PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

pablitoo
11-10-2009, 18:36
Witam
Jaki macie przydział mocy prądu w swoich domkach?

10 kW.

dankaf
11-10-2009, 18:43
Witam
Jaki macie przydział mocy prądu w swoich domkach?

10 kW .
dzięki
ale nas ENEA wkręciła :-? stwierdziła że 11 bedzie mało :-?

pablitoo
11-10-2009, 18:54
Witam
Jaki macie przydział mocy prądu w swoich domkach?

10 kW .
dzięki
ale nas ENEA wkręciła :-? stwierdziła że 11 bedzie mało :-?

Wszystko zależy od zaprojektowanego zużycia prądu i ilości / mocy / zakładanych urządzeń elektrycznych ...

pablitoo
11-10-2009, 18:58
Witam
Jaki macie przydział mocy prądu w swoich domkach?

10 kW .
dzięki
ale nas ENEA wkręciła :-? stwierdziła że 11 bedzie mało :-?

Wszystko zależy od zaprojektowanego zużycia prądu i ilości / mocy / zakładanych urządzeń elektrycznych ...

Ups :oops: - pomyłka - 11kW - sprawdziłem w umowie z Enionem ...

groomek
12-10-2009, 08:03
ja wystapiłem i dostałem 13 kw

dankaf
12-10-2009, 08:22
no właśnie coś mi się wydaję, że wkręcili nam za mocny :-? bo 16
Druga rata juz zapłacona,skrzynka stoi ale nie mamy jeszcze podłączony.
Abonament tez pewnie będzie wyższy :-? .......może mogę jeszcze to zmienic?

12-10-2009, 11:48
no właśnie coś mi się wydaję, że wkręcili nam za mocny :-? bo 16
Druga rata juz zapłacona,skrzynka stoi ale nie mamy jeszcze podłączony.
Abonament tez pewnie będzie wyższy :-? .......może mogę jeszcze to zmienic?

Bynajmniej nie zmieniaj!!! Przyjdzie czas że mąż jakiś zakładzik w dużym orionowskim garażu wymyśli i wtedy okaże się że jest mało i brakuje...
Może kiedyś podgrzewacze elektyrczne do wody zakupicie....to wszystko może się przydać....

pablitoo
12-10-2009, 11:58
no właśnie coś mi się wydaję, że wkręcili nam za mocny :-? bo 16
Druga rata juz zapłacona,skrzynka stoi ale nie mamy jeszcze podłączony.
Abonament tez pewnie będzie wyższy :-? .......może mogę jeszcze to zmienic?

Bynajmniej nie zmieniaj!!! Przyjdzie czas że mąż jakiś zakładzik w dużym orionowskim garażu wymyśli i wtedy okaże się że jest mało i brakuje...
Może kiedyś podgrzewacze elektyrczne do wody zakupicie....to wszystko może się przydać....

Taaa - zwłaszcza jak wieszczą kolejną podwyżkę cen energii elektrycznej ...

Ja tu się zastanawiam co tu wyłączyć z odbiorników elektrycznych a nie co dołożyć ... 8)

Przy starej i drogiej technologii wydobycia węgla / a większość elektrowni u nas węglowych / , przy wkrótce mającym nastapić wdrożeniu pakietu klimatycznego i dodatkowych kar za emisję CO ceny prądu będą tylko rosnąć ...

Dobrusiak
13-10-2009, 19:50
U nas Orion już trzeci rok z elewacją - żadnych zjawisk opisywanych przez Twoich fachowców nie zaobserwowałem - żaden brud się na boniach nie gromadzi , potem nie zalewa szyb i ich nie brudzi - nic z tych rzeczy . Owszem - kurzą się one tak jak i cała elewacja ale po każdym deszczu wszystko jest czyste - żadnego brudu nie ma .
A w kwestii żałowania - żałowałbym ale jakbym całej tej sztukaterii , całej galanterii elewacyjnej nie zrobił .:D

Ogromnie dziękuję za odpowiedź. Ja dopiero robię "casting" na ocieplenie naszego domu (chcemy się za to zabrać na wiosnę) i jedna z ekip tak mówiła. Trochę wydawało mi się to dziwne, ale wolałam się upewnić.
My powolutku ocieplamy poddasze, a ponieważ część prac wykonujemy sami to idzie to jak krew z nosa. Ale przyjemność po każdym dniu ogromna.
Jak tylko będę miała wolną chwilę popstrykam zdjęcia i się pochwalę

drzewko38
13-10-2009, 23:47
Hej ,tu Drzewko po przeprowadzce :D .Poszło nawet dość gładko , choć zapowiadało się burzliwie.Nic się nie potłukło ani nie zepsuło.Mieszkałam tylko 1 dzień bez kibelka i 3 bez kuchni .Mija już miesiąc odkąd mieszkam i nie mogę swobodnie wyjść z domu,bo codziennie czekam na jakiegoś fachowca.Dziś rozbierali nam komin,bo ktoś mądry od tynku albo odgromienia wyrwał nam komin i piec nie chodził jak należy,gdyż było spore stężenie CO2 ,poza tym przychodzi pan malarz łatać dziurki,pan od płytek dorabiać co nieco,stolarze od mebli kuchennych/6 razy/,transport mebli pokojowych plus reklamacje ,pan od anteny,pani od firan,elektryk,serwis do boscha piekarnika nas ominął bo elektryk pomógł sprytnie,pan od pieca/wykrył nieszczelność komina/.Mam nadzieję,że to już się będzie kończyć,bo chcę wyjść z domu na jakie zakupy :lol: .Ale nie jest tak żle .Jestem bardzo zadowolona z domku i nic bym nie poszerzała ani zmniejszała,łazienki są OK,wiatrołap też wystarczy.Nawet kuchnię tak zaprojektowałam,że wszystko mam pod ręką.Jedyne czego mi brakuje to malutki schowek na piętrze na odkurzacz i wygospodarowałabym go z łazienki tak, by były do niego drzwi od strony korytarza,ponieważ mam ORIONA III bez garażu i nie mam dodatkowego pomieszczenia na pralnię na górze.Ogólnie jestem zachwycona nawet schodami, które spędzały mi sen z powiek,bo można na nich się przewrócić,ale na razie pomogły mi zrzucić 7 kg :P .obiecałam zdjęcia i pewnie je dodam,ale myślę,że długo trzeba poczekać, ponieważ nie mam internetu,ale jak będzie okazja to postaram się dodać.To tyle moich spostrzeżeń.Przeprowadzka jest okropna,ale da się przeżyć choć jest trudno.Dzięki za trzymanie kciuków,teraz ja za Was trzymam mocno,mocno! Zleci i życzę Wam,żeby poszło tak jak u mnie i obeszło się tylko na strachu.Och,dzięki,że mam już to za sobą.Do zobaczenia.Cześć
P.S.Jakże wspaniale mieć gniazdka na wysokości jak za dawnych czasów.Nie muszę się czołgać pod meblami,żeby załączyć odkurzacz czy komórkę.Nie korzystam z żadnego przedłużacza a przywiozłam ich 10 z poprzedniego domu.Przemyślcie to,bo praktycznie w każdym kącie stoi mebel,który przysłania gniazdko i trzeba się schylać,żeby tam dosięgnąć a wyżej jest swobodniejsze dojście.Poćwiczcie w domu.Na prawdę praktyczniej.No i spiżarka rewelacja,Ja przedłużyłam tę ukośną ściankę/ma ok140 cm tyle co wiatrołap/a drzwi są obok" wiatrołapowych"tych wewnętrznych w jednej linii na wprost schodów.Rewelacja,cały bałagan zamknięty w 1,2 m 2.Super nic nie widać a mebli kuchennych w zupełności starczy tylko trzeba je dobrze zaplanować.Może komuś przydadzą się moje rozwiązania.Pozdrawiam

pablitoo
14-10-2009, 07:17
Gratulacje drzewko38 - nie ma to jak na swoim :D

PS.
No i mamy zimę tej jesieni 8) - otwieram dzisiaj oczy rankiem , wyglądam na zwnątrz - a tam biało ... - śniegu napadało wcale niemało , a temperatura 0 stopni :)
Wczoraj odpaliłem c.o. - takoż tegoroczny sezon grzewczy rozpoczęty - w domu ciepło i przyjemnie - zima może przyjść pełną gębą :D

orionek
14-10-2009, 07:49
drzewko38 -gratulacje
my nie myslimy jeszcze o przeprowadzce- dopiero skończona kotłownia- i czekamy na Panów hydraulików -zeby to wszystko uruchomili bo zimno jak diabli (dzis rano 2 stopnie-synek sie cieszy bo pada śnieg :o ), wczoraj poszła w ruch nagrzewnica gazowa .,
Nareszcie przyjechały płytki i dzis zaczynamy kłasć je w jadalni ,ściany przyszykowane do malowania, farby dekoral z kolekcji Ewy Minge cudne morelowy krem, Odwaga i Ekspresja;-to w jadalni a co dalej????
Tylko jak tu malować jak nic nie schnie... :cry:

EwaWoj
14-10-2009, 07:55
Gratulacje drzewko38 - nie ma to jak na swoim :D

PS.
No i mamy zimę tej jesieni 8) - otwieram dzisiaj oczy rankiem , wyglądam na zwnątrz - a tam biało ... - śniegu napadało wcale niemało , a temperatura 0 stopni :)
Wczoraj odpaliłem c.o. - takoż tegoroczny sezon grzewczy rozpoczęty - w domu ciepło i przyjemnie - zima może przyjść pełną gębą :D Pablitoo lepiej niech ta zima jeszcze poczeka ok.1 mca :D u mnie ogrzewanie jeszcze się montuje :-?

dankaf
14-10-2009, 08:01
drzewko38 serdecznie Wam gratuluję :D i nie ukrywam,że czekam z niecierpliwością na zdjęcie szczególnie dobrze rozplanowanej kuchni :wink:


pomogły mi zrzucić 7 kg :P
wiedziałam, że dom z użytkowym poddaszem to był dobry pomysł :lol: :wink:

dankaf
14-10-2009, 08:06
zima może przyjść pełną gębą :D
mam nadzieję, że się mylisz :wink:

dankaf
14-10-2009, 08:09
farby dekoral z kolekcji Ewy Minge cudne morelowy krem, Odwaga i Ekspresja;-to w jadalni a co dalej????
ja jeszcze mam upatrzony kolor NATCHNIENIE :wink: ale widziałm tylko na papierze nie w realu.

dankaf
14-10-2009, 08:11
Pablitoo lepiej niech ta zima jeszcze poczeka ok.1 mca :D u mnie ogrzewanie jeszcze się montuje :-?
Nie Ewka! Niech przyjdzie tylko na święta a później znika :wink:

aga_i_wojtek
14-10-2009, 08:18
Drzewko38, gratulacje!!! Bardzo się cieszę, że wszystko z przeprowadzką poszło jak należy i, że tak fajnie się mieszka w Orionku. :D Z wielką ciekawością czekam na zdjęcia.
Oj ta pogoda za oknem jest przerażająca. :evil: Jak ja nie lubię takiego mokrego śniegu i to w październiku.
Orionek, moje dziecko też dziś rano klaskało z radości, że będzie lepić bałwana :lol: – co za brak współpracy z załamaną pogodą matką :wink:

Dobrusiak
14-10-2009, 08:29
Drzewko38 cudownie że już przeprowadzkę macie za sobą, a co do rzeszy fachowców przemykających się po Waszym domu to będziecie się za jakiś czas śmiać z tego zamieszania.
Czekamy oczywiście wszyscy z utęsknieniem na zdjęcia, bo dla nas - budujących się to prawdziwy skarb.

Uhuha, uhuha nasza zima zła - nas też nawiedziła. I jak to teraz wszystko zorganizować? Chcę kafelkarzy wpuścić za miesiąc i jak oni biedaczki będą w takim zimnie, jak jeszcze gazu nie mam, bo dopiero na początku grudnia będą nas przyłączać? Chyba będę nad panem stała i chuchała na niego, żeby było cieplej.

pablitoo
14-10-2009, 08:51
zima może przyjść pełną gębą :D
mam nadzieję, że się mylisz :wink:

Mimo wszystko lubię zimę u nas na wsi :D - zwłaszcza jak dosypie mnóstwo śniegu , mróz szczypie a w domku ciepło i przyjemnie , ogień buzuje w kominku ... - ekhhhh :lol:
- w zeszłym roku w zimie jak nas zasypało śniegiem że droga była nieprzejezdna - fajnie było ... :D

dankaf
14-10-2009, 08:59
Pablitoo pocieszam się tym,że u Was na południu szybciej jest zimno :lol: :wink:
Ale fakt faktem taki prawdziwy śnieg a nie chlapa 8) jest przepiękny.......... ale jeszcze trochę :wink:

orionek
14-10-2009, 09:35
Pablitoo lepiej niech ta zima jeszcze poczeka ok.1 mca :D u mnie ogrzewanie jeszcze się montuje :-?
Nie Ewka! Niech przyjdzie tylko na święta a później znika :wink:
To rozumiem-popieram :D -a za oknem " na całej połaci śnieg"- i nie wziełam nic do skrobania szyb i opony letnie o zgrozo -a na budowie ciapciualucha, że tylko wysokie gumowce pomogą a w dodatku to całe "dziadostwo"wnosi sie do domu a ja tylko jadę na szczocie :evil: - dziś zapodaje wycieraczki i chodniki trzeba sie zacząć szanować :lol:

pablitoo
15-10-2009, 12:22
No jak tam Orionowicze tej zimy ?? :lol: - wczoraj późnym wieczorem jak wróciłem do domu nie poznałem okolicy - no i mojego domu - czapa ze śniegu tak na oko z 30-40cm na dachu i na całej działce ...

Piękna zima ... 8)

pablitoo
15-10-2009, 13:27
Chyba wszystkim prąd wyłączyli bo taka cisza ...

aga_i_wojtek
15-10-2009, 13:32
No jak tam Orionowicze tej zimy ?? :lol: - wczoraj późnym wieczorem jak wróciłem do domu nie poznałem okolicy - no i mojego domu - czapa ze śniegu tak na oko z 30-40cm na dachu i na całej działce ...

Piękna zima ... 8)
Pablitoo, Ty nie opowiadaj, :wink: tylko wklejaj zdjęcia – człowiek by oczy nacieszył Twoim pięknym domkiem :lol:
Cisza, bo wszyscy ciężko pracują 8)

Kasia i Michał B.
15-10-2009, 21:37
Oto kilka fotek naszego oriona.
http://www.k2k2.fotosik.pl/

orionek
16-10-2009, 07:32
Kasia i Michał B.
Gratuluję postępów czekamy na więcej :wink:

U nas kładziemy płytki w jadalni- tato stwierdził- że przez moje wymysły to wiecej czasu schodzi na kombinowaniu- jak dociąć płytkę (chciałam osmiokąt w innym kolorze i po zewnętrznej w innym kolorze)-dobrze, że ma do tego cierpliwość, a poza tym
dziś mieli zjawić sie hydraulicy do podłączenia i uruchomienia c.o. mieli być o 7,00 i co.... :-? nadal czekamy...........

team leader
16-10-2009, 10:31
Oto kilka fotek naszego oriona.
http://www.k2k2.fotosik.pl/

Gratulacje :D

Jestesmy na podobnym etapie. I tez mamy okragle filary

:lol:

Mam pytanie do wszystkich, nasz dom juz jest ocieplony , zima sie zbliza, a my nie mamy jeszcze ogrzewania. Czy uwazacie , ze bezpieczne jest zostawienie domu w takim stanie czy jednak ogrzewanie jest niezbedne???

Dziekuje i milego dnia :lol:

pablitoo
16-10-2009, 11:29
No jak tam Orionowicze tej zimy ?? :lol: - wczoraj późnym wieczorem jak wróciłem do domu nie poznałem okolicy - no i mojego domu - czapa ze śniegu tak na oko z 30-40cm na dachu i na całej działce ...

Piękna zima ... 8)
Pablitoo, Ty nie opowiadaj, :wink: tylko wklejaj zdjęcia – człowiek by oczy nacieszył Twoim pięknym domkiem :lol:
(...)

- nie ma co wklejać ... :(

pablitoo
16-10-2009, 11:31
Mam pytanie do wszystkich, nasz dom juz jest ocieplony , zima sie zbliza, a my nie mamy jeszcze ogrzewania. Czy uwazacie , ze bezpieczne jest zostawienie domu w takim stanie czy jednak ogrzewanie jest niezbedne???

Dziekuje i milego dnia :lol:

Jeżeli stan wnętrz masz podobny jak Kasia i Michał to ja bym bezwzględnie ogrzewał - nie ma nic gorszego jak wilgoć w zimnym domu ...

team leader
16-10-2009, 13:33
http://img243.imageshack.us/img243/2367/dsc02054.jpg

http://img118.imageshack.us/img118/9594/budowa15102009r001.jpg

http://img390.imageshack.us/img390/9765/ocieplanie13102009092.jpg

Stan sprzed 3 dni....sytuacja jest dynamiczna :lol:

pablitoo
16-10-2009, 14:44
No to widać :D - piękny domek - pogratulować - i ogrzewać bezwzględnie .

AGNIESZKAK.
16-10-2009, 15:09
Ja już od roku mieszkam w domu orion I. i jak narazie jestem z niego niezadowolona.
1. kuchnia zbyt mała a praktycznie brak kuchni. zmieściły mi sie dosłownie 4 szafki stojące i mała 40cm. zmywarka i piekarnik. przez duże okno nie mogłam powieścić dużo szafek no i niem mam szafki z szuszarką.
2. nie ma jadali i nie mam gdzie postawić dużego stołu na imprezy takiego na 8-10 osób.
3. łazienka na dole mała ale to nie jest jeszcze problem,b o góra nadrabia.
4. schody w domu mam drewniane bo nie dało sie zrobić murowanych.
5. salon ok. duży i przestrzenny
6. mały pokój na dole przydaje siei też jest ok. tylko po co w nim tak duże okno z wyjściem na taras - porażka!
7 największą porażką jednak jest KOTŁOWNIA!!!!! ZA MAŁA! nie ma osobnego wejścia tylko trzeba iść przez garaż (który jest i tak zbyt krótki i wąski jak na kąbi lub wana). My palimy w domu miałem i trzeba przez garaż nosić wiadra z opałem i popiołem - tragedia.
Pozatym zrobiliśmy ściankę działową pomiedzy kotłownią i łazienką żeby dym nie przedostawał sie do domu a i tak w domu śmierdzi dymem.
Będziemy na wiosnę dobudowywać kotłownię z tyłu garażu i kuchnie z przodu domu. szkoda bo zepsuje to cały urok domu ale ....
8. taraz mógłby być bardziej zadaszony bo jak deszcz zacina to mamy mokre mebelki na tarazie.
9. pomieszczenie nad garażem: zrobiliśmy tam sypialnię ale nie da sietam spać zimą i jesienią bo jest tam strasznie zimno!!! ciągnie od podłogi czyli od garażu.
10. w łazience na górze połozyłam brązowy gres - porażka! widać kaźdą plamkę! no i powinno tam być jednak ogrzewanie podłogowe.
11. przez okna dachowe jest zimno!
12. bardzo brakuje na górze garderoby!!!!!!!
pozatym domek fajny, przytulny ale aż tyle zmian....załamka . dziś wybrałabym inny dom

AGNIESZKAK.
16-10-2009, 15:10
mój typ na dziś to alabaster, podobny wewnątrz ale ma lepsze rozwiązania sytuacyjne.

team leader
16-10-2009, 15:25
Ja już od roku mieszkam w domu orion I. i jak narazie jestem z niego niezadowolona.
1. kuchnia zbyt mała a praktycznie brak kuchni. zmieściły mi sie dosłownie 4 szafki stojące i mała 40cm. zmywarka i piekarnik. przez duże okno nie mogłam powieścić dużo szafek no i niem mam szafki z szuszarką.
2. nie ma jadali i nie mam gdzie postawić dużego stołu na imprezy takiego na 8-10 osób.
3. łazienka na dole mała ale to nie jest jeszcze problem,b o góra nadrabia.
4. schody w domu mam drewniane bo nie dało sie zrobić murowanych.
5. salon ok. duży i przestrzenny
6. mały pokój na dole przydaje siei też jest ok. tylko po co w nim tak duże okno z wyjściem na taras - porażka!
7 największą porażką jednak jest KOTŁOWNIA!!!!! ZA MAŁA! nie ma osobnego wejścia tylko trzeba iść przez garaż (który jest i tak zbyt krótki i wąski jak na kąbi lub wana). My palimy w domu miałem i trzeba przez garaż nosić wiadra z opałem i popiołem - tragedia.
Pozatym zrobiliśmy ściankę działową pomiedzy kotłownią i łazienką żeby dym nie przedostawał sie do domu a i tak w domu śmierdzi dymem.
Będziemy na wiosnę dobudowywać kotłownię z tyłu garażu i kuchnie z przodu domu. szkoda bo zepsuje to cały urok domu ale ....
8. taraz mógłby być bardziej zadaszony bo jak deszcz zacina to mamy mokre mebelki na tarazie.
9. pomieszczenie nad garażem: zrobiliśmy tam sypialnię ale nie da sietam spać zimą i jesienią bo jest tam strasznie zimno!!! ciągnie od podłogi czyli od garażu.
10. w łazience na górze połozyłam brązowy gres - porażka! widać kaźdą plamkę! no i powinno tam być jednak ogrzewanie podłogowe.
11. przez okna dachowe jest zimno!
12. bardzo brakuje na górze garderoby!!!!!!!
pozatym domek fajny, przytulny ale aż tyle zmian....załamka . dziś wybrałabym inny dom

Czesc Agnieszko :lol:

Witamy na forum Oriona.

Ja co prawda jeszcze nie mieszkam w swoim Orionie ale czytajac Twoje posty, ciesze sie, ze glos krytyki pojawil sie na Naszym forum. Przeciez nie jest to miejsce kultu Oriona, tylko rzeczowe forum wymiany informacji dla inwestorow.

Pewnie wielu z nas dzisiaj wybraloby inne rozwiazania i oczywiscie Orion nie jest idealny :oops:

Milego dnia i zycia.

justa*
16-10-2009, 15:30
No wychodzi na to, że za późno trafiłaś na forum. Tu wszyscy już mieszkający zadowoleni. :wink:

A tak poza tym, to witam Wszystkich po krótkiej przerwie i strasznie zazdraszczam, tym którzy już mieszkają. Drzewko Ty szczęściaro :D

dankaf
16-10-2009, 15:36
Agnieszko wybacz, ale wiele błędów popełniłaś na właśne życzenie i nie powinno się to odnosic do projektu Oriona.
A widziałaś zdjęcia,albumy pozostałych orionowiczów?Wspaniale urządzone kuchnie,betonowe schody............
Zapewniamy Ciebie, że mozna pokombinowac :wink:
Ja przeniosłam swoją kotłownię do garażu..........pomieszczenie na 2m szer.full wypas miejsce na piec z zasobnikiem i składzik opału :wink:

pablitoo
16-10-2009, 16:13
Ja już od roku mieszkam w domu orion I. i jak narazie jestem z niego niezadowolona.(...)

Witaj - każde zdanie jest cenne - tym bardziej to krytyczne ... :D

Ale - tak jakoś czytając Twoje spostrzeżenia nie sposób się nie oprzeć wrażeniu że co najmniej 90% z nich można było zaradzić na etapie adaptacji budynku i wnętrz ...

Prosty przykład z autopsji :

- kuchnia u nas olbrzymia miejsca na wszystko jest pod dostatkiem - i lodówka zabudowana i szafki stojące i wiszące , blat kuchenny ponad 5 metrowy , przestrzeni aż w naddatku ...
- jadalnia ze stołem na 8-10 osób , przestronna umiejscowiona w powiększonym wykuszu z przepięknym widokiem przez okna wykuszowe ...
- schody na poddasze niesamowite / cały czas nam się podobają / :D
- kotłowni brak - bo jest nam niepotrzebna - kocioł c.o wisi w pralni w kąciku nie przeszkadzając w ogóle
- salonik nad garażem - piękny duży pokój / u nas gościnny / , dobrze ocieplony , problemów z jego ogrzaniem nie mamy w ogóle ...
- okna dachowe - super sprawa , ciepłe , nic przez nie nie wieje ani nie jest zimno / kwestia montażu , obróbki ,ocieplenia i ogrzewania / ...
- etc ...

16-10-2009, 19:55
http://img243.imageshack.us/img243/2367/dsc02054.jpg

http://img118.imageshack.us/img118/9594/budowa15102009r001.jpg

http://img390.imageshack.us/img390/9765/ocieplanie13102009092.jpg

Stan sprzed 3 dni....sytuacja jest dynamiczna :lol:

PIERWSZA KLASA!!!!!

POGRATULOWAĆ!!!

AGNIESZKAK.
19-10-2009, 09:01
Ja już od roku mieszkam w domu orion I. i jak narazie jestem z niego niezadowolona.(...)

Witaj - każde zdanie jest cenne - tym bardziej to krytyczne ... :D

Ale - tak jakoś czytając Twoje spostrzeżenia nie sposób się nie oprzeć wrażeniu że co najmniej 90% z nich można było zaradzić na etapie adaptacji budynku i wnętrz ...

Prosty przykład z autopsji :

- kuchnia u nas olbrzymia miejsca na wszystko jest pod dostatkiem - i lodówka zabudowana i szafki stojące i wiszące , blat kuchenny ponad 5 metrowy , przestrzeni aż w naddatku ...
- jadalnia ze stołem na 8-10 osób , przestronna umiejscowiona w powiększonym wykuszu z przepięknym widokiem przez okna wykuszowe ...
- schody na poddasze niesamowite / cały czas nam się podobają / :D
- kotłowni brak - bo jest nam niepotrzebna - kocioł c.o wisi w pralni w kąciku nie przeszkadzając w ogóle
- salonik nad garażem - piękny duży pokój / u nas gościnny / , dobrze ocieplony , problemów z jego ogrzaniem nie mamy w ogóle ...
- okna dachowe - super sprawa , ciepłe , nic przez nie nie wieje ani nie jest zimno / kwestia montażu , obróbki ,ocieplenia i ogrzewania / ...
- etc ...


Witaj.
Masz rację że wiele błędów można było uniknąć na etapie budowy. ale trafiłam na takiego murarza partacza że szok! wykusze mam troszke za małe, gdyby je wyciągnąć i poszerzyć byłoby super ale....
a schodów na górę nie chciał umórować bo chyba nie umiał....
mam prośbę czy mogłabym dostać na maila zdjęcie twojej kuchni bo nie umię sobie wyobrazić że może ona być duża no i czy macie obok spiżarkę, tak ja w projekcie? a jak zrobiliście wejście do tego pokoju nad garażem i jak go ociepliliście że jest ciepło?
No i czy macie dom pokryty papą?

AGNIESZKAK.
19-10-2009, 09:03
podaję swojego maila. [email protected]
jhakby ktoś miał jakieś zdjecia środka to prosze bardzo o maila

AGNIESZKAK.
19-10-2009, 09:03
podaję swojego maila. [email protected]
jhakby ktoś miał jakieś zdjecia środka to prosze bardzo o maila

team leader
19-10-2009, 17:14
Szanowni forumowicze/eksperci,

Taki pytanie sie zrodzilo u nas. Tynkarz, w zwiazku z niskimi temperaturami nie daje nam gwarancji, ze z tynkiem nic sie nie bedzie dzialo... czy stanac na etapie ocieplenia czy z termometrem w reku zaryzykowac i polozyc ten tynk, oto jest pytanie??? :D

Co o tym sadzicie , jakie macie doswiadczenia???

Milego popoludnia :lol:

dankaf
19-10-2009, 17:37
Co o tym sadzicie , jakie macie doswiadczenia???
A jaki tynk zwykły czy barwiony w masie?
zwykły-TAK
barwiony w masie-NIE
Ps.o ile nie ma przymrozku w nocy
pozdrawiam :wink:

pablitoo
20-10-2009, 10:28
Witaj.
Masz rację że wiele błędów można było uniknąć na etapie budowy. ale trafiłam na takiego murarza partacza że szok! wykusze mam troszke za małe, gdyby je wyciągnąć i poszerzyć byłoby super ale....
a schodów na górę nie chciał umórować bo chyba nie umiał....
mam prośbę czy mogłabym dostać na maila zdjęcie twojej kuchni bo nie umię sobie wyobrazić że może ona być duża no i czy macie obok spiżarkę, tak ja w projekcie? a jak zrobiliście wejście do tego pokoju nad garażem i jak go ociepliliście że jest ciepło?
No i czy macie dom pokryty papą?

Witaj - odbierz pw .

pablitoo
20-10-2009, 10:29
Co o tym sadzicie , jakie macie doswiadczenia???
A jaki tynk zwykły czy barwiony w masie?
zwykły-TAK
barwiony w masie-NIE
Ps.o ile nie ma przymrozku w nocy
pozdrawiam :wink:

Absolutnie bym nie robił .

team leader
22-10-2009, 11:33
Sporo pytan mam teraz...troche przespalem ten sezon budowlany i teraz musze nadganiac

Wlasnie szukam fachowca do wykonania ocieplenia poddasza i zastanawiam sie jak ksztaltowaly sie ceny w waszym przypadku??? Czy 80 PLN m2/sama robocizna to drogo?

Wiem ,ze roznie to wyglada w kazdym rejonie Polski. Mimo wszystko, jesli mozecie, podzielcie sie swoimi wycenami:))

PZDR :D :D

nemrod25
22-10-2009, 14:10
Witam! Nie pisałem za wiele na tym forum, ale śledziłem watki i wykorzystywałem Wasze doświadczenia przy budowie mojego Oriona. Nasz Orion juz prawie gotowy zostały tylko jakieś drobiazgi wewnątrz, ocieplenie i elewacja, ale to dopiero na wiosnę. Od dwóch tygodni mieszakmy jest super. Chę wstawić kilka zdjęć, ale jakoś to nie idzie, proszę o podpowiedź, jak wstawić link do strony-http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc48c36503df4d24.htmle.
Dziękuję i pozdrawiam.

Dobrusiak
22-10-2009, 14:41
Sporo pytan mam teraz...troche przespalem ten sezon budowlany i teraz musze nadganiac

Wlasnie szukam fachowca do wykonania ocieplenia poddasza i zastanawiam sie jak ksztaltowaly sie ceny w waszym przypadku??? Czy 80 PLN m2/sama robocizna to drogo?

Wiem ,ze roznie to wyglada w kazdym rejonie Polski. Mimo wszystko, jesli mozecie, podzielcie sie swoimi wycenami:))

PZDR :D :D

Hej, ja właśnie jestem "świeżo" po ociepleniu poddasza. Cena 80 to kosmos (przynajmniej dla mnie i na terenie śląska). Dzwoniłam po kilku firmach i najdrożej liczyli 55 zł pod malowanie (czyli full serwis). Mam wełnę 15 między krokwie i później 5 cm w poprzek. Ostatecznie stanęło na 40 zł ale bez szpachlowania (stwierdziliśmy, że zrobimy to sami)
Jeśli chcesz mogę Ci w weekend przesłać zestawienie moich materiałów, bo muszę sobie w kosztorysie pouzupełniać.

orionek
22-10-2009, 14:46
Chę wstawić kilka zdjęć, ale jakoś to nie idzie, proszę o podpowiedź, jak wstawić link do strony-http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc48c36503df4d24.htmle.
Dziękuję i pozdrawiam.
Witaj
słuze pomocą -i wklejam link do Twojego zdjęcia- schody super proszę o więcej zdjęć
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc48c36503df4d24.htmle.jpg

team leader
22-10-2009, 15:13
Sporo pytan mam teraz...troche przespalem ten sezon budowlany i teraz musze nadganiac

Wlasnie szukam fachowca do wykonania ocieplenia poddasza i zastanawiam sie jak ksztaltowaly sie ceny w waszym przypadku??? Czy 80 PLN m2/sama robocizna to drogo?

Wiem ,ze roznie to wyglada w kazdym rejonie Polski. Mimo wszystko, jesli mozecie, podzielcie sie swoimi wycenami:))

PZDR :D :D

Hej, ja właśnie jestem "świeżo" po ociepleniu poddasza. Cena 80 to kosmos (przynajmniej dla mnie i na terenie śląska). Dzwoniłam po kilku firmach i najdrożej liczyli 55 zł pod malowanie (czyli full serwis). Mam wełnę 15 między krokwie i później 5 cm w poprzek. Ostatecznie stanęło na 40 zł ale bez szpachlowania (stwierdziliśmy, że zrobimy to sami)
Jeśli chcesz mogę Ci w weekend przesłać zestawienie moich materiałów, bo muszę sobie w kosztorysie pouzupełniać.

Wow, dzieki :o

Ja wlasnie tez robie rospoznanie w terenie. Zalogowalem sie na szukaj fachowca.pl i juz od razu cena zjechala :D

Jak skonczysz kosztorys to prosze na p.w :D

A czy juz teraz mozesz powiedziec ile was to kosztowalo (calosc) i czy duzo mieliscie zabudowan, etc???

Milego dnia.

pablitoo
22-10-2009, 16:53
Pozwolę sobie na mały off-topic niebudowlany - ale na pewno zainteresuje przynajmniej niektórych już mieszkających entuzjastów kominków :D

W związku z wolnym popołudniem i przede wszystkim w związku ze skończeniem się porąbanego opału do kominka postanowiłem spędzić pracowicie popołudnie i porąbać co nieco drewna ...

Miałem kilka ostatnich metrówek jaworu i buka - takoż pociąłem je na klocki celem pociupania na kulturalne ćwiartki - co też uczyniłem .

Porąbałem kilkadziesiąt / dokładnie 21 :D / pniaczków jak poniżej :

http://images47.fotosik.pl/217/58473e1ac564199bmed.jpg

- i powiedziałem - NIGDY WIĘCEJ ! - robota jak w kamieniołomie - pomimo tego że lubię rąbać drzewo - sprawia mi to niewątpliwą przyjemność - utyrałem się jak podczas wyrębu lasu - nigdy więcej kupowania drewna w metrówkach ! Tych kilkadziesiąt złotych oszczędności w stosunku do drewna już poćwiartowanego nijak się nie kalkuluje .Pleców nie czuję i ręce mi drżą od machania siekierą / 2,4kg / .
Teraz rozpalam w kominku i nic już do końca tygodnia nie robię :wink:

Dziękuję za uwagę .

:D

pio406
22-10-2009, 21:26
u nas za skosy w pomieszczeniach mieszkalnych ocieplenie 2 warstwy - miedzy krokwie 15 + 5 w poprzek na to folia i regips ze szpachlowaniem na gotowo do malowania 55 zł

AGA.S.
23-10-2009, 11:07
Nam wczoraj podlaczyli wklad kominkowy, 1 tydzien listopada obudowa i w koncu tez poczujemy jaka atrakcja jest posiadanie kominka :))) ( nawet z tym niefortunnym ciosaniem palikow jak napisal Pablitoo ).

Dokonczyli nam tez schody wejsciowe i w weekend postaram sie wkleic fotki. Niestety pogoda splatala nam psikusa i 4 razy kladziozne tynki na murkach splynely razem z deszczem :(((( poczekamy do wiosny.

Koniec roku zakonczy wszystkie prktycznie roboty w domu:0 hurra
na wiosne zostanie plot i podjazd, bo nikt nie chcial nam im od sierpnia zrobic (ach te terminy). Teraz ze wzgl na pogode wadomo - poczekamy.

a taka ciekawostka - dostalam 1 wycene na plot - cegla klinkieorwa 7 slupkow murowanych, reszta metalowa, 2 furtki, brama przeswana, przesla metalowe razej proste UWAGA!! 49 500 NETTO!! jak dla mnie jakas masakra :)
Ile placiliscie za swoje ploty??

nemrod25
23-10-2009, 13:08
Orionek napisał:
Witaj
słuze pomocą -i wklejam link do Twojego zdjęcia- schody super proszę o więcej zdjęć
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc48c36503df4d24.htmle.jpg[/quote]

Witaj Orionek. dzięki za pomoc, mam trochę innych zdjęć, napisz proszę jak to wstawiać, bo nie bedę cały czas korzystał z pomocy.
Dzieki za pochwałę schodów. Pozdrawiam

nemrod25
23-10-2009, 13:12
Pablito wiem co czujesz ja w sierpniu z synem pociałem i porabałem taka siekierka jak Ty 10 m3 dęba, a teraz to koszyczkiem wnoszę do kominka. miłego odpoczynku. Pozdrawiam.

pablitoo
23-10-2009, 13:31
(...)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc48c36503df4d24.htmle.jpg

Witaj Orionek. dzięki za pomoc, mam trochę innych zdjęć, napisz proszę jak to wstawiać, bo nie bedę cały czas korzystał z pomocy.
Dzieki za pochwałę schodów. Pozdrawiam

Założyłeś już album na fotosiku - więc do niego wrzucaj więcej fotek - adres już jest - więc sobie obejrzymy :D

http://nemrod25.fotosik.pl/ - link do Twojego albumu .

orionek
23-10-2009, 14:54
(...)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc48c36503df4d24.htmle.jpg

Witaj Orionek. dzięki za pomoc, mam trochę innych zdjęć, napisz proszę jak to wstawiać, bo nie bedę cały czas korzystał z pomocy.
Dzieki za pochwałę schodów. Pozdrawiam

Założyłeś już album na fotosiku - więc do niego wrzucaj więcej fotek - adres już jest - więc sobie obejrzymy :D

http://nemrod25.fotosik.pl/ - link do Twojego albumu .
podpisuję się :wink:
i wielka prośba -stoje przed wyborem kabiny prysznicowej i tu zonk :o co wybrać kabinę kompletna ( wstawiam i juz) czy tez brodzik osobno, kabina, panel - podobno płytka ścienna powinna schodzic na brodzik , poniewaz wtedy łatwiej uszczelnić i nie dopuścić do podpływania wody pod brodzik :o - co robić???????jak jest u Was?

pablitoo
23-10-2009, 16:28
U nas kabina nabyta jako komplet - ale - brodzik osobno , szkło osobno / nasza kabina jest z giętego szkła , nie ma innych elementów / .
Brodzik ustawiony i zamocowany a następnie położone płytki na ścianach - więc - płytki nachodzą na krawędź brodzika - bezwzględnie tak jest bezpieczniej - łatwiej jest łączenie uszczelnić i nie ma niebezpieczeństwa że woda będzie podciekać poza brodzik w miejscu łączenia z płytkami ściennymi .

orionek
23-10-2009, 18:20
Brodzik ustawiony i zamocowany a następnie położone płytki na ścianach - więc - płytki nachodzą na krawędź brodzika - bezwzględnie tak jest bezpieczniej - łatwiej jest łączenie uszczelnić i nie ma niebezpieczeństwa że woda będzie podciekać poza brodzik w miejscu łączenia z płytkami ściennymi .
Jakbym słyszała tatę i co...jadę na na budowę a tata przyjechał rano i wziął się za robotę patrzę i nie wierzę a tam płytki na całej ścianie w rogu gdzie ma być prysznic :o " no przecierz mieliscie kupić gotową kabinę(to tata) a ja na to "Mielismy...kobieta zmienną jest." :cry: -no teraz to będzie jazda albo zrywamy płytki :evil: albo kupujemy gotową kabinę ..... i bądź tu człowieku zdrowy :-? ( powiedział mój mąż) :wink:

drzewko38
23-10-2009, 23:19
Hura ,mam chwilkę internetu :D U nas prysznic montowano następująco:tynk na ścianie i wylewkę pod brodzik zamalowano specjalną substancją coś w rodzaju gumy,było to najpierw niebieskie a jak wyschło zrobiło się niewidoczne ma zapobiegać pleśni i przepuszczaniu wilgoci na to położono płytki również na podłodze pod brodzikiem/pod wanną też/potem osadzono brodzik uszczelniono silikonem no i kabina kwadratowa ,panel z dużą deszczownicą plus mniejsza "słuchawka"1300 bez większych wypasów żeby mniej się psuło i sprzątało.
P.S>Zdjęcia porobione,ale nadal nie mam internetu :cry: :(

dankaf
24-10-2009, 10:16
P.S>Zdjęcia porobione,ale nadal nie mam internetu :cry: :(
czekam na zdjęcia :wink:
pozdrawiam

pablitoo
25-10-2009, 17:47
Ale cisza ... - wszyscy odpoczywają w niedzielę ... :D - a u nas taka mgła że sąsiada po drugiej stronie drogi nie widać ...

Wracając dzisiaj z gór od rodziny - przed samym Krakowem w okolicach Wieliczki , a konkretnie w Pawlikowicach wypatrzyłem Orionka - stan SSZ - bardzo ładny , bardzo ładny ...

Coś te nasze domy mają w sobie że tak przyciągają wzrok ... :lol: :lol: :lol:

EwaWoj
26-10-2009, 07:31
u nas wczoraj pogoda była fantastyczna :D słoneczko i zero wiatru zresztą sobata też była bardzo ładna :lol: dlatego też przez dwa dni robiłam porządki w ogrodzie: przesadzałam, dosadzałam i takie tam :wink: :lol:

AGNIESZKAK.
26-10-2009, 10:25
(...)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc48c36503df4d24.htmle.jpg

Witaj Orionek. dzięki za pomoc, mam trochę innych zdjęć, napisz proszę jak to wstawiać, bo nie bedę cały czas korzystał z pomocy.
Dzieki za pochwałę schodów. Pozdrawiam

Założyłeś już album na fotosiku - więc do niego wrzucaj więcej fotek - adres już jest - więc sobie obejrzymy :D

http://nemrod25.fotosik.pl/ - link do Twojego albumu .




a czy mógłyś orionku dodać do swojego albumu zdjęcie kuchni i jadalni?

orionek
26-10-2009, 14:58
a czy mógłyś orionku dodać do swojego albumu zdjęcie kuchni i jadalni?

Jeśli chodzi o całosć to niestety, ale mebelków nie ma i na razie nie będzie wiec nie ma co pokazać, jak pomaluję kuchnie i jadalnie to napewno zrobie zdjecia i uzupełnie albumik :wink:

bikkers
26-10-2009, 20:30
Witam wszystkich. Po roku przeglądania forum i ja dołącze do grona szczęśliwych (przyszłych) właścicieli Oriona. Buduję opcję bez garażu, za to z pełnym podpiwniczeniem. Na dzień dzisiejszy mam wymurowne piwnice, ułożone belki i pustaki stropowe. W tym roku muszę jeszcze zrobić tylko zbrojenie stropu i go zalać. Czekam na dobrą pogodę. Buduję niedaleko Sandomierza. Co ciekawe szukałem w tamtym roku Orionka blisko mnie i nieznalazłem. Kupiłem projekt i tydzień później jadąc do pracy widzę reklamę nowego osiedla :o w sąsiedniej miejscowości. I zgadnijcie jakie???? Całe osiedle Orionków :) Pozdrawiam wszystkich i życzę szybiego zakończenia budowy.

Olenka717
27-10-2009, 07:39
Witam wszystkich. Po roku przeglądania forum i ja dołącze do grona szczęśliwych (przyszłych) właścicieli Oriona. Buduję opcję bez garażu, za to z pełnym podpiwniczeniem. Na dzień dzisiejszy mam wymurowne piwnice, ułożone belki i pustaki stropowe. W tym roku muszę jeszcze zrobić tylko zbrojenie stropu i go zalać. Czekam na dobrą pogodę. Buduję niedaleko Sandomierza. Co ciekawe szukałem w tamtym roku Orionka blisko mnie i nieznalazłem. Kupiłem projekt i tydzień później jadąc do pracy widzę reklamę nowego osiedla :o w sąsiedniej miejscowości. I zgadnijcie jakie???? Całe osiedle Orionków :) Pozdrawiam wszystkich i życzę szybiego zakończenia budowy.
Witamy również, a może jakieś fotki tej konstelacji, widok pewnie uroczy :D :D :D

bikkers
27-10-2009, 21:08
Ok. Oto moja budowla :) http://bikkers.fotosik.pl/albumy/702177.html

justa*
28-10-2009, 08:37
Cześć bikkers :D
Dobrze, że zdjęcia wrzuciłeś. po obejrzeniu albumu stwierdziłam, że blond to powinien być mój kolor :wink:. Przepraszam od razu wszystkie orionowe (i nie tylko) blondaski, ale to przenośnia ma być. Wróciłam jeszcze raz do pierwszego postu bikkersa i już wiem, gdzie te belki i pustaki leża :wink:

Podpisuję się pod prośbą Olenki, pstryknij zdjęcia konstelacji.

Miłego dnia :D

AGNIESZKAK.
28-10-2009, 08:38
WITAM.
JESTEM Z OKOLIC GRÓJCA TJ. OK. 50KM OD WAWY. JESLI KTOŚ WYBUDOWAŁ NIEDALEKO ORIONKA LUB CHCIAŁBY OBEJRZEĆ NASZEGO ZAPRASZAM:))

dankaf
28-10-2009, 09:01
Ok. Oto moja budowla :) http://bikkers.fotosik.pl/albumy/702177.html
Witamy,gratulujemy i czekamy na zdjęcia osiedlowych orionków :wink:

dankaf
28-10-2009, 09:07
justa* Witam :D
Na jakim etapie w tej chwili jesteście?
.......a może jakieś zdjęcia :wink:
pozdrawiam

28-10-2009, 10:00
WITAM.
JESTEM Z OKOLIC GRÓJCA TJ. OK. 50KM OD WAWY. JESLI KTOŚ WYBUDOWAŁ NIEDALEKO ORIONKA LUB CHCIAŁBY OBEJRZEĆ NASZEGO ZAPRASZAM:))


Łatwiej będzie dla wszystkich jeśli i Wy zaperezentujecie zdjęcia swojego Orionka:)

orionek
28-10-2009, 12:36
zamówiliśmy kabinę i brodzik głęboki z cersanitu czekamy na przywóz w zwiazku z powyższym oczywiscie kazałam zdjąć 1 warstwe płytek w łazience; a poza tym okazało sie, że braknie dekorów więc prace na chwię zwolnią wklejam zdjęcie kabiny mnie sie bardzo podoba :D
http://www.cersanit.com.pl/cms_foto_produkt/mini_biala%20carmen%2080%20szklo%20mrozone%20kopia .jpg
jak tylko skończymy łazienke to wkleję zdjęcie jak to wygląda w realu

bikkers
28-10-2009, 19:27
Ok. Oto moja budowla :) http://bikkers.fotosik.pl/albumy/702177.html
Witamy,gratulujemy i czekamy na zdjęcia osiedlowych orionków :wink:

Domki (narazie 4) są w surowym stanie. Pomyślcie jak to będzie wyglądało na gotowo :lol:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a82db3b1ad165bf.html

Dobrusiak
28-10-2009, 20:01
Niewiarygodnie wyglądają Oriony "w kupie" - toż to będzie prawdziwa galaktyka :lol: :lol:

justa*
28-10-2009, 20:32
justa* Witam :D
Na jakim etapie w tej chwili jesteście?
.......a może jakieś zdjęcia :wink:
pozdrawiam

Danusiu elewacja zamknęła u nas sezon :wink:
Mamy zamiar zaczekać do wiosny bo nie grzejemy jeszcze domu więc wolimy uniknąć dodatkowych kosztów, bo znów się rozpędzimy. Tak jakoś mamy, że zaczynamy od d..... od końca :D
Co się teraz robi???
No kto zgadnie??? Taki mały quiz, żeby rozbujać troszkę wontek.
Może być na końcu , ale pewnie będzie zanim zacznę na wiosnę układać płytki w łazienkach.
hmmm....... zdjęcia?
No już się chyba wszystkim wychwaliłam. Pooglądać można w albumie, jak coś nowego robimy to zawsze wklejam nowe zdjęcia.
proszę bardzo :D
http://jutynakw.fotosik.pl/albumy/232244.html#e

michal1987
28-10-2009, 22:11
Witam wszystkich.
Z zona zdecydowalismy sie na budowe domu Orion I. Juz wiele razy bylem tutaj na forum, wertowalem wszystkie posty i chcialbym sie dowiedziec z jakich materialow ten dom wybudowac. Fundament lany czy z bloczkow, potem sciany z pustaka zwyklego z prefabetu czy z max'ow z porothermu. Daje tu tylko taki przyklad. Chodzi mi oto czy warto tak inwestowac w sciany jezeli i tak ma byc ocieplana. Na czym mozna oszczedzic aby nie spartolic wszystkiego.Czekam na wasze opinie na te tematy.
Z gory dziekuje i pozdrawaim
Michal

EwaWoj
29-10-2009, 08:50
pojedynczy Orionek wygląda super a co dopiero kilka razem :D :D :D ekstra

dankaf
29-10-2009, 08:56
Danusiu elewacja zamknęła u nas sezon :wink:
Mamy zamiar zaczekać do wiosny bo nie grzejemy jeszcze domu więc wolimy uniknąć dodatkowych kosztów, bo znów się rozpędzimy. Tak jakoś mamy, że zaczynamy od d..... od końca :D
Co się teraz robi???
No kto zgadnie??? Taki mały quiz, żeby rozbujać troszkę wontek.
Może być na końcu , ale pewnie będzie zanim zacznę na wiosnę układać płytki w łazienkach.
skoro wspomniałaś o łazience to może przed kaflami będzie najpierw kabina?wanna?umywalka? :lol: :wink:

hmmm....... zdjęcia?
No już się chyba wszystkim wychwaliłam. Pooglądać można w albumie, jak coś nowego robimy to zawsze wklejam nowe zdjęcia.
proszę bardzo :D
http://jutynakw.fotosik.pl/albumy/232244.html#e
elewację pamietam.....wychwalałam......widziałam nawet w tematach elewacyjnych :wink:
Justynko masz bardzo ładne drzwi :D co to?

dankaf
29-10-2009, 08:58
Domki (narazie 4) są w surowym stanie. Pomyślcie jak to będzie wyglądało na gotowo :lol:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a82db3b1ad165bf.html
koniecznie pstryknij zdjęcia gotowej elewacji :wink:

team leader
29-10-2009, 09:38
justa* Witam :D
Na jakim etapie w tej chwili jesteście?
.......a może jakieś zdjęcia :wink:
pozdrawiam

Danusiu elewacja zamknęła u nas sezon :wink:
Mamy zamiar zaczekać do wiosny bo nie grzejemy jeszcze domu więc wolimy uniknąć dodatkowych kosztów, bo znów się rozpędzimy. Tak jakoś mamy, że zaczynamy od d..... od końca :D
Co się teraz robi???
No kto zgadnie??? Taki mały quiz, żeby rozbujać troszkę wontek.
Może być na końcu , ale pewnie będzie zanim zacznę na wiosnę układać płytki w łazienkach.
hmmm....... zdjęcia?
No już się chyba wszystkim wychwaliłam. Pooglądać można w albumie, jak coś nowego robimy to zawsze wklejam nowe zdjęcia.
proszę bardzo :D
http://jutynakw.fotosik.pl/albumy/232244.html#e


Hej Justa

:D

Przyuwazylem u Ciebie na zdjeciach dosc ciekawe ogrodzenie frontowe. Mozesz mi powiedziec jaki to material, orientacyjny koszt?

Milego dnia :lol:

carino2
29-10-2009, 09:38
wyglądają świetnie. cCy to te domy w Trześni koło Sandomierza?

team leader
29-10-2009, 10:04
Hello, wlasnie swieze zdjecia z placu boju sie pojawily. Poniewaz forumowicze lubia obrazki ... dziele sie z Wami. Jak widziecie posluchalem Waszych rad i kladziemy kolor w przyszlym roku.

U nas jeszcze nie koniec sezonu, wlasnie wczoraj weszla ekipa od ocieplenia poddaszy/plus pare bajerow z plyty G-K (niektore podpatrzone od szanownych forumowiczow). Po 15/11 uruchamiamy kotlownie. Zakup kominka. W tym roku moze jeszcze sie uda zrobic ogrodzenie frontowe+pomieszczenie na smietniki, podjazd do garazu, maly murek przy tarasie(jakos nam umknal przy wylewce tarasu). Opaska wokol domu. No i to chyba tyle w tym roku...pewnie znowu przekroczymy nasz budzet i bedzie dziura ,do zalatania w przyszlym roku :lol:

Milego dnia.




http://img265.imageshack.us/img265/8859/28102009200.jpg

http://img265.imageshack.us/img265/305/28102009203.jpg

http://img687.imageshack.us/img687/9747/28102009199.jpg

http://img406.imageshack.us/img406/4725/28102009189.jpg

bikkers
29-10-2009, 10:12
wyglądają świetnie. cCy to te domy w Trześni koło Sandomierza?
Dokładnie

AGA.S.
29-10-2009, 11:32
Justa podbijam pytanie o plot:)
co to i ile kosztowalo??:) dzieki

pablitoo
29-10-2009, 15:52
Hello, wlasnie swieze zdjecia z placu boju sie pojawily. Poniewaz forumowicze lubia obrazki ... dziele sie z Wami.

http://img687.imageshack.us/img687/9747/28102009199.jpg



Pięknie - Team - mam pytanko do Cię - vide fotka powyżej - widzę że umieściłeś na elewacji coś co i ja chciałem umieścić ale tak jakoś nie mogę tego od roku/dwóch lat znaleźć i nabyć - chodzi mi o ten dekor umieszczony w styropianie elewacji nad oknem na balkonie - na nim jak mniemam jest umieszczony rok wybudowania domu :D - właśnie czegoś takiego jak Ty masz szukam - właśnie w takiej jak Twoja formie - można wiedzieć gdzie to nabyłeś i z czego jest wykonane - styropian , gips etc ...??

team leader
29-10-2009, 16:13
masz szukam - właśnie w takiej jak Twoja formie - można wiedzieć gdzie to nabyłeś ??

Allegro :oops:

Wlasnie zalogowalem sie do serwisu, uzytkownik od ktorego to kupilem to kozbud2008, na dzien dzisiejszy, nie wystawia nic na sprzedaz :( .Dekor gipsowy :evil:

Ostatnio nabylem taki zegar ogrodowy http://img262.imageshack.us/img262/2729/3602020434081.jpg, teraz zastanawiam sie gdzie go powiesic :D :D :D :wink:

Milego dnia.

pablitoo
29-10-2009, 16:24
masz szukam - właśnie w takiej jak Twoja formie - można wiedzieć gdzie to nabyłeś ??

Allegro :oops:

Wlasnie zalogowalem sie do serwisu, uzytkownik od ktorego to kupilem to kozbud2008, na dzien dzisiejszy, nie wystawia nic na sprzedaz :(

Ostatnio nabylem taki zegar ogrodowy http://img262.imageshack.us/img262/2729/3602020434081.jpg, teraz zastanawiam sie gdzie go powiesic :D :D :D :wink:

Milego dnia.

A jak to było nazwane - szczerze powiem nie wiem jak takie cuś nazwać i wpisać w wyszukiwarkę :oops:

PS.
A zegar jest super :D

team leader
29-10-2009, 16:35
A jak to było nazwane - szczerze powiem nie wiem jak takie cuś nazwać i wpisać w wyszukiwarkę

Niestety ta aukcja jest juz archiwalna a ja nie pamietam nazwy tego przedmiotu :oops: , jedyne co moge zasugerowac to wyslac wiadomosc do tego uzytkownika Allegro :D .Wiem , ze placilem za to jakies 40-50 PLN ,wraz z przesylka :lol:

Milego dnia :wink:

pablitoo
29-10-2009, 16:51
Niestety ta aukcja jest juz archiwalna a ja nie pamietam nazwy tego przedmiotu :oops: , jedyne co moge zasugerowac to wyslac wiadomosc do tego uzytkownika Allegro :D

Odbierz pw .

justa*
29-10-2009, 21:26
skoro wspomniałaś o łazience to może przed kaflami będzie najpierw kabina?wanna?umywalka? :lol: :wink:

aaaaaaa nic z tego!!! To coś nawet trochę nie jest związane z wnętrzem:wink:


Justynko masz bardzo ładne drzwi :D co to?

Drzwi robione na zamówienie, metalowe z drewnianym fornirem. Wynaleźliśmy cudne w sklepie, ale cena z kosmosu, a tu się okazało, że kolega mojego taty też takie robi. No i się zrozumieliśmy z panem od drzwi, nawet kolor sam dobierał i wyszedł super jak dla mnie :D Na zdjęciach jeszcze są nie wykończone futryny, teraz już jest wszystko jak trzeba.

justa*
29-10-2009, 21:40
Przyuwazylem u Ciebie na zdjeciach dosc ciekawe ogrodzenie frontowe. Mozesz mi powiedziec jaki to material, orientacyjny koszt?

Milego dnia :lol:

EKO-KLINKIER Carmel melanż ryflowany. Miesiąc tego na składach szukałam. Na ekspozycji w sklepach było, ale zamówić się nie dało. Ale ja wytrwała jestem :D
Okazało się , że jakiś czas temu spaliła się fabryka i musiałam szukać kogoś, kto miał jakieś zapasy.
Płaciłam chyba 2,80 za cegłę a fachowiec za murowanie od cegły brał 1,50.

bikkers
30-10-2009, 06:45
W poniedziałek zamierzam zalewać strop ( zapowiadają na noc przymrozki do 3 st. :( ale jednak się zdecyduje). Mam pytanko: Ile mniejwięcej poszło wam betonu na strop? (Buduje Orion III, będę lał z gruszki)

dankaf
30-10-2009, 08:41
skoro wspomniałaś o łazience to może przed kaflami będzie najpierw kabina?wanna?umywalka? :lol: :wink:

aaaaaaa nic z tego!!! To coś nawet trochę nie jest związane z wnętrzem:wink:
czyli to co ja lubię najbardziej OGRÓD :D :wink:


Justynko masz bardzo ładne drzwi :D co to?


Drzwi robione na zamówienie, metalowe z drewnianym fornirem. Wynaleźliśmy cudne w sklepie, ale cena z kosmosu, a tu się okazało, że kolega mojego taty też takie robi. No i się zrozumieliśmy z panem od drzwi, nawet kolor sam dobierał i wyszedł super jak dla mnie :D Na zdjęciach jeszcze są nie wykończone futryny, teraz już jest wszystko jak trzeba.
bardzo ładne :wink:

team leader
30-10-2009, 14:00
Wlasnie pszyszedl....oto on...nowy... zupelnie blyszczacy...numer na ....nasz DOM

Hurrra :D

http://img137.imageshack.us/img137/2289/adresbudowy29102009r001.jpg

Milego dnia.

orionek
30-10-2009, 14:59
ciekawy :D
a co do zegara widziałam, że ktos zawiesił to cudeńko w kuchni :wink:

team leader
30-10-2009, 15:07
ciekawy :D
a co do zegara widziałam, że ktos zawiesił to cudeńko w kuchni :wink:

Alez, to przeciez zegar ogrodowy ... ale w sumie , czemu nie :D Rozwaze propozycje :roll:

Natomiast numer to jedno z naszych zdjec weselnych :D niby , ze zona mdleje a ja ja podtrzymuje :D .Jakby ktos byl zainteresowany to polecam pania Agnieszke z Lodzi, swietna wspolpraca i moze wykonac tabliczki jakie tylko chcecie :lol:

Juz prawie weekend :D

Dobrusiak
30-10-2009, 15:31
Taki mały quiz, żeby rozbujać troszkę wontek.
Może być na końcu , ale pewnie będzie zanim zacznę na wiosnę układać płytki w łazienkach.

Też chcę wziąć udział w quizie :lol: Jeśli może być na końcu to stawiam na PARAPETÓWĘ

Ps. A jaka jest nagroda w tym konkursie? :lol: :lol:

justa*
31-10-2009, 15:29
CZeść Wszystkim :D

Danusiu byłaś blisko.
Mamy skończyć ogrodzenie. Kolega, który jest kowalem już ma projekt naszych przęseł i obiecał, że przed nowym rokiem będzie gotowe pierwsze przęsło, do wstępnego zatwierdzenia :wink:

Ponieważ prawidłową odpowiedź podałam sama, muszę teraz pomyśleć o jakiejś nagrodzie dla siebie :D :wink: :D

Dobrusiak
31-10-2009, 16:36
Hmmm ja uważam że też byłam blisko, bo od przęseł do parapetówki to tylko rzut beretem :lol: :lol: :lol:

dankaf
31-10-2009, 17:53
Skoro byłam blisko to nagroda należy się mnie,ale jestem zachłanna :lol:
Ty, Justynko znałaś odpowiedź a to się nie liczy :lol: :wink:
Dobrusiu podzielic się z Tobą? :D

justa*
31-10-2009, 18:44
Czym Wy tu dziewczyny dzielić chcecie???
Jak ja jeszcze nie wymyśliłam co wygrać można :wink:

dankaf
31-10-2009, 18:51
może "skubniesz" mi z 3 przęsła :wink:

justa*
01-11-2009, 09:10
może "skubniesz" mi z 3 przęsła :wink:

Eeee taaaaam..... nie będą Ci się podobać jeszcze i co??? Za szafą postawisz?? :wink:

Dobrusiak
01-11-2009, 20:11
Dobrusiu podzielic się z Tobą? :D
No ba - oczywiście że tak :lol: :lol: A Justa niech się nie martwi że nam się nagroda nie będzie podobała - wierzę w jej dobry gust :D

justa*
02-11-2009, 16:18
Dobrusiu podzielic się z Tobą? :D
No ba - oczywiście że tak :lol: :lol: A Justa niech się nie martwi że nam się nagroda nie będzie podobała - wierzę w jej dobry gust :D

No to masz babo placek!

Ale uparciuchy, nic tych kobitek nie przekona! :wink: :D

Adrianokce
02-11-2009, 17:10
Witam wszystkich.

jestesmy z zona po zakupie działki i wtrakcie wybierania projektu.
puki co najbardziej pasuje nam ORION a ze szukamy bez garazu to wersja III.
po przeczytaniu kilkudziesieciu stron forum (34) wiem juz o jego kilku wadach i o zmnianach jakie trzeba wprowadzic zeby był bardziej funkcjonalny.
MAMY JEDNAK GORĄCĄ PROSBE czy jest ktos kto moze sie pochwalić swoim domkiem nie koniecznie juz zamieszkałym- interesuje mnie jak wygladaja pomieszczenia. mamy juz wizje jak co poukładac ale chemy mien pewnosc ze sie tak da.
my jestesmy z KATOWIC ale nie ma dla mnie znaczenie gdzie i znajdzie sie ktos kto moglby sie pochwalic swoim oroinkiem(najlepiej polska południowa bo mamy malenka coreczke ktora nie przepada za calodniowa wycieczka autem.

z gory bardzo dziekuje jesli bedzie ktos chetny by nas zaprosic na mała kawe:)

Dobrusiak
02-11-2009, 17:59
Ja buduje się niedaleko Katowic (20 min drogi samochodem) ale powtarzam -buduje się, a do zamieszkania jeszcze dosyć daleka droga. Jeśli się zdecydujecie (conieco można już zauważyć) to proszę o info na priv

gosia099
03-11-2009, 07:26
Witam wszystkich! Buduję ORION II w okolicach Gdańska jesteśmy już na etapie stanu surowego otwartego! I staneliśmy teraz przed wyborem dachówki! Śledzę na bieżąco to forum ale nie mogę znaleźć tematu dachu! Czy mógłby ktoś tak orientacyjne podać ile go wyszedł dach i jaką dachówkę położył??? Z tego co się już zdążyliśmy zorientować różnica jest też w kolorze dachówki my niestety musimy mieć czerwoną takie warunki zabudowy:(!!!
Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam

gosia099
03-11-2009, 07:26
Witam wszystkich! Buduję ORION II w okolicach Gdańska jesteśmy już na etapie stanu surowego otwartego! I staneliśmy teraz przed wyborem dachówki! Śledzę na bieżąco to forum ale nie mogę znaleźć tematu dachu! Czy mógłby ktoś tak orientacyjne podać ile go wyszedł dach i jaką dachówkę położył??? Z tego co się już zdążyliśmy zorientować różnica jest też w kolorze dachówki my niestety musimy mieć czerwoną takie warunki zabudowy:(!!!
Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam

EwaWoj
03-11-2009, 07:49
Witam wszystkich! Buduję ORION II w okolicach Gdańska jesteśmy już na etapie stanu surowego otwartego! I staneliśmy teraz przed wyborem dachówki! Śledzę na bieżąco to forum ale nie mogę znaleźć tematu dachu! Czy mógłby ktoś tak orientacyjne podać ile go wyszedł dach i jaką dachówkę położył??? Z tego co się już zdążyliśmy zorientować różnica jest też w kolorze dachówki my niestety musimy mieć czerwoną takie warunki zabudowy:(!!!
Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam cena samej więźby mniej więcej kształtuje się na poziomie 10 tys. zł co do dachówki to cena zależy od tego jaką będziesz chciała i jakiej firmy. My mamy Creatona i jesteśmy zadowoleni :D

groomek
03-11-2009, 09:19
Witam wszystkich! Buduję ORION II w okolicach Gdańska jesteśmy już na etapie stanu surowego otwartego! I staneliśmy teraz przed wyborem dachówki! Śledzę na bieżąco to forum ale nie mogę znaleźć tematu dachu! Czy mógłby ktoś tak orientacyjne podać ile go wyszedł dach i jaką dachówkę położył??? Z tego co się już zdążyliśmy zorientować różnica jest też w kolorze dachówki my niestety musimy mieć czerwoną takie warunki zabudowy:(!!!
Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam cena samej więźby mniej więcej kształtuje się na poziomie 10 tys. zł co do dachówki to cena zależy od tego jaką będziesz chciała i jakiej firmy. My mamy Creatona i jesteśmy zadowoleni :D

Ja buduje Oriona 3 - bez garażu
Potwierdzam:
- więźba pod dachówkę + deski na deskowanie + łaty - to koszt 9k-10k
- więźba i deskowanie robocizna to koszt 4,5k
- dachówka w moim przypadku Roben średzka falista czarny-braz + 3 okna dachowe + robocizna za położenie dachówki - to koszt 26k
Podsumowując koszt mojego dachu to mniej więcej 40k

EwaWoj
03-11-2009, 09:49
u mnie dach wyszedł drożej i cieszę się, że już mam to za sobą :D teraz szykujemy się do robienia podłogówki na dole i lania posadzki :D na górze zostało mi dokończenie łazienki, malowanie ścian, położenie paneli i osadzenie drzwi :-? niby tak mało :wink: :D

team leader
03-11-2009, 10:14
Witam wszystkich! Buduję ORION II w okolicach Gdańska jesteśmy już na etapie stanu surowego otwartego! I staneliśmy teraz przed wyborem dachówki! Śledzę na bieżąco to forum ale nie mogę znaleźć tematu dachu! Czy mógłby ktoś tak orientacyjne podać ile go wyszedł dach i jaką dachówkę położył??? Z tego co się już zdążyliśmy zorientować różnica jest też w kolorze dachówki my niestety musimy mieć czerwoną takie warunki zabudowy:(!!!
Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam

Pozdrowienia z Trojmiasta.

Potwierdzam, to co mowili poprzednicy. U mnie troche taniej ---wybralismy blachodachowke Pruszynski :D

Dobrusiak
03-11-2009, 10:23
U mnie koszt dachu to 54 tys. - w tym całe "drewno", dachówka RuppCeramika brązowa wraz z akcesoriami oraz robocizna.
Budujemy Oriona II

Groomek nie można zobaczyć Twoich zdjęć - wyskakuje info, że strony nie znaleziono :cry:

groomek
03-11-2009, 14:22
U mnie koszt dachu to 54 tys. - w tym całe "drewno", dachówka RuppCeramika brązowa wraz z akcesoriami oraz robocizna.
Budujemy Oriona II

Groomek nie można zobaczyć Twoich zdjęć - wyskakuje info, że strony nie znaleziono :cry:


wiem wiem
ciągle nie moge ich tam wkleić - z braku czasu
już kiedyś obiecywałem ze wstawie ale musze je najpierw obrobic a to troche zajmuje... no i odkladam
ale postram sie troche wrzucic w tym tygodniu

gosia099
03-11-2009, 19:03
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Wieźbę mamy już zrobione, dach jest pokryty deskami i obity papą! A bardziej interesowała by mnie cena kompletnego pokrycia dachowego czyli okna dachowe, wykończenie, rynny oraz dachówka ceramiczna lub cementowa oraz ile daliście za robocizne! Pozdrawiam
Ps. Dziękuję team leader za pozdrowienia i cieszę się że jest też ktoś z trójmiasta kto buduje orionka:)

pablitoo
03-11-2009, 19:40
Witam wszystkich.

MAMY JEDNAK GORĄCĄ PROSBE czy jest ktos kto moze sie pochwalić swoim domkiem nie koniecznie juz zamieszkałym- interesuje mnie jak wygladaja pomieszczenia. mamy juz wizje jak co poukładac ale chemy mien pewnosc ze sie tak da.
my jestesmy z KATOWIC ale nie ma dla mnie znaczenie gdzie i znajdzie sie ktos kto moglby sie pochwalic swoim oroinkiem(najlepiej polska południowa bo mamy malenka coreczke ktora nie przepada za calodniowa wycieczka autem.

z gory bardzo dziekuje jesli bedzie ktos chetny by nas zaprosic na mała kawe:)

Zapraszamy :D - odbierz pw .

Dobrusiak
04-11-2009, 06:44
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Wieźbę mamy już zrobione, dach jest pokryty deskami i obity papą! A bardziej interesowała by mnie cena kompletnego pokrycia dachowego czyli okna dachowe, wykończenie, rynny oraz dachówka ceramiczna lub cementowa oraz ile daliście za robocizne! Pozdrawiam
Ps. Dziękuję team leader za pozdrowienia i cieszę się że jest też ktoś z trójmiasta kto buduje orionka:)

Okna dachowe (7 szt) i 2 wyłazy - 7.615
Dachówka RuppCeramika 19.966 (mieliśmy trochę dach przedłużany, bo podnieśliśmy o 2 pustaki ściankę. W dachówce jest wszystko - dachówki zwykłe, wentylacyjne itd, czyli komplet)
Rynny Marley 2.201,78
Co do wykończenia to nie powiem, bo mam zestawienie razem z więźbą.

dankaf
04-11-2009, 09:31
Dobrusiu jakiej firmy masz okna dachowe?

team leader
04-11-2009, 10:25
Ps. Dziękuję team leader za pozdrowienia i cieszę się że jest też ktoś z trójmiasta kto buduje orionka:)

Kiedy planujecie przeprowadzke???

:roll:

Dobrusiak
04-11-2009, 11:11
Mamy Fakro

Ester
04-11-2009, 13:26
my mamy VELUX i koszt dachu podobny do Dobrusiak bo mamy taką samą dachówkę i rynny

gosia099
04-11-2009, 15:19
Super dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Napewno będą przydatne!

Team Leader - no cóż jeszcze daleka droga przed nami ale jak dobrze pójdzie czyli jak będą finanse:) to tak za ok. 2 lata! A na jakim etapie budowy ty jesteś???

team leader
04-11-2009, 16:50
Super dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Napewno będą przydatne!

Team Leader - no cóż jeszcze daleka droga przed nami ale jak dobrze pójdzie czyli jak będą finanse:) to tak za ok. 2 lata! A na jakim etapie budowy ty jesteś???

Cze Gosia,


Sytuacja wyglada tak , ze wlasnie teraz ocieplamy poddasze. W tym roku jeszcze planujemy zakup/instalacje kominka, podlaczenie kotlowni (po 15/11) i powoli bedziemy sie brac do malowania i kafelkowania wnetrz .
Na zewnatrz obecnie wykonujemy opaske wokol domu.

Planowana przeprowadzka pod koniec przyszlego roku
:D

Jakich masz fachowcow??? Bo szczerze powiedziawszy, to ja nie moge polecic zadnego z moich :( .Nie wiem czy to ja jestem bardzo wymagajacy czy tez ci wszyscy wykonawcy sa jacys lewi :cry:

Jakie plany budowlane na zime?

PZDR.

gosia099
04-11-2009, 19:22
Team leader odpowiedz wysłałam na PW :)

krezus2
04-11-2009, 20:51
Witam. Napiszcie cos o kominach jakie zastosowaliscie w swoich orionach? Mysle o systemowych, ale sam nie wiem. dankaf co Ciebie skłoniło do komina tradycyjnego z cegły? Pozdrawiam.

dankaf
05-11-2009, 08:18
dankaf co Ciebie skłoniło do komina tradycyjnego z cegły? Pozdrawiam.
Przede wszystkim cena :wink: i fakt,że mam dobrego fachowca na budowie.

waldim1
05-11-2009, 10:57
Witam czy ktoś wybudował ten dom w okolicach Krosna Podkarpacie ???????
Jaki koszt stanu surowego zamkniętego. :wink:

groomek
05-11-2009, 13:05
Witam. Napiszcie cos o kominach jakie zastosowaliscie w swoich orionach? Mysle o systemowych, ale sam nie wiem. dankaf co Ciebie skłoniło do komina tradycyjnego z cegły? Pozdrawiam.

ja mam systemowe Schiedel'a
Według mnie - PRZEREKLAMOWANE

gdybym dziś budował to też wybrałbym systemowe ale na pewno nie Schiedla

groomek
05-11-2009, 13:10
Gdybyście szukali Bardzo Dobrych okien to ja ze spokojem sumienia mogę polecić firmę która mi wstawiła w tym tygodniu.
Jestem strasznie zadowolony
W zasadzie, jak do tej pory jest to jedyna firma z SUPER PROFESJONALNYM podejsciem do klienta, od początku do samego końca. A przedstawiciel handlowy - na rane przyłóż - taki pomocny.
Nie sądziłem, że takie firmy jeszcze istnieją.

Firma nazywa się MIELCZAREK i jest ze Zduńskiej Woli ale sprzedają w całym kraju. Produkują na profilu Schuco.

Adrianokce
05-11-2009, 14:39
własnie otrzymałem dzis projekt i zaczynamy droge przez męke z załatwianiem adaptacji i zgody na budowe:)

dankaf
05-11-2009, 15:13
groomek możesz napisac ile wyniosły okna?
Czy wszystkie są według projektu?
pozdrawiam

bogna 33
05-11-2009, 15:25
a taka ciekawostka - dostalam 1 wycene na plot - cegla klinkieorwa 7 slupkow murowanych, reszta metalowa, 2 furtki, brama przeswana, przesla metalowe razej proste UWAGA!! 49 500 NETTO!! jak dla mnie jakas masakra :)
Ile placiliscie za swoje ploty??
http://img832.imageshack.us/img832/4830/bramf.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/6035/bram2l.jpg
My płaciliśmy za 9 słupków dwie furtki brama przesuwana 3 razy taniej niż Twoja cena. [/img]

groomek
05-11-2009, 15:49
groomek możesz napisac ile wyniosły okna?
Czy wszystkie są według projektu?
pozdrawiam

okna kosztowały mnie dokładnie 20700 zł.

w tej cenie mam:
- profil Schuco
- zestaw 3szybowy o U=0,6
- kolor na zewnątrz: orzech
- kolor wewnątrz: złoty dąb
- okucia Winkhouse autopilot
- ramka międzyszybowa Swisspacer w kolorze brązowym (standardowa jest aluminiowa)
- klamki secustic aluminiowe w kolrze stare złoto
- rama łaczona (w narożach) na zgrzewy o szerokości 1 mm (standard to 2-3mm co wygląda okreopnie bo jest dodatkowo szpachlowane)
- 10 lat gwarancji na wykonanie,
- 5 lat gwarancji na szyby,
- gwarancja bez potrzeby robienia corocznych płatnych przeglądów!!!
- montaż i 3 x regulacja


Oto zmiany do wersji z projektu:
- dodałem dwa okna w ścianach szczytowych o wymiarach 90x120. (po jednym w pokojach na poddaszu)
- w każdym wykuszu środkowe okno jest uchylno-rozwieralne
a pozostałe są skonstruowane jak tradycyjne okno czyli rama + skrzydło
(chodziło o to żeby z zewnątrz nie było widać różnicy między oknami w wykuszach) Oczywiście gdyby wszystkie były nieotwieralne wystarczyłoby żeby była tylko szyba w ramie.
- drzwi balkonowe na parterze z salonu maja szerokość 90 i są z jednego skrzydła
- drzwi balkonowe na parterze w gabinecie są z dwóch skrzydeł o szer każdy po 90
- drzwi balkonowe na balkonik nad wykuszem (pokój nad kuchnią) te o szerkosci 120 cm to jedno skrzydło (nie dzielone jak w projekcie)

reszta bez zmian

groomek
05-11-2009, 15:50
własnie otrzymałem dzis projekt i zaczynamy droge przez męke z załatwianiem adaptacji i zgody na budowe:)

powodzenia
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii zwróć uwagę na wentylację koniecznie!

dankaf
05-11-2009, 16:02
czyli zostałeś przy wersji o której wcześniej pisałeś?
muszę koniecznie porównac z moim zestawieniem
dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam

justa*
05-11-2009, 17:33
Pytanie do osób, które mają już zrobioną łazienkę na dole. Ile płaciliście za położenie płytek? Nie wiem na co się nastawiać, bo jak by kto pytał to już sobie płytki kupiłam :D

groomek
05-11-2009, 20:25
czyli zostałeś przy wersji o której wcześniej pisałeś?
muszę koniecznie porównac z moim zestawieniem
dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam

nie zostałem
wczesniej dokładnie opisywałem profil deucenica i okna z firmy Awans
ale ostatecznie kupiłem te opisane powyżej i jak już nachalnie pisałem jestem zadowolony :)

Kasia i Michał B.
06-11-2009, 07:08
Czy ma ktoś z was płytę indukcyjną ?? Muszę sie na cos zdecydować ale nie wiem co lepsze indukcja czy zwykła ceremiczna ? Moze ktos mi pomoze...

Dobrusiak
06-11-2009, 07:37
Pytanie do osób, które mają już zrobioną łazienkę na dole. Ile płaciliście za położenie płytek? Nie wiem na co się nastawiać, bo jak by kto pytał to już sobie płytki kupiłam :D

Nie "położyliście" jeszcze, ale więcej będę wiedziała w przyszłym tygodniu, bo jestem umówiona z kafelkarzem. Wstępnie powiedział 40 zł/m2 na gotowo, ale zabezpieczył się mówiąc, że wszystko zależy od wielkości płytek i nie wiem, czego jeszcze dlatego też chcę, żeby mi konkretnie wymienił za co dodatkowo. Wiem, że ok. 80 zł kosztuje np. zabudowanie geberiu .
Justa wszystko Ci napiszę w przyszłym tygodniu (okolice soboty) na czym stanęło

dankaf
06-11-2009, 07:51
czyli zostałeś przy wersji o której wcześniej pisałeś?
muszę koniecznie porównac z moim zestawieniem
dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam

nie zostałem
wczesniej dokładnie opisywałem profil deucenica i okna z firmy Awans
ale ostatecznie kupiłem te opisane powyżej i jak już nachalnie pisałem jestem zadowolony :)
pomyliłam okna :-?
pozdrawiam

groomek
06-11-2009, 08:05
może ktoś mi podpowiedzieć jak wstawić fotki bezpośrednio na forum?

dankaf
06-11-2009, 08:17
a masz je w albumie?bezpośrednio z kompa nie można.
kliknij na właściwości zdjęcia........pokaże się adres zdjęcia........skopiuj je........i wstaw pomiedzy .............tutaj adres.....

groomek
06-11-2009, 08:20
a masz je w albumie?bezpośrednio z kompa nie można.
kliknij na właściwości zdjęcia........pokaże się adres zdjęcia........skopiuj je........i wstaw pomiedzy .............tutaj adres.....

senkju!

groomek
06-11-2009, 08:24
a wiec dzieki podpowiedzi dankaf coś wkleje do Waze oceny

oto drzwi do Orionka, co o nich sądzicie?

img]http://images40.fotosik.pl/219/fb5fc032022ccdb8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fb5fc032022ccdb8)[/img]

dankaf
06-11-2009, 08:27
Piękne :D

groomek
06-11-2009, 08:28
Piękne :D

i w całkiem przyzwoitej cenie bo: 4000 PLN więc się mocno nad nimi zastanawiam

dankaf
06-11-2009, 08:29
A jakie masz wejście półokrągłe?

groomek
06-11-2009, 08:30
A jakie masz wejście półokrągłe?

Nie.
standardowe Orionkowe
czyli 140 x 200 cm

dankaf
06-11-2009, 08:30
Piękne :D

i w całkiem przyzwoitej cenie bo: 4000 PLN
co :o
dawaj namiary :lol: :wink:

groomek
06-11-2009, 08:33
gość na allegro miał je wystawione jeszcze kilka dni temu
to jakaś stolarnia jest bo wersji drzwi rzeźbionych ma od groma

http://www.allegro.pl/item788311698_drzwi_drewniane_rzezbione_na_wymiar_ 62_mm_gr.html


zaraz znajde adress www bo już tam byłem i wybór maja przeogromny

dankaf
06-11-2009, 08:34
A jakie masz wejście półokrągłe?

Nie.
standardowe Orionkowe
czyli 140 x 200 cm
źle spytałam
balkonik nad wejściem będzie półokrągły?

dankaf
06-11-2009, 08:40
drzwi piękne i bardzo eleganckie
a nie lepiej dołożyc i zamówic u nich dębowe?

groomek
06-11-2009, 08:40
A jakie masz wejście półokrągłe?

Nie.
standardowe Orionkowe
czyli 140 x 200 cm
źle spytałam
balkonik nad wejściem będzie półokrągły?

tak tak oczywiście
przez ten łuczek odpadło z 3 okniarzy bo oferta była niesatysfakcjonujaca albo mnie namawiali doprostokąta a ja prostokąta za nic w świecie.
PS. ja jak ja, już mnie prawie przekonali :) ale weź tu chłopie przekonaj żone
No i mamy śliczny łuczek
Jutro bedę na działce to porobię zdjęcia okien to kto bedzie chętny to podeśle

groomek
06-11-2009, 08:42
drzwi piękne i bardzo eleganckie
a nie lepiej dołożyc i zamówic u nich dębowe?

no jasne ale wtedy cena urośnie
poza tym jak sosna dobrze zabezpieczoan to też jest na lata

oto adres ich strony www
http://www.stoljany.pl/index1.html

dankaf
06-11-2009, 08:47
Wiem czyje są drzwi wejściowe te białe d26?Jest właścicielaka na naszym forum :wink:

dankaf
06-11-2009, 08:49
Jutro bedę na działce to porobię zdjęcia okien to kto bedzie chętny to podeśle
A dlaczego nie chcesz wstawic tutaj?

groomek
06-11-2009, 09:10
Jutro bedę na działce to porobię zdjęcia okien to kto bedzie chętny to podeśle
A dlaczego nie chcesz wstawic tutaj?

ogólne foty oczywiście wrzuce tutaj ale takie ze szczególikami to już zostawie na priv

dankaf
06-11-2009, 09:40
adres wysłałam na pw :wink:

AGA.S.
06-11-2009, 13:42
a taka ciekawostka - dostalam 1 wycene na plot - cegla klinkieorwa 7 slupkow murowanych, reszta metalowa, 2 furtki, brama przeswana, przesla metalowe razej proste UWAGA!! 49 500 NETTO!! jak dla mnie jakas masakra :)
Ile placiliscie za swoje ploty??
http://tvtom.pl/janek92/1.jpg
http://tvtom.pl/janek92/2.jpg
My płaciliśmy za 9 słupków dwie furtki brama przesuwana 3 razy taniej niż Twoja cena. [/img]

przepiekny!!
zazdroszcze!!
wsztrzymalismy sie (albo pora roku nas wstrzymala ) do wiosny i szukamy kogos z 'normlna' cena :)
dzieki

justa*
06-11-2009, 16:22
a wiec dzieki podpowiedzi dankaf coś wkleje do Waze oceny

oto drzwi do Orionka, co o nich sądzicie?

img]http://images40.fotosik.pl/219/fb5fc032022ccdb8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fb5fc032022ccdb8)[/img]

Oooo jaaaaa cieeeeeee :o :o
Już Ci zazdraszczam!

justa*
06-11-2009, 16:31
Pytanie do osób, które mają już zrobioną łazienkę na dole. Ile płaciliście za położenie płytek? Nie wiem na co się nastawiać, bo jak by kto pytał to już sobie płytki kupiłam :D

Nie "położyliście" jeszcze, ale więcej będę wiedziała w przyszłym tygodniu, bo jestem umówiona z kafelkarzem. Wstępnie powiedział 40 zł/m2 na gotowo, ale zabezpieczył się mówiąc, że wszystko zależy od wielkości płytek i nie wiem, czego jeszcze dlatego też chcę, żeby mi konkretnie wymienił za co dodatkowo. Wiem, że ok. 80 zł kosztuje np. zabudowanie geberiu .
Justa wszystko Ci napiszę w przyszłym tygodniu (okolice soboty) na czym stanęło

Ja cierpliwa jestem, poczekam, do soboty chyba wytrzymam. Ale jak już legną, te kafle na ścianach to musisz się pochwalić:wink:

groomek
06-11-2009, 23:55
jesli ktos chetny to wrzuciłem kilka zdjeć do albumu
także można zobaczyć jak to było
zdjecia okien - jutro

http://groomek.fotosik.pl/albumy/705155.html

pablitoo
07-11-2009, 07:39
Pięknie - gratulacje - a co to za instalacja na focie 49 ?

http://images49.fotosik.pl/224/b997bc57d093dc22med.jpg

- doprowadzenie powietrza do kominka ??


Groomek - a jak masz zorientowany dom wzg kierunków świata ??

justa*
07-11-2009, 09:01
Pięknie - gratulacje - a co to za instalacja na focie 49 ?


- doprowadzenie powietrza do kominka ??

Jak to w środku, to my stawiamy na instalację do odkurzacza centralnego.

Groomek domek bardzo ładnie już wygląda, a jak będą jeszcze okna to ho ho :D

Pablito a możesz zdradzić ile płaciłeś za "zrobienie" małej łazienki? Orientuję się w cenniku i coraz bardziej mnie trafia! Kolega męża powiedział mu, że tak od 8 do 10 tyś. musi wziąć :o Chyba z materiałem se myśle :evil:

dankaf
07-11-2009, 09:41
justa* mogę napisac ile weźmie od nas Udek :wink:
rzekł 30zł/m2 ale zaznaczył,że policzy więcej przy mozaice :-?

dankaf
07-11-2009, 10:00
groomek gratulacje! i czekamy na zdjęcia okien.........tak je wychwalałeś :wink:

pablitoo
07-11-2009, 11:08
Jak to w środku, to my stawiamy na instalację do odkurzacza centralnego.

Aaaa - no tak - na pewno odkurzacz centralny ... :oops:



Pablito a możesz zdradzić ile płaciłeś za "zrobienie" małej łazienki? Orientuję się w cenniku i coraz bardziej mnie trafia! Kolega męża powiedział mu, że tak od 8 do 10 tyś. musi wziąć :o Chyba z materiałem se myśle :evil:

Oooo - to było ponad dwa lata temu - i nie robiła mi wszystkiego ekipa , część kafli kładłem z ojcem sam , zrobienie sufitu , malowanie etc ... również sam ... , wentylacja , folia w płynie pod brodzik i na ściany również ...
- niestety nie pomogę w tym temacie ...
:wink:

groomek
07-11-2009, 16:49
Pięknie - gratulacje - a co to za instalacja na focie 49 ?

http://images49.fotosik.pl/224/b997bc57d093dc22med.jpg

- doprowadzenie powietrza do kominka ??


Groomek - a jak masz zorientowany dom wzg kierunków świata ??

te rurki to centralny odkurzacz a to dokładnie jedno z gniazd

orientacja wzgledem stron świata niestety zupełnie odwrotna niż powinno być. no ale nie ma ideałów :)

groomek
07-11-2009, 18:13
zdjecia okien sa w moim albumie

dankaf
07-11-2009, 18:33
zdjecia okien sa w moim albumie
okna bardzo ładne :wink:
dostałeś info na pw?

pablitoo
07-11-2009, 19:19
(...)

orientacja wzgledem stron świata niestety zupełnie odwrotna niż powinno być. no ale nie ma ideałów :)

Właśnie zwróciłem uwagę na brak okien dachowych od strony elewacji ogrodowej budynku - tam masz kierunek północny - prawda ? ... - dlatego zapytałem .
Ale nic to :D - domek piękny - gratulacje :D

groomek
07-11-2009, 21:55
(...)

orientacja wzgledem stron świata niestety zupełnie odwrotna niż powinno być. no ale nie ma ideałów :)

Właśnie zwróciłem uwagę na brak okien dachowych od strony elewacji ogrodowej budynku - tam masz kierunek północny - prawda ? ... - dlatego zapytałem .
Ale nic to :D - domek piękny - gratulacje :D

tak tak, zrezygnowałem z okien dachowych na rzecz okien w szczytach gdyż elewacja ogrodowa to u mnie północny zachód a frontowa to południowy wschód

w zamian za to dałem okno dachowe w pokoju nad kuchniojadalnia

justa*
08-11-2009, 10:48
zdjecia okien sa w moim albumie

Czy bobrze widzę, że w wykuszach tylko środkowe okna się otwierają?

groomek
08-11-2009, 11:50
zdjecia okien sa w moim albumie

Czy bobrze widzę, że w wykuszach tylko środkowe okna się otwierają?

tak dokładnie
tylko śreokdowe okna się otwieraja
ale pozostałe w każdej chwili mogą zostać okute i tez beda sie otwierac
na chwile obecna uznalem ze jedno ruchome to i tak wystaraczajaco

justa*
08-11-2009, 16:53
A jak z myciem? Macie dobry dostęp z zewnątrz?
Przyznam, że ja też myślałam nad takim rozwiązaniem, ale u nas okna są za wysoko i stwierdziłam, że nie będę biegała z drabiną. Wygodniej mi umyć je ze środka, nawet krzesło nie potrzebne.

groomek
08-11-2009, 18:18
A jak z myciem? Macie dobry dostęp z zewnątrz?
Przyznam, że ja też myślałam nad takim rozwiązaniem, ale u nas okna są za wysoko i stwierdziłam, że nie będę biegała z drabiną. Wygodniej mi umyć je ze środka, nawet krzesło nie potrzebne.


Generalnie bez wzgledu na to jak niski dom by nie byl to i tak przynajmniej mala drabine trzeba sprawić i żeby umyć okna dokładnie tzn. ramiak od góry, trzeba na drabine wejść.
No ale to juz kazdy we wlasnym zakresie musi ocenić jak bardzi "skoczny" jest :)

justa*
09-11-2009, 17:14
A jak z myciem? Macie dobry dostęp z zewnątrz?
Przyznam, że ja też myślałam nad takim rozwiązaniem, ale u nas okna są za wysoko i stwierdziłam, że nie będę biegała z drabiną. Wygodniej mi umyć je ze środka, nawet krzesło nie potrzebne.


Generalnie bez wzgledu na to jak niski dom by nie byl to i tak przynajmniej mala drabine trzeba sprawić i żeby umyć okna dokładnie tzn. ramiak od góry, trzeba na drabine wejść.
No ale to juz kazdy we wlasnym zakresie musi ocenić jak bardzi "skoczny" jest :)

Ze skocznością nie mam problemu, wiem natomiast na czym polega mycie okiem z zewnątrz i dlatego to rozwiązanie nie jest dla mnie. Szczególnie zimą może być uciążliwe :wink:

Dobrusiak
09-11-2009, 18:53
Mojemu mężowi też przeszła przez moment myśl, by dwa okna wykuszowe zrobić stałe, ale na szczęście szybko mu tę myśl wybiłam z głowy. Uważam że Orion ma sporo okien do mycia a jednak życie trzeba sobie ułatwiać a nie utrudniać. Szczerze powiedziawszy jeszcze nigdy przy myciu nie korzystałam z drabiny tylko zawsze skakam po parapecie i myję zewnętrzną stronę.

justa*
09-11-2009, 19:38
Mojemu mężowi też przeszła przez moment myśl, by dwa okna wykuszowe zrobić stałe, ale na szczęście szybko mu tę myśl wybiłam z głowy. Uważam że Orion ma sporo okien do mycia a jednak życie trzeba sobie ułatwiać a nie utrudniać. Szczerze powiedziawszy jeszcze nigdy przy myciu nie korzystałam z drabiny tylko zawsze skakam po parapecie i myję zewnętrzną stronę.

Znaczy się też "skoczna" dziewczyna jesteś :D

EwaWoj
10-11-2009, 07:32
Mojemu mężowi też przeszła przez moment myśl, by dwa okna wykuszowe zrobić stałe, ale na szczęście szybko mu tę myśl wybiłam z głowy. Uważam że Orion ma sporo okien do mycia a jednak życie trzeba sobie ułatwiać a nie utrudniać. Szczerze powiedziawszy jeszcze nigdy przy myciu nie korzystałam z drabiny tylko zawsze skakam po parapecie i myję zewnętrzną stronę.

Znaczy się też "skoczna" dziewczyna jesteś :D a ja w wykuszach mam po dwa stałe okna tylko środkowe się otwierają :D są drabinki takie małe kilku stopniowe a taka w zupełności wystarczy :wink: :lol:

groomek
10-11-2009, 08:24
Dziewczęta - tak sie składa, że u nas to ja odpowiadam za mycie okien więc w moim przypadku to nie ma problemu.
Sam "se" wybrałem - to tak mam :)

Co do drabiny to właśnie jestem na etapie wyboru bo w przyszłym tygodniu zaczynam kłaść elektrykę i instalacje alarmową więc drabina będzie jak znalazł.

Mam też kilka pytań odnośnie instalacji alarmowej do osób które już ją mają.
Czy macie tak jak w projekcie tzn. każde drzwi i okno podłączone do systemu (czujki magnetyczne) i kiedy okno jest otwarte alarm "krzyczy" że otwarte?
Ja się wham czy to instalować skoro wewnątrz każdego pomieszczenia będą czujki ruchu.

pablitoo
10-11-2009, 08:26
(...)

Mam też kilka pytań odnośnie instalacji alarmowej do osób które już ją mają.
Czy amcie tak jak w projekcie tzn. każde drzwi i okno podłączone do systemu (czujki mahnetyczne) i kiedy okno jest otwarte alarm "krzyczy" że otwarte?
Ja się wham czy to instalować skoro wewnątrz każdego pomieszczenia będą czujki ruchu.

A to wszystko zależy jaki typ instalacji alarmowej chcesz wykonać -
- obwodową - opartą tylko na kontaktronach we wszystkich oknach i drzwiach
- wewnętrzną opartą na czujkach ruchu / PIR / .
- czy mieszaną ...

:D

groomek
10-11-2009, 08:38
(...)

Mam też kilka pytań odnośnie instalacji alarmowej do osób które już ją mają.
Czy amcie tak jak w projekcie tzn. każde drzwi i okno podłączone do systemu (czujki mahnetyczne) i kiedy okno jest otwarte alarm "krzyczy" że otwarte?
Ja się wham czy to instalować skoro wewnątrz każdego pomieszczenia będą czujki ruchu.

A to wszystko zależy jaki typ instalacji alarmowej chcesz wykonać -
- obwodową - opartą tylko na kontaktronach we wszystkich oknach i drzwiach
- wewnętrzną opartą na czujkach ruchu / PIR / .
- czy mieszaną ...

:D

sugerowałem się instalacją z projektu a tam jest i jedno i drugie czyli mieszana
Niemniej jednak po przeliczeniu kosztów mocno zastanawiam się nad tym żeby zrezygnować z czujek magnetycznych w oknach i drzwiach bo przecież złodziej i tak musi wejść do domu którymś z otowrów okiennych czy drzwiowych i wtedy uruchomi alarm.
Ale czujki magnetyczne mają jedną wielką zaletę a mianowice: jeśli się ma psa czy kota to pozostawienie go w domu w czasie nieobecnosci i równoczene uzbrojenie alarmu (czujek ruchu) nie wchodzi w grę. Wtedy dobrze by było mieć czujki magnetyczne w drzwiach i oknach i uzbroić tylko je i spokój. Pies nie musi być na dworzu a alarm działa.

pablitoo
10-11-2009, 08:54
(...)
Ale czujki magnetyczne mają jedną wielką zaletę a mianowice: jeśli się ma psa czy kota to pozostawienie go w domu w czasie nieobecnosci i równoczene uzbrojenie alarmu (czujek ruchu) nie wchodzi w grę. Wtedy dobrze by było mieć czujki magnetyczne w drzwiach i oknach i uzbroić tylko je i spokój. Pies nie musi być na dworzu a alarm działa.

I tu dotknąłeś sedna problemu - będziesz miał zwierzaczki w domu i będziesz je zostawiał we wnętrzu jak będziesz uzbrajał alarm ??

Bezwzględnie obwodowy system jest droższy w wykonaniu - potrzeba więcej wejść w centrali alarmowej aby podłaczyć wszystkie kontaktrony w oknach i drzwiach - więcej wejść wiąże się z dodatkowymi ekspanderami wejściowymi / urządzeniami rozszerzającymi / w centrali ponieważ centrale nie dysponują taką ilością wejść aby obsłużyć kilkanaście/kilkadziesiąt kontaktronów / oczywiście analizuję sytuację gdzie każdy kontaktron od każdego okna/drzwi jest podłączony do jednego wejścia / - można je podłączyć równolegle ale wówczas nie będziemy mieli informacji który kontaktron został naruszony - bedzie tylko info o grupie.
Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę potrzebe dziurawienia ram okiennych i drzwiowych - a tutaj producenci nie za bardzo chcą zachowywać gwarancję na okna/drzwi po takich operacjach ...

No - trzeba się zastanowić ... :D - pod uwagę trzeba jeszcze wziąć że do wejść centrali podłącza się nie tylko czujki PIR i kontaktrony ... - są jeszcze manipulatory ,czujki inercyjne , stłuczeniowe, dodatkowe czujki gazu , dymu , temperatury , zalania etc ...

pablitoo
10-11-2009, 09:07
Z tego co sie orientuję najbardziej wypasiona centrala Satela - Integra 64 / lub 128 / posiada 16 wejść na płycie głównej plus po dwa wejścia w manipulatorach / w zależności ile ich bedzie zamontowanych w systemie / .

U mnie system alarmowy oparty właśnie na Integrze 64 plus 3 manipulatory - czyli dysponowałem 22 wejściami - wykorzystałem je prawie wszystkie / chyba tylko jedno ostało się wolne / a u mnie system oparty na czujkach ruchu PIR oraz PIR/MW plus dodatkowy system przeciwpożarowy i ostrzegania o ulatniającym sie gazie .

groomek
10-11-2009, 09:41
Z tego co sie orientuję najbardziej wypasiona centrala Satela - Integra 64 / lub 128 / posiada 16 wejść na płycie głównej plus po dwa wejścia w manipulatorach / w zależności ile ich bedzie zamontowanych w systemie / .

U mnie system alarmowy oparty właśnie na Integrze 64 plus 3 manipulatory - czyli dysponowałem 22 wejściami - wykorzystałem je prawie wszystkie / chyba tylko jedno ostało się wolne / a u mnie system oparty na czujkach ruchu PIR oraz PIR/MW plus dodatkowy system przeciwpożarowy i ostrzegania o ulatniającym sie gazie .

fakt że możliwości jest wiele. ja zastanawiam się na nad podziałem na grupy ze względu na pomieszczenie tzn. kuchnia jendo wejście, salon drugie itd.
Ale oczywiście wejść i tak by brakło bo przeciez 1 x czujka dymu, 1 x czadu, 2 x czujka gazu (pom.gosp. i kuchnia) dlatego manipulatory sa potrzebne tak czy inaczej. A oto zestawienie które planuje

Płyta główna - INTEGRA 64 x 1
Manipulator LDC - KLCD-GR x 2
Akumulator - ALARMTEC18Ah/12V x 1
Obudowa centrali - CA 64-OB. x 1
Sygnalizator zewnętrzny - SP 4001 x 1
Sygnalizator wewnętrzny - SPW 210 x 1
Czujnik ruchu - AQUA Plus x 9
Czujnik magnetyczny - x 10
Czujnik czadu (tlenku węgla) - DG-1 CO x 1
Czujnik gauz LPG (propan - butan) DG-1 LPG x 1
Czujnik dymu - OSD 23 x 1
Konwerter monitoringu - GPRS-T1 x 1
Przewód drut - 6 x 0,5
Przewód drut - 8 x 0,5
Przewód drut - 10 x 0,5

pablitoo
10-11-2009, 09:51
(...)
fakt że możliwości jest wiele. ja zastanawiam się na nad podziałem na grupy ze względu na pomieszczenie tzn. kuchnia jendo wejście, salon drugie itd.
Ale oczywiście wejść i tak by brakło bo przeciez 1 x czujka dymu, 1 x czadu, 2 x czujka gazu (pom.gosp. i kuchnia) dlatego manipulatory sa potrzebne tak czy inaczej. A oto zestawienie które planuje

Płyta główna - INTEGRA 64 x 1
Manipulator LDC - KLCD-GR x 2
Akumulator - ALARMTEC18Ah/12V x 1
Obudowa centrali - CA 64-OB. x 1
Sygnalizator zewnętrzny - SP 4001 x 1
Sygnalizator wewnętrzny - SPW 210 x 1
Czujnik ruchu - AQUA Plus x 9
Czujnik magnetyczny - x 10
Czujnik czadu (tlenku węgla) - DG-1 CO x 1
Czujnik gauz LPG (propan - butan) DG-1 LPG x 1
Czujnik dymu - OSD 23 x 1
Konwerter monitoringu - GPRS-T1 x 1
Przewód drut - 6 x 0,5
Przewód drut - 8 x 0,5
Przewód drut - 10 x 0,5

No i masz zestaw na całość ... - skoro odpowiada Twojemu projektowi to jest git :D
/ Kupuj przewód 8x0,5 lub 10x0,5 - podłączenie jednej czujki PIR w konfiguracji dwuparametrycznej zajmuje 4 kable - pozostałe bedziesz miał jako rezerwę lub oddzielne połaczenie dwóch czujek z jednego kabla / .
Ja użyłem kabla 6x0,5 i jak później dołączałem do systemu przeciwpożarową czujkę dymu/temperatury w garażu to musiałem się nieźle nagimnastykować bo mi brakowało wolnych żył w kablach :-? .

A tak BTW - gdzie planujesz montaż manipulatorów ?

groomek
10-11-2009, 10:00
(...)
fakt że możliwości jest wiele. ja zastanawiam się na nad podziałem na grupy ze względu na pomieszczenie tzn. kuchnia jendo wejście, salon drugie itd.
Ale oczywiście wejść i tak by brakło bo przeciez 1 x czujka dymu, 1 x czadu, 2 x czujka gazu (pom.gosp. i kuchnia) dlatego manipulatory sa potrzebne tak czy inaczej. A oto zestawienie które planuje

Płyta główna - INTEGRA 64 x 1
Manipulator LDC - KLCD-GR x 2
Akumulator - ALARMTEC18Ah/12V x 1
Obudowa centrali - CA 64-OB. x 1
Sygnalizator zewnętrzny - SP 4001 x 1
Sygnalizator wewnętrzny - SPW 210 x 1
Czujnik ruchu - AQUA Plus x 9
Czujnik magnetyczny - x 10
Czujnik czadu (tlenku węgla) - DG-1 CO x 1
Czujnik gauz LPG (propan - butan) DG-1 LPG x 1
Czujnik dymu - OSD 23 x 1
Konwerter monitoringu - GPRS-T1 x 1
Przewód drut - 6 x 0,5
Przewód drut - 8 x 0,5
Przewód drut - 10 x 0,5

No i masz zestaw na całość ... - skoro odpowiada Twojemu projektowi to jest git :D
/ Kupuj przewód 8x0,5 lub 10x0,5 - podłączenie jednej czujki PIR w konfiguracji dwuparametrycznej zajmuje 4 kable - pozostałe bedziesz miał jako rezerwę lub oddzielne połaczenie dwóch czujek z jednego kabla / .
Ja użyłem kabla 6x0,5 i jak później dołączałem do systemu przeciwpożarową czujkę dymu/temperatury w garażu to musiałem się nieźle nagimnastykować bo mi brakowało wolnych żył w kablach :-? .

A tak BTW - gdzie planujesz montaż manipulatorów ?

Szczerze powiedziawszy to jeszcze o tym nie myślałem ale wydaje mi się że:
- pierwszy w wiatrołapie,
- drugi na pietrze przy schodach tzn. przy wejściu do pokoju nad kuchnia,

a gdzie masz Ty?

pablitoo
10-11-2009, 10:40
(...)

A tak BTW - gdzie planujesz montaż manipulatorów ?

Szczerze powiedziawszy to jeszcze o tym nie myślałem ale wydaje mi się że:
- pierwszy w wiatrołapie,
- drugi na pietrze przy schodach tzn. przy wejściu do pokoju nad kuchnia,

a gdzie masz Ty?

i trzeci w garażu - bardzo pożyteczny manipulator - jak wyjeżdżamy rodzinnie z domu to zamykam dom od wewnątrz , z garażu uzbrajam system i wyjeżdżam samochodem , nie muszę wysiadać z auta , zamykać domu i uzbrajać alarmu z wiatrołapu etc ...

:D

groomek
10-11-2009, 12:22
oj w garażu to nie dam rady... gdyż go nie mam :)

pablitoo
10-11-2009, 12:28
oj w garażu to nie dam rady... gdyż go nie mam :)

No tak ... :oops:

groomek
10-11-2009, 12:44
oj w garażu to nie dam rady... gdyż go nie mam :)

No tak ... :oops:


eee spoko
jak mawia mój idol
"shit happens"

pablitoo
10-11-2009, 13:08
oj w garażu to nie dam rady... gdyż go nie mam :)

No tak ... :oops:


eee spoko
jak mawia mój idol
"shit happens"

No to zaoszczędziłeś tak ca ze 4 i pół stówy :D

Ja zastosowałem manipulatory LCD L blue SATEL INT-KLCDL-BL - 1 szt i LCD S blue SATEL INT-KLCDS-BL - 2 szt .

http://www.napad.pl/katalog/data/katalog/produkty/male/274_1118308538_151304.jpg , http://www.napad.pl/katalog/data/katalog/produkty/male/273_1118308561_461248.jpg


- jakoś mam awersję do tych z klapkami - już tyle takich połamanych widziałem i próbowałem naprawiać ... :-?

groomek
10-11-2009, 13:49
szczerze powiedziawszy to ja patrzyłem tylko na kolor wyśiwetlacza wybierając manipulator gdyż kolega ktory montuje alarmy podpowiedział mi żeby nie brać niebieskiego manipulatora bo podobno nocą jak się wstanie to razi w oczy i że zielony jest w tym sensie "łagodniejszy"

jak jest Twoja ocena?

pablitoo
10-11-2009, 14:01
szczerze powiedziawszy to ja patrzyłem tylko na kolor wyśiwetlacza wybierając manipulator gdyż kolega ktory montuje alarmy podpowiedział mi żeby nie brać niebieskiego manipulatora bo podobno nocą jak się wstanie to razi w oczy i że zielony jest w tym sensie "łagodniejszy"

jak jest Twoja ocena?

Hmmm - ja znowu pod innym kątem wybierałem :D - świeci jasno - ale żeby raziło ... - no nie wiem - mnie nie razi .

No i podstawowa sprawa - manipulator nie świeci non stop przez 24h/doba - można sobie zdefiniować w jego ustawieniach "sposób" świecenia - ja mam tak ustawione że tylko po nacisnieciu jakiegokolwiek przycisku na nim podświetla się i gaśnie po zakończeniu operacji .

groomek
10-11-2009, 14:10
aha to nawet nie wiedziałem że tak można go zaprogramować
to w takim razie uwaga kolegi traci całkowicie sens

justa*
10-11-2009, 14:22
Dziewczęta - tak sie składa, że u nas to ja odpowiadam za mycie okien więc w moim przypadku to nie ma problemu.
Sam "se" wybrałem - to tak mam :)


Chaa... przy takiej wygodzie, to ja bym mogła wszędzie mieć witrynkę :wink:

pablitoo
10-11-2009, 14:25
Dziewczęta - tak sie składa, że u nas to ja odpowiadam za mycie okien więc w moim przypadku to nie ma problemu.
Sam "se" wybrałem - to tak mam :)


Chaa... przy takiej wygodzie, to ja bym mogła wszędzie mieć witrynkę :wink:

Ja też se tak wybrałem - i żoneczka ładnie okna myje ... :lol:

justa*
10-11-2009, 18:11
Dziewczęta - tak sie składa, że u nas to ja odpowiadam za mycie okien więc w moim przypadku to nie ma problemu.
Sam "se" wybrałem - to tak mam :)


Chaa... przy takiej wygodzie, to ja bym mogła wszędzie mieć witrynkę :wink:

Ja też se tak wybrałem - i żoneczka ładnie okna myje ... :lol:

A to żeś ją urządził!! :wink:

pablitoo
10-11-2009, 18:15
Dziewczęta - tak sie składa, że u nas to ja odpowiadam za mycie okien więc w moim przypadku to nie ma problemu.
Sam "se" wybrałem - to tak mam :)


Chaa... przy takiej wygodzie, to ja bym mogła wszędzie mieć witrynkę :wink:

Ja też se tak wybrałem - i żoneczka ładnie okna myje ... :lol:

A to żeś ją urządził!! :wink:

Ale co mam zrobić jak lubi ... :wink:

justa*
10-11-2009, 18:58
Ale co mam zrobić jak lubi ... :wink:

Ale lubi odkąd ma? czy wcześniej też? :wink:

pablitoo
10-11-2009, 19:16
Ale co mam zrobić jak lubi ... :wink:

Ale lubi odkąd ma? czy wcześniej też? :wink:

Wcześniej takich nie miała ... :D

justa*
11-11-2009, 11:58
Ale co mam zrobić jak lubi ... :wink:

Ale lubi odkąd ma? czy wcześniej też? :wink:

Wcześniej takich nie miała ... :D

Znaczy się nie zostawiłeś żonie wyboru, musiała polubić :wink:

pablitoo
12-11-2009, 19:01
Puk puk - je tu kto ??

- taka cisza - a za oknem deszcz i plucha - wciąż leje i robi się coraz zimniej - wszyscy odpoczywacie po pracowitym lecie ?? - bo chyba jesień do pracy na budowach nie nastraja zbyt optymistycznie ...

A tak BTW - dzisiaj właśnie ukradli mi telefon :evil: - leczę traumę dobrym winem i rozpalonym kominkiem :D

andrzejrohde
12-11-2009, 19:08
Witam serdecznie wszystkich, zwracam się do was z prośba o pomoc w instalacji elektrycznej w jaki sposób ja wykonaliście czy zgodnie z projektem czy inaczej . Ja planuje zrobić tablicę rozdzielczą w garażu i co wy na to może podzielicie się swoimi uwagami lub też zdjęciami instalacji. Prosze o odpowiedz pozdrawiam was serdecznie
[email protected]
_________________

pablitoo
12-11-2009, 19:14
Witam serdecznie wszystkich, zwracam się do was z prośba o pomoc w instalacji elektrycznej w jaki sposób ja wykonaliście czy zgodnie z projektem czy inaczej . Ja planuje zrobić tablicę rozdzielczą w garażu i co wy na to może podzielicie się swoimi uwagami lub też zdjęciami instalacji. Prosze o odpowiedz pozdrawiam was serdecznie
[email protected]
_________________

U nas w Orionku zrobiłem instalację elektryczną wg własnego projektu - i tak właśnie jak Ty planujesz - czyli tylko jedna rozdzielnica elektryczna i też w garażu ...

:D

http://images45.fotosik.pl/226/361a882ff6a0b839med.jpg , http://images40.fotosik.pl/222/1a69f2e05dcc0bb7med.jpg

- ze zdjęć instalacji więcej już nie pozostało :D

andrzejrohde
12-11-2009, 19:52
Dzieki za fotki a czy mógłbyś mi napisać jakiego rodzaju dałeś zabezpieczenie i bezpieczniki i co tam dokładnie masz w tej szafie i ile zrobiłeś obwodów

pablitoo
12-11-2009, 20:11
Dzieki za fotki a czy mógłbyś mi napisać jakiego rodzaju dałeś zabezpieczenie i bezpieczniki i co tam dokładnie masz w tej szafie i ile zrobiłeś obwodów

Noooo - ale mi zadałeś - już mieszkam w Orionku 2 lata - powoli zaczynają mi się zacierać takie sprawy ... :D

Zabezpieczenia nadprądowe 10A o charakterystyce "B" - światła , zabezpieczenia nadprądowe 16A również "B" - gniazdka , dodatkowo zabezpieczenia nadprądowo-różnicowoprądowe 30mA 16A do gniazdek obwodów w pomieszczeniach niebezpiecznych - pralnia , kotłownia , łazienki , kuchnia , garaż / nie dałem jednej różnicówki na wejściu - tylko każdą oddzielnie na każdy niebezpieczny obwód - jest to droższe rozwiązanie ale o wiele lepsze i bardziej komfortowe niż jedna różnicówka na cały dom / , ochronniki przepięciowe , przełącznik zasilania podstawowe/rezerwowe / mam w budynku instalację przystosowaną do podłączenia agregatu prądotwórczego na wypadek braku zasilania z sieci / , wyłącznik główny rozdzielnicy , no i przekaźnik czasowy sterowania oświetleniem zewnętrznym na budynku .
Ile obwodów ? - wszystkich coś około 16 - ale musiałbym sprawdzić w zapiskach projektu .

andrzejrohde
12-11-2009, 20:31
dzięki wielkie

andrzejrohde
12-11-2009, 20:33
a teraz z innej beczki a jakie masz ogrzewanie bo ja planuje na pelet ale nie mam pojęcia jaki piec ze względu na jakoś i rozmiar kotłowni

pablitoo
12-11-2009, 20:34
a teraz z innej beczki a jakie masz ogrzewanie bo ja planuje na pelet ale nie mam pojęcia jaki piec ze względu na jakoś i rozmiar kotłowni

Gaz ziemny GZ50 plus kocioł kondensacyjny - parter podłogówka , poddasze grzejniki - tak w skrócie .

dankaf
13-11-2009, 07:56
parter podłogówka , poddasze grzejniki - tak w skrócie .
a jak to rozwiązałeś w salonie?

EwaWoj
13-11-2009, 07:58
a teraz z innej beczki a jakie masz ogrzewanie bo ja planuje na pelet ale nie mam pojęcia jaki piec ze względu na jakoś i rozmiar kotłowni no w końcu ktoś też decyduje się na pellet :wink: :lol: ja mam piec Urlicha 29kw z podajnikiem i niedługo będziemy jego uruchamiać :D

andrzejrohde
13-11-2009, 08:01
Witam Cibie mam prosbę prosze przeslij mi na adres pric [email protected] wszytko odnośnie pieca na pelet bo mam ogromny problem z tym piecem jaki wybrać i jak go umiejscowić jaki masz komin z czego i jak masz doprowadzenie wylotu spalin do komina
zrób kilka fotem i zaodaj mi dziekuje z góry

andrzejrohde
13-11-2009, 08:01
Witam Cibie mam prosbę prosze przeslij mi na adres pric [email protected] wszytko odnośnie pieca na pelet bo mam ogromny problem z tym piecem jaki wybrać i jak go umiejscowić jaki masz komin z czego i jak masz doprowadzenie wylotu spalin do komina
zrób kilka fotem i zaodaj mi dziekuje z góry

EwaWoj
13-11-2009, 08:26
Witam Cibie mam prosbę prosze przeslij mi na adres pric [email protected] wszytko odnośnie pieca na pelet bo mam ogromny problem z tym piecem jaki wybrać i jak go umiejscowić jaki masz komin z czego i jak masz doprowadzenie wylotu spalin do komina
zrób kilka fotem i zaodaj mi dziekuje z góry jeśli chodzi o dane pieca to mam taką grubą książkę :D ale na tej stronie http://www.ulrich.com.pl/ są informacje na jego temat. Jak ten piec kupowaliśmy to w sklepie nic więcej się nie dowiedzieliśmy jak tylko to co z broszury dlatego mąż dzwonił do Ulricha i przyjechał do nas przedtawiciel i w końcowym efekcie kupiliśmy piec, zbiornik i panel słoneczny. Jeżleli chodzi o postawienie pieca w pom.gospodarczym to jego tam nie zmieścisz wygląda on tak:
http://www.ulrich.com.pl//_uploads/thumb/aranz_kp_ii_414px_jpg_414_414_normal.jpg
nasz piec stoi w osobnym budynku gospodarczym i tam mamy komin. W domu w salonie też mamy komin ale tylko do kominka. Kominy zrobione są z gotowych elementów i składało się je jak klocki :wink:

pablitoo
13-11-2009, 08:54
parter podłogówka , poddasze grzejniki - tak w skrócie .
a jak to rozwiązałeś w salonie?

W skrócie - napisałem :D - w salonie i gabinecie - gdzie mam parkiet na podłogach mam grzejniki - tak samo na poddaszu w łazience podłogówka ...

:wink:

dankaf
13-11-2009, 09:07
Pytam,bo trwa wymiana zdań na ten temat :wink:
muszę poczytac na ten temat

EwaWoj
13-11-2009, 09:31
u mnie tam gdzie kafla to podłogówka i grzejniki a gdzie panel i deska to tylko grzejniki w salonie dodatkowo będzie kominek (bez płaszcza wodnego) :D i w taki sposób mam zrobioną górę i dół

pablitoo
13-11-2009, 11:04
u mnie tam gdzie kafla to podłogówka i grzejniki a gdzie panel i deska to tylko grzejniki w salonie dodatkowo będzie kominek (bez płaszcza wodnego) :D i w taki sposób mam zrobioną górę i dół

A po co grzejniki w pomieszczeniach gdzie podłogówka ?

Dobrusiak
13-11-2009, 11:32
My zdecydowaliśmy, że podłogówka tylko w: wiatrołapie, łazienkach i kuchni. Mam niestety kruchutkie naczynka (nie talerze tylko krwionośne) i nie chcę ich dodatkowo przeciążać.
Pablitoo jaki masz kocioł gazowy?

Dobrusiak
13-11-2009, 15:55
Pochwalę się niewielkim zmianami na budowie (z góry przepraszam za bałagan):
http://picasaweb.google.pl/samochodowy.kredyt/DropBox?feat=directlink
jak będę miała chwilę to zrobię jeszcze zdjątka zabudowanego poddasza (chociaż cały czas "się robi"

pablitoo
13-11-2009, 18:57
Pablitoo jaki masz kocioł gazowy?

Vitodens 200 Viessmanna .

EwaWoj
13-11-2009, 20:22
u mnie tam gdzie kafla to podłogówka i grzejniki a gdzie panel i deska to tylko grzejniki w salonie dodatkowo będzie kominek (bez płaszcza wodnego) :D i w taki sposób mam zrobioną górę i dół

A po co grzejniki w pomieszczeniach gdzie podłogówka ? bałam się, że sama podłogówka nie da tyle ciepła co ja lubię :wink: :D

EwaWoj
13-11-2009, 20:25
Dobrusiu ciekawe rozwiązania w twoim Orionku a drzwi wejściowe fantastyczne :lol: jak będziesz miała więcej zdjęć góry to czekamy :wink:

dankaf
13-11-2009, 22:38
Dobrusiu,nareszcie zdjęcia :wink: gratuluję.........piękny dom!!!!!
Wstaw zdjęcie okien z bliska :wink:

pablitoo
14-11-2009, 08:02
u mnie tam gdzie kafla to podłogówka i grzejniki a gdzie panel i deska to tylko grzejniki w salonie dodatkowo będzie kominek (bez płaszcza wodnego) :D i w taki sposób mam zrobioną górę i dół

A po co grzejniki w pomieszczeniach gdzie podłogówka ? bałam się, że sama podłogówka nie da tyle ciepła co ja lubię :wink: :D

Oj dałaby dała :D - no oczywiście wszystko zależy od projektu podłogówki .

pablitoo
14-11-2009, 08:15
Pochwalę się niewielkim zmianami na budowie (z góry przepraszam za bałagan):
http://picasaweb.google.pl/samochodowy.kredyt/DropBox?feat=directlink
jak będę miała chwilę to zrobię jeszcze zdjątka zabudowanego poddasza (chociaż cały czas "się robi"

Piękny domek - gratulacje - bardzo ciekawie wygląda podwójna brama w garażu .

:D

justa*
14-11-2009, 10:40
Dobrusiu poszerzyliście garaż, żeby zmieścić tam dwie bramy, czy gabaryty bez zmian?

pablitoo
14-11-2009, 12:42
Dobre pytanie - sam jestem ciekaw ?

pablitoo
14-11-2009, 13:03
A tak w temacie mycia okien :D
- ponieważ korzystając z pięknej soboty - jesteśmy właśnie w trakcie / żona / :D - okna bez i z szprosami - dla niezdecydowanych , nie mogących dokonać wyboru :lol:

http://images49.fotosik.pl/226/0cbbc9f4089bb110med.jpg

http://images49.fotosik.pl/226/1f8a1850eb105410med.jpg

justa*
14-11-2009, 16:00
Co do szprosów, to ja nie mam i tak podoba mi się najbardziej. Ale Twoje okna bez szprosów są bee, chałupka jakaś taka goła, zakładaj je prędko!!! :wink:
Twoje okna w wykuszach są tak nisko, że nie dziwię się, że żonka nie narzeka na problemy z myciem. Wydaje się, że parapety macie na wysokości kolana.

pablitoo
14-11-2009, 16:17
Już założyłem .
- okna w wykuszach od strony wnętrza budynku / parapety / mamy na wysokości 40cm od poziomu podłogi - takoż trochę poniżej kolan :lol: - ale za to ich wysokość to trochę ponad 180cm ... - jest co myć .

:D

Dobrusiak
14-11-2009, 16:42
Dobrusiu poszerzyliście garaż, żeby zmieścić tam dwie bramy, czy gabaryty bez zmian?

Szerokość garażu bez zmian (mamy działkę na styk). Boczne ścianki są zmniejszone by zmieścił się słupek w środku. Wymiary 2,5x 2,25 . Robiliśmy pod wymiar Normsthalowskiej bramy.

A co do mycia okien uważny obserwator zauważy na jednym ze zdjęć mojego tatusia pucującego okno w kotłowni :lol: :lol: :lol:

Pablitoo faktycznie Twój domek bez szprosów wygląda hmmm -jakby mu czegoś brakowało. Ale jest i tak przepiękny. A jeśli mogę jeszcze dopytać to jakie macie parapety w środku domu?

EwaWoj
14-11-2009, 17:31
Pablitoo przyłączam się do dziewczyn u ciebie okna tylko ze szprosami :wink: idealnie one pasują :D

pablitoo
14-11-2009, 17:55
(...)A jeśli mogę jeszcze dopytać to jakie macie parapety w środku domu?

W kuchni - z płytek którymi wyłożyłem ściany :

http://images40.fotosik.pl/222/0cc623492f114677med.jpg

Pozostałe parapety we wnętrzu mam z granitu :

salon -

http://images49.fotosik.pl/227/339fd9d05f177a12med.jpg

wykusz -

http://images41.fotosik.pl/222/664100323cd0c8b9med.jpg

- granit - multikolor red .

EwaWoj
14-11-2009, 18:01
ja jeszcze nie mam parapetów :( ale planuję drewniane

pablitoo
14-11-2009, 18:13
ja jeszcze nie mam parapetów :( ale planuję drewniane

Mój serdeczny przyjaciel ma parapety wewnętrzne wykonane z jesionu - bejcowanego prawie na czarno - są naprawdę przepiękne - drewniane parapety też mi się podobały - jednak w naszym przypadku - zwyciężył granit :D

justa*
14-11-2009, 20:27
A ja mam łaciate z trawertynu :wink:
http://images47.fotosik.pl/128/dc33925ccc101744med.jpg (http://www.fotosik.pl)[/img]

Nasze okna w wykuszach też zaczynają się poniżej kolan. Nie wiem dokładnie jak nisko, ale tak sobie myślę, że trzeba na parapety jakieś poduch uszyć, bo dobrze się tam siedzi :D

Kasiatomek
15-11-2009, 01:10
witam troche mnie tu nie bylo ,ale praca po powrocie do domu szkolenie i tak jakos nie ma czasu nawet do kompa usiasc.My w tym roku juz zakonczylismy na stropie. I teraz czekamy na wiosne zeby ruszyc cala para dalej.W tym roku jeszcze tylko teren chcemy obsypac do konca zeby juz na wiosne mozna bylo jakies krzaki :D pozadzic

pablitoo
15-11-2009, 09:35
Dobrusiu poszerzyliście garaż, żeby zmieścić tam dwie bramy, czy gabaryty bez zmian?

Szerokość garażu bez zmian (mamy działkę na styk). Boczne ścianki są zmniejszone by zmieścił się słupek w środku. Wymiary 2,5x 2,25 . Robiliśmy pod wymiar Normsthalowskiej bramy.(...)

Tak też myślałem - ciekawie jak Ci się będzie korzystało z podwójnej bramy :D
A jak kosztowo to wyglądało w stosunku do jednej pojedynczej ?? - tak z ciekawości pytam ...
Jak ja kupowałem moją pojedynczą bramę to dwie podwójne były o wiele droższe - koszt dodatkowego napędu Hormanna był bardzo duży ...

Dobrusiak
15-11-2009, 10:17
Wyszło drożej o ok. 1000 zł w stosunku do pojedynczej. Wiadomo, że są plusy i minusy takiej bramy podwójnej. Minus - jak ktoś jest gorszym kierowcą to ponoć jest trudniej z wjazdem (ale ja nie mam takich problemów :lol: -wszędzie się wcisnę) a kolega który jest "znawcą" tematyki bram garażowych bo pracował kiedyś w Wiśniowskim a teraz w Normsthalu powiedział, że bramy pojedyncze są dużo lepsze, ponieważ na przestrzeni lat nie psują się tak jak podwójne. Podwójna brama ma takie same napędy jak pojedyncza a obciążenie jest jednak dużo większe. Zresztą chłopaki którzy montowali bramę potwierdzili to i powiedzieli że jak przychodzą do nich ludzie na etapie projektu to zawsze doradzają zmianę na 2.
Pablitoo bramy Hormanna były poza naszym zasięgiem finansowym. Zrobili mi wycenę na 2 bramy w wersji podstawowej na kwotę ponad 9 tys.

pablitoo
15-11-2009, 10:58
(...) Podwójna brama ma takie same napędy jak pojedyncza a obciążenie jest jednak dużo większe. Zresztą chłopaki którzy montowali bramę potwierdzili to i powiedzieli że jak przychodzą do nich ludzie na etapie projektu to zawsze doradzają zmianę na 2.
Pablitoo bramy Hormanna były poza naszym zasięgiem finansowym. Zrobili mi wycenę na 2 bramy w wersji podstawowej na kwotę ponad 9 tys.

W Hormanie jest inaczej - dla bram do 2,5m stosuje się napędy ProMatic , a dla bram 5m lub więcej stosuje się napęd SupraMatic - o wiele mocniejszy i wyposażony w więcej funkcji .
Jednak nawet pomimo tego zakup dwóch napędów ProMatic to był o wiele większy koszt niż jednego SupraMatic plus jeszcze dodatkowy koszt związany z całym mechanizmem zwijającym , prowadnicami , etc ... - suma sumarum koszt dwóch bram 2,5m był o wiele większy niż jednej dużej pięciometrowej .

wieskolek
15-11-2009, 13:40
Pablitoo bramy Hormanna były poza naszym zasięgiem finansowym

Myślałem, że Normstahl jest zawsze droższy od Hormanna....

Pozdr
Wes

pablitoo
15-11-2009, 14:18
Pablitoo bramy Hormanna były poza naszym zasięgiem finansowym

Myślałem, że Normstahl jest zawsze droższy od Hormanna....

Pozdr
Wes

Niestety nie :-?

EwaWoj
15-11-2009, 17:01
nas zakup bramy czeka na wiosnę :-? także mamy jeszcze troszkę czasu na zastanowienie się jąką chcemy bo pomysów było dużo :lol: