PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

pablitoo
04-02-2008, 11:51
:D

wszystko zależy od tego jak chcesz to wykończyć tzn czy płytki (no i jakie płytki bo ja takich a 15 zł za metr coby miały jeszcze ręce i nogi to w Poznaniu nie widziałem hehehe) tylko na podłodze czy również na ścianach, czy masz dużo pomieszczeń czy mało (ilość tynku i płytek i drzwi), do tego elektryka no i to czy ogrzewasz piwnicę czy nie, jeśli tynk robisz gipsowy to 25 zł za metr (nie wiem skąd wziąłeś to 1500 zł bo jeśli cementowo wapinny to pytanie czy go szpachlujesz),

Hehhhh - prymasek - czytaj uważnie :wink: - piwnica około 40m2 podzielona na dwa pomieszczenia / jedno przechodnie do drugiego / - żeby było łatwiej - zejście do piwnicy z garażu schodami pod ścianą z oknami - pierwsze pomieszczenie piwnicy znajduje się pod gabinetem , z niego przechodzi się do drugiego pomieszczenia ktore jest pod całym salonem . Pomiędzy nimi nie ma drzwi. Na ścianach piwnicy tynk cw / cementowo-wapienny / na suficie gipsowy . Jak mi ekipa robiła tynki w całym domu / tynki gipsowe / to pogadałem z chłopakami i zrobili mi "po godzinach" tynki w piwnicy cw - za 1500 zł - zatarli bardzo ładnie - nie mam zamiaru na te ściany już nic więcej dawać - najwyżej maźnę jakąś farbą :) . Na suficie mam tynk gipsowy / położony w cenie pracy "po godzinach" / . Takoż sufit piwnicy do pomalowania farbą i nic więcej .
Instalacje elektryczną i alarmową w piwnicy robiłem sam / co to za koszt - trzy lampy , pięć gniazdek , ze 40mb przewodu 3x1,5mm2 i 3x2,5mm2 , włącznik oświetlenia i tyle ... /
Na podłodzę w całej piwnicy płytki gresowe / kupione na promocji w Praktikerze z rok temu - cena za metr kwadrat : 14,99 pln .
Dokoła ścian położone cokoliki z półpłytki .
Piwnica nieogrzewana .

Na fotce poniżej garaż z widocznym cokołem i wejściem do piwnicy - na podłodze garażu takie same płytki gresowe jak na podłodze w całej piwnicy .

http://img509.imageshack.us/img509/4732/pict3202st2.th.jpg (http://img509.imageshack.us/my.php?image=pict3202st2.jpg)

Acha - no i jeszcze jedno okno piwniczne na świat :)

prymasek
04-02-2008, 13:16
Hehhhh - prymasek - czytaj uważnie :wink:

no czytam i dlatego nie komentuje Twojej piwnicy tylko mówię ogólnie.
jeśli sporo zrobisz sam i ma to być piwnica nieogrzewana i niewymuskana
to masz 600 zł za metr
jeśli chcesz ją wymuskać i fachowcy niech zrobią
to będzie koło 1000 zł tym sposobme wychodzi nam przedział dla potencjalnych
piwniczaków :-)

pablitoo
04-02-2008, 14:09
Ano dokładnie tak jest - i to nie tylko odnośnie piwnicy :) - jak więcej robi się samemu - to zawsze koszta niższe ...
Na początku planowałem również wyłożyć ściany piwnicy płytkami ale po tym jak zobaczyłem jak mi tynkarze wymuskali tynk na ścianach - zostawiam tak jak jest .

PS. A po co ogrzewać piwnicę ?? - to tak na marginesie - u mnie w piwnicy mam stałą tepmeraturę cały rok - przy letnich upałach rzędu +30 stopni miałem w piwnicy 12 stopni , teraz przy mrozach do -15 stopni - tak samo ...
- znakomite warunki do leżakowania wina :lol:

prymasek
04-02-2008, 16:02
PS. A po co ogrzewać piwnicę ?? - to tak na marginesie - u mnie w piwnicy mam stałą tepmeraturę cały rok - przy letnich upałach rzędu +30 stopni miałem w piwnicy 12 stopni , teraz przy mrozach do -15 stopni - tak samo ...
- znakomite warunki do leżakowania wina :lol:,

nie wiem po co niektórzy ogrzewają

a z tym winem to jest jeden z powodów że żałuję że nie mogę mieć piwnicy

pablitoo
05-02-2008, 07:48
W temacie kuchni Orionka :

http://img138.imageshack.us/img138/5042/pict4684od1.th.jpg (http://img138.imageshack.us/my.php?image=pict4684od1.jpg)

- kuchnia powiększona - zlikwidowana spiżarka , na pierwszym planie - kawałek jadalni z lewej i fragment schodów na poddasze z prawej strony ...

Marta i Łukasz Matłacz
05-02-2008, 12:10
Przesylam pare fotek z poczatku naszej budowy.


http://MartaiLukasz.fotosik.pl/albumy/364859.html

prymasek
05-02-2008, 13:49
W temacie kuchni Orionka :

http://img138.imageshack.us/img138/5042/pict4684od1.th.jpg (http://img138.imageshack.us/my.php?image=pict4684od1.jpg)

- kuchnia powiększona - zlikwidowana spiżarka , na pierwszym planie - kawałek jadalni z lewej i fragment schodów na poddasze z prawej strony ...

dwa okna???
ścianka po prawej stronie??

pablitoo
05-02-2008, 14:38
W temacie kuchni Orionka :

http://img138.imageshack.us/img138/5042/pict4684od1.th.jpg (http://img138.imageshack.us/my.php?image=pict4684od1.jpg)

- kuchnia powiększona - zlikwidowana spiżarka , na pierwszym planie - kawałek jadalni z lewej i fragment schodów na poddasze z prawej strony ...

dwa okna???
ścianka po prawej stronie??

Ładnie - prawda :lol:

Otóż - dokładnie dwa okna - wymóg miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni - nie mogło być jedno duże okno jak w projekcie - tylko dwa oddzielne - tak samo zresztą i w salonie - mamy dwa oddzielne okna ... - więc architekt musiała nam przeprojektować okna ... - i zresztą nie tylko okna - mieszkamy na terenia Ojcowskiego Parku Krajobrazowego - adaptacja projektu do miejscowego planu - to była katorga - no ale przeżylismy to :lol:

Odnośnie ścianki po prawej stronie - to przecież ściana wiatrołapu - zlikwidowaliśmy spiżarkę więc nam się kuchnia powiększyła aż do wiatrołapu :)

agade
05-02-2008, 15:42
Faktycznie Pablitoo u Ciebie ta kuchnia wygląda na dużą :D U mnie nie ma takiego efektu poniewaz mam jeszcze 90cm sciankę od strony schodów, ale patrząc na Twoją kuchnię myslę o swojej bardziej optymistycznie :D Gratuluję i pozdrawiam

prymasek
05-02-2008, 15:49
Odnośnie ścianki po prawej stronie - to przecież ściana wiatrołapu - zlikwidowaliśmy spiżarkę więc nam się kuchnia powiększyła aż do wiatrołapu :)


no cos mnie ściemniasz przecie ta ścianka od wiatrołapu to ma w oryginale
1,5m (przynajmniej coś koło tego ) chyba że jakoś tak zdjęcie jest zrobione....

pablitoo
05-02-2008, 16:08
Przecie pisałem wcześniej że powiększyliśmy również wiatrołap ... - troszkę w przód i troszkę w bok .

:lol:

pablitoo
05-02-2008, 16:20
Prymasek -> dla Ciebie - specjalnie - niedowiarku jeden :)

http://img255.imageshack.us/img255/4089/pict4698sg0.th.jpg (http://img255.imageshack.us/my.php?image=pict4698sg0.jpg)

http://img259.imageshack.us/img259/870/pict4703al8.th.jpg (http://img259.imageshack.us/my.php?image=pict4703al8.jpg)

pablitoo
05-02-2008, 16:41
a tak na marginesie - Prymasek - kiedy zobaczymy zdjęcie Twoich schodów ?? - ja Ci tu całą kuchnię prezentuje a Twoich schodów jeszcze nie widziałem ... - jak mi to wytłumaczysz ??

:lol:

szuna
05-02-2008, 18:10
Nie mam takiej dużej kuchni!!!! i mieć nie będę. Ogólnie to nie jest oryginalny Orion tu poszerzony tam pogłębiony :lol:
Ja to mam dopiero Oriona nawet ze spiżarnią. Swoją drogą piękna kuchnia i płytki. Rozumiem że to cerkolor

O&M
05-02-2008, 20:14
no, no, no pablitoo !! ładnie wyszła ta kuchnia, doskonale dobrane kolory mebli ze schodami!! ciekawi mnie jak prezentuje się ten ogromny stół w jadalni?? może jakieś zdjęcia?? pozdrawiam :D

pablitoo
05-02-2008, 22:24
Nie mam takiej dużej kuchni!!!! i mieć nie będę. Ogólnie to nie jest oryginalny Orion tu poszerzony tam pogłębiony :lol:

I nawet troszkę podwyższony .... :wink:


Ja to mam dopiero Oriona nawet ze spiżarnią. Swoją drogą piękna kuchnia i płytki. Rozumiem że to cerkolor

Czekam na fotki :D
- jakie płytki , jaki producent czy rodzaj - te pytania to do mojego osobistego projektanta wnętrz - żony :lol:

pablitoo
05-02-2008, 22:33
no, no, no pablitoo !! ładnie wyszła ta kuchnia, doskonale dobrane kolory mebli ze schodami!! ciekawi mnie jak prezentuje się ten ogromny stół w jadalni?? może jakieś zdjęcia?? pozdrawiam :D

No bez przesady - nie żaden ogromny ... stół robił nam stolarz na zamówienie wg naszego indywidualnego projektu - 190x90cm - powiększony standardowy / wymiarowo /stół ośmioosobowy tak żeby zmieściło się wokół 10 osób. Do tego 10 krzeseł i komplet do jadalni ...

Tak na margnesie - to za bardzo nie można poszaleć w jadalni - zbyt duży stół wychodzi obrysem w wejście do salonu .

Marta i Łukasz Matłacz
05-02-2008, 23:12
Mam pytanie ile sztuk kupowaliście cegły klinkierowej na kominy???????

Bo nam wyliczają w firmach budowlanych i podaja rozne ilosci sztuk. :x

jurand
06-02-2008, 08:13
Odpowiedz bedzie nie wprost, kazdy z nas ma pewnie inny komin, tzn czesc pewnie dobudowała kanały wentylacyjne czesc podciagnela wysokosc komina do kalenicy. Zatem wszystko zależy od Was a mając szerokosc i wysokosc łatwo policzycie ile Wam potrzeba kratówki oraz pelnej cegły klinkierowej :)

P.S. Podstawowe wymiary cegły to 240x115x71 mm

prymasek
06-02-2008, 08:47
no, no, no pablitoo !! ładnie wyszła ta kuchnia, doskonale dobrane kolory mebli ze schodami!! ciekawi mnie jak prezentuje się ten ogromny stół w jadalni?? może jakieś zdjęcia?? pozdrawiam :D

No bez przesady - nie żaden ogromny ... stół robił nam stolarz na zamówienie wg naszego indywidualnego projektu - 190x90cm - powiększony standardowy / wymiarowo /stół ośmioosobowy tak żeby zmieściło się wokół 10 osób. Do tego 10 krzeseł i komplet do jadalni ...

Tak na margnesie - to za bardzo nie można poszaleć w jadalni - zbyt duży stół wychodzi obrysem w wejście do salonu .

ile dałeś za taki stół i gdzie Ci go robili??

prymasek
06-02-2008, 08:53
a tak na marginesie - Prymasek - kiedy zobaczymy zdjęcie Twoich schodów ?? - ja Ci tu całą kuchnię prezentuje a Twoich schodów jeszcze nie widziałem ... - jak mi to wytłumaczysz ??

:lol:


lenistwo
niechciejstwo
wrodzona skromność
wstyd*


*niepotrzebne skreślić

pablitoo
06-02-2008, 10:15
ile dałeś za taki stół i gdzie Ci go robili??

No kurcze nie pamiętam ... - robił nam cały komplet stolarz z Gdańska :) Materiał to drewno mahoń meranti bejcowane pod kolor mebli kuchnennych.
Stół i krzesła w stylu mebli LudwikStyl - stylizowane na meble XVI , XVII wiek.
Jak znajdę fotkę to zamieszczę - cena kompletu coś około 3,5kpln .

pablitoo
06-02-2008, 10:18
a tak na marginesie - Prymasek - kiedy zobaczymy zdjęcie Twoich schodów ?? - ja Ci tu całą kuchnię prezentuje a Twoich schodów jeszcze nie widziałem ... - jak mi to wytłumaczysz ??

:lol:


lenistwo
niechciejstwo
wrodzona skromność
wstyd*


*niepotrzebne skreślić

No to się przełam i pochwal się schodami .
No chyba że lubisz jak się tak Ciebie prosi ....

:lol: :lol: :lol:

O&M
06-02-2008, 20:19
a tak na marginesie - Prymasek - kiedy zobaczymy zdjęcie Twoich schodów ?? - ja Ci tu całą kuchnię prezentuje a Twoich schodów jeszcze nie widziałem ... - jak mi to wytłumaczysz ??

:lol:


lenistwo
niechciejstwo
wrodzona skromność
wstyd*


*niepotrzebne skreślić

No to się przełam i pochwal się schodami .
No chyba że lubisz jak się tak Ciebie prosi ....

:lol: :lol: :lol:

no właśnie
nie daj się prosić :lol: :lol: :lol:

Marta i Łukasz Matłacz
07-02-2008, 11:56
PABITOO, faktycznie kuchnia jest super,

My tez nie mozemy sie doczekac kiedy bedziemy mieszkac juz w swoim Orionku

Pozdrawiam

prymasek
07-02-2008, 15:58
a tak na marginesie - Prymasek - kiedy zobaczymy zdjęcie Twoich schodów ?? - ja Ci tu całą kuchnię prezentuje a Twoich schodów jeszcze nie widziałem ... - jak mi to wytłumaczysz ??

:lol:


lenistwo
niechciejstwo
wrodzona skromność
wstyd*


*niepotrzebne skreślić

No to się przełam i pochwal się schodami .
No chyba że lubisz jak się tak Ciebie prosi ....

:lol: :lol: :lol:


jak się mnie prosi to się zamykam w sobie :evil:

mdaniel
07-02-2008, 16:35
pablitoo mam pytanie powiekszales swoj projekt domu?
Jesli tak to o ile?

pablitoo
07-02-2008, 19:30
Nie powiększałem projektu - tylko i wyłącznie podniosłem ściankę kolankową - poza tą zmianą żadnych ingerencji w zewnętrzne wymiary budynku nie czyniłem .

pablitoo
07-02-2008, 19:33
a tak na marginesie - Prymasek - kiedy zobaczymy zdjęcie Twoich schodów ?? - ja Ci tu całą kuchnię prezentuje a Twoich schodów jeszcze nie widziałem ... - jak mi to wytłumaczysz ??

:lol:


lenistwo
niechciejstwo
wrodzona skromność
wstyd*


*niepotrzebne skreślić

No to się przełam i pochwal się schodami .
No chyba że lubisz jak się tak Ciebie prosi ....

:lol: :lol: :lol:


jak się mnie prosi to się zamykam w sobie :evil:


Eeee tam - gadanie .... - jak kobieta prosi to się nie odmawia - pamiętaj .

No ale cóż - do niczego zmuszać nie wolno .
Ja już nie jestem zainteresowany ...

pablitoo
08-02-2008, 14:47
Moi drodzy - właśnie dzisiaj zakończyłem proces odbioru domu dokonywanego przez PINB - dzisiaj odebrałem decyzję i zezwolenie na użytkowanie naszego Orionka :)
Cała procedura od złożenia kompletu dokumentów w Nadzorze Budowlanym do wydania decyzji - czyli do dzisiaj - trwała miesiąc - takoż od przyszłego tygodnia rozpoczynam procedurę meldunkową całej rodzinki już w nowym domu :)

Wszystkim życzę tak szybkiego i bezproblemowego odbioru domu w Nadzorze Budowlanym.

:lol:

szuna
08-02-2008, 15:32
nie wiem jak u Was ale naszemu Orionkowi nadano już numer i mimo że budowa w toku mogę się już tam zameldować i dzieci gdyż gdzieś muszą chodzić do szkoły i przedszkola :lol: :lol:
czy ktoś z Was robił ogrzewanie podłogowe w domku. Chodzi mi o cały dól bez garażu i górna łazienka. Ile was to kosztowało. przy dobrych wiatrach moja pompa ciepła zacznie ogrzewać dom na początku marca.

pablitoo
08-02-2008, 16:16
nie wiem jak u Was ale naszemu Orionkowi nadano już numer i mimo że budowa w toku mogę się już tam zameldować i dzieci gdyż gdzieś muszą chodzić do szkoły i przedszkola :lol: :lol:
czy ktoś z Was robił ogrzewanie podłogowe w domku. Chodzi mi o cały dól bez garażu i górna łazienka. Ile was to kosztowało. przy dobrych wiatrach moja pompa ciepła zacznie ogrzewać dom na początku marca.

Numer numerem - nasz Orion dostał numer kilka miesięcy temu - poszedłem do urzędu gminy i złożyłem wniosek o nadanie numeru na budynek - ale było to nadanie numeru bez prawa do meldunku .
Prawo meldunkowe inwestor nabywa / u nas w powiecie Krakowskim / dopiero po dokonaniu odbioru budynku po zakończeniu budowy przez PINB / Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego / .
No chyba że ktoś dokonuje przed zakończeniem budowy częściowego odbioru budynku.
No ale my to już mamy za sobą :)

szuna
08-02-2008, 16:21
Do zameldowania wystarzcy mi tylko nadany numer bez odbioru budynku

pablitoo
08-02-2008, 16:51
No to u Was jest lepiej - w Krakowie niestety nie - prawo meldunkowe nabywam dopiero po odbiorze budynku przez PINB :(
Nadanie numeru miałem z adnotacją - bez prawa meldunku .

O&M
10-02-2008, 18:51
Moi drodzy - właśnie dzisiaj zakończyłem proces odbioru domu dokonywanego przez PINB - dzisiaj odebrałem decyzję i zezwolenie na użytkowanie naszego Orionka :)
Cała procedura od złożenia kompletu dokumentów w Nadzorze Budowlanym do wydania decyzji - czyli do dzisiaj - trwała miesiąc - takoż od przyszłego tygodnia rozpoczynam procedurę meldunkową całej rodzinki już w nowym domu :)

Wszystkim życzę tak szybkiego i bezproblemowego odbioru domu w Nadzorze Budowlanym.

:lol:

wielkie gratulacje!!

pablitoo
13-02-2008, 10:07
wielkie gratulacje!!

