PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34

dankaf
25-05-2010, 10:16
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Zaczynam przygodę z budową...
Pozdrowienia z Wielkopolski
Justyna...

Witam sąsiadkę :)

dankaf
25-05-2010, 10:19
Witam wszystkich po krótkiej przerwie. U mnie wody ponad dwa metry. Wspaniala powódź odwiodła mnie od budowy. Póki co niewiem jeszcze co robić. Mam kupiony większość materiału ale narazie odbudowanie domu w którym teraz mieszkam jest ważniejsze. Normalnie mówie wam załamka. Jak będę miał chwilkę to może pokażę wam moją budowę pod wodą. Tak jak pisałem wcześniej, że narazie budowa stop. Co będzie dalej niewiem :(. Jedno jest pewne forum będę odwiedzał cał czas. Pozdrawiam wszystkich (szczególnie nowych Orionowiczów) i życzę wszystkim szybiego zakończenia budowy.

Bardzo mi przykro:(
Trzymam mocno kciukasy,aby wszystko poszło po Twojej myśli.
Pozdrawiam.Danka.

Kasiatomek
25-05-2010, 12:38
Bardzo
Witam wszystkich po krótkiej przerwie. U mnie wody ponad dwa metry. Wspaniala powódź odwiodła mnie od budowy. Póki co niewiem jeszcze co robić. Mam kupiony większość materiału ale narazie odbudowanie domu w którym teraz mieszkam jest ważniejsze. Normalnie mówie wam załamka. Jak będę miał chwilkę to może pokażę wam moją budowę pod wodą. Tak jak pisałem wcześniej, że narazie budowa stop. Co będzie dalej niewiem :(. Jedno jest pewne forum będę odwiedzał cał czas. Pozdrawiam wszystkich (szczególnie nowych Orionowiczów) i życzę wszystkim szybiego zakończenia budowy.

Nam rowniez bardzo przykro. Powodz to straszna rzecz,tragedia dotkneła wielu ludzi. Mozna Ci jakos pomoc, potrzeba czegos jakis rzeczy np: chemii, rekawic sami nie wiemy czego,jezeli tak to pisz. Zorganizujemy.

AGA.S.
25-05-2010, 15:03
Cytat Napisał bikkers Zobacz post
Witam wszystkich po krótkiej przerwie. U mnie wody ponad dwa metry. Wspaniala powódź odwiodła mnie od budowy. Póki co niewiem jeszcze co robić. Mam kupiony większość materiału ale narazie odbudowanie domu w którym teraz mieszkam jest ważniejsze. Normalnie mówie wam załamka. Jak będę miał chwilkę to może pokażę wam moją budowę pod wodą. Tak jak pisałem wcześniej, że narazie budowa stop. Co będzie dalej niewiem . Jedno jest pewne forum będę odwiedzał cał czas. Pozdrawiam wszystkich (szczególnie nowych Orionowiczów) i życzę wszystkim szybiego zakończenia budowy.

to straszne co piszesz, z calego serca wspolczujemy, w razie jakichs potrzeb, daj znac, przylaczamy sie do Kasi i Tomka

dyta24
25-05-2010, 20:51
TA powódź to tragedia ja też się przyłączam do pomocy jak tylko coś trzeba

dyta24
25-05-2010, 20:52
Zdjęcia z powodzi :(
http://picasaweb.google.pl/cezarya/Sandomierz21052010#5473736406418660594

Marta&Marek-
25-05-2010, 23:06
].Zdjęcia z powodzi
http://picasaweb.google.pl/cezarya/S...36406418660594[/COLOR][/COLOR][/COLOR]



...Boże jaki to jest dramat dla ludzi.....a ta bezradność jest chyba najpotworniejsza! Bardzo Wam współczuję:( Aż łzy cisną się do oczu....u mnie tej nocy przewidziana jest fala kulminacyjna (powiat tczewski i malborski) . Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych....

tas1
25-05-2010, 23:35
bikkers, po pierwsze żadne słowa nie będą odpowiednie w sytuacji, w jakiej się znalazłeś (brak słów)... U nas sytuacja też nie jest ciekawa, okoliczne wsie są zagrożone lub podtopione, ale to, co się u Was dzieje przechodzi ludzkie wyobrażenia. TRAGEDIA
Po drugie wielkie dzięki za wiadomość na prv- dopiero dziś odczytałam.

bikkers
26-05-2010, 09:35
Bardzo

Nam rowniez bardzo przykro. Powodz to straszna rzecz,tragedia dotkneła wielu ludzi. Mozna Ci jakos pomoc, potrzeba czegos jakis rzeczy np: chemii, rekawic sami nie wiemy czego,jezeli tak to pisz. Zorganizujemy.

Dziekuje bardzo. Nie ukrywam, ze pomoc jest potrzebna. W tej chwili mieszkam u rodziny, takze podstawowe zeczy mam zapewnione. Zdazylem nawet zabrac po dwie pary slipek i skarpetek ;). Wiekszosc ubran tez uratowana tylko jest na strychu w Sokolnikach i jak narazie niema tam jeszcze dostepu - woda jeszcze wczoraj po pas. Strasznie mi glupio prosic o pomoc, ale naprawde jestem w ciezkiej sytuacji. Czyszczenie domu planuje zaczac w nastepnym tygodniu jak zejdzie woda. Musze sie pospieszyc bo mam roczna coreczke i chcialbym na jesien z nia wrocic do domu. Prawdopodobnie bedzie mi potrzebne sporo chemii: odgrzybiacze, wszelkie srodki czyszczace i sam niewiem co jeszcze. Moze cos dla malej jakies pampersy (4+ lub5), chusteczki. Gdyby komus zbywala posciel (nawet uzywana) czy reczniki - wszystko poplynelo razem z traktorem, samochodem mojego taty, polowa mebli, calym sprzetem w garazu, wszystkie szlifierki, wiertarki, spawarka (duzo tego bylo). Nie oczekuje wiele, bo wiekszosc na forum jest na dorobku, pozatym na szczescie zakladu w ktorym pracuje nie zalalo, takze powoli wszysko powinno sie ulozyc. Ale tak jak wspomnialem chemia, reczniki i drobne zeczy. Dla chetnych na p.w. wysle adres. Jeszcze raz dziekuje za zainteresowanie.

bikkers
26-05-2010, 09:37
A co do spraw na temat budowy. W tamtym roku kupilem wiekszosc pustaka Maxa, ktory zostal na skladzie budowlanym ktory tez zalalo. Moze ktos sie orientuje czy z zalanego pustaka mozna budowac, czy juz nie. Jezeli tak to ile musi schnac? Mam w tej chwili wybudowane piwnice, ktore w tamtym miesiacu ocieplilem steropianem i oblozylem folia kubelkowa. Czy musze odkopac i zerwac to wszystko czy wystarczy zeby wyschlo?

Kasiatomek
26-05-2010, 10:12
Dziekuje bardzo. Nie ukrywam, ze pomoc jest potrzebna. W tej chwili mieszkam u rodziny, takze podstawowe zeczy mam zapewnione. Zdazylem nawet zabrac po dwie pary slipek i skarpetek ;). Wiekszosc ubran tez uratowana tylko jest na strychu w Sokolnikach i jak narazie niema tam jeszcze dostepu - woda jeszcze wczoraj po pas. Strasznie mi glupio prosic o pomoc, ale naprawde jestem w ciezkiej sytuacji. Czyszczenie domu planuje zaczac w nastepnym tygodniu jak zejdzie woda. Musze sie pospieszyc bo mam roczna coreczke i chcialbym na jesien z nia wrocic do domu. Prawdopodobnie bedzie mi potrzebne sporo chemii: odgrzybiacze, wszelkie srodki czyszczace i sam niewiem co jeszcze. Moze cos dla malej jakies pampersy (4+ lub5), chusteczki. Gdyby komus zbywala posciel (nawet uzywana) czy reczniki - wszystko poplynelo razem z traktorem, samochodem mojego taty, polowa mebli, calym sprzetem w garazu, wszystkie szlifierki, wiertarki, spawarka (duzo tego bylo). Nie oczekuje wiele, bo wiekszosc na forum jest na dorobku, pozatym na szczescie zakladu w ktorym pracuje nie zalalo, takze powoli wszysko powinno sie ulozyc. Ale tak jak wspomnialem chemia, reczniki i drobne zeczy. Dla chetnych na p.w. wysle adres. Jeszcze raz dziekuje za zainteresowanie.

Po prosze o adres na prw , gdzie mozn wyslac rzeczy.

justa*
26-05-2010, 10:44
Witam ponownie :) U nas w dalszym ciągu etap wyboru projektu, ale coś mi się wydaje, że chyba dobiega on końca... ;) Ciągle krążymy wokół orionka. Miałam Was prosić o namiary na domek już wybudowany (możliwy do zobaczenia za zgodą właścicieli), a tu dziś okazało się podczas "wizji lokalnej", że jeden taki stoi w tej samej miejscowości, w której my będziemy budować :) Już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę orionka w środku

Tato jakiś czas temu mówił mi , że była "wcieczka" teraz już wiem , że to Wy.
Powodzenia :)

justa*
26-05-2010, 10:51
Bikkers proszę podeślij mi swój adres. Od jutra będę w domu, więc postaram się zorganizować dla Was jakieś najpotrzebniejsze rzeczy. Wiadomo ,że każdy ma wydatki, ale serce rośnie jak widać tylu ludzi, którzy chcą pomóc.
Trzymajcie się jakoś. Na pewno nie jest łatwo wierzę jednak, że uporacie się z tym.

nitubaga
26-05-2010, 11:56
.... bardzo współczuje.... mam teściów w Sokolonikach.... więc wiem co tam się dzieje :( najgorsze jest to, że woda nie opada tak szybko jakbyśmy wszyscy tego chcieli :(

trzymaj się.... jeśłi napiszesz z jakies części Sokolnik jesteś to może za tydzień się spotkamy :) moi są z Zastawia :)

Dobrusiak
26-05-2010, 12:35
Bikers ogromne współczucia. Człowiek jak się buduje to każdy grosz się liczy, a tutaj jeszcze taka tragedia. Jeśli można to też poproszę o adres albo jeśli możesz to napisz mi nr konta, to prześlę tyle ile będę mogła.

Trzymamy kciuki, by szybko woda zeszła

dyta24
26-05-2010, 13:07
Bikkers poproszę adres

felka73
26-05-2010, 18:47
witaj
ja też proszę o adres, zostały mi prawie 2 paczki pampersów rozm.5, środki czystości też się znajdą, pozbieram po rodzinie co się da. Czekam na wiadomośc
pozdrawiam Monika

joanna3030
26-05-2010, 20:56
olenka 717 odbierz pw

joanna3030
26-05-2010, 20:58
nemrod25 odbierz pw

AGA.S.
27-05-2010, 13:21
ja tez prosze o adres

EwaWoj
27-05-2010, 19:07
również przyłączam się do udzielenia pomocy:yes: potrzebny mi tylko adres


w zeszłym roku przeżyliśmy nawałnicę okropne wspomnienia dlatego tym bardziej współczuję i trzymam kciuki

jumi75
27-05-2010, 20:50
Już od dawna śledzimy to forum i należymy do szczęśliwców budujących ten piękny domek.Teraz chcemy razem z mężem przyłączyć się do pomocy, bikkers proszę daj namiary na siebie chętnie pomożemy.

bikkers
27-05-2010, 21:58
Bardzo, bardzo dziękuje wszystkim za takie duże zainteresowanie. Byłem dzisiaj w domu. Woda zeszła. Zalany cały parter do samego sufitu. Piętro na szczęście ocalało ale trzeba chyba zmienić podłogę. Na dole po wodzie zostało około 5 cm cuchnącego szlamu. Droga jeszcze w niektórych miejscach nieprzejezdna. Czeka mnie wielkie sprzątanie, więc aż tak często nie będę miał okazji z wami poklikać. Ale wy inwestorzy też chyba nie będziecie się nudzić: ściany, tynki, instalacje, wykończeniówka też czekają na was :) Pozdrawiamy wszystkich gorąco. Jeszcze raz wielkie dzięki!!!!!!!!!!!

Perłóweczka
28-05-2010, 22:14
prosze o adres do przesyłki.
mógłbyś wrzucic jakies fotki ?

dankaf
29-05-2010, 14:56
Bikkers,prześlij mi swój adres.
pozdrawiam serdecznie.

bikkers
29-05-2010, 22:10
prosze o adres do przesyłki.
mógłbyś wrzucic jakies fotki ?

Wróciłem właśnie z Sokolnik. Powoli sytuacja zaczyna się stabilizować. Straż wyciąga wodę z miejsc gdzie już nie chce schodzić. Co do zdjęć to mam kilka swoich ale na razie nie mam ich jak przerzucić na komputer. Póki co zdjęcia mojej miejscowości : http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=ED&Date=20100521&Category=GALERIA13&ArtNo=571067344&Ref=PH

EwaWoj
31-05-2010, 12:02
strasznie to wszystko wygląda a tu jeszcze taką paskudną pogodę zapowiadają:(

Perłóweczka
02-06-2010, 16:54
daj znac jak przyjdzie kurier z paczką.
jak mógłbys to daj znac w mojej galerii.
chce wiedziec zeby w razie opóznienia móc dzwonic do kuriera.

Kasiatomek
04-06-2010, 21:00
Ale tu cisza ??? my robimy dach okienka juz czekaja na nas,i tu mam pytanie do Danki czy jak wstawialas rolety skrzyniowe to wymiary okien zostawilas orginalne?

bikkers
04-06-2010, 22:12
Faktycznie na forum straszna cisz. Wprowadziłem trochę grobową atmosferę. W tym temacie powinny się znajdować tylko sprawy dotyczące Orionka. Więc na temat powodzi przenoszę się do tematu: Powódź u Kachny28 - pomóżmy!.
Tutaj chciałbym tylko jeszcze bardzo podziękować za przelewy które przyszły od: Urszula Kądziela, Dobrosława Gizler, Paweł Woźniak i oczywiście od naszej forumowej liderki dankaf. Przepraszam, że tak nazwiskami ale nie jestem w stanie znaleźć wszystkich nicków. Sporo osób zadeklarowało się z paczkami. Niestety Poczta Polska i inni przewoźnicy mają spory kłopot żeby dotrzeć w te tereny. Jeżeli coś przyjdzie oczywiście dam znać. Jeszcze tylko podsumowanie dzisiejszego dnia. Dom zalało po raz kolejny. Mam nadzieję, że nie będzie tyle wody co ostatnio. Gorzyce też zagrożone ale już jestem spakowany. Straszą trzecią falą powodziową :(. A teraz dobra wiadomość. Jakąś godzinę temu odwiedził mnie wizardus - forumowicz muratora, który bardzo zaangażował się w pomoc dla powodzian. Z Sandomierza do Gorzyc jest około 15 km ale droga zalana i na około musiał jechać koło 100 km :o Przywiózł pampersiory, zupki i chemię - wielkie dzięki. Oprócz tego kilka dni temu do Sokolnik dotarła do mnie dyta24 z mężem i super synkiem - cały czas się śmiał :) Tak samo przywieźli ze sobą bardzo dużo rzeczy (mają super jabłka ;) ). Pozdrawiam ich gorąco jak zresztą wszystkich forumowiczów którzy porwali się z pomocą - JESTEŚCIE SUPER!!!!!!!! Perłóweczka chciała jakieś zdjęcia. Mam kilka z ostatnich wydarzeń : http://bikkers.fotosik.pl/slideshow.php?id=764766&type=album&add1=bikkers.
Co do budowy to narazie w tym roku chyba odpuszczam. Później zobaczymy. Ja bym chciał ale wizja zalania w następnym roku - za pięć czy dziesięć lat, nie zachwyca. Pożyjemy zobaczymy. Tak jak pisałem wcześniej chciałbym zakończyć temat powodzi tym postem. Jeszcze raz wszystkim bardzo, bardzo dziękuję. Życzę szybkiego zakończenia budowy. Oczywiście forum będę odwiedzał cały czas, więc cały czas będę z wami :). Pozdrawiam wszystkich.

dankaf
05-06-2010, 08:57
Bikkers,aż serce ściska z żalu patrząc na Twoje zdjęcia.Stracic cały dobytek swojego życia...........
i te oczy Rambo.........brak słów.Dobrze,że zdecydowałeś się przenieśc z tematem do Kachny (nie żebym coś tego;)),ale tam zagląda więcej osób(osobny,poświęcony temat na forum) i więcej osób może pomóc.Mam nadzieję,że będziesz pisał na forum.
Pozdrawiamy.

dankaf
05-06-2010, 09:05
Ale tu cisza ??? my robimy dach okienka juz czekaja na nas,i tu mam pytanie do Danki czy jak wstawialas rolety skrzyniowe to wymiary okien zostawilas orginalne?
Mam powiększone okienka nie tylko o wymiar rolet.
Pozdrawiam

szafran77
05-06-2010, 10:59
http://picasaweb.google.com/paweldok/GALERIA#5437862858743810930
Twój dom wygląda bardzo dostojnie ....
Pablitoo o ile powiększone masz wykusze?

Renata0303
06-06-2010, 20:35
No i ja też z pytaniem:) ile centymetrów podnosiliście ściankę kolankową?, pytam celowo o centymetry, ponieważ stawialiście domki z różnych materiałów a pustak pustakowi nierówny:)

Marta&Marek-
06-06-2010, 21:29
No i ja też z pytaniem:) ile centymetrów podnosiliście ściankę kolankową?, pytam celowo o centymetry, ponieważ stawialiście domki z różnych materiałów a pustak pustakowi nierówny:)

My podnieśliśmy o 40 cm (dwa pustaki Ytong) + dodatkowy wieniec więc kolejne 20 cm....w sumie ponoć jakieś 60 cm....piszę ponoć bo jeszcze tego nie widzę ponieważ w czwartek mamy dopiero zalewać strop:) No i skoro podnosimy ścianki wydłużyliśmy też krokwie, żeby nie zaburzyć oryginalnego wyglądu naszego Orionka:) O ile....jeszcze dokładnie nie wiemy bo nasz kierownik jest na etapie wyliczeń okapu, wspomniał jedynie, że musimy znaleźć złoty środek między krokwiami a okapem....Oczywiście to jest jedynie nasza opinia i nasze wnioski...są osoby, które nie zmieniały dlugości krokwi i są zadowolone więc absolutnie nie generalizuje wypowiedzi:)

Kasiatomek
06-06-2010, 22:57
my o jeden ytong

Kasiatomek
06-06-2010, 23:01
I ja mam pytanko odnosnie tynkowania a bramy czy brama nie przeszkadzala w kladzeniu tynku w garazu i czy nie ucierpiala na tym Tzn prowadnice i boki bramy

Kasiatomek
06-06-2010, 23:05
Pablitoo jak twoja skarpa po zimie ? czy roslinki daly rade i jak ja podlewasz masz na niej nawadnianie? w tym roku tez zabieram sie za nasza tylko my mamy nasypana i nie wiem jak to bedzie sie wszystko trzymalo

pablitoo
07-06-2010, 09:11
http://picasaweb.google.com/paweldok/GALERIA#5437862858743810930
Twój dom wygląda bardzo dostojnie ....
Pablitoo o ile powiększone masz wykusze?

Witajcie

Dziękujemy bardzo :D

O ile mamy powiększone wykusze - o ile pamięć mnie nie myli to coś około 30-40cm - ale dokładnie już nie pamietam - musiałbym zmierzyć jak to jest ważne dla Ciebie.

PS.
Odnośnie wielkiej wody - Bikkers - szczere wyrazy współczucia - trzymajcie się i walczcie - bo jest o co.
Pomimo tego że nas bezpośrednio wielka woda nie dotknęła to jednak ja pochodzę z południa - okolice Limanowej , Sącza - to moje rejony - a to co tam się teraz dzieje to tragedia jakiej w tych rejonach nie było chyba od stulecia. Maj rodzina , jak i my z nimi również cały czas walczymy...

pablitoo
07-06-2010, 09:14
I ja mam pytanko odnosnie tynkowania a bramy czy brama nie przeszkadzala w kladzeniu tynku w garazu i czy nie ucierpiala na tym Tzn prowadnice i boki bramy

Nie ucierpiała - bowiem montaż bramy odbył się po tynkowaniu ścian garażu. I o ile mnie pamięć nie myli ze strony producenta bramy był to warunek montażu bramy.

pablitoo
07-06-2010, 09:18
Pablitoo jak twoja skarpa po zimie ? czy roslinki daly rade i jak ja podlewasz masz na niej nawadnianie? w tym roku tez zabieram sie za nasza tylko my mamy nasypana i nie wiem jak to bedzie sie wszystko trzymalo

Skarpa po zimie przetrwała :D - rośliny dały radę - wszystkie jałowce i irgi mają sie znakomicie.
Już skarpy nie podlewam - wykonałem automatyczne nawadnianie - oparte na systemie Tanake - kroplowniki i kroplospływy zasilające każdą roślinę indywidualnie - system zamontowany ,czeka na testy - bowiem od czasu zamontowania systemu non stop u nas pada deszcz i nie trzeba podlewać roślin :D

Marta&Marek-
08-06-2010, 16:39
Witam serdecznie.

Pilnie proszę o pomoc przy odpowiedzi na pytanie ile w sumie kupowaliście stali na strop i wyjścia ścianek kolankowych( nie wiem jak to sie fachowo nazywa), chodzi mi o te wystające ze stropu słupy stalowe. Pytam bo coś nam się nie zgadza, mianowicie wydaliśmy już 4500zl na stal (na sam strop) i teraz wykonawca mówi, że musimy dokupić za kolejne 3000zl:( Czy to możliwe???? Dodam jeszcze, że podnosimy wysokość ścianek kolankowych o 40 cm i (jak twierdzi nasz wykonawca) trzeba tyle dozbroić. Proszę o pomoc, jeśli nie pamiętacie ile was to kosztowało to napiszcie proszę jakie to były ilości, to bardzo nam pomoże. Z góry dziękujemy i czekamy na jakąkolwiek odp.

dankaf
08-06-2010, 19:43
A na jaki stop -monolityczny czy teriva?

Kasiatomek
08-06-2010, 20:00
Witam serdecznie.

Pilnie proszę o pomoc przy odpowiedzi na pytanie ile w sumie kupowaliście stali na strop i wyjścia ścianek kolankowych( nie wiem jak to sie fachowo nazywa), chodzi mi o te wystające ze stropu słupy stalowe. Pytam bo coś nam się nie zgadza, mianowicie wydaliśmy już 4500zl na stal (na sam strop) i teraz wykonawca mówi, że musimy dokupić za kolejne 3000zl:( Czy to możliwe???? Dodam jeszcze, że podnosimy wysokość ścianek kolankowych o 40 cm i (jak twierdzi nasz wykonawca) trzeba tyle dozbroić. Proszę o pomoc, jeśli nie pamiętacie ile was to kosztowało to napiszcie proszę jakie to były ilości, to bardzo nam pomoże. Z góry dziękujemy i czekamy na jakąkolwiek odp.
Wydaje mi sie ze to chyba normalne? Bo na nasze orionki to stali idzie duzo oriony sa prawie jak wieza Eiffla ;) zobacz sam(a) wieniec Ok 16m z jednej strony (front i boki) Pret 12X4sztuki na wiazanie to juz mamy 128 metrow tylko 12, do tego pret 6 dajmy tylko co 0.5 m wiazanie czy jak to tam sie nazywa taki kwadrat;) to juz mamy 64 metry ale jest chyba co 0.40 m, do tego pionowe wiazania mamy ich okolo 26 chyba na calym domku to juz mamy nastepne 104 m 12 preta do tego jeszcze 6 stka pret,I tak tego sie nazbiera

Kasiatomek
08-06-2010, 20:05
Zobacz tylko skrawek stropu nad tarasem ile tam jest stali


http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0610/dsc033499b13.jpg (http://wgrajfoto.pl)

Kasiatomek
08-06-2010, 20:21
A to stan na dzien dzisiejszy powoli troche idzie bo tylko jeden ciesla robi,ale nam sie nie spieszy ;)
okna i rolety zamowione,dachowka czeka tak wiec ''powoli powoli ale w dobrym kierunku''
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0610/dsc04311ce10.jpg (http://wgrajfoto.pl)

Marta&Marek-
08-06-2010, 21:10
A to stan na dzien dzisiejszy powoli troche idzie bo tylko jeden ciesla robi,ale nam sie nie spieszy ;)
okna i rolety zamowione,dachowka czeka tak wiec ''powoli powoli ale w dobrym kierunku''
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0610/dsc04311ce10.jpg (http://wgrajfoto.pl)

Dziękuję Kasiu i Tomku:).....no tak z tą wieżą Eiffla to prawda:):) Udane podsumowanie:):) Po napisaniu do was przejrzeliśmy zestawienie materiałów w projekcie i rzeczywiście tam jest 1200 kg stali (my kupiliśmy dopiero 700 kg więc stąd ta różnica). Ale pocieszacie nas swoimi zdjęciami i napędzacie zdjęciem rozkosznego szkieletu konstrukcji dachu:) My też za miesiąc taki mieć będziemy:p ;) Jeszcze raz wielkie dzięki za szybką odp. Pozdrawiamy serdecznie

Renata0303
08-06-2010, 21:43
U nas na sam garaż 2-wu stanowiskowy poszło ok 900 kg stali (strop monolityczny), wykonawca śmiał sie, że ten dom to będzie jak bunkier

Marta&Marek-
09-06-2010, 15:39
U nas na sam garaż 2-wu stanowiskowy poszło ok 900 kg stali (strop monolityczny), wykonawca śmiał sie, że ten dom to będzie jak bunkier
Nasz strop jest wg projektu czyli teriva (orion II) ale juz wiemy, ze u nas tez bedzie sporo stali:( no cóż to chyba na razie jedyna negatywna odsłona oriona, której nie sposób zmienić:(

Marta i Łukasz Matłacz
09-06-2010, 19:18
Drodzy ORIONowicze pomozcie.
Jestesmy na etapie elewacji, nie mozemy sie zdecydowac jakim tynkiem ma byc pokryty nasz dom. Dom mamy postawiony z Ytonga i nie bedziemy go ocieplac.

Ula i Mirek
09-06-2010, 21:51
Kochani,

Czzy ktos z was ma zamontowane rolety zewnetrzne? Jezeli tak to jakie? Czy znacznie powiekszaliscie otwory na okna? Jezeli tak to o ile?

Pozdrawiam

Ula

Trexik
11-06-2010, 12:20
Witam wszystkich forumowiczów.Jeden domek już postawiłem.Niestety sytuacja życiowa zmusza mnie do zmiany miejsca zamieszkania.Nie zamierzam budować,a kupić już gotowego Orionka z garażem jednostanowiskowym-w stanie deweloperskim-do wykończenia(mam nadzieję,że nie siebie).Bardzo proszę o sugestie i spostrzeżenia na co najbardziej zwracać uwagę przy kupnie.Wszyscy którzy budowali od podstaw z pewnością taką wiedzę posiadają,a ja byłbym wdzięczny za podzielenie się nią.

pablitoo
11-06-2010, 13:46
Ale upał ... - u nas na wsi właśnie notuję 34 stopnie ... ale trafiłem z urlopem :D

pablitoo
11-06-2010, 16:44
Witam wszystkich forumowiczów.Jeden domek już postawiłem.Niestety sytuacja życiowa zmusza mnie do zmiany miejsca zamieszkania.Nie zamierzam budować,a kupić już gotowego Orionka z garażem jednostanowiskowym-w stanie deweloperskim-do wykończenia(mam nadzieję,że nie siebie).Bardzo proszę o sugestie i spostrzeżenia na co najbardziej zwracać uwagę przy kupnie.Wszyscy którzy budowali od podstaw z pewnością taką wiedzę posiadają,a ja byłbym wdzięczny za podzielenie się nią.

Kupno gotowego domu - wielkie wyzwanie - nie wiem czy sam będziesz w stanie wszystko sprawdzić...
Na co szczególnie zwracać uwagę? - temat bardzo szeroki - na pewno sprawdziłbym wykusze - jakość ocieplenia , izolacji przeciwwilgociowej balkoników nad wykuszami i ich wykończenia - jak wykusze będą przeciekać to w pomieszczeniach pod nimi wieczna wilgoć i grzyb , najważniejszy jest dach - jego szczelność , obróbka i ocieplenie okien połaciowych , obróbka kominów , poprawność wykonania wentylacji w budynku , przewody kominowe , jakość ocieplenia budynku , sam budynek - jego fundamenty , izolacja pionowa i pozioma , jak jest piwnica to wykonanie od wewnątrz etc...
Druga sprawa to jak sprawdzić elementy budynku już wykończone , przykryte elewacją , otynkowane ...
Zimą byłoby łatwiej - kamera termowizyjna wykazałaby wszystkie potencjalne błędy ocieplenia i izolacji - ale teraz ... - trudno powiedzieć.

Trudno jest powiedzieć na co szczególnie zwracać uwagę - wszystko jest ważne - może wynajmij fachowca z nadzoru budowlanego lub jakiegokolwiek innego znającego się na rzeczy i na niuansach - zapłać za ekspertyzę budynku - na pewno więcej się dowiesz niż samemu szperając i dociekając ...

:D

Izucha
11-06-2010, 19:06
Kochani,

Czzy ktos z was ma zamontowane rolety zewnetrzne? Jezeli tak to jakie? Czy znacznie powiekszaliscie otwory na okna? Jezeli tak to o ile?

Pozdrawiam

Ula
ja mam beklewery ( nie wiem czy dobrze piszę ) są to rolety podtynkowe i otwory okienne powiększyłam o 22 cm aby zachować oryginalny rozmiar okien
Pozdrawiam

Trexik
12-06-2010, 10:33
Witajcie.Orionka oglądałem dosyć dokładnie.Piwnicy nie ma i całe szczęście.Dobre zaizolowanie ścian i posadzki w piwnicy to podstawa,szczególnie przy dzisiejszej pogodzie.
Ciągle pada a wody gruntowe się podnoszą.Nie zamierzałem robić oczka wodnego w piwnicy.Dach ocieplony wełną 18cm,ściany styropian 12.Na balkonikach nad wykuszami niestety nie ma jeszcze obróbek blacharskich.Martwi mnie tylko jedna rzecz-a mianowicie brak komina wentylacyjnego w kuchni.Gdzie podłaczyć okap?O ile mnie pamięć nie myli,jeden komin wentylacyjny jest w salonie przy kominie spalinowym.Macie może jakiś pomysł jak rozwiązać wentylację w kuchni?Nie za bardzo mam ochotę na przebijanie się przez spiżarnię ,wiatrołap WC i kotłownię.
Zapomniałem dopisać-Jestem z dolnośląskiego.
Jeśli ktoś jest na etapie ogrodzenia-służe namiarami na świetny zakład kowalski.Ogrodzenia robione tradycyjną kowalską robotą -nic nie spawane ,a łączone na nity.Ceny wydają mi się niezbyt wysokie.
Potrzebujecie świetnego instalatora ?Mam takiego.Przede wszystkim solidny,czysty,no niestety nie jest tani.A i jeszcze jedno.Instalator działa tylko Wrocław i okolice.

pablitoo
12-06-2010, 11:55
Witajcie.Orionka oglądałem dosyć dokładnie.Piwnicy nie ma i całe szczęście.Dobre zaizolowanie ścian i posadzki w piwnicy to podstawa,szczególnie przy dzisiejszej pogodzie.
Ciągle pada a wody gruntowe się podnoszą.Nie zamierzałem robić oczka wodnego w piwnicy.

No to jeden problem masz z głowy :D
Choć osobiście uważam że piwnica to znakomita konstrukcja , znakomite pomieszczenia do dodatkowego zagospodarowania - nie wyobrażam sobie mojego domu bez piwnicy - ale to jest moje prywatne zdanie :D



Dach ocieplony wełną 18cm,ściany styropian 12.Na balkonikach nad wykuszami niestety nie ma jeszcze obróbek blacharskich.Martwi mnie tylko jedna rzecz-a mianowicie brak komina wentylacyjnego w kuchni.Gdzie podłaczyć okap?O ile mnie pamięć nie myli,jeden komin wentylacyjny jest w salonie przy kominie spalinowym.Macie może jakiś pomysł jak rozwiązać wentylację w kuchni?Nie za bardzo mam ochotę na przebijanie się przez spiżarnię ,wiatrołap WC i kotłownię.

18cm wełny w dachu to minimum / bezpieczniej jest dać 20-25cm / - zależy to jeszcze dla jakiego pokrycia - dla dachówki może być - dla blachy może być trochę za mało. Słaba izolacja dachu to gorąco w pomieszczeniach poddasza latem i możliwość wychładzania i przemarzania zimą.
Na balkonach nad wykuszami obróbka blacharska to końcowa część wykończenia - ważna, ale nie najważniejsza - wg mnie ważniejsze jest ile ocieplenia dali wykonawcy w strop i jak wykonali zabezpieczenie przeciwwilgociowe - hydroizolację - i uszczelnienie - przeciekanie i przemarzanie to największe niebezpieczeństwo dla wykuszów.
Wentylacji w kuchni projektanci w ogóle nie przewidzieli - jest zaprojektowana wentylacja spiżarki kanałem elastycznym i wywiewką w dachu w postaci kominka wentylacyjnego. U nas z powodu braku spiżarki ten kanał wentylacyjny użyłem właśnie do wentylacji kuchni.
Wentylacji okapu również projektanci nie przewidzieli - założenie chyba było takie że okap będzie bez wywiewu na zewnątrz - w obiegu zamkniętym.
Ja jednak wykonałem wentylację do okapu - kanałami wentylacyjnymi i rurą elastyczną wyprowadziłem wentylację ponad połać dachu i zakończyłem kominkiem wentylacyjnym dachówkowym. Ale robiłem to na etapie budowy - teraz - w Twoim przypadku nie obejdzie się bez kucia i przeróbek - no chyba że wentylację do okapu zrobisz przebijając się przez mur na zewnątrz i dając tam rurę do wywiewu w elewacji - generalnie wówczas nie będzie ciągu grawitacyjnego ale jak dasz wentylator w okapie to wymusisz przepływ powietrza. Nie jest to zbyt zgodne z przepisami ale można tak zrobić - lepiej żeby było tak niż żeby nie było w ogóle - wentylacja okapu znad kuchenki to ważna sprawa.

Trexik
12-06-2010, 19:42
Dzięki Pablitoo.
Wyobrażasz sobie wypuścić taką rurę przez ścianę w kuchni na zewnątrz?Tak zeszpecić bryłę budynku!.No wiesz,można coś takiego zrobić w jakimś poniemieckim szeregowcu,ale nie w Orionku.Wpadł mi właśnie pomysł.Zabudowa rigipsem rury w kierunku salonu,do tamtego komina wentylacyjnego,przez co obniżam sufit w wykuszu jadalni o jakieś 15cm,Można dołożyć jakieś halogenki i załatwiona sprawa oświetlenia.Będę chyba pierwszą osobą która zamuruje przejście z kuchni i jadalni do salonu.Nie znalazłem jeszcze tu na forum takiej osoby.
Wracając do ocieplenia dachu.Położona jest dachówka ceramiczna.
A tak na marginesie-Twój domeczek jest prześliczny, nie umniejszając Orionkom dziewczyn z forum.Widać tam po prostu kobiecą rękę.
Oglądaliśmy z żoną różne domeczki-ale ten ma coś w sobie ,a poza tym wieś,las i duża działka 1600m2

pablitoo
12-06-2010, 20:09
Dzięki Pablitoo.
Wyobrażasz sobie wypuścić taką rurę przez ścianę w kuchni na zewnątrz?Tak zeszpecić bryłę budynku!.No wiesz,można coś takiego zrobić w jakimś poniemieckim szeregowcu,ale nie w Orionku.

No teraz to mnie zastrzeliłeś zupełnie - pozostaje mi się tylko zawstydzić niedorzecznością mojego pomysłu ... :D



Wpadł mi właśnie pomysł.Zabudowa rigipsem rury w kierunku salonu,do tamtego komina wentylacyjnego,przez co obniżam sufit w wykuszu jadalni o jakieś 15cm,Można dołożyć jakieś halogenki i załatwiona sprawa oświetlenia.

A wentylacja salonu ? - będziesz miał w salonie kominek ?

Marta&Marek-
13-06-2010, 13:30
Pablitoo, możesz napisać na jakim etapie budowy warto zwrócić uwagę na zmianę wentylacji na taką jaką masz Ty? Czy już przy wylewaniu stropu powinniśmy wspomnieć o tym? Trzeba zostawić jakieś wyjście żeby uniknąć później przebijania się przez strop? My również nie mamy spiżarki dlatego jesteśmy w identycznej sytuacji:) A chcemy uniknąć bezpośredniego wyprowadzenia rury, o której piszecie:) Dziękuję za pomoc

wykadamian
13-06-2010, 13:58
witam bardo prosiłbym o kilka zdjęć ponieważ planuje przenieść kotłownie do tylnej części garażu, przenieść wejście do pokoju od strony łazienki no i myślałem o małym przesunięciu schodów. jeśli ktoś posiada pomocne mi informacje to bardzo proszę o kontakt [email protected]

pablitoo
13-06-2010, 13:59
Pablitoo, możesz napisać na jakim etapie budowy warto zwrócić uwagę na zmianę wentylacji na taką jaką masz Ty? Czy już przy wylewaniu stropu powinniśmy wspomnieć o tym? Trzeba zostawić jakieś wyjście żeby uniknąć później przebijania się przez strop? My również nie mamy spiżarki dlatego jesteśmy w identycznej sytuacji:) A chcemy uniknąć bezpośredniego wyprowadzenia rury, o której piszecie:) Dziękuję za pomoc

Na jakim etapie - wg mnie najlepiej przed wlewaniem stropu - ja przed wylaniem stropu wstawiłem w szalunek stropu pustaki wentylacyjne - tym sposobem miałem już gotową dziurę - przejście przez strop dla wyprowadzenia wentylacji.

Niestety w przypadku wentylacji znad okapu przespałem temat zupełnie i musiałem kuć w ścianie i wstawiać rurę do tego właśnie przejścia przez strop które miałem przygotowane.

Marta&Marek-
13-06-2010, 21:42
Na jakim etapie - wg mnie najlepiej przed wlewaniem stropu - ja przed wylaniem stropu wstawiłem w szalunek stropu pustaki wentylacyjne - tym sposobem miałem już gotową dziurę - przejście przez strop dla wyprowadzenia wentylacji.

Niestety w przypadku wentylacji znad okapu przespałem temat zupełnie i musiałem kuć w ścianie i wstawiać rurę do tego właśnie przejścia przez strop które miałem przygotowane.

Dzięki Pablitoo, przekażę jutro moim Panom:)

Trexik
14-06-2010, 08:26
Witaj.A zastanawiałeś się nad odprowadzeniem spalin z kotła?Jedynie przy kotłach gazowych z zamkniętą komorą spalania i mocy do 21kW nie musisz budować komina,a wystarczy wyprowadzenie rury spalinowej przez ścianę.

Trexik
14-06-2010, 08:32
Pablitoo.Ciągle łamiemy się z żoną czy robić kominek czy też nie. Szczególnie zimą ma to swój urok.w obecnym domu mam kominek otwarty i ten trzask palącego się drewna jest bezcenny.W Orionku niestety nie ma wyprowadzenia instalacji pod wkład z płaszczem wodnym.Pozostanie więc tradycyjny wkład.Prawdopodobnie to troszkę niezgodne z przepisami będzie gdy wepnę się z wentylacją z okapu do wentylacji w salonie,ale niestety coś za coś.

pablitoo
14-06-2010, 14:31
Pablitoo.Ciągle łamiemy się z żoną czy robić kominek czy też nie. Szczególnie zimą ma to swój urok.w obecnym domu mam kominek otwarty i ten trzask palącego się drewna jest bezcenny.

:D - tak argumentując sam odpowiadasz na zadane pytanie :D

U nas w Orionie właśnie kominek otwarty - urok palenia w nim i atmosfera - po prostu niesamowita - nie wyobrażam sobie tych zimowych wieczorów bez trzaskającego ognia w kominku :D



W Orionku niestety nie ma wyprowadzenia instalacji pod wkład z płaszczem wodnym.Pozostanie więc tradycyjny wkład.Prawdopodobnie to troszkę niezgodne z przepisami będzie gdy wepnę się z wentylacją z okapu do wentylacji w salonie,ale niestety coś za coś.

Niezgodne - no i nie za bardzo rozsądne ...

ola3k
15-06-2010, 11:54
witam wszystkich!
jestem uważnym czytelnikiem Forum, mamy Oriona lustrzane odbicie z poj. garażem w stanie surowym zamkniętym.
Podziwiam Wasze domki oraz życzliwość z jaką dzielicie się trafnymi uwagami i poradami z innymi, sama skorzystałam z kilku podpowiedzi :)
Chciałabym umówić się z kimś kto mieszka już w Orionie, w okolicach Wrocławia/Świdnicy, żeby zobaczyć domek w środku (czeka nas wykończenie, podłączanie elektryki, projektowanie łazienek itd) i taki domek "na żywo" na pewno ułatwiłby zadanie. W zamian możemy przywieźć swojskich jajeczek albo pieska zaszczepić, bo mąż jest weterynarzem. Proszę o maila na [email protected]. I pozdrawiam wszystkich!

pablitoo
19-06-2010, 21:00
Puk puk - jest tu kto ?
- takiej ciszy to w naszym wątku chyba nigdy nie było :D

No ale pogoda super więc i pewnie praca na budowach idzie pełną parą :D

Marta&Marek-
19-06-2010, 23:33
Puk puk - jest tu kto ?
- takiej ciszy to w naszym wątku chyba nigdy nie było :D

No ale pogoda super więc i pewnie praca na budowach idzie pełną parą :D

Witamy, witamy:) My właśnie jesteśmy na etapie pielęgnacji-podlewania świeżutkiego stropu, wylanego w piątek:):) Ja narzuciłam sobie ambitne zadanie, mianowicie czytam ponownie forum mniej więcej od połowy (str. 50)....jestem na 80....ufff....ciężko idzie....ale uwierzcie mi, że człowiek teraz zwraca uwagę na zupełnie inne rzeczy, notuje inne dane, parametry, jednym słowem zmienia perspektywę patrzenia na zawarte w nim- jakże cenne informacje:):) Polecam:):)

Kasiatomek
20-06-2010, 07:11
Drodzy orionowicze mam do was pytanie czy moze ktos z was przerobil n gore kosztem jednego z pokoi? Dostalismy koncepcje na przerobienie troche gory,ale sami nie wiemy czy nam potrzebny dodatkowy salonik na gorze.Ma ktos moze z was takie rozwiazanie i moze sie podzielic opinia co do jego funkcjonalnosci????
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0610/gora13e8.jpg (http://wgrajfoto.pl)

A i jeszcze jedno pytanko czy macie w garazu sciane do domu tez ocieplona i sufit nad pomieszczeniem nad garazem ??????

Marta&Marek-
20-06-2010, 09:36
Drodzy orionowicze mam do was pytanie czy moze ktos z was przerobil n gore kosztem jednego z pokoi? Dostalismy koncepcje na przerobienie troche gory,ale sami nie wiemy czy nam potrzebny dodatkowy salonik na gorze.Ma ktos moze z was takie rozwiazanie i moze sie podzielic opinia co do jego funkcjonalnosci????
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0610/gora13e8.jpg (http://wgrajfoto.pl)

A i jeszcze jedno pytanko czy macie w garazu sciane do domu tez ocieplona i sufit nad pomieszczeniem nad garazem ??????

Droga Kasiu i Tomku:) My też myśleliśmy dość intensywnie na temat zagospodarowania strychu.....szkoda nam tak pięknego pomieszczenia na pralnię i garderobę tak jak w większości to ma miejsce. Widzę, że Wy poszliście o krok dalej i pomyśleliście o pięknej loggy ( nie wiem czy dobrze napisałam zapożyczenie:)) Jak dla mnie SUPER pomysł:):) Ja osobiście nie chcę mieć TV i całej tej reszty ( poza sprzętem grającym) w salonie bo planuję tam zrobić gustowną wnękę oświetloną LED, w której postawimy jakieś ciekawe przedmioty. Dlatego strych poświęcamy na multimedia + duża zabudowana szafa na pośiele, ręczniki itp. Jeśli Wy nie macie wymuszonej koncepcji na strych (pralnia, telewizor, garderoba) to możecie pozwolić sobie na takie rozwiązanie, tym bardziej, że likwidujecie przedpokój na korzyść pomieszczeń więc duża otwarta logga na pewno wam to zrekompensuje:)

Marta&Marek-
20-06-2010, 11:07
A ja mam pytanie głównie do kobiet, choć są mężczyźni którzy też się tym interesują:) Mianowicie, czy przy urządzaniu swoich domków kierujecie się zasadą, że kolor okien, drzwi (zew. i wew.), bramy garaż., schodów i podłóg drewnianych musi być ten sam?? Pytam, bo podobają mi się ciemne okna, drzwi wejściowe i garażowe ale jasne podłogi....:/....czy nie będzie się "gryzło"? Tzn. ciemne okna z jasną podłogą w salonie i gabinecie?

pablitoo
20-06-2010, 12:51
Drodzy orionowicze mam do was pytanie czy moze ktos z was przerobil n gore kosztem jednego z pokoi? Dostalismy koncepcje na przerobienie troche gory,ale sami nie wiemy czy nam potrzebny dodatkowy salonik na gorze.Ma ktos moze z was takie rozwiazanie i moze sie podzielic opinia co do jego funkcjonalnosci????
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0610/gora13e8.jpg (http://wgrajfoto.pl)

A i jeszcze jedno pytanko czy macie w garazu sciane do domu tez ocieplona i sufit nad pomieszczeniem nad garazem ??????

Bardzo ciekawe rozwiązanie - bardzo ciekawe.
Z tego co co widzę sypialnia będzie w pokoju nad garażem - salonik kosztem jednego z pokojów wg mnie ma uzasadnienie .

A teraz od strony użytkownika - my u nas w Orionie mamy naszą sypialnię - w pokoju na poddaszu nad gabinetem - pokój nad garażem to właśnie u nas gościnny salon na poddaszu - duży pokój - który de facto nie spełnia swojej roli jako salon na poddaszu - powiedziawszy szczerze ten salon funkcjonuje jako duża sypialnia dla gości - całe nasze życie towarzyskie jak i prywatne toczy się zawsze na parterze w salonie i w jadalni - a konkretnie w wykuszu :D
Niestety nasze założenie że salon na poddaszu będzie miejscem z którego będziemy korzystać i tam przebywać - nie wypaliło - okazało się że zawsze przesiadujemy sami bądź z gośćmi , znajomymi , rodziną - na parterze w salonie ...

Zdecydowanie w naszym przypadku potwierdziła się funkcjonalność projektowa Oriona - czyli parter - część dzienna budynku , poddasze - sypialnie ...
Jedynie czasami udaję się na poddasze do salonu poczytać książkę jak chcę się odizolować od reszty domowników krzątających się na parterze ...

Ściana pomiędzy garażem a pomieszczeniami budynku u nas ocieplona , i sufit w pomieszczeniu nad garażem również ocieplony.

pablitoo
20-06-2010, 13:11
(...)Ja narzuciłam sobie ambitne zadanie, mianowicie czytam ponownie forum mniej więcej od połowy (str. 50)....jestem na 80....ufff....ciężko idzie....ale uwierzcie mi, że człowiek teraz zwraca uwagę na zupełnie inne rzeczy, notuje inne dane, parametry, jednym słowem zmienia perspektywę patrzenia na zawarte w nim- jakże cenne informacje:):) Polecam:):)

Ambitny plan , ambitny - powodzenia :D

Marta&Marek-
20-06-2010, 16:01
Ambitny plan , ambitny - powodzenia :D



Co nie znaczy, że po przeczytaniu wszystkiego nie będę już potrzebować Waszej pomocy...:);) Po prostu pytań będzie może troszeczkę mniej:D

MaroK
20-06-2010, 23:13
A ja mam pytanie głównie do kobiet, choć są mężczyźni którzy też się tym interesują:) Mianowicie, czy przy urządzaniu swoich domków kierujecie się zasadą, że kolor okien, drzwi (zew. i wew.), bramy garaż., schodów i podłóg drewnianych musi być ten sam?? Pytam, bo podobają mi się ciemne okna, drzwi wejściowe i garażowe ale jasne podłogi....:/....czy nie będzie się "gryzło"? Tzn. ciemne okna z jasną podłogą w salonie i gabinecie?

Odpowiadam jako kobieta ;) chociaż mój mąż również bardzo interesuje się kwestiami urządzenia wnętrz naszego domku (czasem aż za bardzo...;))
My zwracaliśmy dużą uwagę na dopasowanie kolorów jeśli chodzi o stolarkę i mamy okna i drzwi zewnętrzne w tym samym, ciemnobrązowym kolorze. Prawdopodobnie wewn. drzwi tez będą takie. Ale jeśli chodzi chodzi o podłogi to już inna sprawa i wydaje mi się, że nie ma większego znaczenia w zestawieniu z np oknami. Właśnie mamy świeżo położone kafle na całym otwartym parterze - bardzo jasne beżowe, półpoler - i bardzo nam się podoba. Wstawiliśmy również parapety jasno beżowe - marmur breccia. Piękne! Poza tym mamy fachowe doradztwo, więc jesteśmy dobrej myśli, że efekt końcowy nas zadowoli :)

Dobrusiak
21-06-2010, 13:21
A ja mam pytanie głównie do kobiet, choć są mężczyźni którzy też się tym interesują:) Mianowicie, czy przy urządzaniu swoich domków kierujecie się zasadą, że kolor okien, drzwi (zew. i wew.), bramy garaż., schodów i podłóg drewnianych musi być ten sam?? Pytam, bo podobają mi się ciemne okna, drzwi wejściowe i garażowe ale jasne podłogi....:/....czy nie będzie się "gryzło"? Tzn. ciemne okna z jasną podłogą w salonie i gabinecie?

Ja tak będę miała :) Tzn. posiadam ciemne okna (nawet bardzo ciemne), parapety brama itd. też ciemne, ale już podłogi wszędzie jaśniutkie (tzn. dębowe deski).
Dzisiaj albo jutro wieczorkiem wkleję zdjęcia bo ostatnio wiele się zmieniło :)

Marta&Marek-
21-06-2010, 14:15
Ja tak będę miała :) Tzn. posiadam ciemne okna (nawet bardzo ciemne), parapety brama itd. też ciemne, ale już podłogi wszędzie jaśniutkie (tzn. dębowe deski).
Dzisiaj albo jutro wieczorkiem wkleję zdjęcia bo ostatnio wiele się zmieniło :)

Bardzo dziękuję zarówno Tobie MaroK ( w wersji żeńskiej):) jak i Tobie Dobrusiu, właśnie to chciałam usłyszeć, tzn. że okna, drzwi, brama ciemna a podłogi drewniane jasne:):) Ja też planuję jasne kafle w kuchni i przedpokoju jak również jasną podłogę w drewnie....tylko jeszcze mam dylemat o którym nie wspomniałyście, mianowicie schody...jasne czy ciemne? Do jasnej podłogi czy do ciemnych okien bądź drzwi wew.? Jeszcze raz wielkie dzięki:D

Dobrusiak
21-06-2010, 20:45
My schody również jasne - dębowe. Ale myślę, że tutaj możesz zaszaleć i zrobić jak Ci się będzie podobało. Nas na drewno egzotyczne nie stać, a nie chciałam malowanego bo się za bardzo ściera kolor w miejscach uczęszczanych (czyli na środku schodka). W połowie przyszłego tygodnia prawdopodobnie będę miała schody więc wypowiem się jak to wygląda.

Marta&Marek-
21-06-2010, 21:03
My schody również jasne - dębowe. Ale myślę, że tutaj możesz zaszaleć i zrobić jak Ci się będzie podobało. Nas na drewno egzotyczne nie stać, a nie chciałam malowanego bo się za bardzo ściera kolor w miejscach uczęszczanych (czyli na środku schodka). W połowie przyszłego tygodnia prawdopodobnie będę miała schody więc wypowiem się jak to wygląda.

Dziękuję, czekam na foto:) Będzie pięknie, już sobie wyobrażam;)
Dobrusiu a drzwi wew. ? Masz jasne czy ciemne?

Trexik
21-06-2010, 23:39
Odpowiadam jako kobieta ;) chociaż mój mąż również bardzo interesuje się kwestiami urządzenia wnętrz naszego domku (czasem aż za bardzo...;))
My zwracaliśmy dużą uwagę na dopasowanie kolorów jeśli chodzi o stolarkę i mamy okna i drzwi zewnętrzne w tym samym, ciemnobrązowym kolorze. Prawdopodobnie wewn. drzwi tez będą takie. Ale jeśli chodzi chodzi o podłogi to już inna sprawa i wydaje mi się, że nie ma większego znaczenia w zestawieniu z np oknami. Właśnie mamy świeżo położone kafle na całym otwartym parterze - bardzo jasne beżowe, półpoler - i bardzo nam się podoba. Wstawiliśmy również parapety jasno beżowe - marmur breccia. Piękne! Poza tym mamy fachowe doradztwo, więc jesteśmy dobrej myśli, że efekt końcowy nas zadowoli :)

Witaj
Breccia jest dosyć ciekawym marmurem,ale niestety jak to wapień lubi się odbarwiać,ciągnąć zanieczyszczenia.Proponuję nie stawiać na nich doniczek z kwiatkami do podlewania,będziecie mieli plamy po wodzie.Nie stawiajcie na nich kieliszków z alkoholem,uważajcie na kwasy- ocet,cytryna.Marmury tracą poler.Naprawdę wiem co mówię-jestem kamieniarzem.Sam miałem w domu ławę z Carrary i co 2 m-ce szła do ponownego polerowania.

Marta&Marek-
22-06-2010, 09:16
[QUOTE=Trexik;4174816]Witaj
Naprawdę wiem co mówię-jestem kamieniarzem.


Skoro jesteś z branży kamieniarskiej to może jesteś w stanie mi pomóc, mianowicie czym usunąć plamy po opadających płatkach z kwiatów z granitu kashmir cream???....Będę wdzięczna, pozdrawiam

Marta&Marek-
22-06-2010, 15:50
Witaj
Breccia .....Marmury tracą poler.Naprawdę wiem co mówię-jestem kamieniarzem.Sam miałem w domu ławę z Carrary i co 2 m-ce szła do ponownego polerowania.

Skoro jesteś z branży kamieniarstwa to możesz mi pomóc, mianowicie czym mogę usunąć plamy po opadających płatkach z kwiatów na granicie kashmir cream? Będę wdzięczna za pomoc.

Trexik
22-06-2010, 23:27
Skoro jesteś z branży kamieniarstwa to możesz mi pomóc, mianowicie czym mogę usunąć plamy po opadających płatkach z kwiatów na granicie kashmir cream? Będę wdzięczna za pomoc.

Kashmir White albo Gold.Są tylko te dwa.ACE jest najlepszy z tym ,że przyciemnia strukturę kamienia.Trzeba po zniknięciu plam jak najszybciej spłukać dużą ilością wody..Przy dużym nasłonecznieniu kolor wraca po ok 3-4 miesiącach.Mówię tutaj o oryginalnym indyjskim Kashmirze a nie chińskich wynalazkach.Najgorsze plamy są po liliach.Staraj się nie pozostawiać resztek organicznych na kamieniu-liści ,płatków kwiatów itp. Kashmir White ma dosyć luźną strukturę i lubi ciągnąć zanieczyszczenia wszelkiego rodzaju.Nie polecałbym go np.na blaty kuchenne.Kashmir Gold lub Madura to zupełnie inna bajka.

Marta&Marek-
23-06-2010, 08:32
Kashmir White albo Gold.Są tylko te dwa.ACE jest najlepszy z tym ,że przyciemnia strukturę kamienia.Trzeba po zniknięciu plam jak najszybciej spłukać dużą ilością wody..Przy dużym nasłonecznieniu kolor wraca po ok 3-4 miesiącach.Mówię tutaj o oryginalnym indyjskim Kashmirze a nie chińskich wynalazkach.Najgorsze plamy są po liliach.Staraj się nie pozostawiać resztek organicznych na kamieniu-liści ,płatków kwiatów itp. Kashmir White ma dosyć luźną strukturę i lubi ciągnąć zanieczyszczenia wszelkiego rodzaju.Nie polecałbym go np.na blaty kuchenne.Kashmir Gold lub Madura to zupełnie inna bajka.

Dziękuję za wskazówki, trochę dziwi mnie fakt, że nie znasz kashmiru cream, być może to nazwa zmienna gold bo jest w kolorze piasku-jasnego. Ten rodzaj granitu mamy akurat na grobie naszej córki więc zachowanie czystości i uniknięcie przeleżenia resztek organicznych (liści z drzew) jest trochę trudne, tym bardziej, że powiedziano nam że możemy go myć jedynie czystą wodą:( Mamy problem, bo są też plamy po wosku, które ponoć są trwałe:( No cóż...pojadę tam gdzie go kupiłam i zapytam. W każdym razie dziękuję za pomoc.

pablitoo
23-06-2010, 10:01
Temat ciekawy i trochę mi znany z poziomu użytkownika :D - więc może coś pomogę :
Rzeczywiście przychylam się do zdania Trexika - nie ma / nie spotkałem się / z granitem Kashmir Cream - sam posiadam blat kuchenny z granitu Kashmir Gold i rzeczywiście jest on praktycznie niezniszczalny - użytkujemy go już 3 lata - i takie testy jak moja żona mu funduje mało kto robi :D - łącznie z zalewaniem granitu olejami / jadalnymi rzeczjasna / , kawy, mleka , napojów, po rozlanie soku z buraków na blat / pękł nam słoik z buraczkami i przez całą noc sok zalewał część blatu - po wyczyszczeniu wodą nie ma żadnego śladu czy jakiegokolwiek zabrudzenia. Naprawdę ten rodzaj granitu jest bardzo trwały i odporny na wszelakie zabrudzenia.

Może mówiąc granit Cream masz na myśli granit Colonial Cream - jest on bardzo podobny do Kashmir Gold.

Colonial Cream

http://www.interstone.pl/userFiles/products/photo/colonial_cream.jpg

Kashmir Gold

http://www.interstone.pl/userFiles/products/photo/Kashmir_Gold.jpg

Rzeczywiście Colonial Cream jest jaśniejszy od Kashmir Gold - bardziej przypomina kolor jasnego piasku.

No chyba że rzeczywiście masz Kashmir White - który jest bardziej podatny na zabrudzenia.

Marta&Marek-
23-06-2010, 13:54
Temat ciekawy i trochę mi znany z poziomu użytkownika :D - więc może coś pomogę :
Rzeczywiście przychylam się do zdania Trexika - nie ma / nie spotkałem się / z granitem Kashmir Cream - sam posiadam blat kuchenny z granitu Kashmir Gold i rzeczywiście jest on praktycznie niezniszczalny - użytkujemy go już 3 lata - i takie testy jak moja żona mu funduje mało kto robi :D - łącznie z zalewaniem granitu olejami / jadalnymi rzeczjasna / , kawy, mleka , napojów, po rozlanie soku z buraków na blat / pękł nam słoik z buraczkami i przez całą noc sok zalewał część blatu - po wyczyszczeniu wodą nie ma żadnego śladu czy jakiegokolwiek zabrudzenia. Naprawdę ten rodzaj granitu jest bardzo trwały i odporny na wszelakie zabrudzenia.

Może mówiąc granit Cream masz na myśli granit Colonial Cream - jest on bardzo podobny do Kashmir Gold.

Colonial Cream

http://www.interstone.pl/userFiles/products/photo/colonial_cream.jpg

Kashmir Gold

http://www.interstone.pl/userFiles/products/photo/Kashmir_Gold.jpg

Rzeczywiście Colonial Cream jest jaśniejszy od Kashmir Gold - bardziej przypomina kolor jasnego piasku.

No chyba że rzeczywiście masz Kashmir White - który jest bardziej podatny na zabrudzenia.



Nie będę się spierać, nie jestem kamieniarzem....ale możesz zerknąć na stronę i zobaczyć granit numer 38.... http://www.nagrobki-warszawa.pl/nagr_materialy.html . Może nagrobki robi się z innych rodzajów, nie wiem ale my mamy ten czyli kashmir cream

pablitoo
23-06-2010, 14:26
Nie będę się spierać, nie jestem kamieniarzem....ale możesz zerknąć na stronę i zobaczyć granit numer 38.... http://www.nagrobki-warszawa.pl/nagr_materialy.html . Może nagrobki robi się z innych rodzajów, nie wiem ale my mamy ten czyli kashmir cream

Kamień to kamień - nie ma znaczenia co się z niego robi - no i przecież nie spieramy się :D - sam jestem ciekaw bo za moimi kamieniami nachodziłem sie i najeździłem mnóstwo tygodni - u nas oprócz blatu kuchennego jeszcze wszystkie parapety zewnętrzne i wewnetrzne są z granitu.
Kashmir Cream jest i wygląda bardzo ładnie .

Marta&Marek-
23-06-2010, 16:40
Kamień to kamień - nie ma znaczenia co się z niego robi - no i przecież nie spieramy się :D - sam jestem ciekaw bo za moimi kamieniami nachodziłem sie i najeździłem mnóstwo tygodni - u nas oprócz blatu kuchennego jeszcze wszystkie parapety zewnętrzne i wewnetrzne są z granitu.
Kashmir Cream jest i wygląda bardzo ładnie .

No:D To prawda jest piękny ale niestety ciężki w utrzymaniu czystości:( Twój Kashmir Gold też prezentuje się świetnie, no i przede wszystkim z tego co opisywałeś idealny do użytkowania w ekstremalnych warunkach:) Granitowe parapety są piękne, też będę mieć takie:P :) Pozdrawiam


A tak nawiasem mówiąc, widzę że parapety zewn. masz z ciemniejszego granitu...wewn. koloru też ciemnego czy już ten gold co na blacie w kuchni?

Trexik
23-06-2010, 17:47
Nie będę się spierać, nie jestem kamieniarzem....ale możesz zerknąć na stronę i zobaczyć granit numer 38.... http://www.nagrobki-warszawa.pl/nagr_materialy.html . Może nagrobki robi się z innych rodzajów, nie wiem ale my mamy ten czyli kashmir cream
Nagrobki robi się z tych samych kamieni co parapety,blaty kuchenne,schody..Jedyną różnicą jest grubość.
Kamieniarze różnie nazywają kamienie.Ten co masz to jest Kashmir Gold o bardzo jasnym wybarwieniu. W hurtowniach kamienia jest dostępny pod tą nazwą handlową Ale nie będziemy się o to spierać,bo nazwa nie jest aż tak ważna. Grunt,że tobie się podoba.Wracając do tych plam po kwiatkach,zapomniałem dodać,że musisz posmarować cała płaszczyznę kamienia.

Marta&Marek-
23-06-2010, 18:31
Nagrobki robi się z tych samych kamieni co parapety,blaty kuchenne,schody..Jedyną różnicą jest grubość.
Kamieniarze różnie nazywają kamienie.Ten co masz to jest Kashmir Gold o bardzo jasnym wybarwieniu. W hurtowniach kamienia jest dostępny pod tą nazwą handlową Ale nie będziemy się o to spierać,bo nazwa nie jest aż tak ważna. Grunt,że tobie się podoba.Wracając do tych plam po kwiatkach,zapomniałem dodać,że musisz posmarować cała płaszczyznę kamienia.

Rozumiem, że całą płaszczyznę ACE, tak? Czy mam to spłukać czy tak zostawić, tzn. ten roztwór? A może czyste ACE? Bez rozcieńczenia.
A tak nawiasem mówiąć, to skoro kashmir cream i gold są tymi samymi odmianami granitu to skąd te różnice w odporności na zabrudzenia? Pablitoo pisał co u nich 'gościło' już na blacie i nic, a u mnie wystarczyło kilka płatków kwiatków i wosk i trwałe plamy gotowe:( Dziwne...skoro różnica rzekomo polega tylko na intensywności barwy...

pablitoo
23-06-2010, 21:37
(...)

A tak nawiasem mówiąc, widzę że parapety zewn. masz z ciemniejszego granitu...wewn. koloru też ciemnego czy już ten gold co na blacie w kuchni?

Parapety wewnętrzne i zewnętrzne mamy z jednego gatunku granitu - ale nie jest to Kashmir Gold - parapety mamy z ciemnego granitu Multikolor Red :

http://www.esklep.jabo-marmi.com.pl/images/p_gran/multicolor_red.jpg

pablitoo
23-06-2010, 21:50
(...)
A tak nawiasem mówiąć, to skoro kashmir cream i gold są tymi samymi odmianami granitu to skąd te różnice w odporności na zabrudzenia? Pablitoo pisał co u nich 'gościło' już na blacie i nic, a u mnie wystarczyło kilka płatków kwiatków i wosk i trwałe plamy gotowe:( Dziwne...skoro różnica rzekomo polega tylko na intensywności barwy...

Dobre pytanie .


(...) Kashmir White ma dosyć luźną strukturę i lubi ciągnąć zanieczyszczenia wszelkiego rodzaju.Nie polecałbym go np.na blaty kuchenne.Kashmir Gold lub Madura to zupełnie inna bajka.

Z tym się zgadzam bez dwóch zdań - znakomicie się u nas sprawdza jako blat kuchenny - trzy lata użytkowania / intensywnego czasami :D / - a wygląda jakby wczoraj był zamontowany.

:D

Trexik
23-06-2010, 22:46
Rozumiem, że całą płaszczyznę ACE, tak? Czy mam to spłukać czy tak zostawić, tzn. ten roztwór? A może czyste ACE? Bez rozcieńczenia.
A tak nawiasem mówiąć, to skoro kashmir cream i gold są tymi samymi odmianami granitu to skąd te różnice w odporności na zabrudzenia? Pablitoo pisał co u nich 'gościło' już na blacie i nic, a u mnie wystarczyło kilka płatków kwiatków i wosk i trwałe plamy gotowe:( Dziwne...skoro różnica rzekomo polega tylko na intensywności barwy...

Im jaśniejszy granit tym większa możliwość zabrudzeń.Wosk powoduje zaplamienia nawet na bardzo ciemnych granitach np. Impala.
Polej całą powierzchnię nie rozcieńczonym ACE,potem zmyj dokładnie dużą ilością wody.Uważaj na fugi na kaflach na podłodze.ACE "żre" fugi.
Z woskiem jest trudniejsza sprawa.Wprawdzie są reklamowane środki w prasie fachowej-kamieniarskiej-ja nie korzystałem z tych wynalazków,być może to błąd.Jest jeden sposób,choć może wydawać się drastyczny.Pomaga 50/50 %.W miejscu gdzie masz plamę z wosku lejesz denaturat i podpalasz.Gdy zgaśnie przykładasz ręcznik jednorazowy i dociskasz tak,żeby rozpuszczony wosk wchłonął się w niego.Ja z reguły obracałem płytę na drugą stronę i polerowałem.Z blatami jest gorzej.Moja Pani opatentowała inny sposób.Po myciu blatów w kuchni, na ściereczkę pryskała kokpit sprayem(do samochodów) i wycierała blaty.Silikon w nim zawarty wchłania się w płaszczyznę i konserwuje kamień.Na powierzchni zostawia niewidzialną powłokę chroniącą przed zabrudzeniami.Ja mam blaty z ciemnego "Oriona"

Trexik
23-06-2010, 22:52
Dobre pytanie .



Z tym się zgadzam bez dwóch zdań - znakomicie się u nas sprawdza jako blat kuchenny - trzy lata użytkowania / intensywnego czasami :D / - a wygląda jakby wczoraj był zamontowany.

:D

Sorry.Nie doczytałem postu Pablitoo.
Może być,że blaty u Pablitoo są żywicowane powierzchniowo.Wtedy o zabrudzenia jest naprawdę ciężko.Trzeba się się naprawdę postarać.Z tego co się orientuję,tylko Hiszpanie żywicują płaszczyzny polerowanych slabów.Żywicowanie ma jeszcze jedną zaletę-powoduje uwydatnienie koloru kamienia.

KasiaiKrzysiu
25-06-2010, 11:06
Witajcie,
Również buduję Oriona. Obecnie jestem na etapie deskowania dachu. Wczoraj była ekipa wymierzac okna. Zdecydowałam się na OKNOPLAST Kraków profil platinum.
Troszeczke sie zakręciłam bo panowie którzy wymierzali powiedzieli ze wyjscie z zalonu na taras w projekcie jest bardzo niepraktyczne. Tak samo sytuacja wy
gląda w pokoju nad kuchnią.
Pomóżcie! Lepiej pomniejszyc okno i zrobić jedno skrzydło czy pozostać przy dwóch? Jest jeszcze opcja wstawienia swietlika i jednego skrzydła.
Jestem tak skołowana że nie wiem co zrobić.

Marta&Marek-
25-06-2010, 11:20
Sorry.Nie doczytałem postu Pablitoo.
Może być,że blaty u Pablitoo są żywicowane powierzchniowo.Wtedy o zabrudzenia jest naprawdę ciężko.Trzeba się się naprawdę postarać.Z tego co się orientuję,tylko Hiszpanie żywicują płaszczyzny polerowanych slabów.Żywicowanie ma jeszcze jedną zaletę-powoduje uwydatnienie koloru kamienia.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy możesz jeszcze poradzić w jaki sposób można usunąć plamy po wosku z polbruku? Będę wdzięczna, pozdrawiam

pablitoo
25-06-2010, 11:41
Witajcie,
Również buduję Oriona. Obecnie jestem na etapie deskowania dachu. Wczoraj była ekipa wymierzac okna. Zdecydowałam się na OKNOPLAST Kraków profil platinum.
Troszeczke sie zakręciłam bo panowie którzy wymierzali powiedzieli ze wyjscie z zalonu na taras w projekcie jest bardzo niepraktyczne. Tak samo sytuacja wy
gląda w pokoju nad kuchnią.

Wyjście z salonu na taras jest niepraktyczne ? No no - ale opinia - to ciekawe jakie wg nich byłoby praktyczne...
Wg mnie - 3-letniego użytkownika - to wyjście jest bardzo praktyczne - przede wszystkim podstawowa sprawa - wychodzi się z salonu od razu pod podcień na tarasie - rewelacyjna sprawa - nawet w przypadku padającego deszczu można swobodnie wyjść na taras nie obawiając się zmoczenia...
My bardzo często korzystamy z tego wyjścia na taras i absolutnie nie uważamy że jest niepraktyczne.
Natomiast w kwestii wyjścia na balkon w pokoju nad kuchnią - nie za bardzo wiem o co im chodzi - jak jest balkon - to musi być na niego wyjście - nieprawdaż ? - no chyba że fachowcy negują wogóle sens posiadania tam balkonu - wówczas i wyjścia by nie było.
No ale w sumie to kwestia założeń i gustu każdego inwestora...



Pomóżcie! Lepiej pomniejszyc okno i zrobić jedno skrzydło czy pozostać przy dwóch? Jest jeszcze opcja wstawienia swietlika i jednego skrzydła.
Jestem tak skołowana że nie wiem co zrobić.

U nas w Orionie - wyjście z salonu na taras - drzwi dwuskrzydłowe , wyjście z gabinetu na taras - duże drzwi dwuskrzydłowe / to jest dosyć ważna kwestia - gabinet jest schowany pod podcieniem tarasu i nie ma innych okien - duże drzwi wyjściowe znakomicie naturalnie doświetlają ten pokój / i wyjście z pokoju nad kuchnią na balkon nad wykuszem - drzwi dwuskrzydłowe - na barierce balkonu nad tym wykuszem żona zawsze wiesza w skrzynkach przeróżne kwiaty - bardzo lubi ukwiecone balkony :D , trzeba tam często chadzać podlewać kwiecie , poza tym często w upalne dni żona wynosi i układa na krześle na balkonie pościel celem przewietrzenia - jakby drzwi nie było lub były małe lub wąskie - takie działania byłyby bardzo utrudnione lub niemozliwe do wykonania.
Musisz przemyśleć w jaki sposób będziesz korzytała z tych wyjść - i zdecydować.

No i może w tym temacie wypowiedzą się inni użytkownicy Orionów - zdania moga być diametralnie różne :D

Ester
25-06-2010, 13:41
Wyjście z salonu na taras jest niepraktyczne ? No no - ale opinia - to ciekawe jakie wg nich byłoby praktyczne...
Wg mnie - 3-letniego użytkownika - to wyjście jest bardzo praktyczne - przede wszystkim podstawowa sprawa - wychodzi się z salonu od razu pod podcień na tarasie - rewelacyjna sprawa - nawet w przypadku padającego deszczu można swobodnie wyjść na taras nie obawiając się zmoczenia...
My bardzo często korzystamy z tego wyjścia na taras i absolutnie nie uważamy że jest niepraktyczne.
Natomiast w kwestii wyjścia na balkon w pokoju nad kuchnią - nie za bardzo wiem o co im chodzi - jak jest balkon - to musi być na niego wyjście - nieprawdaż ? - no chyba że fachowcy negują wogóle sens posiadania tam balkonu - wówczas i wyjścia by nie było.
No ale w sumie to kwestia założeń i gustu każdego inwestora...



U nas w Orionie - wyjście z salonu na taras - drzwi dwuskrzydłowe , wyjście z gabinetu na taras - duże drzwi dwuskrzydłowe / to jest dosyć ważna kwestia - gabinet jest schowany pod podcieniem tarasu i nie ma innych okien - duże drzwi wyjściowe znakomicie naturalnie doświetlają ten pokój / i wyjście z pokoju nad kuchnią na balkon nad wykuszem - drzwi dwuskrzydłowe - na barierce balkonu nad tym wykuszem żona zawsze wiesza w skrzynkach przeróżne kwiaty - bardzo lubi ukwiecone balkony :D , trzeba tam często chadzać podlewać kwiecie , poza tym często w upalne dni żona wynosi i układa na krześle na balkonie pościel celem przewietrzenia - jakby drzwi nie było lub były małe lub wąskie - takie działania byłyby bardzo utrudnione lub niemozliwe do wykonania.
Musisz przemyśleć w jaki sposób będziesz korzytała z tych wyjść - i zdecydować.

No i może w tym temacie wypowiedzą się inni użytkownicy Orionów - zdania moga być diametralnie różne :D

U nas podobnie jak u Palbitoo drzwi na taras i balkon nad kuchnia są dwuskrzydłowe z tym że maja ruchomy słupek i to rozwiązanie z doświadczenia wydaje mi się bardzo praktyczne

KasiaiKrzysiu
25-06-2010, 18:45
Troszeczkę źle ujęłam problem z tymi wyjściami... niepraktyczność miała dotyczyc szerokości wyjscia.
"Fachowcy" stwierdzili że drzwi dwuskrzydłowe mają za małe swiatło. Że po otwarciu jednego z nich nie da się wyjsć (przecisnąć), że trzeba otwierać oba... stąd też mój dylemat...
Jeszcze jedno: czy zostawiliscie wymiar tych okien tak jak w projekcie 120 cm??

pablitoo
25-06-2010, 20:10
A to zmienia postać rzeczy :D - u nas drzwi z salonu na taras i balkonowe w pokoju nad kuchnią mają szerokość 120cm. I są dwuskrzydłowe / bez słupka pośrodku / . Bez żadnego problemu wychodzę po otwarciu jednego skrzydła na zewnątrz / a ułomkiem nie jestem :D / .
Oczywiście w razie potrzeby wyniesienia większego przedmiotu otwieram drugie skrzydło - nie stanowi to żadnego problemu. W naszych drzwiach jest system szybkiego otwierania drugiego skrzydła - przekręcam małą dźwignię i drugie skrzydło się otwiera.

danielw
25-06-2010, 20:25
Nie wiem czy pomogę ale u mnie wpadliśmy na pomysł aby drzwi balkonowe salon-taras zrobic jako niesymetryczne na ruchomym słupku, podział 75+45 chociaż w trakcie budowy wykonaliśmy na wszelki wypadek poszerzone nadproże pod drzwi 140 cm, zdecydowaliśmy ze zostaniemy przy drzwiach 120 cm.
Na poddaszu natomiast drzwi z pokoju nad kuchnią na balkon poszerzyliśmy ze 120 na 140 cm, nadproże zostało poszerzone na etapie budowy.

Kasiatomek
25-06-2010, 20:41
My tez borykalismy sie z tym problemem ,ale w koncu zostawilismy wersje orginalna,i mamy takie rozwiazanie jak Pablitoo

Marta&Marek-
25-06-2010, 21:16
A ja mam pytanie odnośnie kominów, mianowicie dlaczego większość z Was wykańcza je klinkierem?? Ja mam w projekcie kolor elewacji....Wy na pewno też a jednak nie pamiętam, żeby ktoś skorzystał z tego rozwiązania. Pytam, bo do mnie bardziej przemawia wersja oryginalna ale może z funkcjonalnością jest gorzej....dlatego wybieracie klinkier. Pozdrawiam

danielw
25-06-2010, 21:37
Klinkier ze względu na trwałośc, elewacje zwykle mają jasne kolory, wtedy kominy też jasne, jeśli masz kominek i piec na paliwa stałe o zabrudzenia od dymu/sadzy nie trudno, trzeba odnawiac co kilka/kilkanascie lat zeby jakoś wyglądało. Niektórzy też lubią komin dopasowany do koloru pokrycia dachu (czerwienie, brązy , czernie itp).
Jeśli klinkier to raczej w wersji pełna cegła, komin z dziurawki to czesto kłopoty z przeciekaniem- szczególnie jak wykonanie byle jakie.

Marta&Marek-
25-06-2010, 23:36
Klinkier ze względu na trwałośc, elewacje zwykle mają jasne kolory, wtedy kominy też jasne, jeśli masz kominek i piec na paliwa stałe o zabrudzenia od dymu/sadzy nie trudno, trzeba odnawiac co kilka/kilkanascie lat zeby jakoś wyglądało. Niektórzy też lubią komin dopasowany do koloru pokrycia dachu (czerwienie, brązy , czernie itp).
Jeśli klinkier to raczej w wersji pełna cegła, komin z dziurawki to czesto kłopoty z przeciekaniem- szczególnie jak wykonanie byle jakie.

Rozumiem, ja akurat będę mieć ogrzewanie gazowe więc komin nie powinien się brudzić aczkolwiek widzę, że niektórzy pomimo gazu notorycznie wykańczają kominy klinkierem....no i właśnie dlatego zastanawiam się czy kierują się jedynie estetyką i gustem czy może czymś jeszcze czym powinnam się sugerować na przykład ja - czyli zwolenniczka kominów w kolorze elewacji:)

pablitoo
26-06-2010, 08:53
A czy będziecie mieli kominek ? - jak tak to będzie i komin dymowy - produkty spalania wszelakich ciał stałych zawierają mnóstwo sadzy , siarki które to w najgorszy sposób potrafią zabrudzić najlepszy nawet tynk.
Bezwzględnie użycie do wykończenia komina cegły klinkierowej , bądź okładzin klinkierowych - to trwałość , czystość i bezobsługowość na dłuuuugie lata - i pewnie wielu inwestorów tym się kieruje przede wszystkim przy wyborze rodzaju wykończenia komina.

My również - ale i przy okazji nam ten sposób / komin w kolorze dachu / się bardziej podoba :D

Marta&Marek-
26-06-2010, 10:01
A czy będziecie mieli kominek ? - jak tak to będzie i komin dymowy - produkty spalania wszelakich ciał stałych zawierają mnóstwo sadzy , siarki które to w najgorszy sposób potrafią zabrudzić najlepszy nawet tynk.
Bezwzględnie użycie do wykończenia komina cegły klinkierowej , bądź okładzin klinkierowych - to trwałość , czystość i bezobsługowość na dłuuuugie lata - i pewnie wielu inwestorów tym się kieruje przede wszystkim przy wyborze rodzaju wykończenia komina.

My również - ale i przy okazji nam ten sposób / komin w kolorze dachu / się bardziej podoba :D

No cóż...szkoda...tzn. kominek będzie oczywiście więc rzeczywiście jeden z kominów ewidentnie będzie się brudził:( Myślałam, że chodzi tu jedynie o gust:(:( ....Jakoś przełknę ten komin z klinkieru w takim razie:)
Dziwię się jednak, że architekci nie przewidzieli takiego rozwiązania....

joanna3030
26-06-2010, 20:17
witajcie mam problem jakie szambo zrobic ,mysle nad przydomowa oczyszczalnia scieków a jakie wy macie. Bardzo prosze o szybka odpowiec i gdzie macie umieszczoną dziękuje

Kasiatomek
27-06-2010, 03:49
My mamy przydomowa oczyszczalnie wraz z przepompownia sciekow mamy duzy spadek terenu i podpiwniczenie budynku.Oczyszczalnia znajduje sie po stronie gdzie jest garaz.

joanna3030
27-06-2010, 11:45
kasiatomek ile metrów musi byc od domu ta oczyszczalnia,a gdzie masz studnie? dzieki za szybką odpowiedz

Kasiatomek
27-06-2010, 18:07
Nie pamietam dokladnie , ale chyba my mamy 3 metry od sciany garazu ,ale to ten co projekt ci adaptuje to on wytycza nanosi na plan robi mapki tak sama z siebie nie mozesz sobie zafundowac oczyszczalni i postawic gdzie chcesz.Jak macie w okolicy kanalize to beda chcieli was wlaczyc do kanalizy.Nie wim o jak a studnie ci chodzi ??? do wody :???:

danielw
27-06-2010, 20:10
Pozostając w temacie kanalizacji chciałem zapytac ile macie pionów kanalizacyjnych z odpowietrzeniem na strych czy dach.
Zastanawia mnie czy pion w kuchni jest konieczny, a gdyby nie, to wychodzi mi że najlepiej wykonac jeden pion rurą 110 w scianie między dolną łazienką a wiatrołapem.
W projekcie widze 3 piony i jakoś ten projekt kanalizacji wydaje mi sie zbyt rozbudowany, jak to macie zrobione u siebie?

joanna3030
27-06-2010, 22:01
kasiatomek chodzi mi o studnie taką co sie pobiera wode do domu to chyba głębinowa??bo jezeli niemam wody z wodociągów to jaka wy macie?

Kasiatomek
27-06-2010, 22:39
tak myslalem ale nie bylem pewien ;) tu jest ladnie opisane znalazlem w szukajce ;)

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0610/domek_pos8387.jpg (http://wgrajfoto.pl)

joanna3030
27-06-2010, 23:47
kasiatomek dziękuję bardzo za pomoc pozdrawiam

joanna3030
28-06-2010, 20:57
witam jeszcze jedno czy studnia musi byc narzucona przez projektanta na mapkę??

Kasiatomek
28-06-2010, 22:15
Znalazlem to w szukajce ;) Poczytaj

http://systemy-nawadniania.com/wp-content/uploads/2008/12/aspekty_prawne.pdf


Google .pl Goraco polecam ;)

AGA.S.
29-06-2010, 21:27
drzwi balkonowe w salonie mamy 1 skrzydlowe - tak chyba jest w projekcie:)
gabinet - 2 skrzydlowe
pokoj nad kuchnia - szerokie zgodne z projektem, dzisiaj moze zrobilabym standardowe. Szersze wiecej kosztowalo, a uzywalnosc jego sladowa;)

Pozdrawiam
Aga

judzia22
30-06-2010, 13:02
Cześć Wam wszystkim!
Już kiedyś się witałam, ale pozwolenie na budowę ciągle się odwlekało...Dziś jesteśmy na etapie układania stropu i tu prośba o pomoc, czy pamięta ktoś ile potrzeba kubików betonu do zalania stropu teriva?
Dodam że buduję oriona z pojedynczym garażem-odbicie lustrzane
z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!:-)

judzia22
30-06-2010, 13:17
A tak prezentuje się nasz orionek na dzień dzisiejszy, bardzo przepraszam za bałagan, jak tylko skończymy układanie stropu to wywieziemy puste palety i wyplantujemy działeczkę :-)

Marta&Marek-
01-07-2010, 20:37
Cześć Wam wszystkim!
Już kiedyś się witałam, ale pozwolenie na budowę ciągle się odwlekało...Dziś jesteśmy na etapie układania stropu i tu prośba o pomoc, czy pamięta ktoś ile potrzeba kubików betonu do zalania stropu teriva?
Dodam że buduję oriona z pojedynczym garażem-odbicie lustrzane
z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!:-)

Witam. My jesteśmy o krok dalej od Ciebie ( idą ścianki kolankowe) U nas wprawdzie jest O II czyli podwójny garaż też lustro i zużyliśmy 22 m betonu więc u Ciebie będzie na pewno mniej. Pozdrawiam

MaroK
01-07-2010, 20:45
U nas drzwi z salonu na taras są podwójne (jak w projekcie) z ruchomym słupkiem i wydaje mi się, że ciężko byłoby je użytkować ze słupkiem stałym. Tak samo drzwi z gabinetu i w pokoju nad kuchnią - na górze są ładne i szerokie.

Ula i Mirek
02-07-2010, 09:47
Witam. My jesteśmy o krok dalej od Ciebie ( idą ścianki kolankowe) U nas wprawdzie jest O II czyli podwójny garaż też lustro i zużyliśmy 22 m betonu więc u Ciebie będzie na pewno mniej. Pozdrawiam

Drodzy Marto&Marku

Czy mozecie powiedziec o ile podniesliscie scianke kolankowa? My w poniedzialek wlasnie bedziemy scianke zaczynac i dalej sie waham czy zrobic jak na 3 czy na 4 pustaki. Jak myslicie?

Ula

Marta&Marek-
02-07-2010, 23:25
Drodzy Marto&Marku

Czy mozecie powiedziec o ile podniesliscie scianke kolankowa? My w poniedzialek wlasnie bedziemy scianke zaczynac i dalej sie waham czy zrobic jak na 3 czy na 4 pustaki. Jak myslicie?

Ula

Ścianki podniesione o 2 pustaki (ytong) plus dodatkowy wieniec, który również podnosi ściany poddasza. My uważamy, że to w zupełności wystarczy aby uzyskać efekt pięknych, ustawnych pomieszczeń. Pamiętajcie również o wydłużeniu krokwi, ponieważ przy takim podniesieniu dom znacznie traci swój urok (przy oryginalnej konstrukcji oczywiście). To nasze zdanie. Pozdrawiamy

Michalos
05-07-2010, 12:57
Witam.
Czy ktoś się może pochwalić jakie ma ogrzewanie i przybliżony koszt, ponieważ jestem na etapie wyboru ogrzewania i zastanawiam się co zastosować.
Interesuje mnie piec multi komfort Lazara i jeszcze piec gazowy. Koszt łączny instalacji to ok 43tyś zł. Czy ktoś może się podzielić ze mną swoimi instalacjami???????

A nasz domek wygląda teraz tak:

http://img535.imageshack.us/img535/3740/cimg5463.th.jpg (http://img535.imageshack.us/i/cimg5463.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img97.imageshack.us/img97/7913/cimg5455r.th.jpg (http://img97.imageshack.us/i/cimg5455r.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img691.imageshack.us/img691/2364/cimg5450.th.jpg (http://img691.imageshack.us/i/cimg5450.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img823.imageshack.us/img823/8956/cimg5451.th.jpg (http://img823.imageshack.us/i/cimg5451.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

pozdrawiam

Marta&Marek-
05-07-2010, 22:26
Drodzy Marto&Marku

Czy mozecie powiedziec o ile podniesliscie scianke kolankowa? My w poniedzialek wlasnie bedziemy scianke zaczynac i dalej sie waham czy zrobic jak na 3 czy na 4 pustaki. Jak myslicie?

Ula


Przepraszam, małe sprostowanie w sprawie podniesienia ścianek kolankowych: jest to 1 pustak ytong plus wieniec i w tym przypadku wydłużenie krokwi o 25 cm. W sumie ścianki na poddaszu będą mieć wysokość ok 90 cm (później skos)

Renata0303
05-07-2010, 23:43
A czy ktoś z Was brał pod uwagę większy balkon ten nad wykuszem w kuchni?,wydłużony w stronę salonu wsparty jeszcze jednym filarem takim jak pozstałe?

Marta&Marek-
06-07-2010, 20:27
A czy ktoś z Was brał pod uwagę większy balkon ten nad wykuszem w kuchni?,wydłużony w stronę salonu wsparty jeszcze jednym filarem takim jak pozstałe?

My braliśmy to pod uwagę (zrobienie wyjścia na balkon z przedłużenia płyty wykusza). Mamy to nawet naniesione na projekt ale tydzień temu zrezygnowaliśmy z tego po pierwsze ze względu na kolejne wydatki na stal, która jest niezbędna do mocnego zazbrojenia tego balkonu jak również ze względów estetycznych i funkcjonalnych - po co dwa wyjścia na dwa balkony z jednego pokoju? No i braliśmy też pod uwagę problem ustawności w tymże przypadku, dlatego jest tak jak w projekcie:) Ale za to dodaliśmy okno dachowe w pokoju nad kuchnią bo jest dość ciemny naszym zdaniem. Pozdrawiam

Marta&Marek-
06-07-2010, 20:31
A ja mam inne pytanie, mianowicie czy w cenie wybudowania orionka w stanie sur. otw. Wasi wykonawcy wliczyli również wymurowanie schodów wejściowych z ganeczkiem jak również murków przy wejściu? Pytam bo moi panowie twierdzą, że to już nie należy do stanu surowego otwartego. Będę wdzięczna za odpowiedź.

tas1
07-07-2010, 21:17
U mnie w cenę wliczają się schody zew., filarki, jak również te "wypusteczki" na rogach domku- tak zostało ugadane. A jakich wymiarów Wy robiliście/robicie okno kuchenne? Takie jak w projekcie, czy zmienialiście? Pytam, bo nie mogę się zdecydować. Niby do okien to u mnie jeszcze daleka droga (jestem na etapie adaptacji projektu), ale i tak już teraz to dla mnie dylemat :)

tas1
07-07-2010, 21:25
justa* wielkie dzięki za oprowadzenie po Waszym Orionku :) Piękny domek i już nie mogę się doczekać kiedy i my będziemy na tym etapie (kiedy to będzie...) Jeszcze raz dziękujemy

Marta&Marek-
07-07-2010, 21:55
U mnie w cenę wliczają się schody zew., filarki, jak również te "wypusteczki" na rogach domku- tak zostało ugadane. A jakich wymiarów Wy robiliście/robicie okno kuchenne? Takie jak w projekcie, czy zmienialiście? Pytam, bo nie mogę się zdecydować. Niby do okien to u mnie jeszcze daleka droga (jestem na etapie adaptacji projektu), ale i tak już teraz to dla mnie dylemat :)

U nas okna raczej takie jak w projekcie, na pewno nie będziemy wymieniać na mniejsze bo jesteśmy światłolubni:) O ile okno kuchenne nie koliduje z blatem i zlewem to zostanie takie duże.

justa*
08-07-2010, 13:44
justa* wielkie dzięki za oprowadzenie po Waszym Orionku :) Piękny domek i już nie mogę się doczekać kiedy i my będziemy na tym etapie (kiedy to będzie...) Jeszcze raz dziękujemy
Nie ma problemu. Jak już Wy będziecie mieć ściany to też wpadnę powspominać ;)

Marta&Marek-
12-07-2010, 15:36
Witam wszystkich....straszna cisza na forum, czyżby wszyscy urlopowali....i zawiesili budowy?:);) Ja powtórzę swoje pytanie mianowicie czy w cenie wybudowania orionka w stanie sur. otw. Wasi wykonawcy wliczyli również wymurowanie schodów wejściowych z ganeczkiem jak również murków przy wejściu? Pytam bo moi panowie twierdzą, że to już nie należy do stanu surowego otwartego. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Dobrusiak
12-07-2010, 17:58
U mnie budowa murków i schodów nie była wliczona w SSO, bo po prostu wcześniej tego nie ustaliliśmy. Myślę, że wszystko zależy od Waszych wcześniejszych ustaleń.

Marta i Łukasz Matłacz
12-07-2010, 22:32
Hej Michaos!!!

My mamy zrobioną instalację grzewczą w PVC i koszt wyniósł 18 tys, w ta cenę wliczona jest dodatkowo robocizna i materiał na odkurzacz centralny.
U nas piec będzie na eko groszek. Aha i montaż grzejników też jest wliczony.

Pozdrawiam

Michalos
13-07-2010, 08:16
Hej Michaos!!!

My mamy zrobioną instalację grzewczą w PVC i koszt wyniósł 18 tys, w ta cenę wliczona jest dodatkowo robocizna i materiał na odkurzacz centralny.
U nas piec będzie na eko groszek. Aha i montaż grzejników też jest wliczony.

Pozdrawiam

a grzejniki sa wliczone???????????????????????????
Dzięki za pomoc pozdrawiam

Marta i Łukasz Matłacz
14-07-2010, 21:36
Hej Michalos!!!!

Niestety, grzejniki nie są wliczone w ta cenę, ale wliczone jest zawieszenie, podłączenie i ich odpowietrzenie.

Pozdrawiam

Kasiatomek
14-07-2010, 22:08
czy mozecie mi powiedziec ile brał od was elektryk za punkt?bo dostalismy oferte za 50 zł z materiałem od punktu i nie wiem czy to dużo czy mało czy też normalnie ;) no i nie liczyliśmy ile tych punktów jest,ale chyba coś kolo 150 to by się znalazło

Michalos
15-07-2010, 09:51
Hej Michalos!!!!

Niestety, grzejniki nie są wliczone w ta cenę, ale wliczone jest zawieszenie, podłączenie i ich odpowietrzenie.

Pozdrawiam

Dzięki za pomoc....

Kasiatomek PW

Dobrusiak
15-07-2010, 13:05
Witam
Mamy już ubranko dla Oriona i trochę się dzieje w środku:
http://lh3.ggpht.com/_0KvTX09Hybk/TD7m2FCAgfI/AAAAAAAAA7s/XN7xKqvJzEY/s640/elewacja%20wsch%C3%B3d.jpg
http://lh5.ggpht.com/_0KvTX09Hybk/TD7m-tKYZWI/AAAAAAAAA64/y_sXKVB6Iso/s640/kominek.jpg
http://lh3.ggpht.com/_0KvTX09Hybk/TD7nWmV6SbI/AAAAAAAAA68/J9pZX-VaxWg/s512/zacz%C4%85tek%20schod%C3%B3w.jpg

Oczywiście schody jeszcze się robią - to dopiero ich zaczątek, ale cieszy,bo nie trzeba już po drabinie skakać :)
W tym miesiącu będzie jeszcze kuchnia, drzwi i oczywiście mnóstwo pracy.

http://picasaweb.google.pl/samochodowy.kredyt/OstatnioZaktualizowane#5494082412176507378.jpg

Marta&Marek-
15-07-2010, 16:46
czy mozecie mi powiedziec ile brał od was elektryk za punkt?bo dostalismy oferte za 50 zł z materiałem od punktu i nie wiem czy to dużo czy mało czy też normalnie ;) no i nie liczyliśmy ile tych punktów jest,ale chyba coś kolo 150 to by się znalazło


My dostaliśmy propozycję 20 zł za punkt i zgodnie z umową jeśli punkty oddalone są od siebie o max 30 cm to liczymy jako 1 a nie 2:) To chyba dobra cena w porównaniu z Wasza, bo nie liczymy razy 150 pkt tylko zdecydowanie mniej:) Pozdrawiam

pablitoo
15-07-2010, 22:42
Witam
Mamy już ubranko dla Oriona i trochę się dzieje w środku:
(...)

Oczywiście schody jeszcze się robią - to dopiero ich zaczątek, ale cieszy,bo nie trzeba już po drabinie skakać :)
W tym miesiącu będzie jeszcze kuchnia, drzwi i oczywiście mnóstwo pracy.


Piękny domek - piękna elewacja - gratulacje :D

PS.
Nie planujesz wykonania przypór w narożnikach budynku ??

Dobrusiak
16-07-2010, 09:32
Niestety u mnie na obecną chwilę nie ma takiej możliwości - mam strasznie krzywą działkę. Na razie chcemy zrobić wszystko by zamieszkać, a plantowaniem i równaniem terenu będziemy się zajmować w przyszłym roku. Więc na obecną chwilę z każdej strony dom ma inny teren. Oczywiście ocieplenie jest tak zrobione, że w przyszłości wszystko będzie miało ręce i nogi (tzn. to się okaże :)

pablitoo
16-07-2010, 12:01
Nic to - domek piękny - jeszcze raz gratulacje :D

pablitoo
16-07-2010, 16:36
No to i ja się pochwalę efektem moich ponad miesięcznych zmagań z materia drewnianą :D

Od ponad miesiąca , po pracy , wieczorami buduję sobie drewutnię.
Na dzień dzisiejszy zakończyłem etap I - tzn wykonanie konstrukcji budynku , więźby dachowej i pokrycie dachu - nadprogramowo wykonałem również podłogę :D

http://img441.imageshack.us/img441/7412/pict4266.jpg

Teraz - etap II - czyli wypełnienie ścian - ściany będą ażurowe - również drewniane.

Droga do budowy okazała się jednak jeszcze trochę bardziej wyboista niż przypuszczałem - pamiętacie naszą jakże ekspresyjną dyskusję na ten temat - niestety - okazało się że budowę takiej budowli na posesji należy zgłosić w miejscowym Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego - nie tylko nie można sobie ją budować gdzie się chce , czy jaką się chce - niestety - drewutnia , czy jakakolwiek wiata czy inny budyneczek gospodarczy nie zalicza się do tzw małej architektury ogrodowej" i jako taki wymaga zgłoszenia jego budowy - do tegoż zgłoszenia wymagane jest niestety niemało dokumentów , map czy innych oświadczeń. Oczywiście budowa takiej budy obwarowana jest takimi samymi przepisami jak budowa budynku mieszkalnego .
Moje wizyty w PINB i wydziale architektury były częste - dwa razy po złożeniu dokumentów byłem wzywany celem złożenia wyjaśnień.

Ale skończyło się wszystko dobrze i po miesiącu oczekiwania rozpocząłem budowę :D

Marta&Marek-
16-07-2010, 20:24
No to i ja się pochwalę efektem moich ponad miesięcznych zmagań z materia drewnianą :D

Od ponad miesiąca , po pracy , wieczorami buduję sobie drewutnię.
Na dzień dzisiejszy zakończyłem etap I - tzn wykonanie konstrukcji budynku , więźby dachowej i pokrycie dachu - nadprogramowo wykonałem również podłogę :D

http://img441.imageshack.us/img441/7412/pict4266.jpg

Teraz - etap II - czyli wypełnienie ścian - ściany będą ażurowe - również drewniane.

Droga do budowy okazała się jednak jeszcze trochę bardziej wyboista niż przypuszczałem - pamiętacie naszą jakże ekspresyjną dyskusję na ten temat - niestety - okazało się że budowę takiej budowli na posesji należy zgłosić w miejscowym Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego - nie tylko nie można sobie ją budować gdzie się chce , czy jaką się chce - niestety - drewutnia , czy jakakolwiek wiata czy inny budyneczek gospodarczy nie zalicza się do tzw małej architektury ogrodowej" i jako taki wymaga zgłoszenia jego budowy - do tegoż zgłoszenia wymagane jest niestety niemało dokumentów , map czy innych oświadczeń. Oczywiście budowa takiej budy obwarowana jest takimi samymi przepisami jak budowa budynku mieszkalnego .
Moje wizyty w PINB i wydziale architektury były częste - dwa razy po złożeniu dokumentów byłem wzywany celem złożenia wyjaśnień.

Ale skończyło się wszystko dobrze i po miesiącu oczekiwania rozpocząłem budowę :D

W życiu bym nie powiedział, że postawienie takiej niepozornej chatki kosztuje tyle zachodu....chyba że na fotce wygląda tak niepozornie a w rzeczywistości pomieści 20 os. ;)
jakie są jej wymiary jeśli można wiedzieć?

pablitoo
16-07-2010, 20:50
W życiu bym nie powiedział, że postawienie takiej niepozornej chatki kosztuje tyle zachodu....chyba że na fotce wygląda tak niepozornie a w rzeczywistości pomieści 20 os. ;)
jakie są jej wymiary jeśli można wiedzieć?

Ja też bym nie powiedział - dopiero jak zacząłem się interesować tematem - okazało się jak jest na prawdę ...

I nie ma tu znaczenia czy budynek ma 1m2 czy 10m2 , czy jest to wiata , altana , budynek gospodarczy czy drewutnia ...
Wszystkie konstrukcje nie zaliczane do tzw "małej architektury ogrodowej" muszą być budowane ze zgłoszeniem do odpowiedniego organu nadzoru i architektury.
Dla wyjaśnienia - "mała architektura ogrodowa" - to grile wolnostojące - murowane, oczka wodne , różnego rodzaju figurki etc ...

Nasza drewutnia ma wymiary 3x2 metry i wysokość do kalenicy niecałe 3metry.

Oprócz oficjalnego "zgłoszenia budowy budynku nie wymagającego pozwolenia na budowę" należy dołączyć jeszcze następujące dokumenty :
- zaświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością / działką /
- projekt budynku , lub jeżeli takowego nie ma to szkice i rzuty budynku wraz z wymiarowaniem
- szczegółowy opis budowy z uwzględnieniem materiałów i sposobu budowy
- aktualna mapa geodezyjna z zaznaczonym budynkiem z zaznaczeniem odległości od granic / wszystkich /

Wszystkie te dokumenty zgromadziłem i nadałem na dziennik podawczy u nas w Starostwie.
Po upływie około 2 tygodni byłem dwa razy wzywany do wydziału architektury aby napisać oświadczenie że działka nasza nie znajduje się na terenach NATURA2000 i nie jest objęta ochroną konserwatora zabytków , oraz po raz drugi musiałem złożyć oświadczenie o sposobie wykonania odprowadzenia wód opadowych z dachu drewutni.

I to wszystko - po miesiącu od złożenia wyjaśnień - mogłem legalnie budować.

BTW - tak dla jasności sytuacji - samowola budowlana w tym przypadku - od razu mandat 5000pln i nakaz rozbiórki lub wszczęcie postępowania w sprawie .

EwaWoj
18-07-2010, 20:31
Witam
Mamy już ubranko dla Oriona i trochę się dzieje w środku:
http://lh3.ggpht.com/_0KvTX09Hybk/TD7m2FCAgfI/AAAAAAAAA7s/XN7xKqvJzEY/s640/elewacja%20wsch%C3%B3d.jpg
http://lh5.ggpht.com/_0KvTX09Hybk/TD7m-tKYZWI/AAAAAAAAA64/y_sXKVB6Iso/s640/kominek.jpg
http://lh3.ggpht.com/_0KvTX09Hybk/TD7nWmV6SbI/AAAAAAAAA68/J9pZX-VaxWg/s512/zacz%C4%85tek%20schod%C3%B3w.jpg

Oczywiście schody jeszcze się robią - to dopiero ich zaczątek, ale cieszy,bo nie trzeba już po drabinie skakać :)
W tym miesiącu będzie jeszcze kuchnia, drzwi i oczywiście mnóstwo pracy.

http://picasaweb.google.pl/samochodowy.kredyt/OstatnioZaktualizowane#5494082412176507378.jpg Dobrusiu śliczna elewacja i oczywiście kominek:) u mnie jest odwrotnie mam już kuchnię, drzwi a nie mam wykończonych schodów i elewacji:rolleyes: ale to samo nam zostało jeszcze mnóstwo pracy:cool: załączam kilka fotek: http://picasaweb.google.pl/ewawoj00/Do?feat=directlink

EwaWoj
18-07-2010, 20:35
Pablitoo doskonale Ciebie rozumiem bo sama biegałam z wyjaśnieniami do urzędu kiedy złożyłam dokumnety na budowę naszego domku goapodarczego ale mój ma prawie 70 m to mogło tłumaczyć urzedników;) i co się im natłumaczyłam, że to tylko dom gospodarczy a nie mieszkalny:rolleyes:
(http://picasaweb.google.pl/ewawoj00/Do?feat=directlink)

Dobrusiak
19-07-2010, 08:30
Dobrusiu śliczna elewacja i oczywiście kominek:) u mnie jest odwrotnie mam już kuchnię, drzwi a nie mam wykończonych schodów i elewacji:rolleyes: ale to samo nam zostało jeszcze mnóstwo pracy:cool: załączam kilka fotek: http://picasaweb.google.pl/ewawoj00/Do?feat=directlink

Niestety parę rzeczy mamy w innej kolejności i np. będę miała ogrodzenie i kostkę brukową, a na razie nie będę miała tarasu (bo mąż chce ZROBIĆ SAM drewniany) ale tłumaczy mnie to, że jestem zobowiązana kredytem do ukończenia niektórych prac budowlanych (a inne zostawimy na "lepsze czasy"). Drzwi zamówiłam na początku marca i jeszcze czekam, bo firma ma opóźnienie.

Ewcia super się u Ciebie wszystko prezentuje. Pięknie dobrana kolorystyka i bardzo ładne płytki :) Kiedy się wprowadzacie?

EwaWoj
19-07-2010, 16:04
Niestety parę rzeczy mamy w innej kolejności i np. będę miała ogrodzenie i kostkę brukową, a na razie nie będę miała tarasu (bo mąż chce ZROBIĆ SAM drewniany) ale tłumaczy mnie to, że jestem zobowiązana kredytem do ukończenia niektórych prac budowlanych (a inne zostawimy na "lepsze czasy"). Drzwi zamówiłam na początku marca i jeszcze czekam, bo firma ma opóźnienie.

Ewcia super się u Ciebie wszystko prezentuje. Pięknie dobrana kolorystyka i bardzo ładne płytki :) Kiedy się wprowadzacie? i tu pojawia się problem;)mamy jeszcze garaż, schody i poręcze do zrobienia - jak to będzie to teoretycznie powinniśmy się wprowadzać:wiggle:

tas1
19-07-2010, 20:54
Dobrusiak, EwaWoj piękne są te Wasze domki. Ja niestety nie mam się jeszcze czym pochwalić, na mojej działce stoi tylko garaż i to od soboty :) Mam pytanie "z innej beczki": przydomowa oczyszczalnia ścieków czy kanalizacja? co byście wybrali? Mam do wyboru i nie wiem na co się zdecydować. Konkretnie chodzi mi o koszta eksploatacji i użytkowanie.

tas1
19-07-2010, 20:56
EwaWoj, czy u Ciebie jest spiżarka, bo wydaje mi się, że jest, ale nie mam pewności ;)

EwaWoj
20-07-2010, 09:03
Dobrusiak, EwaWoj piękne są te Wasze domki. Ja niestety nie mam się jeszcze czym pochwalić, na mojej działce stoi tylko garaż i to od soboty :) Mam pytanie "z innej beczki": przydomowa oczyszczalnia ścieków czy kanalizacja? co byście wybrali? Mam do wyboru i nie wiem na co się zdecydować. Konkretnie chodzi mi o koszta eksploatacji i użytkowanie. Tas od czegoś trzeba zacząć ale nie martw się budowa idzie dość szybko i zanim się obejrzysz będziesz środek wykańczać:) kanaliza czy oczyszczalnia? u nas jest kanaliza nie braliśmy pod uwagę własnej oczyszczalnii ze względów na jej późniejesze utrzymanie: czyszczenie jakaś konserwacja a do kanalizy podpinasz się i już ale może ktoś się wypowie kto taką oczyszczalnię posiada

EwaWoj
20-07-2010, 09:07
EwaWoj, czy u Ciebie jest spiżarka, bo wydaje mi się, że jest, ale nie mam pewności ;) nie, spiżarki nie mam wolałam ją zlikwidować i zwiększyć kuchnię

pablitoo
23-07-2010, 14:16
Witam

Uffff - u nas niewątpliwy rekord :

http://img215.imageshack.us/img215/8428/rekordl.jpg

- jeszcze tak ciepło to jak trzy lata mieszkamy nie było ...

No ale w końcu mamy lato :D

KasiaiKrzysiu
23-07-2010, 14:41
Witajcie,
Jako że zapoczątkowałam temat szerokości wyjść na taras oraz balkon wtrącę jeszcze ten wątek. Mądrzejsza o doświadczenia orionowiczów zdecydowałam, że nasze wyjście z salonu również będzie dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem - a nie jak polecał Pan sprzedawca zmniejszyć do 1m i zrobic jednoskrzydłowe. Jeśli chodzi o wyjscie na balkon z pokoju nad kuchnią to poszerzyliśmy do 1,4 m i również są dwa skrzydła z ruchomym słupkiem...
Także więlkie dzięki za opinie i pomoc w podjęciu decyzji :))

Mam jeszcze pytanko odnośnie ocieplenia. Obecnie jesteśmy na etapie kładzenia dachówki i zastanawiamy się nad ociepleniem ściany pomiędzy domem a garażem. Co ciekawe nasi fachowcy mają odmienne zdania. Warto najpierw ocieplić tę ścianę a dopiero później kłaść dachówkę czy też można położyć ją najpierw i na końcu ocieplić? Zastanawiam się też do którego momentu powinien sięgać styropian: do deskowania czy też do dachówki?

dankaf
23-07-2010, 20:00
Mam jeszcze pytanko odnośnie ocieplenia. Obecnie jesteśmy na etapie kładzenia dachówki i zastanawiamy się nad ociepleniem ściany pomiędzy domem a garażem. Co ciekawe nasi fachowcy mają odmienne zdania. Warto najpierw ocieplić tę ścianę a dopiero później kłaść dachówkę czy też można położyć ją najpierw i na końcu ocieplić? Zastanawiam się też do którego momentu powinien sięgać styropian: do deskowania czy też do dachówki?
Warto!
Masz wszystko dokładnie obrobione -styropian dochodzi do deski(czyli brak mostku termicznego),nie niszczysz dachówki.Pamietaj również o bokach lukarn.
Pozdrawiam.

KasiaiKrzysiu
24-07-2010, 10:37
Dzięki wielkie Dankaf. Mówiąc kolokwialnie to na chłopski rozum to rozwiązanie wydaje się najbardziej korzystne. Jednak nie zawsze należy słuchać "fachowców". Zdrowy rozsądek przede wszystkim;)
Jak dobrze pójdzie to niedługo wstawię kilka foteczek naszego orionka...
Pozdrawiam serdecznie

EwaWoj
24-07-2010, 23:07
Witam

Uffff - u nas niewątpliwy rekord :

http://img215.imageshack.us/img215/8428/rekordl.jpg

- jeszcze tak ciepło to jak trzy lata mieszkamy nie było ...

No ale w końcu mamy lato :D fajnie, że jest tak cieplutko bo jak nie teraz to kiedy;) ale u nas są albo upały albo deszcze i nie możemy elewacji skończyć:rolleyes:

Marta&Marek-
25-07-2010, 11:20
Witam,
Mam pytanie odnośnie pralki, mianowicie gdzie ją macie?? Dodam jeszcze, że strych odpada bo mam tam pokój multimedialny:) No i łazienka oczywiście też. Czy jeśli ogrzewamy gazem zmieści się w pom. gosp.? Będę wdzięczna za szybką odp. Pozdrawiam

MaroK
25-07-2010, 11:45
My będziemy mieli pralkę w pomieszczeniu gospodarczym - nie mamy innego wyjścia, ale po wymierzeniu wszystkiego (piec gazowy nie zajmuje zbyt wiele powierzchni) uda się ja tam spokojnie wcisnąć. Na górze w łazience odpada, w kuchni też (za dużo hałasu) więc zostało to jedno pomieszczenie. Poza tym chcemy tam jeszcze zmieścić zlew roboczy, bo wychodzimy z pomieszczenia gospodarczego na zewnątrz (boczne wejście), więc na pewno się przyda na np. umycie buciorów :) Mamy Oriona bez garażu (będzie wolnostojący w przyszłości) więc baaardzo dużo rzeczy musimy zmieścic w tym małym pokoiku...

Marta&Marek-
25-07-2010, 12:11
Dziękuję:) Pomyślna odpowiedź:) Ja też myślałam o pom. gosp. ale nie byłam pewna czy się zmieści ale skoro Ty chcesz tam umieścić jeszcze zlew to ja nie mam się o co martwić:) U nas zlew do mycia rąk i buciorów z ogrodu będzie w garażu. Jeszcze raz wielkie dzięki:) Pozdrawiam

pablitoo
25-07-2010, 12:17
Witam,
Mam pytanie odnośnie pralki, mianowicie gdzie ją macie?? Dodam jeszcze, że strych odpada bo mam tam pokój multimedialny:) No i łazienka oczywiście też. Czy jeśli ogrzewamy gazem zmieści się w pom. gosp.? Będę wdzięczna za szybką odp. Pozdrawiam

Witajcie

Pralka u nas w pralni - czyli w pomieszczeniu gospodarczym wg projektu :D
- pomieszczonko duże nie jest ale naprawdę pojemne - u nas oprócz pralki znajduje się w nim kocioł gazowy / wiszący / plus stojący zasobnik na c.w.u , dodatkowo jonowymienna stacja zmiękczająca wodę plus zestaw filtrów , przechowujemy tam jeszcze odkurzacz , deski do prasowania , żelazka no i mamy tam jeszcze regał z całą chemią przemysłową oraz kosmetykami pielęgnacyjnymi do drewna , kamienia etc ...


(...) Poza tym chcemy tam jeszcze zmieścić zlew roboczy, bo wychodzimy z pomieszczenia gospodarczego na zewnątrz (boczne wejście), więc na pewno się przyda na np. umycie buciorów :)

Znakomity pomysł - my niestety nie pomysleliśmy o tym - a teraz z perspektywy czasu widać że taki zlew byłby znakomitym rozwiązaniem.

pablitoo
25-07-2010, 12:21
fajnie, że jest tak cieplutko bo jak nie teraz to kiedy;) ale u nas są albo upały albo deszcze i nie możemy elewacji skończyć:rolleyes:

Cieplutko się skończyło - temperatury znacznie spadły - dzisiaj jest 16 stopni - jest pochmurno i dżdżysto - ale po tych upałach jest to naprawdę wskazane :D - byle nie nazbyt długo ...

EwaWoj
25-07-2010, 16:49
teraz niestety i u nas temperatura spadła:(

Marta&Marek-
25-07-2010, 19:58
Witajcie

Pralka u nas w pralni - czyli w pomieszczeniu gospodarczym wg projektu :D
- pomieszczonko duże nie jest ale naprawdę pojemne - u nas oprócz pralki znajduje się w nim kocioł gazowy / wiszący / plus stojący zasobnik na c.w.u , dodatkowo jonowymienna stacja zmiękczająca wodę plus zestaw filtrów , przechowujemy tam jeszcze odkurzacz , deski do prasowania , żelazka no i mamy tam jeszcze regał z całą chemią przemysłową oraz kosmetykami pielęgnacyjnymi do drewna , kamienia etc ...



Znakomity pomysł - my niestety nie pomysleliśmy o tym - a teraz z perspektywy czasu widać że taki zlew byłby znakomitym rozwiązaniem.


Dziękuję Pablitoo, jeszcze jedno pytanie, gdzie konkretnie masz pralkę? Czy pod oknem na przeciwko pieca się zmieści? Pytam bo jutro pan będzie robił nam wyprowadzenie rur kanalizacyjnych tych pod posadzką i muszę konkretnie wskazać miejsce pralki, wc, wanny, zlewu roboczego itd. I jeszcze jedno czy w łazience na górze macie prysznic? Czy z perspektywy mieszkania przydają się w domu 2 natryski? Myślę, żeby ograniczyć się jedynie do prysznica na dole i dużej wanny na górze...co Wy na to? (pytanie kieruję do wszystkich:))

pablitoo
25-07-2010, 22:51
Bezpośrednio pod oknem nie stoi u nas nic - ponieważ pod oknem schowaną w ścianę mamy szafkę z przyłączem wodnym oraz z wodomierzem , filtrem wstępnym , reduktorem , zaworem antyskażeniowym etc ... , obok mamy również schowaną w ścianę szafkę z rozdzielaczami układu c.o. dla parteru. Jakby tam stały sprzęty agd nie byłby możliwy dostęp do tych układów no i do okna.
Zaraz naprzeciwko kotła i zasobnika c.w.u mamy na ścianie z łazienką zespół filtra wodnego sedymentacyjnego, zmiękczacz jonowymienny i obok niego w stronę wyjścia stoi pralka - pralka o głębokości 45 cm.

Drugi prysznic w łazience na poddaszu jest bardzo przydatny.

MaroK
25-07-2010, 22:53
Jeśli chodzi o nas to mamy w planach umieszczenie pralki właśnie pod oknem, a piec gazowy mamy powieszony zaraz obok komina, z jego lewej strony (z prawej mamy wyjście na zewnątrz). Pod oknem własnie mamy umiejscowione wszelkie odpływy. Na ścianie naprzeciwko pieca będzie zlew. Gdzieś tam w każdym razie, bo tak naprawde to myślę, że to wszystko wyjdzie w praniu. A podobnie jak u Pablitoo mamy zamiar umieścić w pomieszczeniu gospodarczym te wszystkie rzeczy wymienione przez niego, plus jeszcze potrzebuję konkretny regał/szafe zabudowaną na przetwory domowe, bo tych ci u nas dostatek :) Tak więc musimy to pomieszczenie wykorzystać do maksimum...

W łazience na dole mamy prysznic, ubikację i umywalkę, czyli jak w projekcie, z tym że zamieniliśmy miejscami prysznic i kibelek, bo pod oknem to ten prysznic marniutki by nam wyszedł. Zresztą, teraz też nie za duży, ale te parę cm czasem wystarczy. Na górze w łazience duuuuża wanna i prysznic również, bo podejrzewam, że jako zupełnie prywatna łazienka będzie wykorzystywana o wiele częściej niż ta dolna. Szczególnie jeśli chodzi o prysznic. Ale mogę się mylić, oczywiście, więc tu powinni się wypowiedzieć już mieszkający. Z opinii znajomych, którzy posiadają również dwa prysznice: ten na dole przez 9 lat mieszkania w domu był wykorzystywany zaledwie KILKA razy... Ale jako gościnny myślę, że się przyda.

A tak na marginesie - mamy wykafelkowaną łazienkę na dole i nawet mąż powiesił mi kibelek!!!! Jaka radocha, coś nieopisanego :D Nasza córcia oczywiście ochrzciła go pierwsza, za co otrzymała gromkie oklaski :) Pan kafelkarz robi górną, więc jak dostanę natchnienia to porobię kilka fotek i się pochwalę... ;) Mamy też już gotową podłogę na całym parterze (kafle) bez gabinetu. Im bardziej nabiera to wszystko kształtu, tym bardziej nas tam ciągnie...

Marta&Marek-
26-07-2010, 19:19
Dziękuję Wam za pomoc, w takim razi drugi prysznic będzie:) Pralka natomiast będzie na ścianie naprzeciwko komina (jeszcze nie wiem w którym miejscu konkretnie....Jejku jak ja zazdroszczę tym osobą, które już mogą skorzystać np. z nowego wc:):) Kiedy ja będę wybierać kolor ścian i podłóg....wieki przede mną:( Za tydzień dopiero przyjeżdża konstrukcja dachu......a kiedy reszta....Pozdrawiam

pablitoo
26-07-2010, 19:28
(...) A podobnie jak u Pablitoo mamy zamiar umieścić w pomieszczeniu gospodarczym te wszystkie rzeczy wymienione przez niego, plus jeszcze potrzebuję konkretny regał/szafe zabudowaną na przetwory domowe, bo tych ci u nas dostatek :) Tak więc musimy to pomieszczenie wykorzystać do maksimum...

No to jest wyzwanie :D - pomieszczenie wielkie nie jest - wygospodarowanie miejsca na regał/szafę na przetwory będzie majstersztykiem :D



A tak na marginesie - mamy wykafelkowaną łazienkę na dole i nawet mąż powiesił mi kibelek!!!! Jaka radocha, coś nieopisanego :D Nasza córcia oczywiście ochrzciła go pierwsza, za co otrzymała gromkie oklaski :) Pan kafelkarz robi górną, więc jak dostanę natchnienia to porobię kilka fotek i się pochwalę... ;) Mamy też już gotową podłogę na całym parterze (kafle) bez gabinetu. Im bardziej nabiera to wszystko kształtu, tym bardziej nas tam ciągnie...

No to gratulacje - pierwszy raz jest najważniejszy :rotfl:
No fotki czekamy z niecierpliwością .

A tak BTW - coś cisza w naszym wątku - pogoda sprzyja to wszyscy inwestorzy pracują na budowach :D

Więc tak dla paddierżenia razgawora - mój popołudniowo/weekendowy projekt pod nazwą drewutnia właśnie dobiegł końca - tzn - może jeszcze nie tak do całkowitego końca - pozostało jeszcze pomalowanie całości lekierobejcą - ale budyneczek już konstrukcyjnie wykończony i napełniony :D

http://img693.imageshack.us/img693/9573/drew1w.jpg

Mam jeszcze jedno pytanie - odnośnie napełnienia drewutni materią drewnanią - z zeszłego sezonu zostało mi około 2mp drewna - trzeba dokupić - zacząłem się interesować cenami drewna kominkowego i osłupiałem - poniżej 200 zł za metr przestrzenny / buk , dąb , grab / połupanego w ćwiartki nigdzie w mojej okolicy nie znajdę :jawdrop: - nie byłem ostatnio biegły w temacie cen drewna i mnie to zaskoczyło - czy to są teraz normalne ceny za drewno kominkowe / połupane w ćwiartki / ??- jak się to ma do cen w Waszych regionach Orionowicze ??

Dobrusiak
26-07-2010, 22:57
Czy metr przestrzenny i zrzutowy (tak u nas mówią panowie) to to samo?? :oops: Jeśli nie to nie wiem, jaka u nas cena :) a jeśli tak to w zeszłym roku kosztował 180 z transportem. My kupiliśmy na początku wiosny z nadleśnictwa i płaciłam 145 za metr3. Ceny kształtowały się przeróżnie (bo zadzwoniłam do kilku nadleśnictw w naszym terenie)- w niektórych kosztował nawet 220 za m3. Niedługo nie będzie się opłacało ogrzewać drewnem, chyba że ktoś ma swój las.
I później dla relaksu cieliśmy i rąbaliśmy

pablitoo
27-07-2010, 08:56
Metr zrzutowy - pierwszy raz słyszę takie określenie jednostki miary drewna :D - no ale to na pewno to samo.
W zależności od ułożenia metr przestrzenny czy też zapewne metr zrzutowy to około 0,65 -0,7m3 surowca.
Cena jak widać niemała - hmmm - pamiętam jak kupowałem drewno porąbane w ćwiartki po 120 zł/mp ...

Rzeczywiście - niedługo zapewne wogóle nie będzie się opłacało stosować drewna jako opału.

No nic - dziękuję - szukam dalej - nabyć drewno trzeba bezwzględnie .

Dobrusiak
27-07-2010, 09:46
No widzisz Pablitoo co region to inne słownictwo ;);) Możesz kupić w nadleśnictwie wtedy jest na pewno taniej, tylko trzeba się narąbać :rolleyes:

Mnie w przyszłym tygodniu przywożą kuchnię. W tym mam mieć zamontowane drzwi (zresztą z firmy podanej przez Pablitoo -dzięki ). Więc faktycznie non stop na budowie się siedzi. Jak skończą to zrobię zdjęcia oczywiście

EwaWoj
28-07-2010, 09:26
Dobrusiu to jaką kuchnię wybrałaś?

EwaWoj
28-07-2010, 09:37
w naszym rejonie jedni liczą drewno w metrach sześciennych a inni w przestrzennych ale tak czy tak i tak nie wiadomo czy przywiozą właściwą ilość;)

Stefix
29-07-2010, 12:46
Witam wszystkich serdecznie!!!

To mój pierwszy post, ale muszę przyznać że przeczytałem wszystkie 111 stron tego forum i o Orionie wiem wszystko (no może prawie wszystko - reszta wyjdzie w praniu :) )
Budować Oriona z podwójnym garażem zacznę (mam nadzieję) jeszcze w sierpniu. Niestety biurokracja daje znać o sobie, ale chyba wszyscy to przechodzili.
Nie będę pytał o ściankę kolankową, nie będę pytał o wentylację, nie będę pytał o rozmiary krokwii, nie będę też pytał o koszt wybudowania SSO. Odpowiedzi na te pytania padały, że tak powiem dosyć często. Ale cóż, nie każdy ma czas czytać całe forum od "deski do deski", więc pyta w międzyczasie.
Jedna rzecz tylko nie daje mi spokoju. Mianowicie, czy ilości materiałów podane w kosztorysach odzwierciedlają stan faktyczny? Trzeba zrobić sobie jakies większe zapasy, któregoś ze składników Oriona czy raczej bazować na liczbach od projektanta?
A tak odnośnie forum, to zastanawiałem się czy jak dotrwam do ostatniej strony, to czy Pablitoo dalej będzie odpowiadał na wszystkie pytania, czy nie. Ale jak widać pozycja "oświeconej góry rankingu" mu pasuje:).

Teraz postaram się uczestniczyć w waszych rozmowach, moze będę w stanie komuś pomóc. Mi już pomogliście, chociaz jeszcze nie zacząłem.

Pozdrawiam!

Kasiatomek
29-07-2010, 21:11
Witamy kolejnego orionowicza.
A mozna wiedziec gdzie powstaje nowy orionek ?co do zestawienia materialow to my kupilismy z zestawienia ,ale pozniej dokupowalismy jeszcze (ytong) bo moja zona stawiala sciany pozniej je burzyla,i takim to sposobem musielismy dokupic ;)

A ja mam pytanko na jakiej wysokosci dawaliscie okna dachowe od posadzki

Stefix
29-07-2010, 22:32
Dzięki za odpowiedź.
Czyli można się również śmiało sugerować danymi z kosztorysu odnośnie reszty materiałów ?
Nowy orionek powstanie w okolicach Grodziska Mazowieckiego.

Kasiatomek
30-07-2010, 02:41
wiesz na 100% to ci nie odpowiem zerknij moze do danki dziennika ona tam dokladnie opisywala.
my drzewo na dach zamawialismy ilosciowo zgodnie z projektem ,ale o metr dluzsze bo mamy podniesiony dom o suporeks i chcielismy zeby dach byl takiej dlugosci jak w projekcie.Co do ytonga to tez mamy inaczej bo mamy poprzesowane scianki na pietrze ;) .Generalnie poczytaj Danki dziennik i sam zobaczysz co ona tam dokupywala

tomski86
30-07-2010, 12:03
Witam orionowiczów
mam do sprzedania nowy projekt domu orion III WERSJA BEZ GARAZU zakupiony z firmy dobre domy. Projekt został kupiony pochopnie . Projekt jest orginalny komplet 4 egzemplarze + materiały pomocnicze wszystko zapakowane w walizkę nigdy nie używany .
Cena jaka mnie interesuje to 1300 zł.
Tel 669-12-12-61

30-07-2010, 21:52
Witam orionowiczów
mam do sprzedania nowy projekt domu orion III WERSJA BEZ GARAZU zakupiony z firmy dobre domy. Projekt został kupiony pochopnie . Projekt jest orginalny komplet 4 egzemplarze + materiały pomocnicze wszystko zapakowane w walizkę nigdy nie używany .
Cena jaka mnie interesuje to 1300 zł.
Tel 669-12-12-61

No co TY!!?!!
Przemyśl.....Orion to najpiękniejszy projekt jaki istnieje :)

pablitoo
30-07-2010, 21:53
w naszym rejonie jedni liczą drewno w metrach sześciennych a inni w przestrzennych ale tak czy tak i tak nie wiadomo czy przywiozą właściwą ilość;)

Ano jak widać różnie to bywa :D

Generalnie przyjmuje się że mp to 0,65 do 0,7m3 - ale generalnie wszystko zależy od sposobu układania drewna ...

30-07-2010, 21:55
Pytanie do wszystkich Orionowiczów....Chciałem kupić dachówki Rooben'a i usłyszałem w dwóch miejscach handlujących dachówkami, żeby dać sobie spokój z tą firmą ponieważ bardzo stracili na jakości i nie polecają ich już handlowcy....co Ty na to????? Bardzo podobają mi się brązowa angobowana z kolekcji Rooben'a ale zaczynam się zastanawiać...

pablitoo
30-07-2010, 21:56
Witam wszystkich serdecznie!!!

Witaj



(...)
A tak odnośnie forum, to zastanawiałem się czy jak dotrwam do ostatniej strony, to czy Pablitoo dalej będzie odpowiadał na wszystkie pytania, czy nie. (...)
Pozdrawiam!

:D

pablitoo
30-07-2010, 21:57
No co TY!!?!!
Przemyśl.....Orion to najpiękniejszy projekt jaki istnieje :)

Noooo - coś w tym jest :D

pablitoo
31-07-2010, 09:03
Pytanie do wszystkich Orionowiczów....Chciałem kupić dachówki Rooben'a i usłyszałem w dwóch miejscach handlujących dachówkami, żeby dać sobie spokój z tą firmą ponieważ bardzo stracili na jakości i nie polecają ich już handlowcy....co Ty na to????? Bardzo podobają mi się brązowa angobowana z kolekcji Rooben'a ale zaczynam się zastanawiać...

Mam taką na dachu - już od ponad 3 lat - nie mam żadnych zastrzeżeń do tej dachówki - do jej jakości , trwałości , wyglądu etc ..., czy to podczas krycia , czy do teraz jak ją użytkuję . Jestem z niej bardzo zadowolony - no i oczywiście podoba mi się nadal bardzo :D

Drake
31-07-2010, 09:23
Pytanie do wszystkich Orionowiczów....Chciałem kupić dachówki Rooben'a i usłyszałem w dwóch miejscach handlujących dachówkami, żeby dać sobie spokój z tą firmą ponieważ bardzo stracili na jakości i nie polecają ich już handlowcy....co Ty na to????? Bardzo podobają mi się brązowa angobowana z kolekcji Rooben'a ale zaczynam się zastanawiać...

Ja co prawda jeszcze nie kupiłem, ale kilka miesięcy temu zrobiłem wstępny objazd po firmach handlujących pokryciem i robiłem wyceny dla Robena Monza Plus oraz RuppCeramika Sirius 13. Wyszło mi,że Rupp jest o 1200zł droższy, ale każdy z dekarzy twierdził, że to lepszy wybór... choć dla dekarza oznacza to dużo więcej tarcz zużytych do cięcia, bo podobno jest dużo twardszy. Porównanie miało wyglądać tak: "weź kup sobie jedną dachówkę Robena, przejedź po niej samochodem, pozbieraj szczątki, a następnie powtórz to samo z Ruppem - i podnieś niezniszczoną dachówkę". Ile w tym prawdy nie wiem...

arleta88
31-07-2010, 19:55
Witam
Jesteśmy na etapie wyboru projektu i bardzo podoba nam się Orion 2
Mam pytanie , czy buduje ktoś w okolicach Krakowa ,lub w małopolsce chcielibyśmy zobaczyć dom w rzeczywistości, przynajmniej jak wygląda z zewnątrz , z moją orientacją przestrzenną raczej słabo ale wydaje mi się że kuchnia bardzo malutka
Prosze o kontakt arleta-88 @o2.pl

Kasiatomek
02-08-2010, 00:31
u nas na budowie pojawila sie chyba nasza nowa lokatorka.Od paru dni siedzi u nas i pilnuje porzadku ;) jak ja zobaczylem chuda i ledwo stojaca to az mi sie jej zal zrobiol.Wiem ze plec piekna lubi sie odchudzac ale do tego stopnia to chyba przesada,prawie anoreksja :jawdrop:.Jak dalem jej 4 petka kielbasy to zniknely w 2 sekundy,tak wiec moze bedzie nowa lokatorka w naszym domu ;) .Juz nawet ja nazwalismy wabi sie Figa
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0810/dsc048433563.jpg (http://wgrajfoto.pl)

marekolek
02-08-2010, 10:57
Witam Serdecznie Wszystkich Orionowiczów.
Buduje Oriona1 w Kamiennej Górze wylot z Kamiennej, przy krajowej 5. Dom jest rewelacyjny, pod względem funkcjonalności. Jestem na etapie dachu.
Pozdrawiam.
Marek.

18367183681836918370

pablitoo
02-08-2010, 13:22
Witam Serdecznie Wszystkich Orionowiczów.
Buduje Oriona1 w Kamiennej Górze wylot z Kamiennej, przy krajowej 5. Dom jest rewelacyjny, pod względem funkcjonalności. Jestem na etapie dachu.
Pozdrawiam.
Marek.


Witaj

Kamienna Góra powiadasz ? - nostalgia mnie ogarnia :D - kiedyś - lat temu - ho ho - a z dziesięć może - projektowałem i uruchamiałem automatykę i uruchamiałem linie technologiczne do produkcji papierosów w ówczesnej fabryce która znajdowała się na terenie dawnego więzienia ... - nazwy firmy nie pamiętam - nie wiem czy jeszcze istnieje ...
No i wówczas trochę zwiedziłem Kamienną Górę :D

Piękny domek - gratulacje :D

pablitoo
02-08-2010, 14:37
u nas na budowie pojawila sie chyba nasza nowa lokatorka.Od paru dni siedzi u nas i pilnuje porzadku ;) jak ja zobaczylem chuda i ledwo stojaca to az mi sie jej zal zrobiol.Wiem ze plec piekna lubi sie odchudzac ale do tego stopnia to chyba przesada,prawie anoreksja :jawdrop:.Jak dalem jej 4 petka kielbasy to zniknely w 2 sekundy,tak wiec moze bedzie nowa lokatorka w naszym domu ;) .Juz nawet ja nazwalismy wabi sie Figa


Piękny psiak - a u nas w takim razie - korzystając z okazji wątku o zwierzaczkach - morderca z naprzeciwka - młody tygrys sąsiadów :

http://img337.imageshack.us/img337/1408/pict43062.jpg

http://img688.imageshack.us/img688/1129/pict43041.jpg

:D

marekolek
03-08-2010, 09:07
Witaj

Kamienna Góra powiadasz ? - nostalgia mnie ogarnia :D - kiedyś - lat temu - ho ho - a z dziesięć może - projektowałem i uruchamiałem automatykę i uruchamiałem linie technologiczne do produkcji papierosów w ówczesnej fabryce która znajdowała się na terenie dawnego więzienia ... - nazwy firmy nie pamiętam - nie wiem czy jeszcze istnieje ...
No i wówczas trochę zwiedziłem Kamienną Górę :D

Piękny domek - gratulacje :D



Witam.
Miło mi że znasz Kamienną Górę. Dawne więzienie istnieje do dziś, budynki stoją, ale już tej fabryki papierosów dawno nie ma, teraz znajdują się tam jakieś magazyny i firma kamieniarska.
Pozdrawiam. :)

Art25
10-08-2010, 17:30
Witam. :welcome:Od pewnego czasu sledze to forum i musze przyznac ze dostarcza ono wielu cennych informacji.
Wlasnie rozpoczelismy budowe Oriona II. Mamy juz zalane fundamenty i czekamy na ekipe murarzy. Wobec tego mam pytanie
czy ktos z forumowiczów posiada taki dom lub z pojedynczym garazem w okolicach Bochnia-Gdow-Wieliczka lub rowniez jest na etapie budowy?
Chcielibysmy obejrzec jak on wyglada i jakie zmiany mozna zastosowac by ulatwic korzystanie z tego domku:wiggle:

Kasiatomek
15-08-2010, 08:17
Witam,
alez cisza na forum wszyscy tak zapracowani albo się " urlopują". A u nas od tygodnia pada i pada 24 stopni tylko sloneczka zero wiec chyba już po lecie.
A wracając do budowy to dach mamy "prawie" na ukonczeniu, okna wstawione i wlasnie bierzemy się za ocieplenie domu.:)

KasiaiKrzysiu
15-08-2010, 11:01
Kasiatomek ta cisza to pewnie jedno i drugie - orionowicze zapracowani w wolnej chwili się urlopują:)
U nas też dach na ukończeniu. Brakło kilku drobiazgów więc do wtorku czekamy na dowiezienie. Za tydzień w poniedziałek mają zacząć wstawiać okna i drzwi zewnętrzne... także depczemy wam po piętach z pracami budowlanymi:)
Pozdrawiamy gorąco - bo u nas ciągle upały - i zyczymy udanego wypoczynku w te ostatnie wakacyjne tygodnie;)

Renata0303
15-08-2010, 15:05
Witam!

uf jak gorąco..., mam pytanie odnosnie ocieplenia jaką grubość styropianu trzeba zastować?

Kasiatomek
15-08-2010, 20:16
Kasiatomek ta cisza to pewnie jedno i drugie - orionowicze zapracowani w wolnej chwili się urlopują:)
U nas też dach na ukończeniu. Brakło kilku drobiazgów więc do wtorku czekamy na dowiezienie. Za tydzień w poniedziałek mają zacząć wstawiać okna i drzwi zewnętrzne... także depczemy wam po piętach z pracami budowlanymi:)
Pozdrawiamy gorąco - bo u nas ciągle upały - i zyczymy udanego wypoczynku w te ostatnie wakacyjne tygodnie;)

Nas to napewno jeszcze przegonicie. Bo nasz spec od dachu to juz mnie nerwowo wykoncza, juz bym chcial zeby sobie poszedl i nigdy nie wracal.Dobry fachowiec tylko strasznie wolllllllllnnnyyyyyyyyyy.
Zreszta jak cala ta budowa

Kasiatomek
15-08-2010, 20:19
Witam!

uf jak gorąco..., mam pytanie odnosnie ocieplenia jaką grubość styropianu trzeba zastować?

My dalismy Tzn. Dajemy 15cm

kwiatuszek243
16-08-2010, 23:14
Witam wszystkich!!!właśnie dzisiaj wraz z mężem kupiliśmy projekt naszego wymarzonego domku ORION !.ile radości i nieopisanego szczęścia przypawa myśl że już wkrótce zaczniemy budowę.bardzo nam się podobają Wasze domki i z ciekawością śledzimy Wasze postępy na budowie.pozdrowionka dla wszystkich, jak coś się ruszy to na pewno dam znać lub wkleję zdjęcia

Marta&Marek-
17-08-2010, 22:37
Witam serdecznie,


Mam pytanie do osób, które przeszły już przez konstrukcję dachu i wstawianie okien połaciowych mianowicie czy ktoś z Was przesuwał okno w sypialni (pomieszczenie nad gabinetem)? Przypomnę Wam może, że okno wg projektu wstawione jest "na krokwi" i w związku z tym moi wykonawcy zasugerowali, żeby nie osłabiac konstrukcji dachu poprzez wycinanie krokwi w celu umieszczenia tam okna, a przesunięcie okna o kilka cm i wstawienie go pomiędzy krokwie tak jak ma to miejsce w reszcie pomieszczen.....ufff.....mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi....? Będę bardzo wdzięczna za uwagi i Wasze doswiadczenia. Pozdrawiam

pablitoo
22-08-2010, 13:00
Rozumiecie :) - my przesunęliśmy to okno pomiędzy krokwie - sprawuje się znakomicie :)

pablitoo
22-08-2010, 13:05
(...)ile radości i nieopisanego szczęścia przypawa myśl że już wkrótce zaczniemy budowę.bardzo nam się podobają Wasze domki i z ciekawością śledzimy Wasze postępy na budowie.pozdrowionka dla wszystkich, jak coś się ruszy to na pewno dam znać lub wkleję zdjęcia

Witaj

Gratuluję entuzjazmu :D - aż miło się czyta takie posty - i miło się wspomina - pamiętam że my również z taki zapałem podchodziliśmy do budowy naszego Oriona ...

:D

bogna 33
22-08-2010, 22:46
Tył naszego orionka po tunningu http://img715.imageshack.us/img715/5333/95548818.jpg



Niedokończona skarpa (brak kory :D :D) http://img831.imageshack.us/img831/1544/40798088.jpg

Marta&Marek-
23-08-2010, 15:33
Rozumiecie :) - my przesunęliśmy to okno pomiędzy krokwie - sprawuje się znakomicie :)

Dzięki Pablitoo.....wreszcie doczekałam sie odpowiedzi:):) a teraz korzystając z okazji, zapytam o dachówke....masz robena brązową czy czarno-brazowa? Pytam bo wyglada super a my wstepnie wybralismy czarno-brazowa i zastanawiam sie czy ktos z was ma wlasnie taka...? Z gory dziekuje za odpowiedz i zdjecie czarno-brazowej jesli ktos ma:)

Marta&Marek-
23-08-2010, 15:36
Bogna, śliczny orionek, pomimo ze rzeczywiscie troche zmieniony ale rownie piekny:) No i oczywiscie ogrod godny pozazdroszczenia....;)

pablitoo
23-08-2010, 19:28
Dzięki Pablitoo.....wreszcie doczekałam sie odpowiedzi:):) a teraz korzystając z okazji, zapytam o dachówke....masz robena brązową czy czarno-brazowa? Pytam bo wyglada super a my wstepnie wybralismy czarno-brazowa i zastanawiam sie czy ktos z was ma wlasnie taka...? Z gory dziekuje za odpowiedz i zdjecie czarno-brazowej jesli ktos ma:)

Brązowa - a dokładnie brązowa angoba .
Czarnobrązowa była dla nas za ciemna no i miała glazurowaną powierzchnię - czyli była błyszcząca - a nam się podobała matowa .

Marta&Marek-
23-08-2010, 20:44
Brązowa - a dokładnie brązowa angoba .
Czarnobrązowa była dla nas za ciemna no i miała glazurowaną powierzchnię - czyli była błyszcząca - a nam się podobała matowa .

Oj, to pokrzyzowales mi plany...:) Bylam pewna, ze masz czarnobrazowa....tak bynajmniej prezentuje sie na zdjeciach....no coz, ide za ciosem i biore Twoja....:):) bo jesli ta czarna wystepuje tylko w wersji blyszczacej to tez raczej mi nie odpowiada.....jutro jedziemy ogladac i wybierac. Dzieki za szybka odp.

MaroK
23-08-2010, 21:14
A my mamy właśnie z Robena czarno-brązową błyszczącą (bo nam taka się podobała ;)) i nadal nam się podoba :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/928d59fcb04a8570.html
Poza tym wygląda jak czarna, nikomu nie przyszłoby do głowy ze jest z jakąklowiek domieszką brązu. Do tego ciemna podbitka, ciemne okna i drzwi i jasna elewacja :)

Ula i Mirek
24-08-2010, 10:36
A my mamy właśnie z Robena czarno-brązową błyszczącą (bo nam taka się podobała ;)) i nadal nam się podoba :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/928d59fcb04a8570.html
Poza tym wygląda jak czarna, nikomu nie przyszłoby do głowy ze jest z jakąklowiek domieszką brązu. Do tego ciemna podbitka, ciemne okna i drzwi i jasna elewacja :)

Drogi MaroK,

Czy mozesz mi powiedziec jakiej wielkosci i jakiej firmy macie okna? Bardzo mi sie podobaja, a niedlugo bedziemy wlasnie wybierac okna wiec twoja podpowiedz bardzo sie przyda.

Pozdrawiam
Ula

Marta&Marek-
24-08-2010, 15:10
Skoro mowa o oknach ja rowniez mam pytanie, mianowicie jak rozwiazaliscie dopasowanie kolorystyki okien polaciowych z reszta okien i drzwi balkonowych, bo dostalismy wycene okien polaciowych fakro ale tylko w jasnym kolorze...ponoc za ciemne trzeba doplacic do 60% wartosci jednego okna:( No i zastanawiam sie jakie kolory okien polaciowych maja osoby ktore pozostale okna ( drzwi wyjsciowe na wykusze) wstawiaja w kolorze brazowym....Bardzo prosze o szybka odpowiedz jakie macie kolory okien polaciowych u siebie. Z gory dziekuje

WiolaKis
24-08-2010, 15:14
Witam wszystkich serdecznie,

zaczynamy budowę Oriona III (wersja bez garażu) z podpiwniczeniem pod całym domem. W końcu wychodzimy z "ziemi".
Bardzo się cieszę, że powstał ten wątek i wiele osób bierze czynny udział w dyskusji. Za pewne skorzystam z waszych cennych rad.

Pozdrowienia z Podkarpacia.

MaroK
24-08-2010, 15:47
Ula,
Nasze okna to Oknoplast Kraków profil Platinium i z tego, co pamiętam, to wszystkie wymiary są identyczne jak w projekcie. Kolor ciemny brąz + szprosy.

A jeśli chodzi o dachowe to nasze są z Veluxa, również wg projektu, więc duuuże :) Wewnątrz jasne drewno - z tego, co mówi mój mąż to nie było dostępnych w ciemnym kolorze, jedynie drewno lub białe. Ale mogło się coś zmienić. No cóż, jeśli ktoś się uprze zawsze można je pomalować :)
Czy ja niewłaściwie zrozumiałam pytanie? Myślałam, że chodzi o okna z wewnątrz - na zewnątrz są ciemne.

U nas ocieplanie, potem malowanie. Jak na razie mamy zielonego Orionka (kolor wełny) i muszę przyznać, że zielony kolor w połączeniu z ciemną dachówką i resztą prezentuje się całkiem przyjemnie. Nie widziałam poza tym jeszcze zielonego Oriona :)

Marta&Marek-
24-08-2010, 16:43
Dziekuje, dobrze mnie zrozumialas:) Chodzi mi o kolor okien polaciowych od wewnatrz....od zewnatrz tez mamy ciemne ale od wewn. jasne....:(:( czy mocno rzuca sie w oczy fakt, ze polaciowe np w sypialni sa jasne a wykuszowe ciemne?? Nie moge spac przez to od kilku dni....

MaroK
24-08-2010, 20:02
Wykuszowe, czyli balkonowe nad wykuszem?
My jeszcze nie mieszkamy, ale często bywamy i szczerze mówiąc, nie myślę już nad tym :) Wiem, jak to jest - każdy następny problem nie daje spać, głupie szprosy urastają do problemu jakiego świat nie widział. Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że baterię do łazienki można wybierać przez kilka tygodni to bym mu się kazała puknąć w czoło - MOŻNA!!! Czasem mam już dosć, ale teraz już wiem, że gdy zamontuje się okna, to się o nich zapomina; gdy położy się kafle to się zapomina i pojawia się następny kłopot... Ech... ;) Myslę, że nie widac różnicy między tymi oknami - nasze połaciowe są dosć mocno wbudowane w dach, głęboko, wię cjak dla mnie nie rzuca się to w oczy W OGÓLE :D
Osiwieję już całkowicie, nie mówiąc o moim mężu, który jest we wszystkim strasznym perfekcjonistą i musi mieć wszystko na tip top...

Renata0303
24-08-2010, 20:29
Witam!:)
Ja też w temacie okien i dachówki- czy ktoś ma siriusa brąz?, wydaje mi się trochę za jasna, dodam, że okna chciałbym z oknoplastu w kolorze orzech, czy kroś m a takiezesawienie?, jeśli tak to proszę o zdjęcia:), tyko szybciutko ponieważ ponaglają nas z wyborem tej dachówki:)

Marta&Marek-
24-08-2010, 21:34
Wykuszowe, czyli balkonowe nad wykuszem?
My jeszcze nie mieszkamy, ale często bywamy i szczerze mówiąc, nie myślę już nad tym :) Wiem, jak to jest - każdy następny problem nie daje spać, głupie szprosy urastają do problemu jakiego świat nie widział. Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że baterię do łazienki można wybierać przez kilka tygodni to bym mu się kazała puknąć w czoło - MOŻNA!!! Czasem mam już dosć, ale teraz już wiem, że gdy zamontuje się okna, to się o nich zapomina; gdy położy się kafle to się zapomina i pojawia się następny kłopot... Ech... ;) Myslę, że nie widac różnicy między tymi oknami - nasze połaciowe są dosć mocno wbudowane w dach, głęboko, wię cjak dla mnie nie rzuca się to w oczy W OGÓLE :D
Osiwieję już całkowicie, nie mówiąc o moim mężu, który jest we wszystkim strasznym perfekcjonistą i musi mieć wszystko na tip top...


:):):) no tak...masz rację, moze dlatego tak sie wczuwam w te wybory bo dopiero zaczynam i moge uzyć swojej inwencji tworczej...:) podejrzewam, ze z czasem mi sie znudzi albo zwyczajnie nie bede miec juz sily:) ale poki co staram sie aby wszystko bylo ok:) Ale pocieszylas mnie tym, ze nie widac na pierwszy rzut oka roznicy miedzy kolorem okien polaciowych a kolorem okien balkonowych nad wykuszem( zaznacze moze, ze Wasze z oknoplastu rowniez bardzo przypadly mi do gustu):):) Jeszcze raz wielkie dzieki

Marta&Marek-
24-08-2010, 21:46
Witam!:)
Ja też w temacie okien i dachówki- czy ktoś ma siriusa brąz?, wydaje mi się trochę za jasna, dodam, że okna chciałbym z oknoplastu w kolorze orzech, czy kroś m a takiezesawienie?, jeśli tak to proszę o zdjęcia:), tyko szybciutko ponieważ ponaglają nas z wyborem tej dachówki:)

Ja dokladnie dzis podejmowalam decyzje dotyczaca dachowki (bralismy pod uwage robena brazowa, siriusa i rubina) Dostalismy od pana adresy domow referencyjnych, ktorych dachy pokryte byly tymi trzema dachowkami i wybor padl na robena brazowa....sirius jak dla mnie wygladal troche blado i jednak zbyt matowo....taki wyplowialy...:/ ale oczywiscie to rzecz gustu...najlepiej jakbys zobaczyla w rzeczywistosci te dachowki, ktore Cie interesują bo niestety zdjecia nie zawsze oddaja wyglad w realu....a w slkepie to juz w ogole ciezko podjac dcecyzje ograniczajac sie jedynie do trzymania jednej dachowki w dloni:) powodzenia:) Aha, nas pan bardzo namawial na siriusa, tak naprawde w porownaniu jedynie warunkow technicznych ( zamki, mocowania, odplywy) to roben wypada blado:):) Ale jak dla mnie kobiety kwestia wizualna jest wazniejsza:):)

Renata0303
24-08-2010, 22:22
No właśnie mam obawy że ten sirius zbyt blady:(, ale tej chwili w dobrej cenie i zachwalany bardzo przez naszych dachowców, przez sprzedjących zresztą też, ale ja też baba jstem i kwestia wizualna dla mnie jest też ważniejsza

Marta&Marek-
24-08-2010, 23:15
No właśnie mam obawy że ten sirius zbyt blady:(, ale tej chwili w dobrej cenie i zachwalany bardzo przez naszych dachowców, przez sprzedjących zresztą też, ale ja też baba jstem i kwestia wizualna dla mnie jest też ważniejsza




Jesli pomoze Ci to w wyborze, to gdybym miala jasniejsze okna to zdecydowalabym sie na siriusa bo tak jak na pewno juz sie dowiedzialas jest to dachowka barwiona w calej masie czyli nie musisz sie juz martwic o odpryski czy zadrapania w trakcie polozenia badz eksploatowania tejze dachowki. Poza tym nie bez znaczenia sa rowniez odplywy i praktycznie zminimalizowane tzw podwiewanie pod dachowke sniegu,deszczu czy innych niespodzianek, ktore moga pozniej mocno nabroic na dachu:(:( Ktos kiedys powiedzial mi, ze dachowka nie moze byc jasniejsza od okien i stolarki zewn...no i ja sie tego trzymam...jesli twoje okna sa dosc jasne to spokojnie bierz siriusa....ja akurat trafilam na rabat robena brazowego i rowniez dlatego wybor padl na niego bo sirius wychodzil ok 80gr drozej na sztuce:( Zorientuj sie jakie rynny pasuja do tej dachowki i zobacz jak dana rynna bedzie wygladac przy ramie okiennej...jesli sa zblizone to jest ok:)

MaroK
25-08-2010, 14:28
Marta&Marek - zrobiłam kilka zdjęć sypialni i jej okna dachowego w porównaniu z balkonowym, mam nadzieję, że cokolwiek to ci pomoże :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d565813219301a15.html
Doskonale cię rozumiem, bo sami niejednokrotnie mamy mnóstwo dylematów i najbłachsze sprawy stają się sprawą życia i śmierci ha ha ha :D Śmieszne, ale niestety prawdziwe. I cieszę się, że pewne etapy mamy już za sobą - nie chciałabym juz do tego wracać ;)

Dodałam też kilka zdjęć bardzo aktualnych, bo dzisiejszych, domu w trakcie ocieplania (zielony!) i obu łazienek, niestety jeszcze w powijakach, ale najważniejsze kafelkowanie ukończone :) Nareszcie!
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/67f7249e220ba4b0.html

Marta&Marek-
25-08-2010, 16:24
Marok- dziekuje za zdjecia, w kwestii okien polaciowych na pewno mi pomogly, szczerze mowiac, te jasne u Was wygladaja jak zloty dab co najmniej :):) Rzeczywiscie nie widac roznicy:) uffff.....chociaz jeden problem z glowy:):) A tak w ogole to piekny orionek, zarowno z zewnatrz jak i wewnatrz:):) Ciekawy kolor elewacji no i podziwiam Was za pomysl z czarna lazienka, w zyciu nie myslalam, ze moze wygladac tak dobrze!!! Brawo:)


A teraz pytanie do wszystkich czy ktos z Was posiada zlote szprosy w ciemnych oknach ( bagienny dab)?? Pytam bo na dniach chcemy podjac ostateczna decyzje, a widze, ze zdecydowana wiekszosc zdecydowala sie na szprosy w kolorze okien....prosze o rady badz zdjecia za ktore z gory serdecznie dziekuje:)

Renata0303
25-08-2010, 19:33
Marok Twoj kolor okien to dokładnie ciemny brąz, czy może dąb bagienny?
A co do dachu to nadal mam dylemat, albo mi się nie podoba kolor, albo mężowi :(, chyba podeskuję i zostawię aż ktoś wprodukuje taką żebyśmy jednogłośnie stwierdzili to jest to!:):)

MaroK
25-08-2010, 19:47
Ten zielony to kolor wełny, docelowo będzie bardzo jasny :)

Hm... my nie braliśmy pod uwagę złotych szprosów, bo od początku podobały nam się w kolorze okna - wg mnie są bardziej naturalne, ale to rzecz gustu, oczywiście :) Poza tym te kolorowe są conajmniej w dwóch wymiarach, więc można się zdecydować na grubsze lub bardziej delikatne. Powodzenia!
Gdzieś był Orion ze złotymi szprosami...

Voila! Marta, chyba o to ci chodzi:
http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,u.html?P=4

Marta&Marek-
25-08-2010, 20:26
Dokladnie o to mi chodzi:):) Lepszych zdjec nie moglas podrzucic:):) Bardzo dziekuje, teraz juz TYLKO musze podjac decyzje:):):D

Dobrusiak
26-08-2010, 17:25
http://lh5.ggpht.com/_0KvTX09Hybk/THaG5V6xmgI/AAAAAAAAA88/sj_dOynNGdQ/s640/PB130120.JPG

Ja mam szprosy w kolorze okien. Nie podobają mi się złote, ale może też dlatego, że kolor złoty w ogóle mi się nie podoba. Przepraszam, że nie usunęłam czym się raczymy na budowie :wiggle:

MaroK
26-08-2010, 19:17
Na budowie wszyscy raczą się tym samym :)
Na zdrowie!

Marta&Marek-
26-08-2010, 20:55
Dobrusiu,ja przy wyborze szprosów kieruje sie przede wszystkim tym jak bede miec urzadzone wnetrze domu....planuje jasne sciany, kuchnie w stylu angielskim (kolor kosci sloniowej), jasne podlogi, jasny komplet wypoczynkowy w salonie....jednym slowem "anielskie wnetrza":) Dlatego tez, doradzono mi, ze przy takim stylu ciemne szprosy nawet 18 mm beda wygladac zbyt ordynarnie....zlote natomiast dodadza stylowemu wnetrzu dostojnosci i klasy....to opinia eksperta....Wszystko bowiem zalezy od tego co planujesz miec w domku....Szczerze mowiac nie wyobazam sobie ciemnych szprosów na tle kuchni w stylu angielskim plus jasna podloga i jasne sciany....ale to kwestia gustu....Wasze ciemne tez mi sie podobaja ale kazdy z was ma ciemne akcenty (meble, podlogi), ktore pasuja do calosci.

26-08-2010, 21:22
Dobrusiu śliczna elewacja i oczywiście kominek:) u mnie jest odwrotnie mam już kuchnię, drzwi a nie mam wykończonych schodów i elewacji:rolleyes: ale to samo nam zostało jeszcze mnóstwo pracy:cool: załączam kilka fotek: http://picasaweb.google.pl/ewawoj00/Do?feat=directlink

Witaj !!

Bardzo podobają mi się Twoje panele w korytarzu na poddaszu. Planujemy podłogę w ciemnym brązie , ale ze względu na podłogowe ogrzewanie w całym domu parkiet odpada. Czy mógłbym prosić o informacje jakie to panele? Typ, model, producent etc. Z góry dziękuję!!! Pozdrawiam

MaroK
26-08-2010, 21:38
No cóż, ja się z Twoja opinią Marta kompletnie nie mogę zgodzić... Ja również planuję dom w stylu prowansalskim czyli wszystko jasne, dokładnie tak jak sama to opisałaś, w tym także zupełnie bieluśka kuchnia w stylu klasycznym i nie wyobrażam sobie złotych szprosów w tym wszystkim. Zresztą, nie rozumiem jak własnie takie szprosy miałyby warunkowac urzędzenie takiego wnętrza... Ale, jak już wczesniej pisałam, rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje :)

Marta&Marek-
26-08-2010, 22:05
Rzecz gustu, szczerze mowiac w zadnym katalogu nigdy nie widzialam jasnych wnetrz do ciemnych okien z ciemnymi szprosami....ze zlotymi sporadycznie natomiast prawie zawsze z bialymi:) Wiec cos w tym jest:):) Byc moze u Ciebie bedzie wygladac super, nie wiem nie widzialam nigdy i moze dlatego ciezko jexst mi to sobie wyobrazic w calosci....

AGA.S.
27-08-2010, 12:18
to ja sie moze wypowiem, bo te zlote szprosy to moje:)
czemu zlote?? bo poprostu nam sie podobaly ale nie wybieralismy ich do wnetrza, drewnianaych w sumie nawet nie bralismy pod uwage:)
Meble kuchenne jak widac mamy ciemne, panele ciemne, meble w salonie ciemnie, sciany i wypoczynek jasne -piaskowe (1 sciana wytapetowana ciemny braz)
Oceniajac obiektywnie - podobaja mi sie i te brazowe, bo sa cieniutkie, zlote na pewno sa delikatniejsze i mniej widoczne - zalezy co sie komu podoba i na czym komu zalezy:)
Pozdrawiam

MaroK
28-08-2010, 14:45
Mam nadzieję Aga, że nie masz nic przeciwko temu, że wrzuciłam link do twojego domku :)

Wracając do okien - wybierając je, braliśmy pod uwagę przede wszystkim to, żeby nam sie podobały (profil) i żeby były ciemne ze względu na funkcjonalność i brud. Miałam już białe okna w domu i nie było mowy o powtórce. Wydaje mi się, że zupełnie inna sprawa ma się z oknami drewnianymi - nie mam, więc nie wiem.
Poza tym moim skromnym zdaniem :) urządzenie wnętrza mozna zmieniać dowolnie co jakis czas i nie myśli sie przy tym o wymianie okien pod kolor i styl. Białe, ciemne - myślę, że i tak gubią się pod roletami, firankami itp. i mało kto zwraca na nie uwagę. Ja na pewno nie ;)

Marta&Marek-
28-08-2010, 20:24
Macie rację dziewczyny.....kazdy kieruje sie czyms innym przy doborze okien, podlog czy koloru scian...nikt tez nie zmienia okien po kazdym malowaniu:):) Ale wydaje mi sie, ze jesli ktos lubi jasne wnetrza to nigdy nie zmieni koloru na diametralnie inny....z ecru na bordo np....:) Przyznam szczerze, ze dalyscie mi obie do myslenia przy wyborze koloru szprosu....cwaniary juz macie:):) Problem polega na tym, ze podobaja mi sie i zlote i te ciemne ale 18 mm....dlatego dopatruje sie roznic w szczegolach....w doborze detali w domu....bo do zlotych bede musiala miec zlote klamki, zlote elementy oswietleniowe....jednym slowem srebro odpada....Moja wada polega na tym, ze zwracam uwage na szczegoly....wszystko musi do siebie pasowac stad ten problem....Ciezko przyszlo mi zaakceptowanie jasnych okien polaciowych do ciemnych drzwi balkonowych w jednym pomieszczeniu.....wiec rozumiecie moje zboczenie:):):D No coz, dziekuje Wam za przedstawienie swoich argumentow....na pewno bede brac je pod uwage przy ostatecznej decyzji:):)

ziajus
30-08-2010, 19:05
Witam wszystkich na formu!

Mam problem gdyż złożyłem wniosek o wydanie warunków zabudowy.Wraz z wnioskiem złożyłem również projekt domu ORION II (tak aby było łatwiej urzędnikom wydać decyzję) ale otrzymałem mniej niż wnioskowałem.

W orionie jest kubatura: 561 a ja otrzymałem decyzję w której jest 560
powierzchnia zabudowy:wnioskowałem 143,8 o otzymałem w decyzji 140 !

Czy można to zmienić lub jeszcze raz napisać wniosek tak abum mógł wybudować oriona II?????????

pablitoo
30-08-2010, 19:17
Witaj - miło Cię u nas widzieć :D

Wydaje mi się że skoro różnice w WZ a dane projektowe budynku są tak niewielkie to możesz spokojnie jeszcze raz napisać wniosek z uzasadnieniem - a z drugiej strony - normalnie kosmiczny pech lub jakaś paranoja ...
Pisz bezwzględnie jeszcze raz .

A z drugiej strony - jak nie uzyskasz zgody od zmierzłych urzędników to zawsze na etapie adaptacji projektu przez architekta może on Ci na przykład zmniejszyć szerokość i długość budynku o 20cm - i już kubatura i powierzchnia budynku będzie mniejsza - a po wybudowaniu różnica praktycznie niezauważalna ...
Jak nie dostaniesz zgody - porozmawiaj o tym z architektem który będzie Ci robił adaptację projektu.

PS.
Odebrałeś moją ostatnią wiadomość ?

ziajus
30-08-2010, 19:31
To mi wygląda na złośliwość urzędników albo zwykłe niedbalstwo bo różnice są skandalicznie małe. Jutro idę raz jeszcze do urzędu i zrobię tak jak piszesz. Dzięki za szybka reakcję:))

P.S. Twój dom własnie przesądził o tym że chcemy go wybudować. Jest po prostu super! Oczywiści fotki z wnętrza mile widziane szczególnie kuchni i schodów.

pablitoo
30-08-2010, 19:43
ziajus -> odbierz pw.

ziajus
30-08-2010, 20:19
pw???? DO tej pory odebrałem tylko jedną wiadomość i jedną jako komentarz na Picassie

pablitoo
30-08-2010, 20:24
pw???? DO tej pory odebrałem tylko jedną wiadomość i jedną jako komentarz na Picassie

pw - czyli wiadomość prywatna na tym forum . Po zalogowaniu się na tym forum u góry obok "witaj, ziajus " masz link "wiadomości" - klikasz nań i wyświetlają Ci się tam wszystkie prywatne wiadomości przesłane od innych forumowiczów do Ciebie.

ziajus
31-08-2010, 17:02
Sytuacja się wyjaśniła!:wave: Pani w urzędzie była zbulwersowana tym iż architekt przyczepił się o taką nie istotną rzecz jak różnica pomiędzy tym co w decyzji a tym co w planowanym projekcie Oriona ponieważ sa to jedynie orientacyjne dane i 1 metr czy nawet 10 metrów (kubatura cz powierzchnia zabudowy) nie robią żadnej różnicy i nie mają wpływu na dalsze losy budowy. Także można śmiało robić adaptację projektu. Urzędniczka pytała nawet o uprawnienia architekta bo była zdziwiona że nie wie o tak podstawowych kwestiach.Na szczeście nic nie trzeba zmieniać:cool:

anula25
01-09-2010, 22:43
Pablitoo czy możesz mi napisać z czego masz kominy, czy obydwa są murowane?

pablitoo
02-09-2010, 07:37
Obydwa murowane - cegła pełna , ponad połacią dachu klinkierowa.

anula25
02-09-2010, 09:51
Dzięki za info. Nam zaproponowano dla kominka komin murowany, a dla komina dymowego (piec gazowy) systemowy z bloczków. Musimy podjąć decyzje.

pablitoo
02-09-2010, 10:18
Jaki kocioł gazowy ? - jeżeli będzie to jednostka z zamkniętą komorą spalania to będzie do niej dedykowany system spalinowo-powietrzny - czyli nie musi być do takiego kotła specjalnego komina - wystarczy szacht lub kanał wentylacyjny w którym umieszcza się rury spalinowo-powietrzne od kotła i wyprowadza ponad połać dachu .

anula25
02-09-2010, 15:10
Będzie to kocioł kondensacyjny, na parterze i w łazience na górze będzie ogrzewanie podłogowe

arleta88
05-09-2010, 16:07
mam pytanie , jakie macie rynny , chodzi mi głównie o rozmiar 100 czy 125 ?