PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kuchni - wizualizacje



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49

BEWA
06-01-2015, 00:14
Besta77 przy okazji szukania inspiracji do swojej kuchni znalazłam coś co może Cię zainteresowć
http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/8b/29/26/8b2926f5f8d8eae5e6f86fe6f774f2ab.jpg
Przy okazji jak najszybciej wkleić zdjęcie z pinteresta?

Baaaaaaaardzo ładne!

prezes861
06-01-2015, 15:37
Witam
Proszę o pomoc w zaprojektowaniu kuchni w bloku.

Zasłączam wcześniejszy projekt i nie wiem co zrobić z tą wnęką... czy można jakoś ją wykorzystać czy lepiej ją zabudować i zostawić,
w tej wnęce schowany jest licznik gazu o liczniki wody.

Co do kolorystyki to chciałbym zrobić jasne, drewnopodobne płytki na podlodze i drewniany blat na całej długości, łącznie z parapetem.

Besta77
06-01-2015, 16:00
Na pewno zamieniłabym miejscami kuchenkę ze zlewem i zostawiła więcej blatu za lodówką: lodówa - blat, zlew, blat, kuchenka. I jeśli dobrze rozumiem - to jeśli tam na początku postawisz lodówkę to zastawisz tą wnękę, tak?

Mmelisa
06-01-2015, 17:03
prezes861...a nie da sie zrobic wysokiej zabudowy w miejscu kuchenki i zlewu, a zlew przeniesc pod okno, plyte na druga strone kuchni?
tylko, ze wtedy malo blatu roboczego zostanie....
badz tez po drugiej stronie wysoka zabudowa z ulokowaniem tam lodowki i piekarnika...?

prezes861
06-01-2015, 20:01
Tę wnękę zabudują pod sufit regipsami, bo nie da się nijak jej wykorzystać... zrobię tylko 2 wizjery na licznik gazowy i na liczniki wody

Kyniek123
06-01-2015, 20:33
najszybciej to metoda: kopiuj wklej :D
klikasz na obrazek : kopiuj
i tutaj w tresci : wklej...

powinno zadzialac :D

Piękna kuchnia :) Twoje dzieło?

Mmelisa
06-01-2015, 20:42
Piękna kuchnia :) Twoje dzieło?

niestety nie... to zdjecie z linku wyzej (pokazywanie wklejania zdjec metoda kopiuj-wklej, ze sie da)

moja kuchnia w moim dzienniku :)

arek388-a1
08-01-2015, 17:40
moniss, powracam jeszcze do projektu i proszę o pomoc.Przyjmuję że kuchenka jest po lewej stronie za lodówką.Jednak zlew może na tej ścianie na przeciw,pod oknem,kończąc je.Szafka górna zaraz za oknem, mogłaby być 40 tka,zależy nam aby jednak nad zlewem była choć mała suszarka.

moniss
08-01-2015, 19:31
moniss, powracam jeszcze do projektu i proszę o pomoc.Przyjmuję że kuchenka jest po lewej stronie za lodówką.Jednak zlew może na tej ścianie na przeciw,pod oknem,kończąc je.Szafka górna zaraz za oknem, mogłaby być 40 tka,zależy nam aby jednak nad zlewem była choć mała suszarka.
To może jednak nieco zmienić układ:
297844
Wiszące szafki na kawę, herbatę i szklanki/kubki a obok szafka z ociekaczem.

arek388-a1
08-01-2015, 19:45
Raczej poprzednie wersje,na wprost drzwi stół.Po lewej lodówka.Ten projekt dla Bewy nam się podobał,tylko coś z tym zlewem,żeby miał suszarkę mała.

moniss
08-01-2015, 23:59
Raczej poprzednie wersje,na wprost drzwi stół.Po lewej lodówka.Ten projekt dla Bewy nam się podobał,tylko coś z tym zlewem,żeby miał suszarkę mała.
Obawiam się, że przy poprzednim układzie + dodatkowe zmiany (obok stołu zlew z szafką wiszącą powyżej), może być zbyt mało miejsca na stół z krzesłami. Chyba, że krzesła zastąpi się taboretami i wstawi wąziutki stół.
Poza tym, zlew na samym końcu ciągu, bez dodatkowej szafki obok, wygląda niespecjalnie ładnie. A z praktycznych pododów przeciw... woda podczas płukania warzyw skapuje na podłogę a nie na blat.
297914297915

PS.
Nie wiem, czy dobrze pamiętam... ta ściana ze ztołem i zlewem ma 3,9m czy 4m?

arek388-a1
09-01-2015, 08:55
Właśnie o taki układ nam chodziło.Ta ściana ma 3,9m i może być mało na stół.Tak, zlew w taki wypadku dobrze byłoby zamknąć wysokim wąskim barkiem.

moniss
09-01-2015, 10:49
Czyli barek zamiast stołu.
Długość barku u Ciebie to maksymalnie 140cm, czyli dla 2 osób (na upartego może i 3).
Mniej wygodne rozwiązanie niż stół, a już zwłaszcza w kuchni zamkniętej.
Zauważ, że BEWA ma kuchnię otwartą i tam aż się prosi o barek, aby ją nieco odgrodzić od salonu.

arek388-a1
09-01-2015, 12:54
No jednak stół,może być nie duży ale stół.A czy ten barek mógłby być taki wąski tylko w formie przysłonięcia zlewu, moglibyśmy cofnąć się ze zlewem w stronę okna.Wtedy bez szafki wiszącej,a susznik stojący między barkiem a zlewem,praktycznie nie widoczny.Można zakończyć zaraz za oknem,no i zostaje nam w miarę miejsca na stół.

moniss
09-01-2015, 14:04
Barek zwykle pełni rolę stolika śniadaniowego i / lub odcięcia/przesłonięcia części kuchennej w pokoju dziennym czy jadalni.
Głębokość takiego barku śniadaniowego to min. 30-35cm. Wyskość barków 85cm (wysokość szafek kuchennych) - 110cm.
Zamiast barku śniadaniowego może to być coś w stylu wysokich, płytkich szafek otwartych, przeszklonych lub z pełnymi drzwiczkami (w zależności od tego, co będzie tam przechowywane).

Kilka pytań, na które powinieneś odpowiedzieć (przynajmniej sobie samemu):
1. Po co barek w takiej niedużej kuchni? Czy tylko po to, bo u kogoś w kuchni ładnie wyglądał?
2. Do czego ma służyć, poza zasłonięciem zlewu i ewentualnie suszarki nablatowej? Do samego przesłonięcia wystarczy płyta meblowa, czy ścianka z cegły lub karton-gipsu.
2. Po co chcesz przesłaniać widok na zlew i suszarkę - w końcu to kuchnia zamknięta?
3. Czy w kuchni jest jedyne miejsce do spożywania posiłków, czy masz może duży stół w pokoju dziennym? Jeśli stół kuchenny jest jedynym stołem w mieszkaniu, to widzę sens w chęci przesłonięcia zlewu.

arek388-a1
09-01-2015, 14:42
Stół jest jeden i dlatego przymierzamy się do przesłonięcia zlewu.Co do barku to faktycznie może to być już za dużo.Ale ta płyta meblowa też by była z blatem?Brak mi trochę wyobraźni.Dobrze że są tacy ludzie moniss jak ty,którzy pomogą.

moniss
09-01-2015, 17:13
Stół jest jeden i dlatego przymierzamy się do przesłonięcia zlewu.Co do barku to faktycznie może to być już za dużo.Ale ta płyta meblowa też by była z blatem?Brak mi trochę wyobraźni.Dobrze że są tacy ludzie moniss jak ty,którzy pomogą.
Dobra, dobra, już się tak nie podlizuj :P I tak zrobię wizualizację z przesłonięciem zlewu.
Ale posłuchaj dobrej rady cioci moniss i rozważ układ, który wrzuciłam wcześniej (ten z wysoką zabudową naprzeciw wejścia). Kuchnia będzie bardziej przestronna niż ta z przesłonięciem.
298011298012

Na obrazku murowana ścianka z małym blacikiem o gł. 20cm, na którym można coś postawić (np. wąską paterę z owocami)
Murek wraz z blatem dałam do wysokości okien (tutaj 130cm)

P.S.
W wysokiej zabudowie, obok lodówki jest szafko-spizarka, a piekarnik pod płytą.
Stół ma wymiary 70x120, a miejsca na kącik stołowy jest tylko 2,1m (od ściany do ścianki przesłaniającej)

arek388-a1
09-01-2015, 18:22
Dziękujemy cioci moniss,która jak zwykle ma rację. Kuchnia z układem z wysoką zabudową na przeciw wejścia odpada bo na przeciw wejścia chcemy stół.Ale ten ostatni projekt jest chyba najbardziej ok,a 2.1m na stół wystarczy.

BEWA
10-01-2015, 02:52
291050 291056 Lodówka w zabudwie

291051 291055 Lodówka w zabudowie i piekarnik w słupku

Mam do Was pytania:

1)jak widzicie tutaj możliwość umieszczenia lodówki wolnostojącej srebrnej, białej ale nie w zabudowie. Czy to w ogóle tutaj pasowałoby? Widziałam na forum wiele projektów z taką lodówkę, ale to wszystko tam pasowało np. był inox okap, inox lodówka. Mój mąż niezbyt chce lodówkę w zabudowie, ponieważ jest znacznie mniejsza w środku. .Kuchnia otwarta na salon, siedząc na kanapie widzę tą część kuchni zatem może lepiej dać w zabudowie? Przesyłam jeszcze raz w realu widok z kanapy na kuchnię z widocznymi drzwiami do spiżarki (bardzo ciemny orzech).
Jakie warianty kolorystyczne najlepiej tutaj widzicie? Jasne fronty, ciemne blaty, jaki bok-ciemny jasny?

2) Moniss-jak masz jeszcze gdzieś ten projekt to wrzuć proszę mikrofalę w wysoką zabudowę

3)jak wg Was można rozplanować dolne szafki? Jaka szafka wyjdzie mi w rogu po prawej stronie? Wszędzie dać szuflady różnej głębokości? Wymiary kuchni na zestawieniu roboczym poniżej

4)Szafki górne- między szafkami mam płytki o wysokości 60cm, czy szafki górne mają się zaczynać na tej wysokości, czyli ok 55cm nad blatem? Czy zrobić je wysokie czy niskie?
Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu mebli? Mam zamiar poprosić o wycenę w kilku firmach. Nie mam pojęcia z czego kuchnia będzie czy lakier, czy mdf ale byłam w jednej firmie w listopadzie w celu "wstępnej" wyceny i Pani wyliczyła mi 16,5 tys (nawet nie pamiętam, czy był tam barek czy bez barku) i powiedziała, że teraz możemy "odejmować". Wycena biała lakierowana kuchnia z brązowymi wstawkami byłaby jeszcze droższa. Wówczas odpuściłam...

Ale wracam do tematu i bardzo liczę na Was i na "ciocię " Moniss

BEWA
10-01-2015, 02:57
Jaką lodówkę w zabudowie polecacie? Zależy mi na tym aby była cicha i jak najbardziej pojemna(choć one nie są duże ). Co polecacie?..

yaro09
10-01-2015, 09:44
Jak zalezy na pojemnosci, to są lodówki do zabudowy, które zamiast dolnego zamrażalnika mają górny, wielkości mikrofali:)

moniss
10-01-2015, 10:35
BEWA, a Twój mąż to o jakiej pojemności chce lodówkę? Bo są lodówki do zabudowy o poj. 300L bez zamrażalnika (to ustrojstwo jako oddzielny sprzęt można wrzucić do spiżarki).

2) Moniss-jak masz jeszcze gdzieś ten projekt to wrzuć proszę mikrofalę w wysoką zabudowę
Nie wiem, czy dobrze rozumiem...mam wrzucić mikrofalę w wys. zabudowę w projekt z inną kolorystyką (obecnie rozpatrywaną)?

BEWA
10-01-2015, 12:06
Jak zalezy na pojemnosci, to są lodówki do zabudowy, które zamiast dolnego zamrażalnika mają górny, wielkości mikrofali:)
Dziękuje, a znasz jakieś konkretne ciche?

yaro09
10-01-2015, 12:22
Konkretnych modeli nie znam. Trzeba szukać modeli i opinii na Internecie.
Mogę podać jedynie nazwę modelu, o którym mówiłem, czyli mały zamrażalnik na górze.
A czy jest cicha, dobra, ładne itd - tego już nie wiem :)

Bosch KID28V20FF

Sam obecnie szukam lodówki do zabudowy, ale będe brał raczej z zamrażarką na dole.
Szukam od miesiąca i nie mogę się zdecydować:)

BEWA
10-01-2015, 12:36
BEWA, a Twój mąż to o jakiej pojemności chce lodówkę? Bo są lodówki do zabudowy o poj. 300L bez zamrażalnika (to ustrojstwo jako oddzielny sprzęt można wrzucić do spiżarki).


Lodówka w zabudowie jest mniejsza w środku. Teraz mamy porządnego Boscha i się mieszczę. Jak dla mnie jest optymalna. Jak kupię lodówkę w zabudowie to wszystko będzie mniejsze i lodówka i zamrażarnik. Nie marzę o dwudrzwiowej, nie mam na nią miejsca i nie wiem, czy byłaby taka potrzeba. Mąż nie ma przekonania do lodówki w zabudowie i myślę, że w tym tkwi problem. Ja się waham, czy taką lodówkę brać, tak samo jak mam obawy przed ciemnym bokiem mebli, który zaproponowałaś. Ot takie jestem dziwadło bez wyobrażni. Potrzebuje Was bo, dlatego tu jestem.
Ostatecznie wygra wygląd


BEWA,
Nie wiem, czy dobrze rozumiem...mam wrzucić mikrofalę w wys. zabudowę w projekt z inną kolorystyką (obecnie rozpatrywaną)?

Już mi zrobiłąś, odszczekuję. Tylko zamrażarnik i mikrofalę dałabym niżej. Czy za wysoką zabudową jest jakaś szafka stojąca, czy jest pusta. Jak to rozplanowałaś?

BEWA
10-01-2015, 13:05
Sam obecnie szukam lodówki do zabudowy, ale będe brał raczej z zamrażarką na dole.
Szukam od miesiąca i nie mogę się zdecydować:)
To zależy na czym Ci zależy. Ja bardzo chcę, aby była cicha. Pochwał się jak znajdziesz.

yaro09
10-01-2015, 13:15
zależy mi na tym, aby była w miarę energooszczędna, niedroga (około 2tys) i pojemna. Cicha być nie musi.

Początkowo szukałem z opcją no frost w zamrażalniku i lodówce, ale takie są dość drogie.
Dlatego myślę, że wystarczy mi jedynie automayczne odszranianie na w zamrażarce i lodówce.
Bo bez tych opcji chyba nie warto brać?

Moja propozycja to ELECTROLUX ENN2853COW
może mi coś doradzicie? :)

Pozdr

arek570
10-01-2015, 13:17
Czy to lodówka w zabudowie czy nie, jej bok z salonu będzie taki sam, wystarczy kawałek płyty po zewnętrznej stronie. Czy jest sens męczyć się przez kolejne 20 lat z małą lodówką? Mały % ludzi wybiera lodówkę do zabudowy, zwykle Ci, którzy nie jadają w domu.

moniss
10-01-2015, 13:21
Tylko zamrażarnik i mikrofalę dałabym niżej.
Tak, przy opcji piekarnik + mikrofala powinno to być na takiej wysokości:
298101
ale w programie miałam akurat gotowy słupek szufady + piekarnik i tak już zostawiłam :D (leniuszek ze mnie)


Czy za wysoką zabudową jest jakaś szafka stojąca, czy jest pusta. Jak to rozplanowałaś?
:confused: chyba nie rozumiem...

A wracajac do lodówek...
Zmierzyłam moją wolnostojącą. Szerokość zewnętrzna 60cm, a wewnątrz ok. 50cm.
Przy wysokości 186cm ma pojemność 205l - chłodziarka i 87l - zamrazarka.
Te do zabudowy, które właśnie oglądam na necie, przy wysokości 177cm (+ szafka jak na obrazku) mają często pojemność chłodziarki ok. 200l a zamrażarki ok. 70-80l

Obrazek szafki:
298102

DOPISEK:
Gdybyś jednak pozostała przy mikrofalówce luzem (bo miejsce na balacie za wysoką zabudową dla niej jest), to piekarnik podnieść by można było nieco wyżej:
298106
Wg. słów mojej cioci bardzo wygodna opcja, bo nie trzeba się schylać.
Przetestowałam "na sucho" i rzeczywiście jest wygodnie :)
Pod piekarnikiem jest obecnie zwykła mikrofalówka (nie do zabudowy).

arek570
10-01-2015, 14:07
W to że lodówka do zabudowy ma większą pojemność od wolno stojącej ciężko uwierzyć. Tak na szybko przejrzałem, średnio lodówki wolnostojące mają pojemność około 300l + łącznie, a zabudowane 250- 260. Przy tej samej wysokości, zwykłe mają 65cm głębokość i 60 szerokość a zab 56/56. Piszę o podobnym pułapie cenowym. To nie jest wielka różnica, ale przy obecnym wyglądzie lodówki, nie robiłbym z kuchni bunkru :) Zabudowane są głośniejsze, w późniejszym czasie trudniej z serwisem.

Podsumowując :) Na korzyść zabudowanej lodówki przemawia tylko wygląd. Ja zawsze cenie sobie solidne wykonanie, ergonomię a na końcu wygląd.
Bo popatrzę na nią przez jakiś czas, pochwale się znajomym, a potem weź człowieku się mecz przez kolejne 20 lat. Taka samo z każdym innym meblem.

Wysokość piekarnika z mikrofalą w słupku to 67cm od ziemi (linia 2 szuflad 284cm) lub jeśli sam piekarnik wysokość blatu 82cm. Nic mądrzejszego jeszcze nie wymyślono.

Kejt_R
10-01-2015, 14:19
Czy to lodówka w zabudowie czy nie, jej bok z salonu będzie taki sam, wystarczy kawałek płyty po zewnętrznej stronie. Czy jest sens męczyć się przez kolejne 20 lat z małą lodówką? Mały % ludzi wybiera lodówkę do zabudowy, zwykle Ci, którzy nie jadają w domu.

Nie zgodzę się z twierdzeniem, że lodówki do zabudowy wybierają niejedzący w domu. Ja bardzo dużo gotuję, lubię. Też się zastanawiałam od jakiegoś czasu nad wyborem lodówki, rodzina chciała dużą dwudrzwiową z kostkarką i innymi bajerami. Ale za cholerę nie podobają mi się te wielkie grzmoty stojące luzem, szpecą kuchnię (oczywiście wg mnie). Sama chłodziarka w dwudrzwiowej SBS ma pojemność ok. 400 l, a zamrażarka nie poraża pojemnością, nawet ta usytuowana na dole z osobnymi drzwiami/szufladami. Dlatego postanowiłam poszukać lodówki bez zamrażalnika, a zamrażarkę wysoką szufladową wstawię w spiżarni, tak jak gdzieś tam wcześniej proponowała komuś Monisss. Znalazłam lodówkę bez zamrażarki o pojemności 330 l (firma na L, ale są podobne pojemności innych firm), więc niewiele mniejsza jest od chłodziarki w SBS. Uważam, że w połączeniu z dużą zamrażarką będzie to o wiele wygodniejszy zestaw, a przy tym dla mnie bardziej estetyczny.
Napisałam ten post dla potomnych, może komuś pomysł przypadnie do gustu i rozsądku ;)

arek570
10-01-2015, 14:43
Nie zgodzę się z twierdzeniem, że lodówki do zabudowy wybierają niejedzący w domu. Ja bardzo dużo gotuję, lubię. Też się zastanawiałam od jakiegoś czasu nad wyborem lodówki, rodzina chciała dużą dwudrzwiową z kostkarką i innymi bajerami. Ale za cholerę nie podobają mi się te wielkie grzmoty stojące luzem, szpecą kuchnię (oczywiście wg mnie). Sama chłodziarka w dwudrzwiowej SBS ma pojemność ok. 400 l, a zamrażarka nie poraża pojemnością, nawet ta usytuowana na dole z osobnymi drzwiami/szufladami. Dlatego postanowiłam poszukać lodówki bez zamrażalnika, a zamrażarkę wysoką szufladową wstawię w spiżarni, tak jak gdzieś tam wcześniej proponowała komuś Monisss. Znalazłam lodówkę bez zamrażarki o pojemności 330 l (firma na L, ale są podobne pojemności innych firm), więc niewiele mniejsza jest od chłodziarki w SBS. Uważam, że w połączeniu z dużą zamrażarką będzie to o wiele wygodniejszy zestaw, a przy tym dla mnie bardziej estetyczny.
Napisałam ten post dla potomnych, może komuś pomysł przypadnie do gustu i rozsądku ;)

Osoba, która przykłada uwagę przede wszystkim do wyglądu i tak kupi do zabudowy. To nie jest złe, przecież nie będziemy robili mebli na zamówienie wbrew sobie. Ja mam inne myślenie, bo robię te kuchnie, dla mnie przede wszystkim liczy się praktyczność. Tylko nie mówmy, że obydwie wersje sprawdzą się jednakowo. Twoja opcja zabiera więcej miejsca i pieniędzy.
Wiem u jakich ludzi montuje lodówki do zabudowy, dlatego napisałem u niejedzących (mało jedzących), może za bardzo dobitnie. Najczęściej 2 osoby pracują od rana do wieczora. A w domu rządzi nianio-gosposia.

Ja nie chcę narzucać komuś swojej racji. Chcę tylko pokazać punkt widzenia kogoś, kto wykonuje te meble, często rozmawia z ludźmi i jeździ na prezentacje producentów.

BEWA
10-01-2015, 14:55
zależy mi na tym, aby była w miarę energooszczędna, niedroga (około 2tys) i pojemna. Cicha być nie musi.

Początkowo szukałem z opcją no frost w zamrażalniku i lodówce, ale takie są dość drogie.
Dlatego myślę, że wystarczy mi jedynie automayczne odszranianie na w zamrażarce i lodówce.
Bo bez tych opcji chyba nie warto brać?

Moja propozycja to ELECTROLUX ENN2853COW
może mi coś doradzicie? :)

Pozdr


A taka
http://siemens.strefamarek.allegro.pl/chlodziarko-zamrazarka-siemens-ki38va51pl.html
lub
http://liebherr.strefamarek.allegro.pl/lodowko-zamrazarka-liebherr-ics-3304.html

Liebher ma duży zamrażarnik.

yaro09
10-01-2015, 15:36
dzięki za linki, też widziałem te modele, ale obydwa mają ręczne odmrażanie zamrażarki.
chyba automatyczne jest lepsze? ten electrolux go ma. i w dodatku jest tańszu

prezes861
10-01-2015, 15:42
Co myślicie o takiej kuchni?
Wymiary to 300 długość x 210 szerokość + wejściowy korytarzyk długości 80cm, bo pozbyłem się drzwi.

kjuik
11-01-2015, 18:04
Po przesłanych wcześniej projektach i poradach, trochę poprawiłam swój projekt. Proszę o opinie ;)

http://images70.fotosik.pl/350/ed2eed6ae7b6926egen.png

http://images70.fotosik.pl/512/7601301e5605f347gen.png

Langi_84
11-01-2015, 19:40
Witam

Nie wiem czy to miejsce na takie pytanie.
Poszukuję kogoś, kto zechciałby pomóc mi w zaprojektowaniu kuchni. Powiecie, że najlepiej udać się do stolarza, meblarza, aby wykonać projekt i zamówić meble lub zlecić jakiemuś architektowi. Chciałbym, ale odwieczny problem z kasą doskwiera. Na razie jestem na etapie wykonywania instalacji elektrycznej i w tym miejscu się zatrzymałem. Niby wszystko wiem, ale tak na prawdę nic nie wiem - gdzie co ma być.
Stąd pomysł aby jednak wykonać projekt kuchni chociaż taki bardzo roboczy, ale aby mieć jakiś punkt zaczepienia.
Wiadomo nic za darmo - mogę w zamian wykonać projekt instalacji elektrycznej lub jakiekolwiek doradztwo z zakresu elektryki, elektroenergetyki.
Chciałbym po prostu aby ktoś fachowy okiem doradził co gdzie umiejscowić.

alicyja
11-01-2015, 19:53
Langi_84 - właśnie tym się zajmujemy na tym forum i tym wątku. Mniej lub bardziej profesjonalnie;) doradzamy w kwestii rozmieszczenia sprzętów i mebli więc jak chcesz jakoś wstępnie sobie kuchnie zaplanować to wrzuć rzut z wymiarami i innymi niezbędnymi informacjami i podaj swoje preferencje(czy chcesz piekarnik w słupku, wyspę, barek, stół itp). Rozumiem, że chociaż większość podmiotów zajmujących się zabudowami kuchennymi oferuje projekt gratis (jeśli to oni ostatecznie dostaną zlecenie) to warto mieć jakąś swoją koncepcję i wtedy można na początku poprosić tylko o wycenę wybranego układu w kilku różnych miejscach.

Langi_84
11-01-2015, 20:05
Langi_84 - właśnie tym się zajmujemy na tym forum i tym wątku. Mniej lub bardziej profesjonalnie;) doradzamy w kwestii rozmieszczenia sprzętów i mebli więc jak chcesz jakoś wstępnie sobie kuchnie zaplanować to wrzuć rzut z wymiarami i innymi niezbędnymi informacjami i podaj swoje preferencje(czy chcesz piekarnik w słupku, wyspę, barek, stół itp). Rozumiem, że chociaż większość podmiotów zajmujących się zabudowami kuchennymi oferuje projekt gratis (jeśli to oni ostatecznie dostaną zlecenie) to warto mieć jakąś swoją koncepcję i wtedy można na początku poprosić tylko o wycenę wybranego układu w kilku różnych miejscach.

Jak miło, z góry dziękuję serdecznie.

Generalnie wiem co chcę mieć. Ale gdzie i w jakim miejscu to już gorzej;-) Wiem, że jeśli jakaś firma dostanie zlecenie to wtedy projekt gratis. Jednakże cały dom buduję własnoręcznie (w dodatku jednoosobowo), więc etap wyposażenia kuchni jeszcze daleko przede mną. Każdy stolarz mnie pogoni, jeśli bym mu powiedział, że jak mi projekt przypasuje to za rok, dwa wezmę od niego mebelki;-)

Jutro postaram się wrzucić szkic i zaznaczę miejsca gdzie miałby być barek, gdzie jest spiżarnia i gdzie wnęka na lodówkę - tyle wiem. Wrzucić szkice czy załączyć też fotki wnętrza - może coś by pobudziły wyobraźnię.

BEWA
11-01-2015, 20:44
Czy za wysoką zabudową jest jakaś szafka stojąca, czy jest pusta. Jak to rozplanowałaś?

Moniss, czy mogłabyś mi napisać, jak rozplanować meble za wysoką zabudową tj. chodzi mi o narożnik prawej strony mebli, tam gdzie jest wysoka zabudowa.
Ile mam cm mam liczyć na
1) lodówkę w zabudowie i piekarnik w słupku
lub
lodówkę bez zabudowy i piekarnik w słupku.
Ściana ma 220cm.
Czy zmieści się za wysoką zabudową jakaś szafka narożna i jakie będą jej wymiary?

arek570
11-01-2015, 22:25
Moniss, czy mogłabyś mi napisać, jak rozplanować meble za wysoką zabudową tj. chodzi mi o narożnik prawej strony mebli, tam gdzie jest wysoka zabudowa.
Ile mam cm mam liczyć na
1) lodówkę w zabudowie i piekarnik w słupku
lub
lodówkę bez zabudowy i piekarnik w słupku.
Ściana ma 220cm.
Czy zmieści się za wysoką zabudową jakaś szafka narożna i jakie będą jej wymiary?

1) 60+60 czyli od ściany masz 100cm blatu. Zostaje szafka z drzwiczkami 40cm, lub z listwą 35cm zależnie od konstrukcji
2) Jak będziesz chciała zasłonić lodówkę to trzeba doliczyc pare cm (lodówka wolno stojąca)

szarobiały
11-01-2015, 22:34
Witam. Prosiłam kiedyś o pomoc w rozplanowaniu kuchni. Dzięki Waszym sugestiom przeniosłam przyłącze wody i indukcji. Tak wyglądały dwie najlepsze propozycje (Kinka).:
298377
Zastanawiam się, czy nie lepiej zamiast stolika po prawej stronie postawić wolnostojącą lodówkę. Kuchenka będzie na środku ściany, na prawo od okna.

BEWA
11-01-2015, 22:42
1) 60+60 czyli od ściany masz 100cm blatu. Zostaje szafka z drzwiczkami 40cm, lub z listwą 35cm zależnie od konstrukcji
2) Jak będziesz chciała zasłonić lodówkę to trzeba doliczyc pare cm (lodówka wolno stojąca)

Dziękuję
Rozumiem, że nie ma w tym przypadku problemu z szafką narożną. Ile liczymy na szafkę narożną -80cm z każdej strony?
Wyposażenie szafki narożnej to kosze obrotowe np. na gary. U mnie wyjdą dwie takie szafki-po prawej i po lewej stronie. Czy w obu dać kosze obrotowe-wiem, ze nie są tanie i nie będzie chyba aż tylu garów. Co zatem umieścić w drugiej narożnej? Macie jakieś podpowiedzi?

arek570
11-01-2015, 23:36
Dziękuję
Rozumiem, że nie ma w tym przypadku problemu z szafką narożną. Ile liczymy na szafkę narożną -80cm z każdej strony?
Wyposażenie szafki narożnej to kosze obrotowe np. na gary. U mnie wyjdą dwie takie szafki-po prawej i po lewej stronie. Czy w obu dać kosze obrotowe-wiem, ze nie są tanie i nie będzie chyba aż tylu garów. Co zatem umieścić w drugiej narożnej? Macie jakieś podpowiedzi?

Po 90cm na karuzele. U Ciebie wychodzi 100, możesz cofnąć wysoką zabudowę od futryny i zaoszczędzić przestrzeń, albo zostawić trochę niewykorzystanego miejsca w szafce, dzięki czemu będziesz miała szersze drzwi i łatwiejszy dostęp. Wszystkie okucia zobaczysz w hurtowni, zawsze warto przetestować na żywo.

