PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt kuchni - wizualizacje



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

spinacz
28-09-2010, 17:49
venus myslalam o czymś takihttp://www.planakitchen.com/wp-content/gallery/elica-om/elica_om_black.jpg
Rozumiem, że Tobie ogólnie nie podobają się skośne okapy ;)

spinacz
28-09-2010, 17:53
I w kwestii skośnych okapów w kuchni:
http://images42.fotosik.pl/181/6f57e518d3a708c1med.jpg
http://inspiracje.leroymerlin.pl/medium/8517_kuchnia_1.jpg
2 przypadkowe wyguglane zdjęcia ;).

Magda 34
28-09-2010, 20:19
wracając do problemu: czy może to się dziać przez to że jest kod HTML wyłaczony bo taka informacja widnieje pod postem jak się piszę, co jest aktywne a co nie... a jesli to przez to to jak go włączyć:oops::oops:

Asiu, ja też mam wyłączony ten kod. Sprawdź czy możesz dodawać załączniki.

Magda 34
28-09-2010, 20:23
spinacz w kwestii okapu to mnie takie jak, pokazałaś też się nie podobają. Osobiście lubię jak okap jest niewidoczny. Wtedy trzeba by go było schować w szafce, taki okap-wkład. Może o czymś takim jeszcze pomyślisz?;)

spinacz
28-09-2010, 20:28
Magda jest tyle pięknych okapow - elici ale nie tylko - że nie widzę powodu, by go chować w szafce :).
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSy8FKvOAnQUe7rc1FWAK2Y8vBNOm_rl gAARNRkDGBdrgzYxN8&t=1&h=193&w=144&usg=__8SyOLseE288vFLHc63_QSpwyCwI=
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ8-AeTcBF6PfDXOHOtkuNBs24EilTNRQnXMA8qRrZgZr5WKYg&t=1&usg=__QWfaLV61u4BL_3N_f5MMnNcn5sw=

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSIxutzs06aoFetWqbYT4wKfFmmJ7chA MhiDrkyLosY6J3Emi8&t=1&usg=__lbsb0TYjR_3eEblbWiaxvy-V4QA=

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTuaBYZT5bKcYs-zaI0QP-hJyw9y_E4sjdGefnwGLHzh-ekrpA&t=1&usg=__Vf5HE-3Opk1-AyTSPRZrX315EmQ=

Ale tak czy inaczej dziękuję za porady, w kwestii okapów jednak nie skorzystam :).

Magda 34
28-09-2010, 20:37
no te , które teraz pokazałaś są tak piękne, że nie nadają się do schowania, ale zauważ , że nie wiszą wśród szafek tylko są wyeksponowane na pustych ścianach.:)

Jeśli już ma być okap, to nie taki okrągły jak na Twojej wizualizacji, tylko z tych kwadratowych, :yes:

asiulka22.malbork
28-09-2010, 20:38
do magda34
http://pl.picolodia.com/asiulka22malbork/zbxe4j.html

asiulka22.malbork
28-09-2010, 20:39
i co jest otwarte czy dalej zakłódkowane??:(

Magda 34
28-09-2010, 20:40
i co jest otwarte czy dalej zakłódkowane??:(

niestety, dalej widzę kłódki:(

spinacz
28-09-2010, 20:49
no te , które teraz pokazałaś są tak piękne, że nie nadają się do schowania, ale zauważ , że nie wiszą wśród szafek tylko są wyeksponowane na pustych ścianach.:)

Jeśli już ma być okap, to nie taki okrągły jak na Twojej wizualizacji, tylko z tych kwadratowych, :yes:

Pewnie coś takiego:
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRnmkLAP61zyaxOEkd0o0Nb18Kjd3rUl TecyskmVCcttjCnKpo&t=1&usg=__3fAhWqn1sRZBLp6HM1mVLbGU18Q=

http://img11.allegroimg.pl/photos/400x300/12/41/95/10/1241951091_3

Chociaż dla mnie to koło trochę przełamuje kwadraty, zwłaszcza gdyby dać do tego okrągły zlewozmywak.
Sama już nie wiem.

spinacz
28-09-2010, 20:51
O tutaj chyba najładniej wygląda:
http://img05.allegroimg.pl/photos/400x300/12/43/90/69/1243906951

efilo
28-09-2010, 21:01
no te , które teraz pokazałaś są tak piękne, że nie nadają się do schowania, ale zauważ , że nie wiszą wśród szafek tylko są wyeksponowane na pustych ścianach.:)


to w końcu zdjęcia reklamowe okapów - mają je wyeksponować
na maxa. gdybyśmy mieli się sugerować jedynie folderami to 95% polaków nie miałaby kafli w łazienkach bo one na zdjęciach są ułożone w pokojach kąpielowych o powierzchni ok. 50m2 ;) :D

spinacz a sinfonia ci nie przypadła do gustu? ja ostatnio jestem w niej zakochana :D

Magda 34
28-09-2010, 21:03
spinaczku, z tego, co widzę to będziesz miała kuchnię nowoczesną. Bądź konsekwentna, daj kwadratowy zlew i okap w kształcie kwadrata. Te dwa ostatnie z tym kołem w środku jest bardzo ciekawy. też może być.:yes:

spinacz
28-09-2010, 21:11
Efilo czy masz ten na myśli?
http://dam.elica.it/bo/allegati/immagini/4237_sinfonia_black_zoom.jpg
Jest cudny :).

Magda całe pomieszczenie ma być raczej zimne i nowoczesne, ale zobaczymy czy uda się to zrealizować :).

dziękuję za pomoc!

Magda 34
28-09-2010, 21:11
to w końcu zdjęcia reklamowe okapów - mają je wyeksponować
na maxa. gdybyśmy mieli się sugerować jedynie folderami to 95% polaków nie miałaby kafli w łazienkach bo one na zdjęciach są ułożone w pokojach kąpielowych o powierzchni ok. 50m2 ;) :D

spinacz a sinfonia ci nie przypadła do gustu? ja ostatnio jestem w niej zakochana :D

Efilo masz rację, ale decydując się na taki ozdobny okap też chciałabym go wyeksponować, a nie ukrywać między szafkami:rolleyes:;)

A ta sinfonia - rzeczywiście piękna:yes::)

asiulka22.malbork
28-09-2010, 22:06
oczywiście wszystko zależy od tego, z czego meble są wykonane. wszelkiego rodzaju okleiny - ryzyko jest. wiem, że nie każdy ma na to miejsce, ale u siebie wybrnęłam z tego w ten sposób, że nad płytą mam okap 90 a dodatkowo po obu jego stronach jest po 10 cm przerwy. no i moim zdaniem okap nie dotykający szafek estetycznie wygląda ładniej i lżej (mimo iż postanowiłam zainstalować najprostszy, prostokątny, srebrny, a nie jakieś fikuśne cudo). zresztą chyba ameryki tym nie odkryłam bo podobnie montowane są okapy na wszystkich zdjęciach wklejonych powyżej przez spinacz.

duś to super wiadomość bo ja też bede miala przerwe miedzy okapem a szafkami hiii wiec małe ryzyko ze moje meble zwiotczeją chociaz beda z płyty laminowanej...

asiulka22.malbork
28-09-2010, 22:08
niestety, dalej widzę kłódki:(

cóż zostaje mi tylko wziąść sznur i pójść na pobliskie drzewo


ehhh


dobra z innej beczki ostatnio widziałam świetną wizualizację na której słupek z piekarnikiem stał w zabudowie z lodówką- bezpośrednio- czy tak można? czy sprzęty nei cierpią na tym?

spinacz
28-09-2010, 22:10
Dziewczyny, ale od czego mają zwiotczeć? ja u siebie też będę miała przerwę ;), ale w obecnej kuchni nie mam przerwy i nic się z meblami nie dzieje. A mam najtansze, najzwyklejsze.

spinacz
28-09-2010, 22:41
Tylko dlatego że będą się stykać? Przecież okap się nie nagrzewa. W drugiej kuchni miałam okap podszafkowy i tam w sumie jedyny 'defekt' był taki, że tłuszcz od kuchenki osiadał na bokach mebli, idealne więc byłoby nie mieć chyba szafek górnych w pobliżu płyty.
Zreszta nie wiem, głośno myślę.

Malutka_
28-09-2010, 22:59
malutka pierwsze spostrzeżenia na gorąco

1. raczej zrezygnowałabym z szafek wiszących po bokach okapu - maszy wystarczająco dużo miejsca na to a ściana nabierze lekkości (o aspektach uzytkowych typu oddziaływanie pary na meble nie wspominając)
2. wybacz ale nie podoba mi się ten patyk przy barku. chyba wolałabym spuścić w dół blat.
3. zlew zdecydowanie pod oknem. po drugiej stronie będzie za daleko. nie mówiąc o tym że to naprawdę fajna sprawa. fikuśnymi bateriami się nie przejmuj. w kuchni akurat jest wielkie pole do popisu jeśli chodzi o ciekawe elementy.
4. zmywarke dałabym po lewej stronie zlewu

Efilo,
dziękuje za konstruktywne spostrzezenia.
1. pod okapem myslalam o szybie, wiec moze i to daloby troche lekkosci. ciekawe jak sie spisuje w praktyce. kazde gotowanie = plamy ?
2. blat duzo lepszy wlasnie spuszczony ale nie umialam tego narysowac w programie Ikei.
3. jesli zlew pod oknem to troche daleko byloby do szafek ze wstawianiem kubkow. jesli pod oknem to najblizej do szafek wlasnie kolo okapu.
4. jak praworeczni korzystaja ze zmywarki po lewej stronie?

czy ma sens taka szafka pod tym barkiem, mialaby byc polowe glebokosci, ale to wtedy ani barek prawdziwy, ani szafka.
ile tak naprawde potrzeba szafek kuchennych w przypadku gdy wszystko ma sie miescic w kuchni, nic w salonie.

efilo
29-09-2010, 08:29
moje spostrzeżenia a propos pary i mebli:
1. u moich rodziców zaczęła odchodzić okleina mdf. głównie na okapie (to były czasy kiedy raczej były tylko szafkowe). tylko że kuchnia ma... 16 lat. no może stało się to po 10 latach... już nie pamiętam.
2. w moim mieszkaniu zamiast okapu była dziura między szafkami :oops: (mieszkanie remontowane na cito i na odwal sie bo wiedzielismy ze sie bedziemy budowac) kuchnia od lokalnego producenta. przez 5 lat nic się nie stało.

Magda jasne - też bym wolała solitera :). Niestety w życiu musimy ciągle kompromisować wygląd z funkcjonalnością. Zwłaszcza w mieszkaniach :)

maggieQ
29-09-2010, 08:46
najgorzej jak ten obrót i kroczek jest nad podłogą. robienie rosołu przypłaca się lekkim wq...em ;)

No wlasnie przeciez to napisalam, tylko wyrwalas z kontekstu nie caly fragment moejj wypowiedzi.
Pisalam zeby wlasnie nie latac z garnkiem goracym do odcedzenia czy opłukanymi warzywami do garnka na kuchence tylko zeby miec zlew pod ręką,
ale to co napisalas to prawda ze wlasnie byleby nie nad podłogą

efilo
29-09-2010, 08:54
maggie
to nie było do Ciebie tylko a propos tego co powiedziałaś. a dokładnie rzecz biorąc a propos tych kilku słów które specjalnie wyrwałam z kontekstu żeby podzielić się moimi doświadczeniami z własnej kuchni. ja mam baaaardzo blisko. jeden obrót i kroczek i już. :D tyle że nad podłogą. więc jeśli da się tak żeby było nad blatem to mimo wszystko chyba lepiej w rządku niż vis-a-vis

efilo
29-09-2010, 09:05
3. jesli zlew pod oknem to troche daleko byloby do szafek ze wstawianiem kubkow. jesli pod oknem to najblizej do szafek wlasnie kolo okapu.
4. jak praworeczni korzystaja ze zmywarki po lewej stronie?

właśnie dlatego proponowałam zmywarke po lewej od zlewu :D żeby było bliżej do szafek po lewej. poza tym licz odległość od zmywarki a nie odległość od zlewu - tu raczej ma znaczenie bliskość kosza i garnków ;)

wątpię żeby ktoś odczuwał dyskomfort z korzystania ze zmywarki od lewej strony. my często stoimy po dwóch stronach zmywarki i opróżniamy razem. nie zauważyłam żeby któraś ze stron była gorsza lub lepsza. w końcu jak wysuwasz kosz to jesteś na wprost niego i możesz sięgnąć każdą ręką (swoją drogą przecież zazwyczaj bierze się naczynia oburącz)

Venus_m
29-09-2010, 10:31
O Boze nie zajrzec tu przez chwile to zbrodnia, bo zaraz jest lawina wiadomosci - ale to dobrze :)

Spinacz ja bede miec kuchnie bardzo nowoczesna wrecz minimalistyczna, tez bardzo mi sie podobaly okapy skosne - uwierz mi :) to byl wrecz warunek konieczny, ale sama uznalam a projektantka wnetrz potwierdzila moje obawy, ze szafki przy takim okapie nie prezentuja sie dobrze. Okap taki okragly ktory pokazalas to okap STAR piekny koszt ok 12 tys zl. Nie wiem jakie masz fundusze, polecam abys sprawdzila rowniez okap firmy Falmec Mirabila koszt ok 7 tys zl, sa naprawde piekne :-)

efilo
29-09-2010, 10:38
piękne ale buczą

Venus_m
29-09-2010, 10:41
Co do tego nie mialam okazji sie przekonac :-) Nie zawsze wszystko co ladne jest i funkcjonalne... :)

ewaa1001
29-09-2010, 12:40
Wszyscy macie świetne pomysły na zagospodarowanie swojej kuchni. A u mnie brak takich wspaniałych pomysłów. Moja kuchnia jest bardzo mała. Jej wymiary to 273 na 270. Kuchnia została przeniesiona na miejsce gabinetu. Elektryk każe mi podac miejsca w jakich ma zrobic gniazdka a ja nie wiem jeszcze jak bedzie wyglądała moja kuchnia. Wiem tylko tyle , że chce miec dwa wysokie słupki tj. Lodówka oraz w jednym wysokim słupku mikrofala i piekarnik. Nie potrafie wkleić zdjęcia wiec podam tylko rzuty domu. Kuchnia jest w miejscu gabinetu. Prosze o pomoc!!!! AA i mijsce pod oknem musi zostac wolne poniewaz tam bedzie grzejnik.

efilo
29-09-2010, 13:04
wejdź na strone ikei zrób wstepne ustawienie mebli a tu ci podpowiedzą co dalej.

asiulka22.malbork
29-09-2010, 13:44
ewaa efilo ma racje, przy takim planie nikt za dużo nie zdziała:) a ja podbijam zapytanie:
ostatnio widziałam świetną wizualizację na której słupek z piekarnikiem stał w zabudowie z lodówką- bezpośrednio- czy tak można? czy sprzęty nie cierpią na tym?

Venus_m
29-09-2010, 13:51
W wynajmowanym mieszkaniu mam wlasnie tak, ze piekarnik jest przy lodowce w zabudowie slupkowej. Jak narazie po 2 latach mieszkania nie zauwazylam zadnych zlych konsekwencji.

W domu ktory wykanczamy tez mamy lodowke i piekarnik obok siebie przewidziane w zabudowie slupkowej. Ani elektryk ani projektant nie mial zastrzezen co do takiego ustawienia.

Ewa1001 mimo, ze kuchnia mala to naprawde bardzo ustawna, brak wnek i wystajacych kominow. Nie piszesz nic o tym jak czesto gotujesz ilu jest domownikow, czy w kuchni ma sie znalezc jeszcze stol do szybkich posilkow...

asiulka22.malbork
29-09-2010, 14:11
Venus dzięki trochę rozwiałaś moje wątpliwości. chociaż mi parę osób o to zwróciło uwagę...ale tak bez przekonania, myśle że sami do końca sie nie orientują:)

Venus_m
29-09-2010, 14:17
Pewnie producent zaleca aby takiego ustawienia nie robic wiadomo chlodzenie/grzanie bezposrednio przy sobie...ale tak jak mowie uzytkuje i nic sie nie dzieje :)

Venus_m
29-09-2010, 14:35
Ewa1001 wizualka kuchni tylko dlatego, ze mi sie nudzi. Jak widzisz jest lodowka i piekarnik/mikrofala w zabudowie slupkowej. Jednak przy tym rozwiazaniu jest kilka rzeczy o ktorych wspomniec trzeba:
- bardzo malo miejsca przy kuchni, raczej tego nie poszerzysz bo trzeba zostawic przejscie miedzy szafkami 120 cm,
-ogolnie malo blatu roboczego
+ na plus jest duza liczba szafek do przechowywania:

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_1-1.jpg

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_10.jpg

efilo
29-09-2010, 14:36
Venus dzięki trochę rozwiałaś moje wątpliwości. chociaż mi parę osób o to zwróciło uwagę...ale tak bez przekonania, myśle że sami do końca sie nie orientują:)

w większości kuchni tak jest i nie ma z tym problemów. oczywiście to żaden argument ale aktualnie piece są na tyle nowocześnie skonstruowane że ich boki są dobrze zaizolowane a sam piecyk sie schładza do 'zera'.
swoją drogą łatwo to sprawdzić. nastepnym razem jak bede piec to dotkne szafki obok od wewnątrz - jeśli będzie chłodna to nie ma o czym mówić

nam jak przyszedł serwisant od lodówki to zwrócił uwage że lodówka za blisko kaloryfera (piecyk był obok a nie wzbudził uwag)

Venus_m
29-09-2010, 14:52
i jeszcze....

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_3.jpg

+sporo blatu roboczego
+2 zabudowy slupkowe
-nieprzewidziane miejsce do spozywania posilkow :(

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_2-1.jpg
-malo miejsca przy kuchni
-malo blatu roboczego
-ogolnie zagracone
+2 zabudowy slupkowe

Jezeli nic z tych wizualek ktore na szybko zrobilam, to moze pomysl o wbudowanym piekarniku pod plyta??

asiulka22.malbork
29-09-2010, 15:37
swoją drogą łatwo to sprawdzić. nastepnym razem jak bede piec to dotkne szafki obok od wewnątrz - jeśli będzie chłodna to nie ma o czym mówić

nam jak przyszedł serwisant od lodówki to zwrócił uwage że lodówka za blisko kaloryfera (piecyk był obok a nie wzbudził uwag)
efilo super pomysł w ramach małego eksperymentu mogła byś to sprawdzić:) no a Twój fachowiec to faktycznie spostrzegawczy jest :)))

kayteck
29-09-2010, 18:21
gdyby przenieść płytę lub zlew na wyspę byłoby wygodniej. ale układ podoba mi się bardziej niż poprzedni. myślę, że jest też wygodniej.
dzięki duś za popchnięcie w dobrą stronę,
dziewczyna nie chce mieć kuchenki na środku a ze zlewem też raczej zostaniemy pod ścianą.
W ten sposób mamy kawałek blatu, na czym nam zależało, a przy okazji coś
na kształt stołu kuchennego.

spinacz
29-09-2010, 21:01
Venus a ja odwrotnie, widziałam i się zachwyciłam :), pozostanę jednak przy elice, wzory fabera jakie mi się podobają, są podobne cenowo. Do tego dzisiaj dorwałam przedstawiciela tej firmy i daje mi bdb ceny na okap. Ten który wkleiłam kosztuje ok. 6000 zł, inne są w podobnych cenach - także elica sinfonia. Elica star jest w granicach 7 tysi - do przeżycia, zwłaszcza jeśli kuchnia ma być na dłuższy czas, w połączeniu z salonem - okap może być niezłą ozdobą.

Venus_m
29-09-2010, 21:33
Ja nie twierdze ze te okapy sa zle, sama chcialabym miec Mirabile Falmec :-) Jednak ja widzialam te okapy najczesciej "bez towarzystwa" szafek i tak mi sie najbardziej podobaja. To nie moja kuchnia, wiec decyzja i tak nalezy do Ciebie Spinacz :)

manieq82
29-09-2010, 21:35
Witam,
Swego czasu wklejałem tu swoje dywagacje
ostatnio zleciałem jednak do studio aby mi to zaprojektowali profesjonalnie i ... nie wymyślili nic czego sam im nie powiedziałem :(
proszę oceńcie ten układ - kuchnia ma 3.3 na 3.3 i są dwa okna oraz duży otwór
http://lh5.ggpht.com/_DFNQLcVpV5g/TKOUI-QCvYI/AAAAAAAAAK0/ekEPf_nbmdc/s640/czarny.JPG
http://lh5.ggpht.com/_DFNQLcVpV5g/TKOURwHm16I/AAAAAAAAAK4/i6AUk7nrguU/s640/palisander1.JPG
http://lh5.ggpht.com/_DFNQLcVpV5g/TKOUS5T2HaI/AAAAAAAAAK8/cXf47FkwGUE/s640/popop.JPG

manieq82
29-09-2010, 21:36
aha lodówka będzie w zabudowie i dojdzie obok niej cargo 30cm

Venus_m
29-09-2010, 21:43
Jak dla mnie ok :) Nie przepadam za naroznymi plytami, zreszta ja w ogole nie przepadam za naroznymi szafkami zwlaszcza w nowoczesnej kanciastej kuchni. Ciag komunikacyjny masz dobry zachowany lodowka -> blat roboczy->kuchenka->po dwoch stronach miejsce na odstawienie czegos->zlew.

Widze, ze niestety zbyt duzego wyboru z ta kuchnia nie macie ze wzgledu na dwa duze okna :(

Magda 34
29-09-2010, 21:45
jak dla mnie też może być, ale lodówka za daleko od zlewu. :rolleyes: Może przenieść zlew pod to drugie okno?

kurcze, sorry, dopiero teraz doczytałam o tej lodówce. :oops:Jeśli będzie w zabudowie to wszystko ok.:yes: Podoba mi się.

efilo
29-09-2010, 21:53
manieq
mi tam sie podoba.

a co do cudów w studio. czasem proste rozwiazania są najlepsze. czasem też jest tak że klient ma tak sprecyzowany poglad i potrzeby ze nie zostawia zbyt wielkiego marginesu swobody

nicol21
29-09-2010, 22:07
@ manieq82

a czy ewent zlewu nie mozna przesunac pod okolice lodowki [tzn pod tamto okno?] ? czy moze wtedy z wymiarami wolnej przestrzeni/blatu byloby kiepsko.
mi sie tam narozna plyta podoba, i ogolnie uklad taki jak jest teraz, ale ewent bym sie zastanowila nad przeniesieniem zlewu.
i wole ta opcje z czernia.

efilo
30-09-2010, 08:46
duś
hm
to czemu producenci sbs specjalnie robią gładką tylną ściankę żeby mogła idealnie przylegać do ściany? z tego co pamiętam moja lodówka wydmuchiwała ciepłe powietrze dolną szczelina

ALUTKA W
30-09-2010, 11:23
Efilo

jako, ze jestem na etapie projektu a Twoja kuchnia mnie natchnela mam pytanko:
1. czy dobrze sie uzytkuje szafka zaluzjowa na koncu blatu?
2. jesli bylabys tak mila i zerknela do galerii pt: dziennik agiis na ostatniej stronie jest jej zdjecie kuchni i chce miec wyspe/polwysep jak ona ale bez zlewu ani plyty taki olbrzymi blat roboczy - to czy tak lepie czy zrobic barek tz wyspe na dwoch poziomach? oczywiscie wyspa odgradza kuchnie i salon

acha pogladowo:
kuchnia jak manieq od lewej: sbs, slupek z piecykiem, szafka z zaluzja, blat, zlew, blat, plyta, blat
no i przy scianie prawej ta wyspa/polwysep w zasadzie

ewaa1001
30-09-2010, 12:00
Dziękuje za pomoc. Wasze pomysły są naprawde genialne :) posiedziałam dzisiaj troche i wymyśliłam coś takiego. Chociaz nie wygląda to dokłądnie ta jak chciałam. Nie potrafie dokładnie zrobic to co chce w programie. Szafki górne chciałabym mieć wysokie do samego sufitu i zlewozmywak bliżej lewej strony tak, żeby pomiędzy płytą a zlewozmywakiem było miejsce na zmywarkę 45 cm. Co sądzicie?

efilo
30-09-2010, 12:06
Alutka daj mi link bo szukam i szukam i nie moge znaleźć (o agiis mowa)
co do rolety to uważam ją za super pomysł. wiem że babki non stop zrzędzą że roleta jest bleee ale jak dla mnie to taka poza ;) my mamy w niej gniazdka pod małe agd bo nie lubie wystawki z tosterów

efilo
30-09-2010, 12:08
ewaa
po pierwsze nie podoba mi sie ta dziura przy kominie a po drugie i ważniejsze odległość między zlewem i kuchenką jest absolutnie za mała
i zastanów sie nad uchwytami albo nad umiejscowieniem piekarnika bo w obecnym układzie to wysoce prtawdopodobne że byś go nie otworzyła

ALUTKA W
30-09-2010, 12:20
Alutka daj mi link bo szukam i szukam i nie moge znaleźć (o agiis mowa)
co do rolety to uważam ją za super pomysł. wiem że babki non stop zrzędzą że roleta jest bleee ale jak dla mnie to taka poza ;) my mamy w niej gniazdka pod małe agd bo nie lubie wystawki z tosterów

Efilo

poprawiam sie: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?66553-domek-agiis-)/page13
a na 12 str w ogole sa zdjatka kuchni

efilo
30-09-2010, 13:00
A więc tak - wszystko zależy :) Po pierwsze od tego co jest za półwyspem. Bo jak tak jak w przypadku agiis komin to barek nic by nie zmienił - komin rzadko ma tendencje do zabałaganiania sie ;) Jeśli gary to już warte przemyślenia. Zalezy też od tego jakim jesteś bałaganiarzem podczas gotowania. Czy sprzątasz na bieżąco czy po jedzeniu. Z doświadczenia powiem że otwarta kuchnia sprzyja samodyscyplinie ;)
Półwysep ma ten plus że możesz sięgać do niego od strony salonu. Ale na barek też możesz wystawić np. talerze do przejęcia przez osobe podajaca ;) Oba rozwiązania są ok. Ja bym chyba poszła w ten barek o ile warunek 1 jest spełniony. Tylko zrobiłabym go jako nawis nad blatem - tak żeby móc korzystać z całej szerokości wyspy/półwyspu

Niedokładnie o to mi chodzi ale mam nadzieje że sie rozumiemy

http://www.chobotdesign.eu/files/images/kuchnia%20angielska%20p1.preview.jpg

ALUTKA W
30-09-2010, 13:04
ja raczej ta porzadnicka bo w laboratorium pracuje wiec po ciemku trafiam reka na to co potrzebuje a i rodzinke niezle gonie ;)

ale jak zaczynam robic pizze albo pierogi to wiecznie mi blatu brakuje a ten to jak lotnisko!! no i w szufladach od strony jadalni wszelkie potrzebne rzeczy sie zmieszcza.. ale ten barek kusi troszke

tylko, ze teraz u Tesciowej mam barek i im wiekszy tym wiecej durnostojek sie znajdzie :)

no i tak wyspa daje taka wizualna przestrzen i nowoczesnosc..

efilo
30-09-2010, 13:50
Alutka
myślę że już zdecydowałaś tylko potrzebujesz klepnięcia po ramieniu :D

zastanów sie jeszcze nad częściową dziurą (bez szuflad) w tym półwyspie bo warto czasem coś robiąc siedzieć

Synthia
30-09-2010, 19:34
[QUOTE=manieq82;4323531]Witam,
Swego czasu wklejałem tu swoje dywagacje
ostatnio zleciałem jednak do studio aby mi to zaprojektowali profesjonalnie i ... nie wymyślili nic czego sam im nie powiedziałem :(
proszę oceńcie ten układ - kuchnia ma 3.3 na 3.3 i są dwa okna oraz duży otwór
http://lh5.ggpht.com/_DFNQLcVpV5g/TKOUI-QCvYI/AAAAAAAAAK0/ekEPf_nbmdc/s640/czarny.JPG

Jak dla mnie tak kuchnia, zdecydowanie :rolleyes:

ALUTKA W
30-09-2010, 23:27
Alutka
myślę że już zdecydowałaś tylko potrzebujesz klepnięcia po ramieniu :D


chyba masz rację ;) dzięki

manieq82
01-10-2010, 00:49
witam,
dzięki za podpowiedzi
z tym zlewem:
będzie ciężko ze względu na odległość i konieczności przeróbek - odpływ wody - trochę daleko
czy to jakoś szczególnie polepszy sytuację?
nie mogę tego zobaczyć ...


Pozdr

nicol21
01-10-2010, 20:36
Mogę rzucić na tapetę okapy? Wiem, że dużo, że różne, że super - no i tak jest!
Ale chciałam się zapytać czy nalezy dopasować do kuchni o szerekości 60cm [płyta indukcyjna] okap o takiej samej szerokości ? czy np 90 będzie wyglądała bardzo okracznie? Czemu pytam? Otóż moja dłuższa ściana w kuchni ma raptem 3m, i chciałam kupić płyte 60tke żeby zostało jednak troche tej powierzchni blatu, ale z drugiej strony z okapów to podobają mi się głównie te ozdobne (z szybą, postaram się dorzucic jakis obrazek), które znów są w rozmiarze 90cm. I tu jeszcze dwie rzeczy. Zastanawiałam sięczy by nie zrobic szafki nad takim okapem - takie pół skrzdła (także nad tym szkłem będzie kawałek przerwy i potem byłaby półka, która zasłoniłąby część rury) żeby zystakać szafkę i ukryć kawałek tej rury.
Kiedyś w sklepie zrobiłam zdjęcia, ale nei widać zbyt proporcji okapu i płyty.

Dzięki za porady, za uwagi tych którzy może juz używają okapu ze szłem - bo może ładnie wygląda, ale praktyczność zerowa :0

aaa i ta laska to nie ja na foci :)

http://img842.imageshack.us/img842/2729/imgp2258o.jpg

spinacz
01-10-2010, 20:42
Nicol, ja będę miała własnie okap 90 do płyty 60tki, wszyscy w studiach kuchennych i stolarz tak mi doradzali :), więc czemu ma nie pasować.

Okap ze szklaną obwódka ma moja siostra i jakoś nie narzeka na utrzymanie czystości.

Synthia
01-10-2010, 22:19
Ja natomiast mam pytanie do Was kochani o pomoc co robić od blatu do okna pozostaje mi 5,7 cm (oczywiście miało być idealne połączenie blatu przy oknie, bez parapetu cóż wyszło jak wyszło, okien już nie wymienie aby je obniżyć , chociaż taka myśl już była)
I teraz co:
1. zrobić parapet, którego się nie chciało
2. zrobić cokolik pod oknem z tego samego co blat.

Frostzero
01-10-2010, 23:01
Synthia a co będziesz miała na ścianie nad blatem?
A może nie dawaj parapetu w ogóle tylko na tych 5,7 cm daj to co na ścianie nad blatem i to samo daj zamiast parapetu.

ALUTKA W
01-10-2010, 23:09
No to przyszła i kolej na mnie, jak Efilo zauważyła w zasadzie jestem zdecydowana i tylko potrzebuję klepnięcia ;)
oto moje wypociny i proszę o konstruktywne rady
acha po lewej nie patrzcie na górę szaf, ze nie równo itd itp bo ten program jest ograniczony np. na wyspie wkleił mi listwy przyścienne - to ten pas idący przez środek
fronty biały lakier (chciałabym czarna ale IKEA nie ma w połysku a mat mi nie bardzo leży a moze ktos wie czy nie można ich polakierować?), blaty granit od kamieniarza

od lewej przy lodówce wejscie z korytarza, kuchnia otwarta na salon

http://images40.fotosik.pl/332/7034e8bbba0b5777med.jpg

http://images43.fotosik.pl/348/9c068ca614aac61bmed.jpg

KamaG
01-10-2010, 23:34
długo myślałam, sporo wersji było, stanęło na pomyśle cuś w ten deseń,
dziewczęta drogie, co myślicie o takim układzie kuchni?
25428

mam wątpliwości czy to się w ogóle sprawdzi, miało być wszystko otwarte, przestrzeń (to jakaś fobia mojego mężczyzny chyba jest) i chyba aż za bardzo pootwierane,
widok z części salonu

25430
podpowiedzcie proszę, bo mi zdrowie ta kuchnia zrujnuje

manieq82
02-10-2010, 00:43
Ja natomiast mam pytanie do Was kochani o pomoc co robić od blatu do okna pozostaje mi 5,7 cm (oczywiście miało być idealne połączenie blatu przy oknie, bez parapetu cóż wyszło jak wyszło, okien już nie wymienie aby je obniżyć , chociaż taka myśl już była)
I teraz co:
1. zrobić parapet, którego się nie chciało
2. zrobić cokolik pod oknem z tego samego co blat.
a nie można podnieść szafek o te 4,7 cm?
wiele osób chwali sobie wyższe niż 85cm szafki....

Synthia
02-10-2010, 12:58
Synthia a co będziesz miała na ścianie nad blatem?
A może nie dawaj parapetu w ogóle tylko na tych 5,7 cm daj to co na ścianie nad blatem i to samo daj zamiast parapetu.

Nad blatem mam mieć szkło. Szkło pod ramą okienką 5,7 raczej odpada. Bardziej skłaniam się do zrobienia cokołu z kompozytu, bo blat bedzie z kompozytu. Tylko cały czas się zastanawiam czy okno nie będzie "głupio" wyglądało. Okna są w orzechu a blat jest jasny "Staron - Sanded Cream"

Synthia
02-10-2010, 13:17
a nie można podnieść szafek o te 4,7 cm?
wiele osób chwali sobie wyższe niż 85cm szafki....

Manieq układ kuchni mam taki sam jak u ciebie. Z lewej strony zabudowa, blat przy oknie ze zlewem i narożna płyta , z tym że nie mam drugiego okna w kuchni;)
Myślałam nad podniesieniem szafek ale .... Teraz w kuchni mam szafki na wysokości 85 cm i jest troszkę za nisko, położyłam na nich pólkę około 2 cm i jest ok, dlatego zadecydowałam wysokość 87 cm a jak położę jeszcze deskę do krojenia podnosi się jeszcze o jakieś 1 -1,5 cm
Przymierzałam się w studiu (gdzie zamawiam kuchnie) do wysokości 90 cm jest zdecydowanie za wysoko, może do mycia przy zlewie byłoby ok ale już krojenie i gotowanie na tej wysokości jest już dla mnie niewygodne. Mam 164 cm, może ewentualnie podniosę jeszcze wysokość szafek na 88cm.

Oglądam fotki ze zrealizowanymi kuchniami i nic nie znalazłam, albo jest idealnie blat w kopmonowany pod okno albo jest wyżej i są parapety. Może komuś z Was rzuciła się w oczy taka fotka z kuchnią, byłabym bardzo wdzięczna, mam jeszcze troszkę czasu żeby podjąć decyzję.

ALUTKA W
02-10-2010, 15:23
Manieq układ kuchni mam taki sam jak u ciebie. Z lewej strony zabudowa, blat przy oknie ze zlewem i narożna płyta , z tym że nie mam drugiego okna w kuchni;)
Myślałam nad podniesieniem szafek ale .... Teraz w kuchni mam szafki na wysokości 85 cm i jest troszkę za nisko, położyłam na nich pólkę około 2 cm i jest ok, dlatego zadecydowałam wysokość 87 cm a jak położę jeszcze deskę do krojenia podnosi się jeszcze o jakieś 1 -1,5 cm
Przymierzałam się w studiu (gdzie zamawiam kuchnie) do wysokości 90 cm jest zdecydowanie za wysoko, może do mycia przy zlewie byłoby ok ale już krojenie i gotowanie na tej wysokości jest już dla mnie niewygodne. Mam 164 cm, może ewentualnie podniosę jeszcze wysokość szafek na 88cm.

Oglądam fotki ze zrealizowanymi kuchniami i nic nie znalazłam, albo jest idealnie blat w kopmonowany pod okno albo jest wyżej i są parapety. Może komuś z Was rzuciła się w oczy taka fotka z kuchnią, byłabym bardzo wdzięczna, mam jeszcze troszkę czasu żeby podjąć decyzję.

może mi się uda pomóc: oczywiście zdjęcie z forum

http://images45.fotosik.pl/349/f5949f246285d866.jpg

Synthia
02-10-2010, 15:51
Alutka właśnie czegoś takiego chciałam uniknąć:bash: chodzi o parapet. Tutaj to chyba jest około 10 cm do okna, może jednak zrobię ten cokół dookoła. Z tego co widzę tu u mnie byłoby połowę (chodzi o wysokość) do parapetu....

ALUTKA W
02-10-2010, 16:04
Synthia no to chyba raczej pozostaje zrobić cokolik ;)

Synthia
02-10-2010, 16:11
Chyba tak ....

Synthia
03-10-2010, 10:46
U mnie też okap 90 a płyta 60 na razie na wizualizacji.

Witaj Duś :) a może ty spotkałaś się z podobnym problemem do mojego? Jestem zła na siebie że tego nie dopilnowałam:(

KamaG
03-10-2010, 11:11
dzięki duś za odzew, ten zlew to jest mój bardzo "nieulubiony" sprzęt kuchenny (może z braku zmywarki obecnie), najchętniej to bym go wogóle nie miała ;) dlatego go tak w ten róg trochę pcham, wolę jednak blat roboczy pod oknem, zwłaszcza, że jest ono bezpośrednio naprzeciw wejścia. Marwi mnie natomiast ta bliskość schodów, podejrzewam, że z nich jednak będzie się trochę śmiecić - dwóch chłopców, dwa psy. Nie wiem też czy dobrze będzie zacząć zabudowę od słupka z piekarnikiem, potem lodówka, czy to nie spowoduje, że będzie mało blatu przy płycie, a z drugiej strony, bardzo podoba mi się wysoka zabudowa i nie mam jej gdzie wcisnąć.

nicol21
03-10-2010, 14:16
hej,
pod osąd oddaję mój plan - ale zrealizowany w salonie kuchni.
Dom jest domem do remontu, ale nie możemy przestawić pionu do wietrzenia [w lewym roku tuż koło wyciągu jest słupek jakies 20cm na 20cm, ktory wystaje i pzrez to też gorzej zagospodarowac tamtą przestrzeń]
w salonie pan powiedział mi że jest za mało przestrzeni żeby pomędziy lodówke a piekarnik wstawić duże combo. Podłączenie wody jest mniej więcej tam gdzie jest teraz planowany zlew.
Zastanawiam się ile miejsca muszę mieć odstepu od ściany po prawej stronie zlewu, ponieważ w tym planie zmywarka wychodzi w 3ciej szafce, a wiec nie pod ociekaczem zlewozmywaka. Czy w ogóle w takim rozmieszczeniu mam szanse na zlew 1,5komory? Prawdopodobnie ogrzewanie będzie podłogowe, więc ewentualnie możemy odwrócic lustrzanie zlew i umieścic pod scianą zmywarke. Płyta będzie indukcyjna.

Docenie tez porady co zrobic miedzy meblami gornymi a dolnymi - plytki, szkło, czy może jeszce coś innego. i jakie kolory, dałabym coś jasnego, ponieważ meble to błyszczący bordo, a blat to czarny granit. wydaje mi się że ściany to jaki ecru czy coś podobnego, płytki może też w podobnym kolorze. ale będę wdzieczna za sugestie i ewent próbki.

Dzięki za komentarze.

okno na czesc jadalna salonu zostanie dopiero wybite. początkowo stolik miał byc prostokątny ale pan w sklepie zaproponował połokrągły i taki chyba będzie bardziej poręczniejszy biorąc pod uwage lodówke i jej drzwi.

Jakie podłogi? mój luby chciałby takie płytki, które wyglądaję jakby nadgryzione zębem czasu, a mi sięwydaje że to musi być coś raczej nowoczesnego....
Dzięki

Cos mi zjada kawałek zdjęcia choc już małe dawałam !!! po prawej jest jeszcze kawałek szafki i kawałek ściany... co powinnam poprawic żeby całe to weszło? rozdzielczosc jest mała juz.

http://img837.imageshack.us/img837/3116/kuchniawidokzdrzwiamina.jpg

http://img138.imageshack.us/img138/563/kuchniawidokzsalonubezs.jpg

http://img192.imageshack.us/img192/1062/kuchniawidokzsalonu.jpg

Femmee_
03-10-2010, 21:16
To i ja poproszę o sugestie. Rzut parteru wygląda tak:
http://lh3.ggpht.com/_dD6lBMjt9Mw/Sl4SkfuDSNI/AAAAAAAAAmc/OdYo39McEP0/s512/parter.JPG
Koncepcja jest taka, że w samej kuchni nie chcę mieć stołu, tylko kawałek blatu, co by rano na szybko śniadanie spałaszować lub małą czarną łyknąć. Ze względów finansowych stawiamy na kuchnie z IKEA i generalnie wszystko było by dobrze, gdyby nie zagwostka z górnymi szafkami.
Chciałabym mieć tak zagospodarowany kąt (fotka zapożyczona z innego forum):
25547

Ale niestety, nie pasują ani rozwiązania, ani wymiary. No więc wykombinowałam sobie inne rozwiązania. Tylko czy w miarę sensowne? Nie szczędźcie krytyki - lepiej coś poprawić teraz niż później żałować. Aha - blat dębowy, fronty będą w kolorze szarym, a u góry szkło mleczne:

Femmee_
03-10-2010, 21:32
Aaa! Znalazłam jeszcze dość stare zdjecie, kiedym to próbowała sobie zlepić zarys kuchni ze styropianu :rolleyes:. Załączam, cobyście mieli lepszy pogląd, jak wygląda pomieszczenie w realu:
25576

KamaG
03-10-2010, 22:00
Nicol21 ja bym wolała stolik prostokątny , ale ja jakoś nie przepadam za krągłościami ;) i troszkę mnie nie przekonuje ta różna wysokość, a właściwie podział na stronie z lodówką, czy wysokość zamontowania piekarnika musi być taka? albo chociaż spróbować wyrównać wysokość lodówki i słupka, żeby szafki nad były tej samej wysokości. W sumie to mi się podoba :)


Femme a nie chcesz wysokiej zabudowy na całej tej mniejszej ścianie? fajnie by wyglądało, a jeśli nie to dałabym dwa rzędy tych szafek pionowo, zlicowane górą. Ta jedna szafka wisząca nad stolikiem jakaś taka samotna, oderwana od całości.

duża różnica między szafkami na zamówienie a ikeą Ci wyszła, bo u mnie to wyszło na korzyść zamawianych, powinnam się zastanowić nad tym wykonawcą?

tak sobie przemyślałam sprawę tego zlewu i zamieniłam go miejscami ze zmywarką
zmieniłam trochę kolorystykę i jeszcze zastanawiam się nad górnymi szafkami, może nimi zakręcić do okna?
http://lh6.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKjbPypqChI/AAAAAAAACC0/F-y4niqaOtM/s512/projkuchciemna.jpg
http://lh4.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKjbQASjgAI/AAAAAAAACC4/Er6c1B6wPwM/s512/projkuchciemna2.jpg

a może lepiej tak?
zakręciłam zabudową wysoką, żeby się trochę od tych schodów odciąć i dalam barek, tu pod schodami jest już dość wysoko, a stół wyszedł bardziej na salon, co o tym myślicie?
kolorystyka to będzie albo: białe fronty i drewniany blat, albo jak na tych ostatnich projektach: biała góra jasny blat i dól "orzech elegant" ze wzorników brw
http://lh3.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKj1pC3GUOI/AAAAAAAACDc/w0JI00ZVVI0/s512/barek2.jpg
http://lh3.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKj1nD_mKOI/AAAAAAAACDY/W73FVyvUgcg/s512/barek.jpg
będę bardzo wdzięczna za opinie

ALUTKA W
03-10-2010, 23:54
Aaa! Znalazłam jeszcze dość stare zdjecie, kiedym to próbowała sobie zlepić zarys kuchni ze styropianu :rolleyes:. Załączam, cobyście mieli lepszy pogląd, jak wygląda pomieszczenie w realu:
25576

hmm nie wiem czy nie dałabym zamiast tego zakrętasa z miejscem do siedzenia wyższego barku/blatu na ścianie na przeciw zlewu..nic wielkiego po 2 hokery(?) z każdej strony, tak naprzeciwko chyba mniej długaśnie by się w kuchni zrobiło a ta ściana mi się taka pusta wydaje.

albo ten zakrętas trochę podwyższyc w barek

Femmee_
04-10-2010, 01:00
No tak, tak - ten mini barek to planujemy wyższy, tylko że program Ikeowski nie pozwala (albo ja nie umiem) na ustawienie go na odpowiedniej wysokości. A na ścianie na przeciwko planuję walnąć jakiś mocny, nasycony kolor, może coś między żółtym a pomarańczem. Będzie tak też wisieć plafon.
Zastanawiam się czy ta ściana z oknem nie będzie za "łysa", bo według tego projektu nie będzie na niej szafek wiszących, tylko jakiś okap - jeszcze nie wybrany. Na ścianę miedzy szafki planuję dać białe matowe kafle, ale bezfugowe, cięte. Reszta ściany będzie jasno-szara. Nie wiem tyklo, czy nie będzie za mdło.

Femmee_
04-10-2010, 01:15
KamaG,
zastanawiałam się nad zabudowaniem całej ściany, ale wtedy tzw. podręczny blat roboczy zmniejsza mi się o jakieś 140cm, a to dużo. Co do tych szafek wiszących, to też myślałam, czy nie lepiej by wyglądały 2 rzędy, jednak na wizualce specjalnie umieściałm po jednej, żeby sprawdzić, czy to tylko mnie w oczy kole :rolleyes:. Dzieki.
Aha, ta samotna szafka na lewo od okna, hmmm. Jak sie wchodzi do domu, to widać właśnie to miejsce, dlatego nie chciałam, żeby było całkiem puste. Wymyśliłam sobie, że w tym miejscu, pod tą wiszącą szafką stanie pseudo komoda, taka wąska na 40 cm, którą będzie pełnić funkcje barku (czyt. miejsca przechowywania alkoholi przeróżnych) a w tej wiszącej będą kieliszki i takie tam. Będzie się to wszystko trzymać kupy, czy to raczej kupa będzie? :-?

nicol21
04-10-2010, 08:46
hej,
dzieki, lodowka to bedzie inny model, jak sie pan dowiedzial cze my sprzet chcemy kupic we wlasnym zakresie to stracil wigor do wyszukiwania w katalogu, choc mialam liste swoich sprzetow. Lodowka nasza bedzie pare cm niższa, ale racja, postaram sie ja znalezc w sklepie i obczaic na jakiej wysokosci sie konczy nizsze dzrzwi i mniej wiecej na takiej umiescic piekarnik.
co do obcinania boków stolika - to baliśmy się ze odchodząc od lodówki będziemy sie uderzać w róg stolika, plus mamy wrażenie, że w ten sposób mamy więcej miejsca, bo szerokość tego stolika to tylko 90cm,a to ma byc na sniadanka dla 2 osób.

Czy mogłabym prosic o dalsze komentarze.
Dzieki

ALUTKA W
04-10-2010, 09:28
No tak, tak - ten mini barek to planujemy wyższy, tylko że program Ikeowski nie pozwala (albo ja nie umiem) na ustawienie go na odpowiedniej wysokości. A na ścianie na przeciwko planuję walnąć jakiś mocny, nasycony kolor, może coś między żółtym a pomarańczem. Będzie tak też wisieć plafon.
Zastanawiam się czy ta ściana z oknem nie będzie za "łysa", bo według tego projektu nie będzie na niej szafek wiszących, tylko jakiś okap - jeszcze nie wybrany. Na ścianę miedzy szafki planuję dać białe matowe kafle, ale bezfugowe, cięte. Reszta ściany będzie jasno-szara. Nie wiem tyklo, czy nie będzie za mdło.

W programie Ikea sa oddzielnie barki / wyspy takie w calosci

efilo
04-10-2010, 11:14
Alutka
szczerze mówiąc nie mam uwag. Jedyne co to mam wątpliwości co do piekarnika bez dystansu z prostopadłą zabudową. Nie wiem czy to sie nie kłóci ale może osoby które tak mają by się wypowiedziały jak sie to rozwiązuje. Możliwe też że tworzę problem gdzieś gdzie go nie ma.

jedno pytanie: gdzie będziesz trzymać szkło do picia?

ALUTKA W
04-10-2010, 11:31
Efilko jeszcze nie wiem ale planuje w ktorejs szufladzie: kubki, szklanki - takie grubsze. Na kieliszki i szklaneczki mam bufet w jadalni tzn stoi zaraz za scianka po lewej lub w tej wyspie od strony salonu zrobie tylko szafeczke witrynke 60cm po prawej stronie od sciany i miejsce do siedzenia. Chyba 100cm na 2 hokery wystarczy? Mam takie zdjecie z ikea i wyglada fajnie tylko tam jest 120cm do siedzenia... nie widze tylko polaczenia witrynki z reszta kuchni bialy polysk ale moze cos sie wykombinuje bo to rozwiazanie szalenie sie spodobalo mezowi.

czy chodzi o dystans od szafki z zaluzja? jesli tak to tam sie juz nic nie da zrobic bo do sciany juz dokleilismy 7cm zeby bylo na lodowke sbs, komin i zaluzje.

efilo
04-10-2010, 11:47
chodzi o konflikt: otwarte drzwiczki od piekarnika kontra wystający blat

P.S. o szkło pytałam bo zawsze wygodniej jest w szafce wiszącej. szuflada jest gorzej wykorzystana (ciężko zagospodarować w takim wypadku jej wysokość) i dla szklanek 'niebezpieczna'

a w witrynce to można trzymać szkło i owszem ale nie takie codziennie używane bo przeklniesz dystans 'zmywarka-witrynka' po trzecim rozładowywaniu garów

Femmee_
04-10-2010, 11:54
W programie Ikea sa oddzielnie barki / wyspy takie w calosci

Tak, tak, tylko że ten element zrobimy na zamówienie, bo ni jak nie pasują wymiary i wzory barków z IKEA.
Zastanawiam się przede wszystkim nad tą ścianą z okapem. Czy jeśli nie będzie tam szafek wiszących, to nie powstanie wizualna czarna dziura?

