PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Kasiatomek
02-07-2009, 21:12
Pablitoo pogoda naprawde przepiękna (moza powiedziec,ze nawet za gorąco) my sobie wypoczywamy i zwiedzamy jure :) ,ale jak widac nawet na urlopie czytamy forum o Orionie :D

EwaWoj
02-07-2009, 21:27
a u nas pogoda w kratkę trochę słońca trochę deszczu :roll:

pablitoo
03-07-2009, 07:36
Pablitoo pogoda naprawde przepiękna (moza powiedziec,ze nawet za gorąco) my sobie wypoczywamy i zwiedzamy jure :)

No i jak Wam się podobają okolice - moje rejony :D - ja mieszkam troszkę na południe od zamku w Ojcowie - za Bramą Krakowską okoł 1,5 km w kierunku Doliny Prądnika .


ale jak widac nawet na urlopie czytamy forum o Orionie :D

Uzależnienie ? :lol:

PS.
Odbierz pw :wink:

EWAiSŁAWEK
03-07-2009, 09:22
WITAM!
Kiedyś pisałam na temat tarasu i wejscia głównego do domu. Oto zdjęcia jak nam to wyszło
http://foto.onet.pl/n70ma,4ygksko2420u,k0qnn,u.html#k0qnn
http://foto.onet.pl/n70ma,4ygksko2420u,k0qnn,u.html#k0qno
http://foto.onet.pl/n70ma,4ygksko2420u,k0qnn,u.html#k0qny
Narazie mamy tylko zagęszczone to piachem, b nie ma kiedy wylac betonu, caly czas pada :(
A tu chciałąm pokazać jak wyglada nasz gabinecik, narazie jest na ścianach podklad unigrunt, a sufit jest pomalowany juz na gotowo
http://foto.onet.pl/n70ma,4ygksko2420u,k0qnn,u.html#k0qnz
http://foto.onet.pl/n70ma,4ygksko2420u,k0qnn,u.html#k0qo0
http://foto.onet.pl/n70ma,4ygksko2420u,k0qnn,u.html#k0qo2

Są również inne zdjęcia

EwaWoj
03-07-2009, 11:58
Ewo, bardzo ładny tarasik i oczywiście piękny ogród :lol: ja jeszcze nie mam tarasu, ale jak będę miała to niestety nie będzie schodków :cry:

pablitoo
03-07-2009, 12:00
Ewo, bardzo ładny tarasik i oczywiście piękny ogród :lol: ja jeszcze nie mam tarasu, ale jak będę miała to niestety nie będzie schodków :cry:

Nie martw się - u mnie jest już taras i też nie ma z niego schodów .

EwaWoj
03-07-2009, 12:38
u mnie w ogóle będzie mały tarasik, bo większy będzie przy grillownii

EwaWoj
03-07-2009, 12:40
a moja grillowania już hula na całego :lol: :lol: :lol:

Dobrusiak
03-07-2009, 17:37
Ja w związku z dużym spadkiem terenu też będę miała taras ze schodkami. Znalazłam gdzieś na forum przepiękny taras (mam nadzieję, że właściciel się nie obrazi, że powielam jego taras, ale jest naprawdę przecudny) - swoją drogą muszę odnaleźć instrukcję Danusi jak się wstawia, żeby był widoczny bez dodatkowego klikania

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/58_IzE2yD1TD93r6PkNUTQ?authkey=Gv1sRgCLfesuTyr-_sAQ&feat=directlink

EwaWoj
03-07-2009, 18:46
Dobrusiu rewelacyjny taras!!!!!! czy on jest drewniany?

Dobrusiak
03-07-2009, 19:06
Szczerze powiedziawszy do końca nie wiem, ale wydaje mi się, że tak. Mój Ukochany obiecał, że zrobi nam taras z drewna i jak wypatrzyłam ten to się zauroczyłam. Mam nadzieję, że będzie mu się chciało zrobić takie cudo :) :)

pablitoo
03-07-2009, 19:43
Drogie panie - drewno - bez dwóch zdań - piękny taras ...

My również w początkowej fazie budowy myśleliśmy o drewnianym tarasie - piękny egzotyk - takie drewno najlepiej się nadaje na taką konstrukcję - ale niestety koszta nas przerosły ...

jurand
03-07-2009, 21:54
Jurand - jakie szybkie masz łącze ?? - i dzielisz je na kilka komputerów - czy tylko masz do jednego ??
U mnie są trzy komputery po wi-fi połaczone z netem - jaką szybkość łącza wybrać coby się nie zamulało ?? - mam możliwość do 4Mb/s .
Nigdy nie konfigurowałem seici na kilka komputerów więc praktyczna rada by mnie wspomogła :D

Oj o 4 Mb to moge jedynie pomarzyc ;). Generalnie umowe mam podpisana na 800 kb/s, a w godzinach nocnych teoretycznie wzrasta dwukrotnie. Co do podziału to narazie nie musze kombinowac i dzielic pasma, bowiem syn zbyt mały by jeszcze buszowac w necie. Takze narazie korzystam indywidualnie wiec cale pasmo mam dla siebie. Czasami żona korzysta z drugiego komputera, ale specjalnie na routerze nie ustawiałem jakis sztywnych podziałów bowiem jest to sytuacja sporadyczna.

dankaf
03-07-2009, 22:32
Dobrusiu mam skopiowany ten sam taras :lol: :wink:
A co do rodzaju materiału na taras cały czas gdybamy bo chcemy drewniany ale rozum podpowiada co innego tym bardziej że częściowo będzie nieosłonięty

dankaf
03-07-2009, 22:43
WITAM!
Kiedyś pisałam na temat tarasu i wejscia głównego do domu. Oto zdjęcia jak nam to wyszło
Bardzo ciekawie to wszystko wykombinowaliście :wink:
Domek jest powiekszony?Bo widzę boczne drzwi.
I oczywiście pięknie i czyściutko wkoło domku..........wogóle nie widac że to budowa :lol: :wink:

dankaf
03-07-2009, 22:48
swoją drogą muszę odnaleźć instrukcję Danusi jak się wstawia, żeby był widoczny bez dodatkowego klikania
Wystarczy że klikniesz prawym przyciskiem myszy na fotce i wejdziesz we właściwości i skopiujesz adres zdjęcia który wstawiasz pomiędzy
....tu adres zdjęcia

Mogę liczyc na zdjęcia domku bo jestem ciekawa okien :D :wink:

EWAiSŁAWEK
05-07-2009, 20:45
[quote=EWAiSŁAWEK]WITAM!
Domek jest powiekszony?Bo widzę boczne drzwi.
I oczywiście pięknie i czyściutko wkoło domku..........wogóle nie widac że to budowa :lol: :wink:

Dziekuje bardzo :) widać, widać że to budowa.

Danusiu musieliśmy zrobić drzwi z garażu na ogródek (drzwi które widac na tarasie), ponieważ powstają dwa Orionki, czyli zabudowa bliźniacza.

EwaWoj
05-07-2009, 22:26
taras drewniany wygląda rewelacyjnie, ale niestety u mnie też będzie kafla, a na marginesie od wczoraj mam taras :lol: :lol: :lol:

06-07-2009, 11:10
No ładnie taki taras wygląda napewno, ale jak z jego żywotnością? Nie powiem żeby oka to nie cieszyło, ale drewno poddane działaniu bezpośrednim warunkom atmosferycznym jak pełne słońce, później tydzień deszczu, później znów "palma" po czym jesienna szaruga i w końcu śnieg...bałbym się co po jakimś czasie wyłoni się zamiast tego ślicznego drewnianego tarasu..:)

pablitoo
06-07-2009, 11:23
Zastosujesz jako materiał dobry egzotyk - i masz spokój na 100 lat :D

06-07-2009, 12:58
Pablitoo,
teraz patrzę....baaardzo ładnie wykoszona trawka!
Tak sobie myślę, że skoro ogród już masz, dom w 100% gotowy to do całkowitego szczęścia brakuje Ci tylko chyba jeszcze ogrodzenia i..nie będziesz miał już nic w zwiążku z Orionkiem do roboty..

pablitoo
06-07-2009, 13:17
Pablitoo,
teraz patrzę....baaardzo ładnie wykoszona trawka!
Tak sobie myślę, że skoro ogród już masz, dom w 100% gotowy to do całkowitego szczęścia brakuje Ci tylko chyba jeszcze ogrodzenia i..nie będziesz miał już nic w zwiążku z Orionkiem do roboty..

Nie tak do końca - łazienka na poddaszu jeszcze nie zrobiona , no i jestem w trakcie wykonywania opaski wokół budynku z kostki - to tak hobbystyczne :D - zrobiłem dopiero połowę , no i jeszcze zagospodarowanie skarpy - nie mam zupełnie pomysłu jak to zrobić , a odnośnie ogrodzenia - jeszcze nieprędko - moja gmina w tym roku zaczyna budować kanalizację - więc jak dobrze pójdzie w przyszłym roku bedzie u mnie kanaliza - tylko że kolektor bedzie umiejscowiony w drodze i na części mojej posesji przzylegającej do drogi - więc budowa ogrodzenia teraz nie ma sensu - za rok/dwa i tak by je rozebrali na potrzeby budowy ...
No i oprócz tego jeszcze kilka innych tematów - w domu zawsze jest co robić ...

:wink:

PS.
Ostatnio moja gmina szarpnęła się i zafundowała swoim mieszkańcom / czyli i mnie / dofinansowanie do kolektorów słonecznych - zainteresowało mnie to żywo - ale jak zobaczyłem kwotę dofinansowania i warunki jej otrzymania - mało nię przewróciłem sie ze śmiechu - ca 2000 pln - buhahahahaaaaa
- hehhh - po prostu żenua - inne gminy dofinansowują 50% inwestycji albo i więcej - bez żadnych problemów i warunków - a u nas radni się szarpnęli - niech ich #*&.,##]#'&^ ...

EwaWoj
06-07-2009, 21:39
Pablitto ciesz się, że w ogóle gmina coś chce dofiansowac - nie każda jest taka hojna :wink:

pablitoo
06-07-2009, 22:07
Pablitto ciesz się, że w ogóle gmina coś chce dofiansowac - nie każda jest taka hojna :wink:

Masz rację - nie każda jest taka hojna ... - tylko nici z tej jej hojności - równie dobrze mogli zrobić dofinansowanie 500 zł ... - przy kosztach porządnego zestawu z zasobnikiem to dofinansowanie to takzwany pryszcz ...

irekmuz
06-07-2009, 23:02
Czyli może pomyśl w ten sposób - na solary otrzymałem dodatkowy rabat 10%. Oczywiście wiem że to smieszne pieniądze przy viessmanowskim solarze ale lepsze to niż nic

07-07-2009, 07:01
No cóż...życie:)
Ja również nie liczę na żadną pomoc ze strony gminy, największą przyjemność i super pomoc zrobią jak już w końcu wydadzą mi pozwolenie na budowę i nie będę musiał mieć z nimi żadnego kontaktu...dofinansowania u mnie równiez nie ma choć w sąsiednich gminach są dofinansowania i na solary i na ekologiczne spalanie (piec na groszek)...a u mnie nawet na ulicy nie chcą zrobić oświetlenia (nowa boczna ulica) tłumacząc się brakiem pieniędzy...no bo jakżeby inaczej...

MaroK
07-07-2009, 08:12
Prosimy o zdjęcia wszelkich tarasów!
Nasz taras będzie tarasem bez jakichkolwiek schodków, równy z trawnikiem - taki taras zawsze mi się marzył, by nie było żadnych utrudnień, tym bardziej, że mamy małe dziecko i schodki nie są zbyt mile widziane. U nas trawka posiana jakis miesiąc temu, dokładnie dzień przed tym nieszczęsnym okresem deszczowym, ale za to przyjaznym dla naszego trawnika, bo rosła w oczach! W związku z czym zaliczyliśmy już pierwsze koszenie :)
W domu mamy zrobione ogrzewanie i czekamy już kolejny tydzień na posadzkarza... no comments... Jak większość z was, na dole, oprócz gabinetu, mamy wszędzie podłogówkę, na to będziemy dawać kafle.

Pozdrawiamy wszystkich orionowiczów!

EwaWoj
07-07-2009, 08:26
my teraz czekamy na wyceny pociągnięcia wody i kanalizy do budynku chcemy aby w kosztach partycypowała gmina, ale nie wiemy jak to będzie czy gmina wyrazi zgodę czy też będą zasłaniać się brakiem środków? niestety ta druga wersja jest bardziej prawdopodobna

dankaf
07-07-2009, 09:26
A ja bardzo chciałam miec swoją przydomową oczyszczalnie ścieków.
A gmina na to NIE :-?
Jeśli chodzi o kanalizę może za rok,dwa............?
Muszę jeszcze powalczyc z nimi o utwardzenie drogi i o lampy drogowe które moglibyśmy miec bo właśnie doprowadzali nam prąd do domków ale gmina......................... :evil:

Ps.żeby było śmiesznie zastępca burmistrza też się budował(ale w innej części)
budowa trwała 4 miesiące i zanim zamieskał ........miał wszystko :evil:

EwaWoj
07-07-2009, 11:43
Danuś dla jednych da się wszystko zrobić dla innych nie :wink:

07-07-2009, 12:01
:)
Takie te nasze gminy:) heh
...ale coś jednak mi się udało:) jako że sąsiadem moim jest syn sołtysa to i on i ja mieliśmy kanalizację i wodę miejską w pierwszym rzucie jak zaczęto ją robić w tej naszej wiosce (a zrobione ok 100 domów tylko)..nie mając jeszcze domów ani rozpoczętej budowy...:)
Niktórzy mieszkający od lat nadal nie mają..
Wpływowi sąsiedzi są też przydatni:)

pablitoo
07-07-2009, 12:06
A ja bardzo chciałam miec swoją przydomową oczyszczalnie ścieków.
A gmina na to NIE :-?
Jeśli chodzi o kanalizę może za rok,dwa............?


