PDA

Zobacz pełną wersję : A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

monia i marek
11-12-2009, 09:55
mi nie wyskakiwała do tej pory :evil:
właśnie wskoczyła :evil: :evil:
chyba ułyszała, że u mnie jej nie było :evil: :wink:

zuz@nka
11-12-2009, 09:56
Bryyyyyyyy

widze ze wy dzis poruszacie teamt baby allegrowej :evil: :evil:

ja to wczoraj opisywałam i stwierdzam ze wejde na FM po swietach jak jej już nie będzie :( :( :( bo mnie szlak trafia :evil: :evil: :evil:

Arctica
11-12-2009, 09:57
Ja trochę w temacie okiennym nie bardzo jestem, bo my drewniane okna mamy, ale w garażu mamy plastikowe złoty dąb i są ok, orzech jeśli trochę ciemniejszy to chyba bardziej nawet by mi pasował...Natomiast białe okna mi osobiście bardzo się podobają, ale chyba jednak też drewniane. Teraz w bloku mamy białe plastiki, mają może z 4-5 lat i są pięknie żółte od zewnętrznej strony i nijak tego nie mogę doczyścić :evil: Ale może teraz już lepsze produkują, albo my po prostu jakieś pechowe trafiliśmy :roll:

Spróbuj cif-em i szczoteczką do paznokci... ja tak się bawiłam w poprzednim domku...

Fajna zabawa musiała być, skoro ponownie rozpatruję białe :roll: :D :-?

Arctica
11-12-2009, 09:59
mi nie wyskakiwała do tej pory :evil:
właśnie wskoczyła :evil: :evil:
chyba ułyszała, że u mnie jej nie było :evil: :wink:

:lol: :lol: :lol: a to zaraza jedna, nooo... :roll:
lepsza niż grypa, bo szybsza :wink:

Arctica
11-12-2009, 10:01
Bryyyyyyyy

widze ze wy dzis poruszacie teamt baby allegrowej :evil: :evil:

ja to wczoraj opisywałam i stwierdzam ze wejde na FM po swietach jak jej już nie będzie :( :( :( bo mnie szlak trafia :evil: :evil: :evil:

Mnie tam chyba nie da się stąd wygonić :D .
Jak wchodzę na nową stronkę to od razu czekam kursorkiem na miejscu jej zamykania... i klik i jej ni ma :D

zuz@nka
11-12-2009, 10:04
Bryyyyyyyy

widze ze wy dzis poruszacie teamt baby allegrowej :evil: :evil:

ja to wczoraj opisywałam i stwierdzam ze wejde na FM po swietach jak jej już nie będzie :( :( :( bo mnie szlak trafia :evil: :evil: :evil:

Mnie tam chyba nie da się stąd wygonić :D .
Jak wchodzę na nową stronkę to od razu czekam kursorkiem na miejscu jej zamykania... i klik i jej ni ma :D

ja wczoraj wieczorem to widziałam ja ok 20 razy :evil: :evil: i poszłąm zła spać :evil: :evil: :evil: ale właśnie odkryła że można pisać i nie zamykać reklamy :roll:

i chyba też nie dam sie wygonic :wink:

Arctica
11-12-2009, 10:12
To ja już dzisiaj widziałam ją więcej razy... dosłownie przy każdym nowym oknie wyskakuje :evil: :roll: , ale co tam... nie taka baba straszna jak ją malują... jeden mały klik i papa :roll: :wink:

zuz@nka
11-12-2009, 10:24
To ja już dzisiaj widziałam ją więcej razy... dosłownie przy każdym nowym oknie wyskakuje :evil: :roll: , ale co tam... nie taka baba straszna jak ją malują... jeden mały klik i papa :roll: :wink:

ona dzis się częściej pokazuje z raci weekendu....ale ile można klikać :evil: :evil:

ide na kawę bo mnie szlak trafi :evil: :evil:

Arctica
11-12-2009, 10:26
To już weekend? :-?
Nieeee.... dopiero piątek...
po południu się zacznie :roll:

jessi
11-12-2009, 10:26
Bryyyyyyyy

widze ze wy dzis poruszacie teamt baby allegrowej :evil: :evil:

ja to wczoraj opisywałam i stwierdzam ze wejde na FM po swietach jak jej już nie będzie :( :( :( bo mnie szlak trafia :evil: :evil: :evil:

mnie tez juz szlak trafia brrrrrrrrrr :evil: :evil: :evil: normalnie nie mozna wejść na stronkę bo zaraz ta głupa reklama wyskakuje :evil: :evil: :evil: :evil: :x

Arctica
11-12-2009, 10:59
Przewaliłam elewacyjny wątek, 50 stron :o :o :o

Oto wnioski:

- 8 na 10 elewacji jest w odcieniach żółci, przez budynie, śmietanki aż do wściekłego pomarańczu

- 9 na 10 dachów jest w innym kolorze niż ceglasty, a w dachowych firmach przekonywali, że to najpopularniejszy kolor :-?

- znacząca większość nowo wybudowanych domków dostaje okna kolorowe, drewnopodobne lub drewniane

Podsumowanie:

Elewacja będzie mało trendy, dach też... okna nie wiem jakie ... idę się upić :-?, bo przespanie się z problemem nic nie dało :evil:

kala67
11-12-2009, 11:13
Przewaliłam elewacyjny wątek, 50 stron :o :o :o

Oto wnioski:

- 8 na 10 elewacji jest w odcieniach żółci, przez budynie, śmietanki aż do wściekłego pomarańczu

- 9 na 10 dachów jest w innym kolorze niż ceglasty, a w dachowych firmach przekonywali, że to najpopularniejszy kolor :-?

- znacząca większość nowo wybudowanych domków dostaje okna kolorowe, drewnopodobne lub drewniane

Podsumowanie:

Elewacja będzie mało trendy, dach też... okna nie wiem jakie ... idę się upić :-?, bo przespanie się z problemem nic nie dało :evil:
Arctica.........ani elewacja, ani dach, ani okna..nie mają być trendy!!!!!!! 8)
mają być takie jakie TY CHCESZ!!!!!!! i jakie się TOBIE podobaja!!! :P

zuz@nka
11-12-2009, 11:23
ujmę to tak: chromol w czapę trendy, wszystkie sugestie, zaprzeczenia i nagabywania....

TO TWÓJ DOM I TY BEDZIESZ W NIM MIESZKAC, PATRZEC NA NIEGO ZA KAZDYM RAZEM WRACAJC (choc sa tacy co mowia ze sie patrzy przez pierwsze 3 miesiace ale ja bynamniej na obecny swoj dom patrze dłużej i za kazdym razem inaczej w zaleznosci od pory roku, kwiatow na balkonach, lampekach i dekoracji na swieta....)

Zrób tak jak ci WŁASNE JA podpowiada :wink:

Dorfi
11-12-2009, 12:04
My mamy białe okna. No i teraz nie możemy się zdecydować czy stolarkę wewnętrzną też białą zrobić, czy zrobić z ciemniejszego drewna, żeby była taka sama jak schody.

Powiedz Dorfi... brałaś pod uwage inny kolor okien?

Drzwi wewnętrzne białe już przerabiałam, niefajne som :-? , trzeba wciąż na szmacie latać :roll:
Co do okien to innych kolorów nie braliśmy pod uwagę. Wiedzieliśmy, że mają być białe.
Schody wewnętrzne chcemy takie:
http://widget.slide.com/rdr/1/1/4/S/2800000019e4e2bf/1/36/uME13ROgvj8Lmzavoh2-9X5KmWItQHlp.jpg (http://www.slide.com/s/EzywqQ5P6D_k_Y6SnxiQfJJEY4RCJUjw?referrer=hlnk)
Tak więc drzwi wewnętrzne też chyba zrobimy w takim kolorze (niestety stolarz od schodów nie robi drzwi :( )
Może nie będzie się to za bardzo kłócić z białymi oknami.
Mnie się bardzo podobają jeszcze schody marmurowe z kutą barierką, ale mąż znowu takich nie lubi, więc zostają te ze zdjęcia (obmacaliśmy je dokładnie i nam się bardzo spodobało ich wykonanie).

dardurdka
11-12-2009, 12:12
Dorfi, piene te schody, tylko stopnie bym szersze dała, albo to tylko złudzenie na zdjęciu, że są takie wąskie?!?

Agatka77
11-12-2009, 12:18
Ja trochę w temacie okiennym nie bardzo jestem, bo my drewniane okna mamy, ale w garażu mamy plastikowe złoty dąb i są ok, orzech jeśli trochę ciemniejszy to chyba bardziej nawet by mi pasował...Natomiast białe okna mi osobiście bardzo się podobają, ale chyba jednak też drewniane. Teraz w bloku mamy białe plastiki, mają może z 4-5 lat i są pięknie żółte od zewnętrznej strony i nijak tego nie mogę doczyścić :evil: Ale może teraz już lepsze produkują, albo my po prostu jakieś pechowe trafiliśmy :roll:

Spróbuj cif-em i szczoteczką do paznokci... ja tak się bawiłam w poprzednim domku...

Fajna zabawa musiała być, skoro ponownie rozpatruję białe :roll: :D :-?

:lol: :lol:
Zastanawiam się czy skorzystać z tej szczoteczki czy przekazać patent siostrze, która mieszkanko od nas odkupiła :wink: :lol: Całe szczęście że to kawalerka i tylko dwa okna ma :roll: :D

Dorfi
11-12-2009, 12:18
Stopnie są OK. Przetestowaliśmy je wiele razy. Przecież będziemy obudowywać te betonowe, które już są. :lol:

dardurdka
11-12-2009, 12:22
No tak :lol: To przecież mniejsze nie będą :lol:

dankaf
11-12-2009, 13:34
Mam teraz ten kolor i jest super, tylko w środku trochę ciężki, trzeba meble wenge dorzucić bo widać tylko okna :roll: .

chyba wybiorę orzech :wink:

Karolina i Artur :)
11-12-2009, 13:37
Widzę,że poza mną tylko Dorfi chce w swoim domku białe okienka :roll: :wink:
Ja od samego początku takie własnie chciałam, z tego co słyszałam teraz nie ma mowy o żółknięciu okien... :roll: (podobno lepsze materiały, chociaz moi rodzice maja swoje białe juz z 5 lat i nadal sa śnieznobiałe wiec nie wiem o co chodzi :roll: ) :wink:
A co do drzwi wewnętrznych to na dole będą u nas podobnie jak podłoga raczej ciemne, w kuchni ma byc jasniutki gres polerowany ale tam drzwi i tak nie ma :wink: :lol:
natomiast podłogi na górze w sypialniach mają byc jasne więc i drzwi będą jaśniukie wzór taki jak na dole ale inny kolor :wink:

zuz@nka
11-12-2009, 16:19
Widzę,że poza mną tylko Dorfi chce w swoim domku białe okienka :roll: :wink:
Ja od samego początku takie własnie chciałam, z tego co słyszałam teraz nie ma mowy o żółknięciu okien... :roll: (podobno lepsze materiały, chociaz moi rodzice maja swoje białe juz z 5 lat i nadal sa śnieznobiałe wiec nie wiem o co chodzi :roll: ) :wink:
A co do drzwi wewnętrznych to na dole będą u nas podobnie jak podłoga raczej ciemne, w kuchni ma byc jasniutki gres polerowany ale tam drzwi i tak nie ma :wink: :lol:
natomiast podłogi na górze w sypialniach mają byc jasne więc i drzwi będą jaśniukie wzór taki jak na dole ale inny kolor :wink:

o nie, nie - ja od początku chciałam i chcę białe :D :D
mam od 12 lat białe i są nadal białe :wink:
w kuchni też chcę gres poler i jaśniutki a drzwi....tu się gryzę bo teraz mam białe i chyba wybiorę ciemne mimo iz białe wciąż mi się podobają :roll: tak dla odmiany :roll:

Arctica
11-12-2009, 16:54
Co do okien to innych kolorów nie braliśmy pod uwagę. Wiedzieliśmy, że mają być białe.
Schody wewnętrzne chcemy takie:
http://widget.slide.com/rdr/1/1/4/S/2800000019e4e2bf/1/36/uME13ROgvj8Lmzavoh2-9X5KmWItQHlp.jpg (http://www.slide.com/s/EzywqQ5P6D_k_Y6SnxiQfJJEY4RCJUjw?referrer=hlnk)
Tak więc drzwi wewnętrzne też chyba zrobimy w takim kolorze (niestety stolarz od schodów nie robi drzwi :( )
Może nie będzie się to za bardzo kłócić z białymi oknami.
Mnie się bardzo podobają jeszcze schody marmurowe z kutą barierką, ale mąż znowu takich nie lubi, więc zostają te ze zdjęcia (obmacaliśmy je dokładnie i nam się bardzo spodobało ich wykonanie).

Moim zdaniem drzwi wewnętrzne powinny grać ze schodami i innymi drewnianymi elementami wykończenia. Okna zapewne będą ubrane w firanki i zasłonki i naprawdę nie będzie się na nie zwracało uwagi, na ich kolor oczywiście...
W nowoczesnych wnętrzach, gdzie nie ma żadnych szmat na oknach ma to większe znaczenie... ale u Ciebie to jak przypuszczam nie będzie chromu i szkła :roll: , a okna nie będą nagie :roll:

Arctica
11-12-2009, 16:59
:lol: :lol:
Zastanawiam się czy skorzystać z tej szczoteczki czy przekazać patent siostrze, która mieszkanko od nas odkupiła :wink: :lol: Całe szczęście że to kawalerka i tylko dwa okna ma :roll: :D

Ja tam cały domek tak oblatywałam :roll: , chyba z 10 okien. A jeszcze fajniej, co prawda raz w roku, wiosną, cały dom (elewację) szorowałam bo siding mieliśmy... tylko szczotę troszku większą brałam :D , to były czasy...

Arctica
11-12-2009, 17:01
ALLEGROWA BABA ZNIKNĘŁA???? :o :o :o

może ktoś ją zakneblował i pod schodami trzyma :roll: :wink: :lol: :lol: :lol:

Arctica
11-12-2009, 17:03
ani elewacja, ani dach, ani okna..nie mają być trendy!!!!!!!
mają być takie jakie TY CHCESZ!!!!!!! i jakie się TOBIE podobaja!!!



ujmę to tak: chromol w czapę trendy, wszystkie sugestie, zaprzeczenia i nagabywania....

TO TWÓJ DOM I TY BEDZIESZ W NIM MIESZKAC

I tego się będę trzymać 8)

Arctica
11-12-2009, 17:06
Widzę,że poza mną tylko Dorfi chce w swoim domku białe okienka :roll: :wink:
:wink:

o nie, nie - ja od początku chciałam i chcę białe :D :D
:roll:

Ja też kcem białe :roll:

Arctica
11-12-2009, 17:21
ZDECYDOWANE 8) 8) 8)


Okienka będą BIAŁE


z takim podziałem jak u Dardurdki






A na poparcie mojej decyzji, jakbym kiedyś zwątpiła, wklejam parę zdjęć 8)


http://foto0.m.onet.pl/_m/54db49f299799b65ae332edc0f6585d8,10,19,0.jpg


http://foto0.m.onet.pl/_m/e7bb83a7bba4e798fd28b3c4b7d2860c,10,19,0.jpg


http://foto0.m.onet.pl/_m/4ee5735750b03966f030dba63e3682d0,10,19,0.jpg


http://foto0.m.onet.pl/_m/c834599c880b0464d4497d6cf566fe24,10,19,0.jpg


http://foto3.m.onet.pl/_m/1527820ac6eae053c56ca390ec974783,10,19,0.jpg




Nawet takie perły polskiego dworu mają "moje" okna :D

http://foto1.m.onet.pl/_m/0ac8f4ac425e726b5a598745e2b1f6a9,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/f2c678cffae0fb10596b9c586c435205,10,19,0.jpg

zuz@nka
11-12-2009, 17:23
widzisz - na górze są ciemne a na dole białe i różnica jest :wink: :D :D

http://foto0.m.onet.pl/_m/c834599c880b0464d4497d6cf566fe24,10,19,0.jpg

Arctica
11-12-2009, 17:27
Faktycznie nie zauważyłam tych na górze :lol: :lol: :lol: , bo patrząc na ten dom widzę to co u siebie... tam na górze to tylko portyk :wink: ... bez oknów :roll:


Ale chociaż porównać mogę, że białe ładniejsze :wink:

zuz@nka
11-12-2009, 17:33
Faktycznie nie zauważyłam tych na górze :lol: :lol: :lol: , bo patrząc na ten dom widzę to co u siebie... tam na górze to tylko portyk :wink: ... bez oknów :roll:


Ale chociaż porównać mogę, że białe ładniejsze :wink:

nie zauważyłaś bo już tylko o białych myślisz - i dobrze :wink: :wink:

Dorfi
11-12-2009, 18:16
Moim zdaniem drzwi wewnętrzne powinny grać ze schodami i innymi drewnianymi elementami wykończenia. Okna zapewne będą ubrane w firanki i zasłonki i naprawdę nie będzie się na nie zwracało uwagi, na ich kolor oczywiście...
W nowoczesnych wnętrzach, gdzie nie ma żadnych szmat na oknach ma to większe znaczenie... ale u Ciebie to jak przypuszczam nie będzie chromu i szkła :roll: , a okna nie będą nagie :roll:
Okien nie będzie widać. Firany i zasłony będą główną ozdobą mieszkania, więc okna są białe, żeby nie było ich widać. Ciemne okna przebijałyby przez firanki i efekt by był nie taki jak trzeba. Meble mamy ciemne (a nowych kupować nie planujemy) więc ciemne drzwi powinny pasować. Raczej nie powinny gryźć się z oknami, których przecież w zasadzie nie będzie widać.

dankaf
11-12-2009, 19:25
piszcie tak dalej,a sama zamówię białe...............tylko,że ja mam polną drogę przed domem :roll:

Dorfi
11-12-2009, 19:29
A co ma rodzaj drogi do koloru okien? :lol:
Jak kupowaliśmy działkę to też była polna. A teraz mamy asfaltową.

dardurdka
11-12-2009, 19:36
no ma :roll: ja mam białe przy asfaltowej i ciągle są brudne, a to niestety widać... a na działce są ciemne i okropnie brudne z bliska, a z szosy wyglądają ładnie :roll: o białe trzeba bardziej dbać, choć ja jestem zwolenniczką białych i gdyby nie to że zdecydowałam się na brązowy dach i dom stoi pośród lasu to bez wahania zamówiłabym białe :D Dlatego mimo dodatkowego kosztu (w moim przypadku ze względu na szprosy) chociaż w środku zrobiłam białe :D

dankaf
11-12-2009, 19:52
Dorfi, chyba nie nadążyłabym z tym myciem :wink:
Dardurdka, jesli mogę wiedziec na jakie szprosy się zdecydowałaś?
Jestem ciekawa jak z utrzymaniem czystości zewnetrznych szprosów.

meg60
11-12-2009, 20:43
Witajcie, wrzucę swoje trzy grosze ..... ja też będę miała BIAŁE okna! Będzie szara elewacja, grafitowy dach, białe drzwi i brama garażowa. Tak sobie wymarzyłam i nikt mnie nie namówi na nic innego !!!!

