PDA

Zobacz pełną wersję : wrocław architekt poszukiwany :)



carolinka
03-09-2009, 07:31
Witam,
szukam biura/studia architektonicznego które dokonuje adaptacji projektów gotowych... zastanawiam się także nad projektem indywidualnym domu nowoczesnego na wąska działkę (szeregówka/bliźniak - pow. użyt. do 140m2))Ile orientacyjnie kosztuje adaptacja? ile kosztuje projekt indywidualny?
Pozdrawiam!

Klodziki
03-09-2009, 07:42
Hej. Ja mam świetne architektki, robią mi adaptację. Pracują tez nad projektami indywidualnymi. Jeśli jesteś zainteresowana to namiary na priv mogę wysłać.

carolinka
03-09-2009, 07:49
chętnie :)
dzięki!

arch_marcin
03-09-2009, 08:38
witam. polecam swoje usługi. zapraszam do biura: Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 9, pok. 403, tel. 663 501 998

Madeleine
01-10-2010, 16:30
Wyciągam i proszę o namiary na dobrego architekta (i niezbyt drogiego ;) ), który zrobi mi projekt indywidualny na podstawie gotowego. Domek ma być parterowy, prosty, tani w budowie, z wjazdem od południa i garażem dwustanowiskowym.
Pomóżcie :)

carolinka
17-10-2010, 23:03
Wyciągam ponownie :)
porozsyłałam maile po wrocławskich pracowniach w temacie projektu indywidualnego na wąską działkę :) Wszyscy mocno bronili się przed podaniem ceny a z tego , co dostałam w odpowiedzi to mam kociokwik od 5 do 25 tyś za projekt... Pomocy :)

czaber
18-10-2010, 23:59
Wyciągam ponownie :)
porozsyłałam maile po wrocławskich pracowniach w temacie projektu indywidualnego na wąską działkę :) Wszyscy mocno bronili się przed podaniem ceny a z tego , co dostałam w odpowiedzi to mam kociokwik od 5 do 25 tyś za projekt... Pomocy :)

indywidualny projekt ma cenę indywidualną ;) - właśnie miałaś okazję obejrzeć to w praktyce ;)))

a serio - we Wrocławiu ceny za sensowny projekt indywidualny zaczynają się od ok.10tys zł (zwracam uwagę, że jest to wynagrodzenie za pracę 4 osób: architekt, konstruktor, instalatorzy elektryczny i sanitarny) - górna granica zależy od skomplikowania tematu i ceny własnej pracowni/projektanta.
te 5 tys. to chyba albo jakaś kompletna desperacja, albo cena, która później wzrośnie niepostrzeżenie... ;)

w Twoim wypadku sugeruję wyciągnięcie średniej (5+25/2=15) i te 10-15 tys. powinny wystarczyć - być może nawet na projekt domu łącznie z przyłączami wod-kan i elektr.(zależnie od wspomnianego stopnia skomplikowania tematu). czasami potrzebny jest także projekt włączenia się do drogi publicznej - ale to już zależnie od sytuacji.

ergo: wybierz sobie oferty ze średnią ceną z podanych 5-25 tys. i projektanta, z którym jesteś w stanie się porozumieć, ewentualnie takiego, którego realizacje (strona www/portfolio/etc) bardzo Ci odpowiadają

powyższe dane cenowe odnoszą się do projektu domu jednorodzinnego - wspominałaś wcześniej o bliźniaku/szeregówce - to już trochę co innego - przydałoby się sprecyzowanie oczekiwań

w dużej mierze i cena, i stopień skomplikowania projektu zależy (oprócz Twoich wymagań co do wielkości/'wyposażenia' domu) od działki i zapisów planu miejscowego/decyzji o warunkach zabudowy - z Twoich postów wynika, że złożyłaś już wniosek do UM Wrocław, czyli albo już masz, albo za chwilę będziesz miała decyzję o war. zabudowy (ok. 4/6 mies. od złożenia/Wrocław) w ręcę i szczegółowe już wytyczne do projektowania domu.
optymalnie jest, gdy architekt projektujący dom uczestniczy w przygotowaniu wniosku o decyzję (pozwala to uniknąć kłopotów na etapie projektowania), ale z już wydanymi warunkami (nawet uciążliwymi) porządny projektant też powinien sobie poradzić

trzymam kciuki ;)