Ale to dziwne - przecież nie mogą Ci zabronić budowy Oczyszczalni przydomowej / tylko w jednym przypadku mogą - jak działka jest na terenach uzdrowisk i ujęć wód zdrowotnych / .
Gmina do tego nic nie ma - przecież oczyszczalnię robi się na zasadzie zgłoszenia - robisz projekt i zgłaszasz do Starostwa i budujesz ...

pablitoo
07-07-2009, 12:10
Czyli może pomyśl w ten sposób - na solary otrzymałem dodatkowy rabat 10%. Oczywiście wiem że to smieszne pieniądze przy viessmanowskim solarze ale lepsze to niż nic

Oczywiście że to nic - przy moich kosztach ogrzewania ciepłej wody kotłem gazowym - taka instalacja solarna / Viessmanna choćby - kolektory rurowe systemu pipe-to-pipe / nawet z tą śmieszną subwencją chyba nigdy by mi się nie zwróciła ...

pablitoo
07-07-2009, 12:15
A ja bardzo chciałam miec swoją przydomową oczyszczalnie ścieków.
A gmina na to NIE :-?

Więc pozostaje szambo - tak jak i u nas - mamy zbiornik 12m3 - zużywamy miesięcznie około 7m3 wody produkując tożsamą ilość ścieków - raz w miesiącu sąsiad przyjeżdża szambowozem i wysysa tyleż ze zbiornika / szambiara 7m3 / .
Płacę za taki wywóz 100pln / czasami sąsiad zabiera nam zawartość i używa do podlewania swoich płodów rolnych - wówczas wybranie szamba gratis / .
Generalnie korzystanie z szamba jest delikatnie uciążliwe / trzeba jednak oszczędzać wodę / no i drogie - ale można się przyzwyczaić :lol:

Dobrusiak
07-07-2009, 12:46
u mnie też ze względu na wysoki poziom wód gruntowych gmina powiedziała stanowcze NIE POŚ. Też muszę mieć szambo w związku z powyższym. Trzeba się będzie rzadziej kąpać :lol: :lol: :lol: bo faktycznie wywóz jest bardzo drogi (u nas 16zł za 1m)

Danusiu, jak znajdę czas to zrobię zdjęcia okien. Na razie moje spostrzeżenia i subiektywna opinia: do szprosów chyba trzeba się przyzwyczaić (więcej może powiedzieć Pablitoo). Trochę dziwnie patrzy się na świat - jak za kratami. Jak siadam sobie w salonie na fotelu (na razie ogrodowym :) i patrzę w dal to trochę mi te szprosy przeszkadzają.
Ale okna są przecudne.

pablitoo
07-07-2009, 13:40
Szprosy wg mnie to piękny element który dodatkowo potrafi upiększyć okno jak i elewację zewnętrzną z oknem - no w naszym przypadku jak nam się znudzą - to w końcu możemy je zdjąć :lol: - ale już ponad 2 lata i nawet do głowy nam to nie przyszło .

pablitoo
07-07-2009, 13:41
Też muszę mieć szambo w związku z powyższym. Trzeba się będzie rzadziej kąpać :lol: :lol: :lol: bo faktycznie wywóz jest bardzo drogi (u nas 16zł za 1m) (...)

No nie - bez przesady :lol: - jeszcze nie jest to tak drogo ...

dankaf
07-07-2009, 17:34
Ale to dziwne - przecież nie mogą Ci zabronić budowy Oczyszczalni przydomowej

W planie zagospodarowania mam.........
"ścieki bytowe należy do czasu realizacji kanalizacji odprowadzac...........................do szambucha :evil: " itd......
cwaniaki..........jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o KASE :wink:

pablitoo
07-07-2009, 20:36
Ale to dziwne - przecież nie mogą Ci zabronić budowy Oczyszczalni przydomowej

W planie zagospodarowania mam.........
"ścieki bytowe należy do czasu realizacji kanalizacji odprowadzac...........................do szambucha :evil: " itd......
cwaniaki..........jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o KASE :wink:

Ciekawe jak to się ma do litery prawa - skoro teren nie jest terenem wód źródlanych i nie ma wysokiego poziomu wód gruntowych - to ewidentnie gmina wymusza na Tobie późniejsze przyłączenie do kanalizacji ... - czyli opłaty i koszta ... - w wypadku posiadania POŚ gmina nie zarobi ani złotówki .

Kasiatomek
07-07-2009, 22:33
Ale to dziwne - przecież nie mogą Ci zabronić budowy Oczyszczalni przydomowej

W planie zagospodarowania mam.........
"ścieki bytowe należy do czasu realizacji kanalizacji odprowadzac...........................do szambucha :evil: " itd......
cwaniaki..........jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o KASE :wink:

Ciekawe jak to się ma do litery prawa - skoro teren nie jest terenem wód źródlanych i nie ma wysokiego poziomu wód gruntowych - to ewidentnie gmina wymusza na Tobie późniejsze przyłączenie do kanalizacji ... - czyli opłaty i koszta ... - w wypadku posiadania POŚ gmina nie zarobi ani złotówki .

Z tego co mi wiadomo to przydomowe oczyszczalnie można mieć wówczas kiedy nie ma kanalizacji sanitarnej. Kiedy gmina wybuduje kanalizację to wszyscy,ktorzy mają szamba muszą się do niej podłączyć (jest to sprawka UE ;) ), jezeli tego nie zrobią mogą zostać nałożone na nich kary. Tak przynajmniej było w mojej gminie.

dankaf
07-07-2009, 22:37
w wypadku posiadania POŚ gmina nie zarobi ani złotówki .
no właśnie o to im pewnie loto :wink:


Ps. A czy wielkośc działki ma tu znaczenie?

dankaf
07-07-2009, 22:44
Kiedy gmina wybuduje kanalizację to wszyscy,ktorzy mają szamba muszą się do niej podłączyć (jest to sprawka UE ;) )
nie rozumiem............mamy dbac o środowisko,segregowac śmieci itd.......
a tu taki olbrzymi krok do tyłu :-?

pablitoo
08-07-2009, 07:43
w wypadku posiadania POŚ gmina nie zarobi ani złotówki .
no właśnie o to im pewnie loto :wink:


Ps. A czy wielkośc działki ma tu znaczenie?

Raczej nie ma - należy jednak pamiętać że teren na którym jest zamontowane szambo i połaczenie tegoż z budynkiem należy wyłączyć z produkcji rolnej - tak samo jak teren na którym stoi dom jak i cała infrastruktura / podjazdy , chodniki , tarasy / ... - zwiększa więc taka konstrukcja ilość terenu wyłączonego z produkcji rolnej - pamietać należy żeby sumarycznie nie przekroczyć dozwolonych 500m2 wyłaczonego gruntu - bo jak się przekroczy - to potem problemy ...

pablitoo
08-07-2009, 07:53
Kiedy gmina wybuduje kanalizację to wszyscy,ktorzy mają szamba muszą się do niej podłączyć (jest to sprawka UE ;) )
nie rozumiem............mamy dbac o środowisko,segregowac śmieci itd.......
a tu taki olbrzymi krok do tyłu :-?

Nie tak do końca - w końcu kanalizacja jest najbardziej proekologicznym systemem odprowadzania i utylizacji ścieków - więc zwiekszenie ilości gospodarstw domowych podłączonych do kanalizacji - jest właśnie działaniem proekologicznym ...

U nas w gminie nie ma obowiązku podłączenia się do kanalizacji - jak już zostanie zbudowana - ale gospodarstwa które się nie podłączą i zostaną przy szambach czy POŚ - będą wnikliwie i skrupulatnie kontrolowane pod względem usuwania ścieków jak i poprawności konstrukcji i szczelności zbiorników i całych instalacji ...

08-07-2009, 07:54
Witajcie,

Od dziś jedna zmiana:
http://biznes.onet.pl/5,1565178,prasa.html

można już bliżej domy usytuować odnośnie granicy działki (odległości od sąsiada)...

EwaWoj
08-07-2009, 08:59
Sajmonie ale co to za przyjemność mieć dom tak blisko sąsiada :wink:

08-07-2009, 09:18
Heh:) No dokładnie o tym samym pomyślałem...
Jeśli to dobra wiadomość jak użyto określenia w tytule to niech będzie:)

EwaWoj
08-07-2009, 09:56
z tego co oglądam to większość z nas ma piękne widoki jak nie na las, pola to na jeziorko - nie ma jak natura :wink: :lol:

dankaf
08-07-2009, 09:57
Nie tak do końca - w końcu kanalizacja jest najbardziej proekologicznym systemem odprowadzania i utylizacji ścieków - więc zwiekszenie ilości gospodarstw domowych podłączonych do kanalizacji - jest właśnie działaniem proekologicznym ...
Źle się zrozumieliśmy :wink:
POŚ zmniejsza produkcje ścieków i to uważam za zaletę.Przy iluś tam filtrach woda może by zużyta do podlewania ogródka i to w tym wszystkim podoba mi się najbardziej.

Jestem skazana na szambo :-? i mam nadzieję jak najszybciej podłączyc się do kanalizy.
POŚ to zupełnie coś innego........

Co w tym wszystkim wnerwia mnie najbardziej!? fakt że nie mam prawa wyboru

dankaf
08-07-2009, 10:05
Witajcie,

Od dziś jedna zmiana:
http://biznes.onet.pl/5,1565178,prasa.html

można już bliżej domy usytuować odnośnie granicy działki (odległości od sąsiada)...
szkoda że dopiero teraz :wink:
Bardzo by nam to pomogło........a tak musieliśmy uciąc 12 cm garażu...........nasz Orionek nie mieścił się na działcę.

EwaWoj
08-07-2009, 10:25
a jednak przepis przydatny :wink:

dankaf
08-07-2009, 10:35
a jednak przepis przydatny :wink:
oj bardzo przydatny :wink:
po tej stronie mam garaż...................sąsiad też więc nie byłoby problemu ale aż tak blisko - 1,5 to bym nie chciała..........chociaż 2-2,5 tak aby zmieścił się ładniutki żywopłocik i ścieżka

EwaWoj
08-07-2009, 11:50
jeszcze nie mieszkam w Orionku a już przyzwyczaiłam się do jego otoczenia: las i pola. Teraz pewnie już przeszkadzała by mi gęsta zabudowa :wink:

Dobrusiak
09-07-2009, 20:54
Ja też uwielbiam otoczenie mojego domku a najwspanialsze jest kumkanie żab, które słychać z każdego pokoju.

Mam jeszcze pytanko - gdzie umieściliście włącznik światła do oświecania schodów na parterze. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi - żeby wejść na "pięterko" trzeba zapalić światło i w którym miejscu macie włącznik?
Zastanawiamy się i kombinujemy i nie wiemy gdzie będzie praktyczniej.

pablitoo
09-07-2009, 21:45
Na ścianie wiatrołapu od strony hallu - dokładnie naprzeciwko wejścia na schody - jest to wyłącznik schodowy - drugi od pary jest na poddaszu naprzeciw wyjścia ze schodów - na ścianie łazienki .

jurand
10-07-2009, 06:20
Prosimy o zdjęcia wszelkich tarasów!


Prosze bardzo.

http://lh3.ggpht.com/_fRgKomkgKzM/SlbAiYUzWJI/AAAAAAAABbA/LAe5bwtsSFA/s400/P7100035.JPG

jurand
10-07-2009, 06:22
Mam jeszcze pytanko - gdzie umieściliście włącznik światła do oświecania schodów na parterze. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi - żeby wejść na "pięterko" trzeba zapalić światło i w którym miejscu macie włącznik?
Zastanawiamy się i kombinujemy i nie wiemy gdzie będzie praktyczniej.

Na scianie kominowej przy wejściu na schody,a drugi oczywiscie na poddaszu przy zejściu z nich.

justa*
10-07-2009, 09:03
My nie zmieniamy biegu schodów i wyłącznik do światła dokładnie tak jak u Pablita. Jurand o ile pamiętam zmienił bieg schodów:) dlatego wyłącznik na kominie.

justa*
10-07-2009, 09:05
Jurand taras masz z kostki? Co pod spodem? Robiłeś wylewkę?

edit-blondi
10-07-2009, 09:28
Prosimy o zdjęcia wszelkich tarasów!


Prosze bardzo.

http://lh3.ggpht.com/_fRgKomkgKzM/SlbAiYUzWJI/AAAAAAAABbA/LAe5bwtsSFA/s400/P7100035.JPG

masz może jeszcze jakies fotki tarasu. Chodzi mi konkretnie o zbliżenia tych bocznych schodków. Jaką wysoką palisadę dawałeś na schodki i wokół tarasu 25cm czy może 40cm. I jeśli możesz to napisz jak wyglądała izolacja pod kostką przy ścianach domu. :lol:
A i jeszcz pytanie odnośnie kostki, która jest od frontu budynku. czym zakończone są łuki? palisada czy poprostu zabetonowana kostka? bo krawężniki to to na pewno nie są :-? masz wogóle gdzieś krawężniki?

dankaf
10-07-2009, 14:04
jurand super Wam to wyszło :D

EwaWoj
10-07-2009, 17:57
mam na budowie internet :lol: :lol: :lol: i super działa

jurand
10-07-2009, 20:20
masz może jeszcze jakies fotki tarasu. Chodzi mi konkretnie o zbliżenia tych bocznych schodków. Jaką wysoką palisadę dawałeś na schodki i wokół tarasu 25cm czy może 40cm. I jeśli możesz to napisz jak wyglądała izolacja pod kostką przy ścianach domu. :lol:
A i jeszcz pytanie odnośnie kostki, która jest od frontu budynku. czym zakończone są łuki? palisada czy poprostu zabetonowana kostka? bo krawężniki to to na pewno nie są :-? masz wogóle gdzieś krawężniki?

oj duzo tych pytan :) wiec krotko palisada 40 cm; izolacja scian fundamentowych - styrodur pociagniety dysperbitem oraz folia kubelkowa; wiekszosc betonowana naroza jedynie od strony zewnetrznej podjazdu

jurand
10-07-2009, 20:21
jurand super Wam to wyszło :D

dzięki dankaf :D

jurand
10-07-2009, 20:23
Jurand taras masz z kostki? Co pod spodem? Robiłeś wylewkę?

Nie warstwy jak przy kostce - z tym ze oczywiscie najwiecej piach zageszczony potem tłuczeń itd

EwaWoj
11-07-2009, 18:36
Jurand faktycznie ładniutko tobie wyszedł tarasik :D ale dlaczego tak mało zdjęć :wink:

dankaf
11-07-2009, 21:12
ale dlaczego tak mało zdjęć :wink:
właśnie :lol: :wink:

jurand
11-07-2009, 21:48
Jurand faktycznie ładniutko tobie wyszedł tarasik :D ale dlaczego tak mało zdjęć :wink:

Poczekam na Wasze, poza tym stopniuje napiecie ;)

13-07-2009, 09:15
Witam wszystkim w poniedziałek:(

Mam pytanie do wszystkich myślę, że wiele osób jest mi w stanie pomóc...
Pytanie dotyczy wylania płyty (etap zaraz po ławicach/fundamentach). Otóż planuję i chciałbym zrobić ogrzewanie podłogowe w caaaałym domu dlatego chciałbym zapytać w jaki sposób zabezpieczyć i zrobić cieplenie i zabezpieczenie płyty. Ze względu na fakt ogrzewania podłogowego wykonanie płyty wydaje mi się iż będzie o dużo tańsze w porównaniu z systemem ogrzewania poprzez grzejniki...robiąc podłogówkę nie muszę kupować i stosować dość drogiego kermazytu itp. Co więc polecacie na dobre, tanie i pod kątem ogrzewania podłogowego wykonanie płyty??

pozdrawiam!!

pafut
13-07-2009, 19:31
Witam wszystkich orionomaniaków :D
Mieszkamy w naszym orionku od 2 lat i nie zamienilibyśmy go na żaden inny domek...
Na zewnątrz właściwie prace zakończone, w środku próbujemy doposażać na miarę możliwości. Mieszka się świetnie :D Jak uda mi się wkleić zdjęcia to pokażę Wam jak Orion wygląda u nas :lol:

MaroK
13-07-2009, 21:40
Będziemy baaardzo wdzięczni :)

Kasiatomek
13-07-2009, 22:02
My rowniez czekamy na zdjęcia :)

EwaWoj
14-07-2009, 09:44
Pablitoo jak tam u ciebie trawka i ile razy musisz ją kosić???? bo u nas rośnie chyba zbyt szybko :wink: i kosimy ją raz w tygodniu

EwaWoj
14-07-2009, 09:52
Jurand faktycznie ładniutko tobie wyszedł tarasik :D ale dlaczego tak mało zdjęć :wink:

Poczekam na Wasze, poza tym stopniuje napiecie ;) Jurand nie bądź taki skromny i wrzuć fotki :wink:

EwaWoj
14-07-2009, 09:58
Witam wszystkich orionomaniaków :D
Mieszkamy w naszym orionku od 2 lat i nie zamienilibyśmy go na żaden inny domek...
Na zewnątrz właściwie prace zakończone, w środku próbujemy doposażać na miarę możliwości. Mieszka się świetnie :D Jak uda mi się wkleić zdjęcia to pokażę Wam jak Orion wygląda u nas :lol: od dwóch lat :o i ani jednego zdjecia to konieczne trzeba nadrobić :wink:

pablitoo
14-07-2009, 10:14
Pablitoo jak tam u ciebie trawka i ile razy musisz ją kosić???? bo u nas rośnie chyba zbyt szybko :wink: i kosimy ją raz w tygodniu

- rośnie :D - koszę co sobotę - czyli raz w tygodniu - jest wówczas w sam raz do koszenia .

pablitoo
14-07-2009, 10:15
Witam wszystkich orionomaniaków :D
Mieszkamy w naszym orionku od 2 lat i nie zamienilibyśmy go na żaden inny domek...
Na zewnątrz właściwie prace zakończone, w środku próbujemy doposażać na miarę możliwości. Mieszka się świetnie :D Jak uda mi się wkleić zdjęcia to pokażę Wam jak Orion wygląda u nas :lol: od dwóch lat :o i ani jednego zdjecia to konieczne trzeba nadrobić :wink:

To taki sam okres jak i my :wink: - dwa latka za niedługo nam stuknie ...

EwaWoj
14-07-2009, 10:24
wzeszła mi trawa SAFARI ale raczej jej nie polecam ponieważ pomimo, że ma ładny odcień zieleni to jest bardzo delikatna, u nas najelpiej sprawdziła się trawa sportowa i taką teraz dosiewam - a mam już następny kawałek do obsiania :lol:

pablitoo
14-07-2009, 10:30
Witam wszystkim w poniedziałek:(

Mam pytanie do wszystkich myślę, że wiele osób jest mi w stanie pomóc...
Pytanie dotyczy wylania płyty (etap zaraz po ławicach/fundamentach). Otóż planuję i chciałbym zrobić ogrzewanie podłogowe w caaaałym domu dlatego chciałbym zapytać w jaki sposób zabezpieczyć i zrobić cieplenie i zabezpieczenie płyty. Ze względu na fakt ogrzewania podłogowego wykonanie płyty wydaje mi się iż będzie o dużo tańsze w porównaniu z systemem ogrzewania poprzez grzejniki...robiąc podłogówkę nie muszę kupować i stosować dość drogiego kermazytu itp. Co więc polecacie na dobre, tanie i pod kątem ogrzewania podłogowego wykonanie płyty??

pozdrawiam!!

A po co dodawać keramzyt do wylewki ? - jak rozumiem piszesz o chudziaku na gruncie - tak ? - wylewasz normalnie chudziak betonem B10 lub B15 plus izolacja przeciwwilgociowa pozioma - potem na to i tak musisz dać izolację - czyli ca 10cm styropianu i na to dopiero finalnie jastrych .Jeżeli chcesz robić podłogówkę to na styro kładziesz folie alu i na tym układasz rurki ogrzewania - i tyle ...
Tak samo ze stropem - ocieplasz go styro na to folia i rurki ogrzewania i na to jastrych .

Czy wykonanie chudziaka i izolacji jest tańsze dla ogrzewania podłogowego w stosunku do konwekcyjnego - nie ma żadnej różnicy - i tak musisz ocieplić podłoge na gruncie jak i strop ...

pafut
15-07-2009, 08:40
Wysyłam zdjecia mojego Oriona. Nie wiem tylko czy mi się uda
http://picasaweb.google.com/annademska/Orion?authkey=Gv1sRgCMOUuJaJ-vOvXQ#

Kasiatomek
15-07-2009, 08:55
Sliczniutki jest Twoj Orionek masz się czym pochwalić :D A mógłbyś wrzucic jescze parę zdjęć orionka od strony tarasu :)

pablitoo
15-07-2009, 09:04
Wysyłam zdjecia mojego Oriona. Nie wiem tylko czy mi się uda
http://picasaweb.google.com/annademska/Orion?authkey=Gv1sRgCMOUuJaJ-vOvXQ#

Piękny dom - pogratulować - zobaczyłem jeszcze jednego Orionka z jednym stopniem przed wejściem :D

15-07-2009, 09:57
Wysyłam zdjecia mojego Oriona. Nie wiem tylko czy mi się uda
http://picasaweb.google.com/annademska/Orion?authkey=Gv1sRgCMOUuJaJ-vOvXQ#

Śliczny domek. Gratulacje!!!

Dobrusiak
15-07-2009, 16:58
Ja dołączam się do grona - piękny Orionek, super elewacja. A może pochwalisz się też zdjęciami wnętrz. Dla osób budujących się to prawdziwy skarb, gdy można coś podpatrzeć :lol:

EwaWoj
16-07-2009, 08:42
mamy kolejnego śliczniutkiego ORIONKA :lol: :lol: :lol: Aniu wrzuć fotki wnętrza :wink:

EwaWoj
16-07-2009, 11:48
Jurand czy możesz pochwalić się swoimi barierkami przy schodach?????

pafut
16-07-2009, 15:58
Wrzuciłam kilka zdjęć wnętrz mojego oriona ))) Resztę zachowam dla siebie ))
Widać na nich salon, kominek, pokój córki, kuchnię i dwie łazienki (zielona górna, niebieska dolna) Cały czas coś kupujemy, żeby osiągnąć zamierzony efekt, bo jeszcze trochę nam brakuje, ale ogólny zarys jest )))

dankaf
16-07-2009, 19:04
pafut gratuluję pięknego domku :D
uffffff jak ja się cieszę że wybrałam właśnie ten dom a nie inny :lol: :wink:
Powiększaliście domek?Tak mi się wydaje że wykusz jest wiekszy i kuchnia.

jurand
16-07-2009, 21:29
pafut ja rowniez przylaczam sie do gratulacji kolejny piękny Orionek

jurand
16-07-2009, 21:30
Jurand czy możesz pochwalić się swoimi barierkami przy schodach?????

barierkami przy schodach ???

pafut
16-07-2009, 21:50
pafut gratuluję pięknego domku :D
uffffff jak ja się cieszę że wybrałam właśnie ten dom a nie inny :lol: :wink:
Powiększaliście domek?Tak mi się wydaje że wykusz jest wiekszy i kuchnia.

Nic nie powiększaliśmy )))
Jedynie zrezygnowaliśmy ze spiżarni i czwatry pokój koło górnej łazienki podzieliliśmy na pół tworząc garderobę w sypialni i pralnię obok łazienki )))
Cieszę się, że Wam się nasz domek podoba. Ja też nie zamieniłabym go na żaden inny

dankaf
16-07-2009, 22:10
Nic nie powiększaliśmy )))
To świetna wiadomośc :D
A o ile poszła u Was ścianka kolankowa?

EwaWoj
17-07-2009, 08:41
Jurand czy możesz pochwalić się swoimi barierkami przy schodach?????

barierkami przy schodach ??? precyzuję: chodizło mi o barierki znajdujące się przy schodach prowadzących na górę. Chcę żeby były metalowe z elementami drewnianymi a coś takiego ty właśnie masz :D

jurand
17-07-2009, 10:34
precyzuję: chodizło mi o barierki znajdujące się przy schodach prowadzących na górę. Chcę żeby były metalowe z elementami drewnianymi a coś takiego ty właśnie masz :D

Prosze bardzo:

http://lh5.ggpht.com/_fRgKomkgKzM/SQyEuq1yMQI/AAAAAAAABFM/iTo8uSQMT-E/s400/PB010014.JPG

EwaWoj
17-07-2009, 19:22
śliczna ta twoja barierka :lol: :lol: :lol: u mnie taka by pasowała :lol:

EwaWoj
18-07-2009, 20:06
jaka cisza chyba wszędzie pada i wszyscy śpią :wink:

dankaf
18-07-2009, 20:40
jaka cisza chyba wszędzie pada i wszyscy śpią :wink:
Ja jestem :D właśnie wróciliśmy z działki.Napracowalam się za dziesięciu :wink:
U nas w tej chwili jest burza.Chyba będę musiała wyłączyc kompa :-?

andrzejrohde
19-07-2009, 15:18
Witam was serdecznie, poszukuje kantówki 10x10 do podtrzymania stropu w moim Orionku, Jeśli ktoś ma w okolicach Łochowa(Bydgoszcz) to proszę o kontakt mogę zakupić lub wypożyczać pozdrawiam Andrzej [email protected] , tel 509054720

EwaWoj
19-07-2009, 20:50
właśnie też wróciłam z budowy, szkoda tylko że pod wieczór zrobiła się ładna pogoda a tak w ciągu dnia było troszkę słonka troszkę deszczu i tak w kratkę

dawidm
19-07-2009, 22:55
witam mam pytanie do pablitoo i pafuta :) jaki kolor tynku macie na waszym orionie?

pablitoo
20-07-2009, 11:15
witam mam pytanie do pablitoo i pafuta :) jaki kolor tynku macie na waszym orionie?

Witaj

U nas silikonowy tynk Armasil KABE kolor F1050 i F1080 - jak dobrze pamiętam ...

Bart_D
20-07-2009, 13:30
Witam
Pablitoo chyba to nie te numerki kolorów:

U nas silikonowy tynk Armasil KABE kolor F5060 i F5080 - jak dobrze pamiętam ...
Jak wynika z katalogu w/w to jakieś odcienie jakby zieleni.
Gdybyś mógł sprawdzić dokładnie to bylibyśmy wdzięczni.
Pozdrawiam

pablitoo
20-07-2009, 14:58
Witam
Pablitoo chyba to nie te numerki kolorów:

U nas silikonowy tynk Armasil KABE kolor F5060 i F5080 - jak dobrze pamiętam ...
Jak wynika z katalogu w/w to jakieś odcienie jakby zieleni.
Gdybyś mógł sprawdzić dokładnie to bylibyśmy wdzięczni.
Pozdrawiam

:oops: - już poprawiłem - właściwe numery kolorów powyżej ...

Bart_D
20-07-2009, 15:30
Wielkie dzięki i pozdrowienia...

EwaWoj
20-07-2009, 20:44
u nas dzisiaj ruszyły tynki na dole :lol: :lol: :lol: a co tam u was dzieje się na budowie????? widac, że co niektórzy elewacją się już zajmują :wink: na marginesie też już bym chciała

pafut
21-07-2009, 07:49
witam mam pytanie do pablitoo i pafuta :) jaki kolor tynku macie na waszym orionie?

U mnie silikonowy Armasil KABE jasny 11510 ciemny 11550 :D

EwaWoj
21-07-2009, 12:47
a czy ktoś z was zastanawiał się nad bordem lub czerwienią elewacji?????

dankaf
21-07-2009, 13:06
a czy ktoś z was zastanawiał się nad bordem lub czerwienią elewacji?????
Widzialam elewację ale ciemno koralową..........rewelacyjnie to wygląda do tego ramki i okna białe ale fakt to był dom olbrzymi i bardzo wysoki.
Mąż u klienta malował farbą ciemna pomarańcza (ciężko wytłumaczyc te kolory bo jeden nr i kolor się zmienia :wink: ) wyszło naprawdę ładnie..............dom wygląda okazale :D ale jest również wysoki

Ps.nie widzę tego koloru na naszych orionkach.Jeśli kogoś uraziłam to przepraszam :wink:

EwaWoj
21-07-2009, 13:12
przeglądałam posty z początku naszego forum i na str. 8 natrafiłam na bordo- ZIEMBA, ładnie to wygląda ale zastanawiam się własnie czy nie jest nasz ORION zbyt mały na tak intensywny kolor, przydało by się zdjęcie z bliska :wink:

dankaf
21-07-2009, 13:33
też mi się wydawało że gdzieś go widzialam...................kolor ładny,ciekawy ale na duży dom :wink:
A Ty Ewuś masz jeszcze ciemne okna więc dobrze to przemyśl :wink:

dankaf
21-07-2009, 13:37
ciemne kolory pomniejszają wizualnie tak samo jest z ścianą w środku,pomieszczeniu

21-07-2009, 14:02
Jeśli mogę podzielić się swoimi uwagami co do koloru Orionka to chyba jednak pastelowe wygrywają z wszystkim ewidentnie!! Pięknie pasuję do tego projektu..

EwaWoj
21-07-2009, 20:39
mi najbardziej podobają się odcienie żółtego i macie rację takie pastele to najlepsze rozwiązanie :lol:

drzewko38
21-07-2009, 20:51
Moi drodzy.Jestem już niestety po wyborze koloru elewacji oraz farb do pomieszczeń.Jak to bywa człowiek na błędach się uczy i teraz trochę żałuję,że czasu nie można wrócić, bo dopiero po rozmowie z moim pracownikiem,który zajmował się wnętrzami dowiedziałam się czym się kierować wybierając farby,ale było już za póżno jeśli chodzi o elewację zewnętrzną i nie mogę tego odżałować do dziś.Dom mam beżowo-szary a wnętrza to pastele zdecydowane choć jasne/brzoskwinia,odmiany żółci,groszku i zieleni oraz łosoś/.W obecnym domu,w którym teraz mieszkam mam ciemną zieleń i ciemny niebieski i już nigdy prze nigdy ciemnych kolorów.W domu jest ponuro i wiecznie brudno a kurz widać z kilometra.W nowym domu mimo,że jeszcze trwają wykończenia na pastelach i dębowych drzwiach nie znać kurzu mimo,że leży go tam masa.Już się cieszę:))),bo mniej latania ze ścierką będzie.Jedyne co będę mieć ciemne to meble kuchenne,no i moje stare z poprzedniego domu i też żałuję,że nie są jaśniejsze.A teraz przekaże mądrości mojego pracownika co do wyboru kolory.Wnętrza wybiera się farbę o ton jaśnieszą niż kolor,który się nam marzy, bo w pomieszczeniu zawsze światło odbijające się od jednej ściany rzuca się na drygą co w efekcie daje trochę intensywniejszy kolor,szczególnie w pomieszczeniu mało oświetlonym,w południowych może być kolor nieco mocniejszy.Natomiast na zewnątrz jest dokładnie na odwrót i promienie słoneczne odbijają się tak,że kolor wydaje się jaśniejszy o wiele.Szczególnie poszerza w Orionie ścianę z wykuszem od jadalni i robi się ona bardzo szeroka a dach optycznie malejeje jeśli tynk jest bardzo jasny i robi się nieproporcjonalny.Polecam kolory pośrednie a najelegantszy ma Pablito i żałuję,że się nie odgapiłam.Pozdrawiam Pablita i jego tynk...a także Was Wszystkich.Ciekawe czy coś pomogłam.Hej

EwaWoj
21-07-2009, 21:13
Drzewko38 - oczywiście, że pomogłaś, każda informacja jest cenna, ale elewacja beżowo-szara powinna wyglądac ładnie a tobie się nie podoba? ja też wnętrza planuję w pastelach: wrzos, łososiowy, karmelowy... :lol: może jakieś fotki byś wkleiła :wink:

drzewko38
21-07-2009, 21:32
Wkleję,wkleję tylko jak mi się wyniosą pracownicy z budowy,bo na razie jest tam okropny rozgardiasz,ponieważ goni ich termin i robią wszystko na raz a poza tym nie chcę przy nich fotografować,bo wiecznie są schyleni i mogą mieć pretensje,że pośladki im fotografuję.Jeszcze 1,5 miesiąca a we wrześniu kostka brukowa i będzie co pokazać,bo na elewacji nie ma jeszcze tynku na tych ozdobach na dole, gdyż tynkarze czekają,aż będzie kostka .Siedzę jak na szpilkach zostały jeszcze podłogi w salonie i kuchnio-przedpokoju,schody,które już czekają i meble w kuchni oraz szafy do wiatrołapu i wnęki przy łazience też już czekają,no i pozakładać kibelki,lampy i karnisze i wszystko w 1,5 m-ca............................Hej

drzewko38
21-07-2009, 21:38
Drzewko38 - oczywiście, że pomogłaś, każda informacja jest cenna, ale elewacja beżowo-szara powinna wyglądac ładnie a tobie się nie podoba? ja też wnętrza planuję w pastelach: wrzos, łososiowy, karmelowy... :lol: może jakieś fotki byś wkleiła :wink:
P.S.Co do kolorków to mnie także się podobają te,które planujesz zastanowiłabym się tylko nad wrzosem,żeby wybrać jego cieplejszą wersję,bo zimne kolory też lubią "namieszać" w pomieszczeniu.

EwaWoj
21-07-2009, 22:03
na razie bazuję na dekoralu i tam w katalogu widziałam wrzos pastelowy, który jest delikaty i ciepły :D

EwaWoj
21-07-2009, 22:06
1,5 mca dasz radę :wink:

pablitoo
22-07-2009, 10:20
Drzewko38 - oczywiście, że pomogłaś, każda informacja jest cenna, ale elewacja beżowo-szara powinna wyglądac ładnie a tobie się nie podoba? ja też wnętrza planuję w pastelach: wrzos, łososiowy, karmelowy... :lol: może jakieś fotki byś wkleiła :wink:
P.S.Co do kolorków to mnie także się podobają te,które planujesz zastanowiłabym się tylko nad wrzosem,żeby wybrać jego cieplejszą wersję,bo zimne kolory też lubią "namieszać" w pomieszczeniu.

Kolory to jednak bardzo indywidualna sprawa ... - kiedyś opisałem swoje spostrzeżenia na temat różnych farb jakie zastosowałem do malowania mojego Oriona - jak kto jest ciekawy - zapraszam do poszukania :D - a malowałem i Duluxem , i Dekoralem , i Nobilesem , i Beckersem , i Bondexem ...

AGA.S.
22-07-2009, 11:50
kolor elewacji zdarzylismy "zgapic" od Pablitoo (a w jego elewacji sie zakochalam:) ) i tu wielki szacuneczek i podziekowania, bo nasze domy dzieki foteczkom jakie nam przyslal wygladaja prawie identycznie - POZDRAWIAMY!!:)

nie wyobrazam sobie innej elewacji, chociaz kwestia koloru to rzecz indywidulana, tak jak to ze jedni wola blndynki inni brunetki;)

we wnetrzach kolory pastelowe, chociaz np w sypialni scianke pod skosem i 1 scianke kominowa mamy pomalowana na czekoladowo, reszta miodowa a sciana za lozkiem + 1 sciana kominowa w tapecie:))) takie male szalenstwo ale wszystko ze soba super wspolgra.

chcialam bardzo ceglany kolor w wiatroplapie, ale pani od kolorow doradzila nam, ze bardzo zmniejszy to i tak male lokum, a do tego da wrazenie ciezkosci, jakby sie sciany na glowe zapadaly.... dlatego ostatecznie jest kolor piaskowy polaczony z piaskowcem na prawej scianie.

W gabincecie brzoskwinka, a sciana z oknem ma kolor 2 tonacje ciemniejsze. Teoretycznie kolor ciemny kladzie sie po przeciwnej stronie okna, ale dla mnie ta duza sciana bylaby za ciemna, chcialam zaakcentowac tylko inny kolor, okno sporo sciany zabralo wiec zostal kawalek z tym ciemnijszym:)

ech ale sie napisalam, ale moze komus sie moje spostrzezenia przydadza:)

Pozdrawiam

aga

pablitoo
23-07-2009, 08:25
No wczoraj u nas na połedniu 33 stopnie i słońce w zenicie - dzisiaj zapowiadają 35 stopni - gorąco , gorąco - najoptymalniejszym zajęciem na takie upały jest posiadywanie na tarasie w podcieniu na leżaczku i konsumpcja mocno schłodzonego Żywca :lol: - i oczywiście obserwowanie jak trawa rośnie :D

Piękne lato wreszcie mamy tego lata :D

23-07-2009, 09:04
No wczoraj u nas na połedniu 33 stopnie i słońce w zenicie - dzisiaj zapowiadają 35 stopni - gorąco , gorąco - najoptymalniejszym zajęciem na takie upały jest posiadywanie na tarasie w podcieniu na leżaczku i konsumpcja mocno schłodzonego Żywca :lol: - i oczywiście obserwowanie jak trawa rośnie :D

Piękne lato wreszcie mamy tego lata :D

Potwierdzam słowa pablitoo - chłop wie co mówi:)
...schłodzonego Żywca..... - pozdrowienia z Żywca!!

EwaWoj
23-07-2009, 12:06
ja też przyłączam się do siedzących na tarasie z kufelkiem piwka - u mnie Heineken :lol:

EwaWoj
23-07-2009, 13:19
ja siedzę sobie dalej na tarasie a co tam u was?????

dankaf
23-07-2009, 13:27
ja siedzę sobie dalej na tarasie a co tam u was?????
właśnie lejemy strop :D byłam, widziałam i przyjechałam bo z dzieciakami w tym upale ciężko wytrzymac :wink:

dankaf
23-07-2009, 13:28
u mnie Heineken :lol:
a u mnie wieczorkiemDESPERADOS :wink: bo teraz jestem kierowcą :wink:

pablitoo
23-07-2009, 13:50
ja siedzę sobie dalej na tarasie a co tam u was?????

- ja siedzę w pracy - ale zaraz kończę - Żywiec się chłodzi w piwnicy a leżaczek na tarasie żona zaraz rozłoży - żeby był gotów na me przybycie :D

pablitoo
23-07-2009, 13:55
ja siedzę sobie dalej na tarasie a co tam u was?????
właśnie lejemy strop :D byłam, widziałam i przyjechałam bo z dzieciakami w tym upale ciężko wytrzymac :wink:

Trzy lata temu - też bodajże w lipcu laliśmy strop w Orionku - i też były ponad trzydziestostopniowe upały - pamiętam dokładnie bo po wylaniu pilnowałem przez kilka dni stropu i polewałem non stop go wodą by nie wysechł i nie popękał :D

dankaf
23-07-2009, 14:03
pablitoo czuje że ten obowiązek spadnie na moje "bary" :wink:

EwaWoj
23-07-2009, 14:32
my strop laliśmy we wrześniu zeszłego roku i nie było już upałów :wink: ale i tak polewaliśmy, Dana nie będzie źle, pomyśl tylko, że lada moment będziesz miała dach :lol: :lol: :lol:

EwaWoj
23-07-2009, 21:53
po raz pierwszy w życiu przeżyłam koszmar nawałnicy, taki był piękny dzień a później dramat :cry: pozrywane dachówki, połamane drzewa coś okropnego

Dobrusiak
24-07-2009, 08:50
A ja zrobiłam sobie jeden z pierwszych zakupów do ogrodu - kupiłam basen rozporowy. Na razie , żeby się nie marnował, będzie u rodziców. Tylko dlaczego dzisiaj nie jest tak ciepło jak wczoraj - jak mi się woda nagrzeje w tak niskiej temperaturze?
U nas na budowie bardzo spokojnie (jak dla mnie to aż za bardzo), elektryk kończy swoją pracę, w pon. wchodzi tynkarz. Nuda!!

Ewuś mam nadzieję, że nie było u Was zniszczeń po wczorajszej nawałnicy. Bo w radiu "trąbią" że Wrocław i Legnica najbardziej ucierpiały.

Dobrusiak
24-07-2009, 08:56
To teraz jeszcze kilka pytań:
1. jak zrobiliście wentylacje w kuchni, bo my główkujemy jak je przeciągnąć (kuchenkę planujemy na tej ścianie co wykusz)
2. Ile Wam mniej więcej wyszło m2 wylewek i tynków?

pablitoo
24-07-2009, 09:06
Aha, jeszcze jedno, jak zrobiliście wentylacje w kuchni, bo my główkujemy jak je przeciągnąć (kuchenkę planujemy na tej ścianie co wykusz)

Czyli tak jak my.
Wyprowadzenie wyciągu okapu znad kuchenki zrobiliśmy prostokątnymi kanałami wentylacyjnymi wkutymi w ścianę , potem przejście przez strop i wyjście ponad połać elastycznym przewodem zakończonym dachówką wentylacyjną typu "kominek wentylacyjny".
Natomiast wentylacja kuchni - ponieważ nie posiadamy spiżarki więc w miejscu spiżarki nad lodówką mamy klratkę wentylacyjną - również prostokątnymi kanałami wentylacyjnymi wyprowadzenie ponad połać dachu i zakończenie kominkiem wentylacyjnym dachówkowym .

pablitoo
24-07-2009, 09:11
po raz pierwszy w życiu przeżyłam koszmar nawałnicy, taki był piękny dzień a później dramat :cry: pozrywane dachówki, połamane drzewa coś okropnego

Słyszeliśmy i oglądaliśmy - Legnica chyba najbardziej oberwała ...

U nas na południu w nocy od około trzeciej przyszła nawałnica i ulewa - drogą przed naszym domem płynęła rzeka - tak intensywnie lało - ale generalnie przeżyliśmy bez strat własnych ...
Ale niedalej jak miesiąc temu mieliśmy nawałnicę z gradem wielkości piłek golfowych - pierwszy raz w życiu coś takiego przeżyłem - niesamowite wrażenie - przeżyte również bez strat własnych .

Dobrusiak
24-07-2009, 09:12
Dziękuję Pablitoo - jak zwykle na Twoją rzeczową odpowiedź zawsze można liczyć :lol:

EwaWoj
24-07-2009, 09:24
u nas na budowie straty są niewielkie patrząc na to co się stało w samej Legnicy, serce się kraje, mieszkamy przy parku a tu najbardziej widać efekty nawałnicy, czegoś podobnego jescze nigdy nie widziałam, w parku mieliśmy starodrzew - i już go nie ma, drzewa gięły się jak zapałki.

EwaWoj
24-07-2009, 09:26
tak było ok.5 min przed burzą http://lh4.ggpht.com/_3ADBFWFEebA/SmjDjtklPBI/AAAAAAAABOg/Wu5pxGU2mCg/s512/DSC08413.JPG

EwaWoj
24-07-2009, 09:28
widząc to zdążyliśmy wszystko pozbierać bo wcześniej było tak: http://lh6.ggpht.com/_3ADBFWFEebA/SmjDRZxU6YI/AAAAAAAABOc/vRXhz2LbwSA/s512/DSC08401.JPG

dankaf
24-07-2009, 09:38
Ewuś dobrze że Wam nic się nie stało.

EwaWoj
24-07-2009, 09:40
Pablitoo - grad wielkości piłek golfowych a tutaj dachowki fruwały. Nam na budowie poderwało dwie dachówki, ale obok naszym znajomych już troszkę więcej, i ch dachówki latały po naszym ogródku mieliśmy na tyle szczęścia, że nie uszkodziły nam auta bo przelatywały właśnie nad nim.

EwaWoj
24-07-2009, 10:08
To teraz jeszcze kilka pytań:
1. jak zrobiliście wentylacje w kuchni, bo my główkujemy jak je przeciągnąć (kuchenkę planujemy na tej ścianie co wykusz)
2. Ile Wam mniej więcej wyszło m2 wylewek i tynków? w kuchni planujemy kuchenkę postawić tak ja ty a odnośnie wentylacji to się dzisiaj dowiem i napiszę. Na górze wylewki poszło nam ok 100 m, tyknków nie mam w metrach przemierzonych ale przeliczę ile poszło nam worków zaprawy tynkarskiej

Bart_D
24-07-2009, 10:16
PostWysłany: Pią, 24 Lipiec 2009 08:56 Temat postu:
To teraz jeszcze kilka pytań:
1. jak zrobiliście wentylacje w kuchni, bo my główkujemy jak je przeciągnąć (kuchenkę planujemy na tej ścianie co wykusz)
2. Ile Wam mniej więcej wyszło m2 wylewek i tynków?
Witam
Ja wentylację kładę podobnie jak opisał kolega Pablitoo tylko zamiast w ścianie to w prostokątnym kanale 15x5, schowanym w podwieszonym częściowo suficie prowadząc do rogu kuchni i pionowo w górę przez pokój przewodem elastycznym do wywiewki na dachu. Mam tylko nadzieję, iż ten około 1,5 metrowy poziomy odcinek nie zakłóci zbytnio cyrkulacji powietrza.
Tynków u mnie (Orion II) bez piwnicy wyszło około 650m2, natomiast posadzek około 220-230m2.

AGA.S.
24-07-2009, 10:54
hejka,
u nas podobnie jak u Pablitoo - wentylacja w scianie i kominkiem wychodzi na dach. Projektant przespal ten element:)

pablitoo
24-07-2009, 11:03
hejka,
u nas podobnie jak u Pablitoo - wentylacja w scianie i kominkiem wychodzi na dach. Projektant przespal ten element:)

Nie przespał :D - wszystko jest zgodne z prawem - mianowicie - w budynku gdzie znajduje się wentylacja grawitacyjna zabronione jest montowanie wentylacji mechanicznej - a wentylatory na kanałach wentylacyjnych to nic innego jak wentylacja mechaniczna - dlatego w projekcie nie ma wyciągu znad okapu - powinno sie zainstalować okap z wkładem węglowym pracujący w obiegu wewnetrznym - opary znad kuchenki zasysane są przez okap , filtrowane przez wkład i spowrotem nawiewane do kuchni ...
W takim układzie nie potrzeba kanału wywiewnego na zewnatrz budynku ...
My wszyscy którzy montujemy okapy z wentylatorami i wyrzucamy opary na zewnątrz budynku - instalujemy nieprawidłowy system - powie wam to każdy kominiarz podczas odbioru kominiarskiego budynku przed odbiorem budynku w PINB .
To samo tyczy się wywiewu wentylatorem powietrza w łazienkach przez kanał wentylacyjny ...

:lol:

EwaWoj
24-07-2009, 11:04
na pocieszenie kilka fotek dołu http://picasaweb.google.pl/lh/photo/6DLkLgEpmrOTXiH-v7LORw?feat=directlink , http://picasaweb.google.pl/lh/photo/X3r4WiF9kixocGWjMrzcxQ?feat=directlink , http://picasaweb.google.pl/lh/photo/HyjTtQbormBqxPz4tkawlg?feat=directlink , http://picasaweb.google.pl/lh/photo/JkH-wYWstpUq-M4-FV6KBw?feat=directlink

Dobrusiak
24-07-2009, 14:59
Nie przespał :D - wszystko jest zgodne z prawem - mianowicie - w budynku gdzie znajduje się wentylacja grawitacyjna zabronione jest montowanie wentylacji mechanicznej - a wentylatory na kanałach wentylacyjnych to nic innego jak wentylacja mechaniczna - dlatego w projekcie nie ma wyciągu znad okapu - powinno sie zainstalować okap z wkładem węglowym pracujący w obiegu wewnetrznym - opary znad kuchenki zasysane są przez okap , filtrowane przez wkład i spowrotem nawiewane do kuchni ...
W takim układzie nie potrzeba kanału wywiewnego na zewnatrz budynku ...
My wszyscy którzy montujemy okapy z wentylatorami i wyrzucamy opary na zewnątrz budynku - instalujemy nieprawidłowy system - powie wam to każdy kominiarz podczas odbioru kominiarskiego budynku przed odbiorem budynku w PINB .
To samo tyczy się wywiewu wentylatorem powietrza w łazienkach przez kanał wentylacyjny ...

:lol:

Pablitoo, to teraz przyznaj się bez bicia - skąd Ty posiadasz tak ogromną wiedzę na tematy - które przyznam się szczerze są dla mnie czarną magią. Widzę, że jesteś chodzącą encyklopedią budowlaną, bo o co ktoś zapyta to Ty wszystko wiesz - SZACUN WIELKI :D

Kasiatomek
24-07-2009, 20:25
Dobrusiak

A wy o ile podnosicie swojego orionka? Pamietam cos pisalas ze maz jest wysoki i podnosicie,ale nie pamietam o ile.sorry za pisanie bez polskich znakow ale moj komp nie posiada takowych.

Dobrusiak
24-07-2009, 20:35
Dobrusiak

A wy o ile podnosicie swojego orionka? Pamietam cos pisalas ze maz jest wysoki i podnosicie,ale nie pamietam o ile.sorry za pisanie bez polskich znakow ale moj komp nie posiada takowych.

Podnieśliśmy dokładnie o 2 pustaki porothermu (wydaje mi się, że każdy ma 25 cm czyli razem 50) ale jak chcesz to sprawdzę jutro jak będę na budowie. Zastanawialiśmy siię, czy o jeden by nie wystarczyło, ale Jarek ciągle o coś głową uderza (i w swoim domku chodzenie w kasku byłoby mało wygodne) więc ze względów bezpieczeństwa stanęło na 2 pustakach

Kasiatomek
24-07-2009, 20:52
tez mi sie tak wydaje ze to malo komfortowe by bylo,ale pamietam ze pisalas cos o 2-ch.O jeden to jak dla mnie zdecydowanie malo bylismy w domku gdzie byl podniesiony o 1 pustak jak dla mnie to bylo troche nisko bo tez nie jestem niski
:lol:

Dobrusiak
24-07-2009, 21:24
Ja tego problemu nie mam - nawet do 160 nie dobiłam :lol: tylko pamiętaj, żeby automatycznie przedłużyć krokwie, tak by do linii balkonu dosięgły (my niestety mamy troszkę krótsze)

dankaf
24-07-2009, 21:36
Ja tego problemu nie mam - nawet do 160 nie dobiłam :lol: tylko pamiętaj, żeby automatycznie przedłużyć krokwie, tak by do linii balkonu dosięgły (my niestety mamy troszkę krótsze)
My wydłużymy o 30cm :wink:
Będziemy podnosic o 1 pustak i wieniec
Dobrusia kiedy zdjęcia okien?A co z bramą - jaką wybrałaś?
Drzwi wejściowe będzie ciężko dobrac pod dąb bagienny :wink:

Dobrusiak
24-07-2009, 21:54
Ja tego problemu nie mam - nawet do 160 nie dobiłam :lol: tylko pamiętaj, żeby automatycznie przedłużyć krokwie, tak by do linii balkonu dosięgły (my niestety mamy troszkę krótsze)
My wydłużymy o 30cm :wink:
Będziemy podnosic o 1 pustak i wieniec
Dobrusia kiedy zdjęcia okien?A co z bramą - jaką wybrałaś?
Drzwi wejściowe będzie ciężko dobrac pod dąb bagienny :wink:

Zdjęcia okien zaprezentuje za 2 tygodnie, bo na razie nie ściągnęłam z nich folii (wewnątrz domu) chce poczekać do otynkowania. Trochę mam wtopę z tymi oknami,bo zamówiłam sobie z okuciami wewnątrz okna i jest ono bardzo niestabilne - w górnej części okno całe "tańczy" i wrażenie jest, jakby okno miało zaraz wypaść (odradzam wszystkim niewidoczne okucia Invisso!!!). Przyjechał serwisant z Oknoplastu i powiedział, że tak ma być - brrr.

dankaf
24-07-2009, 22:05
niewidoczne okucia były za dopłatą? bo nie pamiętam :-?
muszę sprawdzic u mnie jakie mi proponowali

Dobrusiak
24-07-2009, 22:24
Danusiu - niestety są za dopłatą - a to wkurza jeszcze bardziej! I tak jak przy oknach mniejszych to aż tak bardzo nie przeszkadza, tak przy balkonowych doprowadza nas do szału - i teraz cały czas się zastanawiamy, czy się przyzwyczaimy, czy też po jakimś czasie wymienimy na okna na takie z normalnymi okuciami. Serwisant powiedział że wtedy musimy dokupić nową ramę i to da się zrobić - ale wiąże się to oczywiście z wykuciem okien.

Ale żeby było pozytywniej - okno bez okuć wygląda naprawdę ładnie.

Kasiatomek
25-07-2009, 05:35
Czas tez sie pochwalic nasza budowa a co.Tylko nie wiem czy mi sie uda

http://img371.imageshack.us/gal.php?g=dsc01450.jpg
http://img258.imageshack.us/gal.php?g=dsc01429g.jpg

EwaWoj
25-07-2009, 21:50
tez mi sie tak wydaje ze to malo komfortowe by bylo,ale pamietam ze pisalas cos o 2-ch.O jeden to jak dla mnie zdecydowanie malo bylismy w domku gdzie byl podniesiony o 1 pustak jak dla mnie to bylo troche nisko bo tez nie jestem niski
:lol: z tym podnoszeniem to troszkę chyba przesadzacie :wink: :lol: trochę niżej jest nad garażem a tam zazwyczaj to pomieszczenia pralnie i suszarnie, a pozostałe częsci góry są wysokie :D

Kasiatomek
25-07-2009, 22:49
Jak kto woli Ewa ja osobiscie na pralnie i suszarnie mam miejsce w piwnicy.
bo szkoda by bylo takiego pomieszczenia na pralnie,ale kazdy ma swoja wizje domu tak wiec ile orionow tyle pomyslow.Osobiscie bylem w domu co ma podniesiona sciane kolankowa o 2 pustaki i to dla mnie byl strzal w 10 :)

EwaWoj
25-07-2009, 23:57
oczywiście wszystko jest kwestią wizji i ...gustu :wink: :lol:

Dobrusiak
27-07-2009, 09:49
Zgadzam się z Tobą Ewuś w zupełności - każdy chce przystosować dom do swoich potrzeb

AGA.S.
27-07-2009, 10:35
Pablitooo to mne technicznie zagiales;)
ale jak widac wiekszosc i tak wyprowadza wentylacje, wiec w wersji "dla ludu" projektntt powinien o tym pomyslec ;)

danielw
27-07-2009, 13:21
pablitoo

jaki rodzaj tych kanałów wentylacyjnych prostokątnych zastosowales?
Czy są to kanały plastikowe, blacha cynkowana a moze jeszcze cos innego, oraz o jakim wymiarze przekroju wewnątrz???

orionek
27-07-2009, 15:59
witajcie;
troche sie nie odzywałam :oops: -ale to dlatego ,że walczyłam z tynarzami i murarzem-poza tym urlopowałam się na budowie a tam nie mam internetu :)
Tynki juz skończone- wyszko 750 m. kw. , oczywiście posprzątali po sobie i bylismy zadowoleni. Aż tu w sobotę patrzę a w piwnicy nie spływa woda do odpływu(po ulkewach mam w piwnicy wody po kostki-teren podmokły i gliniasty). Okazało sie że panowie spłukali tynk z podłogi w piwnicy do odpływu. Całą sobote walczyliśmy z tym odpływem-rura setka zabita tak, że nawet mój tata, który zjadł zeby na budowach-nie mógł uwierzyć. Co do murarzy-wymurowali taras, jest ok- ale murki przy schodach to niech ich chudy byk-jeden dobry a drugi za krótki o 7,5 cm, i za niski o 5 cm-ale jest tu trochę naszej winy -nie sprawdzilismy roboty jak skończyli-mamy nauczkę.
W środę przychodzą posadzkarze-podobno zrobia posadzki w 1 dzień-już dziś sie boję- acha jutro wkleję zdjecia.
Co do wentylacji-też przejście kanałem w scianie przez strop i na dach. Co do stat po burzach: w nas niebo poprostu szorowało po dachach. Już myslelismy ze powtórzy sie sierpien 2008 kiedy 100 m od naszej budowy przeszła trąba powietrzna i zniszczyła 30 domów. skończyło sie na spalonym sprzecie rtv-piorun uderzył w antenę -dom jest stary i nie ma odgromówki.

pablitoo
27-07-2009, 19:17
pablitoo

jaki rodzaj tych kanałów wentylacyjnych prostokątnych zastosowales?
Czy są to kanały plastikowe, blacha cynkowana a moze jeszcze cos innego, oraz o jakim wymiarze przekroju wewnątrz???

- plastikowe - jakie wymiary - już nie pamiętam :( - LINK (http://www.went-dom.pl/strona.php?27384) - ale chyba to były 100x55 .

danielw
27-07-2009, 21:22
dzieki pablitoo za odpowiedź
faktycznie myslalem o kanałach tego typu lecz raczej wiekszych przekrojów, 200x60 lub nawet 200x90, ten ostatni wymiar byłby odpowiednikiem typowego kanału wentylacyjnego dla kanałów murowanych z cegły o wymiarach 14x14 cm.

EwaWoj
27-07-2009, 22:41
u nas trwa dalej wielkie sprzątanie, a taki niestety mam widok z okna :cry: http://lh5.ggpht.com/_3ADBFWFEebA/Sm4QkGAyFiI/AAAAAAAABT0/1CpJpdVdyoU/s512/DSC08546.JPG

EwaWoj
27-07-2009, 22:50
a nasz park.... :cry: http://lh6.ggpht.com/_3ADBFWFEebA/Sm4Shpz9X3I/AAAAAAAABUQ/J4nif82yayA/s512/DSC08579.JPG

Kasiatomek
27-07-2009, 23:45
No a raczej byl park bo to co z niego zostalo to nie wyglada dobrze szok :o. co moze uczynic natura

orionek
28-07-2009, 08:46
nigdy nie okiełznamy natury- jet nioprzewidywalna -możemy tylko przypuszczać co moze sie stać ale to nie wielka pociecha, gdy traci sie dorobek zycia,

Oto kilka obiecanych fotek
http://izapawel.fotosik.pl/albumy/666536.html

MaroK
28-07-2009, 16:34
Witam!
U nas całkiem spokojnie i pomalutku do przodu - w zeszłym tyg po 2 miesiącach oczekiwania NARESZCIE zrobili nam posadzki (2 dni agregatem) i możemy ruszać dalej z robotami, bo teraz czeka nas środek. Na ściany dajemy wszędzie płyty gipsowe, bez tynku. Dzisiaj założyli nam rolety (kolor ciemny brąz pod dąb bagienny okien) - ktoś chyba kiedyś pytał o koszt - 7400zł bez pzedniego okna balkonowego (łuk).
Jeśli chodzi o zmiany na bierząco, to na dniach mąż będzie przewracał ściankę, tę krótką w kuchni :)

dankaf
28-07-2009, 16:43
pablitoo napisz mi jaką masz cegłę klinkierową na kominach.......kolor i firmę :D ...........tylko proszę nie pisz że nie pamiętasz :wink:

dankaf
28-07-2009, 16:45
ktoś chyba kiedyś pytał o koszt - 7400zł bez pzedniego okna balkonowego (łuk)
A rolety masz w skrzynce?

Ula i Mirek
28-07-2009, 17:26
Dzien dobry,

Mam pytanie czy ktos z panstwa buduje Orion w okolicach Wroclawia?

EwaWoj
28-07-2009, 19:04
Dzien dobry,

Mam pytanie czy ktos z panstwa buduje Orion w okolicach Wroclawia? hm, my budujemy pod Legnicą jeśli to dla was okolice to zapraszamy :lol:

pablitoo
28-07-2009, 21:11
pablitoo napisz mi jaką masz cegłę klinkierową na kominach.......kolor i firmę :D ...........tylko proszę nie pisz że nie pamiętasz :wink:

- proszę :

http://images48.fotosik.pl/171/16e173feebc1e4b2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=16e173feebc1e4b2)

:D

dankaf
28-07-2009, 21:21
pablitoo napisz mi jaką masz cegłę klinkierową na kominach.......kolor i firmę :D ...........tylko proszę nie pisz że nie pamiętasz :wink:

- proszę :

http://images48.fotosik.pl/171/16e173feebc1e4b2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=16e173feebc1e4b2)

:D
Ślicznie dziękuję :D

dankaf
28-07-2009, 21:23
Napiszcie..............kosztem czego wygospodarowaliście korytarz do pomieszczenia nad garażem?(jaki szeroki jest u Was ten korytarz)?

pablitoo
28-07-2009, 21:28
Rzeczony korytarz u nas ma szerokość 1,2m - wygospodarowany kosztem łazienki i sypialni / przede wszystkim łazienki - z sypialni wykroiliśmy tylko ca 40cm / .

pablitoo
28-07-2009, 21:32
Hmmm - wraz z comiesięczna korespondencją z miejscowym oddziałem PGNIG :D - otrzymałem nowy wykaz taryf i zaktualizowanych opłat za paliwo gazowe wraz z przydatkami / opłaty abonamentowe , sieciowe etc ... / - słowem - obniżka :D - bardzo miło z ich strony - zwłaszcza że jest to już druga obniżka cena gazu w tym roku ...

:lol:

irekmuz
28-07-2009, 21:33
Ja zrobiłem dokładnie tak jak pablitoo aby w sypialni powstała szafa wnękowa o szerokości 65 cm

dankaf
28-07-2009, 21:42
chłopaki wielkie dzięki za odpowiedź :D

MaroK
29-07-2009, 09:23
ktoś chyba kiedyś pytał o koszt - 7400zł bez pzedniego okna balkonowego (łuk)
A rolety masz w skrzynce?
Tak, rolety w skrzynce, duża roleta tarasowa (gabinet) na silniczek.

Dobrusiak
29-07-2009, 14:02
Danusiu, a ja - chociaż się mnie nikt nie pyta :) :) to też się wtrącę (jak to baba :lol: )
My korytarzyka i kolejnego pokoju nie robiliśmy, bo stwierdziliśmy, że jest ich wystarczająco na górze - chyba że ktoś ma więcej niż trójkę dzieciaków. A takie pomieszczenie jak pralnio-suszarnia (żeby pralką nie zagracać takiej pięknej łazienki) też jest potrzebna. A na drugiej części (od str. pokoju) zrobimy garderobę.
Do mnie dzisiaj weszli chłopaki tynkować :D

dankaf
29-07-2009, 16:12
A takie pomieszczenie jak pralnio-suszarnia (żeby pralką nie zagracać takiej pięknej łazienki) też jest potrzebna.
Dobrusiu ja równiez tak uważam :D
Ja nie chcę przerobic tego pomieszczenia na pokój - bo po co!? 2 na dole i 3 do góry u nas wystarczą............zawsze to gabinet może by tym pokojem dla gości :wink:
Ja chcę miec pralnio-suszarnię..........wygodną a łazienkę bez żadnych automatów,suszonego prania :wink:
Chodzi mi tylko o to że chciałabym jeszcze wykombinowac pomieszczenie, garderobę więc to przejście byłoby wskazane.
Ktoś wcześniej napisał że szkoda mu tego pomieszczenia na pralnie - nie bardzo to rozumiem :roll: jak można w domu nie miec pralni!?
No chyba że jest duża rodzinka i pokój jest potrzebny.
Jak zabiorę 1 m z łazienki na korytarz to czy ona nada będzie wygodna?

dankaf
29-07-2009, 16:17
A na drugiej części (od str. pokoju) zrobimy garderobę.

U nas wszystkie pokoje na górze będą zajęte bo jest 2+2 :wink:


Do mnie dzisiaj weszli chłopaki tynkować
fajnie :D .........a zdjęcia mogłabyś już wkleic

pablitoo
29-07-2009, 18:35
Ktoś wcześniej napisał że szkoda mu tego pomieszczenia na pralnie - nie bardzo to rozumiem :roll: jak można w domu nie miec pralni!?
(...)

Ja tak kiedyś napisałem :lol:

- pralnia u nas znajduje się w tak zwanym pomieszczeniu gospodarczym na parterze .

EwaWoj
29-07-2009, 20:10
Pablitoo ty możesz miec pralkę w pom.gospodarczym bo masz piec gazowy a to inaczej ma się do pieca na grysik, obok takiego pieca i pralka... to mi jakoś nie pasuje :wink: a propo gdzie suszy twoja żona pranie???

pablitoo
29-07-2009, 20:15
Oczywiście - masz rację - odnośnie kotła na grysik / fajne określenie - pierwszy raz słyszę :D /
Pranie przede wszystkim suszy na tarasie - a w wypadku brzydkiej pogody - właśnie w pralni - bez problemu mieści się tam taka składana suszarka na pranie / z IKEI :lol: /.

EwaWoj
29-07-2009, 20:33
Oczywiście - masz rację - odnośnie kotła na grysik / fajne określenie - pierwszy raz słyszę :D /
Pranie przede wszystkim suszy na tarasie - a w wypadku brzydkiej pogody - właśnie w pralni - bez problemu mieści się tam taka składana suszarka na pranie / z IKEI :lol: /. nie wiem jak u ciebie ale u nas to powszechnie stosowane określenie :wink: :lol: piec gazowy to fajne i czyste rozwiązanie i z tego co wychodzi to niedrogie ale nie wszyscy tak mają :lol: i niestety trzeba się nakombinowac

AGA.S.
29-07-2009, 23:21
pomieszczenie nad garazem jest najwiekszym w calym orionie II, mamy tam multimedialny kacik, projektor, ekran, wygodne kanapy pelny barek :) - uwierzcie mi nigdy nie zamienilabym tego na suszarnie:) a pranie w zla pogode suszy mi sie w pom. gosp ( gazowka) ew. w gabinecie, dzieki temu blisko potem do szafy :)
jedynie czego mi brak to garderoby i jakbym miala budowac jeszcze raz to gdzies bym ja na 100% wygospodarowala

orionek
30-07-2009, 09:49
Wczoraj zrobili posadzki w sumie 202 m kw.(bez garazu ale z piwnicą), zajęlo to 1 dzień-chłopaki super- zasuwali, że aż miło teraz tylko mamy zwilżyć posadzki w piątek i pomału można chodzić.

Co do pomieszczenia nad garażem-przeznaczenie zgodnie z projektem. Pod skosami będą półki na ręczniki i pościel, przy wejściu po prawo-zabudowana szafa na odzież zimową, śpiwory i inny biwakowy sprzęt.

EwaWoj
30-07-2009, 09:50
Aga masz rację, ale wszystko zależy od punktu widzenia i potrzeb :wink: ja nie bardzo chciałam "nosić" się z suszarką z jednego miejsca na drugie a i na dole nie mam pomieszczenia gosp. dlatego wygospodarowałam na górze miejsce na pralnię i suszarnię a obok jest przejście do garderoby a z garderoby do sypialni a pokój multimedialny taki jak ty masz na górze ja mam w oddzielnym budynku w grillownii :lol:

30-07-2009, 12:22
Czy byłaby nad garażem suszarnia czy miejsce innego przeznaczenia to wg mnie najważniejszą kwestią jest to, aby był do tego miejsca swobodny dostęp!! Dlatego korytarzyk osobny to najważniejsza jak dla mnie kwestia(!!) na początku może tam być nawet tzw.strych po czym w kolejnych latach można sobie to miejsce przerabiać już pod kątem zapotrzebowania. Tu pełna dowolnośc, ale jak już wspomniałem dostęp do tego pomieszczenia jak dla mnie musi być bezpośredni. Bardzo nieudanym rozwiązaniem jak dla mnie jest przejście do tego pomieszczenia przez łazienkę...wręcz absurdalne! Ciągłe blokowanie "jeden drugiego" itp itd etc.
Ja osobiście ze względu na fakt iż salon nie jest pokaźnych rozmiarów chciałbym, aby w pomieszczeniu nad garażem było pomieszczenie na różnego rodzaju spotkania w licznym rodzinnym gronie. Dlatego chciałbym, aby właśnie tam był duży bardzo stół, a żeby odprawić tam wszystkie urodziny, imieniny i resztę biesiad. Kłopotliwe może wydawać się bieganie po schodach z potrawami aż tam z kuchni, ale moja luba jak najbardziej się zgadza że warte po poświęcenie, bo przecież nie tak często takie imprezy się organizuje....
Z takim przeznaczeniem warto pamiętać o podniesieniu ściany kolankowej przynajmniej o dwa pustaki, aby w miarę swobodnie móc wykorzystywać to pomieszczenie pod kątem idei, którą przedstawiłem....

.....ale to tylko moje zdanie:)

EwaWoj
30-07-2009, 13:42
Sajmon myślę, że z czasem zmienisz zdanie :wink: i imprezki będziesz organizował na dole ale to też jest tylko moje zdanie :lol:

AGA.S.
30-07-2009, 14:46
tak Ewo... kazdy z nas pisze wg wlasnych odczuc i potrzeb i dlatego kazdy Orionek jest dzieki temu inny, bo robimy je pod siebie, a nie tak jak nam ktos karze:) Ja mam szafe na dole, wiec dla mnie rozwiaznie takie jak mamy jest doskonale, ale i piec gazowy wiele tutaj dal mozliwosci.
Garderoby mi brakuje, wiec fajnie ze ja bedziecie mieli:)

Olenka717
30-07-2009, 14:59
A u nas w pokoju nad garażem będzie stała suszarka na ubrania, garderoba będzie na ścianie szczytowej oraz biurko na komputer. Zrobiliśmy dodatkowe drzwi z naszej sypialni do tego pomieszczenia, natomiast pralka stoi sobie za dodatkowo dostawioną ścianką przy kominie i na pierwsze wejście do łazienki jej nie widać. Jak opanuje trochę mój arystyczny bałagan w domku to zamieszczę zdjęcie.
Jutro mija tydzień jak mieszkamy w Orionku, na razie czuję sie tam jak na jakimś biwaku wszystko w walizkach, pudełkach i kartonach :) ale jest super :) :D

EwaWoj
30-07-2009, 21:40
Oleńka superowo macie :lol: też już bym chciała zamieszkac

EwaWoj
30-07-2009, 21:42
tak Ewo... kazdy z nas pisze wg wlasnych odczuc i potrzeb i dlatego kazdy Orionek jest dzieki temu inny, bo robimy je pod siebie, a nie tak jak nam ktos karze:) Ja mam szafe na dole, wiec dla mnie rozwiaznie takie jak mamy jest doskonale, ale i piec gazowy wiele tutaj dal mozliwosci.
Garderoby mi brakuje, wiec fajnie ze ja bedziecie mieli:) zgdzam się w 100% każdy robi według siebie i dla siebie :lol:

AGA.S.
31-07-2009, 10:01
upsi, każe owczywiscie ;)

drzewko38
31-07-2009, 10:54
Witam.Ja mam pralnię w wersji mini w kotłowni a drugą zapasową w łazience na górze ponieważ mój ORION III jest bez garażu.Pranie w niepogodę suszyć będę pewnie w łazience,albo w holu na górze.Piszę jednak w innej sprawie.Mam takie pytanie.Jesteśmy na etapie kostki brukowej i mamy w związku z tym dylematy.Zastanawiamy się czy materiał kupić samemu,czy zapłacić fachowcom za całość.Jest jeszcze wybór kostki,którą wybrać i czym się kierować,bo wybór jest duży.Nie wiem czy wybrać kostkę całkiem płaską czy tę lekko wypukłą,która jest od niedawna na rynku.No i oczywiście na co zwrócić uwagę odnośnie układania.Może jest ktoś kto ma już doświadczenie a chciałabym uniknąć błędów.Jak tak oglądam te Wasze ORIoNKi to wydaje mi się,że nie wiadomo ,który ładniejszy a każdy ma inny pomysł na jego urządzenie i przerobienie.Ja zrezygnowałam z okien dachowych a w zamian umieściłam je w ścianach bocznych,dzięki temu mam widok na 2 strony świata a meble i tak spokojnie można ustawić.Wydaje mi się,że trochę nawet ozdobiły ten dom.Okna dachowe mam w obecnym domu i oprócz pięknego widoku na gwiazdy nie widzę w nich nic praktycznego.Szybciej się brudzą,nie można przez nie zobaczyć co na podwórku,w zimie jak śnieg posypie robi się ciemno a jak pada deszcz to głośno wali po oknie,no i mniej wygodne do mycia.A Wam jak się spisują okna dachowe?Pozdrawiam

pablitoo
31-07-2009, 18:34
(...)A Wam jak się spisują okna dachowe?Pozdrawiam

Witaj

Znakomicie - siedem Veluxów - w każdym z pokojów na poddaszu po jednym oknie ,a oprócz tego w łazience i w pokoju nad garażem po dwa .

drzewko38
31-07-2009, 21:15
Rzeczywiście to sporo masz tych okien,jestem pełna podziwu i cieszę się,że jesteś z nich zadowolony.Ja również jestem bardzo zadowolona z moich i widzę na zdjęciach z forum,że niektórzy również zastosowali podobne rozwiązanie jak ja.Widać w tych ORIONACH można poszaleć :lol: z pomysłami.Pozdrawiam Sąsiada z okolic Krakowa.Śliczny ten Twój Orionek

dankaf
31-07-2009, 21:38
My mamy 3 m od sąsiada dlatego okno szczytowe nie wchodziło w gre :wink:
.....Ja zawsze chcialam patrzec w gwiazdy leżąc w łóżku :lol: :wink:

dankaf
31-07-2009, 21:44
Gdyby ktoś z Was chciał zamontowac roletę w oknie balkonowym tym od klatki schodowej to podaję firmę która oferuje takie nadporoże

http://www.zfe-ziegel.com/nadproza-roletowe-pelny-luk

http://www.zfe-ziegel.com/images/luk_t.jpg

jurand
01-08-2009, 09:19
Gdyby ktoś z Was chciał zamontowac roletę w oknie balkonowym tym od klatki schodowej to podaję firmę która oferuje takie nadporoże

http://www.zfe-ziegel.com/nadproza-roletowe-pelny-luk

http://www.zfe-ziegel.com/images/luk_t.jpg

No no ciut za poźno.

dankaf
01-08-2009, 10:43
właśnie :wink:
..... zaproponowano nam takie rozwiązanie przy wycenie okien

Kasiatomek
02-08-2009, 02:00
dankaf

Czy mozesz napisac ile kosztowal cie strop?

dankaf
02-08-2009, 09:42
dankaf

Czy mozesz napisac ile kosztowal cie strop?
Proszę bardzo :D
coś ok.15250zł strop TERIVA.
W tą cenę wliczona jest stal za 2085zł która poszła nie tylko na strop ale również na wieniec,wzmocnienie przy wykuszu.
Chciałabym zaznaczyc że strop był robiony mikserem 3500zł - wliczone.
Podam co zawiera cena:
- deski szalunkowe,płyty OSB
- obrzeża wieńcowe
- druty wiązałkowe
- stal
- cement
- robocizna za wykonanie stropu
- piach na strop
- stemple 100szt
- śruby do szalunków,kołek rozporowy
- pustaki stropowe,belki stropowe

Kasiatomek
02-08-2009, 18:20
Dzieki ci dobra kobieto :wink:
lubie ogladac wasz dziennik budowy bo tylko jeden murarz a robora idzie do przodu az milo.No i widze jakie wydatki bede mial i ile co kosztuje co prawda ceny troche sa inne u nas i u was ale duzej roznicy nie ma

dankaf
02-08-2009, 20:00
Kasiatomek dziękuję za miłe słówka :D
gdyby coś.......... chętnie odpowiemy :wink:

Kasiatomek
03-08-2009, 04:37
Powoli ale w dobrym kierunku idzie nasza budowa :wink:

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0809/dsc01701bfbf.jpg (http://wgrajfoto.pl)
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0809/dsc017065443.jpg (http://wgrajfoto.pl)

Mam nadzieje ze jak za tydzien wroce do domu to bedziemy robic strop na tych piwnicach.

03-08-2009, 12:17
Witam,

A ja napiszę jedno słowo....KOMIN...
systemowy? tradycyjny ceglany? Jakie za i przeciw?

Dziękuję..:)

dankaf
03-08-2009, 13:46
Witam,

A ja napiszę jedno słowo....KOMIN...
systemowy? tradycyjny ceglany? Jakie za i przeciw?
Temat aż głowa boli :wink: dlaczego bo niedawno też przez to przechodziliśmy :wink:
Powiem tak :jeśli wiesz że masz dobrego fachowca na murach to rób murowany jesli obawiasz się bierz gotowy :wink:
My zrobilismy murowany ponieważ nasz Udek zna się na robocie.Dodatkowo zostawił nam miejsce na wkład który umieścimy później
Jeśli chodzi o wady nie widze żadnych.
Systemowy za to kosztuje o niebo więcej...........temat do dyskusji....... ile głów tyle opini.My wybralismy tańsze rozwiązanie.
Pozdrawiam

dankaf
03-08-2009, 13:59
Kasiatomek gratuluję postępów :D
Do jakiego etapu w tym roku ciągnięcie budowę?

Kasiatomek
03-08-2009, 19:29
Kasiatomek gratuluję postępów :D
Do jakiego etapu w tym roku ciągnięcie budowę?

Chcialbym w tym roku dociagnac do zalania stropu na parterze i zrobic porzadek z terenem w kolo domu, zeby od wiosny mozna bylo ciagnac dalej mury i myslec o ogrodzie.Ale jak to bedzie tego nie wiem :)
kurcze mam fajne zdjecie studni takiej bardziej deroracyjnej ale sa w formacie jakims (bit mapa)i nie moge ich wkleic na forum :cry:

Kasiatomek
03-08-2009, 20:25
A co powiecie na taka atrape studni

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0809/img_03812360.jpg (http://wgrajfoto.pl)

irekmuz
03-08-2009, 22:57
Kominy to też temat do czego mają służyć. Wentylacyjne zrobiłem wszystkie z bloczków betonowych wentylacyjnych i zaczynających się dopiero na stropie pierwszego piętra po po co od dołu. Po kotła co na drewno murowany komin 24 na 24 cm z pełnej cegły od dołu na fundamęcie. Włożyłem do niego wkład stalowy żaroodporny fi 180 i upchałem wełnę zaroodporną w puste miejsca ( systemowy np schidla kosztuje mnóstwo pieniędzy a ma te same parametry jak nie gorsze) Do pieca kondensacyjnego (Viessmana - Vitodens 200) zwykły komi wentylacyjny z gotowych postaków betonowych do krórego póżniej włożę wkład z stali kwasoodpornej fi 80. A czapki kominowe z czego jestem najbardziej dumny z płyty granitowej aby nigdy w życie komin mi nie przeciekał.

irekmuz
03-08-2009, 23:04
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/076d873e64d40ce0.html

irekmuz
03-08-2009, 23:04
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/076d873e64d40ce0.html

irekmuz
03-08-2009, 23:05
Przepraszam ale nie wychodzi mi z tymi zdjęciami :oops:

irekmuz
03-08-2009, 23:06
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ccf38f2cdbca6311.html

irekmuz
03-08-2009, 23:07
A tu komin :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/04859f51031f236d.html

irekmuz
03-08-2009, 23:11
A tak na marginesie to pamiętajcie żeby nie oszczędzać na wyłazie dachowym - ja zrobiłem wyłazy Facro do pomieszczeń ogrzewanych otwierane na bok z amortyzatorami bo te zwykłe i tanie są do bani. Wiem z doświadczenia bo muszę wychodzić przez nie. Nie otwierają się, zamykają się, są nieszczelne i wyjście przeż nie graniczy z kaskaderstwem a przecież nieraż sami będziemy musieli wyjść na dach a tu ząg.

Kasiatomek
03-08-2009, 23:42
irekmuz

Mam do ciebie pytanie tys fachowiec od wody to czy mozesz mi doradzic w sprawie przydomowej przepompowni sciekow?

Mianowicie potrzebujemy przepompowni takiej do naszego orionka nie wiesz gdzie mozna w naszych rejonach taka kupic? bo ja wiem ze u Any w wielgowie ,ale czy tylko tam czy mamy jeszcze gdzies w okolicy jakas fajna hurtownie?

04-08-2009, 11:15
Czy rodzaj surowca którym będzie ogrzewany domek ma/powinien mieć jakiś wpływ na wybór technologii komina? Np. że jeśli ktoś chce ogrzewać do węglem to powinien najlepiej pomyśleć o kominie takim a takim, a np. gazem takim a takim...

MaroK
04-08-2009, 14:36
My budujemy Oriona III więc "problemów" z pokojem nad garażem nie mamy :) W każdym razie pralnia będzie na dole, w kotłowni, a pranie będzie pewnie suszone tam, gdzie akurat będzie miejsce i warunki, czyli na dworze letnią porą (taras, wiata garażowa), a na piętrze zimową i deszczową.

No i chcieliśmy się również pochwalić naszym trawnikiem - sporo go mamy i sporo pracy nas kosztował (i jeszcze będzie, tym bardziej, że podsypaliśmy go Substralem ;)), ale za to będzie gdzie wypocząć!
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/31fbec4d4166269d.html

Jesienią posadzimy już jakieś drzewka - niech sobie rosną...

dankaf
04-08-2009, 15:50
Czy rodzaj surowca którym będzie ogrzewany domek ma/powinien mieć jakiś wpływ na wybór technologii komina? Np. że jeśli ktoś chce ogrzewać do węglem to powinien najlepiej pomyśleć o kominie takim a takim, a np. gazem takim a takim...

wkłady mają znaczenie czy kwasoodporny czy żaroodporny

Dobrusiak
04-08-2009, 20:27
MaroKu cudny Wam Orionek wyszedł - pokażcie proszę więcej zdjęć. Na jakim etapie jesteście?

My mamy komin systemowy, bo dobrze Danka powiedziała - jak ma się dobrą ekipę to można robić murowany. My niestety naszej nie do końca ufaliśmy - byli z polecenia, ale ich główna zasada to byle szybko :evil:

MaroK
04-08-2009, 21:50
No cóż, więcej zdjęć nie ma, bo też stan naszego domku taki jak widać - chcieliśmy jeszcze w tym roku zrobić elewację, ale niestety spóźniliśmy się w kolejce do fachowców. Mamy zrobione ogrzewanie i posadzki, plus elektryka, mąż teraz pracuje nad wentylacją, a we wrześniu mają być ściany wewnętrzne i drzwi wejściowe. I chyba tyle na ten rok. Reszta od wiosny.

irekmuz
04-08-2009, 22:06
Czy rodzaj surowca którym będzie ogrzewany domek ma/powinien mieć jakiś wpływ na wybór technologii komina? Np. że jeśli ktoś chce ogrzewać do węglem to powinien najlepiej pomyśleć o kominie takim a takim, a np. gazem takim a takim...
Rodzaj paliwa ma znaczący wpływ na rodzaj komina!!!!
Do kotłowni opalanej węglem czy drewnę komin murowany z pełnej cegły i najlepiej z wkładem ze stali żaroodpornej o odpowiednim przekruju min fi 180.
Do kotła gazowego zwykły wentylacyjny 14* 14 cm ale wkłady już mogą się różnić bo do kotła atmosferycznego inney a ko kotła kondensacyjnego inny.

Kasiatomek
04-08-2009, 22:10
irekmuz

Wielkie dzieki za namiary
:wink:

dankaf
04-08-2009, 22:31
Do kotłowni opalanej węglem czy drewnę komin murowany z pełnej cegły
chcesz przez to powiedziec że systemowy nie nadaję się do palenia węglem,drzewem?

irekmuz
04-08-2009, 23:06
Do kotłowni opalanej węglem czy drewnę komin murowany z pełnej cegły
chcesz przez to powiedziec że systemowy nie nadaję się do palenia węglem,drzewem?
Oj nie tak. Systemowy do wegla czy drzewa się nadaje oczywiście - trzeba tylko dobrze wymierzyć trójnik w którym miejscu.

magdac
05-08-2009, 00:22
Witam

Od 3 tygodni jestem szczęśliwą lokatorką Oriona i postanowiła się nim pochwalić. Wszystko jest co prawda w kartonach i prowizorycznie, ale to nie ma znaczenia - jest super. Czujemy się troszkę jak za lat studenckich, tylko metraż nie ten:) Pozdrawiam wszystkich Orionowiczów i życzę rychłego zamieszkania w Orionie.

http://picasaweb.google.com/mcakala/MieszkamyWOrionie?authkey=Gv1sRgCO_m7cPdspiEZg#

Olenka717
05-08-2009, 08:59
magdac moje gratulacje, mnie ta "prowizorka" bardzo się podoba :D, czy mogłabyś podać nazwę okapu w kuchni, dziękuję i życzę samych miłych chwil w nowym domku.

drzewko38
05-08-2009, 11:45
[quote="magdac"]Witam

Od 3 tygodni jestem szczęśliwą lokatorką Oriona i postanowiła się nim pochwalić. Wszystko jest co prawda w kartonach i prowizorycznie, ale to nie ma znaczenia - jest super. Czujemy się troszkę jak za lat studenckich, tylko metraż nie ten:) Pozdrawiam wszystkich Orionowiczów i życzę rychłego zamieszkania w Orionie.

Brawo.Super.Bardzo podoba mi się gustowne wykończenie.Mam podobne drzwi i podłogi,meble kuchenne też będą ciemne i widzę,że u Was pięknie się to prezentuje zwłaszcza przy tej podłodze,którą ja też mam,więc jestem już spokojna jak mi to wyjdzie/podłoga jest w trakcie a meble czekają :D /.Ja niestety meble pokojowe mam już w obecnym domu i nie mogłam postawić na styl nowoczesny,który u Was prezentuje się pięknie.Mam pytanko .Czy zlew macie kamienny a jak tak to jaki i czym się różni w użytkowaniu od zwykłego.Może w ciągu tych 3 tygodni zauważyliście różnię.Pytam,bo jestem obecnie na etapie jego kupna.

Dobrusiak
05-08-2009, 12:00
MagdaC jestem ZACHWYCONA Waszym domem :) Ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Tylko teraz musisz :D tzn. chcesz napisać coś więcej (jak na chwilę oderwiesz się od rozkoszowania się mieszkaniem w Orionie).

dankaf
05-08-2009, 14:22
Jak ja Wam wszystkim zazdroszczę :D :wink: tym mieszkającym i zbliżających się wielkimi krokami do zamieszkania.............
życzę samych miłych chwil w nowym domku

magdac
05-08-2009, 21:51
Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Oczywiście liczy się to, że nam się podoba, ale pochwały lubi słuchać każdy:).

Olenka717 okap to gorenje DVG8545E. Jako jedyny na rynku ma szerokość 80 cm, co uważam wygląda lepiej niż 60, a zostawia trochę przestrzeni wokół, jeśli się planowało zwykłą kominową 90 tak jak my:) Fajne skośne okapy ma też amika i akpo, ale to zawsze 60 lub 90 cm.

drzewko38 Zlew to konglomerat teki. Bardzo taki chciałam, bo NIENAWIDZĘ plam po wodzi, które są widoczne na metalowych i ja MUSIAŁAM wycierać taki zlew po każdym otwarciu kranu. Plam po wodzie nie znać wogóle. Ja jestem w pełni usatysfakcjonowana (oczywiście na ciemnych plamy będą!!!). Na pewno częściej trzeba przemyć cifem, bo widać bardziej taki zwykły brudek, ale wolę to zrobić raz na tydzień zamiast raz na dwa i nie latać ze szmatką 10 razy dziennie.

Dobrusiak a co więcej napisać;)?

Dobrusiak
05-08-2009, 22:46
Magda napisz więcej - jak ci się mieszka, czy zauważyłaś jakieś mankamenty (choć domyślam się, że nasz Orionek jest idealny). A co jest naprawdę super.
Zauważyłam że masz super podłogę w górnej łazience, jaki to producent płytek?

magdac
06-08-2009, 10:45
Idealny to nasz Orionek nie jest niestety, ale o ideał trudno. Jego słabą stroną jest na pewno kuchnia - trudno do niej nawet lodówkę wkomponować, a co dopiero piekarnik czy mikrofalówkę na poziomie nad blatem. Schody - oryginalne, ale drogie i także nienajwygodniejsze. Co mnie zaskoczyło na plus, to na pewno jadalnia - jednak z tym wykuszem jest całkiem przestronnie. Uwielbiam też górny korytarz, który był tu mianowany poczekalnią do kibelka. Za nic bym z niego nie zrezygnowała, nadaje górze klimatu i uroku. Myślę, że bez niego jest dużo gorzej, a pokoje na górze są naprawdę wielkie, dla mnie aż za duże, więc po co je powiększać? Wielka łazienka jest również ogromnym atutem. Do tego ja jestem zwolenniczką nieadaptowania stryszku na pokoje i umieściłam tam pralnię. Bardzo jestem zadowolona z tego, ze z tejże pralni zrobiłam drzwi do garderoby wydzielonej ze stryszku od strony sypialni. A z garderoby są drzwi do sypialni. Można sobie chodzić w koło i jest to bardzo wygodne. Wychodząc z łazienki wyrzucam brudy do pralni i dalej idę do garderoby. A ile uciechy ma moja córka:). Generalnie uważam, że góra jest w orionie lepsza od dołu. Na dole jeszcze denerwuje mnie to, że trudno jest jakoś sensownie wkomponować tv. Ja wymyśliłam ten panel, który ma za zadanie podkreślić, że to jest miejsce na tv i wcale nie wisi on w przejściu, ale to dopiero zadziała z jakimś płaskim telewizorkiem:( I tu ostrzegam tych, którzy planują taki układ mebli - tv jest naprawdę daleko i taki jak nasz obecny jest zdecydowanie za mały, choć w mieszkaniu wydawał się duży. Nie sposób przeczytać menu w n-ce:) siedząc na kanapie. Cieszę się też, że otworzyłam jeszcze bardziej dół likwidując ściankę koło wykusza. Moja córka tu też biega w koło, poza tym można na wypadek gości postawić stół w poprzek, a w razie wielkiej imprezy dostawić jeszcze stoły w literę L w salonie. Schody niestety uniemożliwiają rozłożenie stołu w takim położeniu w jakim się znajduje na co dzień. Generalnie teraz mam wrażenie, że zatraciłam wszelki obiektywizm odnośnie mojego domu i bardzo ubolewam nad tym, że nie mogę wejść z ulicy i zobaczyć go po raz pierwszy, ciekawa jestem co bym pomyślała:)

Co do płytek to jest to seria Liberty/Beauty firmy Aparici - zarówno ściany, jak i podłoga.

Generalnie jest ok, nie zawiodłam się na orionie, spełnił moje założenia, choć w miarę budowy i po zamieszkaniu także wiem, że parę założeń teraz bym zmieniła:) Ale to raczej normalne:)

Dobrusiak
06-08-2009, 11:29
MagdaC jesteś WIELKA. Przepraszam, że Ci tak słodzę, ale uwielbiam osoby, które nie boją się mówić też o negatywnych stronach. Jeśli mogę spytać, to co byś jeszcze zmieniła? My - osoby na etapie budowy czerpiemy garściami informację od osób, które są na dalszym etapie. Mnie na razie, pomimo że dopiero jestem na etapie tynkowania przeszkadza malutki wiatrołap. Nie potrafię sobie wyobrazić gości którzy np. w ilości większej niż 3 osoby ściągają płaszcz w wiatrołapie.Teraz bym starała się go troszeczkę powiększyć.

drzewko38
06-08-2009, 14:07
Bardzo dziękuję za odpowiedż od magdac odnośnie zklewozmywaka.Jestem zdania,że sprzątać trzeba,ale są rzeczy, na których kurz czy zacieki widać nawet po posprzątaniu i to człowieka bardzo denerwuje a każdemu kto wchodzi z zewnątrz rzuca się od razu w oczy pyłek na drzwiach czy kropla w zlewie.Dlatego przy wyborze wyposażenia starałam się aby kolory były w miarę jasne choć tzw niebrudzące,tak więc np.dominuje u mnie kolor dąb,na którym nie rzuca się w oczy kurz nawet ten z budowyWiadomo,że o gustach się nie dyskutuje,ale ja również lubię jak ktoś szczerze wypowie się na temat swoich błędów na budowie,bo pozwala mi to przemyśleć wiele spraw.Sama mam kilka wpadek,do których po czasie się oczywiście przyzwyczaiłam a ile jeszcze wyjdzie w trakcie użytkowania to czas pokaże.Miałam już przyjemność mieszkać kiedyś w nowym domku i wszystkie błędy starałam się wyeliminować w obecnym.Co do kuchni w ORIONIE to racja trudno ją zagospodarować wychodzi to przy wizycie stolarza,nieżle musi się nagimnastykować,żeby postawić jakiś mebel,bo u mnie są same sprzęty a szafek jak na lekarstwo.Ze spiżarki nie zrezygnowałam,bo obecnie nie mam i drażnią mnie walające się zgrzewki z wodą czy mop,o który się potykam a w kuchni jest on potrzebny co chwilę.Wiatrołap mam mały i jeszcze z szafą ,ale wystarczy na zdjęcie butów,rozebrać można się ewentualnie w holu ,tam przy drzwiach po lewej planuję drugi wieszak .Rzeczywiście mam wiele podobnych spostrzeżeń do magdac i tak jak dobrusiak jestem za nie wdzięczna,bo rozjaśniło mi to kilka spraw.Chętnie jeszcze poczytam.
Dankaf dzięki za życzenia,nie martw się ani się obejrzysz jak będziesz już mieszkać.Czas "przy budowie" leci szybko,bo człowiek goni za fachowcami i pieniędzmi .Uwierz mi najbardziej się dłuży tuż przed przeprowadzką :lol:Widzę,że obrotna z Ciebie babka to na pewno tam pośpieszysz prace. Prowadzisz wspaniały i ciekawy dziennik.
EwaWoj mam już podłogę pod schodami ,10-tego schody.Trzymaj kciuki,bo został jeszcze miesiąc :D

MaroK
06-08-2009, 14:43
Magdac jestem tego samego zdania jeśli chodzi o zlewozmywak - głupia rzecz, ale wystarczy zmienić materiał i już jest odrobinę pracy mniej. Wiem, bo sama mam metalowy w domu i cholera mnie bierze po każdym nawet namjniejszym myciu czegokolwiek ;) My tak samo zlikwidowaliśmy ściankę dzielącą wykusz w jadalni od salonu i dodatkowo jeszcze odrobinę (o jeden bloczek) obcięliśmy ścianę z tej samej strony kominka. Dało to dużo więcej miejsca, a to myślę jest bardzo ważne w orionku bo za wielki to on nie jest. Poza tym będziemy wywalać jednak tę ściankę króciutką w kuchni, bo strasznie ogranicza zabudowę, a ściankę gipsową można zawsze dostawić później. No i co jeszcze - w ogóle nie zabudowaliśmy wiatrołapu. Garderoba jako taka będzie dla domowników w szafie zabudowanej naprzeciwko łazienki na dole.

Powiedzcie mi proszę, czy ktoś z was myślał o umiejscowieniu płyty grzewczej w lewym rogu kuchni? Mam dylemat i nie bardzo wiem jak to będzie wyglądało i czy w ogóle da się to zrobić.
I jeszcze jedno - czy byłoby wystarczająco dużo miejsca między kuchnią a schodami, gdyby właśnie na prawej ścianie kuchni posatwić taką podwójną lodówkę (z kostkarką, mniej więcej 90-100cm szerokości)??? Czy ktoś się nad tym zastanawiał, bo jak na razie nie widzę takiego rozwiązania w żadnym z albumów.

Dobrusiak
06-08-2009, 15:19
Drzewko38 co do sprzątania to zgadzam się w 100% - uważam że życie jest zbyt piękne by tracić czas na sprzątanie (wiadomo, że trzeba to czasami robić), ale też chcę u siebie zastosować jak najwięcej materiałów "brudoodpornych" i takich na których nie widać brudu. Wiem, że już wklejałam link, ale nadal uważam, że jest genialny więc zrobię to raz jeszcze
http://forum.muratordom.pl/dom-odporny-na-brud,t125115.htm

Dobrusiak
06-08-2009, 15:22
Powiedzcie mi proszę, czy ktoś z was myślał o umiejscowieniu płyty grzewczej w lewym rogu kuchni? Mam dylemat i nie bardzo wiem jak to będzie wyglądało i czy w ogóle da się to zrobić.

Na pewno się da, ale musisz zwrócić teraz uwagę, jaki jest Wasz sposób gotowania w domu. Jeśli np. gotujesz często razem z mężem to takie usytuowanie odpada, bo przy kuchni nie ma miejsca na więcej niż 1 osobę. Jeśli gotujesz sama (i nie zapowiada się, żeby ktokolwiek Ci pomagał) to możesz się decydować.

dankaf
06-08-2009, 21:32
Prowadzisz wspaniały i ciekawy dziennik
czytasz moje wypociny? :D :wink:
myślałam że nikt oprócz Ewki-EwyWoj nie czyta
dziękuję za miłe słówka :D

EwaWoj
06-08-2009, 21:46
Prowadzisz wspaniały i ciekawy dziennik
czytasz moje wypociny? :D :wink:
myślałam że nikt oprócz Ewki-EwyWoj nie czyta
dziękuję za miłe słówka :D Danuś jak możesz :wink: :lol: jakie wypociny??? toż to porządny dziennik przecież jest :lol: :lol: :lol:

magdac
06-08-2009, 22:04
Ja też na etapie budowy czekałam z wytęsknieniem na jakieś opowieści o Orionu i o ile o więźbie i podciągach było trochę, to już o wnętrzu niewiele, a mnie to dużo bardziej interesuje:)

Co do wiatrołapu, to faktycznie jest nie wielki, ale wcale nie taki znowu mały - u moich teściów to jest dopiero mały. Może trzy osoby się tam nie rozbiorą na raz, ale przecież mogą wejść dalej i tam ściągać płaszcze, a pod schodami miejsca pod dostatkiem.

Odnośnie spiżarki, to nie wyobrażam sobie gdzie upchnąć to wszystko co w kuchni się znaleźć musi jeśli zrobi się spiżarkę. Ja ją wywaliłam od razu. Zgrzewki wody i mopa trzymam w kotłowni, to tylko 2 kroki i dużo więcej miejsca. Dodatkowo bardzo jestem zadowolona z mojej szafki z żaluzją, która jest w miejscu spiżarki - za lodówką. Zrobiłam tam w niej gniazdka i wszystkie sprzęty typu robot, blender, toster są podłączone i gotowe do użycia. Szafka ma 60 cm głębokości i nad tym sprzętem swobodnie pomieściłam całą zastawę na 12 osób. I tu mogę nawiązać do pytania o lodówkę side by side. Ja mam tą ścianę (sąsiadującą z wiatrołapem) długości 140 cm (nieco wydłużona), więc po odliczeniu 60 cm na ciąg szafek pod oknem zostało 80 cm na lodówkę. Myślę, że spokojnie można wydłużyć tą ścianę o jeszcze 10 cm i wtedy wejdzie 90. Do tego dojdzie ścianka zasłaniająca lodówkę, więc w sumie to będzie jakieś 20 cm. Więcej bym już nie wydłużała. A płyta w lewym rogu myślę, że będzie ok. Tylko z okapem pewnie trzeba pokombinować, bo wybór narożnych mniejszy i ograniczona przestrzeń do okna - mogą być problemy z wciśnięciem, trzeba by to dokładnie sprawdzić.