Agatka77
11-12-2009, 21:01
A ja przez te rozmówki o dachach, oknach i elewacjach to dzisiaj jadąc na działkę wszystkie możliwe dziury zaliczyłam, bo zamiast na drogę patrzeć to się po okolicy rozglądałam, jakie dachy, okna i elewacje ludzie mają w okolicy :lol: Teraz, jak liści nie ma na drzewach, to przynajmniej coś widać. Jak na razie wniosek jeden - u nas faktycznie przewaga ceglastych dachów występuje :roll: :wink: :lol:

Arctica
11-12-2009, 21:34
No to widzę, że rzesze białooknowców rosną :roll: , fajnie... nie będę sama :wink:

Polną drogę i białe okna miałam w pierwszym domu. Źle nie było... Ja to nawet myślę, że te brudne okna to tylko my same widzimy :x .
Bo pomyślcie... macie dzień wolny... cały dzień szorujecie okna... wszystkie... a mąż wraca z pracy i mówi..."a ty co dzisiaj robiłaś, odpoczęłaś sobie troszkę?" :evil:
Skoro nie widać, że są umyte, to nie było widać, że były brudne, nieee????

No chyba, że tylko ja tak mam :-?

Agatko... patrz na drogę, bo dziury to jedna z przyjemniejszych rzeczy, w które można wjechać. Nie chciała bym się czuć winna :wink:
A tak serio, to też się zastanawiałam, czy nie wsiąść w samochód i nie pooglądać... wybrałam neta :wink:

Meg... taki zestaw najbardziej mi się podoba... tylko dach muszę mieć inny :(

Danusiu... Dardurdki szprosy są między szybami, i ja też takie planuję. Wiem, że ładniej wyglądają na szybach, ale to już było by przegięcie do mycia. A jasne, międzyszybowe naprawdę dobrze wyglądają :roll: .

Dardurdko... chociaż trochę od Ciebie ściągnęłam :wink:

Dorfi
11-12-2009, 21:49
U mnie też szprosy są pomiędzy szybami :wink:

Arctica
11-12-2009, 21:55
Aż byłam u Ciebie, przypomnieć oczom Twoje okna. :)
Tylko potwierdzają moja teorię, że im jaśniejsze okna tym lepiej widoczne szprosy. :D
Tylko troszkę inny podział planuję i szprosiki szersze... :roll:

Beauty
11-12-2009, 23:11
ArcicoMoże Cie to zdziwi ,ale ja też jestem zwolenniczką białych okien .W moim domu pierwotnie tak miało być ,ale niestety uległam znajomym i rodzinie ,którzy cały czas truli o brudzie :cry: Może faktycznie ,n a tych moich naklejanych ozdóbkach ten wszechobecny bród byłby bardziej widoczny ,ale jak rama będzie gładka ,to wybrałabym białe.Przecież od drogi masz kawał drogi :lol: :lol:

dardurdka
12-12-2009, 07:54
Dorfi, chyba nie nadążyłabym z tym myciem :wink:
Dardurdka, jesli mogę wiedziec na jakie szprosy się zdecydowałaś?
Jestem ciekawa jak z utrzymaniem czystości zewnetrznych szprosów.

Danusiu, u mnie są też wewnątrzszybowe :D tylko tak z daleka ładnie wyglądają jak zewnętrzne (chociaż zawsze marzyłam o zewn. to niestety koszt przewyższyłby w moim przypadku koszt sso :roll: ). A szprosy, to prawda, najlepiej widać te białe :wink:

Arctica
12-12-2009, 10:25
Hihihihi... na to wychodzi, że wszyscy chcieli białe, że białe się wszystkim podobają :lol: :lol: :lol:

To ja bedę ta odważna, dołączam do Dorfi i Karolci...

A że tak jak Beatka zauważyła, do drogi mam kawał drogi :D , to nawet jak się ciut przykurzą to nie będzie widać :oops: :wink: :D . Ja nauczę się patrzeć w inną stronę, a mąż i tak nie zauważy :roll: .

Tylko wizytacje tylko zpowiedziane proszę, cobym się wstydać nie musiała :oops: :oops: :oops: :wink:

dankaf
12-12-2009, 10:39
Cześc
no tak,a ja teraz będę dumac :wink:
dobrze,że jeszcze mam czas


Ps.a propo tych zewnętrznych szprosów.
Jeden z kolegów forumowych(budujących ten sam dom co ja) takowe posiada tyle,że drewniane okna i zdejmowane szprosy,więc w czasie mycia rewelacja.

dankaf
12-12-2009, 10:41
Arctica a jakie do tych białych okien dobierasz drzwi-białe,drewniane?

dardurdka
12-12-2009, 11:05
To ja Cię jeszcze pomęczę, żeby nie było że to tak łatwo z tym wyborem :lol:
http://x.garnek.pl/ga2408/859554afc8efd5a3888339a3/dworek_w_witkowicach.jpg
http://www.gminaboleslaw.pl/data/gallery/564c4c3c526006187aa556fd2c22a1f8.jpeg
http://www.weranda.pl/materialy/2007/05/70/big_01.jpg
albo zamiast szprosów rozważałam jeszcze inny podział okna, jak tu:
http://www.fredek.pl/img/system/objects/10/115257705094/1152577050941.jpg
ale przyznaje, że biały też pasują, jak tu w starym dworku w Ostrówku (prawda że mój podobny :D )
http://www.semix.net.pl/rowery/trasy/siedlce%20krzeslin%20suchozebry%20mokobody%20niwis ki/grafiki/Dworek%20Ostrowek.JPG
a tu zdjęcie (kiepskie niestety) dworku koło mnie :D
http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/31000000183f5c13/1/191/sBn5CobxrT8czB5E_NFUje10O2Uact11.jpg (http://www.slide.com/s/OMBrEz2P3z81M5t2udaJX1S2ZPz6KYrz?referrer=hlnk)

Arctica
12-12-2009, 11:58
Arctica a jakie do tych białych okien dobierasz drzwi-białe,drewniane?

:lol: :lol: :lol:
Właśnie od wczoraj walczę z chłopem w tym temacie...
Najpierw wymiary... mi podobają się dwuskrzydłowe (no półtora), ale zaparło się to moje szczęście jak osioł normalnie :roll: , nie i kropka, jakby innych słów zapomniał :-? , mogą być najszersze jakie tylko wynajdę, ale jednoskrzydłowe :-? .

I gadaj tu z takim :evil:

A teraz materiał... istotnym problemem jest nasza zwierzyna. Już istniejąca "delikatnie" puka łapką jak chce wejść :D , a że łapka wyposażona w pazury... :-? . A planowana zwierzyna, w ilości conajmniej jeszcze 2 szt. łapki będzie miała dwa razy większe, a co za tym idzie dwa razy bardziej niszczące...
Obawiam się, że drewno nie przeżyje :-? , chociaż już znalazłam, drewniane, piękne, białe... :roll:

Musimy się jeszcze zastanowić...

A tak w ogóle to mam mieszane uczucia co do białych drzwi :-? , ale nie widzę innego wyjścia :roll:

Arctica
12-12-2009, 12:06
To ja Cię jeszcze pomęczę, żeby nie było że to tak łatwo z tym wyborem :lol:
http://x.garnek.pl/ga2408/859554afc8efd5a3888339a3/dworek_w_witkowicach.jpg


Iwonko... problem w tym, że ja już nie widzę innych okien... :D
Baaaa.... teraz to nawet drewnianych mercedesów Moni bym nie chciała... chyba, że by je na biało pomalowali :roll:

A patrząc na zdjęcie... spójrz... przecież tylko czarne dziury zamiast okien widać :wink:, jakiej świeżości by nabrał przy białej stolarce :roll: :D

Dorfi
12-12-2009, 16:00
Właśnie od wczoraj walczę z chłopem w tym temacie...
Najpierw wymiary... mi podobają się dwuskrzydłowe (no półtora), ale zaparło się to moje szczęście jak osioł normalnie :roll: , nie i kropka, jakby innych słów zapomniał :-? , mogą być najszersze jakie tylko wynajdę, ale jednoskrzydłowe :-? .

I gadaj tu z takim :evil:


Powiedz mu, że w wąskie drzwi się nie zmieścisz jak będziesz chaiała założyć suknię z czasów Marii Antoniny :lol: :lol: :lol:

dankaf
12-12-2009, 16:05
Iwonko,dziękuję Ci bardzo za te zdjęcia.Serce podpowiada bierz brązowe i chyba zostanę przy pierwszym wyborze.Pięknie wygladają kontrastując z jasniutką elewacją - biel.Kombinuję co zrobic w środku,może biały.Nigdy nie myślałam o takim rozwiązaniu :wink:

Ten domek jest cudowny :o :D
http://www.gminaboleslaw.pl/data/gallery/564c4c3c526006187aa556fd2c22a1f8.jpeg


U mnie chyba tylko taki podział okien wchodzi w grę,bo mam wymiary 90x140.
Bardzo podobają mi się okna Beatki,ale chyba mam za wąskie okna :-?
http://www.semix.net.pl/rowery/trasy/siedlce%20krzeslin%20suchozebry%20mokobody%20niwis ki/grafiki/Dworek%20Ostrowek.JPG

dankaf
12-12-2009, 16:15
I gadaj tu z takim :evil:
A czemu tak się zaparł?Co mu w tym nie pasuje?
Ja będę miała 140 z bocznym prześwietleniem.Nie robię węższych,zostawiam według projektu.


A tak w ogóle to mam mieszane uczucia co do białych drzwi :-? , ale nie widzę innego wyjścia :roll:
Widziałam białe okna i drewniane drzwi i muszę Ci powiedziec,że bardzo ładnie to wygladało :wink:

Karolina i Artur :)
12-12-2009, 17:43
No to dobrze,ze "wielbicielek" białych okien troszkę jest! :wink:
Zawsze raźniej a domki z takimi oknami naprawdę ślicznie, świeżo i dostojnie wyglądają! :D

dardurdka
12-12-2009, 18:24
To ja Cię jeszcze pomęczę, żeby nie było że to tak łatwo z tym wyborem :lol:
http://x.garnek.pl/ga2408/859554afc8efd5a3888339a3/dworek_w_witkowicach.jpg


Iwonko... problem w tym, że ja już nie widzę innych okien... :D
Baaaa.... teraz to nawet drewnianych mercedesów Moni bym nie chciała... chyba, że by je na biało pomalowali :roll:

A patrząc na zdjęcie... spójrz... przecież tylko czarne dziury zamiast okien widać :wink:, jakiej świeżości by nabrał przy białej stolarce :roll: :D

No tak, bo firanek ni ma :-?

Arctica
12-12-2009, 19:53
Powiedz mu, że w wąskie drzwi się nie zmieścisz jak będziesz chaiała założyć suknię z czasów Marii Antoniny :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szerokość to jeszcze do uzgodnienia, ale w górę się już nie da.... jak ja się zmieszczę z tą fryzurą :roll: :roll: :roll: :wink: :lol:

Arctica
12-12-2009, 20:00
Iwonko,dziękuję Ci bardzo za te zdjęcia.Serce podpowiada bierz brązowe i chyba zostanę przy pierwszym wyborze.Pięknie wygladają kontrastując z jasniutką elewacją - biel.Kombinuję co zrobic w środku,może biały.Nigdy nie myślałam o takim rozwiązaniu :wink:

Ten domek jest cudowny :o :D
http://www.gminaboleslaw.pl/data/gallery/564c4c3c526006187aa556fd2c22a1f8.jpeg


U mnie chyba tylko taki podział okien wchodzi w grę,bo mam wymiary 90x140.
Bardzo podobają mi się okna Beatki,ale chyba mam za wąskie okna :-?
http://www.semix.net.pl/rowery/trasy/siedlce%20krzeslin%20suchozebry%20mokobody%20niwis ki/grafiki/Dworek%20Ostrowek.JPG

Danusiu, tylko zauważ, że tutaj jest dużo drewnianych dodatków, baaaa... nawet dach jak by nie patrzeć drewniany... dlatego pasują...
Ale Ty przecież będziesz miała brązowy dach, też będzie pasowało... rób co Ci serducho podpowiada...

Ps. a Beatka to chyba ma właśnie takie okna jak te co Ci się podobają... te z pierwszego zdjęcia :roll:
a te z drugiego to jak najbardziej do wąskich okien się nadają :roll:

Arctica
12-12-2009, 20:05
A czemu tak się zaparł?Co mu w tym nie pasuje?
Ja będę miała 140 z bocznym prześwietleniem.Nie robię węższych,zostawiam według projektu.


A ja nawet nie wiem jak jest w projekcie :oops: :oops: :oops: ... zostawiłam dziurę "na oko" chyba 120, ale, ale... nadproże dałam takie, żeby wlazły mi wrota do stodoły :D , jak będę chciała :roll: ... wystarczy podciąć, co w suporku jak w masełku... :D


Widziałam białe okna i drewniane drzwi i muszę Ci powiedziec,że bardzo ładnie to wygladało :wink:

A łobrazek masz??????

dankaf
12-12-2009, 20:12
Widziałam białe okna i drewniane drzwi i muszę Ci powiedziec,że bardzo ładnie to wygladało :wink:

A łobrazek masz??????
niestety nie mam :-? ,ale gdyby cos to wkleję
ten domek to na żywca widziałam :wink:

Arctica
12-12-2009, 20:19
ten domek to na żywca widziałam :wink:

To Ty jeszcze nie wiesz, że żywce się na łobrazki przerabia :roll: :roll: :roll:

Ja już nie wychodzę z chałupy bez aparatu, a nóż się cusik trafi :wink: :roll: :lol:

dankaf
12-12-2009, 20:57
tyle razy sobie samej obiecuję,że wezmę i zawsze zapominam :wink: .........ma się te latka :lol:


a jak tam winko-robi się?

Arctica
12-12-2009, 21:01
nieeee :oops: , ten głóg jakiś taki starawy mi się wydawał, no dobra... nie chciało mi się zbierać :oops:

Ale nalewka "się robi" 8)

dankaf
12-12-2009, 21:07
kochana żałuj!!!!!

jeśli kiedyś będziesz chciała zrobic winko z głogu,to podpowiem Ci kilka sposobów, aby było lepsze :lol: :wink:


Ale nalewka "się robi"

a z czego?

87anam87
12-12-2009, 22:53
Bo jak budowa, to i tematy podopne do przewalenia :roll: :wink: :lol:

Dziwni ci sprzedawcy u Was, przecież to dodatkowa kaska dla nich...
Powiem tak, teraz mam mieszane okna... w salonie i kuchni obustronny kolor, a w sypialniach w środku białe.
To wszystko zależy od wizji wykończenia wnętrz, bo jak jakieś neutralne, jasne ściany, to lepiej jak białe, bo nie rzucają się w oczy, nie gryzą z meblami...
A mycie białych od środka nie jest jakoś szczególnie uciążliwe, bo to przeważnie z zewnątrz się brudzą.
Jedyną wadą jest to, że jak sobie uchylisz okna, to wyłazi to białe i z zewnątrz niefajnie wygląda.
Ale np. mamy ciemną sypialnię, ciemnobrązowa tapeta, i znowu białe okno daje po oczach... ale to trzeba by wymieniać okna wraz z wystrojem wnętrz... nonsens :roll:
Jakbym teraz zamawiała okna w okleinie, to bogatsza o własne doświadczenia wzięła bym obustronną...

Pomogłam czy zamotałam :-? ?

Pomogłaś oczywiście. więc jestem pewna okna chce z kolorem obustronnym, białe jakoś mi się nie widzą chyba mam uraz z dzieciństwa, zawsze miałam białe okna.
a co do sprzedawców to są dziwni ale hm..... u NAS bo to było w płocku :P
pozdrawiam

Arctica
14-12-2009, 16:58
kochana żałuj!!!!!

jeśli kiedyś będziesz chciała zrobic winko z głogu,to podpowiem Ci kilka sposobów, aby było lepsze :lol: :wink:


Ale nalewka "się robi"

a z czego?

Po sposoba na winko to za rok na bank się zgłoszę, a nalewka z :lol: :lol: :lol:

http://foto3.m.onet.pl/_m/a0fe6edb95428f486fae2a2aa30e499f,10,19,0.jpg

i to z własnego ogrodu 8) :D

dardurdka
14-12-2009, 17:02
też mam dużo pigwy a nalewki jeszcze z niej nie robiłam (a raczej mój tato) :o chyba mu podpowiem, bo już ze wszystkiego chyba jest :lol: :wink:

Arctica
14-12-2009, 17:14
Podobno dobra... nie wiem, nie próbowałam... spróbujemy razem :wink:

Z dobrych wieści, to mogę napisać, że chłop mi zmiękł co do drzwi...
"mogą być dwuskrzydłowe" :roll: (aż tak bardzo się nie starałam :roll: )

A ze złych.... wpadłam nadrobić zaległości forumowe, ale bardzo mi przykro nie dam rady... synusiowa zaraza na mnie chyba przelazła, bo ledwo na ślepka patrzę :-? ... idę do wyrka...pa

kala67
14-12-2009, 18:57
Podobno dobra... nie wiem, nie próbowałam... spróbujemy razem :wink:

Z dobrych wieści, to mogę napisać, że chłop mi zmiękł co do drzwi...
"mogą być dwuskrzydłowe" :roll: (aż tak bardzo się nie starałam :roll: )

A ze złych.... wpadłam nadrobić zaległości forumowe, ale bardzo mi przykro nie dam rady... synusiowa zaraza na mnie chyba przelazła, bo ledwo na ślepka patrzę :-? ... idę do wyrka...pa
Witam!!!
..ja tez mam zaległości straszliwe......i nie wiem kiedy to nadrobie:(
hej :P

Karolina i Artur :)
14-12-2009, 20:06
Podobno dobra... nie wiem, nie próbowałam... spróbujemy razem :wink:

Z dobrych wieści, to mogę napisać, że chłop mi zmiękł co do drzwi...
"mogą być dwuskrzydłowe" :roll: (aż tak bardzo się nie starałam :roll: )

A ze złych.... wpadłam nadrobić zaległości forumowe, ale bardzo mi przykro nie dam rady... synusiowa zaraza na mnie chyba przelazła, bo ledwo na ślepka patrzę :-? ... idę do wyrka...pa

Hej Arctica :D
Naleweczka z pigwy jest wyśmienita!!!! Moja mama robi.... i jest rewelacyjna :wink: :lol:

Cieszę sie,że męzuś uległ, w kwestii drzwi ! Super, mi tez podobają się dwuskrzydłowe albo z naświetlami... :roll: poprostu troszeczkę inne niz takie standardowe :wink:

No i wygrzewaj sie kochana, gorącą herbatkę z cytrynką popijaj, a wieczorkiem... kieliszeczek naleweczki był by nawet wskazany! :wink: :lol:

Pozdrawiam serdecznie!!! :D

Saskja
14-12-2009, 20:44
A to widzę i u Was zaraza. U nas tyż, niestety.

A pigwa piękna, taka dorodna. Kiedyż, ach kiedyż u mnie cokolwiek w ogrodzie wyrośnie...

aniahubi
14-12-2009, 21:15
Wpadam powiedzieć dobry wieczór i zdrówka życzę :D Trzymaj się cieplutko :D

Agatka77
14-12-2009, 22:25
Widzę, że jakoś grypowo u Ciebie ostatnio :( Szybkiego powrotu do zdrowia życzę :)

Iwona Sudol
14-12-2009, 23:29
Proszę się nie męczyć przed komputerem i dbać o siebie. Wyleżeć choróbsko i szybko wracać do zdrowia. My tutaj poczekamy :D

meg60
14-12-2009, 23:31
kieliszeczek naleweczki dla zdrowotności przyniesłam

http://kociolstregi.blox.pl/resource/338x450_nalewka.jpg


wygrzewaj się kobitko, bo my tu na ciebie czekamy !!!!

Beauty
15-12-2009, 11:18
Arctico Zdrówka życzę .Ty taka silna kobitka ,to szybko choróbsko wypędzisz,no nie? Chociaż u nas tez nie najlepiej ,córka miała dzisiaj w nocy 39.a teraz leży o dziwo w pościeli i nie marudzi ,ze musi leżeć

taka_ja & taki_on:)
16-12-2009, 21:40
Przybiegłam się przywitać...

A tutaj... idzie zabłądzić jak w lesie, tyle stron znowu nacykane :lol:

Ale dworki jak najbardziej mi się podobają i powiem szczerze, że te okna w brązie też nie takie brzydkie, ale ja osobiście jednak wybrałabym białe...

Arctica, zdrówka życzę, wygrzewaj się tam, bo z najgorzej to przeziębić choróbsko :wink:

Pozdrowieńka ślę cieplutkie :wink: :D

kala67
16-12-2009, 22:02
kochaniutka......mam zaległości :(
...a Tobie zdrówka zycze!!! :P

meg60
16-12-2009, 22:21
Jak tam szanowne zdrówko!!!! Widzę, że nie ma cię więc, coś nie bardzo ????? :cry: :cry: :cry: :cry: Ale nie martw się, my tu jesteśmy i czekamy! Wracaj do zdrowia !!!!!!

Arctica
16-12-2009, 22:37
Już jestem :D :D :D

Chociaż ledwie żywa, ale chłop mnie goni sprzed tv bo głos prawie na maxa musi brać, bo chorernie kaszlę i nic bidak nie słyszy :lol: :lol: :lol: .
Dobrze, że wygonił :wink: ...

Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa, jednak nie żadne lekarstwa, tylko forumowa życzliwość najlepiej leczy... jeszcze raz dzięki :P

Tak sobie chorowałam, ale bylko jednym boczkiem, bo drugim...

kuchnię projektowałam :D :D :D

Spójrzcie... co zmienić???? :roll:
(kolor ścian, podłóg...itp - przypadkowy)


http://foto0.m.onet.pl/_m/550961c6cfb674b971f0448394769490,10,19,0.jpg

Stanowisko piecowe (kuchniowe) narysowałam tylko na tyle na ile pozwolił program. Będzie to zabudowa z OSB/sklejki/kartongipsu obklejona glazurą.

Brakuje tutaj jeszcze listew wieńczących, ale tego tez program nie przewidział. Aaa... i na tym "kominie" dam chyba półeczkę w kolorze mebli, taką na pirdółki...



I podpowiedzcie jeszcze jakąś fajną aranżację tych okien :roll: , bo jakoś nie mam pomysła :roll:

http://foto2.m.onet.pl/_m/0700d7601e09276f9972666e111e4a82,10,19,0.jpg

aniahubi
16-12-2009, 22:45
Widzę, że nie próżnowałaś :D
Nie bardzo wiem, co ci napisać na temat kuchni - masz już doświadczenie z poprzednich domów, więc pewnie wiesz czego ci potrzeba.
Jak dla mnie szuflady są za wąskie - ja zdecydowanie wolę co najmniej 60 cm, albo nawet 80 - wtedy są dużo bardziej pakowne.
Nad półeczką na okapie to bym się poważnie zastanowiła, bo tam niestety tłusty kurz będzie się zbierał, więc czyszczenie non stop gwarantowane :roll:
A okna? Mi najbardziej pasują w kuchni/jadalni rolety rzymskie, ale podejrzewam że do dworku to raczej słabo....

monia i marek
16-12-2009, 22:54
Jak dla mnie, to w ogóle za dużo szuflad. Wolałabym w miejsce 1 pionu szuflad np.winiarkę lub mini winiarnię, a zamiast 2-go np. otwartą wnękę z półką w środku i wstawionymi wiklinowymi koszykami na jarzyny :wink: Nie bardzo widzę gdzie będzie zmywarka? Koło pieca chyba nie za bardzo?

meg60
16-12-2009, 23:02
Uffff, nasza arctica na fali... :wink: :wink: :wink: :wink: Kuchnia ..... duża!!! :wink: jest duże pole do popisu. Z tą półką to też bym się zastanowiła - faktycznie kupa tłustego kurzu, fuj! Obrzydlistwo! Może tę póleczkę umieść nad blatem roboczym, czyli po lewej stronie , pod szafkami wiszącymi , ale ja tam się nie znam :oops: :oops: A zaraz, zaraz... ten komin jest wystający?? nie będziesz uderzać głową??? o tą półkę? No chyba,że źle widzę i mam kiepski zmysł :oops: :oops: :oops: :oops:

meg60
16-12-2009, 23:06
nieeeeeee, szuflad, by powiedziała, za mało....... w szafkach czasami nie wiadomo co zalega na samym końcu !!!! Dopiero po generalnym sprzątaniu człowiek oczy wybałusza.......jezu co to jest !!!!!!! A szuflady za każdym razem otwierasz do końca i widzisz co tam jest. U mnie będą same szuflady, różnych głębokości !!!!!

Arctica
16-12-2009, 23:09
Widzę, że nie próżnowałaś :D
Nie bardzo wiem, co ci napisać na temat kuchni - masz już doświadczenie z poprzednich domów, więc pewnie wiesz czego ci potrzeba.
Jak dla mnie szuflady są za wąskie - ja zdecydowanie wolę co najmniej 60 cm, albo nawet 80 - wtedy są dużo bardziej pakowne.
Nad półeczką na okapie to bym się poważnie zastanowiła, bo tam niestety tłusty kurz będzie się zbierał, więc czyszczenie non stop gwarantowane :roll:
A okna? Mi najbardziej pasują w kuchni/jadalni rolety rzymskie, ale podejrzewam że do dworku to raczej słabo....

Ano nie próżnowałam :D , neta mam w stacjonarnym to i na fm nie byłam, ale laptoczka pod kołderkę wtachałam i dałam radę :D

Nad szufladami faktycznie muszę jeszcze podumać, chociaż założenie było takie, że będą tam tylko sztućce i te wszystkie przewracaki, deski, torebki (kisiele/budynie/przyprawy/itp). Teraz mam duże i głębokie szuflady i duży bajzel w nich :oops: :oops: :oops:
Wymyśliłam, że jak będą małe, to wszystko będzie na swoim miejscu :-? ... muszę się z tym przespać :roll:
Aaaa... i o symetrię jako-taką mi tez chodziło :roll: :-?

Arctica
16-12-2009, 23:14
Jak dla mnie, to w ogóle za dużo szuflad. Wolałabym w miejsce 1 pionu szuflad np.winiarkę lub mini winiarnię, a zamiast 2-go np. otwartą wnękę z półką w środku i wstawionymi wiklinowymi koszykami na jarzyny :wink: Nie bardzo widzę gdzie będzie zmywarka? Koło pieca chyba nie za bardzo?

Moniu... szuflady to jest to co tygryski lubią najbardziej... zaraz po brykaniu :wink:

Winka do jadalni/salonu, a jarzynki w lodówce trzymam...
Otwarte półki to mój wróg nr.1 :D

A zmywarkę.... mam samobieżną, ponad sto kg wagi i prawie 190 cm wzrostu 8) 8) 8)

A co z oknami???? :roll: :-?

Arctica
16-12-2009, 23:19
Uffff, nasza arctica na fali... :wink: :wink: :wink: :wink: Kuchnia ..... duża!!! :wink: jest duże pole do popisu. Z tą półką to też bym się zastanowiła - faktycznie kupa tłustego kurzu, fuj! Obrzydlistwo! Może tę póleczkę umieść nad blatem roboczym, czyli po lewej stronie , pod szafkami wiszącymi , ale ja tam się nie znam :oops: :oops: A zaraz, zaraz... ten komin jest wystający?? nie będziesz uderzać głową??? o tą półkę? No chyba,że źle widzę i mam kiepski zmysł :oops: :oops: :oops: :oops:

Dziękuję kofana :P :P :P

Kuchnia to nawet trochę za duża mi się wydaje :oops: :-? , może dlatego, że w programie nie mieli większego stołu :roll:

Komin, spójrz to będzie cuś takiego, tylko bez tych frędzelków i koronek :wink: . Obłożony nie drewnem, tylko kaflami.

Łepetyna mi się zmieści :D

http://foto1.m.onet.pl/_m/321aad2beb32f748b33c78b2e6874861,10,19,0.jpg

Oooo... półka też tu jest... myślicie, że tam będzie się tak bardzo kurzyć... daleko od okapu :-?

monia i marek
16-12-2009, 23:21
Zatem przesunęłabym szyflady bliżej pieca, żeby szybciej sięgać po sztućce, chochelki i inne cedzaki podczas gotowania :wink:
Okna - wszystko zależy jaki będzie styl kuchni, podłoga, ściany, stół i krzesła. Jeśli będą w formie starych mebli, to np. długie firany upięte "w teatrzyk", lub same zasłony, bez firan upięte po bokach, z ładnym lambrekinem. Jeśli będzi styl mieszany, to w zasadzie bez znaczenia, czy będą firany, zasłony, rolety, czy inne. Oczywiście dałabym jeszcze jakiegoś wielkiego kwiatka typu filodendron :D

Arctica
16-12-2009, 23:31
Zatem przesunęłabym szyflady bliżej pieca, żeby szybciej sięgać po sztućce, chochelki i inne cedzaki podczas gotowania :wink:
Okna - wszystko zależy jaki będzie styl kuchni, podłoga, ściany, stół i krzesła. Jeśli będą w formie starych mebli, to np. długie firany upięte "w teatrzyk", lub same zasłony, bez firan upięte po bokach, z ładnym lambrekinem. Jeśli będzi styl mieszany, to w zasadzie bez znaczenia, czy będą firany, zasłony, rolety, czy inne. Oczywiście dałabym jeszcze jakiegoś wielkiego kwiatka typu filodendron :D

Kfiotki to podstawa, tylko program nie przewidział :D
Z oknami mam problem, ponieważ chcę we wszystkich oknach elewacji frontowej dać takie same. Moim zdaniem będzie to dobrze wyglądało z zewnątrz. A oprócz kuchni, po drugiej stronie, to będzie pokój gościnny (on nie stanowi problemu) i nasza sypialnia... i tutaj chciała bym poszaleć.
Wybór mam taki... albo w kuchni nastrojowe niekuchenne, albo w sypialni - kuchenne... :-?

Myślałam nad firanami, ale w wersji którą podałaś dla zasłon... podpięte do boków i z lambrekinem. Tylko problemem jest ostatnie okno, którego krawędź licuje się ze ścianą... nie będzie jak podpiąć do boku :-?

Beauty
16-12-2009, 23:35
OOOo ,już brykasz ,to dobrze ,znaczy ,że jesteś zdrowa. :D Na razie tylko se na chwilkę luknęłam na Twoja kuchnię i tak a pierwszy rzut oka ze zlewem od razu uciekłabym pod okno ,żeby se190 chociaż popatrzył podczas zmywania na swoje włości ,a nie wzrok wlepiał w ścianę :wink: Kuchnia jest duża ,więc swobodnie poszalałabym z wolnostąjacym kredensem(niespełnione moje marzenie z powodu braku metrażu).Masz jeszcze dużo czasu ,na pewno stworzysz niepowtarzalną kuchnię.