A dziękuję :D - od zeszłego piątku mieszkam w moim Orionku legalnie :)

PS.
Ale cisza .... - aż w oczy kole ... - ja rozumiem że zimy nie ma , warunki do budowania są sprzyjające i pewnie wszyscy na budowach - ale żeby aż tak ... :(

edixx84
13-02-2008, 17:18
witam!!! jestem zainteresowana projektem domku ORION I, który wydaje mi się najbardziej dostosowany do moich i męża potrzeb :D Juz od dłuższego czasu śledzę to forum, w końcu jednak zdobyłam się na odwagę i piszę :oops: mam wiele pytań i proszę o odpowiedź, z góry jestem wdzięczna :D
Oto pytania:
1. Czy jeśli wydłużę domek o 1,5 z obu stron to spowoduje to iż salon i kuchnia się powiększą i na jaką skalę?
2. z tą ścianką kolankową to nie bardzo wiem o co chodzi :oops:
3. czy te balkoniki są aż tak małe, że trzeba je powiększać???
4. Czy domek jest funkcjonalny?
5. Jakie występowały trudności podczas budowy???
pytań jest wiele...
mam jeszcze jedna prośbę... gdyby ktos mógłby wysłać mi zdjęcia wnętrz tzn chodzi mi o pokój dzienny kuchnię i jadalnie, niee wiem jak te schody sie sprawdza w tym miejscu, czy to praktyczne??? bardzo proszę o odp to mój e-mail: [email protected]
pozdrawiam:*

pablitoo
13-02-2008, 19:04
witam!!! jestem zainteresowana projektem domku ORION I, który wydaje mi się najbardziej dostosowany do moich i męża potrzeb :D Juz od dłuższego czasu śledzę to forum, w końcu jednak zdobyłam się na odwagę i piszę :oops: mam wiele pytań i proszę o odpowiedź, z góry jestem wdzięczna :D

Witaj.
- gratulujemy odwagi - ale - my tu nie gryziemy :lol:


Oto pytania:

Pozwolisz że ja spróbuję odpowiedzieć - wszystkich stąd wywiało - budują Oriony i nie maja czasu tu zaglądać - ja już wybudowałem więc czasami lookam na forum ... :)



1. Czy jeśli wydłużę domek o 1,5 z obu stron to spowoduje to iż salon i kuchnia się powiększą i na jaką skalę?

Dokładnie o półtora metra razy długość ściany w danym pomieszczeniu .
Powiększyć musisz proporcjonalnie każdy zewnętrzny wymiar - inaczej dom straci zwartą bryłę ...
Salon powiększysz o ca 15m2 , kuchnię zaś o ca 12m2 - wszystko sobie przelicz dokładnie wg wymiarów podstawowych z projektu...


2. z tą ścianką kolankową to nie bardzo wiem o co chodzi :oops:

Ściana kolankowa jest to zewnętrzna ściana konstrukcyjna na poziomie poddasza, biegnąca wzdłuż połaci dachowej .Rozpoczyna się na stropie a kończy ją więźba dachowa.Wysokość tej ścianki wyznacza wysokość od jakiej zaczynają sie połacie dachu w pomieszczeniach na poddaszu - im ścianka niższa tym dach się wcześniej zaczyna i skosy dachu są bliżej podłogi - wówczas pomimo tej samej powierzchni podłogi powierzchnia użytkowa pomieszczenia jest mniejsza - skosy dachu nie pozwalają na podejście bez pochylania się a nawet czołgania :).Im ścianka ta jest wyższa skosy dachu są wyżej i można wówczas więcej powierzchni podłogi wykorzystać.Poddasze jest wówczas bardziej funkcjonalne.
Wielu budowniczych Orionów na tej liście uważa że ścianka ta jest w projekcie za niska i w znaczny sposób ogranicza funkcjonalność pomieszczeń na poddaszu - i te osoby podniosły w swoich Orionkach rzeczoną ściankę - miedzy innymi autor tych przemyśleń :)



3. czy te balkoniki są aż tak małe, że trzeba je powiększać???

Balkoniki te są w rzeczy samej wykuszami / a raczej ryzalitami / - balkon jest przy okazji posiadania tejże figury architektonicznej - nie da się balkoników powiększyć bez powiększenia wykuszów - a to już ingerencja w projekt i zgrabną bryłę budynku - ostrożnie z takimi zmianami ...


4. Czy domek jest funkcjonalny?

Jest i to bardzo - wszystko zależy od adaptacji projektu i wymagań inwestora - każdy tu adaptuje projekt pod swoje własne wymagania i marzenia :)


5. Jakie występowały trudności podczas budowy???

O ho ho ho - koleżanko - trudności to podczas budowy jest zawsze wiele


mam jeszcze jedna prośbę... gdyby ktos mógłby wysłać mi zdjęcia wnętrz tzn chodzi mi o pokój dzienny kuchnię i jadalnie, niee wiem jak te schody sie sprawdza w tym miejscu, czy to praktyczne??? bardzo proszę o odp to mój e-mail: [email protected]
pozdrawiam:* :wink:

Przeglądnij dokładnie ten właśnie watek - znajdziesz mnóstwo informacji i fotek prezentujących chyba wszystkie wnętrza Orionka - między innymi i schody i kuchnie i jadalnię ...

Iguasu
13-02-2008, 20:03
witam!!! jestem zainteresowana projektem domku ORION I, który wydaje mi się najbardziej dostosowany do moich i męża potrzeb :D Juz od dłuższego czasu śledzę to forum, w końcu jednak zdobyłam się na odwagę i piszę :oops: mam wiele pytań i proszę o odpowiedź, z góry jestem wdzięczna :D
Oto pytania:
1. Czy jeśli wydłużę domek o 1,5 z obu stron to spowoduje to iż salon i kuchnia się powiększą i na jaką skalę?
2. z tą ścianką kolankową to nie bardzo wiem o co chodzi :oops:


Oczywiście każdy przerabia swojego Oriona wg uznania. Jeżeli jednak chcesz mieć większy domek to znajdź inny projekt. Każda ingerencja w zewnętrzne wymiary Oriona powoduje to , że w efekcie zbudujesz dom NIE-Orion. A ten właśnie projekt jak mniemam cię urzekł? Czyli z każdym powiększaniem, podnoszeniem i poszerzaniem - ostrożnie! Bo zbudujesz stodołę! A potem odwrotu już nie ma. Inni, którzy to zrobili zachwalają ten pomysł bo trudno jest im przyznać się do (bez obrazy!) porażki...

pablitoo
14-02-2008, 09:07
(...) Inni, którzy to zrobili zachwalają ten pomysł bo trudno jest im przyznać się do (bez obrazy!) porażki...

Bardzo ciekawa koncepcja , bardzo ciekawa :lol:

Ja to widzę inaczej - ujmując po krótce :
- dom ma być dla mnie , nie ja dla domu
- użytkownik domu nie może być niewolnikiem projektu - zwłaszcza ze wszyscy kupiliśmy projekt gotowy który nigdy w 100% nie będzie zadowalająco funkcjonalny dla każdego z nas z osobna ...
- kwestia adaptacji projektu na etapie starań o pozwolenie na budowę - jest właśnie po to by z gotowego projektu uczynić max funkcjonalny budynek - funkcjonalny dla nas - którzy będziemy w nim mieszkać :)
- no i po czwarte - już w zupełności nie mogę zrozumieć tej Twojej "porażki" - przecież jak ktoś dokonuje adaptacji projektu to chyba czyni to z pełną świadomością zmian i czyni to co dla niego jest ważne - dlaczego miałby później w skrytości ducha tego żałować ??

Mój osobisty przykład - zlikwidowałem spiżarkę bo o wiele ważniejsza dla mnie była duża , ustawna i funkcjonalna kuchnia - i absolutnie nie żałuję mojej decyzji - ba - podjąłbym ja ponownie gdybym miał taką możliwość .

Reasumując mój wywód - nadużywasz pewnych stwierdzeń - i wyrażasz opinię która nijak się ma do rzeczywistości :lol:

Olenka717
14-02-2008, 09:13
- dom ma być dla mnie , nie ja dla domu:
Święta prawda też jestem takiego zdania :D
Pozdrawiam Ola

agade
14-02-2008, 10:08
Podniosłam scianke kolankową wiecej niz wypowiadający sie forumowicze na taką wysokosc jaka mi odpowiadała i nie uważam, że mam stodołę...nawet w myslach :) Nie bede miec schodów zewnętrznych ani wewnętrznych takich jak w projekcie i nie bede miec wystroju wnętrz tradycyjnego jaki zapewne pasuje do stylu domu i jeszcze wiele "przestępstw" popełniłam w projekcie...no i co z tego, że to nie bedzie typowy orion...bedzie to NASZ ORION ukochany, taki jak NAM odpowiada :D
Pozdrawiam

prymasek
14-02-2008, 11:37
(...) Inni, którzy to zrobili zachwalają ten pomysł bo trudno jest im przyznać się do (bez obrazy!) porażki...

ot myśl przewodnia budowania wszystkich którzy wybrali projekt gotowy heheheh

edixx84
14-02-2008, 14:02
Dziękuję wszystkim za odp szczególnie Tobie Pablitoo :wink:

niestety mój mąż twierdzi że kuchnia powinna być zamknięta w stosunku do reszty domu, bo zapachy... bałagan.. i takie tam
:-? czy to ma jakieś znaczenie??? nie miałam okazji widzieć domu, w którym kuchnia jest otwarta, w związku z tym mam pytanko, czy z salonu widać kuchnię??? i jak to wygląda, kurcze ale ja Was męczę :oops: pewnie to jeszcze nie koniec


może ktoś budował orionka z podpiwniczeniem???? Jak to wygląda????

może ktoś mieszka w woj łódzkim i pokazałby mi swojego orionka, bo jednak na żywo może się wydawać jeszcze piękniejszy???

aaaa i koszty...to co najgorsze :cry:

pozdrawiam i czekam na odp

[/quote]

szuna
14-02-2008, 17:00
z mojego salonu widać kuchnię i szczerze nie wyobrażam sobie w Orionie zamkniętej kuchni przecież kuchnia jadalnie i salon tworzą jedną całość niezbt wielką więc dzielenie tych pomieszczeń w moim przypadku odpada. Nawet do tego stopnia że nie robię żadnych drzwi między tymi pomieszczeniemi chcę tylko mieć ładne ościeżnice w kolorze schodów. Wychodzę z założenia że do swojego domu zapraszam tylko bliskich mi ludzi i ewentualny bałagan nie przestraszy nikogo :lol: .

pablitoo
14-02-2008, 23:32
Moje zdanie dotyczące otwartej kuchni jest identyczne jak koleżanki Szuna .
Powiem więcej dokładnie tak samo wykończyłem przejście pomiędzy jadalnią a salonem - a mianowicie drewnianą ościeżnicą - w moim wypadku taką sama jak reszta stolarki drzwiowej wewnętrznej u mnie w domu.

Generalnie urzekł mnie właśnie otwarty charakter Oriona - na parterze rzecz jasna :lol: - chciałem nawet zrezygnować z drzwi do salonu obok gabinetu - ale tutaj moja żona postawiła kategoryczne veto - no i cóż - mamy tam piękne drzwi :)
Poza tym otwarta kuchnia z jadalnią na salon daje poczucie wielkiej przestrzeni - odnośnie zapachów kuchennych , bałaganu i nieporządku kuchennego - my przeprowadziliśmy się z kuchni o powierzchni 5m2 - teraz w Orionku nasza kuchnia to nieograniczona przestrzeń w której pomimo tego nie ma żadnego nieporządku czy bałaganu :)

Selda
15-02-2008, 22:19
Witam wszystkich po długij przerwie! Jesteśmy na etapie ocieplania domu i zabiermy się zawykończenie wewnątrz domu. Mamy zamiar na wakacje zamieszkać. Jeśli mogę się wtrącić odnośnie zmian jakie wprowadziliśmy to podniśliśmy ściankę kolankową i jest SUPER. Odnośnie kuchni- u nas spiżarka zostaje. Mamy znajomych którzy budują dom drugi raz i stwierdzili, że spiżarka przy kuchni MUSI BYĆ- my też! Kuchnia duża owszem ładnie wygląda ale musi być funkcjonalna. Mamy świtny projekt kuchni- wystarczająca ilość szafek, zmywarka itd. Mała lodówka wysokości szfki zabudowana (zupełnie jej nie widać), a zamrażarka (też mała będzie schowana w spiżarce pod regałami na samym dole) i to nam zupełnie wystarczy. Tak naprawdę to wielka lodówa składa sią w połowie z lodówki i zamrażarki. Po co ma stać taka wielka landara i psuć cały wizerunek kuchni. Bez obrazy ale oglądając zdjęcia niektórych z waszych kuchni aż serce boli jak widzę stojącą lodówkę na skraju mebli i jeszcze niezabudowaną. Także niech pomyślą o tym ci którzy jeszcze są na etapie budowania. Ja w spiżarce będę miała od góry do dołu półki i zmieszę na100 % więcej niż ci którzy powiększyli kuchnie i wstawią raptem dwie szafeczki. Oczywiście szanuje innych decyzje- to są tylko moje poglądy. Pozdrawiam
k

malwinka26
16-02-2008, 16:22
A masz może jakieś fotki kuchni?

EwaWoj
16-02-2008, 20:55
Witam wszystkich!
Dołączam się do ORIONOWICZÓW. Zakupiliśmy ten projekt i za dwa tygodnie ruszamy!!!! :D Przymierzamy się teraz do niwelacji terenu, następnie do fundamentów, ale teraz zastanawiamy się nad pustakami ceramicznymi na śiciany. Według projektu są to bloczki o wymiarach 59X36X24 w ilości ok 1133 szt. Czy te ilości są trafione czy też nie????? :roll:

EwaWoj
16-02-2008, 20:57
Witam wszystkich!
Dołączam się do ORIONOWICZÓW. Zakupiliśmy ten projekt i za dwa tygodnie ruszamy!!!! Przymierzamy się teraz do niwelacji terenu, następnie do fundamentów, ale teraz zastanawiamy się nad pustakami ceramicznymi na śiciany. Według projektu są to bloczki o wymiarach 59X36X24 w ilości ok 1133 szt. Czy te ilości są trafione czy też nie?????

jacekp71
16-02-2008, 21:46
ORION to blizniak SATURNA, ktorego budowalem ;-)

projekt jest na sciane jednowarstwową z betonu komórkowego (nie ceramiki) o grubosci 36cm.

ja co prawda mam sciane dwuwarstwową, ale jedynie szerokosc bloczka jest inna i o ile nie pamietam dokladnie ich ilosci, to na pewno oscylowala wlasnie kolo 1100 - 1200 sztuk.

zanim podejmiecie decyzje - jesli juz jej nie podjeliscie - poczytajcie na forum o walorach scian 1W oraz 2W.

O&M
16-02-2008, 23:35
Dziękuję wszystkim za odp szczególnie Tobie Pablitoo :wink:

niestety mój mąż twierdzi że kuchnia powinna być zamknięta w stosunku do reszty domu, bo zapachy... bałagan.. i takie tam




niestety, ale obawiam się, że w orionie nie ma takiej możliwości żeby "zamknąć" kuchnię... poza tym wydaje mi się, że na tym polega urok domu: duży, przestronny hol z centralnie umieszczonymi, pięknymi schodami i otwartą kuchnią :D patrząc z innej strony to chyba teraz taka moda na otwarte kuchnie, bo jaki by nie wziąć projekt do ręki, to tam właśnie jest duża, otwarta kuchnia i to bezpośrednio na salon...

Pozdrawiam :wink:

edixx84
17-02-2008, 17:16
heeej znów dziekuje za nadeslane odp :) teraz kolejne pytanie ile trzeba zakupic drzewa na dach???? ile ton drutu???? chyba to wylicza architekt, ale my nie mamy czasu a drzewo trzeba kupic teraz wiec m zalezy mi żeby mniej wiecej wiedziec pozdrawiam acha dach ma byc z blachodachówki :P

prymasek
17-02-2008, 20:10
teraz kolejne pytanie ile trzeba zakupic drzewa na dach???? ile ton drutu????


zestawienie masz w materiałach dołączonych do projektu
przecież nikt Tobie tu nie przepisze całego zestawienia!!!

a powiedzenie 3 tony stali i 10 m3 drewna nic nie pomaga!!!!

EwaWoj
17-02-2008, 20:21
czy ktoś jest na etapie stawiania fundamentów tak ja my ?????? jak oglądam zdjęcia waszych wybudowanych ORIONKÓW to czuję się tak jakbym sama już go wybudowała, ale niestety wy też byliscie na takim etapie jak ja, może ktoś włączy się do dyskusji na temt fundamentów i stawiania ścian??????? :cry:

Marta i Łukasz Matłacz
17-02-2008, 20:45
Ewa Woj - my jestesmy na etapie fundamentow. Podczas zamawiania stali to wzielismy specyfikacje ktora przychodzi razem z projektem i wedlug niej zamowilismy cala stal, a co do drewna to my mamy swoj las i wycielismy ok 13 drzew. Pozdrawiam[/img]

Iguasu
17-02-2008, 22:51
Odnośnie kuchni- u nas spiżarka zostaje. Mamy znajomych którzy budują dom drugi raz i stwierdzili, że spiżarka przy kuchni MUSI BYĆ- my też! Kuchnia duża owszem ładnie wygląda ale musi być funkcjonalna.

Jeżeli chodzi o spiżarkę (komórkę) to popieram. KOMÓRKA MUSI BYĆ! I tyle... Ja buduję trzeci dom i wg przysłowia ten jest już dla mnie (poprzednie były dla wroga i przyjaciela). Po jakimś czasie każdy kto buduje po raz pierwszy przyzna mi rację (zapewne tylko "w duchu")...

Iguasu
17-02-2008, 22:58
(...) Inni, którzy to zrobili zachwalają ten pomysł bo trudno jest im przyznać się do (bez obrazy!) porażki...

ot myśl przewodnia budowania wszystkich którzy wybrali projekt gotowy heheheh

No cóż... I to by było na tyle. :wink:

EwaWoj
18-02-2008, 16:59
nareszcie ktoś stawia fundamenty!!!!!!! :lol: 1-go marca na budowę wchodzi geodeta i będzie wyznaczał na działce dom, a później startujemy z fundamentami . Plan mamy ambitny. Start budowy 1-go marca a zakończenie 26-go października br. mam nadzieję że wszystko potoczy się po naszej myśli? :D A jak plany Waszej budowy Marto i Łukaszu??????

szuna
18-02-2008, 17:08
Smiały ten plan :lol: Powodzenia!!!

O&M
18-02-2008, 17:14
nareszcie ktoś stawia fundamenty!!!!!!! :lol: 1-go marca na budowę wchodzi geodeta i będzie wyznaczał na działce dom, a później startujemy z fundamentami . Plan mamy ambitny. Start budowy 1-go marca a zakończenie 26-go października br. mam nadzieję że wszystko potoczy się po naszej myśli? :D A jak plany Waszej budowy Marto i Łukaszu??????

Oby się udało....

