PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

jurand
20-04-2009, 13:54
EwaWoj

No cóż, w tym projekcie inne być nie mogą, chyba, że ktoś chce na nie wchodzić ze spiżarki:)

.

Oj moga moga. W watku jest wiele róznych podejsc do schodow. Dla przypomnienia moje. I wcale nie wchodze przy spiżarni. Wrecz odwrotnie przy scianie kaminowej.

http://lh3.ggpht.com/_fRgKomkgKzM/SQyE2MpKx9I/AAAAAAAABFU/AVV-Dayn27g/s288/PB010015.JPG

magdac
20-04-2009, 14:08
Trzeba by poddać temat dogłębnej analizie:), ale nie jestem przekonana czy mają inny kont nachylenia. Na pewno są mniej zakręcone, ale czy dłuższe, to wątpię.

magdac
20-04-2009, 14:12
oczywiście kąt :oops:

EwaWoj
20-04-2009, 16:38
schody w naszym projekcie to jak dla mnie "słaby" punkt, ale każdy sobie jakoś radzi, my np. zabudowaliśmy wejście (te na wprost wykusza w stołowym pokoju) i na tej ścianie mamy schody, które zaczynają się nie na wprost wejścia-wiatrołapu (tak jak u większości) tylko na wprost wykusza w jadalni

irekmuz
21-04-2009, 22:38
Pablitoo bardzo praktyczna "zabawka" a dodatek jeszcze lepszy na zdjęciu nr 2 :wink:

No przecie ja to chłopak z gór :lol:

- wiosna u nas w rozkwicie - LINK (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1b91ea12b1f3576b.html)
Sliczne zdjęcie

MaroK
22-04-2009, 20:27
Witam!
Juz dawno się nie odwzywaliśmy, ale jesteśmy i śledzimy :) Wszystko, żeby niczego nie przegapić, jak już, niestety, nam się zdarzyło :]
W każdym razie i u nas praca wre, jak pewnie u wszystkich o tej porze roku i przy tak pięknej "budowlanej" pogodzie. Żeby nie było watpliwości: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/68bc2ea98b32d8a9.html

Zabralismy się za szambo![/img]

EwaWoj
22-04-2009, 21:05
Marok śliczny Orionek (zresztą tak jak pozostałe) :lol: tylko dlaczego tak mało zdjęc :wink:

dankaf
23-04-2009, 21:33
pablitoo-jakiej masz wielkości okna na ścianie przedniej?Takie jak w projekcie?-90x120?

pablitoo
24-04-2009, 08:45
pablitoo-jakiej masz wielkości okna na ścianie przedniej?Takie jak w projekcie?-90x120?

- prawie - 90x140cm :D

Wszystkie okna u mnie takiego rozmiaru - tzn sześć sztuk - dwa w kuchni , łazienka , pom gospodarcze i dwa salon .

dankaf
24-04-2009, 08:53
Dzięki :D

pablitoo
24-04-2009, 08:56
Dzięki :D

Nie za ma co .

Ciekawe czy ktoś zrobił tak jak ja - czyli podzielił okno podwójne w kuchni i salonie na dwa pojedyńcze ... - ciekawe - chyba jestem pionierem :lol:

dankaf
24-04-2009, 09:00
Dzięki :D

Nie za ma co .

Ciekawe czy ktoś zrobił tak jak ja - czyli podzielił okno podwójne w kuchni i salonie na dwa pojedyńcze ... - ciekawe - chyba jestem pionierem :lol:
Napewno jesteś pierwszy :D
Myślimy również o takim rozwiązaniu :wink: ponieważ lubię symetryczne układy

dankaf
24-04-2009, 09:03
Ale to był narzucone przez zagosp.przestrzenne czy wybór był Wasz?
W ramach sprostowania-chcemy tak zrobic ale tylko w kuchni :wink: Tył zostaje jak w projekcie.

pablitoo
24-04-2009, 09:23
Ale to był narzucone przez zagosp.przestrzenne czy wybór był Wasz?
W ramach sprostowania-chcemy tak zrobic ale tylko w kuchni :wink: Tył zostaje jak w projekcie.

Narzucone przez plan zagospodarowania - elewacja ma być symetryczna - i dlatego okna dzielone - ale generalnie bardzo ładnie wyszło i bardzo nam sie podoba - zwłaszcza że okna mamy większe - ale to dlatego że jesteśmy światłolubni - wszystkie okna powiększaliśmy - włącznie i przede wszystkim z wykuszowymi .

andrzejrohde
25-04-2009, 20:08
Witam wszystkich Oironowiczów jestem początkującym bo od czerwca chcemy ruszyć a budową i jesteśmy na etapie poszukiwań murarza czy tez fachowców. jeśli macie kogoś z Bydgoszczy to proszę o namiary jak również o wszelkie wskazówki ( min. jakie zrobiliście grube ściany i z czego )
pozdrawiam
Andrzej
[email protected]

irekmuz
25-04-2009, 23:25
Witam wszystkich Oironowiczów jestem początkującym bo od czerwca chcemy ruszyć a budową i jesteśmy na etapie poszukiwań murarza czy tez fachowców. jeśli macie kogoś z Bydgoszczy to proszę o namiary jak również o wszelkie wskazówki ( min. jakie zrobiliście grube ściany i z czego )
pozdrawiam
Andrzej
[email protected]
Ja mam ściany z 24 purotherm i chyba zrobie 15 styropianu.

andrzejrohde
26-04-2009, 07:55
OK dziękuję za informacje a jaki zrobiłeś fundament

irekmuz
26-04-2009, 09:30
Fundamenty przygotowywałem pod ścianę trój warstwową. Więc fawy mambardzo szerokoiw a fundament z bloczków betonowych zaizolowany 15 cm styropianem

ewelinaa
27-04-2009, 19:59
Witam wszystkich forumowiczow:)
Wlasnie niedawno udalo mi sie odnalesc to forum z czego jestem bardzo zadowolona, chociaz przeczytanie calego forum jest naprawde czasochlonne i musze przyznac ze niestety nie przeczytalam wszystkiego :/
A wiec do rzeczy:
W ubieglym roku kupilismy z mezem projekt Orion II lustrzane odbicie i rowniez w tamtym roku wylalismy fundamety.
Pod koniec tego tygodnia bedziemy wybijac pierwsza wylewke i chcialabym sie dowiedziec od Was w jaki sposob wykonywaliscie te dwa przednie filary, czy jest to naprawde az tak pracochlonne jak mowia wykonawcy?
Pozdrawiam.

EwaWoj
27-04-2009, 21:45
Witam wszystkich forumowiczow:)
Wlasnie niedawno udalo mi sie odnalesc to forum z czego jestem bardzo zadowolona, chociaz przeczytanie calego forum jest naprawde czasochlonne i musze przyznac ze niestety nie przeczytalam wszystkiego :/
A wiec do rzeczy:
W ubieglym roku kupilismy z mezem projekt Orion II lustrzane odbicie i rowniez w tamtym roku wylalismy fundamety.
Pod koniec tego tygodnia bedziemy wybijac pierwsza wylewke i chcialabym sie dowiedziec od Was w jaki sposob wykonywaliscie te dwa przednie filary, czy jest to naprawde az tak pracochlonne jak mowia wykonawcy?
Pozdrawiam. dla wykonawców to nic nie jest proste :wink: my zrobiliśmy filary proste, wylewane i nasi nie narzekali

Grobert
27-04-2009, 22:13
Ja też miałem wylewane, ale takie jak w projekcie, czyli rozszerzane dołem. U nas wykonawca szalował kolumny z desek i nieźle mu to wyszło. Nie jest to chyba wielki kłopot odpowiednio dociąć deski, zbić i zalać. Wszystko zależy od humoru i chęci majstra:-)

irekmuz
27-04-2009, 22:19
Mi filary wymurowali z cegły pełnej i środkiem zalali beton ze zbrojeniem. Te rozszerzenie zrobię wczasie elewacji ze styropianu.

EwaWoj
27-04-2009, 22:24
u nas jak dobrze pójdzie (a mam nadzieję, że tak) za tydzień wylewamy podłogi na górze :lol: a co u reszty słychac????

Dobrusiak
28-04-2009, 07:17
U mnie w ciągu 2 tygodni wiele się działo- mam już ściany na poddaszu, gotowy dach - zostało jeszcze wstawienie okien dachowych. Mam przepiękny komin (na razie jeden, dzisiaj robią drugi :) Dzisiaj również schodzą na dół żeby postawić ścianki działowe na parterze. Jak będę mieć chwile to porobię zdjęcia i umieszczę

Czy orientujecie się, jaka jest odległość najniższego stopnia ze schodów od ściany (tej od kominka). Mamy otwór zgodnie z projektem

pablitoo
28-04-2009, 07:23
(...) :lol: a co u reszty słychac????

U mnie constans - nie robię nic - nie chce mi się ... :oops:

:lol:

pablitoo
28-04-2009, 07:26
Mi filary wymurowali z cegły pełnej i środkiem zalali beton ze zbrojeniem. Te rozszerzenie zrobię wczasie elewacji ze styropianu.

U nas filary wylewane całe z betonu - kształt bez rozszerzenia na dole - proste - finalny kształt otrzymałem po oklejeniu styropianem kolumn .

EwaWoj
28-04-2009, 08:18
(...) :lol: a co u reszty słychac????

U mnie constans - nie robię nic - nie chce mi się ... :oops:

:lol: ładna pogoda powinna mobilizować do pracy :wink:

Dobrusiak
28-04-2009, 08:21
Pablitoo w związku z tym, że nic nie robisz :lol: :lol: :lol: czy mogłabym Cię prosić, byś sprawdził, jaka jest długość od ściany (kominowej) do schodów. Chce sobie zaznaczyć na podłodze gdzie kończą się schody, bo zastanawiam się, czy o jeden pustak nie przedłużyć wiatrołapu (teraz wydaje mi się maluczki). Jak Wy to zrobiliście, czy ktoś przedłużył ten wiatrołap. My zrezygnowaliśmy ze spiżarki i tak sobie dumam, że jeśli ciut wydłużę ten wiatrołap to może oprócz lodówki zmieści mi się jeszcze np. cargo (choć jeszcze nie mam projektu kuchni, więc nie wiem, jak to będzie rozmieszczone)

pablitoo
28-04-2009, 08:24
(...) :lol: a co u reszty słychac????

U mnie constans - nie robię nic - nie chce mi się ... :oops:

:lol: ładna pogoda powinna mobilizować do pracy :wink:

Mobilizuje , mobilizuje - popołudniami siedząc na tarasie myślę co jeszcze należałoby zrobić :lol:

pablitoo
28-04-2009, 08:28
Pablitoo w związku z tym, że nic nie robisz :lol: :lol: :lol: czy mogłabym Cię prosić, byś sprawdził, jaka jest długość od ściany (kominowej) do schodów. Chce sobie zaznaczyć na podłodze gdzie kończą się schody, bo zastanawiam się, czy o jeden pustak nie przedłużyć wiatrołapu (teraz wydaje mi się maluczki). Jak Wy to zrobiliście, czy ktoś przedłużył ten wiatrołap. My zrezygnowaliśmy ze spiżarki i tak sobie dumam, że jeśli ciut wydłużę ten wiatrołap to może oprócz lodówki zmieści mi się jeszcze np. cargo (choć jeszcze nie mam projektu kuchni, więc nie wiem, jak to będzie rozmieszczone)

No nie wiem czy to Ci coś da - u mnie schody drewniane , ażurowe - robione wg indywidualnego projektu - nie mające przełożenia na jakiekolweik dane projektowe czy zakładane dla projektu schodów .
Ponadto powiększyłem wiatrołap i zrezygnowałem ze spiżarki , więc rozkład pomieszczenia wewnętrz u mnie się trochę zmienił w stosunku do projektu.
Schody u mnie Marchewkowe dosyć konkretnie zakręcone :D - jak chcesz to wieczorem pomierzę i podam Ci te odległości - jak tylko to ma Ci w czymś pomóc ...

EwaWoj
28-04-2009, 08:32
Pablitoo ale ty masz fajnie. Na marginesie jak długo się budowałeś?

EwaWoj
28-04-2009, 08:33
Ja niestety jeszcze nie mogę posiedzieć na tarsie - ..... bo go jeszcze nie mam :wink:

pablitoo
28-04-2009, 08:37
Pablitoo ale ty masz fajnie. Na marginesie jak długo się budowałeś?

Marzec 2006 - początek inwestycji , grudzień 2007 - wprowadzenie do domu i zamieszkanie - dwa pełne lata ... - ale ten czas leci ...

pablitoo
28-04-2009, 08:39
Ja niestety jeszcze nie mogę posiedzieć na tarsie - ..... bo go jeszcze nie mam :wink:

Apropos - Legnicy :D - mam tam przyjaciela - też dom buduje - w Kłonicach czy jakoś tam - niedaleko Legnicy podobnież ... - na razie jednak mieszka w Legnicy .

EwaWoj
28-04-2009, 09:02
Kłonice?, może raczej Kunice :wink: jak Kunice to bardzo blisko Legnicy. My się budujemy po przeciwnej stronie Legnicy.

EwaWoj
28-04-2009, 09:03
jak Kunice to plus-bliskość Legnicy, minus-bardzo duże zagęszczenie domków

pablitoo
28-04-2009, 09:07
Kłonice?, może raczej Kunice :wink: jak Kunice to bardzo blisko Legnicy. My się budujemy po przeciwnej stronie Legnicy.

A być może , być może ...

EwaWoj
28-04-2009, 09:07
jak wszystko dobrze pójdzie to kończyć budowę będziemy latem w lipcu (a rozpoczynaliśmy w marcu 2008) :lol: :lol: :lol: ale i tak pierwotny plan był bardziej "ambitny" wg niego powinnam już mieszkać :wink:

mardab41
28-04-2009, 11:59
Witam Was Wszystkich Orionowiczów.
mam gorącą prośbe poradzcie proszę jak wysoka ma być ścianka kolankowa w OrionkuII aby pomieszczenia były bardziej ustawne a za bardzo aby nie zmieniła się bryła budynku?. w związku z podniesieniem ścianki długość jakiej tarcicy na więźbe się zmieni i o ile?
Bardzo proszę o poradę bo moja ekipa jest tak jakby nieuczciwa i przestałem im już ufać.
Z góry dziękuje za pomoc.
orionowicz

ewelinaa
28-04-2009, 17:28
Witam wszystkich bardzo chciałam Wam podziękować za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Dobrusiak
28-04-2009, 18:34
Pablitoo pewnie masz rację z tymi schodami. zastanawiam się po prostu w jaki "delikatny" sposób powiększyć wiatrołap.
Cudownie jest patrzeć, jak domek pięknieje z dnia na dzień. Może w tym tygodniu zamówimy okna (niestety realizacja 1 m-c) a pogoda idealna do prac

EwaWoj
29-04-2009, 08:28
Witam Was Wszystkich Orionowiczów.
mam gorącą prośbe poradzcie proszę jak wysoka ma być ścianka kolankowa w OrionkuII aby pomieszczenia były bardziej ustawne a za bardzo aby nie zmieniła się bryła budynku?. w związku z podniesieniem ścianki długość jakiej tarcicy na więźbe się zmieni i o ile?
Bardzo proszę o poradę bo moja ekipa jest tak jakby nieuczciwa i przestałem im już ufać.
Z góry dziękuje za pomoc.
orionowicz co do ścianki kolankowej pooglądajcie zamieszczone na forum zdjęcia, to wam powinno pomóc. My mamy podniesioną: 1+1+wieniec i pokoje są duże i przestronne. Więźbę+dachówki kupowaliśmy zgodnie z projektem i bryła budynku jest ok - oto kilka zdjęć góry http://picasaweb.google.pl/ewawoj00/GAdzie?feat=directlink

Dobrusiak
29-04-2009, 10:35
My ściankę podnieśliśmy dodatkowo o 2 pustaki. Szczerze powiedziawszy optymalnie wydaje mi się, że jest o 1 pustak. Zależy co komu pasuje. Mój mąż jest bardzo wysoki, dlatego my zdecydowaliśmy się na podnieść o te 2 pustaki.
Widziałam na żywo, jak wygląda bez podniesienia ścianki i też nie raziło, ale na pewno pokoje były mniej funkcjonalne.

Dobrusiak
29-04-2009, 10:41
Ewuś super domek Wam wyszedł. Mam pytanko, ile Wam wyliczyli metrów do położenia gładzi? Jeśli to również nie tajemnica to ile za metr. My jak pytamy to wychodzi ok. 23-25 zł za metr z materiałem

EwaWoj
29-04-2009, 11:14
Dobrusiu wysłałam tobie informację na pw

mardab41
29-04-2009, 15:41
co do ścianki kolankowej pooglądajcie zamieszczone na forum zdjęcia, to wam powinno pomóc. My mamy podniesioną: 1+1+wieniec i pokoje są duże i przestronne. Więźbę+dachówki kupowaliśmy zgodnie z projektem i bryła budynku jest ok - oto kilka zdjęć góry http://picasaweb.google.pl/ewawoj00/GAdzie?feat=directlink[/quote]

Ewo czyli mam rozumieć że mimo podniesienia ścianki (u mnie będzie tak samo 2 x ytong +wieniec) rozmiary krokwi nie ulegną zmianie? Czy jak kupowałaś tarcice to dodawałaś te 20 cm do wszystkiego tak jak piszą w projekcie no i wreszcie czy te podane w projekcie nie mają przekłamań?
Przepraszam że tak zawalam pytaniami i dziękuje za już uzyskane informację.
Pozadrawiam Marcin

EwaWoj
29-04-2009, 16:01
więźbę i dachówkę mamy jak w projekcie - zostawiliśmy projekt w tartaku a tam wszystko sami wyliczyli tak samo było z dachówką. Chyba dobrze wyliczyli bo wykonawca nie narzekał a jak jest zrobione można zobaczyc na zdjęciach. W ilościach jest troszkę przekłamania bo np. domawialiśmy gąsiory (ale samej dachówki nam nie brakowało)

EwaWoj
29-04-2009, 16:08
początkowo mieliśmy podnosic o 1+2+wieniec ale baliśmy się, że zabraknie nam dachówki, którą zakupiliśmy 6 mcy wcześniej (mógłby byc np. inny jej odcień) dlatego podnieślimy ściankę na 1+1+wieniec.

mardab41
29-04-2009, 17:50
Ewo dziękuje za szybką odpowiedż.
A czy może ktoś z was kładł dachówkę Roben Monza plus? jeżeli tak to ile wam jej wyszło na oriona II?
pozdrawiam
marcin

EwaWoj
29-04-2009, 19:35
my mamy dachówkę CREATONA

irekmuz
29-04-2009, 22:31
Ewo dziękuje za szybką odpowiedż.
A czy może ktoś z was kładł dachówkę Roben Monza plus? jeżeli tak to ile wam jej wyszło na oriona II?
pozdrawiam
marcin
Witam . Ja kladę Robena monze plus i wyszło mi 2940 szt. Ale ja podniosłem ścienkę kolankową - wydłużyłem krokwie aby dach wystawał minimum po ociepleniu od 95 cm i dobudowałem wiatkę
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/672dfcb87f609360.html

irekmuz
29-04-2009, 22:32
Jeszcze kilka zdjęć
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/36f1473b637795cf.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/019278ae63302673.html

EwaWoj
30-04-2009, 20:13
Irekmuz ciekawie wygląda Orionek z wiatą, masz może nowe zdjęcia np. z oknami?????[/u]

dankaf
01-05-2009, 12:01
A u nas jest tak :D

http://foto0.m.onet.pl/_m/ca24c31e19c3d8e45d8c6d434f7121d0,10,19,0.jpg
http://foto1.m.onet.pl/_m/6d69dbfdf26c6240c9b7e7c54aa15ae1,10,19,0.jpg

dankaf
01-05-2009, 12:04
My ściankę podnieśliśmy dodatkowo o 2 pustaki

Wrzuc fotki :D

Marta i Łukasz Matłacz
03-05-2009, 21:08
My scianke kolankowa zrobilismy na wysokosc 84 + murlata. Tylko my dom stawialismy z YTONGA

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee33d034944c9719.html

Pozdrawiamy[/url]

irekmuz
03-05-2009, 22:54
Irekmuz ciekawie wygląda Orionek z wiatą, masz może nowe zdjęcia np. z oknami?????[/u]
Niestety narazie kończą właśnie dach - jak widać a onna będą gdzieś pod koniec maja.

EwaWoj
04-05-2009, 07:50
Irku cierpliwie czekamy na okna i na zdjęcia :wink:

irekmuz
04-05-2009, 21:03
Bardzo się cieszę że jesteście ze mna!!

pablitoo
05-05-2009, 06:57
Bardzo się cieszę że jesteście ze mna!!

Jesteśmy wszyscy :lol:

Dobrusiak
05-05-2009, 10:25
Czy orientujecie się może jaka jest prawidłowa grubość wylewki? Wiem, że zależy to od osobistych preferencji, ale mam wątpliwości. Nasz wykonawca mówi, że wystarczy 10 cm, ale Pan od okien wspomniał, że 10 cm na parterze to za mało (większość ponoć robi 15 cm), a na piętrze wystarczy 10 cm.

Jak Wy zrobiliście lub macie w planach?

EwaWoj
05-05-2009, 13:56
u nas chudziaka było chyba 15 cm (mamy tyle co w projekcie-Dobrusiu musiałabyś zobaczyć właśnie do projektu) ale pamiętam, że nasz wykonawca mówił, że nie można mniej bo na chudziaku opierać się będzie cała konstrukcja budynku

pablitoo
05-05-2009, 14:07
(...) ale pamiętam, że nasz wykonawca mówił, że nie można mniej bo na chudziaku opierać się będzie cała konstrukcja budynku

Hmmm - nie to żebym się spierał - ale konstrukcja nośna całego budynku wspiera sie na murach fundamentowych i poprzez nie na ławach fundamentowych , na chudziaku nie wspiera sie nic - istnieją nawet pewne technologie w których chudziak jest wylewany po postawieniu ścian nośnych budynku .

Chudy beton stosuje się przede wszystkim jako podlewki pod fundamenty lub przede wszystkim jako podkłady podłogowe na gruncie. Jego zadaniem jest uniemożliwienie wycieku tzw. zaczynu cementowego podczas wylewania właściwego betonu.
Powinien mnieć grubość ca 10 cm.

Tylko - do końca nie wiem co Dobrusiak miała na myśli pisząc o wylewce ?
- chudziak czy jastrych - bo dla mnie wylewka - to wylewka właściwa czyli jastrych , a my tu piszemy o chudziaku ...

EwaWoj
05-05-2009, 14:21
może są różne szkoły budowy :wink: my mamy wg projektu a skoro jest tak w projekcie to chyba projektant wiedział co robi :wink:

pablitoo
05-05-2009, 14:29
może są różne szkoły budowy :wink: my mamy wg projektu a skoro jest tak w projekcie to chyba projektant wiedział co robi :wink:

Oczywiście 15 cm chudziaka jest jak najbardziej dobrze - absolutnie tego nie neguję - jak tak było w projekcie to tak ma być :wink:

EwaWoj
05-05-2009, 15:09
nie to żebym teraz ja się czepiała :wink: ale myślałam, że chudziak i jastrych jest to tożsame czyli warstwą wyrównującą podłoże czyli potocznie podkład pod podłogę :roll:

Dobrusiak
05-05-2009, 15:24
Dzięki serdeczne, muszę sprawdzić dokładnie jak to jest w projekcie. Mój umysł humanistyczny nie ogarnia do końca terminów budowlanych :oops:

dankaf
05-05-2009, 19:02
Ludziska :D w których oknach macie lub planujecie rolety.
Pilne!!!!!

pablitoo
05-05-2009, 19:16
nie to żebym teraz ja się czepiała :wink: ale myślałam, że chudziak i jastrych jest to tożsame czyli warstwą wyrównującą podłoże czyli potocznie podkład pod podłogę :roll:

Chudziak to co innego , a jastrych to co innego - pojęcie chudziaka wyjaśniłem powyżej - jastrych to finalna warstwa betonu wylewana na ociepleniu , wewnątrz której znajduje się instalacja ogrzewania podłogowego na który bezpośrednio układa się lub klei warstwę wykończeniową podłogi czyli parkiet , kafle , panele etc ...

pablitoo
05-05-2009, 19:25
Ludziska :D w których oknach macie lub planujecie rolety.
Pilne!!!!!

W żadnych !!!!!

:D

Marta i Łukasz Matłacz
05-05-2009, 19:48
Co do wylewek to to ponoc wystarczy 5-7 cm chudziaka,ale wczesniej trzeba polozyc folie, pozniej styropian i na koniec beton tez ok. 5-7 cm.

A co do rolet w oknach to nie bedziemy montowac rolet tylko wezmiemy okucia antywywazeniowe i dodatkowo klamke z kluczykiem.
pozdrawiam[/u]

Kasia i Michał B.
05-05-2009, 19:56
Ludziska :D w których oknach macie lub planujecie rolety.
Pilne!!!!!

W żadnych !!!!!

:D
My rolety mamy we wszystkich oknach..

pablitoo
06-05-2009, 07:04
Ludziska :D w których oknach macie lub planujecie rolety.
Pilne!!!!!

W żadnych !!!!!

:D
My rolety mamy we wszystkich oknach..

No to dankaf -> masz komplet wypowiedzi w temacie rolet - są Orionowicze którzy ich nie mają , ale również są i tacy którzy je posiadają :D

PS.
A w temacie wykończenia okien - jak już dyskutujemy - to mnie/nam bardzo się podobają okiennice na oknach - a ponieważ u nas okna drewniane / Hohensee / i producent do naszych okien ma w ofercie okiennice - to być może kiedyś w niedalekiej przyszłości / jak wygram w totka :lol: / zamontujemy ...

http://www.natura.pl/images_upload/okiennice_1.jpg

dankaf
06-05-2009, 07:35
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedź :D
My planujemy miec rolety.Tylko tak się zastanawialiśmy czy aby wszędzie są potrzebne.Napewno w garażu nie -bo po co.No i tak myślimy o oknie balkonowym nad wejściem bo to "klatka"
I które są lepsze te w skrzynce czy te "chowane"



jak wygram w totka /
Też gramy i też liczymy na tą wygraną :wink:
Nawet niedawno cos tam wygrałam :D

Ps.A okiennice są piękne

pablitoo
06-05-2009, 07:53
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedź :D
My planujemy miec rolety.Tylko tak się zastanawialiśmy czy aby wszędzie są potrzebne.Napewno w garażu nie -bo po co.No i tak myślimy o oknie balkonowym nad wejściem bo to "klatka"
I które są lepsze te w skrzynce czy te "chowane"


No ale chyba jak montować rolety w oknach to albo wszędzie albo nigdzie - nieprawdaż - tzn. ja się generalnie nie znam ale tak mi się wydaje - no i oczywiście o ile takie rolety mają pełnić funkcję zabezpieczenia przed włamaniem ...

No bo po co w innym celu montować rolety ?? - jako dodatkowa osłona przed słońcem ??

EwaWoj
06-05-2009, 08:09
też jestem zdania, że rolety wszędzie albo nigdzie. Złodziej jak będzie chciał to i tak niestety sobie poradzi aby wejść do środka :-?

EwaWoj
06-05-2009, 08:12
na marginesie piękne okiennice :lol:

dankaf
06-05-2009, 08:16
Rolety nie pełnią funkcji antywłamaniowej :D.

dankaf
06-05-2009, 08:21
No bo po co w innym celu montować rolety ?? - jako dodatkowa osłona przed słońcem ??
Dokładnie :D albo jeszcze przed mroźną zimą.My mamy domek wyżej usytuowany,niedaleko jezioro więc czasami tam wieje że hej.
Ciekawi mnie dlaczego jurand nie zamontował rolety właśnie nad wejściem?

EwaWoj
06-05-2009, 08:41
ja chciałam montować rolety tylko ze względów bezpieczeństwa, ale rozmawiałam z osobami które je mają i powiedzieli mi że z początku je zamykali, później coraz rzadziej ... i teraz po prostu są :wink: z pewnościa są argumenty za i przeciw w zależności od naszego punktu widzenia i potrzeb

jurand
06-05-2009, 10:21
No bo po co w innym celu montować rolety ?? - jako dodatkowa osłona przed słońcem ??
Dokładnie :D albo jeszcze przed mroźną zimą.My mamy domek wyżej usytuowany,niedaleko jezioro więc czasami tam wieje że hej.
Ciekawi mnie dlaczego jurand nie zamontował rolety właśnie nad wejściem?

Odpowiedz jest prosta bo jeszcze nie wymyślono skrzynek w łuku, albo o takim rozwiazaniu firma ktora mi montowała rolety nic nie wiedziała. Poza tym rolety u mnie wyszły z przypadku; na poczatku ich nie chcialem zreszta nie po to kupowane były okna P4 ale potem doszedłem do wniosku po rozmowach z kilkoma osobami ze po pierwsze zabezpieczenie przed sloncem, a tak sie sklada ze akurat w kuchni swieci piekne zachodnie slonko, ktore wrecz oslepia, a po wtore rolety to mniejsza strata ciepla w nocy w szczegolnosci w zimie. Zdazylem to podczas tej zimy zaobserwowac wiec ja osobiscie teraz jestem za instalacja roletek :)

EwaWoj
06-05-2009, 13:03
zastanawiam się nad oświetleniem dołu, jak macie to rozwiązane: schody (przedpokój), kuchnia i wykusz (jadalnia)????? może jakieś fotki?

irekmuz
06-05-2009, 21:00
Gotowa posadzka bez wykończenia zależy również od systemu ogrzewania. Przy grzejnikach wystarczy 5 cm a przy podłogówce minumum 6,5 cm co i tak lepiej zrobić minimum 7 cm.
Rolet u siebie nie będę robił - mi niepodoba się budynek z zazuniętymi roletami zewnętrznymi - kojarzy mi się wtedy z bunkrem atomowym - ale to moje zdanie.
Uważam że sprawę złodzieji w zupełności załatwi system alarmowy.

Dobrusiak
07-05-2009, 12:35
Mnie szczerze powiedziawszy też nie podobają się rolety - szczególnie zasłonięte. Sąsiedzi mają i jak patrze na taki dom to faktycznie jak bunkier wygląda. A ochrona przed złodziejami żadna, bo rolety ponoć bardzo łatwo podważyć. Zresztą dla chcącego nic trudnego.

Ewa mam pytanko, czy w pokoju nad wykuszem zmieniłaś szerokość okna na 1000 cm? My tego wcześniej nie przemyśleliśmy - tzn. zostawiliśmy szer. 1200 cm i teraz nie chcą nam zrobić jednej kwatery bo ponoć okucia nie wytrzymują. Wydaje mi się, że trochę głupio wygląda takie wąskie okno i jeszcze przedzielone na pół

Marta i Łukasz Matłacz
07-05-2009, 20:39
DOBRUSIAK co do okien i okuc jest na rynku firma ktora nazywa sie OKNOPLAST KRAKOW i oni nawet zrobia okno o szerokosci 1500 i bez problemu bedzie funkcjonowalo pod warunkiem ze bedzie dobrze zamontowane

P.s. pracowalem w tej firmie i bardzo duzo zamontowalem takich okien[/quote]

magdac
07-05-2009, 21:12
Pablitoo w związku z tym, że nic nie robisz :lol: :lol: :lol: czy mogłabym Cię prosić, byś sprawdził, jaka jest długość od ściany (kominowej) do schodów. Chce sobie zaznaczyć na podłodze gdzie kończą się schody, bo zastanawiam się, czy o jeden pustak nie przedłużyć wiatrołapu (teraz wydaje mi się maluczki). Jak Wy to zrobiliście, czy ktoś przedłużył ten wiatrołap. My zrezygnowaliśmy ze spiżarki i tak sobie dumam, że jeśli ciut wydłużę ten wiatrołap to może oprócz lodówki zmieści mi się jeszcze np. cargo (choć jeszcze nie mam projektu kuchni, więc nie wiem, jak to będzie rozmieszczone)

My trochę go wydłużyliśmy. Ściana między kuchnią, a wiatrołapem ma 147 cm (od strony kuchni). Czyli wiatrołap ma koło 140 wewnątrz. To chyba niewielka zmiana, wynikała z mojego widzimisię i zrobiłam ją na oko. Dzięki temu fajnie ulokowała mi się lodówka - jest właśnie na tej ścinie, a od pokoju oddziela ją szafka (załączam zdjęcie - brak jeszcze frontów i żaluzji w rogu). A miejsca do schodów zostało ok 100cm, więc luzik. A schody wg. projektu mają sięgać jakieś 2,3 m od ściany kominkowej i tak też jest u nas.

http://lh4.ggpht.com/_YqMXtcKcdSc/SgM-qMpo0CI/AAAAAAAAAeM/rwzMKA-0h6o/s512/PICT0012.JPG

EwaWoj
08-05-2009, 07:23
Ewa mam pytanko, czy w pokoju nad wykuszem zmieniłaś szerokość okna na 1000 cm? My tego wcześniej nie przemyśleliśmy - tzn. zostawiliśmy szer. 1200 cm i teraz nie chcą nam zrobić jednej kwatery bo ponoć okucia nie wytrzymują. Wydaje mi się, że trochę głupio wygląda takie wąskie okno i jeszcze przedzielone na pół Dobrusiu wymiary sprawdzę wieczorkiem

Dobrusiak
08-05-2009, 08:08
DOBRUSIAK co do okien i okuc jest na rynku firma ktora nazywa sie OKNOPLAST KRAKOW i oni nawet zrobia okno o szerokosci 1500 i bez problemu bedzie funkcjonowalo pod warunkiem ze bedzie dobrze zamontowane

P.s. pracowalem w tej firmie i bardzo duzo zamontowalem takich okien[/quote]

Niestety chyba już teraz nie robią takich okien. Był u nas na budowie do pomiaru Pan z Oknoplastu i powiedział, że nie zrobią nam 1200, bo później nie chcą się bawić z reklamacjami- okucia ponoć nie wytrzymują. Oni teraz w standardzie mają każde okno uchylno-rozwierne więc może tutaj jest ptak pogrzebany. Powiedzieli, że max zrobią 1000 cm :(
Trzeba się nad tym głębiej zastanowić, bo można domurować te 200 cm albo obciąć kawałek domu i zrobić 1400 to już będzie ładniej wyglądało.

Magdac ale śmignęlaś z domem - rewelacja - pewnie już niedługo się wprowadzasz. Pokaż więcej zdjęć Orionka :)

dankaf
08-05-2009, 08:22
Pokaż więcej zdjęć Orionka :)

Ty nygusie!!!!! Sama pokaż :wink:

Dobrusiak
08-05-2009, 08:52
Ludziska :D w których oknach macie lub planujecie rolety.
Pilne!!!!!
....

PS.
A w temacie wykończenia okien - jak już dyskutujemy - to mnie/nam bardzo się podobają okiennice na oknach - a ponieważ u nas okna drewniane / Hohensee / i producent do naszych okien ma w ofercie okiennice - to być może kiedyś w niedalekiej przyszłości / jak wygram w totka :lol: / zamontujemy ...

http://www.natura.pl/images_upload/okiennice_1.jpg


Pablitoo przecudne okiennice. Do naszego Orionka wydaje mi się, że idealnie pasują. Na Chorwacji w wielu domach mają takie okiennice i rewelacyjnie się sprawdzają przed słońcem

pablitoo
08-05-2009, 09:15
Pablitoo przecudne okiennice. Do naszego Orionka wydaje mi się, że idealnie pasują. Na Chorwacji w wielu domach mają takie okiennice i rewelacyjnie się sprawdzają przed słońcem

Dokładnie - tylko nas interesują okiennice nie pełne tylko ażurowe - wnętrze okiennic w postaci skośnych deseczek montowanych pod kątem - także można je zamknąć całkowicie i wówczas ograniczą dostęp światła ale zapewnią 100% przewiewu i wentylacji .
Takie jak poniżej :

http://www.muratordom.pl/zdjecia/okiennice_szandomirski-1.jpg

EwaWoj
08-05-2009, 10:15
okiennice są fantastyczne :lol: :lol: :lol:

magdac
08-05-2009, 10:27
Magdac ale śmignęlaś z domem - rewelacja - pewnie już niedługo się wprowadzasz. Pokaż więcej zdjęć Orionka :)

Śmigam? No ja bym tak tego nie nazwała. Miałam się przeprowadzić zeszłej jesieni. Orionek nabiera kształtów i miałam go pokazać dopiero jak będzie nieco bardziej kompletny, ale co mi tam, pochwalę się z przyjemnością.

http://picasaweb.google.com/mcakala/Orion#

EwaWoj
08-05-2009, 19:27
Dobrusiu wymiary drzwi balkonowych nad wykuszem w kuchni 1 szt 1200x2095, nad wykuszem w stołowym pokoju to: 2 szt 865x2095, nad wejściem 1 szt 1400x2295

EwaWoj
08-05-2009, 20:35
Magdo, fajne fotki i ładna łazienka :lol: a moją łazienkę dzisiaj otynkowali :D

Dobrusiak
09-05-2009, 14:53
Dobrusiu wymiary drzwi balkonowych nad wykuszem w kuchni 1 szt 1200x2095, nad wykuszem w stołowym pokoju to: 2 szt 865x2095, nad wejściem 1 szt 1400x2295


Ewuś to ja Cię jeszcze pomolestuję :lol: z tymi oknami. W jakiej firmie zamawialiście? Bo jak pisałam wcześniej nie chcą mi nigdzie zrobić jednokwaterowego okna nad wykuszem

adammxxx
09-05-2009, 19:21
Witam Orionowiczów.Mam takie pytanie w którym miejscu w waszych orionach jest pion kanalizacji?

pablitoo
09-05-2009, 19:42
Witam Orionowiczów.Mam takie pytanie w którym miejscu w waszych orionach jest pion kanalizacji?

Który ??

adammxxx
09-05-2009, 21:36
Witam Orionowiczów.Mam takie pytanie w którym miejscu w waszych orionach jest pion kanalizacji?

Który ??

Myślałem że jest jeden?

Marta i Łukasz Matłacz
09-05-2009, 22:05
Mam prośbę czy możecie pokazać zdjęcia oświetlenia łazienki na górze.

pablitoo
10-05-2009, 11:26
Witam Orionowiczów.Mam takie pytanie w którym miejscu w waszych orionach jest pion kanalizacji?

Który ??

Myślałem że jest jeden?

Z tego co pamiętam to wg projektu są trzy piony kanalizacyjne .
Ja ograniczyłem się do dwóch - jeden pion - główny - w pomieszczeniu gospodarczym w narożniku / przepust główny pomiędzy kondygnacjami dla kanalizacji , c.o , c.w.u / , drugi pion kanalizacyjny u mnie jest w łazience na parterze i łączy się on z łazienką na poddaszu .

pablitoo
10-05-2009, 11:50
Dobrusiu wymiary drzwi balkonowych nad wykuszem w kuchni 1 szt 1200x2095, nad wykuszem w stołowym pokoju to: 2 szt 865x2095, nad wejściem 1 szt 1400x2295


Ewuś to ja Cię jeszcze pomolestuję :lol: z tymi oknami. W jakiej firmie zamawialiście? Bo jak pisałam wcześniej nie chcą mi nigdzie zrobić jednokwaterowego okna nad wykuszem

Poniżej widok naszych drzwi balkonowych nad wykuszem - jadalnią - drzwi o szerokości 1200cm - wykonane jako dwuskrzydłowe - dla wyobrażenia jak wyglądają takie drzwi dwukwaterowe / klikać na miniaturki / :

http://images43.fotosik.pl/121/220bca82dbd8b597m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=220bca82dbd8b597) , http://images48.fotosik.pl/121/b4c0c4073b657df2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b4c0c4073b657df2)

irekmuz
10-05-2009, 21:24
Pion kanalizacyjny mam w kotłowni przy kominie i drugi w łazience.

Dobrusiak
10-05-2009, 23:34
Pierwsza próba - nie wiem, czy wyjdzie :oops: - prezentacja mojego domku

http://picasaweb.google.com/samochodowy.kredyt/DropBox?authkey=Gv1sRgCK-qybTEo-e7yQE&feat=directlink

Jakby nie działało to wybaczcie - jestem początkująca

pablitoo
11-05-2009, 06:59
Działa , działa - ciekawie sie prezentuje Orion bez wykusza w salonie - ciekawie - pierwszy raz widzę ...

EwaWoj
11-05-2009, 08:02
Dobrusiu wymiary drzwi balkonowych nad wykuszem w kuchni 1 szt 1200x2095, nad wykuszem w stołowym pokoju to: 2 szt 865x2095, nad wejściem 1 szt 1400x2295


Ewuś to ja Cię jeszcze pomolestuję :lol: z tymi oknami. W jakiej firmie zamawialiście? Bo jak pisałam wcześniej nie chcą mi nigdzie zrobić jednokwaterowego okna nad wykuszem jak będziesz chciała mogę podać tobie do nich tel.

EwaWoj
11-05-2009, 08:03
faktycznie ciekawie wygląda ORIONEK bez wykusza, ale Dobrusiu czy można wiedzieć dlaczego z niego zrezygnowaliście?

Dobrusiak
11-05-2009, 08:47
Ewuś, zrezygnowaliśmy z wykusza z kilku powodów: pierwszy i najważniejszy - ogromnie podoba mi się wybieganie prosto z salonu do ogrodu przez szeroko otwarte okna balkonowe. Niestety okazało się, że mamy dużą różnicę terenu i nie będę mogła tak wybiegać jak rusałka :lol: :lol: prosto na zroszoną trawę.
Poza tym ogromnie podobają mi się duże drzwi tarasowe otwarte na oścież. Często bywam u znajomych, którzy tak mają i siedząc w salonie cały czas mamy otwarte drzwi -super sprawa. I szczerze powiedziawszy oglądając oryginalnego Orionka nie podobało mi się wyjście "cichaczem" do ogrodu. Widzę oczywiście minusy takiego rozwiązania (szczególnie wizualny od zewnątrz) ale funkcjonalność jest dla mnie ważniejsza.

I jeszcze Ewuś gdybyś dała mi namiary na firmę od okien to byłabym ogromnie wdzięczna

EwaWoj
11-05-2009, 10:49
solidne argumenty za dużymi drzwiami balkonowymi , namiary na firmę podam tobie wieczorem

EwaWoj
11-05-2009, 11:14
zgadzam się, że sprawa wygody, funkcjonalności domu powinna być najważniejsza

orionek
12-05-2009, 07:41
Witajcie,
dawno sie nie odzywaliśmy(wybaczcie)-ale musieliśmy pilnować naszych robotników, swoją droga budowa to niezła szkoła życia( praca+budowa+dom i tak wkółko od 6 do 23). Czytam Wasze wypowiedzi i z azdroszczę Wam takich szybkich postepów. My rozpoczelismy budowę w 2005 r i nie Wiem czy nasze założenia o zakończeniu i wprowadzeniu sie na tegoroczne swięta Bozego Narodzenia nie są na wyrost. Co prawda dach skończony , odpływy porobione za tydzień przychodzi fachman od wody. a w czerwcu tynki. Mój hydraulik za rozprowadzenie instalacji c.o.( grzejniki+podłogówka w łazienkach) uruchomienie kotłowni i rozprowadzenie wody powiedział 5 000,00+koszt materiałów +kocioł( bez białego montażu). Oczywiscie bez rachunku.(i jak ja mam się rozliczyć z bankiem) Podpowiedzcie jak u Was wygladał koszt tych instalacji?
Pozdrawiam Wszystkich

dankaf
12-05-2009, 11:44
namiary na firmę podam tobie wieczorem
Ewuś mi też :D
Rozmawiałyśmy ostatnio o tym :wink:

dankaf
12-05-2009, 11:45
Pierwsza próba - nie wiem, czy wyjdzie :oops: - prezentacja mojego domku

http://picasaweb.google.com/samochodowy.kredyt/DropBox?authkey=Gv1sRgCK-qybTEo-e7yQE&feat=directlink

Jakby nie działało to wybaczcie - jestem początkująca

Dobrusiu gratuluję :D
Jak każdy Orionek -pięknie się prezentuje :D

jurand
12-05-2009, 18:47
Działa , działa - ciekawie sie prezentuje Orion bez wykusza w salonie - ciekawie - pierwszy raz widzę ...

He he Pablitoo ale z Ciebie komplemenciarz. To ja dorzucam drugiego Orionka bez wykusza w jadalni.

http://lh4.ggpht.com/_fRgKomkgKzM/R0k7Zco1gbI/AAAAAAAAAYw/qG4a8Xm81qk/s400/PB250011.JPG

Przy okazji mam w koncu dostep do sieci, po pol rocznych bojach odpuściłem walkę z TP i mam nadzieje z powodzeniem bede korzystal z sieci radiowej :)

pablitoo
12-05-2009, 19:11
O żesz - rzeczywiście ... :oops:

Normalnie strasznie zapracowany jestem - stąd te luki w pamięci 8)

Dobrusiak
12-05-2009, 20:23
To ja dorzucam drugiego Orionka bez wykusza w jadalni.

Też ciekawie wygląda - a jak w środku się to prezentuje? Jak z perspektywy czasu mieszka się w Orionku? Czy jakieś uwagi dla początkujących Bobów Budowniczych (i ich żon) :lol: :lol: :lol: :lol:

jurand
12-05-2009, 21:09
To ja dorzucam drugiego Orionka bez wykusza w jadalni.

Też ciekawie wygląda - a jak w środku się to prezentuje? Jak z perspektywy czasu mieszka się w Orionku? Czy jakieś uwagi dla początkujących Bobów Budowniczych (i ich żon) :lol: :lol: :lol: :lol:

W srodku - zdjecia sa w albumie. A jak sie mieszka - rewelacyjnie - az naprawde nie wiem kiedy upłyneło juz pol roku :). Czeka mnie teraz zielen wokol domu, ale narazie zlapaly korzonki i u licha trzmaja ... takze narazie nici, ale juz sie chce :)

pablitoo
13-05-2009, 06:57
To ja dorzucam drugiego Orionka bez wykusza w jadalni.

Też ciekawie wygląda - a jak w środku się to prezentuje? Jak z perspektywy czasu mieszka się w Orionku? Czy jakieś uwagi dla początkujących Bobów Budowniczych (i ich żon) :lol: :lol: :lol: :lol:

W srodku - zdjecia sa w albumie. A jak sie mieszka - rewelacyjnie - az naprawde nie wiem kiedy upłyneło juz pol roku :). Czeka mnie teraz zielen wokol domu, ale narazie zlapaly korzonki i u licha trzmaja ... takze narazie nici, ale juz sie chce :)

I tu popieram w całej rozciągłości zdanie Juranda - mieszka się super - ale - jak sie czegoś nie zrobi/wykończy od razu - przed zamieszkaniem - to już potem ciężko to dokończyć - coraz mniej sie bowiem chce ... 8)

A teraz - podobnie jak u Juranda - u mnie na tapecie ogród ... - i opaska z kostki dookoła domu .

EwaWoj
13-05-2009, 08:22
ogród na tapecie? - trzeba było pomyśleć o tym wcześniej :wink: w moim ogrodzie sadzenie roślinek zaczęłam od zeszłego roku zaraz po rozpoczęciu budowy :D

13-05-2009, 08:23
Witam wszystkich bardzo serdecznie,

A ja zacznę troszkę inny temat...jakie macie działeczki? Ilo arowe? w jakich kształtach i...jakich sąsiadów.
Proszę również do celów analizy i statystyki w jakich cenach są u was obecnie działki...

Pozdrawiam!!

EwaWoj
13-05-2009, 08:35
czyżby ktoś książkę chciał pisać :wink:

13-05-2009, 08:36
ogród na tapecie? - trzeba było pomyśleć o tym wcześniej :wink: w moim ogrodzie sadzenie roślinek zaczęłam od zeszłego roku zaraz po rozpoczęciu budowy :D


Witam raz jeszcze:)

A propor ogródka...również uważam, że troszkę wcześniej należało o tym pomyśleć i dlatego...właśnie od tego rozpocząłem swoją budowę OrionkaII
Jako, że z docelową budową ni hu hu ponieważ dopiero jestem na etapie załatwiania "papierków" - mapki, pozwolenia itp itd etc.
Zdecydowaliśmy jednak z przyszlą mą żonką że obsadzimy wstępnie działkę. W tem celu zakuiliśmy i obsadziliśmy już dzialkę tujami w ilości 120sztuk. Raz że w terenie w którym będzie stał nasz domek jest bardzo wietrznie ponieważ praktycznie doipiero kilka domków na tej ulicy jest postawionych a tak to wszędzie dookoła pola (duuuużo pola:)), a dwa to w jednym rogu działka graniczy z boiskiem i chcialiśmy aby jak najszybciej sobie zarosła.
Poniżej przestawiam kilka fotek z "naszego ogrodnictwa" na działce:

http://foto.onet.pl//a1aul,k8cgcskcsgnr,j9pgn,u.html#j9pgn
http://foto.onet.pl//a1aul,k8cgcskcsgnr,j9pgr,u.html#j9pgr
http://foto.onet.pl/a1aul,k8cgcskcsgnr,j9pky,u.html#j9pky
http://foto.onet.pl/a1aul,k8cgcskcsgnr,j9phg,u.html#j9phg
http://foto.onet.pl/a1aul,k8cgcskcsgnr,j9pil,u.html#j9pil
http://foto.onet.pl/a1aul,k8cgcskcsgnr,j9pku,u.html#j9pku


PS. W tle już pocięta więźba leży i czeka, czeka, czeka:) widać również prowizoryczny płotek...od soboty (najbliższej) rozpoczynamy grodzenie prawdziwe, ostateczne

13-05-2009, 08:38
czyżby ktoś książkę chciał pisać :wink:

Droga EWO:)
To tylko i wyłącznie z ciekawości....
Rozpoczynam powolutku prace nad tym pięknym domkiem i takie pytania jak działka, ceny, kształty i powierzchnie towarzyszyły mi jeszcze do niedawna i to bardzo obficie każdego dnia:)

EwaWoj
13-05-2009, 08:54
ceny są różne, po co masz się denerwować, jak już kupiłeś, zapłaciłeś.... to już tylko myśl o budowie. Jednakże jak ma tobie to pomóc w zaspokojeniu cekawości :wink: to my mamy 15 arów, działka prostokątna i usytuowana jest prostopadle do drogi a dom stoi ok.15 m od niej

EwaWoj
13-05-2009, 10:16
Sajmon, fajne fotki. Mam thuje posadzone wzdłuż jednej granicy działki, ale nie jednego rodzaju tak jak ty - ja mam taki "thujowy" misz masz

pablitoo
13-05-2009, 11:41
ogród na tapecie? - trzeba było pomyśleć o tym wcześniej :wink: w moim ogrodzie sadzenie roślinek zaczęłam od zeszłego roku zaraz po rozpoczęciu budowy :D

"Wcześniej" to jeszcze działka nie była moja 8) - działkę kupiliśmy - od razu projekt i papierkologia do PnB i po zimie od razu budowa - gdzie tam był czas na ogród ...

Działka u nas 15 ar - kwadrat - przy zakończeniu drogi gminnej / 50m ponad naszym domem droga sie kończy w polach / - działka i teraz juz dom na wsi - od najbliższej DK ponad kilometr .

EwaWoj
13-05-2009, 12:07
znajomi, którzy się pobudowali odnośnie zagospodarowania ogrodu mówili mi tak "im wcześniej tym lepiej" i z perspektywy czasu z nimi się zgadzam. Moim budowlańcom powoli, powoli zabierałam coraz więcej działki i już tak połowa jest moja :wink: to co posadziłam w zeszłym roku: choinki, thuje, troszkę skalniaczków przyjęło się i ładnie rośnie, teraz wzbogacam mój ogród o następne roślinki :lol:

Dobrusiak
13-05-2009, 12:10
My działeczkę mamy 11 arów, może nie jest to za dużo, ale w sam raz, żeby się nie namęczyć przy koszeniu trawnika w przyszłości :lol:
Teraz tylko Sajmonie musisz uważać, żeby przy budowie nie zniszczyli Ci tych tui bo u mnie to takie gruzowisko i składowisko na budowie, że cieszę się, że nic jeszcze w ogrodzie nie robiłam.

13-05-2009, 12:31
My działeczkę mamy 11 arów, może nie jest to za dużo, ale w sam raz, żeby się nie namęczyć przy koszeniu trawnika w przyszłości :lol:
Teraz tylko Sajmonie musisz uważać, żeby przy budowie nie zniszczyli Ci tych tui bo u mnie to takie gruzowisko i składowisko na budowie, że cieszę się, że nic jeszcze w ogrodzie nie robiłam.

Ja im zaraz poniszcze!!! Zapewne moja Adrianka codziennie będzie sprawadzała stan naszej zieleninki na budowie, więć nie dopuszczam myśli o jakichś uszkodzeniach......a kiedy domek będzie stał między nimi?:( zazdroszczę wam wszystkim mających już swe Orionki wybudowane lub choćby w jakimś stopniu gotowe....

pablitoo
13-05-2009, 12:35
Ja im zaraz poniszcze!!! Zapewne moja Adrianka codziennie będzie sprawadzała stan naszej zieleninki na budowie, więć nie dopuszczam myśli o jakichś uszkodzeniach......(...)

Wybacz - sprowadzę Cie na ziemię - naprawdę - budowlańcom to będzie wszystko jedno - rozpopczniesz budowę - zobaczysz ...

Miałem na działce dwa orzechy - takie po ca 2m - ładne drzewa - ogrodziłem je - uprzedzałem budowlańców i ostrzegałem żeby uważali - gdzie tam - kiedyś jak mnie nie było gruszka zachaczyła i obydwa wyrwała - kierowca odjechał i nawet nie przeprosił ...

EwaWoj
13-05-2009, 12:39
katastrofa z waszymi budowlańcami :roll: moim powinnam być wdzięczna :wink: nawet trawę mam i nie depczą (jest ogrodzona) :wink:

EwaWoj
13-05-2009, 12:40
co prawda moi budowlańcy "płaczą", że mają mało miejsca, ale jakoś dają radę :D

pablitoo
13-05-2009, 13:00
Nie no - zgrzeszyłbym gdybym tak bardzo narzekał :lol: - na naszej działce rośnie 13 drzewek owocowych / 2 lata / - uwielbiam sady więc i mały skrawek sadu u nas na działce już posadziłem irośnie , dwie wierzby iwy , magnolie , rododendrony i jedna jodła koreanka :D

EwaWoj
13-05-2009, 13:05
no,no Pablitoo całkiem pokaźna kolekcja. Ja niestety jeszcze nie mam drzewek owocowch, ale jeszcze nie wszystko stracone :wink:

pablitoo
13-05-2009, 13:10
no,no Pablitoo całkiem pokaźna kolekcja. Ja niestety jeszcze nie mam drzewek owocowch, ale jeszcze nie wszystko stracone :wink:

No no - sadownik jestem/będę :lol:

EwaWoj
13-05-2009, 13:28
jak macie (a z pewnością macie :wink: ) zdjecia Waszych ogrodów to się pochwalcie :D

pablitoo
13-05-2009, 14:02
jak macie (a z pewnością macie :wink: ) zdjecia Waszych ogrodów to się pochwalcie :D

Nie mam jeszcze ogrodu więc i nie mam się jeszcze czym chwalić - ale - dzisiaj przyjeżdża somsiad z glebogryzarką więc ziemię na działce pod trawnik przygotuję jak z obrazka :D

EwaWoj
13-05-2009, 14:13
to chociaż sad pokaż :wink:

pablitoo
13-05-2009, 14:59
to chociaż sad pokaż :wink:

No może dzisiaj po gryzieniu gleby - jak jeszcze będę miał siły 8)

13-05-2009, 17:59
to chociaż sad pokaż :wink:

Przyłączam się do prośby - bardzo chętnie wszyscy zobaczymy!!!

pablitoo
13-05-2009, 20:35
to chociaż sad pokaż :wink:

Przyłączam się do prośby - bardzo chętnie wszyscy zobaczymy!!!

Proszę bardzo - poniżej fragment mojego "sadu" :

http://images47.fotosik.pl/124/0ee60f74a4901debm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0ee60f74a4901deb)
























- oczywiście to te trzy małe drzewka na dole foty .

:wink:

jurand
13-05-2009, 20:44
No coz to moge Wam jedynie pozazdroscic ogrodów. Ja w swoich zalozeniach przyjalem ogrod na samym koncu, wiec nie mam sobie nic do zarzucenia choc nie umniejsza to faktu ze zieleni brak :). Ale za to kosteczka wczoraj skonczona, wiec teren wokol budynku został mniej wiecej uporzadkowany i teraz rzeczywiscie czeka mnie ogrod. Przy okazji pytanie czy kupowaliscie ziemie do ogrodu i jezeli tak to w jakiej cenie.

jurand
13-05-2009, 20:45
- oczywiście to te trzy małe drzewka na dole foty .

:wink:

dobre :lol:

pablitoo
13-05-2009, 20:49
- oczywiście to te trzy małe drzewka na dole foty .

:wink:

dobre :lol:

Dziękuję :lol:

pablitoo
13-05-2009, 20:52
(...) Przy okazji pytanie czy kupowaliscie ziemie do ogrodu i jezeli tak to w jakiej cenie.

Ja kupowałem/kupuję dobrą , czarna ogrodową ziemię w ilości dużej wywrotki / wywrotka Man'a / za 400 pln .

EwaWoj
13-05-2009, 21:19
- oczywiście to te trzy małe drzewka na dole foty .

:wink:

dobre :lol:

Dziękuję :lol: ktoś nas tutaj czaruje :wink:

irekmuz
13-05-2009, 21:29
Ja mam 15 arów w prawie kwadracie i w sumie też już zastanawiam się nad sadzeniem drzewek wokoło ogrodzenia bo już większość ciężkich prac mam za sobą.

pablitoo
14-05-2009, 07:28
(...) ktoś nas tutaj czaruje :wink:

Ależ skąd :wink:

EWAiSŁAWEK
14-05-2009, 08:18
Od bardzo dawna śledzę wasze forum ponieważ też budujemy z mężem takiego Orionka. Obecnie jesteśmy na etapie robienia wylewek i tworzrenia ogródka obok domu.
Mam pytanie: Czy ktoś może wypowiedziec sie na temat schodów do domu? Czy je troszke pomniejszyc z projektem?? Jeśli macie jakies zdjecia to chetnie obejże.

pablitoo
14-05-2009, 08:50
Od bardzo dawna śledzę wasze forum ponieważ też budujemy z mężem takiego Orionka. Obecnie jesteśmy na etapie robienia wylewek i tworzrenia ogródka obok domu.
Mam pytanie: Czy ktoś może wypowiedziec sie na temat schodów do domu? Czy je troszke pomniejszyc z projektem?? Jeśli macie jakies zdjecia to chetnie obejże.

Już nasze forum :D

Jakie schody ? - wewnętrzne na poddasze , czy wejściowe do domu ?

14-05-2009, 11:40
Witam wszystkich,

pojawiam się z kojenym pytaniem. W dalszym ciągu trwa u mnie cała papierologia...załatwiania mapek, zezwoleń itp itd. myślami jestem już jednak dalej, przy budowie. I tu rodzi się pytanie: wszystcy których pytam radzą aby fundamenty i płyta były zrobione tylko w jednym roku i nic więcej..że powinny się sezonować cały rok i dopiero później należy ruszyć z murami. Czy Wy również macie takie zdanie? Jak u Was wyglądały kolejne etapy i czas? Czy zrobiliście wszystko w jednym roku od początku aż do stanu surowego, czy też np. w jednym roku tylko ławice, fundamenty, płyta, w następnym mury i reszta??
Dzięki z góry za odpowiedź!
Pozdrawiam serdecznie!

dankaf
14-05-2009, 13:08
sajmonie Jeden z murarzy doradził nam tak:
Najlepiej jest jak fundamenty "osiądą".
Wygodniej jest również np.wiosną bo całe błoto masz w "nosie" :wink: Ale płyty nie ma sensu robic jesienią.Tylko wiosną przed ruszeniem z ścianami lub po zakończeniu ścian(my tak mamy).
Nasze fundamenty odpoczewały ok.5 miesięcy.
Ale w tym miejscu nasuwa mi się pytanie co z osobami które budują się w 4 lub 6 m-cy?Mam takich sąsiadów .Domki stoją i nic złego się z nimi nie dzieje. :wink:
Ilu jest murarzy tyle jest opini :D

pablitoo
14-05-2009, 13:46
Moi drodzy - dom - budynek - w zależności od gruntu na jakim go posadowiono osiada około 2 - 4 lat . Dopiero po takim czasie / pomijając ewentualne szkody górnicze - jeżeli dom jest na nich posadowiony / można przyjąć że stoi już niezachwianie :D

Zaobserwujecie to już mieszkając - przede wszystkim na łączeniach płyt KG z murami , na glifach KG okien połaciowych , na obróbkach i wykończeniach ścian kolankowych w połączeniu ze skosami dachu - czyli wszędzie tam gdzie spotkają się łączenia obróbki ścian z dachem / więźbą dachową / . W tych miejscach powstają naprężenia od ciągle pracującego i osiadającego budynku z oddzielnie mocowaną i sztywną konstrukcją dachu .
Nie widzę żadnego sensu pozostawiania wybudowanych fundamentów i wylanej płyty / chudziaka / do tzw osiadania ani przez rok , czy pół roku - przecież dopiero ściany i przede wszystkim dach dociążą całkowicie fundamenty i zaczną wywierać całkowity nacisk na ławy fundamentowe .
Budować i nic nie czekać / oczywiście odczekać do związania ścian fundamentowych / - można pozostawić wybudowany już całkowicie budynek przez zimę - ale to przede wszystkim dla wyschnięcia murów ,ścian i naturalnego odparowania wilgoci technologicznej przez ten okres .Potem na wiosnę można wchodzić i śmigać z wykończeniówką już w suchych pomieszczeniach .

- zresztą - niech Irek to zweryfikuje - on jest fachowiec więc zna się na tym najlepiej :D

Dobrusiak
14-05-2009, 17:59
Proszę bardzo - poniżej fragment mojego "sadu"

Pablitoo, kiedy zapraszasz nasz WSZYSTKICH na jabłka do sadu? :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

EwaWoj
14-05-2009, 21:06
...jeszcze troszkę ogródka :D
http://lh4.ggpht.com/_3ADBFWFEebA/Sgx5fbguXqI/AAAAAAAAAr4/4JQdr5T4igQ/s576/DSC07338.JPG

EwaWoj
14-05-2009, 21:47
żeby nie było, że same rzodkiewki :wink:
http://lh3.ggpht.com/_3ADBFWFEebA/Sgx8R9vv1iI/AAAAAAAAAsU/LgMavqG3Jt8/s576/DSC07339.JPG

irekmuz
14-05-2009, 22:41
Hahaha - dzięki pabitoo za uznanie :D
Czy aż tak dobrze się znam na budowlance to nie wiem - jestem po Polibudzie po budownictwie ale po ogrzewaniu - niemniej jednak od 15 lat jestem na budowach i wykonałem wiele różnych prac i wiele widziałem.
Masz oczywiście rację - same fundamenty niewiele osiądą gdyż w żaden sposób nie są obciążone dopiero stan surowy z dachem obciąża fundamenty powodując ich osiadanie. Osiadanie zależne jest od wielu czynników i u każdego może być trochę inaczej - ale to temat rzeka.
pabitoo ma rację należy odczekać przed wykończeniówką. Należy również pamiętać iż lepiej jest wykonać wszystkie mokre prace w środku typu posadzki, tynki, szpachlowania itp zanim zaizoluje się budynek na zewnątrz aby sciany w naturalny sposób odprowadzały wilgoś na zewnątrz. Im dłużej uda się poczekać z elewacją tym lepiej - oby robić ją w suchym i ciepłym okresie.
Ja miałem kilka takich budów gdzie właściciele wprowadzali się po 8 miesiącach od startu - dziś po 2-3 latach jak jestem u nich widzę że mają znów budowę i remont w domu. Bo tak kończy się pośpiech!! To że się tak da w kilka miesięcy to wiem ale napewno nie będzie to dobrze na lata i odbije się za kilka lat.

dankaf
15-05-2009, 07:24
Ewuś.Widzę że więźba na gospodarczym już się kładzie :D
Super że już dbasz o ogródek-będzie milej po zamieszkaniu.Naprawdę masz kawał ziemi do obsadzenia :D Ale to dobrze to bardzo dobrze bo ile można nowych roślinek posadzic ale to temat rzeka :wink:No i oczywiście będę Ciebie namawiac na oczko wodne. Na takich metrach nie może go zabraknąc :wink:

dankaf
15-05-2009, 07:32
Bo tak kończy się pośpiech!!
Jesteś w tym momencie z lekka niesprawiedliwy.Nie wszyscy mają możliwosc budowac się 5 lat.Pośpiech nie zawsze jest sprawą zwykłego braku cierpliwości tylko warunków w jakich Ci ludzie mieszkają.

EwaWoj
15-05-2009, 07:35
chciałbym aby dach w gospodarczym już był, ale niestety muszę troszkę jeszcze poczekać :cry: jak go skończą będą robić nam dół :lol: wczoraj przyjechał piec, solar i zbiornik na wodę :lol: robi się na prawdę ciekawie :wink:

dankaf
15-05-2009, 07:39
chciałbym aby dach w gospodarczym już był, ale niestety muszę troszkę jeszcze poczekać :cry: jak go skończą będą robić nam dół :lol: wczoraj przyjechał piec, solar i zbiornik na wodę :lol: robi się na prawdę ciekawie :wink:

Czyli jednym słowem adrenalinka :lol:
Na jaki piec się zdecydowałaś?Pamiętam że miał byc na pellety.

EwaWoj
15-05-2009, 07:41
nie ma złotego środka, czy się wprowadzać od razu czy czekać, ile głów tyle opinii :wink: ale moim zdaniem jak się zwleka to też nie dobrze, ponieważ budynek niezasiedlony niestety marnieje. Nie mogłabym jeździć do niego i patrzeć jak stoi. U nas tylko kończą dół i od razu się wprowadzamy :lol: choćbym nawet miała za rok robić kapitalkę :wink:

EwaWoj
15-05-2009, 07:43
Danusiu, zdjęcia powyżej są z wczoraj nie ma tam roślinek ostatnio przeze mnie zakupionych, dopiero będę je sadzić w sobotę (i już nie mogę się doczekać) :lol: :lol: :lol:

EwaWoj
15-05-2009, 07:52
piec mamy na pellet (dostaliśmy nawet jeden worek pelletu gratis :D ), jak tylko zrobią dach to będą go montować to porobię zdjęcia :lol:

dankaf
15-05-2009, 07:53
Ewuś cieszę się bo pączki mam na staroangielskich różach :lol:
Czyli przyjeły się :D a i lilia puściła 2 nowe listki.A na budowie -Udek robi filary.
Wczoraj stwierdził że będzie uciekac przed 17 bo jak my przychodzimy to tylko mu przeszkadzamy :lol:

dankaf
15-05-2009, 07:54
piec mamy na pellet (dostaliśmy nawet jeden worek pelletu gratis :D ), jak tylko zrobią dach to będą go montować to porobię zdjęcia :lol:
Podaj jeszcze firmę :wink:

EwaWoj
15-05-2009, 08:06
Piec firmy Urlich. Świetnie, że twoje róże poczakują i wszystko się przyjmuje - to napradę cieszy :lol: :lol: :lol: a na moich dwóch różach pojawiła się mszyca :cry:

EwaWoj
15-05-2009, 08:10
my na budowę staramy się przyjeżdżać po pracy budowlańców, w sobotę jest inaczej bo my też pracujemy :wink: ja w ogródku, a mąż (obecnie) robi budę dla psa (prawie na ukończeniu)

dankaf
15-05-2009, 08:24
Ewuś kup MOSPILAN 20 SP jest na mszyce i pomógł mi przy nimułce różanej która pojawiła się u mnie pierwszy raz.
Jesli chodzi o naturalne śródki do których bardzo Ciebie chcę przekonac to np.gnojówka z pokrzywy.Nie tylko zwalcza mszycę ale uodparnia róże.
No i oczywiscie wyhoduj jak najwięcej biedronek :lol:

EwaWoj
15-05-2009, 08:33
wielkie dzięki, kupię ten środek, z biedronkami to u nas troszkę kiepsko :wink:

EwaWoj
15-05-2009, 08:35
z pokrzyw gnojówkę jak się robi? zalać je tylko wodą?

EwaWoj
15-05-2009, 09:58
Danuś a ty wiesz jakie ogrzewanie będziecie zakładali?

EWAiSŁAWEK
15-05-2009, 10:12
Witam.
A może wiecie co zastosować do bukszpana?? Posadziłam 2 tygodnie temu i listki mu zwiędły, może zastosowac jakis nawóz. Bukszpana tak naprawde został przesadzony, dostałam od mamy dość dużego w granicach 90 cm.

EWAiSŁAWEK
15-05-2009, 10:20
Pablitoo
chodzi mi o schodzy zewnętrzne do domu. Wczoraj już wytyczyliśmy i wylaliśmy ławy pod schody.
Niedaleko nas jest juz gotowy orionek i wczoraj pojechałam zobaczyć jakie mają schody. Bardzo mi się spodobały. Murki są obniżone i równe z podestem.
My zastanawiamy sie by zrobić schodki za filarem w stronę garażu, wtedy były dobry dostęp.

pablitoo
15-05-2009, 10:32
No to róbcie :D - chętnie zobaczymy efekt końcowy .

dankaf
15-05-2009, 10:38
z pokrzyw gnojówkę jak się robi? zalać je tylko wodą?
Później podam Ci fajną stronkę.Tam jest wszystko opisane jak wykonac taka gnojówkę

dankaf
15-05-2009, 10:45
Danuś a ty wiesz jakie ogrzewanie będziecie zakładali?
Chodzi Ci o ogrzewanie -jaki piec?
Czy o podłogówkę,kaloryferki?

dankaf
15-05-2009, 10:58
Witam.
A może wiecie co zastosować do bukszpana?? Posadziłam 2 tygodnie temu i listki mu zwiędły, może zastosowac jakis nawóz. Bukszpana tak naprawde został przesadzony, dostałam od mamy dość dużego w granicach 90 cm.
Mógł zostac uszkodzony system korzeniowy podczas przesadzania.Można przyciąc gałązki max o ok. 1/3 dł. i dbac o stałą wilgotnośc podłoża.
Musisz zaobserwowac czy liście są jedynie zwiędnięte.
Czy może więdną,żółkną,brązowieją i zamierają.To może byc wynik porażenia przez grzyba.

EWAiSŁAWEK
15-05-2009, 11:09
puki co to zauważyłam, że zwiędły nowe listki niedawno wypuszczone, takie jasnozielone wrazie czego to je obetnę. Z drugiej strony to wyczytałam ze w maju się nie przesadza bukszpanów, najlepiej w marcu lub dopiero we wrześniu.
Posadziłam też tuje, świerka białego, białoboka i wszystko się przyjęło :) odrazu obsypałam korą i już posiliśmy wczoraj trwakę.

dankaf
15-05-2009, 11:15
Najlepszy okres sadzenia to właśnie wiosna oraz ok.września.Inaczej jest z roślinkami które kupujemy w doniczce.
Puśc wąż z wodą i delikatnie niech leci pod nim tak aby woda zdążyła wsiąknąc pod niego.Narazie daj spokój z tym cięciem.Mozliwe że to tylko reakcja -braku wody.

EwaWoj
15-05-2009, 11:25
Danuś a ty wiesz jakie ogrzewanie będziecie zakładali?
Chodzi Ci o ogrzewanie -jaki piec?
Czy o podłogówkę,kaloryferki? całość piec, grzejniki, podłogówka

dankaf
15-05-2009, 11:48
Danuś a ty wiesz jakie ogrzewanie będziecie zakładali?
Chodzi Ci o ogrzewanie -jaki piec?
Czy o podłogówkę,kaloryferki? całość piec, grzejniki, podłogówka
Jesli chodzi o piec to myślimy o piecu HEF,LING DUO.
Ten drugi jest wielopaliwowy (ekogroszek,pellety)-zasobnik a awaryjne ruszta to drzewo,gruby węgiel.Nieukrywam że ling dla nas byłby lepszy.Bo od czasu do czasu mamy możliwośc palenia drzewem.
Jeśli chodzi o podłogówkę wolałabym na całości.Ale w salonie chciałabym miec parkiet więc nie mogę tam dac.Myślę że łazienki,kuchnia,wiatrołap,korytarze wszędzie tam będzie podłogówka.A w sypialniach,salonie,pralni kaloryferki.
Ale mozliwe że jeszcze sie u nas w tym temacie zmieni.
A Ty jak planujesz?

dankaf
15-05-2009, 11:50
Niedaleko nas jest juz gotowy orionek i wczoraj pojechałam zobaczyć jakie mają schody. Bardzo mi się spodobały. Murki są obniżone i równe z podestem.
A mogłabym liczy na zdjęcie tego wykonania?

dankaf
15-05-2009, 12:00
Skoro chwalimy sie ogródkami to to jest mój mini,obecny ogródek :D

http://foto0.m.onet.pl/_m/91463b5adeb5564549b29528d291e83c,10,19,0.jpg
http://foto0.m.onet.pl/_m/d9b94af17766e684a84d7f2ba49c83e8,10,19,0.jpg

EwaWoj
15-05-2009, 12:33
Danka faaaantastyczny twój ogród a to oczko wodne..... :o rewelacja!!!!!!!

EwaWoj
15-05-2009, 12:36
u nas przepadło :wink: mamy już podłogówkę na górze w łazience i w pralnii w pokojach panel, na dole tradycyjnie tylko w salonie deska, w gościnnym panel a w pozostałych częściach podłogówka i kafla :lol: właśnie się dowiedizłam, że jutro wylewają nam podłogę na górze :lol: :lol: :lol: :lol:

dankaf
15-05-2009, 19:21
Danka faaaantastyczny twój ogród a to oczko wodne..... :o rewelacja!!!!!!!
Dziękuję :D :wink:

EwaWoj
15-05-2009, 19:41
kurczę, Danka chciałabym już zobaczyc twój "docelowy" ogródek :D

dankaf
15-05-2009, 20:14
kurczę, Danka chciałabym już zobaczyc twój "docelowy" ogródek :D
Jak zwykle będzie oczko :wink:
Dziękuję Ci za tak miłe słowa.
Zaraz Ci wyślę stronkę z różnymi informacjami o różach :D

irekmuz
15-05-2009, 22:56
Bo tak kończy się pośpiech!!
Jesteś w tym momencie z lekka niesprawiedliwy.Nie wszyscy mają możliwosc budowac się 5 lat.Pośpiech nie zawsze jest sprawą zwykłego braku cierpliwości tylko warunków w jakich Ci ludzie mieszkają.
Oj nie niesprawiedliwy bo i ja chyba też będę szybciej realizował prace ale to wcale nie znaczy że to jest najlepsze...

EWAiSŁAWEK
16-05-2009, 14:54
Niedaleko nas jest juz gotowy orionek i wczoraj pojechałam zobaczyć jakie mają schody. Bardzo mi się spodobały. Murki są obniżone i równe z podestem.
A mogłabym liczy na zdjęcie tego wykonania?


Jak już wumurujemu murki i wylejemu schody to dodam zdjęcia.
Poza tym masz przepiękny ogródek. U nas dopiero jest zagospodarowana strona od jadalni. Teraz działamy ze schodami do domu i z wyrównywaniem terenu z przodu.
A odnośnie ogrzewania to unas będzie na gaz. Mamy już zrobione ogrzewanie podłogowe, założony piec (firmy De Dietrich). Teraz czekamy na posadzki.

dankaf
16-05-2009, 16:46
Jak już wumurujemu murki i wylejemu schody to dodam zdjęcia
Super :D Jestem bardzo ciekawa

Poza tym masz przepiękny ogródek
Bardzo dziękuję :D

ilonka-lk
16-05-2009, 17:13
Witam Wszystkich Orionowiczów . Proszę powiedzcie mi jak się wkleja zdjęcia
[/list][/list][/url]

grzegorz.ziobro1
16-05-2009, 17:18
mam takie pytanie jak sie prezentuja ceny okien z roletami na całego orionka

dankaf
16-05-2009, 18:46
Witam Wszystkich Orionowiczów . Proszę powiedzcie mi jak się wkleja zdjęcia
[/list][/list][/url]
Musisz kliknąc na zdjęcie prawym przyciskiem myszki.Pojawią się właściwości -klikasz na nie i pojawia się adres zdjęcia.Kopiujesz go i wstawiasz pomiędzy :
tutaj adres wspomnianego zdjęcia

jurand
16-05-2009, 19:12
Skoro chwalimy sie ogródkami to to jest mój mini,obecny ogródek :D

http://foto0.m.onet.pl/_m/91463b5adeb5564549b29528d291e83c,10,19,0.jpg


Cudowny nastrój, ja zrezygnowałem z oczka w ogrodzie, leń ze mnie :). Narazie chcę zrobić tzw pierdólki a najwieksza czesc ogrodu zostawic na jesień.

irekmuz
16-05-2009, 19:27
mam takie pytanie jak sie prezentuja ceny okien z roletami na całego orionka
Nie wiem jak z roletami ale ja po znajomości załatwiłem okna trójszybowe za 17.

irekmuz
16-05-2009, 19:29
Ja robie cały dom podłogówka i grzejniki łazienkowe tylko w łazienkach. Ale żeby wybrać system ogrzewania trzeba znać dokładnie przeznaczenie pomieszceń.

irekmuz
16-05-2009, 19:31
Podłogówka jest droższa jako inwestycja ale tańsza w eksplatacji. Grzejniki moszna szybko sterować a podłogówkę wolno. Do tego jeszcze wykończenie posadzek co i gdzie...... bo od tego zależy jak wykonać podłogówkę i kupę jeszce innych spraw.........

dankaf
16-05-2009, 19:43
Cudowny nastrój, ja zrezygnowałem z oczka w ogrodzie, leń ze mnie :). Narazie chcę zrobić tzw pierdólki a najwieksza czesc ogrodu zostawic na jesień.
Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa :D
Nie wiem czy mi się to uda ale ja zamierzam na wiosne przyszłego roku już zacząc coś grzebac na działeczce :wink: Najcięższy sprzęcik już mi nie będzie jeździł więc spokojnie zabiore się do roboty.Mam o tyle dobrze że niektóre roslinki tylko przeniosę :D Jeśli chodzi o oczko to będzie napewno.Już planuje jak bedzie wygladac :lol:

dankaf
16-05-2009, 19:48
Ja robie cały dom podłogówka i grzejniki łazienkowe tylko w łazienkach. Ale żeby wybrać system ogrzewania trzeba znać dokładnie przeznaczenie pomieszceń.
Cały czas się zastanawiam jak to jest w sypialniach gdzie śpimy.
Albo czy w miejscu gdzie mają stac meble też jest kładzona?Czy trzeba wcześniej wiedziec co gdzie będzie stało?

irekmuz
16-05-2009, 21:05
Ja robie cały dom podłogówka i grzejniki łazienkowe tylko w łazienkach. Ale żeby wybrać system ogrzewania trzeba znać dokładnie przeznaczenie pomieszceń.
Cały czas się zastanawiam jak to jest w sypialniach gdzie śpimy.
Albo czy w miejscu gdzie mają stac meble też jest kładzona?Czy trzeba wcześniej wiedziec co gdzie będzie stało?
Nie gdzie będą stacd meble to nie ważne bo podłogóka jest kładzona po całości. I jężeli ktoś chce zrobić inaczej to naciąganie bo plya grzewcza musi pracować w całości a nie w kawałkach. bardzoiej chodzi o to jak będzie użytkowane pomieszczenie. Jeżeli raz na klika dni to lepiej grzejniki bo szybciej reagują ale jeżeli pomieszczenia używamy ciągle to lepiej podłogówka.

dankaf
16-05-2009, 21:25
A co z lodówką?

pablitoo
17-05-2009, 12:05
A co z lodówką?

Jak to co z lodówką ?? - musi być :D

Lodówka jak i zabudowa szafek w kuchni to meble raczej już stojące na zawsze - że się tak wyrażę - u nas pod lodówką / zabudowaną / i wszystkimi szafkami kuchennymi rurek podłogówki nie ma - bo po co grzać zamkniętą przestrzeń pod szafkami ? Zakręty rurek wchodzą pod szafki na ca 10 cm i to wszystko .

Tak samo mamy z dużą wnękową zabudowaną szafą w korytarzyku do garażu - tam również pod szafą podłogówki nie mamy ułożonej - szafa jest zabudowana na stałe - nigdy nie zmieni swojego położenia - więc nie było sensu układać pod nią rurek grzewczych .

Dankaf -> mam pytanie do Ciebie jako do Orionowego guru ogrodnictwa :D - będę nabywał i sadził thuje Smaragd - przy granicy z sąsiadem / ca 40 metrów granicy / - chciałbym aby po pełnym wzroście nie połączyły się w jedną ścianę tylko żeby się delikatnie stykały końcami gałązek - czyli żeby po wzroście na około 3-4m można było rozróżnić kształt kolumn i żeby sąsiednie krzewy stykały się delikatnie końcami gałązek - co jaką odległość pomiędzy sąsiednimi thujami mam je teraz posadzić ?
No i jak daleko od ogrodzenia rzeczjasna :D ?

dankaf
17-05-2009, 13:41
pablitoo aleś mi dowalił :wink: :oops:
Ciężkie pytanie :roll: Dlaczego?Bo thuje szmaragd są stożkowe i przy ich kształcie zawsze te prześwity będą.Ja bym powiedziała tak:
Jesli posadzisz co 70 cm będziesz miał szczelny żywopłot tak na 50cm do 1m.
Jeśli chodzi o odległośc od strony płotu 40-60cm.
Jeszcze taka mała uwaga thuje uwielbiaja wilgotne podłoże więc ściółka jak najbardziej wskazana.Zawsze to dodatkowe żródło próchnicy :wink: i oczywiście zakwasi nam glebe.Thuje nie mogą rosnac razem z trawnikiem poniewaz trawa jest bardzo żarłoczna na skł.pokarmowe.Może również obsuszyc th.od spodu.I co jeszcze?Nawożenie-nie wolno przenawozic N bo wtedy będzie brzydko wyglądac.Jej gałązki będą takie słabe,zwisające i podatne na choroby.Bardzo dobry nawóz to OSMOCOTE.
To tyle ile sama pamiętam i zauważyłam.Sama będę sadzic tą thuje dlatego że ma silny wzrost.Bardzo podoba mi się bukszpan ale niestety wolno rośnie.A ja bym chciała stworzyc tło dla moich roślinek pozostałaych.

pablitoo
18-05-2009, 19:30
Jeszcze taka mała uwaga thuje uwielbiaja wilgotne podłoże więc ściółka jak najbardziej wskazana.Zawsze to dodatkowe żródło próchnicy :wink: i oczywiście zakwasi nam glebe.Thuje nie mogą rosnac razem z trawnikiem poniewaz trawa jest bardzo żarłoczna na skł.pokarmowe.Może również obsuszyc th.od spodu.I co jeszcze?Nawożenie-nie wolno przenawozic N bo wtedy będzie brzydko wyglądac.Jej gałązki będą takie słabe,zwisające i podatne na choroby.Bardzo dobry nawóz to OSMOCOTE.
To tyle ile sama pamiętam i zauważyłam.Sama będę sadzic tą thuje dlatego że ma silny wzrost.Bardzo podoba mi się bukszpan ale niestety wolno rośnie.A ja bym chciała stworzyc tło dla moich roślinek pozostałaych.

Dziękuję :lol:
- jeszcze jedno pytanie - podobno / tak dowiedziałem się od dobrego kolegi / że thuje są "niezdrowe" - cokolwiek by to miało oznaczać - prawda li to ?
Niezdrowe - czyli co ? - przebywanie w ich pobliżu źle wpływa na człowieka , są trujące , emitują szkodliwe promieniowanie etc ... - czy tylko zwykłe pierdoły opowiada ...

Hmmm - zaskoczył mnie tym stwierdzeniem całkowicie ... :-?

EwaWoj
18-05-2009, 20:39
tak, tak jestem też tego zdania co Pablitoo, specjalistką od ogrodów jest DANKA- mi np.pomogła z różami :lol: :lol: :lol:

dankaf
18-05-2009, 21:00
Zawiera alkaloid thujon.Ale przyznam się szczerze że musiałam sprawdzic jak on sie nazywa :wink:

Nie ma co się martwic ja bym bardziej martwiła się ile to będzie Ciebie kosztowac :wink:
Przeciez nikt tych thuji nie bedzie spożywał.Bardziej obawiałabym się o konwalie a dokładnie jej jagody które są trujące.A dla dziecka jagoda to..................... przysmak :-?

Zdecydowałeś się na tą odległośc między thujami?Na początku będzie goło i wesoło.

dankaf
18-05-2009, 21:14
tak, tak jestem też tego zdania co Pablitoo, specjalistką od ogrodów jest DANKA- mi np.pomogła z różami :lol: :lol: :lol:
Ewuś no co Ty-ja?
Nie :roll:
Od paru lat uprawiam sobie ogródek.Malutki,miniaturkowy i to wszystko.
Sama się uczę.Bardzo dużo czytam na temat roślinek które w danym momencie zaczynam hodowac.Ot i to wszystko.Troszkę wykształcenie mi pomogło :wink: choc nie do końca wybrałam dobrze bo to co mnie tak fascynuje nie jest moim zawodem wyuczonym.
Ci którzy dopiero startuja z ogrodem,zaczynaja zabawę sami za pare lat będą wspaniałymi ogrodnikami.
Sama wiele błędów popełniłam przy nasadzeniu roślin.Dlatego niektóre z moich okazów przekopywanych było po 5 razy :D
Nie ma to jak uczyc się na własnych błędach.
Wszystkich Was zachęcam do:

http://forumogrodnicze.info/index.php

Miłego oglądania.
A może ktoś z Was zaczyna hodowlę lilii wodnych i mógłby wymienic się ze mną spostrzeżeniami na ten temat?

pablitoo
19-05-2009, 06:30
Zawiera alkaloid thujon.Ale przyznam się szczerze że musiałam sprawdzic jak on sie nazywa :wink:

Nie ma co się martwic ja bym bardziej martwiła się ile to będzie Ciebie kosztowac :wink:
Przeciez nikt tych thuji nie bedzie spożywał(...)

W rzeczy samej - zresztą - to było tylko tak informacyjnie - thuje już nabyłem - na razie pierwsza czterdziestka już zaparkowana stoi na tarasie i czeka na sadzenie :D

Ile bedzie kosztować / kosztowało / - jeden krzak ca 60cm kostet 12 pln .

dankaf
19-05-2009, 07:38
Oj to troszkę zaboli :wink: w kieszeni. A masz sprawdzonego sprzedawcę?Dobre żródło?

A co do tego sadzenia.To najlepiej spytaj się w szkółce oni są fachowcami to Ci doradzą.Ja bym dała 90-100cmAle nie chcę Tobie źle doradzic.
A o oczku też myślicie w ogrodzie :wink: Muszę spytac :D
Życzę miłego wkopywania.

pablitoo
19-05-2009, 07:54
Krzaki mam stąd - LINK (http://www.sosnowscy.com.pl/) - szkółka niedaleko ode mnie - czy krzaki będą okay - zobaczymy , będę sadził co ca 80 cm - tak mi doradzili .
Oczka wodnego nie będzie - w firmie gdzie pracuję jest oczko wodne - wygląda przepieknie - ale niestety wieczorami szczególnie w lecie - much , komarów i innego żarłocznego fruwającego tałatajstwa jest mnóstwo ...

dankaf
19-05-2009, 08:19
niestety wieczorami szczególnie w lecie - much , komarów i innego żarłocznego fruwającego tałatajstwa jest mnóstwo ...
Naprawdę :o U mnie nic..........tzn.tyle o ile :wink: ale żeby ich była jakaś plaga to nie.

EwaWoj
20-05-2009, 09:40
oczko wodne świetna ozdoba ogrodu, ale niestety trzeba o niego bardzo dbać :-? czyli dla cierpliwych wytrwałych :wink:

20-05-2009, 11:47
oczko wodne świetna ozdoba ogrodu, ale niestety trzeba o niego bardzo dbać :-? czyli dla cierpliwych wytrwałych :wink:

Patrząc jak pablitoo "wypicował" swojego Orionka w każdym detalu można śmiało określić że cierpliwość to ten "chłop" ma!!:)....dankaf to z kolei kobietka a one cierpliwość mają wrodzoną..

pablitoo
20-05-2009, 13:19
Patrząc jak pablitoo "wypicował" swojego Orionka w każdym detalu można śmiało określić że cierpliwość to ten "chłop" ma!!:).

No to opiszę Wam moją cierpliwość ... - od około 2 tygodni walczę/robię trawnik 8) - mam działkę 15 ar - z tego ca 10 ar to bedzie trawnik - ponieważ większa część przyszłego trawnika to było pobojowisko pobudowlane - rozpocząłem od porządkowania : somsiad przyjechał traktorem z kultywatorem - zorał całą ziemię kilka razy i wywlókł na powierzchnię mnóstwo kamieni , połamanych cegieł , dachówek - czyli dobra pobudowlanego - jak sie okazało po całym tygodniu sprzątania , zbierania i grabienia - było tego ponad 20 taczek !
Następnie glebogryzarka - następny somsiad przyjechał z glebogryzarą i zmielił ziemię w drobny mak - wywlekając na powierzchnie następnych z 8 taczek kamieni . Potem kilka dni z ojcem grabiłem i wyrównywałem powierzchnię działki aby uzyskać porządane spadki i ich kształty .
W zeszłą sobotę kupiłem trawę , wypożyczyłem siewnik i walec - posiałem i zawalcowałem ziemię - wyszło mniód - zwłaszcza że wieczorem popadał delikatny deszcz i wszystko podlał :D.
W niedzielę był upał więc wieczorem sam podlałem automatycznie cały areał trawniczka - poszło ca 3m3 wody - ho ho - nie jest tanie utrzymywanie trawnika w suszę ...
Nic to - powiedziało się a trzeba powiedzieć be .
W poniedziałek - u nas na połedniu były burze i ulewy - i jak mogłem przypuszczać lało jak z cebra przez pół dnia - i oczywiście wymyło i wypłukało a pewnie z połowę nasion - bo przez działkę podczas takich ulew to normalna rzeczka płynęła ...
Cała robota i pewnie większa część trawnika w piz...u poszła :evil: - chory jestem ze złości i nic już robił przy nim nie będę !

EwaWoj
20-05-2009, 13:55
Pablitoo takie są uroki bycia właścicielem kawałka ziemi :wink: Sajmon nie mogę zgodzić się z tobą -dopieszczanie domu z pewnością nie jest zasługą Pablita lecz z pewnością jego żony :wink: czy cierpliwość to cecha wrodzona kobiet - no cóż .... można podyskutować :wink:

justa*
20-05-2009, 17:13
Witam :D
Chwilkę mnie nie było i jak się towarzystwo rozpisało! Miałam co poczytać i już nadrobiłam zaległości, więc mogę włączyć się do dyskusji. :D
Najpierw brama garażowa. U nas Wiśniowski i co jakiś czas mamy u siebie serwisanta. A to górny panel nie dolegał i były prześwity między progiem a bramą a to uszczelki za krótkie etc. Jak coś dokładniej będzie chciał ktoś wiedzieć to pytać :wink:

Okna dachowe. My zamontowaliśmy podczas układania blachy na dachu. Reszta okien i drzwi były zabite dechami na zimę a okna dachowe były już na swoim miejscu. Żadne nie zginęło, nic się z nimi niedobrego nie stało.

Oczko Danusi piękne. Mój mąż i teściowa też takie chcieli mieć kilka lat temu, to zawinęliśmy rękawy i powstało przez tydzień. Ładne nam wyszło, i rybki też pływają. tylko woda jakaś taka mętna ostatnio i nic z tym zrobić nie możemy. Danusiu masz na to jakąś radę.

No i jeszcze się muszę pochwalić, że mamy już ogrodzenie od drogi. Jeszcze nie kompletne, bo brakuje przęseł ale słupki klinkierowe już są i jestem z nich bardzo zadowolona. :D

dankaf
21-05-2009, 14:31
dankaf to z kolei kobietka a one cierpliwość mają wrodzoną..

:wink:
Powiem tak: ogród a właściwie praca w ogrodzie bardzo uspokaja :lol:

dankaf
21-05-2009, 14:44
Danusiu masz na to jakąś radę.
Ja walczę tak:
Od czasu do czasu nadbieram wodę i dolewam świeżej.
Mam pompkę która pracuje prawie cały dzień(kilka godzin).Nie tylko dotlenia ale i czyści wodę.
I bardzo ważna rzecz 1/3 oczka powinna byc zarośnięta roślinnością wodną.np.przęstka pospolita ona oczyszcza wodę.Roślinnośc skutecznie ograniczy występowanie glonów.
Można również kupic preparaty "antyglon"
Zawsze na wiosnę i jesień(jeśli jest taka koniecznośc) czyszcze oczko.
:D

No i jeszcze się muszę pochwalić, że mamy już ogrodzenie od drogi. Jeszcze nie kompletne, bo brakuje przęseł ale słupki klinkierowe już są i jestem z nich bardzo zadowolona. :D

Wstaw zdjęcia :D

Kasiatomek
21-05-2009, 19:26
Witam
czy macie moze orionka z drzwiami dodatkowymi do garazu od strony ogrodu
i czy mozecie udostepnic zdjecie?

EwaWoj
21-05-2009, 19:36
mamy na górze wylane posadzki :lol: już kolejny etap zakończony :lol: http://picasaweb.google.pl/ewawoj00/PosadzkaGora?feat=directlink

justa*
21-05-2009, 20:27
Wstaw zdjęcia :D

A proszę bardzo :D
http://images40.fotosik.pl/124/f2654bff9f0e0e8am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f2654bff9f0e0e8a)
http://images38.fotosik.pl/124/f8b26c031b84dd56m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f8b26c031b84dd56)

Dziękuję Danusiu za rady. Filtr z pompką oczywiście jest i woda czasem też wymieniana, ale chyba główna przyczyna to zbytnie nasłonecznienie wody. Glony mają ciepło i dobrze. Posadziliśmy lilie i mam nadzieję, że jak się troszkę rozrosną to pomogą troszkę ograniczyć rozwój tego paskudztwa.

dankaf
22-05-2009, 07:13
mamy na górze wylane posadzki :lol: już kolejny etap zakończony :lol: http://picasaweb.google.pl/ewawoj00/PosadzkaGora?feat=directlink
Nastepny krok do przodu :wink:

dankaf
22-05-2009, 07:23
Posadziliśmy lilie i mam nadzieję, że jak się troszkę rozrosną to pomogą troszkę ograniczyć rozwój tego paskudztwa.
A jaką odmiane lilii kupiłaś?Ja mam ATTRACTION.
A jaką ziemię?I w jakim pojemniku?Jest troszkę pytań ale ten temat mam obecnie na "tapecie" :wink:
Jeśli masz młode kłącze to nie umieszczaj ją głęboko.Tylko płycej aby łapała jak najwięcej promieni słonecznych.

Ps.Ogrodzenie super :D A w środku na jakim etapie jesteście?

A i jeszcze jedno.W sprawie glonów.Zrobiłam podbierak z pończochy i świetnie zbiera glony :lol: :wink:

EwaWoj
22-05-2009, 13:47
Justa - fajne ogrodzenie będzie :D a jakie dajecie przęsła?

justa*
22-05-2009, 16:33
A jaką odmiane lilii kupiłaś?Ja mam ATTRACTION.
A jaką ziemię?I w jakim pojemniku?Jest troszkę pytań ale ten temat mam obecnie na "tapecie" :wink:
Jeśli masz młode kłącze to nie umieszczaj ją głęboko.Tylko płycej aby łapała jak najwięcej promieni słonecznych.

Ps.Ogrodzenie super :D A w środku na jakim etapie jesteście?

A i jeszcze jedno.W sprawie glonów.Zrobiłam podbierak z pończochy i świetnie zbiera glony :lol: :wink:

Lilię dostałam od wujka, bo jego kilkuletnie przepiękne oczko potrzebowało czyszczenia i niewielkiej redukcji roślin. Więc nie wiem co to za odmiana.
W jaką ziemię wsadzona też nie wiem, bo to teściowa ją sadziła i nie wiem jaki pojemnik i ziemia. Ale dzięki Tobie wiem że posadziła ją za głęboko, bo zbyt wiele nie urosła od zeszłego roku.
A podbierak też taki mamy :D

W środku zrobione tynki i zaczęliśmy robić sufity. Mąż robi sam, więc chwilę to potrwa, ale mało nas to kosztuje, tyle co materiały.
Mamy też parapety w środku :D

justa*
22-05-2009, 16:36
Justa - fajne ogrodzenie będzie :D a jakie dajecie przęsła?

Dziękuję :D Przęsła będą kute, już się pierwsze robi. Mam nadzieję że za tydzień je zobaczę.

dankaf
22-05-2009, 21:06
justa* dla lilii bardzo ważna jest odpowiednia ziemia i pojemnik w jakim jest sadzona.Może to byc np.wiardo budowlane-3l lub gotowy koszyk.
Bardzo ważne jest aby pojemnik miał dziury-bo lilia musi miec dostęp powietrza.Zeby zapobiec wymywaniu ziemi z pojemnika stosujemy włókninę(podziurawioną) lud jutą.Niech tesciowa da ją płycej tak ok.20cm od lustra wody.

dankaf
23-05-2009, 12:07
Czy pamiętacie ile poszło Wam m3 betonu na strop?.Z zaznaczeniem na jaki strop-teriva czy "lany".

justa*
24-05-2009, 20:27
Dzięki "Orionowa Ogrodniczko" za porady. Wiadro jest na pewno duże, podpowiem jeszcze teściowej, żeby ją płycej wyciągnęła w tym roku, może zacznie porządnie rosnąć :D Jak zacznie kwitnąć to cyknę zdjęcie bo jest naprawdę ładna.
Co do betonu na strop, to chyba niewiele pomogę. Mąż ma zanotowane, że za beton na strop zapłaciliśmy 3800. Jeżeli pamięć go nie zawodzi, to za m3 płaciliśmy 195zł. Czyli było by jakieś 20m3. Ale to musi potwierdzić ktoś, kto też ma na orionie strop monolityczny.

Weekend chyba upływa Wam na błogim lenistwie, bo nikogo nie ma. Grill i piwko?? :wink:

EwaWoj
25-05-2009, 07:34
Justa faktycznie rozpoczęło się grilowanie a zwłaszcza, że sprzyja ku temu pogoda. Właśnie wczoraj "wspominaliśmy", że w zeszłym roku o tej porze roku mieliśmy dopiero wylany chudziak, a tu proszę góra przygotowana pod panele :lol:

EwaWoj
25-05-2009, 07:38
co do stropu to my mamy lany, wydaje mi się, że za beton płaciliśmy troszkę drożej ok.245,00 zł plus do tego grucha, ale jeszcze to sprawdzę

dankaf
25-05-2009, 07:55
Przyznaje się -wczoraj grillowałam :lol:
Jeszcze jedno :oops: ale się uparłam na tą lilię :wink:
Jesli ciężko odbija to znaczy że coś jest nie tak.Albo ma za głęboko,złą ziemię,pojemnik.Jeśli będziesz chciała podam Ci skład ziemi jaki zrobiłam :D
Zawsze młode kłącza sadzimy bardzo płytko bo musi łapac promienie słoneczne zagłęboko-zgnije.Z czasem jak bedzie rosnąc to przesuwamy coraz głębiej i głębiej aż ok.jesieni ląduje na właściwej gł.(dla każdej odmiany inna).Jesienią musi się znaleźc na docelowym miejscu aby niezmarzła.
A jaki jest kolor lilii? :oops:
więcej nie będę pisała o lilii :wink:

dankaf
25-05-2009, 07:57
Zapisujcie ile Wam wyszło tynków,wylewek itd. :wink:
Przyda się :lol:

pablitoo
25-05-2009, 07:59
Zapisujcie ile Wam wyszło tynków,wylewek itd. :wink:
Przyda się :lol:

- za późno ... :cry:

dankaf
25-05-2009, 09:23
- za późno ... :cry:

:wink:

pablitoo
25-05-2009, 10:09
- za późno ... :cry:

:wink:

- ale za to zanotowałem - do obsiania 10ar działki przeznaczonej na trawnik zużyłem 30kg nasion trawy - siane siewnikiem .

/ :lol: /

dankaf
25-05-2009, 10:43
- za późno ... :cry:

:wink:

- ale za to zanotowałem - do obsiania 10ar działki przeznaczonej na trawnik zużyłem 30kg nasion trawy - siane siewnikiem .

/ :lol: /

Dziękuję zanotowałam :lol:

danielw
25-05-2009, 13:50
Orionowicze potrzebuję krótkiej informacji jakie rozmiary okien dachowych zastosowaliscie i do mieszkającyh juz jak sie sprawdzają wybrane okna.

Wg projektu 78x160 ale jak dla mnie optymalne wydają sie te o wymiarach 78x140.

Aha i potrzebuję info o wysokości dolnej krawedzi okna dachowego od wykonczonej podłogi, oraz na jakiej wysokości wypada oś zawiasu.

Pozdrawiam

Olenka717
25-05-2009, 14:26
Zapisujcie ile Wam wyszło tynków,wylewek itd. :wink:
Przyda się :lol:
tynki bez ścianki kolankowej i garażu 520m natomiast wylewki 250m (Orion II)

Olenka717
25-05-2009, 14:29
Orionowicze potrzebuję krótkiej informacji jakie rozmiary okien dachowych zastosowaliscie i do mieszkającyh juz jak sie sprawdzają wybrane okna.

Wg projektu 78x160 ale jak dla mnie optymalne wydają sie te o wymiarach 78x140.

Aha i potrzebuję info o wysokości dolnej krawedzi okna dachowego od wykonczonej podłogi, oraz na jakiej wysokości wypada oś zawiasu.

Pozdrawiam
U nas są okna FAKRO 78*160 w sobotę miały swoje pierwsze mycie :) jak dla mnie są super, fajnie doświetlają pokoje
pozdrawiam Ola

dankaf
25-05-2009, 21:15
Zapisujcie ile Wam wyszło tynków,wylewek itd. :wink:
Przyda się :lol:
tynki bez ścianki kolankowej i garażu 520m natomiast wylewki 250m (Orion II)
Dziękuję :D -przyda się

pablitoo
26-05-2009, 06:51
U nas są okna FAKRO 78*160 w sobotę miały swoje pierwsze mycie :) jak dla mnie są super, fajnie doświetlają pokoje
pozdrawiam Ola

U nas też projektowy wymiar - 78x160 - okna - Veluxy - znakomicie doświetlają pmieszczenia na poddaszu .

27-05-2009, 08:47
Szanowni forumowicze..

Zwracam się z kolejnym pytaniem natury "przygotowania" do budowy domku. Otóż zakupiłem pustaki "44" Porotherm w dobrej cenie i póki co czekają sobie już na magazynie. Będę jednak chciał je przewieźć do siebie na działkę już, ale póki co nie mam wylanych ławic, płyty..nawet zezwolenia na budowę bo jest w trakcie załatwiania.
Bardzo proszę o poradę w jaki sposób przygotować podłoże, aby pustaczki mogły sobie tam oczekiwać spokojnie na budowę nawet z roczek lub dwa?? W składzie powiedzli mi że musi być dobrze przygotowane podłoże bo jak nie to wilgoć idzie od ziemi i mogą się one łuszczyć itepe..
Najlepiej byłoby je położyć na betonowej płycie i wtedy mogłyby sobie tam stać z 10lat (nie zakładam jednak takiej ewentualności :lol: ) ale byłoby najpewniej...a tak nima szansów...
Co więc doradzacie, pomożecie koledze???
Z góry ślicznie dziękuję!!

jurand
27-05-2009, 14:12
Pogoda była super wiec można było troszkę popracować i uporządkować co nieco wokół domku. Od razu przyjemniej.

http://lh4.ggpht.com/_fRgKomkgKzM/Sh06gfo58KI/AAAAAAAABW0/SdV8OvCvqY4/s400/P5270028.JPG
http://lh4.ggpht.com/_fRgKomkgKzM/Sh063P5S-nI/AAAAAAAABXQ/3ia2QYlOATU/s400/P5270036.JPG

dankaf
27-05-2009, 16:43
jurand pięknie prezentuje się Wasz Orionek :D
Pewnie dużo pracy mieliście?Lśni aż po oczach daje :lol: :wink:
Widzę że miejsce na roślinki również przygotowane :D
Pozdrawiam Was

grzegorz.ziobro1
27-05-2009, 17:42
jurand ma jedno pytanie okno nad balkonem te pułokrągłe jest z roleta

jurand
27-05-2009, 18:06
jurand pięknie prezentuje się Wasz Orionek :D
Pewnie dużo pracy mieliście?Lśni aż po oczach daje :lol: :wink:
Widzę że miejsce na roślinki również przygotowane :D
Pozdrawiam Was

narazie przod, tyl lezy odłogiem, ale narazie odpoczynek. Rzeczywiscie teraz troche ziemi i mozna sadzic jakies drzewka, aby zielen oko cieszyła :)

jurand
27-05-2009, 18:07
jurand ma jedno pytanie okno nad balkonem te pułokrągłe jest z roleta

Nie takich rolet jeszcze nie wymyslili ;) albo ja o tym nic nie wiem