PDA

Zobacz pełną wersję : A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

aka z Ina
31-03-2010, 08:33
Każdy już czym prędzej bieży
By dołączyć do pasterzy
I ja śpieszę z życzeniami
Bo nie mogę być tam z Wami
Zdrowia, szczęścia, pomyślności
I niech dobroć wśród Was gości
I niech Boga wielka moc
Na was spłynie
W świętą noc

http://kartki.net.pl/kartki/3/kartki-wielkanocne-80.jpg

monia i marek
31-03-2010, 09:03
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosenngo nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzy Monika z Rodziną :D
http://www.fototube.pl/pix/img7/org/d41d86014f9ef6a3db801a92356d56c5.jpg (http://www.fototube.pl)

jessi
31-03-2010, 10:39
http://i279.photobucket.com/albums/kk126/kamilaJ/dalmatek614ws3.gif WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

AgaJeżyk
31-03-2010, 22:57
Jeżo-rzeżuchowe życzonka zostawiam ...



http://img43.imageshack.us/img43/2485/jeykeuchowy.jpg



... Świąt spokojnych i radosnych - Jeżyki życzą

Beauty
01-04-2010, 00:19
http://www.studnia-prezentow.pl/galerie/w/wielkanocne-jajo-z-dama_38.jpg
WESOŁEGO ALLELUJA!!

monia i marek
01-04-2010, 06:17
Arctico, dawaj foty, bo pewnie już wszystkie filary zalane i strop przygotowany :D

aniahubi
01-04-2010, 07:33
Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzą Ania i Hubi
http://lh4.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/S7Q6lx0E8OI/AAAAAAAAE1k/V0-0uu4RO3Q/s400/wielkanoc4.jpg

margay
01-04-2010, 09:19
Z okazji świąt Wielkanocnych
życzę wszystkiego tego,
co od Boga pochodzi.
Oby skrzydła wiary przykryły
kamienie zwątpienia
i uniosły serca ponad przemijanie.

http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1444.jpg

Zbigniew100
01-04-2010, 10:33
http://swojanka.w.interia.pl/Wielkanoc%20015.JPG
Radosnego, wiosennego nastroju,
miłych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz niespodzianek od zajączka
z okazji Świąt Wielkanocnych
życzy Zbigniew

Arctica
02-04-2010, 17:53
Wszystkim serdecznie dziękuję za życzenia i pamięć.

Wracam wiadomo pierwsze kroki do kompa, a tu zonk!!! Foruma niet!!!!...
A jak już jest.... to też jak by nie było... gdzie mordy, gdzie wszystko i dlaczego każda strona otwiera mi się 100 lat?????? Wryyyyyyyyyy!!!!!

:mad: znalazłam mordki.... ja chcę stare forum!!!!:(

Arctica
02-04-2010, 18:07
Wszystkim tu zaglądającym życzę

http://grzaniecgalicyjski.blox.pl/resource/wielkanoc018.jpg

monia i marek
02-04-2010, 19:16
Arctico, udało mi się znaleźć Twój dziennik. Niestety nowe forum do mnie kompletnie nie przemawia (mówiąc wprost - jest do doopy) i coś mi się zdaje, że zrezygnuję z bycia tutaj :( A było tak fajnie...

Arctica
02-04-2010, 19:32
Jeżeli nic się nie zmieni to ja też się wypisuję. Za każdym razem kolejne strona wczytuje mi się baaaaaaardzo długo, zbyt niecierpliwa jestem. Tak to już jest, lepsze jest wrogiem dobrego...

87anam87
02-04-2010, 21:52
Jeżeli nic się nie zmieni to ja też się wypisuję. Za każdym razem kolejne strona wczytuje mi się baaaaaaardzo długo, zbyt niecierpliwa jestem. Tak to już jest, lepsze jest wrogiem dobrego...


a czy to już się nie zmieni? zawsze tak trzeba będzie wszystkiego szukać?:(:(:(:(:(:(:(

monia i marek
02-04-2010, 21:53
Ja musiałam też zmienić avatar, bo mój zniknął :(
Nie podoba mi się to, że nie można po staremu śledzić wątków i dostawać powiadomienia jak należy. Beznadziejnie to rozwiązano.

87anam87
02-04-2010, 21:57
Ja musiałam też zmienić avatar, bo mój zniknął :(
Nie podoba mi się to, że nie można po staremu śledzić wątków i dostawać powiadomienia jak należy. Beznadziejnie to rozwiązano.

to jak nie można sledzić, to już nikt tu nie będzie siedział bo, NIKT nie będzie szukał pol godziny dzennika żeby zrobić jeden wpis :(, tragedia to forum..........................................mus imy zaprotestować :(

aka z Ina
02-04-2010, 21:58
znalazłam Ciebie

aniahubi
02-04-2010, 22:50
Hej, udało mi się Ciebie znaleźć :)
Myślę że za parę dni wszystko się uspokoi i się przyzwyczaimy i odnajdziemy nasze dzienniki.... Damy radę :)
Ewidentnie nie wszystko działa jak należy, czasem mam możliwość subskrypcji tematu, czasem nie, dlaczego??

Gannia
03-04-2010, 08:03
Wesołych Świąt i Wszystkiego Najlepszego

Arctica
03-04-2010, 08:21
Znów to samo... czy Wam też strony forum wczytują się bardzo długo?????

Nawet nie mam jak powysyłać Wam życzeń. Za wszystkie serdecznie dziękuję i również życzę Wam wszystkiego co najlepsze i wesołych świąt.

Będę zaglądać co jakiś czas, jak nic się nie zmieni to niestety odpadam.

jessi
03-04-2010, 08:24
Arctico ,mnie tez denerwuje ta nowa strona i nie podoba mi sie niestety ,nie umie sie w niej połapac gdzie mam stawiac te mordki ja ich nie widze juz nic nie wiem na tym forum zle mi sie na nim porusza ,buuuuuuuuuuu

Dorfi
03-04-2010, 22:54
Znalazłam Twój wątek. Co za sukces (swoich tematów niestety nie mogłam znaleźć)!!!


Wesołych Świąt !!! :-)

coffee82
04-04-2010, 07:24
Hej jak dobrze napatoczyc się na znane osoby :-) Teżmi się masakrycznie nie podoba.....to nowe forum. Rozumiem że ze względów technicznych cos tam musiano zmienić ale czy konieczne było dokonanie aż tylu zmian tak żeby nikt się nie mógł połapać? Nawet wizualnie jest do bani....wygląda jak każde inne forum. Jak Wy stąd znikniecie to ja też się wypisuje, ale strasznie mi szkoda że tak porobili...milo było śledzić losy (nie tylko budowlane) zaprzyjaźnionych ludzi...Na firefox mi FM nie działa, teraz nie umiem nawet zdjęcia wkleic...

monia i marek
04-04-2010, 09:50
Dzisiaj zaczęły działać linki do dzienników i komentarzy - całe szczęście. Mam nadzieję, że i reszta się poprawi. Wesołego świętowania!

Arctica
04-04-2010, 12:55
Hurrrrraaaa!!! Odzyskałam avatara!!! Wy też, nareszcie można ludzi poznać, bo ja obrazkowa jestem... dobra chciałam ups-buźkę wstawić, ale nie będę szukać. One i tak do doopy... te nowe.

Ja właśnie na firefoxie może dlatego moja cierpliwość jest mocno nadwyrężona. Pokombinuję coś z kompem, może będzie lepiej. Ale widać coś ulepszają, może się poprawi.
Mogli chociaż wymyśleć jak obrazki prosto z twardego dysku wstawiać, inne fora tak mają i jest dobrze bez fotosików i innych takich...

kala67
04-04-2010, 16:42
http://www.matkapolka.com.pl/picart/wielkanoc.jpg

Karolina i Artur :)
04-04-2010, 17:59
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

http://images47.fotosik.pl/280/8c11288e43916c75med.jpg

sipatka
04-04-2010, 18:01
Witaj Arctinko jak ja się cieszę że udało mi się ciebie znaleźć bo już myślałam że na wieki utknę w tym nowym forum zupełnie osamotniona bez przyjaciół których mi zgubiono.... Jak kogoś znalazłam to próbowałam sie wpisać ale tak długo to trwało ze mnie wyrzucało ze strony i dopiero dzisiaj .....
Więc dzisiaj WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH I MOKREGO DYNGUSA CI ŻYCZĘ Iza-sipatka

87anam87
04-04-2010, 19:01
cześć :) mam prośbe mogłanyś wstawić zdjęcie tej "ciuchci" co zrobił Twój mąż, chciałabym to zobaczyć ale nie pamiętam kiedy pisałaś tego posta :( dzia pozdrawiam

AgaJeżyk
04-04-2010, 20:29
Czeeee ... jakby kto zapytał jak tu trafiłam to ... nie pamiętam

Na oślep jakoś ... latam po wątkach i jak wynoram kogoś to cap !

I capnęłam moją kosicę nareszcie

Iwuś
04-04-2010, 20:37
Będzie dobrze dziewczyny :), damy radę :)))

87anam87
04-04-2010, 22:13
hm....... chyba Ci nie złożyłam życzeń na święta :( przepraszam............. Wesołych Świąt
spóźnione ale szczere :)

Gannia
05-04-2010, 17:22
Och jak dobrze, Moja Inspiracjo, że znalazłam Twój dziennik .. uff..
Nowe forum tak mi wszystko pozamieszywało i nie wiem gdzie co jest..
Np mordek nie umiem wstawiać..
Ale powoli, powoli ogarnę :)
Buziaki wiosenne i czekamy na jakieś fotki

edit: znalazłam buźki

Arctica
07-04-2010, 19:43
Niestety, forum dalej u mnie prawie nie działa. Wymiksuje mnie na dobre, buuuuu....

Z wieści budowlanych: kolumny ulane, podciąg salonowy, ten wielgachny ulany, 1/5 stropu ułożona.
Część drzewek zakupionych kiedyś tam, dostarczona i wsadzona- 45 sztuk.

Plany: jak by nie padało to w przyszłym tygodniu ulać strop. Jak będzie padać to nie dojadą z betonem, buuuuu...

A na koniec ... jutro od 9 do 10 proszę trzymać kciuki za Arcitkowego synusia.... aaaaa.... i Sipatkową córę.

I zróbcie coś z tym forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arctica
07-04-2010, 19:50
Ooooo.... szybka odpowiedź faktycznie szybko działa.... hurrrraaaa!!!

Zapomniałam.... Ganniu jak Ty ładnie do mnie mówisz... kiedyś to była taka buźka przewracająca oczkami i druga czerwona, to tu je wstawiam. Teraźniejsze są takie doopne, że szkoda czasu na wstawianie, i tak nie widać ozochozi.

Anam... jak jeszcze nie dolazłaś do zdjęć ciuchci to daj znać mailem, to Ci wyślę.

Ps. Krzyczcie coś do moderatorów... mnie nie ma bo buduję, ale Wy działajcie.... może coś się polepszy, chociaż powolutku tracę nadzieję, buuuuuu

monia i marek
07-04-2010, 19:51
Niestety, forum dalej u mnie prawie nie działa. Wymiksuje mnie na dobre, buuuuu....

Z wieści budowlanych: kolumny ulane, podciąg salonowy, ten wielgachny ulany, 1/5 stropu ułożona.
Część drzewek zakupionych kiedyś tam, dostarczona i wsadzona- 45 sztuk.

Plany: jak by nie padało to w przyszłym tygodniu ulać strop. Jak będzie padać to nie dojadą z betonem, buuuuu...

A na koniec ... jutro od 9 do 10 proszę trzymać kciuki za Arcitkowego synusia.... aaaaa.... i Sipatkową córę.

I zróbcie coś z tym forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Arctico, mam nadzieję, że pogoda Ci dopisze i wylejecie beton na strop. U nas też dużo się dzieje z czego bardzo się cieszę :) :)
Za synusia kciuki trzymam i Sipatkową córę również - sama drżę o naszych szóstoklasistów i mam nadzieję, że temat będzie przystępny. O 9.00 wszystko będzie jasne.

Gdzie fotki kolumn? Zdjęliście już kartony z kolumn?

meg60
07-04-2010, 20:18
Arcticuniu nie daj sie forum!!!!! Jesteśmy od niego lepsi !!!! Rozgryziemy go w drobny mak !!!!:bash:

Przesyłam ci trochę słoneczka, dla ciebie i twojego syna, na jutro, aby mu wszystko rozjaśniło na tych egzaminach

http://gimnazjum.fuga.luzik.pl/mambo/images/stories/2009/wiosna.gif

Fajne mordki są w - szybka odpowiedź, zaawansowana edycja, więcej - poklikaj trochę i MASZ !!!!!

sipatka
07-04-2010, 20:24
Niestety, forum dalej u mnie prawie nie działa. Wymiksuje mnie na dobre, buuuuu....

Z wieści budowlanych: kolumny ulane, podciąg salonowy, ten wielgachny ulany, 1/5 stropu ułożona.
Część drzewek zakupionych kiedyś tam, dostarczona i wsadzona- 45 sztuk.

Plany: jak by nie padało to w przyszłym tygodniu ulać strop. Jak będzie padać to nie dojadą z betonem, buuuuu...

A na koniec ... jutro od 9 do 10 proszę trzymać kciuki za Arcitkowego synusia.... aaaaa.... i Sipatkową córę.

I zróbcie coś z tym forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dzięki Arctinka za pamięć o mojej córci - ona znosi to doskonale (przynajmniej tak mi to okazuje) ale mnie boli brzuch i z tego wszystkiego poszłam się przemalować i juściii nie jezdem blondynkom tylko hmmmmm jakaś taka ciemna wyszłam hihihihiiiiiii teraz mam głowę zaprzątniętą jak to rozjaśnić i na chwilkę zabyłam o tym teście......
Jutro jednak nie pracuję ino kciuki trzymam za córcię i synka twego i innych proszę - trzymta kciuki za dziecki nasze

sipatka
07-04-2010, 20:29
Próbuję znaleźć te minki i co ?! No i nie udało mi się znaleźć tych ikonek w zaawansowanej wiadomości ... Pisze mi możesz dodac do wiadomości z poniższej listy ale nie widzę żadnych fajnych minek jestem do doopy a nie do kompa buuuuuuu
A może ja mam coś wyłączone?

sipatka
07-04-2010, 20:58
Próbuję jeszcze raz bo poprzestawiałam w zaawansowanych ustawieniach próba I
O kurka blaszka są są są :lol::lol::lol2::lol2::welcome:
Arctinka musisz wejść w ustawienia na górze forum potem po lewej szukaj moje ustawienia (na czerwono podświetlane) w dół szukaj zaawansowane ustawienia.Wyświetli ci się lista do odhaczania i wybieraj najważniejsze to zaznacz w Pozostałe opcje (na czerwono) pierwszą pozycję Zaawansowany edytor - edycja w trybie WYSIWIG
I wtedy w pisaniu wiadomości po prawej będą minki a nawet więcej się otworzy i można dużo więcej i szybciej ich wstawiać

:wave:

Beauty
07-04-2010, 21:18
Arctico ! Pogoda ma być coraz lepsza ,a zatem Twój stropik się na pewno zaleje:D sam:D Za synusia trzymam kciukasy ,ale synuś taaaakiej mamusi nie będzie miał problemow z pewnoscią.Napisze śpiewająco!.Moją córunię czeka to za rok.

sipatka
07-04-2010, 21:54
Beauty a na którym kanale ty oglądałaś prognozę pogody? Bo ja widziałam jakąś mało ciekawą na weekend i wolałabym inną to może mi powiesz gdzie jest ta lepsza?
Uprzejmie się upraszam bo ja w sobotę razem z małżem mam czas i od rana mamy zasuwać z robotą i ładna pogoda mile widziana :lol:

meg60
07-04-2010, 21:56
Ja tez poproszę - montują mi szambo !!! pogoda się przyda !

Beauty
07-04-2010, 23:01
Beauty a na którym kanale ty oglądałaś prognozę pogody? Bo ja widziałam jakąś mało ciekawą na weekend i wolałabym inną to może mi powiesz gdzie jest ta lepsza?
Uprzejmie się upraszam bo ja w sobotę razem z małżem mam czas i od rana mamy zasuwać z robotą i ładna pogoda mile widziana :lol:

Przykro mi , sprawdzałam tylko tę na jutro ,bo mi akurat jest na jutro potrzebna.Plantujemy ziemię:lol2: Jutro u as ma być 17 stopniów:D

Arctica
08-04-2010, 07:58
Qrna, deneswuję się bardziej niż na WŁASNEJ maturze!!!!! Konrad bardziej się przejmował tym, że sam w klasie będzie w garniturze.

Wryyyy... próbowałam te ikony poszukać, ale przy zaawansowanej edycji znów czekałam dobre parę minut!!!! Nie będę teraz zawracać sobie gitary, tym bardziej, że i tak mam paluchy sztywne ze strachu. Szybka odpowiedź działa, to najważniejsze.

Podobno coś tam jeszcze kombinują z tym forumem, może się polepszy. Samo rozgryzienie co i jak to pestka, tylko trochę czasu trzeba ale u mnie strony otwierają się baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo powoli, i to każde wstecz czy następna, wryyyyy....

Arctica
08-04-2010, 08:17
Moniu... kolumny stoją jeszcze w tubach, jakoś nie mam czasu obedrzeć ich ze skóry, hihihiiii

Zdjęcia robię, jak się forumowi polepszy, a i ja złapię ciut czasu (bo dziś też zaraz po egzaminie wymykam) to będzie fotorelacja, obiecuuuuuuuuję.

Beatko.... bo się zaczerwienię.... szkoda, że nie umiem.... że zaczerwienić się w sensie...

Lecę jeszcze na all siatkę kupić... jak strop będzie sechł to przecież będziemy się nudzić, hahahaaaa...

Izuś... mordki odczaruję.... kiedyś.... dzięki za wskazówki...

Małgoniu... dzięki za słoneczko... bo u nas się jakoś obija dzisiaj, ciekawe jak na budowie, może świeci

Beauty
08-04-2010, 08:59
Arctico! Nie denerwuj się ,to mi tylko przychodzi do głowy ,ale wiem ,że to głupie.I tak się będziesz denerwować .:hug:Trzymam kciuki ,aż mi paluchy zczerwieniały!

meg60
08-04-2010, 10:07
Witaj !!!!! To dla ciebie i Twojego synka !!!!!!

http://www.kartki.giet.pl/kartki/23/102.jpg

aniahubi
08-04-2010, 12:39
Słoneczko u mnie dziś piękne świeci więc wysyłam do wszystkich potrzebujących :)
Już pewnie po egzaminie, mam nadzieję że dzieciaki dały radę i roztrzaskały wszystko jak należy :)

jessi
08-04-2010, 12:50
:welcome:napisz Arctica jak znajdziesz chwilke jak poszło dzieciaczkom :yes:
no i oczywiście czekam także na obiecane zdjęcia z placu boju !!!:lol2::lol2:buziaczki zostawiam :hug:

monia i marek
08-04-2010, 16:34
Sprawdzian był dość łatwy, więc myślę, że już jesteście odsatresowani ;) :)

monia i marek
08-04-2010, 16:35
Foty, foty, foty proszę :)

sipatka
08-04-2010, 19:10
Moja Magdalena stwierdziła, że test był bardzo prosty. Zrobiła go w pół godziny a następne siedziała i sprawdzała bo pani nie pozwoliła im wcześniej wyjść. Ja się odstresuję jak się dowiem ile punktów zebrała:cool:

zuz@nka
09-04-2010, 05:40
z opóźnieniem ale znalazłam i subskrypcję włączam

miłego dnia :)

Gannia
09-04-2010, 22:08
no i gdzie są fotki? :confused:

jessi
10-04-2010, 08:03
Arctico kochanienka zdjecia poprosimy >>>>>>:)

monia i marek
10-04-2010, 08:26
Arctica zapewne strop zalewa lub ... oblewa. Pogoda na lanie betonu idealna - nie za ciepło, więc nie będzie pękało :) Nie zdziwiłabym się, gdyby też oskubała filary z kartonu, wsadziła kolejne drzewka i zaczęła jakieś kolejne prace.
Arctico, ale my tak tylko na domysłach jedziemy, a tu chcemy potwierdzenia na fotkach ;)

monia i marek
10-04-2010, 08:39
Dzisiaj rano, noooo prawie, obgadaliśmy z drugą połówką plan działania. Żeby nie przepadł w czeluściach umysłu zaraz po śniadanku przeniosłam go na papier... zatwierdzony i podpisany przez inwestora vel wykonawcę postanowiłam przedstawić go tutaj :) .
Dla motywacji, a być może też dla późniejszej satysfakcji... jakby się zdarzyło, że damy radę :wink:

Więc (wiem, wiem, nie zaczyna się zdania od więc), no więc :wink:

DO KOŃCA KWIETNIA

- zagruzować podjazd do domu wraz z rondem, ok. 130m.
- ogrodzenie, całe 1,5 km, z przodu zostanie tylko niedocelowe też z siatki leśnej (docelowe zostanie do wykonania na wiosnę.... następną) - RBT z przyłączem do domu
- zaorać, doprowadzić do urzytkowalności ok 1 ha pod ogród ozdobny, oraz winnicę i warzywniak
- posadzić "trochę" drzew... ile się da
- rozłożyć kanalizację
- wylać chudziak
- ulać podciągi i kolumny
- rozłożyć strop

POCZĄTEK MAJA

- zalać strop
- wymurować ścianki działowe

DO POŁOWY MAJA

- więźba

DO KOŃCA MAJA

-blacha

CZERWIEC
DO POŁOWY

- wstawić okna
- rozprowadzić elektrykę

OD POŁOWY

- zaprosić ekipę tynkarzy (w kopńcu wiem na kiedy!!!!!), podono ma im to zająć max. miesiąc, więc do 15 lipca
- my w tym czasie ocieplamy zewnątrz i robimy tynki zewnętrzne
- rozprowadzamy wodę

LIPIEC

- podłogówka i wylewki

TUTAJ DODAJEMY DWA TYGODNIE NA EWENTUALNE POŚLIZGI

SIERPIEŃ

- podłogi
- pod koniec malowanie ścian
- kuchnia

- przeprowadzka!!!


Jak widać, jak już zamieszkamy zostanie nam do ocieplenia poddasze...

Słowo się rzekło, zostaje tylko realizacja :-?

Trzymajcie kciuki :)
Wróciłam do starszego wątku z planem na ten sezon. Wydaje mi się, że jesteście co najmniej jakieś 2 tyg. do przodu ;)
Brawo! Oby tak dalej, to na spokojnie latem sobie wszystko uporządkujecie :lol2:

Arctica
11-04-2010, 10:57
DZIAŁA!!!!!!!!

Co za ulga.... już myślałam, że przyjdzie mi się poddać leczeniu odwykowemu... jestem przeszczęśliwa!!!!!!

Aaaaa.... forum oczyuwiście działa

Muszę jeszcze tylko wrócić do Izusiowego poradnika jak buziale odzyskać... bo nie mam...

