PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Ewa G
12-12-2005, 08:34
Jest to czarna blachodachówka.

Również zycze duzo zdrowia przy budowie i wnętrzach.
Pozdrawiam

monikagrabska
15-12-2005, 16:30
witam was orionowscy
tak po cichutku podglądałam wasze poczynania z budową.ja jestem na etapie kupna działki i im bliżej tym coraz więcej pytań czy to napewno ten.mam prośbę czy jest ktoś kto by mi mógł pomóc i pochwalić się swoim orionkiem.bardzo bym chciała go zobaczyć jak on wygłada w rzeczywistości.położenie nie robi dla mnie problemu.pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc.

jurand
15-12-2005, 18:12
Witojcie,

U mnie prace jeszcze trwaja. Caly czas bawie sie jeszcze z dachem, no wlasciwie nie ja lecz brygada, dla ktorej skladam caly szcuneczek bo wieje, pada a oni walcza. Juz niedlugo pochwale sie zdjeciami, musze przyznac ze dopiero jak widzi sie dach to nasz Orion nabiera rumiencow :oops: . Aha i na tym dachu planuje zakonczyc w tym roku :) . Ale mam pytanie do forumowiczow, ktorzy sa juz o krok dalej. Mozecie sie podzielic swoimi uwagami odnosnie instalacji c.o. i elektrycznej. Wiadomo, ze to indywidualna sprawa ale mozna dopatrzec sie ciekawych pomyslow. Takze bede wdzieczny za schematy instalacji, trzymaliscie sie projektu i poszliscie o krok dalej ot co. Pozdr :D

agana
16-12-2005, 12:00
No to niezłą masz brygadę. Tak walczyć z dachem, to czysty heroizm :D . To prawda, że dopiero z dachem, dom zaczyna "wyglądać". W jakiej wersji go zostawiasz: papa, folia, dachówka, blach? Czy podnosiłeś ścianę kolankową, jak większość Orionowiczów?
A teraz zamiast pytań, odpowiedzi. Niestety z uwagi, że w tym roku skończyłam na opapowaniu dachu, nie mam nic do powiedzenia w zakresie instalacji :( . Chętnie zaś przyłącze się do Twojego apelu i posłucham podpowiedzi. W tym zakresie, to najbardziej zaawansowana jest Ewa. Pozdrawiam wszystkich :D .

jurand
16-12-2005, 16:15
witaj Agana,

Odnosnie Twoich pytan odpowiedzi sa nastepujace: planuje polozyc dachowke, udalo mi sie podczas wakacji nabyc Creatona w super cenie, promocja byla rzedu 35%. Ponizej dwa zdjecia jak to wlasnie dzis wyglada. Scianka kolankowa zostala podniesiona, takze obecnie murlata spoczywa na czterech rzedach maxa. Poza tym wydluzylismy naszego Oriona o 1,5 m i poszerzyliśmy o 0,6 m.

http://foto.onet.pl/upload/0/17/_561320_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/0/47/_561322_n.jpg

jurand
16-12-2005, 16:25
Małe sprostowanie: dokaldnie został wydłuzony o 1,1m i poszerzony 0,55m

agana
18-12-2005, 18:44
Nooo, to jesteś przede mną, jak widzę. Całkiem ładnie Ci to wychodzi :D Dachówka, okna dachowe, to już coś. Na razie w grupie dominują dachy ciemne. My planujemy ciemną bordową dachówkę (narzut ze strony gminy: czerwień i wszelkie odcienie dla zachowania jednolitości krajobrazowej), ale to już w przyszłym roku. Jak możesz, to zdradź, jakie są koszty dachówki z oknami dachowymi wraz z robocizną. My mocno zastanawiamy się, ile zdołamy w przyszłym roku zrobić. Najpierw był plan całościowy, ale po kosztach stanu surowego, troszeczkę zwątpiliśmy.

jurand
20-12-2005, 16:38
Jak wspomnialem dachówka została nabyta w bardzo, moim zdaniem, atrakcyjnej cenie bowiem 1m2 wyniosl 38 zł netto + 7% VAT bo ta sama firma kladzie ja na dachu. Oczywiscie do tego dochodza jeszcze kominki, gasiory i brzegowe, ktore juz iestety promocja nie byly objete, ale na szczescie w dachu pokroju Oriona tych elementow nie ma za duzo. Okna dachowe np VELUXA zwykle moglem nabyc w cenie 770 zl + 7% VAT (pod warunkiem tym samym co przy dachowce). Z tym ze rozmawialem z wieloma osobami i odradzili mi wstawianie tzw zwyklych okien dachowych do pomieszczen typu lazienka, gdzie generalnie panuje zazwyczaj duza wilgotnosc. Znajomemu po 4 latach uzytkowania specznialy i dzis pluje sobie w brode ze nie wstawil tzw bialych. Starajac sie nie popelnic tego bledu nabylem okna VELUX w cenie 1100 + 7% VAT. Natomiast calosciowa praca ekipy zostala oszacowana na 7000 + 7% VAT. :roll:

agana
21-12-2005, 13:17
Jurand, dzięki za liczby i podpowiedzi, co do okien dachowych.
A, co tam słychać u reszty inwestorów? Ja tylko doglądam Orionka i podrzucam "żarło" dla sikorek i im podobnych ptaszowatych, które "stacjonują" w sosnach, w pobliżu domku :D .
Pozdrawiam wszystkich.


Już niedługo Święta! :D
http://www.republika.pl/slawkowo/skoki.gif

Ewa G
21-12-2005, 13:51
Jurand, bardzo ładnie dach wygląda. Też mieliśmy zrobić kominy z takiego klinkieru, ale nie zamówiliśmy wczesniej i trzeba było zrobić z cegieł. Widzę inny kształ kolumn? Pokażesz dom z tyłu?
A my jestesmy wykończeni, najbardziej przez ilość kasy jaką trzeba wydawać. Nie wiem co wam poradzić z instalacjami. Elektrykę mamy zrobioną i poszło kilka kilometrów kabli. Robiliśmy raczej według projektu i nie przesadzalismy z ilością punktów, ale wyszło koło 110 razem z Tv, alarmem, domofonem, bramą, ogrodem. Wszystko już zatynkowane. Wodę i c.o. zrobiliśmy na razie na parterze. Musimy wykonać ściankę do łazienki na piętrze, zeby kontynuować hydraulikę i stąd ten podział. W toku sa wylewki na parterze.
W piątek zainstalujemy choinkę przed domem.

Pozdrawiam i zyczę radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

jurand
21-12-2005, 17:19
Dziekuje bardzo. Cieszylbym sie gdyby juz byl skonczony, a przez te zamiecie i mocno opady sniegu ekipa nic ie moze robic. Co do zdjec to jak tylko zrobie to zamieszcze. Teraz nie jest to raczej interesujace bowiem wszystko przywalone zostalo bialym puchem. Ewa ciekawi mnie jak planujecie ustawic salon, ja wlasnie mam problem z TV czy ulokowac gdzie kolo kominka czy na przejsciu od wejscia do salonu na taras. Ciekawe jak to rozwiazaliscie?

Równiez pozdrawiam i zyczę radosnych domowych swiąt Bożego Narodzenia.

agana
22-12-2005, 09:14
Witajcie.
Jurand, co do ustawności w salonie, to czytałam wcześniej o problemach z meblowaniem (dotyczyło właśnie stolika rtv) i planując rzeczywiście nie wiedzieliśmy, jak podejść do tematu, stąd wprowadzone przez nas zmiany. Wyjście na taras mamy z wykusza (zachowanie całości ściany) i ponadto nie mamy przejścia z salonu do kuchni, więc tych wolnych ścian jest więcej. Myślę, że przy obecnych możliwościach na pewno znajdziesz jakieś rozwiązanie :D .
Ewa, widzę, że okazuje się prawdą to powiedzenie, że wykończeniówka wykańcza :( . Bardzo się tego obawiam. Ale tymczasem w piątek instalujesz choinkę http://www.gifs.ch/Festtage/weihnachten/baeume/images/kerstboomjoop2.gif
i na pewno zrobi się przyjemniej.

Życzę wszystkim radosnych, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze Świąt. Odpoczywajcie i nabierajcie sił do budowy domów.
http://www.gif.marktrad.pl/swieta/x8.gif

jurand
26-12-2005, 12:34
Chyba najbardziej obszerny watek odnosnie ORIONA znajdziesz tutaj http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=33169

Arkadio
01-01-2006, 22:26
Witam wszystkich ORIONOWICZÓW !!!
Z Nowy Rokiem wchodzę do Waszej elitarnej grupy budującej domek swoich marzeń pod nazwą ORION (z Domusa). Ja również zamówiłem już Oriona I i czekam na przesyłkę. Także jak widać jestem na samym początku. Prześledziliśmy z żoną bardzo dokładnie całe forum poświęcone ORIONOWI z Domusa i tą drogę poznaliśmy osobiście bardzo miłego człowieka JURANDA. Tutaj ogromne podziękowania raz jeszcze za stworzenie możliwości obejrzenia osobiście budowy ORIONA. Co tu dużo mówić - DOM TEN POWALA NA KOLANA !!! :lol: Trochę nas zima zasypała podczas wizyty na budowie, ale udało się baaaardzo dużo zobaczyć. Po powrocie decyzja już była ostateczna - KUPUJEMY TEN PROJEKT!!! Przyznam, że bardzo długo z żoną szukaliśmy projektu na naszą działkę (785 m.kw. - kwadratowa). Orion został bez konkurencji a obejrzeliśmy ponad 4000 projektów. Projekt ten był zawsze w naszej pierwszej trójce. Tak jak niektórzy na forum szukali domu o pow. ok. 120 m.kw. tak i my zdecydowaliśmy się na zwiększenie tego zakresu do prawie 150 m.kw. na rzecz ORIONA. Domek jest bardzo przytulny i nie jest wcale wielkim kolosem. W SAM RAZ !!! Także budowę czas zacząć... Ale się rozpisałem !!! Będziemy starali się uczestniczyć w dyskusjach i wymianie poglądów - będzie na pewno łatwiej. Pozdrawiam raz jeszcze ORIONOWICZÓW i wielkie dzięki dla JURANDA !!!

PS. Planuje rozpoczęcie budowy maj/czerwiec 2006. :D

Ewa G
02-01-2006, 09:14
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę wszystkim budującym Oriona, tym którzy już budowę rozpoczęli, niebawem zaczną lub przymierzają się do zakupu tego projektu. Niech Wam budowa lekką będzie, wykonawcy solidni, materiały niedrogie a pogoda sprzyjająca!

Przed świętami ZE zrobił nam miłą niespodziankę i podłączyli nasz budynek do sieci. Założylismy kilka gniazdek, oprawek, rozpaliliśmy w tymczasowym pożyczonym piecyku w salonie i zrobiło się jasno, ciepło i przytulnie.

Jurand pytał się o umieszczenie TV w salonie, więc napisze jak ja to widzę.
Nie będziemy mieć TV w salonie tylko mały w kuchni i większy w saloniku na górze. Zrobiliśmy jednak gniazko antenowe w salonie na ścianie na wprost kominka, czyli między oknem wykuszowym a oknem 180.

Obecnie trwają wylewki i myślimy jakie zrobić ściany i kuchnię.
Pozdrawiam serdecznie

agana
02-01-2006, 12:47
Witam wszystkich po raz pierwszy i nie ostatni w 2006 r. :D. Życzę wszelkiej pomyślności i zadowolenia w realizacji domu marzeń, jakim niewątpliwie w naszym przypadku jest ORION.
Oj, rozrasta się grupa :D
Arkadio, brawo, decyzja słuszna i podoba mi się Twoje stwierdzenie, że ORION nie jest żadnym kolosem, a jest w sam raz :D (oj, z tą wielkością miałam dylematy :o ).
Ewa, siedzieć w jasnym, ciepłym, WŁASNYM domku, to jest to na co jeszcze trochę poczekam :( .

Arkadio
02-01-2006, 13:15
Witam wszystkich,

Również wszystkiego najlepszego na rok 2006 !!! Pogody i sprawnie posuwających się prac na placu boju tzn. budowy !!! :lol:
Ja czekam na projekt a własnie kilka minut temu zapłacilłem już za niego :-) Teraz czekam na przesyłkę.

Jednym słowem powoli do przodu :wink:

Pozdrowienia !!!

jurand
02-01-2006, 14:24
A teraz czas na uchylenie strony "offsetowej" Oriona. Niestety warunki pogodowe nie pozwolily uzyskac wiecej, zreszta cos na ten temat napisal juz Arkadio (dzieki za winko, jeszcze nie skonsumowalem ale przyjdzie i na nie czas :D ).

http://foto.onet.pl/upload/11/12/_565265_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/0/61/_565267_n.jpg

Ewo ten pomysl z nie umieszczaniem zestawu w TV tez chodzi mi po glowie, salon ma byc od spotkan a nie ogladania telewizji. Dlatego tez biore pod uwage ulokowanie go w pokoju obok czyli tzw gabinecie. Ale na wszelki wypadek dodatkowe gniazdko antenowe nie zaszkodzi i ten pomysl z umieszczeniem go obok wykusza a oknem tez jest ciekawy, choc tu tez rozwazam wrzucenie go na sciane dzialowa odgradzajaca salon od jadalni, u nas ma ona 150 cm wiec na TV wystarczy. Pozdrawiam wszystkich w nowym roku i niech nam Oriony rosna :)

_ali_
03-01-2006, 12:03
Czy mógłby mi ktoś napisać jakie sa wymiary oriona długość i szerokość. Chodzi mi o te wymiary licząc pomiędzy ścianami a nie dachu bo on wiadomo jest zawsze większy.
dzieki

agana
03-01-2006, 13:37
Tutaj http://dobredomy.pl/?id_project=27 znajdziesz wymiary zarówno domu, jak i minimalne wymiary działki niezbędnedo realizacji.

_ali_
03-01-2006, 13:50
Tutaj http://dobredomy.pl/?id_project=27 znajdziesz wymiary zarówno domu, jak i minimalne wymiary działki niezbędnedo realizacji.

ja to widziałem tylko ze względu na mały rysunek nie byłem pewien że to są właśnie te wymiary - myślałem że to są wymiary rzutu dachu

agana
04-01-2006, 18:18
Ale zima nas dopadła. Pojechaliśmy sprawdzić, jak to u nas wygląda i wróciliśmy oczarowani. Jest bajkowo.
http://foto.onet.pl/upload/29/45/_566091_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/5/87/_566103_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/40/30/_566111_n.jpg
Pozdr. :D

jurand
04-01-2006, 19:21
Agana

miejsce widac jest urocze. Ah te widoczki i te lasy :D, choc ja rowniez mam lasy dookola to jednak teren jest nizinny i widoczkow brak, pozdr

agana
05-01-2006, 08:44
Widoki są super, na dole jest jeszcze jezioro, ale teren nizinny jest na plus przy budowie. Przez te moje nierówności terenowe koszt budowy znacznie wzrósł (dodatkowy strop zmiast nawożenia ziemi- pod budynkiem powstała poduszka powietrzna-przez to ma być cieplej, uniknę osadzania się ziemi i mam już posadzkę :wink: , no jeszcze na to szlichta- te argumenty na korzyść, to dla mojego dobrego samopoczucia, mają równoważyć straty finasowe). Aaa :roll: ziemię i tak nawoziliśmy do garażu i na teren poza budynkiem. Uf. Teraz znowu się zacznie. No właśnie od czego zacząć? Dach, okna, instalacje, tynki, posadzki, ocieplanie poddasza, budynku :o . Myślimy najpierw o dachu. Jurand, dlaczego dachówka ceramiczna? My wciąż zastanawiamy się, czy ceramiczna czy cementowa?
Pozdr. :D

jurand
05-01-2006, 11:02
Dlaczego ceramiczna a nie cementowa. Moze tu zasugerowalem sie rozmowami z kilkoma przyjaciolmi, ktorzy polozyli rozne dachowki na swoje dachy. W przypadku cementowej (akurat ma czerwona firmy xxxxx) mech zrobil swoje i jest zielona. Takze jezeli masz drzewa wokol siebie, i w dodatku iglaste to nawet doradzam ceramika i to glazurowana.

agana
05-01-2006, 12:23
Dzięki za odpowiedź. Jednak nie na darmo, ceramiczna jest droższa :( .

Ewa G
05-01-2006, 14:30
Ja bym zrobiła instalacje, tynki okna w odpowiedniej kolejności. Dach przecież macie. Oczywiście zależy ile jest kasy i kiedy chcecie się wprowadzać. Jadąc na budowę codziennie mijam dwa domy z pięknymi glazurowanymi dachówkami, ale z oknami zabitymi dechami. I może stąd ta kolejnośc prac. My zresztą tez planowaliśmy dach robić na wiosnę, ale wyszło inaczej.

Co do widoczku, to dodam, że też bym juz chciała miec takie wysokie drzewka wokól domu.
pozdrawiam

agana
06-01-2006, 07:31
Ewa, dzięki, sugestia warta rozpatrzenia. Rzeczywiście, dach nie jest tu "palącą sprawą" i można by rozpocząć od instalacji. A potem :roll: No właśnie, jak lepiej, najpierw okna, czy tynki? Może się bowiem okazać, że przeprowadzka w kolejnym roku :(
Pozdr.

Ewa G
06-01-2006, 08:02
Sprawdź jaki masz przekrój krokwi jeśli rozważasz dachówkę, powinien być co najmniej 18x8. Nie zaleca się kładzenia dachówki na deskowaniu, w ten sposób bardzo zwiększa się cieżar pokrycia. Można wybrać blachodachówkę z posypką mineralną, jest lekka a wygląda jak dachówka a nawet lepiej, niestety jest droga.
Jesli konstrukcję dachu robiłaś zgodnie z projektem, to może sie okazać za słaba na dachówkę, tzn. samo podparcie krokwi na desce kalenicowej. Najlepiej skonsultować się z wykonawcą dachu. Nam radzili wykonać dodatkowe wzmocnienia.

Możesz zacząć od okien, potem elektryka, tynki, hydraulika, wylewki, a przed zimą ocieplenie dachu. Co pierwsze tynki czy okna to są dwie "szkoły" i jedni i drudzy uważaja, ze wybrali dobra kolejność. Na pewno już teraz trzeba zamawiać wykonawców.

agana
06-01-2006, 11:11
Dach mam zrobiony zgodnie z projektem, który sugerował dachówkę ceramiczną lub cementową. Także do głowy mi nie przyszło, że konstrukcja może być za słaba :o . Tak, konslutacja z wykonawcą dachu będzie niezbędna.
Ewa na jakie okna się zdecydowałaś: plastik czy drewno?
Pozdr.
Aaaa :roll: Jurand kładł dachówkę ceramiczną. Jak to było z konstrukcją Twojego dachu? Zgodna z projektem, czy wzmacniana?

