otoczona z obu stron zabudową. Poza tym będzie bliżej blatu przy zlewie i żeby do niej dojść nie trzeba będzie omijać stolika. Z piekarnika i tak się rzadziej korzysta.Po prawej stronie lodówki nad szafką narożną głęboka nadstawka - z żaluzją, drzwiami albo otwarta. Zlew odsunięty od płyty żeby był większy kawałek głównego blatu roboczego, może być tuż przy lewej krawędzi okna. Nie lubie jak szafki wiszące dochodzą do wnęki okiennej ale nie mialam pomysłu jak to ładnie skomponować z szafkami dolnymi więc nad płyta jakiś taki tymczasowy układ. Być może lepiej byłoby zostawić symetryczny odstęp również od ściany bocznej - bez tych otwartych połek... Gdyby był sam okap wolnowiszący nie byłoby tego problemu.
Po lewej stronie drzwi, jeśli sie zmieści, można wstawić płytką, wysoką szafkę, np.witrynę. Myślałam też nad umieszczeniem na ścianie nad stolikiem szafek wiszących, tak żeby nie dochodziły do słupka z piekarnikiem...
268332 268333 268334 268335 268336
Można drzwi do kuchni przesunąć bardziej na środek ściany? Dopuszczasz opcję z blatem roboczym nie pod oknem tylko na ścianie naprzeciwko(pod oknem stolik)?

Ladybird76 - bardziej podoba mi się opcja z trzema szafkami-szufladami - płyta jest dalej od zlewu i ładniej rozmieszczone szafki górne. Druga wersja(z szerokimi szufladami)może byłaby ładniejsza gdyby wiszące szafki jakos symetryczniej zaplanować , dopasowac do dolnych szafek...

deshi
02-07-2014, 12:40
alicyja wielkie dzięki za szybką odpowiedź:)

Dzisiaj wieczorem obgadam Twoje pomysły z Żoną

alicyja
02-07-2014, 13:01
alicyja wielkie dzięki za szybką odpowiedź:)

Dzisiaj wieczorem obgadam Twoje pomysły z Żoną

No to masz jeszcze dwie wersje do obgadywania ;)

2)Zabudowa również w kształcie "L", ze zlewem pod oknem ale ciąg szafek zaczyna się lodowką(przy wejściu) a kończy słupkiem z piekarnikiem.
268345 268346

3)Z przesunietymi drzwiami na środek ściany i ze stolikiem pod oknem. Bardzo dużo szafek, nad płytą może być sam okap a szafki wiszące tylko na ścianie nad zlewem.
268347 268348 268349

deshi
02-07-2014, 13:37
I jeszcze raz dziękuję:)

Zapowiada się dłuższe obgadywanie

Szkoda tylko że w 3 wersji nie ma gdzie przesunąć drzwi bo weszłyby już do wiatrołapu:/