PDA

Zobacz pełną wersję : A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

monia i marek
26-01-2010, 07:55
Arctico, pytałaś o mnie ostatnio o spiżarkę i chyba nie odpowiedziałam wtedy na Twoje pytanie - teraz mnie olśniło, gdy do niej weszłam i wyszłam niczym sopel lodu :lol: Spiżarnię mamy tuż przy kuchni. Drzwi mają dookoła uszczelkę, więc ciepło nie przechodzi do środka. Podłoga ze starej cegły, zatem trzyma chłód. Jest jedno okienko, a pomieszczenie nieogrzewane, oczywiście, żeby spełniało swoją funkcję jak trzeba. W tej chwili jest tam tak zimno, że spokojnie można wędliny trzymać na pólkach spizarni, zamiast w lodówce, ponieważ w lodówce na pólkach wszystko w ostatnich dniach zamarzło :o Przedwczoraj nie mieliśmy za bardzo z czego zrobić kolację :lol: - dobrze, że na półkach spiżarki były jeszcze inne rzeczy :lol: Zmniejszyłam temp. chłodzenia w lodówce na czas tych mrozów, bo w takiej sytuacji nie ma potrzeby, aby tak intensywnie chłodziła :wink: Fajna sprawa z taką spiżarnią, ale jest mi potrzebna głównie dlatego, że mam daleko do piwnicy (mamy swoje mieszkanie na piętrze domu). Gdy w nowym domu będzie piwnica niemal za kuchnią, to nie będzie (chyba) potrzeby spiżarni. Z drugiej strony zastanawiam się... Na Święta dużo piekę, gotuję i sałatkuję. Półki spiżarki są wówczas niezastąpione, a do piwnicy raczej takich rzeczy nie zaniosę :lol: :roll:

jokka
26-01-2010, 08:33
takie trochę w temacie

http://www.youtube.com/watch?v=fU_fy94GZPo&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=YwReR-O4lmI&feature=related 8)

AgaJeżyk
26-01-2010, 09:35
Witaj z rana :D

Rasa wybrana, chyba że zaraz ktoś mądrzejszy napisze, że mam sobie wybić z głowy...ale tym razem będę się broniła :wink: :lol:

Dobry wybór - mądry pies ... pod jednym warunkiem i z tym faktem musisz sie "zaprzyjaźnić" :lol:

Podkradziony cytacik :


" DLA KOGO JEST ODPOWIEDNI
Jeżli marzycie o inteligentnym, wiernym, silnym rodzinnym przyjacielu, to możecie nad cane corso się zastanowić. Nim jednak go kupicie, odpowiedzcie na następujące pytania. Czy mam dosyć czasu dla psa? Czy jestem cierpliwym i spokojnym człowiekiem? Czy chce go cała rodzina? Czy mam możliwości, aby trzymać go przede wszystkim w mieszkaniu? Czy nie przeszkadza mi przypadkowy włos i czasem pogryziony but, bądź rozlana woda z miski? Czy nie jestem zbyt wygodny? Czy mam dosyć miejsca w samochodzie? Czy mam dosyć środków finansowych na wykarmienie dużego psa? Jeśli odpowiedzi na wszystkie te pytania są pozytywne, to jesteście na dobrej drodze.
Cane corso jest psem zdecydowanie rodzinnym. Jeśli zostanie oddzielony od rodziny, to cierpi. Jego stałe umieszczenie w kojcu graniczy z dręczeniem zwierząt. Lepiej już, żeby mieszkał z Wami w mieszkaniu w bloku, niż koło domu, w kojcu z ogródkiem! Uwielbia dzieci, wobec których potrafi być niewiarygodnie delikatny. Doskonale się czuje w towarzystwie pozostałych psów oraz innych domowych pupilków. Chętnie chodzi do koni, uwielbia towarzystwo innego psa, czy to tej samej płci, czy innej rasy, np. małego chihuahua.
Na zewnątrz zachowuje się wzorowo. Jeśli zostanie puszczony bez smyczy, to trzyma się Was jak kleszcz. Silne utrwalenie zależności od smyczy nie pozwoli mu oddalić się od Was na odległość większą, niż dziesięć metrów. W towarzystwie innych psów staje się nieuważny, bardziej pilnuje swojego pana. Chętnie pływa, biega, aportuje. "


Wygląda na to, że będziesz miała gigantyczną maskotkę w domku :lol: :lol: :lol:

Arctica
26-01-2010, 11:55
Nie znałam takiej rasy Cane Corso :roll: :oops: Proszę, ile to na budowlanym forum mozna się dokształcić :lol:

Ja wiedziałam tyle, że to jakiś molos :roll: . Nawet penie bym na fotce nie rozpoznała.... a od tygodnia obejrzałam 34975924856837465821483687982 zdjęć, przeczytałam każdą literkę na forum CC... i już strrrrrrrrasznie do niego tęsknię :( .... a to jeszcze min. rok :cry:

Arctica
26-01-2010, 11:59
takie trochę w temacie

http://www.youtube.com/watch?v=fU_fy94GZPo&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=YwReR-O4lmI&feature=related 8)

Jokka strrrasznie dziękuję, za te krwiożercze bestie :wink:


Poza tym, ja mam skrzywienie bo są małe dzieci, czy moja czy sąsiadów.

Wioluś... obejrzyj koniecznie :roll: :wink: :lol:

Arctica
26-01-2010, 12:10
" DLA KOGO JEST ODPOWIEDNI
Jeżli marzycie o inteligentnym, wiernym, silnym rodzinnym przyjacielu, to możecie nad cane corso się zastanowić. Nim jednak go kupicie, odpowiedzcie na następujące pytania. Czy mam dosyć czasu dla psa? Czy jestem cierpliwym i spokojnym człowiekiem? Czy chce go cała rodzina? Czy mam możliwości, aby trzymać go przede wszystkim w mieszkaniu? Czy nie przeszkadza mi przypadkowy włos i czasem pogryziony but, bądź rozlana woda z miski? Czy nie jestem zbyt wygodny? Czy mam dosyć miejsca w samochodzie? Czy mam dosyć środków finansowych na wykarmienie dużego psa? Jeśli odpowiedzi na wszystkie te pytania są pozytywne, to jesteście na dobrej drodze.
Cane corso jest psem zdecydowanie rodzinnym. Jeśli zostanie oddzielony od rodziny, to cierpi. Jego stałe umieszczenie w kojcu graniczy z dręczeniem zwierząt. Lepiej już, żeby mieszkał z Wami w mieszkaniu w bloku, niż koło domu, w kojcu z ogródkiem! Uwielbia dzieci, wobec których potrafi być niewiarygodnie delikatny. Doskonale się czuje w towarzystwie pozostałych psów oraz innych domowych pupilków. Chętnie chodzi do koni, uwielbia towarzystwo innego psa, czy to tej samej płci, czy innej rasy, np. małego chihuahua. "


Wygląda na to, że będziesz miała gigantyczną maskotkę w domku :lol: :lol: :lol:

Aguś... forum CC to dla mnie biblia ostatnio :roll: Nie jest to chwilowy kaprys... bo mi się podoba. Oboje z mężem nie wyobrażamy sobie psa w kojcu :roll: . To tak jakby przyjaciela na wycieraczce przed drzwiami zostawić.
Myślę, że nawet koza i świnka nie będą miały zamkniętych drzwi :roll:

A że podobno pies jednego pana... wczoraj u Wioli pisałam, że już takiego psa mam... psicę właściwie :roll: . Mąż wydaje jej komendy za moim pośrednictwem :lol: , tłumacz przysięgły normalnie jezdem :lol: :lol: :lol:

Gigantyczna maskotka :roll: , bywają większe np. bernardyny :lol:
tylko ja myślę o ................................dwóch :-?

wiolasz
26-01-2010, 13:11
Arctica, no sorki, oglądałam już różne filmiki i ten też znam. Jakoś nie mogę sie przekonać. No nie mogę i już. Ale to tylko moje odczucia, Ty mozesz mieć, nie zabraniam :lol:

Arctica
26-01-2010, 13:23
Wiolu... każdy przecież ma własne odczucia i przekonania... a media kształtują je najczęściej w niewłaściwą stronę.
99,9 % wiadomości w mediach to złe wieści...

Ps. dzięki..... że nie zabraniasz :wink: :lol:

wiolasz
26-01-2010, 13:35
:lol: :lol:
ciut więcej niż odrobina pracy i jeszcze wiecej checi to super przepis na "udanego psa" :lol: :lol:

Arctica
26-01-2010, 14:03
Dorzuciła bym jeszcze miłości........ tak z wiaderko :roll: :wink: :D

Arctica
26-01-2010, 14:06
Zobaczcie, znalazłam wucecik do kompletu z moimi umywalkami :D

http://foto1.m.onet.pl/_m/c3b63a3a7b94eb47a6083115741ca32d,10,19,0.jpg

i nawet już podobno jest :D, w poniedziałek przytargam :roll: :D

wiolasz
26-01-2010, 14:16
Dorzuciła bym jeszcze miłości........ tak z wiaderko :roll: :wink: :D

Z doświadczenia wiem, ze nici z miłosci jak człowiek nie umie z psem postępować i nauczyc go odpowiedniego zachowania. Bo wtedy człowiek jest zły bo pies coś zjadł, pogryzł, postraszył sąsiada itp..Wtedy nie ma miejsca na miłość. W takich wypadkach miłość często przychodzi później, kiedy juz dwie strony umieją współpracować.

Arctica
26-01-2010, 17:50
To ja to widzę z innej strony....
kocham... dlatego wymagam :roll:

jak od początku nie będzie obustronnej miłości nie ma szans na to później... to jak z dzieckiem... kochasz, ale wściekasz się jak coś zbroi...
i kochasz jeszcze mocniej :wink:

monia i marek
26-01-2010, 22:00
widziałam ten wc na żywo wczoraj w sklepie - ładnie wygląda i będzie pasił do umywaleczek ;)

wiolasz
27-01-2010, 06:52
Czesc
To ja kocham miłością rozsądną :lol: :lol:

Moja tesciowa ma podobny, to nie hybner czy jakoś tak?

Karolina i Artur :)
27-01-2010, 07:05
Dzień dobry :D
Przyszłam się przywitać i miłego, cieplejszego dnia życzyć :wink: :D

Arctica
27-01-2010, 07:10
Cześć dziewczyny :P , troszku cieplej dzisiaj... tylko -19 :D ... i coś prószy...

a ja muszę do sklepiku lecieć... po jabłka dla kosa :roll:

Wioluś... nie znam :-? , a w googlach jakieś umywalki pod tym hasłem wyskakują :roll: :-?

Moniu... w poniedziałek mam nadzieję porównać w realu... kiedyś chyba je widziałam, ale wtedy jeszcze nie wymyśliłam budowania :lol:

monia i marek
27-01-2010, 19:48
co tam słychać w inspiracjach??
wymyśliłaś coś nowego??

Arctica
28-01-2010, 06:52
Witajcie z rana :D .... gorąąąąąąco na dziś zapowiadają... -1 :D ...

nie śmiejcie się, to jakby wiosną z zera na drugi dzień było 14 na plusie :roll: .... przecież garąco :roll: :D

Moniu... wymyśliłam, może nie w temacie inspiracji, ale żeby po jadalnię jechać. Znalazłam kilka w niedalekiej odległości od siebie.... ale od nas niestety 150km i ze względu na warunki muszę czekać... chłop nie wykazuje mojego napalenia na tą podróż :( ... muszę popracować nad jego priorytetami :roll: bo pół nocy nie spałam tylko te jadalnie wałkowałam :-?

monia i marek
28-01-2010, 08:01
:lol: :lol:
ja na szczęście ten temat mam z głowy, bo meble do salonu i jadalni w zasadzie mam :wink:
Gdybyście się wybrali po jadalnie, to ostrożnie, bo dzisiaj biomet niekorzystny :roll: :-?
No i zdjęcia proszę pokazać :wink:

kala67
28-01-2010, 09:15
Witam!!!! wpadłam się przywitać :P

Karolina i Artur :)
28-01-2010, 09:39
Witajcie z rana :D .... gorąąąąąąco na dziś zapowiadają... -1 :D ...


Hej u nas dzisiaj - 7C i wiarzysko ale nie śmiem narzekać! :wink:
w końcu dwa dni temu było o tej porze - 27C :o więc jak by nie patzreć o 20C cieplej! Tak jeszcze raz 20C w górę i ja już będę szczęśliwa! :lol: :lol:

Mam nadzieję,że TAKIE jak ostatnio mroziska już nie wrócą, bo my wylewki na 8 lutego planujemy i na dworze nie może być zimniej niż -7C , - 8C :roll:
A oby było cieplej!

Buziaki i ciepłego dnia życzę :***

P.S ja już czekam na zdjęcia mebelków do jadalni :oops:

Beauty
28-01-2010, 10:32
Przybiegłam się przywitać!

arctico ciekawa jestem ,jakie wynalazłaś mebelki?Kompletną jadalnię ? Ja ,dzięki Moni , już prawie zdecydowana jestem na stół i krzesła robione przez stolarza. Przed wczasami dzwonił do mnie ,ze ma już coś gotowego do obejrzenia,ale nie miałam czasu pojechać i namacać .Dzisiaj spróbuje się z nim skontaktować,chociaż po wczorajszej podroży na pewien czas zanikła mi chęć do wyjazdów :cry:

Arctica
28-01-2010, 11:59
Hej dziewczynki... z wyjazdu nici, bo zasypało :( i sypie dalej :roll: .

A że biometr niekożystny... czuję, owszem... tylko mnie w takich ekstremach głowa nie boli, ino śpiem :D .
Odstawiłam syna do szkoły i.... właśnie się obudziłam :oops:

Moniu, fajnie masz z tymi meblami... chociaż nie, nie fajnie... lubię takie zakupy :D .