Arkadio
07-01-2006, 09:41
Witajcie !!! - No i MAM !!! Dostaliśmy pocztą projekt ORIONKA i przegladamy go zawzięcie. Już pierwszy krok za nami.
Przeczytałem dyskusję na temat dachówki. Przyznam, że zastanawiałem się z żoną nad tym tematem i zachciało nam się mieć ceramiczną glazurowaną. Mało tego - tak już męczymy temat, że posiadam nawet już kawałek dachu w swoim mieszkaniu :wink: Tzn. dostałem w hurtowni jedną sztukę tej dachówki i już przeżywamy jak będzie wyglądał wykonany z niej dach. I tak jak pisał Jurand - mech niestety psuje efekt dachówki cementowej zwłaszcza gdy dom jest w okolicy drzew. O tym się dużo czyta a także widzi. Ceramika to jest to - kwestia oczywiście ceny (ciężar również jest najwięszy ze wszystkich pokryć - zwróćcie proszę uwagę, że w projekcie dopuszcza się zamianę na dachówkę ceramiczną, wymaga to jednak to przeliczenia elementów konstrukcyjnych na większe obciążenie). Wybór dachówek jest spory. Wybieram się na BUDME do Poznania 26go stycznia więc mam nadzieję, że dowiem się czegoś więcej i nie tylko o dachach :-) POZDROWIENIA !!!

jurand
07-01-2006, 10:09
Witaj Agana,

Rzeczywiscie w moim projekcie wiezby zostaly dokonane zmiany. Od razu jak tylko fachowiec zerknal powiedzial ze jego zdaniem istnieje koniecznosc wzmocnienia, co zrobilem. Przez calosc domu mam pociagniete dwie belki (oj nie wiem jaka fachowa nazwe nosza) ale maja za zadanie powstrzymac ewentualne wklesniecie dachu.

Pozdr

jurand
07-01-2006, 10:36
Zreszta co do wiezby to musze przyznac ze ekipa byla mocarna. Wpadlo osmiu chlopa i w jeden dzien ja skonczyli, a byl to listopada gdy okolo godziny 16 juz sie zciemnialo. Naprawde bylem pod wrazeniem, prawie jak "malpki" skakali po niej. Na zdjeciu niezbyt dobrze widac te wzmocnienia jakkolwiek mozna zobaczyc kawalek poziomek belki na wysokosci wykusza i po przeciwnej stronie. Aha zalecali nawet te wzmocnienia pod cementowa dachowke. Na moje uwagi ze w projekcie tego nie ma, uslyszalem ze "Panie nie jeden dach budowalismy". I to fakt jezeli ktos zna Ostaniec w Podlesicach http://www.ostaniec.com.pl/ to m.in oni konstruowali wiezbe.

http://foto.onet.pl/upload/6/93/_559928_n.jpg

jurand
08-01-2006, 19:12
Znalazlem jeszcze jedno zdjecie i mysle ze tu dokladnie to widac.

http://foto.onet.pl/upload/7/95/_567461_n.jpg

Ewa G
11-01-2006, 07:48
no właśnie takie

Jurand, zostawisz kolumny proste, czy je zrobisz jak w projekcie?

jurand
11-01-2006, 08:27
szczerze to jeszcze sie nad tym nie zastanawialem, narazie nurtuje mnie problem elektryki oraz okien, napiszcie jakie okna wybraliscie lub bedziecie wybierac i na co bedziecie zwracac uwage oprocz wspolczynnika przewodnosci cieplnej, tutaj jestem laikiem wiec chetnie poslucham wszelkich za i przeciw

pozdr

Ewa G
11-01-2006, 08:53
my ustalilismy od poczatku, że maja być białe i pcv, nie ma większego znaczenia czy będą 3,5, czy 6 komorowe poza ceną, trzeba ogladać je z dwóch stron, bo często na ekspozycji są pokazane od wewnatrz, a zewnętrzna strona prezentuje się gorzej.
Jakieś zaczepy anywłamaniowe, rozszczelnienia czy nawietrzniki można dodac, ruchomy słupek - tak zrobilismy przy oknach tarasowych i kuchennym
Do kwietnia z reguły sa znaczne upusty. Warto jechac na targi na poczatku roku.

agana
11-01-2006, 19:19
Zostawiam na razie dach w spokoju i zaczynam rozglądać się za oknami. Też na ten temat niewiele wiem, ale mam zamiar w przyszłym tygodniu "rozjeździć" tę kwestię i uzyskać wyceny. Potem chcę zdobyć szacunkowy koszt elektryki, bo chyba taką kolej przyjmę w tegorocznych pracach.
Wiem, że nic nie wiem :o
Pozdr.

tezet
13-01-2006, 23:08
Witam Wszystkich Orionowiczów

Chcielibyśmy zapisać się do klubu budujących Oriona.
Po półtorarocznym wybieraniu i przeglądania tysięcy projektów w ostatnią środę zdecydowaliśmy się na Oriona. Samą decyzję podjeliśmy w pięć minut. Wiedzieliśmy czego szukamy tylko znaleźć nie mogliśmy.

Tak więc Orion z garażem na jeden samochód.

Mam w związku z tym kilka pytań do wszystkich.
- rezygnacja z wykuszu w jadalni (i balkonu na górze) obniżyła Wasze koszty o ile?
- powiększaliście domy przed czy po zakupie projektu (za pisemną zgodą projektantów)? To pociąga za sobą koszty przeprojektowania wszytskiego (fundamenty, strop, więźba, konstrukcja)
- czy istnieje możliwość podniesienia jętek o 10-20 cm podnosząc tym samym sufit na poddaszu?
- czy macie lub znacie dobrych wykonawców? Poszukujemy uczciwych ludzi, którzy zbudowaliby nam Oriona.

strasznie się cieszymy, że będziemy w tak doborowym towarzystwie:
jurand, agana, Ewa G,

pozdrowienia i wszystkiego najleprzego budującym w nowym roku
tezet

agana
14-01-2006, 18:02
Witaj tezet! No jakże miło, iż ORION podbił serca kolejnych inwestorów :D. Z serii Twoich pytań, mogę odnieść się do pierwszego, gdyż zrezygnowałam z wykusza w jadalni i tym samym balkonu na górze. Niestety ciężko jest wyliczyć o ile ten koszt spadł. Na pewno u mnie decyzję tę wykorzystałam przy negocjacjach dotyczących kosztu robocizny (inna skala trudności wykonania), a wczoraj orientowałam się w temacie okien i tu naocznie już mam o ten wykusz i balkon taniej. Rezygnując z wykusza kierowałam się także widokiem, jaki mam od tej strony -podwórko sąsiada, więc nic ciekawego, a trzeci balkon w domku uznałam za zbędny.
Pozdrawiam i gratuluję wyboru :D

tezet
14-01-2006, 22:05
dzieki Agana

nasze okno z jadalni wychodzi na południe i ogród więc rezygnować szkoda.
Też uważam, że trzy balkony to przesada. W ogóle posiadanie balkonu jak się ma ogród to trochę głupie. No ale w Orionie nie można zrezygnować ze wszystkich balkonów.

Pilnie poszukuję ekipy, która może wybudować oriona w warszawie.

powiększałaś domek?

ścisk
tezet

agana
15-01-2006, 14:31
Te balkony tak naprawdę to tylko zdobią ORIONA. Ja koniecznie chciałam zachować ten z tyłu od ogrodu, gdyż z góry mam widok na jezioro. Z dołu też, ale latem jak wszystko porasta mniej widać. Jeśli masz ciekawie od wykusza jadalnianego, to rzeczywiście szkoda z niego rezygnować. Domu nie powiększałam, wręcz odwrotnie miałam dylemat, że jest za duży. Przekonano mnie jednak tu na forum, że jest w sam raz. Podnosiliśmy za to ściankę kolankową (jak prawie każdy z budujących ORIONA) o jeden bloczek. Inne zmiany polegały już na przesuwaniu ścianek działowych i zmianach związanych z otworami okiennymi, tudzież drzwiowymi :D .
Pozdr.
A.

Ewa G
16-01-2006, 07:38
Tezet, na pewno koszt budowy jest niższy bez wykusza, bo odchodzą okna i płyta balkonowa, którą trzeba starannie wykonać i docieplić. Jakie, trudno powiedzieć. Myśle, że w to miejsce i tak trzeba wstawić okno. No, ale taki wykusz to piekna rzecz, powiększa kuchnię, doświetla i nadaje uroku.
Przemyśl zmiany i jesli wychodzą poza standard wymieniony przez projektanta, wypisz je i poproś o zgodę na nie, a architekt,który bedzie ci robił adaptację naniesie je na projekt.
Odnośnie jętek, to porozmawiaj z cieślami i jak wykonasz takie wzmocnienia jak pokazał Jurand, to możesz sobie dowolnie ustawic wysokość jętek. Wysokośc pomieszczenia trzeba będzie wskazać w projekcie,jeśli wyjdzie sporo większa.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

tezet
16-01-2006, 08:47
wielkie dzięki

mam niestety kolejną serię pytań.

Jak powiększaliście długość domu o te 1,1m to rozumiem, że jest to odległość odpowiadająca jednej krokwi więcej.
czy były jakieś problemy ze stropem na tarasem? Mam w głowie sztański pomysł dot. mojej południowej strony.
Czy znacie już swoje ceny stanu surowego (po wykonaniu)?

Jednego jestem pewien, Orion będzie moim domem a z Wami czuję się jak bym już go miał.

pozdrowienia z mroźnej i szarej warszawy
tezet

Arkadio
16-01-2006, 20:26
Witaj Tezet,

Wygląda na to, że jesteśmy na tym samym etapie budowy - jeśli to już budową można nazwać ;-) Ale powolutku do przodu. Z żoną również zdecydowaliśmy się na Oriona I a projekt leży już i czeka na realizację. Zmian wielkich nie planujemy wprowadzać - chyba tylko ścianę kolankową o 1 bloczek wyżej (jak większość). Reszta to już kosmetyka czyli ścianki działowe, okna itp.
Reasumując - GRATULACJE za świetny wybór i życzę wszystkiego dobrego w realizacji tej inwestycji - Tobie oraz wszystkim Orionowiczom.

Pozdrawiam !!! :D

tezet
19-01-2006, 21:59
no dobra podciągam temat do góry
rozumiem, że wszyscy na nartach więc nikt tu nie zagląda.

Jestem obecnie w takim samym napięci co agana przed rokiem. Kupiłem już projekt czekam na dosyłkę. Załatwiłem geodetę, architekta kilku wykonawców. Niestety byłem w urzędzie dzielnicy i chumor mi się popsuł na kilka dni. Podobno mają certyfikat ISO (nie wiadomo za co).

Architekci z domusa zgodzili się na nasze zmiany. Są szatańskie i czekają jeszcze na akceptację i rysunki naszego architekta.
Kilka słów o zmianach .
- powiększenie domu o odległość jednej krokwi od strony jadalni i kuchni. (1,1m?)
- Nie przesuwam sciany od salonu i tworzy mi się drugi taras podobny do orginalnego. Od tej strony ma ogród i południe.
- Tym samym likwiduje wykusz w jadalni i wstawiam duże okno do samej ziemi. (podobnie w salonie o strony nowego tarasu. Poza tym oknem w salonie zostanie jeszcze wykusz. (nie będzie za malo światła?)
- likwidacja spiżarni z tych samych powodów co u Was i przesunięcie drzwi gabinetu do korytarzyka
- no i oczywiście ścianka kolankowa o jeden pustak.
Reszta chyba bez zmian.

Dzieki Arkadio za wsparcie
P.S. śmiesznie, bo własnie wróciłem z Arkadii

Pozdrawiam Wszystkich
Nowych i Starych
tezet

Ewa G
20-01-2006, 10:37
No to super, kolejne wcielenie Oriona. Ciekawe, czy ktoś wybudował ten domek bez zmian?
Wyjście z kuchni na taras to świetna sprawa. Jak będę budować kolejny dom, to na pewno tak urządzę. Chociaż u nas też jest blisko.

Nie wszyscy na nartach. Uruchomiliśmy c.o. i całe godziny spędzamy przy piecu na ustawieniach, obserwacji zużycia, mierzeniu temperatury. Chcielismy robić wylewki na górze, ale pogoda niekorzystna, mam na myśli te mrozy. Dodatkowo zajęlismy się projektowaniem kuchni.
Pozdrawiam

jurand
20-01-2006, 17:35
Rzeczywiscie nie wszyscy na nartach. U mnie tez sie dzieje, choc ze wzgledu na aure tempo jest spowolnione, a teraz bedzie jeszcze bardziej - oczywiscie na budowie, a nie w glowie i papierze. Ale dzis mam zamkniety temat dachu. Panowie meczyli sie przez prawie 2 m-ce ale moim zdaniem jest ok. Najwazniejsze gwarancja na roboty 3 letnia wiec jakby nawet co - odpukac - to nie bede chyba musial ich szukac, sa na rynku 15 lat. Dopiero jak zejdzie snieg to bedzie widac w calosci. Co do zmian proponowanych przez tezet to wyjscie z jadalni na taras to fajna sprawa, tym bardziej ze jest tam ogrod. Gdybym mial taka mozliwosc to pewnie tez bym tak zrobil. Niestety dzialka ma tylko 24 m szerokosci co zdecydowalo o rezygnacji z wykusza. Zabieram sie za projektowanie elektryki, to jest wyzwanie przewidziec gdzie co bedzie, no i szukam okien. Poczytalem troszke i zdecydowalem sie na okna o profilu Salamander 3D jednostronnie barwione, choc czekam jeszcze na wycene, mam nadzieje ze nie pokrzyzuje mi planow.

Trzymajcie sie ludkowie cieplutko bo zapowiadaja niezle mrozy

tezet
21-01-2006, 01:41
Witajcie

Mam nadzieję, że na narty to może uda się wyjechać przed tym wszystkim co nas czeka (marzec?).

U mnie roboty jeszcze się nie zaczęły a już są spowolnione. Geodeta nie zrobi pomiarów do czasu aż śnieg nie zelży. Ma pod ziemią repery więc kopać łomem teraz nie zamierza (chociasz koszt jego usług jest ogromny).

Jurand czytałem jakaś krótką informację o super oknach z Oknoplastu Krakoow, pięciokomorowe z szybami o współczynniku U=1,0. Podobno w cenie zwykłych okien. Informacji nie potwierdzałem, bo ja będę o tym myśleć za pół roku.

Trzymajcie się ciepło.
Może jak się zrobi cieplej to moglibyśmy się wszyscy spotkać gdzieś w połowie drogi od wszystkich.
SOPTKANIE KLUBU ORIONOWICZÓW W (:REALU:)
tezet

agana
21-01-2006, 15:55
Brr! Ale zimno. Wczoraj rano mój termometr odnortował 25 stopni poniżej zera i wcale na nartach nie jestem :( tylko zwyczajne urwanie głowy.
Co do ciepłego spotkania w połowie drogi od wszystkich, taaak to jest fajna myśl :D. Przybywa zwolenników ORIONA, ale co dom, to inna koncepcja. To normalne. Trzeba będzie koniecznie obejrzeć efekty końcowe. Tezet - fajny pomysł :) . Poorientowałam się w zakresie okien i będą to najprawdopodobniej brązowe (z zewnątrz) pięciokomorowe plastiki ze szprosami. Drewno wychodzi 80-100% drożej, zwłaszcza, że tu nie można ryzkować brania ich z niepewnego źródła (zresztą to dotyczy praktycznie wszystkiego). Kolejny etap moich działań, to "ranking dachów".
Wygląda na to, że obecnie w Orionku to tylko Ewa może się ogrzać :D
Pozdrawiam wszystkich w ten zimowy czas.

rufio
22-01-2006, 08:32
Po paro miesięcznej (az wstyd sie przyznac ze tyle czasu minelo) witam ponownie ORIONOWCÓW. Z tego co zauwazylem to przybylo troche zwolennikow orionka - tak trzymac.
U mnie choc mnie nie bylo na forum ( i nie tylko) roboty cały czas roboty trwaja. Domek zamkniety. Dach zrobiony, okna wstawione (chociaz byly problemy z wyborem Oknoplast - krakow czy drewniane, to jednak wybor padl na drewno o czym zdecydowala cena 15% tansze no i wykonanie). Poddasze ocieplone, wstepne rozmowy w sprawie wody, kanalizy i c.o. w srodku odbyte i czekam na materialy (i cieplejsze dni), a obecnie ukladam instalacje elektryczna.
Po wymurowaniu scianek dzialowych na gorze stwierdzilem ze nie potrzebnie wydluzalem jedna strone domu (ta z lazienka) o 1,5m, bo pokoj i lazienka wyszly ogromne (musialem z czesci lazienki zrobic dodatkowe pomieszczenie o szer.2,5m.). Ale z wydluzenia domu od storny z salonem jestem zadowolony bo salon i kuchnia staly sie bardziej ustawne.
Pozdrawiam orionowcow.

Ewa G
23-01-2006, 08:57
Ojej, u nas dziś zimniej niż w Suwałkach.
Nie grzejemy jeszcze w całym domu, stad jest ciepło, ale skwaru nie ma.
Przez te mrozy mamy zastój w pracach, wałkujemy więc dalej temat kuchni. Wczoraj podłączyliśmy wyłączniki i oprawki na pietrze.
No i znowu napadało to białe paskudztwo, więc trzeba będzie przywyknąć do odśnieżania.
Trzymajcie się

agana
23-01-2006, 09:16
Witam ciepło :D , zwłaszcza przy tych temperaturach. Nad ranem było - 28 stopni :( . Rozmawiałam już ze szczęśliwie zamieszkałymi we własnych domach, no i właśnie najgorsze to odśnieżanie, ale co tam, przecież to zjawisko tymczasowe.
Pozdrawiam wszystkich "w ten zimowy czas".

Arkadio
23-01-2006, 09:26
Witajcie,

BRRRRRRRRRRRRRR!!! Na południu Polski -23 st.C (Katowice). Kolega z Rzeszowa miał -29 st.C. Niezle daje popalic nam ta zimia. Trzymajcie sie cieplo. Jeszcze troche i juz WIOSNA !!!

