PDA

Zobacz pełną wersję : BIAŁA KUCHNIA - inspiracje, realizacje, opinie



Strony : 1 2 3 4 [5] 6

AmelieJ
25-09-2013, 13:38
imindesign dzięki za opinię. Dumam właśnie od wczoraj nad tym zlewem i jakoś nie widzę go przy oknie ?

iminde
25-09-2013, 17:55
imindesign dzięki za opinię. Dumam właśnie od wczoraj nad tym zlewem i jakoś nie widzę go przy oknie ?

No właśnie przy oknie bardzo dobrze będzie wyglądał. No i dodatkowo widoki pooglądasz, nie będzie nudno podczas codziennych , uciążliwych prac jak zmywanie :)

iminde
25-09-2013, 18:18
AmelieJ tak patrzę sobie jeszcze na projekt Twojej kuchni i myślę sobie, że zlew przy oknie bardzo ok wygląda, ale możesz mieć problem z utrzymaniem czystości szyby... zawsze wodą trochę będziesz chlapała przy zmywaniu. Może faktycznie to nie najrozsądniejsze rozwiązanie, choć ładnie wyglądające.

AmelieJ
25-09-2013, 19:17
imindesign plus dodatkowy problem z doborem baterii tak, żeby okno mogło się się otwierać. Na widokach aż tak mi nie zależy :no:

fajna kobieta
25-09-2013, 19:22
Tez mam w projekcie zlew pod oknem i wg projektanta jest to tylko kwestia wyposrodkowania baterii żeby okno mogło sie otwierać.Pozyjemy zobaczymy...:)

AmelieJ
25-09-2013, 19:24
Pewnie i tak :yes: Cały "problem" w tym, że nie chce zlewu przy oknie i pewnie dlatego doszukuję się minusów :D

duś
25-09-2013, 19:30
na siłę nikt cię przekonywać nie będzie. ale skoro jesteś na etapie bazgrania po papierze - rozważ to.
poproś projektanta, żeby ci przygotował kuchnię ze zlewem pod oknem - obejrzyj to i powyobrażaj sobie jak pewne czynności wykonujesz (stary mówi na to "test gotowania rosołu" :)) zastanów się, gdzie odstawisz garnek, gdzie pokroisz warzywa, ile kroków będziesz miała do lodówki żeby sięgnąć po marchewkę i potem, żeby odłożyć chochlę do zmywarki (a jak wyobraźnia nie teges - poustawiaj kartony na budowie :))

AmelieJ
25-09-2013, 19:55
Może i racja .... Serio już nic nie wiem. Będziemy działać to jedyna pewna rzecz i na pewno będę prosić Was jeszcze o pomoc :yes:

mokoc
25-09-2013, 21:48
Dostalam wstepna wizualizacje kuchni - wszystkie fronty biale szklane. Powiedzcie jak jest z utrzymaniem takich szklanych frontow? Czy trudno je utrzymac w czystosci, widac wszystkie slady na nich? Zastanawiam sie czy biale szklo jest najlepszym rzowiazaniem, czy tez moze lepiej zastoswac np mdf lakierowany. Nie wiem czy mialby byc matowy czy blyszczacy. Jakie sa Wasze doswiadczenia?

iminde
26-09-2013, 09:24
AmelieJ no tak - okno bez funkcji otwierania byłoby słabe ;) No jest to twardy orzech do zgryzienia. A projektant co na to? Pytam o odległość zlewu od zmywarki.

AmelieJ
26-09-2013, 11:28
Do tej pory nic nie mówiła, więc gdyby nie Wy ja bym też nie zwróciła na to uwagi i potem przeklinała do końca życia. Byłam dziś u sis i oglądałam zmywarkę, jak się otwiera, ustawiłam się bokiem jakbym stała przy swoim narożnym zlewie i kicha. Tak zostać nie może. I coraz bardziej skłaniam się przy zlewie w oknie, może nie w centrum okna, a po prostu może tak jak tutaj http://www.google.pl/imgres?um=1&sa=N&hl=pl&tbm=isch&tbnid=FK5jE2teUIZNZM:&imgrefurl=http://www.kejti.mojabudowa.pl/?id=52804&docid=Mrn0c4B9AVJG5M&imgurl=http://www.kejti.mojabudowa.pl/pliki/kejti/image/kuchnia%2520ikea(2).jpg&w=608&h=401&ei=ftRDUpuYK4jrswaO44DYCA&zoom=1&ved=1t:3588,r:97,s:0,i:386&iact=rc&page=6&tbnh=179&tbnw=274&start=93&ndsp=5&tx=90&ty=59 ? O ile się zmieści.
Czekam na odp mailową od projektantki co ona na to. Na pewno napiszę Wam co odp. Swoją drogą szkoda, że to Wy a nie ona zasugerwaliście mi, że może być problem z otwieraniem zmywarki ... :rolleyes:

fajna kobieta
26-09-2013, 11:39
Dostalam wstepna wizualizacje kuchni - wszystkie fronty biale szklane. Powiedzcie jak jest z utrzymaniem takich szklanych frontow? Czy trudno je utrzymac w czystosci, widac wszystkie slady na nich? Zastanawiam sie czy biale szklo jest najlepszym rzowiazaniem, czy tez moze lepiej zastoswac np mdf lakierowany. Nie wiem czy mialby byc matowy czy blyszczacy. Jakie sa Wasze doswiadczenia?
Ale ze wszystkie fronty szklane? Jeśli tak to współczuje ....utrzymać to w idealnej czystości nie jest łatwo.Sama mam kilka frontów w obecnej kuchni szklanych i powiem szczerze nie jest lekko.;)

fajna kobieta
26-09-2013, 11:39
Do tej pory nic nie mówiła, więc gdyby nie Wy ja bym też nie zwróciła na to uwagi i potem przeklinała do końca życia. Byłam dziś u sis i oglądałam zmywarkę, jak się otwiera, ustawiłam się bokiem jakbym stała przy swoim narożnym zlewie i kicha. Tak zostać nie może. I coraz bardziej skłaniam się przy zlewie w oknie, może nie w centrum okna, a po prostu może tak jak tutaj http://www.google.pl/imgres?um=1&sa=N&hl=pl&tbm=isch&tbnid=FK5jE2teUIZNZM:&imgrefurl=http://www.kejti.mojabudowa.pl/?id=52804&docid=Mrn0c4B9AVJG5M&imgurl=http://www.kejti.mojabudowa.pl/pliki/kejti/image/kuchnia%2520ikea(2).jpg&w=608&h=401&ei=ftRDUpuYK4jrswaO44DYCA&zoom=1&ved=1t:3588,r:97,s:0,i:386&iact=rc&page=6&tbnh=179&tbnw=274&start=93&ndsp=5&tx=90&ty=59 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.google.pl%2Fim gres%3Fum%3D1%26sa%3DN%26hl%3Dpl%26tbm%3Disch%26tb nid%3DFK5jE2teUIZNZM%3A%26imgrefurl%3Dhttp%3A%2F%2 Fwww.kejti.mojabudowa.pl%2F%3Fid%3D52804%26docid%3 DMrn0c4B9AVJG5M%26imgurl%3Dhttp%3A%2F%2Fwww.kejti. mojabudowa.pl%2Fpliki%2Fkejti%2Fimage%2Fkuchnia%25 2520ikea%282%29.jpg%26w%3D608%26h%3D401%26ei%3DftR DUpuYK4jrswaO44DYCA%26zoom%3D1%26ved%3D1t%3A3588%2 Cr%3A97%2Cs%3A0%2Ci%3A386%26iact%3Drc%26page%3D6%2 6tbnh%3D179%26tbnw%3D274%26start%3D93%26ndsp%3D5%2 6tx%3D90%26ty%3D59) ? O ile się zmieści.
Czekam na odp mailową od projektantki co ona na to. Na pewno napiszę Wam co odp. Swoją drogą szkoda, że to Wy a nie ona zasugerwaliście mi, że może być problem z otwieraniem zmywarki ... :rolleyes:
Chyba jednak wolałabym w świetle okna.No ale rzecz gustu.:)

gahan
26-09-2013, 12:45
Amelie:)

zlewozmywak zdecydowanie pod okno - jak radzą dziewczęta; będziesz miała wygodniejszy "ciąg roboczy" - blat pomiędzy zlewem a płytą to najczęściej użytkowane miejsce w czasie przygotowywania obiadu,tam kroisz,szatkujesz, odkładasz półprodukty itd., dla mnie ta przestrzeń jest najbardziej przydatna ...;

poza tym- jak radzi duś - spróbuj sobie wyobrazić kolejne czynności w przygotowywaniu obiadu, zobaczysz, który obszar blatu koło zlewozmywaka będzie Ci najbardziej "po ręce";

wygodniej mieć dostęp do zlewozmywaka z obu stron - ja mam małą kuchnię i u mnie zlewozmywak wyszedł właśnie w kącie tak jak Ty teraz planujesz; wczoraj z córką obierałyśmy jabłka w zlewozmywaku, było nam bardzo niewygodnie, nie mówiąc o tym,że nie ma się gdzie szybko odsunąć jeśli ktoś z domowników potrzebuje na szybko dostać się do kosza pod zlewem; albo ja obieram ziemniaki do kubła pod zlewem, a ktoś chce opłukać kubek itd. itp - to są drobne sprawy, ale upierdliwe ;)

jeśli chodzi o chlapanie na okno - nie zauważyłam tego problemu u siebie, mam głęboki zlewozmywak , wyciąganą wylewkę, więc zmywam raczej nisko, przy zmywarce ręcznego zmywania jest naprawdę niewiele;

AmelieJ
26-09-2013, 13:05
Chyba jednak wolałabym w świetle okna.No ale rzecz gustu.:)

zobaczymy jak projektantka na nowo rozplanuje meble, nie mówię, że nie będzie w świetle okna. W zasadzie to się jeszcze wszystko zdarzyć może. Ale jakby coś to mówicie, że tak będzie lepiej? :confused:
Fajna kobieta pokaż swój projekt. Pisałaś, że masz zlew w oknie, chętnie zobaczę.


I bardzo, ale to bardzo Wam dziękuję za wskazania minusów zlewu w narożniku + problemu z umieszczeniem zmywarki obok, bo naprawdę wdepnęłam bym w niezłe błoto :rolleyes: I nawet nie macie pojęcia jaka jestem zła, że projektantka ani słowem nie doradziła, że zmywarka w takim ustawieniu będzie po prostu przeszkadzać, bo ze zlewem to wiadomo - klient chciał, to miał. Choć chyba powinna pokazać +/- tak jak Wy? Czy może ja za dużo wymagam?

gahan
26-09-2013, 13:15
Amelie,

projektantka niech projektuje, a Ty jej pomysły konsultuj na forum :) tu dziewczęta zawsze dobrze Ci doradzą - korzystaj:)

AmelieJ
26-09-2013, 13:18
Gahan obawiam się, że teraz się mnie już nie pozbędziecie. Będę Wam marudzić do upadłego :D

gahan
26-09-2013, 13:54
:) marudź, marudź ...

channel8
26-09-2013, 15:09
Amelie jak dla mnie, zlew za oknem nie wygląda źle ale dobrze też nie :-( Najlepiej by pasował w świetle okna. Mój zlew jest przy oknie a blat jest zarazem parapetem. Jakoś nie narzekam na ochlapane okno. Baterię mam wysoką (bez wyciąganej wylewki) a jakoś szczególnie się nie chlapie. Mój Pan od kuchni tak to wyliczył, że bateria wyszła idealnie na środek okna i oba skrzydła bez problemu się otwierają. Jak to wygląda możesz sobie u mnie zobaczyć (w stopce jest link)na str.30 wrzuciłam zdjęcie samego zlewu z baterią a bodajże str.18-19 powinny być zdjęcia mojej kuchni zaraz po montażu.

roguwawa
26-09-2013, 19:17
:spam: Proponuję wykupić płatny profil - vide Nataly

iminde
27-09-2013, 00:37
zobaczymy jak projektantka na nowo rozplanuje meble, nie mówię, że nie będzie w świetle okna. W zasadzie to się jeszcze wszystko zdarzyć może. Ale jakby coś to mówicie, że tak będzie lepiej? :confused:
Fajna kobieta pokaż swój projekt. Pisałaś, że masz zlew w oknie, chętnie zobaczę.


I bardzo, ale to bardzo Wam dziękuję za wskazania minusów zlewu w narożniku + problemu z umieszczeniem zmywarki obok, bo naprawdę wdepnęłam bym w niezłe błoto :rolleyes: I nawet nie macie pojęcia jaka jestem zła, że projektantka ani słowem nie doradziła, że zmywarka w takim ustawieniu będzie po prostu przeszkadzać, bo ze zlewem to wiadomo - klient chciał, to miał. Choć chyba powinna pokazać +/- tak jak Wy? Czy może ja za dużo wymagam?

AmelieJ,
nie wymagasz za dużo. Moim zdaniem na wybraniu ładnych mebli raczej większość z nas się zna. Projektantka powinna zadbać o to, żeby wszystko było zaprojektowane przede wszystkim funkcjonalnie. Dla mnie odległość zlewozmywaka od zmywarki jest za dużo (do zmywarki należy włożyć opłukane rzeczy). Pół kuchni ochlapałabyś wodą zanim włożyłabyś coś do zmywarki.
ehh wszystkiego trzeba pilnować...
Koniecznie daj znać co odpowiedziała Ci projektantka po Twoich "zarzutach".

roguwawa
27-09-2013, 06:30
214820214821214822214823214824

arbea
27-09-2013, 09:38
roguwawa ładna kuchnia :) A co to są za półki w tej szafce narożnikowej na garnki?

gawkat
27-09-2013, 10:21
roguwawa, bardzo fajna kuchnia ci wyszła. Podoba mi się. Jedyne, co mnie razi, to listwy nablatowe, być może rzuciły mi się w oczy, ponieważ sama jestem na etapie poszukiwań czegoś cienkiego i mało widocznego, a wszędzie praktycznie takie, jak twoje tylko.

roguwawa
27-09-2013, 11:28
jest to półka magic corner REJS, bardzo fajna tyle tylko że pojemniejsza jest zwykła półka.
Blat był dopasowany do ściany i praktycznie mogłoby byc bez listew. w kuchni zawsze jest pełno okruchów itp, więc wydaje mi się że listwa pozwoli na zachowanie czystości... można dostać mniejsze listwy 1,5x1,5cm

agatah
27-09-2013, 12:24
Kuchnia ładna, schludna.
Tylko dlaczego zlewozmywak i płyta tak upchnięte prawie jedno na drugim?
A listwy okropne. Można to ładnie wykończyc silikonem bezbarwnym, albo chociaż ćwierćwałkiem drewnianym.

