PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

O&M
04-11-2007, 22:50
Nie mam zdjęcia, schody są w trakcie projektowania, jak coś będę miała pokażę.
a jakie robicie schody wejścowe, półokrągłe czy standardowe i czym będzie je obkładać. :lol:

schody robimy półokrągłe, takie same jak zrobiliśmy na tarasie :) mamy już wylane pod nie fundamenty :) mam nadzieję, że wyjdą fajne :D jako szablon do nich posłużyły nam wygięte odpowiednio płyty osb. Schody obłożymy chyba tradycyjnie - jakimiś kafelkami??

pablitoo
05-11-2007, 07:20
(...) U mnie jest problem tego rodzaju, że chyba budowniczowie źle coś zrobili ponieważ przy długotrwałych opadach woda zacieka mi na ścianę wykuszu i ściana wykuszu przemaka do środka. Nie ma jeszcze elewacji zewnętrznej. Balkony są wypuszczone poza ścianę około 15 cm. Woda ścieka po płycie balkonu od spodu i zacieka na ścianę. Balkon jest zrobiony w ten sposób, że płyta stropowa wychodzi poza ściany na zewnątrz, na płycie stropowej jest folia budowlana czarna, styropian 8cm(więcej nie weszło) i wylewka. Jak to rozwiązywaliście u siebie. Jeżeli byłoby możliwe to proszę o zdjęcia. Swoje wstawię jak najszybciej, to może lepiej będzie widać co jest nie tak. Pozdrawiam Wszystkich

Ja miałem podobny problem - woda ściekała po płycie balkonu i spływała po ścianie wykuszu - przy mocnych wiatrach / to jest zachodnia strona / wiatr wdmuchiwał wodę w szczeliny pomiedzy pustakami i przeciekało mi do wnętrza budynku .
Wszystkie ściany wykuszu zakleiłem klejem do styropianu aby pozatykać wszelkie szczeliny . Od tej pory nie mam problemu. Nawet jak woda ścieka po ścianach wykuszu , cieknie po warstwie kleju gdzie nie ma żadnych szczelin i nic nie przecieka .
Teraz zaczynam ocieplać budynek więc jak ekipa przyklei styropian i zaciągnie klej na siatkę wówczas odizoluje dokładnie od wody mury - problem sam sie rozwiąże definitywnie .

Poza tym popełniłeś błąd przy izolacji płyty stropowej pod wylewką balkonu - nie dałeś izolacji przeciwwilgociowej pod czarną folię budowlaną - czyli papy termozgrzewalnej w dwóch warstwach wywinietej na ściany.
W moim przypadku :
- płyta stropowa
- papa termozgrzewalna 2 warstwy
- folia budowlana
- styropian
- folia budowlana
- siatka zbrojeniowa / oczko 10cm /
- wylewka

szuna
05-11-2007, 09:15
Dostałam kolejną wycenę schodów z dębu za 10.000. powiem szczerze ze nie rozumiem różnic cenowych, bo nie mówię tu o giętych balustradach ani o żadnym metalu i innych cudach.czy w róznych rejonach Polski są inne ceny dębu.zastanawiające????

prymasek
05-11-2007, 11:39
no widzisz :-)

szuna
05-11-2007, 21:50
poratujcie mnie informacją jakij wielkości jet otwór w stropie na schody i ile tam jest potrzebne metrów balustrady :lol:

pablitoo
06-11-2007, 06:22
poratujcie mnie informacją jakij wielkości jet otwór w stropie na schody i ile tam jest potrzebne metrów balustrady :lol:

Bodajże 1,9x2m - ale nie pamiętam dokładnie - nie mam przed sobą projektu .

prymasek
06-11-2007, 07:53
poratujcie mnie informacją jakij wielkości jet otwór w stropie na schody i ile tam jest potrzebne metrów balustrady :lol:

zgodny z projektem ???

190 x 200

szuna
06-11-2007, 09:20
dziekuję!!!!!!!!!!!!!!! prymasek podpisałeś umowę?
Byłam wczoraj w centrum schodów na Plewiskach i tam schody z buku z 14 stopniami i balustradą kosztują 12700 nie jest w to wliczona balustrada na górze. Dąb jakieś 25 drożej.

prymasek
06-11-2007, 12:16
umowę podpisze niby jutro

Orion ma 16 stopni
przy czym 15 trepów bo 16 stopień jest jakby na stropie :-)

pablitoo
06-11-2007, 20:10
prymasek -> znalazłeś rozwiązanie swojego problemu z kotłem R-Eco ??
Przeczytałem ostatnio jak opisałeś swój problem w innym wątku i jestem ciekaw - zwłaszcza że mój bardzo dobry znajomy miał bardzo podobne problemy tylko z kotłem Klimosz na ekogroch ...

prymasek
06-11-2007, 21:49
mój problem istnieje
powie szczerze nie sprawdzałem tamtego wątku :-)

wydaje mi się że z ostatecznym rozwiązaniem muszę poczekać aż dom będzie ocieplony i będę miał utrzymywać tam odpowiednią temperaturę

pablitoo
07-11-2007, 17:47
No to szkoda - myślałem że masz już po problemie ...

Moja mała dygresja - nie sugeruj się mocą max kotła - Twój R-Eco ma 18kW - to w zupełności powinno wystarczyć co najmniej do ogrzania całego domu - i to do wysokich temperatur.
Ja ogrzewam Orionka gazowym Viessmannem /Vitodens 200/ o max mocy 26kW.
Teraz gdy tylko grzeję c.o. / dom nieocieplony / sam ograniczyłem sobie programowo moc kotła do 80% - czyli około 20kW - utrzymuję temp we wnętrzu 23-24 stopnie - wygrzewam parkiet przed szlifem i lakierowaniem - stąd wyższa temperatura - kocioł bez problemu nagrzewa cały dom do takiej temperatury i jeszcze ma mnóstwo zapasu - moduluje pięknie i często wyłącza palnik - w całym domu jest jak w saunie :lol:
18kW Twojego R-Eco spokojnie wystarczy do ogrzania całego Orionka.
Problemem jest praca kotła i być może jego ustawienia.

zbyszek sw
07-11-2007, 18:56
Witam Orioniowicze :D
Mam do was ogromna prośbę, przymierzam się do wykonania wejścia do domu i bardzo podoba mi się rozwiązanie w waszym Orionie. Jeżeli ktoś z was dysponuje skanem projektu dotyczącymi tego właśnie elementu bardo ale to bardzo :oops: prosiłbym o przesłanie na adres [email protected] z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Zbyszek :wink:

Agata_i_Tomek
08-11-2007, 15:02
Witam

Zarzucilyśmy zdjęcia od początku naszej budowy.
Teraz Czekamy na ekipe od dachu - pozdrawiam.

http://foto.onet.pl/3wzfq,ccwwwlltwc8t

pozdrawiam

O&M
09-11-2007, 19:20
No, no - niezły ten domek :D

macin2345
11-11-2007, 16:23
Witam Wszystkich Orionowiczów,

zastanawiamy się na budową tego domku. Nie możemy zdecydować się między wszystkim znanym Orionem I a projektem Syntia ( dla zainteresowanych http://pprojekt.pl/projekt178-syntia.html ). Cz ktoś ostatnio wybudował Oriona I i czy może mi podać jakiesz szacunkowe koszty. Wiem że to zależy od tego z czego sie buduje ale mimo to chciałbym znać przynajmniej jakieś przybliżone koszty budowy. Zastanawiam się czy przy dzisiejszych cenach 350 tyś wystarczy na wybudowanie bez wykończenia ??? A poza tym czy ktoś robił w tym domku kominek z płaszczem wodnym ??? Czy to da się zrobić dla tego projektu ???

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
Marcin

pablitoo
11-11-2007, 16:38
macin2345 -> przecież Syntia to całkowicie odmienny projekt - całkiem inny styl i klimat domu ...

Mnie bezwzględnie bardziej podoba się dworkowy styl Oriona ... - stawiam na nasz projekt .

:lol:

macin2345
11-11-2007, 17:45
Wiem że to dwa rózne domki, style itd. ale oba nam sie podobaja :)

prymasek
11-11-2007, 18:41
co to znaczy bez wykończenia
do jakiego etapu chcesz zrobić dom ???

macin2345
11-11-2007, 18:57
chodziło mi o stan developerski - tego nie dopisałem

prymasek
11-11-2007, 19:37
wydaje mi się że nie da rady.

zależy to od kilku czynników -
głównie z czego dach
jaka elewacja (wełna - styro - no i jaki tynk)
ile punktów elektrycznych
jaki układ ogrzewania jaki piec jakie rury grzejniki ile podłogówki

O&M
11-11-2007, 21:27
wydaje mi się że nie da rady.

zależy to od kilku czynników -
głównie z czego dach
jaka elewacja (wełna - styro - no i jaki tynk)
ile punktów elektrycznych
jaki układ ogrzewania jaki piec jakie rury grzejniki ile podłogówki

no i najważniejszy czynnik: czy wszystkie prace wykonują fachowcy, czy część prac możesz zrobić własnymi siłami, a jeśli fachowcy to czy są "tani", czy "drodzy". A poza tym różne elementy domu kosztują mniej lub więcej choćby przykład ostatnio omawianych na tym forum schodów - można je zrobić za ok 10 000, ale można wydać też ok 50 000 :)
My budujemy Oriona III mam nadzieję ze 350 tyś wystarczy :D jednak cześć prac robimy sami :)

O&M
11-11-2007, 21:29
macin2345 -> przecież Syntia to całkowicie odmienny projekt - całkiem inny styl i klimat domu ...

Mnie bezwzględnie bardziej podoba się dworkowy styl Oriona ... - stawiam na nasz projekt .

:lol:

zgadam się :lol:

prymasek
12-11-2007, 08:37
wydaje mi się że nie da rady.

zależy to od kilku czynników -
głównie z czego dach
jaka elewacja (wełna - styro - no i jaki tynk)
ile punktów elektrycznych
jaki układ ogrzewania jaki piec jakie rury grzejniki ile podłogówki

no i najważniejszy czynnik: czy wszystkie prace wykonują fachowcy, czy część prac możesz zrobić własnymi siłami, a jeśli fachowcy to czy są "tani", czy "drodzy". A poza tym różne elementy domu kosztują mniej lub więcej choćby przykład ostatnio omawianych na tym forum schodów - można je zrobić za ok 10 000, ale można wydać też ok 50 000 :)
My budujemy Oriona III mam nadzieję ze 350 tyś wystarczy :D jednak cześć prac robimy sami :)

no i jeszcze zależy gdzie budujesz i skąd będą fachowcy
nie obrażając nikogo w Koziej Wólce będzie taniej niż w wawie czy wrocku

szuna
12-11-2007, 11:00
We wrocku nie jast tak źle gorzej jest w Poznaniu :lol:
Prymasek dzięki za namiar terminu bym Ci nie zabrała bo potrzebuję je na wiosnę późną ale rozumiem wdzisiejszych czasach :lol: :lol:

Szymon77
12-11-2007, 19:17
Nie bylo mnie tu trochre (ostatnio gdzies ze 20 stron temu), ale moze ktos mnie jeszcze pamieta :wink:

Powinienem juz raczej pisac na forum mieszkajacych w Orionie bo minal rok odkad sie wprowadzilem. Dopiero jednak ostatnio uruchomilem kominek i postanowilem podzielic sie uwagami co do rozporowadzenia powietrza metoda grawitacyjna, kanalami w podlodze (pisalem o tym jak to rozwiazalem w jednym z moich postow). Po kilkunastu juz paleniach mam nastepujace obserwacje:
- system generalnie dziala 8)
- nie jest tak sprawny jak obieg wymuszony z turbina, tj, zeby efektywnie dmuchalo z ktorejs kratki musze przymknac pozostale (mam ich 5).
- po ok 3 godzinach palenia jest ciepelko w calym domu (w wymuszonym obiegu pewnie trwa to krocej),
- jedymym pomieszczeniem gdzie nie dmucha jest gabinet na parterze (jest to jedyne pomieszczenie gdzie wylot jest na suficie z anemostatu a nie z podlogi jak na pietrze), ale ze wzgledu na bliskosc salonu nie jest to odczuwalne
- system nie rozprowadza kurzu po domu jak czyni to obieg wymuszony,
- pozatym jak juz cos "rozprowadzi" to latwo bedzie to usunac odkurzaczem z podlogi wokol kratki (nie brudzi scian),
- jest jeszcze kilka innych zalet tego rozwiazania w stosunku do turbiny o ktorych tez juz bylo a ktore nadal podtrzymuje :)

Milym efektem ubocznym jest dzialanie komina (z cegly) ktory po nagrzaniu trzyma cieplo kilkanascie godzin i dziala jak piec kaflowy grzejac klatke schodowa i jeden pokoj - ale to juz nie ma nic do rzeczy z rozprowadzeniem o ktorym chcialem tu sie powymadrzac :wink:

P.S. 1 Nie wierzcie w to, ze budowa konczy sie w momencie wprowadzki. Niby juz wszystko jest .. ale czas wolny nadal nalezy do pojec abstrakcyjnych (tu kinkiet, tu gniazdko, listewka, póleczka, ........ :roll: )

P.S. 2. Nie polecajcie ZADNYCH fachowcow Prymaskowi. Ja polecilem mu trzech. Jeden zmarl, drugi mial zawal, .... do trzeciego boje sie zadzwonic :o

:D :D :D

prymasek
13-11-2007, 07:25
Szymon ja pamiętam doskonale

to TY poleciłeś mi stolarza który umarł
to TY poleciłeś mi instalatora który wylądował w szpitalu

doskonale pamiętam

hehehehehehhe

co tam słychać

prymasek
13-11-2007, 07:27
P.S. 2. Nie polecajcie ZADNYCH fachowcow Prymaskowi. Ja polecilem mu trzech. Jeden zmarl, drugi mial zawal, .... do trzeciego boje sie zadzwonic :o

:D :D :D

a może to Ty ich tak wykończyłeś??? he???

a jaki jest trzeci???

Szymon77
13-11-2007, 07:38
No .. i warto abys wspomnial tez o elektryku ktory spadl z dachu a z ktorym ja nie mialem NIC WSPOLNEGO.

Czy ktos jeszcze oprocz mnie widzi tu jakas prawidlowosc? :wink:

Nie wymowie imienia tego trzeciego bo gosc to fajny chlop i ma rodzine na utrzymaniu

:D :D :D

pablitoo
13-11-2007, 07:56
No .. i warto abys wspomnial tez o elektryku ktory spadl z dachu a z ktorym ja nie mialem NIC WSPOLNEGO.

Czy ktos jeszcze oprocz mnie widzi tu jakas prawidlowosc? :wink:

Nie wymowie imienia tego trzeciego bo gosc to fajny chlop i ma rodzine na utrzymaniu

:D :D :D

He he he - zadziwiająca prawidłowość...

:lol:

pablitoo
13-11-2007, 08:03
Opowiem Wam mój przypadek - szef firmy która stawiała mnie Oriona - w trzecim dniu wylewania murów fundamentowych / mam mury lane monolityczne / spadł z szalunku na ławę fundamentową - około 2,5m - i złamał obydwie nogi ... - musze dodać iż ów szef firmy to mój sąsiad ... :( - ale przeżył :lol:
Ekhhh - przypadki chodzą po ludziach , a nie po drzewach ...

Ps. Szymon -> ogladałem fotki Twojego Orionka - ładny dom :lol:

prymasek
13-11-2007, 13:37
stolarz nie był u mnie nawet na pomiarze
instalator zrobił tylko kosztorys
a elektryk nie dojechał na robotę

ja nie mam z tym nic wspólnego!! :evil:

pablitoo
14-11-2007, 08:46
Drodzy Orionowicze - mieszkający i ogrzewający lub nie mieszkający ale już ogrzewajacy gazem :)

Mam pytanko - ja rozpocząłem miesiąc temu sezon grzewczy - kocioł kondensat Vitodens200 / 8-24kW / 1f + regulator pogodowy Vitotronic , parter podłogówka + 2 grzejniki , poddasze grzejniki + 1 obwód podłogówki , w garażu grzejnik wyłaczony.
Jak kształtuje sie Wam spozycie gaziu podczas ogrzewania budynku ??
Ja grzeję do 20 stopni w dzień , 18 stopni w nocy , cykle grzewcze 6 - 20 dzienny , 20 - 6 nocny.Kocioł ustawiony na krzywą grzewczą 0,8.
Chałupa niepocieplona , wyziębiona jeszcze - brrr :)
Spożycie dobowe - teraz przy temperaturach zewnetrznych w granicach 0 do -3 stopni wynosi około 15-18m3 dobowo.
Jak to się kształtuje u Was ??
Tak z ciekawości - kombinować jeszcze z ustawieniem sterowania kotła czy aktualne spożycie gaziu jest naturalne w tym stadium budowy/wykańczania ??