Nikt mnie dziś od kompa nie odciągnie!!!! Tylko okulary zostawiłam u braciszka i ślepkami muszę mrugać ... niecierpię soczewek, idę poszukać kropli, wryyyy....

monia i marek
11-04-2010, 11:03
no to pisz, wklejaj i dziel się swoimi poczynaniami!

taka_ja & taki_on:)
11-04-2010, 11:09
Też tak było i u mnie, najpierw login miałam dziwny, ale poprawiono mi, też strasznie wolno otwierały mi się strony, mogłam iść sobie kawusię zrobić i wrócić a ta dopiero sie otworzyła...
Ale to było ładnych kilka dni temu, potem wsio ok i tak jest do dzisiaj... ;)

Mam nadzieję, że będzie działać szybciutko wsio i u ciebie...

Najgorzej, że w święta nie mogłam wejść i nic napisać.

Nu ja widzę, że znowu pędzicie jak strusie:D Gratuluję.

Pogoda była u mnie do wczoraj, dzisiaj leje deszcz. Mam nadzieję, że strop zalany:)
Też czekam na focie i pozdrawiam Was wiosennie.
I jak tam dzieci?

Arctica
11-04-2010, 11:20
Dzięki za kciukasy, podobno "łatwizna" była, ale ja tak jak Iza, odetchnę jak wyniki usłyszę. Trochę nam zależy, bo syn wybiera się nie do rejonowego gimnazjum więc liczba punktów decyduje o przyjęciu. :eek:

Hahahaaaa.... mam buźki:D

Na budowie.... MOKRO!!!!!

Dobrze, że udało się ułożyć strop... tymi rąsiami... w cztery dni:yes::wiggle:
Po wczorajszych deszczach nawet ciapek staje w błocku:(. Rozmiękniety dojazd przeszkadzałby nam bo przypomnę dostawa stropu rozładowała się przy samiutkim wjeździe:sleep:(a ten buziek to śpiewa? chrapie? złorzeczy?).
Więc wszystko musieliśmy przewozić. Koooooooooochany ciapuś:hug:

Po południu wrzucę (jak mi się uda) parę zdjęć. Końcowego efektu co prawda nie mam, bo zaczęło lać.... wcześniej "tylko" padało, i nie myślałam o zdjęciach, ale coś tam mam.... tyle że z telefonu bo akumulatorki wysiadły... właśnie trza pamiętać coby kupić...

Na razie papa... do wieczorka:D:bye:

monia i marek
11-04-2010, 11:24
:wave:super efekty!

w takim razie kiedy będzie zalewanie stropu?

Arctica
11-04-2010, 11:24
Pogoda była u mnie do wczoraj, dzisiaj leje deszcz. Mam nadzieję, że strop zalany:)
Też czekam na focie i pozdrawiam Was wiosennie.
I jak tam dzieci?

A gdzie tam zalany... w środę zaczęliśmy układać... jeszcze wieniec zazbroić, obszalować... nie od razu wiesz co zbudowali;)

a dziecki... dobrze dziękować:D

Arctica
11-04-2010, 11:27
:wave:super efekty!

w takim razie kiedy będzie zalewanie stropu?


Jak dojazd wyschnie... moooooooooże w czwartek?????

Aaaaa... zapomniałam... kolumny w środku ze skóry oberwałam... jak czekałam aż przestanie padać... i się nie doczekałam:(

Arctica
11-04-2010, 11:29
Jakoś dziwnie mi na tym nowym forum... muszę się zadomowić... a tu rodzinka jęczy... oczy jęczą:mad::no:

monia i marek
11-04-2010, 11:30
nie jest tak źle - wiele poprawiono "na stare" ;)

Sloneczko
11-04-2010, 12:46
nie jest tak źle - wiele poprawiono "na stare" ;)

Ale było ładniej i okienka z wpisami niższe 663

O, proszę: 664

monia i marek
11-04-2010, 12:48
Ale było ładniej i okienka z wpisami niższe 663

O, proszę: 664
potwierdzam - wolałam zupełnie stare forum :)

Arctica
11-04-2010, 14:18
Podejrzewam, że to tylko kwestia przyzwyczajenia, chociaż osobiście lubię zmiany... ale na lepsze;)

Szybka odpowiedź fajna sprawa... mogły by tylko być przy nie chociaż podstawowe buźki... jakoś lubię te wzmacniacze wyrazu:rolleyes:... cóż niektórzy inne przerywniki mają hihihihi....

I w cytatach chyba zdjęcia jako załączniki się wpisują... to jak przytoczyć zdjęcie sprzed jakiegoś czasu... trzeba chyba do adresu się dobierać, niefajnie oj nie nie:no:

Arctica
11-04-2010, 14:51
Niestety... tym razem nie pochwalę się stropem... rzadne baterie w chałupie nie pociągnęły aparatu... a w telefonie mam zdjęcia "sprzed".

Tak prezentuje się domek z przednimi kolumnami

675

676

Podglądałam kolumnę:D

677

Tutaj podciąg w salonie.... jeszcze widnym:)

678


A na koniec............................................ .................................................. .... królewicz:rotfl:poznajecie???

679


Ps. Dlaczego te zdjęcia takie małe????? Już nie można dużych :confused:

Arctica
11-04-2010, 15:02
Duuuuży plus dla nowego forum.... można wstawiać zdjęcia bezpośrednio z dysku... i wcale nie tak wolno się ładują!!!!

monia i marek
11-04-2010, 15:42
Ładne fotki :)
Widzę, że podjazd już ukamieniony ;)
Ja na podjazd chyba się w tym roku nie doczekam, bo gruzu raczej przybyw jak ubywa przed domem.
Na razie będziemy się bawić w oklejanie kolumn, tylko nie wiem kiedy, bo albo pogoda nie sprzyja albo czasu brakuje :(, ale marzy mi się uporządkowany teren przed budynkiem. Do czasu, gdy nie zrobimy szamba, nie będzie to jednak możliwe.

Arctica
11-04-2010, 15:44
Znalazłam powiększanie zdjęć... jeszcze tylko format mi się nie podoba... dlaczego tak kwadratowi????

Arctica
11-04-2010, 15:49
My szambo już mamy, a podjazd wygruzowany nie wykomieniowany... pod większością drogi, tej dojazdowej był robiony wykop pod przyłącze wodne. Nie pomyśleliśmy wcześniej, a teraz mientko :mad:

Porządku to ja się chyba w tym roku nie doczekam:(... przed domem znaczy się... czasu zabraknie:-x... a jeszcze przy stajni syf poremontowy... też się posprzątać sam nie chce;)

jessi
11-04-2010, 16:48
wow Arctica ale domek sie prezentuje ,a kolumny super ja tezsie swoich juz doczekać nie umie hiihhhi kiedy mi je ustawią ,ja kupowałam juz gotowe wiec bedzie prościej i nie trzeba bedzie zrywac papieru ino w srodku bedą lane :D:D;);),ale ładnie tam u Ciebie

Arctica
11-04-2010, 16:54
Dzięki... ładnie to będzie jak się wszystko zazieleni:D, narazie same golasy stoją i straszą:rolleyes:

Też dumałam nad gotowymi... ale po pierwsze koniecznie chcę grubasy... 50 u dołu, a po drugie mam ich 10 sztuk.... z torbami bym poszła:wiggle:
A papier.... sie zerwie;)

jessi
11-04-2010, 16:58
Dzięki... ładnie to będzie jak się wszystko zazieleni:D, narazie same golasy stoją i straszą:rolleyes:

Też dumałam nad gotowymi... ale po pierwsze koniecznie chcę grubasy... 50 u dołu, a po drugie mam ich 10 sztuk.... z torbami bym poszła:wiggle:
A papier.... sie zerwie;)

u nas całe szczęscie ino 2 kolumny potrzebowałam wiec się skusiłam na nie bo zawsze marzyłam o takich doryckich moje maja wymiar 31/36 wiec nie są az takie grube ale tez nie cienikie takie akurat pasujące do benka naszego :D:D:D

ale za to u Ciebie bedzie taki prawdziwy dworek ,bo cóz to za dworek bez kilku- nastu filarów :cool:;):D

Beauty
11-04-2010, 18:54
Fajnie wygląda domek wśród tego starodrzewu ,którego niezmiennie Ci zazdroszczę.:) Arctico ,jakie planujecie podstawy kolumn?Ja się cały czas zastanawiam ,czy w ogolę jakieś podstawy u mnie pasują?

skaba
11-04-2010, 19:13
uffff! wreszcie tu dotarłam :) witam po powrocie :)

jeszcze nie jestem na bieżąco, więc na razie tylko pozdrowienia zostawiam :)

monia i marek
11-04-2010, 19:55
Fajnie wygląda domek wśród tego starodrzewu ,którego niezmiennie Ci zazdroszczę.:) Arctico ,jakie planujecie podstawy kolumn?Ja się cały czas zastanawiam ,czy w ogolę jakieś podstawy u mnie pasują?

wg mnie pasują i wręcz są niezbędne ;)

Beauty
11-04-2010, 20:08
wg mnie pasują i wręcz są niezbędne ;)
Tylko jak się za to zabrać?Nie wiem ,czy najpierw wylożyc tarasy ,czy zrobić podstawy?Chciałabym aby były najprostsze z możliwych i teraz pojawia się pytanie z jakiego materiału to zrobić .Styropianu nie chcę.Może są gotowe takie polówki ,które się skleja?

monia i marek
11-04-2010, 20:10
Tylko jak się za to zabrać?Nie wiem ,czy najpierw wylożyc tarasy ,czy zrobić podstawy?Chciałabym aby były najprostsze z możliwych i teraz pojawia się pytanie z jakiego materiału to zrobić .Styropianu nie chcę.Może są gotowe takie polówki ,które się skleja?
odbierz p.w.

Beauty
11-04-2010, 20:12
Monia wysłałaś? Ja nie otrzymałam .Opróżniłam cala skrzynkę więc powinno dojść ,a nie ma:(

monia i marek
11-04-2010, 20:16
Monia wysłałaś? Ja nie otrzymałam .Opróżniłam cala skrzynkę więc powinno dojść ,a nie ma:(

teraz powinno już być ;)
wg mnie betonowe będą OK :)

Arctica
12-04-2010, 06:33
Dzięki... to dopiero kawałek domku... już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła Wam pokazać zdjęcie domu z dachem... i listeczki na starodrzewie zdążą się do tego czasu wykluć:D

Podstaw najprawdopodobniej nie będzie. Będą wychodziły bezpośrednio z tarasów. Góra, głowica się to chyba nazywa, będzie a'la dorycka. A'la bo nie wiem co mi wyjdzie;).

Moniu... ja tes kcem te betonowe.... oblukać:rolleyes:

Skabuś... witaj:D

Karolina i Artur :)
12-04-2010, 09:05
CZeść Arcticzko :)
Lecicie jak burza!!! :D :D :D
Rewelacja, daszek będzie lada moment! już się doczekać nie mogę :)
Trzymam kciukasy za piękną pogode ;)

monia i marek
12-04-2010, 21:07
Nie mogłam wysłać p.w., bo masz przeładowaną skrzynkę :(

Arctica
14-04-2010, 15:45
Skrzynkę odładowałam.... opróżniłam znaczy się.

Z zalewania stropu chyba nici... nie mamy układów, tam na górze, błocko takie, że bez kaloszków nie podchodź.

W poniedziałek prawie zazbroiliśmy całość, we wtorek przekształciliśmy to "prawie" na "zrobione" i zaczęliśmy szalować wkoło wieniec. Dziś pada:bash:.....
Jutro skończymy szalować... i.... nic tylko się upić i czekać na suszę;)

Więźba zamówiona, przyjedzie pod koniec przyszłego tygodnia, chyba że nadal będzie padać i zadzwonię aby się wstrzymali z dostawą :confused:

Kto ma chody, tam na górze.... wystąp!!!!.... będziem negocjować:D

jessi
14-04-2010, 15:49
hej Arctica
nie tylko u Ciebie przestój :(:(u nas to samo a miało byc tak pieknie i strop miał byc zalany i du.....:bash::bash:nic tylko siąśc i się upić ihhihihi to co zaczynamy razem hmhm;);)może nas ktoś tam na górze wesprze i pogoda się jutro poprawi :cool:

monia i marek
14-04-2010, 17:09
A ja się nawet cieszę z deszczu, bo mi tynki ładnie schną, nie za szybko :) i nowo wsadzone tuje, które były/są niemal pozbawione korzeni, mają większą szansę na przyjęcie ;)
Arctico, powinno się wypogodzić i nawet cieplej ma być. Najlepiej jak zamówisz beton na sobotę rano ;) Już w piątek ma ustępować deszcz, a w sobotę bez deszczu, więc lej, póki się da, bo później znowu bedzie padało...

Arctica
14-04-2010, 19:40
Moniu... ale właśnie się nie da :cry::cry::cry:... nie wjadą:(... tak z tydzień powinno nie padać coby się dało:(

Jessi... wiesz... jakoś mi mało lepiej;)... jak obejrzałam prognozę to prędzej w nałóg wpadnę... wpadniemy:D

Arctica
14-04-2010, 19:41
Aaaaa... zapomniałam... Moniu, jak załatwisz, że nie będzie padać przez tydzień to ja Ci pojadę i podleję te tuje;)

monia i marek
14-04-2010, 20:28
Aaaaa... zapomniałam... Moniu, jak załatwisz, że nie będzie padać przez tydzień to ja Ci pojadę i podleję te tuje;)
zrobię, co mogę;)

monia i marek
14-04-2010, 20:31
Moniu... ale właśnie się nie da :cry::cry::cry:... nie wjadą:(... tak z tydzień powinno nie padać coby się dało
No tak, zagruzowana tylko część podjazdu - u nas to samo było z samochodami dostawczymi - topiły się ...
Nie martw się jednak - w końcu musi przstać padać. Życzę Ci, aby stało się to jak najszybciej ;)

Beauty
14-04-2010, 21:43
:DNie kraczcie ,ma nie padać .W końcu i ja dach przecież robię:DNie będzie padało ,nie będzie padało ,nie będzie padało........................................... ..

Karolina i Artur :)
14-04-2010, 22:07
:DNie kraczcie ,ma nie padać .W końcu i ja dach przecież robię:DNie będzie padało ,nie będzie padało ,nie będzie padało........................................... ..


Hej! :D

No pewnie,ze nie będzie padało!
Nie ma takiej opcji, bo u nas za tydzień z kostką ruszamy i tez musi być sucho! :)
Tak więc ..... Nie będzie padało, nie będzie padało...... i tak jeszcze ze 100 razy byle zadziałało ! :wiggle::wiggle::wiggle:
Czujnie przesyłam słoneczne pozdrowienia :D

P.S Słyszałam ,że w weekend ma być 16-18C i słońce! więc głowa do góry , grunt to pozytywne nastawienie ;)

meg60
14-04-2010, 23:05
dołączam............nie będzie padało....nie będzie padało.......nie będzie padało....... może jak tyle nas, to zadziała?

Gannia
15-04-2010, 06:24
Nie dziewczynki, nie będzie padać...
Podparłam się szczegółowa prognozą pogody i tylko w piątek przewidywane są przelotne opady, ale to tylko po to, żeby troszkę schłodzić.. taki kapuśniaczek :)
a potem już pogoda jak żyleta :D

monia i marek
15-04-2010, 06:42
U nas nawet teraz nie pada, choć wisi w powietrzu jak nic, ale być może to początek rozpogodzeń.

aka z Ina
15-04-2010, 08:20
Beauty-napewno nie będzie padać!!!

taka_ja & taki_on:)
15-04-2010, 13:53
Gdzie te ciepło i słońce?

Skuś baba na dziada żeby nie padało!!!!

U mnie wylewki schną, ale ciut pracy mamy teraz innej - mielismy ciąć duże gałęzie u drzew ( żeby potem te wielkie drzewa ściąć)... ciut mnie przeraża ta wspinaczka Miska... Ale przez deszcz -niestety u nas pada! Nici ... a w domu łapie mnie leń totalny.
Już dzisiaj mówię do Miśka: - wiesz a może da jakoś radę, bo nie pada, tylko tak szaro, ściąć te gałęzie... A on patrzy na mnie jak zaczarawany i mówi - toż kobieto właśnie pada i wczoraj padało...to tak zmokły te drzewa, że nie wejdę, nie ma mowy.
No i tak... :( A tu gałezie zaczynają puszczać listki...

U mnie też Arctica jak popadało w sobotę i potem w niedzielę, to chłopaki z maszyną do wylewek utknęli w malutkim dołku z drugiej strony domu, co się nakombinowaliśmy aby ją stamtąd wypchnąć - ich 5 chłopa, Misiek i ja a maszyna 1,5 tony... i nic, bez ciągnika się nie obyło... Dobrze, że z piachem przed deszczami przyjechał.
Z więźbą mielismy tak, że zostawiona musiała być z 50 metrów do domu, potem musieliśmy przewozić.

Trzymam kciuki za ładną pogodę, ja prognozy dzisiaj nie oglądam... bo przecież: NIE BĘDZIE PADAŁO ;).

Pozdrawiammmmmmm...;):D

Beauty
15-04-2010, 13:59
Beauty-napewno nie będzie padać!!!
Mantra pomogla.U nas mamy piękniusie słoneczko.,czego i Wam życzę:Dale się cieszę:D

aniahubi
16-04-2010, 07:11
Witam się serdecznie z samego ranka - u nas już słoneczko świeci, mam nadzieję że i u Was też :)

sipatka
16-04-2010, 07:50
U mnie dzisiaj było rano pełno chmur na niebie ale jakoś je rozwiało i mam nadzieję że tak już zostanie do poniedziałku....
Pozdrawiam w ten słoneczny piątek z Łodzi .:bye:

aka z Ina
16-04-2010, 20:58
Mantra pomogla.U nas mamy piękniusie słoneczko.,czego i Wam życzę:Dale się cieszę:D


cieszę się ogromnie!

meg60
16-04-2010, 21:39
Witam, do 15,00 było pięęęęęęknie, ale potem..........niech to !!!!!! - wietrzysko takie, że z chałupy nie wychodziłam, a i tam zmarzłam, bo okna jeszcze nie uszczelnione :( Miałam na sobie : bluzkę z długim rękawem, dwa polary i ......kamizelkę ocieplaną - zimą ubierałam się cieniej !!!!

monia i marek
16-04-2010, 21:47
U nas cały czas piździ...
Arctico, co tam na budowie??

Arctica
18-04-2010, 18:34
Dzięki wszystkim... za kciuki, za mantrowanie, zaklinanie... za to, że jesteście :)

Na razie nie padało i nie pada, ale... jak nie urok to... żałoba narodowa:(. Samochody ciężarowe od piątku od 18 mają zakaz poruszania się... byliśmy umówieni na sobotę:(... cóż... siła wyższa... jutro też ma nie padać, wytrzyma, ale psyyyttttt.... bo zapeszę;)

Zaraz, zaraz.... co robiliśmy?..........
W czwartek kończyliśmy zbrojenie, zaczęliśmy szalować wieniec....
w piątek dokończyliśmy wsio na tip-top do zalewania...
a w sobotę...... dzień ogródeczka:D
wiecie jak długo grabi się 1ha na dwa grabki????
- 3 godzinki:D...
a wiecie ile się ugrabiło?????
-dwie rolnicze przyczepy:cool:... głównie uschnięta i wytrząśnięta trawa, ale sporo też drobnych kamieni...

Poza tym wsadziliśmy drzewka, wszystkie już dotarły z tych, które zamawiałam... i tutaj Wam powiem, duuuuuuuży ogródeczek mam:D... 150 drzewek różniastych po prostu nie widać:eek:. Wielkie co prawda nie są, ale zawsze;)...
oooo... tutaj som........ widać????

Qrde... taka mądra byłam... i zdjęcia mi się nie pokazują... i ilość buziek już przekroczyłam, łeeeeee.....

Arctica
18-04-2010, 18:42
Jakieś limity na wielkość zdjęć pozakładali???

Spróbuję przez onet...

kala67
18-04-2010, 18:42
nie ma zdjęć !! :(

Arctica
18-04-2010, 18:45
zrobię, co mogę;)

:D dawaj adres.... słowo się rzekło:rolleyes:... zaleję i jadę podlewać;)

Arctica
18-04-2010, 18:46
nie ma zdjęć !! :(

pracuję nad tym;)

monia i marek
18-04-2010, 18:49
Co z tymi fotkami :(

Arctica
18-04-2010, 18:59
Chyba się uda... nie podoba mi się ten limit wielkości:mad:


Tutaj dowód na to, że ....nie widać:(, na pierwszym planie omoriki... pod lasem daglezje, ale ich to już całkiem nie widać:(... trochę w prawo, no dobra troooooooooochę, wsadziliśmy 50 modrzewi:D... będzie las...

1183


Jak już się udało z tymi zdjęciami to pokażę Wam jeszcze jak mi się w chałupie ściemniło... tak, że w końcu widać gdzie są okna:D

1184


Tutaj z drugiej strony

1185

Tak, tak... ten ktoś między kolumnami to ja... o tu bliżej... z pierdolniczkiem:oops:

1186


KTO WIE JAK WKLEIĆ ZDJĘCIA ŻEBY NIE ROBIŁY SIĘ KWADRATOWE ????

jessi
18-04-2010, 19:13
SUPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPER!!!!!!!!:D:D:D:D:D, a co to za pikna pani tam stoi ;):):D

Arctica
18-04-2010, 19:18
:oops:przecie pisałam, że ja:oops:

jessi
18-04-2010, 19:20
:oops:przecie pisałam, że ja:oops:


no przecież WIEM ZE TO TY IHHIIHHIHI bo przecież mam cie na NK i wiem jak wyglądasz ihhihihiih!!!!!!:):):)

Arctica
18-04-2010, 19:21
Uwaga... próba mikrofonu...

http://foto0.m.onet.pl/_m/17158dcf13983934446b4affeacaefa8,10,19,0.jpg


:wave::wave::wave::wave:

udało się!!!!! umiem normalne zdjęcia wklejać!!!!!

Tak lepiej ta moja chałupa wygląda, nieeee?????

Arctica
18-04-2010, 19:23
no przecież WIEM ZE TO TY IHHIIHHIHI bo przecież mam cie na NK i wiem jak wyglądasz ihhihihiih!!!!!!:):):)

Eeee... tam to jeszcze długie włosy mam...

jessi
18-04-2010, 19:25
Eeee... tam to jeszcze długie włosy mam...

sie lansujesz przy filarkach hihhihi :):) piknie !! a filarki długasne są ,albo mi sie wydaje

Arctica
18-04-2010, 19:30
To może i resztę przekleję...

ogródeczek
http://foto3.m.onet.pl/_m/074b07764f624a54494a8a6fa92bf5df,10,19,0.jpg

tego nie było poprzednio
http://foto3.m.onet.pl/_m/74d6a01f8782d7235be8a1291abf33ab,10,19,0.jpg

od ogrodu
http://foto3.m.onet.pl/_m/82354033e7d25526e26fabe25a575cbf,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/ea15f9adb0f2dc48233482e453b88562,10,19,0.jpg

hihihiiii.... stwierdziłam, że kolumny w dobrej odległości od siebie stoją... akurat mi się zadek mieści:D

Arctica
18-04-2010, 19:32
sie lansujesz przy filarkach hihhihi :):) piknie !! a filarki długasne są ,albo mi sie wydaje

Włości podziwiam... a coooo!!!!

Te jeszcze chudsze... od frontu grubsiejsze... nie było tyle grubych...

A filarki nie takie grube... to ja chudzieńka:cool:;):D, hahahaaaaaa.....

meg60
18-04-2010, 20:00
No, no arctica !!! Laska z ciebie, że ho, ho !!!! Taka zgrabniutka jak te twoje filarki!!!

Karolina i Artur :)
18-04-2010, 21:13
No kochana, szalejecie!!!!
Super, tak trzymać :D
W końcu przeprowadzka juz niedługo ;)

Cudowny jest widok domku z wiazdu, te duże drzewa, rewelacja!

monia i marek
18-04-2010, 21:39
No piknie, piknie :)
Wszystko gotowe, tylko pogodę trzeba na jutro zamówić ;)
Filary wyglądają na długie - jaka jest ich wysokość?

dorbie
18-04-2010, 21:43
Niezle sie Wasz dworek zapowiada, a jaka okolica cudna

Beauty
18-04-2010, 21:47
No piknie, piknie :)
Wszystko gotowe, tylko pogodę trzeba na jutro zamówić ;)
Filary wyglądają na długie - jaka jest ich wysokość?

No właśnie ,wyglądają imponująco!Ja się dzisiaj przyglądałam moim i stwierdziłam ,że jak dołożę jeszcze 4cm kamienia i,bazy i głowice ,to będą wyglądały co najmniej śmisznie:( Wspaniale wyglądasz na tle swojego dzieła! trzymam kciuki za pogode ,która i mnie jest potrzebna:D

87anam87
18-04-2010, 21:57
hej Arcticko :):)
u Ciebie oczywiście wiele się działo podczas mojej nieobecności....potrzebuję kilku dni żeby to nadrobić :), ale dam radę :)
pozdrawiam :)

sipatka
19-04-2010, 09:02
To może i resztę przekleję...

ogródeczek
http://foto3.m.onet.pl/_m/074b07764f624a54494a8a6fa92bf5df,10,19,0.jpg

tego nie było poprzednio
http://foto3.m.onet.pl/_m/74d6a01f8782d7235be8a1291abf33ab,10,19,0.jpg

od ogrodu
http://foto3.m.onet.pl/_m/82354033e7d25526e26fabe25a575cbf,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/ea15f9adb0f2dc48233482e453b88562,10,19,0.jpg

hihihiiii.... stwierdziłam, że kolumny w dobrej odległości od siebie stoją... akurat mi się zadek mieści:D

Chciałam tylko nieśmiało napomknąć bo cosik mi się obija o scianki czaszki że miałaś nieco pogrubić te filary i wtedy to się ci już Twoja szczupła dupencja nie zmieści hihihihi (dokuczam ciut bo jestem w rozmiarze Xl :(:()

jessi
19-04-2010, 10:08
Włości podziwiam... a coooo!!!!

Te jeszcze chudsze... od frontu grubsiejsze... nie było tyle grubych...

A filarki nie takie grube... to ja chudzieńka:cool:;):D, hahahaaaaaa.....


w to żeś chudzinka to nie wątpię :D:D:D
buziaczki :hug:

Dorfi
19-04-2010, 10:41
No no no, kawał chałupy już stoi. I podziw mnie bierze za każdym razem jak pomyślę, że wszystko zrobiliście sami.

kala67
19-04-2010, 14:20
no wreszcie widze zdjęcia!!!!!!!!! :)
niezłą ilośc mogrzewi wsadziłaś:jawdrop::jawdrop::jawdrop: poprostu jesteś niemożliwa!!!!!!!!
podziwiam Cie pracusiu..........praca Ci się w rękach pali :cool:
a kolumienki, piekne, smukłe........tak jak Ty !!:D

monia i marek
19-04-2010, 20:57
Strop zalany? U nas dzisiaj cały dzień był ciepły i słoneczny, a u Ciebie?

zuz@nka
20-04-2010, 08:17
Dobereczek,

tu tez ścuskam kciuki za pogodę :)
filary imponujące !!!!!!!!!!!!!!!!!!! zapowiada się niezła "chata" :)

Arctica
21-04-2010, 14:00
ULAŁO SIĘ............................. STROP U ARCTICI.....

:D:wave::D:wave::D:wave::D:wave:



Z rana straszyło, straszyło... ba nawet z dobrą godzinę padało i to porządnie:eek:... ale się udało:D

Arctica
21-04-2010, 14:15
A teraz sprostowanie

Ja żartowałam z tym "chudzieńkim" zadkiem:oops:

Śmieję się, że od urodzenia, a tak naprawdę to odkąd pamiętam ważę 64 kg, więc niemało:rolleyes:. Męża odchudziłam ...dzieści kilo, a ja jedząc dokładnie to samo co on nie schudłam NIC! Zmalała mi tylko zawartość tłuszczu.

Arctica
21-04-2010, 14:22
No piknie, piknie :)
Wszystko gotowe, tylko pogodę trzeba na jutro zamówić ;)
Filary wyglądają na długie - jaka jest ich wysokość?


No właśnie ,wyglądają imponująco!Ja się dzisiaj przyglądałam moim i stwierdziłam ,że jak dołożę jeszcze 4cm kamienia i,bazy i głowice ,to będą wyglądały co najmniej śmisznie:( Wspaniale wyglądasz na tle swojego dzieła! trzymam kciuki za pogode ,która i mnie jest potrzebna:D

Moje filary mają 3 metry wysokości, tyle co pomieszczenia w domu. Beatko... to może daj tylko głowice, to doda trochę wysokości.

Dzięki za kciukasy, pogoda była średnia, ale udało się, a to najważniejsze!!!

Arctica
21-04-2010, 14:37
Dzięki wszystkim za kciukasy... i pochwały:oops:

Ja również nadal zostaję pod urokiem mopjego miejsca na ziemi. Codziennie rano witają nas sarenki, ale to z punktu widzenia naszych przyszłych nasadzeń mało optymistyczne. A właśnie.... nie pochwaliłam się...

Strop zalał się (a to łobuz jeden, nooo:rolleyes:) w poniedziałek...
a wczoraj, posiała nam się trawka w ogródeczku:D... boshe... wiecie ile to jest 100 kg trawy?????... od cho...ry i ciut ciut:). Traweczka do wiadereczka i .... "zasiali górale.....", fajnie było;)

Po zabawie w górali wzięliśmy się do prawdziwszej roboty i......................................... zabetonowaliśmy słupki pod siatkę:D, tak tak... prawie wszystkie:yes:, jakieś 100 sztuk:D. Siatka wczoraj dotarła, teraz tylko pozostaje się rozdwoić:eek:... bo jutro ma przyjechać więźba:D

Aaaaaa..... wczoraj jakieś 5 metrów od tarasu, oooo... dokładnie od tego miejsca, w którym stoję na ostatnich zdjęciach wylądował................................. bocian

sipatka
21-04-2010, 14:47
Cze Arctinka !
Super że już masz strop. I ta trawka mię zachęciła coby w najbliższą sobotę rozwieźć część naszej góry ziemi i zabawić się tak samo jak ty w "zasiali górale ..... hihihi hihihi"
Ale tej traweczki nie trzeba potem zasypać lekko ziemią ? hę? Ptaszki mi nie wydziobią? A może by tak posiać trawkę przed zapowiadanymi deszczami żeby ją stale nawilżał?

Jutro wyruszam na zakup mebli do kuchni no i jakiegoś łoża do małżeńskiej sypialni. Zanim je dostarczą to miesiąc minie jak nic. Na ostatnią kanapę czekaliśmy 6 tygodni. To akurat tynki nam wyschną i się sufity zrobią OBŁĘD jak ten czas leci................
O NIE :x jutro nie mogę bo jestem umówiona z panem od kominka ..............................

sipatka
21-04-2010, 14:49
Jak sobie tak popatrzę na mojego gepardzika to jakoś dziwnie zadyszki dostaję:lol::cool:

Arctica
21-04-2010, 14:58
Jak sobie tak popatrzę na mojego gepardzika to jakoś dziwnie zadyszki dostaję:lol::cool:

Aaaahhhhaaahahahaaaaaa.... ale mnie uśmiałaś.

Trawkę zabronowaliśmy ciapeczkiem w te i wewte... trochę się przykryła, ale ogólnie tak się jakoś ładniej zrobiło... przy małych powierzchniach nie trzeba przykrywać... wystarczy za stracha troszkę popracować:D... ale powiem Ci, że jestem mocno zdziwiona bo u nas nie ma wróbli:jawdrop:... bażanty co łażą to chyba mięcho wolą, pliszki siwe też... innych naziemnych, trawo -nasiono żernych nie stwierdziłam;)

To gratuluję postępów, zaraz idę do Ciebie poczytać, chyba że mnie kto od kompa popędzi... to pójdę spać:)... strasznie sennie jakoś:rolleyes:

Arctica
21-04-2010, 15:00
Aaaaa.... zapomniałam... przed deszczami lepiej... tylko faktycznymi, a nie zapowiadanymi:mad:... miało popadać i ledwie strop podlało

monia i marek
21-04-2010, 16:44
Arctico, gratuluję stropu!
Kiedy będzie układanie więźby??

aniahubi
21-04-2010, 17:50
Gratuluję stropu :)
Fotki będą ??

kala67
21-04-2010, 18:43
ulało się............................. Strop u arctici.....

:d:wave::d:wave::d:wave::d:wave:



Z rana straszyło, straszyło... Ba nawet z dobrą godzinę padało i to porządnie:eek:... Ale się udało:d


arctica............gratulacje od kali !!!!!!

meg60
21-04-2010, 19:07
No, nasza ziemianko widzę, że cały czas do przodu - w/g planu działania??? GRATULUJĘ!!!!
hasło FM - " zasiali górale..." - i wszystko jasne :) :)

Arctica
21-04-2010, 19:54
Dzięki dziewczyny za gratulki...

Moniu... stołki pewnie ustawimy już w piątek... nie wiem kiedy kierbud pozwoli na układanie murłat:rolleyes:...

Jutro mamy w planach uruchomienie wody w domu. Rurka zakopana i trzeba by jeszcze wcinkę zrobić, nawet dziś różniaste zabaweczki mąż kupił:).
A jeszcze parę słupków mamy zabetonować... tak wszystkie sroczki za ogon trzymamy;), ciekawe kiedy wszystkie zwieją;)

No i CZEKAMY NA WIĘŹBĘ!!!
Jak naprawdę dojedzie, w co szczerze wątpię, to będę naprawdę zaskoczona... beton był przed czasem, drewno podobno będzie... fiufiu.... dużo się zmieniło od ostatniej budowy:rolleyes:

Arctica
21-04-2010, 20:20
Gratuluję stropu :)
Fotki będą ??

Są w aparacie, ale tylko efekt końcowy... jak przyjechała pompa to deszczysko padało i nie kciało mi się z aparatem latać... a jak przestało to nie miałam czasu na robienie zdjęć.
Akumulatory, te co od nie pamiętam kiedy mam kupić nowe niestety padnięte, nie dam rady teraz zgrać... poprawię się w niedzielę... może już kawałek drewna będzie widać:D

Papapa:bye:

Karolina i Artur :)
21-04-2010, 21:44
GRATULUJĘ STROPU KOCHANA !!!! :wave:

Oczywiście w Twoim przypadku, to żadne zaskoczenie, że wszystko idzie zgodnie z palnem i szybko do przodu, ale baaardzo się cieszę,że kolej na więźbę! :) Czekam na foteczki! Trzymam tradycyjnie kciuki za POGODĘ DLA WSZYTKICH INWESTORÓW ;)

Pozdrowionka!

monia i marek
21-04-2010, 21:48
No to teraz mozecie się przed deszczem pod własny strop schować ;)

jessi
22-04-2010, 06:38
GRATULACJE !!

No kochana to już nie musisz sie martwic o pogodę narazie bo w twoim przypadku deszczyk jest potrzebny hiihi:rolleyes::rolleyes: co by betonik się związał dobrze ihihhi, :lol2::lol2:pozdrawiam :p:bye:

sipatka
22-04-2010, 08:05
Aaaaa.... zapomniałam... przed deszczami lepiej... tylko faktycznymi, a nie zapowiadanymi:mad:... miało popadać i ledwie strop podlało

Pewnie że lepiej posiać przed deszczami faktycznymi :cool: ale nasi meteorolodzy to jakoś rzadko trafiają prognozę z faktyczną pogodą:rolleyes:. nawet zapowiadane zimno i przymrozki im nie wyszły (choć tego akurat nie żałuję:lol:). I tak sobie myślę że będę musiała sama za deszczową chmurkę robić i ze szlauchem latać :lol::rolleyes:

aniahubi
22-04-2010, 11:44
Pewnie że lepiej posiać przed deszczami faktycznymi :cool: ale nasi meteorolodzy to jakoś rzadko trafiają prognozę z faktyczną pogodą:rolleyes:. nawet zapowiadane zimno i przymrozki im nie wyszły (choć tego akurat nie żałuję:lol:)
A u nas już 2 razy padał grad - DZISIAJ !!!

skaba
22-04-2010, 13:21
dołączam się do gratulacji!!!
idealna pogoda na zalewanie :) u nas żar z nieba się lał, więc i wodę ciąle trzeba było lać.. to był najgorszy moment budowy..ehhh

Arctica
22-04-2010, 17:29
Pewnie że lepiej posiać przed deszczami faktycznymi :cool: ale nasi meteorolodzy to jakoś rzadko trafiają prognozę z faktyczną pogodą:rolleyes:. nawet zapowiadane zimno i przymrozki im nie wyszły (choć tego akurat nie żałuję:lol:). I tak sobie myślę że będę musiała sama za deszczową chmurkę robić i ze szlauchem latać :lol::rolleyes:


A u nas już 2 razy padał grad - DZISIAJ !!!

Ja od niedzieli słyszałam, że w czwartek śnieg z deszczem i 6 stopni... nawet dziś z mamą rozmawiałam, że daaaaaawno im ta prognoza tak dobrze nie wyszła.

Arctica
22-04-2010, 17:36
Właśnie miałam dociekać, która to manipulowała w pogodzie:mad::mad::mad:

Może i Waszym majstrom nie przeszkadza śnieg z deszczem, ale mój się zbiesił:rolleyes:

Dobrze, że nauczona własnym, wieloletnim doświadczeniem byłam niemal pewna, że więźba jednak nie dotrze... nie dotarła, tradycyjnie samochód się wziął i rozwalił:D... byle tylko się niebawem odpsuł, bo będę zła:yes:.

Oby na weekend im się prognozy sprawdziły... ma być śliczniusio:lol2:

kala67
22-04-2010, 20:02
Arctica............trzymam kciuki za pogode!!!!!!!! :)

aka z Ina
22-04-2010, 20:19
i tego się trzymajmy- będzie w wekend śliczniusio!:yes:

aniahubi
22-04-2010, 20:33
W weekend musi być śliczniusio - moje dziecię urządza urodziny i wolę, żeby banda na dworze przebywała, a nie mi chałupę rozwalała :rolleyes:
No i wszystkim budującym, zalewającym stropy i walczącym w ogródkach też słoneczko się przyda :)

monia i marek
22-04-2010, 20:38
Ja też chcę pogodę w weekend, żeby wyżywać się ogrodniczo :)

Karolina i Artur :)
22-04-2010, 21:50
Pogoda musi być!

Zbyt wiele inwestorek na nią liczy ;) :)

Dobrej nocki życzę !

Beauty
23-04-2010, 08:19
Wczoraj u nas grad walił cztery razy w ciągu dnia .Na szczęście zaraz potem wychodziło piękne słoneczko i dachowcy działali .Ale zimno to jest nieziemsko ,chyba znowu mi magnolia zmarznie:(

Arctico! gratuluję stropiku ,teraz o resztę łatwiej i na głowę nie leci.

sipatka
23-04-2010, 10:25
W weekend musi być śliczniusio bo ja chcę traffffkę zasiać. I mam ochotę trochę kolorek zmienić bo biała jezzdem jak córka młynarza.:yes::D

Arctica
25-04-2010, 13:52
Pogoooodaaaaaaa.... przepięknaaaaaa:rolleyes:

Co z tego jak więźba nie dojechała....:mad::mad::mad:

Wiedziałam, że nie może być tak kolorowo... jak w poniedziałek nie dojedzie to chyba już będę zła... nie, zła to już jestem, będę w....

Nie ma tego złego coby... mamy pół ogrodzenia... dziś byśmy skończyli, ale trafiło na niedzielę i mężuś nie chciał naszego ciapulka uruchamiać. Ludziska do kościoła lecą, mszy dwóch wysłuchaliśmy (w sadzie) a nasza bestia wydech ma rasowy, czyt. dziurawy... i nie wypadało warczeć:no:

Aaaaa.... i warzywka posiałam:cool:... miałam tylko cukinię w tym roku posiać:rolleyes:... a kupiłam i marchewkę i ogórasy i koperek i rzodkieweczki... i jeszcze dymkę muszę dosadzić:D

monia i marek
25-04-2010, 14:43
Miejmy nadzieję, że pogoda w poniedziałek będzie równie piękna i uda się przywieźć więźbę :)

Arctica
25-04-2010, 14:50
Niech nawet i leje (trawę mi podleje;)), byle by tylko dowieźli...

Na jeden dzień to jeszcze mamy pracy przy ogrodzeniu, będzie już całe:cool:, ale od wtorku to już mi by się chciało zabawić w cieśli:yes:

Arctica
25-04-2010, 14:50
Aaaaa.... zapomniałam... taaaaka pogoda, a Ty nie w ogrodzie????????????????????//

monia i marek
25-04-2010, 14:52
A ja chętnie pooglądam efekty ciesielskiej pracy ;)
Jest szansa, że do końca tygodnia (o ile pogoda będzie sprzyjała), uwiniecie się z więźbą?

monia i marek
25-04-2010, 14:53
Aaaaa.... zapomniałam... taaaaka pogoda, a Ty nie w ogrodzie????????????????????//

Byłam od rana do 14.30 ;) Teraz wróciliśmy na obiadzik i lecimy w gości :)

Arctica
25-04-2010, 14:59
A ja chętnie pooglądam efekty ciesielskiej pracy ;)
Jest szansa, że do końca tygodnia (o ile pogoda będzie sprzyjała), uwiniecie się z więźbą?

Jeżeli naprawdę przywiozą jutro:rolleyes:... i nie późnym wieczorem:rolleyes:... to do końca tygodnia powinno stać już dużo... może jeszcze nie cała, na pewno nie obłatowana... ale główne zarysy na bank już będą:lol:... tylko znów jakieś durne święta nam przeszkodzą:mad:, 1 to olejemy, 2 w niedzielę sadzimy drzewa owocowe, wiem późno:yes:, a 3 nie wiem jak się moja druga połowa będzie zapatrywała na walenie młotkiem, a to przy tej pracy nieodzowne;)

Arctica
25-04-2010, 15:00
No i przyjemnego wieczoru życzę:)... może i ja chłopa gdzieś wyciągnę??? choćby do sąsiadów....:rolleyes:

taka_ja & taki_on:)
25-04-2010, 15:08
Witammmmmmmmmmm;)

Nu proszę wszystko w/g planu. Teraz jeszcze ogrodzenie:).

W czwartek to i ja zmarzłam i cieszyłam się z wożenia ubrań "budowlanych" (jechały do prania i tak jakoś zostały w aucie przez kilka dni). Ubierałam w aucie pod swoje ubranka Miskowe spodnie i bluzkę. Było ZIMNO... padał grad kilka razy... potem zrobiło się ciut jakby cieplej, albo to ja byłam zgrzana.

Arctico no sporo pracki zrobione, tak tam ładnie u WAS...

Pozdrawiam i gratuluję. Nu i trzymam kciukasy za pogodę, aby ta więźba dojechała;):)

Buziaki.

Arctica
25-04-2010, 15:43
Witaj i dzięki:)

W czwartek to my nie zmarzli... w chałupie siedzieli... pod kołdrą:lol:... wyczuwając, że mało możliwa jest terminowa dostawa drewna grzaliśmy tyłki w domciu... już kiedyś pisałam, że z tego mojego majstra to taki francuski piesek:)... tylko czekać, aż mu się za ciepło zrobi;)... hihihiii... zaraz przeczyta i dostanę po uszach:lol2:

Pozdrawiam serdecznie

Arctica
25-04-2010, 15:53
Zrzuciłam zdjęcia z aparatu...

To zaległy strop... niestety krzydeł ni mom i całego nie dam rady pokazać:rolleyes:

http://foto3.m.onet.pl/_m/7059717ca73fc076f899877e61022517,10,19,0.jpg

Taką wiosnę znalazłam u siebie w krzakach:lol:

http://foto0.m.onet.pl/_m/324da7c37db01af5873a70f23df77660,10,19,0.jpg

Zakwitły jeszcze oooooooogromne czereśnie... ale zapomniałam im zrobić zdjęcia



A to już w obecnym domku... pokazuję bo ładne:wiggle:

http://foto3.m.onet.pl/_m/66e44be4dd77970b54b892f21ad498a7,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/2c4f2bf0a990f21a34d7c22176fa5440,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/098f57704c73e725ca6c5e08e18b8f63,10,19,0.jpg

moje łany bratków-samosiejków

http://foto0.m.onet.pl/_m/ba16690144037b8998e9ba9cf70a2cd4,10,19,0.jpg

a na koniec trzmielo-bąk, bąkotrzmiel... bzykadło jakoweś

http://foto0.m.onet.pl/_m/df88a4327764847c444f214e76c76d68,10,19,0.jpg

monia i marek
25-04-2010, 18:59
Super wiosna!!

Amtla
25-04-2010, 19:38
Bratki samosiejki mnie rozłożyły...reszta też śliczna - ale te bratki, ech: rolleyes::rolleyes::rolleyes:

meg60
25-04-2010, 20:02
Witaj arctica!!!!!! Brateczki śliczniusie !!!! Pozdrowionka i trzymam kciukasy za więźbę.

Karolina i Artur :)
25-04-2010, 20:14
My wczoraj mieliśmy wieczór panieński/ kawalerski i dzisiaj w związku z tym mam dzień skupienia ;) :)

Tak więc powiem tylko,,że wszystko u Ciebie PIĘKNE !!! Trzymam kciuki za więźbę! ;)

Buźka:*

Beauty
25-04-2010, 21:29
Arctico ,bratki rozłożyły mnie na łopatki:lol2: piękne zdjęcia i pikne rośliny. Trzymam palce za więźbę ,potem to już poooooooleeeeeciiiii

87anam87
25-04-2010, 21:47
hej no no :):):) strop już jest :) gonisz, gonisz...... i oczywiście jak wszyscy trzymam kciuki za więźbę :)

aniahubi
26-04-2010, 07:55
Hej, te bratki samosiejki są fantastyczne :) Piękna wiosna
No, niech tą więźbę dowiozą wreszcie!

monia i marek
26-04-2010, 08:42
U nas upał od rana, więc ślę Ci mnóstwo słoneczka, coby się przywóz więźby udał ;)

Gannia
26-04-2010, 19:48
Arctica, piekne bratki :rolleyes:
Trzymam mocno kciuki za więźbę :)
Pogoda musi w końcu się określić, w sumie nie ma wyjścia, teraz jest wiosna i koniec ;)

Pozdrawiam wiosennie i ciepło :hug:

Karolina i Artur :)
30-04-2010, 07:41
cześć Arctisia :)
Gdzie Ty sie kochana podziewasz ???
Ok wiem głupie pytanie.... Domek budujesz to jasne ale dlaczego się nie odzywasz? SOS!!!
CZekam z niecierpliwością na wiadomości i zdjęcia! :)

monia i marek
30-04-2010, 09:10
Więźba się stawia, my tu na fotki czekamy, a tu nic :(

sipatka
30-04-2010, 11:24
Ou. Arctinko, ganiasz po polach i robotę planową wykonujesz a ja tu się cokolwiek stęskniłam za Tobą. Coś mi się zdaje że mój avatarek to bardziej do Ciebie niż do mnie teraz pasuje......

kala67
30-04-2010, 18:49
hej Arctica..........gdzie sie podziewasz???????
a bratki cudne masz. ...i wogóle cały ogród pieknie wygląda !! :)

87anam87
30-04-2010, 18:55
hej Arctica..........gdzie sie podziewasz???????
a bratki cudne masz. ...i wogóle cały ogród pieknie wygląda !! :)

jak znam życie to Actica szaleje na budowie :)

Agatka77
01-05-2010, 22:01
Hej, widzę, ze ostatnio tak samo często na forum jesteś jak i ja...:) Znaczy się, chyba się buduje...:)

monia i marek
02-05-2010, 06:50
Arctico, dzień dobry :)
Czas na fotorelację!!

meg60
02-05-2010, 08:41
No nasza Arctica wsiąkła w otchłań budowania............ Hej !!!! Wyłaź i dawaj zdjęcia, bo umieramy z ciekawości :)

monia i marek
05-05-2010, 06:02
Arctico, hop, hooop ...

sipatka
05-05-2010, 10:18
Arctika na budowie o Bożym świecie zapomniała ......................... i o nas też:yes::(

Karolina i Artur :)
06-05-2010, 11:21
Arctica!!!! ja wsztystko rozumiem, budowanie wciąga a już Ciebie to w 100% .... ale ... kobieto odezwij się bo ja to już martwić się zaczynam!!!!

S O S !!!!

Beauty
06-05-2010, 12:06
Wzięła się i utopiła w betonie ,czy co?

sipatka
06-05-2010, 13:52
Wzięła się i utopiła w betonie ,czy co?

O tym samym pomyślałam - betonowe buciki ma i się ruszyć nie może:lol:

meg60
06-05-2010, 18:47
Arctica !!!!!! Łap......

http://www.osprzetzeglarski.eu/images/katalog/ty4f2p_kolo_ratunkowe_prs.jpg

.....i wracaj na FM !!!!

Beauty
06-05-2010, 22:56
:D Do betonu ,to pewnie to Jej się przyda

http://kraj24.pl/upload/photos/big/12afff02ed63.jpeg:yes::yes:

Sloneczko
06-05-2010, 23:12
I podusia pod ... zależy co ma obolałe ;)

http://www.pluszaki-przytulaki.pl/images/p1280235x35.gif

87anam87
08-05-2010, 19:29
Arctica! to już przestaje być śmieszne!

Karolina i Artur :)
08-05-2010, 23:06
Arctica! to już przestaje być śmieszne!


Ja tez juz sie autentycznie MARTWIĘ!!!!

Co sie dzieje ????

Czy ktoś ma jakikolwiek kontakt z Arcticą ?????

meg60
08-05-2010, 23:33
ktokolwiek widział, ktokolwiek wie....cokolwiek o Arctice, niech da znać !!!!!!! Martwimy się !!!! Nie na żarty !!!!!

87anam87
09-05-2010, 01:25
no przecież WIEM ZE TO TY IHHIIHHIHI bo przecież mam cie na NK i wiem jak wyglądasz ihhihihiih!!!!!!:):):)


jeśli jessi ma ja na NK to może ma ja ktoś jeszcze? może tam się odzywa? hm...... nie wiem......
jeśli Arctica się nie odzywa tylko dlatego że jej się nie chce to hm...... ma przechlapane!!

monia i marek
09-05-2010, 06:20
Ja Ją mam na NK, ale myślę, że jeśli tu cicho, to i tam nie odpisze :(
Mam nadzieję, że nic się nie stało, a powodem nieobecności od 2 tyg. jest zapracowanie ...

coffee82
09-05-2010, 10:29
No to ja też ładnie proszę: Arctica odezwij się do nas bo zaczynamy sie martwić......:roll:

Arctica
10-05-2010, 05:21
Spróbuję rankiem i po kawałku... może się uda.
Wczoraj wysmarowałam posta na porządne A-4 (nie mylić z L-4;)), bo ja głupia już myślałam, że może się net odpsuł... i co??? i dupa:mad:...
wszystko zeżarło i ...ach... co ja bede gadać...

Jestem, żyję, dziękuję wszystkim za pamięć i niepokój...

Tydzień temu jak zjechałam na nockę do domciu to necik stał. Myślałam, że "normalne" przeładowanie radiowej sieci i dałam spokój po paru próbach napisania postu. Ale jak w sobotę wieczorem, jak narkoman na głodzie znów dopadłam do kompa i dalej doopa... no co ja mogę, poźlić się, pomamrotać przez telefon i tyle:P... umówili się na wizytę serwisową, bo podobno sygnał im ginie w eterze... ciekawe, że poza godzinami nie ginie:mad:

Dobra... miałam nie smarować... zobaczę czy post pójdzie

Arctica
10-05-2010, 05:23
Poszedł, poszedł... huuurrrrrraaa!!!!:wave:

idę za ciosem... może spróbuję i zdjęcia zapodać:lol2:

Arctica
10-05-2010, 05:37
Wieści budowlane

Więźba dojechała... z tygodniowym, a właściwie to 9 dniowym, i szlag jasny trafił moje nadgonienie grafiku:mad:. W ogóle na ten temat mogła bym rozprawę na parę stron trzasnąć, ale po ocenzurowaniu pewnie by parę słów zostało... więc tylko przesttrzegam wszystkich przed tartakiem Drew-Max.

Więc więźba dojechała w czwartek... a ja właśnie od tego pamiętnego dnia choruję na grypę. Chyba na grypę, bo poszłam spać zdrowa, a obudziłam się zachorowana, a to podobno ona tak szybko atakuje... nawet temperaturę miałam... jednego wieczora... bo kto by miał czas na dłużej;), chociaż ogólne dolegliwości trzymają mnie już ponad tydzień, ale kto by się tam przejmował kaszlem... no dobra... moja mama się przejmuje... moim kaszlem... obiecuję, że jak nie przejdzie jeszcze tydzień to pójdę do lekaża, ale miało być o budowie...

Hihihiii nie zapeszyć, zdjęcia mi się wgrywają:lol2::rotfl::lol2:

Arctica
10-05-2010, 05:44
W cieśli się bawiliśmy... 5 dni:cool::yes:

Fajna zabawa:D... tak to leciało...

pierwsze koty, tfu pierwsze stołki:D

http://foto2.m.onet.pl/_m/825e2276c6189194403e02b070e69eea,10,19,3.jpg

po pierwszym dniu wyglądało to tak

http://foto1.m.onet.pl/_m/edcc206c2ef7371b71d4ee0f49ad2cb9,10,19,3.jpg

nie za wiele... ale podobno początki zawsze są trudne... a i ja byłam zachorowana;)

Po pięciu dniach pracy 1,5 ludzia ... tadammmm

http://foto2.m.onet.pl/_m/ff49c29231418ce9c8dce6729cd740aa,10,19,0.jpg

Arctica
10-05-2010, 06:00
Po tej "zabawie" w cieśli Bozia zaplanowała nam dzień odpoczynku... tylko zapomniała nas o tym poinformować... zamarznięci, przemoknięci... poddaliśmy się w południe... 6 stopni "ciepła" i cały dzień lało:mad:... taaaak to ja się nie bawię!!!!

Praca cieśli zdecydowanie bardziej mi się podoba niż dekarzy, bo łatowanie to chyba już do tych ostatnich należy, nię????

Łaciliśmy, łataliśmy, łatowaliśmy... jak zwał tak zwał... 2 dni:cool::yes:.

Oto efekty

http://foto3.m.onet.pl/_m/6dcff1acbc7f4c576a453c359d207457,10,19,0.jpg

Bocianek - inwestor vel wykonawca na dachu

http://foto3.m.onet.pl/_m/8cf06ff7cbae9db0b40576a44aef6c2f,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/5bf2973443da7e01d6cf842262ba8dc1,10,19,0.jpg


Na zdjęciach widać, że w tzw. międzyczasie zrobił nam się podjazd. Właściwie zrobił to za duże słowo... kiełkuje dopiero;)

Dziś mają dojechać (tfu, tfu... coby nie zapeszyć) kominy, trza postawić, w tym tygodniu ma dojechać blacha (tfu.........itd), zaczniemy dekarkę:D...

A na dokładkę, jak byśmy mieli za dużo czasu to mamy odrobinę łelaksu... trzy tygodnie pod rząd komunie.

Pa, pa, spadam, bo mi się rodzinka obudziła i marudzi o śniadanie... i spakować się trzeba na budowę... pa :bye:

monia i marek
10-05-2010, 06:17
Dobrze, że się odezwałaś :)
Pięknie domek wygląda!! Już widać jaki będzie dach :)
Gratuluję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia i ... do nas z nowymi fotkami :)

AgaJeżyk
10-05-2010, 07:17
Już nie chciałam tu swojego niepokuju manifetsowac ... ale też sie martwiłam ...

Dobrze, że wszystko ok :)

A kosa widujesz ? ... albo słyszysz chociaż ?

Karolina i Artur :)
10-05-2010, 08:25
Hej :)

Dobrze,że się odezwałaś i wszystko OK :) :)

Domek już prezntuje się bajecznie! Jak wy sami to robicie ???? SZOK!

Całe otoczenie jest takie sielske, ta zieleń...... BAJKA!!!

Pozdrawiam, zdrówka życzę i czekam na następne foteczki :)

Beauty
10-05-2010, 10:56
:)No ,dobrze ,że się pokazałaś,bo już detektywa miałam wynajmować:) Odwaliliście już kawał roboty!! Domek dumnie pręży się pośród drzew!Gratuluje i trzymam kciuki z pogodę

dardurdka
10-05-2010, 12:28
a ja wiedziałam, że Arctisia zaskoczy nas dachem :))))

meg60
10-05-2010, 13:56
:jawdrop:no szczena mi opadła :jawdrop: TAKI DACH I SAMI!!!!!!!! aż mi dech zaparło. :eek: cudnie domek wygląda. Tak dostojnie i jednocześnie sielsko. Teraz to wcale się nie dziwie, że na tak długo przepadłaś, ale następnym razem nie rób nam tego! Dobrze? Zamartwiałyśmy się bardzo!!:yes:

taka_ja & taki_on:)
10-05-2010, 20:27
Witaj Arctico!!!

Nu całą stronę czytałam - hop hop, gdzie jestes itp. i tak zaczęłam podejrzewać, że nic tylko niżej znajdę wpis z gotową więźbą i fotkami;)

Ale przyznam, że pędzicie jak strusie:D:jawdrop: Łaty gotowe - zaraz kominy będą:wave:.

GRATULUJĘ WAM ;)

Zdrówka życzę Kochana, nie przezięb tylko grypy. Trzymam kciuki za pogodę:hug:

aka z Ina
11-05-2010, 09:10
Zdolniachy! Gratuluję pięknego, samodzielnie wykonanego dachu!!!

Sloneczko
11-05-2010, 10:10
Arctisiu, a pokażesz bicepsy? :D

Arctica
11-05-2010, 20:41
Hahahaaa... popędziłam dzieci od netu... wstrętna ciotka ze mnie... ale tylko na sekundkę, obiecuję:D

Kominy dojechały, tylko wyjechać się później nie dało, trza było ciapeczka fatygować:yes:

Wczoraj wieczorkiem dojechały, a dziś się wzięły i postawiły... prawie bo do dachu... jutro dokończymy:D

Tfu,tfu... podobno jutro ma dojechać blacha... aż się boję...:eek:



Słoneczko... może jeszcze siniaki na zadku byś kciała obaczyć:rolleyes:... po łatowaniu mnogo ich;)

Arctica
11-05-2010, 20:45
Aguś... kosek, ten dokarmiany zimą to teraz mojemu synusiowi kołysanki wieczorami śpiewa... na budowie i kosków i kukułek i wszelakiego ptica dostatek, aż wstyd nie wiedzieć kto to śpiewa... ale nadrobię. Nawet radia głupio słuchać.

Ps. kto, jaki ptaszek ma w swoim repertuarze "figaro, figaro, figaarooo"?... dosłownie tak to brzmi

Arctica
11-05-2010, 20:47
No i oczywiście serdeczne dzięki za gratulacje:oops:

Dobra spadam, nie będę wredna ciotka:D

monia i marek
11-05-2010, 21:01
ja też próbuję rozszyfrować nasze działkowo-leśno-łakowe ptaszki, ale kiepsko mi idzie. Rozpoznaję tylko kukułkę, która mieszka u nas od ubiegłego roku :lol: Oczywiście zawsze jak mam możliwość sfocenia z dobrej odległości ptasząt lub sarenek to albo aparat mam na drugim końcu działki, albo zapomnę zabrać z domu. Uwielbiam się wsłuciwać w ptasie trele.
Arctico, kiedy układacie blachę? Jaki kolor tej blachy będzie? Ceglasty?

AgaJeżyk
11-05-2010, 22:36
Aguś... kosek, ten dokarmiany zimą to teraz mojemu synusiowi kołysanki wieczorami śpiewa... na budowie i kosków i kukułek i wszelakiego ptica dostatek, aż wstyd nie wiedzieć kto to śpiewa... ale nadrobię. Nawet radia głupio słuchać.

Ps. kto, jaki ptaszek ma w swoim repertuarze "figaro, figaro, figaarooo"?... dosłownie tak to brzmi


Jak on to figaro po nocach wyśpiewuje to słowik ... szary dokladnie. Ale pewności nie mam bo słowik to jeszcze tak fajnie gulgocze i kląska ;)

A kiedy tak śpiewa ? Cały dzień czy wieczorami raczej ?

Sloneczko
11-05-2010, 23:24
Słoneczko... może jeszcze siniaki na zadku byś kciała obaczyć:rolleyes:... po łatowaniu mnogo ich;)

A nie trza było tym bić? http://www.demooisteanimaties.com/diversen/ger001.gif

aniahubi
12-05-2010, 08:21
No tak... jak zwykle po długiej nieobecności zaskakujesz nas postępami :) Kawał świetnej roboty z dachem! Pewnie na następnych fotkach zobaczymy blachę na dachu i kominy ;)
Powodzenia i wygoń to paskudne choróbsko!

sipatka
12-05-2010, 11:54
:jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop: niesamowita jesteś. sama z chopem taki dach strzelić !!!!!!.
Ja przy tobie to pikuś z moim ocieplaniem wełną i stadem siniaków po chodzeniu na kolanach i łokciach rozkrokiem na krokwiach.

Arctica
15-05-2010, 20:08
ja też próbuję rozszyfrować nasze działkowo-leśno-łakowe ptaszki, ale kiepsko mi idzie. Rozpoznaję tylko kukułkę, która mieszka u nas od ubiegłego roku :lol: Oczywiście zawsze jak mam możliwość sfocenia z dobrej odległości ptasząt lub sarenek to albo aparat mam na drugim końcu działki, albo zapomnę zabrać z domu. Uwielbiam się wsłuciwać w ptasie trele.
Arctico, kiedy układacie blachę? Jaki kolor tej blachy będzie? Ceglasty?

Już zaczęliśmy, tylko nie mogę się z pogodą dogadać:mad:, leje, lele.... i zzzzimno jak diabli, echhhhhh.....

Kolor... pewnie, że ceglasty:lol:

A aparatu to już się nauczyłam.... nie żałować, że go właśnie nie mam;)... zawsze sobie tłumaczę, że przecież takie widoki to już na stałe będę miała:yes:

Arctica
15-05-2010, 20:11
Jak on to figaro po nocach wyśpiewuje to słowik ... szary dokladnie. Ale pewności nie mam bo słowik to jeszcze tak fajnie gulgocze i kląska ;)

A kiedy tak śpiewa ? Cały dzień czy wieczorami raczej ?

Ten od figaroooo to w dzień piał... bo oststnio już nie słyszę tego właśnie figarooo , za to wieczorami i od świtu coś tak drze dzioba, że zasnąć nie idzie:yes:... słowik??????

Arctica
15-05-2010, 20:12
A nie trza było tym bić? http://www.demooisteanimaties.com/diversen/ger001.gif

Orzechy łupali to ja gwożdzia nie wbiję;)

Arctica
15-05-2010, 20:16
No tak... jak zwykle po długiej nieobecności zaskakujesz nas postępami :) Kawał świetnej roboty z dachem! Pewnie na następnych fotkach zobaczymy blachę na dachu i kominy ;)
Powodzenia i wygoń to paskudne choróbsko!

Anusiu... kominy som... sam żem, tymi rąsiami zastyropianowała i zatynkowała:wiggle:...

A na fotki z blachą jeszcze troszku musisz poczekać... chyba, że pogody trochę lepsiejszej zamówisz;)

Ps. chorósko już paszło...

Arctica
15-05-2010, 20:21
:jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop: niesamowita jesteś. sama z chopem taki dach strzelić !!!!!!.
Ja przy tobie to pikuś z moim ocieplaniem wełną i stadem siniaków po chodzeniu na kolanach i łokciach rozkrokiem na krokwiach.

hihihiiii... jak masz już wprawę to może i do mnie wpadniesz????... niecierpię wełny, na samą myśl już mnie gryzie:x

a nie trzeba było sobie nakolanników sprawić???, ja do fugowania nie startuję bez:D

Dach nie taki straszny... więźba znaczy się... z blachą nam gorzej się dogadać:P

monia i marek
15-05-2010, 20:46
to fotek nie będzie? :(

Arctica
16-05-2010, 09:16
Niestety Monisiu nie będzie, mam doła....................................... pogodowego:(.

A jestem dlatego, że musimy spełnić rodzinny obowiązek komunijny

AgaJeżyk
16-05-2010, 09:40
Ten od figaroooo to w dzień piał... bo oststnio już nie słyszę tego właśnie figarooo , za to wieczorami i od świtu coś tak drze dzioba, że zasnąć nie idzie:yes:... słowik??????

Może "figaro" usiadło nan jajkach ? ;)

W nocy to słowik szary albo kopciuszek .

Ten pierwszy śpiewa pięknie ... drugi to jakby potrząsać puszkę z gwoździami :D ... taka metalowa grzechotka ...

sipatka
16-05-2010, 14:16
hihihiiii...

a nie trzeba było sobie nakolanników sprawić???, ja do fugowania nie startuję bez:D



Kupiłam post factum.
Ale że kładzenie terakoty przed nami więc się jeszcze przydadzą.:yes:

Asaf
16-05-2010, 22:34
Człowiek się na chwilę ruszy i u ciebie takie zmiany.
Wygląda świetnie.
Pozdrawiam Cie mocno.
Tęskniłem za wami.
pa

dankaf
18-05-2010, 09:08
Arcticuś,serdecznie gratuluję i podziwiam takich postępów!!!!!!!!!!!:)

meg60
18-05-2010, 13:26
No i znowu arcticę wcięło !!!!!!! Halooooooooo, jest tam ktoś ?????

monia i marek
22-05-2010, 08:00
Dach z pewnością już gotowy :) Miejmy nadzieję, że pobliska rzeka nie wylała na Artcticowe tereny ...

Arctica
23-05-2010, 19:14
Może "figaro" usiadło nan jajkach ? ;)

W nocy to słowik szary albo kopciuszek .

Ten pierwszy śpiewa pięknie ... drugi to jakby potrząsać puszkę z gwoździami :D ... taka metalowa grzechotka ...

To ptaki-faceci wysiadują jaja? Bo śpiewają to chyba oni, nie???

Musi być słowik, bo cudnie śpiewa, tylko nie wiedziałam, że ptaki potrafią tak głośno drzeć te dzioby:D, i to prawie jeszcze w nocy zaczyna:yes:.

A kopciuszki znam, ale one takie monotematyczne, a tu całe uwertury... cuuuudo

Arctica
23-05-2010, 19:20
Człowiek się na chwilę ruszy i u ciebie takie zmiany.
Wygląda świetnie.
Pozdrawiam Cie mocno.
Tęskniłem za wami.
pa

Dzięki za pochwały, przyjemne tym bardziej, że efekt "tymi rąsiami " wypracowany:D

Teraz bardzo rzadko zaglądam na FM, i właśnie niedawno się zastanawiałam co u Ciebie słychać. Pracuję nad mobilnym netem, więc może niebawem będzie mi dane nadrobić zaległości w Waszych dzienniczkach.

Również serdecznie pozdrawiam

Arctica
23-05-2010, 19:23
Arcticuś,serdecznie gratuluję i podziwiam takich postępów!!!!!!!!!!!:)

Danuś serdeczne dzięki, powolutku przemy do przodu, chociaż przyznam, że dach był twardym orzechem

Arctica
23-05-2010, 19:24
No i znowu arcticę wcięło !!!!!!! Halooooooooo, jest tam ktoś ?????

Jezdem :D

Arctica
23-05-2010, 19:27
Dach z pewnością już gotowy :) Miejmy nadzieję, że pobliska rzeka nie wylała na Artcticowe tereny ...

Niestety Moniu... jeszcze nie gotowy:(...

Pisałam kiedyś, że "rzeka" to ciut przyduże określenie dla tego cosia co u nas ciurka... no dobra, teraz to jest rzeczka, bo przybyło w niej z metr wody;)

monia i marek
23-05-2010, 19:37
a fotki jakieś?

kala67
23-05-2010, 19:43
ja pierdziele !!!!!!! :eek::eek::eek:
Arctica.........sami ten dach zmajstrowaliście??????????
:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Arctica
23-05-2010, 19:47
Co na budowie....

Dach, a dokładniej prace dekarskie były jak do tej pory najtrudniejszym elementem dla mnie. Nie chodzi o sam sposób, co i jak to wiem (wiemy), ale ja tylko baba jestem o czym moja druga połówka zdaje się czasami zapominać. Było ciężko...

Bywały chwile zwątpienia...

Baaaa... nawet oczy mi się zapociły kilka razy z bezsilności... (ps. ma ktoś krzydła na zbyciu?)

Obecnie brakuje słownie "pięciu" malutkich trójkącików i gąsiorów na dwóch kalenicach... wczoraj zabrakło nam ze trzy godzinki... doba za krótka;)

A poza tym, cuś strasznie bucało za lasem.... a skoro smoki już wyginęły to cóż to może być??????

ano właśnie, burza... to nawet burzysko potworne było i nas wzięło i pogoniło:D

Ostatnie niepewne spojrzenia... zdążę - nie zdążę

http://images41.fotosik.pl/293/28b51722a0ad24b4med.jpg

W tym miejscu należy się sprostowanie... pokrycie dachowe zrobione zostało nie tylko "tymi rąsiami",
przez dwa... nie trzy dni pomagał nam mój kochany teść... a efekty są takie

http://images41.fotosik.pl/293/0a2811e253ab4f74med.jpg

http://images41.fotosik.pl/293/0472ef3587121ad5med.jpg

I tutaj z potworkowymi elementami mojego dworku (wiecie o co mi chodzi?:D), od ogrodu...

http://images36.fotosik.pl/184/cc22e39da562b340med.jpg

Arctica
23-05-2010, 19:48
a fotki jakieś?

Już som:D