Mmelisa
27-09-2013, 12:29
prawda... ta listwa psuje efekt pieknie wykonanej kuchni... silikon bylby lepszy...
ja mam u siebie czarny... ze wzgledu na kolor blatu;)

fajna kobieta
27-09-2013, 13:09
roguwawa kuchnia bardzo ładna.Jedyne co mnie razi to listwa przyblatowa i lampy.Nie podoba mi sie tez chaos tzn te doniczki wielokolorowe i te szczotko- łyżki w pojemniku oraz napoje stojące przy ściance z tablica.No ale to takie moje małe zboczenie.:rolleyes:

AmelieJ
27-09-2013, 13:29
roguwawa kuchnia ładna :) Ten wysoki kosz cargo jest obłędny, szkoda że do mojej kuchni takie cudo się nie zmieści, bo to jest super rozwiązanie (i pojemne co w kuchni jest rzeczą ważna). Jednak faktycznie ten zlew i płyta indukcyjna prawie są na sobie. Choćby przy tej realizacji widzę, że powinna być większa odległość między nimi i skłaniam się cały czas ku przeniesieniu zlewu pod okno w swojej kuchni ...

imindesign póki co cisza, odzewu brak

annNS2
27-09-2013, 13:31
napoje sie wypije, no ale ten ludwik! ;) hihi
biale doniczki fajniej by wygladaly :)

AmelieJ
27-09-2013, 13:35
ten ludwik i mi wpadł w oko, ale już się czepiać nie chciałam :D

arbea
27-09-2013, 13:53
ten ludwik i mi wpadł w oko, ale już się czepiać nie chciałam :D
:lol: tylko czekałam na taką wypowiedź, bo mi też ktoś na to uwagę zwrócił 3 lata temu ;)

AmelieJ
27-09-2013, 14:01
A bo diabeł tkwi w szczegółach :D

annNS2
27-09-2013, 15:42
poniewaz to stary zart dlatego sobie na niego pozwolilam ;) wiadomo ze pan ludwik niebawem znajdzie sie w pieknym dozowniku :)

fajna kobieta
27-09-2013, 16:34
Tak tak ludwik rownież do odstrzału.:lol2:

fajna kobieta
27-09-2013, 22:02
W związku z tym ze w wątkach kuchennych tutaj ruch największy pozwalam sobie zadać pytanie.Czy do tego typu kuchni oraz wyspy pasowałyby toczone nogi? Kuchnia biały lakier blaty czarny granit .Zdjecie podkradlam z forum.Z góry przepraszam :-P

mokoc
29-09-2013, 16:29
Amelje dzięki za info. Co polecacie zamiast białego szkła na fronty? Zależy mi na jasnych frontach, niewymagajacych czyszczenia co chwila, trwałych i ładnych?

iminde
30-09-2013, 17:34
Amelje dzięki za info. Co polecacie zamiast białego szkła na fronty? Zależy mi na jasnych frontach, niewymagajacych czyszczenia co chwila, trwałych i ładnych?

Ostatnio dość modne są fronty na wysoki połysk, wiele takich można znaleźć w jednym kolorze. No ale to, że prawie każdy takie ma, jest trochę słabe. Ja np. postanowiłem kupić białe, półmatowe fronty z budowanymi uchwytami. I był to strzał w dziesiątkę. Nie widać na nich palców, kurzu, są idealne w utrzymaniu czystości. Bardzo polecam właśnie półmatowe rozwiązania :) Poza tym, że są ładne i jeszcze nietypowe, to genialne w utrzymaniu czystości.

MaciekTyr.
30-09-2013, 19:06
Moja inspiracja, projekt Żony. Projekty dostarczane przez wykonawców był słabe. Zadanie polega na tym, by:

- było nowocześnie
- nie sposób zgadnąć, czy projekt ma 2, 10, 20, czy 30 lat


i wtedy ma szanse pozostać nowoczesny na zawsze (nowoczesność ma już kilkadziesiąt lat) :)

http://nad.pisz.pl/images/2013/09/30/014_(1280_x_1024).jpg http://nad.pisz.pl/images/2013/09/30/021_(1280_x_1024).jpg http://nad.pisz.pl/images/2013/09/30/024_(1280_x_1024).jpg http://nad.pisz.pl/images/2013/09/30/027_(1280_x_1024).jpg http://nad.pisz.pl/images/2013/09/30/037_(1280_x_1024).jpg

annNS2
30-09-2013, 19:55
nowoczesnosc jak ze star treka ;)

fajna kobieta
30-09-2013, 20:00
:rotfl::rotfl::rotfl:

MaciekTyr.
30-09-2013, 20:23
:yes:

Żona zastanawiała się, czy planowane grządki w naszym ogródku nie położą nowoczesności..
Nie położą, pod warunkiem, że poletka będą sześciokątne.

A tu moja propozycja dla kopuł. Też biała, i z własną plantacją szczypiorku

http://www.prostysystem.pl/images/omega_view05n.jpg

http://www.prostysystem.pl/images/omega_view04n.jpg

i podgląd 3d
http://www.prostysystem.pl/video/3/

Elfir
30-09-2013, 21:57
Szczypiorki w ciemności nie rosną (ten pasek światła u góry to dekoracja a nie odpowiednik słońca). To odwieczny problem architektów - nie potrafią planowac zieleni we wnętrzach. Wydaje im się, że to kolejny mebel, który można ustawić w kącie.

MaciekTyr.
30-09-2013, 22:02
W tym przypadku architekci uporali się ze swym odwiecznym problemem i posadzili szczypiorek tuż pod pochylonym oknem. Które w nocy jest ciemne, co i roślinom jest czasem potrzebne. ;)

joliska
01-10-2013, 05:10
Moja inspiracja, projekt Żony. Projekty dostarczane przez wykonawców był słabe. Zadanie polega na tym, by:
- było nowocześnie
- nie sposób zgadnąć, czy projekt ma 2, 10, 20, czy 30 lat


Obłości, otwarta półokrągła półka i bałagan w linii frontów dają wrażenie, jakby kuchnia powstała dobrych kilka lat temu, a teraz przeszła nie do końca udany lifting... Nowoczesne może być tylko wykończenie kosmicznym światłem, ale to nie jest ponadczasowe.
Nie podoba mi się.

MaciekTyr.
01-10-2013, 07:40
Ten projekt mógł powstać znaaacznie dawniej niż kilka lat temu.
Nowoczesność to inaczej modernizm - to nazwa kierunku, który jest starszy od nas i zawsze wygląda nowocześnie. Pojęcie "dobrych kilka lat temu" lub "będzie nowoczesne kolejne 5 lat" nie dotyczą modernizmu (nowoczesności).

Futuryzm, to "inspiracja przyszłością", wszystko to co WYGLĄDA na modę, której jeszcze nie ma. Z oczywistych powodów futuryzm nie ma prawa się rozwijać - bo udany, nie powinien stać się teraźniejszością.

Natomiast "modne", mylone z modernizmem chyba z racji zbieżności fonetycznej, to wszystko to, co sezonowo uznawane jest za obowiązujące. Nie znam się na modzie, bo nie prenumeruję periodyków, które mode wyznaczają (te kółka wiszące w oknach żona wyrwała używane z jakiejś kwiaciarni, bo teraz takich nie produkują). Na modzie znają się najlepiej wykonawcy - wiedzą, co zaczyna dobrze schodzić.

Zaintrygowało mnie stwierdzenie o "nowoczesnym oświetleniu" oderwane jakby od schematu reszty wypowiedzi. Okrągłe oprawki halogenowe, to nie jest powiew ostatniej mody (teraz jest oświetlenie liniowe i panelowe). Takie świecące kółka to właśnie klimat Kapitana Nemo i Kosmosu1999 - wiecznej nowoczesności.

Ale najważniejsze jest co innego - ma się podobać, bez względu na modę... szkoda, że nie każdemu.

roguwawa
01-10-2013, 08:23
zastanawia mnie funkcjonalność płyty grzewczej.... lewa ścianka zabudowy będzie mocno nagrzana i cały czas brudna... tak wysoko umieszczony okap jest mało skuteczny, szafka z prawej i ścianka z lewej będzie cały czas zaparowana.

Co do wyglądu się nie wypowiadam gdyż to indywidualna sprawa.

MaciekTyr.
01-10-2013, 08:52
Lewa ścianka to grube PCV. Okap działa dobrze, bo jest przedłużeniem naturalnego "szybu". Stylistycznie jeszcze fajniej pasowałby, gdyby u góry miał szklaną, poziomą ćwierćrurę odchylaną i podchylaną pod samą półkę - świetny detal, niestety nieprodukowany (moda), kiedyś brakujące detale dorabiałem na zamówienie, to jednak wewnętrzna sprzeczność nowoczesnego podejścia.

Elfir
01-10-2013, 16:54
Jedyne, co mnie razi, to listwy nablatowe, być może rzuciły mi się w oczy, ponieważ sama jestem na etapie poszukiwań czegoś cienkiego i mało widocznego, a wszędzie praktycznie takie, jak twoje tylko.

Ja mam blaty klejone na silikon. Żadnych listw. Miejsce mocowania niemal niewidczone.

***********
Czepianie się, że w kuchni na blacie stoi woda, płyn do naczyń i ścierka zalatuje pod hejtowanie ;)
Co się ocenia? Kuchnię, umiłowanie porządku czy umiejętność robienia katalogowych zdjęć?

gawkat
02-10-2013, 10:13
Ja mam blaty klejone na silikon. Żadnych listw. Miejsce mocowania niemal niewidczone.

***********
Czepianie się, że w kuchni na blacie stoi woda, płyn do naczyń i ścierka zalatuje pod hejtowanie ;)
Co się ocenia? Kuchnię, umiłowanie porządku czy umiejętność robienia katalogowych zdjęć?

nie o czepianie się mi chodziło, tym bardziej nie o hejtowanie.

Ty masz klejone blaty na silikon do ścian? Mam nierówne ściany i nierówne kąty (kupiłam dom już wybudowany) i okazało się, że nie udało się tak zamocować blatów, żeby były równo w stosunku do ścian. Zamocowane do ściany szkło pomogło w niektórych miejscach i zniwelowało te nierówności, ale nie do końca. Tak czy siak potrzebuję jakichś listew, żeby to zamaskować, ale nie mogę znaleźć cienkich i mało widocznych. Dlatego moja uwaga padła na te listwy właśnie

Elfir
02-10-2013, 12:12
Mnie równali ściany (w bloku) płytkami.

anusia28
02-10-2013, 18:36
Czy ktos z WAS jest szczesliwym posiadaczem bialej kuchni (tylko nie waniliowej!)? Jako drugi kolor dla przeciwawagi wymyslilam srebrny. Wszyscy mi odradzaja ten pomysl na kuchnie. Slysze opinie, ze powstanie zimne laboratorium. Ale moze macie taką zimno-bialą kuchnie? :P Very chetnie zobacze zdjecia.

My mamy biała kuchnie z bakłażanem i powiem że od 2 lat mieszkamy a ja nie mam do czego przyczepić:) Siostra ma czarno czerwona i cały czas biega ze szmatkami wycierając ślady paluszków jej maluszków (ja mam 4-latke w domu). Polecam

anusia28
02-10-2013, 18:37
Moja inspiracja, projekt Żony. Projekty dostarczane przez wykonawców był słabe. Zadanie polega na tym, by:

- było nowocześnie
- nie sposób zgadnąć, czy projekt ma 2, 10, 20, czy 30 lat


i wtedy ma szanse pozostać nowoczesny na zawsze (nowoczesność ma już kilkadziesiąt lat) :)

http://nad.pisz.pl/images/2013/09/30/014_(1280_x_1024).jpg http://nad.pisz.pl/images/2013/09/30/021_(1280_x_1024).jpg http://nad.pisz.pl/images/2013/09/30/024_(1280_x_1024).jpg http://nad.pisz.pl/images/2013/09/30/027_(1280_x_1024).jpg http://nad.pisz.pl/images/2013/09/30/037_(1280_x_1024).jpg
A co tam fajnego w oknie wisi?

iminde
02-10-2013, 19:20
Z tego widziałem w innym temacie są tam takie "firanki" z plastikowych elementów.

anusia28
02-10-2013, 19:32
a może ktoś da namiary gdzie to cudo można zakupić... Piękne

MaciekTyr.
02-10-2013, 19:38
Plastikowe kółka na żyłkach - w Polsce nie do zdobycia.

http://nad.pisz.pl/images/2013/10/02/013.jpg


A stolik to ultranowoczesny model spotykany w dobrych katalogach
Poniżej ekipa, która wymyślała nowoczesność :D
http://nad.pisz.pl/images/2013/10/02/spbs049.jpg

annNS2
02-10-2013, 19:49
:)

piu
02-10-2013, 20:13
http://www.decorativehomeinterior.com/wp-content/uploads/2011/10/modern-white-kitchen-design.jpg

http://www.decorativehomeinterior.com/wp-content/uploads/2011/10/white-kitchen-interior-design.jpg


http://www.decorativehomeinterior.com/wp-content/uploads/2011/10/white-kitchen-interior.jpg


http://www.decorativehomeinterior.com/wp-content/uploads/2011/10/white-kitchen-design.jpg


http://www.decorativehomeinterior.com/wp-content/uploads/2011/10/kitchen-design-inspiration.jpg

http://www.decorativehomeinterior.com/wp-content/uploads/2011/10/inspiring-white-kitchen.jpg

http://www.decorativehomeinterior.com/wp-content/uploads/2011/10/kitchen-design1.jpg


http://www.decorativehomeinterior.com/wp-content/uploads/2011/10/modern-kitchen-design1.jpg


http://www.decorativehomeinterior.com/wp-content/uploads/2011/10/modern-kitchen-in-white1.jpg


http://www.decorativehomeinterior.com/wp-content/uploads/2011/10/modern-kitchen-white-cabinet.jpg

joliska
02-10-2013, 20:22
Piu, pięknie dziękuję za przywrócenie bieli na takie tory :D

MaciekTyr.
02-10-2013, 21:57
Nie wiem, co się powinno podobać i jak długo obowiązuje określony kolor/odcień, ale te zdjęcia powyżej w większości mnie kojarzą się z manierą:
"pryśnijmy część białym sprayem", czy nawet "umoczmy w farbie" (fot. 6 i 10). A 3 i 5 mi się podoba, tylko trochę za bardzo "ordung" - może taka moda ?