ALUTKA W
04-10-2010, 12:10
chodzi o konflikt: otwarte drzwiczki od piekarnika kontra wystający blat

P.S. o szkło pytałam bo zawsze wygodniej jest w szafce wiszącej. szuflada jest gorzej wykorzystana (ciężko zagospodarować w takim wypadku jej wysokość) i dla szklanek 'niebezpieczna'

a w witrynce to można trzymać szkło i owszem ale nie takie codziennie używane bo przeklniesz dystans 'zmywarka-witrynka' po trzecim rozładowywaniu garów

co do blatu to bedzie na zamowienie u kamieniarza a nie ikeowski wiec 2cm do przodu (program i ikea sygnalizuje rozne kolizja a tu niec nie wykryl wiec tez chyba ok)
a co do szkla to wlasnie podpatrzone u kolezanki szuflady swietnie sie sprawdzaja aczesc moze stac za zaluzja na poleczce. W ogole to zaluzja tez w ikea jest plytka ala nie zrobimy tylnej scianki i znowu do przodu ;) w ogole ikea jest swietna ale trzeba sie wgryzc w temat robiac kuchnie (ja u rodzicow) a to dlatego,ze kazdy element jest sprzedawany osobno. Monterzy jak skladali i ich instruowalam to mieli galy :jawdrop: stwierdzili, ze takich szafek jak ja zrobilam to nie ma nikt!! hi hi np. w kominie nad piekarnikiem jest szafka otwierana do gory a w srodku zwylka mikrowela, normalnie bylaby biala dziura i wstawiona mikro a tak jest pieknie, nowoczesnie i funkcjonalnie. Po tej przygodzie wiemy juz troche jak zaszalec u nas ;)

efilo
04-10-2010, 12:21
zazdroszcze. u nas opcja ikea nie wchodziła w grę. kto by mi np. obudował lodówkę szufladową :D

ALUTKA W
04-10-2010, 12:24
To i ja poproszę o sugestie. Rzut parteru wygląda tak:
http://lh3.ggpht.com/_dD6lBMjt9Mw/Sl4SkfuDSNI/AAAAAAAAAmc/OdYo39McEP0/s512/parter.JPG
Koncepcja jest taka, że w samej kuchni nie chcę mieć stołu, tylko kawałek blatu, co by rano na szybko śniadanie spałaszować lub małą czarną łyknąć. Ze względów finansowych stawiamy na kuchnie z IKEA i generalnie wszystko było by dobrze, gdyby nie zagwostka z górnymi szafkami.
Chciałabym mieć tak zagospodarowany kąt (fotka zapożyczona z innego forum):
25547

Ale niestety, nie pasują ani rozwiązania, ani wymiary. No więc wykombinowałam sobie inne rozwiązania. Tylko czy w miarę sensowne? Nie szczędźcie krytyki - lepiej coś poprawić teraz niż później żałować. Aha - blat dębowy, fronty będą w kolorze szarym, a u góry szkło mleczne:

w narozniku miedzy szufladami a szafka narozna musi byc listw dystalna ok 5 cm bo inaczej nie wysuniesz szuflad ze wzgledu na uchwy szafki naroznej dokladnie uklad jak zrobilismy u mojej mamy wiec to wiem z autopsji
a jesli zrobicie barek wyzszy lub nizzy to krzeselka bym dala od strony salonu ale wtedy przeszkadza wiszaca szafka mozna sobie czerep obic siadajac i w ogle tak jakos wystaje poza kuchnie

ALUTKA W
04-10-2010, 12:33
zazdroszcze. u nas opcja ikea nie wchodziła w grę. kto by mi np. obudował lodówkę szufladową :D

troche wiary ;) w monterow. jak juz mowilam jak jest pomysl to wszystko zrobia np. obudowe z paneli maskujacych. maja sprzet ktory nam blat docial o 1mm!! i na to na goraco wkleili/wprasowali tasme, zeby wody nie pilo. Cuda wianki! Pewnie takie mozliwosci ma kazdy salon kuchenny ale ja i tak jestem zachwycona!

efilo
04-10-2010, 12:36
u mnie potrzebowaliby troche wiecej niż cudu ;)

ALUTKA W
04-10-2010, 12:49
u mnie potrzebowaliby troche wiecej niż cudu ;)

no wiem widzialam i Twoja kuchnia to sam cud :)
a z jakiej firmy masz to cudo?

efilo
04-10-2010, 13:03
z firmy pt. lokalny stolarz.
każdy by mi taka zrobił jakby tylko dostał te wytyczne. nic tam nie ma specjalnego. no może poza szafką na szkło którą trzeba było co do milimetra we wnękę wpasować

mirela99
04-10-2010, 14:29
z firmy pt. lokalny stolarz.
każdy by mi taka zrobił jakby tylko dostał te wytyczne. nic tam nie ma specjalnego. no może poza szafką na szkło którą trzeba było co do milimetra we wnękę wpasować
Ty tam jakąś wnękę masz ? Myślałam, że to po prostu zwykła płytka szafka 3x3?

efilo
04-10-2010, 14:45
nie no szafka ma głębokość 26 a wystaje 10 cm
http://img839.imageshack.us/img839/8354/dsc41202.jpg

nicol21
04-10-2010, 23:03
http://img837.imageshack.us/img837/3116/kuchniawidokzdrzwiamina.jpg

http://img138.imageshack.us/img138/563/kuchniawidokzsalonubezs.jpg

http://img192.imageshack.us/img192/1062/kuchniawidokzsalonu.jpg




prosilabym o komentarze do tej kuchni, rowniez w ramach kolorsytyki scian, podlogi oraz typu kafelkow ktore moga pasowac do tego typu mebli na polysk!
dzieki!

Femmee_
05-10-2010, 23:57
Nicol21,
jeśli chodzi o kolorystykę, to rozumiem, że dominujące będą kolory jak na projekcie. Jedynie, co mi brakuje, to biel. Pomyśl, czy ściany między górnymi a dolnymi szafkami nie zrobić całej białej. Na wizualce jest szara i jakoś mi się tak zlewa wszystko.

nicol21
06-10-2010, 17:42
kolor scian, sufitu i podlogi w ogole nie byl dyskutowany. i wlasnie o czyms jasnym myslalam, moze nei sama biel, ale jakies ecru/krem? czy takie cos bedzie pasowalo? wlasnie zeby rozjasnic te kolory, a jednoczesnie nie chce czegos tak zimnego jak biel.
a czy jakies inne uwagi macie? o czym powinnam pomyslec, moze ewent starac sie zmienic? nie za duzo pola manewru mam, ale zawsze mozna probowac.

naira
07-10-2010, 08:12
Projekt bardzo sympatyczny, ale co do koloru to zgadzam się z Duś. :) Czerwony i bordowy w kuchni trzeba lubić. :)

Jedna uwaga do szafek wiszących - moim zdaniem są zbyt wysoko i są duże strasznie, przez co mogą stać trudne w użytkowaniu. ja tych szafek po prawej stronie od okapu nie robiłabym do samego sufitu.

A co do kolorystyki ścian / blatów to jeśli zdecydujecie się na ten kolor frontów to chyba jednak biały byłby najbardziej odpowiedni...

PS. Jakie wymiary na kuchnia?

efilo
07-10-2010, 08:16
nicol
projekt jak dla mnie OK
mam trzy uwagi - 1. szafki po prawej absolutnie nie w takiej wysokiej zabudowie i ja raczej optuję za pełnymi frontami a nie taką witrynką 2. nie rozumiem co to za monstrum pod zlewem. 3. zdecyduj się na układ uchwytów - albo pion albo poziom.

bbd2
07-10-2010, 10:50
mam nadzieję, że linki się otworzą, bo zdjęć nie umiem wstawić

bardzo proszę o opinie, o tej wizualizacji

uchwytów nie będzie, tylko metalowe listwy, zlew będzie prostokątny 1 komora+ociekacz

mieszkanie ma 2,90 m wysokości

i chciałabym się przywitać, czytam forum już jakiś czas, ale nic nie pisałam, bo nie miałam odwagi, ale jutro przychodzi pani od kuchni i muszę uwzględnić ewentualne poprawki

wywaliłam te linki, bo coś z nimi nie tak, b. przepraszam, niżej dałam zdjęcia

efilo
07-10-2010, 10:58
kto zaryzykuje i sprawdzi ten link? ;)

bbd2
07-10-2010, 11:03
kto zaryzykuje i sprawdzi ten link? ;)

ten ostatni coś mi nie wyszedł, idę doczytać , jak się wkleja zdjęcia

efilo
07-10-2010, 11:05
jeśli to nie wirus to faktycznie musisz coś zmienić bo linki sie nie otwieraja

jak widzisz te swoje zdjecia to kliknij na nich prawym przyciskiem i skopiuj link który sie wyswietla przy właściwościach

bbd2
07-10-2010, 11:12
http://images38.fotosik.pl/345/f7a4a2640e421bd6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7a4a2640e421bd6)

http://images50.fotosik.pl/350/d46aa17a4e243d53m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d46aa17a4e243d53)

http://images41.fotosik.pl/346/5ae9a9e6fea2825dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5ae9a9e6fea2825d)

http://images37.fotosik.pl/327/0b1c75e2f303c17fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0b1c75e2f303c17f)

efilo
07-10-2010, 11:20
masz taki fajny długi blat przy ścianie. czemu zlew na wyspie?

MarJel
07-10-2010, 11:21
Szafa z zabudową i wyspą ok. jedynie nie podobają mi się te wiszące szafki i na pewno inny okap, poza tym okey,:)

bbd2
07-10-2010, 11:25
przed wyspą będzie duży stół jadalny i obok część wypoczynkowa

nie chciałam być tyłem przy wszystkich pracach kuchennych, wyspę będę traktowała roboczo, nie będziemy przy niej jadac

bbd2
07-10-2010, 11:28
Szafa z zabudową i wyspą ok. jedynie nie podobają mi się te wiszące szafki i na pewno inny okap, poza tym okey,:)


okap chciałam teleskopowy (mniej mycia) , a jak je zmienić (te szafki wiszące)?

annNS2
07-10-2010, 11:30
wg mnie to malo praktyczne rozwiazanie...jesli juz, to lepiej umiescic na wyspie plyte...
co do szafek wiszacych - to w jednym rzedzie i cala dlugosc sciany - lepiej by sie to prezentowalo :)

bbd2
07-10-2010, 11:35
wg mnie to malo praktyczne rozwiazanie...jesli juz, to lepiej umiescic na wyspie plyte...
co do szafek wiszacych - to w jednym rzedzie i cala dlugosc sciany - lepiej by sie to prezentowalo :)


początkowo, też tak myślałam, ale przeraziły mnie ceny okapów wyspowych i mam trzy koty, jak w centralnym miejscu będzie płyta, to one na niej i chlapanie tłuszczu

MarJel
07-10-2010, 11:37
Też bym dała może szersze i w jednym rzędzie, a fajny okap dużo daje i uwierz wcale nie ma więcej mycia.

bbd2
07-10-2010, 11:43
a co sądzicie o takim pomyśle:

przesunąć płytę w stronę okna , dać tylko długie pojedyncze, ze szkłem mlecznym i małą, szklaną nad okapem, ch....., muszę iść zobaczyć ile mam ściany przy oknie, z tego co pamiętam szafki nie mogą być do samego okna, bo jest za mało miejsca przy ścianie

efilo
07-10-2010, 11:56
mając tyle blatu przy ścianie i dodatkowe argumenty w postaci kotów wylegujących się na wyspie (masakra) tym bardziej bym wybrała zlew i płyte w jednym ciągu. wierz mi że latanie od wyspy do blatu vis-a-vis z kapiącą łyżką jest męczące

bbd2
07-10-2010, 12:18
tym bardziej bym wybrała zlew i płyte w jednym ciągu. wierz mi że latanie od wyspy do blatu vis-a-vis z kapiącą łyżką jest męczące


u Ciebie się takie rozwiązanie nie sprawdziło?

efilo
07-10-2010, 12:45
a u kogo by sie sprawdziło?

u mnie nie było innej opcji więc wzięłam z dobrodziejstwem inwentarza. tak jak pisałam już wcześniej. latanie z kapiącymi rzeczami nad podłogą jest mocno upierdliwe. choć na szczęście da się jakoś to czasem ominąć (np. przenosząc nad pokrywką) i nie jest to problem nagminny ale jednak specjalnie to ja bym sobie tego nie fundowała

Magda 34
07-10-2010, 12:46
okap chciałam teleskopowy (mniej mycia) , a jak je zmienić (te szafki wiszące)?

Zastosuj okap do zabudowy podszafkowej np. taki http://www.ceneo.pl/2607496s.

Nie wiem ile cm ma ten blat roboczy z płytą , ale po szafkach dolnych policzyłam, że ok 350-360 cm. Jeśli tak, to zrób wszystkie szafki po 60 cm i zrezygnuj z tych wąskich, pewnie po 20 cm szafek cargo. Górne szafki proponuję pociągnąć od okna 5 szafek po 60 cm w dwóch rzędach. I może nie rób ich ciemnych. Może lepsze będą białe;)

bbd2
07-10-2010, 12:58
dzięki, okap świetny, będę trawić te szafki górne, mierzyć okno i jutro rano meczyć o kolejne wizualizacje, które wstawię

ALUTKA W
07-10-2010, 13:43
BBD2

A JA POSZŁABYM PO BANDZIE!!
na scianie z tyłu sama wysoka zabudowa: słupek, sł z piecem, sł z mikro , lodówa
i na srodku ogromniasta wyspa: z jednego końca płyta z drugiego zlew a posrodku blat roboczy

ma tak moja kolezanka i to jest jak dla mnie mega genialny układ ja niestety na tej scianie mam okno i duuupa

Ilona Agata
08-10-2010, 23:01
Witam.

Od wczoraj mam niemały problem. Po burzliwych naradach z projektantem otrzymałam dwie wizualizacje kuchni - nie mam jednak pojęcia, który projekt wybrać?

Na pierwszym zdjęciu wysoka zabudowa tradycyjnie znajduje się obok siebie.
Na drugim jest rozdzielona, co ma kilka plusów:
- ściana przy zlewie nie będzie zachlapana (szafkę zawsze łatwiej wytrzeć),
- jeśli chodzi o ergonomię, wystarczy tylko się obrócić, żeby ze zlewu przerzucić coś na płytkę lub z płytki do zmywarki,
- nie do końca podoba mi się ta gruba listwa przy ścianie po lewej stronie na pierwszej wizualizacji, natomiast na drugiej jest symetrycznie po dwóch stronach zabudowy i dużo cieńsza, choć to właściwie najmniej ważne, a ja pewnie jestem zbyt drobiazgowa.

Mój narzeczony twierdzi jednak, że taka symetryczna zabudowa może wyglądać kiczowato.

A co Wy o tym sądzicie? Proszę o rady :)

efilo
09-10-2010, 10:41
ten symetryczny do bólu podoba mi się zdecydowanie bardziej. w tej pierwszej ta lewa strona zbyt ciąży a zlew tuż przy ścianie i to prawej jest mało ergonomiczny.

człowiek ma naturalną ciągotę w kierunku symetrii. nie ma w tym nic kiczowatego

Marzenka11
09-10-2010, 15:15
A ja się tak zastanawiam, ogladając wasze projekty kuchni. Takie piękne meble, tyle pracy, pieniędzy zainwestowanych , tyle przerożnych sprzętów , coraz bardziej wymyślnych, a kompletny praktycznie brak wolnego blatu. Bo te kawałeczki po 60 cm to nie można nazwać blatem, który ma służyć normalnym czynnościom kuchennym. I tak sobie myślę , że albo w ogóle nie gotujecie w domu , a kuchnie macie jako ozdobę. Albo jesteście tak młode i niedoświadczone w tym względzie, że na to nie zwracacie teraz uwagi. Ale przypomnicie sobie moje słowa za parę lat używania tych kuchni bez blatów. Ja juz to przeżyłam i wiem co mówię. Nie wyobrażam sobie pracy codzinnej w takiej kuchni jak wiele tutaj na forum. Wzorujecie się zdjęciami z katalogów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Ilona Agata
09-10-2010, 17:57
Marzenko 11, też się zastanawiałam nad brakiem miejsca na blatach roboczych, ale to już moja druga kuchnia (przeprowadzam się), dokładnie obmierzyłam tą, z której teraz korzystam i faktycznie wykorzystuję tylko 60 cm blatu roboczego przy lodówce oraz 45 cm przy zlewie. Być może wynika to z tego, że nie mam wielkiej rodziny, bo jeśli chodzi o gotowanie - lubię i często praktykuję, choć oczywiście nie są to nigdy dania obiadowe dwudaniowe z deserem jak w tradycyjnych polskich domach.

W nowej kuchni blatu będzie trochę więcej - 90 cm na wyspie oraz około 130 cm (nie wiem dokładnie, bo nie otrzymałam jeszcze wymiarów) przy zlewie.

W starej kuchni mam jeszcze ogromny półwysep, który tak naprawdę służy jako stół lub (kiedy brak czasu na ogarnięcie wszystkiego) składowisko/rupieciarnia. Nauczona doświadczeniem wiem, że im więcej blatu roboczego, tym większe zbiorowisko niepotrzebnych rzeczy takich jak chlebak (może stać w szafce), czajnik elektryczny (używam tradycyjnego na płytkę) i innych (kubków po niedopitej herbacie, butelek, przypraw, słoików, pojemników na makaron, płatki owsiane). Nie jestem zwolenniczką zagracania przestrzeni, wolę, kiedy wszystko jest pochowane wewnątrz. Bywam w domach moich znajomych i ta zasada sprawdziła się nie tylko u mnie - im więcej blatu roboczego, tym większy nieporządek. Nie dotyczy to oczywiście osób z ogromną samodyscypliną.

Dziękuję wszystkim za rady, chyba faktycznie zdecyduję się na symetrię :)

Ilona Agata
09-10-2010, 18:04
Duś, widzę, że mamy podobne poglądy w sprawie blatu roboczego :) Jeśli chodzi o tapetę, jest to inwencja twórcza pana z salonu z meblami kuchennymi, ale nie ukrywam, że bardzo mi się spodobała - zamierzam jednak nakleić tapetę w kolorach brązu lub nieco spokojniejszą w tonacji pozostałych ścian, czyli kawa z mlekiem :)

efilo
09-10-2010, 21:17
a ja dzisiaj piekłam ciasto i zajęłam całą wyspę 2,5 metra KWADRATOWEGO :) no może poza kawałkiem na którym jest płyta ;) i dobrze że był blat jeszcze za mną na który mogłam odkładać brudne miski i takie tam :) fakt, rzadko jestem taka obszarnicza ale akurat w tym przypadku trzeba było robić dużo rzeczy naraz i nawet pedantka miałaby problem na 60cm
nie mówiąc o tym że było gdzie w trakcie zrobić kolacje córci. :)
oczywiscie blatu tak jak pieniędzy nigdy nie za wiele, co nie oznacza że kuchnia z jego mniejsza iloscia bedzie niefunkcjonalna.

ALUTKA W
09-10-2010, 21:18
Marzenka11
każdy robi tyle blatu ile mu potrzeba albo ile mozna. Dużo blatu wymaga od mieszkańców ogromnej samodyscypliny bo potem jest tak jak mamy u Teściowej im go więcej tym więcej brakuje. spójrz trochę wstecz na mój projekt: wielki półwysep z blatem 160x100 bo ja lubie robić wielkogabarytowe potrawy np. pierogi, pierniczki, pizzę (o kurczę wszystko na p;)) i lubię to robić na dużej powierzchni a dalej mieć ułożone blachy gdzie to układam itd itp. ale są osoby, kóre takich przedsięwzięć się nie podejmują albo lubią się miotać (mam znajomą, która ma tak nieergonomiczną kuchnie, ze jak patrzę jak coś robi to mam zamęt w głowie - wszystko nie tam gdzie trzeba ale jej jest tak najwygodniej.. podobno) albo potrafią robić 3 daniowy obiad na 60cm. ja nie. robie z rozmachem ale też z rozmachem szybciutko sprzątam. podsumowując i tak każdy zrobi jak chce - i tam będzie on gotował.

seven...
09-10-2010, 22:34
Witam.

Od wczoraj mam niemały problem. Po burzliwych naradach z projektantem otrzymałam dwie wizualizacje kuchni - nie mam jednak pojęcia, który projekt wybrać?

A co Wy o tym sądzicie? Proszę o rady :)

bardziej podoba mi się nr.2. Oprócz symetrii ma on taka zaletę, że wkładajac /wyciagając cokolwiek (np. blachę z ciastem) z piekarnika masz od razu miejsce gdzie połozyć- masz blat! Nie raz już o mało nie puściłam na ziemię jakiegoś naczynia żaroodpornego bo źle złapałam i całe szczęście że miałam od razu blisko blat. Wyciagajac produkty z lodówki też możesz bez wietrzenia jej przez 5 minut wyciagnąć szybciej kilka rzeczy.

Mam dla Was dwa projekty do oceny- dwie propozycje z zabudową szafkami. Meble Ikea- biały Adel lub Ramsjo.
Pierwszy w tej widocznej zabudowie ma oprócz płyty kuchennej 130 cm blatu, drugi ma 150 cm. Po drugiej stronie w zabudowie będzie pralka (wolny blat 60), zlew, zmywarka (wolny blat 60) i lodówka.
Pionowy słupek w pierwszym projekcie mam zamiar przeznaczyć na zapasy, przetwory...
Nad zlewem , zmywarką zawisną co najwyżej jakieś białe półeczki.

Który lepiej?

ALUTKA W
09-10-2010, 23:30
SEVEN

1 wydaje mi sie lepsz ale w obu bym lodówkę gdzieś pod okno: a jak otworzysz drzwi to komuś drogę zagrodzisz, otwierane na prawo super dla kogos w kuchni ale jak chcesz sięgnąć z jadalni to naokoło cosik no i tak rochę zaburza odbiór wizualnie takie łup w słup

Marzenka11
10-10-2010, 14:27
A wiecie , że ja myślałam dokładnie tak samo jesli chodzi o ilość wolnego blatu ( nie był to nawet mój pmysł tylko tak zastałam) i nawet na początku nie zwracałam uwagi na to, że jest go malutko. Jednak w miarę powiekszania rodziny i teraz pod dobrych kilku latach użytkowania. Widzę , że mi to bardzo przeszkadza, najgorsza rzecz w obecnym domu to jest własnie brak dłuższego blatu . Normalnie coś mnie trafia jak nie mam gdzie odłożyć wielu rzeczy podczas gotowania. Czasem odechciewa mi się przez to gotować coś co wymaga przestrzeni. A gotuję tak jak Efilio i Alutka. :P Nie chcę nikogo na siłe namawiać do takich rozwiązań tylko może ktoś kto nie zdaje sobie kompletnie sprawy z tego , zastanowi sie jadnak. Nie mówię o kuchniach gdzie totalnie sie nie da wygospodarować tego blatu , ale widzę tutaj projekty, w których nikt na to nie zwraca uwagi. Za to jedną całą ścianę zajmuje wysoka zabudowa np. Wiem , że to jest modne i ładne i przyznajcie się , że na to głównie patrzycie. :P

ALUTKA W
10-10-2010, 15:04
Marzenka
wysoka zabudowa jest ok pod warunkiem, że blat da sie wygospodarowac gdzie indziej. Kolejny raz przytaczam przykład mojej koleżanki ma całą scianę zabudowaną ale przed tą ścianą ma ogromniastą wyspę i blatu, ze lotnisko!! Że czarna ta kuchnia to juz nie wspomnę.. cuuuudo!! no ale to trza miec warunki lokalowe ;)

efilo
10-10-2010, 21:48
Alutka piszesz o mnie? ;) :D

Marzenka
Twój post był bardzo przydatny. Myślę że przynajmniej niektórym mniej doświadczonym da do myślenia :)

ALUTKA W
10-10-2010, 23:28
Efilo o Tobie też myślałam;) i u mojej przyjaciółki kuchnia cuuudo szkoda, ze nie możesz tego zobaczyć:jawdrop:

seven...
11-10-2010, 10:08
Alutko dziękuję za odpowiedź. Niestety przy oknie nie mogę dać lodówki (na przeciwko słupka z piekarnikiem) bo tam jest 47 cm miedzy oknem a ścianą i lodówka by po części zasłaniała okno :rolleyes:

Może ktoś jeszcze mi podpowie co tu zrobić?

ALUTKA W
11-10-2010, 11:46
SEVEN

to moze kolo slupka z piecem tzn od sciany lodowka, slupek i dalej blat. plyte mozne troche przesunac

Magda 34
11-10-2010, 12:01
Alutko dziękuję za odpowiedź. Niestety przy oknie nie mogę dać lodówki (na przeciwko słupka z piekarnikiem) bo tam jest 47 cm miedzy oknem a ścianą i lodówka by po części zasłaniała okno :rolleyes:

Może ktoś jeszcze mi podpowie co tu zrobić?

seven podaj wymiary ścian, bo z wizualizacji to nie zawsze mogę prawidłowo odczytać;)

Ilona Agata
11-10-2010, 13:00
Seven, ja proponuję zrobić słupek z lodówką obok słupka z piekarnikiem. Dalej zlew, a płytka po przeciwnej stronie, obok płytki dużo blatu roboczego lub na odwrót - za lodówką płytka, zlew tak jak jest, a wokół blat roboczy.

Ilona Agata
11-10-2010, 13:06
Można też tak (moi rodzice tak mają i wygląda to bardzo dobrze): w miejscu lodówki wysoki słupek z szafkami (taka spiżarka), dalej piekarnik, lodówka, znowu wysoka szafka (cała ściana zabudowana) lub kawałek blatu roboczego. Pod oknem blat roboczy ze zlewem, a na przeciwległej do lodówki ścianie również blat roboczy z płytką i okapem. Na górze (na ścianie na przeciw lodówki) można powiesić szafki.

Ilona Agata
11-10-2010, 13:12
Chodzi mi o coś takiego lub lustrzane odbicie (wysoka zabudowa po drugiej stronie):

psosin
11-10-2010, 14:02
no to i ja wrzuce jeszcze tutaj swoj pseudo projekt, bo macie super pomysły. Moj pan stolarz tylko cos takiego mi podrzucił, ale zamysł widac..
http://lh5.ggpht.com/_ixzsC0gDalg/TH4fQl9EhSI/AAAAAAAAAKY/OO7EyP4ZtPg/s800/S%20kuchnia%201c.jpg
http://lh4.ggpht.com/_ixzsC0gDalg/TH4fQQ-cKPI/AAAAAAAAAKU/a3s0_zqC4IY/s800/S%20kuchnia%201b.jpg
http://lh4.ggpht.com/_ixzsC0gDalg/TH4fQNcF2aI/AAAAAAAAAKQ/vhQF5ISnT0s/s800/S%20kuchnia%201a.jpg

ZMIANY:
brak szafki wiszacej, samiast wysokiego kargo koło lodówki, dwie szafki z wyjezdzajacymi szufladami..
koło okapu chyba półka taka narozna w litere L

No i dumam czy tych szafek nie za mało? oceńcie i doradzcie co zmienic?

efilo
11-10-2010, 15:07
wielka kuchnia :)
wywaliłabym półkę koło okapu a zlew dała pod oknem

78mysz
11-10-2010, 15:14
wielka kuchnia :)
wywaliłabym półkę koło okapu a zlew dała pod oknem
ale jak zlew pod okno to przesunełabym jeszcze płytę do gotowania na prawo, żeby blatu roboczego między zlewem, a płytą było więcej

efilo
11-10-2010, 15:37
ja bym plyty nie ruszala bo okap wejdzie na okno a blatu imho jest wystarczająco - przecież nie trzeba koniecznie przy piecu szatkować - chodzi o to żeby tam coś odłożyć

psosin
11-10-2010, 23:12
piekarnika nie mozemy przesunac bo juz jest dziura i rury w podwieszanym suficie do wyciagu, a zlew? jak przesune to sie okno przez kran nie otworzy?
piekarnik jest chyba okej? no sama nie wiem...

monika.KIELCE
12-10-2010, 08:50
@ psosin
Możesz podać wymiary kuchni? Rozkład i koncepcja b. podobna do mojej, tylko u mnie oba okna są w narożniku.Najbardziej interesują mnie słupki. Te 3 od lewej to 45, a potem dwa 60?

psosin
12-10-2010, 08:54
tak 60 bo musi wejsc piekarnik.. wymiary dokładne musze poszukac..
http://lh3.ggpht.com/_ixzsC0gDalg/TH4fRiRaVeI/AAAAAAAAAKg/VidMVkeRapc/S%20kuchnia%20rzut%20z%20g%C3%B3ry.jpg
tutaj jeszcze troche widac...
ale dokładne wymiary musze sprawdzic.

efilo
12-10-2010, 09:50
piekarnika nie mozemy przesunac bo juz jest dziura i rury w podwieszanym suficie do wyciagu, a zlew? jak przesune to sie okno przez kran nie otworzy?
piekarnik jest chyba okej? no sama nie wiem...

psosin miliony osób mają zlew pod oknem :) bo to ładne, bo to przyjemne tak myjąc gary oglądać świat... dlatego producenci baterii wymyślili baterie kuchenne podokienne które sie składają. kiedyś to były jednostkowe przypadki ale teraz wybór idzie w setki. nie słyszałaś o nich?

madzioochna
12-10-2010, 10:05
Zgadzam się z efilo. Poza tym można zawsze dać ciut wyżej okno, tak zeby nie chlapać okna itp.

KamaG
12-10-2010, 10:36
dziewczyny, czy ja jeszcze mogę pomarudzić, bo muszę podjąć decyzję co do kuchni a jakoś weny brakło :(
jedna opcja jest taka, zabudowa L, zlew musi być umieszczony "prawie "pod oknem z lekkim przesunięciem, bo tak mam poprowadzone instalacje, a nie chcę już oglądać hydraulika:evil:, schody będą ażurowe całkiem otwarte
widok od przedpokoju
http://lh6.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKjbPypqChI/AAAAAAAACC0/F-y4niqaOtM/projkuchciemna.jpg
widok od salonu
http://lh4.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKjbQASjgAI/AAAAAAAACC4/Er6c1B6wPwM/projkuchciemna2.jpg
i w bieli
http://lh3.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKjbO_ADB6I/AAAAAAAACCs/1VdbNWCKKnA/projkuch1.jpg
http://lh6.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKjbPWdcWtI/AAAAAAAACCw/m_HYrtwSd74/projkuch2.jpg
druga opcja to zakręcona wysoka zabudowa plecami na schody, tak jakoś tak chciałam się od schodów trochę odciąć( niepokoi mnie ta ich bliskość przy kuchni) a młodzież marzy o barku ;)
http://lh3.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKj1nD_mKOI/AAAAAAAACDY/W73FVyvUgcg/s640/barek.jpg
http://lh3.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKj1pC3GUOI/AAAAAAAACDc/w0JI00ZVVI0/s640/barek2.jpg

mogę prosić o Wasze opinie?
w sumie to sprawa ustawienia jest otwarta ale niestety już mało czasu mi zostało, wymiar kuchni 3,10m ściana pełna, 3,8 ściana z oknem do miejsca gdzie stoi komin (w centrum mieszkania), a zabudowa może być do 4,3ok

Hihul
12-10-2010, 12:25
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=

Witajcie, to mój projekt kuchni, sama już nic więcej nie wymyślę:) czy możecie mi podpowiedzieć co jescze można w niej udoskonalić? Wiem, że mam dużo wymiarów szafek, ale nie mam pomysłu jak to ujednolicić nie tracąc przy tym cennego miejsca. A moze rzucą wam się jakies uwagi krytyczne- chętnie je przyjmę:)
dzięki

Hihul
12-10-2010, 12:33
http://yfrog.com/77projektkuchni1bj

monika.KIELCE
12-10-2010, 12:35
Dzięki psosin, to mi wystarczy.
U mnie będzie od lewej: lodówka w zabudowie, słupek z piekarnikiem i mikrofalą, słupek, roleta. 4 x po 60cm. Ale przy szerszej lodówce pewnie byłoby tak samo jak u Ciebie.

Hihul
12-10-2010, 12:36
http://img259.imageshack.us/img259/6346/projektkuchni1b.jpg

Hihul
12-10-2010, 12:37
Witajcie,
przepraszam,ale cś zdjęcie nie chciało sie załadować:)
to mój projekt kuchni, sama już nic więcej nie wymyślę czy możecie mi podpowiedzieć co jescze można w niej udoskonalić? Wiem, że mam dużo wymiarów szafek, ale nie mam pomysłu jak to ujednolicić nie tracąc przy tym cennego miejsca. A moze rzucą wam się jakies uwagi krytyczne- chętnie je przyjmę
dzięki
http://img259.imageshack.us/img259/6346/projektkuchni1b.jpg

efilo
12-10-2010, 14:17
ja bym zamieniła zlew ze zmywarką

efilo
12-10-2010, 14:18
Zgadzam się z efilo. Poza tym można zawsze dać ciut wyżej okno, tak zeby nie chlapać okna itp.

nie ma opcji chlapania okna. przecież ono jest we wnęce - woda nie doleci do niego chyba że ktoś zakłada prysznic w zlewie ;)

nicol21
12-10-2010, 18:25
a co sądzicie o tym projekcie? kolor frontów będzie bardzo podobny do tego z porzedniego projektu, taki błyszczący bordo.
boki mebli będą szare, a blat prawie czarny granit.

http://img543.imageshack.us/img543/2459/projektkuchni2str2.png

http://img843.imageshack.us/img843/9104/projektkuchni2str1.png

KamaG
12-10-2010, 21:52
:confused: :(

mogę się nieśmiało przypomnieć z prośbą o oceny mojego projektu z poprzedniej strony?

Róża
13-10-2010, 09:02
dziewczyny, czy ja jeszcze mogę pomarudzić, bo muszę podjąć decyzję co do kuchni a jakoś weny brakło :(
jedna opcja jest taka, zabudowa L, zlew musi być umieszczony "prawie "pod oknem z lekkim przesunięciem, bo tak mam poprowadzone instalacje, a nie chcę już oglądać hydraulika:evil:, schody będą ażurowe całkiem otwarte
widok od przedpokoju
http://lh6.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKjbPypqChI/AAAAAAAACC0/F-y4niqaOtM/projkuchciemna.jpg
widok od salonu
http://lh4.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKjbQASjgAI/AAAAAAAACC4/Er6c1B6wPwM/projkuchciemna2.jpg
i w bieli
http://lh3.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKjbO_ADB6I/AAAAAAAACCs/1VdbNWCKKnA/projkuch1.jpg
http://lh6.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKjbPWdcWtI/AAAAAAAACCw/m_HYrtwSd74/projkuch2.jpg
druga opcja to zakręcona wysoka zabudowa plecami na schody, tak jakoś tak chciałam się od schodów trochę odciąć( niepokoi mnie ta ich bliskość przy kuchni) a młodzież marzy o barku ;)
http://lh3.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKj1nD_mKOI/AAAAAAAACDY/W73FVyvUgcg/s640/barek.jpg
http://lh3.ggpht.com/_FbzN384BaQM/TKj1pC3GUOI/AAAAAAAACDc/w0JI00ZVVI0/s640/barek2.jpg

mogę prosić o Wasze opinie?
w sumie to sprawa ustawienia jest otwarta ale niestety już mało czasu mi zostało, wymiar kuchni 3,10m ściana pełna, 3,8 ściana z oknem do miejsca gdzie stoi komin (w centrum mieszkania), a zabudowa może być do 4,3ok

hej, jak dla mnie opcja druga jest ciekawsza. Masz zachowaną symetrię szafkową i stół / część jadalną w przestronnym miejscu. Poza tym fajnie jednaj jest widzieć choć kawałek kominka jedząc uroczyste kolacyjki ;)

Róża
13-10-2010, 09:03
a co sądzicie o tym projekcie? kolor frontów będzie bardzo podobny do tego z porzedniego projektu, taki błyszczący bordo.
boki mebli będą szare, a blat prawie czarny granit.

http://img543.imageshack.us/img543/2459/projektkuchni2str2.png

http://img843.imageshack.us/img843/9104/projektkuchni2str1.png

A ten stolik nie będzie utrudniał otwieranie zamrażalnika? Ja bym zamieniła roletę miejscami z tymi półeczkami, byłoby bardziej symetrycznie moim zdaniem (nie wiem, co mnie dziś naszło z tą symetrią haha), ale chyba lepiej by to wizulanie wyglądało, jakbyś roletę "wsadziła" w kąt moim skromnym zdaniem. A tak, projekt jest super :)

nicol21
13-10-2010, 10:05
Dzięki Róża
otóż tak naprawde to bym chciała miec tą rolete na całą szerokośc tej przerwy i nie miec tych polek zeby uniknąc bałaganu [juz te 2 mleczne szyby to dużo], ale chodzi o to że w rogu za tymi połkami jest wystający komin 20x20cm a w salonie kuchni nie mieli szerszych tych szafek z roletami. W ogóle w tym salonie to ta szafka z roletą nie jest zbyt głęboka.
w pierwszej wersji tam po prostu była zaślepka.
Ale pomysł rozważe, to czego się boję to że jak wcisnę szafkę zbyt głęboko to będzie ciężej dostac się do górnych półek.


A stolik nie powienien, poniewaz on będzie miał tylko 90cm szerokości, ściete boki i jest na tyle daleko od ściany że spokojnie drzwi od lodówki można otworzyc, więc chyba podobnie będzie z zamrażarnikiem

Dzięki za opinie.

Jeśli ktoś ma pomysł jaka podłoga to będę wdzieczna.
Ściany będa wyłożone płytka - jasny paradyż chyba, podobnie ściany, jasny, prawie wpadający w biel kolorek.

KamaG
13-10-2010, 12:55
dzięki Róża i poproszę o jeszcze :)
zastanawiam się, podpowiedzcie czy dobrze myślę, że na takiej małej przestrzeni nie ma sensu stawiać dwóch stołów (kuchennego na co dzień i gościnnego), bo walczę trochę z podpowiadaczami, żeby postawić w salonie stół na 6os. a w kuchni taki podręczny. Myślałam, żeby zamknąć temat śniadań jakąś ladą lub barkiem, albo postawić jakiś stół rozkładany w kuchni, a salon "uwolnić" od stołu?

nicol21
13-10-2010, 18:42
Zastanawiam sie jaki zlew wstawic do tego czarnego blatu. czy moze ciemny granitowy, czy moze jasny granitowy, czy moze metalowy. rozwazam ponizsze

czy cena okolo 200 pln nei jest niepokojaca? Jest w opisie napisane ze jest o strukturze LNU, nie do konca wiem co to znaczy, ale ogolnie na jakie parametry powinnam uwazam wybierajac metalowy zlewozmywak?
http://img163.imageshack.us/img163/4229/naallegrouebrandpo189.jpg

ceny zlewów granitowych to około 550pln, czy w tej cenie można już coś sensownego kupić?

http://img685.imageshack.us/img685/7985/tetazuw211abrzlewozm175.jpg
bądź
http://img36.imageshack.us/img36/8881/wenecja5991za559pln.jpg

i zastanawiam się czy lepiej gniazdka podwójne gdzieś na scianie wrzucic, czy może takie pod meblami wiszącymi
http://img232.imageshack.us/img232/5981/gniazdkopodszafkowe.png
ono nie ma bolca i nie wiem czy to robi wielką różnice.
ale zastanawiam się czy nie dać gniazdka tam gdzie będzie np czajnik na ścianie, a to potrójne sobie dodać jako że będzie dość ukryte i będzie do użytku od czasu do czasu tylko...
oczywiście mówie tutaj o gniazdkach dodatkowych.

Tatarak
13-10-2010, 19:08
ale ogolnie na jakie parametry powinnam uwazam wybierajac metalowy zlewozmywak?


ja bym wzięła pod uwagę głębokość komory, im głębszy zlew, tym wygodniej się z niego korzysta (oczywiście w granicach rozsądku), miałam kiedyś okazję porównać bezpośrednio dość płytki zlew z castoramy i głębszy z ikea, ten drugi o niebo praktyczniejszy. dobrze też wziąć pod uwagę rozmiar największego naczynia, jakie będziesz w nim myć - czasami trudno go wpakować do zmywarki. ja mam na przykład spory sokownik, który zawsze myję w zlewie.

nicol21
13-10-2010, 19:27
Tatarak słusznie prawisz :) Dzięki!

a wybór między granitowy a metalowy? Wiem, że teraz jest wielu zwolenników granitowych, cena aż tak bardzo się nie rozbiega więc rozważam....

duś
13-10-2010, 20:50
ja do czarnego blatu wzięłam stalowy - abstrahując od parametrów chodziło przede wszystkim o design :)
wszystkie sprzęty mam stalowe, blat - granit absolute black (ale taki bardziej ciapaty niż jednolity), czarne szkło na ścianie i czarne, pasiaste szafki wiszące. nie chciałam żeby zlew też był ciemny. Moim zdaniem takie połączenie wygląda super, choć bardzo ubolewam, że nie znalazłam chromowanej matowej baterii albo znalazłam w kosmicznej cenie.

(mi polecono "zwykłą" stal, nie "len". rzekomo łatwiejsze w utrzymaniu)

annNS2
13-10-2010, 21:28
moze i latwiejszy w utrzymaniu, ale na pewno mniej odporny na zarysowania. obecnie mam zlew franke ze 'zwyklej' stali i juz nie moge sie doczekac na granitowy w nowej kuchni :)

KamaG
13-10-2010, 21:36
"len" ma jakby fakturę lekkiej plecionki, na pewno łatwiej go utrzymać w czystości (zachlapania) niż zwyczajny stalowy błyszczący, bo z tymi to jest masakra, wiem bo mam ;) no chyba, że chodzi o jakieś zabrudzenia które załażą w chropowatościach tego lnianego, dlatego my do domu wybierzemy satynowy, chyba :confused: :)

Tatarak
13-10-2010, 21:37
mój mąż też upiera się, że do następnej kuchni koniecznie nie-stalowy :) ze względów estetycznych. jeśli nie chcesz ciemnego, to konglomeraty są też jasne.

nicol21
14-10-2010, 10:15
hej,
czyli zdania podzielone.
tak wiem ze z konglomeratu są w różnych kolorach, i nawet baterie są częściowo z tego zrobione.
z kolei moja chłopina mówi że na granitowym będzie bardziej widac kamień osiadający się niż na tym stalowym [choc czy to aby jest stal? czy moze jakies cos podobne tylko].
Definitywnie zwróce uwagę na głębokośc, na szerokośc i długośc zwracałam, plus chciałam mały ociekacz, tak na jedną czy dwie szklanki, ale o głębokości nie myślałam.

Skład tego "granitowego" zlewu to:
- piaski granitowe 80%
- żywice akrylowe 20%
ale chyba właśnie w ten sposób jest trwalszy i może łatwiejszy w utrzymaniu.

anyska
17-10-2010, 21:42
Witajcie,

oto projekt mojej kuchni.
Byłabym wdzięczna za opinie i ew. porady ;)

Ps. Lodowka, sprzet agd oraz blat (granitowy) - w kolorze czarnym.

Pozdrawiam,
a

nicol21
17-10-2010, 22:06
Duś - a mozesz proszę podrzucic linka gdzie w swojej galerii pokazujesz zlew? a jesli nie masz to mozesz prosze zrobic 2 focie - jedna z daleka i drugi troceh blizej zlewu? bardzo bym chciala zobaczyc jak to sie prezentuje z ciemnym blatem.... w weekend mialam rozmowy ze znajomymi i oni bardzo zadowoleni z granitowego[czyli te 80%+20%....] ale jakos tak kolorystycznie to mysle ze fajnie by rozjasnic ten blat, z drugiej strony planuje jasne plytki pomiedzy blatem a szafkami, jasne sciany etc.

druga rzecz, ktora teraz nei daje mi spokoju to oswietlenie. bedzie podszafkami, prawdopodobnie przy tej zasuwanej szafce, ale nie wiem zupelnie jakie ma byc to glowne swiatlo.... i szczerze mowiac bardzo nie lubie, wrecz nie znosze jak widac zarowke z zyrandola.... a w tak malej kuchni to trzeba raczej zainstalowac to cos wysoko, wiec zarowke gola bedzie widac bardzo latwo.... i nie wiem czy najzwyklejszy plafon z inoxu i szkla mlecznego bedize ok? a moze macie cos na mysli co by pasowalo do mojej kuchni i jednoczesnie zarowka nie bylaby na wierzchu?
bede wdzieczna!
pozdrawiam

duś
17-10-2010, 22:36
@anyska
co to jest za dziwadło na pierwszym zdjęciu koło ściany? kostkarka? jeśli jest to dla was sprzęt niezbędny, to poszukałabym dla niego innego miejsca - szpeci oryginalną ścianę, która powinna być ładnie wyeksponowana jako ten główny element.
poza tym jak dla mnie, to za dużo się dzieje ponad blatem a pod szafkami. umieściłabym tam coś mniej rzucającego się w oczy aniżeli mozaika i na całą przestrzeń, a nie do połowy i od połowy (zdaje się, że tam po prostu już farba jest, ale podział jest moim zdaniem bezcelowy).
mieszane uczucia mam co do tych quazi-półek nad blatem. źle nie wyglądają niby, ale z drugiej strony też nie nawiązują do niczego. chyba bym z nich zrezygnowała.
poza tym, twoja kuchnia mi się bardzo podoba. odważna i niepowtarzalna

@nicol21
ale przecież jakaś krótsza wisząca lampa może mieć białe szkło z dołu i wcale nie musi cię straszyć żarówką ilekroć w górę spojrzysz! plafony mi się tak jednoznacznie z kibelkami kojarzą (tak, tak - nawet nie jakąś ładną łazienką, a po prostu kibelkiem ;/)

Magda 34
17-10-2010, 22:46
Witajcie,

oto projekt mojej kuchni.
Byłabym wdzięczna za opinie i ew. porady ;)

Ps. Lodowka, sprzet agd oraz blat (granitowy) - w kolorze czarnym.

Pozdrawiam,
a

witaj anyska,

kolorystyka bardzo mi się podoba. Lubię taką.

nie podobają mi się te półki przy barku. Po co one tam są? Czy coś maskują. Poza tym ten blat barkowy zrobiłabym z tego samego drewna, co szafki górne.

Podniosłabym też tą kuchenkę i mikrofalę trochę do góry, żeby zetknęły się z górnymi szafkami. Ta niewielka przestrzeń, która jest teraz nie będzie wykorzystana w żaden sposób.

anyska
18-10-2010, 10:51
Dziewczyny, dziękuję Wam bardzo za opinie.

duś - kostkarka? nie ma tam nic takiego. Przepraszam, ale nie wiem gdzie widzisz kostkarkę na pierwszym zdjęciu. Nad blatem mają być takie "mazane" płytki, nie będzie to mozaika. Z tą wysokością kafli masz chyba rację ;)

Magda 34 Półki nad blatem niczego nie maskują, ot taka ozdoba z możliwością postawienia czegoś małego ;) Co do drewna - zgadzam się z Tobą - będzie jednakowe. Jeśli chodzi o kuchenkę i mikrofalę, to też średnio mi się to widzi, ale jeśli je podniosę, to dolna szafka nie będzie współgrała z pozostałymi - nie będzie jednej linii poziomej na całej długości...


Kuchnie robiła projektantka (z moimi sugestiami oczywiście), na razie nie ma jeszcze ostatecznej wersji..
Szczerze mówiąc, to nie bardzo podobają mi się te wnęki przy lodówce.. Macie może na to jakiś pomysł?

Pozdrawiam,
a.

annNS2
18-10-2010, 11:45
te wnęki obok lodówki można zamknąć np roleta aluminiowa...

mobb
19-10-2010, 14:25
To fajny pomysł - można tam zrobić gniazdko i podłączyć na stałe (i schować jednocześnie) np. toster czy mikser (nie wiem oczywiście jaka jest głębokość tej wnęki).

duś
19-10-2010, 14:28
moim zdaniem roleta do takiego projektu nie pasuje w ogóle (inna kwestia, że rolety nie podobają mi się wcale a wcale).
łamana szafka albo szafka zamykająca półki i nawiązaująca do pozostałych mebli - byłaby o niebo lepsza.

strzała5
19-10-2010, 19:02
Witajcie.
Wklejam projekt mojej kuchni i prosze o uwagi.
Sprzet agd kolru czarnego, a fronty plyta formirowana-haban, blat z granitu w kolorze bezowym. A za lodowka jest jadalnia, a nie sciana.
http://images41.fotosik.pl/351/cdebc72ba7a88093m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cdebc72ba7a88093)
http://images39.fotosik.pl/351/82674b4480a006cdm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=82674b4480a006cd)

Elfir
19-10-2010, 19:21
dlaczego kuchenka w takim dziwacznym miejscu? Aby odcedzić makaron będziesz lecieć przez pół kuchni?

duś
19-10-2010, 23:02
ja bym w ogóle jakąś wielką rewoltę tam uczyniła - poza tym, co wytknęła elfir, nie podoba mi się też umiejscowienie okapu i niemal zupełny brak wiszących szafek (ja tam je lubię, a jak już likwidować - to niechaj kosztem czegoś efektownego w postaci zabudowy przez pół ściany czy nietypowej wyspy).
jak wyglądają pozostałe 2 ściany?

vanillafields
20-10-2010, 10:47
Witam
Przedstawiam wstępny projekt mojej kuchni. Będę wdzięczna za pomysły, jak inaczej mogłoby to wyglądać.
Niestety nie można zmienić położenia zlewu i płyty gazowej (na projekcie pomyłka). Wejście do kuchni jest z salonu, wyszło beznadziejnie, bo po drugiej stronie ściany są schody....Brązowe drzwi to wejście do spiżarki (maja to być jakieś łamane)
Podoba mi się styl nowoczesny, wysoka zabudowa, dolne szafki tylko szufladowe, górne wolałabym uchylne.
Bardzo proszę o pomoc :)


http://images43.fotosik.pl/355/10e5b5ec9997c131.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/332/bf65c5b7a7a93def.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/351/e692a63635418125.jpg (http://www.fotosik.pl)

casse
20-10-2010, 20:01
Witam bardzo bardzo proszę o radę, do piątku wieczorem musze zatwierdzić projekt zeby miec go zrealizowanego jeszcze w tym roku
Kuchnia bedzie wenge (tam gdzie ten czerwony jest) i biały połysk-blaty chcą czarne.
Nie umiemy się zdecydować na lodówkę sbs czy w zabudowie ;-(

WDZIĘCZNA bede za kazdą wskazówkę lub radę

http://images49.fotosik.pl/356/bafebb3e66160850med.jpg (http://www.fotosik.pl)

ALUTKA W
20-10-2010, 20:45
casse

nie wiem czy w tym układzie najszczęśliwsze jest dojście do sbs, szczególnie do zamrażarki. Może zacząc scianę sbs? Mikrofalę bym dała wyżej, teraz mam tak nisko i ciągle się muszę schylać ale to moja opinia. Co do koloru to uz myślalam ze ten czerwony zostanie bo fajnie wyszło

ALUTKA W
20-10-2010, 20:47
aaa dostrzegłam za sbs szafkę jesli tak to wydaje sie ok, ale pamiętaj, ze te lodówy wystajaprzed szereg, nie kazdemu sie to podoba

casse
20-10-2010, 21:17
ale pamiętaj, ze te lodówy wystajaprzed szereg, nie kazdemu sie to podoba
Własnie tu jest nasz dylemat
Zawsze taka nam się marzyła ale duzo ładniej wygląda zabudowana

dziękuje Ci za opinie :)

duś
20-10-2010, 21:28
@vanillafields
nie podoba mi się połączenie kolorystyczne, ale tego nie komentuje, bo to tylko ryskunek. jeśli nie możesz ruszyć zlewu, to dałabym go w narożnik - podciągnięcie kilku cm rury to nie dramat - a wpłynie na wygodę korzystania drastycznie.

madison22
20-10-2010, 21:32
Mnie się podoba jak wszystko co możliwe jest zabudowane,więc sbs odpada, nawet kosztem jej pojemności i gadżetów.
Jak tobie wystajaca lodówa nie przeszkadza to czemu nie?

nicol21
20-10-2010, 21:32
casse

ja bym albo chciala lodówkę wyrównaną z meblami, albo zabudowaną. Też będziemy miec wolnostojącą lodówke, ale meble będą się konczyc na tym samym poziomie. Niestety wydaje mi sie ze taka wystająca lodówa oszpeci taka kuchnie. Masz przestrzen, ale to może zniszczyc jej efekt. Jeśli planujecie czarną błyszcząca lodówke - to chyba wiem o które chodzi i też cieżko mi się było jej oprzec, ale problem rozwiązał się sam - ot nie ma miejsca na taką duża. Tak czy innaczej - lodówka wg mnie musi się konczyć w jednej płaszczyźnie... innaczej juz od nowości wprowadzasz bałagan.
Szkoda, że mebelki nei czerwone. Tez lubię wenge, ale w kuchni czerwień mi się bardzo podoba.

Nie wiem czy ta szafka wisząca będzie miała szybę, czy może mleczna szybę, ale nie decydowałabym się na pewno na zupełnie przezroczystą. Potem cokolwiek tam wstawisz będzie wprowadzało bałagan - czy różne kolory, kształty etc...
nie chciałabys przesunąc ciut zlewu w prawą? tak abyś wyjmując rzeczy z lodówki mogła mieć miejsce aby gdzieś je położyc? wydaje mi się ze do wyspy jest daleko, a tam dosc blisko zaczyna się zlew....

i to chyba na tyle marudzenia :)

masz jeszce jakieś inne ujęcia tej wizualizacji?

casse
20-10-2010, 22:53
Nikol
Moj wykonawca powiedział mi ze drzwi takiej lodówki zawsze muszą wystawać.
Ale właśnie tylko drzwi.... Nam podoba się lodówka ta czarna samsung z kostkarką i barkiem ale chyba jednak z niej zrezygnujemy

W ogóle ułożenie tej "scianki" jest jeszcze do dyskusji

I mam mieszane uczucie do tej górnej szafki miał byc lakomat i ramka aluminiowa ale to troszke inny swiat i chyba wezme normalna wenge lub białą

Mam jeszcze te fotki
http://images50.fotosik.pl/355/8f0a8575eba3627dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images49.fotosik.pl/356/7d7999eabdf93989med.jpg (http://www.fotosik.pl)

ALUTKA W
20-10-2010, 23:32
casse

nie daj się ;) fakt drzwi lodówki musza wystawać bo inaczej jej nie otworzysz ale dla pocieszenia moja kolezanka ma super kuchnie w czarnym lakierze a sbs inox wygląda ok nawet bardzo ok a korzystanie z "barku" czy dystrybutora wody lub lodu nieocenione!! U mnie tez tak będzie. Szczególnie barek się przyda bo po mleko do lodowy sięgam 4x na godzinę!! Lodówki w zabudowie do mnie nie przemawiają głównkie z powodu pojemnosci. Naprawdę przemyśl czego od lodówki oczekujecie względy estetyczne są ważne ale nie najważniejsze a taka nowoczesna lodówka wcale nie szpeci.

duś
21-10-2010, 00:08
mi się te wystające drzwi też nie podobają, nawet bardzo, no ale pewnie ja po prostu większą uwagę zwracam na look.
nie przemawia do mnie ta wyspa i samotna wisząca szafka. reszta chyba ok

vanillafields
21-10-2010, 09:42
Dzięki za zainteresowanie :) Czyli zlew włożyć w szafkę narożną (taką w kształcie trapezu?) Co do kolorów, to tylko radosna twórczość - jeszcze się nie zdecydowałam na konkretną kolorystykę.
A gdyby ścianę z lodówką zabudować wysoką zabudową? Tzn przenieść cargo i słupek z piekarnikiem? Czy mogłoby tak być? Tylko co wtedy ze zlewem, może być dalej w narożniku? Kurcze, przydałaby się jakaś wizualizacja 3d...

ALUTKA W
21-10-2010, 09:59
casse

tak mnie zaintrygowala Twoja kuchnia... a moze by zamiast szafek pod scianami w L przeniesc wszystko na srodek i zrobic olbrzymiasta wyspe z szafek? od str slupa siedziska np. niskie ale hokery? pieeknie by bylo.. wtedy roboczy blat masz w jednym ciagu np. plyta blat zlew albo na odwrot. Dojscie do okien super, caly czas jestes przodem do reszty domu (tak mi sie wydaje) Pomysl, bylam kiedys w takiej kuchni i okazala sie mega funkcjonalna nie mowiac o wrazeniu wizualnym.

casse
21-10-2010, 10:39
Dzięki wszystkim za rady :-)

Alutka kurcze ale dałas mi do myslenie ale nie wiem czy jestem aż na tyle odważna ;) -powiem Ci tak ja miałam robione chyba z 6 projektów i wszyscy robili tak samo czyli scianka z lodówką i od niej szedł ciąg mebli i konczył się na słupie czyli miałam taki półwysep
Dopiero ta pani zrobiła mi taka L-ke która nam się bardzo spodobała i wszystko teraz toczy sie wokół tej lodówki i ew. wyspy

I juz prawie się zdecydowalismy na lodówke w zabudowie ale twój post przekonał mnie jednak ze wcale nie jestem tego pewna :confused:
bo wyglad wygladem ale własnie te funkcje ....ach

Duś rozumiem ze w ogóle byś wyspy nie robiła tak ?? A nie bedzie wtedy tak pusto i gdzie ja kawke bede pic?? -wprawdzie tuz obok jest jadalnia z salonem ale kawusie to ja lubie sobie w kuchni strzelic :-)

Niby u mnie są dwie opcje albo półwysep albo wyspa ( przy tym nieszczęsnym słupie) :bash: no albo nic ale to chyba odpada

A szafke górną zdecydowałam sie zrobic normalną tylko nie wiem czy białą tak jak sciana i "wyspa" czy wenge tak jak L-ka ??

MarJel
21-10-2010, 11:47
casse, moim skromnym zdaniem: lodówka sbs wygląda na niet, :cool: też miałam ten problem marzył mi się sbs i kostkarka ale zrezygnowałam bo nie dobrze to wyglądało w zabudowie. Wybrałam opcje chłodziarka i oddzielna zamrażarka do zabudowy. Wyspa jak dla mnie ok. szafka górna stawiam na wenge. To tyle moich wywodów, życzę dobrych decyzji.:D

arogos
21-10-2010, 12:21
Witam wszystkich.
Jest to mój debiut na forum więc bardzo proszę o wyrozumiałość:)
Jestem na etapie planowania kuchni, która generalnie jest mało ustawna. Fronty będą lakierowane na wysoki połysk, bez uchwytowe, blat laminat
biały lub jasnoszary. Moim problemem jest ustawienie zlewozmywaka i płyty. Bardzo nie podoba mi się układ, który jest na projekcie, czyli te dwa sprzęty umiejscowione bezpośrednio przy sobie. Można rozdzielić zmywarką ale wtedy blat roboczy podzieli się na małe odcinki. Można je rozsunąć ale w granicach szafek w których się znajdują.
Bardzo proszę o opinie i porady.hthttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86a4708039bc07c1.htmltp://
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b02338159f2bf9e4.html

ALUTKA W
21-10-2010, 12:38
CASSE

co do lodowki to musisz zdecydowac jakie funkcje sa Ci niezbedne (ja jestem za sbs;) ma spelniac funkcje czy ladnie wygladac? co s stylu jak ktos kupuje piekny wypoczynek i zaraz do tego narzute, zeby sie nie pobrudzilo o albo pokrowce na krzesla pieczolowicie dobierane wczesniej do stolu i innej stolarki;)
wyspa absolutnie zostaje:) blat jest zawsze potrzebny no i ta kawka, ale jesli jej teraz nie zrobisz to zawsze mozna dorobic pozniej
szafke wiszaca chyba dalabym jasna, bo zleje sie ze sciana i stanie sie prawie niewidoczna bedzie lekko a nie ciezko i nie bedzie konkurowac z okapem

ALUTKA W
21-10-2010, 12:42
AROGOS

a moze ten zlew dac na prawy naroznik? nie pasi mi tak bliziutko plyty i to przy barku a tak jesli jestes praworeczna to szumowanie itd z garneczka cyk na prawo do zlewiku i juz po klopocie

Róża
21-10-2010, 12:42
Jesli nie chcesz przenosić ani zlewu, ani kuchenki na "boki" kuchni, to IMHO ten układ nie jest taki zły.
Jeśli chcesz zmian, to może pokusisz się o zlew narożny, albo zlew "zachodzący" na te boczne elementy? Np. na prawy bok, albo... jeszcze lepiej na lewy gdzie jest ten bar? Zlew byłby schowany/niewidoczny, zostałby duży blat roboczy,, a baterię możesz zawsze zamontowac składaną i nie będzie jej widać z salonu. :) Taka myśl mi wpadła po obejrzeniu projektu, mam nadzieję, że nie namąciłam Ci w głowie bardziej ;)

duś
21-10-2010, 12:44
@vanillafields
tak, dokładnie o takim zlewie myślę. na chwilowym projekcie masz go bezpośrednio obok płyty. nie jestem wielkim fanem narożnych zlewów, ale w sytuacji, gdy mam do wyboru płyta i zlew obok siebie albo płyta trochę miejsca i narożny zlew - wybieram 2 opcję (kilka mies temu stałam przed takim wyborem u siebie i widzę, ze to był dobry pomysł, a narożny zlew wcale nie jest aż taki niewygodny, jak się obawiałam). poza tym, podobnie jak u mnie - masz miejsce na narożnik, nie będziesz go wciskać i upychać. rozważ taką opcję, myślę, że warto :)
nie do końca zrozumiałam co miałaś na myśli w kwestii słupka. może uda ci się stworzyć, jakiś choćby orientacyjny rysunek, he?

@casse
no wiem, że się pusto robi, ale nie mogę się pozbyć wrażenia, że ta twoja półwyspa strasznie zagraca przestrzeń (abstrahując od estetyki, która też nie jest w tym wyspaku moja). bardzo mi się podoba sugestia alutki w

@arogos
to, co widać - jest ładne, ale za dużo tam nie widać.
spróbowałabym oddalić płytę i zlew od siebie - bezpośrednie sąsiedztwo nie jest najwygodniejsze.

Róża
21-10-2010, 12:45
to pisałam do argos chyba w tym samym czasie co Alutka W ;) dwie różne odpowiedzi, więc masz jak pokombinować ;)

ALUTKA W
21-10-2010, 12:57
http://lh4.ggpht.com/_ixzsC0gDalg/TH4fQNcF2aI/AAAAAAAAAKQ/vhQF5ISnT0s/s800/S%20kuchnia%201a.jpg



casse
a moze tak zaczac sciane z zabudowa, tez tak planuje u siebie kilka stron czesniej, wtedy tak strasznie sie ta lodowa w oczy nie rzuca.

atika
21-10-2010, 13:07
Mam prośbę o pomoc.

Planuję zakup kuchni IKEA i mam zagwozdkę.

Poradźcie - bo może ja źle szukam.

Chcę wysoką zabudowę w kuchni z jednej strony, ale niestety mam fioła na punkcie równego poziomu uchwytów, a w IKEA nie da sie tego zgrać (albo ja nie potrafię)
Meble chcę na 233cm. I tak:
Chcę postawić
- lodówkę do zabudowy - mam do wyboru: patrząc od dołu: 92/90/35 lub 70/90/57
- piekarnik i mikrofalówkę do zabudowy: od dołu 57/103 lub 98i8/57 (góra zgadza sie z 2 oprcją lodówki) dół już gorzej... ale tu jakoś da sie jeszcze przesunąć nieco niżej uchwyt od zamrażarki i będzie ok., ale problemem jest 3 szafka gdyz tu praktycznie nie ma wyboru - jest podział:
- od dołu: 125/92,

Jak zrobić by nie było każde na innym poziomie ...

Marzyłam o takiej wysokiej zabudowie... ale nie wiem czy nie będę musiała sobie podarować ze względu na te różne poziomy, które bardzo by mnie drażniły.

Proszę poradźcie coś !!! bo może ja czegoś nie zauważam...

duś
21-10-2010, 13:10
zupełnie nie kumam o ci chodzi (rysunek poproszę).
natomiast jeśli problemem są uchwyty, to ja np. nie widzę przeszkód, żeby zamówić je on-line. cenowo wcale nie odbiegają od tych ikeowskich, wzorniczo również, a w kwestii montoważu - 8letni kuzyn brzydszej połowy ogarnął temat bez problemu, więc chyba to proste.

atika
21-10-2010, 13:34
zupełnie nie kumam o ci chodzi (rysunek poproszę).
natomiast jeśli problemem są uchwyty, to ja np. nie widzę przeszkód, żeby zamówić je on-line. cenowo wcale nie odbiegają od tych ikeowskich, wzorniczo również, a w kwestii montoważu - 8letni kuzyn brzydszej połowy ogarnął temat bez problemu, więc chyba to proste.
Cześć duś.

Nie chodzi o uchwyty, bo tych jest w bród, tylko o wysokość szafek.... One w IKEA są po prostu na różnych wysokościach i nie da sie tak dobrać by były na równym poziomie, a co za tym idzie trudno też mieć uchwyty na jednym poziomie.
Szafki są tak jak rozpisałam - kurcze nie mogę teraz nic wkleić, bo mi się IKEA planer nie chce otworzyć :( może w domu pójdzie lepiej to wkleję wieczorkiem.

ALUTKA W
21-10-2010, 13:40
ATIKA

te meble z ikea sa sprzedawane wszystko osobno: tzn korpus, drzwi, polki itd itp ja bym po prostu kupila takie same fronty do wszystkich szafek np. lodowkowe, zeby sie zgadzalo albo dopasuj sobie w ikea home planner fronty wysokich szaf i gotowe

piecyki i mikorfale to sobie tez dopasuj juz w domu bo regulacja polki jest chyba co cm

atika
21-10-2010, 14:04
Alutka - ale drzwi nie są w kazdych wymiarach...by pasowały do lodówki, itp...

Mam to rozrysowane - ale poblokowane wszystkie strony do wklejania zdjęć i nie mogę wrzucić do netu.

casse
21-10-2010, 14:11
Alutka wykonawca powiedział ze zrobi nam ta ściankę jak tylko bodziemy chcieli i zachowa pełny minimalizm w szafkach jak tylko sie na lodówke zdecydujemy :-/

A co do wyspy to juz sama nie wiem -czy nie lepiej pociądnac ta L-ke dalej do słupa
Cos takiego- oczywiście abstrachujac od tego co jest w tle
http://images41.fotosik.pl/351/6df7fe1eccf8f7d6med.jpg (http://www.fotosik.pl)

atika
21-10-2010, 14:42
A czy mogę kupić obudowę do lodówki - i nie zabudowywać w niej lodówki tylko zrobić półki i te wyjeżdżające kosze ??

vanillafields
21-10-2010, 16:02
duś

chodziło mi o szafkę z piekarnikiem oczywiście. Może wieczorkiem uda mi się stworzyć jakąś wizualizacje.

ALUTKA W
21-10-2010, 18:54
A czy mogę kupić obudowę do lodówki - i nie zabudowywać w niej lodówki tylko zrobić półki i te wyjeżdżające kosze ??

TAK!! Właśnie o to mi chodziło tylko się nie wysłowiłam - w Ikea można wszystko!! ;)

ALUTKA W
21-10-2010, 18:59
hmmm tu już namieszane ;) można się gonic dookoła wyspy hi hi
płytę dałabym na ścianę koło okna a barek przeciągnęłabym do słupa
w narożniku z wysoką zabudową szafka żaluzjowa
i tym sposobem upodobniłabym Twoją kuchnię do mojej ;) pare stron wstecz hi hi
ale tak serio serio zrobiłabym to U z barkiem do słupa

casse
21-10-2010, 19:16
Alutka ten projekt jest nie dobry bo ta wyspa jest po prostu wciśnięta w środek ale ona tam by sie nie zmieściła -zeby normalnie mozna było funkcjonowac czy szafki otworzyc

Czyli lepiej zrobic :
- U do samego słupa
a nie
-L i wyspe

Mam dośc :bash: juz wiem ze spac dziś nie bede ;-(

KamaG
21-10-2010, 19:56
Casse tak sobie patrzę i myślę, może dociągnąć szafki z blatem aż do słupa, jakoś ta przerwa pomiędzy szafką a słupem mi nie podchodzi. Zastanawiałabym się jeszcze nad rozbiciem zabudowy na wysoką ścianę połączoną z niską zabudową ciągiem L i drugi ciąg od słupa do ściany, z barkiem. Chyba już podobnie proponowano, o ile dobrze zrozumiałam. Albo U zaczynając od wysokiej ściany, przez niską na długiej ścianie i kończąc na krótkiej niskiej, ale wtedy już bez barku i bez wyspy - tylko, że będzie bardzo otwarta ta kuchnia, a nie wiem czy to by Ci odpowiadało.

ALUTKA W
21-10-2010, 23:38
Alutka ten projekt jest nie dobry bo ta wyspa jest po prostu wciśnięta w środek ale ona tam by sie nie zmieściła -zeby normalnie mozna było funkcjonowac czy szafki otworzyc

Czyli lepiej zrobic :
- U do samego słupa
a nie
-L i wyspe

Mam dośc :bash: juz wiem ze spac dziś nie bede ;-(

e tam nie spać - noc przynosi radę :) ja bym zrobiła wysoką scianę i ogromną wyspę a na drugim miejscu U do samego słupa oczywiście bez wyspy ;)
zamknij oczy i wyobraź sobie swoją kuchnię i siebie w niej co gdzie i jak, jakie czynności wykonujesz najczesciej, jakie masz przyzwyczjenia i jak to wygląda od strony salonu
my na naszej budowie rozkładaliśmy pustaki, "gotowaliśmy", pętaliśmy sie we czwórke itd i tym sposobem mam projekt, który MI/NAM odpowiada
pamiętaj ile osób tyle opinii ale to TY tam będziesz szaleć

atika
22-10-2010, 11:52
To ja mam jeszcze pytanie.
Czy naprawdę dużym błędem jest stawianie w słupku piekarnika+mikrofalówki (jedno nad drugim) do zabudowy, zaraz obok zabudowanej lodówki ??
Czy przez to mogą sie psuć/ źle spisywać te sprzęty ??

Magda 34
22-10-2010, 12:13
atiko, myślę, że spokojnie możesz postawić lodówkę obok piekarnika i mikrofali. W meblach do zabudowy trzeba sprzętom zapewnić niezbędną wentylację, przez zrobienie odpowiednich kratek. :) Poza tym, gdyby były jakieś przeciwwskazania to nie byłoby tylu kuchni z piekarnikami i lodówkami obok siebie. Ja mam piekarnik koło zmywarki i sprawdzałam już czy zmywarka się nagrzewa podczas pracy piekarnika, ale nic takiego się nie dzieje. ;)

optymistka
22-10-2010, 15:39
Witajcie.
Mam do Was ogromną prośbę o pomoc w aranżacji kuchni.
Nie znam żadnych programów do projektowania, a jak próbowalam na ikei to wychodziły mi straszne rzeczy.
Co prawda dopiero na wiosnę zaczynamy budowę, ale w związku z tym, że zakładamy ostre tempo budowy ( chciałabym najpóźniej w listopadzie lub grudniu 2011 już mieszkać ) chcę już mieć poukładane jak ma wyglądać kuchnia i łazienki, żeby uniknąć zmian w trakcie budowy.
Budować będziemy wg projektu Maciejka pracowni Domowe Klimaty :
http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-2885_maciejka
Wprowadzamy niewielkie zmiany w projekcie: ściana kuchni i salonu będzie zrównana z oknem w wykuszu ( tzn. likwidujemy wykusz poprzez poszerzenie kuchni i salonu ) . Druga zmiana to poszerzenie i skrócenie o metr garażu - w celu uzyskania łazienki z oknem.
W kuchni po tej zmianie powiększona będzie spiżarnia ( będzie o około 1 m szersza ).
Chyba zmniejszę też okno w kuchni z szer.2,40m na 1,8m- może wtedy będzie łatwiej rozplanować to pomieszczenie.
Chciałabym w tej kuchni mieć lodówkę side by side, piekarnik w słupku, zmywarkę, płytę kuchenną może w rogu , a pod oknem zlew. Bardzo chciałabym w jakiś sposób przesłonić kuchnię od jadalni i salonu-może wysokim barkiem z siedziskami - bo typowego stołu w tej kuchni to chyba nie chcę . Marzy mi się też jakiś fragment z taką wysoką pełną zabudową, ale chyba nie ma tu miejsca na takie fanaberie, a poza tym to ta spiżarka będzie dosyć duża więc pewnie nie ma sensu pakowanie się w wysokie koszty szaf w kuchni.
Pomożecie to jakoś zaplanować ? Ewentualnie podpowiedzcie w jakim łatwym programie mogłabym się pobawić ( ale ja kompletna noga jestem -jeżeli chodzi o obsługę tego typu udogodnień :confused: - nawet nie wiem, jak do tego posta wstawić rzut pomieszczeń ze strony pracowni ).
Będę bardzo wdzięczna za pomoc

atika
22-10-2010, 21:39
Jakiś czas temu wklejałam już swój projekt kuchni, ale im dłużej na niego patrzyłam, tym mniej mi się podobał.... ostatnio powstał nowy i ten chyba jest najlepszy.

Czekam na krytykę, komentarze, porady, itp....

Kuchnia będzie z mebli z IKEA.
Planuję Abstrakt.

I teraz tak:
Chciałabym te 3 wysokie słupki w kolorze białym, szafki górne białe, a resztę w graficie.
Wszystkie te meble są z połyskiem.
Do tego płyta indukcyjna czarna, + czarny zlew - jakaś Teka, blat biały, okap biały lub czarny.
I teraz moje dylematy - czy do tego dać kuchenkę i mikrofalówkę - czarną, białą, czy INOX,
No i czy robić kuchnię w 2 kolorach mebli czy zostać przy jednym ??

Na podłodze szare płytki, ściany w lekkiej szarości... jedna, moze ta z okapem ciemny grafit wtedy okap biały). Stół i krzesła białe.

Co doradzicie, zmienicie ??

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1010/beztytuluecff.jpg (http://wgrajfoto.pl)

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1010/276d8.jpg (http://wgrajfoto.pl)

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1010/3989d.jpg (http://wgrajfoto.pl)

Magda 34
22-10-2010, 21:52
mnie się podoba kolorystyka, którą planujesz atiko. Ja bym pozostała przy dwukolorowej. Do białych frontów w słupku pasuje zarówno sprzęt biały jak i inox. Ja bym poważnie rozważała jednak czarny. Może tylko "ociepliłabym" tę kuchnię trochę drewnem, np. drewniany stół. Co do ergonomii, to nie chcę Cię martwić, ale za daleko od zlewu umiejscowiona jest lodówka. :(

casse
22-10-2010, 21:56
Nic nie zmieniaj jest SUPER :wave:
Naprawde !! -ja osobiście zostałabym przy 2 kolorach -ten szary tez jest piekny ale z przewagą bieli własnie

A sprzet -czarny -zeby wszystko współgrało

duś
22-10-2010, 22:05
ja też za 2 kolorami :) bardzo mi się podoba to zestawienie :)
sprzęt... hm... ten czarny będzie tak trochę charakterniej wyglądał, tak mi się wydaje. kilka czarnych dodatków potem i będzie bardzo elegancko. okap... hm... musiałabym zobaczyć to na jakiejś wizualce, ale pomyślałam w 1 chwili o czarnym także.

od lodówki do zlewu faktycznie jest kawałek, ale jeśli lodówka będzie otwierana na prawo tj. na kuchnie (słupek nr 8 u ciebie), co jest przecież możliwe bez najmniejszego problemu - korzystanie z niej będzie wygodne.

obecna wersja podoba mi się dużo bardziej niż poprzednia. dużo, dużo bardziej :)

atika
23-10-2010, 11:23
Bardzo wszystkim dziękuję ;)
Ta kuchnia też mi się podoba duuużo bardziej ;)
Czyli zostaje pierwotny plan - 2 kolory mebli.
Czarny sprzęt rzeczywiście będzie z charakterem.

Lodówka "słupek 8" będzie sie właśnie otwierać na kuchnię.
I chyba nie jest aż tak daleko. Teraz mam od lodówki do zlewu - 2,8m, a do kuchenki jeszcze 1m dalej - więc też nie jest "pod ręką" a jak dla mnie jest super wygodnie ;) Fakt że teraz przy lodówce mam blat.... ale mam nadzieję żeo obędę sie bez niego....

Co do okapu - sprawa do przemyślenia.... ten okap będzie widoczny z salonu (z boku salonu) więc fajnie by było zainstalować coś ładnego. Będzie to właściwie pochłaniacz - bo nie ma w kuchni komina (went. mechaniczna).
Mam nadzieję że znajdę coś nietuzinkowego i nowoczesnego i poniżej 4000 zł... a jak na razie tylko koło tej kwoty były ładne okapy.
Jeszcze przemyślę biały czy czarny.....
Muszę jeszcze przemyśleć co na ścianę za płytą.... chyba szyba.... no i ściana ciemniejsza od reszty o jakieś 2 tony, czy np. fajna tapeta ??

pozdrawiam

duś
24-10-2010, 13:52
(...) I chyba nie jest aż tak daleko. Teraz mam od lodówki do zlewu - 2,8m, a do kuchenki jeszcze 1m dalej - więc też nie jest "pod ręką" a jak dla mnie jest super wygodnie ;) Fakt że teraz przy lodówce mam blat.... ale mam nadzieję żeo obędę sie bez niego....
jeśli zdarzy się tak, że będziesz chciała więcej rzeczy na raz włożyć / wyjąć, to bliżej lodówki masz w najgorszym wypadku stół, na którym możesz te zakupy rozpakować. myślę, że będzie wygodnie :)


(...) Muszę jeszcze przemyśleć co na ścianę za płytą.... chyba szyba.... no i ściana ciemniejsza od reszty o jakieś 2 tony, czy np. fajna tapeta ??
pomyślałam sobie, że fajnie by tam białe cegiełki wyglądały, ale osobiście nieco sceptycznie podchodzę do bieli na kuchennej ścianie, tym bardziej - do białych fug. fototapecie nie mówię nie, ale jak pisałaś - ten element może być widoczny z innych części mieszkania.
hm... a może by tak coś co przypomina... drewno!? głośno myślę, ale gdzieś widziałam ostatnio kuchnię, w której okap i szafki wieszano na drewnianym podkładzie (nie wiem, jak to opisać). w takim ciepłym kolorze mogłoby wyglądać ciekawie. hmmmm.... postaram się odnaleźć to, o czym myślę :)

maryblair
28-10-2010, 17:33
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum, jednak już od pewnego czasu czytam Wasze wskazówki. Urządzam swoje pierwsze mieszkanie i z tego względu chciałabym skorzystać z Waszego doświadczenia. Szczególnie jeśli chodzi o urządzenie mojej miniaturowej kuchni (w właściwie aneksu kuchennego). Ma on ok. 4 m2, a więc jest to w zasadzie wnęka :-). Mam już wstępną wizualizację, którą poniżej Wam przedstawiam i tym samym proszę o jakieś wskazówki, co można zmienić, co jest na tak, a co jest błędnie rozplanowane.

Kuchnia będzie w kolorze białym (lub wanilia) mdf lakier na wysoki połysk, jasny blat imitujący kamień i do tego na ścianie mozaika (http://www.ceramicadellarte.pl/?k=katalog&w=widok&d=34) - rustico nero.

Oto wizualizacja:

http://img179.imageshack.us/img179/2779/kuchnia1u.jpg


http://img295.imageshack.us/img295/3430/kuchnia1b.jpg


http://img195.imageshack.us/img195/7871/kuchnia1a.jpg

manieq82
28-10-2010, 22:07
wg mnie jeśli za tym słupkiem kryje sie zlew o daj go na róg a płytę bardziej na lewo - zdaje sie do komina czy jakiegoś występu
tak zlew zaraz przy ścianie - będzie sie chlapało na szafki i strasznie niewygodnie

to moje zdanie

duś
29-10-2010, 11:48
jak na 4 m2 to wyciągnąłeś z tej kuchni naprawdę całkiem przyjemny aneks.
na twoim miejscu zastanowiłabym się, czy potrzebuję piekarnika w słupku czy może zamontować, go na poziomie podłogi i uzyskać kosztem 1 szafki trochę blatu. zgadzam się z przedmówczynią w kwestii zlewozmywaka

atika
29-10-2010, 13:40
Ja też bym "przeniosła" piekarnik na dół i w tym miejscu miała dodatkowe 60cm. blatu - nie trzeba by bylo przenosić zlewu. Byłoby więcej, blatu i wygodniej.

Poza tym kuchnia malutka ale bardzo ładna ;)

pepejeans
29-10-2010, 13:52
na pewno rozsądnie byłoby piekarnik umieścić na dole i zyskać powierzchnie dodatkową blatu
ja będę mieć podobny aneks 2x2,3 i to jeszcze z przewodem kominowym) ale i tak marze o piekarniku w słupku
pracuje właśnie nad wizualizacją i wrzucę za jakis czas z prośba o Wasze opinie
ale powiem Wam, że i tak kombinuję (nawet kosztem pokoju) żeby ten piekarnik w slupku był ;)

maryblair
29-10-2010, 14:24
Dziękuję za wskazówki :-)

No właśnie, ja też marzyłam o piekarniku na rozsądnej wysokości. No, ale niestety macie rację. Więcej blatu sprawi, ze będzie wygodniej. Przestawię zlew w róg. Niestety przy takim metrażu z meblami nie poszaleję ;-)

nicol21
29-10-2010, 21:12
http://img543.imageshack.us/img543/2459/projektkuchni2str2.png

http://img843.imageshack.us/img843/9104/projektkuchni2str1.png

hej,
zastanawiam się nad tym jakie oswietlenie dobrac do takiej nowoczesnej kuchni - kolor bordo na polysk, blat czarny granit, kuchenka , mikrofala i lodowka z inox'u. oswietlenia pod szafkami bedzie, a kolo rolety mozliwwe ze nie bedzie tych spotow. ponizej moje propozycje. a tak - nie lubie jak zarowke widac od dolu wiec musze miec jakies zasloniecie zarowki.....

http://img94.imageshack.us/img94/8950/skalayrandolw560cmjasny.jpg

http://img524.imageshack.us/img524/8895/philipsplafonecomoods32.jpg
http://img525.imageshack.us/img525/9485/massiveplafonnero563333.jpg
http://img836.imageshack.us/img836/9923/massiveplafon707120317z.jpg
http://img51.imageshack.us/img51/3305/galeriazdjmassiveice320.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/1443/cleonicarinaplafon50cmz.jpg

Jeśli macie fajne pomysly to chętnie wysłucham!!

dzieki za opinie.

Anulek2005
01-11-2010, 23:20
Wiem, że projekt mojej kuchni furory nie zrobił, ale może wspomożecie mnie w konkursie? Proszę o kliknięcie (i wpisanie kodu) - można raz dziennie :):
Zakręcona kuchnia - projekt Anulek2005 (http://promocje.ikea.pl/kuchniajakmarzenie/projekt/4ccf3723a8762.html)

http://anulek2005.republika.pl/pokrecona.jpg
Baaaardzo dziękuję.

pepejeans
02-11-2010, 07:53
akcja ikeowska kręci sie na całego:)

Anulek2005
02-11-2010, 08:05
akcja ikeowska kręci sie na całego:)

:wave:

magda.o
02-11-2010, 14:28
ja też w tej sprawie ;)

projekt pokazywałam tutaj na str 34: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje&p=4251598&highlight=magda.o#post4251598

i też biorę udział w tym konkursie:)
http://promocje.ikea.pl/kuchniajakmarzenie/projekt/4cc947bd0c5e9.html
biała dama :)

dziękuję!! :):):)

Anulek2005
02-11-2010, 15:58
magda.o - no gdybym to wiedziała, to bym nawet w szranki nie stawała ... Chyba się cichcem wycofam z tego konkursu ...

nicol21
02-11-2010, 21:09
czy ktoś natknął się na takie oświetlenie podszafkowe w kuchni? chodzi mi o strony internetowe, allegro etc, szukałam, ale jakoś szczęścia nie miałam.

http://img183.imageshack.us/img183/576/imgp2864n.jpg

http://img705.imageshack.us/img705/5435/imgp2861n.jpg

magda.o
02-11-2010, 23:18
magda.o - no gdybym to wiedziała, to bym nawet w szranki nie stawała ... Chyba się cichcem wycofam z tego konkursu ...

no co Ty, nie wycofuj się! :) za miejsca 2-51 są garnki:) a miejsce 51 ma 182 głosy, a jeszcze kupa czasu!;)
zagłosowałam na zakręconą;)

Anulek2005
03-11-2010, 08:01
Dzięki za doping :)

biała dama +1 pkt ode mnie ;)

agnie-cha
04-11-2010, 06:20
Dziewczynki kofane, podpowiedzcie mi co wybrać na fronty kuchenne : otóż bardzo podoba mi się fornir palisander lub orzech amerykański (półmat) , słyszałam, że to trzeba specjalnie pielęgnować , uważać bo się rysuje itp... , zaczęłam się zastanawiać czy nie wziąć pod uwagę mdf .
Popołudniu wkleję projekty pod ocenę .. .
Pozdrawiam
Jak można zagłosować bo wyskoczył mi napis o błędnym haśle, trzeba się logować ?

Venus_m
04-11-2010, 11:07
Agnie-cha musisz brac pod uwage, ze fornir jest najbardziej zblizony pod wzgledem faktury do naturalnego drewna. Mdf to plyta udajaca np palisander. Porownanie okna plastikowe w okleinie Meranti lub okna drewniane :D

W mieszkaniu wynajmowanym mam kuchnie szafki dolne w fornirze dab malowany na kolor wenge i jakos trzyma sie bardzo dobrze, nie ma problemu z czyszczeniem ;)

Anulek2005
04-11-2010, 11:09
Dziewczynki kofane, podpowiedzcie mi co wybrać na fronty kuchenne : otóż bardzo podoba mi się fornir palisander lub orzech amerykański (półmat) , słyszałam, że to trzeba specjalnie pielęgnować , uważać bo się rysuje itp... , zaczęłam się zastanawiać czy nie wziąć pod uwagę mdf .
Popołudniu wkleję projekty pod ocenę .. .
Pozdrawiam
Jak można zagłosować bo wyskoczył mi napis o błędnym haśle, trzeba się logować ?

Nie mam nic fornirowanego, a ten który pamiętam z dzieciństwa (większość mebli w domu moich rodziców) chyba niekoniecznie jest taki, jak dzisiaj ....

Co do głosowania - czasami kod z obrazka można źle przeczytać (o jest podobne do 0 itp.). Trzeba po przeładowaniu wpisać nowy kod z obrazka i będzie git. Dzięki za chęć oddania głosu (nawet jeśli nie na mój projekt :-))

MadzialenkaT
05-11-2010, 21:08
Anulek głos oddany powodzenia :)

Cola0760
07-11-2010, 23:17
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum, jednak już od pewnego czasu czytam Wasze wskazówki. Urządzam swoje pierwsze mieszkanie i z tego względu chciałabym skorzystać z Waszego doświadczenia. Szczególnie jeśli chodzi o urządzenie mojej miniaturowej kuchni (w właściwie aneksu kuchennego). Ma on ok. 4 m2, a więc jest to w zasadzie wnęka :-). Mam już wstępną wizualizację, którą poniżej Wam przedstawiam i tym samym proszę o jakieś wskazówki, co można zmienić, co jest na tak, a co jest błędnie rozplanowane.

Kuchnia będzie w kolorze białym (lub wanilia) mdf lakier na wysoki połysk, jasny blat imitujący kamień i do tego na ścianie mozaika (http://www.ceramicadellarte.pl/?k=katalog&w=widok&d=34) - rustico nero.

Oto wizualizacja:

http://img179.imageshack.us/img179/2779/kuchnia1u.jpg


http://img295.imageshack.us/img295/3430/kuchnia1b.jpg


http://img195.imageshack.us/img195/7871/kuchnia1a.jpg

witam a z jakiego programu Wy tutaj korzystacie? (zapewne o tym było juz na poprzednich stronach ale wybaczcie, ze nie mam siły łowic z tych wszystkich postów :)

pepejeans
08-11-2010, 08:19
witam a z jakiego programu Wy tutaj korzystacie? (zapewne o tym było juz na poprzednich stronach ale wybaczcie, ze nie mam siły łowic z tych wszystkich postów :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?140825-Programy-do-aran%C5%BCacji-wn%C4%99trz.&highlight=programy+aran%C5%BCacji+wnetrz

Cola0760
08-11-2010, 09:29
dzieki sliczne :)

PS rozumiem ze te wklejki Wasze tutaj z projektów to z wersji demo?

psosin
09-11-2010, 11:58
prosze was o jeszcze jedna rade;-)
Nie wiem w jakim kolorze zrobic cokół pod szafkami i wykonczenie sciany zabudowanej.
http://lh3.ggpht.com/_ixzsC0gDalg/TH4fQ3mlh1I/AAAAAAAAAKc/ZsP3lakwr2c/s800/S%20kuchnia%203.jpg
podłoge mamy szarą i dlatego myslałam o szarym cokole, ale to wykonczenie na górze wolałabym chyba białe zeby nie odcinało sie, chociaz moze lepeiej jakby odcieło i nie spowodowało wrazenia ze jest takie wysokie i przytłaczające? kurcze no nie wiem....

Venus_m
09-11-2010, 12:33
Psosin skoro to ma byc kuchnia biala z debowym jasnym blatem to zostaw w spokoju te cokoly. Czasem naprostsze rozwiazania sa najlepsze.

Btw. Ta wizualka to chyba nie jest zbyt realistyczna pod wzgledem dlugosci blatu miedzy plyta grzewcza? :D

Misiaczek14
09-11-2010, 13:09
http://static2.domowladni.pl/uploads/filter/xxl/transfer/img/zdjecie255-Poreczny-komplet-podreczny.jpg

Ja marzę o takich szafkach w kuchni :) Uwielbiam nowoczesne kuchnie. (http://www.domowladni.pl/aranzacje/kuchni) Wyglądają prześlicznie i są bardzo praktyczne.

Anulek2005
09-11-2010, 13:14
Misiaczek14 - dlaczego w każdym twoim poście jest jakiś link???? :stirthepot:

Traktujesz to forum jako sposób na pozycjonowanie stron czy jak??