BEWA
12-01-2015, 00:40
Po 90cm na karuzele. U Ciebie wychodzi 100, możesz cofnąć wysoką zabudowę od futryny i zaoszczędzić przestrzeń, albo zostawić trochę niewykorzystanego miejsca w szafce, dzięki czemu będziesz miała szersze drzwi i łatwiejszy dostęp. Wszystkie okucia zobaczysz w hurtowni, zawsze warto przetestować na żywo.

Bardzo dziękuję.
Czyli prawa strona mebli rozpracowana. Zmieści się zarówno lodówka bez zabudowy jak i w zabudowie. Ściana na wprost (tam gdzie płyta indukcyjna ) ma ok 309cm. Liczę 180cm na dwa narożniki czyli zostaje 129cm na zagospodarowanie .
Co lepiej zrobić:
1)podział na szuflady 80cm i ok 49cm
2) szufladę 100cm i cargo 30cm lub dwa cargo po 15cm?
Czy szuflada musi być równo pod płytą indukcyjną czy dowolnie?
Odległość od końca płyty indukcyjnej do ściany po prawej stronie wynosi 85cm, napisałeś, że szafka narożna musi mieć min.90cmzatem płyta indukcyjna musiałaby wchodzić w "prawy" narożnik.Czy to jest możliwe? Nie bardzo mogę przesunąć ją w lewo ponieważ mam już w tym miejscu kafle pod okap i byłoby niesymetrycznie.

moniss
12-01-2015, 01:32
BEWA, tutaj dokładniej widać szafki,
1. szafka narożna 90 z drzwiczkami łamanymi (polecam zwykłe półki zamiast druciaków i innych wynalazków - są najtańsze i najbardziej pakowne), później dwa słupki 60 w dodatkowej obudowie:
298387

2. szafka narożna 90 z drzwiczkami łamanymi (czy jak to się tam fachowo nazywa), potem np. dwie szafki z szufladami robione oczywiście na wymiar:
298386

zznataliazz
12-01-2015, 10:10
Witam Wszystkich. Problemik odnośnie kuchni pojawił się u mnie. ;( Będąc u prawie 5 rzemieślników i nie wybrać ani nie zaaranżować kuchni tak ja mi się podoba uważam za porażkę...:confused: Każda osoba u której byłam sugerowała sie rzutem z projektu. Chciałam zaznaczyć że jestem teraz na etapie prądów i pasowało by jakąś kuchnie już mieć zaplanowaną...Chciała bym przede wszystkim umieścić w kuchni wyspę przy której mogła bym gotować a dziecko mogło by przy mnie odrabiać lekcje. Nie podoba mi się na pewno zabudowa zaraz po prawej stronie przy wejściu do kuchni bo uważam, że za bardzo przytłacza resztę pomieszczenia... W zabudowie ma byc lodówka zmywarka mikrofala piekarnik ; płyta indukcja... jeżeli chodzi o wentylacje czy o kanalizację to wszystko na tym etapie na jakim jestem teraz jest do przestawienia .(np okap wyspowy) i tak będzie podwieszany sufit. Bardzo proszę o jakieś pomysły pomiesznienie wydaje się byc w miarę ustawne.. Myślałam nawet o zabudowie całej sciany po lewej stronie... z połączonym blatem pod oknem a zakańczając wyspą na której była by indukcja .. Sama już nie wiem .. Proszę pomóżcie... ;)298410

zznataliazz
12-01-2015, 10:18
298411 może to jest bardziej dokładne .Ściana krótsza ma 305 a długa sięgająca do jadalni ma 755 .

lajn
12-01-2015, 13:15
Witajcie,
proszę Was o pomoc/ podpowiedź.

Wrzucam projekt kuchni z rozrysowanym przezemnie(amatorsko;) ) ustawieniem sprzetow i blatu.
Meble mamy na chwile obecna stare, na nowe musimy troche poczekac.
Z Mebli chce miec tylko szafki/ szuflady na dole , pod blatem

Ustawienie sprzętu AGD + stol i naroznik zostaje tak jak jest, ewentualnie zlew pojdzie bardziej pod okno, ale tu jeszcze rozważymy, bo gdzies zmywarka musi się zmieścić + szafka z butlą na gaz..

298432

I teraz moja prośba o podpowiedź. Jak poradzicie połozyć kafelki? po prawej stronie od kuchenki mamy komin, tam chcemy ulożyć glazurę aż po sufit, i soe zastanawiamy czy tu gdzie okap( on pewnie pójdzie do wymiany) dać też pod sufit?nie bedzie to źle wyglądało?
a jak wtedy na tej samej ścianie po drugiej stronie okna? (tam nad zlewem?)dawać do jakiejs wysokosci czy jakies fajne zejscie wykombinowac tudzież dekor?głowa mi juz wysycha, kafelki beda raczej w wiekszym formacie, żadna mozaika czy "kwadraciki".cos raczej w deseń a'la marmur lub a'la drewo.

no i kolejna sciana po lewej stronie tez ma blat dos dlugi, tam klasc coś czy odpuscic?
help:-?

dołaczam foto tych scian - nie patrzcie na balagan bo narazie to prowizorka i wstawione stare sprzety i meble :)298008298009298010

szarobiały
12-01-2015, 16:16
Moniss, BEWA pozwolę sobie skorzystać z Waszego projektu. Wydaje mi się, że do mojej kuchni to świetne rozwiązanie. Muszę tylko maksymalnie skrócić barek, żeby mieć wygodne przejście, a nie przesmyk do kuchni. A może zrobić stolik z przedłużonego blatu, wtedy nie zawężę przejścia ? Jakie rozwiązanie widzicie w mojej kuchni ? Pozdrawiam

BEWA
12-01-2015, 17:00
Moniss, BEWA pozwolę sobie skorzystać z Waszego projektu. Wydaje mi się, że do mojej kuchni to świetne rozwiązanie. Muszę tylko maksymalnie skrócić barek, żeby mieć wygodne przejście, a nie przesmyk do kuchni. A może zrobić stolik z przedłużonego blatu, wtedy nie zawężę przejścia ? Jakie rozwiązanie widzicie w mojej kuchni ? Pozdrawiam

Widzisz szarobiały bo Moniss to jest Mistrzyni na tym forum, cudowna kobieta. Bardzo mi pomogła i nadal pomaga. Widzę, że także masz dwa okna w kuchni w tym samym miejscu, szerokość także ta sama tylko nie wiem co to jest ten biały kwadrat na dole po prawej stronie.

BEWA
12-01-2015, 17:46
BEWA, tutaj dokładniej widać szafki,
1. szafka narożna 90 z drzwiczkami łamanymi (polecam zwykłe półki zamiast druciaków i innych wynalazków - są najtańsze i najbardziej pakowne), później dwa słupki 60 w dodatkowej obudowie:
298387

2. szafka narożna 90 z drzwiczkami łamanymi (czy jak to się tam fachowo nazywa), potem np. dwie szafki z szufladami robione oczywiście na wymiar:
298386

Moniss, bardzo dziękuję. Pytam dokładnie, gdyż zamierzam to przelać na papier i chcę poprosić o wycenę w kilku miejscach.
Pytanie jak rozpracować ścianę po lewej stronie -jakie półki i szafki oraz jak szeroki barek-stolik i co pod nim. Wydaje mi się, że bardziej praktyczny będzie dla mnie stolik niż wysoki barek. Jak zagospodarować miejsce lady-stolika?
Ściana po lewej ma 329cm. Narożnik przy oknach 90cm, zmywarka 60cm(tutaj dajemy kosze na śmieci), jakieś cargo 15cm na płyny, proszki, tabletki-razem 165cm. Zostaje 164cm, w tym lada-stolik ok 40-60cm. Jak zagospodarować miejsce pod ladą-stolikiem? Dać szuflady, czy puste miejsce? Proszę o podpowiedzi.

Znalazłam takie oto zdjęcia jak poniżej. Co o tym myślicie?
Moniss, zauważ , że to podobny projekt to tego o którym myślałyśmy z samotną lodówką w prawnym rogu.

szarobiały
12-01-2015, 19:21
BEWA ten biały kwadrat w prawym dolnym rogu to spiżarka.
Widzę, że pokazałaś kuchnię Magnoliajoaski, która już dawno, dawno temu wpadła mi w oko. Jest świetna. Ja taż brałam wcześniej pod uwagę wolnostojącą lodówkę. Jednak dobrze mieć obok lodówki miejsce choćby na wyładowanie zakupów. Tak jest w ostatnim projekcie Moniss. Tylko wolałabym zamienić miejscami piekarnik z lodówką, chyba będzie wygodniej.
Jeszcze pytanie; barek, czy stolik ? Ja mam kuchnię tylko w połowie otwartą na jadalnię (zawęża wszystko spiżarka). Ale wolałabym barek, ponieważ on mi trochę ''schowa, zakryje'' widok z jadalni nazlewozmywak.
Ostatnio urzekła mnie kuchnia użytkownika lea**. Takiej nie mogę zrobić, ale choć odrobinę podpatrzę. Widziałaś ? Pozdrawiam

BEWA
12-01-2015, 19:50
Tylko wolałabym zamienić miejscami piekarnik z lodówką, chyba będzie wygodniej.


Ja też myślę, że tak będzie wygodniej




Ostatnio urzekła mnie kuchnia użytkownika lea**. Takiej nie mogę zrobić, ale choć odrobinę podpatrzę. Widziałaś ? Pozdrawiam

Nie widziałam, podeślij link, nie mogę znależć

szarobiały
12-01-2015, 20:02
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?150997-Nasza-rozbudowa-i-przebudowa-starego-domu/page25
Proszę.

szarobiały
12-01-2015, 20:13
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-się-swoimi-kuchniami/page972
Zobacz też to: zdjęcia kuchni Basi krk. Też bardzo ładne

BEWA
12-01-2015, 21:39
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-się-swoimi-kuchniami/page972
Zobacz też to: zdjęcia kuchni Basi krk. Też bardzo ładne

Szarobiały, cudne kuchnie! Zestawienie kolorystyczne znakomite. Blat chyba z granitu-cudny, ja na razie zrobię zastępczy (ciekawe na ile lat???). A Ty jaką kolorystykę preferujesz? Ma być biała, brązowa, lakier, mdf?

Langi_84
12-01-2015, 22:42
Langi_84 - właśnie tym się zajmujemy na tym forum i tym wątku. Mniej lub bardziej profesjonalnie;) doradzamy w kwestii rozmieszczenia sprzętów i mebli więc jak chcesz jakoś wstępnie sobie kuchnie zaplanować to wrzuć rzut z wymiarami i innymi niezbędnymi informacjami i podaj swoje preferencje(czy chcesz piekarnik w słupku, wyspę, barek, stół itp). Rozumiem, że chociaż większość podmiotów zajmujących się zabudowami kuchennymi oferuje projekt gratis (jeśli to oni ostatecznie dostaną zlecenie) to warto mieć jakąś swoją koncepcję i wtedy można na początku poprosić tylko o wycenę wybranego układu w kilku różnych miejscach.


298617298624

Tak więc załączam szkic oraz jedną fotkę z widokiem na kuchnię - trochę słabo, ale lepszej nie mam. W razie potrzeby zrobię jutro lepsze, dzisiaj za późno do domu wróciłem.

Tak jak zaznaczyłem na szkicu mam plan na położenie tylko kilku elementów. Spiżarka - wiadomo, lodówka będzie w tej wnęce, nad nią miałyby być jakieś szafeczki jeszcze. Zlewozmywak 2 komorowy będzie "pod" dużym oknem. Zaznaczyłem tak +/- położenie barku. Tzn. będzie połączony z zaznaczonym filarem, który będzie stanowił konstrukcję barku - filar obecnie jest kwadratowy (24x24), ale jest plan aby przerobić go na okrągły.
W barku chciałbym aby była mała płyta (gazowa, indukcyjna - obojętnie)
Duża "klasyczna" płyta - nie wiem w jakim miejscu - nic mnie nie ogranicza. Piekarnik i mikrofalówka w jednym ciągu (jedno nad drugim) - miejsce też bez znaczenia. Byle się to gdzieś pomieściło.
Generalnie plan jest taki aby docelowo meble było klasyczne coś jak kiedyś były kredensy. Drzwi z szybami (może jakiś witraż), barek ma być z cegły od frontu. Może też w nim jakies szafki, z drzwiczkami po obu stronach, aby np. wyjąć z nich coś od strony jadalni) - ale nie wiem czy to dobry pomysł. Na pewno szafki miałyby być od strony kuchni.
Nie wiem także czy dobry pomysł aby barek miał jakby dwupoziomowy blat - od frontu wyżej od kuchni niżej.

Właśnie ta ilość pomysłów i nie za dużo miejsca powoduje, że nic przez to nie wiem;-)
Stąd moja prośba o pomoc.

Nie wiem, może ktoś miałby w ogóle jakąś zwariowaną koncepcję np. z wyspą po środku - ale to raczej z racji małej ilości miejsca odpada.

Nie wiem czy szkic jest OK, czy może mam dokładnie wszystko pomierzyć i wtedy wkleić, czy tak jak jest to wystarczy?

szarobiały
13-01-2015, 09:13
BEWA kuchnię w pierwszym mieszkaniu miałam białą, w drugim mieszkaniu mam białą, a w trzecim będę miała ......... białą. Cóż ''kobieta zmienną jest''.
Z mojej kuchni poprzez jadalnię widać salon. A tam uwaga ,, wisienka na torcie,, - dwumetrowe kaloryfery czarno-białe (jedno żeberko białe, drugie czarne). Żeby tego było mało w jadalni stary,drewniany, wielki stół na toczonych nogach, który też przemaluję na biało. Miały być krzesła duchy, ale piszą, że ciężkie w utrzymaniu, więc się z nich wyleczyłam.
Nie mam dylematu - kuchnia musi być biała. Myślę o lakierze, ale w macie. Blaty pewnie jakieś w miarę jednolite, może czarne. Granit to wydatek minimum 6-8 tys. (myślę), więc pewnie zostanie laminat prowizorka (wieczna). Gdzieś dobrze czytałam o czarnym blacie nie gładkim i nie błyszczącym, a łatwym w użytkowaniu. Muszę go znaleźć. Ostateczna decyzja zapadnie później, po położeniu podłogi. Gres mam musztardowy, ale w kartonach.Nie wiem jak będzie wyglądał ostatecznie.
Jest problem z oświetleniem. Wolę proste sufity bez bajerów, bez półek i cudawianków. Tu nie mam konkretnej koncepcji. Przewody elektryczne wyciągnięte na środku kuchni i nad okiennym rogiem (z tego wyjścia trzeba oświetlić blaty. Róg na prawo od kuchenki może dostanie oświetlenie podszafkowe.
Pozdrawiam, miłego dnia.

szarobiały
13-01-2015, 09:20
Jeszcze o szafkach rogowych. Ja to strasznie ,,niepostępowa,, jestem. Wolę zwykłe szafki z półką bez drucianych, wyciąganych konstrukcji wewnątrz.

anna123p
13-01-2015, 12:27
jeszcze nie ma czym sie chwalic moja kuchnia jest na etapie planowania wiem ze chce stół w kuchni i mozliwośc zamkniecia kuchni drzwiami (doświadczenia z domu rodzinnego gdzie kuchnia jest dość otwarta i stoł jest takjakby w jadalni w salonie) przesuwanymi mam kilka pomysłow pros\ze Was o pomoc w podjeciu decyzji a moze komuś też sie przydadzą moje pomysły :wiggle:
298676298677298678 do wczoraj faworytem była 1 ale jak powstała w mojej głowie 5 to póki co najbardziej mi sie podoba:)

pozdramiam:) z gory dziekuje bardzo

moniss
13-01-2015, 18:57
jeszcze nie ma czym sie chwalic moja kuchnia jest na etapie planowania wiem ze chce stół w kuchni i mozliwośc zamkniecia kuchni drzwiami (doświadczenia z domu rodzinnego gdzie kuchnia jest dość otwarta i stoł jest takjakby w jadalni w salonie) przesuwanymi mam kilka pomysłow pros\ze Was o pomoc w podjeciu decyzji a moze komuś też sie przydadzą moje pomysły :wiggle:
298676298677298678 do wczoraj faworytem była 1 ale jak powstała w mojej głowie 5 to póki co najbardziej mi sie podoba:)

pozdramiam:) z gory dziekuje bardzo
Układ 3 i 4 zdecydowanie odpada.
Rysunek 5... tutaj raczej zgadzam się z tym co pisze szarobiały. Ile tam będzie odległości pomiędzy szafkami z płytą, a szafkami przy stole?
Najsensowniej wygąda to na rysunku 1. Rysunek 2....nie wiem ile tam masz pomiędzy szafkami a stołem, ale takie nin. 120cm odległości to by się przydało dla wygodnego użytkowania.

Co najważniejsze: wysuń zlew z kąta pod okno. Będzie wtedy wygodniej z niego korzystać i więcej miejsca pomiędzy zlewen a płytą na przygotowywanie posiłków.

alicyja
13-01-2015, 19:25
Langi_84 Kuchnia nie jest aż tak duża żeby w niej umieszczać dwie płyty i dwa zlewy(?). Słupek z piekarnikiem i mikro chyba tylko w kącie między spiżarką a większym oknem.
1)Płyta na półwyspie z blatem o głębokości ok.80cm(żeby zmniejszyć trochę dystans między płytą a zlewem), zasłoniętym od strony jadalni wyższymi szafkami(np. do poziomu parapetu okien). Te wyższe szafki i blat na nich miałyby być o głębokości słupa dlatego poszerzyłabym go do ok.30-35cm - ale i to niekoniecznie bo mam na myśli jedno rozwiązanie do dokładniejszego omówienia jeśli będzie trzeba. W celu zasłonięcia boku szafek wiszących i zamaskowania różnicy poziomów między dołem tych szafek i podwyższonym blatem postawiłabym wysoką szafkę-słupek z półkami od strony jadalni. Dodatkowo fajnie by było wyrównać dół szafek wiszących do poziomu parapetu - może szufladkami, otwartą półką - i wtedy ewentualnie mogłoby nie być tej szafki-słupka. Zastanawiałam się też czy nie lepiej byłoby szafki górne powiesić tylko nad blatem półwyspu(albo nawet postawić na tym blacie) a przy oknie zostawić dla "oddechu" kawałek ściany (na zegar, płytkie półeczki, obrazki albo inne dekoracje). Wizualki na szybko, szafki przypadkowe - pokazana ogólna koncepcja.
298737 298738 298739
Okap do tego układu dobrałabym raczej prosty w formie(np.typu rura) czyli niezbyt "rozłożysty" żeby jak najmniej zasłaniał okno. Albo kwestia wentylacji zorganizowana w taki sposób, żeby okap był niewidoczny. Sa urządzenia wysuwane z blatu ale to chyba bardzo drogie rozwiązanie. Można też zamontować okap wysoko nad płytą w obniżonym lekko suficie(nad samym półwyspem). Może ktoś jeszcze podrzuci jakiś inny pomysł...

2)Jeśli jednak marzycie o pokaźnym, dekoracyjnym okapie albo okapie wbudowanym w szafkę wiszącą to kuchenka musiałaby raczej stać przy ścianie.
298740
Nie wiem jak długi jest ten kawałek ściany między mniejszym oknem a jadalnią i w związku z tym ile zostałoby miejsca na wiszące witryny po bokach jeśli okap byłby szeroki - odradzam wieszanie szafki górnej tuż przy mniejszym oknie. Jako, że w tym układzie nie ma półwyspu to nie ma też blatu blisko lodówki na wykładane z niej produkty - trzeba by było latać z nimi trochę dalej. A półwyspu nie ma bo według mnie, że przy takim umiejscowieniu płyty, źle by wyglądał - m.in. nie pozwoliłby na umieszczenie płyty i okapu dokładnie na środku ściany. Ostatecznie można spróbować wkomponować tu jakiś półwysep a okap wbudować w szafkę wiszącą i brak symetrii nie rzucałby się tak w oczy. W tym miejscu muszę Cię ostrzec ;), że mam specyficzne podejście do urządzania wnętrz i poza ergonomią bardzo ważna jest dla mnie ogólna kompozycja, proporcje, wyrównywanie itp czyli kwestie wizualne.

To były wstępne propozycje - jeśli trzeba to skupimy się nad którąś z nich albo będziemy kombinować dalej chociaż ja tu chyba innego sensownego ustawienia nie wymyślę. Przydałyby się dokładne wymiary kuchni(każdego kawałka ścian - po bokach okien, przy drzwiach spiżarki), odległość słupa od ścian, wysokość pomieszczenia. Podaj na jakiej wysokości jest parapet, czy nad wejściem do kuchni jest widoczny podciąg(nadproże). Jeśli masz jakieś fotki-inspiracje preferowanych rozwiązań(np okap)to też możesz zamieścić.

szarobiały
13-01-2015, 20:15
Anna 123p
Zniknął mój post, więc napiszę jeszcze raz.
Stół ustawiony po skosie wprowadza moim zdaniem niepotrzebny optyczny nieład i zabiera zbyt dużo miejsca.
Ja kilka miesięcy temu też szukałam pomocy przy zaprojektowaniu kuchni. Wersja, którą miałam, wydawała się jedyną słuszną i optymalną. Teraz widzę ile miała wad. Za radą forumowiczek przekułam przyłącza i zaczyna mi się klarować zupełnie inna kuchnia. Raz jeszcze wielkie dzięki.
Słuchaj dobrych rad. Lepiej zmienić coś wcześniej niż męczyć się latami w ,,złym,, wnętrzu. Pozdrawiam

BEWA
13-01-2015, 21:19
Szarobiały-witam w klubie kuchni podobnych do siebie (pewnie tak będzie ,nie wiem, czy coś innego wymyślimy),

Ja mam kafle na podłogach podobne do breccia sarda, kolory ścian i kafli są pastelowe, chciałabym w kuchni (widoczna na salon) jakiś mocniejszy akcent. Ogólna koncepcja już jest ale kolorystyka-nie wiem, może biel i brąz ale w jakim kolorze blat, boki i przody mebli-nie wiem. Jak podglądam inne kuchnie to są tak cudne kolorystycznie. A jak głupia w ostatniej chwili zmieniłam sobie miejsce płyty indukcyjnej i okapu i masz babo placek-teraz się męczę, bo wszyscy ładnie mają schowane meble, widać tylko fronty a u mnie będą widoczne boki.
Gdzieś u góry wrzucałam na żywo obecną kuchnię-masz jakiś pomysł dot kolorystyki?

Jaka jest różnica w wyglądzie i użytkowaniu między lakierem mat a lakierem połysk? Nie doszłam jeszcze do tego ale skoro piszesz o tym to uświadom koleżankę. W sklepie dają próbniki i wybieraj tu z małego skrawka ....
Będę wdzięczna za podpowiedzi... Pozdrawiam

moniss
13-01-2015, 21:49
298738 298739


Ładne... bardzo ładne :)
Nie wiem, czy można wymyślić jeszcze coś lepszego. Ta kuchnia jest jednocześnie i otwarta i jakby zamknięta, bo nie widać ewentualnego kuchennego bałaganu. Nowoczesna i jednocześnie tradycyjna. Elegancka i funkcjonalna.
Langi_84, ja popieram tę wersję.

Langi_84
13-01-2015, 23:11
Langi_84 Kuchnia nie jest aż tak duża żeby w niej umieszczać dwie płyty i dwa zlewy(?). Słupek z piekarnikiem i mikro chyba tylko w kącie między spiżarką a większym oknem.
1)Płyta na półwyspie z blatem o głębokości ok.80cm(żeby zmniejszyć trochę dystans między płytą a zlewem), zasłoniętym od strony jadalni wyższymi szafkami(np. do poziomu parapetu okien). Te wyższe szafki i blat na nich miałyby być o głębokości słupa dlatego poszerzyłabym go do ok.30-35cm - ale i to niekoniecznie bo mam na myśli jedno rozwiązanie do dokładniejszego omówienia jeśli będzie trzeba. W celu zasłonięcia boku szafek wiszących i zamaskowania różnicy poziomów między dołem tych szafek i podwyższonym blatem postawiłabym wysoką szafkę-słupek z półkami od strony jadalni. Dodatkowo fajnie by było wyrównać dół szafek wiszących do poziomu parapetu - może szufladkami, otwartą półką - i wtedy ewentualnie mogłoby nie być tej szafki-słupka. Zastanawiałam się też czy nie lepiej byłoby szafki górne powiesić tylko nad blatem półwyspu(albo nawet postawić na tym blacie) a przy oknie zostawić dla "oddechu" kawałek ściany (na zegar, płytkie półeczki, obrazki albo inne dekoracje). Wizualki na szybko, szafki przypadkowe - pokazana ogólna koncepcja.
298737 298738 298739
Okap do tego układu dobrałabym raczej prosty w formie(np.typu rura) czyli niezbyt "rozłożysty" żeby jak najmniej zasłaniał okno. Albo kwestia wentylacji zorganizowana w taki sposób, żeby okap był niewidoczny. Sa urządzenia wysuwane z blatu ale to chyba bardzo drogie rozwiązanie. Można też zamontować okap wysoko nad płytą w obniżonym lekko suficie(nad samym półwyspem). Może ktoś jeszcze podrzuci jakiś inny pomysł...

2)Jeśli jednak marzycie o pokaźnym, dekoracyjnym okapie albo okapie wbudowanym w szafkę wiszącą to kuchenka musiałaby raczej stać przy ścianie.
298740
Nie wiem jak długi jest ten kawałek ściany między mniejszym oknem a jadalnią i w związku z tym ile zostałoby miejsca na wiszące witryny po bokach jeśli okap byłby szeroki - odradzam wieszanie szafki górnej tuż przy mniejszym oknie. Jako, że w tym układzie nie ma półwyspu to nie ma też blatu blisko lodówki na wykładane z niej produkty - trzeba by było latać z nimi trochę dalej. A półwyspu nie ma bo według mnie, że przy takim umiejscowieniu płyty, źle by wyglądał - m.in. nie pozwoliłby na umieszczenie płyty i okapu dokładnie na środku ściany. Ostatecznie można spróbować wkomponować tu jakiś półwysep a okap wbudować w szafkę wiszącą i brak symetrii nie rzucałby się tak w oczy. W tym miejscu muszę Cię ostrzec ;), że mam specyficzne podejście do urządzania wnętrz i poza ergonomią bardzo ważna jest dla mnie ogólna kompozycja, proporcje, wyrównywanie itp czyli kwestie wizualne.

To były wstępne propozycje - jeśli trzeba to skupimy się nad którąś z nich albo będziemy kombinować dalej chociaż ja tu chyba innego sensownego ustawienia nie wymyślę. Przydałyby się dokładne wymiary kuchni(każdego kawałka ścian - po bokach okien, przy drzwiach spiżarki), odległość słupa od ścian, wysokość pomieszczenia. Podaj na jakiej wysokości jest parapet, czy nad wejściem do kuchni jest widoczny podciąg(nadproże). Jeśli masz jakieś fotki-inspiracje preferowanych rozwiązań(np okap)to też możesz zamieścić.

alicyja - nie wiem co powiedzieć, brak mi słów, jestem pod wielkim wrażeniem. Tak 80% trafiłaś idealnie w nasze (żony i moje) oczekiwania. Co prawda styl chciałbym inny, ale na razie nie o to chodzi. Bardziej mi zależy na wstępnym rozmieszczeniu urządzeń. Piekarnik i mikrofala faktycznie w tym miejscu pasuje najlepiej.
O płycie w barku (półwyspie, tak?) nie myślałem, ale rozwiązania rewelacyjne.
Pomysł na dwa zlewozmywaki oraz drugą małą (dwu polową płytę) wziął się stąd ponieważ często uwielbiam gotować razem z żoną, a wtedy robimy każdy po swojemu;-) Może zamiast dwóch płyt i dwóch zlewozmywaków. Dołożyć gdzieś na półwyspie tylko sam 1 komorowy zlewozmywak - wiem, wiem upieram się;-)
Ogólnie dla nas także ważniejsza jest estetyka niż idealna ergonomia. Bardziej mi leży pierwsza wersja, z tym większym blatem.
Ten słupek z pólkami od strony jadalni bardziej myślałem aby był w formie witryny tzn. zamykany półokrągły od strony jadalni. To samo z filarem między lodówką, a wejściem do kuchni. Może zaokrąglić jemu jeden kant i przedłużyć półwyspę prostopadle w stronę ściany z większym oknem (takie jakby "L"). Ale nie wiem czy to się zmieści, czy w środku nie zostanie za mało miejsca na poruszanie się.
Okap zwisający nad płytą, będzie fajnie wyglądał, ale jak już to będzie to coś małego, nie za duży. Barek od strony jadalni chciałbym aby był wykończony płytkami z piaskowca lub cegły, może nie na całej powierzchni. Generalnie tak aby można było przy nim sobie usiąść od strony jadalni,
Szafki nad blatem półwyspu też bardzo interesujące.
Ogólny styl kuchni docelowo miałby być jak na fotkach poniżej - fronty szafek z witrynami. Może szafki dać pod sam sufi? Czy to tylko do dużych kuchni?

Dzisiaj byłem pomierzyć dokładniej pomieszczenia, ale nie pomierzyłem tak dokładnie jak byś chciała - jutro podjadę zmierzyć wszystkie zakamarki. Może naszkicuję coś odręcznie i zeskanuję - a Ty, czy ktoś inny oceni trzeźwym okiem.

alicyja
14-01-2015, 00:59
Langi_84, Szafki pod sam sufit to rozwiązane polecane głównie do bardzo małych kuchni gdzie każda dodatkowa półka się liczy. Do pokazanego przez Ciebie stylu raczej to nie pasuje ale nie mówię definitywnie "nie". Na zamieszczonych inspiracjach podoba mi się kolor frontów i ogólnie dolna zabudowa jest ładna ale naciupcianie wiszących szafeczek w stylu "każda innej wysokości, szerokości" jakieś dziwne załamania, łukowate wycięcia itp. to koszmar. Mam nadzieje ze nie jesteście zwolennikami takich aranżacji "na bogato" czyli podejścia typu "wieszamy wszystkie rodzaje szafek które jakiś projektant raczył wymyślić".
Nie wiem o jakie zaokrąglenie słupa nośnego i słupka meblowego chodzi - możesz to jakoś narysować na rzucie? Mam złe przeczucia...
Dodanie prostopadłego blatu do półwyspu za bardzo utrudni poruszanie się po kuchni, zwłaszcza dwóm osobom gotującym jednocześnie.
Skoro przy barku ma być miejsce do siedzenia i jedzenia to zastanówcie się czy przy tak wysoko umieszczonym blacie będzie Wam(a zwłaszcza Waszym dzieciom) wygodnie. Ja - dorosła, wysoka baba - mam lęk wysokości siedząc na wysokich hokerach i wydają mi się one niestabilne a co będzie jak na takim usiądzie kilkuletni szkrab, wiercący się i traktujący wszelkie krzesła jak koniki na biegunach;)... Można na przykład blat służący za barek zrobić na tej samej wysokości co na półwyspie ale wtedy nie masz zasłonięcia kuchni a zwłaszcza płyty i stojących na niej garnków. Jedna z forumowiczek płytę na wyspie zasłoniła stojącymi na blacie doniczkami z zielskiem. Można też za "plecami" półwyspu postawić ściankę wyższą niż jego blat ale już blat barowy od strony jadalni zrobić nie na górze tej ścianki tylko na jakiejś wygodniejszym, niższym poziomie.

Dokładne wymiary i ewentualnie swoje pomysły możesz nanieść na rzut w paincie - najlepiej jakbyś od razu wykadrował też fragment obejmujący samą kuchnię i w miarę możliwości go powiększył żeby wszystko było czytelne.

Langi_84
14-01-2015, 07:22
Langi_84, Szafki pod sam sufit to rozwiązane polecane głównie do bardzo małych kuchni gdzie każda dodatkowa półka się liczy. Do pokazanego przez Ciebie stylu raczej to nie pasuje ale nie mówię definitywnie "nie". Na zamieszczonych inspiracjach podoba mi się kolor frontów i ogólnie dolna zabudowa jest ładna ale naciupcianie wiszących szafeczek w stylu "każda innej wysokości, szerokości" jakieś dziwne załamania, łukowate wycięcia itp. to koszmar. Mam nadzieje ze nie jesteście zwolennikami takich aranżacji "na bogato" czyli podejścia typu "wieszamy wszystkie rodzaje szafek które jakiś projektant raczył wymyślić".
Nie wiem o jakie zaokrąglenie słupa nośnego i słupka meblowego chodzi - możesz to jakoś narysować na rzucie? Mam złe przeczucia...
Dodanie prostopadłego blatu do półwyspu za bardzo utrudni poruszanie się po kuchni, zwłaszcza dwóm osobom gotującym jednocześnie.
Skoro przy barku ma być miejsce do siedzenia i jedzenia to zastanówcie się czy przy tak wysoko umieszczonym blacie będzie Wam(a zwłaszcza Waszym dzieciom) wygodnie. Ja - dorosła, wysoka baba - mam lęk wysokości siedząc na wysokich hokerach i wydają mi się one niestabilne a co będzie jak na takim usiądzie kilkuletni szkrab, wiercący się i traktujący wszelkie krzesła jak koniki na biegunach;)... Można na przykład blat służący za barek zrobić na tej samej wysokości co na półwyspie ale wtedy nie masz zasłonięcia kuchni a zwłaszcza płyty i stojących na niej garnków. Jedna z forumowiczek płytę na wyspie zasłoniła stojącymi na blacie doniczkami z zielskiem. Można też za "plecami" półwyspu postawić ściankę wyższą niż jego blat ale już blat barowy od strony jadalni zrobić nie na górze tej ścianki tylko na jakiejś wygodniejszym, niższym poziomie.

Dokładne wymiary i ewentualnie swoje pomysły możesz nanieść na rzut w paincie - najlepiej jakbyś od razu wykadrował też fragment obejmujący samą kuchnię i w miarę możliwości go powiększył żeby wszystko było czytelne.

Generalnie kaskada szafek tez nie bardzo mi leży, chodzi mi właśnie o same fronty i ogólnie wygląd szafek, ta różnorodność wysokości trochę chaosu wprowadza.
Kwestia zasiadania przy barku będzie należała do bardziej okazjonalnych niż funkcjonalnych.
Blat barku na tej samej wysokości co blat półwyspu to raczej nie. Wysokość jak w pierwszym projekcie była bardzo OK.
Ścianka za plecami półwyspu tez mogła być całkiem ciekawym rozwiązaniem, ciekaw jestem jak by to wyglądało.
Tak jak pisałem wcześniej, dzisiaj podjadę dokładnie wszystko pomierzyć. Także postaram się coś naszkicować z tymi słupkami o co mi chodzi.

Mam nadzieję, że nie wymyślam za bardzo?

szarobiały
14-01-2015, 09:23
Bewa
Dlaczego wybrałam kuchnię lakier mat ?
-Taka wersja bardziej pasuje, według mnie, do drewnianych, matowych, białych drzwi i starego stołu z toczonymi nogami.
-Wydaje mi się, że przy rogowym oknie, od frontów lakierowanych na połysk, światło strasznie się będzie odbijać.
-Połysk błyszczy i oświetlenie wewnętrzne też się w nim odbija.
-Jeśli chodzi o użytkowanie to na jasnych frontach najmniej widać, niezależnie czy mat, czy połysk. W pierwszej i drugiej kuchni miałam błyszczące drzwiczki i ze sprzątaniem nie było problemu.
Wybierając kolorystykę najlepiej widzieć podobne realizacje. Wtedy wybierzesz to, co Ci się najbardziej podoba.
Czy znasz ,,moją budowę'' muratora? Ja często tam zaglądam. Wiele rozwiązań mi się podoba, wiele można podejrzeć. Inwestorzy wstawiają zdjęcia ze swoich realizacji. Zajrzyj, może Ci się przyda.

Znalazłam Twoją kuchnię. Myślałam, że jeszcze bardziej ,, budowlana,, jesteś, a tu podłogi, ściany, drzwì gotowe.
Widziałabym w takim wnętrzu białą kuchnię z dodatkiem koloru jaki masz na drzwiach do spiżarni. Proponowała to moniss w jednym z pierwszych projektów (post z 19 XI). Według mnie przy wyraźnym rysunku podłogi i płytek nadszafkowych nie trzeba już kombinować.
Czy w salonie masz meble ? Jeśli tak to jakie ?
Pozdrawiam

alicyja
14-01-2015, 17:35
Langi_84, Podejście drugie. Zmieniłam na wizualce rodzaj frontów na bardziej podobny do tych z Twojej inspiracji ale nie spodziewaj się za wiele - ze względu na ograniczenia programu wizualizacje i tak nie będą super realistyczne. Niedopracowane są różne detale, nie zwracałam na razie uwagi na ścianę z lodówką i wejściem do spiżarki, pozostałe kolory itp
298939 298940 298941
Otwarte półki w słupku meblowym zmieniłam na witryny. Słup nośny został pogrubiony, żeby miał te same wymiary co te wysokie witryny i jest obłożony podobnym materiałem. Półwysep z płytą ma teraz standardową głębokość blatu, za jego plecami jest postawiona wyższa ścianka(grubość ok.6-8cm) - powyżej blatu obłożona drewnem(opcjonalnie) a poniżej cegłą(od strony jadalni). Blacik barowy też drewniany(niekoniecznie).
Wiszące witryny są do sufitu, obok nich wkomponowałam otwarte półki ale mogą być same przeszklone fronty. Szufladki wyrównujące linię szafek wiszących do poziomu parapetu(jak w poprzedniej wersji) też mogą być.

Jeśli bardzo zależy Wam na zaokrąglonej witrynce to możecie jedną taką powiesić jako zakończenie ciągu witryn wiszących, od strony okna. Dodatkowo możecie na końcu półwyspu wstawić zaokrągloną dolną szafkę(otwartą lub z drzwiczkami) i zaokrąglić róg blatu.
298946
Zagwozdkę mam z okapem a raczej z ukryciem rury odprowadzającej opary(jeśli okap ma pracować w trybie wyciągu a nie pochłaniacza). W sumie mam wątpliwości czy obniżenie sufitu(o ok.15cm lub trochę mniej) wyszłoby pomieszczeniu na dobre. Chyba, że i tak planowaliście sufit podwieszany i zamontowanie w nim oświetlenia. Jeśli obniżenie sufitu nie wchodzi w grę to jest jeszcze opcja poprowadzenia rury za podciągiem(wzdłuż niego) - jeśli jest podciąg bo jeśli nie ma to trzeba dobudować;). Dużo zależy też od tego gdzie jest kanał wentylacyjny albo "wylot" w ścianie zewnętrznej do którego należy podłączyć rurę - nie widać tego na rzucie i fotce.

BEWA
14-01-2015, 18:53
Bewa
.
Znalazłam Twoją kuchnię. Myślałam, że jeszcze bardziej ,, budowlana,, jesteś, a tu podłogi, ściany, drzwì gotowe.
Widziałabym w takim wnętrzu białą kuchnię z dodatkiem koloru jaki masz na drzwiach do spiżarni. Proponowała to moniss w jednym z pierwszych projektów (post z 19 XI). Według mnie przy wyraźnym rysunku podłogi i płytek nadszafkowych nie trzeba już kombinować.
Czy w salonie masz meble ? Jeśli tak to jakie ?
Pozdrawiam

Szarobiały, dom to jak wiesz, jest skarbonką bez dna. Zamiast zrobić kuchnię zrobiłam u góry łazienkę na którą już brakło kasy. I nie żałuję tej decyzji, nie wyobrażam sobie tak brudnej roboty teraz. Wstawiliśmy to co było . Sprzęty nowe już mam, nie wiem tylko co z lodówką-czy w zabudowie czy wolnostojąca. Jej miejsce jest na tej ścianie po prawej stronie. Dwóch znajomych ma lodówkę w spiżarce, nigdy nie narzekali ale ja teraz na żywo przetestowałam funkcjonalność kuchni z lodówką w spiżarce i powiedziałam: n i g d y więcej. Po każdy kawałek sera, masło idę do spiżarki, drzwi są wiecznie otwarte! Masakra!

Drzwi są bardzo ciemne, mocny orzech i mamy z mężem obawy, czy nie będzie za ciemno jak zrobimy także taki ciemny bok mebli, który będzie widoczny na salon. Stąd nie wiem jak dobrać kolorystycznie, może połączyć biały+ wenge . Przyzwyczajona jestem do jasnych blatów. To gdzie dać ciemne akcenty? Mam jeszcze jeden pomysł na połączenie takich kolorów, jak znajdę zdjęcie to Ci podeślę.
Meble w salonie mam, ale będą wymienione. Tylko jakaś komoda, stolik pod TV. Wypoczynek też do wymiany, Skłaniam się ku wenge. Pozdrawiam cieplutko

Pati&Kuba
14-01-2015, 19:10
Witam wszystkich!

Podglądam forum od jakiegoś czasu i w końcu odważyłam się zadać pierwsze pytanie.
Obecnie zaczynamy urządzanie naszego domu.
Mamy pierwsza wizualizację kuchni.
Prosiłabym o kilka rad:
- czy zostawić szafkę wiszącą po stronie półwyspu?
- jeżeli zostawić to jaki kolor - biały czy drewno - tak jak szafki po lewej stronie.
- co na podłogę panel czy płytka?
- czy zostawiać wnękę w półwyspie czy zabudować?

Będę ogromnie wdzięczna za propozycje - wszelkie uwagi mile widziane !
:)


298951298955298956298957298958

BEWA
14-01-2015, 19:29
Langi_84, Podejście drugie. Zmieniłam na wizualce rodzaj frontów na bardziej podobny do tych z Twojej inspiracji ale nie spodziewaj się za wiele - ze względu na ograniczenia programu wizualizacje i tak nie będą super realistyczne. Niedopracowane są różne detale, nie zwracałam na razie uwagi na ścianę z lodówką i wejściem do spiżarki, pozostałe kolory itp
298939 298940 298941
Otwarte półki w słupku meblowym zmieniłam na witryny. Słup nośny został pogrubiony, żeby miał te same wymiary co te wysokie witryny i jest obłożony podobnym materiałem. Półwysep z płytą ma teraz standardową głębokość blatu, za jego plecami jest postawiona wyższa ścianka(grubość ok.6-8cm) - powyżej blatu obłożona drewnem(opcjonalnie) a poniżej cegłą(od strony jadalni). Blacik barowy też drewniany(niekoniecznie).
Wiszące witryny są do sufitu, obok nich wkomponowałam otwarte półki ale mogą być same przeszklone fronty. Szufladki wyrównujące linię szafek wiszących do poziomu parapetu(jak w poprzedniej wersji) też mogą być.

Jeśli bardzo zależy Wam na zaokrąglonej witrynce to możecie jedną taką powiesić jako zakończenie ciągu witryn wiszących, od strony okna. Dodatkowo możecie na końcu półwyspu wstawić zaokrągloną dolną szafkę(otwartą lub z drzwiczkami) i zaokrąglić róg blatu.
298946
Zagwozdkę mam z okapem a raczej z ukryciem rury odprowadzającej opary(jeśli okap ma pracować w trybie wyciągu a nie pochłaniacza). W sumie mam wątpliwości czy obniżenie sufitu(o ok.15cm lub trochę mniej) wyszłoby pomieszczeniu na dobre. Chyba, że i tak planowaliście sufit podwieszany i zamontowanie w nim oświetlenia. Jeśli obniżenie sufitu nie wchodzi w grę to jest jeszcze opcja poprowadzenia rury za podciągiem(wzdłuż niego) - jeśli jest podciąg bo jeśli nie ma to trzeba dobudować;). Dużo zależy też od tego gdzie jest kanał wentylacyjny albo "wylot" w ścianie zewnętrznej do którego należy podłączyć rurę - nie widać tego na rzucie i fotce.

Alicyja, Langi_84 jestem pod wrażeniem! Cudownie!
Projekt tym bardziej jest mi bliski ponieważ układ kuchni jest taki sam jak u mnie. Mam także dwa okna, w tym samym miejscu spiżarkę. Nie mam wnęki na lodówkę. Też myślałam o takim wariancie.
Tutaj samotny słupek po prawej stronie okna wygląda bardzo ciekawie. Podoba mi się rozwiązanie po lewej stronie, fajnie oddzielają salon od reszty.
Jak myślicie, czy w kuchni nowoczesnej kuchni można coś takiego zrobić? Ja jedyne szafki górne mam w tym samym miejscu. Kuchnia ma wymiary 329cm, 307cm. Okna w tym samym miejscu.

Langi_84
14-01-2015, 22:21
Langi_84, Podejście drugie. Zmieniłam na wizualce rodzaj frontów na bardziej podobny do tych z Twojej inspiracji ale nie spodziewaj się za wiele - ze względu na ograniczenia programu wizualizacje i tak nie będą super realistyczne. Niedopracowane są różne detale, nie zwracałam na razie uwagi na ścianę z lodówką i wejściem do spiżarki, pozostałe kolory itp
298939 298940 298941
Otwarte półki w słupku meblowym zmieniłam na witryny. Słup nośny został pogrubiony, żeby miał te same wymiary co te wysokie witryny i jest obłożony podobnym materiałem. Półwysep z płytą ma teraz standardową głębokość blatu, za jego plecami jest postawiona wyższa ścianka(grubość ok.6-8cm) - powyżej blatu obłożona drewnem(opcjonalnie) a poniżej cegłą(od strony jadalni). Blacik barowy też drewniany(niekoniecznie).
Wiszące witryny są do sufitu, obok nich wkomponowałam otwarte półki ale mogą być same przeszklone fronty. Szufladki wyrównujące linię szafek wiszących do poziomu parapetu(jak w poprzedniej wersji) też mogą być.

Jeśli bardzo zależy Wam na zaokrąglonej witrynce to możecie jedną taką powiesić jako zakończenie ciągu witryn wiszących, od strony okna. Dodatkowo możecie na końcu półwyspu wstawić zaokrągloną dolną szafkę(otwartą lub z drzwiczkami) i zaokrąglić róg blatu.
298946
Zagwozdkę mam z okapem a raczej z ukryciem rury odprowadzającej opary(jeśli okap ma pracować w trybie wyciągu a nie pochłaniacza). W sumie mam wątpliwości czy obniżenie sufitu(o ok.15cm lub trochę mniej) wyszłoby pomieszczeniu na dobre. Chyba, że i tak planowaliście sufit podwieszany i zamontowanie w nim oświetlenia. Jeśli obniżenie sufitu nie wchodzi w grę to jest jeszcze opcja poprowadzenia rury za podciągiem(wzdłuż niego) - jeśli jest podciąg bo jeśli nie ma to trzeba dobudować;). Dużo zależy też od tego gdzie jest kanał wentylacyjny albo "wylot" w ścianie zewnętrznej do którego należy podłączyć rurę - nie widać tego na rzucie i fotce.

Po raz kolejny jest bardzo ładnie. Tzn. jeszcze ładniej;-) Koncepcja chyba pozostanie jak na ostatniej wizualizacji. Tzn. jeśli mowa o wyglądzie szafek. Ale co do półwyspu to chyba będzie on z wizualizacji dla wersji nr 1 - tzn. blat dwupoziomowy oraz szafki z przodu. Tak jak wspominałaś.
Witryny w słupku są prawie idealne, cały czas myślę nad tym zaokrągleniem (ale to postaram się naszkicować).
Jeśli chodzi o okap to jeszcze nie jest przygotowany do niego kanał wywiewny - liczyłem się z tym, że nie będzie wiadomo, co gdzie będzie umieszczone w kuchni - więc coś się wykombinuje. Sufit będziemy chcieli częściowo obniżyć, ale tylko w koło ścian lub na długości jednej ściany - dokładnie nie wiem;-)

Chciałem dzisiaj podjechać na budowę i wszystko pomierzyć, ale teraz jest już ciemno i niewiele będzie widać, a przy latarce to nie robota. W sobotę rano podjadę sobie wszystko pomierzyć i przygotować szkice tych "zaokrągleń"
Prześlę też więcej fotek z budowy.
Możemy się tak umówić, że to już będzie ostateczna wersja - nie chciałbym nadużywać Twojego cennego czasu i chęci pomocy.

moniss
14-01-2015, 23:22
299035
Langi_84, ja tak z innej beczki. Czy nie masz przypadkiem stropu kanałowego (na fotce tak to wygląda)?
A jaka wentylacja? Bo jeśli mechaniczna wywiewno-nawiewna, to forumowe dziewczyny, które nie zamontowały okapów/pochłaniaczy/wyciągów a już użytkują swoje domy, twierdzą że przy WM nie są potrzebne (wypowiedzi z tego wątku sprzed miesiąca czy dwóch).


Ale co do półwyspu to chyba będzie on z wizualizacji dla wersji nr 1 - tzn. blat dwupoziomowy oraz szafki z przodu.
Popieram tę decyzję, bo te witrynki od strony jadalni bardzo ładnie wyglądają.
Tutaj jedna z moich ulubionych wnętrzarskich fotek z szafkami pod podwyższonym barkiem:
299037

Langi_84
15-01-2015, 07:07
299035
Langi_84, ja tak z innej beczki. Czy nie masz przypadkiem stropu kanałowego (na fotce tak to wygląda)?
A jaka wentylacja? Bo jeśli mechaniczna wywiewno-nawiewna, to forumowe dziewczyny, które nie zamontowały okapów/pochłaniaczy/wyciągów a już użytkują swoje domy, twierdzą że przy WM nie są potrzebne (wypowiedzi z tego wątku sprzed miesiąca czy dwóch).


Popieram tę decyzję, bo te witrynki od strony jadalni bardzo ładnie wyglądają.
Tutaj jedna z moich ulubionych wnętrzarskich fotek z szafkami pod podwyższonym barkiem:
299037

moniss, strop mam filigran, wentylacja docelowo ma być mechaniczna, ale wszystko zależy od funduszy;-)

Fotka kuchni jaką dołączyłaś jest naprawdę świetna. Faktycznie witrynki w barku wyglądają świetnie.

alicyja
15-01-2015, 14:04
Langi_84, Nie mam kompletnie pojęcia jak miałoby się zgrać to zaokrąglenie wysokiego słupka z witrynami z podwyższonym blatem i witrynami pod nim. Proponuję po prostu zrobić jak na inspiracji od moniss (czyli bez słupka) a wiszące witryny zakończyć z obu stron zaokrągleniami jeśli są takie wymarzone;). I już nie podwieszać szufladek - można jakieś ewentualnie wpasować między podwyższony blat a blat półwyspu, dostępne od strony płyty.
299082 299083

zszywka
15-01-2015, 22:37
Witam wszystkich. Od pewnego czasu śledzę forum ponieważ jestem na etapie budowy domu. Utknęłam na projekcie kuchni. Kuchnia jest dosyć nieustawna (jedno z okien jest do ziemi). Myślimy o białych matowych frontach i drewnianym blacie (bądź jakimś laminacie). Wstępnie przygotowałam projekt, ale nie wiem czy ma to jakiś sens (na wizualizacjach ukryłam ściany od spiżarni, które widać na rzucie z góry). Przyda się pomoc i spojrzenie z zewnątrz. Zależy nam by lodówka była wolnostojąca (chcemy wykorzystać lodówkę, którą mamy teraz) i by znajdowała się jak najbliżej wejścia do kuchni. I właśnie ta ściana z lodówką to moja największa bolączka. Kompletnie nie wiem jak tą przestrzeń zagospodarować. Nie wiem też co umieścić i gdzie dokładnie na ścianie nad blatem.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

299189299190299191299192

szarobiały
15-01-2015, 22:56
299194 299195 299197 299196

Wzorując się na projekcie kuchni proponowanym BEWIE zrobiłam wizualizację mojej kuchni. Spójrzcie proszę i napiszcie co tu można ulepszyć? Trochę nie podoba mi się widok z jadalni, ale nie wiem jak go zmienić. Rozmieszczenie szuflad przypadkowe, to absolutnie nie jest przemyślana wersja. Pozdrawiam.

BEWA
18-01-2015, 16:52
299194 299195 299197 299196

Wzorując się na projekcie kuchni proponowanym BEWIE zrobiłam wizualizację mojej kuchni. Spójrzcie proszę i napiszcie co tu można ulepszyć? Trochę nie podoba mi się widok z jadalni, ale nie wiem jak go zmienić. Rozmieszczenie szuflad przypadkowe, to absolutnie nie jest przemyślana wersja. Pozdrawiam.
Jakie wymiary ma Twoja kuchnia? Ściana po lewej, na wprost i ta po lewej stronie?

Weronika Urb
18-01-2015, 17:14
Kochani moi!
Całą niedzielę spędziłam wertując to forum i bardzo chętnie usłyszałabym Wasze sugestie na temat moich pomysłów :) Jestem na etapie SSZ był u nas elektryk i kazał zastanowić się nad gniazdkami dlatego postanowiłam rozrysować trochę moją kuchnię i przemyśleć już dokładnie co gdzie usytuować żeby się później nie rozczarować i nie przerabiać wszystkiego :D
Proszę Was o pomoc i porady.
1. Czy dałby ktoś radę w jakimś lepszym programie rozrysować mi tą kuchnię żebym mogła z tym iść, do zaprzyjaźnionego stolarza który robi dobrze i precyzyjnie swoją robotę ale cóż trzeba mu konkretnie pokazać czego się chce :) ja próbowałam w ikea planner ale niestety nie wszystko dało się tam ująć :/
2. Poradźcie jak usytuować względem siebie lodówkę kuchenkę zlew i zmywarkę tak żeby w przyszłości było to najpraktyczniejsze. Na rzucie wrzuciłam rozmieszczenie na której ścianie co bym widziała tylko nie wiem gdzie zostawić mniej gdzie więcej blatu roboczego pomiędzy nimi, gdzie dać zmywarkę aby była najpraktyczniejsza

Zdecydowałam się już na:
- styl nowoczesny/skandynawski
- szare płytki imitujące beton na podłogę
- białe fronty (mat czy połysk? jak cenowo to się różni?)
- czarny/ grafitowy blat, czarny zlew na 1,5 komory
- białe szafki na górze pod sam sufit najlepiej 2 rzędy
- białe kafelki na ścianę
- podwieszone sufity z halogenami przy szafkach

Poradźcie proszę co i jak, bo bardzo cenię sobie Wasze doświadczenie w tej sprawie ;)

299637299638299639299640299641

szarobiały
18-01-2015, 18:13
BEWA moja kuchnia ma 305x565, ale w rogu wydzielona jest jeszcze spiżarka (125x175).
Mam przejście z jadalni do kuchni o szerokości 180 cm i długości 175 cm. Może postawię tam kiedyś szafkę ,,stołową,, (wąską na talerze, sztućce, obrusy). Ale zdecydujemy dopiero po zrobieniu mebli kuchennych.
Ściany o które pytasz mają wymiary:
--- ta z drzwiami do kuchni 390 cm
--- na wprost 305 cm
--- ściana ze zlewem 565cm, ale wykorzystam na meble kuchenne około 4 m
Zobacz na 534 str. jest rzut mojej kuchni.
Pozdrawiam

99tomcat
18-01-2015, 21:05
Witam

Wracam do tematu po kilku tygodniach kombinowania.
Help


Mam mętlik w głowie w sprawie szafek wiszących.
W międzyczasie podzwoniłem do developera i wysokość mieszkania to planowo 2.75 metra (spodziewałem się nieoc mniej) i koncepcja mi się posypała.
Kombinuję czy dawać je do samego sufitu dopasowując wysokość ich zawieszenia.
Zacząłem od 80tek, szybko przeszedłem na 100ki, a ostatnio kombinuję nawet z zabudowa 120cm :D


Może jaka kobieta rzuci okiem czy nie projektuję sobie potworka na zasadzie wcisnąć jak najwięcej szafek?
Chciałbym uniknać zabudowy karton-gips , więc albo luka na górze na wentylację i płaski tunel do okapu (wtedy zapewne z nierdzewki) albo 8-10cm blenda w kolorze mebli

szafki 120cm (100cm nad okapem teleskopowym)

299703299704299705


szafki 100 cm (80 nad okapem)

299708299709



Podział pionowy do poprawy będzie prawdopodobni 2 lub 1 rząd szafek.
w lukach były by blendy.

Nie wiem też czy nie darować sobie tej szafki/szafek nad lodówka wolnostojącą.

szarobiały
19-01-2015, 17:17
:)Czy ktoś ma metalowy zlew łatwy w użytkowaniu (bez konieczności wycierania go do sucha po każdym użyciu) ? Czy wogóle takie istnieją ?

moniss
19-01-2015, 19:01
:)Czy ktoś ma metalowy zlew łatwy w użytkowaniu (bez konieczności wycierania go do sucha po każdym użyciu) ? Czy wogóle takie istnieją ?
A może taki ze strukturą lnu?
299837
Miałam taki w poprzedniej kuchni (a specjalnie takiego szukałam, aby nie wycierać zwykłego po każdym użyciu).

Langi_84
19-01-2015, 21:19
alicyja, załączam szkic, z dokładniejszymi wymiarami, tj. wysokość pomieszczenia, wysokość do podciągu, wysokość do parapetu oraz pozostałe wymiary pomieszczenia.
Mam nadzieję, że załącznik będzie widoczny ponieważ załączałem plik ponad 1MB w dobrej rozdzielczości, a widzę, że teraz ma niecałe 100kB.
Dorzuciłem też szkic barku z tym "zawinięciem" przy wnęce na lodówkę - co Ty o tym myślisz?
Faktycznie - masz rację - słupek/witryna od strony jadalni w wersji zaokrąglonej pasowałby jak świni siodło;-)

szarobiały
19-01-2015, 22:59
Moniss napisz mi proszę, czy byłaś zadowolona z tego zlewu ? Czy wstawiłabyś go jeszcze raz ?
Pozdrawiam.

moniss
20-01-2015, 00:37
Tak długo go szukałam, więc jak miałabym nie być z niego zadowolona ;) hehe
A tak na poważnie, to w szkole non stop po zajeciach praktycznych musiałyśmy szorować zlewy z nierdzewki do sucha, więc pierwsza moja własna kuchnia, którą urządzałam musiała mieć zlew, którego nie trzeba przecierać kilka razy dziennie.
I rzeczywiście na strukturze wodne zacieki nie były tak widoczne. Bardzo mi odpowiadał jego wygląd - zaokrąglone rogi oraz delikatny satynowy połysk :)
Teraz, w wynajmowanej chałupce, mam znów zwykły (stan zastany), ale już darowałam sobie jego przecieranie, bo wodne zacieki przestały mi przeszkadzać - chyba z wiekiem człowiek staje się coraz bardziej leniwy :P

Znalazłam nawet stare foto mojej kuchni z tym zlewem:
299897

Tak się teraz zastanawiam, jak się go myło, czy równie łatwo jak zwykły bez struktury... Teoretycznie strukturę powinno się myć trudniej niż gładki, ale jakoś nie potrafię sobie tej czynności przypomnieć, więc pewnie tak źle nie było, skoro w pamięć mi to nie zapadło ;)

Langi_84
20-01-2015, 07:20
Moniss napisz mi proszę, czy byłaś zadowolona z tego zlewu ? Czy wstawiłabyś go jeszcze raz ?
Pozdrawiam.

Mogę wtrącić? Dlaczego akurat zlew metalowy? A może piaskowiec? Osobiście bardzo mi się właśnie podoba właśnie zlew z piaskowca.

yaro09
20-01-2015, 09:02
:)Czy ktoś ma metalowy zlew łatwy w użytkowaniu (bez konieczności wycierania go do sucha po każdym użyciu) ? Czy wogóle takie istnieją ?

Ja w starej kuchni miałem zlew metalowy gładki, dwie komory, nakładany na szafkę (nie wpuszczany).
Jak dobrze pamiętam, firma Franke i kupiony około 20 lat temu. Wygląda jak nowy, dosłownie :)
Planuję go sprzedać, bo zmieniałem meble i kupiłem granitowy, wpuszczany w blat.

A czy dzisiaj robią takie wytrzymałe? Tego nie wiem... Dzisiaj wszystko się psuje. Musi się psuć, żeby napędzać biznes.

szarobiały
20-01-2015, 09:35
Zainteresowałam się zlewem metalowym, bo pasowałby mi do pochłaniacza z takiego samego materiału. Pochłaniacz będzie bardzo widoczny - zawiśnie na pustej ścianie bez szafek.
W obecnym mieszkaniu mam jednokomorowy zlew z kwarcytu. Po jedenastu latach intensywnego użytkowania nie wygląda źle, ale bez polania go jakąś chemią nie ma mowy o domyciu.
Poza tym podoba mi się często coś innego niż wszystkim. Tak mam, cóż zrobić ?
Kupowałam w ubiegłym roku muszlę sedesową. Upatrzyłam sobie wielką, kanciastą. Obok przechodziło młode małźeństwo. ,,Jejku, jaka krowa,, , ,,zobacz jaki paskudny,, usłyszałam, gdy mijali mój sedes. Normalnie to powinnam odpuścić. Ale co mi tam. Najważniejsze, że mi się podoba. Kupiłam.
Dziękuję za informacje nt stalowych zlewów. Pozdrawiam

annaka
20-01-2015, 22:33
Witam. Bardzo proszę o ocenę mojego projektu-czy coś powinnam zmienić bezwzględnie, zwłaszcza jeśli chodzi o układ/funkcjonalność. Kolorystyka jest na razie wstępna aczkolwiek skłaniamy się ku temu żeby tak zostało...Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie

300087
300088
300089
300090
300091

alicyja
20-01-2015, 22:49
Langi_84 Mnie się opcja z tym dodatkowym blatem niezbyt podoba
300092
Powstało dość długie i zwężone wejście do kuchni i chociaż te 90cm szerokości wydaje się wystarczające żeby wygodnie przechodzić a może nawet korzystać z lodówki to jednak radziłabym Wam to sprawdzić. Możecie narysować/nakleić sobie na podłodze pomieszczenia zarysy szafek/blatów i przeprowadzić "symulację" użytkowania kuchni.

Nie wiem czy chcielibyście ten dodatkowy blat podwyższony(chyba byłoby ładniej patrząc od strony jadalni ale trochę mniej wygodnie odkładać zakupy lub produkty wyjęte z lodówki) czy raczej na takiej samej wysokości co blat na pozostałych szafkach.

Na wizualce blat wzdłuż podciągu(za plecami witryn od strony jadalni) jest płytszy niż standardowy(ok.35cm) - tak chyba jest narysowane na Twoim rzucie - więc płyta jest tym razem przy ścianie(a okap wbudowany w szafkę wiszącą). Jeśli przywiązaliście się do myśli o płycie umieszczonej jak na poprzednich wersjach(z okapem wyspowym) to na rzucie narysowane jest kilka możliwości z zachowaniem zaokrąglenia szafek/blatu przy słupie na wejściu do kuchni.
- Czerwony zarys to blat o standardowej głębokości, który można wykończyć zaokrągleniem zaznaczonym żółtą kreską albo bardziej wystającym półokrągłym blatem - pomarańczowy obrys.
- Niebieski zarys to blat o głębokości ok.80cm wraz z sugerowanym wykończeniem.
300093

Blat pod płytą o głębokości 80cm pozwoliłby na wstawienie od strony jadalni witryn głębszych niż 24cm(szerokość słupa)bo tak płytkie mogą nie być funkcjonalne(zależy jeszcze co chcecie w nich trzymać). Poza tym od płyty do zlewu byłoby bliżej o te 20cm.
300094

Szafki wiszące:
Jeśli półokrągła witryna od strony jadalni będzie powieszona tuż pod podciągiem a pozostałe szafki do sufitu to powstanie półokrągło-kanciaste wcięcie na styku tych elementów. Szafki powieszone do wysokości podciągu trochę lepiej się prezentują. Jest jeszcze opcja z szafkami do wysokości górnej krawędzi okna czyli ani do sufitu ani do podciągu :)
300095
Najłatwiej byłoby zaaranżować szafki górne gdyby od strony jadalni była normalna prostokątna(niezaokrąglona) szafka lub nawet ten wysoki słupek jak na moich pierwszych projektach. Nie brałam na razie pod uwagę kwestii ukrycia rury od okapu jeśli będzie przy tamtej ścianie.
Na powyższych wizualkach w wiszących szafkach jest od dołu wcięcie na okap. Producenci okapów przeważnie zalecają wieszanie ich zdaje się w odległości 75cm od palników płyty gazowej a szafki wiesza się 55-60cm nad blatem i niestety wychodzą takie "schodki". W przypadku płyty indukcyjnej okap mógłby być równo z szafkami a jeśli płyta będzie na półwyspie to problem nie istnieje.

W kuchniach klasycznych często na górze szafek wiszących i wysokich montuje się listwy dekoracyjne - są takie na jednej z Twoich inspiracji. To też powinno być wzięte pod uwagę przy planowaniu wysokości zabudowy.

Zdecydowaliście już jak oświetlicie blaty tam gdzie nie będzie szafek górnych? Halogeny, reflektorki, lampy wiszące? A dekoracja okien jaka będzie? Firanki, rolety zwykłe bądź rzymskie, zazdrostki?

yaro09
21-01-2015, 08:43
Witam. Bardzo proszę o ocenę mojego projektu-czy coś powinnam zmienić bezwzględnie, zwłaszcza jeśli chodzi o układ/funkcjonalność. Kolorystyka jest na razie wstępna aczkolwiek skłaniamy się ku temu żeby tak zostało...Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie

300087
300088
300089
300090
300091

Bateria od zlewu nie będzie przeszkadzać w otwieraniu okna?

Langi_84
21-01-2015, 08:44
Langi_84 Mnie się opcja z tym dodatkowym blatem niezbyt podoba
300092
Powstało dość długie i zwężone wejście do kuchni i chociaż te 90cm szerokości wydaje się wystarczające żeby wygodnie przechodzić a może nawet korzystać z lodówki to jednak radziłabym Wam to sprawdzić. Możecie narysować/nakleić sobie na podłodze pomieszczenia zarysy szafek/blatów i przeprowadzić "symulację" użytkowania kuchni.

Nie wiem czy chcielibyście ten dodatkowy blat podwyższony(chyba byłoby ładniej patrząc od strony jadalni ale trochę mniej wygodnie odkładać zakupy lub produkty wyjęte z lodówki) czy raczej na takiej samej wysokości co blat na pozostałych szafkach.

Na wizualce blat wzdłuż podciągu(za plecami witryn od strony jadalni) jest płytszy niż standardowy(ok.35cm) - tak chyba jest narysowane na Twoim rzucie - więc płyta jest tym razem przy ścianie(a okap wbudowany w szafkę wiszącą). Jeśli przywiązaliście się do myśli o płycie umieszczonej jak na poprzednich wersjach(z okapem wyspowym) to na rzucie narysowane jest kilka możliwości z zachowaniem zaokrąglenia szafek/blatu przy słupie na wejściu do kuchni.
- Czerwony zarys to blat o standardowej głębokości, który można wykończyć zaokrągleniem zaznaczonym żółtą kreską albo bardziej wystającym półokrągłym blatem - pomarańczowy obrys.
- Niebieski zarys to blat o głębokości ok.80cm wraz z sugerowanym wykończeniem.
300093

Blat pod płytą o głębokości 80cm pozwoliłby na wstawienie od strony jadalni witryn głębszych niż 24cm(szerokość słupa)bo tak płytkie mogą nie być funkcjonalne(zależy jeszcze co chcecie w nich trzymać). Poza tym od płyty do zlewu byłoby bliżej o te 20cm.
300094

Szafki wiszące:
Jeśli półokrągła witryna od strony jadalni będzie powieszona tuż pod podciągiem a pozostałe szafki do sufitu to powstanie półokrągło-kanciaste wcięcie na styku tych elementów. Szafki powieszone do wysokości podciągu trochę lepiej się prezentują. Jest jeszcze opcja z szafkami do wysokości górnej krawędzi okna czyli ani do sufitu ani do podciągu :)
300095
Najłatwiej byłoby zaaranżować szafki górne gdyby od strony jadalni była normalna prostokątna(niezaokrąglona) szafka lub nawet ten wysoki słupek jak na moich pierwszych projektach. Nie brałam na razie pod uwagę kwestii ukrycia rury od okapu jeśli będzie przy tamtej ścianie.
Na powyższych wizualkach w wiszących szafkach jest od dołu wcięcie na okap. Producenci okapów przeważnie zalecają wieszanie ich zdaje się w odległości 75cm od palników płyty gazowej a szafki wiesza się 55-60cm nad blatem i niestety wychodzą takie "schodki". W przypadku płyty indukcyjnej okap mógłby być równo z szafkami a jeśli płyta będzie na półwyspie to problem nie istnieje.

W kuchniach klasycznych często na górze szafek wiszących i wysokich montuje się listwy dekoracyjne - są takie na jednej z Twoich inspiracji. To też powinno być wzięte pod uwagę przy planowaniu wysokości zabudowy.

Zdecydowaliście już jak oświetlicie blaty tam gdzie nie będzie szafek górnych? Halogeny, reflektorki, lampy wiszące? A dekoracja okien jaka będzie? Firanki, rolety zwykłe bądź rzymskie, zazdrostki?


Langi_84 Mnie się opcja z tym dodatkowym blatem niezbyt podoba
300092
Powstało dość długie i zwężone wejście do kuchni i chociaż te 90cm szerokości wydaje się wystarczające żeby wygodnie przechodzić a może nawet korzystać z lodówki to jednak radziłabym Wam to sprawdzić. Możecie narysować/nakleić sobie na podłodze pomieszczenia zarysy szafek/blatów i przeprowadzić "symulację" użytkowania kuchni.

Nie wiem czy chcielibyście ten dodatkowy blat podwyższony(chyba byłoby ładniej patrząc od strony jadalni ale trochę mniej wygodnie odkładać zakupy lub produkty wyjęte z lodówki) czy raczej na takiej samej wysokości co blat na pozostałych szafkach.

Na wizualce blat wzdłuż podciągu(za plecami witryn od strony jadalni) jest płytszy niż standardowy(ok.35cm) - tak chyba jest narysowane na Twoim rzucie - więc płyta jest tym razem przy ścianie(a okap wbudowany w szafkę wiszącą). Jeśli przywiązaliście się do myśli o płycie umieszczonej jak na poprzednich wersjach(z okapem wyspowym) to na rzucie narysowane jest kilka możliwości z zachowaniem zaokrąglenia szafek/blatu przy słupie na wejściu do kuchni.
- Czerwony zarys to blat o standardowej głębokości, który można wykończyć zaokrągleniem zaznaczonym żółtą kreską albo bardziej wystającym półokrągłym blatem - pomarańczowy obrys.
- Niebieski zarys to blat o głębokości ok.80cm wraz z sugerowanym wykończeniem.
300093

Blat pod płytą o głębokości 80cm pozwoliłby na wstawienie od strony jadalni witryn głębszych niż 24cm(szerokość słupa)bo tak płytkie mogą nie być funkcjonalne(zależy jeszcze co chcecie w nich trzymać). Poza tym od płyty do zlewu byłoby bliżej o te 20cm.
300094

Szafki wiszące:
Jeśli półokrągła witryna od strony jadalni będzie powieszona tuż pod podciągiem a pozostałe szafki do sufitu to powstanie półokrągło-kanciaste wcięcie na styku tych elementów. Szafki powieszone do wysokości podciągu trochę lepiej się prezentują. Jest jeszcze opcja z szafkami do wysokości górnej krawędzi okna czyli ani do sufitu ani do podciągu :)
300095
Najłatwiej byłoby zaaranżować szafki górne gdyby od strony jadalni była normalna prostokątna(niezaokrąglona) szafka lub nawet ten wysoki słupek jak na moich pierwszych projektach. Nie brałam na razie pod uwagę kwestii ukrycia rury od okapu jeśli będzie przy tamtej ścianie.
Na powyższych wizualkach w wiszących szafkach jest od dołu wcięcie na okap. Producenci okapów przeważnie zalecają wieszanie ich zdaje się w odległości 75cm od palników płyty gazowej a szafki wiesza się 55-60cm nad blatem i niestety wychodzą takie "schodki". W przypadku płyty indukcyjnej okap mógłby być równo z szafkami a jeśli płyta będzie na półwyspie to problem nie istnieje.

W kuchniach klasycznych często na górze szafek wiszących i wysokich montuje się listwy dekoracyjne - są takie na jednej z Twoich inspiracji. To też powinno być wzięte pod uwagę przy planowaniu wysokości zabudowy.

Zdecydowaliście już jak oświetlicie blaty tam gdzie nie będzie szafek górnych? Halogeny, reflektorki, lampy wiszące? A dekoracja okien jaka będzie? Firanki, rolety zwykłe bądź rzymskie, zazdrostki?

Faktycznie będzie lepiej narysować sobie na podłodze - taka symulacja wyjdzie;-) Co do pozostałej aranżacji kuchni (firanki itp.) to o tym jeszcze nie myślę ponieważ to jeszcze za daleka przyszłość. Najbardziej, zależało mi na układzie co, gdzie tak +/- będzie.

Oświetlenie będzie na pewno jakieś centralne, dodatkowo coś na suficie podwieszanym (w nim będzie ukryta ewentualna rura od okapu), coś podszafkowego też będzie - na razie tylko rozłożę sobie przewody.

W kwestii tej półokrągłej witryny od strony jadalni to faktycznie Twoja pierwotna wersja (witryno/słupek) jest najlepsza.
Ten ewentualny dodatkowy blat przy lodówce byłby do poziomu głównego blatu raczej.

Alicyja wysłałem Ci PW, czytałaś? Jeśli uważasz, aby to wkleił do jakiegoś wątku to jak najbardziej.

annaka
21-01-2015, 10:01
Bateria od zlewu nie będzie przeszkadzać w otwieraniu okna?

Pewnie może być problem z jedną kwaterą, ale trudno-chcąc zostawić taki ogólny układ to nie bardzo jest gdzie zlew przestawić...ewentualnie bardziej do rogu ale to chyba nie byłoby za wygodne. Tą jedną część będę myć z zewnątrz (i tak w salonie mam jednego fix'a, więc po drodze umyje i w kuchni :), to nie taki znowu problem).
Czy jeszcze ktoś może podzielić się swoją opinią...mam ostatnią szansę na wniesienie poprawek do projektu.

Mam też wersję z lodówką wolnostojącą, bo w sumie takie było pierwotne założenie, ale jakoś to się nam bardziej teraz spodobało...a może to błąd :rolleyes:

300162

300165

Tutaj też jest inna wersją sufitu i oświetlenia (taki schodek z halogenami), która rozwiązanie będzie lepsze? Czy zostawiając sufit prosty i oświetlenie tak jak w wizualizacji (tej w poprzednim poście) nie będzie ciemno nad blatami (zlew, płyta)?

moniss
21-01-2015, 14:28
Pewnie może być problem z jedną kwaterą, ale trudno-chcąc zostawić taki ogólny układ to nie bardzo jest gdzie zlew przestawić...ewentualnie bardziej do rogu ale to chyba nie byłoby za wygodne. Tą jedną część będę myć z zewnątrz (i tak w salonie mam jednego fix'a, więc po drodze umyje i w kuchni :), to nie taki znowu problem).
Czy jeszcze ktoś może podzielić się swoją opinią...mam ostatnią szansę na wniesienie poprawek do projektu.

Mam też wersję z lodówką wolnostojącą, bo w sumie takie było pierwotne założenie, ale jakoś to się nam bardziej teraz spodobało...a może to błąd :rolleyes:

300162

300165

Tutaj też jest inna wersją sufitu i oświetlenia (taki schodek z halogenami), która rozwiązanie będzie lepsze? Czy zostawiając sufit prosty i oświetlenie tak jak w wizualizacji (tej w poprzednim poście) nie będzie ciemno nad blatami (zlew, płyta)?

W kwestii oświetlenie się nie wypowiem, bo to kompletnie nie mój styl, chociaż sufity płaskie, bez schodków, teraz są bardziej popularne.

Co do baterii zlewozmywakowej, to można kupić składaną, wyjmowaną lub wciskaną w blat/szafkę:
http://www.bateriekuchenne.com.pl/index.php/nggallery/image/periscopesf_blanco2-2?p=103 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bateriekuchenn e.com.pl%2Findex.php%2Fnggallery%2Fimage%2Fperisco pesf_blanco2-2%3Fp%3D103)
300194 300195 300196300197

Bardzo ładnie na projekcie rozwiązano połaczenie aneksu kuchennego z pomieszczeniem obok, poprzez wyróżnienie (i tak już wyróżniającego się) słupka z piekarnikiem, takim samym kolorem jak drzwi obok kuchni (o dolnych szafkach i blacie nie wspominając).
Może to trochę dziwnie zabrzmi, ale przy opcji białe szafki wysokiej zabudowy + czarna lodówka i piekarnik robi sie bardziej pstrokato (przy bieli, czerni i brązie - dziwne, co nie?) :) Pierwsza wersja jest bardziej spokojna pomimo wyróżnionego słupka z piekarnikiem.

A co mnie w tym projekcie przeraża (tak, tak, przeraża) - ten wielki pochłaniacz. Czy nie jest on zbyt wielki?

annaka
21-01-2015, 18:55
W kwestii oświetlenie się nie wypowiem, bo to kompletnie nie mój styl, chociaż sufity płaskie, bez schodków, teraz są bardziej popularne.

Co do baterii zlewozmywakowej, to można kupić składaną, wyjmowaną lub wciskaną w blat/szafkę:
http://www.bateriekuchenne.com.pl/index.php/nggallery/image/periscopesf_blanco2-2?p=103 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bateriekuchenn e.com.pl%2Findex.php%2Fnggallery%2Fimage%2Fperisco pesf_blanco2-2%3Fp%3D103)
300194 300195 300196300197

Bardzo ładnie na projekcie rozwiązano połaczenie aneksu kuchennego z pomieszczeniem obok, poprzez wyróżnienie (i tak już wyróżniającego się) słupka z piekarnikiem, takim samym kolorem jak drzwi obok kuchni (o dolnych szafkach i blacie nie wspominając).
Może to trochę dziwnie zabrzmi, ale przy opcji białe szafki wysokiej zabudowy + czarna lodówka i piekarnik robi sie bardziej pstrokato (przy bieli, czerni i brązie - dziwne, co nie?) :) Pierwsza wersja jest bardziej spokojna pomimo wyróżnionego słupka z piekarnikiem.

A co mnie w tym projekcie przeraża (tak, tak, przeraża) - ten wielki pochłaniacz. Czy nie jest on zbyt wielki?

Dziękuje za opinie. Właśnie też mam takie wrażenie że jest tak 'spokojniej', prościej, z zabudowaną lodówką chociaż mieliśmy inne założenie.
Co do tego nawiązania do pomieszczenia obok (spiżarka) ta fakt ciekawie to wygląda ale nie wiem czy uda się to zrealizować bo mimo że akurat te drzwi są przy kuchni i można powiedzieć że tak jakby w małym korytarzyku to już tuż obok są drzwi z wiotrołapu, potem pokoju...no i nie wiem czy nie musielibyśmy wszędzie tak zrobić...a to mogło już by nie wyglądać tak dobrze:confused:

Przerażający pochłaniacz :D to narazie jest zupełnie przypadkowy model, nawet nie zwróciłam uwagi na to więc tym bardziej dziękuje :) chociaż planowałam żeby był właśnie w tym stylu, bo nie będzie tam jak widać żadnych szafek tylko sam okap. Z drugiej strony ta ścianka do okna ma ok. 150cm więc też nie jakoś powalająco dużo toteż okap jaki by nie był sporą część zabierze...

Weronika Urb
21-01-2015, 19:01
annaka bardzo mi się podoba Wasz kuchnia :) myślę że takie usytuowanie zlewu i ogólny układ będzie najpraktyczniejsze mimo że mniej praktyczne będzie mycie okna z zewnątrz :P tak jak moniss zdecydowanie jestem za wersją lodówki w zabudowie i nie przemawia do mnie ten pochłaniacz, wiem że jest teraz modny ale absolutnie nie rozumiem jego fenomenu :D no i światła bardziej mi się podobają ze schodkiem tyle że białym (sama taki planuję), ten obniżony całkiem sufit optycznie zmniejszy i tak nie wielką kuchnię :)

annaka
21-01-2015, 19:31
Dziękuje również za opinie. Co do mycia okna to na prawdę mały pikuś :) zważywszy na to że obecnie mieszkam w domu w którym wszystkie okna otwierają się na zewnątrz mycie z podwóka, drabiny tudzież dachu nie jest mi obce:bash:;) więc jak pomyśle że to tylko jedna kwatera i to z poziomu ziemi to naprawdę:wiggle:

Pochłaniacz tym bardziej przemyślę. Oświetlenie spędza mi sen z powiek bo ani tak ani tak nie wydaje mi się idealnie. Fakt że jeśli obniżymy cały sufit to będziemy mieli tylko ok.243/(5) cm wysokości a do tego obawiam się właśnie czy blaty będą wystarczająco doświetlone...z drugiej strony ten schodek nie całkiem mi współgra z zabudową...tu to widać lepiej:
300244
chodzi mi o to że 'schodek' wypada pociągnąć już do końca kuchni (dojdzie do podciągu oddzielającego kuchnię od salonu) no a zabudowa kończy się wcześniej i 'zawija' barkiem (nad którym chce jeszcze jakąś zwisającą lampę). Myślałam żeby dać go tak ja zabudowa i nad barek, ale to nie wyglądało by raczej dobrze (od barku do ściany i przejścia jest coć ponad 1m)...Czy ktoś może jeszcze coś doradzić w tej kwestii...

arek570
21-01-2015, 19:42
Ja nie widzę problemu z baterią. Wystarczy przesunąć zlewozmywak parę centymetrów tak aby bateria pokryła się ze środkiem okna. Zakładam, że projekt z jakiegoś studia, dobry stolarz na pewno sobie poradzi.

Sniper
21-01-2015, 23:53
Witam. Bardzo proszę o ocenę mojego projektu-czy coś powinnam zmienić bezwzględnie

Bezwzględnie należałoby usunąć błąd ortograficzny ze ściany (hint: nadziei). :-)
Półwysep wydaje się mało praktyczny. Przy 60-centymetrowym blacie nie da się usiąść we dwoje, żeby nie obijać się talerzami i nie kopać po kostkach. Przydałoby się to poszerzyć, ew. oba krzesełka przerzucić na drugą stroną. Noga od półwyspu nie pasuje mi do reszty. Wszystko jest zabudowane pełną płytą, a tu jakaś kratka jak drzwi do konfesjonału. ;-) Brakuje też blendy między cargo po prawej stronie piekarnika a szafkami dolnymi (albo nie widać tego na wizualizacji), żeby wyjeżdżające cargo nie rysowało o szafki. Płytę grzewczą przesunąłbym na środek w stronę okna. Obecne usytuowanie sprowadza do zera użyteczność blatu po prawej stronie zlewu, bo łokciem można strącić pobliski garnek albo się poparzyć.

A tak ogólnie to ładna kolorystyka i całokształt. Wersja z lodówką wolnostojącą też ładna, tylko takie wciśnięcie lodówki bez odstępów oznacza utratę gwarancji, bo w instrukcji jest informacja o konieczności zapewnienia wentylacji 5 cm po bokach i z tyłu. I znowu brakuje mi blendy przy piekarniku.

annaka
22-01-2015, 11:43
Bezwzględnie należałoby usunąć błąd ortograficzny ze ściany (hint: nadziei). :-)
Półwysep wydaje się mało praktyczny. Przy 60-centymetrowym blacie nie da się usiąść we dwoje, żeby nie obijać się talerzami i nie kopać po kostkach. Przydałoby się to poszerzyć, ew. oba krzesełka przerzucić na drugą stroną. Noga od półwyspu nie pasuje mi do reszty. Wszystko jest zabudowane pełną płytą, a tu jakaś kratka jak drzwi do konfesjonału. ;-)
Błąd ortograficzny - :D:bash: gratuluje spostrzegawczości swoją drogą, w życiu bym na to nie wpadła :cool: Co do blatu to rzeczywiście planuję żeby obydwa krzesełka były z jednej strony, nie czepiałam się już tego na wizualizacji. Chociaż w sumie można by go poszerzyć do 80 cm, bo zabudowa przy oknie jest 20 cm krótsza od tej wysokiej ze względów estetycznych - szuflady mają 2*60 cm żeby licowały się z płytą, potem szafka pod barkiem też 60 a można by ją zrobić 80; ew. dodamy między szufladami cargo 20 jak widać to tu
300275
ale nie jestem przekonana czy wizualnie to będzie dobrze wyglądać? Co by było lepszym rozwiązaniem? Czy w ogóle zostawić tak jak jest (czyli 20 cm krótsza zabudowa, bez cargo i półwysep 60 cm). Generalnie półwysep z przeznaczeniem na szybki posiłek dla 1/2 osób, bo 3 kroki od kuchni będzie stół jadalny.
Noga będzie z pełnej płyty.


Brakuje też blendy między cargo po prawej stronie piekarnika a szafkami dolnymi (albo nie widać tego na wizualizacji), żeby wyjeżdżające cargo nie rysowało o szafki.

Po prawej stronie od piekarnika przewidziana jest zwykła szafka, cargo 30 ma być po lewej.



Płytę grzewczą przesunąłbym na środek w stronę okna. Obecne usytuowanie sprowadza do zera użyteczność blatu po prawej stronie zlewu, bo łokciem można strącić pobliski garnek albo się poparzyć.

A tak ogólnie to ładna kolorystyka i całokształt. Wersja z lodówką wolnostojącą też ładna, tylko takie wciśnięcie lodówki bez odstępów oznacza utratę gwarancji, bo w instrukcji jest informacja o konieczności zapewnienia wentylacji 5 cm po bokach i z tyłu. I znowu brakuje mi blendy przy piekarniku.

Z przesunięciem płyty jest problem bo tam nie ma za wiele miejsca (cała ściana ok.150cm) i jeśli przesunę płytę to muszę też przesunąć okap i byłby przy samej krawędzi okna a z drugiej strony znowuż zrobi się taka 'dziura' ...nie wiem czy by to dobrze wyglądało?

Jeszcze "tworzy się" jedna wersja z lodówką wolnostojącą (lodówka z samego brzegu przy dobudowanej ściance z kg) zobaczymy jak to by wyszło...nie sądziłam że będzie tyle dylematów przy niby tak prostej kuchni...Dziękuje za trafne uwagi i oczywiście czekam na kolejne :cool::D

Sniper
22-01-2015, 14:02
Co do blatu to rzeczywiście planuję żeby obydwa krzesełka były z jednej strony, nie czepiałam się już tego na wizualizacji. Chociaż w sumie można by go poszerzyć do 80 cm, bo zabudowa przy oknie jest 20 cm krótsza od tej wysokiej ze względów estetycznych - szuflady mają 2*60 cm żeby licowały się z płytą, potem szafka pod barkiem też 60 a można by ją zrobić 80; ew. dodamy między szufladami cargo 20 jak widać to tu

Szafka pod blatem będzie ostatnim miejscem do jakiego będziesz chciała zaglądać. Mało wygodnie i kompletnie niepraktycznie jest włazić pod blat, odsuwać krzesełka, otwierać szafkę, wyjmować jakiś mikser używany raz do roku i prosić drugą osobę, żeby pomogła Ci się razem z nim wydostać z tej dziury. Skoro krzesełka po drugiej stronie, to zrobiłbym jeszcze inaczej. Na ścianie z okapem dałbym wielką szufladę 90 cm, tak żeby jej koniec licował się z krawędzią okna. Tym sposobem płyta i okap trafiają na środek tej szuflady, zostaje 15 cm z lewej, żeby swobodniej łokciem wymachiwać i 15 cm z prawej, żeby roleta nie zawadzała o okap. Następnie można dać małe wysuwane cargo 30 cm na oleje/deski do krojenia lub całkowicie z tego zrezygnować. I dalej, zamiast blatu z otwartą nogą, półwysep zbudowany z normalnych szafek. Od strony kuchni wielka szuflada (90 cm, czy ile tam wyjdzie) na talerze i szklanki (bo jakoś tego mi tam brakuje). A od strony jadalni/salonu nadstawka z hokerami, nieco wyższa od szafek w kuchni. Tym sposobem zasłonisz częściowo zlew i walające się w jego okolicy zmywaki, płyny do mycia naczyń i inne wynalazki.

Mam na myśli coś takiego, tylko z odrobinę wyższą nadstawką do hokerów:
http://www.homebook.pl/profil/kuchnie-atlas-szczecin/projekt-elegancja-w-bieli


Generalnie półwysep z przeznaczeniem na szybki posiłek dla 1/2 osób, bo 3 kroki od kuchni będzie stół jadalny. Noga będzie z pełnej płyty.

Po głębszych przemyśleniach stwierdzam, że jednak zwykła noga jest mniej atrakcyjna i praktyczna od pełnej zabudowy z nadstawką. No i jest wyzwaniem dla stolarza, bo żeby nie stała się zaraz gibającą, rozklekotaną dechą, musi być wykonana z grubej płyty, ew. w jakiś magiczny sposób wzmocniona. A na wizualizacjach widzę cienkie blaty i cienką nogę. Parę razy ktoś porządnie kopnie i będzie po nodze...

ANKAg
22-01-2015, 14:18
Witam!

Czy ktoś z Was ma moze jakies zdjecia kuchni gdzie meble maja wysokosc ok 160?

annaka
22-01-2015, 16:15
Szafka pod blatem będzie ostatnim miejscem do jakiego będziesz chciała zaglądać. Mało wygodnie i kompletnie niepraktycznie jest włazić pod blat, odsuwać krzesełka, otwierać szafkę, wyjmować jakiś mikser używany raz do roku i prosić drugą osobę, żeby pomogła Ci się razem z nim wydostać z tej dziury. Skoro krzesełka po drugiej stronie, to zrobiłbym jeszcze inaczej. Na ścianie z okapem dałbym wielką szufladę 90 cm, tak żeby jej koniec licował się z krawędzią okna. Tym sposobem płyta i okap trafiają na środek tej szuflady, zostaje 15 cm z lewej, żeby swobodniej łokciem wymachiwać i 15 cm z prawej, żeby roleta nie zawadzała o okap. Następnie można dać małe wysuwane cargo 30 cm na oleje/deski do krojenia lub całkowicie z tego zrezygnować. I dalej, zamiast blatu z otwartą nogą, półwysep zbudowany z normalnych szafek. Od strony kuchni wielka szuflada (90 cm, czy ile tam wyjdzie) na talerze i szklanki (bo jakoś tego mi tam brakuje). A od strony jadalni/salonu nadstawka z hokerami, nieco wyższa od szafek w kuchni. Tym sposobem zasłonisz częściowo zlew i walające się w jego okolicy zmywaki, płyny do mycia naczyń i inne wynalazki.

Mam na myśli coś takiego, tylko z odrobinę wyższą nadstawką do hokerów:
http://www.homebook.pl/profil/kuchnie-atlas-szczecin/projekt-elegancja-w-bieli



Po głębszych przemyśleniach stwierdzam, że jednak zwykła noga jest mniej atrakcyjna i praktyczna od pełnej zabudowy z nadstawką. No i jest wyzwaniem dla stolarza, bo żeby nie stała się zaraz gibającą, rozklekotaną dechą, musi być wykonana z grubej płyty, ew. w jakiś magiczny sposób wzmocniona. A na wizualizacjach widzę cienkie blaty i cienką nogę. Parę razy ktoś porządnie kopnie i będzie po nodze...

Pomysł bardzo ciekawy i pewnie podniosło by to funkcjonalność...tylko czy uda się to na takim metrażu /tu rzut z projektu, wymiary minimalnie się różnią w rzeczywistości/

300328

a nawet jeśli uda się to wcisnąć to czy nie będzie właśnie ciasno/ciężko...hmmm
edit: chciałam taki półwysep otwarty też ze względu na to że kiedy krzesła są nie używane to je wsuwam pod blat i nie zagracają mi przejścia wtedy do salonu...z drugiej strony to przysłonięcie widoku też by było praktyczne, obawiam się tylko tego że zrobi się taka zagracona pipi*** ;)

annaka
22-01-2015, 16:51
(...) A od strony jadalni/salonu nadstawka z hokerami, nieco wyższa od szafek w kuchni. Tym sposobem zasłonisz częściowo zlew i walające się w jego okolicy zmywaki, płyny do mycia naczyń i inne wynalazki.(...)
i jeszcze co mi sie teraz nasunęło...gdyby nadstawka była wyższa to 'wchodziła' by w okno:confused: czy ja nie umiem sobie tego wyobraźić:rolleyes: a juz 'za' oknem tego na pewno nie można zrobić bo nie ma miejsca

Doriko
22-01-2015, 18:04
Zamiast obniżania sufitu czy całego czy tez ze schodkiem (ble) proponuję oświetlenie w formie tuby.
http://media-cache-ak1.pinimg.com/736x/ed/d6/b9/edd6b9ab157cd1c8d040674d4b696d98.jpg

Weronika Urb
22-01-2015, 19:36
Mam na myśli coś takiego, tylko z odrobinę wyższą nadstawką do hokerów:
http://www.homebook.pl/profil/kuchnie-atlas-szczecin/projekt-elegancja-w-bieli



Kurcze Sniper ta kuchnia jest dla mnie prawie idealna właśnie taki układ planuję i szukałam zdjęć z zabudową do samego sufitu :) bardzo podobny układ u nas będzie tylko białe fronty plus czarny blat :) w weekend zrobię formata i zainstaluję jakiś fajny program do wizualizacji lepszy i pobawię się trochę :)

ania2013
22-01-2015, 20:51
Witam serdecznie, czy ktoś z was mógłby pomóc mi zrobić projekt/ wizualizację mojej kuchni? Nie znam się na tych wszystkich programach:(

prezes861
22-01-2015, 22:48
Co Wy na to?

prezes861
22-01-2015, 22:50
Co Wy na to?

Myślę, żeby zamienić podłogę na krem, jak na ostatnim foto.
I dać ciemniejszy blat.

moniss
23-01-2015, 00:37
Co Wy na to?

Myślę, żeby zamienić podłogę na krem, jak na ostatnim foto.
I dać ciemniejszy blat.
Takie ładne capuccino jak na foto, jest OK ;)
A może zamiast tuby nad płytą gazową, dać pochłaniacz ukryty w szafce? Dokładnie tak samo jak w kuchni z Twojej inspiracj podłogowej.
Jak dla mnie, to uchwyty są zbyt toporne i wyglądają staro (jak w mojej kuchni rocznik 2007), a uchwyt cargo dałabym dokładnie tak samo umiejscowiony jak na pozostałych szafkach

Sniper
23-01-2015, 04:14
Pomysł bardzo ciekawy i pewnie podniosło by to funkcjonalność...tylko czy uda się to na takim metrażu /tu rzut z projektu, wymiary minimalnie się różnią w rzeczywistości

Można pokombinować z głębokością szafek. Skoro blat na nodze planowałaś skończyć w tym samym miejscu co wysoką zabudowę, to widziałbym to w ten sposób:
300431

Mmelisa
23-01-2015, 09:22
...nie sądziłam że będzie tyle dylematów przy niby tak prostej kuchni...Dziękuje za trafne uwagi i oczywiście czekam na kolejne :cool::D

skad ja to znam...;)
moje dylematy trwaly prawie 3lata! i jak w koncu kuchnia powstala, tak teraz zrobilabym kilka poprawek..a najlepiej cala wywalila i zrobila nowa :rolleyes:

annaka
23-01-2015, 15:35
Można pokombinować z głębokością szafek. Skoro blat na nodze planowałaś skończyć w tym samym miejscu co wysoką zabudowę, to widziałbym to w ten sposób:
300431

Twoja wczorajsza sugestia dała mi do myślenia i co raz bardziej mi się taki pomysł podoba :) i w sumie wymyśliłam dokładnie to samo ;) Wytyczne wysłane do projektantki i już czekam na zmianę projektu. Zasugerowałam się twoim pomysłem żeby pod płytę dać 90 cm szuflady a obok jeszcze 30 cm cargo, potem pod blatem kawałek narożnej szafki (żeby nie tracić miejsca) i szuflady...jak tylko dostanę projekt to pokażę więc od razu proszę o ocenę ;) I tak samo obmyśliłam żeby głębokość szuflad była ok.50cm a cały blat na półwyspie 80 cm i zrobić coś jak na fot.:

300508

300509
czyli taką wypustkę blatu na te 30 cm (raz że na 'nogi' w czasie jedzenia, a dwa że jak coś to wsunę trochę krzesła jak będą nieużywane), więc cała zabudowa wyszła by na 260cm, z czego tam 'w środku' przy płycie byłoby 120cm przestrzeni (nie za ciasno?), a przejście między półwyspem a salonem/ścianą 108...no zobaczymy co mi z tego wyniknie:rolleyes:

A póki co mam też wersję z lodówką wolnostojącą przy dobudowanej ściance z kg...może to wersja lepsza, co sądzicie?

300511

300512

prezes861
23-01-2015, 19:50
Takie ładne capuccino jak na foto, jest OK ;)
A może zamiast tuby nad płytą gazową, dać pochłaniacz ukryty w szafce? Dokładnie tak samo jak w kuchni z Twojej inspiracj podłogowej.
Jak dla mnie, to uchwyty są zbyt toporne i wyglądają staro (jak w mojej kuchni rocznik 2007), a uchwyt cargo dałabym dokładnie tak samo umiejscowiony jak na pozostałych szafkach

Dokładnie taki kolor podłogi będę miał w łazience i ubikacji,
inny kolor będzie w przedpokoju i kuchni (bo nie mam drzwi do kuchni.

Co do okapu hmm.. jeśli miałbym go schować pod szafkami to musiałbym zrobić 3ci rząd podwieszanych szafek, nie wiem czy wtedy nie będzie tam zbyt przytłaczająco...

Jeśli zrobię ostatecznie podłogę w tym kremowym gresie,
czy nie lepiej wtedy dać inny kolor szafek albo ciemniejszy blat?

annaka
24-01-2015, 14:05
Mam najnowszą wersję projektu :) Tak jak opisywałam wczoraj pod płytą szuflady 90, obok cargo 30, pod półwyspem szafka narożna 110 (czyli tak jak ta naprzeciwko) i szuflady 68 cm [dokładne wymiary jeszcze do przemyślenia oczywiście], blat na półwyspie szerokości 80 cm a głębokość szafki/szuflad 50...w związku z przesunięciem płyty indukcyjnej na 'środek' szuflad przesunął się też okap-ten tutaj to jakiś duży model i jest bardzo blisko krawędzi okna, ale z drugiej strony jak będzie mniejszy to jeszcze bardziej powiększy się 'dziura' z jego drugiej strony :rolleyes: - mogę tak zostawić?
Przy wysokiej zabudowie została lodówka wolnostojąca (wersja po ostatniej poprawce) no ale to w dalszym ciągu do przemyślenia która wersja lepsza...co sądzicie o całości? Która wersja lepiej wygląda, która bardziej funkcjonalna (lodówka wolnostojąca czy w zabudowie, półwysep zabudowany szafkami czy tylko w formie blatu) :confused::rolleyes: no i ewentualnie jakieś szczegóły do wymiany? Będe wdzięczna za opinie bo ja mam coraz większy mętlik w głowie...

300656 300657 300658 300659

annaka
24-01-2015, 14:08
300656 300657 300658 300659


300678
300680

annaka
24-01-2015, 14:30
Dokładnie taki kolor podłogi będę miał w łazience i ubikacji,
inny kolor będzie w przedpokoju i kuchni (bo nie mam drzwi do kuchni.

Co do okapu hmm.. jeśli miałbym go schować pod szafkami to musiałbym zrobić 3ci rząd podwieszanych szafek, nie wiem czy wtedy nie będzie tam zbyt przytłaczająco...

Jeśli zrobię ostatecznie podłogę w tym kremowym gresie,
czy nie lepiej wtedy dać inny kolor szafek albo ciemniejszy blat?

a może coś takiego...

300666

Sniper
25-01-2015, 02:08
pod półwyspem szafka narożna 110 (czyli tak jak ta naprzeciwko) i szuflady 68 cm

Troszkę razi mnie dysproporcja między malutkim cargo i dużą szafką narożną obok siebie. Pokombinowałbym trochę, żeby zmniejszyć szafkę i powiększyć szuflady, bo masz ich bardzo mało w kuchni, a są najwygodniejsze. Może tu coś znajdziesz:
http://www.peka.pl/pl/page/szafki-narozne


blat na półwyspie szerokości 80 cm
Fajnie to wygląda, nawet bez tej nadstawki. Bije na głowę rozwiązanie z deską do prasowania. ;-)


okap-ten tutaj to jakiś duży model i jest bardzo blisko krawędzi okna, ale z drugiej strony jak będzie mniejszy to jeszcze bardziej powiększy się 'dziura' z jego drugiej strony
Nie nazwałbym tego dziurą, tylko wolną przestrzenią, która dodaje "oddechu" tej kuchni. Gorzej by wyglądało, gdybyś zawaliła wszystkie ściany dookoła. Tak będzie ładnie. Tego typu okapy mają zwykle 60 cm szerokości.


Przy wysokiej zabudowie została lodówka wolnostojąca
Tak jest ładnie i praktycznie, ale jak wspominałem bez gwarancji. Lodówki w zabudowie są mniejsze i lipne. Niestety mam ten sam dylemat...

arek570
25-01-2015, 11:09
Troszkę razi mnie dysproporcja między malutkim cargo i dużą szafką narożną obok siebie. Pokombinowałbym trochę, żeby zmniejszyć szafkę i powiększyć szuflady, bo masz ich bardzo mało w kuchni, a są najwygodniejsze. Może tu coś znajdziesz:
http://www.peka.pl/pl/page/szafki-narozne

Minimalna szerokość drzwiczek w przypadku szafki narożnej to 45cm (105cm), ze względu na dostęp oraz okucia. Można tą szafkę zastąpić klasyczną rogową 90x90, tylko cargo pod oknem znika, można je przenieść na prawo od szuflad pod wyspą lub zrobić szerokie szuflady.

kjuik
25-01-2015, 15:04
Witam ponownie i ponownie wracam z pytaniem.
Chodzi o aneks kuchenny w tym mini salonie. Plan jest taki aby nie odgrywał on najważniejszej roli w salonie, a był lekko zamaskowany.
Ponieważ jest to stan deweloperski, na tą chwile można zmienić wszystko, ale z racji tego że wykończenie będzie robione "po kosztach", to główny aspekt to ekonomia :rolleyes:
Mieszkanie dla pracującego singla, ewentualnie maksymalnie dwóch dorosłych osób.

http://images68.fotosik.pl/553/b59f6cd0b3ca3d17gen.png

Proszę o opinie i porady :rolleyes:

agusia59
25-01-2015, 15:08
300847
Mam prośbę: jakbyście ustawili kuchnie o powierzchni 9,8 metra kwadratowego powierzchni użytkowej. Sciana A o wymiarze 245,5 cm z oknem, sciana B 395,5 cm. Na scianie D otwór wejsciowy. Moze byc całkiej otwarta, ale raczej prederuje półotwarta. Od sciany D jest salon. Przejscie do kuchni przez salon. Zamknieta tez mogłaby byc gdyby na scianie C zrobic drzwi. Moje preferencje to lodówka niezabudowana, piekarnik na wysokosci, reszta standardowo. Jak najlepiej i najbardziej praktycznie ustawic taka kuchnie. Prosze o porady

prezes861
25-01-2015, 15:27
a może coś takiego...

300666

Fajnie to wygląda :)
Tylko chcę zrobić drewniany blat, żeby "ocieplić" kuchnię a tutaj będzie z tym ciężko... choć hm.. te szafki też ocieplają wnętrze.
Zastanawiam sie nad okapem, czy robić podszafkowy czy zwykły w kształcie odwróconej litery T

moniss
25-01-2015, 16:35
Fajnie to wygląda :)
Tylko chcę zrobić drewniany blat, żeby "ocieplić" kuchnię a tutaj będzie z tym ciężko... choć hm.. te szafki też ocieplają wnętrze.
Zastanawiam sie nad okapem, czy robić podszafkowy czy zwykły w kształcie odwróconej litery T
Ta kuchenna inspiracja bardziej mi się podoba - jest bardziej nowoczesna.
"Drewniane" szafki dolne wystarczająco ocieplają wnętrze, nawet bardziej niż białe + drewniany blat.

moniss
25-01-2015, 16:42
Mam prośbę: jakbyście ustawili kuchnie o powierzchni 9,8 metra kwadratowego powierzchni użytkowej. Sciana A o wymiarze 245,5 cm z oknem, sciana B 395,5 cm. Na scianie D otwór wejsciowy. Moze byc całkiej otwarta, ale raczej prederuje półotwarta. Od sciany D jest salon. Przejscie do kuchni przez salon. Zamknieta tez mogłaby byc gdyby na scianie C zrobic drzwi. Moje preferencje to lodówka niezabudowana, piekarnik na wysokosci, reszta standardowo. Jak najlepiej i najbardziej praktycznie ustawic taka kuchnie. Prosze o porady

Czy piszesz o tej kuchni?:
300831
:)

prezes861
25-01-2015, 17:00
Hmmm... a co myślisz o okapie?

Robić podszafkowy czy taki w kształcie odwróconego T ?
Układ i wielkość kuchni jest podobny jak u mnie, więc albo muszę zrobić 2 rzędy górnych szafek i okap w kształcie T, albo 3 rzędy górnych szafek i okap podszafkowy.

pozdro

noka2
25-01-2015, 17:23
Witam
jestem na etapie projektowania kuchni otwartej na salon. Boki mebli nie będą widoczne z salonu bo są ścianki o szerokości 61 cm. Do tego będzie półwysep.
Zlew planuję dać pod oknem, płytę po prawej stronie. Zastanawiam się nad lodówką zabudowaną lub wolnostojącą. Ta druga wejdzie pewnie na styk więc mocno muszę się nad tym zastanowić. Powiedzcie czy nad płytą po prawej stronie dawać więcej szafek czy zostać przy dwóch? Czy cargo 25 cm będzie funkcjonalne? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i uwagi.

moniss
25-01-2015, 17:26
Hmmm... a co myślisz o okapie?

Robić podszafkowy czy taki w kształcie odwróconego T ?
Układ i wielkość kuchni jest podobny jak u mnie, więc albo muszę zrobić 2 rzędy górnych szafek i okap w kształcie T, albo 3 rzędy górnych szafek i okap podszafkowy.

pozdro
Każdy inny okap też będzie wyglądał nienajlepiej, dalatego ja bym wybrała okap ukryty w szafce. Jeśli kanał do wyciągu nasz wysoko w suficie, to ten kawałek metalu nad drugim rzędem szafek nie będzie aż tak bardz rzucał sie w oczy (możesz też nad szafkami obniżyć sufit).

agusia59
25-01-2015, 17:43
Czy piszesz o tej kuchni?:
300831
:)

O tak moniss. Zapomniałam tylko schematu pomieszczenia dodac, ale to własnie chodzi mi o kuchnie w tym projekcie. Tylko własnie nie wiem czy robic dwoje drzwi, czy tylko jedne. Raczej mam takie przyzwyczajenia, ze lubie widziec sie z goscmi jak cos robie i czesto jadam w pokoju dziennym, takze chyba kuchnia półotwarta bedzie lepszym rozwiazaniem jak dla mnie. Ogólnie mam podobne pomysły co do Twoich jesli chodzi o ten projekt, ale łazienke zostawiłabym jedna duza. Zalezy mi tez na spizarni i nie wiem gdzie ja umiejscowic. Garaz tak naprawde kiedys jak zbudujemy budynek gospodarczy z garazami to nie bedzie słuzył na postój samochodu i tam bym mogła miec regały na słoiki itp.

moniss
25-01-2015, 18:32
Otwarta, zamknięta czy półotwarta (albo otwierana/zamykana podwójnymi drzwiami przesuwanymi), to kwestia indywidualnych preferencji i tutaj nasz są rozbierzne, bo ja jako "człowiek zamaszysty" przy przygotowywaniu posiłków robię straszny bałagan ;) Stąd też jestem zwolenniczką kuchni zamkniętych (teraz mam całkiem otwartą, która nie jest moim naturalnym śrdowiskiem ;) i ja bym została przy kuchni z osobnym wejściem z korytarza + wejście do pokoju dziennego.
Ale przejście do pokoju można poszerzyć ustawić tam wyspę czy półwysep, a może tylko barek z hokerami...

Dodatkowa łazienka to dobra rzecz, ale zawsze możesz zamienić ja na spiżarkę.

P.S.
Gdyby nie odpowiadały Ci rozwiązania małej kuchni, które z pewnością się turaj pojawią pojawią, to kuchnia mogłaby być w poprzednim miejscu, jak w oryginalnym projekcie, ale otwarta na duży pokój (podciąg a pod nim np. stół). Wtedy pokoik 9,8m2 można by nieco powiększyć kosztem salonu.
No i nie zapominajmy o spizarni w miejscu małej łazienki ;)

Czyli co robimy? Wyburzamy ścianę(lub jej część) pomiędzy salonem a kuchnią 9,8m2 ?

agusia59
25-01-2015, 19:53
Chyba w gre wchodzi wyburzenie częsciowo sciany miedzy mała kuchnia a pokojem dziennym. Pierwotne ustawienie tez jest dobre ale wole miec wiekszy (czyt. ustawniejszy ) pokój, bo szerokosc 245,5 pokoju to jednak za mało jak na pokój, a kuchnie jak sie dobrze ustawi to mysle ze bedzie ok. Wiec próbujemy z czesciowym wyburzeniem sciany :). Tylko teraz jak ustawic meble i AGD?

moniss
25-01-2015, 20:10
agusia59, a co chcesz upchnąć w tej kuchni?
- lodówka - wolnostojąca standardowa czy side-by-side, a może do zabudowy?
- piekarnik - w słupku czy pod blatem?
- mikrofalówka - jeśli ma być to wolnostojąca czy do zabudowy (na jakiej wysokosci)?
- zlew - ilu komorowy, z ociekaczem czy bez?
- zmywarka?
- jakieś inne większe sprzęty?
- czy masz dużo szkła i porcelany do pokazania (witrynki)?

Jakieś inne preferencje, typu:
"wyspa/pólwysep musi być, bo inaczej tu nie mieszkam!!!" ;)

M.Krk
25-01-2015, 20:40
witam wszystkich
jeśli wolno wtrącić to moim zdaniem kuchnia zamknięta tylko i wyłącznie bo zapach nie zawsze jest fajny i potrzebny w całym domu, hałas zwłaszcza podczas oglądania, słuchania czy normalnej rozmowy,
ja miałem w znacznym stopniu otwartą i nigdy więcej, no chyba że ktoś jest sam

M.Krk
25-01-2015, 20:45
Witam
jestem na etapie projektowania kuchni otwartej na salon. Boki mebli nie będą widoczne z salonu bo są ścianki o szerokości 61 cm. Do tego będzie półwysep.
Zlew planuję dać pod oknem, płytę po prawej stronie. Zastanawiam się nad lodówką zabudowaną lub wolnostojącą. Ta druga wejdzie pewnie na styk więc mocno muszę się nad tym zastanowić. Powiedzcie czy nad płytą po prawej stronie dawać więcej szafek czy zostać przy dwóch? Czy cargo 25 cm będzie funkcjonalne? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i uwagi.

Piekarnik z mikrofalą obniż na równi z dołem niskiej szuflady, będzie wygodniej zdecydowanie i jeśli mają być uchwyty to duże narożniki w dolnych szafka

agusia59
25-01-2015, 21:20
Więc tak: lodówka standardowa wysoka z zamrazarką na dole, marzy mi sie piekarnik w słupku, zlew jednokomorowy z ociekaczem ale dośc duzy, bez mikrofali, bez zmywarki, ale może być przygotowane miejsce na zmywarke w przyszłosci. Z wiekszych sprzetów to tyle, a no i płyta indukcyjna, chyba ze zostane przy gazowej. Marzy mi sie niewielki blat, taki barek jak w barze i do tego hokery (2-3 sztuki), ale opcja z niewielkim stolikiem jest do przyjecia. Kuchnia jak wspomniałam półotwarta raczej.
Wrzucam moje 3 ustawienia:
300886
300887
300888

Mmelisa
25-01-2015, 21:41
witam wszystkich
jeśli wolno wtrącić to moim zdaniem kuchnia zamknięta tylko i wyłącznie bo zapach nie zawsze jest fajny i potrzebny w całym domu, hałas zwłaszcza podczas oglądania, słuchania czy normalnej rozmowy,
ja miałem w znacznym stopniu otwartą i nigdy więcej, no chyba że ktoś jest sam

jestem 2+2 i mam kuchnie otwarta od 7lat, a raczej aneks kuchenny w salonie i jakos mi i moim domownikom/gosciom to nie przeszkadza :P
nawet slysze opinie w stylu: Ty to masz fajnie...ja to musze sie nachodzic do gosci za kazdym razem by cos im podac

w domu tez taka zrobilismy ;)

Mmelisa
25-01-2015, 21:43
agusia59, bez urazy, ale nie podoba mi sie taki podzial u Ciebie :no:
piekarnik wcisniety jak na sile... :/
ustaw go obok lodowki, albo typowo pod plyta/gazowka

do tego te gorne szafki...jedna zwijas boczny, na innej wizce nad zlewem skrocona, widze tez polki tzw kurzolapki ;)
pamietaj, ze takie otwarte polki to tez nie dobre rozwiazanie..

agusia59
25-01-2015, 21:56
Górne szafki są do całkowitego przemyślenia, chodzi mi o ustawienie dolnych i sprzetów, zeby wiedziec jak rozprowadzic instalacje. No własnie nie wiedziałam czy piekarnik koło lodówki to dobry pomysł, bo sie nagrzewa, a lodówka dobrze aby była w odległosci od takich grzejacych sprzetów

Mmelisa
25-01-2015, 22:17
to zerknij na watki z kuchniami i zobaczysz, ze jest wiele kuchni z takim ustawieniem agd..
ja u siebie tez mam lodowke przy piekarniku (kuchnia jeszcze nie skonczona) :-)

arek570
25-01-2015, 23:55
to zerknij na watki z kuchniami i zobaczysz, ze jest wiele kuchni z takim ustawieniem agd..
ja u siebie tez mam lodowke przy piekarniku (kuchnia jeszcze nie skonczona) :-)

Co więcej, w wątku z kuchniami nie ma takiej, co by miała słupek z piekarnikiem między blatami :) Piekarnik śmiało może stać obok lodówki.

M.Krk
26-01-2015, 00:25
jestem 2+2 i mam kuchnie otwarta od 7lat, a raczej aneks kuchenny w salonie i jakos mi i moim domownikom/gosciom to nie przeszkadza :P
nawet slysze opinie w stylu: Ty to masz fajnie...ja to musze sie nachodzic do gosci za kazdym razem by cos im podac

w domu tez taka zrobilismy ;)

Zamknięta to nie znaczy w drugim końcu domu, takie mam zdanie, ty masz odmienne i ok, ja uznałem że warto zwrócić na to uwagę.

WerkaU
26-01-2015, 11:33
Bardzo proszę o ocenę kuchni (wrzucałam do osobnego wątku, ale dostałam niewiele odpowiedzi.
Kilka moich sugestii:
- Lubię gotować i piec
- kaloryfer, piecyk gazowy, a także strona przyłączy wody nie może się zmienić
- zależy mi na małym miejscu do jedzenia śniadać, ale ostatecznie mogę zrezygnować
- Kuchnia szeroka na 2,1 m długa na 4 m
- pod zlewem szuflada na kosz
- na blacie muszę mieć miejsce minimum na czajnik, ociekacz i toster

Z góry przepraszam za jakość "projektu" ;)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=300739&d=1422129647

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=300741&d=1422129912

Mmelisa
26-01-2015, 11:46
Co więcej, w wątku z kuchniami nie ma takiej, co by miała słupek z piekarnikiem między blatami :) Piekarnik śmiało może stać obok lodówki.

piszac "takim ustawieniem agd" mialam na mysli, ze piekarnik obok lodowki :yes:

moniss
26-01-2015, 16:47
Więc tak: lodówka standardowa wysoka z zamrazarką na dole, marzy mi sie piekarnik w słupku, zlew jednokomorowy z ociekaczem ale dośc duzy, bez mikrofali, bez zmywarki, ale może być przygotowane miejsce na zmywarke w przyszłosci. Z wiekszych sprzetów to tyle, a no i płyta indukcyjna, chyba ze zostane przy gazowej. Marzy mi sie niewielki blat, taki barek jak w barze i do tego hokery (2-3 sztuki), ale opcja z niewielkim stolikiem jest do przyjecia. Kuchnia jak wspomniałam półotwarta raczej.


Na razie dwie propozycje:
1. kuchnia zamknięta z możliwością półotwarcia (podwójne drzwi przesuwne)
301050 301054
Od drzwi przesuwnych:
- szafka 35cm
- szafka 60cm lub zmywarka
- szafka 60 ze zlewem
- szafka narożna 90 (drzwiczki łamane)
- szafka 60 z szufladami
- szafka 60 z szufladami + płyta
- szafka 60 z szufladami
- słupek 60 z piekarnikiem
- miejsce na lodówkę wolnostojącą

Po drugiej stronie zabudowy, przy drzwiach do salonu mogą być:
- szafki dolne + górne,
- wysokie szafki spiżarniane,
- można tutaj też przenieść słupek z piekarnikiem i lodówkę, wówczas będzie można na zwolnione miejsce przesunąć zlew (wtedy pod oknem zostaje bardzo dobrze oświetlony blat roboczy)
301068

2. kuchnia półotwarta:
- widok z salonu oraz widok od góry
301051301052
Obok barku z hokerami może być witryna na szkła i trunki. Można też tam umieścić chłodziarkę do napojów nie tylko wyskokowych ;)

annaka
26-01-2015, 18:27
Troszkę razi mnie dysproporcja między malutkim cargo i dużą szafką narożną obok siebie. Pokombinowałbym trochę, żeby zmniejszyć szafkę i powiększyć szuflady, bo masz ich bardzo mało w kuchni, a są najwygodniejsze. Może tu coś znajdziesz:
http://www.peka.pl/pl/page/szafki-narozne


Fajnie to wygląda, nawet bez tej nadstawki. Bije na głowę rozwiązanie z deską do prasowania. ;-)


Nie nazwałbym tego dziurą, tylko wolną przestrzenią, która dodaje "oddechu" tej kuchni. Gorzej by wyglądało, gdybyś zawaliła wszystkie ściany dookoła. Tak będzie ładnie. Tego typu okapy mają zwykle 60 cm szerokości.


Tak jest ładnie i praktycznie, ale jak wspominałem bez gwarancji. Lodówki w zabudowie są mniejsze i lipne. Niestety mam ten sam dylemat...


Minimalna szerokość drzwiczek w przypadku szafki narożnej to 45cm (105cm), ze względu na dostęp oraz okucia. Można tą szafkę zastąpić klasyczną rogową 90x90, tylko cargo pod oknem znika, można je przenieść na prawo od szuflad pod wyspą lub zrobić szerokie szuflady.

Też mi się wydaje że jednak szafka nie może być taka szeroka...ale właśnie zmierzyłam jedną szafkę narożną w obecnej kuchni i front ma 29,5cm (!), no i powiem że na pewno nie jest wygodna i praktyczna do użytkowania na co dzień ale mimo wszystko mamy ją wypełnioną po brzegi:eek: i wiele rzeczy ma tam swoje miejsce (typu 'sprzyda się', pudełko w razie gwarancji, jakaś gofrownica używana raz do roku itp) i generalnie stwierdzam że mogło by i tak być w nowej kuchni:yes: coś zawsze znajdzie tam miejsce a w najgorszym wypadku będzie stała prawie pusta...wtedy była by równa z cargo też 30 cm (bo jednak cargo koło płyty się przyda) i szuflady wyszłyby również takie same (90) więc całość nabrałaby proporcji.

Co raz bardziej przekonuje się że tak ta kuchnia powinna wyglądać :cool: jeszcze pozostaje kwestia sufitu...dalej nie wiem która opcja lepsza: czy zrobić ten 'schodek' (plus ewentualnie jakieś oświetlenie centralne:confused: ) obniżyć cały i dać halogeny/ledy czy zostawić sufit nie obniżany i jakieś 'reflektorki'...nad półwyspem chciałabym na pewno coś zwisającego i tyle wiem:eek::D

Sniper
27-01-2015, 02:47
zmierzyłam jedną szafkę narożną w obecnej kuchni i front ma 29,5cm (!), no i powiem że na pewno nie jest wygodna i praktyczna do użytkowania na co dzień ale mimo wszystko mamy ją wypełnioną po brzegi

To jeszcze zostaje opcja zrezygnować z szafki narożnej i na całej szerokości półwyspu od strony kuchni dać wielką szufladę. A dostęp do szafki "od święta" można zrobić z drugiej strony, tj. tam gdzie krzesełka.


pozostaje kwestia sufitu...dalej nie wiem która opcja lepsza: czy zrobić ten 'schodek' (plus ewentualnie jakieś oświetlenie centralne:confused: ) obniżyć cały i dać halogeny/ledy czy zostawić sufit nie obniżany i jakieś 'reflektorki'...nad półwyspem chciałabym na pewno coś zwisającego i tyle wiem:eek::D

Mi się podobała ta wersja:
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=300165&d=1421831030

agusia59
27-01-2015, 10:42
"moniss" fajne propozycje. W ten sposób nie myślałam, żeby zrobić. Chodzi mi o pozostawienie drzwi z korytarza, a co za tym idzie układ sie zmienia. Naprawde ciekawe rozwiazania. Dziekuje. A mozna wiedziec co to za program do projektowania? Czy z internetu czy płatny jakis, bo ja mam tylko power net plus (na windows 8 duzo nie działa :/ )?

moniss
27-01-2015, 11:17
Program to PRO100. Na necie jest darmowa wersja demo.

agusia59
27-01-2015, 11:35
Program to PRO100. Na necie jest darmowa wersja demo.
Ok dzieki, zobaczymy czy bedzie na mojej 8 działac, bo raz próbowalam i nie poszło niestety :/

Weronika Urb
27-01-2015, 22:20
Dzień dobry wszystkim!
Wrzucam moją amatorską wizualizację kuchni, powiedzcie co o tym myślicie? Styl nowoczesny/skandynawski szara podłoga białe fronty i płytki czarny blat i sprzęt :) Co byście zmienili dodali wyrzucili? Wszelkie sugestie mile widziane!

301335301336301337301338

alicyja
28-01-2015, 01:24
Weronika Urb Daszki z halogenami są średnio atrakcyjne. Zlew dałabym pod okno a kuchenkę przesunęła bliżej barku. "Dziurę" w kącie za lodówką lepiej zabudować(głęboka nadstawka na szafce narożnej) bo te płytkie szafki wiszące wyglądają tam na takie wciśnięte i ten kawałek zakręcającego blatu jest za krótki żeby był funkcjonalny i według mnie nieładnie to wygląda. Ostatecznie można blat na szafce narożnej zostawić na duperele typu mikrofalówka i toster a powiesić po prostu nad nim głębokie szafki zamiast płytkich ale wtedy postarałabym się jednak, żeby ten blat był trochę dłuższy czyli lodówka musiałaby stać przy samym wejściu, bez tej wąskiej szafki po jej prawej stronie. Albo nie robić w ogóle tego zakrętu na ścianę z wejściem i lodówkę postawić w kącie po prawej stronie okna.

arek570
28-01-2015, 17:54
Też mi się wydaje że jednak szafka nie może być taka szeroka...ale właśnie zmierzyłam jedną szafkę narożną w obecnej kuchni i front ma 29,5cm (!), no i powiem że na pewno nie jest wygodna i praktyczna do użytkowania na co dzień

Drzwi do szafki rogowej mogą mieć nawet 5cm. Ale pisząc min 45 miałem na myśli jakąkolwiek wygodę czy z czasem przy lepiej sytuacji finansowej można zainstalować jakies okucie rogowe. Zastanów się, czy jest sens robić mikro szafkę tylko i wyłącznie dla symetrii... bo jak sama wyżej napisałaś, nie jest wygodna. Sam mam w domu 45 i wyjąc coś co jest głębiej to tragedia. 30 to nieporozumienie...

annaka
28-01-2015, 18:34
Drzwi do szafki rogowej mogą mieć nawet 5cm. Ale pisząc min 45 miałem na myśli jakąkolwiek wygodę czy z czasem przy lepiej sytuacji finansowej można zainstalować jakies okucie rogowe. Zastanów się, czy jest sens robić mikro szafkę tylko i wyłącznie dla symetrii... bo jak sama wyżej napisałaś, nie jest wygodna. Sam mam w domu 45 i wyjąc coś co jest głębiej to tragedia. 30 to nieporozumienie...

Wiem...ale jak pisałam 30 mam obecnie w domu i znowu nie uważam tego za największą tragedię (w tej kuchni są większe nieporozumienia choć nie jest znowuż taka stara, powiedzmy że kilkuletnia)...to jest oczywiście jeszcze do przemyślenia ale w ostateczności zaakceptowałabym i takie rozwiązanie:) trochę tych szafek jednak będzie, to tego spiżarnia i schowek gospodarczy pod schodami-więc sądzę że jakoś się ze wszystkim zmieścimy;) Okucie rogowe przewiduję tylko do jednej szafki. W każdym razie jeszcze intensywnie myślę nad tym układem...i każda uwaga w dalszym ciągu mile widziana, więc dziękuje:)

hanni1907
28-01-2015, 22:15
Witam. Mam pytanie czy płytę gazową, elektryczną lub indukcję mogę wstawić w pobliżu okna a mianowicie zaraz za oknem lub kilka cm dalej.Pozdrawiam

moniss
28-01-2015, 23:57
Witam. Mam pytanie czy płytę gazową, elektryczną lub indukcję mogę wstawić w pobliżu okna a mianowicie zaraz za oknem lub kilka cm dalej.Pozdrawiam
Elektryczna i indukcyjną tak.

akak
29-01-2015, 00:31
Witam, nieśmiało sie wtrącę, choć moja kuchnia jeszcze w fazie przedprojektowej...
Weronika Urb bardzo ładnie wygląda listwa Ledowa jako podświetlenie szafek wiszących. Tylko należy wybrać barwę tzw. ciepłą a'la światło słoneczne żarówkowe (temp. barwowa 2800 max. do 3000K).

Weronika Urb
29-01-2015, 08:40
Witam, nieśmiało sie wtrącę, choć moja kuchnia jeszcze w fazie przedprojektowej...
Weronika Urb bardzo ładnie wygląda listwa Ledowa jako podświetlenie szafek wiszących. Tylko należy wybrać barwę tzw. ciepłą a'la światło słoneczne żarówkowe (temp. barwowa 2800 max. do 3000K).


Aaaj przepraszam Was zapomniałam dodać że oświetlenie mam w planie taki podwieszony sufit "ze schodkiem", w salonie też będzie taki z ciepłym ledem właśnie tylko nie umiałam sobie dodać takiego w programie taka nadstawka oczywiście odpada ;) I zlew chyba faktycznie zlew lepiej pod oknem będzie ;) a co myślicie o tej płycie lepiej tak czy bliżej lady? W tym ustawieniu podoba mi sie zachowanie symetrii w górnych półkach.

akak
29-01-2015, 09:23
Weronika Urb oświetlenie pomieszczenia to jedno, ale warto tez pomyślec o oświetleniu blatów kuchennych i tu najlepsze są oprawy instalowane bezpośrednio pod szafkami górnymi np. listy ledowe, halogeny. Rozwiązań jest wiele, ale wg mnie listwy lepiej sie sprawdzają.

ANKAg
29-01-2015, 19:11
Hej!

czy myslicie ze taka kuchnia jest wygodna w uzytkowaniu? chodzi o to ze wyspa jest bokiem do salonu a przodem do blatu, gdzie bedzie (w moim przypadku ) zlewozmywak . Zastanawiam sie gdzie jest lodówka? po prawej strone?


http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.domzpomyslem.pl/files/media/image/891/1483891/interior/wielofunkcyjna-wyspa,main.jpg&imgrefurl=http://www.domzpomyslem.pl/wnetrza/galeria-wnetrz/kuchnia/styl-nowoczesny/wielofunkcyjna-wyspa,ta3:21,in1071.html&h=489&w=805&tbnid=FuO05-kkCsZA5M:&zoom=1&docid=I6i5n2WjsitMvM&ei=KnfKVI3QF4GwUd2pgPgO&tbm=isch&ved=0CCAQMygAMAA


moniss nadal walcze ze swoja kuchnia.... w nastepnym tygodniu ma przyjechac Pan od mebli kuchennych a ja ciagle w czarnej.....:)

moniss
29-01-2015, 19:40
Hej!
moniss nadal walcze ze swoja kuchnia.... w nastepnym tygodniu ma przyjechac Pan od mebli kuchennych a ja ciagle w czarnej.....:)
Rozumiem, że dostałaś od nas tyle różnych wersji, że po prostu nie wiesz, którą wybrać :D

A boczek wyspy można zbudować np. tak:

301697

P.S.
Zwróćcie uwagę na pięknie zardzewiała belkę stalową... Będę taką miała nad stołem jadalni :D

ANKAg
29-01-2015, 19:48
tez myslalam o boczku albo widoczne polki, albo zamkniety barek :)
nawet odpalilam Twoj program pro 100 ale straszna lipa mi wychodzi nie mam cierpliwosci

moniss to Twoja przyszla kuchnia??? zardzewiala belka nad stolem hmmmmm klimatycznie:)


a to na scianie to co przepraszam? wlaz do spizarki?

w temacie pochwalcie sie swoimi kuchniami jest teraz na tapecie kuchnia za 16 tys ktora zostala zrobiona bez projektu dla wlascicielki az sie przestraszylam ze mnie tez takie cos czeka.... musze spiac posladki i do niedzieli ostatecznie cos wymyslec!!!

moniss
29-01-2015, 20:11
moniss to Twoja przyszla kuchnia??? zardzewiala belka nad stolem hmmmmm klimatycznie:)


a to na scianie to co przepraszam? wlaz do spizarki?

w temacie pochwalcie sie swoimi kuchniami jest teraz na tapecie kuchnia za 16 tys ktora zostala zrobiona bez projektu dla wlascicielki az sie przestraszylam ze mnie tez takie cos czeka.... musze spiac posladki i do niedzieli ostatecznie cos wymyslec!!!

Niee, moja kuchnia będzie dużo mniejsza, chociaż na razie przestrzeń jest jeszcze nieograniczona... Hmm....tak prawdę mówiąc to mogłoby mniej więcej tak wyglądać. Nawet ten blady kolor ściany czasami daję w moich wizkach kuchennych (tak mi jakoś do kuchni pasuje :P
A to metalowe na ścianie to zapewne okap nad płytą :D No ale u mnie chyba jednak będzie bardziej klasycznie i tylko gdzie-niegdzie takie industrialne smaczki.

No kobietko, spinaj więc poślady i pokazuj co wymyśliłaś/na co w końcu się decydujesz :popcorn:

ANKAg
29-01-2015, 20:21
nie mam nic! powaznie mowie

wiem tylko ze bedzie lodowka side by side - maz zdania nie zmieni


spojrz moniss jak ladnie https://www.homesquare.pl/aranzacja/nowoczesna-kuchnia-z-salonem-w-bieli/

Weronika Urb
29-01-2015, 20:28
Weronika Urb Daszki z halogenami są średnio atrakcyjne. Zlew dałabym pod okno a kuchenkę przesunęła bliżej barku. "Dziurę" w kącie za lodówką lepiej zabudować(głęboka nadstawka na szafce narożnej) bo te płytkie szafki wiszące wyglądają tam na takie wciśnięte i ten kawałek zakręcającego blatu jest za krótki żeby był funkcjonalny i według mnie nieładnie to wygląda. Ostatecznie można blat na szafce narożnej zostawić na duperele typu mikrofalówka i toster a powiesić po prostu nad nim głębokie szafki zamiast płytkich ale wtedy postarałabym się jednak, żeby ten blat był trochę dłuższy czyli lodówka musiałaby stać przy samym wejściu, bez tej wąskiej szafki po jej prawej stronie. Albo nie robić w ogóle tego zakrętu na ścianę z wejściem i lodówkę postawić w kącie po prawej stronie okna.


Ehh dopiero chwila żeby spokojnie odpisać :) akak w tym "projekcie" skupiłam się głównie na rozstawieniu mebli i sprzętów, światła praktycznie w ogóle nie uwzględniłam ale bardzo bym chciała żeby wyglądało właśnie tak jak mówisz :) To jest jeszcze kwestia trochę odleglejsza, za miesiąc wchodzi na budowę elektryk i chciałam już wiedzieć jak ustawić sprzęty żeby mógł już odpowiednio rozstawić prąd. No więc alicyja jak już wcześniej pisałam daszki to tak tylko symbolicznie, zlew faktycznie pójdzie pod okno a z tą wnęką i krótką ścianą to zastanawiałam się czy zabudować całą od dołu do sufitu na równo z lodówką czy zostawić ten blat i wymyśliłam sobie że ten blat będzie dobry na ustawienie sprzętów które mają być blisko pod ręką typu właśnie czajnik, toster, ekspres do kawy czy po prostu zwykła suszarka na naczynia która mimo zmywarek bardzo często również ląduje w kuchniach a które chciałabym trochę jednak schować żeby nie było ich widać bezpośrednio z salonu. A ta szafka obok lodówki to tak z przeznaczeniem na wina których mamy całkiem sporo, marzyła mi się taka i nie bardzo w ogóle wiem gdzie by znaleźć miejsce na taką w tej niewielkiej kuchni ;) Nie wiem czy dobrze myślę dlatego pytam Was i bardzo jestem wdzięczna za wszelkie rady i sugestie ;)
Wrzucam wersję ze zlewem bliżej okna
301717301718

(zlew tylko przesunięty na szybko, nie zmieniałam już ustawienia mebli ale przy takim ustawieniu na pewno ulegnie ono zmianie)

alicyja
29-01-2015, 21:32
a co myślicie o tej płycie lepiej tak czy bliżej lady? W tym ustawieniu podoba mi się zachowanie symetrii w górnych półkach.

Nie tyle symetria co jakaś przemyślana kompozycja jest ważna. Nie wiem ile w końcu masz tej ściany do zagospodarowania szafkami górnymi - na wizualce wygląda na ok.240cm, na rzucie który kiedyś zamieściłaś było ok.260cm. Poza tym jest jeszcze barek o nieznanej mi szerokości, nad którym szafki też mogą wisieć. Bazując na tamtym rzucie i wykorzystując szafki ikeowskie, można tak:
1)Po obu stronach kuchenki szafki 40cm(może szuflady) i po obu stronach szafki na okap też szafki 40cm. Bliżej okna wiszą dwie 60-tki.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e293a26cbf6e.jpg (http://naforum.zapodaj.net/e293a26cbf6e.jpg.html)

2)Szafki wiszące same 40-tki(lub 80cm z frontami 40) tylko na okap szafka 60cm - ten układ pasował też będzie do "dołu" z poprzedniej wersji. Po prawej stronie piekarnika mogą być szuflady 80cm a po lewej 40cm.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3cba5b91f0e4.jpg (http://naforum.zapodaj.net/3cba5b91f0e4.jpg.html)

Jeśli płyta będzie elektryczna lub indukcyjna to okapu najprawdopodobniej nie trzeba będzie wieszać wyżej i robić "wcięcia" w dolnej linii szafek wiszących.


a z tą wnęką i krótką ścianą to zastanawiałam się czy zabudować całą od dołu do sufitu na równo z lodówką czy zostawić ten blat i wymyśliłam sobie że ten blat będzie dobry na ustawienie sprzętów które mają być blisko pod ręką typu właśnie czajnik, toster, ekspres do kawy czy po prostu zwykła suszarka na naczynia która mimo zmywarek bardzo często również ląduje w kuchniach a które chciałabym trochę jednak schować żeby nie było ich widać bezpośrednio z salonu.
Jak już musisz zachować ten blat przy lodówce to błagam Cię - powieś nad nim głębokie szafki. Może to tylko moje zboczenie ale nienawidzę za wysokim meblem takiej wąskiej dziury, której nie wypełnią wizualnie płytkie szafki.
Tu przykład jak w kacie za wysoką zabudową takie "cofnięte" szafki górne biednie wyglądają:

http://meble.kalwaria.pl/media/photos/1842041681/660x440/biala-nowoczesna-2-.jpg

A tu prawie identyczny układ jak ten co u Ciebie można by zastosować:

http://cdn26.ofero24.smcloud.net/t/adv/24f41c0f39b7599b8630edb7f2424977ae02a638.jpg


Wiadomo, że można to jakoś estetyczniej wykonać, coś na wzór tego:

http://kuchnieportal.pl/uploads/user_files/margo3.JPG

Nieważna jaka w końcu będzie szafka narożna i czy będzie cargo miedzy nią a lodówka czy lodówka przy szafce narożnej i półki na wino przy wejściu - zrób sobie wizualkę z głębokimi szafkami nad blatem i oceń sama.


A ta szafka obok lodówki to tak z przeznaczeniem na wina których mamy całkiem sporo, marzyła mi się taka i nie bardzo w ogóle wiem gdzie by znaleźć miejsce na taką w tej niewielkiej kuchni ;)
Może jakoś w barku/pówyspie?

alcudia
30-01-2015, 00:19
Dziewczyny jak uważacie czy w kuchni białej lakierowanej w połysku , w części widocznej z salonu ( dolnej ) bok zrobić z blatu? :confused:

W górnych szafkach chcę boczek lakierowany a w dolnych zastanawiam się czy lepiej biały lakierowany czy może blat szary ?

Kuchnia z boku będzie wyglądać podobnie jak tu:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172507-Wdzięczny-M07-na-płycie/page5, post #97 https://lh6.googleusercontent.com/-ybXzMQVqotg/VG-edaxRI4I/AAAAAAAABwo/igfb4VbgSTE/s512/DSC07036.JPG

( mam nadzieję że się właścicielka nie obrazi )

Blat chciałabym coś w stylu egger jasny beton , podłoga płytki szare ( NG SG 12) w salonie podłoga z płytki drewnopodobnej w kolorze rudo - miodowym .

Czy blat na bocznej ściance nie spowoduje że będzie widoczny papier ( który jest od spodu )

Jak myślicie co będzie lepsze ?

moniss
30-01-2015, 01:27
nie mam nic! powaznie mowie

wiem tylko ze bedzie lodowka side by side - maz zdania nie zmieni


spojrz moniss jak ladnie https://www.homesquare.pl/aranzacja/nowoczesna-kuchnia-z-salonem-w-bieli/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.homesquare.pl %2Faranzacja%2Fnowoczesna-kuchnia-z-salonem-w-bieli%2F)

eee tam kuchnia...popatrz jakie fajne są tam schody wraz z przyległościami :D

Jak dla mnie to ten układ wygląda nienajgorzej. Tylko trzeba by tam zwizualizować jeszcze tę wielką lodówkową kolubrynę ;)

301808

Czy może wymyśliłaś jeszcze coś innego?

ANKAg
30-01-2015, 11:49
widzialam widzialm te schody...:) ale do tego tematu wroce pozniej jak sie uporam z kuchnia:)

mysle ze bedzie tak:

odnoszac sie do Twojego rysunku:
1.pod oknem melbe taj jak sa
2. ta niska zabudowa wzdłuz długiej sciany (tak gdzie jest luchenka) znika
3. wyspa wymiary 1200 na 2000 rownolegle w odleglosci 100 cm od zabudowy pod oknem
w wyspie kuchenka w dolym prawym rogu, natomiast lewa storna blatu wyspy po dlugosci podwyzszona tak aby usias i zjesc sniadanie
4.lodowka side by side na tej scianie przy salonie wolnostojaca
5. ta duza wysoka zabudowa - zmniejszam do 3 słupkow posrodku piekarnik podwieszonych do wysokosci 1500

Moniss mozesz mi to narysowac plissss

moniss
30-01-2015, 18:42
mysle ze bedzie tak:

odnoszac sie do Twojego rysunku:
1.pod oknem melbe taj jak sa
2. ta niska zabudowa wzdłuz długiej sciany (tak gdzie jest luchenka) znika
3. wyspa wymiary 1200 na 2000 rownolegle w odleglosci 100 cm od zabudowy pod oknem
w wyspie kuchenka w dolym prawym rogu, natomiast lewa storna blatu wyspy po dlugosci podwyzszona tak aby usias i zjesc sniadanie
4.lodowka side by side na tej scianie przy salonie wolnostojaca
5. ta duza wysoka zabudowa - zmniejszam do 3 słupkow posrodku piekarnik podwieszonych do wysokosci 1500

Moniss mozesz mi to narysowac plissss

Robi się, robi...
Ale...
- po pierwsze primo: odległośc pomiędzy dwoma rzędami szafek powinna wynosić 120cm a nei 100 (zakłądam, że pod blatem wyspy z jednej strony też będą szafki)
- po drugie primo: płyta nie może być całkiem na rogu, bo to grozi nieszczęściem typu strącenie i poparzenie.

Zaraz dodam jakieś obrazki poglądowe.

Po...pewnym czasie...

301901 301902 301905

Weronika Urb
30-01-2015, 21:32
Nie tyle symetria co jakaś przemyślana kompozycja jest ważna. Nie wiem ile w końcu masz tej ściany do zagospodarowania szafkami górnymi - na wizualce wygląda na ok.240cm, na rzucie który kiedyś zamieściłaś było ok.260cm. Poza tym jest jeszcze barek o nieznanej mi szerokości, nad którym szafki też mogą wisieć. Bazując na tamtym rzucie i wykorzystując szafki ikeowskie, można tak:
1)Po obu stronach kuchenki szafki 40cm(może szuflady) i po obu stronach szafki na okap też szafki 40cm. Bliżej okna wiszą dwie 60-tki.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e293a26cbf6e.jpg (http://naforum.zapodaj.net/e293a26cbf6e.jpg.html)

2)Szafki wiszące same 40-tki(lub 80cm z frontami 40) tylko na okap szafka 60cm - ten układ pasował też będzie do "dołu" z poprzedniej wersji. Po prawej stronie piekarnika mogą być szuflady 80cm a po lewej 40cm.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3cba5b91f0e4.jpg (http://naforum.zapodaj.net/3cba5b91f0e4.jpg.html)

Jeśli płyta będzie elektryczna lub indukcyjna to okapu najprawdopodobniej nie trzeba będzie wieszać wyżej i robić "wcięcia" w dolnej linii szafek wiszących.


Jak już musisz zachować ten blat przy lodówce to błagam Cię - powieś nad nim głębokie szafki. Może to tylko moje zboczenie ale nienawidzę za wysokim meblem takiej wąskiej dziury, której nie wypełnią wizualnie płytkie szafki.
Tu przykład jak w kacie za wysoką zabudową takie "cofnięte" szafki górne biednie wyglądają:

http://meble.kalwaria.pl/media/photos/1842041681/660x440/biala-nowoczesna-2-.jpg

A tu prawie identyczny układ jak ten co u Ciebie można by zastosować:

http://cdn26.ofero24.smcloud.net/t/adv/24f41c0f39b7599b8630edb7f2424977ae02a638.jpg


Wiadomo, że można to jakoś estetyczniej wykonać, coś na wzór tego:

http://kuchnieportal.pl/uploads/user_files/margo3.JPG

Nieważna jaka w końcu będzie szafka narożna i czy będzie cargo miedzy nią a lodówka czy lodówka przy szafce narożnej i półki na wino przy wejściu - zrób sobie wizualkę z głębokimi szafkami nad blatem i oceń sama.


Może jakoś w barku/pówyspie?


kurcze dopiero teraz rozumiem o co chodziło z tymi szafkami za lodówką, faktycznie! Dzięki wielkie :) na tych zdjęciach zdecydowanie lepiej to wygląda gdy szafki są na równo z lodówką.

Pytanie jeszcze mam takie, czy przy takim ustawieniu jak tutaj rozrysowałaś uda się ustawić tak zmywarkę żeby przy otwartej był dostęp do chociaż jednej szafki narożnej? chciałabym żeby można było mieć jednocześnie otwartą tą szafkę (jedynym rozsądnym jej przeznaczeniem będą garnki i większe pojemniki plastikowe) i właśnie zmywarkę żeby wkładać je od razu na swoje miejsce :) I jaką szafkę muszę przeznaczyć pod zlew z ociekaczem 60 cm wystarczy?

Wrzucam rzut z rzeczywistymi wymiarami pomierzonymi na budowie, te wcześniejsze były z projektu :)

301939

ANKAg
30-01-2015, 21:43
Moniss jestes kochana!!! :hug::hug::hug:

tylko sie teraz zastanawiam czyyyy..... pomiedzy lodowka a zabudowa nie bedzie dziwnie ciasno??

jedynie tylko to zeby odchudzic te wyspe to zrobie bok z polkami

co myslisz o takim ukladzie??

alcudia
30-01-2015, 22:42
Jaki cokół do białej lakierowanej kuchni będzie ładny ? ( oprócz białego bo podejrzewam ze się będzie brudził ):rolleyes:

agusia59
31-01-2015, 13:08
Robi się, robi...
Ale...
- po pierwsze primo: odległośc pomiędzy dwoma rzędami szafek powinna wynosić 120cm a nei 100 (zakłądam, że pod blatem wyspy z jednej strony też będą szafki)
- po drugie primo: płyta nie może być całkiem na rogu, bo to grozi nieszczęściem typu strącenie i poparzenie.

Zaraz dodam jakieś obrazki poglądowe.

Po...pewnym czasie...

301901 301902 301905
Ciekawe projekty moniss dla ANKAg. Taka inna kuchnia od wszystkich. Chodzi mi o ustawienie. Ciekawa jestem jak w użytkowaniu. A tak wogóle mam pytanie do ANKAg: jakie masz wymiary tej kuchni?

Mmelisa
31-01-2015, 17:18
No wlasnie...
jak dla mnie to taki "dziwny" jest ten uklad...
nie wyobrazam sobie chodzenia taki kawal od lodowki do zlewu, czy tez od piekarnika.. zataczajac "koleczko" czy tez robiac "manewr" przy wyspie..
chyba ze odleglosci sa blizej niz mi sie teraz wydaja patrzac na wizualizacje..

Alcudia, inspiruj sie inspiruj :D
gdybym chciala miec wszystko "dla siebie" to bym na fm nic nie pokazala :)

adrianad
31-01-2015, 18:01
Robi się, robi...
Ale...
- po pierwsze primo: odległośc pomiędzy dwoma rzędami szafek powinna wynosić 120cm a nei 100 (zakłądam, że pod blatem wyspy z jednej strony też będą szafki)
- po drugie primo: płyta nie może być całkiem na rogu, bo to grozi nieszczęściem typu strącenie i poparzenie.

Zaraz dodam jakieś obrazki poglądowe.

Po...pewnym czasie...

301901 301902 301905
Oj, nie! Totalnie nieergonomiczne rozwiązanie!

ANKAg
31-01-2015, 18:03
Witam!

Dziewczyny :) wymiary kuchni to 2,5 na 5 albo troche ponad 5 (nie mam nigdzie zapisane)

Układ kuchni jest taki, poniewaz ja sie uparłam na wyspe a moj maz na to zeby nie gotowac w pokoju (bo pomysl byl tez taki aby wyspe umiescic na granicy kuchnia salon) i na lodowke sbs. Teraz mieszkamy u rodziców gdzie tez jest duza kuchnia i rowniez trzeba sie do lodowki nachodzic.

Zapomnialam dodac ze nie chce wiszacych szafek i jakby dac ciag mebli po dlugosci to wyjdzie lada jak w barze mlecznym :)

Moze któras z Was ma inny pomysl??

Zaraz sie załamie:) !!

ANKAg
31-01-2015, 18:11
z piekarnika korzystam srednio raz na 3 tyg. Poza tym nie lata sie do piekarnika co 5 min. nastawia sie czas i tyle. Przynajmnie ze mnie taka kucharka :)
z lodowka moze byc gorzej, zdaje sobie z tego sprawe, ale nie widze miejsca dla niej gdzie indziej tym bardziej ze jest szerokie przejscie do salonu i gdyby lodowka stala tam gdzie piekarnik wszyscy wszystko by widzieli w niej.

Mmelisa
31-01-2015, 19:25
dla mnie i tak, nie ergonomiczne (tak jak pisze adrianad) jest umiejscowienie lodowki w takim miejscu...(nawet w miejscu piekarnika) bo bedziesz zataczac polkole wokol wyspy....
no sorki ale nie widzi mi sie zupelnie taki uklad kuchni :(

wyrazilam swoje zdanie, a decyzje to i tak Wy jako inwestorzy podejmiecie, bo to ma sie Wam podobac :)

agusia59
31-01-2015, 19:30
Układ wg mnie jest ciekawy. Jedynie troche biegania do lodowki, bo tak jak napisałas piekarnika sie tak czesto nie uzywa. Gdyby nie szerokie wejscie do pokoju dziennego, to lodówke mozna by ustawic blizej zlewu, ale trzeba by tez wyspe pzesunac, co moze nie wyjsc ergonomicznie.

adrianad
31-01-2015, 19:53
Wy jako inwestorzy podejmiecie, bo to ma sie Wam podobac :)
Tylko kuchnia nie powinna się tylko podobać. Kuchnia to miejsce używane codziennie, powinna być wygodna, funkcjonalna, tak żeby korzystanie z niej było przyjemne a nie upierdliwe.

Pomysł z takim układem jest naprawdę złym pomysłem. Mając tyle miejsca do dyspozycji robić sobie zawalającego kolosa na środku to jest naprawdę nieporozumienie.

Mmelisa
31-01-2015, 19:59
ja tez chcialam za wszelka cene miec u siebie wyspe :yes:
moj maz mini barek w formie dostawionej deski, ale nie opierajacej sie na blacie... (bylam przeciwna temu)

jednak wyszlo inaczej...i jestem zadowolona, bo pozniej mialabym problem co zrobic z pusta sciana? ;)

to prawda..kuchnia ma byc wygodna w przygotowywaniu jakichkolwiek potraw...

ANKAg
31-01-2015, 20:35
adrianad a jaki wg Ciebie uklad bylby ok?

ANKAg
31-01-2015, 20:38
Mmelisa a gdzie mozna obejrzec Twoja kuchnie?

adrianad
31-01-2015, 20:42
ANKAg, a tam poza wejściem do salonu są jakieś inne drzwi? Pomiędzy lodówką i piekarnikiem?

ANKAg
31-01-2015, 20:48
tak jest wejscie z korytaza

Mmelisa
31-01-2015, 20:57
Mmelisa a gdzie mozna obejrzec Twoja kuchnie?

w moim dzienniku :)
link w stopce.

nie jest jakas tam wow..w sumie jak u wiekszosci osob na fm (oprocz tajnego wejscia do spizarki :lol2:) ..ale wiedzialam, ze chce miec biala zanim na forum trafilam, juz od 10lat :yes:
czekaja ja poprawki, czyli zmiana blatu na granit, montaz zlewu podblatowego (moj blanco czeka od roku w kartonie) i kupno innej baterii (te rozwiazania sa tymczasowe) i dokupienie kawiarki i piekarnika 2w1

ANKAg
31-01-2015, 21:07
Mmelisa :) spokojnie pozagladam poznej ...ale juz mi sie podoba:)
spizarka SUPER:) ja mam spizarnie w garazu bo tam zimniej. Dlaczego tam? poniewaz z doświadczenia wiem ze ziemniaki woda cukier maka itc lepiej mi z auta zanies do garazu i prosto do spizarki niz wszysko taszczyc w kartonach az do kuchni.
wspomniałas o piekarniku 2 w 1? masz ma mysli piekarnik plus mikro? ja tez sie nad tym zastanawiam tylko nie wiem czy w takim czyms mozna szybko odgrzac posilek?

Mmelisa
31-01-2015, 21:25
tak, piekarnik z mikro...ale dlugo ojj bardzo dlugo myslalam o piekarniku z funkcja pieczenia i pary

mikro nie uzywam..moja stoi schowana w szopce od 3lat ;)

stad te dylematy...bo na pewno musi byc zintegrowany, bo takie miejsce jest na niego zrobione...

ze spizarka nie bedzie u mnie problemu... podlogowki tam nie mam :)

moniss
31-01-2015, 23:42
No, jeden dzień nie zaglądałam do wątku, a laski się tak rozgadały :P
Ania w tamtym roku (wiosna?) wrzuciła tutaj swoją kuchnię i była mała burza mózgów, z której....hmmm...chyba w końcu nic nie wynikło ;)
Bo przecież każda kobieta musi wszystko przemyśleć kilka razy i przez kilka miesięcy, aby była zadowolona. No nie? :D
Tutaj wrzucam wymiary z ostatniego układu:
302069

P.S.
Ile w końcu ma wejście od strony holu?
Bo na starych wizualizacjach mam szersze.

ANKAg
01-02-2015, 05:23
Dziewczyny cała noc nie spie.... tylko mysle:)
Dzisiaj o 15 przyjedzie Pan stolarz wiec decyzja zapadnie...
Moniss... tamte pomysly owszem byly moze i sensowne ale zadnej z nich nie jestem w stanie sobie wyobrazic u siebie, bo albo byla propozycja pociagu szafek, albo kacik pod oknem lub z drugiej strony.... no trudno... moze jak polatam pare lat do lodówki to zamuruje przejscie do salonu i bedzie rozwiazany problem.
Z wysokiej zabudowy zrezynuje na miejsce takiej http://www.solidnekuchnie.pl/Biala-kuchnia-z-wyspa.html. Pomysle tylko jeszcze czy 3 czy 4 slupki.
Nie potrzebuje duzo szafek. Wystarczy mi tyle. W wyspie z boku jakis ukryty barek :) zeby żale schowac.
Dziekuje za cenne uwagi WSZYSTKIE. Mam nadzieje ze wkrotce bede sie mogla pochwalic swoja kuchnia.

Mmelisa
01-02-2015, 09:43
ANKAg powodzenia w dokonaniu wyboru.. wiem jak to jest z nieprzespanymi nocami...
ja 2 lata sie z tym borykalam ;)
czy jestem zadowolona..hm nie wiem... mysle, ze zawsze mozna bylo zrobic cos inaczej ;)

Kuchnia z linku super :yes:
i ten siemens co u mnie brakuje :rolleyes:

prezes861
01-02-2015, 18:01
Oto projekt mojej kuchni,
kolory będą inne, bo szafki będą w białym połysku, ciemny drewniany blat, i jasno kremowa podłoga,

problem w tym, że pomyliliśmy się w obliczeniach i w kuchni nie zmieści się szafka, która obecnie jest między piekarnikiem, a lodówką,
nie wiem co teraz robić, czy piekarnik ma stać przy samej lodówce czy może zamienić miejscami piekarnik i zlew?

To co jest między zlewem, a piekarnikiem to zmywarka.

prezes861
01-02-2015, 19:40
Co sądzicie o szafce tego typu, pod którą znalazłby się zlew narożny:

http://www.leroymerlin.pl/meble-kuchenne/zestawy-i-elementy-mebli/meble-kuchenne-w-zestawach/szafka-stojaca-narozna-moreno-bis-stolkar,p248151,l638.html?gclid=CLPPrNyxwcMCFaHJtA odEjIAYQ&gclsrc=aw.ds

Ta szafka jest tylko przykładem, że będzie łamana, narożna 90*
Kuchnia będzie w białym połysku!

Więc kuchnia ma 300cm na 210

Na długiej ścianie będzie lodówka 65cm + szafeczka 30cm + piekarnik 60cm + zmywarka 60cm + szafka narożna 85cm,
natomiast na ścianie krotkiej będzie szafka narożna 85cm + szuflady 60cm + szuflady 60cm i zostaje 5cm na blendę, chyba, że podpowiecie coś innego

alicyja
01-02-2015, 21:07
kurcze dopiero teraz rozumiem o co chodziło z tymi szafkami za lodówką, faktycznie! Dzięki wielkie :) na tych zdjęciach zdecydowanie lepiej to wygląda gdy szafki są na równo z lodówką.

Pytanie jeszcze mam takie, czy przy takim ustawieniu jak tutaj rozrysowałaś uda się ustawić tak zmywarkę żeby przy otwartej był dostęp do chociaż jednej szafki narożnej? chciałabym żeby można było mieć jednocześnie otwartą tą szafkę (jedynym rozsądnym jej przeznaczeniem będą garnki i większe pojemniki plastikowe) i właśnie zmywarkę żeby wkładać je od razu na swoje miejsce :) I jaką szafkę muszę przeznaczyć pod zlew z ociekaczem 60 cm wystarczy?


Przykładowy układ. Wymiary na rzutach ścian traktuj poglądowo bo czasem nie chciało mi się wstawiać blendy i tylko rozciągałam szafkę (np. 62,5 cm pod zlewem) a same szafki są w większości przeróbkami szafek o wymiarach tych z Ikei i dlatego np. jedna szafka narożna ma 127,5cm. Zmywarka jest mniej więcej na środku blatu pod oknem i z obu stron będzie miejsce na równoczesne otwierane szafek narożnych(zależy jeszcze jak będzie się otwierała ta po prawej, jaki mechanizm wysuwanych koszy i z której strony zawiasy drzwiczek itp). Na samą komorę zlewu szafka 60cm wystarczy a ociekacz może być nad zmywarką - i wygodniej i ładniej niż gdyby był po drugiej stronie i nachodził na lewą szafkę narożną.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8eb8c6db526e.jpg (http://naforum.zapodaj.net/8eb8c6db526e.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f4f26d919853.jpg (http://naforum.zapodaj.net/f4f26d919853.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7fc062378c39.jpg (http://naforum.zapodaj.net/7fc062378c39.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/31b76cfb8dc4.jpg (http://naforum.zapodaj.net/31b76cfb8dc4.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/23ee380f4bd0.jpg (http://naforum.zapodaj.net/23ee380f4bd0.jpg.html)

Zastanawiałam się czy nie zaproponować Ci zamurowania przejścia z holu bo wtedy byłaby cała ściana na wysoką zabudowę z piekarnikiem w słupku itp no i dziwnie wyglądały dwa wejścia obok siebie ale zobaczyłam, że akurat na projekcie domu masz tam między nimi kominek w salonie więc chyba się nie opłaca przedłużać drogi do kuchni.

alicyja
01-02-2015, 21:11
Więc kuchnia ma 300cm na 210

Na długiej ścianie będzie lodówka 65cm + szafeczka 30cm + piekarnik 60cm + zmywarka 60cm + szafka narożna 85cm,
natomiast na ścianie krotkiej będzie szafka narożna 85cm + szuflady 60cm + szuflady 60cm i zostaje 5cm na blendę, chyba, że podpowiecie coś innego
Zlew i zmywarka pod okno.

Casuall
01-02-2015, 21:59
Co sądzicie o szafce tego typu, pod którą znalazłby się zlew narożny:

http://www.leroymerlin.pl/meble-kuchenne/zestawy-i-elementy-mebli/meble-kuchenne-w-zestawach/szafka-stojaca-narozna-moreno-bis-stolkar,p248151,l638.html?gclid=CLPPrNyxwcMCFaHJtA odEjIAYQ&gclsrc=aw.ds (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.leroymerlin.pl %2Fmeble-kuchenne%2Fzestawy-i-elementy-mebli%2Fmeble-kuchenne-w-zestawach%2Fszafka-stojaca-narozna-moreno-bis-stolkar%2Cp248151%2Cl638.html%3Fgclid%3DCLPPrNyxwc MCFaHJtAodEjIAYQ%26gclsrc%3Daw.ds)

Ta szafka jest tylko przykładem, że będzie łamana, narożna 90*
Kuchnia będzie w białym połysku!

Więc kuchnia ma 300cm na 210

Na długiej ścianie będzie lodówka 65cm + szafeczka 30cm + piekarnik 60cm + zmywarka 60cm + szafka narożna 85cm,
natomiast na ścianie krotkiej będzie szafka narożna 85cm + szuflady 60cm + szuflady 60cm i zostaje 5cm na blendę, chyba, że podpowiecie coś innego

Użytkuję taką szafkę narożną, nie wyobrażam sobie jej pod zlewem tam gdzie kosz na śmieci. Trzymam w niej rzadziej używane przedmioty., ze względu na sposób otwierania i głębokość. Użytkuję również zlew narożny 1, 5 komory i nigdy bym już takiego nie kupiła, teraz tylko prosty i pod oknem :) Przy moim narożnym nie mieszczą się dwie osoby i zawsze to przyjemniej byłoby patrzeć w okno niż w kąt :(

Weronika Urb
03-02-2015, 20:56
Oto projekt mojej kuchni,
kolory będą inne, bo szafki będą w białym połysku, ciemny drewniany blat, i jasno kremowa podłoga,

problem w tym, że pomyliliśmy się w obliczeniach i w kuchni nie zmieści się szafka, która obecnie jest między piekarnikiem, a lodówką,
nie wiem co teraz robić, czy piekarnik ma stać przy samej lodówce czy może zamienić miejscami piekarnik i zlew?

To co jest między zlewem, a piekarnikiem to zmywarka.


prezes861 myślę że słuszna decyzja biały plus drewniany blat będzie wyglądać super ;) jeżeli nie będzie tej szafki to definitywnie odsuń piekarnik od lodówki bo będzie po prostu niepraktyczne gotowanie na niej np jak tam zmieścisz patelnie? ja ostatnio gotowałam obiad na 4 palniki i na pewno bym się tam nie zmieściła :P albo dać zlew przy lodówce albo jak mówi alicyja pod okno :)

kajkak
03-02-2015, 20:58
Witajcie. Co sądzicie o mojej kuchni? Przepraszam, że nie normalna wizualizacja tylko jej zdj ale dostaliśmy wydrukowaną, a dopiero mają nam przesłać na maila. Kuchnia ma ok 250 cm na 260. Jest jeszcze przed przeróbkami więc nie wiemy dokładnie co do cm ;) Dolne szafki będą z forniru w kolorze dębu raczej ciemniejszego, a górne szafki w bieli połysk. Do tego na szafkach uchwyty nabijane. Blat biały z jasnoszarymi smugami (podobno przypomina marmur :lol2:)
Największy problem mam z wyborem płytek na ścianę i podłogę. Nie chcę dodawać już brązu gdyż mam go już dosyć. Myślałam o białych płytkach, ale w sklepie sprzedawczyni bardzo mi odradzała i sama już nie wiem. Podoba mi się szarość, ale czy nie będzie już za dużo koloru? Czekam na wszelkie uwagi :)

Beskidziak
03-02-2015, 21:13
Przyjrzałbym się tej imitacji marmuru na większej powierzchni, bo to z doświadczenia najsłabsze imitacje. Odradzam blat w połysku. Może zamiast uchwytów nabijanych, frezowane i lakierowane (choć wymaga to większej staranności i doświadczenia wykonawcy) wydaje mi się lepszy efekt.

BEWA
03-02-2015, 21:54
Przykładowy układ.


http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f4f26d919853.jpg (http://naforum.zapodaj.net/f4f26d919853.jpg.html)




Alicyja, spodobało mi się przedstawione przez Ciebie rozwiązanie z jednakową głębokością szafek wiszących na ścianie z lodówką. Mam podobny ukłąd kuchni, tylko w miejscu gdzie na tym projekcie stoi czajnik będzie płyta indukcyjna. Okno też jest w tym samym miejscu.
Proszę o podpowiedz, bo już sama zgłupiałam jak powinna wyglądać prawa część kuchni (widoczna na salon)

1)Zrobić górne szafki na ścianie z lodówką takie głębokie jak lodówka?

2)Jeśli tak to jak powinny wyglądać w rogu (harmonijka, jakaś szafka podnoszona etc)

3)Co zrobić z okapem -jaki okap tutaj pasowałby? Środek płyty indukcyjnej wypada 115cm od ściany po prawej stronie, czyli płyta zakończy się 90cm od ściany. Okap 60cm znalazłby się w odległości 30cm od frontów wiszących szafek.Czy nie będzie wszystko zbyt blisko siebie?Aa może zrobić okap ukryty w szafkach?

4)Czy wg Was pasowałoby tutaj jakieś inne wykończenie widocznego boku np.szklana witryna czy coś takiego jak na zdjęciu poniżej?



Poniżej wstępny projekt kuchni. Ściana z lodówką ma 220cm, ściana na wprost 305cm. Pierwsze trzy zdjęcia przedstawiają projekt, ostatnie zdjecie-przykładowy bok witryny -boku widocznego z salonu.
Wszelkie pomysły i podpowiedzi mile widziane.

moniss
04-02-2015, 00:42
kajkak,
- po pierwsze, potrzebny jest cokół, coby zmywarkowa szafka nie była jedyna do podłogi
- po drugie - przydał by się rzut kuchni
- po trzecie, tak jak napisał Beskidziak, ładniej by wyglądały inne uchwyty np. w wiszących niewidoczny frez od dołu lub zamykane/otwierane na docisk.
Szafki mogłyby mieć też np. uchwyty nakładane, coś w tym stylu:
302678 302679

anitas91
04-02-2015, 15:23
Witam,
Wstawiam zdjęcie swojego amatorskiego projektu i proszę o wszelkie uwagi. najbardziej chodzi mi o układ szafę, fronty będą gładkie beż góra, brąz dół.
Przewidują zmywarkę w zabudoweię (45cm) pralkę pod oknem ukrytą w szafce ( wersja slim ok 3cm) , piekarnik i mikrofala zabudowa, lodówka umieszczona we wnęce. Szafki z piekarnikiem i lodówką pod sam sufit. Kuchnia jest otwarta na salon, wszelki uwagi mile widziane. :yes::D

http://images.tinypic.pl/i/00627/7yfpr9i75ele.jpg

http://images.tinypic.pl/i/00627/a9jys6f5puwp_t.jpg (http://www.tinypic.pl/a9jys6f5puwp)

http://images.tinypic.pl/i/00627/gw5yeace1ahe_t.jpg (http://www.tinypic.pl/gw5yeace1ahe)

http://images.tinypic.pl/i/00627/t7ymss3h2cjh_t.jpg (http://www.tinypic.pl/t7ymss3h2cjh)

alicyja
04-02-2015, 17:06
anitas91, tak na szybko
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/37285793cbf9.jpg (http://naforum.zapodaj.net/37285793cbf9.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/168bb2deca72.jpg (http://naforum.zapodaj.net/168bb2deca72.jpg.html)

zszywka
04-02-2015, 17:41
Witam wszystkich. Od pewnego czasu śledzę forum ponieważ jestem na etapie budowy domu. Utknęłam na projekcie kuchni. Kuchnia jest dosyć nieustawna (jedno z okien jest do ziemi). Myślimy o białych matowych frontach i drewnianym blacie (bądź jakimś laminacie). Wstępnie przygotowałam projekt, ale nie wiem czy ma to jakiś sens (na wizualizacjach ukryłam ściany od spiżarni, które widać na rzucie z góry). Przyda się pomoc i spojrzenie z zewnątrz. Zależy nam by lodówka była wolnostojąca (chcemy wykorzystać lodówkę, którą mamy teraz) i by znajdowała się jak najbliżej wejścia do kuchni. I właśnie ta ściana z lodówką to moja największa bolączka. Kompletnie nie wiem jak tą przestrzeń zagospodarować. Nie wiem też co umieścić i gdzie dokładnie na ścianie nad blatem.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

302736302737302738302739

Weronika Urb
04-02-2015, 18:01
Przykładowy układ. Wymiary na rzutach ścian traktuj poglądowo bo czasem nie chciało mi się wstawiać blendy i tylko rozciągałam szafkę (np. 62,5 cm pod zlewem) a same szafki są w większości przeróbkami szafek o wymiarach tych z Ikei i dlatego np. jedna szafka narożna ma 127,5cm. Zmywarka jest mniej więcej na środku blatu pod oknem i z obu stron będzie miejsce na równoczesne otwierane szafek narożnych(zależy jeszcze jak będzie się otwierała ta po prawej, jaki mechanizm wysuwanych koszy i z której strony zawiasy drzwiczek itp). Na samą komorę zlewu szafka 60cm wystarczy a ociekacz może być nad zmywarką - i wygodniej i ładniej niż gdyby był po drugiej stronie i nachodził na lewą szafkę narożną.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8eb8c6db526e.jpg (http://naforum.zapodaj.net/8eb8c6db526e.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f4f26d919853.jpg (http://naforum.zapodaj.net/f4f26d919853.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7fc062378c39.jpg (http://naforum.zapodaj.net/7fc062378c39.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/31b76cfb8dc4.jpg (http://naforum.zapodaj.net/31b76cfb8dc4.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/23ee380f4bd0.jpg (http://naforum.zapodaj.net/23ee380f4bd0.jpg.html)

Zastanawiałam się czy nie zaproponować Ci zamurowania przejścia z holu bo wtedy byłaby cała ściana na wysoką zabudowę z piekarnikiem w słupku itp no i dziwnie wyglądały dwa wejścia obok siebie ale zobaczyłam, że akurat na projekcie domu masz tam między nimi kominek w salonie więc chyba się nie opłaca przedłużać drogi do kuchni.

Alicyja Jesteś wielka! Nawet obrazek w moim guście ;) Teraz myślę układ mebli jest idealny i jest moja symetria ;) Nie wiedziałam czy zmieści się zmywarka pod ociekacz od zlewu, jak tak to super. Zamurowanie wejścia odpada, nie wyobrażam sobie noszenia zakupów z auta przez salon mijając przy tym właśnie kominek, myślę że i z przejściem jak kuchnia będzie dobrze ustawiona to będzie poręczna i nie powinno być mało miejsca. Podobają mi się wysokie zabudowy bardzo ale niestety wszystkiego mieć nie można.
Zastanawiam się jeszcze czy nie odpuścić jednej szafki górnej nad ladą?

Jeszcze raz Ci dziękuję ogromnie za pomoc! ;) Ten prawy róg kuchni o niebo lepiej ;)

alicyja
04-02-2015, 18:29
zszywka, trochę dziwny kształt kuchni przez tę spiżarnię(kotłownię?). Można coś zmienić w projekcie czy już ściany i kominy stoją? Stół w kuchni będzie jedynym stołem jadalnianym?
Ogólnie twój układ nie jest najgorszy ale lodówkę lepiej odsunąć kawałek od prostopadłego blatu, minimum 20-30cm. Na rysunku niebieskie kółko to ludź który stoi przy blacie i nie musi się specjalnie odsuwać, żeby zrobić miejsce na otworzenie drzwi lodówki i nie musi nawet otwierać tych drzwi na pełne 90 stopni lub więcej.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/80b2746a28b0.jpg (http://naforum.zapodaj.net/80b2746a28b0.jpg.html)

Jeśli drzwi już wstawione to chyba dwie 30-tki po bokach lodówki się nie zmieszczą - jedna z nich albo obie mogą mieć 20cm. Albo możesz lodówkę wstawić po prostu w jednej linii z blatem czyli w kącie - takie ustawienie jest chyba najbardziej komfortowe i możesz obok lodówki powiesić szafkę górną.

Weronika Urb
04-02-2015, 18:45
zszywka, trochę dziwny kształt kuchni przez tę spiżarnię(kotłownię?). Można coś zmienić w projekcie czy już ściany i kominy stoją? Stół w kuchni będzie jedynym stołem jadalnianym?
Ogólnie twój układ nie jest najgorszy ale lodówkę lepiej odsunąć kawałek od prostopadłego blatu, minimum 20-30cm. Na rysunku niebieskie kółko to ludź który stoi przy blacie i nie musi się specjalnie odsuwać, żeby zrobić miejsce na otworzenie drzwi lodówki i nie musi nawet otwierać tych drzwi na pełne 90 stopni lub więcej.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/80b2746a28b0.jpg (http://naforum.zapodaj.net/80b2746a28b0.jpg.html)

Jeśli drzwi już wstawione to chyba dwie 30-tki po bokach lodówki się nie zmieszczą - jedna z nich albo obie mogą mieć 20cm. Albo możesz lodówkę wstawić po prostu w jednej linii z blatem czyli w kącie - takie ustawienie jest chyba najbardziej komfortowe i możesz obok lodówki powiesić szafkę górną.

Też mi się wydaje że bez tej spiżarki było by dużo lepiej, a jak chcesz mieć spiżarkę to może by ją przesunąć i dać w kącie po przekątnej obok wejścia zaraz? Poza tym czy po drugiej stronie tej ściany w salonie jest może kominek? wtedy będzie on oddawał ciepło a do przechowywania produktów spożywczych to średnio dobre

alicyja
04-02-2015, 19:01
Weronika Urb, ta ostatnia szafka jest otwarta i zwrócona w kierunku jadalni czego już na wizualkach nie było widać ale nie skupiałam się na tej części kuchni.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/85ea641a5ba9.jpg (http://naforum.zapodaj.net/85ea641a5ba9.jpg.html)

Jakoś wydawało mi się, ze ładniej będzie z szafkami na całą ścianę, do wykusza.

Nie wiem czy ta lada ma być z hokerami czy z szafkami od strony jadalni. Jeśli z miejscem do siedzenia dla dwóch osób to i tak jest duża szansa, że jedna z nich będzie patrzeć na bok szafki wiszącej - nawet jak nie będzie tej nad ladą to zaraz kawałek dalej będzie następna. Chyba że przejście do salonu/jadalni zostawisz jak najwęższe się da, nie mniej niż 80cm, to wtedy lada będzie miała ze 150cm i da się tak usiąść żeby nie mieć przed nosem szafki wiszące(blat dla dwóch osób powinien mieć ok.120cm długości)j.

kajkak
04-02-2015, 19:11
kajkak,
- po pierwsze, potrzebny jest cokół, coby zmywarkowa szafka nie była jedyna do podłogi
- po drugie - przydał by się rzut kuchni
- po trzecie, tak jak napisał Beskidziak, ładniej by wyglądały inne uchwyty np. w wiszących niewidoczny frez od dołu lub zamykane/otwierane na docisk.
Szafki mogłyby mieć też np. uchwyty nakładane, coś w tym stylu:
302678 302679

Niestety, ale uchwyty zostaną ponieważ nie umiem wybić ich z głowy mężowi, to była pierwsza rzecz która jemu podobała się w kuchni. Ledwo co przekonałam go do górnych szafek w lakierze bo chciał całość w fornirze. Więc to takie moje ustępstwo.
Cokół będzie tylko tak w wizualizacji jest :)
Czekam na maila, jak tylko dostanę wrzucę jeszcze raz :)
A co do blatu to chodziło mi o Marmur carra w macie.
Może macie pomysły jaki kolor płytek na ścianę?

Mmelisa
04-02-2015, 19:26
ja tylko wyraze swoje zdanie,ze nie podobaja mi sie te otwarte polki... sa to paskudne"kurzolapki" ;)

zszywka
04-02-2015, 19:47
alicyja, Weronika Urb dziękuję za odpowiedź. Niestety kuchnia to najsłabsze ogniwo naszego domu, ale musieliśmy iść na kompromis. Niestety spiżarnia, a w zasadzie kotłownia musli zostać. Miejsce na stół w projekcie to nasza mini jadalnia, albo i mikro :) Planujemy stół w wersji rozkładanej, który w razie potrzeby zostanie ułożony w salonie (sporadycznie). Niestety obawiałam się tego że najlepsze ułożenie to ułożenie szafek w jednej linii (nie w kształcie litery L). Boję się tylko, że tego miejsca na przechowywanie może być za mało.

alicyja
04-02-2015, 20:00
Alicyja, spodobało mi się przedstawione przez Ciebie rozwiązanie z jednakową głębokością szafek wiszących na ścianie z lodówką. Mam podobny ukłąd kuchni, tylko w miejscu gdzie na tym projekcie stoi czajnik będzie płyta indukcyjna. Okno też jest w tym samym miejscu.
Proszę o podpowiedz, bo już sama zgłupiałam jak powinna wyglądać prawa część kuchni (widoczna na salon)

1)Zrobić górne szafki na ścianie z lodówką takie głębokie jak lodówka?

Byłoby fajnie ;)


2)Jeśli tak to jak powinny wyglądać w rogu (harmonijka, jakaś szafka podnoszona etc)

Są różne możliwości. Na przykład taki mechanizm wymaga chyba mało miejsca przed szafka na otwieranie frontu:
http://www.budnet.pl/Meble_kuchenne_Szafki_otwierane_do_gory_dzieki_pod nosnikowi,Meble_kuchenne,i=23626.html


3)Co zrobić z okapem -jaki okap tutaj pasowałby? Środek płyty indukcyjnej wypada 115cm od ściany po prawej stronie, czyli płyta zakończy się 90cm od ściany. Okap 60cm znalazłby się w odległości 30cm od frontów wiszących szafek.Czy nie będzie wszystko zbyt blisko siebie?Aa może zrobić okap ukryty w szafkach?
Okap w formie rury - takie mają ok 40cm szerokości(średnicy) więc dałoby to dodatkowe 10cm odstepu o frontów głębokich szafek i na upartego fronty w samym kącie, te na wysokości okapu, mogłyby mieć ok.40cm (wysokości lub szerokości - otwierane standardowo, pionowo lub poziomo).



4)Czy wg Was pasowałoby tutaj jakieś inne wykończenie widocznego boku np.szklana witryna czy coś takiego jak na zdjęciu poniżej?

Z piekarnikiem w słupku to żadna witryna się chyba już nie zmieści - chyba, ze inna szafka narożna, np. 60x120cm i nad nią głęboka nadstawka szer.60cm (w kącie) i piekarnik, dalej lodówka - zostanie ze 40cm na witrynę przy drzwiach do spiżarni. Mnie sama płyta meblowa na boku wysokiej zabudowy nie razi jakoś specjalnie.


Lodówka będzie do zabudowy czy wolnostojąca(jaki kolor i wysokość jeśli już)? Nie pamiętam czy pisałaś coś o tym...

anitas91
04-02-2015, 20:08
alicyja, dziękuję za zaangażowanie :) i szybką odpowiedź, projekty super :)
Pierwszy projekt bardziej pasuję, z tym że rury kanalizacyjne (zaznaczyłam na obrazku) idą po tej ścianie, więc będzie problem z podciągnięciem zlewu pod okno. Myślałam w ogóle, żeby zrezygnować z okapu na rzecz wkładu węglowego ulokowanego pod szafką ? I tam myślę co z tą ścianą naprzeciwko okna, ona ma 1,65m może by tam jeszcze kawałek blatu roboczego dołożyć ?

http://pics.tinypic.pl/i/00627/vrs2jx3p4t9j.jpg

http://pics.tinypic.pl/i/00627/ijcmhtd74jvg.jpg

alicyja
04-02-2015, 21:14
anitas91 rury od zlewu to nie problem, za szafkami się je prowadzi - i tak planowałaś przecież po oknem pralkę a nie spotkałam jeszcze takiej, która pobierałaby i odprowadzała wodę "bezprzewodowo" ;).
Wkład węglowy? Masz na myśli okap(pochłaniacz) wbudowany w szafkę wiszącą? Akurat w takim układzie gdzie płytkie szafki są nad blatem we wnęce to okap dałabym wolnowiszący - jakiś prosty i skromny i żadnych dodatkowych szafek wiszących na "kominie". Chyba, żebyś zabudowała(zamurowała) całkiem wnękę to ściana się wyrówna i szafki górne można powiesić na całej szerokości i okap wbudować. Albo we wnęce wiszące szafki głębokie - tak, żeby ich fronty były równo z frontami standardowych szafek wiszących na kominie.
Patrząc na rzut widzę, że brakuje połowy tej długiej ściany naprzeciw okna(200cm) i kawałka tej krótkiej po prawej(68cm) - dlaczego tak? Są dwa wejścia - jedno z salonu a drugie z przedpokoju? Jeśli cały narożnik kuchni bez ścian to przejście do salonu to jakoś tak przypadkowo i nieładnie to wyszło i chyba wolałabym przedłużyć krótką ścianę "do końca" - po dostawieniu ścianki zasłaniającej bok wysokiej zabudowy wejście na dłuższej ścianie zostałoby szerokie na ok 140cm. Albo skrócić tę krótką ścianę i zostawić tylko 60cm zasłaniające bok słupka z piekarnikiem jeśli układ z pierwszego projektu. Ale jednak przydałby się jakiś rzut uwzględniający również pomieszczenia graniczące z kuchnią.
W obu wersjach jest wystarczająca ilość blatu roboczego - w drugiej więcej ale nawet w pierwszej dwie osoby spokojnie mogą sobie działać, np. jedna zmywa a druga stoi przy kuchence. Ale nie mówię, że to zły pomysł z tym blatem - tyle, że może lepiej jakby to było coś a'la barek czyli miejsce na szybki posiłek, stołki...

vivien8
04-02-2015, 22:18
Czy mogłabym prosić o poradę estetyczno-praktyczną co do kuchni? Co myslicie o połączeniu ciemnej obudowy (coś między brązem a czernią o fakturze drewna) z błyszcząca górą (kolor cappucciono/ kawa z mlekiem). Czy do tego blat ciemny, wpadający w czerń czy raczej cos jasnego? I co na ściane między blatem a szfkami? (Wstęnie wybralismy płytki w opdcieniach kremowych z wzorkiem geometrycznym).
Z góry dzięki :)

alicyja
04-02-2015, 22:28
ja tylko wyraze swoje zdanie,ze nie podobaja mi sie te otwarte polki... sa to paskudne"kurzolapki" ;)

A mnie się powoli zaczęły przejadać sterylne laboratoria z wielkimi połaciami białych frontów gdzie nawet nie ma szans na urozmaicenie w postaci uchwytów bo teraz wszystko ma być "gładko" i "ukryte". Sama nie lubię ścierać kurzu z "durnostojek" ale jedną szafkę otwartą albo dwie i na półkach jakieś koszyczki czy pojemniczki jakoś bym przecierpiała. Zresztą szafka(np. ta u Weroniki Urb) nie musi być otwarta, może być witryna a i tak to jakoś przełamie monotonię płaszczyzn. Nie wiem gdzie się podział tak uwielbiany niegdyś styl skandynawski, kojarzący mi się z kuchnią ciepłą i domową(mimo dominującej bieli), w której się gotuje i nie ukrywa wszelkich akcesoriów za wszelką cenę - te biele,szarości, drewniane blaty z niego się wzięły ale widocznie upodobania rodaków ewoluowały w stronę minimalizmu i eksponowania tylko drogich ekspresów do kawy i czajników elektrycznych na tle lacobelu nad blatem. Nie, żebym skreślała każdą nieprzeładowaną i prostą kuchnię ale w większości prezentowanych w ostatnim czasie aranżacji uderza mnie brak jakiegoś indywidualnego rysu - po prostu kalka, trudno poznać na pierwszy rzut oka na czyją kuchnię patrzę. Może wina projektantów lub"projektantów" ;) - ja("projektant") robiąc wizualki przeważnie nie szaleję zbytnio z kolorami, materiałami, dodatkami(chyba, że ktoś nalega albo akurat mam wenę) ale przedstawiam zaledwie zarys i liczę na kreatywność "odbiorców" bo mnie samej czasem przychodzi za dużo pomysłów do głowy i nie chce nikomu narzucać moich(czasem szalonych;)) wizji. A doradzanie na forum w kwestiach estetycznych, jak widać na kilku wątkach kuchennych, polega najczęściej tylko na pomocy w dokonaniu wyboru miedzy frontami matowymi i w połysku, między blatem białym, szarym, czarnym lub drewnianym itp. Trochę błędne koło - nikt nie promuje oryginalności więc nikt jej nie żąda i na odwrót. Chyba w proteście powinnam każdą wizualizację przyozdabiać w szafki otwarte, półki, witryny i co się da ... ;)

anitas91
04-02-2015, 22:44
alicyja, bardzo mi się podoba pierwszy projekt, pomyślę jak to z tym odpływem pokombinować, bo jeszcze z tego odpływu ma iść pralka i zmywarka ( będzie potrzebne użycie trójnika czy czegoś takiego)
tam nie ma ścian i raczej nie będzie bo mieszkanie jest już na końcówce wykańczania (podłogi,płytki są)
wrzucam rzut .
http://images.tinypic.pl/i/00627/v4jrm1tngowh.jpg

alicyja
04-02-2015, 23:25
vivien 8 Blat jasny, w kolorze górnych frontów.

http://meblepiorunkiewicz.pl/wp-content/uploads/2013/11/DSCN9564.jpg?ef4fbf

http://s2.manifo.com/usr/1/14D3A/66/manager/dsc09066.jpg

Ewentualnie w kolorze dolnych fontów.

http://www.ikea.com/ms/media/cho_room/20134/kitchen/20134_conk19a/20134_conk19a_01_PE361904.jpg

http://www.kuchenny.com.pl/obrazki/kuchnia_bialo_brazowa_luxum_221013.jpg

Najlepiej gładki , żadnych mamurków, maziajów, ciemny może być drewniany z fakturą jak na frontach.
Blat stalowy to byłoby coś oryginalnego i nowoczesnego ( w połączeniu ze stalowymi sprzętami, uchwytami szafek) ale mało kto się na to decyduje bo chyba niepraktyczny.

Do bardzo ciemnego drewna na dolnych frontach raczej wybrałabym fronty górne białe lub złamana biel(śmietankowy, kremowy czy jakoś tak). Ale nie przesądzam - lepiej na żywo w świetle dziennym porównać oba rodzaje frontów, czy odcieniem pasują. I próbkę wybranych płytek też mieć wtedy pod ręką.

alicyja
04-02-2015, 23:29
alicyja, bardzo mi się podoba pierwszy projekt, pomyślę jak to z tym odpływem pokombinować, bo jeszcze z tego odpływu ma iść pralka i zmywarka ( będzie potrzebne użycie trójnika czy czegoś takiego)
tam nie ma ścian i raczej nie będzie bo mieszkanie jest już na końcówce wykańczania (podłogi,płytki są)
wrzucam rzut .
http://images.tinypic.pl/i/00627/v4jrm1tngowh.jpg

Dostawić ściankę z k-g na położonej już podłodze to nie problem. ważniejsze jest to jak planujecie ustawić meble w salonie - sofa, tv, stół... bo dopiero na podstawie tego można ustalić czy stawianie ścianek ma sens

anitas91
05-02-2015, 11:34
alicyja,
twój pierwszy projekt z małymi zmianami, zlew z drugiej strony okno, a nad płytą wkład pod szafką, te szafki obok filaru co sięgają do blatu, zrobiłabym z szybą "mlecz" a przy samym blacie szuflady ( nie umieszczałam tego w wizualizacji)
dodatkowo wrzucam rzut pokoju otwartego na kuchnie, jak wstępnie planujemy wszytko rozmieścić.
http://pics.tinypic.pl/i/00627/5hwlfmqbz0bo.jpg

http://pics.tinypic.pl/i/00627/l8fvg0e3iak8.jpg

ANKAg
05-02-2015, 19:31
dziewczyny jakie dac boki w szufladach? które sie najlepiej użytkuje i ktore sa najmniej awaryjne?

aniewa
06-02-2015, 10:05
Witam!
Po łazience(dzieki alicyja) przyszedł i czas na kuchnię. Zwracam się do Was…bo to, co wymyslił nasz stolarz..nie odpowida nam wizualnie może i jest funkcjonalnie..ale w ogóle zrobił, co innego niż mu mówiliśmy

Rozmieszczenie sprzetów wymysłiłam takie, jak na rysunku z wymiarami kuchni..a zobaczcie, co dostałam.. ps. Pomińmy błędy ort. Stolarza:P
Jak sadzicie, czy wymyślone przez nas ułożenie AGD jest ergonomiczne? Jak zaaranżować tę kuchnię,żeby ładnie wyglądała? Jej minus taki, ze waska i ma dwa duże okna..no i jest otwarta na jadalnie z pokojem dziennym(ale to dla mnie plus i nie chcę tego zabudowac)

wymiary kuchni:
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0a57fda68d1d.png (http://naforum.zapodaj.net/0a57fda68d1d.png.html)

pomysł stolarza niżej:
ps. dzięki Alicyja za bardzo cenne wskazówki..postarałam się do nich zastosować :d i teraz jak klikniemy na rysunek z wymiarami wyżej to już jest czytelny :)
no i Edytować też się nauczyłam :0) dz. faktycznie,to cenna uwaga..bo takie pojedyncze posty tylko zaśmiecają wątek. sorki

aniewa
06-02-2015, 11:11
302957
302958302959302960

z tymi rysunkami stolarza już nie kombinowałam..
bo nie ma chyba co, nad nimi gdybać.:/.nie podobają mi się...bo kuchnia przez szafki górne i (staromodne) narożne jest przeładowana, ciasna..
poza tym nie podoba mi się płyta indukcyjna w narożniku i zwykły pochłaniacz:( no i nie chcę mieć takiego wielkiego zlewozmywaka..masakra..w obecnym mieszkaniu mam mały 45 i jestem zadowolona..nie mam potrzeb na większy :P

a i tak jest wąska..dlatego wymyśliłam..rząd szafek górnych tylko na stronie z lodówką
(dla której i tak nie ma lepszego miejsca, a musi być w kuchni::P)

a oto powód wpisu: http://naforum.zapodaj.net/thumbs/cc6a60be18e7.jpg (http://naforum.zapodaj.net/cc6a60be18e7.jpg.html)

alicyja
06-02-2015, 12:08
aniewa, cały czas te obrazki są za małe żeby odczytać wymiary i dodatkowe informacje. Weź je otwórz w jakimś programie graficznym(np. paint) , wykadruj tak, żeby obciąć zbędne białe tło. Spróbuj wrzucić za pośrednictwem jakiegoś zewnętrznego serwisu, np. http://naforum.zapodaj.net/ - wyszukujesz obrazki na dysku, wybierasz rozmiar miniaturki(jaka się ma automatycznie wygenerować), klikasz "Zapodaj" i pod każdym obrazkiem pojawiają ci się trzy linki do wyboru - kopiujesz jeden z nich(ja przeważnie wybieram BBCode) i wklejasz do treści posta (CTRL+V) w wybranym miejscu.
I nie musisz pisać jednego postu za drugim - możesz edytować jeden post i dopisywać/poprawiać informacje i obrazki- zwłaszcza jeśli nikt dotąd nie odpisał.

alicyja
06-02-2015, 14:02
alicyja,
twój pierwszy projekt z małymi zmianami, zlew z drugiej strony okno, a nad płytą wkład pod szafką, te szafki obok filaru co sięgają do blatu, zrobiłabym z szybą "mlecz" a przy samym blacie szuflady ( nie umieszczałam tego w wizualizacji)
dodatkowo wrzucam rzut pokoju otwartego na kuchnie, jak wstępnie planujemy wszytko rozmieścić.
http://pics.tinypic.pl/i/00627/5hwlfmqbz0bo.jpg

http://pics.tinypic.pl/i/00627/l8fvg0e3iak8.jpg

No i właśnie te wystające szafki wiszące nad płyta nie bardzo ładne. Nie da się jakoś tego wyrównać? Szufladki nad blatem we wnęce to tylko luźny pomysł, możesz powiesić szafki wyżej a na blacie w głębi zrobić miejsce na toster, ekspres do kawy albo półki na przyprawy... Zlewu naprawdę nie musisz umieszczać jak najbliżej tej wnęki z przyłączami. Może lepiej umieścić zlew tak, żeby bateria wypadła na styku obu skrzydeł okiennych - nie powinna wtedy przeszkadzać w otwieraniu.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d0748586cd43.jpg (http://naforum.zapodaj.net/d0748586cd43.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2b54269ffe48.jpg (http://naforum.zapodaj.net/2b54269ffe48.jpg.html)

Agnieszka Stefaniak
06-02-2015, 21:29
Witam
Mam mały problem.Zamierzam zakupić kuchnie Metod,z frontami Kroktorp.Niestety IKEA nie posiada w sprzedaży paneli maskujących do zmywarki w rozmiarze 45 cm. Zaoferowano mi panel biały lub srebrny.
.Mam zmywarke właśne pod zabudowe,ale nie wyobrazam sobie jak bedzie wyglądać z panelem innym niż szafki. Czy próbował ktoś może obciąć panel 60 cm na 45 cm? Jakoś tego nie widze,ale zapyac można
Pozdrawiam i dziękuję za ew.odpowiedzi

Justyna87
06-02-2015, 22:30
Witam trafiłam dziś na to forum i bardzo proszę o pomoc w urządzeniu kuchni. Załączam taki tylko szkic wykonany w paincie. Kuchnia jest połączona z jadalnią i salonem. Bardzo nie chcę mieć zlewu pod oknem narożnym. Kuchnia jest z projektu dom w rododendronach 6P. 303095

lukjah
06-02-2015, 23:28
Witam kto pomoze zaprojektowac ustawienie mebli w kuchni. Poczatkowo myslalem o L z lodowka i piekarnikiem w rogu pod oknem, teraz mysle ze za duzo miejsca takie ustawienie zabiera, a moze pod oknem tez zrobic blat?
303098

anitas91
06-02-2015, 23:29
alicyja,
Gdzieś się osłuchałam, że im zlew dalej od odpływu tym więcej problemów, trzeba rury umieścić pod odpowiednim kątem itp.
Ten ostatni projekt jest GENIALNY , jest wystarczająco szafek, ale nie przytłaczają pomieszczenia. muszę poszukać dobrego hydraulika, żeby kran był przy oknie :) wielkie dzięki za świeże spojrzenie na naszą kuchnie .

Weronika Urb
07-02-2015, 13:14
Justyna87 zerknij sobie na mój projekt który wykonała Alicyja my budujemy dom w rododendronach 14 :)

rolmik
07-02-2015, 14:36
Poczatkowo myslalem o L z lodowka i piekarnikiem w rogu pod oknem, teraz mysle ze za duzo miejsca takie ustawienie zabiera, a moze pod oknem tez zrobic blat?
303098
taki ustawienie zabiera w uj miejsca roboczego bam u siebie identyczny rozkład tylko pion i wejście zamieniają się miejscami
wg mnie zaczynając od pionu lodówka piekarnik z płytą zmywarka zlewozmywak (nie dobrze jest mieć wolną wodę obok prądu ) potem to już zostaje ci cały blat roboczy
czyli cioś takiego będzie szmmiał (odbicie lustrzane mojej )303144303145

Justyna87
07-02-2015, 16:15
Dziękuję Weronika Urb za odpowiedz. Rzeczywiście projekty są podobne tylko ja myślałam o mniejszej ilości szafek wiszących. I mam pytanie te półki przy lodówce to otwarte będą tak? po co Ci ich tak dużo na co je przeznaczasz?

Weronika Urb
07-02-2015, 17:53
Dziękuję Weronika Urb za odpowiedz. Rzeczywiście projekty są podobne tylko ja myślałam o mniejszej ilości szafek wiszących. I mam pytanie te półki przy lodówce to otwarte będą tak? po co Ci ich tak dużo na co je przeznaczasz?

Ja wiem że w kuchni zawsze szafki się przydadzą szczególnie że nie mam piwnicy ani spiżarki, tylko pod schodami zrobimy sobie schowek tym bardziej, że chcę mieć wszystko raczej schowane z blatu :) otwarte szafki przy lodówce z przeznaczeniem na wina których mamy całkiem sporą kolekcję i cały czas po troche przybywa i ubywa :)

alicyja
07-02-2015, 19:15
Justyna87, ladę-barek masz za ściana kominkową przy wejściu z holu a wysoką zabudowę od strony wykusza/jadalni? Powinno być raczej odwrotnie. Na wątku rododendronowym masz przykłady. Ale wygląda na to, że u Ciebie na granicy kuchni i jadalni został kawałek ściany nośnej więc nie wiem jak by się to z barkiem zgrało. Tamta ściana u Weroniki Urb z lodówką i półkami jest za krótka na wstawienie słupka z piekarnikiem ale jeśli u Ciebie ma min.180cm to wystarczy miejsca na słupek, lodówkę i szafkę w rogu.

Weronika Urb - jeśli jednak tych półek na wino za dużo to w dolnej części tych wąskich szafek można zrobić wąskie cargo a półki mniej więcej od poziomu blatu.

anitas91 - problemy ze zlewem mogą być jak się nie zachowa odpowiedniego spadku (2-15%). Biorąc pod uwagę ten spadek to zlew może być oddalony od pionu o 3 metry(bez dodatkowych instalacji odpowietrzających itp). Do poczytania - nie musisz wierzyć mi na słowo:
http://instalreporter.pl/ogolna/zasady-bdy-w-wykonywaniu-podej-kanalizacyjnych/

lukjah - Możesz zrobić zabudowę pod oknem, przy prawej ścianie(312) i wzdłuż komina a lodówka(może też piekarnik w słupku) po lewej stronie okna (jak się zmieści - nie ma wymiarów okna i jego odległości od lewej i prawej ściany). Ewentualnie przy kominie wysoka zabudowa na całą ścianę(lodówka, piekarnik w słupku i jakieś cargo itp) a blat przy pozostałych dwóch ścianach. Albo blat tylko pod oknem i przy ścianie 312 a lodówka na którymś końcu tej zabudowy. Zależy czy chcesz jakiś stół, ile blatów i szafek potrzebujesz....

aniewa - też nie przepadam za narożnymi sprzętami i takimi ściętymi szafkami narożnymi. Ustawienie jakie określiłaś na rzucie jest całkiem przyzwoite ale wychodzi strasznie dużo blatu ;). Moja propozycja to zabudowanie wysoko całej ściany po lewej od wejścia czyli obok lodówki piekarnik w słupku, jakieś wysokie szafki, cargo, nadstawka w rogu - coś w ten deseń.

http://kuchnieportal.pl/uploads/user_files/margo3.JPG

Albo tylko lodówka i słupek a obok niższa szafka i nad jej blatem głębokie szafki wiszące. Zlew na środku pod jednym oknem, płyta jak najbardziej od niego odsunięta (ale jak blisko drugiego okna miałaby być zależy od tego jaki chcesz okap - jeśli minimalistyczny, np. w formie rury to bliżej okna, jeśli jakiś szeroki np. na 90cm to trochę dalej).

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0aee00b88ce1.jpg (http://naforum.zapodaj.net/0aee00b88ce1.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ba2a05cbd2ae.jpg (http://naforum.zapodaj.net/ba2a05cbd2ae.jpg.html)

alicyja
07-02-2015, 19:22
Witam
Mam mały problem.Zamierzam zakupić kuchnie Metod,z frontami Kroktorp.Niestety IKEA nie posiada w sprzedaży paneli maskujących do zmywarki w rozmiarze 45 cm. Zaoferowano mi panel biały lub srebrny.
.Mam zmywarke właśne pod zabudowe,ale nie wyobrazam sobie jak bedzie wyglądać z panelem innym niż szafki. Czy próbował ktoś może obciąć panel 60 cm na 45 cm? Jakoś tego nie widze,ale zapyac można
Pozdrawiam i dziękuję za ew.odpowiedzi

Gdzieś widziałam(chyba tu na forum, na którymś wątku kuchennym) opcję ze zwężeniem podobnego frontu ale to było obcięte bardzo mało, z 1-2 cm po bokach i nie do zmywarki. Ten front kroktorp ma ramkę i listewki na oko oceniając o szerokości 5cm każda więc raczej trzeba by wyrzucić jakąś środkową część frontu o szerokości 3 listewek i pozostałe dwie części jakoś skleić ale nie wiem jak by to wyszło, czy bardzo widoczne byłoby łączenie i jak trwałe.
Zdaje się, że również gdzieś na forum muratora była poruszana kwestia zamontowania frontu o szerokości 60cm do zmywarki 45cm - zostawia się po prostu po jednej stronie zmywarki przestrzeń 15cm(w której można zamontować jakieś półki albo cargo bez frontu).

Justyna87
07-02-2015, 20:20
alicyja ja nie mam zostawionego wejścia od holu, mam tylko wejście od salonu. Ta ścianka po prawej stronie ma 90 cm. Śledzę forum rododendronowe też regularnie :)

aniewa
08-02-2015, 11:18
Witam!
dzięki za odzew:) hmm..za dużo blatu? a mi się wydaje,że to dobrze mieć dużo miejsca roboczego :)

ok..czyli potwierdzony mój układ.AGD :) Ale mam dylemat teraz z tym słupkiem..czy moja kuchnia nie jest za wąska na słupek na całej ścianie i zmienjszenie ilości blatu roboczego? wydaje mi się, że jak już robić słupek..to na całą ścianę..bo tam pod tymi dwiema półeczkami wiszacymi..raczej już nic nie porobię, prawda? okap..podoba mi się taki, jak masz na zdjęciu..odwrócona literka T ze stali :)

no i trochę mam problem ze zlewem..owszem..też tak sobie to wymyśliłam ale to niewykonalne..bo zlew musi być w jednej z szafek...a ty narysowałaś go posrodku 2..jak to możliwe? w ogóle moje wymiary kuchni bardzo ograniczaja i nie wiem jak to rozsadnie rozplanowac, bo pod oknem zlew i zmywarka musi wejsc..no i jak to zrobic??

no i zmniejszam sobie ilość blatu..bo robię barek z miejscem do szybkich posiłków pod ścianą z cegły:)

ps. mam też pytanie co do kolorystyki frontów...jakie pasowałyby do moich głównych pomysłów?
/ściany z czerwonej starej cegły (kuchnia jest połączona z salonem, w którym też jest ściana z cegły) i słupka obok drzwi pomalowanego czarną farbą tablicową/


http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2a4ebce31fe0.png (http://naforum.zapodaj.net/2a4ebce31fe0.png.html)

alicyja
08-02-2015, 13:04
Między płytą a barkiem będzie ze 150cm blatu plus kawałek między płytą a zlewem. Blat pod głębokimi szafkami wiszącymi jest przeznaczony nie do pracy a raczej do postawienia drobniejszego sprzętu agd(toster, ekspres, krajalnica...). Ale jak chcesz to może być i tak jak wymyśliłaś czyli sama lodówka przy wejściu a dalej niskie szafki i zwykłe szafki wiszące i zlew może być przesunięty bardziej na lewo. Na wizualce szafki wstawiłam jakiekolwiek więc nie patrz na ich podziały.
W kwestii kolorystyki pooglądaj inspiracje w necie. Najwięcej aranżacji z cegłą na ścianie ma szafki białe ale drewniane też będą pasowały
http://img2.lovingit.pl/u/x/e/w490/16641_xeoj7awr.jpg
http://interiorstudio.pl/Gallery/Kuchnie/kuchnia-w-domu-vintage-cegla.jpg
http://img.lovingit.pl/u/4/0/w224/16201_40qhgjr1.jpg
http://insp.hplx.pl/aranzacje/wnetrza/kuchnia_nowoczesny_brazowy_szary_9369873.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-ErT3Jx2pdSg/UWF-CCqNphI/AAAAAAAAA_E/RkwJbSJaI5o/s1600/165474_507982009248158_837178397_n.jpg
http://cdn18.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/t/41229/cegla-na-scianie-ciekawe-inspiracje_1400937.jpg

albo szare:
http://img2.lovingit.pl/u/2/x/w610/21607_2xhxh6a1.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-hXj_ueJV1n4/VKQrAKEdYFI/AAAAAAAAG8A/P7Zlxa1151k/s1600/kuchnial1.jpg
http://cdn30.muratordom.smcloud.net/t/photos/t/37836/szara-kuchnia_1094972.jpg

lub czarne:
http://www.lovingit.pl/blog/wp-content/uploads/2014/12/czarne-drewno-i-cegły-w-kuchni.jpg

Zależy jakie umeblowanie w salonie, jaka podłoga, jaki kolor ścian...

vivien8
08-02-2015, 15:39
vivien 8 Blat jasny, w kolorze górnych frontów.

http://meblepiorunkiewicz.pl/wp-content/uploads/2013/11/DSCN9564.jpg?ef4fbf

http://s2.manifo.com/usr/1/14D3A/66/manager/dsc09066.jpg

Ewentualnie w kolorze dolnych fontów.

http://www.ikea.com/ms/media/cho_room/20134/kitchen/20134_conk19a/20134_conk19a_01_PE361904.jpg

http://www.kuchenny.com.pl/obrazki/kuchnia_bialo_brazowa_luxum_221013.jpg

Najlepiej gładki , żadnych mamurków, maziajów, ciemny może być drewniany z fakturą jak na frontach.
Blat stalowy to byłoby coś oryginalnego i nowoczesnego ( w połączeniu ze stalowymi sprzętami, uchwytami szafek) ale mało kto się na to decyduje bo chyba niepraktyczny.

Do bardzo ciemnego drewna na dolnych frontach raczej wybrałabym fronty górne białe lub złamana biel(śmietankowy, kremowy czy jakoś tak). Ale nie przesądzam - lepiej na żywo w świetle dziennym porównać oba rodzaje frontów, czy odcieniem pasują. I próbkę wybranych płytek też mieć wtedy pod ręką.

Dzięki. Ostatecznie zdecydowałam się na ciemne blaty. To mi bardziej odpowiada :)

aniewa
08-02-2015, 15:45
"Ale jak chcesz to może być i tak jak wymyśliłaś czyli sama lodówka przy wejściu a dalej niskie szafki i zwykłe szafki wiszące i zlew może być przesunięty bardziej na lewo.
skoro piszesz, że tak MOŻE być...no to jednak tak zostawię i zlew bardziej na lewo :)

W kwestii kolorystyki pooglądaj inspiracje w necie. Najwięcej aranżacji z cegłą na ścianie ma szafki białe .
No właśnie białe chciałabym najbardziej, ale troszkę martwię się..że szybko zżółkną (nie zamierzam wymieniać kuchni nawet za 10 lat:P ) bo kuchnia jest dobrze oświetlona...ma dwa duże okna :/
dzięki za linki z inspiracjami kuchni w innych kolorach...przyznam szczerze, że szukając wnętrz z cegłą nie natrafiłam na nie. wiec super..muszę to przemyśleć:)

Zależy jakie umeblowanie w salonie, jaka podłoga, jaki kolor ścian...[/QUOTE].. No właśnie..ja to chyba robię na odwrót, bo zaczynam od kuchni i wszystko zamierzam dopasować do niej :P..więc najpierw kuchnia a poxniej reszta :)

ps. ok, teraz już wszystko wiem...mam jeszcze pyt. czy pochwalić się efektem waszych wizualizacji? :) łazienkę będziemy robić, jak nie będzie już mrozu na podwórzu..następnie kuchnia ;)

lukjah
08-02-2015, 17:10
alicyja, rolmik dzieki za odzew :-)
Co do wymiarów to po lewej stronie okna jest 90 cm, po prawej 84 cm.
Rozwazam takie uklady:
- przy pionie plyta, dalej na scianie zlew, piekarnik i lodowka w slupkach
- przy pionie piekarnik w slupku, dalej na scianie plyta zlew i lodowka
- na scianie piekarnik, plyta zlew, blat pod oknem, lodowka w lewym rogu (ta opcja wiaze sie z przekladka grzejnika na sciane, który jest pod oknem, nie wiem czy nie za duzo zachodu, kucie podlogi etc.)
I dalej mam zagwostke. Dla zony blat roboczy jest wazny. Stol planujemy na lewej scianie.

Tomek1989
08-02-2015, 17:22
[SIZE=4]Witam wszystkich serdecznie :)potrzebuje pomocy z urządzeniem mojej kuchni tak aby było wszystko praktyczne i miłe dla oka. Oto plan mojej kuchni czekam na sugestię i porady z góry bardzo dziękuję303317

to jest przykłądowa wizualizacja czekam na porady i ewentualne poprawki
http://youtu.be/H-k3pVRu5JM

rolmik
08-02-2015, 19:16
lukjah
na kij ci grzejnik w kuchni ja wywaliłem go całkowicie i mam tylko wyjścia
szczerze nie musisz wywalać grzejnika możesz zabudować szafkami obok a tam gdzie grzejnik dać blat bez szafek i np wysuwaną stolnice 303340

lukjah
08-02-2015, 19:41
Moze masz racje... Poczekam na wyceny. Nie chcialbym tez za daleko wychodzic z plyta w kuchnie aby rury za daleko nie ciagnac od pionu. Nie orientuje sie czy to jest istotne

alicyja
08-02-2015, 20:03
lukjah Z zabudową tylko przy kominie i prawej ścianie(w kształcie "L", bez blatu pod oknem) jest za mało miejsca, żeby tam wstawić słupek z piekarnikiem i żeby został jakiś sensowny kawałek blatu.
- Układ z lodówką i słupkiem na obu końcach zabudowy - brak praktycznie blatu roboczego bo ten kawałek przy lodówce i w samym kącie się nie nadaje, zlew tam umieszczony też byłby niewygodny. Z piekarnikiem przy wejściu i lodówką przy oknie byłby ten sam problem.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d250ab6c3254.jpg (http://naforum.zapodaj.net/d250ab6c3254.jpg.html)

- Układ ze słupkiem i lodówką przy oknie i płyta przy kominie - mógłby być pod warunkiem, że zabudowa zostałaby"wyciągnięta" za komin, tak ze 30cm (wejście do kuchni miałoby szerokość ok.90cm), a zlew najlepiej umieszczony tuż przy lodówce(blat roboczy między nim a płytą).

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6ccc83c33afd.jpg (http://naforum.zapodaj.net/6ccc83c33afd.jpg.html)


- Zabudowa pod oknem i przy prawej ścianie=dużo szafek i dużo blatu. Układ na wizualce może nie zachowuje zalecanej kolejności sprzętów ale lodówki lepiej nie stawiać w kącie po lewej stronie okna bo dojście do niej będzie utrudnione przez stół. Ale jak mniejszy stół(np.80x80cm, dla trzech osób) to można i tam od biedy lodówkę postawić

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/fd2cf6a3fd63.jpg (http://naforum.zapodaj.net/fd2cf6a3fd63.jpg.html)

rolmik - dla mnie nie do zaakceptowania jest takie upchnięcie wszystkiego na odcinku 250cm(między kominem a blatem pod oknem). Lodówka i słupek po 60cm, płyta ok.60, zlew ok.60cm i zaraz już zaczyna się prostopadły blat. Od lodówki do blatu pod oknem jest ~180cm - weź przenoś wszystkie produkty do zrobienia kanapek na taką odległość. Płyta między zlewem a słupkiem - nie ma gdzie garnka odstawić,przygotowac talerzy, chlapanie wodą ze zlewu na rozgrzany tłuszcz na patelni, korzystanie ze zlewu w pobliżu pryskającego tłuszczu z rozgrzanej patelni ;), brak miejsca na dłuższe rączki patelni lub rondli ustawionych na prawych palnikach, nie ma się jak przesunąć żeby mieć łatwiejszy dostęp do tylnego prawego palnika kuchenki(bez sięgania nad garnkiem stojącym z przodu)...

rolmik
08-02-2015, 20:20
spad musisz zachować ok 1-2% z płytą mozesz zmywak zamienić to nie ma znaczenia a po 2 to wszystko będziesz miał skumulowane wiec odległość zmywaka to max 1,5m od pionu

KasMir
08-02-2015, 20:51
Bijąc się z myślami, poganiana przez elektryka, i ja postanowiłam poprosić Was o pomoc. Mam w kuchni wnękę, przy której znajduje się komin wentylacyjny. Przy wyborze projektu i później budowania ścian, myślałam, że będzie to idealne miejsce na płytę grzewczą. Teraz, kiedy przyszedł czas na kontakty, włączniki, przyłącza i inne cuda, mam wątpliwości. Wnęka jest wąska, po odjęciu szerokości płyty i kilku cm zapasu zostanie ok. 20 cm. Daleko do zlewu, blatu itd. Raczej odpada. Może ją przenieść na prawą stronę....( wentylację trzeba by ciągnąć za podciągiem między kuchnią a jadalnią). Następna sprawa to lodówka. Nie chciałabym, żeby stała po prawej stronie, bo tam jest tylko 70 cm szer. ściany i może będzie zasłaniać światło na jadalnię. W lewym górnym rogu? Otworzę swobodnie lodówkę na całą szerokość?? Tyle miejsca a jakby wcale nie było.... A może lodówka w zabudowie we wnęce, obok cargo ? Pomóżcie proszę :bash:
http://images67.fotosik.pl/598/d0a111958f69cdc3med.jpg (http://www.fotosik.pl)