PDA

Zobacz pełną wersję : BIAŁA KUCHNIA - inspiracje, realizacje, opinie



Strony : [1] 2 3 4 5 6

NUTKA
15-09-2006, 11:48
Czy ktos z WAS jest szczesliwym posiadaczem bialej kuchni (tylko nie waniliowej!)? Jako drugi kolor dla przeciwawagi wymyslilam srebrny. Wszyscy mi odradzaja ten pomysl na kuchnie. Slysze opinie, ze powstanie zimne laboratorium. Ale moze macie taką zimno-bialą kuchnie? :P Very chetnie zobacze zdjecia.

hollly
15-09-2006, 13:19
my mamy coś takiego. Białe meble lakierowane na wysoki połysk kolor biały, ciemny grafitowy blat oraz zlemozmywak w kolorze blatu. Pomiędzy szafkami górnymi a dolnymi, zamiast płytek srebno-szary panel. Do tego białe, szkliwione płytki na podłodze oraz ściany w kolorze popielu. I wcale nie czuję się jak w labolatorium. Jest bardzo przyjemnie. I utrzymanie białej kuchni jest dużo łatwiejsze niż ciemnej. Poza baltem w tym kolorze wszystko jest ok (na ciemnym blacie wszystko widać).

hollly
15-09-2006, 13:41
ostatnio wklejałem zdjęcia (b. kiepskie)
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=79917&highlight=

Żelka
15-09-2006, 13:45
Zerknij tutaj do agiis. Oni maja piekna kuchnie i chyba biala
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=80531

joan
15-09-2006, 14:28
Ja mam białą - abstrakt z ikei - większość to szuflady - do tego ściany w szarej oliwce przełamana pasem zieleni wiosennej - jest piękna!!!!

variuss
15-09-2006, 15:36
Biała będzie tak samo łatwa w utrzymaniu czystości jak każda inna jasna kuchnia.
Biel jest niezwykle elegancka, a jak się boisz, że będzie "lodowato-zimna" to proponuję blat w kolorze wiśni imitujący drewno, wiśniową ścinę, lub fragment ściany, wiśniowe dodatki ( ściereczki, serwetki), to wszystko do srebrnych sprzętów i uchwytów i będzie super.

Błagam , nie łącz bieli z wenge - to takie oklepane ..............

wiewióra1976
26-09-2007, 13:47
Upieram się na białą kuchnię. I tu pytanie do posiadaczy takowej: Jak wygląda utrzymywanie jej w czystości?
Czy bardziej widać wszelkie ślady po kuchennej działalności z powodu koloru?
Jak to wygląda w przypadku frontów na wysoki połysk?
Czy, innymi słowy, fundując sobie takie cudo, nie skazuję się na ciągłe latanie za szmatą?

tula
26-09-2007, 14:14
Tutaj problemem może się okazać raczej wysoki połysk a nie kolor.
Chociaż, oczywiście, na bieli będzie raczej widać każdy odprysk mięsa po biciu kotletów schabowych :wink: . Ale i tak trzeba wytrzeć, to co za różnica ?

ocia79
26-09-2007, 16:43
odradzam ,stanowczo odradzam-w mieszkaniu w ktorym teraz mieszkam mam biala kuchnie i do tego zeby bylo kontrastowo bialy blat(juz tak bylo jak sie wprowadzilam).Co ja mam ta kuchnie przekleta wie tylko ona.co ja wyczyszcze nie minie pare dni a znow jest cala zasyfiona-strasznie-dla mnie tragedia.

wiewióra1976
27-09-2007, 08:49
No tak podejrzewałam :(
Ale one takie śliczne ;)

ocia79
27-09-2007, 09:14
No tak podejrzewałam :(
Ale one takie śliczne ;)

wiem wiem tez mi sie podobaja

Basiaw
27-09-2007, 09:41
odradzam ,stanowczo odradzam-w mieszkaniu w ktorym teraz mieszkam mam biala kuchnie i do tego zeby bylo kontrastowo bialy blat(juz tak bylo jak sie wprowadzilam).


Fajny kontrast - biały blat i białe meble :wink:

A tak na poważnie, nie wiem z czego to wynika, chyba kwestia subiektywnej oceny, moja Mama ma już dobre 10 lat meble z białego lakierowanego mdf-u, białe wszystko, korpusy mebli też i nie ma żadnych problemów, używa się ich tak jak każdych innych. Ja za około miesiąc będę miała montowane swoje meble, zamówiłam wanilię i też nie boję się utrzymania czystości.


pozdrawiam
Basia

joan
27-09-2007, 12:04
ja tez mam biały mdf lakier - do tego czarny granitowy blat :x
i więcej czasu zajmuje mi własnie polerowanie blatu :evil:
jeśli chodzi o biały kolor szfek - to ja w kuchni akurat wolę jak brud widać :roll: i nie czekam aż sam gdzieś sobie pójdzie :wink:

Basiaw
27-09-2007, 12:08
ja tez mam biały mdf lakier - do tego czarny granitowy blat :x
i więcej czasu zajmuje mi własnie polerowanie blatu :evil:



No właśnie, chyba znacznie częściej kłopotliwe są ciemne meble i podłogi, jakoś bardziej na nich widać wszelkie smugi. Taka trochę analogia to starszego typu białe emaliowane kuchenki gazowe czy zlewy kuchenne, łatwe do utrzymania w czystości i inoxy, zwłaszcza te pierwsze, wykańczające nerwowo z powodu widoczności odcisków palców. Teraz zdaje się już innej jakości jest ta stal, ale parę lat temu... zakup agd w inoxie = czysty masochizm :wink:

pozdrawiam
Basia

novi_ana
27-09-2007, 12:22
białą kuchnię łatwiej utrzymać w czystości z płytą elektryczną niż gazową..

Martuszek
27-09-2007, 19:05
11 lat korzystałam z białej kuchni - MDF powlekany plasticolem i byłam zachwycona praktycznością moich mebli. Bardzo istotna jest powłoka. Jeżeli powłoka frontu jest gładka, a nawet śliska, to brud łatwo zmyć i nie ma śladów uzytkowania nawet po tak wielu latach jak w moim przypadku. Błędem mojej przyjacółki był zakup białej kuchni z drewnianymi frontami, które charakteryzowały się drobnymi "wrębkami w strukturze". Jak wydostać brud z takich "dziurek" na prawdę nie wiem i ona również nie mogła sobie z tym poradzić. Po 5 latach zmieniała kichnię. Ja swoją sprzedałam wraz z domem i nowy właściciel był zachwycony kuchennym nabytkiem. Ślady zużycia widoczne były jedynie wewnątrz szuflad i troszke na uchwytach.
Co do blatu - przez ten cały okres zmieniałam jedynie blat. Pierwszy miałam biały i nie polecam. Fatalne przebarwienia od rozlanych lub rozsypanych produktów.

Pozdrawiam serdecznie i życzę realizacji marzeń o białej kuchni.

Mohag
27-09-2007, 19:20
Mam juz troche biala kuchnie IKEA Adel i jestem zadowolona. Nie przesadzajmy z tym brudem, wszystko sie brudzi i trzeba przecierac :wink:
W chalupce tez jest w planie biala kuchnia i taka bedzie 8)

Latarnik
28-09-2007, 08:31
Witam, w naszej kuchni mamy białe meble z IKEA STAT (są widoczne na naszej stronce) i z utrzymaniem czystości nie ma żadnego problemu. Do tego fartuch wyłóżyliśmy białymi kafelakmi, które trzeba od czasu do czasu przetrzeć ale to i tak nie jest wielki problem w porównaniu z wdziękiem białych mebli. Jeśli coś zaplanowałaś sobie i masz swoją wizję wymarzonej kuchni to trzymaj się tego.

Tutaj problemem może się okazać raczej wysoki połysk a nie kolor.
Chociaż, oczywiście, na bieli będzie raczej widać każdy odprysk mięsa po biciu kotletów schabowych . Ale i tak trzeba wytrzeć, to co za różnica ?[/list]
Kotlety schabowe wystarczy włożyć do foliowej torebki i w taki sposób je bić
Pozdrawiam

wiewióra1976
28-09-2007, 09:13
Oooo :) Nabieram optymizmu :)

malmuc
28-09-2007, 09:14
Oooo :) Nabieram optymizmu :)
podzielisz sie? :roll:

danap
28-09-2007, 20:01
też będę miała białą, lakierowaną. Pedantką nie jestem, ale brudu nie lubię. Ani przez chwilę nie miałam watpliwości.

Przyjedzie do mnie za 2 m-ce :lol: :lol: nie moge się doczekać :lol: :D :lol:

Mohag
28-09-2007, 20:07
Mysle ze z lakierowana bedzie mniej problemu niz z normalna powierzchnia, bo im cos jest gladsze tym lepiej sie czysci 8)
Mowie z doswiadczenia, bo mialam kiedys bezowa lakierowana sypialnie tz na wysoki polysk,i byly to najpraktyczniejsze meble jakie do tej pory mialam.

Jola z Melisy
28-09-2007, 20:52
Mam teraz białą kuchnię i już nigdy więcej. Nie dlatego ze mi sie znudziła, ale uważam że jest bardzo niepraktyczna . Wieczne przecieranie szafek. Miałam poprzednio w okleinie drewnopodobnej i to dużo lepszy wybór.

d5620s
28-09-2007, 22:59
moja pierwsza kuchnia była drewnopodobna i też widziałam brud.... nie wyobrażam sobie nie sprzątnąć porządnie co dwa, trzy dni-taka częstotliwość sprawia że nie ma starych narastających brudnków i wystarczą trzy minuty zeby wytrzec-ot cała filozofia (dotyczy użytkowanej obecnie białej, w dodatku w macie) w domku bedzie bialy polysk
zatem: sciery w dlon!

zott36
29-09-2007, 08:29
Moja mama ma białą kuchnę kilka ładnych lat i bardzo sobie chwali .
Ja również robię białą . Wcześniej miałam dębowową , i uważam , że trudniej było ją utrzymac w czystości niż białą mojej mamy. Brud/ tłuszczcz wchodził w drewno i trzeba było ją porządnie szorowac , żeby nic się nie lepiło.
A laminat to bajka , zwykła wligotna ściereczka i nic nie widac.

acca5
29-09-2007, 09:42
Miałam białą kuchnię i meble i podłogi. Nigdy wiecej. Zmywanie podlogi min. 2x dobę o szafkach nie wspomnę,że totalnie wszystko widać. czulam sie jak calkowity niewolnik kuchni, teraz mam płytki koloru jasnego cynamonu i kuchnie zdecydowanie ciemniejszą. Nie szaleję ale tez sprzatam. nastepna kuchnia bedzie tez ciemna.

dżempel
30-09-2007, 21:03
kiedyś miałam ,białą kuchnie póżniej jakąs drewnopodobną i teraz znowu białą i niejest tak źle ze sprzątaniem :wink:

queene
30-09-2007, 21:12
mam gładką wanilię (nie połysk) i naprawde nie ma problemu, wilgotna ściereczka, pomarańczowy cif lub ludwik w sprayu do zatluszczonych powierzchni i gotowe...ale podłogi i blatu w bieli raczej bym nie wybrała ;)

net_ka
04-07-2008, 13:46
Klamka zapadła. Będę miała białą lakierowaną kuchnię :D (chętnie bym wkleiła projekt, ale nie wiem jak się wstawai zdjęcia :( ). Korpusy będą zebrano czyli taka ciemna czekoladka i cały czas zastanawiam się nad blatem . Czy powinien mieć ciemny kolor, nawiązujący do zebrano czy bardziej pasować pod AGD????

Noi kolejny problem to kolor kafelek. Ponieważ będą tylko nad okapem, to pan, który będzie robił nam kuchnię zaproponował ciemną czekoladkę ułożoną poziomo ułożone do samej góry a wdłuż blatu ułożyć 1 lub 2 rzędy tych samych płytek (będe mieć tylko 2 górne poziome szafki). Ten pomysł mi się akurat podoba, ale może użytkownicy białych kuchni coś jeszcze doradzą.

Pozostał problem koloru podłogi i ścian. Na podłogę za dużego wyboru nie mam. Pewnie będzie jakiś beżowy gres.


Jeżeli są tu jacyś właściciele białych kuchni, to bardzo proszę o wsparcie.


Edutyję , bo wklejam zdjęcie :D

http://www.empikfoto.pl/albumy32/348761/645864/previews/18717814_kuchnia_1.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=18717814&filename=kuchnia_1.jpg)

Dagne
04-07-2008, 17:55
Ja nie jestem jeszcze posiadaczem jakiejkolwiek kuchni, ale mogę się podzielić inspiracjami:) Może coś dla siebie wyszukasz:

http://images34.fotosik.pl/308/8e7fe20832e16d61.jpg
http://images26.fotosik.pl/241/0b8e8ab3f039a978.jpg
http://images31.fotosik.pl/308/6faadf5b7f67c508.jpg
http://images25.fotosik.pl/240/9f771376200b2f40.jpg
http://images31.fotosik.pl/308/c04a37090930f878med.jpg
http://images32.fotosik.pl/308/78f9eeaedd630176.jpg
http://images25.fotosik.pl/240/49de5db9c7def7bf.jpg

Niestety nie pamiętam skąd mam każde z nich, więc nie mogę tego tu napisać:(Jeśli zamieściłam zdjęcie autorstwa kogoś kto sobie tego nie życzy, to od razu usunę :oops:

A póki co, życzę olśnienia w sprawie białej kuchni :wink:

Monika $ Seba
04-07-2008, 17:59
ja mam białą kuchnię, a blat ciemny
zapraszam do dziennika coby wątków nie powielać

Alkman
04-07-2008, 18:45
Ja w obecnym domu od 10 lat mam białą kuchnię z czarnym blatem. Niestety na razie zdjęć nie dam rady wkleić. Na podłodze mam białe i czarne kafle, ale one są w takie mazaje szare. Szare ściany, a na ścianie gdzie jest kuchenka białe kafelki z szarą fugą.

W nowym domu będę miała ...białą kuchnię z ciemnobrązowym blatem :D

ocia79
04-07-2008, 19:46
u mnie tez bedzie biala lakierowana kuchnia ;)

anna-maria3
05-07-2008, 06:58
Ja mam w mieszkaniu białą kuchnię, ale raczej klasyczną :) Żłobione drzwiczki, kute czarne uchwyty, do tego popielaty blat z płytek, biały ceramiczny zlewozmywak... Kuty stół i krzesła... Popielate płytki między szafkami...
W domu kuchnia jest brązowa, ale tylko dlatego, że chciałam jakiejś odmiany, bo biała użytkowała się bardzo dobrze :):):)

d5620s
05-07-2008, 10:06
:)

Lucyna1
05-07-2008, 20:48
Nasza kuchnia co prawda nie jest w całości biała ,ale w dużej mierze :). Wykończenie jest szaro srebrne-kolor aluminium


http://images25.fotosik.pl/240/3619ef7e96012aaa.jpg (www.fotosik.pl) :)

danap
06-07-2008, 15:04
też mam białą, ale chyba już był taki watek...
w kazdym bądx razie białe jest suuuuupeer!!