Beauty
16-12-2009, 23:38
Tylko problemem jest ostatnie okno, którego krawędź licuje się ze ścianą... nie będzie jak podpiąć do boku :-?
Nie czytałam uważnie moich komentarzy :wink: :wink: Czyż nie przestrzegałam przed tego typu sytuacją?

dardurdka
17-12-2009, 10:56
Arctico, mam dla Ciebie piekną elewację, żywą :lol: :wink:
http://www.turystyka.powiat-lancut.com.pl/image/12/default/dworek.jpg

Arctica
17-12-2009, 11:17
OOOo ,już brykasz ,to dobrze ,znaczy ,że jesteś zdrowa. :D Na razie tylko se na chwilkę luknęłam na Twoja kuchnię i tak a pierwszy rzut oka ze zlewem od razu uciekłabym pod okno ,żeby se190 chociaż popatrzył podczas zmywania na swoje włości ,a nie wzrok wlepiał w ścianę :wink: Kuchnia jest duża ,więc swobodnie poszalałabym z wolnostąjacym kredensem(niespełnione moje marzenie z powodu braku metrażu).Masz jeszcze dużo czasu ,na pewno stworzysz niepowtarzalną kuchnię.

To ja chlastając "małchefke" mam wlepiać wzrok w ścianę, żeby Mój przy zmywaniu mógł podziwiać :evil: :roll: ???? :wink:

A tak serio, to zelew musi tam być, bo zaplanowałam jedno letnie źródło ciepłej wody dla kuchni i małej łazienki, która jest za ścianą. Jeden podgrzewacz mniej... parę stówek w porywach do tys. mniej :D

Nad kredensem też myślę... tylko nie chcę takiego nowego, zrobionego przez stolarza, a nie wiem, czy znajdę coś pasującego do mebli...
Powinien być właściwie całkiem inny, bo wiadomo, że dokładnie takiego samego nie dobiorę...

albo... najpierw kupię kredens... idę na allegro oblukać co mają :D

Arctica
17-12-2009, 11:20
Tylko problemem jest ostatnie okno, którego krawędź licuje się ze ścianą... nie będzie jak podpiąć do boku :-?
Nie czytałam uważnie moich komentarzy :wink: :wink: Czyż nie przestrzegałam przed tego typu sytuacją?

A właśnie, że czytałam :evil: ...
Dlatego kuchnia straciła jedno okno i meble poleciały na tamtą ścianę :D

A ja mam problem "tylko" z firankami :D

Arctica
17-12-2009, 11:25
Arctico, mam dla Ciebie piekną elewację, żywą :lol: :wink:

Iwonko... piękna :roll: ...
W pierwszym domu taką miałam :D , tylko bryła trochę inna była... winko na pięterku mogłam zrywać :roll: . Ale tam był siding, więc nic nie szkodziło to "zielsko" elewacji... teraz i później niestety nie da rady...
Chociaż takie mniej inwazyjne na kolumienki z przodu planuję... tylko chłop jeszcze o niczym nie wie :wink: , aaaa... i z tyłu będę walczyć z glicynią :)

pożyjom uwidzim :D

Arctica
17-12-2009, 11:47
Macie może jakieś doświadczenia z drewnianymi frontami :roll: ...

Drewno wiadomo naturalne bla bla bla, ale sporo złych opini słyszałm o nich...
A to się paczy, a to rozsycha... wiem dobrze wyschnięte nie powinno, ale w Fabryce wnętrz chyba powinni wiedzieć z czego mają robić, a na wystawce mają taki ze 2 mm rozsech... co przy białych meblach niefajnie wygląda...

Narazie rozpatruję dwa warianty: albo drewno, albo mdf patynowany...
i naprawdę sporo przemawia za tą drugą opcją :roll:

Poradźcie cuś :roll: :roll: :roll: :roll: :-?

Karolina i Artur :)
17-12-2009, 12:50
hej Arctica:D
W kwestii frontów ja jestem za MDF. Ja co prawda nie miałam drewnianych tylko właśnie MDF tyle,że lakierowany i jestem bardzo zadowolona! Natomiast zarówno moi rodzice jak i znajomi mają drewniane fronty i powiedzieli,ze nigdy więcej... rozsychają się w niektórych miejscach a w okolicy zlewu "puchną"... Napewno zalezy to od rodzaju drwena, firmy która to wykonuje itp. i pewnie są takie ktore sprawują się super... :roll: no ale ja pisze o przypadkach które znam :wink:
Także przemyśl sobie jeszcze... no i napewno poradzą Ci jeszcze mądrzejsi .... :wink: Niewątpliwie to ważny wybór!

monia i marek
17-12-2009, 16:49
Arctico, mam dla Ciebie piekną elewację, żywą :lol: :wink:
http://www.turystyka.powiat-lancut.com.pl/image/12/default/dworek.jpg
Piękny gąszcz :D
Iwonko, możesz nieco zmniejszyć tę fotkę i wrzucić jeszcze raz, ponieważ mi ucina z lewej strony :-? Bardzo mi się podoba dworek porośnięty winobluszczem :D

meg60
17-12-2009, 19:55
Uffff, nasza arctica na fali... :wink: :wink: :wink: :wink: Kuchnia ..... duża!!! :wink: jest duże pole do popisu. Z tą półką to też bym się zastanowiła - faktycznie kupa tłustego kurzu, fuj! Obrzydlistwo! Może tę póleczkę umieść nad blatem roboczym, czyli po lewej stronie , pod szafkami wiszącymi , ale ja tam się nie znam :oops: :oops: A zaraz, zaraz... ten komin jest wystający?? nie będziesz uderzać głową??? o tą półkę? No chyba,że źle widzę i mam kiepski zmysł :oops: :oops: :oops: :oops:

Dziękuję kofana :P :P :P

Kuchnia to nawet trochę za duża mi się wydaje :oops: :-? , może dlatego, że w programie nie mieli większego stołu :roll:

Komin, spójrz to będzie cuś takiego, tylko bez tych frędzelków i koronek :wink: . Obłożony nie drewnem, tylko kaflami.

Łepetyna mi się zmieści :D

http://foto1.m.onet.pl/_m/321aad2beb32f748b33c78b2e6874861,10,19,0.jpg

Oooo... półka też tu jest... myślicie, że tam będzie się tak bardzo kurzyć... daleko od okapu :-?


No właśnie o tym pomyślałam - tam jest półka i całkiem fajnie to wygląda.... myślę, że ta póleczka nie będzie się tak kurzyła. Jest OK!! tak myślę, ale ja się nie znam :wink: :wink: :wink:

kala67
17-12-2009, 21:51
Witam !! :P

..... trwa licytacja na szczytny cel:
http://forum.muratordom.pl/licytacja-dla-walecznego-franka,t175613.htm
licytujcie kochani zwiedzanie benia za 10 zł !!!! będzie fajne spotkanie!!

dardurdka
18-12-2009, 08:15
Arctico, mam dla Ciebie piekną elewację, żywą :lol: :wink:
Piękny gąszcz :D
Iwonko, możesz nieco zmniejszyć tę fotkę i wrzucić jeszcze raz, ponieważ mi ucina z lewej strony :-? Bardzo mi się podoba dworek porośnięty winobluszczem :D
http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/2b00000018fa1308/1/140/r-51ABuQ7D-ZIzM3rAd-zQc6Jdk-3nYY.jpg (http://www.slide.com/s/fhtI9Y333D-qP8ketf_gNWQLQp0l1qMt?referrer=hlnk)
Proszę Moniu, mnie też się baaardzo podoba :D Arctico, winobluszcze, bluszcze itp. nie niszczą elewacji i wbrew pozorom nie ułatwiają wilgoci wejścia do domu :wink:

zuz@nka
18-12-2009, 08:57
Bry weekendowe :D :D choć ja dziś będę "pracować" do póxna ale co tam :roll: :roll:

kuchnia widzę rodzi się piękna, a półeczkę też chcę :D :D
i już wiem co tam postwię 8) 8)

nie mogę się doczekać realizacji u ciebie :oops: :wink: :P

monia i marek
18-12-2009, 17:12
Świetnie wygląda taki porośnięty dom :D
To prawda - winobluszcz nie niszczy elewacji, choć przytwierdza się do ścian za pomocą specjalnych "przylg" :wink: Prawdą jest również to, że nie powoduje wilgoci w domu :D Trzeba jednak mieć na uwadze to, że pędy rozrastają się niemiłosiernie i mimo przycinania wokół okien, zaciemniają pomieszczenia :roll:
Jakkolwiek by nie było, rozważam od dawna takie pnącza na domu (wkleiłam również kiedyś u siebie w dzienniku tak pięknie porośnięty dworek), ale wstrzymuje mnie to, że najpierw trzeba wykonać prace ociepleniowe i elewacyjne.
Gdzie zniknęła Arctica?

Arctica
18-12-2009, 18:39
Jestem Moniu kochana, jestem...
Trochę jeszcze niedomagam :roll: , kaszel mnie tak męczy, że aż głowa mi odpada :-?

Winobluszcz nie niszczy??? Pozwolicie, że będę miała własne zdanie w temacie... Macki nie do wyskrobania z "baranków", czy tam innych jakiś "korników", a wlezą wszędzie...
Na poprzednim domku to nawet pod obróbkę dachową toto wlazło i pod gąsiorem jakieś 3 metry dalej wylazło... dobrze, że już mnie to nie porasta :roll: .

Niby nie niszczy, ale jest bardzo.... wszędobylskie :D

A i jeszcze zwierzyna, ta drobna... lotna...
Fajna sprawa jak rankiem świergota toto, zwłaszcza wiosną, gdy jesteśmy wyposzczeni na takie dźwięki, ale całe ferajny w tym siedzą, a jak siedzą to i niefajne ślady tej swojej bytności zostawiają... nie tam, żeby mi jedno małe g..... przeszkadzało, ale 945786356286281657 małych g.... to już tak :evil: , a jak jeszcze owocki wszelakie granatowe raczą dojrzeć :evil: :evil: :evil: .

Tak jak pisałam, też przemycę cuś na elewację, ale będzie to najprawdopodobniej Hedera. Aaaaa... no i glicynia :D

Arctica
18-12-2009, 18:43
Bry weekendowe :D :D choć ja dziś będę "pracować" do póxna ale co tam :roll: :roll:

kuchnia widzę rodzi się piękna, a półeczkę też chcę :D :D
i już wiem co tam postwię 8) 8)

nie mogę się doczekać realizacji u ciebie :oops: :wink: :P

Bry...
Już późno... weekend już????

Kcem wiedzieć .... coooo :( ..... nooooo.... na tą półkę :cry:

Na realizację przyjdzie Ci jeszcze trochę poczekać :D ... oby do wiosny... później to już z górki :wink:

Arctica
18-12-2009, 18:47
No właśnie o tym pomyślałam - tam jest półka i całkiem fajnie to wygląda.... myślę, że ta póleczka nie będzie się tak kurzyła. Jest OK!! tak myślę, ale ja się nie znam :wink: :wink: :wink:


Przecież tutaj sami znawcy... to nie trzeba się znać, żeby powiedzieć co się komu podoba a co nie :roll: . Ile ludzi tyle gustów... a kto pyta nie błądzi :wink:

Ps. półka będzie, dzięki :D

Arctica
18-12-2009, 18:52
hej Arctica:D
W kwestii frontów ja jestem za MDF. Ja co prawda nie miałam drewnianych tylko właśnie MDF tyle,że lakierowany i jestem bardzo zadowolona! Natomiast zarówno moi rodzice jak i znajomi mają drewniane fronty i powiedzieli,ze nigdy więcej... rozsychają się w niektórych miejscach a w okolicy zlewu "puchną"... Napewno zalezy to od rodzaju drwena, firmy która to wykonuje itp. i pewnie są takie ktore sprawują się super... :roll: no ale ja pisze o przypadkach które znam :wink:
Także przemyśl sobie jeszcze... no i napewno poradzą Ci jeszcze mądrzejsi .... :wink: Niewątpliwie to ważny wybór!

Dzięki Karolcia...
Właśnie mi przypomniałaś jak drewniane fronty wyglądały u teściowej po 4 latach użytkowania... niby nic... niby to cały urok drewna... ale takiego właśnie uroku to ja chyba nie lubię. :-? :roll:

Zdecydowałam, fronty będą z Mdf-u patynowanego. Nawet nzalazłam dokładnie takie jakie chcę, zaraz poszukam zdjęcia to wkleję.

A jak tam benio? nie zamazł? dawno nie byłam, idę podejrzeć :wink: pa

Arctica
18-12-2009, 19:24
Wybrałam fronty... takie bendom :-?

http://foto2.m.onet.pl/_m/84b02a0b3d24eee2e636deb15140219e,10,19,0.jpg






a z rozmachu to wybrałam też glazurę na stanowisko piecowe, muszę jeszcze podliczyć i zamawiam :D

Tam gdzie w projekcie wiszą patelnie i łyżki będzie taki dekor

http://foto0.m.onet.pl/_m/9b206edc4b3fbfd324275d4f1bbceab4,10,19,0.jpg

Do tego są jeszcze trzy pojedyńcze dekorki, takie na jedna płytkę. Niestety ani ich, ani płytki podstawowej Wam nie pokażę, bo złe zdjęcia mają... poszukam lepszych :D , i wstawię.

kala67
18-12-2009, 20:05
ależ sliczne te dekorki!!! :o :o
co to za producent???

87anam87
19-12-2009, 00:06
hej!
hm.... nie mogłam sie powstrzymac :) zobacz na co się przez przypadek natknęłam
http://img7.imageshack.us/img7/7816/9c091b31ce32efb2med.jpg (http://img7.imageshack.us/i/9c091b31ce32efb2med.jpg/)
powiedz że śliczny

Arctica
19-12-2009, 11:24
ależ sliczne te dekorki!!! :o :o
co to za producent???

Kaluś, to POLOCORIT... przewaliłam chyba ze sto stron z kuchenną glazurą, i wróciłam do tych (a były na drugiej chyba stronie).
Ten dekor co pokazałam jest na 6 płytek, a są jeszcze trzy małe, jednopłytkowe, które są wycinkami tej dużej.
Jak nie lubię się napalać, zazwyczaj da mi się cuś przetłumaczyć, to w tym wypadku nic z tego....
Ma być ta i tylko ta ... i basta!!! :wink:

No i cenę mają w porządku, bo ja rozsądna dziewczynka jestem przecie... :roll:
Wrzucę link to oblukasz sobie te małe dekorki, bo jak kopiuję i wklejam zdjęcia, to strasznie niewyraźne wychodzą.

http://www.eplytki.pl/polcolorit.html

A fronty... mogą być??? :roll:

Arctica
19-12-2009, 11:28
hej!
hm.... nie mogłam sie powstrzymac :) zobacz na co się przez przypadek natknęłam
powiedz że śliczny

Pewnie Aniu, że śliczny :P
Dobrze, że mi przypomniałaś, jeszcze jednego muszę ukrochmalić, bo leży taki "bez ducha" na półce :) , zapomniała bym...
Dobrze, że bawiłam się w te ozdóbki wcześniej, bo teraz doba jakoś się skurczyła :roll: :roll: :roll: , nawet na fm nie mam czasu :(

Dzięki, że pamiętasz o moim "zboczeniu" :P :P :P

Karolina i Artur :)
19-12-2009, 14:03
Hej Arctica :D Super fronty wybrałaś ! Bardzo ładnie się prezentują :D
A co do Benia... :roll: to dzielnie się trzyma ale na pewno chciałby mieć czapeczkę z dachówki :wink: No ale to w przyszłym tygodniu zacznie się dziać i w tym roku skończą... :wink:
Odwiedzaj nas kochana, odwiedzaj :D :D :D
Pozdrowionka :D

kala67
19-12-2009, 16:37
ależ sliczne te dekorki!!! :o :o
co to za producent???

Kaluś, to POLOCORIT... przewaliłam chyba ze sto stron z kuchenną glazurą, i wróciłam do tych (a były na drugiej chyba stronie).
Ten dekor co pokazałam jest na 6 płytek, a są jeszcze trzy małe, jednopłytkowe, które są wycinkami tej dużej.
Jak nie lubię się napalać, zazwyczaj da mi się cuś przetłumaczyć, to w tym wypadku nic z tego....
Ma być ta i tylko ta ... i basta!!! :wink:

No i cenę mają w porządku, bo ja rozsądna dziewczynka jestem przecie... :roll:
Wrzucę link to oblukasz sobie te małe dekorki, bo jak kopiuję i wklejam zdjęcia, to strasznie niewyraźne wychodzą.

http://www.eplytki.pl/polcolorit.html

A fronty... mogą być??? :roll:
z frontami jest coś dziwnego :lol: :lol:
bo mi generalnie nie podobają sie ciemne meble kuchenne!!!
..ale te co Ty wybrałaś odrazu mi się spodobały :lol: :lol: :lol: maja w sobie to "coś"!!!! :P

taka_ja & taki_on:)
19-12-2009, 19:05
Witam :wink:

No proszę... pomysł na kuchnię już jest!

