PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

MaroK
06-08-2009, 21:16
To się nazywa wyczerpująca odpowiedź! :)
Dziękuję ci Magdac baaardzo i myśle, że zacznę się teraz na serio zastanawiać nad tą narożną płytą i naszą wymarzoną lodówką z kostkarką ;) (mała rzecz, a cieszy). Bałam się, że przy zabraniu tylu zentymetrów przy schodach będzie problem z wejściem, wyjściem i przejściem jednocześnie :D
My również zrezygnowaliśmy ze spiżarki, bo nie chciałam niepotrzebnie zagracać nieiwelkich pomieszczeń, a poza tym to ja jestem straszną fanką dużych i jasnych przestrzeni w domu (co w rionku nie jest łatwe), więc zabieram tyle ścian ile się da... Ale oczywiście co orionek i jego mieszkańcy to inne gusta, za to najlepsze jest to, że mozna podpatrzeć i powybierać najlepsze dla siebie "kawałki" :roll:

Wracając do płyty grzewczej w kuchni - widziałam bardzo ciekawe okapy w kształcie rury, która z powodzeniem wyciąga te same opary, co większy okap, więc będę mysleć intensywnie nad rozwiązaniem tego problemu, bo coraz bardziej jestem przekonana, że się da!

magdac
06-08-2009, 21:28
No, z takim okapem, to na pewno będzie ok. A planujesz też jakiś półwysep oddzielający kuchnię od stołu, czy nie? Bo jeśli tak, to jeszcze tu może być problem. Przy płycie umiejscowionej narożnie raczej zrezygnowałabym z półwyspa, bo będzie za ciasno między szafkami.

groomek
06-08-2009, 21:46
witajcie ponownie
budowa orionka postępuje dość szybko i właśnie głowimy się z majstrami jak to w tym naszym orionku jest ze stropem
Zmieniłem strop na monolit i okazuje się że zostawiając oryginalne podciągi czyli o wysokości 24 cm jest problem i wychodzi na to że sufit nie będzie jedą wielką połacią tylko właśnie bedą widoczne podciągi.
Czy ktoś jeszcze tak ma z posiadaczy orionka?
czy może znacie sposób na równy sufit?

EwaWoj
06-08-2009, 21:55
Magdo śliczny twój ORIONEK :lol: ja również zrezygnowałam ze spiżarki a układ kuchnii będę miała podobny :wink:

EwaWoj
06-08-2009, 22:01
witajcie ponownie
budowa orionka postępuje dość szybko i właśnie głowimy się z majstrami jak to w tym naszym orionku jest ze stropem
Zmieniłem strop na monolit i okazuje się że zostawiając oryginalne podciągi czyli o wysokości 24 cm jest problem i wychodzi na to że sufit nie będzie jedą wielką połacią tylko właśnie bedą widoczne podciągi.
Czy ktoś jeszcze tak ma z posiadaczy orionka?
czy może znacie sposób na równy sufit? chociaż nie jestem panem to tobie odpowiem :wink: :lol: ja mam monolit i u mnie nie widac podciągów ale jak to zostało zrobione to tego niestety nie wiem 8) ale jutro będę na budowie to mogę się dowiedziec :D

groomek
06-08-2009, 22:09
Dzieki EwaWoj za szybkie info
Byłbym wdzięczny gdybyś sprawdziła jak to się u Ciebie zadziało że nie widzisz podciągów. Thx
PS. chyba źle przeczytałaś gdyż napisałem PONOWNIE - ponieważ kiedyś tu pisałem parę postów.
Oczywiście notorycznie, wręcz nałogowo czytam Wasze posty.
pzdr

EwaWoj
06-08-2009, 22:32
Dzieki EwaWoj za szybkie info
Byłbym wdzięczny gdybyś sprawdziła jak to się u Ciebie zadziało że nie widzisz podciągów. Thx
PS. chyba źle przeczytałaś gdyż napisałem PONOWNIE - ponieważ kiedyś tu pisałem parę postów.
Oczywiście notorycznie, wręcz nałogowo czytam Wasze posty.
pzdr sorki za złe przeczytanie :oops: chociaż jest wesoło :wink: :lol: jutro dowiem się dokładnie i napiszę :lol: u nas nie było chyba większych z nim problemów bo nie kojarzę aby nam zgłaszali jakieś uwagi czy problemy

Dobrusiak
07-08-2009, 08:53
czytasz moje wypociny? :D :wink:
myślałam że nikt oprócz Ewki-EwyWoj nie czyta
dziękuję za miłe słówka :D

Danka, a ja też czytam na bieżąco Twój dziennik :lol: nie biorę udziału w dyskusji, ale jestem "podglądaczem"

Czy zauważyliście, że w dyskusji nt budowy oriona biorą udział prawie same kobiałki? :lol: :lol: :lol:

dankaf
07-08-2009, 08:57
Danuś jak możesz :wink: :lol: jakie wypociny??? toż to porządny dziennik przecież jest :lol: :lol: :lol:
dziękuję Ewuniu :D

dankaf
07-08-2009, 09:02
Danka, a ja też czytam na bieżąco Twój dziennik :lol: nie biorę udziału w dyskusji, ale jestem "podglądaczem"
naprawdę :D ........jak fajnie..... ślicznie Ci dziękuję Dobrusiu :D
teraz już wiem dlaczego mam tyle wyświetleń :wink:


Czy zauważyliście, że w dyskusji nt budowy oriona biorą udział prawie same kobiałki? :lol: :lol: :lol:
pewnie dlatego że pojawiają się pierdółki w stylu "zastanawiam się nad tymi płytkami a taką kuchnią"....... :lol:

EwaWoj
07-08-2009, 10:47
czy ktoś z was zakładał społeczny komitet budowy np.wody i kanalizacji???? w jaki sposób założyć taki komitet, czy wystarczy tylko forma papierowa powołania komitetu: cel, zadania, lista członków czy może wymagana jest zgoda jakiegoś urzędu? kto pomoże :-?

pablitoo
07-08-2009, 12:06
Czy zauważyliście, że w dyskusji nt budowy oriona biorą udział prawie same kobiałki? :lol: :lol: :lol:
pewnie dlatego że pojawiają się pierdółki w stylu "zastanawiam się nad tymi płytkami a taką kuchnią"....... :lol:

Hmmm - no niby tak :D - ale generalnie nie tak do końca ...

:wink:

pablitoo
07-08-2009, 12:24
To się nazywa wyczerpująca odpowiedź! :)
Dziękuję ci Magdac baaardzo i myśle, że zacznę się teraz na serio zastanawiać nad tą narożną płytą i naszą wymarzoną lodówką z kostkarką ;) (mała rzecz, a cieszy). Bałam się, że przy zabraniu tylu zentymetrów przy schodach będzie problem z wejściem, wyjściem i przejściem jednocześnie :D
My również zrezygnowaliśmy ze spiżarki, bo nie chciałam niepotrzebnie zagracać nieiwelkich pomieszczeń, a poza tym to ja jestem straszną fanką dużych i jasnych przestrzeni w domu (co w rionku nie jest łatwe), więc zabieram tyle ścian ile się da... Ale oczywiście co orionek i jego mieszkańcy to inne gusta, za to najlepsze jest to, że mozna podpatrzeć i powybierać najlepsze dla siebie "kawałki" :roll:


I o to właśnie chodzi - ilu inwestorów - tyle aranżacji - i to jest piękne - nikt stricte nie trzyma się założeń projektowych tylko sam aranżuje sobie wnętrza do własnych potrzeb , założeń i gustów.

U nas również - duża przestronna kuchnia / bez spiżarki / - ponieważ podobnie jak przedmówczyni lubimy duże przestrzenie - a co jak co - kuchnia duża i przestronna musi być :D , powiększony wiatrołap , duży i przestronny pokój nad garażem , powiększona jadalnia z dużym stołem / 8-10 osób / , etc ...

- Ale bardzo miło i ciekawie czyta się wasze dyskusje - drogie panie :D

PS. Dzisiaj rano mieliśmy wizytę kolejnej przemiłej pary rozpoczynającej budowę Oriona w naszych podkrakowskich okolicach - jak widać - Orion pięknym domem jest ...

:D

EwaWoj
07-08-2009, 13:06
Pablitoo a może wiesz coś na temat komitetów budowy???

pablitoo
07-08-2009, 13:17
Niestety nie ...

Dobrusiak
07-08-2009, 13:57
Czy zauważyliście, że w dyskusji nt budowy oriona biorą udział prawie same kobiałki? :lol: :lol: :lol:
pewnie dlatego że pojawiają się pierdółki w stylu "zastanawiam się nad tymi płytkami a taką kuchnią"....... :lol:

Hmmm - no niby tak :D - ale generalnie nie tak do końca ...

:wink:

Pablitoo WRESZCIE JESTEŚ? Czyżbyś był na wakacjach? To do Ciebie niepodobne, żebyś tak długo nie uczestniczył w naszych konwersacjach. Ja niestety na wakacje na razie nie jadę, bo tynkarzy trzeba pilnować, bo hydraulik i wylewki umówione. I ciągle jest "nie mogę bo..." Ale na pocieszenie pojechaliśmy wczoraj na U2 :lol: :lol:

dankaf
07-08-2009, 14:03
może wiesz coś na temat komitetów budowy???

Ewuś podaję Ci link-niestety nie jest to obszerne wyjaśnienia ale może napiszesz na pw do danej osoby która miała podobny problem i ona Ci w tym pomoże

http://forum.muratordom.pl/komitet-spoleczny-jak-zalozyc,t98222.htm

dankaf
07-08-2009, 14:05
pojechaliśmy wczoraj na U2 :lol: :lol:
no nie..........ale Ci zazdroszczę :wink:
a ja czekam może kiedyś w wielkopolsce pojawi się jakaś klasyka metalu :wink:

Dobrusiak
07-08-2009, 14:19
pojechaliśmy wczoraj na U2 :lol: :lol:
no nie..........ale Ci zazdroszczę :wink:
a ja czekam może kiedyś w wielkopolsce pojawi się jakaś klasyka metalu :wink:

Danusiu, mam nadzieję, że przy następnej trasie też zahaczą o Chorzów i wtedy zapraszam do mnie do Oriona (mam nadzieję, że wtedy już będę w nim mieszkać), bo do Chorzowa mam rzut beretem :)

dankaf
07-08-2009, 14:36
uważaj Dobrusiu bo zrobie to z zaskoczenia :lol:

Dobrusiak
07-08-2009, 14:50
hihi nie ma porblemu, będziesz się czuła jak u siebie w domu - nie będziesz się np. pytać, gdzie toaleta :) ;)

A póki co teraz rozglądam się za podłogami, bo jak przyjdą z wylewkami to chciałabym już mieć jakieś konkretne poziomy ustalone.
W salonie planujemy podłogę z desek, kuchnia i jadalnia chyba tak jak wszyscy - płytki (chociaż Jarek upiera się żeby w jadalni też były dechy bo przyjemniejsze dla stóp)

EwaWoj
07-08-2009, 15:18
może wiesz coś na temat komitetów budowy???

Ewuś podaję Ci link-niestety nie jest to obszerne wyjaśnienia ale może napiszesz na pw do danej osoby która miała podobny problem i ona Ci w tym pomoże

http://forum.muratordom.pl/komitet-spoleczny-jak-zalozyc,t98222.htm dzięki Danuś

EwaWoj
07-08-2009, 15:24
hihi nie ma porblemu, będziesz się czuła jak u siebie w domu - nie będziesz się np. pytać, gdzie toaleta :) ;)

A póki co teraz rozglądam się za podłogami, bo jak przyjdą z wylewkami to chciałabym już mieć jakieś konkretne poziomy ustalone.
W salonie planujemy podłogę z desek, kuchnia i jadalnia chyba tak jak wszyscy - płytki (chociaż Jarek upiera się żeby w jadalni też były dechy bo przyjemniejsze dla stóp) tak samo mam zaplanowane :lol: już kupiliśmy deski do salonu a temat kafli jest jeszcze otwarty :wink: :lol: teraz jesteśmy na etapie tynków na dole :lol:

dankaf
07-08-2009, 15:27
hihi nie ma porblemu, będziesz się czuła jak u siebie w domu - nie będziesz się np. pytać, gdzie toaleta :) ;)
no tak :lol: :wink:


A póki co teraz rozglądam się za podłogami, bo jak przyjdą z wylewkami to chciałabym już mieć jakieś konkretne poziomy ustalone.
W salonie planujemy podłogę z desek, kuchnia i jadalnia chyba tak jak wszyscy - płytki (chociaż Jarek upiera się żeby w jadalni też były dechy bo przyjemniejsze dla stóp)
u mnie planuje podobnie.......
salon może cos z gotowego parkietu
kuchnia tez myslałam nad dechą ale nie wiem...... może pokusze się na płytki imitujące drewno...........
gabinet chyba panele
reszta dołu płytki

dankaf
07-08-2009, 15:28
temat kafli jest jeszcze otwarty
ach te płytki :wink:

pablitoo
07-08-2009, 17:06
Pablitoo WRESZCIE JESTEŚ? Czyżbyś był na wakacjach? To do Ciebie niepodobne, żebyś tak długo nie uczestniczył w naszych konwersacjach. Ja niestety na wakacje na razie nie jadę, bo tynkarzy trzeba pilnować, bo hydraulik i wylewki umówione. I ciągle jest "nie mogę bo..." Ale na pocieszenie pojechaliśmy wczoraj na U2 :lol: :lol:

W rzeczy samej - jestem na wakacjach :D - właśnie kończę układać kostkę brukową na opasce dookoła domu , poza tym właśnie kończę wykonanie i aranżację skarpy - takoż jak widać Orionowe wakacje ... / tylko kilka dni siedziałem u moich ukochanych teściów w podwarszawskiej wiosze celem rekreacyjnym jak i degustacyjnym :lol: /
No ale - od przyszłego tygodnia - do pracy ...

pablitoo
07-08-2009, 17:09
(...)Jarek upiera się żeby w jadalni też były dechy bo przyjemniejsze dla stóp)

Najprzyjemniejsze dla stóp to jest jesienią i zimą ogrzewanie podłogowe :lol: - uwierzcie dziewczęta - ogrzewanie podłogowe to jest ósmy cud świata :D

EwaWoj
07-08-2009, 18:50
witajcie ponownie
budowa orionka postępuje dość szybko i właśnie głowimy się z majstrami jak to w tym naszym orionku jest ze stropem
Zmieniłem strop na monolit i okazuje się że zostawiając oryginalne podciągi czyli o wysokości 24 cm jest problem i wychodzi na to że sufit nie będzie jedą wielką połacią tylko właśnie bedą widoczne podciągi.
Czy ktoś jeszcze tak ma z posiadaczy orionka?
czy może znacie sposób na równy sufit? niestety nie możesz zostawić podciągów z terivy muszi je ściągnąć a z projektu weź wyliczenia obciążenia stropu i według tego muszą tobie zrobić zbrojenie. Jak nie ściągniesz tych podciągów to będzie tobie pękał strop :-?
http://lh5.ggpht.com/_3ADBFWFEebA/SnxogYIb_GI/AAAAAAAABbA/0ReHPwHrgNI/s640/DSC04410.JPG

Kasiatomek
07-08-2009, 20:55
Prowadzisz wspaniały i ciekawy dziennik
czytasz moje wypociny? :D :wink:
myślałam że nikt oprócz Ewki-EwyWoj nie czyta
dziękuję za miłe słówka :D

No wiesz Ja czytam codziennie :wink: jak tylko przychodze na wachte to pierwsze co poczta i forum,a ze jest to 1900 to juz zawsze sa nowe newsy z budowy :wink:

dankaf
07-08-2009, 21:02
Prowadzisz wspaniały i ciekawy dziennik
czytasz moje wypociny? :D :wink:
myślałam że nikt oprócz Ewki-EwyWoj nie czyta
dziękuję za miłe słówka :D

No wiesz Ja czytam codziennie :wink: jak tylko przychodze na wachte to pierwsze co poczta i forum,a ze jest to 1900 to juz zawsze sa nowe newsy z budowy :wink:
no i jak tu Was nie lubic :D
ślicznie dziękuję za przemiłe słówka :D :D :D :D :D

orionek
08-08-2009, 22:54
Ja również czytam Twój dziennik dankaf- w tej samej kolejności co kasiatomek- rano 8 poczatek pracy-poczta- forum-dziennik- i na koniec 16 poczta-forum i dziennik. Załuję,że sama nie piszę dziennika-ale teraz musiałabym wszystko odtworzyć aż do 2005 roku. Wiele spraw umknęło - dlatego Twój dziennik to super sprawa-będzisz miała co wspominać jak już będziesz mieszkac w orionku.
U nas chwilowa przerwa czekamy na drzwi i parapety- na drzwi ze stolbud Włoszczowa trzeba czekać aż 6 tygodni. W przyszłym tygodniu jedziemy po płytki do małej łazienki- tyle ze wybór jest trudny- prawdopodobnie bedą to rózne odcienie brązu. Czeka nas też zakup wyposażenia-ach jak ja uwielbiam zakupy- :D tylko kasy coraz mniej :cry:

dankaf
09-08-2009, 10:26
orionek dziękuję :D
....pomyślałam sobie że może JA i tak juz zostało :wink:
pewnie są osoby które dopiero zaczynają bądź zaczną przygodę z Orionem i napewno kilka szczegółowych informacji im się przyda np.ilośc pustaków,m3 betonu itd..... :wink:(oczywiście wszystko w przybliżeniu)

jesli to nie tajemnica to ile będą kosztowac Wasze drzwi?z jednym przeszkleniem?
A co do płytek sama juz szukam tak żeby później nie na łapu capu.............chociaż mój mąż tego nie rozumie.......dlaczego? nie wiem :o dziwny jakiś :roll: :lol: :wink:

groomek
09-08-2009, 22:43
witajcie ponownie
budowa orionka postępuje dość szybko i właśnie głowimy się z majstrami jak to w tym naszym orionku jest ze stropem
Zmieniłem strop na monolit i okazuje się że zostawiając oryginalne podciągi czyli o wysokości 24 cm jest problem i wychodzi na to że sufit nie będzie jedą wielką połacią tylko właśnie bedą widoczne podciągi.
Czy ktoś jeszcze tak ma z posiadaczy orionka?
czy może znacie sposób na równy sufit? niestety nie możesz zostawić podciągów z terivy muszi je ściągnąć a z projektu weź wyliczenia obciążenia stropu i według tego muszą tobie zrobić zbrojenie. Jak nie ściągniesz tych podciągów to będzie tobie pękał strop :-?
http://lh5.ggpht.com/_3ADBFWFEebA/SnxogYIb_GI/AAAAAAAABbA/0ReHPwHrgNI/s640/DSC04410.JPG

ok
dziekuje za podpowiedź
już zapadła decyzja że robie przeliczenia konstrukcji jeszcze raz
tym razem u jakiegoś porządnego archa bo ten co mi zrobił teraz to raczej się nie popisał, od samego początku był podejżany

orionek
10-08-2009, 14:35
dankaF napisałjesli to nie tajemnica to ile będą kosztowac Wasze drzwi?z jednym przeszkleniem?
A co do płytek sama juz szukam tak żeby później nie na łapu capu.............chociaż mój mąż tego nie rozumie.......dlaczego? nie wiem :o dziwny jakiś :roll: :lol: :wink:[/quote]

Oczywiście ,że nie tajemnica -zamówilismy 6 szt drzwi ze stolbud włoszczowa- Decor-atlanitis kolor wisnia cena z oscieżnicami to 4388,00- 2pełne pozostałe z przeszkleniami-z szybą w standardzie chinchila- taka półprzezroczysta( za zmiane na mleczną zawołali 50 zł netto za 1 szybkę a mam ich 8 szt)co do meza- mam ten sam problem :wink:
a oto moje drzwi
http://www.stolbud.pl/pub/Image/m_drzwi/atlantis_4

EwaWoj
12-08-2009, 11:30
coś tu u nas cisza jakaś zapanowała :wink: Orionek ładniutkie drzwi wybrałaś :lol:

EwaWoj
12-08-2009, 11:33
ja mam porty i już czekają na zamontowanie :lol:

12-08-2009, 12:33
Skąd wiecie że ładne drzwi....skoro link nie działa?:(

kalgon
12-08-2009, 13:03
Witam...
Chyba tu jestem nowy, chociaż forum śledzę już od dawna.
Budowę Orionka rozpocząłem pod koniec kwietnia '09 i w tej chwili jestem na etapie stropu nad parterem. Na razie "odpukać" idzie dosyć sprawnie. Postaram się w przyszłości zamieścić jakieś zdjątka, o ile oczywiście się uda.
Pozdrawiam.
kalgon.

dankaf
12-08-2009, 13:05
Skąd wiecie że ładne drzwi....skoro link nie działa?:(
Sajmon link działa......kliknij w niego

Orionek bardzo ładne drzwi i ślicznie dziękuję za cenę-mam juz rozeznanie co ile kosztuje :wink:

dankaf
12-08-2009, 13:08
Postaram się w przyszłości zamieścić jakieś zdjątka, o ile oczywiście się uda.
Pozdrawiam.
kalgon.
Witam :D
Co do zdjęc uda się a jak nie to pomożemy :wink:

EwaWoj
12-08-2009, 13:48
Skąd wiecie że ładne drzwi....skoro link nie działa?:( wejdź na stronę stolbudu i szukaj drzwi atlantis ja tak zrobiłam i nalazłam :lol:

12-08-2009, 13:59
Aaaa działa już działa :D

Witamy kolejnego forumowicza-Orionowicza...
Holender...ile takich Orionków będzie już w naszym kraju? Kiedy ja kupował swój projekt Pani odpowiedziała mi, że jest to jeden z najbardziej cieszących się popularnością projektów...

orionek
12-08-2009, 14:20
dziekuje za pochwały :D - u nas na budowie nic sie nie dzieje :( chodzę i wynajduje sobie zajęcie :lol:

dankaf
12-08-2009, 14:28
dziekuje za pochwały :D - u nas na budowie nic sie nie dzieje :( chodzę i wynajduje sobie zajęcie :lol:
zapraszam do mnie :D u mnie "kupe" roboty :wink:
Dobre zdjęcia wkleiłam drzwi decor?czy to nie te?

orionek
12-08-2009, 14:42
To nie te- szukaj w decor drzwi atlantis te co pokarze bedą w pokojach(wwiatrołapie będą pełne) -spróbuje wkleić zdjecie-
http://www.stolbud.pl/pub/Image/m_drzwi/atlantis_4_s.jpg
Chyba sie udało :D

orionek
12-08-2009, 14:45
dankaf napisał:
zapraszam do mnie :D u mnie "kupe" roboty :wink:

dzieki za zaproszenie ale taka robotna to nie jestem :D :D

dankaf
12-08-2009, 14:51
przepraszam coś mi się pomyliło :wink:

orionek
12-08-2009, 15:02
nie przejmuj się :D - miałam okazje spróbować i nauczyć sie wkleić zdjęcie bezposrednio na forum(-człowiek całe życie sie uczy) :wink:

dankaf
12-08-2009, 15:32
A my jesteśmy na etapie murowania kominów

http://foto1.m.onet.pl/_m/24e307a0c48644a9c1a9a35b1450d455,10,19,0.jpg

Dobrusiak
12-08-2009, 17:21
Danusiu, pięknie Wam ten Udek buduje. Jak patrzę na te równe i ładnie postawione ściany to aż mam ochotę moich górali za jajca powiesić :evil:

dankaf
12-08-2009, 19:15
Nasz Udek bedzie chodził jak paw.......jak mu to powtórzę :wink:
a co do górali to chyba najlepiej jak zostaną przy stawianiu domków z bali :wink:

groomek
13-08-2009, 09:57
Nasz Udek bedzie chodził jak paw.......jak mu to powtórzę :wink:
a co do górali to chyba najlepiej jak zostaną przy stawianiu domków z bali :wink:

Potwierdzam słowa Dobrusiak
patrząc tylko po zdjęciach UDEK to prawdziwy fachowiec jakich dziś już mało!

groomek
13-08-2009, 10:00
Aaaa działa już działa :D

Witamy kolejnego forumowicza-Orionowicza...
Holender...ile takich Orionków będzie już w naszym kraju? Kiedy ja kupował swój projekt Pani odpowiedziała mi, że jest to jeden z najbardziej cieszących się popularnością projektów...

coś o tej popularności wiem

ja jeździłem oglądać postawione orionki po kilkadziesiąt kilometrów aż tu nagle kiedy ja przygotowywałem się do budowy na drugim końcu mojej miejscowości wyrósł piękny Orionek z garażem... teraz mam bliżej z czego korzystam dośc często. Przy okazji: z tego miejsca dzieki właścicielom za cierpliwość i pomoc!

amelia6
13-08-2009, 15:07
Witam wszystkich!
Jestem nowa na forum. Razem z mężem zastanawiamy się nad projektem Orion I. Zastanawiamy się jakie są koszty stanu surowego otwartego tego domu. Byłabym wdzięczna jeżeli ktoś z Państwa udzieliłby mi odpowiedzi na to pytanie. Pozdrawiam serdecznie.

Dobrusiak
13-08-2009, 16:30
Witam wszystkich!
Jestem nowa na forum. Razem z mężem zastanawiamy się nad projektem Orion I. Zastanawiamy się jakie są koszty stanu surowego otwartego tego domu. Byłabym wdzięczna jeżeli ktoś z Państwa udzieliłby mi odpowiedzi na to pytanie. Pozdrawiam serdecznie.

Nasz stan surowy otwarty ok. 180 tys. bez przyłączy (niestety cegłę kupowaliśmy w chwili, gdy był już bum budowlany i była dosyć droga). Oczywiście wszystko zależy jakich materiałów użyjecie do budowy. My ściany mamy z porothermu, dach to dachówka ceramiczna RuppCeramika.
Jeśli znajdziecie dosyć tanią ekipę budowlaną to też może być taniej.

Możecie sobie przeczytać dziennik Danki, bo ona prowadzi super dokładne sprawozdanie z zakupów - myślę że to duże ułatwienie dla osób budujących się.

amelia6
13-08-2009, 17:28
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam

kalgon
13-08-2009, 22:42
Hej...
Czy ktoś z Orionowiczów podnosił ścianki kolankowe do 4 lub nawet 5 rzędów pustaków. To co jest w projekcie, to chyba lekka przesada. Chciałbym przedłużyć krokwie do ok. 1m poza obrys budynku /w stanie surowym/ i podnieść ścianki kolankowe, ale nie wiem czy nie wyniosę elewacji za bardzo w górę.
PABITOO. Wielka prośba. Widziałem na twoich starych zdjęciach, że masz 4 rzędy /lub 3 + wieniec/. Na elewacji jest pięknie!!! Tylko nie wiem jaką masz wysokość ścianki kolankowej w środku, po wylewkach, ociepleniu i powieszeniu karton - gipsów. Zastanawiam się nawet nad 5 warstwami pustaka, bo buduję z Maxa Kozłowice, który jest wysoki tylko na 22cm.
Pozdro. kalgon.

pablitoo
14-08-2009, 09:43
(...)
PABITOO. Wielka prośba. Widziałem na twoich starych zdjęciach, że masz 4 rzędy /lub 3 + wieniec/...

Witaj

3 + wieniec - pustax MAX 288x188x220 - też wysokość 220 - LINK (http://www.cegielniaprzeclaw.pl/pustaki.htm#Pustak%20MAX%20220)

U mnie ścianka kolankowa wewnątrz budynku po zabudowie płytami k-g ma 110cm .
Ale jej wysokość jest uzależniona od sposobu jej obróbki - ja nie tynkowałem i wykańczałem bezpośrednio ścianki kolankowej - u mnie ścianka kolankowa jest także obłożona płytami k-g i na to gładź i malowanie .

AGA.S.
14-08-2009, 12:07
Przypadkiem sie natknelam na te zdejcia na necie:) a ze zawsze milo oglada sie Orionki, to z Wami tez sie podziele:)
http://pprojekt.pl/projekt682-orion_iii,zdjecia.html

Pozdrawiam

dankaf
14-08-2009, 14:18
Przypadkiem sie natknelam na te zdejcia na necie:) a ze zawsze milo oglada sie Orionki, to z Wami tez sie podziele:)
http://pprojekt.pl/projekt682-orion_iii,zdjecia.html

Pozdrawiam
Znam tego Oriona :wink:
Wszystkie możliwe zdjęcia mam na kompie kiedys szukałam w necie...............piękna elewacja :D

pablitoo
14-08-2009, 14:26
Przypadkiem sie natknelam na te zdejcia na necie:) a ze zawsze milo oglada sie Orionki, to z Wami tez sie podziele:)
http://pprojekt.pl/projekt682-orion_iii,zdjecia.html

Pozdrawiam
Znam tego Oriona :wink:
Wszystkie możliwe zdjęcia mam na kompie kiedys szukałam w necie...............piękna elewacja :D

I ciekawe rozwiązanie z oknami - całkowicie przeciwne do mojego - wszystkie okna pojedyncze podwójne - bardzo ciekawie to wygląda ...
I ciekawostka - wejście do budynku bez murków - ciekawe - już któryś z kolei Orion jaki widzę bez murków ...

aga_i_wojtek
17-08-2009, 11:54
Witajcie :) Podczytuje a właściwie studiuję :wink: Wasz wątek od dłuższego czasu (skrupulatne notatki już zrobione 8) ) i chyba w końcu nadszedł czas, żeby się ujawnić. Działka kupiona i teraz czas na kupno projektu. Długo z mężem szukaliśmy czegoś odpowiedniego dla nas i ostatecznie wybór padł na Orion II w odbiciu lustrzanym, choć Proton II z tej samej firmy, długo szedł z Orionem "łeb w łeb" , jednak w końcowej rozgrywce o wygranej Oriona zadecydował wygląd zewnętrzny i zadaszony taras. Muszę przyznać, że Wasze wybudowane domki, ich zdjęcia, bardzo mi pomogły w podjęciu decyzji - mimo, iż każdy z Was wykończył swój dom inaczej, to wszystkie wyglądają pięknie!
Decyzja o projekcie podjęta, w tym tygodniu powinnam kupić projekt i ale oczywiście mam wiele pytań i wątpliwości i liczę na Waszą pomoc :) Sprawa o którą najbardziej się martwię, to oczywiście finanse i tu mam pytanie, czy budżet 400 tysięcy jest wystarczający na wybudowanie Oriona II do takiego stanu, że można w nim zamieszkać? Nigdzie w tym wątku nie znalazłam takiej informacji (pomijając posty z roku 2006/07). Wiem, że to bardzo osobiste i wprost pytanie, ale mam nadzieję, że nie poczytacie mi tego za wścibstwo, bo takich intencji nie mam i odpowiecie. Niektórzy z Was napisali, że stan surowy wyszedł ich między 180-220 tysięcy i to jest mniej więcej tyle, ile i ja zakładam, ale gdzieś w innych wątkach na Muratorze, spotkałam się z opinią, że stan surowy, to 1/3 całości i teraz zastanawiam się czy tak faktycznie jest, bo wtedy wybudowanie Oriona to by było 600tysięcy a tyle nie mam :( Jestem ciekawa Waszej opinii.

pablitoo
17-08-2009, 13:08
Witajcie :) Podczytuje a właściwie studiuję :wink: Wasz wątek od dłuższego czasu(...)

Witaj

- to już chyba nasz wątek :D

Jak widać Krakowska sekcja Orionów rośnie w siłę :wink:

aga_i_wojtek
17-08-2009, 13:30
Witaj

- to już chyba nasz wątek :D
No tak, chyba już Nasz wątek, choć papierów (czytaj projektu) na to jeszcze nie mam :wink: :lol:


Jak widać Krakowska sekcja Orionów rośnie w siłę :wink:
My będziemy budować w północnej części Krakowa.

pablitoo
17-08-2009, 13:38
Jak widać Krakowska sekcja Orionów rośnie w siłę :wink:
My będziemy budować w północnej części Krakowa.

No proszę - a można wiedzieć gdzie ?

aga_i_wojtek
17-08-2009, 13:43
Wilków za Kocmyrzowem. Chyba bardziej na prawo od Ciebie Pablitoo.

pablitoo
17-08-2009, 14:10
Wilków za Kocmyrzowem. Chyba bardziej na prawo od Ciebie Pablitoo.

Zdecydowanie bardziej :D

dankaf
17-08-2009, 15:50
Witam

Niektórzy z Was napisali, że stan surowy wyszedł ich między 180-220 tysięcy
jaki SSO czy SSZ?

aga_i_wojtek
17-08-2009, 16:46
Witam

Niektórzy z Was napisali, że stan surowy wyszedł ich między 180-220 tysięcy
jaki SSO czy SSZ?
Stan surowy zamknięty. Sięgnęłam do przepastnych notatek ;) i Dankaf, ty napisałaś, że obliczasz, iż SSZ zakończy się w ok. 180tys. Justa* napisała, że też 180tys a Marcin Legnica napisał, że udało mu się postawić ssz za 200tys. Tyle znalazłam na szybko.
Ja dostałam pierwszą wycenę i wygląda to tak:
Robocizna 150zł za m2 powierzchni całkowitej (w tym fundament i ściany) a za dach 60-65zł za m2 powierzchni. Materiały we własnym zakresie.
Mam jeszcze jedną prośbę, czy możecie mi napisać ile Orion II ma powierzchni całkowitej, bo w planach/rzutach, które mam jest tylko podana powierzchnia użytkowa.

dankaf
17-08-2009, 17:34
Stan surowy zamknięty. Sięgnęłam do przepastnych notatek ;) i Dankaf, ty napisałaś, że obliczasz, iż SSZ zakończy się w ok. 180tys.
Naprawdę?Już nie pamiętam :wink: wtedy to były tylko takie przypuszczenia
Teraz liczę że zmieszczę się w 155-160tys :wink:
Napiszę Ci jeszcze ceny za dach jakie mam na obecną chwilę ustalone
-cieśla 28zł/m2 z deskowaniem i papowaniem
-dekarz 25zł/m2 ale bez wstawiania okien dachowych bo to zrobimy później
pozdrawiam

grzegorz.ziobro1
17-08-2009, 18:06
po mojich obliczeniach stan surowy z dachem i materiałami +robocizna scianki działowe i cztery okna dachowe to koszt około 170tys

grzegorz.ziobro1
17-08-2009, 18:11
rozgladałem sie tez za oknami razem z roletami to koszt około jakies 24tys a ocieplenie razem material+robocizna to około16tys czy wy macie moze podobnie

aga_i_wojtek
17-08-2009, 18:27
Dakaf, grzegorz.ziobro1, dziękuję za odpowiedzi :) Jak będę budowała drugi dom :wink: , to pójdzie z górki a na razie każdy termin budowlany muszę sobie wygooglać :oops: a i tak niewiele z tego rozumiem :wink: :lol:
A jak myślicie, czy faktycznie od stanu surowego zamkniętego do zamieszkania, to jeszcze dwa razy tyle pieniędzy, czy da się w 400tys zamknąć, bo jakby to miało być 600tysięcy, to możliwe, że byśmy wybudowali coś mniejszego, bo nas jest tylko dwoje + jedno dziecko, więc spokojnie w mniejszym domu byśmy się pomieścili (choć bardzo bym tego nie chciała, bo ten domek jest śliczny).

aga_i_wojtek
17-08-2009, 18:31
[quote=aga_i_wojtek]
Napiszę Ci jeszcze ceny za dach jakie mam na obecną chwilę ustalone
-cieśla 28zł/m2 z deskowaniem i papowaniem
-dekarz 25zł/m2 ale bez wstawiania okien dachowych bo to zrobimy później

To wychodzi trochę taniej niż moje 60/65 zł za m2, ale to dopiero moja pierwsza wycena, więc wszystko może się zmienić. Jak coś, to będę się targować :)

bogna 33
17-08-2009, 19:57
http://tvtom.pl/janek92/before.JPG
http://tvtom.pl/janek92/after.JPG
Robocizna za ocieplenie domu 35 zł / m2 z tynkiem.

bogna 33
17-08-2009, 20:15
[quote=aga_i_wojtek]
Napiszę Ci jeszcze ceny za dach jakie mam na obecną chwilę ustalone
-cieśla 28zł/m2 z deskowaniem i papowaniem
-dekarz 25zł/m2 ale bez wstawiania okien dachowych bo to zrobimy później

To wychodzi trochę taniej niż moje 60/65 zł za m2, ale to dopiero moja pierwsza wycena, więc wszystko może się zmienić. Jak coś, to będę się targować :)U nas ok. 50 zł full service

aga_i_wojtek
17-08-2009, 20:21
Bogna 33 śliczny domek! Gratulacje! Widzę, że chyba zmieniłaś okna na inne niż w projekcie i drzwi dałaś węższe?
Ależ ja Wam zazdroszczę :oops: , że etap budowania macie już za sobą i mieszkacie w swoich domach. U nas jak dobrze pójdzie, to pozwolenie na budowę w listopadzie dostaniemy i pewnie dopiero w przyszłym roku na wiosnę ruszymy. Ach ta papierologia :evil:

dankaf
17-08-2009, 20:25
rozgladałem sie tez za oknami razem z roletami to koszt około jakies 24tys
A jakiej firmy?
Ja wyceniałam w Oknoplaście Kraków z roletami(oprócz okien garażowych i okna balkonowego nad wejściem) wyszło 28 tys


a ocieplenie razem material+robocizna to około16tys czy wy macie moze podobnie
Ja będę miała napewno mniej :wink: mam fachowca w domu
A ile liczą za robociznę?czym będzie domek ocieplany?

dankaf
17-08-2009, 20:35
czy da się w 400tys zamknąć, bo jakby to miało być 600tysięcy, to możliwe, że byśmy wybudowali coś mniejszego, bo nas jest tylko dwoje + jedno dziecko, więc spokojnie w mniejszym domu byśmy się pomieścili (choć bardzo bym tego nie chciała, bo ten domek jest śliczny).
Dla mnie te ceny które podałaś są cenami z kosmosu :wink:
Zależy jak się rozumie domek wykończony .......ja nie muszę miec full wypas od razu :wink:
Aguś nie rezygnuj ze swoich marzeń bo całe życie będziesz żałowac że nie wybudowałaś Orionka :D
U nas miał byc domek do 120m2 a jest........... :D

dankaf
17-08-2009, 20:46
bogna33 bardzo ładny Orionek :D
Napisz mi od czego jest ten drugi komin z lewej strony?

dankaf
17-08-2009, 20:51
Mam pytanie.Kiedyś już o to pytałam ale jesteśmy właśnie na tym etapie i nie wiemy jak to zrobic :roll:
Czy wydłużaliście wiatrołap?
Wiem że pablitoo wydłużył o 50cm.Czy to nie koliduje ze schodami?Jakie jest później przejście między pierwszym stopniem a wiatrołapem?

aga_i_wojtek
17-08-2009, 20:55
Dla mnie te ceny które podałaś są cenami z kosmosu :wink:
Zależy jak się rozumie domek wykończony .......ja nie muszę miec full wypas od razu :wink:
Dankaf, ja też długo uważałam, że te ceny z kosmosu i że powinno się udać taniej wybudować, bo przecież deweloperzy sprzedają takiej wielkości domy z działką za ok. 600tysięcy a nie zarabiają na nich 10tysięcy, tylko sporo, sporo więcej, no, ale naczytałam się ostatnio tyle o tym jak drogie jest wykończenie domu od ssz i trochę się przeraziłam.
Też nie liczę na pełne wyposażenie domu od razu, ale tylko na takie, które pozwoli na normalne użytkowanie – full wypas będzie na emeryturze :lol:

Aguś nie rezygnuj ze swoich marzeń bo całe życie będziesz żałowac że nie wybudowałaś Orionka :D
U nas miał byc domek do 120m2 a jest........... :D
Co do marzeń, to masz rację :) U nas to jest tak, że mój mąż chwilę temu powiedział mi, że on już wybrał dom Orion II i zmieniać nie ma zamiaru, bo się przywiązał :wink: :lol: z czego bardzo, bardzo się cieszę. Tak więc, raz kozie śmierć – KUPUJEMY PROJEKT Orion II!

dankaf
17-08-2009, 21:21
Różnica cenowa będzie na materiałach,robociźnie,czy budujesz systemem gosp,ile samemu umiesz zrobic.
Jeśli chodzi o materiał .....ja wyceniałam dwie dachówki robena i ruppceramikę w tym samym kolorze i różnica wyniosła ok 7 tys na korzyśc robena który wspaniale wygląda na pablitowskim dachu :lol: :wink: (teraz napewno zaplusowałam) :wink:
Sami będziemy robic ocieplenie domku,podbitkę,ocieplenie poddasza i jeszcze wiele innych rzeczy i na tym też zaoszczędzimy :wink:
Jednemu wyjdzie SSZ na 200 tys a innemu 160tys.
Jeden weźmie okna drewniane inny plastikowe itd............... :wink:

EwaWoj
17-08-2009, 21:25
Agnieszko gratulacje :lol: trafny wybór projektu, jak się zorientowałaś z Orionkiem można zrobic prawie wszystko :wink: :lol: co budowa to jakieś nowe rozwiązanie, którego z pewnością i Wam nie zabraknie :lol:

pablitoo
18-08-2009, 07:24
Mam pytanie.Kiedyś już o to pytałam ale jesteśmy właśnie na tym etapie i nie wiemy jak to zrobic :roll:
Czy wydłużaliście wiatrołap?
Wiem że pablitoo wydłużył o 50cm.Czy to nie koliduje ze schodami?Jakie jest później przejście między pierwszym stopniem a wiatrołapem?

Schody jak wiadomo projektatnt pozostawił w gestii inwestora - czyli praktycznie indywidualny projekt schodów - w zależności od tego jaki kształt i jaki materiał ...
U nas schody były indywidualnie projektowane - i już po wykonaniu projektu powiększylismy wiatrołap - zorientowaliśmy się jak wykonawca przyjechał na końciowe pomiary , że po powiększeniu wiatrołapu bedzie mało miejsca pomiędzy spocznikiem a krawędzią wiatrołapu - atmosfera zrobiła się nerwowa - delikatnie rzecz ujmując :lol: - ale projektanci od Marchewek okazali się znakomici - w ciągu kilku tygodni przeprojektowali schody nie pobierając żadnej dodatkowej opłaty - odnosnie odległości - jak wrócę z pracy to zmierzę i podam Ci - ale odległość ta jest zdecydowanie wystarczająca i komfortowa .

pablitoo
18-08-2009, 07:51
bogna33 bardzo ładny Orionek :D
Napisz mi od czego jest ten drugi komin z lewej strony?

Przyłączam się do pytania - po co dwa kominy po lewej stronie budynku ?

dankaf
18-08-2009, 11:38
Teraz liczę że zmieszczę się w 155-160tys :wink:
Niestety nie zmieszczę się w tej kwocie :-? i bardzo przepraszam bo wprowadziłabym Was w błąd :oops:
Zapomniałam dodac do tej kwoty koszt więźby :wink: (jak to mozliwe- nie wiem)
Dokładnie napiszę jak już zakończę kolejny etap.
SSZ będzie bliżej 170tys :(

orionek
18-08-2009, 14:35
czytając jakie ponosicie koszty ciesze sie, że zbudowałam ten domek 4 lata temu, teraz już nie byłoby o tym mowy- jak wiecie budujemy systemem gospodarczym i stan surowy zamknięty wyniósł nas 90 tys(2005 rok) - teraz wykończeniówka na tym etapie- dach-tynki-posadzki c.o. (bez pieca) i instalacja elektryczna ( narazie dół)-to juz ponad 90 tys.- na wykończenie dołu moge przeznaczyć na razie tylko 50 tys. -póżniej- bedę sie zastanawiała nad górą- pewnie potrzeba bedzie nastepne 50 tys.-nie liczę nowych mebli na razie wystarczy to co mam teraz- potrzeba tylko nowego stołu i nowej kuchni

Dobrusiak
18-08-2009, 15:35
Mnie SSZ wyniósł ok. 200 tys. Na pewno można zaoszczędzić na robociźnie - im więcej się zrobi samemu tym wiadomo jest taniej. Co jest pozytywne tanieją materiały budowlane (przynajmniej w porównaniu z np. 2007 r.)
A jeśli chodzi o wyposażenie domu to wszystko wg mnie jest kwestią wyboru - my np. stoimy przed wyborem - czy do salonu deski podłogowe czy parkiet. Piękne deski są za np. 350 zł/m2, ale jak się poszpera to można znaleźć za 200. I teraz gryziemy się czy to jednak nadal nie jest za dużo. Jeśli przeliczymy że jednak tak to będzie parkiet. I tak jest na każdym etapie.
Szukamy teraz drzwi wejściowych - takie jak w projekcie (z dostawką) są bardzo drogie. Myślę, że teraz zrobiłabym standardowe, bo jak oglądam zdjęcia Orionów to wydaje mi się, że są równie ładne. A już 1500 -2 tys. byłoby w kieszeni.

bogna 33
18-08-2009, 19:53
bogna33 bardzo ładny Orionek :D
Napisz mi od czego jest ten drugi komin z lewej strony?

Przyłączam się do pytania - po co dwa kominy po lewej stronie budynku ?jak juz kiedys napsałam tył oriona jest po lekkim "tuningu" no tak sobie zaprojektowali byli własciciele,choc mnie o wiele lepiej podoba sie wersja orginalna .tylni komim po lewej stronie należy do pomieszczenia gospod. i tam miała byc kotłownia z piecem węglowym.niedługo wrzuce tył domu,nie wyglada to za ciekawie,ale cóż tak juz musi zostac

viola i michał
18-08-2009, 20:08
Witamy serdecznie! Śledzimy tematy na tytm forum od dość dawna, ale wreszcie czas napisać Budujemy Orion 1 w Wielkopolsce, okolice Piły. Właściwie jesteśmy prawie na finiszu, przewidujemy wprowadzić się pod koniec roku. Wkrótce załączę zdjecia domu. Do pisania na tym FORUM zainspirowała mnie para sympatycznych ludzi z Krakowa, ktorzy w drodze nad morze mieli awarię auta i trafili do mojego warsztatu. Może to ktoś z Was?
:wink:

ilonka-lk
18-08-2009, 21:35
img24.imageshack.us/i/obraz265n.jpg

pablitoo
19-08-2009, 06:56
img24.imageshack.us/i/obraz265n.jpg

- nie działa :cry:

aga_i_wojtek
19-08-2009, 10:22
Viola i Michał, czekam na fotki waszego domu! Ja wprawdzie z Krakowa i nad morze jeżdżę, ale to nie my odwiedziliśmy Wasz warsztat, tak że jednych z Krakowa możecie wyeliminować :wink:
ilonka-lk, mnie też link nie działa :(
Dankaf 170tys, to i tak dobra kwota za ssz., choć patrząc na to ile wydał Orionek, to przepaść jest duża, ale jednak przez te kilka lat ceny wszystkiego wzrosły.
Dobrusiak, 350zł/m2 desek (rozumie, że z położeniem i klejami, lakierami), to wydaje się dość sporo. Mam wrażenie, choć nie śledziłam jeszcze dokładnie tego tematu, że w Krakowie znaleźć można deski tańsze. A jakie drewno Was interesuje, krajowe, czy egzotyk?
Co do drzwi z dostawką, to trzeba przyznać, że wyglądają bardzo fajnie i pasują do "dworkowo-klasycznego" klimatu Oriona, więc ja chyba bym ich na takie zwykłe nie zamieniła, choć wiem, że to dodatkowe koszty.
Zamówiliśmy juz projekt Orion II odbicie lustrzane i dziś a najpóźniej jutro, kurier nam go dostarczy :lol: Zamówiłam też kosztorys do ssz i jestem ciekawa czy Wy też zamawialiście te kosztorysy, czy to przydatna sprawa?

pablitoo
19-08-2009, 10:52
[
Co do drzwi z dostawką, to trzeba przyznać, że wyglądają bardzo fajnie i pasują do "dworkowo-klasycznego" klimatu Oriona, więc ja chyba bym ich na takie zwykłe nie zamieniła, choć wiem, że to dodatkowe koszty.

Przepraszam że zapytam - ale tak czytam i nie rozumiem - co to te drzwi z dostawką ?? - czyżby chodziło o naświetle boczne ?? - np coś takiego :

http://www.hohensee.pl/foto/sd/10.jpg

aga_i_wojtek
19-08-2009, 11:16
Tak, takie z doświetleniem :lol: (ja powtórzyłam to dosłownie za Dobrusiak, która nazwała doświetlenie dostawką :wink: ).

EwaWoj
19-08-2009, 11:43
ja planuję takie drzwi również z dostawką:

http://www.2ec.pl/upload/gs/4518fbd9a45ab.jpg

Dobrusiak
19-08-2009, 13:47
Tak, takie z doświetleniem :lol: (ja powtórzyłam to dosłownie za Dobrusiak, która nazwała doświetlenie dostawką :wink: ).

Hihi, a ja powtarzam za producentami do których dzwonię i pytają mnie czy dostawka ma być otwierana czy też stała :lol: :lol:

Co do desek to faktycznie 350 to już z położeniem - takie dechy na gotowo. Dlatego też robię teraz akcję zw. z dzwonieniem i mailami do producentów. Jak znajdę coś tańszego to pojadę obejrzeć i zamówić. Ale najtańsze jakie do tej pory spotkałam są w Hajnówce, a to kawał drogi ode mnie. Chociaż jeszcze nigdy w tamtych rejonach nie byłam więc będzie pretekst żeby zwiedzić przy okazji okolice.

pablitoo
19-08-2009, 15:48
Tak, takie z doświetleniem :lol: (ja powtórzyłam to dosłownie za Dobrusiak, która nazwała doświetlenie dostawką :wink: ).

Hihi, a ja powtarzam za producentami do których dzwonię i pytają mnie czy dostawka ma być otwierana czy też stała :lol: :lol:

Dla porównania - oto nasze drzwi - z dostawką - nieotwieraną / klikać na miniaturę / :D

http://images49.fotosik.pl/183/b6600e7aebed621dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b6600e7aebed621d)

pablitoo
19-08-2009, 17:53
(...)jak wrócę z pracy to zmierzę i podam Ci - ale odległość ta jest zdecydowanie wystarczająca i komfortowa .

Długo mi zajęło to wracanie z pracy :D - Dankaf - odległość to niecały metr .

Klodziki
19-08-2009, 18:08
Tak, takie z doświetleniem :lol: (ja powtórzyłam to dosłownie za Dobrusiak, która nazwała doświetlenie dostawką :wink: ).

Hihi, a ja powtarzam za producentami do których dzwonię i pytają mnie czy dostawka ma być otwierana czy też stała :lol: :lol:

Dla porównania - oto nasze drzwi - z dostawką - nieotwieraną / klikać na miniaturę / :D

http://images49.fotosik.pl/183/b6600e7aebed621dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b6600e7aebed621d)

Jakiej firmy te drzwi i jaka cena?? Śliczne ....

pablitoo
19-08-2009, 18:18
Jakiej firmy te drzwi i jaka cena?? Śliczne ....

Dziękuję bardzo - przekażę żonie - ucieszy się :D

Drzwi jak i całość stolarki nabyliśmy TUTAJ (http://www.hohensee.pl/) - co do ceny - cała stolarka była liczona całościowo - takoż nie wiem ile solo kosztowały te drzwi - ale jak Ci zależy sprawdzę w umowie i podam cenę .

Klodziki
19-08-2009, 18:42
Jeśli nie jest to dla Ciebie duży problem to poproszę :)

dankaf
19-08-2009, 20:47
(...)jak wrócę z pracy to zmierzę i podam Ci - ale odległość ta jest zdecydowanie wystarczająca i komfortowa .

Długo mi zajęło to wracanie z pracy :D - Dankaf - odległość to niecały metr .
dziękuję :wink:

aga_i_wojtek
20-08-2009, 10:41
EwaWoj, piękne drzwi! Ozdobne, ale bez przesady, tak w sam raz. Wyglądają bardzo dostojnie.
Pablitoo, możesz powiedzieć żonie, że drzwi macie piękne, zresztą nie tylko drzwi, :wink: bo cały Wasz dom jest zachwycający! :D Na zdjęciach, budynek wygląda jak z katalogu. Mam takie ulubione zdjęcie Waszego domku na tle zachmurzonego nieba. Cudny jest! A wracając do drzwi, to taki klasyczny kształt pewnie będzie i u mnie, tak że namiary na firmę zapisane. 8)

ilonka-lk
20-08-2009, 11:58
http://img403.imageshack.us/img403/783/obraz265e.th.jpg (http://img403.imageshack.us/i/obraz265e.jpg/)

Olenka717
20-08-2009, 12:12
EwaWoj chyba mamy podobne gusta :lol:

http://images49.fotosik.pl/184/9b2ff7915ff7c4bd.jpg (http://www.fotosik.pl)

ilonka-lk
20-08-2009, 12:17
http://img9.imageshack.us/img9/6639/obraz1059.th.jpg (http://img9.imageshack.us/i/obraz1059.jpg/)


SCHODY W MOIM ORIONKU . NA RAZIE SĄ W STANIE SUROWYM .

aga_i_wojtek
20-08-2009, 12:45
Ilonka, fajny domek, fajne schody :D Kiedy zaczęliście budowę? Tak pytam z ciekawości, bo my pewnie zaczniemy wiosną w przyszłym roku i zastanawiam się na jakim etapie będziemy za rok?
Właśnie, chwilę temu, kurier przywiózł mi zamówiony projekt domu! :lol: Już zdążyłam przejrzeć wszystko. Fajnie by było mieć taki zaczarowany ołówek i myk, obrysować projekt i dom się urealnia – pamiętacie tą bajkę? :wink: :)

ilonka-lk
20-08-2009, 13:15
Dom zaczęliśmy budować dwa lata temu . W tej chwili brakuje tylko elewacji zewnętrznej i podłóg .
Piszesz, że dzisiaj otrzymałaś projekt domku . Ciekawa jestem czy zamówiłaś wersje z garażem czy bez . Ja mam bez garażu i powiem , że trochę żałuję. Garaż powoduje ,że dom wydaje się większy (widziałam wersję z garażem i zdecydowanie lepiej wygląda ) . Zyczę powodzenia :D

20-08-2009, 13:28
Ilonka, fajny domek, fajne schody :D Kiedy zaczęliście budowę? Tak pytam z ciekawości, bo my pewnie zaczniemy wiosną w przyszłym roku i zastanawiam się na jakim etapie będziemy za rok?


No to jest nas już DWÓCH, którzy rozpoczynają na przyszłą wiosnę. Mój będzie Orionkiem z podwójnym garażem w lustrzanym odbiciu...już nie mogę się doczekać robót budowlanych.....a trzeba oczekiwać na te wszystkie papierkowe sprawy:(

aga_i_wojtek
20-08-2009, 13:34
No to jest nas już DWÓCH, którzy rozpoczynają na przyszłą wiosnę. Mój będzie Orionkiem z podwójnym garażem w lustrzanym odbiciu...już nie mogę się doczekać robót budowlanych.....a trzeba oczekiwać na te wszystkie papierkowe sprawy:(
To taki sam jak mój, też podwójny garaż i odbicie lustrzane. Mnie też te papierkowe sprawy trochę przerażają, ale damy radę. Teraz szukam ekipy i zastanawiam się czy ceny materiałów budowlanych jeszcze spadną w dół, czy pójdą w górę na wiosnę? Może ktoś ma dojścia u wróżki? :wink: :lol:

aga_i_wojtek
20-08-2009, 13:41
Ciekawa jestem czy zamówiłaś wersje z garażem czy bez . Ja mam bez garażu i powiem , że trochę żałuję. Garaż powoduje ,że dom wydaje się większy (widziałam wersję z garażem i zdecydowanie lepiej wygląda ) . Zyczę powodzenia :D
Ilonka, dziękuję za życzenia powodzenia – na pewno się przydadzą. :) Co do wyglądu Oriona bez garażu, to mnie się bardzo podoba, ba, nawet się zastanawialiśmy nad takowym. Wg mnie dom + osobny garaż i fajny podjazd do domu (np. taki jak podjazdy pod dawne dworki) wygląda świetnie i bardzo klasycznie. Zresztą Orion III, którego zdjęcia są na stronie www pracowni projektowej Dobre Domy i na okładce ich katalogu jest tego najlepszą ilustracją – piękny dom i pięknie zagospodarowana przestrzeń przy domu.

20-08-2009, 15:59
No to jest nas już DWÓCH, którzy rozpoczynają na przyszłą wiosnę. Mój będzie Orionkiem z podwójnym garażem w lustrzanym odbiciu...już nie mogę się doczekać robót budowlanych.....a trzeba oczekiwać na te wszystkie papierkowe sprawy:(
To taki sam jak mój, też podwójny garaż i odbicie lustrzane. Mnie też te papierkowe sprawy trochę przerażają, ale damy radę. Teraz szukam ekipy i zastanawiam się czy ceny materiałów budowlanych jeszcze spadną w dół, czy pójdą w górę na wiosnę? Może ktoś ma dojścia u wróżki? :wink: :lol:

Ja zakupiłem pustaki w bardzo dobrej (myślę) cenie. Zapłaciłem za całe "44" Porothermu równe 7zł. Już teraz cena jest wyższa więc póki co cieszę się bardzo z oszczędności jakie udało się wygospodarować.
Myślę osobiście że teraz jest najlepszy czas na zakupy budowlane, bo gdzie by nie patrzeć to wszystko powoli zaczyna się już ruszać...nowe budowy wyrastają jak grzyby po deszczu..

aga_i_wojtek
20-08-2009, 16:46
Ja zakupiłem pustaki w bardzo dobrej (myślę) cenie. Zapłaciłem za całe "44" Porothermu równe 7zł. Już teraz cena jest wyższa więc póki co cieszę się bardzo z oszczędności jakie udało się wygospodarować.
Myślę osobiście że teraz jest najlepszy czas na zakupy budowlane, bo gdzie by nie patrzeć to wszystko powoli zaczyna się już ruszać...nowe budowy wyrastają jak grzyby po deszczu..
Sajmon i gdzie trzymasz te pustaki? Bo ja też zastanawiałam się, czy właśnie teraz nie warto już części rzeczy pokupować, ale zupełnie nie mam pojęcia gdzie to składować? Brałam pod uwagę taką ewentualność, że może jak się to kupi, to trzyma to hurtownia/skład budowlany, ale bladego pojęcia nie mam czy tak można zrobić? (wiesz, ja blondynka jestem :wink: :lol: i to moja pierwsza budowa)

dankaf
20-08-2009, 19:30
ale zupełnie nie mam pojęcia gdzie to składować?
Nasz porotherm czekał od listopada do wiosny na działcę ale fakt mamy już mieszkających sąsiadów :wink:


Brałam pod uwagę taką ewentualność, że może jak się to kupi, to trzyma to hurtownia/skład budowlany
też tak można :wink: większośc składów budowlanych oferuje takie rozwiązanie

20-08-2009, 21:34
Ja zakupiłem pustaki w bardzo dobrej (myślę) cenie. Zapłaciłem za całe "44" Porothermu równe 7zł. Już teraz cena jest wyższa więc póki co cieszę się bardzo z oszczędności jakie udało się wygospodarować.
Myślę osobiście że teraz jest najlepszy czas na zakupy budowlane, bo gdzie by nie patrzeć to wszystko powoli zaczyna się już ruszać...nowe budowy wyrastają jak grzyby po deszczu..
Sajmon i gdzie trzymasz te pustaki? Bo ja też zastanawiałam się, czy właśnie teraz nie warto już części rzeczy pokupować, ale zupełnie nie mam pojęcia gdzie to składować? Brałam pod uwagę taką ewentualność, że może jak się to kupi, to trzyma to hurtownia/skład budowlany, ale bladego pojęcia nie mam czy tak można zrobić? (wiesz, ja blondynka jestem :wink: :lol: i to moja pierwsza budowa)

Witaj,

Oczywiście, że istnieje taka możliwość, aby przechowywane były one na składzie budowlanym. Kupiłem pustaki ostatniego dnia kwietnia (od 1 maja już cena poszła do góry) i od tego czasu spoczywają one na składzie czekając aż się je stamtąd zabierze. Osobiście myślę, że przywiozę je do miesiąca na plac budowy i tam będą one czekać wiosny i początku budowy. Rozmawiałem z przyszłym kierownikiem budowy i izolując je od podłoża oraz nakrywając grubą budowlaną folią nie ma możliwości aby mogło sie im coś stać...tak więc kupuj "Agnieszko i Wojtku" jeśli jest okazja cenowa!!! Przecież nawet niczym nie zabezpieczając ich jeśli dom jest w stanie surowym to i tak bezpośrednio po pustaczkach leje deszcz czy sypie śnieg :wink:

EwaWoj
20-08-2009, 21:48
EwaWoj chyba mamy podobne gusta :lol:

http://images49.fotosik.pl/184/9b2ff7915ff7c4bd.jpg (http://www.fotosik.pl) tak, gust mamy podobny :lol: pieknie prezentują się te drzwi :lol:

EwaWoj
20-08-2009, 22:02
Ilonka, fajny domek, fajne schody :D Kiedy zaczęliście budowę? Tak pytam z ciekawości, bo my pewnie zaczniemy wiosną w przyszłym roku i zastanawiam się na jakim etapie będziemy za rok?


No to jest nas już DWÓCH, którzy rozpoczynają na przyszłą wiosnę. Mój będzie Orionkiem z podwójnym garażem w lustrzanym odbiciu...już nie mogę się doczekać robót budowlanych.....a trzeba oczekiwać na te wszystkie papierkowe sprawy:( my zaczeliśmy budowę wiosną a na drugi rok o tej samej porze robiliśmy tynki na górze :lol:

EwaWoj
20-08-2009, 22:05
Oleńka czy jesteś zadowolona z "naszych" :wink: drzwi, czy faktycznie w realu wyglądają tak samo jak na zdjęciu???? bo u ciebiue na zdjęciu prezentują się ekstra :lol: :lol: :lol:

team leader
20-08-2009, 22:14
http://tvtom.pl/janek92/before.JPG
http://tvtom.pl/janek92/after.JPG
Robocizna za ocieplenie domu 35 zł / m2 z tynkiem.

A czy moge zapytac ile kosztowaly materialy...wlasnie mam wycene( najnizsza)----ocieplenie+elewacja na gotowo (z materialem) 78PLN/m2, wyszlo tego ponad 340 m2. Orion z podwojnym garazem. Stanelo na 27 tys PLN za calosc ,na gotowo :(. Jakies 4-5 tys wecej niz nasz budzet przewidywal :(

Pozdrawiam :)

pablitoo
21-08-2009, 07:23
A czyż kwota końcowa nie jest uzależniona od wielu czynników ? - rodzaj tynku / wiadomo że mineralny bedzie najtańszy a silikon najdroższy / , grubość ocieplenia , rodzaj styropianu / na wpust czy gładki / , rodzaj klejów , gruntów etc ...
Taka sama / wizualnie / elewacja pokryta tynkiem mineralnym , czy też akrylowym bedzie tańsza od identycznej pokrytej tynkiem silikonowym - stąd róznice w całokształcie kwoty za ocieplenie i tynk moga sięgać nawet kilkudziesięciu procent ...
Może podaj więcej informacji - jakie ocieplenie , jaki styropian / wełna / , jakie grunty i przede wszystkim jaki rodzaj tynku ...

Olenka717
21-08-2009, 07:42
Oleńka czy jesteś zadowolona z "naszych" :wink: drzwi, czy faktycznie w realu wyglądają tak samo jak na zdjęciu???? bo u ciebiue na zdjęciu prezentują się ekstra :lol: :lol: :lol:
Ogólnie jesteśmy z drzwi zadowoleni, na razie zauważyłam tylko jedna wadę są bardzo "kurzojadne", ale mam nadzieję, że jak już uporamy się z elewacją i płotem to się trochę zmieni :D

dankaf
21-08-2009, 08:02
ocieplenie+elewacja na gotowo (z materialem) 78PLN/m2,
z materiałem - to nie jest duzo :wink:
sama robocizna to koszt ok 40zł/m2
a czym ocieplasz? wełna podwyższa robociznę i cały koszt materiałów które pójdą kleje itd......


wyszlo tego ponad 340 m2
Aż tyle?muszę zmierzyc naszego :wink:
A jaki masz wysoki fundament - jest piwnica? fakt faktem na same fundamenty idzie już 50m2 :wink:

EwaWoj
21-08-2009, 08:31
Oleńka czy jesteś zadowolona z "naszych" :wink: drzwi, czy faktycznie w realu wyglądają tak samo jak na zdjęciu???? bo u ciebiue na zdjęciu prezentują się ekstra :lol: :lol: :lol:
Ogólnie jesteśmy z drzwi zadowoleni, na razie zauważyłam tylko jedna wadę są bardzo "kurzojadne", ale mam nadzieję, że jak już uporamy się z elewacją i płotem to się trochę zmieni :D z pewnością się to zmieni bo choćby dlatego, że już nie będzie tyle tego kurzu :D myślałam jeszcze żeby zapkupić same drzwi ale widzę, że ta witrynka dodaje tym drzwiom uroku :D

EwaWoj
21-08-2009, 08:34
my ocieplenie będziemy starali się zrobić jeszcze w tym roku i robimy je styropianem a tynk sobie poczeka do przyszłego :-?

team leader
21-08-2009, 09:29
A czyż kwota końcowa nie jest uzależniona od wielu czynników ? - rodzaj tynku / wiadomo że mineralny bedzie najtańszy a silikon najdroższy / , grubość ocieplenia , rodzaj styropianu / na wpust czy gładki / , rodzaj klejów , gruntów etc ...
Taka sama / wizualnie / elewacja pokryta tynkiem mineralnym , czy też akrylowym bedzie tańsza od identycznej pokrytej tynkiem silikonowym - stąd róznice w całokształcie kwoty za ocieplenie i tynk moga sięgać nawet kilkudziesięciu procent ...
Może podaj więcej informacji - jakie ocieplenie , jaki styropian / wełna / , jakie grunty i przede wszystkim jaki rodzaj tynku ...

Wiesz , ja nie wchodze w szczegoly :) zupelnie sie na tym nie znam...poniewaz kazdy fachowiec twierdzi , ze jego technologia , materialy sa najlepsze. Np. mielismy wykonawce ktory twierdzil, ze firma Baumit to robi najlepsze produkty, ze sa drogie, etc. ...po czym nastepny elewator stwierdzil , ze Baumit , owszem byl dobry ale jakies 5 lat temu :). Mielismy okolo 6-7 wycen , rozne technologie. Stanelo na tynkach silikatowych. System firmy Atlas.Ocieplenie wedlug projektu.Sztukateria wg. projektu.

Czytajac to forum, widze , ze wielu ludzi zlapalo bakcyla budowlanego i niezle sie wkrecilo w budowe domu...niestety, mnie te wszystkie szczegoly dotyczace technologii niezbyt interesuja :).Czesto jest zbyt wiele sprzecznych opinii...ciezko to wszystko zweryfikowac.



Pozdrawiam.

team leader
21-08-2009, 09:33
ocieplenie+elewacja na gotowo (z materialem) 78PLN/m2,
z materiałem - to nie jest duzo :wink:
sama robocizna to koszt ok 40zł/m2
a czym ocieplasz? wełna podwyższa robociznę i cały koszt materiałów które pójdą kleje itd......

Styropian, wg projektu.


wyszlo tego ponad 340 m2
Aż tyle?muszę zmierzyc naszego :wink:
A jaki masz wysoki fundament - jest piwnica? fakt faktem na same fundamenty idzie już 50m2 :wink:

Nie ma piwnicy, sciana fundamentowa bedzie, na potrzeby elewacji "przedluzana" do poziomu opaski.

Pozdrawiam.

pablitoo
21-08-2009, 09:49
Czytajac to forum, widze , ze wielu ludzi zlapalo bakcyla budowlanego i niezle sie wkrecilo w budowe domu...niestety, mnie te wszystkie szczegoly dotyczace technologii niezbyt interesuja :).Czesto jest zbyt wiele sprzecznych opinii...ciezko to wszystko zweryfikowac.

Pozdrawiam.

No to niewiele danych podajesz - a róznice mogą być niemałe - na przykład styropian na piórowpust od zwykłego niemało cenowo się różni a i ekipy biorą więcej od klejenia takiego niż zwykłego - ale jak dla mnie to cena którą podałeś / materiały plus robocizna / dla tynku silikatowego jest niezła - rezem ze sztukaterią oczywiście :D

U mnie podczas wykonywania elewacji ekipa osobno liczyła za ocieplenie plus tynk , a osobno za sztukaterię - tą liczyli od metra bieżącego - i w moim przypadku całościowo - tylko tynk silikonowy - wyszło drożej niż w Twoim przypadku .

AGA.S.
21-08-2009, 10:13
tynk ze sztukateria ( + male poprawki i na 1 scianie ponowne wtapianie siatki) kosztowalo nas 17 tys. Tynk: ACRO-TYNK A
TYNK AKRYLOWY z dodatkiem silikonu firmy Sniezka , kolorystyka jak u Pablitto. Sztukateria rowniez liczona za m biezacy. Mysle ze lacznie koszt ocieplenia styropianem na kolki (robilismy rok wczesniej) i tynk osculuje w kwocie 30 tys.

Pozdrawiam

team leader
21-08-2009, 10:47
jeszcze jedno pytanko....jak u was wygladala kwesti umowy, gwarancji z elewatorami??? Sa jakies standardy np. 10 lat gwarancji ;) .

dzieki.

aga_i_wojtek
21-08-2009, 11:39
Dziękuję za odpowiedz w sprawie składowania materiałów. Muszę w przyszłym tygodniu udać się do najbliższego składu i pogadać co i jak. Na działce to trochę bym się bała trzymać, bo obok nie mamy sąsiadów, tylko po drugiej stronie ulicy i w sumie, to ich jeszcze nie znamy, więc trochę głupio liczyć, że oni będą odstraszać potencjalnych złodziei.
Ja się żegnam z Wami do przyszłego tygodnia, bo wyjeżdżam na kilka dni i netu mieć nie będę. Pozdrawiam Was serdecznie. :D

Renata0303
22-08-2009, 07:10
Witam!
We wrześniu ruszamy z budową Oriona II, w związku z tym mam pytanie odnośnie kosztów fundamentów, chcemy je zrobić z bloczków betonowych na ławach fundamentowych, prosiłabym bardzo o orientacyjne koszty kogoś kto stawiał tym sposobem- ile Was to wyniosło i jaka była cena robocizny?

dankaf
22-08-2009, 09:05
Witam!
We wrześniu ruszamy z budową Oriona II, w związku z tym mam pytanie odnośnie kosztów fundamentów, chcemy je zrobić z bloczków betonowych na ławach fundamentowych, prosiłabym bardzo o orientacyjne koszty kogoś kto stawiał tym sposobem- ile Was to wyniosło i jaka była cena robocizny?
Witam :D
koszt fundamentów 24 tys w tym robocizna 5 tys.
szczegółowe zestawienie materiałów w moim dzienniku.
pozdrawiam

Renata0303
22-08-2009, 19:05
Kto płacił za koparkę- majstrowie z tych 5 tys. czy Ty osobno?

dankaf
22-08-2009, 19:15
Kto płacił za koparkę- majstrowie z tych 5 tys. czy Ty osobno?
no niestety koszt idzie z naszych kieszeni :-?

Renata0303
22-08-2009, 19:23
Danka dziękuję Ci za odpowiedź, i jeśli możesz to napisz mi ile kosztował Cię do tej pory murarz- tzn do tego etapu na którym jesteś w tej chwili?, czy może macie to zgodzone od całości?

tereniabie
23-08-2009, 15:38
Witam wszystkich !
Razem z mężem, zdecydowaliśmy się na Orion .Na początku następnego roku jest przetarg na działkę. Gdy kupimy złożymy pozwolenie na budowę no i w kwietniu-czerwcu można zaczynać :) Mam tylko pytanie, czy lepiej zbydować dom bez garażu z podpiwniczeniem czy z garażem. Chodzi o kotłownie - w pinicy czy w garażu ?? Słyszałam , ze jak ma sie garaż to dom się ochładza - co radzicie ??Do DANKIF - Danusiu, czy mogę wiedzieć w jakiej miejscowości budujesz dom ?? Mam jeszcze jedną prośbe . Proszę o zdjęcia z waszych domów w środku. Chce sie na 100 % przekonać , że Orion to właściwy wybór i nie będziemy go żałować. Przeglądałam to forum, oglądałam zdjęcia aczkolwiek chcę zobaczyć już wnętrza " po latach" uzytkowania :P Szczególnie zależy mi na zdjęciach holu, największego pokoju na górze, małego pokou na dole, małej łazienki na dole i salonu :D Z góry dziękuje i pozdrawiam ;)

http://i25.tinypic.com/4pulhf.jpg
PS. Mam nadzieje , że będzie nasz :)

dankaf
23-08-2009, 18:09
Danusiu, czy mogę wiedzieć w jakiej miejscowości budujesz dom ??
Witam :D
My budujemy Orionka w okolicach Gniezna :D :wink:
A Wy gdzie planujecie budowę?

pablitoo
23-08-2009, 19:04
Orionowicze drodzy

- mam kłopot mały i liczę na Wasze doświadczenia/przemyślenia - może mi pomożecie - potrzebuję wyciąć otwór w betonowej kostce brukowej - kostka o grubości 6cm w formie kwadratu o boku 12cm - otwór o średnicy 10cm - doradźcie czym ten otwór wykroić coby było estetycznie i w miarę bezproblemowo ??

tereniabie
23-08-2009, 20:05
My planujemy budować Oriona na działeczce ( hehe 2 i pół hektrara - niezła mi działeczka :D ) w okolicach Konina, dokładnie w Kijowcu . A Ty na jakim etapie budowy jesteś ? Pozdrawiam:)

dankaf
24-08-2009, 07:08
w okolicach Konina, dokładnie w Kijowcu .
to całkiem niedaleko :wink:


A Ty na jakim etapie budowy jesteś ? Pozdrawiam:)
My w tej chwili robimy więźbę :wink:

EwaWoj
24-08-2009, 07:24
Orionowicze drodzy

- mam kłopot mały i liczę na Wasze doświadczenia/przemyślenia - może mi pomożecie - potrzebuję wyciąć otwór w betonowej kostce brukowej - kostka o grubości 6cm w formie kwadratu o boku 12cm - otwór o średnicy 10cm - doradźcie czym ten otwór wykroić coby było estetycznie i w miarę bezproblemowo ?? toś wymyślił :wink: :lol: może coś uda mi się po południu dowiedzieć

pablitoo
24-08-2009, 07:38
toś wymyślił :wink: :lol: może coś uda mi się po południu dowiedzieć

:D - jak mi się uda i wykonam mój projekt to Wam zaprezentuję co wymyśliłem :lol:

tereniabie
24-08-2009, 10:23
Aha, to daleko jesteście :P Może moglibyśmy przejazdem zobaczyć Twojego Oriona ? :)

dankaf
24-08-2009, 11:09
Aha, to daleko jesteście :P Może moglibyśmy przejazdem zobaczyć Twojego Oriona ? :)
oczywiście :wink:

tereniabie
24-08-2009, 11:22
Dzięki dzięki ;) Gdy już będziemy mieć projekt to jakoś się skontaktujemy mam nadzieję 8) 8) 8) Jeśli można wiedzieć , ile wyniosły Was schody i dach Oriona ? Pozdrawiam .

dankaf
24-08-2009, 11:31
Dzięki dzięki ;) Gdy już będziemy mieć projekt to jakoś się skontaktujemy mam nadzieję 8) 8) 8) Jeśli można wiedzieć , ile wyniosły Was schody i dach Oriona ? Pozdrawiam .
Aż tak daleko jeszcze nie jesteśmy :wink:
Zapraszam Ciebie do mojego dziennika tam masz całe zestawienie kosztów.
Starałam się notowac każdą wydaną złotówkę :wink:

tereniabie
24-08-2009, 11:42
Hmmm, musiałaś mieć bardzo dużo zaparcia żeby opisywać wszystko, gratuluje :) My natomiast kompletnie nie wiemy z czego zrobić te kolumny przed domem. Chcemy właśnie takie jak na oryginalnych zdjęciach w projekcie dobredomy.pl - takie a'la trapezowe czy coś . Może doradzicie nam ? :wink:

groomek
24-08-2009, 13:43
Hmmm, musiałaś mieć bardzo dużo zaparcia żeby opisywać wszystko, gratuluje :) My natomiast kompletnie nie wiemy z czego zrobić te kolumny przed domem. Chcemy właśnie takie jak na oryginalnych zdjęciach w projekcie dobredomy.pl - takie a'la trapezowe czy coś . Może doradzicie nam ? :wink:


oooo to jest zasadnicze pytanie związane z Orionem
i tylu ilu masz tutaj uczestników dyskusji tyle będzie opini i pomysłów
Generalnie są 3 opcje (co najmniej)i
- murowane z cegły jak w projekcie czyli do kształtu doecelowego,
- wylewane z betonu w szalunku z desek w kształcie odecelowym,
- wylewane z betonu w szalunku z desek kwadratowe a potem na etapie ocieplenia obłożone styropianem do pożądanego kształtu,

Każdy musi wybrać sam bo kazda opcja ma plusy i minusy
Ja osobiście wylałem w szalunku z desek od razu docelowy kształt
Moja ekipa tak wolała a mi było wszystko jedno byleby kształ był jak trzeba.
No i chyba nie jest źle: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb567e64a31acca3.html

[/url]

24-08-2009, 16:17
Orionowicze drodzy

- mam kłopot mały i liczę na Wasze doświadczenia/przemyślenia - może mi pomożecie - potrzebuję wyciąć otwór w betonowej kostce brukowej - kostka o grubości 6cm w formie kwadratu o boku 12cm - otwór o średnicy 10cm - doradźcie czym ten otwór wykroić coby było estetycznie i w miarę bezproblemowo ??

Witaj Pablitoo,

Mam dla Ciebie super rozwiązanie. Zapewne słyszałeś o cięciu wodą. Ja dość często korzystam z tego typu usług mając na uwadze obróbkę metali, aczkolwiek pytałem dla własnych celów i każdego rodzaju płytki oraz kostki betonowe są w stanie wyciąć bez najmniejszego problemu jaki tylko wzór im przedstawisz. Warunkiem jest to aby kostka czy nie tylko kostka ale każdy element obrabiany miał dopuszczalną grubość. Z usług maszyn której ja korzystam są w stanie zrobić każdy kształt nawet super dokładny dla każdego elementu o grubości max 20cm....wiem natomiast że są maszyny, które potrafią ciąć strumieniem wody jeszcze grubsze elementy....Mam nadzieję że pomogłem:)...aha cena takiego prostego cięcia w granicach owych 20cm powinna być w zakresie 40-100zł..

drzewko38
24-08-2009, 18:17
http://images39.fotosik.pl/182/b78f3c11c6933779.jpg
http://images45.fotosik.pl/186/678ff2741f24f724.jpg

Witam. Zapraszam Was do mojego Oriona. Dziś odsłona pierwsza, oczywiście zaczynam od drzwi wejściowych, tak się składa, że niedawno o nich pisaliście. Ja mam takie. Chciałam się tylko pochwalić, że witraż w nich jest dziełem mojego męża.

tereniabie
24-08-2009, 18:31
Piękne :) Mąż ma zdolności ... Prosimy o zdjęcia środeczka. Pozdrawiam :wink:

AGA.S.
24-08-2009, 19:07
A OTO MOJ OD DAWNA OBIECYWANY ORIONEK:)

http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,u.html?P=4

POZDRAWIAM

martini_25
24-08-2009, 19:52
Witam wszystkich
Mam pytanie ile płaciliście za zrobienie m2 dachu i ile za punkt instalacji elektrycznej??
Z góry bardzo dziękuję

dankaf
24-08-2009, 20:01
"drzewko38"
Wspaniałe drzwi :D
.....proszę Cię nastepne zdjęcie pokaż wiatrołapu bo temat ostatnio spędza mi sen z powiek :wink: myślę żeby przedłużyc go do 145cm.

dankaf
24-08-2009, 20:09
A OTO MOJ OD DAWNA OBIECYWANY ORIONEK:)

http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,u.html?P=4

POZDRAWIAM
Aga piękny dom,wspaniale urządzony :D
Czy możesz mi napisac jak Ty sobie poradziłaś z wiatrołapem?przedłużałaś go?

magdac
24-08-2009, 22:23
Witam wszystkich !
Mam tylko pytanie, czy lepiej zbydować dom bez garażu z podpiwniczeniem czy z garażem. Chodzi o kotłownie - w pinicy czy w garażu ?? Słyszałam , ze jak ma sie garaż to dom się ochładza - co radzicie ??

Witam

Orion bez garażu wygląda mizernie:) Z garażem wydaje się dużo bardziej okazały. Kiedyś wydawało mi się, że podwójny garaż go przytłoczy i że najlepiej wygląda bez, ale w rzeczywistości jest na odwrót. A co do ochładzania domu to moim zdaniem jakaś bzdura. No chyba, że się nie zaizoluje ściany pomiędzy domem a garażem. A można zaizolować nawet tak jak ściany zewnętrzne i nie ma wtedy żadnej możliwości, że się bardziej ochłodzi. A co do kotłowni, to rozumiem, że będziecie mieć piec na węgiel lub coś takiego? Bo przecież orion ma kotłownię. U nas wystarcza, ale mamy piec gazowy. A kotłownia w piwnicy ma niestety tę przypadłość, że trzeba tam wtaszczyć ten węgiel po schodach. Makabra. Zdecydowanie w garażu jeśli już.

Co do zdjęć wnętrz, to pokazywałam swoje niedawno - powtórzę link specjalnie dla ciebie:)
http://picasaweb.google.com/mcakala/MieszkamyWOrionie?authkey=Gv1sRgCO_m7cPdspiEZg#

groomek
25-08-2009, 06:22
Witam wszystkich !
Mam tylko pytanie, czy lepiej zbydować dom bez garażu z podpiwniczeniem czy z garażem. Chodzi o kotłownie - w pinicy czy w garażu ?? Słyszałam , ze jak ma sie garaż to dom się ochładza - co radzicie ??

Witam

Orion bez garażu wygląda mizernie:) http://picasaweb.google.com/mcakala/MieszkamyWOrionie?authkey=Gv1sRgCO_m7cPdspiEZg#

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą.
Wygląd jak wszyscy wiemy to rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje bo każdy ma inny. Nasz wybór był świadomy i budujemy bez garażu.

Jest wiele za i przeciw oczywiście ale my wybraliśmy taka opcję.
Oto moje za i przeciw. Proponuję by klażdy dodał coś od siebie:

ZA
- niższy koszt budowy Orionka, cirka 30-40k
- samochód nie smrodzi w garażu (to jest ważne PRZEDE WSZYSTKIM w przypadku gdy facet lubi pomajsterkować przy aucie - przy normalnym użytkowaniu efekt niezauważalny)
- możesz montować okna w szczytach zamiast w dachu,
- masz miejsce na śliczny ganeczek z drewna bo np. możesz zrobić drzwi wyjściowe z kotłowni, (jak w amerykańskich filmach... he he he) - my tak zrobiliśmy
- masz miejsce na ogród zimowy przy orionku

PRZECIW
- wyższe podatki od garażu wolnostojącego,
- potrzebna większa działka żeby zmieścić dodatkowo garaż wolnostojący i przejazd na ogórd,
- brak pomieszczeń nad garażem - suszarni,
- w zimę w bamboszach nie pojedziesz do sklepu :)

EwaWoj
25-08-2009, 08:07
Witam wszystkich !
Mam tylko pytanie, czy lepiej zbydować dom bez garażu z podpiwniczeniem czy z garażem. Chodzi o kotłownie - w pinicy czy w garażu ?? Słyszałam , ze jak ma sie garaż to dom się ochładza - co radzicie ??

A co do kotłowni, to rozumiem, że będziecie mieć piec na węgiel lub coś takiego? Bo przecież orion ma kotłownię. U nas wystarcza, ale mamy piec gazowy. A kotłownia w piwnicy ma niestety tę przypadłość, że trzeba tam wtaszczyć ten węgiel po schodach. Makabra. Zdecydowanie w garażu jeśli już.
Magdo ja też nie do końca się z tobą zgodzę :wink: :D co Orion to inne rozwiązanie i to jest świetne, że mamy możliwość tak elastycznego modyfikowania domu :lol: czy z garażem, piwnicą czy bez to z pewnością sprawa potrzeb i gustu :lol: piec gazowy spokojnie mieści się w naszym orionkowym pom.gospodarczym, ale tak jak w moim przypadku piec na pellet z podajniekim to już nielada problem dlatego u nas pojawił się pomysł wybudowania osobnego pomieszczenia gospodarczego, który jest podzielony na 3 części a w jednej z nich jest piwnica z okienkiem przez które właśnie zrzucać będziemy worki z pelletem, teraz żałuję, że piwnicy nie daliśmy pod całym budynkiem gospodarczym albo najlepiej pod domem ale takie rzeczy wychodzą po czasie :wink: także mają super osoby, które to przewidziały i zrobiły :lol:

dankaf
25-08-2009, 08:36
magdac mam pytanie.
Z tego co zauważyłam Ty nie masz wydłużonej łazienki (dlatego masz szersze przejście) i wiatrołapu?

pablitoo
25-08-2009, 09:16
Witam wszystkich !
Mam tylko pytanie, czy lepiej zbydować dom bez garażu z podpiwniczeniem czy z garażem. Chodzi o kotłownie - w pinicy czy w garażu ?? Słyszałam , ze jak ma sie garaż to dom się ochładza - co radzicie ??

Witam

Orion bez garażu wygląda mizernie:) http://picasaweb.google.com/mcakala/MieszkamyWOrionie?authkey=Gv1sRgCO_m7cPdspiEZg#

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą.
Wygląd jak wszyscy wiemy to rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje bo każdy ma inny. Nasz wybór był świadomy i budujemy bez garażu.

Jest wiele za i przeciw oczywiście ale my wybraliśmy taka opcję.
Oto moje za i przeciw. Proponuję by klażdy dodał coś od siebie:

ZA
- niższy koszt budowy Orionka, cirka 30-40k
- samochód nie smrodzi w garażu (to jest ważne PRZEDE WSZYSTKIM w przypadku gdy facet lubi pomajsterkować przy aucie - przy normalnym użytkowaniu efekt niezauważalny)
- możesz montować okna w szczytach zamiast w dachu,
- masz miejsce na śliczny ganeczek z drewna bo np. możesz zrobić drzwi wyjściowe z kotłowni, (jak w amerykańskich filmach... he he he) - my tak zrobiliśmy
- masz miejsce na ogród zimowy przy orionku

PRZECIW
- wyższe podatki od garażu wolnostojącego,
- potrzebna większa działka żeby zmieścić dodatkowo garaż wolnostojący i przejazd na ogórd,
- brak pomieszczeń nad garażem - suszarni,
- w zimę w bamboszach nie pojedziesz do sklepu :)

Orionowicze drodzy - a czy jest sens rozwazać za i przeciw ?? - przecież każdy na etapie adaptacji budynku i działki rozważał możliwości , różne rozwiązania i wykonania najoptymalniejsze dla siebie ...
Dla jednego inwestora coś będzie oczywiste i potrzebne - dla drugiego niepotrzebne i zbędne ...

U nas dom z podwójnym garażem - nie wyobrażam sobie naszego Oriona bez garażu - wygoda , komfort , niższe koszta wybudowania garażu w bryle budynku niż wolnostojącego , niższe koszta montażu bramy, o żadnym smrodzie w domu mowy nie ma - wiem bo korzystam z garażu do napraw samochodu i innych rzeczy , piękne pomieszczenie nad garażem którego by nie było jakby garażu nie było / a mamy tam salon gościnny a nie suszarnię / , piwnica pod garażem której by nie było jakby garażu nie było , komfort parkowania i wyjeżdżania z garażu zimą gdy na dworze mróz , śnieg lub plucha - nie muszę spacerować do odległego garażu przez zaspy tylko wsiadam w cieple do samochodu i wyjeżdżam - tak samo jak wracam wjeżdżam do garażu i od razu do wnętrza domu ,większe bezpieczeństwo całego budynku wraz z garażem - u nas garaż objęty systemem alarmowym i przeciwpożarowym, okno w szczycie w pomieszczeniu nad garażem mam zamontowane , ogrodu zimowego nie mam zamiaru nigdy zakładać , ganeczku również ... etc ...

Takoż jak widać - ilu inwestorów tyle adaptacji - i również tyleż za i przeciw :D

Aneka
25-08-2009, 09:22
Witam,
budujemy (zaczynamy) z mężem Oriona I w okolicach Zielonej Góry. Czy jest ktoś z województwa lubuskiego, kto już wybudował, bądź buduje Oriona?
Pozdrawiam serdecznie.

25-08-2009, 09:39
Witam,
budujemy (zaczynamy) z mężem Oriona I w okolicach Zielonej Góry. Czy jest ktoś z województwa lubuskiego, kto już wybudował, bądź buduje Oriona?
Pozdrawiam serdecznie.

Kolejny Orionowicz? Wow....Witamy witamy!

tereniabie
25-08-2009, 09:41
Do Magdac : Pięęęękne schody, ta ścianka murowana urzekła mnie baaardzo . :) Czy mogę się dowiedzieć jaki był koszt tych schodów , i z jakiego drewna są robione ?

Jeszcze myślimy czy wybudować Orion z garażem czy bez ale czy tak czy tak , Orion ma w sobie coś niezwykłego :lol: Wczoraj byłam na kawce u znajomych, którzy się budują. Ich dom wg. projektu miał 140 m, dobudowali garaż i ma 170 . Koleżanka pokazywała mi jak dom wyglądał w internecie , jako ewelacja projektu. Pokazywała też zdjęcia domu w środku, które dodała jakaś pani , która owy dom wybudowała. Niestety koleżance nie podobało sie w tym projekcie dużo rzeczy, wiec wydłużała, podnosiła, usuwała , dodawała. Powiem Wam, ,że efekt nie wyszedł taki jak miał wyjść. Dom stracił swój urok, wyszedł całkiem inny. Dlatego uważam , że jakieś drobne zmiany można zaadaptować aczkolwiek gdy chce sie usuwać z oriona ( spotkałam sie juz z taką sytuacją) kolumny wejściowe, usuwać hol, czy usuwać taras - Orion nie wyjdzie tak uroczy jakby mogło się nam wydawać.

Pozrawiam . :)

EwaWoj
25-08-2009, 10:00
Do Magdac : Pięęęękne schody, ta ścianka murowana urzekła mnie baaardzo . :) Czy mogę się dowiedzieć jaki był koszt tych schodów , i z jakiego drewna są robione ?

Jeszcze myślimy czy wybudować Orion z garażem czy bez ale czy tak czy tak , Orion ma w sobie coś niezwykłego :lol: Wczoraj byłam na kawce u znajomych, którzy się budują. Ich dom wg. projektu miał 140 m, dobudowali garaż i ma 170 . Koleżanka pokazywała mi jak dom wyglądał w internecie , jako ewelacja projektu. Pokazywała też zdjęcia domu w środku, które dodała jakaś pani , która owy dom wybudowała. Niestety koleżance nie podobało sie w tym projekcie dużo rzeczy, wiec wydłużała, podnosiła, usuwała , dodawała. Powiem Wam, ,że efekt nie wyszedł taki jak miał wyjść. Dom stracił swój urok, wyszedł całkiem inny. Dlatego uważam , że jakieś drobne zmiany można zaadaptować aczkolwiek gdy chce sie usuwać z oriona ( spotkałam sie juz z taką sytuacją) kolumny wejściowe, usuwać hol, czy usuwać taras - Orion nie wyjdzie tak uroczy jakby mogło się nam wydawać.

Pozrawiam . :) z pewnością koleżanka ma inne zdanie :wink: skoro zrobiła zmiany to miała ku temu powody :D u mnie też są zmiany i to właśnie np. w filarach, tarasie i schodach :lol: filary mam proste, taras dużo mniejszy niż w projekcie i schody murowane :lol:

AGA.S.
25-08-2009, 10:07
A OTO MOJ OD DAWNA OBIECYWANY ORIONEK:)

http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,u.html?P=4

POZDRAWIAM
Aga piękny dom,wspaniale urządzony :D
Czy możesz mi napisac jak Ty sobie poradziłaś z wiatrołapem?przedłużałaś go?

nasz wiatrolap jest zgodny z projektem. Poki co scianke po prawej oblozylismy piaskowcem, po lewej stronie stanie niewielka szafa, wieszak na ubrania i szafka na buty. Dlugosc jest wystarczajaca :)

Dolaczam sie do zwolennikow Oriona z garazem:)

orionek
25-08-2009, 10:37
Ja również jestem zwolenniczka Oriona z garażem-znajdzie sie w nim miejsce na autko i na rower dziecka i kilka innych drobiazgów- A Wasze Orionki są prześliczne już nie mogę się doczekać kiedy bedą u mnie płyteczki i malowanie ścian- na razie poprządkujemy teren- i robimy posadzki w garażu :)

groomek
25-08-2009, 11:28
Oriończycy - mam szybkie pytanie
jakie dawaliście kotwy do mocowania murłat?
długośc i średnica?

IZA30
25-08-2009, 11:39
A OTO MOJ OD DAWNA OBIECYWANY ORIONEK:)

http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,u.html?P=4

POZDRAWIAM

Cudnie!jestem zachwycona elewacją!ŚLICZNA :lol:

AGA.S.
25-08-2009, 12:14
Dzieujemy bardzo, ale nie da sie ukryc ze to zasluga Pablitoo:) wzorowalismy siena jego foteczkach:)
za zadne skarby nie zamienilabym na inna kolorystyke;) a jak juz uporzadkujemy teren, to na tle zieleni bedzie jeszcze piekniej:0

drzewko38
25-08-2009, 14:15
Ktoś pytał o schody.Moje są dębowe bez elementów metalowych,bardzo porządnie wykonane do polecenia cena 20 tys.zł.Płacone tydzień temu zamawiane pół roku temu.Zdjęcia będą wkrótce.Ogólnie cena eleganckich schodów na dzień dzisiejszy waha się od 16tys. do 22tys,zależy to głównie od rodzaju drewna.Widziałam również schody tańsze do 10 tys,ale w Orionie schody są w centrum domu i my zdecydowaliśmy,że niestety nie da się na nich oszczędzać.

drzewko38
25-08-2009, 14:30
Danusiu.Wiatrołap mam taki jak w planie.Na całej ścianie od str.łazienki będzie płytka szafa.Miejsca malutko,ale w obecnym domku mam ciasny ganeczek i każdy tam tylko zdejmuje buty a reszta i tak w przedpokoju.Jak jest tłum to niestety trzeba "gęsiego"i myślę,że nawet duży wiatrołap nie pomoże,bo i tak robi się zamieszanie najważniejsze,żeby były praktyczne półki na buty ,żeby się o nie nie potykać.Myślę,że orion ma tak duży hol,że spokojnie można się tam"rozpłaszczyć".

dankaf
25-08-2009, 16:37
Oriończycy - mam szybkie pytanie
jakie dawaliście kotwy do mocowania murłat?
długośc i średnica?
fi 12
dł.50cm

EwaWoj
25-08-2009, 16:47
Orionowicze drodzy

- mam kłopot mały i liczę na Wasze doświadczenia/przemyślenia - może mi pomożecie - potrzebuję wyciąć otwór w betonowej kostce brukowej - kostka o grubości 6cm w formie kwadratu o boku 12cm - otwór o średnicy 10cm - doradźcie czym ten otwór wykroić coby było estetycznie i w miarę bezproblemowo ??

Witaj Pablitoo,

Mam dla Ciebie super rozwiązanie. Zapewne słyszałeś o cięciu wodą. Ja dość często korzystam z tego typu usług mając na uwadze obróbkę metali, aczkolwiek pytałem dla własnych celów i każdego rodzaju płytki oraz kostki betonowe są w stanie wyciąć bez najmniejszego problemu jaki tylko wzór im przedstawisz. Warunkiem jest to aby kostka czy nie tylko kostka ale każdy element obrabiany miał dopuszczalną grubość. Z usług maszyn której ja korzystam są w stanie zrobić każdy kształt nawet super dokładny dla każdego elementu o grubości max 20cm....wiem natomiast że są maszyny, które potrafią ciąć strumieniem wody jeszcze grubsze elementy....Mam nadzieję że pomogłem:)...aha cena takiego prostego cięcia w granicach owych 20cm powinna być w zakresie 40-100zł.. woda to najlepsze rozwiązanie inne bardzo wolne to nawiercanie otworów a później szlifowanie

groomek
25-08-2009, 19:36
Oriończycy - mam szybkie pytanie
jakie dawaliście kotwy do mocowania murłat?
długośc i średnica?
fi 12
dł.50cm


dankaf
wielkie dzięki za podpowiedź

magdac
25-08-2009, 20:21
W kwestii garażu - rozważania za i przeciw ([/b]pablitoo[/b]) mają o tyle sens, że akurat [/b]tereniabie[/b] o to pytała. Oczywiście, że każdy ma swoje zdanie ([/b]EwaWoj[/b]), a o gustach się nie dyskutuje ([/b]groomek[/b]), ale jak pytają to mówię, jakie jest moje zdanie.

dankaf mam troszkę wydłużóny wiatrołap, ale nie wiele, chyba z 15-20 cm. Łazienka natomiast jest bez zmian.

[/b]tereniabie[/b] Schody są z merbau, tak jak podłogi. Koszt to 9500 zł, ale tylko dzięki temu, że w pewnym sensie robiliśmy je sami. Najlepsze oferty jakie mieliśmy od firm schodowych z całej polski, a zebraliśmy ich duuuuużo, były na 18 tyś za schody z merbau na konstrukcji z nierdzewki, 14 tyś za stal malowaną proszkowo i buk bejcowany i jakieś 11 tyś za całe drewniane, ale ażurowe i nowoczesne z buka.

Jeszcze co do wiatrołapu. Zgadzam się z
[/b]drzewko38[/b] Moim zdaniem jest naprawdę ok. Ja jestem nim zaskoczona na p;us. Nie jest wielki, to fakt, ale wystarczający. A za nim jest tyyyyle miejsca pod schodami, że naprawdę nie ma obaw o to, że goście będą się rozbierać na dworze.

MaroK
25-08-2009, 20:31
A my dołączymy do zwolenników Orionka bez garażu, bo taki nam się podoba :) Ile użytkowników tyle opinii i pomysłów na realizację projektu. Osobiście uważam, że Orion bez garażu prezentuje się o wiele ciekawiej, ale już garaż pod wględem praktycznym jest nie do przecenienia. Tak więc JAK NA RAZIE (podkreślam) będziemy mieli w miejscu garażu otwartą wiatę na 2 auta, ale... w związku z tym, że nie zaczniemy jej jeszcze budować w tym roku, mamy caaaałą zimę na przemyślenia i nie wiadomo jeszcze co z tego wyniknie. W każdym razie jest jeszcze opcja garażu wolnostojącego, tym bardziej, że dużą działke mamy, a przydałoby się dodatkowe miejsce na byle co :lol:
Acha, no i mój mąż strasznie ubolewa nad brakiem garażu przy domu, bo chciałby gdzieś zmieścić zbiornik wody podgrzewanej przez solary, więc musimy wybrać - albo estetyka, albo użyteczność... :lol: Zobaczymy.

magdac
25-08-2009, 20:43
A widzieliście na żywo Ori0ona z i bez garażu? Bo ja miałam zupełnie inne zdanie dopóki oglądałam zdjęcia. Po zobaczeniu na żywo zmieniłam zdanie.

Dobrusiak
25-08-2009, 20:56
Ja też nie wyobrażam sobie Orionka bez garażu. Obecnie mam osobno garaż i szlak mnie trafia, jak np. przy większych zakupach muszę kilka razy latać do samochodu po siaty. Jak jest piękna pogoda to nie ma problemu, gorzej jak pada albo zimą. To chyba dla mnie największy plus garażu w bryle budynku.
Co do wiatrołapu to jak mi murarze wybudowali to się przeraziłam, że jest taki malutki. Może to kwestia przyzwyczajenia, bo teraz mieszkam w domu jednorodzinnym z ogromnym holem, dużym (spokojnie 20 osób się zmieści) wiatrołapem, więc ten w Orionie wydał mi się taki tyci tyci.

Aga piękny macie domek i super elewacja. Oj, Pablitoo "nie wiedział co czyni" gdy podawał, jaką elewację, bo teraz będziemy ją kopiować. Jest faktycznie śliczna.

pablitoo
26-08-2009, 07:04
(...)

Aga piękny macie domek i super elewacja. Oj, Pablitoo "nie wiedział co czyni" gdy podawał, jaką elewację, bo teraz będziemy ją kopiować. Jest faktycznie śliczna.

Ależ nie mam nic przeciwko temu - bardzo się cieszę że się Wam podoba i też chcecie tak elewację wykańczać :D
A skoro podaba się jeszcze komuś oprócz nas - to znaczy że jest naprawdę ładnie :wink:

tereniabie
26-08-2009, 16:20
Hmmm, dzięki za Wasze opinie :) Jednak z mężem tak bardzo bardzo dokładnie myśleliśmy o tym . Wszyscy radzą , że jak dla nas to garaż będzie najleprzy. Korzystając z tego , ze na działce gleba jest nie podmokła zdecydowaliśmy że zrobimy garaż i piwnicę pod połową. Przekonało nas o tym przedewszystkim piękne pomieszczenie nad garażem , w którym planujemy suszarnię . Jeszcze raz dzięki , i pozdrawiam :lol:

groomek
26-08-2009, 18:30
i jeszcze jedno techniczne pytanie
jaki promień ma nadproże nad drzwiami balkonowymi na piętrze (tymi od frontu domu)
nie ma tej informacji w projekcie a majster mniej więcej sam ocenił i właśnie tego mniej więcej się obawiam.
ktoś może wie ile ?

EwaWoj
26-08-2009, 19:04
też mam techniczne pytanie: czy na podłączenia odcinka z drogi do budynku wody i kanalizy robiliście projekt????

dankaf
26-08-2009, 19:56
też mam techniczne pytanie: czy na podłączenia odcinka z drogi do budynku wody i kanalizy robiliście projekt????
tak :wink:
koszt 350zł

Dobrusiak
27-08-2009, 08:30
ja płaciłam 300 zł. Telefon do projektanta dostałam od Pani z wodociągów

groomek
27-08-2009, 09:37
dankaf
dzieki za umieszczanie zdjęć w swoim dziennku - pomogłaś mi biernie
w sensie wypatrzyłem na jednym z Twoich zdjęć, które jest dość dokładne jaki ma być promień nadproża na piętrze. Także dzieki !

dankaf
27-08-2009, 09:52
dankaf
dzieki za umieszczanie zdjęć w swoim dziennku - pomogłaś mi biernie
w sensie wypatrzyłem na jednym z Twoich zdjęć, które jest dość dokładne jaki ma być promień nadproża na piętrze. Także dzieki !
naprawdę!? :D cieszę się
pozdrawiam

tereniabie
27-08-2009, 14:10
Bardzo podoba mi się ta ścianka na zdjęciach magdyc - ta która odziela schody od salonu. Czy orientujecie się ile może wynieść koszt jej zrobienia ?? Podobno jest ze specjalnych cegieł, 8 zł za sztuke ( troche w to nie wierze ale ... ) . Dzięki . Pozdrawiam :)

justa*
27-08-2009, 15:53
Witam po wakacyjnej przerwie :D

Widzę, że wszyscy na stanowiskach, gorąca wymiana zdań się toczy.
To i ja wcisnę swoje trzy grosze, żeby nie było, że tylko cześć wpadłam powiedzieć.

Uwielbiam swojego oriona z podwójnym garażem, innego bym nie chciała :wink: :wink:

pablitoo
27-08-2009, 17:59
Witam po wakacyjnej przerwie :D

Widzę, że wszyscy na stanowiskach, gorąca wymiana zdań się toczy.
To i ja wcisnę swoje trzy grosze, żeby nie było, że tylko cześć wpadłam powiedzieć.

Uwielbiam swojego oriona z podwójnym garażem, innego bym nie chciała :wink: :wink:

Witaj - i ... - tak trzymać - Oriony z podwójnym garażem górą :D

A teraz po wakacjach - proszę kilka fotek Twojego Oriona :wink:

pablitoo
27-08-2009, 18:00
A ja właśnie kończę wykonywanie opaski z kostki brukowej dookoła budynku - jeszcze tylko ca 4 metry i ... KONIEC


- fragment opaski koło przypory i chodniczka przed wejście do domu :

http://images47.fotosik.pl/189/595a9f6b5970d5d5med.jpg

:D

justa*
27-08-2009, 19:33
Witaj - i ... - tak trzymać - Oriony z podwójnym garażem górą :D

A teraz po wakacjach - proszę kilka fotek Twojego Oriona :wink:

No nie chciałam się narzucać........
.........ale skoro tak ładnie prosisz to ulegnę i wkleję już te zdjęcia :wink: :D

http://images43.fotosik.pl/188/031a3f64c7298623m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=031a3f64c7298623)
http://images39.fotosik.pl/184/a70307315cf150d4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a70307315cf150d4)
http://images45.fotosik.pl/188/aa801e1ce151ebc0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=aa801e1ce151ebc0)

pablitoo
27-08-2009, 19:41
No nie chciałam się narzucać........
.........ale skoro tak ładnie prosisz to ulegnę i wkleję już te zdjęcia :wink: :D

No wiesz - jesteś pierwszą Orionowiczką jaką poznałem - no bo to Ty mnie znalazłaś - pamiętasz :wink:

justa*
27-08-2009, 19:46
Pablitoo bardzo ładnie Ci ta opaska wychodzi. Kosteczka ładnie przycięta, dokładniej niż zrobili to fachowcy na podwórku u moich rodziców. Masz dużo zacięcia i cierpliwości i jeszcze takie coś co i ja mam :wink: Uważam, że wszystko co sama zrobię, będzie zrobione najlepiej a już na pewno dokładniej :wink: [/b]

pablitoo
27-08-2009, 19:47
Witaj - i ... - tak trzymać - Oriony z podwójnym garażem górą :D

A teraz po wakacjach - proszę kilka fotek Twojego Oriona :wink:

No nie chciałam się narzucać........
.........ale skoro tak ładnie prosisz to ulegnę i wkleję już te zdjęcia :wink: :D



Justa* - przepiękny domek - nic dodać nic ująć - bardzo ładna elewacja :D - gratulacje - a teraz proszę coś z wnętrza :wink:

- ekhhh - jak ja Wam zazdroszczę tych łukowatych drzwi balkonowych na poddaszu nad wejściem do domu ...

justa*
27-08-2009, 19:51
No nie chciałam się narzucać........
.........ale skoro tak ładnie prosisz to ulegnę i wkleję już te zdjęcia :wink: :D

No wiesz - jesteś pierwszą Orionowiczką jaką poznałem - no bo to Ty mnie znalazłaś - pamiętasz :wink:

No pewnie, że pamiętam. Poznałam Oriona na Twoim avatarze i nie mogłam się oprzeć, żeby nie zapytać, czy też do klanu przynależysz :wink:

pablitoo
27-08-2009, 19:55
Pablitoo bardzo ładnie Ci ta opaska wychodzi. Kosteczka ładnie przycięta, dokładniej niż zrobili to fachowcy na podwórku u moich rodziców. Masz dużo zacięcia i cierpliwości i jeszcze takie coś co i ja mam :wink: Uważam, że wszystko co sama zrobię, będzie zrobione najlepiej a już na pewno dokładniej :wink: [/b]

A dziękuję , dziękuję - staram sie jak mogę , powolutku , pomalutku - już niedługo minie drugi rok jak tą przeklętą opaskę układam :evil:
- ale - jak napisałem - jest szansa że niedługo skończę - chciałbym przed tą zimą ...

:lol:

justa*
27-08-2009, 20:01
Justa* - przepiękny domek - nic dodać nic ująć - bardzo ładna elewacja :D - gratulacje - a teraz proszę coś z wnętrza :wink:

- ekhhh - jak ja Wam zazdroszczę tych łukowatych drzwi balkonowych na poddaszu nad wejściem do domu ...

Dziękuję ślicznie :D
Mam ciągle trochę wątpliwości co do tego ciemnego brązu. Myślałam, że będzie ciut jaśniejszy, ale mąż zachwycony, sąsiedzi podzielają jego zdanie, więc ostatecznie i mnie to przekonało:wink:

W środku to się dopiero robią sufity. Znaczy mąż robi, jak ma wolne. Jak do ej pory uporał się z sufitami w łazienkach, gabinecie, w wiatrołapie i przejściu do kotłowni.
Jak wkleję zdjęcie z górnej łazienki to się za głowę złapiecie, bo zaplanował tyle halogenów że mnie zatkało jak to zobaczyłam :o

dankaf
27-08-2009, 20:32
justa* Witam Ciebie po tak długim czasie :D
Myślałam że o nas zapomniałaś :wink: ale u innych bywasz..... widziałam Twoje wpisy w innych komentarzach np.Jagny :wink:
Bardzo ładna elewacja i oczywiscie czekam na relacje z wnetrza :lol: :wink:

dankaf
27-08-2009, 20:35
- ekhhh - jak ja Wam zazdroszczę tych łukowatych drzwi balkonowych na poddaszu nad wejściem do domu ...
wiedziałam że to dobry wybór :wink: a tak mnie Udek przekonywał że ile to ja zapłacę za te okno :lol: :wink:


A ja właśnie kończę wykonywanie opaski z kostki brukowej dookoła budynku
zdolniacha z Ciebie :wink:

magdac
27-08-2009, 21:01
Bardzo podoba mi się ta ścianka na zdjęciach magdyc - ta która odziela schody od salonu. Czy orientujecie się ile może wynieść koszt jej zrobienia ?? Podobno jest ze specjalnych cegieł, 8 zł za sztuke ( troche w to nie wierze ale ... ) . Dzięki . Pozdrawiam :)

A skąd te informacje? Chyba nie odemnie? Może lunatykuję;)
To nie cegły, tylko okładzina betonowa je imitująca i płaciliśmy za metr, a nie za sztukę. Dostępna w Leroyu. Ceny nie pamiętam, ale chyba koło 70 zł za metr. Miała być okładzina ceglana, ale żadna mi się nie podobała tak do końca, aż przypadkiem odkryłam to:)

Pozdrawiam

Magda

justa*
28-08-2009, 08:02
justa* Witam Ciebie po tak długim czasie :D
Myślałam że o nas zapomniałaś :wink: ale u innych bywasz..... widziałam Twoje wpisy w innych komentarzach np.Jagny :wink:
Bardzo ładna elewacja i oczywiscie czekam na relacje z wnetrza :lol: :wink:

Cześć Danusiu :D
Ty kobieto jak zwykle po całym forum śmigasz i wszędzie zajrzysz :wink:
U Jagny to ja ostatni komentarz zostawiłam jeszcze przed moim wyjazdem wakacyjnym i później jeszcze chwilkę z Wami byłam. Zapomnieć nie zapomniałam, oooooooo co to, to nie!!! słowo zucha!!! :wink:
Nawet się stęskniłam
:wink:

groomek
28-08-2009, 08:28
a oto nasz stan zaawansowania budowy
nie jest tak pieknie zbudowany jak u dankaf ale i tak się cieszymy jak dzieci...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8fa9972da28bea3c.html

Zbieramy też oferty co do dalszych etapów
OKNA
Okna Avante na profilu deucenic (czy jakoś tak podobnie)
szyba o u=0,6 (3szyby)
profil pięciokomorowy o kształcie "styl"
okleina jednostronnie
ramka wewnętrzna w kolorze (nie aluminiowa)
okucia roto (sporo róznych opcji i dodatków)
7 lat gwarancji na wszystko i 1 rok ubezpieczenia (od pożaru,włamania,huraganu itp.)
wartość: 16k
to jest oferta bez okien dachowych?

TYNKI
cementowo wapienne zacierane kwarcem (ponoć gładzi nie potrzeba) - 32zł za 1 m2 na gotowo (z materiałem)

WYLEWKI - góra i dół
11 zł za 1 m2 - sama robocizna do tego materiał
według szacunkowych wyliczeń w sumie wyjdzie około 5050 zł.

a jak przedstawiają się te kwestie u Was?

tereniabie
28-08-2009, 08:32
To imitacja? hmmm . W takim razie bardzo dobrze imituje . Ja sie nabrałam . Magdo , nie wiem jak inni ale ja zakochałam się w Twoich schodach, tej ''betonowej '' ściance , kuchni łazienkach :) Pozdrawiam .

dankaf
28-08-2009, 11:15
a oto nasz stan zaawansowania budowy
nie jest tak pieknie zbudowany jak u dankaf ale i tak się cieszymy jak dzieci...

wygląda jak mój :lol: :wink:
gratuluję postępów

EwaWoj
28-08-2009, 20:37
Justa ładny kolor elewacji :lol:

EwaWoj
28-08-2009, 20:41
Pablitoo czy to ty sam układasz kostkę???? ładniutko wygląda :lol:

magdac
28-08-2009, 23:02
To imitacja? hmmm . W takim razie bardzo dobrze imituje . Ja sie nabrałam . Magdo , nie wiem jak inni ale ja zakochałam się w Twoich schodach, tej ''betonowej '' ściance , kuchni łazienkach :) Pozdrawiam .

Oj, dzięki. Miło, że komuś się podoba.

pablitoo
29-08-2009, 08:20
Pablitoo czy to ty sam układasz kostkę???? ładniutko wygląda :lol:

Sam układasz - dziękuję bardzo - staram się ... - już drugi rok :D
Kostkę brukową na podjeździe do garażu i podejściu do domu robiła mi ekipa brukarska - a opaskę dookoła budynku robię sam .

EwaWoj
29-08-2009, 21:12
Pablitoo czy to ty sam układasz kostkę???? ładniutko wygląda :lol:

Sam układasz - dziękuję bardzo - staram się ... - już drugi rok :D
Kostkę brukową na podjeździe do garażu i podejściu do domu robiła mi ekipa brukarska - a opaskę dookoła budynku robię sam . nie jest ważne ile robisz bo ważny jest efekt :wink: :lol:

pio406
29-08-2009, 23:02
witam , Piotr z Jeleniej Góry - właściwe już prawie Górzyńca, stałem się rok temu posiadaczem Oriona, niestety tylko 1, w stanie surowym otwartym. Powoli walczę z wszystkimi przeciwnościami losu (ekipami) mam nadzieję że wprowadzę się jeszcze w tym roku. Patrzę na Wasze zdjęcia i zazdroszczę (zdrowo) - pozdrawiam

grzegorz.ziobro1
30-08-2009, 11:01
A OTO MOJ OD DAWNA OBIECYWANY ORIONEK:)

http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,u.html?P=4

POZDRAWIAM MAM JEDNO PYTANIE Z JAKIEGO DRZEWA SA SCHODY I ILE KOSZTOWALY :oops:

EwaWoj
30-08-2009, 11:51
witam , Piotr z Jeleniej Góry - właściwe już prawie Górzyńca, stałem się rok temu posiadaczem Oriona, niestety tylko 1, w stanie surowym otwartym. Powoli walczę z wszystkimi przeciwnościami losu (ekipami) mam nadzieję że wprowadzę się jeszcze w tym roku. Patrzę na Wasze zdjęcia i zazdroszczę (zdrowo) - pozdrawiam jak planujesz przeprowadzkę jeszcze w tym roku to tylko tobie pozazdrościć :wink: :lol:

tereniabie
30-08-2009, 12:15
U nas jeśli chodzi o okna, chcemy zlikwidować okna w garażu, a nad garażem w suszarnii 2 okna , które są po 1 stronie - zostawić jedno ale to drugie okno przenieść na drugą stronę . Wg mnie tak będzie lepiej bo po dwóch stronach będzie jasno . A jeśli chodzi o garaż , nie będziemy mieć tam żadnej majsterkowni tylko samochód będzie wjeżdżał i wyjeżdzał więc może być ciemno . To chcemy uwzględnić w projekcie , żadnych większych zmian nie przewidujemy . Co sądzicie o takim przebiegu sprawy ?? Mam jeszcze pytanko , czy cegła klinkierowa nadaje się aby tą ścianke , która " odgradza schody od salonu da się zrobić mniej więcej coś takiego : http://polki.pl/pub/10_2006/18_10/cegla08.jpg ?? Chodzi mi tylko o tą ściankę. Podrawiam :)

pio406
30-08-2009, 12:32
w swoim domku poczyniłem dwie przeróbki:
1 w pracowni na dole nie ma drzwi na taras tylko okno dwuskrzydłowe o takiej samej wielkości jak w salonie - pokój zrobił się bardziej ustawny, a wyjście na taras jest z salonu.
2. na piętrze nie mam całej klatki tylko część z drzwiami na największy balkon nad drzwiami wejściowymi należy do pokoju znajdującego się nad kuchnią - zrobił się całkiem duży pokoik w kształcie litery L - nasza sypialnia dzięki temu zyskała widok na dwie strony budynku w tym wjazd

pablitoo
30-08-2009, 13:13
(...)Mam jeszcze pytanko , czy cegła klinkierowa nadaje się aby tą ścianke , która " odgradza schody od salonu da się zrobić mniej więcej coś takiego : http://polki.pl/pub/10_2006/18_10/cegla08.jpg ?? Chodzi mi tylko o tą ściankę. Podrawiam :)

Proponuję cegłę klinkierową ręcznie formowaną - znakomicie się nadaje do takich celów - wg mnie oczywiście :D - np TAKA (http://www.ekoklinkier.pl/pl,0,oferta,s27,pejzaz.html) ...

magdac
30-08-2009, 13:15
U nas jeśli chodzi o okna, chcemy zlikwidować okna w garażu, a nad garażem w suszarnii 2 okna , które są po 1 stronie - zostawić jedno ale to drugie okno przenieść na drugą stronę . Wg mnie tak będzie lepiej bo po dwóch stronach będzie jasno . A jeśli chodzi o garaż , nie będziemy mieć tam żadnej majsterkowni tylko samochód będzie wjeżdżał i wyjeżdzał więc może być ciemno . To chcemy uwzględnić w projekcie , żadnych większych zmian nie przewidujemy . Co sądzicie o takim przebiegu sprawy ?? Mam jeszcze pytanko , czy cegła klinkierowa nadaje się aby tą ścianke , która " odgradza schody od salonu da się zrobić mniej więcej coś takiego : http://polki.pl/pub/10_2006/18_10/cegla08.jpg ?? Chodzi mi tylko o tą ściankę. Podrawiam :)


Odnośnie okien nad garażem, to też tak planowałam, ale wszystko zależy od tego co tam chcesz mieć. Ja wy=dzieliłam garderobę z jednej strony i tam okno jest raczej niewskazane, bo ubrania bardziej blakną, dlatego ostatecznie zostało tak jak w projekcie.

Co do cegły, to też tak planowałam, ale jak zwykle usłyszałam "nie da się". Wiele takich "niedasiów" było moim zdaniem do przejścia, ale tutaj to chyba jednak problem jest istotny. A mianowicie zauważ, że w połowie tej ściany jest strop i podciąg, belka, czy jak tam to się zwie i to raczej musi być z betonu. Tak więc w połowie ściany z cegieł będzie betonowy pas. Może można by to jakoś obejść, ja sobie darowałam dyskursie i spory z wykonawcami i mężem i zgodziłąm się ostatecznie na okładzinę z cegły.


pio406 - ja też myślałam o takiej zmianie, ale bardzo się cieszę, że tego nie zrobiłam i wszystkim z całego serca odradzam. Pokoje na górze są naprawdę duże, a ten przedpokój powoduje, że góra Oriona wygląda bardzo elegancko, przestronnie i naprawdę robi wrażenie. Oczywiście, każdy ma swoje preferencje, to tylko moje zdanie.

http://lh4.ggpht.com/_YqMXtcKcdSc/Snil2LWXaPI/AAAAAAAAAyQ/6WNolNDFEOs/s800/PICT0030.JPG

http://lh5.ggpht.com/_YqMXtcKcdSc/Snim-x-ZuPI/AAAAAAAAA0c/CbOtNmnyUvk/s720/PICT0032.JPG

EwaWoj
30-08-2009, 14:22
co do okien to: (1) okna w garażu ja też zlikwidowałam, (2) okna dachowe na piętrze polecam w każdym pomieszczeniu również nad garażem (u mnie garaż to garderoba i pralnio-suszarnia po jednym oknie), (3) nie polecam likwidowania drzwi balkonowych w pokoju na dole (dzięki tym drzwiom pokój jest jasny a i tak ustawny.
co do korytarza górnego - u mnie jest powiększony i nie chciałabym inaczej :wink: :lol:

drzewko38
30-08-2009, 20:06
Ja na ścianie przy schodach mam zwykłe płytki OPOCZNO przypominające kamień,są na nich nierówności ,ale niewielkie układają się w poziomie/ jak cegła/.Dostępne w 3 kolorach jasny beż/takie mam/,miodowo-rude i ciemny rudy.Można obejrzeć w większości sklepach cena to ok 55 zł za metr.Wkrótce dodam zdjęcia.Osobiście płytki mi się już opatrzyły,ale każdy kto wchodzi na budowę twierdzi,że robią wrażenie. :o

pablitoo
31-08-2009, 06:57
(...)ja też myślałam o takiej zmianie, ale bardzo się cieszę, że tego nie zrobiłam i wszystkim z całego serca odradzam. Pokoje na górze są naprawdę duże, a ten przedpokój powoduje, że góra Oriona wygląda bardzo elegancko, przestronnie i naprawdę robi wrażenie. Oczywiście, każdy ma swoje preferencje, to tylko moje zdanie.


MagdaC - bardzo ładna zabudowa i wykończenie hallu na poddaszu - bardzo ładne - gratuluję :D

pablitoo
31-08-2009, 07:23
co do okien to: (1) okna w garażu ja też zlikwidowałam, (...)

Wg mnie okna w garażu znakomicie doświetlają to pomieszczenie w wypadku jak zamknięta jest brama - bardzo często udając się do garażu / lub do piwnicy / nie zapalam wogóle światła gdyż okna w wystarczający sposób dostarczaja światła do wnętrza - jakby nie było okien - każde wejście do garażu oznaczałoby zapalenie światła / było nie było zużycie prądu / ...

No i po drugie - walory estetyczne - te okna mnie po prostu się podobają i bardzo upiększają elewację ogrodową Oriona - ale to już kwestia gustu ...

Ostatnie zdjęcie naszego Oriona od strony ogrodu - z wykonaną już i wstępnie obsadzoną skarpą ...

http://lh3.ggpht.com/_bGKXksIKvGY/SppZ4Xk7PqI/AAAAAAAAA7E/oeibjwl3tnA/s800/PICT8461_1.JPG

dankaf
31-08-2009, 08:08
pablitoo jesli możesz to napisz mi, ale tak szczerze :wink:
Jak patrzysz na Orionka to ładniejszy jest z szprosami czy bez?

dankaf
31-08-2009, 08:11
bardzo upiększają elewację ogrodową Oriona
podpisuję się pod tym :wink:


z wykonaną już i wstępnie obsadzoną skarpą
a między roslinkami co chcesz wstawic?

pablitoo
31-08-2009, 08:14
pablitoo jesli możesz to napisz mi, ale tak szczerze :wink:
Jak patrzysz na Orionka to ładniejszy jest z szprosami czy bez?

Ładniejszy ze szprosami - bezwzględnie :D - u nas szprosy na oknach nakładane - opisywałem już to kiedyś - takoż mamy możliwość zdjęcia ich - wówczas okna bedą bez szprosów - ale - jak dotychczas przez ponad 2 lata - nawet o tym nie pomyśleliśmy - i nie pomyślimy :lol:

pablitoo
31-08-2009, 08:18
a między roslinkami co chcesz wstawic?

To już domena mojej żony - na razie kazała obsadzić różnymi rodzajami jałowców płożących plus irgi - jeszcze do obsadzenia pozostała część skarpy właśnie koło garażu - co potem pomiędzy nie będzie wsadzać - jeszcze nie wiem - a z reguły wygląda to tak ze przywozi rośliny , rysuje mi krzyżyk na skarpie gdzie ma być wsadzone - a ja bez dyskusji wsadzam - nawet nie pytam dlaczego - bo po co ?? - czy ktoś kiedyś zrozumiał kobietę ?? :lol: :lol: :lol:

dankaf
31-08-2009, 08:22
u nas szprosy na oknach nakładane - opisywałem już to kiedyś - takoż mamy możliwość zdjęcia ich
wiem,wiem i właśnie dlatego spytałam Ciebie jak oceniasz z i bez :wink:

pablitoo
31-08-2009, 08:24
u nas szprosy na oknach nakładane - opisywałem już to kiedyś - takoż mamy możliwość zdjęcia ich
wiem,wiem i właśnie dlatego spytałam Ciebie jak oceniasz z i bez :wink:

Zdejmujemy je tylko do mycia okien - potem zawsze zakładamy - nie ma opcji żeby okna pozostawić bez szprosów :D

dankaf
31-08-2009, 08:34
a z reguły wygląda to tak ze przywozi rośliny , rysuje mi krzyżyk na skarpie gdzie ma być wsadzone - a ja bez dyskusji wsadzam -
kurcze tego jeszcze nie próbowałam,krzyżyki powiadasz :roll: :lol: :wink:

A pomiedzy roślinkami co chcesz dac,żeby nie było widac agrowłóniny?

pablitoo
31-08-2009, 08:37
A pomiedzy roślinkami co chcesz dac,żeby nie było widac agrowłóniny?

Te jałowce sadzimy tak aby po pełnym rozroście połaczyły się zasłaniając agrowłókninę - tzn tak żona mówi i tak każe sadzić :D - dodatkowo tam gdzie większe odległości pozostawia wsadzi coś jeszcze ...

AGA.S.
31-08-2009, 09:33
A OTO MOJ OD DAWNA OBIECYWANY ORIONEK:)

http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,u.html?P=4

POZDRAWIAM MAM JEDNO PYTANIE Z JAKIEGO DRZEWA SA SCHODY I ILE KOSZTOWALY :oops:


hmmmm chyba bukowe, malowane pod kolor szafek w kuchni :) kosztowaly 10 tys. robil nam je stolarz. Cena na kwiecień 2007.

upewnie sie i jezeli sa z czegos innego to dam znac.

EwaWoj
31-08-2009, 10:48
Danka trudne decyzje przed tobą :wink: :lol: okno ze szprosami czy bez? może rozwiązanie, które zastosował Pablitoo to dobry pomysł szprosy ściągane: chcesz to zakładasz jak nie to ściągasz

EwaWoj
31-08-2009, 11:07
Pablitoo co do okien w garażu to masz rację, że okna doświetlają garaż ale jak przeliczysz cenę tych okienek bo za darmo one przecież nie są oraz ilość zużywanego prądu to może i na jedno wyjdzie :wink: dla mnie garaż to tylko wjazd i wyjazd samochodem :D

IZA30
31-08-2009, 12:01
Do budowniczych ORIONA :D
Jak podsumowujecie,czy Orion to drogi w budowie dom? :oops:

dankaf
31-08-2009, 12:04
Ewka! Ty nie żartuj z koleżanki :wink:
Jak nie wiatrołap, to teraz okna :lol:..................te wybory

EwaWoj
31-08-2009, 12:34
Ewka! Ty nie żartuj z koleżanki :wink:
Jak nie wiatrołap, to teraz okna :lol:..................te wybory no cóż :wink: najlepsze jest to, że cokolwiek byś nie wybrała to i tak będzie dobrze :lol:

pablitoo
31-08-2009, 12:36
Do budowniczych ORIONA :D
Jak podsumowujecie,czy Orion to drogi w budowie dom? :oops:

Nie droższy od podobnego projektowo i gabarytowo budynku :lol:

01-09-2009, 06:01
Pablitoo co do okien w garażu to masz rację, że okna doświetlają garaż ale jak przeliczysz cenę tych okienek bo za darmo one przecież nie są oraz ilość zużywanego prądu to może i na jedno wyjdzie :wink: dla mnie garaż to tylko wjazd i wyjazd samochodem :D

Z tym nie zgodzę się nigdy..Garaż nigdy w moim przekonaniu nie był pomieszczeniem tylko na wjazd i wyjazd samochodem!!!

EwaWoj
01-09-2009, 07:26
Pablitoo co do okien w garażu to masz rację, że okna doświetlają garaż ale jak przeliczysz cenę tych okienek bo za darmo one przecież nie są oraz ilość zużywanego prądu to może i na jedno wyjdzie :wink: dla mnie garaż to tylko wjazd i wyjazd samochodem :D

Z tym nie zgodzę się nigdy..Garaż nigdy w moim przekonaniu nie był pomieszczeniem tylko na wjazd i wyjazd samochodem!!! widzisz a dla mnie jest :wink: :lol:

drzewko38
01-09-2009, 07:34
Ewka! Ty nie żartuj z koleżanki :wink:
Jak nie wiatrołap, to teraz okna :lol:..................te wybory
To Ci się dopiero Danusiu rozkręca.Zobaczysz co będzie na etapie lamp,karniszy i wyposażenia.Cała radość i przyjemność urządzania domku gdzieś pryska,bo od samego patrzenia na te wszystkie cudeńka w głowie się kręci a jak przychodzi coś wybrać to okazuje się,że jest wiele przeszkód,które uniemożliwiają wybrać tę wymarzoną rzecz.Trzeba też nieżle się namyśleć,żeby wszystko do siebie dopasować/wygląd,praktyczność i oczywiście cenę/.Ja bardzo się cieszę ze swojego domku,ale ostatnie 3 m-ce spędziłam na codziennym wybieraniu czegoś i chciałabym mieć to już z głowy.Dlatego chętnie czytam tę stronę,bo tu można poczytać za i przeciw a to ułatwia podjęcie decyzji.Ciekawa jestem czy u Tych,którzy już mieszkają też był kryzys i tzw. zmęczenie materiału :lol:
P.S.Siedzę już na walizkach,dookoła wory,wory,wory...i pod oczami też 8) Trzymajcie kciuki,bo czeka mnie trudna przeprowadzka po11 latach z domu pełnego rzeczy i ciężkich mebli.

drzewko38
01-09-2009, 07:47
mgdac napisała drzewko38 Zlew to konglomerat teki. Bardzo taki chciałam, bo NIENAWIDZĘ plam po wodzi, które są widoczne na metalowych i ja MUSIAŁAM wycierać taki zlew po każdym otwarciu kranu. Plam po wodzie nie znać wogóle. Ja jestem w pełni usatysfakcjonowana (oczywiście na ciemnych plamy będą!!!). Na pewno częściej trzeba przemyć cifem, bo widać bardziej taki zwykły brudek, ale wolę to zrobić raz na tydzień zamiast raz na dwa i nie latać ze szmatką 10 razy dziennie.

Dzięki za podpowiedż .Zlew już mam też TEKA chociaż z innej serii,ale taki mi pasował.Bardzo się z niego cieszę,gdyż to był jeden z nielicznych zakupów,który odpowiadał mi bez dyskusyjnie ceną i wyglądem/beż ok 899 z łociekacz plus 2komory w tym1 mała/Pozdrawiam

drzewko38
01-09-2009, 08:02
ha,ha,ha nie zrobiłam przerwy pomiędzy zł a ociekacz i wyszło,że mam w zlewie łociekacz :D. ..też może być,tym bardziej,że ja z krakowskiego ,bliżej gór :lol:...

pablitoo
01-09-2009, 08:16
(...).Ciekawa jestem czy u Tych,którzy już mieszkają też był kryzys i tzw. zmęczenie materiału :lol:
P.S.Siedzę już na walizkach,dookoła wory,wory,wory...i pod oczami też 8) Trzymajcie kciuki,bo czeka mnie trudna przeprowadzka po11 latach z domu pełnego rzeczy i ciężkich mebli.

Był kryzys i zmęczenie materiału - a jakże - był ... :lol:

Zwłaszcza że my sprzedaliśmy wówczas mieszkanie w Krakowie i musieliśmy je opuścić przed całkowitym wykończeniem Oriona - oj mieliśmy jazdę bez trzymanki - mieliśmy - jak sobie przypomnę to do dzisiaj jestem pełen dla nas podziwu :D

pablitoo
01-09-2009, 08:17
Pablitoo co do okien w garażu to masz rację, że okna doświetlają garaż ale jak przeliczysz cenę tych okienek bo za darmo one przecież nie są oraz ilość zużywanego prądu to może i na jedno wyjdzie :wink: dla mnie garaż to tylko wjazd i wyjazd samochodem :D

Z tym nie zgodzę się nigdy..Garaż nigdy w moim przekonaniu nie był pomieszczeniem tylko na wjazd i wyjazd samochodem!!! widzisz a dla mnie jest :wink: :lol:

Widzisz - bo Ty jestes kobietą 8) - ale musisz brać pod uwagę swojego męża ...

:lol:

EwaWoj
01-09-2009, 09:04
Ewka! Ty nie żartuj z koleżanki :wink:
Jak nie wiatrołap, to teraz okna :lol:..................te wybory
To Ci się dopiero Danusiu rozkręca.Zobaczysz co będzie na etapie lamp,karniszy i wyposażenia.Cała radość i przyjemność urządzania domku gdzieś pryska,bo od samego patrzenia na te wszystkie cudeńka w głowie się kręci a jak przychodzi coś wybrać to okazuje się,że jest wiele przeszkód,które uniemożliwiają wybrać tę wymarzoną rzecz.Trzeba też nieżle się namyśleć,żeby wszystko do siebie dopasować/wygląd,praktyczność i oczywiście cenę/.Ja bardzo się cieszę ze swojego domku,ale ostatnie 3 m-ce spędziłam na codziennym wybieraniu czegoś i chciałabym mieć to już z głowy.Dlatego chętnie czytam tę stronę,bo tu można poczytać za i przeciw a to ułatwia podjęcie decyzji.Ciekawa jestem czy u Tych,którzy już mieszkają też był kryzys i tzw. zmęczenie materiału :lol:
P.S.Siedzę już na walizkach,dookoła wory,wory,wory...i pod oczami też 8) Trzymajcie kciuki,bo czeka mnie trudna przeprowadzka po11 latach z domu pełnego rzeczy i ciężkich mebli. oczywiście, że trzymamy kciuki :lol: do karniszy to u mnie jeszcze kawałek ale chciałabym już je zakładać :wink: :lol:

EwaWoj
01-09-2009, 09:08
Pablitoo co do okien w garażu to masz rację, że okna doświetlają garaż ale jak przeliczysz cenę tych okienek bo za darmo one przecież nie są oraz ilość zużywanego prądu to może i na jedno wyjdzie :wink: dla mnie garaż to tylko wjazd i wyjazd samochodem :D

Z tym nie zgodzę się nigdy..Garaż nigdy w moim przekonaniu nie był pomieszczeniem tylko na wjazd i wyjazd samochodem!!! widzisz a dla mnie jest :wink: :lol:

Widzisz - bo Ty jestes kobietą 8) - ale musisz brać pod uwagę swojego męża ...

:lol: hi, hi :wink: mój mąż ma cały budynek gospodarczy a to ok.70 m i piwniczka ok.35 m :D

dankaf
01-09-2009, 11:07
P.S.Siedzę już na walizkach,dookoła wory,wory,wory...i pod oczami też 8) Trzymajcie kciuki,bo czeka mnie trudna przeprowadzka po11 latach z domu pełnego rzeczy i ciężkich mebli.
trzymamy,trzymamy mocno :D
a co do wykańczania wnętrz na pewno masz rację, że chciałoby się wszystko tak na "zaraz" ale należę do prawie cierpliwych :oops: więc pomalutku i może uda mi się zrealizowac co nieco z moich osobistych marzeń :wink:

Dobrusiak
01-09-2009, 15:29
Witam serdecznie :)
Jestem już po tynkach - wyszło nam 670 m2, ale chyba wszystko zależy od sposobu obliczania przez firmę wykonującą. Początkowo powiedzieli 720m2, ale mój ślubny postanowił, że sprawdzimy firmę, więc śmigaliśmy po pokojach i liczyliśmy wszystko.

Drzewko38 POWODZENIA przy przeprowadzce, a Ty życz nam, byśmy szybciutko dołączyli do mieszkających już o Orionach :)

justa*
01-09-2009, 20:43
ha,ha,ha nie zrobiłam przerwy pomiędzy zł a ociekacz i wyszło,że mam w zlewie łociekacz :D. ..też może być,tym bardziej,że ja z krakowskiego ,bliżej gór :lol:...
Ja z mazowieckiego, ale żem ze wsi kobita i jakoś to się tak swojsko przeczytało, :wink: :D

justa*
01-09-2009, 21:02
A ja tam się nie przejmuję, że jeszcze dużo do zrobienia. Już sobie kupiłam światełko nad stół do jadalni i różne inne pierdoły, a coo :wink: :D
To Wy sobie dziewczyny kupcie już te karnisze, mówię wam jak to fajnie :D