Mmelisa
03-10-2013, 09:30
jak dla mnie tez wizki sa na wow :yes:

sama mam teraz mala biala kuchnie, heh a raczej aneks kuchenny.... ale wiosna zaczynam juz do domku swojego cos zamawiac..wiec takie inspiracje jakie tutaj widze, moze mi w czyms pomoga :)

OLIVIA2
03-10-2013, 09:52
moja biala kuchnia
pierdolek na polkach juz nie ma

Mmelisa
03-10-2013, 10:21
OLIVIA2... podoba mi sie :yes:

nie to co u mnie...chociaz ja wplywu na ta kuchnie nie mialam... do takiej sie wprowadzilam... jedyne co moje to to, co na blacie stoi :p

moj maly aneks made by Ikea :rolleyes:

216184

duś
03-10-2013, 11:15
fajna kuchnia, choć razi mnie 1 rzecz, a druga się nie podoba. razi brak symetrii przy okapie. po lewej jest większa przerwa niż po prawej, pomiędzy półkami (jestem symetrycznym zboczuchem, sorry :). nie podoba mi się natomiast stoliko-blat. okrągły stolik wyglądałby znacznie ładniej.

annNS2
03-10-2013, 12:35
przy takim wieeeelkim oknie to chyba moznaby bylo nawet bez okapu funkcjonowac :) tak samo bez tej szafki wiszacej nad stolem...a tak poza tym stolik okragly, i jakas fajna grafika na scianie :)
ps. a co teraz stoi zamiast pierdolek? ;)

OLIVIA2
03-10-2013, 14:01
Mmelisa dzieki
Dus , jesli chodzi o symetrie to moze masz racje , ale jakos nie pasowala mi plyta na srodku blatu , stoliko-blat jak dla mnie sprawdza sie idealnie , no ale o gustach sie nie dyskutuje , zreszta tu chodzilo bardziej o wygode , stol mam w jadalni .
annNS2 na polkach beda moje ksiazki kucharskie i zakupilam porcelanowe pojemniki farine sucre , caffe

annNS2
03-10-2013, 14:18
no do 'minimalistycznej' czarno-bialej kuchni i czerwnonych sprzetow AGD porcelanowe pojemniczki? ;) ja bym te polki zlikwidowala :)

piu
04-10-2013, 00:10
to jeszcze trochę :)

http://www.swiftsorchids.com/images/Modern-White-Italian-Kitchen-Design-with-Marble-Complementing.jpg


http://www.swiftsorchids.com/images/White-Smaller-Italian-Kitchen-Design-with-Wooden-Floor-and-Plant.jpg


http://www.swiftsorchids.com/images/Awesome-White-Italian-Kitchen-Design-with-Red-Pops-of-Color.jpg


http://www.swiftsorchids.com/images/Contemporary-White-Themed-Italian-Kitchen-Design-Near-Living-Room.jpg

http://www.swiftsorchids.com/images/Gorgeous-White-and-Polished-Silver-Italian-Kitchen-Design.jpg


http://www.swiftsorchids.com/images/Spacious-White-Italian-Kitchen-Design-with-Wooden-Dining-Table.jpg


http://www.swiftsorchids.com/images/Warm-White-Italian-Kitchen-Design-with-Wooden-Element.jpg

http://www.mediaty.com/images/2013/09/kitchen-adorable-modern-italian-kitchen-designs-idea-white-and.jpg




http://www.123decor.com/wp-content/uploads/2013/02/minimalist-white-kitchen-tile-585x316.jpg

piu
04-10-2013, 00:17
http://kitchenmaking.com/wp-content/uploads/2012/11/glamorous-white-italian-kitchen.jpg

http://www.pedinidc.com/images/kitchen/magika/magika1.jpg

http://www.unburro.com/wp-content/uploads/2013/03/white-kitchen-island-design-under-white-small-ceiling-lamp-near-white-bar-stools-1024x493.jpg


http://www.hometrendesign.com/wp-content/uploads/2010/11/white-furniture-and-black-floor-kitchen.jpg

iminde
04-10-2013, 00:39
Ameliej jak rozwiązała się sprawa z oknem, zlewem i zmywarką?

Mmelisa
04-10-2013, 08:35
Piu no wez mnie nie dobijaj tymi kuchniami (sa obledne) a ja do wiosny musze juz widedziec co i jak u siebie chce miec...ale nie mam tyle miejsca zeby bylo tak jak bym chciala :cry:

fajna kobieta
04-10-2013, 10:18
OLIVIA2 kuchnia bardzo fajna tylko zrezygnowalabym z szafki wiszącej nad stolikiem jadalnianym i raza mnie kinkiety świecące w gore.Jak juz musza tam być to powinny chyba świecić do dołu? Ogólnie jest ok :yes:


OLIVIA2... podoba mi sie :yes:

nie to co u mnie...chociaz ja wplywu na ta kuchnie nie mialam... do takiej sie wprowadzilam... jedyne co moje to to, co na blacie stoi :p

moj maly aneks made by Ikea :rolleyes:

216184Co sie czepiasz? Bardzo ładna kuchnia !!! Domyślam sie ze wynajmujesz mieszkanie wiec jak na wynajmowana jest rewelacyjna! :yes:

piu kuchnie cudne tylko żebym mogła u siebie taka strzelić musiałabym chyba z salonu zrezygnować.....Miałabym tylko kuchnie i wc dla gości na parterze :lol2::lol2::lol2:

piu
04-10-2013, 13:20
W małych kuchniach się przynajmniej człowiek nie nabiega !! I to jest zdecydowany plus !! :lol2:

Ta jest niewielka, a jaka fajna i wszystko zgrabnie pod ręką, na jeden krok :

http://www.decorativehomeinterior.com/wp-content/uploads/2011/10/modern-white-kitchen-design.jpg

piu
04-10-2013, 13:31
realne kuchnie

http://4.bp.blogspot.com/_6RuB-MyU_O4/SmfT6LrONOI/AAAAAAAAFeY/3klwUIe1cDo/s800/frank%2Broop%2Bmodern%2Bkitchen%2Bflat%2Bpanel%2Bc abinet%2Bdoors%2Bopen%2Blower%2Bwood%2Bgrain%2Bupp er%2Bwhite%2Bno%2Bhinges%2Bpulls.jpg

http://kitchenacid.com/wp-content/uploads/2012/07/White-Kitchen-Design-for-Small-Room.jpg

http://www.sfallstars.com/wp-content/uploads/2013/07/off-white-kitchen-tiles-home-quotes--off-white-kitchen-56p3nqe0.jpg

http://1decor.net/wp-content/uploads/2013/02/small-kitchen-appliance.jpg

http://1decor.net/wp-content/uploads/2013/02/white-kitchen-pictures.jpg

http://1decor.net/wp-content/uploads/2013/02/modern-small-kitchen.jpg

http://1decor.net/wp-content/uploads/2013/02/small-kitchen-decor.jpg

http://1decor.net/wp-content/uploads/2013/02/small-kitchen-photos.jpg

judyta87
05-10-2013, 17:18
Biała kuchnia OK, ale niech ona ma chociaż trochę akcentów w innym kolorze. Bardzo ładnie komponuje się olchowe drewno z białym, ale można też użyć jako dodatkowy, kontrastujący kolor zielonego, który też ciekawie się komponuje! :) Załączam Wam moje 3 inspiracje pobrane z google'a :-)216642
http://www.home-designing.com/wp-content/uploads/2013/03/green-and-white-modern-kitchen-2.jpg
http://housearquitectura.com/wp-content/uploads/white-kitchen-inspiration-cabinets-green-surface-black-bar.jpg

piu
08-10-2013, 18:49
http://www.home-designing.com/wp-content/uploads/2013/03/wood-and-white-modern-kitchen-600x411.jpg

http://www.home-designing.com/wp-content/uploads/2009/10/small-yet-complete.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_7voWRpt7Li4/SYkSwCkfs2I/AAAAAAAAH84/DYM1bln4qYg/s400/0908p177_kit_1.jpg



http://i4.au.reastatic.net/home-ideas/raw/b7e88d0232261db1d71532664174490336ca570a91ec57db28 0a146ae75c0d74/kitchens.jpg


http://www.nidahspa.com/wp-content/uploads/2013/08/Sleek-Modern-Kitchen-Marble-Backsplash-Enduring-Inspiration-from-Vic-Nguyen.jpeg

http://img.hgtv.com/HGTV/2011/04/27/Original_Kitchen-Backsplashes-Nicole-Cohen-Modern-Kitchen_s3x4_lg.jpg

http://theluxhome.com/wp-content/uploads/2011/01/modern-minimalist-white-lacquer-kitchen-design-ideas-7.jpg

MaciekTyr.
08-10-2013, 22:41
Na ostatnim zdjeciu powyżej jest moje krzesełko :cool:

A może jednak rozejm z plastikiem :yes: Firma Gorenje i moje klimaty - tę kuchnię po prostu wstawia się do domu

http://static.dezeen.com/uploads/2007/07/futuristic-kitchen-gorenje-ora-ito.jpg

http://static.dezeen.com/uploads/2007/07/detail.jpg

http://static.dezeen.com/uploads/2007/07/dezeen_Ora-Ito-kitchen-goes-on-European-tour_1.jpg

klarion
09-10-2013, 17:39
ja mam akurat ciemniejsza kuchnię - w odcieniach beżu i brązu i u mnie brud też widać, nie wyobrażam sobie nie zmyć blatu czy płytek po każdym gotowaniu, koleżanka robiła jakiś czas temu białą w połysku i też narzeka, że wszystko na niej widać, także chyba nie ma reguły - po prostu trzeba często sprzątać :)

iminde
14-10-2013, 10:47
[QUOTE=MaciekTyr.;6162582]Na ostatnim zdjeciu powyżej jest moje krzesełko :cool:

A może jednak rozejm z plastikiem :yes: Firma Gorenje i moje klimaty - tę kuchnię po prostu wstawia się do domu


Ale kosmos. I to dosłownie :)
MaciekTyr - widzę, że podobają Ci się takie klimaty. Chyba zrobię coś specjalnie z dedykacją dla Ciebie na imindesign.pl.

mzawad
14-10-2013, 21:47
Jak dla mnie mistrzostwem świata jest ta która znajduje się na zdjęciu do tego artykułu. Strasznie podoba mi się to, że nie rzuca się w oczy i idealnie komponuje się z wnętrzem. Naprawdę mistrzostwo!!! http://www.pytanieomieszkanie.pl/zapytaj_eksperta/p-r-m-a-2774-kolory_kuchni_otwartej_na_pokoj/sciany_i_kolory.htm

ANNNJA
15-10-2013, 14:22
piu- piękne, cudne te wnętrza..., wyobraźcie sobie że tą bielą zaraziłam też męża....,
kiedyś jak wkońcu wstawimy wszystko co brakuje, wszystkie listwy zostana wklejone, dokończone, to zrobię kilka ujęć swoich bieli,
ciekawi mnie Wasz odbiór, ale niestety to nie są tego typu wnęrza co Piu przedstawia, brak mi jakoś u mnie przestrzeni, pozatym ..., co tu dużo gadać, takie dopracowanie wymaga i kosztów i pomysłu , którego niestety czasem mi brak, zupełnie nie mam wyobraźni przestrzennej,

piu
15-10-2013, 20:50
ANNJA

wlej koniecznie, bo nie ma to jak realne inspiracje :)


Ja jeszcze coś dorzucę ...

http://homedesignslover.com/wp-content/uploads/2013/09/small-minimalist-kitchen-design.jpg

http://zeospot.com/wp-content/uploads/2010/11/modern-minimalist-kitchen-design-ideas.jpg

http://www.interiordir.com/stockimg/minimalist-kitchen-with-wooden-flooring.jpg

http://pointny.com/wp-content/uploads/2012/12/modern-minimalist-kitchen-architecture-design-contemporary-and-minimalist-kitchen-design.jpg

http://www.trendecoration.com/wp-content/uploads/inspirational-minimalist-amsterdam-apartment-kitchen-furniture-home-decor.jpg

http://www.paseoner.com/images/apartments-red-and-white-color-apartment-interior-white-minimalist-kitchen-with-white-chairs_f10448.jpg

http://www.digsdigs.com/photos/matrix-minimalist-kitchen-from-gabanes-2.jpg


http://www.trendir.com/archives/minimalist-kitchen-breakfast-nook-slim-elmar-3.jpg

http://furniture.trendzona.com/wp-content/uploads/2012/01/Minimalist-kitchen-equipment.jpg



http://housearquitectura.com/wp-content/uploads/modest-minimalist-kitchen-design-table-fireplaces.jpg

duś
15-10-2013, 21:06
piu, jesteś boginią inspiracji wszelakich :)

iminde
17-10-2013, 12:42
Piu
to ostatnie zdjęcie nawet jak dla mnie (uwielbiam minimalistyczne klimaty) jest mega hardcorowe. Nie mówię, że nieładnie to wygląda, zabawa bryłą bardzo do mnie przemawia. Jest po prostu hardcorowe :) Sam nie wiem czy dobrze się wyraziłem... ;)

fassolka
17-10-2013, 13:41
Mi się białe kuchnie ogromnie podobają i rzeczywiście może brud bardziej na nich widać, ale i tak trzeba przecierać szafki, kafelki w każdej kuchni, więc jak dla mnie to żaden problem :)

annNS2
17-10-2013, 16:47
bardziej widac na czarnych ;) :)

arbea
18-10-2013, 08:29
Mi się białe kuchnie ogromnie podobają i rzeczywiście może brud bardziej na nich widać, ale i tak trzeba przecierać szafki, kafelki w każdej kuchni, więc jak dla mnie to żaden problem :)
a ja uważam że bardziej widać wszystko na innym odcieniu niż na białym. Poprzednią kuchnię miałam wenge i biel i na tych frontach wenge bardziej było widać odciski palców, jakieś plamki itp.
Tym razem zrobiłam całą białą kuchnię z czarnym blatem i póki co jestem zadowolona. Jak skończymy jej urządzanie to pochwalę się fotkami

MaciekTyr.
18-10-2013, 22:46
Ale kosmos. I to dosłownie :)
MaciekTyr - widzę, że podobają Ci się takie klimaty. Chyba zrobię coś specjalnie z dedykacją dla Ciebie na imindesign.pl.