PS. Tylko grzeję c.o. , grzanie c.w.u wyłączone.

pablitoo
18-11-2007, 09:13
??

Ale cisza - wszystkich zasypało ??
Przerwa zimowa na budowach ??

zola
18-11-2007, 21:52
Witam!
jestem tu nowa. Mam nadzieję że nie przepędzicie mnie pomimo moich może czasami niemądrych pytań. Ale tak to jest jak człowiek bierze się za coś o czym nie ma za bardzo pojęcia.
Mnie i męża urzekł domek ORION I, zastanawiamy się nad zakupem tego projektu, ale chciałabym najpierw go zobaczyć w realu, może ktoś buduje go w woj. podlaskim lub okolicach. Byłabym bardzo wdzięczna.

prymasek
19-11-2007, 07:33
Witam!
jestem tu nowa. Mam nadzieję że nie przepędzicie mnie pomimo moich może czasami niemądrych pytań. Ale tak to jest jak człowiek bierze się za coś o czym nie ma za bardzo pojęcia.
Mnie i męża urzekł domek ORION I, zastanawiamy się nad zakupem tego projektu, ale chciałabym najpierw go zobaczyć w realu, może ktoś buduje go w woj. podlaskim lub okolicach. Byłabym bardzo wdzięczna.

pytania nigdy nie są głupie
głupie mogą być tylko odpowiedzi....

Poznań to chyba zbyt daleka okolica ale zapraszam heehhe

szuna
19-11-2007, 09:49
może Wrocław

pablitoo
19-11-2007, 20:20
może Wrocław

Ewentualnie może / okolice / Krakowa ...

:lol:

zola
19-11-2007, 20:43
Dzięki za odpowiedz. Trochę daleko :( , a bliżej nikt nie ma?????

justa*
20-11-2007, 18:09
Dzięki za odpowiedz. Trochę daleko :( , a bliżej nikt nie ma?????

Mazowieckie troszkę bliżej??

pablitoo
21-11-2007, 12:02
Normalnie taka cisza w naszym wątku że aż w uszy kole ...

Może tak jakieś fotki , opisy , opowieści z placu boju - czyli budowy ... Zima wszystkich zniechęciła do robót , czy dopiero teraz właśnie robota aż wre i nikt nie ma czasu pisać i chwalić sie postępami ...

Co Wy na to ??

Nudą wieje na kilometr :(

szuna
21-11-2007, 15:37
zatem proszę o radę
jak ocieplaliście dach
ile Was to kosztowało
dziękuję :lol:

justa*
21-11-2007, 15:39
Łoooo matulu a czym się tu chwalić.
Dachu ciągle nie mam, ale mówią że przed zimą zdążą. Jednak jeszcze do końca miesiąca będą działać. Folia już leży na swoim miejscu, a od dzisiaj robią podbitkę.
Aktualnych zdjęć nie mam, jak już będzie dach kompletny i dostanę zdjęcia to się pochwalę.
Ten dach to ostatnia rzecz w tym roku którą zrobimy, z resztą ruszamy na wiosnę.
No jeszcze za oknami mamy zamiar się rozejrzeć, bo podobno zimą można kupić taniej. Tylko jakie wybrać? :o

O&M
21-11-2007, 18:09
u nas na budowie mały przestój, kontynuować będziemy chyba dopiero jak przyjdzie wiosna... na razie nie mamy za specjalnie co robić. Natomiast rozglądamy się za firmami, które wykonują gipsowe tynki maszynowe, i tu pytanie do tych z Was, którzy mają je już położone, otóż jaka cena za metr i ile mniej więcej metrów tych tynków Wam wyszło?
P.s. Wczorajszej nocy włamano się nam do domu :cry: wyważyli okno wykuszowe w jadalni (do wymiany) na szczęście nie mieli zbyt wiele do kradzieży, bo nie mamy jeszcze instalacji elektrycznej. Jutro podpisujemy umowę z firmą ochroniarską, i tu znowu pytanie jakiej firmy systemy alarmowe macie zainstalowane?? Ale jesteśmy źli :evil: i smutni :cry:

pozdr

pablitoo
21-11-2007, 19:14
u nas na budowie mały przestój, kontynuować będziemy chyba dopiero jak przyjdzie wiosna... na razie nie mamy za specjalnie co robić. Natomiast rozglądamy się za firmami, które wykonują gipsowe tynki maszynowe, i tu pytanie do tych z Was, którzy mają je już położone, otóż jaka cena za metr i ile mniej więcej metrów tych tynków Wam wyszło?
P.s. Wczorajszej nocy włamano się nam do domu :cry: wyważyli okno wykuszowe w jadalni (do wymiany) na szczęście nie mieli zbyt wiele do kradzieży, bo nie mamy jeszcze instalacji elektrycznej. Jutro podpisujemy umowę z firmą ochroniarską, i tu znowu pytanie jakiej firmy systemy alarmowe macie zainstalowane?? Ale jesteśmy źli :evil: i smutni :cry:

pozdr

O&M - > szczerze współczuje i łączę sie w bólu ...
Coś okropnego - posr....ni złodzieje , nie mam litości ani pobłażania dla takich
....
Odnośnie alarmu i monitoringu agencji ochrony - u nas w Orionku już od pół roku mam uruchomiony system alarmowy - jak tylko zrobiłem instalację elektryczną to równocześnie kładłem instalację do alarmu. Jak tylko wstawiliśmy stolarkę okienną i drzwiową uruchomiłem system alarmowy od razu.
Mój system alarmowy to SATEL - oparty na płycie głównej INTEGRA 64.Bardzo dobry system alarmowy - możliwość rozbudowy systemu - praktycznie nieograniczona - w moim przypadku przede wszystkim system oparty na czujkach ruchu PIR i PIR/MW + rozbudowa systemu o kontrolę gazu i dymu/temperatury w pomieszczeniach w których te media występują.System bardzo elastyczny umożliwiający dowolne konfiguracje , możliwość podłączania mnóstwa modułów rozszerzeń i konfiguracji do nieograniczonych wprost możliwości. System instalowałem , uruchamiałem i konfigurowałem sam.
Monitoring i ochronę domu realizuję przez f-mę SOLID Security z którą podpisałem umowę . Nadajnik radiowy systemu monitoringu montowała f-ma ochroniarska .

Odnośnie tynków gipsowych - bardzo dobry wybór - najzdrowsze i w pełni naturalne pokrycie ścian - my również kładliśmy maszynowo tynki gipsowe - tynki firmy Baumit (http://www.baumit.com/baumit/pl/main4/sub2/08747/index.shtml) - znakomite tynki - gorąco polecam .
Tynków sumarycznie wyszło nam coś około 680m2 / w piwnicy kładliśmy tradycyjne tynki c/w / .
Koszt za m2 razem z materiałem , gruntem , narożnikami etc ... nie pamiętam dokładnie ale cirka 23 pln.
Ekipa naszych tynkarzy była bardzo dobra - ale niestety już nie istnieje - rozjechali sie chłopaki po świecie za chlebem ...

pablitoo
21-11-2007, 19:30
zatem proszę o radę
jak ocieplaliście dach
ile Was to kosztowało
dziękuję :lol:

Dach / skosy połaci / ocieplaliśmy wełną mineralną o grubości 20 cm / 15cm + 5 cm / . Wełna Isover UniMata i SuperMata - Link (http://www.isover.pl/products.php?p=o&category_id=75&parent=72&level=4)

Niestety co do kosztów to nie podam - ocieplenie dachu i sufitu poddasze/strych ( ocieplaliśmy całe połacie dachu aż do kalenicy , ponadto jeszcze strop pomiędzy poddaszem i strychem ) wykonywała nam firma która jednocześnie robiła nam wykończenie płytami g/k i inne drobne roboty wykończeniowe - umowę miałem podpisaną całokształtowo ...

pablitoo
21-11-2007, 19:37
Łoooo matulu a czym się tu chwalić.
Dachu ciągle nie mam, ale mówią że przed zimą zdążą. (...)

Przed zimą - powiadasz ?? - Justa* - u nas na połedniu zima że hej :lol: - śniegu nasypało co niemiara a mróz nocami ściska nawet do -10 stopni :)
A mnie ekipa właśnie zaczęła układać kostkę brukową przed wjazdem do garażu i wejściem do domku - no i musieli przerwać bo mrozy wieczorami ścisnęły do -8 stopni ...
Ale jutro kontynuują - może nawet skończą :lol:

No i optymistyczny fakt - ekipa kończy mi ocieplać Oriona - jeszcze kilka dni jak nie będzie mrozów i finał / bez tynku oczywiście / .



No jeszcze za oknami mamy zamiar się rozejrzeć, bo podobno zimą można kupić taniej. Tylko jakie wybrać?

Jakie ?? - piękne !

agade
21-11-2007, 20:54
Witam szanowne grono orionowiczów :) No własnie zima nas zaskoczyła i nie skonczyli ocieplac a mieli tynki kłasc jeszcze w tym roku i nici...a ja sie martwie, ze mi wełna nasiąknie...ale zdania na ten temat są podzielone...
Podbitka sie maluje, ekipa od ocieplen, karton-gipsow, płytek i tym podobnych przymierza sie do roboty, a własciwie dzis juz połozyli troche płytek w pomieszczeniu gospodarczym a my nadal kozą suszymy tynki :)
No i wogole jakies szalenstwo wybierania wyposazenia itp ;) Tylko martwie sie tymi złodzejami bo u nas wszystko na alleluja wyotwierane bo jest opóznienie solidne z drzwiami zewnetrznymi, bramy garazowe tez nie zamkniete...
No i mamy z przyłączem prądu i gazu okropne problemy, dobrze, ze dobry sasiad udostepnia prad...
Juz dawno nikt nie pokazywał wnetrz...moze jakies łazienki i kuchnie :) I piekne parkiety...jakie zapewne ma pablitoo ;)
Ja cos wkleje ale jak juz cos konkretnego bedzie w srodku bo narazie łyse sciany...

justa*
22-11-2007, 11:18
Przed zimą - powiadasz ?? - Justa* - u nas na połedniu zima że hej :lol: - śniegu nasypało co niemiara a mróz nocami ściska nawet do -10 stopni :)




No jeszcze za oknami mamy zamiar się rozejrzeć, bo podobno zimą można kupić taniej. Tylko jakie wybrać?

Jakie ?? - piękne !

Na szczęście u nas jeszcze tak nie zasypało bo bym się chyba załamała. Cały czas ekipa siedzi na dachu, mam nadzieję że takich opadów śniegu jak na południu nie będzie póki nie skończą.

Okna oczywiście piękne będą, przynajmniej dla nas :wink: . Tylko na jaką firmę się zdecydować nie wiemy jeszcze, no i okno balkonowe w gabinecie nie daje mi spokoju bo ja bym chciała przesuwne, ale podobno tam jest za mały otwór. Muszę o to jeszcze popytać. Proszę napiszcie jakie okno Wy tam wstawiliście, bo ciekawa jestem pomysłów reszty orinowiczów :D

zbyszek sw
22-11-2007, 12:11
Witam Orioniowicze :D
Mam do was ogromna prośbę, przymierzam się do wykonania wejścia do domu i bardzo podoba mi się rozwiązanie w waszym Orionie. Jeżeli ktoś z was dysponuje skanem projektu dotyczącymi tego właśnie elementu bardo ale to bardzo :oops: prosiłbym o przesłanie na adres [email protected] z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Zbyszek :wink:
Witam Orionowicze odnośnie mojej prośby powyżej jeżeli nie skany to może chociaż odręczny szkic z wymiarami schodów wejściowych prosiłbym bardzo :cry: :oops:
Pozdrawiam
Zbyszek

slawek1980
22-11-2007, 15:10
witam wszystkich jestem tu poraz pierwszy. Jestem zainteresowany kupnem projektu orion 2 .Mam dwa pytana 1-w kotlowni chcial bym wstawic piec na eko-groszek ale nie wiem gdzie skladowac opal
2-czy scianka kolankowa nie jest za niska,czy da sie wygodnie poruszac na poddaszu. Prosze o informacje pozdrawiam

pablitoo
22-11-2007, 17:27
(...)
Juz dawno nikt nie pokazywał wnetrz...moze jakies łazienki i kuchnie :) I piekne parkiety...jakie zapewne ma pablitoo ;)
Ja cos wkleje ale jak juz cos konkretnego bedzie w srodku bo narazie łyse sciany...

No tak - parkiety u nas już gotowe - wyszlifowane , wymuskane , polakierowane - są mniam mniam :lol:

Jeszcze nie założyłem listew przypodłogowych - jak będzie komplet zamieszczę kilka fotek .

O&M
22-11-2007, 19:48
(...)
Juz dawno nikt nie pokazywał wnetrz...moze jakies łazienki i kuchnie :) I piekne parkiety...jakie zapewne ma pablitoo ;)
Ja cos wkleje ale jak juz cos konkretnego bedzie w srodku bo narazie łyse sciany...

No tak - parkiety u nas już gotowe - wyszlifowane , wymuskane , polakierowane - są mniam mniam :lol:

Jeszcze nie założyłem listew przypodłogowych - jak będzie komplet zamieszczę kilka fotek .

czekamy :D

pablitoo
23-11-2007, 20:20
Ponieważ kończę malowanie wnętrz - podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami i wnioskami dotyczącymi różnych farb które użyłem do malowania - a ponieważ malowałem wszystko sam / razem z ojcem / zdanie moje będzie świeżutkie i szczere ... :)

- po pierwsze - DULUX Once - emulsja akrylowa jednokrotnego malowania , bardzo, bardzo gęsta , trudna w malowaniu ,dobrze kryjąca.

- po drugie - DULUX Kolory Świata - emulsja akrylowa - dwukrotnego malowania , gęsta , dobrze kryjąca , trudna w malowaniu. Obydwie emulsje Duluxa wymagają bardzo, bardzo starannego i dokładnego przygotowania podłoża - grunt - tylko oryginalny grunt Duluxa - daje jako taką gwarancję dobrego przylegania emulsji do ściany. Bardzo trudne i niewdzięczne emulsje do malowania - jak dla mnie - porażka - pomalowałem nią kuchnię , jadalnię i holl - podczas malowania jedna wielka męczarnia ...- efekt - mierny :( - absolutnie nie polecam ...

- po trzecie - Dekoral Akrylit W Kolor - emulsja akrylowa odporna na ścieranie - dwukrotnego malowania , bardzo przyjemna emulsja , konsystencja niezbyt gęsta , można delikatnie rozcieńczać wodą, maluje sie bardzo przyjemnie. Podłoże przygotowane bez wielkiej przesady - emulsja trzyma się ściany mocno , faktura ładna - efekt - bardzo ładny - pomalowałem nią pralnio/kotłownię , i holl na poddaszu - polecam - jestem zadowolony z efektu.

- po czwarte - BONDEX Super Wall - kolorowa emulsja lateksowa - jakość - koszmar - kolor bardzo kiepsko kryjący , absolutnie nie rozcieńczalna , konsystencja średnio rzadka , przygotowanie podłoża - bez żadnej przesady - ale kolor bardzo kiepsko kryjący - nawet nasz - ciemnoczerwony - ściany przygotowane , zagruntowane gruntem z dodatkiem białej emulsji - trzykrotne malowanie i jeszcze przebija ściana ... Syf okropny - 5l kupiłem na jedną sypialnię na poddaszu / tylko ściany / i muszę dokupić jeszcze - jeden koszmar - nie polecam ...

- po piąte - NOBILES Pory Roku - lateksowa emulsja kolorowa - konsystencja średnio rzadka , można rozcieńczać do 30-40%!! Kryjąca rewelacyjnie - praktycznie bez rozcieńczania emulsja jednokrotnego malowania. Ja malowałem dwukrotnie - na pierwszy raz rozcieńczałem około 30% , na drugi raz praktycznie bez rozcieńczania - wydajność około 13-14m2 z litra. Kolor znakomity , nasycony , maluje się znakomicie - kryje bardzo dobrze , rozprowadza się po ścianie znakomicie. Przygotowanie podłoża - tylko grunt - i to jeszcze niezbyt dokładnie - emulsja trzyma się ściany mocno i pewnie - no i to lateks - struktura i faktura świetna - w dotyku super przyjemna - gorąco polecam - pomalowałem tym prawie cały dom :lol:

- po szóste BECKERS Designer - lateksowa emulsja słynąca z jakości - potwierdzam - znakomita emulsja o konsystencji średnio rzadkiej , podłoże nie musi być idealnie przygotowane , kryje dobrze, faktura bardzo ładna - pomimo tych wszystkich zalet - wg mnie Nobiles Pory Roku tak samo dobra jak nie lepsza :lol: Pomalowałem nią łazienki - polecam - pomimo ceny - jest bardzo dobra :lol:

To by było na tyle - więcej prób nie planuję przeprowadzać - wyżej wymienionymi emulsjami malowałem sam - starałem sie aby moje zdanie było w miarę obiektywne - może Wam pomoże w doborze farb do malowania Oriona od wewnątrz ...