Pozdrawiam :lol:

tezet
23-01-2006, 20:41
ano ano

czas założyć ciepłe gaciory

tezet
23-01-2006, 20:56
witajcie

mój projekcik został już wysłany więc czekam na listonosza.
dostałem kosztorys z pracowni. Stan surowy został tam wyceniony na grubo ponad 170 000.
Mam nadzieję, że jest on sporo zawyżony.
Jle wyniósł Wasz stan surowy (już zasypane fundamenty, ściany, strop, więźba, podłaga na gruncie)?

trzymajcie się ciepło
cieszę się, że jesteście chętni na ciepłe spotkanie
tezet

domi
24-01-2006, 11:56
Witam czy jest ktoś kto już wybódował dom ORION w okolicy Wrocławia bo mam zamiar też go wybudować proszę o kontakt na @ [email protected] lub na 0509275007 pozdrawiam. :) :)

tezet
24-01-2006, 13:06
porzókaj na innym wontku woróm
poleczam lynk :
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=33169

to znadziesz sonśaduw

pyzdrowiam
tyzecik

agana
24-01-2006, 14:07
:lol: Tezet, podpowiedziałeś całkiem składnie :wink: tym, którzy poszukują budujących ORIONA. Przecież znajdujemy się nieopodal.
Odnośnie stanu surowego (masz na myśli otwarty?) to na pocieszenie powiem, że jest zawyżony. Oczywiście chodzi o same materiały i robociznę. Nie liczę całej papierologii i podłączeń.
Pozdrawiam.
Jest mroźno, ale słonecznie i samochód dziś rano odpalił :D

Szymon77
24-01-2006, 14:45
Witam wszystkich co z nart wrocili i tych co sie na nie wybieraja. Troche dawno nie zagladalem a "przybyszow z Oriona" w tym czasie przybylo - super. Bedzie wiecej doswiadczen.
Nie proznowalem w miedzyczasie. Skonczylem pod dachem bez okien. Polozylem Rupp Ceramike ciemny braz i jestem zadowolony. Wykusze tez zostaly zadaszone dachowka bez balkonow. Teraz czekam na odwilz a pozniej czas okien i instalacji.
Ciekaw jestem jak wasze doswiadczenia z oknami. Na chwile obecna waham sie pomiedzy Veka+Winkhaus a Thyssenem+Roto. Cenowo podobne ale jakos Veka mi sie lepiej kojarzy. Agana , Jurand - na czym stanelo u Was?
Ewa - czy mozesz oszacowac ile metrow kabelka poszlo na instalacje - chce sie dobrze przygotowac ;)

tezet
24-01-2006, 20:39
witaj agana
twój post jest dla mnie lekiem na zbolałe serce

trochę się poirytowałem jak przeczytałem o nowym wątku gości z Wrocławia.
Przepraszam
Drażliwy jestem.
Ale uważam, że ten post jest albo wynikiem skrajnego lenistwa (o Wrocku Rufio pisze już na samym początku naszego wątku) albo .... już sam nie wiem. (Nie warto o tym tak dużo pisać)
a składnia była odpowiednia, terz załówarzyłasi?

wybacz domi

tezet

Ewa G
25-01-2006, 08:11
Jurand, muszę zliczyć z faktur, bo jakies kilometry kabla nam wyszły.
odnosnie kosztów stanu surowego to gdzieś wyżej, tzn. na poprzednich stronach o tym pisałam, jak uzupełnie koszty instalacji, to cos napiszę.
Słuchajcie, wszystko jest coraz droższe,od materiałów bud po kafelki. I drożeje w zastraszającym tempie. Zaczynam popadać w depresje jak pomyślę ile jeszcze zostało do zrobienia.
Pozdrawiam

agana
25-01-2006, 10:03
Coś mi komputer namieszał :evil: , ale do rzeczy.
Tezet: terz załówarzyłam i terz nie lóbie skrajnej ignoracji, czy jak tam to zwał. Pozdr.:D
Słuchajcie, no dzisiaj to już jest ciepło :D . -10, to już temperatura do życia.
No to "fajnie" się zanosi, jeśli chodzi o ceny, jak nadmieniła Ewa. Wyjdzie na to, że pewnie nie zakończę tej budowy w tym roku :( .
Szymon, jeśli chodzi o okna, to najprawdopodobniej będą to plastiki od lokalnego producenta "JOCZ". Oferta stamtąd najbardziej nam przypadła do gustu. Wciąż jednak się waham, czy najpierw nie skończyć "czapki" Orionka: dachówka, okna, ocieplenie poddasza. Zbieram na razie oferty i myślę :roll:

tezet
25-01-2006, 14:54
Właśnie go dostałem

miałem już kilka projektów w ręku (m.in. Muratora) ale ten z domusa zrobił na mnie duże wrażenie. Na pierwszy rzut oka jest w nim więcej niż się spodziewałem.
Zaczynamy w wyobraźni nanosić zmiany.
pojutrze pierwsze spotkanie z architektem.
a w przyszłym tygodniu z wykonawcami.

trzymajcie kciuki

agana
25-01-2006, 14:58
No to emocje sięgają zenitu :D . Oczywiście będziemy trzymać kciuki. :D

jurand
25-01-2006, 20:55
Tezet co do kosztow to u mnie wygladalo to mniej wiecej tak, z tym ze wliczony w to jest rowniez budynek garazowo-gospodarczy:

Wykonanie ław fundamentowych - 10000,-
Ściany fundamentowe (stan zero) - z tym, ze zaszalalem i ocieplilem styrodurem - 26000,-
Ściany parteru + strop - 39500,-
Ściana kolankowa + wewnetrzne - 18000,-
Drewno na konstrukcję dachu + wykonanie wiezby - 16000,-

Pozdr

Szymon77
26-01-2006, 11:03
tezet - ciekaw jestem do jakich wnioskow dojdziesz ze spizarnia. Nalezalem to twardych zwolennikow pozostawienie jaj na miejscu pomimo, ze wiekszosc z tu obecnych sobie ja odpuscilo. Zrozumialem dlaczego jak juz moglem wejsc do kuchni :cry: ..... no chyba, ze wstawisz lodowke do garazu, zlew jednokomorowy mikrofale zamiast kuchenki ;)
Moj stan surowy otwarty (pototherm + dachowka ceramiczna) to 105tys co przy generalnym wykonawcy w duzym miescie nie jest chyba wygorowane (czy jest? :oops: )

jurand
26-01-2006, 21:05
Szymon77, jezeli w ta cene masz wliczone juz pokrycie, rynny i okna dachowe to nie jest to wygorowana cena moim zdaniem, mnie dachowka + pozostale wymienione elementy kosztuja 33000 netto + robocizna

tezet
26-01-2006, 21:07
Domus stan surowy zamknięty (bez instalacji) wyliczył na 170 000+Vat.
Mam nadzieję, że uda nam się postawić ORIONA I do takiego samego stanu za jakieś 120t. W końcu to Warszawa więc ceny są szalone. Ekipa i tak będzie (mam nadzieję) gdzieś z dalekiej Polski bo miejscowe są o około 70% droższe. Istne szaleństwo.
Co do spiżarni to:
Bardzo się cieszyłem, że bedzie w kuchni. ALE
o wiele sensowniejszym rozwiązaniem jest szafa w wiatrołapie ponieważ nie chcemy montować jej pod schodami w holu (schody będą ażurowe) a w miejscu "garderoby" w korytarzyku będa drzwi do gabinetu.
Dlatego spiżarnia wyjechała na ścianę w pom. gosp. obok garażu.
powiększamy kuchnię i nawet myśleliśmy, żeby ją przesunąć ale, pierwotnie spiżarnia jest tak usytułowana, że nie widać jej z salonu (bardzo sprytne) po przesunięciu byłaby widoczna z wielu miejsc.

mam teraz trochę inny problem.
Czy garaż nie jest trochę za wąski? Ktoś próbował zmieścić tam samochód+otworzyć drzwi i nie obić ich o ewentualne 20/30 cm półki?
Nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii i nie wiem czy 3,3m wystarczy?
Agana jakiej szerokości masz okna szczytowe nad salonem (90 czy 120)? Ze zdjęć pamiętam, że chyba nie masz w jadalni wykusza.

tezet
26-01-2006, 21:15
Spiżarnia to dobra rzecz szczególnie jak się ma takie dzieci jak ja. Chłopaki mają teraz 6 i 4 lata i jadzą za czterach. Już wiem, że za kilka lat po jedzenie będę musiał jechać TIRem, więc trochę powierzchni magazynowej sie przyda. Do tego czasu może uda mi się dostosować garaż?!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

agana
27-01-2006, 16:29
Pozdrawiam wszystkich :D
Jeśli chodzi o moje okna nad salonem, to są to 90-ki (rzeczywiście w jadalni nie mam wykusza, bo go zlikwidowałam :) ).
Miłego weekendu.

tezet
29-01-2006, 19:15
Nie jest zbyt ciemno, choć ciut?

Myślałem o 120. Jak nie będzie wykusza poniżej to okna będą krótkie 120 lub 150 wyskości.

cały czas nie mogę się zdecydować na technologię (ceramika, beton komórkowy, keramzyt)?

ciężko się skupić gdy tyle gołębi nie ma już swoich właścicieli
tezet

tezet
29-01-2006, 19:25
wspaniałe Orionki

spotkamy się 4 marca w Muratorze na spotkaniu forumowiczów?

agana
30-01-2006, 18:35
U mnie za ciemno nie jest, ale to są okna balkonowe 90/220 plus dojdą jeszcze okna dachowe. Co, dylematy materiałowe się odezwały, każdy etap to niesie :roll:
Ja chętnie wybrałabym się na spotkanie forumowiczów, ale w moim przypadku żaden wyjazd od połowy lutego do końca marca nie wchodzi w grę :( .
Pozdrawiam wszystkich.

tezet
30-01-2006, 20:44
szkoda, bo liczyłem na Ciebie

a co z resztą?

Chris o poranku
30-01-2006, 21:13
Sledzę już od dłuzszego czasu Wasze przemyślenia-rozmowy, a że mojemu sercu bliskie są, postanowiłem coś napisać. Sklecic tu coś-celem moim było od dluższego czasu, a tym co postawiło kropkę nad "i"- "gołebie bez włascicieli"-tezeta. Dlatego też słów kilka do tezeta, na poczatek, jeśli można.
Miałem podobny dylemat jak Ty:
przeszłem przez wszystkie materiały na ściany jak burza, potem wrócilem do punktu wyjścia i tak znowu bez końca. W ostateczności zostały trzy wybory: keramzyt, komórka i ceramika tradycyjna. Jako ze wybrałem technologie ścian dwuwarstwowych odrzuciłem ceramike poryzowaną (bardzo krucha i zawyżone współczynniki). Keramzytobeton odrzuciłem-sam nie wiem co zadecydowało-cena?, Kruchość? może to że wypada zbroić go siatką co dwie, trzy warstwy. Beton komórkowy-bardzo dobry moim zdaniem materiał, ale nie podobała mi się jego mała dzwiękochłonność i duza nasiąkliwość (idealne rozwiązanie to chyba ściany zewnetrzne z gazobetonu-wewnętrzne z silikatów). Wiem z autopsji, że majac ścianki działowe, czy nawet konstrukcyjne wewnetrzne słychac dokładnie co "gra" w telewizorze w sąsiednim pokoju. Wybrałem ceramikę-dokładnie pustak U-220=grubość ściany 25 cm + 15 cm ocieplenia. Mimo wad takich jak: trudności w położeniu instalacji, średnia termika mam nadzieje, że dom bedzi trwalszy, bedzie miał wysoka kumulację i będzie dobrze izolował dzwieki. To tyle, ale to tylko moje zdanie i moje oczekiwania.
W podziękowaniu za cenne informacje czuję się zobowiązany opisac siebie i krótką (ale i długą) historię "mojego" Oriona-lustrzane odbicie.
Projekt kupiłem w kwietniu 2005'. Niestety formalności urzędowe trwały aż do 10 stycznia. Miałem mnóstwo problemów m in. musiałem uzyskac pozwolenie wodno-prawne na likwidację dwóch drenów-które urzędowo były niesprawne od 15-lat. Sąsiad, który pobudował się rok wczesniej nie chciał zgodzic się na likwidacje i musiałem robic projekt (on nie musiał bo prawo weszło w styczniu 2005'), ale nie o tym.
Mam chęć rozpocząc budowę jak tylko "zejdą" śniegi koło Błonia-30 km od Warszawy.
Kupiłem juz wszystkie cegły na ściany wewnetrzne i zewnętrzne oraz bloczki fundamentowe-koszt 15 000.
Zanim dotarłem do forum ułożyłem sobie w głowie wszystkie zmiany jakie chciałbym wprowadzić. Dziwne jak zbieżne były moje rozmyślenia z z tymi, o których przeczytałem dzięki WAM.
Moje zmiany:
-Poszerzenie garażu o 60 cm do 4 m szerokosci
-wstawiam kociał na wegiel do garażu-więc przesunałem trochę wrota na zewnątrz (kocioł na węgiel nie moze być w tym samym pomieszczeniu co na gaz.
-rezygnuje ze spiżarki. Słoiki z wekami na początku bedziemy przechowywać z żona w garażu-pózniej zobaczymy.
-w kuchni zmniejszam okno.
-między jadalnia a schodami muruje ściankę z cegły ozdobnej pozostawiając oczywiście przejście z holu do kuchni
-rezygnuje z okna balkonowego w gabinecie na rzecz zwykłego
-zamiast kolumn z przodu wykonujmy dzwigary łukowe (łuk rozrzerzający się ku górze i podtrzymujący balkon)
-powiększam łazienkę na parterze "wypychając scianke w kierunku szafy(jeśliby zabrakło nam pieniedzy chcemy zamieszkać na początku na dole więc większa łazienka się przyda.
GÓRA
-od strony ogrodu poszerzam hol o 0.5m i chcę tam utworzyć małą bibliotekę
-w pokoju (prawym -patrząc od frontu) nie robimy stropu, odkrywamy więźbę i robimy antresolę na jętkach-na razie koncepcja.
-oczywiście podnosimy ściankę kolankową ok.30 cm
-pomieszczenie nad garażem dzielimy na pół. Od strony pokoju bedzie garderoba, a od strony łazienki -pralnia.
Na razie to wszystko.
Siedzę teraz i rysuję. Może uda mi się zawieźć zmiany do Starostwa przed rozpoczeciem budowy? Może spojrzą na nie przychylnie?
Jeszcze raz dziękuje Wszystkim za wasze informacje i zdjęcia. Upewnilismy się, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Dzięki Tezet za impuls.
Gołębie zawsze wracają, smutne jest to, że tamte nie maja już do kogo wrócić.
Ps.Jeśli ktos jest zainteresowany moge przesłać moje rzuty w pdf.ie na maila.
pozdrawiam
Połamania szpadla, kielni czy tam śrubokrętu do klosza.

agana
31-01-2006, 10:30
Witaj Chris w grupie. Ciekawe koncepcje.
Pozdr.

tezet
31-01-2006, 21:40
nie ma sprawy Chris szczególnie o poranku. Ciekawe czy teraz na Alasce marzną łosie?

Zmiany ciekaw. Zainteresowały mnie te jętki. Rezygnujesz z podbitki pod jętkami? Czy ze stropu nad pokojem?
My chcemy położyć płyty na jętkach tak ,żeby je odkryć. Spróbujemy również wyłowić krokwie (to będzie wymagać ocieplenia od zewnętrznej strony) Takie widoczne elementy konstrukcji dodadzą trochę uroku (chyba? :).

Garaż również mnie zastanawia. Pytałe już czy ktoś próbował wstawić samochód do orginanlego garażu Orionka ale nikt mi nie odpowiedział :(

Dylemat się rozwiązał. Rozmawiałem dzisiaj z pierwszym wykonawcą, jutro z drugim. Przekonywał mnie, że różnice między BK a ceramiką są niewielki. On jako wykonawca osobiście wolałby Ytonga, bo łatwiej się buduje i wykańcza. Z koleii jako inwestor budowałby raczej z Maxa, bo trwalszy i lepiej przewodzący (trzeba go tylko szybko ocieplić wełną).

Chris możesz przesłać pdf wynalazku przy wejściu i antresoli?
pozdrawiam i witam na naprawdę fajnym wątku
tezet

Chris o poranku
31-01-2006, 22:22
Witam.
Dziekuję Agana za przyjęcie. Mimo że jestesmy na innym etapie to może do czegoś się przydam.
Tezet
Jeśli chodzi o jetki nad pokojem i pod antresolą to rzeczywiście akurat tutaj chciałbym je odsłonić. Może byc ciekawe. Zrezygnowałem jednak z odsłaniania krokwi. min. ocieplenie dachu musi wynosic ok 20 cm. 25 cm tez chyba nie jest za mało. Więc całkowicie przykryje krokwie. Nie słyszałem ze mozna ocieplać dach miedzy krokwiami a pokryciem. Czy stosuje się jakies "dystansery"?
Jesli chodzi o antresolę to mam to w głowie. Nie powoduje to zmiany w rzutach, tylko trzeba pokombinować ze stropem na jetkach więc nie bedę tego załączał w projekcie, ale jakbym wyrysował to prześlę.
Jesli chodzi o wejście to moge przysłać rzuty domu w pdf. , ale tam kiepsko to widac. Postaram sie naszkicować Ci to w 3D to pewnie od razu złapiesz koncepcję. Chciałbym wyłozyc te kolumny kamieniem. prześlij adres mailowy. Postaram się wysłać jak najszybciej.
pozdrowienia od łosi. Mają się dobrze, tylko jakieś markotne ostatno i nogi im się rozłażą na lodzie.

Chris o poranku
31-01-2006, 22:35
Acha. I jeszcze garaż. Byłem wczoraj w domu mojego szwagra. On ma szer. 3m. Renault Megane wchodzi i jest miejsce na półkę 0.5m na ścianie, ale to wszystko.
Sam jeszcze nie wiem czy bedę ryzykował poszerzenie. Mam pozwolenie na budowę na garaż o szerokości jak w projekcie (ok.3.20m). To jest zmiana bryły domu. Bedę musiał robić rewizję, nieść do starostwa i modlić sie, że przyjmą ja bez marudzenia.
Mam pytanie do tych którzy juz pobudowali.
Czy Wasze domy wykonywaliście zgodnie z projektem, czy w czasie budowy pozwalaliście sobie na wieksze-mniejsze zmiany?

tezet
31-01-2006, 23:22
Z tego co wiem to nik nie budował zgodnie z orginałem. O moich zmianach możesz poczytać powyżej. Również agana, rufio i Ewa robili spore przeróbki.

z garażem mnie uspokoiłeś. 3,3 wystarczy . Rowery można postawić z przodu. Co do krokwi to wystarczy ocieplić je 5cm wełną. Sprawdzę dokładnie czy da się to zrobić od zewnątrz. W czwartek spotykam się z architektem więc dopytam.
Ja jestem na etapie zbierania papierów do pozwolenia a śnieg opóźnia wszystko.
e-mail wysłałem na priv.

a nie pisałem, że to fajny wątek
trzeba się tylko odważyć.
pozdrawiam
tezet

Ewa G
01-02-2006, 06:06
Chris, wiem co masz na myśli z odsłonięciem jętek i antresoli, bo też mi taki pomysł chodził po głowie. Ale dlatego, że zmienilismy kąt nachylenia dachu i wydłużylismy krokwie, przez co strych zrobił się wyższy i szerszy.
Pomyśleliśmy, że można by było go jakoś zagospodarować, np. dodatkowe sypialnie dla gości. Tak sie składa, że większość naszych znajomych porozjeżdżała się po Polsce i świecie, a miło by było od czasu do czasu się spotkać w większym gronie. I teraz głowimy sie jak i gdzie zrobić schody na ten strych, bo nie chcemy przedłużać klatki schodowej, a wyłaz dachowy to mało wygodny jest i wolelibyśmy jakieś schodki na stałe. I wtedy wymyśliłam antresolę, ale mąż powiedział, że będzie wyższe poddasze do ogrzania, dodatkowe ścianki, ogólnie nie jest za. Natomiast jeśli zostawiasz dach bez zmian, to wymierz, czy w ogóle będzie miejsce na antresolę, bo w oryginale, to on za wysoki nie jest.

Odnośnie zmian, to poza zmianami wrysowanymi przez architekta podczas adaptacji zmieniliśmy wielkość okna i kąt nachylenia dachu zachowując wielkość i wysokość budynku dopuszczoną przez wz. Są to zmiany nieistone, nie wymagające projektu zastępczego. Poszerzenie garażu będzie już zmiana istotną.
Też jestem ciekawa jak wymyśliłeś wejście do budynku, my się naszym zajmiemy na wiosnę.
Pozdrawiam

tezet
02-02-2006, 10:38
szymon77 mam kilka pytań odnośnie tych zadaszeń wykuszy. Przesłałem je na priv.

jestem bardzo wdzięczy za odpowiedź.

pozdrawiam

tezet
02-02-2006, 10:39
Chris przesłał mi pdfy z rysunkami
No No
kawał dobrej roboty

dzięki Chris

tezet

Chris o poranku
03-02-2006, 20:05
Witam.
Ewa jeśli chodzi o tę antresole to poczekam z pomysłami jak już stanie dach. Wtedy będzie wszystko jak na dłoni. Ciężko uchwycić przesteń "na sucho". Jak wpadniesz na jakies pomysły odnosnie wejścia to daj znać. na korytarzu jest mało miejsca, aż kusi aby wykorzystać jeden z wielu przecież pokoi.
Nie ma sprawy za pdf-y tezet. Pytałeś w czym to rysuję.Robię to w Auto-cadzie. Pracuję na tym programie więc nie ma problemów :lol:

tezet
06-02-2006, 09:37
Liczę i rwę włosy z głowy

Czy ktoś się wyrobi w 300 tysiaczkach?

jurand
06-02-2006, 19:35
Witajcie,
Mam juz pare informacji (wycen) w sprawie okien. Najkorzystniej wyglada oferta firmy ktora rozprowadza okna produkowane przez M&S Pomorska Fabryka Okien Sp. z o.o. www.ms.pl. Tutaj o ile podpisze umowe z ta firme wybiore OKNA TYTANOWE PCV. Nie bede przytaczal charakterystyki, mozna ja znalezc na stronie. Jedynie tyle ze sa to okna 5-komorowe 73 mm w systemie Brugman AD (ta sama firma co SALAMANDER). Okucia firmy Sigenia, a wiec podobno najlepsze na rynku. Chcialbym jedynie spytac czy moze ktos z Was wie cos na temat okien produkowanych przez M&S.
Pozdr

tezet
06-02-2006, 21:06
firma jest ciekawa
nie znalazłem nic o cenach

co sądzicie o moim wcześniejszym poście?

Chris o poranku
06-02-2006, 22:42
Jeśli chodzi o Pomorską Fabryke Okien to jest dobra firma. Mój kolega rok temu wstawiał te okna i jest zadowolony. Tłumaczył mi,że w swoim czasie zaczęli wzmacniać okna nie stalą, ale specjalnym twardym tworzywem. To o wiele podwyższa współczynnik K. Nie wiem tylko czy to standart czy opcja.

Ewa G
07-02-2006, 13:51
Z tego co mi się rzuciło w oczy na forum, to duzo osób kupowało okna w tej firmie i pozytywnie się wypowiadali. My akurat mamy Schueco.

Tezet, na razie nie mam odwagi podliczyc rachunkow, choc niebawem bede musiala to zrobic. Nie mam 300, wiec bedziemy musieli się zmiescic w mniejszej kwocie. Sporo prac jeszcze przed nami, a zima nie ma zamiaru odpuścić.

TomekB34
07-02-2006, 18:06
Witam wszystkich
Co prawda od strony formalnej jest to mój pierwszy post, ale poruszana tematyka jest mi bliska.Z naszej dwójki to moja lepsza połowa - Agana :roll: -ambitnie się udziela na tym szacownym forum.Niestety w chwili obecnej jest pozbawiona możliwości komunikacji, gdyż bidulka podupadła zdrowotnie i wylądowała w szpitalu :(
Co do myśli Tezeta, to kwota 300 tyś. balansuje na styku :-? a i to bez żadnych wodotrysków (oczywiście także bez kosztów związanych z działką, przyłączami etc.) Sądzę również, że spore znaczenie odgrywa region w którym stawiane są znaminite Oriony. My jesteśmy na etapie wyborów związanych z pokryciem dachu i jego ociepleniem. Kwoty, które będziemy musieli wyasygnować na ten etap też przyprawiają o zawrót głowy.
Mając nadzieję, że kolejny post będzie już od Agany, pozdrawiam wszystkich w jej i swoim imieniu
Tomek

Ewa G
07-02-2006, 18:52
Tomek, przekaż Aganie życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

Niestety wszystko drożeje i wcześniejsze wyliczenia okazują się nieaktualne lub trzeba szukać materiałów zamiennych lub rezygnować z niektórych pomysłów, żeby zmieścić się ilości pieniędzy jaką się posiada.
Czasami myślę, że mogłam wybrać jakiś mniejszy i prostszy domek i juz byłby gotowy, ale wtedy mąż dodaje mi otuchy i znów mi sę Orion podoba.
Pozdrowienia

jurand
08-02-2006, 09:20
Równiez wszystkiego dobrego dla Agany, niech nam szybciutko wraca do zdrowia.

Szymon77
08-02-2006, 15:31
Jurand - mam w mieszkaniu okna M&S. Nie moge powiedziec o nich zbyt wiele dobrego choc przypuszczam, ze w glownej mierze spowodowane jest to firma instalujaca. Maja ok 3 lat i ... sa nieszczelne zarowno na styku mur<->okno jak i na uszczelkach. Pozatym bralem udzial w kilku akcjach ratunkowych kiedy skrzydlo zostalo w rece szanownej malzonce :-? - wypadlo w pozycji posredniej pomiedzy uchylna a rozwierna.
Wydaje mi sie, ze bardzo wazna jest firma produkujaca okna (nie mylic z profilami) i montujaca je. Potrafia zepsuc opinie nawet najlepszym markom.

tezet
08-02-2006, 19:03
witajcie

bardzo serdeczne pozdrowienia dla agany i tomka. Trzymajcie się i niech "lepsza połowa" wraca szybko do zdrowia.

negocjuje z wykonawcamia. Mam jednego wykonawcę-artystę (w tym dobrym słowa znaczeniu). Wersję LUX wycenił na około 440t. Powiedział również, że wersja standard z dobrymi materiałami to około 350t. Ale w sumie jestem juz spokojniejszy chociaż sporo grosza trzeba jeszcze skądś wziąć.

u mnie ceny materiałów rosną na potęgę. Prawie jak inflacja w latach 90'.
Trzeba zrobić już zakupy.

Z oriona nie zrezygnujemy choć by się paliło i waliło. Wszyscy, wszyscy nam mówią, że to w końcu dobry wybór.

pozdrowienia dla wszyskich
szczególnie dla naszej agany

Chris o poranku
08-02-2006, 19:46
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia Aganie.
Zmierzajcie w zdrowiu do nowego domu.

Jeśli chodzi o koszty to bardzo chcielibyśmy się zmieścić w 270-280 tys.W razie czego zamieszkamy na dole, a górę będziemy troche jeszcze strugać. Wstepne wyliczenia wskazują na te kwotę, chociaż.......rzeczywiście droga staje się juz byle śrubka.

jurand
08-02-2006, 20:09
No to Szymonie zabiles mi klina, tym bardziej ze czas nagli dodatkowo do 15 lutego jest promocja 8%. Ale pospiech jak zwykle jest zlym doradca. Przejrzalem watek "Szukamy dobrych okien" na forum i niezauwazylem by tak krytycznie wypowiadano sie o M&S. Ale tak jak piszesz swoj wklad w to wszystko mogla wniesc firma montujaca. Znow glowa puchnie ... :cry:

Szymon77
09-02-2006, 10:42
Jurand - popytaj w swoim otoczeniu o M&S a w szczegolnosci tego wykonawce ktorego masz na celowniku. M&Sy wydaja sie byc dosc popularnymi oknami wiec nie sadze, ze wszystkie sa tak felerne jak moje gdyz nie zdobyli by rynku. Traktuj moj poprzedni post raczej jako przestroge przed partaczami monterami. Zalozyli mi 3 okna w 4 godziny wraz z obrobka(rekord swiata) - brudzac prz tym na trwale drzwi wejsciowe i meble kuchenne pianka montazowa :evil: . Rozlozyli tez folie ochronna na wykladziny ale tak chodzili, zeby czasem tej foli nie nadepnac. :roll: Nie umieszkalem sobie potracic od rachunku ale uraz pozostal.

Koszty mojego Orionka szacuje optymistycznie na 280k (wraz z podlogami, lazienkami i kuchnia bez mebli) choc jak sami wiecie najlepiej zrobiony kosztorys potrafi wziac w leb.

AgataSG
13-02-2006, 20:20
Witam
Czy jest szansa, abym mogła uzyskać adres realizacji bšdŸ zrealizowanego Oriona I w okolicach Wrocławia???
Z góry serdecznie dziękuję

tezet
14-02-2006, 07:49
AgataSG, zapytaj Rufio o budowy Oriona w okolicach Wrocka.

Gdzie wstawiliście kuchenki gazowe i co z okapem i wentylacją? Czy wentylacja w ściance kolankowej lub zewnętrznej (gdy kuchenka tak jak w projekcie) jest możliwa?
Czy ktoś już "meblował" salon?

Agana jak się czujesz?
Wracaj do zdrowia!

Szymon77
14-02-2006, 10:05
Tezet - planuje kuchenke dokladnie tak jak w projekcie. Jesli strop bedziesz mial typu (terriva) mozliwe bedzie wkucie plaskiego kanalu wentylacyjnego w sciane szczytowa i przekucie go przez warstwe stropu. "Garnki" stropowe zakladaja sie na sciane nosna na tyle, ze mozliwe bedzie przekucie sie przez nie bez natkniecia sie na zbrojenie. Dobrym rozwiazaniem (choc trudnym) jest przewidzenie gdzie taki kanal bedzie przebiegal na etapie zalewania stropu i umieszczenia klocka styropianowego w tym miejscu. Zrobilem tak dla przepustu pod odkurzacz centralny lecz zapomnielem o okapie.

Co do meblowania salonu - mielismy problem co z telewizorem. Rozwiazanie genialne co i proste - nie bedzie telewizora w salonie co pozwoli kominkowi wysunac sie na pierwszy plan. :D

AgataSG - jesli nie namierzysz nic pod Wrockiem zapraszam do Poznania (2h jazdy).

tezet
14-02-2006, 10:50
super, dzięki,
Klocek styropianowy wielkości pustaka? Tak tylko pytam ale na pewno majster będzie wiedział?!

Odkurzacz centralny?
Czy to na prawdę taki dobry wynalazek? Najbardziej (tylko?!) podobała mi się automatyczna zmiotka w kuchni. To rozwiązanie jest naprawdę super.

Ostatnio u znajomych widziałem cichutki, akumulatorowy, samosterujący odkurzacz, który jeździ pod wszystkimi meblami i czyści całe mieszkanie kiedy nikogo nie ma w domu. Do tego ma stację dikującą, gdzie się sam ładuje i potem zaczyna sprzątać w miejscu gdzie skończył. Wersja ze wszystkimi dodatkami to jakieś 2999.

pzdr

Szymon77
14-02-2006, 11:11
hehehe -oczywiscie klocek styropianowy ma wymiar przepustu jaki chcesz uzyskac.

Odkurzacz centralny - fajna rzecz. Najbardziej przekonuje mnie sposob czyszczenia kominka przy jego uzyciu (szufelka dyskretnie ukryta w poblizu kominka do zamiatania popiolu oraz separator popiolu do "generalnych" porzadkow w kominku). Jest jeszcze kilka innych ciekawych gadzetow - patrz np. www.husky.pl

Ewa G
15-02-2006, 07:27
U nas będzie płyta ceramiczna, nie ma gazociągu. Jak w projekcie.
Wentylacja pójdzie przez strop i potem ścianką kolankową i pod dachem do kominka wentylacyjnego w dachu.
Salon to kominek, przed nim ława bądż stolik i cos do siedzenia, przy ścianie komoda, jakas lampka stojaca, na ścianach obrazy. Parter ma być wypoczynkowo-gościnny.

Właśnie poważnie przymierzam się do kominka i kompletnie nie wiem jaki wkład powinnam wybrać. Co do wyglądu zewnętrznego to kilka koncepcji jest, ale to chyba będzie trudniejsze do zdecydowania od samego wkładu.

Co z wyborem okien, jakieś decyzje zapadły?

tezet
15-02-2006, 20:43
Ewo

co do kominka to u nas jest zgoda.
Nie wiem czy będziesz nim ogrzewać górę czy montować płaszcz.

My będziemy dogrzewać poddasze jako wspomaganie grzejników lub ich zamiennik. Uwielbiamy palić w kominkach. Nasz znajomy też lubił do czasu kiedy nie musiał palić bo miał tylko płaszcz wodny a na poddaszu było zimno.

Generalnie wolimy kominki otwarte ale tym razem ta opcja odpada.
Co do estetyki, to na wygodne wyglądają te z dwoma skrzydłami drzwiczek. Po otwarciu zajmują mało miejsca. Widziałem też kominak z czterema skrzydłami, które zgrabnie się skaładały i kominek mógł być otwarty lub zamknięty.
Duże kominki, szczególnie te z panoramicznymi szybami wyglądają jak pikarniki na drewno. Zresztą chyba są mało bezpieczne przy dokładaniu drewna.

Ewa G
16-02-2006, 09:17
Tezet, u nas kominek nie będzie do ciągłego palenia i nie będziemy montować płaszcza. Mąż uważa, ze palenie w kominku wcale nie jest fajna sprawą.

Też bralismy pod uwagę dwa skrzydła drzwiczek i wtedy była wizja kominka a la piec kaflowy. Podobają mi się tez kominki z cofniętym wkładem co przypominają otwarte palenisko. Na pewno nie chcę, żeby wyglądał jak telewizor. A rodzaj drzwiczek musi mieć wpływ na wygodę dokładania drewna i utrzymanie czystości. Muszę powaznie przyłożyc się do tego tematu a mało casu kruca bomba.

tezet
16-02-2006, 10:41
Kominak będzie na ścianie z cegieł. (jasnoczerwone zaimpregnowane) więc sam też będzie z pełnych cegieł może szamotowych. Widzieliśmy wiele kominów i czym skromniejszy tym lepiej. małe formy o większym palenisku.

Albo piec jak szafa. W lutowym muratorze było kilka kominków ale tak naprawdę to chyba tylko jeden był do zaakceptowania.

Ewa G
16-02-2006, 11:20
ja mam całą masę zdjęć różnych kominków z netu, forum i co ciekawsze powycinane z gazet. Tego ostatniego muratora nie mam, bo przestałam kupowac.
Tez myślałam o kominku z cegieł tyle że z drewniana belką - półką, powyżej ściana pomalowana. Potem był front kominka biały marmur styl angielski, nastepnie cały do sufitu w kaflach lub płytkach (nie wiem czy mozna stosować płytki) jak piec.

Siadam sobie w salonie na krzesełku turystycznym i wpatruję sie w tą sciane z kominkiem i dziure z wystającą rurą od wkładu i myślę, i wyobrażam sobie te różne wersje.

tezet
16-02-2006, 21:14
no to jesteś nieźle przygotowana

życzę powodzenia
pozdrawiam

TomekB34 Jak zdrówko Szanownej Żony?

Ewa G
17-02-2006, 08:03
niby tak, ale na zdjęciach to większośc ładnie wygląda, a tu jeszcze trzeba znaleźć wykonawcę, koszty przeliczyć, nie takie proste :(
jak coś wymyślę, to dam znać
Pozdrawiam

Szymon77
17-02-2006, 10:59
Ewa - gratuluje dalekowzrocznosci i dobrego przygotowania.

Tezet - jakie decyzje co do zadaszen wykuszow?

Klamka zapadla - dzis wybralem okna. Bedzie to Veka Swing Line 5 komorowa w kolorze dab bagienny (pod kolor ciemno brazowej dachowki). Termin montazu to 13 marca - trzymajcie kciuki.

AgataSG
17-02-2006, 17:57
Dziękuję Szymonie za propozycję przyjazdu do Poznania, ale niestety jeste&para;my ograniczeni czasem........Rufio nie odpowiada..., a ja nadal czekam na ifo na temat bodów Oriona w okolicach Wrocka. Proszę chociaż o zdjęcia Oriona na żywo.

I jescze ptynako, co z garderob&plusmn;, bo ta w propjekcie to poprostu miejsce na szafę. Podoba mi sie pomysł z podziłałem stryszku na pralnię i garderobę , ale może macie inne pomysły na to aby stowrzyć prawdziw&plusmn; garderobę?

Z góry dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam. Nowicjuszka. :D

tezet
17-02-2006, 23:06
rozumiem, że jednak M&S ?

Podeślij jakieś linki?

Teraz szukam pustaków (max, U lub podobne)

Jejku, jak z tej Warszawy do Was wszystkich daleko!!!!!

Ewa G
18-02-2006, 09:19
Nie przesadzacie z tym "przygotowaniem"?

Szymon, gratuluje decyzji okiennej.

Do nas max. 2 godziny ze stolycy :)

Miłego weekendu

rufio
18-02-2006, 10:53
Witam ponownie orionowcow
Zainteresowanym podalem namiary na Oriona pod Wrockiem.
Własnie stoczylem wewnetrzny boj o kominek (jak cos wybierzesz to nie zawsze jestes do kona przekonany o slusznosci wyboru, a doradcow jest mnostwo). Z zalozenia od poczatku mial byc i bedzie kominek z plaszczem wodnym. No i padlo na Lechme ze wzgledu wizualnych no i jak ktos tu wczesniej wspomnial na prostote. Brany byl pod uwage makroterm , ale odpadl ze wzgledu na wyglad wkladu (troche toporny) i rozbudowane sterowanie (im wiecej elementow, tym wiecej moze sie zepsuc lub zawiesic).
Ale czy dobrze wybralem jak zwykle okarze sie po paru latach.

agana
18-02-2006, 16:15
Witajcie :D .Dziękuję za pozdrowienia, trochę pomogły, gdyż otrzymałam przepustkę ze szpitala. Niestety tylko na weekend i znowu muszę tam wracać :cry: . Jeszcze trochę to potrwa :( , stąd nasz Orionek odsunął się na dalszy plan. Mam nadzieję, że uda mi się jednak nadrobić zaległości i to ze zdwojoną siłą :D . Przeczytałam wszystko o czym rozmawialiście, ale niestety nie mogę się włączyć, bo o kominku nawet jeszcze nie pomyślałam. Wszystko jednak przed nami. Pozdrawiam i życzę doskonałych rozwiązań przy Orionie. :D

jurand
18-02-2006, 19:24
Gratulacje dla Szymona za decyzje okienna, ja jeszcze jej nie podjalem czekam na dwie ostanie wyceny okien: jedna z Virtoplastu z Poznania (profil Thyssen i okucia Roto NT) oraz z firmy P.P.H.U "GALI" (profil Salamander 3D i rowniez okucia Roto NT). SZYMONIE77 jakiego typu okucia bedziesz mial u siebie w oknach, slyszalem ze popularne przy Vece sa okucia Winhausa - byle tylko nie FLEX slyszalem wiele niedobrego na temat tych okuc, znacznie lepsze sa juz podobno AutoPilot. O kominku narazie nie mysle choc tu przymierzam sie dalekowzrocznie tak jak RUFIO do kominka z plaszczem wodnym. Tak przy okazji mozesz podeslac linki, co by na niektore rzucic pierwszym okiem. Pozdr

Chris o poranku
18-02-2006, 20:06
Szkoda Agana, że w przybyłaś tyko na weekend, ale przynajmniej masz na pewno głowę pełną fajnych pomysłów. Życze szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymaj się.