Fajnie - chętnie zobaczę. Tu sypialnia (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?17192-SYPIALNIA-kolory-farby-style-realizacja&p=6179924#post6179924). Za ileśtamdni Pan z Wąsami zakończy malowanie/głaskanie salonu - mój najnowszy projekt, też się pochwalę :rolleyes:

piu
19-10-2013, 13:42
to jeszcze dorzucę :)

http://lifestyle6.com/decor/wp-content/uploads/sites/8/2013/05/Fashionable-Minimalist-White-Kitchen-Interior.jpg



http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/art-interior-design-as-component-of-housing-building-of-seven-units-by-metaform-architecture-and-related-by-parking-garage-metaform-architecture-housing-building-05.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/bathroom-dining-room-as-component-of-housing-building-of-seven-units-by-metaform-architecture-and-related-by-wood-walls-parquet-housing-building-04-1024x682.jpg


http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/decorative-accessories-bedroom-as-component-of-housing-building-of-seven-units-by-metaform-architecture-and-related-by-metaform-architecture-marble-housing-building-06-1024x682.jpg



http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/kitchen-selected-work-as-apart-of-maison-cambolin-by-savioz-fabrizzi-architecte-and-related-with-switzerland-wooden-house-maison-cambolin-05-1024x767.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.pnghttp://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.pnghttp://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.pnghttp://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/05/landscaping-swimming-pool-as-section-of-house-m-by-monovolume-architecture-design-and-related-to-glass-walls-glass-railing-house-m-15-1024x683.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.pnghttp://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.png

http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/05/furniture-kitchen-as-section-of-house-m-by-monovolume-architecture-design-and-related-to-meran-italy-house-m-17-1024x683.jpg



http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/05/hall-and-entrance-bathroom-as-section-of-cantilever-lake-house-by-brian-mac-and-related-to-vermont-glass-walls-cantilever-lake-13.jpg


http://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.pnghttp://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.pnghttp://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/05/terrace-bathroom-as-section-of-cantilever-lake-house-by-brian-mac-and-related-to-dunmore-black-and-white-cantilever-lake-14-767x1024.jpg




http://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.pnghttp://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/lighting-houses-as-component-of-c1-house-by-curiosity-architects-and-related-in-tokyo-curiosity-architects-c1-house-09-1024x693.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/furniture-unique-design-as-component-of-c1-house-by-curiosity-architects-and-related-in-tokyo-c1-house-c1-house-08-1024x752.jpg


http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/lighting-unique-design-as-component-of-c1-house-by-curiosity-architects-and-related-in-c1-house-tokyo-c1-house-11-1024x692.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.png

piu
19-10-2013, 14:02
c.d.

zdjęcia pochodzą z rezydencji na portalu www.purodota.com


http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/houses-dining-room-as-section-of-house-in-ferndale-by-nico-van-der-meulen-and-related-in-south-africa-ferndale-house-in-ferndale-14-1024x678.jpg


http://www.3goe.com/wp-content/uploads/2013/10/bathroom-bedroom-as-component-of-block-house-by-taylor-reynolds-and-related-in-taylor-reynolds-kew-block-house-08-915x609.jpg

http://www.3goe.com/wp-content/uploads/2013/10/houses-swimming-pool-as-component-of-block-house-by-taylor-reynolds-and-related-in-contemporary-house-australia-block-house-07-915x609.jpg


http://www.3goe.com/wp-content/uploads/2013/10/houses-bathroom-as-component-of-block-house-by-taylor-reynolds-and-related-in-kew-contemporary-house-block-house-06-915x609.jpg


http://www.3goe.com/block-house-by-taylor-reynolds/houses-bathroom-as-component-of-block-house-by-taylor-reynolds-and-related-in-kew-contemporary-house-block-house-06/


http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/landscaping-bathroom-as-apart-of-villa-in-the-dunes-by-centric-design-group-and-related-in-stone-walls-sauna-villa-in-the-dunes-17.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/dining-room-fireplace-as-apart-of-villa-in-the-dunes-by-centric-design-group-and-related-in-jacuzzi-stone-walls-villa-in-the-dunes-16.jpg


http://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.png


http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/rugs-art-as-section-of-the-zone-in-london-and-related-to-uk-london-the-zone-15-1024x682.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/kitchen-living-room-as-section-of-the-zone-in-london-and-related-to-england-london-the-zone-07-777x1024.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/landscaping-houses-as-apart-of-house-4249-by-dgbk-architects-and-related-on-wood-walls-glass-walls-house-4249-07-1024x682.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.png

http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/05/furniture-interior-design-as-section-of-o-house-by-architectural-studio-fabijani-and-related-to-modern-house-croatia-o-house-09-1024x473.jpg

piu
19-10-2013, 14:20
http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/05/bedroom-kitchen-as-apart-of-domus-civita-by-studio-f-and-related-in-indoor-swimming-pool-italy-domus-civita-04-1024x692.jpg


http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/05/fireplace-dining-room-as-apart-of-domus-civita-by-studio-f-and-related-in-historical-building-studio-f-domus-civita-05-734x1024.jpg


http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/03/interior-design-lighting-as-component-of-27-main-street-in-northcote-and-related-in-wood-floors-australia-27-main-street-in-northcote-06.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.png
http://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.pnghttp://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.pnghttp://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.pnghttp://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/03/for-sale-wall-decor-as-component-of-27-main-street-in-northcote-and-related-in-australia-modern-house-27-main-street-in-northcote-07.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/furniture-eco-friendly-as-component-of-wfh-house-by-arcgency-and-related-by-container-house-arcgency-wfh-house-04-1024x1024.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/04/houses-study-room-as-component-of-wfh-house-by-arcgency-and-related-by-white-interior-wood-floors-wfh-house-03-1024x1024.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/themes/newpurodota/images/jqzoom/zoom.png

MaciekTyr.
19-10-2013, 15:47
Estetyka dobra, natomiast irytuje mnie ten manieryczny porządek podziałów, wymuszona symetria, powtarzalność. Takie podejście daje priorytet formy nad funkcją a to skazuje na stylistyczną ulotność.

fajna kobieta
19-10-2013, 17:08
A mnie sie podoba. Nawet bardzo bardzo. :):)

iminde
19-10-2013, 19:33
Mnie też się podoba. Cholera kto takie wielkie chałupy ma :)

piu
19-10-2013, 22:00
Estetyka dobra, natomiast irytuje mnie ten manieryczny porządek podziałów, wymuszona symetria, powtarzalność. Takie podejście daje priorytet formy nad funkcją a to skazuje na stylistyczną ulotność.

Nie zgodzę się :) Daje poczucie harmonii i ładu, bez ujmy dla ergonomii i funkcji :)
A stylistycznie wpisuje się to w każde wnętrze, nawet klasykę z klinkierową posadzką i belami na suficie - jak widać np. na tym przykładzie :

http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/05/bedroom-kitchen-as-apart-of-domus-civita-by-studio-f-and-related-in-indoor-swimming-pool-italy-domus-civita-04-1024x692.jpg

http://www.purodota.com/wp-content/uploads/2013/05/fireplace-dining-room-as-apart-of-domus-civita-by-studio-f-and-related-in-historical-building-studio-f-domus-civita-05-734x1024.jpg


Dzięki harmonii barwy i formy w kuchni można było zaszaleć z formami krzeseł, łącząc kilka modeli z VITRA i krzesło w stylu prowansalskim.

MaciekTyr.
19-10-2013, 22:27
Mnie też się podoba - tyle, że pozwalam sobie na spostrzeżenia. Za 3 lata okaże się, że deformacja jednych drzwiczek daje ciekawy efekt, albo jakaś gra plam.. itd.
Natomiast wnętrze beninga nic się nie zmieni a i tak będzie ładne.


MODNE nie ma definicji, tak jak nie ma jej warzywo.
Natomiast NIEMODNE zdefiniować łatwo:

- jest to wszystko to, co było modne niedawno

MaciekTyr.
19-10-2013, 23:29
A tu też taka kuchnia, Rok 1957

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DoCCO3GKqWY#t=327
http://img.photobucket.com/albums/v470/bananaphone5000/NEWGORILLA/HOFint1B.jpg

fajna kobieta
20-10-2013, 15:57
Ponadczasowa. :)

piu
20-10-2013, 21:10
http://www.biawow.com/wp-content/uploads/2013/07/minimalist-white-kitchen-and-dining-area-aparment-design.jpg




http://www.biawow.com/wp-content/themes/biawak_v2/images/jqzoom/zoom.png


http://www.biawow.com/wp-content/themes/biawak_v2/images/jqzoom/zoom.png

Marcio Kogan, M&M House

http://myfancyhouse.com/wp-content/uploads/2013/08/Inviting-MM-House-by-Studio-MK-27-%E2%80%93-Marcio-Kogan-+-Maria-Cristina-Motta-4.jpg










http://www.biawow.com/wp-content/uploads/2013/09/Remodeling-Small-White-Kitchen-Design-White-Drawer-Wooden-Roof-Ceiling.jpg


http://www.biawow.com/wp-content/uploads/2013/09/light-and-dark-modern-kitchen-stylish-wooden-color-accent-light-kitchen-ideas.jpg



http://www.biawow.com/wp-content/uploads/2013/08/Amazing-5-Storey-Apartment-Interior-Wooden-Dining-Set-White-Kitchen-Cabinets-615x405.jpg




http://www.biawow.com/wp-content/uploads/2013/07/Clean-And-Simple-Kitchen-Island-Interior-Design-Black-Marble-Floor-615x585.jpg

http://www.biawow.com/wp-content/uploads/2013/07/Mesmerizing-White-Kitchen-Table-White-Wall-Marble-Floor-Design-615x615.jpg

http://www.biawow.com/wp-content/uploads/2013/07/Amazing-Simple-Interior-Design-Green-Fur-Rug-Brown-Leather-Sofa-Wooden-Coffee-Table-615x459.jpg

medzik22
12-11-2013, 19:10
224019224020

piu
15-11-2013, 23:04
http://4.bp.blogspot.com/-esHzLrFGAuk/Ulrbc5t6J_I/AAAAAAAARxs/1GuiRLiGBDg/s1600/mursteinsvegg.JPG

http://1.bp.blogspot.com/-36yLfybITJU/UlrbWpIY0XI/AAAAAAAARxc/yBeDOhHNndk/s1600/sigdal+kj%C3%B8kken.JPG

http://4.bp.blogspot.com/-6SIoO6C4l6w/UlrbW9EqUaI/AAAAAAAARxg/eyTq04w4N8M/s1600/kitchen.JPG

http://4.bp.blogspot.com/-bRalbCnI_zc/UlrbnKxySmI/AAAAAAAARx0/g4kIYM7DmmM/s1600/teglstein.JPG

http://3.bp.blogspot.com/-h7uY937tXNk/UlrbwkfI1oI/AAAAAAAARx8/hFv0oI_IgC4/s1600/oljer.JPG

http://3.bp.blogspot.com/-mEDHiXH9lUw/Ulrb2vbFLCI/AAAAAAAARyE/QB9G54PVb7s/s1600/tallerkenhylle.JPG

Morska_Fala
26-11-2013, 13:15
Witam serdecznie,
Marzy mi się kuchnia biała, minimalistyczna, prosta
Miałabym prośbę do użytkowników tego forum o ocenę projektu mojej kuchni - wyrysowałam ją sama na stronie IKEI
ale nie wiem czy wizualnie będzie ok, funkcjonalnie.. Bede zmuszona zrezygnować z "wymarzonego" piekarnika w słupku
bo nie "widzę" dla niego miejsca, podobnie z kawiarką..? :/ :(
Wiadomo - przyjdzie czas udam się do fachowca (wykonawcy) z tym problemem, jednak chciałabym zaplanować elektrykę w odpowiednich miejscach
A na fachowy projekt kasiurki trochę brak na tym etapie :( (SSO kończymy)

Nie wiem gdzie się udać z tymi zdjęciami, dodałam post na innym wątku, ale nie uzyskałam odpowiedzi,
chyba dlatego, że jestem "świeża", albo w nie odpowiednim wątku dodaje takie zapytanie

beata.i
09-12-2013, 12:41
biała kuchnia mnie się także podoba i sama taką od niedawna mam. i tutaj problem fronty białe lakierowane przestały być białe a bardziej ecru wkurzona jestem bo widać różnicę, czy powinnam reklamować czy tak się mają lakiery:bash:

aniqa1982
09-12-2013, 12:44
Co to znaczy? zżółkły??

beata.i
09-12-2013, 12:45
tak widać różnicę zwłaszcza przy białej płycie od blatu,

aniqa1982
09-12-2013, 14:44
Po jakim czasie użytkowania? Kurczę ja sama chcę biała i sie przestarszyłam teraz :confused: Blat na pewno będę miała w brązach , marmurkowy lub podobny.

beata.i
09-12-2013, 15:01
Po jakim czasie użytkowania? Kurczę ja sama chcę biała i sie przestarszyłam teraz :confused: Blat na pewno będę miała w brązach , marmurkowy lub podobny.

mieszkam od lipca br to może w czerwcu miałam montowaną dokładnie nie pamiętam.
koleżanki macie jakieś doświadczenia czy reklamować czy nie przyglądać się;)

beata.i
09-12-2013, 15:01
a blat mam szary super komponuje.. tylko ten kolor "bieli" buu

fajna kobieta
09-12-2013, 15:11
O kurczę! To mnie teraz przestraszylas....Moze to zależy od materiału ? Ja właśnie zamówiłam swoją i teraz zaczynam sie obawiać.Moja ma być biały akryl.Nic tak naprawdę nie wiem o tym tworzywie.:eek:

channel8
09-12-2013, 20:51
beata.i. - reklamuj! Ja mam białą kuchnię 11/2 roku i nadal jest biała (nic nie zżółkło), coś ktoś chyba u Ciebie spartolił :-(

fajna kobieto - naprawdę na forum jest wiele białych kuchni, które nie zżółkły podczas użytkowania.

aniqa1982
10-12-2013, 09:01
Mam nadzieję , bo sama chciałabym białą kuchnię , tyle że w stylu właśnie np prowansalskim lub skandynawskim .
PIU piękna kuchnia , a cegła boska po prostu !

smeffetka
03-01-2014, 21:18
A to moja kuchnia, dziś zamontowana. Jeszcze na żywo nie widziałam. Biały lakier połączony z dębem sonomą, blat szary, cokoły antracyt. Już po zdjęciu widzę że zmieniłabym układ szafek ale cóż.... Brakuje jeszcze płyty na ścianę, planujemy białą. Jak wam się widzi moja kuchnia? Ah, koło okna nie wiem co dac, miał być wysoki blat z hokerami ale baliśmy się że będzie za ciasno, teraz widać że nie, i nie wiem czy tak zostawić czy domawiać ten wyższy blat? A co w okno? Mój mąż nie chce firan tylko rolety dzień noc w całym domu. Co macie w oknach?

channel8
03-01-2014, 21:49
Może stół z krzesłami ? W oknach może być roleta rzymska. Układ szafek w porządku :-) Ja bym tylko nie dzieliła szafek przy okapie i ujednoliciła je z pozostałymi szafkami.

fajna kobieta
04-01-2014, 15:12
Fajnie.;)Ja jedynie przy tak dużej ilości szafek zrobiłbym inne( delikatniejsze) uchwyty.No ale ja sie czepiam wiec ...:D

zaprawawapienna
13-01-2014, 12:22
Ja miałam raczej problem ze ścianami w białej kuchni, nie pamiętam jaką farbą były pomalowane za pierwszym razem, ale szybko zaczęły wyglądać fatalnie. Potem kupiłam Kuchnię Łazienkę Śnieżki i sytuacja zdecydowanie się poprawiła, farba jest przystosowana do przetrwania wszelkich ekscesów kulinarnych, więc ściany łatwo się czyszczą i od dłuższego czasu dobrze wyglądają.

banan1
23-01-2014, 08:32
Nie będę zakładała nowego tematu, a myślę, że tutaj uzyskam pomoc dotyczącą białej kuchni. Kuchnia będzie otwarta na salon, więc wymyśliłam sobie 2 kolory (biały i wenge lub biały i czarny) tak by zmieniać wystrój kolorowymi dodatkami. Nie podobają mi się szafki kuchenne w dwóch kolorach, więc najoptymalniej by było dać wszystkie szafki białe a blaty ciemne. Patrząc na rzeczywiste zdjęcia najlepszy efekt robią białe szafki na wysoki połysk. Tylko w sklepie Pani doradziła nam przy dzieciach najzwyklejszy mdf, bo powiedziała, że będą najtrwalsze. Mamy 2 dzieci poniżej 3 lat i dla nich nie ma problemu by uderzyć w szafkę metalowa tarką lub przejechać kluczami. Póki co mamy białe meble z Ikei (to jest chyba stat biały) i szafki są w dobrym stanie jak na to co się z nimi dzieje.

Boję się wysokiego połysku, bo znajomi mają taką kuchnię, ale już jakąś szafkę do salonu kupili zwykłą plus białe krzesła i to się odcina i nie pasuje.
Obawiam się, że najzwyklejszy mdf imitujący strukturę drewna będzie wyglądał źle. Kuchnia ma iść bardziej w nowoczesny styl niż klasyczny.
Czy pomoże mi ktoś z doborem materiału, pokaże prawdziwe zdjęcie nowoczesnej kuchni w bieli (nie z połyskiem).

A może odpuścić ten biały i wybrać szary kolor. Tylko białe meble i wenge do salonu są chyba bardziej dostępne. Mam mętlik w głowie. Prosze o pomoc a nie o krytykę.

Dodam, że tym razem ze względu na kształt kuchni będzie ona na wymiar a nie z Ikei. Tak bym kupiła Ikeę i się nie martwiła, a tak musze powiedzieć stolarzowi jaki chcę materiał i nie wiem.

czarnamagda
25-01-2014, 20:10
Nie chce dublowac postów, a widzę, że rzadko ktokolwiek zagląda do wątku projektowego.

Proszę zerknijcie na projekt mojej kuchni i coś doradźcie :D

Projekt znajdziecie pod linkiem
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje&p=6330539#post6330539

Bardzo liczę na Waszą pomoc :)

Remika2
25-01-2014, 23:03
banan ja mam białą kuchnię lakierowaną w macie z mdf. Tylko czarna część jest w połysku. Bardzo sobie ją chwalę. I jeśli chodzi o utrzymanie czystości to mam porównanie z białym połyskiem szafek łazienkowych, wg mnie mat jest lepszy.
Biel jest uniwersalna, z nią nie ryzykujesz. Z szarością może być już rożnie.

237471237472
237474237475

ANNNJA
26-01-2014, 14:44
po takiej pięknej, uniwersalnej i mega nowoczesnej kuchni to ciężki konkurent dla mojej...

proszę o krytykę ale taką z konkretnymi zarzutami, co jest dobre w odbiorze a co powinnam poprawić i na co?? ucieszę się z projektu np. firanek/zasłon,
z zastrzeżeniem że okna nie chcę zasłaniać na dzień , dopuszczalne jest przysłonięcie na wieczór, teraz z tymi zasłonami nie da się przesuwać bo mam zasłonki "na mocowaniu drążka"...

ktoś się niedawno dopytywał jak to będzie jak będą biale lakierowane fronty, bialy blat i piaskowy zlew. u nas jest dokładnie w ten sposób,
teraz to nawet i zlew brałabym bialy..... ;),
[http://foto2.m.onet.pl/_m/3fc654898e279c77d9cb321669721032,10,19,0.jpg
część kuchni w odbiciu lustrzanym

http://foto1.m.onet.pl/_m/bd15fe3bd3b1840355780c016ea32441,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/41dd7c834787d68053230eed7d519a37,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/66053bfbd38b763a48516147e74d49a6,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/e8f50fa1593d38781d1c1d04295c1331,10,19,0.jpg
http://foto1.m.onet.pl/_m/bd15fe3bd3b1840355780c016ea32441,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/bcecb5a4b0bacfd7fe40ad9468763a27,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/631f548583a36f3b153f0fb37d003959,10,19,0.jpg

kinka
26-01-2014, 14:58
Remika,kuchnia jest wyjątkowa,zresztą jak cały twój dom.........nie można się napatrzeć.
Annnja twoja kuchnia jest równie ładna i ma ten swój klimat.

ANNNJA
26-01-2014, 15:03
kinka dziękuje....
czekam dalej na oceny, + ew. wskazówki do zasłon/firanek dotyczy nad blatem w kuchni.. okienko miniaturka 90x 120cm, większego nie dalo rady "wymurować" ....;)

sorry za wielkie fotki, najpierw ich wcale nie było, potem wywalily się jak "krowa"
nie umiem obsługi "nowego" forum, które ma już ze 3lata, ale ja pozostałam w obsłudze sprzed tamtej zmiany.....

wybaczcie....

duś
26-01-2014, 16:21
ładna, prosta kuchnia, choć do ergonomii mam zastrzeżenia.
odnośnie dekoracji okna, to postawiłabym na coś nawiązującego do klimatu domu. te wielkie zwisające białe płachty mi się nie podobają. lekka biała roleta rzymska lub wenecka, jeśli miałaby być bardziej ozdobna, byłaby lepszym rozwiązaniem.ukazałaby ładną ścianę i oddała charakter pomieszczenia.

Sharlotka
26-01-2014, 16:33
Annnja,

KOT W KOSZYKU - NAJPIĘKNIEJSZY!!!!:D

Piękne masz to ogromne okno w kuchni, stół na jego tle prezentuje się świetnie!
Biel mi się strasznie podoba u Ciebie w połączeniu z rustykalnym, swojskim drewnem, jest ładnie, lekko - tylko też jak Duś zamieniłabym białe zasłonki i zazdrostki na proste rolety rzymskie.

LeoAureus
26-01-2014, 16:42
Nie zasłaniałabym ścian, przypuszczam, że są takie jak z boku (bale), a więc piękne, szkoda zakrywać :)

ANNNJA
26-01-2014, 17:21
kota dodałam w innym formiacie- ciagle mam problemy z wstawianiem fotek, chciałam zobaczyć jak wyjdzie załącznik,,.. murzynka co kilka dni ma nowe pomysły na swoją drzemke...
DUŚ- cieszę się że zabrałaś głos w temacie,
Sharlotka- dziękuje za opinie, był czas że myslalam aby wyprowadzić stół dalej, aby okno było otarte i dawalo wrazenie przestrzeni, ale wtedy stol wjezdza jakby w salon, parapet mam na wysokości ok. 50cm,

te "płachty" to lniane zasłony w kolorze naturalnym, hm..może lekko mleczne,
i właśnie o to chodzi::: za wszelką cenę chcę rozbielać to wnętrze, gdzie się da to wstawiam albo białe meble, albo wieszam białe zasłony!
ten sam efekt chciałam uzyskać w kuchni, wcześniej był karnisz tylko nad oknem 150cm długości, i jakos tak kiepskawo to wyglądało, koleżanka poradziłą mi abym wziełą dłuższy karnisz i uwiesiłą po bokach długie białe/jasne zasłony,
wiec zmieniłam na karnisz 300cm i zawiesziłam 2 płachty.... ;)
wiem ze jeśli ta zazdroska ma zostać na dole to powinnam powiesić ten sam wzór u góry i tak pomyślałąm aby był długości do początku jak się okno zaczyna...= co o tym myślicie???

bali mam tyle że teraz tęsknię na minimalizmem, bielą, sterylnością, ale się nie da...u mnie przynajmniej, i tak naprawdę zwracam uwagę aby nie zagracać, ale nawet 1 obraz u mnie na ścianie, za chwile jakiś kwiatek, na parapecie coś tam..i się robi wielkie zagracenie

tutaj jeszcze ta fotka co mi uciekla, odbicie boku kuchni w lustrze....,

Duś a ta ergonomia to do czego konkretnie masz zastrzeżenia???
ja bym może od siebie dorzuciłą że płyta powinna być ok. 10-15cm od boku ściany oddalona....,
reszta wg. mnie wygodna,
kran dziś zamocowałabym zlew z kranem nie w oknie-....kiepsko wygląda, a 15cm dalej w lewo też byłoby wygodnie, bałam się żę będzie za mało blatu roboczego po lewo od zlewu, a i tak z tego mało korzystam...,

lodówka podblatowa- do zabudowy o wysokości 90cm, i szer. max. 56cm było nam mega trudno znaleźć, wkońcu podarowałam sobie temat........

duś
26-01-2014, 19:47
no właśnie zarzut a propos ergonomii, to przede wszystkim płyta, która jest bardzo mocno wciśnięta w kąt. nie wiem czy to było podyktowane podziałem szafek (u mojej mamy "przez środek płyty" przechodzi linia podziału dwóch rzędów szuflad i nie wygląda to źle), czy świadoma decyzja, ale bardzo sobie ograniczyłaś wygodę (moim zdaniem oczywiscie)

kolor tych płacht jest okej, tylko one tak dziwnie wiszą. o niebo lepiej by wygladały zmarszczone niczym normalna zasłona (choć nie wiem czy ten materiał jest akurat wdzięczny do takich zabiegów). myslę, że ta zazdrostka nie jest najszczęśliwsza, bo kuchnię masz nowoczesną jednak, no i ona wymaga towarzystwa lambrekinu, ktory zawisłby nad oknem. natomiast aby roleta wyglądała dobrze powinna moim zdaniem być o 15-20 cm szersza aniżeli wnęka okienna. jest bardziej uniwersalna - pasuje i do nowoczesnego i do prostego.
co do belek - jeśli masz potrzebę rozjaśnienia belek, to na twoim miejscu powiesiłabym tam np. jasny obraz albo plakat (w zależności od charakteru reszty mieszkania).

annNS2
27-01-2014, 07:57
bardzo klimatyczne wnetrze! zdecydowanie bym sciagnela te lniane 'plachty' ze sciany w kuchni :) bale sa piekne! masz biala podloge, biale zaslony i sciany tez biale, biale dodatki, posostale meble i nawet drzwi...jak dla mnie to zdecydowanie za malo drewna! ;) :)
nawet w domu z bali moze byc nowoczesnie i wcale nie musi byc sterylnie bialo ;)
237779237780237781
chociaz te ledy to dla mnie lekka przesada ;)

ANNNJA
28-01-2014, 13:40
to dodam może kilka słów o stosunku drewna do białych ścian,
Dom z bali, więc cały parter mamy ściany okrągłe, drewniane- zdecydowanie ponad 50m. bieżących bali,
+ a tylko hol i łazienka jest z pustaków, czyli około 8mb. ściany, ale z tego tylko ok.4m jest widoczne, reszta jest przykryta np. szafkami kuchennymi lub szafą..
salon jest razem z kuchnią i to jest ok. 38- 40m2, powierzchni, aby było zimą/wieczorem jasno zapalamy większą część punktów świetlnych,
w suficie nad tą powierzchnią mamy zamontowane ponad 20sztuk lamp....różne, wszystkie powyżej 60W. większość energooszczędne, lub tzw. jarzeniówki...
drewno nie odbija światła, przez swoje faktury i kolory potrzebna jest większa " moc świetlna" aby uzyskać efekt jasności w porównaniu np. do tynkowanych ścian...... ;)

to moje zdanie w temacie bieli i o tej jasności......,

bale oglądam i tak wszędzie, kuchnia z boku, salon, za TV, za sofką, łazienka, hol, gabinet...etc.........

Ladybird76
30-01-2014, 18:56
banan ja mam białą kuchnię lakierowaną w macie z mdf. Tylko czarna część jest w połysku. Bardzo sobie ją chwalę. I jeśli chodzi o utrzymanie czystości to mam porównanie z białym połyskiem szafek łazienkowych, wg mnie mat jest lepszy.
Biel jest uniwersalna, z nią nie ryzykujesz. Z szarością może być już rożnie.

237471237472
237474237475

Remika a co masz na podlodze tzn co to za gres?

kinka
31-01-2014, 08:05
Wystarczy zajrzeć do dziennika Remiki.............płytki Dessau Grey Tau:)

Ladybird76
31-01-2014, 09:07
Tau dessau są piękne....

Remika2
31-01-2014, 09:30
Tak, dokładnie to Tau:)

magdalena98
04-02-2014, 16:04
My jesteśmy posiadaczami białej kuchni i jesteśmy na prawdę zadowoleni . Wysyłam link stronki z ciekawymi aranżacjami :) [moderowano :spam:]

kori
05-02-2014, 15:24
Hej, a czy macie może jakieś realizacje bądź inspiracje w swoich bibliotekach białych nowoczesnych kuchni z drewnianą podłogą oraz drewnianym blatem??

db8600
25-02-2014, 01:22
Witam. A ja w swoim "M" też będę miał białą kuchnię w połysku. Blat będzie dębowy lodówka będzie też wolnostojąca ale biała nie taka jak na projekcie. Na podłogę planuje położyć płytkę Tubądzin Concrete 1 między szafkami białe szkło nie wiem tylko jaki kolor ścian:D http://images63.fotosik.pl/691/8f269723c875bf0cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8f269723c875bf0c) http://images61.fotosik.pl/690/49dab9d1de589d6dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=49dab9d1de589d6d) http://images63.fotosik.pl/691/4bf34a6efbdbb703m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4bf34a6efbdbb703) http://images62.fotosik.pl/693/b6f1e1fb0dd556e4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b6f1e1fb0dd556e4) Montaż kuchni planowany na 7-11.04.2014 :D

krcb
19-04-2014, 12:10
Nasza biała kuchnia powoli zaczyna nabierać kształtów :)
255656255657255658255659

Delicjanka
23-04-2014, 20:25
Witam!
Dołączam do was, marzę o białej kuchni! :) mąż natomiast mówi NIE, no ale ja już podjęłam decyzje;) teraz go tylko przekonuje. Wczorajszy wieczór poświęciłam się temu wątkowi, przeczytałam od deski do deski. Ogólnie marzy mi się kuchnia czarno biała, na wysoki połysk. Jednak teraz sobie myślę, ze kuchnia biała połączona z szarościami, lub białe połączenie z drewnem jest równie piękne! Moja kuchnia nie będzie duża, dopiero lejemy strop w piątek, ale już nie długo umawiam się z panem stolarzem na dogadanie itd. Planujemy wprowadzić się przed świętami :) rzut mojej kuchni. Może macie jakieś pomysły? 256245 Pozdrawiam! :)

krcb
26-04-2014, 14:37
kuchnia już prawie gotowa ;) kuchnia już prawie gotowa ;) zastanawiam się tylko jak zagospodarować tę przestrzeń między meblami a oknem. Musieliśmy zostawić tam dostęp do okna gdyż okno jest przy samej ścianie i musimy mieć możliwość otwierania go na oścież...dlatego może tam być tylko coś do wysokości blatu z możliwością dojścia do parapetu a na ścianie coś płaskiego ewentualnie...nie wiem, nie mam pomysłów...ale drażni mnie ta "dziura" ;)

Aleksandryta
26-04-2014, 20:13
256753

lub coś podobnego z Ikea
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/10471/

dorka00
07-05-2014, 21:04
Witam.
mam prośbę czy moglibyście podzielić się doświadczeniami z montażu kuchni? czy montażyści ją myją, montują zlew razem z syfonem itd? u nas rozczarowaniem były wióry w szufladach, nie zamontowany syfon do zlewu, brak listwy (bo jest równo) ale nawet silikonu żadnego.

Slay75
07-05-2014, 22:32
Witam.
mam prośbę czy moglibyście podzielić się doświadczeniami z montażu kuchni? czy montażyści ją myją, montują zlew razem z syfonem itd? u nas rozczarowaniem były wióry w szufladach, nie zamontowany syfon do zlewu, brak listwy (bo jest równo) ale nawet silikonu żadnego.

Pierwsza i najważniejsza zasada:

Zawsze wszystko sprawdzaj, nie spiesz się, Twoje pieniądze, Twój czas, Ty jesteś Panem sytuacji i czasu. Masz zastrzeżenia, reklamuj, nie podoba się rysa, kropka, odprysk w niewidocznym miejscu, reklamuj.
Ja reklamowałem ze 3x różne fronty. Potem po całkowitym zmontowaniu kuchni i odjechaniu ekipy, zauważyłem brak uszczelki przy lodówce, a wcześniej pytałem montera do czego ta uszczelka. Przez telefon przysięgał, że wszytko zamontował, po 2 tyg. uszczelki się odnalazły na samochodzie ekipy montującej razem z jakimś plastikami które tez nie były po montowane. Na 99% jestem pewien, że zajumali. U mnie wycinali tylko otwory pod zlew i płytę kuchenną, ale o tym poinformowali mnie na początku, że oni tylko wycinają. Blat mam dębowy i te kawałki po otworach chcieli sobie zabrać, nawet przygotowali sobie te kawałki do wyniesienia przy wejściu.

Po montażu miałem posprzątane i odkurzone, ale wiadomo, że samemu zrobi się to dokładnie. Na styku blat/ściana położony sylikon.

pozdrawiam

dorka00
08-05-2014, 07:10
dzięki;)
też doczepiałam się szczegółów pewne rzeczy ładnie poprawili a silikon powiedzieli, że w ostateczności mogą położyć:jawdrop:
więc zostawię to dla pana od płytek bo się na tym zna. nam nie powiedzieli na początku, że nie montują syfonu w zlewie i listew. gdyby tak było wrażenie zostałoby inne. ale o tyle dobrze i miło, że zostawili mi 2m blatu kuchennego, który wykorzystam na szafkę w łazience;)
pozdrawiam

Diedra
08-05-2014, 18:46
U nas zostało pięknie posprzątane, fronty wypolerowane, trociny wymiecione, folie ochronne popakowane i zabrane, silikon położony. Ale u innego stolarza domówiliśmy jedną szafkę (miałam fronty i system szuflad, dorabiał tylko korpus i poskładał całość) i tu już tak pięknie nie było - folie zostawione na środku kuchni, fronty wypaluchowane, a w szufladach po garści trocin. Machnęłam ręką, bo to tylko jedna szafka, ale wyobrażam sobie radość inwestorów, którym ten pan montuje całe kuchnie... ;)

dorka00
08-05-2014, 21:43
właśnie, chwila pracy a wrażenie całkiem inne:( tak się pracuje na markę...

Ladybird76
09-05-2014, 07:26
Nasza biała kuchnia powoli zaczyna nabierać kształtów :)
255656255657255658255659

Możesz zdradzić jak ci się użytkuje zlew tuż na rogu i jakiej masz wielkości pod nim szafkę (otwór czy też drzwiczki) oraz jaki duży masz Zlew?

agatah
09-05-2014, 08:16
Ladybird, zobacz jak u mnie zlew, w podpisie.
Dwa lata ponad używam i jest super.
Jesli coś myję to w dużej komorze, a do małej zazwyczaj coś tam odkładam. Rękę mam na tyle długą, że sięgam ;)

A jest wygodnie, bo biodrem można się oprzeć :lol2:

zytryna
09-05-2014, 14:36
hmmm mi się podobaja biale meble do kuchni,ale obaiwam sie jak z ich dłuzszym uzyciem i trwalymi zabrudzeniami ???? ;)

Mmelisa
09-05-2014, 14:41
Meble jak meble.. zuzywaja sie wszystkie tak samo...posiadam biala kuchnie od 3lat i nie mam zastrzezen...
do nowego domu tez bedzie biala kuchnia :)

zabrudzenia? ja na biezaco przecieram... przy gotowaniu, wkladaniu naczyn do zmywarki czy tez ich wyjmowaniu z niej :)

fajna kobieta
09-05-2014, 14:57
Mmel ty od 3 ja od 12 i żadnych zabrudzeń ani uszczerbkow.:)

Elfir
09-05-2014, 17:36
hmmm mi się podobaja biale meble do kuchni,ale obaiwam sie jak z ich dłuzszym uzyciem i trwalymi zabrudzeniami ???? ;)

To pytanie zadawane jest chyba na co drugiej stronie tego wątku :D

aneta_doa
26-05-2014, 17:47
Faktycznie biała kuchnia może kojarzyć się nieco z recepturą apteczną ;) Może spróbuj połączenia wanilii i kawy. Będzie bardzo rustykalnie :)

kaimar
29-05-2014, 12:35
Biały kolor jest o tyle wygodny, że pasuje do wielu innych zestawień. Ja wstępnie wybrałam biały lakier połączony z laminatem drewnopodobnym, jednak po poradzie projektanta lakier zmieniłam na półmat z formułą anty-odciskową i mam problem z tłustymi śladami z głowy. Blaty gładkie białe również odporne na odciski i zarysowania, długo tego szukałam i znalazłam w Łodzi w :spam:. Za każdym razem poprawia mi się humor jak wchodzę do mojej pięknej kuchni:))))))))

erka1
08-06-2014, 08:43
Witajcie co radzicie:
Mam w planach zakup kuchni IKEA LAXARBY Biały, jasne drewno - dąb na blat - do tego myślałam o białym sprzęcie tj. Piekarnik, płyta, zlew ( franke).
Myślałam,żeby kupić po prostu sprzęt AGD z IKEA ( oprócz płyty bo białej nie mają...) ale po przyłożeniu próbki szafki do sprzętu jest duża różnica kolorystyczna ( sprzęt w IKEA jest kremowy...).
Co radzicie.. dać czarny sprzęt ? czy może macie jakieś inny typy innych firm? myslałam jeszcze o np. Bosh HBC86P723

aha dodam, że nie chce srebrnych sprzętów.

Kalioke
10-06-2014, 09:51
Nasza biała kuchnia powoli zaczyna nabierać kształtów :)
255656255657255658255659

krcb co to są za płytki i jaki rozmiar?

czakira
05-08-2014, 13:38
moja biała kuchnia już też prawie skończona273283273284

czakira
05-08-2014, 13:39
moja biała kuchnia już też prawie skończona273283273284

foto bardzo kiepskie bo robione wieczorem przy złym oświetleniu

bubblegum
06-08-2014, 09:01
Kuchnia (a właściwie salon kuchenny) już wygląda świetnie. Czekam na zdjęcia za dnia :)

BaralekGJ
06-08-2014, 15:56
Witam.

Piekne są wasze kuchnie. U nas tez będzie kuchnia w białym macie (śmietankowa biel). Do tego blat w kolorze stare drewno ciemne 273539

Podłoga drewnopodobna, jasniejsza od blatu, Sciany będą jasne.


Zastanawiam się nad płytkami między blatem a szafkami. Szukałam jasnych, ale zobaczyłam te


273540273541


no i zastanawiam się czy będą pasować. ... czy ktoś z was ma płytki ciemne w białej kuchni?

smeffetka
06-08-2014, 17:41
WITAJCIE, potrzebuję pomocy odnośnie płytek w kuchni. Jakie będą najbardziej odpowiednie? Myślę nad białymi. Czy może dac jakieś z dekorem np fioletowym lub zielonym? Czy nie mieszać i postawić na biel. Widziałam ładne z paradyza z kwiatem ale nie jestem w stanie zamieścić tu linka.

BaralekGJ
07-08-2014, 07:24
WITAJCIE, potrzebuję pomocy odnośnie płytek w kuchni. Jakie będą najbardziej odpowiednie? Myślę nad białymi. Czy może dac jakieś z dekorem np fioletowym lub zielonym? Czy nie mieszać i postawić na biel. Widziałam ładne z paradyza z kwiatem ale nie jestem w stanie zamieścić tu linka.


Witaj. Własnie większość kuchni jest z jasnym wypełnieniem między szafkami a blatem, a ja znalazłam ciemne płytki i mma odwrotny problem - czy ciemny pasuje ;)
Wydaje mi się ze nie jest waznt wybór ciemny czy jasny, ale dopasowanie odcieniem i stylem płytek do mebli i calje kuchni .

Powodzenia ;)

Hisia
07-08-2014, 10:55
Uważam, że ciemne pasują jak najbardziej. Wtedy tworzy się ładny kontrast pomiędzy białymi meblami, a ciemną okładziną na ścianie. Musisz jednak wiedzieć, że te ciemne płytki będą poniekąd stanowiły główny punkt twojej kuchni, coś na co zwraca się uwagę zaraz po wejściu do kuchni, zaś meble będą tworzyły tylko tło. Ja u siebie pomiędzy szafkami mam panel z klejonki dębowej i nikt nie zwraca uwagi na meble tylko właśnie na ten panel, który stanowi główną ozdobę. Moi znajomi maja białe meble i czarny lacobel na ścianie, bardzo fajnie to wygląda, aczkolwiek dla mnie trochę za zimno/laboratoryjnie.

BaralekGJ
07-08-2014, 12:05
Hisia - dzięki za zdjęcie ;)

A możesz jeszcze napisać jaką masz podłogę i kolory scian? Możesz wrzucić bardziej ogólne zdjęcie?

Basia_KRK
07-08-2014, 12:42
Witam.

Piekne są wasze kuchnie. U nas tez będzie kuchnia w białym macie (śmietankowa biel). Do tego blat w kolorze stare drewno ciemne 273539

Podłoga drewnopodobna, jasniejsza od blatu, Sciany będą jasne.


Zastanawiam się nad płytkami między blatem a szafkami. Szukałam jasnych, ale zobaczyłam te


273540273541


no i zastanawiam się czy będą pasować. ... czy ktoś z was ma płytki ciemne w białej kuchni?

Fajnie będzie :) Lubię bardzo takie zestawienia, dlatego podobnie jest i u nas. Tylko my nie mamy płytek - jest panel. Ja bym nie wprowadzała ciemniejszego elementu, skoro wszystko jest jasne. Chyba, że chcesz mieć taki "wyraźny" akcent :)

Basia_KRK
07-08-2014, 12:48
U nas ta kuchnia była inspiracją i wzorem. Na jej podstawie powstał nasz projekt.

http://okapyfaber.pl/images/pictures/0000200/house-of-kitchen-krakow2_big.jpg

http://okapyfaber.pl/images/pictures/0000200/house-of-kitchen-krakow1_big.jpg

Marta34
07-08-2014, 14:15
Białe kuchnie są cudowne :) Ja mam białą kuchnię skandynawską z drewnianym blatem + czarne agd i wykończenia mioooodzio:)

elmagra
08-08-2014, 10:00
hej, mam pytanie. Ja też mam mieć białą kuchnię lakier mat, blat to dąb szary, ściany jasne szare. No i wymyśliłam sobie, żeby tą jasną kuchnię ożywić kolorem. Kupiłam sobie fioletowe lampy (takie tuby zwisy) i chciałam pomalować przestrzeń między szafkami na fioletowo a na to docelowo szyba taka półmleczna, żeby trochę kolor złagodzić. Myślicie, że to dobry pomysł, czy jednak wrócić do bezpiecznej szarości?? Pomóżcie, bo jutro muszę ostatecznie pomalować, bo kuchnia będzie w poniedziałek. :)

joliska
08-08-2014, 10:24
Zostaw szare ściany, a fiolet daj w dodatkach i AGD :yes:

Basia_KRK
08-08-2014, 10:28
Zostaw szare ściany, a fiolet daj w dodatkach i AGD :yes:
Dokładnie tak. Jak będziesz miała neutralne ściany, to fantastycznie możesz "bawić" się dodatkami (zasłony, firanki, rolety rzymskie, bieżniki, serwetki, flakony, itd..) - w zależności od pory roku :)

BaralekGJ
08-08-2014, 12:39
Basiu - masz przepiekna kuchnię, chociaż najbardziej jestem pod wrażeniem piwnicy ;) Mój mąż już kombinuje gdzie u nas w piwnicy takie cudo zrobi ;) Chociaz mamy piwnice zbloczka betonowego, wiec nie wiem co wykombinuje
Ale do rzeczy ....

Czyli myslicice ze za ciemne będą te płytki? A co sądzicie o tych lekko beżowych (na zdjęciu gdzie są różne rodzaje płytek jest większość sciany nimi wyłożona.
Kurcze, ale te brązowe takie ładne .....Jakbym dała stół biały i krzesła białe .... Mam w kuchni dwa okna - jedno od południa drugie od południowego wschodu ....

Zachorowałam na te płytki ;/ :sick:

Basia_KRK
08-08-2014, 18:11
Basiu - masz przepiekna kuchnię, chociaż najbardziej jestem pod wrażeniem piwnicy ;)
Dziękuję, miło mi :) Piwnica, a raczej winniczka to fajna sprawa :)

Basia_KRK
11-08-2014, 08:35
To lubię :)

http://www.top4x4.net/wp-content/uploads/2014/03/uncategorized-luxurious-contemporary-kitchen-design-with-white-built-in-hobs-and-black-built-in-oven-for-decoration-black-and-white-contemporary-kitchen-design-inspirational-black-and-white-modern-kit.jpg

http://roomed.nl/wp-content/uploads/2013/04/Matt-White-With-Ash-Contemporary-Kitchen-photos.jpg

http://decordots.com/wp-content/uploads/2013/01/modern-white-kitchen-with-black-wall.jpg

smeffetka
11-08-2014, 21:20
[ATTACH=CONFIG]274477[/ATTACH
To moja kuchnia
G

martahp
11-08-2014, 22:21
foto bardzo kiepskie bo robione wieczorem przy złym oświetleniu

Czakira, czy możesz podać wymiary swojej kuchni?

anap
12-08-2014, 13:45
Witam.



Zastanawiam się nad płytkami między blatem a szafkami. Szukałam jasnych, ale zobaczyłam te


273540273541


no i zastanawiam się czy będą pasować. ... czy ktoś z was ma płytki ciemne w białej kuchni?


a możesz powiedzieć co to za firma i jaka nazwa płytek? podobają mi się te fioletowe :)

Nika1001
18-08-2014, 20:01
Cześć,

Mam ogromny dylemat... Koncepcja od początku była jedna - białe matowe fronty + blat z litego dębowego drewna (styl skandynawski). Regularnie zniechęcano nas do drewnianego blatu. Zaproponowano dębowy fornir (blat obłogowany) Uwielbiamy połączenie bieli z drewnem, dlatego też rozważamy opcję białe fronty szafek wiszących, fornirowe dębowe fronty szafek stojących. Jaki blat proponujecie do tego połączenia? (w tym wypadku blat byłby z laminatu, zlewozmywak czarny granitowy). Jakie kolory dobrać żeby nie było zbyt pstrokato. Pytanie do użytkowników drewnianych blatów - bać się czy nie bać? Może ktoś ma doświadczenie z blatem drewnianym obłogowanym? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

staly bywalec
18-08-2014, 20:16
Nie bać, drewniany blat jeśli dobrze wykonany jest bardzo fukncjonalny i świetnie się prezentuje.

Nika1001
19-08-2014, 09:47
Dziękuję za odpowiedź :) coraz bliżej mi do drewnianego blatu. Co proponujecie na ścianę do białej kuchni z drewnem? W grę wchodzą tylko płytki - pytanie w jakim formacie i kolorze?

Lenovo65
19-08-2014, 10:58
nie wiem czy tak się opłaca te drewno do kuchnii

Nika1001
19-08-2014, 12:03
Lenovo65 dlaczego tak uważasz?

joliska
19-08-2014, 12:26
Lenovo spamuje...

CARe***
19-08-2014, 15:30
Witam.
Kilka nowych inspiracji z użyciem bieli i czerni w kuchni.
275735275736

Mam nadzieję, że przypadnie do gustu.

BaralekGJ
19-08-2014, 21:12
a możesz powiedzieć co to za firma i jaka nazwa płytek? podobają mi się te fioletowe :)

Nie są fioletowe. Te ciemne są czarno-szare. Płytki Emigres Trevi. Ja znalazłam je jedynie tutaj http://www.merkurymarket.pl/plytki-ceramiczne/emigres/trevi/
Z Emigresu mam płytki drewnopodobne podłogowe MDE 510 i są równe, dobrze sie kładą, wiec oczekuje że te tez beda dobrej jakosci. Jeszcze niestety nie mam ich w domu ....

morfeusz1
20-08-2014, 10:09
My mamy białą kuchnię - totalnie białą: białe meble na wysoki połysk, biała podłoga (wylewka), biały blat ze staronu , biały zlew, białe ściany i biały panel ze staronu pomiędzy szafkami górnymi, a dolnymi. O tym, jak ją projektowaliśmy pisze na swoim blogu w ostatnim poście, jest też tam sporo zdjęć, jak wygląda. Jeżeli macie ochotę odwiedzić naszą kuchnię serdecznie zapraszam tutaj: http://milemaison.blogspot.com/2014/08/Kuchnia-Nowoczesna-kontra-Kuchnia-Rustykalna-Dwie-Nasze-Kuchnie.html (http://www.milemaison.blogspot.com/2014/08/Kuchnia-Nowoczesna-kontra-Kuchnia-Rustykalna-Dwie-Nasze-Kuchnie.html)

Wbrew pozorom biała kuchnia jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, poza tym jest zawsze jasno, świetliście dzięki bieli zatem taką kolorystykę zawsze i każdemu będę polecać :)

Tymczasem klika zdjęć:

275817 275818 275819

Pozdrawiam serdecznie,
Magda

adrianad
20-08-2014, 10:31
Morfeusz, piękna ta Wasza kuchnia i jaka dopracowana! Naprawdę nie masz problemu z utrzymaniem takiej laboratoryjnej czystości? Podziwiam!

Ja ciągle się zastanawiam nad blatem do białej kuchni. Drewna nie chcę, nad blatem będą najprawdopodobniej szare kafle więc super by mi biały blat pasował ale wszyscy mnie straszą, że to będzie koszmar. Z tym, że nie stać mnie na żaden drogi blat, pewnie będzie laminat, tylko jaki właśnie?

Aniela Aniela
20-08-2014, 10:47
@morfeusz1, prezentuje się to wyjątkowo minimalistycznie. W swojej kuchni planuję osiągnąć podobny efekt, ale chcę pokombinować z czerwono-czarnymi wstawkami. Póki co szukam inspiracji.

morfeusz1
20-08-2014, 11:28
adrianad - nie mam żadnych problemów i sama jestem zaskoczona, bo niby biel, więc wszystko powinno być widać. I może paradoksalnie dlatego, że wszytsko powinno być widać, to jest czysto, bo na bieżąco sprzątam: fronty wystarczy przetrzeć i raz dwa są idealne: nie ma żadnych odcisków palców itp. Blat utrzymuje się rewelacyjnie. Wystarczy gąbka zwykła do naczyń (ta szorstka strona). Biel jest wspaniała do kuchni - rozświetla ją, jest jasno i przestronnie. Jeśli potrzebujemy kolorów, wystarczą kolorowe dodatki i będzie pięknie :)

Aniela Aniela - miało być minimalistycznie bez żadnych sprzętów na wierzchu itp. Dlatego tak dokładnie wymierzaliśmy nasze sprzęty (jak opisywałam na blogu), aby zaprojektować funkcjonalne wnętrze mebli. Myślę, że czerwone i czarne wstawki w białej kuchni będą wyglądać świetnie :)

Nika1001
22-08-2014, 12:02
Białe fronty - mat czy połysk?

morfeusz1
23-08-2014, 11:49
Białe fronty - mat czy połysk?

zawsze połysk :)

adrianad
23-08-2014, 12:55
Mat :)

Nika1001
23-08-2014, 14:02
no to jest fifty fifty... możecie uzasadnić swój wybór? byliśmy zdecydowani na mat, ale rodzina namieszała nam, że jest trudniejszy w utrzymaniu. Testowaliśmy na kawałku matowego frontu (rozlane wino, kurkuma) i o ile samo czyszczenie nie sprawiło żadnej trudności,to plamy niestety pozostały. Chcemy kuchnie w stylu skandynawskim więc do tej idei bardziej pasuje mi mat, no i za połysk musielibyśmy dopłacić 2 tys zł, więc wybór jest trudny :( plisss help

agatah
23-08-2014, 14:16
Gładkość powierzchni jest jednakowa, więc bierz co ci pasuje.

Mmelisa
23-08-2014, 15:41
obecnie mam mat...a do domu zamowilam lakier na wysoki polysk :)

Nika1001
23-08-2014, 19:16
Mmelisa,
i jak się użytkuje matowe? Jaki jest powód, że kolejne wybrałaś w połysku?

Mmelisa
23-08-2014, 19:19
Matowe sa ok, nie mam z nimi problemow...wilgotna sciereczka i czyste :)
mieszkam za granica, dlatego wybor w PL padl na polysk :)
kiedys w polysku kuchnie mialam i przyznam, ze tez bylam zadowolona, dlatego decyzje w wyborze frontow podjal moj maz :)

mariolan_za
23-08-2014, 19:20
uwielbiam białe kuchnie! jak bym miała raz jeszcze robić kuchnie to była by to biel i w ciemnym drewnie dodatki i blat :)

adrianad
23-08-2014, 20:06
Mi się połysk nie podoba. Poza tym użytkuję obecnie drugą kuchnię z frontami mdf w macie i moim zdaniem są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. W nowym mieszkaniu planuję biały mat.

Remika2
24-08-2014, 08:29
Tyle opinii co użytkowników:) Ja np. kuchnię mam w macie (część białą) i bardzo sobie ją chwalę, nie jest trudniejsza w utrzymaniu czystości niż połysk, a nawet powiedziałabym łatwiejsza:) Mam porównanie, gdyż połysk mam na szafkach w łazience. Moim zdaniem do skandynawskiej kuchni jednak bardziej pasuje mat. Ale to tylko moje spostrzeżenie, niestety nie mam kuchni w stylu skandynawskim:)

Nika1001
24-08-2014, 10:45
Dzięki za odpowiedź :) ja jedynie martwię się, że na matowych mogą zostać przebarwienia. Wiadomo, że od razu przeciera się kuchnię jak się napaćka, ale po prostu zastanawiam się co jest bardziej praktyczne. Aczkolwiek sam wybór białej kuchni ponoć do najbardziej praktycznych nie należy ;)

Cer***
24-08-2014, 11:14
I do tego jakaś fajna szklana grafika w przestrzeni między szafkami :) To połączenie jest teraz chyba najbardziej popularne. Ceramika Końskie ma taką kolekcję z motywem miejskim na szklanym dekorze - bardzo efektowna.

Majolie
24-08-2014, 11:28
Ponieważ trwa dyskusja nad wyższością matowego wykończenia nad połyskiem czy na odwrót ;), to chciałam wyrazić wątpliwości jakie mam odnośnie rysowania się mebli z połyskiem. Pewnie to kwestia właściwego obchodzenia się z meblami, ale... Byłam już zdecydowana na kuchnię białą z połyskiem, ale jak zobaczyłam szafki w Ikei na ekspozycji, zaczęłam mieć spore wątpliwości. Najlepiej widać problem na zdjęciach zrobionych lampą. Sami zobaczcie:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/bi/zc/7meh/ZMwTbHgfWHHaN8fsAB.jpg

i jeszcze jedno zdjęcie, co prawda kuchnia szara, ale na ciemnym jeszcze bardziej widać te rysy:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/bi/zc/7meh/QE55g1b0zadzEgjBaB.jpg

Czy ktoś kto użytkuje kuchnię z połyskiem mógłby się wypowiedzieć odnośnie zarysowań?

Nika1001
24-08-2014, 12:28
dołączam się do pytania w sprawie zarysowań frontów z połyskiem. Wydaje mi się, że wizualnie to będzie bardziej widoczne i bardziej drażniące niż w przypadku matowych frontów. W kwestii mody - ponoć matowe wracają do łask, ale to już co kto lubi.

agatah
24-08-2014, 12:30
Ja od 2,5 roku mam biały Abstrakt z Ikei, dwa koty i nieco ponad 2-letnie dziecko.
Uszkodzeń i widocznych zarysowań nie mam.

Mmelisa
24-08-2014, 13:08
Kuchnie z polyskiem z ikei maja naklejona folie... nie sa to lakierowane fronty, wiec stad te rysy ;)
dlatego zrezygnowalismy tam z zakupu.

zdecydowalam sie na polysk w lakierze w studiu kuchennym...fakt cena wyzsza niz folia czy akrylowe wykonczenie...ale jestem zadowolona z wyboru :)

channel8
24-08-2014, 13:30
Mam białą w macie - lakierowane drewno - plam nie mam, zarysowań także nie, ale za to mam rysę od noża (zbyt gestykulowałam w rozmowie w trakcie gotowania :)). Tej rysy nawet nie widać (ja wiem gdzie patrzeć), myślę że na lakierze w połysku taka rysa byłaby bardziej widoczna.

Ja po dwóch latach użytkowania jestem bardzo zadowolona. Lakiery (mdf) mam w przedpokoju i łazience i też nie narzekam :) płyn do mycia szyb i miękka ściereczka i wszystko błyszczy ;)

mi_mała
24-08-2014, 13:34
Ja mam w kuchni górne szafki białe w połysku - lakierowane.

4 lata, dwa koty - kuchnia jak nowa :)

cronin
24-08-2014, 14:26
Ja mam białą, matową arstę ikeowską, zero rys, wszelkie plamy schodzą bez problemu zmywane wilgotnymi chusteczkami dla dzieci lub kuchennymi. Gdybym miała robić kuchnię od nowa bez wahania wzięłabym taka samą.

fajna kobieta
24-08-2014, 15:51
Uzytkuje kuchnie lakierowana juz prawie 12 lat i zadnych zarysowań nie zauważyłam.:)Fronty myje płynem do mycia szyb .;)

asc
24-08-2014, 18:46
Planuje biała kuchnie
Biale sprzęty AGD
Blat dębowy
Podłoga dąb
Ściany malowane szaroscia ncs1500

Jaki wg Was będzie pasował kolor szkła/lacobel między blatem a szafkami??

Biały czy iść w szarości??

agatah
25-08-2014, 07:29
Może być biały, może być szary... oba pasują :)

RAL 9006 lub 9007 jeśli chcesz się zbiżyć kolorem szkła do ścian http://lacobel.eu/files/kolory-lacobel-wzornik.pdf

asc
25-08-2014, 08:40
dzieki agatah, chyba faktycznie pójde w szarości. Tylko kwestia doboru pod kolor sciany

Jagodzianka
25-08-2014, 10:55
My mamy białą kuchnię - totalnie białą: białe meble na wysoki połysk, biała podłoga (wylewka), biały blat ze staronu , biały zlew, białe ściany i biały panel ze staronu pomiędzy szafkami górnymi, a dolnymi.
Bałabym się takiej kuchni, żeby nie wyglądała surowo, wręcz sterylnie, ale u Ciebie efekt jest WOW!!! Brawo! Pięknie urządzona kuchnia! Super inspiracja!

bubblegum
25-08-2014, 11:31
Asc, Jeśli chodzi o sprzęt biały - to jest trochę ryzykowne, bo agd lubi wpadać w niebieski (szczególnie płyty indukcyjne/elektryczne) - wtedy średnio wygląda do tego lacobel, bo to na małej przestrzeni trzeci odcień bieli.

