PDA

Zobacz pełną wersję : wierzba płot ogrodzenie eko - ekran drogowy żywopłot



wierzbin77
21-09-2009, 13:10
Witam
chetnie odpowien na pytania

http://galeria.interia.pl/szukaj?next=true&nazwa=&nick=wierzbin&technika_wykonania=0&tematyka=0&data_od=&data_do=&rozmiar=0&form_plik=Wyszukaj

Ogrodzenie takie pełni trzy funkcje:

1. ogrodzenia, co roku solidniejsze (rośnie )

2. ekranu dźwiękowego, 3 metrowe przyrosty już w pierwszym roku tworzą 3,5-4,5 metrową ścianę zieleni. Idealnie odgradza od uciążliwego sąsiedztwa np. ruchliwej drogi.

3. opału, po obcięciu odrostów i rozdrobnieniu (np. przez rębak) zrębki są znakomitym, tanim źródłem ciepła, zalecam cięcie przez pierwsze trzy lata co roku, później co trzy lata.

Przy włożeniu odrobiny własnej pracy będzie to najtańsze ogrodzenie na rynku

[email protected]

polecam

MARTINA1
27-09-2009, 20:07
............................

MARTINA1
27-09-2009, 20:11
..................

wierzbin77
28-09-2009, 09:47
Robisz te płoty czy sprzedajesz wierzbę ?Hmm, efekt raczej mizerny . Ogrodzenie co roku solidniejsze?Zwykły żywopłot solidniejszy, z daglezji, ligustru, czegokolwiek innego.....TA ściana zieleni to też taki pic . A najbardziej podoba mi się ZASTOSOWANIE NA OPAŁ - zrębki -doobre .
To ile ha trzeba by mieć by było podpałkę ? :o

Sprzedaje wierzbe, ale moge tez wykonac plot. Nie jest to klimat kutego ogrodzenia, raczej to dla osob ktore lubia zielen i rosliny a nie betom i stal. Ta ściana zielni to dopiero po roku, przyrosty nawet 3metrowe. Z innych rosli na plot trzeba czekac przynajmniej kilka lat a ten juz po posadzeniu nie przepusci kota i psa. W zaleznosci od formy prowadzenie moze byc pelna scian drzewa juz po 3 latach. Ja z 100m płotu mam okolo 2m3 zrebki to wystarcza co roku na zagrzanie wody przez 6 miesicy i na podpalke. Ilosc zalezy od tego czy byly duze przyrosto a to z kolei czy byl mokry rok. Do palenia teoretycznie w okresie zimowym powinno wystarczyc 30ar na maly domek 100m2 dobrze ocieplony , ale z doswiadczenia wlasnego wiem ze trzeba posadzic okolo 1 ha. 30ar moze by wystarczylo gdyby byl mokry rok i wierzba byla naworzona ja tego ze wzgledu na koszty nie robie. Na podpalke zmielone zrebki i wysuszone sa idealne, do kominka sa specjane kosze ktore sie wklada i w nich sie spala zrebkę, natomiast do ciaglego palenia i ogrzewania domu to polecam piec z podajnikiem, w zwyklym sie pali ale trzeba biegac co godzine w zaleznosci od wielkosci komory zaladowczej pieca i zapotrzebowania na cieplo.
Dziekuje za zainteresowanie i zapraszam.

wierzbin77
28-09-2009, 10:03
Zapomniałam dodać wierzba energetyczna (chyba że ta jakaś inna ?)z powodu rozłogów korzeniowych praktycznie niemożliwa do usunięcia ....(pozostałości korzeni momentalnie odbijają )

Wierzba wypuszcza nowe pedy tylko z oczek na nie zdrewnialych czeciach rozliny. nie wypuscza z korzeni ( np tak jak maliny) czyli jesli posadzim w jakims miejscu to bedzie rosla tylko tam, jesli obetniem pendy zostawiając dwa oczka nad ziemia to wypusci dwa pendy, jesli wiecej to oczywista oczywistosc ;)
Mialem duzo pytan co do usuwania, wsumie tez sie tego balem, przedwczoraj przeprowadilem prube usuniecia. przywiazalem PIĘĆ dzrewko-krzakow wierzby do samochou i przy napedzie na cztery kola samochud wyrawał te krzaki z korzniami. Wiec mysle ze dobry trachtor nie bedzie mial z tym zadnego problemu.

Jak bede mial chwilke czasu to umiescze zdjecia korzeni. Osobicie spodziewalem si ze system korzniowy bedzie mocniejszy.

MARTINA1
28-09-2009, 13:51
....................

wierzbin77
28-09-2009, 14:01
To co się odłamało. to pozostało w ziemi i odrośnie :wink:

To sie okaze wiosna, w ostatecznosci pozostaje randap, i juz nic nie odrosnie ;)

MARTINA1
28-09-2009, 14:06
....

wierzbin77
28-09-2009, 14:24
No cóż proponujesz skażenie totalne i 2 lata pustyni,na działce (wypalone rośliny i gołą ziemię ), a nawet tu nie ma gwarancji ,że nie odrośnie ....

teoria mowi ze po wyrwaniu karba (czesc rosliny miedzy pniem a korzeniami) wierzba nie wypusci pedow z pozostlych w ziemi korzeni. Ja tego nie potwierdzam wlasnym doswiadzczeniem, wiosna bede mogl cos na te temat wiecej powiedziec.

MARTINA1
28-09-2009, 14:32
mnb

wierzbin77
28-09-2009, 14:36
Pokaż mi takiego co się pozbył wierzby i rośnie mu tam coś innego !

niestety nie mam takich dowiadczen ale wiosna cos na ten temat bede mogl napisac

wierzbin77
28-09-2009, 14:42
w sumie nasza dyskusja potwierdza fakt ze jest to solidne nie zniszczalne ogrodzenie ;) :D

wierzbin77
28-09-2009, 16:56
dyskusja na temat wierzby i inne ciekawe rozwiazania

http://forum.muratordom.pl/wierzba-bardzo-szybko-rosnaca,t9642.htm?highlight=wierzba%20płot

wierzbin77
30-09-2009, 13:18
obiecane zdjecia wyrwanych korzeni:

http://picasaweb.google.com/wierzbin77/Ogrodzenie?authkey=Gv1sRgCKL2hqmavozRAQ#

MARTINA1
30-09-2009, 14:23
Jlvcx

MARTINA1
30-09-2009, 14:26
.................................

wierzbin77
30-09-2009, 15:02
to byly 2 letnie "wierzbinki" majce kolo 6m wysokosci ;)

MARTINA1
30-09-2009, 15:46
mnb

wierzbin77
30-09-2009, 15:55
te 20-30cm to karb ktory powstaje z sztorba czyli tej sadzonki fakt ze po 30 latach to moze byc kolo 30 cm w obwodzie, ale zalwazylem ze posadzone gesto nie rosna tak bardzo na grubosc, mysle ze w gre wchodzi walka o wode i skladniki mineralne.

wierzbin77
30-09-2009, 16:05
najstarsze jakie mam na plantacji to 5 letnie, poświęce ;) jedna dla Ciebie i wyrwe z korzeniami i umieszcze zdjecia. W sumie do tej pory to mialem zapytania raczej o przyrosty i procent jaki sie przyjmuje ale temat usuwnia tez ciekawy ;)

MARTINA1
30-09-2009, 16:09
:D

NOTO
27-10-2009, 09:05
No cóż proponujesz skażenie totalne i 2 lata pustyni,na działce (wypalone rośliny i gołą ziemię ), a nawet tu nie ma gwarancji ,że nie odrośnie ....

Ale agresywna jesteś.
Roundap po kilku dniach się rozkłada. Ja po stosowaniu go nie mam pustynii. Po jego zastosowaniu w 2 tygodnie pojawiła się nowa zieleń.
Tak więc o czym piszesz ?