My chcemy się wprowadzić do końca wakacji, ale jak pomyślę ile jeszcze pracy przed nami to nie wiem jak to będzie...

Pozdrawiam :D

szuna
18-02-2008, 17:25
a soja drogą to proszę Was bardzo o odpowiedż ILE KOSZTOWAŁY WAS DRZWI WEWNĘTRZNE???

EwaWoj
18-02-2008, 17:36
firmę budowlaną mamy od momentu stawiania fundamentów po wykończenie, czyli na cały czas budowy, z materiałami na razie nie problemów (w tym tygodniu zamawiamy bloczki fundamentowe i na ściany) to plan powinien być zeralizowany w 100% (mam taką nadzieję :wink: )

O&M
18-02-2008, 18:01
no, no, no pablitoo !! ładnie wyszła ta kuchnia, doskonale dobrane kolory mebli ze schodami!! ciekawi mnie jak prezentuje się ten ogromny stół w jadalni?? może jakieś zdjęcia?? pozdrawiam :D

No bez przesady - nie żaden ogromny ... stół robił nam stolarz na zamówienie wg naszego indywidualnego projektu - 190x90cm - powiększony standardowy / wymiarowo /stół ośmioosobowy tak żeby zmieściło się wokół 10 osób. Do tego 10 krzeseł i komplet do jadalni ...

Tak na margnesie - to za bardzo nie można poszaleć w jadalni - zbyt duży stół wychodzi obrysem w wejście do salonu .

Witaj pablitoo jeszcze raz proszę o fotki jadalni :D właśnie rozglądamy się za meblami do kuchni i jadalni i bardzo chciałabym zobaczyć jak stół o takich wymiarach jak Wasz prezentuje się w wykuszu?? ja raczej myślałam o stole na 6 osób 1,5x1,0, choć chciałabym większy...

Pozdrawiam

pablitoo
19-02-2008, 10:34
(...)Plan mamy ambitny. Start budowy 1-go marca a zakończenie 26-go października br. mam nadzieję że wszystko potoczy się po naszej myśli? :D A jak plany Waszej budowy Marto i Łukaszu??????

Rzeczywiscie ambitny plan - powodzenia ... :)

Ja generalnie jestem zwolennikiem przezimowania stanu surowego przed wykoczeniówką - przez zimę mury przeschną , wilgoć odparuje , całą chałupę przewieje i przemrozi - wszystko to tylko na dobre budynkowi wyjdzie ... - nie ma co się spieszyć ... - oczywiście jest to moje zdanie :)

pablitoo
19-02-2008, 10:37
(...)

Witaj pablitoo jeszcze raz proszę o fotki jadalni :D właśnie rozglądamy się za meblami do kuchni i jadalni i bardzo chciałabym zobaczyć jak stół o takich wymiarach jak Wasz prezentuje się w wykuszu?? ja raczej myślałam o stole na 6 osób 1,5x1,0, choć chciałabym większy...

Pozdrawiam

Poszukam jakichś fotek jadalni - jak nie znajdę to coś pstryknę i powieszę na forum - proszę tylko o cierpliwość :)

Wczoraj montowałem złącze do szybkozłączki do opróżniania szamba - urobiłem się i przemarzłem do kości - ale wszystko działa :lol: - wczorajsze wypróżnianie szamba - automat i przyjemność :)
Może dzisiaj po pracy coś pstryknę ...

EwaWoj
20-02-2008, 21:34
Dzisiaj otrzymaliśmy pozwolenie na budowę :D troszkę to trwało, ale udało się!!! na razie wszystko idzie zgodnie z planem (oby tak dalej). Nasi znajomi (kończą budowę za dwa tygodnie) mówią, że "budowa domu to frajda" mam nadzieję, że bedę mówiła tak samo.

pablitoo
21-02-2008, 08:16
Dzisiaj otrzymaliśmy pozwolenie na budowę :D troszkę to trwało, ale udało się!!! na razie wszystko idzie zgodnie z planem (oby tak dalej). Nasi znajomi (kończą budowę za dwa tygodnie) mówią, że "budowa domu to frajda" mam nadzieję, że bedę mówiła tak samo.

Gratulacje :D - że sie tak wyrażę - to dopiero początek drogi - najprzyjemniejszy ...

Oczywiście zgadzam sie w zupełności ze budowa domu to wielka frajda - mogę tak powiedzieć ponieważ dom już zbudowałem - natomiast podczas jego budowy - tak wielka frajda to jednak nie była :)

:lol:

EwaWoj
23-02-2008, 21:08
Witam!
dzisiaj uzgadnialiśmy w hurtowni ilość bloczków fundamentowych oraz bloczki na ściany i oglądaliśmy wybudowanego ORIONKA (w pobliżu naszej działki - stan surowy zamknięty). W środku jest cudowny, góra wysoka (góra podniesiona o jeden pustak), zastanawiamy się teraz czy też podnosić go o jeden pustak czy zostawić tak jak jest w projekcie?

pablitoo
23-02-2008, 21:41
Witam!
dzisiaj uzgadnialiśmy w hurtowni ilość bloczków fundamentowych oraz bloczki na ściany i oglądaliśmy wybudowanego ORIONKA (w pobliżu naszej działki - stan surowy zamknięty). W środku jest cudowny, góra wysoka (góra podniesiona o jeden pustak), zastanawiamy się teraz czy też podnosić go o jeden pustak czy zostawić tak jak jest w projekcie?

Teraz się zastanawiacie - po otrzymaniu PnB ?? - hmmm - zmiana wysokości ścianki kolankowej rzutuje na zmianę i powierzchni użytkowej i przede wszystkim kubatury budynku , ma wpływ również na wysokość budynku - to wszystko są zmiany istotne które wymagają zmiany w wydanym pozwoleniu na budowę ... - generalnie rzecz ujmując PnB otrzymuje sie dla konkretnego budynku o ściśle określonej powierzchni użytkowej i kubaturze - zmiana tych parametrów - nowe PnB ...

Nie to żebym Was straszył - ale jak będziecie występować do PINB / Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego / o odbiór budynku po zakończeniu budowy możecie mieć kłopoty ...

mardab41
24-02-2008, 02:54
witam wszystkich
gdzie pod warszawą można obejrzeć Oriona?
Bardzo proszę o informacie.
Pozdrawiam
Marcin

szuna
24-02-2008, 12:04
nawet po adaptacji projektu można podnieść ścianę kolankową wystarcz porozmawiać ze swoim kierownikiem budowy i on napisze pismo w naszym imeniu z proponowaną zmianą. u mnie tak było.

pablitoo
24-02-2008, 13:17
nawet po adaptacji projektu można podnieść ścianę kolankową wystarcz porozmawiać ze swoim kierownikiem budowy i on napisze pismo w naszym imeniu z proponowaną zmianą. u mnie tak było.

No jeżeli tak to rzeczywiście nie ma problemu - jak ja robiłem adaptację projektu to architekt wprost powiedział że taka zmiana musi być wcześniej odnotowana/ rysunki zamienne w projekcie + obliczenia więźby dachowej i obciążeń przeniesionych na ściankę kolankową + zmieniona powierzchnia uzytkowa i kubatura / i PnB musi ją obejmować - potem tego nie będzie można zmienić bez zmiany warunków PnB - widocznie przepisy łagodnieją - to dobrze :D

Ale dla pewności dowiedziałbym sie na Waszym miejscu w PINB czy podczas odbioru budynku nie będzie kłopotu ze zmieniona powierzchnią użytkową i kubaturą - jak ja odbierałem decyzje z PINB to na decyzji są podane wszystkie parametry budynku z projektu - czyli pow użytkowa, pow całkowita , netto , kubatura etc .. - i dla takiego budynku zostaje wydana decyzja o zgodzie na użytkowanie i zamieszkanie ...
No ale to tak na zasadzie dmuchania na zimne - po co potem się denerwować :D

EwaWoj
24-02-2008, 20:40
witam!
nie będziemy podnosić o jednego pustaka, oglądaliśmy wersję z podniesionym i doszliśmy do wniosku że jest to zbyteczne, ale wczoraj oglądaliśmy (całkiem przypadkowo) u stolarza schody (drewniane z poręczami w kształcie wstęgi, cudo!!!! :lol: ) ale cena była też cudowna :cry: wiem, że do schodów to droga jeszcze bardzo daleka, ale napiszcie czy schody macie drewniane, murowane, z gotowych elementów czy np. na zamówienie u stolarza?

szuna
25-02-2008, 10:20
drewniane, ażurowe bez wstęgi bo mnie na nią nie stać!!! :lol:

Ania K-M
25-02-2008, 12:26
Witajcie Orionowicze. Mamy wielką prośbę. Otóż jesteśmy na etapie
zakupu stropu Teriva,chcemy zmienić bieg schodów i mamy w związku z
tym pytanie do wszystkich którzy już mają to za sobą w jakie zmiany
zastosowali w kontrukcji stropu. Dodam że chcemy aby
schody prowadziły od strony gabinetu na dole i wychodziły na łazienkę
na górze.
8)
Prosimy bardzo o wszelkie sugestie od szacownego grona Orionowiczów :roll: :roll: .
Pozdrawiamy . Ania i Wiesiu

EwaWoj
25-02-2008, 17:53
na "wstęgę" też nas nie stać :cry: , ale jeżeli to nie tajemica ile was kosztowały schody drewniane, ażurowe????

bubanet
25-02-2008, 21:41
witam
miło czytac jak Wam domki rosną :P
ja dopiero złożyłem wniosek o wydanie WZ.
postanowiłem budowac z porothermu 25 + styropian. testowal ktos takie polączenie na ORIONKU? pytam bo mam możliwość kupienia tej cegly w dosc dobrej cenie a musze się szybko zdecydowac. ile bloczków potrzeba na wersje bez garazu(niestety nie mam kupionego projektu a autor za bardzo chce się tym chwalic)?
pozdawiam

jurand
26-02-2008, 18:23
na "wstęgę" też nas nie stać :cry: , ale jeżeli to nie tajemica ile was kosztowały schody drewniane, ażurowe????

Jestem właśnie na tym etapie także mogę powiedzieć ze ceny takich schodów w okolicach Czestochowy rozpoczynają sie od 35 tysięcy złotych, natomiast cena schodów prostych od 15 tysięcy w górę.

O&M
26-02-2008, 18:32
na "wstęgę" też nas nie stać :cry: , ale jeżeli to nie tajemica ile was kosztowały schody drewniane, ażurowe????


....my jesteśmy na etapie wybierania schodów :lol: ceny przyznaję zabójcze !!! oczywiście tych giętych, ale zwykłe ażurowe drewniane można ponoć kupić już od 8000 - 18000 (cena aktualna z targów budowlanych) jednak polecam odwiedzenie stron www.marchewka.pl oraz www.domanski.pl tu są naprawdę fajne schody, ale ceny giętych ażurowych z krajowego drzewa zaczynają się od 33000, a drewno egzotyczne to już zupełny kosmos :lol:

PS. realizacja zamówienia takich schodów dochodzi nawet do pół roku, więc warto o nich myśleć już na wczesnym etapie budowy... my trochę za późno się obudziliśmy :)

Pozdrawiam

pablitoo
26-02-2008, 19:17
PS. realizacja zamówienia takich schodów dochodzi nawet do pół roku, więc warto o nich myśleć już na wczesnym etapie budowy... my trochę za późno się obudziliśmy :)

Pozdrawiam

Potwierdzam - na nasze schody od złożenia zamówienia do montażu czekaliśmy ponad 7 miesięcy ...
Ale montaż - 3 dni - schody przyjechały prawie gotowe w całości :D

jurand
26-02-2008, 19:19
to ja dorzuce jeszcze jedna strone: http://www.drebox.pl/

Iguasu
26-02-2008, 21:17
na "wstęgę" też nas nie stać :cry: , ale jeżeli to nie tajemica ile was kosztowały schody drewniane, ażurowe????

Jestem właśnie na tym etapie także mogę powiedzieć ze ceny takich schodów w okolicach Czestochowy rozpoczynają sie od 35 tysięcy złotych, natomiast cena schodów prostych od 15 tysięcy w górę.
Za takie pięniądze może lepiej ... windę? Zastanawiam się nad drabiną.

EwaWoj
26-02-2008, 21:44
oglądałam schody na stronach, które podaliście, są piękne ...... ale ceny ich mnie przerażają, może ta winda to jakiś pomysł? :wink: Czy zastanawialiście się nad schodami murowanymi?

szuna
26-02-2008, 22:52
Trzeba dobrze szukać. Naprawdę małe firmy robią schody za rozsądną kase. Ja też zaczynałam od wycen typu marchewka domański, ale bez przesady.
Mnie kosztują 9tys ale dlatego że zamówiłam całą stolarkę (bez okien) u tego samego Pana. bez całej reszty byłoby 12. zatem głowa do góry!!!

jurand
27-02-2008, 07:18
zgadza sie mala firma moze nam to zrobic za rozsadne pieniadze, ale ..... taka firma , nie ma wlasnej suszarni a drewno bierze wprost z tartaku, co sie potem dzieje z drzewem osobiscie widzialem a druga sprawa maszyny .... to z kolei przekłada się na jakośc wykonania, trzecia sprawa to fachowiec ... tutaj trzeba dokładnie sprawdzic i poogladac wykonane wczesniej prace ... bo niestety ale wydaje mi się że schody to najwazniejszy i chyba najpieknieszy mebel Oriona, w końcu położony w samym centrum budynku

agade
27-02-2008, 09:17
oglądałam schody na stronach, które podaliście, są piękne ...... ale ceny ich mnie przerażają, może ta winda to jakiś pomysł? :wink: Czy zastanawialiście się nad schodami murowanymi?
Ja mam murowane schody ponieważ chciałam miec marmurowe. Plusem jest to, że będą dużo tańsze niż wymyślne ażurowe i nie muszę się wspinac po drabinie w trakcie wykonczeniówki ;)

Arenika
27-02-2008, 10:03
Hejka dawno mnie tu nie było. U nas na budowie dziś ruch panowie wstawiają OKNA!!! Czy ktos z was ma okna w kolorze orzech. Pozdrawiam

O&M
27-02-2008, 16:43
zgadza sie mala firma moze nam to zrobic za rozsadne pieniadze, ale ..... taka firma , nie ma wlasnej suszarni a drewno bierze wprost z tartaku, co sie potem dzieje z drzewem osobiscie widzialem a druga sprawa maszyny .... to z kolei przekłada się na jakośc wykonania, trzecia sprawa to fachowiec ... tutaj trzeba dokładnie sprawdzic i poogladac wykonane wczesniej prace ... bo niestety ale wydaje mi się że schody to najwazniejszy i chyba najpieknieszy mebel Oriona, w końcu położony w samym centrum budynku

zgadzam sie w 100% :D

JacekS
27-02-2008, 18:15
Ja mam :lol:

Marek_42
27-02-2008, 21:08
zgadza sie mala firma moze nam to zrobic za rozsadne pieniadze, ale ..... taka firma , nie ma wlasnej suszarni a drewno bierze wprost z tartaku, co sie potem dzieje z drzewem osobiscie widzialem a druga sprawa maszyny .... to z kolei przekłada się na jakośc wykonania, trzecia sprawa to fachowiec ... tutaj trzeba dokładnie sprawdzic i poogladac wykonane wczesniej prace ... bo niestety ale wydaje mi się że schody to najwazniejszy i chyba najpieknieszy mebel Oriona, w końcu położony w samym centrum budynku

zgadzam sie w 100% :D

Witam serdecznie .
Przez cały czas budowy Oriona skromnie czytałem Wasze posty .
teraz juz mieszkam .
Moja przygoda w budowanie domu rozpoczela sie we wrzesniu 2006 roku
ze wzgledu na fatalny wybor firmy budowlanej w 2006 roku udało mi sie doprowadzic budowe do wymurowania sciany fundamentowej i zazypania piaskiem .tak faktycznie budowa i pierwsze cegły zostały wmurowane 15 marca 2007 roku . wprowadziłem sie do Orionka 1 grudnia 2007.
Brakowało mi jeszcze drzwi na pietrze a to z powodu koralików ktore ze wzgledu na popijanie artysty rzeżbiarza stolarz nie mogł przykleic .
podobno budowa trwała krotko- -- moze i tak ale kosztowało mnie to strasznie duzo zdrowia i jest to swietny sposob na odchudzanie 15 kilo schudłem . :P
sami zobaczycie jak wyglada moj Orionek
troszke opisu ;
Nad garazem zrobiłem garderobe .z dwoch pokoi jest jedna duza sypialnia z ktorej wchodzi sie do lazienki i do garderoby . Oczywiscie jest pokoj goscinny na pietrze nad wykuszem jadalni . na dole pokoj dzienny z jadalnia i kuchnia
Oczywiscie gabinet łazienka wcale nie taka mała ,pomieszczenie gospodarcze i garaz .
Zreszta ocencie sami

pozdrawiam wszystkich mieszkajacych juz w orionku oraz tych na roznych etapach budowy .
http://foto.onet.pl/i6s2j,oj5sywbw5wkm,u.html

Iguasu
27-02-2008, 22:26
Witam serdecznie .
Przez cały czas budowy Oriona skromnie czytałem Wasze posty .
teraz juz mieszkam .

Orionek I lustro! Taki sam i ja buduję. Gratuluję wyboru. Pytanko... schody są super! O takie mi chodziło. Mógłbyś dać cynk? Gdzie, za ile i jak długo? Czy takie ustawienie schodów obróconych o 90st wzgl. projektu się sprawdza? I jeszcze jedno - nie pokazałeś swojej kuchni. I gdzie ta skromność? :D

malwinka26
28-02-2008, 07:45
śliczny domek, z gustem wyposażony :D
Mam pytanie czy powiększaliście wykusz w jadalni?

pablitoo
28-02-2008, 09:00
Piękny dom - gratutacje :D

Bardzo mi sie podobają schody wejsciowe i kolumny wraz z murkami - super zrobione - no i wyglądają jak w projekcie - znakomicie .

Bardzo ciekawy pomysł na powiększenie sypialni na poddaszu - kosztem dwóch pomieszczeń wielka sypialnia - ja myślałem zrobić sypialnię w pomieszczeniu nad garażem / wybudowalismy Oriona II / ale jednak zrezygnowaliśmy - za duże pomieszczenie .

Powiedz jak z funkcjonalnoscią Twoich schodów na poddasze ?? - strasznie zakręcone :D - my mamy zabiegowe o mniejszym stopniu zakręcenia, a jednak coś wnieść do góry po nich czasami zakrawa na koszmar :)

Napisz o ile podniosłeś scianke kolankową - widać na fotkach poddasza że ją podnosiłeś .

