PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34

Marta&Marek-
25-01-2011, 17:43
Pablitoo, czy mozesz podac swojego maila...mam juz wycenę ogrzewaniai jestem ciekawa co Ty na to:)

anula25
25-01-2011, 21:30
oto na jakim etapie zastała nas zima ...
mam nadzieję że udało nam się dołączyć zdjęcie :-)
podajcie adres mailowy będzie nam łatwiej się kontaktować
pozdrawiamy.

Witam,
widzę, że jak większość podnieśliście ściankę kolankową 3 pustaki + wieniec? A o ile wydłużyliście krokwie? My mamy w projekcie podniesione o 50cm, a wydłużyć krokwie chcemy o 2 dachówki. Myślę, że powinno być ok. ale jeszcze nie rozmawialiśmy z wykonawcą.
Jak dobrze pójdzie to zaczniemy w marcu.

ewelina&sylwek
25-01-2011, 22:04
Witam,
widzę, że jak większość podnieśliście ściankę kolankową 3 pustaki + wieniec? A o ile wydłużyliście krokwie? My mamy w projekcie podniesione o 50cm, a wydłużyć krokwie chcemy o 2 dachówki. Myślę, że powinno być ok. ale jeszcze nie rozmawialiśmy z wykonawcą.
Jak dobrze pójdzie to zaczniemy w marcu.

Nasze krokwie mają 7,90 m, okap po ociepleniu domku powinien mieć 80 cm.
Życzymy powodzenia w marcu :-)

Kasiatomek
26-01-2011, 02:35
Marta&Marek a na forum nie mozecie podac ile zaplaciliscie? tez jestem bardzo ciekawy :eek:

anula25 Chyba wiekszosc podnosila o suporeks. Wiem ze pablitoo ma 3 max. My wzielismy wszystkie krokwie dluzsze o 30 cm.

Kasiatomek
26-01-2011, 02:45
U nas po podniesieniu o jeden suporeks wyglada tak

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0111/dsc0046707d6.jpg (http://wgrajfoto.pl)

Marta&Marek-
26-01-2011, 11:26
Marta&Marek a na forum nie mozecie podac ile zaplaciliscie? tez jestem bardzo ciekawy :eek:

anula25 Chyba wiekszosc podnosila o suporeks. Wiem ze pablitoo ma 3 max. My wzielismy wszystkie krokwie dluzsze o 30 cm.

:):) nie jest to zadna tajemnica, tylko wycena jest rozbita na poszczegolne etapy i uwzglednia rozne rozwiazania ( piece i kotly, grzejniki oraz podłogowka). Nie da sie okreslic ile tak naprawde to kosztuje jesli nie wie sie co chce sie miec i za ile:) Generalnie trzeba liczyc miedzy 30-38 tys. razem z woda, c.o. i gazem ( zgodnie z moja wycena oczywiscie:)) Pozdrawiam

szafran77
26-01-2011, 11:42
To jest nasze na razie jeszcze miejsce pod Oriona. Zabaczymy kiedy zamieni się w plac budowy. Trzeba jeszcze tylko wyciąć ten las który jest na samym środku i można zaczynać:)

http://lh5.ggpht.com/_s2yj709dKGM/TT3VSig9LZI/AAAAAAAAI3Y/wf34WOphI1Y/DSC_4298.JPG

Witaj... Rozumiem, że na wiosnę zaczynacie:) My czekamy na pogodę i ruszamy... A na fotce tak zielono że aż chce się lata.... Pozdrawiam...

ziajus
26-01-2011, 11:55
Tego jeszcze nie wiem, Wątpię że na wiosnę zaczniemy ale w tym roku chcielibyśmy chociaż stan surowy. Wszystko się okaże. Na pewno jeśli się zacznie będę zamieszczał zdjęcia z poszczególnych etapów. Wam można tylko zazdrościć i życzyć powodzenia.:)

anula25
26-01-2011, 18:41
Marta&Marek a na forum nie mozecie podac ile zaplaciliscie? tez jestem bardzo ciekawy :eek:

anula25 Chyba wiekszosc podnosila o suporeks. Wiem ze pablitoo ma 3 max. My wzielismy wszystkie krokwie dluzsze o 30 cm.

Dłuższe o 30cm + projektowe 20cm?

anula25
26-01-2011, 18:50
Nasze krokwie mają 7,90 m, okap po ociepleniu domku powinien mieć 80 cm.
Życzymy powodzenia w marcu :-)

Dziękuję. A czy dawaliście dodatkowe podparcia wystających krokwi?

Kasiatomek
26-01-2011, 19:41
Dłuższe o 30cm + projektowe 20cm?


Tak wlasnie tak zrobilizmy,ale i tak byly ucinane pod wymiar dachowki

ewelina&sylwek
26-01-2011, 21:29
Dziękuję. A czy dawaliście dodatkowe podparcia wystających krokwi?

nie wiemy dokładnie co masz na myśli, może na tym zdjęciu będzie lepiej widać więźbę.
pozdrawiamy!

balcerek
28-01-2011, 19:01
Witam

Drodzy orionowicze czy ktoś z Was buduje domek w wielkopolsce?

pzdr

moniuraa
02-02-2011, 18:28
oto na jakim etapie zastała nas zima ...
mam nadzieję że udało nam się dołączyć zdjęcie :-)
podajcie adres mailowy będzie nam łatwiej się kontaktować
pozdrawiamy.

witajcie ponownie,z przyjemnością podam e-mail, bo faktycznie dużo łatwiej się kontaktować,a oto on:
[email protected]
my , jak już pisałam , ruszamy z końcem marca,o ile zima odpuści.I nie ukrywam,że będziemy się starać na Boże Narodzenie chociaż dół wyszykować,
ale to nie ma co gdybać,tylko brać się do roboty i działać :)
czekam na kontak na e-mailu
pozdrowionka

Beata O
02-02-2011, 19:09
Witam serdecznie właścicieli Orionka,my również ruszamy z budową wiosną mamy już wszystkie pozwolenia no i pozostało tylko czekać na ciepełko :D

Marta&Marek-
02-02-2011, 19:59
Witamy wszystkich orionowiczów:) My też czekamy na pogodę pomimo, ze u nas jest juz s.s.z. Cekol i malowanie tez wymaga ciepła:)....tzn.bardziej tynki, ktore musza doschnac:) Pozdrawiam i słuze pomoca:)

balcerek
02-02-2011, 20:15
Witam

A my ciągle cekamy na dokumentację, poprostu załamka ile to w Polsce naszym cudownym kraju może trwać :(

Pzdr

Marta&Marek-
03-02-2011, 11:15
Szczerze mówiąc, u nas dokumentacja akurat byla najprzyjemniejsza czescia budowy....szybko i bez poprawek...:)

Ewelina :)
04-02-2011, 10:26
Witam wszystkich właścicieli Oriona:) My z mężem także jesteśmy szczęśliwymi właścicielami Oriona:) Teraz jesteśmy na etapie wybierania okien, bramy garażowej i drzwi zewnętrznych. Swoje pytanie chciałabym skierować do PABLITOO,jakiego koloru masz okna, bramę i drzwi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

pablitoo
04-02-2011, 15:20
Szczerze mówiąc, u nas dokumentacja akurat byla najprzyjemniejsza czescia budowy....szybko i bez poprawek...:)

Szczęściarze :D - u nas to była droga przez mękę - cała papierologia do uzyskania PnB - trwała ponad rok .

pablitoo
04-02-2011, 15:24
Witam wszystkich właścicieli Oriona:) My z mężem także jesteśmy szczęśliwymi właścicielami Oriona:) Teraz jesteśmy na etapie wybierania okien, bramy garażowej i drzwi zewnętrznych. Swoje pytanie chciałabym skierować do PABLITOO,jakiego koloru masz okna, bramę i drzwi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witaj

Okna i drzwi u nas drewniane - były malowane farbami Remmers - kolor indywidualnie dobieraliśmy z wzornika - wybraliśmy ciemnobrązowy. Brama garażowa u nas to Hormann - kolor standardowy podstawowy - brązowy . Akurat tak nam się zgrało że jest praktycznie identyczny z kolorem stolarki okienno-drzwiowej.

:D

balcerek
04-02-2011, 16:26
Szczerze mówiąc, u nas dokumentacja akurat byla najprzyjemniejsza czescia budowy....szybko i bez poprawek...:)

Hmmm, ale czy Wy to załatwialiście w Polsce :)Faktycznie szczęściarze. U nas załatwianie dokumentacji trwa już 8 m-cy a ciągle brak WZ

pzdr

EwaWoj
04-02-2011, 18:20
powięszka się grono Orionowiczów:wave: witam Wszystkich po dłuższej przerwie

u nas papierologia nie trwała zbyt długo bo tylko ok.5 mcy daltego Balcerek współczuję Tobie i trzymam kciuki aby udało się do wiosny a mam nadzieję, że to nastąpi już niedługo:yes: Pablitto czy robiłeś już przegląd ogrodu? zauważyłam, że u nas trawa wygląda znacznie lepiej niż w zeszłym roku. Teraz na wiosnę musimy zająć się tarasem i będziemy jego robić z drewna egzotycznego.

moniuraa
04-02-2011, 19:08
Witam wszystkich właścicieli Oriona:) My z mężem także jesteśmy szczęśliwymi właścicielami Oriona:) Teraz jesteśmy na etapie wybierania okien, bramy garażowej i drzwi zewnętrznych. Swoje pytanie chciałabym skierować do PABLITOO,jakiego koloru masz okna, bramę i drzwi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

witajcie,tak się składa ,że właśnie wyceniałam okna do naszego oriona deceuninck 70 mm kolor 2-stronny, wychodzi 16.800,00 brutto z montażem. co prawda siedziałam w oknach jakieś 10 lat ,więc mam dobre układy , ale jak coś to macie orientacje.
pozdrawiam

balcerek
04-02-2011, 19:34
witajcie,tak się składa ,że właśnie wyceniałam okna do naszego oriona deceuninck 70 mm kolor 2-stronny, wychodzi 16.800,00 brutto z montażem. co prawda siedziałam w oknach jakieś 10 lat ,więc mam dobre układy , ale jak coś to macie orientacje.
pozdrawiam

witam moniuraa

moge wiedzieć jakie szkło, bo to akurat moje zboczenie zawodowe :D

pzdr

ewelina&sylwek
04-02-2011, 20:02
witajcie,tak się składa ,że właśnie wyceniałam okna do naszego oriona deceuninck 70 mm kolor 2-stronny, wychodzi 16.800,00 brutto z montażem. co prawda siedziałam w oknach jakieś 10 lat ,więc mam dobre układy , ale jak coś to macie orientacje.
pozdrawiam

My też już mamy wycenę okien, profil Veka Perfectline, kolor dwustronny dąb bagienny i cena 11380 zł. brutto
pozdrawiamy!

moniuraa
04-02-2011, 20:04
witam moniuraa

moge wiedzieć jakie szkło, bo to akurat moje zboczenie zawodowe :D

pzdr

witaj
pakiet 4/16/4 pilkington

moniuraa
04-02-2011, 20:15
My też już mamy wycenę okien, profil Veka Perfectline, kolor dwustronny dąb bagienny i cena 11380 zł. brutto
pozdrawiamy!

witajcie, a kto wam robil wycenę ,bo to szalenie dobra cena, nie znam co prawda tego profilu ,ale jutro to sprawdzę :) ,może warto nad tym pomyśleć:)
P.S
Ewelinko ,wyslalam ć e-mail.
pozdrawiam

Marta&Marek-
04-02-2011, 20:19
Pablitoo, skoro juz tu jesteś to zapytam o te ogrzewanie....mialam wyslac cennik na maila ale dlugo cie nie bylo i podjelismy juz decyzje:) sami:) W kazdym razie u nas razem z inst.wodna, przylaczem gazu, piecami, stelazami pod geberity, calym materialem i robocizna oczywiscie wyszlo 32 tys. Duzo? Czas max 2 tyg. Natomiast wykonczeniowka ( ocieplenie krokwi, budowanie sufitów, cekol, kolor, podlogi drewniane i glazura z lazienkam, kotlownia i garazem włacznie, montaz drzwi wew., obudowa kominka, montaz oswietlenia....) za to wszystko pan wycenil swoja prace na 38 tys.....Duzo?

ziajus
06-02-2011, 14:34
Orionowicze

Na wiosnę chyba jednak ruszy budowa na razie fundamentów tak więc mam pytanie do tych którzy budowali w zeszłym roku lub też mają już zrobioną wycenę na ten rok i czekają jedynie na wiosnę:) Chodzi o ORIONA II Z PIWNICĄ ("działka ma znaczny spadek więc piwnice same się zrobią") Od wytyczenia do wybudowania fundamentów. JAKIE TO KOSZTA NA DZIEŃ DZISIEJSZY??????

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Ewelina :)
06-02-2011, 14:51
Pablitoo dziekuję za szybką odpowiedz!
11380 to naprawdę dobra cena. My robiliśmy wycenę w Vidoku profil veca Perfektline kolor jednostronny 12000 z montażem, brama garażowa Hormana panelowa 4000, a drzwi wejściowych jeszcze nie wybrałam:) a co do okien to zastanawiam się nad szprosami ale z możliwością demontażu co o nich myślicie?
pozdrawiam

Kasiatomek
06-02-2011, 17:02
Orionowicze

Na wiosnę chyba jednak ruszy budowa na razie fundamentów tak więc mam pytanie do tych którzy budowali w zeszłym roku lub też mają już zrobioną wycenę na ten rok i czekają jedynie na wiosnę:) Chodzi o ORIONA II Z PIWNICĄ ("działka ma znaczny spadek więc piwnice same się zrobią") Od wytyczenia do wybudowania fundamentów. JAKIE TO KOSZTA NA DZIEŃ DZISIEJSZY??????

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
A Zagladales moze do dziennika Danki? Ona tam wszystko fajnie ma opisane co ile.A robocizna to juz sprawa ktora musisz indywidualnie zalatwic .Nas stan zero z piwnicami wyniosl 60 tys w tym kanalizacja w piwnicy , i obsypanie piwnic.

ziajus
06-02-2011, 17:15
A Zagladales moze do dziennika Danki? Ona tam wszystko fajnie ma opisane co ile.A robocizna to juz sprawa ktora musisz indywidualnie zalatwic .Nas stan zero z piwnicami wyniosl 60 tys w tym kanalizacja w piwnicy , i obsypanie piwnic.

Tak ale te kalkulacje są z początku 2009 roku poza tym bez piwnicy ale u Was to prawie 2x więcej wyszło niż zakładałem:( Mam nadzieję że innym tak duzo nie wyszło:)

Beata O
07-02-2011, 07:33
Orionowicze

Na wiosnę chyba jednak ruszy budowa na razie fundamentów tak więc mam pytanie do tych którzy budowali w zeszłym roku lub też mają już zrobioną wycenę na ten rok i czekają jedynie na wiosnę:) Chodzi o ORIONA II Z PIWNICĄ ("działka ma znaczny spadek więc piwnice same się zrobią") Od wytyczenia do wybudowania fundamentów. JAKIE TO KOSZTA NA DZIEŃ DZISIEJSZY??????

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

My budujemy Oriona III z częściowym podpiwniczeniem także nie bardzo mogę pomóc.

makoko
07-02-2011, 21:46
Witam,
niniejszym dołączam do grupy budujących Oriona. Jesteśmy na etapie gromadzenia dokumentów do PnB. Będziemy budować za Grodziskiem Maz. Jeśli jest ktoś z okolicy, chętnie wprosilibyśmy się na mały rekonesans. Chcemy wprowadzić niewielkie zmiany w projekcie, jak większość podnieść ściankę kolankową, zastanawiamy się nad spiżarnią i kierunkiem schodów...przed nami długa droga ale mam nadzieję, że z pomocą Forumowiczów budowanie nie będzie drogą przez mękę...
Pozdrawiam

Kasiatomek
07-02-2011, 22:50
Witamy goraco w naszym gronie :yes:
ziajus my tez myslelismy ze to wyjdzie taniej,ale sie przeliczylismy. W ta cene tez wchodzi robocizna 18 tys,tak wiec jak znajdziesz tania ekipe to masz w kieszeni pare groszy.

tas1
08-02-2011, 20:25
A ja mam pytanie odnośnie wentylacji w kuchni- jak ten problem rozwiązaliście u siebie? wiem, że temat był już poruszany, ale szukam i szukam i nie mogę znaleźć... Jeżeli macie to dorzućcie jakieś zdjęcia dokumentalne ;)

Anetka i Konrad
10-02-2011, 22:36
My wentylacje puściliśmy w wylewce na piętrze w takich plastikowych prostokątnych przewodach i wyjechaliśmy z nią na dach jaskółki, a tam klasycznie kominek. Możecie też na prosto przez dach w pomieszczeniu nad kuchnią ale pamiętajcie o odległości od okna dachowego, bo jak będziecie gotować to na piętrze będzie wiadomo co :)

Anetka i Konrad
10-02-2011, 22:45
Tak ale te kalkulacje są z początku 2009 roku poza tym bez piwnicy ale u Was to prawie 2x więcej wyszło niż zakładałem:( Mam nadzieję że innym tak duzo nie wyszło:)


Raczej małe szanse, żeby taniej wyszło niż w 2009 roku. W samym 2010 od wiosny do jesieni stal podrożała prawie 2x ( my w grudniu za tonę płaciliśmy średnio 1800 zł a w czerwcu 2010 było już 2900. Beton też miał tendencje wzwyżkową ze 180 za B20 doszło do 240. No chyba, że to tylko w małopolsce. Nas fundamenty wyszły coś około 28 tyś. Lane ławy, bloczki fundamentowe, ocieplenie i izolacja obustronnie. No i unas było bez "zbiorników retencyjnych" - czytaj piwnic :p

pablitoo
11-02-2011, 13:26
(...)Pablitto czy robiłeś już przegląd ogrodu? zauważyłam, że u nas trawa wygląda znacznie lepiej niż w zeszłym roku. Teraz na wiosnę musimy zająć się tarasem i będziemy jego robić z drewna egzotycznego.

Robiłem - siłą rzeczy sam się zrobił bo śnieg stopniał no i trawa wyszła na wierzch :D
Jak to wygląda teraz - o niebo lepiej jak w zeszłym roku - ale - poczekajmy do właściwej wiosny - wówczas zobaczymy :D

Taras z drewna - egzotyku - nasze marzenie - gratulacje - znakomita decyzja - będzie przepiękny - u nas natomiast sprawa tarasu znowu się przesunie :( - zacząłem wreszcie po 3 latach wykańczać łazienkę na poddaszu - żona mi żyć nie daje - więc czego się nie robi dla szczęścia kobiety :D

pablitoo
11-02-2011, 13:31
Pablitoo, skoro juz tu jesteś to zapytam o te ogrzewanie....mialam wyslac cennik na maila ale dlugo cie nie bylo i podjelismy juz decyzje:) sami:) W kazdym razie u nas razem z inst.wodna, przylaczem gazu, piecami, stelazami pod geberity, calym materialem i robocizna oczywiscie wyszlo 32 tys. Duzo? Czas max 2 tyg. Natomiast wykonczeniowka ( ocieplenie krokwi, budowanie sufitów, cekol, kolor, podlogi drewniane i glazura z lazienkam, kotlownia i garazem włacznie, montaz drzwi wew., obudowa kominka, montaz oswietlenia....) za to wszystko pan wycenil swoja prace na 38 tys.....Duzo?

Hehhhh - nie pomogę Ci - niestety - ja moje instalacje robiłem 4 lata temu - częściowo robili mi fachowcy , częściowo sam robiłem lub poprawiałem po nich :( - niestety hydraulik trafił mi się taki wynalazek że sam nie wiem jak do dzisiaj część mojej instalacji działa :D - a ile się narobiłem żeby poprawić jego fuszerki - można by książkę napisać - złakomiłem się na cenę jaką mi zaśpiewał za robociznę - i potem przez rok , albo i dwa mi się ta "oszczędność" odbijała .
Także naprawdę nie warto być chytrym - nie piszę oszczędnym - tylko chytrym na pieniądze i oszczędności - dobry fachowiec to teraz złoto - i takiemu warto zapłacić więcej.

pablitoo
11-02-2011, 13:33
(...) a co do okien to zastanawiam się nad szprosami ale z możliwością demontażu co o nich myślicie?
pozdrawiam

Co myślę - używamy takich już 4 rok - to jest rewelacyjna sprawa - rewelacyjna w kwestii utrzymania czystości okien jak i ewentualnej zmiany wizerunku okna ;D

pablitoo
11-02-2011, 13:36
(...) No i unas było bez "zbiorników retencyjnych" - czytaj piwnic :p

No no - zbiornik retencyjny :D - może byś się tak odezwał Konrad - ile się już nie widzieliśmy - a wogóle to jeszcze żyjesz ??

:D :D :D

makoko
11-02-2011, 17:51
Raczej małe szanse, żeby taniej wyszło niż w 2009 roku. W samym 2010 od wiosny do jesieni stal podrożała prawie 2x ( my w grudniu za tonę płaciliśmy średnio 1800 zł a w czerwcu 2010 było już 2900. Beton też miał tendencje wzwyżkową ze 180 za B20 doszło do 240. No chyba, że to tylko w małopolsce. Nas fundamenty wyszły coś około 28 tyś. Lane ławy, bloczki fundamentowe, ocieplenie i izolacja obustronnie. No i unas było bez "zbiorników retencyjnych" - czytaj piwnic :p

Witam,
a te 28 tyś. to koszt z robocizną, czy sam materiał?

pozdrawiam

Beata O
11-02-2011, 20:14
Pablitoo mam pytanie o ile powiększyłeś wykusz w jadalni i czy w salonie też to zrobiłeś? Myślę że to by było dobre rozwiązanie jeśli chcemy mieć schody obrócone,wtedy było by więcej miejsca na stół w jadalni.Pozdrawiam

Anetka i Konrad
11-02-2011, 22:45
Żyje, żyje tylko jakoś strasznie szybko ostatnimi czasy. Musimy się spotkać bo aż wstyd ... :(

Anetka i Konrad
11-02-2011, 22:47
Witam,
a te 28 tyś. to koszt z robocizną, czy sam materiał?

pozdrawiam

Wydaje mi się, że za wszystko, chociaż głowy nie dam :) Muszę zajrzeć do zeszyciku (wtedy jeszcze prowadziliśmy :) )

pablitoo
13-02-2011, 11:48
Pablitoo mam pytanie o ile powiększyłeś wykusz w jadalni i czy w salonie też to zrobiłeś? Myślę że to by było dobre rozwiązanie jeśli chcemy mieć schody obrócone,wtedy było by więcej miejsca na stół w jadalni.Pozdrawiam

Hmmm - nie pamiętam dokładnie ale chyba niecałe 50cm.
Obydwa wykusze tak samo oczywiście.
U nas bez problemu stoi w jadalni - w wykuszu - stół na 10 osób .

pablitoo
13-02-2011, 11:49
Żyje, żyje tylko jakoś strasznie szybko ostatnimi czasy. Musimy się spotkać bo aż wstyd ... :(

Jak wrócicie to się odezwij .

michal1987
14-02-2011, 21:02
Witam. Mam pare pytan do świeżo budujących orionowiczów ;):
1. Ile tak mniej więcej płaciliście za rolety zewnętrzne do oriona z pojedynczym garażem wszystkie okna zgodnie z projektem.
2. Buduję swojego oriona w woj. śląskim jak z cenami za instalacje elektryczne? (nie potrzebuje żądnych cudów tylko po prostu to co trzeba mieć w domu)
3. Jak z tynkami u was? ( doradzono mi tynki maszynowe cem-wap? co wy na to? a może płyty g-k?)
4. Co do instalacji c.o. planuje piec na eko groszek z podajnikiem(nie ma szans na przyłącz gazu:/) z tego co wyczytałem na forum orion nie należy do super energooszczednych domów ?
5. Ile tak plus minus metrów elewacji wychodzi na ten domek?

Wiem że część z tych moich pytań znalazł bym na forum lecz potrzebuje informacji o cenach z przed kilku miesięcy.
Mam już chyba z milion zdjęć oriona z tego forum każdy jest inny i ciekawy:) Jak zrobię coś więcej u mnie na budowie to wyślę zdjęcia bo na razie mi łysiutkoo:P

Z góry dzięki:)
Pozdrawiam Michał:)

Anetka i Konrad
17-02-2011, 11:59
Witam. Mam pare pytan do świeżo budujących orionowiczów ;):
1. Ile tak mniej więcej płaciliście za rolety zewnętrzne do oriona z pojedynczym garażem wszystkie okna zgodnie z projektem.
2. Buduję swojego oriona w woj. śląskim jak z cenami za instalacje elektryczne? (nie potrzebuje żądnych cudów tylko po prostu to co trzeba mieć w domu)
3. Jak z tynkami u was? ( doradzono mi tynki maszynowe cem-wap? co wy na to? a może płyty g-k?)
4. Co do instalacji c.o. planuje piec na eko groszek z podajnikiem(nie ma szans na przyłącz gazu:/) z tego co wyczytałem na forum orion nie należy do super energooszczednych domów ?
5. Ile tak plus minus metrów elewacji wychodzi na ten domek?

Wiem że część z tych moich pytań znalazł bym na forum lecz potrzebuje informacji o cenach z przed kilku miesięcy.
Mam już chyba z milion zdjęć oriona z tego forum każdy jest inny i ciekawy:) Jak zrobię coś więcej u mnie na budowie to wyślę zdjęcia bo na razie mi łysiutkoo:P

Z góry dzięki:)
Pozdrawiam Michał:)

ad 2 My płaciliśmy 25 zł od punktu plus materiał, alarm i moje światełkowe fanaberie 10 zł za punkt (wiem, że goście na śląsku też działają)
ad 3 cem-wap mamy w łazienkach i kotłowni (22zł/m2 z materiałem) w pozostałych pomieszczeniach mamy gipsowe (21zł/m2 z materiałem) wszystkie oczywiście maszynowe :)
ad 4 mam nadzieje, że się Mylisz ( zależy to od wielu czynników: ocieplenie zew, z czego są ściany, jakie ocieplenie w poddaszu, jakie okna itd..)
ad 5 wewnętrznej nam wyszło 720 m2 ale mamy sporo pozmieniane w środku, zew około 200m2 przy podbitce skrzynkowej.

Pozdrawiam

Dobrusiak
17-02-2011, 16:46
Michał a jeśli można wiedzieć to w jakiej miejscowości się budujesz? My mieszkamy niedaleko Będzina

michal1987
19-02-2011, 21:03
Buduję niedaleko Bielska.

judzia22
20-02-2011, 08:45
Buduję niedaleko Bielska.

Witaj michal1987
Ja buduję w Bielsku Białej, lada tydzień zaczynamy instalację elektryczną, fachowiec powiedział mi trzy tysiące za cały domek (nie bierze od punktu tylko za całość)

anulka8
21-02-2011, 10:55
witam też dołączyłam do właścicieli domu orion 1 . jestem na etapie zamawiania okien i jeśli ktoś ma jakieś wskazówki gdzie zmniejszyć lub zwiększyć gdzieś okna to proszę o radę. w garażu zamiast dwóch małych okien mamy jedno większe, i na pomieszczeniu nad garażem zamiast okrągłego mamy prostokątne 70x90


http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=54099&d=1303849491

domlolek
23-02-2011, 15:33
Witam serdecznie!
Zapraszam na stronę Fanklubu domu Orion: http://domorion.pl
Można umieszczać domy na mapie http://domorion.pl/lokalizacja-dom-orion i umawiać się na ich obejrzenie, tworzyć wspólną galerię, własne kosztorysy oraz dyskutować na temat projektu Orion.
Pozdrawiam i zapraszam do Fanklubu Orion:)

23-02-2011, 16:44
Buduję niedaleko Bielska.

No witam i pozdrawiam:) Okolice Żywca

pablitoo
23-02-2011, 18:10
No witam i pozdrawiam:) Okolice Żywca

No proszę - w ostatni weekend nawiedziłem Wasze rejony - Ustroń - a konkretnie Czantoria :D - podoba mi się ten zakątek Beskidów :yes:

Marzena i Paweł
26-02-2011, 16:40
Witamy serdecznie wszystkich orionowiczów. My również jesteśmy posiadaczami tego wspaniałego domku, a dokładnie Oriona III- bez garażu.:yes: Mieszkamy w województwie lubelskim, a dokładnie okolice Opola Lubelskiego. Przyznam się, że już od jakiegoś czasu czytamy forum i oglądamy wasze wspaniałe domki. Niestety jednak z braku czasu nie jesteśmy na bieżąco, więc na pewno jeszcze w wielu kwestiach będziemy podpytywać i oczywiście w miarę możliwości również służymy pomocą.:yes:Obecnie jesteśmy na etapie wykończenia tj. kanalizacja, ogrzewanie, tynki, posadzki- już na szczęście za nami. Może w wolnej chwili postaram się dodać jakieś zdjęcia- oczywiście jak mi się uda:D Chyba jak większość orionowiczów zachwycił nas domek Pablito, ale nie tylko:no:Już piszę co my zmieniliśmy w naszym domku:
1) Podwyższyliśmy ścianę kolankową o 2 pustaki,
2) Mamy podpiwniczenie pod częścią mieszkania, a dokładnie pod łazienką i gabinetem.
3) w miejscu garderoby zrobiliśmy schody do suteryny i oczywiście jest również drugie wejśćie z dworu.
4)Na dole zrobiliśmy większą łazienkę, kosztem pomieszczenia gospodarczego i mamy dzięki temu jedno okno , tak jak w kuchni.
5) Wymiary okien na dole troszkę zmieniliśmy, a na górze nie robiliśmy okien dachowych, tylko w facjatach. Mamy tylko 1 dachowe w małym pokoju. W gabinecie zrobiliśmy zwykłe okno- nie balkonowe jak w projekcie.
6) jak większość nie robiliśmy spiżarki, dzięki temu mamy większą kuchnię.
To by było chyba na tyle z takich grubszych zmian, być może o czymś jeszcze zapomniałam:sick:ale mniejsza z tym., w razie pytań służymy pomocą i mamy nadzieję, że przyjmniecie nas do tak licznego grona orionowiczów:lol2::lol2::lol2::DPozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie.

Marta&Marek-
28-02-2011, 13:21
Witamy Was bardzo serdecznie:) Jesteśmy na bardzo zblizonym etapie bo u nas za tydzien wylewka posadzek:) Pózniej ostateczny montaz pieca i wreszcie wykonczeniówka:) Pani architekt niebawem ma przygotowac wizualizacje parteru wiec juz bedze wiedziala jak to bedzie wygladac:):) Pozdrawiam

P.S. My poza standardowymi zmianami powiększylismy lazienke na dole kosztem "pseudo garderoby", ktora przenosimy na gore.Dzieki temu mamy tez ogromna kotlownie, ktora zastopi nam takze spizarke. Ponadto w pomieszczeniu nad garazem (2 stanowiska) wstawilismy 4 okna połaciowe ale 2 po jednej stronie i 2 po drugiej dzieki czemu uzyskalismy fantastyczny, jasny pokój, ktory prawdopodobnie przeznaczymy na salon multimedialny:)

Ula i Mirek
01-03-2011, 11:16
Moi drodzy

Czy mozecie polecic jakiegos dekoratora wnetrz z Wroclawia lub okolic? Nasza dekoratorka nie spisuje sie zbyt dobrze, ignoruje nas i chyba bedziemy musieli znalezc sobie kogos nowego.

Czy macie kogos godnego polecenia?

Pozdrawiam

Ula

McKenzi
02-03-2011, 09:33
Witam,

W maju startuje ze budową lustrzanego odbicia Oriona I .
Szukam dolnoślązaków budujących Oriona, którzy nie mięli by nic przeciwko
na mało wizję lokalną na swojej budowie.
Byłbym wdzięczny za info. na PW.


Pozdrawiam.

grzegorz.ziobro1
02-03-2011, 12:14
A gdzie dokładnie na dolnym slasku

McKenzi
03-03-2011, 09:38
Gmina Jelcz Laskowice

moniuraa
07-03-2011, 13:50
witaj, mam pytanko,jakiej szerokości są szprosy w twoich oknach 18 czy 26 mm ,czy też może inna szerokość?
z góry dziękuję za odpowiedź :D

Kasiatomek
08-03-2011, 15:51
czy mozecie mi powiedziec ile kosztowala was robocizna za zrobienie poddasza stelaz i plytowanie

Asia & Zbyszek
09-03-2011, 14:57
Witam.
Na poczatku maja rozpoczynamy budowe Orionka 2.
Czy jest tu ktos z okolic Mazur?
pozdrawiam serdecznie:D

Marta&Marek-
09-03-2011, 17:22
Witam.
Na poczatku maja rozpoczynamy budowe Orionka 2.
Czy jest tu ktos z okolic Mazur?
pozdrawiam serdecznie:D

Witam
Ktora czesc mazur? Okolice elblaga?

anula25
09-03-2011, 17:55
Witam Wszystkich
My zaczynamy w kwietniu. Miało być w marcu ale ziemia jest zamarznięta, nie da rady nic zrobić :-( A czy ktoś wybudował lub buduje Oriona w woj. lubuskim?

asia i pawel m.
09-03-2011, 18:10
Witam wszystkich forumowiczów :D
Wkrótce my również rozpoczynamy budowę Oriona 2 w okolicach Szczecina. od kilku dni przeglądam forum (ok. 150 stron) i jestem pod dużym wrażeniem. Ludzie jesteście niesamowici tyle bezinteresownej pomocy to naprawdę niesamowite.
My zaczynamy w kwietniu (jeśli mróz odpuści) i mam pytanie ekipa chce 50 tys. za samą robociznę stan surowy otwarty bez dachu (budujemy orion 2 z podwójnym garażem).
Proszę o wasze opinie

gosia099
09-03-2011, 18:44
Ja dołączam się do prośby KASIITOMKA o koszt robocizny oraz metraż jaki wyszedł na położenie stelaży i płyt k-g, oraz pytanko czy ktoś może zastąpił płyty k-g czymś innym np. panelami ściennymi i jaki tego był koszt??? Pozdrawiam

Marta&Marek-
09-03-2011, 19:59
Witam wszystkich forumowiczów :D
Wkrótce my również rozpoczynamy budowę Oriona 2 w okolicach Szczecina. od kilku dni przeglądam forum (ok. 150 stron) i jestem pod dużym wrażeniem. Ludzie jesteście niesamowici tyle bezinteresownej pomocy to naprawdę niesamowite.
My zaczynamy w kwietniu (jeśli mróz odpuści) i mam pytanie ekipa chce 50 tys. za samą robociznę stan surowy otwarty bez dachu (budujemy orion 2 z podwójnym garażem).
Proszę o wasze opinie

Witam,

My tez zaplacilismy 50 tys. wlacznie z papa na dachu, schodami i lukami przed wejsciem oraz schodami (2x) od strony ogrodu. Ciezko powiedziec czy cena jest dobra bo my podpisywalismy umowe w kwietniu 2009 wiec wtedy to bylo bardzo tanio, teraz nie wiem. Pozdrawiam

P.S. Rozumiem ze ta cena jest z konstrukcja dachu i odeskowaniem +papa? A piszac "bez dachu" masz na mysli bez dachowki?

Asia & Zbyszek
09-03-2011, 20:17
Witam
Ktora czesc mazur? Okolice elblaga?

Czesc:-)
jestesmy z Mikolajek, nasz dom bedzie stal ok 15 od Mikolajek.
Rozumiem ze Wy jestescie z Elblaga?

Asia & Zbyszek
09-03-2011, 20:20
Mam pytanie.
Czy ktos budowal Oriona z Ytong-a 36.5?
Ile wychodzi sztuk na budowe calego domu?

Marta&Marek-
09-03-2011, 20:29
Czesc:-)
jestesmy z Mikolajek, nasz dom bedzie stal ok 15 od Mikolajek.
Rozumiem ze Wy jestescie z Elblaga?

Okolice:)...ale to i tak za daleko na rekonesans:)pozdrawiam

asia i pawel m.
10-03-2011, 06:22
Witam
Dzięki za odpowiedz Marto i Marku. Piszc bez dachu mieliśmy na myśli same mury i fundamenty i ścianki bez schodów i bez konstrukcji dachu. Czyli wychodzi na to że znalezlismy jakąś super drogą ekipę. Czy mógłby odezwać się ktoś kto podpisywał umowę w ciągu ostatniego pół roku. Może teraz ta cena jest ok (chociaż niestety nie sądze). Z tego co czytam na forum większość z was płacia za stan surowy razem z dachem. Jeszcze raz proszę o opinie.

Marta&Marek-
10-03-2011, 07:26
Witam
Dzięki za odpowiedz Marto i Marku. Piszc bez dachu mieliśmy na myśli same mury i fundamenty i ścianki bez schodów i bez konstrukcji dachu. Czyli wychodzi na to że znalezlismy jakąś super drogą ekipę. Czy mógłby odezwać się ktoś kto podpisywał umowę w ciągu ostatniego pół roku. Może teraz ta cena jest ok (chociaż niestety nie sądze). Z tego co czytam na forum większość z was płacia za stan surowy razem z dachem. Jeszcze raz proszę o opinie.

Ojjjjjj......to BARDZO drogo!!!!!!!! Daj sobie spokój. Mysle, ze od momentu podpisania umowy przeze mnie niewiele sie zmienilo...moja ekipa skonczyla budowe domku w pazdzierniku 2010 i z tego co sie orientowałam to cennik mieli bardzo zblizony. Faktem jest, ze chyba wiekszosc z nas nie szuka prywatnej firmy z fachowcami w pieknych kombinezonach...tylko dobrych murarzy stawiajacych domek "na czarno"....tak bylo u mnie bynajmniej. Postawienie samych murow za 50 tys. to lekka przesada....
Pozdrawiam

anulka8
10-03-2011, 12:51
My budujemy w okolicach Krakowa, nas ekipa podliczyła 10 000 za parter i 22 000 za dach (dachówkę). W dach wliczono nam ocieplanie pod podbitą. fundamenty robiliśmy z pomocą naszej rodzinki więc koszty nam odpadły, ale nasza ekipa powiedziała że to koszt około 9 000.

gosia099
10-03-2011, 18:05
ASIA&ZBYSZEK my budowaliśmy oriona II z podwójnym garażem ściany zewnętrzne z ytonga 36,5 a ściany wewnętrzne z ytonga 24cm oraz nad oknami gotowe nadproża z ytonga! A więc zużyliśmy pustaków 36,5 cm- ok. 1900 sztuk a 24cm - ok.400 sztuk! Pozdrawiam:)

AGA.S.
10-03-2011, 18:51
widze ze przybywa orionkow w zachodniopomorskim:)
mysle ze nasi miejscowi murarze lekko przesadzili z ta wycena, my temu 3 lata temu zaplacilylismy 25 tys z dachem, tarasem, schodami zew ( ale fakt to byla dobra cena)

hej Orionowicze czujecie juz wisone??
mieszkajacy pewnie nie moga sie juz doczekac prac w ogrodzie i popijania kawki na tarasie:)
budujacy startu z pracami:)

Pozdrawiam juz chyba wiosennie:)

pablitoo
10-03-2011, 20:51
witaj, mam pytanko,jakiej szerokości są szprosy w twoich oknach 18 czy 26 mm ,czy też może inna szerokość?
z góry dziękuję za odpowiedź :D

32 mm .

Proszę :D

pablitoo
10-03-2011, 20:55
(...)
hej Orionowicze czujecie juz wisone??

Czujecie :D



mieszkajacy pewnie nie moga sie juz doczekac prac w ogrodzie i popijania kawki na tarasie:)
(...)

Pozdrawiam juz chyba wiosennie:)

Nie mogą - to fakt :D

Asia & Zbyszek
10-03-2011, 22:19
ASIA&ZBYSZEK my budowaliśmy oriona II z podwójnym garażem ściany zewnętrzne z ytonga 36,5 a ściany wewnętrzne z ytonga 24cm oraz nad oknami gotowe nadproża z ytonga! A więc zużyliśmy pustaków 36,5 cm- ok. 1900 sztuk a 24cm - ok.400 sztuk! Pozdrawiam:)

Gosia bardzo dziekuje za odpowiedz, z pewnoscia bedziemy mieli jeszcze duzo pytan do Ciebie:-)
Na jakim etapie juz jestescie? Podejrzewam, ze na koncowym:D
Jestem ciekawa jakie to uczucie chodzic sobie w swoim wlasnym Orionku?? My narazie mamy go tylko w swojej wyobrazni:):):):):)
Pozdrawiam serdecznie

ewelina&sylwek
11-03-2011, 08:32
Witam
Dzięki za odpowiedz Marto i Marku. Piszc bez dachu mieliśmy na myśli same mury i fundamenty i ścianki bez schodów i bez konstrukcji dachu. Czyli wychodzi na to że znalezlismy jakąś super drogą ekipę. Czy mógłby odezwać się ktoś kto podpisywał umowę w ciągu ostatniego pół roku. Może teraz ta cena jest ok (chociaż niestety nie sądze). Z tego co czytam na forum większość z was płacia za stan surowy razem z dachem. Jeszcze raz proszę o opinie.

Witam!
My budujemy Orionka z podwójnym garażem, zaczeliśmy w maju 2010 i za murowanie fundamentów, ścian i ścianek wewnętrznych zapłaciliśmy 13.000, ławy fundamentowe i szalunki stropów robiliśmy sami, ale mimo to koszt 50.000 to duża przesada. Nie dajcie się naciągnąć.
Pozdrawiam!

asia i pawel m.
11-03-2011, 15:53
Witam
Dzięki dobrzy ludzie za wasze opinie. chyba nie mamy wyjścia i musimy poszukać nowej ekipy. Właśnie myślimy czy nie znależć ekipy która również zajmie się materiałami. Mojego męża w tygodniu nie ma w domu i ciężko bedzie mi samej zajmować się dostawami na budowę. Znajoma właśnie kończy budowę i wybrali właśnie taką opcję. Wprawdzie po wyliczeniu wyszło, że zapłacili troszkę drożej ale mieli spokój z materiałami. Nikt nie dzwonił, że zabrakło gwożdzi czy worka cementu, no i zaoszczędzili dużo paliwa, telefonu, zdrowia i czasu.
Co wy na to drodzy forumowicze?

anula25
11-03-2011, 16:41
Witam
Dzięki dobrzy ludzie za wasze opinie. chyba nie mamy wyjścia i musimy poszukać nowej ekipy. Właśnie myślimy czy nie znależć ekipy która również zajmie się materiałami. Mojego męża w tygodniu nie ma w domu i ciężko bedzie mi samej zajmować się dostawami na budowę. Znajoma właśnie kończy budowę i wybrali właśnie taką opcję. Wprawdzie po wyliczeniu wyszło, że zapłacili troszkę drożej ale mieli spokój z materiałami. Nikt nie dzwonił, że zabrakło gwożdzi czy worka cementu, no i zaoszczędzili dużo paliwa, telefonu, zdrowia i czasu.
Co wy na to drodzy forumowicze?

Witam. Jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Orion III, ekipa 45000 tys. z dachem, załatwiają materiały ale w porozumieniu z nami, gdyż może się okazać że mamy namiary na tańsze, faktury biorą na nas i my rozliczamy się z hurtownią.
Może ktoś napisze, że cena wysoka ale chcieli więcej, bo nawet 80 tys.!! Dostaliśmy namiary na tańszą ekipę ale termin trzeba rezerwować rok lub więcej wcześniej.

gosia099
11-03-2011, 18:06
ASIA&ZBYSZEK
Jeśli tylko będę potrafiła to służę pomocą:) hmm... no cóż jeszcze nie na takim końcowym etapie w tym roku planujemy położyć dachówkę zrobić poddasze a w przyszłym wykończeniówka ale czy nam się uda osiągnąć zamierzony cel to dopiero się okaże:) Uczucie jest naprawde świetne chodzenie chociaż dopiero w pustych murach ale jest nie do opisania a cieszy każdy nawet najdrobniejszy element budowy! Pozdrawiam

Marta&Marek-
11-03-2011, 18:19
Witam
Dzięki dobrzy ludzie za wasze opinie. chyba nie mamy wyjścia i musimy poszukać nowej ekipy. Właśnie myślimy czy nie znależć ekipy która również zajmie się materiałami. Mojego męża w tygodniu nie ma w domu i ciężko bedzie mi samej zajmować się dostawami na budowę. Znajoma właśnie kończy budowę i wybrali właśnie taką opcję. Wprawdzie po wyliczeniu wyszło, że zapłacili troszkę drożej ale mieli spokój z materiałami. Nikt nie dzwonił, że zabrakło gwożdzi czy worka cementu, no i zaoszczędzili dużo paliwa, telefonu, zdrowia i czasu.
Co wy na to drodzy forumowicze?

Ja z doświadczenia (jesteśmy już przy posadzkach a potem wykonczenie) uwazam, ze jesli tylko jest taka mozliwosc to lepiej materialy kupowac samemu.....mysle, ze w moim przypadku pokrylo to koszty paliwa i telefonu:) Ekipie generalnie nie zalezy na targowaniu a doslownie wszedzie i na wszystko mozna dostac rabat....nawet w hipermarketach:) wystarczy tylko zapytac:) My rowniez pracujemy praktycznie do 17 ale umowilismy sie z nasza ekipa, ze zakupy robimy w sobote wówczas sporzadzali liste i my wtedy jezdzilismy....da sie przezyc....a jak zobaczysz ile pieniedzy zaoszczedzisz to az cieplosie robi na serduchu...ze zamiast samych pustakow mozesz miec jeszcze wanne czy 3 okna:) To jest bezcenne i uwazam, ze warte zachodu....zwlaszcza dla tych, ktorzy licza kazda zlotowke:)

AGA.S.
11-03-2011, 18:38
Czujecie :D



Nie mogą - to fakt :D

w weekend 12 stopni, czyzby czas na 1 grillka?? :)

AGA.S.
11-03-2011, 18:44
Witam. Jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Orion III, ekipa 45000 tys. z dachem, załatwiają materiały ale w porozumieniu z nami, gdyż może się okazać że mamy namiary na tańsze, faktury biorą na nas i my rozliczamy się z hurtownią.
Może ktoś napisze, że cena wysoka ale chcieli więcej, bo nawet 80 tys.!! Dostaliśmy namiary na tańszą ekipę ale termin trzeba rezerwować rok lub więcej wcześniej.

jak wszystko ma to swoje wady i zalety.
my kupowalismy sami, potrzebowalismy porotherm siadalam, wysylalm zapytania faxem mailem i korzystalam z najlepszej oferty - notabene ze stargardu:)
sa rzeczy ktorych nie musisz ogladac, beton to beton, stal, zaprawa - na poczatek na prawde nie trzeba jakich skomplikowanych materialow. a gwozdzie czy tego typu male rzeczy - mozna dac wolna reke
Powodzenia w wyborze

Kasiatomek
11-03-2011, 19:14
AGA.S.
czy mogla bys dac mi Nr.tel do stolarzy co robili was schody.Bo gdzies mi sie zapodzial

pablitoo
12-03-2011, 11:48
w weekend 12 stopni, czyzby czas na 1 grillka?? :)

Witam

Dzisiaj u nas w południe 15 stopni na termometrze / w cieniu / w słońcu spokojnie koło 20-stu :D - widać że wiosna w natarciu ...
Tradycyjna pierwsza kawa wypita na leżaczku na tarasie w słonku :D
Korzystając z wolnego czasu i pięknej pogody robiłem porządki w ogrodzie - między innymi przycinałem drzewka - jak to mawiają - w ostatni gwizdek - drzewa już wypuściły soki - obcinane gałęzie były w środku zielone i soczyste ...

Wiosna :yes:

Marta i Łukasz Matłacz
13-03-2011, 07:24
Mam pytanie.
Czy ktos budowal Oriona z Ytong-a 36.5?
Ile wychodzi sztuk na budowe calego domu?

Witam!!!
My budowalismy z Ytonga 36,5 Oriona II, ale ile sztuk poszlo to nie pamietam, musialbym poszperac w FV
Pozdrawiam

Marta i Łukasz Matłacz
13-03-2011, 07:40
Do : Asia & Zbyszek


Znalazlem:
36,5 - 52 palety
24 - 4 palety
11,5 - 6 palet

pozdrawiam

Kasiatomek
13-03-2011, 22:15
wiecie moze ile mamy metrow na poddaszu?widzialem w planach 60.80m2 + strych 15m2 ,ale nie wiem czy tak moge liczyc do zabudowy poddasza?regipsami. Dostalem wycene za zrobienie stalazy i KG 40-45 zl m2.

joanna3030
14-03-2011, 06:48
Witam ja zaczynam od kwietnia ja mam cene 32 tys za mury fundamęty scianki działowe bez dachu za dach 19tys na gotowo

joanna3030
14-03-2011, 06:54
mam pytanko czy moze mi ktos powiedziec jaki zestaw stali mieliscie na fundamęt i reszte mam oriona 1 była bym wdzięczna za pomoc

Asia & Zbyszek
14-03-2011, 15:37
Do: Marta i Łukasz Matłacz
Wielkie dzieki za odpowiedz:-)
Co uwazacie o Ytongu? Czy naprawde warto z niego budowac? Wiem, ze jest duzo drozszy od normalnych pustakow, ale zaleta jest to, ze nie trzeba juz domu ocieplac.
Jak dlugo trwalo postawienie domu z Ytonga?
pozdrawiam

Asia & Zbyszek
14-03-2011, 16:18
Witam.
Jakie wstawialiscie okna dachowe? 140 czy 160??
pozdrawiam

asia i pawel m.
14-03-2011, 19:12
Witam
45 tys. to chyba nie tak drogo. my dzisiaj dostaliśmy wycenę 185 tys. sso. (robocizna 70 tys + materiały 115 tys) ściany z keramzytu. To niemało ,ale płacimy te pieniądze i nic nas nie obchodzi. muszę przyznać, że to kusząca propozycja bo jak pisałam wcześniej mojego męża cały tydz. nie ma w domu a często zdarza sie że pracuje nawet w weekend ja też mam swoją pracę no i .kto będzie pilnował materiału na budowie. już sama nie wiem co robić.

Ktoś pytał o ytonga. otóż słyszałam że jaśli ma spełniać swoje zadanie to powinien być położony bardzo fachowo (co podobno wcale nie jest łatwe). w przeciwnym razie będzie zimno. W każdym razie my zrezygnowaliżmy z ytonga. ale najlepiej jak wypowiedzą się użytkownicy którzy już mieszkają.

AGA.S.
14-03-2011, 19:52
AGA.S.
czy mogla bys dac mi Nr.tel do stolarzy co robili was schody.Bo gdzies mi sie zapodzial

Dzisiaj odczytalam, jutro podpytam meza, bo dzisiaj ma do pozna spotkanie.
Pozdrowionka

Marta&Marek-
14-03-2011, 20:11
Witam,

My też mamy ytonga, fakt, ze 24 ale dajemy jeszcze ocieplenie 12. Fachowcy twierdza ze bedzie bardzo cieplutko:):) Zobaczymy, ale powiem szczerze, ze w mrozy pomimo, ze grzalismy samym kominkiem temp bardzo ladnie sie trzymala. Jak juz zamieszkamy to powiem wiecej na ten temat:)
P. S. No i przy docieciach sa male straty bo nie kruszy sie tak jak poroterm.

Asia & Zbyszek
14-03-2011, 20:49
Do : Asia & Zbyszek


Znalazlem:
36,5 - 52 palety
24 - 4 palety
11,5 - 6 palet

pozdrawiam
Czy pamietasz ile poszlo Ci bloczkow betonowych?

Asia & Zbyszek
14-03-2011, 20:54
Marta&Marek ile czasu zajelo Wam postawienie z Ytonga?

piter260uk
14-03-2011, 22:09
No no Zbysiu zona szaleje z tymi pytaniami

Marta&Marek-
15-03-2011, 09:59
Marta&Marek ile czasu zajelo Wam postawienie z Ytonga?


Chwile:) A tak poważnie to kilka dni, stawianie murow to chyba najprzyjemniejsza czesc budowy....rano widzisz same fundamenty....a po powrocie z pracy nie widzisz juz murarzy stojacych w domku:):) To chyba oczywiste ale przypomne, ze ytonga stawia sie na specjalny klej, absolutnie nie na cement bo wtedy traci swoje "cieple" funkcje. Klej jest drozszy ale moim zdaniem warto:)

Marta&Marek-
15-03-2011, 10:06
Dzis wylewka posadzek anhydrytowych...u nas na pomorzu to nowosc:) Wiem, ze w centralnej i poludniowej Polsce cieszy sie powodzeniem od jakiegos czasu, czy ktos z was posiada takie? Jakie opinie? Fachowcy twierdza, ze to strzal w dziesiatke w nowosciach budowlanych:)

gosia099
16-03-2011, 12:51
Dzis wylewka posadzek anhydrytowych...u nas na pomorzu to nowosc:) Wiem, ze w centralnej i poludniowej Polsce cieszy sie powodzeniem od jakiegos czasu, czy ktos z was posiada takie? Jakie opinie? Fachowcy twierdza, ze to strzal w dziesiatke w nowosciach budowlanych:)

Hmm... na pomorzu a w jakiej miejscowości się budujecie??:)Jeśli można spytać:)

Marta i Łukasz Matłacz
16-03-2011, 19:31
Do: Marta i Łukasz Matłacz
Wielkie dzieki za odpowiedz:-)
Co uwazacie o Ytongu? Czy naprawde warto z niego budowac? Wiem, ze jest duzo drozszy od normalnych pustakow, ale zaleta jest to, ze nie trzeba juz domu ocieplac.
Jak dlugo trwalo postawienie domu z Ytonga?
pozdrawiam

Witam.

Od kiedy zaczalem myslec o budowie domu, to od razu powiedzialem ze bedzie z Ytonga, nie chcialem miec domu ocieplanego styropianem, jesli mialbym ocieplac to tylko welna.Po pierwsze budujac z Ytonga to drozej wychodzi przy zakupie, ale pozniej to wyjdzie podobna cena niz suporek + ocieplenie. Budujac z Ytonga 36.5 nie tzreba ocieplac, sciany sa rowniejsze. My naszego Oriona II budowalismy sami, ja bylem glownym murarzem. Pierwszy pustak zostal polozony w marcu a pod koniec pazdziernika dom juz byl nakryty.

Pozdrawiam

Marta i Łukasz Matłacz
16-03-2011, 19:39
Czy pamietasz ile poszlo Ci bloczkow betonowych?

Wiatm!!!

Przykro mi ale, nie pamietam.
Pozdrawiam

Marta&Marek-
16-03-2011, 20:02
Hmm... na pomorzu a w jakiej miejscowości się budujecie??:)Jeśli można spytać:)


Okolice Malborka:) A dlaczego pytasz? Jestescie w pobliżu?

Marta&Marek-
16-03-2011, 20:04
Jesli ktos moglby przypomniec jak zalacza sie zdjecia to chetnie pochwale sie moja posadzka anhydrytowa:):)

KasiaiKrzysiu
16-03-2011, 20:38
Drodzy Orionowicze pomocy !!!
Przeglądając forum jakiś czas temu wpadłam na super zdjęcie schodów, ale niestety teraz nie potrafię odnaleźć właściciela.
Czy ktoś potrafi zidentyfikować właściciela?
Bardzo mi na tym zależy, ponieważ interesuje mnie po pierwsze cena a po drugie wykonawca.
W mojej okolicy nikt nie chce się podjąć zrobienia takich schodów.
Z góry dziękuję za pomoc:)
A oto link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6778a7121b2fea80.html

KasiaiKrzysiu
16-03-2011, 20:43
Jeszcze jedno pytanko.
Jaka powinna byc grubość cokołu dookoła budynku. W planie jest 5 cm, ale nasi fachowcy twierdzą, że to za dużo ze względu na mozliwość zalegania śniegu oraz nadmiernego namakania podczas opadów.
Co o tym myślicie?

Marta&Marek-
16-03-2011, 20:59
Te schody naleza do Bogny....pamietam jej wnetrza...byly piekne:):)

szafran77
16-03-2011, 22:09
Witam schody są na stronie 290. Pozdrawiam:)

gosia099
17-03-2011, 09:36
Okolice Malborka:) A dlaczego pytasz? Jestescie w pobliżu?

My budujemy się na kaszubach:) w okolicach Kartuz! Pozdrawiam

Ula i Mirek
18-03-2011, 10:57
Jesli ktos moglby przypomniec jak zalacza sie zdjecia to chetnie pochwale sie moja posadzka anhydrytowa:):)

Droga Marto&Marku

czy mozecie powiedziec ile kosztowalo was wylanie posadzek w calym domu?

Pozdrawiam

Ula

casaneta
18-03-2011, 11:25
Witajcie,
czy pamiętacie ile metrów wyszło Wam tynków wew? Bede wdzieczna za info.
pozdrawiam.

Marta&Marek-
18-03-2011, 12:23
Droga Marto&Marku

czy mozecie powiedziec ile kosztowalo was wylanie posadzek w calym domu?

Pozdrawiam

Ula


8tys.tylko, przypomne, ze my mamy anhydrytowe wiec drozsze.

pozdrawiam

Marta&Marek-
18-03-2011, 12:27
Witajcie,
czy pamiętacie ile metrów wyszło Wam tynków wew? Bede wdzieczna za info.
pozdrawiam.

okolo 600 mkw....580 chyba dokladnie

orion II

AGA.S.
22-03-2011, 18:16
Dzisiaj odczytalam, jutro podpytam meza, bo dzisiaj ma do pozna spotkanie.
Pozdrowionka

wyslalam na priv

anula25
23-03-2011, 18:34
Witajcie.
Czy ktoś orientuje się w temacie osi ścian przy zmianie szerokości ścian? Zmieniamy szerokość ścian na 24cm, poprosiłam architekta o zrobienie nowego rysunku fundamentów dla geodety. Otrzymałam rysunki fundamentów i osi ścian, a przy tym informacje że zwiększa mi się dom o 6,5cm od wewnątrz i że jest to wersja najmniej ingerująca w zmiany w projekcie.
Proszę napiszcie jak to jest u Was?

bikkers
24-03-2011, 16:19
Witam Wszystkich. Po rocznej (niezaplanowanej) przerwie powracam do budowy tego pięknego domku. Za około dwa tygodnie ruszam ze ścianami i w tym roku planuję przykryć dom (stan surowy otwarty). Mam prośbę do osób które zlikwidowały pomieszczenie gospodarcze i powiększali łazienkę. Nie mam pomysłu jak to dobrze rozwiązać, ponieważ jest tam dzielone okno i komin. Jeżeli można prosiłbym o skan rzutu piętra po zmianach. Chciałbym porównać co jest u Was. Mój email: [email protected]

AR 2 DI 2
27-03-2011, 12:04
my tez zaczynamy budowe

bikkers
27-03-2011, 17:51
my tez zaczynamy budowe

życzę powodzenia i dużo czasu (czytaj kasy :) )

AR 2 DI 2
28-03-2011, 10:43
wiem ze potrzebna kasa mamy juz zero wyciagniege i zaczynamy sciany a kasy w ziemie poszlo sporo a nic nie widac

pablitoo
28-03-2011, 18:57
No to teraz ściany zrekompensują Ci wszystko :D - codziennie będzie więcej domu widać - aż po dach .

Powodzenia w budowie.

AR 2 DI 2
29-03-2011, 07:00
za pare dni wstwie pare zdjec z budowy bedzie widac postepy

AR 2 DI 2
29-03-2011, 07:22
mam swietna ekipe z okolic kielc jesli by ktos potrzebowal to ja polecam sto procent profesjonalizm

AR 2 DI 2
29-03-2011, 07:30
w profilu na dole masz album lub budowaa i tm wstawiasz

AR 2 DI 2
29-03-2011, 16:59
u nas za postawienie stanu surowego z przykryciem wyjdzie 50 tyś tak sie umówiłem z ekipa

AR 2 DI 2
29-03-2011, 17:27
mam pytanie do ciebie o ile podniosłes scianke kolankowa i o ile poszerzyłeś przednia lukarne bo mój budowlanie zaleca mi podniesienie scianki kolankowej na gotowo juz o 95 cm a lukarne poszezyc o 15cm z kazdej strony

michal1987
29-03-2011, 20:50
Witam:) Mam pytanie odnośnie elektryki w orionie II. Jak macie rozmieszczone oświetlenie w domu najbardziej interesuje mnie kuchnia, salon i łazienki. Widziałem że wiele osób ma obniżane sufity ,tzn obramowane po krawędziach lub obniżony sam środek sufitu, nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale swiatło bardzo fajnie się rozprasza.Tak ogólnie jeszcze jak wygląda cała elektryka gdzie macie przydatne gniazdka,wyjscia na alarm,ile punktów, itp? Naprawde bardzo zależy mi na zdjeciach:)
pozdrawiam sympatyków oriona :D
Michał

Marta&Marek-
30-03-2011, 08:52
czy ktos moze przypomniec jak zalacza sie zdjecia....chce pochwalic sie swoim domkiem:)

AR 2 DI 2
30-03-2011, 15:05
w profilu masz album lub budowe i kliknij tam w okienko i dodaj zdjecie jak jest za duze to trzeba zmniejszyc

pablitoo
30-03-2011, 16:53
mam swietna ekipe z okolic kielc jesli by ktos potrzebowal to ja polecam sto procent profesjonalizm


w profilu na dole masz album lub budowaa i tm wstawiasz


u nas za postawienie stanu surowego z przykryciem wyjdzie 50 tyś tak sie umówiłem z ekipa


mam pytanie do ciebie o ile podniosłes scianke kolankowa i o ile poszerzyłeś przednia lukarne bo mój budowlanie zaleca mi podniesienie scianki kolankowej na gotowo juz o 95 cm a lukarne poszezyc o 15cm z kazdej strony

Hmmm - do kogo piszesz ?? - z kim rozmawiasz

- trochę się pogubiłem ...

pablitoo
30-03-2011, 16:56
czy ktos moze przypomniec jak zalacza sie zdjecia....chce pochwalic sie swoim domkiem:)

Proszę :

Jak wklejać zdjęcia na forum ... (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?117333-JAK-WKLEI%C4%86-ZDJ%C4%98CIA)

Marta&Marek-
30-03-2011, 20:44
Dzieki Pablitoo:)
Zobaczymy co z tego wyjdzie:)
http://http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/96eb56f057d6c17.jpg
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/687cd43f05534e24.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecff02fcc4abf901.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/96eb56f057d6c179.html

To sa nasze posadzki anhydrytowe...o ile w ogole zdjecia sa :)))

pablitoo
30-03-2011, 21:07
Widać , widać - co prawda tylko linki - ale po otwarciu - widać :D

Najlepiej stwórz sobie galerię na fotosiku lub Picasie lub innym serwerze - i tam umieszczaj zdjęcia - a na forum wklej tylko link do Twojej galerii .
Potem jak będziesz dodawał zdjęcia tylko będziesz nas o tym informował - i podawał adres twojej galerii .

Posadzki - prima :D

Ps. Fajny kominek :D

Marta&Marek-
30-03-2011, 21:11
Dzieki Pablitoo....konto na fotosiku juz zalozylam wiec teraz bedzie latwiej dzielic sie z Wami postepami na budowie:)

pablitoo
30-03-2011, 21:19
Krótkie szkolenie na miejscu :D

Klikasz na link który podałaś - otwiera się strona ze zdjęciem - zaraz pod zdjęciem po lewej stronie u dołu masz maleńkimi literkami link do "pobierz kody" - klikasz nań - i wyświetlą się wszystkie kody - kod opisany "zdjęcie 500px na forum" - kopiujesz i ten link wklejasz do wiadomości - i we wiadomości na forum masz zdjęcie - pozwolę sobie jedno wkleić :

http://images47.fotosik.pl/768/ecff02fcc4abf901med.jpg

pablitoo
30-03-2011, 21:21
Dzieki Pablitoo....konto na fotosiku juz zalozylam wiec teraz bedzie latwiej dzielic sie z Wami postepami na budowie:)

Opssss - no tak - Marta - czyli powinienem pisać "dodawała" :D

PS.
Zawsze mnie to zastanawiało - większość forumowiczów Oriona - to kobiety ... - ciekawe dlaczego mężczyźni są mniejszością ...

- pracują ... ?

:D

PS2. Jestem zdecydowanym zwolennikiem Picasy :wiggle:

Marta&Marek-
30-03-2011, 21:45
Sprawdzilam, dziala:):) No coz....bo kobiety lubia sie chwalic i byc chwalone....a mezczyzni lubia wykazac sie wiedza...a ze moj maz nie posiada zbyt fachowej to....ja sie chwale:):)

P.S. Kominek panoramiczny z nawiewami na wszystkie pomieszczenia:)

pablitoo
30-03-2011, 21:49
Masz czym się chwalić ... - bez dwóch zdań :D

Marta&Marek-
30-03-2011, 21:59
Dziekuje:) Z zewnatrz natomiast nasz orionek bedzie plagiatem Twojego....bez dwoch zdan:)

pablitoo
30-03-2011, 22:03
Cieszę się :D - to nie plagiat - to projekt .

PS.
Naszemu już 4 rok się zaczyna - i nadal go wykańczam :D

AR 2 DI 2
31-03-2011, 07:13
O scianke kolankowa i lukarne pytałem ciebie pablitoo a reszte to nie ja pisalem prawdopodobnie moja siostra sie bawila tez sie pogubiłem pytam dlatego ze swietnie wyglada twoj dom z zewnatrz widziałem juz pare domów i niektóre oriony wyglądają koszmarnie a twoj jest idealny chodzi mi przewaznie o lukarne bo ze scianka kolankowa nie powinno byc kłopotu

pablitoo
31-03-2011, 07:54
Witaj - u nas z tego co pamiętam to po pustaku na stronę - niewiele - ale we wnętrzu różnica zasadnicza :D

Marta&Marek-
31-03-2011, 19:40
Pokój multimedialny:wiggle:


http://images40.fotosik.pl/751/036d86d3b5e9f674med.jpg (http://www.fotosik.pl)

AR 2 DI 2
01-04-2011, 17:52
dzieki pablitoo

joanna3030
04-04-2011, 15:04
witam mam pytanko ile odczekujecie z fundamentami ?? zanim bedziecie ciągnąc mury?

Marta&Marek-
04-04-2011, 18:53
witam mam pytanko ile odczekujecie z fundamentami ?? zanim bedziecie ciągnąc mury?
my rok

Kasiatomek
04-04-2011, 19:19
Po wylaniu law powinno sie odczekac pare dni w zaleznosci od pogody.Pełną twardość osiąga po ok.28 dniach a po fundamentach nie musisz czekac tylko jechac dalej :rolleyes:

joanna3030
05-04-2011, 12:14
kasiatomek dzieki a pamietasz moze ile piachu wam poszło do zasypania fundamentów środka?

Kasiatomek
05-04-2011, 17:11
kasiatomek dzieki a pamietasz moze ile piachu wam poszło do zasypania fundamentów środka?


Mnostwo ;) My mamy podpiwniczony dom i piach mamy tylko pod garazem

ziajus
05-04-2011, 21:25
Mnostwo ;) My mamy podpiwniczony dom i piach mamy tylko pod garazem

Jaki koszt stanu zero Wam wyszedł jeśli można wiedzieć?????????

Kasiatomek
05-04-2011, 22:56
Tak ale te kalkulacje są z początku 2009 roku poza tym bez piwnicy ale u Was to prawie 2x więcej wyszło niż zakładałem:( Mam nadzieję że innym tak duzo nie wyszło:)
Ziajus od ostatniego czasu kiedy pytales mnie o koszta to nic sie nie zmienilo???????????

anula25
07-04-2011, 16:20
Witaj - u nas z tego co pamiętam to po pustaku na stronę - niewiele - ale we wnętrzu różnica zasadnicza :D

Witam,
przepraszam, że się wtrącę ale czytałam Pablitoo, że u Ciebie murłata spoczywa na 4 rzędach maxa? W projekcie jest jeden pustak + wieniec.

pablitoo
08-04-2011, 19:45
Witam,
przepraszam, że się wtrącę ale czytałam Pablitoo, że u Ciebie murłata spoczywa na 4 rzędach maxa? W projekcie jest jeden pustak + wieniec.

Oczywiście - nie doczytałem w poście R2D2 - moja odpowiedź dotyczyła szerokości lukarny - oczywiście wysokość ściany kolankowej mam taką jak piszesz .

Jestem pełen podziwu za czujność i konkrety :yes:

anula25
08-04-2011, 20:43
Oczywiście - nie doczytałem w poście R2D2 - moja odpowiedź dotyczyła szerokości lukarny - oczywiście wysokość ściany kolankowej mam taką jak piszesz .

Jestem pełen podziwu za czujność i konkrety :yes:

Dzięki :-) Jestem teraz na bieżąco jeżeli chodzi o ściankę kolankową, bo w projekcie mam podniesioną o 2 pustaki i nie wiem czy nie za dużo. Boję się wyglądu domu z zewnątrz po zrobieniu dachu, żeby krokwi nie zrobić za krótkich.

balcerek
08-04-2011, 20:59
Witam wszystkich

Dawno mnie nie było, ponieważ ciagle czekaliśmy na WZ i dzis przyszły po ponad 7 miesiącach (BIP głosi max 2 miesiące). Wszystko niby okej ale nie obyło się od mnóstwa błędów urzędniczych i nerwów. Maskara ale rzesza naszych urzędników nic nie robi, żeby nam szarym ludziom było łatwiej.
Plus taki, że Orion III zamówiony i adaptacja się robi poprostu rewelacja.


Ps. Pewny urząd gminy lub "wspaniałych" urzedników w wielkopolsce wpisuję na czarną listę :bash:

anula25
09-04-2011, 20:41
Witam,
napiszcie proszę jakim systemem robiliście w Orionie filary? Budowlaniec proponuje nam zrobienie szalunków i zalanie betonem, a ja zastanawiam się czy nie wymurować cegłą?

Renata0303
10-04-2011, 12:04
anula25 w naszym orionie są z cegły

gosia099
10-04-2011, 12:35
Witam,
napiszcie proszę jakim systemem robiliście w Orionie filary? Budowlaniec proponuje nam zrobienie szalunków i zalanie betonem, a ja zastanawiam się czy nie wymurować cegłą?

Witam!
My mieliśmy zalewane betonem!
Pozdrawiam:)

anula25
10-04-2011, 12:45
Dziękuję za odpowiedzi :-) Czyli nie ma znaczenia jaką wybiorę metodę i jedno i drugie jest OK.
Gosia099 i Renata0303 możecie zrobić zdjęcia filarów z bliska?

Renata0303
10-04-2011, 14:30
https://lh4.googleusercontent.com/_N-z6v66wF1Q/TaGtqFBq8zI/AAAAAAAAAHc/MCWFr_6Pm20/s512/m.JPG nie wiem czy będzie coś widać:( nie umiem zamieszczać zdjęć

Renata0303
10-04-2011, 14:31
hi hi chyba się udało

Renata0303
10-04-2011, 14:37
https://lh6.googleusercontent.com/_N-z6v66wF1Q/TaGyAYu32jI/AAAAAAAAAIQ/RToT88MYmJQ/s640/P1050055.JPG a tak wygląda na razie orionek w całości

pablitoo
10-04-2011, 17:29
Dziękuję za odpowiedzi :-) Czyli nie ma znaczenia jaką wybiorę metodę i jedno i drugie jest OK.
Gosia099 i Renata0303 możecie zrobić zdjęcia filarów z bliska?

Tak - pod warunkiem jak wylewane z betonu będą miały finalny kształt - bo jeśli filary zostaną wylane z betonu jako prostopadłościany - to potem żeby otrzymały finalny kształt trzeba będzie je okleić styropianem - i ponieść dodatkowe koszty ...

pablitoo
10-04-2011, 17:31
hi hi chyba się udało


(...) a tak wygląda na razie orionek w całości

Udało się.

Orionek wygląda pięknie :D

Anetka i Konrad
10-04-2011, 19:16
My Paweł mieliśmy wymurowane z cegły z nadanym kształtem a i tak trzeba było styropianem oblepić, różnica taka że mniej roboty mają ci co elewacje klecą i mniejsza grubość styropianu wychodzi. A apropos murowania z cegły to i tak środek się betonem zalewa :)

pablitoo
10-04-2011, 20:00
My Paweł mieliśmy wymurowane z cegły z nadanym kształtem a i tak trzeba było styropianem oblepić, różnica taka że mniej roboty mają ci co elewacje klecą i mniejsza grubość styropianu wychodzi. A apropos murowania z cegły to i tak środek się betonem zalewa :)

Masz rację - tylko jak wymurujesz z cegły razem z obramówkami i cokołami w górnej części kolumn i łukami pomiędzy kolumnami to potem obłożyć to 2cm styro to bajka i żaden koszt , natomiast jak wymuruje się tylko prostopadłościany i na tym wyleje płytę balkonu - to potem koszty doprowadzenia do finalnego kształtu za pomocą styropianu - łuki , cokoły , bonia , kształt kolumn - wiem - bo mi tak właśnie wykonawcy zrobili i poszli na łatwiznę mówiąc " potem się styropianem obłoży i kształt będzie" - niemało kosztuje - oj niemało ...
No - ale ja to robiłem już kilka lat temu ... - może ceny teraz się zmieniły ...

:yes:

gosia099
11-04-2011, 09:55
"Anula25"
Bardzo chętnie tylko jest mały problem, że niewiem jak dodać na forum zdjęcia:) takze może będzie lepiej jak podasz mi swojego emaila to ci wyśle!:) pozdrawiam

zdenka
12-04-2011, 11:15
Witam
Tak sobie czytam Wasze posty i oglądam załączone zdjęcia i... wzdycham... i zazdraszczam :) - ale tak pozytywnie.
My łaskawie czekamy na rozłożenie rur, potem podsypywanie piaskiem etc. słowem - czekamy, aż zacznie się coś dziać ;/
Póki co "tujki" rosną... ale nie mogę się doczekać, aż domek też będzie rósł :/
Pozdrawiam wszystkich "starych" i "nowych" orionowiczów, miłego dnia :)

pablitoo
12-04-2011, 17:23
"Anula25"
Bardzo chętnie tylko jest mały problem, że niewiem jak dodać na forum zdjęcia:) takze może będzie lepiej jak podasz mi swojego emaila to ci wyśle!:) pozdrawiam

Nie ma letko - nie ma ! - nie ma prywaty i przesyłania zdjęć na priv - wszyscy chcemy je zobaczyć :lol:

Proszę się zapoznać z poniższym turtorialem :
- jak wklejać zdjęcia na forum (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?117333-JAK-WKLEI%C4%86-ZDJ%C4%98CIA)

i oczywiście zamieścić tutaj zdjęcia .

:rolleyes:

pablitoo
12-04-2011, 17:25
Witam
Tak sobie czytam Wasze posty i oglądam załączone zdjęcia i... wzdycham... i zazdraszczam :) - ale tak pozytywnie.(...)

Trochę powzdychać jest bardzo wskazane - dla zdrowia :D

Już za niedługo będziesz się przechadzać po pokojach Waszego Orionka i aranżowaź wnętrza ... - szybciej niż myślisz .

ziajus
12-04-2011, 17:56
Drodzy Orionowicze mam pierwszą wycenę i bardzo proszę o komentarze co sądzicie o tych cenach. Zaraz jadę do drugiej ekipy po wycenę. Pewnie potrwa to kilka dni i wtedy znowu napiszę jak wycenili mój stan ZERO.

STAN ZERO (CENA ROBOCIZNY) Wycena nr 1

1. Ławy fundamentowe: 6,000;-
2.Posadzka w piwnicy: 1,000;-
3.mury w piwnicy;- 11,000
4.strop nad piwnicą;- 10,000

RAZEM ;------------>>>28,000 zł

gosia099
12-04-2011, 19:29
Pablitoo zmotywowałeś mnie:)
Poniżej przedstawiam wam mojego orionka na stan dzisiejszy!

http://i2.fmix.pl/fmi266/7ace168a002273234da497ad/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2545323/sdc10400?privateKey=6eacad7a9d958560db4ce8c8a21f41 1e)
http://i1.fmix.pl/fmi2268/d74faa230003126f4da4970f/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2545314/sdc10397?privateKey=700572a93eb50c59dcd6824cd8e298 69)
http://i3.fmix.pl/fmi426/fb5e3cf90018a2184da5401e/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2545771/sdc10272?privateKey=1a42b4aba90e439ce59595fe78426f 86)
http://i1.fmix.pl/fmi1802/3624a18d0001a67a4da54073/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2545772/sdc10273?privateKey=59952f35c784f4a7e42a7e1fe2dfbe f9)
http://i1.fmix.pl/fmi1556/68bf9c010001efd74da49759/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2545320/sdc10398?privateKey=084c362e28f2c797f54665ea255466 27)
http://i3.fmix.pl/fmi18/f523b421001e2cd04da4985b/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2545333/sdc10404?privateKey=ea18933a7d7593dcbe228c38ef53ca b1)
http://i1.fmix.pl/fmi1888/f960a1320011e3804da49806/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2545328/sdc10403?privateKey=bdeffd70944a22af7de35d9c5debf0 b4)
"Anula25" poniżej filary w przybliżeniu:)
http://i3.fmix.pl/fmi2873/f4d7b53a000e282d4da53fcb/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2545770/p1090553?privateKey=ebe2a0fa26463d94d02e417e51c9ae 86)

Beata O
13-04-2011, 09:59
Ja też spróbowałam ale nie wiem czy się uda:)

Beata O
13-04-2011, 10:02
udało się :) A więc to są nasze początki (ławy w piwnicy)

justa*
13-04-2011, 12:10
Drodzy Orionowicze mam pierwszą wycenę i bardzo proszę o komentarze co sądzicie o tych cenach. Zaraz jadę do drugiej ekipy po wycenę. Pewnie potrwa to kilka dni i wtedy znowu napiszę jak wycenili mój stan ZERO.

STAN ZERO (CENA ROBOCIZNY) Wycena nr 1

1. Ławy fundamentowe: 6,000;-
2.Posadzka w piwnicy: 1,000;-
3.mury w piwnicy;- 11,000
4.strop nad piwnicą;- 10,000

RAZEM ;------------>>>28,000 zł

Jak dla mnie ceny kosmiczne, ale ja stawiałam dom 3 lata temu i pamiętam , że wtedy za całość +więźba zapłaciłam mniej. Oczywiście ceny zależą też od rejonu.

Dawno tu nie zaglądałam, ale mamy nowego chętnego do zamieszkania w orionie, i jak to na początku bywa, poświęcam mu cały swój czas :)
Dom już prawie gotowy do zamieszkania. Dużo tego nie zostało, więc chcemy zakończyć wszystkie prace do końca czerwca i nareszcie się wprowadzamy :)
Muszę jeszcze zgromadzić komplet dokumentów niezbędnych do odbioru budynku, mam nadzieję, że to już gładko pójdzie.

Pozdrawiam Wszystkich budujących i mieszkających szczęściarzy :)

ziajus
13-04-2011, 12:59
Rejon wydaje się jednym z najbiedniejszych podobno bo to Warmińsko-Mazurskie. Te ceny również wydają mis ię z kosmosu ale zobaczymy co powiedzą iini wykonawcy bo jeszcze przynajmniej dwóch ma zrobić taką wycenę. Ten był pierwszy i mało nie padłem jak zobaczyłem te kwoty ale nie mam zbytniego rozeznania także pytam i czekam na więcej opinii. Być może że teraz są takie ceny. Czekam na komentarze. PISZCIE PROSZĘ...


Jak dla mnie ceny kosmiczne, ale ja stawiałam dom 3 lata temu i pamiętam , że wtedy za całość +więźba zapłaciłam mniej. Oczywiście ceny zależą też od rejonu.

Dawno tu nie zaglądałam, ale mamy nowego chętnego do zamieszkania w orionie, i jak to na początku bywa, poświęcam mu cały swój czas :)
Dom już prawie gotowy do zamieszkania. Dużo tego nie zostało, więc chcemy zakończyć wszystkie prace do końca czerwca i nareszcie się wprowadzamy :)
Muszę jeszcze zgromadzić komplet dokumentów niezbędnych do odbioru budynku, mam nadzieję, że to już gładko pójdzie.

Pozdrawiam Wszystkich budujących i mieszkających szczęściarzy :)

Beata O
13-04-2011, 13:09
Ja też uważam że trochę dużo.Nam murarz za ściany ze stropem wycenił na 10,000 a za dach mamy wycenę łączne z kładzeniem dachówki 15,000

zdenka
13-04-2011, 13:16
Pablitto, dzięki
Na dobre słowo z Twojej strony zawsze można liczyć :)
Mam nadzieję, że niebawem zacznie się coś dziać, bo materiał już od od zeszłej wiosny czeka. Ehhh ;/

AR 2 DI 2
13-04-2011, 17:35
jak mówiłem wstawiłem pare fotek w moim profilu z budowy orionka za pare dni wstawie juz ze stropem i słupami

Beata O
13-04-2011, 19:04
Super! chciałabym żeby u nas już tak było.:)

anula25
13-04-2011, 20:43
Gosia099 i Renata0303 dziękuję za zdjęcia - pięknie prezentują się Wasze Oriony!!!
Gosia099 jaki masz kolor okien, dużo wydłużaliście krokwie po podniesieniu ścianki kolankowej?

Nad filarami jeszcze się zastanawiamy, dzięki wszystkim za wypowiedzi :-)

ziajus
13-04-2011, 21:01
drodzy orionowicze mam pierwszą wycenę i bardzo proszę o komentarze co sądzicie o tych cenach. Zaraz jadę do drugiej ekipy po wycenę. Pewnie potrwa to kilka dni i wtedy znowu napiszę jak wycenili mój stan zero.

Stan zero (cena robocizny) wycena nr 1

1. ławy fundamentowe: 6,000;-
2.posadzka w piwnicy: 1,000;-
3.mury w piwnicy;- 11,000
4.strop nad piwnicą;- 10,000

razem ;------------>>>28,000 zł

ktoś jeszcze buduje lub niedawno budował kto może się w tym temacie wypowiedzieć?? Ja ze swojej strony na bieżąco będę informował z placu boju o postępach w budowie cenach materiałach oraz przedstawię to na zdjęciach.

gosia099
14-04-2011, 08:36
Gosia099 jaki masz kolor okien, dużo wydłużaliście krokwie po podniesieniu ścianki kolankowej?
okna w kolorze ZŁOTY DĄB:) ze złotymi szprosami

Jeśli chodzi o krokwie to ci nieodpowiem bo szczerze mówiąc to niewiem pozostawiliśmy tę kwestię w rękach cieśli :)

balcerek
14-04-2011, 17:49
Witam

Mam do bardziej doswiadczonych budowniczych pytanie: na jakim etapie wybieraliście materiał z jakiego budować orionka, czy na etapie adaptacji czy na etapie budowy tzn murarz sobie wybrał materiał z jakiego chce budować. Proszę o odpowiedź, ponieważ moja pani architekt od adaptacji twierdzi, że ta kwestia należy do murarza i nic jej do tego?

Pozdrawiam
Arek

balcerek
14-04-2011, 17:55
ktoś jeszcze buduje lub niedawno budował kto może się w tym temacie wypowiedzieć?? Ja ze swojej strony na bieżąco będę informował z placu boju o postępach w budowie cenach materiałach oraz przedstawię to na zdjęciach.

Ziajus odpowiem niedługo na Twoje pytanie, ponieważ też czekam na wyceny z kilku firm

Pozdrawiam

AR 2 DI 2
14-04-2011, 19:35
Witam

Mam do bardziej doswiadczonych budowniczych pytanie: na jakim etapie wybieraliście materiał z jakiego budować orionka, czy na etapie adaptacji czy na etapie budowy tzn murarz sobie wybrał materiał z jakiego chce budować. Proszę o odpowiedź, ponieważ moja pani architekt od adaptacji twierdzi, że ta kwestia należy do murarza i nic jej do tego?

Pozdrawiam
Arek

witam pozwolisz ze się wtrącę nie bardzo rozumiem co do tego ma murarz z czego chcesz postawić dom u mnie nie było czegoś takiego ja kupiłem materiał place i ekipa muruje nie wiem jakie są ekipy skąd pochodzisz że one akceptują z czego będą murować tyle ode mnie POWODZENIA

balcerek
14-04-2011, 20:03
Chodziło mi o to na jakim etapie mam wybrać materiał do budowy domu- na etapie adaptacji (architekt wszystko przelicza) czy moge później ( murarz sobie przelicza) bo w projekcie jest beton komórkowy a ja bym chciał na przykła porotherm.

Pozdrawiam
Arek

asia i pawel m.
14-04-2011, 21:21
Witam,
Materiału do budowy nie trzeba wybierać na etapie adaptacji. My jaszcze do grudnia byliśmy zdecydowani na ytonga. Potem na porotherm a dopiro kilka tygodni temy postanowiliśmy zapłacić trochę więcej i budujemy z keramzytu. Szczerze mówiąc nasz architekt niewiele miał wspólnego z naszą decyzją. Faktem jest że każda ekipa sugeruje z czego wolałaby budować ale decyzja jest twoja. Szukaj ekipy która ma doświadczenie w budowaniu z porothermu.
My zatrudniliśmy firmę która mimo tego że grubość naszych ścian uległa zmianie (zmieniła się oś ścian),oni sobie to przeliczą bez pomocy architekta.
To tyle z naszych doświadczeń.
Pozdrawiam

balcerek
14-04-2011, 21:29
Witam,
Materiału do budowy nie trzeba wybierać na etapie adaptacji. My jaszcze do grudnia byliśmy zdecydowani na ytonga. Potem na porotherm a dopiro kilka tygodni temy postanowiliśmy zapłacić trochę więcej i budujemy z keramzytu. Szczerze mówiąc nasz architekt niewiele miał wspólnego z naszą decyzją. Faktem jest że każda ekipa sugeruje z czego wolałaby budować ale decyzja jest twoja. Szukaj ekipy która ma doświadczenie w budowaniu z porothermu.
My zatrudniliśmy firmę która mimo tego że grubość naszych ścian uległa zmianie (zmieniła się oś ścian),oni sobie to przeliczą bez pomocy architekta.
To tyle z naszych doświadczeń.
Pozdrawiam

Witam

O taką odpowiedź mi chodził wielkie dzięki:) znowu jestem troche mądrzejszy :wiggle:

pozdrawiam
Arek

ziajus
14-04-2011, 21:35
Ziajus odpowiem niedługo na Twoje pytanie, ponieważ też czekam na wyceny z kilku firm

Pozdrawiam

Czekam w takim razie bo wielu chętnych nie ma a każdy budował. Trudno poczekamy zobaczymy i się wymienimy. we wtorek nastepny ma wycenić moj stan zero...

ziajus
14-04-2011, 21:39
A czy ktoś z Was NIE PODNOSIŁ ścianki kolankowej? Ciekawi mnie jak to wygląda w środku i czy aż tak źle jak czytałem. Może ma ktoś choć jedno zdjęcie????

Asia & Zbyszek
14-04-2011, 22:38
:) Witam
My zdecydowalismy sie nie podnosic scianki kolankowej, narazie mozemy to sobie tylko wyobrazic bo budowe zaczynamy za 2 tygodnie:-)
pozdrawiam

Asia & Zbyszek
14-04-2011, 22:40
Rejon wydaje się jednym z najbiedniejszych podobno bo to Warmińsko-Mazurskie. Te ceny również wydają mis ię z kosmosu ale zobaczymy co powiedzą iini wykonawcy bo jeszcze przynajmniej dwóch ma zrobić taką wycenę. Ten był pierwszy i mało nie padłem jak zobaczyłem te kwoty ale nie mam zbytniego rozeznania także pytam i czekam na więcej opinii. Być może że teraz są takie ceny. Czekam na komentarze. PISZCIE PROSZĘ...

Z ktorej okolicy Warmii i Mazur jestes?

ziajus
15-04-2011, 07:56
Z samego centrum:)) >>>OLSZTYN<<<
Z ktorej okolicy Warmii i Mazur jestes?

ziajus
15-04-2011, 09:12
Z ktorej okolicy Warmii i Mazur jestes?

A będziemy sąsiadami???:)

Jeżeli znacie dobrą ekipę na razie do stanu zero (oczywiście w rozsądnych cenach) i możecie polecić to będę wdzięczny.

anula25
15-04-2011, 20:43
okna w kolorze ZŁOTY DĄB:) ze złotymi szprosami

Jeśli chodzi o krokwie to ci nieodpowiem bo szczerze mówiąc to niewiem pozostawiliśmy tę kwestię w rękach cieśli :)

Tak podejrzewałam, ładnie się prezentują :-) a o ile podnieśliście ściankę kolankową?

gosia099
15-04-2011, 21:27
Tak podejrzewałam, ładnie się prezentują :-) a o ile podnieśliście ściankę kolankową?

O 60 cm

anula25
16-04-2011, 19:08
O 60 cm

Nigdy bym nie powiedziała, na tyle nie wygląda :-) My w projekcie podnieśliśmy o 50cm ale cały czas się zastanawiam.

Ester
18-04-2011, 13:14
Witam, a nasz domek na dzień dzisiejszy wygląda właśnie tak :)

ziajus
18-04-2011, 17:44
Dostaliśmy PnB Nareszcie!! Mega szybko.Czas oczekiwania 18 dni: z weekendami czyli 10 roboczych)))))))))))))))

casaneta
18-04-2011, 19:33
Witajcie, mam do Was pytanie z innej "beczki" (nie dotyczy bezpośrednio Oriona). Otóż poszukuję betonowe szambo i mam ogromny mętlik w głowie. Ceny bardzo różne, opinie niektórych firm bardzo negatywne ( z różnych regionów Polski). Czy kupowaliście może szamba i możecie polecić swoją firmę/szambo (region Polki nie będzie ogrywać znaczenia, jeżeli cena będzie ok. :). Bede wdzieczna za info od Was. Dzięki.
pozdr.

pablitoo
19-04-2011, 13:13
Casaneta -> ja kupowałem TUTAJ (http://probud.pl/)

Polecam - szybka i terminowa usługa / i cena nie mająca sobie równych / - przywóz na miejsce zbiornika i jego osadzenie - nie miałem i nie mam do dzisiaj żadnych zastrzeżeń .
U nas zbiornik 12m3 betonowy ofkors.

Ale było to 4 lata temu - jak jest teraz - nie wiem ...

pablitoo
19-04-2011, 13:15
Dostaliśmy PnB Nareszcie!! Mega szybko.Czas oczekiwania 18 dni: z weekendami czyli 10 roboczych)))))))))))))))

No to gratulacje - po prostu błyskawicznie - pamiętam - my czekaliśmy na PnB trochę dłużej - niewiele ponad rok :D

Takoż - najwyższy czas zaczynać budowę !

balcerek
19-04-2011, 16:20
Czekam w takim razie bo wielu chętnych nie ma a każdy budował. Trudno poczekamy zobaczymy i się wymienimy. we wtorek nastepny ma wycenić moj stan zero...

Witam

U nas pierwsza wycena to 162000 netto stan surowy otwarty z materiałami, jak uważacie dużo to czy okej ???
Czekamy jeszcze na inne wyceny, jak będa to napiszę.

Pozdrawiam
Arek

Beata O
19-04-2011, 19:30
Witam

U nas pierwsza wycena to 162000 netto stan surowy otwarty z materiałami, jak uważacie dużo to czy okej ???
Czekamy jeszcze na inne wyceny, jak będa to napiszę.

Pozdrawiam
Arek

Chyba materiały lepiej samemu kupować,zawsze można dostać jakiś upust.My budujemy Orionka III i osobno dwustanowiskowy garaż no i wyszło nam za materiały 85000 (z oknami dachowymi) do tego doliczyć trzeba jeszcze beton.

ziajus
19-04-2011, 19:57
No to gratulacje - po prostu błyskawicznie - pamiętam - my czekaliśmy na PnB trochę dłużej - niewiele ponad rok :D

Takoż - najwyższy czas zaczynać budowę !

Dzięki :)) Zaczynamy niebawem jak tylko wybierzemy ekipę.:wave:

Dzisiaj dostałem drugą wycenę i niewiele różni się od tej pierwszej :(( Zaczynam mieć wątpliwości na tym etapie czy piwnica to była dobra decyzja...Praktycznie nie wyjdziemy poza poziom gruntu a 50tyś juz nie będzie! Piwnicę pewnie docenimy na etapie użytkowania (post Pablitoo) ale to bardzo kosztowna inwestycja trzeba przyznać. Dwa razy mniej kosztowało by bez niej ale swoich decyzji nie można żałować podobno:) Najważniejsze jest to że można ruszać z miejsca a wszystkie wątpliwości rozwieje widok pierwszych fachowców:))

AR 2 DI 2
20-04-2011, 06:05
mam pytanie czy ktoś tynkował gipsem budowlany wnętrze domu nie wiem co jest lepsze tynk cementowo wapienny czy ten gips są różne opinie

pablitoo
20-04-2011, 07:39
(...) Piwnicę pewnie docenimy na etapie użytkowania (post Pablitoo) ale to bardzo kosztowna inwestycja trzeba przyznać. Dwa razy mniej kosztowało by bez niej ale swoich decyzji nie można żałować podobno:)(...)

Wspomnisz ten post za kilka lat - jak już wybudujesz dom i zamieszkasz w nim z rodziną - wspomnisz - bo jak nie wspomnisz - to ja Ci przypomnę ...

:yes:

pablitoo
20-04-2011, 07:40
mam pytanie czy ktoś tynkował gipsem budowlany wnętrze domu nie wiem co jest lepsze tynk cementowo wapienny czy ten gips są różne opinie

Tynkiem gipsowym - tak , gipsem budowlanym - nie .

Kasiatomek
20-04-2011, 19:47
Pablitoo
Jak twoja skarpa sie trzyma po zimie agrowłoknina sie trzyma dobrze? My dzisiaj nasza skarpe tez otulilismy agrowoknina do polowy bo nie myslalem ze az tyle pojdzie tej wlokniny ;) A mocowalem ja na dlugie kolki do styropianu :).Teraz tylko jakies krzaki.A ty jakie krzaki masz na skarpie?

pablitoo
20-04-2011, 19:51
Trzyma się już drugi rok znakomicie.
Jakie roślinki na skarpie ? - to już raczej do mojej żony - ale z tego co pamiętam to przede wszystkim jałowce różniste płożące , irgi ...

Ps.
Dzisiaj zakończyłem wiosenne prace trawnikowo/ogrodowe :D - trawnik skoszony , zwertykulowany , nawieziony , roślinki i drzewka okopane nawozem, opryskane, podlane , kwiaty posadzone , krzewy dosadzone etc ...

Teraz tylko siadać w ogrodzie i słuchać jak trawa rośnie :cool:

Iguasu
21-04-2011, 15:01
Ja nie podniosłem i się z tego cieszę. Dom nie stracił proporcji. Jeżeli chodzi o skosy to jest wystarczająco miejsca i nie narzekam.

asia i pawel m.
21-04-2011, 21:51
Witaj,
ja ze względu na swoją pracę (cały tydzień poza domem, miastem, województwem) również szukałem ekipy na stan surowy otwarty z materiałami.
Budujemy Oriona II z keramzytu 24cm i wyceny materiałów opiewały na ok. 110 tys brutto. (ludzie poprawcie mnie jeśli się mylę, zwłaszcza Ty Beata O. bo piszesz o 85 tys.).
U nas ceny robocizny wachały się od 39 tys. do 85 tys. Wybraliśmy firmę która postawi sso za 70 tys. czyli robocizna plus materiały 182 tys netto. Może to wydawać się dużo ale ta firma wydawała nam się najbardziej rzetelna i polecana przez wielu inwestorów. dodatkowo w tej cenie wytargowaliśmy rozłożenie kanalizacji pod domem i pracę geodety.
Powodzenia w wyborze ekipy bo to naprawdę ważna sprawa.
pozdrawiam

Witam

U nas pierwsza wycena to 162000 netto stan surowy otwarty z materiałami, jak uważacie dużo to czy okej ???
Czekamy jeszcze na inne wyceny, jak będa to napiszę.

Pozdrawiam
Arek

bikkers
22-04-2011, 08:59
Witam wszystkich Orionowiczów po długiej przerwie. Wkońcu zebrałem się do postawienia murów i mam do was pytanie: jak robiliście łuki nad schodami i tarasem. Buduję systemem gospodarczym i strop powolutku robię sam. Jeden na piwnicy już zrobiłem, ale z tym jest trochę więcej roboty. Niewiem czy bawić się w deskowanie i zalać łuki odrazu ze stropem (dla mnie to dużo kombinowania i pracy), czy zalać płytę balkonu prosto a dopiero później formować łuki ze steropianu albo jeszcze inną technologią. Na waszych zdjęciach widziałem, że niektórzy robią łuki z betonu a inni leją balkon prosto a dopiero później robią łuki. Tylko jak???? HEEELLP!!!!! :)

Co do cen to pisane przez was to dla mnie kosmos. W chwili obecnej wszystkie koszty które poniosłem to 70000 ale to dosłownie wszystko (razem z rękawiczkami, taczkami i innymi ziemiami do wyrównania podwórka) planuje zmieścić się z SSO w 100000 (a nawet mniej). Było by o prawie 30000 mniej gdyby nie piwnica. No ale jak napisał Pablito może nie będę żałował tej decyzji, a jak znowu przyjdzie powódź to będę miał gdzie rybki chodować ;)
Pozdrawiam wszystkich gorąco i czekam na odpowiedzi.

bikkers
22-04-2011, 10:18
Oczywiście też się pochwalę moimi osiągnięciami :)
http://images47.fotosik.pl/820/13acb6bc00df29a1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=13acb6bc00df29a1) http://images39.fotosik.pl/813/f29653639470ef3cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f29653639470ef3c) http://images38.fotosik.pl/799/3f8c0b47444b5c60m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3f8c0b47444b5c60)

WiolaKis
22-04-2011, 20:23
mam pytanie czy ktoś tynkował gipsem budowlany wnętrze domu nie wiem co jest lepsze tynk cementowo wapienny czy ten gips są różne opinie

Po wielu negatywnych opiniach co do tynku gipsowego (każdy oczywiście miał tynki tradycyjne) i paru pozytywnych od osób posiadających gips na ścianach wykonaliśmy tynki gipsowe "knauf-em mp 75 L". Z tego co można poczytać jest to chyba najlepszy materiał na ściany.
Dodam że producent zaleca jednorazowe szpachlowanie więc można było wywnioskować że nie będzie to idealnie gładkie - ale struktura wyszła dużo lepiej niż tradycyjne tynki wykończone "mulikiem" - na upartego można od razu malować.

cena w naszym rejonie to ok 20zl za m2 więc koszt podobny do tradycyjnego.
niestety więcej nie jestem wstanie powiedzieć bo tynkarze w środę skończyli i wszystko jest jeszcze mokre.

jak wyschnie to zrobię więcej fotek

Asia & Zbyszek
22-04-2011, 21:36
A będziemy sąsiadami???:)

Jeżeli znacie dobrą ekipę na razie do stanu zero (oczywiście w rozsądnych cenach) i możecie polecić to będę wdzięczny.

Witam:-)
W sumie to my jestesmy z Mikolajek, wiec raczej to za daleko na sasiadow:wiggle:

My juz wkrotce zaczynamy budowe, ekipe znalezlismy za 34 tys - to rozsadna cena. Poprzednia firma wycenila prace na 50 tys.
pozdrawiam

Drake
22-04-2011, 21:52
Co do cen to pisane przez was to dla mnie kosmos. W chwili obecnej wszystkie koszty które poniosłem to 70000 ale to dosłownie wszystko (razem z rękawiczkami, taczkami i innymi ziemiami do wyrównania podwórka) planuje zmieścić się z SSO w 100000 (a nawet mniej). Było by o prawie 30000 mniej gdyby nie piwnica. No ale jak napisał Pablito może nie będę żałował tej decyzji, a jak znowu przyjdzie powódź to będę miał gdzie rybki chodować ;)
Pozdrawiam wszystkich gorąco i czekam na odpowiedzi.

Tak z ciekawości zapytam: co Ci jeszcze zostało do wykonania za te 30000zł?

bikkers
23-04-2011, 08:48
Około 5 tys. za drugą kondygnację 4 - 5 tys. za strop pod dachem (planuję zrobić tzw. trumnę) około 20 tys. za dach. Większość materiałów mam już kupionych. Z cen robocizny opłacam dwóch murarzy którzy robią mi ściany i nic więcej ich nie obchodzi. Do dachu mam znajomego z ekipą który ułoży więźbę i blachę. Więźbę i maxa na prawie cały dom kupowałem już dwa lata temu.
Fundamenty, strop nad piwnicą zrobiłem sam. Drugi strop robię teraz, z trzecim też planuję dać sobie radę.

bikkers
23-04-2011, 10:32
Wesółych Świąt :)

AR 2 DI 2
23-04-2011, 16:07
Po wielu negatywnych opiniach co do tynku gipsowego (każdy oczywiście miał tynki tradycyjne) i paru pozytywnych od osób posiadających gips na ścianach wykonaliśmy tynki gipsowe "knauf-em mp 75 L". Z tego co można poczytać jest to chyba najlepszy materiał na ściany.
Dodam że producent zaleca jednorazowe szpachlowanie więc można było wywnioskować że nie będzie to idealnie gładkie - ale struktura wyszła dużo lepiej niż tradycyjne tynki wykończone "mulikiem" - na upartego można od razu malować.

cena w naszym rejonie to ok 20zl za m2 więc koszt podobny do tradycyjnego.
niestety więcej nie jestem wstanie powiedzieć bo tynkarze w środę skończyli i wszystko jest jeszcze mokre.

jak wyschnie to zrobię więcej fotek

dzięki za odpowiedz muszę się zastanowić co będzie lepsze do mojego oriona

ziajus
23-04-2011, 22:11
Witam:-)
W sumie to my jestesmy z Mikolajek, wiec raczej to za daleko na sasiadow:wiggle:

My juz wkrotce zaczynamy budowe, ekipe znalezlismy za 34 tys - to rozsadna cena. Poprzednia firma wycenila prace na 50 tys.
pozdrawiam

34 tyś to stan zero z piwnicą za samą robociznę ?????

Asia & Zbyszek
23-04-2011, 23:11
34 tyś to stan zero z piwnicą za samą robociznę ?????

Tak, 34 tys za sso ale bez piwnicy, bo jej nie mamy. Czyli postawienie domu, bez dachowki i tarasow zewnetrznych.

ziajus
24-04-2011, 18:53
Tak, 34 tys za sso ale bez piwnicy, bo jej nie mamy. Czyli postawienie domu, bez dachowki i tarasow zewnetrznych.

Stan zero to fundamenty i w moim przypadku piwnica i strop i za to chcą 28 tyś!!!

pablitoo
25-04-2011, 18:33
Po wielu negatywnych opiniach co do tynku gipsowego (każdy oczywiście miał tynki tradycyjne) i paru pozytywnych od osób posiadających gips na ścianach wykonaliśmy tynki gipsowe "knauf-em mp 75 L". Z tego co można poczytać jest to chyba najlepszy materiał na ściany(...)


dzięki za odpowiedz muszę się zastanowić co będzie lepsze do mojego oriona

Hmmm - no proszę - "po wielu negatywnych opiniach co do tynków gipsowych" - pewnie jak zwykle wyrażają je te osoby co nie mają o nich pojęcia, a w domach maja tynki tradycyjne c-w ...

U nas w Orionie już 4 lata tynki gipsowe - w całym domu ( oprócz piwnicy - tam c-w ) . Tynki ( konkretnie Baumit ) - po prostu mistrzostwo świata - i nie piszę tutaj o łatwości nakładania , idealnej jakości powierzchni bez potrzeby robienia gładzi etc ...
Nie mam pojęcia po tych wszystkich latach użytkowania jakie są wady tynków gipsowych ... - bo ja o takich ani nie słyszałem ani takowych nie widziałem ...

Natomiast zalety - wspomnę o jednej - wg mnie najważniejszej - z racji swojej naturalnej higroskopijności tynki gipsowe znakomicie regulują naturalnie wilgotność we wnętrzach , utrzymują znakomity i zdrowy mikroklimat , nie ma mowy o przesuszaniu powietrza czy zawilgacaniu wnętrz - u nas bez znaczenia czy zimą podczas sezonu grzewczego czy latem - stała wilgotność powietrza we wnętrzach na poziomie 50-55% - po prostu mistrzostwo świata przy wentylacji grawitacyjnej .

Ale - to tak BTW - to tylko moje zdanie - a wybór oczywiście należy do Was ...

:D

pablitoo
25-04-2011, 19:13
(...)

jak wyschnie to zrobię więcej fotek

Prosimy - wyglądają bardzo ładnie :D

Na jednej z fotek piwnica - tak ? - tam też tynk gipsowy ?

AR 2 DI 2
26-04-2011, 18:03
Dzięki pablitto za wyczerpującą wypowiedz już jestem mądrzejszy

anulka8
26-04-2011, 21:46
witam !!!!
Ja mam pytanie na temat instalacji elektrycznej?
w chwili obecnej zastanawiamy się czy instalację puszczać w ,,peszlach,, czy też może montować bezpośrednio pod tynki, ja z mojego doświadczenia wiem że lubię częste zmiany i zastanawiam się czy kiedyś nie trafię na jakiś kabel wieszając obrazek.
Czy ktoś jeszcze robi to w PESZLu?

pozdrawiam!!!

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=54099&d=1303849491
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=54099&d=1303849491

WiolaKis
26-04-2011, 21:53
Prosimy - wyglądają bardzo ładnie :D

Na jednej z fotek piwnica - tak ? - tam też tynk gipsowy ?

Tak, w piwnicy również jest tynk gipsowy.

ziajus
27-04-2011, 08:47
Z tego co się orientuje instalacje bez peszli sa jedynie na ścianach pionowo i zazwyczaj nad kontaktem jest włącznik więc teoretycznie nie można wbijać obrazków bezpośrednio pod i nad włącznikami oraz nad i pod gniazdkami. Taką instalację miałem okazję robić z elektrykiem ale inni może robią inaczej. Pozdrawiam

pozdrawiam!!!
witam !!!!
Ja mam pytanie na temat instalacji elektrycznej?
w chwili obecnej zastanawiamy się czy instalację puszczać w ,,peszlach,, czy też może montować bezpośrednio pod tynki, ja z mojego doświadczenia wiem że lubię częste zmiany i zastanawiam się czy kiedyś nie trafię na jakiś kabel wieszając obrazek.
Czy ktoś jeszcze robi to w PESZLu?

pozdrawiam!!!


http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=54099&d=1303849491

pablitoo
27-04-2011, 08:56
witam !!!!
Ja mam pytanie na temat instalacji elektrycznej?
w chwili obecnej zastanawiamy się czy instalację puszczać w ,,peszlach,, czy też może montować bezpośrednio pod tynki, ja z mojego doświadczenia wiem że lubię częste zmiany i zastanawiam się czy kiedyś nie trafię na jakiś kabel wieszając obrazek.
Czy ktoś jeszcze robi to w PESZLu?

pozdrawiam!!!



No proszę proszę - piękny domek - gratulacje .

Odnośnie Twojego zapytania - jak najbardziej nadal wykonuje się instalacje elektryczne w peszlach pojedynczymi żyłami - tylko coraz rzadziej ... - aktualnie stosowane izolacje kabli podtynkowych YDYT ( 750V ) są tak dobre że nie ma żadnego niebezpieczeństwa przebić czy zwarć pomiędzy żyłami , a przewiercić jednakowo można i kabel podtynkowy i pojedyncze żyły w peszlu :D
W przypadku uszkodzenia żył w peszlu ich wymiana jest bardzo trudna - a można powiedzieć wręcz niemożliwa - więc zastosowanie kabla YDYT jest jak najbardziej uzasadnione ekonomicznie - poza tym aby zabezpieczyć się przed brakiem napięcia w obwodzie uszkodzonym można wykonywać obwody zamknięte w pętlę ...
Sposobów i systemów układania instalacji jest mnóstwo - jednakowoż jak napisałem powyżej coraz rzadziej stosuje się układanie pojedynczych żył w peszlach ...

Najprostszym zabezpieczeniem przed uszkodzeniem/przewierceniem kabli podczas wieszania obrazków :D czy innych wiszących elementów wystroju wnętrz jest stosowanie się elektryka do norm i zasad branżowych które to określają gdzie kable i trasy kablowe powinny się znajdować w ścianie , jakie odległości trasy kablowe powinny mieć od otworów okiennych , drzwiowych , sufitów i podłóg - tak ułożona instalacja zapewnia minimalizację uszkodzeń kabli gdyż tam tych kabli nie będzie :D

anulka8
27-04-2011, 10:56
witam.
dzięki za szybkie odpowiedzi!!!!
więc najprawdopodobniej skorzystamy z waszych rad i zaprosimy elektryka aby pomierzył ilości kabli jakie mamy kupić. pozdrawiam

balcerek
27-04-2011, 15:49
Drodzy Orionowicze mam pierwszą wycenę i bardzo proszę o komentarze co sądzicie o tych cenach. Zaraz jadę do drugiej ekipy po wycenę. Pewnie potrwa to kilka dni i wtedy znowu napiszę jak wycenili mój stan ZERO.

STAN ZERO (CENA ROBOCIZNY) Wycena nr 1

1. Ławy fundamentowe: 6,000;-
2.Posadzka w piwnicy: 1,000;-
3.mury w piwnicy;- 11,000
4.strop nad piwnicą;- 10,000

RAZEM ;------------>>>28,000 zł



Moja kolejna wycena stanu zerowego opiewa na 12606 pln netto, stan surowy otwarty bez dachu to 39000 netto, dach 17000 netto.
Co Wy o tym sądzicie ??

Pozdrawiam
Arek

Kasiatomek
27-04-2011, 15:55
Pablitoo

Jak masz rozprowadzony system nawadniania na skarpie?

AR 2 DI 2
27-04-2011, 20:23
Moja kolejna wycena stanu zerowego opiewa na 12606 pln netto, stan surowy otwarty bez dachu to 39000 netto, dach 17000 netto.
Co Wy o tym sądzicie ??

Pozdrawiam
Arek

co do tych cen uważam że mogło być trochę mniej u nas za cały dom z przykryciem ekipa powiedziała 50 tyś ale to zależy od rejonu polski to tyle odemnie pozdrawiam

pablitoo
27-04-2011, 22:01
Pablitoo

Jak masz rozprowadzony system nawadniania na skarpie?


Linia kroplująca - do każdej roślinki z centralnej magistrali doprowadzona jest rurka z kroplownikiem.

ziajus
28-04-2011, 08:35
Moja kolejna wycena stanu zerowego opiewa na 12606 pln netto, stan surowy otwarty bez dachu to 39000 netto, dach 17000 netto.
Co Wy o tym sądzicie ??

Pozdrawiam
Arek
Ja się pytałem ile by wynosił stan zero bez piwnicy i w obydwu przypadkach cena wynosiła ok 13-14 tyś. Dalszych cen nie znam bo czekam na wycenę własnie dachu oraz stanu surowego otwartego - dam znać .

ziajus
28-04-2011, 09:36
STAN ZERO (CENA ROBOCIZNY) Wycena nr 2

1. Ławy fundamentowe: 3,150;-
2.Posadzka w piwnicy: 1,000;-
3.mury w piwnicy;- 12,670
4.strop nad piwnicą;- 12,200

RAZEM ;------------>>>29,020 zł

Także jeszcze drożej ale z możliwością negocjacji ceny. Czekam na 3 wycene i na to najbardziej liczę. Oczywiście napiszę.

Ula i Mirek
28-04-2011, 16:04
Drodzy orionkowicze

czy mozecie powiedziec ile biora murarze za postawienie scianek dzialowych cena / m2?

Bede wdzieczna za szybka odp

pozd

Ula

AR 2 DI 2
28-04-2011, 18:04
Ja się pytałem ile by wynosił stan zero bez piwnicy i w obydwu przypadkach cena wynosiła ok 13-14 tyś. Dalszych cen nie znam bo czekam na wycenę własnie dachu oraz stanu surowego otwartego - dam znać .

rozumiem u nas zero bez piwnicy wyniosło 10 tyś, kondygnacja 15 tys ,szalunki stropowe plus strop plus scianka kolankowa podmurowanie plus wieniec 10 tyś, montaż więżby i położenie dachówki wykonczenie dachu orynnowanie 15 tyś i około 2 tyś schody wejściowe plus taras.To wszystko jest z robocizną

gosia099
01-05-2011, 19:51
Witam! Pytanie swoje kieruję do posiadaczy kotłów na EKOGROSZEK? Mianowicie jakiej firmy posiadacie kocioł? I jak się sprawuje z perspektywny czasu?

ziajus
01-05-2011, 20:06
Po wycenie stanu zero trzeciej ekipy na 38 tyś!! dałem sobie spokój z wycena reszty domu przez tych "fachowców"-Szok i przerażenie!

balcerek
02-05-2011, 19:04
Witam

Po kolejnej wycenie to mam tak: stan surowy otwarty bez dachu 35tyś zł, plus Pan murarz obiecał porozmawiać z dekarzem apropos dachu niby ma być około 15 tysi

Pozddrawiam
Arek