Alkman
06-07-2008, 21:02
Nasza kuchnia co prawda nie jest w całości biała ,ale w dużej mierze :). Wykończenie jest szaro srebrne-kolor aluminium


http://images25.fotosik.pl/240/3619ef7e96012aaa.jpg (www.fotosik.pl) :)

A czy ja mogłabym poprosić o więcej zdjęć, bo też chciałabym połączyć trzy kolory i nie mam koncepcji.

małaMI
07-07-2008, 10:46
ja bym do białej kuchni chyba dała właśnie jakieś srebrne / szare blaty


podoba mi się też zestawienie z palissanrem / teakiem

net_ka
07-07-2008, 11:33
Dziękuję za podwpowiedzi, ale dlaczego ja nie mogę otworzyć zdjęć tylko widzę czerwone krzyżyki???

net_ka
07-07-2008, 11:44
Monika&Seba - widziałam twoją kuchnię. Oczywiście śliczna :D Blat masz ciemnobrązowy a płytki beżowe? Na jednym zdjęciu wygląda jakby blat był czarny a płytki szare.

net_ka
07-07-2008, 11:46
ocia79 - coś fotosik nie działa. Spróbuję się tam zalogować. Dzięki :D A ty jaką planujesz kuchnię?

net_ka
11-07-2008, 13:48
Na początku wkleiłam zdjęcie. Proszę o sugestie.

Kolor mebli to bianco sporco (taka złamana biel) - lakierowane (ale przyznam szczerze zastanawiam się nad matem). Korpusy zebrano.

1. kolor płytek na ścianie. Chciałam dodać jeszcze 2/3 rzędy takich czekoladowych płytek wzdłuż blatu.
2. blat raczej zostanie zbliżony do korpusów (takiej samego nie da się niestety dobrać)
3. kolor podłogi (pewnie jakiś kremowy gres)
4. kolor ściany powinien nawiązywać do koloru płytek na podłodze.

Jak wam się to widzi?

Monika $ Seba
11-07-2008, 19:00
Monika&Seba - widziałam twoją kuchnię. Oczywiście śliczna :D Blat masz ciemnobrązowy a płytki beżowe? Na jednym zdjęciu wygląda jakby blat był czarny a płytki szare.

blat jest w kolorze orzech plytki sa bezowe bo kuchnia miala byc czekoladowa ale za duzo tego drewna juz mamy i w koncu zrobilismy bialo czarna kuchnie
a plytki o zgrozo zostaly... chcialam kuc ale mi odradzili...

Mikazuu
11-07-2008, 20:18
A mi bardzo sie podoba taka kuchnia....
http://www.hth.dk/Files/Billeder/produkter/HVID/classic_hvid_stor01.jpg

To meble z HTH

Mikazuu
11-07-2008, 20:19
Może jeszcze dorzucę takie mebelki, też z HTH
http://www.hth.dk/Files/Billeder/produkter/HVID/101020_LARGE.jpg

dorcha
26-10-2008, 15:27
Bardzo podoba mi się biała kuchnia, do tego dębowy drewniany blat (taką kuchnię ma Jasia z Cybulkowego domu http://forum.muratordom.pl/tygodnik-jednak-budowy-cybulkowy-d-o-m,t98127-120.htm - Jasiu mam nadzieję, że sie ie obrazisz, że wklejam Twoją kuchnię).

Wg mnie te kuchnie mają duszę i są bardzo romantyczne.

Boję się jednak, że białe szafki i fronty nie zdadzą egzaminu w normalnym użytkowaniu. Ostatnio nawet koleżanka odradzała mi taką kuchnię, mówiąc, że będą kłopoty z utrzymaniem czystości. Nie jestem brudasem, ale sprzątanie też nie jest moją pasją.
Gotuję sporo, gotuje również mój mąż, który jak to mężczyzna (wierzę, że nie wszyscy są tacy) nie potrafi zrobić potrawy żeby nie zabrudzić wszystkiego dookoła. Gotując bigos kapusta jest w szafkach, na drzwiach do lodówki o kuchence nie wspomnę.

Czy macie jakieś doświadczenia z białymi kuchniami?
Jak to jest z "widocznością" brudu, czy rzeczywiście jest on tak wyeksponowany?

Podzielcie się swoimi przemyśleniami.

Pozdrawiam
Dorota

ave!
26-10-2008, 16:11
Białe kuchnie są piękne - bez dwóch zdań :D Na razie mam tymczasową sosnową ale chciałabym mieć białą przecieraną.
W mieszkaniu miałam białą - a drzwiczki były sosnowe - słuzyła mi sporo, nie miałam okapu więc była trochę... miejscami taka sobie :-?
ale przy dobrej wentylacji - wydaje mi się, ze żadnego problemu nie powinno być (no, chyba, ze masz jeszcze "małe paluszki" czyli małe dzieci ale to tez do ogarnięcia :wink: )

Elka62
26-10-2008, 16:55
Jasno-szare fronty /prawie białe/ miałam przez 13 lat. Obecnie mam szafki waniliowe a blaty takie jak na zdjęciach Jasi. Taka jaśniutka kuchnia przetrwała dorastanie dwójki dzieci, codzienne gotowane i wcale nie wymagała codziennego mycia.
Dorcha - jeśli podoba Ci się biała kuchnia, to śmiało możesz realizować marzenie :D
Przecież ślady paluszków widać na każdej powierzchni, zwłaszcza ciemnej i z połyskiem.

Evita
26-10-2008, 17:10
Witaj,
Ja również jestem posiadaczką białej kuchni (model jak u Jasi). Nie ma żadnych problemów z utrzymaniem czystości. Gotuję codziennie, w domu jest 3 dzieci. Kuchnię użytkujemy od prawie 3 lat i gdybym kiedyś miała zmieniać lokum to również chciałabym mieć białą kuchnię.
Dodam jeszcze, że posiadam również jasne drzwi (biała lakierobejca) i z nimi również nie ma problemu. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć szmatką. Mnie również podobają się wnętrza w domu Jasi - bardzo. Jedynym zgrzytem jest ciemna stolarka okienna przy białych drzwiach wewnętrznych, ale reszta jest super.

frykow
26-10-2008, 17:15
Nie róbcie białych kuchni, to wielki błąd!

Bo ja też chcę białą, a wygląda na to że wszyscy dookoła będą takie mieć..
8)

dorcha
26-10-2008, 17:18
Paluszków sie nie obawiam (mam 12 letnią córkę) raczej skutków działalności kuchennej męża, no i swojej również. Myślę o chlapnięciech, osiadaniu kurzu i gotowaniu na gazie. Moje obecne szafki mają białe boki i przy kuchence te boki po 10 latach zmieniły kolor na ecrue.

Pozdrawiam
Dorota

wiolasz
26-10-2008, 17:58
Nie mówcie mi negatywnych stron posiadania białej kuchni- akurat mam wanilię jakby- bo mam i męża bałaganiarza, 3 -letnie dziecko, i nie jestem fanką spędzania czasu ze ścierką w dłoni...a moja kuchnia przyprawia mnie o wielki uśmiech :lol: :lol: :lol:

Mohag
26-10-2008, 18:11
mam biala kuchnie i mam biala kuchnie :wink: tz od pieciu lat w mieszkaniu jest biala i wlasnie z miesiac temu powstala w chalupce tez biala.... tak ze nie moze byc tak zle 8)

Julita2
26-10-2008, 21:51
Cudów nie ma - biała kuchnia wymaga biegania ze ścierą non stop. To właśnie w kuchni generuje się największa ilość zanieczyszczeń. Jeżeli ktoś lubi ciągłe przecieranie - to i owszem biała kuchnia jak najbardziej. BTW-białe kuchnie podobają mi się najbardziej, ale zważywszy na to, że moja aktualnie biała wymaga tego, co napisałam, a mam chory kręgosłup szyjny, to jest makabra w jako takim utrzymaniu. W nowym domu zrobię kuchnię w jakimkolwiek kolorze, a najlepiej szarym.

Julita2
26-10-2008, 21:53
Cudów nie ma - biała kuchnia wymaga biegania ze ścierą non stop. To właśnie w kuchni generuje się największa ilość zanieczyszczeń. Jeżeli ktoś lubi ciągłe przecieranie - to i owszem biała kuchnia jak najbardziej. BTW-białe kuchnie podobają mi się najbardziej, ale zważywszy na to, że moja aktualnie biała wymaga tego, co napisałam, a mam chory kręgosłup szyjny, to jest makabra w jako takim utrzymaniu. W nowym domu zrobię kuchnię w jakimkolwiek kolorze, a najlepiej szarym.

adiz1
27-10-2008, 12:37
Moi teściowie mieli białą kuchnię. Fakt wyglądała ładnie , ale przez góra kilka -kilkanaście miesięcy. Kuchenka gazowa i może też to, że oboje są palaczami zrobiło swoje. Biel trwale pożółkła, a z tego co wiem nie były to tanie meble.

abigail
27-10-2008, 12:41
Mam ten sam model kuchni (Ikea Stat z blatami dębowymi) i te fronty czyści się naprawdę szybko i bezproblemowo. Przecieram zwilżoną szmatką z mikrowłókien i wuala :) Nie zameiniłabym bialej kuchni na inną. Biel zawsze wygląda świeżo.

abigail
27-10-2008, 12:43
A i dodam jeszcze, ze gotuję sporo i na gazie :) I mam troje dzieci , wszyscy lubimy przebywac w kuchni i nie patyczkujemy się z nią specjalneie)

jaszczurka
27-10-2008, 22:07
Ja w cuda też nie wierzę :lol: więc Julito2 pytam się... co takiego wycierasz codziennie z tych szafek? nie ogarniam chyba....
Mam białe fronty-lakierowane, 2 synów 12 i 8 lat ktorzy maja gdzieś dbanie i czystość :evil: i pomimo tego nie latam ze ściereczką :wink: co innego podloga :roll: tą muszę codziennie przejechac zeby była czysta, bo po niej sie chodzi, spadaja okruchy, kropelki wody itd , ale jakim cudem na szafce wiszącej ma się tak brudzić zeby codziennie latac ze ścierką? jak juz to chyba uchwyty sie brudzą nie same szafki?
Jesli juz wycieram szafki, to trwa to chwile, moze dlatego ze są lakierowane? Jako użytkownik białej kuchni- oczywiście polecam :D Palacze-palic pety do kotłowni, a nie w białych kuchniach hehe

marzen
27-10-2008, 22:49
Abigail, a jak długo użytkujesz swoja kuchnię? Bo mnie zauroczyły te białe kuchnie z Ikei, prawie się już zdecydowałam, ale znajoma mi odradzała. Ma kuchnię z kilkoma szafkami waniliowymi i kilkoma ciemnymi. Twierdzi, że na ciemnych nic nie widać, a na jasnych ciągle są ciemne placki w okolicach uchwytów.
No i trochę sie wystraszyłam i myślę o meblach Askome z Ikei (taki jasny jesion)

Jasia
28-10-2008, 11:32
o, kuchnia, moja kuchnia! :wink:

użytkuję ją dopiero od tygodnia, ale mogę potwierdzić, że zabrudzenia jakich dotychczas dokonałam schodzą z frontów bez problemu po przetarciu wilgotną ściereczką :)

gorzej z blatem - musi zostać wielokrotnie zaolejowany (w pewnych odstępach czasu), żeby nie przyjmował plam - póki co robiłam to trzykrotnie i na pewno nie jest to wystarczająca ilość razy :)

pozdrawiam! :)

glowac
28-10-2008, 13:25
przeczytałam wątek z ciekawością :)
Sama w poprzednim mieszkaniu miałam bardzo jasną kuchnię na wysoki połysk - sprawdziła się rewelacyjnie, także przy maleńkim dziecku
.
Do domu również zamówiliśmy białe meble na wysoki połysk (w połączeniu z czarnym i palisandrowym frontem) do tego mamy dwoje maleńkich dzieci (2 lata i miesięczne niemowlę) i wydaje mi się, że nie będzie problemu z czyszczeniem.
Gorzej będzie z białą podłogą :lol:

googulek
28-10-2008, 13:58
ja tez uzytkuje biala kuchnie IKEA i jestem super zadowolona.
Meble maja prawie 3 lata i jak dokupowalam dwie szafki bo mi braklo na nowym mieszkaniu to nawet nie bylo widac roznicy w odcieniu pomiedzy nowymi a uzywanymi. Blaty mam z bambusa olejowanego, i tez nie narzekam! wszytko praktyczne w codziennym uzytku.
wieczorem moze wkleje zdjecia kuchni z obecnego mieszkania -

marzen
28-10-2008, 14:04
A jak się sprawują okolice pieca, okapu? Tam zwykle osadza się tłusty kurz i niełatwo go usunąć.

googulek
28-10-2008, 14:17
tzn, ja nie posiadam okapu. gotuje na plycie indukcyjnej, nad nia mam polke i szafke. wycieram te miejsca alkoholem cytrynowym, w sumie to czyszcze to w ten sam sposob co reszte mebli, moze sa to bardziej zabrudzone miejsca ale nie mam wrazenia zeby byly bardziej upierdliwe w uzytku...

Piątka
28-10-2008, 14:21
googulku, proszę podpowiedz jaki to środek alk,cytr.?

googulek
28-10-2008, 14:43
o kurka, tak naprawde to ja nie wiem jak to sie dokladnie nazywa. W sumie jest to normalny alkohol chyba przemyslowy, bardzo ulotny (nie denaturat), ma 90%, jest perfumowany lub nie, zarypiascie usuwa tluszcz i brud bez wielkiego wysilku. teraz to tak sobie mysle, ze moze tego nie ma w sprzedazy w Polsce?

googulek
28-10-2008, 17:55
obiecywane zdjecia mojej obecnej kuchni :

[img]http://images44.fotosik.pl/24/bba84417f2c41e79.jpg (www.fotosik.pl)


[img]http://images31.fotosik.pl/389/199c4bb5f4631b0d.jpg (www.fotosik.pl)


meble, wystroj = kwestia gustu, moze sie podobac lub nie. ale naprawde, nie wydaje mi sie zeby biale kuchnie byla bardziej brudzace niz inne. Tak czy siak, trzeba sprzatac !!! w przyszlym domku zrobie wiec podobnie i tez kupie biale meble :wink: blaty moze zmienie na wykladane plytkami no ale to daleka przyszlosc !

wiolasz
28-10-2008, 18:03
fajna, podoba mi sie, taka swojska :D

ngel
28-10-2008, 20:25
no i stało!! Przez Was zachorowałam na białą kuchnię!! Tylko ,że w tej materii się z mężem nie dogadam- każda tylko nie biała i czarna!! Mam trzy wyjścia zatem:
-zapomnieć (no way!! )
-zaproponować czerwoną- że niby może wtedy się zgodzi na białą jako mniejsze zło
-.... zagrozić zakończeniem wszelkiej działalności kuchennej :wink: czyli będę miała białą kuchnię :lol:

wiolasz
28-10-2008, 20:39
wybierz opcję nr 2 lub 3. Najpierw 2-zobaczysz jak zareaguje na szantaż, jak nie odniesie oczekiwanego skutku opcję nr 3- szantaż do kwadratu :lol: :wink:

dorcha
28-10-2008, 20:48
googulku

śliczna Twoja kuchnia. Dobrze to określiła wiolasz, tak swojska, pełna życia - zamieszkała.
Napisz, gdzie ja kupiłaś.

Dorota

piu
28-10-2008, 21:18
Miałam białą kuchnię i nie narzekałam :)
Na jasnej znać plamy przy uchwytach, na ciemnych widać każdy pyłek i kurz.

Raczej bym nie chciała białej z połyskiem, ale ta IKEA bardzo mi się podoba, jest ciepła i jak to nazwałyście - swojska :)

Cieyowa
28-10-2008, 22:07
miałam białego Stata z Ikei i nie miałam najmniejszych problemów z czystością, a gotuję i brudzę dużo. Fronty są idealnie głakdkie, przetarcie ich szmatką nie jest żadną trudnością i wcale z tą szmatką nie latałam non stop.
W nowym domu kuchnia będzie taka sama.

abigail
29-10-2008, 16:50
Abigail, a jak długo użytkujesz swoja kuchnię? Bo mnie zauroczyły te białe kuchnie z Ikei, prawie się już zdecydowałam, ale znajoma mi odradzała. Ma kuchnię z kilkoma szafkami waniliowymi i kilkoma ciemnymi. Twierdzi, że na ciemnych nic nie widać, a na jasnych ciągle są ciemne placki w okolicach uchwytów.
No i trochę sie wystraszyłam i myślę o meblach Askome z Ikei (taki jasny jesion)

Marzen, nie daj się znajomej :) Nie wiadomo z czego ona ma te waniliowe szafki, przypuszczam że z z czegoś łapiącego brud, ja nie mam zadnych czarnych placków i nie sądzę aby dało się trwale zabrudzić te fronty, naprawdę. A uzytkuję je intensywnie od 3 lat i naprawdę wygladaja jak w dniu montażu, bez jakichś magicznych cud środków i bez obsesyjnego szorowania. Jestesmy alergikami i ograniczam chemię w domu jak tylko mogę, więc tylko używam ściereczki z mikrofibry do czyszczenia i jest ok . Przed przeprowadzką miałam też białą kuchnię ikeowską i też była ok. W moim domu rodzinnym byla kuchnia drewniana i jakoś szybko sie opatrzyła, a do mojej białej kuchni wchodze codziennie z radością :) jest taka przyjazna i świetlista :)) Białe kuchnie wymiatają :)

jaszczurka
29-10-2008, 17:37
Ja też brudze przy gotowaniu, reka w mace a ja siegam po cos do szafki, no ale przeciez to kazda kuchnia sie ubrudzi-kazdy segment... a fronty na wysoki połysk to najlepsze co może być! mówie wam! szmatka 1przetarcie i juz :lol: a z kolei ciemne fronty-z forniru są okropne do wycierania, bo nie sa gładkie.... wkleje zdjęcie segmentu
http://images28.fotosik.pl/265/4ace92056ea345cbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4ace92056ea345cb)
http://images32.fotosik.pl/26/35874b1afc7383cb.jpg
Kobitki nie bać sie białego segmentu, a z męzem to moze po prostu nie dyskutowac, nie pytac tylko zamówić? jak już przywiozą to udać głupia, że to chyba przez pomyłke :wink: :wink: :lol: :lol:
Czy nie kupujecie bialych bluzek? na pewno :lol: a przecież sie brudzą :lol: :lol:

minkapinka
29-10-2008, 17:41
przeczytałam wątek z ciekawością :)
Sama w poprzednim mieszkaniu miałam bardzo jasną kuchnię na wysoki połysk - sprawdziła się rewelacyjnie, także przy maleńkim dziecku
.
Do domu również zamówiliśmy białe meble na wysoki połysk (w połączeniu z czarnym i palisandrowym frontem) do tego mamy dwoje maleńkich dzieci (2 lata i miesięczne niemowlę) i wydaje mi się, że nie będzie problemu z czyszczeniem.
Gorzej będzie z białą podłogą :lol:

Robicie białą podłogę?!?!?!

piu
29-10-2008, 19:58
jaszczurka


Kobitki nie bać sie białego segmentu, a z męzem to moze po prostu nie dyskutowac, nie pytac tylko zamówić? jak już przywiozą to udać głupia, że to chyba przez pomyłke :wink: :wink: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:


Ładna kuchnia jaszczurko ))
Ja przy swojej białej w pierwszym mieszkaniu zrobiłam błąd. Kupiłam piękne białe płytki w dużym formacie (to był super wybór), ale blaty do tego w kolorze ciemnego granitu i duuużo stali - okap, krzesła itp. I było zbyt chłodno. Tak trochę laboratoryjnie.
Ale biel z drewnem mi się bardzo podoba :)

ambroma
30-10-2008, 07:47
no i stało!! Przez Was zachorowałam na białą kuchnię!! Tylko ,że w tej materii się z mężem nie dogadam- każda tylko nie biała i czarna!! Mam trzy wyjścia zatem:
-zapomnieć (no way!! )
-zaproponować czerwoną- że niby może wtedy się zgodzi na białą jako mniejsze zło
-.... zagrozić zakończeniem wszelkiej działalności kuchennej :wink: czyli będę miała białą kuchnię :lol:

Od kiedy to chłop rządzi kuchnią :roll: :lol: Mój mąż też na początku skrzywił się na białą, ale jak mu pokazałam kilka fotek z aranżacjami i dodałam kilka aregumentów, jaka to piękna i ponadczasowa jest biała kuchnia (zwłaszcza te w tzw. angielskim stylu) to wymiękł i powiedział: kuchnia jest twoja, rób jak chcesz :D I super :D A tak w ogóle to kropla drąży skałę, jak będziesz mu ciągle mówic: - chcę białą - to w końcu odpuści. :wink: Powodzenia w negocjacjach.

mycha.:)
02-11-2008, 22:10
Ja też mam białą kuchnię(jaśminową), tzn będę miała bo na razie szafki w kartonach leżą :D
Nie boję się, że będzie się brudzić, bo w mieszkaniu mam teraz jasną i wcale tak się nie brudzi szybko i nie latam non stop ze ściereczką :wink:

Tylko ja teraz nie wiem jaki kolor blatu dać, chciałabym prawie czarny :roll:

Myszasta
03-11-2008, 09:16
Ja też mam białą kuchnię dokładnie jak u Jasi. I powiem Ci, że wcale się nie brudzi gorzej od poprzedniej mojej (waniliowej). Za to jest wielką ozdobą domu. Z tym blatem dębowym moim zdaniem wygląda zniewalająco. Nie wahaj się zatem :)

Mohag
03-11-2008, 17:15
mycha, to tylko zalezy jaki masz ogolny obraz kuchni ... czarne blaty czy grafitowe ladnie wygladaja w prostych kuchniach, no chyba ze jest to super-duper czarny granit w "stylowej" kuchni.

Ja mam granitowo-czarny blat, ale do calkiem prostej bialej kuchni.

Mymyk_KSK
03-11-2008, 21:30
my mamy ten sam co googulek "model" kuchni z IKEA, do której dorobiliśmy blat z merbau. Podłoga jest z kremowej ceramiki a dla dodania koloru pomalowaliśmy ściany na turkusowo - i jest super :D

Szafki przecieram raz w tygodniu, podczas "standardowego piątkowego sprzątania" ;-) dosłownie przecieram, żadne tam gruntowne mycie, przy okazji olejuję blat. Gotuję codziennie, piekę dużo, w domu małe dziecko - czyli teoretycznie idealne warunki do powstawania mega-bałaganu i odkładania się na szafkach tony brudu - ale tak się nie dzieje, mimo że nie uważam jakoś specjalnie. Czysto jest ;-)

mycha.:)
07-11-2008, 15:51
mycha, to tylko zalezy jaki masz ogolny obraz kuchni ... czarne blaty czy grafitowe ladnie wygladaja w prostych kuchniach, no chyba ze jest to super-duper czarny granit w "stylowej" kuchni.

Ja mam granitowo-czarny blat, ale do calkiem prostej bialej kuchni.

Bardzo ładną masz kuchnię :D :D

moja tez będzie prosta :D

glowac
08-11-2008, 08:56
przeczytałam wątek z ciekawością :)
Sama w poprzednim mieszkaniu miałam bardzo jasną kuchnię na wysoki połysk - sprawdziła się rewelacyjnie, także przy maleńkim dziecku
.
Do domu również zamówiliśmy białe meble na wysoki połysk (w połączeniu z czarnym i palisandrowym frontem) do tego mamy dwoje maleńkich dzieci (2 lata i miesięczne niemowlę) i wydaje mi się, że nie będzie problemu z czyszczeniem.
Gorzej będzie z białą podłogą :lol:

Robicie białą podłogę?!?!?!

tak białą z małymi czarnymi kwardacikami :)

Mohag
08-11-2008, 11:34
mycha, dzieki 8) troche dalam ciala ale juz trudno... powinnam jednak zrobic szary blat jak mam listwy podszafkowe i cokoly, ale balam sie ze bedzie mdlo do tego rozowatego zlewozmywaka :roll: a jak juz dawalam ten grafitowy, to powinnam dac tez grafitowe listwy.

popcarol
30-12-2008, 10:24
Znajomy stolarz mi odradza, mowa o kuchni z frontami z plyty laminowanej, mdfu lakierowanego (dodatkowo na lakierze widac rysy).
Macie dluzej? MAcie jakies doswiadczenia?

Bo coraz blizej mi do laminatu - imitacji drewna jednak..

Ineso
30-12-2008, 15:51
Nawet nie strasz :( mam białe na wysoki połysk. Ale miesiąc dopiero.

UlaB
30-12-2008, 17:07
Mialam w łazience szafke z mdf-u malowanego (nie laminowana) - zżółkła. W tej chwili mam z mdf-u malowanego i lakierowanego na wysoki polysk. Po 5 latach jeszcze jest biała (wisi w łazience z białymi płytkami, wiec byloby widac roznice). Wydaje sie, ze ten lakier ma jakies znaczenie jesli chodzi o zmiane koloru.

edi1977
30-12-2008, 19:39
Moi rodzice maja kuchnie w bialej okleinie. Z WFM. Juz 10 lat i nie zzolkla.

kaszak
02-01-2009, 20:24
Wszystko zależy od lakieru. Miałam meble w kuchni lakierowane na biało i przez 6 lat nie zżółkły. Natomiast parapet i drzwi do wnęki, też mdf lakierowany tylko z innej firmy, zżółkły po niecałym roku.

edak
20-09-2009, 10:18
Szukam inspiracji. Czy dobrze wygladałaby biała kuchnia na wysoki połysk z białym blatem, białą glazurą i białym gresem polerowanym na podłodze. Czy to nie byłby za mdły zestaw? A może zaszaleć z blatem, np.merbau? Poprosze o zdjęcia, inspiracje, najlepiej przykłady z waszych własnych wnętrz.
dziękuję

marecki6
20-09-2009, 11:52
za duzo tego bialego ...sam mam biala kuchnie coprawda nie na wysoki polysk tylko IKEA STAT i to z drewnianymi bukowymi blatami i jak wstawilismy bialy stol to juz bylo za mdlo a dodam ze mam zolte sciany i podloge w panelach lapacho wiec u ciebie efekt bieli bylby jeszcze wiekszy ... nie mowie juz o upilnowaniu czystosci w takiej sterylnej kuchni .... w nasyzm przypadku rewelacyjnie sprawdzilo sie poleczenie bialych frontow z drewnianym blatem - kazdy kto nas odwiedza zawsze zwraca na to uwage twierdzac ze wyglada rewelacyjnie ale tak jak pisalem u nas fronty nie sa na wysoki polysk

http://www.channel4.com/4homes/images/mb/Channel4/4homes/design-and-style/design-by-space/kitchen/Country-Kitchen-Design-Ideas/13-IKEA-Kitchen-Design-Lg--gt_full_width_landscape.jpg

zetka
20-09-2009, 13:03
A mi takie mega białe wnętrza bardzo się podobają :D Aczkolwiek sama po doświadczeniach z białą podłogą już bym się na takie nie zdecydowała :roll: (jeśli nie chcesz być niewolnicą swojej podłogi nie kładź sobie białego gresu polerowanego :-?)

Trochę inspiracji:
http://img3.imageshack.us/img3/1652/gmaria172large.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_kG1raFELO20/SOJTDFWeJXI/AAAAAAAACN0/kDpFudShxqM/s400/whitekitchen.jpg
http://www.kitchensstourbridge.com/image_library/library/15152/orig_nova_pearl.jpg
http://i272.photobucket.com/albums/jj175/godamreborn/bulthaup-b1-kitchen-appliances.jpg
http://www.outinhome.com/wp-content/uploads/interior-design/2009/02/white-kitchen.jpg
http://www.outinhome.com/wp-content/uploads/interior-design/2009/02/white-kitchen-2.jpg
http://www.decorpad.com/photos/2008/06/11/6a4cf78422f5.jpg
http://img196.imageshack.us/img196/7597/contemporarykitchenwith.jpg
http://img225.imageshack.us/img225/5268/cyu0gl36zfi70nq8px.jpg

I do przejrzenia wątek o białych ścianach:
http://forum.muratordom.pl/milosnicy-bialych-scian-laczcie-sie,t127129.htm

edak
20-09-2009, 18:07
TO JAKĄ DAC PODŁOGĘ w kuchni , jeśli wybrałabym białe meble kuchenne, blat biały lub merbau, białe ściany, a w salonie na podłosze merbau? Kuchnia jest otwarta na salon.

olika
20-09-2009, 18:09
grafitową

iva_marti
20-09-2009, 19:15
ja też jestem za grafitem.

edak
20-09-2009, 19:18
a może macie gdzieś na dysku zapisane zdjęcie z takim pomieszczeniem - białe szafki, podłoga grafit w kuchni, połaczona z merbau w salonie ?

olika
20-09-2009, 19:20
ja wkleje swoja za 2 miesiace ;)

kaura
20-09-2009, 20:59
Oto nasza kuchnia:
nie jest wielka i białe fronty dosyć fajnie optycznie ją powiększyły. Blat to olejowany palisander, niestety wyszedł trochę za ciemny. Na podłodze mamy szare, "maziate" płytki. Cały zestaw sprawuje się od kilku miesiecy bez zarzutów.

http://lh3.ggpht.com/_22HWvtH4gXg/Sgx2xW9ZHhI/AAAAAAAACCY/x6kkN6QGKow/s512/_MG_2643.JPG

pozdrawiam

monah
20-09-2009, 21:12
kaura - świetna kuchnia! bardzo mi się podoba takie "cieniowanie" kolorami - od białego do ciemnoszarego. super pomysł!

iva_marti
20-09-2009, 21:16
a może macie gdzieś na dysku zapisane zdjęcie z takim pomieszczeniem - białe szafki, podłoga grafit w kuchni, połaczona z merbau w salonie ?
Zobacz kuchnie bioork z naszego forum

iva_marti
20-09-2009, 21:25
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/gh/gi/pfcb/k0y0BSxnQB0QB3LwlB.jpg
to ta kuchnia strona 66 temat: pochwalcie się swoimi kuchniami.

dabell
21-09-2009, 07:57
Na wakacjach wynajmowałam mieszkanie nad morzem, w którym kuchnia była biała z połyskiem, blat był w kolorze jasno szaro- beżowym w takie ciapki (kropeczki - nie wiem jak to nazwać), korpusy (mało widoczne) były wenge a na podłodze były płytki szaro-grafitowo -z brązowymi przeławiceniami, chyba Nowa Gala kolekcja Signum. Idealne do utrzymania czystości.
Całe mieszkanie było w konwencji szarości, biele i ciemne brązy w meblach. Wyglądało to super.

morfeusz1
21-09-2009, 08:04
Nasza kuchnia to sama czysta biel -
- meble: mdf lakierowany na biało,wysoki połysk,
- blat: biały kompozyt
- pomiędzy szafkami szkło hartowane lakierowane od spodu na biało
- biały zlewozmywak
- biała podłoga; wylewka dekoracyjna BASF MASTERTOP
- ściany: biel
- roleta w oknie: biel

Jedyne akcenty to czarny piekarnik w zabudowie, czarna indukcja. Meble nie mają żadnych uchwytów, więc jedynym chromem będzie bateria zlewzomywakowa, okap w zabudowie i halogenu sufitowe.

edak
21-09-2009, 08:39
a moge prosić o zdjęcia? :-)

cekin
21-09-2009, 11:24
a moze zrob w kuchni taka sama podloge jak w salonie?

morfeusz1
21-09-2009, 11:51
a moge prosić o zdjęcia? :-)

W tym wątku na stronie 69 jest nasza kuchnia :wink:
http://forum.muratordom.pl/pochwalcie-sie-swoimi-kuchniami,t69089-4080.htm

MarthaB
21-09-2009, 13:10
A mi takie mega białe wnętrza bardzo się podobają :D Aczkolwiek sama po doświadczeniach z białą podłogą już bym się na takie nie zdecydowała :roll: (jeśli nie chcesz być niewolnicą swojej podłogi nie kładź sobie białego gresu polerowanego :-?)

Trochę inspiracji:
http://img3.imageshack.us/img3/1652/gmaria172large.jpg


I do przejrzenia wątek o białych ścianach:
http://forum.muratordom.pl/milosnicy-bialych-scian-laczcie-sie,t127129.htm

(wycięłam część zdjeć)

wszystkie inspiracje super.
moja kuchnia też będzie w większości biała - płytki opoczno metalic bianko (albo white, nie pamietam nazwy), ale one są w zasadzie szare, biała podłoga z tej samej serii, białe matowe fronty, tylko blat bedzie szary/grafitowy i w przyszłości jedna ściana w tym kolorze, ale ta jedna ściana chwilowo jest w kolorze troszkę ciemnejszego kremu.
kuchnia już obmierzona, będzie gotowa za około miesiąc, nie mogę się doczekać ;)

fennel
21-09-2009, 13:35
Uzytkuje dwie biale kuchnie (fronty wysoki polysk):
- jedna z czarnym granitowym blatem, biale sciany, szyba zamiast plytek, stalowy zlew, biale ramy okienne, drewniana podloga
- druga z jasnym blatem (lekki popiel), biale sciany, w scianie rzad bialych, duzych plytek, ceramiczny zlew, na podlodze deski, drewniane okna.
W obu przypadkach sprzety agd czarno-stalowe, zdecydowanie i bezdyskusyjnie wole kuchnie ta z jasnym blatem :D......

jarte
21-09-2009, 14:40
w sumie jak ci się taka wszechobecna biel znudzi wystaczy że przemalujesz ściany na jakiś mocniejszy kolor i ewentulanie jakieś dodatki tez w kolorze i bedziesz miec zupełnie inna kuchnię. Tez planuję białą kuchnię, ale przełamię ja ciemnymi ścianami

martu
21-09-2009, 15:45
a moge prosić o zdjęcia? :-)

W tym wątku na stronie 69 jest nasza kuchnia :wink:
http://forum.muratordom.pl/pochwalcie-sie-swoimi-kuchniami,t69089-4080.htm
szkoda,że tylko wizualizacja.Czekam na realizację z ciekawością.
U nas będzie biała kuchnia i debowy blat (nie lubię merbau).Całe agd białe.Podłoga beż.

morfeusz1
22-09-2009, 08:08
a moge prosić o zdjęcia? :-)

W tym wątku na stronie 69 jest nasza kuchnia :wink:
http://forum.muratordom.pl/pochwalcie-sie-swoimi-kuchniami,t69089-4080.htm
szkoda,że tylko wizualizacja.Czekam na realizację z ciekawością.
U nas będzie biała kuchnia i debowy blat (nie lubię merbau).Całe agd białe.Podłoga beż.

na pewno wkleję zdjęcia po montażu :wink:

akrotarum
22-09-2009, 08:45
jak dla mnie biel w kuchni jest zbyt chłodna i zbyt "sterylna". ja zdecydowanie bardziej wolę obracać się w ciepłych klimatach mojego domu :) Ale fajnie wygląda (choć sama bym nie chciała mieć tak zimnego wnętrza:)) połączenie bieli z mocnym fioletem albo fuksją, ale wszystko musi być minimalistyczne.

jarte
22-09-2009, 08:59
jak dla mnie biel w kuchni jest zbyt chłodna i zbyt "sterylna". ja zdecydowanie bardziej wolę obracać się w ciepłych klimatach mojego domu :) Ale fajnie wygląda (choć sama bym nie chciała mieć tak zimnego wnętrza:)) połączenie bieli z mocnym fioletem albo fuksją, ale wszystko musi być minimalistyczne.

zawsze można ocieplić biel, zamiast czystej bieli dać ecru, efekt wizualny podobny, ale jednak jest dużo cieplej. Zresztą zimno wyglądają szczególnie nowoczesne białe kuchnie lakierowane - tu trzeba naprawdę uważać, żeby nie przedobrzć, ja np będę mieć drewnianą stylową - juz sama forma mebli ociepli trochę wnętrze

monjan
13-10-2009, 11:26
podnosze, czy sa nowe zdjęcia białych kuchni

popcarol
13-10-2009, 12:26
podnosze, czy sa nowe zdjęcia białych kuchni

Monjan moja gotowa, ale ani nie przywieziona ani nie zamontowana :( Fornirowana debem bielonym, nie taka minimalistyczna jak wyzej, ale prawie biala ;)
Pozdrawiam

martu
13-10-2009, 15:17
u mnie dopiero w trakcie montażu:)
za parę dni wkleję pełniejsza wersję
http://lh3.ggpht.com/_gcrwT4Qpssk/Ss-dGq7hZ-I/AAAAAAAAAfw/tyJ8bPGcQXc/s720/IMG_6001.JPG

http://lh6.ggpht.com/_gcrwT4Qpssk/Ss-dHDv6QiI/AAAAAAAAAf0/mio5FgMJ1co/s720/IMG_6003.JPG

pumka_gumka
04-11-2009, 20:58
planuje kuchnie: biale szafki na wysoki polysk i calkiem mozliwe, ze bialy blyszczacy blat. Kafelki na podlodze jednak dam chyba ciemne, zeby sie nie zalatac z mopem, zreszta boje sie, ze fugi beda wygladaly tragicznie po czasie :) Jestem fanka bialych kuchni. Mialam juz w swoich mieszkaniach trzy i uwielbiam je pucowac, czyscic, polerowac. Z luboscia przejezdzam sciereczka po tej bieli. Nie boj sie, nie bedzie mdlo. Ja bym blatu ciemnego nie dawa, ale tylko dlatego, ze uwielbiam jak blat jest mega czysty. No ewentualnie przekonalby mnie tylko blat czarny, a konkretnie kwarcowy z drobinkami swiecacymi, bo lubie blysk i ten blat mnie jakos hipnotyzuje, niczym coniektorych akwarium z rybkami :)

TomKa
05-11-2009, 08:35
Moja biała kuchnia "robi się".
Fronty biały mdf mat
Blat szary mat
Sprzęt, zlewozmywak i uchwyty stal matowa

JaMajaD
05-11-2009, 08:52
ja też marzę o białej kuchni, lakierowane fronty i blat napewno w kolorze drewna, tylko nie wiem jeszcze dokładnie jaki kolor, myślę o ciemnym. Płytki na podłodze mam mocca z serii Damasco z Opoczna, ściany jeszcze nie wiem jakie, czekam z niecierpliwością na zdjęcia z realizacji

JaMajaD
05-11-2009, 09:31
ładna biała kuchnia
http://images43.fotosik.pl/223/97db465ec5348db6med.jpg
i tutaj realizacja sympatycznej blogowiczki Iwonki, jeśli czyta FM to pozdrawiam:)
http://images41.fotosik.pl/219/9e992c3dd086ca08med.jpg

barto307cc
05-11-2009, 10:32
Ja też marzę o białej kuchni,tzn nie tylko marzę bo na 100% taką będę mieć,ale dopiero z poczatkiem lata.Szafki na wysoki połysk,sprzęd czarny z Boscha seria z czerwoymi dodatkami,tylko nie umię się zdecydowac na kolor blatu :x ,myslę nad czarnym z drobinkami świecącymi :lol:

alfa36
11-11-2009, 20:58
Wyciągam z czeluści wątek, bo wlasnie mam podjąć decyzję, czy ma być biala kuchnia czy inna.

FairyDream/BasniowySen
11-11-2009, 22:38
Od hmmm... 5 lat mam te sama biala kuchnie - gotuje, wypiekam i mam czysta.
Rowniez drzwi wewnetrzne mam biale bo takie lubie!
Takze w nowym domku planuje miec biala kuchnie i biale drzwi. Nierozumiem czego sie bac?!

martu
11-11-2009, 22:46
FairyDream,ale masz piękny avatarek.Gdzie znalazłas takie cudo?

pasie
11-11-2009, 23:34
ja też właśnie zmagam się z decyzją biała czy szara :roll: ale na 99% będzie biała z połyskiem ale i drewnem :) jak już ją będę miała to się pochwalę :)

FairyDream/BasniowySen
11-11-2009, 23:49
ja też właśnie zmagam się z decyzją biała czy szara :roll: ale na 99% będzie biała z połyskiem ale i drewnem :)

Biala OK ale z polyskiem to juz mniej choc prezentuje sie slicznie ale mysle o tych paluszkach, ktore bedzie znac przy kazdym dotknieciu.

jaksie
12-11-2009, 07:33
ja też właśnie zmagam się z decyzją biała czy szara :roll: ale na 99% będzie biała z połyskiem ale i drewnem :)

Biala OK ale z polyskiem to juz mniej choc prezentuje sie slicznie ale mysle o tych paluszkach, ktore bedzie znac przy kazdym dotknieciu.

pytałam kilku uzytkowników białych lub kremowych kuchni na połysk, nie skarżą się, w przeciwieństwie do posiadaczy czarnych, bordowych kuchni.

pasie
12-11-2009, 12:20
ja też właśnie zmagam się z decyzją biała czy szara :roll: ale na 99% będzie biała z połyskiem ale i drewnem :)

Biala OK ale z polyskiem to juz mniej choc prezentuje sie slicznie ale mysle o tych paluszkach, ktore bedzie znac przy kazdym dotknieciu.

pytałam kilku uzytkowników białych lub kremowych kuchni na połysk, nie skarżą się, w przeciwieństwie do posiadaczy czarnych, bordowych kuchni.

no właśnie ja też pytałam i jakoś tak bardzo się nie skarżyli :) :D

P_eggy
12-11-2009, 13:24
Mi też się marzy biała lub waniliowa kuchnia z ciemnymi blatami :wink: . Brudzenia bym się nie obawiała... A uważam, że właśnie małe kuchnie – takie jak moja – wyglądają lepiej w jasnych barwach niż ciemnych. Pomieszczenie nie przytłacza i wydaje się być większe :wink: .

Ale co mam zrobić? Mam kuchnię otwartą na jadalnię i salon. A tam mebelki będą ciemny dąb :-? . Więc pewnie zrobię na odwrót – niż w marzeniach. Dam fronty dębowe i jasne blaty. Meble w kuchni/jadalni i salonie – małe pomieszczenie, razem ok. 30 m2) będą przynajmniej w podobnej kolorystyce.
Ale by troszkę rozjaśnić kuchnię kupię płytki na ścianę i takie same na podłogę (jasny beż), które połączę z ciemniejszą deską w salonie i jadalni. Zobaczymy jaki da to efekt.

O białej kuchni będę marzyć dalej :oops: 8) .

FairyDream/BasniowySen
12-11-2009, 14:04
ja też właśnie zmagam się z decyzją biała czy szara :roll: ale na 99% będzie biała z połyskiem ale i drewnem :)

Biala OK ale z polyskiem to juz mniej choc prezentuje sie slicznie ale mysle o tych paluszkach, ktore bedzie znac przy kazdym dotknieciu.

pytałam kilku uzytkowników białych lub kremowych kuchni na połysk, nie skarżą się, w przeciwieństwie do posiadaczy czarnych, bordowych kuchni.

no właśnie ja też pytałam i jakoś tak bardzo się nie skarżyli :) :D

Widze, ze tylko u mnie byl ten "problem" widocznych palcow na drzwiczkach, byc moze dlatego, ze mialam duze okno 3mx2m i podczas siedzenia przy stole widzialam te "odciski palcow" co niejednokrotnie mnie irytowalo, jednak nie pisalam o tym aby komukolwiek odradzac, wrecz przeciwnie, nadal pisze, iz biala kuchnia z polyskiem jest ladna; to o czym pisze to tylko i wylacznie moja opinia z urzytkowania, obecnie mam matowa i biala i jest ok.

joliska
12-11-2009, 18:39
Mi też się marzy biała lub waniliowa kuchnia z ciemnymi blatami :wink: . Brudzenia bym się nie obawiała... A uważam, że właśnie małe kuchnie – takie jak moja – wyglądają lepiej w jasnych barwach niż ciemnych. Pomieszczenie nie przytłacza i wydaje się być większe :wink: .

Ale co mam zrobić? Mam kuchnię otwartą na jadalnię i salon. A tam mebelki będą ciemny dąb :-? . Więc pewnie zrobię na odwrót – niż w marzeniach. Dam fronty dębowe i jasne blaty. Meble w kuchni/jadalni i salonie – małe pomieszczenie, razem ok. 30 m2) będą przynajmniej w podobnej kolorystyce.
Ale by troszkę rozjaśnić kuchnię kupię płytki na ścianę i takie same na podłogę (jasny beż), które połączę z ciemniejszą deską w salonie i jadalni. Zobaczymy jaki da to efekt.
O białej kuchni będę marzyć dalej :oops: 8) .

Zrobiłabym na Twoim miejscu tę wymarzoną białą kuchnię z dębowym blatem :)
Mam półotwartą na pokoik dzienny kuchnię z białego lakierowanego MDF-u, na podłodze ciemny dąb, na blacie ciemny orzech, podobnie stół w kuchni. W pokoju obok niskie meble skrzyniowe wenge i wygląda to ok :)

alfa36
24-11-2009, 22:36
Biała lakierowana kuchnia zamowiona, ale wlasnie naszly mnie wątpliwości. Rzecz w tym, że kuchnia miala być surowa, tj biala, czarny blat, czarne sprzęty. I tak sobie myslę, że skoro ta kuchnia jest otwarta, to powinna nawiązywac do salonu. Koncepcji salonu jeszcze nie ma, ale nie będzie tam na pewno bialych mebli. czy więc nawiązac, żeby te pomieszczenia tworzyly wizualnie calość? Jak to rozwiązaliscie? Zastanawiam się, czy moze jednak nie pokusic się o drewniany blat. Ale wtedy nie będą mi pasowaly czarne sprzęty... (chyba).

malgos2
25-11-2009, 01:23
A dlaczego biala kuchnia, czarne sprzety i drewniany blat maja do siebie nie pasowac? To zaledwie 3 kolory... :roll:

alfa36
25-11-2009, 08:39
Po prostu miałam wizję surowej kuchni, w ktorej blat zleje sie ze zlewem i płytą kuchenną a do tego planujemy szkło zamiast płytek. Tyle, ze mam problem z salonem, a dokladnie z tym, żeby salon z kuchnią (skoro kuchnia otwarta) jakoś się łączyły (kolorystycznie, meblowo).

jaksie
25-11-2009, 08:42
A dlaczego biala kuchnia, czarne sprzety i drewniany blat maja do siebie nie pasowac? To zaledwie 3 kolory... :roll:

To jakie sprzęty pasują ci do drewnianego blatu? Drewniane :lol: ?

malmagna
25-11-2009, 21:10
Biała lakierowana kuchnia zamowiona, ale wlasnie naszly mnie wątpliwości. Rzecz w tym, że kuchnia miala być surowa, tj biala, czarny blat, czarne sprzęty. I tak sobie myslę, że skoro ta kuchnia jest otwarta, to powinna nawiązywac do salonu. Koncepcji salonu jeszcze nie ma, ale nie będzie tam na pewno bialych mebli. czy więc nawiązac, żeby te pomieszczenia tworzyly wizualnie calość? Jak to rozwiązaliscie? Zastanawiam się, czy moze jednak nie pokusic się o drewniany blat. Ale wtedy nie będą mi pasowaly czarne sprzęty... (chyba).


Drewniany blat i białe meble - super zestawienie. Czarny piekarnik w białej kuchni wygląda dobrze , gdy jest na dole, tzn pod płytą gazową czy elektryczną, która też jest czarna. Natomiast w słupku piekarnik za mocno rzuca się w oczy wg mnie nie wygląda ładnie. Jak piekarnik masz na dole- spoko, będzie dobrze :)

alfa36
25-11-2009, 21:24
Piekarnik będzie pod płytą. Kuchenka jest mała, dlatego zastanawiam się, czy nie byłoby dobrze wizualnie powiększyć ją naklejając pod szybę (zamiast plytek) tapety. A z drugiej stropny nie wiem, czy drewno i szkło to dobre zestawienie. Jakos dla mnie surowośc=biel, czerń, szkło i drewno tu nie pasuje. Ale ja nigdy nie mialam wizji swojego domu, plastyczka ze mnie żadna, wyobrazni zero:( Dlatego siedzę w necie, przeglądam, korzystam z pomysłów i rad innych.

malgos2
25-11-2009, 21:37
Na forum na penwo jest duzo takich kuchni. Tak na szybko znalazlam...

http://farm4.static.flickr.com/3470/3382130027_1e21b244d3.jpg

https://www.decorpad.com/photos/2009/09/01/5bb2930e0bc8.jpg

Tu wprawdzie nie z drewnianym blatem, ale mozna go sobie wyobrazic...

http://www.femaleways.com/wp-content/uploads/2009/08/Italian-Style-Kitchen-DALI-Glossy-White-Cabinet.jpg

Jak cos mi jeszcze wpadnie, to wkleje.

martu
25-11-2009, 22:20
na nas juz czeka biała kuchnia i do tego olejowany blat.Pedantka niestety nie jestem i jakos nie boje sie tej kuchni:)
Jak słysze,że ludzie mówią,że będe miała kłopot z utrzymaniem białej kuchni i trzeba sprzątac to wybucham śmiechem.Czy jeżeli ktoś ma kuchnie w kolorze wenge i uświni obok uchwytu sosem to nie zmywa,bo nie widać?????

malmagna
25-11-2009, 22:31
Piekarnik będzie pod płytą. Kuchenka jest mała, dlatego zastanawiam się, czy nie byłoby dobrze wizualnie powiększyć ją naklejając pod szybę (zamiast plytek) tapety. A z drugiej stropny nie wiem, czy drewno i szkło to dobre zestawienie. Jakos dla mnie surowośc=biel, czerń, szkło i drewno tu nie pasuje. Ale ja nigdy nie mialam wizji swojego domu, plastyczka ze mnie żadna, wyobrazni zero:( Dlatego siedzę w necie, przeglądam, korzystam z pomysłów i rad innych.


Białe meble, drewniany blat, czarny piekarnik (na dole :)) - ładnie będą pasowały. Nie wiem co Ty z tym szkłem i tapetą chcesz wykombinować, ale szkło- nie pasuje. Albo drewno albo szkło. Ja też chcę jasną kuchnię - lekko waniliową, do tego zrobię drewniany blat i drewnopodobne płytki na podłogę. A na ścianę białe . Cieplutka, przytulna, angielska sielska :)
Pochwal sie, jak już kuchnia będzie i wklej zdjęcia.Trzymam kciuki!

netcom
26-11-2009, 00:00
Moja biała kuchnia z Ikei.
http://photos3.pix.ie/0C/72/0C72A527BEF84D6E90ABF877E311BED1-800.jpg

Klodziki
26-11-2009, 07:39
Netcom parę pytań :)
Jak masz wymiary kuchni?
Jak sprawuje się zlew z ikei?
Czy możesz pokazać więcej zdjęć?

:)

lilka.w
26-11-2009, 08:17
Jeśli nasze babcie przez dziesięciolecia dawaly sobie radę przy licznej rodzinie i obowiązkach z utrzymaniem czystości w bialej kuchni (przeciez kredensy kuchenne kiedyś tylko takie były!) ,to i my w erze detergentów i Ludwika "do wszystkiego" damy sobie radę.

netcom
26-11-2009, 15:45
Netcom parę pytań :)
Jak masz wymiary kuchni?
Jak sprawuje się zlew z ikei?
Czy możesz pokazać więcej zdjęć?
:)

- Wymiary kuchni około 3,3mx 3,3m (pomieszczenie)
- Zlew się sprawuje tak że z powodu złego montażu blatu drewnianego (brak dylatacji) zlew pękł.
Ale montaż robiła firma z Ikei, więc po złożeniu reklamacji przyjechali i wymienili na nowy, skrócili blat o kilka mm i od tej pory jest dobrze.

-Mogę pokazać zdjęcia, ale wcześniejsze:
http://photos2.pix.ie/9E/EE/9EEEB163718D4651A18D79555EB56246-800.jpg
http://photos2.pix.ie/5D/6A/5D6A992C803C4BCCBC4322673F8DCE7D.jpg
http://photos2.pix.ie/39/D1/39D144FD1E0C453582CB213745D2C071-800.jpg

Klodziki
26-11-2009, 19:06
Dzięki bardzo za odp. Ładny ten zlew ale boję się że go zaraz poobijam garami.
A będę mieć kuchnie bardziej angielską, więc super by pasował.

netcom
26-11-2009, 19:38
Nie obawiaj obicia zlewu garami, u mnie się to jeszcze nie zdarzyło, zlew jest tak duży i głęboki ze kilka garów się mieści.

Aszka
26-11-2009, 20:00
netcom - bardzo sielska kuchnia. I fajny widzę stół i krzesełka, ale to chyba nie ikea? Mogłabym poznać producenta lub ewentualnie miejsce zakupu.No i zdjęcia też bym inne z chęcią podglądnęła jeszcze :wink:

Klodziki
26-11-2009, 20:42
Netcom, dziękuje za odp. Bardzo ładna ta kuchnia, zlew również, kurcze tylko chciałam zawsze jednokomorowy z ociekaczem a ten nie ma. Musze sprawdzić może ikea ma jakieś rozwiązanie w tym zakresie.

78mysz
26-11-2009, 21:10
A ja sobie zrobiłam na mieszkaniu taką kuchnie:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/cd/ed/yu1t/IoUE9t2u2SPTZJNTWB.jpg
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/cd/ed/yu1t/HGMG4WNJQEyaHUaqyB.jpg
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/cd/ed/yu1t/S9DBuONWF2Bygyk0kB.jpg
Teraz też chyba będzie biała, choć bardziej neutralna.Tamta sprawowała się świetnie pod wzgledem higieny i funkcjonalności. Czasem tęsknie za nią,choć parę rzeczy bym w niej zlikwidowała, np tą głupawą półeczke przy oknie.

olika
26-11-2009, 21:12
mysz piekna kuchnia jestem pod wielkim wrazeniem, choc ten styl nie jest moj uwazam ze Twoja kuchnia jest perfekt!

78mysz
26-11-2009, 21:24
ona juz nie jest moja hlip hlip. Teraz będzie nowocześniej, ale mam nadzieje, nie mniej przytulnie. Może będzie mniej błedów, ale dziękuję

olika
26-11-2009, 21:34
ja tez bede miec wlasnie na bialo tylko nowoczesniej, ale to co na zdjeciu jest po prostu piekne a piekno jest bezdyskusyjne :P

78mysz
26-11-2009, 21:41
Matko jedyna, dziękuję baaardzo :oops:

Basia_KRK
27-11-2009, 09:22
78mysz - piękna! To również nie mój styl, ale tak mi się podoba, że może i zacznę rozważać biel do kuchni! :D

netcom
27-11-2009, 19:57
Aszka-
Stół pochodzi z Wierzchowa Człuchowskiego, nie wiem jak się firma nazywa bo szwagierka z okolicy mi go kupowała, ale znalazłem sklep internetowy z tymi stołami:
http://www.tylkodrewniane.pl/go/_info/?user_id=16&lang=pl
Polecam, stół bardzo solidny, drewno bukowe (w razie wojny można spalić w kominku :) ), ciężki jak cholera.

Aszka
27-11-2009, 22:59
Piękne te zestawy.Dzięki za namiary.Tylko ode mnie to trochę daleko i cena transportu mogłaby przekroczyć cenę stołu :wink:
pozdrawiam

morfeusz1
28-11-2009, 08:11
Jak dobrze pójdzie - pod koniec tygodnia wejdą do nas z montażem kuchni - biała, z połyskiem, bezuchwytowa.

dzisiaj mąż odbiera podłogę po poprawie usterek - jesli nie zostały dobrze usunięte, znów się wszystko poprzesuwa :-?

A białej kuchni się nie boję - lubię sterylność w kuchniach, sprzątam i tak na bieżąco, więc chyba będzie ok. jedyne o czym myślę, to to, że chcąc usunąć np. odcisk palca z frontu, będzie trzeba cały front umyć, a nie tylko kawałek z odciskiem, bo inaczej mazy powstaną. Mam w kuchni okno, i to tak usytuowane, że wszelkie mazy będzie widać - ale co tam, coś za coś. Mogę cozdiennie przecierać te fronty, żeby cieszyć się kuchnią z marzeń :wink:

jaksie
28-11-2009, 10:40
Moja już stoi od kilku dni :D Jeszcze nie mogłam iść jej wysprzątać, ale z tego co widziałam po montażu, nie wygląda na łatwo brudząca się. Narazie zachwyca mnie jej biel, chyba nie zdecyduję się na wprowadzenie jakiegoś koloru w dodatkach.

Klodziki
30-11-2009, 09:14
Netcom, dziękuje za odp. Bardzo ładna ta kuchnia, zlew również, kurcze tylko chciałam zawsze jednokomorowy z ociekaczem a ten nie ma. Musze sprawdzić może ikea ma jakieś rozwiązanie w tym zakresie.

Byłam w week w Ikei. Pooglądałam sobie troszkę i między innymi te zlewy, są super. Ten jednokomorowy rzeczywiście bardzo duży. Tak jak pisałam chcę ociekacz, ale Ikea to Ikea i..... można wziąć zlew dwukomorowy i na drugą komorę jest specjalnie dopasowana suszarko-durszlak, więc jak potrzeba jest to jest ociekacz, a przy okazaniu sa i dwie komory i jeszcze makaron można odcedzić, super rozwiązanie według mnie. Zlew tylko troszkę wystaje i to mnie zastanawia. A czy on będzie pasował na inne szafki nie ikeowskie?

mariposa mariposa
05-01-2010, 19:36
Witam,
będę miała kuchnię białą na wysoki połysk i do tego blaty wenge z BRW. Zastanawiam się jakie płytki założyć między szafkami dolnymi a górnymi?
myślałam o kolekcji snake z opoczna,
http://magiawnetrza.pl/images/snake_krem.jpg

jednakże zastanawiam się czy skoro meble są na wysoki połysk to czy płytki mogą mieć jakaś fakture czy również powinny być połyskliwe?

Będę wdzięczna za rady i propozycje:)

ekimek
05-01-2010, 21:44
Witajcie!!!

Pytanie do @netcom: czy Twoja kuchnia to może abstrakt połysk?
Oglądałem te kuchnie w ikea i szczerze powiem, że bardzo mi się podobają białe i dokładnie z Twoim blatem i na dodatek też z elementami czerni ;)
Próbuję przekonać moją drugą połówkę do białej kuchni z połyskiem, tylko obawiamy się widocznych pod światło drobnych rysek powstałych po myciu (oczywiście nikt nie będzie ich czyścił szczotką ryżową ;)).
W kilku salonach z kuchniami na zamówienie były super zestawy na wysoki połysk ale pod światło było widać rysy.
Jak jest u Was???

Pozdrawiam

PS. Jak często musicie olejować drewniane blaty?

alfa36
06-01-2010, 08:53
Jaksie, pokaż swoją wymytą:) kuchnię.

sophia
06-01-2010, 20:17
Netcom, dziękuje za odp. Bardzo ładna ta kuchnia, zlew również, kurcze tylko chciałam zawsze jednokomorowy z ociekaczem a ten nie ma. Musze sprawdzić może ikea ma jakieś rozwiązanie w tym zakresie.

Byłam w week w Ikei. Pooglądałam sobie troszkę i między innymi te zlewy, są super. Ten jednokomorowy rzeczywiście bardzo duży. Tak jak pisałam chcę ociekacz, ale Ikea to Ikea i..... można wziąć zlew dwukomorowy i na drugą komorę jest specjalnie dopasowana suszarko-durszlak, więc jak potrzeba jest to jest ociekacz, a przy okazaniu sa i dwie komory i jeszcze makaron można odcedzić, super rozwiązanie według mnie. Zlew tylko troszkę wystaje i to mnie zastanawia. A czy on będzie pasował na inne szafki nie ikeowskie?

piękne te białe kuchnie.... ja też się zaraziłam!!!!!!!!!!!!!!! Będą białe frotny,
1. tylko czy jeśli zrobi mi je firma X to czy nie pożółkną szybciej niż te z IKEA (może mają jakiś patent na to aby kolor był trwały???)...
2. zniechęćcie mnie do drewnianych blatów.... są przepiękne... ale ile tego olejowania trzeba aby były trwałe.... no i co z sokiem np z czarnego bzu albo wina... (nigdy nie używałam takiego blatu)?????????????
3. zlew będzie firmy FOSTER, typ PATTY jest super bo ma dwa pojemniki na odpadki - moja siostra taki ma i jest b. zadowolona (wcale nie chciałam robić im reklamy... bo strona www dość kiepska)
http://www.we-dwoje.pl/pomyslowe;rozwiazania,artykul,15473.html , czekam na ich aktualny cennik.

sophia
06-01-2010, 20:17
Netcom, dziękuje za odp. Bardzo ładna ta kuchnia, zlew również, kurcze tylko chciałam zawsze jednokomorowy z ociekaczem a ten nie ma. Musze sprawdzić może ikea ma jakieś rozwiązanie w tym zakresie.

Byłam w week w Ikei. Pooglądałam sobie troszkę i między innymi te zlewy, są super. Ten jednokomorowy rzeczywiście bardzo duży. Tak jak pisałam chcę ociekacz, ale Ikea to Ikea i..... można wziąć zlew dwukomorowy i na drugą komorę jest specjalnie dopasowana suszarko-durszlak, więc jak potrzeba jest to jest ociekacz, a przy okazaniu sa i dwie komory i jeszcze makaron można odcedzić, super rozwiązanie według mnie. Zlew tylko troszkę wystaje i to mnie zastanawia. A czy on będzie pasował na inne szafki nie ikeowskie?

piękne te białe kuchnie.... ja też się zaraziłam!!!!!!!!!!!!!!! Będą białe frotny,
1. tylko czy jeśli zrobi mi je firma X to czy nie pożółkną szybciej niż te z IKEA (może mają jakiś patent na to aby kolor był trwały???)...
2. zniechęćcie mnie do drewnianych blatów.... są przepiękne... ale ile tego olejowania trzeba aby były trwałe.... no i co z sokiem np z czarnego bzu albo wina... (nigdy nie używałam takiego blatu)?????????????
3. zlew będzie firmy FOSTER, typ PATTY jest super bo ma dwa pojemniki na odpadki - moja siostra taki ma i jest b. zadowolona (wcale nie chciałam robić im reklamy... bo strona www dość kiepska)
http://www.we-dwoje.pl/pomyslowe;rozwiazania,artykul,15473.html , czekam na ich aktualny cennik.

sophia
06-01-2010, 20:23
Netcom, dziękuje za odp. Bardzo ładna ta kuchnia, zlew również, kurcze tylko chciałam zawsze jednokomorowy z ociekaczem a ten nie ma. Musze sprawdzić może ikea ma jakieś rozwiązanie w tym zakresie.

Byłam w week w Ikei. Pooglądałam sobie troszkę i między innymi te zlewy, są super. Ten jednokomorowy rzeczywiście bardzo duży. Tak jak pisałam chcę ociekacz, ale Ikea to Ikea i..... można wziąć zlew dwukomorowy i na drugą komorę jest specjalnie dopasowana suszarko-durszlak, więc jak potrzeba jest to jest ociekacz, a przy okazaniu sa i dwie komory i jeszcze makaron można odcedzić, super rozwiązanie według mnie. Zlew tylko troszkę wystaje i to mnie zastanawia. A czy on będzie pasował na inne szafki nie ikeowskie?

piękne te białe kuchnie.... ja też się zaraziłam!!!!!!!!!!!!!!! Będą białe frotny,
1. tylko czy jeśli zrobi mi je firma X to czy nie pożółkną szybciej niż te z IKEA (może mają jakiś patent na to aby kolor był trwały???)...
2. zniechęćcie mnie do drewnianych blatów.... są przepiękne... ale ile tego olejowania trzeba aby były trwałe.... no i co z sokiem np z czarnego bzu albo wina... (nigdy nie używałam takiego blatu)?????????????
3. zlew będzie firmy FOSTER, typ PATTY jest super bo ma dwa pojemniki na odpadki - moja siostra taki ma i jest b. zadowolona (wcale nie chciałam robić im reklamy... bo strona www dość kiepska)
http://www.we-dwoje.pl/pomyslowe;rozwiazania,artykul,15473.html , czekam na ich aktualny cennik.

( a oto mój obraz do białej kuchni... http://willem-haenraets.vide.pl/flowers-in-a-pot-i.aspx?id=23911 )

sophia
06-01-2010, 20:23
Netcom, dziękuje za odp. Bardzo ładna ta kuchnia, zlew również, kurcze tylko chciałam zawsze jednokomorowy z ociekaczem a ten nie ma. Musze sprawdzić może ikea ma jakieś rozwiązanie w tym zakresie.

Byłam w week w Ikei. Pooglądałam sobie troszkę i między innymi te zlewy, są super. Ten jednokomorowy rzeczywiście bardzo duży. Tak jak pisałam chcę ociekacz, ale Ikea to Ikea i..... można wziąć zlew dwukomorowy i na drugą komorę jest specjalnie dopasowana suszarko-durszlak, więc jak potrzeba jest to jest ociekacz, a przy okazaniu sa i dwie komory i jeszcze makaron można odcedzić, super rozwiązanie według mnie. Zlew tylko troszkę wystaje i to mnie zastanawia. A czy on będzie pasował na inne szafki nie ikeowskie?

piękne te białe kuchnie.... ja też się zaraziłam!!!!!!!!!!!!!!! Będą białe frotny,
1. tylko czy jeśli zrobi mi je firma X to czy nie pożółkną szybciej niż te z IKEA (może mają jakiś patent na to aby kolor był trwały???)...
2. zniechęćcie mnie do drewnianych blatów.... są przepiękne... ale ile tego olejowania trzeba aby były trwałe.... no i co z sokiem np z czarnego bzu albo wina... (nigdy nie używałam takiego blatu)?????????????
3. zlew będzie firmy FOSTER, typ PATTY jest super bo ma dwa pojemniki na odpadki - moja siostra taki ma i jest b. zadowolona (wcale nie chciałam robić im reklamy... bo strona www dość kiepska)
http://www.we-dwoje.pl/pomyslowe;rozwiazania,artykul,15473.html , czekam na ich aktualny cennik.

( a oto mój obraz do białej kuchni... http://willem-haenraets.vide.pl/flowers-in-a-pot-i.aspx?id=23911 )

sophia
06-01-2010, 20:25
Netcom, dziękuje za odp. Bardzo ładna ta kuchnia, zlew również, kurcze tylko chciałam zawsze jednokomorowy z ociekaczem a ten nie ma. Musze sprawdzić może ikea ma jakieś rozwiązanie w tym zakresie.

Byłam w week w Ikei. Pooglądałam sobie troszkę i między innymi te zlewy, są super. Ten jednokomorowy rzeczywiście bardzo duży. Tak jak pisałam chcę ociekacz, ale Ikea to Ikea i..... można wziąć zlew dwukomorowy i na drugą komorę jest specjalnie dopasowana suszarko-durszlak, więc jak potrzeba jest to jest ociekacz, a przy okazaniu sa i dwie komory i jeszcze makaron można odcedzić, super rozwiązanie według mnie. Zlew tylko troszkę wystaje i to mnie zastanawia. A czy on będzie pasował na inne szafki nie ikeowskie?

piękne te białe kuchnie.... ja też się zaraziłam!!!!!!!!!!!!!!! Będą białe frotny,
1. tylko czy jeśli zrobi mi je firma X to czy nie pożółkną szybciej niż te z IKEA (może mają jakiś patent na to aby kolor był trwały???)...
2. zniechęćcie mnie do drewnianych blatów.... są przepiękne... ale ile tego olejowania trzeba aby były trwałe.... no i co z sokiem np z czarnego bzu albo wina... (nigdy nie używałam takiego blatu)?????????????
3. zlew będzie firmy FOSTER, typ PATTY jest super bo ma dwa pojemniki na odpadki - moja siostra taki ma i jest b. zadowolona (wcale nie chciałam robić im reklamy... bo strona www dość kiepska)
http://www.we-dwoje.pl/pomyslowe;rozwiazania,artykul,15473.html , czekam na ich aktualny cennik.


( a tu mój obraz do białej kuchni... http://willem-haenraets.vide.pl/flowers-in-a-pot-i.aspx?id=23911 )

ana-76
06-01-2010, 20:49
no i stało!! Przez Was zachorowałam na białą kuchnię!! Tylko ,że w tej materii się z mężem nie dogadam- każda tylko nie biała i czarna!! Mam trzy wyjścia zatem:
-zapomnieć (no way!! )
-zaproponować czerwoną- że niby może wtedy się zgodzi na białą jako mniejsze zło
-.... zagrozić zakończeniem wszelkiej działalności kuchennej :wink: czyli będę miała białą kuchnię :lol:

Od kiedy to chłop rządzi kuchnią :roll: :lol: Mój mąż też na początku skrzywił się na białą, ale jak mu pokazałam kilka fotek z aranżacjami i dodałam kilka aregumentów, jaka to piękna i ponadczasowa jest biała kuchnia (zwłaszcza te w tzw. angielskim stylu) to wymiękł i powiedział: kuchnia jest twoja, rób jak chcesz :D I super :D A tak w ogóle to kropla drąży skałę, jak będziesz mu ciągle mówic: - chcę białą - to w końcu odpuści. :wink: Powodzenia w negocjacjach.

widać nie każdy... , mój powiedział, JA ROBIĘ KUCHNIĘ ty rób resztę. ale on z tych gotujących :P

sophia
07-01-2010, 08:55
Netcom, dziękuje za odp. Bardzo ładna ta kuchnia, zlew również, kurcze tylko chciałam zawsze jednokomorowy z ociekaczem a ten nie ma. Musze sprawdzić może ikea ma jakieś rozwiązanie w tym zakresie.

Byłam w week w Ikei. Pooglądałam sobie troszkę i między innymi te zlewy, są super. Ten jednokomorowy rzeczywiście bardzo duży. Tak jak pisałam chcę ociekacz, ale Ikea to Ikea i..... można wziąć zlew dwukomorowy i na drugą komorę jest specjalnie dopasowana suszarko-durszlak, więc jak potrzeba jest to jest ociekacz, a przy okazaniu sa i dwie komory i jeszcze makaron można odcedzić, super rozwiązanie według mnie. Zlew tylko troszkę wystaje i to mnie zastanawia. A czy on będzie pasował na inne szafki nie ikeowskie?

piękne te białe kuchnie.... ja też się zaraziłam!!!!!!!!!!!!!!! Będą białe frotny,
1. tylko czy jeśli zrobi mi je firma X to czy nie pożółkną szybciej niż te z IKEA (może mają jakiś patent na to aby kolor był trwały???)...
2. zniechęćcie mnie do drewnianych blatów.... są przepiękne... ale ile tego olejowania trzeba aby były trwałe.... no i co z sokiem np z czarnego bzu albo wina... (nigdy nie używałam takiego blatu)?????????????
3. zlew będzie firmy FOSTER, typ PATTY jest super bo ma dwa pojemniki na odpadki - moja siostra taki ma i jest b. zadowolona (wcale nie chciałam robić im reklamy... bo strona www dość kiepska)
http://www.we-dwoje.pl/pomyslowe;rozwiazania,artykul,15473.html , czekam na ich aktualny cennik.


( a tu mój obraz do białej kuchni... http://willem-haenraets.vide.pl/flowers-in-a-pot-i.aspx?id=23911 )

o rety! PRZEPRASZAM za wklejenie tylu odp...

netcom
07-01-2010, 17:26
Witajcie!!!

Pytanie do @netcom: czy Twoja kuchnia to może abstrakt połysk?
Oglądałem te kuchnie w ikea i szczerze powiem, że bardzo mi się podobają białe i dokładnie z Twoim blatem i na dodatek też z elementami czerni ;)
Próbuję przekonać moją drugą połówkę do białej kuchni z połyskiem, tylko obawiamy się widocznych pod światło drobnych rysek powstałych po myciu (oczywiście nikt nie będzie ich czyścił szczotką ryżową ;)).
W kilku salonach z kuchniami na zamówienie były super zestawy na wysoki połysk ale pod światło było widać rysy.
Jak jest u Was???

Pozdrawiam

PS. Jak często musicie olejować drewniane blaty?

Pytałem żony :)

-Kuchnia w użytkowaniu od marca 2009
-abstrakt biały
-blat buk też z Ikei (drewno klejone)
-rys nie widać - fronty czyszczone szmatką
-"ze trzy razy olejowałam" - wosk bezbarwny Osmo 1101 z Castoramy

Po uchwytach szuflad syn wchodzi na blat jak po drabince i tam siedzi przyglądając się produkcji gofrów:

http://photos5.pix.ie/DF/23/DF23C5FBD38D46338DC0250DA676412C-800.jpg

Basia_KRK
08-01-2010, 11:02
Po uchwytach szuflad syn wchodzi na blat jak po drabince i tam siedzi przyglądając się produkcji gofrów
Kapitalny jest! :D

nea
08-01-2010, 22:57
A ja sobie zrobiłam na mieszkaniu taką kuchnie:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/cd/ed/yu1t/IoUE9t2u2SPTZJNTWB.jpg
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/cd/ed/yu1t/HGMG4WNJQEyaHUaqyB.jpg
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/cd/ed/yu1t/S9DBuONWF2Bygyk0kB.jpg
Teraz też chyba będzie biała, choć bardziej neutralna.Tamta sprawowała się świetnie pod wzgledem higieny i funkcjonalności. Czasem tęsknie za nią,choć parę rzeczy bym w niej zlikwidowała, np tą głupawą półeczke przy oknie.

kuchnia piękna i zdecydowanie to mój styl :)
nie wiem czy przeoczyłam, ale nie znalazłam info co to za firma a byłabym wdzięczna :)

wiolasz
09-01-2010, 07:00
A ja sobie zrobiłam na mieszkaniu taką kuchnie:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/cd/ed/yu1t/IoUE9t2u2SPTZJNTWB.jpg
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/cd/ed/yu1t/HGMG4WNJQEyaHUaqyB.jpg
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/cd/ed/yu1t/S9DBuONWF2Bygyk0kB.jpg
Teraz też chyba będzie biała, choć bardziej neutralna.Tamta sprawowała się świetnie pod wzgledem higieny i funkcjonalności. Czasem tęsknie za nią,choć parę rzeczy bym w niej zlikwidowała, np tą głupawą półeczke przy oknie.

kuchnia piękna i zdecydowanie to mój styl :)
nie wiem czy przeoczyłam, ale nie znalazłam info co to za firma a byłabym wdzięczna :)

A to nie Ikea?

nea
09-01-2010, 08:08
właśnie nie jestem pewna, więc wolę zapytać ....

donnawita
09-01-2010, 13:58
mam pytanie dotyczące użytkowania kuchni z Ikea? słyszałam dużo negatywnych wypowiedzi ,że wykonanie tych kuchni jest bardzo słabe i szybko się niszczą , ogólnie wykończenie tez podobno pozostaje dużo do życzenia. czy to prawda?

nea
09-01-2010, 15:19
moi znajomi mieli z kuchnię Ikei i przez 5 lat, później nie wiem bo się wyprowadzili :), nic się nie działo i wszystko było ok, pewnie jak zawsze wszystko zależy od materiału i modelu ....

aneta s
09-01-2010, 17:56
A ja jestem zdecydowana na białą kuchnię :D U mnie bedzie najprawdopodobniej w połysku, dębowy blat i białe sprzęty. Obalam mit, że biała znaczy trudna, mam obecnie białą i 22 miesięcznego synka, biała kuchnia jest rewelacyjna :lol: Ikea robi świetne kuchnie - mieszkam w kandynawii i tutaj te kuchnie są w 90% domów, w moim również :wink: sprawują się bardzo dobrze :wink: tak naprawdę każdą kuchnie trzeba przetrzeć od czasu do czasu nie tylko wtedy kiedy dłoń nam sie przykleja do uchwytu :wink: Ja tylko rozważyłabym jedno - te wszystkie przetłoczenia na frontach. u mnie są i w nowym domu też będą gładkie, znajoma ma białą kuchnię z pionowymi przetłoczeniami i czasem musi sie sporo napracować, żeby wyglądały idealnie :wink:

basia228
09-01-2010, 19:58
Też jestem podobnego zdania. KAżdą kuchnię trzeba myć. Umyć biały, błyszczący front to banał - wystarczy przejechać wilgotną mikrofibrą bez detergentów i po kłopocie. Mam tak teraz z meblami w łazience - super. W kuchni niestety jasnobrązowy front bez połysku - nie wiem co to za materiał ale trzeba się trochę naszorować, żeby zniknęły zacieki i paluchy. W nowym domku będzie kuchnia w błyszczącym ecru.

jaksie
09-01-2010, 20:05
Tu moja biała, jeszcze nieużywana i brudna;)

http://images46.fotosik.pl/231/d3f618a172476759med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images42.fotosik.pl/144/e15ab25f99e58727med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/227/5c4d2e1683c653b9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

basia228
09-01-2010, 20:14
Jaksie, tylko pozazdrościć.......... Jak ja kocham takie kuchnie, proste i bez udziwnień. Świetnie wygląda w Twojej kuchni ten szary kolor ścian. Cuuuudnie!

jaksie
09-01-2010, 20:25
Dziękuję, będę się bardzo pilnować, żeby jej nie zagracić.
A jak myślicie, dodać tam jakiś akcent kolorystyczny? Raczej jestem na nie.

joliska
09-01-2010, 20:26
Dziękuję, będę się bardzo pilnować, żeby jej nie zagracić.
A jak myślicie, dodać tam jakiś akcent kolorystyczny? Raczej jestem na nie.

Są 4 - wystarczy :)

Iwa_P
09-01-2010, 20:37
[quote="jaksie"]Tu moja biała, jeszcze nieużywana i brudna;)

http://images46.fotosik.pl/231/d3f618a172476759med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images42.fotosik.pl/144/e15ab25f99e58727med.jpg (http://www.fotosik.pl)
----------------------------


bardzo pieknie:)


Jednak mam pytanie - jak wyglada otwieranie okna? Na moje oko wylewka bedzie przeszkadzala?



.

jaksie
09-01-2010, 20:46
To specjalna wylewka podokienna, składa się ;)

monah
09-01-2010, 21:01
jaksie, bardzo fajnie. super kuchnia. a kolorów wystarczy moim zdaniem ;)

jaksie
09-01-2010, 21:07
To dobrze, że myślicie podobnie. Zaczęłam wątpić, bo słyszę od mamy itp. że tak szaro, smutno ...

basia228
09-01-2010, 21:19
Jest pięknie, nic nie dodawaj. Mam pytanie, chyba nie masz centralnego oświetlenia tylko małe lampki w suficie. Też tak sobie planuję ale czy nie jest za ciemno?

jaksie
10-01-2010, 07:16
Jest bardzo jasno. Do tego jeszcze dochodzą podszafkowe lampki.

asia.malczewska
10-01-2010, 19:57
hej dziewczyny,
ja mam białą kuchnię Ikea Adel i napiszę tak:
- czystość nie jest problemem żadnym, laminat się pięknie czyści mimo dwójki dzieciaczków i dwójki niesfornych kotków :-)
- kolor mojej kuchni jest taki wpadający w krem, nie wiem sama dlaczego ...

Użytkuję ją od dwóch lat i .... tu się zaczynają schody :oops: znudziła mi się już ta biel i kombinuję jak by tu przemalować te białe fronty na kacze jajo (duck egg blue) ...
ech, jak ja bym chciała nie zmieniać tak co chwilę zdania ... :cry:

aneta s
10-01-2010, 21:22
Jaksie kuchnia super :wink: Ja od mojej mamy też słyszę że u nas tak szaro... :wink:

ana-76
10-01-2010, 22:07
Jaksie a co masz po lewej sronie? a i co to za bateria? też mam zaplanowany zlew pod oknem , ale teraz rozważam jego przesynięcie ze względu na baterię własnie

Allanah
10-01-2010, 23:49
To dobrze, że myślicie podobnie. Zaczęłam wątpić, bo słyszę od mamy itp. że tak szaro, smutno ...

Nic bym nie zmieniała, jest pięknie. Mam tylko jedno pytanie, z czego jest blat?

jaksie
11-01-2010, 06:55
ana-76 dzięi, to bateria podokienna Kludi.
Po lewej stronie mam dwie grube półki, ale nie zamierzam uch zbyt zagracić ;)

Allanah również dziękuję, to balt z konglomeratu.

donnawita
11-01-2010, 17:55
Dziekuję za odpowiedzi , dotyczące jakości kuchni Ikea, nie wiem jakiej są jakości ale nic nie poradzę ze mi się podobają , no i oczywiście białe:) uważam ze do białego pasuje każdy kolor i różne dodatki :)

jaksie
11-01-2010, 18:26
Dziekuję za odpowiedzi , dotyczące jakości kuchni Ikea, nie wiem jakiej są jakości ale nic nie poradzę ze mi się podobają , no i oczywiście białe:) uważam ze do białego pasuje każdy kolor i różne dodatki :)
Może trzeba było sobie zadać trochę trudu i poszukać na forum tematów o meblach IKEA, było tego trochę.
Sądzisz, że akurat w tym temacie jest tylu znawców kuchni z IKEA :roll: ?

wiolasz
12-01-2010, 06:15
Dziekuję za odpowiedzi , dotyczące jakości kuchni Ikea, nie wiem jakiej są jakości ale nic nie poradzę ze mi się podobają , no i oczywiście białe:) uważam ze do białego pasuje każdy kolor i różne dodatki :)
Może trzeba było sobie zadać trochę trudu i poszukać na forum tematów o meblach IKEA, było tego trochę.
Sądzisz, że akurat w tym temacie jest tylu znawców kuchni z IKEA :roll: ?

Jaksie, jeśli masz problem żeby nowemu forumowiczowi pomóc i udzielić odpowiedzi, to moze nie wysilaj się niepotrzebnie i daruj sobie ten jad, co?

jaksie
12-01-2010, 06:57
Tam nie ma jadu, jest tylko adekwatna odpowiedź na uwagę o odpowiedziach forumowiczów.

ocia79
12-01-2010, 08:19
Kawałek mojej białej kuchni.Jeszcze nie skończona,na razie same dolne szafki,brakuje cokołów,listew.Pomiędzy blatem a górnymi szafkami przyjdzie czarno-biała fototapeta.Fototapeta + górne szafki dojdą za miesiąc.
Wersja jeszcze robocza.

http://images43.fotosik.pl/246/41ef53ad7cba8069med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/246/2725667dce758706med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/246/a6ce169d1434efc2med.jpg (http://www.fotosik.pl)

ohm30
12-01-2010, 10:40
Zazdroszę :wink: Macie bardzo ładne białe kuchnie. Moja też będzie jasna.Właściwie to mleczna, ale dopiero się zacznie robić :wink:
Pozdrawiam

monjan
12-01-2010, 13:45
ocia79 super kuchnia!jakie masz blaty??z czego?takie połyskujące?

ana-76
12-01-2010, 16:47
olcia bardzo ładna kuchnia, owiedz z czego jest blat i czy jest jednolity bez połaczeń, a jesli są łączenia to jak wygladają.

ocia79
12-01-2010, 17:20
Blat jest zwykły laminowany,imitacja granitu Star Galaxy z drobinkami świecącymi..Mega nie praktyczny ponieważ świecący ale efekt wart tego.Łączony jest na klej czarny montażowy firmy WÜRT.

Mymyk_KSK
12-01-2010, 17:26
Tez dorzuce moja biała Ikeę :) To jeszcze nie wersja finalna, będzie uzupełnianie braków w osprzętowaniu i drobne zmiany koordynujące kolorystykę ;-)

IKEA ADEL, blat z olejowanego merbau. Kolor ścian nie jest ani taki niebieski ani taki zielony jak wyszedł na zdjęciach - jest turkusowy.

http://lh3.ggpht.com/_CLqG_7mJqX0/S0yk-1TjbzI/AAAAAAAAANk/bnrRRmSYZ_Q/s640/P1020372.JPG

http://lh4.ggpht.com/_CLqG_7mJqX0/S0yk4wI8FaI/AAAAAAAAANg/RPWE7q3HmpI/s640/P1020370.JPG

http://lh6.ggpht.com/_CLqG_7mJqX0/S0ylJGypnCI/AAAAAAAAANw/ElE49ZSbmRw/s640/P1020376.JPG

Vafel
12-01-2010, 17:33
Fajna kuchnia. I kuchenka narożna... sam się nad taką zastanawiam... czy to jest wygodne rozwiązanie?

donnawita
12-01-2010, 17:40
ocia79 bardzo mi się podoba twoja kuchnia, jaka firma? czy z ikei brałaś ten blat i mebelki?

ocia79
12-01-2010, 17:50
ocia79 bardzo mi się podoba twoja kuchnia, jaka firma? czy z ikei brałaś ten blat i mebelki?

Meble z Ikei,blat z salonu meblowego.

Mymyk_KSK
12-01-2010, 18:26
Fajna kuchnia. I kuchenka narożna... sam się nad taką zastanawiam... czy to jest wygodne rozwiązanie?

Dziękuję :)

Rozwiązanie jest niezłe, choć... niekoniecznie przy 7 m2, a tyle ma nasza kuchnia. Jeśli chodzi o gotowanie na płycie to wszystko jest w porządku, gotuje mi się dobrze, natomiast problematyczne jest korzystanie z piekarnika. Piekarnik mamy z wózkiem i przez to narożne ustawienie nie zawsze jest dobry dostęp do zawartości - zwłaszcza przy "piętrowym" pieczeniu nie ma jak dostać się do dolnych rusztów.

domosxxxxfo
17-01-2010, 13:37
...Boję się jednak, że białe szafki i fronty nie zdadzą egzaminu w normalnym użytkowaniu. ...

Nie ma się czego bać. U mnie czteroosobowa rodzinka (małe dzieci), otwarta kuchnia, sporo gotowania i białe (czy raczej lekko ecru) fronty oraz... drewniany blat. Po pół roku intensywnego użytkowania postanowiłem zaolejować blat i przy okazji pstryknąć kilka zdjęć. Konkluzja? Nie ma najmniejszych problemów z użytkowaniem białej kuchni, drewnianego blatu. Popełniłem artykuł na temat zakupu białej kuchni. Zapraszam: http://www.domosfera.info/biala-kuchnia-ikea/

andape
18-01-2010, 21:52
Nie wim czy chcecie tutaj zdjęcia inne niż własne ale swojej wyśnionej białej kuchni jeszcze nie mam więc jako wkupne przynosze kilka z programu "dom na pokaz" (showhouse) :D Białych kuchni generalnie mam w swoich zbiorach sporo wiec jak by coś to mogę Was jeszcze pomęczyc

http://foto2.m.onet.pl/_m/c7695874d279e87b0bbcef4bbcd9d3e2,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/9e76ac08b23969c334a8a5574cef2a2f,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/b8238f87ec52e6bcdd37abf30c220965,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/98eb4d54b0bb40edc52036c7b7e4843d,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/b8745c372c6cea9ee751aded55465329,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/f75dea79b7a7c3c7c5a1d3ae2264dd5c,10,19,0.jpg

basia_z_lasu
18-01-2010, 22:44
...Boję się jednak, że białe szafki i fronty nie zdadzą egzaminu w normalnym użytkowaniu. ...

Nie ma się czego bać. U mnie czteroosobowa rodzinka (małe dzieci), otwarta kuchnia, sporo gotowania i białe (czy raczej lekko ecru) fronty oraz... drewniany blat. Po pół roku intensywnego użytkowania postanowiłem zaolejować blat i przy okazji pstryknąć kilka zdjęć. Konkluzja? Nie ma najmniejszych problemów z użytkowaniem białej kuchni, drewnianego blatu. Popełniłem artykuł na temat zakupu białej kuchni. Zapraszam: http://www.domosfera.info/biala-kuchnia-ikea/
Ten szary gres na podłodze w Twojej kuchni - jak się nazywa i jakiej jest firmy?
Dzięki za artykuł, dużo przydatnych informacji zamieściłeś :D

Sylla7
20-01-2010, 12:00
Własnie wczoraj zamówiłam biała kuchnię z Ikea stat i mam nadzieję, że bedzie się dobrze uzytkowała :-)

mikiletto
20-01-2010, 13:32
Ja też poważnie o niej myślę, ale mąż kręci nosem. Chyba zmuszę go do przeczytania tego wątku.

Kiedyś, parę lat temu produkowano też tę kuchnię w kolorze waniliowym/jasnożółtym. Żałuję, że już nie można jej dostać, a może się mylę?

Mymyk_KSK
20-01-2010, 13:34
Kiedyś, parę lat temu produkowano też tę kuchnię w kolorze waniliowym/jasnożółtym. Żałuję, że już nie można jej dostać, a może się mylę?

niestety już nie produkują takiej - faktycznie szkoda, była urocza.

mikiletto
20-01-2010, 13:43
Sylla 7 i inni, jak długo czeka się na realizację zamówienia kuchni z IKEA ?

CoolaTT
07-02-2010, 20:48
Po p roku użytkowanie nie bardzo jest coś przeciw. Raczej wszystko ZA.

No i kuchnia:

http://i663.photobucket.com/albums/uu353/CoolaTT/Budowa/TM14.jpg

http://i663.photobucket.com/albums/uu353/CoolaTT/Budowa/TM15.jpg

http://i663.photobucket.com/albums/uu353/CoolaTT/Budowa/TM17.jpg

http://i663.photobucket.com/albums/uu353/CoolaTT/Budowa/TM16.jpg

http://i663.photobucket.com/albums/uu353/CoolaTT/Budowa/TM18.jpg



http://i663.photobucket.com/albums/uu353/CoolaTT/Budowa/TM19.jpg

http://i663.photobucket.com/albums/uu353/CoolaTT/Budowa/TM20.jpg

http://i663.photobucket.com/albums/uu353/CoolaTT/Budowa/TM21.jpg

http://i663.photobucket.com/albums/uu353/CoolaTT/Budowa/TM22.jpg

http://i663.photobucket.com/albums/uu353/CoolaTT/Budowa/TM26.jpg

aneet
07-02-2010, 21:40
[quote="CoolaTT"]Po p roku użytkowanie nie bardzo jest coś przeciw. Raczej wszystko ZA.

No i kuchnia:

http://i663.photobucket.com/albums/uu353/CoolaTT/Budowa/TM14.jpg



CoolaTT napisz mi proszę z czega masz blat i jak Ci sie sprawuje oraz okap (chodzi mi o czyszczenie, plamy itp) . Czy w tym położeniu okap taki ma swoje właściwości wciągające skutecznie? Bo maż jest na nie a ja go musze jakos przekonać :wink:

formalina
07-02-2010, 21:58
Mymyk_KSK, bardzo podoba mi się Twoja kuchnia. Jest urocza i bezpretensjonalna, naprawdę świetna i stylowa :)

CoolaTT
08-02-2010, 05:18
[quote=CoolaTT]Po p roku użytkowanie nie bardzo jest coś przeciw. Raczej wszystko ZA.

CoolaTT napisz mi proszę z czega masz blat i jak Ci sie sprawuje oraz okap (chodzi mi o czyszczenie, plamy itp) . Czy w tym położeniu okap taki ma swoje właściwości wciągające skutecznie? Bo maż jest na nie a ja go musze jakos przekonać :wink:

Blat jest granitowy.
Okap jest OK, trochę się palcuje, ale przetarcie mikrofibrą i jest OK. Okap mam możliwość otwierania środka co powoduje że przybiera bardziej tradycyjny kształt.

Basia_KRK
08-02-2010, 11:43
CoolaTT meble wyglądają na bardzo starannie wykonane. :)

Iwona25
08-02-2010, 14:03
CoolaTT kuchnia wspaniala.Gratuluje.Czy moglabys napisc co za plytki masz na podlodze,jakiej szerokosci i jakiego koloru fuge.Bede wdzieczna.Pozdrawiam.

Renka Grabow
24-02-2010, 01:11
Zdjęcia kuchni Jasi i 78mysz Ikea powinna za ciężkie pieniądze kupić do swojego katalogu - ich aranżacje wypadają marnie przy waszych dziewczyny :D :D :D

joliska
24-02-2010, 06:18
Mojej kuchni - której mankamentów technicznych jestem świadoma - tu jeszcze nie ma :wink: Niewielka, blokowa, półotwarta na pokój dzienny...

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/hi/vg/3fv8/QxmlJFTYeAK1B8d6mB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/hi/vg/3fv8/Q2gpiJnMIlSHIOtIvB.jpg

http://lh3.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/SljDgFt6f0I/AAAAAAAABVw/R8QaZUywbTg/s640/100_3997.JPG

MadzialenkaT
24-02-2010, 19:37
joliska ja co prawda troszkę nie na temat, ale śliczną masz cukiernice zdradź proszę gdzie kupiłaś???

Podkładka na stół też bardzo ładna , czy może filcowa?

Wasze białe kuchnie są śliczne, ja też mam zamiar mieć biała, co prawda jeszcze musi poczekać, bo jest kilka innych rzeczy do zrobienia. Będę pilnie czytać wasz wątek :oops:

Femmee_
24-02-2010, 21:10
Nie, no nie mogę. Co wejdę na FM, to zaczynam chorować na nowe rzeczy... Cukernica i mleczarka po prostu rewelacyjne. Ja również czekam na info, skąd te cudeńka pochodzą.

CoolaTT, z tego co widzę, to fronty nie są błyszczące. Napisz proszę z czego zostały wykonane. Podejrzewam, że są mniej uciażliwe w utrzymaniu czystości niż te z połyskiem. Mam rację?

mycha.:)
25-02-2010, 00:26
Piękne macie kuchnie, aż wstyd pokazywać swoją, długo się zastanawiałam, ale co tam, najważniejsze, że mnie się podoba i dobrze się w niej czuję :)
http://img709.imageshack.us/img709/5488/nowe012.jpg

Co do użytkowania to jest oki, co prawda trzeba częściej fronty czyścić zwłaszcza szafkę pod zlewem i front przy zmywarce.

joliska
25-02-2010, 06:18
joliska ja co prawda troszkę nie na temat, ale śliczną masz cukiernice zdradź proszę gdzie kupiłaś???

Podkładka na stół też bardzo ładna , czy może filcowa?

Podkładka jest faktycznie filcowa, z Home&You
Mlecznik i cukiernicę kupiłam w Zone Denmark w Domotece :)

madziarek2
25-02-2010, 10:59
Joliska masz uroczą kuchnię, można wiedzieć jaki to kolor ścian?

joliska
25-02-2010, 14:36
Joliska masz uroczą kuchnię, można wiedzieć jaki to kolor ścian?

Przypuszczam, że pytasz o kolor turkusu, który jest (tylko) pomiędzy szafkami: to farba z powłoką ceramiczną Benjaminn Moore nr 2054-30 - na tym zdjęciu kolor jest najbliższy oryginałowi:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/hi/vg/3fv8/9p3RKT43pdSgSfQRGB.jpg

Vafel
25-02-2010, 14:43
Mojej kuchni - której mankamentów technicznych jestem świadoma - tu jeszcze nie ma :wink: Niewielka, blokowa, półotwarta na pokój dzienny... [ciach]


Podoba mi się ta kuchnia. Prosta i elegancka :-)

madziarek2
25-02-2010, 14:57
Tak, dokładnie chodziło mi o ten kolor, jak się domyślam jest to farba odporna na plamy itp :lol: ? Jeszcze cię pomęczę o podłogę co to jest, deska czy panel? :oops:

joliska
25-02-2010, 16:23
Farba jest z powłoką ceramiczną - można ją szorować, schodzi wszystko (tłuszcz zwierzęcy, roślinny, soki itp.).

Na podłodze panele Balterio, kolor dąb tasmański, linia Tradition Elite - rewelacja w utrzymaniu, jakości użytkowania i walorach estetycznych ;)

Mymyk_KSK
25-02-2010, 18:47
Mymyk_KSK, bardzo podoba mi się Twoja kuchnia. Jest urocza i bezpretensjonalna, naprawdę świetna i stylowa :)

Bardzo dziękuję :) bardzo miło czytać słowa pochwały - bo powiem szczerze, że członkowie - nie najbliższej co prawda - rodziny gdy zobaczyli pomalowane na turkusowo ściany to mieli takie miny: :roll:

MadzialenkaT
26-02-2010, 18:29
joliska dzięki za odpowiedź w sprawie akcesoriów.

Masz bardzo ładną kuchnię, i choć nie lubię turkusów , niebieskiego w pomieszczeniach to u Ciebie naprawdę fajnie to wygląda w sumie to pierwszy raz taki kolor we wnętrzu mi przypadł do gustu. Bardzo fajne masz to miejsce na książki - w kuchniach zawsze brakuje miejsca na książki kucharskie.

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko, zadowolona jesteś z okapu w szafce?

A teraz ruszam na poszukiwania twojej cukiernicy, mam nadzieję, że nie będziesz miała mi za złe jak sobie kupię podobną :oops:

joliska
26-02-2010, 20:40
MadzialenkoT,

wielkie dzięki za uznanie dla mojego turkusu - jedynego, jaki jestem w stanie zdzierżyć i kocham go miłością wielką (wspieram go kolorystycznie w saloniku też - vide tutaj ;) (http://forum.muratordom.pl/pokazcie-swoje-salony,t148483-120.htm) )

Nie mam nic przeciwko Twoim poszukiwaniom cukiernicy - uprzedzam jednak, że panom jej kształt kojarzy się wc-towo, choć to przecież jabłko, jak się patrzy!

Z okapu teleskopowego jestem zadowolnona, choć przyznam, że rzadko go używam (bo rzadko gotuję potrawy wymagające wentylacji).[/url]

aneet
28-03-2010, 19:44
witam, mam prośbę do użytkowników białych kuchni ale z plyta gazową. Jak sobie dajecie radę z utrzymaniem czystości?

joliska
28-03-2010, 19:47
Bez najmniejszych problemów :) Jest nowszy wątek o białych kuchniach...

aneet
28-03-2010, 20:32
dzięki zaraz poszperam:)

alfa36
18-05-2010, 13:14
Joliska, a jaki okap teleskopowy kupilaś? Też takiego poszukuję, ale kuchnia otwarta na salon, więc i powierzchnia duza i w miare cicho by musi.

joliska
18-05-2010, 17:51
Alfa36,

mój okap to Gorenje DKF 2600 M, jak na swoją klasę i wydajność jest bardzo cichy :)

cerleg
18-05-2010, 19:20
Jestem jak najbardziej za białą kuchnią:) W jasnej może być bardziej przytulnie i optycznie przestronniej. Co prawda, wymaga niestety albo stety zachowania czystości, ale po 12 latach eksploatacji nawet białe meble mogą wyglądać elegancko. Z pewnością jednak więcej trzeba włożyć wysiłku w pozbyciu się z nich kuchennego brudu.

morfeusz1
19-05-2010, 06:23
w zasadzie nie mam za bardzo co wrzucić, mam tylko jedno zdjęcie w komp. i to z kuchnią nie dość, że z oddali, to jeszcze zafoliowana. Ale wrzucam tak, dla orientacji :) Biała kuchnia w totalnie białym mieszkaniu (oprócz stolarki okiennej) i czarnego kota ;)

Po prawej wysoka zabudowa, której na zdjęciu nie widać wcale, ale jest. ;)

http://images37.fotosik.pl/290/d1b83d6a5b658c45med.jpg

Już ją sprzątałam i miałam spory problem z frontami. Jak bym nie przecierała, jaką szmatką, to zostawały smugi. Z lekka się podłamałam. Tutaj na forum polecono mi pastę polerską do samochodów. Ale odkryłam super ściereczkę, kupiona w Rossmanie, która umożliwia mi takie wypolerowanie, że nawet po słońce kompletnie żadnej smugi :) Bije wszystkie ściereczki viledy i inne jakieś.


Ja uwielbiam biel, czystą biel, więc jestem jak najbardziej za białą kuchnią. chociaż na pewno wymaga ona większej dyscypliny jeśli chodzi o utrzymanie tej nieskazitelności: sprzątanie, polerowanie. Ale jak ktoś lubi - to warto. Zobaczymy jak to będzie, może po jakimś czasie mieszkania, będę miała dość częstej polerki (bo to trochę trzeba się namachać tą super ściereczką) ;) Ale będę się trzymać zasady, że blat wiecznie pusty - czyli kompletnie nic (na płyn do naczyń, gąbkę mam miejsce w szufladzie pod zlewem). jedyne co, to jakieś zielone jabłka lub inne coś zielone

e-mól
19-05-2010, 07:17
Dziewczyno załóż wątek w galerii, będziesz miała rzesze fanów i pytań ze swoim "laboratorium" :) Na podłodze żywica? No i pisz co to za szmatka taka cudna, ja mam czarne szkło do polerowania.

Sd***gn
19-05-2010, 07:21
Białe kuchnie - CUDOWNE

morfeusz1
19-05-2010, 07:25
Dziewczyno załóż wątek w galerii, będziesz miała rzesze fanów i pytań ze swoim "laboratorium" :) Na podłodze żywica? No i pisz co to za szmatka taka cudna, ja mam czarne szkło do polerowania.

na podłodze żywica :) chociaż po wyjściu wykonawcy do ponownego lakierowania. A szmatka to Scotch-Brite Mikrofibra do łazienki (kolor szmatki pomarańczowy). Na folii jest napisane:
czyści i poleruje
trwała i skuteczna
superchłonna

Świetnie też poleruje baterie - sprawdzałam :)

pomyślę o tej galerii :)

minkapinka
19-05-2010, 09:57
morfeusz1 ale super widoki :) Uwielbiam takie białe klimaty :)

Darcy
19-05-2010, 13:45
Ja nie wyobrażam sobie domu z kuchnią inną niż biała. :-) Mam taką teraz w mieszkaniu i sprawdza się świetnie. W nowym domu też będzie w takim kolorze. Mody na kolory i rodzaje drewna (wenge!) przemijają, a białe kuchnie zawsze miały, mają i będą mieć klasę. Poświęciłam im cały wpis na moim skromnym blogu (http://decoratorium.blox.pl/2010/03/Dreaming-of-a-white-kitchen.html). :-)

acca5
20-06-2010, 18:08
http://www.desiretoinspire.net/storage/kitchens/bnodesign4.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=12725050 95760