PDA

Zobacz pełną wersję : Poprawa chodnika z polbruku



Anna Broc
10-09-2009, 13:52
Szukam kogoś uczciwego do następującej , niewielkiej pracy.
Nie wiem z jakich przycyzn, to okaże się po zdjęciu chodnika, cześć ogródka i chodnik prowadzący do domu zapada sie. Rozmawiałam z kilkoma osobami i jedyny wniosek to że deweloper nie utwardził podłoża ( pod chodnikiem są zapewne jakieś rury) a zjawisko opadania gruntu jest podobno naturalne.
Chodnik z polbruku to szer. 1 m dł. 7-8, zalezy ile trzeba będzie go zdjąć.
Praca polegałaby właśnie na zdjęciu kostek, utwardzeniu i położeniu na nowo.
Nie mam piachu ani cementu więc chciałabym wykonawcę z tymi materiałami.
Wg mnie powinno to kosztować góra 500 zł. Ktoś chciał 1200 bo niby tone piachu ma użyć ale gdzie, wg mnie to góra kilka taczek. Za ułożenie bierze 45 zł, co dla mnie jest absurdem.
Miejsce pracy Dobra k. Szczecina.

mikolayi
10-09-2009, 14:31
zatem chcesz wykonać rozbiórkę chodnika i ponownie go położyć
To zawsze będzie drozsze niz tylko położenie chodnika, nieprawdaż ?

wojtas122
10-09-2009, 15:11
myśle,że przy takim zleceniu to rozbiórke i czyszczenie polbruku zrobią gratis 8)

Anna Broc
10-09-2009, 15:33
zatem chcesz wykonać rozbiórkę chodnika i ponownie go położyć
To zawsze będzie drozsze niz tylko położenie chodnika, nieprawdaż ?

Zdjęcie kilkudziesięciu kostek nie kosztuje chyba tyle co ułożenie ich z podsypką, nieprawdaż?

Anna Broc
10-09-2009, 15:34
zatem chcesz wykonać rozbiórkę chodnika i ponownie go położyć
To zawsze będzie drozsze niz tylko położenie chodnika, nieprawdaż ?

Zdjęcie kilkudziesięciu kostek nie kosztuje chyba tyle co ułożenie ich z podsypką, nieprawdaż?

mikolayi
10-09-2009, 15:35
zatem chcesz wykonać rozbiórkę chodnika i ponownie go położyć
To zawsze będzie drozsze niz tylko położenie chodnika, nieprawdaż ?

Zdjęcie kilkudziesięciu kostek nie kosztuje chyba tyle co ułożenie ich z podsypką, nieprawdaż?
zdjęcie nie,
ale zdjęcie kilkudziesięciu kostek, prawidłowe zagęszczenie gruntu, wykonanie podsypki ,zageszczenie, ułożenie kostki już tak, nieprawdaż ? A nie o toż Ci w rzeczy samej chodzi ?

Anna Broc
10-09-2009, 16:02
Wiem, ze ceny są od 25 do 60 zl za ułożenie 1 m kwadr. Jeżeli nawet rozebranie i ponowne ułożenie z podsypka kosztuje 45 zl/m kw.( szukam wykonawcy o umiarkowanej cenie) to 8 m powinno kosztować 360 zł. Ile trzeba piachu i cementu ( nie znam się ale wyczytałam na forum że z tego się ją robi ) okaże się po zdjęciu chodnika. Nawet jeśli tona ( wg mnie aż tyle nie potrzeba) piachu to kosztuje kilkadziesiąt zł. Sam widzisz że do 1200 zł daleko, chyba ze ktoś bazuje na tym że klient kompletnie nie ma pojęcia co ile kosztuje i chce wykorzystac go dla łatwego zarobku. Gdy tamten fachowiec podał mi cene 1200 nie mialam pojecia ile kosztuje piach i cement, teraz sprawdziłam i jestem pewna, że była to cena nieadekwatna.

mikolayi
10-09-2009, 19:38
za 500 nie znajdziesz.

Anna Broc
11-09-2009, 09:37
za 500 nie znajdziesz.

A za ile? Chodzi mi o cenę robocizny, ile materiału będzie trzeba tego jeszcze nie wiadomo.

mikolayi
11-09-2009, 09:40
przecież cenę robocizny znasz. wykonawca podał Ci kwotę za rozbiórkę i położenie na nowo chodnika. Reszta to koszta materiałów i dostawy

Anna Broc
11-09-2009, 10:13
Cenę znam i nie znam. POniewż podjęłam ten wątek to odpowiadam, że chciałam zorienotwać się ile taka robota może kosztować. przeglądając forum widzę, że gdy ktoś pyta o cenę jakiejkolwiek usługi to w odpowiedzach i jest rozrzut nieraz kilkadziesiąt zł różnicy. POmijając skrajnie wysokie i skrajnie niskie ceny można wybrac coś rozsądnego. Skoro piszesz ze za tyle nie znajde to myślałam, ze masz jakąś konkretną stawkę na myśli, a nie rzucasz ot tak sobie,aby coś napisac. Widzę na podstawie różnych odpowiedzi ( dałam też to pytanie na forum grupy szczecińskiej) że może 500 zl to moż zbyt mało ale na pewno nie zapłacę 1200, raczej wezmę zaprzyjaźnionego pana od wszystkiego ( oby tylko miał czas)
Może nie będzie super na wystawę ale nie gorzej niż było ułożone przez dewelopera.

mikolayi
11-09-2009, 10:21
widzę, ze masz problem z określeniem za co chcesz płacić

zatem wyjaśniam

za 500 PLN za robociznę i materiał ŁĄCZNIE nie znajdziesz

Poprawienie chodnika będzie kosztować
robocizna - za ile się umówisz moze za 45 PLN za m2
materiały - nie wiem ile będą kosztować, bo nie wiem ile czego zostanie wbudowane
(ewentualnie) dowóz materiałów - to też kosztuje
czyli 45x8 + materiały + (ewentualnie) dowóz

Nie znajdziesz nikogo, kto stanie pzy Twoim chodniku i powie Ci "za pińcet z piochem i cementem Pani to zrobię"

No i Pan do wszystkiego pewnie Ci to zrobi najlepiej


PS. Jak chcę sobie coś napisać to idę na onet

Anna Broc
11-09-2009, 10:49
Mój problem jest jeszcze bardziej ogólny, nie chce dać się oszukać, juz raz to przerabiałam i nigdy więcej. Dialog na forum pomoże mi zorientowac się jaka kwota nie będzie wygórowana. Tylko o to mi chodzi, bo wiadomo że za dobrą robotę trzeba zapłacić.