Jejku to ja tylko coś tam mam w tej łepetynie, ale jaki kolor :roll: A szafki itp. to w ogóle pustka... Jakoś bardziej skupiłam się na ogrzewaniu -ścianach, łazience -gdzie jest malutki zarys płytek.
Nu ale u Ciebie widzę już zarys -plan, jest!

A jak tam kaszel? Mija?

Tylko nie przezięb się!

A mi coś strasznie zimno już 2 dzień :o
Zaraz uciekam się popluskać -wygrzeję się i skoczę pod kołderkę...
A tak cieplutko w domku.. sama też chodziłam i podkładałam w końcu do pieca -teraz Misiek podkłada... :roll:

Saskja
19-12-2009, 20:52
Ale widzę pięknie będzie w kuchni. Bardzom ciekawa, jak ten dekor się będzie z resztą prezentował.

Arctica
20-12-2009, 11:36
Witam :wink:

No proszę... pomysł na kuchnię już jest!

Jejku to ja tylko coś tam mam w tej łepetynie, ale jaki kolor :roll: A szafki itp. to w ogóle pustka... Jakoś bardziej skupiłam się na ogrzewaniu -ścianach, łazience -gdzie jest malutki zarys płytek.
Nu ale u Ciebie widzę już zarys -plan, jest!

A jak tam kaszel? Mija?

Tylko nie przezięb się!

A mi coś strasznie zimno już 2 dzień :o
Zaraz uciekam się popluskać -wygrzeję się i skoczę pod kołderkę...
A tak cieplutko w domku.. sama też chodziłam i podkładałam w końcu do pieca -teraz Misiek podkłada... :roll:

Hej!
Pomysła mam, a właściwie to kluje się dopiero :roll: . Teraz jak mam czas to mogę pomyśleć, wybrać, rozesłać do wyceny, zamówić płytki, ..., ....
Później, jak ruszymy z budową, to do chałupki znów będziemy ściągać na niedzielę i to przy dobrych wiatrach, więc nie będzie czasu na pirdóły, tylko jeden telefonik i zamówienie się zrealizuje, ale wcześniej trza wiedzieć co jak i gdzie :D .
A że kuchnia babie najbliższa, to od niej zaczęłam :D, ale zaraz lezę do łazienek... chociaż tam muszę tylko instrumenta porozstawiać, bo glazury nie przewiduję :roll: , a terakota ta co na reszcie podłóg. A meble poustawiać muszę, bo projekt kanalizy i wody muszę zrobić, żeby też później się nie zastanawiać co i gdzie.

Kaszel nie mija jakoś, familia do lekarza goni :-? , a jak mi zimno to najczęściej do sauny właziłam, ale teraz z kaszlem to jeszcze bardziej mnie dusi i nawet porządnie wygrzać się nie mogę :x .

Pozdrowionka cieplutkie

Arctica
20-12-2009, 11:42
Ale widzę pięknie będzie w kuchni. Bardzom ciekawa, jak ten dekor się będzie z resztą prezentował.

Mam nadzieję, że jakoś to będzie wyglądało... no, jakoś będzie, ale żeby jakoś nieźle :wink: :roll: :D :-? .
Narazie jakoś surowo i pusto w tej kuchni (projekcie), ale jak przyjdą firanki, zasłony (może :-? ), i krzaczory to może będzie dobrze :-?

Beauty
20-12-2009, 15:08
to może będzie dobrze :-?

Będzie na pewno dobrze
:wink: Ja jak dostałam projekt swojej kuchni ,to byłam początkowo zawiedziona :wink: Wydawało mi się za pusto ,za zwyczajnie.Później, tak jak mówisz, dojdą pierdółki,kolor na ścianie ,,oświetlenie,co dodaje uroku.Szkopuł w tym ,aby umiejętnie dobrać te elementy dekoracyjne.Sama widzę po sobie ,że nie jest to jednak takie łatwe ,jakby się wydawało. A jeżeli chodzi o upiększenie okna ,to ja u siebie zaplanowałam rolety rzymskie ,firan nie będzie w ogóle :wink: ewentualnie schuttersy ,ale chyba nie będzie mnie na nie stać,no chyba ,że będzie jakiś nieoczekiwany przypływ gotówki

coffee82
20-12-2009, 15:52
Arctica juz dzisiaj przesylam Ci życzenia na nadchodzące święta :P

http://lh5.ggpht.com/_XawdS2UxV-E/Sy40T-qHIWI/AAAAAAAADCo/l6MqDGrqgEY/MiscChristmasCard-023A.jpg

Magia świąt to dziecięca wiara w Świętego Mikołaja, spokojna rozmowa z bliskimi przy kominku, rozleniwiony telefon, zaspany budzik i śnieg, który nie jest utrapieniem. Magicznych Świąt Bożego Narodzenia życzy coffee82

monia i marek
20-12-2009, 17:00
Kiedy siądziesz do stołu w ten najpiękniejszy wieczór roku, w wieczór narodzin Syna Bożego, kolęd, płatków śniegu, ciepła i spokoju,
Pomyśl o człowieku, który jest od Ciebie na odległość myśli,
Odłam dla niego kruszynę opłatka, bo człowiek jest od Ciebie na odległość wyciągniętej ręki (...).

By w tę noc nie było samotnych, by krzywe stały się prostymi, by wszyscy byli dobrej woli, a nad światem panował pokój :D

http://img692.imageshack.us/img692/2844/choinka.jpg (http://img692.imageshack.us/i/choinka.jpg/)

zuz@nka
20-12-2009, 18:25
Spokojnych, Radosnych i Rodzinnych Świąt życzy zuz@nka z rodziną
http://www.omsakthi.org/cards2/gfx/christmas_card_2.jpg

meg60
20-12-2009, 19:22
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!

http://www.megawypas.pl/images/news/swieta.gif

życzy meg60 z rodziną

Arctica
20-12-2009, 22:30
WYGRAŁAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Właśnie kupiłam pierwszy mebel do nowego domu!!!!!!!
Nic wcześniej nie pisałam, coby nie zapeszyć, walka była ostra!!!!!!
Sprzedający pocieszył mnie informacją, że jest 32 obserwujących :evil:
Dałam rade 8) :D

Tadam.... szafa do mojego przedpokoju 8)


http://images39.fotosik.pl/242/1f543dffb8caf5cd.jpg

http://images43.fotosik.pl/245/b376010d0ce00967.jpg

ach.....










Przepraszam, że tak wylałam swoje uczucia, ale jestem przeszczęśliwa...

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA ŻYCZENIA :P :P :P

AgaJeżyk
20-12-2009, 22:47
...Ja tylko z życzeniami ale szafa ... opadła mi paszczęka ... cuuuudna !!!

http://img64.imageshack.us/img64/4117/780e00482900e151c2099c5.jpg

aniahubi
20-12-2009, 22:51
Szafa jest obłędna :o

kala67
20-12-2009, 23:29
:o :o :o :o ale szafa :o :o :o
nie moge mysli zebrac !!!!!!!!!! :lol:

delfina7
20-12-2009, 23:52
No to czas na lawinę kartek i życzen :wink:
Niech spelnią się wszelakie , usłyszane i przeczytane przez Ciebie życzenia w tym magicznym czasie.
http://g.infor.pl/p/wieszjak.pl/www/e-kartki/boze-narodzenie/kartka08.jpg

Beauty
20-12-2009, 23:54
http://magia-swiat.web21.pl/wp-content/uploads/2008/08/b733d85ebd7787e29ac2da0ba036c73314190.jpg

Życzę Ci wszystkiego ,co najlepsze ,aby przy Wigilijnym stole nie zabrakło ciepła ,światła i aby Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność

Beauty z rodziną

Iwuś
21-12-2009, 07:52
Wow! Ale szafa !!!!! :o :o :o Pisałaś u mnie o opatentowaniu metody...możesz zdradzić jakaż to? :oops: :oops: Bo jeżeli jeszcze raz umknie mi jakis piekny fotel, to moja samoocena spadnie do minus cos tam :roll: :lol: :lol:
Serdecznie gratuluję zakupu!!! Mebel przepiekny! 8) 8)
Ale Ty musisz mieć mega przedpokój :o :o

jessi
21-12-2009, 08:21
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !!!
http://i279.photobucket.com/albums/kk126/kamilaJ/z1792602X.jpg
życzy Jessi

wiolasz
21-12-2009, 09:08
http://magia-swiat.web21.pl/wp-content/uploads/2009/08/kerstbal3208.gif


Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie
niech Cię aniołek ode mnie uściśnie
i złoży Ci najserdeczniejsze życzenia
z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Wesołych Świąt ! ! !

dardurdka
21-12-2009, 09:18
http://www.lamczyk.pl/wp-content/uploads/2007/12/zyczenia-swiateczne2.jpg
Przemiłej chwili podczas Wigilii,
marzeń spełnienia w dniu Bożego Narodzenia
wrażeń moc w Sylwestrową noc,
dużo uroku w Nowym 2010 Roku.
I najważniejsze: aby ten Nowy Rok był owocny w budowlane i wykończeniowe wrażenia :) a przede wszystkim życzę Ci Kochana, abyś spełniła wszystkie swoje marzenia!!!!
Iwona

Arctica
21-12-2009, 11:06
Wow! Ale szafa !!!!! :o :o :o Pisałaś u mnie o opatentowaniu metody...możesz zdradzić jakaż to? :oops: :oops: Bo jeżeli jeszcze raz umknie mi jakis piekny fotel, to moja samoocena spadnie do minus cos tam :roll: :lol: :lol:
Serdecznie gratuluję zakupu!!! Mebel przepiekny! 8) 8)
Ale Ty musisz mieć mega przedpokój :o :o

Iwuś... moją metodę na aukcjowanie opisałam u Ciebie :lol: , zaraz po tym Twoim nieszczęśliwym fotelu.

A przedpokój owszem owszem... 440 x 300 więc nowmalnych gabarytów szafa by zginęła :wink: , ta ma 390 cm długości :D
(muszę jeszcze podumać nad tymi 50 cm :-? )

A tak w ogóle cieszę się, że się Wam podoba :)

Arctica
21-12-2009, 11:07
Serdeczne dzięki WSZYSTKIM za życzenia i pamięć :P :P :P

magpie101
21-12-2009, 11:29
Niech magia Świąt Bożego Narodzenia
wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni,
a blask gwiazd przypomina,
że czasem wystarczy tylko wypowiedzieć życzenie!

http://img452.imageshack.us/img452/9153/4682xk3.png

dankaf
21-12-2009, 15:59
Najserdeczniejsze życzenia
pięknych, niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia,
które przyniosą radość i wzruszenie,
oraz wzajemną życzliwość i optymizm w nadchodzącym Nowym Roku.

http://foto2.m.onet.pl/_m/99252aba9c7daff6a10e8c64e1675426,10,19,0.jpg

Amtla
21-12-2009, 16:54
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask

http://kartki.net.pl/kartki/4/122.jpg

Iwona Sudol
21-12-2009, 17:12
http://gfx.efotek.pl/images/7adv2byv0vck1t3ardjb.jpg (http://efotek.pl/)

...... życzy Iwona :D

Noxili
21-12-2009, 18:26
Wesołych świąt Moi Mili
Oby nam sie dobrze działo!!!
http://img692.imageshack.us/img692/184/christmastreeinsidethehi.jpg
Pozdrowia Noxili Z Noxilinką

zuz@nka
21-12-2009, 18:47
no,no,noooooooooooooooo ale szafa - zarąbista :wink:
ja bym ją mogła tylko w grażu postawiś - taka duża ale że taka ładna to szkodaby było

u ciebie bedzie się pięknie prezentować bo robi wrażenie, już to sobie wyobrażam i podziwiam :wink: :D :D :D :D

cieszę się że Ci się udało :D

kala67
21-12-2009, 18:57
http://lh6.ggpht.com/_QziNhVXF5qI/Sy-x1XGJVtI/AAAAAAAAFVg/pte9RVyNMUw/2.jpg

Dorfi
21-12-2009, 20:43
Wspaniałych i Rodzinnych Świąt i wszystkiego naj naj w Nowym Roku
http://www.ornamentz.com/Animation/Animated%20Gif.gif
Szafa cudna jest :D

taka_ja & taki_on:)
21-12-2009, 21:22
http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14937/obrazek_%B6wi%B1teczny_2.gif

Wesołych Świąt!
Bez zmartwień, z barszczem, z grzybami, z karpiem,
z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych Świąt!
W Święta, niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe niech Wam
pachną na zdrowie.
Wesołych Świąt!
A z Gwiazdką!
Pod świeczek łuną jasną
życzcie sobie - najwięcej:
zwykłego, ludzkiego szczęścia.

sure
21-12-2009, 21:34
i ode mnie wszystkiego najlepszego! :D

http://img137.imageshack.us/img137/2149/choinkayczenia.jpg

Nadiaart
22-12-2009, 08:54
http://www.fothost.pl/upload/09/52/1c0244db.jpg (http://www.fothost.pl)


Życzą Nadiaart i Netbet :D

Saskja
22-12-2009, 09:14
http://img51.imageshack.us/img51/5968/piesr.jpg (http://img51.imageshack.us/i/piesr.jpg/)

czyli Saskja i jej stadko :-)

margay
22-12-2009, 11:00
http://e-kartki.net.pl/kartki/26/2/d/2300.jpg

Wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt....dużo zdrowia, szczęścia i miłości.....a także spełnienia wszystkich marzeń i planów w nadchodzącym roku....

tola
22-12-2009, 16:07
Radosnych, szczęśliwych, rodzinnych,
pełnych miłości, uśmiechu, odpoczynku, Świąt
- życzy tola

http://www.powiat-piaseczynski.info/zdjecia_aktualnosci/kartka-boze-narodzenie-2008.jpg

netbet
23-12-2009, 11:56
specjalnie dla CIEBIE 8)

http://www.fothost.pl/upload/09/52/aece26d2.jpg (http://www.fothost.pl)

:lol: :lol: :lol: :lol:
wesołych!

Arctica
23-12-2009, 12:02
Serdecznie dziękuję wszystkim za pamięć :P


Ale tak na prawdę, to muszę Wam napisać, tylko nie krzyczcie, niecierpię świąt. :x

I wcale nie chodzi mi o tą całą krzątaninę, i radykalne skrócenie doby...
a o to, że tutaj z nikim pogadać nie można :( . Wszyscy tylko "Wesołych..." i fru... :x
To tak naprawdę moje pierwsze święta z forum. Niby dawno już dołączyłam, ale wcześniej to tylko obeswowałam, czasami wtąciłam swoje trzy grosze...
A na dobrę sprawę to rok temu o tej porze nie miałam pojęcia, że będziemy w ogóle budować dom :-? , a co dopiero mówić o własnym dzienniku :roll: .

Cóż... poczekam... :-?

Arctica
23-12-2009, 12:07
netbet dzięki za damę z łasiczką :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Nie mogę się napatrzeć...

Beauty
23-12-2009, 12:42
Przegapiłaś mój wpis :cry: O roletkach ,ale cóż ,poczekam :D

Arctica
23-12-2009, 12:59
że ten, Beatko????



to może będzie dobrze :-?

Będzie na pewno dobrze
:wink: Ja jak dostałam projekt swojej kuchni ,to byłam początkowo zawiedziona :wink: Wydawało mi się za pusto ,za zwyczajnie.Później, tak jak mówisz, dojdą pierdółki,kolor na ścianie ,,oświetlenie,co dodaje uroku.Szkopuł w tym ,aby umiejętnie dobrać te elementy dekoracyjne.Sama widzę po sobie ,że nie jest to jednak takie łatwe ,jakby się wydawało. A jeżeli chodzi o upiększenie okna ,to ja u siebie zaplanowałam rolety rzymskie ,firan nie będzie w ogóle :wink: ewentualnie schuttersy ,ale chyba nie będzie mnie na nie stać,no chyba ,że będzie jakiś nieoczekiwany przypływ gotówki

Nie przegapiłam... czytałam...
ino się nie wypowiedziałam w temacie :roll: , wybacz większością duszy byłam na allegro, czaiłam się na szafę :roll: .

Rolety powiadasz???? rzymskie???? widzisz, dla mnie równie ważny jest wygląd z zewnątrz domu :-? , może jakaś nie tego jestem :-? , a rolet w dzień wcale nie widać. Ty jeszcze masz długie okna to możesz nie podciągać do końca i jakieś dolne ozdóbki będą dyndały. Generalnie lubię jak okna z zewnątrz nie przypominają czarnych dziur... no... muszę mieć firanki i już :roll: .
Teraz mam gołe szyby (kuchnia,salon) i tęsknię za szmatami :wink: .
A już w sypialni to obowiązkowo... a dwa frontowe okna będą od naszej sypialni właśnie, a chcę, żeby we wszystkich frontowych wisiało to samo... wtedy dwór się tak ładnie prezentuje 8) :roll:

aniahubi
23-12-2009, 19:02
http://lh4.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SzJYsLCB-aI/AAAAAAAAEfw/4rs5bk-p-Zs/s400/%C5%BByczenia1.jpg

Mi też teraz brakuje czasuna siedzenie na forum i niestety tak może być do nowego roku :evil: Rodzina męża nas w tym roku zaszczyca obecnością - na raty :roll:

wiolasz
23-12-2009, 19:18
że ten, Beatko????



to może będzie dobrze :-?