Tezet nie wiem czy budujesz w samej Warszawie czy w okolicach. ja kupiłem w hurtowni w Ożarowie Maz. pustaki U220 z Plecewic za 1.60 zł/szt Brutto. Podobno to dobra cena. Mogę wysłać Ci namiary na tę hurtownię.

Mam pytanie do wszystkich. Czy podpisywaliście umowę z wykonawcami na wykonawstwo. Może macie jakieś dobre nieskomplikowane wzory. Mam parę w domu z muratorów, i innych źródeł, ale wszystkie sa napisane tak jakby człowiek miał budować jakąś Hammersmith Odeon czy coś.

tezet
19-02-2006, 12:50
agana miło Cię przeczytać choć raz
trzymaj się

chris o hurtowni chętnie
gdzie budujesz?
ja w Wesołej

Szymon77
19-02-2006, 20:52
Agana - trzymamy kciuki.

Ja zdecydowalem sie na konfiguracje VEKA + ROMB. Temat okien drazylem cala zime i biorac pod uwage rozmowy ze znajomymi uzytkownikami okien + fora internetowe + rozmowy z budowlancami, parametry profili + walory estetyczne + ...intuicja zony :wink: wyszlo mi = Veka. http://www.veka.pl/content/perfectline1.html (pierwszy z prawej)
W drugiej rundzie bralem pod uwage okucia gdyz (podobno) :-? tu roznice pomiedzy nimi sa minimalne (dotyczy rozpoznawalnych marek). Tu wygralo Roto (Jurand - dobry wybor) jednak nie znalazlem producenta konfiguracji Veka + Roto. W dalszej kolejnosci byl Romb, Winkhaus (najpopularniejszy przy Veka'ch) i dalej pozostali. Winkaus zaliczyl powazna wpadke u moich znajomych (notorycznie obwieszajace sie drzwi balkonowe) stad zostalem przy Rombie o ktorym nie slyszalem nic zlego oprocz tego...ze produkowany w Polsce (hehehe). Dostalem namiar na producenta - zrobil na mnie pozytywne wrazenie, sprawil mi przyjemnosc pozwalajac ponegocjowac, nie probowal mi wciskac wodotryskow a staral sie mnie wysluchac i zrozumiec potrzeby, jako pierwszy zwrocil mi uwage na kilka szczegolow na ktore przez cala zime sam nie wpadkem ani nie podpowiedzial mi tego zaden inny sprzedawca okien (np. jesli zaloze rolete na okno nieotwieralne ... to nie umyje pancerza rolety od wewnatrz :-? ), itp .... i tak wyglada w kilku zdaniach co porabialem przez wiekszosc zimy :wink: :lol:

Przy okazji natknalem sie na kilku "sprzedawcow jeleni" - czyli moich ulubiencow (moge o nich ksiazke napisac). Mistrzem swiata byl gosc ktory ku mojemu zdumieniu upieral sie nawet, ze jego firma robi okna dachowe z profili Veka i wzial wymiary. Dopiero "kontakt z baza" uzmyslowil mu ze jednak ... "chyba to sa jakies inne okna" :roll:

Chris - moge Ci podelsac wzor mojej umowy ktora mialem spisana z wykonawca na stan surowy. Odezwij sie na prv.

AgataSG
23-02-2006, 17:49
Kiedy chcę poprawić sobie nastrój otwieram stronkę internetowš i oglšdam projekt Oriona. Oczywiœcie jest już w naszym posiadaniu, a kiedy stopniejš œniegi rozpoczynamy budowę.
Mimo tego, że intensywnie parcujemy, i każdy przestrzega nas przed problemami zwišzanymi z budowš, ja jakoœ jestem pełna optymizmu, pewnie za pół roku będę pisać coœ zupełnie przeciwnego, ale jak narazie delektuję się każdym szczegółem Orionka.
Pozdrawiam wszytskich posiadaczy tego projektu. Poczštkujšca Agatka. :D

tezet
23-02-2006, 20:54
witaj Agatko w klubie domków orionków

trochę mnie nie było i jeszcze nie będzie (jadę naładować akumulatory przed budową) mam więc masę próśb do Was.

Szymon - jakiego spodziewasz się kosztu tych okien. Jak drogi jest ten profil. Nam również się podoba więc jak Ty będziesz zadowolony to pwenie zamontujemy takie same okna. Czy orion ma "typowe" okna. Co to znaczy?

Chętnie uśmiechnę się do Was o jakieś wzory umów z ekipą. Mam kilka i mam ten sam problem co Chris. Dobra wiadomość - mam już wykonawców i kierownika. Huraaaa.

Przeczytałem w ostatnim muratorze o ogrzewaniu elektrycznym i kominku z DGP. Co Wy na to ? Taki okminek planowaliśmy ale zalety mat elektrycznych trochę nas zaskoczyły. Mam gaz ale czy to się rzeczywiście opłaca?

Znalazłem nasz Orionek po lekkim liftingu w innej pracowni:
http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&nazwa=SZMARAGD#nowhere
to było niezłe zaskoczenie
... ale całkiem płodne
Zmieniliśmy układ pomieszczeń na górze i elewacje tylną i lewą.

i aby do wiosny

kasiekm
24-02-2006, 08:36
Cześć!
Jestem nowa na tym forum. Cieszę się, że znalazłam kącik (właściwie całkiem duży kąt) ludzi, którzy budują ORIONA.
My z mężem także zakochaliśmy się w tym projekcie. Jeszcze co prawda nie kupiliśmy go, ale na 99,99% będzie to ORION z podwójnym garażem.
W tej chwili czekamy na WZ z gminy.
Wstępnie rozmawialiśmy z przedstawicielem Domusa w Warszawie i powiem szczerze, że zaskoczyła mnie cena jaką zażyczył sobie architekt za zmniany w projekcie (chcemy usunąć wykusz w jadalni - zastąpić go oknem na dole i na gorze; poszerzyć dom o ok. 0,5m po każdej ze stron patrząc od wejścia; podnieść o 1 pustak ścinkę kolankową). Za te zmiany architekt zażyczył sobie 2000zł. i tylko wtedy jak od razu zażyczymy sobie umieszczenie domu na działce (dodatkowo 800zł.), bo bez tego to ok 2500zł.
Proszę o opinie i rady czy to są normalne ceny? Może ktoś z Was ma architekta (Warszawa + okolice), który ma niższy cennik?
Z góry dziękuję za wszystkie rady i ewentualne namiary :)

Szymon77
24-02-2006, 09:25
Kasiekm - witamy w klubie 8)
Architekci z ktorymi ja mialem przyjemnosc liczyli sobie 200zl za kazdy zmieniony element (wykusz, sciane) + 800zl za adaptacje.

Tezet - profil nie nalezy do najtanszych ale nie jest przesadnie drogi. Ja wycene mialem zrobiona dla Veki 5 kom, perfectline polzlicowanej i dopiero w momencie podpisanie umowy zdecydowalem sie na drozszy Swing Line - udalo mi sie dokonac tej zmiany bez wplywu na cene. Calosc czyli: parter kolor dwustronny + pietro kolor jednostronny + 9 rolet + klamki sekustic + okucia WK2 = 18tys. Mysle, ze wart jest swojej ceny. Porownywalem z innymi 5 komorowymi i Swing Line jest dopracowany jesli chodzi o szczegoly (zaokraglenia krawedzi, itp). Przy wyborze ciemnych kolorow warto zwrocic uwage na rozszerzalnosc cieplna profili. Veka wyglada tu dobrze w porownaniu z konkurentami.

Co do mat elektrycznych (tak zupelnie spekulujac) ciekawe jak poradzili sobie z przepalaniem sie drutow oporowych. Patrzac na te stosowane w suszarkach, "farelkach" i innych elementach grzejnych widac, ze lubia sie przepalac co kilka lat. Nikt raczej nie pozwoli sobie z rywac podlogi co kilka lat bo brut sie przepalil. Wierze jednak, ze maty ze wzgledu na zastosowanie uodpornily sie na to zjawisko.

U siebie planuje rozprowadzic DGP plaskimi kanalami w posadzce poddasza co pozwoli mi na zachowanie stryszku bez rur. W sobote spotykam sie z fachowcem, ktory ma okreslic czy bedzie dzialac.

tezet
24-02-2006, 15:04
Mam dobrą Panią architekt
Za wszystkie zmiany, rysunek i dokumenty zażyczyła sobie też 2000. To jes bardzo rozsądna cena bo murator za sam rysunek liczy 1300. Polecemy naszego architekta bo to dobra kobieta i oriona już zna. Obsługuje wschodnią stronę (wesoła, sulejówek chyba do mińska) ma dobrych i tanich geodetow, geotechników itp.

Nasze rysunki i zmiany zamieścimy na stronie jak będą gotowe.

pozdrawiam

kasiekm
24-02-2006, 15:47
tezet - dziękuję Ci bardzo :D
Mam jeszcze jednego architekta, który ma mi wycenić w następnym tygodniu moje poprawki. Jeżeli znowu będzie jakieś ale, albo cena kosmiczna to się odezwę i poproszę o kontakt do tej Pani. Mam nadzieję, że ona obsługuje moje rejony (okolice Piaseczna).
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :)

Chris o poranku
24-02-2006, 19:00
Moge zainteresowanym dac namiar na taniego (myślę) architekta, tyle że w Legionowie. Jak coś mogę dać telefon na PRIV.
mam pytanie do Orionowców. Ile płaciliście Kierownikowi Budowy za prowadzenie budowy do stanu surowego? Dziękuje z podpowiedzi.

AgataSG
24-02-2006, 20:26
My naszemu kierownikowi zapłacimy za całoœć 1,5 tys, wiem że to niewiele, ale to z racji tej iż jest znajomym moich teœciów.
Rufio dziękuję za podpowiedŸ a spawie lokalizacji Orionka, ale w Domusie nie chca mi oczywiœcie podać namiarów na właœcicieli (co jest troche zrozumiałe). Wobec tego ponawiam moje pytanko i proœbę o lokalizacje Orionka w wersji live w okolicach Wrocławia.
Czekam z niecierpliwoœciš. Pozdrawiam goršco.

Arkadio
27-02-2006, 10:25
Witajcie,

To ja - po dłuższej przerwie. Nie było mnie prawie miesiąc, ale gonie m.in. w poszukiwaniu ekipy, która postawi mojego ORIONA tak aby jakiś JOWISZ CZY MARS nie wyszedł :-) Finalizuje kwestie pozwolen. UFFF. Nasze forum sledze i tak jak wszyscy czekam na wiosne !!! U mnie na działce 0,5 mb śniegu zmarznietego na kamień. SZOK !!!

Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie się ciepło !!!

Arkadio

Ewa G
27-02-2006, 12:44
Mówią, ze wiosna się zbliża i ponoć bociany lecą, ale u nas jakoś snieg nie znika, co widać ponizej:
http://foto.onet.pl/upload/26/34/_580764_n.jpg http://foto.onet.pl/upload/43/47/_580765_n.jpg

Pozdrawiam

Arkadio
28-02-2006, 11:08
Piękny !!! ahhhhhhhhhhhh !!! Ja też już chcę taki !!!
:D

Szymon77
01-03-2006, 12:23
Potrzebuje porady co do tynkow. Opinii na ich temat sa tysiace. Waham sie pomiedzy maszynowymi cementowo - wapiennymi a maszynowymi gipsowymi. Na chwile obecna wykluczylem tradycyjne (reczne cem-wap plus gladz) ze wzgledu na koszty. Bylem wlasciwie zdecydowany na gipsowe jednak ostatnio slyszalem wiele na temat ich "miekkosci" i podatnosci na szukodzenia. Z kolei cem-wap sa twarde ale wyagaja wygladze nia (choc slyszalem, tez ze mazna je tak zrobic zebt nadawaly sei do malowania). Ewa, Jurand, Rufio - jak to wyglada u Was? Ktokolwiek ma jakies doswiadczenia - pomozcie.

Ewa G
04-03-2006, 18:05
My mamy cem-wap kładzione ręcznie. Troche za późno wzięliśmy sie za umówienie tynkarzy i nawet przez moment szukaliśmy wykonawcy na maszynowe, ale w końcu udało sie znaleźć dobrych tynkarzy ręcznych. Z tego co pamiętam to nie bralismy gipsowych dlatego, że miekkie (w mieszkaniu mamy położone tynki gipsowe maszynowe i lekko puknęłam poziomnicą i zrobiło się wglębienie)zazwyczaj ci co kładą mają swój gips, który różnej jakości może być, wszelkie nierówności na ścianach dają bardziej po kieszeni przez większe zużycie gipsu. Tynki cem-wap muszą kilka miesięcy odstać się, ale gipsowe również tyle że krócej i trzeba poczekac z mokrymi pracami. Dobry tynkarz potrafi zrobic gładki tynk, nam proponowali za dopłata filcowanie czy cos, ale wtedy myslelismy, żeby położyc gładzie. Teraz myślę, żeby gładzie dać na sufity tylko, a sciany pomlowac, głównie ze wzgledu na koszty, ale też ze względu na opinie znajomych, którzy wcale nie są zadowoleni z gładzi.
Musze zrobić próbę jak będzie wyglądac ściana bez gładzi, bo zupełnie przyzwoite tynki mamy. Najwazniejsze, żeby były równe i tynkarze posprzątali po sobie.

domi
05-03-2006, 09:18
Ja też kupiłem ten projekt ale zanim się zdecydowałem to byłem zobaczyc realizację tych domów i się bardzo nam się podobały są funkcjonalne na co zwracałem uwagę ja jestem na etapie złożenia dokumentów na budowe i na wiosnę zaczynam budować w okolicy Wrocławia. Pozdrawiam Krzysiek

tezet
07-03-2006, 10:10
hej hej hej

witajcie w konstelacji Oriona
wróciłem po tygodniu ładowania akumulatorków
nasze papiery grzeją się w szufladach urzędów
bardzo nie możemy się doczekać pierwszych robót

nasz wykonawca proponował cem-wap. bo podobno zdrowsze i mniejsza szansa na grzyba. ponieważ przestało nam się bardzo spieszyć to pewnie takie tynki wybierzemy. Gips w naszym mieszkaniu jest dość twardy nie przeszedł jednak próby dwóch maluchów którzy polubili wywiercać w nim małe dziurki (sic!).

ściany powinny chyba być bardziej proste i równe niż gładkie. Gładkie są nudne.

ścisk

Szymon77
07-03-2006, 10:45
Czy cem-wap nadaja sie do bezposredniego malowania lub tapetowania czy trzeba je szpachlowac? Jesli trzeba to wedlug mojej kalkulacji podraza to koszt tynkow prawie 2 krotnie :(

tezet
07-03-2006, 12:34
z tego co pamiętam
to na naszych starych ścianach (mieszkanie lata 50) to farba była na tynku może po jakimś zagruntowaniu

Ewa G
07-03-2006, 13:13
Jak sie chce miec super gładkie ściany, to trzeba szpachlować. Zależy co kto akceptuje lub jaki efekt chce uzyskać.

Właśnie rozgryzam temat, bo nie chce szpachlować. Może odpowiedni grunt i farba wystarczy. Mamy proste i równe tynki, ale w niektórych miejscach są rysy od ziaren piasku, co będzie bardziej widać jak się pomaluje na jasny kolor i do tego błyszczącą farbą. Matowe farby trochę to zniwelują. Nie zalezy mi na ekstra gładkości i nawet efekt surowych (pomalowanych) tynków mi się podoba. Myślę również nad jakimś ciekawym efektem na ścianie klatki schodowej.

Szymon77
07-03-2006, 13:21
Tez nie zalezy mi specjalnie na efekcie gladkosci (poza sufitami). Slyszalem jednak od specjalistow (?), ze bezposrednio tynkow cem-wapiennych farby i tapety nie beda trzymac :-?
Sam jednak kojaze ze starszych mieszkan i domow, ze nikt nie bawil sie w szpachlowania a sciany trzymaly. Pewnie to tylko kwestja zagruntowania. Czy mozecie podac realne ceny tynkow cem-wap. Moj wykonawca zada 14zl/m2 za sama robocizne.

Ewa G
07-03-2006, 13:33
My płacilismy w zeszłym roku 9 zł/m2, za filcowanie chciał dodatkowo 3 zł/m2. W końcu zostało na samych tynkach, bo wydawało nam się, ze to bardzo podobnie wygląda. Według mnie jak jest dobrym tynkarzem, to nie ma co się za bardzo targować, bo jak już sknocą ściany, to się raczej nie poprawi.

tezet
07-03-2006, 21:13
Ewa
co tam słychać w sprawie kominka?
jakieś nowości?

Aganko????
Jak zdrowie??

Ewa G
08-03-2006, 14:54
coś drgnęło.
Funkcja: dekoracyjny z dogrzewaniem
Styl: klasyczny, 2 typy - jeden kaflowy, drugi fasada z marmuru (mam konkretne projekty i z wyglądu to będzie jeden albo drugi)
Wkład: nie wybrany, zapoznałam się teoretycznie
Szacowany koszt: 7-8 tys
Czekam na wyceny.
Ide dziś pooglądać tynki.
A co u Was?

agana
12-03-2006, 17:53
:D Witajcie po koszmarnie długiej przerwie, uf! Dzięki Tezet za zainteresowanie :) . Od wczoraj jestem wreszcie w domu. Pobyt w szpitalu zaowocował nowym lokatorem do ORIONA. Jesteśmy teraz we troje. Malutka jest rozkoszna :D. Teraz możemy pomyśleć znowu o Orionie. Pozdrawiam wszystkich. :D

Chris o poranku
12-03-2006, 20:17
Witam Agana i ciesze sie, że z Taakiego powrotu. Piszę .........., bo jesteśmy w podobnej sytuacji. Od miesiąca jest nas również trójka. Z synkiem również czekamy na Naszego Oriona. Wszystkiego dobrego i spokojnych nocy :) :wink:

tezet
12-03-2006, 21:37
no to sie baaardzo cieszymy. Trochę martwiłem się, że powody są jakieś straszne a tu tyle radości!!!!!!!!!!!!!!!

Gratulacje dla Ciebie i Tomka.
Nasze grono się w(ciąż) powiększa.
:lol:

agana
13-03-2006, 11:58
Baaardzo dziękuję :D

Ewa G
15-03-2006, 06:31
Agana, to cudownie, ze taki jest finał twojej nieobecności na forum.
Nasze gratulacje!

agana
15-03-2006, 15:26
I jeszcze raz pięknie dziękuję :D . Ewa, nie miałam okazji wcześniej wypowiedzieć się, ale dostrzegłam urodę Twojego Oriona! :D

robercikzs
16-03-2006, 08:36
Witam,

Moze ktos spotkal sie z projektem tego domku i wie jak on sie nazywa i z jakiego jest biura?

http://www.pref-dom.pl/images/realizacje/20051118/1sto_s.jpg http://www.pref-dom.pl/images/realizacje/20051118/2sto_s.jpg http://www.pref-dom.pl/images/realizacje/20051118/3sto_s.jpg

Z gory dziekuje za pomoc,
Pozdrawiam.

AAgnieszk@
16-03-2006, 08:43
Wydaje mi sie, że to orion z domusa.

Alis31
16-03-2006, 10:03
napewno z Domusa. :D

robercikzs
16-03-2006, 10:35
Wielkie dzieki,

Do tej pory ten projekcik nam sie najbardziej podoba, a juz szukamy od pewnego czasu. Mysle, ze na tym pozostaniemy.

jeszcze raz wielkie dzieki

tezet
16-03-2006, 22:56
U mnie się wyjaśniło
tynki wapienne

Szymon77
17-03-2006, 20:15
agana - GRATULACJE!!!!!! Nam tez rodzinka rozrosla sie w ostatnim 1,5 roku co spowodowalo, ze jeszcze bardziej marzymy o rychlej przeprowadzce.
tezet - napisz co sklonilo cie do wapiennych. U mnie tynki za 4 tygodnie i zdecydowalem sie na gipsowe.

tezet
18-03-2006, 18:36
ok

wapienne bo:
nie drogie, zdrowsze, zapewniano mnie o lepszej wilgotności w pomieszczeniach z takim tynkiem. z początku miękki z czasem bardzo sie utwardzają (okolo 6 m-cy), są dostatecznie głatkie (bez cementu), wykonawca ma doświadzenie.

nie mam dokladnej ceny bo umowiłem się na całość

szymon jeszcze raz dzieki za umowe
pozdrawiam

aśG
18-03-2006, 19:35
Witam!Ja nie z Oriona ale znalazłam coś co z pewnością nim jest! Powiem wam że super!!!! :lol: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63326&start=240

Patrzcie tak pod koniec strony! Zresztą nie da się nie zauważyć!

tezet
18-03-2006, 22:31
witaj aśG, koleżanko ze szmaragdu?

wielkie dzięki
rzeczywiście trudno nie zauważyć

dzięki Tobie nie mam już rozwiązany problem elewacji.

pozdrawiam
tezet

robercikzs
20-03-2006, 09:23
Witam wszystkich forumowiczow i orionowiczow :)

Bardzo nam sie Orionek podoba i najprawdopodobniej to wlasnie na niego padnie, choc jeszcze przegladamy inne projekty, gdyz mamy na to duzo czasu. Z budowa sie nie spieszymy i ja rozkladamy na kilka etapow. Dzialke chcemy kupic za rok, w z budowa ruszyc za 2 latka.

Na razie siedzimy z zonka nad projektem i tak dopoasowujemy go do swoich potrzeb. A oto co wykombinowalismy:
http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/194053.jpg
Wprowadzone zmiany sa dostosowane do naszych potrzeb.
Gabinet w miejsce kuchni, gdyz taki maly nam wystarczy, a kuchnie zawsze chcielismy miec z wyjsciem na taras i ogrod.

Co o tym myslicie drodzy orionowicze? Moze jakies sugestie i jakas konstruktywna krytyka? :wink:

Jeszcze jedno. Moze ma ktos z Was szkic parteru i poddasza z dokladnymi wymiarami, gdyz chcialbym zrobic prezentacje 3D Orionka, urzadzic wirtualnie pokoje i sie po nim przespacerowac.

tezet
20-03-2006, 13:02
drogi robercik
o gustach nie ma co rozmawiać ale postaram się coś konstruktywnego:

torchę daleko kuchnia-jadalnia. Możesz jeść zimne dania.
trochę dużo tych drzwi. holl wygląda jak wagon tramwajowy
trochę duży ten "tramwaj"
mało bezpiecznie przy połączeniu schody/drzwi
mało wygodnie spiżarka za drzwiami
trochę daleko z kuchni do komina

poza tym trochę super, ekstra i wspaniale
szczerze życzę powodzenia
jeśli Wam się podoba to najważniejsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam

robercikzs
21-03-2006, 09:04
dzieki za zainteresowanie. Projekt bedzie caly czas doskonalony.

Jadalnia dla nas nie jest daleko, a glownym zalozeniem jest to, ze goscie siedza sobie w salonie, drzwi do jadalni sa zamkniete i w tym czasie wszystko jest podawane na stol i stad dlatego musza byc dodatkowe drzwi do jadalni z holu. Po skonczonej uczcie nie trzeeba od razu sprzattac tylko przenosimy sie do salony, a drzwi zasuwamy.

W tej chwili w domu tescia tez tak mamy, ze drzwi sa zaraz przy schodach i nie zdazylo sie nigdy nic niebezpiecznego.

Co do spizarki to jeszcze jest ona dyskutowana z malzonka i mamy rozne pomysly, ale nawet w tej wersji jest dla nas OK.

Co do drzwi w holu, to faktyccznie jest icch duzo, ale tylko o 2 sztuki wiecej niz w oryginalnym projekccie :-)

P.S. Wlasnie teraz wpadlem na jeszczee inny pomysl, ale musze to najpierw przemyslec i przedyskutowac z malzonka :-)

Pozdrawiam

robercikzs
21-03-2006, 10:16
Czy ma ktos moze jakies wyliczenia ile potrzeba materialu na Orionka? Chodzi mi o to czy ma ktos np. zestawienie powierzchni scian, itp.

prymasek
21-03-2006, 22:30
Orionek 2. Taki jest nasz wybór, ale niestety mam kilka zmian i kilka dylematów.

Zmiany:
1. Kolumny to zło - balkonik będzie mniejszy oparty na pilastrach

2. Balkoniki to zło i sprzątanie - brak tylnego wykusza

3. Jak wyżej - wykusz boczny będzie poszerzony i poprowadzony do góry i przykryty dachem. Pytanie jak to zamknąć na górze, aby to dobrze wyglądało?????

4. Okno z salonu > wyjście na balkon, wyjście dotychczasowe > likwidacja

5. Zmiana biegu schodów tak żeby wejście było od korytarza a na górze na przeciwko łazienki

6. Zlikwidowanie "poczekalni" prze łazienką - powiększenie pokoju

7. Podniesienie poziomu zero - droga nam pewno urośnie :-)

8. Maksymalne poszerzenie projektu. Niestety to tylko 35 cm, ale więcej się nie zmieści na działce. Najpierw poszerzenie miało dotyczyć podwójnego garażu, ale stanęło na kuchni i salonie


9. Ścianka kolankowa - no właśnie o ile podnieść???


Zastanawiam się nad tym co przeczytałem na forum dotyczące likwidacji spiżarni, ale myślę że na tą decyzję mam jeszcze czas.

Zastanawiam się intensywnie, co jest tańsze – samodzielne załatwianie materiałów czy zlecenie tego firmie budującej dom.... Jak tanio i dobrze przerobić projekt?


Mam zamiar budować latem w Poznaniu.
Może ktoś z szanownych forumowiczów buduje lub zbudował w pobliżu???


Zaczynam bredzić czas się z tym przespać J

tezet
21-03-2006, 22:32
poproś domusa.
dosyłają kosztorys z zestawieniem materiałów
jak by były problemy

wyślij e-mail na priv.


Dostaje już szału!!!
koszt stanu surowego u różnych wykonawców wach się od 115-162 t.
wybór wcale nie jest taki oczywisty
chyba, że ktoś mi powie, że stan surowy trudno jest zepsuć (pustak 25 +15wełna)
ścisk
tezet

tezet
21-03-2006, 22:37
Taaaaak!?
wójek samo zło

agana
22-03-2006, 09:00
Noo, można dostać szału. U nas rozstrzał cenowy kształtował się podobnie. I dokonanie wyboru nie było łatwe. Do końca zresztą targały nami wątpliwości. Realia okazały się jednak jeszcze brutalniejsze bo doszły wydatki nieprzewidziane :( . Nawóz ziemi, potem decyzja o dodatkowym stropie itd. Uff!
Podobno prawdziwe dylematy są jednak przy wykończeniówe, co mam nadzieję przetrenować.
Pozdrawiam słonecznie 8).

tezet
22-03-2006, 09:24
Agana
pozdrowienia dla Ciebie i Waszego Maleństwa
wybraliście których wykonawców? tańszych czy droższych?
to tak jak w piosence Kazika ...........gorsi są tańsi a lepsi są drożsi
Przy czym Ci tańsi to kilka różnych ekip, które trzaskają pięć domów rocznie. Więc jakieś doświadczenia mają , rutyniarze.

A oto
mały komentarz do pomysłów zmian w projekcie sznownych kolegów.
Ktoś mi kiedyś napisał, że każda zmiana w gotowym projekcie jest psuciem. Autor napracował się trochę nad tym projektem. Przemyślał wiele różnych możliwości. Jesli zmiany są poważne to może lepiej poszukać innego projektu. Poza tym każda zmian wiąże się z dużymi kosztami. Chyba, że sami jesteście architektami. Sam zrobiłem małe zmiany (prawie jak każdy w tym wątku) i wiem już, że to nie ten sam orion.
pozdrawiam i życzę powodzenia.

agana
22-03-2006, 15:47
Maleństwo już jest dwutygodniowe :D .

Jeśli chodzi o nasz wybór, to wybraliśmy ekipę z tej wyższej półki, bo obawialiśmy się tzw. fachowców- mieliśmy z takimi doświadczenie przy remoncie domu :evil:. Co pewien czas znikali, robota ciągnęła się, a i efekt nie był zadowalający. Z kolei zaś droższa ekipa do dziś "odbija się nam czkawką finansową". Jak by nie zrobić, zawsze "coś' pozostaje z tyłu. Nie ma jednoznacznego słusznego wyboru, zawsze są plusy i minusy.
Pozdr. :D

tezet
22-03-2006, 17:45
tak, tak
plusy dodatnie i plusy ujemne
jak mówią niektórzy u mnie w pracy

muszę porozmawiać z moją rozsądniejszą połową
trudna sprawa

ale masz dużo radości w domu.
Moje chłopaki to już prawie stare konie

prymasek
22-03-2006, 18:48
mały komentarz do pomysłów zmian w projekcie sznownych kolegów.
Ktoś mi kiedyś napisał, że każda zmiana w gotowym projekcie jest psuciem. Autor napracował się trochę nad tym projektem. Przemyślał wiele różnych możliwości. Jesli zmiany są poważne to może lepiej poszukać innego projektu.


coś z tym jest.
Ale myślę że wszystko zależy jak do projektowania podszedł sam autor. Mnóstwo projektów to po prostu KNOTY zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki, a nawet konstrukcji i rozwiązań generujących koszty. Świadczy to o tym że autor sie niezbyt napracował.
Niektórzy autorzy podchodzą do tego aby było "ładnie".

tezet
22-03-2006, 19:58
OK
my wybralismy oriona z 2 tysięcy knotów

pozdrawiam
tezet

prymasek
22-03-2006, 20:09
my wybralismy oriona z 2 tysięcy knotów



No BA!!!!!!!!!!!!
jedyne słuszne podejście :D

prymasek
23-03-2006, 15:23
Wielkie dzieki,

Do tej pory ten projekcik nam sie najbardziej podoba, a juz szukamy od pewnego czasu. Mysle, ze na tym pozostaniemy.

jeszcze raz wielkie dzieki

gdzie zrobiłeś te zdjęcia???

magigi
24-03-2006, 16:33
Cześć ORIONowcy!!!
Od dłuższego czasu śledzimy Wasze forum i z przyjemnością stwierdzamy że grupka miłośników Oriona rośnie. My również do tego grona się zaliczamy.Jesteśmy co prawda dopiero na etapie WZ ale od dobrych kilku miesięcy wiemy że to właśnie Orion stanie się naszym domem.Tak bardzo przywykliśmy do tej myśli, że kiedy kilka dni temu dostaliśmy WZ na których wypisane było że szerokość max. domu to 10 metrów(nie wiemy dlaczego bo działka ma 28m szerokości),to z tej złości aż się popłakałam. Na szczęście istnieje 20% odchyleń od warunków. To i tak jeszcze o 40 cm za mało ale od czego mamy głowy i architektów. Żaden inny projekt nie wchodzi w gre!!!
Co prawda budowe będziemy mogli rozpocząć dopiero w następnym roku ale dobrze jest wiedzieć, że obok są osoby które już wybudowały(lub budują) ten dom i które nie skąpią porad i ciekawych pomysłów.Wielkie Dzięki Wam Za To!!! :D

AgataSG
24-03-2006, 20:57
http://www.pref-dom.pl/images/realizacje/20051118/2sto.Czyż nie jest œliczny? :D

AgataSG
24-03-2006, 20:58
http://www.pref-dom.pl/images/realizacje/20051118/2sto.jpg

Przepraszam,ponowna próba :wink:

jurand
25-03-2006, 13:42
Oj dawno mnie tu nie bylo, a tu tyle nowych orionowiczow. Niezmiernie to cieszy, rozrasta nam sie rodzinka :D . Wiosna sie zbliza (podobno malymi kroczkami ;) ) wiec czas na kontynuacje budowy rowniez. Ostanio mialem spory dylemat przy wyborze okien. teraz moge sie pochwalic dokonalem juz wyboru, choc gdzies dalej w glowie dylematy tkwia. Nie powiem, ze rowniez argumentem nie byla cena. Ale po kolei. Zdecydowalismy sie na okna PCV w kolorze zloty dab (chyba ostanio najbardziej popularny kolor - ale ma swoja ceche latwo dobrac reszte tzn drzwi i bramy garazowe) obustronnie okleinowane ze szprosami, z tym ze tutaj zona postawila na swoim i powiedziala ze chce miec podzielone na cztery pola, uleglem :wink: Jezeli chodzi o profil to bedzie to ALUPLAST IDEAL INTERTEC 4000 z okuciami firmy MACO Multi TREND. Tak dla przypomnienia system pięciokomorowy półzlicowany o głębokości zabudowy 70 mm, z podwójnym uszczelnieniem, wzmocniony stala ocynkowana wewnątrz profilu. Szyby P4 z zabezpieczeniami 3 stopnia i klamka SECUSTIC. W ten sposob zrezygnowalem z rolet "antywlamaniowych" na rzecz szyb i alarmu oczywiscie - za duzo bylo przeciw m.in. sygnal dla zlodziei ze nikogo nie ma jak rolety przez dluzszy czas opuszczone oraz oczywiscie otwieranie, reczne przy tylu oknach doprowadzilo by mnie chyba do szalu. W dodatku cena rolet bylaby znacznie wyzsza niz doplata za szyby P4 i okucia 3 stopnia. Teraz jestem przed wyborem bramy garazowej. Musze przyznac, ze jak wszedzie diabel tkwi w szczegolowach, ale o tym moze opowiem jak juz sie na jakas zdecyduje. Pozdrowienia Orionowicze. Ah i jeszcze prosba Arkadio jak pamietam mialem swietne rzuty w palmtopie. Moglbys mi je podeslac. Jedna z firm zaoferowala sie zrobic projekt rozlokowania pod centralny odkurzacz free, wiec dlaczego nie skorzystac.

Chris o poranku
25-03-2006, 19:02
Witam wszystkich. Wiosna już puka do drzwi. Ciekaw jestem czy Wam tętno zaczyna bic szybciej i czy poczyniliście już jakieś kroki. Ja dzisiaj wstałem rano. O 8-mej byłem umówiony z ludzmi którzy przywieźli mi betonowe rury przepustowe pod wjazd. Wiadomo od wiazdu trzeba zaczynać. Po rozładunku wbiłem pierwszą historyczną łopatę, aby pogłębic rów przydrożny. Prace skończyłem po dwóch godzinach-ZA WCZEŚNIE. Woda wybijała z dna rowu i nie sposób było pracować. Mały falstart na początek. Daje sobie tydzień na przeczekanie i wtedy znowu uderzę. Muszę się spieszyc. Ekipa czeka i oby się nie rozmyśliła.
Życzę wszystkim dobrej pogody i udanego sezonu w tym roku.

Szymon77
27-03-2006, 07:01
Gdzie nie spojzec to Orion :wink: Milo beddzie pomyslec przejezdzajac kolo ktoregos z nich, ze moze nalezy on do jednego z Was.

Prymasek - ja buduje w Poznaniu wiec zapraszam na wizje. Wiele z twoich watpliwosci bylo kiedys moimi wiec moze skorzystasz z wydeptanych juz sciezek. Wlasnie zakonczylem okna, alarm i instalacje elektryczna a dzisiaj pojawia sie hydraulik. Sa juz konkretne plany co do posadzek i tynkow. On nabralo tempa..... az chce sie patrzec.

tezet
27-03-2006, 16:53
Ja już chce budować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
Też chce JUŻ być na tym etapie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A tu jeszcze DWA miesiące czekania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RATUNKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

agana
27-03-2006, 18:58
Byłam odwiedzić swojego Orionka, a tam zima jeszcze. Najgorsze te roztopy, ale przecież po nich to już tylko wiosna :D. Stadko bocianów (1000 sztuk) podąża do nas. Trzy dni temu były nad Dunajem w Rumunii.
Czas budowy, a tu czasu brak.
Pozdr.

Szymon77
28-03-2006, 09:24
Tezet - 2 miesiace to nic. Zacznij robic to na co pozniej na pewno ci bedzie czasu brakowalo (planuj, planuj, planuj). Pozatym nie raz okaze sie, ze potrzeba jeszcze jednej mapy bo Twoja nie obejmuje np. najblizszego wodociagu a to wszystko idzie w tygodnie wiec zorientuj sie dobrze we wszystkich tematach wodno/elektryczno/gazowych w swoim terenie i odpowiednich urzedach.

Czy ktos z Was rozprowadzal lub planuje cieple powietrze z kominka? Chce to zrobic plaskimi kanalami w posadzce poddasza, zeby nie zajmowac strychu. Jakies doswiadczenia / opinie? Zostaly mi na to 2 tygodnie bo pozniej zalewam posadzki.

ewa.szn
29-03-2006, 18:07
Witajcie fani Oriona...i jego " kuzyna " saturna :wink:
Czy istnieje szansa na obejrzenie Waszych domów. W piątek jadę po syna do Karpacza, chętnie zajechałabym obejrzeć domek w plenerze...;-)
:D

prymasek
29-03-2006, 19:29
Cześć ORIONowcy!!!
Tak bardzo przywykliśmy do tej myśli, że kiedy kilka dni temu dostaliśmy WZ na których wypisane było że szerokość max. domu to 10 metrów(nie wiemy dlaczego bo działka ma 28m szerokości),
Wynika to z szerokości domów stojacych na działkach sąsiednich...



