PDA

Zobacz pełną wersję : schody



05-01-2004, 13:45
Ze względu na brak miejsca zaprojektowano mi w domu schody zabiegowe,nie jestem z tego zadowolony,ponieważ uważam tokie schody za niewygodne.Puki co nie mam wyjącia ,ale chciałbym zrobić je jak najlepiej.Czy morze mi ktoś poradzić z kąd wziąć dobry wzór,rzut schodów zabiegowych żelbetowych. :o :-?

Zbigniew Rudnicki
19-01-2004, 17:03
Schody zabiegowe trzeba indywidualnie zaprojektować (rozrysować).
Aby zrobić to dobrze trzeba mieć nieco praktyki.
Jeśli pozostawimy to murarzom, czy cieśli - jest duże prawdopodobieństwo błędów i niezgodności z przepisami.

tom soyer
21-01-2004, 09:10
najlepiej zlec jakiejs firmie wycene schodow tzw gotowych - otrzymasz rysunki i cene, ktora raczej wyjdzie ci porownywalnie do owiele ciezszych schodow betonowych, ktorych pozniejsza renopwacja jest sporo trudniejsza niz schodow gotowych, ktore mozna zdemontowac.

tibor
21-01-2004, 10:48
Dzięki za podpowiedzi,chodzi mi glównie właśnie o to żeby zadać murarzowi konkretny projekt schodów,bo ten w projekcie architektonicznym jest do niczego. Kwestie drewnianych też biorę pod uwagę,bo jestem narazie na etapie ścian.Gdyby ktoś wiedział skąd ściągnąć takie schody to prpszę o wiadomość,są to schody zabiegowe w krztałce U. pozdrawiam tibor