Kaluś... nareszcie :roll:

Karola... żeby Cię od tego gorąca na budowę przypadkiem nie wywiało :roll: ... marsz do wyrka :wink: ...
Już nawet nie wyglądam "jeszcze raz 20"... wystarczyło by jeszcze raz 14... i już mnie by tu nie było :lol: :wink:

Beatko... będę potrzebowała kompletnej jadalni i to x 2 :roll: . Jedna do salonu (jadalnia), a druga do kuchni :D . Tak sobie wymyśliłam, że cały ten projekt co go kiedyś tam robiłam i Wam pokazywałam, to do kitu będzie. Nawet jak bym zrobiła drzewniane fronty, i nawet nie wiem jak podobne do reszty mebli (stołu, krzeseł i komody), to i tak ich prostota będzie nijak się miała do tej reszty właśnie :roll: .
Wyczaiłam kilka kompletów jadalnianych (stół, krzesła, komoda, serwantka) w niedalekiej odległości od siebie, i jak tylko przetorują ciut drogi, to ruszamy... może w poniedziałek???? Aaaa... owe komplety są w niedalekiej odległości od siebie, bo od nas.... no, koło Białegostoku :roll: :x

Arctica
28-01-2010, 12:00
Zapomniałam dopytać, Beatko, aż tak ciężko było z tą drogą??? :roll:

kala67
28-01-2010, 15:46
ja wczoraj wracałam z gór od 14 do 23.30 :o :o
od Łodzi zamiecie snieżne, warunki były fatalne na drodze :x :x

Beauty
28-01-2010, 17:07
No właśnie ,od Łodzi to była masakra,śnieżyło na maxa ,a przy tym wiatr był taki ,że majtało nami w każda stronę .Ale to ,co zastaliśmy w domu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.Dom zasypany,a dzisiaj od rana tez przez cały dzień sypie .Chłopaki już trzy razy szuflowali ,ale pocieszające jest chociaż to ,że przynajmniej mróz zelżał.

Arctica
28-01-2010, 18:01
No właśnie... no właśnie doopa z naszego wyjazdu :( . Niby napadało tylko trochę, ale wiaterek się postarał i miejscami pół metrowe zaspy mamy :-? ...
Sobie chociaż dzisiaj dla łelaksu poszuflowałam :D

Trudno, meble muszom paczekac :roll: , gorzej ze mną bo się strasznie napaliłam :oops: :roll:


Może pomyślę o gresie... wybrałam saxo, Creamiki Gres... chyba :-? ... wpadł mi w oko w casto, fajną cenę ma, a w necie jeszcze o 10 zeta tańszy... istna rozpusta :roll: ...
Produkowany w aż pięciu kolorach. Mi najbardziej podoba się oliwka, i pasował by do niej beż... ale nie wiem czy w ogóle łączyć :-? :roll: ...

Myślałam, żeby w salonie na środku dać w caro szachownicę, i taką samą szachownicę w sypialniach... ale nie wiem.... podpowiedzcie :-? :roll:

monia i marek
28-01-2010, 18:04
wrzuć fotki tych płytek :wink:

Arctica
28-01-2010, 18:06
Może linka zapodam, to wszystkie kolorki zobaczycie :D , w realu trochę lepiej wyglądają :roll:

http://www.eplytki.pl/oferta.php?op=product&id=55837

monia i marek
28-01-2010, 18:09
wg zdjęcia wybrałabym cegłę lub beż, oliwka zbyt ciemna :roll:
możliwe, ze to tylko na fotce tak wygląda, bo zdjęcia niestety mocno przekłamują wygląd płytek :-?

Arctica
28-01-2010, 18:15
Oliwka jest dosyć ciemna, ale taką chcę. Cegła za bardzo śródziemnomorska... nie o taki efekt mi chodzi... podłoga ma być całkowicie neutralna, chłodna...dlatego się zastanawiam, czy w ogóle łączyć kolory... może tylko w sypialniach dam po prostu jasną... beż znaczy się.

W tym olive są dosyć wyraźne przebicia właśnie beżu, dlatego zpasował mi się z beżem, a poza tym chyba jasne drzewniane meble będą w salonie :)

monia i marek
28-01-2010, 18:18
W takim razie nie masz nad czym myśleć, jeśli to jest to, czego chcesz :wink:
Ogólnie ładne płytki :D No i ta cena :o Baaardzo przystępna :wink:

Beaty
28-01-2010, 18:19
hej! :D
ja tylko napiszę, że czytam codziennie to co tu piszecie
i przyznam się, że Wasze dzienniki znam, ale jak się w szkole wygadam, to pisać mnie się potem nie chce :oops:


Artica fajnie się meblujesz, ja już po tym etapie, dlatego kibicuję!
pzd

Arctica
28-01-2010, 18:23
Tym razem, aż się wierzyć nie chce, cena nie była głównym wyznacznikiem :lol: . Szukałam płytek z nierównymi brzegami :roll: ... i te wlazły mi w oko :wink: . Cena owszem, może być, ale przy 200m2 i tak daje znaczną kwotę :-? ... nie ma co marudzić, zawsze mogły by kosztować 200 :wink:

Właśnie przeglądam piekarniki :evil: , dlaczego te pasujące muszą tyyyyyyyle kosztować :evil:


Aaaa.... łączyć, czy nie... te kolory :roll:

Arctica
28-01-2010, 18:30
hej! :D
ja tylko napiszę, że czytam codziennie to co tu piszecie
i przyznam się, że Wasze dzienniki znam, ale jak się w szkole wygadam, to pisać mnie się potem nie chce :oops:


Artica fajnie się meblujesz, ja już po tym etapie, dlatego kibicuję!
pzd

Znowu mi się chciałaś z Beatką pomylić :oops: :oops: :oops: , witaj Bożenko :P

To chociaż naklikaj, że byłaś... milusio będzie :P , tutaj nie trzeba gadać :D :wink:

Hmmmm.... mebluję.... powiedzmy wirtualnie :roll: ... wszak ledwie mury widać :wink: , nawet stropu niet :oops: ... a ja tak mebluję, bo później nie będę miała czasu na takie pirdóły :roll: , budować będę :D

A dlaczego Twojego dziennika nie widzem :-? , też bym nakilkała, że byłam :D

Sloneczko
28-01-2010, 18:54
Fajna sprawa z taką spiżarnią, ale jest mi potrzebna głównie dlatego, że mam daleko do piwnicy

Moniu i inni potrzebujący :)

Zrobiliśmy spiżarnię wycinając kawałek kuchni, z wentylacją wg sposobu z tego artykułu (2 otwory w ścianie):

http://gazetadom.pl/Ladny-Dom/1,61594,2529738.html

monia i marek
28-01-2010, 19:23
nie łączyć :wink:

Saskja
28-01-2010, 19:30
Fajne te płytki, ale one są szorstkie czy gładkie?

Arctica
28-01-2010, 19:34
Gres szkliwiony, nie polerowany... na ten drugi mam alergię :roll:

a kolorki naprawdę fajne... ten olive taki brudny na zdjęciu, a naprawdę jest właśnie oliwkowy z przebłyskiem beżu

reszta też fajna... najmniej chyba brąz mi podchodzi... taki bezpłciowy... zresztą poglądać można w casto...

aniahubi
28-01-2010, 19:39
Ja bym nie łączyła w szachownicę, jeśli już to na środku jaśniejszy odcień w karo, a po bokach, albo w korytarzach ciemniejszy odcień.
W ogóle to upewnij się, czy nie wycofali przypadkiem tego gresu z produkcji, bo nie ma go na stronie producenta - Ceramiki Gres - mam nadzieję, ze o niczym to nie świadczy, ale lepiej sprawdź.

Beauty
28-01-2010, 19:42
Też bym nie łączyła :wink: Raczej przy nierównych brzegach i nierównej powierzchni będą lepiej wyglądały w jednolitym kolorze,tak uważam :wink: Jeszcze zastanów się nad tymi nierównymi brzegami.Z autopsji wiem ,że czyszczenie fug w takim przypadku jest wkurzające,pomaga tylko szczoteczka do zębów ,najlepiej elektryczna :lol:

Arctica
28-01-2010, 19:43
Ale w eplytkach ponad 200m od ręki... muszę fakstycznie dopytać, bo jak już skończyli produkcję to teraz kupić muszę :roll: , gdzie ja inną znajdę w tej cenie :wink:


2:0 na nie łączyć...

Arctica
28-01-2010, 19:46
3:0.... w międzyczasie :wink: :lol:

Nierówne brzegi za bardzo mi sie spodobały, żeby z nich zrezygnować :D .
Ciemne płytki = ciemna fuga .... szczoteczką czyścić nie bede :D

Beauty
28-01-2010, 19:59
Podłogówkę będziesz miała po calaku? Fuga najlepsza szara ,zresztą po czasie jaki kolor by się nie dało ,to i tak w szarości uderza :lol:

monia i marek
28-01-2010, 20:00
Podłogówkę będziesz miała po calaku? Fuga najlepsza szara ,zresztą po czasie jaki kolor by się nie dało ,to i tak w szarości uderza :lol:
to prawda :lol:

Arctica
28-01-2010, 20:03
Taaaa... wszędzie... ino na górce kaloryfki...

Szara, byle nie za jasna... teraz mam taką brązowo-zieloną... umbra chyba się nazywa, nie pamiętam dobrze... do tych też powinna pasować :) , bo sprawuje się wyśmienicie :D

Gosia-Anbudowa
28-01-2010, 20:03
przylazłam :)
bry mówię i "lecę" dalej :oops:
poczytam później :oops: :oops: :wink:

Arctica
28-01-2010, 20:07
A ja przed chwilunią Jaśnie Czarownicy w Jej chałupie wyglądałam :roll: :-?

Gosia-Anbudowa
28-01-2010, 20:08
A ja przed chwilunią Jaśnie Czarownicy w Jej chałupie wyglądałam :roll: :-?

nooooo 8)
a ja odpowiedź nickiem szanownego dałam :-?
ale już wyjaśniłam, że to ja sama 8) :lol: :lol:

Arctica
28-01-2010, 20:10
A ja przed chwilunią Jaśnie Czarownicy w Jej chałupie wyglądałam :roll: :-?

nooooo 8)
a ja odpowiedź nickiem szanownego dałam :-?
ale już wyjaśniłam, że to ja sama 8) :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:
dlatego mój ino pod moją postacią się tu objawia :roll:

Gosia-Anbudowa
28-01-2010, 20:11
a ja mojnemu posty nabijam :x :wink:

Arctica
28-01-2010, 20:12
Jak się chce mieć w chałupie najlepszego doradcę forum :roll: :wink: :lol:

Arctica
28-01-2010, 20:13
Tera będę dopytywać, czy oby na pewno ma miotłę pod zadkiem :wink: :roll: :lol:

Gosia-Anbudowa
28-01-2010, 20:15
Jak się chce mieć w chałupie najlepszego doradcę forum :roll: :wink: :lol:

eeeee :roll:
płakał bo nie doczekał się 500 postów i zmiany nazwy nad nickiem :-? :lol: :lol: 8)
a ja tak dzielnie do tych 500 pisałam i pisałam :roll: :D :D

Arctica
28-01-2010, 20:22
A jaką ksywke dopisują po elicie :-? , aaa... najlepsiejszego doradcę :-? , a kiedy :roll: , a co później.... gdzieś to napisali????

kala67
28-01-2010, 20:40
A jaką ksywke dopisują po elicie :-? , aaa... najlepsiejszego doradcę :-? , a kiedy :roll: , a co później.... gdzieś to napisali????
Arctcia........a co Ci tak spieszno?? :lol: :lol: :lol:

Saskja
28-01-2010, 20:47
Artica, no ja wiem, że nie poler, ale czy powierzchnia gładka, czy szorstka?Bo miałam na oku płytki Gres Fossile Slate z Opoczna, straśśśśnie mi sie podobały, ale odradzono mi ze względu na szortskość - podobno mycie tego to... włos sie jeży. Ale i tak chcę je kupić do psiego pokoju, żeby sie psicom łapki nie ślizgały..

Gosia-Anbudowa
28-01-2010, 20:56
A jaką ksywke dopisują po elicie :-? , aaa... najlepsiejszego doradcę :-? , a kiedy :roll: , a co później.... gdzieś to napisali????


kala67
Lider FORUM (min. 2800)


po "elycie" to jak u Kali 8) :lol: :lol: :lol:
a dalej to :roll: :oops: nie wiem :-?

Arctica
29-01-2010, 09:12
A jaką ksywke dopisują po elicie :-? , aaa... najlepsiejszego doradcę :-? , a kiedy :roll: , a co później.... gdzieś to napisali????
Arctcia........a co Ci tak spieszno?? :lol: :lol: :lol:

Eeee tam zara spieszno.... zima się kończy :roll: :wink: :lol:

Arctica
29-01-2010, 09:16
Artica, no ja wiem, że nie poler, ale czy powierzchnia gładka, czy szorstka?Bo miałam na oku płytki Gres Fossile Slate z Opoczna, straśśśśnie mi sie podobały, ale odradzono mi ze względu na szortskość - podobno mycie tego to... włos sie jeży. Ale i tak chcę je kupić do psiego pokoju, żeby sie psicom łapki nie ślizgały..

Hmmm... oceniła bym je na gładkie. Mają takie różne wżerki i wąwoziki, ale generalnie raczej gładkie.
Masz rację z tymi szorstkimi... mam teraz naxosa, nie pamiętam z jakiej firmy... ciemne jeszcze ok., ale po tych jaśniejszych to widzę, że tych ciemnych po prostu nie domywam :oops: :roll: . W kuchni mam beż... i najlepiej to by szczoteczką po całości myć :x

kala67
29-01-2010, 09:21
a ja wybrałam ciemne kafle do wiatrołapu.... :o
mam zmienic koncepcje??

Arctica
29-01-2010, 09:32
:lol: ja wybrałam ciemne wszędzie :wink: ... jakoś nie przeszkadza mi świadomość, że gdzieś tam podłoga nie jest krystalicznie czysta :oops: :-? ...

A do wiatołapu to zdecydowanie odradzam jasną podłogę... jak kochasz myć to i ciemną możesz sobie pucować... ale goście nie będą mieli wyrzutów sumienia, że taaaaaak Ci nanosili :wink: ...