Na szczęście istnieje 20% odchyleń od warunków.
To dobrze sprawdźcie abyście się nie zdziwili na etapie pozwolenia na budowę

tezet
31-03-2006, 23:43
Witajcie

Dokonałem już ostatecznych ustaleń co do wszystkich zmian w projekcie
z ostatnich. o których nie pisałem to:
-powiększenie salonu, kuchni i pokojów nad o 95 cm (likwidacja wykusza)
- powiększenie garażu o 60 cm (będę miał spokój bez piwnicy)
- obniżenie domu o 10 cm (mniejszy fundament)
- powiększenie 1/7 o taras (bo to zła strona była)
- na strychu garderoba i pralnia
reszta to kosmetyka
wpadłem na fajny pomysł ze ścianami na górze. Przesuwając ścianę działową między 2/2 i 2/3 można zyskać przyjemny kąt do pracy (trzeba tylko przesunąć słup S2 o jakieś 20 cm na większy korytarzyk).
mój orionek nabrał fajnych kształtów
i starałem się go nie zepsuć!!!!!

czołem

tezet
31-03-2006, 23:52
delet

agana
01-04-2006, 10:14
No, no! To odnośnie zmian przy Orionie!
Ja jadę dziś sprawdzić, czy wreszcie wiosna nastała na terenie mojego Oriona. Chciałoby się już tam krzątać.

magigi
03-04-2006, 14:13
:D Hej Orionowcy!Jak tam Wasze Orionki?Małe pytanko do EwyG.O ile stopni zmieniliście kąt nachylenia dachu po podniesieniu ścianki kolankowej? Podoba nam sie to rozwiązanie bo minimalnie większym kosztem można wygospodarować dodatkowe pomieszczenie.

Ewa G
04-04-2006, 09:00
magigi,
Nie pamiętam jak (o ile stopni) zmienił się kat nachylenia dachu i nie mam teraz dostępu do naszych wyliczeń na projekcie. Wracam dopiero za tydzień. Można to wyrysowac i policzyć na przekroju, rzuty i przekrój powinien byc na stronie projektu lub poprosić projektantów o przysłanie przekroju z projektu np. w pdf.
Pozdrawiam

prymasek
06-04-2006, 18:21
:D

po wizji lokalnej (DZIĘKI SZYMON) zapadły decyzje o zmianach.

1. Podwyższenie ścianki kolankowej
2. Zostawienie tylnego wykusza i przykrycie go dachem w płaszczyźnie dachu głownego
3. zmiana biegu schodów tak aby wejście na nie znajdowało się od strony "gabinetu"
4. Mniej okienek w garażu i dachowych na strychu więcej dachowych w pokojach na górze
5. Podwyższenie poziomu zero
6. Zlikwidowanie kolumienek z przodu - zamiast tego pojawią się pilastry i mikrospopijny balkonik
7. Poszerzenie budynku o wykusz i ciut od strony jadalni całej
8, na górze wchłonicie powierzchni przy schodach do pokoju....

Projekt poszedł do przeróbki teraz czekam na odrolnienie i potem gznam z pozwoleniem na budowę

agana
09-04-2006, 17:35
Orionek w wiosennej aurze prezentuje się super. O, teraz chciałoby się już w nim zamieszkać, ale droga jeszcze daleka :( . Nawet nasze plany nie są jeszcze skonkretyzowane, co do zakresu prac. Raczej nie uda się w tym roku zakończyć inwestycji, no chyba żeby się ... :roll: ...udało? :wink:

tezet
09-04-2006, 22:10
agano

czyżby nowe zdjęcia?
podeślij jakiś link

agana
10-04-2006, 15:31
No, no. Cóż za spostrzegawczość! :D . Nie robiłam nowych zdjęć, pstryknęłam tylko do zmiany na wiosenny emblemacik.
Pozdrawiam!

Joanna Parapura
11-04-2006, 12:12
Witam wszystkich Orionowców!

sledze ten watek od tygodnia, bo wlasnie zamawiamy projekt oriona. To fantastyczne, ze mozna pogadac z mądrymi ludźmi, ktorzy juz przeszli pierwsze boje i trudy :)! Wciagnelam sie natychmiast i postanowilam wlaczyc do rodziny orionowcow. mam nadzieje, ze przyjmiecie jeszcze jedną zbłąkaną dusze?:) no wlasciwie dwie, a nawet trzy, bo tyle osob liczy nasza rodzina

Chcemy wprowadzic kilka kosmetycznych zmian w projekcie, jestem Wam bardzo wdzieczna, bo Wasze komentarze zbiegły sie z moimi, podsunely tez kilka nowych rozwiazan. Poszukujemy sprawdzonego, niedrogiego architekta, ktory moglby nieco zmienic projekt. Budujemy w okolicach Legionowa, prosilam juz o namiary Chrisa, jesli macie kogos sprawdzonego, bede bardzo wdzieczna

Nurtuje mnie jedna mysl - jaka jest wysokosc planowanego "strychu" - pomieszczenia nad garazem? Bede wdzieczna za wiesci

pozdrawiam po Orionowsku:)
jana

agana
11-04-2006, 13:59
To fantastyczne, ze mozna pogadac z mądrymi ludźmi
Dobrze powiedziane :D Witaj w grupie! Ależ ten Orion się przyjmuje. Fajny dom sobie wybraliśmy.

yogga
11-04-2006, 20:02
Witamy ponownie na forum ale pod innym nickiem.
Nasz Orion rośnie , mury się pną do góry. Budujemy z Ytonga bloczki 36,5 odmiana 400. Śledzimy na bieżąco stronkę i wypowiedzi "zaawansowanych" w budowie.Podpatrujemy i myślimy nad rozwiązaniami , jest ich sporo.
Pozdrowienia dla wszystkich starych i nowych ORIONOWCÓW.
Dzisiaj u nas trochę pada ale jutro ma być lepiej. Siema

prymasek
12-04-2006, 19:30
Nurtuje mnie jedna mysl - jaka jest wysokosc planowanego "strychu" - pomieszczenia nad garazem?
jana


Dziś byłem u Szymona77 i widziałem strych po wylaniu posadzek - mam na mysli pomieszczenie nad garażem - pomiesczenie nie jest docieplone wiec wszystko sie jescze zmieni ale byłem szczerze zaskoczony wysokością.
Są duże skosy ale w najwyższym miesjcu jest na prawdę wysoko - nie miałem miary :lol:

Po wizycie u Szymona postanowiłem że będzie wejście na strych również pokoju i że będzie wyjście również do pomieszczeń nad pokojami na piętrze

Chris o poranku
12-04-2006, 21:11
Witaj Jana. Umknela mi jakos Twoja prosba, albo tez nic nie doszło. Spróbuję Ci wysłać na priva numer do Architekta. Ma on biuro niedaleko Urzedu Miasta w Legionowie. Wiem również że zna lokalizację Oriona-gdzieś w okolicach Legionowa już zbudowanego. Miał mi pokazać, ale nie było czasu.
Wysokośc pomieszczenia nad garażem po zabudowaniu stropu wynosi ok.260cm.

jaana
12-04-2006, 21:39
czyli nie najgorzej, balam się, ze tam bedzie nisko... Dzięki za miłe przyjęcie w grupie! Bede wdzieczna Chris za ten numer do architekta. Powiedzcie, Ci, ktorzy widzą juz oriona w realu :), czy w standardowej opcji - bez poszerzania domu, salon wydaje sie maly? To chyba jedyna rzecz, która budzi moje wątpliwości... Myslałam juz nawet nad tym, czy całkowicie nie wywalic scianki działowej z jadalnia, żeby trochę optycznie powiekszyc przestrzeń, ale moze nie jest tak najgorzej...?

PS - troche zmieniłam nicka, będzie krócej i mniej oficjalnie niz z nazwiskiem :), ale to wciąż ta sama ja:)

Jana

jaana
12-04-2006, 22:23
własciwie powinnam przeprosić - dopiero teraz cofnelam sie do kilku pierwszych postow, które pominelam przy pierwszym czytaniu i znalazłam odpowiedź na moje pytanie a propos wysokości strychu :) ale powtorka to zawsze dodatkowe potwierdzenie, nie? :D Zreszta o wielkosci salonu tez bylo, ale tu akurat wiadomo, ze to kwestia gustu...

Chris, raz jeszcze dzieki za namiary

pozdrawiam wieczornie
Jana

Szymon77
13-04-2006, 07:57
Jana - tak jak piszesz pojecie wielkosci salonu to rzecz wzgledna. Ja bede sie przeprowadzal z bloku i wydaje mi sie wystarczajaco duzy. Wyrzucilem jednak scianke pomiedzy nim a jadalnia.

Z posadzkami wyglada juz bardziej domowo. Nie ma plataniny rur i kanałow. Ekipa skutecznie zapaprala betonem tez listwe progowa i uszczelki przy drzwiach balkonowych na pietrze przez co sie nie domykaja :x :o :oops: :evil: Interpretuje to jednak tak, ze tak im sie ten nasz Orion podoba, ze chca jeszcze wrocic na poprawki :wink:

Ewa G
13-04-2006, 13:54
Radosnych Świąt Wielkanocnych i kolorowych pisanek wszystkim budującym Oriona!

http://foto.onet.pl/upload/19/43/_593043_n.jpg

jaana
13-04-2006, 20:08
Szymonie, to brzmi zupełnie fantastycznie! Posadzki, listwy... zdaje sie, ze przenosiny tuż tuż? Zazdroszczę. My dopiero zamawiamy projekt i mamy nadzieję w ciągu 2 - 3 miesiecy ruszyc z budową. Wiem to brzmi mocno optymistycznie, zwłaszcza że dopiero za kilka tygodni będziemy ruszać z pozwoleniem na budowę, ale mamy "pomocnika", który podobno potrafi załatwić formalności migiem... Sami za siebie trzymamy kciuki :) Ale że kciuków nigdy za mało - proszę Wy też trzymajcie, zeby nasz Orionik mógł niebawem wyjrzeć na światło dzienne :D

Światecznego wszystkiego dobrego dla wszystkich Orionowców!

Jana

prymasek
13-04-2006, 20:54
Posadzki, listwy... zdaje sie, ze przenosiny tuż tuż? Zazdroszczę.

8) optymistka

tezet
14-04-2006, 01:17
witajcie

no no
co za ruch na wątku.
nie było mnie długo bo coś mam spaprane i nie powiadamia mnie o nowych postach.javascript:emoticon(':oops:')

My czakamy jeszcze miesiąc + dwa tygodnie i ruszamy z wykopami.
Widziałem mojego Oriona po poprawkach i uważam, że udało nam się go nie zepsuć. To już coś.

nie wiem czy mówicie wszyscy o tym samy strychu. Nad garażem to chyba nie to samo co nad pokojami. :o

Nad garażem robimy w połowie pralnie/suszarnie/ciemnie z wejściem od łazienki a w połowie garderobę z wejsciem od sypialni..

natomiast NAD pokojami to sie chyba niewiele zmieści bez zmiany wymiarów dachu?????

tezet
14-04-2006, 01:20
ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I PRZEDE WSZYSTKIM RODZINNYCH
ŚWIĄT
DLA BUDUJĄCYCH I PLANUJĄCYCH

WESOŁEGO ALLELUJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Szymon77
14-04-2006, 08:04
Takze wszystkim Wam zycze UDANYCH SWIAT W GRONIE NAJBLIZSZYCH a takze OPTYMIZMU I CIERPLIWOSCI TAK POTRZBNEJ NA BUDOWIE.

Od "posadzek, listew......" do przeprowadzki taka sama droga jak od pozwolenia na budowe do "posadzek i listew" (czyli polmetek mierzac w dniach jak i PLNach). Prymasek widzial to wie (stad jego komentarz) :)

Wszyscy "nowi" i "starzy" bywalcy napiszcie przy tej okazji cos wiecej o planach i marzeniach na ten rok.

Ewa, Jurand, Agana i inni "starzy" - czy zamierzacie skonczyc w tym roku?
Tezet, Jana, Prymasek, Chris, MAgigi (...i wszyscy inni ktorych nie wymienilem a wkopujecie kamienie wegielne...) jakie zamiary i sily na ten rok?

Ja powiem nieskromnie, ze choinke to chce juz ubierac w Orionie :wink: .

tezet
14-04-2006, 09:55
w dużym skrócie

czerwiec 2006 - start
październik 2006 - koniec wszestkich mokrych robót (mury, strop, instalacje, tynki, wylewki
ostatnie ciepłe dni 2006 - elewacja, może okna
ciepłe dni wiosny - przeprowadzka
Święta Wielkanocne - optymistycznie w domu

Jak mi się uda to prześle Wam rysunki zmienionych elewacji

agana
14-04-2006, 13:36
Świątecznie się zrobiło w wątku Oriona.http://www.gify.biz/gify%20okazyjne/gify%20wielkanocne/pis__50_.gif
http://www.gifs.ch/Festtage/ostern/images/kylle1.gif
Również życzę wspaniałych Świąt oraz realizacji planów budowlanych. Moje plany niestety uległy zmianie. Miała być przeprowadzka w tym roku na jesień, ale nie damy rady. Nie sprzedamy na razie mieszkania, bo jesteśmy trochę pochłonięci naszą Małą :D, więc przesuwa się termin przeprowadzki o rok. W bieżącym na pewno zrobimy jakiś zakres, prawdopodobnie dach, ale to jeszcze się okaże. Życie jest pełne niespodzianek :D .
Pozdrawiam świątecznie.

jurand
15-04-2006, 14:41
Ja rowniez chcialbym sie przylaczyc do tego wielkanocnego nastroju i zyczyc wszystkim Orionowiczom wielu radosnych chwil na te Święta, serdecznych spotkań rodzinnych, smacznego jajka i any nam te nasze Oriony rosły jak grzyby po deszczu.

Chris o poranku
16-04-2006, 17:32
Witam i ja serdecznie
i aby było radośnie po Wielkim Poście,
Spokoju w Świeta, Świętego oczywiście
śmiechu na Leja (na stole niech też poleją)
Niech się stanie,
Alleluja.

Miałem napisać wczoraj z życzeniami, ale gdy tylko skończyłem pracę na działce, trzeba było iść ze święconką, a teraz właśnie skończyliśmy chrzciny naszego synka (jesli pisze krzywo to mnie ktos poprawi).
U mnie- podobnie jak u Agany, plany były i są tyle że życie je ciągle zmienia. Juz niestety nie zdążyłem sie pozbyc kolumn z przodu.Ciagle walczę. Juz jest wjazd, we wtorek, ogrodzenie-start, koparka-start. na działce miekko-trzeba utwardzić drogę. za półtora tygodnia wchodzi ekipa.
Liczę że pod koniec lipca bedzie stan surowy, przed zima okna, drzwi i instalacje. Będzie inaczej..... tez będzie dobrze.
Wszystkim życze sukcesów i jednoczesnie spokojnego roku. Żart?-moze przynajmniej w cześci się spełni.

jaana
16-04-2006, 22:34
Gratulacje z okazji chrzcin synka, Chris!

W ramach świątecznych marzeń i my dorzucimy swoje: mamy ambitne plany do późnej jesieni zamknąć całość w środku z intalacjami i oknami - do wykończenia, a na wiosnę robić wykończeniówkę i być moze nastepne swieta już w orionie???? Takie są marzenia, czas pokaze resztę... Tak czy owak cieszy mnie jedna myśl - że ten czas do następnej wiosny spędzę w Waszym, milym towarzystwie :P Jestem tu od niedawna, a czuję się jak w gronie przyjaciół! Wierze, ze to pomoze przetrwać trudne chwile, które nie łudźmy się, z pewnoscią jeszcze przed nami :wink:


Świątecznej drugiej połowy Świąt! :D

Jana

magigi
17-04-2006, 11:10
Witam!
Dawno mnie tu nie było. W tym przedświątecznym zabieganiu nie było nawet kiedy forum odwiedzić. Co prawda Święta prawie dobiegają końca ale życzę wszystkim orionowcom dużo zdrówka, ciepła, miłości, cierpliwości w budowaniu i dobrych wykonawców.
Co do planów na ten rok to..... tylko plany(niestety). W następnym tygodniu idziemy dopiero do architekta troszeczkę pozmieniać naszego orionka. Potem pozwolenie na budowę i to chyba tylko tyle na ten rok. Ale nam się nie spieszy. Będziemy budować etapami. To by było na tyle.
Miłego świętowania i mokrego lanego.
:D

tezet
17-04-2006, 18:54
rzeczywiście

ten wątek to drugi dom, prawie własny orionek

gdyby to kogoś zainteresowało to poniżej rzuty naszago Oriona po zmianach.


http://foto.onet.pl/upload/18/74/_593975_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/5/92/_593976_n.jpg

P.S.
ciekawe czy się załączyły
to moje pierwsze

Szymon77
18-04-2006, 08:13
Oj cieplo i rodzinnie sie zrobilo na tym forum.

Fajne pomysly i niezle szkice Tezet . Czy drzwi z tylu garazu zastapia wewnetrzne przejscie do niego z pom. gospodarczego czy to poprostu dodatkowy wyjazd dla kosiarki (myslalem o takim rozwiazaniu)? Swoja droga jak dalej bedziesz tak odwarznie zmianial orginalny projekt to bedziemy Cie musieli skierowac na jakies inne forum (Neptuna, Plutona czy innego Urana) bo to juz nie bedzie Orion :wink: :D

P.S. Przepraszam, ze pisze tak powoli ale jestem troche ociezaly po tych swietach :lol:

tezet
18-04-2006, 11:02
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Taaaak
to ja już chyba wole na Marsa (bo to blisko)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

To z tyłu garażu to jest rzeczywiście wyjazd dla kosiarki, grabi i taczki może rowerów.
Z drugiej strony to tak na prawdę zmieniłem tylko elewację. W środku niewiele się zmieniło.
A z ostatnich inspiracji muratorem to "spiżarnia" zostaje.
Tylko jej funkcja zmienia się na szatnię z wejściem z holu.

agana
19-04-2006, 19:05
Tezet! Czyli spiżarnia nie jest spiżarnią :). U nas jej kosztem powstała szafa wnękowa w przedsionku. Zauważyłam to samo rozwiązanie, co u nas, wyjście z wykusza na taras. Wyjście zaś dla kosiarki, to dobre, o tym nie pomyślałam. Kosiarka będzie musiała fatygować się z drugiej strony :D

tezet
19-04-2006, 19:28
a spiżarnia niech stanie się szatnią

Dzisiaj mi przygrzało i to już na własnej ziemi.

ścisk dla wszystkich

jaana
20-04-2006, 21:39
Rzeczywiście elewacja wyglada baardzo efektownie! My wybieramy się w przyszłym tygodniu do architekta na małe przerobki, jednak w ogladzie ogolnym elewacja chyba nie bardzo sie zmieni. Oto nasze plany, powiedzcie co myslicie:
1. Planujemy powiekszyc garaz wydłuzajac go na równi z elewacją wejścia. Wygospodarowaną w ten sposób przestrzeń garażu od strony ogrodu przerabiamy na pomieszczenie gospodarcze.
2. Dzięki temu nie musimy już mieć gospodarczego w domu, więc przesuwamy w jego stronę i powiększamy jego kosztem łazienkę
3. z pozostałej części łazienki aranżujemy szafe wnękową w przedsionku
4. spizarke otwieramy i włączamy ja w przestrzeń kuchni, do zagospodarowania przez szafki kuchenne i tym podobne. Mamy nadzieję, że wówczas chociaż troche optycznie powiekszy się kuchnia
5. na górze pomieszczenie 2/1 włączamy do 2/4, czyli troche powiekszamy pokój , likwidując "poczekalnie przed łazienką" - jak to ktoś trafnie określił
6. z pomieszczenia nad garazem chcemy zrobić gabinet - bibliotekę, z wejsciem z sypilani 2/2 (Moja druga połówka już widzi oczami duszy jak z biblioteki wpełza do sypialni światło budzącego się słońca.... - jest tylko mały problem - strych bedziemy mieć od północy :D . Ale to nie przeszkadza miec marzenia, nie? :D )
7. oczywiście, jak większość szanownych Orionowców, podnosimy ściankę kolankową - tylko pytanie do Was o ile w końcu warto ja podnieść, bo tu juz różne głosy były. dajcie znać, na czym stanęło, ze jest najkorzystniej :)

To tak z grubsza wszystkie zmiany. Wydaje mi się, ze w większości zgadzaja się z Waszymi, napiszcie proszę, bo moze któraś z nich np wam się nie sprawdziła i nie ma co sobie z nią głowy zawracać.

pozdrawiam bardzo wiosennie wszystkich Orionowców

Jana

Marek_42
24-04-2006, 18:43
Witam serdecznie :D
Jestesmy równiez zainteresowani tym projektem domu .
Przeczytałem juz chyba wszystkie posty :-? i mnie głowa boli .
jestesmy z Wrocławia , moze ktos w okolicach juz buduje ten dom i mozna podgladac :wink: jednak co real to real .

bardzo prosze o kontakt .
Pozdrawiam

marek i Irenka

GosiaŚ
25-04-2006, 11:51
Witam wszystkich!
Właśnie dzisiaj zamówiliśmy projekt domku Orion I i postanowiłam do Was dołączyć.
Długo szukaliśmy, a ten domej jest dla nas najładniejszy i najbardziej funkcjonalny.
Dla nas nie wymaga on wiekszych przeróbek. Nie będzie tylko okna w pomieszczeniu nad garażem, gdyż chcemy zmniejszyć odległość do granicy z 4 do 3 metrów. A ze spiżarki zrobimy szafę wnękową. I tyle naszych przeróbek. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Szymon77
25-04-2006, 11:56
Witamy i gratulujemy wyboru :D :D :D :D :D :D :D

GosiaŚ
25-04-2006, 13:24
A dziekuję! :D

jaana
25-04-2006, 21:11
a już miałam krzyczeć "hop, hop, jest tam kto?" :D bo nagle taka głucha cisza zapadła na forum... Czyżby wszystkich "starych" forumowiczów wymiotło na budowy???? Serdecznie witam nowe głosy!

Mam nadzieję, ze "starzy" też jeszcze powrócą na forum, bo bez Was zupełnie tu "łyso" 8) A, no i nie zostawiajcie mnie bez odpowiedzi - moja scianka kolankowa czeka na Wasze porady! O ile warto ja podwyższyć?

za oknem wiosna jak się patrzy, więc "niech się mury pną do góry" :D Czego Wam i wkrótce, mam nadzieję, sobie :) życzę z całego serca!!!!

Jana

agana
25-04-2006, 21:41
Ależ są i "starzy", tylko czasu brak. Witam także nowych :D Rzeczywiście piękna wiosna, więc i nas wymiotło na budowę. Rozmawialiśmy z fachowcami w sprawie pokrycia dachu. To kolejny etap u nas. Jeśli chodzi o ściankę kolankową, to my podnieśliśmy tylko o jeden bloczek, aby za bardzo nie zakłócić proporcji na linii dach -balkon (nie wydłużaliśmy dachu) i dla mnie jest ok. Na 4-ej stronie rozmawialiśmy sporo o ściance, to może coś z tego jeszcze wywnioskujesz. Pomyślnych rozwiązań. :D

prymasek
26-04-2006, 08:48
1. Planujemy powiekszyc garaz wydłuzajac go na równi z elewacją wejścia. Wygospodarowaną w ten sposób przestrzeń garażu od strony ogrodu przerabiamy na pomieszczenie gospodarcze.



A co z dachem ??? jesli zrównacie ścianę frontową musicie jakoś rozwiązać problem dachu - pewnie sie da ale z drugiej strony to załamanie ma na celu skrócenie elewacji (optycznie)

prymasek
26-04-2006, 08:51
A, no i nie zostawiajcie mnie bez odpowiedzi - moja scianka kolankowa czeka na Wasze porady! O ile warto ja podwyższyć?


ja podwyższam o jedne pustak - tyle nie zniszczy mam nadzieje wizualnie domu

Chris o poranku
26-04-2006, 21:43
Witam,
Wpadłem tutaj miedzy budową a spaniem. Dzisiaj u mnie weszła ekipa wiec roboty zrobiły sie "powazne".
Ja podwyższam sciankę o jeden pustak czyli 22 cm. Myslę, że wystarczy. W razie czego ucieknę od efektu trumny wysuwając ścianki gipsowe do wewnątrz robiąc tym samym schowki na "coś tam".
Jaana ja tez jestem ciekawy, jak i Prymasek, co zrobicie z dachem. Od czoła będziecie mieli dach w jednej płaszczyźnie,a od tyłu jak w standarcie-czyli cofniety nad garażem?

tezet
27-04-2006, 00:17
witajcie

ale Nas się narobiło.
to dobrze, bo każda nowa osoba tylko potwierdza, że to najlepszy projekt.

jaana. Nie jestem architektem ale jak by się długo przyglądać projektowi to można zauważyć że wszystkie ściany i otwory okienne są ustawione symetrycznie i tworzą ciągłe linie. (linia schodów i spiżarki, część szersza[salon i kuchnia z wykuszem] jest tej samej szerokości co pokój z garażem, itp.)

poza tym spróbuj sobie wyobrazić jak będzie wyglądał układ kuchnia,holl, schody oglądany z różnych miejsc. Przesuwając ścianki działowe jedną trochę do przodu inną trochę do tyłu zakłóca się jakiś porządek linni.

schodząc na ziemię, to na mojej działce powstał już pierwszy budynek !!!!!!
budowlańcy postawili sobie sławojkę ;)

prymasek
27-04-2006, 07:08
schodząc na ziemię, to na mojej działce powstał już pierwszy budynek !!!!!!
budowlańcy postawili sobie sławojkę ;)


i na tym koniec????? :lol:

Ewa G
27-04-2006, 08:00
Odnosnie tej ścianki kolankowej, to tak to wygląda u nas.
Trzeba odjąc dodane pustaki i nieco pochylić dach, zeby wyjść na stan w projekcie. Najlepiej wydrukowac i narysowac na tym, to bedzie wiadomo jak pokoj sie zmniejszy.
Moze cos te zdjecia pomoga, :wink:
http://foto.onet.pl/upload/26/16/_596142_n.jpg http://foto.onet.pl/upload/8/76/_596143_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/46/34/_596144_n.jpg
sypialnia, pokój nad garażem, łazienka (wg projektu)
pozdrawiam i zycze trafnej decyzji

Ziemba
27-04-2006, 17:17
Witam Orionowiczow, po dlugim namysle i roznych zmianach zdecydowalismy sie na Oriona II. Tak wiec dolaczamy do szanownego grona :D Sledzimy watek od dluzszego czasu. Co prawda jescze nie zakupilismy projektu, ale nastapi to wkrotce.
Na poczatek napisze ze wczoraj widzielismy pieknego Orionka II :D . Inwestorzy podniesli scianke kolankowa o 50 cm, nie ruszajac dachu, i wcale nie zmienilo to proporcji i uroku. Jestesmy zachwyceni po tej wizycie. My tez chcemy podniesc scianke, ale chyba o okolo 25 cm. Nad pozostalymi zmianami jeszcze siedzimy i chetnie skorzystamy z waszych rad.
Pozdrawiam serdecznie
Magda

bryza2005
27-04-2006, 19:50
Witamy!
Tydzień temu złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę. Wybraliśmy projekt Orion II. Mamy nadzieję zacząć w tym roku (stan 0). Wprowadziliśmy klika zmian do projektu, jak każdy.
Pytanie do Ziemby, czy mogłabyś zdradzić gdzie widziałaś zrealizowanego Orionka .
Pozdrawiamy Ola, Rafał i Klaudia

jaana
27-04-2006, 20:43
A mówiłam, ze liczę na wasze opinie? Co dziesiąć głów to nie dwie, nie? :D Być moze macie racje z garażem. Po wstępnej analizie planów wydało nam się to korzystnym rozwiazaniem, dlatego dzieki, za wasze uwagi. Niebawem idziemy do architekta, więc pewnie spojrzy fachowym okiem i odradzi ostatecznie albo przytaknie... Jasne takie wysuniecie do przodu troche zniekształci symetrie bryły, ale za to byłaby szansa dodatkowego pomieszczenia... Jeszcze będziemy mysleć. Tak czy owak Orion i tak jest uroczy! :)

Raz jeszcze dzięki za wszystkie głosy i cudowne zdjecia - marzy mi się, zeby moja budowa była juz tak zaawansowana :( Tymczasem mamy dość duże zawirowania z działka i budowa pewnie jednak się przesunie w czasie. Nic to! Nie tracę nadziei Co, ja nie dam rady? :wink:

pozdrawiam

jana

Ziemba
27-04-2006, 21:48
Witamy!
Tydzień temu złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę. Wybraliśmy projekt Orion II. Mamy nadzieję zacząć w tym roku (stan 0). Wprowadziliśmy klika zmian do projektu, jak każdy.
Pytanie do Ziemby, czy mogłabyś zdradzić gdzie widziałaś zrealizowanego Orionka .
Pozdrawiamy Ola, Rafał i Klaudia

Fajnie ze ktos z okolic bedzie budowal Orionka, my tez chcemy w tym roku postawic stan zero, zobaczymy co z tych planow wyjdzie. Podzielcie sie waszymi zmianami. wysle namiary na priva :)

bryza2005
28-04-2006, 20:33
A to kilka naszych zmian:
-wnętrze
schody żelbetowe; wygospodarowanie korytarzyka na piętrze (niezależne wejście do pomieszczenia nad garażem) kosztem łazienki; obniżenie poziomu garażu względem poziomu parteru o 14cm (decyzja ostateczna w trakcie realizacji)
-zewnętrzne
stolarka okienna tj. elewacja boczna dołożyliśmy okno na parterze obok wykusza wymiary takie same jak w wykuszu i okienko na piętrze (w linii tego dodatkowego); w elewacji ogrodowej zmniejszyliśmy okno w gabinecie natomiast powiększyliśmy w salonie i będzie służyć jako wyjście na taras, który oczywiście też będzie inny niż w oryginale 8), drzwi wyjściowe z tyłu garażu;
w elewacji frontowej poszerzyliśmy garaż i dodaliśmy filarek (dwie bramy wjazdowe) być może podciągi nad bramami z lekkim łukiem :wink:, trochę zwężyliśmy okno w kuchni, łazience i pom. gospodarczym;
Podwyższamy ściankę kolankową o 25cm, natomiast poziom parteru obniżamy o 14cm
To tyle-chyba :)
Pozdrawiamy

agana
29-04-2006, 16:55
Ostro zabraliśmy się za nasz dach. Na razie teoretycznie :D . Zastanawiam się nad oknami dachowymi: Fakro czy Velux i nad rozwiązaniami, chodzi mi o uchylność, obrotowość itp.:roll: Może ktoś już wypróbował okna dachowe? A swoją drogą, jak to wszystko od zimy podrożało :x

tezet
06-05-2006, 23:47
podciągam do góry

im jest Nas więcej
tym rzadziej tutaj zaglądamy


dogadałem się z wykonawcą i jak dobrze pójdzie to zamieszkamy w orionku za około 250 t.

ścisk

magigi
07-05-2006, 08:15
Widzę, że praca wre!
U nas niestety jeszcze to potrwa bo musięliśmy złożyć pisemko do gminy o minimalne zmiany w WZ. A wszystkiemu winne jedno słówko: do. Tak więc projekt nadal leży w szufladzie :( .
Odnośnie zmian w projekcie to wiele u nas tego nie będzie:
1. Poszerzenie garażu o 1m;
2. podniesienie ścianki kolankowej o 30cm;
3. zmiana kąta nachylenia dachu dla zachowania lini balkon-okap;
4. włączenie spiżarni do kuchni;
5. przesunięcie ścianki działowej pomiędzy 1/2 i 1/8 w celu powiększenia łazienki;
6. ścianka działowa pomiędzy jadalnią a salonem;

Reszta to kosmetyka :D

agana
07-05-2006, 19:43
Witajcie :D Tak piękna pogoda, że aż budować się chce. Zdecydowaliśmy się już na dachówkę, zostało ustalenie szczegółów z wykonawcą. Odbyliśmy kilka rozmów i mam nadzieję, że wybraliśmy dobrze. Duży rozmach cenowy, a kasę trzeba liczyć, bo to jeszcze ooogrom prac.
Ja nie jestem taką optymistką, jak Tezet i niestety wg moich wyliczeń 250 to mało, ale to każdemu zawsze inaczej wychodzi. Oby nam wyszło jak najlepiej i najtaniej. :D

tezet
08-05-2006, 08:56
agana
zdradź szczegóły
jaka dachówka?

agana
08-05-2006, 11:00
Zdecydowaliśmy się na dachówkę cementową Braasa Lumino, celtycka- ciemno-czerwona (powlekana). Miała być ceramiczna, która chyba jednak ma przewagę nad cementową, ale ostatecznie dach mamy wg projektu, który przewiduje cementową, no i jednak jest trochę taniej. A jaką Ty planujesz?

Szymon77
08-05-2006, 11:17
Agana - nie pamietam jak jest napisane w projekcie ale mozna dachowki stosowac wymiennie (cement lub ceramika). W kazdym razie rozmawialem z projektantem, kierasem i wykonawca i wszyscy powiedzieli mi, ze nie bedzie problemu jak wloze ceramike. Udalo mi sie tez swego czasu upolowac promocje na Rupp Ceramike w cenie cementowej wiec jesli sie nie spieszysz to czekaj i lap okazje (przewaznie wiosna i jesienia).

Tezet - im blizej konca tym moje zalozenia zamkniecie sie w 250k wydaja sie byc mniej realne. Prowdopodobnie jest to kwota w ktorej uda mi sie zamknac prace murarskie + plytki, parkiety, schody jednak bez ogrodzenia dzialki, brukow, ocieplenia budynku, kuchni i mebli. Wiec jesli tak rozumiesz stan do wprowadzenia sie to sa jakies szanse.

...wlasnie skonczylem tynki :D

agana
08-05-2006, 12:02
Rzeczywiście Twoi Fachowcy mają rację, że ta solidna konstrukcja dachu nadaje się również pod ceramikę, moi też to potwierdzali, ale w tej chwili nie mogę złapać atrakcyjnej pomocji na ceramikę. Zresztą sama cena dachówki, to nie wszystko, potrzeba jej więcej i fachowcy drożej sobie życzą za jej ułożenie.
Szymon, czy w tej kwocie 250 uwzględniłeś instalacje? Jak rozumiem do tej kwoty nie wliczacie ceny działki i wszystkich tych kosztów doprowadzenia mediów, formalności itp. Rozumiem, że to koszt materiałów i robocizny?

tezet
08-05-2006, 12:21
witajcie

na 250 podpisałem umowę z wykonawcą (R+M) na cały budynek. (mokre roboty, dach, instalacje, tynki) (dachówkę i posadzki wybieram sam) do tego trzeba pewnie jeszcze dodać wposażenie kuchni i łazienki.
Tak więc z dużym zapasem chcemy zamieszkać ze wszystkim za 300.

Facet ma już za sobą kilka domów i własną firmę, nie ma potrzeby "dorobienia" się na klientach.
przynajmniej to wygląda optymistycznie a jak będzie to się okaże.

Szymon czy Ty przypadkiem nie budujesz gdzieś niedaleko stolycy?
pozdrawiam

Szymon77
08-05-2006, 12:34
Przyznam, ze nie slyszalem o tym, ze moga byc rozne ceny za ulozenie ceramiki vs cementowej. Nie do konca rozumiem tez dla czego mialo by wyjsc wiecej tej drugiej. 1m2 to 1m2. Moze wyjsc ktorejs wiecej ilosciowo (sztuk) jesli jest mniejsza sama w sobie ale metry powinny byc te same. Moi wykonawcy mowili, ze ceramike lepiej im sie uklada ze wzgledu na lepsze spasownia i lepsza obrobke (ciecie). Warto zwrocic uwage tez zeby byla barwiona w masie (czyli po przecieciu ma ten sam kolor w calym przekroju - a troche ciecia przy lukarnach jest). Ponoc jest pozniej mozliwosc zamalowania ich jakimis specjalnymi farbami ale nie jestem pewien.

250 uwzglednia instalacje CO, kanaliza, woda i gaz ale nie uwzglednia przylaczy. Te ostatnie nie byly znowu takie drogie (1800 kanaliza, 1000 woda, 1000 gaz i cos kolo tego za prad). Jestem jeszcze w trakcie rozliczania sie z hydraulikiem i tynkarzami i zamierzam zrobic "inwenture". Wtedy podlicze koszty do tego etapu na ktorym jestem i sie z Wami podziele (niestety nie kosztami) :wink: .

Szymon77
08-05-2006, 12:39
Tak - buduje prawie w samej stolycy! Stolycy wielkopolski oczywiscie - Poznania.

prymasek
08-05-2006, 15:45
ja moge sie kosztami z kims podzielić :-))))


Szymon mała prośba jak będziesz sie dzielił podziel sie etapami
bo jestem na etapie wybierania materiałów wykonawców i chciałbym mieć jakąś taka orientacyję.....pliski



pozdrawiam

tezet
08-05-2006, 23:37
no to zmyłka z tym Poznaniem
nie poznałem się na tych Twoich pustakach z Ożarowa.

Z drugiej strony to miło, że budujecie w różnych ciekawych miejscach. Będzie gdzie przyjeżdżać na wakacje.

ścisk

Szymon77
09-05-2006, 08:23
Jasne - jak w 2012 odbeda sie mistrzostwa europy to zapraszam - do stadionu calkiem niedaleko.
(wiem, ze pilka w tak zroznicowanym geograficznie towarzystwie to grzazki temat wiec nie ciagne dalej) :wink: :D

W samych okolicach Poznania powstaja 4 Oriony (lacznie z moim) - tyle przynajmniej osob odezwalo sie do mnie (i odwiedzilo) przez to forum. Pytanie ile jest "niezrzeszonych"......

Nie wiedzialem, ze Winerberger jest z Ożarowa (brzmi tak zagramanicznie) :wink:

agana
10-05-2006, 10:24
No i klamka zapadła. Wpłacamy zaliczkę na Braasa (wypadło najkorzystniej) i czekamy aż nasz dekarz upora się ze swoimi robotami i wejdzie do nas, a wypadnie to mniej więcej za miesiąc :( . Szkoda, bo już bym chciała widzieć czapeczkę na Orionie. Wciąż jeszcze nie podjęłam decyzji, co do okien. Nie wiem czy Fakro, czy Velux :roll: