PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

poczek 1
20-12-2009, 23:01
piszcie i pomagajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D

pablitoo
21-12-2009, 08:40
piszcie i pomagajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D

:D - ale niecierpliwy jesteś :D - pomógłbym Ci chętnie - ale niestety nie pamiętam ...

A tak BTW - a nie masz kosztorysu wraz z zestawieniem materiałów ??

- Wesołych Świąt -

Dobrusiak
21-12-2009, 09:01
piszcie i pomagajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D


Najprościej będzie, jak zajrzysz sobie do dziennika Danki (mam nadzieję Dana że się nie obrazisz:))
: http://forum.muratordom.pl/orionczycy-ii-czyli-d-p-m-m,t150173.htm

Dana bardzo szczegółowo opisuje co, po co, ile i dlaczego aż tak dużo :)

dankaf
21-12-2009, 09:55
piszcie i pomagajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D


Najprościej będzie, jak zajrzysz sobie do dziennika Danki (mam nadzieję Dana że się nie obrazisz:))
: http://forum.muratordom.pl/orionczycy-ii-czyli-d-p-m-m,t150173.htm

no coś ty ! za taką reklamę :D .......patrz w dół


Dana bardzo szczegółowo opisuje co, po co, ile i dlaczego aż tak dużo :)


Ps.A tak w ogóle proponowałam swój dziennik koledze,ale chyba nie lubi go :-? Nawet dodam,że zestaw materiałów jest na 5 stronie!!!!!!!

dankaf
21-12-2009, 16:09
Najserdeczniejsze życzenia
pięknych, niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia,
które przyniosą radość i wzruszenie,
oraz wzajemną życzliwość i optymizm w nadchodzącym Nowym Roku.


http://foto2.m.onet.pl/_m/99252aba9c7daff6a10e8c64e1675426,10,19,0.jpg

życzy Danka z rodziną

Dobrusiak
21-12-2009, 18:49
Ktoś ostatnio pytał nt. systemu Schiedla. Mnie osobiście nie podoba się to, że tak odstaje od ściany i zabiera sporo miejsca w salonie - na pewno przy normalnym murowanym jest to lepiej rozwiązane. Wyczystkę mamy od strony gabinetu.
A propos dzisiaj było pierwsze rozpalenie naszego kominka :lol: :lol: :lol: (ojojoj, ale się cieszę)
http://lh4.ggpht.com/_0KvTX09Hybk/Sy-zqLzMQcI/AAAAAAAAAvE/nydsHK6skqw/s576/kominek4.jpg

pablitoo
21-12-2009, 19:52
(...) Mnie osobiście nie podoba się to, że tak odstaje od ściany i zabiera sporo miejsca w salonie - na pewno przy normalnym murowanym jest to lepiej rozwiązane.(...)

Pięknie - buzuje aż miło - tylko nie hajcuj za gwałtownie na początku / kilka pierwszych paleń / - komin jest zimny , na dworze zimno - przy bardzo gwałtownym paleniu komin / wkład / może pęknąć ...

PS.
Murowanie nawet komina tradycyjnego / nie systemowego / w ścianie nośnej jest co najmniej nieroztropne - jak nie zabronione przepisami :D - takoż Twój komin jest jak najbardziej prawidłowo zbudowany przy ścianie nośnej - tak samo zresztą jak i mój - murowany tradycyjnie - również "dostawiony" do ściany nośnej . Twój komin jest o wiele węższy - zobacz na mój - ponieważ mam kanał dymowy o wiele większy / wymagany do kominka z paleniskiem otwartym / więc mój komin jest i szerszy i dłuższy :

http://images42.fotosik.pl/152/d6d4a941faf8ac2dmed.jpg

pablitoo
21-12-2009, 20:02
My również życzymy wszystkim Orionowiczom / i nie tylko /
mnóstwo szczęścia , zdrowia i radości w te nadchodzące Święta .



http://www.megawypas.pl/images/news/swieta.gif

Paweł i Kasia

adammxxx
21-12-2009, 21:17
Murowanie nawet komina tradycyjnego / nie systemowego / w ścianie nośnej jest co najmniej nieroztropne - jak nie zabronione przepisami :D - takoż Twój komin jest jak najbardziej prawidłowo zbudowany przy ścianie nośnej - tak samo zresztą jak i mój - murowany tradycyjnie - również "dostawiony" do ściany nośnej . Twój komin jest o wiele węższy - zobacz na mój - ponieważ mam kanał dymowy o wiele większy / wymagany do kominka z paleniskiem otwartym / więc mój komin jest i szerszy i dłuższy.

Witam.U mnie zrobiono komin w ścianie nośnej ale zastosowano podciągi i strop związał wszystko jak należy.

http://images37.fotosik.pl/235/356b94f812a0b823med.jpg

dankaf
21-12-2009, 21:55
Murowanie nawet komina tradycyjnego / nie systemowego / w ścianie nośnej jest co najmniej nieroztropne

pablitoo muszę się odezwac :lol: .......spójrz w projekt ! :wink:

Kasiatomek
21-12-2009, 22:07
I my również życzymy wszystkim czytajacym forum
szczęścia , zdrowia i radości w te nadchodzące Święta.(choc ja nie z domu a ze statku) :cry: Wszystkiego najjjjjjj

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1209/1251903.jpg (http://wgrajfoto.pl)

Kasia i Tomek

pablitoo
22-12-2009, 07:43
Murowanie nawet komina tradycyjnego / nie systemowego / w ścianie nośnej jest co najmniej nieroztropne

pablitoo muszę się odezwac :lol: .......spójrz w projekt ! :wink:

:D - dziękuje za zwrócenie uwagi :D - prawidłowo wykonane podciągi i można budować - ja to już chyba na wszystko patrzę przez pryzmat własnych doświadczeń - u moich teściów komin murowany był w ścianie nośnej - też wg projektu - po dwóch latach ściana i komin pękły - no ale w sumie to nie można uogólniać .
Dlatego też i w naszym Orionie nie zdecydowalismy się na murowanie komina w ścianie ...

:wink:

dankaf
22-12-2009, 08:56
po dwóch latach ściana i komin pękły
No cóż przyczyn może byc wiele.Nie będę się tutaj wymądrzac,bo się na tym nie znam :wink: Kominy mam wymurowane zgodnie z projektem,czyli komin od kominka w ścianie nośnej,a od pieca "dostawiony" i wymurowany.
Pozwolę sobie przytoczyc parę info.

-Powszechnie używanym materiałem do budowy kominów murowanych są pełne cegły ceramiczne. Dlatego budowane z nich kominy są ciężkie i wymagają oparcia na solidnym fundamencie.
-Kominy murowane mogą być wolno stojące albo wbudowane w ścianę nośną. Te drugie buduje się równocześnie z domem, a ścianę, w którą są wbudowane, często wykorzystuje się jako oparcie dla stropu. Tak można robić, ale tylko pod warunkiem, że ściana ma wystarczającą nośność, a konstrukcja opartego na niej stropu nie zmniejszy przekroju przebiegających w kominie kanałów.

-Kominy powinny być murowane na pełne spoiny(czyli takie, które szczelnie wypełniają przestrzeń między cegłami). Należy też zwracać uwagę na to, aby nadmiar zaprawy wypływający od środka komina był usuwany od razu w trakcie murowania. W przeciwnym razie zaprawa stwardnieje i utworzy nawisy, które będą zakłócać ciąg w kominie.
-Uwaga! Komin murowany w ścianie nośnej powinien być z nią należycie połączony. W tym celu cegły ściany i komina przewiązuje się co kilka warstw.


Wszystko powyższe mam zgodnie z instrukcją,wiec chyba spac mogę spokojnie. :wink:

pozdrawiam

pablitoo
22-12-2009, 09:30
po dwóch latach ściana i komin pękły
No cóż przyczyn może byc wiele.Nie będę się tutaj wymądrzac,bo się na tym nie znam :wink: Kominy mam wymurowane zgodnie z projektem,czyli komin od kominka w ścianie nośnej,a od pieca "dostawiony" i wymurowany.
Pozwolę sobie przytoczyc parę info.

-Powszechnie używanym materiałem do budowy kominów murowanych są pełne cegły ceramiczne. Dlatego budowane z nich kominy są ciężkie i wymagają oparcia na solidnym fundamencie.
-Kominy murowane mogą być wolno stojące albo wbudowane w ścianę nośną. Te drugie buduje się równocześnie z domem, a ścianę, w którą są wbudowane, często wykorzystuje się jako oparcie dla stropu. Tak można robić, ale tylko pod warunkiem, że ściana ma wystarczającą nośność, a konstrukcja opartego na niej stropu nie zmniejszy przekroju przebiegających w kominie kanałów.

-Kominy powinny być murowane na pełne spoiny(czyli takie, które szczelnie wypełniają przestrzeń między cegłami). Należy też zwracać uwagę na to, aby nadmiar zaprawy wypływający od środka komina był usuwany od razu w trakcie murowania. W przeciwnym razie zaprawa stwardnieje i utworzy nawisy, które będą zakłócać ciąg w kominie.
-Uwaga! Komin murowany w ścianie nośnej powinien być z nią należycie połączony. W tym celu cegły ściany i komina przewiązuje się co kilka warstw.


Wszystko powyższe mam zgodnie z instrukcją,wiec chyba spac mogę spokojnie. :wink:

pozdrawiam

Nic dodać nic ująć - wielki szacun za docielkiwość i wiedzę :wink:


- Wesołych Świąt -

dankaf
22-12-2009, 09:51
pablitoo dziękuję :D Wywołałeś u nas w domu "burze myśli"
Jeśli mam byc szczera, to nigdy bym się nie zdecydowała na murowane kominy, gdybym nie miała dobrego fachowca.I tym faktem powinny się kierowac osoby podejmujące taka decyzję.

pablitoo
22-12-2009, 10:44
To dobrze - burza myśli jest jak najbardziej wskazana :D - zwłaszcza w przypadku budowy i konstrukcji których potem poprawić się już nie da ...
Kominy są właśnie takimi wynalazkami - i to jeszcze piekielnie niebezpiecznymi w przypadku błędów budowlanych lub konstrukcyjnych .

U nas również kominy dymowy kominka jest murowany klasycznie z pełnej wypalanej cegły - a to dlatego że do naszego kominka potrzebny był przekrój kanału dymowego tak duży że wówczas jak go budowałem w ofercie nie było aż tak dużych wkładów ceramicznych bądź stalowych - dlatego komin u nas tradycyjny - taki jak budowano 100 lat temu :lol:

LINK (http://forum.muratordom.pl/pekniecia-sciany-lub-tynku-po-dziewiczym-paleniu-w-kominku,t176496.htm) - polecam uwadze - bardzo dobry wątek traktujący o problemach z kominem , bardzo dobry ...
LINK2 (http://forum.muratordom.pl/czy-komin-systemowy-moze-byc-w-scianie-nosnej,t176427.htm?highlight=komin%20%B6cianie%20n o%B6nej) - tutaj też kilka ciekawych rzeczy w temacie ...

team leader
22-12-2009, 12:04
:D Wesolych swiat oraz sukcesow budowlanych w przyszlym roku dla wszystkich Orionowiczow :D

przesyla Team Leader

http://img192.imageshack.us/img192/2577/071213christmaspoem2.jpg

poczek 1
22-12-2009, 13:39
dzięki Dankaf - wszystko znalazłem w twoim dzienniku. trochę poprzeliczałem i
wyszło to co chciałem wiedzieć.
mam do ciebie jeszcze jedno pytanie, czy w kominy wkładaliście jakieś wkłady typu ceramika albo nierdzewka, czy poprostu pozostawiliście gołą cegłę.
jak się te kominy teraz sprawują? mnie murarze namawiają na gotowe. ale one w poruwnaniu z tradycyjnymi są bardzo drogie.!!!!!!!!!!!!!!!

dankaf
22-12-2009, 13:40
pablitoo ciekawy temat !zwłaszcza z pierwszym odpalaniem.

team leader a co z płcią piękną? :roll: wstaw nam, też męskich gwiazdorków!

dankaf
22-12-2009, 13:53
poczek 1 szczerze!? jeśli nigdy nie murowali lub nie bardzo im to wychodzi, to nie ryzykuj.Nasz murarz znał się na tej robocie,miał w tym temacie dużą praktykę.
Jeśli chodzi o wkłady,to będą - mamy zostawiony zapas na wkład.

jak się te kominy teraz sprawują?
nic nie cieknie,nie leci - specjalnie mąż przyjrzał się im dokładnie.Wszystko jest ok.

Michalos
22-12-2009, 14:28
Ja mam do pieca i do kominka zestawy Schiedel i kosztowały nas 8tyś.

Najserdeczniesze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku życzy Ania i Michał

pablitoo
22-12-2009, 16:14
(...)
a co z płcią piękną? :roll: wstaw nam, też męskich gwiazdorków!



Ze szczególnymi Świątecznymi życzeniami dla Orionkowej płci pięknej :

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/11312/mikolaj1__10_mm.jpeg

:wink:

dankaf
22-12-2009, 20:00
Ze szczególnymi Świątecznymi życzeniami dla Orionkowej płci pięknej :
.....hi hi hi
miałam troszkę do słuchania :lol: :wink:

pablitoo
22-12-2009, 20:52
Ze szczególnymi Świątecznymi życzeniami dla Orionkowej płci pięknej :
.....hi hi hi
miałam troszkę do słuchania :lol: :wink:

:lol: :lol: :lol:


(...)
nic nie cieknie,nie leci - specjalnie mąż przyjrzał się im dokładnie.Wszystko jest ok.

W kwestii szczelności kominów - polecam montaż daszka na wylocie kanału dymowego/spalinowego - znakomicie się sprawdza jako ochrona przed bezpośrednim opadem deszczu jak i zaciekaniem czy zamakaniem wejścia do komina / czapy komina / - a przez to przed zamakaniem wnętrza komina .
U nas daszek jak na focie - ponieważ kanał dymowy mamy o przekroju prostokąta więc daszek u nas w takim samym kształcie - w związku z perspektywą widać tylko krawędź daszka ...

http://images43.fotosik.pl/240/16f779f95cb7ea12med.jpg

orionek
23-12-2009, 09:10
witajcie-
od kilku dni mieszkamy juz w domku- przeprowadzka to horror mimo, że wszystko było zaplanowane-od soboty chodze spać póżną noca żeby do Świąt wszystko ogarnąć- ale powiem jedno- nie ma jak u siebie i pomyśleć ile wysiłku , pracy i nerwów kosztuje budowanie własnego gniazdka naprawdę warto się pomęczyć-satysfakcja-bezcenna.

Mamy jeszce wiele pracy- do wykończenia całe poddasze- ale to juz plan przyszłoroczny ,

Korzystajac z okazji życzę wszystkim forumowiczom
Zdrowych, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie

Dobrusiak
23-12-2009, 16:56
Orionku - gratulacje - faktycznie święta w Swoim domu są bezcenne.

Chciałam również życzyć Wam Wszystkim ogromu miłości, serdeczności, cierpliwości przy budowie Oriona :)

viking72
23-12-2009, 20:36
Tym co lubią i tym co polubią "orionka" życzę Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku :D .
Viking72

adammxxx
23-12-2009, 21:49
http://images42.fotosik.pl/153/6fe1e2dcaecf0696.jpg


Wesołych Świąt, dużo uśmiechu, miłości, radości, szczęścia i wrażliwości, oraz pięknych Orionków :) życzy Adam

bogna 33
24-12-2009, 16:49
http://bizuteriaakadi.blox.pl/resource/swieta.jpg

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia
wszystkim życzymy wielu radosnych przeżyć, spotkań z bliskimi,
odpoczynku od trosk i wyzwań życia codziennego
a Nowy 2010 Rok niech będzie dla Was rokiem pomyślności,
sukcesów oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

platyna54
26-12-2009, 20:19
Witam Was wszystkich. Jestem na etapie stanu "zero". Budujemy Orionka z pojedynczym garażem, zastanawiamy się nad roletami antywłamaniowymi ukrytymi pod tynkiem. Czy może ktoś podesłać mi jakies zdjęcia z realizacji. Slyszalem, że przy takim wbudowaniu rolet powstają mostki termiczne. Proszę o podpowiedż z gory dziękuję.

wieskolek
26-12-2009, 21:21
Czy może ktoś podesłać mi jakies zdjęcia z realizacji. Slyszalem, że przy takim wbudowaniu rolet powstają mostki termiczne

Odpowiedź na priv

Pozdr
Wes

Agnesss
27-12-2009, 22:00
[i]Witam!wszystkich serdecznie....mam cichą nadzieję,że mnie również przyjmiecie w swoim"oriońskim" gronie.Bardzo się cieszę ,że znalazłam ten wątek na necie;może trochę za póżno no ale.Z wielką ciekawością postarałam się prześledzic rózne wątki i naprawdę duzzzo się dowiedziałam oczywiście dzięki Wam.My jesteśmy na etapie stanu surowego .mamy podciągnięte ściany poddasza,niestety ze względu na pogodę nie zdążyliśmy jeszcze przykryc ,ale nie ma tego złego bo jak zobaczyłam wsze Orionki to już sama nie wiem jaki kolor dachówki wybrac...Gdy już wymurowaliśmy parter też zaczęła mnie zastanawiac ''słynna'' kuchnia no i schody (wydawało mi się iż nieco inaczej będzie to wyglądac) wiem ze się powtarzam ale wierzę w Was że jeśli tylko możecie proszę podeślijcie mi fotki waszych kuchni i schodów;strasznie mnie to nurtuje...
jeszce raz Wszystkich serdecznie pozdrawiam!! :wink:

EwaWoj
28-12-2009, 08:42
[i]Witam!wszystkich serdecznie....mam cichą nadzieję,że mnie również przyjmiecie w swoim"oriońskim" gronie.Bardzo się cieszę ,że znalazłam ten wątek na necie;może trochę za póżno no ale.Z wielką ciekawością postarałam się prześledzic rózne wątki i naprawdę duzzzo się dowiedziałam oczywiście dzięki Wam.My jesteśmy na etapie stanu surowego .mamy podciągnięte ściany poddasza,niestety ze względu na pogodę nie zdążyliśmy jeszcze przykryc ,ale nie ma tego złego bo jak zobaczyłam wsze Orionki to już sama nie wiem jaki kolor dachówki wybrac...Gdy już wymurowaliśmy parter też zaczęła mnie zastanawiac ''słynna'' kuchnia no i schody (wydawało mi się iż nieco inaczej będzie to wyglądac) wiem ze się powtarzam ale wierzę w Was że jeśli tylko możecie proszę podeślijcie mi fotki waszych kuchni i schodów;strasznie mnie to nurtuje...
jeszce raz Wszystkich serdecznie pozdrawiam!! :wink: witamy kolejnego orionowicza :lol: :lol: :lol: im więcej osób tym więcej doświadczeń i mniej pomyłek :wink: :D co do schodów i kuchni to jest różnie u mnie np. nie ma spiżarki a schody są murowane :lol:

pablitoo
28-12-2009, 08:54
Witam również - poświątecznie - i na początek mała prośba do Agnesss - zmniejsz rozmiar avatara - please 8)

Agnesss
28-12-2009, 09:17
Jak przystało na Lidera pierwszy wita :wink: już zmniejszam-sorry :roll:

pablitoo
28-12-2009, 09:35
Jak przystało na Lidera pierwszy wita :wink: już zmniejszam-sorry :roll:

Drugi wita :D

:wink:

Dobrusiak
28-12-2009, 10:16
PABLITOO POMOCY

Odszukałam na 31 str. jak pisałeś o wentylacji w kuchni
Czy robiłeś tę wentylację takimi kanałami?
http://www.went-dom.pl/strona.php?27394

Muszę szybciutko zdecydować. Jakiej miałeś szerokości te kanały? Czy 80 wystarczą? Kuchnia elektryczna będzie na tej ścianie gdzie jest wykusz.
I jeszcze jedno - mamy 2 kanały wentylacyjne - w jednym będzie wentylacja od kuchenki elektrycznej i zostaje jeden kanał. Zastanawiamy się czy nie połączyć go z dwóch pomieszczeń: kuchnia - wiatrołap. W wiatrołapie mamy podłogówkę i żadnej wentylacji, więc pomyśleliśmy, że można połączyć to w drugim kanale.
Jak rozmawialiśmy z kominiarzem, to powiedział,że można spokojnie tak zrobić. Jakie jest Wasze doświadczenie? Macie w wiatrołapie jakąś wentylację?

Jeszcze jedno, bo ktoś nam podrzucił pomysł, by w ścianie wykuć dziurę zaraz przy kuchni i by nie było widać w ociepleniu poprowadzić do dachu (tam do kominka wentylacyjnego). Rozważałeś taką możliwość?

pablitoo
28-12-2009, 11:05
Robiłem takimi kanałami - LINK (http://www.went-dom.pl/strona.php?31723) .
Takimi kanałami wkutymi w ścianę / przejście przez strop / i zakończonymi dachówkowym kominkiem wentylacyjnym wyprowadziłem wentylację znad okapu - u nas płyta gazowa . .
Wentylację pomieszczenia kuchni zrobiłem wykorzystując projektowo kanał wentylacyjny który powinien się znajdować w spiżarce / u nas nie ma spiżarki więc wylot wentylacji znajduje się w kuchni / - takie same kanały plastikowe przeprowadziłem przez strop i zakończyłem takim samym kominkiem wentylacyjnym dachówkowym na połaci lukarny .
Wentylacji wiatrołapu nie robiłem wogóle.
Podłaczanie wentylacji z dwóch pomieszczeń do jednego kanału wywiewnego jest błędem i o ile pamiętam jest zabronione przepisami .



Jeszcze jedno, bo ktoś nam podrzucił pomysł, by w ścianie wykuć dziurę zaraz przy kuchni i by nie było widać w ociepleniu poprowadzić do dachu (tam do kominka wentylacyjnego). Rozważałeś taką możliwość?

Zły pomysł - tak poprowadzony kanał wentylacyjny nie bedzie ocieplony / będzie na zewnątrz budynku / - i w duże mrozy będzie przemarzał a ciepłe powietrze przez niego przepływając będzie powodowało wykraplanie sie wilgoci i moknięcie tego kanału a nawet lanie sie skroplin do pomieszczenia .

Agnesss
28-12-2009, 12:04
Jak przystało na Lidera pierwszy wita :wink: już zmniejszam-sorry :roll:

Drugi wita :D

:wink:

a tak przepraszam Ewawoj :oops: to przez to roztrgnienie poświąteczne...

Michalos
28-12-2009, 12:58
Interesuje mnie jakiego kolory macie stolarkę na piętrze.
Chodzi o to że z żoną chcemy okna w ciemnym kolorze a okna połaciowe są produkowane w kolorze sosny lub białym. Czy ktoś mógłby pochwalić się swoimi zdjęciami okien. Ciekawi nas jak to wygląda. Jak coś to proszę na email [email protected]
Dziękuję

Dobrusiak
28-12-2009, 21:04
Pablitoo jak zwykle :lol: :lol: :lol: :lol: przeogromne dzięki za informację. Zrobimy zabudowę i tamtędy poprowadzimy kanały wentylacyjne

EwaWoj
29-12-2009, 08:57
Jak przystało na Lidera pierwszy wita :wink: już zmniejszam-sorry :roll:

Drugi wita :D

:wink:

a tak przepraszam Ewawoj :oops: to przez to roztrgnienie poświąteczne... ok, przecież nic się nie stało :D a co do kuchni i schodów to masz już jakiś pomysł?

Ester
29-12-2009, 22:07
Czy ktoś z Was ma ogrzewanie na eko-groszek? czy mogłabym prosić o zdjęcia kotłowni? moj e-mail [email protected]

Hawa
30-12-2009, 00:51
Czy ktoś z Was ma ogrzewanie na eko-groszek? czy mogłabym prosić o zdjęcia kotłowni? moj e-mail [email protected]
Witam Wszystkich
Forum czytam od końca 2006 wtedy też wszystko się zaczęło. Budowa ruszyła w maju 2007 a w październiku 2008 przeprowadziliśmy się do naszego Orionka. Wprowadziliśmy sporo zmian naszym zdanie dobrych, mieszkam w nim już rok i mam parę szczegółów które mogłyby być rozwiązane inaczej. Coż może przy kolejnym domu.
Przed wybraniem projektu byliśmy na kilku budowach i od razu zobaczyliśmy to co chcemy zmienić, nasz dom miał zachować wygląd Oriona ale naszą funkcjonalność. Niestety w momencie kiedy mieliśmy już pozwolenie okazał się że jest podobny projekt domy (chodzi mi o projekt wnętrza który spełniałby nasze oczekiwana) był to Szmaragd ale nie chcieliśmy tego zaczynać od początku , cóż nie ma co się rozczulać.
Nie do zaakceptowania były dla mnie schody, w tym miejscy którym są, zrobiliśmy je trochę inaczej może mniej wygodnie ale przynajmniej nie paskudzą kuchni i jadalni. Gdybym budowała ten dom jeszcze raz na pewno kotłowania wylądowałaby za garażem który zostałby przedłużony my mamy podwójny, mam ogrzewanie na eko-groszek i jest ciężko, po prostu jest ciasno i nie wygodnie , a w dodatku słuchać w domu piec jak pracuje , teraz się przyzwyczaiłam ale jest za blisko. Te projekty są przystosowane do ogrzewania gazowego, ale to już przerabiałam w poprzednim lokum. W miarę możliwość mogę pomóc, postaram się wstawić fotki naszych rozwiązań,mnie głównie to interesowało może Was też. Od razu przyznam się że jestem początkująca jeśli chodzi o pisanie forum i cała tą obsługę, mam nadzieję że nie polegnę. Jeśli ktoś jest z okolicy zapraszam
p.s.Ester postaram się wysłać zdjęcie naszej kotłowni na twojego e-maila

Kasiatomek
30-12-2009, 01:40
Witaj Hawa na naszym forum. Nasz ,,gospodarz forum'' jeszcze spi a wiec ja bede tym pierwszym :wink:
Jesli mozesz to wklej fotki na forum bo jest jeszcze kilka osob tutaj co beda miec eko groszek i tez bysmy chcieli zobaczyc fotki.
Napisz prosze cos wiecej o swoich zmianach

Pozdrawiam i zycze wszystkim szczesliwego nowego roku

Ester
30-12-2009, 08:31
Z góry bardzo dziękuję. Stoimy teraz przed wyborem czy zastosować gaz czy ogrzewanie na eko-groszek? Zastanawia mnie tylko to w jaki sposób zmieścić piec na eko-groszek do tak małej kotłowni> Na początku też nie mogłam przeżyć usytuowania tych schodów ale teraz chyba powoli się już przyzwyczajam. Ale wszelkie zdjęcia mile widziane

Agnesss
30-12-2009, 09:38
Witaj Hawa!
witamy Cię w naszym gronie,a tak a propo ja tez jestem początkująca.Jeśli mogłabyś to prosze wklej zdjęcia schodów ;też mnie ten problem nieco nurtuje ale pomału się przyzwyczajam.. :( .Mąż zaproponował żeby zmienić nieco ich bieg -przedłużyć trochę ściankę od salonu(na której jest kominek)i zrobić wejście tak jakby od strony jadalni,natomiast ściankę ,która dzieli jadalnię z salonem przy wykuszu trochę ''zburzyć''czy może ma ktoś takie rozwiązanie??co o tym myślicie ?-ogólnie planuję w niej zrobić akwarium tak żeby było je widać i z salonu i z jadalni ale...kiedy to będzie.My będziemy mieć kotłownię tradycyjną-poszerzyliśmy ją kosztem gabinetu na dole i
w stronę garażu także teraz ma około13m :

EwelinaLubaszka
30-12-2009, 09:40
Witaj "Hawa"!

Po przeczytani Twojej wypowiedzi mówiacej o mieszkaniu już we własnym Orionku również apeluję o zamieszczenie fotek Waszego domku na forum! Co więcej - jeśli to nie problem to bardzo proszę o zdjęcia kotłowni na mojego maila: [email protected]
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję!
P

EwaWoj
30-12-2009, 09:41
Hawa wklej zdjęcia :D jestem ciekawa jakie przeróbki zrobiliście bo u mnie to chyba tylko zewnętrzne ściany zostały na swoim miejscu :wink: piec wyrzuciliśmy do osobnego budynku gospodarczego dzięki temu mamy większą łazienkę i większy wiatrołap. Jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona bo piec a mamy na pellet jest niestety słyszalny i nie wyobrażam sobie mieć go blisko. Mamy zamurowaną jedną ścianę i na niej opierają się schody, które są murowane a wejście do gabinetu jest od strony łazienki i tak po krótce moje zmiany :lol:

Dobrusiak
30-12-2009, 14:29
Hawa KONIECZNIE wklej zdjęcia, bo Twoje zmiany są faktycznie interesujące.

anula25
30-12-2009, 16:24
Witam Wszystkich.
Jestem kolejną osobą, która będzie budować Oriona. Przyznam, że nie znam się na budownictwie i nie będę budować systemem gospodarczym tylko zatrudnimy firmę budowlaną. Na pewno wyjdzie drożej ale może mniej stresowo i mniej błędów. Mój inwestor jest w domu co 2 tygodnie na weekend więc cała budowa na mojej głowie. Dlatego jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy opisują swoje doświadczenia związane z budową. Nie będziemy mieć dużo czasu na przemyślenia w trakcie budowy, musimy teraz wzystko zaplanować aby konkretnie dogadać się z firmą. Jesteśmy na etapie warunków zabudowy. Każdy z Państwa wprowadza różne zmiany do projektu, wiadomo inaczej na papierze niż w rzeczywistości. Jestem z woj. lubuskiego ale 01.01.2010 r. będę w Poznaniu. Wiem że to święto i każdy odpoczywa po Sylwestrze ale czy ktoś z Państwa mieszkających w Poznaniu zgodziłby się pokazać nam swojego Oriona? Proszę o kontakt na mojego maila [email protected] Będę wdzięczna.

Hawa
31-12-2009, 00:25
Witam miło mi że mnie zauważono, dziękuję
Odrabiam powoli zadanie domowe i wklejam mały album dla Was na fotosiku jak skończę prześlę link. co takiego zmieniliśmy ?
Orion ujął nas wyglądem zewnętrznym, niestety ale zależało nam też na ograniczeniu kosztów. Zostawiliśmy balkon tylko z przodu. Nad wykuszą w jadalni jest daszek. Z tyłu domu jest prosta bryła, nie ma wykuszy , lukarny, i tarasu-dlaczego?
Nie robiąc balkonu z tyłu prościej było nam więc)
W pokoju na górze wstawiliśmy okno w ścianie szczytowej domu , oraz 1 dachowe ( tym nad salonem) uważam że jest to super ,
w drugim pokoju tym nad kuchnią zamiast drzwi balkonowych okno i 1 dachowe ,
w trzecim pokoju tym nad gabinetem 2 okna dachowe .
Pomieszczenia nad podwójnym garażem przeznaczyliśmy na mega garderobę wejście od pokoju, i mega prainię z suszarnią( tam też stoi bojler na wodę ) wejście z łazienki.
Na dole
Gabient zyskał na wielkości zrezygnowaliśmy z tarasu, ale wykradliśmy około 4m na spiżarnię , wejście do niej od kotłowni .
salon jest prostokątny wyjście na taras na ścianie szczytowej domu, niestety u nas jest to południowy zachód i smaży strasznie , trzeba było zmontować jakiś daszek - niestety nie jest to co sobie wymarzyłam i jeszcze nie mogę na niego patrzeć -ale cóż .
Mogliśmy przedłużyć dach a wyście na taras zrobić na tylnej ścianie domu, prosto i wygodnie. ( polak modry po szkodzie)
dalej
między wiatrołapem a kuchnią wydłużyliśmy ściankę żeby zmieści trzy szafki w szerokości, nie robiliśmy spiżarni,
schody zrobiliśmy z wejściem od jadalni na ścianie od komina

moje wnioski po roku
domek super,
co bym zmieniła?
kotłowania za garaż ( na eko-groszek za mała, a w domu słychać piec )
( co do garażu , mamy podwójny ale na dwa samochody typy kobi za ciasny jak dla mnie kobiety, brama jedna jest około 50 cm luzu z przodu i z tyłu , więc wydłużyłabym go o 1m i w szerokość też )
schody tak jak ktoś opisał na forum wejście do salonu od gabinetu zamurowałabym i schody po ścianie najlepiej murowane, a wtedy ściankę miedzy jadanią a salonem skrócić lub wywalić

Eko-groszek czy gaz , poprzednio mieliśmy gaz więc - nigdy więcej!, obecnie mamy piec jest tak ciepło że nie mamy ochoty palić w kominki , biegam na boso w krótkim rękawku, super w tym roku o wiele mniej idzie węgla.
co do szczegółów mogę coś napisać po konsulatacji z mężem- dla zainteresowanych oczywiście

pozdrawiam

Hawa
31-12-2009, 00:46
aha
na piętrze nie mamy belek podtrzymujących dach w żadnym pomieszczeniu, wszystko opera się na ścianach -polecam

pablitoo
31-12-2009, 11:39
Drodzy Orionowicze

Szampańskiej Sylwestrowej zabawy oraz wszystkiego co najlepsze w Nowym 2010 Roku

http://zicherka.pl/Katosy/Upl/7deba7bdbdf94a3712a9d91e495cfb1f.jpg

Żeby ten Nowy Rok nie był gorszy od mijającego :D
- a bedzie to już nasz trzeci rok od zamieszkania w Orionie ...

życzymy - Kasia i Paweł


Ps.
Czas najwyższy kończyć pracę - wracać do domu i szykować się do szaleństw nocy Sylwestrowej :lol:

dankaf
31-12-2009, 14:50
http://irytek05.blox.pl/resource/nowy_rok_1.jpg

życzy Danka z rodzinką

dankaf
31-12-2009, 14:52
a bedzie to już nasz trzeci rok od zamieszkania w Orionie ...

szczęściarze :D :wink:

Kasiatomek
02-01-2010, 09:49
Zyczymy Wam wszystkiego najlepszego w Nowym 2010 Roku.
Tym,ktorzy nie ukonczyli budow aby szybko to zrobili i nastepnego Sylwstra spedzili w swoim wymarzonym domku,a tym ktorzy w nim juz miekszaja aby nigdy nie zalowali,ze wybudowali Orionka :D

dankaf
04-01-2010, 10:09
pobutka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

orionek
04-01-2010, 10:40
O rajuśku słysze juz wstaję :D ,
Witajcie zaczynam nowy rok w swoim własnym domku ;
obiecałem zdjęcia więc proszę bardzo-wybaczcie bałagan :wink: http://moj.extradom.pl/Galeria/Galeria.aspx?zid=134246

Dobrusiak
04-01-2010, 10:47
Dana widzę, że Ty jak zwykle zwarta i gotowa do pracy :lol: :lol:
Postanowienia noworoczne: WPROWADZIĆ SIĘ DO NOWEGO DOMU. Oczywiście w międzyczasie czeka nas mnóstwo pracy, ale co tam -ważny jest efekt końcowy (czyli swój domek)

Ściskam Was mocno w tym Nowym Roku i mam nadzieję, że Wszyscy będą się intensywnie udzielać na forum, by łatwiej się nam wszystkim budowało.


Orionku coś jest nie tak z galerią

orionek
04-01-2010, 11:46
Dana widzę, że Ty jak zwykle zwarta i gotowa do pracy :lol: :lol:
Postanowienia noworoczne: WPROWADZIĆ SIĘ DO NOWEGO DOMU. Oczywiście w międzyczasie czeka nas mnóstwo pracy, ale co tam -ważny jest efekt końcowy (czyli swój domek)

Ściskam Was mocno w tym Nowym Roku i mam nadzieję, że Wszyscy będą się intensywnie udzielać na forum, by łatwiej się nam wszystkim budowało.


Orionku coś jest nie tak z galerią
Tylko co- u mnie działa- moze ktoś wie gdzie jest błąd? i wyciagnie pomocną dłoń :D

team leader
04-01-2010, 12:38
Wraz z Nowym Rokiem wjechal nam Duzzzzzzy Piec do naszej Maaaaaalej kotlowni :D

http://img686.imageshack.us/img686/4581/budowa31122009r014.jpg


Szczesliwego Nowego Roku !!!!!!

dankaf
04-01-2010, 13:16
O rajuśku słysze juz wstaję :D ,
Witajcie zaczynam nowy rok w swoim własnym domku ;
obiecałem zdjęcia więc proszę bardzo-wybaczcie bałagan :wink: http://moj.extradom.pl/Galeria/Galeria.aspx?zid=134246

Nareszcie wszyscy jesteście!!!!!!!!!! :D
Orionek,u mnie też nic nie widac :-?
A wkleiłeś link do strony głównej,czy link-swój po zarejestrowaniu?

dankaf
04-01-2010, 13:22
Dana widzę, że Ty jak zwykle zwarta i gotowa do pracy :lol: :lol:
ciekawośc mnie zżerała, co tam u Was słychac :wink:

Postanowienia noworoczne: WPROWADZIĆ SIĘ DO NOWEGO DOMU. Oczywiście w międzyczasie czeka nas mnóstwo pracy, ale co tam -ważny jest efekt końcowy (czyli swój domek)

Ściskam Was mocno w tym Nowym Roku i mam nadzieję, że Wszyscy będą się intensywnie udzielać na forum, by łatwiej się nam wszystkim budowało.


Orionku coś jest nie tak z galerią

i o to chodzi :D

dankaf
04-01-2010, 13:26
Wraz z Nowym Rokiem wjechal nam Duzzzzzzy Piec do naszej Maaaaaalej kotlowni :D
ostatnio wałkowany temat u nas w domu :wink:
prosimy o wiecej informacji :wink:

team leader
04-01-2010, 13:48
U nas wybor padl na :

http://www.fuego.pl/2174_CICHEWICZ_FUTURA_ECONO_MINI_21_kW.html


nie wiem czy sie sprawdzi ale po analizie wszystkich za i przeciw padlo na ten piec, polecil go nam instalator+ja troche pogooglowalem :D

mam nadzieje , ze pod koniec tygodnia odpalimy kotlownie .... niestety u nas jest problem z zasilaniem, czekamy juz ponad 3 LATA!!! na prad, cierpliwosc powoli sie juz konczy :( .Poki co mamy prad od sasiadki :D i cala zime pewnie bedziemy na kabelku podpieci :D

carino2
04-01-2010, 14:04
Żeby obejrzeć zdjęcia "Orionka" należy wejść na "Użytkownicy" a następnie w wyszukiwarce wpisać "Orionek" i gotowe.

team leader
04-01-2010, 14:29
btw...pozdrowienia dla uzytkownikow serwisu Moj extradom :D

krezus2
04-01-2010, 14:34
Witam i ja :) Orionek wysylasz link na moj profil w extra dom :o Kupowalem tam projekt, byc moze kiedys odwiedzałem twoj profil i cos sie tam pokićkało :roll: No ten rok nalezy do mnie- w kwietniu zaczynam :P . W miedzy czasie pochwale sie urodził mi sie syn, takze jest i bedzie co robic przez najblizsze lata :lol:

orionek
04-01-2010, 14:36
Dzięki,
wgrałam zdjecia na fotosik a oto kilkaz nich
http://images50.fotosik.pl/244/08b8d51aaa4f7a14med.jpg
http://images47.fotosik.pl/244/c3e1cf526734c5e5med.jpg
a tutaj reszta
http://izapawel.fotosik.pl/albumy/712622.html
i jeszcze raz wybaczcie bałagan :wink:

krezus2
04-01-2010, 14:40
team leader
nie miałes problemu zeby wstawic tam taki piec? Mysle o podobnym rozwiazaniu. Czy jest tam dosyc miejsca zeby sie swobodnie poruszac?

dankaf
04-01-2010, 15:55
Orionku gratuluję !!!!!!!

orionek
04-01-2010, 16:04
Dziękuję :D -lecę do domku :wink:

dankaf
04-01-2010, 16:04
Dziękuję :D -lecę do domku :wink:
zazdroszczę :wink:

team leader
04-01-2010, 16:37
team leader
nie miałes problemu zeby wstawic tam taki piec? Mysle o podobnym rozwiazaniu. Czy jest tam dosyc miejsca zeby sie swobodnie poruszac?

...powiem tak , poniewaz wraz z zona jestesmy mlodzi,piekni, szczupli i przystojni to nie bedzie problemu :D

a tak na powaznie, to jak dla mnie, to jest tam wystarczajaco miejsca.Tak w sam raz. Teraz wazne aby dobrze odizolowac dzwiekowo kotlownie od reszczy domu :D

EwaWoj
04-01-2010, 20:56
Orionku również przesyłam gratulacje :lol: :lol: :lol:

EwaWoj
04-01-2010, 21:05
team leader
nie miałes problemu zeby wstawic tam taki piec? Mysle o podobnym rozwiazaniu. Czy jest tam dosyc miejsca zeby sie swobodnie poruszac?

...powiem tak , poniewaz wraz z zona jestesmy mlodzi,piekni, szczupli i przystojni to nie bedzie problemu :D

a tak na powaznie, to jak dla mnie, to jest tam wystarczajaco miejsca.Tak w sam raz. Teraz wazne aby dobrze odizolowac dzwiekowo kotlownie od reszczy domu :D dlatego u mnie piec jest w odrębnym budynku :wink:

bogna 33
04-01-2010, 21:49
Obiecałam foto kuchni wiec wrzucę zdjęcie.brakuje jeszcze po prawej stronie komody i jakiegos tam kwiatka,mam zamiar dokonac w najbliższym czasie zakupu i mysle że będzie pięknie. pozdrawiam
http://img832.imageshack.us/img832/7889/kuchnia2.jpg
http://img185.imageshack.us/img185/8352/kuchnia3z.jpg

Kasiatomek
04-01-2010, 21:57
Bogna33

Piękną macie kuchnie - naprawde.
Bardzo fajne ksztalty szafek takie niestandardowe :D

Hawa
04-01-2010, 23:45
Witam
Wszystkim składam najlepsze życzenia na ten 2010 rok.
Wkleiłam kilka fotek na fotosiku niżej link można sobie zobaczyć kotłownie , schody , urządzoną kuchnię i łazienkę , itp. Jest też kilka fotek z zewnątrz można zobaczyć co zmieniliśmy. pozdrawiam
p.s. nie wiem jak wklejacie zdjęcia bezpośrednio na forum, jak wspominałam nie mam specjalnego doświadczenia w tym temacie , liczę na wyrozumiałość

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/194f8e2dd9bfe720.html

orionek
05-01-2010, 08:25
Bogna33

Piękną macie kuchnie - naprawde.
Bardzo fajne ksztalty szafek takie niestandardowe :D

mnie równiez sie podoba - nasz kuchnia dopiero w planach :wink:

EwaWoj
05-01-2010, 09:17
Bogna śliczna kuchnia :lol: mebelki sprawiły, że kuchnia jest jasna i przestronna nic dodać nic ująć rewelacja :lol: :lol: :lol:

EwaWoj
05-01-2010, 09:41
Witam
Wszystkim składam najlepsze życzenia na ten 2010 rok.
Wkleiłam kilka fotek na fotosiku niżej link można sobie zobaczyć kotłownie , schody , urządzoną kuchnię i łazienkę , itp. Jest też kilka fotek z zewnątrz można zobaczyć co zmieniliśmy. pozdrawiam
p.s. nie wiem jak wklejacie zdjęcia bezpośrednio na forum, jak wspominałam nie mam specjalnego doświadczenia w tym temacie , liczę na wyrozumiałość

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/194f8e2dd9bfe720.html Hawa faktycznie dokonałaś troszkę zmian :wink: i wszystko fajnie wygląda :lol:

adammxxx
05-01-2010, 09:58
Obiecałam foto kuchni wiec wrzucę zdjęcie.brakuje jeszcze po prawej stronie komody i jakiegos tam kwiatka,mam zamiar dokonac w najbliższym czasie zakupu i mysle że będzie pięknie. pozdrawiam

Bardzo ale to bardzo piękna kuchnia, wszystko dobrze dopracowane i eleganckie.Gratuluje

Bart_D
05-01-2010, 12:52
Witam
Wszystkim składam najlepsze życzenia na ten 2010 rok.
Wkleiłam kilka fotek na fotosiku niżej link można sobie zobaczyć kotłownie , schody , urządzoną kuchnię i łazienkę , itp. Jest też kilka fotek z zewnątrz można zobaczyć co zmieniliśmy. pozdrawiam
p.s. nie wiem jak wklejacie zdjęcia bezpośrednio na forum, jak wspominałam nie mam specjalnego doświadczenia w tym temacie , liczę na wyrozumiałość

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/194f8e2dd9bfe720.html Hawa faktycznie dokonałaś troszkę zmian :wink: i wszystko fajnie wygląda :lol:

Potwierdzam.... naprawdę ślicznie to wygląda.

zdenka
05-01-2010, 12:53
bogna 33 - Naprawdę śliczna, baaardzo gustowna kuchnia - gratulacje.
Poprosze jeszcze o zdjęcia schodów - z góry dziekuję :)

zdenka
05-01-2010, 12:59
aha - i jeszcze jedno... Drodzy Forum'owicze - wszystkiego co najlepsze, najpiękniejsze w Nowym Roku -NIECH SIĘ DZRZY!

Dobrusiak
05-01-2010, 14:01
Bogna naprawdę kuchnia cudna. Bardzo oryginalna a przy tym ciepła. Super. Jeśli możesz to wrzuć więcej zdjęć, bo widzę, że masz bardzo dobry gust i może my - czyli jeszcze budujący coś "zgapimy" :lol:

krezus2
05-01-2010, 14:25
bogna 33 Naprawde fajna kuchnia!! Ale i cena pewnie odpowiednia. Poprosimy jeszcze schody!

zdenka
05-01-2010, 14:28
Dobrusiak - czy te Psary 'które będą" - to te w Świętokrzyskim? pozdrawiam :)

krezus2
05-01-2010, 14:31
Odnosnie pieca na eko-groszek, to moze lepiej wstawic go do garazu i oddzielic scianka-poszerzylem garaz ponad metr?? Nie mam pojecia jak głosny moze byc taki piec?

EwaWoj
05-01-2010, 14:36
Odnosnie pieca na eko-groszek, to moze lepiej wstawic go do garazu i oddzielic scianka-poszerzylem garaz ponad metr?? Nie mam pojecia jak głosny moze byc taki piec? jest słyszalny ale u mnie pomieszczenie gospodarcze jest dosyć duże i jak są drzwi do nich zamknięte to pieca nie słychać ale jak są otwarte to... :wink:

dankaf
05-01-2010, 15:06
cieszę się,że przeniosłam kotłownie do garażu

Dobrusiak
05-01-2010, 15:44
Dobrusiak - czy te Psary 'które będą" - to te w Świętokrzyskim? pozdrawiam :)

Nie, mieszkam na śląsku, a konkretnie Zagłębiu

Agnesss
05-01-2010, 17:05
rzeczywiście kuchnie są PRZEPIĘKNE!....ech-kiedy to będzie u mnie?Bogna jeśli mogłabyś wklej jeszcze zdjęcia schodów;pozdrawiam wszystkich i dziękuję za zdjęcia waszych orionków bardzo pomagają :wink: pozdrawiam

Izucha
05-01-2010, 23:30
Ja również przesyłam najserdeczniejsze życzenia Noworoczne dla wszystkich.

Powiedzcie mi jak rozwiązaliście problem oświetlenia kuchni. Pod szafkami chcę zamieścić jakieś halogeny ale co z sufitem żeby to miało ręce i nogi :roll:
mogę liczyć na jakieś " zdjęciowe" podpowiedzi bo mnie nasz majster ciśnie

pablitoo
06-01-2010, 08:13
Witam noworocznie :D

No - aż miło przeglądać nasz wątek - tyle nowych realizacji i to jeszcze takich ciekawych ...

Piękne domki i piękne wykończenia .

aga_i_wojtek
06-01-2010, 11:52
Witam Wszystkich Oriończyków i tych stałych bywalców i Nowych! Wszystkim wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę :D
Hawa gratuluję pięknego domu!
Bogna 33 piękną masz kuchnię! Tak sielsko-anielsko i naprawdę bardzo smacznie wszystko zrobione. Chętnie bym zobaczyła więcej, bardzo proszę o jeszcze!
U nas na razie Orion jeszcze tylko na papierze, może do kwietnia dostaniemy pozwolenie, więc wtedy zaczniemy. Jedna zmiana to taka, że kupiliśmy drugą działkę i będziemy tam budować Oriona a tą pierwszą sprzedamy za jakiś czas. Teraz będziemy mieszkać/budować się z zachodniej strony Krakowa, w pięknym miejscu pod samym parkiem bielańsko- tynieckim. Tak nam się tam spodobało, że wbrew rozsądkowi, zaszaleliśmy z tą drugą działką ;) Oczywiście wcześniej jak szukaliśmy działki, to w tamtych okolicach nic atrakcyjnego w rozsądnej cenie nie było.

tomus
06-01-2010, 23:47
Witam,

Jaką kubaturę zewnętrzna ogrzewanej części budynku Wam wpisali na certyfikacie energetycznym?

Pozdrawimam

pablitoo
07-01-2010, 08:31
Witam,

Jaką kubaturę zewnętrzna ogrzewanej części budynku Wam wpisali na certyfikacie energetycznym?

Pozdrawimam

Kubatura zewnętrzna :o - a cóż to za konstrukcja ??

dankaf
07-01-2010, 10:59
Witanko!

Szukam w necie,na naszym forum różnych info na temat szprosów okiennych zew. i wew. i co temat, to wypowiedź naszego forumowego kolegi :D
zgadnijcie KTO TO ?

team leader
07-01-2010, 11:40
Wszyscy wiemy KTO TO :D .

...ale Ty rowniez nie pozostajesz w tyle, jeszcze okolo 400 postow i dogonisz WIESZ KOGO.

Milego dnia. :lol:

dankaf
07-01-2010, 12:16
Wszyscy wiemy KTO TO :D .

...ale Ty rowniez nie pozostajesz w tyle, jeszcze okolo 400 postow i dogonisz WIESZ KOGO.

Milego dnia. :lol:
Nie chodziło mi o posty, jedynie o wypowiedź na temat szprosów.Sama "piłuję" temat,poniewaz czytałam,że wew. szprosy pogarszają przenikalnośc cieplna szyby.
A swoje nabijam najczęściej w swoich komentarzach,bo jednak prowadzenie swojego dziennika zobowiązuje

Wszystko miało zabrzmiec w formie żartu :roll:,więc Team radzę przystopuj!

team leader
07-01-2010, 12:19
... i jako zart to zrozumialem :D

Milego dnia :lol:

dankaf
07-01-2010, 12:22
... i jako zart to zrozumialem :D
no nie wiem :roll:
Twoja wypowiedź mówi sama za siebie

team leader
07-01-2010, 12:30
... tak na powaznie, to bardzo sie ciesze , ze sa tacy ludzie jak Ty czy Wiesz KTO, ta ilosc postow tylko swiadczy , ze napewno pomogliscie wielu ludziom podjac wlasciwe decyzje i widziec kwestie zwiazane z budowa domu o wiele bardziej przejrzyscie :D . Naprawde bardzo Wam dziekuje za czas i poswiecenie ktore wkladacie w to forum i nie tylko.

Jesli Cie czyms urazilem to przepraszam :D .

Agnesss
07-01-2010, 12:49
Witajcie!
ja także wszystkim życzę wszystkiego naj...naj... w tym roku i oczywiście wyrtwałości w budowaniu naszego Orionka :wink: Chciałam się również zapytać czy jest ktoś na forum z woj.lubelskiego?kto mógłby pokazać nam swój domek???

Kasiatomek
07-01-2010, 21:55
Dankaf

A orientowalas sie moze ile kosztuja okienka do orionka??bo widze ze jestes w temacie :wink:

Izucha
07-01-2010, 23:23
u mnie kosztowały dokładnie na początku zeszłego roku 16740 w dwustronnej okleinie ciemny orzech.

Michalos
08-01-2010, 07:25
Dankaf

A orientowalas sie moze ile kosztuja okienka do orionka??bo widze ze jestes w temacie :wink:

No to my możemy razem porozmawiac na ten temat :D
Wszystkie oferty to PCV kolor orzech obustronny
Elit z Wołczkowa - 15 000zł, drewniane - 22 000zł
Exeprof - ok 15000zł profil veka
Agat+ ul. Przestrzenna - 35 000zł profil salamander 3D
Avante ul. Ku Słońcu - 20 000zł
Eko-dom ul. Struga - 22 400zł Okonoplast Kraków profil Rubin plus

Mam nadzieję że pomogłem......

Kasiatomek
08-01-2010, 08:06
Wielkie dzieki Michalos widze ze mam wyceny blisko domu :wink: . A mozna wiedziec gdzie sie budujecie?

pozdrawiam

grzegorz.ziobro1
08-01-2010, 08:44
umnie kosztowały 24000zł razem z roletami i tez wszystko w kolorze

Michalos
08-01-2010, 08:53
umnie kosztowały 24000zł razem z roletami i tez wszystko w kolorze

Możesz dokładniej opisac jakie to okna?????????

dankaf
08-01-2010, 09:09
Witam
Oknoplast Kraków - promocja zimowa
-profil AWANS 14906,64zł-bez szpr./18490,00zł -szprosy wew.
-profil PLATINIUM 16853,55zł-bez szpr./20785,00zł-szpr.wew.
szpros zew.+dopłaty 10zł za każde pole
Jak widac szprosy podwyższają strasznie koszt zakupu okna :-?

Urzędowski
-profil VEKA 20,812zł z szprosami wew.
drewniane 26000+ 6000 za szprosy zakładane zew.=32tys.

okna PCV w obustronnej okleinie

dankaf
08-01-2010, 09:13
Michalos czy ta firma ma swoją stronę www.


Elit z Wołczkowa - 15 000zł, drewniane - 22 000zł

Michalos
08-01-2010, 10:33
Michalos czy ta firma ma swoją stronę www.


Elit z Wołczkowa - 15 000zł, drewniane - 22 000zł

http://www.elitline.pl/

bogna 33
08-01-2010, 16:39
Dziękuje Drodzy ''Orionowicze'' że kuchnia się spodobała.Ale to jest kwestia gustu ,jednym się podoba białe innym czarne,jednym duże innym małe itd.A oto nasze schody,przy których nie dokończony jest okrągły ''bajer'' męża , chłopak stracił wena twórczą , może na wiosnę coś wymyśli? pozdrawiam
http://img210.imageshack.us/img210/3262/schody1k.jpg
http://img824.imageshack.us/img824/1830/schody2.jpg
http://img651.imageshack.us/img651/6429/schody3.jpg[/img]

Izucha
08-01-2010, 19:44
Bogna masz naprawdę pięknie urządzony dom aż Ci zazdroszczę ale tak pozytywnie :lol:

Ester
08-01-2010, 21:47
Bogna czy ty zmieniałaś coś w swoim projekcie a dokładnie chodzi mi o wymiary Oriona?

adammxxx
08-01-2010, 22:24
Bogna aż brak mi słów żeby opisać jak bardzo podoba mi się wasze wnętrze orionka.Pozdrawiam

Agnesss
09-01-2010, 08:10
Ja też przyłączam się do pochwał ;pięknie!!! :wink: a może namówię Cię do jeszcze jakiś fotek twojego pięknego domku?pozdrawiam serdecznie :wink:

Kasiatomek
09-01-2010, 08:35
Bogna33 śliczny jest Wasz Orionek. Jak tak oglądam zdjęcia to już nie mogę się doczekać kiedy ja w swoim zamieszkam,ale to jeszcze dluga droga.
Ja rozwniez przylaczam się do prośby wklej jeszcze inne zdjęcia. No chyba,ze masz juz dosyc pochwał. :D

pablitoo
09-01-2010, 08:45
Bogna - bardzo ładne wnętrza - piękna aranżacja - schody - bardzo ładne - jeszcze takich w Orionie nie widziałem - bardzo ładne - tylko środkowa belka i na niej mocowane stopnie - bardzo ciekawa konstrukcja , no i wykonanie jak widać super .

pablitoo
09-01-2010, 09:06
Witam
Wszystkim składam najlepsze życzenia na ten 2010 rok.
Wkleiłam kilka fotek na fotosiku niżej link można sobie zobaczyć kotłownie (...)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/194f8e2dd9bfe720.html

Hawa - również piękne wnętrza - obejrzałem z ciekawością album bardzo dużo zmian wprowadziliście - aż niekiedy trudno było mi się połapać w lokalizacji wnętrz na fotkach :lol: - ale - wnętrza piękne - gratulację .

Mam pytanie odnośnie kotłowni - obok Waszego kotła zauważyłem stację zmiękczającą / jonowymienną / - ponieważ aktualnie sam jestem w trakcie montażu mojej stacji - chciałbym zapytać co to za producent - czy nie jest to CosmoWater - model Home ?? Jak się sprawuje w eksploatacji ??

AGA.S.
09-01-2010, 17:47
no to i ja nie bede szczedzic slow podziwu - Bogna przepiekne wnetrze:) fantastyczne aranzacje, orion ten sam, a jakby jednak inny:) i jak widac Wasz smak i gust nam wszystkim podpasowal:)
gora szersza, zmniejszaliscie lazienke??

Hawa rowniez szacuneczek, sliczne wykonczenia:)

rosna nam orionki, co 1 to piekniejszy.

Michalos,witam nowych sasiadow ze szczecina:)

grzegorz.ziobro1
09-01-2010, 19:26
[quote=grzegorz.ziobro1]umnie kosztowały 24000zł razem z roletami i tez wszystko w kolorze

Możesz dokładniej opisac jakie to okna?????????dokladnie ci nie opisze wiem tylko ze profil z niemiec szwagier pracuje juz dluzszy czas w tej firmie i on to wszystko zalatwial schecia bym wrzucil zdjencia tylko niewiem jak

grzegorz.ziobro1
09-01-2010, 19:30
bogna nic dodac nic ujac tylko pozazdroscic bardzo ladne wykonczenie

pablitoo
09-01-2010, 21:22
Moi drodzy - dzisiaj stałem się świadkiem przedziwnego zjawiska przyrodniczego - przedziwnego zjawiska które trwa od rana - i trwa do teraz :evil: - a mianowicie przy temp -1 stopnia / przygruntowo pewnie a z -2 stopnie / pada deszcz - pada - to mało powiedziane - chwilami leje rzęsiście - oczywiście od rana cały dom , śnieg dookoła , podjazd i przede wszystkim droga - to jedno wielkie lodowisko :evil:
Od rana co kilka godzin skuwam z podjazdu do garażu i spod podejścia do domu płyty lodu , na drogę wysypałem już ponad 25kg soli drogowej żeby uczynić ją przejezdną . Wyjście poza odkute płaty lodu grozi upadkiem i połamaniem kości - jest tak ślisko że trudno jest stać w miejscu , nie mówiąc o chodzeniu gdziekolwiek ...
Na śniegu zrobiła się kilkucentymetrowa warstwa lodu - można spokojnie "chodzić" po 40 centymetrowym śniegu nie bojąc się że się zapadnie - oczywiście bez problemu można by jeździć na łyżwach .

Po prostu szok - jak żyję jeszcze takich rzeczy nie widziałem - w telewizorni mówią że w całym kraju pada śnieg - a u nas przy ujemnych temperaturach leje deszcz ... :o

No cóż - poza tym to w kominku buzuje ogień , ognisty trunek w szklanicy - a w domu jest miło i przyjemnie :lol: - ja tam wcale z domu wychodzić nie muszę :wink:

BetkaWi
09-01-2010, 22:18
Bogna 33 przypadkiem wpadłam do wątku o orionie i mnie zatkało! Piękne wnętrza!
Masz boskie firanki! Możesz zrobić zdjęcie jak rozwiązałaś upięcia w wykuszu. Czy Ci się rozchodzą na każdym oknie czy masz to jakoś inaczej upiete. Będę zagladać tutaj i czekac na zdjęcia.
Pozdrawiam i gratuluję świetnego gustu. Moze pokażesz też łazienki....???

Michalos
09-01-2010, 22:37
Bogna gratuluję Orionka, bardzo ładne wnętrza......


Michalos,witam nowych sasiadow ze szczecina:)

Witam witam :D :D :D

Kasiatomek
10-01-2010, 02:06
Hawa
czy mozesz no mi napisac na jak dlugo wystarcza ten zbiornik w piecu napelniony do pelna? bo my tez bedziemy musieli miec chyba piec na paliwo stale bo gazu u nas nie ma :cry: Tzn jest jest,ale z 500metrow od naszej dzialki bedzie i wydaje mi sie ze doprowadzenie do nas nitki to chyba kolosalna suma bedzie :o. Bo ciekawi mnie na jak dlugo bedziemy mogli w zime wyjechac zostawiajac piec na chodzie bez dokladania. :wink:

EwaWoj
10-01-2010, 14:43
Moi drodzy - dzisiaj stałem się świadkiem przedziwnego zjawiska przyrodniczego - przedziwnego zjawiska które trwa od rana - i trwa do teraz :evil: - a mianowicie przy temp -1 stopnia / przygruntowo pewnie a z -2 stopnie / pada deszcz - pada - to mało powiedziane - chwilami leje rzęsiście - oczywiście od rana cały dom , śnieg dookoła , podjazd i przede wszystkim droga - to jedno wielkie lodowisko :evil:
Od rana co kilka godzin skuwam z podjazdu do garażu i spod podejścia do domu płyty lodu , na drogę wysypałem już ponad 25kg soli drogowej żeby uczynić ją przejezdną . Wyjście poza odkute płaty lodu grozi upadkiem i połamaniem kości - jest tak ślisko że trudno jest stać w miejscu , nie mówiąc o chodzeniu gdziekolwiek ...
Na śniegu zrobiła się kilkucentymetrowa warstwa lodu - można spokojnie "chodzić" po 40 centymetrowym śniegu nie bojąc się że się zapadnie - oczywiście bez problemu można by jeździć na łyżwach .

Po prostu szok - jak żyję jeszcze takich rzeczy nie widziałem - w telewizorni mówią że w całym kraju pada śnieg - a u nas przy ujemnych temperaturach leje deszcz ... :o

No cóż - poza tym to w kominku buzuje ogień , ognisty trunek w szklanicy - a w domu jest miło i przyjemnie :lol: - ja tam wcale z domu wychodzić nie muszę :wink: u nas zdecydowanie lepiej bo cały czas pada śnieg :D wczoraj nie mogliśmy dojechać na budowę ponieważ droga była kompletnie zasypana dlatego samochód zostawiliśmy na podjeździe u sąsiada i ok.250 m szliślimy na piechotę :-? krajobraz śliczny ale wydawało mi się, że nasza droga to nie 250 m a kilka kilometrów :wink:

pablitoo
10-01-2010, 15:04
No dzisiaj już u nas pada wzorowo śnieg - cóż z tego jak na całym podjeździe po nocy zostało lodowisko teraz zasypywane śniegiem ...

10-01-2010, 16:29
Witam Wszystkich po krótkiej przerwie,

Mam pytanie o Wasze zdanie szanowni forumowicze...otóż dostałem wycenę od firmy budowlanej budowy tego jakże pięknego domku jakim jest Oironek..
Umówiłem się iż ławicę, fundament oraz płytę robię we własnym zakresie natomiast firma przychodzi i buduje mury, ścianki działowe, kominy, strop, balkony oraz cały dach łącznie z montażem okien dachowych. Tak więc wszystko wchodząc na fundament aż do stanu surowego otwartego. Firma wyceniła ową pracę na....35tys zł (mury+dach i wszystko co już napisałem).
Jakie jest Wasze zdanie? Super tanio, tanio, średnio/przeciętnie, drogo??? Ja tam się nie znam, ale komu mówię jest bardzo pozytywnie zaskoczony.
Jakie Wasze jest zdanie drodzy forumowicze? Aha buduję z Porothermu 44, jako zamiany w projekcie są : poszerzony garaż o 1m oraz podniesiona ścianka kolankowa o dwa pustaki...
Bardzo dziękuję za opinie!!!

PS.
Zapraszam na żywiecczyznę na narty:)!

Marta i Łukasz Matłacz
10-01-2010, 18:01
Jesli chodzi o okna, zaraz przed samym koncem roku zamowilismy okna z firmy OKNOPLAST KRAKOW i wzielismy profil avans,zloty dab obustronny, okucia antywywazeniowe WK2 i klamke z kluczykiem, brame garozowa segmentowa zloty dab firmy WISNIOWSKI i dodatkowo drzwi wejsciowe ADECO i zaplacilismy po wszystkich rabatach 25100.

okien sztuk mamy 22
brama 4500x2250

Pozdrawiam

bogna 33
10-01-2010, 20:24
Bogna czy ty zmieniałaś coś w swoim projekcie a dokładnie chodzi mi o wymiary Oriona? w naszym orionie jest faktycznie troszeczke zmian, po pierwsze jest większy a mianowicie dół ma 88 m, a góra 69m, no i rzecz najważniejsza tył jest ''zdeczko'' przerobiony.Jak już kiedys pisałam dom kupiliśmy w stanie surowym zamknętym,i nic już się nie dało zmienic w konstrukcji budynku.Chodz o wiele ładniejsza jest wersja orginalna.pozdrawiam

aga_i_wojtek
11-01-2010, 10:03
Bogna 33, śliczne wnętrza! Takie ekskluzywne. Fajnie by było jakbyś założyła swój dziennik ze zdjęciami na Muratorze. Miałabyś wielu wiernych oglądaczy – mnie na pewno.

EWAiSŁAWEK
11-01-2010, 13:06
Odnośnie okien
My zamawialiśmy okna w firmie Sokółka. Wybraliśmy okna drewno sosna w kolorze mahoń. Wycenili nam je na 40 959 zł (w tym rolety do wszystkich okien, 7 okien dachowych firmy fakro, oraz montaż).

Bogna33 dom Wasz to coś pięknego :) pełny szacunek.

11-01-2010, 15:47
Witam Wszystkich po krótkiej przerwie,

Mam pytanie o Wasze zdanie szanowni forumowicze...otóż dostałem wycenę od firmy budowlanej budowy tego jakże pięknego domku jakim jest Oironek..
Umówiłem się iż ławicę, fundament oraz płytę robię we własnym zakresie natomiast firma przychodzi i buduje mury, ścianki działowe, kominy, strop, balkony oraz cały dach łącznie z montażem okien dachowych. Tak więc wszystko wchodząc na fundament aż do stanu surowego otwartego. Firma wyceniła ową pracę na....35tys zł (mury+dach i wszystko co już napisałem).
Jakie jest Wasze zdanie? Super tanio, tanio, średnio/przeciętnie, drogo??? Ja tam się nie znam, ale komu mówię jest bardzo pozytywnie zaskoczony.
Jakie Wasze jest zdanie drodzy forumowicze? Aha buduję z Porothermu 44, jako zamiany w projekcie są : poszerzony garaż o 1m oraz podniesiona ścianka kolankowa o dwa pustaki...
Bardzo dziękuję za opinie!!!

PS.
Zapraszam na żywiecczyznę na narty:)!

NOBODY HELPS :(

orionek
11-01-2010, 15:48
bogna33-wnętrza piękne jestem zachwycona

co do okien moje białe bez szprosów kosztowały 13 tys. do tego okna dachowe 4 szt Velux 3.5 tys

justa*
11-01-2010, 15:50
Witam Wszystkich w Nowym Roku!!! :D
Podglądałam Was troszkę, bo jak Danusia przewidziała nie wytrzymałam.

Zazdroszczę wszystkim już mieszkającym, nam może się uda następne święta spędzić w Orionie. Mąż obiecał a ja jestem pamiętliwa :wink:

orionek
11-01-2010, 15:56
Witam Wszystkich po krótkiej przerwie,

Mam pytanie o Wasze zdanie szanowni forumowicze...otóż dostałem wycenę od firmy budowlanej budowy tego jakże pięknego domku jakim jest Oironek..
Umówiłem się iż ławicę, fundament oraz płytę robię we własnym zakresie natomiast firma przychodzi i buduje mury, ścianki działowe, kominy, strop, balkony oraz cały dach łącznie z montażem okien dachowych. Tak więc wszystko wchodząc na fundament aż do stanu surowego otwartego. Firma wyceniła ową pracę na....35tys zł (mury+dach i wszystko co już napisałem).
Jakie jest Wasze zdanie? Super tanio, tanio, średnio/przeciętnie, drogo??? Ja tam się nie znam, ale komu mówię jest bardzo pozytywnie zaskoczony.
Jakie Wasze jest zdanie drodzy forumowicze? Aha buduję z Porothermu 44, jako zamiany w projekcie są : poszerzony garaż o 1m oraz podniesiona ścianka kolankowa o dwa pustaki...
Bardzo dziękuję za opinie!!!

PS.
Zapraszam na żywiecczyznę na narty:)!

NOBODY HELPS :(

tez sie nie znam :D -ale my w 2005 za wybudowanie orionka -wykopanie fundamentów murowanie do poziom O. ściany, scianki dzialowe i kominy zapłacilismy murarzowi 15 tys. do tego murowanie kominów z klinkiera 800 zł i dla nas to była najlepsza oferta a wtedy ceny w naszym regionie oscylowały w granicach 30 tys. za stan surowy otwarty

dankaf
11-01-2010, 16:11
Witam Wszystkich po krótkiej przerwie,

Mam pytanie o Wasze zdanie szanowni forumowicze...otóż dostałem wycenę od firmy budowlanej budowy tego jakże pięknego domku jakim jest Oironek..
Umówiłem się iż ławicę, fundament oraz płytę robię we własnym zakresie natomiast firma przychodzi i buduje mury, ścianki działowe, kominy, strop, balkony oraz cały dach łącznie z montażem okien dachowych. Tak więc wszystko wchodząc na fundament aż do stanu surowego otwartego. Firma wyceniła ową pracę na....35tys zł (mury+dach i wszystko co już napisałem).
Jakie jest Wasze zdanie? Super tanio, tanio, średnio/przeciętnie, drogo??? Ja tam się nie znam, ale komu mówię jest bardzo pozytywnie zaskoczony.
Jakie Wasze jest zdanie drodzy forumowicze? Aha buduję z Porothermu 44, jako zamiany w projekcie są : poszerzony garaż o 1m oraz podniesiona ścianka kolankowa o dwa pustaki...
Bardzo dziękuję za opinie!!!

PS.
Zapraszam na żywiecczyznę na narty:)!

NOBODY HELPS :(
wiadomośc wysłana na pw :wink:

aga_i_wojtek
11-01-2010, 16:12
Witam Wszystkich po krótkiej przerwie,

Mam pytanie o Wasze zdanie szanowni forumowicze...otóż dostałem wycenę od firmy budowlanej budowy tego jakże pięknego domku jakim jest Oironek..
Umówiłem się iż ławicę, fundament oraz płytę robię we własnym zakresie natomiast firma przychodzi i buduje mury, ścianki działowe, kominy, strop, balkony oraz cały dach łącznie z montażem okien dachowych. Tak więc wszystko wchodząc na fundament aż do stanu surowego otwartego. Firma wyceniła ową pracę na....35tys zł (mury+dach i wszystko co już napisałem).
Jakie jest Wasze zdanie? Super tanio, tanio, średnio/przeciętnie, drogo??? Ja tam się nie znam, ale komu mówię jest bardzo pozytywnie zaskoczony.
Jakie Wasze jest zdanie drodzy forumowicze? Aha buduję z Porothermu 44, jako zamiany w projekcie są : poszerzony garaż o 1m oraz podniesiona ścianka kolankowa o dwa pustaki...
Bardzo dziękuję za opinie!!!

PS.
Zapraszam na żywiecczyznę na narty:)!

NOBODY HELPS :(

Ja wprawdzie jeszcze budowy nie zaczęłam, ale wycenę już mam i średnio wychodzi to 150zł za m2 powierzchni całkowitej (od fundamentów po ściany) dodatkowo dach 60-65zł za m2 w zależności od złożoności dachu. W Orionie II:
• Powierzchnia całkowita = 288,85m2
289m2 x 150zł= 43.350zł
• Dach = 236,5m2
237m2 x 60zł= 14.220zł

RAZEM: 57.570zł

Tak to w Krakowie wygląda, zakładając, że za dach wezmą 60 a nie 65zł/m2.

justa*
11-01-2010, 16:13
Witam Wszystkich po krótkiej przerwie,

Mam pytanie o Wasze zdanie szanowni forumowicze...otóż dostałem wycenę od firmy budowlanej budowy tego jakże pięknego domku jakim jest Oironek..
Umówiłem się iż ławicę, fundament oraz płytę robię we własnym zakresie natomiast firma przychodzi i buduje mury, ścianki działowe, kominy, strop, balkony oraz cały dach łącznie z montażem okien dachowych. Tak więc wszystko wchodząc na fundament aż do stanu surowego otwartego. Firma wyceniła ową pracę na....35tys zł (mury+dach i wszystko co już napisałem).
Jakie jest Wasze zdanie? Super tanio, tanio, średnio/przeciętnie, drogo??? Ja tam się nie znam, ale komu mówię jest bardzo pozytywnie zaskoczony.
Jakie Wasze jest zdanie drodzy forumowicze? Aha buduję z Porothermu 44, jako zamiany w projekcie są : poszerzony garaż o 1m oraz podniesiona ścianka kolankowa o dwa pustaki...
Bardzo dziękuję za opinie!!!

PS.
Zapraszam na żywiecczyznę na narty:)!

NOBODY HELPS :(

No to może ja :D
Nie wiem jakie są teraz ceny, ale napiszę jak to wyglądało u nas.
Murarz z ekipą robili wszystko od ław fundamentowych po więźbę. Ponieważ teren jest niski podnieśliśmy fundament .
Dom zbudowany z szarego pustaka, ściana 3-warstwowa. Strop monolit, kominy i ścianki działowe, ścianka kolankowa podniesiona o jeden pustak. Panowie zrobili też więźbę i zainkasowali 26 tyś. Cena z 2007r.
Dopiszę jeszcze, że w praniu okazało się, że parapet w kuchni według ekipy powinien być na wysokości 140, a drzwi nie wyższe niż 190 (futryna) o garbatej ścianie w salonie i spiep........ych wykuszach nie wspomnę. Poprawki oczywiście robił kto inny i ponieważ był dobrym fachowcem nie negocjowałam cen. Teraz nie szukała bym taniej ,tylko od razu umówiła się z panem od poprawek na budowanie domku. Jeśli polecana ekipa ma dobre referencje, wśród klientów, to chyba nie masz się nad czym zastanawiać.
Mam nadzieję, że "cosik" pomogłam :D

Agnesss
11-01-2010, 16:19
[email protected] wydaje mi się całkiem rozsądna ta cena my teraz budowaliśmy na jesieni i za murowanie całego domu zapłaciliśmy 20tys.przy czym dom jest również poszerzony w sumie o około 2 m(dom 1 m i garaż 1m).Murowany z pustaka ,natomiast strop lany-tradycyjny-wiem że z samym ustawieniem stępli długo im się zeszło no i fundamenty też musieliśmy zrobić konkretne przez duże K ponieważ jest tam teren dosyć wilgotny i w pobliżu mamy staw :wink:

dankaf
11-01-2010, 16:21
bo jak Danusia przewidziała nie wytrzymałam.
:wink:

aga_i_wojtek
11-01-2010, 16:23
W porównaniu z Waszymi, to ta moja krakowska wycena (zresztą niejedna firma mi tak wyceniła) wychodzi bardzo drogo, :o ale to chyba sprawa lokalizacji? Sama nie wiem?

dankaf
11-01-2010, 16:35
Aguś,pewnie region robi swoje.Moje ceny były niższe i to sporo.
Czy Tobie będzie robic wszystko jedna ekipa?
Jeśli podniesiesz ściankę kolankową np.tak jak ja o 1 pustak+wieniec,to dobrze byłoby wydłużyc dach i zrobi się 250m2 :-?
Dach kosztował mnie i(jeszcze będzie) 14300zł -(oczywiście sama robocizna )łącznie z deskowaniem i papowaniem.

aga_i_wojtek
11-01-2010, 16:50
Danusiu, to są dwie, współpracujące ze sobą ekipy. Jedna robi ściany a druga dach. Wiesz, liczę, że może coś utarguję i za to wydłużenie dachu, to już nie policzą, ale na specjalnie niższą cenę robocizny, to ciężko w krakowskim liczyć. Takie przynajmniej ja trafiałam ekipy. Z drugiej strony wziąć jakąś niesprawdzoną, ale tańszą ekipę, to ryzyko, bo może się okazać, że w końcowym efekcie wyjdzie jeszcze drożej. Ach jak ja ci zazdroszczę tego Twojego majstra od budowy. Świetnie pracował i jeszcze niewiele wziął. Szczęściara jesteś :D

dankaf
11-01-2010, 16:59
Aguś, za to ja zrobiłam mu taką reklamę,że jest rozrywany :lol: :wink:

Świetnie pracował
oj tak!fachowiec z niego i to przez duże F
Czekaliśmy za nim 6 m-cy ale się opłaciło :wink:

adammxxx
11-01-2010, 17:33
Witam Wszystkich po krótkiej przerwie,

Mam pytanie o Wasze zdanie szanowni forumowicze...otóż dostałem wycenę od firmy budowlanej budowy tego jakże pięknego domku jakim jest Oironek..
Umówiłem się iż ławicę, fundament oraz płytę robię we własnym zakresie natomiast firma przychodzi i buduje mury, ścianki działowe, kominy, strop, balkony oraz cały dach łącznie z montażem okien dachowych. Tak więc wszystko wchodząc na fundament aż do stanu surowego otwartego. Firma wyceniła ową pracę na....35tys zł (mury+dach i wszystko co już napisałem).
Jakie jest Wasze zdanie? Super tanio, tanio, średnio/przeciętnie, drogo??? Ja tam się nie znam, ale komu mówię jest bardzo pozytywnie zaskoczony.
Jakie Wasze jest zdanie drodzy forumowicze? Aha buduję z Porothermu 44, jako zamiany w projekcie są : poszerzony garaż o 1m oraz podniesiona ścianka kolankowa o dwa pustaki...
Bardzo dziękuję za opinie!!!

PS.
Zapraszam na żywiecczyznę na narty:)!

NOBODY HELPS :(

Witaj. Moim zdaniem to jest bardzo tanio, aż za bardzo.Ja również robiłem ławy, fundament i płyte w swoim zakresie. Moi murarze za mury, strop lany, kominy systemowe, oraz postawienie krokwi bez łatowania wzieli 34tyś.

Michalos
11-01-2010, 18:53
Witam Wszystkich po krótkiej przerwie,

Mam pytanie o Wasze zdanie szanowni forumowicze...otóż dostałem wycenę od firmy budowlanej budowy tego jakże pięknego domku jakim jest Oironek..
Umówiłem się iż ławicę, fundament oraz płytę robię we własnym zakresie natomiast firma przychodzi i buduje mury, ścianki działowe, kominy, strop, balkony oraz cały dach łącznie z montażem okien dachowych. Tak więc wszystko wchodząc na fundament aż do stanu surowego otwartego. Firma wyceniła ową pracę na....35tys zł (mury+dach i wszystko co już napisałem).
Jakie jest Wasze zdanie? Super tanio, tanio, średnio/przeciętnie, drogo??? Ja tam się nie znam, ale komu mówię jest bardzo pozytywnie zaskoczony.
Jakie Wasze jest zdanie drodzy forumowicze? Aha buduję z Porothermu 44, jako zamiany w projekcie są : poszerzony garaż o 1m oraz podniesiona ścianka kolankowa o dwa pustaki...
Bardzo dziękuję za opinie!!!

PS.
Zapraszam na żywiecczyznę na narty:)!

NOBODY HELPS :(

Witaj. Moim zdaniem to jest bardzo tanio, aż za bardzo.Ja również robiłem ławy, fundament i płyte w swoim zakresie. Moi murarze za mury, strop lany, kominy systemowe, oraz postawienie krokwi bez łatowania wzieli 34tyś.

ja umówiłem się z budowlańcami za każdy wykonany etap i tak:
wykopy i wykonanie stanu zero - 15tyś
mury parter - 9tyś
strop terriva - 9tyś
ściany szczytowe i kolankowe - 6tyś
za dach - 20tyś
Dom bez żadnych przeróbek tzn nie powiększany...
może to coś pomoże

krezus2
11-01-2010, 20:46
Witam Wszystkich po krótkiej przerwie,

Mam pytanie o Wasze zdanie szanowni forumowicze...otóż dostałem wycenę od firmy budowlanej budowy tego jakże pięknego domku jakim jest Oironek..
Umówiłem się iż ławicę, fundament oraz płytę robię we własnym zakresie natomiast firma przychodzi i buduje mury, ścianki działowe, kominy, strop, balkony oraz cały dach łącznie z montażem okien dachowych. Tak więc wszystko wchodząc na fundament aż do stanu surowego otwartego. Firma wyceniła ową pracę na....35tys zł (mury+dach i wszystko co już napisałem).
Jakie jest Wasze zdanie? Super tanio, tanio, średnio/przeciętnie, drogo??? Ja tam się nie znam, ale komu mówię jest bardzo pozytywnie zaskoczony.
Jakie Wasze jest zdanie drodzy forumowicze? Aha buduję z Porothermu 44, jako zamiany w projekcie są : poszerzony garaż o 1m oraz podniesiona ścianka kolankowa o dwa pustaki...
Bardzo dziękuję za opinie!!!

PS.
Zapraszam na żywiecczyznę na narty:)!

NOBODY HELPS :( Mnie firma , a własciwie dwie wyceniły niemal identycznie: etap1- wykopanie ław, izolacja na ławach,wymurowanie fundamentów 11.000 tys. Etap2-rozłozenie czesci podziemnej kanalizacji, zalanie chudziaka pod posadzki,wymurowanie scian parteru+ kominy 8200zł. Etap3- szalunki, zbrojenie, zalanie stropu i schodów (ja robie lane)5000tys. Etap4-wymurowanie scian poddasza, kominy, wieniec 8.800zł. Ostatni etap to konstrukcja dachu+ deskowanie pod pape 9.600zł. Razem prawie 43000tys. Podobno nie najdrozej :-? Budowę zaczynam w kwietniu w pomorskiem.[/list][/quote]

11-01-2010, 20:57
Dziękuję Wam Wszystkim ślicznie za odpowiedzi...
Wniosek dla mnie jeden :

...dzownię do majstra Jaśka i umawiam się na 100%:)

Dziękuję!!!

zdenka
11-01-2010, 21:13
Witam
Jak już jesteśmy przy sprawach budowlanych - napiszcie proszę, jakim sposobem powstawały Wasze fundamenty?
Czytałam, że ktoś ma lane, ktoś inny z bloczków - a jak to u Was wygląda?
Aha - i jeszcze jedno - jakie wymiary mają Wasze wiatrołapy? Wydłużaliście je, czy poszerzaliście?
Czy ktoś więcej prócz Bart'a_D zdecydował sie na schody lane?
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam, dobrej nocy.
p.s. chcąc ruszyć z budową w sezonie wiosna/lato - czy już trzeba zamawiać, gromadzić materiały????

krezus2
11-01-2010, 22:42
[quote="zdenka"]Witam
Jak już jesteśmy przy sprawach budowlanych - napiszcie proszę, jakim sposobem powstawały Wasze fundamenty?
Czytałam, że ktoś ma lane, ktoś inny z bloczków - a jak to u Was wygląda?
Aha - i jeszcze jedno - jakie wymiary mają Wasze wiatrołapy? Wydłużaliście je, czy poszerzaliście?
Czy ktoś więcej prócz Bart'a_D zdecydował sie na schody lane?
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam, dobrej nocy.
p.s. chcąc ruszyć z budową w sezonie wiosna/lato - czy już trzeba zamawiać, gromadzić materiały???? Jak masz mozliwosc to kupuj materiały. Jestem pewien ze pójda w góre- zawsze idą. Mozna dogadac sie z hurtowniami, to przechowaja ci go u siebie na placu do wiosny. Był okres ze materiały tanialy, ale to juz raczej czas przeszły :( Co do wiatrołapów, to sam jestem ciekaw :roll: [/list]

Kasiatomek
11-01-2010, 22:45
Witam
co do twoich pytan to na wszystkie pytania mozesz znalesc odpowiedz we wczesniejszych postach na kazde pytanie i zobaczyc zdjecia dzienniki Np.Bardzo fajny dziennik Danki. Duzo osob ma fundamenty z bloczkow.Co do wiatrilapu to tez wszystko pisze Np.Pablido ma wydluzony my mamy wydluzony co do schodow to tez pisze tak wiec zycze milej lektury w zimowe wieczory.

Jesli chodzi o materialy to wydale mi sie ze ceny nie zmieniaja sie z dnia na dzien o 30% tak wiec nie widze sensu gromadzic na dzialce i martwic sie czy ktos cos nie ukradnie.No chyba ze trafi sie na atrakcyjna cena

Izucha
12-01-2010, 10:16
Witam
my suporex kupowaliśmy dokładnie 21.02.08r i do dziś pamiętem, że cena za sztukę dzień wcześniej była niższa o 2 zł, :evil: więc jeśli masz gdzie przechować to nie ma się co zastanawiać. Odnośnie schodów to mamy lane, niestety nie podobają nam się a cena za obudowanie ich będzie tylko trochę niższ niż postawienie nowych drewnianych, ażurowych i w innym kształcie, więc się zdecydowaliśmy na zmianę. Są zamówione będą około czerwca. Fundament mamy z bloczków a wiatrołapu nie zmnienialiśmy.

zdenka
12-01-2010, 12:25
Wielkie i serdeczne dzięki za sugestie i pomoc.
Owszem, forum śledzę - choć na nadrobienie zaległości raczej nie mam szans - mam szalenie 'nie ospałego' Maluszka, który w dodatku zaczyna chodzić, więc... - a czas ucieka i pewne decyzje trzeba JUŻ podejmować, stąd moje natrętstwo!
Z góry dzięki za cierpliwość, pozdrawiam, miłego dnia.

bogna 33
12-01-2010, 15:09
Bogna 33 przypadkiem wpadłam do wątku o orionie i mnie zatkało! Piękne wnętrza!
Masz boskie firanki! Możesz zrobić zdjęcie jak rozwiązałaś upięcia w wykuszu. Czy Ci się rozchodzą na każdym oknie czy masz to jakoś inaczej upiete. Będę zagladać tutaj i czekac na zdjęcia.
tak oto poradzilam sobie z upięciem firanek
http://img842.imageshack.us/img842/3234/19584794.jpg
http://img843.imageshack.us/img843/4051/36468897.jpg[/img]

EwaWoj
12-01-2010, 17:53
[quote=zdenka]Witam
Jak już jesteśmy przy sprawach budowlanych - napiszcie proszę, jakim sposobem powstawały Wasze fundamenty?
Czytałam, że ktoś ma lane, ktoś inny z bloczków - a jak to u Was wygląda?
Aha - i jeszcze jedno - jakie wymiary mają Wasze wiatrołapy? Wydłużaliście je, czy poszerzaliście?
Czy ktoś więcej prócz Bart'a_D zdecydował sie na schody lane?
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam, dobrej nocy.
p.s. chcąc ruszyć z budową w sezonie wiosna/lato - czy już trzeba zamawiać, gromadzić materiały???? Jak masz mozliwosc to kupuj materiały. Jestem pewien ze pójda w góre- zawsze idą. Mozna dogadac sie z hurtowniami, to przechowaja ci go u siebie na placu do wiosny. Był okres ze materiały tanialy, ale to juz raczej czas przeszły :( Co do wiatrołapów, to sam jestem ciekaw :roll: [/list] co do schodów to my mamy lane i na str.92 jest fotka. Jest tam również fotka Oriokna bo też ma schody lane. Fundamenty mamy z bloczków, wiatrołap i łazienkę powiększone kosztem pom.gospodarczego

Dobrusiak
12-01-2010, 18:01
My też mamy fundament z bloczków.
Co do wiatrołapu mam dokładnie taki jak w oryginale. Gdzieś wyczytałam, że wiatrołap powinien być takiej wielkości, by cała rodzina bez problemu weszła do środka i się zmieściła. W Orionie owszem może się zmieścić, ale rodzina świstaków, bo na pewno nie ludzi. Moim zdaniem wiatrołap jest zdecydowanie za mały.
To chyba jedna z rzeczy które mi się nie podobają. Ale cóż, teraz na zmianę już za późno. Pewnie i tak najczęściej będzie się wchodzić od strony garażu.

Natomiast jeśli chodzi o to, czy kupować materiały to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. My kupiliśmy materiał porotherm w grudniu 2007, bo wszyscy trąbili, że jeszcze zdrożeje. A na wiosnę okazało się, że staniał i na wcześniejszym kupnie straciliśmy 5 tys. (jak pomyślę, ile par butów bym miała to aż żal ściska) :evil:
Wydaje mi się, że teraz ceny materiałów nie zmieniają się już tak drastycznie jak 2 lata temu, więc ja osobiście bym nie kupowała. Będziesz się zastanawiać, czy Ci ktoś nie buchnie z budowy towaru.

adammxxx
12-01-2010, 19:06
A ja mam fundament lany z gruszki i nie narzekam.Ekipa zrobiła mi tylko szalunki i zbrojenie ław wcześniej za 1800 zł.Beton odbierałem z pomocą trzech znajomych.Na fundament poszło około 4m3 desek,ale i tak były potrzebne do stropu i nadproży. Wiatrołapu nie zmieniałem,niektórzy twierdzą że jest za mały, ale jak się porówna do korytarzyka w bloku :).Gdy wchodzi cała rodzina to też jest za mało miejsca.

12-01-2010, 20:07
....a ja raz jeszcze powrócę do cen/wycen...

To na ile drodzy budujący wyceniacie stan surowy otwarty Waszych Orionków??? Mam na myśli Fszystko! Ławice, betony, stropy, kominy, dach, wszystko wszystko..

MaroK
12-01-2010, 20:16
Witam!
Jeśli chodzi o wiatrołap to my mamy prawie taki sam jak w projekcie - prawie, bowiem zrobiliśmy go symetrycznie z każdej strony w stosunku do drzwi wejściowych, a potem jeszcze poszerzyliśmy otwór drzwiowy, żeby weszły nam szerokie drzwi ze świetlikiem. Nie mamy wiatrołapu zamkniętego od wewnątrz, bo stwierdziliśmy, że będzie tam wisiało jedynie lustro i kinkiety, a wszelkie odzienie nasze i gości będzie wisiało w szafie zabudowanej we wnęce naprzeciw dolnej łazienki.

Bogna zachwyciła nas twoja kuchnia i jesteśmy strasznie ciekawi, gdzie ją zamawiałaś i ile kosztowała. Jeśli jest to możliwe to proszę napisz namiary na jej producenta. Jest bardzo oryginalna i jestem pod wwrażeniem - zastanawiam się nad podobną jeśli chodzi o te wszystkie zaokrąglenia, ale w ciemnym kolorze. Chociaż taka jasna jak twoja też nęci, kusi... Bardzo przytulna :)

A co do firanek i karniszy - mamy to rozwiązane w ten sposób, że obniżając sufity pozostawiliśmy wnękę pomiędzy oknem a owym obniżonym sufiem na ok. 15cm i w tę wnękę będą w suficie zamontowane szyny i do nich od góry firanki, zasłonki, roletki i co tam jeszcze przyjdzie do głowy. Tak więc będą spływały z samej góry sufitu.
To tak poruszając te bardziej kobiece wątki forum... :roll:

AGA.S.
12-01-2010, 20:41
to apropo tego bardziej kobiecego watku...

firany ach firany....

w salonie kazde okno jest jest inne, kopertowo podobno w wykuszu bedzie zle wygladac ( tak twierdza panie szyjace), prostych nie chce wiec co??
rozwiazanie Bogdny super, tylko co zrobic z balkonem, podciagnac tez na 1 stone czy na klepsydre?? - tracimy symetrie.... a w salonie kopertowo tak jak Bogna ma w kuchni?? jak widze na zdjeciu to calkiem fajnie to wychodzi ...

ech te babskie dylemty;)

p.s. wiatrolap mam zgodny z projektem... i jak dla nas jest wystarczajacy, stoi szafa z lustrem, mozna sie spokojnie rozplaszczyc we dwoje + male dziecko. Generalnie spedzam tam 1-2 minut wiec dla mnie to na prawde nie stanowi wiekszego zagadnienia. A goscie tez raczej tabunami nie wala, tylko wpadaja po kolei. To takie moje skromne zdanie potwierdzone blisko 3 letnim doswiadczeniem;)

i jeszcze dla budujacyh pamietajcie o wegarkach przy otworach na drzwi.. ostatnio znajomym budowlancy tez sie rozpedzili i domurowywali potem. W naszym projekcie drzwi zaczynaja sie przy scianie a gdzie ten kawalek scianki dla framugi?? brak - niestety nie wszyscy fachowcy sa z tych myslacych;)

BetkaWi
12-01-2010, 22:27
Bogna33 bardzo dziękuję za zdjęcia wykuszu. Super to upięcie! Firanki wyglądają tak zwiewnie.
A w oknie na taras masz tak jak w kuchni? Rozchodzą się na boki? Kurcze, szkoda że od razu nie zapytałam. Jeśli to nie będzie dla ciebie kłopotem to zrób jakieś zdjęcie.
Ktoś na tym forum zaproponował żebyś założyła galerię. Myślę że to jest dobry pomysł. Masz wysmakowane wnętrza!
Pozdrawiam serdecznie!

zdenka
12-01-2010, 23:00
A ja jeszcze raz SERDECZNIE PODZIEKUJĘ Wszystkim za cenne uwagi odnośnie schodów, wiatrołapu...
Wasze zdanie jest najcenniejsze!!! - nie ma to, jak czerpać z doświadczeń ;)
Jesteśmy na etapie adaptacji projektu, właśnie po raz kolejny rozrysowuję sobie projekt, wnętrza... a przeżywam to wszystko, jakby co najmniej drugi Biały Dom miał powstać...
Wiem, wszystkiego nie da sie przewidzieć i tak pewne rzeczy "wyjdą w praniu". Błędy na pewno będą, ale chiałabym je maksymalnie ograniczyć - jeśli to możliwe. ;)
Zresztą... tak trudno rezygnować z marzeń, zwłaszcza, gdy były w zasięgu ręki - w tym przypadku mowa o... spiżarni!
Dlatego też, kombinuję z tymi schodami lanymi - a może tak zmienić ich bieg? A pod częścią wznoszącą się, która wówczas będzie od str. kuchni - zrobić tam spiżarnię? hmmm - ciekawe czy wyjdzie?
Jak myślicie?

Michalos
13-01-2010, 14:35
bogna33 jakiej firmy masz okna?
ja równiez z chęcią obejrzałbym zdjęcia Twojego domku :)

Pozdrawiam

orionek
14-01-2010, 08:49
witajcie
wczoraj rozpoczęło sie wielkie montowanie schodów drewnianych, oto zdjecia z początku prac- w miarę realizacji zamieszcze kolejne- a i jeszcze trochę zdjęć sufitu nad schodami i górnego holu- pozdrawiam
http://images45.fotosik.pl/248/1100cd393b6d5888med.jpg
http://images37.fotosik.pl/243/2e66330c87606eaamed.jpg
http://images44.fotosik.pl/247/b7bda1f787e9259fmed.jpg
http://images39.fotosik.pl/244/1fc4f45a56046f27med.jpg
http://images46.fotosik.pl/247/4c234f9b341cad6fmed.jpg
http://images35.fotosik.pl/102/317b0b24457fe281med.jpg

mąż w końcu zamontował oświetlenie w holu na dole i w jadalni i teraz tak to wygląda
http://images49.fotosik.pl/248/641109d666ce1454med.jpg
http://images48.fotosik.pl/247/846f24a807f9a8f1med.jpg :D

zdenka
14-01-2010, 15:21
Już pisałam o tym do ORIONEK na pw., a teraz powiem to 'głośno' - BARDZOOOOO ładne schody!
Jestem ciekawa efektu końcowego - liczę na fotki. :)

MaroK
14-01-2010, 15:43
Dodałam kilka zdjęć naszego Orionka, więc zainteresowanych serdecznie zapraszam :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec88121824b98019.html

Ula i Mirek
14-01-2010, 17:41
Drogi MaroK

Czy mozesz powiedziec ile okolo kosztowalo cie wybudowanie orionka do tego momentu w ktorym teraz jestes?

Ula i Mirek
14-01-2010, 17:43
Drodzy Orionkowicze,

Mam pytanie odnosnie wykusza w kuchni. Wiem ze wielu z was go powiekszylo, czy mozecie powiedziec o ile?

Ula i Mirek
14-01-2010, 17:43
Drodzy Orionkowicze,

Mam pytanie odnosnie wykusza w kuchni. Wiem ze wielu z was go powiekszylo, czy mozecie powiedziec o ile?

14-01-2010, 21:25
Drogi MaroK

Czy mozesz powiedziec ile okolo kosztowalo cie wybudowanie orionka do tego momentu w ktorym teraz jestes?

Przyłączam się do prośby...

anula25
14-01-2010, 22:19
Witam Wszystkich!
A ja tak z innej beczki. Czy możecie napisać ile wynosi roczne zużycie energii w Waszych Orionkach?? Chodzi mi o Oriony, w których jest ogrzewanie gazowe, nie elektryczne.

Dziękuję

MaroK
15-01-2010, 08:31
Drogi MaroK

Czy mozesz powiedziec ile okolo kosztowalo cie wybudowanie orionka do tego momentu w ktorym teraz jestes?

Przyłączam się do prośby...

Po podsumowaniu wyszło nam jakieś 250 tys. Ale mieliśmy spory wkład własnej pracy, bo np. całą instalację robił mąż, schody zewnętrzne, ocieplenie poddasza, drenaż, wyełnienie fundamentów i różne takie prace na bieżąco. Poza tym szukaliśmy tańszych materiałów, ale jednocześnie dobrych, tak więc mamy dom z Porothermu 30 (będzie 12cm wełny ocieplenia), dachówka Roben ceramiczna.

AGA.S.
15-01-2010, 17:52
my nie powiekszalismy wykusza... stoi w nim duzy rozkładany stół 180x110 i nikomu nie wadzi:)


http://images42.fotosik.pl/160/013407324227fee3med.jpg (http://www.fotosik.pl)

pablitoo
16-01-2010, 16:19
Orionowicze drodzy - dopadło i nas - niby żyjemy w XXI wieku - ale niestety nie wszędzie - prądu w naszej okolicy nie ma już od dwóch dni - i nie zanosi się żeby do wtorku był :evil: .
Zalodzone i zamarznięte drzewa łamią się jak zapałki i zrywają linie energetyczne i niszczą transformatory - tragedia ...
Kable energetyczne oblodzone zwisają ze słupów że strach pod nimi jeździć , drzewa z połamanaymi konarami , pozrywane sieci telefoniczne , kable walające się po drogach - koniec świata ...
Jesteśmy niejako odcięci od świata , zasypani i zamarznięci :-?

http://img37.imageshack.us/img37/9704/pict92631.jpg

http://img37.imageshack.us/img37/4895/pict92701.jpg

http://img97.imageshack.us/img97/3809/pict92731.jpg


W takich sytuacjach dopiero widać jak człowiek jest uzależniony od zdobyczy cywilizacji ... - Bozi dziękuję tylko że wykonałem jako element instalacji elektrycznej w naszym Orionie układ rezerwowego zasilania z agregatu - takoż po dwóch latach wreszcie nabyłem ten cud techniki - i - jesteśmy uratowani :

http://img46.imageshack.us/img46/3031/pict92791.jpg

Pozdrawiam z odciętego od świata i zapomnianego przez energetykę południa .

justa*
16-01-2010, 20:09
Pablitoo ależ u Was cuuuuuuudnie :o :D
A brakiem prundu się nie martw, kominek masz full wypas. Romantyczne wieczory w Waszym domku zapewne nastały :wink:

Aga a możesz ten wykusz ze stołem jeszcze z drugiej strony obfotografować? Plissssssss :D

Halinakrz
17-01-2010, 18:46
Witam wszystkich jestem nowym forumowiczem.
Bogna33 piękne schody. Kto Ci je robił i jak można to za ile?

tomek23ost
17-01-2010, 22:45
Zdjęcia z budowy projektu domu Orion I znajdują się na stronie www.goldenside.pl można na której można uzyskać także porady budowlane

pablitoo
18-01-2010, 08:28
Pablitoo ależ u Was cuuuuuuudnie :o :D
A brakiem prundu się nie martw, kominek masz full wypas. Romantyczne wieczory w Waszym domku zapewne nastały :wink:


No tak - bez dwóch zdań jest pieknie - ale cóż z tego ...
Kominek grzeje - ale niestety kominkiem ciepłej wody nie zagrzeje .

No ale w tym przypadku tematu już nie ma - agregat sprawuje się super - prąd jest w domu ciepło i jasno - nasz Orion wieczorami jest jedyną świecącą oazą w bezmiarze wiejskich ciemności :lol:

Prądu dalej nie u nas nie ma i nie wiadomo kiedy będzie ...

18-01-2010, 09:24
Pablitoo nie narzekaj...niższy rachunek za prąd będzie :wink:

Mam pytanko do wszystkich szanownych forumowiczów: czy ktoś ma dachówkę na swoim Orionk w kolorze grafitowym? Jak się prezentuje?? Poproszę o fotki!!

pablitoo
18-01-2010, 09:43
Pablitoo nie narzekaj...niższy rachunek za prąd będzie :wink:


Za prąd tak - ale za paliwo do agregatu ... :evil:

Michalos
18-01-2010, 16:32
Pablitoo nie narzekaj...niższy rachunek za prąd będzie :wink:


Za prąd tak - ale za paliwo do agregatu ... :evil:

współczuje.... te agregaty to smoki na maksa......

zdenka
18-01-2010, 17:23
Pablitoo...
NIECH MOC JUŻ BĘDZIE Z TOBĄ!!!

pablitoo
18-01-2010, 18:55
Pablitoo nie narzekaj...niższy rachunek za prąd będzie :wink:


Za prąd tak - ale za paliwo do agregatu ... :evil:

współczuje.... te agregaty to smoki na maksa......

Na to wychodzi że takiej wielkiej tragedii nie ma - KIPOR połyka 1l/2h benzynki 95PB . Sprzęt posiada inwerter i regulator obrotów - dopasowuje prędkość silnika do obciążenia - zasilam teraz dwie lodówko/zamrażarki , dwa telewizory i tuner sat / no to jest w sumie najważniejsze 8) /, całą kotłownię , światło w domu i zewnętrzne , ładowarki lapciaków i centralę alarmową . Agregat pracuje obciążony około 50-60% - tylko podczas włączania się agregatów w lodówkach zwiększa chwilowo obroty aby utrzymać stałą wartość napięcia i częstotliwości .

Ale w takiej kryzysowej sytuacji najważniejsze że prąd jest ...

Zdenka - jeszcze niestety nie jest ze mną - moc elektryczna rzecz jasna ...

orionek
19-01-2010, 11:28
Mam pytanko do wszystkich szanownych forumowiczów: czy ktoś ma dachówkę na swoim Orionk w kolorze grafitowym? Jak się prezentuje?? Poproszę o fotki!!

Ja mam blachodachówkę w kolorze grafit wygląda jak czarna
http://images41.fotosik.pl/134/86006a276f36ac1dmed.jpg
http://images46.fotosik.pl/138/033ccf8917c15ca6med.jpg

pablitoo
19-01-2010, 11:33
Wygląda jak brązowa :wink:

zdenka
19-01-2010, 12:11
witooojcie

powiedzcie mi proszę - ile wynoszą parametry POWIĘKSZONEGO wykuszu/a???
PILNE!
z góry dziekuję i pozdrawiam!

pio406
19-01-2010, 17:28
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/6_6jFHua96h-Y6xGweXw6w?feat=directlink

grafit dachówka pozdrawiam

20-01-2010, 06:57
Hm....no to dylemat...grafit, brąz czy czerń??
Dziękuję za fotki!

Ester
20-01-2010, 08:10
My mamy kolor TEKOWY to taki ciemny brąz wpadający w czarny

pablitoo
20-01-2010, 09:04
Moc już jest ze mną - mam nadzieję że już na stałe - ale właśnie zaczyna konkretnie padać śnieg - patrzę za okno i coraz bardziej zaczynam się martwić :-?

Zdenka - wykusz powiększyłem niewiele - około 30cm / głębokość / - nie pamiętam już za dokładnie - ale jak chcesz to mogę zmierzyć jak wrócę do domu .

20-01-2010, 09:40
My mamy kolor TEKOWY to taki ciemny brąz wpadający w czarny

Witam,

A czy takowy TEKOWY mógłbym poprosić na zdjętku co by doświadczyć jak prezentuje się na pięknym Orionku??

Ester
20-01-2010, 09:50
podaj proszę swojego maila bo z wklejaniem zdjęć mam jakiś problem nie umiem wstawić zdjęcia bezpośrednio na forum ????? moze jakaś mała podpowiedź

Kasiatomek
20-01-2010, 10:07
Pablitoo

Mam pytanko jak zrobiles obwod dla zasilania awaryjnego. z agregatu to kladles osobny przewod?

20-01-2010, 10:38
podaj proszę swojego maila bo z wklejaniem zdjęć mam jakiś problem nie umiem wstawić zdjęcia bezpośrednio na forum ????? moze jakaś mała podpowiedź

[email protected]

Dziękuję bardzo!

pablitoo
20-01-2010, 10:43
Pablitoo

Mam pytanko jak zrobiles obwod dla zasilania awaryjnego. z agregatu to kladles osobny przewod?

Nie - ponieważ z założenia chciałem nabyć agregat jednofazowy - wykonałem na etapie instalacji jedną kluczową / rezerwową / fazę na której wiszą kluczowe odbiorniki - czyli gniazda kotłownia , piwnica/garaż , łazienki , kuchnia-tam gdzie lodówka , światło na parterze , i jeden obwód na poddaszu , światło zewnętrzne etc ...
Tą jedną fazę poprzez wyłącznik trójpołożeniowy połączyłem z resztą instalacji elektrycznej - wyłącznik trójpołożeniowy o odpowiedniej mocy którym rozłączam zasilanie podstawowe i załączam rezerwę - zabezpieczenie przezd zwrotnym podaniem napięcia .
Specjalne gniazdo do którego podłączam agregat mam w garażu .
Prądu brakuje - wyłączam rozłącznikiem głównym zasilanie podstawowe na cały budynek / dla dodatkowego zabezpieczenia przed podaniem napięcia zwrotnego / , przełaczam wyłacznik trójpołożeniowy na zasilanie rezerwowe , podłaczam do gniazda agregat , wystawiam go na podjazd garażu i go odpalam - i prąd jest na tej kluczowej fazie zasilając wszystkie odbiorniki .

Cała operacja podania zasilania awaryjnego na budynek to przełączenie w rozdzielnicy dwóch przełączników i odpalenie agregatu .

Ester
20-01-2010, 10:50
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2654641bd4486a62.html


uffffffff chyba się udało

20-01-2010, 10:58
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2654641bd4486a62.html


uffffffff chyba się udało

gdyby nie to śmiga z kliknięcia:)
Tak czy owak oglądnąć można. Dzięki!!

Kasiatomek
20-01-2010, 10:59
Dzieki tez będziemy musieli tak zrobic,bo to nigdy nie wiadomo kiedy prądu zbraknie :wink: Tylko nie bardzo wiedzialem jak to rozwiazac ,ale teraz zrobię tak jak ty masz :wink:

Ester
20-01-2010, 13:37
http://images50.fotosik.pl/250/2654641bd4486a62med.jpg (http://www.fotosik.pl)


No nareszcie się udało

krezus2
20-01-2010, 14:39
Wtam. Mam pytanko odnosnie dachu- zamierzam podwyzszyć ściankę kolankową o jeden pustak plus wieniec. Jezeli dodam jeden ząd dachowek, dach bedzie wygladac ok, czy to za mało?

bogna 33
20-01-2010, 18:54
Górny pokój nad salonem,który w niedalekiej przyszłości ulegnie dużym zmianomhttp://img685.imageshack.us/img685/2435/up1hk.jpghttp://img26.imageshack.us/img26/7048/up2rr.jpg / A oto nasze tygodniowe małe szczęście,które nie było brane pod uwagę w aranżacji wnętrz domu.Jednak teraz pokój zmuszeni jesteśmy dostosować do maleństwa. http://img521.imageshack.us/img521/7197/gabt.jpg / W najbliższym czasie,jeżeli będę miała troszkę czasu postaram się wrzucić inne zdjęcia .Dziękuje orionowicze i nie tylko , za miłe komentarze.Odnośnie własnego dziennika, to myślę że jest już za póżno ,żeby go zakładać ,a kto ma zobaczyć fotki to zobaczy. pozdrawiam :D :D [/img]

zdenka
20-01-2010, 19:51
Bogna33...
GRATULACJE!!! Śliczny Dzidziuś!

Halinakrz
20-01-2010, 20:02
Bogna33



Gratulacje. Cudeńko

ewelina&sylwek
20-01-2010, 21:14
GRATULACJE! piękny dom i maleństwo CUDNE!!!!

aga_i_wojtek
20-01-2010, 23:11
Bogna gratulacje!!! Śliczne Maleństwo! Niech rośnie zdrowo!

Ester, piękny domek!

Ester
21-01-2010, 07:44
Dziękuję !! Bogna również OGROMNE GRATULACJE :))

Agnesss
21-01-2010, 08:28
Bogna jesteś WIELKĄ SZCZĘŚCIARĄ !!!!OGROMNE GRATULACJE... :D :D

grzegorz.ziobro1
21-01-2010, 14:16
tak powoli buduje sie nastepny orion http://foto.onet.pl/fbqss,oc0soswm2722

AGA.S.
21-01-2010, 14:43
Bogna GRATULACJE!! Macierzynstwo to piekny etap w zyciu!!

Nasz orionek miesiac po przeprowadzce "zaowocowal" córcią ;)

Agnesss
21-01-2010, 17:04
właśnie jestem na etapie wyboru dachówki;czy macie może jakieś rady,wskazówki ,konkretne firmy czy cokolwiek na co powinnam zwrócić uwagę???
będę wdzięczna za odpowiedzi...pozdrawiam

orionek
22-01-2010, 11:26
bogna33,
gratulacje!!- i tu spełnia się powiedzenie

" na nowy domek- nowy potomek" :D

jeszcze trochę i usłyszysz jak powie- "A czemu ja mam taki mały pokój tu nie ma miejsca"- tak powiedział mój 4 latek :) :wink:

dankaf
22-01-2010, 19:13
Bogna gratuluję! :D

pablitoo
23-01-2010, 14:28
Bogna - gratulacje :D

A u nas ponownie BK unplugged ... :-?

- ekhhhh - kilka fotek z aktualnej sytuacji w stopce ...

Izucha
23-01-2010, 18:41
Cudowne maleństwo. Bogna wielkie gratulacje :wink:

MaroK
24-01-2010, 09:57
Bogna serdeczne gratulacje :) Śliczne dzieciątko!

Pablitoo zdjęcia są niesamowite - opowieść o bajkowej zimowej krainie, tyle że z nieciekawą puentą... Dacie radę!

pablitoo
24-01-2010, 12:21
Pablitoo zdjęcia są niesamowite - opowieść o bajkowej zimowej krainie, tyle że z nieciekawą puentą... Dacie radę!

Właśnie dołożyłem trochę zdjęć z okolicy - naprawdę "przepiękny koszmar" :lol: - dzisiaj po obiadku robimy z moją Kasieńką wycieczkę do Ojcowa - samochodem dojeżdżamy jak najbliżej się da / drogi są zamknięte dla ruchu , a od nas na nogach na przełaj przejść się nie do bo śnieg prawie po pas ... / i dalej na nogach - zobaczymy gdzie dojdziemy i co się uda sfocić :D

Renata0303
24-01-2010, 15:02
Bogna cudowne maleństwo, GRATULACJĘ!!!, domku również gratuluję, bo piękny!, taki właśnie mi się podoba, a kuchnia zachwyca!

Dobrusiak
25-01-2010, 08:26
BOGNA ja również przyłączam się do GRATULACJI. Śliczne dziecię :D


Pablitoo zdjęcia z Ojcowa superanckie :lol: :lol: Zima na całego - mnie szczerze powiedziawszy się taka zima baardzo podoba

dankaf
25-01-2010, 16:07
Witam
Ile wyniosła Was (tak w przybliżeniu):
-instalacja wodno-kanalizacyjna
oraz
- instalacja c.o.,grzejniki

aga_i_wojtek
25-01-2010, 16:25
Pablitoo pięknie ta mroźna zima wygląda na zdjęciach, ale życie bez prądu już trochę mniej mi się podoba. Dobrze, że masz to cudo do wytwarzania prądu. My wczoraj też myśleliśmy o wycieczce do Ojcowa, no…prawdę mówiąc, to ja myślałam, ale mąż mnie na ziemię sprowadził i chyba dobrze, bo z tego, co napisałeś, to ciężko byśmy mieli z dojazdem.
Słuchajcie, mam pytanie, jak myślicie jaka jest różnica/oszczędność w wybudowaniu jednostanowiskowego garażu zamiast 2stanowiskowego? Po naszej zmianie dziełek musimy jeszcze raz zamówić projekt, bo teraz musimy mieć w wersji podstawowej a nie w odbiciu lustrzanym (a taki mamy kupiony) i zastanawiamy się z mężem, czy jednak, ze względów tylko i wyłącznie finansowych – chcąc wybudować bez kredytu – nie kupić projektu z jednym garażem Nie wiem tylko, czy "gra warta świeczki", bo zupełnie nie wiem ile można na takim manewrze zaoszczędzić? Pomóżcie!

Dobrusiak
25-01-2010, 18:44
Dana napiszę Ci, za co płaciłam hydraulikowi:
1. Za wod-kan (materiały - 2157,12 i montaż instalacji 2503,80) czyli razem 4.660,92 zł (mam ponoć 36 punktów)
2. geberity i montaż geberitów (2 szt. +jeden bidet) 1815
3. Instalacja CO (podłogowa) 70 zł/m2 i za robocizne 30 zł/m2 do tego szafka RTL 492,2
4. Za CO grzejnikowe:
- rury na pkt przyłączeniowy 12 szt. 2295
- robocizna 180 zł szt.
- 6457 (grzejniki Purmo i jeden do łazienki firmy Dexter)
- Szafki uzbrojone do rozdzielaczy 1037
5. Oprócz tego montaż kotłowni 1016 zł

Piec kupiliśmy sami - mamy gazowy piec Vaillant ecoTec 186+colorMatic430+zasobnik

Dobrusiak
25-01-2010, 18:51
A do Agi i Wojtka - wydaje mi się, że to ciężko przeliczyć. Na pewno jest taniej, bo odchodzi dachówka, więźba, trochę pustaków, później tynki, wylewki itd. ale za to dochodzi komfort wyjazdu z garażu samochodem (a zimą to prawdziwa przyjemność) i duuuuuużego pomieszczenia nad garażem nie zastąpiłabym za nic na świecie.

Teraz są takie czasy, że każdy członek rodziny ma swój samochód (oczywiście jak skończy 18 lat) i nie chciałabym w taką zimę odśnieżać samochodu stojącego na dworze - wygody nie da się obliczyć.
Na pewno przy oddzielnym garażu płaci się większy podatek do gminy, a jak jest garaż połączony z domem płaci się mniej.

dankaf
25-01-2010, 19:32
Dobrusiu,bardzo,bardzo Ci dziękuję! :D

adammxxx
25-01-2010, 19:38
Witam.W sobotę dostałem wycenę okien w Oknoplast :
AWANS pełen kolor -cena z montażem i po rabacie 18000
PLATINIUM pełen kolor z montażem 19300
Brama garażowa Normstahl g60 (pojedynczy garaż) z montażem 3600

aga_i_wojtek
25-01-2010, 20:40
Dobrusiu, dzięki wielkie. Ciągle się wahamy, choć, to że, dwa garaże dają większy komfort, to na pewno niezaprzeczalna prawda.

26-01-2010, 08:17
Dobrusiu, dzięki wielkie. Ciągle się wahamy, choć, to że, dwa garaże dają większy komfort, to na pewno niezaprzeczalna prawda.

Myślę, że koszt to niewiele większe w perspektywie całego domku, a super sprawa na całe życie...warto napewno garaż x2!!

Dobrusiak
26-01-2010, 09:04
aga_i_wojtek Jak już pisałam komfortu nie da się wycenić, natomiast realnym kosztem jest wyższy podatek od nieruchomości. A będziecie go płacić do końca życia. Jak macie chwilę i się nudzicie, to podjedźcie do gminy w której będziecie się budować i wypytajcie o to.
Albo o ile sobie przypominam Jurand ma osobny garaż to zapytaj na pw jaką ma stawkę (chociaż wiem, że w różnych gminach stawki się wahają)

team leader
26-01-2010, 10:48
Witam
Ile wyniosła Was (tak w przybliżeniu):
-instalacja wodno-kanalizacyjna
oraz
- instalacja c.o.,grzejniki

Tak mniej wiecej, mozesz zalozyc 30-35 tys PLN za calosc, oczywiscie tutaj rozbierznosci moga byc spore.My robilismy calosc u jednego wykonawcy, takze nie pamietam ile kosztowala istalacja wod-kan a ile c.o. ,c.w.u :(

U nas juz poszlo okolo 30 tys PLN a jeszcze pozostalo nam do kupienia 9 grzejnikow :D

dankaf
26-01-2010, 11:13
Team leader,bardzo dziękuję za odpowiedź.Tak własnie liczyliśmy ok.30-35tys.
Jesteśmy umówieni dzisiaj z wykonawcą zobaczymy ile "krzyknie".
Pozdrawiam.

gosia099
26-01-2010, 16:34
Adamxxxx nawiązując do twojego postu my z kolei z mężem w sobotę podpisaliśmy umowę zakupu okien:) w firmie Wikęd to jest dobrze znana firma w woj. pomorskim okucia ma Maco a profil Trocal, i tak za dwustronny kolor złoty dąb ze złotymi szprosami na ilość 22 okien na cały dom z montażem i po rabacie wyszło nas 16 800! Oczywiście wyceny robiliśmy też i w innych firmach były też tańsze i droższe propozycje ale ta wydała nam się najbardziej korzystna! Pozdrawiam:)

adammxxx
26-01-2010, 20:17
Adamxxxx nawiązując do twojego postu my z kolei z mężem w sobotę podpisaliśmy umowę zakupu okien:) w firmie Wikęd to jest dobrze znana firma w woj. pomorskim okucia ma Maco a profil Trocal, i tak za dwustronny kolor złoty dąb ze złotymi szprosami na ilość 22 okien na cały dom z montażem i po rabacie wyszło nas 16 800! Oczywiście wyceny robiliśmy też i w innych firmach były też tańsze i droższe propozycje ale ta wydała nam się najbardziej korzystna! Pozdrawiam:)
Dziękuje za odpowiedz, bo już jestem przed wyborem okien i muszę się zdecydować.U was jest super cena,ja zastanawiam się nad Platinium z Oknoplast(19300) też ma okucia maco.Pozdrawiam

EwelinaLubaszka
26-01-2010, 20:45
My z mężem natomiast zdecydowaliśmy się zakupić okna o profilu Salamander 3D, w obustronnym kolorze złoty dąb. Koszt to 19.000. Niestety zamowiliśmy bez złotych szprosów, o których tak marzyłam. Mąż mi je wyperswadował argumentując, że ja krótki czas moda na nie minie, a co więcej i mi się znudzą... No może... Efekt jest taki, że zamówiliśmy bez szprosów, a ja już je "odchorowałam".
Serdecznie pozdrawiam wszystkich "Orionowiczów" w tą mroźną noc!

dankaf
27-01-2010, 10:07
Dziękuje za odpowiedz, bo już jestem przed wyborem okien i muszę się zdecydować.U was jest super cena,ja zastanawiam się nad Platinium z Oknoplast(19300) też ma okucia maco.Pozdrawiam
Platinium ma jeszcze termoramkę- gratisowo.Minusem jest,że niestety ale w tej profil nie wsadzimy trzyszybówki.Lepszą,cieplejszą termoramką jest SwisSpacer - Jezierski,Mielczarek- profil schuco
Co mnie troszkę wnerwia w Oknoplaście,to fakt,że do tzw."polepszaczy" trzeba dopłacac
-termoramka (480zł) przy Awansie
-klamki
- trzyszybówki o ok.30%
Natomiast w oknach Jezierskiego jest juz, to w "wyposażeniu" okna oprócz 3-szybówki- ale to dopłata rzędu 1000zł,więc warto!



Była mowa o szprosach.Nigdy nie minie moda na ten element okna.Wystarczy cofnąc się w czasie.Jedynie producenci wymyślą inną konstrukcję i tyle.Jeśli stoimy przed wyborem "szprosy czy bez" bardziej powinniśmy zwrócic uwagę, miec świadomośc,że niestety ale szprosy pogarszają termoiziolację okna-troche ale jednak.Najgorsze są zewnątrzne,wypełnione w środku okna tzw.ślepą ramką aluminiową.


adamxxx moja wycena w Oknoplaście,to 20128,35zł(z 7% vat) bez szprosów-platinium
Awans-18045,16zł - z 7% Vat

dankaf
27-01-2010, 13:33
Napiszcie jakie macie wymiary okien dachowych.
Projektowo jest 780x1600

pablitoo
27-01-2010, 13:57
Napiszcie jakie macie wymiary okien dachowych.
Projektowo jest 780x1600

Dokładnie takie .

Michalos
27-01-2010, 14:25
Napiszcie jakie macie wymiary okien dachowych.
Projektowo jest 780x1600

Ja tez miałem problem z wyborem okien....
okna 160cm ładnie wyglądaja jak sa dwa obok siebie ponieważ są wąskie i długie, jak bedą pojedynczo to wydają sie trochę za długie......
Ja osobiście użyje okien 78x140 wysokoosiowe firmy ROTO, wybrałem te okna ponieważ te dwa pokoje na górze i okna na strychu mam od strony południa.
W łazience zastosuje dwa okna 78x160 z PCV ponieważ to jest strona północna, dadzą one wiecej światła....
ogólnie musisz zobaczyć jak masz dom ustawiony ze względu na kierunki świata.
Z tego co ja oglądałem 140 sa już wystarczające i nie ma potrzeby dawać większych.....

PS.
Bogna 33 gratuluję ślicznego dzieciątka :D :D

MaroK
27-01-2010, 19:18
My również mamy Oknoplast Platinium ciemny brąz z brązowymi (szerokimi) szprosami - wszystkie takie jak w projekcie. Na dole tarsowe dzielone, na górze w pokoju nad kuchnią również i duże tarasowe na dole. Plus kluczyki w drzwiach i antyzatrzaskowe klamki zewnętrzne plus obniżone progi we wszystkich oknach (nie wiem jak to nazwać ,ale chodzi o to że w ramach okiennych nie ma na dole takich rowków w których zbiera się brud i które potem ciężko wymyć - dla mnie rewelacja :)). Do tego jeszcze oboje drzwi tarasowych mają obniżone progi, na co strasznie nalegałam, bo nie lubię się potykać przy wejściu na taras, a w razie zejścia z tarasu (dosłownie i w przenośni... ;)) nie trzeba będzie nóżek dźwigać...
Okna są rewelacyjne i nie zamieniłabym je na żadne inne - wiem, że każdy pewnie tak mówi o swoich, więc ja też! Ładnie się prezentują od wewnątrz i z zewnątrz.

Okna dachowe mamy takie same wymiarowo jak w projekcie i osobiście nie widzę powodu, żeby zmieniać je na mniejsze. Zwłaszcza w łazience wyglądają efektownie i dają bardzo dużo światła. Drewniane.

adammxxx
27-01-2010, 20:23
Platinium ma jeszcze termoramkę- gratisowo.Minusem jest,że niestety ale w tej profil nie wsadzimy trzyszybówki.Lepszą,cieplejszą termoramką jest SwisSpacer - Jezierski,Mielczarek- profil schuco
Co mnie troszkę wnerwia w Oknoplaście,to fakt,że do tzw."polepszaczy" trzeba dopłacac
-termoramka (480zł) przy Awansie
-klamki
- trzyszybówki o ok.30%
Natomiast w oknach Jezierskiego jest juz, to w "wyposażeniu" okna oprócz 3-szybówki- ale to dopłata rzędu 1000zł,więc warto!

Nam w Oknolpaście pokazywał ten zestaw trzyszybówki z większą ramą i podobno przez takie okno przechodzi mniej światła.Trzeba to dobrze skalkulować czy się opłaca zapłacić więcej za trzy szyby,bo to bardziej przeznaczone jest do domu pasywnego.Jeszcze dochodzi prawidłowy montaż tych okien, bo inaczej nic to nie da.
Co do okien dachowych to mam weluxy ggl 78x140 .Na górze w łazience zrezygnowałem z dwóch i przeniosłem jedno do pokoju obok.

MaroK
Dla nas też spodobały się Platinium, są piękne na zewnątrz jak i w środku.

pablitoo
30-01-2010, 15:49
Ale ciszaaaaa ..

- wszyscy zamarzli czy zasypało Was śniegiem ??

8)

EwaWoj
30-01-2010, 16:40
coś do poczytania na ten zimowy wieczorek :wink:

Pragniesz odmiany? Pracy? Życia?
Przeczytaj fragment takiego „szczęśliwca”.


2 sierpnia
Przeprowadziliśmy się do naszego nowego domu w Beskidach. Boże, jak tu pięknie. Drzewa wokół wyglądają tak majestatycznie. Wprost nie mogę się doczekać, kiedy pokryją się śniegiem.

4 października
Beskidy są najpiękniejszym miejscem na ziemi !!!
Wszystkie liście zmieniły kolory na tonacje pomarańczowe i czerwone. Pojechałem na przejażdżkę po okolicy i zobaczyłem kilka jeleni. Jakie wspaniałe i okazałe, Jestem pewien, że to najpiękniejsze zwierzęta na świecie. Tutaj jest jak w raju. Boże !!! Jak mi się tu podoba.

11 listopada
Ostatniej nocy wreszcie spadł śnieg. Obudziłem się, a za oknem wszystko było przykryte białą, cudowną kołderką. Wspaniały widok. Jak z pocztówki bożonarodzeniowej. Wyszliśmy całą rodziną na zewnątrz. Odgarnęliśmy śnieg ze schodów i odśnieżyliśmy drogę dojazdową do naszego pięknego domku. Później zrobiliśmy sobie świetną zabawę – bitwę śnieżną (oczywiście ja wygrałem). Wtedy nadjechał pług śnieżny i zasypał to co wcześniej odśnieżyliśmy, więc znowu musieliśmy odśnieżyć drogę dojazdową. Super sport. Kocham Beskidy.

12 grudnia
Zeszłej nocy znowu spadł śnieg. Odśnieżyłem drogę, a pług śnieżny znowu powtórzył dowcip z zasypaniem drogi dojazdowej. Po porostu kocham to miejsce.

19 grudnia
Kolejny śnieg spadł zeszłej nocy. Ze względu na nieprzejezdną drogę dojazdową nie mogłem pojechać do pracy. Jestem kompletnie wykończony ciągłym ośnieżaniem. Na dodatek bez przerwy jeździ ten pieprzony pług.

22 grudnia
Zeszłej nocy napadało jeszcze więcej tych białych gówien. Całe łapy mam w pęcherzach od łopaty. Jestem pewien, że pług śnieżny czeka już za rogiem, żeby wyjechać jak tylko skończę odśnieżać drogę dojazdowa – skurwysyn.

25 grudnia
Wesołych, Pierdolonych Świąt !!! Jeszcze więcej napadało tego białego, gównianego śniegu.
Jak kiedyś wpadnie mi w ręce ten skurwiel od pługu śnieżnego przysięgam – zabiję chuja.
Nie rozumiem, dlaczego nie posypują drogi solą jak w mieście, żeby rozpuściła to zmarznięte, śliskie gówno.

27 grudnia
Znowu to białe kurestwo spadło w nocy. Przez trzy dni nie wytknąłem nosa z domu, oczywiście z wyjątkiem odśnieżania tej jebanej drogi dojazdowej, za każdym razem kiedy przejechał pług. Nigdzie nie mogę dojechać. Samochód jest pogrzebany pod wielką górą białego gówna. Na dodatek meteorolog w telewizji zapowiedział dwadzieścia pięć centymetrów dalszych opadów tej nocy. Możecie sobie wyobrazić ile to jest łopat pełnych śniegu.

28 grudnia
Jebany meteorolog się pomylił !!! Napadało osiemdziesiąt pięć centymetrów tego białego kurestwa.
Ja pierdole – teraz to nie stopnieje nawet do lipca. Pług śnieżny na szczęście ugrzązł w zaspie, a ten chuj przylazł do mnie pożyczyć łopaty. Myślałem że go od razu zabiję, ale najpierw mu powiedziałem, że już sześć łopat połamałem przy odśnieżaniu, a siódmą i ostatnią rozpierdoliłem o jego zakuty, góralski łeb.

4 stycznia
Wreszcie jakoś wydostałem się z domu. Pojechałem do sklepu kupić cos do jedzenia i picia.
Kiedy wracałem, pod samochód wskoczył mi jeleń. Ten pojebany zwierz z rogami – narobił mi szkód na trzy tysiące. Przez chwilę przebiegło mi przez myśl, że jest on chyba w zmowie z tym chujem od pługu śnieżnego. Powinni powystrzelać te skurwysyńskie jelenie. Że też myśliwi nie rozwalili wszystkich w sezonie.

3 maja
Dopiero dzisiaj mogłem zawieźć samochód do warsztatu w mieście. Nie uwierzycie jak zardzewiał od tej jebanej soli, którą jednak sypali drogę. Na podjeździe stał zaparkowany, umyty i błyszczący pług śnieżny z nowym kierowcą. Tamten podobno jeszcze leczy rozjebany łeb. Na szczęście od uderzenia stracił pamięć, bo jeszcze poszedłbym za chuja siedzieć.

18 maja
Sprzedałem tą zgnitą ruderę w Beskidach jakiemuś wypacykowanemu inteligentowi z miasta. Powiedział, że całe życie o tym marzył i zbierał kasę, aby na emeryturze odpocząć. A to się głupi chuj zdziwi jak przyjdzie zima i ten drugi chuj wyjdzie ze szpitala. Ja przeprowadziłem się z powrotem do mojego ukochanego i urokliwego miasta. Nie mogę sobie wyobrazić jak ktoś mający chociaż troszeczkę rozumu i zdrowego rozsądku. Może mieszkać na jakimś zasypanym i zmarzniętym zadupiu w Beskidach.


Kasiatomek
30-01-2010, 19:08
Dobre, dobre :lol:
A my jednak sprobujemy zamieszkać na wsi :wink:

EwaWoj
30-01-2010, 19:38
Dobre, dobre :lol:
A my jednak sprobujemy zamieszkać na wsi :wink: my też :lol: :wink: chociaż my nie mamy na co narzekać :lol: bo Pan z pługiem o nas pamięta i wielkie dzięki JEMU za to :lol: :lol: :lol:

Renata0303
30-01-2010, 19:56
Ewa Woj - ale się uśmiałam, DOBRE!!!, tym bardziej, że mieszkam w Bieszczadach i wiem co to zaspy i nieprzejezdne drogi!