PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

drzewko38
02-09-2009, 10:42
Pablitoo napisał: Był kryzys i zmęczenie materiału - a jakże - był ... :lol:

Zwłaszcza że my sprzedaliśmy wówczas mieszkanie w Krakowie i musieliśmy je opuścić przed całkowitym wykończeniem Oriona - oj mieliśmy jazdę bez trzymanki - mieliśmy - jak sobie przypomnę to do dzisiaj jestem pełen dla nas podziwu :D[/quote]
Dzięki za słowa pociechy trochę mi rażniej .U nas podobna sytuacja.Obecny dom obiecany do wynajęcia od września.Od 2 m-cy wokół starego domu mąż przygotowywał teren pod wynajem/ponad20 ciężarówek gruzu do tego kopary,spychary,ubijarki i pył na i w domu/.Nowy gospodarz już ciśnie.Prawdopodobnie do Oriona wprowadzę się na dniach i będę miała towarzystwo pracowników a najgorsze to,że nie zdążę posprzątać,bo pracują tam jeszcze/montaż łazienek,szaf,kosmetyka kuchni/za tydzień przyjdą do bruku.Czeka mnie ciężki czas.Do tego tradycyjnie rozbieżność poglądów z szanownym małżonkiem. :roll: Cudowne jest tylko to,że niedaleko mieszkają rodzice i obiecali nam i dzieciom na początek łyżkę strawy. :wink:

drzewko38
02-09-2009, 10:50
Hej dziewczyny! EwaWoj,Dankaf,Justa,Dobrusiak wielkie dzięki za trzymanie kciuków.Wam też zleci .Mnie 2 i pół roku/w tym półtora roku budowy/ minęło dość szybko.Pozdrawiam Was .Jakiś czas pewnie mnie nie będzie :)

EwaWoj
02-09-2009, 20:34
Hej dziewczyny! EwaWoj,Dankaf,Justa,Dobrusiak wielkie dzięki za trzymanie kciuków.Wam też zleci .Mnie 2 i pół roku/w tym półtora roku budowy/ minęło dość szybko.Pozdrawiam Was .Jakiś czas pewnie mnie nie będzie :) powodzenia :lol:

justa*
02-09-2009, 20:40
drzewko to ty kobieto niedługo już karnisze montujesz, ale Ci zazdroszczę.
Przetrwasz to wszystko i na koniec stwierdzisz, że fajnie było :D
Jak już znikną te wszystkie wory, łącznie z tymi pod oczami:wink: to daj znać jak Ci się mieszka :D

04-09-2009, 05:37
Witajcie,

Mam pytanie: kiedy laliście fundamenty? Czy październik i listopad to również dobre miesiące na to czy raczej zaczekać do wiosny??
..być może wkrótce po złożeniu dokumentów na pozwolenie otrzymam go w końcu (ok.4mies oczekiwania :( )

pablitoo
04-09-2009, 07:02
My laliśmy na wiosnę - ale nie widzę przeszkód żeby to robić na jesień - zalać ławy , zrobić fundamenty , wylać chudziak - i zostawic na zimę - na wiosnę będzie jak znalazł :D
W listopadzie nie bedzie chyba aż tak wielkich mrozów aby uniemożliwiały lanie betonu / zresztą są dodatki do betonu które umożliwiają lanie betonu nawet przy -10 stopniach celsjusza / .

dankaf
04-09-2009, 10:47
Witajcie,

Mam pytanie: kiedy laliście fundamenty? Czy październik i listopad to również dobre miesiące na to czy raczej zaczekać do wiosny??
Nasze ławy zalewane były 3 października,później murowanie ścian fundamentowych..........wszystko trwało do połowy listopada.
Troszkę ocieplenie nam się przeciągło ze względu na niskie temp.
Uważam że to był świetny pomysł ......fundamenty jesienią...........wiosną przy tym błocie - nie wyobrażam sobie :wink:
co do chudziaka .....odpuśc sobie na jesień,niech piaseczek sam się zagęści do wiosny :D

być może wkrótce po złożeniu dokumentów na pozwolenie otrzymam go w końcu (ok.4mies oczekiwania :( )
Tak długo?
Wiem że ok 60 dni to najdłuższy termin!? :roll:

Kasiatomek
04-09-2009, 20:30
Daknaf
mam pytanko a nawet dwa czy ty będziesz miała tylko piec na opal stały czy też na gaz i czy taka średnica komina nie jest za mała do opału stałego? i 2-gie pytanie czy będziecie mieli rolety zewnętrzne bo ostatnio pisałaś o nich, ciekawi mnie ich koszt może wiesz ?

dankaf
05-09-2009, 08:18
Daknaf
mam pytanko a nawet dwa czy ty będziesz miała tylko piec na opal stały czy też na gaz i czy taka średnica komina nie jest za mała do opału stałego?
Planujemy piec na paliwo stałe.
Średnica komina w środku to 14cm tak aby swobodnie wszedł w przyszłości wkład

i 2-gie pytanie czy będziecie mieli rolety zewnętrzne bo ostatnio pisałaś o nich, ciekawi mnie ich koszt może wiesz ?
będą rolety,mamy większe otwory okienne
jeśli chodzi o koszt - 8 tys.....przy wycenie nie brałam pod uwagę okien małych w garażu i okna balkonowego nad wejściem

pio406
05-09-2009, 19:47
ja wybrałem szyby antywłamaniowe byłem na prezentacji, która pokazała jak działają rolety w trakcie włamania - nie działają 2 sekundy zerwanie. w pierwszej wersji miałem na cały dom okna i balkony wszystkie z roletami na silniki koszt 26 tys. PCV barwione dwustronnie pieciokomorowe, po pokazie zmieniłem opcję na wspomnianą i zapłaciłem 3 tys mniej.

poza tym cały czas użeranie się ze specjalistami ostatnio wylali podłogi na gotowo niestety wymagały poprawiania wylewką samopoziomującą, ehhh co do błędów temat rzeka :(

EwaWoj
06-09-2009, 09:36
Pablitoo ty masz zainstalowany system odgromowy czy możesz napisać co kupowałeś i ile mniej więcej ciebie to kosztowało???

EwaWoj
06-09-2009, 09:46
ja wybrałem szyby antywłamaniowe byłem na prezentacji, która pokazała jak działają rolety w trakcie włamania - nie działają 2 sekundy zerwanie. w pierwszej wersji miałem na cały dom okna i balkony wszystkie z roletami na silniki koszt 26 tys. PCV barwione dwustronnie pieciokomorowe, po pokazie zmieniłem opcję na wspomnianą i zapłaciłem 3 tys mniej.

poza tym cały czas użeranie się ze specjalistami ostatnio wylali podłogi na gotowo niestety wymagały poprawiania wylewką samopoziomującą, ehhh co do błędów temat rzeka :( u mnie na razie jest wylana góra ale całe szczęście zrobili to profesjonalnie i nic nie trzeba było poprawiać :D a pod koniec miesiąca powinniśmy wylewać dół

pablitoo
06-09-2009, 10:47
Pablitoo ty masz zainstalowany system odgromowy czy możesz napisać co kupowałeś i ile mniej więcej ciebie to kosztowało???

Witaj - mam - instalacja odgromowa składa się z dwóch części :
- podziemnej / uziom otokowy lub fundamentowy lub szpilkowy plus wyprowadzone zwody do złącz pomiarowych / - u mnie uziom otokowy - to robiłem na etapie wykonywania ław i ścian fundamentowych - niestety nie pamiętam jaki był koszt materiałów i robocizny :-?
- instalacja na dachu - czyli zwody poziome , zwody pionowe , uchwyty na zwody montowane na gąsiory , zakończenia , złącza kontrolne - u mnie zażyczyłem sobie malowanie uchwytów pod zwody w kolorze dachówki - żeby się nie pstrzyły w słońcu - takoż wszystkie uchwyty na zwody mam malowane na brąz , dodatkowo zwody pionowe do złącz kontrolnych mam schowane pod ociepleniem w rurach PP - żeby nie były widoczne i nie szpeciły elewacji .

Koszt materiałów , koszt projektu plus koszt robocizny przy mojej instalacji to 2 000 zł . Wszystkie materiały do instalacji nabywała dla mnie ekipa - nic mnie nie interesowało z kwestii materiałów i części instalacji .
Ekipa elektryków / instalacje odgromowe to część instalacji elektrycznej budynku / robiła całą instalację ca 3 dni . Potem protokół z pomiarów skuteczności i rezystancji instalacji i finał :D
Oczywiście przy zastosowaniu instalacji odgromowej należy wykonać instalację przeciwprzepięciową jako składnik instalacji elektrycznej w budynku - ale to juz temat na inną dyskusję :lol:


- a wygląda to mniej więcej tak :

http://img210.imageshack.us/img210/5373/pict84791.jpg (http://img210.imageshack.us/i/pict84791.jpg/)


http://img30.imageshack.us/img30/3156/pict84751.jpg (http://img30.imageshack.us/i/pict84751.jpg/)

http://img35.imageshack.us/img35/3526/pict84781.jpg (http://img35.imageshack.us/i/pict84781.jpg/)

Wszystkim zainteresowanym z okolic Krakowa polecam firmę która mi wykonywała tą instalację - pełen profesjonalizm , terminowość i wykonawstwo - nie miałem najmniejszych zastrzeżeń - służę namiarami .

EwaWoj
06-09-2009, 10:57
wielkie dzięki Pablitoo! wiedziałam, że mi pomożesz :lol: :wink:

pablitoo
06-09-2009, 11:05
wielkie dzięki Pablitoo! wiedziałam, że mi pomożesz :lol: :wink:

Nie ma za co :D

Wszystkim szczerze polecam wykonanie instalacji odgromowej budynku - koszt relatywnie niski w porównaniu z kosztami wybudowania i wyposażenia budynku - a bezpieczeństwo i spokój - bezcenne :D

pio406
06-09-2009, 19:20
pablitoo

jak masz rozwiązane dojście do kominów ?

pablitoo
06-09-2009, 19:33
Komin dymowy od kominka - zaraz obok komina mam zamontowany wyłaz dachowy - wychylam się z wyłazu lub wychodzę przezeń i jestem na kalenicy i komin mam w zasięgu ręki / widać na ostatniej prezentowanej przeze mnie focie / , komin spalinowy / gazowy od kotła / plus kanały wentylacyjne - jedno z okien dachowych z łazienki jest uchylno/obrotowe i przezeń wychodzę na połać i komin mam w zasięgu ręki .

groomek
07-09-2009, 11:44
Pytanie do Pablito

Możesz zdradzić jaką mają szerokość i wysokość drzwi balkonowe nad wejściem?
te które pierwotnie były z łukiem.

Bo właśnie dostałem oferte na okna i wychodzi na to że ten "malutki łuczek" to jakieś 2000 zł. więcej i chyba z niego zrezygnuje.
Przy tej zmianie nie chciałbym jednak zaburzyć proporcji i dlatego pytam.

Myślę o tym aby szerokość zostawić czyli 140 cm a wysokośc zrobić 210 cm

groomek
07-09-2009, 11:47
Pytanie do wszystkich
Możecie się pochwalić ile płaciliście lub jakie macie oferty na okna do Orionka?
Jak każdy na tym etapie ja juz zgłupiałem bo taki jest rozstrzał cenowy?

dankaf
07-09-2009, 13:57
groomek ja robiłam wycene okien w Oknoplaście Kraków
profil AWANS 19500zł
profil PLATINUM 21700ZŁ
Wycena dotyczyła okien ze szprosami w obustronnej okleinie.
Jesli chodzi o łukowate okno masz rację bedzie drożej :-? ale tak mi się podoba,więc zostaje :wink:.
Zrezygnowałam natomiast z rolety na to okno - koszt równie wysoki :-?
pozdrawiam
PS.Możesz pochwalic się swoimi wycenami?Jestem ciekawa jakie są pozostałe :wink:

groomek
07-09-2009, 14:13
groomek ja robiłam wycene okien w Oknoplaście Kraków
profil AWANS 19500zł
profil PLATINUM 21700ZŁ
Wycena dotyczyła okien ze szprosami w obustronnej okleinie.
Jesli chodzi o łukowate okno masz rację bedzie drożej :-? ale tak mi się podoba,więc zostaje :wink:.
Zrezygnowałam natomiast z rolety na to okno - koszt równie wysoki :-?
pozdrawiam
PS.Możesz pochwalic się swoimi wycenami?Jestem ciekawa jakie są pozostałe :wink:

ja na chwilę obecną mam wycenę okien produkowanych przez firmę AVANS
- szyba o u 0,6 (3szybowa),
- kolor obustronny (orzech),
- profil deucenic,
- profil Maxima o szerokości 9cm (standard to 7) przez co cieplejszy (chyba u 0,86),
do tego trochę bajerów w okuciach, a mianowice:
- po jednym oknie w każdym wykuszu zrobiłem uchylno-rozwieralne,
- wszystkie drzwi i okna w salonie oraz okno w kuchni na okuciach niewidocznych (schowanych w ramie)
- wszystkie drzwi na piętrze ze specjalnym zabezpieczeniem "antydziecięcym" które powoduje, że bez kluczyka można drzwi tylko uchylić ale nie otworzyć,
- klamki secustic - z blokadą w środku, ponoć złodziej ich nie przekręci,
- aluminiowa ramka międzyszybowa w korze brąz,
- drzwi balkonowe na dole z zatrzaskiem i hamulcem tzn. przeciąg ich nie załatwi, a zatrzask powoduje to że jak w zimę palący gość wyjdzie na balkon to swobodnie zamknie za soba drzwi a potem popchnie ręką i się otworzą,

cena 24.000 pln ze wszystkim
a gdybym chciał odjąć czynniki kosztotwórcze to tyle bym zaoszczedził odrzucając niektore opcje:
- profil maxima podraża koszt o okolo 2000k
- tak samo łuk też podraża o okolo 2000k
- szyby o u=06 podrażają o okolo 1500-2000k

czekam też na inne wyceny - jak dostanę to dam zanć

groomek
07-09-2009, 14:16
aha jeszcze chciałbym uświadomić budujących oriona zwłaszcza adoptujących że łuk powoduje że należy całe drzwi cofnąć maksymalnie do środka, czyli że nie tak jak w przypadku okien montować na krawedzi zewnętrznej tylko na krawędzi wewnątrznej.
dlatego że przy maksymalnym otwarciu zaczepiały by o krawędź łuku - ponoć

orionek
07-09-2009, 14:40
aha jeszcze chciałbym uświadomić budujących oriona zwłaszcza adoptujących że łuk powoduje że należy całe drzwi cofnąć maksymalnie do środka, czyli że nie tak jak w przypadku okien montować na krawedzi zewnętrznej tylko na krawędzi wewnątrznej.
dlatego że przy maksymalnym otwarciu zaczepiały by o krawędź łuku - ponoć
W pełnio sie zgadzam, okno mamy zamontowane w tradycyjny spodób i niestety otwierajac na maxa zrysowałam górna krawędź okna :evil: - teraz jedyne wyjście to skucie i "wyprostowanie" łuku od wewnątrz

EwaWoj
07-09-2009, 17:48
a ja nie mam łuku i jest ok :wink: :lol: dzisiaj byłam niedaleko Wrocławia i przypadkowo natknęłam się na Orionka co prawda nie miałam czasu porozmawiać ale następnym razem jak tam będę to nie omieszkam się wprosić :wink: ... i oczywiście był śliczny :lol: :lol: :lol:

justa*
07-09-2009, 18:39
aha jeszcze chciałbym uświadomić budujących oriona zwłaszcza adoptujących że łuk powoduje że należy całe drzwi cofnąć maksymalnie do środka, czyli że nie tak jak w przypadku okien montować na krawedzi zewnętrznej tylko na krawędzi wewnątrznej.
dlatego że przy maksymalnym otwarciu zaczepiały by o krawędź łuku - ponoć
W pełnio sie zgadzam, okno mamy zamontowane w tradycyjny spodób i niestety otwierajac na maxa zrysowałam górna krawędź okna :evil: - teraz jedyne wyjście to skucie i "wyprostowanie" łuku od wewnątrz

Mieliśmy ten sam problem, teraz tak to wygląda
http://images27.fotosik.pl/323/e9e8d549006ffaf6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e9e8d549006ffaf6)

okno otwiera się bez problemu

adammxxx
07-09-2009, 19:29
Witam i prosze o pomoc. Dzisiaj kierownik i ekipa powiedzieli mi że będą musieli zrobić podpore stropu(lany z gruszki)w miejscu gdzie zaczynają sie schody, troche mnie to zdziwiło, bo u nikogo z was niewidziałem takiej podpory.Niewiem co z tym zrobić.

pablitoo
07-09-2009, 19:34
Pytanie do Pablito

Możesz zdradzić jaką mają szerokość i wysokość drzwi balkonowe nad wejściem?
te które pierwotnie były z łukiem.

Bo właśnie dostałem oferte na okna i wychodzi na to że ten "malutki łuczek" to jakieś 2000 zł. więcej i chyba z niego zrezygnuje.
Przy tej zmianie nie chciałbym jednak zaburzyć proporcji i dlatego pytam.

Myślę o tym aby szerokość zostawić czyli 140 cm a wysokośc zrobić 210 cm

210x140cm :D

pio406
07-09-2009, 20:20
groomek zgadza się ja niestety zacząłem kombinować po wstawieniu gdy dłuższe skrzydło zaczęło wadzić ;/ ale skośny łuk załatwił sprawę , chciałem zrezygnować z półokrągłych ale żona stwierdziła że tak ma być i tak jest ;) i nie żałuję projektant ładnie to wymyślił

co do okien i drzwi balkonowych parter i piętro (bez dachu) okna Arrows na niemieckich profilach, pięciokomorowe, szyby antywłamaniowe (klejonka) klamki z kluczem, wszystkie uchylno rozwierne plus na balkonach blokada kąta rozwarcia wyniosło mnie prawie 24 tys.

Pablitoo dzięki za odpowiedź myślałem o wstawieniu w łazience świetlików ale wówczas musiałbym kombinować z wyłazami, skorzystam z Twojego pomysłu :wink:

AGA.S.
07-09-2009, 20:35
co do okna na wejsciem - obsadzenie go po wew stronie niczemu nie przeszkadza, fachowa ekipa szybko do dostrzeze, moi byli niby fachowcy na 5 z plusem ale tez sie tego nie dopatrzyl. Na szczescie tata szybko interweniowal i obylo sie bez wyciagania:) kieeeedys o tym pisalam, to dosyc wazna przestroga:)

ja dodam jeszcze jedno - uwazajcie na balkony i na ich izolacje, nam sie balkony odbijaja czkawka. Mam nadzieje ze po kolejnym fachowcu w koncu bedzie spokoj i woda nie bedzie ciec do srodka zalewajac wykusze. Montaz barierek okazal sie dla nas zabojstwem i przygoda z kapiaca woda z zerandoli - masakra!! Dopilnujcie fachowcow, zebyscie byli madrymi Polakami po mojej szkodzie :)

pio406
07-09-2009, 21:00
jeszcze pytanie w jaki sposób ocieplaliście strop pokoju znajdującego się nad pracownią na parterze ? część jest narażona cały czas na zimno - podłoga nie przemarza nie poci się ? czy też dawaliście od spodu jeszcze styropian ?

pablitoo
08-09-2009, 06:30
jeszcze pytanie w jaki sposób ocieplaliście strop pokoju znajdującego się nad pracownią na parterze ? część jest narażona cały czas na zimno - podłoga nie przemarza nie poci się ? czy też dawaliście od spodu jeszcze styropian ?

Dawaliście - dodatkowo 15cm styro od spodu - w najtęższe mrozy nic nie przemarzało zeszłej zimy ...

groomek
08-09-2009, 07:09
Pytanie do Pablito

Możesz zdradzić jaką mają szerokość i wysokość drzwi balkonowe nad wejściem?
te które pierwotnie były z łukiem.

Bo właśnie dostałem oferte na okna i wychodzi na to że ten "malutki łuczek" to jakieś 2000 zł. więcej i chyba z niego zrezygnuje.
Przy tej zmianie nie chciałbym jednak zaburzyć proporcji i dlatego pytam.

Myślę o tym aby szerokość zostawić czyli 140 cm a wysokośc zrobić 210 cm

210x140cm :D


Wielkie dzieki za podp.
A więc musze podkuć łukowe nadproże tylko o 10 cm i mam takie samo okienko jak ty

pablitoo
08-09-2009, 07:45
Wielkie dzieki za podp.
A więc musze podkuć łukowe nadproże tylko o 10 cm i mam takie samo okienko jak ty

Mimo wszystko zastanów się jeszcze czy jednak nie zostawić oryginalnego okna - dodaje bardzo uroku domowi - mnie sie bardzo podoba i chciałem takowe zamontować - ale niestety miejscowy plan zagospodarowania przestrzeni zabronił mi wykonanie takiego okna łukowego ...

:cry:

pablitoo
08-09-2009, 07:48
(...)

Pablitoo dzięki za odpowiedź myślałem o wstawieniu w łazience świetlików ale wówczas musiałbym kombinować z wyłazami, skorzystam z Twojego pomysłu :wink:

Odnośnie komina dymowego kominka - wyjście wyłazem na dach jest bardzo komfortowe i bezproblemowe - natomiast wyjście do drugiego komina / wentylacyjnego i spalinowego kotła / przez okno łazienki / niestety zbyt wygodne nie jest - ale wykonalne :lol: - nie chciałem szpecić połaci stopniami i ławami kominiarskimi - dlatego tak to rozwiązałem ...

Zresztą - u mnie komin spalinowy od kotła gazowego jest praktycznie bezobsługowy - tak samo kanały wentylacyjne komina - takoż w moim przypadku rewizja do tego komina jest praktycznie niepotrzebna - co innego jak kto bedzie używał kocioł na paliwo stałe - wówczas dostęp do kanału spalinowego musi być wygodny i bezproblemowy - bo będzie się z tego często korzystać .

pablitoo
08-09-2009, 08:59
ja dodam jeszcze jedno - uwazajcie na balkony i na ich izolacje, nam sie balkony odbijaja czkawka. Mam nadzieje ze po kolejnym fachowcu w koncu bedzie spokoj i woda nie bedzie ciec do srodka zalewajac wykusze. Montaz barierek okazal sie dla nas zabojstwem i przygoda z kapiaca woda z zerandoli - masakra!! Dopilnujcie fachowcow, zebyscie byli madrymi Polakami po mojej szkodzie :)

:D - to jest właśnie przyjemność posiadania wykuszów - aby wszystko przez lata było szczelne i ciepłe trzeba bardzo dokładnie wykonać ocieplenie i przede wszystkim izolację przeciwwilgociową balkoników nad wykuszami - a to jest wyzwanie :lol: - u nas - ja wszystko sam robiłem - niestety nie potrafiłem zufać wykonawcom ...
Na razie - dwa lata - wszystko sprawuje się znakomicie :D

justa*
08-09-2009, 09:19
Pytanie do Pablito

Możesz zdradzić jaką mają szerokość i wysokość drzwi balkonowe nad wejściem?
te które pierwotnie były z łukiem.

Bo właśnie dostałem oferte na okna i wychodzi na to że ten "malutki łuczek" to jakieś 2000 zł. więcej i chyba z niego zrezygnuje.
Przy tej zmianie nie chciałbym jednak zaburzyć proporcji i dlatego pytam.

Myślę o tym aby szerokość zostawić czyli 140 cm a wysokośc zrobić 210 cm

210x140cm :D


Wielkie dzieki za podp.
A więc musze podkuć łukowe nadproże tylko o 10 cm i mam takie samo okienko jak ty

Jeśli to łukowe nadproże masz dobrze za zbrojone to może okazać się, że nie będzie tak łatwo to zrobić. Nie jestem expertem, ale jeśli będziesz musiał usunąć część prętów obecnego zbrojenia to obawiam się, że niezbędne będzie wycięcie wszystkiego i zbrojenie nowej belki nad oknem.

My mieliśmy ten problem na dole, przy drzwiach wewnętrznych. Trzeba było podkuć otwory na drzwi o 8 cm i niestety wycinaliśmy wszystkie belki i zbroiliśmy od nowa :-?

AGA.S.
08-09-2009, 09:22
no to tym razem ja z zapytaniem...

czym macie wylozone murki przy schodach wejsciowych?? ze zdjec widze ze chyba tynkiem elewacyjnym?? a jak to jest z "blatem" murka?? czy nie gromadzi sie tam brud, jest to przeciez powierzchnia chropowata. myslelismy zeby je wylozyc jakims kamieniem, ale boje sie zapytac kamieniarza o cene;)

Dziekuje za pomoc.

pablitoo
08-09-2009, 09:37
U nas tynk elewacyjny - czy się brudzi ? - ano się brudzi - ale raz na jakiś czas przejadę Karcherem po murkach i śladu brudu nie ma / tynk silikonowy / .

martini_25
08-09-2009, 14:44
Witam
Jestem w trackie zamawiania materiału na dach. Mam pytanko, jakie okna montowaliście w swoich orionkach ( firma i wymiary). Mam na tą chwile w projekcie 78x140 i zastanawiam sie czy nie są za duże.
Jeszcze jedno to jakiej wysokości macie okno w kuchni??
Z góry dziekuję za wskazówki

justa*
08-09-2009, 15:30
My też na murkach mamy tynk, akrylowy. Jak się pobrudzi to zrobię to samo co pablitoo :D Może nie będę musiała często czyścić, bo tynk mam ciemniejszy, a jak oblezie od tego czyszczenia to sobie tam wtedy popróbuję z jakimś kamieniem, lub płytką w zależności od tego, co sobie na schody ubzduram :wink:

pablitoo
08-09-2009, 19:02
(...) Może nie będę musiała często czyścić, bo tynk mam ciemniejszy, a jak oblezie od tego czyszczenia to sobie tam wtedy popróbuję z jakimś kamieniem, lub płytką w zależności od tego, co sobie na schody ubzduram :wink:

Dotychczas robiłem to 2 razy .

:D

jurand
09-09-2009, 06:58
aha jeszcze chciałbym uświadomić budujących oriona zwłaszcza adoptujących że łuk powoduje że należy całe drzwi cofnąć maksymalnie do środka, czyli że nie tak jak w przypadku okien montować na krawedzi zewnętrznej tylko na krawędzi wewnątrznej.
dlatego że przy maksymalnym otwarciu zaczepiały by o krawędź łuku - ponoć

Niestety nie ponoc, ale tak jest w rzeczywistości. Nie pomyslalem o tym na etapie projektu, na szczescie rzadko korzystam z tych drzwi, ale małe odbicia na łuku są :)

jurand
09-09-2009, 07:03
no to tym razem ja z zapytaniem...

czym macie wylozone murki przy schodach wejsciowych?? ze zdjec widze ze chyba tynkiem elewacyjnym?? a jak to jest z "blatem" murka?? czy nie gromadzi sie tam brud, jest to przeciez powierzchnia chropowata. myslelismy zeby je wylozyc jakims kamieniem, ale boje sie zapytac kamieniarza o cene;)

Dziekuje za pomoc.

U mnie boki z marmolitu, a góra płytka. Zdjecie znajdziesz w albumie.

groomek
09-09-2009, 07:48
no to tym razem ja z zapytaniem...

czym macie wylozone murki przy schodach wejsciowych?? ze zdjec widze ze chyba tynkiem elewacyjnym?? a jak to jest z "blatem" murka?? czy nie gromadzi sie tam brud, jest to przeciez powierzchnia chropowata. myslelismy zeby je wylozyc jakims kamieniem, ale boje sie zapytac kamieniarza o cene;)

Dziekuje za pomoc.

Ja odpowiem co planuje bo jeszcze nie mam
góra będzie wykończona tym samym co parapety na zewnątrz czyli płytkami
ale oczywiście ostateczną decyzję jak zwykle podejmiemy w ostatniej chwili...

groomek
09-09-2009, 13:57
dziś dostałem wycene na profilach Schuco rondo, szyba 3szybowa, kolor dąb bagienny po obu stronach, okno z łukiem też jest, reszta standard
cena 18.000 zł. - uwzględnia montaż

pio406
09-09-2009, 21:11
wyznacz sam wasserwagą poziomy bo jak coś nie tak to kiepsko będzie wyglądało szczególnie balkony są ważne później problem jak krzywo ułożą a u nas niestety nie przykładają się do tego, dwa razy ekipa przyjeżdżała na poprawki

Dobrusiak
10-09-2009, 10:14
Ja za okna z Oknoplastu zapłaciłam 20.060. Z tym, że zlikwidowałam wykusz w salonie i mam tam okno balkonowe (takie jak w pokoju). Okna ze szprosami i na dole z chowanymi okuciami.
Generalnie tych zawiasów nie polecam - okucia są wtedy umieszczone w górnej części okna i jak otwieram okno to mam wrażenie że zaraz na mnie spadnie. Zaczynam się do tego przyzwyczajać ale na początku było to okropne uczucie - piszę o tym, bo widziałam że ktoś pisał że ma w ofercie takie okucia. Przed zakupem sprawdźcie sobie u kogoś jak to funkcjonuje, bo ja nie sprawdzałam tylko w ciemno wzięłam (wydawało mi się to super sprawą).

A tak poza tym mam już wylewki zrobione - domek w środku zaczyna wyglądać przecudnie :)

grzegorz.ziobro1
10-09-2009, 20:18
Ja za okna z Oknoplastu zapłaciłam 20.060. Z tym, że zlikwidowałam wykusz w salonie i mam tam okno balkonowe (takie jak w pokoju). Okna ze szprosami i na dole z chowanymi okuciami.
Generalnie tych zawiasów nie polecam - okucia są wtedy umieszczone w górnej części okna i jak otwieram okno to mam wrażenie że zaraz na mnie spadnie. Zaczynam się do tego przyzwyczajać ale na początku było to okropne uczucie - piszę o tym, bo widziałam że ktoś pisał że ma w ofercie takie okucia. Przed zakupem sprawdźcie sobie u kogoś jak to funkcjonuje, bo ja nie sprawdzałam tylko w ciemno wzięłam (wydawało mi się to super sprawą).

A tak poza tym mam już wylewki zrobione - domek w środku zaczyna wyglądać przecudnie :)MAM PYTANIE TA CENA TO Z ROLETAMI CZY BEZ

dankaf
11-09-2009, 08:15
MAM PYTANIE TA CENA TO Z ROLETAMI CZY BEZ
bez :wink:

dankaf
11-09-2009, 08:20
A tak poza tym mam już wylewki zrobione - domek w środku zaczyna wyglądać przecudnie :)
a zdjęc jak nie było tak........... :lol: :wink:

dankaf
11-09-2009, 08:25
dziś dostałem wycene na profilach Schuco rondo, szyba 3szybowa, kolor dąb bagienny po obu stronach, okno z łukiem też jest, reszta standard
cena 18.000 zł. - uwzględnia montaż
wychodzi taniej :wink: ale
w Oknoplaście podoba mi się profil platinium oraz łączenia nitkowe :wink:

Ula i Mirek
11-09-2009, 12:12
Dzien dobry,

Mam do panstwa pytanie. Planujemy zaczac budowe Oriona na wiosne i zastanawiamy sie czy warto kupowac materialy juz teraz, czy moze poczekac nie wiem do grudnia, lub na wiosne?

Pozdrawiam wszystkich Orionkowiczow,

Ula

Olenka717
11-09-2009, 12:42
My pustaki, cegły kupowaliśmy w sylwestra :D z odroczonym terminem odbioru, i jak sie później okazało była to złota decyzja, kolega który kupował w marcu już nie miał tak korzystnej ceny

Dobrusiak
11-09-2009, 13:04
Cena którą podałam jest za same okna, bez rolet - mnie się po prostu rolety nie podobają, a wydaje mi się, że jako zabezpieczenie przed kradzieżą też średnie (ale to tylko moje zdanie).
Mam częściowo w profilu platinium - jest naprawdę piękny. Np w łazience nie mam na tym profilu bo nie można wtedy zastosować nawiewników a takowe chciałam mieć, więc mam tam profil Orion :) :)

pablitoo
11-09-2009, 13:20
Cena którą podałam jest za same okna, bez rolet - mnie się po prostu rolety nie podobają, a wydaje mi się, że jako zabezpieczenie przed kradzieżą też średnie (ale to tylko moje zdanie).
Mam częściowo w profilu platinium - jest naprawdę piękny. Np w łazience nie mam na tym profilu bo nie można wtedy zastosować nawiewników a takowe chciałam mieć, więc mam tam profil Orion :) :)

Rolety bez atestu są tylko wizualnym zabezpieczeniem przed włamaniem i kradzieżą - ale za to są znakomitym zabezpieczeniem przed bezpośrednim słońcem ...

Ale u nas w tym celu będą okiennice :D

dino74
11-09-2009, 13:27
W łazienkach i kuchniach nie powinno montować się nawiewników. Nawiew powietrza jest sztucznie pobudzany przez kratkę wentylacyjną i dodatkowo zakłócają pracę nawiewników w innych pokojach.

11-09-2009, 13:30
Dzien dobry,

Mam do panstwa pytanie. Planujemy zaczac budowe Oriona na wiosne i zastanawiamy sie czy warto kupowac materialy juz teraz, czy moze poczekac nie wiem do grudnia, lub na wiosne?

Pozdrawiam wszystkich Orionkowiczow,

Ula

Witajcie Ulo i Mirku,

No więc podobne dylematy miałem i ja zeszłego roku....trochę jednak przeczekałem i kupiłem pustaki POROTHERM 44 najtaniej w kwietniu tego roku. Co prawda cena nie była aż bardzo porażająca w porównaniu z tą z zimy, ale 50gr na pustaki kiedy na Oriona trzeba ich ho ho ho kumuluje pewien widoczny zysk :D
Od kwietnia są sobie na składzie budowlanym zapłacone i oczekują na transport, a że z pozwolenia pewnie w tym roku nici bo już załatwianie trwa 4miesiąc i tracę powoli nadzieję, na rychłe zakończenie to pewnie tam przezimują...a w przyszłym roku mam nadzieję będą już pięknie stały tworząc bryłę Orionka z podwójnym garażem i jeszcze troszkę tym garażem poszerzonym:)...
Do końca roku muszę mieć jednak pozwolenie bo jak się dowiedziałem muszę go otrzymać w roku tym w którym kupiłem materiały na budowę co by zwrot różnicy podatku otrzymać (też troszkę tego będzie).
Jeśli pozwolenie dostanę w 2010r. np.w styczniu to nici ze zwrotu...pustaki są już kupione w tymże roku.
....ale że do stycznia jeszcze ho ho ho to myślę że spokojnie się uda (wczoraj otrzymałem najdurniejsze pismo na które czekałem 3mies -> pismo o wyłączniu działki z terenów potencjalnie rolniczych). Chodziło o to, że jeśli działka należy do I, II lub III klasy ziemi to trzeba na piśmie otrzymać potwierdzenie że szanowne starostwo się zgadza aby tak dobra klasa ziemi już nigdy nic nie "urodziła".....kpiny:)!!!!

Ula i Mirek
11-09-2009, 14:17
Dziekuje ci Sajmonie za odpowiedz. My tez dlugo czekamy na pozwolenia, nasza polska biurokracja czasmi przechodzi sama siebie.

Budowe mielismy zaczac rowniez w tym roku ale ze wzgledu na to jak te papiery sie przeciagaja przelozylismy ja na nastepny rok. Wahamy sie jeszcze czy fundamentow nie wylac teraz a reszty pociagnac na wiosne, ale zobaczymy.

A mozesz napisac ile ok kosztowaly cie materialy na Oriona?

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Ula

Ula i Mirek
11-09-2009, 14:17
Dziekuje ci Sajmonie za odpowiedz. My tez dlugo czekamy na pozwolenia, nasza polska biurokracja czasmi przechodzi sama siebie.

Budowe mielismy zaczac rowniez w tym roku ale ze wzgledu na to jak te papiery sie przeciagaja przelozylismy ja na nastepny rok. Wahamy sie jeszcze czy fundamentow nie wylac teraz a reszty pociagnac na wiosne, ale zobaczymy.

A mozesz napisac ile ok kosztowaly cie materialy na Oriona?

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Ula

Ula i Mirek
11-09-2009, 14:18
Dziekuje ci Sajmonie za odpowiedz. My tez dlugo czekamy na pozwolenia, nasza polska biurokracja czasmi przechodzi sama siebie.

Budowe mielismy zaczac rowniez w tym roku ale ze wzgledu na to jak te papiery sie przeciagaja przelozylismy ja na nastepny rok. Wahamy sie jeszcze czy fundamentow nie wylac teraz a reszty pociagnac na wiosne, ale zobaczymy.

A mozesz napisac ile ok kosztowaly cie materialy na Oriona?

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Ula

Dobrusiak
11-09-2009, 14:25
W łazienkach i kuchniach nie powinno montować się nawiewników. Nawiew powietrza jest sztucznie pobudzany przez kratkę wentylacyjną i dodatkowo zakłócają pracę nawiewników w innych pokojach.


Upss :oops: toż ja nic na ten temat nie słyszałam i teraz to już musztarda po obiedzie, bo taki nawiewnik mam - mogę go najwyżej gumą do żucia uszczelnić :) Pewnie to nie pierwszy i nie ostatni błąd o którym nie miałam pojęcia

justa*
11-09-2009, 16:31
W łazienkach i kuchniach nie powinno montować się nawiewników. Nawiew powietrza jest sztucznie pobudzany przez kratkę wentylacyjną i dodatkowo zakłócają pracę nawiewników w innych pokojach.

Tylko, że łazienka na dole nie ma komina wentylacyjnego, więc jest to jakiś sposób na wymianę powietrza w tym pomieszczeniu. Też mam takie coś.

pablitoo
11-09-2009, 17:40
W łazienkach i kuchniach nie powinno montować się nawiewników. Nawiew powietrza jest sztucznie pobudzany przez kratkę wentylacyjną i dodatkowo zakłócają pracę nawiewników w innych pokojach.

Tylko, że łazienka na dole nie ma komina wentylacyjnego, więc jest to jakiś sposób na wymianę powietrza w tym pomieszczeniu. Też mam takie coś.

Niestety temat wentylacji projektanci Oriona potraktowali po macoszemu ...
/ ja wykonałem dodatkowy kanał wentylacyjny do łazienki na parterze - takoż u nas kanał wentylacyjny w łazience jest / .

pablitoo
11-09-2009, 17:50
W łazienkach i kuchniach nie powinno montować się nawiewników. Nawiew powietrza jest sztucznie pobudzany przez kratkę wentylacyjną i dodatkowo zakłócają pracę nawiewników w innych pokojach.


Upss :oops: toż ja nic na ten temat nie słyszałam i teraz to już musztarda po obiedzie, bo taki nawiewnik mam - mogę go najwyżej gumą do żucia uszczelnić :) Pewnie to nie pierwszy i nie ostatni błąd o którym nie miałam pojęcia

Dino74 ma rację - przy wentylacji grawitacyjnej cyrkulacja powietrza w budynku powinna wyglądać następująco : przez nawiewniki , mikrowentylację okien i drzwi oraz rozszczelnienia okien i drzwi balkonowych/tarasowych w pomieszczeniach czystych / salonach , pokojach , sypialniach etc ... / do budynku dostarczane jest powietrze które następnie owiewając wszystkie te pomieszczenia / nawet gdy zamknięte są drzwi - przez szparę pomiędzy drzwiami a podłogą / wydostaje się przez kanały wentylacyjne w pomieszczeniach brudnych tj łazienkach , kotłowniach , kuchni , pralni etc ... . Tam bowiem powinny się właśnie znajdować kanały wywiewne wentylacji które usuną zużyte i wilgotne powietrze z wnętrza budynku .
Jeżeli zamontuje się nawiew w tych pomieszczeniach zakłóci się naturalną cyrkulację i powietrze w takiej na przykład łazience będzie zasysane przez nawiewnik i usuwane przez kanał wentylacji nie powodując przewiewania wszystkich pomieszczeń i usuwania powietrza z wnętrza budynku .

Oczywiście jak kto ma taki nawiewnik w pomieszczeniach brudnych z kanałami wentylacyjnymi może go po prostu zamknąć ... - i nie ma wówczas problemu .

A problemy takie to zazwyczaj zaczynają się zimą podczas większych mrozów gdy różnica temperatur w budynku i na zewnątrz jest duża ...

Ale z drugiej strony nie ma co demonizować - w budynkach z wentylacją grawitacyjną z reguły występuje w takich warunkach deficyt powietrza wewnątrz budynku więc dodatkowy nawiewnik wiele nie pogorszy / jak nie poprawi / :D .

dino74
11-09-2009, 19:50
U nas w domu wentylację dolnej łazienki podpięliśmy rurą do dodatkowego pionu wentylacyjnego w kotłowni i zamontowalismy kratkę z mechanicznym wiatraczkiem.

justa*
11-09-2009, 20:35
Moi rodzice też mieli problem z wentylacją w łazience. Stary dom na wsi przeszedł generalny remont i jeden z pokoi został poświęcony na przedpokój i łazienkę. Łazienka z oknem, ale nie było w niej pionu wentylacyjnego, więc tata oszpecił elewację ale poradził sobie. Dziura na wylot w rurę wetknięty trójnik, i od góry wcisnął jeszcze kawałek rury z daszkiem. W łazience kratka wentylacyjna zatyka dziurę :wink:
Na początku był tam wiatraczek elektryczny podłączony to włącznika światła. Niestety nie zdał egzaminu. Wilgoć :-?

jurand
11-09-2009, 21:02
W łazienkach i kuchniach nie powinno montować się nawiewników. Nawiew powietrza jest sztucznie pobudzany przez kratkę wentylacyjną i dodatkowo zakłócają pracę nawiewników w innych pokojach.

Tylko, że łazienka na dole nie ma komina wentylacyjnego, więc jest to jakiś sposób na wymianę powietrza w tym pomieszczeniu. Też mam takie coś.

Dokładnie wentylacja została poprostu przez projektantów totalnie zaniedbana. Dlatego u mnie w łazience na dole wentylacje wyprowadziłem poprzez kominek. Natomiast górne pokoje oprócz sypialni mają swoje kratki w wyniku rozbudowy komina.

pablitoo
12-09-2009, 10:33
W łazienkach i kuchniach nie powinno montować się nawiewników. Nawiew powietrza jest sztucznie pobudzany przez kratkę wentylacyjną i dodatkowo zakłócają pracę nawiewników w innych pokojach.

Tylko, że łazienka na dole nie ma komina wentylacyjnego, więc jest to jakiś sposób na wymianę powietrza w tym pomieszczeniu. Też mam takie coś.

Dokładnie wentylacja została poprostu przez projektantów totalnie zaniedbana. Dlatego u mnie w łazience na dole wentylacje wyprowadziłem poprzez kominek. Natomiast górne pokoje oprócz sypialni mają swoje kratki w wyniku rozbudowy komina.

Tak jest u nas :

http://images43.fotosik.pl/197/d71a9abecbead659med.jpg

Kasiatomek
12-09-2009, 22:31
Dlugo oczekiwany moment koniec z piwnicami :wink: jedziemy do gory

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0909/dsc023863919.jpg (http://wgrajfoto.pl)

Podlewanie moze pomoze zeby sciany szybciej urosly :D

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0909/dsc02392c5c2.jpg (http://wgrajfoto.pl)

dankaf
13-09-2009, 12:12
Kasiatomek gratuluję :D

14-09-2009, 12:33
Dziekuje ci Sajmonie za odpowiedz. My tez dlugo czekamy na pozwolenia, nasza polska biurokracja czasmi przechodzi sama siebie.

Budowe mielismy zaczac rowniez w tym roku ale ze wzgledu na to jak te papiery sie przeciagaja przelozylismy ja na nastepny rok. Wahamy sie jeszcze czy fundamentow nie wylac teraz a reszty pociagnac na wiosne, ale zobaczymy.

A mozesz napisac ile ok kosztowaly cie materialy na Oriona?

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Ula

Witajcie,

No więc tak. Nie wiem czy Wy zmieniacie coś w projekcie a od tego oczywiście liczba pustaków znacznie zależy. Np. powiększyłem (poszerzyłem) garaż. Na poddaszu dodatkowy korytarz między łazienką a sypialnią. W salonie całkowicie otworzyłem salon na kuchnię i jedynie kawałeczek ściany będzie w miejscu gdzie schody, ale tylko taki na szerokość schodów...ogólnie troszke zmian było.
Kiedy już uporałem się z nimi na papierze (czytaj w projekcie) to oddałem cały plan do wyliczenia materiałów do PSB. Tak Pan inżynier wyliczył mi dokładną ilość całych pustaków Porotherm 44, połówek, działowych itp itd etc...
Zakupiłem tylko wszystkie zewnętrzne ponieważ ich cena najbardziej jest ruchoma i jeśli to dla Was istotne to tylko ich ilość lub cenę mogę podać...oczywiście ilość pozostałych również :D

...miło że ktoś zaczyna budowę jak ja więc będziemy mogli na bieżąco sobie doradzać i odradzać różne rozwiązania:)...oczywiście mam nadzieję że Ci już bardzo doświadczeni jak np Pablitoo również pomogę jeśli padnie pytanie i odpowiedź będzie pilnie potrzebna...

POZDRAWIAM!!!

14-09-2009, 12:35
Kasiatomek gratuluję :D

no proszę...jeszcze pomocnicy się znaleźli!!! :D

pablitoo
14-09-2009, 18:24
Witam

Chciałbym radośnie - jak co roku - a więc już tradycyjnie - poinformować Was o rozpoczęciu w dniu dzisiejszym kolejnego już z rzędu / trzeciego / sezonu kominkowego :D


http://img19.imageshack.us/img19/7149/pict8520.jpg (http://img19.imageshack.us/i/pict8520.jpg/)


/ - taki mały off topic prosto z salonu naszego Oriona
, no i musiałem spróbować mojego jaworu do palenia w kominku :lol: /

justa*
14-09-2009, 19:48
Ale ja Ci zazdroszczę, tych wieczorów przy kominku!!
Jeszcze troszkę i ja też będę kupowała drewno do kominka.
Jak ten jawor? Godny polecenia? :D

pablitoo
14-09-2009, 20:02
Ani się obejrzysz jak będziesz siadać wieczorami przy buzującym kominku , a za oknami będzie szaleć mróz i śnieżna zawierucha :D

Jawor jako drewno do kominka - nie mam zastrzeżeń - pali się bardzo spokojnie , nie gwałtownie , daje mało dymu / ale to kwestia dobrego wysuszenia / , jest kaloryczny na parterze mam już ca 23 stopnie :lol: - porównując do tożsamych ćwiartek buka spala się, porównywalnie ...
Dotychczas paliłem wieloma gatunkami drzew liściastych - bezwzględnie grab jest najtwardszy i najbardziej kaloryczny , nic nie przebije ćwiartki grabu w palenisku , jego aromatu , potem preferuję dąb , buk , mam bardzo dobre wrażenia z palenia brzozą i olchą .
No i teraz testuję klon - jak na razie - super :D

aga_i_wojtek
14-09-2009, 21:09
Witam po przerwie, niestety, jak się później okazało, bardziej chorobowej niż wakacyjnej :( , ale nie ma co narzekać, bo trochę jednak odpoczęłam.
Pablitoo, jak miło, że załapałam się na inaugurację sezonu kominkowego :wink: :lol: Powiem Ci, że wcześniej nigdy nie brałam pod uwagę opcji otwartego kominka w domu (zupełnie nie wiem dlaczego?) a teraz patrząc na Twój kominek, sama nie wiem, czy na taki otwarty się nie skuszę. Atmosfera i ciepełko musi być niesamowite przy takim palenisku. Ach szczęściarz jesteś, taki fajny domek, kominek :wink: :lol: … żyć nie umierać :D Też tak będę miała za jakiś czas 8)

aga_i_wojtek
14-09-2009, 21:22
Mam do Was kochani Oriończycy pytanie. Przez ten czas jak mnie nie było na forum, to oczywiście załatwiałam ekipy, papiery i dzwoniłam za materiałami do budowy domu. Wtedy właśnie pojawiła się sprawa z czego budować? Wcześniej byłam pewna, że z Porothermu, ale jak zaczęłam drążyć temat i wysłuchiwać opinii różnych fachowców, to zgłupiałam kompletnie. Jedni, że Ytong, drudzy, że Solbet, trzeci, że Max, Porotherm, ale 30 a nie 25 i wiele, wiele innych opinii. Proszę doradźcie coś, bo mętlik mam kompletny.

Kasiatomek
14-09-2009, 23:15
aga_i_wojtek

Te problemy mam juz za soba :D My wybralismy YTONG 25.Co do odpowiedzi na twoje pytanie to mysle ze ile budujacych tyle opinii i kazdy jest zadowolony z marerialu z jakiego wybudowal.

aga_i_wojtek
15-09-2009, 08:29
Kasiu/Tomku ja wiem, że odpowiedz nie jest prosta :wink: , ale każda opinia Oriończyków jest dla mnie cenna. U mnie Ytong, od kiedy przeczytałam ulotkę reklamową 8) , był/jest na drugim miejscu zaraz po porothermie. Z tego co się dowiedziałam, to same bloczki Ytong są droższe, ale za to zaprawy podobno mniej idzie i nie trzeba ocieplać styropianem. Z drugiej strony dużo osób twierdzi, że nasi Polscy fachowcy zupełnie sobie nie radzą z pracą w Ytongu i ponoć budują tak jak z pustaka np. nie oszczędzają na zaprawie itp. Słyszałam też, że ściany są na tyle miękkie, że siadają pod ciężarem dachu i przy suficie robią się pęknięcia :( – to mi powiedział jeden z wykonawców, który wybudował kilka domów z Ytonga i twierdzi, że dla niego to super, bo miękki, łatwy do cięcia, ale, że we wszystkich domach był ten problem z ciężarem dachu i pracą ścian. Mnie skusiło w Ytongu to, że można w tak krótkim czasie wybudować dom, ale czy to faktycznie tak jest? Wy w jakim czasie wybudujecie, jest faktycznie szybciej niż z innego materiału? (tak przynajmniej piszą w ulotkach reklamowych, że dom w miesiąc :o )

AGA.S.
15-09-2009, 09:18
mysle ze kazdy dom wybuduje sie ze miesiac:) ale chyba parterowy;) no bo pamietajcie ze sa momenty, stropy przede wszystkim, gdzie pracy niezaleznie od rodzaju materialy nie da sie przyspieszyc. Z tego co pamietam, to nasz Orionek stanal z dachem w +- 4 miesiace. Budowalismy z Porothermu.

pablitoo
15-09-2009, 09:25
Z tego co się dowiedziałam, to same bloczki Ytong są droższe, ale za to zaprawy podobno mniej idzie i nie trzeba ocieplać styropianem.(...)

Hmmm - zawsze mnie zastanawiały takie twierdzenia - ja jestem tradycjonalistą i dla mnie tylko ocieplenie daje gwarancję ciepłej ściany , natomiast Ytong , Porotherm nie wymagający ocieplenia - no cóż - jakoś tego nie widzę ... - ale ja sie nie znam - zaznaczam :D

Poniżej termowizyjne foty ścian domu mojego kolegi zbudowane z Ytonga bez ocieplenia / myslę że się nie obrazi - czasami do nas zagląda / - widać miejsca łaczenia bloczków - miejsca o wyzszej temperaturze niż bloczek i widoczny wieniec - mostki cieplne ... - jakoś taka konstrukcja ściany nie daje mi gwarancji tego że bedzie ciepła ...

http://images50.fotosik.pl/199/c9d9e6a9bcc4a25a.jpg

http://images38.fotosik.pl/195/dac284fae15a938e.jpg

aga_i_wojtek
15-09-2009, 09:39
...no bo pamietajcie ze sa momenty, stropy przede wszystkim, gdzie pracy niezaleznie od rodzaju materialy nie da sie przyspieszyc. ...
Aga.S., takich rzeczy, to się w ulotkach reklamowych nie pisze :wink: :lol: a ta informacja o miesiącu, to z ulotki. A z porothermu 25, czy 30 budowaliście?
Wiem, że Sajmon będzie budował z 44 Porotherm, ale z tego, co się dowiadywałam, to do 44 nie trzeba ocieplenia, tak jak do Ytonga, ale trzeba szersze fundamenty. Sajmon, jak to się zmienia? To musi zrobić projektant? Są dodatkowe koszty zmiany fundamentów i czy warto?
Pablitoo, no właśnie ja zdaję sobie sprawę z tego, że część informacji, to tylko chwyty reklamowe a nie fakty. Spotkałam się też z opinia, że Porotherm, to także sprawa mody a nie, że jest znaznie lepszy niż np. Max którego bodajże Ty budowałeś. Co do ocieplenia styropianem, to z tego co wiem, to Ytong bez styropianu, ale Porotherm już ze styropianem musi być, wyjątkiem jest tylko Porotherm 44, ten bez styropianu.

15-09-2009, 10:11
...no bo pamietajcie ze sa momenty, stropy przede wszystkim, gdzie pracy niezaleznie od rodzaju materialy nie da sie przyspieszyc. ...
Aga.S., takich rzeczy, to się w ulotkach reklamowych nie pisze :wink: :lol: a ta informacja o miesiącu, to z ulotki. A z porothermu 25, czy 30 budowaliście?
Wiem, że Sajmon będzie budował z 44 Porotherm, ale z tego, co się dowiadywałam, to do 44 nie trzeba ocieplenia, tak jak do Ytonga, ale trzeba szersze fundamenty. Sajmon, jak to się zmienia? To musi zrobić projektant? Są dodatkowe koszty zmiany fundamentów i czy warto?
Pablitoo, no właśnie ja zdaję sobie sprawę z tego, że część informacji, to tylko chwyty reklamowe a nie fakty. Spotkałam się też z opinia, że Porotherm, to także sprawa mody a nie, że jest znaznie lepszy niż np. Max którego bodajże Ty budowałeś. Co do ocieplenia styropianem, to z tego co wiem, to Ytong bez styropianu, ale Porotherm już ze styropianem musi być, wyjątkiem jest tylko Porotherm 44, ten bez styropianu.

Witaj,

Nie widzę konieczności żadnych zmian w fundamentach! Już na wstępie wiem że będą one miały szerokość 40cm, więc pod materiał Porotherm 44 jak ulał!!
Co do ocieplenia to rzeczywiście dane o przepuszczalności itp wskazują że Porotherm 44 nie ma konieczności już ocieplać. Poszukam strony, na której były dane co do tej kwestii dla bardzo wielu materiałów. Ja również wychodzę z założenia, że nie warto przesadzać, ale nie ukrywam, że chcę się o tym przekonać doświadczalnie...czyli po prostu użytkując już takowy domek. Napewno materiał poniżej szerokości 44 trzeba i należy ocieplać, bo już suche dane na to wskazują!!
Znajomy wybudował z Porothermu 44 domek i kategorycznie określił się, że ocieplał domku nie będzie. Jest bardzo zadowolony i pozostawi domek tylko ładnie otynkowany bez ocieplenia...
Oczywiście należy pamiętać o zaprawie termicznej...

aga_i_wojtek
15-09-2009, 10:22
Nie widzę konieczności żadnych zmian w fundamentach! Już na wstępie wiem że będą one miały szerokość 40cm, więc pod materiał Porotherm 44 jak ulał!!
...
Ja się zupełnie nie znam, ale tak mi powiedział jeden z fachowców i gość ze składu budowlanego, że trzeba zmienić fundamenty na mocniejsze.

groomek
15-09-2009, 10:32
...no bo pamietajcie ze sa momenty, stropy przede wszystkim, gdzie pracy niezaleznie od rodzaju materialy nie da sie przyspieszyc. ...
Aga.S., takich rzeczy, to się w ulotkach reklamowych nie pisze :wink: :lol: a ta informacja o miesiącu, to z ulotki. A z porothermu 25, czy 30 budowaliście?
Wiem, że Sajmon będzie budował z 44 Porotherm, ale z tego, co się dowiadywałam, to do 44 nie trzeba ocieplenia, tak jak do Ytonga, ale trzeba szersze fundamenty. Sajmon, jak to się zmienia? To musi zrobić projektant? Są dodatkowe koszty zmiany fundamentów i czy warto?
Pablitoo, no właśnie ja zdaję sobie sprawę z tego, że część informacji, to tylko chwyty reklamowe a nie fakty. Spotkałam się też z opinia, że Porotherm, to także sprawa mody a nie, że jest znaznie lepszy niż np. Max którego bodajże Ty budowałeś. Co do ocieplenia styropianem, to z tego co wiem, to Ytong bez styropianu, ale Porotherm już ze styropianem musi być, wyjątkiem jest tylko Porotherm 44, ten bez styropianu.

Ja pobudowałem w tech ściany 2 warstwowej (styro na zewnątrz) z Porothermu 25. Tego wyboru dokonałem ze względu na dobrą cene w stosunku do jakości. Oczywiście Porotherm ma zalety ale ma też i wady. Tak samo jak i każdy inny surowiec do budowy ścian. Kwestia wyboru priorytetów.
Genralnie stoje na stanowisku, że najlepszą ale i najdroższą opcją jest ściana 3 warstwowa ze styro pomiędzy. Gdyby było mnie stać to budowałbym w tej technologii.
Nie wierz też w bajki, że nie potrzeba ocieplać tego czy tamtego.
Moim zdaniem trzeba bo nie ma idealnych materiałów oraz przede wszystkim wykonawców gyż najważniejsza jest jakość wykonania. Ściana 2 i 3 warstwowa wybacza więcej błędów niż 1 warstwowa.

EwaWoj
15-09-2009, 11:04
też jestem za ociepleniem domu i takowe będziemy robić - mam nadzieję, że już niedługo :wink:

aga_i_wojtek
15-09-2009, 11:24
...Nie wierz też w bajki, że nie potrzeba ocieplać tego czy tamtego.
Moim zdaniem trzeba bo nie ma idealnych materiałów oraz przede wszystkim wykonawców gyż najważniejsza jest jakość wykonania. Ściana 2 i 3 warstwowa wybacza więcej błędów niż 1 warstwowa.
No fakt, niektórzy wykonawcy, to potrafią schrzanić nawet najlepszy materiał - sporo ostatnio się tego nasłuchałam i właśnie dotyczyło to tych nowocześniejszych technologii bez ocieplenia.
Bardzo dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi :lol:

pablitoo
15-09-2009, 11:32
Ja pobudowałem w tech ściany 2 warstwowej (styro na zewnątrz) z Porothermu 25. Tego wyboru dokonałem ze względu na dobrą cene w stosunku do jakości. Oczywiście Porotherm ma zalety ale ma też i wady. Tak samo jak i każdy inny surowiec do budowy ścian. Kwestia wyboru priorytetów.

Dobry wybór - u nas ceramiczny MAX 30cm + 10-15cm ocieplanie styropianem .


Genralnie stoje na stanowisku, że najlepszą ale i najdroższą opcją jest ściana 3 warstwowa ze styro pomiędzy. Gdyby było mnie stać to budowałbym w tej technologii.

A nie tak do końca - technologia 3W ma jedną i poważną wadę - mianowicie bardzo dokładne wykonanie szczeliny wentylacyjnej aby wentylować styro ocieplenia pomiędzy warstwami cegieł - pamietać należy że wykraplanie wilgoci w ścianie 3W wystepuje poza warstwą ocieplenia - i dlatego ważne jest wykonanie wentylacji tej przestrzeni gdyż na ocieplenie idzie jeszcze jedna warstwa cegieł. A to jest duży problem dla wykonawców i trzeba bardzo dokładnie taką ścianę wykonać .
Problem ten nie występuje przy scianie 2W gdyż na warstwę styro nic sie już nie daje ...



Nie wierz też w bajki, że nie potrzeba ocieplać tego czy tamtego.
Moim zdaniem trzeba bo nie ma idealnych materiałów oraz przede wszystkim wykonawców gyż najważniejsza jest jakość wykonania. Ściana 2 i 3 warstwowa wybacza więcej błędów niż 1 warstwowa.

:D - masz podobne zdanie do mojego ...

pablitoo
15-09-2009, 11:54
Poniżej foty termowizyjne fragmentu naszego Oriona :D - ściana 2W - jednolity wizerunek w podczerwieni powierzchni ściany - żadnych mostków termicznych ...
/ widać ucieczkę ciepła przez otwarty nawiewnik okna połaciowego w pokoju nad garażem i w sypialni na poddaszu na drugiej focie - czerwony punkt . /

http://images42.fotosik.pl/111/bfca618ace4dd7b4med.jpg

http://images38.fotosik.pl/195/4c9e5ae1a44519dfmed.jpg

aga_i_wojtek
15-09-2009, 12:06
Pablitoo, te foty termowizyjne Twojego Oriona, wyglądają lepiej niż zdjęcia w reklamówce Ytonga :lol: tamte są podobne do zdjęć które wkleiłeś wcześniej (Twojego kolegi).

pablitoo
15-09-2009, 12:18
Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem technologii 2W i ceramiki jako materiału na ściany / zewnetrzne i działowe wewnętrzne / - ale - istnieje tyle innych systemów , rozwiązań i materiałów - że każdy może wybrać coś dla siebie ...

:lol:

groomek
15-09-2009, 14:54
Pablito

jakie masz okna? tzn. pamiętam że gdzieś pisałeś że drewniane ale jaką pasz szybę w sensie 3 szynowy zestaw czy 2 szybowy ?

pablitoo
15-09-2009, 15:13
2 szybowy .

groomek
15-09-2009, 15:29
dzieki
bo ja się strasznie łamę ostatnio czy brać 2 czy 3
dopłata do całości to okolo 3000 ale nie wiem czy jest sens
[/u]

pablitoo
15-09-2009, 15:43
dzieki
bo ja się strasznie łamę ostatnio czy brać 2 czy 3
dopłata do całości to okolo 3000 ale nie wiem czy jest sens
[/u]

A jaka różnica w "U" ?

groomek
15-09-2009, 15:53
dzieki
bo ja się strasznie łamę ostatnio czy brać 2 czy 3
dopłata do całości to okolo 3000 ale nie wiem czy jest sens
[/u]

A jaka różnica w "U" ?


standard to 1,1
a to co mi oferują ma niby 0,7

pablitoo
15-09-2009, 17:24
U mnie 1,0 , od standardu do 0,7 masz 0,4 - może gra warta świeczki ...

Orion energooszczędnym domem nie jest - więc każde zaoszczędzone 0,1 to jakaś wymierna korzyść w przyszłości ...

Kasiatomek
15-09-2009, 19:39
A jednak podlewanie pomaga :D
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0909/dsc02397b221.jpg (http://wgrajfoto.pl)

A maly inwestor pierwsze co to do ''okna'' :lol:
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0909/dsc02403e0a1.jpg (http://wgrajfoto.pl)

aga_i_wojtek
15-09-2009, 21:18
Kasiatomek, idziecie jak burza! Pięknie rośnie Wasz Orion – mała inwestorka ma rękę do polewania, :wink: :lol: a małemu inwestorowi wcale się nie dziwię, że tak do okna się garnie, bo widoki macie śliczne!

Kasiatomek
15-09-2009, 21:43
Kasiatomek, idziecie jak burza! Pięknie rośnie Wasz Orion – mała inwestorka ma rękę do polewania, :wink: :lol: a małemu inwestorowi wcale się nie dziwię, że tak do okna się garnie, bo widoki macie śliczne!

Z ta burza to przesada :D Ale sie ciesze ze juz sa piwnice bo tyle kasy co tam poszlo i nic nie widac bo zasypali, obsypali i nie widac.Ale teraz to z kazdym bloczekiem widac jak mury rosna

groomek
16-09-2009, 07:39
Kasiatomek, idziecie jak burza! Pięknie rośnie Wasz Orion – mała inwestorka ma rękę do polewania, :wink: :lol: a małemu inwestorowi wcale się nie dziwię, że tak do okna się garnie, bo widoki macie śliczne!

Z ta burza to przesada :D Ale sie ciesze ze juz sa piwnice bo tyle kasy co tam poszlo i nic nie widac bo zasypali, obsypali i nie widac.Ale teraz to z kazdym bloczekiem widac jak mury rosna

Nawet nie zauważycie a mury będą już stały bo to tylko 1 tydzień

pablitoo
16-09-2009, 07:52
groomek -> co jest z Twoją galerią ze stopki ? - działa , nie działa ?? - strona nie otwiera się i melduje błąd ...

pablitoo
16-09-2009, 07:56
Kasiatomek, idziecie jak burza! Pięknie rośnie Wasz Orion – mała inwestorka ma rękę do polewania, :wink: :lol: a małemu inwestorowi wcale się nie dziwię, że tak do okna się garnie, bo widoki macie śliczne!

Z ta burza to przesada :D Ale sie ciesze ze juz sa piwnice bo tyle kasy co tam poszlo i nic nie widac bo zasypali, obsypali i nie widac.Ale teraz to z kazdym bloczekiem widac jak mury rosna

Teraz wykonujecie najprzyjemniejszę część prac - codziennie widać będzie więcej i więcej - dom będzie rósł w oczach - ale z piwnicy później bedziecie bardziej zadowoleni :D - gratulacje Kasia - dom rośnie jak na drożdżach - podlewajcie cały czas ...

:lol:

groomek
16-09-2009, 08:04
groomek -> co jest z Twoją galerią ze stopki ? - działa , nie działa ?? - strona nie otwiera się i melduje błąd ...

poszła do remotu
ale myśle że dziś w nocy ostatecznie ją zreorganizuje
i od jutr będzie działać

groomek
16-09-2009, 08:06
Montował ktoś Centralny Odkurzacz w Orionku?

Ja zamontowałem - w sensie na razie instalacje gdyż jestem an etapie stanu surowego otwartego

AGA.S.
16-09-2009, 09:47
Porotherm 25 + styropian 12 - takiego mamy Orionka:) dobrze czy zle nie wiem, trudno porownac. Jak zaczynalismy budowe 3 lata temu tez mocno glowe lamalismy.

Zyczymy trafnego wyboru:)

Pablitoo, ale Ci zazdroszcze tego kominka:) super!!

dankaf
16-09-2009, 10:22
pablitoo a winko przy kominku jest właśnej roboty czy sklepowej? :wink:

pablitoo
16-09-2009, 10:26
Sklepowe :oops: - ale nalewki jak najbardziej swoje :D - szczególnie z tegorocznych wiśni , a teraz czekam na zbiór pigw :D

dankaf
16-09-2009, 10:31
z pigwy jeszcze nie piłam :wink:
bardzo dobre wino jest z głogu :D zbiór po pierwszych przymrozkach......mam takie 8 letnie w piwnicy :lol: :wink:

tereniabie
16-09-2009, 15:07
Pablitoo a może masz zdjęcia z środka ? Szczególnie interesuje mnie spiżarka,bo myślę czy nie powiększyć i pokój nad garażem . Pozdrawiam :P

pablitoo
16-09-2009, 18:25
Pablitoo a może masz zdjęcia z środka ? Szczególnie interesuje mnie spiżarka,bo myślę czy nie powiększyć i pokój nad garażem . Pozdrawiam :P

Hmmm - bardzo bym chciał Ci pomóc - ale niestety - nie mamy spiżarki ... :oops:
- natomiast pokój nad garażem - mam tylko takie foto - fragment pokoju z serwerem i z częścią naszej biblioteczki :



http://img43.imageshack.us/img43/4617/pict52271.jpg (http://img43.imageshack.us/i/pict52271.jpg/)

adammxxx
16-09-2009, 18:31
Witam wszystkich.Czas abym i ja sie pochwalił jak rośnie mój Orion.Ekipa murarzy weszła 03.09.2009 i tak wygląda na dzień dzisiejszy:
http://adammxxx.fotosik.pl/albumy/686471.html

pablitoo
16-09-2009, 19:06
Tempo iście expresowe :D - szykuje się piękny domek - gratulacje .

16-09-2009, 22:00
Witam wszystkich.Czas abym i ja sie pochwalił jak rośnie mój Orion.Ekipa murarzy weszła 03.09.2009 i tak wygląda na dzień dzisiejszy:
http://adammxxx.fotosik.pl/albumy/686471.html

Nie całe dwa tygodnie....WOW!!!

justa*
16-09-2009, 22:58
Witam wszystkich.Czas abym i ja sie pochwalił jak rośnie mój Orion.Ekipa murarzy weszła 03.09.2009 i tak wygląda na dzień dzisiejszy:
http://adammxxx.fotosik.pl/albumy/686471.html

Pięknie :D
Widzę, że powiększyliście wszystkie okna.
Czy wylewka już jest zrobiona na gotowo, czy to dopiero chudziak i jeszcze będziecie robić ocieplenie?
Pytam, bo widzę, że powiększyliście wszystkie okna. Szczególnie wykusze mi się podobają, tylko może być problem w kuchni, jeśli będziecie chcieli ustawić tam szafki pod oknem :-?
Bo jeśli dojdzie styropian i wylewka to trzeba doliczyć kilka centymetrów, a to oznacza, że okna będą jeszcze niżej.
Nie wiem, jak to planujecie zrobić, ale tak mi się rzuciło w oczy więc pytam :wink:

justa*
16-09-2009, 23:03
Montował ktoś Centralny Odkurzacz w Orionku?

Ja zamontowałem - w sensie na razie instalacje gdyż jestem an etapie stanu surowego otwartego

My a właściwie mój mąż też chciał robić tą instalację, ale się rozmyśliliśmy :wink: (czyt. zagadałam go) Nie rozglądałam się teraz za tymi odkurzaczami i nawet nie wiem jak to się w tej chwili cenowo przedstawia. Zdradzisz ile Ws wyniosła instalacja?

groomek
17-09-2009, 07:36
Montował ktoś Centralny Odkurzacz w Orionku?

Ja zamontowałem - w sensie na razie instalacje gdyż jestem an etapie stanu surowego otwartego

My a właściwie mój mąż też chciał robić tą instalację, ale się rozmyśliliśmy :wink: (czyt. zagadałam go) Nie rozglądałam się teraz za tymi odkurzaczami i nawet nie wiem jak to się w tej chwili cenowo przedstawia. Zdradzisz ile Ws wyniosła instalacja?

Jasne - wśród orionowiczów nie ma tajemnic.

Instalacje odkurzacza podzieliłem na 2 etapy
I etap - instalacja (na etapie stamu surowego otwartego)
II etap - montaż jednostki centralnej (po tynkach)

W tej chwili mam wykonany etap I a kosztował on mnie 1500 PLN (tj. materiały + robocizna + z faktura). To jest cena za 6 gniazd (w tym gniazdo w jednostce centralnej - w odkurzaczu znaczy)

Mam już też wybraną i zakontraktowaną jendostke centralna.
Ja wybrałem VACUFLO, model TC280 z zestawem Magnum Plus
Mam na to cenę 3030 zł. brutto
Oczywiście montaż i rozruch w cenie.

pio406
17-09-2009, 07:56
plan podobnie jw pierwszy etap skończony trzy gniazda 1 garaż, 2 przedpokój parter, 3 piętro w centralnym punkcie , poza tym mam dwie szufelki pierwsza w kuchni przy spiżarce, druga tuż przy wejściu. Ja wybrałem Beama do tej pory materiały , montaż, faktura 1020 zł. Odkurzacz montuję w garażu patrząc od zewnątrz po prawej stronie przy wejściu dzięki temu gniazdo z odkurzacza starcza na to by poodkurzać samochody np przed garażem nie trzeba wjeżdżać
koszt odkurzacza w tej chwili to ok 3500 zł ale modelu jeszcze nie wybrałem

EwaWoj
17-09-2009, 08:22
odkurzacz centralny fantastyczny wynalazek :D u mnie niestety jego zabraknie a szkoda bo w planach był :(

aga_i_wojtek
17-09-2009, 09:22
Adammxxx, gratulacje! Tempo, że hej! :o Jak tak dalej pójdzie, to za miesiąc się wprowadzicie :wink: :lol:

odkurzacz centralny fantastyczny wynalazek :D u mnie niestety jego zabraknie a szkoda bo w planach był :(
Ewa, fantastyczna to jest Roomba, Ty siedzisz i pijesz kawę a ona odkurza. Ja ją przygarnę na pewno jak już domek będzie. :D

EwaWoj
17-09-2009, 09:38
Aga, ok zmieniam zdanie :wink: :lol: gdzieś ty takiego robocika wynalazła????

EwaWoj
17-09-2009, 09:41
a tak na marginesie jestem ciekawa czy faktycznie Roomba jest tak dobra jak na firmie to pokazują? czy to taki chwyt marketingowy :wink:

aga_i_wojtek
17-09-2009, 09:51
Aga, ok zmieniam zdanie :wink: :lol: gdzieś ty takiego robocika wynalazła????
Ewa, ktoś z innego forum kiedyś mi go pokazał. :D A do kompletu można jeszcze coś takiego coś takiego: http://www.scooba.pl/
Roomba odkurza a Scooba myje na mokro. :o Niesamowite i ponoć faktycznie dobre.

aga_i_wojtek
17-09-2009, 09:55
a tak na marginesie jestem ciekawa czy faktycznie Roomba jest tak dobra jak na firmie to pokazują? czy to taki chwyt marketingowy :wink:
Z tego co słyszałam od użytkowników Roomby, to sprawdza się dobrze, szczególnie na dużych powierzchniach, czyli lepiej w domach niż w mieszkaniach. Podobno świetnie sobie radzi z sierścią zwierząt, piaskiem itp.

EwaWoj
17-09-2009, 11:03
cena robota i odkurzacza centralnego jest porównywalna a przy tym pierwszym to i odpocząć można :lol: :wink:

aga_i_wojtek
17-09-2009, 11:06
cena robota i odkurzacza centralnego jest porównywalna a przy tym pierwszym to i odpocząć można :lol: :wink:
I ten odpoczynek czyni duuużą różnicę! :lol:

17-09-2009, 13:04
cena robota i odkurzacza centralnego jest porównywalna a przy tym pierwszym to i odpocząć można :lol: :wink:
I ten odpoczynek czyni duuużą różnicę! :lol:

Proszę jak się to wszyscy rozmarzyli :D

groomek
17-09-2009, 13:26
kilka pytań bo nie znam tego roomba:
czy robot sam wskakuje na kanape?
czy robot sam podniesie krzesło i odkurzy pod stołem?
czy sam się wyczyści?

pablitoo
17-09-2009, 13:44
Normalnie jak ze Star Wars :

http://www.dailymotion.pl/video/x5b11o_the-official-irobot-roomba-560-demo_lifestyle

http://www.youtube.com/watch?v=HqhIMFQNGCg

i najlepsze - roomba driver : http://www.youtube.com/watch?v=LQ-jv8g1YVI

:wink: :lol: :D

aga_i_wojtek
17-09-2009, 13:59
Wy się nie śmiejcie z mojej Roomby, :wink: :lol: śliczna jest i można na niej kawę postawić, to podwiezie, :wink: :lol: albo kota: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88723,5969640,Sprytny_kot.html i można ją ubrać w ubranko 8) : http://www.myroombud.com/. Trzeba ją po ludzku, z sercem przyjąć a nie śmiać się z Roombusi. :wink: Dla niej mogę się wysilić i krzesła poodsuwać. :lol:

pablitoo
17-09-2009, 13:59
No to do zestawu dla roomba - automower :

http://www.youtube.com/watch?v=HgUxh44jGbs&hl=pl - całkowity wypas i mnóstwo wolnego czasu :lol:

:D

aga_i_wojtek
17-09-2009, 14:02
Ooo, takiej koszącej to nie znałam.

pablitoo
17-09-2009, 14:03
Wy się nie śmiejcie z mojej Roomby, (...)

Już poprawiłem :D

pablitoo
17-09-2009, 14:04
Ooo, takiej koszącej to nie znałam.

To Husqvarna - jak ostatnio nabywałem nóż do mojej husqvarny - to sprzedawca takim wynalazkiem mnie mamił :D

aga_i_wojtek
17-09-2009, 14:06
To Husqvarna - jak ostatnio nabywałem nóż do mojej husqvarny - to sprzedawca takim wynalazkiem mnie mamił :D
Ja bym uległa takiemu mamieniu :wink: :lol:

pablitoo
17-09-2009, 14:10
To Husqvarna - jak ostatnio nabywałem nóż do mojej husqvarny - to sprzedawca takim wynalazkiem mnie mamił :D
Ja bym uległa takiemu mamieniu :wink: :lol:

Wątpię :lol:

pablitoo
17-09-2009, 14:12
Wy się nie śmiejcie z mojej Roomby, :wink: :lol: śliczna jest i można na niej kawę postawić, to podwiezie, :wink: :lol: albo kota: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88723,5969640,Sprytny_kot.html i można ją ubrać w ubranko 8) : http://www.myroombud.com/. Trzeba ją po ludzku, z sercem przyjąć a nie śmiać się z Roombusi. :wink: Dla niej mogę się wysilić i krzesła poodsuwać. :lol:

Ile taki iRobot kosztuje ?

aga_i_wojtek
17-09-2009, 14:13
To Husqvarna - jak ostatnio nabywałem nóż do mojej husqvarny - to sprzedawca takim wynalazkiem mnie mamił :D
Ja bym uległa takiemu mamieniu :wink: :lol:

Wątpię :lol:
No tak, tak, mój Mąż czuwa i w takich sytuacjach sprowadza mnie na ziemię :wink:

aga_i_wojtek
17-09-2009, 14:20
Ile taki iRobot kosztuje ?
Podobno już od 800zł na Allegro można kupić, ale średnio to z jakieś 1500-2000zł. trzeba liczyć. U dystrybutorów w Polsce jest drożej, bo ok.3000zł. Z tego co wiem, niektórzy kupują na e-bayu, a najlepiej kupić bezpośrednio zagranicą, bo wtedy dużo taniej wychodzi.
Pablitoo, ja jeszcze Roomby nie mam, bo w mieszkaniu, to średnio się sprawdza, ale jak już dom będzie, to pewnie kupię.

pablitoo
17-09-2009, 17:44
Powiem szczerze że Roomba zainteresowała mnie niesamowicie - tak analizując i oglądając jej prezentację - zaczyna docierać do mnie że "TO" jest to czego z żoną bezskutecznie szukaliśmy już od wielu lat :D

Kasiatomek
17-09-2009, 19:22
Mam male pytanko dotyczace drzwi do kotlowni.Mianowicie czy zrobiliscie tam drzwi takie jak w projekcie czy inne macie rozwiazanie.Pablitoo ty chyba o ile pamietam masz tylko drzwi do garazu?i korytarzem sie idzie do lazienki i kotlowni

adammxxx
17-09-2009, 20:07
Witam wszystkich.Czas abym i ja sie pochwalił jak rośnie mój Orion.Ekipa murarzy weszła 03.09.2009 i tak wygląda na dzień dzisiejszy:
http://adammxxx.fotosik.pl/albumy/686471.html

Pięknie :D
Widzę, że powiększyliście wszystkie okna.
Czy wylewka już jest zrobiona na gotowo, czy to dopiero chudziak i jeszcze będziecie robić ocieplenie?
Pytam, bo widzę, że powiększyliście wszystkie okna. Szczególnie wykusze mi się podobają, tylko może być problem w kuchni, jeśli będziecie chcieli ustawić tam szafki pod oknem :-?
Bo jeśli dojdzie styropian i wylewka to trzeba doliczyć kilka centymetrów, a to oznacza, że okna będą jeszcze niżej.
Nie wiem, jak to planujecie zrobić, ale tak mi się rzuciło w oczy więc pytam :wink:
Witam.Narazie jest tylko chudziak i podłoga sie jeszcze podniesie o 1 cegłe do góry, a co do okien to ekipa specjalnie tak zostawiła żeby później domurować do standartów.W kuchni zmniejszyliśmy okno tak aby nie rezygnować ze spiżarki i teraz bez problemu jest jeszcze miejsce na szafke lub lodówke.

justa*
17-09-2009, 21:27
Witam wszystkich.Czas abym i ja sie pochwalił jak rośnie mój Orion.Ekipa murarzy weszła 03.09.2009 i tak wygląda na dzień dzisiejszy:
http://adammxxx.fotosik.pl/albumy/686471.html

Pięknie :D
Widzę, że powiększyliście wszystkie okna.
Czy wylewka już jest zrobiona na gotowo, czy to dopiero chudziak i jeszcze będziecie robić ocieplenie?
Pytam, bo widzę, że powiększyliście wszystkie okna. Szczególnie wykusze mi się podobają, tylko może być problem w kuchni, jeśli będziecie chcieli ustawić tam szafki pod oknem :-?
Bo jeśli dojdzie styropian i wylewka to trzeba doliczyć kilka centymetrów, a to oznacza, że okna będą jeszcze niżej.
Nie wiem, jak to planujecie zrobić, ale tak mi się rzuciło w oczy więc pytam :wink:
Witam.Narazie jest tylko chudziak i podłoga sie jeszcze podniesie o 1 cegłe do góry, a co do okien to ekipa specjalnie tak zostawiła żeby później domurować do standartów.W kuchni zmniejszyliśmy okno tak aby nie rezygnować ze spiżarki i teraz bez problemu jest jeszcze miejsce na szafke lub lodówke.

No to teraz wszystko już wiem :D
Moja ekipa to pozostawiała otwory okienne na takiej wysokości jak im pasowało. Okno w kuchni to zaczynało by mi się na 115 według ich standardów :wink:
Powiększyliśmy więc z mężem to okno w dół troszkę teraz na 100cm będzie parapet. Trzeba było zrobić taki myk ze wszystkimi oknami od frontu. Dlatego też zwróciłam uwagę na Twoje okna :)

groomek
17-09-2009, 21:34
Mam male pytanko dotyczace drzwi do kotlowni.Mianowicie czy zrobiliscie tam drzwi takie jak w projekcie czy inne macie rozwiazanie.Pablitoo ty chyba o ile pamietam masz tylko drzwi do garazu?i korytarzem sie idzie do lazienki i kotlowni

Ja bede miał drzwi do kotłowni z korytarza oraz drzwi wyjściowe z zewnątrz (buduje oriona 3 bez garazu)
te na zewnątrz mają 100cm a tewewnątrz takie jak w projekcie

Kasiatomek
17-09-2009, 21:50
Nasz zamek na wzgorzu '' jak mowi moja zonka'' :wink:

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0909/dsc02430a9d8.jpg (http://wgrajfoto.pl)

Kasiatomek
18-09-2009, 02:42
Dzisiaj dostaliśmy pierwszą ofertę na robena 25320,39zł
łącznie z oknami dachowymi i orynnowaniem.
Widziałam ruppceramike kolor tekowy-piękna.Właśnie taki kolor jaki szukałam czyli ciemny brąz.No cóż cena już mniej.

Dankaf czy mozesz mi powiedziec czy ta cena byla cena ostateczna za jaka kupiliscie dachowke??

groomek
18-09-2009, 04:51
Dzisiaj dostaliśmy pierwszą ofertę na robena 25320,39zł
łącznie z oknami dachowymi i orynnowaniem.
Widziałam ruppceramike kolor tekowy-piękna.Właśnie taki kolor jaki szukałam czyli ciemny brąz.No cóż cena już mniej.

Dankaf czy mozesz mi powiedziec czy ta cena byla cena ostateczna za jaka kupiliscie dachowke??

ja tydzień temu zakontraktowałem robena średzka falista czrano-brazowa za 26000 zł.
w tym jest: dachówka komplet, robocinza, okna dachowe fakro 4 szt.,
ja sam tylko stawiam więźbę i deskuje a ekipa od dachówki reszte

pablitoo
18-09-2009, 06:56
Mam male pytanko dotyczace drzwi do kotlowni.Mianowicie czy zrobiliscie tam drzwi takie jak w projekcie czy inne macie rozwiazanie.Pablitoo ty chyba o ile pamietam masz tylko drzwi do garazu?i korytarzem sie idzie do lazienki i kotlowni

Dobrze pamiętasz :D

W całym tym korytarzyku mam szafę garderobianą , a po przeciwnej stronie drzwi do łazienki i pralni .

18-09-2009, 07:32
Pytanie to PABLITOO

Jak dobrze pamiętam sadziłeś tuje smaragd.
Czy mógłbyś napisać w jakim odstępnie sadziłeś jedno drzewko obok drugiego?? I w jakiej odległości od przyszłego ogrodzenia/granicy działki?
Pamiętam, że w przyszłości chciałeś osiągnąć efekt delikatnego stykania się gałązek sąsiednich drzewek między sobą...
..i jeśli można czy mógłbym zarzucić jakąś fotkę??

Dzięki!!

pablitoo
18-09-2009, 07:45
70 cm pomiędzy krzakami - od granicy ca 1m .

Nie wiem czy wiele zobaczysz z foty - ale innej nie mam ...

http://images47.fotosik.pl/200/362d3dc3174b41cbmed.jpg

18-09-2009, 08:18
70 cm pomiędzy krzakami - od granicy ca 1m .

Nie wiem czy wiele zobaczysz z foty - ale innej nie mam ...

http://images47.fotosik.pl/200/362d3dc3174b41cbmed.jpg

Widać, widać...
Dzięki wielkie!!

dankaf
18-09-2009, 08:49
Dzisiaj dostaliśmy pierwszą ofertę na robena 25320,39zł
łącznie z oknami dachowymi i orynnowaniem.
Widziałam ruppceramike kolor tekowy-piękna.Właśnie taki kolor jaki szukałam czyli ciemny brąz.No cóż cena już mniej.

Dankaf czy mozesz mi powiedziec czy ta cena byla cena ostateczna za jaka kupiliscie dachowke??
cześc :)
dachówkę kupiliśmy za 14663,07zł - roben średzka falista - brąz
oczywiście z całym dodatkowym wyposażeniem :wink:
dachówka,gąsiory,denka,klamry,spinki........itd.
w tej chwili otrzymalismy wycenę na rynnę Marleya na 2897,26zł
nie zamawialiśmy jeszcze okien dachowych

aga_i_wojtek
18-09-2009, 08:55
Kasiatomek, zamek na wzgórzu piękny!
:D

Powiem szczerze że Roomba zainteresowała mnie niesamowicie - tak analizując i oglądając jej prezentację - zaczyna docierać do mnie że "TO" jest to czego z żoną bezskutecznie szukaliśmy już od wielu lat :D
Pablitoo, to jak już kupisz TO, to koniecznie daj znać jak się sprawuje.

pablitoo
18-09-2009, 09:09
Pablitoo, to jak już kupisz TO, to koniecznie daj znać jak się sprawuje.

Nieprędko - oj nieprędko to nastąpi - sprawdzałem ceny na Allegro - za 800 pln to można kupić starszy model Roomby - seria 2 - jeżeli już kupować to serię 5 - a tu już minimalna cena to ca 1400 pln ... - no i kota nie dokładają :lol: - a jak będzie działać Roomba bez drivera ??

:D

aga_i_wojtek
18-09-2009, 09:21
Pablitoo, to jak już kupisz TO, to koniecznie daj znać jak się sprawuje.

Nieprędko - oj nieprędko to nastąpi - sprawdzałem ceny na Allegro - za 800 pln to można kupić starszy model Roomby - seria 2 - jeżeli już kupować to serię 5 - a tu już minimalna cena to ca 1400 pln ... - no i kota nie dokładają :lol: - a jak będzie działać Roomba bez drivera ??

:D
Pablitoo, z tego co czytałam, to najlepiej na e-bayu, albo z USA, lub Francji przywieźć. Ktoś mi mówił, że najnowszy model we Francji kupił (razem z przesyłką) za 1400zł. Więc dużo taniej niż w Polsce... no, ale bez kota :wink: :lol: . Słyszałam też, że są już podróbki Roomby, ale nie wiem jak się sprawdzają.

18-09-2009, 11:33
PABLITOO jeszcze jedno pytanie z serii ogrodniczych.

Jakiej wielkości były Twoje Tuje Smaragd i w jakiej cenie je nabyłeś?

pablitoo
18-09-2009, 13:11
Ca 50cm razem z doniczką i kosztowały - hmmm - albo 10 zł albo 12 zł / sztuka - nie pamiętam już ...

20-09-2009, 09:41
Witajcie,

...pytanie, które zrodziło mi się po ostatniej wizycie na składzie PSB :o
Ponoć większość inwestorów startujących dopiero ze swoimi budowami po zalaniu ławic nie szałuje fundamentów tylko robią je już z betonowych pustaków zalewanych w środku betonem...

Co Wy o tym sądzicie? Jakie plusy i minusy...co tańsze/co droższe oraz oczywiście co mocniejsze i bezpieczniejsze...

justa*
20-09-2009, 12:53
My nie szalowaliśmy. Ławy wylane prosto do gruntu, następnie reszta fundamentu, ta ponad gruntem wymurowana z bloczków betonowych. Bloczki pełne, więc nie były zalewane już żadnym betonem. Nie braliśmy wcale pod uwagę szalowania. Tak jest na pewno prościej i chyba taniej. Ale ja ekspertem nie jestem, Męża do sklepu wysłałam, więc nie ma kto potwierdzić, trzeba zaczekać, aż Nasi forumowi panowie potwierdzą :D

groomek
20-09-2009, 14:45
ja osobiście lałem ławe i ściane finadamentową z b20
i jedno i drugie w szalunkach drewnianych
ile mnie to kosztowało pieniędzy i nerwów to ho ho...

gdybym budował ponownie to wybrałbym opcje: ława lana w grunt a ściana murowana z bloczków betonowych

ale teraz to już "po ptokach"

dankaf
20-09-2009, 15:16
U nas lane ławy w ziemi i murowane ściany z bloczków betonowych.

adammxxx
20-09-2009, 19:24
U mnie ławy były wylewane do gruntu, a później szalunki i też beton wylewany z gruszki.Poprostu trzeba mieć dobrą ekipe, moja szalunki robiła 1,5 dnia.Zrobili to szybko i solidnie.

Ester
21-09-2009, 06:29
Witam wszystkich My z mężem również budujemy Orionka teraz już jesteśmy na etapie więźby dachowej jak tylko będę miała chwilę to pochwalę się zdjęciami

21-09-2009, 06:54
ja osobiście lałem ławe i ściane finadamentową z b20
i jedno i drugie w szalunkach drewnianych
ile mnie to kosztowało pieniędzy i nerwów to ho ho...

gdybym budował ponownie to wybrałbym opcje: ława lana w grunt a ściana murowana z bloczków betonowych

ale teraz to już "po ptokach"

Jak to dobrze że u mnie jeszcze nie jest po ptokach\ :D

Poważnie myślę nad bloczkami betonowymi, ale takimi pustymi w środku co by jeszcze druty żebrowane co jakąś odległość zalać w ławicy i ponownie w przy zalewaniu bloczka betonowego w środku.
Zastanawiam się jakie są "techniki", aby z równym poziomem wyjść..czy w razie dużego spadu na działce....

EwaWoj
21-09-2009, 07:57
u mnie fundamnety to tak jak u większości: lane ławy i bloczki. Metoda szyba i sprawna. Fundamenty - dawno to już było :wink: a teraz jest tak: http://picasaweb.google.pl/ewawoj00/2708200926092009GAdzie?feat=directlink

krezus2
21-09-2009, 22:29
;)

krezus2
21-09-2009, 22:42
Witam wszystkich. Jestem swiezym entuzjasta projektu ORION I, ktorego projekt juz zakupilem. Budowa rozpocznie sie w kwietniu 2010. Zmiany jakich chce dokonac to wydluzenie domu o 0,5m z obu stron pomijajac garaz, ktory dodatkowo bedzie poszerzony o 1,5m. scianka kolankowa o jeden pustak do gory. Na poczatek tyle. Chce WAS zapytac - czy cena za robocizne 42000zl za budowe od podstaw po deskowanie i pokrycie dachu papa to duzo czy malo? Dla mnie duuuzo!

Ester
22-09-2009, 07:23
My za wybudowanie stanu surowego otwartego bez dachu zapłaciliśmy 27.000 ,-

dankaf
22-09-2009, 07:55
Witaj
Nas robocizna wyniosła 27.300zł za SSO - z deskowaniem i papowaniem ale bez dachówki.

22-09-2009, 13:18
Dobrze byłoby podać również rok w którym owa wycena była aktualna...niestety dla mnie pierwsza wycena również oscyluje w grnicach powyżej 40tysiaków :o

Ester
22-09-2009, 13:44
My naszą budowę rozp. 20 lipca 2009 r. a wycena zrobiona została w styczniu

dankaf
22-09-2009, 13:49
2009 rok

22-09-2009, 15:01
dankaf......
..czy Twoja ekipa budolana nie mogłaby przyjechać do Żywca?? :D
cena wydaje się mi bardzo dobra!!!

dankaf
22-09-2009, 15:57
dankaf......
..czy Twoja ekipa budolana nie mogłaby przyjechać do Żywca?? :D
cena wydaje się mi bardzo dobra!!!
u mnie ekipa budowlana sztuk 1 :wink: ale nam osobiście to nie przeszkadzało :wink:

22-09-2009, 16:28
dankaf......
..czy Twoja ekipa budolana nie mogłaby przyjechać do Żywca?? :D
cena wydaje się mi bardzo dobra!!!
u mnie ekipa budowlana sztuk 1 :wink: ale nam osobiście to nie przeszkadzało :wink:

Aaaaaa jak mogłem zapomnieć. Przecież to ten popularny motorzysta...pamietam, pamiętam!!! No i te jego ściany równiotkie że ho ho........jeśli będzie się wybierał na zlot na PD Polski zapraszam!!! :D

krezus2
22-09-2009, 19:05
Diekuje za odpowiedz. Czyli ogolnie cena jest do akceptacji... Byc moze to zalezy tez od rejonu Polski- ja bede budowal pod Starogardem Gdanskim, a moja ekipa ma liczyc 5 osob. Pozatym calosc bedzie budowac jedna firma co tez wplynelo nieco na cene. Nie mam niestety czasu szukac ekip na poszczegolne etapy i nie bedzie mnie czesto na miejscu, takze umowe podpisac i heja :D

dankaf
23-09-2009, 07:16
Aaaaaa jak mogłem zapomnieć. Przecież to ten popularny motorzysta...pamietam, pamiętam!!! No i te jego ściany równiotkie że ho ho........jeśli będzie się wybierał na zlot na PD Polski zapraszam!!! :D
dziękuję :wink:
z tego co wiem sam buszuje po necie......ciekawośc go zżarła co ja tam o nim wypisuje :lol: :wink:

Kasiatomek
24-09-2009, 01:24
Jak to pisze Dankaf.......tak na później, Moze w piwnicy ?
jakos trzeba zagospodarowac te 80m2


http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0909/738838476_74737.jpg (http://wgrajfoto.pl)[/i]

Renata0303
24-09-2009, 06:57
Ile płaciliście za postawienie kondygnacji od stanu zero pod płytę? (bez płyty)
W tej chwili mam wylane ławy, w poniedziałek będą murowąć ściany fundamentowe( za ten etap mamy zgodzone 4500 (w tym koparka do wybrania ław)
Ile Wam poszło betonu do wylania ław?, bo nam aż 26 kubików z wylaniem ław pod murki przy schodach

dankaf
24-09-2009, 06:59
Jak to pisze Dankaf.......tak na później,
:wink: :wink: :wink:


Moze w piwnicy ?
świetny pomysł :D

dankaf
24-09-2009, 07:02
Ile płaciliście za postawienie kondygnacji od stanu zero pod płytę? (bez płyty)
W tej chwili mam wylane ławy, w poniedziałek będą murowąć ściany fundamentowe( za ten etap mamy zgodzone 4500 (w tym koparka do wybrania ław)
Ile Wam poszło betonu do wylania ław?, bo nam aż 26 kubików z wylaniem ław pod murki przy schodach
dobra cena za robociznę :D
jeśli chodzi o beton to 21 m3

24-09-2009, 16:37
A czy ktoś ma całego, ale to całego (pomijając wyłącznie garaż) Orionka z ogrzewaniem podłogowym??? To moja wizja...i chętne skonsulowałbym ją z kimś doświadczonym w temacie... :o

pio406
24-09-2009, 20:03
ja mam calutki parter włącznie z garażem plus łazienka na piętrze i pomieszczenie nad garażem ale jeszcze nie odpalone

ale też mam pytanie odnośnie grzania : jakie grzejniki tzn wielkości dajecie na piętrze w pokojach ? planuję ekogroszek

adammxxx
24-09-2009, 21:18
Witam.Od wczoraj mój Orionek ma już strop :) Poszło 24m3 betonu b20 i 200 szt. prętów żebrowanych fi 12 /12 m .Fotki w albumie http://adammxxx.fotosik.pl/albumy/686471-20.html

aga_i_wojtek
25-09-2009, 09:30
adammxxx, strop piękny, że hej! A betoniarki jakie śliczne :wink: – moje dziecko by było przeszczęśliwe :lol:

Dobrusiak
25-09-2009, 13:10
Hej, czy osoby ocieplające swój dom pamiętają może ile wyszło Wam (mniej więcej) metrów2 ocieplenia?

krezus2
26-09-2009, 17:31
Witam. czy ktos z forumowiczow montowal w swoim orionie kominek z plaszczem wodnym, bo mysle nad takim rozwiazaniem?? Podobno firmy "JOTUL" sa najlepsze, choc nie tanie przyznam. Macie jakies porady- co wybrac??

Ester
27-09-2009, 10:07
Mam takie małe pytanie odnośnie Oriona I Ile wyszło wam metrów dachu??

emilio
27-09-2009, 10:12
witam serdecznie orionowiczow :) mam pytanie czy ktoś już może ma zamontowany rekuperator w swoim domku?jezeli tak to proszę o odzew ,może jakieś fotki,opinie,spostrzezenia?dzieki pozdrawiam

groomek
27-09-2009, 21:54
Mam takie małe pytanie odnośnie Oriona I Ile wyszło wam metrów dachu??

mój według katalogu ma 170m2
buduje oriona 3 - bez garażu

orionek
28-09-2009, 08:17
Witajcie dawno mnie tutaj nie było :oops: ale nie myślcie sobie jestem już na bieżaco :) Znalazłam chwilkę aby porobić zdjęcia oto one- pozdrawiam wszystkich miłego budowania :D
http://images38.fotosik.pl/202/d1d1cffe55dde351med.jpg salon
http://images50.fotosik.pl/206/80fae03e41ddfb48med.jpgpocztki kuchni :D
http://images48.fotosik.pl/206/3a33878aee86252amed.jpg
http://images48.fotosik.pl/206/8473251ae7e3a9f5med.jpg sufit jadalnia
http://images48.fotosik.pl/206/fe52d6e6429f5d1emed.jpg
http://images47.fotosik.pl/206/9b05586882e12f53med.jpg znów kuchnia
http://images41.fotosik.pl/202/9f8a4f1a39b2c289med.jpg hol
http://images39.fotosik.pl/202/1a8b366392e7368cmed.jpgi wreszcie mamy schody :wink:

arti73
28-09-2009, 20:18
Witam forumowiczów ,mam pytanie czy ktoś buduje dom ORION I na podlasiu.I jeszcze jedno czy w Białymstoku lub okolicach ktoś zna godnego polecenia architekta solidnego,doświadczonego no i w przystępnej cenie.Z góry dziękuję za podpowiedzi.

EwaWoj
29-09-2009, 20:37
Orionek ciekawe rozwiązania na suficie :D fajnie to wygląda :D

29-09-2009, 20:40
Kolumny lane betonem czy też murowane??

EwaWoj
29-09-2009, 20:44
coś ostatnio na naszym forum mało się dzieje :wink: co tam na budowach słychać?????? jak tam przygotowania do zimy??????

Kasiatomek
29-09-2009, 23:20
A no jakos cicho? chyba wszyscy czekaja na zime zeby odpoczac :D od budowy

Orionek jak robiles te kolumny ?

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0909/dsc02494bd1d.jpg (http://wgrajfoto.pl)

A moja zonka najpierw buduje a pozniej rozwala :lol: bo jej okno male w gabinecie
och te kobiety

EwaWoj
30-09-2009, 07:25
Tomku pamiętaj: żony zawsze mają rację :lol: :wink: teraz troszkę żałuję, że też nie powiększyłam okna w gabinecie co prawda mamy tam drzwi balkonowe i okno ale gdyby było ciut większe byłoby lepiej

EwaWoj
30-09-2009, 07:30
u mnie teraz przygotowania typowo zimowe: podłączamy ogrzewanie a w międzyczasie szykujemy podłogówkę i wylanie posadzki na dole (bo na górze już dawno mamy :D )

orionek
30-09-2009, 10:10
EwaWoj dziekuje za słowa uznaia- wszystko co widzicie to praca mojego męża i mojego taty- ja nadzoruję :wink:

Orionek jak robiles te kolumny ?

Kolumny wykonane są z cegły w środku pręty zalane betonem- potem tynk i gotowe :) oto kilka zdjeć


http://images47.fotosik.pl/82/7711b0c34ddaceaamed.jpg
http://images39.fotosik.pl/78/ab7c5ee058abcd18med.jpg
http://images45.fotosik.pl/208/e695b530c36b5509med.jpg
http://images46.fotosik.pl/207/4581fa02e0291977med.jpg

jakośc zdjeć nie najlepsza- ale robione były telefonem
a poza tym
przygotowujemy ściany do malowania, na ścianach w wioatrołapie położymy sezamek tak samo w przejsciu do łazienki na dole - zakupilismy już halogeny oczywiście LED ciepła barwa swiatła - piec stai już w kotłowni i czeka na podłączenie- zdecydowalismy sie na tradycyjne ogrzewanie-węgiel, miał

EwaWoj
30-09-2009, 11:50
nie ma jak TATO :lol: u mnie też wszystko zrobił, robi i jeszcze przez pewien czas będzie robił :wink: :lol: żeby nie było to oczywiście sami z mężem też pracujemy :( :wink:

aga_i_wojtek
30-09-2009, 11:54
KasiaTomek, Orionek, ślicznie pną się do góry Wasze domy!
Tomku, oczywiście myślę podobnie jak Ewa, że żona ma zawsze rację :wink: :lol: – piękne olbrzymie okno będziecie mieć w gabinecie :D

orionek
30-09-2009, 12:27
aga_i_wojtek żona ma zawsze rację :wink: jestem za

A mój tato mówi " dobrze masz racje może być byle było po mojemu" :D

W kuchni płytki położone- jeszcze tylko podłoga i przechodzimy do łazienki :lol:
Czeka mnie jeszcze wybór płytek i paneli na podłogi oraz dobieranie kolorów do poszcególnych pomieszczeń i oczywiscie karnisze,plafoniki, przełączniki ,kontakciki etc.. etc... i przeprowadzka uff..............

aga_i_wojtek
30-09-2009, 12:38
A mój tato mówi " dobrze masz racje może być byle było po mojemu" :D
Dobre :lol:


W kuchni płytki położone- jeszcze tylko podłoga i przechodzimy do łazienki :lol:
Czeka mnie jeszcze wybór płytek i paneli na podłogi oraz dobieranie kolorów do poszcególnych pomieszczeń i oczywiscie karnisze,plafoniki, przełączniki ,kontakciki etc.. etc... i przeprowadzka uff..............
Orionek, słowo przeprowadzka pięknie brzmi! :lol:

EwaWoj
01-10-2009, 07:39
oj tak przeprowdzka pięknie brzmi :D ale wolałabym już mówić: mieszkam

pablitoo
01-10-2009, 08:02
oj tak przeprowdzka pięknie brzmi :D ale wolałabym już mówić: mieszkam

Przeprowadzka pięknie brzmi przed przeprowadzką - w trakcie to jest horror 8) - no i oczywiście po przeprowadzce również pieknie brzmi ... :D

orionek
01-10-2009, 08:38
hurra- nareszcie przyjechały drzwi :) koszt 3850,00 :-? tylko 6 szt reszta póżniej-dużo póżniej :cry:
Kochane pieniążki ...............................

justa*
01-10-2009, 08:52
hurra- nareszcie przyjechały drzwi :) koszt 3850,00 :-? tylko 6 szt reszta póżniej-dużo póżniej :cry:
Kochane pieniążki ...............................

Pokazać :D drzwi oczywiście, bo teraz każdy ciekawy, chyba każdy :roll:
Ja w każdym bądź razie bardzo :wink:

EwaWoj
01-10-2009, 09:18
oj tak przeprowdzka pięknie brzmi :D ale wolałabym już mówić: mieszkam

Przeprowadzka pięknie brzmi przed przeprowadzką - w trakcie to jest horror 8) - no i oczywiście po przeprowadzce również pieknie brzmi ... :D tak masz rację też przeżyłam jedną przeprowadzkę, której raczej nie zapomnę :roll: dlatego chciałabym mieć to już za sobą a tu jeszcze trochę pracy nas czeka :-?

aga_i_wojtek
01-10-2009, 10:17
hurra- nareszcie przyjechały drzwi :) koszt 3850,00 :-? tylko 6 szt reszta póżniej-dużo póżniej :cry:
Kochane pieniążki ...............................

Pokazać :D drzwi oczywiście, bo teraz każdy ciekawy, chyba każdy :roll:
Ja w każdym bądź razie bardzo :wink:
Pokazać zdecydowanie! Ja jestem ciekawa bardzo.
Justa, fajny psiak w avatarze, twój, czy to wilczarz?

orionek
01-10-2009, 11:06
oto zdjecie pogladowe dla zainteresowanych:
http://www.stolbud.pl/pub/Image/m_drzwi/atlantis_4_s.jpg

mamy inny kolor-wiśnia- niestety są zafoliowane i narazie tak zostaną-jak tylko będą zamontowane to się pochwalę

justa*
01-10-2009, 11:35
Justa, fajny psiak w avatarze, twój, czy to wilczarz?

Poniekąd i mój. Właściwie to on u rodziców mieszka, ale że ja też mieszkam z rodzicami jak do kraju przyjadę, to on i mój :D
Poza tym, to obie działki nadzoruje więc zgodnie stwierdziliśmy że on nasz wspólny :wink:
Na tym zdjęciu to on tak śmiesznie wygląda, bo wypoczywał akurat i mu się "ucha" zadarły. Może dlatego wilczarza Ci przypomina, ale to jest terier niemiecki.

tu jest bardziej podobny do siebie
http://images33.fotosik.pl/45/041327a94edf7b5cm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/041327a94edf7b5c.html)

justa*
01-10-2009, 11:40
orionek Drzwi wyglądają ciekawe, jednak zdjęcie poglądowe to nie to samo co fotka drzwi na właściwym miejscu. Tak więc uzbrajam się w cierpliwość i czekam dalej, tym bardziej, że sama zaczynam się rozglądać, za drzwiami.

Kasiatomek
02-10-2009, 02:30
Dankaf jestes moze tu dobra kobieto??? :wink:
Mam do ciebie pytanko.Czy masz moze gdzies zapisane ile sztuk pustakow Terivy i belek stropowych kupowaliscie na strop ???
bo widzialem ze obrzezy wiencowych 80 sztuk
:D Pytam bo ostatnio jak dalismy do wyliczenia jak robilismy strop w piwnicy to bylo malo i musielismy jezdzic i szukac ,a sama wiesz jak to jest robotnicy chca na zaraz.
A wy juz leniuchujecie do wiosny?

EwaWoj
02-10-2009, 07:22
Kasia odwiedź Danki dziennik tam znajdziesz odpowiedź :D

dankaf
02-10-2009, 09:01
Dankaf jestes moze tu dobra kobieto??? :wink:
Mam do ciebie pytanko.Czy masz moze gdzies zapisane ile sztuk pustakow Terivy i belek stropowych kupowaliscie na strop ???
bo widzialem ze obrzezy wiencowych 80 sztuk
:D Pytam bo ostatnio jak dalismy do wyliczenia jak robilismy strop w piwnicy to bylo malo i musielismy jezdzic i szukac ,a sama wiesz jak to jest robotnicy chca na zaraz.
A wy juz leniuchujecie do wiosny?

dziękuję :wink:
juz piszę
-pustak stropowy TERIVA betonowy deklowany 130szt(pamiętam że zabrakło nam...... chyba z 5 szt :roll: ,więc możliwe że poszło 135szt)
-pustak stropowy TERIVA keramzyt 632szt
-belka stropowa 540cm 7szt
-belka stropowa 450cm 10szt
-belka stropowa 390cm 15szt
-belka stropowa 600cm 10szt
-belka stropowa 400cm 1szt
muszę jeszcze sprawdzic ilośc zakończeń wieńcowych :wink:
kup więcej bo ta ilośc jest akuratna - pustaka stropowego
pozdrawiam

Kasiatomek
03-10-2009, 04:11
Dzieki wielkie,
jak zawsze mozna na ciebie liczyc :wink: i oczywiscie kupimy kilkanascie sztuk wiecej,bo tu polamia tam sie polamie i zbraknie.Nie zawracal bym ci glowy,ale jakos nie widzialem tego zestawienia u ciebie w dzienniku a sledzilem dokladnie :D

dankaf
03-10-2009, 08:17
Bardzo się cieszę że pomogłam :wink:
gdyby coś to śmiało pytajcie..............zawsze pomogę
a co do zestawienia masz rację napisałam ogólnie strop bez wyszczególnienia :oops: ....to nygustwo :wink:

Ps.obrzeży wieńcowych będzie więcej !!!!!!!!
i tak:
-obrzeża wieńcowe 30x24x50 104szt
-obrzeża wieńcowe dł 25cm 80szt - na wewnętrzne ściany

05-10-2009, 10:36
Witajcie,

Czy nie szałując fundamentów tylko robiąc je z kostek betonowych (ławica tak czy owak lana, ale to nie ma wpływu) należy je zakończyć laniem wieńca betonowego?? Takie oto NOWOŚCI usłyszałem od "fachowców" kiedy zadałem pytanie...
Chcę dobrze przygotować się na budowlaną wiosnę, więc wypytuję różnych "fachowców" o wszystko...

Jakie jest Wasze drodzy forumowicze zdanie??

groomek
05-10-2009, 11:18
Witajcie,

Czy nie szałując fundamentów tylko robiąc je z kostek betonowych (ławica tak czy owak lana, ale to nie ma wpływu) należy je zakończyć laniem wieńca betonowego?? Takie oto NOWOŚCI usłyszałem od "fachowców" kiedy zadałem pytanie...
Chcę dobrze przygotować się na budowlaną wiosnę, więc wypytuję różnych "fachowców" o wszystko...

Jakie jest Wasze drodzy forumowicze zdanie??

NIE TRZEBA!
Można i warto się nad tym zastanowić ale na pewno nie trzeba.
Podstawowa kwestia to warunki gruntowe. Jeśłi masz kiepskie to bym zrobił a jeśli przyzwoite to nie ma sensu pakować kasy.

Jest jeszcze inna kwestia.
Jeśli zamierzasz budować i wprowadzić się w jednym roku to MOIM ZDANIEM bym wieniec zrobił ale zbrojony. Dzieki temu zapobiegniesz ewentualnym pęknięciom ścian jak budynek będzie nierówno osiadał.[/b]

groomek
05-10-2009, 12:38
pytanie odnosnie kominów
jeśli macie gotowe to czym wykańczacie je ponad dachem?
ja zastanawiam się nad tynkiem w kolorze elewacji ale może ktoś już tak zrobił i ma jakieś spostrzeżenia?

Ester
05-10-2009, 13:24
F:\dach wesele\PICT3462.JPG

groomek
05-10-2009, 14:17
F:\dach wesele\PICT3462.JPG


poprosimy o link do zdjęcia ze strony inter gdyż to jest nieotwieralne

05-10-2009, 15:07
F:\dach wesele\PICT3462.JPG

Skoro jest link to poprosimy jeszcze o dostęp do komputera:)....wystarczy dysk F lub napęd jeśli to takowy:)

dankaf
05-10-2009, 18:15
Na ile cm robiliście chudziaka?

groomek
05-10-2009, 19:43
Na ile cm robiliście chudziaka?

15 CM - b20

Ester
05-10-2009, 20:34
Przepraszam chciałam wkleić zdjęcie ale mi coś nie wyszło i chyba nie za bardzo wiem jak mam to zrobić??

emilio
05-10-2009, 21:44
hej, czy osoby ocieplające swój dom pamiętają może ile wyszło Wam (mniej więcej) metrów2 ocieplenia?
witaj Dobrusiak na mojego Oriona 1 poszło 38m3 styropianu o grubości 15cm i wspóczynniku lambda 0,36.do tego 5rolek siatki zbrojeniowej.Styropian przyklejałem do pustakow klejem z pistoletu firmy"tytan eos"

orionek
06-10-2009, 07:32
Na ile cm robiliście chudziaka?

U nas 15 cm - beton B15

Wybrałam płytki do jadalni: :D
Gres Mistral poler z ceramiki Paradyż-
http://www.lazienki24.pl/cache/images/d/4/9/d49425fd98910d08f98c07614755834c.jpg
http://www.lazienki24.pl/cache/images/e/6/8/e680cd30118b1cc35f084665ddde0557.jpg
http://www.lazienki24.pl/cache/images/f/f/4/ff42bb7a629c16aeb9b5a324d7b76c3b.jpga takie do wiatrołapu
zamówiłam też płytki do holu i w korytarz koło łazienki- Hiszpania płytka florencja niestety nigdzie nie moge znalezć zdjecia jak już dostarcza to zrobie zdjecie na "żywo" :lol:

06-10-2009, 10:44
Na ile cm robiliście chudziaka?

U nas 15 cm - beton B15

Wybrałam płytki do jadalni: :D
Gres Mistral poler z ceramiki Paradyż-
http://www.lazienki24.pl/cache/images/d/4/9/d49425fd98910d08f98c07614755834c.jpg
http://www.lazienki24.pl/cache/images/e/6/8/e680cd30118b1cc35f084665ddde0557.jpg
http://www.lazienki24.pl/cache/images/f/f/4/ff42bb7a629c16aeb9b5a324d7b76c3b.jpga takie do wiatrołapu
zamówiłam też płytki do holu i w korytarz koło łazienki- Hiszpania płytka florencja niestety nigdzie nie moge znalezć zdjecia jak już dostarcza to zrobie zdjecie na "żywo" :lol:



Eeeee no ładniutkie, ładniutkie!!!

orionek
06-10-2009, 11:20
Eeeee no ładniutkie, ładniutkie!!!
Dzięki :D

dankaf
06-10-2009, 18:17
bardzo Wam dziękuje za odpowiedź :D
Bardzo ładne płytki (a najfajniejsze są te pierwsze):wink:
pozdrawiam

lobodzinka
07-10-2009, 02:31
MAM ZAPYTANKO DOTYCZACE PIWNYCY POD ORIONKIEM, CZY TO DOBRE ROZWIAZANIE BO WLASNIE SIE NAD TYM ZASTANAWIAM PIWNICA CZY NIE????

yogga
07-10-2009, 07:47
Witam , po bardzo długiej przerwie jestem na forum i chciałbym poinformować KREZUSA 2 , że jestem szczęśliwym posiadaczem kominka z płaszczem wodnym o dwóch sezonów i sprawdza się znakomicie - bardzo polecam .

Dobrusiak
07-10-2009, 14:46
Emilio dzięki za informację nt ocieplenia.



Witam , po bardzo długiej przerwie jestem na forum i chciałbym poinformować KREZUSA 2 , że jestem szczęśliwym posiadaczem kominka z płaszczem wodnym o dwóch sezonów i sprawdza się znakomicie - bardzo polecam .

Yogga jak możesz to napisz jakiej firmy masz wkład? My też chcemy kominek z płaszczem ale na razie szukamy jakiegoś wkładu - nie wiem czemu nie ufam gościom od kominków (każdy poleca coś innego).

Jeszcze jedno. Spotkałam się z Panami od ocieplenia domu i jak rozmawiałam o sztukaterii np wokół okien to powiedzieli żeby się poważnie nad tym zastanowić bo ponoć na opascei zbiera się deszcz i później taki brudny spływa na szyby i wygląda to paskudnie. Wychodzi to po 2-3 latach. Ponoć bardzo ludzie żałują jak mają taką opaskę wokół okien. Czy słyszeliście o tym?
Danka jeśli możesz to zapytaj Ukochanego bo z tego co pamiętam zajmuje się ociepleniami. Nie wiem, czy fachowcy tylko "ściemniają" czy tak jest w rzeczywistości.

dankaf
07-10-2009, 15:14
Dobrusiu napiszę Ci wieczorkiem jak luby wróci :wink:

yogga
07-10-2009, 18:48
Posiadam termokominek CTM 18 effe

dankaf
07-10-2009, 20:34
Dobrusiu
Deszcz nie ma prawa spływac po oknie jesli dochodzi do takiej sytuacji to zrobione są źle ościeża :wink:

Dobrusiak
09-10-2009, 07:46
Hm Danusiu nie pamiętam dokładnie czy gościu mówił o oknie, czy może o sztukaterii - że to ona się brudzi. Muszę się dokładnie przyjrzeć domom, ale jednak w Orionie wygląda ona pięknie
Może jak Pablitoo przeczyta to wypowie się, bo chyba najdłużej ma ocieplony dom.

dankaf
09-10-2009, 08:36
Dobrusiu mój mąż jest zdziwiony stwierdzeniem Twoich fachowców.
Na mój nos nie chce im się robic i tyle :wink: bo jednak jest przy tym troszkę roboty.
Elewacja moich sąsiadów była robiona przez mojego lubego(fakt w zeszłym roku).......droga u nas -sam kurz 8) nic im nie zacieka,nie maja żadnych brudnych ścian (dodam że nie maja jeszcze pomalowanej ściany tylko sam tynk).
Nie wyobrażam sobie okien z szprosami bez ramek :wink:

Ps. Ale poczekamy na wypowiedź pablitoo :wink:

AGA.S.
09-10-2009, 13:12
hmm no to ja tez zaneguje ta opinie:) Fakt, elewacje mam od roku, ale oprocz kurzu (ktory wystarczy zlac woda) nic innego nie ma:) i nic mi nie zacieka po oknach.

Obramowania robili chyba dluzej niz sama elewacje, wiec moze faktycznie komus sie nie chce, no ale z drugiej strony za to sie placi ( my placilismy oddzielnie od metra), wiec to czysty zysk dla fachowcow;)

Ester
09-10-2009, 14:18
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5db3816d86621ef8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4dfc5b9b1696c233.html

Nasz Orionek wkońcu udało mi się te zdjęcia dodać ufff aż dwa na początek

aga_i_wojtek
09-10-2009, 18:37
Ester piękny domek! Gratulacje! Więcej zdjęć proszę :)

dankaf
10-10-2009, 14:54
Witam
Jaki macie przydział mocy prądu w swoich domkach?

Renata0303
11-10-2009, 10:15
A ja mam pytanie odnośnie łazienki na dole, jest bardzo mała, czy powiększaliście ją kosztem korytarza? Może ktoś ma zdjęcia tej łazienki, to bardzo bym prosiła o zamieszczenie.
Jak ustawiliście sprzęt w tej łazience, co Wam się tam zmieściło?, czy zmieścił się tam bidet? I jeszcze jedno, jeśli powiększyliście łazienkę to czy z korytarza nie zrobiła się taka wąska klitka?

Renata0303
11-10-2009, 10:19
Jaki macie przydział mocy prądu w swoich domkach?

Danka my mamy 7kW, bezpiecznik przedlicznikowy 25A, ale na pewno wystarczył by 20A tylko z literką C i wtedy była by moc 5kW, to w zupełności wystarczy na nasz domek i nie trzeba do zakładu energetycznego wpłacać za darmo 300 zł za zamówioną moc

dankaf
11-10-2009, 11:00
Jaki macie przydział mocy prądu w swoich domkach?

Danka my mamy 7kW, bezpiecznik przedlicznikowy 25A, ale na pewno wystarczył by 20A tylko z literką C i wtedy była by moc 5kW, to w zupełności wystarczy na nasz domek i nie trzeba do zakładu energetycznego wpłacać za darmo 300 zł za zamówioną moc
Bardzo Ci dziekuję za odpowiedź :D
Jesli chodzi o łazienke to mam ją wydłużoną do korytarza
niestety nie mogę doradzic Ci w sprawie rozmieszczenia sprzęciku bo jeszcze go nie mam :wink: ale myslę że tak jak jest w projekcie jest najlepszym rozwiązaniem.
My myślimy nad powiększeniem łazienki tzn.połączenie jej z pom. gosp.(mimo że jest juz wymurowana ściana działowa) :wink:
Kotłownie mamy w garażu jako osobne pomieszczenie.

Renata0303
11-10-2009, 14:02
Danka a jak rozplanowałaś kanalizację w zasypanych fundamentach?

dankaf
11-10-2009, 14:54
Danka a jak rozplanowałaś kanalizację w zasypanych fundamentach?
dopiero będziemy się za to zabierac :wink:

gary-glove
11-10-2009, 15:18
Witam forumowiczów !
Orion to od dawna mój faworyt . jeszcze się nie zdecydowałem co budować , bo czekam na warunki zabudowy .
Mam prośbę - możecie przesłać na mail [email protected] zdjęcia z wnetrz SZCZEGÓLNIE SALON kuchnia i wykusz ? z góry dzięki ! Pozdrawiam! :D

pablitoo
11-10-2009, 18:27
Hm Danusiu nie pamiętam dokładnie czy gościu mówił o oknie, czy może o sztukaterii - że to ona się brudzi. Muszę się dokładnie przyjrzeć domom, ale jednak w Orionie wygląda ona pięknie
Może jak Pablitoo przeczyta to wypowie się, bo chyba najdłużej ma ocieplony dom.

U nas Orion już trzeci rok z elewacją - żadnych zjawisk opisywanych przez Twoich fachowców nie zaobserwowałem - żaden brud się na boniach nie gromadzi , potem nie zalewa szyb i ich nie brudzi - nic z tych rzeczy . Owszem - kurzą się one tak jak i cała elewacja ale po każdym deszczu wszystko jest czyste - żadnego brudu nie ma .

A w kwestii żałowania - żałowałbym ale jakbym całej tej sztukaterii , całej galanterii elewacyjnej nie zrobił .

:D