Marta34
25-08-2014, 12:46
A to moja kuchnia :) Na tym zdjęciu nie była jeszcze dokończona :)

276465

Nika1001
25-08-2014, 15:41
Marta34,
blat lite drewno? ładnie :)

Mmelisa
25-08-2014, 15:48
A to moja kuchnia :) Na tym zdjęciu nie była jeszcze dokończona :)



a juz jest? :)

Włóczykij91
25-08-2014, 16:17
bardzo stają się wlaśnei teraz modne białe i jasne przestronne kuchnie i delikatnymi dekorami i mnie też się one bardzo podobają:

http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/006/142/medium/paradyz_yoshioka_kuchnia_pg.jpg (http://www.paradyz.com/plytki/kuchenne)

http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/006/046/medium/ton-kuchnia-detal-2.jpg

Konevka
01-09-2014, 16:01
Jeśli nie masz dzieci i podoba ci się taki wygląd to tak, bo inaczej plamy doprowadzą cię do szewskiej pasji. Nie mieszaj białego z innymi kolorami. Najlepszy efekt jest gdy cała kuchnia jest biała razem z sprzętem AGD oraz krzesłami i stołem.

Mmelisa
01-09-2014, 16:22
Jeśli nie masz dzieci i podoba ci się taki wygląd to tak, bo inaczej plamy doprowadzą cię do szewskiej pasji. Nie mieszaj białego z innymi kolorami. Najlepszy efekt jest gdy cała kuchnia jest biała razem z sprzętem AGD oraz krzesłami i stołem.

ze niby co? ze jak sie ma dzieci to biala kuchnia jest problemem?
mam dwojke i jakos tego nie zauwazylam ;)

co do reszty nie wypowiem sie bo brzmi smiesznie..nie mieszaj bialego z innymi kolorami;) stol krzesla agd :lol2::lol2:

piu
02-09-2014, 09:05
http://www.swiftsorchids.com/images/Modern-White-Italian-Kitchen-Design-with-Marble-Complementing.jpg


http://www.swiftsorchids.com/images/Spacious-White-Italian-Kitchen-Design-with-Wooden-Dining-Table-600x319.jpg

http://www.swiftsorchids.com/images/White-Italian-Kitchen-with-Wooden-Dining-Table-at-Night-600x316.jpg

Sharlotka
02-09-2014, 11:10
Piu,
pierwsza fantastyczna dzięki marmurowym blatom i okładzinie ścian, baaaaardzo pięknie i baaaardzo niepraktycznie, niestety:( - na drugie fenomenalne połączenie czerni blatu z hokerami Magis!!!!

czakira
02-09-2014, 23:42
Czakira, czy możesz podać wymiary swojej kuchni?

kuchnia ma około 25m

piu
03-09-2014, 11:43
Piu,
pierwsza fantastyczna dzięki marmurowym blatom i okładzinie ścian, baaaaardzo pięknie i baaaardzo niepraktycznie, niestety:( - na drugie fenomenalne połączenie czerni blatu z hokerami Magis!!!!


można płytkami wyłożyć, będzie praktycznie :)

Są tak rewelacyjne formaty, że cuda można zaprojektować :

http://images.ariostea.eu/media/ultra/prodotti/ultra-marmi/ultra-marmi-paonazzetto-s/slide/ultra-marmi-paonazzetto-s-01.jpg


http://ultra.ariostea.it/collezioni/ultra-marmi/paonazzetto-s

leda16
25-09-2014, 14:05
No to ciepnę jeszcze to, co jutro jedziemy zamawiać. Pan już pobrał wymiary a kuchnia, ( oczywiście nie w identycznym układzie ) i z blatem dębowym będzie za 2 miesiące. najważniejsze, że jest tania (1850 zł za metr bieżący a ja mam tylko 6 m do zabudowy) Cenę trochę windują te dębowe blaty (440 zł od metra) Dla miłośników fornirowych tradycji oferta też jest bogata.
[moderowano - zbyteczny link]

leda16
25-09-2014, 14:18
Dodam jeszcze, że moje hopla to zdjęcie 18 ze szczególnym uwzględnieniem tej szafy po lewej stronie. Zażyczyłam sobie nie dwie jak na zdjęciu, a 3 witrynki na 40 cm każda, dołem 6 szufladek, wszystko zlicowane do jednej szerokości, a Pan na to "żaden problem" :)

dardurdka
26-09-2014, 08:21
Leda16, moim zdaniem, reklamujesz tylko tę firmę! W wątku o kuchniach angielskich skrytykowałaś je całkowicie, że u nas za mało miejsca na takie, a tu wyskakujesz też z angielską, ale już konkretnej firmy, że super, że tania i już nawet mikro powierzchnia ci nie przeszkadza?

leda16
26-09-2014, 16:08
Nie reklamuję Dardulko, chociaż jako już właścicielka kuchni możesz odnieść takie wrażenie, tylko wyobrażam sobie, że wyświadczam przysługę amatorom białych kuchni, którzy szukają taniego i oryginalnego wykonawcy. Pewnie nie uwierzysz, ale stosownej kuchni szukałam 2 lata. A jak na początku tego roku wszystko razem z flizami było już przygotowane pod "Ludingo" Ikei stosownie do wykonanego przez nich wcześniej projektu, okazało się, że firma przestawiła maszyny na inne wymiary i projekt diabli wzięli. Za nowy projekt chcieli 100 zł, w końcu na moje histeryczne wrzaski zrobili go za darmo, ale wysokość dolnych szafek była nie do przeskoczenia jak również brak panelu na 45 cm. zmywarkę i jeszcze kilka innych drobiazgów. Wzięłam więc urlop i zaczęłam szukać nowego wykonawcy. Przez jednego, który się podjął za rozsądną cenę a potem zwodził mnie kilka tygodni straciłam mnóstwo czasu. Inni albo mieli przestarzałe fronty, albo za biały uważało biel zżółkłą nazywaną "prowansalską", "waniliową", "kremową" itp. parę firm okazało się naciągaczami (pomiar za darmo, przy pomiarze pokazujemy fronty, już jutro rano możemy przyjechać...a jak się ich docisnęło, to pomiar owszem, za darmo, ale jak zamówisz u nich kuchnię) ceny były astronomiczne najniższa 2500 zł/metr najwyższa 4 tys. od metra, jak się dowiadywali że MDF lakierowany a nie foliowany, cena leciała od razu w górę, itd. Sporo godzin spędziłam w internecie poszukując stolarza a nie pośrednika i frontu, który bym mogła obejrzeć w realu a nie tylko na monitorze. Gdy wreszcie całkowicie przypadkowo trafiłam na w/w, bardzo się ucieszyłam i pomyślałam sobie, że może innym amatorom białych kuchni oszczędzę gehenny poszukiwań. Przecież piszą tu również ludzie, którzy jeszcze kuchni nie mają. Jeśli Admin dostrzeże w tym spam, to zawsze może mój post wykasować.Odnośnie reszty Twoich zarzutów odpowiem, że jak się nie ma co się lubi...10m2 to jest niestety mikro powierzchnia i z tym nic się nie da zrobić mimo najlepszych chęci. Efekty zobaczymy z końcem listopada i nie mam złudzeń, że będą one chociaż w przybliżeniu takie, jakie byłyby na 25-cio metrowej kuchni.

tutli_putli
26-09-2014, 16:31
Leda16, moim zdaniem, reklamujesz tylko tę firmę! W wątku o kuchniach angielskich skrytykowałaś je całkowicie, że u nas za mało miejsca na takie, a tu wyskakujesz też z angielską, ale już konkretnej firmy, że super, że tania i już nawet mikro powierzchnia ci nie przeszkadza?
Dardurko szkoda czasu na takie polemiki - leda16 sama sobie zaprzecza swoimi postami. Najwyraźniej lubi dużo pisać i sobie tak anonimowo pokrytykować innych :) Może to zazdrość a może frustracja, nie wnikam nawet. Moim zdaniem o gustach się nie dyskutuje. Jak nie podobają mi się czyjeś wnętrza to nie muszę wszędzie wsadzać swoich 10gr i od razu wylewać jadu w konkretnym kierunku. Może ktoś np. akurat takim a nie innym swoim wnętrzem jest zachwycony i po co to komuś robić przykrość. :) Ludzie są bardzo różni i różne są ich wyobrażenia i odczucia piękna :)

mariolan_za
27-09-2014, 21:31
mi dla odmiany bardzo podoba się biel przełamana jakimś soczystym kolorem :)

AniaS79
03-10-2014, 21:14
To moja w połowie biała. Takiej chyba jeszcze nie było. Miałam mało miejsca. Może przyda się komuś, kto ma podobny problem.
https://lh6.googleusercontent.com/-fDbdwtmTX7g/VCzaIk-hP8I/AAAAAAAAWHo/-eVvBiC9GbM/w415-h553-no/DSC04846.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-jtdqcXNprOI/VCzaJNozISI/AAAAAAAAWHw/j3HaIu2Uo00/w737-h553-no/DSC04847.JPG

Mmelisa
03-10-2014, 21:18
Ania, piekna kuchnia :yes:

fajna kobieta
04-10-2014, 11:20
AniaS79 kuchnia :yes::yes::yes:piekna ,co ja pisze...przepiękna!!! :DCzy bateria to Coxy?

Mysza1984
04-10-2014, 13:01
Aniu Ty masz mało miejsca? Zazdroszczę przestrzeni :D U mnie to dopiero będzie wyzwanie :)

żona m
04-10-2014, 17:43
To moja w połowie biała. Takiej chyba jeszcze nie było. Miałam mało miejsca. Może przyda się komuś, kto ma podobny problem.
https://lh6.googleusercontent.com/-fDbdwtmTX7g/VCzaIk-hP8I/AAAAAAAAWHo/-eVvBiC9GbM/w415-h553-no/DSC04846.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-jtdqcXNprOI/VCzaJNozISI/AAAAAAAAWHw/j3HaIu2Uo00/w737-h553-no/DSC04847.JPG

co druga kuchnia na forum jest do niej podobna.

azga
04-10-2014, 18:05
Bardzo przyjemna kuchnia, Aniu. Przytulna i nie trzeba się nadreptać przy pracy. Doskonale wykorzystałaś miejsce.
Kolorystycznie mam nieco podobną kuchnię - szafki z ciemnej oliwki, jasnoszare blaty, białe płytki i białe drzwiczki górnych szafek. Fajnie komponuje się z częścią dzienną.

co druga kuchnia na forum jest do niej podobna.
święta prawda, moja tyż ;)

fajna kobieta
04-10-2014, 18:47
Taki trend :DŁadna modna i praktyczna.:yes:

Hisia
04-10-2014, 19:53
Bardzo ładna kuchnia. Pomimo małych wymiarów wydaje się przestronna i świeża. A to że podobna do wielu innych na tym forum oznacza , że teraz jest taki trend. Podobnie jak 90% pomieszczeń prezentowanych na forum jest w szarościach, do których jeszcze kilka miesięcy temu byłam negatywnie nastawiona, a teraz zaczynam się przekonywać. Pewnie zanim zdecyduję się na ten kolor będzie już on niemodny :) A czy mogę wiedzieć jakie farby masz na ścianach- ładne te szarości :)

acca5
05-10-2014, 09:55
Aniu- kuchnia piękna;co to za blat na wyspie i co za światło- bardzo podoba mi się oświetlenie wyspy-co to są za lampy?

Iskra007
05-10-2014, 11:42
Ania, kuchnia jest idealna:-) Prosilabym Cie bardzo o nazwe, firme blatu na wyspie oraz grubosci bo widze, ze na polwyspie jest inaczej niz w dalszej czesci co bardzo mi sie podoba:-)

Justyna P
05-10-2014, 19:46
Aniu ja również przyłączam się do pochwał.

mickow69
05-10-2014, 20:29
:spam:

Nataly Design
06-10-2014, 13:02
Witam to może ja przedstawię kolejną białą kuchnię ;-)
283066
283067
283068
283069
283070

fajna kobieta
06-10-2014, 13:36
Ach Nataly.....:rolleyes:

Mmelisa
06-10-2014, 13:38
Chyba przestane ogladac kuchnie od Nataly bo mnie jasna cholera zaraz wezmie :D :lol2:

AniaS79
06-10-2014, 13:55
Kuchnia jest zupełnie przeciętna - to prawda. Miałam na myśli, że niewiele miejsca miałam i zwinięta maksymalnie (stąd wzmianka, że takiej chyba nie było).
Fajnie, że się komuś poza mną podoba. Z perspektywy 2 lat użytkowania śmiało napiszę, że jest bardzo wygodna.
Przy wyborze kolorów kierowałam się nie tyle modą, co tym, żeby mi pasowała do reszty wnętrza (ciemny fornir), a przy okazji nie była przytłaczająca (jasny lakier). Padło na biel, bo uniwersalna i ją lubię.

Tak, bateria to Franke Coxy.

Hisiu na ścianach są jakieś dwa kolory Fluggera (nie pamiętam jakie numery). Farby z czystym sumieniem mogę polecić. Przetrwają chyba wszystko ;)

Acca5 to są jakieś halogenowe tubki (zrobię im zdjęcie, jeśli sobie życzysz). Zależało mi na tym, żeby nie było widać źródła światła.

Iskra na blatach jest Kerrock. Chyba nr 1095. Na półwyspie 10 cm, reszta chyba 4-4,5 cm (tzn. cały blat ma tyle, bo powierzchnia kompozytu jest znacznie cieńsza).

Nataly robi cuda :)

czakira
06-10-2014, 17:36
Czakira, czy możesz podać wymiary swojej kuchni?

kuchnia ma około 25m2

fajna kobieta
06-10-2014, 19:09
AniaS79 ​dziękuje za odpowiedz.Jestes zadowolona z tej baterii,nie rozchlapuje wody?

anape9
07-10-2014, 09:50
283233

Mmelisa
07-10-2014, 09:55
anape9 bardzo ciekwe rozwiazanie z wiszacymi szafkami :)
dzieki temu uzyskalas wiecej miejsca do przechowywania :yes:

piekny aneks

AniaS79
07-10-2014, 13:26
AniaS79 ​dziękuje za odpowiedz.Jestes zadowolona z tej baterii,nie rozchlapuje wody?
Nic a nic nie rozchlapuje. Ma wyjmowaną wylewkę i przełącznik strumienia wody. Ogólnie mogę polecić.

Anape9 miałam identyczny projekt. To był wizualnie mój faworyt, ale wygrało obecne ustawienie ze względu na większą powierzchnię blatu roboczego.
Bardzo ok :)

Nataly Design
08-10-2014, 08:34
To teraz kolejna biała kuchnia wykonana w mieszkaniu pod wynajmem ;-)
Mdf biały w połysku , uchwyty frezowane w dolnych szafkach na górze podchwyty oraz system tipon . Pomiędzy szafkami tapeta przykryta szkłem przezroczystym .
283368
283369
283370
283371
283372