Karolina i Artur :)
29-01-2010, 09:46
Witam się niemal porannie... skoro świt to "ciut" za późno :wink:
Ale ja nadal w łóżku :oops: ...

Ja też jestem za nie łączeniem :roll: chyba,że gdzieś na środeczku ... trchę...
No ale to takie moje ... przemyślenia :wink: :P

U siebie w kuchni chcę mieć gres jeśniutki, polerowany... czy praktycznie nie wiem :roll: ale chce baaardzo...

Arctica
29-01-2010, 09:52
Witam się niemal porannie... skoro świt to "ciut" za późno :wink:
Ale ja nadal w łóżku :oops: ...


Kochanie, Ty masz takie zalecenia, a ja przed chwilunią doopsko zwlekłam z wyra :oops: :oops: :oops:

Witam :D




U siebie w kuchni chcę mieć gres jeśniutki, polerowany... czy praktycznie nie wiem :roll: ale chce baaardzo...


W trzecim nie będziesz chciała :wink:


A płytek... nie łączę... skoro wszyscy tak piszą :roll: ... tylko w sypialniach w jednych dam same jasne w innych szachownicę z tym co w salonie :)

kala67
29-01-2010, 09:57
a jak chcieliście płytki połączyć??

Karolina i Artur :)
29-01-2010, 10:00
W sypialniach też właśnie jasne bym dała :roll: , a dla odmiany i mix z tymi z dołu będzie fajny :D

Zdaję sobie sprawe,że mój pomysł "jasny gres polerowany" może być powiedzmy "średnio" praktyczny... no ale tak mi się ubzdurało,że chyba sobie nie odpuszczę :roll: :wink: najwyżej będzieto moj pierwszy i ostatni taki gresik :lol: :lol: :lol:

Arctica
29-01-2010, 10:01
Ja myślałam, żeby na środku salonu dać w karo szachownicę olive i beż, i taką samą szachownicę dać w całej łazience i np. gościnnym. Bo te płyteczki mają aż 5 kolorów, ale te dwa jakoś mi pasują do siebie :roll: .

ale może fakstycznie... nie łączyć :-?

Karolina i Artur :)
29-01-2010, 10:21
Ja myślałam, żeby na środku salonu dać w karo szachownicę olive i beż, i taką samą szachownicę dać w całej łazience i np. gościnnym. Bo te płyteczki mają aż 5 kolorów, ale te dwa jakoś mi pasują do siebie :roll: .

ale może fakstycznie... nie łączyć :-?


Hmm... :roll: no to jeżeli Ci się podobają w połączeniu i chciałabyś zrobić w salonie na środku, to się wcale nie zastanawiaj i tak rób, przecież Tobie się ma to podobać! :wink: A rozwiązanie z szachownicą na środku jest jak najbardziej ok moim zdaniem :)

Jasne dała bym wtedy do sypialni, by były bardziej neutralne ... :roll:

Musisz jeszcze z tysiąc razy przemyśleć i wszystko będzie jasne :wink: :lol:

Arctica
29-01-2010, 10:30
W sypialniach też właśnie jasne bym dała :roll: , a dla odmiany i mix z tymi z dołu będzie fajny :D

Zdaję sobie sprawe,że mój pomysł "jasny gres polerowany" może być powiedzmy "średnio" praktyczny... no ale tak mi się ubzdurało,że chyba sobie nie odpuszczę :roll: :wink: najwyżej będzieto moj pierwszy i ostatni taki gresik :lol: :lol: :lol:


Karola... :lol: u mnie wszystko na dole :wink: ... na górze tylko panel... całe 200m to królestwo synka :) , otwarty loft :D


Jak Ci bardzo dokuczy polerowatość (bo w tym upatruje problemów) gresu, to zawsze możesz wymienić :D ...


Hihihiiii... właśnie odpisuję na Twojego posta i widzę w podglądaczu, że też napisałaś :lol:

Nie wiem, czy mi się podobają w połączeniu... musiała bym to zobaczyć :roll: ... a nie zobaczę dopóki nie kupię... a jak kupię na łączenie to tak będzie musiało zostać.... chyba, że gdzieś indziej dam inaczej, bo i tak tylko te dwa kolory wchodzą w grę. :x wrrryyyyy.... nie lubię, taka odpowiedzialność :x ... a po ułożeniu i tak chłop powie... "ale se wymyśliłaś" :roll:


Ile razy bym nie myślała, to i tak wymyślę, że może inaczej było by lepiej :-?

Karolina i Artur :)
29-01-2010, 12:28
W sypialniach też właśnie jasne bym dała :roll: , a dla odmiany i mix z tymi z dołu będzie fajny :D

Zdaję sobie sprawe,że mój pomysł "jasny gres polerowany" może być powiedzmy "średnio" praktyczny... no ale tak mi się ubzdurało,że chyba sobie nie odpuszczę :roll: :wink: najwyżej będzieto moj pierwszy i ostatni taki gresik :lol: :lol: :lol:


Karola... :lol: u mnie wszystko na dole :wink: ... na górze tylko panel... całe 200m to królestwo synka :) , otwarty loft :D


Jak Ci bardzo dokuczy polerowatość (bo w tym upatruje problemów) gresu, to zawsze możesz wymienić :D ...


Hihihiiii... właśnie odpisuję na Twojego posta i widzę w podglądaczu, że też napisałaś :lol:

Nie wiem, czy mi się podobają w połączeniu... musiała bym to zobaczyć :roll: ... a nie zobaczę dopóki nie kupię... a jak kupię na łączenie to tak będzie musiało zostać.... chyba, że gdzieś indziej dam inaczej, bo i tak tylko te dwa kolory wchodzą w grę. :x wrrryyyyy.... nie lubię, taka odpowiedzialność :x ... a po ułożeniu i tak chłop powie... "ale se wymyśliłaś" :roll:


Ile razy bym nie myślała, to i tak wymyślę, że może inaczej było by lepiej :-?

Czyli wszystko z Tobą OK :wink: :lol: ja mam tak samo, jak już wymyśle, to się zastanawiam czy jednak tamta opcja nie była lepsza.... :roll: :wink:

Ja się już troche z tym Twoim dom kiem zamotałam :oops:
I myślałam,że na górze macie swoją sypialnie i synka... a tu rozumiem,że wy królujecie na dole a syn na górze tak? :roll: ... :D

Oba kolory są fajne ja bym poprostu postawiała na przewwagę beżu i już :wink: :P :P

Nie mam pojęcia jak z tym moim gresem polerowanym będzie :roll: jakoś być będzie musiało... niedługo będziemy starać sie o dzidziusia więc licze na to,że jak zacznie pełzać, kwestię polerowania gresu załatwi za mnie :oops: :lol: :lol: :lol:

Żart oczywiście ( wyrodna matka ze mnie, zanim nią zostałam :wink: ) :lol: :lol: :lol:

Agatka77
29-01-2010, 13:22
Witam się niemal porannie... skoro świt to "ciut" za późno :wink:
Ale ja nadal w łóżku :oops: ...


Kochanie, Ty masz takie zalecenia, a ja przed chwilunią doopsko zwlekłam z wyra :oops: :oops: :oops:



To ja Was pobiję - koło południa wstałam :oops: :oops: :lol: Ale strasznie mnie kaszel meczy, a jak śpię to nie kaszlę :lol: Teraz trochę sobie poczytam i popiszę, bo mówić niestety dalej nie mogę :-? Najfajniej jest, jak usiłuję odebrać telefon :wink: :lol:

Arctica
29-01-2010, 14:45
Ja się już troche z tym Twoim dom kiem zamotałam :oops:
I myślałam,że na górze macie swoją sypialnie i synka... a tu rozumiem,że wy królujecie na dole a syn na górze tak? :roll: ... :D

Na dole jest saloon, kuchnia, dwie łazienki, kotłownia i cztery sypialnie... w tym jedna nasza :D , a na górze ino belki z więźby :lol:



Oba kolory są fajne ja bym poprostu postawiała na przewwagę beżu i już :wink: :P :P

Ja stawiam na olive :D na fotce może niezbyt dobrze wyglądają, ale oglądałam w realu i są fajne. Chcę ciemne...




Nie mam pojęcia jak z tym moim gresem polerowanym będzie :roll: jakoś być będzie musiało... niedługo będziemy starać sie o dzidziusia więc licze na to,że jak zacznie pełzać, kwestię polerowania gresu załatwi za mnie :oops: :lol: :lol: :lol:

Żart oczywiście ( wyrodna matka ze mnie, zanim nią zostałam :wink: ) :lol: :lol: :lol:

no ładnie, ładnie :roll: ....

tylko pamiętaj, że soczek marchwiowy muszisz natychmiast wycierać :lol: :lol: :lol: , plamy zostaną :roll:

Arctica
29-01-2010, 14:47
Witam się niemal porannie... skoro świt to "ciut" za późno :wink:
Ale ja nadal w łóżku :oops: ...


Kochanie, Ty masz takie zalecenia, a ja przed chwilunią doopsko zwlekłam z wyra :oops: :oops: :oops:



To ja Was pobiję - koło południa wstałam :oops: :oops: :lol: Ale strasznie mnie kaszel meczy, a jak śpię to nie kaszlę :lol: Teraz trochę sobie poczytam i popiszę, bo mówić niestety dalej nie mogę :-? Najfajniej jest, jak usiłuję odebrać telefon :wink: :lol:

Ty chociaż troszkę zachorowana jezdeś, ja nie mam na co zwalić :oops:

Karolina i Artur :)
29-01-2010, 16:25
Ja stawiam na olive :D na fotce może niezbyt dobrze wyglądają, ale oglądałam w realu i są fajne. Chcę ciemne...

I bardzo dobrze, bo jak tak Ci się podoba to TAK MA BYĆ! :wink: :D




Nie mam pojęcia jak z tym moim gresem polerowanym będzie :roll: jakoś być będzie musiało... niedługo będziemy starać sie o dzidziusia więc licze na to,że jak zacznie pełzać, kwestię polerowania gresu załatwi za mnie :oops: :lol: :lol: :lol:

Żart oczywiście ( wyrodna matka ze mnie, zanim nią zostałam :wink: ) :lol: :lol: :lol:

no ładnie, ładnie :roll: ....

tylko pamiętaj, że soczek marchwiowy muszisz natychmiast wycierać :lol: :lol: :lol: , plamy zostaną :roll:

Będę pamiętać :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

monia i marek
29-01-2010, 21:09
i co z tym gresem? Kupiony?

AgaJeżyk
29-01-2010, 22:49
Wieczór dobry !

...Hmmm właśnie mi się przypomniało ... nie odpisałam ci u siebie ... :oops:
gdzie śpią ptaszki ...

Tam gdzie ciepło. Wciskają sie pod strzechy, podbitki, strychy i kominy wentylacyjne. Odziwo podobno nie spią w dziuplach w których maja lęgi.
U mnie na budowie ...śpią w domu (wlatują przez szpary które zostawiliśmy w otworach okiennych)

A mięska mielonego surowego albo ugotowanego (bez soli) zawsze możesz położyć - znajdzie sie więcej smakoszy ...

Pozdrów kosa ... :wink:

monia i marek
30-01-2010, 08:08
Arctico, byłaś już w wątku "Cegła we wnętrzach"? Ale niektóre są piękne :o Koniecznie odpatrzę, może w wiatrołapie lub gdzieś indziej :roll: Coś wymyślę :lol: Cegła piękna i taka sciana z kamenia wapiennego też mnie urzekła, a cegła (nawet ta cięta na płytki) wygląda przepięknie. Już główkuję co i gdzie dać. Jeśli dam kamień, to cegłę już nie, żeby nie przedobrzyć, ale jedno z tych dwóch będzie na pewno. A może zostawię jeden komin odryty, bez tynku :roll: Mam dość ładną cegłę na kominach :roll:

Beauty
31-01-2010, 20:49
A co tu tak cicho? pewnie arctico pognałaś po meble?

Arctica
01-02-2010, 14:07
Nie pognałam...

"wszystko h.., może czasem trochę mniejszy za to potem jeszcze większy"

nic nie napiszę...... poczekam, aż mi zeźlica przejdzie, bo mi dziennik zawieszą za niecenzuralne słowa...

Sloneczko
01-02-2010, 14:16
Nie pognałam...

"wszystko h.., może czasem trochę mniejszy za to potem jeszcze większy"

nic nie napiszę...... poczekam, aż mi zeźlica przejdzie, bo mi dziennik zawieszą za niecenzuralne słowa...

Jakie niecenzuralne? Miałaś na myśli herbatę, no chyba że... z cukrem ;)

meg60
01-02-2010, 18:51
Ojojjoj!!!!!! Coś się narobiło !!!!!!!! Arctica zła, to coś nienaturalnego, musiało się zadziać....... Poczekamy.

kala67
01-02-2010, 20:14
Arctica...........mów co tam sie stało????? :o :o :o
...wygadaj nam się tutaj.....będzie Ci lżej na duszy!!! :P

Beauty
01-02-2010, 20:40
A można spytać co cie tak w$%^&#ło? W końcu należy nam się informacja jako członkom rodziny ,no nie? :lol:

Arctica
02-02-2010, 18:04
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Widzicie, jak mi się morda cieszy :D

Zeźlica już mi przeszła :roll:


Słoneczko... sama herbata, nawet bez cukru, to i tak za dużo liter :wink:

Małgoś, Kalu, Beatko... już tłumaczem :-? , dziś już mogę ludzkimi słowami :D


Zawsze mówiłam, że nie kocham Ludwika... (męża Jacuś nazwali :wink: )
nie kocham, nie lubię, nie chcę... nie ważne jakie cyferki za Ludwiczkiem stoją, czy nawet dumne imię Filip, nie podoba mi się ten styl i kropka... i nigdy nie chciałam mieć... do momentu gdy znalazłam ten jeden, jedyny, wyśniony i wymarzony... nie będę się rozpisywać nad jego cudownością :roll:

Dogadałam się ze sprzedającym w środę... odbiór... no właśnie kiedy... ja "najlepiej już", on "czwartek lub piątek, bo w sobotę wyjeżdża"...

w czwartek pracowałam nad mężem, w piątek nie mogliśmy, w sobotę... po pierwsze śnieżycami straszą, a po drugie pamiętam, że przecież wyjeżdża :roll: , niedziela nie wypada.... więc dzwonię wczoraj, że jutro raniutko, tj. dziś raniutko będę po moje mebelki i słyszę :evil: :evil: :evil:

-"sprzedane"


No i jak tu się nie wk...ić :roll:

kala67
02-02-2010, 18:19
....no też bym sie wkur.......iła :evil: :evil: :evil:

Arctica
02-02-2010, 18:20
i co z tym gresem? Kupiony?

Nieeee... taka prędka to ja nie jezdem :-? :roll:

Znaczy się jezdem, jezdem, tylko gres akurat wybrany i będzie monitorowany pod względem kończenia produkcji... a zakup w takim terminie, żeby mógł od razu na budowę pojechać... 100 km to kawałek, żeby to później wozić, a i 200m2 troche waży :roll:

Na ceglanym byłam... śledzę od zawsze :D . Tylko bielonej cegły tam maluśko... dorzucę swoją :wink: .....................................niedługo :D

Arctica
02-02-2010, 18:21
....no też bym sie wkur.......iła :evil: :evil: :evil:

No nieeee :roll: , tym bardziej, że nawet cenę już ustaliliśmy :evil:

Arctica
02-02-2010, 18:28
Wieczór dobry !

...Hmmm właśnie mi się przypomniało ... nie odpisałam ci u siebie ... :oops:
gdzie śpią ptaszki ...

Tam gdzie ciepło. Wciskają sie pod strzechy, podbitki, strychy i kominy wentylacyjne. Odziwo podobno nie spią w dziuplach w których maja lęgi.
U mnie na budowie ...śpią w domu (wlatują przez szpary które zostawiliśmy w otworach okiennych)

A mięska mielonego surowego albo ugotowanego (bez soli) zawsze możesz położyć - znajdzie sie więcej smakoszy ...

Pozdrów kosa ... :wink:

Dzieki za info... miałam jeszcze zapytać, czy po takim jabłku dziennie to kos nie dostanie s.... , no rozstroju żołądka :roll: . Przecież to więcej niż sam waży :lol: .

Ja oczywiście nie żałuję :D , jestem najszczęśliwsza pod słonkiem, jak mogę go obserwować...... a nawet już sypia w moim kwietniku... łebek pod krzydło chowa... wiedziałaś?????

Ps. mięsa nie lubi :(

Arctica
02-02-2010, 18:38
Aaaaaa.... jeszcze nie napisałam Wam, dlaczego mi się tak morda cieszy :D

a to dlatego, że przytargałam sobie jadalnię do kuchni :D :D :D 8)

Beauty
02-02-2010, 18:42
A pies drapał tego Ludwika!,Trafi Ci się co innego i na pewno lepszego .Widocznie Los tak chciał :wink: ale pokaż choć kawałek jadalni,plizzzzzz

monia i marek
02-02-2010, 19:14
Nie dziwię się, że miałaś wk!@##$%^&a :roll: :-?
Pewnie ktoś zaproponował lepszą cenę i gość sprzedał :evil:
Pokaż jadalnię, koniecznie :D

Arctica
02-02-2010, 19:32
A pies drapał tego Ludwika!,Trafi Ci się co innego i na pewno lepszego .Widocznie Los tak chciał :wink: ale pokaż choć kawałek jadalni,plizzzzzz

Też tak sobie tłumaczyłam, że widać nie dla mnie one były :roll: ... ale pamiętasz... zawsze mówiłam, że bretońskie vel flamandzkie mi się podobają :roll: ... nie wiem co mi z tym ludwikiem nadało :x

Pokażę, chociaż tak jak napisałaś kawałki :lol: całości należy się solidna kąpiel... rozumiem, że sporo starsze od nas, ale przykurzone... nieziemsko :roll:

dzięki za wosk... ten z wnętrz :wink: , myślisz, że w casto takie cuś kupię? :-?

Arctica
02-02-2010, 19:35
Nie dziwię się, że miałaś wk!@##$%^&a :roll: :-?
Pewnie ktoś zaproponował lepszą cenę i gość sprzedał :evil:
Pokaż jadalnię, koniecznie :D

Nie wiem, czy chciał mnie dodatkowo wkurzyć, ale powiedział, że jeszcze taniej sprzedał niż się umówiliśmy, a podobno nie miał pewności czy się jeszcze odezwę :evil: :evil: :evil: ... jakby nie było telefonów :x

Arctica
02-02-2010, 19:46
Przedstawiam..... kawałeczki :D .... przykurzone... przybrudzone... ale moje :D


http://foto2.m.onet.pl/_m/6b0e65864d2ee3beeb60e6a63424c3b2,10,19,1.jpg


http://foto2.m.onet.pl/_m/df8b849be860fc9c2f514fd9efbd898e,10,19,1.jpg http://foto3.m.onet.pl/_m/8d4a095861c4f42e68a0e8edc3ae7deb,10,19,1.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/fc47780d13686c61e10b057df58ab4ad,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/e826cc8a7a46cb3edc70efd8d741b20f,10,19,0.jpg



Chłop siedzi i się przygląda... i wydumał, że może byśmy to dali do salonu....

o nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie!!!

To MOJA KUCHNIA!!! :evil:

87anam87
02-02-2010, 19:52
no no dawno mnie tu nie było a widze ze sie takie rzeczy dzieją ........ muszę nadrobić :)

Saskja
02-02-2010, 19:55
No i gdzie to niby jest przykurzone? :-) Ty chyba kurzu nie widziałaś babeczko...

Arctica
02-02-2010, 20:00
:lol: bo prontem przeleciałam tylko to co cykałam :wink: :oops: :roll: :lol:

Arctica
02-02-2010, 20:02
no no dawno mnie tu nie było a widze ze sie takie rzeczy dzieją ........ muszę nadrobić :)

Nooo.... nawet mojego wczorajszego wk..wa przegapiłaś :lol:

87anam87
02-02-2010, 20:05
no no dawno mnie tu nie było a widze ze sie takie rzeczy dzieją ........ muszę nadrobić :)

Nooo.... nawet mojego wczorajszego wk..wa przegapiłaś :lol:

wczoraj już troszkę nadrabiałam i czytałam że coś się stało :) ale jakoś nie miałam siły dopytywać o co chodzi........ ale dziś już wiem i nawet to skomentuję........... chamstwo i szczyt bezczelności!

Arctica
02-02-2010, 20:07
:lol: a to mu dałaś :lol:

hmmmm.... może przekazać do adresata sms-em :-? :roll: :wink:

87anam87
02-02-2010, 20:10
:lol: a to mu dałaś :lol:

hmmmm.... może przekazać do adresata sms-em :-? :roll: :wink:

a proszę bardzo nie krępuj się :)

meg60
02-02-2010, 20:24
No to się, koleżanko, nie dziwię że się wku........rzyłaś :wink: ale nie ma tego co by na dobre nie wyszło. Znajdziesz lepsze i ładniejsze. Nie teraz to za jakis czas :P :P ( a tak naprawdę to co to były za mebelki ??? )
A te co pokazałaś - MIODZIO !!!!!!

Beauty
02-02-2010, 20:57
Bardzo odlotowe mebelki.Czekam na całość ,nie musisz chuchać :lol: :lol: :lol: Ładny kolor ,a ten wosk to na pewno widziałam w Nomi ,w casto też na pewno jest :wink:

jessi
02-02-2010, 21:40
dobrowieczorkowo :D :D :D :D
chwile mnie u Ciebie nie było a tu czytam o takich rzeczach :o ,ojojo co za swiat,aż scyzoryk sie w kieszeni otwiera :x :evil:

Arctica
03-02-2010, 10:03
No to się, koleżanko, nie dziwię że się wku........rzyłaś :wink: ale nie ma tego co by na dobre nie wyszło. Znajdziesz lepsze i ładniejsze. Nie teraz to za jakis czas :P :P ( a tak naprawdę to co to były za mebelki ??? )
A te co pokazałaś - MIODZIO !!!!!!

Małgoś... te ludwiczki to też była jadalnia... tylko do salonu...

Bo ja sobie wymyśliła, że muszę dwa komplety jadalniane kupić. W kuchni nie chcę mebli jako robionej na wymiar zabudowy, tylko wymuruję sobie stanowisko piecowe i stawię kredensik, komódkę, pomocnik i stół z krzesłami (ten zestaw właśnie kupiłam). A ten co mi czmychnął sprzed nosa miał być do salonu i był tam stół z krzesłami komoda i serwantka. Był.... :evil:

a myślałam, że już mi przeszła złość :evil:

Arctica
03-02-2010, 10:06
Bardzo odlotowe mebelki.Czekam na całość ,nie musisz chuchać :lol: :lol: :lol: Ładny kolor ,a ten wosk to na pewno widziałam w Nomi ,w casto też na pewno jest :wink:

Dzięki :P
Chuchać nie myślę... ale lubię sobie tak podopieszczać :)

Jutro, jak nas doszczętnie nie zasypie mam odebrać ramy w LM to może ten wosk kupię. Tylko którąś szufladę muszę ze soba zabrać, żeby kolorek dobrać :D

Arctica
03-02-2010, 10:14
dobrowieczorkowo :D :D :D :D
chwile mnie u Ciebie nie było a tu czytam o takich rzeczach :o ,ojojo co za swiat,aż scyzoryk sie w kieszeni otwiera :x :evil:

Witaj... dawno Cię nie było...
czytałam, choróbsko Was dopadło, mam nadzieję, że już dobrze :P

Zeźlica już mi przeszła :D ... to Ty nosisz w kieszeni scyzoryk :o :wink:

monia i marek
03-02-2010, 10:25
No to się, koleżanko, nie dziwię że się wku........rzyłaś :wink: ale nie ma tego co by na dobre nie wyszło. Znajdziesz lepsze i ładniejsze. Nie teraz to za jakis czas :P :P ( a tak naprawdę to co to były za mebelki ??? )
A te co pokazałaś - MIODZIO !!!!!!

Małgoś... te ludwiczki to też była jadalnia... tylko do salonu...

Bo ja sobie wymyśliła, że muszę dwa komplety jadalniane kupić. W kuchni nie chcę mebli jako robionej na wymiar zabudowy, tylko wymuruję sobie stanowisko piecowe i stawię kredensik, komódkę, pomocnik i stół z krzesłami (ten zestaw właśnie kupiłam). A ten co mi czmychnął sprzed nosa miał być do salonu i był tam stół z krzesłami komoda i serwantka. Był.... :evil:

a myślałam, że już mi przeszła złość :evil:
jeszcze znajdziesz, nawet może ładniejszy :wink:

Arctica
03-02-2010, 10:27
Tylko teraz nie wiem, czy mi się ten Ludwik podobał, czy mi się tylko przywidziało :roll: :-?

Karolina i Artur :)
03-02-2010, 11:43
Wiatam :D
Zobaczyłam właśnie kawałeczki Twoich nowo nabytych mebelków :)
Gratuluję zakupu i prosze o zdjęcie całości! hmmm... :roll: wręcz domagam się! :wink: :lol:

Miłego dzionka :D

meg60
03-02-2010, 20:49
Arctico zajrzyj tu, może coś znajdziesz dla siebie http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10109382

Arctica
04-02-2010, 15:32
Dzięki Małgoś... jedną szafę od nich nawet mam zapisaną w obserwowanych :D

W ogóle, to allegro ostatnio jest dla mnie takim samym nałogiem jak FM :oops: :roll: . Postanowiłam nawet... niejednokrotnie, że nie zajrzę i tu i tam przez tydzień... efekty... jak widać :D wcale mnie nie widać przecież :wink:

Arctica
04-02-2010, 15:40
Z pewną dozą nieśmiałości mogę pokazać pierwszą część mojej kuchni.

Wydłubałam wstrętne szybsko... proszę sobie wyobrazić ładną, niewiemjaką szybkę i najprawdopodobniej zasłoneczki związane "w pasie" :roll: .
Będzie jeszcze woskowanie, bo właśnie takowy siuwaks dziś nabyłam :D .


http://foto2.m.onet.pl/_m/2e95c7a281251dbb8441a0cc4d69a6b6,10,19,0.jpg

a to piękny dół 8)

http://foto2.m.onet.pl/_m/67f49bf0957fcb6c7c853ca45d3972ae,10,19,0.jpg


W tle widać kolejny element, ale jeszcze niekoniecznie gotowy do pokazania :roll:



A tak w ogóle, to ........................... już nie mam miejsca w chałupie :lol:

aniahubi
04-02-2010, 16:22
Bajeczne :D
Masz niesamowitą zdolność wynajdywania pięknych rzeczy.
Ale pięknie będzie w Twoim nowym domku :D

wiolasz
04-02-2010, 18:03
jesssuuu jakie cudenko :o :o :o

meg60
04-02-2010, 18:14
Wiedziałam, że będą CUDNE !!!!! i będą wspaniale pasowały do twojego domku !! :P :P :P

Saskja
04-02-2010, 19:56
Jeeeeeju! Jaki to jest MEBEL!!!
Cudo nie mebel!

Karolina i Artur :)
04-02-2010, 20:05
Przepiękne i z duszą !!! :D
Tego chyba właśnie szukalaś :)
Cieszę się razem z Tobą,że znalazłaś! 8)
Buziak :*

87anam87
04-02-2010, 21:43
hm...... świetne mebelki :)
mam pytanko bo wiem że to i nie jest Twój pierwszy dom...... zawsze miałaś taki styl czy tylko ten dom chcesz tak urządzić?

Sloneczko
05-02-2010, 00:37
Arctica, nie pójdę spać jak nie napiszę: Jezu, jakie piękne te meble!!!!!
Jak do nich dotarłaś?

Beauty
05-02-2010, 08:18
Hej arctica ! powtórzę się ,mebel cudny i arcyciekawy! Tym sposobem sprawę mebli w kuchni można uważać za zamkniętą? Mebel wygląda na bardzo pojemny.A z jakiego jest drzewa wykonany?

Arctica
05-02-2010, 09:44
Dzięki dziewczyny :P , lejecie miód na me serducho.
Wiadomo, że nie każdy widzi siebie wśród takich mebli. Może nie obrażą się Ci, którzy "się widzą".... do takich mebli trzeba dorosnąć (czyt. zestarzeć :roll: )

Arctica
05-02-2010, 09:55
hm...... świetne mebelki :)
mam pytanko bo wiem że to i nie jest Twój pierwszy dom...... zawsze miałaś taki styl czy tylko ten dom chcesz tak urządzić?

Aniu... jak pisałam wyżej... już dorosłam, czyli zestarzałam się na tyle, że zaczęły mi się podobać. Tak naprawdę to chłop mnie chyba zaraził :roll:

Obecny dom przedstawia raczej katalogową elegancję, jest nowoczesny, ale bez metalu i szkła... raczej trochę starsza nowoczesność, wenge i odcienie beży i brązu. Wystrój podoba się absolutnie każdemu kto nas odwiedza, ale dla mnie to już nie to :roll: . Gdzieś wcześniej były poglądowe zdjęcia.... może wkleję by nie szukać...

salon

http://foto1.m.onet.pl/_m/9942b77a034e99296dbca2eaf8423e25,10,19,0.jpg


kuchnia

http://foto1.m.onet.pl/_m/2cbb885dd47dfda1ebd99b2c62d68bd9,10,19,0.jpg


Tak, że nowy będzie zdecydowanie inny :D , stary będzie nowszy w wystroju niż nowy :D ... ale zamotałam :D

Arctica
05-02-2010, 10:03
Arctica, nie pójdę spać jak nie napiszę: Jezu, jakie piękne te meble!!!!!
Jak do nich dotarłaś?

Słoneczko... na allegro czasami można wyłowić nie handlarzy... nowe konto, mało lub "0" sprzedanych rzeczy, mało komentarzy...

wiąże się to z tym, że mebelki nie są nawet umyte, kupujesz nie w salonie, a często w jakiejś stodole... no i trzeba się po nie osobiście pofatygować :roll:

W tym komplecie dopiero się zakochuję. Nie byłam do końca przekonana nawet jak już wracaliśmy z nim do chałupy. Był jakby terapią po tamtych ludwiczkach co mi je sprzed nosa sprzątnęli :roll: ...
Nie chwaląc się mam nosa 8) ... zobaczyłam potencjał, chociaż nie byłam pewna, czy uda mi się go odgrzebać :) ... udaje się... powolutku...

I nie muszę chyba wspominać o dobrej cenie

Arctica
05-02-2010, 10:14
Hej arctica ! powtórzę się ,mebel cudny i arcyciekawy! Tym sposobem sprawę mebli w kuchni można uważać za zamkniętą? Mebel wygląda na bardzo pojemny.A z jakiego jest drzewa wykonany?

Dzięki Beatko... tak kuchnia i jej meble mogę odhaczyć :D . Wymurujemy tylko stanowisko piecowe i cuś pod zlew.

Ten mebel, który pokazałam, to tylko jedna z części... największa co prawda, ale jedna z trzech szafkowych, porócz oczywiście stołu i krzeseł :D .
Na zdjęciu tak fajnie wyszło, że druga część wydaje się lustrzanym odbiciem :lol: ...
Oprócz tej dużej, nie wiem jak to nazwać :-? , serwantki... niebardzo :roll: , kredensiku :-? , też niebardzo :roll: ... niewiem :-? ... jest jeszcze takie cuś

http://foto0.m.onet.pl/_m/58335477a0976d430cbeee2854091124,10,19,3.jpg

i mały pomocnik, który jeszcze nie nadaje się do pokazania :-? .
A i pochwalić wypada się stołem z pięknymi grubaśnymi, toczonymi nogami... jak złożę to pstryknę foteczkę :) .

Całość mebelków zrobiona jest z litego dębu 8)

Amtla
05-02-2010, 11:03
Ho, ho, ho...bo mnie zatkało :D

Sloneczko
05-02-2010, 11:50
Arctica, przecież to jest inwestycja! Niepowtarzalne, solidne dębowe meble i do tego przepiękne w kształcie i zdobieniach.
Myślę, że nie ma tego złego, bo gdyby Ci nie sprzątnęli Ludwiczków (których jest na rynku moc), kupiłabyś te piękności? ;)

Karolina i Artur :)
05-02-2010, 12:25
O Twoich nowych mebelkach już pisałam :wink:
A teraz przyszłam pochwalić Twój obecny domek :D
Bardzo ładnie!

jessi
05-02-2010, 13:03
zgadzam się z Karolina ,tez juz kiedys pisałam że mieszkacie w slicznym domku :wink: :lol: :lol: ,a te mebelki wyżej są bardzo ładne będą pasować do Twojego dworku jak ulał :D :D i juz nie umie sie doczekac jak bedziesz urządzała swój domek 8) buziak zostawiam

monia i marek
05-02-2010, 15:31
ciekawe mebelki nabyłaś, Arctico :wink:
stół z krzesłami już jest, czy dopiero będzie?

Arctica
05-02-2010, 17:26
Arctica, przecież to jest inwestycja! Niepowtarzalne, solidne dębowe meble i do tego przepiękne w kształcie i zdobieniach.
Myślę, że nie ma tego złego, bo gdyby Ci nie sprzątnęli Ludwiczków (których jest na rynku moc), kupiłabyś te piękności? ;)

Słoneczko... kupiła bym :roll:

Ludwiczki miały być do salonu, a kilka innych, w których znajdował się ten co kupiłam, upatrzyłam do kuchni... miałam jechać po wszystko razem :-? ...

Może i dobrze się stało, bo tamten faktycznie oklepany :roll: ... a poza tym zawsze chciałam bretoński lub flamandzki zestaw... nie wiem co mi odbiło :roll:

Arctica
05-02-2010, 17:28
Karola i Jessi... dzięki za obecny :D


juz nie umie sie doczekac jak bedziesz urządzała swój domek

to co ja mam powiedzieć :roll: :wink:

Pozdrawiam serdecznie

Arctica
05-02-2010, 17:32
ciekawe mebelki nabyłaś, Arctico :wink:
stół z krzesłami już jest, czy dopiero będzie?

Dzięki Moniu... stół i krzesła już są, w komplecie z resztą zmieściły się do przyczepki :D

Stół w kawałkach i się woskuje... znaczy się ja woskuję :D ... może na chwileczkę złożę, żeby się ponapawać to zrobię zdjęcie :)

Pozdrawiam Cię i ściskam Twoje anioły :P

monia i marek
05-02-2010, 18:22
dziękuję :D (za ściskanie aniołeczków :D :D :D )
koniecznie pochwal się stołem :D

kala67
05-02-2010, 18:43
wow!!!!!!!!!! :o :o
Arctica.........alez cudne są te mebelki!!!!!!!!
poprostu BOSKIE!! :P

meg60
05-02-2010, 19:08
Noooooooooooooooooooooo padłam i leże !!!!! CUDO !!!!!
ja też takie chcem!!!! Chyba se takie ( cztaj - podobne ) kupie na mojej ulubionej stronie w allegro :P :P :P :P :P :P :P

kala67
05-02-2010, 19:10
a jaka to strona???:)

meg60
05-02-2010, 19:22
...a podałam ją arctice parę postów wyżej.......
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10109382

tylko jakby coś, to zostaw mi trochę..... :wink: :wink: :wink:

kala67
05-02-2010, 19:26
...a podałam ją arctice parę postów wyżej.......
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10109382

tylko jakby coś, to zostaw mi trochę..... :wink: :wink: :wink:
....wiem, że mam ostatnio zaległości w dziennikach Waszych :oops: :oops: :oops: :oops:

87anam87
05-02-2010, 22:33
hm...... świetne mebelki :)
mam pytanko bo wiem że to i nie jest Twój pierwszy dom...... zawsze miałaś taki styl czy tylko ten dom chcesz tak urządzić?

Aniu... jak pisałam wyżej... już dorosłam, czyli zestarzałam się na tyle, że zaczęły mi się podobać. Tak naprawdę to chłop mnie chyba zaraził :roll:

Obecny dom przedstawia raczej katalogową elegancję, jest nowoczesny, ale bez metalu i szkła... raczej trochę starsza nowoczesność, wenge i odcienie beży i brązu. Wystrój podoba się absolutnie każdemu kto nas odwiedza, ale dla mnie to już nie to :roll: .
Tak, że nowy będzie zdecydowanie inny :D , stary będzie nowszy w wystroju niż nowy :D ... ale zamotałam :D

wow macie naprawdę śliczny domek :) i szczerze nie wiem dlaczego budujecie nowy...... tak czytałam że kawa pita xxxxxxxxx razy na tym samym tarasie nie smakuje tak jak dawniej, mały ogród.....
mimo wszystko nie rozumiem może dlatego że jestem bardzo młoda ( hm...... od 2 tygodni mam 23 lata) nigdy nie miałam własnego domu czy mieszkania, teraz jesteśmy w Anglii wynajmujemy mieszkanko i tak naprawdę muszę akceptować to jak ktoś je urządził, a budując nasz domek jestem przekonana że już nie będę chciała innego, to takie nasze spełnienie marzeń. no to sobie troszkę pomarudziłam, mam nadzieję że się nie gniewasz, wyraziłam tylko swoje zdanie, pozdrawiam

Arctica
06-02-2010, 19:59
dziękuję :D (za ściskanie aniołeczków :D :D :D )
koniecznie pochwal się stołem :D

Pochwalę się, a jakże :D ...
Tylko dziś miałam lenia, tfu... niechcieja... ładniej brzmi :roll:

Arctica
06-02-2010, 20:00
wow!!!!!!!!!! :o :o
Arctica.........alez cudne są te mebelki!!!!!!!!
poprostu BOSKIE!! :P

Dzięki :D :D :D 8)

Arctica
06-02-2010, 20:06
Noooooooooooooooooooooo padłam i leże !!!!! CUDO !!!!!
ja też takie chcem!!!! Chyba se takie ( cztaj - podobne ) kupie na mojej ulubionej stronie w allegro :P :P :P :P :P :P :P

:lol: Wstałaś :roll: :lol: :lol: :lol:

Małgoś... wszystkie 348 stron (http://www.allegro.pl/26227_meble.html) może zawierać takie cuda :roll:

zaglądam codziennie :oops:

Arctica
06-02-2010, 20:17
wow macie naprawdę śliczny domek :) i szczerze nie wiem dlaczego budujecie nowy...... tak czytałam że kawa pita xxxxxxxxx razy na tym samym tarasie nie smakuje tak jak dawniej, mały ogród.....
mimo wszystko nie rozumiem może dlatego że jestem bardzo młoda ( hm...... od 2 tygodni mam 23 lata) nigdy nie miałam własnego domu czy mieszkania, teraz jesteśmy w Anglii wynajmujemy mieszkanko i tak naprawdę muszę akceptować to jak ktoś je urządził, a budując nasz domek jestem przekonana że już nie będę chciała innego, to takie nasze spełnienie marzeń. no to sobie troszkę pomarudziłam, mam nadzieję że się nie gniewasz, wyraziłam tylko swoje zdanie, pozdrawiam

Marudź do woli kochanieńka :D ...

Wiesz... kilka razy próbowałam odpisywać "dlaczego"... wszystkiego po trochu jak się okazuje... trochę za mały się zrobił... o wielkości ogrodu nie wspomnę...ciągoty do zwierzyny... najbardziej to jednak boli mnie brak przestrzeni... i coś Ci powiem...

Jestem na 100% pewna, że gdybym nie znalazła MOJEGO miejsca nie budowali byśmy żadnego domu, baaaa.... nawet byśmy nie rozważali takiej opcji :roll:

I wiesz coooo... za każdym razem spełniałam swoje marzenia... i za każdym razem byłam pewna, że to ostatni... ten chyba będzie... a to chyba :-? ... hmmm... nigdy nie mów nigdy :wink:

monia i marek
06-02-2010, 20:20
oooo, tak :lol:
w nowym miejscu będziesz miała co robić przez całe życie :lol: :wink:

Arctica
06-02-2010, 20:24
oooo, tak :lol:
w nowym miejscu będziesz miała co robić przez całe życie :lol: :wink:

:D :D :D

to przecież moje motto :D

jak nie ma po co wstać, to nie ma po co żyć :P

tak sobie wymyśliłam... tak czuję... tak chcę...

Gannia
06-02-2010, 21:05
Arctica cudne meble, cudne :roll:
Więcej nie napiszę, muszę się zająć sprzątaniem swojej szczęki z podłogi :wink:

Bardzo Cię podziwiam, że mimo tego iż masz na razie same mury, już wiesz, jak będzie Wasz domek wyglądał, jakie meble, podłogi, co będzie w środku itd..
Ja w ogóle nie mam pojęcia i choć czasami nawet miałabym ochotę pooglądać płytki, meble, to jakoś tak w ogóle do mnie nie dociera i nie widzę potrzeby..
Namotałam.. :-? nie wiem czy jasno się wyraziłam...
Szczerze Cię podziwiam i już :D

Arctica
06-02-2010, 21:20
Ganniu... chyba Cię nie pocieszę... też tak miałam... buduję trzeci :roll: ...

dlatego wiem co, jak i gdzie... chociaż też nie do końca :-?

Muszę wszystko TERAZ przemyśleć i ustalić, bo później będę budować i nie będę miała czasu na zastanawianie.
Co innego jak ekipa buduje, a inwestorka dowozi pomysły :D]

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że już częściej będziesz się tu pojawiać :P

meg60
06-02-2010, 22:46
Noooooooooooooooooooooo padłam i leże !!!!! CUDO !!!!!
ja też takie chcem!!!! Chyba se takie ( cztaj - podobne ) kupie na mojej ulubionej stronie w allegro :P :P :P :P :P :P :P

:lol: Wstałaś :roll: :lol: :lol: :lol:

Małgoś... wszystkie 348 stron (http://www.allegro.pl/26227_meble.html) może zawierać takie cuda :roll:

zaglądam codziennie :oops:

Wstałam, ale wszystko mnie boli - tak grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrruchłam na glebę !!!!
Wiem, że dużo tego, ale jakoś sentyment mam do tej, może dlatego, że blisko Łodzi ?

Arctica
07-02-2010, 11:04
Faktycznie, bliskość sprzedającego to ważna sprawa... my nawet nieblisko jeździmy, bo ja muszę pomacać :roll: ... tylko szafę kupiłam bez :D .

Ale z łódzkiego też masz wybór 22 strony (http://www.allegro.pl/26227_meble.html?id=26227&price_from=&price_to=&postcode_enabled=0&state=5&distance=1&postcode=&city=&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=p&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC) :D

Sloneczko
07-02-2010, 12:08
A z małopolskiego 32 strony (http://tiny.pl/hmkm9) ;)

sipatka
07-02-2010, 13:08
Dzień dobry :D. Zaglądam tu już od jakiegoś czasu ale jakoś nie miałam odwagi napisać. No to się dzisiaj zebrałam. Ładne te meble, szkoda że do mojego domku absolutnie nie pasują. Ale u ciebie będzie im jak u ... siebie? No wiesz o co mi chodziło :wink:

Arctica
07-02-2010, 21:33
Cieszę się, że złapałaś.... odwagę :D ... i witam serdecznie :P :P :P

Zdaję sobie sprawę, że mebelki nie wszędzie by pasowały i nie wszystkim się muszą podobać :) . Ja już dorosłam.... (zestarzałam się).... do takiego wystroju, teraz jestem tylko pełna obaw co mi z tego wyjdzie :-?


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam częściej :P

Arctica
07-02-2010, 21:39
A ja dziś w ramach odchudzania... i siebie i rodzinki.... upiekłam (tak, tak w piekarniku)... faworki :D ... z kilograma mąki :roll:

Ledwo się taczam, ale były mniamuśne :D

Karolina i Artur :)
07-02-2010, 23:56
Cześć kochana :D
Dopiero teraz do ciebie zaglądam :oops:
Cały weekend zapierdzielam, dnia brakuje i tylko do siebie na minute wpadam... :oops: dziś od rana tez maraton, wróciliśmy po 19 potem mieliśmy niespodziewanych gości, nie dawno wyszli.... padam na twarz....
Dobrej nocki życzę i buziakia zostawiam :*

jessi
08-02-2010, 08:20
A ja dziś w ramach odchudzania... i siebie i rodzinki.... upiekłam (tak, tak w piekarniku)... faworki :D ... z kilograma mąki :roll:

Ledwo się taczam, ale były mniamuśne :D

no a z koleżankami sie nie podzieliłaś o Ty :lol: :lol: :lol: :lol:

Saskja
08-02-2010, 08:21
A ja się zapytuję, dlaczego w piekarniku te faworki i w ogole jak to się robi?

monia i marek
08-02-2010, 09:47
ja robię zawsze na oleju, nigdy nie robiłam w piekarniku :lol:
narobiłaś mi smaka i usmażę je w najbliższych dniach :D

Beauty
08-02-2010, 10:51
Dzień doberek :D czuję zapach faworków!! Ten przepis na piekarnikowe ,to musisz koniecznie sprzedać .Ja tez tylko takie na oleju robię.

sipatka
08-02-2010, 11:07
Ale mi smaka narobiłaś tymi faworkami. Ja zawsze faworki na smalcu robię, na oleju jakieś takie za ciężkie mi wychodzą. Ale w piekarniku :o pierwszy raz słyszę ale może one trochę mniej tłuszczowe są? Poproszę o przepis koniecznie muszę spróbować je zrobić plizzz :lol: :lol: :lol:

Arctica
08-02-2010, 14:28
:lol: :lol: :lol: łakomczuchy :lol: :lol: :lol:

tylko przez tego Waszego smaka pewnie wieczorem znów będę ciasto gniotła :roll: ... żeby smakiem narobić smaka :lol:

Na pieczone trafiłam przez przypadek... rzadko robię faworki i jak już wymyśliłam, że zrobię, to proporcje chciałam znaleźć... i wlazłam na pieczone właśnie.
Sama świadomość, że to jednak w tłuszczu nie pływało działa odchudająco :roll: , no nie ???:lol:

W smaku.... spróbujcie same... mi smakowały... na pewno mniej tłuste... jak jeszcze ciepłe to trochę bardziej kruche niż tradycyjne. Jak ostygły były niemal identyczne niż te gotowane w tłuszczu.... ale za wiele nie miało okazji ostygnąć :oops: :-? :oops: :-?

Podam Wam przepis w oryginalnych ilościach (ja robiłam 4 porcje)

PIECZONE FAWORKI

1 szklanka mąki
3 żółtka
3 łyżki kwaśnej, gęstej śmietany
1 czubata łyżka Kasi (bo to z książki "Z Kasią ci się upiecze")
1 łyżka spirytusu

1. ciasto zagnieść, uformować kulkę, owinąć lnianą ściereczką lub folią alu i na godzinkę do lodówki
2. rozwałkować jak na normalne faworki, cieniutko, pokroić i przewinąć
3. piec na blasze w 180 stopniach na złoto (w przepisie jest 5-7 minut, ale u nie było to dłużej)
4. gorące posypać pudrem

**** SMACZNEGO***

Dorfi
08-02-2010, 15:22
Wiedziałam kiedy przyjść. Akurat jak przepisem na faworki dzielą :lol:

Meble cudne :D

Agatka77
08-02-2010, 17:04
O, a ja uwielbiam faworki, ale pieczonych jeszcze nie próbowałam. Chyba będzie trzeba zrobić :wink: :lol: Ale też sobie zafundowałam coś słodkiego w weekend - upiekłam serniczek :)

sipatka
08-02-2010, 20:45
Dzięki, dzięki, dzięki :lol: W najbliższej wolnej chwili robię.
Fakt, że nie będą nurzały się w tłuszczu już robi z nich tak modną wersję light :lol: :lol: :lol:

Arctica
08-02-2010, 21:00
:lol: :lol: :lol:

mi to jakoś na podświadomość działa :roll: ... zeżarłam z pół tony :oops:

Arctica
08-02-2010, 22:02
tak w temacie... trafiłam na to już ze trzy razy i za każdym razem płaczę ze śmiechu... takie prawdziwe :roll:


Przepis na ciasto świateczne (dla mężczyzn)

1' Z lodówki weź 10 jajek, połóż na stole ocalałe 7, wytrzyj podłogę, następnym razem uważaj!
2' Weź sporą miskę i wbij jajka rozbijając je o brzeg naczynia.
3' Wytrzyj podłogę, następnym razem bardziej uważaj! W naczyniu mamy 5 żółtek.
4' Weź mikser i wstaw do niego skrzydełka i zacznij ubijać jajka.
5' Wstaw od nowa skrzydełka do miksera, tym razem do oporu. Zacznij ubijać.
6' Umyj twarz, ręce i plecy. W naczyniu pozostały 2 żółtka, dokładnie tyle potrzeba na szarlotkę.
7' Oklej ściany i sufit kuchni gazetami, meble pokryj folią, będziemy dodawać mąkę.
8' Nasyp 20 dkg mąki do szklanki, pozostałe 80 dkg zbierz z powrotem do torebki.
9' Sprawdź czy ściany i sufit są oklejone szczelnie, przystąp do miksowania.
10' Weź szybciutko prysznic!
11' Weź 4 jabłka i ostry nóż.
12' Idź do apteki po jodynę, plaster i bandaże. Po powrocie zacznij obierać jabłka.

     Przemyj jodyną kciuk!
13' Potnij jabłka w kostkę pamiętając, że potrzebujemy 2 jabłek więc nie wolno zjeść więcej niż połowę! Przemyj jodyną palec wskazujący i środkowy.
14' Jedyne pozostałe jabłko pocięte w kostkę wrzuć do naczynia z ciastem, pozbieraj z podłogi pozostałe kawałki i przemyj wodą.
15' Wymieszaj wszystkie składniki w naczyniu mikserem, umyj lodówkę bo jak zaschnie to nie domyjesz!
16' Przelej ciasto do foremki, wstaw do piekarnika.
17' Po godzinie jeśli nie widać żadnych zmian włącz piekarnik.
18' Po przebudzeniu nie dzwoń po straż pożarną! Otwórz okno i piekarnik.

Po tych przeżyciach nie pozostaje nic innego jak pójść do sklepu i kupić coś z większą zawartością alkoholu.

jokka
08-02-2010, 22:17
ech ci mężczyźni
życie... :wink:

meg60
08-02-2010, 22:21
:lol: :lol: :lol: oni tylko w piaskownicy mogą babki lepić :P :P :P :P

wiolasz
09-02-2010, 07:38
Boski ten przepis :lol:

mamil
09-02-2010, 07:46
Moze sie wybije z meskiego grona, ale tez upieke dla rodzinki faworki.Przepis dosyc latwy, wiec nie bede musial latac do apteki :D :D :D

sipatka
09-02-2010, 07:54
Tylko pamiętaj że ciasto musi być wyrobione a nie zmiażdzone siłą męskich rąk. :wink:

jessi
09-02-2010, 09:45
no Arctica to i ja skorzystam z twojego przepisu na faworki i w najblizszym czasie wypróbuje twój przepis :wink: :D :D :D

Arctica
09-02-2010, 10:53
To życzę wszystkim *smacznego* i czekam na relacje z degustacji.

Mamil... od Ciebie to i zdjęcia poproszę... będę miała czym chłopa terroryzować :lol: :lol:

Karolina i Artur :)
09-02-2010, 10:54
Milusiego dnia życzę :D :D :D :D

Arctica
09-02-2010, 10:58
Nawzajem Karolinko :P

Arctica
09-02-2010, 10:59
Słuchajcie mam zagwoździa :-?

Próbuję przymierzyć się do elektryki, gdzie gniazdka, gdzie oświetlenie, ile i jakie... i przylazłam do Was z problemem :) .

Salon... jak rozwiązać oświetlenie

Dać żyrandol na środku i po dwa kinkiety na przeciwległych ścianach

http://foto3.m.onet.pl/_m/ca9ff9ad9d6001f9e45b6ba803d14033,10,19,0.jpg
czy dwa żyrandole, mw. tak
http://foto1.m.onet.pl/_m/098880576f6a8403ac398397a64ed7d9,10,19,0.jpg

i wtedy już chyba bez kinkietów.

Podpowiedzcie :D

Karolina i Artur :)
09-02-2010, 11:11
Jak dla mnie im więcej oświetlenia tym lepiej, oczywiście nie chodzi mi o to żeby zrobić pałac kultury :wink: :P
Fajnie mieć możliwość zapalenia różnego rodzaju i natężenia oświetlenia w zaleznośći od potrzeby, nastroju itp. ja bym za rzadne skarby nie zrezygnowała z kinkietów! :oops:
Może byc zarówno 1 żyrandol, jak i 2 ale jak dla mnie kinkiety muszą być! :wink: :lol:

A planujesz jakieś lampy w salonie???

sipatka
09-02-2010, 12:08
Jestem za jednym żyrandolem i kinkietami. żyrandol i tak nie oświetli wszystkiego nawet jak będą dwa a nastroju od kinkietów nic nie zastąpi. :wink:

wiolasz
09-02-2010, 12:09
A ja to nie wiem, bo mam 2 żyrandole u siebie i kinkiet i jeszcze lampę stojacą :oops:

Beauty
09-02-2010, 12:18
arctico optuję za wersją drugą wzbogaconą o kinkiety :D Salon masz duży i na pewno jadalnia będzie jak najbliżej kuchni .więc dobrze było by widzieć co się je. :lol: Nad stołem zatem-jeden żyrandol ,lub lampy w "zwisie".Przy kominku lub piecu będziesz miała pewnie jakieś fotele i stolik lub ławę ,więc wychodzi mi następne górne oświetlenie.A kinkietów ja u siebie naćpałam ,ze ho ho.Tego nigdy nie jest zbyt wiele. :D ( ja u siebie mam trzy górne ośietlenia)

Dorfi
09-02-2010, 12:22
U mnie w salonie będą trzy żyrandole i dwa kinkiety.

jessi
09-02-2010, 12:23
ja tez jestem za kinkietami i żyrandolem ,bo jak nie bedziesz chciała górnego swiatła to zawsze kinkieci Ci oswieci miejsce które ty bedziesz chciała w danym momencie miec oswietlone no i wygodne jest takie rozwiązanie :wink: :D ,ale wybór oczywiście należy do ciebie :D

Arctica
09-02-2010, 18:09
Dzięki dziewczyny... co ja bym bez Was zrobiła :roll:

Kinkiety będą... chciałam od zawsze, tylko...

na lewej ścianie musi wisieć telewizor :-? , i nie wiem jak to będzie wyglądało :-? ... to chyba najgorsze pudło ze wszystkich do oswojenia w takich.... starawych wnętrzach... lodówkę wpakuję do spiżarki, ale toto :roll: ... wcale nie mam pomysła :roll: .

Lampy stojące... też pewnie będą... ale to dłuższa droga, bo musiała bym wleźć na coś co mi odpowiada...
A i z oświetleniem jako takim też mam problem, a właściwie brak wizji... myślę, że wszystko zależy od tego jakie meble mi się znajdą, a póki co będą wisiały jakże dizandżerskie gołe żarówki... aż mnie najdzie.

Dwa żyrandole... nie bardzo mi się widzą, bo powinny być jakoś symetrycznie rozmieszczone na tym suficie. A jak symetrycznie, to nie dokładnie nad stołem by był jeden z nich... a to zdecydowanie odpada... albo idealnie "nad" albo gdzieś dalej...
Ten właśnie problem mogę już rozwiązać w kuchni :D , tylko przed zrobieniem instalacji elektrycznych muszę ściągnąć meble :-? ... i chłop o tym jeszcze nie wie :-? :-? :-?

No i jeszcze jeden podstawowy problem... nigdzie nie znajdę STARYCH kompletów oświetlenia, żyrandola,- li z kinkietami, i to tyloma :-? .... pozostają starzone :x :( :-?

monia i marek
09-02-2010, 19:09
U mnie będą aż 4 kinkiety :oops: i dwa żyrandole :D Salon b.podobny 5x10m :wink:
Nie przejmuję się, że nie będą żyrandole identyczne - postaram się wyszukać drugi do tego, który już jest w miarę możliwości jak najbardziej podobny, a kinkiety stopniowo też skompletuję :roll: Radzę Tobie podobnie :wink: :lol:

Beauty
09-02-2010, 20:31
Dobrze Monia prawi.U mnie tez będzie każdy z innej parafii :D Tym akurat nie ma się co przejmować.

monia i marek
09-02-2010, 20:51
Dobrze Monia prawi.U mnie tez będzie każdy z innej parafii :D Tym akurat nie ma się co przejmować.
skoro jesteśmy już dwie, to od razu mi lepiej :lol:

Beauty
09-02-2010, 20:59
Poczekaj ,poczekaj :lol: :lol: Zaraz będziemy trzy ,myślę ,że arctica do nas dołączy :lol: :lol:

monia i marek
09-02-2010, 21:02
Ooo tototo :lol:

Saskja
09-02-2010, 21:04
Ja tam jestem zdania, ze im jaśniej, tym lepiej dla duszy. Inaczej to deprechę można złapać.

A takie jak na www.abelite.pl to by się nie nadały? Czy Ci się nie widzą takie?

Arctica
10-02-2010, 11:21
Poczekaj ,poczekaj :lol: :lol: Zaraz będziemy trzy ,myślę ,że arctica do nas dołączy :lol: :lol:

:-? :-? :-? jasnowidz.... czy coooo :roll:

Tak kombinowałam, żeby tylko trochę stylem były podobne. I te kinkiety co po dwa obok siebie na jednej ścianie będą wisiały mogły by być takie same... te na drugiej to jak by nie patrzeć 10m dalej :wink: ... ślepy nie zobaczy :wink: ...

moja babcia zawsze powtarza... "głupi się nie pozna, a mądry pomyśli, że tak miało być" :lol:

lece na all.... :lol: :lol: :lol:

Arctica
10-02-2010, 11:27
Ja tam jestem zdania, ze im jaśniej, tym lepiej dla duszy. Inaczej to deprechę można złapać.

A takie jak na www.abelite.pl to by się nie nadały? Czy Ci się nie widzą takie?

Ja nie należę do tych co muszą mieć jasno... no może w kuchni, ale tylko przy meblach i garach. Poza nią lubię raczaj nastrojowe, rozproszone światło, a tzw. labolatorium działa na mnie wręcz depresyjnie.

W Abelite... hmmm :-? ... brakuje mi duuuużych żyrandoli.... ale kinkieciki pięknieste niektóre... pasiły by mi do kuchni w komplecie ze zwsiem nad stół... pewnie bym jakiś dopasiła, ale.... nie sądzę, żeby cena była do przełknięcia (dla mnie ) :). Znasz może ceny?

Arctica
10-02-2010, 11:32
Znalazłam sobie ceny tych abelite.... nooooo, niezłe :D


Dzieki, wiszace 110 zl/szt, kinkiety po 85 zl/szt, stojaca 160, transport 100 zl

Arctica
10-02-2010, 19:52
Tak zawzięcie szukałam oświetlenia, że kupiłam....................... :lol: wazoniki :lol:

srebra rodowe...... zbierać...... nadszedł czas 8) :wink: :lol: .... błaaaaahahahaha

ładne? :roll:
http://foto1.m.onet.pl/_m/22c222dc7e6c67bbdc1bf26ee7f65f91,10,19,0.jpg

meg60
10-02-2010, 20:04
Piękne, mam podobne świeczniki, tylko w mosiądzu ....
A zapomniałam się przywitać - Dzień dobry !!!! :P :P :P

Gannia
10-02-2010, 20:13
Arctica, cuuuuudne.... :roll:

Arctica
10-02-2010, 21:44
Dzięki :D ... i jeszcze sobie dwa kryształowe dzwoneczki kupiłam, i gazetnik, o taki :D


http://foto0.m.onet.pl/_m/42538a6131e25345a42e784f63e9c1bc,10,19,0.jpg


i idę spać bo to grozi bankructwem :-? :roll:

sipatka
11-02-2010, 07:43
Dzień dobry. Przepiękne te świeczniki...
Właśnie spojrzałam za okno :-? znowu zima szaleje a ja muszę na budowę w sobotę dojechać żeby pokazać głównej kielni gdzie przekuć nowy otwór na okno balkonowe (przesuwam bo mi trochę cm zabrakło :o ) :evil: :evil:
I pomyśleć że wczoraj kupiłam 30 torebek z nasionami kwiatów :lol: :cry: wiosny mi się zachciało :roll: :roll:

jessi
11-02-2010, 07:46
witam sie z rana

a tu proszę naszą kolezanke dopadł szał zakupowy sliczne wazoniki !!!!! :D :D :D bedą sie pieknie prezentowac w twoim dworku :wink: :lol:

sipatka
11-02-2010, 08:40
Zgupło mi się :roll: :roll: czy to wazoniki czy świeczniki? Jedno jest pewne ładne są bardzo. :D

monia i marek
11-02-2010, 08:41
Dzień dobry :D

Karolina i Artur :)
11-02-2010, 09:58
Hej :)

Przyszło lekkie ocieplenie zgodnie z naszym chciejstwem w Lublinie +1C ale co z tego jak za okem śnieżyca :-? ..... Chyba nie o to nam chodziło.... :roll:

P.S Fajne zakupy zrobiłaś takie Twoje :wink: :D
Będą się fajnie komponować w domku :D

Buziak :*

Arctica
12-02-2010, 09:54
:lol: :lol: :lol:

Iza... wazoniki, to Małgosia pisała, że ma podobne świeczniki :lol: ... chociaż jak dojdą to stwierdzę ich faktyczne możliwości użytkowe :roll: ... może i na świeczniki się nadadzą :wink:

Nawet nie wiesz jak mnie ostatnio kusiły torebeczki z nasionkami w Casto... gdyby nie to, że w tym roku to i tak tylko ogórki i cukinię posieję to bym się nie powstrzymała :roll: ... ale w przyszłym roku... :lol:

Arctica
12-02-2010, 09:54
Dzień dobry :D

A wiatm.... witam :D

Arctica
12-02-2010, 09:58
Hej :)

Przyszło lekkie ocieplenie zgodnie z naszym chciejstwem w Lublinie +1C ale co z tego jak za okem śnieżyca :-? ..... Chyba nie o to nam chodziło.... :roll:

P.S Fajne zakupy zrobiłaś takie Twoje :wink: :D
Będą się fajnie komponować w domku :D

Buziak :*

Czeeee Karolciu... widać za małego chcieja mieliśmy :roll: :wink: :lol:

Wczoraj cały dzień padało, dziś też pada... trochę poszuflowałam, kwietniko - karmnik mojego kosika odśnieżyłam i zwiałam do chałupki. Niby ciepło, ale niefajnie jakoś jest...

i cho....nie boli mnie głowa :x

Pozdrawiam serdecznie :P

Arctica
12-02-2010, 10:39
Właśnie poczta dostarczyła mi przesyłkę z moją najukochańszą skorupką :D ...
ma około 100 lat i jest najpiękniejsza, ze wszystkich jakie mam, a troszkę już zdążyłam zebrać :roll: :) .
Myślałam, że pompadury są cienkie :roll: ...

oto ona :D

http://foto1.m.onet.pl/_m/6ba14f11dc55a9b89171a4941bd47109,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/43534fa99fb1c2ed75edd286dabd650d,10,19,0.jpg

monia i marek
12-02-2010, 11:05
noo, śliczna filiżanusia :wink: :D
ja własnie w takich antykach gustuję :D

sipatka
12-02-2010, 11:08
Ach och ooooooooo jaka piękna filiżanka, z takiej herbatka jeszcze bardziej smakuje...
Muszę się i cię pochwalić - cię za przepis na faworki się za przełamanie lenistwa i zrobienie.... były pyszne i same plusy bo roboty dwa razy mniej i w kuchni czyściej i mniej do zmywania.... :lol: :lol: :lol:

87anam87
13-02-2010, 00:41
hej :)
widzę że wpadłaś w wir zakupów
pozdrawiam :)

Arctica
13-02-2010, 12:59
noo, śliczna filiżanusia :wink: :D
ja własnie w takich antykach gustuję :D

Moniu... mam skorupki wszelkiej i różnistej maści... nawet z tej fabryki, ale tylko przy tej czuję jakbym trzymała w dłoni najkruchszy kawałeczek historii... jest niezwykle cienka i leciutka... aż mnie onieśmiela :roll: , hmmm :-? ... dziwne, ale właśnie to czuję - onieśmielenie :-?

Arctica
13-02-2010, 13:02
Ach och ooooooooo jaka piękna filiżanka, z takiej herbatka jeszcze bardziej smakuje...
Muszę się i cię pochwalić - cię za przepis na faworki się za przełamanie lenistwa i zrobienie.... były pyszne i same plusy bo roboty dwa razy mniej i w kuchni czyściej i mniej do zmywania.... :lol: :lol: :lol:

Tak mi narobiłaś smaka, na te moje faworki, że zaraz idę gnieść ciasto :roll:
Cieszę się, że smakowały i całość robót przypadła do gustu :D ... zawsze z faworkami to było dużo roboty, a teraz :)

Arctica
13-02-2010, 13:04
hej :)
widzę że wpadłaś w wir zakupów
pozdrawiam :)

Hej... narazie to takie mało budowlane zakupy :D , ale już powolutku chłop się przekonuje, że to JUŻ CZAS na poważniejsze :roll:

Również pozdrawiam :P

margay
13-02-2010, 13:23
:oops: :oops: witam :oops: po "krótkiej" przerwie....

Ale się uśmiałam z tego powyższego przepisu na szarlotkę dla mężczyzn bo....mój właśnie teraz wziął się za szarlotkę........ :lol: :lol: :lol: :lol: zawołałam go i przeczytałam ten przepis ale....nie wiedziec czemu nie rozśmieszył go :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wiem że jestem spóźniona na doradzanie co do oświetlenia salonu ale ja też bym nie zrezygnowała z kinkietów, takie boczne delikatniejsze światło jest bardzo często potrzebne....jak masz taki duży salon to 2 żyrandole będą bardzo ładne i funkcjonalne ale z kinkietów nie rezygnuj.

gorąco pozdrawiam

Arctica
13-02-2010, 13:23
DRZWI ZEWNĘTRZNE

1. Metalowe, stalowe... jak zwał tak zwał, ze względu na naszego potwora "delikatnie" pukającego łapką jak chce wejść do domu nie mogą być drewniane...

2. Białe... tak sobie wymyśliłam, że do białych okien inne mi nie pasują. Widziałam dworki z białą stolarką okienną i brązowymi (drewnianymi) drzwiami, i nie bardzo mi pasiły... mają być białe :roll:

3. Dwuskrzydłowe... i tutaj się zaczyna jazda... najpierw z miom chłopem, ale to już załatwiłam :roll: 8) :lol: , ma się te sposoby :wink:
Otwór drzwiowy mamy szer. 120, ale z możliwością bezproblemowego poszerzenia do nawet 180 (dałam szersze nadproże, bo nie wiedziałam jakie będą drzwi).
Chciała bym takie naprawdę dwuskrzydłowe, ale takich nie znalazłam :-? , jak dla mnie te wszystkie dwuskrzydłowe to są półtoraskrzydłowe :roll: (ale mi się zaskrzydliło :roll: )

Wybór mam taki:

A.
http://foto2.m.onet.pl/_m/6b4549f6d9a3806a850cfce265d43dca,10,19,0.jpg

B.
http://foto0.m.onet.pl/_m/ea96c6177093f76a900e708239d69a9c,10,19,0.jpg

C.
http://foto2.m.onet.pl/_m/e790a06e9a602851ef0719c82688882a,10,19,0.jpg

D.
http://foto2.m.onet.pl/_m/4c241a5d456c15388c829b724a23f9ea,10,19,0.jpg


Mam swojego faworyta, ale zdradzę to później, aby nie wpływać na Wasze wybory. Mam nadzieję, że się wypowiecie i podpowiecie :D

margay
13-02-2010, 13:30
Oooooo nareszcie się wykażę :lol: :lol:

Osobiście wybrałabym drzwi "A" lub "C" ze wskazaniem na A ostatecznie "D" jakby nie było tej małej wąskiej szybki po prawej stronie tylko te dwie większe po lewej, drzwi "B" jak dla mnie za skromne..... :D

meg60
13-02-2010, 14:26
Hej!!! Mnie podobaja się drzwi A i D, choć w tych drugich ta szybka po prawej stronie jest niepotrzebna :roll:
U mnie tez będą białe drzwi wejściowe, pojedyncze i takie same jak ...B :wink: :wink:

Saskja
13-02-2010, 14:38
Ja bym wzięła A, w C nie podobaja mi się te złocieńkie elementy, poza nimi wszystko jest Ok, więc C na 2. miejscu, potem D, a B najmniej mi się widzą

meg60
13-02-2010, 15:45
Hej!!! Mnie podobaja się drzwi A i D, choć w tych drugich ta szybka po prawej stronie jest niepotrzebna :roll:
U mnie tez będą białe drzwi wejściowe, pojedyncze i takie same jak ...B :wink: :wink:

Ale jestem.........gapa :evil: ja będe miała drzwi ..C , tylko bez tych złotych dodatków, a ewentualnie srebrne - coś mi sie popitoliło :oops: :oops: :oops:

87anam87
13-02-2010, 15:47
hej
sąsiadeczko mi najbardziej podobają się D lub A

monia i marek
13-02-2010, 16:36
Przepraszam, jeśli uraziłam, ale jak dla mnie ... żadne nie wchodzą w grę :oops:

Arctica
13-02-2010, 20:13
:oops: :oops: witam :oops: po "krótkiej" przerwie....

Ale się uśmiałam z tego powyższego przepisu na szarlotkę dla mężczyzn bo....mój właśnie teraz wziął się za szarlotkę........ :lol: :lol: :lol: :lol: zawołałam go i przeczytałam ten przepis ale....nie wiedziec czemu nie rozśmieszył go :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wiem że jestem spóźniona na doradzanie co do oświetlenia salonu ale ja też bym nie zrezygnowała z kinkietów, takie boczne delikatniejsze światło jest bardzo często potrzebne....jak masz taki duży salon to 2 żyrandole będą bardzo ładne i funkcjonalne ale z kinkietów nie rezygnuj.

gorąco pozdrawiam

Małgoś... przegapiłam :oops: :oops: :oops:
pisałyśmy jednocześnie :roll: ... pseplasam

Wiesz... ten przepis dla mojego też jakoś mało śmieszny był :-? :roll: ... męska ambicja czy co :roll: ?
Twój to chociaż brał się za szarlotkę, ale mojego doświadczenia kulinarne... przemilczę :wink:

Na oświetlenie i doradzanie wcale się nie spóźniłaś, dłuuugo jeszcze żaróweczki wisieć będą... nie łatwo wyszperać coś ciekawego...

Wiem na pewno, że kinkiety będą, cztery, ale żyrandol chyba jeden zostanie... i oczywiście coś stojącego... bo lubię :D

Upsss :oops: ...no coooo :roll: :wink: :lol:

Również pozdrawiam gorąco i mam nadzieję gościć Cię już częściej :P

Arctica
13-02-2010, 20:17
Przepraszam, jeśli uraziłam, ale jak dla mnie ... żadne nie wchodzą w grę :oops:

No coś Tyyyy.... ja taka urażalska nie jezdem...

Przeciez każdy ma prawo do własnego zdania, ale chętnie poznam Twoją propozycję, oczywiście spełniającą moje wymogi :D




1. Metalowe, stalowe...
2. Białe...
3. Dwuskrzydłowe...

monia i marek
13-02-2010, 20:19
Jeśli już mają być 2-skrzydłowe, to zdecydowałabym się na równy podział skrzydeł. Tamte, które są na fotkach powyżej, absolutnie nie pasują (wg mnie). Ja wybrałabym takiego typu:
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.artdelet.pl/dc32_html_7d0fcf97.png&imgrefurl=http://www.artdelet.pl/dc32.html&usg=__7NnBQysfkat0O1_XerVx3jtRSdA=&h=426&w=313&sz=88&hl=pl&start=64&um=1&itbs=1&tbnid=LYsmfJp98jZivM:&tbnh=126&tbnw=93&prev=/images%3Fq%3Ddrzwi%2Bstalowe%2Bdwuskrzyd%25C5%2582 owe%26ndsp%3D20%26hl%3Dpl%26rlz%3D1T4GFRE_plPL361P L361%26sa%3DN%26start%3D60%26um%3D1

Na pewno białe też zrobią :wink:

wiolasz
13-02-2010, 20:28
Hej
Nie chciałabym żeby wyszło, ze chwalę bo ja takie mam ale juz wiem, ze stalowe drzwi zamarzają, albo skraplaja się od wewn.- takie ma m.in. szwagier i narzeka strasznie.
My mamy z włókna szklanego i baardzo sobie chwalę. http://www.euronord.com.pl/produkty,drzwi-zewnetrzne-wlokno-szklane-prestige,opis.html

Są super szczelne, maja specjalną gąbkę która nie wpuszcza powietrza. Psica drapie w drzwi i jak dotąd śladów nie ma. Na razie druga zima mija i jest super.

Arctica
13-02-2010, 20:30
Muszą być dwuskrzydłowe...
jedno moim zdaniem nie pasują do dworu.

Właśnie opisałam, że te wszystkie dwuskrzydłowe to półtoraskrzydłowe, a takich naprawdę dwu nie znalazłam. W poniedziałek zadzwonię do tych Twoich i popytam... wybieram się też pomacać A i B... zobaczymy :roll:

monia i marek
13-02-2010, 20:33
Muszą być dwuskrzydłowe...
jedno moim zdaniem nie pasują do dworu.

Właśnie opisałam, że te wszystkie dwuskrzydłowe to półtoraskrzydłowe, a takich naprawdę dwu nie znalazłam. W poniedziałek zadzwonię do tych Twoich i popytam... wybieram się też pomacać A i B... zobaczymy :roll:
cyt.Drzwi stosowane są jako zamiennik istniejących drzwi dwuskrzydłowych w starym budownictwie. :wink:

Arctica
13-02-2010, 20:41
Muszą być dwuskrzydłowe...
jedno moim zdaniem nie pasują do dworu.

Właśnie opisałam, że te wszystkie dwuskrzydłowe to półtoraskrzydłowe, a takich naprawdę dwu nie znalazłam. W poniedziałek zadzwonię do tych Twoich i popytam... wybieram się też pomacać A i B... zobaczymy :roll:
cyt.Drzwi stosowane są jako zamiennik istniejących drzwi dwuskrzydłowych w starym budownictwie. :wink:

nie zrozumiałyśmy się, to opis do tych dwuskrzydłowych, i tu zgadzam się w całej rozciagłości. Ja pisałam, że jednoskrzydłowe nie pasują mi do dworu :P

monia i marek
13-02-2010, 20:43
no i co? nie podobają Ci się te dwuskrzydłowe, które podesłałam?

Arctica
13-02-2010, 20:44
Hej
Nie chciałabym żeby wyszło, ze chwalę bo ja takie mam ale juz wiem, ze stalowe drzwi zamarzają, albo skraplaja się od wewn.- takie ma m.in. szwagier i narzeka strasznie.
My mamy z włókna szklanego i baardzo sobie chwalę. http://www.euronord.com.pl/produkty,drzwi-zewnetrzne-wlokno-szklane-prestige,opis.html

Są super szczelne, maja specjalną gąbkę która nie wpuszcza powietrza. Psica drapie w drzwi i jak dotąd śladów nie ma. Na razie druga zima mija i jest super.

I naprawdę nie ma śladów po pazurkach :-? ? Muszę się wgryźć :roll:

Stalowe użytkujemy od.... xxxx lat. Na ocieplanych nic się nie skrapla :roll: , chociaż fakt, są zimne.

wiolasz
13-02-2010, 20:46
Sądzę, że ocieplanych szwagier nie ma bo klnie na nie strasznie.
My te drzwi znaleźliśmy na targach jeszcze przed budową :oops: I pozostaliśmy im wierni do końca. Nawet ich koszt nas nie odstraszył.
Może gdzieś niedaleko Ciebie mają siedzibę albo oddział, moze jakieś targi budowlane bedą to przyjadą. Warto popytać.

Arctica
13-02-2010, 20:49
Idę się wgryzać w temat....
chociaż takie 2600 za jedno doświetle mnie akurat nie zachęca :roll: :wink:

Arctica
13-02-2010, 21:03
Wróciłam... Wiolu, ta Twoja firma nie robi dwuskrzydłowych :(

Arctica
13-02-2010, 21:27
no i co? nie podobają Ci się te dwuskrzydłowe, które podesłałam?

Nooooo.... podobają :roll: .... nawet z tamtych które ja wybrałam, tak najbardziej to przemawiają do mnie właśnie te najprostsze...

:lol: :lol: :lol: tylko nikomu się nie podobały :lol: :lol: :lol:

w pn. tak jak pisałam, dzwonię do Twoich i oglądam swoje :D .

Większość, baaaa wszyscy są za A. hmmmm :-? ....

monia i marek
13-02-2010, 21:30
ja nie jestem za żadnymi z tamtych, więc nie wszyscy :lol:

Arctica
13-02-2010, 21:34
:lol: no wszyscy poza Tobą :wink: :lol:

A jak nie da się takich symetrycznych to chyba te najprostsze będą :roll: ....... tylko klamki do wymiany :wink: , chyba żebym sie zakochała na macaniu :roll:

wiolasz
14-02-2010, 07:37
Czesc
Euronord robi doswietlacze do drzwi, takie połówki.
Ale szukaj, szukaj :lol:

sipatka
14-02-2010, 09:03
Podobają mi się A ew. D ale nie wiem czy by mi się za szybko nie znudziły te kwiatuszki i wtedy to kicha. A tak w ogóle to by mi się najlepiej widziały całe dwuskrzydłowe, ale skoro nie ma...... jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :wink:

sipatka
14-02-2010, 09:07
Wytłumaczcie mi bo nie rozumiem pewnej rzeczy... Wysłałam posta o 10.06 a wbiła się godzina 11 dlaczego? na kompie mam prawidłową godzinę więc skąd to przesunięcie :roll: :roll: :roll:

Sloneczko
14-02-2010, 09:40
Wytłumaczcie mi bo nie rozumiem pewnej rzeczy... Wysłałam posta o 10.06 a wbiła się godzina 11 dlaczego? na kompie mam prawidłową godzinę więc skąd to przesunięcie :roll: :roll: :roll:

W profilu masz pasek "strefa czasowa". Ma być ustawione na "+1" i będzie ok :)

Arctica
14-02-2010, 11:00
No i mam zagwoździa :-? :roll:

Skoro wszyscy (poza Monią :wink: ) wybrali by A. to co ja mam zrobic, jak nie brałam ich w ogóle pod uwagę :-?

Wiem, wiem.... mój dom, mi ma się podobać, ale fajnie jak podoba się nie tylko mi :-?

:x idę kombinować w paincie... może mnie olśni :x

monia i marek
14-02-2010, 11:34
Dałaś wybór drzwi dzielonych nierówno, więc wszyscy wybrali takie, jakie im się podobały. Gdybym miała wybrać z tych wzorów podanych przez Ciebie wybrałabym B, bo A wg mnie pasują wyłącznie do jednoskrzydłowych. Trzeba wziąć pod uwagę to, jak będą te drzwi wyglądały w idealnie symetrycznej budowie, jaką jest dworek! Doświetlenie nie będzie na środku, a zatem zaburzy symetrię :-? Być może każdy wybierał tylko na zasadzie "podoba mi się", ale Ty musisz wziąć pod uwagę, że trzeba zachować symetrię. Jeśli koniecznie chcesz taki nierówny podział, to zdecydowałabym się na B, bo tam da się to zgubić. Generalnie jednak, wg mnie, pasują do Twojego domku drzwi wyłącznie z równym podziałem.

Arctica
14-02-2010, 12:24
Właśnie z tego względu (symetryczność) myślałam o B.
Na naprawdę dwuskrzydłowe mąż postawił veto :-? , wiem, że jest ono negocjowalne, ale argument, że nie będzie do domu wjeżdżał samochodem trochę daje mi do myślenia :roll:

Tak więc na chwilę obecną jest wersja B. z podziałem 80+40, co daje jakie takie proporcje. Poza tym dojazd do domu nie jest idealnie na wprost drzwi, celuje na środkowe okno w kuchni, więc ta niesymetryczność drzwi nie będzie bardzo dawała po oczach. A dobrze dobrana klamką i obramowaniem drzwi można wiele zniwelować.

Arctica
14-02-2010, 12:29
Skoro już jesteś, to przypomniało mi się, że miałam sie pochwalić stołem i krzesłami. Rozstawiłam sobie na jedną kawkę :)


http://foto0.m.onet.pl/_m/174d46471e557a3741fc526e91818c98,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/b2cbf36afe458bf5ec122d654f5461ae,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/421f7e45dc99ecb4bdbe31d34d6fa729,10,19,0.jpg

i jak?????

Krzesła będą oczywiście czymś tapicerowane, tylko muszę się wstrzymać aby dopasować do ogólnego wystroju... nie wiem jeszcze jakie zasłony, i takie tam....

Agatka77
14-02-2010, 13:09
:o
Meble jak dla mnie świetne, jak weszłam do Ciebie i rzuciłam okiem na zdjęcie, to myślałam że jakąś inspirację sobie wkleiłaś, dopiero potem doczytałam :lol:

meg60
14-02-2010, 15:35
Meble przepiękne, a stół, taki w moim stylu :P :P :P

Arctico, byłam dziś na targach i zobaczyłam coś takiego.......
http://foto0.m.onet.pl/_m/140b7805c05168db413cde1e274de3e0,10,19,0.jpg

No i......????

Arctica
14-02-2010, 15:59
:o
Meble jak dla mnie świetne, jak weszłam do Ciebie i rzuciłam okiem na zdjęcie, to myślałam że jakąś inspirację sobie wkleiłaś, dopiero potem doczytałam :lol:

dziękuję... :)

inspiracja z gk ścianką i ikeowskim wenge w tle :lol: :lol: :lol:

Arctica
14-02-2010, 16:02
Meble przepiękne, a stół, taki w moim stylu :P :P :P

Arctico, byłam dziś na targach i zobaczyłam coś takiego.......

No i......????

Dzięki, że o mnie myślisz :P ... jesteś kochana...

a drzwi, hmmmm :-? "troszkę" zbyt pałacowe :) , jednak wolę prościejsze

margay
14-02-2010, 16:40
:o :o :o kopara mi opadła na widok stołu, krzeseł i całej reszty :o Jak jestem zwolenniczką bardziej nowoczesnego stylu to twój wystrój mnie zauroczył.....pięknie i gustownie....robi wrażenie

http://www.e-gify.strefa.pl/gify/milosc/milosc10.gif

meg60
14-02-2010, 18:08
Meble przepiękne, a stół, taki w moim stylu :P :P :P

Arctico, byłam dziś na targach i zobaczyłam coś takiego.......

No i......????

Dzięki, że o mnie myślisz :P ... jesteś kochana...

a drzwi, hmmmm :-? "troszkę" zbyt pałacowe :) , jednak wolę prościejsze


Kochana, ja nie myślałam o tym bys je miała, ale jak tylko je zobaczyłam to zaraz pomyślałam o Tobie i mówię do męża - dawaj aparat muszę dla koźielanki zrobić fotkę :P :P :P :P :P tak jakoś mi się z tobą skojarzyło :oops: A drzwi są .................................................. .............. :o :o :o
chyba się nie gniewasz ????

87anam87
14-02-2010, 18:14
hej:)
kopie w internecie, szukam drzwi dwuskrzydłowych takich symetrycznych, (dla Ciebie oczywiście) i co nic nie ma są tylko takie nierówne :( hm..... starałam się ;)