Jakbyś jeszcze mógł zamieścić foto pomieszczenia gospodarczego - kotłowni - chętnie bym zobaczył , no i kuchnię też :)

Ania K-M
28-02-2008, 10:49
Marek_42
Śliczny Orionek! Gratuluję
My także budujemy oriona w odbiciu lustrzanym tylko z podwójnym garażem niedaleko Wrocławia.Super że możemy oglądać pomieszczenia na tym etapie co daje nam większe rozeznanie.Mamy jednak pare pytań:jak wygląda sytuacja ze stropem po zmianie otworu na schody tj.obrócenie tych schodów -my tez tak planujemy zrobić . Powiekszałeś dom jeśli tak to o ile ;jak wygląda dolna łazienka powiekszałeś ją? Jeszcze jedna prośba taka jak Pablita kotłownia i kuchnia - chętnie też zobaczymy![/b]

Chris o poranku
28-02-2008, 11:56
Witam. Przesyłam link do zdjęć naszych schodów. były montowane 3 dni temu.
Zdjęcia robione były w nocy z lampą, także kolory są nieco ostrzejsze.
Kosztowały 6,8tys. z tym ze materiał na konstrukcje i stepy był nasz.
Schody z gruszy polnej.

http://darecom.fotosik.pl/albumy/231032.html

prymasek
28-02-2008, 18:41
a soja drogą to proszę Was bardzo o odpowiedż ILE KOSZTOWAŁY WAS DRZWI WEWNĘTRZNE???

4,5 tys zł ale zapłaciłem mniej bo koleś przerobił mnie z kolorem
widziałaś naświetle boczne ramiak drewniany środek taka śmieszna docieplana płyta

prymasek
28-02-2008, 18:43
Trzeba dobrze szukać. Naprawdę małe firmy robią schody za rozsądną kase. Ja też zaczynałam od wycen typu marchewka domański, ale bez przesady.
Mnie kosztują 9tys ale dlatego że zamówiłam całą stolarkę (bez okien) u tego samego Pana. bez całej reszty byłoby 12. zatem głowa do góry!!!

zdrajca :-)))))

i po co ja Ci moje schody pokazywałem??? he???

pablitoo
28-02-2008, 20:26
Drodzy Orionowicze - nie mogłem się powstrzymać :D

Foto (http://img340.imageshack.us/img340/6742/pict4784lq4.jpg) - hehhhh - po prostu super ...

Czekam na podobne fotki - Marek_42 - może Ty ??

:lol:

Marek_42
28-02-2008, 22:27
[quote="Iguasu"][quote="Marek_42"]

dziekuje bardzo za pozytywna opinie o moim orionku .Co do schodów to robiła je firma z Krakowa Teko. zapłaciłem za nie 15800,00zl
odwiedziłem i marchewke i innych ktorzy robia giete schody ale ceny ????.
zalozenie bylo takie .Schody jako mebel ,bo sa na głownym miejscu domu powinny byc na tyle lekkie i ladne i przestronne aby nie przytłaczaly a jednoczescnie były wyeksponowane no i funkcjonalne . takie tez sa .
jest to chyba jedna z nielicznych firm ktora spełniła moje wymagania .okazali sie w pełni profesjonalistami . Otwór schodowy powiekszylem o 20 cm nie wiedzac jeszcze jakie schody będe montował . łatwiej jest wtedy zaprojektowac mijanie sie poreczy a i wplywa to na szerokosc schodów .
wszystkie meble wnosilem schodami jedynie biblioteka-hmm stary antyk ,ulubieniec moje zony ,musiałem transportowac na pietro przez balkon z przodu domu /jeszcze nie bylo balustrad /ale po drabinie trwało to trzy minuty :P Co do mebli kuchennych to sa zrobione z bielonego jesionu na zamowienie .Blaty marmurowe w kolorze parapetów . Jak widac na zdjęciach nie mam spizarni kosztem wiatrolapu a to dlatego ,ze lustro wraz z wieszakami było kupione przed budowa domu . wymiary wiatrołapu zostały dopasowane do wymiarow lustra . te kobiety :evil:
zrobie zdjecia mebli w kuchni wraz z wyspa to dodam do albumu .
co do odwroconych schodów to uwazam ze to dobry pomysł -kilka stron wczesniej bylo o tym dyskusja . zrobiłem prowizoryczne schody i okazalo sie ,ze to rozwiazanie jest najlepsze. jedynie trzeba uwazac aby głowa nie uszkodzic schodow :P ,ale kazde rozwiazanie ma ten problem .
malwinka pyta o wykusz w jadalni - nie powiekszalismy go miesci sie tam stól okragły rozkładany a wigilie 2006 zrobilismy na 12osob i bylo wygodnie .
co do pomieszczenia gospodarczego to oczywiscie zrobie zdjecia -ale tam na stole warsztatowym mam jeszcze burdelik :oops: Polecam i to juz sprawdzone ,brodzik w tym pomieszczeniu - wszystko co brudne od psa po buty - niezastapione miejsce do mycia , plukania.
ide pracowac na kredyt wiec jak zrobie fotki o ktore prosicie to sie ponownie odezwe

pozdrawiam :D

Marek_42
28-02-2008, 22:34
Drodzy Orionowicze - nie mogłem się powstrzymać :D

Foto (http://img340.imageshack.us/img340/6742/pict4784lq4.jpg) - hehhhh - po prostu super ...

Czekam na podobne fotki - Marek_42 - może Ty ??

:lol:
kominek masz super - ja jednak mam wkład kominkowy z płaszczem wodnym
obudowe zaplanowalem w formie skromnej z piaskowca i marmuru tak mi pasowało do całosci . ze wzgledu na to ze mam w domu zamontowana rekuperacje musialem zastosowac zamkniete palenisko dlatego ten wkład kominkowy a przy okazji grzeje mi ciepla wode i dom .
pozdrawiam

marek

O&M
28-02-2008, 23:11
Marek_42 mnie nie zostaje nic innego jak dołączyć sie do gratulacji, naprawdę piękny dom!!, ciekawe wnętrza, rozwiązania bardzo interesujące i odważne, najbardziej spodobał mi się pomysł z wanną no i oczywiście olbrzymią sypialnią na poddaszu :)

Pozdrawiam

O&M
28-02-2008, 23:19
Drodzy Orionowicze - nie mogłem się powstrzymać :D

Foto (http://img340.imageshack.us/img340/6742/pict4784lq4.jpg) - hehhhh - po prostu super ...

Czekam na podobne fotki - Marek_42 - może Ty ??

:lol:

Oczywiście pablitoo Twój kominek też śliczny :D chętnie pochwaliłabym się moimi fotkami, ale na razie jeszcze puste nieotynkowane ściany :wink:

jurand
29-02-2008, 07:10
Drodzy Orionowicze - nie mogłem się powstrzymać :D

Foto (http://img340.imageshack.us/img340/6742/pict4784lq4.jpg) - hehhhh - po prostu super ...

Czekam na podobne fotki - Marek_42 - może Ty ??

:lol:

Kominek bardzo urokliwy, otwarty wiec pewnie kazdy trzask palacego sie drzewa słyszalny. Super i gratulacje.

pablitoo
29-02-2008, 09:34
nawet po adaptacji projektu można podnieść ścianę kolankową wystarcz porozmawiać ze swoim kierownikiem budowy i on napisze pismo w naszym imeniu z proponowaną zmianą. u mnie tak było.

Odnośnie naszej dyskusji na temat prawnych aspektów podnoszenia ścianki kolankowej - Tutaj (http://forum.muratordom.pl/post2367355.htm#2367355) - ciekawa dyskusja na Wymianie Doświadczeń w tym temacie ... - może kogoś zainetersuje :D

pablitoo
29-02-2008, 09:37
(...)

Kominek bardzo urokliwy, otwarty wiec pewnie kazdy trzask palacego sie drzewa słyszalny. Super i gratulacje.

A dziękuję - kominek rzeczywiscie bardzo urokliwy - szczególnie podczas palenia - atmosfera i wrażenia niesamowite :D Trzask płonących polan i ten zapach drewna :) - ale ja to jestem na tym punkcie skrzywiony - dlatego u nas kominek otwarty i o innym wogóle nie mogło być mowy ...

:D

aśG
29-02-2008, 09:51
Chris o poranku PIĘKNY DOM !!!!!! GRATULUJE !!!!!! Super ci wyszedł - elewacja, okna, proporcje..... aż oko cieszy. Naprawde piękny!!! Tak czasem wpadam do tego wątku bo miałam bydować ten domek. Co prawda wybraliśmy inny - podobny - ale ten nadal mi się podoba, a już szczególnie twój mnie zachwycił. Jeszcze raz gratuluję. Ni o może jeszcze jakieś zdjęcia z wnętrz zamieścisz bo przypuszczam że też będzie co pooglądać.
Pozdrawiam!

Dobrusiak
29-02-2008, 10:01
Czy ktoś z orionowiczów będzie używał ekogroszku. My jesteśmy na etapie przeprojektowywania i zastanawiamy się, gdzie można taki ekogroszek składować. W pomieszczeniu gospodarczym zmieści się pewnie piec, jakieś półeczki i pewnie nic więcej. Nie wiemy, czy zrobić podpiwniczenie np. pod garażem, ale wolelibyśmy tego nie robić. Czy ktoś z Was wpadł na jakiś lepszy pomysł?

daria_k
29-02-2008, 12:03
Witam, muszę przyznać, że śledzę to forum od pewnego czasu i nigdy nie było chwili wolnej żeby się dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy Oriona :) aż do dziś :)
Orionki stoją i to dwa obok siebie :) jeden nasz jeden mojej szwagierki który jest już prawie gotów do zamieszkania, my niestety jesteśmy na drugim planie i na dniach ma wskoczyć wykończeniówka.
Jak tylko znajdę zdjęcia postaram się coś wrzucić.

Serdecznie pozdrawiam "Orionowiczów" :)
Daria

prymasek
29-02-2008, 12:33
zaczyna się robić za słodko od tych ciągłych pochwał....

przynajmniej jak dla mnie :evil:

jurand
29-02-2008, 17:04
Czy ktoś z orionowiczów będzie używał ekogroszku. My jesteśmy na etapie przeprojektowywania i zastanawiamy się, gdzie można taki ekogroszek składować. W pomieszczeniu gospodarczym zmieści się pewnie piec, jakieś półeczki i pewnie nic więcej. Nie wiemy, czy zrobić podpiwniczenie np. pod garażem, ale wolelibyśmy tego nie robić. Czy ktoś z Was wpadł na jakiś lepszy pomysł?

Ja mam kotłownie na eko-groszek i powiem tak miejsca na składowanie węgla nie ma. Owszem można zestawić do 10 woreczków ale to chyba wszystko. Zdając sobie z tego sprawę mam wybudowany dodatkowo budynek garazowo-gospodarczy w którym jest przewidziany takowy skladzik. Wiec jeżeli nie planujesz podobnego budynku to pozostaje składowanie pod jakas wiata lub tak jak napisałeś podpiwniczenie.

agana
29-02-2008, 18:07
Witam ponownie! Zobaczyłam starych znajomych, to się włączam :D . Cóż mam dodać, jak już wszystko powiedział Prymasek :wink:
Mieszkam od paru miesięcy i nie zamieniłabym Oriona na inny projekt. Fajnie nam się mieszka. Pozdr.

pablitoo
29-02-2008, 18:11
a soja drogą to proszę Was bardzo o odpowiedż ILE KOSZTOWAŁY WAS DRZWI WEWNĘTRZNE???

Nasze drzwi wewnętrzne - w ilości 11 sztuk - całe drewniane / sosnowe - bejcowane na ciemny orzech / wraz z ościeżami i opaskami robione na zamówienie kosztowały 10kpln.
Zamawialiśmy je rok temu - czas wykonania - około 3 miesięcy .

Niektóre z naszych drzwi na fotkach poniżej :) :

http://img220.imageshack.us/img220/5919/11111ai5.jpg

http://img165.imageshack.us/img165/7329/22222ae9.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/5674/33333os6.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/151/44444fj4.jpg


Oczywiście dla zainteresowanych - służę namiarami na stolarza .

O&M
29-02-2008, 19:41
zaczyna się robić za słodko od tych ciągłych pochwał....

przynajmniej jak dla mnie :evil:

a jak dla mnie jest ok!! chyba zresztą między innymi na tym polega to forum....


:lol:

pablitoo
01-03-2008, 09:04
O&M -> odbierz pw ...

:D

Maciej-Dębieńsko
02-03-2008, 00:04
Dziękuję wszystkim za odp szczególnie Tobie Pablitoo :wink:

niestety mój mąż twierdzi że kuchnia powinna być zamknięta w stosunku do reszty domu, bo zapachy... bałagan.. i takie tam




niestety, ale obawiam się, że w orionie nie ma takiej możliwości żeby "zamknąć" kuchnię... poza tym wydaje mi się, że na tym polega urok domu: duży, przestronny hol z centralnie umieszczonymi, pięknymi schodami i otwartą kuchnią :D patrząc z innej strony to chyba teraz taka moda na otwarte kuchnie, bo jaki by nie wziąć projekt do ręki, to tam właśnie jest duża, otwarta kuchnia i to bezpośrednio na salon...

Pozdrawiam :wink:

Witam,

po raz pierwszy na forum.
Co do zamknięcia kuchni od strony holu jest rozwiązanie, oczywiście obarczone pewnym kosztem, mianowicie:
likwidujemy spiżarnię, zmieniamy bieg schodów (lustrzane odbicie) ścianę dzielącą kuchnię i hol stawiamy pomiędzy dolnym i górnym biegiem stopni, dodatkowo przy zmianie konstrukcji schodów poprzez zabudowanie przestrzeni pod nimi uztskujemy miejsce na spiżarkę. jedyną wadą jest konieczność niewielkiego pomniejszenia pokoju na piętrze, oczywiście z powodu schodów.

odnośnie kuchni otwartej na salon lub hol- nigdy więcej :)

pozdrawiam całe forum

aśG
03-03-2008, 09:22
Pablitoo czy mogłabym prosić o namiary na wykonawce drzwi. Też jestem z okolic Krakowa a drzwi są piękne! Może wyślij na pw.
Dzięki!

jurand
04-03-2008, 19:08
Zrzucę z siebie, zamówiłem dziś schody. Boże bron mnie bo teraz muszę na nie zarobić :)

O&M
04-03-2008, 20:33
Zrzucę z siebie, zamówiłem dziś schody. Boże bron mnie bo teraz muszę na nie zarobić :)


a jakie te schody??

jurand
04-03-2008, 20:58
gięte :( :)

O&M
04-03-2008, 21:58
nie jesteś wylewny...

pablitoo
05-03-2008, 06:59
gięte :( :)

To doskonale - gięte wstęgi są przepiękne - u kogo zamówiłeś ?? - jeśli oczywiście można wiedzieć no i jak sie nie boisz że jak powiesz to ktoś takie same sobie zrobi jak mu się spodobają :D

:lol:

prymasek
05-03-2008, 10:14
gięte :( :)

w takim razie pracuj co sił 8)

pablitoo
05-03-2008, 11:44
gięte :( :)

w takim razie pracuj co sił 8)

Jurand -> powiem krótko - warto pracować - warto :D - schody w Orionie to również mebel / niektórzy twierdzą że przede wszystkim mebel :D / - ja moimi schodami jestem zauroczony do dzisiaj - a już chodze po nich z pół roku :lol:

Daniel i Angela
05-03-2008, 16:21
Witam. Jakie robicie ogrzewanie? Co się teaz opłaca? Zastanawiam się nad pompą ciepła !!! Czy wie ktoś czy to jest opłacalne? POZDRAWIAM

szuna
05-03-2008, 16:22
My zakładamy pompę ciepła :D

jurand
05-03-2008, 16:39
gięte :( :)

To doskonale - gięte wstęgi są przepiękne - u kogo zamówiłeś ?? - jeśli oczywiście można wiedzieć no i jak sie nie boisz że jak powiesz to ktoś takie same sobie zrobi jak mu się spodobają :D

:lol:

Tak pieknie wygladaja i to jest niewatpliwy ich atut. A zamowilem w firmie http://www.drebox.pl/

O&M
05-03-2008, 17:38
Witam. Jakie robicie ogrzewanie? Co się teaz opłaca? Zastanawiam się nad pompą ciepła !!! Czy wie ktoś czy to jest opłacalne? POZDRAWIAM

Pompa ciepła - super rozwiązanie szczególnie latem!! ale gdzieś kiedyś przeczytałam, że zwraca się za jakieś 25 lat!!

Pozdrawiam

O&M
05-03-2008, 17:45
Tak pieknie wygladaja i to jest niewatpliwy ich atut. A zamowilem w firmie http://www.drebox.pl/

dziś rozmawiałam z przedstawicielem "marchewki" trochę się zmartwiłam, bo nie barwią drzewa - robią w naturalnych odcieniach... czyli jeśli z drzewa polskiego to tylko jasne odcienie :cry: więc chyba trzeba będzie jeszcze bardziej zacisnąć pasa i zrobić schody z egzotyka... :-?
PS robiąc teraz zamówienie - montaż w listopadzie!!!

jurand
05-03-2008, 18:07
To u wybranego przez mnie wykonawcy nie ma problemu schody beda debowe barwione. Poza tym właściciel zna sie na swojej robocie - rzetelne przedstawienie możliwości, wariantów i co istotne próba optymalnego rozwiązania. Musze przyznać ze to mi sie podobało.

jurand
05-03-2008, 18:18
Witam. Jakie robicie ogrzewanie? Co się teaz opłaca? Zastanawiam się nad pompą ciepła !!! Czy wie ktoś czy to jest opłacalne? POZDRAWIAM

Pompa ciepła - super rozwiązanie szczególnie latem!! ale gdzieś kiedyś przeczytałam, że zwraca się za jakieś 25 lat!!

Pozdrawiam

Pompa ciepła to rzeczywiście super sprawa, przede wszystkim komfort. Koszt inwestycyjny wysoki. Co do kosztów eksploatacji to mówi sie roźnie. Warto przeczytac artykul ze ze strony (http://hubomag.pl/) (opisano tam również opłacalność - wynika z niej ze po dzieiseciu latach zrównuje sie koszty z gazem ziemnym). Aha i jeszcze jedna sprawa miałem okazje być i rozmawiac z osaobami w paru obiektach gdzie podstawowym i jedynym źródłem energii cieplenej jest gruntowa pompa ciepła. Generalnie wiekszosc stwierdzila ze jest zimno. Co innego przy wodach geotermalnych nawet nisko temperaturowych, wtedy dolne źródło zasilania ma dość wysoka temperature. Wtedy taka pompa ciepla to istne cudo.

pablitoo
05-03-2008, 18:58
dziś rozmawiałam z przedstawicielem "marchewki" trochę się zmartwiłam, bo nie barwią drzewa - robią w naturalnych odcieniach... czyli jeśli z drzewa polskiego to tylko jasne odcienie :cry: więc chyba trzeba będzie jeszcze bardziej zacisnąć pasa i zrobić schody z egzotyka... :-?
PS robiąc teraz zamówienie - montaż w listopadzie!!!

No popatrz - jak ja zamawiałem schody u Marchewek to wówczas w ofercie mieli bejcowane schody z polskiego drewna ...

Ale - jak ciemne drewno to tylko egzotyk - polecam :D

No niestety - wykonanie giętych wstęg wymaga czasu ... - stąd i takie terminy .
Zwłaszcza że Marchewki przygotowują każdy projekt indywidualnie - schody przyjeżdżają do klienta zmontowane prawie w całości / bez wstęg poręczy /.
Jakość montażu i wykonania całych schodów - po prostu mistrzostwo - bez dwóch zdań .
U mnie projektant Marchewek był 3 razy zanim zaakceptowaliśmy projekt schodów :D

pablitoo
05-03-2008, 19:12
Pompa ciepła to rzeczywiście super sprawa, przede wszystkim komfort. Koszt inwestycyjny wysoki. Co do kosztów eksploatacji to mówi sie roźnie. Warto przeczytac artykul ze ze strony (http://hubomag.pl/) (opisano tam również opłacalność - wynika z niej ze po dzieiseciu latach zrównuje sie koszty z gazem ziemnym). Aha i jeszcze jedna sprawa miałem okazje być i rozmawiac z osaobami w paru obiektach gdzie podstawowym i jedynym źródłem energii cieplenej jest gruntowa pompa ciepła. Generalnie wiekszosc stwierdzila ze jest zimno. Co innego przy wodach geotermalnych nawet nisko temperaturowych, wtedy dolne źródło zasilania ma dość wysoka temperature. Wtedy taka pompa ciepla to istne cudo.

Ja również podczas wyboru systemu ogrzewania analizowałem wykonanie pompy ciepła - miałem nawet wstępne kalkulacje wykonania - jednak w moim przypadku pompa przegrała z gazem ziemnym przede wszystkim ze względu zasilania - pompa ciepła jest pędzona energią elektryczną / pompy muszą być zasilane prundem / - w moim przypadku - mieszkam na wsi - zaniki prądu zdążają się wcale nierzadko - dla mnie to bardzo ważny aspekt - nie ma prądu - nie ma ciepła i ciepłej wody ... :(
Poza tym energia elektryczna to chyba najszybciej drożejący nośnik energii - i na razie nie zanosi sie żeby było inaczej ...
Koszta wykonania dobrej pompy nie są małe - to fakt - ale ja lubię takie nowinki i nietypowe systemy :) - jednak komfort przede wszystkim - dlatego u nas gazio i oszczędny kocioł kondensacyjny który napędza niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe :D

Daniel i Angela
05-03-2008, 19:39
Dzięki Pablito ja też '' jestem " za gazem, solary próżniowe, kominek wspomagający z płaszczem wodnym. Góra grzejniki a dół podłogówka, ale jak dałem do zrobienia oferte cenową, to po odczytaniu mało z krzesła nie spadłem... Także myśle jak to rozwiązać.... Teraz głęboko się zastanawiam nad pompą ciepła... Pozdrawiam

pablitoo
05-03-2008, 20:48
Dzięki Pablito ja też '' jestem " za gazem, solary próżniowe, kominek wspomagający z płaszczem wodnym. Góra grzejniki a dół podłogówka, ale jak dałem do zrobienia oferte cenową, to po odczytaniu mało z krzesła nie spadłem... Także myśle jak to rozwiązać.... Teraz głęboko się zastanawiam nad pompą ciepła... Pozdrawiam

Dobra instalacja solarna z wydajnymi kolektorami próżniowymi to też niemały wydatek ... - praktycznie niezwracalny w wymiernej gotówkowej formie - dla mnie gdy stopa amortyzacji / amortyzacji , a nie zysku / inwestycji przekracza 10 lat - inwestycja jest z gruntu nieopłacalna .
Dobra instalacja solarna amortyzuje sie właśnie w takim mniej więcej okresie - a gdy zastosuje sie podstawowe oszczędne źródło energii - to jeszcze dłużej ...

Kominek z płaszczem wodnym - jak najbardziej tak - i chyba takie powiązanie jak : dobry oszczędny kocioł gazowy + kominek z PW lub ewentualnie GDP jest najwydajniejszym i najoszczędniejszym systemem grzewczym .

W moim osobistym przypadku - gazowy kocioł kondensacyjny Viessmanna z regulatorem pogodowym jako jedyne źródło c.o i c.w.u , instalacja c.o zaprojektowana jako stricte niskotemperaturowa , na parterze głównie podłogówka , poddasze - głównie grzejniki przewymiarowane odpowiednio do właściwej pożądanej przeze mnie mocy / woda na kotle nie przekracza 40 stopni / . Ogrzewam całego Oriona + garaż dwustanowiskowy , temperatury : dzienna 21 stopni , nocna zredukowana do 19 stopni , garaż 15 stopni.
Trzeci/czwarty miesiąc jak ogrzewam domek - rachunki za c.o nie przekraczają miesięcznie 400 pln / całokształtowe zużycie gazu - czyli c.o + c.w.u + kuchenka gazowa normalnie używana : nie przekracza 500 pln /miesiąc / .Trzeba też przyjąć iż pierwszy sezon grzewczy nigdy nie jest miarodajny - dom wówczas schnie , akumuluje ciepło , odparowuje resztki wilgoci - dopiero drugi sezon grzewczy jest miarodajny - dlatego szacuję jeszcze spadek zużycia gaziu o conajmniej 10 - 15% docelowo ...

Jak dla mnie koszty sezonu grzewczego nie powinny przekroczyć 2000 pln / szacunkowo 5 miesięcy sezonu grzewczego / - dla porównania - do tej pory mieszkając w 53 metrowym mieszkaniu płaciłem koszta ogrzewania 130 pln x 12 miesięcy = ca 1600 pln za sezon grzewczy ... - jak dla mnie teraz to rewelacja :D

No i oczywiście komfort , czystość i całkowita bezobsługowość gazowego systemu ogrzewania - nie ma sobie równych / oprócz pompy ciepła oczywiście :D /

prymasek
05-03-2008, 22:59
"ja Wam dam gaz"

podpisane

"Dmitri Miedwiediew
prezydent Federacji Rosyjskiej

były prezes Gazpromu"


:wink: :evil:

daria_k
05-03-2008, 23:02
Dzięki Pablito ja też '' jestem " za gazem, solary próżniowe, kominek wspomagający z płaszczem wodnym. Góra grzejniki a dół podłogówka, ale jak dałem do zrobienia oferte cenową, to po odczytaniu mało z krzesła nie spadłem... Także myśle jak to rozwiązać.... Teraz głęboko się zastanawiam nad pompą ciepła... Pozdrawiam

Witam serdecznie
Widzę, że to kolejny Orion w Słupsku :D
Co do ogrzewania to my akurat mamy - tak się to ładnie nazywa "zintegrowany system" czyli turbokominek, piec gazowy i dwa solary, inwestycja spora ale akurat w Słupsku jest człowiek który jest świetnym specjalista w tej dziedzinie. Jak się sprawdzi to pewnie dopiero wyjdzie gdy się wprowadzimy, ale w tej chwili nagrzewa wodę do 28-30 stopni a gazówka tylko dogrzewa do odpowiednej temperatury, więc już jest oszczędność :D

Pozdrawiam serdecznie

pablitoo
06-03-2008, 09:55
"ja Wam dam gaz"

podpisane

"Dmitri Miedwiediew
prezydent Federacji Rosyjskiej

były prezes Gazpromu"


:wink: :evil:

Hi hi hi - już się boję :D - w zeszłym roku gaz nie podrożał ani razu - ekogroszek zaś na przestrzeni zeszłego roku o ile zdrożał ?? 50% czy 70% ?? - niech się wypowiedzą użytkownicy kotłowni na ekogroch ...

PS. Mój sąsiad ogrzewa dom kotłem retortowym na ekogroszek - rok temu płacił za workowany ekogroch 450 pln/tona , teraz ostatnio kupował ten sam opał za 650-700 pln/tona ... - ale to przecie żadna podwyżka :lol:

Ale ja nie wiem - nie znam się ...

:)

prymasek
06-03-2008, 11:46
"ja Wam dam gaz"

podpisane

"Dmitri Miedwiediew
prezydent Federacji Rosyjskiej

były prezes Gazpromu"


:wink: :evil:

Hi hi hi - już się boję :D - w zeszłym roku gaz nie podrożał ani razu - ekogroszek zaś na przestrzeni zeszłego roku o ile zdrożał ?? 50% czy 70% ?? - niech się wypowiedzą użytkownicy kotłowni na ekogroch ...

PS. Mój sąsiad ogrzewa dom kotłem retortowym na ekogroszek - rok temu płacił za workowany ekogroch 450 pln/tona , teraz ostatnio kupował ten sam opał za 650-700 pln/tona ... - ale to przecie żadna podwyżka :lol:

Ale ja nie wiem - nie znam się ...

:)


ależ przecie ja nie pisałem nic o cenach, podwyżkach, porównaniach, ekogroszku, nic a nic o tym nie pisałem.....

pablitoo
06-03-2008, 13:39
ależ przecie ja nie pisałem nic o cenach, podwyżkach, porównaniach, ekogroszku, nic a nic o tym nie pisałem.....

:oops: ...

Daniel i Angela
06-03-2008, 15:41
Witam daria_k. Prosze o namiar na tego człowieka od ogrzewania. Jeśli to nie tajemnica to ile to wszystko kosztowało?
Pozdrawiam Daniel

O&M
06-03-2008, 20:08
Hi hi hi - już się boję :D - w zeszłym roku gaz nie podrożał ani razu - ekogroszek zaś na przestrzeni zeszłego roku o ile zdrożał ?? 50% czy 70% ?? - niech się wypowiedzą użytkownicy kotłowni na ekogroch ...

PS. Mój sąsiad ogrzewa dom kotłem retortowym na ekogroszek - rok temu płacił za workowany ekogroch 450 pln/tona , teraz ostatnio kupował ten sam opał za 650-700 pln/tona ... - ale to przecie żadna podwyżka :lol:

:)

a mimo tego strasznego wzrostu cen ogrzewanie piecami na paliwo stałe - eko groszek, jest wciąż bardziej opłacalne niż na gaz...

jurand
07-03-2008, 10:34
a mimo tego strasznego wzrostu cen ogrzewanie piecami na paliwo stałe - eko groszek, jest wciąż bardziej opłacalne niż na gaz...

no i oczywiscie .... zdrowe zycie bowiem nie ma jak ranna gimnastyka ..... i woreczek do zasobnika :D

pablitoo
07-03-2008, 18:25
a mimo tego strasznego wzrostu cen ogrzewanie piecami na paliwo stałe - eko groszek, jest wciąż bardziej opłacalne niż na gaz...

no i oczywiscie .... zdrowe zycie bowiem nie ma jak ranna gimnastyka ..... i woreczek do zasobnika :D

Teraz najtańszym systemem ogrzewania jest chyba kocioł na miał - miał jest teraz chyba najtańszy ... - ale niestety zarówno miał jak i ekogroszek czy inny węgiel , czy pellets czy drewno / kotły do odgazowania drewna - holzgaz / sa paliwami wysokoobsługowymi - tak to nazwę :D - czyli niestety trzeba wungiel kupować , mieć gdzie przechowywać i składować , wsypywać do kotła , wybierać popiół czyścić kocioł ...
W przypadku gaziu czy PC komfort użytkowania takiego systemu jest najwyższy - są to systemy całkowicie bezobsługowe , czyste i przyjacielskie dla użytkownika - ale niestety za wygodę trzeba płacić ... :)
Teraz tylko kwestia ile - ile kosztuje wygoda i komfort :D

pablitoo
07-03-2008, 18:46
W temacie SYSTEMóW ALARMOWYCH w naszych domkach - zdań kilka :

Było już kilka wątków w naszym dziale dotyczących systemów alarmowych jakie mają Orionowicze zainstalowane w swoich domkach - mają - albo sie zastanawiają jakie i czy mieć :D

Od dwóch dni jestem świadkiem i uczestnikiem następującego zdarzenia - mój serdeczny przyjaciel wybudował dom na północy naszego kraju - wybudował domek parterowy z drewnianym stropem , kryty blachodachówką , z garażem jednostanowiskowym , domek wykończył i zamieszkał. Włożył w niego mnóstwo pracy i pieniędzy rzeczjasna.
Dwa dni temu wrócił z pracy w nocy , wjechał samochodem do garażu i poszedł spać - około godz 02 w nocy z powodu zwarcia instalacji elektrycznej samochodu zapalił się samochód . Ogień szybko przeniósł się na pomieszczenie garażu i rzeczy tam się znajdujące . Temperatura podczas pożaru była tak wysoka że stopiły sie okna . Na szczęście był to diesel - nie benzyna ...
Pożar doszczętnie strawił samochód , cały garaż , piwnica i wiatrołap poważnie uszkodzone , popękały tynki i ściany , okna sie wypaliły , brama garażowa stopiła , instalacja elektryczna spalona , cudem przeżyła instalacja c.o i kocioł - był głęboko w piwnicy .
Cudem nie zajęła sie więźba dachowa i drewniany strop - ocaliły go płyty G-K którymi miał wyłożony sufit garażu.
Poważna część domu jest uszkodzona i wymaga kapitalnego remontu.
Cud od Boga że się nie zaczadził - podczas gdy pożar trawił część jego domu on spał nic nie słysząc i o niczym nie wiedząc ...

Wiele razy napominałem kolegę - załóż konkretny alarm z ochroną przeciwpożarową - nie żałuj pieniędzy na bezpieczeństwo - niestety był to dla niego zbędny i niepotrzebny luksus ...

Może niech ten fakt będzie przestrogą dla niektórych - dom to niestety nie mieszkanie w bloku - tam nie ma sąsiadów dookoła , a niebezpieczeństw jest o wiele wiele więcej ...

Ja chociaż od samego początku / stanu surowego / założyłem system alarmowy w naszym Orionku - dopiero dzisiaj zamontowałem i włączyłem do systemu czujkę pożarową / i temperatury / w garażu - leżała w szafie z pół roku - nigdy nie miałem czasu jej założyć - zawsze miałem tysiąc innych ważniejszych rzeczy do zrobienia ...
Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo - ale niestety czasami człowiek dowiaduje się o tym za późno ...

Agawie
11-03-2008, 19:31
Witam serdecznie wszystkich.
Buduję Oriona pod Wrocławiem. Mam pytanie dotyczące okien dachowych. Czy zmienialiście coś w ich wymiarach oraz jakiej firmy okna dachowe wybraliście? Przy wycenach mówią mi, że są stanowczo za duże. Wiem, że te pytania już były ale rozgadaliście sie trochę :wink: na forum i przejrzeć wszystkie strony to min. 3 dni
U nas standartowo czyli kolankowa podniesiona o dwa pustaki, reszta wg projektu.
Jeszcze jedno pytanie o ile wydłużaliście wiatrołap (jeżeli w ogóle)
Pozdrawiam

O&M
11-03-2008, 20:23
Witamy !!

U nas wykusz po długości ma bodajże 145 cm, nie jest ciasno, ale myślę, że można by go jeszcze wydłużyć o jakiś 10-15 cm - żeby "nie wchodził" za bardzo na schody.
Co do okien dachowych mamy rozmiar jak w projekcie - fakro, jestem z nich zadowolona:) rozmiar super sie prezentuje na dużej połaci dachu, zresztą z zewnątrz okna wcale nie wydają sie takie duże :wink: wg mnie wystarczająco doświetlają pokoje, natomiast wg fachowców lepiej zamiast jednego dużego okna zastosować np dwa mniejsze.

Pozdrawiam:)

pablitoo
12-03-2008, 20:13
Powracając do naszej niedawnej dyskusji na temat różnych systemów ogrzewania i kosztów z tym związanych ...
Dzisiaj PGNIG podała do wiadomości iż planowana podwyżka cen gaziu może max wynieść 20% a nie jak ostatnio straszyli 30% ... - o ile oczywiście URE wyda zgodę na jakąkolwiek podwyżkę ... Termin prawdopodobnej podwyżki też jeszcze nie jest znany - planowany był kwiecień - ale nie jest to przesądzone ...

Również STOEN zapowiedział podwyżkę energii elektrycznej nawet do 25% ...
I to nie jest dobra wiadomość - znowu podwyżka prądu :( ... - ciężko będzie tanio prądem grzać ...

pablitoo
13-03-2008, 09:07
Witam serdecznie wszystkich.
Buduję Oriona pod Wrocławiem. Mam pytanie dotyczące okien dachowych. Czy zmienialiście coś w ich wymiarach oraz jakiej firmy okna dachowe wybraliście? Przy wycenach mówią mi, że są stanowczo za duże. Wiem, że te pytania już były ale rozgadaliście sie trochę :wink: na forum i przejrzeć wszystkie strony to min. 3 dni
U nas standartowo czyli kolankowa podniesiona o dwa pustaki, reszta wg projektu.
Jeszcze jedno pytanie o ile wydłużaliście wiatrołap (jeżeli w ogóle)
Pozdrawiam

Witaj

U nas okna dachowe Velux w rozmiarze takim jak w projekcie - znakomicie doświetlają pokoje na poddaszu .
Odnośnie wiatrołapu to wydłużylismy go o około 0,5m - funkcjonalność tego pomieszczenia przez to powiększyła się bardzo :D

adammxxx
14-03-2008, 19:50
Witam wszystkich orionowiczów.Ja również zdecydowałem się na ten projekt,przejrzałem mnóstwo katalogów i stron i właśnie orion mnie urzekł.Najpiękniejszy projekt.Działka już jest i niedługo będe zamawiał projekt.Mam takie małe pytanie,czy ktoś z was ma schody murowane i jak można jakąś fotke?Mi osobiście podobają sie takie,ale widziałem wasze przepiękne z wstęgami.Pozdrowienia

pablitoo
17-03-2008, 09:15
W temacie okien dachowych w Orionkach ...

Czy użytkownicy posiadający okna / czy to Velux czy Fakro czy inne / stosują rolety zaciemniające , czy też zwykłe , czy tez moze markizy w swoich oknach ??

Rozmiar okien wg projektu jest bardzo duży - takie okna znakomicie doświetlają pomieszczenia ale i nie ma się co oszukiwać w słoneczne dni dogrzewaja pomieszczenia i to konkretnie :D - w ciągu ostatnich dwu tygodni było kilka pięknych słonecznych dni u nas na połedniu i u nas w pomieszczeniach na poddaszu / strona południowa / temperatura wewnątrz pomieszczeń wzrosła do 23-24 stopni :D / c.o. wyłączone / - w lato gdy słońce bedzie jeszcze mocniej świecić temp w pomieszczeniach bedzie jeszcze wyższa - trzeba jakoś ograniczyć dostęp bezpośrednich promieni słońca - stąd pomysł montażu rolet - ja mam okna Velux - w ofercie producenta są piekne rolety , zaciemniające , plisowane , zwyłe , markizy które sie do tego celu znakomicie nadają - myślę o nabyciu takowych - czy ktoś ma już jakieś doświadczenia w tym temacie ??

PS. Czekam na wycenę rolet zaciemniająco/plisowanych i markiz Veluxa - ciekawe jakie wyjdą koszta :D

Diana Lisowska
17-03-2008, 12:05
Zamierzam dołączyć do orionowiczów! w przyszłym tygodniu zamierzamy z mężem zakupić projekt. przez kilka dni czytałam wasze wypowiedzi ale jest tego tak dużo że przy dwójce dzieci nie szans przeczytać od deski do deski. Wasze domki są piękne jak pomyśle że ja dopiero zaczynam...:((( Działeczke mam ładną 34 ary. Mieszkam 10km od krakowa, czy jest ktoś kto w tych okolicach wybudował orionka i zechciałby się podzielić doświadczeniami. Z chęcią obejrzelibyśmy z mężem już wybudowanego orionka. pozdrawiam

Diana Lisowska
17-03-2008, 12:06
Pablitto widze że Ty mieszkasz gdzieś niedaleko Krakowa? :P

Diana Lisowska
17-03-2008, 12:08
poprawiam błąd miało być 100 km od krakowa

Diana Lisowska
17-03-2008, 12:11
Pablitto gdzie mogę oglądnąć Twojego orionka, bo przeglądałam tyle tych postów że zgłupiałam :o

pablitoo
17-03-2008, 13:20
Pablitto gdzie mogę oglądnąć Twojego orionka, bo przeglądałam tyle tych postów że zgłupiałam :o

Ja też :D

- poniżej :

elewacja frontowa

http://img134.imageshack.us/img134/248/pict4772wa7.jpg

elewacja ogrodowa

http://img247.imageshack.us/img247/3784/pict4775nw9.jpg

:D

Agawie
17-03-2008, 17:02
Dziękuję za odpowiedź. Fajnie, że można liczyć na szybką i rzeczową odpowiedź. Powodzenia w realizacji swoich Orionków. Z pewnością się jeszcze odezwie. Pozdrawiam.

Iguasu
19-03-2008, 16:14
Jakoś cicho... Może i ja się zdrzemnę? :-?

domich78
19-03-2008, 17:41
Pablitto gdzie mogę oglądnąć Twojego orionka, bo przeglądałam tyle tych postów że zgłupiałam :o

Ja też :D

- poniżej :

elewacja frontowa

http://img134.imageshack.us/img134/248/pict4772wa7.jpg

elewacja ogrodowa

http://img247.imageshack.us/img247/3784/pict4775nw9.jpg

:D

I ja również :D . Sesja się skończyła więc nadrabiam zaległości z forum.
pablitoo - znów muszę pochwalić Wasz kominek, bardzo mi się podoba to zdjęcie z płonącym kominkiem, od razu się czuje miłą, domową atmosferę, aż się nie chce wychodzić z forum :D. I widzę, że na tyłach domu już przekopany ogródek więc spodziewam się niebawem zdjęć ogrodu :wink:

pablitoo
19-03-2008, 19:45
Witaj Dominika :D

Miło Cię znów tu widzieć - niestety - aż tak daleko sie jeszcze nie posunęliśmy - nadal tarasu jeszcze nie mamy a i ogródka również - fotkę pstryknąłem spod skarpy na której stoi nasz Orionek - takoż nie widać tego całego bałaganu w miejscu w którym będzie taras .
Ogrodu jeszcze też nie robimy - co prawda już trochę ładnej czarnej ziemi nawieźliśmy ale jeszcze nie rozrzucona i nie zniwelowana - to dopiero na wiosnę - ale drzewo już zasadziłem :D - przed domem na rabatce pomiędzy kostką brukową podjazdu i podejścia do drzwi wsadziłem maleńką jodłę koreańską - jak urośnie będzie piękna :)

http://img215.imageshack.us/img215/5052/pict3538bg6.jpg

domich78
19-03-2008, 20:07
Witaj Dominika :D

Miło Cię znów tu widzieć - niestety - aż tak daleko sie jeszcze nie posunęliśmy - nadal tarasu jeszcze nie mamy a i ogródka również - fotkę pstryknąłem spod skarpy na której stoi nasz Orionek - takoż nie widać tego całego bałaganu w miejscu w którym będzie taras .
Ogrodu jeszcze też nie robimy - co prawda już trochę ładnej czarnej ziemi nawieźliśmy ale jeszcze nie rozrzucona i nie zniwelowana - to dopiero na wiosnę - ale drzewo już zasadziłem :D - przed domem na rabatce pomiędzy kostką brukową podjazdu i podejścia do drzwi wsadziłem maleńką jodłę koreańską - jak urośnie będzie piękna :)

no to gratuluję, już widzę siedzące na nim wiewiórki :D . Nic nie piłam :wink:

Agawie
19-03-2008, 21:16
Pablitoo gratuluje kominka jest naprawdę super. Mam jednak pytanie dotyczące czegoś innego (do kominka jeszcze hoho i jeszcze trochę). Czy po kilku miesiącach mieszkania jesteś cały czas przekonany co do drzwi w salonie. Używasz ich, czy raczej są one nie używane. Pytam, ponieważ cały czas chodzi mi po głowie zamurowanie ich. Jeszcze jedna sprawa dotycząca okien w wykuszach. Masz je otwieralne czy zamontowane na stałe? Pytania oczywiście kieruję do wszystkich orionowiczów. Pozdrawiam.

pablitoo
20-03-2008, 07:33
Drzwi w salonie - temat ciężki i trudny :D - ja od samego początku ich wogóle nie chciałem - tzn - nie chciałem tam wkładać skrzydła drzwi - chciałem zostawić otwarte przejście takie jak wejście do salonu od strony jadalni ...
Niestety moja druga połowa absolutnie się na to nie zgodziła ... - więc są drzwi jak widać :)

Odnośnie okien w wykuszach - ponieważ mam je / wykusze / nieznacznie powiększone - okna mam dobierane indywidualnie - moje okna mają rozmiar 2x1,25m i sa nieotwierane / jakie okna były oryginalnie w projekcie - nie pamiętam / .

yogga
20-03-2008, 07:39
Witam po dłuższej przerwie wszystkich STARYCH ( jeżeli jeszcze zaglądają na forum ) i NOWYCH ORIONOWICZÓW . Na początku marca minął rok od przeprowadzki do nowego domku . Jest SUPER ! :P Nadchodzą Święta i chciałbym złożyć życzenia :
STARYM i NOWYM - wszystkiego dobrego i samych cudownych dni na swoim ,zdrowia ,wytrwałości ,spełnienia najskrytszych marzeń - yogga z Rodziną

pablitoo
20-03-2008, 09:38
Witam po dłuższej przerwie wszystkich STARYCH ( jeżeli jeszcze zaglądają na forum ) i NOWYCH ORIONOWICZÓW . Na początku marca minął rok od przeprowadzki do nowego domku . Jest SUPER ! :P Nadchodzą Święta i chciałbym złożyć życzenia :
STARYM i NOWYM - wszystkiego dobrego i samych cudownych dni na swoim ,zdrowia ,wytrwałości ,spełnienia najskrytszych marzeń - yogga z Rodziną

Dziękuje bardzo - i oczywiście dołączam sie do życzeń wspaniałych Świąt i mokrego dyngusa - dla wszystkich Orionowiczów :D

Paweł z rodzinką :wink:

szuna
21-03-2008, 21:28
Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy!!!!
Wszystkiego dobrego!!!
A okna mam jak w projekcie otwierane.

wlodo25
24-03-2008, 12:20
Jestem nowym budującym domek Orion i będę razem z wami śledził budowe niedługo wkleje swoje zdięcia które mam i dziś pozdrawiam wszystkich Świątecznym jajkiem.

O&M
24-03-2008, 19:17
Pablitoo gratuluje kominka jest naprawdę super. Mam jednak pytanie dotyczące czegoś innego (do kominka jeszcze hoho i jeszcze trochę). Czy po kilku miesiącach mieszkania jesteś cały czas przekonany co do drzwi w salonie. Używasz ich, czy raczej są one nie używane. Pytam, ponieważ cały czas chodzi mi po głowie zamurowanie ich. Jeszcze jedna sprawa dotycząca okien w wykuszach. Masz je otwieralne czy zamontowane na stałe? Pytania oczywiście kieruję do wszystkich orionowiczów. Pozdrawiam.

My okna w wykuszach mamy otwierane i według mnie jest to świetne rozwiązanie podczas mycia okien... nie trzeba wychodzić na zewnątrz, wdrapywać się na drabinkę, no a zimą nie marzniemy....brryy
:lol:

pablitoo
25-03-2008, 09:08
Świeta święta i po świętach ....

Takiego Poniedziałku Wielkanocnego to ja nie pamiętam - ze śniegiem , mrozem i zawiejami :( - ale przynajmniej można było posiedzieć przy rozpalonym kominku a za oknami zawieja i śnieg ... - jak w Boże Narodzenia :D

pablitoo
26-03-2008, 15:47
W temacie okien dachowych w Orionkach ...

Czy użytkownicy posiadający okna / czy to Velux czy Fakro czy inne / stosują rolety zaciemniające , czy też zwykłe , czy tez moze markizy w swoich oknach ??


PS. Czekam na wycenę rolet zaciemniająco/plisowanych i markiz Veluxa - ciekawe jakie wyjdą koszta :D

No cóż - odpowiadam sam sobie - jak widać nikt jeszcze nie przerabiał tematu rolet do okien dachowych w naszych domach ...

Jestem jak widać pierwszy ... - dziś jadę zamawiać rolety - za tydzien odbiór towaru i montaż .

:-?

O&M
26-03-2008, 17:29
:wink:

agade
26-03-2008, 17:50
Temat rolet będzie mnie jak najbardziej interesował pewnie koło sierpnia tak wiec Pablitoo czekam z niecierpliwością na sprawozdanie w tej sprawie :D Narazie męczymy się z łazienką górną, tzn męczy się Pan który musi ciąc koszmarnie twardy gres a ja łączę się z nim w bólu wymyślając to nową półeczkę lub wnękę :wink:

Agawie
26-03-2008, 18:10
Witam po świętach.
Jestem na etapie wyboru okien i mam kilka pytań.Byłem przekonany co do okien drewnianych (do wiadomości: wycena 30tys bez przeróbek minus okrągłe na strychu) ale jak się nasłuchałem o konserwacjach co 5 lat 25 okien to już mi przechodzi. Mam zatem pytanie dotyczące plastików, czy ktoś się decydował na takie rozwiązanie i czy brał opcję ze szprosami. Robiliście szprosy wewnętrzne czy może naklejane (tzw. wiedeńskie). Jeśli macie jakąś firmę godną polecenia będe wdzięczny. I drugie pytanie dotyczące okien wyjściowych na taras z salonu i pokoiku na dole. Czy w salonie macie podwójne skrzydło jak w projekcie czy jedno (podwójne chyba trochę za wąskie) oraz czy robił ktoś w pokoiku okno przesuwane i ewentualnie czy jest to dobry pomysł ?

Pozdrawiam

PS rzućcie jakieś zaklęcie na ten śnieg. Będę wdzięczny.

O&M
26-03-2008, 21:41
Witam po świętach.
Jestem na etapie wyboru okien i mam kilka pytań.Byłem przekonany co do okien drewnianych (do wiadomości: wycena 30tys bez przeróbek minus okrągłe na strychu) ale jak się nasłuchałem o konserwacjach co 5 lat 25 okien to już mi przechodzi. Mam zatem pytanie dotyczące plastików, czy ktoś się decydował na takie rozwiązanie i czy brał opcję ze szprosami. Robiliście szprosy wewnętrzne czy może naklejane (tzw. wiedeńskie). Jeśli macie jakąś firmę godną polecenia będe wdzięczny. I drugie pytanie dotyczące okien wyjściowych na taras z salonu i pokoiku na dole. Czy w salonie macie podwójne skrzydło jak w projekcie czy jedno (podwójne chyba trochę za wąskie) oraz czy robił ktoś w pokoiku okno przesuwane i ewentualnie czy jest to dobry pomysł ?

Pozdrawiam

PS rzućcie jakieś zaklęcie na ten śnieg. Będę wdzięczny.

Witaj, co do okien, to początkowo byliśmy bardzo za oknami drewnianymi, jednak szybko nam przeszło jak daliśmy jednej filmie do wyceny... ze szprosami i wymiarami okien jak w projekcie wyszło coś ponad 40tys... Dlatego zdecydowaliśmy się na plastikowe salamander 3D piękne pięciokomorowe profile o zaokrąglonych kształtach, ze szprosami wewnątrz szyb, dzielonymi jak w projekcie, kolor z obu stron skrzydła. Jeśli chodzi o duże skrzydła balkonowe, mamy podwójne z ruchomym słupkiem, świetne rozwiązanie ponieważ otwierając oba skrzydła otrzymujemy szerokie wyjście na taras :D A cena hmmm ... wcale nie mała, ale i tak jak zdecydowanie niższa od okien drewnianych...

O&M
26-03-2008, 22:04
a teraz mała zmiana tematu... otóż z tydzień temu dostałam wznowioną wycenę schodów z Marchewki - powariowali !!! od listopada zeszłego roku znacznie wzrosła cena :cry: obecnie za schody do naszego domku z drzewa egzotycznego i to tego najtańszego trzeba zapłacić 47500+22% vat...........obawiam się, że na razie nie stać nas na taką przyjemność - szkoda

pablitoo
27-03-2008, 08:21
Witam po świętach.
Jestem na etapie wyboru okien i mam kilka pytań.Byłem przekonany co do okien drewnianych (do wiadomości: wycena 30tys bez przeróbek minus okrągłe na strychu) ale jak się nasłuchałem o konserwacjach co 5 lat 25 okien to już mi przechodzi. Mam zatem pytanie dotyczące plastików, czy ktoś się decydował na takie rozwiązanie i czy brał opcję ze szprosami. Robiliście szprosy wewnętrzne czy może naklejane (tzw. wiedeńskie). Jeśli macie jakąś firmę godną polecenia będe wdzięczny. I drugie pytanie dotyczące okien wyjściowych na taras z salonu i pokoiku na dole. Czy w salonie macie podwójne skrzydło jak w projekcie czy jedno (podwójne chyba trochę za wąskie) oraz czy robił ktoś w pokoiku okno przesuwane i ewentualnie czy jest to dobry pomysł ?

Pozdrawiam

PS rzućcie jakieś zaklęcie na ten śnieg. Będę wdzięczny.

Witaj, co do okien, to początkowo byliśmy bardzo za oknami drewnianymi, jednak szybko nam przeszło jak daliśmy jednej filmie do wyceny... ze szprosami i wymiarami okien jak w projekcie wyszło coś ponad 40tys... Dlatego zdecydowaliśmy się na plastikowe salamander 3D piękne pięciokomorowe profile o zaokrąglonych kształtach, ze szprosami wewnątrz szyb, dzielonymi jak w projekcie, kolor z obu stron skrzydła. Jeśli chodzi o duże skrzydła balkonowe, mamy podwójne z ruchomym słupkiem, świetne rozwiązanie ponieważ otwierając oba skrzydła otrzymujemy szerokie wyjście na taras :D A cena hmmm ... wcale nie mała, ale i tak jak zdecydowanie niższa od okien drewnianych...

No więc ja to chyba jestem jakiś nie teges - u nas cała stolarka drewniana :D
Szprosy zewnętrzne nakładane .

Odnośnie konserwacji okien drewnianych co 5 lat to pierwsze słyszę - ja na naszą stolarkę mam 7 lat gwarancji / drewno mahoń meranti / , konserwacja naszych okien polega tylko na myciu całości zwilżoną ściereczką i nic poza tym .
Okna - ramy drewniane - jeżeli nie uszkodzi się ich mechanicznie są wieczne .

pablitoo
27-03-2008, 08:25
Temat rolet będzie mnie jak najbardziej interesował pewnie koło sierpnia tak wiec Pablitoo czekam z niecierpliwością na sprawozdanie w tej sprawie :D(...)

Za ca dwa tygodnie odbieram rolety i je montuję - mam okna dachowe Velux'a - rolety są systemowe - czyli w oknach są już wykonane uchwyty montażowe do takich rolet - takoż montaż polega na włożeniu rolety , zatrzaśnięciu zatrzasków i ewentualnie przykręceniu kilku śrubek .
Jak założę to zdam relację i podam ceny :D.

Dobrusiak
27-03-2008, 14:03
Prymasku, mam ogromną prośbę, czy możesz napisać, jaką masz dachówkę. Powiem szczerze, że to najładniejsza dachówka jaką oglądałam, a właśnie jestesmy na etapie wyboru. Czekając na pozwolenie na budowę kupujemy materiały. Będziemy mieszkać "na zadupiu" więc niewiele osób będzie podziwiało nasz dom, a już na pewno nie będzie miało możliwości porównania z Twoim (rewelacyjnym, bądź co bądź domem). Jeszcze raz dziękuję za możliwość odwiedzenia Twojego domu

jurand
28-03-2008, 13:51
Jak założę to zdam relację i podam ceny :D.

ok czekam bo tez mnie ten temat interesuje. Pozdr

jurand
28-03-2008, 13:52
a teraz mała zmiana tematu... otóż z tydzień temu dostałam wznowioną wycenę schodów z Marchewki - powariowali !!! od listopada zeszłego roku znacznie wzrosła cena :cry: obecnie za schody do naszego domku z drzewa egzotycznego i to tego najtańszego trzeba zapłacić 47500+22% vat...........obawiam się, że na razie nie stać nas na taką przyjemność - szkoda

To polecam zajrzec do www.drebox.pl co prawda schody z dębu ale 20k zostaje w kieszeni.

Iguasu
29-03-2008, 22:34
Wy to macie dobrze! :evil: Bo nam w nocy zmieniają czas! Co to oznacza? Orionki zasiedlimy godzinę później.... eeee, a może wcześniej? :roll: I będzie trochę cieplej :D bo okna mi wstawili.... :lol:

prymasek
30-03-2008, 23:09
Okna - ramy drewniane - jeżeli nie uszkodzi się ich mechanicznie są wieczne .

e co TY...
drzewo jest zaimpregnowane i pomalowane odpowiednimi środkami
jak każda farba/bejca/czy coś tam jak zwał tak zwał
poddawane warunkom atmosferycznym podlega zużyciu

pytanie tylko jak długo będzie to trwało.
wiek to z pewnością za dużo....

prymasek
30-03-2008, 23:10
Prymasku, mam ogromną prośbę, czy możesz napisać, jaką masz dachówkę.

Terra Piatta Pleiderer

teraz to grupa Creatona

O&M
03-04-2008, 19:48
co tu tak cicho?? :lol:

u nas budowa do przodu :) w ciągu ostatniego miesiąca dokończyliśmy kanalizację i wentylację oraz instalację wodną; dokończyliśmy ocieplanie pokojów na poddaszu; gotowa jest już instalacja elektryczna + telefon + internet i tv i oczywiście instalacja pod kino domowe :lol: aktualnie fachowcy od tynków robią gładzie w naszym orionku... mamy poumawiane ekipy do ogrzewania podłogowego i do posadzek :D Rozdlądamy się za meblami kuchennymi i schodami ... mamy już nawet coś na oku :wink:

Życzymy powodzenia na Waszych budowach :)

prymasek
04-04-2008, 07:29
... mamy już nawet coś na oku :wink:



ja po budowie to się dorobię tylko BIELMA na oku :evil:

pablitoo
04-04-2008, 08:41
co tu tak cicho?? :lol:

u nas budowa do przodu :) w ciągu ostatniego miesiąca dokończyliśmy kanalizację i wentylację oraz instalację wodną; dokończyliśmy ocieplanie pokojów na poddaszu; gotowa jest już instalacja elektryczna + telefon + internet i tv i oczywiście instalacja pod kino domowe :lol: aktualnie fachowcy od tynków robią gładzie w naszym orionku... mamy poumawiane ekipy do ogrzewania podłogowego i do posadzek :D Rozdlądamy się za meblami kuchennymi i schodami ... mamy już nawet coś na oku :wink:

Życzymy powodzenia na Waszych budowach :)

A dziękujemy i gratulujemy - jak budowa idzie do przodu to się serce cieszy - no i przed Wami najprzyjemniejszy etap - czyli urządzanie i wyposażanie domu :D

U nas wykończeniówka stanęła całkowicie w miejscu - nie mam czasu na roboty - pracuję całe dnie ... - ale może za kilka miesięcy ... :)

Na razie przymierzamy się do projektu ogrodu - nasz Orion na pewno będzie w Magnoliach :D - a to nasze Betty - na razie dwie - ale będzie więcej :

http://img301.imageshack.us/img301/527/pict5183jx9.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/4104/pict5192yz4.jpg

:D



ja po budowie to się dorobię tylko BIELMA na oku

Eeee - dramatyzujesz jak zwykle ... - nie ma nic piekniejszego i przyjemniejszego jak zamieszkanie w swoim wybudowanym i wyposażonym domku ...
Wszystkie problemy i kłopoty idą od razu w niepamięć :lol:

prymasek
04-04-2008, 11:49
ja po budowie to się dorobię tylko BIELMA na oku

Eeee - dramatyzujesz jak zwykle ...

za to to jak się spotkamy to masz w łeb :evil:
pytanie jak Ty sie czułeś jak kończyłeś budowę a wszyscy Ciebie robili w ciula....





- nie ma nic piekniejszego i przyjemniejszego jak zamieszkanie w swoim wybudowanym i wyposażonym domku ...
Wszystkie problemy i kłopoty idą od razu w niepamięć :lol:


o tym pogadamy jak zamieszkam :-)

pablitoo
04-04-2008, 13:03
za to to jak się spotkamy to masz w łeb :evil:
pytanie jak Ty sie czułeś jak kończyłeś budowę a wszyscy Ciebie robili w ciula....

:cry:

Nie uogólniajmy - pewnie że na etapie wykończeniówki fachowcy kilka rzeczy mi spaprali / i musiałem/będę musiał poprawiać sam / ale bez wielkiej tragedii - wszystkiego nie da się dopilnować - a i na wszystkim człowiek się nie zna - dopiero po zamieszkaniu wychodzi część takich "kwiatków" ...
Zresztą część wykończeniówki bedę teraz na wiosnę kończył sam :)





- nie ma nic piekniejszego i przyjemniejszego jak zamieszkanie w swoim wybudowanym i wyposażonym domku ...
Wszystkie problemy i kłopoty idą od razu w niepamięć :lol:



o tym pogadamy jak zamieszkam :-)

Mam nadzieję - będziesz na pewno zachwycony - ja byłem/jestem cały czas :D

magdac
06-04-2008, 21:40
Witam

Drodzy Orionowicze. Błagam - ma ktoś z Was link do zdjęcia murowanych - betonowych schodów w Orionie. Pamiętam, ze kiedyś widziałam, ale przejrzałam całe forum i ani widu, ani słychu. A może ktoś ma takie schody i się pochwa???

Pozdrowienia

Magdac

agade
07-04-2008, 10:11
http://images25.fotosik.pl/190/48511ec9a52d5235m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=48511ec9a52d5235)
http://images26.fotosik.pl/191/01661422a354f4ebm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=01661422a354f4eb)
http://images29.fotosik.pl/190/94c39576300e9752m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=94c39576300e9752)
http://images32.fotosik.pl/207/8cc097bd3d76051em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8cc097bd3d76051e)
http://images34.fotosik.pl/208/5a673f6d18972dddm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5a673f6d18972ddd)

To nasze murowane schody

agade
07-04-2008, 10:13
Myslalam, że cos mi nie poszło, ale powinny sie otwierac w wiekszym rozmiarze ;)

pablitoo
07-04-2008, 14:54
Nooo - ciekawa konstrukcja - bardzo misterna rzekłbym :D - ale mnie sie podobają - jeszcze nie widziałem takich schodów w Orionie ... Chętnie bym zobaczył je po wykończeniu - czym je będziesz wykańczać ?? - drewno na stopnie ??
No i jeszcze bardzo mi sie podoba ta puszka na stopniu - Żywiec rulez :lol:
Moi wykonawcy jak mi budowali to preferowali Harnasia :D / i Absolwenta :D / .

agade
07-04-2008, 16:02
Nooo - ciekawa konstrukcja - bardzo misterna rzekłbym :D - ale mnie sie podobają - jeszcze nie widziałem takich schodów w Orionie ... Chętnie bym zobaczył je po wykończeniu - czym je będziesz wykańczać ?? - drewno na stopnie ??
No i jeszcze bardzo mi sie podoba ta puszka na stopniu - Żywiec rulez :lol:
Moi wykonawcy jak mi budowali to preferowali Harnasia :D / i Absolwenta :D / .

Ekipa która robiła schody mniej przy nich marudziła niż przy filarach i nawet im to sprawnie poszło :wink:
Schody będą obłożone marmurem, oczywiście zdjęcia pokażę :D

Co do trunków to każda ekipa ma inny gust...teraz widziałam Smirnoffa...dopóki robota dobrze wykonana i nie oglądam pijanych robotników to niech sobie piją co chcą... :D

magdac
07-04-2008, 18:05
Agade - bardzo ci dziękuję za szybki odzew:) Mamy właśnie dylemat czy murować, czy nie.

jurand
08-04-2008, 07:27
No to juz moge sie grzac :). Pierwsze próby zrobione, muszę przyznac ze przyjemne cieplo.

http://lh4.google.pl/oriongwiezdna/R_o94NsRjTI/AAAAAAAAAro/B6Xd50L6yvk/s400/P3250042.JPG.jpg

dankaf
08-04-2008, 08:59
WITAM WAS.Śliczny kominek-jurand.
agade-również wielkie dzięki za zdjęcia.Byłam bardzo ciekawa jak będą się prezentowac schody betonowe w orionie.
My przez cały czas walczymy z papierologią.
POZDROWIONKA dla wszystkich i oczywiście przez cały czas Was obserwuję :wink:

agade
08-04-2008, 08:59
Jurand gratuluję, piękny ten kominek :D Kamien to Breccia?

dankaf
08-04-2008, 10:12
Na razie przymierzamy się do projektu ogrodu - nasz Orion na pewno będzie w Magnoliach - a to nasze Betty - na razie dwie - ale będzie więcej :






Witam pablitoo.Sami projektujecie ogród?
Magnolie są przepiękne.Tak jak pisałam jestesmy na początku drogi -papierologia ale ja już nie mogę się doczekac projektowania ogrodu-będę to robic sama.Zawsze chciałam miec w ogrodzie trochę stylu angielskiego czyli tajemnicze zakątki zwłaszcza gdzie można sobie odpocząc oraz styl orientalny np.ciekawie przycięte formy.No i te azalie-śliczne.Zobaczymy jak będzie.

dankaf
08-04-2008, 10:17
Cosik nie wyszło.Miały byc skopiowane zdjęcia pablitoo-niestety nie weszły.Dopiero się uczę,więc przepraszam.

dankaf
08-04-2008, 10:32
Śledzę to forum już bardzo długo-przeczytane wszystkie 44 strony.Wiem że poruszany był temat wielokrotnie odnośnie małej kotłowni,ale może odpowiecie mi na pytanie.Meliście problem z wstawieniem pieca na paliwo stałe?Czy trzeba kombinowac? Szczerze kurzy się czy nie?-jesli chodzi o eko-groszek?
Na forum wiele można na ten temat poczytac,ale jak jest w orionie?
Jeśli macie jakieś pytania związane z elewacją-ociepleniem to służymy radą.Jeśli bedziemy znali odpowiedź(mój mąż oczywiście).

jurand
08-04-2008, 10:35
Jurand gratuluję, piękny ten kominek :D Kamien to Breccia?

Dziekuje. Kamien to madura gold

Gdybym nie powiekszył kotłowni o 0,5 m to byłoby cieżko z uwagi na otwarcie popielnika. A tak nie ma problemu. Co do kurzu to tego nie unikniesz. Obecna zime sprawdzalem i powiem ze kurzy sie raz przy zasypie, drugi przy odbiorze popiołu, a najwiecej przy czyszczeniu pieca. W zakresie uzywalnosci to do pieca na groszek chodziłem raz na dwa-trzy dni. W zwiazku z tym postanowiłem zamurowac przejscie do kotłowni od strony mieszkalnej.

dankaf
08-04-2008, 11:03
jurand -bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.

Celi
10-04-2008, 15:12
Czesc, witam wszystkich Orionowiczów. Ja jestem jeszcze na początku drogi, bo dopiero na etapie podejmowania ostatecznej decyzji jaki dom budować. Najbardziej interesuje mnie właśnie Orion. Jednak ze względu na położenie działki i jej ukształtowanie musi to byc Orion III czyli bez garażu. Garaż chciałbym zrobić pod domem, razem z pełnym podpiwniczeniem. Dowiadywałem się czy to możliwe i oczywiście tak, jednak zastanawiam się nad jedną rzeczą - jak rozwiązaliście sprawę schodów prowadzących z domu do piwnicy? Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest poprowadzenie ich z pom. gospodarczego, jednak w projekcie ma ono 173 cm szerokości, więc o 7 cm za mało od minimum, trzeba by je poszerzać, ale wtedy powstaje pytanie - co z oknem? Jeśli ktoś z was buduje podobnego Oriona, a moich obserwacji forum wynika, że tak, bardzo proszę o radę.

justa*
10-04-2008, 16:32
Witam Orionowicze!! :D

Dawno mnie tu nie było, ale już wszystko nadrobiłam.
Troszkę posunęliśmy do przodu naszą budowę. Domek jest już zamknięty i działka ogrodzona. Nareszcie doczekałam się okien i drzwi wejściowych a mąż bramy garażowej :wink: . Drzwi jeszcze nie skończone bo ma być jeszcze jedna warstwa lakieru, ale bardzo jestem z nich zadowolona.
Zmusiłam też swojego dekarza, żeby wrócił i opuścił okna dachowe bo nie mogłam przez nie wyjrzeć. Nie zaglądał w projekt tylko zrobił je na swoje oko, a że nie wypłaciliśmy mu całej kasy, to troszkę to trwało, ale w końcu się pojawił i poprawił.

No i oczywiście się pochwalę :wink:
http://images24.fotosik.pl/193/bbd550a1ae6cada7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bbd550a1ae6cada7)
http://images33.fotosik.pl/211/af72d22913d3c4cem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=af72d22913d3c4ce)
http://images30.fotosik.pl/192/1354a0655b06b01em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1354a0655b06b01e)

justa*
10-04-2008, 16:43
jurand kominek bardzo ładny! Bardzo w moim typie!
Mam do Ciebie pytanko odnośnie pieca na ekogroszek. Możesz mi napisać jakiej firmy to piec? My też przymierzamy się do groszku jednak nie wybraliśmy jeszcze pieca i nie przyszło mi do głowy że może będzie trzeba powiększyć kotłownię :o
Muszę to szybciutko sprawdzić :-?

O&M
10-04-2008, 17:45
No to juz moge sie grzac :). Pierwsze próby zrobione, muszę przyznac ze przyjemne cieplo.

http://lh4.google.pl/oriongwiezdna/R_o94NsRjTI/AAAAAAAAAro/B6Xd50L6yvk/s400/P3250042.JPG.jpg


ładny kominek :) z tego co widzę macie zrobione różne poziomy wylewek w salonie i pozostałej części domu?? niedługo i u nas będą robione wylewki i zastanawiamy się ile cm różnicy powinno być między kafelkami a panelami ?? jaką różniće Wy zastosowaliście???
wiem że to zależy od grubości zarówno kafelek jak i paneli, ale jak tu teraz zadecydować skoro nie wiemy jeszcze jakie kafelki będziemy kłaść??

Ola

O&M
10-04-2008, 17:49
justa* bardzo ładny orion!! Gratuluję!!

jurand
10-04-2008, 22:00
ładny kominek :) z tego co widzę macie zrobione różne poziomy wylewek w salonie i pozostałej części domu?? niedługo i u nas będą robione wylewki i zastanawiamy się ile cm różnicy powinno być między kafelkami a panelami ?? jaką różniće Wy zastosowaliście???
wiem że to zależy od grubości zarówno kafelek jak i paneli, ale jak tu teraz zadecydować skoro nie wiemy jeszcze jakie kafelki będziemy kłaść??

Ola

Niestety musisz wiedziec co bedziesz klasc na podłoge. Jezeli panele i plytki to nie musisz robic uskoku gdyz oba materiały maja do 1 cm. Natomiast gdybys zechciała polozyc parkiet to juz jest roznica bowiem polski np dab to 2,2 cm natomiast egzotyk 1,5 cm.

jurand
10-04-2008, 22:03
jurand kominek bardzo ładny! Bardzo w moim typie!
Mam do Ciebie pytanko odnośnie pieca na ekogroszek. Możesz mi napisać jakiej firmy to piec? My też przymierzamy się do groszku jednak nie wybraliśmy jeszcze pieca i nie przyszło mi do głowy że może będzie trzeba powiększyć kotłownię :o
Muszę to szybciutko sprawdzić :-?

Jestem lokalnym patrotia wiec wybrem piec z Kotremu. http://kotrem.pl/

woren
10-04-2008, 22:17
Witam!!
Moze mi ktoś powiedzieć czy stosował ktoś z WAS tynki C/W na bloczki siporex??.
Jeśli tak to tak mniej więcej powiedzcie mi ile Wam poszło cementu , wapna i jakie stosowaliście proporcje.
Pozdrawiam

dankaf
11-04-2008, 18:58
Pytanie do O&MZdradzisz mi całkowity koszt okien?Czytałam wiele dobrego na temat okien salamander na forum.Dlatego pytam.pozdrawiam.

dankaf
11-04-2008, 19:08
justa*- bardzo ładny dom. :D .SUPER WYSZEDŁ!!!!Mam do ciebie kilka pytań.
Z czego budowałaś domek?-keramzyt?
Podniosłaś ściankę kolankową?
Jakie masz okna?tzn. jakiej firmy?No i nie ukrywam że ciekawi mnie również cena.Serdecznie Cię pozdrawiam.

pablitoo
12-04-2008, 11:58
Witam Orionowicze!! :D

Dawno mnie tu nie było, ale już wszystko nadrobiłam.
Troszkę posunęliśmy do przodu naszą budowę.

No i oczywiście się pochwalę :wink:

Justa* -> piękny dom - bez dwóch zdań :D - gratulacje - i czekamy na więcej fotek .

pablitoo
12-04-2008, 12:05
(...) z tego co widzę macie zrobione różne poziomy wylewek w salonie i pozostałej części domu?? niedługo i u nas będą robione wylewki i zastanawiamy się ile cm różnicy powinno być między kafelkami a panelami ?? jaką różniće Wy zastosowaliście???
wiem że to zależy od grubości zarówno kafelek jak i paneli, ale jak tu teraz zadecydować skoro nie wiemy jeszcze jakie kafelki będziemy kłaść??

Ola

Dokładnie - i u nas mieliśmy różnice w poziomie wylewek - w salonie i gabinecie mamy parkiet / egzotyk o grubości 15mm / , poza tym wszędzie na parterze na podłodze kafle - pomimo małej różnicy w grubości / kafle ca 10mm , parkiet 15mm / ekipa od wylewek zrobiła różnicę w poziomach pomiędzy tymi pomieszczeniami 5mm .
I po ułożeniu kafli i parkietu łączenie wyszło idealnie na jednym poziomie - żadnych problemów nie mieliśmy podczas układania parkietu / kafle były układane jako pierwsze / - łączenie kafli z parkietem na korek .

Grubość kafli jest standardowa 6mm lub 8mm , bardzo rzadko zdarzają się kafle o grubości 10mm .Co do paneli to się nie orientuję - ale chyba też grubość jest znormalizowana - musisz znać grubość kafli i paneli - bo potem po zrobieniu wylewek jak grubości Ci sie nie zgrają popadniesz w koszta - dodatkowa warstwa wylewki lub grubsza warstwa kleju pod panele lub kafle ...

justa*
13-04-2008, 22:17
justa*- bardzo ładny dom. :D .SUPER WYSZEDŁ!!!!Mam do ciebie kilka pytań.
Z czego budowałaś domek?-keramzyt?
Podniosłaś ściankę kolankową?
Jakie masz okna?tzn. jakiej firmy?No i nie ukrywam że ciekawi mnie również cena.Serdecznie Cię pozdrawiam.

Dom zbudowany z suporeksu, ścianka kolankowa podniesiona niewiele o ile dobrze pamiętam to był jeden pustak.
Okna plastikowe na profilu Veka. Cena.........hmm............
Kosztowały nas więcej niż powinny a to przez murarza partacza. Żadne z okien nie ma standardowych wymiarów! :evil: Zrobił takie jakie mu wyszły :evil: Gdybyśmy nie powiększyli okien w kuchni, łazience i kotłowni to parapety po wylewkach miałabym na wysokości 130. zrobił okna niższe niż w projekcie o jakieś 10cm i za wysoko!! Niestety nie sprawdziliśmy tego wcześniej, to znajomy z polecenia rodziny i miał być świetnym fachowcem a okazał się super partaczem.
Tak więc za okna i bramę garażową zapłaciliśmy 29 tyś.

justa*
13-04-2008, 22:19
Justa* -> piękny dom - bez dwóch zdań :D - gratulacje - i czekamy na więcej fotek .

Bardzo dziękuję, następne zdjęcia po zakończeniu następnych etapów :D

pablitoo
14-04-2008, 09:27
(...)
Tak więc za okna i bramę garażową zapłaciliśmy 29 tyś.

Tak z ciekawości zapytam - jaka brama / producent / ??



Bardzo dziękuję, następne zdjęcia po zakończeniu następnych etapów

A proszę bardzo :D

szuna
14-04-2008, 10:09
justa gratulacje ładny domek

za okna i bramę płaciłam podobne pieniądze więc nai jesteś odosobniona
życzę dalszych postępów w budowie.

dankaf
14-04-2008, 11:00
justa*-wielkie dzięki za odpowiedź.My mamy również dobrego znajomego murarza :cry: ,który mówił zawsze tak:kochani znamy się tyle lat.Dla Was zawsze znajdę czas -termin na budowę i oczywiście jak dla was przelicznik jest zupełnie inny.Jak się okazało cennik pozostal taki jak dla innych aaaaaaaaaa i czasu w tym roku nie ma :evil: .Wstępnie będzie inny murarz z ekipą.

justa*
14-04-2008, 14:25
Tak z ciekawości zapytam - jaka brama / producent / ??

Brama od Wiśniowskiego

szunadzięki za miłe słowo, ładny jak każdy orion :D
Po tym jak wstawiliśmy okna bardzo cieszy nasze oczy :D , tylko tą radość studzą moja mama i teściowa, kiedy słyszę - ale będziesz miała mycia :wink: .
No i jak popatrzę sobie na dom od strony ogrodu to przyznaję im rację. Na pierwsze mycie już dostały zaproszenie :wink:

O&M
14-04-2008, 17:41
Pytanie do O&MZdradzisz mi całkowity koszt okien?Czytałam wiele dobrego na temat okien salamander na forum.Dlatego pytam.pozdrawiam.

nasze okna zamawiane w styczniu 2007 kosztowały 22500 zł

O&M
14-04-2008, 17:45
(...) z tego co widzę macie zrobione różne poziomy wylewek w salonie i pozostałej części domu?? niedługo i u nas będą robione wylewki i zastanawiamy się ile cm różnicy powinno być między kafelkami a panelami ?? jaką różniće Wy zastosowaliście???
wiem że to zależy od grubości zarówno kafelek jak i paneli, ale jak tu teraz zadecydować skoro nie wiemy jeszcze jakie kafelki będziemy kłaść??

Ola

Dokładnie - i u nas mieliśmy różnice w poziomie wylewek - w salonie i gabinecie mamy parkiet / egzotyk o grubości 15mm / , poza tym wszędzie na parterze na podłodze kafle - pomimo małej różnicy w grubości / kafle ca 10mm , parkiet 15mm / ekipa od wylewek zrobiła różnicę w poziomach pomiędzy tymi pomieszczeniami 5mm .
I po ułożeniu kafli i parkietu łączenie wyszło idealnie na jednym poziomie - żadnych problemów nie mieliśmy podczas układania parkietu / kafle były układane jako pierwsze / - łączenie kafli z parkietem na korek .

Grubość kafli jest standardowa 6mm lub 8mm , bardzo rzadko zdarzają się kafle o grubości 10mm .Co do paneli to się nie orientuję - ale chyba też grubość jest znormalizowana - musisz znać grubość kafli i paneli - bo potem po zrobieniu wylewek jak grubości Ci sie nie zgrają popadniesz w koszta - dodatkowa warstwa wylewki lub grubsza warstwa kleju pod panele lub kafle ...

w weekend wybieraliśmy kafle i zdecydowaliśmy już jaka będzie podłoga w salonie i gabinecie, wg tego co piszesz musimy mieć różnicę w poziomach 7 mm, bo kafle mają 8 mm a deska 15 mm :lol:

O&M
14-04-2008, 22:54
Orionowicze!!!

Nasi tynkarze właśnie kończą!! i podali nam metrarz tynków wewnętrznych!!! przy naszym orionku - bez garażu naliczyli 570m!! nasze obliczenia znacznie różnią się od obilczeń fachowców??? pamiętacie ile tynków wewnętrznych Wam policzono?? Prosimy o szybką odpowiedź!!

prymasek
15-04-2008, 10:51
Orionowicze!!!

Nasi tynkarze właśnie kończą!! i podali nam metrarz tynków wewnętrznych!!! przy naszym orionku - bez garażu naliczyli 570m!! nasze obliczenia znacznie różnią się od obilczeń fachowców??? pamiętacie ile tynków wewnętrznych Wam policzono?? Prosimy o szybką odpowiedź!!

całkiem możliwe u mnie było podobnie a w garażu i w pomieszczeniu nad nim miałem tynkowaną tylko jedną scianę

pablitoo
15-04-2008, 11:31
U mnie wyszło ca 680 m2 tynków - tylko - cały garaż tynkowany + cała piwnica / tynki cw / . Natomiast nie tynkowałem wogóle ścianek kolankowych na poddaszu w całym domu - na nie położyłem płyty g-k.

Ilość tynków jest bardziej indywidualną sprawą - wszystko zależy od decyzji inwestora co tynkować no i od ilości pomieszczeń do tynkowania - bez piwnicy naprzykład tynków wyjdzie o wiele mniej ...

woren
15-04-2008, 17:59
a pamiętacie czasem ile Wam od m2 brali??. jakiej grubości macie te tynki. Stosowaliście jakieś gruntowania o ściany przed tynkowaniem??. a Zaprawa jaka była ??

O&M
15-04-2008, 23:05
a pamiętacie czasem ile Wam od m2 brali??. jakiej grubości macie te tynki. Stosowaliście jakieś gruntowania o ściany przed tynkowaniem??. a Zaprawa jaka była ??

26 zł netto, tynki mają grubość ok 2 cm, ekipa gruntuje sama, materiał knauf

pablitoo
16-04-2008, 09:01
W temacie rolet do okien połaciowych w Orionkach / poruszonym przeze mnie kilka postów wcześniej / :

http://img145.imageshack.us/img145/1624/rolety1iz1.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=rolety1iz1.jpg) , http://img217.imageshack.us/img217/9360/rolety2cu7.th.jpg (http://img217.imageshack.us/my.php?image=rolety2cu7.jpg) , http://img148.imageshack.us/img148/9646/pict3706zt8.th.jpg (http://img148.imageshack.us/my.php?image=pict3706zt8.jpg) , http://img217.imageshack.us/img217/8990/pict3714fd0.th.jpg (http://img217.imageshack.us/my.php?image=pict3714fd0.jpg)

- rolety nabyte , zamontowane - jakość wykonania - bez zarzutu - montaż - przyjemny i bezproblemowy :)
Działają i sprawdzają się znakomicie - polecam :D

Na fotkach : rolety zaciemniająco-plisowane - pierwsza fotka - rozwinięta część zaciemniająca rolety , na fotce drugiej częściowo rozwinięta część zaciemniająca i plisowana , na trzeciej fotce rozwinięta część plisowana , na ostatniej fotce sposób montażu rolet w oknie.

agade
16-04-2008, 11:42
Pablitoo bardzo bym prosiła o namiary gdzie nabyłeś rolety i ile kosztowały :D

pablitoo
16-04-2008, 12:02
Pablitoo bardzo bym prosiła o namiary gdzie nabyłeś rolety i ile kosztowały :D

Rolety do okien Velux M10 nabyłem w składzie budowlanym LUSKAR - LINK (http://www.luskar.com.pl/index.php)
Handlują oni oknami Velux i całym osprzętem i wyposażeniem do nich . Rolety były na zamówienie - czas oczekiwania na realizację zamówienia - ca 2 tyg.
Nabyłem w sumie 7 rolet / mam 7 okien dachowych / różnych typów : zaciemniajaco-plisowane , plisowane i standardowe .
Od całości zamówienia otrzymałem 15% rabatu. Katalogowe ceny w zależności od rodzaju rolety , koloru i wzoru materiału do okien M10 rozpoczynają się od ca 200 pln za rolety standardowe do 410 pln za rolety zaciemniająco-plisowane.
Cennik rolet dostępny na stronie producenta lub na składach budowlanych.

agade
16-04-2008, 12:19
Dzięki serdeczne :D

seru41
16-04-2008, 20:01
CZY JEST KTOS KTO BUDUJE ORIONKA W POBLIZU KLODZKA NA DOLNYM SLASKU BARDZO PROSZE O KONTAKT

pablitoo
16-04-2008, 20:06
Popytaj tutaj (http://forum.muratordom.pl/kto-buduje-dom-orion,t33169.htm) ...

Agnieszka W
17-04-2008, 23:30
Witam!
Planujemy budowę Orionka Proszę o wyrażenie swoich opini czy lepszy jest max czy porotherm?
nie wiemy na co sie zdecydować :lol:

pablitoo
18-04-2008, 08:20
Pustak Max - murowany ze spoiną boczną , Porotherm - pustaki z piórowpustami na bokach - murowane tylko na spoinę górną i dolną - pomiedzy sobą łączone na wpusty.
Mniejsza ilość zaprawy zużyta do murowania , możliwość zbudowania z Porothermu ściany 1W , jednak podczas murowania potrzebna większa dokładność układania pustaków / sam widziałem tak wymurowane ściany że na łączeniu pustaków były dziury na wylot :( / ...
W przypadku Maxów spoiny z zaprawy ze wszystkich stron pustaka.

JA zbudowałem Oriona z MAXów 220 - ściana ocieplona styropianem .

Z czego wykonasz ściany - to Twoja decyzja - wszystko zależy od tego jaką ścianę chcesz wybudować - 1W, 2W , jaka ma byc grubość ściany etc ...

Co jest lepsze a co gorsze - trudne pytanie ...

:D

bubanet
18-04-2008, 09:51
Pustak Max - murowany ze spoiną boczną , Porotherm - pustaki z piórowpustami na bokach - murowane tylko na spoinę górną i dolną - pomiedzy sobą łączone na wpusty.
Mniejsza ilość zaprawy zużyta do murowania , możliwość zbudowania z Porothermu ściany 1W , jednak podczas murowania potrzebna większa dokładność układania pustaków / sam widziałem tak wymurowane ściany że na łączeniu pustaków były dziury na wylot :( / ...
:D

wlasnie najbardziej chodzi o jakosc wykonania

wg. mnie jezeli bedzie budowac ekipa bez scislego nadzoru inwestota to moze zrobic duzo bubli. jezeli sciana 1W to moze byc klopot

ja osobiscie wybralem porotherm 24 p+w. bede budowal met.gospodarcza i bedze widział kazda warstwe na biezaca :wink:

tez dlugo zglebialem ten temat ale rozwiazanie przyszło samo bo trafila mi sie okazja kupna porothermu w miare dobrej cenie :D

pozdrawiam

pablitoo
18-04-2008, 10:28
No i jeszcze kwestia technologii wykonania pustaków - Maxy to "zwykła" ceramika , Porotherm to ceramika poryzowana ...
Jak kto szuka lepszego "U" to też ma znaczenie ...

bubanet
18-04-2008, 14:04
no wlasnie... to jest bardzo złozony temat

wykonanie, wykonczenie, przenikalnosc, koszt materialu, koszt robocizny :-?

bez flaszki tego nie zgłębisz :lol:

Agnieszka W
18-04-2008, 15:48
Faktycznie bez flaszki ani rusz :D
Słyszałam że popotherm bardziej się kruszy, ciężko na nim coś zawiesić
a max podobno wytrzymalszy
Chyba zdecyduje się na to co wyjdzie w miarę tanio Dziękuję za odpowiedzi

Ania K-M
19-04-2008, 13:16
jurand kominek bardzo ładny! Bardzo w moim typie!
Mam do Ciebie pytanko odnośnie pieca na ekogroszek. Możesz mi napisać jakiej firmy to piec? My też przymierzamy się do groszku jednak nie wybraliśmy jeszcze pieca i nie przyszło mi do głowy że może będzie trzeba powiększyć kotłownię :o
Muszę to szybciutko sprawdzić :-?

Jestem lokalnym patrotia wiec wybrem piec z Kotremu. http://kotrem.pl/

Witamy serdecznie Orionowiczów.
Jurand prosimy Cię jeśli to mozliwe o twoją opinie na temat tego pieca ,czy już masz jakieś doświadczenie z użytkowanie tego pieca w Orionku??Jesteśmy na etapie wyboru pieca ,na rynku jest duuuży wybór ale piec piecowi nie równy.Jeśli ktoś z was mógłby coś nam polecić czekamy z niecierpliwością.
U nas na budowie ruszyliśmy pełną parą, :lol: ściany zewnętrzne już prawie całe stoją,bylismy wyceniać okienka u przedstawiciela oknoplastu.Już wiemy że będą to na pewno okna tej firmy,PLATINUM ze szprosami. :lol: Wyglądają pieknie :P

Niebawem zamieścimy sdjęcia z placu boju.
Pozdrawiamy wszystkich zapracowanych przy budowie orionka .Ania&Wiesiu

dankaf
19-04-2008, 17:27
U nas na budowie ruszyliśmy pełną parą, :lol: ściany zewnętrzne już prawie całe stoją,bylismy wyceniać okienka u przedstawiciela oknoplastu.Już wiemy że będą to na pewno okna tej firmy,PLATINUM ze szprosami. :lol: Wyglądają pieknie :P

Niebawem zamieścimy sdjęcia z placu boju.
Pozdrawiamy wszystkich zapracowanych przy budowie orionka .Ania&Wiesiu

WITAM WAS.Czekam z niecierpliwością na zdjęcia.Jestem ciekawa jak Wam idzie.Możecie mi napisac na ile wycenił Wam oknoplast okienka?A jak bedziecie już mieli to wstawcie zdjęcia.Okna to jeszcze temat dla nas daleki ale chcemy miec już pewne rozeznanie w temacie.Napiszcie gdzie ulokowaliście kotłownie.Z góry dziękuje za odpowiedź.Serdecznie WAS pozdrawiam :D

dankaf
19-04-2008, 17:45
Dlugo czekaliśmy z decyzją czy wybieramy projekt z 1-stanowiskowym garażem czy 2-wu stanowiskowy.Bo oczywiście zależało to wszystko od miejscowego planu czy zmieścimy się na działce-ale ustalono że musimy zachowac odległośc 5m od drogi (bałam się że bedzie wiecej)więc wejdzie nam spokojnie.Dlaczego?Bo chcemy miec kotłownie w garazu.Oczywiście jako osobne pomieszczenie.Czy ktoś z Was ma takie rozwiązanie?Powiedzcie jak szeroki jest garaż 2 -stanowiskowy (wewnątrz)?
Dzięki. :D

pablitoo
19-04-2008, 19:36
Dlugo czekaliśmy z decyzją czy wybieramy projekt z 1-stanowiskowym garażem czy 2-wu stanowiskowy.Bo oczywiście zależało to wszystko od miejscowego planu czy zmieścimy się na działce-ale ustalono że musimy zachowac odległośc 5m od drogi (bałam się że bedzie wiecej)więc wejdzie nam spokojnie.

5m to nie za mało ?? U nas jest 9 m od drogi i uważam że to jeszcze mało ... Ogrodzenie będziemy mieli niecały metr od krawędzi drogi - pozostanie więc ca 8m na podjeździe - teraz 4 samochody parkują tam ledwo ledwo . Niby nie buduje się podjazdu jako parkingu dla gości ale powiem Wam szczerze że czasami miewaliśmy więcej gości i zaparkować wówczas samochody to naprawdę jest problem ...
Poza tym ... - mieszkamy już prawie 5 miesięcy ale w garażu parkujemy jedno auto - reszta garażu jest zajęta :( , drugi samochód stoi na podjeździe - jak przyjedzie dwójka znajomych samochodami - już nie jest na podjeździe komfortowo ...


Dlaczego?Bo chcemy miec kotłownie w garazu.Oczywiście jako osobne pomieszczenie.Czy ktoś z Was ma takie rozwiązanie?Powiedzcie jak szeroki jest garaż 2 -stanowiskowy (wewnątrz)?
Dzięki. :D

Garaż wewnątrz ma ca 5,6x5,6m. Jeżeli bardzo Ci zależy na dokładności mogę iść i zmierzyć :)

Kotłownia w garażu ?? Ciekawy pomysł :D - pamiętaj tylko o dodatkowym kominie spalinowym do kotła . Jaki będzie kocioł ??

dankaf
19-04-2008, 20:33
Dziękuję pablitoo za odpowiedź.Bedziemy palic eko-groszkiem-dlatego pomysł z osobną kotłownią.A w miejscu dotychczasowej kotłowni bedzie spiżarka.Moze nie dokładnie sie "wyraziłam".Drogę bedziemy mieli z przodu domu oraz z prawej strony i właśnie obawy dotyczyły tej prawej strony.Szerokośc działki u nas wynosi 26,51m.Natomiast odległośc do drogi z przodu zostawimy sobię wieksza.Tak jak napisałeś -potrzeba więcej miejsca dla samej wygody.
Jeśli chodzi o wymiary garażu takie nam wystarczą-bardzo Ci dziękuję.
Problem z kominem-tego jeszcze nie rozwarzyliśmy.Miałam nadzieję że można przesunac ten juz istniejacy-ale z tej dziedziny jestesmy bardziej w tyle,więc wszelkie sugestie są bardzo mile widziane. :D

seru41
19-04-2008, 20:41
witam i pozdrawiam

dankaf
19-04-2008, 20:48
A tak wogóle pablitoo jak zobaczyłam zdjecia twojego oriona powiedziałam mężowi ten i żaden inny.A miał byc dom do 120 m :D

dankaf
19-04-2008, 20:50
witam i pozdrawiam
JA RÓWNIEŻ

pablitoo
20-04-2008, 10:27
(...)
Problem z kominem-tego jeszcze nie rozwarzyliśmy.Miałam nadzieję że można przesunac ten juz istniejacy-ale z tej dziedziny jestesmy bardziej w tyle,więc wszelkie sugestie są bardzo mile widziane. :D

Istniejącego komina nie można przesunąć - są w nim kanały wentylacyjne do kilku innych pomieszczeń a poza tym jest on w rogu garażu zaraz przy wejściu do domu i przy bramie wjazdowej - popatrz w projekt . Trudno tam będzie zlokalizować osobne pomieszczenie na kotłownię .
Wg mnie - tylko nowy komin .
No oczywiście zależy gdzie będziecie chcieli umiejscowić nowe pomieszczenie na kotłownię ...

dankaf
20-04-2008, 11:21
prymasek-a Ty jak rozwiązałeś sprawę komina?Pamietam wspominałeś że bedziesz miał 2 systemy ogrzewania gaz i paliwo stałe.Wszystko miało byc w pomieszczeniu gospodarczym i z tego co pamietam coś kombinowałes z kominem.??????Może się mylę.?
A i jeszcze jedno gdzie zamawiałes tą śliczną dachówkę w Poznaniu?


Bedziemy musieli dorobic jeszcze jeden komin.Kotłownia w garazu bedzie dobrym rozwiązaniem i małe pomieszczenie na składzik-również.No i oczywiście spizarnia miałaby swoje miejsce(przetwory,robot kuchenny,miotła itd.)
ogladając wasze zdjecia niestety z wielkim żalem musiałabym z niej zrezygnowac-przy kuchni.
U nas 1 samochód bedzie parkowany w garazu.Drugi i tak wraca wieczorem i wczesnym rankiem wyjeżdźa.

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie :D

szuna
20-04-2008, 21:44
Pytanko
ile jest zewnętrznej elewacji
z czego macie meble kuchenne drewno czy MDF
mam tysiące dylematów :cry: