PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Dobrusiak
16-11-2009, 10:06
Hihihi, szukam ci ja sobie dzisiaj na allegro drzwi antywłamaniowych do garażu, "paczę" i widzę nasze obstrupiałe mury wraz z pięknym drzwiami :))) (jak strasznie nie pasują te drzwi do całości)
Jakby ktoś chciał zobaczyć drzwi w całej okazałości to proszę
http://www.allegro.pl/item804571390_drzwi_drewniane_antywlamaniowe.html

dankaf
16-11-2009, 11:54
Hihihi, szukam ci ja sobie dzisiaj na allegro drzwi antywłamaniowych do garażu, "paczę" i widzę nasze obstrupiałe mury wraz z pięknym drzwiami :))) (jak strasznie nie pasują te drzwi do całości)
Jakby ktoś chciał zobaczyć drzwi w całej okazałości to proszę
http://www.allegro.pl/item804571390_drzwi_drewniane_antywlamaniowe.html
piękne :D
własnie u nich zamawiałaś?

groomek
16-11-2009, 12:44
Tak sobie teraz siedze i analizuje instalacje elektryczną Orionka gdyż mam zamiar sam położyć przewody i mam takie przemyślenia, które chyba już zostały przez innych zweryfikowane więc prosze o opienie:
- projektant zaprojektował rozdzielnice PODTYNKOWĄ T1 w wiatrołapie na ściance działowej o grubości 12 cm?! Troche tak nie bardzo jak dla mnie?
Czy zrobiliście tak jak w projekcie?
- jakie montowaliście przewody elektryczne: Czy takie jak przewidziaono czyli YDYp 300/500V czy raczej YDYp 450/750V

pablitoo
16-11-2009, 13:42
Tak sobie teraz siedze i analizuje instalacje elektryczną Orionka gdyż mam zamiar sam położyć przewody i mam takie przemyślenia, które chyba już zostały przez innych zweryfikowane więc prosze o opienie:
- projektant zaprojektował rozdzielnice PODTYNKOWĄ T1 w wiatrołapie na ściance działowej o grubości 12 cm?! Troche tak nie bardzo jak dla mnie?

:lol:



Czy zrobiliście tak jak w projekcie?

Nie .


- jakie montowaliście przewody elektryczne: Czy takie jak przewidziaono czyli YDYp 300/500V czy raczej YDYp 450/750V

Ja YDYpż 450/750V - ale szczerze powiedziawszy przy jakości izolacji teraz stosowanej to nie ma znaczenia czy taki czy ten o teoretycznie mniejszym napięciu ...

MaroK
16-11-2009, 13:48
Witamy serdecznie,
Dawno nas nie było, ale czytamy na bieżąco :)
U nas troszkę się już zdążyło zmienić, bo w tym tyg kończymy już gipsy (pozostała tylko obróbka przy drzwiach i szlifowanie) oraz mamy wstawione drzwi wejściowe i boczne do kotłowni - w wolnej chwili zrobię zdjęcia to się pochwalimy :) Tak więc tymi robotami chyba zakończymy ten rok budowlano-wykończeniowy i zaczniemy powolutku sezon grzewczy, by móc się pobawić czymś wewnątrz, jakimś kafelkowaniem itp. :) Ogrzewanie uruchomiliśmy już tydzień temu, więc jak na razie wszystko działa. Ogrzewanie mamy na gaz.

Będziemy mieli teraz czas na zastanowienie się nad tapetami, farbami, kafelkami itd.
Jeśli chodzi o wykusz w salonie to zdecydowaliśmy, że zabudujemy go i zrobimy tam siedzisko, takie z poduchami, do poczytania i posiedzenia sobie w innym miejscu niż na kanapie ;)

Pozdrawiamy serdecznie!

Dobrusiak
16-11-2009, 14:47
Hihihi, szukam ci ja sobie dzisiaj na allegro drzwi antywłamaniowych do garażu, "paczę" i widzę nasze obstrupiałe mury wraz z pięknym drzwiami :))) (jak strasznie nie pasują te drzwi do całości)
Jakby ktoś chciał zobaczyć drzwi w całej okazałości to proszę
http://www.allegro.pl/item804571390_drzwi_drewniane_antywlamaniowe.html
piękne :D
własnie u nich zamawiałaś?

Tak zamawiałam dokładnie u nich i to zresztą dokładnie są MOJE drzwi. Nawet nie wiem, kiedy gościu zrobił zdjęcie. Straszny wstyd, że te ściany są takie obstrupiałe. Ale cóż - prawie nikt nie wie, że to moje :)

groomek
16-11-2009, 20:50
Hihihi, szukam ci ja sobie dzisiaj na allegro drzwi antywłamaniowych do garażu, "paczę" i widzę nasze obstrupiałe mury wraz z pięknym drzwiami :))) (jak strasznie nie pasują te drzwi do całości)
Jakby ktoś chciał zobaczyć drzwi w całej okazałości to proszę
http://www.allegro.pl/item804571390_drzwi_drewniane_antywlamaniowe.html
piękne :D
własnie u nich zamawiałaś?

Tak zamawiałam dokładnie u nich i to zresztą dokładnie są MOJE drzwi. Nawet nie wiem, kiedy gościu zrobił zdjęcie. Straszny wstyd, że te ściany są takie obstrupiałe. Ale cóż - prawie nikt nie wie, że to moje :)

My już wiemy ale nikomu nie powiemy - słowo harcerza! ;)

18-11-2009, 10:40
Pochwalę się niewielkim zmianami na budowie (z góry przepraszam za bałagan):
http://picasaweb.google.pl/samochodowy.kredyt/DropBox?feat=directlink
jak będę miała chwilę to zrobię jeszcze zdjątka zabudowanego poddasza (chociaż cały czas "się robi"

Witaj,

No super domek! Zuważyłem coś co ja również będę robił (100%) tzn. garaż dzielony dwoma bramami wjazdowymi, a nie jedną dużą. No wygląda to super!!!! Co prawda ja jeszcze powiększyłem (poszerzyłem) garaż....
Napisz proszę jak z praktycznego względu się to sprawuje!

Dobrusiak
18-11-2009, 10:48
Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia jak to się w praktyce sprawdza, ponieważ jeszcze nie korzystamy z bramy natomiast wydaje mi się, ze nie ma większych różnic między wjazdem przy bramie jedno czy dwustanowiskowej - oczywiście oprócz tego, że nie zaparkujesz na środku garażu :lol: :lol: Nam też marzyło się powiększenie garażu, ale niestety działkę mamy na "styk" i nawet o 10 cm by się nie dało.
W domu rodzinnym mam garaż malusieńki (pasażer musi wysiąść przed wjazdem, bo nie wysiądzie) - przyzwyczaiłam się do tego sposobu parkowania więc w Orionie będzie i tak lepiej :)

18-11-2009, 11:37
Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia jak to się w praktyce sprawdza, ponieważ jeszcze nie korzystamy z bramy natomiast wydaje mi się, ze nie ma większych różnic między wjazdem przy bramie jedno czy dwustanowiskowej - oczywiście oprócz tego, że nie zaparkujesz na środku garażu :lol: :lol: Nam też marzyło się powiększenie garażu, ale niestety działkę mamy na "styk" i nawet o 10 cm by się nie dało.
W domu rodzinnym mam garaż malusieńki (pasażer musi wysiąść przed wjazdem, bo nie wysiądzie) - przyzwyczaiłam się do tego sposobu parkowania więc w Orionie będzie i tak lepiej :)

Dziękuję za odpowiedź!
W każdym bądź razie jak dla mine wygląda to o niebo lepiej niż jedna duża brama...
Miłej środy wszystkim!!

EwaWoj
19-11-2009, 08:37
ja natomiast mam w planach jedną duuużą bramę :lol: jeszcze pozostaje tylko wybór firmy ale tym będę się zajmować dopiero na wiosnę :wink:

19-11-2009, 09:41
ja natomiast mam w planach jedną duuużą bramę :lol: jeszcze pozostaje tylko wybór firmy ale tym będę się zajmować dopiero na wiosnę :wink:

Oczywiście (o czym zapomniałem wspomnieć) to tylko sprawa gustu i własnego pomysłu na użytkowanie!!! :D

team leader
19-11-2009, 12:36
Witam szanownych Orionowiczow :lol:

Pojawil sie maly dylemat, u mnie na budowie, mianowicie jak macie rozwiazane oswietnenie strychu??? Tzn. jesli takowy posiadacie. U mnie skosy sa dosc ostre, takze mysle o systemie halogenowo-linkowym...troche googlowalem w temacie ale brak inspiracji ciagle mi doskwiera :oops:

Moze jakies zdjecia??? :wink:

Milego dnia.

pablitoo
19-11-2009, 13:09
U nas na strychu lampy typu plafon - ponieważ strych mamy podzielony na dwa pomieszczenia - więc dwa plafoniki :D
Włącznik światła do pierwszego pomieszczenia na strychu znajduje się na ścianie przy rozkładanych schodach w halu na poddaszu , włącznik światła do drugiego pomieszczenia na strychu znajduje się już na ściance w nim samym .

http://images39.fotosik.pl/225/873427f8a0e22efcmed.jpg

http://images50.fotosik.pl/229/bd28a32819b6cb0dmed.jpg

PS.
Już dwa lata mijają jak mieszkamy a ja nadal nie mogę się zebrać w sobie i pomalować finalnie ścian i sufitu na strychu ... - ekhhh - :oops:
- ale teraz może się zmobilizuje .

team leader
19-11-2009, 15:06
[quote="pablitoo"]U nas na strychu lampy typu plafon - ponieważ strych mamy podzielony na dwa pomieszczenia - więc dwa plafoniki :D
Włącznik światła do pierwszego pomieszczenia na strychu znajduje się na ścianie przy rozkładanych schodach w halu na poddaszu , włącznik światła do drugiego pomieszczenia na strychu znajduje się już na ściance w nim samym .

Po publikacja zdjec to chyba bedziesz mial ekstra motywacje :D

Dzieki wielkie :D

duni
19-11-2009, 17:21
Witam wszystkich zagorzałych zwolenników domu Orion. Doceniam bardzo wasze wskazówki a w szczególności chciałem podziękować koledze Pablitoo za cenne rady i zaangażowanie na tym forum. Czekam obecnie na pozwolenie na budowę swojego Oriona i mam nadzieję, że stane się częścią tego forum. Pozdrawiam :D

team leader
19-11-2009, 17:26
Witam wszystkich zagorzałych zwolenników domu Orion. Doceniam bardzo wasze wskazówki a w szczególności chciałem podziękować koledze Pablitoo za cenne rady i zaangażowanie na tym forum. Czekam obecnie na pozwolenie na budowę swojego Oriona i mam nadzieję, że stane się częścią tego forum. Pozdrawiam :D

Cze Duni,

Czuj sie jak u siebie w domu :D (Orionie)

Milego dnia

EwaWoj
19-11-2009, 20:05
wreszcie mam posadzki na dole :D i też pochwalę się fotkami :wink: :D jeszcze trochę pracy przed nami ale co tam już nie chodzę po chudziaku :wink:
http://picasaweb.google.pl/ewawoj00/PosadzkiDo?feat=directlink

pablitoo
19-11-2009, 20:29
wreszcie mam posadzki na dole :D i też pochwalę się fotkami :wink: :D jeszcze trochę pracy przed nami ale co tam już nie chodzę po chudziaku :wink:
http://picasaweb.google.pl/ewawoj00/PosadzkiDo?feat=directlink

Ho ho ho - płaskie jak stół bilardowy - piękne - gratulacje - ekipa przyłożyła się nieźle do pracy jak widać - no to teraz tylko wykańczać posadzki i wprowadzać się :D

justa*
19-11-2009, 20:41
Ewa, ale już fajnie dom w środku wygląda :D
Muszę tu napisać, że zastanawiałam się jak te Wasze schody będą się prezentować i jestem mile zaskoczona. Bardzo fajne rozwiązanie i jego dodatkową zaletą jest to, że z wiatrołapu nie widać salonu. Chociaż z drugiej strony......... Jak się nie ma co się lubi........... i dlatego nie wszystkim takie rozwiązanie może się podobać :wink:
Mi bardzo podobają się nasze schody........... co je mam w wyobraźni :wink:


Pablitoo ociepliłeś stryszek do kalenicy? masz tam jakąś wentylację? Też myśleliśmy o takim rozwiązaniu, ale trochę nas znajomy zbił z tropu, bo u niego się to nie sprawdziło. Musiał usunąć część wełny. Poszperałam na forum i nie zalecają takiego rozwiązania przy braku wentylacji. Jak Ty to rozwiązałeś "guru orionkowe" :wink:

EwaWoj
19-11-2009, 20:43
Dzięki Pablitoo :D ekipa rzeczywiście była fantastyczna: szybko i solidnie :D tak teraz to już tylko kafle, meble kuchnne i dół gotowy :wink: :D

EwaWoj
19-11-2009, 20:53
Justa jest super :D wylanie posadzki dopiero pozwala na to żeby zobaczyć faktyczny kształt pomieszczeń. Do tej pory zawsze w nich coś stało i wydawało mi się, że są małe :lol: :wink: a co do schodów to dopiero będą się prezentować jak zostaną w całości wykończone a będą wykończone drewnem :D

pablitoo
20-11-2009, 07:11
(...)

Pablitoo ociepliłeś stryszek do kalenicy? masz tam jakąś wentylację? Też myśleliśmy o takim rozwiązaniu, ale trochę nas znajomy zbił z tropu, bo u niego się to nie sprawdziło. Musiał usunąć część wełny. Poszperałam na forum i nie zalecają takiego rozwiązania przy braku wentylacji.

Połacie dachu mam ocieplone do samej kalenicy , a skosy obrobione płytami k-g też do kalenicy - jak zreszta widać na fotkach .
Odnośnie wentylacji strychu - to rzeczywiście trudny temat - prawidłowo wentylować strychu się ... nie da :lol: - nawet w wypadku wykonania kanału wentylacyjnego na strychu cyrkulacji nie będzie gdyż będzie on miał za małą długość aby wytworzyć odpowiedni ciąg - a robić dla strychu wentylację mechaniczną - jakoś mi się nie uśmiechało ...
Mam na strychu wyłaz dachowy - do inspekcji komina - ten wyłaz traktuję jako "kanał" nawiewno/wywiewny dla wentylacji strychu - zawsze mam go rozszczelniony lub otwarty jak panuje dobra pogoda , ponadto zawsze mam rozszczelnione schody na strych z poddasza - cyrkulacja na strychu jak widać dzięki temu jest dobra - nie mam żadnych problemów z wilgocią na strychu - wręcz przeciwnie - wilgotność tego pomieszczenia jest zawsze kilka procent niższa niż w całym budynku .Już ponad dwa lata , a dokładnie dwa lata użytkowania - żadnych problemów z "mikroklimatem" strychu nie mam - a mierzę sobie wilgotność pomieszczeń w budynku bardzo często - szczególnie w okresie jesienno-zimowym .

:D

pablitoo
20-11-2009, 08:18
Dzięki Pablitoo :D ekipa rzeczywiście była fantastyczna: szybko i solidnie :D tak teraz to już tylko kafle, meble kuchnne i dół gotowy :wink: :D

Wylewki półsuche z mixokreta czy tradycyjne z betoniarki ? - tak z ciekawości pytam ...

EWAiSŁAWEK
20-11-2009, 08:20
Witam!!
Dawno już tutaj nie zaglądałam, ale na budowie troszke się działo i musiałam przypilnować fachowców, żeby dobrze wykonywali swoją prace.
Oto kilka fotek
http://moj.extradom.pl/Galeria/Galeria.aspx?zid=101498

Obecnie mamy już zrobioną na gotowo łazienkę na dole, kotłownie, garaż (mąż musi jeszcze ściany pomalować :)).
Teraz czekamy na pana stolarza, który bedzie robił na szafę wnękową (ta na przeciwko łazienki) i mebelki zrobi do wiatrołapu (jakiś wieszak i szawke na buty)
Cały czas czekamy na schody drewniane i na drzwi na górę do pomieszczeń (bo mamy zamontowane tylko na dole).
A mebelki kuchenne też nam bedzie robił stolarz (ten sam co schody i drzwi) ale bedą dopiero gotowe na przełomie styczeń/luty.

EWAiSŁAWEK
20-11-2009, 08:47
Tamtą stronę którą podałam to chyba nie otworzą się zdjęcia, więc podaje nowe linki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0a4a32f6a1202859.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6a055a23127c8c7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3859c2e8b570451b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/309d3691c1ff3e2b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/43941d6659b4d001.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/958e297e41db3d07.html

EwaWoj
20-11-2009, 17:59
Dzięki Pablitoo :D ekipa rzeczywiście była fantastyczna: szybko i solidnie :D tak teraz to już tylko kafle, meble kuchnne i dół gotowy :wink: :D

Wylewki półsuche z mixokreta czy tradycyjne z betoniarki ? - tak z ciekawości pytam ... z mixokreta :D

pablitoo
20-11-2009, 19:24
Wylewki półsuche z mixokreta czy tradycyjne z betoniarki ? - tak z ciekawości pytam ... z mixokreta :D

To wyjaśnia jakość powierzchni - jak jeszcze zacierane mechanicznie tzw "helikopterem" to już nie mam pytań .

:wink:

EwaWoj
20-11-2009, 19:29
Wylewki półsuche z mixokreta czy tradycyjne z betoniarki ? - tak z ciekawości pytam ... z mixokreta :D

To wyjaśnia jakość powierzchni - jak jeszcze zacierane mechanicznie tzw "helikopterem" to już nie mam pytań .

:wink:[/quote] skąd wiesz :wink: :lol:

justa*
20-11-2009, 21:10
Pablitoo dziękuję za odpowiedź. My też chcieliśmy taki stryszek jak Twój. Niestety nie mamy wyłazu na dach więc i wentylacja była by kiepska, właściwie to żadna. Chyba że w kanał wentylacyjny bym się wkuła. Kolega ocieplił do kalenicy i po roku wchodził na strych, żeby zerwać to ocieplenie, bo wszystko zamokło :-? Nie wiem w czym był dokładnie problem, ale zniechęcił nas i daliśmy sobie na wstrzymanie z tym pomysłem. Może kiedyś.....
A reszta inwestorów jak? Ociepla stryszek, czy nie ociepla? :)

Danusia gdzie się podziewasz? :D

Też mam wylewki z mixokreta, tylko u mnie helikopter nie latał, łatą zasuwali :wink:

pablitoo
20-11-2009, 22:04
Pablitoo dziękuję za odpowiedź. My też chcieliśmy taki stryszek jak Twój. Niestety nie mamy wyłazu na dach więc i wentylacja była by kiepska, właściwie to żadna. (...)

Nie za ma co - zawsze do usług :D

Ale tak na marginesie - nie za bardzo rozumiem przypadek Twojego kolegi - zamoknięcie wełny ocieplającej połacie nijak się ma do braku wentylacji poddasza czy też zbyt dużej wilgoci wewnątrz budynku - przy prawidłowo wykonanej obróbce na warstwę ocieplenia / wełny / przed obróbką płytami k-g daje się jeszcze folię paroszczelną która oddziela wnętrze budynku od wełny - więc wilgoć z wnętrza budynku i brak wentylacji nie mogły mieć wpływu na zamoknięcie wełny - co najwyżej płyt k-g ...
Jeżeli już to zamoknięcie wełny ocieplenia mogła spowodować nieszczelna obróbka połaci / dachówka , blacha / i nieszczelna warstwa paroizolacji lub papy i deskowania ...

:D

justa*
21-11-2009, 09:57
Ale tak na marginesie - nie za bardzo rozumiem przypadek Twojego kolegi - zamoknięcie wełny ocieplającej połacie nijak się ma do braku wentylacji poddasza czy też zbyt dużej wilgoci wewnątrz budynku - przy prawidłowo wykonanej obróbce na warstwę ocieplenia / wełny / przed obróbką płytami k-g daje się jeszcze folię paroszczelną która oddziela wnętrze budynku od wełny - więc wilgoć z wnętrza budynku i brak wentylacji nie mogły mieć wpływu na zamoknięcie wełny - co najwyżej płyt k-g ...
Jeżeli już to zamoknięcie wełny ocieplenia mogła spowodować nieszczelna obróbka połaci / dachówka , blacha / i nieszczelna warstwa paroizolacji lub papy i deskowania ...

:D

No właśnie też się nad tym zastanawiam a Ty jeszcze potwierdzasz, że moje wątpliwości to nie wymysł baby, która chce mieć rację :wink:
tylko oni już chwilkę w swoim domu mieszkają, i kiedy my zaczęliśmy budowę to właśnie to rozwiązanie nam odradził i opisał swój przypadek. Ja wtedy byłam laikiem budowlanym :oops: (bo teraz to jestem ho ho..... a jak nie to mam Was :D ) i nie dopytałam o szczegóły bo nie wiedziałam jak prawidłowo wykonać ocieplenie i izolację.
Ale teraz to na pewno go wypytam, tylko dopiero po świętach . Więc wrócimy do tematu po nowym roku, bo pewnie dopiero wtedy będę miała dostęp do internetu :D

Miłej soboty życzę
Jak pogoda u reszty inwestorów? Bo u nas, aż się chce na spacerek wyjść, słonko świeci ani jednej chmurki i +5 stopni :D

dankaf
21-11-2009, 10:22
Miłej soboty życzę
Jak pogoda u reszty inwestorów? Bo u nas, aż się chce na spacerek wyjść, słonko świeci ani jednej chmurki i +5 stopni :D
dziekuję,również :wink:
U nas w wielkopolsce 12 stopni w cieniu,w słoneczku 20 :D


Danusia gdzie się podziewasz?
Jestem,jestem i poczytuję :wink:


bo pewnie dopiero wtedy będę miała dostęp do internetu
tyle czasu wytrzymasz............ bez nas !? :o :lol: :wink:
pozdrawiam

justa*
21-11-2009, 10:59
tyle czasu wytrzymasz............ bez nas !? :o :lol: :wink:
pozdrawiam

Do 19 grudnia jestem na pewno i jak się nie będę rozpisywała to i tak będę podczytawać. A później pewnie zajrzę, co nowego w orionowym wątku słychać, bo przyznam, że ciężko będzie do Was nie zaglądnąć :wink: :D

pablitoo
21-11-2009, 13:04
(...)

Miłej soboty życzę
Jak pogoda u reszty inwestorów? Bo u nas, aż się chce na spacerek wyjść, słonko świeci ani jednej chmurki i +5 stopni :D

U nas też słonko tylko +10 stopni :D

Aktualnie zrobiłem przegląd i konserwację mojego systemu alarmowego - a po południu mycie i konserwacja bramy garażowej :D
- takoż - pracowita sobota ...

justa*
22-11-2009, 09:32
Helołłł......... niedzielnie :D

Pytanie do posiadaczy stołów. Stoją w wykuszowej -orionowej jadalni?
Mieszczą się bez problemu?
Nie przeszkadzają, wystają za bardzo na przejście do salonu?
Jakie mają gabaryty i ile krzeseł przy nich zmieściliście?
No i najważniejsze, proszę mi gabaryty podać, (stołu oczywiście) :wink:

Pomyślicie podłóg nie ma a już się stołem interesuje.
A ja się właśnie zadurzyłam w jednym takim :wink: , tylko teraz muszę wiedzieć jaki duży mogę zmieścić (w tej jadalni oczywiście), co by mojego męża na grubszy wydatek naszykować i zadurzyć go również w tym kawałku drewna :D
Taki mam oto chytry plan 8)

pablitoo
22-11-2009, 10:38
Elllo :D

U nas stół w jadalni 180x90 - do tego klasycznie 8 krzeseł - dodatkowo kupiliśmy jeszcze dwa krzesła więcej aby podczas dużych rodzinnych imprez można było posadzić 10 osób - i delikatnie ścisnąwszy biesiadników 10 osób daje radę :D


Stół mieści się pięknie w wykuszu , nie wystaje w ogóle i nie zasłania przejścia do salonu ...

/ PS. U nas trochę powiększony wykusz w jadalni ... /

waldim1
22-11-2009, 15:39
Jestem zainteresowany budową domu ORION 1.
W związku z tym mam prośbę do osób które wybudowały ten dom w Krośnie lub okolicy (Podkarpacie) o możliwość obejrzenia domu od wewnątrz
Będę wdzięczny :wink:
Mój mail [email protected]

Renata0303
22-11-2009, 18:20
Waldim1 - w Klimkówce stoi taki orionek, jak się jedzie od Sanoka to po prawej stronie go znajdziesz, właściciel uprzejmy, to myślę, że z obejrzeniem nie będzie problemu, (sama też go oglądałam), a mój orion buduje sie w Sanoku, ale to dopiero fundamenty...

waldim1
22-11-2009, 19:26
Dzięki za odpowiedż
Czy ty wprowadzasz jakieś zmiany do projektu po wizycie ?

justa*
23-11-2009, 11:14
Dzięki Pablitoo
Właśnie pamiętam, że ten Twój wykusz to ciut większy. Muszę sobie wymierzyć, czy taki stół jak Wasz zmieści się w naszej jadalni. Mam nadzieję, że tak, bo w razie większej liczby gości będzie gdzie ich posadzić, a planuję dokupić jeszcze dostawki do stołu.

team leader
23-11-2009, 15:32
Nowosc.Orion.Podjazd. Ostania praca na zewnatrz w tym sezonie budowlanym :D

http://img213.imageshack.us/img213/1804/budowa23112009r002.jpg

Milego dnia.

justa*
24-11-2009, 16:23
No ciekawie to sobie wymyśliłeś. Pokaż jak cały dom się prezentuje, nie za dużo tych murków?:)

team leader
24-11-2009, 16:37
No ciekawie to sobie wymyśliłeś. Pokaż jak cały dom się prezentuje, nie za dużo tych murków?:)

Murkow w Orionie sporo...ale nam sie podobaja :D

Juz zamieszczalem zdjecia z obecnego stanu, nic sie nie zmienilo :cry: ,kolor kladziemy na wiosne. W tym roku juz za zimno .

Narazie na zewnatrz przerwa... wchodzimy do srodka, malowanie, glazura na pierwszy rzut :o . Nigdy nie malowalem, moze powiecie ile zajelo Wam malowanie Oriona w srodku lub chociaz poszczegolnych pomieszczen???:oops:



Pozdrawiam

Bart_D
25-11-2009, 09:38
Witam
Jestem właśnie na etapie malowania wnętrza oriona II i tak szczerze mówiąc... końca nie widać.
Każde pomieszczenie najpierw obmiatam z pyłów, oklejam dokładnie wszystkie okna, parapety i podłogi, następnie gruntuje ściany i sufity, po około 2-6 godzinach (w temp około 21st), maluje sufit, następnego dnia jeszcze raz sufit na biało i jak już farba wyschnie (najczęściej w kolejnym dniu) przyklejam taśmę w rogach pomiędzy ścianami a sufitem i maluję ściany... minimum 2 razy (jak ciemny kolor to nawet 3). Jeszcze więcej czasu zajmuje gdy pokój maluje się się w 2 kolorach.
Biorąc pod uwagę że tynków (bez piwnicy) było około 650m2 to nawet po odliczeniu łazienek wyjdzie z 600m2 malowania + około 140m2 sufitów i ścian z rigipsów na poddaszu .... tj. szmat czasu. Dla normalnie pracującego Kowalskiego przy założeniu że pracuje od poniedziałku do piątku w godz 7-15 to pomalowanie oriona popołudniami i w soboty zajmie gdzieś z 3 tygodnie ;) jak się przyłoży.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.

team leader
25-11-2009, 09:49
Witam
Jestem właśnie na etapie malowania wnętrza oriona II i tak szczerze mówiąc... końca nie widać.
Każde pomieszczenie najpierw obmiatam z pyłów, oklejam dokładnie wszystkie okna, parapety i podłogi, następnie gruntuje ściany i sufity, po około 2-6 godzinach (w temp około 21st), maluje sufit, następnego dnia jeszcze raz sufit na biało i jak już farba wyschnie (najczęściej w kolejnym dniu) przyklejam taśmę w rogach pomiędzy ścianami a sufitem i maluję ściany... minimum 2 razy (jak ciemny kolor to nawet 3). Jeszcze więcej czasu zajmuje gdy pokój maluje się się w 2 kolorach.
Biorąc pod uwagę że tynków (bez piwnicy) było około 650m2 to nawet po odliczeniu łazienek wyjdzie z 600m2 malowania + około 140m2 sufitów i ścian z rigipsów na poddaszu .... tj. szmat czasu. Dla normalnie pracującego Kowalskiego przy założeniu że pracuje od poniedziałku do piątku w godz 7-15 to pomalowanie oriona popołudniami i w soboty zajmie gdzieś z 3 tygodnie ;) jak się przyłoży.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Dzieki bardzo za wyczerpujaca odpowiedz :D . To widze , ze niezla harowa nas czeka :o .

Kolega chyba na podobnym etapie co my...kiedy przeprowadzka???

Bart_D
25-11-2009, 11:49
Mam nadzieję że do połowy grudnia uda się nam przeprowadzić.... mamy już kuchnię z wyposażeniem, 1 łazienkę, terakotę na dole, schody.... pozostało nam dokończyć malowanie (które jak wspominałem ciągnie się okrutnie) wstawić drzwi i meble. Jak wiem z doświadczenia to wszystko trwa o połowę dłużej niż się zakłada. Ale życzę Tobie i sobie abyśmy na święta już zamieszkali w Orionkach.
Pozdrawiam

pablitoo
25-11-2009, 11:58
Święta to doskonały okres do "zaokrętowania" się na stałe w Orionkach :D - wiem to doskonale - bo My właśnie jesteśmy z "naboru" świątecznego - tylko z okresu 2007/2008 ... :lol:

pablitoo
25-11-2009, 12:02
Wczoraj przeprowadziłem drugi już , coroczny przegląd naszego kotła c.o. - za pomocą serwisanta rzeczjasna :D - gościu przyjechał , rozebrał kocioł na czynniki pierwsze , złożył , wyregulował , zainkasował dwie i pół stówy i zniknął ...
A kocioł jak pracował - tak pracuje - znaczy sie bezawaryjnie :lol:

- tak jakoś bez przekonania podchodzę do tych corocznych przeglądów ... :-?

team leader
25-11-2009, 12:08
Mam nadzieję że do połowy grudnia uda się nam przeprowadzić.... mamy już kuchnię z wyposażeniem, 1 łazienkę, terakotę na dole, schody.... pozostało nam dokończyć malowanie (które jak wspominałem ciągnie się okrutnie) wstawić drzwi i meble. Jak wiem z doświadczenia to wszystko trwa o połowę dłużej niż się zakłada. Ale życzę Tobie i sobie abyśmy na święta już zamieszkali w Orionkach.
Pozdrawiam

Oooo....to jednak troche dalej jestes, my jeszcze nie mamy podlog ani drzwi, wlasciwie zaczynamy od malowania a potem podlogi. Teraza wlasnie wstawiamy kominek (narazie bez obudowy).

Poza tym , moze to zabrzmi dziwnie....ale nie spieszy nam sie z przeprowadzka :D ,takze realnie myslimy , przyszly rok lato moze jesien 8)

Milego dnia i dziekuje za odpowiedz.

EwaWoj
25-11-2009, 17:58
Mam nadzieję że do połowy grudnia uda się nam przeprowadzić.... mamy już kuchnię z wyposażeniem, 1 łazienkę, terakotę na dole, schody.... pozostało nam dokończyć malowanie (które jak wspominałem ciągnie się okrutnie) wstawić drzwi i meble. Jak wiem z doświadczenia to wszystko trwa o połowę dłużej niż się zakłada. Ale życzę Tobie i sobie abyśmy na święta już zamieszkali w Orionkach.
Pozdrawiam

Oooo....to jednak troche dalej jestes, my jeszcze nie mamy podlog ani drzwi, wlasciwie zaczynamy od malowania a potem podlogi. Teraza wlasnie wstawiamy kominek (narazie bez obudowy).

Poza tym , moze to zabrzmi dziwnie....ale nie spieszy nam sie z przeprowadzka :D ,takze realnie myslimy , przyszly rok lato moze jesien 8)

Milego dnia i dziekuje za odpowiedz. a u mnie czas przeprowadzki wyznaczony na późną wiąsnę :D

Bart_D
26-11-2009, 07:44
My niestety wyjścia nie mamy. Sprzedaliśmy mieszkanie i do 1 stycznia musimy opuścić lokal. W pewnym sensie to się cieszę bo to świetna mobilizacja.
Poza tym dom mamy około 7 km od miejsca obecnego zamieszkania i już mnie męczy to ciągłe latanie od 2 lat w tę i z powrotem.... gdyby syn już mówił to by witał się ze mną: dzień dobry panu zamiast cześć tato ;).

team leader
26-11-2009, 09:24
My niestety wyjścia nie mamy. Sprzedaliśmy mieszkanie i do 1 stycznia musimy opuścić lokal. W pewnym sensie to się cieszę bo to świetna mobilizacja.
Poza tym dom mamy około 7 km od miejsca obecnego zamieszkania i już mnie męczy to ciągłe latanie od 2 lat w tę i z powrotem.... gdyby syn już mówił to by witał się ze mną: dzień dobry panu zamiast cześć tato ;).

A masz moze jakies fotki za swojego Oriona, pochwalisz sie ??? :D

Milego dnia.

PS. to dobrze , ze syn jeszcze nie mowi :o

Bart_D
26-11-2009, 09:45
Jak tylko troszkę posprzątam to obiecuję że zrobię i wrzucę fotki. Te które mam teraz ze względu na widniejący na nich bałagan nie nadają się do publikacji ;)

duni
26-11-2009, 22:34
Nareszcie wymarzone długo oczekiwane pozwolenie na budowę. Teraz to dopiero się zacznie. Muszę znaleźć przez zimę dobrą ekipę budowlaną i jazda Orionie! Fajnie macie, że wasze etapy są już tak zaawansowane :)

Ester
27-11-2009, 08:25
Witaj Duni a gdzie budujesz swojego Orionka?? Czy przewidujesz jakieś zmiany w projekcie?

bikkers
27-11-2009, 08:33
Nareszcie wymarzone długo oczekiwane pozwolenie na budowę. Teraz to dopiero się zacznie. Muszę znaleźć przez zimę dobrą ekipę budowlaną i jazda Orionie! Fajnie macie, że wasze etapy są już tak zaawansowane :)
No to życzę powodzenia. Szykuj portfel, bo teraz faktycznie się zacznie ;) I nie wszyscy są aż tak bardzo zaawansowani, bo ja też dopiero zaczynam.

dankaf
27-11-2009, 08:40
Dzień dobry!!!!!!!!!
Witam wszystkich - starych i nowych :wink:
Czekam na zdjęcia Bart _D
pozdrawiam

tezchceorionka
27-11-2009, 13:15
witam wszystkich, jak zobaczyłem projekt oriona od razu mi się spodobał a jak jeszcze zobaczyłem ile osób buduje ten dom na tym forum to postanowiłem też zacząć budować ale od przyszłej wiosny w trójmieście

mam pytanie- ponieważ jest tu tyle postów że zanim je przeczytam i przeanalizuje to zajmie mi kilka dni - ile was wyniosło wybudowanie takiego domku ? ( tzw. pod klucz) dodam iż chcę go wybudować jak najtaniej i co tylko można wykonam włąsnoręcznie

pozdrawiam wszystkich

pablitoo
27-11-2009, 13:34
Witamy kolejnego Orionowicza :D

- i małe pytanie na początek - jaki Orion ?? I czy II czy III ??

tezchceorionka
27-11-2009, 13:59
orion 1 ale też zastanawiam się nad wersją bez garażu

adammxxx
27-11-2009, 20:58
Witam wszystkich Orionowiczów.Ostatnio sporo nowych inwestorów przybyło,bardzo fajnie bo Orion to super domek. Chcę sie pochwalić że u mnie dzisiaj skończyli kryć dach i jestem bardzo zadowolony że zdążyli przed zimą.Dach pokryty jest dachówką Brasa koloru brązowego, jutro wstawie pare fotek. Pozdrawiam

EwaWoj
28-11-2009, 13:49
Witam wszystkich Orionowiczów.Ostatnio sporo nowych inwestorów przybyło,bardzo fajnie bo Orion to super domek. Chcę sie pochwalić że u mnie dzisiaj skończyli kryć dach i jestem bardzo zadowolony że zdążyli przed zimą.Dach pokryty jest dachówką Brasa koloru brązowego, jutro wstawie pare fotek. Pozdrawiam gratulacje :lol: :lol: :lol: czekamy na fotki :D

adammxxx
28-11-2009, 19:34
O to obiecane fotki http://adammxxx.fotosik.pl/albumy/686471-28.html

duni
28-11-2009, 21:36
Witaj Duni a gdzie budujesz swojego Orionka?? Czy przewidujesz jakieś zmiany w projekcie?


Witaj,

Będę budował w okolicach Międzyzdrojów. A zmiany raczej niewielkie. Poszerzyłem garaż troszeczkę, zlikwidowałem spiżarnie bo kuchnia za mała, pokój nad garażem podzieliłem na suszarnie i garderobę, podniosłem też ściankę kolankową o 50cm. A co do kasy to fakt.... teraz to poleci:(, ale pewno warto:)

Grobert
29-11-2009, 07:37
Witam wszystkich. Oto schody w moim orionie

http://www.marcinslonka.yoyo.pl/images/schody.jpg

Dobrusiak
29-11-2009, 17:00
Nasze drzwi wewnętrzne - w ilości 11 sztuk - całe drewniane / sosnowe - bejcowane na ciemny orzech / wraz z ościeżami i opaskami robione na zamówienie kosztowały 10kpln.
Zamawialiśmy je rok temu - czas wykonania - około 3 miesięcy .

Niektóre z naszych drzwi na fotkach poniżej :) :

http://img220.imageshack.us/img220/5919/11111ai5.jpg

http://img165.imageshack.us/img165/7329/22222ae9.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/5674/33333os6.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/151/44444fj4.jpg


Oczywiście dla zainteresowanych - służę namiarami na stolarza .


Łooo Jezusicku, ile ja się naszukałam żeby znaleźć informację nt drzwi wewnętrznych . Jeśli Pablitoo możesz to daj mi namiar na Twojego stolarza. Ja oczywiście szukam ładnych drzwi wewnętrzych.
A pozostali forumowicze skąd mają swoje drzwi?

dankaf
30-11-2009, 08:19
O to obiecane fotki http://adammxxx.fotosik.pl/albumy/686471-28.html
Adam,gratuluję!Jesteśmy na podobnym etapie.

dankaf
30-11-2009, 08:21
Grobert,bardzo fajniutkie schody :wink:
Widzę,że większośc z nas decyduję się na ceglana ścianę przy schodach.Co masz na podłodze - panele?

orionek
30-11-2009, 10:29
ciekawe rozwiazanie z tymi schodami - u mnie schody murowane wykończone będą drewnem nadal czekam na nie maja być w ciagu 2 tyg. mam nadzieję że do świat zdąrza,
pomału brniemy w malowanie na razie sufit w jadalni i kuchni, łazienka prawie ukończona tylko jeszcze fugi, pomału obsadzamy drzwi chcemy przeprowadzić się za 3 tyg. na razie bez mebli i paneli na podłodze-braki w kasie :( poza tym docieplilismy poddasze poszło 30 rolek wełny i
3 km :o sznurka wrzuciłam kilka zdjeć za parę dni kolejne- pozdrawiam i miłego budowania w te słoneczne dni ( u nas słońce + 12 stopni)
http://izapawel.fotosik.pl/albumy/712622.html

EwaWoj
30-11-2009, 15:20
Orionek to chyba tylko my mamy schody murowane :D jak one u ciebie wyglądają? masz fotki?

team leader
30-11-2009, 15:35
Hej, my tez mamy murowane...tylko jeszcze nie wykonczone :cry:

Pozdrowienia

adammxxx
30-11-2009, 17:11
O to obiecane fotki http://adammxxx.fotosik.pl/albumy/686471-28.html
Adam,gratuluję!Jesteśmy na podobnym etapie.
Dzięki,oby szło tak dalej.Pozdrawiamy

EwaWoj
30-11-2009, 18:38
Hej, my tez mamy murowane...tylko jeszcze nie wykonczone :cry:

Pozdrowienia oj dobrze, że nie jesteśmy sami :wink: :D a moje schodki też nie są jeszcze wykończone :(

dankaf
30-11-2009, 19:27
Hej, my tez mamy murowane...tylko jeszcze nie wykonczone :cry:

Pozdrowienia oj dobrze, że nie jesteśmy sami :wink: :D a moje schodki też nie są jeszcze wykończone :(
ale po nie wykończonych można chodzic :wink: a ja muszę se zbic :lol: :wink:

Grobert
30-11-2009, 19:48
Schody są według mojego pomysłu (no z małymi inspiracjami:-)), wyszły fajnie. Dzięki takiej konstrukcji zyskałem dużo miejsca wokół nich, w przejściu, a oto mi chodziło. Cena dla zainteresowanych: 11000pln. Oczywiście dąb. A na podłodze panele classen lapacho negro - polecam. Trochę widać na nich kurz, ale są ładne. Pozdrawiam wszystkich.

EwaWoj
01-12-2009, 08:04
Schody są według mojego pomysłu (no z małymi inspiracjami:-)), wyszły fajnie. Dzięki takiej konstrukcji zyskałem dużo miejsca wokół nich, w przejściu, a oto mi chodziło. Cena dla zainteresowanych: 11000pln. Oczywiście dąb. A na podłodze panele classen lapacho negro - polecam. Trochę widać na nich kurz, ale są ładne. Pozdrawiam wszystkich. układ schodów mam podobny tzn. usytuowanie "bokiem" do ściany -zyskuje się dzięki temu więcej miejsca :lol: z ta różnicą, że moje są murowane :wink: :D

orionek
01-12-2009, 08:47
ja też mam murowane- dziś stolarz przymierzyłi schody zabiegowe; do świat nie zdaza więc bedę miała schody bez balustrady i oczywiście okazało sie że bejca jest za ciemna i trzeba kupić jaśniejszą a ponizej schody w stanie surowym zdjęcia sprzed posadzek
http://images38.fotosik.pl/166/665bf9919f7225aemed.jpg
http://images48.fotosik.pl/170/92aa565b9a39747dmed.jpg

jutro postaram sie dodać kolejne nowsze zdjecia
Pozdrawiam

pablitoo
01-12-2009, 09:20
Bardzo ciekawe inspiracje - fajne fotki - zwłaszcza prezentujace całkowicie inne rozwiązania od swoich :)
- jak widzę na fotach to chyba niewielu Orionowiczów robi ogrzewanie podłogowe ...

pablitoo
01-12-2009, 09:52
(...) A na podłodze panele classen lapacho negro - polecam. Trochę widać na nich kurz, ale są ładne. Pozdrawiam wszystkich.

Hmmm - Lapacho - piękny materiał - u nas również na podłogach Lapacho - tylko parkiet - jest przepiękny - nadal nam sie bardzo podoba :D

EWAiSŁAWEK
01-12-2009, 11:58
A pozostali forumowicze skąd mają swoje drzwi?

Dobrusiu!
My budujemy Naszego Orionka koło Wrocławia (od strony Oławy), sądze że mamy dobrego stolarza. Narazie zrobił nam drzwi na dole 5 szt. Mamy drzwi sosnowe w okleinie dębowej, a kolor to orange. Za jedne drzwi płaciliśmy 1350 zł.
Teraz czekamy na schody (bede kosztowały 10000 zł) i na drzwi na góre.
nasz stolarz jest z okolic Ostrzeszowa, a oto zdjecie drzwi http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3859c2e8b570451b.html

EwaWoj
01-12-2009, 15:36
a u mnie schody są na tej ścianie: http://lh5.ggpht.com/_3ADBFWFEebA/SxU3sz8Y9nI/AAAAAAAABys/u1fGn5haRZA/s640/DSC00039.JPG

EwaWoj
01-12-2009, 15:43
Bardzo ciekawe inspiracje - fajne fotki - zwłaszcza prezentujace całkowicie inne rozwiązania od swoich :)
- jak widzę na fotach to chyba niewielu Orionowiczów robi ogrzewanie podłogowe ... oj chyba znajdzie się troszkę osób :lol: :wink:

EwaWoj
01-12-2009, 15:45
ale chyba nie znajdzie się nikt kto zabudował jedno przejście do salonu 8)

pablitoo
01-12-2009, 15:58
ale chyba nie znajdzie się nikt kto zabudował jedno przejście do salonu 8)

Chyba tak ...

:wink:

pablitoo
01-12-2009, 15:59
Bardzo ciekawe inspiracje - fajne fotki - zwłaszcza prezentujace całkowicie inne rozwiązania od swoich :)
- jak widzę na fotach to chyba niewielu Orionowiczów robi ogrzewanie podłogowe ... oj chyba znajdzie się troszkę osób :lol: :wink:

No może ... - dla mnie to ósmy cud świata i szczyt komfortu .

:lol:

EWAiSŁAWEK
01-12-2009, 16:49
Mam pytanie do tych co będą robić kuchnie bądź już mają. Jak macie rozwiązany okap nad kuchennka?? W którym macie miejscu?? Ja zastanawiam sie by zrobić w rogu (w tym od wiatrołapu, poniewaz nie mam komórki) . Jak możecie to chętnie obejżę zdjecia.

A mam tez takie pytanie: Ile metrów elewacji wam wyszło? Bo nam wachowiec naliczył 263 metry (mamy poniesioną ściankę kolankową o 2 pustaki) troche to duzo, ale fachowiec tłumaczył sie tym ze brał pod uwage łuki, słupy.

EwaWoj
01-12-2009, 18:32
Mam pytanie do tych co będą robić kuchnie bądź już mają. Jak macie rozwiązany okap nad kuchennka?? W którym macie miejscu?? Ja zastanawiam sie by zrobić w rogu (w tym od wiatrołapu, poniewaz nie mam komórki) . Jak możecie to chętnie obejżę zdjecia.

A mam tez takie pytanie: Ile metrów elewacji wam wyszło? Bo nam wachowiec naliczył 263 metry (mamy poniesioną ściankę kolankową o 2 pustaki) troche to duzo, ale fachowiec tłumaczył sie tym ze brał pod uwage łuki, słupy. co do elewacji to jeszcze nie mam to nie pomogę :( a okap u mnie będzie po drugiej stronie (na ścianie obok wykusza)

Grobert
01-12-2009, 18:35
A mam tez takie pytanie: Ile metrów elewacji wam wyszło? Bo nam wachowiec naliczył 263 metry (mamy poniesioną ściankę kolankową o 2 pustaki) troche to duzo, ale fachowiec tłumaczył sie tym ze brał pod uwage łuki, słupy. U nas elewacji wyszło ponad 300m2 (orion z podwójnym garażem). Pozdrawiam.

pablitoo
01-12-2009, 18:55
(...) co do elewacji to jeszcze nie mam to nie pomogę :( a okap u mnie będzie po drugiej stronie (na ścianie obok wykusza)

Czyli tak jak i u nas :wink:

EWAiSŁAWEK
01-12-2009, 19:07
A ja zapomnialam dodac ze my mamy zabudowe bliźniaczą wiec nam odpoda jedna ściana (jesteśmy złączeni garażami). My i tak tylko zrobilismy ocieplenie i zaciagnelismy siatka, w przyszlym rku mamy zamiar zrobic strukturę.

Grobert
01-12-2009, 19:17
A ja zapomnialam dodac ze my mamy zabudowe bliźniaczą wiec nam odpoda jedna ściana (jesteśmy złączeni garażami). My i tak tylko zrobilismy ocieplenie i zaciagnelismy siatka, w przyszlym rku mamy zamiar zrobic strukturę.To się zgadza, bo ta ściana to około 40m2. Ja bym uwierzył fachowcowi:-)

dankaf
02-12-2009, 07:51
A propo podłogówki.Orientuje się ktoś jaka jest różnica w kosztach (tak w przybliżeniu) miedzy kaloryferkami a podłogówką?Czy ten luxus jest bardzo drogi?

Bart_D
02-12-2009, 08:57
Witam
Mój hydraulik życzył sobie tyle samo za kaloryfer + instalacja co za ogrzewanie podłogowe wraz z kładzeniem styropianu. A dokładnie to jeżeli rezygnowałem z kaloryfera w danym pomieszczeniu na rzecz podłogówki to nic nie musiałem dopłacać. Tak faktycznie to same materiały na podłogówkę chyba kosztują dużo mniej niż kaloryfer.

pablitoo
02-12-2009, 09:35
Witam
Mój hydraulik życzył sobie tyle samo za kaloryfer + instalacja co za ogrzewanie podłogowe wraz z kładzeniem styropianu. A dokładnie to jeżeli rezygnowałem z kaloryfera w danym pomieszczeniu na rzecz podłogówki to nic nie musiałem dopłacać. Tak faktycznie to same materiały na podłogówkę chyba kosztują dużo mniej niż kaloryfer.

Przykładowo :
- pomieszczenie 12m2 / 4x3m / - rozstaw rurek co 20cm - pięć długości czterometrowych rurki na 1 metr - więc na 3m wychodzi 15 długości czterometrowych = 60m bieżących rurki alu-pex .
Biorąc cenę 300zł za 200mb rurki alupex za 60mb płacimy 90zł .
Przy rozstawie rurek w pomieszczeniu co 10cm analogicznie licząc płacimy za rurkę 180zł .
Dodatkowo dla podłogówki należy pod rurkami ułożyć jeszcze ekran z foli - ale to jest koszt ca 50zł dla takiego pomieszczenia .
Jak widać same materiały kosztują ca 140zł lub 230zł - w zależnosci od rozstawu rurek .
Można jeszcze doliczyć spinki do rurek - ale to grosze ...

Dla porównania grzejnik płytowy Purmo 600x1000 V22 / dwurzędowy / kosztuje ca 400 zł plus do tego głowica termostatyczna około 50 zł .

Jakby nie liczyć koszta materiałów to ogrzewanie podłogowe wychodzi taniej ...

PS.
Wszystkie ceny z Allegro .

Dobrusiak
02-12-2009, 15:01
Od dzisiaj mam szambo. Na szczęście troszeczkę się ono zwróciło, ponieważ okazało się przy wykopie, że obok domu mam spore złoża węgla :lol: :lol: Tata, który opala dom węglem ogromnie się ucieszył, bo na oko jest tego sporo ponad tona

http://lh6.ggpht.com/_0KvTX09Hybk/SxZ_-EUns5I/AAAAAAAAArM/PXtW9eJ3S2c/s640/Zdj%C4%99cia-0122.jpg

A poza tym łazienka "się robi", kominek też - więc do przodu

team leader
02-12-2009, 15:34
Hej, my tez mamy murowane...tylko jeszcze nie wykonczone :cry:

Pozdrowienia oj dobrze, że nie jesteśmy sami :wink: :D a moje schodki też nie są jeszcze wykończone :(
ale po nie wykończonych można chodzic :wink: a ja muszę se zbic :lol: :wink:

My tez dlugo mielismy takie zbite :D . Wogole to smiesznie bylo... w pierwszowzorze mialy byc schody drewniane, takze wszyscy fachowcy biegali po drabinie ... po czym jak wiekszosc fachowcow skonczyla dzialalnosc, my doroslismy do decyzji o schodach lanych :D . Takze, co sie nachodzili to ich :D

EwaWoj
02-12-2009, 18:39
Od dzisiaj mam szambo. Na szczęście troszeczkę się ono zwróciło, ponieważ okazało się przy wykopie, że obok domu mam spore złoża węgla :lol: :lol: Tata, który opala dom węglem ogromnie się ucieszył, bo na oko jest tego sporo ponad tona

http://lh6.ggpht.com/_0KvTX09Hybk/SxZ_-EUns5I/AAAAAAAAArM/PXtW9eJ3S2c/s640/Zdj%C4%99cia-0122.jpg

A poza tym łazienka "się robi", kominek też - więc do przodu całkiem pokaźne wydobycie :D piec na węgiel i samowystarczalna możesz być :wink: a jaki robisz kominek?

EwaWoj
02-12-2009, 18:50
Witam
Mój hydraulik życzył sobie tyle samo za kaloryfer + instalacja co za ogrzewanie podłogowe wraz z kładzeniem styropianu. A dokładnie to jeżeli rezygnowałem z kaloryfera w danym pomieszczeniu na rzecz podłogówki to nic nie musiałem dopłacać. Tak faktycznie to same materiały na podłogówkę chyba kosztują dużo mniej niż kaloryfer.

Przykładowo :
- pomieszczenie 12m2 / 4x3m / - rozstaw rurek co 20cm - pięć długości czterometrowych rurki na 1 metr - więc na 3m wychodzi 15 długości czterometrowych = 60m bieżących rurki alu-pex .
Biorąc cenę 300zł za 200mb rurki alupex za 60mb płacimy 90zł .
Przy rozstawie rurek w pomieszczeniu co 10cm analogicznie licząc płacimy za rurkę 180zł .
Dodatkowo dla podłogówki należy pod rurkami ułożyć jeszcze ekran z foli - ale to jest koszt ca 50zł dla takiego pomieszczenia .
Jak widać same materiały kosztują ca 140zł lub 230zł - w zależnosci od rozstawu rurek .
Można jeszcze doliczyć spinki do rurek - ale to grosze ...

Dla porównania grzejnik płytowy Purmo 600x1000 V22 / dwurzędowy / kosztuje ca 400 zł plus do tego głowica termostatyczna około 50 zł .

Jakby nie liczyć koszta materiałów to ogrzewanie podłogowe wychodzi taniej ...

PS.
Wszystkie ceny z Allegro . mam podłogówkę i grzejniki w sumie wyszło prawie 20 tys. :(

Dobrusiak
02-12-2009, 20:00
Kominek robię z płaszczem wodnym. Mam Makroterm 18kW. W przyszłym tygodniu pierwszy rozruch, bo najpierw musi nam hydraulik grzejniki podłączyć. Piec gazowy przywiozą nam w piątek, więc jakoś może się to zepnie w kupę razem.
Piec będę miała Vaillanta też 18kW (dzięki Pablitoo, który ogromnie nam pomógł przy wyborze - jeszcze raz chylę czoła w Twoją stronę i ku Twej wiedzy) :D

dankaf
03-12-2009, 07:15
Chłopaki,ślicznie dziękuję za odpowiedź :D
Bart_D czyli robocizna ta sama.
pablitoo bardzo dokładnie to "zobrazowałeś".dziękuję
muszę zapisac w notesiku :wink:
Zastanawiające jest, dlaczego ludzie nie decydują sią na podłogówkę na całości............skoro ta sama kasa.
Cały czas męczę temat podłogówki w salonie.Niby można kłaśc pod parkiet,panele,ale gęściej :roll:

dankaf
03-12-2009, 07:17
Dobrusiu to taki żarcik !?

dankaf
03-12-2009, 07:23
My tez dlugo mielismy takie zbite :D . Wogole to smiesznie bylo... w pierwszowzorze mialy byc schody drewniane, takze wszyscy fachowcy biegali po drabinie ... po czym jak wiekszosc fachowcow skonczyla dzialalnosc, my doroslismy do decyzji o schodach lanych :D . Takze, co sie nachodzili to ich :D
jeszcze wszystko przede mną :lol: :wink:

pablitoo
03-12-2009, 07:48
(...)
Zastanawiające jest, dlaczego ludzie nie decydują sią na podłogówkę na całości............skoro ta sama kasa.
Cały czas męczę temat podłogówki w salonie.Niby można kłaśc pod parkiet,panele,ale gęściej :roll:

Proste wytłumaczenie - drewno jest dobrym izolatorem ciepła - wymaga dłuższego czasu nagrzewania , poza tym jest trudnym materiałem - bardzo wrażliwym na zmiany temperatury i wilgotności - lubi się rozsychać lub pęcznieć pod wpływem nagrzewania i studzenia , dlatego parkiet lub deski na podłogówkę nie są najlepszym rozwiązaniem - sa materiałem niebezpiecznym - co innego panele lub deski klejone wielowarstwowo - są one bardziej odporne na zmiany temperatury i wilgotności i bardzo stabilne ...
Wszystkich tych wad pozbawiona jest ceramika ...

Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem ogrzewania podłogowego - mam je wszędzie tam gdzie kafle na podłogach , natomiast wszędzie gdzie mam parkiet / egzotyczny - a więc bardziej stabilny od naszego krajowego / mam jednak grzejniki ...

dankaf
03-12-2009, 08:27
deski klejone wielowarstwowo - chodzi Ci o parkiet gotowy?

pablitoo
03-12-2009, 09:11
deski klejone wielowarstwowo - chodzi Ci o parkiet gotowy?

Deski wielowarstwowe to gotowy produkt klejony z cieniutkich deseczek z różnych materiałów :

"W podłogach wielowarstwowych poszczególne warstwy wykonane są z różnych gatunków drewna (warstwa spodnia wykonana jest ze specjalnej sklejki o wysokich parametrach) co pozwala na indywidualną pracę poszczególnych warstw, znacząco zwiększając jej elastyczność.

Podstawową zaletą drewnianych podłóg wielowarstwowych jest możliwość zastosowania ich na instalacji ogrzewania podłogowego.

Wykorzystanie różnorodnych materiałów: klejów, spoiw oraz wysokogatunkowych lakierów wykończeniowych sprawia, że podłoga wielowarstwowa jest elastyczna, prosta w montażu i łatwa w codziennej pielęgnacji. Poszczególne elementy podłogi wielowarstwowej są cienkie (do 15 mm łącznej grubości), co jest istotne w przypadku wykańczania wnętrz – z łatwością można zachować ten sam poziom podłogi bez stosowania dodatkowych wylewek wyrównujących.
Podłoga wykonana w technologii wielowarstwowej nie rozsycha się, a zatem nie powstają szpecące szpary, z których ciężko usnąć kurz i zbierający się brud. "

Bart_D
03-12-2009, 09:17
(...)
Zastanawiające jest, dlaczego ludzie nie decydują sią na podłogówkę na całości............skoro ta sama kasa.
Cały czas męczę temat podłogówki w salonie.Niby można kłaśc pod parkiet,panele,ale gęściej :roll:

Proste wytłumaczenie - drewno jest dobrym izolatorem ciepła - wymaga dłuższego czasu nagrzewania , poza tym jest trudnym materiałem - bardzo wrażliwym na zmiany temperatury i wilgotności - lubi się rozsychać lub pęcznieć pod wpływem nagrzewania i studzenia , dlatego parkiet lub deski na podłogówkę nie są najlepszym rozwiązaniem - sa materiałem niebezpiecznym - co innego panele lub deski klejone wielowarstwowo - są one bardziej odporne na zmiany temperatury i wilgotności i bardzo stabilne ...
Wszystkich tych wad pozbawiona jest ceramika ...

Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem ogrzewania podłogowego - mam je wszędzie tam gdzie kafle na podłogach , natomiast wszędzie gdzie mam parkiet / egzotyczny - a więc bardziej stabilny od naszego krajowego / mam jednak grzejniki ...

Generalnie poza tym co napisał kolega pablitoo to kaloryfery mają to do siebie że szybciej reagują, natomiast podłogówka ma większą bezwładność i od stanu zimnego dużo dłużej się nagrzewa.
Mi osobiście (choć jeszcze nie mieszkam ale już od 1,5 miesiąca opalam) bardziej podoba mi się ogrzewanie podłogowe. Jest bardziej równomierne i stabilne w grzaniu.
Też chciałem jakieś drewno do salonu lecz między innymi ze względu na ceny takich podłóg pod ogrzewanie podłogowe wziąłem płytkę z paradyża imitującą drewno.
http://i37.photobucket.com/albums/e90/bart_d/DSC00522.jpg
A koleżankę dankaf zaskoczę że ja zdecydowałem się na podłogówkę na całym dole łącznie z garażem. Dodatkowo kaloryfery mam tylko w salonie, łazience i w garażu. Oczywiście na górze w pokojach są same kaloryfery.
Przed decyzją wybrałem się (w styczniu) do mojego instalatora który w swoim domu na parterze ma tylko podłogówkę i byłem miło zaskoczony bo w domu cieplutko, a chodząc po podłodze praktycznie nie czuć mocno ciepłej podłogi.
Wada to podobno większe kurzenie się przy podłogówce.

orionek
03-12-2009, 09:45
u mnie podłogówka w łazienkach reszta pomieszczen kaloryferki- wracamy pózno do domu zwykle ok 18 -zanim napalimy rozgrzejemy dom jest 19 -przy kaloryferach jest w domku szybciej ciepło- juz teraz to wiem ponieważ palimy codziennie mimo ze jeszcze nie mieszkamy;

kiedyś obiecałam zdjecie drzwi -jescze nie zawieszone ale w pogotowiu
http://foto1.m.onet.pl/_m/978d951c157a2aea1a7fc79f35779c5d,6,19,0.jpg

pozostałe fotki stan na wczoraj :D
http://foto0.m.onet.pl/_m/5622b0569538147dff31836270e240bc,6,19,0.jpg
http://foto1.m.onet.pl/_m/8ca99f8b8c411e5bf437f3c90c6921e5,6,19,0.jpg
wiecej http://foto.onet.pl/oq0gk,k1se58ssex80

dankaf
03-12-2009, 10:05
deski klejone wielowarstwowo - chodzi Ci o parkiet gotowy?

Deski wielowarstwowe to gotowy produkt klejony z cieniutkich deseczek z różnych materiałów :

"W podłogach wielowarstwowych poszczególne warstwy wykonane są z różnych gatunków drewna (warstwa spodnia wykonana jest ze specjalnej sklejki o wysokich parametrach) co pozwala na indywidualną pracę poszczególnych warstw, znacząco zwiększając jej elastyczność.

Podstawową zaletą drewnianych podłóg wielowarstwowych jest możliwość zastosowania ich na instalacji ogrzewania podłogowego.

Wykorzystanie różnorodnych materiałów: klejów, spoiw oraz wysokogatunkowych lakierów wykończeniowych sprawia, że podłoga wielowarstwowa jest elastyczna, prosta w montażu i łatwa w codziennej pielęgnacji. Poszczególne elementy podłogi wielowarstwowej są cienkie (do 15 mm łącznej grubości), co jest istotne w przypadku wykańczania wnętrz – z łatwością można zachować ten sam poziom podłogi bez stosowania dodatkowych wylewek wyrównujących.
Podłoga wykonana w technologii wielowarstwowej nie rozsycha się, a zatem nie powstają szpecące szpary, z których ciężko usnąć kurz i zbierający się brud. "

czyli TAK :wink:
.......tak sie mówi "gotowy parkiet",drewniane panele czy wielowarstwówka
Myślę o takim,który ma 6 mm warstwy użytkowej,aby w przyszłości można było wycyklinowac

dankaf
03-12-2009, 10:14
Też chciałem jakieś drewno do salonu lecz między innymi ze względu na ceny takich podłóg pod ogrzewanie podłogowe wziąłem płytkę z paradyża imitującą drewno.
http://i37.photobucket.com/albums/e90/bart_d/DSC00522.jpg
Wyszło bardzo ładnie :wink:


A koleżankę dankaf zaskoczę że ja zdecydowałem się na podłogówkę na całym dole łącznie z garażem. Dodatkowo kaloryfery mam tylko w salonie, łazience i w garażu. Oczywiście na górze w pokojach są same kaloryfery.
Przed decyzją wybrałem się (w styczniu) do mojego instalatora który w swoim domu na parterze ma tylko podłogówkę i byłem miło zaskoczony bo w domu cieplutko, a chodząc po podłodze praktycznie nie czuć mocno ciepłej podłogi.
Wada to podobno większe kurzenie się przy podłogówce.
nie, dlaczego!?
bardzo się cieszę na taką wymianę zdań,uwag,spstrzeżeń :wink:

dankaf
03-12-2009, 10:19
u mnie podłogówka w łazienkach reszta pomieszczen kaloryferki- wracamy pózno do domu zwykle ok 18 -zanim napalimy rozgrzejemy dom jest 19 -przy kaloryferach jest w domku szybciej ciepło
dlatego myślę o piecu z zasobnikiem.........niech działa za mnie :wink:

orionek widzę,że już niedługo będziecie wstawiac mebelki.Kuchnia już gotowa.

pablitoo
03-12-2009, 10:32
u mnie podłogówka w łazienkach reszta pomieszczen kaloryferki- wracamy pózno do domu zwykle ok 18 -zanim napalimy rozgrzejemy dom jest 19 -przy kaloryferach jest w domku szybciej ciepło- juz teraz to wiem ponieważ palimy codziennie mimo ze jeszcze nie mieszkamy;(...)

?? - a dlaczego nie zastosowaliście regulatora ze sterownikiem w kotle ?? - przecież to żaden problem sterować kotłem za pomocą sterownika - można wówczas precyzyjnie pustawiać cykle pracy , czasokresy grzania , określoną temperaturę etc ... - wówczas wracając do domku już ciepło na nas czeka :wink:

Ostatnio testowałem u mnie w kotle tryb pracy "wakacyjny" - jest to program z którego korzysta się podczas dłuższych wyjazdów / nieobecności / z domu - ustawia się temperaturę zadaną dla wnętrz / niższą niż normalna podczas użytkowania - bo po co grzać ściany jak nikogo nie ma w domu ... / i czas załączenia i wyłączenia tego trybu - wyjechaliśmy na dłuższy łykend do rodzinki - kocioł przełączył się na tryb oszczędnościowy i tak cały czas pracował - w dniu powrotu o godz 14.00 / tak zaprogramowałem czas wyłączenia trybu wakacyjnego / przełączył się na grzanie z normalną temperatura zadaną i jak wróciliśmy około 17.00 do domu było już cieplutko i przyjemnie :D

pablitoo
03-12-2009, 10:35
dlatego myślę o piecu z zasobnikiem.........niech działa za mnie :wink:



Automatyka :lol: - i to jest to :D

Bart_D
03-12-2009, 10:37
orionek napisał:
u mnie podłogówka w łazienkach reszta pomieszczen kaloryferki- wracamy pózno do domu zwykle ok 18 -zanim napalimy rozgrzejemy dom jest 19 -przy kaloryferach jest w domku szybciej ciepło
I tu jest sedno sprawy... w przypadku pieca bez podajnika np. na drewno myślę że dużo lepiej mieć kaloryfery. Na nagrzanie ogrzewania podłogowego, podłogi idzie dość dużo energii, nie opłaca się jej wystudzać. Ponadto jak już pisałem trwa to stosunkowo długo. Natomiast w przypadku kaloryferów ciepło pojawia się bardzo szybko.
Ja mam piec na ekogroszek więc częste rozpalanie i wygaszanie jest ekonomicznie nierozsądne. Pali się on cały czas (w sezonie) i utrzymuje zadaną temperaturę wewnątrz domu (wadą jest cena dobrego ekogroszku w stosunku do np. drewna, a zaletą wygoda - w tej chwili ładuję nie częściej niż raz w tygodniu a popiół wysypuję raz na 3-4 dni).
Jest mnóstwo rozwiązań lecz niestety praktycznie niema szans wypróbowania na własnym domu różnych pieców i wyboru najodpowiedniejszego ekonomicznie i praktycznie.
Pozostaje nam tylko opieranie się na opinii użytkujących.

orionek
03-12-2009, 10:48
?? - a dlaczego nie zastosowaliście regulatora ze sterownikiem w kotle ?? - przecież to żaden problem sterować kotłem za pomocą sterownika - można wówczas precyzyjnie pustawiać cykle pracy , czasokresy grzania , określoną temperaturę etc ... - wówczas wracając do domku już ciepło na nas czeka :wink:

Ostatnio testowałem u mnie w kotle tryb pracy "wakacyjny" - jest to program z którego korzysta się podczas dłuższych wyjazdów / nieobecności / z domu - ustawia się temperaturę zadaną dla wnętrz / niższą niż normalna podczas użytkowania - bo po co grzać ściany jak nikogo nie ma w domu ... / i czas załączenia i wyłączenia tego trybu - wyjechaliśmy na dłuższy łykend do rodzinki - kocioł przełączył się na tryb oszczędnościowy i tak cały czas pracował - w dniu powrotu o godz 14.00 / tak zaprogramowałem czas wyłączenia trybu wakacyjnego / przełączył się na grzanie z normalną temperatura zadaną i jak wróciliśmy około 17.00 do domu było już cieplutko i przyjemnie :D

niestety nie mamy kotła gazowego tylko zwykły tzw. śmieciuch gdzie palimy wszysko jak leci(śmieci budowlane, miał, węgiel ), inne pozostały w strefie marzeń.....;
dankaf-kuchnia to narazie bedzie składać sie ze zlewu szafki i lodówki i kuchni gazowej wszystko z odzysku czyli z mojego starego mieszkania- nowa w fazie planów i projektów czas realizacji na wiosne moze troszke wczesniej jak sie uda

pablitoo
03-12-2009, 11:25
(...)

niestety nie mamy kotła gazowego tylko zwykły tzw. śmieciuch gdzie palimy wszysko jak leci(śmieci budowlane, miał, węgiel ), inne pozostały w strefie marzeń.....;(...)

No w takim wypadku nic się nie wymyśli - musi być kocioł z automatycznymn podajnikiem / niekoniecznie gazowy / ...

dankaf
03-12-2009, 12:26
A ja przymierzam się do Linga Duo ......wszystko przez Ciebie pablitoo!!!!!! :lol: :wink:.Zasobnik na ekogroszek i pellety,a dodatkowy ruszt na drewno,grubszy węgiel czyli mozna praktycznie wszystkim :wink:
Tylko ta cena........omal się nie przewróciłam 8)

pablitoo
03-12-2009, 12:47
A ja przymierzam się do Linga Duo ......wszystko przez Ciebie pablitoo!!!!!! :lol: :wink:.Zasobnik na ekogroszek i pellety,a dodatkowy ruszt na drewno,grubszy węgiel czyli mozna praktycznie wszystkim :wink:
Tylko ta cena........omal się nie przewróciłam 8)

Dużo ?

dankaf
03-12-2009, 12:57
ok.9 tys. :-?

orionek
03-12-2009, 13:06
jeśli moge wtracić to za piec o jakim pisze dankaf (wydaje mi sie ze chodzi o 3 funkcyjny z zasobnikiem i kilkoma bajerami, których terminologi nie pamiętam-chyba ,że to nie taki :D ) nam powiedzieli 13 tys. :o bez bajerów-11 tys szczeka nam opadła ....... i tak oto mamy to co mamy ...ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co sie ma :D

team leader
03-12-2009, 13:21
ok.9 tys. :-?

nie wiem czy mowisz o 15KW :


http://www.fuego.pl/1148_LING_DUO_15_kW.html


ponoc dobry ten sklep :D

team leader
03-12-2009, 13:25
orionek napisał:
u mnie podłogówka w łazienkach reszta pomieszczen kaloryferki- wracamy pózno do domu zwykle ok 18 -zanim napalimy rozgrzejemy dom jest 19 -przy kaloryferach jest w domku szybciej ciepło
I tu jest sedno sprawy... w przypadku pieca bez podajnika np. na drewno myślę że dużo lepiej mieć kaloryfery. Na nagrzanie ogrzewania podłogowego, podłogi idzie dość dużo energii, nie opłaca się jej wystudzać. Ponadto jak już pisałem trwa to stosunkowo długo. Natomiast w przypadku kaloryferów ciepło pojawia się bardzo szybko.
Ja mam piec na ekogroszek więc częste rozpalanie i wygaszanie jest ekonomicznie nierozsądne. Pali się on cały czas (w sezonie) i utrzymuje zadaną temperaturę wewnątrz domu (wadą jest cena dobrego ekogroszku w stosunku do np. drewna, a zaletą wygoda - w tej chwili ładuję nie częściej niż raz w tygodniu a popiół wysypuję raz na 3-4 dni).
Jest mnóstwo rozwiązań lecz niestety praktycznie niema szans wypróbowania na własnym domu różnych pieców i wyboru najodpowiedniejszego ekonomicznie i praktycznie.
Pozostaje nam tylko opieranie się na opinii użytkujących.

Czesc Bart,

Jaki konkretnie masz piec???

Milego dnia.

pablitoo
03-12-2009, 13:37
ok.9 tys. :-?

łał :o

dankaf
03-12-2009, 18:36
ok.9 tys. :-?

nie wiem czy mowisz o 15KW :


http://www.fuego.pl/1148_LING_DUO_15_kW.html


ponoc dobry ten sklep :D

25 KW kosztuje 8925zł,ale chyba za mocny na nasz domek.
Jakie macie na ten temat zdanie?

dankaf
03-12-2009, 18:39
Czesc Bart,

Jaki konkretnie masz piec???

Milego dnia.
i jakiej mocy? :wink:

dankaf
03-12-2009, 18:39
ok.9 tys. :-?

łał :o
no,właśnie ! :lol: :wink:

adammxxx
03-12-2009, 19:36
Witam.Widze że jest dyskusja o kotłach, tak więc wysyłam linka dla zainteresowanych http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla-5387.html# .Teraz mają niezłe promocje ,a piece są fajne bo mają sonde lambda i zapalarke do groszku.

Kasia i Michał B.
03-12-2009, 20:04
My mamy 28 kw ling combi

pablitoo
03-12-2009, 20:19
My mamy 28 kw ling combi

Nie za dużo ??

Kasia i Michał B.
03-12-2009, 20:47
My mamy 28 kw ling combi

Nie za dużo ??

Raczej nie mielismy wybor miedzy 23kw a 28kw. Nasz wykonawca powiedzial ze ten mniejszy moze nie wystarczyc wiec kupilismy 28kw.

pablitoo
03-12-2009, 22:18
My mamy 28 kw ling combi

Nie za dużo ??

Raczej nie mielismy wybor miedzy 23kw a 28kw. Nasz wykonawca powiedzial ze ten mniejszy moze nie wystarczyc wiec kupilismy 28kw.

Uwierzyliście wykonawcy ? - a przedstawił Wam obliczenia energochłonności budynku ? Wykonał audyt energetyczny i przedstawił zapotrzebowanie energetyczne budynku , poszczególnych pomieszczeń ... ??

Nie chcę podważać tutaj niczyjego zdania - ale - wg obliczeń projektowych zapotrzebowanie naszego Oriona na energię / ogrzewanie budynku / wynosi ca 17kW jak dobrze pamiętam , wskaźnik zapotrzebowania ciepła w odniesieniu do kubatury wynosi ca 27W/m3 - projektowo dobrany jest kocioł o mocy 24kW / z duuuużym zapasem , nawet rzekłbym bardzo dużym / - dobrany jest kocioł gazowy ale to wszystko jedno - moc kotła to moc kotła - nieważne jakiego ...
Projektowe parametry są bardzo przeszacowane , bardzo - ale - projektanci lubują się w przewymiarowaniu kotłów i instalacji - zawsze lepiej jest zaprojektować coś na tzw zapas - żeby potem inwestor nie miał pretensji - tylko nie biorą pod uwagę tego że przewymiarowane kotły są o wiele mniej ekonomiczne - są mniej oszczędne - i potem inwestor ponosi zwiększone koszty ich użytkowania ...
Ponieważ każdy z nas / inwestorów / po swojemu modyfikuje pewne elementy konstrukcyjne budynku / np ocieplenie / powinien zawsze wykonać audyt energetyczny budynku żeby poznać jego faktyczne zapotrzebowanie na energię ...
Nie powinno się wierzyć na słowo nikomu ... - a już najmniej wykonawcy który ma w tym swój interes .

Moje skromne zdanie w temacie - Dobrusia potwierdzi :wink: - mam i użytkuję kocioł kondensacyjny gazowy / Viessmanna / - zakres modulacji mocy kotła to 8-24kW - pomimo wykonanego audytu mojego Orionka nabyłem kocioł z "pewnym" zapasem mocy - ale zależało mi też na dużym komforcie ciepłej wody użytkowej - aktualnie przeprogramowałem sterownik i zmniejszyłem moc mojego kotła do 14kW - i to jeszcze jest za dużo ...

Nie chcę nikomu tutaj nic sugerować - wybór kotła i jego mocy jest indywidualną sprawą każdego - jest to ważny i kosztowny wybór - z reguły już na wiele lat - ale - Irek - jak tu jeszcze zagląda - na pewno potwierdzi moje przemyślenia ...

:D :wink:

pio406
03-12-2009, 22:40
witam ja cały dół mam w podłogówce włącznie z garażem do tego piec 17 kW na ekogroszek, w trakcie prac jest kominek z płaszczem i solary teraz są mrozy ale i tak jest cieplutko na górze mam tylko łazienkę z podłogówką reszta kaloryfery jak na razie jestem zadowolony

pablitoo
03-12-2009, 22:43
Witam.Widze że jest dyskusja o kotłach, tak więc wysyłam linka dla zainteresowanych http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla-5387.html# .Teraz mają niezłe promocje ,a piece są fajne bo mają sonde lambda i zapalarke do groszku.

Ale zaawansowane sterowanie - bardzo zaawansowana konstrukcja - jeszcze takiego sterowania nie widziałem w zestawieniu z kotłem stałopalnym ...

Bart_D
04-12-2009, 05:56
Czesc Bart,

Jaki konkretnie masz piec???

Milego dnia.

Mam piec z podajnikiem firmy Galmet ECO GT - KWP 25 kW.
Nie będę za mocno zachwalał bo jak wcześniej pisałem trudno mieć doświadczenie kiedy ma się jeden piec.... ale nie kupiłem tak losowo. Oglądałem kilka pieców u różnych znajomych i po przemyśleniach wybrałem taki.
Generalnie na terenie gdzie się buduję nie ma gazu więc w grę wchodziły piece na olej, ekogroszek, i inne typu na drewno, śmieci itd. Generalnie olej jest za drogi. Z drewnem nie chcę się bawić ze względu na to że niestety trzeba takiego pieca doglądać, dokładać i ciężko z precyzyjnym sterowaniem takiego pieca. Pozostał mi z mojego rankingu tylko ekogroszek.
Przestrzegam tylko użytkowników przed wątpliwej jakości paliwem. Jest wielu "biznesmenów" próbujących zarobić na tym interesie. Sprzedają mieszany węgiel (np. jakiś czeski) z pseudo - kalorycznością 26000, a faktyczną 20000. Sam dałem się nabrać i kupiłem na rozruch taki węgiel. Popiół wybierałem raz na 1-2 dni a piec nie mógł wejść na zadane parametry. Teraz na zimę kupiłem ze sprawdzonego źródła za 790zł/t i jest rewelacja.
Niestety nic nie jest za darmo.
Jeszcze ciekawostka która mnie zadziwiła... ostatnio w domu zabrali zasilanie na prawie 9 godzin (dostaje powiadomienie smsem o braku i wznowieniu zasilania). Więc gdy dostałem informację o wznowieniu, ze skrzywioną miną wybrałem się do domu aby rozpalić ponownie piec. Moje zdziwienie było ogromne gdy zobaczyłem że w piecu się pali ogień. Piec trzymał żar przez prawie 9 godzin i po powrocie zasilania wszedł na zadane parametry.
Moc pieca trzeba dobrać indywidualnie lecz nie należy przesadzać z przewymiarowaniem gdyż największą sprawność piec osiąga w swoim górnym zakresie pracy.
Ja mam 25kW. Co prawda mam budynek podpiwniczony i w piwnicy mam 3 kaloryfery i mogłoby się zdawać że to mało ale w piwnicy praktycznie nie ogrzewam.
Ale dosyć bo nudzę...
Pozdrawiam

groomek
04-12-2009, 12:51
jak widze toczy się zarzarta dyskusja odnośnie ogrzewania
Dla mnie też jest to teraz temat na topie bo właśnie kończymy tynki a w przyszłym tygodniu wylewki.
W miedzyczasie musze wybrać i dobrać prametry grzejników. Co polecacie? Myślę o PURMO.
Dodam że ja będę miał podłogówke w zasadzie jedynie w łazienkach i kuchni (bez jadalni) poza tym wszędzie będzie parkiet i kaloryferki. Piec gazowy (jeszcze docelowo nie wybrany) ale na pewno jednofunkcyjny z zasobnikiem ciepła z modulacją, do tego kominek z płaszczem wodnym. Także instalacja wysokotemperaturowa.

Proszę o wasze opienie i doświadczenia. Może ktoś policzył dla takich parametrów rodzaj i wielkość grzejników to bym mógł porownać?

pablitoo
04-12-2009, 12:56
(...)
Dodam że ja będę miał podłogówke w zasadzie jedynie w łazienkach i kuchni (bez jadalni) poza tym wszędzie będzie parkiet i kaloryferki. Piec gazowy (jeszcze docelowo nie wybrany) ale na pewno jednofunkcyjny z zasobnikiem ciepła z modulacją, do tego kominek z płaszczem wodnym. Także instalacja wysokotemperaturowa.

Proszę o wasze opienie i doświadczenia. Może ktoś policzył dla takich parametrów rodzaj i wielkość grzejników to bym mógł porownać?

A dlaczego wysokotemperaturowa :o

pablitoo
04-12-2009, 12:56
jak widze toczy się zarzarta dyskusja odnośnie ogrzewania (...)

Wcale nie zażarta - miła i towarzyska atmosfera podczas dyskusji ... :D

groomek
04-12-2009, 13:29
(...)
Dodam że ja będę miał podłogówke w zasadzie jedynie w łazienkach i kuchni (bez jadalni) poza tym wszędzie będzie parkiet i kaloryferki. Piec gazowy (jeszcze docelowo nie wybrany) ale na pewno jednofunkcyjny z zasobnikiem ciepła z modulacją, do tego kominek z płaszczem wodnym. Także instalacja wysokotemperaturowa.

Proszę o wasze opienie i doświadczenia. Może ktoś policzył dla takich parametrów rodzaj i wielkość grzejników to bym mógł porownać?

A dlaczego wysokotemperaturowa :o

tzn. 80/60

pablitoo
04-12-2009, 13:40
No to niestety ja nie pomogę - u mnie liczyłem do temperatur 55/45 .

PS.
A jak masz zamiar połączyć oba układy wodne - kominka z PW i gazowego kotła ?

groomek
04-12-2009, 14:38
No to niestety ja nie pomogę - u mnie liczyłem do temperatur 55/45 .

PS.
A jak masz zamiar połączyć oba układy wodne - kominka z PW i gazowego kotła ?


Głupio mi ale nie wiem :oops:
Nawet się nad tym nie zastanawiałem wyczodząc z założenia że to sprawa firmy która mi to bedzie robić.
Wiem tylko, że będzie wężownica i naczynie zbiorcze przelewowe ale na pewno nie przy kominku bo tam nie chciałem.
Jutro bede z nimi rozmawiał to porozmawiam o tym

pablitoo
04-12-2009, 14:49
Zapytaj o wymiennik ciepła .

Dobrusiak
04-12-2009, 16:52
Groomek ja naczynie mam na strychu zaraz przy kominie, bo też mam kominek z płaszczem wodnym - Markoterm. Moim zdaniem wizualnie lepiej prezentuje się CTM, ale wychodził ok. 1500 zł więcej więc zrezygnowaliśmy z niego.

Kasia i Michał B.
04-12-2009, 20:58
My mamy 28 kw ling combi

Nie za dużo ??

Raczej nie mielismy wybor miedzy 23kw a 28kw. Nasz wykonawca powiedzial ze ten mniejszy moze nie wystarczyc wiec kupilismy 28kw.

Uwierzyliście wykonawcy ? - a przedstawił Wam obliczenia energochłonności budynku ? Wykonał audyt energetyczny i przedstawił zapotrzebowanie energetyczne budynku , poszczególnych pomieszczeń ... ??

Nie chcę podważać tutaj niczyjego zdania - ale - wg obliczeń projektowych zapotrzebowanie naszego Oriona na energię / ogrzewanie budynku / wynosi ca 17kW jak dobrze pamiętam , wskaźnik zapotrzebowania ciepła w odniesieniu do kubatury wynosi ca 27W/m3 - projektowo dobrany jest kocioł o mocy 24kW / z duuuużym zapasem , nawet rzekłbym bardzo dużym / - dobrany jest kocioł gazowy ale to wszystko jedno - moc kotła to moc kotła - nieważne jakiego ...
Projektowe parametry są bardzo przeszacowane , bardzo - ale - projektanci lubują się w przewymiarowaniu kotłów i instalacji - zawsze lepiej jest zaprojektować coś na tzw zapas - żeby potem inwestor nie miał pretensji - tylko nie biorą pod uwagę tego że przewymiarowane kotły są o wiele mniej ekonomiczne - są mniej oszczędne - i potem inwestor ponosi zwiększone koszty ich użytkowania ...
Ponieważ każdy z nas / inwestorów / po swojemu modyfikuje pewne elementy konstrukcyjne budynku / np ocieplenie / powinien zawsze wykonać audyt energetyczny budynku żeby poznać jego faktyczne zapotrzebowanie na energię ...
Nie powinno się wierzyć na słowo nikomu ... - a już najmniej wykonawcy który ma w tym swój interes .

Moje skromne zdanie w temacie - Dobrusia potwierdzi :wink: - mam i użytkuję kocioł kondensacyjny gazowy / Viessmanna / - zakres modulacji mocy kotła to 8-24kW - pomimo wykonanego audytu mojego Orionka nabyłem kocioł z "pewnym" zapasem mocy - ale zależało mi też na dużym komforcie ciepłej wody użytkowej - aktualnie przeprogramowałem sterownik i zmniejszyłem moc mojego kotła do 14kW - i to jeszcze jest za dużo ...

Nie chcę nikomu tutaj nic sugerować - wybór kotła i jego mocy jest indywidualną sprawą każdego - jest to ważny i kosztowny wybór - z reguły już na wiele lat - ale - Irek - jak tu jeszcze zagląda - na pewno potwierdzi moje przemyślenia ...

:D :wink: Pablito nie mam tak duzej wiedzy jak ty. Tzn. uwierzylismy wykonawcy. Mowil ze 28 kw przy tak duzej ilosci podlogowki i zasobniku na wode 200l.

pablitoo
05-12-2009, 09:01
No ten zasobnik 200l trochę zmienia postać rzeczy - jednak aby w miarę szybko podgrzać taką ilość wody trzeba trochę mocy w kotle ...
A z drugiej strony - nie przesadzajcie z tą wiedzą - znałem dokładnie zapotrzebowanie energetyczne mojego Oriona a i tak kupiłem trochę większy kocioł / a teraz zmniejszam jego moc / ... - człowiek całe życie się uczy :wink:

Cały problem polega na tym :
Zapotrzebowanie energetyczne naszych Orionów zamyka się w przedziale 10-14kW - nie więcej , ale zapotrzebowanie energetyczne na przygotowanie c.w.u - tzw komfort c.w.u to już inna sprawa - tutaj aby szybko i sprawnie podgrzać zasobnik kilkuset litrowy wody potrzeba w krótkim odcinku czasu większej mocy - i tutaj te kilkanaście kilowat nie wystarcza - i teraz kwestia doboru - tzw złoty środek - tak dobrać moc kotła aby zakres modulacji / kotły na paliwo stałe tez posiadają pewien zakres mocy / pokrywał te obydwa potrzebne zakresy mocy - nie przewymiarować zbytnio mocy kotła aby był ekonomiczny na c.o. i nie dobrać za małej mocy coby nie czekać na c.w.u pół godziny ...

:D

grzegorz.ziobro1
05-12-2009, 13:09
pablito mam pytanie jaka dawales grubosc waty na ocieplenie

pablitoo
05-12-2009, 13:14
20cm + 5cm .
Ociepliłem skosy aż do kalenicy , ponadto ociepliłem sufit poddasza - podłoga strychu - 20cm wełny .

ewelina&sylwek
06-12-2009, 20:44
witamy!
Planujemy budowę naszego Oriona na wiosnę przyszłego roku, narazie jesteśmy na etapie nanoszenia zmian do projektu, chcielibyśmy żeby był jak najbardziej funkcjonalny, forum sporo nam pomogło :-) ale gdyby znalazł się ktoś, kto mógłby nam pokazać swój domek w fazie namacalnej to bylibyśmy bardzo wdzięczni! Mieszkamy w centrum polski woj. łódzkie więc prawie wszędzie mamy blisko :-)
pozdrawiamy!!!
E&S

irekmuz
06-12-2009, 22:00
Wczoraj przeprowadziłem drugi już , coroczny przegląd naszego kotła c.o. - za pomocą serwisanta rzeczjasna :D - gościu przyjechał , rozebrał kocioł na czynniki pierwsze , złożył , wyregulował , zainkasował dwie i pół stówy i zniknął ...
A kocioł jak pracował - tak pracuje - znaczy sie bezawaryjnie :lol:

- tak jakoś bez przekonania podchodzę do tych corocznych przeglądów ... :-?
Ok tak się tylko wydaje. Ale jak samochód jezdzi normalnie to i tak co 10000 jedzie się na przegląd i on dalej jezdzi tak samo...

irekmuz
06-12-2009, 22:00
Wczoraj przeprowadziłem drugi już , coroczny przegląd naszego kotła c.o. - za pomocą serwisanta rzeczjasna :D - gościu przyjechał , rozebrał kocioł na czynniki pierwsze , złożył , wyregulował , zainkasował dwie i pół stówy i zniknął ...
A kocioł jak pracował - tak pracuje - znaczy sie bezawaryjnie :lol:

- tak jakoś bez przekonania podchodzę do tych corocznych przeglądów ... :-?
Ok tak się tylko wydaje. Ale jak samochód jezdzi normalnie to i tak co 10000 jedzie się na przegląd i on dalej jezdzi tak samo...

groomek
07-12-2009, 07:45
Słuchajcie
po rozmowie z dwoma niezależnymi hydraulikami kompletnie zgłupiałem co do mocy grzejników. Myslałem że bedzie to bułka z masłem i że po prostu z malutkimi zmianami zamówie według tego co w projekcie a tu zonk.

Obaj hydraulicy mają diametralnie różne opinie i trochę zgłupiałem.

Chodzi o grzejniki
Chcę po prostu zamówić według tego co w projekcie bez większych zmian.
Czy to dobry pomysł? Czy wy też tak zamawialiście?

Moja instalacja CO będzie oparta na piecu gazowym jednofunkcyjnym z zamknietą komorą spalania (nie kondensacyjnym), do tego kominek z płaszczem wodnym. oczywiście ma być wymiennik ciepła, naczynie przelewowe itp. Wszytko o mocy okolo 20KW (w sensie każde z tych urzadzeń)
Podłogówka bedzie w łazienkach i w samej kuchni (bez jedalni). W pozostałych pomieszczeniach grzejniki naścienne.

groomek
07-12-2009, 14:05
Słuchajcie
po rozmowie z dwoma niezależnymi hydraulikami kompletnie zgłupiałem co do mocy grzejników. Myslałem że bedzie to bułka z masłem i że po prostu z malutkimi zmianami zamówie według tego co w projekcie a tu zonk.

Obaj hydraulicy mają diametralnie różne opinie i trochę zgłupiałem.

Chodzi o grzejniki
Chcę po prostu zamówić według tego co w projekcie bez większych zmian.
Czy to dobry pomysł? Czy wy też tak zamawialiście?

Moja instalacja CO będzie oparta na piecu gazowym jednofunkcyjnym z zamknietą komorą spalania (nie kondensacyjnym), do tego kominek z płaszczem wodnym. oczywiście ma być wymiennik ciepła, naczynie przelewowe itp. Wszytko o mocy okolo 20KW (w sensie każde z tych urzadzeń)
Podłogówka bedzie w łazienkach i w samej kuchni (bez jedalni). W pozostałych pomieszczeniach grzejniki naścienne.

PARTER

Salon - CV22 600/1100 - 1880W - (wysokość/długość-moc) - 1 szt.
Salon - CV22 300/800 - 769W - (wysokość/długość-moc) - 1 szt.
Jadalnia - CV11 900/1100 - 1570W - (wysokość/długość-moc) - 1 szt.
Pokój na dole - CV33 900/500 - 1630W - (wysokość/długość-moc) - 1 szt.
Kotłownia - CV11 600/600 - 611W - (wysokość/długość-moc) - 1 szt.
Korytarzyk - CV11 600/600 - 611 W - (wysokość/długość-moc) - 1 szt.
Kuchnia, łazienka, wiatrołap - podłogówka (w łazience - grzejnik łazienkowy naścienny)

PIETRO

Korytarz - CV22 600/1100 - 1880W - (wysokość/długość-moc) - 1 szt.
Pokój od frontu - CV22 600/1100 - 1880W - (wysokość/długość-moc) - 1 szt.
Pokój ogrod lewy - CV22 600/1100 - 1880W - (wysokość/długość-moc) - 1 szt.
Pokój od ogrodu prawy - CV22 600/1100 - 1880W - (wysokość/długość-moc) - 1 szt.
Łazienka - podłogówka + grzejnik łazienkowy naścienny

Tak ajest moja opcja

team leader
08-12-2009, 10:09
Mamy kominek, od razu cieplej sie zrobilo :D

http://img4.imageshack.us/img4/170/kominekp.jpg

pablitoo
08-12-2009, 10:45
Hmmm - to widać - jak patrzę to już mi cieplej :D - można wiedzieć co to za wkład ?

AGNIESZKAK.
08-12-2009, 10:51
Witam,
mam problem w temacie okien dachowych. Nie wiem czy są one źle zamontowane czy mozę są fabrycznie jakieś wadliwe, a mianowicie:
mam okna dachowe firmy Fakro i własnie tą porą roku na szybie na wewnątrznej stronie okna przy ramach jest tak jakby rosa. zimą natomiast od środka na tych szybach jest w rogach okien lód...
Wdomu się ogrzewa i wydaje mi sie że okna były fachowo obsadzone a jednak zima są z nimi problemy...
jak uważacie czym to moze być spowodowane?

team leader
08-12-2009, 10:56
Hmmm - to widać - jak patrzę to już mi cieplej :D - można wiedzieć co to za wkład ?

Spartherm Ambiente Bravo

http://www.spartherm.pl/prod/paleniska/1/39/plaska-szyba/bravo-1000390.html

pablitoo
08-12-2009, 11:38
Witam,
mam problem w temacie okien dachowych. Nie wiem czy są one źle zamontowane czy mozę są fabrycznie jakieś wadliwe, a mianowicie:
mam okna dachowe firmy Fakro i własnie tą porą roku na szybie na wewnątrznej stronie okna przy ramach jest tak jakby rosa. zimą natomiast od środka na tych szybach jest w rogach okien lód...
Wdomu się ogrzewa i wydaje mi sie że okna były fachowo obsadzone a jednak zima są z nimi problemy...
jak uważacie czym to moze być spowodowane?

Kalsyczne problemy spowodowane brakiem wentylacji w pomieszczeniu i/lub sposobem ogrzewania tegoż pomieszczenia .

1 - czy okna posiadają nawiewniki i czy one są otwarte ?
2 - jaki rodzaj wentylacji jest w budynku - jeżeli grawitacyjna to czy jest cyrkulacja powietrza przez to pomieszczenie ?
3 - jaki jest system ogrzewania w tym pomieszczeniu - jeżeli grzejniki to czy pod oknami dachowymi są one zamontowane ?

Jest to poważny problem ponieważ okna drewniane narażone na ciągłą wilgoć bardzo szybko ulegną zniszczeniu ...

AGNIESZKAK.
08-12-2009, 11:58
dzięki za szybką reakcję, tak więc;
głównie problem występuje w górnej łazience naszego orionka.
Nawiewniki w oknach są oczywiście ale na zimę je zamykam
w łazience tej jest kratka wentylacyjna do komina wentylacyjnego prowadzonego jak w orionkach od kotłowni.
a łazienkę i inne pomieszczenia na górze ogrzewam grzejnikami. niektóre zamontowane są tuż pod oknem (w pokojach) i są to spore grzejnik a w łazience nie są pod oknem.
problem występuje zarówno w łazience jak i w innych pomieszczeniach.
ogólnie kwestia wentylacji na górze w naszym domku, mysle że jest rozwiazana poprawnie...
Zgłaszaliśmy problem do przedstawiciela fakro ale on ztwierdził że to nie mozliwe aby okna były wadliwe...

pablitoo
08-12-2009, 12:27
dzięki za szybką reakcję, tak więc;
głównie problem występuje w górnej łazience naszego orionka.
Nawiewniki w oknach są oczywiście ale na zimę je zamykam w łazience tej jest kratka wentylacyjna do komina wentylacyjnego prowadzonego jak w orionkach od kotłowni.

To błąd - jak zamkniesz nawiewniki to do pomieszczeń nie ma skąd dostać się powietrze , jak powietrze nie jest dostarczane to i nie ma co być usuwane - czyli cyrkulacji nie ma ...
Powietrze w pomieszczeniu "stoi" , nie przewiewa pomieszczenia i nie jest usuwana wilgoć która zawsze osadza się na styku zimnego z ciepłym - czyli na szybie i ramie okna - bo one są najzimniejsze bo wystają na zewnątrz i maja kontakt z zimnem z zewnątrz ...



a łazienkę i inne pomieszczenia na górze ogrzewam grzejnikami. niektóre zamontowane są tuż pod oknem (w pokojach) i są to spore grzejnik a w łazience nie są pod oknem.

Grzejniki powinny być bezpośrednio pod oknem - wówczas ciepło z grzejnika konwekcyjnie unosząc się do góry omywa okno ogrzewając je i odparowując wilgoć powstałą na szybie i ramie .


problem występuje zarówno w łazience jak i w innych pomieszczeniach.
ogólnie kwestia wentylacji na górze w naszym domku, mysle że jest rozwiazana poprawnie...
Zgłaszaliśmy problem do przedstawiciela fakro ale on ztwierdził że to nie mozliwe aby okna były wadliwe...

Wszędzie tam gdzie pod oknami sa grzejniki muszą one grzać , nie można ich zakręcać , nawiewniki pootwierać - musi do budynku być doprowadzone powietrze , żeby kanałami wentylacyjnymi mogło byc one usuwane - bo tylko wtedy jest cyrkulacja powietrza .
Dlatego problem głównie masz w łazience bo nie ma pod oknami grzejnika i cyrkulacja powietrza jest zaburzona .
Okna są dobre - to nie jest ich wada .

To sa właśnie główne przykłady niedomagań wentylacji grawitacyjnej zimową porą - gdy okna zamykamy / uszczelniamy budynek / - bo zimno do domu wpada - i do nich trzeba się przyzwyczaić ...

zdenka
08-12-2009, 14:53
Witam wszystkich :)
Od co najmniej 3 tyg. śledzę posty na tym forum, aż wreszcie się odważyłam i sama piszę...
Ponieważ mam 9-ci miesięcznego Szkraba w domu - za którym muszę non-stop wodzić oczami i chodzić :), a tym samym nie dane mi jest wczytać się we wszystko co do tej pory na tym forum naskrobaliście... dlatego postanowiłam poprosić wprost o - POMOC!!!, a mianowicie:
Jesteśmy z mężem na etapie ostatecznego wyboru projektu, gdzie mój mąż mnie – i słusznie zresztą - ponagla z podjęciem decyzji, a ja.... się waham.
Całe życie mieszkamy w bloku i jakoś trudno mi sobie wyobrazić pewne rozwiązania zaproponowane w projekcie, chociażby takie - jak wielkość kuchni.
Stąd też moja prośba - SERDECZNA I OGROMNA - proszę o przesłanie na maila fotek kuchni - bo mnie się wydaje, że jest po prostu mała!!??? I czy rezygnowaliście ze spiżarni? Jak urządzić taka kuchnię?
Aaaa i jeszcze jedno - co ze schodami na gorę - czy nie są "wciśnięte" w kuchnię?
Również w tej kwestii poproszę o fotki.
Z góry dziękuję!!! a oto mój e-mail - [email protected]
pozdrawiam.


P.s. Nie, żebym nie miała gustu w urządzaniu kuchni :lol: - hihi- tylko toczę spór z mężem - bo mu tłumaczę - że na pierwszy rzut oka - jest mała!
P.S. - 2 - Eeeeehhhh - piękne te Wasze orionki :)
P.s. - 3 - I jeszcze coś - nasz chyba nie będzie taki paradny, jak Wasze, ponieważ zamierzamy garaż przerobić na pomieszczenia gospodarcze, kotłownię itp., dlatego też - tej części domu nie będa zdobiły drzwi garażowe, a jedynie okna, więc nie wiem - czy nie popsujemy całego wrażenia????
Czekam na Wasze opinie i podpowiedzi.[/list]

pablitoo
09-12-2009, 08:16
Witaj

Czyli masz podobne dylematy jak i my mieliśmy kilka lat temu jak rozpoczynaliśmy przygodę z Orionem - my też przeprowadziliśmy się z bloku - mieszczuchy całe życie :D / .
- dla nas kuchnia wg projektu była mała - całe życie męczyliśmy sie w kuchni w bloku wymiarów mikroskopijnych - więc teraz w Orionie mamy duuuużą kuchnię :) - zrezygnowaliśmy ze spiżarki i kuchnia zrobiła się taka jak sobie wymarzyliśmy :D
Zamieszczałem już na forum zdjęcia naszej kuchni - cofnij sie wstecz w naszym wątku to je znajdziesz .

AGNIESZKAK.
09-12-2009, 08:55
Witaj zdenka,
Na forum tym odnośnie orionka jest wiele słów zachwytu i uwielbienia do tego projektu. domek ten jest naprawdę fajniusi, miło i wygodnie siew nim mieszka. Dla 4-5 osobowej rodzinki jest w sam raz. My mieszkamy już ponad rok i jest w porządku. Oczywiście było klilka przeróbek i pewnie jeszcze kilka by się przydała ale ....
Odnosnie kuchni: kuchnia jest faktycznie mała. Zależy jaka wielkość cię interesuje. Jak dla mnie mogła by być jeszcze co najmniej 2 metry głębsza. Okno w orginalnych zamierzeniach projektu jest raczej trochę za duże. Ja mam spiżarkę i nie zamieniłabym jej na nic innego. Jest poprostu boska!!! Mam w niej półki do samego sufitu i zapakowałam tam wszystkie garnki, słoiki, miksery i inne art. spożywcze dzięki temu mam dużo miejsca w szafkach i doskonale sieze wszystkim mieszczę:)
Uważam że warto by było w orionku przy budowie pomyśleć o powiększeniu wykusza w jadalni tak aby spokojnie ustawić tam duuuży stół, mysle że będzie lepiej.
Odnośnie schodów: to zależy jakie schody sobie zrobicie. My mamy drewniane i są dość masywne i zajmują sporo miejsca. Faktycznie może ciut wchodzą do kuchni i są jakby w "centrum zainteresowania" domu ale nam akurakt o to chodziło.
Salon jest duży i przestronny. Za to kotłownia - w przypadku ogrzewania gazem - spoko wystarcza. W naszym przypadku mamy ogrzewanie miałem i kotłownia jest przeniesiona do garażu (powiększyliśmy gazraż od tyłu). Na miejscu kotłowni mam pralnię i jest fajnie.
Zdjęcia wyśle na maila. Mam nadzieję zę dużo pomogą.

dankaf
09-12-2009, 09:59
Mamy kominek, od razu cieplej sie zrobilo :D

http://img4.imageshack.us/img4/170/kominekp.jpg
piękny kominek!
Team leader nie moge się połapac w tych twoich pomieszczeniach :lol: :wink:

dankaf
09-12-2009, 10:02
groomek w korytarzu też będzie parkiet?

dankaf
09-12-2009, 10:16
AGNIESZKAK. powiedz jedno,dlaczego Ty wybudowalaś Orionka skoro ma on dla Ciebie tyle wad!?


Na forum tym odnośnie orionka jest wiele słów zachwytu i uwielbienia do tego projektu
oczywiście,że TAK! gdyby tak nie było,wybrałabym inny projekt
ma u mnie mały minus, za wiatrołap


Zdenka a propo spiżarni.Ja ją zlikwidowałam z wielkim bólem,bo lubie przetworki :wink: ,znajdę miejsce na szafkę w garażu.A co do robotów kuchennych,wystarczy szafka w zabudowie do samego sufitu :wink:

team leader
09-12-2009, 11:27
Team leader nie moge się połapac w tych twoich pomieszczeniach :lol: :wink:

...podążaj za białym królikiem a znajdziesz odpowiedz :D

a tak na powaznie, to po pierwsze nasz projekt to odbicie lustrzane i tez czasami sie gubie jak ogladam niektore Wasze zdjecia :o druga sprawa to zrezygnowalismy z gabinetu na dole ....mamy DUUUUUUUUUUUUUUUUZY salon :D

AGNIESZKAK.
09-12-2009, 11:36
[quote="dankaf"]AGNIESZKAK. powiedz jedno,dlaczego Ty wybudowalaś Orionka skoro ma on dla Ciebie tyle wad!?

Byłam młoda, nie doświadczona i nie słuchałam taty:) - żartuje.
Wad wiele nie ma, zależy co kto lubi - ja lubię duuuże kuchnie i jakoś zbytnio nie zwróciłam na to uwagi przy wyborze projektu.Tak też jest dobrze. Zamówiłam sobie nowe mebelki do kuchni i na święta mają być więc pewnie mi się moja kuchnia spodoba...
Mówię tylko o błędach które to JA popełniłam przy budowie...a mozna było ich uniknąć...trzeba czasem słuchać jednak taty:)

Orionek bardzo mi się podoba i nie żałuję:)

AGNIESZKAK.
09-12-2009, 11:40
[
a tak na powaznie, to po pierwsze nasz projekt to odbicie lustrzane i tez czasami sie gubie jak ogladam niektore Wasze zdjecia :o druga sprawa to zrezygnowalismy z gabinetu na dole ....mamy DUUUUUUUUUUUUUUUUZY salon :D[/quote]


My też mamy odbicie lustrzane i jak oglądam orionki innych forumowiczów to też siedziwnie czuję:)
My narazie mamy na dole pokój/gabinet i mamy w nim "bawialnię" dla dzieci. Jak dzieciaki podrosną i wyprowadzą swoje zabawki na górę to też planujemy połączyć ten pokoik z salonem, będzie duuuużo miejsca:))

Dobrusiak
09-12-2009, 12:47
A ja bym w życiu nie zrezygnowała z gabinetu - który tak naprawdę chcę potraktować jako gabineto-gościnny. Wyobraźcie sobie, że przyjeżdżają do Was goście na np. tydzień, siedzicie sobie do późnej nocy w salonie i jak ktoś chce iść spać, to gdzie go położycie? W salonie na kanapie?
Bywam często u znajomych mieszkających ok. 400 km ode mnie. Mieszkają w swoim domu, ale właśnie mają taki duuuuży salon bez takiego gościnnego pokoiku. Jak przyjeżdżamy w piątek ok 24 to chłopaki siedzą i gadają, a ja już zwykle jestem tak padnięta, że chcę iść spać. I paraduję przed nimi w piżamie i wyspać się nie mogę bo oni dyskutują do 5 nad ranem.
Tak więc ten gabinecik jest na wagę złota :)

AGNIESZKAK.
09-12-2009, 13:04
My akurat mamy na górze zagospodarowane pomieszczenia nad garażem na pokój goscinny. Pozatym na górze mamy 3 sypialnie, więc się miescimy. Ale puki co pokoik na dole siebardzo przydaje:))

team leader
09-12-2009, 13:29
A ja bym w życiu nie zrezygnowała z gabinetu - który tak naprawdę chcę potraktować jako gabineto-gościnny. Wyobraźcie sobie, że przyjeżdżają do Was goście na np. tydzień, siedzicie sobie do późnej nocy w salonie i jak ktoś chce iść spać, to gdzie go położycie? W salonie na kanapie?
Bywam często u znajomych mieszkających ok. 400 km ode mnie. Mieszkają w swoim domu, ale właśnie mają taki duuuuży salon bez takiego gościnnego pokoiku. Jak przyjeżdżamy w piątek ok 24 to chłopaki siedzą i gadają, a ja już zwykle jestem tak padnięta, że chcę iść spać. I paraduję przed nimi w piżamie i wyspać się nie mogę bo oni dyskutują do 5 nad ranem.
Tak więc ten gabinecik jest na wagę złota :)

Wiesz co, z tymi goscmi to jednak wyjatkowa sytuacja...jednak na co dzien to Ty mieszkasz w swoim domu. :o

Ja osobiscie jestem zwolennikiem klasycznego podzialu na czesc dzienna(dol) i czesc sypialna (gora) :D A tak na marginesie jesli dwoch samcow zawziecie dyskutuje za sciana to i tak mozesz napotkac problemy z zasnieciem :D

Pozdrowienia i milego dnia.

PS. Moze kiedys wrocimy do koncepcji gabinetu na dole :lol:

Dobrusiak
09-12-2009, 16:20
Oczywiście że na co dzień mieszkamy MY, ale akurat mamy baardzo liczną rodzinę i znajomych rozstrzelonych po całej Polsce, którzy często do nas przyjeżdżają i mam nadzieję, że to się nie zmieni :))
Tak na marginesie mam np. rodzinę w Gdyni i już w lutym trzeba się zapisywać w ich kalendarzyku na miesiące letnie, bo przez 2 miesiące mają non stop gości - jedni przyjeżdżają i witają się w drzwiach z wyjeżdżającymi.
A Ty Team leader z tego co widzę budujesz się również w Gdyni :)

zdenka
09-12-2009, 20:16
Witam!
Na wstępie SEDRECZNE DZIĘKI dla AGNIESZKAK., pablitoo, dankaf za podzielenie się uwagami oraz WSZYSTKIM, którzy podesłali zdjęcia na maila. :D
Wracając jeszcze do tej nieszczęsnej kuchni... - moje wymagania wzięły się stąd, iż aktualnie mam 10-cio metrową, więc jest jak na warunki "wielkiej płyty" jest całkiem spora ;)
A teraz kilka świeżych pomysłów "na orionka":
1. zacznę od gabinetu, który to kosztem - bądź szaf na holu, bądź garażu (jeszcze nie wiem na 100%) - będzie powiększony do rozmiarów - ok. 16 m i... będzie to "kominkowy", z wejściem od str. salonu.
2. salon - będzie tak naprawdę "gościnnym" - z wieeeelkim stołem - na 8-10 osób, kredensikiem itp.,
3. schody - by "nie wchodziły" do kuchni, a jednocześnie by wciąż były "paradą" domu, - przesuniemy do ściany gabinetu (u mnie kominkowego) ;) - bo wejście do tego pomieszczenia - i tak będzie z salonu :)
4. część jadalniana w kuchni - będzie nieco zabudowana - stanie zgrabna, niezbyt szeroka ścianka - mniej więcej w miejscu, gdzie się wznosiły schody ku górze.
5. tym samym powstanie wejście do salonu (u mnie gościnnego) usytuowane mniej więcej na wprost głównego wejścia do domu.
6. góra bzzz zmian... JEDYNIE - obniżymy strop w garażu - by zyskać na funkcjonalności powierzchni znajdującej sie nad nim, a będzie tam garderoba i łazienka - przy gł. sypialni - państwa domu :)

Noooo - to chyba tyle w kwestii mojego NOWEGO pomysłu na oriona, a WY co o tym sądzicie - wszelka krytyka mile widziana - może mi coś wybijecie z głowy, nim popełnię kilka głupot?!

justa*
09-12-2009, 20:28
...trzeba czasem słuchać jednak taty:)

Co prawda, to prawda :wink:
My dzięki namowom taty zdecydowaliśmy się na podwójny garaż. Uwielbiamy go :D

justa*
09-12-2009, 20:33
Zdenka to może jednak inny projekt, który będzie bardziej pasował Waszym wymaganiom? No chyba , że sama bryła domu Was tak urzekła, że ten i żaden inny :D

zdenka
09-12-2009, 20:49
hej justa* :)
Może zacznę od początku - na pierwszy rzut oka jeśli chodzi o wnętrze - rozkład wydawał nam sie IDEALNY, właśnie czegos takiego szukaliśmy, pomieszczenia już niały swoje przeznaczenie - zgodnie z tym co napisalam wcześniej.
Dopiero, jak poprosiłam o szczegółowe wymiary pomieszczeń - właśnie się dopatrzyłam, że kuchnia jest mała, nooo i te schody są tuż obok stołu w jadalni, a że mnie nie dużo trzeba, to zaraz sobie wyobraziłam, jak pije kawę z koleżanką z pracy, która przyjechała mnie odwiedzić - a moje dziecko ( a w przyszłości dzieci - daj Boże :) ) biegają po schodach, bądź siedzą na nich u góry i słuchają ciotczynych rewelacji :) ;)
A poza tym - porównywałam inne podobne - metrażowo projekty pod względem kuchni i... jest taka sama bryndza!
P.s. a jeśli chodzi o bryłę, to DOPIERO jak zobaczyłam realizacje tego projektu - na zdjęciach w necie - to się naprawdę zachwyciłam - fajne macie te orionki :)
A poza tym - wracając do bryły - ma dość klasyczny wygląd, a u mnie klasyka i elegancja - łączą się - taka bryła nie powinna się znudzić :) - a tego sie obawiam najbardziej - żeby po 5-ciu latach nie żałować!
pozdrawiam!
p.s. 2 - AGNIESZKAK. - czy zrealizowałaś swoje plany i zamierzenie odnośnie przebudowy/rozbudowy kuchni? - bo ja właśnie nad takim rozwiązaniem się zastanawiam - czy by nie "wyciągnąć" jej do przodu, ale wtedy cała bryła by na tym ucierpiała. :(
aha - też wzdychałam do Alabastra - to był mój pierwszy typ!!!

Z ostatniej chwili...... znalazłam coś takiego - 2 w 1 :) :) :) Orion i alabaster - ocena należy do Was :) http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/moment/1352

AGNIESZKAK.
09-12-2009, 22:32
hej justa* :)
p.s. 2 - AGNIESZKAK. - czy zrealizowałaś swoje plany i zamierzenie odnośnie przebudowy/rozbudowy kuchni? - bo ja właśnie nad takim rozwiązaniem się zastanawiam - czy by nie "wyciągnąć" jej do przodu, ale wtedy cała bryła by na tym ucierpiała. :(
aha - też wzdychałam do Alabastra - to był mój pierwszy typ!!!

Z ostatniej chwili...... znalazłam coś takiego - 2 w 1 :) :) :) Orion i alabaster - ocena należy do Was :) http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/moment/1352


Kochana, ja nie przebudowałam wkońcu swojej kuchni, gdyż stwierdziłam, że będzie to zbyt kosztowne na tym etapie mojego zycia (mieszkam w orionku od roku). Taniej mi wyszło zamówić sobie meble na wymiar do kuchni(będą na święta) i nowe firanki i zasłonki (poprawiły mi humor i moja kuchnia mam nadzieję, że zacznie mi się podobać.
Postanowiłam oddzielić część kuchenną od jadalni barkiem i zibaczymy jaki będzie efekt.
Wyciągnięcie kuchni orionka zaburza jednak wygląd zewnętrzny całego budynku a przecierz orionek urzekł mnie też wyglądem zewntrznym. Przy tym rozwiązaniu konstrukcja dachu też sie troche rujnuje...
Jeżeli miałabymCi doradzić to jeśli wzdychasz do Alabastra to go budujzamiast orionka. Ogólnie domy te są bardzo do siebie podobne ale alabaster ma ten plus ze kuchnia jest właśnie wyciągnięta do przodu.
Pozatym przy takich zmianach jakie proponujesz w orionku, to już nie będzie ten sam orionek, którego załozeniem jest jednak przestrzenny pokój dzienny z 2 wejściuami i kuchnią otwartą na dom...
ps. mi alabaster też sieszalenie podoba ale za późno go znalazłam

AGNIESZKAK.
09-12-2009, 23:02
ponieważ nie umię wgrać zdjęcia :cry: (może mi ktoś podpowie jak mam to zrobić) wklejam link do mojej kuchnii jadalni a takze rzut na schody...
Meble w kuchni jeszcze stare ze starego domu ale nowe na święta mają dojechać... :D
No to chwalę się...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/360e16c1a2174cf2.html

AGNIESZKAK.
10-12-2009, 07:54
22

dankaf
10-12-2009, 09:45
Orion i alabaster - ocena należy do Was :) http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/moment/1352

Skoro tak,to oceniam!
Mnie się nie podoba.Nie lubię garażu w bryle domu :-?.


znalazłam coś takiego - 2 w 1
Nic nie ma z Orionka........
ani wykuszy,które mnie tak urzekły (wiem jest wysunięta ścianka w jadalni,ale to nie to!)
ani tych pięknych filarów
ani przykrytego tarasu itd........ :wink:

Wiesz co on ma podobnego!?
-pogrubione "ozdobniki" przy cokole
-i zadaszenie przy wejściu
nic wiecej :-?
pozdrawiam

dankaf
10-12-2009, 09:48
AGNIESZKAK.


może mi ktoś podpowie jak mam to zrobić
wstaw adres zdjęcia pomiedzy ..................

dankaf
10-12-2009, 10:08
Agnieszka, masz bardzo ładne schody.
Fakt kuchnia z spiżarnią robi wrażenie ciasnawej,ale nadrabia tym,że jest otwarta.

Mam do Ciebie prośbę,czy mogłabyś wkleic zdjęcia schodów (tak z daleka).Jak one u Ciebie wchodzą na kuchnię?

Ps.Ja też myślę o barku-zabudowie w kuchni :wink:

AGNIESZKAK.
10-12-2009, 10:56
http://images37.fotosik.pl/232/bf4b09ecfbd33104.jpg (http://www.fotosik.pl)

MOJA KUCHNIA :D
JUŻ NIEDŁUGO NOWE MEBELKI DOJADĄ :D

AGNIESZKAK.
10-12-2009, 11:02
A TO NASZE SCHODY :D
KOSZTOWAŁY MAJATEK ALE SĄ :D

http://images35.fotosik.pl/91/3cc7990bebc4b501.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images48.fotosik.pl/236/b10124c45f7754a4.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/233/3e31b655baf732ba.jpg (http://www.fotosik.pl)

JADALNIA:

http://images41.fotosik.pl/232/662dfa583af12f59.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/232/360e16c1a2174cf2.jpg (http://www.fotosik.pl)

team leader
10-12-2009, 11:57
Oczywiście że na co dzień mieszkamy MY, ale akurat mamy baardzo liczną rodzinę i znajomych rozstrzelonych po całej Polsce, którzy często do nas przyjeżdżają i mam nadzieję, że to się nie zmieni :))
Tak na marginesie mam np. rodzinę w Gdyni i już w lutym trzeba się zapisywać w ich kalendarzyku na miesiące letnie, bo przez 2 miesiące mają non stop gości - jedni przyjeżdżają i witają się w drzwiach z wyjeżdżającymi.
A Ty Team leader z tego co widzę budujesz się również w Gdyni :)

...sie buduje, ale narazie kolejek nie mam :D

Milego dnia.

Dobrusiak
10-12-2009, 13:42
Agnieszko a czy możesz zdradzić jaki to był majątek wydany na schody? (nawet na priv), bo w przyszłym tygodniu spotykam się ze stolarzem, a chcę dosyć podobne schody u siebie zrobić i nie wiem, na jaką kwotę się nastawić

pablitoo
10-12-2009, 17:45
A TO NASZE SCHODY :D
KOSZTOWAŁY MAJATEK ALE SĄ :D (...)

Piękne , piękne schody - gratulacje - można wiedzieć jaki to gatunek drewna ?

:D

pablitoo
10-12-2009, 17:50
Orion i alabaster - ocena należy do Was :) http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/moment/1352

Skoro tak,to oceniam!
Mnie się nie podoba.Nie lubię garażu w bryle domu :-?.


znalazłam coś takiego - 2 w 1
Nic nie ma z Orionka........
ani wykuszy,które mnie tak urzekły (wiem jest wysunięta ścianka w jadalni,ale to nie to!)
ani tych pięknych filarów
ani przykrytego tarasu itd........ :wink:

Wiesz co on ma podobnego!?
-pogrubione "ozdobniki" przy cokole
-i zadaszenie przy wejściu
nic wiecej :-?
pozdrawiam

Cenne słowa krytyki :D

Jak dla mnie wady Alabastra :
- garaż w bryle budynku
- brak wykuszów
- brak podcienia na tarasie - powiem wam Orionowicze drodzy taki podcień jest rewelacyjny - elewację ogrodową - taras - mamy od południa - podczas upałów można się przed bezpośrednim palącym słońcem schować , a podczas letniego deszczu skryć przed deszczem - i nie trzeba uciekać do budynku :D

Bart_D
11-12-2009, 05:39
Witam
A oto nasza kuchnia.... jeszcze nie do końca ogarnięta i brakuje jednego szczegółu w meblach (... a w tle przemykająca Teściowa.... :wink: )

http://i37.photobucket.com/albums/e90/bart_d/DSC08160-1.jpg

AGNIESZKAK.
11-12-2009, 07:37
A TO NASZE SCHODY :D
KOSZTOWAŁY MAJATEK ALE SĄ :D (...)

Piękne , piękne schody - gratulacje - można wiedzieć jaki to gatunek drewna ?

:D



Cieszę sie że sie podobają
:D :D Schody sa dębowe. Mają pełne podstopnie bo stwierdziałam ze będę bała sie chodzić po nich jak będą miały prześwity.

pablitoo
11-12-2009, 07:41
- podobają się - i to bardzo - :D - takie schody to piękny mebel , centralnie umiejscowiony na parterze Orionka - bardzo dodają uroku .

U nas także - jak gościmy jakichkolwiek znajomych wszyscy bez wyjątku zwracają uwagę na schody ...

AGNIESZKAK.
11-12-2009, 08:08
- podobają się - i to bardzo - :D - takie schody to piękny mebel , centralnie umiejscowiony na parterze Orionka - bardzo dodają uroku .

U nas także - jak gościmy jakichkolwiek znajomych wszyscy bez wyjątku zwracają uwagę na schody ...


z tego co pamiętam, wasze schody też sa piękne i trochę podobne do naszych - prawda?
nasze na tych zdjeciach wyszły trochę jaśniejsze niż są w rzeczywistości...i masz rację, każdy kto do nas przyjeżdza zachwyca sieschodami :D

pablitoo
11-12-2009, 08:45
z tego co pamiętam, wasze schody też sa piękne i trochę podobne do naszych - prawda?
nasze na tych zdjeciach wyszły trochę jaśniejsze niż są w rzeczywistości...i masz rację, każdy kto do nas przyjeżdza zachwyca sieschodami :D

Są podobne - tylko nasze są całkowicie zabiegowe - nie mają połączenia ze ścianą - balustrady na całej długości biegu , no i są całkowicie ażurowe z prześwitami pomiędzy stopniami .
No i ja trochę się bałem bejcowania drewna - szczególnie na stopniach - a że u nas też priorytetem był ciemny kolor więc wybraliśmy jako materiał ciemy gatunek egzotyka - Sapeli .

pablitoo
11-12-2009, 08:57
AgnieszkaK - w temacie kuchni - na focie widać że masz i używasz zlewu jednokomorowego z pyragranitu w kształcie koła - bez ociekacza czy innej komory - jakie jest Twoje zdanie z użytkowania takiego zlewozmywaka ?? - moja żona uparła się na taki sam - tylko ciemny pyragranit / mamy blat z jasnego granitu i ciemny zlew bardzo ładnie się komponuje :-? - to zdanie mojej żony :D / - no i siłą rzeczy musiałem takowy nabyć - ale ja uważam że taki zlew to wielkie nieporozumienie - jedna komora , niewiele miejsca przez to na naczynia w środku , brak ociekacza / mamy taki zewnętrzny postawiony obok - ale to porażka - ciągle mokro i wilgotno dookoła etc ... - dobrze że mamy blat granitowy to woda mu nie szkodzi .../ :-?

AGNIESZKAK.
11-12-2009, 10:24
AgnieszkaK - w temacie kuchni - na focie widać że masz i używasz zlewu jednokomorowego z pyragranitu w kształcie koła - bez ociekacza czy innej komory - jakie jest Twoje zdanie z użytkowania takiego zlewozmywaka ?? - moja żona uparła się na taki sam - tylko ciemny pyragranit / mamy blat z jasnego granitu i ciemny zlew bardzo ładnie się komponuje :-? - to zdanie mojej żony :D / - no i siłą rzeczy musiałem takowy nabyć - ale ja uważam że taki zlew to wielkie nieporozumienie - jedna komora , niewiele miejsca przez to na naczynia w środku , brak ociekacza / mamy taki zewnętrzny postawiony obok - ale to porażka - ciągle mokro i wilgotno dookoła etc ... - dobrze że mamy blat granitowy to woda mu nie szkodzi .../ :-?


Na zdjęciach trochę średnio dobrze widać ten zlewozmywak ale ja ma go 1 kororowego z ociekaczem obok (jest po prawej stronie ) ale blat jest prawie takiego samego koloru i trochę sie obraz zlewa...
W związku z tym że mam ociekacz mam gdzie stawiać mokre naczynia ale i tak wolałabym chyba tradycyjną szafkę z szyszarką w środku powieszona nad zlewem. miałam takie rozwiązanie w poprzednim domu i teraz mi tego brakuje. muszę wycierać naczynia i odrazu je chować do szafek a czasem mi sietak...niechce...
Nie wyobrażam sobie zlewozmywaka bez ociekacza...

AGNIESZKAK.
11-12-2009, 10:27
[quote=AGNIESZKAK.]

Są podobne - tylko nasze są całkowicie zabiegowe - nie mają połączenia ze ścianą - balustrady na całej długości biegu , no i są całkowicie ażurowe z prześwitami pomiędzy stopniami .
No i ja trochę się bałem bejcowania drewna - szczególnie na stopniach - a że u nas też priorytetem był ciemny kolor więc wybraliśmy jako materiał ciemy gatunek egzotyka - Sapeli .


czemu się bałeś bejcowania, bo może ja nieświadoma jestem i nawet nie pomyślałam....

pablitoo
11-12-2009, 10:47
Przede wszystkim bejcowanie stopni / po których się chodzi - i które są najbardziej narażone na porysowanie i wytarcie w trakcie eksploatacji / , i poręczy po których się przesuwa rękami - te dwa elementy narażone są najbardziej na zużycie - jasne drewno bejcowane na kolor w tych miejscach po latach eksploatacji się wyciera i skutkiem tego spod koloru wychodzi jasne drewno ...
Wygląda to bardzo nieestetycznie i w naprawie jest bardzo trudne - przeszlifowanie uszkodzeń i ich ponowne bejcownie bardzo często ma wygląd inny od pozostałego koloru elementów schodów .

Mam kolegę - stolarza/parkieciarza - który właśnie na to mi zwrócił uwagę jak wybieraliśmy materiał na schody - wiele takich uszkodszeń / które zawsze w przypadku materiału naturalnego jakim jest drewno występują po czasie / już naprawiał i zawsze takie poprawki wyglądaja brzydko - elementy naprawiane w stosunku do pozostałych bejcowanych wcześniej wyglądają pstrokato i odróżniają się kolosalnie .

Dlatego mi radził - wybieraj - polskie drewno - jasne - naturalne kolory - jasne schody , jak chcesz ciemny kolor - tylko ciemny , naturalny egzotyk - w przypadku uszkodzeń w trakcie eksploatacji tylko się uszkodzenia szlifuje i lakieruje - kolor zawsze zostanie taki sam - nie do odróżnienia po naprawie .

Dlatego zacisnęliśmy pasa i wybraliśmy naturalnie ciemny gatunek drewna - właśnie Sapeli .

pablitoo
11-12-2009, 10:51
(...)


Na zdjęciach trochę średnio dobrze widać ten zlewozmywak ale ja ma go 1 kororowego z ociekaczem obok (jest po prawej stronie ) ale blat jest prawie takiego samego koloru i trochę sie obraz zlewa...(...)

No to nie ma tematu - u nas tylko jedna komora bez ociekacza - porażka - ale cóż - trzeba się przyzwyczaić :)

team leader
11-12-2009, 11:34
Witam
A oto nasza kuchnia.... jeszcze nie do końca ogarnięta i brakuje jednego szczegółu w meblach (... a w tle przemykająca Teściowa.... :wink: )

http://i37.photobucket.com/albums/e90/bart_d/DSC08160-1.jpg

Pieknie :D

Obserwacja moja jest :

Macie chyba schody drewniane na beton. Wlasnie tak chcemy zrobic. Mozesz powiedziec cos wiecej jak to u Was bylo, ze schodami ? Koszt, rodzaj drzewa? Czy zabudowaliscie schody po spodem? Teraz wlasnie mnie to ciekawi :oops:

Milego dnia.

PS. Moze wkleisz pare zdjec schodow?
:D

dankaf
11-12-2009, 12:15
Witam
A oto nasza kuchnia.... jeszcze nie do końca ogarnięta i brakuje jednego szczegółu w meblach (... a w tle przemykająca Teściowa.... :wink: )

http://i37.photobucket.com/albums/e90/bart_d/DSC08160-1.jpg

Bart,nie bądź taki ! wrzuc więcej zdjęc kuchni! ............koniecznie w oświetleniu dziennym :wink:

Bart_D
11-12-2009, 12:47
Mam tylko to jedno zdjęcie ale gdzieś za około tydzień (jak zamieszkam) będę miał więcej.
Co do schodów to mamy schody faktycznie drewno na beton, jest to dąb a kosztowały z poręczami 7400zł. Co do zabudowy pod schodami to niestety (przy moim braku wówczas doświadczenia) dałem sobie zaprojektować schody do piwnicy pod schodami na poddasze - jedna klatka,co zabrało trochę przestrzeni na parterze.
To zdjęcie jeszcze z prac montażowych.

http://i37.photobucket.com/albums/e90/bart_d/DSC006062.jpg

viking72
11-12-2009, 15:19
Witam
Jako że to mój pierwszy wpis przedstawię się ,na imię mam Adam i chciałbym dołączyć do grupy budujących i już użytkujących dom orion.
Zamierzam budować dom w okolicach Brzeska (woj. małopolskie).Zmiany jakie chcę dokonać w projekcie są niewielkie:
-poszerzony garaż o 90cm
-likwidacja drzwi balkonowych w gabinecie
-pomieszczenie nad garażem będzie podzielone na pralnię i garderobę
Zastanawiam się jeszcze nad wysokością ścianki kolankowej i nad spiżarką.

pablitoo
11-12-2009, 15:59
Witam
Jako że to mój pierwszy wpis przedstawię się ,na imię mam Adam i chciałbym dołączyć do grupy budujących i już użytkujących dom orion.
Zamierzam budować dom w okolicach Brzeska (woj. małopolskie).Zmiany jakie (...)

No proszę - witaj - następny "południowy" Orion :lol:
- a tak na marginesie to za niedługo powinien ujawnić się u nas w wątku jeszcze jeden Orion - mój trochę dalszy sąsiad - ale - poczekamy - zobaczymy :D

pablitoo
11-12-2009, 16:02
(...)
Zastanawiam się jeszcze nad wysokością ścianki kolankowej i nad spiżarką.

Podnieśienie ścianki kolankowej to chyba najbardziej popularna adaptacja Oriona ...

team leader
11-12-2009, 16:27
Witam
Jako że to mój pierwszy wpis przedstawię się ,na imię mam Adam i chciałbym dołączyć do grupy budujących i już użytkujących dom orion.
Zamierzam budować dom w okolicach Brzeska (woj. małopolskie).Zmiany jakie chcę dokonać w projekcie są niewielkie:
-poszerzony garaż o 90cm
-likwidacja drzwi balkonowych w gabinecie
-pomieszczenie nad garażem będzie podzielone na pralnię i garderobę
Zastanawiam się jeszcze nad wysokością ścianki kolankowej i nad spiżarką.

Witaj Adamie :D

Wszytkie te zmiany ktore planujesz wprowadzic zrealizowalem u siebie 8) warto zmieniac i przestawiac...aby tylko nie przesadzic, pamietaj , ze kazda zmiana niesie pewne konsekwencje.

Powodzenia :D

Renata0303
11-12-2009, 21:11
Witam
Mam pytanie , czy ktoś z forumowiczów, robił strop tradycyjny, monolityczny?
Jeśli tak, to interesowało by mnie jak rozwiązał docieplenie nad wykuszami w jadalni i w salonie?, czy opuszczaliście strop w wykuszu?, jaką grubością styropianu docieplaliście wykusze z góry?

Dobrusiak
12-12-2009, 09:09
Ja jeszcze za prawie konieczne uważam wydłużenie dolnej łazienki. Chyba, że ktoś nie chce tam wstawiać prysznica tylko zrobić taką małą toaletę, wtedy nie ma sprawy.
Osobiście uważam, że za mały jest jeszcze wiatrołap, ale chyba do tego muszę się przyzwyczaić.

EwaWoj
12-12-2009, 16:09
Bart_D śliczna kuchnia :lol: jak możesz to wklej więcej fotek schodów. Czy masz tylko jedne wejście do salonu? bo ja mam tylko przy jadalni i jestem ciekawa czy ktoś zrobił podobnie 8)

viking72
12-12-2009, 16:12
Dziękuję za miły odzew na mój pierwszy post.Skoro zostałem już przyjęty do "orionowskiej "grupy ,mam dwa pytania.
Pierwsze pytanie (dużo mniejszego kalibru niż drugie) dotyczy raczej osób już mieszkających w orionach,a mianowicie:czy dobrym pomysłem jest wymurowanie dodatkowego przewodu dymowego w pokoju na piętrze (2/3 na rys.),żeby była możliwość podłączenia w przyszłości kozy? Czy wyobrażacie sobie np.teraz w zimie że macie w tym pokoju kozę i dogrzewacie sobie ten pokój lub może całe poddasze ?Z tego co wiem takie piecyki całkiem dobrze sobie radzą w tego typu sprawach.
I drugie pytanie
Zakładając że będę miał:
-wentylację mechaniczną
-garaż nie ogrzewany z wentylacją naturalną
-piec kondesat jedno-funkcyjny maksymalnie do 21kW (wyprowadzenie spalin przez ścianę ,zamknięta komora spalania )
Czy w związku z tym mogę zrezygnować całkowicie z murowania kominów w kotłowni?
Jak mają się przepisy budowlane co do takiego pomysłu?
Co Wy o tym sądzicie?
Gra jest warta świeczki?
Jeżeli za bardzo namieszałem w tych pytaniach to przepraszam,ale tak mnie coś naszło żeby spytać o te sprawy.
Dziękuję

EwaWoj
12-12-2009, 16:31
Dziękuję za miły odzew na mój pierwszy post.Skoro zostałem już przyjęty do "orionowskiej "grupy ,mam dwa pytania.
Pierwsze pytanie (dużo mniejszego kalibru niż drugie) dotyczy raczej osób już mieszkających w orionach,a mianowicie:czy dobrym pomysłem jest wymurowanie dodatkowego przewodu dymowego w pokoju na piętrze (2/3 na rys.),żeby była możliwość podłączenia w przyszłości kozy? Czy wyobrażacie sobie np.teraz w zimie że macie w tym pokoju kozę i dogrzewacie sobie ten pokój lub może całe poddasze ?Z tego co wiem takie piecyki całkiem dobrze sobie radzą w tego typu sprawach.
I drugie pytanie
Zakładając że będę miał:
-wentylację mechaniczną
-garaż nie ogrzewany z wentylacją naturalną
-piec kondesat jedno-funkcyjny maksymalnie do 21kW (wyprowadzenie spalin przez ścianę ,zamknięta komora spalania )
Czy w związku z tym mogę zrezygnować całkowicie z murowania kominów w kotłowni?
Jak mają się przepisy budowlane co do takiego pomysłu?
Co Wy o tym sądzicie?
Gra jest warta świeczki?
Jeżeli za bardzo namieszałem w tych pytaniach to przepraszam,ale tak mnie coś naszło żeby spytać o te sprawy.
Dziękuję koza to raczej nie jest dobrym pomysłem. Co prawda jeszcze nie mieszkamy w Orionku ale w zeszłym roku ogrzewaliśmy kozą salon i ciepło było przy kozie a już np. w kuchni nie. Być może, że można zrobić jakieś rozprowadzenie ciepła ale o tym to naaaajwięcej wie Pablitoo :lol:

tomus
12-12-2009, 23:23
Witam,

Czy ma ktoś z Was projekt certyfikatu energetycznego dla orionka utworzonego za pomocą programu BDEC Professional? Proszę o kontakt na maila.

AGNIESZKAK.
13-12-2009, 00:38
Ja jeszcze za prawie konieczne uważam wydłużenie dolnej łazienki. Chyba, że ktoś nie chce tam wstawiać prysznica tylko zrobić taką małą toaletę, wtedy nie ma sprawy.
Osobiście uważam, że za mały jest jeszcze wiatrołap, ale chyba do tego muszę się przyzwyczaić.


Wpełni się z tobą zgadzam w obukwestiach.
Ja jako już mieszkająca w orionku, mam łazienkę powiększoną kosztem korytarzyka i mam tam naprawdę spory prysznic i wszystko gra... a co do wiartołapu to też uważam ze jest za mały.
planuje zrobić w nim szafę wnękową na kurtki i nie wiem jak wtedy suę tam ruszę... :-?

pablitoo
13-12-2009, 11:50
Ja jeszcze za prawie konieczne uważam wydłużenie dolnej łazienki. Chyba, że ktoś nie chce tam wstawiać prysznica tylko zrobić taką małą toaletę, wtedy nie ma sprawy.
Osobiście uważam, że za mały jest jeszcze wiatrołap, ale chyba do tego muszę się przyzwyczaić.


Wpełni się z tobą zgadzam w obukwestiach.
Ja jako już mieszkająca w orionku, mam łazienkę powiększoną kosztem korytarzyka i mam tam naprawdę spory prysznic i wszystko gra... a co do wiartołapu to też uważam ze jest za mały.
planuje zrobić w nim szafę wnękową na kurtki i nie wiem jak wtedy suę tam ruszę... :-?

Ja również się zgadzam :D - powiększyłem w naszym Orionku i łazienkę dolną i wiatrołap .

pablitoo
13-12-2009, 12:03
(...)
Pierwsze pytanie (dużo mniejszego kalibru niż drugie) dotyczy raczej osób już mieszkających w orionach,a mianowicie:czy dobrym pomysłem jest wymurowanie dodatkowego przewodu dymowego w pokoju na piętrze (2/3 na rys.),żeby była możliwość podłączenia w przyszłości kozy? Czy wyobrażacie sobie np.teraz w zimie że macie w tym pokoju kozę i dogrzewacie sobie ten pokój lub może całe poddasze ?Z tego co wiem takie piecyki całkiem dobrze sobie radzą w tego typu sprawach.

Takie piecyki dobrze sobie radzą w ogrzewaniu pomieszczeń - ale tylko tych w których są zainstalowane - zapomnij że taka koza nawet umieszczona centralnie na poddaszu ogrzeje Ci wszystkie pomieszczenia .
Kanał dymowy w kominie jak najbardziej można wymurować - tylko ważną sprawą jest jego długość - aby zapewnić odpowiedni ciąg - nie pamiętam już - ale trzeba poszperać w normach ile minimum długości taki przewód dymowy musi mieć .
Druga sprawa to bezwzględnie wentylacja wywiewna w pomieszczeniu gdzie będzie stała koza i wentylacja nawiewna - aby zapewnić doprowadzenie powietrze do spalania - co dla Twojego projektu wentylacji mechanicznej jest absolutnie wykluczone - takoż przy wentylacji mechanicznej projekt kozy dobry nie jest ... - przykro mi .
Kwestią wtórną jest robienie z poddasza kotłowni - wnosić opał - wynosić popiół - średnia przyjemność i komfort ...



I drugie pytanie
Zakładając że będę miał:
-wentylację mechaniczną
-garaż nie ogrzewany z wentylacją naturalną
-piec kondesat jedno-funkcyjny maksymalnie do 21kW (wyprowadzenie spalin przez ścianę ,zamknięta komora spalania )
Czy w związku z tym mogę zrezygnować całkowicie z murowania kominów w kotłowni?
Jak mają się przepisy budowlane co do takiego pomysłu?
Co Wy o tym sądzicie?
Gra jest warta świeczki?
Jeżeli za bardzo namieszałem w tych pytaniach to przepraszam,ale tak mnie coś naszło żeby spytać o te sprawy.
Dziękuję

Dla wentylacji mechanicznej możesz zrezygnować z budowy kominów wentylacyjnych - Polskie prawo budowlane nie nakazuje budowy kominów - musi być wykonana wentylacja - a dla tego jej rodzaju komin jest po prostu zbędny ...

pablitoo
13-12-2009, 18:25
Irek - mam prośbę - w kilku zdaniach - co byś wybrał :

Viessmann AquaHome 18 (http://www.viessmann.pl/etc/medialib/internet-pl/pdf_documents/topinfos/stacje_uzdatniania.Par.58941.File.File.tmp/Viessmann%20-%20TopInfo%20-%20Vitoset%20-%20Aquahome%20-%20200805.pdf), czy TapWorks NSC 25 ED (http://www.joro.pl/zmiekczacze_domowe_jonowymienne.html) - nie wiem jakiego mam dokonać wyboru - a jestem zdecydowany na jedno z tych urządzeń .

Bart_D
15-12-2009, 05:23
Bart_D śliczna kuchnia :lol: jak możesz to wklej więcej fotek schodów. Czy masz tylko jedne wejście do salonu? bo ja mam tylko przy jadalni i jestem ciekawa czy ktoś zrobił podobnie 8)
Witam
Dziękuję za miłe słowa.
Od wczoraj mieszkamy już w swoim Orionku. Co prawda jeszcze wiele do zrobienia (czyt. kupienia) ale do końca tygodnia zrobię kilka fotek.
EwoWoj, co do wejścia do salonu to mam dwa tak jak w projekcie, chociaż dużo myślałem nad zamurowaniem, dałoby to prawdopodobnie większą ustawność salonu.

AGNIESZKAK.
15-12-2009, 08:54
Mam pytanie odnośnie pieca....
Nie znam siena piecach jak każda kobieta :D i mój mąż też sie raczej na tym nie zna. Obecnie mamy piec na miał i inne smieci ale planujem kupić piec na ekogroszek...Trafia nam sie taki piec okazyjnie używany przez 3 miesiace...tylko mam takie pytanie...
czy jezeli ten piec ma wydajność na 300metrów to będziemy mogli nim ogrzewać naszego orionka (170m)?
Czy nie będzie za duży i jakie mogą być skutki i konsekwencje jeżeli zamontujemy taki piec u siebie?

team leader
15-12-2009, 12:43
Bart_D śliczna kuchnia :lol: jak możesz to wklej więcej fotek schodów. Czy masz tylko jedne wejście do salonu? bo ja mam tylko przy jadalni i jestem ciekawa czy ktoś zrobił podobnie 8)
Witam
Dziękuję za miłe słowa.
Od wczoraj mieszkamy już w swoim Orionku. Co prawda jeszcze wiele do zrobienia (czyt. kupienia) ale do końca tygodnia zrobię kilka fotek.
EwoWoj, co do wejścia do salonu to mam dwa tak jak w projekcie, chociaż dużo myślałem nad zamurowaniem, dałoby to prawdopodobnie większą ustawność salonu.

GRATULACJE !!! :D

Musi byc super :roll:

Milego dnia.

EwaWoj
15-12-2009, 15:32
Bart_D śliczna kuchnia :lol: jak możesz to wklej więcej fotek schodów. Czy masz tylko jedne wejście do salonu? bo ja mam tylko przy jadalni i jestem ciekawa czy ktoś zrobił podobnie 8)
Witam
Dziękuję za miłe słowa.
Od wczoraj mieszkamy już w swoim Orionku. Co prawda jeszcze wiele do zrobienia (czyt. kupienia) ale do końca tygodnia zrobię kilka fotek.
EwoWoj, co do wejścia do salonu to mam dwa tak jak w projekcie, chociaż dużo myślałem nad zamurowaniem, dałoby to prawdopodobnie większą ustawność salonu. również przesyłam GRATULACJE :lol:

Kasia i Michał B.
15-12-2009, 20:10
Chciałabym sie zapytac ile metrow elewacji wam wyszlo ??

Bart_D
16-12-2009, 06:16
Wielkie dzięki.
Niestety pomimo wprowadzenia się, pracy nie brakuje... codziennie do 24 się dłubię.
W zamian za to jest wielka satysfakcja, że pomimo wielu napotkanych problemów w trakcie budowy, można w końcu spokojnie zamieszkać. Życzę tego uczucia wszystkim Orionowiczom.
Pozdrawiam

team leader
17-12-2009, 09:47
A ja dzisiaj wyskocze z takim pytaniem :D ... wlasnie zastanawiam sie jakie dac oswietlenie w elementach dekoracyjnych, w kuchni, etc...generalnie chodzi o halogeny, ktore wybrac, 230 V czy niskonapieciowe???

Jak to rozwiazaliscie w swoich Orionach???

Milego dnia. :D

pablitoo
17-12-2009, 13:41
A ja dzisiaj wyskocze z takim pytaniem :D ... wlasnie zastanawiam sie jakie dac oswietlenie w elementach dekoracyjnych, w kuchni, etc...generalnie chodzi o halogeny, ktore wybrac, 230 V czy niskonapieciowe???

Jak to rozwiazaliscie w swoich Orionach???

Milego dnia. :D

LED-y .

team leader
17-12-2009, 14:13
A ja dzisiaj wyskocze z takim pytaniem :D ... wlasnie zastanawiam sie jakie dac oswietlenie w elementach dekoracyjnych, w kuchni, etc...generalnie chodzi o halogeny, ktore wybrac, 230 V czy niskonapieciowe???

Jak to rozwiazaliscie w swoich Orionach???

Milego dnia. :D

LED-y .

Ale czy ledy wszedzie??? Sprawdzaja sie???Moze jak swiatlo glowne lepiej halogeny???

pablitoo
17-12-2009, 15:13
A ja dzisiaj wyskocze z takim pytaniem :D ... wlasnie zastanawiam sie jakie dac oswietlenie w elementach dekoracyjnych, w kuchni, etc...generalnie chodzi o halogeny, ktore wybrac, 230 V czy niskonapieciowe???

Jak to rozwiazaliscie w swoich Orionach???

Milego dnia. :D

LED-y .

Ale czy ledy wszedzie??? Sprawdzaja sie???Moze jak swiatlo glowne lepiej halogeny???

Przecież napisałeś że chodzi o światło dekoracyjne ... - jako główny rodzaj oświetlenia Ledy jeszcze się nie nadają - ale do wszelakiego oświetlania dekoracyjnego - jak najbardziej .
U nas główna lampa w kuchi to świetlówka energooszczędna , ale już oświetlenie blatu kuchennego zamontowane pod wiszącymi szafkami , oświetlenie wewnętrzne wiszących szafek - to wszystko Ledy .

team leader
17-12-2009, 15:19
Wszystko jasne.Dzieki Pablitoo :D

pablitoo
17-12-2009, 15:29
Wszystko jasne.Dzieki Pablitoo :D

Osobiście zrobiłem próbę - czy Ledy nadają się na światło główne - nabyłem żarówkę LEDową / 230V / 80 diód LED / 4W / o barwie światła ciepłej i kącie rozsyłu światła 120 stopni - żarówka ta wg sprzedawców miała ekwiwalent 60W żarówki wolframowej - założyłem ją do kinkietu w kuchni - nawet jak widać nie jako główne oświetlenie ale jako nazwę to "pomocnicze" :D - test trwał około 10 min - organoleptycznie stwierdzam że jasność można porównać conajwyżej do typowej 40-stki a i ciepła barwa światła jest dyskusyjna - absolutnie taka żarówka Ledowa nie nadaje się do oświetlenia pomieszczeń .

Jeszcze nie ta technologia - może za jakiś czas gdy bardziej dopracują technologię lub gdy tańsza stanie się technologia powerLED - ale na pewno nie teraz .

pablitoo
18-12-2009, 06:52
Mrozik , mrozik - wreszcie przyszła piękna zima - u nas dzisiaj w nocy -16 stopni :lol: - śniegu również napadało - ale że nie mieszkam w mieście to i nie ma problemów z odśnieżaniem dróg 8) - drogi bezproblemowo przejezdne .
Kocioł sobie pięknie pyka , w domu cieplutko a popołudniami jak napalę w kominku to już wogóle sie wychodzić na zewnatrz nie chce - a za oknami śnieg sie skrzy i mrozik trzyma .

A jak tam u Was Orionowicze - przymroziło ?


:D

Kasia i Michał B.
18-12-2009, 07:52
Chciałabym sie zapytac ile metrow elewacji wam wyszlo ?? Pomoze mi ktos z ta elewacja??? U nas -12 i delikatnie sypie.

poczek 1
18-12-2009, 09:03
jestem nowym orionowiczem. mam pytanie ile potrzeba pustaków suporex 24x24x59 by wybudować ten piękny domek

dankaf
18-12-2009, 09:05
Kasia i Michał B znalazłam na 92 str. :wink:

U nas elewacji wyszło ponad 300m2 (orion z podwójnym garażem). Pozdrawiam.
pozdrawiam

poczek 1
18-12-2009, 09:09
może ktoś posiada ilości materiałów jakie poszły do zbudowania stanu surowego.
fudamenty są już zrobione oraz zabezpieczone przed zimą która własnie przyszła.

dankaf
18-12-2009, 09:14
może ktoś posiada ilości materiałów jakie poszły do zbudowania stanu surowego.
fudamenty są już zrobione oraz zabezpieczone przed zimą która własnie przyszła.
Witam
Budowałam z porothermu 25.Jesli jesteś zainteresowany, to zapraszam do mojego dziennika budowy :wink:
pozdrawiam

poczek 1
18-12-2009, 09:25
a może pamiętasz ile prętów żebrowanych 12 poszło

Izucha
18-12-2009, 22:27
Chciałabym sie zapytac ile metrow elewacji wam wyszlo ?? Pomoze mi ktos z ta elewacja??? U nas -12 i delikatnie sypie.
Witam serdecznie wszystkich orionowiczów i chciałabym dołączyć do Waszego szacownego grona mogę ? :roll: forum śledzę na bierząco. U mnie stan surowy zamknięty w środku tynki i wszystkie instalacje. Panowie skończyli ocieplać i wyszło dokładnie 320 m2 z podwójnym garażem i i podniesieniem o 2 pustaki.
- 11 i piękny śnieg

justa*
19-12-2009, 08:33
Witam serdecznie wszystkich orionowiczów i chciałabym dołączyć do Waszego szacownego grona mogę ? :roll: forum śledzę na bierząco. U mnie stan surowy zamknięty w środku tynki i wszystkie instalacje. Panowie skończyli ocieplać i wyszło dokładnie 320 m2 z podwójnym garażem i i podniesieniem o 2 pustaki.
- 11 i piękny śnieg

Nie ma mowy! Za późno się ujawniłaś. Trzeba tu było , przed ociepleniem domu przyjść :evil: :wink: :wink:






A tak poważnie, to witamy Nowych :D :D :D

bogna 33
19-12-2009, 19:51
wczoraj u nas było -17 więc postanowiliśmy pierwszy raz w tym roku ''odpalć'' kominek,
od razu zrobiło się w domku cieplej. a oto efekty
http://img339.imageshack.us/img339/3329/46677348.jpg

Grobert
19-12-2009, 20:50
Kasia i Michał B znalazłam na 92 str. :wink:

U nas elewacji wyszło ponad 300m2 (orion z podwójnym garażem). Pozdrawiam.
pozdrawiam

Nie liczyliśmy dokładnie, bo robił nam znajomy, ale wyszło "lekko" ponad 300 m2. Nie liczę obróbek wokół okien, drzwi, etc.

Kasiatomek
19-12-2009, 22:01
No no Bogna bardzo ladny masz kominek a czy mozna wiecej zdjec ? bo bardzo mi sie spodobal ,i jeszcze jedno czy ty masz kominek z plaszczem wodnym?

Michalos
20-12-2009, 13:10
Witam. Mam na imię Michał i mieszkam w okolicy Szczecina. Moja przygoda z Orionem zaczęła się jakiś czas temu. W październiku wyglądało to tak:

http://images45.fotosik.pl/240/c668d4d0989ec818m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c668d4d0989ec818)

Wszyscy się wzięli za pracę.....

http://images39.fotosik.pl/236/b1f24189103dc310m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b1f24189103dc310)

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

http://images40.fotosik.pl/235/09b117b8db3ffc5cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=09b117b8db3ffc5c)http://images48.fotosik.pl/240/24f69b8dbd140d71m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=24f69b8dbd140d71)http://images50.fotosik.pl/240/840590788ff13981m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=840590788ff13981)

Jak widać jest to Orion II i jakiś większych zmian nie wprowadziliśmy co do projektu.
W tej chwili mamy mały dylemat jakie okna połaciowe zastosować drewniane czy z PCV i jakiej wielkości. W projekcie mam 160x70 i wydaje mi się że mogą być troszkę za duże, wolałbym 140x70 ale nie jestem do końca przekonany. Zdecydowaliśmy tylko że będą to okna wysoko osiowe. Ciekaw jestem jakie Wy zastosowaliście okna na piętrze.
Po za tym zastosowałem kominy schiedla i ciekaw jestem jak zrobiliście wyczystkę itd. Prosiłbym o jakieś informacje i podpowiedzi.
pozdrawiam

pablitoo
20-12-2009, 19:15
Witaj

Pomocnika masz przedniego - pracowity chłopak :D

Pięknie rośnie Ci Orionek - aż miło popatrzeć i powspominać dawne już czasy ...

Odnośnie okien połaciowych - projektowy rozmiar - tylko - duże okna pięknie doświetlają pokoje na poddaszu - u nas Veluxy M10 - czyli 160x78 .
- nie wiem co to znaczy "wysoko osiowe" - czy aby klapowe czy obrotowo-klapowe ??

Michalos
20-12-2009, 19:49
Witam. To są te okna http://www.oknadachowe.com/index.php?p2081,roto-okno-735-k-74x160
Możesz mi powiedzieć jakie wrażenie robią tak duże okna? Boje się że o ile z zewnątrz dobrze będą one wyglądały to wewnątrz pokoi będą po prostu za duże i brzydko wyglądały. I jeszcze jedno pytanie, te okna masz drewniane czy z PCV?????
dzięki za pomoc pozdrawiam.

pablitoo
20-12-2009, 20:02
No tak - okno wysokoosiowe to wg nomenklatury ROTO okno w którym oś obrotu / otwarcia / jest powyżej środka okna - w tym wypadku na 3/4 wysokości - no cóż - kwestia wyboru - u nas okna obrotowe / oś otwarcia w połowie okna / i obrotowo/klapowe / dwie osie otwarcia - w połowie okna i w górnej krawędzi / - u nas wszystkie okna drewniane .

Wielkość okien jest w sam raz - oczywiście wg mnie - znakomicie wyglądają i z zewnątrz i od wewnątrz i ponadto świetnie doświetlają pokoje na poddaszu .

Michalos
20-12-2009, 20:35
Dzięki piękne za pomoc, jeśli chodzi o ten salonik to fajnie to wygląda jak są dwa, a jak się to ma do okien w pokojach? Chodzi mi o to że jak będą pojedyncze to nie będą się wydawały za długie i za "chude"? Cały czas się zastanawiamy z żoną jak to będzie, wiadomo doświetlenie pomieszczeń jest ważne chociaż ja akurat mam okna na południe także słońce będzie..... Najlepiej było by na żywo ocenić :) ale najpierw trzeba znaleźć kogoś z Orionkiem w zach-pomie.
Widziałem że Irekmuz jest ze Szczecina ale ciekaw jestem czy nadal zagląda na forum.

pablitoo
20-12-2009, 20:37
(...)
Widziałem że Irekmuz jest ze Szczecina ale ciekaw jestem czy nadal zagląda na forum.

- zagląda :D

Michalos
20-12-2009, 20:47
pablitoo widzę że połaciowe okna masz drewniane, nie lepsze z PCV??????
Na dole będę miał okna z PCV z okleiną "orzech", na górze tez będę musiał w pokojach mieć z okleiną tylko nie wiem czy drewniane czy z PCV. Co myślisz na ten temat?

pablitoo
20-12-2009, 20:49
Wszystkie okna i drzwi / cała stolarka / u nas drewniana - nie jestem zwolennikiem plastiku - za to jestem wielkim zwolennikiem drewna :D .
Porządnie wykonane okna drewniane / z dobrego drewna / , przeżyją niejedne okna plastikowe ...

Michalos
20-12-2009, 20:56
dzięki piękne za pomoc pablitoo i życzę spokojnego wieczoru

pablitoo
20-12-2009, 21:02
dzięki piękne za pomoc pablitoo i życzę spokojnego wieczoru

:D

- Wesołych Świąt -

poczek 1
20-12-2009, 21:54
witam wszystkich orionowiczów!!
może ktoś podrzuci mi jakieś informacje na temat ilości materiałow jakie są potrzebne do sklecenia tego rajskiego domu. teraz okres ostro zimowy i materiały potaniały<także bym coś kupił puki tanie np. pustak suporeź , stal żebrowana, cegła itp.,itd.
jak ktoś posiada takie informacje bardzo bym prosił o pomoc.
z góry dzięki!!!!!
wesołych Świąt :D :D :D :D :D

poczek 1
20-12-2009, 22:00
ktoś buduje bądź wybudował orionka wokolicach powiatu chełmskiego_ woj. lubelskie