PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kuchni - wizualizacje



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49

alicyja
27-05-2015, 12:41
doktorant, kuchnia nie jest mała a moim zdaniem po zlikwidowaniu spiżarni zrobi się przesadnie duża. Twojej żonie potrzeba kilometrów blatu i hektarów podłogi?

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8f77248ea3f1.jpg (http://naforum.zapodaj.net/8f77248ea3f1.jpg.html)

arek570
27-05-2015, 16:36
Nie bardzo rozumiem odnośnie tego schylania i 90cm... Jakoś poustawiałem to w innym programie, wydaje mi się, że lepiej oddaje rzeczywiste wymiary bo patrząc na ten ze studia odnoszę wrażenie, że kuchnia jest dużo większa i przestronniejsza niż jest w rzeczywistości.

Sufit będę musiał podwiesić tworząc półkę, zastanawiam się czy nie zrobić czegoś w takim stylu jak na załączniku, dolny rząd górnych szafek płytszy, a górny głębszy dochodzący do samej półki, nie wiem jak to wszystko wyjdzie, bo w sobotę wylewam posadzki, pewnie miejscami dojdzie +/-3cm, do tego podwieszona "półka" pewnie koło 15-20cm co daje wysokość pomieszczenia przy ścianie ~ 225cm.

W przypadku podwieszonego sufitu można by również zamontować wolno-wiszący okap, symetrycznie rozłożony nad kuchenką oraz odpowiednią przerwą od ściany i taką samą do granicy górnych szafek podobnie jak na załączonym zdjęciu.

Jeśli chodzi o głębsze pawlacze odradzam. Jedno, że jest na nie ciut za nisko, drugie to zabudowa na dwóch ścianach w twoim przypadku, fajnie wygląda jak jest zamknięta z 2 stron. Druga sprawa to układ, Sawadi ma rację, usytuowanie zmywarki może być problematyczne, między otwartą zmywarką a blatem miałbyś 65?cm, to dosyć mało aby wygodnie wkładać naczynia, ale z drugiej strony kuchnia jest dosyć mała więc cudów nie ma co oczekiwać. Myślę, że wcześniejszy układ z lodówką przy oknie i piekarnikiem przy wejściu byłby w twoim przypadku najkorzystniejszy, poprawna kolejność sprzętów i rozmieszczenie szafek będzie wygodniejsze.

PS: Ja celowałbym w tę stronę, wklepałem twoje wymiary pomieszczenia, kolorystyka przypadkowa

http://images66.fotosik.pl/924/336dd2f026f94048.jpg

Sawadi
27-05-2015, 22:22
Nie bardzo rozumiem odnośnie tego schylania i 90cm... Jakoś poustawiałem to w innym programie, wydaje mi się, że lepiej oddaje rzeczywiste wymiary bo patrząc na ten ze studia odnoszę wrażenie, że kuchnia jest dużo większa i przestronniejsza niż jest w rzeczywistości.


Jak sie schylisz do zmywarki to wypieta pupa trafi na szafki, moze byc to klopotliwe.


Jeśli chodzi o głębsze pawlacze odradzam. Jedno, że jest na nie ciut za nisko, drugie to zabudowa na dwóch ścianach w twoim przypadku, fajnie wygląda jak jest zamknięta z 2 stron. Druga sprawa to układ, Sawadi ma rację, usytuowanie zmywarki może być problematyczne, między otwartą zmywarką a blatem miałbyś 65?cm, to dosyć mało aby wygodnie wkładać naczynia, ale z drugiej strony kuchnia jest dosyć mała więc cudów nie ma co oczekiwać. Myślę, że wcześniejszy układ z lodówką przy oknie i piekarnikiem przy wejściu byłby w twoim przypadku najkorzystniejszy, poprawna kolejność sprzętów i rozmieszczenie szafek będzie wygodniejsze.

PS: Ja celowałbym w tę stronę, wklepałem twoje wymiary pomieszczenia, kolorystyka przypadkowa

http://images66.fotosik.pl/924/336dd2f026f94048.jpg

Zboj.madej proponowal taki uklad tyle, ze z naroznym zlewem. Podobal mi sie wczesniej i teraz tez, tylko lodowke trzeba by plytsza kupic, bo od sciany do okna jest 55cm, skrocic parapet, a i tak wystaje jeszcze termostat. CO z otwieraniem drzwi od lodowki?
Chyba zeby odsunac lodowke dalej od sciany...




doktorant, kuchnia nie jest mała a moim zdaniem po zlikwidowaniu spiżarni zrobi się przesadnie duża. Twojej żonie potrzeba kilometrów blatu i hektarów podłogi?

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8f77248ea3f1.jpg (http://naforum.zapodaj.net/8f77248ea3f1.jpg.html)

dobry pomysl :)

zboj.madej
27-05-2015, 22:35
A no właśnie, gdyby nie te 55cm... Wcześniej uważałem, że nie jest to duży problem aby lodówka wystawała na okno, ale Pani ze studia mi to wyklarowała. Co do lodówki to nie chce robić reklamy, ale tylko i wyłącznie samsung wolnostojący wchodzi w grę. Dlatego "płytka" lodówka odpada. Zgadzam się, że taki układ byłby najkorzystniejszy i taki też sami zaplanowaliśmy na samym początku z późniejszą zmianą na narożny zlew, ale lodówka zajdzie nam na okno oraz będzie musiała pozostać "szpara" między ścianą, a lodówką, aby drzwi się otwierały do końca. Dlatego wydaje mi się, że studio zaproponowało dobry układ, z reszta ktoś już na forum proponował podobny.

doktorant
28-05-2015, 10:01
doktorant, kuchnia nie jest mała a moim zdaniem po zlikwidowaniu spiżarni zrobi się przesadnie duża. Twojej żonie potrzeba kilometrów blatu i hektarów podłogi?

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8f77248ea3f1.jpg (http://naforum.zapodaj.net/8f77248ea3f1.jpg.html)

Wow. Dziękuję bardzo.
Mojej żonie bardzo sie podoba i mi też. Faktycznie nie ma sensu robić przesadnie dużej kuchni.
Z tym, że zrobimy narożne okno, bo ładniej wygląda.

Sawadi
28-05-2015, 12:50
A no właśnie, gdyby nie te 55cm... Wcześniej uważałem, że nie jest to duży problem aby lodówka wystawała na okno, ale Pani ze studia mi to wyklarowała. Co do lodówki to nie chce robić reklamy, ale tylko i wyłącznie samsung wolnostojący wchodzi w grę. Dlatego "płytka" lodówka odpada. Zgadzam się, że taki układ byłby najkorzystniejszy i taki też sami zaplanowaliśmy na samym początku z późniejszą zmianą na narożny zlew, ale lodówka zajdzie nam na okno oraz będzie musiała pozostać "szpara" między ścianą, a lodówką, aby drzwi się otwierały do końca. Dlatego wydaje mi się, że studio zaproponowało dobry układ, z reszta ktoś już na forum proponował podobny.

ano, ja proponowałam :)

alicyja
28-05-2015, 14:15
zboj.madej - mnie się przeważnie nie podoba układ otwartej kuchni ze słupkiem eksponującym swoją zwalistość(widać jego bok czyli wysokość i głębokość) na pierwszym planie i wstydliwie schowanym za nim okapem wiszącym. Jeśli już musi tak być to moim zdaniem lepiej byłoby okap zabudować w szafce czyli szafki górne na obu ścianach nad całym blatem. A może dałoby się odwrócić ten układ czyli zamienić miejscami zlew i płytę oraz lodówkę i słupek?

zboj.madej
28-05-2015, 15:11
zamienić miejscami zlew i płytę? to znaczy jak? tak jak zaproponowało studio, czyli zlew od okna , a płyta przy narożniku? czy odwrotnie? co do zamiany słupka z lodówką no to na pierwszym planie będzie lodówka, a nie słupek, czyli chyba dobrze? Poza tym wyjmując coś z piekarnika lepiej mieć możliwość szybkiego odstawienia na blat niż omijanie jeszcze lodówki. Chyba, że źle zrozumiałem koncepcje.

alicyja
28-05-2015, 17:28
Odniosłam się do układu jaki pokazał na wizualce arek570 - miałam na myśli kolejność: słupek przy oknie, dalej płyta, zlew i lodówka przy wejściu ale nie wiem czy zmywarkę da się jakoś sensownie przy zlewie umieścić - tak tylko rzuciłam pomysła ;). Czy lodówka czy słupek na pierwszym planie to w sumie na jedno wychodzi(podobne gabaryty) ale istotniejsze co za tym gratem będzie "schowane".
W przypadku ustawienia obok siebie lodówki i słupka z piekarnikiem ja wolę jak lodówka jest bliżej blatu - częściej się z niej korzysta i wyjmuje/chowa mniejsze produkty, z którymi trudno byłoby się zabrać za jednym razem i przenosić z omijaniem piekarnika.
Właściwie nie zastanawiałam się tak na poważnie jak ja bym Twoją kuchnię urządziła - dla siebie pewnie bym półwysep zrobiła :) Ale nie chcę już mącić - wizualka Arka jest ładna tylko ten okap mi nie pasuje - taki z jednej strony przyklejony do słupka a z drugiej kawałek pustej ściany do szafek wiszących. A patrząc od strony salonu tego okapu prawie nie będzie widać więc jego walor dekoracyjny zginie i dlatego proponowałam okap wbudowany w szafkę wiszącą.

arek570
28-05-2015, 18:02
Na wizkach od początku wszystko było tak ładnie poustawiane że te 55cm kompletnie mi uciekło;) Słupek piekarnikowy ma 58cm głębokości + blenda akurat zakryłaby rurki oraz odsunęła go od okna. Lodówka przy wejściu. Tylko zmywarkę ciężko umieścić aby zachować kolejność sprzętów, 45cm akurat pasowałaby obok zlewu na krótszej ścianie, tylko czy bierzecie taką pod uwagę?

rolmik
28-05-2015, 19:27
witam
mam pytanko w kuchni zrobiłem sufit podwieszany w kształcie L
318824
chciałbym optycznie troszkę poszerzyć dodać wysokości pomieszczeniu
kolor na sciany to melon beckera sufit biały
i tu pytanko czy można by było zastosować troszkę ciemniejszy kolor na wysokość obniżenia czy raczej dać taki sam kolor jak na ścianie

arek570
29-05-2015, 18:52
witam
mam pytanko w kuchni zrobiłem sufit podwieszany w kształcie L
318824
chciałbym optycznie troszkę poszerzyć dodać wysokości pomieszczeniu
kolor na sciany to melon beckera sufit biały
i tu pytanko czy można by było zastosować troszkę ciemniejszy kolor na wysokość obniżenia czy raczej dać taki sam kolor jak na ścianie

Malując sufit podwieszany na kolor ścian z pewnością nie dodasz wysokości pomieszczeniu.

rolmik
29-05-2015, 21:20
arek570 czyli mozna użyć ciut ciemniejszego koloru np capucino lub almond ale tylko na ściankach pionowych w podwieszanym czy cały podwieszany na ciemniejszy kolor ?

arek570
30-05-2015, 15:05
Ciemniejsze wstawki w każdej postaci na suficie optycznie go obniżą, przykuwając jego uwagę, nie jestem też przekonany czy to dobrze będzie wyglądać. Poczytaj w sieci, jest mnóstwo artykułów na temat gry kolorami.

NieJan
01-06-2015, 12:51
Czy mógłby mi ktoś podrzucić jakiś pomysł na aneks w takim pomieszczeniu? Mam jakieś swoje wizje, ale ciekaw jestem pomysłu osób doświadczonych. :)
319165

Urszulala
07-06-2015, 17:28
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Od jakiegoś czasu próbuję zaplanować rozkład w mojej przyszłej kuchni. Siedziałam i myślałam i wyszło coś takiego. Chcę Was zapytać czy będzie wygodnie i praktycznie, może coś ważnego mi umknęło. Bardzo proszę o opinie.

Urszulala
07-06-2015, 17:48
Mikroskopijne wyszły te moje rysuneczki, dlatego pozwolę sobie wkleić jeszcze raz.

adrianad
07-06-2015, 19:39
Ojej, a po co ta wyspa na środku?!? Koszmarny brak ergonomii!

Urszulala
07-06-2015, 20:06
Dlaczego brak ergonomii? Zachowany ciąg lodówka-zlew-płyta i odległości zalecane między nimi (zlew pod oknem, tylko w programie jakoś go nie widać). Wyspa na środku ma być łącznikiem między różnymi częściami kuchni. Za wyspą kącik barowo-kawowy. Jeśli mimo tego nadal nieergonomicznie, to co i jak powinnam przestawić, żeby było wygodnie z niej korzystać?

Urszulala
07-06-2015, 20:07
Bez wyspy będzie wygodniej?
A i bardzo dziękuję za odpowiedź:)

adrianad
07-06-2015, 20:17
Nieergonomicznie bo ciagle ja trzeba będzie obchodzic! Wywalić wyspę, zrobić prosty ciąg szafek. Blatu i tak będzie bardzo dużo.

Urszulala
07-06-2015, 20:21
Czyli Twoim zdaniem rozstaw reszty szafek w porządku, tylko wyspa przeszkadza?

arek570
07-06-2015, 22:12
Po co Ci tyle metrów zabudowy:o Za barkiem rozumiem jest otwarta przestrzeń? Czy stół jest gdzieś w pobliżu kuchni?

Urszulala
07-06-2015, 22:24
Tak, kuchnia jest otwarta, za barkiem jest jadalnia. Nie upieram się,że ma być tyle wszystkiego, tylko mam kilka założeń, które próbuje tu zrealizować. Chciałabym barek, wysoką zabudowę i żeby jak gotuję wszystko mieć pod ręką, dlatego zrobiłam 2 strefy: strefę gotowania i strefę barowo-kawową, półwysep też miał służyć rzuceniu toreb z zakupami zaraz po wejściu do kuchni i wygodnemu rozładowaniu wszystkiego po szafkach dookoła. Nie uważam tego "projektu" za idealny, bo jakby tak było, to już bym tym nikomu głowy nie zawracała. Mam nadzieję,że może ktoś mi tu poradzi.

arek570
07-06-2015, 23:04
Masz możliwość wrzucenia projektu całego parteru lub przynajmniej pobliskich pomieszczeń?

Urszulala
07-06-2015, 23:45
Tak wygląda okolica kuchni

alicyja
08-06-2015, 12:27
Urszulala - lepiej(IMHO) wygląda lodówka sbs wstawiona między meble więc jakby się dało to przesunęłabym wejście żeby było na to miejsce. Jak się nie da to zasłoniłabym ten widoczny bok lodówki chociażby płytą meblową albo stworzyła jakąś zabudowę z k-g(może na całej tamtej ścianie).
Moja propozycja to ruchomy blat/stolik - przesuwany wzdłuż dość długiego kawałka blatu (prowadnica pod blatem i kółka czy coś w tym stylu). Na co dzień bliżej płyty jako dodatkowy blat roboczy, stolik śniadaniowy i miejsce do odkładania zakupów. W razie większych imprez służący do transportu potraw w pobliże jadalni, jako bufet oddzielający pomieszczenia, blat do odkładania potraw wyjętych z piekarnika itp. Można by ewentualnie zrobić stały, wyższy, wąski barek na granicy jadalni i kuchni(z hokerami albo z witrynkami) i ruchomy blat przysuwany do niego. Dodałam drugi, mniejszy zlew tam gdzie ma być kącik kawowy - dla wygody, żeby nie latać do zlewu pod oknem.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c38ec5e7562d.jpg (http://naforum.zapodaj.net/c38ec5e7562d.jpg.html)

Urszulala
08-06-2015, 13:17
alicyja, dzięki wielkie za piękną wizualizację, czytasz mi chyba w myślach, bo zlewik mały chcę tam w tym kąciku umieścić, a bok lodówki chce zakryć albo płyta meblową, albo rantem z materiału takiego jak będzie barek wtedy ten bok i na górze coś jak tu: http://images37.fotosik.pl/1610/41dad09b56e9102fgen.jpg , i dodatkowo zabudowę wysoką koło komina tak samo, żeby to spójne było. No i barek musi być, bo to mój mąż chce mieć i nie ma dyskusji:) Co do jeżdżącej wyspy, to może jest to jakieś rozwiązanie, ale wolałabym mieć coś stałego, bo raczej nie będzie mi się chciało wkółko tego przesuwać. Wejście niby da się przesunąć, bo gołe mury na razie, to jeszcze dużo można zmienić, ale jest już wymurowane i dolać by trzeba jeszcze nadproża, wolałabym już tego nie robić.

arek570
08-06-2015, 18:16
8 metrów blatu roboczego i dokładacie jeszcze stolik na kółkach, kto to będzie sprzątał?:lol2: Nie widzę sensu umieszczania stołu/półwyspu na środku pomieszczenia, osobie spożywającej posiłek ktoś ciągle będzie skakał za plecami, komunikacji w kuchni na pewno on nie poprawi, typowa zawalidroga. Zdecydowanie lepiej już umieścić półwysep na końcu kuchni jak w pierwszym projekcie z tym, że o normalnej blatowej wysokości i najlepiej szerokości. Jeśli szukasz niestandardowego rozwiązania fajną opcją byłaby wyspa. 2 ciągi komunikacyjne, jeden dla gospodyni w głębi kuchni, drugi przejściowy, rzucić zakupy na wyspę lub zjeść posiłek. Wydzielenie stref powoduje, że osoby wpadające do kuchni na krótką rozmowę czy przekąskę nie mają możliwości przeszkadzać w przyrządzaniu posiłku. Dużo blatów i co najważniejsze blisko siebie, nie trzeba latać po całej kuchni po produkty, na wizkach powyżej zabudowa jest umieszczona aż na 3 ścianach.

Tu pierwszy z brzegu przykład z sieci:
http://www.homesquare.pl/files/uploads/2014/11/Dluga-kuchnia.jpg

Beatagl z forum ma podobne ustawienie, możesz podpytać jak się sprawuje

NieJan
08-06-2015, 20:46
Pozwolę sobie jeszcze raz poprosić o pomoc...
Poniżej rzut mojego "salonu" wraz z moim pomysłem na kuchnię. Będę wdzięczny za uwagi.
319929319930319931

Urszulala
08-06-2015, 21:09
arek570 nie wyjdzie mi coś takiego, bo kuchnia ma 3,5 metra (ściana z oknem) 60cm przy ścianie + 120cm przerwy+ 60cm szafek wyspy+ (dajmy na to) 30cm wystający barek zostaje 80cm na hokery, nawet jak się zmieszczą, to nikt za nimi nie przejdzie, nawet za samą wyspą byłoby nie za wygodnie

Tomkowa
08-06-2015, 21:10
NieJan, okno rzeczywiście jest tak nisko, jak na Twojej wizualizacji? Wg mnie jest za mało blatu roboczego. Do wyspy będzie od strony salonu dostawiony stół?

alicyja
08-06-2015, 21:57
arek570 - kuchnia beatagl ma te wady które zarzuciłeś mojemu projektowi. Nie da się dojść do lodówki, zlewu i płyty nie przechodząc za plecami komuś siedzącemu przy wyspie. Powierzchnia wszystkich blatów(bez odliczania zlewu i płyty) to u beaty ok.6,8mkw a na mojej propozycji to ok.5,5mkw(razem ze stolikiem). Jeszcze parę mankamentów natury ergonomicznej i estetycznej bym znalazła ale nie o to chodzi - ja nie muszę o nic pytać właścicielki bo wiem, że nie chciałabym takiego układu nawet jakby mi ktoś za darmo miał kuchnię w ten sposób urządzić.
http://images52.fotosik.pl/319/65a6b2a12b83f942gen.jpg

Półwysep to w większości przypadków mniejsza zawalidroga niż wyspa - u Urszulali wyspa wypadłaby na wprost wejścia z holu i trzeba by ją okrążać żeby się dostać do strefy roboczej a na moim rysunku ruchomy półwysep w położeniu "przy płycie" oddziela właśnie właściwą część kuchni od "kącika kawowego" nie blokując do nich dojścia - w każdej strefie potrzebne akcesoria i produkty i nie trzeba daleko latać. Jeśli w czyimś domu panują zwyczaje, że jedna osoba je a inna "skacze" dookoła to jest to przykre zjawisko ale nie wiem dlaczego akurat miałoby się to odbywać "za plecami"- jest dużo miejsca więc i "głodomór" i "skoczek" nie muszą sobie przeszkadzać ;)
Szeroki półwysep na końcu to nie najgorsza opcja ale nie cierpię wielkich kuchni i dlatego chciałam trochę podzielić połać podłogi(nie tworząc długich wąskich ciągów komunikacyjnych jak w przypadku wyspy wzdłuż kuchni otwartej od strony krótszego boku) ale z zachowaniem możliwości kształtowania przestrzeni w razie potrzeby. Moja pierwsza myśl była właśnie z półwyspem na końcu ale nie tuż przy jadalni - żeby trochę skrócić kuchnię planowałam go równo z wysoką zabudową po prawej od wejścia.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/bb58e49a94fb.jpg (http://naforum.zapodaj.net/bb58e49a94fb.jpg.html)


Jeśli ktoś do mnie pisał dzisiaj na priva to proszę o powtórne wysłanie wiadomości bo chyba mi jakiegoś maila wcięło.

arek570
09-06-2015, 00:17
Alicja też nie chciałbym mieć takiego układu jak Beata, bo ergonomię ma do kitu. Dałem pomysł, który trzeba odpowiednio dostosować do swojego pomieszczenia, pomysł niestandardowy jak wspomniałem, bo po wygibasach urszuli miałem odczucie, że chce czegoś innego. Wcale nikt blokować lodówki u niej nie musi, bo ona nie potrzebuje stołu na 6 osób w kuchni, tym samym szerokiej wyspy. Przy wyspie 70/80cm, płaskiej, takie ustawienie ma rację bytu. Metr między wyspą a ścianą wystarczy do wygodnego przejścia, nawet jeśli ktoś usiądzie obok wyspy, nie będzie problemem przejść. Między zabudową możesz zostawić 110cm, bez hokerów od środka. Wyspę też można zrobić na osiem sposobów.

Jak dla mnie ten ruchomy stół to niepotrzebna zabawka, a wcześniejszy podział kuchni Uli na takie jakby 2 stanowiska kuchenne niepraktyczny, osoba przyrządzająca posiłek ograniczy się tylko do pierwszej strefy, bo omijanie tego czegoś będzie męczące, a reszta blatów zamiast jej będzie służyła reszcie domowników jako miejsce na odstawianie brudnych naczyń.:p Spróbuje wycudować jakąś wyspę jak znajdę chwilę.

Urszulala
09-06-2015, 05:35
alicyja, też myślałam nad wsunięciem barku do kuchni, bo trochę się obawiam kolizji krzeseł barowych i tych przy stole, ale nie tak mocno, bo siedząc przy barku chcę mieć możliwość zerkania na telewizor w salonie.

arek570, moje wygibasy wynikły z faktu, że chciałam mieć dużo blatu i szafek przy kuchence i miejsce blisko wejścia do postawienia toreb z zakupami. Chciałabym mieć w kuchni coś ciekawego, innego, ale na pewno nie kosztem wygody użytkowania.

Nie mam pojęcia jak i co tu zrobić :(

NieJan
09-06-2015, 07:07
NieJan, okno rzeczywiście jest tak nisko, jak na Twojej wizualizacji? Wg mnie jest za mało blatu roboczego. Do wyspy będzie od strony salonu dostawiony stół?

Tak, okno jest nisko- około 40 cm od podłogi.
Pomysł jest na stół dostawiony od strony salonu, ale będzie on za widoczną ścianką, nie powiększy blatu. Myślisz, że konieczne jest przedłużenie wyspy, aby wystarczyło blatu? Wyspa teraz składa się z osiemdziesiątki od okna, dalej płyta sześćdziesiątka i za nią czterdziestka.

Urszulala
09-06-2015, 09:55
A może tak byłoby wygodnie?

podgrzybek
09-06-2015, 12:18
A ja proszę o radę, pomoc i opinię:) W kuchni chcę wygospodarować miejsce na szybkie śniadanie czy coś w stylu blatu roboczego przy którym można usiąść i z dzieckiem ciasteczka robić. Nie chcę z każdym posiłkiem latać do jadalni. Miejsca na to za dużo nie ma, ale wymyśliliśmy z mężem coś takiego. I tu pytanie - nie za ciasno będzie? wejście nam się zawęża, szafki to pal licho.. Papier przyjmie wszystko tylko czy w realu nie będzie za ciasno? No i wyszedł barek, więc średnio poręczny jako blat roboczy, ale zjeść można.
http://images68.fotosik.pl/954/3a6883b7c4d1bbfd.jpg

arek570
09-06-2015, 15:58
A ja proszę o radę, pomoc i opinię:) W kuchni chcę wygospodarować miejsce na szybkie śniadanie czy coś w stylu blatu roboczego przy którym można usiąść i z dzieckiem ciasteczka robić. Nie chcę z każdym posiłkiem latać do jadalni. Miejsca na to za dużo nie ma, ale wymyśliliśmy z mężem coś takiego. I tu pytanie - nie za ciasno będzie? wejście nam się zawęża, szafki to pal licho.. Papier przyjmie wszystko tylko czy w realu nie będzie za ciasno? No i wyszedł barek, więc średnio poręczny jako blat roboczy, ale zjeść można.
http://images68.fotosik.pl/954/3a6883b7c4d1bbfd.jpg

Czemu decydujesz się na barek zamiast zwykłego półwyspu? Wydaje mi się że znacznie wygodniej będzie zjeść przy niskim i głębszym blacie, tak samo jak dziecko przyjdzie zapytać o zadanie czy pomóc w lepieniu pierogów. 83cm do ściany będzie w porządku, ale 65 przy opcji z barkiem to już takie minimum. Półwyspu w żadnym wypadku nie odsuwałbym do środka, bo taki układ wymaga więcej przestrzeni. Jak dla mnie projekt bez barku wygląda ok.

aleks89
09-06-2015, 16:03
320068Witajcie

szukam pomysłów już od dość dawna na zaprojektowanie kuchni i trafiłam do Was...
Sprawa wygląda tak jak przedstawiłam ją na BARDZO prowizorycznym rysunku. Pytań i problemów mam kilka...

1. Początkowo w punkcie E planowałam zabudowę wysoką z piekarnikiem, jednak nie miałam pojęcia jak połączyć ją z barkiem który miałbysię pojawić w pkcie D oraz ze zmywarką w pkcie A. Poza tym odejmując 60cm na zabudowę z piekarnikiem oraz 60cm na lodówkę zostałoby mi 120cm szerokości w kuchni co pewności nie mam czy nie byłoby zbyt ciasne...

2. Drugi pomysł na jaki wpadłam to postawić w pkcie A zmywarkę pod zabudowę a nad nią zabudowany piekarnik. Pytanie brzmi czy to w ogóle możliwe w sensie technicznym? i czy obecność ścianki obok nie będzie problemem w otwieraniu tych urządzeń.

3. Przy wersji 2- boję się czy nie będzie w kuchni zbyt mało szafek... Pomyślałam aby w miejscu barku zrobić szafki o głębokości 20-30cm na kieliszki, szklanki itp... a nad szafką bareczek Niestety nigdzie takiej aranżacji znależć nie mogę w necie.... chyba jestem słaba wposzukiwaniach...

Proszę o podpowiedzi a może jakieś inny pomysły jak tą kuchnię urządzic? ścianki przy narożniku E są ścianami podporowymi, głównymi i muszą zostać na swoim miejscu.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

podgrzybek
09-06-2015, 18:33
Czemu decydujesz się na barek zamiast zwykłego półwyspu? Wydaje mi się że znacznie wygodniej będzie zjeść przy niskim i głębszym blacie, tak samo jak dziecko przyjdzie zapytać o zadanie czy pomóc w lepieniu pierogów. 83cm do ściany będzie w porządku, ale 65 przy opcji z barkiem to już takie minimum. Półwyspu w żadnym wypadku nie odsuwałbym do środka, bo taki układ wymaga więcej przestrzeni. Jak dla mnie projekt bez barku wygląda ok.

barek myślałam taki o wys np. 1 m. Wygodne 83 cm od ściany to rozumiem że blat musi sie kończyć? czy szafki+ jeszcze blat? a wejście 94 cm jest wystarczające?

arek570
09-06-2015, 19:23
barek myślałam taki o wys np. 1 m. Wygodne 83 cm od ściany to rozumiem że blat musi sie kończyć? czy szafki+ jeszcze blat? a wejście 94 cm jest wystarczające?

Tak, pisałem o blacie. Jeśli domownicy są szczupli lub planujecie małe stołki bez oparcia można zostawić nawet mniej. 94 cm jak najbardziej wystarczy.

arek570
09-06-2015, 20:06
A może tak byłoby wygodnie?

Schemat dobry, kolejność sprzętów też ale parę drobnych elementów mi osobiście nie pasuje począwszy od tunelu w wejściu, szafki w narożniku, która jest trudno dostępna, cargo? obok lodówki z jednej strony bez dostępu, z drugiej wystająca lodówka także go utrudnia, brak wygodnego miejsca do zjedzenia posiłku w kuchni, brak choć jednej wolnej ściany, wszystko dookoła zabudowane, co może przytłaczać, umiejscowienie zlewu nr 2, lodówka blisko szafki rogowej (tego kawałka ściany bym najlepiej nie zabudowywał) ale ja upierdliwy jestem;)

Tu mój wczorajszy pomysł
http://images70.fotosik.pl/955/d9f989748c0d2430gen.jpg
http://images69.fotosik.pl/954/e0cc6315230953aagen.jpg
Co prawda na kuchnie z wyspą powinno się decydować na etapie projektu, ale przy pewnych ustępstwach można ją u Ciebie umieścić. 70x160 wyspa (na wizce 80cm) po 110cm zostaje na komunikację. Nawet barek ciekawy znalazłem (30+40cm) jakbyś się uparła Zawsze jakiś wariant, wymaga niestety odrobiny szaleństwa;)

http://centralparkursynow.pl/wp-content/uploads/2015/03/kuchnia.jpg

Urszulala
09-06-2015, 21:33
Schemat dobry, kolejność sprzętów też ale parę drobnych elementów mi osobiście nie pasuje począwszy od tunelu w wejściu, szafki w narożniku, która jest trudno dostępna, cargo? obok lodówki z jednej strony bez dostępu, z drugiej wystająca lodówka także go utrudnia, brak wygodnego miejsca do zjedzenia posiłku w kuchni, brak choć jednej wolnej ściany, wszystko dookoła zabudowane, co może przytłaczać, umiejscowienie zlewu nr 2, lodówka blisko szafki rogowej (tego kawałka ściany bym najlepiej nie zabudowywał) ale ja upierdliwy jestem;)

Tu mój wczorajszy pomysł
http://images70.fotosik.pl/955/d9f989748c0d2430gen.jpg
http://images69.fotosik.pl/954/e0cc6315230953aagen.jpg
Co prawda na kuchnie z wyspą powinno się decydować na etapie projektu, ale przy pewnych ustępstwach można ją u Ciebie umieścić. 70x160 wyspa (na wizce 80cm) po 110cm zostaje na komunikację. Nawet barek ciekawy znalazłem (30+40cm) jakbyś się uparła Zawsze jakiś wariant, wymaga niestety odrobiny szaleństwa;)

http://centralparkursynow.pl/wp-content/uploads/2015/03/kuchnia.jpg

Nie jesteś upierdliwy, potrzebne mi takie właśnie inne spojrzenie, o tunelu przy wejściu nawet nie pomyślałam. Wyspy na środku raczej raczej tam nie widzę, chociaż na tej wizualizacji wygląda bardzo dobrze (jestem pod wrażeniem :) ) bardzo Ci za nią dziękuję. A kuchnia w planach miała być szersza, ale okazało się,że szerokość budynku jest za duża i plan zagospodarowania na taki nie pozwala i poszło po kuchni, więc jest teraz jak jest. Jakbyś wpadł jeszcze na jakieś szalone pomysły to chętnie obejrzę :popcorn:

alcudia
15-06-2015, 13:48
Dziewczyny jakbyście miały czas to zerknijcie bardzo Was proszę :) tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?17192-SYPIALNIA-kolory-farby-style-realizacja&p=6884274#post6884274 potrzebuję pomocy z moją sypialnią :)

sheila
22-06-2015, 01:20
Pomocy! Łamię sobie głowę jak zaaranżować wysoką zabudowę w naszej przyszłej kuchni.
Inspiracją do tej zabudowy jest ta kuchnia:

http://s1.tufotki.pl/2015/06/20/akPho-UJhuFu.jpg?v=2

Zdjęcie real ściany na której ma stanąć wysoka zabudowa:

http://s1.tufotki.pl/2015/06/20/akPho-o5uP8C.JPG?v=2]

Rzut:

http://s1.tufotki.pl/2015/06/20/akPho-kOJDiy.jpg?v=2

oraz widok od frontów:

http://s1.tufotki.pl/2015/06/20/akPho-BSaocU.jpg?v=2

Pytania, z którymi się aktualnie borykam to:

1. czy 18 cm szerokości na cargo to nie za mało? Chciałabym w nim przechowywać kasze, makarony, mąki, itd.

2. jak rozwiązać kwestie frontu zaznaczonego zielonymi znakami zapytania ?
To miejsce ma wysokość taką jak mikrofala + piekarnik czyli mniej więcej 1 m, wszystkie pozostałe fronty to albo 30 albo 60 cm wysokości, tu się tak nie da...
Pomysł mam taki, że podzielić front na 40 + 20 (tak jak sprzęty agd) i przymknąć oko na to że jeden front jest niższy od pozostałych...
Ewentualnie zrobić całą tą metrową część jako odkryte półki i wyłożyć drewnem (byłoby to miejsce na książki kucharskie i pamiątki z podróży)

3. jak rozwiązać kwestie frontu zaznaczonego czerwonymi znakami zapytania ?
Słupek z mikrofalą/ piekarnikiem nie licuje się w pionowych podziałach z górnymi szafkami i trochę to razi...
Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to jest zrobienie z tej szafki takiej wyłożonej drewnem wnęki na książki kucharskie (ale wtedy zrezygnowałabym z robienia czegoś takiego w miejsce zielonych pytajników).

4. w instrukcji obsługi lodówki producent sugeruje pozostawienie po 6 cm z boków oraz tyłu i 9 cm od góry. To oznacza, że lodówka będzie wystawała na jakieś 6-8 cm od linii zabudowy a dookoła niej będzie wolna przestrzeń. Czy naprawdę nie da się tego uniknąć? Macie tak właśnie zamontowane lodówki wolnostojące? Najbardziej boli mnie ta przestrzeń po bokach - żal mi jej, gdybym mogła z niej choć trochę zrezygnować, to cargo mogłoby być szersze...

Poradźcie proszę, bo myślę i myślę a nic sensownego wymyślić nie mogę...

arek570
22-06-2015, 17:11
Z czego są te fronty i dlaczego podział to 30/60cm i inaczej się nie da? Przerwa wokół lodówki może być wymagana do pełnego otwarcia drzwi lub po prostu wentylacją. Są różne modele. A cargo 18cm to będzie tak naprawdę 15cm, wystarczy się przejść do hurtowni okuć i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda.

sheila
23-06-2015, 23:46
Z czego są te fronty i dlaczego podział to 30/60cm i inaczej się nie da? Przerwa wokół lodówki może być wymagana do pełnego otwarcia drzwi lub po prostu wentylacją. Są różne modele. A cargo 18cm to będzie tak naprawdę 15cm, wystarczy się przejść do hurtowni okuć i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda.

Dzięki za odpowiedź!
Fronty mają być z mdf'u.
Podział 30/ 60 - w pionie jest uzależniony wielkością zbiornika do którego musimy mieć dostęp, w poziomie - słupek z piekarnikiem/ mikrofalą musi mieć 60 cm bo taki jest standard.
Pytanie o przestrzeń wokół lodówki ma tak naprawdę na celu ustalenie czy jeśli lodówka będzie wystawała przed linię zabudowy mebli na ok. 5-6 cm to można zmniejszyć te wolne przestrzenie po bokach? Myślę o tym żeby zamiast 6 cm z każdej strony zostawić po 3 - wtedy na cargo mam nie 18 a 24 cm.
Ale nawet te 18 (czyli jak piszesz realnie 15 cm) wystarczy mi na wstawienie pudełek z ryżami/ mąkami/ makaronami, itd.

bmiara
24-06-2015, 10:35
Załączam wstępny projekt kuchni zrobiony w panice.

Meble z Castoramy Unik czarny (mdf, fronty lakierowane na czarno, ukryte uchwyty)

http://www.castorama.pl/gazetka-i-katalogi/katalog-kuchnie-2015/zestawy-kuchenne/styl-nowoczesny/kolekcja-unik-czarny

Kuchnia malowana na biało, czarne agd zabudowane, czarna błyszczące tafla pomiędzy szafkami na podłodze i wiszącymi. Jasno szare płytki na podłodze, biały lakierowany stół i krzesła.

321965

arek570
24-06-2015, 18:00
Dzięki za odpowiedź!
Fronty mają być z mdf'u.
Podział 30/ 60 - w pionie jest uzależniony wielkością zbiornika do którego musimy mieć dostęp, w poziomie - słupek z piekarnikiem/ mikrofalą musi mieć 60 cm bo taki jest standard.
Pytanie o przestrzeń wokół lodówki ma tak naprawdę na celu ustalenie czy jeśli lodówka będzie wystawała przed linię zabudowy mebli na ok. 5-6 cm to można zmniejszyć te wolne przestrzenie po bokach? Myślę o tym żeby zamiast 6 cm z każdej strony zostawić po 3 - wtedy na cargo mam nie 18 a 24 cm.
Ale nawet te 18 (czyli jak piszesz realnie 15 cm) wystarczy mi na wstawienie pudełek z ryżami/ mąkami/ makaronami, itd.

Jak zmniejszysz pustą przestrzeń wokół lodówki może ona nie działać prawidłowo, co za tym idzie w razie awarii serwis może nie uznać gwarancji. Odnośnie frontów dalej nie łapie skąd ten podział, co mają fronty zaznaczone pytajnikami do zbiornika? Lakierowany MDF może mieć każdy wymiar jaki Ci tylko pasuje...

sheila
24-06-2015, 18:56
Jak zmniejszysz pustą przestrzeń wokół lodówki może ona nie działać prawidłowo, co za tym idzie w razie awarii serwis może nie uznać gwarancji. Odnośnie frontów dalej nie łapie skąd ten podział, co mają fronty zaznaczone pytajnikami do zbiornika? Lakierowany MDF może mieć każdy wymiar jaki Ci tylko pasuje...

Fronty zaznaczone czerwonymi pytajnikami mają się tak do zbiornika, że póki co ich krawędzie nie są zlicowane z tymi z góry, tj. tymi które zakrywają zbiornik.

Pewnie że mogę mieć każdy wymiar - wymyśliłam póki co tak jak jest bo tak mi się zdaje najlepiej, ale jestem bardzo otwarta na sugestie (bo jak widać nie jest to rozwiązanie optymalne ;)). Tak więc śmiało - jak masz jakiś pomysł, to wal - będę bardzo wdzięczna. :)

alicyja
24-06-2015, 19:22
sheila Może coś w ten deseń?

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6c71c0022cf9.jpg (http://naforum.zapodaj.net/6c71c0022cf9.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b41dba9eae08.jpg (http://naforum.zapodaj.net/b41dba9eae08.jpg.html)

Cargo 20cm przy płytkiej szafce 40cm - w ten sposób po obu stronach lodówki masz zabudowę o szerokości 60cm a na lodówkę zostaje ok.100cm(po 5cm odstępu). Nad cargo i mikrofalówką wstawiłam poziome szafki wys.30cm a fronty powyżej mają ok.80cm wysokości ale można to wszystko inaczej rozplanować, zwłaszcza jeśli chcesz żeby górna linia frontów zakrywała tylko zbiornik a szafki z półkami miały osobne drzwiczki.
Problemem może być bezpośrednie sąsiedztwo lodówki i piekarnika...
A ta zabudowa z k-g pod sufitem jest konieczna? Cały sufit obniżasz czy tylko nad zabudową żeby ramka była lepiej widoczna? Ile miejsca zajmuje ten zbiornik?

Inna opcja - bez zabudowy z k-g pod sufitem. Otwarta drewniana półka jest dosyć wysoko więc pewnie byłoby trudno ścierać z niej kurz.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d9876cb7ccfd.jpg (http://naforum.zapodaj.net/d9876cb7ccfd.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/844b6ea272f2.jpg (http://naforum.zapodaj.net/844b6ea272f2.jpg.html)

sheila
24-06-2015, 20:26
alicyja - bardzo dziękuję! Zupełnie nie pomyślałam o tym, żeby szafki nad "witrynką" i cargo miały wspólny front - wydawało mi się, że jak szafka ma różną głębokość to i fronty muszę mieć osobne... Muszę przetrawić Twoją propozycję ale tak na pierwszy rzut oka wygląda bardzo harmonijnie.

Czy zabudowa z k-g jest konieczna - nie, myślałam tylko o tym, żeby właśnie bardziej wyeksponować ramkę drewnianą i troszkę zmienić proporcje zabudowy.

Zbiornik ma następujące wymiary (wszystkie podane od sufitu):
12 cm - mocowania do górnej krawędzi pokrywy (pokrywę, która znajduje się z boku zbiornika będziemy musieli raz na czas jakiś zdjąć - powiedzmy tak co kilka miesięcy)
63,5 cm - do dolnej krawędzi pokrywy
66,5 cm - do mocowań zbiornika (żeby wymienić zbiornik - co kilka lat - musimy mieć możliwość odkręcenia go z tych mocowań - lepiej więc żeby półka pod nim zostawiała kilka cm wolnej przestrzeni)

Zbiornik ma 136 cm długości (od ściany z drzwiami, czyli po prawo stojąc frontem przed wysoką zabudową).

jarroo
28-06-2015, 08:37
Witajcie,
od dłuższego czasu zastanawiamy się z żoną nad wykonaniem zabudowy kuchni. Przerobiliśmy już kilka różnych koncepcji, jednak każda posiada jakieś wady/zalety. Może podpowiecie co jeszcze można zmienić, wykonać lepiej, bardziej funkcjonalnie.
Mamy w segmencie aneks kuchenny, z uwagi na to iż nie planujemy stołu w salonie chcieliśmy wykonać w kuchni barek służący na co dzień za stół, z możliwością wykonania szuflad od wewnętrznej strony kuchni.
Lodówka w projektach zdecydowanie lepiej prezentuje się gdy jest w zabudowie, niestety, oglądając lodówki pod zabudowę żadna nie przypadła nam do gustu, zdecydowaliśmy się więc na wolnostojący model Samsunga RL55VTEBG Sveta.

Interesuje nas kuchnia nowoczesna z białymi frontami w połysku, bez uchwytów (z frezami pod frontami) oraz zmywarka 45, z płytą indukcyjną oraz okapem podszafkowym.
Są w sumie 3 koncepcje:
1. Lodówka obok piekarnika i mikrofalówki na lewej ścianie kuchni, płyta indukcyjna po lewej stronie na małej ściance,
2. Lodówka po prawej stronie okna, obok mikrofalówki szafka cargo,
3. Lodówka obok okna, płyta indukcyjna przeniesiona na lewą ścianę pod okno, piekarnik z mikrofalówką w słupku przeniesiony o jeden rządek w lewo.
Poniżej wizualizacje kilku pomysłów, z góry bardzo dziękujemy za wszelkie podpowiedzi, pomysły, sugestie.

Kuchnia:
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/dcc0a88f1004.jpg (http://naforum.zapodaj.net/dcc0a88f1004.jpg.html)
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e9cb524d288c.jpg (http://naforum.zapodaj.net/e9cb524d288c.jpg.html)

Pomysł1
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f6c681209289.png (http://naforum.zapodaj.net/f6c681209289.png.html)
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f7a8b4996088.png (http://naforum.zapodaj.net/f7a8b4996088.png.html)
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3dd8440f77bc.png (http://naforum.zapodaj.net/3dd8440f77bc.png.html)


Pomysł2
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ae92e4db9237.jpg (http://naforum.zapodaj.net/ae92e4db9237.jpg.html)
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3bb74fc5f02c.jpg (http://naforum.zapodaj.net/3bb74fc5f02c.jpg.html)
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/397d40af89cc.jpg (http://naforum.zapodaj.net/397d40af89cc.jpg.html)
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2ec317a03e12.jpg (http://naforum.zapodaj.net/2ec317a03e12.jpg.html)

Pomysł3 (wydłużyłbym barek o 60cm czyli dodatkową szafkę):
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8356b9422ced.jpg (http://naforum.zapodaj.net/8356b9422ced.jpg.html)
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/16b03fb4f9d6.jpg (http://naforum.zapodaj.net/16b03fb4f9d6.jpg.html)
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0c3ce2c3ee11.jpg (http://naforum.zapodaj.net/0c3ce2c3ee11.jpg.html)
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d2251f940e3c.jpg (http://naforum.zapodaj.net/d2251f940e3c.jpg.html)
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/fb4f661ac8f1.jpg (http://naforum.zapodaj.net/fb4f661ac8f1.jpg.html)
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/444b071c971f.jpg (http://naforum.zapodaj.net/444b071c971f.jpg.html)

arek570
28-06-2015, 10:06
Witajcie,
od dłuższego czasu zastanawiamy się z żoną nad wykonaniem zabudowy kuchni. Przerobiliśmy już kilka różnych koncepcji, jednak każda posiada jakieś wady/zalety. Może podpowiecie co jeszcze można zmienić, wykonać lepiej, bardziej funkcjonalnie.
Mamy w segmencie aneks kuchenny, z uwagi na to iż nie planujemy stołu w salonie chcieliśmy wykonać w kuchni barek służący na co dzień za stół, z możliwością wykonania szuflad od wewnętrznej strony kuchni.
Lodówka w projektach zdecydowanie lepiej prezentuje się gdy jest w zabudowie, niestety, oglądając lodówki pod zabudowę żadna nie przypadła nam do gustu, zdecydowaliśmy się więc na wolnostojący model Samsunga RL55VTEBG Sveta.

Interesuje nas kuchnia nowoczesna z białymi frontami w połysku, bez uchwytów (z frezami pod frontami) oraz zmywarka 45, z płytą indukcyjną oraz okapem podszafkowym.
Są w sumie 3 koncepcje:
1. Lodówka obok piekarnika i mikrofalówki na lewej ścianie kuchni, płyta indukcyjna po lewej stronie na małej ściance,
2. Lodówka po prawej stronie okna, obok mikrofalówki szafka cargo,
3. Lodówka obok okna, płyta indukcyjna przeniesiona na lewą ścianę pod okno, piekarnik z mikrofalówką w słupku przeniesiony o jeden rządek w lewo.


Na pewno lodówka obok płyty indukcyjnej to kiepskie rozwiązanie. Najczęściej używane sprzęty nie powinny wzajemnie się blokować , no i dostęp do płyty to kaszanka w tym przypadku. Lodówka wymaga też odrobiny więcej miejsca do pełnego otwarcia, nie może blokować jej blat przy otwarciu 90°.
Blat przy płycie indukcyjnej dobrze aby miał 60 zamiast 90cm głębokości i z boku kawałek wąskiego blatu (nr3), dostęp do płyty będzie znacznie ułatwiony. A czy na półwyspie ma być barek to wasza decyzja, mi się wygodniej spożywa posiłek na niższym, głębszym blacie (a służyć jak wyczytałem ma do jedzenia przede wszystkim). Jak dla mnie tylko nr3 z pośród tych 3 jest do zaakceptowania. Pamiętaj też, że otwieranie zmywarki, lodówki w zabudowie czy szerokiej szuflady wypełnionej po brzegi uchwytem frezowanym jest mało komfortowe;)

Można też w taki sposób:
http://images69.fotosik.pl/1004/c6dae740c6b947b4.jpg

alicyja
28-06-2015, 10:15
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/945d3ca4469c.jpg (http://naforum.zapodaj.net/945d3ca4469c.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c85dbdf1b42c.jpg (http://naforum.zapodaj.net/c85dbdf1b42c.jpg.html)

jarroo
28-06-2015, 10:45
Alicyja, Arek570 bardzo dziękuję :).
Na pewno rozwiązanie ze słupkiem na prawej ścianie zaproponowane przez Alicyje błoby najfajniejsze,
zapomniałem jendak napisać że na ścianie prawej jest zamontowany pionowy grzejnik, którego wolałbym już nie przenosić :(

Dokładnie propozycja Arka z przeniesieniem indukcji jest przez nas rozważana. W projekcie 3 największy problem stanowi dla mnie ten barek :(.
Z jednej strony chciałbym szafki/szuflady od wewnątrz, z drugiej chciałbym wygodnie siedzieć od strony salonu. W wizualizacjach 3 obawiam się że blat barkowy zasłoni kominek ;/

alicyja
28-06-2015, 11:12
Na szybko więc moje propozycje mogą być niedopracowane. Bardziej mi się podoba opcja z płytą mniej więcej na środku półwyspu ale jedna wersję narysowałam z płytą za kominkiem.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d47cce2abb79.jpg (http://naforum.zapodaj.net/d47cce2abb79.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8f017b6fcfbc.jpg (http://naforum.zapodaj.net/8f017b6fcfbc.jpg.html)

Tomkowa
28-06-2015, 12:18
Bardzo fajnie, ale z miejsc przy barku, w sezonie palenia w kominku (on jest proponowany dwuszybowy?), nikt nie skorzysta ;) Nie wiem też, czy ciepło kominka ustawionego pod kątem nie będzie miało wpływu na sam barek. Moim zdaniem zniszczy się od temperatury

alicyja
28-06-2015, 15:53
Stół lub wyspa 80x120cm.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/74c332e8ffd5.jpg (http://naforum.zapodaj.net/74c332e8ffd5.jpg.html)

immoral
30-06-2015, 20:08
Mam problem. Czyli mam kuchnię.

Miejsca niby sporo, ale jakoś nieustawnie.

Rzut kuchni:

322663


Aktualna wersja:

322664

322665

Meble z Ikei. Przy wyspie trzeba sobie wyobrazić dokręcony blat z krzesłami.


Moje wytyczne:

ma być miejsce do jedzenia dla dwóch osób, ale koniecznie z normalnymi krzesłami
chciałam mieć piekarnik w słupku, ale jakoś mi to tutaj nie wychodzi
miejsce gdzie na projekcie wrysowana jest duża lodówka będzie spiżarnia z jakimiś przesuwnymi drzwiami
okno można ewentualnie troszkę zwęzić


jakieś pomysły? wszystko można przestawiać :)

t.kasia
01-07-2015, 20:08
Serdecznie witam.
Proszę o doradzenie w kwestii projektu mojej kuchni. Kuchnia ma powierzchnię 10,60 m, ściana z płytą grzewczą ma 280 cm, ściana z oknem 390 cm. Z lewej strony przy wysokiej zabudowie jest przejście do holu, kuchnia jest .otwarta na salon, widoczna z części jadalnianej. Czy taki układ mebli (projekt nr 1) będzie korzystny, czy raczej zredukować jedną część wysokiej zabudowy (tę za słupkiem z piekarnikiem i mikrofalą, zrezygnować z półek przy okapie, a w ich miejsce wstawić symetrycznie dwie szafki wiszące o szer. 90cm każda, ewentualnie szafkę wiszącą lewą zrobić jako narożną,połączoną z wysoką zabudową.Może taki układ optycznie kuchnię poszerzy. Projekt nr 2 jakoś mi nie pasuje, bo ja lubię bardziej symetrycznie. Meble będą białe, bez uchwytów, blat grafit bądź czerń, podłoga gres szary masto grys, ściany jasny szary. Co dać nad blatem? W salonie podłoga dąb naturalny, szara kanapa, wykończenie przy kominku czarne. Liczę na waszą pomoc. Jeśli to coś pomoże, to jest to dom z Archonu - Dom w idaredach. Pozdrawiam

t.kasia
01-07-2015, 23:12
Projekt nr 1

t.kasia
01-07-2015, 23:17
Projekt nr 2

Boguśka
02-07-2015, 09:35
Witam serdecznie ,
Chciałam prosić Was o pomoc, zupełnie nie mam pomysłu, co można zrobić z taką kuchnią? Wszystkie pomysły bardzo, bardzo mile widziane :)

Wejście z korytarzyku, kuchnia otwarta, łączy się z częścią jadalną. W sumie do dyspozycji są tylko dwie ściany, w tym na jednej okno.

Nie wiem gdzie mogę umiejscowić lodówkę? Tzn. wielkiego wyboru nie ma i tu pojawia się pierwszy problem, bo będzie musiała stać bliżej ‘jadalni”, co wyklucza możliwość zamontowania takiej jakby półwyspy za nią. Ściana z oknem ma 2,9 m, ta na której jest domyślnie płyta kuchenna ma 3,3m.
Marzyła mi się choć mini-wyspa, na której mogłabym swobodnie przygotowywać posiłki, ale raczej odpada, bo zatarasuje podejście do stołu.
322855

Będę wdzięczna za każdą sugestię, pozdrawiam!

arek570
02-07-2015, 20:50
Liczę na waszą pomoc. Jeśli to coś pomoże, to jest to dom z Archonu - Dom w idaredach. Pozdrawiam

Ostatnie szafki wysokiej zabudowy w projekcie nr 2 przy okapie 90cm nie otworzą się do końca, na pewno wygodne w użytkowaniu nie będą. W projekcie nr 1 z kolei taka wnęka jest mało wygodna, wizualnie kiepsko to będzie się zgrywać z ramką wokół zabudowy. Można zostawić 30cm blatu roboczego kosztem wysokiej zabudowy (np zamiast 60, cargo 30cm) czyli wejdzie rogowa 90x90, rozwiąże to oba problemy. Dodatkowo utworzy się miejsce na szafki wiszące. Decyzja czy szafki czy półki należy do Ciebie. W okolicach strefy gotowania darowałbym sobie kurzołapy to raz, bo szybko zajdą tłuszczem, a druga sprawa użytkowanie szafek wiszących jest zdecydowanie wygodniejsze niż schylanie się do szuflad, dla mnie konieczność w kuchni.



Będę wdzięczna za każdą sugestię, pozdrawiam!

Na rzucie lodówkę masz obok zlewu, dlaczego ma stać bliżej jadalni? Lodówka większa niż planowana czy miejsca za mało?

Boguśka
03-07-2015, 07:25
Na rzucie lodówkę masz obok zlewu, dlaczego ma stać bliżej jadalni? Lodówka większa niż planowana czy miejsca za mało?

nie, to zmywarka ma być, od ścianki spiżarni do okna jest ledwo 50 cm, lodówka nie wejdzie.

t.kasia
03-07-2015, 08:17
Ostatnie szafki wysokiej zabudowy w projekcie nr 2 przy okapie 90cm nie otworzą się do końca, na pewno wygodne w użytkowaniu nie będą. W projekcie nr 1 z kolei taka wnęka jest mało wygodna, wizualnie kiepsko to będzie się zgrywać z ramką wokół zabudowy. Można zostawić 30cm blatu roboczego kosztem wysokiej zabudowy (np zamiast 60, cargo 30cm) czyli wejdzie rogowa 90x90, rozwiąże to oba problemy. Dodatkowo utworzy się miejsce na szafki wiszące. Decyzja czy szafki czy półki należy do Ciebie. W okolicach strefy gotowania darowałbym sobie kurzołapy to raz, bo szybko zajdą tłuszczem, a druga sprawa użytkowanie szafek wiszących jest zdecydowanie wygodniejsze niż schylanie się do szuflad, dla mnie konieczność w kuchni.

Dziękuję Ci za odpowiedź. Potwierdziłeś moje obawy, co do takiego ustawienia mebli. A co sądzisz o takiej zabudowie? Czy nie będzie wrażenia ciasnoty? Ewentualnie może nie robić tej małej szafki wiszącej przy słupku z piekarnikiem i mikrofalą. Oczywiście zlew pod oknem. Pozdrawiam!

t.kasia
03-07-2015, 08:47
Czy szuflady dać symetrycznie na środku ściany, czy tak jak na zdjęciu?

arek570
03-07-2015, 16:55
Dziękuję Ci za odpowiedź. Potwierdziłeś moje obawy, co do takiego ustawienia mebli. A co sądzisz o takiej zabudowie? Czy nie będzie wrażenia ciasnoty? Ewentualnie może nie robić tej małej szafki wiszącej przy słupku z piekarnikiem i mikrofalą. Oczywiście zlew pod oknem. Pozdrawiam!

Rozmieszczenie zabudowy zdecydowanie wygodniejsze i wygląda znacznie lepiej. Nie sądzę aby było wrażenie ciasnoty, 160cm między zabudową to odległość która pozwala na bezkolizyjną pracę 2 osób w kuchni,a więcej nie znaczy lepiej, bo będziesz niepotrzebnie nadrabiać kilometów. Białe fronty oraz ukryty okap spowodują, że kuchnia będzie bardzo przyjemna w odbiorze. Szafka za piekarnikiem ładnie zamknie zabudowę, nie pozbywałbym się jej.

Szuflady za wszelką cenę nie muszą być symetrycznie. Ważniejsze dla mnie jest funkcjonalne rozmieszczenie sprzętu, swoje też zrobią systemy narożne jeśli takowe będą, ustawienie szuflad wyjdzie wtedy z projektu. Po kilku tygodniach nie będziesz zwracać uwagi na takie rzeczy ;)


nie, to zmywarka ma być, od ścianki spiżarni do okna jest ledwo 50 cm, lodówka nie wejdzie.

Możesz zrobić półwysep z płytą 180x90cm równolegle do zabudowy na ścianie z oknem, na przejście zostaje wygodne 110cm, lodówka na prawo od zlewu, a ty masz wymarzoną "wyspę". Minimalna długość takiej zabudowy, aby było wygodnie to 270cm. W innym wypadku lodówka musi stać tak jak piszesz i zostaje układ w kształcie L.

Chyba, że drzwi do spiżarki przeniesiesz na drugą ścianę, a w ich miejsce wstawisz lodówkę.

O takim mniej więcej półwyspie mówię:
http://tytuurzadzisz.pl/wp-content/uploads/2013/11/1-APPLAD.jpg

Boguśka
04-07-2015, 08:01
Możesz zrobić półwysep z płytą 180x90cm równolegle do zabudowy na ścianie z oknem, na przejście zostaje wygodne 110cm, lodówka na prawo od zlewu, a ty masz wymarzoną "wyspę". Minimalna długość takiej zabudowy, aby było wygodnie to 270cm. W innym wypadku lodówka musi stać tak jak piszesz i zostaje układ w kształcie L.

Chyba, że drzwi do spiżarki przeniesiesz na drugą ścianę, a w ich miejsce wstawisz lodówkę.

O takim mniej więcej półwyspie mówię:


Arek, pomysł bardzo fajny, nie pomyślałam o takiej możliwości. Jedyne co jest minusem to fakt, że taka kuchnia nie ma wielu szafek, jedną dolną zajmie zmywarka, pod zlewem raczej miejsce też, wieć zostają dwie na tej scianie. To zdecydowanie za mało na moje potrzeby.

Niemniej jednak dziękuję Ci Arku za pokazanie, że myliłam się sadząc, że nie da sie nią nic innego zrobic poza pierwszym pomyslem. Zawsze to juz jakis poczatek:cool:

t.kasia
04-07-2015, 09:45
Rozmieszczenie zabudowy zdecydowanie wygodniejsze i wygląda znacznie lepiej. Nie sądzę aby było wrażenie ciasnoty, 160cm między zabudową to odległość która pozwala na bezkolizyjną pracę 2 osób w kuchni,a więcej nie znaczy lepiej, bo będziesz niepotrzebnie nadrabiać kilometów. Białe fronty oraz ukryty okap spowodują, że kuchnia będzie bardzo przyjemna w odbiorze. Szafka za piekarnikiem ładnie zamknie zabudowę, nie pozbywałbym się jej.

Szuflady za wszelką cenę nie muszą być symetrycznie. Ważniejsze dla mnie jest funkcjonalne rozmieszczenie sprzętu, swoje też zrobią systemy narożne jeśli takowe będą, ustawienie szuflad wyjdzie wtedy z projektu. Po kilku tygodniach nie będziesz zwracać uwagi na takie rzeczy ;)


Wielkie dzięki, pomogłeś podjąć mi decyzję. Projekt i wycena już się robi. Mam jeszcze do Ciebie prośbę, jeśli dobrze pamiętam udzielałeś porad na forum "okapy kuchenne". Szukam dobrego okapu teleskopowego do szafki 90cm. Kuchnia, salon i hol to ok. 60 m kwadratowych, otwarta przestrzeń, bez drzwi. Co sądzisz o okapie Falmec Slim 90 X plus. Co polecasz? Pozdrawiam:)

arek570
04-07-2015, 17:25
Wielkie dzięki, pomogłeś podjąć mi decyzję. Projekt i wycena już się robi. Mam jeszcze do Ciebie prośbę, jeśli dobrze pamiętam udzielałeś porad na forum "okapy kuchenne". Szukam dobrego okapu teleskopowego do szafki 90cm. Kuchnia, salon i hol to ok. 60 m kwadratowych, otwarta przestrzeń, bez drzwi. Co sądzisz o okapie Falmec Slim 90 X plus. Co polecasz? Pozdrawiam:)

To z pewnością nie byłem ja :)

Buniaa
08-07-2015, 08:34
Wizualizacja mojej kuchni:
http://images67.fotosik.pl/1029/b461da308b4e83bam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b461da308b4e83ba)
Kuchnia już zrobiona, małe zmiany dotyczą koloru sprzętów - piekarnik i mikrofala są czarne a ściany są w kolorze Dostojna perła Magnat: http://images70.fotosik.pl/1027/4d0bb37b4307fc39m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4d0bb37b4307fc39) - w realu nie wpada w taki pomarańcz jak na zdjęciu, raczej cieply beżo-brąz.
Nie mam jeszcze szyby. Zdjęcie w realu zamieszczę później jak już zamontują mi szybę. Ogólnie w realu wydaje się bardzo sterylnie i biało. Podłoga też jest biała ze strukturą. Wydaje mi się że powinnam zastosowac trochę koloru, żeby nie było za "szpitalnie" (określenie mojego męża). W wizualizacji mam roletę, ale myślę nad:

1. http://images69.fotosik.pl/1027/e12e15e6e1f834c3m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e12e15e6e1f834c3)
a
2.http://images67.fotosik.pl/1029/4d2bd780ce46b312m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4d2bd780ce46b312)

Do tego zegar:
http://images66.fotosik.pl/1028/1adb7fbcfafecf4bm.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1adb7fbcfafecf4b)

Jeśli ktoś zechciałby mi doradzić to poprosze o rady. Czy moja koncepcja z kolorem jest właściwa...

miodelka
09-07-2015, 14:26
Wizualizacja mojej kuchni:
http://images67.fotosik.pl/1029/b461da308b4e83bam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b461da308b4e83ba)
Kuchnia już zrobiona, małe zmiany dotyczą koloru sprzętów - piekarnik i mikrofala są czarne a ściany są w kolorze Dostojna perła Magnat: http://images70.fotosik.pl/1027/4d0bb37b4307fc39m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4d0bb37b4307fc39) - w realu nie wpada w taki pomarańcz jak na zdjęciu, raczej cieply beżo-brąz.
Nie mam jeszcze szyby. Zdjęcie w realu zamieszczę później jak już zamontują mi szybę. Ogólnie w realu wydaje się bardzo sterylnie i biało. Podłoga też jest biała ze strukturą. Wydaje mi się że powinnam zastosowac trochę koloru, żeby nie było za "szpitalnie" (określenie mojego męża). W wizualizacji mam roletę, ale myślę nad:

1. http://images69.fotosik.pl/1027/e12e15e6e1f834c3m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e12e15e6e1f834c3)
a
2.http://images67.fotosik.pl/1029/4d2bd780ce46b312m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4d2bd780ce46b312)

Do tego zegar:
http://images66.fotosik.pl/1028/1adb7fbcfafecf4bm.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1adb7fbcfafecf4b)

Jeśli ktoś zechciałby mi doradzić to poprosze o rady. Czy moja koncepcja z kolorem jest właściwa...
mnie jakoś ten kolor nie przekonuje, właśnie ta szyba nada ci koloru i moim zdaniem to już wystarczy, kwiatki na okno i biała firanka lub roleta

Paweł_Marta
10-07-2015, 09:08
Proszę o pomoc w aranżacji kuchni.
Otwarta na salon, okno narożne ( w programie ikea nie poradziłam sobie z nim najlepiej) . Szafki stojącej od lewej : lodówka, zmywarka, zlew, szafka narożna, szuflady, szafka narożna, cargo 20 cm, płyta grzewcza, szafka, słupek wysoki z piekarnikiem i mikrofalą. Po lewej stronie szafki wiszące 100 cm. Po lewej stronie chciałabym zabudowę do sufitu. Co ze ścianą na wprost i po prawej stronie? Okap pod szafkowy czy zwykły? dokładać szafki czy już nie? Kuchnia ma być z ikea, biała, blat grafitowy albo drewno... Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie :)http://zmniejszacz.pl/zdjecie/281/2830141_kuchnia.png

agrafffka
10-07-2015, 21:42
Hej!
Ja również proszę o pomoc w aranżacji i wizualizacji kuchni.
To moja twórczość w paincie:
323907

Żeby obraz był pełniejszy, pokazałam całą przestrzeń dzienną.

Chciałam zamkniętą (choć trochę) kuchnię, ale doszłam do wniosku, że strefa dzienna jest na to za mała.
Stąd pomysł na wyspę meblową/szafkową - z troszkę wyższą ścianką od strony salonu. A od strony kuchni - z lekko wysuniętym blatem, żeby można było postawić dwa krzesła.

Acha, żeby nie zagracać kuchni, wyspa - szafka (ta część szafkowa) może być płytka. Tak, żeby głębokość całej wyspy była 60 - 70 cm.

Czy ktoś mógłby zrobić jakąś wizualizację tego pomysłu?

EDIT: Ups, coś mały ten obrazek. Projekt to Dom w zielistkach ver. 2. Część dzienna jest poszerzona o 50 cm w stosunku do oryginału.

alicyja
11-07-2015, 10:30
agrafffka - a nie lepiej wysoką zabudowę dać na jedną ścianę(tam gdzie u Ciebie płyta), płytę naprzeciwko i półwysep zamiast wyspy? Dosyć popularny układ, podobny zaprezentował(a) ostatnio kalafiorek :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15810-Kuchnie-z-IKEA-opinie-zdj%C4%99cia-monta%C5%BC-etc&p=6901609&viewfull=1#post6901609

agrafffka
11-07-2015, 10:40
agrafffka - a nie lepiej wysoką zabudowę dać na jedną ścianę(tam gdzie u Ciebie płyta), płytę naprzeciwko i półwysep zamiast wyspy? Dosyć popularny układ, podobny zaprezentował(a) ostatnio kalafiorek :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15810-Kuchnie-z-IKEA-opinie-zdj%C4%99cia-monta%C5%BC-etc&p=6901609&viewfull=1#post6901609

Alicyja,
obawiam się, że w Twojej propozycji będzie niewygodne przejście do drzwi tarasowych. Bo gdzie postawię stół?
Stąd pomysł na wyspę, a przy niej stół.

alicyja
11-07-2015, 11:42
Stół mógłby być przystawiony do półwyspu albo stać osobno(krótszym bokiem w stronę drzwi tarasowych) - nie wiem jak dokładnie wygląda ta przestrzeń, nie ma wszystkich wymiarów, narysowałam pi razy oko.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0014130bb513.jpg (http://naforum.zapodaj.net/0014130bb513.jpg.html)

agrafffka
11-07-2015, 12:15
Alicyja,
fajnie to wygląda. Propozycja warta przemyślenia.
Mam prośbę: czy mogłabyś zrobić plan mojej wersji w takim samym programie?
A, i jeszcze - gdybyś mogła pokazać mi obie wersje w 3D...

fafulja
11-07-2015, 20:41
witam serdecznie.
Popełniłam właśnie pierwsze podejście do nowej kuchni.Proszę o obiektywne spojrzenie czy to co wymyśliłam ma sens. Pokazuję kuchnie planerze IKEA, kolory przypadkowe,dla kontrastu ,żeby było widać co i jak. Lodówka raczej wolnostojąca, ok.175 cm i bez zamrażalnika - to podstawowy wymóg -zamrażalnik jest osobno i będzie stał w spiżarni.wschodnia część kuchni przy naroznym oknie przeznaczona jest na jadalnię i tam będzie stał stół
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/281/2839861_5.png
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/281/2839859_samakuchnia.png
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/281/2839860_N.png
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/281/2839863_3.png
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/281/2839862_4.png

kjuik
13-07-2015, 22:04
Witam ponownie,
Nadszedł moment zamówienia kuchni...
Propozycje mam dwie.
Pierwsza z mniejszym blatem roboczym ale za to bez większych przeróbek.

http://images70.fotosik.pl/1041/74d84739bb51fd5emed.jpg

I druga z większym blatem, ale do przestawienia jest ścianka bo wnęka przy lodówce okazuje się za mała.
http://images69.fotosik.pl/1041/769bc552f978fd5fmed.jpg

Proszę o opinie :confused: bo sama już nie wiem....

magdab85
14-07-2015, 09:14
Wizualizacja mojej kuchni:
http://images67.fotosik.pl/1029/b461da308b4e83bam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b461da308b4e83ba)
Kuchnia już zrobiona, małe zmiany dotyczą koloru sprzętów - piekarnik i mikrofala są czarne a ściany są w kolorze Dostojna perła Magnat: http://images70.fotosik.pl/1027/4d0bb37b4307fc39m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4d0bb37b4307fc39) - w realu nie wpada w taki pomarańcz jak na zdjęciu, raczej cieply beżo-brąz.
Nie mam jeszcze szyby. Zdjęcie w realu zamieszczę później jak już zamontują mi szybę. Ogólnie w realu wydaje się bardzo sterylnie i biało. Podłoga też jest biała ze strukturą. Wydaje mi się że powinnam zastosowac trochę koloru, żeby nie było za "szpitalnie" (określenie mojego męża). W wizualizacji mam roletę, ale myślę nad:

1. http://images69.fotosik.pl/1027/e12e15e6e1f834c3m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e12e15e6e1f834c3)
a
2.http://images67.fotosik.pl/1029/4d2bd780ce46b312m.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4d2bd780ce46b312)

Do tego zegar:
http://images66.fotosik.pl/1028/1adb7fbcfafecf4bm.png (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1adb7fbcfafecf4b)

Jeśli ktoś zechciałby mi doradzić to poprosze o rady. Czy moja koncepcja z kolorem jest właściwa...


Jakie wymiary ma ten stolik i ile miejsca jest potrzebnego do wygodnego użytkowania tego stolika? Marzy mi się chociaż taki mały stolik śniadaniowy ale szkoda mi miejsca w i tak niedużej kuchni

joliska
15-07-2015, 14:25
Cympekwm, Twoje reklamy są tak grubymi nićmi szyte, że aż strach :evil: Poczytaj uczciwie forum, a zorientujesz się, że pewnie ponad 90% kuchni jest robionych na wymiat.

moniss
15-07-2015, 15:44
Witam ponownie,
Nadszedł moment zamówienia kuchni...
Propozycje mam dwie.
Pierwsza z mniejszym blatem roboczym ale za to bez większych przeróbek.

http://images70.fotosik.pl/1041/74d84739bb51fd5emed.jpg

I druga z większym blatem, ale do przestawienia jest ścianka bo wnęka przy lodówce okazuje się za mała.
http://images69.fotosik.pl/1041/769bc552f978fd5fmed.jpg

Proszę o opinie :confused: bo sama już nie wiem....

Ani jedna ani druga.
W wersji nr 1 jest trochę mało blatów i pod tym względem wersja nr 2 wydaje się być nieco lepsza, chociaż szału nie ma. Zlew trzeba by nieco z tego kata wysunąć, a co za tym idzie przesunać w lewo płytę.
Jeśli chodzi o kolorystykę, to obie opcje są w porządku.

Buniaa
16-07-2015, 10:40
Jakie wymiary ma ten stolik i ile miejsca jest potrzebnego do wygodnego użytkowania tego stolika? Marzy mi się chociaż taki mały stolik śniadaniowy ale szkoda mi miejsca w i tak niedużej kuchni

Stolik ma wymiary 55 x 75 cm,, a wolnego miejsca miedzy blatami jest 178cm. To raczej mąż nalegał na ten stolik. Nasza 4-osobowa rodzina śniadania przy nim nie zje :) Jak na razie nie jest używany...

kjuik
19-07-2015, 22:37
Ani jedna ani druga.
W wersji nr 1 jest trochę mało blatów i pod tym względem wersja nr 2 wydaje się być nieco lepsza, chociaż szału nie ma. Zlew trzeba by nieco z tego kata wysunąć, a co za tym idzie przesunać w lewo płytę.
Jeśli chodzi o kolorystykę, to obie opcje są w porządku.


Dziękuje za komentarz. Przerabialiśmy różne wersje ale ze względów technicznych inne nie wchodzą w grę. Czy myślicie że 9200zł za zrobienie takiej kuchni pod wymiar to dużo? Fronty lakier mat.

lordi
20-07-2015, 12:47
A mnie tam ani kolor nie pasuje ani rozstawienie.

Sylabi
23-07-2015, 22:06
Witam,
Jestem stałym pdglądaczem forum - przyszedł czas na urzadzanie wnętrz i chciałabym wesprzeć się Waszą opinią. Mam wstepne wizualizacje wnętrz i kuchnia jest zupełnie inaczej rozplanowana niż myślałam. Proszę o uwagi...
Ściana z wysoką zabudową ma 3.15m, okno 1,5m - cała ściana z oknem 4m. Przejscie do jadalni 1.5m
Napiszcie proszę co sądzicie o takim ustawieniu.
Z góry dziękuje

moniss
24-07-2015, 13:34
Witam,
Jestem stałym pdglądaczem forum - przyszedł czas na urzadzanie wnętrz i chciałabym wesprzeć się Waszą opinią. Mam wstepne wizualizacje wnętrz i kuchnia jest zupełnie inaczej rozplanowana niż myślałam. Proszę o uwagi...
Ściana z wysoką zabudową ma 3.15m, okno 1,5m - cała ściana z oknem 4m. Przejscie do jadalni 1.5m
Napiszcie proszę co sądzicie o takim ustawieniu.
Z góry dziękuje
Odsuń płytę od ściany o jakieś 40cm chociaż. A to po to, aby nie obijać się łokciami, móc zmieścić większe naczynia , czy też móc odstawić jakieś naczynia/przyprawy obok.
Poza tym przydał by się jakiś rzut od góry tego ustawienia, dla przejrzystości obrazu :)
Poza tym, za wyjątkiem szuflad pod płytą, to nie widzę innych podziałów szafek na tych obrazkach.
Podoba mi się ten barek, ale nie wiem czy masz tam wystarczajace odległości pomiędzy ciągami szafek (tutaj też rzut od góry by się przydał)

anitas91
26-07-2015, 15:35
CZeść :)

To forum uratowało moja kuchnie, jestem dozgonnie wdzięczna, że ktoś innym okiem na mój pomysł spojrzał wyszło to zdecydowanie na dobre.
Teraz moja mama potrzebuję pomocy. Robi generalny remont kuchni. W załączeniu bardzo wstępny projekt z wymiarami. Na środku marzy jej się wyspa, a na ścianie z lodówką obecnie są okna , po remoncie mają być szklane drzwi z wyjściem na taras. W kuchni musi się także znaleźć duży stół dla sześciu osób? co o tym myślicie ? jak to wszytko ustawić ?325532

malenka
28-07-2015, 09:01
[kuchnia pod skosami - WYZWANIE]

Przyszlam z prosba po pomoc bo mam wrazenie, ze to pomieszczenie i jego aranzacja jak nic nas pokona.
Latwo nie bedzie bo kuchnia jest pod skosami. Sciana kolankowa ma wys 106 cm. Do tego dochodzi belka z zabudowanej chyba krokwi.
Wszystko razem daje trudne po mieszczenie do zabudowy kuchennej. Moze tutaj jakas dobra dusza nas wesprze.

Mam nadzieje, ze na rysunkach bedzie widac wymiary pomieszczenia.

malenka
28-07-2015, 09:07
Tak wyglada plan pomieszczenia.
Zalozenia co bysmy chcieli to:
* zeby byl stol
* zeby w jakis sposob zaslonic "rynek na blacie", zeby go nie bylo widac od wejscia
* styl kuchni raczej w kierunku angielskim (postaram sie wrzucic inspiracje)

malenka
28-07-2015, 09:27
Kurcze, nie wiem jak edytowac wiec wychodzi mi post pod postem.

Byla u nas pewien Pan Kuchniarz i wymyslil takie cos.
Zabudowa wysoka podoba mi sie ale
-jak jest na normalnej pelnowymiarowej scianie, tutaj boje sie, ze wyjdzie to karykaturalnie jak w kuchni dla liliputow
-nie podoba mi sie niska lodowka i zamrazarka. Bardoz bym chciala pelnowymiarowa lodowke

malenka
28-07-2015, 09:30
A to nasze inspiracje i zdjecia pomieszczenia na zywo

malenka
29-07-2015, 08:01
arek570, alicyja , pomozecie ?

arek570
29-07-2015, 14:43
arek570, alicyja , pomozecie ?

Niestety pomieszczenie dosyć skomplikowane więc o wymarzone kształty jak w inspiracjach będzie trudno. Zwłaszcza jak ma być wygodnie. Stolarz zaproponował dobre rozwiązanie, jeśli ma być wysoka lodówka, można ją wstawić w miejsce płyty, zaś tą przenieść na wyspę. Znajdzie się trochę miejsca na wiszące szafki nad zlewem. Po lewej stronie ściany kolankowej do połowy pociągnąłbym blat, bo te szafki w rogu i tak byłyby bezużyteczne, a dalej jakieś cargo i piekarnik/mikrofala.Ogólnie tą całą zabudowę można odsunąć trochę od ściany, w zależności od wzrostu, aby było w miarę wygodnie korzystać z blatu pod skosem. Wyspę opcjonalnie można zrobić równolegle do zabudowy na wysokiej ścianie, będzie szersze przejście od okna i między zabudową, pomieszczenie długie więc myślę, że to będzie lepsze rozwiązanie.

malenka
30-07-2015, 08:04
arek570 , bardzo dziekuje Ci za odpowiedz. Co do wysokosci zabudowy poprowadizlismy ja do wysokosci tej belki - 177 cm by miala. Po podlodze odsunelismy sie 130 cm do frontu szafek wiec przy standardowej glebokosci szafek 60 cm za szafkami zostaje 70 cmniewykorzystanej przestrzeni.
Wczoraj pokombinowalismy troche w sketch up i takei wyszly nam mozliwosci (wykluczylismy niska lodowke na rzecz pelnowymiarowej do zabudowy).

1. Na potrzeby tego projektu, zeby rozluznic troche kuchenke i zlew zalozylam dobudowanie 20 cm sciany do komina.
http://images69.fotosik.pl/1077/b46cbc2fe953c2c9med.jpg
Poczatkowo myslalam o zabydowaniu tego barku szafkami pod spodem ale kuchnia wydaje mi sie, ze bylaby bardzo ciezka.
Barek mialby pelnic funkcje blatu roboczego i miejsca do jedzenia (byly by hokery). Na wizualizacji blat ma 60 cm, nie powinien byc szerszy?

2.
Postawilam lodowe na komienie
http://images69.fotosik.pl/1075/6f1fb0f4652180b1med.jpg
Tylko dwa dylematy:
* co ze zlewem bo przenisolam go na strone okna a odplyw jest obok komina, czy spadek bylby odpowiedni ?
* nie umiescilam jeszcze kuchenki. Teraz wypadaloby zawinac tymi szafkami. Od strony okna ? I tam kuchenka ? Okap wtedy z sufitu.

3.
http://images67.fotosik.pl/1076/fefcc3428f97ee89med.jpg

Tutaj wszytsko sie miesci, jest blat roboczy, rynek na blacie roboczym zasloniety, ze nic nie widac od wejscia ale bok szafek widoczny z salonu. Jesli dobudujemy scianke 60 cm (tyle ile glebokosc szafek) to przejscie do salonu bedzie 80 cm :(



Szczerze powiem, ze pomysly mi sie wyczerpaly :(
Przegadalismy temat i maz tak najbardziej to chcialby wyspe. Stolarz w projekcie zalozyl wyspe o wymiarach 190/60 a moze zrobic mniejsza? Ile powinna miec,zeby glupio nie wygladala ?

malenka
30-07-2015, 21:27
Posiedzielismy dzisiaj nad tematem i wyszlo nam cos takiego

http://images68.fotosik.pl/1080/1cfbdc22dada8eb8med.jpg

Co myslicie ?

parabola
30-07-2015, 23:56
Witajcie,
Podczytuję forum od dłuższego czasu i wreszcie zebrałam się na poproszenie Was o radę w kwestii zaprojektowania kuchni. Mam pewien pomysł, ale nie jestem do niego w pełni przekonana, więc będę bardzo wdzięczna za Wasze propozycje. Zamieszczam plan pomieszczenia:

326087

Okno umieszczone jest na wysokości 1 m nad podłogą.

Wolałabym wstrzymać się z przedstawianiem mojego projektu jeszcze przez jakiś czas, żeby Wam niczego nie sugerować :rolleyes:

Pozdrawiam serdecznie i z góry ogromnie dziękuję za pomoc!!!

iwonad
31-07-2015, 17:29
Witam

Od dłuższego czasu czytam forum. Byłam zdumiona super pomysłami. Na niektóre nigdy sama bym nie wpadła. Teraz ja proszę o pomoc w projekcie kuchni. Wrzucam ogólny rzut i propozycję, która jak dotąd wydaje mi się najlepsza. Kolory są przypadkowe. Będę wdzięczna za pomoc.326129326130

Zdun Darek B
31-07-2015, 20:22
Jedzenie prosto z kuchni ... patelni....garnka ..

NIE!
Takie wyspy to nie to co lubię .

Stołki barowe w kuchni ?

Płukanie warzyw 2 km od kuchni ?

iwonad
31-07-2015, 20:38
Jeżeli chodzi o półwysep to chciałabym żeby był dzielony i ta część od jadalni trochę wyżej (nie umiałam tego zrobić w tym programie). Jeżeli chodzi o stołki barowe to tylko taki przykład chciałam pokazać że zależy mi na jakiś siedzeniach. Jeżeli chodzi o zlew to właśnie nie wiem za bardzo gdzie go wstawić. Myślałam też o innym układzie ze zlewem z drugiej strony, ale ta szafka z lewej strony okna zupełnie mi nie pasuje. Tutaj juz półwysep dzie;lony na 2 wysokości326141

Tomkowa
31-07-2015, 22:22
Jeżeli chodzi o półwysep to chciałabym żeby był dzielony i ta część od jadalni trochę wyżej (nie umiałam tego zrobić w tym programie). Jeżeli chodzi o stołki barowe to tylko taki przykład chciałam pokazać że zależy mi na jakiś siedzeniach. Jeżeli chodzi o zlew to właśnie nie wiem za bardzo gdzie go wstawić. Myślałam też o innym układzie ze zlewem z drugiej strony, ale ta szafka z lewej strony okna zupełnie mi nie pasuje. Tutaj juz półwysep dzie;lony na 2 wysokości326141

Według mnie tak jest bardzo dobrze :) Zrezygnowałabym z szafki wiszącej po lewej stronie okna i pociągnęła wysoką zabudowę do sufitu :) Wiszące obok białe ;)

326149

iwonad
01-08-2015, 08:31
Mi tez ta biała szafka wisząca się nie za bardzo widzi, ale chciałam mieć gdzieś suszarkę na naczynia. Zmywarka będzie, ale mimo wszystko czasami coś trzeba umyć w zlewie

Tomkowa
01-08-2015, 08:40
Mi tez ta biała szafka wisząca się nie za bardzo widzi, ale chciałam mieć gdzieś suszarkę na naczynia. Zmywarka będzie, ale mimo wszystko czasami coś trzeba umyć w zlewie

To mnie zaskoczyłaś z tą suszarką ;) Na drobne mycie wystarczyłby ociekacz zlewu, a do większego można wykorzystać pustą zmywarkę ;) Na wizce zrobiłaś tę szafkę drewnianą, może biała, ostatecznie, nie psułaby tak tej ściany ;)

abunia
01-08-2015, 08:44
Ja też bym zlikwidowała szafkę wiszącą po prawej stronie i zrobiła zabudowę do sufitu.Sama mam podobny projekt :-) tylko na wyspie nie będę miała płyty.

iwonad
01-08-2015, 11:33
Po prawej stronie miała być wysoka zabudowa do końca, tylko tam w rogu nie umiałam tego zrobić w tym programie. I jeszcze jedno pytanie: czy takie ustawienie zlewu jest lepsze niż w pierwszej wersji ze zlewem narożnym. Jeżeli tak to chodzi o odległość do kuchenki czy coś jeszcze.

tomekfri
01-08-2015, 13:33
Witam,

przegladałem wątek i zdecydowałem się poprosić Was o porade, pomysły w aranżacji pokoju z aneksem. Mieszkanie odbieram za miesiąc także jest czas do namysłu. Przy czym mieszkanie jest z zasobów TBS, a zatem za duża ingerencja nie jest wskazana. Zdjęcia pokazują jaką mam wizje, przy czym nie jestem pewien czy te moje pomysły są praktyczne. Jak widzicie chciałbym kuchnie pod sufit ( bez podwieszanego sufitu ) i tu się pojawia pytanie czy nie będzie ona zbyt "zawalista". Następnie czy jak na wizualizacjach czy opcja z piekarnikiem i lodówką w wysokiej zabudowie czy jednak zrezygnować z piekarnika w słupku. Kolejnym pytaniem jest opcja z wentylacją, czyli czy można zrobić kratkę na froncie aby wentyalacja grawitacyjna działała oraz czy czasem nie zrezygnować z okapu. U rodziców okap praktycznie nie używany, tak samo rozmowa z bratem okap nie używany. Zlew będzie w rogu tak jak to wynika z rysunków i zaraz obok płyta indukcyjna ( jeśli zrezygnuje z okapu to można przesunąć kawałek dalej). Czyli ciąg kuchenny zachowany lodówka ok 50 cm blatu, zlew i płyta
326202326203326204326205326206
Dziękuję za pomoc z góry. Pewnie o kilku rzeczach jeszcze nie wspomniałem, bo już w głowie mętlik. Pozdrawiam Tomek

tomekfri
01-08-2015, 13:48
Dorzucam jeszcze wymiary pomieszczeń
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/631c3279c1fe2176.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d51a60dbcd263665.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9bd9d918eb71d8db.html

iwonad
01-08-2015, 21:10
Witam

trochę poprawiłam 2 poprzednie pomysły. Co sądzicie teraz? Zastanawiam się czy lepiej żeby zlew był bliżej lodówki czy jednak zlew bliżej kuchenki, bo w zasadzie tylko tym się różnią. Czy może jeszcze jakoś inaczej pomóżcie326232326233 Dodam tylko że to okno z lewej strony to wyście na taras tylko nie ma chyba takiej opcji w tym programie lub nie wiem jak zrobić.

squadraazzuri
02-08-2015, 15:30
Witam.
Pozwólcie, że w pierwszym poście przywitam się, jako nowy użytkownik forum :)

Dość późno wziąłem się za planowanie wykończenia zakupionego mieszkania, dlatego piszę z prośbą o pomoc, porady - cokolwiek, bo niestety w planowaniu najlepszy nie jestem :)

Na początek chodzi o urządzenie kuchni, która robiona będzie na wymiar. Potrzebna jednak koncepcja ustawienia i ewentualnie innych praktycznych porad.

Załączam dwa poglądowe zdjęcia kuchni wraz z wymiarami.

Zamysł główny jest taki, aby kuchnia była albo w kształcie litery L ale odwróconej (tam gdzie okno i grzejnik, będę starał się usunąć grzejnik i na tej ścianie pod oknem zamontować blat, pod którym będą szuflady).

Drugą koncepcją jest odwrócona litera C, czyli na ścianie na której jest wejście będzie stała lodówka a reszta jak powyżej.

Układ będzie na pewno inny niż na zdjęciu, bardziej praktyczny, czyli: lodówka, zlew, kawałek blatu ze zmywarką, płyta indukcyjna + piekarnik i dalej już blat pewnie.

Raczej chcę ograniczyć ilość szafek górnych, ponieważ bardziej podobają mi się szuflady, w których większość rzeczy będzie trzymana. Zabudowana po sam sufit raczej.

Za cenne rady z góry dziękuję :)

http://images67.fotosik.pl/1086/523e7eb10b623886m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=523e7eb10b623886)

http://images69.fotosik.pl/1084/0ff62c5b9e1cebd6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0ff62c5b9e1cebd6)

marilka
04-08-2015, 13:30
Ja też uważam, (http://princi.pl/) że pływa kuchenna w tym miesjcu to pomyłka. (http://wiecznaplaneta.pl/) Przede wszystkim musi być wyciąg nad kuchnią, (http://jar-medic.pl/) po drugie rzeczywiście tak jak wypowiadali się poprzednicy, będzie bardzo pryskać na podłogę a nawet na ludzi siedzących przy stole. Do poprawki ;)

iwonad
08-08-2015, 11:01
Nad kuchenka oczywiście będzie wyciąg. Myślę że tak samo pryska na podłogę z kuchenki przy ścianie jak na półwyspie, co to za różnica. Widziałam wiele propozycji, nawet na tym forum gdzie nawet na dużo krótszych półwyspach proponowano kuchenki i propozycje te uznawano za ciekawe. Półwysep jak pisałam już wcześniej będzie dzielony i jego część ta za kuchenka w stronę salonu będzie podniesiona do góry- taki barek. To nie jest żaden stół. Stół będzie dalej. Ale skoro jest aż tak źle to może jakaś propozycja, a nie tylko krytyka.

dmagda165
25-08-2015, 22:49
dobry wieczór, doradźcie proszę - która wersja wygląda najlepiej?
328717
zależy mi na jasnym blacie, ciemnym dole i dla lekkości jasnej górze do sufitu (ale nie białej, jakoś nie przepadam za czystą chłodną bielą, wolę jakąś złamaną biel). Wolałabym także właśnie fornir na dół, aha i podłoga kupiona więc nie podlega dyskusji. Spodobała nam się pomarańczowa błyszcząca płytka, ale wydaje mi się że lekko z fornirem się gryzie.... choć może fornir spokojniejszy dobrać? z kolei przygaszony pomarańcz to taki lekki budyniowy efekt daje ? a może mi się wydaje? co sądzicie?

dmagda165
30-08-2015, 13:58
jeszcze taki pomysł... zwariowac można.. ;/ i co tu wybrać.. wszystkie ładne

arek570
31-08-2015, 16:51
Nie szedłbym w aż tyle kolorów, te pomarańcze i limonki będą wyglądać od czapy. Szkło na ścianie w kolorze blatu lub szafek wiszących (ew delikatna mięta przy białych) wygląda najlepiej. Mi osobiście przy połączeniu forniru z lakierem zdecydowanie bardziej podobają się ciemne blaty. Połączeń szarości z beżami postaraj się unikać:) W sieci jest mnóstwo podobnych kuchni, popatrz które połączenia najbardziej tobie leżą. Sugerowanie się innymi opiniami nie zawsze wychodzi na dobre, bo jest tyle samo gustów ile ludzi.

Pod zlewem nie wejdą szuflady. Proponowałbym całą prawą ścianę przeznaczyć na szuflady, na drugiej zostawić pełne fronty, będzie lepiej grało, układ na to pozwala.

maksimini
31-08-2015, 23:21
witajcie
mam dwie wersje swojej kuchni, nie mam pojęcia którą wwybrać, w żadnej nie do końca podoba mi się układ szafek, kuchnia jest w kwadracie, tzn. zarówno odległość od barku do rogu ma 330 cm (ściana z okapem i zlewem) jak i od rogu do wysokiej zabudowy ma również 330 cm długości.
W wersji pierwszej patrząc na ścianę ze zlewem jest: blenda (5 cm), zlew (60 cm), zmywarka (60 cm), kosz na śmieci (60 cm), szuflady (80 cm) na których jest płyta, blenda (5 cm), narożnik (60 cm) Potem na drugiej ścianie narożnik (60 cm), blenda (5 cm), front (60 cm), szuflafy (80 cm), front (60cm), blenda (5cm) i narożnik. W jednym narożniku ma być magic corner, w drugim - tym dochodzącym do wysokiej zabudowy nerka.
W wersji drugiej patrząc na ścianę ze zlewnem jest: blenda (5 cm), zlew (60 cm), zmywarka (60 cm), kosz na śmieci (60 cm), szafka (40 cm), blenda (5 cm), szuflady narożne z płytą (60 cm), blenda (5 cm), szafka (40 cm), szuflady (60 zm), szafka (60 cm), blenda (5 cm) i narożnik (60 cm). W jednym narożniku (tym z płytą mają być szyflady narożne), a w drugim tym dochodzącym do wysokiej zabudowy albo le mans albo magic corner.
Oba układy chyba dosyć dobrze wyglądają, bo symetryczne, gorzej z funkcjonalnością, np. brakuje mi jakiegoś choćby wąskiego cargo na ścierki, tabletki do zmywarki, itp, no chyba że pod zlewem, bo kosz na śmieci jest gdzie iddziej, choć chętnie wepchnęłabym go pod zlew, wtedy w miejsce obecnego śmietnika zyskałabym szuflady - tym bardziej że nie mam górnych szafek, a kubki i talerze będę trzymać w dolnych szafkach. O przechowywanie spożywki się nie obawiam, bo w wysokiej zabudowie mam wysokie cargo na podręczne rzeczy, a dodatkowo obok kuchni spiżarnę. Mam wrażenie że właśnie szuflad na naczynia mam za mało, ale może tylko tak mi się wydaje.
Która wersja lepsza, gdzie ewentualnie wcisnąć caro na ścierki, a może jeszcze inaczej?
Kolejna kwestia to barek, który ma mieć mniej więcej 180 cm - pomysły są dwa które determinują dalsze rozwiązania: ja chcę tam barek z hokerami który będzie miejscem do szybkiego zjedzenia czegoś, a mąż niekoniecznie - mówi że hokery niepotrzebne bo tuż za barkiem jest jadalnia ze stołem. I tak: przy mojej wersji część niższa, o standardowej wysokości ma głębokość 40 cm, (tu byłyby płytsze szafki) a ta wyższa od strony jadalni 30 cm blatu pod spodem pusta z miejscem na kolana siedzących na hokerach, a wersji męża od strony kuchni tę niższą część możnaby wyciągnąć na standardową głębokość 60 cm i mieć pełnowymiarowe szafki, a ta wyższa miałaby ok. 30 cm i byłaby przeszklona od strony jadalni i służyłaby np. do przechowywania kieliszków - ale wtedy hokery się nie zmieszczą. Może dodam że ściana z barkiem ma 115 cm szerokości, bo potem jest już wykusz ze stołem.
I ostatnia sprawa jak zagospodarować te szafki w barku od strony kuchni (już niezależnie czy będą na 40 cm czy na 60 cm głębokie). Póki co jest tak: narożnik 60 cm, blenda (5 cm), front (40 cm), szafka (45 cm), butelczak 30 cm, w narozniku mają nyć zwykłe półki - może mało wygodne, ale pojemne i na pewno się przydadzą. Proszę pomóżcie mi to sensownie poukładać
http://images68.fotosik.pl/1146/e645d1b1b5ae8b19med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/e645d1b1b5ae8b19)
http://images70.fotosik.pl/1144/8f570f29fd618f97med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/8f570f29fd618f97)
http://images68.fotosik.pl/1146/d15fc8844b01de82med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/d15fc8844b01de82)
http://images68.fotosik.pl/1146/5ca388f7592733demed.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/5ca388f7592733de)
http://images69.fotosik.pl/1145/dc5398300b5d4b5emed.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/dc5398300b5d4b5e)

arek570
01-09-2015, 19:33
.

Przydałby się rzut z wymiarami. Najbardziej razi w oczy ten zlew wciśnięty w kąt. Ani ładnie, ani funkcjonalnie. Rozważ jego umiejscowienie na środku prawego okna. Przy tak dużych odległościach w trójkącie roboczym oraz niekorzystnej kolejności sprzętów będziesz pokonywać znacznie większe odległości.

maksimini
01-09-2015, 21:40
Przydałby się rzut z wymiarami. Najbardziej razi w oczy ten zlew wciśnięty w kąt. Ani ładnie, ani funkcjonalnie. Rozważ jego umiejscowienie na środku prawego okna. Przy tak dużych odległościach w trójkącie roboczym oraz niekorzystnej kolejności sprzętów będziesz pokonywać znacznie większe odległości.


Dzięki za sugestie, pierwotnie zlew miał być na wskazanej przez Ciebie ścianie, co prawda architekt umieścił go nie na środku okna, ale gdyby miał być na tej ścianie to rzeczywiście tak jak sugerujesz byłby na środku okna. Jednak umiejscowienie zlewu tak jak proponujesz dawałoby mi zbyt mało strategicznego blatu roboczego, czyli między płytą a zlewem - stąd pomysł przerzucenia zlewu na tę samą ścianę co płyta. Nie wiem dlaczego jest niekorzystna kolejność sprzętów, przecież wyciągam produkty z lodówki, kładę na blat między zlewem a płytą i mogę pracować mając po lewej stronie zlew a po prawej płytę. Na wolnym blacie stawiam talerze, nakładam i jedyną niedogodnością jest że muszę przejść przez całą kuchnię z pełnymi talerzami, półmiskami. Może więc czegoś nie dostrzegam? Poradź proszę. No i co z barkiem - robić pełnowymiarowy blat i szafki, czy jednak płytsze z hokerami. Co na ten temat myślisz? Dziękuję za wszystkie uwagi i załaczam rzut

http://images70.fotosik.pl/1146/656952b8487e09cbmed.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/656952b8487e09cb)

arek570
02-09-2015, 17:48
Jedynym minusem w moim układzie jest brak dużego blatu roboczego między sprzętami, co jest spowodowane umiejscowieniem okien. Wokół zlewu zostaje po 75cm, ew. można go przesunąć 15cm w prawo, wtedy między sprzętem masz już 90cm + 60cm blatu narożnego na odstawienie czegoś więc byłoby całkiem wygodne. Większe prace na blacie środkowym. Twój trójkąt roboczy jest bardzo mocno porozciągany, bo sprzęty poustawiałaś bardzo daleko od siebie, to jest masa dodatkowych kilometrów, co innego biegać po całej kuchni, a inaczej pracować na połowie. W tak dużej kuchni pchanie zlewu w róg dla mnie jest bezsensowne. Dostęp czy do zlewu, śmietnika i szafek wokół dla 2 osoby bardzo utrudniony, a jak na złość często przy myciu ktoś obok chce wyrzucić śmieci:). Nie raz zahaczysz biodrem w blat obok, przy sprzęcie często używanym lepiej żeby nic nas nie ograniczało. Łączenia blatów przy zlewie lepiej unikać z wiadomych przyczyn. Poczytaj w sieci, opinie są jednoznaczne.

Przy wyborze barku/witrynek? kierowałbym się tylko i wyłącznie potrzebami domowników. Jeśli rodzina woli jeść przy stole to argument szybkich posiłków znika. Jeśli chcesz zasłonić odrobinę kuchnię warto się zastanawiać.

No i tych szuflad masz malutko, przy braku szafek wiszących starałbym się wygospodarować ich zdecydowanie więcej. Na pewno kosz pod zlewem w takim wypadku.

dmagda165
06-09-2015, 11:23
Arku, dzięki. uspokoiłam trochę kolory - wybrałam vanilię z venis w połysku, albo cos podobnego. Ciemne blaty są piękne ale ja wolę jasny i nie wiem czy nie zlewa się wszystko trochę? Chciałam też złamaną biel w połysku do frontów górnych ale chyba czysta biel będzie lepsza bo będzie się odznaczać? (pół szafek takich pół takich na wizce....) co sądzisz teraz? nie jest jakoś... smutno? z dodatków to ja planuję oprócz srebrnego czajnika.. i ew. srebnych innych sprzętów (toster, może kawiarka) jeszcze roletę na oknie (tu poszaleję ta pomarańczą :]) i mam nadzieję że nic więcej... nie jest tak surowo? żeby nie powiedzieć.. nudno??
jeszcze pracuję nad sufitem... bo oczywiscie najlepszy byłby pełny karton gips... którego jakoś nie trawię... ale nad piekarnikiem pojawił się uskok.... :( wieniec naokoło chyba pasuje z KG... z oczkami... nie wiem.. :(

arek570
06-09-2015, 13:57
Wszystko zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Jak dojdzie czarny zlew, płyta, oświetlenie i reszta bałaganu na blatach inaczej to będzie wyglądać. Mi lepiej podoba się czysta biel. Jest bardziej elegancka. W sieci masz mnóstwo przykładów kuchni fornir + lakier, bo wizka typu pro100 nieco przekłamuje. Jeśli uważasz, że jest nudno możesz wrzucić np fornirowaną obudowę górnej zabudowy lub dekor na szkle. Mi osobiście fornir najbardziej podoba się w połączeniu z czernią, ale zestawienie go z białym lakierem jest jak najbardziej ok (patrz 2 pierwsze fotki, mnie przekonują).

PS: Pastelowe kolory połączone z fornirem mogą zepsuć cały efekt, unikałbym ich. Najlepiej używać delikatnych barw na większych płaszczyznach.

http://www.janmar.com.pl/foto/prod/100.611.jpg
http://www.decoline.pl/images/informations_multi/s7/kuchnia-fornir-i-biel.jpg
http://exacta.pl/supermebel/images/stories/oferta/SERIAMARZEC2013/kuchnie%20nowoczesne/kuchnia%20nowoczesna%20fornir+lakier.jpg
http://www.stolbryt.com.pl/data/storage/attachments/9feb65424439cf8d2614b9615bbec6f5.jpg

Wojciech_K
10-09-2015, 13:58
Witam serdecznie,

Pierwszy post tutaj :)

Urzadzam mala kuchnie i mam nie maly problem, pomysly juz sie koncza, a nie chce zmieniac juz niczego na sile.
Bede wdzieczny za cenne uwagi i wskazowki odnosnie ogolnego ksztaltu i zagospodarowania przestrzeni.

Obecnie szukam dobrego stolarza, poki co odwiedzilem kilka salonow i ceny kosmiczne.

To moja wizualizacja oraz wymiary.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/2817249/kuchnia_wymiary.jpg

330247

330248

330249

330250

Wojtko55
12-09-2015, 14:49
Super projekt :) Oby udało Ci się go doprowadzić do końca za rozsądną cenę. Bo może być ciężko ;)

ngel
17-09-2015, 11:27
Drodzy forumowicze dysponujący wyobraźnią przestrzenną i odrobiną zdrowego rozsądku- pomóżcie!
biedzę się nad tą moją kuchnią i biedzę i siwieję od tego :( Powiedzcie czy któreś rozwiązanie wydaje się sensowne czy żadne? Kuchnia otwarta na salon
Najpierw rzut z wymiarami
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/rzut_zps2jaxg7p0.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/rzut_zps2jaxg7p0.jpg.html)
i teraz opcje
1
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/7_zpsjtud2nxn.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/7_zpsjtud2nxn.jpg.html)
we wnęce po prawej lodówka (tam jest 80 cm), projekt chyba dość poprawny, z dużą ilością blatu ale jakiś taki bez polotu. Oczywiście szafki, których tył widać na projekcie będą miały z tyłu też fronty bo to widok od strony salonu. Nie podoba mi się, że ta zabudowa po prawej od zlewu się tak idiotycznie kończy
2
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/1_zpskq2njfsb.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/1_zpskq2njfsb.jpg.html)
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/4_zpsszgmdbc9.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/4_zpsszgmdbc9.jpg.html)
wysoka zabudowa (w niej lodówka i piekarnik) - minusem podstawowym jest płyta wchodząca trochę w okno- zamiast szafi we wnęce oczywiście powinien być okap
Ta mi się wizualnie najbardziej podoba
3
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/5_zpseoazdfnp.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/5_zpseoazdfnp.jpg.html)
z duuuużą wyspą (na wizualce brakuje wnęki po prawej ale zakładamy że tam jest) ale jakoś mi ta lodówka idiotycznie wygląda

są jeszcze wariacje w zasadzie podobne do tych 3 pierwszych projektów
4
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/8_zpsi36ga7nc.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/8_zpsi36ga7nc.jpg.html)
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/9_zpsq9jdcjoy.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/9_zpsq9jdcjoy.jpg.html)
wyspa musiałaby być mniejsza bo z prawej strony niemal nie ma przejścia jak widać- czy jest zatem sens robić tak małą wyspę?
5
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/10_zpskpim0l2d.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/10_zpskpim0l2d.jpg.html)
płyta na tej szafce zaznaczonej na żółto a zlew bardziej w lewo

ma którykolwiek z projektów jakiś sens?? :(

arek570
17-09-2015, 16:29
Drodzy forumowicze dysponujący .....


Kuchnia jest za mała aby zrobić wyspę po środku. W zasadzie widzę jedno dobre rozwiązanie mianowicie:
http://images69.fotosik.pl/1187/ea0cca27881c5cdemed.jpg

Jeśli uda się odrobinę przesunąć drzwi można wstawić półwysep (110cm). Jeśli nie, piekarnik schowałbym pod blat i nie szalał z wysoką zabudową.

ngel
18-09-2015, 10:50
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/11_zpsx8yeq53h.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/11_zpsx8yeq53h.jpg.html)
taka opcja też była ale jakoś nie miałam do niej przekonania- chyba teraz rozważę ją od nowa....
Niemniej arek570 bardzo Ci dziękuję za zainteresowanie i że chciało Ci się zrobić swoją wizualkę! Naprawdę wielkie dzięki!!
Czy ktoś jeszcze coś podpowie? Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane :-)

arek570
19-09-2015, 09:29
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/11_zpsx8yeq53h.jpg (http://s274.photobucket.com/user/ngel_01/media/11_zpsx8yeq53h.jpg.html)
taka opcja też była ale jakoś nie miałam do niej przekonania- chyba teraz rozważę ją od nowa....
Niemniej arek570 bardzo Ci dziękuję za zainteresowanie i że chciało Ci się zrobić swoją wizualkę! Naprawdę wielkie dzięki!!
Czy ktoś jeszcze coś podpowie? Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane :-)

W twojej wersji nr 1 nie do przyjęcia jest umiejscowienie lodówki. Raz, że komicznie to wygląda, a dwa lodówki w normalny sposób nie otworzysz. Będziesz musiała przesuwać się razem z drzwiami, albo pchnąć je mocniej na ścianie, żeby same odjechały, ale będzie po drzwiach i po ścianie raz dwa. Aby stanąć wygodnie przed lodówką i zajrzeć co jest głębiej 60cm ci nie wystarczy, szafki trzeba dalej odsunąć, zdecydowanie odradzam pomysł.
Nr 2. Pierwsze co się rzuca w oczy to toporny wygląd. Mnóstwo niewygodnych szafek narożnych, oczywiście można też zastosować drogie okucia wyjeżdżające. Brak szafek wiszących nad blatem to też nie mały problem dla nieprzyzwyczajonych. I parę bardziej technicznych rzeczy, np szafka przy blacie obok okna, aby nie blokowała dostępu podczas otwierania powinna być jednoskrzydłowa, to wymusi przesunięcie zlewu w prawo. Sprzęty będą ciasno rozmieszczone, blat między nimi będzie bardzo wąski. Szuflad pod płytą i w kilku innych miejscach nie będzie mogło być aby uzyskać dostęp do szafek narożnych.
Nr. 3 Ja nie wyobrażam sobie kuchni bez szafek wiszących, niektórym to nie przeszkadza, musisz przemyśleć sprawę. Zastanawiam się też czy okap nie wyjdzie na oknie. Pod płytą przy wnęce nie może być szuflad abyś miała dostęp do szafki we wnęce.
Nr 4 Wyspa się nie zmieści.

W mojej wersji masz najmniej kompromisów, można ją delikatnie przerobić, jeśli rzadko używasz piekarnika i potrzebujesz szuflad możesz umieścić słupek we wnęce, bo tam blat i tak będzie jedynie do odstawiania czegoś. Układu szafek bym nie zmieniał.

alicyja
19-09-2015, 15:01
Może jednak przestawienie ściany spiżarni i pozbycie się tej wnęki obok okna byłoby dobrym pomysłem.

1)W tym przypadku najprawdopodobniej ślady po wyburzonej ścianie dałoby się ukryć - byłyby pod lodówką i wewnątrz spiżarni - więc płytki na podłodze w kuchni pozostałyby nieruszone.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/83f871917189.jpg (http://naforum.zapodaj.net/83f871917189.jpg.html)

2)Mniejsza spiżarnia niż w poprzedniej propozycji ale jest słupek z piekarnikiem (nad wejściem do spiżarni szafka pawlaczowa).

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/82d3b4af466a.jpg (http://naforum.zapodaj.net/82d3b4af466a.jpg.html)


Z Twoich projektów jak dla mnie ujdzie nr 3 - pod warunkiem, że lodówka będzie normalnej szerokości(ok.60cm) a płyta na półwyspie.

ngel
19-09-2015, 17:47
Arek- bardzo dziękuję. Wytłumaczyłeś mi jak przysłowiowej krowie na rowie wszystkie wady projektów. Bardzo dziękuję. Jeśli nadal pozostanę przy postanowieniu nie ruszania ścian zrobię jak radzisz.

Alycja- Twoje rozwiązanie- zwłaszcza to drugie też bardzo mi się podoba! Jeśli jednak zdecuduję się na ruszanie ścian to zrobię jak w Twoim projekcie.

Bardzo Wam dziękuję za poświęcony czas i pomysły!

ngel
19-09-2015, 18:16
Przepraszam, oczywiście miało być Alicyja :-)

menchi
24-09-2015, 07:58
Witam, jesteśmy w trakcie budowy stanu otwartego i mamy juz go prawie ukończonego. Zastanawiamy się teraz nad układem szafek i agd w kuchni. Ogólny zarys jest jak w projekcie. Stół pod oknem, lodówka moze koło zlewu. W planie było przedzielenie kuchni i zrobienie tam spiżarni - bezpośrednio za drzwiami, ale na żywo wyglądało to tak że kuchnia była za mała.
Prosiłbym o podpowiedzi i sugestie.
Dzięki.
331696

pikvic
29-09-2015, 11:04
Witajcie.
Ja również proszę potężne umysły tego forum o podpowiedz.
Stan moich pomieszczeń można w tej chwili określić jako SSZ,jest to remont starego domku więc cała elektryka poszła...out.Przyjechał Pan elektryk i póki majstruje w łazience mam krótką chwile żeby mu opisać jak ma wyglądac kuchnia:cool:
Przez cały dzień próbowałam coś wyczarowac na Pro100,potem program z Ikei zawiesił mi komputer :D,musiałam wziąć karteczke i sobie to rozrysować,ale zeby to zwizualizować córka postanowiła włączyć...Sims'y :D co tez nie wiele mi dało bo nie ma tam ''normalnych" szafek,blacików itp.
Czy ktoś będzie urzejmy i mi pomoże,na razie głownie mi chodzi o elektryke ale może za jednym zamachem coś sie wyklaruje w sprawie wyglądu kuchni?


332362

kuchnia jest połączona z salonem,dlatego tez podałam wymiary tylko dwóch scian i orientacyjnie na czerwono ile chciałabym przyznaczyć miejsca na kuchnie,wymiary po prawej stronie okna mozna powiększyć.
mój plan od lewej strony do narożnika:lodówka,piekarnik+mikrofala w słupku,szafka 60,indukcja,szafka 60,szafka narożna..Pod oknem zlew.Gdzie zmywarka?A może całkiem inny układ?

za wszystkie sugestie będe bardzo wdzięczna :yes:

anika1003
29-09-2015, 14:25
Kuchnia jest za mała aby zrobić wyspę po środku. W zasadzie widzę jedno dobre rozwiązanie mianowicie:
http://images69.fotosik.pl/1187/ea0cca27881c5cdemed.jpg

Jeśli uda się odrobinę przesunąć drzwi można wstawić półwysep (110cm). Jeśli nie, piekarnik schowałbym pod blat i nie szalał z wysoką zabudową.

Witam,
trochę zmodyfikowałam wymiary przy słupku. Na końcu słupek cargo na 30cm, potem lodówka, potem szafka 30cm, kuchenka z piekarnikiem pod.
Szafki do sufitu.
332402
332403

Elfir
29-09-2015, 15:23
Witam, jesteśmy w trakcie budowy stanu otwartego i mamy juz go prawie ukończonego. Zastanawiamy się teraz nad układem szafek i agd w kuchni. Ogólny zarys jest jak w projekcie. Stół pod oknem, lodówka moze koło zlewu. W planie było przedzielenie kuchni i zrobienie tam spiżarni - bezpośrednio za drzwiami, ale na żywo wyglądało to tak że kuchnia była za mała.
Prosiłbym o podpowiedzi i sugestie.
Dzięki.
331696

Kuchnia w U i w miejscu spiżarni stół

na ścianie przy drzwiach wysoka zabudowa, na bocznej płyta, przy oknie zlew.

drzwi najlepiej przesuwne

Elfir
29-09-2015, 15:24
Czy ktoś będzie urzejmy i mi pomoże,na razie głownie mi chodzi o elektryke


tylko do elektryki musisz mieć rozmieszczenie dokładnie wszystkich mebli.

pikvic
29-09-2015, 15:53
tylko do elektryki musisz mieć rozmieszczenie dokładnie wszystkich mebli.
No nie wiem,wydawało mi sie że wystarczy ogólny zarys:tu lodówka tam indukcja(a więc i wyciąg nad),a czy miedzy nimi szafka 60-ka będzie podzielona na 2 czy 3 szuflady to chyba elektryce nic do tego ;)a może sie myle?elektrykiem nie jestem

wygooglałam coś co miałam na myśli a ktoś to juz zrobił,co o tym myślicie?

332413

332414

332415

czy lepiej by wyglądało gdyby lodówka została jak na zdjęciu,a np. zabudowe z piekarnikiem zrobić po prawej stronie okna?będzie więcej blatu.

Elfir
29-09-2015, 16:13
chodziło mi o rozplanowanie a nie podziały w szafce. A na twoim rysunku nie ma nic.

arek570
29-09-2015, 17:15
Witam,
trochę zmodyfikowałam wymiary przy słupku. Na końcu słupek cargo na 30cm, potem lodówka, potem szafka 30cm, kuchenka z piekarnikiem pod.
Szafki do sufitu.
332402
332403

Jak ustaniesz w rogu raz, że zablokujesz wszystkie sprzęty, dwa, myjąc ręce możesz się poparzyć. Postaraj się nie pchać sprzętów w kąt bo są bardzo niewygodne w użytkowaniu. Ja Ci nie dałem optymalnych wymiarów szafek, tylko chodziło mi o ogólny schemat zabudowy, można trochę pomyśleć i zrobić to jeszcze lepiej. Wyżej masz fotkę kuchni ze zlewem nie na środku okna, a po prawej, wcale źle nie wygląda, a poprawia funkcjonalność w kuchni. Uważam także, że od kiedy zmywarki są w każdym domu wszelkie ociekacze w niewielkich kuchniach zabierają tylko cenny blat, szukałbym samej komory. Łączenia blatów przy zlewie unikaj.


No nie wiem,wydawało mi sie że wystarczy ogólny zarys:tu lodówka tam indukcja(a więc i wyciąg nad),a czy miedzy nimi szafka 60-ka będzie podzielona na 2 czy 3 szuflady to chyba elektryce nic do tego ;)a może sie myle?elektrykiem nie jestem

wygooglałam coś co miałam na myśli a ktoś to juz zrobił,co o tym myślicie?

332413

332414

332415

czy lepiej by wyglądało gdyby lodówka została jak na zdjęciu,a np. zabudowe z piekarnikiem zrobić po prawej stronie okna?będzie więcej blatu.

Jak dla mnie jest to idealny układ dla Ciebie, szedłbym właśnie w tym kierunku. Bardzo ładna i funkcjonalna kuchnia.
Jeśli przestawisz piekarnik na prawo ilość blatów będzie podobna. Uważam, że gorzej to będzie wyglądać, dodatkowo do pomieszczenia będzie wpadać mniej światła.

pikvic
29-09-2015, 20:03
Jak dla mnie jest to idealny układ dla Ciebie, szedłbym właśnie w tym kierunku. Bardzo ładna i funkcjonalna kuchnia.
Jeśli przestawisz piekarnik na prawo ilość blatów będzie podobna. Uważam, że gorzej to będzie wyglądać, dodatkowo do pomieszczenia będzie wpadać mniej światła.
Własnie też pomyślałam że światła będzie mniej,dzięki że pomogłes podjąć decyzje.
Dzieki że jesteście :wiggle:

Karolinaz
01-10-2015, 19:02
Witam zwracam się do tych którzy planowanie kuchni mają już za sobą co sądzicie o takiej wysokości szafek wysokiej zabudowy http://images69.fotosik.pl/1222/9045bfdd585bf4a3gen.png http://images68.fotosik.pl/1222/b625509752c4cfeegen.png chodzi mi tutaj o to, że okno jest dosyć wysoko osadzone i wysoka zabudowa, która ma mieć 224cm nie sięga mi do końca okna tzn nie będzie to z sobą z licowane tylko będzie niższa od okna ok 14cm, nad szafkami z wysoką zabudową planuje zabudowę z karton-gipsu, która natomiast będzie miała wysokość 32cm. Czy waszym zdaniem będzie to dobrze wyglądało? Rozważam również opcję wydłużenia szafek do 234cm z tym,że wtedy będą one musiały być dzielone na 3 części a wolałabym żeby były dzielone na dwa fronty, ale znowu tedy zabudowa będzie niższa

Tomkowa
01-10-2015, 20:37
okno jest dosyć wysoko osadzone i wysoka zabudowa, która ma mieć 224cm nie sięga mi do końca okna tzn nie będzie to z sobą z licowane tylko będzie niższa od okna ok 14cm, nad szafkami z wysoką zabudową planuje zabudowę z karton-gipsu, która natomiast będzie miała wysokość 32cm. Czy waszym zdaniem będzie to dobrze wyglądało? Rozważam również opcję wydłużenia szafek do 234cm z tym,że wtedy będą one musiały być dzielone na 3 części a wolałabym żeby były dzielone na dwa fronty, ale znowu tedy zabudowa będzie niższa

14 cm więcej spowoduje konieczność dodatkowego dzielenia frontów?? A z jakiego powodu? Według mnie zdecydowanie zabudowa do linii okna

Karolinaz
01-10-2015, 21:03
stolarz uważa, że 220cm to max wysokość jaka może być dzielona na dwie części ponieważ ten górny front przy większych rozmiarach będzie juz za ciężki, ogólnie odradza taką wysokość dzieloną na 2 fronty

Tomkowa
01-10-2015, 21:46
Wydaje mi się, że stolarz trochę mija się z prawdą, ale nie jestem specjalistką w tym temacie ;) Zwykle podział frontu wynika z wysokości drzwi lodówki, ale wiele osób, aby uniknąć dodatkowego podziału robi jeden wysoki front, który jednocześnie zakrywa lodówkę i szafkę nad nią. Pierwsza lepsza firma znaleziona w sieci podaje 260 cm jako maksymalny wymiar frontu.

arek570
01-10-2015, 22:29
stolarz uważa, że 220cm to max wysokość jaka może być dzielona na dwie części ponieważ ten górny front przy większych rozmiarach będzie juz za ciężki, ogólnie odradza taką wysokość dzieloną na 2 fronty

Bzdura.

Karolinaz
02-10-2015, 17:56
nie znam się na takich rzeczach dlatego też nie wiem czy upierać się przy tym froncie wyższym dzielonym na dwie części

pokico
06-10-2015, 10:36
Witajcie!
chciałam zapytać o Waszą opinię nt. tego projektu. Dodam, że mi się bardzo podoba, jedyne, nad czym się zastanawiam - to większa ilość szuflad zamiast otwieranych szafek. Jeżeli chodzi o zlew, płytę grzewczą - usytuowanie wymuszone podłączeniem mediów. Drugi zrzut - drzwi do spiżarki są przesuwne.

333036333037

alicyja
06-10-2015, 13:59
pokico - Dziwnie wygląda samotny wysoki słupek z piekarnikiem tak przystawiony bokiem do szafek z blatem a przy stole tylko jedna osoba będzie mogła usiąść(pozostałych krzeseł nie da się wysunąć, nie mówiąc o tym, żeby ktoś się tam wcisnął) - może słupek postaw obok spiżarki a mały stół z dwoma lub trzema krzesłami po drugiej stronie wejścia czyli zamiana miejsc. Nie widzę lodówki - jeśli ma być w spiżarni to przemyśl to, bo już były na tym forum osoby, które żałowały takiego rozwiązania. Poza tym ta spiżarka wygląda na małą i jak wstawisz w głębi lodówkę to żeby zachować do niej dostęp trudno będzie zagospodarować pozostałą przestrzeń. Być może przypadnie ci do gustu pomysł, żeby na całej ścianie po prawej od wejścia zamiast spiżarni zrobić pojemną wysoką zabudowę z wkomponowaną lodówką i piekarnikiem. Co do większej ilości szuflad - jestem za, zwłaszcza, jeśli pozbędziesz się w ten sposób tych dwóch wąskich frontów po lewej stronie płyty. Nie lubię jak ociekacz zlewu wchodzi na róg blatu - uważam, że lepiej jak ociekacz jest nad zmywarką, ale to kwestia osobistych upodobań.

pokico
06-10-2015, 15:29
alicyja serdecznie dziękuję za Twoją opinię :) a lodówka jest obok spiżarki, w ciągu kuchennym, tylko na zdjęciu jej nie widać. Nie wpadłabym na to, aby umieszczać ją w spiżarce ;P

arek570
06-10-2015, 15:51
Witajcie!
chciałam zapytać o Waszą opinię nt. tego projektu. Dodam, że mi się bardzo podoba, jedyne, nad czym się zastanawiam - to większa ilość szuflad zamiast otwieranych szafek. Jeżeli chodzi o zlew, płytę grzewczą - usytuowanie wymuszone podłączeniem mediów. Drugi zrzut - drzwi do spiżarki są przesuwne.

333036333037

Przydałby się rzut z wymiarami, w innym wypadku ciężko proponować jakiekolwiek zmiany.

Geo222
06-10-2015, 18:18
Proszę o radę odnośnie kuchni, jakiekolwiek uwagi.
Pierwotnie zlew miał być na ścianie obok płyty grzewczej, ale chyba jednak lepiej będzie umieścić go pod oknem?
Na drugim rzucie widać miejsce gdzie miałby stać stół - w połowie jest to już salon :)
Nie wiem, która opcja z trzech widocznych na wizualizacjach byłaby najlepsza - szafki do końca ściany, węższe szafki do końca ściany czy półwysep.
W tych szufladach, które są pod oknem miałyby być częściowo rzeczy kuchenne i inne typu obrusy, ręczniki itp. bo nie mam na nie innego miejsca w domu.
Nie mam też pomysłu jak umiejscowić szafki górne, w których miałyby być np. talerze, kubki. A może lepiej zrezygnować z górnych szafek?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i uwagi.

moniss
09-10-2015, 22:32
Proszę o radę odnośnie kuchni, jakiekolwiek uwagi.
Pierwotnie zlew miał być na ścianie obok płyty grzewczej, ale chyba jednak lepiej będzie umieścić go pod oknem?
Na drugim rzucie widać miejsce gdzie miałby stać stół - w połowie jest to już salon :)
Nie wiem, która opcja z trzech widocznych na wizualizacjach byłaby najlepsza - szafki do końca ściany, węższe szafki do końca ściany czy półwysep.
W tych szufladach, które są pod oknem miałyby być częściowo rzeczy kuchenne i inne typu obrusy, ręczniki itp. bo nie mam na nie innego miejsca w domu.
Nie mam też pomysłu jak umiejscowić szafki górne, w których miałyby być np. talerze, kubki. A może lepiej zrezygnować z górnych szafek?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i uwagi.

Ta opcja wydaje mi się najlepsza:
333515
Ewentualnie można by dodać jeszcze rządek płytkich szafek na krótszej ścianie jadalni:
333516

Zlew może być pod oknem lub w jednym ciągu kuchennym z płytą. Pomiędzy nimi dwie szafki, przy czym w jednej zmywarka (ta obok zlewu).
Nad ciągiem z płytą i zlewem można dać szafki wiszące.

arek570
10-10-2015, 10:03
Kuchnia w kształcie litery G wymaga przestrzeni, tu jest tylko 2,6m szerokości pomieszczenia. Zdecydowanie wyrzuciłbym ten barek, zbędna zawalidroga, dodatkowo drzwi na przeciwko i będzie tego wszystkiego zwyczajnie za dużo, za ciężko. Wysoka zabudowa do końca ściany, po drugiej stronie równolegle nad blatem szafki wiszące. Zlew zostawiłbym na oknie, w układzie "L" wygodniej się pracuje niż wzdłuż jednego ciągu.

Anika1
11-10-2015, 14:31
333684

a może mi ktoś pomoże w stworzeniu wizji na ten malutki aneks kuchenny?
sciana obok wejscia ma okolo 160 cm
korytarz jest dosc spory i myslalam o wyspie ze stolem od tej wyspy idacym na korytarz, co o tym sądzicie?
wówczas salon będzie większy

ana87
15-10-2015, 10:52
Może mi pomożecie z naszą kuchnią :)

Plan i wymiary:
334162
Nie ma drzwi, jest tylko otwarte przejście, a nad nim szafka.

Aktualny układ:
334163
Dla mnie bardzo niewygodny, nie mam blatu roboczego. Na blacie z prawej strony jak się robi coś „brudnego” to umycie go jest praktycznie niemożliwe – zlew po drugiej stronie i zachlapana cała podłoga.. Dodatkowo kuchenka w kącie i 20 cm między nią a zlewem.

Dlatego też chcemy trochę to pozmieniać – plan tego co udało nam się wymyślić:
334164
Ściany są nieruszalne – wszystkie nośne. Okno jest dość wysoko – ok. 120 cm, dzięki temu można postawić zlew pod oknem i będzie dało się je normalnie otworzyć i nie zahaczyć o baterię. Grzejnik byśmy przenieśli na ścianę koło okna na wysokości szafek wiszących. Dzięki temu pod oknem możemy dać normalne szafki, a nawet wsunąć je 10 cm we wnękę zyskując trochę miejsca. Z prawej strony okna myśleliśmy nad słupkiem 50-60 cm z mikrofalówką. Szafki wiszące tylko na lewej ścianie i myślałam, żeby były do sufitu (wys. 255cm), ale nie wiem czy nie zrobi się przytłaczająco. Lodówka i kuchenka 60cm wolnostojące. Zmywarka do zabudowy 45 cm.
I chcę mieć jakiś stół, bo lubimy jeść w kuchni :)

Oceńcie proszę, bo nie jestem do końca przekonana do takiego układu.
I nie wiem czy mogę tak daleko od pionu dać zlew i zmywarkę.. i czy jakoś dociągnę rurę od okapu do wentylacji.

alicyja
16-10-2015, 14:01
I nie wiem czy mogę tak daleko od pionu dać zlew i zmywarkę.. i czy jakoś dociągnę rurę od okapu do wentylacji.

Sama odległość od pionu to mniejszy problem. Rury CO mogą przeszkadzać - nie wiem czy można poprowadzić rury wod-kan w ścianie za nimi lub po skosie przed nimi. Okapu daleko nie przesuwasz.

W Twoim projekcie wcale nie masz tak dużo blatu, zwłaszcza z tym słupkiem na mikrofalę. Na lewej ścianie może się zrobić lekki chaos wizualny bo będzie lodówka, szafki wiszące, których nie dociągniesz do końca ze względu na rury i grzejnik oraz szafka z okapem powieszona wyżej(jeśli kuchenka gazowa)lub luka na okap wolno wiszący.

1)Moja propozycja to na lewej ścianie tylko kuchenka z okapem i płytkimi półkami(i ew.grzejnik), pod oknem zlew i zmywarka a po prawej lodówka, blat ze stołkami i szafki wiszące.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/402da32e5661.jpg (http://naforum.zapodaj.net/402da32e5661.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8b40c217a445.jpg (http://naforum.zapodaj.net/8b40c217a445.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ad4e80ee248c.jpg (http://naforum.zapodaj.net/ad4e80ee248c.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/bf8d35afefea.jpg (http://naforum.zapodaj.net/bf8d35afefea.jpg.html)


2)Bez kombinowania z przenoszeniem grzejnika i poprowadzeniem instalacji do zlewu i zmywarki. Obok lodówki blat pomocniczy do postawienia chlebaka, tostera, ew.mikrofalówki itp. Pod oknem płytszy blat roboczy(50-40cm)służący również za stolik. Między zlewem a kuchenką ok.80cm blatu. Na całej lewej ścianie można powiesić szafki górne ale chyba lepiej zostawić ją "luźniejszą".

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8dda686f82a8.jpg (http://naforum.zapodaj.net/8dda686f82a8.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ad70e4f89eec.jpg (http://naforum.zapodaj.net/ad70e4f89eec.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6bf94112d933.jpg (http://naforum.zapodaj.net/6bf94112d933.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/97b0440c4419.jpg (http://naforum.zapodaj.net/97b0440c4419.jpg.html)

ana87
17-10-2015, 08:29
Dzięki na zainteresowanie :)

Może najpierw faktycznie dopytam o poprowadzenie rur wod-kan za rury CO zamiast kombinować. Choć pierwsza wersja chyba bardziej mi się podoba. Próbowałam nawet podobnego układu ale zamiast blatu wpychałam stolik i krzesła - elekt marny ;)

Ogólnie nie jestem przekonana czy przy takim blacie-stoliku jak się postawi normalne krzesła z oparciem to czy będzie to wygodne. Stołki można wsunąć pod spód i zyskuję blat, krzeseł już nie. Dodatkowo czy jak ktoś będzie tam siedział to czy nie będzie siedział na środku kuchni i przeszkadzał drugiemu w przygotowaniu posiłku?

A w projekcie 2 co zrobić z suszarką do naczyń? Wiem, że jest zmywarka, ale i tak zawsze coś myję ręcznie. Najchętniej z lewej też bym dała szafki górne i tam suszarkę, ale boję się, że kuchnia będzie zagracona..
Na początku z lewej strony ustawiałam to podobnie (cargo, kuchenka gazowa, szafka, zmywarka i zlew 1,5 komorowy do szafki 60) a pod oknem albo 1) "dziura" na kaloryfer z blatem, szafka i lodówka po prawej stronie okna albo 2) przenieść kaloryfer na lewo ode okna i pod oknem szafki i na końcu lodówka. Szafki wiszące tylko z lewej i nad lodówką a na prawo od drzwi wszedłby stolik i krzesła.

alicyja
17-10-2015, 12:18
Kurczę, źle odczytałam Twój rzut i myślałam, że kuchnia ma 260cm szerokości a nie 280cm. Dlatego odrzuciłam na początku wersję z lodówką po prawej stronie okna bo zakładałam, że ścianki po obu stronach mają po 55cm. Ale skoro jest więcej miejsca to może i szafki górne(gł.30-35cm) na lewej ścianie da się dociągnąć do końca i obok nich zmieści się bardzo wąski grzejnik(ok.30cm).

3)Po lewej od wejścia: szafka 30, kuchenka 60, zmywarka 45, szafka ze zlewem 100cm z drzwiami 60cm i stałym bokiem 40cm do którego przystawione są prostopadłe szafki o głębokości ok.50cm(wsunięte 10cm we wnękę okna) - szafka 60 i szuflady 90cm. Szafki wiszące to 30+60+3x45 i 10cm blenda(miejsce na grzejnik).

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d6fbbb56b17d.jpg (http://naforum.zapodaj.net/d6fbbb56b17d.jpg.html)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c283f2fbc037.jpg (http://naforum.zapodaj.net/c283f2fbc037.jpg.html)

Gdyby szafki pod oknem zrobić standardowej głębokości albo nawet jeszcze 10cm głębsze(żeby krawędź blatu była równo z lodówką) to dostęp do zlewu robi się gorszy - chyba, że przesunie się zlew w stronę kuchenki o ile jesteś gotowa zrezygnować z całkiem sensownego blatu między nimi. Fajnie by było gdyby jednak dało się zlew przenieść pod okno.
Nie bardzo mam pomysł gdzie umieścić mikrofalówkę. Może w szafce wiszącej - nad blatem albo nad stołem? Albo na stole - dłuższym niż na wizualce, np.100x70cm.

ana87
17-10-2015, 20:30
O czymś takim właśnie myślałam. Taki układ mi w sumie odpowiada, jest blat, a i stolik się zmieści.

Z blatu między kuchenką a zlewem na pewno nie zrezygnuję, bo tam mi się najwygodniej pracuje, a tego mi bardzo brakuje w naszej obecnej kuchni.
Dopytam czy da się ten zlew przesunąć pod okno, a jak nie to zacznę szukać wąskiego grzejniczka i kombinować co zrobić z tą nieszczęsną mikrofalówką.

A nad lodówkę też można by dać szafkę czy już się trochę ciężko zrobi?

Paweł_Marta
20-10-2015, 15:49
Witam, proszę o pomoc w aranżacji kuchni, na chwilę obecną będzie to kuchnia z ikei. Kuchnia jest otwarta na salon, z lewej strony będzie ścianka ok 70 cm. Potrzebuję znać rozmieszczenie mebli i sprzętów na potrzeby rozprowadzenia instalacji. Czy taki układ jest ok? Nie wiem jakie szafki wcisnąć w lewy narożnik żeby lewa strona to była wysoka zabudowa.
334677
334678
334679

alicyja
20-10-2015, 17:38
Nie wiem jakie szafki wcisnąć w lewy narożnik żeby lewa strona to była wysoka zabudowa.

np. 2 lub 3 głębokie wiszące szafki:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S89052712/#/S99926426

Afera86
22-10-2015, 18:09
Witam. Kuchnia według mojego projektu. Proszę o rady co można by zmienić, ulepszyć, poprawić? Zastanawiam się żeby pod piekarnikiem zrobić szuflady a nie szafki.

334891
334892

alicyja
22-10-2015, 19:07
Afera86 - odsunęłabym płytę od narożnika, chociaż z 20-30cm, i po tej stronie same szuflady a pod piekarnikiem zwykłe drzwiczki. Jeśli stół ma być na środku przejścia( tak jak w innym wątku planowałaś) to będzie blisko kuchni i (imho) ten blat ze stołkami niepotrzebny. Myślisz, że będziecie woleli jeść śniadanie i gapić się na ścianę? Taki blat to może być jak innego miejsca na posiłki nie da się urządzić.
A może odwrócić układ kuchni - lodówka i słupek w miejscu blatu, zlew obok lub pod oknem(ew. pod oknem blat ze stołkami) a płyta za kominkiem.

Afera86
22-10-2015, 19:15
Płytę nie za bardzo mogę odsunąć bo teraz jest w osi wentylacji. Ten barek to bardziej mi po to żeby wypić kawę czy pokroić warzywa. W moim domu rodzinnym była zamknięta kuchnia i mama wszystkie prace musiała wykonywać na stojąco, bardzo mi to nie odpowiadało. Odwrotnego układu zrobić nie mogę bo tam pod tym barkiem mam jeszcze grzejnik.

To zdjęcie było inspiracją
334900

alicyja
22-10-2015, 19:49
I co - nie da się tego dodatkowego kawałka rury od okapu poprowadzić w bok te 20 czy 30cm za blendą(lub w suficie podwieszanym) nad szafkami wiszącymi? Na wizualce jest już uwzględniony obniżony sufit w całej kuchni i w nim ukryte podłączenie okapu czy po prostu pominięty ten element? Zresztą na rzucie mieszkania kanał wentylacyjny jest zanaczony w takim miejscu że płyta nawet powinna być odsunięta od rogu żeby była naprzeciwko niego. Grzejnik można było zrobić na bocznej ścianie(za plecami szafy przedpokojowej) ale tu też się nie będę upierać żebyś go teraz przenosiła. Po prostu nie spodziewaj się że ten blacik to będzie takie mega przyjemne miejsce do wypicia kawki we dwoje - skróć ten blat na ile grzejnik pozwoli i żeby wystarczyło dla jednej osoby do krojenia warzyw(min.60cm ale może być z 80-90cm) i raczej nie podkreślaj tego miejsca brakiem szafek górnych i wiszącymi lampami - ja bym raczej pociągnęła tam szafki górne i postawiła na ładną lampę nad stołem.

milenka017
26-10-2015, 12:36
Witam serdecznie!
Przyszedł w końcu czas na moją kuchnię. mimo, że do jej realizacji mam jeszcze trochę czasu to bardzo bym prosiła byście rzucili okiem na mój własny projekt (wykonany na ikea). Chciałąbym, żebyście ocenili, czy ustawienie i lokalizacja sprzętów będzie funkcjonalna i co bym mogła zmienić, by ewentualnie poprawić funkcjonalność.
Kuchnia z drobnymi przeróbkami będzie w domku Szmaragd z pracowni mg.projekt, otwarta na salon.

Wymiany i wstępne ustawienie sprzętu i mebli:
335228

Planuję białe meble, lodówkę side by side samsung i na ścianę z lodówką wysoką zabudowę odpowiednio - kosz cargo wąski, lodówka z szafkami jako nadstawka, kosz cargo wąski, słupek z piekarnikiem i mikrofalą, słupek z szafkami, szafkę z roletką do blatu.
ściana z dużym oknem - wąska szafka, szafka ze zlewem, zmywarka, szafka narożna otwierana na drugą scianę.
ściana z mniejszym oknem - wyżej wspomniana szafka narożna, płyta indukcyjna z okapem, dodatkowe szafki z szufladami i na końcu taki ala wysunięty i lekko podwyższony blat - barek czy coś w tym stylu :).
niestety ikea nie ma wszystkich rodzajów szafek, dlatego wizualizacja jest dość kiepska :)
335230335231

będę bardzo wdzięczna za wszystkie sugestie!

tomasz_c
26-10-2015, 18:35
No to jeszcze moja kuchnia

http://wnetrza.krakow.pl/assets/photogallery/galerie/mieszkanie-zych/MIY-1402-kuchnia-01.jpg
http://wnetrza.krakow.pl/assets/photogallery/galerie/mieszkanie-zych/MIY-1402-kuchnia-02.jpg

alicyja
27-10-2015, 17:19
będę bardzo wdzięczna za wszystkie sugestie!

-lodówkę postawiłabym w miejscu słupka z piekarnikiem - będzie bliżej blatu pod oknem,
-żeby był sensowny blat pod większym oknem przesunęłabym zlew w lewo(zmywarka po jego prawej stronie),
-płytę odsunęłabym od okna.

milenka017
28-10-2015, 11:26
Dziękuję alicyja :)
Lodówki jednak nie chcicłabym przesuwać, bo będzie ona głębsza niż meble i będzie wystawać ok. 10cm i chyba nie będzie to ładnie wyglądać przy blacie. O blacie roboczym nie pomyślałam, faktycznie przesunę zlew i płytę, mniej więcej tak:
335402335403335404

tym razem screeny z leroy merlin bo ikea coś mi szwankuje :)

doktorant
28-10-2015, 13:36
Witam ponownie.
Mieliśmy zaprojektowaną kuchnię przez koleżankę alicyja. Wyglądała tak:
335416
Wybudowaliśmy ścianki działowe i okazało się, że mamy dużą garderobę, która będzie służyć jako spiżarnia. Zatem chcielibyśmy skasować spiżarnię i nasz pomysł kuchni, jadalni i salonu kompletnie się rozsypał.
projekt wygląda tak:335417
Jest to E-115 w wersji lustrzanej z przeniesionym narożnym oknem z prawej na lewą stronę. Okno ma 2m szerokości
Czy macie jakiś pomysł? My pomyśleliśmy, że może jadalnie po prawo zrobić, albo wyspę... Kompletnie nie mamy pomysłu.

forscher
28-10-2015, 13:46
czy jest sens (koniecznośc) montowania okapu w sytuacji gdy w kuchni będzie wywiew klimatyzacji mechanicznej (rekuperacji) ???

Afera86
28-10-2015, 15:39
I co - nie da się tego dodatkowego kawałka rury od okapu poprowadzić w bok te 20 czy 30cm za blendą(lub w suficie podwieszanym) nad szafkami wiszącymi? Na wizualce jest już uwzględniony obniżony sufit w całej kuchni i w nim ukryte podłączenie okapu czy po prostu pominięty ten element? Zresztą na rzucie mieszkania kanał wentylacyjny jest zanaczony w takim miejscu że płyta nawet powinna być odsunięta od rogu żeby była naprzeciwko niego. Grzejnik można było zrobić na bocznej ścianie(za plecami szafy przedpokojowej) ale tu też się nie będę upierać żebyś go teraz przenosiła. Po prostu nie spodziewaj się że ten blacik to będzie takie mega przyjemne miejsce do wypicia kawki we dwoje - skróć ten blat na ile grzejnik pozwoli i żeby wystarczyło dla jednej osoby do krojenia warzyw(min.60cm ale może być z 80-90cm) i raczej nie podkreślaj tego miejsca brakiem szafek górnych i wiszącymi lampami - ja bym raczej pociągnęła tam szafki górne i postawiła na ładną lampę nad stołem.

Na wizualizacji sufit jest już obniżony po całości i dodatkowo blenda na 15 cm. W tej chwili kanał wentylacyjny wychodzi dokładnie w szafce nad płyta grzewczą i tam umieszczony jest okap. Żeby przesunąć o 20-30 cm musiałabym chyba zrobić szersze szafki.
Grzejnik jest dokładnie na tej ścianie o której piszesz czyli plecami do szafy. Cały czas mam dylemat czy ciągnąć te szafki do końca czy zostawić barek :bash:

Szym12
29-10-2015, 07:51
Witam serdecznie!
To mój pierwszy post na forum.

Właśnie zaczynamy budowę domu - intensywnie czytam tematy na tym forum - jest to bardzo duża skarbnica wiedzy.

Mam pytanie, co do kuchni - nigdzie w temacie nie zauważyłem (mogłem coś przeoczyć) pytania dotyczącego wysokości okna w kuchni.
W projekcie mamy okno na wysokości 90cm - równo z blatem. Zastanawiam się, czy jest to dobre rozwiązanie, czy nie lepiej podnieść je o 10-15 cm?

Będę wdzięczny za Wasze rady i wskazówki.


Kuchnie chcemy zrobić w stylu nowoczesnych, blaty - białe, fronty szare.
Żona nie chce szafek wiszących. Obok jest pomieszczenie, w którym będzie spiżarnia.

Będę wdzięczny za pomoc.

Przy okazji załączam projekt naszej kuchni. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły i porady chętnie z Żoną posłuchamy.
335472

eedytaa
06-11-2015, 21:03
cześć, witam wszystkich :)

Bardzo proszę o radę co można zmienić w mojej kuchni. Na dzien dzisiejszy umiem tylko "wymyślić" jeden układ, ale nie wiem czy jest funkcjonalny.
Kuchnia niejako ma ustalone granice - dwie ściany ma otwarte, ale pomiędzy nimi stoi słup konstrukcyjny o wymiarach 25x25cm. Wszystkie ściany mają ok 260cm, na jednej ścianie okno o szerokości 176cm. Okno jest dosyć wysoko, bo na wysokości 130cm. Granicę wyznacza również położony już gres, który kończy się równo ze słupem konstrukcyjnym. I tu moje pytanie; czy bardzo źle będzie wyglądało jeżeli szafki wychodziłyby poza obrys słupa z dwóch stron w takiej samej odległości?
Lodówka bedzie wolnostojąca, bardzo zależy mi też na zmywarce 60cm.
To moje "męczarnie", bo nie potrafię nic więcej zaprojektować:)

336577

336578

336579

336580

336581

eedytaa
06-11-2015, 21:04
A to moja podłoga w kuchni

336582

A to sama kuchnia :)
336583

arek570
07-11-2015, 13:55
Rozmieszczenie sprzętów jest tu raczej klarowne, czyli dokładnie tak jak sama to rozplanowałaś. Co do położenia szafek, na pewno na salon bym nie wyjeżdżał. Najprościej byłoby wcześniej przedłużyć słup do 60cm.

Zrównałbym koniec szafki ze słupem, a wysunął je do przodu w kuchni. Miejsca jest sporo. Po prawej stronie od korytarza ew półkami można zrównać zabudowę ze słupem. Jeśli blat od strony salonu miałby służyć jako miejsce do zjedzenia posiłku warto byłoby go wysunąć poza obrys szafek aby zrobić miejsce na nogi.

klawdia
07-11-2015, 18:38
Eedytaa czy to jest dom w klematisach Archonu? Jeśli tak to my kuchnię rozwiązaliśmy tak: wysoka zabudowa - lodówka, zmywarka -nad nią piekarnik - a nad nim mikrofalówka, wysokie cargo chyba 30cm i kawalek blatu przedłużony ze ściany z oknem. Pod oknem zlew jak najbardziej przesunięty do boku z wysoką zabudową, szafka narożna, a od strony barku mamy indukcję na środku. barek wychodzący na salon, tak jak mój poprzednik pisał, żeby nogi schować. Słup przedłużony będzie do 60cm (u nas ma 30 cm więc dodajemy 15cm z każdej strony) - indukcja chowa się za powstałą ścianką. Mam nadzieję, że w miarę jasno to wyjaśniłam. Kuchnia się robi więc zdjęć nie mam...

eedytaa
07-11-2015, 20:05
Nie chciałabym ruszać już nic konstrukcyjne, tzn w poniedziałek wchodzi parkieciarz i wszystkie "mokre" prace mają być zrobione, więc nawet jutro glazurnik kończy.
Arek barku ma nie być, bo planuję dosyć duży stół. Pan kuchenny powiedział, że jak zrobię szafki 60cm po jednej i drugiej stronie, to będzie zbyt mało miejsca dla dwóch osób. Teraz mam kuchnię 2x2,15 w L i się jakoś mieścimy :D

Klawdia to nie jest ten projekt, ale baaaaardzo podobny, mamy inne okna w salonie i dodatkowy słup (identyczny jak w kuchni przy schodach).
Ciągle myślę nad ta wysoką zabudową, z jednej strony bardzo bym chciała, a z drugiej wolałabym tradycyjniej, obawiam się indukcji od strony salonu. Będę wyczekiwać Twojej kuchni, może zdążysz wrzucić zdjęcia zanim cokolwiek zamówię :)

klawdia
07-11-2015, 20:27
U nas montaż kuchni zaplanowany jest na styczeń (napisalam, że kuchnia się robi, mając na myśli, że jest zamówiona), tak więc myślę, ze do tego czasu już coś zamówisz. Życzę powodzenia i dobrych wyborów.

eedytaa
07-11-2015, 23:01
aaa ok, nie wiedziałam, że się tak długo czeka, nam facet powiedzial, że 2 tygodnie od zatwierdzenia wizualizacji

arek570
08-11-2015, 10:09
Nie chciałabym ruszać już nic konstrukcyjne, tzn w poniedziałek wchodzi parkieciarz i wszystkie "mokre" prace mają być zrobione, więc nawet jutro glazurnik kończy.
Arek barku ma nie być, bo planuję dosyć duży stół. Pan kuchenny powiedział, że jak zrobię szafki 60cm po jednej i drugiej stronie, to będzie zbyt mało miejsca dla dwóch osób. Teraz mam kuchnię 2x2,15 w L i się jakoś mieścimy :D

Uważam, że 160cm między zabudową to wystarczająca odległość. Nie widzę sensu biegania od blatu do blatu. Rozumiem, że Pan kuchenny sugeruje, aby zabudowę wypchnąć na salon? Dziwnie to będzie wyglądać:)

Szym12
09-11-2015, 08:54
Ponawiam pytanie dotyczące wysokości okien w kuchni?
Jest w stanie ktoś pomóc?



Witam serdecznie!
To mój pierwszy post na forum.

Właśnie zaczynamy budowę domu - intensywnie czytam tematy na tym forum - jest to bardzo duża skarbnica wiedzy.

Mam pytanie, co do kuchni - nigdzie w temacie nie zauważyłem (mogłem coś przeoczyć) pytania dotyczącego wysokości okna w kuchni.
W projekcie mamy okno na wysokości 90cm - równo z blatem. Zastanawiam się, czy jest to dobre rozwiązanie, czy nie lepiej podnieść je o 10-15 cm?

Będę wdzięczny za Wasze rady i wskazówki.


Kuchnie chcemy zrobić w stylu nowoczesnych, blaty - białe, fronty szare.
Żona nie chce szafek wiszących. Obok jest pomieszczenie, w którym będzie spiżarnia.

Będę wdzięczny za pomoc.

Przy okazji załączam projekt naszej kuchni. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły i porady chętnie z Żoną posłuchamy.
335472

kinka
09-11-2015, 09:42
Ponawiam pytanie dotyczące wysokości okien w kuchni?
Jest w stanie ktoś pomóc?
Zdecydowanie bym nie podnosiła okna tylko zrobiła blat na równo z parapetem,ale to tobie ma się podobać.
http://img1.budownictwopolskie.pl/img/00101926200.jpg
http://ddz.doba.pl/media/powiaty/dzierzoniow/articles/images/2597/doba_pl_12132-246fed03f3aa1676cfa4366d5ca599a3_1280x720.jpg

kubacky45
09-11-2015, 09:54
wlasnie, zrobilbym tak samo jak poprzedniczka. jednak to jest tylko i wylacznie twoja decyzja.

arek570
09-11-2015, 15:52
Ponawiam pytanie dotyczące wysokości okien w kuchni?
Jest w stanie ktoś pomóc?

Wybór ogranicza się tylko do kwestii wizualnych. Uważam że lepiej wygląda blat zachodzący na okno.

Szym12
10-11-2015, 07:50
Dzięki wielkie za odpowiedź. Na wizualizacjach rzeczywiście lepiej wygląda blat na równo z oknem, zwiększa się powierzchnia blatu co jest dodatkowym plusem.

parabola
10-11-2015, 19:14
Witam,
Bardzo proszę o rzucenie okiem na mój projekt kuchni. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi dotyczące funkcjonalności. Kuchnię chciałabym poskładać z mebli z IKEA. Sprzęty w zabudowie, tez ikeowskie.

Nie wiem co się robi z takimi "marginesikami", które mi zostały (12 i 36cm). Moze dałoby się samemu skonstruować maleńką szufladę pod blatem?

Bardzo bym chciała mieć miejsce na laptopa i moje papiery w kuchni. Początkowo planowałam takie miejsce tam, gdzie na projekcie stoją szafki spizarniane - chciałam postawić tam sekretarzyk (bez regału): http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49001871/ bo zapasowe produkty mogę trzymać w magazynku kilkanaście kroków od kuchni, ale jednak byłoby to mniej wygodne niz mieć wszystko pod ręką... Ale jak w takim razie rozwiązać problem braku kawałka blatu do pracy? znacie jakieś patenty na mini biuro w kuchni?

http://s30.postimg.org/48qgvrfpd/kuchnia_projekt_v_spizarka.png (http://postimg.org/image/6q2830zlp/full/)

dmagda165
10-11-2015, 22:16
dobry wieczór, forumowicze - prośba o pomoc. Projektant definitywnie odradza mi układ jaki by mi pasował bo lodówka wolnostojąca psuje estetykę (rzekomo to najgorszy z możliwych, najlepszym byłby z zabudowaną oczywiście lodówką obok piekarnika, ale to zaburza mi trójkąt roboczy który bardzo mi odpowiada - taki teraz układ użytkuję i chciałabym taki mieć nadal). Faktycznie wersja zaproponowana jest bardziej estetyczna, elegancka, modna itp itd.. ale wypada mi z kuchni możliwość wstawienia małego stoliczka (na szybkie śniadanko), szafki między wiatrołapem a kuchnią (a'la spiżarka) no i trzebaby przesunąć już ścianę i przełączniki światła poprzenosić, pomijam wolnostojącą lodówkę - wiem, że lodówki w zabudowie są równie dobre co wolnostojące, ale preferuję wolnostojące.. jakaś starodawna jestem....i już sama nie wiem..
Projektant napracował się ostro aby mi udowodnić, że nie będę żałować zabudowy lodówki, powiększy się też trochę blat roboczy, może ktoś ma pomysł jak elegancko wkomponować wolnostojącą elegancką lodówkę inox aby nie psuła estetyki? może słupek z piekarnikiem jest za wysoki? czy jak? nie chciałabym obudowywać lodówki szafkami, może coś z tą wysoką zabudową zadziałać? ... a może niepotrzebnie się upieram? dzięki z góry za sugestie..

dmagda165
11-11-2015, 11:13
po temacie, pomysł powoli zaczął mi się podobać ale ścianka do wyburzenia, postawiona ponad 3 lata temu plus okablowanie sprzed 2 lat... wygląda tak..więc po temacie raczej... hm.. troche późno... także nie ma tematu , projekt kuchni obgadany najlepiej z wykonawcą mebli powinien powstać przed ścianami, a najpóźniej przed kablami i przyłączami.. niusa nie odkryłam, ale budując systemem gospodarczym ktoś tak robi?

patsiw30
11-11-2015, 11:22
Witam mam ogromny problem z kuchnią nie stać mnie na kuchnie na wymiar a nikt inny nie umie mi pomóc
bardzo prosze czy ktoś mógłby podjąć sie zaprojektowania mi kuchni z mebli dostępnych w Lerloy lub castoramie?

dmagda165
13-11-2015, 17:54
to znowu ja, co sądzicie:
1. czy jest sens wydłużać lodówkę dla symetrii słupków i połączyć je karton gipsem na suficie,
2. czy nie ma potrzeby zabudowywać okna i pozostawić lodówkę (zabudowaną oczywiście by było lżej) do wysokości połowy szafek wiszących?
kiepsko u mnie z estetyką - obie wersje wydają mi się ok.... macie jakieś inne uwagi - np co do kolorystyki?

widlaQQ
16-11-2015, 09:43
jak dla mnie opcja 2

moniss
16-11-2015, 11:34
Witam,
Bardzo proszę o rzucenie okiem na mój projekt kuchni. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi dotyczące funkcjonalności. Kuchnię chciałabym poskładać z mebli z IKEA. Sprzęty w zabudowie, tez ikeowskie.

Nie wiem co się robi z takimi "marginesikami", które mi zostały (12 i 36cm). Moze dałoby się samemu skonstruować maleńką szufladę pod blatem?

Bardzo bym chciała mieć miejsce na laptopa i moje papiery w kuchni. Początkowo planowałam takie miejsce tam, gdzie na projekcie stoją szafki spizarniane - chciałam postawić tam sekretarzyk (bez regału): http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49001871/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ikea.com%2Fpl% 2Fpl%2Fcatalog%2Fproducts%2FS49001871%2F) bo zapasowe produkty mogę trzymać w magazynku kilkanaście kroków od kuchni, ale jednak byłoby to mniej wygodne niz mieć wszystko pod ręką... Ale jak w takim razie rozwiązać problem braku kawałka blatu do pracy? znacie jakieś patenty na mini biuro w kuchni?

http://s30.postimg.org/48qgvrfpd/kuchnia_projekt_v_spizarka.png (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpostimg.org%2Fimag e%2F6q2830zlp%2Ffull%2F)

Słupek przy płycie kuchennej jest tak samo niewygodny jak ściana przy niej. Aby wygodnie gotować, trzeba by po każdej stronie płyty zostawić po 30cm wolnego miejsca/blatu. Ja bym wrzuciła piekarnik pod płytę. Tak samo płyta tuż obok narożnika, też nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, no chyba, że zawsze tylko jedna osoba tyka się garów.
A może jednak poszukaj gotowych mebli w innych sklepach (często szerokości szafek są tam co 10cm, więc można kupić i 30, 40 czy 50), albo nawet dobrego i niedrogiego stolarza. Znajomi kilka lat temu zapłacili za kuchnię u stolarza, wraz z montażem, tyle ile by wyniosły ich takie same meble z Ikea (tyle, że bez montażu i z "dziurami" jak u Ciebie).
Wąską szafeczkę pod blat można "ustrugać" samemu, jednak trzeba mieć trochę zdolności manualnych i pomyślunku, a także trafić na płytę dokładnie taką samą jak ta ikeowska (coby się odcieniami fronty nie różniły). Dla majsterkowiczów pomocne będą sklepy, gdzie płyty meblowe docinają, frezują i oklejają boki. Chociaż często należy kupić całą płytę meblową, więc może lepiej zlecić to zawodowcowi...

Pod domową buchalterię można zaanektować stół, a po robocie papiery wrzucać do szuflady kuchennej.

ya_yaga
19-11-2015, 14:04
to znowu ja, co sądzicie:
1. czy jest sens wydłużać lodówkę dla symetrii słupków i połączyć je karton gipsem na suficie,
2. czy nie ma potrzeby zabudowywać okna i pozostawić lodówkę (zabudowaną oczywiście by było lżej) do wysokości połowy szafek wiszących?
kiepsko u mnie z estetyką - obie wersje wydają mi się ok.... macie jakieś inne uwagi - np co do kolorystyki?

Masz niemal identyczny układ kuchni jak u mnie :) Ja mam opcję 1 więc możesz zobaczyć sobie jak to wygląda. Zwróć jednak uwagę, że u mnie wysokość sufitu nad blatami to ok 13cm. Gdyby było więcej wyglądałoby to dużo ciężej. Zmierz jaką masz odległość górnej zabudowy do sufitu (u mnie było ok 25 cm - podwiesiliśmy więc sufit na całej powierzchni aneksu ale w dwóch płaszczyznach - mamy więc dwa schodki po 12,5 cm zamiast jednego 25cm).
338003338004338001

Mmelisa
19-11-2015, 14:23
Witam serdecznie!
To mój pierwszy post na forum.

Właśnie zaczynamy budowę domu - intensywnie czytam tematy na tym forum - jest to bardzo duża skarbnica wiedzy.

Mam pytanie, co do kuchni - nigdzie w temacie nie zauważyłem (mogłem coś przeoczyć) pytania dotyczącego wysokości okna w kuchni.
W projekcie mamy okno na wysokości 90cm - równo z blatem. Zastanawiam się, czy jest to dobre rozwiązanie, czy nie lepiej podnieść je o 10-15 cm?

Będę wdzięczny za Wasze rady i wskazówki.


Kuchnie chcemy zrobić w stylu nowoczesnych, blaty - białe, fronty szare.
Żona nie chce szafek wiszących. Obok jest pomieszczenie, w którym będzie spiżarnia.

Będę wdzięczny za pomoc.

Przy okazji załączam projekt naszej kuchni. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły i porady chętnie z Żoną posłuchamy.
335472


Ponawiam pytanie dotyczące wysokości okien w kuchni?
Jest w stanie ktoś pomóc?

ja mam u siebie blat na wysokosci 90cm wchodzacy w okno. Uwazam ze jest to bardzo dobre rozwiazanie :)

Mmelisa
19-11-2015, 14:29
dmagda165 nie bralas pod uwage, zeby lodowke wstawic w miejscu slupka z piekarnikiem? a piekarnik pod indukcje?

dmagda165
19-11-2015, 18:26
dzięki za odpowiedzi
Mmelisa - brałam, ale ostatecznie wolimy jednak piekarnik na wysokości
ya_yaga - dzięki za fotki, piękna kuchnia! właśnie wiem, że nad piekarnikiem będzie zabudowa głębsza i też właśnie planujemy karton gips jak u Ciebie, także wielkie dzięki za fotki z wykonania!! fantastycznie!
jak użytkuje się mikrofalę z otwieraniem do dołu? drzwiczki nie przeszkadzają?? czy tam w rogu widzę kratkę went. do piekarnika?
my właśnie nie chcieliśmy karton gipsu w ogóle, ale też nie chcieliśmy pochłaniacza tylko wyciąg, wyszło nam 14cm.. ;] , więc będzie podobnie.. :D
pozdrawiam

dmagda165
19-11-2015, 18:32
ya_yaga, jeszcze pytanko, szafki górne - bo tu jeszcze mam problem, są równe? zmieścił się widzę okap - jakiej są szerokości szafki? otwieranie tych szafek frezem na bok? czy inaczej? a narożnik nerka? czy jakieś wysuwane koszowe kargo?

ya_yaga
20-11-2015, 00:03
dmagda165 cieszę się, że mogłam pomóc :)
Co do mikrofali - moim zdaniem jest wygodniejsza niż przy otwieraniu w bok, nie trzeba tych drzwiczek okrążać, szczególnie jak się wkłada z jednej strony a wyciąga od drugiej. Ale drobna uwaga - ogromne znaczenie ma wysokość na jakiej jest zamontowana. Gdybym miała ją wyżej to nie byłoby już tak komfortowo.
Kratka to zwykła kratka wentylacyjna. Okap jest osobno wpięty do przewodu kominowego.
Szafki mam sześćdziesiątki, wszystkie takie same, sztuk 4 - symetrycznie względem dolnej zabudowy (na końcu blenda ok 8cm). Każda z podwójnymi drzwiczkami, otwieranie w bok.
338056
Zdjęcie kiepskiej jakości (zaraz po montażu) ale widać mniej więcej jak to wygląda.
Kuchnia to Ikea więc szafka narożna taka: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59912855/#/S69916457

ya_yaga
20-11-2015, 01:00
Witam,
Bardzo proszę o rzucenie okiem na mój projekt kuchni. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi dotyczące funkcjonalności. Kuchnię chciałabym poskładać z mebli z IKEA. Sprzęty w zabudowie, tez ikeowskie.

Nie wiem co się robi z takimi "marginesikami", które mi zostały (12 i 36cm). Moze dałoby się samemu skonstruować maleńką szufladę pod blatem?

Bardzo bym chciała mieć miejsce na laptopa i moje papiery w kuchni. Początkowo planowałam takie miejsce tam, gdzie na projekcie stoją szafki spizarniane - chciałam postawić tam sekretarzyk (bez regału): http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49001871/ bo zapasowe produkty mogę trzymać w magazynku kilkanaście kroków od kuchni, ale jednak byłoby to mniej wygodne niz mieć wszystko pod ręką... Ale jak w takim razie rozwiązać problem braku kawałka blatu do pracy? znacie jakieś patenty na mini biuro w kuchni?

http://s30.postimg.org/48qgvrfpd/kuchnia_projekt_v_spizarka.png (http://postimg.org/image/6q2830zlp/full/)

Gdyby zostać przy obecnym układzie to dałabym zmywarkę po lewej stronie zlewu (tam gdzie szafka 60) a w jej miejsce szafkę 80. Zostaje Ci już tylko 16cm. Lodówkę też musisz trochę odsunąć od ściany, żeby mogła się swobodnie otwierać. Masz więc tylko ok 10 cm przerwy, którą maskujesz blendą.

Ja bym to jednak inaczej rozwiązała:
338057
zabudowujesz komin (na czerwono, ok 63x63), powstaje wnęka na słupek z piekarnikiem (6) i lodówkę (5) (może się zdarzyć, że będziesz musiała o kilka cm przedłużyć ścianę na której będą stać- też na czerwono - trzeba to bardzo dokładnie wymierzyć)
Idąc dalej od lewej: szafka 40, szafka 80 z płytą, szafka narożna, zmywarka, zlew 80, szafka 80. Zostaje Ci ok 75 cm - możesz wstawić biurko, zrobić obniżony blat, ewentualnie wstawić szafkę 60 w której będziesz trzymać papiery, a do pracy wykorzystać stół.
338058338059338060338061

dmagda165
21-11-2015, 10:02
ya_yaga, wiem , że to kwestia przyzwyczajenia ale jak użytkuje się taki poszatkowany blat? w sumie nie masz jednego konkretniejszego tylko 3 małe podzielone... dajecie radę? i jeszcze jedno... co byś na chwile obecną zmieniła w swej kuchni??
z góry dzięks za odp. miłego łikendu wszystkim!

mattilda
03-12-2015, 15:52
Witam wszystkich,
wcześniej tylko podczytywałam i oglądałam zdjęcia teraz potrzebuję rady :)
Budujemy domek i powoli próbuję już w głowie poukładać jak co będzie wyglądało. Aktualnie jestem na etapie projektu kuchni i chyba nie do końca potrafię się zdecydować. Dlatego będę wdzięczna za każde wskazówki odnośnie projektów.
Może znajdą się użytkownicy białych frontów matowych? jak się je użytkuje? Czy nie ma problemów z czyszczeniem?
Aktualnie użytkuję lakierowane i jestem zadowolona, ale projektantka namawia mnie na matowe :)
Mam mętlik.
Pozdawiam
339475

339474

339476

339477

339478

mattilda
03-12-2015, 15:54
i jeszcze kilka

339479

339480

339481

339482

339483

Tomkowa
04-12-2015, 17:36
i jeszcze kilka

339479

339480

339481

339482

339483

Projekty spod TEJ ręki są zawsze fantastyczne :) Wszystkie wersje są świetne i sama bym miała mętlik, nie tylko z powodu dylematu mat/połysk ;)

mattilda
04-12-2015, 19:51
Projekty spod TEJ ręki są zawsze fantastyczne :) Wszystkie wersje są świetne i sama bym miała mętlik, nie tylko z powodu dylematu mat/połysk ;)

Zgadzam się, są świetne. Ale im wiecej opcji tym gorzej z podjeciem decyzji :)

Paweł_Marta
04-12-2015, 19:55
Wybaczcie spam ale czy tylko mi nie chcą się powiększyć fotki po kliknięciu na zdjęcie? Wywala to zdjęcie na samą górę strony...

Kejt_R
04-12-2015, 20:05
Wybaczcie spam ale czy tylko mi nie chcą się powiększyć fotki po kliknięciu na zdjęcie? Wywala to zdjęcie na samą górę strony...

U mnie też coś się spsuło,ale można otworzyć zdjęcie w nowej karcie/oknie.

Mattilda, fantastyczne projekty. Jak robisz z drewnem, to weź połysk, bo to pięknie kontrastuje. Ale mnie się najbardziej podoba ta kuchnia cała w bieli z ciemnym blatem, piękna czysta forma i tu by mat bardzo pasował. Cokolwiek wybierzesz będzie przepięknie :)

piu
04-12-2015, 20:22
Mnie z kolei najbardziej podoba się ta wizualizacja, bo właśnie nie ma na niej czerni :) Jest taka świetlista i delikatna.

Co osoba, to pewno inna opinia będzie :p

Wolałabym mat, bo połysk mi się nie podoba, ale nie wiem, czy to praktyczne rozwiązanie. Biały mat mam w łazience, lecz nie pada mi na tę szafkę światło słoneczne, to trudno ocenić, czy widać ślady.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=339479&d=1449157984

Tomkowa
04-12-2015, 20:45
Piu, ta wizka jest piękna, to prawda, ale czerń jest, na blatach, tylko tego na tym ujęciu akurat nie widać :) I te czarne blaty w połączeniu z drewnem i bielą wyglądają fantastycznie. Ale masz rację: ile nas, tyle opinii :D

fenix2
05-12-2015, 07:40
i jeszcze kilka

339475

339474

339476

339477

339478


339479

339480

339481

339482

339483

Możesz poprawić zdjęcia bo nie da się powiększyć.

mattilda
05-12-2015, 08:27
Możesz poprawić zdjęcia bo nie da się powiększyć.

339584

339585339586

339587339587

Proszę bardzo, ale nie wiem w czym problem bo ja też nie potrafię innych zdjęć powiekszyć.

mattilda
05-12-2015, 08:28
Da się otworzyć w nowym oknie.

Paweł_Marta
05-12-2015, 08:56
Da się otworzyć w nowym oknie.

Owszem ale to bardzo utrudnia poruszanie się po forum. Może ktoś wie gdzie można zgłosić ten problem?

fenix2
05-12-2015, 09:04
Proszę bardzo, ale nie wiem w czym problem bo ja też nie potrafię innych zdjęć powiekszyć.
TO mi wygląda na problem FORUM! Tak że sorki za kłopot. Na innych stronach jak zauważyłem zdjęcia też się nie otwierają.

fenix2
05-12-2015, 09:05
Owszem ale to bardzo utrudnia poruszanie się po forum. Może ktoś wie gdzie można zgłosić ten problem?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163735-ZG%C5%81OSZONE-PROBLEMY-do-rozwi%C4%85zania-naprawy/page48

Tomkowa
05-12-2015, 09:16
Możesz poprawić zdjęcia bo nie da się powiększyć.


Da się otworzyć w nowym oknie.

Rzeczywiście jest jakiś problem, bo wyrzuca zdjęcia w nowym oknie na samą górę strony. Pomogę i wstawię powiększone, bo warto :) Kuchnia jest super w każdej wersji

339590

339591

339592

339593

339604

Tomkowa
05-12-2015, 09:18
339599

339600

339601

339602

339603

mattilda
05-12-2015, 09:22
Tomkowa dzieki za powiekszenie.

Kejt_R
05-12-2015, 09:23
Tomkowa, dzięki, można sobie chociaż popatrzeć na urodę projektów.
Mattilda, może krakowskim targiem pólmat/satyna? Sama też mam dylemat, bo generalnie wolę mat we wnętrzach (w meblach, kaflach itd). Ale bardzo mi się podoba kontrast głębokiego połysku z surowością drewna olejowanego lub woskowanego. Kurczę, człowiek jest pełen sprzeczności ;)

Tomkowa
05-12-2015, 09:26
Tomkowa dzieki za powiekszenie.

Proszę bardzo :) Meble zrobiłabym matowe :)

Doriko
05-12-2015, 11:59
Ta z rameczką super
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=339599&d=1449157984

Ale wiszące bardziej podobają mi się pod sam sufit. Nie masz wersji szafek wiszących pod sufit z ramką drewnianą?
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=339604&d=1449157826

mattilda
05-12-2015, 13:38
Ta z rameczką super
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=339599&d=1449157984

Ale wiszące bardziej podobają mi się pod sam sufit. Nie masz wersji szafek wiszących pod sufit z ramką drewnianą?
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=339604&d=1449157826


Szafki do sufitu to była pierwsza wersja, którą wstępnie odrzuciłam bo troche za dużo dla mnie tych szafek. Ale dostałam kolejną propozycję, a tym samym wiecej dylematów :)
Chyba jednak bedzie mat, tak dla odmiany od dotychczasowej kuchni.
Dziękuję wszystkim za rady :)
I wrzucam wam do podglądu jeszcze jeden pomysł P. Agnieszki :)
339619

339620

339621

leeewy
05-12-2015, 13:40
Bardzo ciekawe projekty, aktualnie jestem na podobnym etapie i bedzie cos bardzo podobnego. Bialy mat, dabowe wykonczenia, szara plytka. Jedziemy :-).

Tomaszs131
05-12-2015, 13:43
Tak mniej więcej będzie wyglądała nasza kuchnia.

http://images72.fotosik.pl/112/53b83fe6b7e9f8f1.jpg

http://images72.fotosik.pl/112/ab29f078b6c13d96.jpg

http://images72.fotosik.pl/112/4c346b6a356ca99c.jpg

http://images72.fotosik.pl/112/6d090a536f430591.jpg

Tomkowa
05-12-2015, 14:32
Szafki do sufitu to była pierwsza wersja, którą wstępnie odrzuciłam bo troche za dużo dla mnie tych szafek. Ale dostałam kolejną propozycję, a tym samym wiecej dylematów :)
Chyba jednak bedzie mat, tak dla odmiany od dotychczasowej kuchni.
Dziękuję wszystkim za rady :)


Połysk powodowałby, że w wysokiej zabudowie odbijałoby się światło okna i oprócz totalnego blasku biegałabyś ze szmatką, aby wytrzeć wszelkie ślady, które tu byłyby bardzo widoczne. Mat będzie wyglądał super :)
Zgadzam się, że wysokie szafki tworzą wrażenie, że czegoś jest za dużo ;) Wersja z lampkami w miejsce szafek też ciekawa, jednak ja zakochałam się w tej wersji:

339626

339627

piu
06-12-2015, 17:40
http://images72.fotosik.pl/112/6d090a536f430591.jpg


te otwarte górne szafki - wnęki są moim zdaniem bez sensu - nic się tam nie zmieści i będą tylko łapać kurz

piu
06-12-2015, 17:48
Piu, ta wizka jest piękna, to prawda, ale czerń jest, na blatach, tylko tego na tym ujęciu akurat nie widać :) I te czarne blaty w połączeniu z drewnem i bielą wyglądają fantastycznie. Ale masz rację: ile nas, tyle opinii :D


A dla mnie biel frontów plus szarość podłóg plus grafit blatów plus czerń sprzętów plus dąb w jednym projekcie to już jest za dużo, dlatego podoba mi się ta jedna wizka, na której grafitów nie widać :)
To narzuca stylistykę całemu wnętrzu, może i ładną, ale strasznie oklepaną.

mattilda
06-12-2015, 17:52
http://images72.fotosik.pl/112/6d090a536f430591.jpg


te otwarte górne szafki - wnęki są moim zdaniem bez sensu - nic się tam nie zmieści i będą tylko łapać kurz

Tez jestem zdania, że te poleczki niepraktyczne. I wysoka zabudowę zrobiłabym w jednym kolorze, ten ciemny u gory zaburza proporcje

domwlucernie2g
06-12-2015, 18:01
Piękna kuchnia! Po prostu cudo:)

alfa003
13-12-2015, 14:05
Mattilda, fajne projekty , zdradź proszę, co masz zaprojektowane na podłodze w jadalni, szukam czegoś w tym właśnie kolorze.

aniula_bl
13-12-2015, 19:00
Tez jestem zdania, że te poleczki niepraktyczne. I wysoka zabudowę zrobiłabym w jednym kolorze, ten ciemny u gory zaburza proporcje
te górne wnękowe półeczki aż się proszą o kurz, więc nie jest to chyba praktyczny pomysł, ale z ciemnego koloru w kuchni bym nie rezygnowała, bo to zawsze ciekawy akcent.

mattilda
17-12-2015, 18:35
te górne wnękowe półeczki aż się proszą o kurz, więc nie jest to chyba praktyczny pomysł, ale z ciemnego koloru w kuchni bym nie rezygnowała, bo to zawsze ciekawy akcent.

Chodzilo mi o ciemny kolor w wysokiej zabudowie, wydaje mi sie ze ta czesc lepiej wygladala by w jedym kolorze.



Jeśli chodzi podloge w jadalni to jest to dąb bielony, niestety nic konkretnego tylko podgladowo. Nie rozgladalam sie jeszcze za podloga bo do tego daleko

Juniorka
17-12-2015, 20:11
Potrzebuję pomocy w kwestii wybrania układu kuchni. Dodam, że aneks jest bez okna. Meble będą raczej białe (ale jeszcze nie wiem czy mat czy połysk), blat szary, płytki na podłodze szare, między szafkami biała cegiełka przykryta szkłem.
No i mój problem: czy lepszy układ ten "otwarty", gdzie widać blaty od strony salonu? Na wprost wysoka zabudowa, na blacie lewym indukcja, na prawym zlew podwieszany. Przy tym układzie dociera tam więcej naturalnego światła i nie stoi się tyłem do salonu.
Czy może ten, gdzie meble kończą się zabudową ze ścianki? Z prawej wysoka zabudowa, na wprost z prawej zlew, na lewym blacie indukcja. Dzięki tym ścianom od strony salonu nie byłoby widać tego co jest na blatach (np. bałaganu ;)), ale będąc w kuchni niestety musiałyby chyba cały czas świecić się lampy, bo do blatów mało co docierałoby światło naturalne. No i będąc przy zlewie byłoby się tyłem do salonu
A Wy jak to widzicie? Co wybrać? Co ma plusy a co minusy?

arek570
17-12-2015, 21:49
Juniorka
A ja połączyłbym obie opcje. Po prawej wysoka zabudowa jak na 2 wizce, a środek i lewa szafki dolne i wiszące. Jeśli koniecznie chcesz mieć przynajmniej kawałek ukrytego blatu możesz poratować się barkiem lub ścianką. W dwójce będzie ciemno, przypomina mały bunkier, ściana zamykająca blat w pewnym stopniu ogranicza ruchy. Nie podoba mi się zupełnie. W jedynce na pewno 2 oddzielne blaty to duży minus. Otwieranie lodówki i jednoczesne blokowanie blatu to kolejny. Dużo szafek narożnych, trudno dostępnych lub drogich jeśli będą wyposażone w systemy. Chciałbym zobaczyć wymiary pomieszczenia, jesteś pewna, że zabudowa wysoka (lodówka i piekarnik) wejdzie między ściany?

Juniorka
17-12-2015, 22:38
Arek, dzięki za sugestię. Czyli byłbyś za wersją drugą bez tych ścianek zamykających od strony salonu?
Dałeś mi do myślenia z tym sprzętem agd, ale w tej wysokiej zabudowie lodówka i piekarnik powinny tam wejść.
W załączeniu rzut tego aneksu, mam nadzieję, że widać wymiary.

Elfir
18-12-2015, 18:11
proszę konsultacje dotyczące kuchni prowadzić w tym wątku, a nie "pokażcie swoje kuchnie". Tam dajemy kuchnie skończone, zdjęcia na żywo

mattilda
18-12-2015, 19:46
te górne wnękowe półeczki aż się proszą o kurz, więc nie jest to chyba praktyczny pomysł, ale z ciemnego koloru w kuchni bym nie rezygnowała, bo to zawsze ciekawy akcent.

Chodziło mi o ciemny kolor przy wysokiej zabudowie, nie wiszacych gornych szafkach. Wysoka zabudowe zrobilabym w jednym kolorze.

Jesli chodzi o podloge w jadalni to nie jest to nic konkretnego, kolor to dab bielony

mattilda
18-12-2015, 20:10
Zgadzam się projekty są świetne, a im wiecej wersji tym wybór gorszy ������ Ostatecznie zostaje ten340966
340967

Pozdrawiam

dmagda165
19-12-2015, 14:00
dzień dobry, mam pytanko co do bezuchwytowych szafek... marzy mi się coś takiego jak poniżej, chodzi konkretnie o szuflady, gładkie bez frezów - te niższe szuflady. Czy w grę wchodzą tylko tipony? wiem , że tuż pod blatem musi być frez albo listwa, ale w niższych aby były jak najbardziej "gładkie".
Bez elektrycznych bajerów, chyba tylko tipony, zgadza się?

arek570
20-12-2015, 11:13
Arek, dzięki za sugestię. Czyli byłbyś za wersją drugą bez tych ścianek zamykających od strony salonu?
Dałeś mi do myślenia z tym sprzętem agd, ale w tej wysokiej zabudowie lodówka i piekarnik powinny tam wejść.
W załączeniu rzut tego aneksu, mam nadzieję, że widać wymiary.

Sprzęt spokojnie się zmieści. Tak, jestem za wersją nr 2, ale jedną ściankę możesz zostawić, tą przy wysokiej zabudowie.

Dmagda165

Tak. Ale czy warto aż tak sobie utrudniać pracę w kuchni? Oczywiście jeśli ma ona służyć, a nie wyglądać:)

questa
28-12-2015, 17:07
Witam wszystkich bardzo serdecznie, obserwuje watek od pewnego czasu, jakoze juz jestem na etapie SSZ, moge planowac kuchnie :-)

Na etapie projektu domu, wymarzylam sobie wyjscie z kuchni na zadaszony taras (duzo drewna- nadbitka) i siedzisko na parapecie wielkiego okna (45 cm nad poziomem 0) oraz stol koniecznie bardziej w kuchni niz w pokoju (taki stol wokol ktorego toczy sie zycie gdy mama gotuje, na ktorym odrabia sie lekcje i klei pierogi).

Zależalo mi na schowaniu plyty (roznoszenie sie zapachow na pokoj) i nie chce piekarnika w slupku (rzadko uzywam, wole slupek przeznaczyc na spizarke).

Bardzo prosze o wszelkie komentarze dotyczace kuchni (lodowka bedzie wolnostojaca- zostawilam na nia miejsce), plyta indukcyjna tam gdzie okap (niestety planer nobilia nie pozwala rozlaczyc plyty i zaplanowac samego piekarnika). Z gory dziekuje za pomoc!



341593

341581
341583
341582

Strasznie podoba mi sie taka podloga:

341594

W salonie beda plytki drewnopodobne, kominek bedzie w lupku (to taki drugi motyw domu poza drewnem), Zastanawiam sie nad zestawieniem lupka, plytki drenopodobnej i kremowego gresu w czesci kuchennej na wzor powyzej tylko obawiam sie zeby ten wzor nie przytloczyl calosci (pokoj z kuchnia to tylko 32 m2)

Elfir
28-12-2015, 23:48
usuń te narozne półeczki wiszące, sa bez sensu

zlew lepiej ukryć za lodówką

mamik
29-12-2015, 08:32
questa, moim zdaniem kuchnia niefortunnie rozplanowana, w jednym kącie masz wciśniętą w kąt płytę, zaraz obok zlewozmywak, a dalej cały blat roboczy. To bardzo niewygodne rozwiazanie, blat powinien być pomiędzy sprzętami, tak aby można było wyciągając coś z lodowki mieć gdzie to odstawić, płyta musi mieć miejsce z obu stron, żeby ostawić garnek, ale też żeby koło płyty mieć gdzie np. pokroić warzywa przed wrzuceniem do gotowania czy smażenia, to samo ze strefą mycia, poza tym w Twoim układzie kuchni jeśli ktoś stoi przy płycie, to już dostęp do zlewozmywaka jest ograniczony.
Piekarnik w drugim kącie też słabo widzę, sytuując go przy samej ścianie masz ograniczone możliwości złapania gorącej blachy czy innego czegoś z prawej strony.
Może przenieś słupek-spiżarkę w miejsce piekarnika, uzyskasz trochę miejsca i blatu kolo płyty i odsuń zlewozmywak z kąta.
Stół chyba lepiej wyglądałby i byłoby wygodniej gdyby stał na środku, trochę w formie wyspy rozdzielającej kuchnię od pokoju.
Półki narożne górne zgodnie z tym co pisze Elfir do likwidacji, albo zamień je na normalne półki, albo zamykane szafki

P.Hanka
30-12-2015, 14:28
Ja także uważam, że nie tylko liczy się piękny wygląd, imponujące wrażenie, ale przede wszystkim praktyczność i funkcjonalność:-) na własnej skórze przekonaliśmy się o tym, dlatego teraz o wiele bardziej ostrożnie wybieraliśmy meble do kuchni... Owszem, może być stylowo, ale właśnie takie wnęki czy wysokie połyski to szczyt niepraktyczności. Najlepiej stawiać na proste meble, ale wiadomo, że to kwestia gustów...:)

questa
02-01-2016, 21:44
Hej dzieki, ok piekarnik dalam pod plyte i wywalilam spizarke na rzecz blatu :D Nad poleczkami otwartymi sie waham (takie sa wygodne do siegania, ale z doswiadczenia wiem ze trudno na nich utrzymac porzadek). Moze zostawie chcby jedna na przyprawy ?


Zlewu za szafka i zarazem plyty za szafka ukryc nie moge, a chce ukryc plyte coby mi sie zapachy nie roznosily.

341934

jarekFTW
04-01-2016, 21:08
342123
342124
342125
Witam, proszę o rady/ocene kuchni. Kuchnia ok 12 metrów, otwarta na salon. Na wyspie kontakty wysuwane typu "grzybek", żona świadomie nie chciała blatu na wysokości okna + dodatkowo wie o dystansie między zlewem a lodówką/częścią do gotowania. Zlew nie miał być pod oknem.
Fachowiec zaproponował "ściankę" po lewej stronie zamiast blatu + wiszących szafek.
Na podłodze tylko i wyłącznie panel pod kolor blatu. Za indukcją czarne szkło, by nie było niespodzianek przy gotowaniu (choć płyta bez płomienia, czyli powinno być bezpiecznie)
Proszę o rady.

moniss
04-01-2016, 22:48
Zlewu za szafka i zarazem plyty za szafka ukryc nie moge, a chce ukryc plyte coby mi sie zapachy nie roznosily.

341934

Wydaje mi się, że chodziło o wrzucenie zlewu w miejsce płyty.
Jeśli wolisz ukrywać za lodówką okap i płytę, to przynajmniej odsuń od narożnika zlew - przenieś go w miejsce zmywarki, a zmywarkę też przesuń (nadal po prawej stronie zlewu).
Jeśli koniecznie mają być odkryte półki, to lepsze będą w prostej a nie ściętej czy zaokrąglanej formie. Poza tym wystarczą tylko te przy narożniku z okapem, a przy oknie lepsza będzie zamykana szafka

robi32
05-01-2016, 12:47
Dla mnie projektant tylko do mebli to zbędny wydatek ,dobry stolarz z doświadczeniem zaprojektuje , wykona kuchnie,podsunie pomysły i rozwiązania.
projektant narysuje tylko wizualizacje za nie małe pieniądze i wstawi swoja magiczna tabelkę:
-wymiary sprawdzić na miejscu inwestycji
-powyższy projekt jest projektem koncepcyjnym,nie uwzględnia rozwiązań wynikającej z sztuki stolarskiej
-wykonawca czyli stolarz jest zobowiązany do ustalenia z inwestorem (klientem) rodzaj sprzętu AGD
itp

i