Będzie na pewno dobrze
:wink: Ja jak dostałam projekt swojej kuchni ,to byłam początkowo zawiedziona :wink: Wydawało mi się za pusto ,za zwyczajnie.Później, tak jak mówisz, dojdą pierdółki,kolor na ścianie ,,oświetlenie,co dodaje uroku.Szkopuł w tym ,aby umiejętnie dobrać te elementy dekoracyjne.Sama widzę po sobie ,że nie jest to jednak takie łatwe ,jakby się wydawało. A jeżeli chodzi o upiększenie okna ,to ja u siebie zaplanowałam rolety rzymskie ,firan nie będzie w ogóle :wink: ewentualnie schuttersy ,ale chyba nie będzie mnie na nie stać,no chyba ,że będzie jakiś nieoczekiwany przypływ gotówki

Nie przegapiłam... czytałam...
ino się nie wypowiedziałam w temacie :roll: , wybacz większością duszy byłam na allegro, czaiłam się na szafę :roll: .

Rolety powiadasz???? rzymskie???? widzisz, dla mnie równie ważny jest wygląd z zewnątrz domu :-? , może jakaś nie tego jestem :-? , a rolet w dzień wcale nie widać. Ty jeszcze masz długie okna to możesz nie podciągać do końca i jakieś dolne ozdóbki będą dyndały. Generalnie lubię jak okna z zewnątrz nie przypominają czarnych dziur... no... muszę mieć firanki i już :roll: .
Teraz mam gołe szyby (kuchnia,salon) i tęsknię za szmatami :wink: .
A już w sypialni to obowiązkowo... a dwa frontowe okna będą od naszej sypialni właśnie, a chcę, żeby we wszystkich frontowych wisiało to samo... wtedy dwór się tak ładnie prezentuje 8) :roll:

Shuttersy to to?
http://www.tessuti.be/gfx/schutters.jpg[/img]

Arctica
23-12-2009, 20:54
Acha...


SHUTTERS to inaczej wewnętrzne okiennice drewniane, wykonane z pięciu różnych rodzajów drewna, składające się z jednego lub większej liczby paneli. Jeden panel stanowi ramę, w której zamontowane są poziomo tzw. lamele, czyli konstrukcje wąskich
i długich deseczek, ustawionych do siebie pod katem. Dzięki czemu przypominają drewniane żaluzje.
SHUTTERS mogą być rozwierane, składane bądź przesuwane. Regulowany kąt nachylenia lameli, pozwala na kontrolę wpuszczanego światła.


Poza ceną wszystko cacy :D

Karolina i Artur :)
23-12-2009, 22:45
http://images49.fotosik.pl/241/350cca3dcb5cd62c.jpg

Wszystkiego Arctico co najlepsze, by wszystkie Twoje marzenia się spełnyły :wink: :D

waldi8321
24-12-2009, 02:45
http://4shared.com/download/179943728/a55b5c4a/Swiateczne_dekoracje_-_fotogra.jpg

87anam87
24-12-2009, 08:49
zdrowych radosnych świąt oraz spełnienia najskrytszych marzeń życzy Ania :)
http://img685.imageshack.us/img685/7051/kartkiswiatecznezdjecia.jpg (http://img685.imageshack.us/i/kartkiswiatecznezdjecia.jpg/)

Agatka77
24-12-2009, 15:54
Marzeń, o które warto walczyć,
Radości, którymi warto się dzielić,
Przyjaciół, z którymi warto być
I nadziei, bez której nie da się żyć...


Wszystkiego najlepszego na święta :)

Arctica
26-12-2009, 19:47
Święta, święta ... i po świętach.
Dobrze, że w tym roku gratisowo trzeci dzień świąt się trafił :wink:

Z przejedzenia ledwo się taczam... taczamy, od stołu do fotela, a i na fotel czasami też donoszą :oops: . Trzeba będzie znów Montignaca potrenować... albo garderobę wymienić :-? .

A tak w ogóle to jeszcze przed świętami trafiła się...

"Nieoczekiwana zmiana..."

"miejsc" - to jak w filmie jakimś chyba :roll: , nie bardzo pamiętam o czym to było :-?
"planów" - to jak tradycyjnie... u mnie :D
"pozycji" - ups :oops: :oops: :oops: , szachy?, carling?
"..."

nie będę dalej wymyślać, napiszę tylko, że znów szukam szafy do przedpokoju :roll: .
Ale wszystko opowiem Wam dokładniej jutro, bo zaraz "Ranczo" się rozpoczyna i nie odmówię sobie przyjemności obejrzenia... po raz xxxxxxx :D

Miłego wieczoru :P

Beauty
26-12-2009, 21:35
Do jutra to ja umrę z ciekawości .Cóżeś Ty tam znowu nawymyślała,co? :D

zuz@nka
26-12-2009, 21:43
napiszę tylko, że znów szukam szafy do przedpokoju :roll: .


że cooooooooooooooo :o :o :o :o :o :o :o

87anam87
26-12-2009, 22:29
hm....... chyba niczego nie kumam (znowu) :)

aniahubi
26-12-2009, 22:43
Wiedziałam gdzie zajrzeć :D
Fajnie że jesteście, bo ja po świętach to na psychologu powinnam założyć jakiś wątek :evil:
Arctica, co ty znów wymyśliłaś? Co będzie z tą szafą? Znalazłaś dla niej lepsze miejsce? Padnę z ciekawości do jutra :wink:

agnie-cha
27-12-2009, 00:48
Witam serdecznie wszystkich "napęczniałych" po świątecznych obżarstwach.
arctica mam pytanie o Twoją kabino/saunę , jaką masz a jaką zamierzasz kupić ?
oglądałam w necie kilka modeli ale samo zdjęcie to za mało, a takie całkiem firmowe to mają ceny powalające, może coś podpowiesz?
muszę podjąć decyzję w miarę szybko bo hydraulik wkracza do akcji niedługo.
pozdrawiam.

Arctica
27-12-2009, 11:23
Witam serdecznie wszystkich "napęczniałych" po świątecznych obżarstwach.
arctica mam pytanie o Twoją kabino/saunę , jaką masz a jaką zamierzasz kupić ?
oglądałam w necie kilka modeli ale samo zdjęcie to za mało, a takie całkiem firmowe to mają ceny powalające, może coś podpowiesz?
muszę podjąć decyzję w miarę szybko bo hydraulik wkracza do akcji niedługo.
pozdrawiam.

Hej! Posiadam kabinę parową firmy Aquasan. Chińska i tania... wiele różnych opinii o nich słayszałam, o choćby tu
http://forum.gazeta.pl/forum/w,653,66826550,,Kabina_parowa_Aquasan_opinie.html? v=2
ale jak ktoś opiera swoje wypowiedzi na tym jak te kabiny złożone są w Casto czy Liroyu i jeszcze zastrzega że osobiście nie posiada :roll: , to przepraszam, ale nie wierzę :-? .

Wiadomo, że każda sroczka swój ogonek chwali, ale uważam że stosunek ceny do jakości w tym akurat produkcie jest ok. Wszystko działa drugi rok bez zastrzeżeń. Jedyną wadą jak dla mnie jest to, że nie można się w niej położyć... ale to już nie jest wada fabryczna :roll: .
Aaaaa... i jeszcze myć mogła by się sama :wink: .

Jeżeli będę kupowała taką kabinę do nowego domku, to najpewniej z micro wanną, żeby polegnąć czasami :D . Chociaż po ostatnich świętach przed kominkiem u teściów, nie jestem pewna, czy ten ostatni do rozgrzewania nie wystarczy :D

Pozdrawiam

Arctica
27-12-2009, 11:30
Do jutra to ja umrę z ciekawości .

Padnę z ciekawości do jutra

Beatko, Aniu... żyjecie??? :lol:



że cooooooooooooooo

Zuzanko noooo :lol: :lol: :lol:


hm....... chyba niczego nie kumam (znowu)

Aniu... mąż kazał napisać, że nie jesteś sama :D , on najczęściej też nie :lol:



Zaraz zaspokoję Waszą ciekawość... tylko pójdę kafkę se zrobić :D

Karolina i Artur :)
27-12-2009, 11:41
Taka ładna szafa i co z nią ??? :roll:
Arctica wracaj i pisz! :wink:

Arctica
27-12-2009, 12:29
Już jezdem :D
Karolcia, szafa ma się dobrze :D


Zacznę od początku...
Jak już Wiecie, wylicytowałam sobie szafę...
Wszystko było by ok, gdyby sprzedający nie był nazwijmy to... nowy. Sprzedane 4 przedmioty, 4 komentarze... wiem, że każdy jakoś musi zaczynać, ale niestety ziarno niepokoju zaczęło powolutku kiełkować :oops: . Pewnie jestem nienormalna, ale najczęściej zakładam najgorsze, wolę się później miło rozczarować :) .
Nawet kontaktowałam się telefonicznie ze sprzedającym, nic niepokojącego nie zauważyłam, ale... wraca do kraju po nowym roku i wtedy będzie mógł mi dostarczyć szafę, a pieniążki.... wiadomo... na konto, przelewem... teraz :x
Niby rozumiem, że nie będzie targał tego kolosa dopóki mu nie zapłacę, ale... :-? , a jeszcze, jak już zasiadłam do kompa z zamiarem zapłacenia, wlazłam na allegro po dane i ....... "konto zostało zawieszone".... nie moje... jego :roll:

Więc wzięła ja i wymyśliła, że sama se przywiozę ... i zapłacę na miejscu :D . Znowu tel do kontrahenta, czy tak da radę.... da ale przed świętami :-? , bo jak będzie wracał do kraju to by mu się kaska przydała na nowy towar :roll: .
A że była właśnie środa, to tego "przed świętami" za dużo nie zostało :roll: .
Koniec końców całą wigilię spędziliśmy w samochodzie :D , haha... a Wy lepiłyście pierogi :D .


Ale co to ma do szerokim echem ogłaszanych przeze mnie zmian? :roll:
A tyle, że jak już dojechaliśmy po ten mój najcudowniejszy mebel... to okazało się że do kompletu, znaczy identyczne w kolorze i zdobieniach stoi takie cudo (przepraszam za jakość zdjęć, ale jak już dojechaliśnmy do chałupki, muuuuuusiałam na chwilunię rozłożyć, a akumulatorki w aparacie były padnięte więc komóreczką pstrykałam)


http://foto0.m.onet.pl/_m/64b45d9bbb9f27e8e71a3f57e6035644,10,19,3.jpg


A mebelek wyposażony dodatkowo w superanckie stelaże z podnoszonymi zagłówkami i podnóżkami :roll: ... i weź tu bądź mądry.... lepiej było by napisać "twardy" i nie kup :evil: .

Tak więc nie dość, że zmieniłam obiekt westchnień (z szafy na łóżko - dodaję na wypadek jakby mój szanowny czytał :wink: ), to jeszcze szafa wyląduje w sypialni. Nie mam serca rozdzielać tego pięknego duetu.

A ja zyskuję super miejsce na schody :D ... zawsze chciałam, żeby ich nie było, lub chociaż żeby nie było ich widać... pierwotnie miały być w przedpokoju, więc po wejściu do domu były by pierwszą rzeczą na której zatrzymywał by się wzrok, a tak :D :D :D wylądują w garderobie 8)

dorbie
27-12-2009, 20:23
Arctica, piekne te obrazy haftujesz, szydelkowe tez cudne.Wieszasz je na scianach albo masz zamiar?
A ja sie pochwale:
http://dorbie.fotosik.pl/albumy/473177-4.html
z tym, ze obrazy krzyzykowe sa produkcji mojej babci, ale mam caly dom nimi obwieszony, z czego jestem dumna :D A reszta robotek moja :oops:

dorbie
27-12-2009, 20:26
Super to łóżko z szafą, rewelka! Gratuluje zakupu

Beauty
27-12-2009, 20:30
No to kochana masz sypialnię z głowy.Gratuluję zakupu :D :D Łoże wygląda imponująco ,jakie ma wymiary?

Arctica
27-12-2009, 20:53
Arctica, piekne te obrazy haftujesz, szydelkowe tez cudne.Wieszasz je na scianach albo masz zamiar?
A ja sie pochwale:
http://dorbie.fotosik.pl/albumy/473177-4.html
z tym, ze obrazy krzyzykowe sa produkcji mojej babci, ale mam caly dom nimi obwieszony, z czego jestem dumna :D A reszta robotek moja :oops:

Miło Cię gościć :P
Dzięki za pochwały, w tym moim albumie to trochę chaos zapanował :roll: , najpierw fotosik mi wyciął numer z czasową niedostępnością zdjęć, jedną nogą przeniosłam się do onetu, ale teraz to trochę tu trochę tam... i zawsze jakoś mało czasu na porządki :oops: :-? .
Ty jak widzę też dłubiesz na szydełku... uwielbiam szydełko... tylko znowu doba za krótka :roll: , a właśnie tworzę dwa duuuuuże xxx, miałam plan żeby skończyć przed sezonem budowlanym, ale czarno to widzę :-? .
Moje obrazy krzyżykowe już wiszą na ścianach, a w przyszłym domku też mają już przewidzianą ścianę w salonie.
Łap za igłę, babcia podpowie i zobaczysz, że to wcale nie takie trudne... a satysfakcja gwarantowana :D




Super to łóżko z szafą, rewelka! Gratuluje zakupu

Dzięki :P

Arctica
27-12-2009, 20:59
No to kochana masz sypialnię z głowy.Gratuluję zakupu :D :D Łoże wygląda imponująco ,jakie ma wymiary?

Dzięki Beatko, do sypialni jeszcze planuję toaletkę lub komódkę, w zależności od tego co znajdę pasujące... i stylowo i ...cenowo :roll: :D .

Łoże (no faktycznie "łóżko" to za skąpa nazwa :D ) 200x200, tak że nie ma różnicy wzdłuż czy w poprzek :lol: :lol: :lol:

dorbie
27-12-2009, 21:10
Kiedys tez wyszywalam krzyzykami, u moich rodzicow wisza dwa obrazki w okraglych ramkach, teraz mnie bardziej kreci szydelko, bo robie to dopiero od kilku lat a od podstawowki robilam na drutach, teraz to odeszlo do lamusa, dzieci nie bardzo chca nosic swetry



Arctica, piekne te obrazy haftujesz, szydelkowe tez cudne.Wieszasz je na scianach albo masz zamiar?
A ja sie pochwale:
http://dorbie.fotosik.pl/albumy/473177-4.html
z tym, ze obrazy krzyzykowe sa produkcji mojej babci, ale mam caly dom nimi obwieszony, z czego jestem dumna :D A reszta robotek moja :oops:

Miło Cię gościć :P
Dzięki za pochwały, w tym moim albumie to trochę chaos zapanował :roll: , najpierw fotosik mi wyciął numer z czasową niedostępnością zdjęć, jedną nogą przeniosłam się do onetu, ale teraz to trochę tu trochę tam... i zawsze jakoś mało czasu na porządki :oops: :-? .
Ty jak widzę też dłubiesz na szydełku... uwielbiam szydełko... tylko znowu doba za krótka :roll: , a właśnie tworzę dwa duuuuuże xxx, miałam plan żeby skończyć przed sezonem budowlanym, ale czarno to widzę :-? .
Moje obrazy krzyżykowe już wiszą na ścianach, a w przyszłym domku też mają już przewidzianą ścianę w salonie.
Łap za igłę, babcia podpowie i zobaczysz, że to wcale nie takie trudne... a satysfakcja gwarantowana :D




Super to łóżko z szafą, rewelka! Gratuluje zakupu

Dzięki :P

87anam87
27-12-2009, 22:13
aaa..... no to już teraz wszystko rozumiem :) no tak musiałaś kupić to łóżko , jakbyś mogła się oprzeć?, a rozdzielać łóżko z szafa hm....... toż to grzech :P powodzenia w szukaniu toaletki lub komódki :), no i szafy :P
pozdrawiam :)

Karolina i Artur :)
28-12-2009, 01:06
I wszystko jasne! :lol: :lol: :lol:
Ja się wystraszyłam a tu same dobre wiadomości! Nie dość że szafa jest to dołączyło piękne łóżko! :o
Garatulacje super zakupów :D

magpie101
28-12-2009, 13:01
Piekna szafe wygralas!
Co do kuchni to szuflady zrobilabym blizej pieca, masz duzo drobnych szuflad, a w nich nie zmiescisz torebek typu kisiel, budyn itp. na stojaco, bo beda haczyc przy otwieraniu.
Po lewej stronie pod witryna podwojna fajnie by wygladaly szerokie szuflady, no i pomysl nad zmywarka.
Ja po swietach kocham moja zmywarke, chodzila dwa razy dziennie przy gosciach.

Arctica
28-12-2009, 15:08
Hej!
Właściwie to temat kuchni cały czas wałkuję... jakoś nie mogę się zdecydować na konkretne ustawienie... wiem, że płyta na środku, zlew po prawo... i tyle co wiem :-?
Nie wiem czy robić te witrynki przeszklaone, bo trochę gryzą mi się z tym po drugiej stronie, a tam jest ociekacz i musi być zakryta... może wszystkie zrobić z pełnymi frontami :-?

W małych sufladkach budyń i kisiel zmieści się "na boczku" :D .
Teraz mam dużo dużych szuflad i ... dużo bałaganu w nich :oops: , wiem niby są organizery ale ja bałaganiara jestem i myślę, że w małych jak wszystko będzie miało swoje miejsce to łatwiej się ogarnie :roll:. A blisko piekarnika/płyty zaplanowałam zwykłe szafki a nie szuflady bo pomyślałam o garach i talerzach. Jakoś bardziej mi to wydaje się potrzebne pod ręką :roll: .

Zmywarkę, już pisałam mam samobieżną, z operatorem odkurzacza w jednej osobie :D , tak tak... mam kochanego męża :D

Tak, że jestem otwarta na wszelkie kuchenne sugestie, tylko nie wiem czemu się tak uparłam na to "stanowisko piecowe" :-? , przecież to takie... nieporęczne :roll: .

meg60
28-12-2009, 15:44
Noooooooo kochana, na takim łóżku to..........wyśpisz się za wszystkie czasy :wink: :wink: :wink: :wink: a i szafa - miodzio!!!! godna ziemianki :wink: :wink: :wink:

Arctica
28-12-2009, 15:47
Eeeee tam, Małgoś, do ziemianki siem nie mieści :roll: :wink: :lol: :lol:

A tak serio, to trzeci dom mebluję i nigdy nie miałam takiego sentymentu do mebli jak do tych... jednak "z duszą" muszom być :-? .

meg60
28-12-2009, 16:22
Oj są z duszą, oj są !!!!! Takie ......... pasujące do twojego doooooomu!!!! Faktycznie do ziemianki ni hu, hu nie wejdą :wink: :wink: :wink:

meg60
28-12-2009, 16:25
Eeeee tam, Małgoś, do ziemianki siem nie mieści :roll: :wink: :lol: :lol:

A tak serio, to trzeci dom mebluję i nigdy nie miałam takiego sentymentu do mebli jak do tych... jednak "z duszą" muszom być :-? .


to ty fachman w urządzaniu domów jesteś :o :o dobrze wiedzieć !!! jakby co to pomożesz ???? Bo ja tam dopiero pierwszy dom, ale chyba z trzecie mieszkanie !!!! :oops: :oops: tyle tylko, że dom to inne gabaryty :-? :-?

Amtla
28-12-2009, 16:33
A ja dopiero dzisiaj dojrzałam szafę i łoże.... :D

Miałam sporą przerwę forumową :oops: Jak dobrze tutaj wrócić...

Czyli gratulować z okazji tak wpsaniałych nabytków :lol:

A tak dla ciekawości, to szafa w jakim rozmiarze?

Arctica
28-12-2009, 16:40
A już Ci że gratulować 8) , moje dwa ulubione meble (więcej nie ma :wink: )

Szafa 390 x 235 :D

Do nadrabiania dużych zaległości nie masz, bo forum jakieś niemrawe było przez święta :roll:

Arctica
28-12-2009, 16:41
Eeeee tam, Małgoś, do ziemianki siem nie mieści :roll: :wink: :lol: :lol:

A tak serio, to trzeci dom mebluję i nigdy nie miałam takiego sentymentu do mebli jak do tych... jednak "z duszą" muszom być :-? .


to ty fachman w urządzaniu domów jesteś :o :o dobrze wiedzieć !!! jakby co to pomożesz ???? Bo ja tam dopiero pierwszy dom, ale chyba z trzecie mieszkanie !!!! :oops: :oops: tyle tylko, że dom to inne gabaryty :-? :-?

Ciekawa jestem co mi wyjdzie z tego urządzania, nowoczesne i ... w miare nowoczesne przerabiałam, ale teraz....nazwijmy to "inne klimaty" :roll:

Najchętniej to bym wszystkie meble ze staroci kupiła, a że wybieram tylko te przyjazne dla portfela to może być niezły misz-masz. Z założenia nowa będzie tylko kuchnia, ale... pożyjom uwidzim :D

Noooo.... i jeszcze muzeum można z chałupy zrobić :x :roll: , i weź tu chopie i bądź mądry :-? .

Oczywiście, że jakby co to ...................podpowiem, a właściwie to się "wypowiem" bo to Tobie ma się przecież podobać :roll: , a jak masz wprawę w mieszkaniach to wiesz co lubicie.
A dom to tylko się tak wydaje kobylasty, nie licząc góry to pewnie powierzchnia zbliżona Twojego :) .

Amtla
28-12-2009, 16:57
Szafa 390

Ten wymiar imponujący :D

ale pewnie i tak wszystkiego w niej nie pomieścisz - znając życie :roll:

Gannia
28-12-2009, 18:25
Arctica piękny duet :roll:
Super będą mebelki pasować do Waszego domku :D
No i wymiary imponujące :)

aaa no i ja tez chcę mieć "stanowisko piecowe" :lol:

taka_ja & taki_on:)
28-12-2009, 20:15
Arctica - wowwwwwwwwwwwwwww....

Ale szafa....

ale łoże :wink:

Ładne... :D

Szafa pojemna :wink:

A oprócz tego kabina parowa? :o

Co do kabiny faktycznie masz rację -różne opinie, ale za pół roku napiszesz nam jak tam owa kabina :D
A ja też łaziłam po psychologu itp. bo myslałam, że WY tam przy stołach itp. :wink: :D Ale wątek załozyłam! Poza tym lubię wszędzie się szwendać po FM :lol:

Arctica
28-12-2009, 20:37
Szafa 390

Ten wymiar imponujący :D

ale pewnie i tak wszystkiego w niej nie pomieścisz - znając życie :roll:

Toż to przecie nie będzie jedyna szafa w domu :roll: , moje powiedzmy "codzienne" łaszki powinny się zmieścić :D , a zimowe latem i letnie zimą to gdzieś się zachomikuje :roll: :wink: .

Arctica
28-12-2009, 20:41
Arctica piękny duet :roll:
Super będą mebelki pasować do Waszego domku :D
No i wymiary imponujące :)

aaa no i ja tez chcę mieć "stanowisko piecowe" :lol:

Dzięki... wymiary owszem... to przez tą wielkość nie mogłam się oprzeć łóżkowi. Większość starych wyrek jest na materac 140, więc za długo się nie zastanawiałam :roll: .

Czy mi się wydaje, czy ja nic nie wiem o tym, że Ty też chcesz :-?
Im częściej się pukam w głowę nad durnotą tego rozwiązania, tym bardziej mi się go chce :-? :D

Arctica
28-12-2009, 20:51
Arctica - wowwwwwwwwwwwwwww....

Ale szafa....

ale łoże :wink:

Ładne... :D

Szafa pojemna :wink:

A oprócz tego kabina parowa? :o

Co do kabiny faktycznie masz rację -różne opinie, ale za pół roku napiszesz nam jak tam owa kabina :D
A ja też łaziłam po psychologu itp. bo myslałam, że WY tam przy stołach itp. :wink: :D Ale wątek załozyłam! Poza tym lubię wszędzie się szwendać po FM :lol:

Miśka... zonk! Kabinę testuję od dwóch lat, w zasadzie nie mam zastrzeżeń do jakości ino wymogi mi się zmieniły i czasem polegnąć mi się marzy w saunie :wink:

A mebelki..... wiadomo gusta i guściki, o których sią nie dyskutuje, ale moje kochane som, mi się podobają :D , a że trochę przerośnięte :roll: .

Byłam w Twoim psychologu... powspominałam... może nie święta, ale dziadka...

kala67
28-12-2009, 20:53
Arctica !!!!!!!!! :o :o :o :o
zobaczyłam własnie Twoje łoże !!!!!!!!! :o :o :o
ja pier........................ :lol: :lol: :lol: jak we dworze kiedyś państwo spało na takich!!!!!!!! no jestem pod wrażeniem!!!!!!!!
czy moge zapytać ile zapłaciłas za te BOSKIE łoże i za szafe???????? :oops:
[/b]

Arctica
28-12-2009, 21:05
Kaluś, odpisałam Ci na priv, nie lubię mówić (pisać) o pieniążkach :oops:

No i cieszę się, że Ci się podoba :D , bo BOSKIE i pier................. to chyba podoba, nieeee :roll: :wink:

kala67
28-12-2009, 21:14
Kaluś, odpisałam Ci na priv, nie lubię mówić (pisać) o pieniążkach :oops:

No i cieszę się, że Ci się podoba :D , bo BOSKIE i pier................. to chyba podoba, nieeee :roll: :wink:
BARDZO mi sie podoba!!!!!!!!!!!!!!!!
poprostu szczęka mi opadła na widok tego cuda i nic innego nie byłam w stanie powiedzieć :lol: :lol: :lol:
..... ja buduje dom z bali i do mnie by taki komplecik nie pasował, ale to nie znaczy, że mi sie TAKIE cuda nie podobają!!! :P jest poprostu BOSKI !!!!

kala67
28-12-2009, 21:15
aaaaaaaa i zapraszam wszystkich tutaj:
http://forum.muratordom.pl/kulig-forumowiczow-w-istebnej-w-styczniu,t171230.htm

Arctica
28-12-2009, 21:36
Niestety Kaluś, chłop po przjściach... z łękotką :roll: , nie będziem sie integrować zimowo :(, poczekamy na czerwiec :wink:

kala67
28-12-2009, 21:41
Niestety Kaluś, chłop po przjściach... z łękotką :roll: , nie będziem sie integrować zimowo :(, poczekamy na czerwiec :wink:
szokoda :cry:

Arctica
28-12-2009, 21:49
Przecież czerwiec już za chwileczkę :roll: :D

A tak swoją drogą, co za ironia losu. W święta bardziej Wielkamoc była niż Boże Narodzenie, a dzisiaj ło

http://foto3.m.onet.pl/_m/67a3670cc93c26fb97ff819487283e03,10,19,0.jpg

i jeszcze dopadało, jutro poszaleję z aparacikiem :D .

Gannia
28-12-2009, 21:51
Czy mi się wydaje, czy ja nic nie wiem o tym, że Ty też chcesz :-?
Im częściej się pukam w głowę nad durnotą tego rozwiązania, tym bardziej mi się go chce :-? :D

nie kochana, nie wydaje Ci się.. ja też do tej pory o tym nie wiedziałam, że chcę, wszystko przez Ciebie :lol:
i to już którys raz tak :o

a czemu to beznadziejne rozwiązanie Twoim zdaniem? :-?

Piękna zima tam u Ciebie :D

Arctica
28-12-2009, 21:59
:lol: :lol: :lol:
Umrę z ciekawości... co jeszcze przeze mnie :-?

A że beznadziejne rozwiązanie... mega niepraktyczne, zawsze miejsce przy kuchni się przydaje, garnek odstawić czy coś, wody do gara dolać to od zlewu trzeba ścianę omijać...

Zazwyczaj kroi mi się w czarna wizja panierowania kotletów...
mąka-jajko-bułka-..........................ściana :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bo jak na patelnię trafić jak właśnie ziemniaki kipią :roll:

Bardzo sie cieszę, że coś przeze mnie może się stać, obyś mnie tylko nie przeklinała :-?

Arctica
28-12-2009, 22:06
- 20 było???
było!!!







a mi tam kfiotki kwitną!!!!

http://foto1.m.onet.pl/_m/8d8aaa36b5efd167bf09951e68665c91,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/93d26477a79d39bb5a4e27d2eeb9cc6e,10,19,0.jpg

zdjęcia robione dzisiaj 8)

meg60
28-12-2009, 22:12
Nie wygłupiaj się, naprawdę te kfiatki kwitną ?????? :o :o :o :o :o :o To jakaś sybiracka odmiana ????????? do księgi Guinnessa się nadają. Podaj i zgarnij kasę .......!!!!!

meg60
28-12-2009, 22:16
Zajrzyj do dziennika Kasiorki , ostatni wpis - W stylu retro - tam dopiero jest kuchnia !!!!!!!!!!

Arctica
28-12-2009, 22:23
Nie wygłupiaj się, naprawdę te kfiatki kwitną ?????? :o :o :o :o :o :o To jakaś sybiracka odmiana ????????? do księgi Guinnessa się nadają. Podaj i zgarnij kasę .......!!!!!

Kwitną 8) , wczoraj jak jeszcze nie było śniegu się z nich naśmiewałam, a dziś jeszcze na dodatek śnieg przywalił. Tylko te dwa odgrzebałam, bo jest ich tyle, że i wianek by można upleść :D


Zajrzyj do dziennika Kasiorki , ostatni wpis - W stylu retro - tam dopiero jest kuchnia !!!!!!!!!!

Byłam, widziałam.... inne wnętrza, tam super, a dla mnie za....pałacowo.
Nie czuła bym się dobrze w takiej kuchni...
i jakoś nie widzę tam zapachu bigosu......i schabowych :D

meg60
28-12-2009, 22:31
tam bigos będzie pachniał krewetkami...... Ja chciałam ci pokazać, ale i u mnie taka kuchnia nie miałaby racji bytu.

zuz@nka
28-12-2009, 22:37
ale łoże :roll: :roll: :roll:

pozostaje mi tylko "pozazdraszczać" :wink:

SUPER ZAKUP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dankaf
29-12-2009, 12:46
Arctica no muszę to napisac,będzie na czym pobrykac :lol: :wink:
komplecik bardzo ładny,mnie się podoba
Jeśli sprzedający sprawdzony to może podeślesz mi jego nick z allegro-ma tam jeszcze cos drzewnego?

Arctica
29-12-2009, 12:57
tam bigos będzie pachniał krewetkami...... Ja chciałam ci pokazać, ale i u mnie taka kuchnia nie miałaby racji bytu.

Dle mnie jest to kuchnia do patrzenia, nawet powzdycham pewnie do niej nie raz. Piękna.... ale na tym koniec :roll: , nie pasujemy do siebie :wink:

Arctica
29-12-2009, 13:01
ale łoże :roll: :roll: :roll:

pozostaje mi tylko "pozazdraszczać" :wink:

SUPER ZAKUP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zazdraszczaj do woli :D , cieszę się, że Ci się podoba
też lubisz przecież polowania na aukcjach :D , ta adrenalina :roll:

Arctica
29-12-2009, 13:07
Arctica no muszę to napisac,będzie na czym pobrykac :lol: :wink:
komplecik bardzo ładny,mnie się podoba
Jeśli sprzedający sprawdzony to może podeślesz mi jego nick z allegro-ma tam jeszcze cos drzewnego?

Brykać można.... w zdłuż i w poprzek :D

Sprzedającego nie polecę, sprzedał dopiero 4 rzeczy a w dodatku allegro zawiesiło mu konto. Szafa tak mnie zauroczyła, że zapomniałam go sprawdzić :oops: , ale już odpokutowałam, całą wigilię w samochodzie spędziałam :-? . Miałam wątpliwości i jedynym wyjściem był odbiór osobisty.
Ale jak pisałam nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło.... mam wyrko :D .

Danusiu, drzewniamych gratów cała masa, ja wybieram te w rozsądnych cenach, ale jak chcesz zaszaleć to uwierz jest z czym :roll: :D .

monia i marek
29-12-2009, 14:39
Wielkie łóżko sobie kupiłaś :lol:
Dawniej we dworach, im bogatszy gospodarz, tym starał się mieć większe łóżko. Na takie posłanie składało się mnóstwo puchowych pierzyn oraz poduszek, które miały sięgać jak najwyżej; wszystko to było przykryte kolorowym kilimkiem :wink:

dankaf
29-12-2009, 17:04
Monia,aż mi się tak cieplej zrobiło :D
Pamietam pierzynkę babciną,prawie mnie nie było widac ............piękne wspomnienie

Arctica
29-12-2009, 20:18
Ciekawe tylko, czy ich po takim mientkim spaniu nie bolał kręgosłup :-? .

Na szczęście moje łóżko wyposażone jest w fajny stelaż, w końcu będzie mi się wygodnie czytało w wyrku :D . No i nad kinkiecikiem muszę pomyśleć, bo teraz nie mam i niefajnie jest :roll:

meg60
29-12-2009, 20:59
Nie było miękko!!!! Na stelażach leżały materace wypchane słomą, a one do miękkich nie należały, raczej do niewygodnych - szczególnie jak nie były równo wypełnione. Ale pierzyny, faktycznie, były ogromiaste :wink: :wink: :wink:

87anam87
29-12-2009, 23:54
wow jakie kwiatki :) hm...... wiosna idzie? :roll: :)

kala67
30-12-2009, 00:06
wpadłam sie przywitac..........i dobranoc powiedzieć :P

Arctica
30-12-2009, 11:09
wow jakie kwiatki :) hm...... wiosna idzie? :roll: :)

Jasne, że idzie.... jeszcze jedna fala mrozów i..... :D .....
Zresztą Monia obiecała.... już tylko 7 tygodni :roll:

Arctica
30-12-2009, 11:11
wpadłam sie przywitac..........i dobranoc powiedzieć :P

Kaluś... ło tej porze to ja już drugi boczek obsypiam :roll: , śpioch jestem bo rano też przed 10 ciężko mi się wstaje :oops: ....
ale po 12 godzinach sama się budzę :D , i nie płaczę :wink:

Arctica
30-12-2009, 11:16
Powiedzcie mi ile płaciliście za podłogówkę?
Jak to się rozlicza ? za m2, za sekcje? z materiałem? czy lepiej samemu materiał?

Próbowałam dopasować kaloryfery ale ni cholery mi nie pasują, i wymyśliłam, że na dole zrobimy podłogówkę. Tylko kaloryferki sami byśmy dali radę, ale podłogówki nigdy nie byliśmy świadkami jak to się robi itd... noooo nie znamy się i nie chcemy spartolić :-? . Musimy się podeprzeć obcą siłą roboczą :roll:

Podpowiedzcie...

Beauty
30-12-2009, 15:15
Czeeeeeść !My za podłogówkę płaciliśmy 80złociszy za metr2-materiał+robocizna

87anam87
30-12-2009, 15:32
szczęśliwego Nowego Roku
http://img441.imageshack.us/img441/995/zyczenia4.jpg (http://img441.imageshack.us/i/zyczenia4.jpg/)
przeprowadzki do nowego domku :), oraz wszystkiego co najlepsze
życzy Ania

Iwona Sudol
30-12-2009, 16:49
http://gfx.efotek.pl/images/o7rzjih591bzhjyj2ys.jpg (http://efotek.pl/)

:D :D :D

meg60
30-12-2009, 17:27
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU !!!!

http://www.e-gify.strefa.pl/gify/okazjonalne/sylwester/sylwester2.gif

dankaf
30-12-2009, 19:16
Witanko
Arctica czym będziesz grzac domek?

Arctica
30-12-2009, 20:03
Dziękuję wszystkim serdecznie za życzenia :P
nadchodzący rok faktycznie mocno życzeniowy będzie :-?

A wszystkim tu zaglądającym... wytrwałości w dążeniu do celu :)

http://foto1.m.onet.pl/_m/71cb00eea34bfdc18757872a1b044f8d,10,19,0.jpg

Arctica
30-12-2009, 20:06
Witanko
Arctica czym będziesz grzac domek?

czym się da :wink: .
Mamy zamiar kupić kociołek na drewno i węgiel... myśleliśmy o ekogroszku i piecu z podajnikiem, ale chyba się nie zdecydujemy :-? . Cały czas jesteśmy w domu więc podkładanie do pieca nie będzie problemem, a drzewa mamy mnóstwo i jeszcze wierzbę energetyczną planujemy posadzić.

Arctica
30-12-2009, 20:09
Czeeeeeść !My za podłogówkę płaciliśmy 80złociszy za metr2-materiał+robocizna

Hej! dzięki za info... przewaliłam całą podłogówkę w "listach płac" i ceny są tak zróżnicowane :roll: , chociaż zauważyłam spadek w ostatnim czasie :D .

Zarzuciłam sieci u kilku hydraulików... pożyjom uwidzim :D, może nie zedrą skóry :roll:

dankaf
30-12-2009, 20:42
Witanko
Arctica czym będziesz grzac domek?

czym się da :wink: .
Mamy zamiar kupić kociołek na drewno i węgiel... myśleliśmy o ekogroszku i piecu z podajnikiem, ale chyba się nie zdecydujemy :-? . Cały czas jesteśmy w domu więc podkładanie do pieca nie będzie problemem, a drzewa mamy mnóstwo i jeszcze wierzbę energetyczną planujemy posadzić.
to wszystko tłumaczy ale z drugiej strony fajnie jest nie zagladac do kotłowni przez kilka dni :wink:

Arctica
30-12-2009, 20:45
Pewnie mi sie dostanie po uszach , ale to hobby mojego męża :D

kala67
30-12-2009, 21:06
W Nowym Roku, tuż po balu,
Oprócz szczęścia, zdrowia, szmalu,
Proś niebiosa by Ci dały
Dużo seksu i gorzały.
Do Siego Roku
życzy kala

Gannia
30-12-2009, 21:54
Witanko
Arctica czym będziesz grzac domek?

czym się da :wink: .
Mamy zamiar kupić kociołek na drewno i węgiel... myśleliśmy o ekogroszku i piecu z podajnikiem, ale chyba się nie zdecydujemy :-? . Cały czas jesteśmy w domu więc podkładanie do pieca nie będzie problemem, a drzewa mamy mnóstwo i jeszcze wierzbę energetyczną planujemy posadzić.

mieliśmy przez kilka lat piec na węgiel i ekogroszek bez podajnika.. w mrozy trzeba wstawać dwa razy w nocy, żeby dołożyć.. niefajnie :-?
Ponieważ jednak u nas mało nie skończyło się pożarem, teraz mamy taki z podajnikiem na ekogroszek.. ale żre tego towaru cholerstwo... :evil:

dankaf
30-12-2009, 22:10
Pewnie mi sie dostanie po uszach , ale to hobby mojego męża :D
a jakie pożyteczne,to hobby :lol: :wink:

Gannia a jaki masz w tej chwili piec-firmę?

Gannia
30-12-2009, 22:28
dankaf "kotły Pleszew" tak jest napisane, aż zleciałam do piwnicy sprawdzić :lol:
25 kW ma mocy, teście go kupowali w tym roku jesienią...

dankaf
30-12-2009, 22:40
dankaf "kotły Pleszew" tak jest napisane, aż zleciałam do piwnicy sprawdzić :lol:
25 kW ma mocy, teście go kupowali w tym roku jesienią...
Dziękuję :D
Jestem w tej chwili na etapie poszukiwań pieca na eko-groszek,dlatego tak wypytuję :wink:.Musze poczytac na forum o tym piecu.
Jeszcze raz wielkie dzięki!

aniahubi
30-12-2009, 23:47
O ile dobrze pamiętam, podłogówka kosztowała nas ok. 85 pln/m2 - robocizna z materiałami. wydaje mi się, że lepiej aby hydraulik kupował materiały, bo nigdy do końca nie wiadomo ile i jakich złączek będzie potrzeba...

taka_ja & taki_on:)
30-12-2009, 23:49
Oto kartka animowana ode mnie: :wink:

http://www.jacquielawson.com/preview.asp?cont=1&hdn=3&pv=3111904

Stary Rok odchodzi wielkimi krokami,
niech więc złe chwile zostaną za nami.
Niech Nowy Rok przyniesie dużo zdrowia,
radości a przede wszystkim morze miłości!

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14937/Nowy_Rok3.gif

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14937/normal_Nopwy_Rok_1.gif

Gosia-Anbudowa
31-12-2009, 01:19
ufff 8)
wszystko przeczytałam :lol:
z zazdrości (o łózko i inne takie) to tylko życzenia NOWOROCZNE złożę :wink:
"przylecę" w 2010 roku 8) :lol:

http://ladnakartka.pl/kartki/48/6/d/621.jpg

coffee82
31-12-2009, 08:54
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU 2010!!!



http://i287.photobucket.com/albums/ll149/glittergn/newyear/newyear027.gif

taka_ja & taki_on:)
31-12-2009, 09:02
Arctica ja tam napisze jeścio raz - RAZ i RAZ... Mi się podoba takie łożę :wink:

Może dlatego, że sama mam nie małe.... nie trzeszczy -a to najważniejsze :wink: :lol:

Ale moje to taka sofa - rozkłada podobnie jak wersalka i spokojnie mogą spać na niej 3 osoby -mają luz :wink: Jak znajdę ulotkę i nazwę firmy (bo zabyłam) to Ci wkleję - teraz wiem, że będzie złozone w salonie w przyszłości - stąd mierzyliśmy ścianę, czy się zmieści...

Najlepiej jak 2 lata temu pojechaliśmy do salonu - wiesz wielkie te pomieszczenia to i owe łózko dość, że materiał extra do czyszczenia, to wydawało nam się nie takie duże...
Przywieźli nam łóżko pod dom- 3 chłopa je wniosło - i ... kurczę... takie duże było, a sąsiad mówi tak: - a mniejszego nie było?
Był sam w szoku...
Ma 2,45 długości - z dwoma bokami, a 1,65 szerokości -jak rozłożone :wink:

Babcia Miśka ma dębowe -podobne do Twojego zakupionego -ale nie ma takich rzeźbień... ale do takiego łózka trzeba większą sypialnię... taka prawda... :cry: :wink:

My planujemy piec w przyszłości na miał i z podajnikiem - ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu... :wink:

monia i marek
31-12-2009, 09:47
http://www.fototube.pl/pictures/happynewyear.jpg (http://www.fototube.pl)

wiolasz
31-12-2009, 10:03
Witanko
Arctica czym będziesz grzac domek?

czym się da :wink: .
Mamy zamiar kupić kociołek na drewno i węgiel... myśleliśmy o ekogroszku i piecu z podajnikiem, ale chyba się nie zdecydujemy :-? . Cały czas jesteśmy w domu więc podkładanie do pieca nie będzie problemem, a drzewa mamy mnóstwo i jeszcze wierzbę energetyczną planujemy posadzić.

mieliśmy przez kilka lat piec na węgiel i ekogroszek bez podajnika.. w mrozy trzeba wstawać dwa razy w nocy, żeby dołożyć.. niefajnie :-?
Ponieważ jednak u nas mało nie skończyło się pożarem, teraz mamy taki z podajnikiem na ekogroszek.. ale żre tego towaru cholerstwo... :evil:

WItam
To może i ja napiszę o piecu. Mamy na ekogroszek z podajnikiem i jest super. Wystarczy nastawić na ekonomiczne spalanie na noc- bo w gorącym źle się śpi- i wtedy, kiedy wychodzimy z domu i tyle. Wcale tak dużo nie żre, no ale my mamy 15 kW to moze dlatego wymaga mniej opału.

monia i marek
31-12-2009, 10:20
a co to za piec, Wioluś?

Gannia
31-12-2009, 11:22
a co to za piec, Wioluś?

no właśnie?? Też się zastanawiam nad piecem..
Dom w którym obecnie mieszkamy ma ponad 350 m2, więc powierzchni go ogrzania jest trochę :wink:
W nowym donku też chciałam na ekogroszek, ale troszkę mnie podłamała ilość jaką ten nasz piec przepala - ok 5 kg na godzinę.. :-?
Nie wiem czy jest funkcja ekonomicznego spalania, pewnie to super sprawa :)

Arctica
31-12-2009, 13:43
O ile dobrze pamiętam, podłogówka kosztowała nas ok. 85 pln/m2 - robocizna z materiałami. wydaje mi się, że lepiej aby hydraulik kupował materiały, bo nigdy do końca nie wiadomo ile i jakich złączek będzie potrzeba...

Hej. Muszę się jeszcze zorientować, ile tak naprwdę kosztuje materiał na m2, bo hydraulicy, bynajmniej ci o których znalazłam co nieco na fm, kupują te materiały cholernie drogo :roll: . Nie wiem, czy na tym przy okazji też zarabiają :-? , ale z kosztorysów przedstawionych w co po niektórych dziennikach widzę, że większość materiałów duuuuużo taniej można kupić. A tutaj firma to firma i nie ma problemu z chińszczyzną :wink: , czy podróbkami.

Arctica
31-12-2009, 13:48
ufff 8)
wszystko przeczytałam :lol:
z zazdrości (o łózko i inne takie) to tylko życzenia NOWOROCZNE złożę :wink:
"przylecę" w 2010 roku 8) :lol:


Witam i serdecznie zapraszam :D
Byłam też u Jaśnie Czarownicy we dworze.... ale ledwie zdjęcia udało mi się łoblecieć :D , obiecuję poprawę bo bardzo bliski serduchowi wątek :roll: .

Również życzę spełnienia chociaż pierwszych 1000 marzeń w Nowym Roku, reszta może w następnym :wink: ...

Arctica
31-12-2009, 13:51
Klauś, Miśka, Coffee, Moniu.... serdecznie dziękuję za pamięć i życzenia :P

Arctica
31-12-2009, 14:02
Arctica ja tam napisze jeścio raz - RAZ i RAZ... Mi się podoba takie łożę :wink:

Może dlatego, że sama mam nie małe.... nie trzeszczy -a to najważniejsze :wink: :lol:

Ale moje to taka sofa - rozkłada podobnie jak wersalka i spokojnie mogą spać na niej 3 osoby -mają luz :wink: Jak znajdę ulotkę i nazwę firmy (bo zabyłam) to Ci wkleję - teraz wiem, że będzie złozone w salonie w przyszłości - stąd mierzyliśmy ścianę, czy się zmieści...

Najlepiej jak 2 lata temu pojechaliśmy do salonu - wiesz wielkie te pomieszczenia to i owe łózko dość, że materiał extra do czyszczenia, to wydawało nam się nie takie duże...
Przywieźli nam łóżko pod dom- 3 chłopa je wniosło - i ... kurczę... takie duże było, a sąsiad mówi tak: - a mniejszego nie było?
Był sam w szoku...
Ma 2,45 długości - z dwoma bokami, a 1,65 szerokości -jak rozłożone :wink:

Babcia Miśka ma dębowe -podobne do Twojego zakupionego -ale nie ma takich rzeźbień... ale do takiego łózka trzeba większą sypialnię... taka prawda... :cry: :wink:

My planujemy piec w przyszłości na miał i z podajnikiem - ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu... :wink:

Wiesz Miśka... z tym naszym wyrkiem to nawet podobnie było, hihihi...
Jak go zobaczyłam, to stał w takim dużym a'la hangarze, otwartej przestrzeni tak pewnie ze 200m2. Nawet pytałam o rozmiar, bo wcale się takie duże nie wydawało :roll: ... dopiero jak tak na szybko rozłożyliśmy w naszym salonie.... :-? ... urosło po drodze, czy co????? :-?

Noooo spore jest :D , sypialnia będzie ponad 20m2... może nie będzie wyglądało na przerośnięte :roll: , będę się martić później :-? .

Napisz mi proszę cuś bliżej na temat tego pieca. Jeszcze się nie spotkałam z miałowym z podajnikiem.... myślałam, że są tylko zasypowe na miał :-?

Ps. śprytna ta Twoja ptaszyna :D , to sikorka chiba :roll:

Amtla
31-12-2009, 14:05
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2010 ROKU

http://www.imexgraf.pl/karty_swiateczne/2010/1/ST%2064_imexgraf_pl.jpg

margay
31-12-2009, 14:09
http://irytek05.blox.pl/resource/nowy_rok_1.jpg

Arctica
31-12-2009, 14:09
Witanko
Arctica czym będziesz grzac domek?

czym się da :wink: .
Mamy zamiar kupić kociołek na drewno i węgiel... myśleliśmy o ekogroszku i piecu z podajnikiem, ale chyba się nie zdecydujemy :-? . Cały czas jesteśmy w domu więc podkładanie do pieca nie będzie problemem, a drzewa mamy mnóstwo i jeszcze wierzbę energetyczną planujemy posadzić.

mieliśmy przez kilka lat piec na węgiel i ekogroszek bez podajnika.. w mrozy trzeba wstawać dwa razy w nocy, żeby dołożyć.. niefajnie :-?
Ponieważ jednak u nas mało nie skończyło się pożarem, teraz mamy taki z podajnikiem na ekogroszek.. ale żre tego towaru cholerstwo... :evil:

WItam
To może i ja napiszę o piecu. Mamy na ekogroszek z podajnikiem i jest super. Wystarczy nastawić na ekonomiczne spalanie na noc- bo w gorącym źle się śpi- i wtedy, kiedy wychodzimy z domu i tyle. Wcale tak dużo nie żre, no ale my mamy 15 kW to moze dlatego wymaga mniej opału.

Wioluś, a ile to jest "nie tak dużo"?.
Jak sobie przeliczyłam u Gannii, to 5kg na godz, 120 kg dziennie, 3,6 t. miesięcznie po min. 800 zł daje ok. 2800zł/miesiąc.... :-? sporo :roll:

A jeszcze jaką powierzchnię ogrzewacie 15 kW i jaką średnio macie temperaturę. Przepraszam, jeśli pytania zbyt osobiste :wink: