PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kuchni - wizualizacje



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49

Vijana
10-09-2016, 21:12
Kiedyś też mieliśmy taki pomysł, ale do tych dwóch większych pokoi ściany na pewni byśmy nie zmieniali.

AD2015
11-09-2016, 18:57
Wracam z tematem - załączam kuchnię po zmianach i bardzo proszę o opinie/ sugestie/ usprawnienia :)

367014

367015 367016

367017 367018

AD2015
11-09-2016, 19:00
I jeszcze poglądowo rzut z komunikacją - kuchnia ma 2 wejścia: z przedpokoju i z salonu

367019

Elfir
12-09-2016, 11:03
moim zdaniem wygodniej ze zmywarką miedzy płytą a zlewem - w centralnym miejscu kuchni

Blum Polska
12-09-2016, 12:02
Wracam z tematem - załączam kuchnię po zmianach i bardzo proszę o opinie/ sugestie/ usprawnienia :)

367014

367015 367016

367017 367018

Musisz liczyć się z tym, że bez ingerencji w przyłącza, lodówka będzie daleko od zlewu.
Do układu, który wrzuciłaś mogę zaproponować zamiast dwóch szafek po 60 cm, jedną szeroką 80 cm (na sztućce robocze i otwarte produkty) i 40 cm na oleje, deski i przyprawy zaraz przy płycie. Bardzo przydatne rozwiązanie, gdyż do standardowej szuflady butelka z olejem się nie zmieści. Szafka 53 cm na wysokie AGD.
Druga opcja to zostawienie 2x 60 cm, a oleje/przyprawy zrobić tam, gdzie zostało 53 cm.


367108367109367110


Na projekcie widać, że wygospodarowałaś sporo miejsca do pracy. To ważne, będzie zdecydowanie wygodniej.

Elfir
12-09-2016, 12:46
a moim zdaniem szuflady 80-tki są mniej wygodne.

AD2015
12-09-2016, 20:03
Chyba oszaleję jak zamienię mój mikro aneks na dużą, piękną (fronty ze sklejki :P) i dzięki Wam także funkcjonalną kuchnię :)
Jak fachura to fachura - zgodnie z moją wątpliwością w pierwszym poście i niektórymi opiniami zamieniłam zlew i kuchnię miejscami (oj będę musiała negocjować tę demolkę :)
Dajcie proszę znać co sądzicie - stolarz już wydzwania o projekt a tu projekt w ... proszku.

367165

367166

367167

Ps. ta szuflada na oliwy itp super pomysł - zastosuję.

AD2015
12-09-2016, 20:09
Sprostowanie: blat dodatkowy po prawej ma oczywiście 140 a nie 120

Elfir
12-09-2016, 23:00
zawsze możesz odwrócić układ ściany z lodówką, żeby nie przekładać zlewu

AD2015
13-09-2016, 11:08
Lodówka to jedyny element, który musi być gdzie jest - tam specjalna wnęka w ścianie nośnej, aby nie wystawała.
Nowy układ OK? Coś byś poprawiła?

Elfir
13-09-2016, 14:31
a dlaczego zabudowa nie dochodzi do okna?

AD2015
13-09-2016, 15:51
Pod oknem (najładniejszy widok na ogród) jakiś stolik kawowy/kanapkowy może postawię. 8m zabudowy to i tak dużo wg mnie. Nie potrzebuje więcej. Kolejny argument to nie chcę widzieć z salonu kuchni/ garów itp.

Blum Polska
14-09-2016, 07:56
Chyba oszaleję jak zamienię mój mikro aneks na dużą, piękną (fronty ze sklejki :P) i dzięki Wam także funkcjonalną kuchnię :)
Jak fachura to fachura - zgodnie z moją wątpliwością w pierwszym poście i niektórymi opiniami zamieniłam zlew i kuchnię miejscami (oj będę musiała negocjować tę demolkę :)
Dajcie proszę znać co sądzicie - stolarz już wydzwania o projekt a tu projekt w ... proszku.

367165

367166

367167

Ps. ta szuflada na oliwy itp super pomysł - zastosuję.


Przy zamianie zlewu z płytą, tak jak moniss wcześniej sugerowała, masz układ zdecydowanie bardziej ergonomiczny od poprzedniego. Nie dokładałabym więcej zabudowy, gdyż miejsca masz całkiem sporo. Na pewno ze wszystkim się pomieścisz.
Pozdrawiam
Anna Nowak
Doradca firmy Blum

AD2015
14-09-2016, 09:49
Dziękuję serdecznie za pomoc. Zamawiam :)

kabri
14-09-2016, 16:51
A ja mam pytanie bo ponownie próbuje się mierzyć z moją kuchnią...

W zabudowie po prawej stronie (tam gdzie płyta) chcę mieć po obu stronach okapu szafki wiszące. Cała ściana ma 294cm z jednej strony odchodzi narożnik (czyli 60+30cm) bo będą szafki na ścianie spod okna, a po drugiej chcę mieć półwysep szeroki na 60 lub 70 cm. Na wizce mniej więcej pokazalam o co mi chodzi ale że nie umiem się tym obsługiwać to wyszło jak wyszło :rolleyes: Moje pytanie brzmi jak rozplanować szafki żeby było mniej więcej symetrycznie góra z dołem?
czy po narożnej 30 cm od razu dawać indukcję czy jakieś cargo 20 i dopiero? Ale wtedy jak zrobić druga stronę żeby mniej więcej równej szerokości były górne szafki? Myślę i myślę i już brak mi koncpecji...

A jeszcze odnośnie drugiej zabudowy bo przyłącza mam pod lewym skrzydłem okna czyli na około 90 cm od lewej ściany. Gdybym najpierw miała od lewej zmywarkę potem półkę i dopiero to zlew byłby prawie na końcówce barku więc nie wiem czy jest sens tak robić, czy lepiej niech zmywarka jest po prawej, jak myślicie? Talerze beda albo pod indukcja w szufladach albo ewentualnie na półwyspie na końcu.

t@dzik
15-09-2016, 20:35
Nie, nie, nie i jeszcze raz nie!
Nie dość, że niewygodny zlew narożny, to jeszcze przytulony do kuchenki. No i jeszcze lodówka w tym samym rzędzie. Reszta kuchni "goła i wesoła".
Zlew wrzuć pod okno, a kuchenkę na drugą stronę kuchni (w miejscu obecnej zmywarka).
moniss@elfir czy mozecie zatem cos zaproponowac.... kuchenka tam musi byc bo jest wentylacja wyprowadzona, komin. Na zlew narozny juz tez wyprowadzona jest woda, ale to chyba najmniejszy problem. Miedzy zlewem naroznym a kuchenka jest 40 cm, ale i tak mysle ze zrobie juz inaczej....jakies propozycje?

Elfir
15-09-2016, 21:21
masz źle rozplanowaną - nie da się ulepszać czegoś co jest niedobre u podstawy. Albo zbudujesz sobie źle rozplanowaną, albo przebudujesz instalacje, żeby zrobić to sensownie.

kinka
16-09-2016, 08:02
moniss@elfir czy mozecie zatem cos zaproponowac.... kuchenka tam musi byc bo jest wentylacja wyprowadzona, komin. Na zlew narozny juz tez wyprowadzona jest woda, ale to chyba najmniejszy problem. Miedzy zlewem naroznym a kuchenka jest 40 cm, ale i tak mysle ze zrobie juz inaczej....jakies propozycje?
Twoja wizualizacja i rozplanowanie powinno się znaleźć w dziele "jak nie urządzać kuchni" :eek:
Zrozum,że wszystko da się przerobić,zlew jak najbardziej można 1m przesunąć pod okno i czemu nie dasz wysokiej zabudowy na przeciwną ścianę.
Założyłam że ściana z oknem ma 290cm ale chyba jest odwrotnie,mimo wszystko u ciebie powinien być taki układ:
http://images82.fotosik.pl/10/1bd9000bc31a1bb5med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/1bd9000bc31a1bb5)
Nie podałeś dokładnych wymiarów ścian,okna czy umiejscowienia drzwi.

kabri
19-09-2016, 21:00
WItam ponownie,
ja planuje bardzo podobny układ jak zaproponowała kinka powyżej, z tym że po lewej cała ściana wysoka zabudowa i półwysep od prawej. Pewnie funkcjonalnie będzie to ok i dlatego właśnie tak chce to zagospodarować.

Wcześniej trochę chaotycznie napisałam o co mi chodzi... Liczę że pomożecie jednak rozwiać moje wątpliwości..

Odnośnie zlewu - przyłącze mam pod lewym skrzydłem na 70 -80 cm od lewej. Panowie od mebli proponują z samej lewej zmywarkę, potem półkę 40cm płytszą i dopiero zlew żeby wyszedł na środku i się okno otwierało. Sądzą że nie będzie problemem poprowadzić wodę wężykiem te pół metra w prawo, no ale ja nie wiem... ma ktoś takie rozwiązanie? Może tak być? Nic się nie stanie jeżeli odpływ nie będzie bezpośrednio pod zlewem?

No i te nieszczęsne szafki wiszące.. Myślicie że lepiej zachować symetrię w zabudowie górnej czy dolnej? Czy płyta może być tuż przy szafce narożnikowej, potem indukcja z szufladami 80cm, i następnie szuflady na jakieś 50 czy 60 cm. Czy lepiej ją wypośrodkować, ale wtedy będzie gorzej z zabudową i dolną i górną bo szafki będą nierównej szerokości...

Załączam rzut pomieszczenia i koncepcje tych szafek symetrycznie i niesymetrycznie. Jak lepiej???

BEWA
19-09-2016, 23:49
Po przeczytaniu wielu wątków, Waszej dotychczasowej pomocy udało mi się stworzyć projekt. Proszę Was o ogólną opinię dot. projektu, jego wysokości , półki sąsiadującej z piekarnikiem, usytuowania mikrofali i zamrażarki. Płyta i zlew pozostają w tym samym miejscu. Po prawej stronie znajdują się drzwi do spiżarki. Kolorystka-czy zostawić czy zrobić np. brązowy blat?

1.Pomieszczenie jest wysokie ok 260cm. Jaką zrobić wysokość półki po lewej stronie i tzw. wysokiej zabudowy, czy na taką wysokość jak okno?

2. Na ile praktyczna będzie zabudowana szafka w rogu wysokiej zabudowy tj. ta sąsiadująca z piekarnikiem? Jeśli będzie podnoszona do góry, tak jak proponuje stolarz to jeśli będę miała garnek po prawej stronie od płyty to będzie przeszkadzał. Czy tak otwierana półka w tym miejscu będzie wygodna w użyciu? Przydałaby mi się w tym miejscu jakaś fajnie otwierana półka w stylu harmonijki ale te nie bardzo mi się podobają. Macie jakieś inne propozycje? Jak wg Was wyglądałaby w tym miejscu tzw. otwarta półka?

3. Trochę za wysoko będzie mikrofala ale jeśli zdecyduję się na zamrażarkę podblatową po piekarnikiem to niżej być nie może.Zastanawiam się, gdzie ewentualnie mogłabym ją jeszcze umieścić.

Zamierzam kupić samą chłodziarkę do zabudowy wys. 178 i osobno podblatową zamrażarkę lub wrzucić zamrażarkę do spiżarki.. Czy ktoś ma takie rozwiązanie i jak się sprawdza w praktyce?
Mogłabym zamrażarkę wstawić do spiżarki ale nie wiem, czy wygodnie będzie po każdą kostkę lodu wchodzić do spiżarki. Jakie jest Wasze zdanie? Wówczas nie miałabym problemu z usytuowaniem niżej piekarnika i jednocześnie witrynka zaczynałaby się niżej. tj. na linii z piekarnikiem

4.Witryna- wg mnie skasować brązowe ramki, szkło przezroczyste i powinna się zaczynać niżej? Wydaje mi się, niebyła na całą szerokość 60 cm tylko część szyby np.45cm i część płyty np.15cm.

Bardzo dziękuję za opinie i podpowiedzi.

BEWA
19-09-2016, 23:59
Ciąg dalszy-pozostałe zdjęcia-inny wariant

kabri
20-09-2016, 08:12
Bardzo fajny projekt :) Co do pkt. 2 proponuje szafkę łamaną, ładniejsza niż harmonijkowa i chyba praktyczniejsza niż półka otwarta/albo zwykła szafka.
O coś takiego:

BEWA
20-09-2016, 09:52
Bardzo fajny projekt :) Co do pkt. 2 proponuje szafkę łamaną, ładniejsza niż harmonijkowa i chyba praktyczniejsza niż półka otwarta/albo zwykła szafka.
O coś takiego:

Kabri bardzo dziękuję.Podoba mi się. Nie zauważyłam nigdy takiej szafki a stolarz wstawił taką podnoszoną do góry. Czy ona jest dzielona na dwie częśći czyli każde skrzydło po ok 30cm? Czy ona jest praktyczna w użytkowaniu? I jak ewentualnie ją otwierać?Uchwyt?

Blum Polska
20-09-2016, 11:39
Po przeczytaniu wielu wątków, Waszej dotychczasowej pomocy udało mi się stworzyć projekt. Proszę Was o ogólną opinię dot. projektu, jego wysokości , półki sąsiadującej z piekarnikiem, usytuowania mikrofali i zamrażarki. Płyta i zlew pozostają w tym samym miejscu. Po prawej stronie znajdują się drzwi do spiżarki. Kolorystka-czy zostawić czy zrobić np. brązowy blat?

1.Pomieszczenie jest wysokie ok 260cm. Jaką zrobić wysokość półki po lewej stronie i tzw. wysokiej zabudowy, czy na taką wysokość jak okno?

2. Na ile praktyczna będzie zabudowana szafka w rogu wysokiej zabudowy tj. ta sąsiadująca z piekarnikiem? Jeśli będzie podnoszona do góry, tak jak proponuje stolarz to jeśli będę miała garnek po prawej stronie od płyty to będzie przeszkadzał. Czy tak otwierana półka w tym miejscu będzie wygodna w użyciu? Przydałaby mi się w tym miejscu jakaś fajnie otwierana półka w stylu harmonijki ale te nie bardzo mi się podobają. Macie jakieś inne propozycje? Jak wg Was wyglądałaby w tym miejscu tzw. otwarta półka?

3. Trochę za wysoko będzie mikrofala ale jeśli zdecyduję się na zamrażarkę podblatową po piekarnikiem to niżej być nie może.Zastanawiam się, gdzie ewentualnie mogłabym ją jeszcze umieścić.

Zamierzam kupić samą chłodziarkę do zabudowy wys. 178 i osobno podblatową zamrażarkę lub wrzucić zamrażarkę do spiżarki.. Czy ktoś ma takie rozwiązanie i jak się sprawdza w praktyce?
Mogłabym zamrażarkę wstawić do spiżarki ale nie wiem, czy wygodnie będzie po każdą kostkę lodu wchodzić do spiżarki. Jakie jest Wasze zdanie? Wówczas nie miałabym problemu z usytuowaniem niżej piekarnika i jednocześnie witrynka zaczynałaby się niżej. tj. na linii z piekarnikiem

4.Witryna- wg mnie skasować brązowe ramki, szkło przezroczyste i powinna się zaczynać niżej? Wydaje mi się, niebyła na całą szerokość 60 cm tylko część szyby np.45cm i część płyty np.15cm.

Bardzo dziękuję za opinie i podpowiedzi.

Ta mikrofala jest trochę za wysoko. A może zrób po prostu piekarnik z funkcją mikrofali? Rozwiąże to wszystkie problemy. Nie będzie biegania do spiżarki po lód i wygodniej będzie sięgać po podgrzane jedzenie.
Pozdrawiam
Anna Nowak
Doradca Blum Polska

kabri
20-09-2016, 12:33
Dokładnie to nie wiem jak ona jest zrobiona, musiałabyś się dowiedzieć od właścicielki kuchni :) na wszelkie pytania odpisuje w komentarzach,a to jej blog : http://izulekcieurzadzi.pl/wygodna-kuchnia-i-zabudowa-po-sam-sufit/#comment-1585

BEWA
20-09-2016, 13:03
Ta mikrofala jest trochę za wysoko. A może zrób po prostu piekarnik z funkcją mikrofali? Rozwiąże to wszystkie problemy. Nie będzie biegania do spiżarki po lód i wygodniej będzie sięgać po podgrzane jedzenie.
Pozdrawiam
Anna Nowak
Doradca Blum Polska

Aniu, piekarnik już jest kupiony i taki pozostanie, mikrofala jeszcze nie, mam świetną mikrofalę Samsunga wolnostojącą, którą ewentualnie mogłabym wykorzystać. Pomyślałam teraz , że w sumie chyba nie przeszkadzałoby gdybym zamrażarkę podblatową wstawiła na innej ścianie, tuż za zmywarką. Ale wtedy mam ograniczenią pojemność ale nie biegam do spiżarki po lód.
Nie mam jeszcze koncepcji co dam po lewej stronie zmywarki.
Wówczas mikrofala i piekarnik będą niżej.

Blum Polska
20-09-2016, 15:10
[QUOTE=BEWA;7273535]Aniu, piekarnik ju

Jeśli wstawisz zamrażarkę po lewej stronie zmywarki, będziesz miała mało miejsca na naczynia. Chyba że zaplanowałaś je w innym miejscu? Pamiętaj, że w kuchni naczyń mamy najwięcej i z nich korzystamy znacznie częściej niż z zamrażarki.
Pozdrawiam
Anna Nowak
Doradca Blum Polska

BEWA
20-09-2016, 16:53
[QUOTE
Jeśli wstawisz zamrażarkę po lewej stronie zmywarki, będziesz miała mało miejsca na naczynia. Chyba że zaplanowałaś je w innym miejscu? Pamiętaj, że w kuchni naczyń mamy najwięcej i z nich korzystamy znacznie częściej niż z zamrażarki.
Pozdrawiam
Anna Nowak
Doradca Blum Polska[/QUOTE]

Aniu, masz rację. Nie wiem jak to rozgryźć. Może ktoś z forumowiczów będzie miał jakiś pomysł.

moniss
20-09-2016, 17:57
BEWA, ja bym zamrażarkę wyrzuciła do spiżarni. W końcu nie chodzi się zbyt często po jedna kostkę lodu. Zwykle po całą ich masę do zrobienia kulku napojów. A mrożonek też nie wyciąga się tak często jak np. mleka z lodówki.
Część garów czy sprzętów, których czesto się nie używa, też można trzymać w spiżarce.

Poza tym, to wyciągnęłabym zlew z tego kącika nieco bardziej na środek blatu np. zamieniając miejscami komory zlewu z ociekaczem.

Jeśli chodzi o wizualizacje, to bardziej mi się podoba szafka z przeszkleniem. A do tego wyrzuciłabym (lub znacznie odchudziła) tę wielką drewnianą kolubrynę z półwyspu (co to jest i do czego ma służyć?)

BEWA
20-09-2016, 18:50
BEWA, ja bym zamrażarkę wyrzuciła do spiżarni. W końcu nie chodzi się zbyt często po jedna kostkę lodu. Zwykle po całą ich masę do zrobienia kulku napojów. A mrożonek też nie wyciąga się tak często jak np. mleka z lodówki.
Część garów czy sprzętów, których czesto się nie używa, też można trzymać w spiżarce.

Poza tym, to wyciągnęłabym zlew z tego kącika nieco bardziej na środek blatu np. zamieniając miejscami komory zlewu z ociekaczem.

Jeśli chodzi o wizualizacje, to bardziej mi się podoba szafka z przeszkleniem. A do tego wyrzuciłabym (lub znacznie odchudziła) tę wielką drewnianą kolubrynę z półwyspu (co to jest i do czego ma służyć?)

Moniss witaj!
Dziękuję za Twoją opinię. Witrynka-chciałabym uzyskać taki efekt jak na załączonym zdjęciu.

Półwysep do przerobienia ale mój stolarz-projektant "przerabia" bardzo długo więc wolałabym dać mu więcej zmian do wprowadzenia.
W miejscu półwyspu obecnie mamy stół.
Mam dwa pomysły na półwysep.
1) Bok półwyspu wykonany z tego samego materiału co blat
lub
2) Bok półwyspu schowany pod półwyspem ok 30cm, tak abym mogła tam dostawić stołek. Bardzo lubimy szykować kanapki siedząc przy najkrótszym boku półwyspu. Wówczas nie byłoby żadnego zakończenia półwyspu.
To co przychodzi mi na myśl to tego typu zakończenie półwyspu jak na załączonych zdjęciach.
Która propozycja będzie lepsza?

moniss
20-09-2016, 21:05
I tak, i tak ładnie będzie wyglądało, zwłaszcza gdy będzie dość masywne wizualnie.
Bok zakończony blatem o gr. 4cm będzie ładnie wyglądał, ale opcja bez zakończenia lepiej będzie wyglądała z czymś grubszym (tak jak masz na inspiracjach, ta nr.1 szczególnie mi się podoba).
No i jeśli lubicie siadać przy krótkim boku, to lepsza dla Was będzie opcja bez zakańczania :)

BEWA
20-09-2016, 23:52
I tak, i tak ładnie będzie wyglądało, zwłaszcza gdy będzie dość masywne wizualnie.
Bok zakończony blatem o gr. 4cm będzie ładnie wyglądał, ale opcja bez zakończenia lepiej będzie wyglądała z czymś grubszym (tak jak masz na inspiracjach, ta nr.1 szczególnie mi się podoba).
No i jeśli lubicie siadać przy krótkim boku, to lepsza dla Was będzie opcja bez zakańczania :)

Narysowałam projekt mebli sugerując się Waszymi opiniami. Dzięki Waszym radom, za które bardzo dziękuję dokonałam zmian..

Witryna -przezroczyste szkło, wykonanie takie jak na załączonej komodzie. Wysoka zabudowa w rogu będzie wykończona szafką składaną. .Zamrażarkę znalazła się w innym miejscu, ostatnia szafka przed wysoką zabudową. Dzięki temu będę mogła obniżyć piekarnik i mikrofalę.
Nie wiem, czy przydatne byłoby cargo w pobliżu płyty indukcyjnej na oleje itp .i co najlepiej dać pod piekarnikiem. Czy dać dwie osobne szuflady, czy te ukryte szuflady dać wewnątrz? Czy kosz 60cm na śmieci w pobliżu zlewozmywaka będzie wystarczający? Zaplanowałam jedno cargo koło zlewu na proszki, ścierki i płyny. Wystarczy jedno cargo?
Załączone zdjęcia przedstawiają szafkę składaną, propozycje wykończenia witryny i zakończenie półwyspu. Teraz jeszcze pozostaje dobrać kolorystycznie.
Czy jeszcze coś powinnam uwzględnić?

glx
21-09-2016, 10:05
Ja tez prosze o pomoc bo szaleje i dalej nie mam dobrego rozwiązania.
Kuchnia mala, dwurzedowa, dlugosć 338, ograniczona z jednej strony drzwiami - z drugiej - naprzeciw długiim balkonowym oknem co uniemozliwia skutecznie rozsadne zaplanowanie wszystkiego...
Wiec otwieramy te kuchnie na pokoj, gdzie po odliczeniu komina i przejcia do salonu zostaje blatu 200-220. No własnie ale jak rozplanowac ścianke do zabudowy. ??? Bardzo chcę piekarnik w słupku ale zostaje tragicznie malo miejsca na blacie przy szafkach, Mam termomix, ekspres do kawy, toster - miejsca mało... Z drugiej strony nie chcialabym indukcji, wyciągu i ogolnie garow wystawiac na wyspe od strony salonu.
Co Wy wybralybyście?
1) wersja obecna - foto plus sam blat roboczy po drugiej stronie -zakonczony barkiem
2) rezygnacja ze slupka i zyskanie 60 cm blatu
3) przeniesienie kuchni na wyspe od strony pokoju ?
W zalączniu plan z pięknym kranikiem :-)

moniss
21-09-2016, 10:36
glx, przydał by się plan całego pomieszczenia, wraz z pokojem na który kuchnia jest otwarta

Blum Polska
21-09-2016, 10:40
[QUOTE=BEWA;7274021]Narysowa


BEWA możesz też zastosować po prostu szerszą szufladę na kosze z szufladą wewnętrzną i pomieścić wszystko w jednym (kosze, detergenty, worki, ścierki itd.)

368052368053

Odnośnie cargo na oleje masz taki układ kuchni, że rozwiązanie to możesz również zastosować pod piekarnikiem. Na zdjęciu jest przykład szuflady o szerokości 45 cm. Stosując ścianki działowe w szafce 60 cm pomieścisz oleje, deski + blachy do pieczenia w pozycji pionowej. Na pewno potrzebna jest szuflada z wyższym frontem, ponieważ butelka oleju nie zmieści się do standardowej szuflady.

368054368055

glx
21-09-2016, 11:00
glx, przydał by się plan całego pomieszczenia, wraz z pokojem na który kuchnia jest otwarta
368059

Calą instalacje bedziemy przenosic na druga strone, chyba ze cos wymyślę innego. Do kuchni bedzie wejscie z przedpokoju i z salonu - zostawiamy przejscie przy oknie
368061

BEWA
21-09-2016, 11:30
[QUOTE=BEWA;7274021]Narysowa


BEWA możesz też zastosować po prostu szerszą szufladę na kosze z szufladą wewnętrzną i pomieścić wszystko w jednym (kosze, detergenty, worki, ścierki itd.)

368052368053

Bardzo fajne rozwiązania. Dziękuję. Detergenty ostatecznie mogę mieć w spiżarce ale gdyby się tutaj zmieściły to byłoby super. .Jakie wymiary mają te szuflady?

Zastanawiałam się nad zmianą miejsca zamrażarki, aby dać ją na początku po lewej stronie, zaraz za półwyspem albo w jego okolicy sprytnie umieścić.
Idąc od lewej : półwysep 60 (a pod nim szafka otwierająca się na salon głębokość 42cm), dalej zamrażarka 60, szuflady 45, zmywarka 60, kosz śmieci 40, narożnik 60=razem ok 325 i na wprost narożnik 105cm, cargo 20cm, szuflady, narożnik (tutaj mamy dowolność).
Nie wiem jeszcze co dać pod półwyspem od strony środka kuchni, szerokość ok 42cm. A może półwysep zrobić szerszy i tutaj dać zamrażarkę?

Gdzie wg was najlepiej dać zamrażarkę podblatową i cy proponowane szerokości, wymiary bedą odpowiednie?
A może ktoś ma lodówkę w zabudowie i przekona mnie, że jest tak pojemna, że nie trzeba kupować osobno chłodziarki i zamrażarki.


Odnośnie cargo na oleje masz taki układ kuchni, że rozwiązanie to możesz również zastosować pod piekarnikiem. Na zdjęciu jest przykład szuflady o szerokości 45 cm. Stosując ścianki działowe w szafce 60 cm pomieścisz oleje, deski + blachy do pieczenia w pozycji pionowej. Na pewno potrzebna jest szuflada z wyższym frontem, ponieważ butelka oleju nie zmieści się do standardowej szuflady.

368054368055

Bardzo fajne rozwiązania. Dziękuję. Detergenty ostatecznie mogę mieć w spiżarce ale gdyby się tutaj zmieściły to byłoby super. .Jakie wymiary mają te szuflady?

Zastanawiałam się nad zmianą miejsca zamrażarki, aby dać ją na początku po lewej stronie, zaraz za półwyspem albo w jego okolicy sprytnie umieścić.
Idąc od lewej : półwysep 60 (a pod nim szafka otwierająca się na salon głębokość 42cm), dalej zamrażarka 60, szuflady 45, zmywarka 60, kosz śmieci 40, narożnik 60=razem ok 325 i na wprost narożnik 105cm, cargo 20cm, szuflady, narożnik (tutaj mamy dowolność).
Nie wiem jeszcze co dać pod półwyspem od strony środka kuchni, szerokość ok 42cm. A może półwysep zrobić szerszy i tutaj dać zamrażarkę?

Gdzie wg was najlepiej dać zamrażarkę podblatową i czy proponowane szerokości, wymiary bedą odpowiednie?
A może ktoś ma lodówkę w zabudowie i przekona mnie, że jest tak pojemna, że nie trzeba kupować osobno chłodziarki i zamrażarki.

glx
21-09-2016, 13:40
W sumie mam podobny ukłąd do AD2015 z ostatniej strony, tylko mniej miejsca ( duużo mniej:o) i kuchnia ma być otwarta.... pomóżcie prosze bo zawsze coś mi nie tak wychodzi. Co z trójkątem? Lepiej w linii prostej zostawić? Juz widze, ze z tego co mam w tej chwili lepiej lodowke z piekarnikiem miejscami zamienic... tylko co dalej??? Zaproponujcie proszę cos dla mnie. Po drugiej stronie mam na razie uklad "wyspy" 60x80x60 (szuflady) - glebokość 60 cm, ale chcemy dodatkowymi 30 cm wyjść na barek w pokoju.368074

glx
22-09-2016, 07:33
Doradzicie coś?:wiggle:

Blum Polska
22-09-2016, 12:53
[QUOTE=Blum Polska;7274231]

Bardzo fajne rozwiązania. Dziękuję. Detergenty ostatecznie mogę mieć w spiżarce ale gdyby się tutaj zmieściły to byłoby super. .Jakie wymiary mają te szuflady?

Zastanawiałam się nad zmianą miejsca zamrażarki, aby dać ją na początku po lewej stronie, zaraz za półwyspem albo w jego okolicy sprytnie umieścić.
Idąc od lewej : półwysep 60 (a pod nim szafka otwierająca się na salon głębokość 42cm), dalej zamrażarka 60, szuflady 45, zmywarka 60, kosz śmieci 40, narożnik 60=razem ok 325 i na wprost narożnik 105cm, cargo 20cm, szuflady, narożnik (tutaj mamy dowolność).
Nie wiem jeszcze co dać pod półwyspem od strony środka kuchni, szerokość ok 42cm. A może półwysep zrobić szerszy i tutaj dać zamrażarkę?

Gdzie wg was najlepiej dać zamrażarkę podblatową i czy proponowane szerokości, wymiary bedą odpowiednie?
A może ktoś ma lodówkę w zabudowie i przekona mnie, że jest tak pojemna, że nie trzeba kupować osobno chłodziarki i zamrażarki.

Jeśli chodzi o szerokość szuflady pod zlewem na kosze i detergenty warto zastosować 60 do 80 cm. Szerokość zależy od ilości sortowników i ilości detergentów, które chcesz tam pomieścić.
Zamrażarka w miejscu, w którym opisałaś zmniejsza szuflady do 45 cm. Co tam planujesz włożyć? Na naczynia bardzo mało miejsca. Lepiej poszerzyć półwysep i tam włożyć zamrażarkę, choć poważnie rozważyłabym przeniesienie jej do spiżarki. Czy w półwyspie planujesz dodatkowe szuflady?
Pozdrawiam
Anna Nowak
Doradca Blum polska

BEWA
22-09-2016, 14:13
[QUOTE=BEWA;7274260]

Jeśli chodzi o szerokość szuflady pod zlewem na kosze i detergenty warto zastosować 60 do 80 cm. Szerokość zależy od ilości sortowników i ilości detergentów, które chcesz tam pomieścić.
Zamrażarka w miejscu, w którym opisałaś zmniejsza szuflady do 45 cm. Co tam planujesz włożyć? Na naczynia bardzo mało miejsca. Lepiej poszerzyć półwysep i tam włożyć zamrażarkę, choć poważnie rozważyłabym przeniesienie jej do spiżarki. Czy w półwyspie planujesz dodatkowe szuflady?
Pozdrawiam
Anna Nowak
Doradca Blum polska

Dziękuję za odpowiedź. Tak sobie chodzę po tej kuchni i zastanawiam się, gdzie co włożę. Zamrażarka w tym miejscu to niewypał. Jeśli wróci do wysokiej zabudowy pod piekarnik to muszę przenieść mikrofalę i wtedy byłaby ukryta w meblach.
Jeśli chodzi o półwysep to wydaje mi się, że dodatkowe szuflady fajnie byłoby mieć. Tylko byłyby węższe, około 42cm. Chyba , że poszerzę półwysep.

glx
22-09-2016, 14:17
Ja też proszę o jakiś pomysł na mnie, odniesienie się do moich propozycji...
Do której opcji przychyliłyby sie specjalistki?

Bewa, naprawdę tyle mrozisz ze nie mieścisz sie w trójszufladowej standardowej zamrżarce?

BEWA
22-09-2016, 14:30
[QUOTE=BEWA;7274260]

Jeśli chodzi o szerokość szuflady pod zlewem na kosze i detergenty warto zastosować 60 do 80 cm. Szerokość zależy od ilości sortowników i ilości detergentów, które chcesz tam pomieścić.
Zamrażarka w miejscu, w którym opisałaś zmniejsza szuflady do 45 cm. Co tam planujesz włożyć? Na naczynia bardzo mało miejsca. Lepiej poszerzyć półwysep i tam włożyć zamrażarkę, choć poważnie rozważyłabym przeniesienie jej do spiżarki. Czy w półwyspie planujesz dodatkowe szuflady?
Pozdrawiam
Anna Nowak
Doradca Blum polska

Ania-Blum masz jakiś pomysł aby pod półwyspem zorganizować miejsce na pieczywo, może podręczną deskę do krojenia? Czy najlepsze byłyby szuflady i jaka byłaby najlepsza wysokość. W sumie pod półwyspem mogłabym zrobić miejsce na talerze, szybkie zjedzenie obiadu czy kanapki, wszystko pod ręką (chlebek, talerzyk, lodówka za plecami). Może lepiej półwysep poszerzyć aby szuflady pod nim miały odpowiednią głębokość?

BEWA
22-09-2016, 15:31
Ja też proszę o jakiś pomysł na mnie, odniesienie się do moich propozycji...
Do której opcji przychyliłyby sie specjalistki?

Bewa, naprawdę tyle mrozisz ze nie mieścisz sie w trójszufladowej standardowej zamrżarce?

glx nie mrożę tak dużo ale lodówka w zabudowie wydaje mi się za mała wewnątrz. Czytam opinie i często piszą, że te lodóweczki są małe. Na side-by side nie mam miejsca. Mój mąż jak kupi piwa to wszystkie chce wsadzić do lodówki, ja kupuję np 2 kg sera jak jestem w makro, 10 serków, trzeba zmieścić mleko, mleczka , majonezy a i jeszcze wielki gar łazanek na drugi dzień muszę zmieścić. Boję się, że nie zmieszczę. A może ktoś z forumowiczów przekona mnie, że nie mam racji.
Stąd wybrałam chłodziarkę (bez zamrażarki) a zamrażarkę osobno.
Wszystko zależy jak duża jest rodzina, ja mam w domu trzech facetów i każdy lubi zjeść.
A Ty jaką masz lodówkę? Wybrałaś coś?

BEWA
22-09-2016, 15:38
Czy ktoś może podpowiedzieć mi, czy istnieje lodówka do zabudowy POJEMNA, chętnie szersza ale z takich to widziałam jedynie Liebherra- ceny pow 10tys. \
Często czytam opinie o nieergonomicznych lodówkach, które mało zmieszczą.

Zamierzam mieć chłodziarkę do zabudowy i osobno zamrażarkę do zabudowy podblatową. Czy ktoś posiada takie rozwiązanie.

Elfir
22-09-2016, 15:56
Amica ma osobno chłodziarkę i zamrażarkę, które razem wyglądają jak duży side by side.
http://www.houseloves.com/blog/2016/7/29/w-polsce-sie-nie-da-13-lodowka-zamrazarka-amica

BEWA
22-09-2016, 16:21
Amica ma osobno chłodziarkę i zamrażarkę, które razem wyglądają jak duży side by side.
http://www.houseloves.com/blog/2016/7/29/w-polsce-sie-nie-da-13-lodowka-zamrazarka-amica
Ale to nie jest do zabudowy

BEWA
22-09-2016, 22:54
Proszę o opinię. Kuchnia otwarta na salon. Załączyłam trzy wizualizacje.
1.Półwysep
Chciałam uzyskać półwysep jak na załączonym zdjęciu (możliwość siedzenia przy krótszym boku-wówczas widzę osoby w salonie). Ale jak trzeba to z tego zrezygnuję na rzecz tego,co wygląda ładniej. A może zrobić półwysep odkryty, bez niczego pod spodem? Załączyłam też stara wersję. Co zmienić w półwyspie? To co zrobił projektant nie podoba mi się Nie podoba mi się ten półwysep.
2. Witrynka
Czy zostawiać witrynkę? Jeśli tak to wydaje mi się, że powinna być większa. A może zrezygnować z witrynki i ładnie będzie prezentował się bok jak na załączonym zdjęciu? Wiem, że to kosmetyczne sprawy ale nie potrafię się zdecydować.
Chciałabym, aby wykończenie było w kolorze brąz, ewentualnie jakieś wstawki.
3.Wysoka zabudowa.
Czy wg Was jest ok, czy coś zmieniać?

glx
23-09-2016, 07:21
Proszę o opinię. Kuchnia otwarta na salon. Załączyłam trzy wizualizacje.
1.Półwysep
Chciałam uzyskać półwysep jak na załączonym zdjęciu (możliwość siedzenia przy krótszym boku-wówczas widzę osoby w salonie). Ale jak trzeba to z tego zrezygnuję na rzecz tego,co wygląda ładniej. A może zrobić półwysep odkryty, bez niczego pod spodem? Załączyłam też stara wersję. Co zmienić w półwyspie? To co zrobił projektant nie podoba mi się Nie podoba mi się ten półwysep.
2. Witrynka
Czy zostawiać witrynkę? Jeśli tak to wydaje mi się, że powinna być większa. A może zrezygnować z witrynki i ładnie będzie prezentował się bok jak na załączonym zdjęciu? Wiem, że to kosmetyczne sprawy ale nie potrafię się zdecydować.
Chciałabym, aby wykończenie było w kolorze brąz, ewentualnie jakieś wstawki.
3.Wysoka zabudowa.
Czy wg Was jest ok, czy coś zmieniać?

Bewa, nie wiem jak u Ciebie bedzie wygladał przedłużony blat, ale bedziesz wchodziła bezpośrednio na szafkę naprzeciw....


Co do lodowki - to ja bym brała z zamrażarka razem ale na 80 cm szeroką.
http://www.euro.com.pl/lodowki,szerokosc-cm-!80-89-9.bhtml

Dziewczyny co u mnie , zerkniecie? może ktos coś doradzi?
Jeszcze raz załączam rozterki:

1) wersja obecna po jednej stronie zabudowa wysoka, plus sam blat roboczy po drugiej stronie na połwyspie -zakonczony barkiem
2) rezygnacja ze slupka i zyskanie 60 cm blatu
3) przeniesienie kuchni na wyspe od strony pokoju ?

BEWA
23-09-2016, 08:32
Bewa, nie wiem jak u Ciebie bedzie wygladał przedłużony blat, ale bedziesz wchodziła bezpośrednio na szafkę naprzeciw....


Co do lodowki - to ja bym brała z zamrażarka razem ale na 80 cm szeroką.
http://www.euro.com.pl/lodowki,szerokosc-cm-!80-89-9.bhtml



1.Co masz na myśli mówiąc o blacie? Z długi, skrócić go?

2.To są lodówki wolnostojące a ja jednak chcę do zabudowy.

Blum Polska
23-09-2016, 11:48
[QUOTE=Blum Polska;7275060]

Dziękuję za odpowiedź. Tak sobie chodzę po tej kuchni i zastanawiam się, gdzie co włożę. Zamrażarka w tym miejscu to niewypał. Jeśli wróci do wysokiej zabudowy pod piekarnik to muszę przenieść mikrofalę i wtedy byłaby ukryta w meblach.
Jeśli chodzi o półwysep to wydaje mi się, że dodatkowe szuflady fajnie byłoby mieć. Tylko byłyby węższe, około 42cm. Chyba , że poszerzę półwysep.
Zdecydowanie polecam poszerzyć półwysep. Jeśli chcesz stworzyć tam kącik śniadaniowy, będziesz miała wszystko na wyciągnięcie ręki. Szuflady są bardzo wygodne ze względu na łatwy dostęp i wgląd w zawartość.

368235 368233

Jaki szeroki półwysep planujesz? Możesz zastosować jeden korpus z szerszymi szufladami na naczynia, a drugi węższy na pieczywo, płatki śniadaniowe (ok. 30-40 cm) lub pomieścić wszystko w jednym. Stosując podział wewnętrzny do szuflad, można łatwo oddzielić produkty i zapanować nad chaosem.
368236

Tak naprawdę wysokości szuflad uzależnione są od wysokości blatu i cokołu. Najczęściej to podział 140 mm i 2x 283mm, ale można zrobić również inny, jeśli blat jest wyższy niż 900 mm. Zyskasz wtedy więcej miejsca. Pamiętaj, że wysokość blat roboczego powinna być dostosowana do wzrostu, by wygodnie się pracowało.

Pozdrawiam
Anna Nowak
Doradca Blum Polska

moniss
23-09-2016, 12:43
368059

Calą instalacje bedziemy przenosic na druga strone, chyba ze cos wymyślę innego. Do kuchni bedzie wejscie z przedpokoju i z salonu - zostawiamy przejscie przy oknie
368061
Masz kilka opcji:
1. pod ścianą lodówka, piekarnik w słupku i zlew, a płyta kuchenna na półwyspie. Masz tam komin wentylacyjny do okapu, a sam okap może być wolnowiszący (przy czym im ładniejszy tm wiecej tysięcy trzeba wydać), lub zabudowany płytami g-k pod sufitem.
2. pod ścianą lodówka, zlew i płyta (nad nią pochłaniacz szafkowy), a piekarnik pod płytą
3. pod ścaną lodówka, zlew i płyta (nad nią pochłaniacz), a słupek z piekarnikiem przy kominie (więc zostaje jeszcze kawałek ściany za słupkiem)
4. pod ścianą lodówka i zlew, płyta z piekarnikiem pod nią na półwyspie.

Opcja ze wszystkimi sprzętami pod ścianą nie jest najlepsza, bo będzie tam bardzo ciasno, a do tego, wszystkie małe AGD będą wystawione na półwyspie - czyli tak naprawdę w salonie.

Ja bym wybrała przeniesienie płyty na półwysep i zrobienie nad nią okapu. Do tego schowałabym piekarnik pod blat, ale to ja - osoba, która w piekarniku co najwyżej pizzę zrobi :D

glx
23-09-2016, 13:34
1.Co masz na myśli mówiąc o blacie? Z długi, skrócić go?

2.To są lodówki wolnostojące a ja jednak chcę do zabudowy.

Nie, teraz jest ok, myślałam że chcesz jeszcze przedłuzyc...

Blum Polska
23-09-2016, 13:35
368251
Ja tez prosze o pomoc bo szaleje i dalej nie mam dobrego rozwiązania.
Kuchnia mala, dwurzedowa, dlugosć 338, ograniczona z jednej strony drzwiami - z drugiej - naprzeciw długiim balkonowym oknem co uniemozliwia skutecznie rozsadne zaplanowanie wszystkiego...
Wiec otwieramy te kuchnie na pokoj, gdzie po odliczeniu komina i przejcia do salonu zostaje blatu 200-220. No własnie ale jak rozplanowac ścianke do zabudowy. ??? Bardzo chcę piekarnik w słupku ale zostaje tragicznie malo miejsca na blacie przy szafkach, Mam termomix, ekspres do kawy, toster - miejsca mało... Z drugiej strony nie chcialabym indukcji, wyciągu i ogolnie garow wystawiac na wyspe od strony salonu.
Co Wy wybralybyście?
1) wersja obecna - foto plus sam blat roboczy po drugiej stronie -zakonczony barkiem
2) rezygnacja ze slupka i zyskanie 60 cm blatu
3) przeniesienie kuchni na wyspe od strony pokoju ?
W zalączniu plan z pięknym kranikiem :-)

Glx jeśli chcesz piekarnik w słupku, proponowałabym przeniesienie płyty na drugą stronę naprzeciwko piekarnika. Posiłki przygotowuje się wygodniej, gdy blat roboczy jest zaraz przy płycie. (lodówka-zlew-płyta)
368250

Opcja druga- rezygnując ze słupka, czyli zyskanie 60 cm proponuję na szuflady między zmywarką a płytą. W szufladach możesz trzymać narzędzia robocze + otwarte produkty do przygotowywania posiłków(obiadów), następnie piekarnik z płytą a na końcu mini cargo podblatowe na oleje i przyprawy.
368251
Wyspę potraktowałabym jako śniadaniówkę, czyli szuflady na naczynia i sztućce. + szuflady na garnki.
Pozdrawiam
Anna Nowak
Doradca Blum Polska

Raine
23-09-2016, 13:42
Zgadzam się, blat roboczy powinien być blisko płyty, bo to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Polecam też piekarnik w słupku na wysokości bioder. Nie trzeba się schylać i dzieciaki nie sięgają :)

glx
23-09-2016, 13:46
Masz kilka opcji:
1. pod ścianą lodówka, piekarnik w słupku i zlew, a płyta kuchenna na półwyspie. Masz tam komin wentylacyjny do okapu, a sam okap może być wolnowiszący (przy czym im ładniejszy tm wiecej tysięcy trzeba wydać), lub zabudowany płytami g-k pod sufitem.
2. pod ścianą lodówka, zlew i płyta (nad nią pochłaniacz szafkowy), a piekarnik pod płytą
3. pod ścaną lodówka, zlew i płyta (nad nią pochłaniacz), a słupek z piekarnikiem przy kominie (więc zostaje jeszcze kawałek ściany za słupkiem)
4. pod ścianą lodówka i zlew, płyta z piekarnikiem pod nią na półwyspie.

Opcja ze wszystkimi sprzętami pod ścianą nie jest najlepsza, bo będzie tam bardzo ciasno, a do tego, wszystkie małe AGD będą wystawione na półwyspie - czyli tak naprawdę w salonie.

Ja bym wybrała przeniesienie płyty na półwysep i zrobienie nad nią okapu. Do tego schowałabym piekarnik pod blat, ale to ja - osoba, która w piekarniku co najwyżej pizzę zrobi :D
Dziękuje za rady Moniss.
Właśnie dojrzewam do decyzji ze coś jednak trzeba będzie dać na druga stronę....

Może nawet nie burzyć całej tej ścianki obok komina tylko jeszcze ukryć tam ... no właśnie - lepiej plytę i miec po drugiej stronie kuchenke z okapem,ale schowana za scianą, a dalej odkryty blat roboczy, coś jak na zdjeciu- inspiracji368252

- czy za ta sciana schowac lodowkę ( czyli naprzeciwko siebie byłaby lodowka i ten słupek z drugiej strony tam gdzie teraz jest lodowka) czyli lodowka kolo blatu na półwyspie

Co lepiej miec schowane - płyte czy lodowke i gdzie sie bedzie lepiej pracowało?

No i opcja trzecia - wyburzyc cąłą ścianke, powiekszyc przestrzeń i wystawic te płyte z fajnym okapem na wierzchu?
368253


Moniss ja cos tam piekę no i marzył mi sie piekanik w słupku...

glx
23-09-2016, 13:51
368251

Glx jeśli chcesz piekarnik w słupku, proponowałabym przeniesienie płyty na drugą stronę naprzeciwko piekarnika. Posiłki przygotowuje się wygodniej, gdy blat roboczy jest zaraz przy płycie. (lodówka-zlew-płyta)
368250

takkk, wiem ale znowu naczytalam sie ze lepiej zeby plyta była kolo zlewu...
:eek:


Opcja druga- rezygnując ze słupka, czyli zyskanie 60 cm proponuję na szuflady między zmywarką a płytą. W szufladach możesz trzymać narzędzia robocze + otwarte produkty do przygotowywania posiłków(obiadów), następnie piekarnik z płytą a na końcu mini cargo podblatowe na oleje i przyprawy.
368251
Wyspę potraktowałabym jako śniadaniówkę, czyli szuflady na naczynia i sztućce. + szuflady na garnki.
Pozdrawiam
Anna Nowak
Doradca Blum Polska

Dziekuję serdecznie... tylko co wybrać Aniu?

Gwiazdka.p
23-09-2016, 14:58
Marzę o takiej wielkiej kuchni!

glx
26-09-2016, 08:47
Nie zrezygnuje ze słupka, malo tego musze miec jeszcze przynajmniej maly 40 cm slupek - spizarnię. :o ja duzo gotuje i mam sie dobrze czuc w nowej kuchni, jak to wszystko zmieścić???:confused:

moniss
26-09-2016, 09:49
To może zrezygnuj z wyburzenia ściany pomiędzy kuchnią i salonem, będzie wtedy dość miejsca i na słupki i na blaty.
Możesz też zburzyć ścianę, ale nie dawać bezpośredniego przejścia (od komina aż do ściany z oknem szafki). Od strony salonu można zrobić bufet/blat śniadaniowy, ale przejście tylko jedno, jak w oryginalnym projekcie. Wszystkie wysokie szafki byłyby na ścianie z lodówką, a płyta graniczyła by z blatem śniadaniowym.

Blum Polska
26-09-2016, 11:19
Glx kuchnia powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń w gotowaniu. Jeśli dużo pieczesz masz już odpowiedź, że piekarnik powinien być wyżej. Dwa wysokie słupki (lodówka i piekarnik) po jednej stronie ograniczają szerokość blatu roboczego. Dla osoby gotującej duży blat roboczy jest bardzo ważny. Przeniesienie płyty na drugą stronę wydaje się najbardziej rozsądne.
Pozdrawiam
Anna Nowak
Doradca Blum Polska

glx
26-09-2016, 11:29
To może nie rezygnuj z wyburzenia ściany pomiędzy kuchnią i salonem, będzie wtedy dość miejsca i na słupki i na blaty.
Możesz też zburzyć ścianę, ale nie dawać bezpośredniego przejścia (od komina aż do ściany z oknem szafki). Od strony salonu można zrobić bufet/blat śniadaniowy, ale przejście tylko jedno, jak w oryginalnym projekcie. Wszystkie wysokie szafki byłyby na ścianie z lodówką, a płyta graniczyła by z blatem śniadaniowym.
Rozumiem ze to literowka i mam zrezygnować? - Niieee, latanie od przedpokoju do jadalni i salonu jest strasznie niewygodne -przejscie na te 80 cm musi byc.

W tej chwili rozważam pod sciana 60+60+40=160 - słupki - zostaje mi 170 cm blatu i tam byłby tylko zlew po odliczeniu ktorego byłoby 118 cm blatu pomocniczego i po drugiej stronie 220 blat gdzie byłaby płyta .

glx
26-09-2016, 11:34
Glx kuchnia powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń w gotowaniu. Jeśli dużo pieczesz masz już odpowiedź, że piekarnik powinien być wyżej. Dwa wysokie słupki (lodówka i piekarnik) po jednej stronie ograniczają szerokość blatu roboczego. Dla osoby gotującej duży blat roboczy jest bardzo ważny. Przeniesienie płyty na drugą stronę wydaje się najbardziej rozsądne.
Pozdrawiam
Anna Nowak
Doradca Blum Polska
Blat roboczy głowny po jednej stronie a płyta z tyłu nie jest chyba zbyt wygodne...
Chyba przeniosę płyte. Ale to znowu smieci ( przy obieraniu) pozostaną po drugiej stronie pod zlewem... oszalec można...

Jeszcze kwestia tego jesli rzad slupkow lodowka piekarnik spizarnia bedzie od drzwi, a potem balt ze zlewem, to lepiej tak, czy tą wysoką zabudowe dałybyscie od strony okna lepiej?

moniss
26-09-2016, 11:53
Rozumiem ze to literowka i mam zrezygnować? - Niieee, latanie od przedpokoju do jadalni i salonu jest strasznie niewygodne -przejscie na te 80 cm musi byc.
Tak, literówka :D
Już poprawione...dla tych, którzy później będą czytać :D


W tej chwili rozważam pod sciana 60+60+40=160 - słupki - zostaje mi 170 cm blatu i tam byłby tylko zlew po odliczeniu ktorego byłoby 118 cm blatu pomocniczego i po drugiej stronie 220 blat gdzie byłaby płyta .
Zrób 60+40+lodówka i przy niej blat, potem zlew i ponownie blat. A jakiej długości te blaty, to zależy już od tego co tam ma stać i co ma być robione (np. krojenie chleba i robienie kanapek).


Jeszcze kwestia tego jesli rzad slupkow lodowka piekarnik spizarnia bedzie od drzwi, a potem balt ze zlewem, to lepiej tak, czy tą wysoką zabudowe dałybyscie od strony okna lepiej?
Od strony okna zostawiłabym blat, bo szafki wysokie zasłonią światło.

glx
26-09-2016, 12:49
Od strony okna zostawiłabym blat, bo szafki wysokie zasłonią światło.

moniss od okna (79 cm) do blatu (60 cm) mam 19 cm... z drugiej strony przez to przejscie bedzie widac gary w zlewie a tak byłoby widac słupki....:cool:
Ale chyba rzeczywiscie lepiej od okna blat...
???

Dziewczyny, co ze smieciami - maja zostac pod zlewem, czy lepiej je przenieśc pod wyspe - jesli tam bedzie plyta i glowny blat roboczy??

i dwa: czy stosuje sie teraz ociekacze takie w szafkach schowane? Ja mam teraz i uważam że to wygodne, jednocześnie zlew można wziaść węższy na 60 cm. Jak sadzicie?

BEWA
26-09-2016, 18:45
Proszę Was o opinie która wizualizacja jest ładniejsza. Bok wysokiej zabudowy będzie widoczny z salonu. Załączam wizualizację moją z witrynką szklaną oraz inną, którą znalazłam na forum. Szafka z witrynką ma 30cm. Zdaję sobie sprawę, że gdyby bok był w całości to mogę dać wysokie cargo a mając witrynkę szafka jest niewykorzystana. Z drugiej strony zależy mi na efekcie wizualnym. Drzwi obok wysokiej zabudowy to drzwi do spiżarki w kolorze wenge.
Półwysep będzie zmieniony.

glx
27-09-2016, 07:00
Proszę Was o opinie która wizualizacja jest ładniejsza. Bok wysokiej zabudowy będzie widoczny z salonu. Załączam wizualizację moją z witrynką szklaną oraz inną, którą znalazłam na forum. Szafka z witrynką ma 30cm. Zdaję sobie sprawę, że gdyby bok był w całości to mogę dać wysokie cargo a mając witrynkę szafka jest niewykorzystana. Z drugiej strony zależy mi na efekcie wizualnym. Drzwi obok wysokiej zabudowy to drzwi do spiżarki w kolorze wenge.
Półwysep będzie zmieniony.
Zdecydowanie druga.
Jak zmieniasz połwysep?

Elfir
27-09-2016, 09:33
zlew w narożniku :(

glx
27-09-2016, 12:36
zlew w narożniku :(
tzn? Bewa tak robi?

dziewczyny czy ktoś mi odpowie?

moniss
27-09-2016, 13:46
Dziewczyny, co ze smieciami - maja zostac pod zlewem, czy lepiej je przenieśc pod wyspe - jesli tam bedzie plyta i glowny blat roboczy??

i dwa: czy stosuje sie teraz ociekacze takie w szafkach schowane? Ja mam teraz i uważam że to wygodne, jednocześnie zlew można wziaść węższy na 60 cm. Jak sadzicie?
Suszarka w górnej szafce... mam takową nad zlewem - nie zajmuje blatu i nie szpeci.
Ale zanim na nią się zdecydujesz, to ustaw sobie naczynia po szafkach (na kartce lub w wyobraźni), co w której. Sprawdzisz w ten sposób, czy możesz sobei na nią pozwolić.

Co do kosza na śmieci... ja mam pod zlewem, w nowym domu też tam planuję, ale blaty robocze będą po obu stronach zlewu.

BEWA
27-09-2016, 14:57
Zdecydowanie druga.
Jak zmieniasz połwysep?

Coś w tym stylu

BEWA
27-09-2016, 14:59
zlew w narożniku :(
Elfir mam teraz stare meble, zlew pod oknem i jestem zadowolona ponieważ jest dobrze doświetlone. Przesunęłabyś zlew w lewo? O ile? Bo wtedy musiałby sie zmienić układ szafek.

BEWA
27-09-2016, 15:04
Zdecydowanie druga.
Jak zmieniasz połwysep?

Glx czyli rezygnować z witrynki? Meble robi się na wiele lat, trzeba przemyśleć..
Półwysep-Coś w tym stylu, który półwysep lepszy?

Elfir
27-09-2016, 18:59
Elfir mam teraz stare meble, zlew pod oknem i jestem zadowolona ponieważ jest dobrze doświetlone. Przesunęłabyś zlew w lewo? O ile? Bo wtedy musiałby sie zmienić układ szafek.

nie twierdzę, że zlew pod oknem jest zły. Zlew w narożniku jest mniej wygodny niż taki, do którego jest podejście z dwóch stron.

BEWA
27-09-2016, 19:16
nie twierdzę, że zlew pod oknem jest zły. Zlew w narożniku jest mniej wygodny niż taki, do którego jest podejście z dwóch stron.
Elfir, dziękuję za uwagę. Masz bardzo duże doświadczenie i Twoja opinie jest dla mnie ważna.
Jakie jest Twoje zdanie dotyczące zakończenia wysokiej zabudowy: czy witrynkę zamienić na bok lakierowano-fornirowany? (patrz kilka postów wcześniej)

Elfir
27-09-2016, 20:09
mnie ta witrynka się podoba - nie jest sztampowa, wyróżnia twoją kuchnię, pod warunkiem, że masz w niej co eksponować.
Tylko węższa ramka podobała mi się bardziej.
I podobnie z barkiem - ta samotna szafka od strony salonu wygląda jakby zabrakło kasy na resztę :)


http://images82.fotosik.pl/40/9f00e7515bc44692gen.jpg

BEWA
27-09-2016, 20:48
mnie ta witrynka się podoba - nie jest sztampowa, wyróżnia twoją kuchnię, pod warunkiem, że masz w niej co eksponować.
Tylko węższa ramka podobała mi się bardziej.
I podobnie z barkiem - ta samotna szafka od strony salonu wygląda jakby zabrakło kasy na resztę :)


http://images82.fotosik.pl/40/9f00e7515bc44692gen.jpg

Elfir, dziękuję. Jeśli chodzi o witrynke to nie ma co w niej trzymać, wolałabym do środka tej szafki wrzucić cargo i zabudować bok ale jak tak sobie siedzę na kanapie i widzę te ciemne drzi do spiżarki a nic nie moge sobie wyobrazić kolejnego "ciemnego" kawałka mebli, wymyśliłam witrynkę.
Samotna szafka na półwyspie była przewidziana do zmiany tzn. chciałam aby od strony salonu od strony węższego boku można było usiąść,zatem należałoby pod szafką zrobić ok 20cm na nogi. Nie wiem tylko czy na całej długości 150cm czy na 90cm. Jak uważasz?

Zrobiłaś fajny skos na półwyspie. Jak to wygląda od strony krótszego boku? Czy tam jest wolne miejsce?

ps. W czym dokonujesz takich fajnych zmian??

Elfir
27-09-2016, 21:01
a może zrób boczną ściankę z lustra (w tym np. z dymnego, żeby pasowało kolorystycznie do drzwi)? Będzie odbijać się pokój, może okno?

Rysunek jest w paincie.

Skos - myślałam o tym, by to były tylko trójkątne płyty, czyli pod barkiem jest pusto (i ciemne wykończenie).
A szafki oczywiście cofnięte. Jaka szerokość miałaby mieć półwyspa? Bo jak 80-90, to od strony kuchni masz zwykłe szafki 60 cm z tylną ścianką wykończoną lakierem i 20-30 cm na nogi od strony salonu

Elfir
27-09-2016, 21:14
http://images81.fotosik.pl/40/90da4428d463bda2gen.jpg

aha, w narożniku opaskę z płytek zrównaj z linią parapetów

Elfir
27-09-2016, 21:17
starzone lustro:
http://st.hzcdn.com/simgs/cf71e436027ebb28_4-9093/contemporary-closet.jpg

lustrzany barek:
http://www.aaaglasssplashbacks.com.au/wp-content/uploads/2015/11/VIKING-BY-CROWN-PENTHOUSE-03-09-2014__0009-1.jpg

BEWA
27-09-2016, 21:31
http://images81.fotosik.pl/40/90da4428d463bda2gen.jpg

aha, w narożniku opaskę z płytek zrównaj z linią parapetów
OK, tak jest już zrobione.
Masz jeszcze jakieś inspiracje w zanadrzu na ten bok z lustra czy ewent lakieru?

Elfir
27-09-2016, 22:07
tu jest zwykłe lustro.
http://img.shmbk.pl/rimgsph/6462_5e1df65c-3965-4b46-8309-70f4c03f2cca_crop_1050_590_-kuchnia-styl-skandynawski.jpg

A najlepsze byłoby starzone, dymione, żeby nie odbijało dokładnie wnętrza.

Możesz też zrobić na biało i powiesić obraz, zegar.

A tu płytka szafa na zapasy mąki, cukru, kartoniki (tańsze od cargo):
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/08/a1/ca/08a1cae9711427be566b99f025164378.jpg

zawsze możesz mieć tam zabudowane akwarium - będzie ładny widok :D

glx
28-09-2016, 07:09
Suszarka w górnej szafce... mam takową nad zlewem - nie zajmuje blatu i nie szpeci.
Ale zanim na nią się zdecydujesz, to ustaw sobie naczynia po szafkach (na kartce lub w wyobraźni), co w której. Sprawdzisz w ten sposób, czy możesz sobei na nią pozwolić.

Co do kosza na śmieci... ja mam pod zlewem, w nowym domu też tam planuję, ale blaty robocze będą po obu stronach zlewu.

Dziekuje Moniss. A szafkę z suszarką masz otwierana na bok czy od góry?

Chyba na to tez muszę znależć miejsce...

glx
28-09-2016, 07:11
Bewa ,mnie ta witrynka nie przekonuje . Najbardziej podoba mi sie rozwiazanie na ostatniej fotce czyli plytka szafka.

BEWA
28-09-2016, 08:21
tu jest zwykłe lustro.
http://img.shmbk.pl/rimgsph/6462_5e1df65c-3965-4b46-8309-70f4c03f2cca_crop_1050_590_-kuchnia-styl-skandynawski.jpg

A najlepsze byłoby starzone, dymione, żeby nie odbijało dokładnie wnętrza.

Możesz też zrobić na biało i powiesić obraz, zegar.


A tu płytka szafa na zapasy mąki, cukru, kartoniki (tańsze od cargo):
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/08/a1/ca/08a1cae9711427be566b99f025164378.jpg




zawsze możesz mieć tam zabudowane akwarium - będzie ładny widok :D

Bardzo dziękuję. Oj nabiłaś mi głowę. Teraz będę myśleć: "witrynka, szafka, witrynka, szafka.......
W szafce dużo pomieszczę, w witrynce nic podręcznego, co wybrać : witrynka, szafka, witrynka....".

Jak taką szafkę można otworzyć? Czy konieczne są jakieś widoczne uchwyty? Dostęp do niej znakomity, dużo pomieści a tańsza od cargo.

BEWA
28-09-2016, 08:26
Bewa ,mnie ta witrynka nie przekonuje . Najbardziej podoba mi sie rozwiazanie na ostatniej fotce czyli plytka szafka.

Glx czyli jak wykończyłabyś bok szafki, gdybym zrezygnowała z witrynki?

BEWA
28-09-2016, 08:34
Bardzo dziękuję. Oj nabiłaś mi głowę. Teraz będę myśleć: "witrynka, szafka, witrynka, szafka.......
W szafce dużo pomieszczę, w witrynce nic podręcznego, co wybrać : witrynka, szafka, witrynka....".

Jak taką szafkę można otworzyć? Czy konieczne są jakieś widoczne uchwyty? Dostęp do niej znakomity, dużo pomieści a tańsza od cargo. I jeszcze pytanie: czy podciągnać zabudowę go góry a jeśli tak to jak zmienić otwieranie szafek. Mnie stolarz zaproponował otwieranie szafek do góry, wiem, że to odpada jak jest wysoka zabudowa. Nie wiem, czy takie szafki są praktyczne, a może droższe i dlatego proponuje?W załączeniu rzut na wysoką zabudowę.

Elfir
28-09-2016, 09:19
możesz mieć na tip-ony (czyli na przycisk).

Albo wyfrezowany z boku
http://szafy-warszawa.com/upload/2014-10-01-szafa-1.jpg

albo bardzo mały:
http://tytuurzadzisz.pl/wp-content/uploads/2015/05/IMG_5322.jpg

Przy czym drzwiczki nadal mogą być ze szkła.

glx
28-09-2016, 09:46
Glx czyli jak wykończyłabyś bok szafki, gdybym zrezygnowała z witrynki?
Mowilas ze ciemnej nie chcesz ... i słusznie ;-) czyli biało może z jakąs rameczka?

Elfirku, a czy jak Tobie te wizualki tak sprawnie idą, wrzuciałabyś jakaś dla mnie? - te z 3 słupkami 60/40/60 i plyta po drugiej stronie na polwyspie?
Mecze sie w ikeowskim planerze ale wszystko mi się rozjeżdża...:cry:
Bardzo bardzo prosze

Elfir
28-09-2016, 10:05
glx - ja rysuję w zwykłym windosowskim paincie. Musze mieć jakąś istniejącą wizualkę żeby na niej rysować.

moniss
28-09-2016, 12:37
Elfirku, a czy jak Tobie te wizualki tak sprawnie idą, wrzuciałabyś jakaś dla mnie? - te z 3 słupkami 60/40/60 i plyta po drugiej stronie na polwyspie?
Mecze sie w ikeowskim planerze ale wszystko mi się rozjeżdża...:cry:
Bardzo bardzo prosze

368694
Wysokość lodówki i reszty 192cm. Oczywiście można dać wyższe.
Pod blatem z płytą są szuflady: 80/60/80
Wyznacz miejsce gdzie będą przygotowywane napoje, kanapki, obiad. Gdzie będą obierane warzywa itp. W tych miejscach musi być odpowiednia iość miejsca oraz w szafkach niezbędne narzędzia/naczynia/produkty.
Porozmieszczaj przedmioty w poszczególnych szafkach np. gdzie talerze, szklanki, miski, tarki, blendery i inne. Gdzie będą trzymane produkty sypkie, przyprawy, a gdzie zapasy.

glx
28-09-2016, 13:08
368694
Wysokość lodówki i reszty 192cm. Oczywiście można dać wyższe.
Pod blatem z płytą są szuflady: 80/60/80
Wyznacz miejsce gdzie będą przygotowywane napoje, kanapki, obiad. Gdzie będą obierane warzywa itp. W tych miejscach musi być odpowiednia iość miejsca oraz w szafkach niezbędne narzędzia/naczynia/produkty.
Porozmieszczaj przedmioty w poszczególnych szafkach np. gdzie talerze, szklanki, miski, tarki, blendery i inne. Gdzie będą trzymane produkty sypkie, przyprawy, a gdzie zapasy.
Moniss dobra kobietko, DZIEKUJE Ci BAAArdzo!:):wiggle:
Podoba mi sie, jakos symetryczniej sie zrobiło,dzięki !

Oczywiści sobie wszystko porozmieszczam - i co sadzicie?
Tylko prosze pamietajce zeto co widac z boku to jest okno dlugie balkonowe,nie drzwi, drzwi są po przeciwnej stronie, za słupem.


Czy przesunąć tę płyte blizej komina i zostawic tam te 80 cm ściany zeby pyta była schowana?

glx
28-09-2016, 14:02
Ewentualnie zeby nie wyburzac tej sciany calej kolo komina tylko zostawic tam 60 cm i dac tam lodowkę??? a dalej blat na połwyspie?

Co myslicie - teraz to lepiej widac jak tak ładnie Moniss zrobila,..

moniss
28-09-2016, 23:02
Ewentualnie zeby nie wyburzac tej sciany calej kolo komina tylko zostawic tam 60 cm i dac tam lodowkę??? a dalej blat na połwyspie?

Co myslicie - teraz to lepiej widac jak tak ładnie Moniss zrobila,..


Zamiast lodówki lepiej tam przenieść piekarnik w słupku:
368750 368751

glx
29-09-2016, 07:28
Zamiast lodówki lepiej tam przenieść piekarnik w słupku:
368750 368751

Dziękuje Ci :)*


I która opcja Wam sie najbardziej podoba?

Moniss, wrzuć prosze jeszcze ostatnią - z powrotem 3 słupki, a na óolwyspie plyta ale schowana za sciana, przesunieta blizej komina ( tam te 80 cm ściany zeby pyty nie było widać)

Chciałam coś jak tutaj:
368752

moniss
29-09-2016, 12:35
Ścianka ma 100cm (lepsze byłoby ze 110), a pomiędzy płytą a kominem jest 30cm blatu (moim zdaniem to minimum, chociaż lepiej byłoby zostawić ze 40cm) na odstawienie garów/pokrywek/pomocniczych narzędzi.
368763 368764
Barek można dać wyższy, tak jak przy poprzedniej wersji kuchni.
I tak jak tutaj:
368765 368766 368767
zamiana wysokiej zabudowy ze zlewem

glx
29-09-2016, 13:58
I tak jak tutaj:
368765 368766 368767
zamiana wysokiej zabudowy ze zlewem

Moinss, wiesz że jesteś Aniolem? Dziękuje Ci bardzo! :-***

I ktora opcja najbardziej Ci sie podoba???

Dziewczyny a Wam?

No to teraz mam sporo w temacie do przemyślenia :)

moniss
29-09-2016, 14:07
A od strony salonu, przy kominie ma być kominek, czy coś innego? Od tej wiadomości w dużej mierze zależy, która wersja kuchni zostanie, a która odpadnie.
Najlepiej wrzuć jeszcze rzut salonu/pokoju dziennego z zaznaczonymi elementami stałymi jak np. kominek (jeśli planujesz)

Ustawienie wysokiej zabudowy przy drzwiach tarasowych wygląda ładnie, ale mam wrażenie, że przy zlewie robi się mroczny zakątek.

alicyja
29-09-2016, 14:25
Mnie się najbardziej podoba wersja 2(chyba) - z piekarnikiem w słupku obok płyty na półwyspie.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=368750&d=1475100137&thumb=1
Blaty są naprzeciwko siebie, tak samo elementy wysokiej zabudowy.

A rozważaliście zlew na półwyspie? Może była taka propozycja wcześniej ale nie zauważyłam - widzę, że z płytą na półwyspie masz problem. Dlaczego chcesz ukryć płytę za ścianką? Nie lubisz okapów wyspowych? Boisz się, że gary na kuchence będą zbyt widoczne(chociaż podwyższony barek moim zdaniem by wystarczył)?

glx
29-09-2016, 14:45
A od strony salonu, przy kominie ma być kominek, czy coś innego? Od tej wiadomości w dużej mierze zależy, która wersja kuchni zostanie, a która odpadnie.
Najlepiej wrzuć jeszcze rzut salonu/pokoju dziennego z zaznaczonymi elementami stałymi jak np. kominek (jeśli planujesz)

Kominek to nie wiem, na pewno nie tu... ten pion wentylacyjny zwany kominem od strony pokoju ma 40 cm...

przed kuchnia , czyli zaraz za barkiem mam zamiar ustawić stólł.



Ustawienie wysokiej zabudowy przy drzwiach tarasowych wygląda ładnie, ale mam wrażenie, że przy zlewie robi się mroczny zakątek.
wyglada lepiej na pewno, ale czy nie lepiej wtedy tez zarysuje się trojkąt roboczy zlew-płyta -lodowka?

glx
29-09-2016, 14:48
Mnie się najbardziej podoba wersja 2(chyba) - z piekarnikiem w słupku obok płyty na półwyspie.
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=368750&d=1475100137&thumb=1
Blaty są naprzeciwko siebie, tak samo elementy wysokiej zabudowy.

A rozważaliście zlew na półwyspie? Może była taka propozycja wcześniej ale nie zauważyłam - widzę, że z płytą na półwyspie masz problem. Dlaczego chcesz ukryć płytę za ścianką? Nie lubisz okapów wyspowych? Boisz się, że gary na kuchence będą zbyt widoczne(chociaż podwyższony barek moim zdaniem by wystarczył)?
Dzieki.
Nie zlew na połwyspie odpada. Okapy lubie - garów na wierzchu chyba nie :-P
teraz też mam otwartą kuchnie ale jest po "L" i nie wszystko jest "na widoku".

glx
29-09-2016, 15:24
Ustawienie wysokiej zabudowy przy drzwiach tarasowych wygląda ładnie, ale mam wrażenie, że przy zlewie robi się mroczny zakątek.
to może rostawic na pol - slupek 40 i lodowka przy oknie, a piekarnik kolo drzwi?
AAAA....:wave:
nie juz nic nie wiem...
potem wrzuce salon

glx
29-09-2016, 21:07
Dla Ciebie Moniss:
368809

drzwi oczywiscie nie bedzie ani ścianki tak czyli zostalby tylko ten słupek ...
Lub słupek i część ścianki kuchni ;-)

stól mi wyszedl chyba za bardzo na środku. W oryginale przyłacza tv sa na scianie naprzeciw kuchni, tam gdzie ustawialam naroznik.

Chętnie przyjmę wszelkie sugestie :)

BEWA
29-09-2016, 22:05
Gdybyście miały do rozdysponowanie 200cm blatu na szuflady to co zrobiłybyście: dwa rzędy szuflad po 100cm czy trzy rzędy szuflad np.100cm, 60cm, 40cm. Jak się sprawdzają tzw. szuflady wewnętrzne tj. wewnątrz jednej szuflady jest ukryta druga.

moniss
29-09-2016, 22:08
Dla Ciebie Moniss:
368809

drzwi oczywiscie nie bedzie ani ścianki tak czyli zostalby tylko ten słupek ...
Lub słupek i część ścianki kuchni ;-)

stól mi wyszedl chyba za bardzo na środku. W oryginale przyłacza tv sa na scianie naprzeciw kuchni, tam gdzie ustawialam naroznik.

Chętnie przyjmę wszelkie sugestie :)

Z kuchnią zamkniętą ten projekt miał sens: na ścianie kuchennej kanapa, naprzeciwko ściana RTV, a na wprost drzwi stół - łatwy dostęp z kuchni i dobrze doświetlony przez podwójne drzwi tarasowe.

Gdy się wyburzy całą ścianę kuchenną, będzie to trochę wyglądało bez sensu - samotny komin niemal na środku pomieszczenia, a do tego przyklejona do niego ściana korytarzowo-kuchenna. Tak więc przynajmniej kawałek ściany przy kominie musi być. I w ten sposób zawężamy wybór :)

Elfir
29-09-2016, 23:52
przy wysokiej ścianie komina można umieścić słupki z zabudową.

glx
30-09-2016, 07:08
, a do tego przyklejona do niego ściana korytarzowo-kuchenna.
To wszystko mialo byc wyburzone - sciana miala sie konczyc przy tamtej pierwszej w kuchni, potem wszystko wyburzone - słup mial byc jakos fajnei zaaranzowany - jakies cegielki?




Tak więc przynajmniej kawałek ściany przy kominie musi być. I w ten sposób zawężamy wybór :)
no tak - wydaje mi sie ze tak jest wiecej mozliwosci...
Czyli co byś wybrała?

A nowy uklad salonu ma sens?

glx
30-09-2016, 07:10
ELFIR - Właśnie na poprzedniej stronie Moniss mi pomaga :)
zerknij, moze cos podpowiesz.

Moje przemyslenia sa takie - albo za ściana kuchenka, albo sam piekarnik - wtedy kuchenke cofamy z powrotem na drugą strone obok zlewu.
Wydaje mi sie - ze słupek i kuchenka na środku - tak jak w opcji Twojej drugiej Moniss - to za dużo, zostaje mi wtedy za mało miejsca na blat - tylko te dwa kawalki po obu stronach kuchenki - a to miał być moj głowny blat ;-)

Czyli opcja albo kuchenka albo piekarnik i kwestia rozmieszczenia wysokiej zabudowy po drugiej stronie...


Bewa - zależy co chcesz tam trzymac - jak gary - to 100 cm. Jak nie to ja bym chyba wolala mniejsze... a co do wewnętrznych to sie nie wypowiem, sama się zastanawiam... ;-)

Elfir
30-09-2016, 09:34
glx - ja się trochę pogubiłam w twoim wnętrzu. Gdzie w końcu ma być kanapa i TV?
Może po prostu wrzucisz czysty rzut z wymiarami?

pomysł na słup

Obudowanie
http://www.kwadraton.pl/blog/wp-content/uploads/2016/06/Kwadraton-polwysep-biala-kuchnia.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-DIpISLLORv0/V7zUO9aSPHI/AAAAAAAAa3I/qAXUfOrZWI8JfYNrzC9ppjvzyIONK5xxwCLcB/s1600/9V2A1518.jpg

podkreślenie
http://bi.gazeta.pl/im/ae/98/c9/z13211822Q,Kolory--Slup-konstrukcyjny-na-srodku-pokoju-mozna.jpg

inne:
http://cdn2.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/t/35827/mala-kuchnia_2899234.jpg
http://media.castorama.pl/media/wysiwyg/inspiracje/NARZ/SMALL_kolumna_otwarta_kuchnia.jpg

glx
30-09-2016, 10:03
glx - ja się trochę pogubiłam w twoim wnętrzu. Gdzie w końcu ma być kanapa i TV?
Może po prostu wrzucisz czysty rzut z wymiarami?


na dole poprzedniej strony jest ;) post 11620

Elfir
30-09-2016, 11:32
i taki układ chcesz zachować? TV daleko od kanapy, z kanapy nie widać widoku za oknem?

glx
30-09-2016, 11:37
co proponujesz?

z tym ze ja wole tv daleko od kanapy.... dbam o oczy :)

cos jest nie tak w takim salonie?368851

Elfir
30-09-2016, 13:43
Im dalej od TV tym większa przekątną TV trzeba kupić - rośnie cena. Tam jest prawie 5 m. Sporo, ale kto co lubi, dlatego pytam. W przypadku ekranów ciekłokrystalicznych bezpiecznie można oglądać z odległość kilkunastu cm. Inaczej bolałyby cię oczy przy korzystaniu z telefonu, laptopa czy komputera.

glx
30-09-2016, 13:57
Elfir, ja jestem jeszcze kompletnie w lesie z salonem, zobacz z kuchnią jaki problem (moinss, gdzie jesteś?:o ) i łazienką ( tu myślalam ze mam juz dobry projekt.... tjaaa ) i nie moge sie ogarnąć.

Jak masz jakieś propozycje, coś podpowiesz w układzie salonu czy kuchni , pomożesz to super - bardzo będę wdzieczna.

Elfir
30-09-2016, 15:11
glx a gdzie ty w tej kuchni masz odpływ kanalizacji? czy nie czasem w tym kominie? To blok?

alicyja
30-09-2016, 15:22
1) Po lewej, od okna: wysoka zabudowa 90cm(30+60), blat ze zlewem i przy drzwiach wysoki słupek 60cm. Przy kominie od strony salonu stworzona wnęka, za nią ukryta dodatkowa szafka wisząca. Blat półwyspu głęboki na ok.80cm, osłonięty wyższym murkiem do którego jest przystawiony stół.
Początkowo planowałam płytę i zlew bliżej okna(dlatego nie określiłam z której strony blatu lodówka) ale okap chyba ładniej wygląda w jednej linii ze stołem - ewentualnie można pokombinować z wyciągiem wbudowanym w obniżony sufit czy jakoś inaczej ukrytym(może wysuwany z blatu ale to droga impreza)...
Barek z hokerami wymusiłby chyba zbytnie wysunięcie stołu w strefę kanapową.

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5967a003e700.jpg (https://naforum.zapodaj.net/5967a003e700.jpg.html)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/dc4ff43cf69d.png (https://naforum.zapodaj.net/dc4ff43cf69d.png.html)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/00bd1c499fdb.png (https://naforum.zapodaj.net/00bd1c499fdb.png.html)

alicyja
30-09-2016, 17:34
2) Po lewej słupek z piekarnikiem i blat ze zlewem i płytą, po prawej przy kominie cargo 30cm i lodówka oraz półwysep dł.ok. 120cm(może być z
podwyższonym barkiem). Okrągły stół na wysokości ścianki.

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a82c107ead22.jpg (https://naforum.zapodaj.net/a82c107ead22.jpg.html)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/18375cedf6e2.png (https://naforum.zapodaj.net/18375cedf6e2.png.html)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5a1258335463.png (https://naforum.zapodaj.net/5a1258335463.png.html)

glx
30-09-2016, 22:12
Dziekuje Alicyja :-)*** jestem w szoku ;-)
Podoba mi się dodatowa szafka na kominie, ale projekt zdecydowanie 2. tylko nie z okrągłym stołem....
Opcja z barkiem bedzie tylko 10 cm szersza od Twojego projektu 1 (60 + 30)
Ale dziękuje Ci bardzo, dużo daja takie wizualizacje...
Acha, sciany nad drzwiami do kuchni tez nie bedzie.

Elfir i co Ty na to? To nie jest znowu jakiś ogromny pokoj...

Elfir
30-09-2016, 22:31
ja nic na to, póki nie wiem czy pion kanalizacyjny nie idzie w kominie

glx
30-09-2016, 22:51
ja nic na to, póki nie wiem czy pion kanalizacyjny nie idzie w kominie
Pewnie tak tak byc wszak wszelkie instalacyje w projekcie pierowotnym są na tej ścianie, co to ja planuje wyburzyć . ... i i w tym kominie są oznaczenia .Tak to mieszkanie.

Elfir
01-10-2016, 08:47
w takim razie wytłumacz mi jak chcesz podłączyć zlew z propozycji alicyji?

glx
01-10-2016, 15:13
w takim razie wytłumacz mi jak chcesz podłączyć zlew z propozycji alicyji?
No chyba można przenieść przyłącza na drugą strone jakąś bruzdą po podlodze?

Elfir
01-10-2016, 15:27
Pamiętaj o konieczności zachowania spadku w posadzce. Jest na tyle wysoka, że będzie to możliwe?
To już są daleko idące ingerencje w konstrukcję budynku, konieczna jest konsultacja z hydraulikiem, czy ten układ jest w ogóle możliwy do wykonania.

glx
01-10-2016, 15:55
Tak, chociaz mieszkania jeszcze nie odebraliśmy,ale konsultacje juz mieliśmy. To nie sa ścianki nośne wiec nie jest to zadna ingerencja w konstrukcję.

Elfir
01-10-2016, 18:05
konstrukcję stropu przecież a nie ścian.

glx
01-10-2016, 21:06
konstrukcję stropu przecież a nie ścian.
W kazdym razie można to spokojnie zrobić.

No wiec teraz - co myslisz o układzie i jaka jest Twoja poropozycja?:D

Elfir
02-10-2016, 13:15
Skoro ci się podoba i można tak zrobić to zrób.
Dałabym jednak wysoką zabudowę od strony pokoju a zlew maksymalnie ukryła za słupem. Inaczej będzie widoczny z kanapy.

BEWA
02-10-2016, 21:10
Mam do wyboru lodówkę : Liebherr ICBN3366 lub ewentualnie samą chłodziarkę Liebherr IKB3550?

http://www.liebherr.aged.com.pl/produkty/urzadzenia-domowe/chlodziarko-zamrazarki-do-zabudowy/icbn-3366-114.html

http://www.liebherr.aged.com.pl/produkty/urzadzenia-domowe/chlodziarki-do-zabudowy/ikb-3550-129.html

O każdej z nich czytałam pozytywne opinie jednak chodzi mi o pojemność, czy rodzina 4-o osobowa pomieści się takiej chłodziarce-pojemność nett 176litrów? Półki na drzwiach są tylko dwie. Ale ma automatyczną kostkarkę. Sprawdzi się czy to bajer?
Zastanawiałam się nad zakupem osobno lodówki wysokiej i osobno zamrażarki, którą dam do spiżarki.
I mam problem, proszę o pomoc.

Pytałam o opinie na w innym wątku ale tam brak odpowiedzi a wiem, że tutaj zaglądacie, służycie radą a Wasze doświadczenie jest bezcenne.

glx
03-10-2016, 07:06
Skoro ci się podoba i można tak zrobić to zrób.
Dałabym jednak wysoką zabudowę od strony pokoju a zlew maksymalnie ukryła za słupem. Inaczej będzie widoczny z kanapy.
tak, na pewno zlew nie może byc widoczny z pokoju.
Ale chciałam poznać Twój pomysł - jak zrobiłabyś ten pokój inaczej - skoro na poczatku sugerowaałaś coś innego - Chętnie poznam inny sposób myślenia :)



Moniss - czekam cały czas na twoje ostateczne zdanie dotyczące ustawienia kuchni vs / ustawienie salon:wiggle:


Dziewczyny, a gdyby tak stoł dać rownolegle do barku, naprzeciw tego pojedyńczego okna, dalej scianke z TV, a naprzeciwko, na tej ściane co jest wejście dac narożnik?

glx
03-10-2016, 07:17
Mam do wyboru lodówkę : Liebherr ICBN3366 lub ewentualnie samą chłodziarkę Liebherr IKB3550?

http://www.liebherr.aged.com.pl/produkty/urzadzenia-domowe/chlodziarko-zamrazarki-do-zabudowy/icbn-3366-114.html

http://www.liebherr.aged.com.pl/produkty/urzadzenia-domowe/chlodziarki-do-zabudowy/ikb-3550-129.html

O każdej z nich czytałam pozytywne opinie jednak chodzi mi o pojemność, czy rodzina 4-o osobowa pomieści się takiej chłodziarce-pojemność nett 176litrów? Półki na drzwiach są tylko dwie. Ale ma automatyczną kostkarkę. Sprawdzi się czy to bajer?
Zastanawiałam się nad zakupem osobno lodówki wysokiej i osobno zamrażarki, którą dam do spiżarki.
I mam problem, proszę o pomoc.

Pytałam o opinie na w innym wątku ale tam brak odpowiedzi a wiem, że tutaj zaglądacie, służycie radą a Wasze doświadczenie jest bezcenne.

Bewa, tym tematem wsadziłaś u mnie kij w mrowisko, cały poprzedni tydz szukałam lodówki...
Mam teraz ten sam dylemat -tzn nie szukam osobno zamrażarki - to u mnie odpada, ale szukam możliwie największej lodówki.
Ale ja z otwartą kuchnia na pewno biore do zabudowy.
Jeśli chcesz wolnostojącą to te nowe Samsunga są extra - i tam masz pojemność 276 +130 zamrażlnik...

Z lodowek do zabudowy - to zauważyłam jedna prawidlowość- te najprostsze , bez no frost maja najwieksza pojemnosc... im wiecej bajerow to mniej pojemności. Ale i tak to kwestia różnicy tylko 24-25 litrow, z przewagą dla tych bez bajerów.
Kostkarka dla mnie zupełnie niepotrzebna, bardziej patrze na te strefy przechowywania, no frost i klase energetyczna.
I wciaz jeszcze nie wybralam ;-p

Elfir
03-10-2016, 10:37
Naprawdę nie masz rysunku jednocześnie z salonem i kuchnią?
Bo teraz musiałabym sztukować obrazki.

glx
03-10-2016, 10:55
:no: tylko to co Alicyja kochana zrobila...

moniss
03-10-2016, 11:01
No to koniec wakacji od internetu i telefonu :P

Moniss - czekam cały czas na twoje ostateczne zdanie dotyczące ustawienia kuchni vs / ustawienie salon:wiggle:


Podoba mi się pierwsza propozycja Alicyji, gdzie wysoka zabudowa jest rozstrzelona na boki i nie tworzy masywnego bloku.
A skoro stół będzie tak blisko kuchni, to i barek śniadaniowy jest zbędny.



Dziewczyny, a gdyby tak stoł dać rownolegle do barku, naprzeciw tego pojedyńczego okna, dalej scianke z TV, a naprzeciwko, na tej ściane co jest wejście dac narożnik?

Nie wiem, czy dobrze rozumiem.... Chcesz dać kanapę pomiędzy korytarzem/przedpokojem a wyjściem na taras/balkon?

glx
03-10-2016, 11:39
:welcome:




Podoba mi się pierwsza propozycja Alicyji, gdzie wysoka zabudowa jest rozstrzelona na boki i nie tworzy masywnego bloku.

ok czyli piekarnik pod drzwiami, potem zabudowa, zlew,zabudowa , lodowka, slupek 40cm
po drugiej stronie płyta.
jeszcze nie wiem, przysłonieta sciana czy nie...



A skoro stół będzie tak blisko kuchni, to i barek śniadaniowy jest zbędny.

Barek musi być

stoł moze stac w innym miejscu, ale barek jest konieczny.





Nie wiem, czy dobrze rozumiem.... Chcesz dać kanapę pomiędzy korytarzem/przedpokojem a wyjściem na taras/balkon?
? no po drugiej stronie w rogu pokoju, nie wiem,
Jakbys w ogóle ustawiła ten salon?

Nie podoba mi sie tylko taki przyklejony stół do barku właśnie...

JandJ
03-10-2016, 13:12
Witam, ciekawy wątek i prawie w całości przeczytałem.
Żona bardzo chciała by mieć wyspę w kuchni. Ja natomiast stawiam nacisk na funkcjonalność. Czyli tak urządzić aby było miejsce na różne sprzęty drobne (czajnik, ekspres, itp..). I żeby to wszystko ze sobą nie kolidowało. Może podsuniecie jakieś ciekawe propozycje?:)
Bardzo dziękujemy z góry.
369180

Elfir
03-10-2016, 14:12
aby weszła wyspa, ta kuchnia jest nieco za wąska.
szerokość to 336 cm, zabudowa wzdłuż ścian wypada 2x60 cm, czyli zostaje 216 cm. Wygodne przejścia między liniami zabudowy dwóch ciągów szafek to 120 cm (min to 100 cm). 2*120 (100) = 240 (200) cm. Czyli nie ma już miejsca na blat.

Można pokusić się o półwyspę, która przesłoni widok na kuchenny nieporządek, ale tak naprawdę niewiele da w kwestii poprawy samej funkcjonalności.
Jeśli chcecie zlew pod oknem, to niestety będzie on widoczny z salonu.

http://images82.fotosik.pl/54/23503d23ab0479cdgen.jpg

Za lodówką szafki do blatu z miejscem na toster, mikser, z drzwiczkami żaluzjowymi lub uchylanymi do góry:
http://www.salonkuchni.pl/data/page/fck/kuchnie/WNETRZA/zaluzja_otwarta.jpg

JandJ
03-10-2016, 14:28
Propozycja ciekawa:) dziękujemy:)
a jakby tak zlew właśnie usunąć z widoku ... może koło lodówki? będzie to praktyczne?

Elfir
03-10-2016, 14:40
Między ścianką spiżarki a ścianą domu masz 185 cm.
Lodówka do zabudowy ma 60 cm szerokości. Ciąg szafek pod oknem to drugie 60 cm. zostaje 65 cm. Za wąsko by wystawiać tam zlew.

Gdyby zrobić odbicie lustrzane układu, to wychodzi jeszcze gorzej - zlew jest na widoku jak się wchodzi do jadalni, daleko jest od lodówki do miejsca na toster.
http://images83.fotosik.pl/54/5c0fe3b6f3f8b189gen.jpg

JandJ
03-10-2016, 15:56
niby spora a jednak mało ustawna ta kuchnia... hmm ... musimy jeszcze przemyśleć opcje z półwyspą - może takim barkiem na wysokość 120 cm między jadalnią a kuchnią... dzięki za pomoc...
tylko już musimy zdecydować gdzie ma być kanaliza...

BEWA
03-10-2016, 16:05
Bewa, tym tematem wsadziłaś u mnie kij w mrowisko, cały poprzedni tydz szukałam lodówki...
Mam teraz ten sam dylemat -tzn nie szukam osobno zamrażarki - to u mnie odpada, ale szukam możliwie największej lodówki.
Ale ja z otwartą kuchnia na pewno biore do zabudowy.
Jeśli chcesz wolnostojącą to te nowe Samsunga są extra - i tam masz pojemność 276 +130 zamrażlnik...

Z lodowek do zabudowy - to zauważyłam jedna prawidlowość- te najprostsze , bez no frost maja najwieksza pojemnosc... im wiecej bajerow to mniej pojemności. Ale i tak to kwestia różnicy tylko 24-25 litrow, z przewagą dla tych bez bajerów.
Kostkarka dla mnie zupełnie niepotrzebna, bardziej patrze na te strefy przechowywania, no frost i klase energetyczna.
I wciaz jeszcze nie wybralam ;-p

Ja mam możlwość kupienia lodówki z kostkarką w cenie jak bez kostkarki, ot naprawdę okazyjna cena. Już byłam zdecydowana na samą chłodziarkę tylko zastanawiam się czy jest sens taką dużą na 178cm.
Mam okazję kupić w dobrej cenie i mam dylemat. Lodówka tylko do zabudowy, u mnie brzydko wyglądałaby wolnostojąca.

Elfir
03-10-2016, 17:49
dlatego zawsze namawiam do wstępnego planowania przestrzeni przed wbiciem łopaty na budowie.

glx
03-10-2016, 20:53
niby spora a jednak mało ustawna ta kuchnia... hmm ... musimy jeszcze przemyśleć opcje z półwyspą - może takim barkiem na wysokość 120 cm między jadalnią a kuchnią... dzięki za pomoc...
tylko już musimy zdecydować gdzie ma być kanaliza...
Kuchnia jest spora i fajna tylko nie do wyspy,

Moniss jak to widzisz- narożnik po przeciwnej stronie?

JandJ
04-10-2016, 07:47
glx a Ty za jaką opcją byś była? za projektem 1 czy drugim Elfir?

glx
04-10-2016, 08:49
glx a Ty za jaką opcją byś była? za projektem 1 czy drugim Elfir?

A gdyby tak: piekarnik i lodówka koło siebie wg drugiego projektu - lodowka od strony blatu,
a zlew na ścince kolo spiżarki ?
Chyba byłby najbardziej schowany...

Elfir
04-10-2016, 11:06
w tej sytuacji masz zaburzony układ trójkąta roboczego (lodówka daleko od zlewu) oraz brak miejsca na schowanie miksera, tostera, ekspresu, tak by były pod ręką, ale ukryte.

Elfir
04-10-2016, 11:22
glx - pomyśl o "wyjściu" tą ciasną kuchnią bardziej na salon, nie trzymaj się kurczowo pierwotnego obrysu ścian.

glx
04-10-2016, 12:49
w tej sytuacji masz zaburzony układ trójkąta roboczego (lodówka daleko od zlewu) oraz brak miejsca na schowanie miksera, tostera, ekspresu, tak by były pod ręką, ale ukryte.

No ale jakies "mniejsze zło" trzeba wybrać - ja bym chciala schować zlew.

glx
04-10-2016, 12:53
tzn?
co konkretnie masz na mysli? Bo taki układ mi odpowiada -po otwarciu kuchni rzecz jasna. Tylko kwestia ustawienia tego wszystkiego... ale chyba coś wymysliłas dla mnie?:cool:

glx
04-10-2016, 12:57
glx - pomyśl o "wyjściu" tą ciasną kuchnią bardziej na salon, nie trzymaj się kurczowo pierwotnego obrysu ścian.
poza tym - wychodze - właśnie jadalnią ;D
Nie wiem jak tu bardziej jeszcze wyjść, i po co , kiedy chce:
duży naroznik , duzy TV (szfka rtv?) stól na 4 os i jakiś regał i komodę ?:rolleyes:

Elfir
04-10-2016, 13:45
wrzuć ten rzut mieszkania łącznie - kuchnia i salon, bez sztukowania osobnymi obrazkami.

glx
04-10-2016, 18:27
Proszę:
369289
wrzuć ten rzut mieszkania łącznie - kuchnia i salon, bez sztukowania osobnymi obrazkami.

Elfir
04-10-2016, 19:32
tak mi się skojarzyło z twoją kuchnią:
http://www.homesquare.pl/files/uploads/2014/10/Oryginalna-jadalnia-w-kuchni.jpg

Elfir
04-10-2016, 19:37
http://images83.fotosik.pl/58/3f5bc0e1ce2ccdc2gen.jpg

glx
04-10-2016, 22:38
tak mi się skojarzyło z twoją kuchnią:
http://www.homesquare.pl/files/uploads/2014/10/Oryginalna-jadalnia-w-kuchni.jpg
:) skąd to wytrzasnęłaś ? Podobna.
Ale za bardzo odkryta nawet jak dla mnie ;-)

Elfir bardzo dziekuję .
Projekt 1 jest mi bliższy - tylko dlaczego zlew na poływspie? Wole plyte, ale rozumiem ze wzialas pod uwage trudnosc w przenoszeniu przylaczy?
I wydaje mi sie że ja sie wysoką zabudowe rozdzieli na dwie strony to jednak bedzie nie tak ciezko, a z pokoju i tak bedzie widac tylko slupki - szerokosc 1m. (40+60) po drugiej str przy drzwiach 60

PROJEKT 2 - niby fajny - coś nowego , ale -
Zabudowa kuchni po "L" się tam nie da zrobić, nad czym ubolewam - w kuchni jest okno balkonowe---- przeciez nie mogę tam dac szafek... to najpowazniejszy zarzut dyskwalifikujacy ten projekt;
No i układ caly blat roboczy tylem do pokoju, co się mija z celem otwierania kuchni moim zdaniem.


Co do stricte salonu - zastanawiam sie jeszcze nad przesunieciem stolu do tej ściany blizej wejscia, obok tv z pierwszego projektu

lub - odwróceniem kanapy na ta sciane od wejscia, a Tv obok stołu.... z drugiego projektu

Co myślisz?

potem moge sobie suwac po pokoju , jednak na poczatku bede musiala zdecydowac gdzie dac przyłacza RTv, wiec o tyle jest wazne na cos sie zdecydowac...

Jeszcze raz dziękuję :-*

Elfir
05-10-2016, 10:31
niestety na planie nie widać było, że to balkonowe.
Zlew - wydaje mi się , że przy zlewie stoisz w kuchni częściej niż przy płycie - mycie, skrobanie warzyw. Łatwiej nawet kanapki przygotować przy zlewie, bo po prostu okruszki zmiatasz do zlewu (zwłaszcza jak masz komorę wpuszczaną w blat). Gdyby cokolwiek robić na blacie bez zlewu, te okruszki trzeba zmieść na rękę i potem do zlewu lub kosza na śmieci.
A przy płycie tylko wstawiasz garnek i czasem coś zamieszasz.
A skoro w czasie pracy chcesz oglądać TV, to będzie najbardziej wygodny sposób ustawienia wszystkich mebli.


Tak wyglądałoby zblokowanie wysokiej zabudowy:
http://i.mamkuchnie.pl/i/00/82/11/008211_940.jpg

albo podobnie jak u ciebie (nawet słup jest), tylko przy zlewie blat a płyta naprzeciw:
http://i.mamkuchnie.pl/i/01/28/58/012858_940.jpg


Jak planujesz narożnik, to on może dziwnie wyglądać tak na wejściu do pokoju.

kinka
05-10-2016, 10:51
Mam jakiś problem bo nie widzę żadnych z poprzednich propozycji,dlatego nie wiem czy ta już była,ale może tak:
Zlew zakryty wyższym barkiem,łatwiejsze przejście do stołu i na salon.
http://images83.fotosik.pl/59/9540078997dba439med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/9540078997dba439)

Elfir
05-10-2016, 10:54
kinka: pion wod-kan jest w tym słupie. Zlew musi być możliwie blisko słupa.

glx
05-10-2016, 11:15
Elfir -nie , nie chce zlewu na połwyspie na pewno/
Jak coś kroję i siekam, przygotowuje to do tego mam blat a obok płyta -bezpośrednio wrzucam do garnka.


Kinka - juz sama zaczełam sie zastanawiać na temat przyklejenia poływspu jednak do ściany z oknem,ale:
-trace wtedy widok na okno i doświetlenie salonu
- ten słup wtedy to zwyły słup zawaildroga
- fajne wyglada takie przejscie wzdłuż kuchni jak w tamtej opcjii, zwłaszcza jeśli zostawimy krotka sciane obok słupa, a tak to po prostu omijamy słup...

glx
05-10-2016, 11:20
Jak planujesz narożnik, to on może dziwnie wyglądać tak na wejściu do pokoju.

369390

zastanawiam sie jeszcze nad stolem przy wejsciu : 369391369392

lub tak:
369393

Przepraszam za jakość rysunków....
wiecej mozliwosci nie widze ;-(

Elfir
05-10-2016, 12:05
Zastanów się jak wielką rogową kanapę chcesz.
Bo nie w każdym układzie ci wówczas wejdzie.

Okrągły stół też lepiej wygląda gdy ma stać w przejściu.

glx
05-10-2016, 12:13
Zastanów się jak wielką rogową kanapę chcesz.
Bo nie w każdym układzie ci wówczas wejdzie.

Okrągły stół też lepiej wygląda gdy ma stać w przejściu.

glowa mała na to wszystko...

Okragły stól nie podoba mi się:no: Mogę weższą strona dosunac stoł do ściany lub koło okna blizej.

W ktorym ukłądzie zatem wchodzi najwieksza ta kanapa?

Elfir bo ja juz sie pogubilam - Ty radzisz rozsunąc szeroką zabudowe w kuchni? 60-60-40?

Elfir
05-10-2016, 13:57
Na rysunku akurat jest 3x60 w słupkach. Środkową szafkę można dowolnie zwęzić, jak potrzebujesz szerszego blatu. Służy jako izolator między piekarnikiem a lodówką. Ale ty potrzebujesz dużo blatu na wyspie, a nie tam.
Zastanów się czy jest sens robić w ogóle dodatkowe przejście z tej kuchni. Może starczy niska zabudowa od słupa aż po okno? Masz wówczas długi blat roboczy z widokiem na TV.
Co za różnica czy do stołu zaniesiesz talerz przechodząc wejściem do kuchni czy pod oknami? A likwidujesz w ten sposób szlaki komunikacyjne, które blokują ci niektóre ustawienia mebli

kinka
06-10-2016, 07:20
369390

zastanawiam sie jeszcze nad stolem przy wejsciu : 369391369392

lub tak:
369393

Przepraszam za jakość rysunków....
wiecej mozliwosci nie widze ;-(
Sama mam obecnie taki słup i bardzo mi z tym wygodnie bo zasłania cześć roboczą.Spójrz na pierwszy twój wariant jaki robisz slalom wychodząc z kuchni żeby usiąść na kanapie.

http://images83.fotosik.pl/62/041a6f0b949591cdmed.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/041a6f0b949591cd)

http://images84.fotosik.pl/61/fa2f82329cd73151med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/fa2f82329cd73151)

glx
06-10-2016, 08:07
Zastanów się czy jest sens robić w ogóle dodatkowe przejście z tej kuchni. Może starczy niska zabudowa od słupa aż po okno? Masz wówczas długi blat roboczy z widokiem na TV.
Co za różnica czy do stołu zaniesiesz talerz przechodząc wejściem do kuchni czy pod oknami? A likwidujesz w ten sposób szlaki komunikacyjne, które blokują ci niektóre ustawienia mebli
Niska zabudowa i taka dluga na cala kuchnie jest okropna powstaje coś takiego jak sklep...
Wejście z salonu do kuchni musi być - to juz prędzej zabudowałabym wejscie z przedpokoju uzyskujac "L" ;-) ale i ta koncepcja odpadała na wstępie.

glx
06-10-2016, 08:14
Sama mam obecnie taki słup i bardzo mi z tym wygodnie bo zasłania cześć roboczą
wiem - dlatego chciałbym wykorzystać potencjał słupa:rolleyes:
Pozostawiony sam sobie po tej stronie ( połwysep od okna) niczego nie zasloni - ma 40 cm szer od strony salonu.




Spójrz na pierwszy twój wariant jaki robisz slalom wychodząc z kuchni żeby usiąść na kanapie.

racja - zatem stoł pod oknem odpada.

Z tego samego wzgledu odpada tez kanapa tyłem do kuchni...

Kinka te dwa ostatnie projekty tez mi s ie nie podobaja :cry: ten blat (stól) pod oknem bedzie kompletnie nieużyteczny - taki daleko odstawiony od wszystkiego... do tego widok na zlew centralnie...

Elfir
06-10-2016, 11:01
glx - no to zrób jak ci się podoba.

inne inspiracje:
http://www.domzpomyslem.pl/files/media/image/524/1482524/RR%20House%20-%20Guilherme%20Torres_fot.%20Denilson%20Machado%20 (MCA%20Estudio)%20(14).jpg

glx
06-10-2016, 11:22
Elfir ;-) wiem...

Chciałam wszystkim podziękowac za pomoc, baaardzo dziękuję :-)***

W toku tych projektow, ktore tu powstały, dla mnie najbardziej optymalna jest kuchnia Moniss - z rozstawieniem słupkow, o co jeszcze ja serdecznie poprosiłam, tu wersja trzy kolo siebie:
369518
oraz ustawienie pokoju wg pierwszego projektu Elfir czy Alicyji (ale z kwadratowym stołem ;-) )
369523
wydaje mi sie ze tak jest pokoj najmniej zastawiony, jest dojście do wyjścia na taras z dwoch stron itd.

Teraz z kwestii technicznych - czym ten slup oblozyc? poniewaz od strony wewn w kuchni byłaby tam plyta wiec potrzebuje czegos niebrudzacego i zeby nie trzeba bylo fartucha z kafli na takim odcinku nad płytą robić.

Podoba mi się to strasznie - 369521369522
Co by to mogło być?

Elfir
06-10-2016, 11:53
jak będzie TV na ścianie po prawej stronie od wejścia do pokoju to i tak nie będziesz mogła go oglądać, bo ścianka p;przeszkadza.

na rysunku jest wizualizacja komputerowa z czymś co ma udawać wielkie płyty marmuru Carrara, Statuario lub Calacatta :)
Od strony płyty możesz na ścianie komina połozyć szybę. Albo obłożyć całość płytą meblową - fornirowaną lub oklejaną, zależnie od tego, jakie planujesz meble w kuchni

moniss
06-10-2016, 18:34
Kuchnia z rozbitym skupiskiem słupków w dwóch wersjach:
1. lodówka przy wejściu
369555 369556 369557
2. piekarnik przy wejściu
369558 369559

glx
06-10-2016, 21:16
Moniss dziekuje pieknie.

Ktora opcja Wam sie podoba naj?


jak będzie TV na ścianie po prawej stronie od wejścia do pokoju to i tak nie będziesz mogła go oglądać, bo ścianka p;przeszkadza.

jakos bokiem po przekatnej zalukam... ;-) ale to miejsce jest najlepsze na t v...


Jak ten slup oceniacie? to zasłaniac te kuchenke czy nie? Przedłuzyc słup kawałkiem scianki? czy jednak zostawic tylko 40 cm slupa i wyższy barek zeby przesłonic gary, bez ścianki?




na rysunku jest wizualizacja komputerowa z czymś co ma udawać wielkie płyty marmuru Carrara, Statuario lub Calacatta :)
Od strony płyty możesz na ścianie komina połozyć szybę. Albo obłożyć całość płytą meblową - fornirowaną lub oklejaną, zależnie od tego, jakie planujesz meble w kuchni
Co radzicie?
Myslalam wcześniej o cegle, ale na sam słup, gdyby byla sciana to nie wiem ...

wiem ze juz mi naprawde duzo pomoglyście, ale będę wdzięczna za wszelkie dalsze rady i sugestie ;-)*

ania348
07-10-2016, 07:38
Witam, forum czytam od 2 miesięcy.. od kiedy postanowiliśmy kupić mieszkanie. Stało się, od 3 dni posiadamy klucze i.. puste ściany. Zaczynamy od kuchni i tu pojawiają się problemy.
1) chciałabym wcisnąć piekarnik w słupku, ale nie wiem gdize będize wyglądał dobrze.
2) nie wiem jak poradzić sobie z tymi wystającymi ścianami w rogu, tak żeby szafki się otwierały
3) chciałabym najwięcej mieć szuflad
4) Nie wiem czy wcisnąć lodówkę przy wejściu, przy oknie - tam jest 60 cm .. wystarczy?
5) W szafce koło zlewozmywaka jest zmywarka
5) i liczę na jakieś propozycje :)
369595369596369597369598369599

Elfir
07-10-2016, 11:10
Zlitujcie się nad tymi, którzy mają wam pomagać i wklejajcie te rysunki jakieś wyraźne, duże, jasne, na których widać cyfry.
Bo teraz to ja ślęczę nad rysunkiem i czytam jak hieroglify.
Słupek przy oknie nie wejdzie, bo tam jest tylko 57 cm do okna. A zabudowa ma min. 60 cm.
Chyba, że słupek ma ci 3 cm zachodzić na ramę okna?

ania348
07-10-2016, 11:25
Najmocniej przepraszam, chciałam zmienić zdjęcia ale nie mogłam, a zrobiłam wyraźniejsze. :( a z telefonu teraz w ogóle nie mam mozliwosci. Czyli najlepiej jak skusze się na zwykłą kuchenkę na ścianie na przeciwko. :)

Elfir
07-10-2016, 11:32
http://images83.fotosik.pl/66/eb4a5e4e552ceca2gen.jpg

alicyja
07-10-2016, 12:49
Układ wymagałby przeniesienia gazu i pewnie dodatkowo elektryki

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f778bc353809.jpg (https://naforum.zapodaj.net/f778bc353809.jpg.html)

Lodówka i piekarnik w słupku wstawione między płytsze otwarte szafki(np.20cm na butelki, 30cm na koszyczki itp).

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e9e28bd00e48.jpg (https://naforum.zapodaj.net/e9e28bd00e48.jpg.html)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2bc113617286.jpg (https://naforum.zapodaj.net/2bc113617286.jpg.html)

ania348
08-10-2016, 21:12
Uff, w końcu mogę usiąść do projektów. Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)) Elfir, podoba mi się miejsce kuchenki, jednak nie chciałabym mieć wysokich sprzętów 'od wejścia' do kuchni :) chciałabym przejrzystość, szczególnie że kuchnia jest otwarta na salon :)

alicyja, bardzo mi się podoba Twój pomysł, jednak chyba piekarnik koło lodówki nie jest chyba najlepszą kompozycją? lodówki nie planujemy w zabudowie. Ale kuchenka, myślę że to będzie strzał w 10, a gazu nie będziemy przenosić, bo zdecydujemy się na indukcję.

-Myślimy, aby w tym 'wystającym' rogu postawić płytki regipsowe, tak aby nie mieć problemu ze złączeniem mebli, tak aby wszystkie się otwierały. Dodatkowo akurat ukryjemy rurę od gazu.
-Lodówka mogłaby troszkę zachodzić na ramę okna? hm..
- Tutaj jest między lodówką a piekarnikiem słupek 40 cm(w brw nie ma 30) ..a o takim właśnie myślę... i wtedy możnaby zostawić wolnego miejsca troszkzę od okna... na miotłę .. ?
-Zlew raczej jest bez zmian, bo jest tam duża rura odpływowa, i uda się ją ukryć w szafce ze zlewem :)
369719369720369721

glx
08-10-2016, 22:30
Ania czyli wysoka zabudowa na wprost, widoczna z pokoju i do tego lodowka wolnostojąca???

Bewa - kupilas lodowke i zamrażarkę? :-)

forscher
09-10-2016, 06:54
a to projekt naszej kuchni.. :)


369727




PS możliwe, że juz go tu zamieszczałem... nie pamiętam :)

glx
10-10-2016, 07:11
a to projekt naszej kuchni.. :)


Fajnie wygląda. Co planujecie na fartuchu kuchni?

Elfir
10-10-2016, 13:15
- Tutaj jest między lodówką a piekarnikiem słupek 40 cm(w brw nie ma 30) ..a o takim właśnie myślę... i wtedy możnaby zostawić wolnego miejsca troszkzę od okna... na miotłę .. ?
]

Widok na miotłę w kącie z salonu jest lepsze niż na boczną ścianę (moze nawet murowaną) zabudowy kuchennej?

JandJ
10-10-2016, 15:17
Stworzyliśmy mały projekt z wyspą. Proszę wypowiedzcie się co myślicie. Kolorystyka przypadkowa, rozważamy funkcjonalność.
Tam gdzie piekarnik, pod spodem będzie zmywarka... koło okna to białe to lodówka. Natomiast wyspa - stworzyliśmy kształt, natomiast pewnie od salonu było by miejsce do siedzenia. A ta ściana wolna za wyspą - może duże okno do samej podłogi??
ogólnie myślimy że nie jest najgorzej - minus taki mało miejsca na sprzęty kuchenne tj. czajnik, ekspres, krajalnica, mikser, mały gril.... tych rzeczy najczęściej używamy...
i co zrobić?
może zrezygnować ze spiżarki?
369865369866369867

fidoxradom
10-10-2016, 19:59
Projekt moim zdaniem optymalny. Rura zabudowana, a lodówka obok piekarnika nie przeszkadza w niczym. Kwestia przewodów w ścianie, żeby nie były o za małym przekroju. Jak ma byc lodówka wolnostojąca to też ok, po prostu trzeba zrobić na nią wnękę. Pewnie będzie wystawała poza gabaryt szafek, bo musi sie otwierać przynajmniej do kąta 90°, chyba że znajdziesz taka która otworzy się w swojej szerokosci. Czysto i przejrzyście...

moniss
10-10-2016, 20:52
Stworzyliśmy mały projekt z wyspą. Proszę wypowiedzcie się co myślicie. Kolorystyka przypadkowa, rozważamy funkcjonalność.
Tam gdzie piekarnik, pod spodem będzie zmywarka... koło okna to białe to lodówka. Natomiast wyspa - stworzyliśmy kształt, natomiast pewnie od salonu było by miejsce do siedzenia. A ta ściana wolna za wyspą - może duże okno do samej podłogi??
ogólnie myślimy że nie jest najgorzej - minus taki mało miejsca na sprzęty kuchenne tj. czajnik, ekspres, krajalnica, mikser, mały gril.... tych rzeczy najczęściej używamy...
i co zrobić?
może zrezygnować ze spiżarki?
369865369866369867
Wybacz, ale ten projekt to koszmar.
Zlew nie dość, że wciśnięty w kącik, to dodatkowo odcięty całkiem od naturalnego światła (zasługa pani Lodówki). Widok z jadalni na tę samotną panią wśród blatów roboczych, do pięknych też nie należy.
Lodówka obok piekarnika, a w kąciku można dać szafkę (drzwiczki łamane otwierane do góry lub roleta) na różne sprzęty kuchenne.

Zlew wizualnie zlikwidujesz, jeśli będzie w kolorze blatu (lub też wykonany wraz z blatem z tego samego materiału).

Wyspa...
Liczymy: od ściany spiżarki 100cm, od ściany zewnętrznej 100cm, wyspa 80cm (trochę mało jak na wyspę). Aby miało to "ręce i nogi" oraz przejście do jadalni, przydałoby się wyburzyć ten 60-centymetrowy kawałek ściany nośnej, który miał zasłaniać ciąg szafek kuchennych. Po drugiej stronie, do spiżarki wybrałabym w tym wypadku drzwi łamane zamiast zwykłych, ponieważ potrzebują mniej miejsca przy otwieraniu.
Nie wiem ile miejsca zostawiliście pomiędzy szafkami pod oknem a wyspą, ale przydało by się min. 100-120cm.

Moje podsumowanie:
Przy tym układzie (nawet poprawionym) na blacie będą ustawione wszelkie sprzęty kuchenne, które będzie można podziwiać z jadalni i zapewne także z salonu. Zdecydowanie lepszy układ z półwyspem, zaproponowała wcześniej Elfir.

JandJ, to Ty masz rację - kuchnia powinna być funkcjonalna, Twoja żona się myli - wyspy tutaj nie wciśnie bez szkody dla funkcjonalności.

kampelek
12-10-2016, 20:53
Witam, czuje sie ciasno we wlasniej kuchni. Ostatnio bylem u kilku znajomych ktorzy maja kuchnie wezsze ale ladnie zaplanowane az mi sie wstyd zrobilo :/ Tak wyglada moja kuchnia: https://drive.google.com/file/d/0B6x9BzothUOHa3RzcExiZXhDdFU/view?usp=docslist_api
Chce poprzestawiac to wszystko w jakas sensowny lad bo mi sie to nie podoba, nie mowie ze mam meble brzydkie czy podloge bo mam wszystko porobione tylko ten uklad mi nie pasuje :/

joliska
13-10-2016, 06:15
Zamiast tych bohomazów wstaw rysunek i zdjęcia...

agao_83
13-10-2016, 07:00
w sumie z tego rysunku nic nie rozumiem :) skąd mamy wiedzieć, jaki masz układ sprzętów i szaf, jak go nie przedstawisz normalnie?

kinka
13-10-2016, 07:45
Wstaw faktyczne zdjęcia swojej kuchni..........po co ci w niej 2 stoły i na jakiej wysokości są okna?
http://images83.fotosik.pl/81/3bdbf4c36278e461med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/3bdbf4c36278e461)

kampelek
13-10-2016, 11:54
Przepraszam, nie mialem dostepy do komputera i poznym wieczorrm tylko to wykombinowalem na smartfonie. Dziekuje kinka za pomysl :)

CafeDelTom27
13-10-2016, 16:46
Z rysunku wychodzi ze sa dwie lodowki a nie dwa stoły :-)

JandJ
17-10-2016, 08:38
Więc, według projektu Elfir... według Was jest ok? praktycznie?370378370379370380370381

agao_83
17-10-2016, 10:03
Więc, według projektu Elfir... według Was jest ok? praktycznie?370378370379370380370381

ja bym przesunęła zlewozmywak w lewo jak najbliżej lodówki, żeby mieć możliwie długi blat roboczy - wygodniejszy wg mnie jest jeden długi ciąg blatu, niż poszatkowany

Elfir
17-10-2016, 11:20
Ja też, ale wówczas zlew nie wypada pod oknem.
Przesunęłabym też płytę bliżej słupka z piekarnikiem (starczy szafka 50-60 cm a na rysunku chyba jest 80?)

JandJ
17-10-2016, 11:48
Zlew chyba nam pasuje tam gdzie jest ... na lewo od zlewu będzie czajnik, krajalnica, do wyciskania soku... więc zostaje tak ...natomiast płyta - jak przesunę w stronę słupka piekarnika to zostanie dużo miejsca między okapem a oknem - tam szafka czy nic?

kinka
17-10-2016, 11:50
Ja nie lubię rozdzielania wysokiej zabudowy,może jednak warto spełnić marzenia o wyspie.
http://images83.fotosik.pl/92/8e75f19b279846f4med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/8e75f19b279846f4)

Elfir
17-10-2016, 12:22
to zostanie dużo miejsca między okapem a oknem - tam szafka czy nic?
nic

Elfir
17-10-2016, 12:24
Kinka - Jand chciał miejsce na blacie na toster, krajalnicę, by nie trzeba było tego stale chować do szaf, a jednak nie stało na widoku. Dlatego za lodówką nie ma wysokiej zabudowy tylko miejsce na te rzeczy.

moniss
17-10-2016, 12:44
Dokładnie tak, jak przedstawiła to kinka, z półwyspem / półwyspą. Tylko zlew bym odsunęła z tego kąta.

Można też szafki dociągnać do ściany na granicy jadalni i pod podciągiem dać siedziska barku, a płytę umieścić pod ścianą.

370399

Elfir
17-10-2016, 12:59
a gdzie ukryte miejsce na krajalnicę, toster, ekspres do kawy itp?

JandJ
17-10-2016, 13:05
No właśnie, opcja z piekarnikiem koło lodówki likwiduje to fajne miejsce.... Natomiast zabierając z tego miejsca piekarnik i robiąc półwyspę to nie ma jak sensownie tego słupka z piekarnikiem postawić. Może między płytą a wyspą?

JandJ
17-10-2016, 13:20
370400370401370402

moniss
18-10-2016, 00:05
370400370401370402

:bash: To już lepiej schowaj piekarnik pod płytę, a nie robisz znowu jakieś dziwne, niefunkcjonalne zakamarki. Co tam chcesz schować?
Poza tym płyta jest nieco zbyt blisko słupka, co nie jest wygodne.

W mojej propozycji (nieco zmieniona wersja kinki), za słupkiem z piekarnikiem oraz lodówką, było miejsce na blacie na np. krajalnicę czy toster. Ekspres do kawy np. w rogu pod oknem (nie jest to na tyle brzydkie urządzenie aby je ukrywać). Poza tym możesz półwysep przesłonić wysokim barkiem, który ukryje wszystko co chcesz ukryć.

JandJ, masz już kilka propozycji: z półwyspem (na otarcie łez zamiast wyspy), czy też w zabudowie U.
A jeśli nie chcesz pokazywać sprzętów kuchennych, to proponuję kuchnię zamniętą. Czy myślałeś o takim rozwiązaniu? Można ja zamknąć np.szerokimi drzwiami przesuwanymi.

Wszystko zależy od tego, jakie masz/macie priorytety.

PawełSa
18-10-2016, 07:45
:bash: To już lepiej schowaj piekarnik pod płytę, a nie robisz znowu jakieś dziwne, niefunkcjonalne zakamarki. Co tam chcesz schować?
Poza tym płyta jest nieco zbyt blisko słupka, co nie jest wygodne.

W mojej propozycji (nieco zmieniona wersja kinki), za słupkiem z piekarnikiem oraz lodówką, było miejsce na blacie na np. krajalnicę czy toster. Ekspres do kawy np. w rogu pod oknem (nie jest to na tyle brzydkie urządzenie aby je ukrywać). Poza tym możesz półwysep przesłonić wysokim barkiem, który ukryje wszystko co chcesz ukryć.

JandJ, masz już kilka propozycji: z półwyspem (na otarcie łez zamiast wyspy), czy też w zabudowie U.
A jeśli nie chcesz pokazywać sprzętów kuchennych, to proponuję kuchnię zamniętą. Czy myślałeś o takim rozwiązaniu? Można ja zamknąć np.szerokimi drzwiami przesuwanymi.

Wszystko zależy od tego, jakie masz/macie priorytety.

Zgadzam się z tym postem. Dla mnie wygodniejsza jest kuchnia zamknięta. I nie wiem czemu np ekspres do kawy nie moze stać na wierzchu - i tak się używa go codziennie, czasem kilka razy dziennie;)

kinka
18-10-2016, 08:24
Kinka - Jand chciał miejsce na blacie na toster, krajalnicę, by nie trzeba było tego stale chować do szaf, a jednak nie stało na widoku. Dlatego za lodówką nie ma wysokiej zabudowy tylko miejsce na te rzeczy.

Ostatnia szafka z żaluzją rozwiązuje ten problem.Wątpię,że ktoś użytkuję codziennie toster,resztę można ukryć tak by nie zagracać blatu roboczego,jednocześnie mieć wszystko pod ręką.Pod półwyspą można zrobić półki a nie zamknięte szafki i tam chować sprzęty bo inaczej nie wyobrażam sobie kuchni z wszystkim rozstawionym na blacie.
http://www.intar.pl/users/277/Image/m00-d256-pl-700x315-314089.jpg
http://www.hit-meble.com.pl/images/stories/szynaka/kuchnia-piano2.jpg

Winiary
24-10-2016, 16:45
Witam,
Nie wiem czy piszę w dobrym wątku. Chciałbym prosić Was o pomoc w zaprojektowaniu niezwykle małej kuchni. Mieszkam w kawalerce, całe 30m2 - wiecie jak jest - ciasne ale własne. Problem polega na tym, że nie mam pomysłu na kuchnię. .Szerokość kuchni to 185cm, lewa ściana ,ma 162cm i na niej znajduje się okno prawa ma 164cm. Wszystko jest szalenie nierówne, kto mieszka w bloku z dużej płyty wie na pewno o czym piszę :) załączam rzut, który zrobiłem w jednym z popularnych programów - mam nadzieje że coś widać. Na czerwono zaznaczona jest rura od gazu, na niebiesko od wody. Każdy pomysł będzie mile widziany :)370936

moniss
24-10-2016, 23:29
Witam,
Nie wiem czy piszę w dobrym wątku. Chciałbym prosić Was o pomoc w zaprojektowaniu niezwykle małej kuchni. Mieszkam w kawalerce, całe 30m2 - wiecie jak jest - ciasne ale własne. Problem polega na tym, że nie mam pomysłu na kuchnię. .Szerokość kuchni to 185cm, lewa ściana ,ma 162cm i na niej znajduje się okno prawa ma 164cm. Wszystko jest szalenie nierówne, kto mieszka w bloku z dużej płyty wie na pewno o czym piszę :) załączam rzut, który zrobiłem w jednym z popularnych programów - mam nadzieje że coś widać. Na czerwono zaznaczona jest rura od gazu, na niebiesko od wody. Każdy pomysł będzie mile widziany :)370936
Rysunek jest strasznie malutki, ale przynajmniej z opisu wiadomo, która ściana jaki ma wymiar. Jaki wymiar ma okno i parapet na jakiej wysokości?
Czy płyta kuchenna ma mieć standardowo cztery palniki, czy wystarczą dwa? Czy ma być tam piekarnik, czy mikrofalówka?Lodówka najlepiej podblatowa, chyba, że da się standardową upchnąć poza aneksem kucennym, gdzieś koło jakiejś szafy wnękowej czy czegoś takiego (jeśli jest).

Czy możesz wrzucić plan (rysunek) całego mieszkania?

Winiary
26-10-2016, 17:37
Dziękuję za odpowiedź! Parapet na wysokości 100 cm, okno ma szerokość 86. Chciałbym zrobić standardową kuchnię czteropalnikową z piekarnikiem. Wstępnie chciałem standardową lodówkę ale brałem pod uwagę taką do zabudowy. Nie wiem które części kuchni nie mogą do siebie przylegać. Nie chcę chować lodówki poza kuchnią.. Załączam schemat mieszkania ale wymiary nie są specjalnie dokładne. Ogólnie, drzwi są tylko do łazienki, między kuchnią a pokojem była ściana ale ją wyburzyłem.371109

ech no nie umiem wstawić większego obrazka..przepraszam!

lolipoplady
26-10-2016, 18:11
Dzień dobry!
Nie znalazłam nigdzie osobnego wątku o oświetleniu w kuchni, dlatego podczepiam się tutaj. Proszę o poradę lub sugestie, jakie lampy pasowałyby do mojej kuchni - mam problem jakie wybrać - potrzebuję jakieś długie zwisy z racji tego, że mam tzw pustkę nad kuchnią i skośny sufit. 371113371114

Elfir
26-10-2016, 18:39
niestety nie widać żadnego wymiaru.

lolipoplady
26-10-2016, 19:41
Jeśli chodzi o długość lamp, to potrzebuję jakieś dwumetrowe, zresztą przewód zawsze można wymienić na dłuższy - najważniejsze to znaleźć pasujące oprawy - totalnie nie mam pomysłu na to jakie by tam pasowały...

Elfir
26-10-2016, 20:38
to była uwaga do twojego poprzednika lolopoplady :D

Co do twojej kuchni - masz ją w neutralnym stylu. Pasują więc zarówno minimalistyczne, jak i bardziej dekoracyjne, jak ta Caboche w jadali.
W przypadku wysokich sufitów polecałabym lampę, która doświetli także sufit, a nie świeci wyłącznie w dół.

http://prasa.flypr.pl/Nowodvorski_Lighting/sticks/sticks_nowodvorski_lighting_3.jpg

Albo taką kulę:
http://1.bp.blogspot.com/-m-rcMqgKlpk/Ui4-iJf0StI/AAAAAAAABWc/sMQlFLixIww/s1600/81_pl_2.jpg

loftowo:
http://st.hzcdn.com/simgs/39e1496800fec426_8-9986/industrial-kitchen.jpg

możesz też nie montować zwisu, ale silne reflektorki downlight pod sufitem.
http://www.designbuild-network.com/projects/slide-loft-leaf/images/2-slide-loft-nyc.jpg

http://img.lampy.pl/product-images-large/grafitowy-reflektor-zewnetrzny-led-owen-3e4f-534830.jpg

Winiary
29-10-2016, 14:14
371418 to znowu ja, mam nadzieję że tym razem będzie widać wymiary. Chętnie przyjmę każdą ideę :) główny problem to kuchnia. W tej małej wnęce na szerokość 1,85.

Elfir
29-10-2016, 14:41
Coś jest nie tak z wymiarami całego mieszkania.

http://images84.fotosik.pl/122/b58b9542aceb8a48gen.jpg

na której ścianie są okna?

Winiary
29-10-2016, 18:38
ajaj ale zamieszanie :) przepraszam, wrzuciłem taki mocno ogólny plan - teraz mam nadzieje się będzie zgadzać. A no i skopiowałem od Ciebie szkic :) oczywiście wymiary nie są super dokładne, raczej chciałem żeby było ogólne wyobrażenie. [

Elfir
31-10-2016, 00:07
http://images82.fotosik.pl/126/2b880127c15e27eb.jpg

Winiary
01-11-2016, 18:01
Fajnie,dzięki za pomoc ale takie rozwiązanie mi się nie podoba. Wyburzanie jeszcze jednej ściany i budowa(?) miejsca na lodówkę. Wiesz lodówka na środku pokoju i tak nie jest super. Wolę albo zrobić już podblatową albo w kącie zmieścić, walcząc z meblami z ikea, żeby dopasować na mały wymiar. Ogólnie chciałbym już ścian nie ruszać. Teraz jestem na etapie wymiany kabli w ścianach, więc mam trochę czasu na obmyślenie kompetentnego planu mieszkania. Dzięki za pomoc :)

pluum
03-11-2016, 13:02
Witajcie ;)
Taki jest bardzo wstępny plan mojego aneksu kuchennego. Całe pomieszczenie to ok 30m2. Regał obok zabudowy jest na kształt Kallax'u z Ikei, na koszyki, książki itp. Będą też w trzesz półkach krzyżaki na wino. Co dodać, co zmienić?
Na dole dodaję też rzut mieszkania.

https://imageshack.com/i/pnLot3F5j
https://imageshack.com/i/poG9Yblnj
https://imageshack.com/i/pomgdyCfp

joliska
03-11-2016, 13:08
Mikroskopijne obrazki, nic nie widać

pluum
03-11-2016, 13:21
Dziękuję joliska, już zmieniłam :)

Elfir
03-11-2016, 15:55
ten regał będzie bardzo głęboki. Kallax ma 30 cm i można na nim ustawiać niekóre książki w dwóch rzędach. A tu będzie aż 60 cm.
Za głęboko, by było wygodne.

Lodówka rzuca się bardzo w oczy.

pluum
03-11-2016, 16:13
No właśnie też myślałam nad tą glebokoscia, może po prostu nie będzie takiej głębokości jak meble. Co innego tam zrobić?
Rzuca się w oczy, bo jest czarna?

Elfir
03-11-2016, 16:18
bo wystaje z zabudowy - też.

Teraz sobie wyobraź taką linię mebli - 60 cm głębokość szafek kuchni, 70 cm lodówka, 30 cm regał.

pluum
03-11-2016, 16:21
Szafki będą też pogłębione. Lodówka będzie wystawac kilka cm. Z reguły lodówki side by side wystają w ten sposób. Myślałam, aby ten regał był głęboki na 40cm.

Elfir
03-11-2016, 16:41
tylko nie widuję takich lodówek w małych aneksach otwartych na pokój :)

moniss
04-11-2016, 18:47
Wiesz lodówka na środku pokoju i tak nie jest super. Wolę albo zrobić już podblatową albo w kącie zmieścić, walcząc z meblami z ikea, żeby dopasować na mały wymiar.
To nie lodówka jest na środku pokoju lecz kuchnia została powiększona i lodówka w 100% znajduje się w kuchni. Moim zdaniem jest to najbardziej sensowne rozwiązanie, bo mieści największą ilość szafek/sprzętów.
Można zrobić jeszcze coś takiego:
372068
Mała przeróbka propozycji Elfir. Lodówka nie jest we wnęce, lecz na końcu ciągu szafek. Kuchnia nadal nieco powiększona, lecz teraz zmnieści się o jedną szafkę mniej.

lukash3
10-11-2016, 12:13
Witam, a ma ktoś pomysł na taki aneks? Wpisałem na zdjęciu nowe wymiary komina. Planowałem na tym kawałku 187cm zrobić 3 wysokie słupki, ale później nie wiem czy blatu roboczego mi nie braknie. Nie mogę wjechać na cały pokój, bo kuchnia nie ma przytłaczać. 372677

robertzp
13-11-2016, 22:35
Witam wszystkich,

Planujemy kuchnię otwartą na salon o szerokości 320cm x 340cm (lewa ściana 400cm), założenia mamy takie, zabudowa w kształcie L lub U, zlew pod oknem, na jednej ze ścian wysoka zabudowa 3 - 4 słupki, brak szafek wiszących. Na lewej ścianie w przypadku kształtu U, o ile to będzie możliwe, chcieliśmy zabudować tylko fragment ściany, tak aby zostawić ewentualnie miejsce chociaż na mały stół używany sporadycznie. Wyposażenie standardowe, płyta indukcyjna, piekarnik, zmywarka 45 lub 60, lodówka 60 ewentualnie 90. Prosimy o Wasze świeże spojrzenie, pomysły i sugestie za które z góry dziękujemy :-)

372987

Elfir
14-11-2016, 10:05
rozpisz sprzęty - gdzie zmywarka, płyta, piekarnik, lodówka.
Bo na oko wyjdzie bardzo mało blatów.
Półwyspu nie chcecie?

robertzp
14-11-2016, 10:42
Półwysep jak najbardziej jest do rozważenia. Nam też wydaje się, że kształt L nie będzie zbyt praktyczny i powierzchni roboczej będzie zbyt mało. Dołączony rysunek ze sprzętami, żeby płyta nie była w rogu moglibyśmy pomiędzy szafką narożną lewą, a zmywarką dodać jeszcze jedną szafkę stojącą 60 i na niej umieścić płytę.

373008

Elfir
14-11-2016, 17:44
zupełnie zaburzony trójkąt roboczy.
Na dodatek zmywarka daleko od kosza na śmieci i zlewu.
Chcecie zlew z pełnymi dwiema komorami?
Gdzie jest wejście do domu? Co będzie widać z kanapy?

robertzp
15-11-2016, 08:34
Zlew jedna komora i ociekacz, może być. Moja lepsza połowa za wszelką cenę chciałaby mieć zlew na środku, co zdecydowanie ogranicza pole manewru na tej ścianie ;-) Okno ma mieć 180 centymetrów więc przesunięcie zlewu w bok nie wysunie go poza okno, a umożliwi montaż zmywarki obok zlewu, niestety trudno się przebić przez założenie zlewu na środku ;-)

373088

Elfir
16-11-2016, 10:40
Zależnie od tego gdzie jest wejście do kuchni (najkrótsze przejście do wiatrołapu) i co widać z kanapy (najlepiej aby było widać wysoką zabudowę a nie blat roboczy)

http://images84.fotosik.pl/166/4b11d27e6f5ffdbagen.jpg

kuba89
07-12-2016, 05:52
Witam, mam mały problem z urządzeniem kuchni. Kuchnia otwarta na salon. Żona chciałaby piekarnik w zabudowie ale nie pod płyta tylko wyżej. Chciałaby zrobić taka jedna ścianę z szafek, ale ja żywcem nie wiem jak w tą kuchnie coś takiego wpasować, bo nie ma co zrobić z kuchenką. Nie chcielibyśmy rezygnować z barku, żeby było trochę blatu roboczego. Może macie jakieś pomysły jak to zaaranżować. Wrzucam wycinek z projektu z kuchnia.https://drive.google.com/file/d/0B1XhLl8mtGCXejB1YnRnLU9Xenc/view?usp=sharing

email9
15-12-2016, 13:43
Witam Wszystkich:)
Przymierzamy się do zamówienia kuchni i tak zastanawiamy się na ustawieniem wszystkiego. Tak chciałbym poradzić się co myślicie o takim ustawieniu i rozmieszczenie szafek i szuflad. Czekam na Wasze sugestie i opinie:)
375906375907375908375909

moniss
15-12-2016, 16:08
Witam Wszystkich:)
Przymierzamy się do zamówienia kuchni i tak zastanawiamy się na ustawieniem wszystkiego. Tak chciałbym poradzić się co myślicie o takim ustawieniu i rozmieszczenie szafek i szuflad. Czekam na Wasze sugestie i opinie:)
375906375907375908375909

Nie wiem skąd wziął się pomysł na tyle róznej wielkości szafek, do tego nawet z szerokościami ułamkowymi. Jest to podyktowane konkretną potrzebą, czy wstawione od tak sobie? A te wąskie cargo pod oknem też koniecznie muszą być?
Ja bym się starała jak najbardziej ujednolicić szerokości szafek.
Chyba też nie zdecydowała bym się na zabudowę kącika przy lodówce tylko bym tam zostawiła blat na krajalnicę czy czajnik itp.

lotpaj
15-12-2016, 16:27
Nie wiem skąd wziął się pomysł na tyle róznej wielkości szafek, do tego nawet z szerokościami ułamkowymi. Jest to podyktowane konkretną potrzebą, czy wstawione od tak sobie?

Ja natomiast nie wiem, skąd to przekonanie, że wszystko musi być zrobione pod linijkę? 60-60-80. Bo u innych tak jest?
Skoro kuchnia będzie pod zamówienie, to wykonawcy raczej obojętne jest, czy przytnie szafkę na 60, czy na 54cm?
Symetria to nie zawsze najlepsze/najładniejsze rozwiązanie. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność, a łamanie odgórnie przyjętych zasad niejednokrotnie jest inspiracją do stworzenia czegoś innego, lepszego.

moniss
15-12-2016, 16:49
Ja natomiast nie wiem, skąd to przekonanie, że wszystko musi być zrobione pod linijkę? 60-60-80. Bo u innych tak jest?
Skoro kuchnia będzie pod zamówienie, to wykonawcy raczej obojętne jest, czy przytnie szafkę na 60, czy na 54cm?
Symetria to nie zawsze najlepsze/najładniejsze rozwiązanie. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność, a łamanie odgórnie przyjętych zasad niejednokrotnie jest inspiracją do stworzenia czegoś innego, lepszego.

Owszem, masz rację, że nie wszystko musi być jednakowe czy symetryczne. Ale jeśli nie ma racjonalnego uzasadnienia do robienia udziwnień, to po co wprowadzać taki rozmiarowy chaos?
Po pewnym czasie, gdy przyjdzie ochota na remont kuchni, czy też może znudzą się szafki, to te o standardowych wymiarach łatwiej będzie zastąpić meblami ze sklepu. A nawet na te stare szafki w standardowych wymiarach łatwiej znajdzie się kupca.

lotpaj
15-12-2016, 17:22
Po pewnym czasie, gdy przyjdzie ochota na remont kuchni, czy też może znudzą się szafki, to te o standardowych wymiarach łatwiej będzie zastąpić meblami ze sklepu.

Jeżeli będziesz kiedyś chciała zrobić remont kuchni i zastąpić te stare niewymiarowe meble jakimiś nowymi ze sklepu, to raczej wymiary tych starych nie będą miały żadnego znaczenia, skoro wymienisz je na nowe.
Zawsze łatwiej jest wymienić same fronty, kiedy stare się zniszczą. Ale wtedy znowu udajesz się do stolarza, a on znowu przycina nowe fronty pod wymiar starych pudeł.
Także ten...

Elfir
15-12-2016, 21:14
Rozumiem, że szafki zamiast szuflad to wynik kompromisu finansowego?

email9
15-12-2016, 21:52
Nie wiem skąd wziął się pomysł na tyle róznej wielkości szafek, do tego nawet z szerokościami ułamkowymi. Jest to podyktowane konkretną potrzebą, czy wstawione od tak sobie? A te wąskie cargo pod oknem też koniecznie muszą być?
Ja bym się starała jak najbardziej ujednolicić szerokości szafek.
Chyba też nie zdecydowała bym się na zabudowę kącika przy lodówce tylko bym tam zostawiła blat na krajalnicę czy czajnik itp.

Pomysł na różne szerokości wziął się znikąd, tak mi wychodziło z wymiarów po wstawieniu tego wąskiego cargo bo to żonka wymyśliła że chce takie nawet dwa i dlatego tak wyszło. Trochę mi to nie pasuje ale nie mam pojęcia co z tym zrobić... Dlatego napisałem na forum:)
U mnie nie musi być wszystko równo pod linijkę tylko powinno być funkcjonalne, praktyczne i jakoś wyglądać:)


Rozumiem, że szafki zamiast szuflad to wynik kompromisu finansowego?

Między innymi tak.

Powiedzcie mi czy odstęp między szafkami dolnymi a górnymi 60cm to nie jest za duży?
Okap robić równo z dolną krawędzią szafek czy on powinien być wyżej?

Elfir
16-12-2016, 14:23
Ja chyba wolałabym zrobić mniej szafek w kuchni, ale za to z szufladami niż otwierane. Są bardziej pojemne i wygodne.
Może po prostu wydzielcie spiżarkę? Jest to o wiele tańsze od szafek kuchennych.

Na dodatek wasza kuchnia jest naprawdę duża i trójkąt roboczy wychodzi zbyt długi (między indukcją a lodówką). Ewidentnie przydałaby się wyspa.
Brak jest blatu przy piekarniku, żeby odstawić gorącą blachę - trzeba biegać po kuchni.

email9
16-12-2016, 21:00
Nad tymi szufladami się jeszcze zastanawiamy, bo to pomysł żonki na tyle szafek.
Wyspę mamy w planach, pewnie w przyszłości:) względy finansowe.chyba że dogadamy się ze stolarzem i zrobi nam w promocyjnej cenie to i wyspa będzie odrazu:)
Powiedzcie jak to jest z tym odstępem miedzy szafkami i jak z okapem?

Elfir
16-12-2016, 21:23
te małe cargo - moim zdaniem wcale nie będzie takie funkcjonalne, jak żonie się wydaje. Co tam planuje trzymać?
Może najpierw ustalcie gdzie co chowacie?

Bo nie wiem czy jest potrzeba robienia górnych szafek.

email9
17-12-2016, 12:21
Nie mam pojęcia co zamierza trzymać w tym cargo...
Dlaczego bez górnych szafek?

Elfir
17-12-2016, 12:54
Skoro brak szuflad motywowana jest ograniczeniem kosztów wykonania kuchni, to lepiej ograniczyć ilość szafek, ale zrobić je wygodniejsze (czyli z szufladami). Wiszace zawsze można dorobić później.

Robienie drogich elementów (takich jak cargo) w przypadkowych miejscach (bo na planie są w przypadkowych) to marnowanie kasy, zwłaszcza, jak się nie ma opracowanego planu zagospodarowania przestrzeni w szafkach.

email9
17-12-2016, 13:06
Szuflady są po tej stronie co indukcja 12 szt. według Ciebie i tak mało?

Elfir
17-12-2016, 13:51
W o wiele mniejszej kuchni od waszej i dla 2 osób, mam szuflad 19 sztuk.
Z tym, że w jednej szafce jest ich więcej (bo 4 szt). Dwie szuflady na szafkę spowodują, że pół szafki będzie po prostu puste. Głębokie szuflady się nie sprawdzają, chyba, że jakaś jedna-dwie na większy sprzęt, taki jak robot kuchenny. Bo potem są ciężkie, trudno wyciągnąć przedmiot z samego dołu.

Tutaj rozpiska wg. której można planować szafki i układ kuchni:

http://images84.fotosik.pl/240/61dae578b9013f18.jpg

zdjęcie w oryginalnym rozmiarze: http://images84.fotosik.pl/240/61dae578b9013f18.jpg

Nie ma tam wrysowanych górnych szafek, ale oczywiście zasady stref przechowywania dotyczy też wiszących.

Szafka zlew - zakładam, że pomieści kosz na śmieci, środki czystości, sól do zmywarki, gąbki, szczotki. Oczywiście to nie musi być jedna szafka, ale np. dwie.

Ilość poszczególnych szafek oczywiście zależy od ilości posiadanych przedmiotów.

lotpaj
17-12-2016, 16:20
Na dodatek wasza kuchnia jest naprawdę duża i trójkąt roboczy wychodzi zbyt długi (między indukcją a lodówką). Ewidentnie przydałaby się wyspa.
Brak jest blatu przy piekarniku, żeby odstawić gorącą blachę - trzeba biegać po kuchni.

Z tym trójkątem roboczym, to kolejny mit, jak z tymi szafkami, które muszą mieć odpowiednie wymiary. Co ma indukcja do lodówki? Przecież gorącego żarcia nie wstawia się bezpośrednio do lodówki, nieprawdaż? Tak samo, jak produktów z lodówki, nie wrzuca się od razu na patelnię! Bez sensu to.
Odnośnie gorącej blachy, to też przerysowane, bo to nie jest Masterchef, że ktoś biega z gorącą blachą między innymi ludźmi i krzyczy: UWAGA GORĄCE! Ta kuchnia chyba nie jest aż tak wielka, że trzeba budować wyspę po środku, bo nie doniesiesz gorącego jedzenia z piekarnika w rękawiczkach trzy kroki dalej??
No ludzie, trochę logiki!

Elfir
17-12-2016, 16:35
Lotpaj - niestety brak logiki widzę w twojej argumentacji. Mam wrażenie, że za dużo nie gotujesz.

Ta kuchnia jest naprawdę spora, jej szerokość to 4,5 m.
Podczas gotowania zaglądam do lodówki np. po śmietanę do zupy. Albo jajka na patelnię.

Wiem, że z blachą można biegać nawet miedzy piętrami, jak ktoś się uprze. Natomiast między "coś można zrobić" a wygodą użytkowania jest przepaść.
Poza tym w piekarniku przygotowuje się chociażby mięso w naczyniach do zapiekania - są wściekle gorące i miło byłoby odłożyć je jak najszybciej. Zwłaszcza jak pod nogami plączą się dzieci.

lotpaj
17-12-2016, 16:48
Powiedzcie mi czy odstęp między szafkami dolnymi a górnymi 60cm to nie jest za duży?
Chodzi ci o odległość od blatu do górnych szafek? Jeżeli tak, to 60 -70 cm. będzie dobrze. Tylko, że dla mnie blat, to powinien mieć 90-92 cm. wysokości od podłogi. Teraz mamy 83cm. i dla mnie i dla żony jest to troszkę zbyt nisko. Ja mam 183cm, a żona 170.


Okap robić równo z dolną krawędzią szafek czy on powinien być wyżej?
A to już zależy, jaki okap chcecie mieć. My mamy "szufladowy" zlicowany z szafkami, ale to jest taki okap, który coś tam niby wciąga, a zapach bardziej "śmierdzącego" jedzenia (czyli np. świeże mięso z dziczyzny przypalane na patelni) i tak unosi się po całej kuchni i salonie. Okap to musiałby być taki raczej wielki, przemysłowo-restauracyjny, zawieszony jak najniżej nad garami, żeby spełniał swoją funkcję. Tylko że taki to nie ma żadnych filtrów i ma wyprowadzenie bezpośrednio za budynek przez ścianę. A jak go włączysz, jak zaszumi, to skwarki z patelni wyciąga ;)

lotpaj
17-12-2016, 17:18
Lotpaj - niestety brak logiki widzę w twojej argumentacji. Mam wrażenie, że za dużo nie gotujesz.
Postaram się nadrobić mój brak logiki i wytłumaczyć ci, jak ja to widzę. Jedyna prawda, to ta, że teraz często nie gotuję. Kiedyś zdarzało mi się codziennie.


Ta kuchnia jest naprawdę spora, jej szerokość to 4,5 m.
Odlicz szerokości blatów oraz lodówki - to ile Ci wyszło w rzeczywistości?

[QUOTE=Elfir;7365454]
Podczas gotowania zaglądam do lodówki np. po śmietanę do zupy. Albo jajka na patelnię.
Jajka na patelnię, powiadasz? A to nie łatwiej sobie je wcześniej przygotować/połozyć obok na blacie? A jak śmigniesz nawet te 3 metry z kawałkiem (no bo odchodzi szerokość blatu i szerokość samej lodówki), po śmietanę, to te pięć kroków cię zamęczy, czy jak?


Wiem, że z blachą można biegać nawet miedzy piętrami, jak ktoś się uprze. Natomiast między "coś można zrobić" a wygodą użytkowania jest przepaść.
Poza tym w piekarniku przygotowuje się chociażby mięso w naczyniach do zapiekania - są wściekle gorące i miło byłoby odłożyć je jak najszybciej.
Tak. I do tego potrzebna jest wyspa na środku kuchni, albo KONIECZNIE kawałek blatu przy piekarniku. Bo nie można założyć rękawicy żaroodpornej, tylko to mięso trzeba nieść na raty, najlepiej z dwoma przestankami po drodze... ech...


Zwłaszcza jak pod nogami plączą się dzieci.
- Mamo, mamo, MY CHCEMY JEEEEEŚŚŚŚĆĆĆĆ!!!
- Poczekajcie chwilę, zaraz mamusia otworzy piekarnik.
- Maaamooo, ale my jesteśmy głodni!!!
- Już, już, otwieram piekarnik, a teraz odejdźcie, bo jest siiii !!! Ostrożnie!! Już wyciągam.
-...
- Kur wa, Bartuś, nie plącz mi się między nogami! A ty Martyna odejdź stąd, bo gorące! Siiiiii!!!! Kacper, weź Andżelikę czymś zajmij, bo mi tu lalki rozkłada po kuchni, a ty Damian musisz teraz układać puzzle na tym blacie, jak ja gorące mięso niosę? Mareeek, Maaaarek! Zrób żesz kuwa jego mac coś z tymi dziećmi, a nie siedzisz przed komputerem, bo ja tu mięso niosę!!!
- Zaraz...