Garaż / sufit / i całą piwnicę mam zamiar pomalować białą emulsją Nobilesu SuperAkryl - - bez żadnych kolorowych akcentów

prymasek
23-11-2007, 20:55
zatem proszę o radę
jak ocieplaliście dach
ile Was to kosztowało
dziękuję :lol:


15 cm między krokwie
10 na krokwie
stelaż krzyżowy + nida

wyszło tego dużo :-)

koszty
coś koło 13 tys
do tego robocizna 35 zł za metr z przygotowaniem do malowania

justa*
24-11-2007, 10:54
Prymasku a pamiętasz może ile wełny zużyłeś na ocieplenie poddasza?
My jeszcze tego nie policzyliśmy ale już zaczynamy kolekcjonować 15 :wink: [/b]

slawek1980
24-11-2007, 11:29
prosze o informacje na remat scianki kolankowej i jak ktos ma piec na paliwo stle to gdzie magazynuje opal z gory dzieki

szuna
24-11-2007, 16:18
Dzieki Prymasek
jak zwykle tresciwie i na temat Tego właśnie oczekiwałam
A tak na marginesie to kiedy się przeprowadzasz???

Marta i Łukasz Matłacz
24-11-2007, 18:46
Poszukuje kontaktów z kimś kto ma ORIONA z firmy DOBRE DOMY.

prymasek
24-11-2007, 20:56
Prymasku a pamiętasz może ile wełny zużyłeś na ocieplenie poddasza?
My jeszcze tego nie policzyliśmy ale już zaczynamy kolekcjonować 15 :wink: [/b]

15 cm szło między krokwie docieplałem do jętek (czyli nie do samego szczytu)
kupiłem 180 m2 i trochę mi zostało ale ile zostało to nie pamiętam
10 kupiłem 210 i też zostało dociepląłem nią ściankę kolankową
krokwie i jętki i też zostało :-))))

zostało mi w sumie 14 balotów ale niestety nie wiem ile z każdego rodzaju
wydaje mi się że było coć koło 190-195 10cm
i 160-170m2 15cm

podwójny garaż i poszerzony o jeden metr dom :-)

proszę nie każ mi szukać faktur

prymasek
24-11-2007, 21:06
prosze o informacje na remat scianki kolankowej i jak ktos ma piec na paliwo stle to gdzie magazynuje opal z gory dzieki

ścianka kolankowa - przeszukaj poprzednie posty - raczej wszyscy podwyższali
przy czym jeśli się podwyższa trzeba być ostrożnym żeby nie zepsuć proporcji bryły i linii dachu

kocioł na paliwo stałem mam - ale nie wiem gdzie będzie opał
mam dwie opcje albo będę kupował na paletach paczkowany i będzie stał z boku domu przez całą zimą a część taka podręczna będzie składowana w garażu albo wybuduje miejsce na grillowanie z pomieszczeniem na węgiel i drewno sam nie wiem

prymasek
24-11-2007, 21:07
A tak na marginesie to kiedy się przeprowadzasz???

to jest pytanie za którego kilka osób już NIGDY nie zada.
rozumiesz co mam na myśli.... :evil:

prymasek
24-11-2007, 21:24
To by było na tyle - więcej prób nie planuję przeprowadzać - wyżej wymienionymi emulsjami malowałem sam - starałem sie aby moje zdanie było w miarę obiektywne - może Wam pomoże w doborze farb do malowania Oriona od wewnątrz ...



ja właśnie sie poddałem i nie będę malował sam
po prostru nie wyrabiam z czasem :-(

jurand
25-11-2007, 09:19
Witam,

Dawno mnie tu nie było i cieszę się, że w tym samym czasie pojawiło się takie zacne grono Orionowiczów. Oczywiście w tym samym czasie nie próżnowałem, choć po drodze parę problemów było. Ale za nim o nich to parę fotek z albumu Oriona.

http://picasaweb.google.com/oriongwiezdna/Orion

pablitoo
25-11-2007, 19:51
ja właśnie sie poddałem i nie będę malował sam
po prostru nie wyrabiam z czasem :-(

No cóż - ja już kończę prace malarskie - ale niestety czasu też brakuje :( - nawet dzisiaj malowałem sypialnię na poddaszu :( , pozostało mi tylko hall na poddaszu i salon na parterze - i z malowaniem finał / no oprócz piwnicy rzecz jasna - ale tam - później / :) - a potem - sprzątanie , sprzątanie i meblowanie .

Ale najważniejsze dla mnie - wreszcie mam ocieplony dom - teraz jeszcze tylko galanteria elewacyjna / bonia , cokoły , listwy etc ... / - i finał - no i kostka brukowa - jutro ekipa przychodzi i kończy finalnie kostkę na podjeździe do garażu i przed wejściem do domu - nareszcie jest czysto i zniknęły tony błota i ziemi :)

Powoli jakoś to zaczyna wyglądać dookoła :lol:

slawek1980
26-11-2007, 14:31
dzieki za informacje

nemrod25
26-11-2007, 23:39
Z przykrością czytam posty mówiące o kradzieżach na budowach, nas to też spotkało na budowie naszego Orionka. Po dwóch kradzieżach, chociaż drobnych, jako mysliwy zaczaiłem się i schwytałem złoczyńcę, przeżył :wink: a pojmanego przekazałem w ręce strózów prawa. Może tym których spotkało to nieszczęście trochę chociaż poprawi ta informacja humor, a ci którzy narobili Wam szkód wpadną kiedy ś w ręce sprawiedliwości. Pozdrawiam

justa*
27-11-2007, 07:59
prymasku dziękuję Ci bardzo, taka informacja w zupełności mi wystarczy, w fakturach nie musisz szperać :wink:

justa*
27-11-2007, 08:02
Po dwóch kradzieżach, chociaż drobnych, jako mysliwy zaczaiłem się i schwytałem złoczyńcę, przeżył :wink: a pojmanego przekazałem w ręce strózów prawa.

Jako myśliwy ,czy policjant? :wink: :D

O&M
27-11-2007, 17:52
ja właśnie sie poddałem i nie będę malował sam
po prostru nie wyrabiam z czasem :-(

No cóż - ja już kończę prace malarskie - ale niestety czasu też brakuje :( - nawet dzisiaj malowałem sypialnię na poddaszu :( , pozostało mi tylko hall na poddaszu i salon na parterze - i z malowaniem finał / no oprócz piwnicy rzecz jasna - ale tam - później / :) - a potem - sprzątanie , sprzątanie i meblowanie .

Ale najważniejsze dla mnie - wreszcie mam ocieplony dom - teraz jeszcze tylko galanteria elewacyjna / bonia , cokoły , listwy etc ... / - i finał - no i kostka brukowa - jutro ekipa przychodzi i kończy finalnie kostkę na podjeździe do garażu i przed wejściem do domu - nareszcie jest czysto i zniknęły tony błota i ziemi :)

Powoli jakoś to zaczyna wyglądać dookoła :lol:

no to już za chwilę przeprowadzka :) super!! Mam pytanie, niedawno położyliście parkiety i generalnie zrobiliście podłogi, jak długo suszyliście posadzki zanim zabraliście sie za kładzenie paneli, parkietów i kafelek?? długo trzeba czekać??

pablitoo
27-11-2007, 19:08
(...)

no to już za chwilę przeprowadzka :) super!! Mam pytanie, niedawno położyliście parkiety i generalnie zrobiliście podłogi, jak długo suszyliście posadzki zanim zabraliście sie za kładzenie paneli, parkietów i kafelek?? długo trzeba czekać??

U nas jastrych był wylewany od 16 do 17 maja.
Parkiety finalnie mi szlifowali i lakierowali 11 listopada - układane parkiety miałem ponad dwa miesiące wcześniej - parkiet to egzotyk Lapacho i właśnie ten gatunek im dłużej leży ułożony przed końcowym szlifem i lakierem - tym lepiej dla niego - u mnie to było ponad 2 miesiące sezonowania i suszenia położonego parkietu / specjalnie do tego uruchomiłem grzanie c.o. /

Co do układania kafelek po wykonaniu jastrychu to chyba nie ma jakichś sztywnych norm / u nas kafelki układane były od 5 lipca / - jak jastrych dobrze przeschnie to można kłaść , natomiast co do układania parkietu - bardzo ważna jest wilgotność jastrychu - nie może być więcej niż bodajże 1,5% wilgotności - a to zależy od wielu czynników - pory roku , jakości jastrychu / czy tzw półsuchy z miksokreta czy klasyczny z betoniarki / - pod parkiet jastrych musi być doskonale wysuszony - żaden szanujący się parkieciarz nie położy Ci parkietu jak wilgotność posadzki jest za wysoka ...

Co do paneli - nie wiem - nie mam w domu położonych paneli - ale chyba wymagania tak jak do parkietu ...

PS.
Jeszcze mała dygresja dotycząca wylewek i ogrzewania podłogowego w kontekście układania kafli :
Po wylaniu jastrychu w pomieszczeniach gdzie jest ogrzewanie podłogowe , po jego / jastrychu / wysuszeniu przed układaniem kafli trzeba bezwzględnie uruchomić ogrzewanie podłogowe i powolutku podgrzać jastrych do normalnej temperatury użytkowania . Pogrzać go kilka dni i potem można zacząć układać kafle :)

nemrod25
28-11-2007, 00:28
Justa napisała "Jako myśliwy ,czy policjant?"

Tym razem instykt łowcy wziął góre, oczywiście zgodnie z prawem! Pozdrawiam.

justa*
02-12-2007, 08:44
Kto już się wprowadził?
Ja w tym tempie prac, to nie wiem czy za dwa lata się wprowadzę :-?

pablitoo Ty chyba święta zamierzasz spędzić w orionku?
Kto jeszcze zalicza się do tego grona szczęściarzy??

malwinka26
02-12-2007, 17:36
My właśnie kupiliśmy projekt Orion 3. Budowe zaczynamy na wiosnę. Interesuje mnie ile kosztował Was surowy stan domu, bo wiadomo że kwota podana w kosztorysie będzie się różniła od kwoty realnej.

pablitoo
02-12-2007, 20:07
Kto już się wprowadził?
Ja w tym tempie prac, to nie wiem czy za dwa lata się wprowadzę :-?

pablitoo Ty chyba święta zamierzasz spędzić w orionku?
Kto jeszcze zalicza się do tego grona szczęściarzy??

No tak - jak dobrze pójdzie to może za 2 tygodnie zaczniemy przeprowadzkę :)

- no ale - pożywiom uwidim :lol:

pablitoo
02-12-2007, 20:16
My właśnie kupiliśmy projekt Orion 3. Budowe zaczynamy na wiosnę. Interesuje mnie ile kosztował Was surowy stan domu, bo wiadomo że kwota podana w kosztorysie będzie się różniła od kwoty realnej.

malwinka -> wielu z nas rozpoczęło budowy nawet przed rokiem ... ja zacząłem inwestycję w marcu 2006 , a większość materiałów na stan surowy nabyłem jeszcze wcześniej / pod koniec 2005 roku / - ceramikę na ściany , cement , drewno , więźbę , dachówki ...
Takoż jak widać jakiekolwiek nasze porównanie cenowe kosztów stanu surowego jest zupełnie niemiarodajne w stosunku do aktualnych realiów cenowych ...
- przykład - ja kupowałem pustak MAX / 30cm / po 1,68 pln za sztukę ... - na przełomie 2006/2007 ceny tych pustaków dochodziły do 8 - 10 pln za szt ...

malwinka26
02-12-2007, 21:09
Masz racje. Zresztą od stycznia pewnie jeszcze bardziej ceny pójdą w górę.

pablitoo
03-12-2007, 10:54
Na podstawie kosztorysu zrób sobie kalkulację cenową w oparciu o aktualne ceny materiałów i bedziesz wiedzieć ile mniej więcej stan surowy Ciebie wyniesie ... - oczywiście w zależności od sposobu budowy : czy firma budowlana od A do Z , czy sposobem gospodarczym etc ...

malwinka26
04-12-2007, 19:37
Jak rozwiązaliście problem wentylacji w kuchni?

pablitoo
04-12-2007, 20:45
My w sposób następujący :

- dach mamy kryty dachówką - kanał wentylacyjny jest wykonany z plastikowych rur wentylacyjnych / system Marley o przekroju prostokąta / , kanały wentylacyjne przeprowadzone od kuchni przez strop / w stropie wmurowałem pustaki wentylacyjne / i wyprowadzone na połać dachu i zakończone dachówkami "kominek wentylacyjny" .
Na przedniej lukarnie po obydwu stronach połaci mamy dwa takie kominki wentylacyjne - jeden to wentylacja kuchni / nie mamy spiżarki / , drugi to wentylacja dolnej łazienki .
Bardzo ładnie wentylacja tych pomieszczeń działa - miałem już odbiór kominiarski i kominiarz po kontroli i pomiarach stwierdził że nie ma żadnych zastrzeżeń .

malwinka26
05-12-2007, 09:27
Rzeczywiście dobre rozwiązanie.
Dziękuje bardzo za odpowiedź[/b][/u]

pablitoo
05-12-2007, 17:38
(...)
Juz dawno nikt nie pokazywał wnetrz...moze jakies łazienki i kuchnie :) I piekne parkiety...jakie zapewne ma pablitoo ;)
Ja cos wkleje ale jak juz cos konkretnego bedzie w srodku bo narazie łyse sciany...



czekamy :D

No tak - coraz więcej już u nas skończone - kilka fotek wykańczanych wnętrz - na razie - pokoje ...

hall poddasze (http://img444.imageshack.us/img444/3622/pict3434lb9.jpg) , sypialnia poddasze 1 (http://img485.imageshack.us/img485/553/pict3436pk2.jpg) , sypialnia poddasze parkiet (http://img124.imageshack.us/img124/3973/pict3437ik3.jpg) ,
sypialnia poddasze 2 (http://img124.imageshack.us/img124/4320/pict3443jq2.jpg) , sypialnia poddasze 2 parkiet (http://img236.imageshack.us/img236/276/pict3451vd1.jpg) , sypialnia 3 poddasze (http://img353.imageshack.us/img353/4449/pict3446mp5.jpg) , sypialnia 3 poddasze (http://img364.imageshack.us/img364/6899/pict3450ba9.jpg), nad garażem (http://img248.imageshack.us/img248/9389/pict3453rc0.jpg) .

- małe conieco mojej "malarskiej" twórczości ... :lol:

O&M
06-12-2007, 21:03
no, no niezła robota....śliczne drzwi, fajnie komponują się na tej niebieskiej ścianie :)

agade
07-12-2007, 08:08
Pablitoo pomalowane, że "mucha nie siada" :D A ten parkiet jest taki ciemny czy tylko tak na zdjeciach wyszedł ? Pięknie, zazdroszczę takiego stanu i jeszcze czekam na zdjecia kuchni :D

malwinka26
07-12-2007, 10:01
śliczne kolorki i wykonanie też super
Wszystkiego najlepszego :D

pablitoo
07-12-2007, 11:13
Pablitoo pomalowane, że "mucha nie siada" :D A ten parkiet jest taki ciemny czy tylko tak na zdjeciach wyszedł ? Pięknie, zazdroszczę takiego stanu i jeszcze czekam na zdjecia kuchni :D

No niestety aż tak miodowo to nie jest :( - ponieważ gładzie robiła mi ekipa , a ściany malowałem sam / z ojcem / nie ustrzegłam się błędów gładzi których nie było widać do czasu pomalowania kolorem ... - no ale w miarę możliwości i umiejętności poprawiłem co sie dało i pomalowałem ...

Parkiet jest troszeczke jaśniejszy niż wyszedł na fotkach - niestety cyfracz którym robiłem fotki "przedniej klasy" nie jest ... :)
Materiał to Lapacho zwany równiez IPE - jest to bardzo twardy i oleisty gatunek drewna egzotycznego charakteryzujący się tym że z jeden bal drewna może wystepować jednoczesnie w bardzo wielu odcianiach kolorów - brąż , czerwień , ciemna zieleń aż do czarnego - i klepki z takiego parkietu są również "wielokolorowe" :lol: Wygląda to na podłodze niesamowicie - nam sie bardzo podoba .

parkiet IPE (http://img264.imageshack.us/img264/6817/pict4349om1.jpg) - chyba lepsze zdjęcie ... - niestety wszystkie fotki pstrykane późnymi wieczorami więc warunki oświetlenia kiepskie ...

Kuchnia niestety jeszcze w rozsypce - nie mam czasu sie zająć tematem bo kończę właśnie malować salon . Ale jak poskładam zabawki to pstryknę i zamieszczę fotkę.

malwinka26
07-12-2007, 13:19
pablitoo czy podnosiłeś ściankę kolankową czy robiłeś zgodnie z projektem?

pablitoo
07-12-2007, 13:26
pablitoo czy podnosiłeś ściankę kolankową czy robiłeś zgodnie z projektem?

- podnosiłeś :) - u mnie ścianka kolankowa ma wysokość 3 pustaki Max + wieniec / ja budowałem dom z ceramicznego Maxa - nie z Ytonga ... /
/ w ramach adaptacji projektu oczywiście - podniesienie ścianki kolankowej ... /

O&M
08-12-2007, 11:18
pablitoo parkiet pierwsza klasa, świetny kolor :D

pablitoo
08-12-2007, 13:56
:)

Ocieplenie i elewacja na ten rok zakończona - jak pisałem poprzednio - tynk dopiero na przyszły rok - na wiosnę :)
- poniżej finalny kształt elewacji i podjazdu/podejścia do domu .


http://img461.imageshack.us/img461/8372/pict3463xh3.th.jpg (http://img461.imageshack.us/my.php?image=pict3463xh3.jpg)

http://img469.imageshack.us/img469/8899/pict3471to5.th.jpg (http://img469.imageshack.us/my.php?image=pict3471to5.jpg)

http://img472.imageshack.us/img472/3016/pict3465tp9.th.jpg (http://img472.imageshack.us/my.php?image=pict3465tp9.jpg)

- fotek elewacji ogrodowej nie będzie - taki bałagan że wstyd ... :lol:

malwinka26
09-12-2007, 17:02
śliczny domek. Mógłbyś mi powiedzieć ile kosztowało Cię założenie dachówki, bo na forum różnie piszą.
Przepiękne balustrady :D

O&M
09-12-2007, 17:59
no muszę powiedzieć pablitoo, że efekt po ociepleniu - przepiękny!! ale fajnie by było być już na takim etapie :lol: u nas na razie przestój - czekamy na założenie nowego okna w wykuszu i wciąż zastanawiamy się nad wyborem systemu alarmowego...
Pozdrawiam

O&M
09-12-2007, 18:00
:)
- fotek elewacji ogrodowej nie będzie - taki bałagan że wstyd ... :lol:

to na co czekasz, sprzątaj szybko i zrób zdjęcia :lol:

pablitoo
09-12-2007, 19:54
śliczny domek. Mógłbyś mi powiedzieć ile kosztowało Cię założenie dachówki, bo na forum różnie piszą.
Przepiękne balustrady :D

Niestety - od ręki Ci nie podam kwoty - jak już kiedyś pisałem miałem umowę na wykonanie stanu surowego wraz z dachem i pokryciem plus okna dachowe - płaciłem całościowo wg kalkulacji f-mie budowlanej która mi dom budowała .
Dachówka to Roben - brązowa angoba .

pablitoo
09-12-2007, 20:10
no muszę powiedzieć pablitoo, że efekt po ociepleniu - przepiękny!! ale fajnie by było być już na takim etapie :lol: u nas na razie przestój - czekamy na założenie nowego okna w wykuszu i wciąż zastanawiamy się nad wyborem systemu alarmowego...
Pozdrawiam

Nam również podoba się bardzo - chłopcy od elewacji sie przyłożyli i słupy , bonia , cokoły , łuki i inną galanterię elewacyjną wykonali wręcz perfekcyjnie - ale ... - zawsze jest małe ale ... :lol:
Niestety na etapie budowy mój wykonawca poszedł na łatwiznę , a ja nie dopilnowałem - i wylał słupy jako monolityczne prostopadłościany - i teraz ekipa od ocieplenia styropianem robiła skosy , łuki i wszystko inne - czyli taki kształt słupów jaki jest teraz , a powinien być on wylany lub wymurowany na początku ... - jest u nas kilka osób które mają super wymurowane słupy z cegieł ...

Odnośnie systemu alarmowego - a siedzę w temacie i branży - polecam - SATEL - tylko i wyłącznie SATEL (http://www.napad.pl/katalog/index.php?akcja=produkty&iKatId=207) - sam posiadam / mój system oparty na centrali INTEGRA 64 (http://www.napad.pl/katalog/index.php?akcja=opis&iKatId=207&iProdId=604) / - sprawuje się i funkcjonuje znakomicie - żadnych problemów a funkcjonalność wręcz nieograniczona .

pablitoo
09-12-2007, 20:13
:)
- fotek elewacji ogrodowej nie będzie - taki bałagan że wstyd ... :lol:

to na co czekasz, sprzątaj szybko i zrób zdjęcia :lol:

Nie ma czasu na sprzątanie ogrodu :lol: - żona mnie pogania bo chce święta już w nowym domu ... - a tu jeszcze we wnętrzach mnóstwo wykończeniówki ... - a święta tuż tuż ...

:lol:

bubanet
10-12-2007, 14:54
witam
zamierzam kupic oriona-bardzo nam sie podoba ten projekt.
czy ktos buduje go w wielkoposce-chciałbym zobaczyc jego funkcjonalność na własne oczy.
jestem z malej miejscowości pod Czarnkowem, a dom stanie w Kuźnicy Czarnkowskiej.
pozdrawiam sławek

domich78
10-12-2007, 17:11
Jak dobrze znowu z Wami :-)
Właśnie nadrobiłam zaległości. Było co czytać.
pablitoo --> śliczna podłoga i kolorki apetyczne. Drzwi nadal podobają mi się bardzo, tak jak wtedy gdy zobaczyłam je po raz pierwszy.

Pozdrawiam Dominika

jurand
10-12-2007, 19:25
A tu troszkę kolorowego Orionka, choć brak jeszcze cokolika i schodów wejściowych. Z tym jednak musze poczekac na wiosnę.

Front:

http://lh3.google.com/oriongwiezdna/R0k7ZMo1gZI/AAAAAAAAAYg/eaypjL1lOIU/s400/PB250009.JPG

Tył:

http://lh4.google.com/oriongwiezdna/R0k7Zco1gcI/AAAAAAAAAY4/gx4n3frNnLA/s400/PB250012.JPG

prymasek
10-12-2007, 20:02
witam
zamierzam kupic oriona-bardzo nam sie podoba ten projekt.
czy ktos buduje go w wielkoposce-chciałbym zobaczyc jego funkcjonalność na własne oczy.
jestem z malej miejscowości pod Czarnkowem, a dom stanie w Kuźnicy Czarnkowskiej.
pozdrawiam sławek

Poznań

jeśli jesteś zainteresowany to daj znać na priv

pablitoo
10-12-2007, 20:08
Jak dobrze znowu z Wami :-)
Właśnie nadrobiłam zaległości. Było co czytać.
pablitoo --> śliczna podłoga i kolorki apetyczne. Drzwi nadal podobają mi się bardzo, tak jak wtedy gdy zobaczyłam je po raz pierwszy.

Pozdrawiam Dominika

Witaj Dominika :)

Myślałem że już zrezygnowaliście z Orionka - ani słowa na liście ... ani słowa ...

:lol:

No ale teraz czas nadrobić zaległości - opowiadaj co słychać :)

pablitoo
10-12-2007, 20:11
A tu troszkę kolorowego Orionka, choć brak jeszcze cokolika i schodów wejściowych. Z tym jednak musze poczekac na wiosnę.
(...)


Ja chyba jednak widzę schody wejściowe ... - więc jak ich brak ??

Bardzo ładny kolor elewacji - jaki tynk - jeśli można zapytać ??

jurand
10-12-2007, 20:19
;) miałem na myśli obłożenie płytkami, ale fakt faktem schody są. Natomiast tynk pochodzi z firmy Weber-Terranova i jest to silikatowo-silikonowy. Kolor - och nie chcę wspominać, żona dwie noce nie spała ;) ale teraz też już sie jej podoba.

pablitoo
10-12-2007, 20:40
jurand -> dzięki za info - ja na wiosnę kładę tynk silikonowy / ARMASIL T / - firmy KABE - cała elewacja to system KABE ...
Kolor - też piękny - tylko z tą różnicą że kolor naszego wybierała moja żona - nie chciałem jej narażać na kilka dni/tygodni bezsenności :lol: - kolor z palety NCS 1050 i 1080 - tynk barwiony w masie oczywiście :)

bubanet
11-12-2007, 07:14
Poznań

jeśli jesteś zainteresowany to daj znać na priv

napewno odwiedze Twojego Orionka-czasem pojawiam sie w poznaniu


w wolnych chwilach przeglądam forum(mam dużo do nadrobienia)a nie doszedlem jeszcze do połowy
miło czytac jak pytacie o fundamenty, poźniej o dachy a teraz co niektórzy szcześliwcy o wykańczaniu
im bardziej sie wczytuje tym bardziej chce juz zacząć swoją budowe

juz teraz nasuneło mi sie pytanie-jak sobie poradziliście z małą łazienka?

jurand
11-12-2007, 07:23
[quote=prymasek]

juz teraz nasuneło mi sie pytanie-jak sobie poradziliście z małą łazienka?

małą - to chyba "mały" żarcik no chyba ze chodzi o tą na dole ;)

pablitoo
11-12-2007, 07:32
(...)

małą - to chyba "mały" żarcik no chyba ze chodzi o tą na dole ;)

Dokładnie - z tą na dole - bardzo prosto sobie poradziliśmy - przyzwyczailiśmy się do takiej :lol:

bubanet
11-12-2007, 08:21
małą - to chyba "mały" żarcik no chyba ze chodzi o tą na dole ;)

Dokładnie - z tą na dole - bardzo prosto sobie poradziliśmy - przyzwyczailiśmy się do takiej :lol:[/quote]

chodziło mi o tą na dole

w zamyśle w tym domu bede mieszkał z teściami-gabinet ma byc ich pokojem i dolna łazienka ma byc dla nich

myslałem o zaminie z kotłownią ale ten komin :(

pablitoo
11-12-2007, 08:35
(...)

chodziło mi o tą na dole

w zamyśle w tym domu bede mieszkał z teściami-gabinet ma byc ich pokojem i dolna łazienka ma byc dla nich

myslałem o zaminie z kotłownią ale ten komin :(

Zrób podpiwniczenie pod kotłownią - przedłuż komin do piwnicy i umieść tam kocioł i zrób kotłownię - natomiast kotłownię na parterze możesz wówczas połączyć z łazienką - otrzymasz dwa razy wieksze pomieszczenie - dużą dolną łazienkę ...

Ja osobiście powiększyłem dolną łazienkę przesuwając drzwi i umieszczając je na równi z drzwiami do kotłowni które tam wstawiłem - garderoba wg projektu jest symboliczna - jej kosztem mam większą dolną łazienkę ...

:)

agade
11-12-2007, 08:54
Pablitoo super ta elewacja, mam nadzieję, że nam tez tak ładnie chłopaki zrobią :wink: Mam pytanie o szerokosc opasek wokół okien, bo pan kazał mi sie zastanowic ile maja miec a Twoje wydaja mi się akuratne :D
My tez bedziemy miec tynk silikonowy Kabe ale jakas inna palete kolorów miałam bo nie było tam chyba takich numerów, musze sie dopytac bo i tak chciałam jeszcze raz sie zastanowic bo mi te kolory spac nie daja :wink:

Jurand piekny domek, gratuluje, jeszcze moze jakies zdjecia wnetrza dało by sie zamiescic? :wink:

pablitoo
11-12-2007, 09:05
Pablitoo super ta elewacja, mam nadzieję, że nam tez tak ładnie chłopaki zrobią :wink: Mam pytanie o szerokosc opasek wokół okien, bo pan kazał mi sie zastanowic ile maja miec a Twoje wydaja mi się akuratne :D
My tez bedziemy miec tynk silikonowy Kabe ale jakas inna palete kolorów miałam bo nie było tam chyba takich numerów, musze sie dopytac bo i tak chciałam jeszcze raz sie zastanowic bo mi te kolory spac nie daja :wink:


U nas :
bonia / opaski wokół okien i drzwi i bramy garażowej / 15x3 cm
cokół odcinajacy elewację od jej dolnej części 15x5 cm
cokół nad oknami w wykuszach 15x3 cm

Odnośnie koloru tynku - wybierała go moja żona z wzornika kolorów KABE - i te numery to właśnie z tego wzornika wybrane ...

bubanet
11-12-2007, 11:29
Ja osobiście powiększyłem dolną łazienkę przesuwając drzwi i umieszczając je na równi z drzwiami do kotłowni które tam wstawiłem - garderoba wg projektu jest symboliczna - jej kosztem mam większą dolną łazienkę ...

:)

z podpiwniczeniem bardzo ciekawy pomysł ale troche by przedrożył
bede budował dom metodą "gospodarczo-kombinowaną" i chciałbym uniknąc zbędnych kosztów

też pomyslałem o przesunięciu łazienki w kierunku drzwi kotłowni

można przesunąć przejście holl-garderoba w kierunku gabinetu?
wtedy drzwi od kotłowni maksymalnie do sciany i następne 1,5m łazienki wygospodarowane :D
tylko jak to by wyglądało :-?

jurand
11-12-2007, 15:04
Jurand piekny domek, gratuluje, jeszcze moze jakies zdjecia wnetrza dało by sie zamiescic? :wink:

Dziekuje Agade, ale z wnetrzami trzeba troszke poczekac bo jestem na etapie ocieplania dachu i realizacji poddasza.

O&M
11-12-2007, 16:21
Ja osobiście powiększyłem dolną łazienkę przesuwając drzwi i umieszczając je na równi z drzwiami do kotłowni które tam wstawiłem - garderoba wg projektu jest symboliczna - jej kosztem mam większą dolną łazienkę ...

:)

z podpiwniczeniem bardzo ciekawy pomysł ale troche by przedrożył
bede budował dom metodą "gospodarczo-kombinowaną" i chciałbym uniknąc zbędnych kosztów

też pomyslałem o przesunięciu łazienki w kierunku drzwi kotłowni

można przesunąć przejście holl-garderoba w kierunku gabinetu?
wtedy drzwi od kotłowni maksymalnie do sciany i następne 1,5m łazienki wygospodarowane :D
tylko jak to by wyglądało :-?

my łazienkę na parterze jedynie wydłużyliśmy w kierunku drzwi od kotłowni - chyba jakieś 20 cm, może niewiele ale zawsze coś :) nie poszerzaliśmy ze względu na i tak maleńką kotłownię, co do likwidowania garderoby i przesuwania hollu w kierunku gabinetu, mam wątpliwości szczególnie dlatego, że nie widzę miejsca, w którym można by było trzymać płaszcze, kurtki itp, a uważam, że wiatrołap jest zbyt mały by pakować do niego ogromną szafę, no chyba że ktoś powiększał dom i wiatrołap ma większy, my nasz trochę wydłużyliśmy, jednak nadal to mało...

prymasek
11-12-2007, 19:05
Zrób podpiwniczenie pod kotłownią - przedłuż komin do piwnicy i umieść tam kocioł i zrób kotłownię
:)

i tu zupełnie sie z kolega nie zgadzam oczywiście zrób podpiwniczenie
i nie rówb tam kotłowni tylko zrób tam pomieszczenia dla teściów
- zaoszcędzisz na przedłużeniu komina :P ;)

agade
11-12-2007, 20:57
Pablitoo bardzo dziekuję za informacje bo zrobiłabym pewnie na 12cm bo tak sugerował wykonawca i byłabym nieszczęsliwa z tego powodu :D

bubanet
12-12-2007, 06:13
(...)
i tu zupełnie sie z kolega nie zgadzam oczywiście zrób podpiwniczenie
i nie rówb tam kotłowni tylko zrób tam pomieszczenia dla teściów
- zaoszcędzisz na przedłużeniu komina :P ;)

zaoszczędze na kominie i na nerwach :wink:

to by nie byla piwnica w tylko lochy-popularne od średniowiecza :P

ja akurat na teściów nie moge narzekać

pablitoo
12-12-2007, 07:09
i tu zupełnie sie z kolega nie zgadzam oczywiście zrób podpiwniczenie
i nie rówb tam kotłowni tylko zrób tam pomieszczenia dla teściów
- zaoszcędzisz na przedłużeniu komina :P ;)

:lol: :lol:

domich78
13-12-2007, 16:12
Witaj Dominika :)

Myślałem że już zrezygnowaliście z Orionka - ani słowa na liście ... ani słowa ...

:lol:

No ale teraz czas nadrobić zaległości - opowiadaj co słychać :)

Witaj pablitoo :-)
Nie mamy zamiaru rezygnować, to nie wchodzi w grę. Kupiliśmy projekt taki jak Wasz ale odbicie lustrzane. Teraz jesteśmy na etapie załatwiania wody :lol:. Powoli ale do przodu.

Za wcześniejszy brak słów przepraszam :wink:
Pozdrawiam

tomus
15-12-2007, 22:42
http://img176.imageshack.us/img176/6640/dscf4502zd0.th.jpg (http://img176.imageshack.us/my.php?image=dscf4502zd0.jpg)

piekny no nie?

prymasek
15-12-2007, 23:04
http://img176.imageshack.us/img176/6640/dscf4502zd0.th.jpg (http://img176.imageshack.us/my.php?image=dscf4502zd0.jpg)

piekny no nie?

jak to orion :lol:

maczak
16-12-2007, 13:02
Witam serdecznie
Zamierzam dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy Oriona. Czy ktoś z Państwa jest z woj. podlaskiego? - prosiłbym o kontakt.
I jeszcze jedna sprawa - może ktoś się podzielić kosztorysem stanu surowego (głównie zużycie materiałów - może być bez cen).
Serdecznie pozdrawiam i życzę niewykończonym radosnych Świąt Bożego Narodzenia we własnym Orionie

tomus
17-12-2007, 16:25
Mam do Was pytanie.
1. Ile Was kosztowało ocieplenie poddasza wełną mineralną?? i jaka powierzchnie mieliscie tej powierzchni do ocieplenia
2. Ile wam wyszła powierzchnia do ocieplenia styropianem scian zewnętrznych, może być w m2:). I czy tą powierzchnię liczy się z powierzchnią okien?

jurand
17-12-2007, 18:53
Na Twoje pytania mogę dać odpowiedz od razu bowiem jestem właśnie na tym etapie:

Ad 1). Ocieplenie welna URSA: koszt materiałów 49 zł/m2 - robocizna 15,50 zł/m2 - powierzchnia około 230 m2 - ocieplenie do kalenicy, a nie do jetek
Ad 2). Powierzchnia liczona jest z oknami. U mnie wyszła niecale 260 m2

tomus
18-12-2007, 23:00
Mam do Was małe pytanie.
Ile Wam poszło wapna, cementu i piochu na tynkowanie wewnątrz Orionka??.
Ile Wam brały ekipy za tynkowani, mechaniczne, czy ręczne??.

jurand
19-12-2007, 08:41
Mam do Was małe pytanie.

Nastepne bedzie pewnie jeszcze mniejsze :)

pablitoo
19-12-2007, 09:15
Mam do Was małe pytanie.
Ile Wam poszło wapna, cementu i piochu na tynkowanie wewnątrz Orionka??.
Ile Wam brały ekipy za tynkowani, mechaniczne, czy ręczne??.

:lol:

U nas nic nie poszło ... - cementu i piochu - 0 kg .

- mamy tynki gipsowe we wnętrzach :)

pablitoo
19-12-2007, 09:15
Mam do Was małe pytanie.

Nastepne bedzie pewnie jeszcze mniejsze :)

:lol:

Dokładnie - skala pytań jest coraz bardziej zmienna i obszerna :lol:

O&M
19-12-2007, 20:42
no to ja też mam małe pytanie :wink:
co sądzicie o kładzeniu tynków wewnętrznych zimą??

mam na myśli tynki gipsowe maszynowe?

prymasek
20-12-2007, 07:33
no to ja też mam małe pytanie :wink:
co sądzicie o kładzeniu tynków wewnętrznych zimą??

mam na myśli tynki gipsowe maszynowe?

a oto mała odpowiedź

sądzę że długo schną
ale to pewnie zależy od wielu czynników

pablitoo
20-12-2007, 08:45
no to ja też mam małe pytanie :wink:
co sądzicie o kładzeniu tynków wewnętrznych zimą??

mam na myśli tynki gipsowe maszynowe?

Bez ogrzewania wewnątrz - bałbym się ...

wikka
20-12-2007, 10:19
Witam wszystkich orionowiczów:) Podglądam wypowiedzi od dłuższego czasu i też jestem szczęśliwą posiadaczką oriona II :)
Tynki wewnętrze skończyliśmy kłaść tydzień temu. Poddasze ocieplone, jak na razie mrozów dużych nie ma więc pomału schnie. Grzejemy jedynie małym piecykiem w salonie (wydaje mi sie że tylko ciepło oddaje w salonie :) ) Jedyna obawa przed kładzeniem tynku była w garażu, ponieważ nie mamy jeszcze bram garażowych. Trafiliśmy na dodatnie temperatury więc wszystko dobrze poszło

O&M
20-12-2007, 21:46
no to ja też mam małe pytanie :wink:
co sądzicie o kładzeniu tynków wewnętrznych zimą??

mam na myśli tynki gipsowe maszynowe?

Bez ogrzewania wewnątrz - bałbym się ...

mnie też wydaje się to podejrzane, jednak fachowcy zapeweniają, że robią z takich materiałów, które można kłaść zimą.

pablitoo
21-12-2007, 06:23
Materiał materiałem - w tynku gipsowym jest mnóstwo wody - jak ta woda przed odparowaniem zamarznie jak chwyci mróz to żadne materiały nie pomogą ...

Jak już masz okna założone i jako tako podgrzane wnętrze / kominek , koza , koksiak etc ... / to możesz spokojnie tynkować .
Jak jeszcze nie - no to lepiej poczekać do wiosny ...

Mnie też moi wykonawcy elewacji mamili znakomitymi materiałami i odpornymi na przymrozki tynkami - chcieli strasznie położyć tynk w tym roku - niestety - ja się nie zgodziłem ...

bogna 33
22-12-2007, 18:15
O to takie cacko kupiliśmy w stanie surowym
http://img576.imageshack.us/img576/728/beforeu.jpg

pablitoo
24-12-2007, 08:01
O to takie cacko kupiliśmy w stanie surowym (...)


Witaj

- ładny domek ... :lol:

pablitoo
24-12-2007, 11:42
Hehhhhh - nareszcie - Świeta już w nowym domu :lol:

- krótko mówiąc - zdążyliśmy - mieszkamy już w NASZYM ORIONIE :)

Najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i mnóstwo szczęścia w te Święta dla Was wszystkich Orionowicze drodzy :)

Wesołych Świąt ...

Kasia i Paweł

Iguasu
25-12-2007, 20:29
[b]Rodzinnych i bezstresowych Świąt Bożego Narodzenia oraz szybkiego i komfortowego zamieszkania w wymarzonym Orionku wszystkim forumowiczom życzę również ja :wink:

Dobrusiak
27-12-2007, 12:43
Witam
Zdecydowaliśmy się z mężem na budowę PRZEPIęKNEGO Oriona II. Chcielibyśmy zobaczyć go w realu. Czy ktoś buduje może w okolicach Katowic (ewentualnie do końca roku 2007 jesteśmy u teściów w Bydgoszczy, a Sylwester w Poznaniu). Jeśli ktoś miałby ochotę nas zaprosić i oprowadzić po swoim domku bylibyśmy ogromnie wdzięczni
Na razie czytamy wszystkie Wasze wypowiedzi :)

pablitoo
27-12-2007, 14:36
Witam
Zdecydowaliśmy się z mężem na budowę PRZEPIęKNEGO Oriona II. Chcielibyśmy zobaczyć go w realu. Czy ktoś buduje może w okolicach Katowic (ewentualnie do końca roku 2007 jesteśmy u teściów w Bydgoszczy, a Sylwester w Poznaniu). Jeśli ktoś miałby ochotę nas zaprosić i oprowadzić po swoim domku bylibyśmy ogromnie wdzięczni
Na razie czytamy wszystkie Wasze wypowiedzi :)

Witajcie

Bardzo dobry wybór , bardzo dobry :)

- na razie możecie oglądnąć Orionki prezentowane przez właścicieli w tymże wątku :lol:

tomus
27-12-2007, 15:23
MAm do Was maluteńkie pytanie, a w zasadzie pytańka
1.Czy dawaliście na podłodze na gruncie pape przed wylewkami??
2.Jaki jest współczynnik normowy U dla podłogi na gruncie??, a jaki dla stropodachu może ktoś sie orientuje bo ciągle sąte nowe normy...
3. Jak ociepliliście drodzy forumowicze ścianki boczne zewnętrzne nad daszkami z przodu i tyłu??. Wydaje mi sie że 10 styropian i gazobeton 12cm powinny starczy (U<0,3), a z drugiej strony od tyłu??

Dziękuje za opdowiedzi!!

jurand
27-12-2007, 18:40
MAm do Was maluteńkie pytanie, a w zasadzie pytańka


A nie mówiłem ;)

pablitoo
28-12-2007, 07:51
MAm do Was maluteńkie pytanie, a w zasadzie pytańka
1.Czy dawaliście na podłodze na gruncie pape przed wylewkami??
2.Jaki jest współczynnik normowy U dla podłogi na gruncie??, a jaki dla stropodachu może ktoś sie orientuje bo ciągle sąte nowe normy...
3. Jak ociepliliście drodzy forumowicze ścianki boczne zewnętrzne nad daszkami z przodu i tyłu??. Wydaje mi sie że 10 styropian i gazobeton 12cm powinny starczy (U<0,3), a z drugiej strony od tyłu??

Dziękuje za opdowiedzi!!

:lol: - malutkie pytania :lol

Od1 - kolejność warstw podłogi :
-zagęszczopna pospółka
-chudy beton / chudziak /
- papa termozgrzewalna
- folia
-styropian
-folia
-zbrojenie wylewki / jak ktoś zbroi siatką wylewkę / , lub włókna polipropylenowe do wylewki
-jastrych

W wypadku ogrzewania podłogowego w styropian rurki ogrzewania oczywiście :)

Od2. Współczynnik U podłogi zależy od warstwy styropianu jaki dasz pod wylewkę , jak dom podpiwniczony to wystarczy 5cm , jak nie to 10cm , a i 15 cm nie jest za dużo .
Jednak relatywnie przez podłogę ucieka o wiele mniej ciepła niż przez naprzykład duże okna, czy drzwi balkonowe - takoż chyba nie warto przesadzać ... :lol:

Od3.
Ścianki boczne zewnętrzne nad daszkami ?? i z tyłu ?? - nie wiem o co chodzi ... :(

jurand
28-12-2007, 08:06
Ad 3.
Pytanie źle sformulowane - nie nad dzaszkami - tylko pewnie chodzi o ścianki boczne facjatek. U mnie zrealizowane sa z podwojnej plyty osb 22 mm. Z zewnatrz ocieplenie styropianem 10 cm, od wewnątrz 5 cm welny.

pablitoo
28-12-2007, 09:03
nooo - chyba że o to chodzi ...

U mnie deska około 3cm , na zewnątrz 10cm styropianu , wewnątrz 20cm wełny Isover.

Tylko skąd w propozycji kolegi Tomus tam 12cm gazobetonu ??

tomus
28-12-2007, 12:45
nooo - chyba że o to chodzi ...

U mnie deska około 3cm , na zewnątrz 10cm styropianu , wewnątrz 20cm wełny Isover.

Tylko skąd w propozycji kolegi Tomus tam 12cm gazobetonu ??

Siporex 12cm z przodu domku mam na tej ściance.
Dzięki za odpowiedzi.!!

damiro
28-12-2007, 20:21
U mnie jest tak:

z przodu ścianki 12cm solbet + 10 cm styropian

z tyłu od zewnątrz 10cm styropian + deska 32mm + 20cm wełana ursa

Jesli chodzi o posadzkę:

podsypka
chudziak
folia budowlana
styropian 5cm * 2 (uważam że w zupełności to wystarczy) tak jak pablitoo stwierdził więcej ciepła ucieknie przez okna i ew. niedokładnie ocieplone poddasze)
w niektórych pomieszczeniach podłogówka
zbrojenie
jastrych czy wlewka czy jak go tam zwał :-)

Zrezygnowałem z papy ponieważ poziom 0 mam około 60 cm ponad poziomem gruntu, grunt raczej piaszczysty, a jeśli niedaj Boze przyjdzie powódź to i tak nic nie wymyślę. Ale oczywiście mogę się mylić. Na balkonach nad wykuszami także nie dałem papy i nie wiem czy to nie był błąd, który będzie mnie kosztował zburzenie jastrychu na balkonach i ponowne wykonanie łącznie z izolacją papą (zbyt późno zadałem o to pytanie na forum i kolega pablitoo uświadomił mi to po fakcie)ale stwierdziłem że czas pokaże co mam z tym zrobić

pzdr

tomus
29-12-2007, 08:08
o widzisz damiro, a ja pytam przed faktem dokonanym na szczęście, ale pape tam i tak bym dał!!.
A odnośnie schodów, możecie podać liczby tzn. ile wam wyszło za schody jeśli ktoś ostatnio je robił. ??

pati.n
30-12-2007, 20:14
Witam,
nie bede pewnie oryginalna w tym co napiszę, ale... :) Przymierzamy sie do zakupu projektu ORION II i bardzo, ale to bardzo zalezało by nam na obejrzeniu go "w realu". Czy ktos z budujących - najlepiej ze Ślaska - byłby tak uprzejmy i mógł poświęcic nam troszku czasu i pochwalic sie swoim Orionkiem?
Bede dozgonnie wdzięczna :lol:
Musze sie przyznac, że przeczytanie wszystkich Waszych dotychczasowych postów zajęło mi troszku czasu, ale warto było, Wasze rady sa nieocenione.
Dziekuje i zachecam do dalszego dzielenia sie wiedzą z nowicjuszami :)
Pozdrawiam serdecznie :D

Ania K-M
01-01-2008, 16:35
Witam
Od jakiegoś czasu śledzimy temat ORIONA , dzisiaj dopiero zdecydowaliśmy się napisać oficjalnie.Budujemy w województwie Dolnośląskim.
Na dzień dzisiejszy posiadamy zrobiony fundament ORION II odbicie lustrzane a na wiosnę ruszamy dalej.Jak większość nowych forumowiczów nie będziemy oryginalni i zwracamy sie z wielką prośbą do budujących ORIONA o możliwość zobaczenia tego cuda w realu . Pozdrawiamy.
P.S.Wszystkie ORIONKI wyglądają świetnie mamy nadzieję że i nasz będzie tak udany. :lol:

justa*
01-01-2008, 16:58
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!! :D

Mieszkającym w orionkch dużo radości i samych szczęśliwych chwil spędzonych w wymarzonym domku. :D :D
Wszystkim którzy dopiero rozpoczęli inwestycję i tym którzy już wykańczają swoje domki duuuuuuuużo cierpliwości, niskich cen i radości z wykonanych już prac :D

A my nareszcie mamy gotowy dach :D
http://images31.fotosik.pl/85/6e88b081a6d845d7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6e88b081a6d845d7)
http://images27.fotosik.pl/129/0d324909520ed954m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0d324909520ed954)

Ania K-M
01-01-2008, 17:24
Właśnie dokonujemy próby wklejenia zdjęć z naszych poczynań,miejmy nadzieję że się uda :wink: .

http://foto.onet.pl/bnlpv,4q056gg6w66w,u.html


PS: pozdrawiamy starych i nowych forumowiczów. Mamy nadzieję że przyjmiecie nas do swojego grona. Ania & Wiesiek

pablitoo
02-01-2008, 07:27
(...)

A my nareszcie mamy gotowy dach :D


Justa* -> piękny dach :) - i piękny dom .

- przyłaczam się do życzeń samych sukcesów i mnóstwa radości w Nowym 2008 roku - dla wszystkich Orionowiczów :)

pablitoo
02-01-2008, 07:32
(...)


PS: pozdrawiamy starych i nowych forumowiczów. Mamy nadzieję że przyjmiecie nas do swojego grona. Ania & Wiesiek

Już jesteście w naszym gronie :lol:

Pozdrawiamy i czekamy na dalsze informacje z placu budowy :)

prymasek
02-01-2008, 14:56
Witam
Od jakiegoś czasu śledzimy temat ORIONA , dzisiaj dopiero zdecydowaliśmy się napisać oficjalnie.Budujemy w województwie Dolnośląskim.
Na dzień dzisiejszy posiadamy zrobiony fundament ORION II odbicie lustrzane a na wiosnę ruszamy dalej.Jak większość nowych forumowiczów nie będziemy oryginalni i zwracamy sie z wielką prośbą do budujących ORIONA o możliwość zobaczenia tego cuda w realu . Pozdrawiamy.
P.S.Wszystkie ORIONKI wyglądają świetnie mamy nadzieję że i nasz będzie tak udany. :lol:

zacznę kasę za oglądanie chyba pobierać :-)

Poznań

zapraszam

prymasek
02-01-2008, 14:57
Właśnie dokonujemy próby wklejenia zdjęć z naszych poczynań,miejmy nadzieję że się uda :wink: .

http://foto.onet.pl/bnlpv,4q056gg6w66w,u.html


PS: pozdrawiamy starych i nowych forumowiczów. Mamy nadzieję że przyjmiecie nas do swojego grona. Ania & Wiesiek

nikogo nie przyjmujemy
porzućcie wszelką nadzieje ;-)

już psiałem ale wszyscy się pchają ;-)

prymasek
02-01-2008, 14:59
(...)


PS: pozdrawiamy starych i nowych forumowiczów. Mamy nadzieję że przyjmiecie nas do swojego grona. Ania & Wiesiek

Już jesteście w naszym gronie :lol:



a Ty co taki wyrywny
a nasze fochy
głosowanie
wkupne ???

no gdzie??? :evil:

wszyscy włażą jak do swojego

buhhahahah

O&M
02-01-2008, 15:34
A my nareszcie mamy gotowy dach :D
http://images31.fotosik.pl/85/6e88b081a6d845d7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6e88b081a6d845d7)
http://images27.fotosik.pl/129/0d324909520ed954m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0d324909520ed954)

No, no... pięknie!! Widzę linia dachu z balkonem zachowana idealnie:) no i wąsy i schody wejściowe super :lol: Pozdrawiam

pablitoo
02-01-2008, 15:35
(...)

no gdzie??? :evil:

wszyscy włażą jak do swojego



... domu - znaczy się Oriona :)

:lol:

pablitoo
02-01-2008, 15:38
(...)

zacznę kasę za oglądanie chyba pobierać :-)

Poznań

zapraszam

- zrób listę zapisową - na najbliższy kwartał :lol:

O&M
02-01-2008, 15:40
Właśnie dokonujemy próby wklejenia zdjęć z naszych poczynań,miejmy nadzieję że się uda :wink: .

http://foto.onet.pl/bnlpv,4q056gg6w66w,u.html


może bardziej aktualne zdjęcia zamieścicie?? :lol: bo ten etap już większość ma za sobą?? może jakaś wykończeniówka?? :wink:
Pozdrawiam Ola

O&M
02-01-2008, 21:38
Właśnie dokonujemy próby wklejenia zdjęć z naszych poczynań,miejmy nadzieję że się uda :wink: .

http://foto.onet.pl/bnlpv,4q056gg6w66w,u.html


może bardziej aktualne zdjęcia zamieścicie?? :lol: bo ten etap już większość ma za sobą?? może jakaś wykończeniówka?? :wink:
Pozdrawiam Ola


Oczywiście wycofuję głupi komentarz nie na temat :oops:

Chris o poranku
03-01-2008, 09:05
No i się wprowadziliśmy. przed Sylwkiem. Na razie jestesmy tak zmęczeni, że radosci nie czujemy. Taki mały szok pobudowlany nas trzyma, a wykończeniówka wykańcza. Ale juz u siebie.
Wszystkim w Nowym Roku zyczymy sukcesów na budowie i radości z mieszkania w Waszych domach.

pablitoo
03-01-2008, 09:21
No i się wprowadziliśmy. przed Sylwkiem. Na razie jestesmy tak zmęczeni, że radosci nie czujemy. Taki mały szok pobudowlany nas trzyma, a wykończeniówka wykańcza. Ale juz u siebie.
Wszystkim w Nowym Roku zyczymy sukcesów na budowie i radości z mieszkania w Waszych domach.

Znam ten ból - my też sie przeprowadziliśmy jeszcze przed świętami ... - w szoku jesteśmy cały czas - mieszka sie po prostu super :lol: - no i oczywiście cały czas na bieżąco drobna wykończeniówka wnętrz i urządzanie ... - no i zakupy - przedwczoraj nam się zepsuła pralka - na amen - dym z silnika - więc wczoraj trzeba było nabyć nową ... - ale już nabyta - znakomicie się komponuje w naszej nowej pralnio/kotłowni :lol:

Chris o poranku
03-01-2008, 15:19
Ta kotłownia to wogóle okazuje się zrobiła się centrum naszego domu (oprócz kuchni) i juz teraz żałujemy, że nie jest większa.
Przekaz dla tych, którzy moga cos zmienić.

jurand
03-01-2008, 17:17
Wielkie gratki i wszystkiego dobrego na nowy rok dla Was. Mam nadzieje ze w tym nowym roku również do Was dołacze, tzn do tych co już mieszkają. A i swoją kotłownie tez lubie, w koncu ostatnio najwiecej przebywam wlasnie tam. W końcu trzeba grzać.

pablitoo
04-01-2008, 07:59
Ta kotłownia to wogóle okazuje się zrobiła się centrum naszego domu (oprócz kuchni) i juz teraz żałujemy, że nie jest większa.
Przekaz dla tych, którzy moga cos zmienić.

No ostatnio i u nas pralnio/kotłownia jest centrum budynku - ze wzgl na kocioł i ogrzewanie / dzisiaj w nocy u nas -14 stopni :evil: / no i ze wzgl na nową pralkę :lol:

szuna
05-01-2008, 12:10
Witam wszystkich bardzo serdecznie w nowym roku. Życzę jednocześnie samych sukcesów i pomyslności na budowniczej drodze!!!!
Mam pytanie jaką macie rozwiązany problem wentylacji.
PRYMASEK jak schody???? rozumiem że będę mogła obejrzeć :lol:
Ania K budujecie niedaleko obok nas ten sam dom. My w Oławie.
pozdrwiam

pablitoo
05-01-2008, 12:54
Witam wszystkich bardzo serdecznie w nowym roku. Życzę jednocześnie samych sukcesów i pomyslności na budowniczej drodze!!!!

A dziękuję - wzajemnie :lol:


Mam pytanie jaką macie rozwiązany problem wentylacji.


Jaki problem wentylacji ?? - u nas w Orionku wentylacja grawitacyjna i żadnych problemów do tej pory nie zaobserwowałem ...

PS./ W kuchni mamy wentylację mieszaną - grawitacyjno/mechaniczną - generalnie tak robić sie nie powinno i nie jest to zgodne z przepisami / - ale pomimo tego - moja żona uparła się na wyciąg spod okapu mechaniczny - cała wentylacja w budynku działa bezproblemowo . /

szuna
05-01-2008, 13:00
zastanawiałam się czy może założyliście wentylację mechaniczną. tak mi się nawizało odnoścnie mojego mieszkania, w którym mimo otwartych okien woda ścieka po szybach zalewając parapety i nie tylko. Skaranie boskie!

pablitoo
05-01-2008, 13:15
zastanawiałam się czy może założyliście wentylację mechaniczną. tak mi się nawizało odnoścnie mojego mieszkania, w którym mimo otwartych okien woda ścieka po szybach zalewając parapety i nie tylko. Skaranie boskie!

Jak napisałem uprzednio - u nas wentylacja grawitacyjna - i żadnych problemów z roszeniem , wilgocią i zalewaniem szyb i ram okiennych wodą .

To wszystko są problemy niewłaściwej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach / szczególnie na poddaszu / i niewłaściwej wentylacji pomieszczeń . Oczywiście rekuperator jest najlepszym rozwiązaniem gwarantującym poprawne działanie wentylacji szczególnie teraz kiedy nagminnie stosowane są super szczelne okna , drzwi - czyli generalnie tworzenie superszczelnego termosu z domu .

Jednak jak zwróci sie uwagę na poprawne wykonanie niektórych elementów wentylacji , cyrkulacji powietrza i konstrukcji w budynku - wentylacja grawitacyjna będzie działać znakomicie - przecież od setek lat w budynkach funkcjonowała tylko wentylacja grawitacyjna - i wszystko było okay :lol:

Podstawowa sprawa : wywiewniki wentylacyjne w każdym pomieszczeniu / zarówno na parterze jak i na poddaszu / , grzejniki umieszczone pod otworami okiennymi dla prawidłowej cyrkulacji ogrzanego powietrza - zarówno na parterze jak i na poddaszu , odpowiednio obrobione glify okien połaciowych , no i dostarczenie powietrza do wnętrza budynku specjalnymi nawiewnikami lub innymi otworami , aby nie spowodować powstania podciśnienia wewnątrz budynku i zaciągania powietrza przez kanały wentylacyjne do wnętrza budynku . Na roszenie ma również wpływ szczelność i prawidłowość ocieplenia okien ...

Generalnie temat jest bardzo rozległy , ale bez problemu da się wszystko tak wykonać aby wentylacja grawitacyjna nie była żadnym problemem - tylko przyjemnością :)

Ania K-M
06-01-2008, 18:27
Witamy serdecznie. Dziękujemy wszystkim szacownym forumowiczom za przyjęcie nas do waszego grona.... :D
Prymasek: Co do wkupnego to oczywiście nie widzimy problemu. W końcu człowiek nie wielbłąd :wink: pić musi... Tak sobie myślimy że Poznań nie jest tak daleko w końcu..Oczywiście jeśli zaproszenie aktualne to wybierzemy się na wycieczkę żeby poznać Jednego z wielkich budowniczych ORIONA .
Pablitoo : Dziękujemy serdecznie za zaproszenie,do grona forumowiczów
O&M Nawet nie wiecie jak chcielibysmy móc wklejać zdjęcia z etapów na których wy jesteście,wiosną ruszamy pełną parą także będzie co wklejać i za rok o tej porze chcielibyśmy leżeć przed kominkiem :roll: oczywiście u siebie :D :D
Szuna: Super że budujesz tak blisko nas, może kiedyś się nawzajem odwiedzimy 8)
Wasze domy ( mówię o wszyskich forumowiczach którzy zamieścili swoję zdjęcia) wyglądają po prostu przepięknie,każdy troszkę inny a jednak ...właśnie wasze wzdjęcia i opinie zadecydowały o tym że i my wybraliśmy ten wspaniały dom.
Wszystkie wasze opinie,porady są dla nas bardzo cenne,Chciałbym zauważyć że
dom ten budują ludzie którzy wiedzą co robią i chcą dzielić się doświadczeniami z innymiPozdrawiamy wszystkich Starych i nowych forumowiczów

pablitoo
09-01-2008, 13:28
Ale cisza .... - mrozy puściły więc wszyscy nadrabiają zaległości na budowach - co ??

:lol:

pablitoo
09-01-2008, 13:30
Hehhh - a u nas na wsi problemy z netem ... :( - tepsa nie podłączy nam kabla i z Neostrady nici , żadnych lokalnych usługodawców radiowych bądź kablowych , pozostaje więc tylko iPlus - ma najciekawszą ofertę na internet bezprzewodowy ... - takoż na razie - jesteśmy odcięci od cycka - czyli okna na świat :evil:

Kontakt ze światem tylko z pracy i z mieszkania z którego już się wynosimy ...

prymasek
09-01-2008, 19:54
Mam pytanie jaką macie rozwiązany problem wentylacji.

komin kominka
1 przewód dymowy
4 wentylacyjne (jeden techniczny, kuchania, łazienka dolna podłączone przez strych rurami wentylacyjnego oraz salon)

komin kotłowni
2 przewody dymowe
4 wentylacyjne (łazienka, pomieszczenie nad strychem, garaż, kotłownia)


PRYMASEK jak schody???? rozumiem że będę mogła obejrzeć :lol:


no dziś je widziałem po raz pierwszy złożone w stanie surowym u stolarza
no nie chciałem go za bardzo chwalić aby nie obrósł w piórka
ale wyszły dobrze :-)
wszystko jednak będzie zmontowane w przyszłym tygodniu
i wtedy będziesz mogła zobaczyć :-)

małe sprawozdanko
- mam kuchnie ale jest kilka rzeczy do poprawki
- zlewozmywak przyjechał potłuczony
- malarz od tygodnia nie może ode mnie się dostać

O&M
10-01-2008, 20:18
PRYMASEK jak schody???? rozumiem że będę mogła obejrzeć :lol:


no dziś je widziałem po raz pierwszy złożone w stanie surowym u stolarza
no nie chciałem go za bardzo chwalić aby nie obrósł w piórka
ale wyszły dobrze :-)
wszystko jednak będzie zmontowane w przyszłym tygodniu
i wtedy będziesz mogła zobaczyć :-)

małe sprawozdanko
- mam kuchnie ale jest kilka rzeczy do poprawki
- zlewozmywak przyjechał potłuczony
- malarz od tygodnia nie może ode mnie się dostać

A ja oczywiście liczę na jakieś fotki tych schodów!!!

szuna
12-01-2008, 14:36
a możecie mi powiedzieć gdzie kupowaliście kuchnie. mam problem z meblami i jestm przerażona wielkością mojej kuchni. Taka pierdołka malutka.
PYRMASEK bardzo się cieszę że schody ładne bo mojego stolarza odmówiłam za skromne 21000. czekam na odzew i pozdrawaim

agana
12-01-2008, 18:32
Witajcie po dłuuugiej przerwie. :D . Nawet nie czytałam, co sie tutaj działo, ale pewnie było ciekawie. Mieszkamy już od października, ale wciąż nie mam z domu dostępu do internetu, bo tepsa ciągle coś wymyśla. Póki, co obciąża nas fakturami za nieistniejący telefon. Czasu wciąż brak.Tak na szybko zamieszczam kilka fotek. Kiedyś wpadnę na dłużej to poopowiadam, a jest co. Ekipa z dnia na dzień nas zostawiła po 9-cio miesięcznej współpracy.Stąd poślizg we wprowadzce. Budowa pochłonęła ładnych parę kilo. Stres straszny.
Teraz się upajamy. Pozdrawiam, a szczególnie "starych" bywalców.
http://foto2.m.onet.pl/_m/b5475dd1cbe2cacb00be38a9b996d58a,5,19,0.jpg
http://foto0.m.onet.pl/_m/27a4e6958f183435527a8968374b9ce0,5,19,0.jpg
http://foto2.m.onet.pl/_m/8241ad481d3c19956eaba8bd46e023ee,5,19,0.jpg
http://foto3.m.onet.pl/_m/57e72e0e67eed773090d8f248aa7376f,5,19,0.jpg
http://foto0.m.onet.pl/_m/3a5ac03dba1cf0e1d069f1556be5e3f8,5,19,0.jpg

pablitoo
13-01-2008, 14:17
Witajcie po dłuuugiej przerwie. :D . Nawet nie czytałam, co sie tutaj działo, ale pewnie było ciekawie. Mieszkamy już od października, ale wciąż nie mam z domu dostępu do internetu, bo tepsa ciągle coś wymyśla. Póki, co obciąża nas fakturami za nieistniejący telefon. Czasu wciąż brak.Tak na szybko zamieszczam kilka fotek. Kiedyś wpadnę na dłużej to poopowiadam, a jest co. Ekipa z dnia na dzień nas zostawiła po 9-cio miesięcznej współpracy.Stąd poślizg we wprowadzce. Budowa pochłonęła ładnych parę kilo. Stres straszny.
Teraz się upajamy. Pozdrawiam, a szczególnie "starych" bywalców.(...)

Oj działo się działo :)

Apropos upajania się - my również jesteśmy w tym stanie - generalnie teraz to tylko byśmy siedzieli w Orionku i nigdzie nie wychodzili - no i wykańczali i urządzali wnętrza ...
Takoż jest po prostu super - nie da się tego porównać do niczego innego - życzymy wszystkim budującym takich przeżyć :)
W temacie netu - my teraz jesteśmy skazani na połączenie via komórka 115Kb/s - czyli GPRS - nędza straszliwa - ale cóż - niestety tepsa nam kabla nie podłączy - więc jesteśmy skazani na internet z sieci komórkowych ... :cry: - niedługo nabywam iPlusa i EDGE będzie śmigał / a może i UMTS - jesteśmy na skraju zasięgu / ...

debe83
13-01-2008, 17:51
Witajcie orionowicze, buduje Oriona 2 z piwnicą , proszę o wszelkie wskazówki dotyczące zmian jakie powinienem zrobić w projekcie

Pozdrawiam
debe

oto pare fotek:

http://foto.onet.pl/hlo09,k04xgoxkr0t0,d9cf6?D=1

jurand
13-01-2008, 19:38
Jakim środkiem gruntowaliście kartony i tynki przed malowaniem. Czy ktoś gruntował Budogruntem_WG z firmy Kabe?

pablitoo
13-01-2008, 20:42
Witajcie orionowicze, buduje Oriona 2 z piwnicą , proszę o wszelkie wskazówki dotyczące zmian jakie powinienem zrobić w projekcie

Pozdrawiam
debe

oto pare fotek:

http://foto.onet.pl/hlo09,k04xgoxkr0t0,d9cf6?D=1

Witaj

Hmmm jakoś fotek oglądnąć nie mogę ... :-? - na stronce zdjęć nie ma ...

Rozpoczynasz budować czy już budujesz ?? - wybacz że zapytam - masz architekta który robił Ci adaptację projektu ? , jak rozpocząłeś budowę to chyba masz kierownika budowy ? - te dwie osoby są najbardziej odpowiednie i uprawnione do udzielenia Ci odpowiedzi na Twoje pytanie ...

pablitoo
13-01-2008, 20:44
Jakim środkiem gruntowaliście kartony i tynki przed malowaniem. Czy ktoś gruntował Budogruntem_WG z firmy Kabe?

Ja gruntowałem gruntem Duluxa .

agade
14-01-2008, 11:06
a możecie mi powiedzieć gdzie kupowaliście kuchnie. mam problem z meblami i jestm przerażona wielkością mojej kuchni. Taka pierdołka malutka.
PYRMASEK bardzo się cieszę że schody ładne bo mojego stolarza odmówiłam za skromne 21000. czekam na odzew i pozdrawaim

Ja tez mam problem z kuchnia, z zaprojektowaniem mebli bo jest taka mała i ciągle mi cos nie pasuje :( Dlatego proszę o jakies zdjęcia, może mnie jeszcze cos zainspiruje...
Pozdrawiam

pablitoo
14-01-2008, 13:43
a możecie mi powiedzieć gdzie kupowaliście kuchnie. mam problem z meblami i jestm przerażona wielkością mojej kuchni. Taka pierdołka malutka.
PYRMASEK bardzo się cieszę że schody ładne bo mojego stolarza odmówiłam za skromne 21000. czekam na odzew i pozdrawaim

Ja tez mam problem z kuchnia, z zaprojektowaniem mebli bo jest taka mała i ciągle mi cos nie pasuje :( Dlatego proszę o jakies zdjęcia, może mnie jeszcze cos zainspiruje...
Pozdrawiam

Kuchnia w Orionku mała ?? - nic nie rozumiem - jaka mała ?? kuchnia wielka jak stodoła a wy piszecie że malutka ...
O co z tą małą kuchnią chodzi ??

:o

szuna
14-01-2008, 16:09
to nie wiem jaką Ty masz kuchnie Pablioo bo ja bardzo małą. Nie wiem może ją poszerzałeś bo ja nie i mam jeszcze spiżarnię. Wzdłuż okna nie za wiele się mieści duże okno nie pozwala zrobić szafek wiszących oczywiście nie wspomnę o lodówce, kuchence, zmywarce...... gdzie to pomieściłeś.
Może jakies zdjęcie z przyjemnością zobaczę
pozdrawiam

agade
14-01-2008, 17:38
Ja nie mam spizarki i tez mam małą a przede wszystkim nieustawną...Zrezygnowałam z lodówki side by side, ale wybrałam pojedynczą na tyle pojemną ze jest szeroka na 75cm wiec na styk bedzie przy blacie i robi sie wtedy taki beznadziejny tunel gdzie mam ograniczone możliwosci co do szafek żeby dostęp był w miarę ok...Teraz żałuje, że zrobiłam ścianke bo miałabym troche wiecej miejsca a wiatrołap mozna było jeszcze troche przedłuzyc, ale widze to dopiero teraz...Piekarnik koniecznie chcę miec w słupku wiec bedzie ciasnawo przy gotowaniu no i blatu niewiele...Chcac miec w tej kuchni odpowiednia ilosc miejsca na wszystkie graty efekt przeładowania pewny...Może jednak demonizuje trochę... :wink: Mam nadzieje :D

pablitoo
14-01-2008, 17:54
to nie wiem jaką Ty masz kuchnie Pablioo bo ja bardzo małą. Nie wiem może ją poszerzałeś bo ja nie i mam jeszcze spiżarnię. Wzdłuż okna nie za wiele się mieści duże okno nie pozwala zrobić szafek wiszących oczywiście nie wspomnę o lodówce, kuchence, zmywarce...... gdzie to pomieściłeś.
Może jakies zdjęcie z przyjemnością zobaczę
pozdrawiam

No tak - wszystko jasne - bardzo przepraszam za moją ignorancję :oops:
- oczywiście mamy powiększona kuchnię - kosztem spiżarki - zrezygnowaliśmy z tego pomieszczenia by właśnie powiększyć kuchnię - i tak sie do naszej kuchni przyzwyczaiłem że uważam ją za standard .

Problemów z zabudową nie mieliśmy żadnych - właśnie w miejscu spiżarki mamy zabudowana lodówkę i szafkę wiszącą - akurat do krawędzi okna . W rzędzie szafek stojących pod oknem mamy zabudowaną zmywarkę , w narożniku umiejscowiliśmy zlewozmywak, powyżej narożna szafka wisząca , natomiast na sąsiedniej ścianie w rzędzie szafek stojących mamy zabudowany piekarnik elektryczny i płytę gazową , nad którymi wisi szafka wisząca . Nad płyta gazową okap i rząd wąskich szafek łączących szafkę narożną z szafką wiszącą po prawej stronie.

Postaram sie umieścić jakąś fotkę - ale nie wiem jak to będzie - w domu śmigam na GPRSie czyli 115Kb/s - nie wiem jak długo przy takiej nędzy będzie sie fotka wysyłać ... :cry:

O&M
15-01-2008, 20:29
.......mmmm jak bardzo zazdrościmy tym, którzy już mieszkają w Orionku...... u nas wciąż jeszcze przestój :cry: czekamy na cieplejsze dni.. i ruszamy z instalacją elektryczną, w między czasie ogrzewanie i na koniec marca początek kwietnia umawiamy tynkarzy :lol: no a potem to już będzie mam nadzieje z górki:)
Pytanka:
1. jak długo czekaliście na wykonanie mebli do kuchni od projektu do montarzu,
2. jak długo czekaliście na drzwi zewnętrzne, wejściowe ??

Pozdrawiamy O&M

pablitoo
16-01-2008, 07:46
My całą stolarkę zewnetrzną razem z drzwiami wejściowymi jak i kuchnię zamawialiśmy dużo wcześniej - około roku przed planowanym montażem .
Także kwestia terminu montażu była umówiona dużo wcześniej .

Odnośnie kuchni - kuchnie mamy już złożoną i uruchomioną w 95% - pomimo tego że była robiona na zamówienie pod indywidualny projekt jeszcze wszystkie detale nie dojechały i ich nie zamontowałem / np cokół maskujący nogi szafek ... / :(
Niestety nie ominęły nas "przypadki" - jeden front był pękniety , jedna szafka była uszkodzona - pęknieta podłoga szafki , zawiasy frontów przyjechały zwykłe a nie jak zamawialiśmy z samodomykaczami etc ...
Całe wyposażenie / zlewozmywak, lodówka , zmywarka , piekarnik etc .. / kupowaliśmy sami - już zamontowałem i uruchomiłem.

pablitoo
22-01-2008, 08:13
- nie ma co - wątek zdechł :(

Nikt już nic tu nie napisze ?? - jeszcze tak długo cicho to tutaj jeszcze nie było ...

Olenka717
22-01-2008, 08:46
No dobrze to ja coś napiszę aby ten fajny wątek nie zginął. Podglądam ten temat już od jakiegoś czasu, też budujemy z mężem Orionka II w okolicy Gdańska. Na chwilę obecną mamy fundamenty które czekają na piasek, a potem na zimę i wiosną ruszamy dalej do góry.
Pozdrawiam Wszyskich Orionowiczów i mam nadzeje że przyjmniecie do swojego grona jeszcze jednego zagubionego w kosmosie Orionka :D

mdaniel
22-01-2008, 10:48
Czesc witam wszystkich zainteresowanych domem ORION!
Po dlugich i mozolnych poszukiwaniach projektu domu ktory spelnil by moje oczekiwania dotarlem do ORIONA i uznalem ze to jest to czego szukalem!
Mam prosbe do wszystkich ktorzy buduja juz ten domek by podzielili sie ze mna swoimi uwagami na temat projektu.Na forum wyczytalem juz ze dom jest troche za maly i mozna go powiekszyc, oraz o podniesieniu scianki kalenicowej.Bede wdzieczny za wszystkie opinie oraz nadeslane zdiecia z budowy,a moze ktos z was buduje w okolicach Krakowa i moglbym zobaczyc dom na zywo - bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzi i zdiecia. Moj adres email [email protected]

pablitoo
22-01-2008, 11:02
- no proszę - wystarczyło tylko "tknąć" wątek i już dwie nowe duszyczki do nas zawitały :lol:

Witamy !

malwinka26
22-01-2008, 12:13
My budujemy Orionka III z piwnicą. Teraz czekamy tylko na uprawomocnienie pozwolenia i na wiosnę ruszamy z budową.
Jeśli chodzi o zmiany w projekcie to na pewno podniesienie ścianki kolankowej i likwidacja spiżarni. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie podpowiedzi od Was Kochani Orionowicze :D
Pozdrawiam

szuna
22-01-2008, 14:47
Wątek nie umiera tylko czasu brak. czekam cały czas na Wasze kuchnie i gdzie kupowliście do niej meble. Właśnie kończymy kładzenie płyt na poddaszu i teraz czekam na tynki!
ponieważ nie umiem wklejać zdjęć nic nie mogę wam pokazać. zresztą dawno nie byłam na budowie. teraz małża częśćiej bywa.
Pozdrawiam serdecznie! i życzę sobie i Wam żeby już nie lało!!!!

pablitoo
22-01-2008, 15:18
szuna -> hehhh - wkleiłbym kilka fotek naszej kuchni - bo widać że jest zainteresowanie na liście - ale generalnie : nie mam teraz cyfrowego fotopstryka , nie mam generalnie czasu , nie mam netu na wsi , w pracy nie mam czasu ... , no i ostatnio gówna mnie zalały / pardon za wyrażenie / i całą niedziele i poniedziałek miałem z głowy :evil: :evil: - normalnie rozpacz czarna i depresja ... :cry: - ale - to uroki mieszkania na wsi :wink:

szuna
22-01-2008, 15:45
pablitoo szybko się zbieraj dk kupy :lol: :lol: ja poczekam na fotki

pablitoo
22-01-2008, 16:03
- zbierałem się dwa dni :evil: - ekpia która niwelowałe mi teren wokół domu koparką wjechała na rurę kanalizacyją biegnąca do szamba - oczywiście rura się potrzaskała pod ziemią / nie wytrzymała naporu ziemi i koparki / - co sie dalej działo nie będę opisywał - nadmienie tylko iz mam w domku dwie kratki ściekowe / w pralnio-kotłowni i w garażu / - co z nich wypłyneło - chyba każdy sie domyśla .... :evil: :evil: :evil: :evil:

KMARCIN
22-01-2008, 17:20
OLEŃKA 717 - MOŻNA WIEDZIEĆ GDZIE BUDUJECIE TEGO ORIONKA?

Olenka717
23-01-2008, 07:43
OLEŃKA 717 - MOŻNA WIEDZIEĆ GDZIE BUDUJECIE TEGO ORIONKA?
KMARCIN wysłałam na pw

prymasek
23-01-2008, 07:50
- zbierałem się dwa dni :evil: - ekpia która niwelowałe mi teren wokół domu koparką wjechała na rurę kanalizacyją biegnąca do szamba - oczywiście rura się potrzaskała pod ziemią / nie wytrzymała naporu ziemi i koparki / - co sie dalej działo nie będę opisywał - nadmienie tylko iz mam w domku dwie kratki ściekowe / w pralnio-kotłowni i w garażu / - co z nich wypłyneło - chyba każdy sie domyśla .... :evil: :evil: :evil: :evil:

no to kupa

współczuję

Dobrusiak
24-01-2008, 19:50
Czy ktoś mógłby się podzielić swoim sekretem i zdradzić, ile zużyliście np. bloczków betonowych, pustaków, cegieł na ścianki działowe, betonu. Byłabym ogromnie dzwięczna :) Niestety ciężko jest to samemu wyliczyć a nasz Bob Budowniczy złamał sobie nogę i niestety nie mamy jak się z nim spotkać.

:oops:

pati.n
27-01-2008, 17:04
Nikt nam nie odpisał :( Dobrzy ludzie :D - wiem, że takich jak my były dziesiatki, ale może ktoś ze Śląska, lub okolic pochwaliłby sie nam swoim Orionkiem? Bardzo prosimy :lol: Pozdrowionka :)

jurand
27-01-2008, 20:50
A którego Śląska dolnego czy górnego? O sorry teraz zauważylem ze to Katowice, wiec jak rejon Cz-wy odpowiada to zapraszam na zwiedzanie. Wpisowe butelka dobrego wina hehe :)

Marta i Łukasz Matłacz
29-01-2008, 16:04
Witam wszystkich ORIONków :D

Piszę żeby się pochwalić, bo my też budujemy ORIONka tylko że Orion II.
My budowę rozpoczeliśmy w tamtym roku i staneliśmy na fundamentach, ale mamy prawie cały materiał do budowy na działce. Aktualnie jeździmy za dachem. Zdjęcia z początku budowę dodam w wolnej czwili.

Pozdrawiamy

Iguasu
29-01-2008, 17:16
Nie lubię podglądać, ale siłą rzeczy wasze forum jestem zmuszony :oops: :oops: . Przypadkiem też buduję Oriona I i jak każdy z was borykam się z problemami. Największym jest woda. Wszyscy mi gratulują, że mam pałac na wodzie (bardzo blisko stawu, który ostatnio wylewa). Ale sobie poradzę, mam już pomysł. Mojego orionka nie poszerzam, nie podnoszę ścianki kolankowej, nie likwiduję komórki w kuchni. A dlaczego? Robiłem to podczas poprzedniej budowy i zbudowałem... STODOŁĘ. Komórka to najlepsza rzecz w kuchni, lekkie podniesienie dachu i poszerzenie budynku niszczy cały wizerunek, który mnie w orionku zauroczył. Zmiany jednak przeprowadziłem, a jakże. Cały aneks tzw techniczny przerobiłem tak, że z gabinetu zrobiłem sypialnie gospodarzy z osobnym wejściem do łazienki i garderoby. Starczyło jeszcze miejsca na malutki kibelek dla gości i pom. techniczne na piec co. Mam pytanie do Olenki717 - jeździsz konno? Jeżeli tak to gratuluję. Ja też :lol: . Pozdrawiam.

prymasek
29-01-2008, 20:40
schody zakończone!!!

pierwszy fachowiec którego mogę z czystym sercem polecić :-)

pablitoo
30-01-2008, 06:42
schody zakończone!!!

pierwszy fachowiec którego mogę z czystym sercem polecić :-)

No - gratulacje :) - teraz może jakaś fotka czy cuś ... chętnie bym zobaczył ...

:lol:

prymasek
30-01-2008, 07:21
raczej czy cóś......

wkładanie zdjęć na serwer później pisanie posta
jakoś mnie pokonuje i mam takie przeogromne wrażenie
że będzie to trwało wieki i mi się nie chce :evil:

pablitoo
30-01-2008, 07:37
raczej czy cóś......

wkładanie zdjęć na serwer później pisanie posta
jakoś mnie pokonuje i mam takie przeogromne wrażenie
że będzie to trwało wieki i mi się nie chce :evil:

- dobra - rozumiem - możesz wysłać linka do fotki na pw - to mniej czasochłonne :lol:

Olenka717
30-01-2008, 08:31
Mam pytanie do Olenki717 - jeździsz konno? Jeżeli tak to gratuluję. Ja też :lol: . Pozdrawiam.
No własnie to jest moje niespełnione marzenie. Kiedyś tato miał konia "Karino" i to było moje ukochane zwierzątko niestety byłam za malutka aby na nim jeździć, no ale miłość do nich pozostała.
Pozdrawiam Ola

prymasek
30-01-2008, 11:33
raczej czy cóś......

wkładanie zdjęć na serwer później pisanie posta
jakoś mnie pokonuje i mam takie przeogromne wrażenie
że będzie to trwało wieki i mi się nie chce :evil:

- dobra - rozumiem - możesz wysłać linka do fotki na pw - to mniej czasochłonne :lol:

hehehehe najpierw musiałbym wrzucić to na serwerek a tego też mi się nie chce heheheheh

nie obiecuję ale jak znajdę trochę czasu to wyślę :-)

pablitoo
30-01-2008, 12:00
Twoje lenistwo przechodzi ludzkie pojęcie :lol:

prymasek
30-01-2008, 12:03
Twoje lenistwo przechodzi ludzkie pojęcie :lol:

robię wszystko w życiu zeby je sobie tak uprościć żeby lenistwa było jak najwięcej 8)

O&M
30-01-2008, 17:39
Nikt nam nie odpisał :( Dobrzy ludzie :D - wiem, że takich jak my były dziesiatki, ale może ktoś ze Śląska, lub okolic pochwaliłby sie nam swoim Orionkiem? Bardzo prosimy :lol: Pozdrowionka :)

Orion I jest w Tychach, ul chyba nazywa się budowlanych, tuż za światłami, za Leclerckem, w kierunku dworca po lewej stronie... jednak właściciele nie wypowiadają sę na forum - już mieszkają od kilku miesięcy :D
Pozdrawiam

O&M
30-01-2008, 17:48
Nie lubię podglądać, ale siłą rzeczy wasze forum jestem zmuszony :oops: :oops: . Przypadkiem też buduję Oriona I i jak każdy z was borykam się z problemami. Największym jest woda. Wszyscy mi gratulują, że mam pałac na wodzie (bardzo blisko stawu, który ostatnio wylewa). Ale sobie poradzę, mam już pomysł. Mojego orionka nie poszerzam, nie podnoszę ścianki kolankowej, nie likwiduję komórki w kuchni. A dlaczego? Robiłem to podczas poprzedniej budowy i zbudowałem... STODOŁĘ. Komórka to najlepsza rzecz w kuchni, lekkie podniesienie dachu i poszerzenie budynku niszczy cały wizerunek, który mnie w orionku zauroczył. Zmiany jednak przeprowadziłem, a jakże. Cały aneks tzw techniczny przerobiłem tak, że z gabinetu zrobiłem sypialnie gospodarzy z osobnym wejściem do łazienki i garderoby. Starczyło jeszcze miejsca na malutki kibelek dla gości i pom. techniczne na piec co. Mam pytanie do Olenki717 - jeździsz konno? Jeżeli tak to gratuluję. Ja też :lol: . Pozdrawiam.

Super, że niczego nie zmieniasz, w końcu po to buduję się dany dom, bo podoba się nam projekt !!, każde nawet małe zmiany powodują, że jest to już inny dom i nie wiadomo czy po wykończeniu będzie się nam podobał tak bardzo jak orginał :lol: Jednak z własnego doświadczenia mogę przyznać, że jeśli podniesie się ściankę kolankową o jednego maksa, z domu nie wyjdzie stodoła a lekko wydłużając krokwie dom wygląda jak ten z projektu, a efekt jest niesamowity - znacznie wygodniejsze pokoje na poddaszu, również uważam , że spiżarka to świetne miejsce w domu, jednak nie w naszym projekcie, pozostawiając ją na swoim miejscu kuchnia staje się nieustawna i brakuje miejsca na lodówkę!! osobiście bardzo się cieszę ze zrezygnowaliśmy ze spiżarki :D Podrawiam

O&M
30-01-2008, 17:50
raczej czy cóś......

wkładanie zdjęć na serwer później pisanie posta
jakoś mnie pokonuje i mam takie przeogromne wrażenie
że będzie to trwało wieki i mi się nie chce :evil:

- dobra - rozumiem - możesz wysłać linka do fotki na pw - to mniej czasochłonne :lol:

to ja też chcę :wink:

pati.n
30-01-2008, 18:32
jurand napisałam na priv :)

Daniel i Angela
30-01-2008, 19:07
Witamy i pozdrawiamy wszystkich ORIONKOWICZÓW.
Od pewnego czasu czytamy wszystkie tematy dotyczące budowy ORIONA II,
jesteśmy zachwyceni tym projektem. Na wiosnę 2007 kupiliśmy właśnie ten projekt, latem uzyskaliśmy pozwolenie a jesienią wylaliśmy fundamenty czyli stan "0":D.
Od poniedziałku zaczeliśmy stawiać ściany... Oczywiście będziemy tak jak wszyscy oryginalni i zadamy pytanie: CZY KTOŚ BUDUJE ORIONKA II W OKOLICACH SŁUPSKA? Bo chcielibyśmy bardzo zobaczyć domek w realu.
POZDRAWIAMY WSZYSTKICH WYTRWAŁYCH I NIE TYLKO....

jurand
30-01-2008, 21:22
jurand napisałam na priv :)

Ja również :)

pablitoo
31-01-2008, 07:17
Super, że niczego nie zmieniasz, w końcu po to buduję się dany dom, bo podoba się nam projekt !!, każde nawet małe zmiany powodują, że jest to już inny dom i nie wiadomo czy po wykończeniu będzie się nam podobał tak bardzo jak orginał :lol:

Bardzo ciekawa koncepcja :) - ja jednak buduję dom przede wszystkim wychodząć z założeń funkcjonalnych - dom ma być dla mnie jak najbardziej przyjazny i funkcjonalny - przede wszystkim funkcjonalny :lol: po wszystkich zmiananch jakie dokonaliśmy w naszym projekcie - domek podoba sie nam jeszcze bardziej niż podczas wyboru projektu :)



Jednak z własnego doświadczenia mogę przyznać, że jeśli podniesie się ściankę kolankową o jednego maksa, z domu nie wyjdzie stodoła a lekko wydłużając krokwie dom wygląda jak ten z projektu, a efekt jest niesamowity - znacznie wygodniejsze pokoje na poddaszu, również uważam , że spiżarka to świetne miejsce w domu, jednak nie w naszym projekcie, pozostawiając ją na swoim miejscu kuchnia staje się nieustawna i brakuje miejsca na lodówkę!! osobiście bardzo się cieszę ze zrezygnowaliśmy ze spiżarki :D Podrawiam

No i to właśnie - funkcjonalność przezwyciężyła opory zmian :) - przyznaję że kuchnia bez spiżarki jest o wiele większa , ustawniejsza , przestronniejsza i przede wszystkim funkcjonalna :) - no ale my zrezygnowalismy ze spiżarki gdyż mamy ponad 40m2 piwnicę ...

Poza tym analizując oryginalny projekt nietrudno znaleźć "poważne" błędy architektury wnętrz - np w projekcie ORION II / taki wybudowaliśmy / pokój na poddaszu - nad dwustanowiskowym garażem - bardzo ładny i duży pokój - został zaprojektowany jako suszarnia z przejściem przez łazienkę górną :o - suszarnia ponad 20m2 - to wg mnie straszna rozpusta projektantów - my po zmianach mamy tam piękny salon na poddaszu ... - ale to jest oczywiscie moje zdanie :)

Domek jest piękny bez dwóch zdań :lol:

malwinka26
31-01-2008, 09:05
Mi się też wydaje że lekkie podniesienie ścianki kolankowej nie pozbawi Orionka uroku.
Czy ze spiżarki powiększyliście kuchnie czy też troche wiatrołapu i troche kuchni?

pablitoo
31-01-2008, 10:35
My powiększyliśmy troszkę wiatrołap , ale przede wszystkim kuchnię .

Generalnie witarołap powiekszyliśmy również troche w stronę wejścia do hallu - niewiele ponad 0,5m , natomiast w stronę kuchni coś około 0,3m .
Wiatrołap przez to stał sie przestronniejszy - ostatnio gościlismy "kawałek" rodzinki :) - w ilości osób 4 - bez problemu zmieścili sie w wiatrołapie i rozpłaszczyli bez problemu nie wybijając sobie łokciami zębów :lol:

malwinka26
31-01-2008, 13:41
Szkoda że łazienka na dole jest taka malutka

pablitoo
31-01-2008, 14:09
Malwinka -> można ją spokojnie powiększyć :) - przecież garderoba na parterze to fikcja - kosztem tego pomieszczonka można przesunąć ściankę łazienki do przodu i zrównać z krawędzią ściany - my tak zrobilśmy - łazienka powiekszyła się i to niemało . Natomiast duża szafa w korytarzyku do garażu w zupełności jako szafa garderobiana wystarcza - my całą tą ścianę zabudowaliśmy wielką szafą aż po sufit - miejsca na garderobę jest mnóstwo :)
A łazienka jest teraz bardziej funkcjonalna - u nas - duża narożna kabina prysznicowa , toaleta , umywalka , szafka stojąca w jednym narożniku , szafka wisząca na scianie i jeszcze jest miejsca tak że dwie osoby na raz swobodnie się w łazience poruszają .

- ja to byłem projektant i konstruktor jak projekt adaptowaliśmy :lol:

malwinka26
31-01-2008, 18:11
A co sądzisz o zamianie pomieszczenia gospodarczego na łazienke?

ptysiak
31-01-2008, 18:37
witam
od stycznia 2007 czytamy wasze wypowiedzi nie biorąc aktywnie udziału, przyznam że nie raz jest zabawnie .....
przechodząc do rzeczy dla zainteresowanych mniej luba bardziej chętnie wymienimy doświadczenia osobiście - chętnych zapraszamy na wycieczkę w okolice Wrocławia żeby zobaczyć naszego oriona II lustro , widzieliśmy dwa wykonania , wprowadziliśmy trochę zmian - chyba jak każdy.

ptysiak
31-01-2008, 18:41
jesteśmy na etapie wylanych posadzek [/quote]

ptysiak
31-01-2008, 18:43
jesteśmy na etapie wylanych posadzek

pablitoo
31-01-2008, 19:36
A co sądzisz o zamianie pomieszczenia gospodarczego na łazienke?

Zły pomysł - w pomieszczeniu gospodarczym jest komin - tam musi być kocioł - w łazience kocioł źle się komponuje :lol:

W pomieszczeniu gospodarczym my zrobiliśmy pralnio/kotłownię - kocioł gazowy a pod nim zasobnik na wodę c.w.u / to cała kotłownia / - reszta pomieszczenia to pralnia .

pablitoo
31-01-2008, 19:38
witam
od stycznia 2007 czytamy wasze wypowiedzi nie biorąc aktywnie udziału, przyznam że nie raz jest zabawnie

Witaj

No to super :lol: - jakby było nudno - to dopiero by była tragedia :wink:

malwinka26
31-01-2008, 20:04
Ale my kotłownie będziemy mieli w piwnicy

pablitoo
31-01-2008, 22:47
Ale my kotłownie będziemy mieli w piwnicy

- no to nie ma tematu - dowolność adaptacji nieograniczona :) - pod warunkiem przeprojektowania instalacji wodnej i kanalizacyjnej .

bryza2005
01-02-2008, 07:37
Poza tym analizując oryginalny projekt nietrudno znaleźć "poważne" błędy architektury wnętrz - np w projekcie ORION II / taki wybudowaliśmy / pokój na poddaszu - nad dwustanowiskowym garażem - bardzo ładny i duży pokój - został zaprojektowany jako suszarnia z przejściem przez łazienkę górną :o - suszarnia ponad 20m2 - to wg mnie straszna rozpusta projektantów - my po zmianach mamy tam piękny salon na poddaszu ... - ale to jest oczywiscie moje zdanie :)

http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/poddasze.jpg

A to nasz pokój nad garażem :)
Pozdrawiamy

pablitoo
01-02-2008, 08:17
O żesz - super :)

Ja też myslałem czy aby czasami nie wykończyć sufitu w pokoju nad garażem z widocznymi jętkami - tak jak Ty to zrobiłaś - ale jakoś tak wyszło że przykryłem jętki płytami K-G .

Ale u Was wyszło świetnie :)

marsz5
01-02-2008, 15:01
Witam
proszę o wiadomość budujących oriona w okolicy bliższej lub dalszej Ostriowca św. celem uzyskania cennych porad.
Pozdrawiam
Mariusz

pablitoo
01-02-2008, 15:06
Zapraszamy tutaj (http://forum.muratordom.pl/post2304426.htm#2304426) .

:D

marsz5
01-02-2008, 15:16
Witam
czy ktos z szanownych forumowiczów buduje może oriona z piwnica??
wymysliłem sobie podpiwniczenie pod całością aby było miejsce na miejsca garażowe i kotłownię.
Co o tym sadzicie??
Jak mocno podniesie to koszty??
Pozdrawiam
Mariusz

malwinka26
01-02-2008, 17:24
My też budujemy Orionka z piwnicą pod całością domu, tam będzie miejsce na 2 garaże, kotłownie i jeszcze troche miejsca zostanie. Nasze doprojektowanie piwnicy kosztuje 1200zł.

pablitoo
01-02-2008, 17:54
Witam
czy ktos z szanownych forumowiczów buduje może oriona z piwnica??
wymysliłem sobie podpiwniczenie pod całością aby było miejsce na miejsca garażowe i kotłownię.
Co o tym sadzicie??(...)


Oczywiście - jest tu nas toszkę budujących piwnice pod Orionkami :lol:

U nas podpiwniczenie pod połową budynku - mamy piwnicę o powierzchni ponad 40m2 / pod salonem , gabinetem i częścią garażu / .
Piwnica typowo gospodarcza - nie mamy tam kotłowni ani garażu .

pablitoo
01-02-2008, 18:03
My też budujemy Orionka z piwnicą pod całością domu, tam będzie miejsce na 2 garaże, kotłownie i jeszcze troche miejsca zostanie. Nasze doprojektowanie piwnicy kosztuje 1200zł.

Bardzo dobra decyzja - piwnica super sprawa - ja teraz żałuję że nie zbudowaliśmy piwnicy pod cały budynkiem - no ale teraz to już za późno - ale mamy za to pod połową budynku :lol:

prymasek
02-02-2008, 18:52
piwnica fajna sprawa - ja miałem prosto tam gdzie sie buduję nie
wolno robić piwnic :-)

entuzjazm hamuje tylko że
piwnica to niby 1000 zł za metr dodatkowo....

strop, mury tynki co najmniej
a jak chcesz mieć fajnie to malowanie glazura drzwi

pati.n
02-02-2008, 19:52
jurand dziekujemy za możliwośc zwiedzenia Orionka. Dom - BOSKI :) Niektóre rozwiązania - genialne :) Do tej pory nam sie podobał, teraz sie w nim zakochaliśmy :D

Mam jeszcze pytanko, ile oryginalnie, w projekcie ma długości ściana pomiędzy kuchnią, a spiżarnią?

malwinka26
02-02-2008, 20:31
My mamy troche charakterystyczny teren i gdyby nie piwnica nie mielibyśmy miejsca na garaże, tzn wjazd do garażu byłby pod dużym skosem. A z piwnicą będzie dobrze. Fakt,że to podnosi koszty budowy.

jurand
03-02-2008, 07:55
jurand dziekujemy za możliwość zwiedzenia Orionka. Dom - BOSKI :) Niektóre rozwiązania - genialne :) Do tej pory nam sie podobał, teraz sie w nim zakochaliśmy :D

Mam jeszcze pytanko, ile oryginalnie, w projekcie ma długości ściana pomiędzy kuchnią, a spiżarnią?

Dziękujemy również - miło było Was gościc i pokazac troszkę Orionka. Wiemy jak ważne jest zobaczenie czegoś na "zywo", to pozwala ocenić czy cos nam sie podoba czy nie. Z wypowiedzi wnioskuje, ze projekt został zaakceptowany ;)

Wracając do pytania to w oryginalnym projekcie odległość pomiędzy wspomnianymi ścianami wynosi 2.95 m.

Pozdrawiam

pablitoo
04-02-2008, 06:16
(...)

entuzjazm hamuje tylko że
piwnica to niby 1000 zł za metr dodatkowo....


U nas wyszło 500 zł/m2 - piwnica około 40m2 wyszła nas nienałe 20 kpln .

prymasek
04-02-2008, 08:25
(...)

entuzjazm hamuje tylko że
piwnica to niby 1000 zł za metr dodatkowo....


U nas wyszło 500 zł/m2 - piwnica około 40m2 wyszła nas nienałe 20 kpln .

ze wszystkim???
cała wykończona???
wszystko uwzględniłeś??

pablitoo
04-02-2008, 09:12
Nie - nie doliczyłem wykończenia :oops: - czyli u nas w piwnicy na podłodze płytki gresowe z cokolikami na ścianach + tynk cw na ścianach i suficie - ale to wiele nie podraża inwestycji : płytki 45m2 x 15 pln = ca 1000pln razem z klejem i fugą Mapei + około 150m2 tynku cw ca 1500pln . W sumie można doliczyć ca 3000 pln za wykończenie piwnicy .
Na ścianach / na suficie mam gładź / zostawiam tynk cw tylko go mam zamiar pomalować jakąś farbą - coby było estetycznie :)

prymasek
04-02-2008, 09:56
Nie - nie doliczyłem wykończenia :oops: - czyli u nas w piwnicy na podłodze płytki gresowe z cokolikami na ścianach + tynk cw na ścianach i suficie - ale to wiele nie podraża inwestycji : płytki 45m2 x 15 pln = ca 1000pln razem z klejem i fugą Mapei + około 150m2 tynku cw ca 1500pln . W sumie można doliczyć ca 3000 pln za wykończenie piwnicy .
Na ścianach / na suficie mam gładź / zostawiam tynk cw tylko go mam zamiar pomalować jakąś farbą - coby było estetycznie :)

:D

wszystko zależy od tego jak chcesz to wykończyć tzn czy płytki (no i jakie płytki bo ja takich a 15 zł za metr coby miały jeszcze ręce i nogi to w Poznaniu nie widziałem hehehe) tylko na podłodze czy również na ścianach, czy masz dużo pomieszczeń czy mało (ilość tynku i płytek i drzwi), do tego elektryka no i to czy ogrzewasz piwnicę czy nie, jeśli tynk robisz gipsowy to 25 zł za metr (nie wiem skąd wziąłeś to 1500 zł bo jeśli cementowo wapinny to pytanie czy go szpachlujesz),