PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Szymon77
10-05-2006, 10:30
No to Agana jedziemy na tym samym wozku. Tez dzisiaj bylem ogladac okna i tez mam dylemat natury Fakrosko-Veluxowej. Jest chyba jeden czynnik ktory pozowli odpowiedziec nato pytanie. Fakro nie opanowalo jeszcze technologoo powlekania okien tworzywem. Mowa tu o oknach do lazienki. Velux ma specjalne okna lazienkowe powleczone bialym tworzywem, zeby zabezpieczyc je przed wilgocia, Fakro jako zabezpieczenie daje kilka warswt lakieru (co podobno nie jest najlepsza achrona).

agana
10-05-2006, 18:34
Też słyszałam opinię, że okna łazienkowe Veluxa są lepsze, zaś w pozostałym aspekcie Fakro jest porównywalne. Mnie kusi z Fakro dolny uchwyt otwierania- wygodniej. Hm... sama nie wiem :roll:

Chris o poranku
10-05-2006, 22:21
Dla mnie FAKRO. Jakość porównywalna, ale argument jaki uzyje nie musi trafiać: Dwóch studentów polskich wpadło na pomysł produkcji okien......po wielu latach polska firma stała sie liderem na rynku okien połaciowych.
Szymon strasznie tanio zapłaciłeś za przyłącza. Chyba nieżle ze mnie zdarli:
woda: 1900 + wcinka 300+ 150 podpisanie umowy
energia: koło 1000zł za umowę dla elektrowni, 1200 dla majstra za podłączenie przyłącza budowlanego
kanalizacja: 2000 zł przyłacze do kanalizacji ciśnieniowej.

Kończe już fundamenty. wszystkie roboty ziemne i fundamentowe wyniosą mnie 14000. Zmiany jakie wprowadziłem to wylałem ławe grubości 40 cm a nie 30 jak w projekcie. i dałem zewnętrznąściankę z bloczków aby podtrzymywały w przyszłości kamienny cokół. ścianka fundamentowa:bloczki 25cm-5 cm ocieplenie 12 cm bloczki na sztorc.
pozdrawiam

Szymon77
11-05-2006, 09:25
O tak z przylaczami mi sie udalo. Trafilem w moment kiedy byly budowane i gmina potrzebowala pieniazkow. Zawarli z mieszkancami "deal" pt. wy partycypujecie w kosztach, platne gory (czyli kwoty jak wymienilem) a my rezygnujemy z oplat przylaczniowych. Przy okazji jednej budowy powciagali nam studzienki na dzialki.
Z pradem to wogole dluga historia. Okazalo sie, ze moja dzialka lezy na styku dwoch rejonow energetycznych. Ten do ktorego faktycznie nalezalem nie mial mozliwosci (brak mocy :-? :roll: ) mnie podlaczyc a rejon z ktorym sasiadowalem nie poczuwal sie do takiej odpowiedzialnosci :evil: . Po dlugim deptaniu korytarzy w urzedach zezwolili mi podlaczyc sie do tego drugiego. I tu znowu "deal" pt. podlacz sie sam (czyli moj projekt, kabel i wykonawstwo) a my nie obciazymy cie kosztami przylaczenia.
No i tzw "psim swędem" wyszlo mnie taniej :lol:
Gaz to koszt standardowy.

Fakro. Faktycznie rozwijaja sie w tempie blyskawicznym i dorownuja jakosciowo Veluxowi , o ile juz go nie przewyzszaja. Tez wole wspierac naszych i chcialbym je kupic ale co z ta lazienka?

Simrad
11-05-2006, 09:52
Witam wszystkich miłośników Oriona.
Ja też jestem b.bliski zakupu tego projrektu.Jest naprawdę Ok i dobrze pasuje do mojej działki, ale chciałbym go zobaczyć w naturze.
Czy jest ktos kto buduje oriona w promieniu 100-200km od Koszalina,lub moze mi wskazać gdzie taki dom już istnieje?

tezet
11-05-2006, 13:35
chris
wzmocniłeś fundamenty na cały cokół czy tylko przy przyporach narożnych?

Ja też poszerzyłem fundamenty ,
na razie w projekcie bo czekam jeszcze na pozwolenie. cofneli mi papiery bo podobno zmieniły się przepisy i pusta działka też wymaga numeru ewidencyjnego. a wyjazd na drogę gruntową musi być uzgodniony z naczelnikiem ruchu.(sic) Trochę wam zazdroszczę że jesteście z dala od mojego ukochanego miasta.

Arenika
11-05-2006, 20:45
Hey, własnie jestem w trakcie wybierania projektu i jestem o krok od kupienia ORIONA II, prosze o kontakt kogos go kto buduje.

tezet
11-05-2006, 21:12
droga areniko
:lol:
wszyscy budujemy ORIONA :o
witamy w wątku

Chris o poranku
11-05-2006, 22:19
Tezet zrobiłem "opaskę" z bloczków wokół całego domu na zewnątrz. Czyli wyszła ścianka jak pod standartową ścianę trójwarstwową. zewnętrzna będzie podtrzymywała cokół, a może wprzyszłości przeniesie ścianę zewnętrzną np z cegły jak mi sie znudzi tynk strukturalny.
Służe zdjęciami.
Tezet ja tez buduje koło Warszawy. Błonie to przeciez jej rogatki.

tezet
11-05-2006, 22:45
super

troche mi się pokręciło z tymi pustakami z Ożarowa z miastami i kolegami i w ogóle zakręcony jestem teraz.

jest szansa, że może wpadniemy do Ciebie jak będzie chwilka.

czółko dla wszystkich
tezet

GosiaŚ
12-05-2006, 12:27
Witam!
Mało udzielam sie, bo jeszcze nie budujemy, ale blisko...
Wczoraj złozylismy dokumenty o pozwolenie na budowę, wiec mam nadzieje ,ze w przeciagu 1-2 m-cy zaczniemy działać.
Działak przygotowana, wykarczowana, czeka. Mam nadzieje, że w tym roku uda się postawić stan surowy zamkniety, ale zobaczymy jak to będzie...
Nic nie zmieniamy, bedzie wszystko jak w projekcie, poza oknem w pomieszczeniu nad garazem, a to dlatego, by dosunąć sie do granicy działki z 4 do 3 m. Orion to jest to! Pozdrawiam i zazdroszczętym, którzy juz pod dach postawili... :wink:

alexa28
12-05-2006, 20:17
Witam wszystkich forumowiczów!
Pragnę dołączyć do szanownego grona. :oops:
Też wybraliśmy ten projekt , a dokładnie Orion III lustrzane odbicie i jesteśmy na etapie uprawomocniania się pozwolenia na budowę :D Za niespełna dwa tygodnie ekipa robi wykopy pod fundamenty-dość głębokie bo podpiwniczamy naszego orionka pod połową. Co do innych zmian w projekcie to zmniejszyliśmy wykusz w jadalni(wąska działka) i ścianka kolankowa podwyższona o jeden pustak.
Pozdrawiam WSZYSTKICH serdecznie i do " usłyszenia"

agana
13-05-2006, 10:51
Orion się rozmnaża :lol:

prymasek
14-05-2006, 19:42
Pisaliście o rozterkach Velluxowo Fakrowych
a co z ROTO???

fajne niby ....

piona
15-05-2006, 11:04
Witam po jakimś czasie. Ja w sprawie oriona... znów....
czy ktoś realizuje go w okolicach Lublina, Zamościa, Białej Podlaskiej. woj. Lubelskie?.
Jeżeli tak proszę o kontakt bo nie wiem co robić. Chciałbym zobaczyć Oriona live zanim kupie projekt.
Jeżeli ktoś może mnie oprowadzić po swojej budowie chciałbym się umówić na odwiedziny najlepiej w niedzielne popołudnie.
Podrawiam ORIONOWICZÓW!!!
gg 1282172
[email protected]

agana
15-05-2006, 12:34
Ja skupiłam się na Veluxie i Fakro, gdyż takie mi zaoferowano w punkcie, gdzie kupuję dachówkę. Biorę kompleksowo, co równa się wiekszy upust, dlatego nie ROTO.

GosiaŚ
16-05-2006, 09:04
A ja mam pytanko, czy długo czekaliście na wydanie decyzji pozwolenia na budowę? Bo te 2 miesiace to koszmar i strata tak pieknej pogody. Dostał ktos z Was szybciej? Bo my juz nie mozemy doczekać się rozpoczęcia prac, a dopiero w zeszłym tygodniu złozylismy dokumenty... :cry:

alexa28
16-05-2006, 12:47
Z powodu niedociągnięć architekta nasze oczekiwanie na pozwolenie na budowę rozciągnęło się na wieczność dla nas, bo od stycznia do 10-go maja ,ale to naprawdę z powodu braków w komplecie dokumentów. Znajomi otrzymali pozwolenie po trzech tygodniach od złożenia.
Życzę tej dugiej wersji!

alexa28
16-05-2006, 12:50
Sorry za literówkę . Życzymy oczywiście tej DRRRUGIEJ wersji!

GosiaŚ
16-05-2006, 13:05
To sie przestraszyłam! Mam nadzieję, ze wszystko w dokumentach jest w porządku i bedzie to ta druga wersja!
Tak bym chciała już choć w połowie widzieć Orionka!!!
Dzięki!

Arenika
16-05-2006, 18:24
Kto buduje Oriona z podpiwniczeniem?Gdzie umieścić zejście do piwnicy?Pozdrawiam.
Aha, jest ktoś kto buduje oriona w pobliżu Rzeszowa?

alexa28
16-05-2006, 18:44
podpiwniczamy Oriona pod połową-pod pokojem i częścią łazienkowo-garderobianą.pomieszczenie gospodarcze przenosimy do piwnicy. zejście we wcześniejszym miejscu garderoby.

prymasek
16-05-2006, 20:28
zejście we wcześniejszym miejscu garderoby.
tak sie zastanawiam co masz na myśli mówiąc garderoba :-)
bo ja nie mam na dole garderoby :evil:

prymasek
16-05-2006, 20:30
Ja skupiłam się na Veluxie i Fakro, gdyż takie mi zaoferowano w punkcie, gdzie kupuję dachówkę. Biorę kompleksowo, co równa się wiekszy upust, dlatego nie ROTO.

jak najbardziej słusznie i naukowo
tylko że dyskusja była które lepsze
i tak nieśmiało zaproponowałem żeby porównywać tez ROTO

bo z zasady są odrobinę tańsze nić Velux

tezet
16-05-2006, 21:24
witajcie
my też czekamy na pozwolenie (jeszcze)
urzędnicy powiedzieli w prost "możemy wydać pozwolenie w tydzień ale to nie urzędowo"
więc musiałem donieść numer posesji (choć działka nie ma bydynku a ma już numer działki i obręb) oraz ustalenie wyjazdu z posesji (droga gruntowa poza klasą odśnieżania)
więc czekam jeszcze miesiąc i dopiero wtedy wydadzą po tygodniu.

ach
jaka piękna pogoda!

alexa28
16-05-2006, 21:58
zejście we wcześniejszym miejscu garderoby.
tak sie zastanawiam co masz na myśli mówiąc garderoba :-)
bo ja nie mam na dole garderoby :evil:

miałam na myśli miejsce w którym "narysowane" były wcześniej szafy, obok łazienki i pomieszczenia gosp..
Tak nam to wymyślił architekt. być może są lepsze rozwiązania ale my ich nie poznaliśmy , no a teraz to już wierzymy, że będzie dobrze :)

yogga
16-05-2006, 22:19
Budujemy w Krośnie, mamy wylaną płytę nad parterem, więc na poddaszu jeszcze przeciąg, ale jak chcesz - zapraszamy! Termin zadaszenia - koniec lipca. Zmiany w projekcie kosmetyczne. Pytaj o co chcesz, w miarę możliwości i naszej wiedzy odpowiemy. Pozdrowionka dla Wszystkich.

jaana
16-05-2006, 23:05
Ale się gwarno zrobiło na forum! I jaki ruch na budowach! Witam wszystkich Orionowców. Dawno się nie odzywałam, bo spore mieliśmy zawirowania z działką. Musieliśmy zrezygnowac z tej upatrzonej i kupić inną, a w międzyczasie ceny poszły w górę (o, jak bardzo! :evil: ) i jesteśmy na etapie rwania włosów z głowy :x . Kości zostały rzucone... działke kupiliśmy, ale z budową chwilowo musimy poczekać :cry: Zresztą podejrzewam, ze zgromadzenie wszystkich dokumentów, oczekiwanie na pozwolenia i niezbędne przyłącza i tak zajma nam najbliższe 3 miesiące, więc start wypadłby na jesieni... więc chyba juz poczekamy do wiosny, a do tego dopniemy wszystkie formalności. Och nie tak miało być, nie tak :cry: Ale jest w tym pozytyw - lato, jesień i zimę spędzimy w Waszym milym towarzystwie :P

pozdrawiam serdecznie

Jana

bryza2005
17-05-2006, 07:09
Witamy. W końcu przyszło wytęskione pozwolenie na budowę :D. Czekaliśmy na nie od 7 kwietnia.

Pozdrawiamy
Ola, Rafał i Klaudusia

http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/img_0912.jpg

Orionka czas zacząć.

GosiaŚ
17-05-2006, 09:03
Bryza!
To i tak chyba szybko, nie? To co, ruszacie? Mam nadzieję, że my niedługo za Wami!
:lol:

bryza2005
17-05-2006, 14:29
Witaj GosiaŚ.
W tym roku chcemy zrobić fundamenty i ściany fundamentowe czyli stan zero. I niech tak sobie przezimują i zaprzyjaźnią się z ziemią. A przyszłym roku, zobaczymy...
Życzymy szybkiego wydania pozwolenia i do dzieła :).
Pozdrawiamy

GosiaŚ
17-05-2006, 15:13
No to do dzieła!
Pogoda piekna, mozna budować!
Ja tak liczę na stan surowy zamknięty w tym roku, ale zobaczymy ile wydamy. :lol:

prymasek
17-05-2006, 19:40
Witamy. W końcu przyszło wytęskione pozwolenie na budowę :D. Czekaliśmy na nie od 7 kwietnia.

Pozdrawiamy
Ola, Rafał i Klaudusia

http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/img_0912.jpg

Orionka czas zacząć.

hehehi do tego tyle zamieszania z upublicznieniem tego na forum
karteczki wycinanki układanki
:P :D

a poza tym pozdrawiam serdeznie kaszuby :-)

bryza2005
17-05-2006, 19:52
Nie bierz tego do Siebie :wink: , te wycinanki to ze względu na Urząd Skarbowy :)
Pozdrawiamy

prymasek
17-05-2006, 20:26
Nie bierz tego do Siebie :wink: , te wycinanki to ze względu na Urząd Skarbowy :)
Pozdrawiamy

urząd skarbowy po numerze decyzji dojdzie :evil:

ale i tak podziwiam wycinanie :-)
to najprostsza czynnosc przy budowie domu ;-)

znacie kogoś z Borowa ?? :roll:

bryza2005
17-05-2006, 22:12
Z Borowa nie, ale z okolic (Sitno).

Pozdrawiamy

ocia79
18-05-2006, 19:21
Witam!Ja tez z ukochanych Kaszub i mocnym moim faworytem jest Orion1.Na razie kupilismy dzialke 100km od Gdanska i jestesmy na etapie szukania,szukania,szukania projektu.Ale wszystko wychodzi na to ,ze bedzie to Orionek.Ciesze sie,ze ten wątek coraz bardziej sie rozrasta.Pozdrawiam!!!

prymasek
18-05-2006, 22:27
no się rozrasta i coraz trudniej cos tu znaleźć

może trzeba by jakieś forum orionowe założyć
z podziałem na rózne kategorie pytań i rozmów
a tu w muratorze i może na stronie projektantów zostawić tylko adresik strony

ja służe miejscem na serwerze :-)

Ewa G
19-05-2006, 13:08
można i tak, rozumiem że chcesz zostać moderatorem nowego forum orionowego?

Dawno nie zaglądałam tu, ale u nas Orion bez większych zmian, bo zmieniliśmy wykonawcę, poprzedni zapowiadał się dobrze, ale wyszło jak umiał, a nowy zacznie na początku czerwca.
Za to w przyszłym tygodniu będziemy mieć zainstalowane szambo i jest szansa, że skończymy szpachlowanie ścian. Myśle że ze dwa miesiące i powinien być parter w miarę wykończony. Za ogród wypadałoby się zabrać...
Pozdrawiam

ocia79
19-05-2006, 13:08
Dobry pomysł!!!! :)

prymasek
19-05-2006, 16:36
można i tak, rozumiem że chcesz zostać moderatorem nowego forum orionowego?




mogę udostepnić serwer, mogę zainstalowac forum
ale nie wiem czy chciałbym je obsługiwać.....

rufio
19-05-2006, 23:21
Ponownie pozdrawiam Orionowcow (tych z kilkuletnim stazem i tych nowo zdecydowanych do walki z Orionem).

Moj orionek z zewnatrz nic sie nie zmienil, ale w srodku prace posunely sie ostro do przodu. Elektryka ulozona, podlaczona, sprawdzona i nawet dziala. Instalacje wod-kan ulozone, szczelnosc sprawdzona i wszystko ok. Instalacja c.o. zalozona i wraz z podlogowka w lazience na gorze, na dole i w kuchni sprawdzona. posadzki na gorze wylane. Regipsy na pietrze sie ukladaja, wiec prace wykonczeniowe powolutku ida do przodu.

Dla niezdzecydowanych co do okien dachowych to wybralem Fakro (cenowo korzystniejsze niz veluxy), ale w lazience mam np. plasikowe biale ROTO!! (cenowo korzystniejsze niz Fakro do lazienek). Jak sie te okna beda sprawdzac to sie okaze za kilka lat chociaz znajomy ma dwa lata i nie narzeka (narazie).

Za to teraz zastanawiam sie jak zrobic schody na gore, bo chce zeby wejscie na schody nie zaczynalo sie na wprost spizarki tylko w polowie kuchni i mniejszym lukiem szly na gore (a nie zakret o 180 st.).

I jeszcze pytanko do tych co juz maja juz dach:
Jak rozwiazaliscie wentylacje lazienki na dole i w kuchni? Czy kominki wentylacyjne macie na malym daszku lukarny nad wejscie glownym? A jezeli tak to ktoredy poszly rury na dol

Pozdrawiam.

Szymon77
22-05-2006, 09:57
Zeby nie komplikowac tematu wyloty wentylacyjne o ktore pytasz bede mial wypuszczone przez sciane na zewnatrz (nie przez dach). Zarowno w kuchni jak i w lazience beda wentylatory wiec nie potrzeba dzialania grawitacji.

prymasek
23-05-2006, 15:33
mam pozwolenie :D

nie mam wykonawcy :evil:

agana
23-05-2006, 17:03
Wybrałam Fakro. Przekonało mnie otwieranie od dołu. Zaliczka na dachówkę wpłacona. :D

Arenika
30-05-2006, 06:35
No to projekt ORION II zamówiony :D

prymasek
30-05-2006, 09:34
mam takie pytanko
jak rozwiązaliście problm kierownika budowy któego trzeba podać w urzędzie jako odpowiedzialnego za budowę??

nie ma problemu jak macie generalnego wykonawcę ale jak sami dobieracie wykonawców??

tak sie jakos zamieszałem

agana
30-05-2006, 09:38
Brawo Arenika:D Tak więc Orion od morza poprzez jeziora (to ja) do gór :D, bo od Ciebie to już przecież niedaleko w cudne Bieszczady.

U nas w oczekiwaniu na dekarza, na razie prace działkowe, pomimo fatalnej pogody :evil: . Szykujemy skarpę na skalniak.

agana
30-05-2006, 09:50
Prymasek. U nas była firma, której szef pełnił funkcję kierownika budowy, a teraz mamy innego wykonawcę na dach, a dziennik budowy ma tamten szef i pewnie trzeba będzie jakoś się z nim dogadać :roll: . Wiem, że ludzie mając kilku wykonawców (ja teraz tak będę robić) wybierali sobie takich fikcyjnych kierowników. Za parę stów doglądali budowy i robili wpisy.

Szymon77
30-05-2006, 09:56
Kieras a Wykonawca to dwie rozne bajki. Sa 2 szkoly zreszta.
1. Kieras jest wskazywany prez wykonawce. Wtedy czesto jest to zaufany gosc wykonawcy, ktory moze nawet nie wiedziec gdzie ta budowa a podpisywac papierki za twoje pieniazki.
2. Kieras jest typowany przez Ciebie. Wowczas nie znajac ekipy da sie pociac zeby zobaczyc zanim sie podpisze.

Oprocz kierasa mozesz miec tez inspektora ktory bedzie go pilnowal, kolejnego inspektora do pilnowania tego pierwszego, itd......... :lol: :wink:

prymasek
30-05-2006, 10:16
generalnie to jest tak że keirownik budwy jest od wykonawcy

a inspektor nadzoru od inwestora

ja tylko sie zastanawiam jak to rozwiązać w przypadku wielu wykonawców
wiecie wpisy formalizmy itp itd

Chris o poranku
30-05-2006, 21:20
W sumie to wypadałoby żeby kierownik był od wykonawcy. Tak lepiej. Chociaz w moim przypadku ten mój zjawia sie tylko wtedy jak zadzwonie i powiem mu że źle idzie. Strata pieniedzy. Ja wziałem kierownika bo mimo ze budowanie to moja branża i mam dużo kolegów , którzy by sie podpisali to wolałem mieć kogoś z bliska kto będzie rzeczowo sie temu przyglądał. Myslałem że nie będe miał zbyt wiele czasu żeby wszystkiego pilnować. A teraz i tak wstaje o 5-6.30 jadę na budowę, potem praca i po pracy znowu na budowę. Jakoś idzie dzięki wyrozumiłości mojej żony i małego synka.
Agana jak sie chowa dzieciaczek?

Mam jeszcze pytanie do bardziej zaawansowanych. Czy przy zastosowaniu okien na poddaszu tak jak w projekcie na górze jest wystarczająco jasno?

Wkrótce zamieszcze kilka zdjęć "naszych początków".Tylko jak to się robi?

Dzisiaj zalewaliśmy nadproża. Myslę, że od poniedziałku zaczniemy układanie stropu.

Zastanawiam się też jak rozwiązaliście sprawę wejścia do przedpokoju przed kotłownią? czy zrobiliście typowy otwór na drzwi-bez drzwi? Ja chyba zrobię otwór od podłogi do stropu co moim zdaniem lepiej doświetli ten kąt.
pozdrawiam wszystkich.

Ewa G
31-05-2006, 08:40
Kilka pytań sie pojawiło do tzw. zaawansowanych w budowie, wiec po kolei:
kierownik budowy - my go wybralismy, umówilismy się na kase od całości i on robi wszystkie wpisy do dziennika. W praktyce częściej sie z nim konsultujemy niz on przyjeżdża, ale tak uzgodniliśmy
okna dachowe - mamy prawie jak w projekcie, bo są troche mniejsze (żeby wpasowac między krokwie i nie robić wymian) i od ogrodu mamy dwa z jednej strony a nie po jednym, i nad garazem 3 nie 4. Ale mamy tez inny układ pomieszczen na pieterku. Wydaje mi się jednak, ze jedno okno dachowe na pomieszczenie by było za mało.
kominki wentylacyjne - sa w dachu przy ścianach szczytowych po 2 z każdej strony, na dniach będziemy dorabiac do nich przewody
Specjalnie nic sie u nas nie dzieje, rozgryzamy temat tarasu i schodów wejściowych: z czego i jakie. Dopiero po 10 czerwca prace nabiorą tempa.
Pozdrawiam serdecznie

agana
31-05-2006, 15:53
Pochłania czasu jednak ta budowa, ale potem to już będzie tylko pięknie. Chris o poranku. Widzę, że tolerancja wpajana synkowi od młodego. Nasza córcia chowa się dobrze. Czasami Jej zazdroszczę, śpi, je, bawi się, trochę pokrzyczy. Oby nam się maluchy zdrowo chowały :D , a Oriony pięknie budowały :D

prymasek
01-06-2006, 08:17
będzie pięknie

co miesięczna rata zęby w parapet ale za to jaki ładny widok za oknem ;-)

agana
01-06-2006, 10:24
Eee tam. Trochę optymizmu :wink: Aczkolwiek ja z tego właśnie m.in. względu, nie zamieszkam w tym roku w Orionie :(

prymasek
01-06-2006, 12:31
optymizm jest co do ładnego widoku za oknem :D

agana
01-06-2006, 16:44
Zawsze to coś. A cóż to za widok roztacza się z okien Oriona?

Chris o poranku
01-06-2006, 20:42
Krowy, kury,kaczki, drób, droga na Ostrołękę...... :o

Chris o poranku
01-06-2006, 21:01
......wyjeżdzam ja dzisiaj z budowy i nietypowo ......... w lewo skręcam. I jadę .........jade. Domy, pola, drzwa. MIGNEŁO. Jade. Zaraz zaraz. Cofnałem. Patrze. Stoi Orion. Tylko 5 km ode mnie. Kliknąłem 2 zdjęcia. Predzej czy później wszystkie wypatrzę i .......Wam o wszystkim opowiem.

prymasek
02-06-2006, 09:44
Zawsze to coś. A cóż to za widok roztacza się z okien Oriona?

brzozy sad trawa..... taka tam nuda

prymasek
02-06-2006, 09:45
Krowy, kury,kaczki, drób, droga na Ostrołękę...... :o

o to mi własnie chodziło :D

agana
02-06-2006, 10:41
U mnie też nuda, wszystko takie naturalne, drzewa, pola, jezioro...E, tam szkoda gadać
:D :D :D

tezet
02-06-2006, 11:41
ho ho

ale się Was posypało

roboty tyle, że nie wiadomo kiedy Was poczytać
czytam nie zapomniałem
pozdrawiam
tezet

bryza2005
04-06-2006, 18:52
WITAM!
Mam pytanie ile zapłaciliście za robociznę-ławy, ściany fundamentowe; izolacja pionowa, pozioma; ocieplenie- czyli ''stan 0''. Rozmawiałem z paroma ekipami, ceny od 5000 do 6500.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

GosiaŚ
05-06-2006, 12:45
Witam!
A my juz prawie miesiac czekamy na pozwolenie...
Mam nadzieję, że juz niedługo i bedziemy mogli zaczać naszego Orionka!
Pozdrawiam wszystkich!

Chris o poranku
05-06-2006, 20:25
Za robociznę 5500. Z materiałami 21000. Wszystkie roboty fundamentowe i ziemne + rozprowadzenie kanalizacji, zgęszczenie piasku miedzy fundamentami i wylanie posadzki10 cm z B20.

bryza2005
05-06-2006, 21:19
Te 5500 to chyba ok, bo jak rozumiem robiłeś dodatkową ściankę fundamentową tak jak pod ścianę 3-warstwową. No i jeszcze solidne wypełnienie.
Pytanie, czy w tej cenia była izolacja pozioma na ścianie fundamentowej?

mikopoz
06-06-2006, 08:12
czeœć, chciałbym zmienić œciany z bet komórkowego 36cm na porotherm 25 +styropian. Czy ktoœ zmieniał już i orientuje sie jaka jest różnica w dŸwiękochłonnoœci? Znaczna czy niewielka? Ile dB?

m

hencho
06-06-2006, 09:55
Witam serdecznie wszystkich ORIONOWICZÓW. Jestem z Wrocławia i już.. już prawie jestem zdecydowany na budowę Waszego (i chyba mojego) domu. Jestem na etapie załatwiania formalności - mam działkę w lesie ok. 30 km od Wroclawia - za chwilę dostanę decyzję o warunkach zabudowy.
Z przyjemnością śledzę od dłuższego czasu Waszą wymianę doświadczeń i mam nadzieję, jeśli się zdecyduję ostatecznie, a Wy mnie przyjmiecie, dołączyć do tematu.
Wyczytałem wcześniej, że ktoś buduje, bądź wie gdzie jest budowany Orion w mojej okolicy. Chciałbym oczywiście rzucić okiem jesli to możliwe. Bardzo proszę o kontakt - GG 3208589 lub [email protected] - z góry dziękuję i pozdrawiam

agana
06-06-2006, 13:56
Tak więc zapraszamy do wymiany doświadczeń :D

hencho
06-06-2006, 15:40
Dziękuję Agana - narazie jestem zielony w temacie ale myślę, że to, także dzięki Tobie się zmieni.
Czytałem wiele Twoich postów i nadal chętnie skorzystam z doświadczeń.
Pozdrawiam :lol:

Chris o poranku
06-06-2006, 20:34
Witamy Hencho.

Rzeczywiście Bryza. Zrobiłem fundamenty jak do ściany trójwarstwowej, więc troche drożej wyszło. W koszty wliczyłem również izolacie: poziome-folia fundamentowa(w rolkach) i na ścianki fundamentowe papa termozgrzewalna, izolacja pionowa-2x dysperbit.
A wogóle fundamenty to studnia bez dna, w efekcie nic nie widać, a pieniądze ciagle wypływają. Ale już skończyłem. Poszedłem sobie "do góry", a to juz przyjemniejsze, tym bardziej, że materiał na ściany kupiliśmy już zimą.

prymasek
08-06-2006, 15:27
fuck jak tak dalej pójdzie to zacznę dopiero jesienią..... :evil:

bryza2005
08-06-2006, 19:03
Dzięki za informacje Chris!
Klamka zapadła, stanęło na 4700, zaczną 22 czerwca.Tak ogólnie to ciężko z ekipami się rozmawia w tym okresie, po prostu sezon budowlany!
Pozdrowienia dla ''nowych'' i''starych'' orionowców :)

bryza2005
09-06-2006, 06:07
Prymasek co się stało? Skąd ten pesymizm?
Powodzenia!

prymasek
09-06-2006, 09:14
Prymasek co się stało? Skąd ten pesymizm?
Powodzenia!

ekipy budowlane mają tyle roboty że jeszcze troche i zacznę w 2007 po prostu jazda bez trzymanki albo kupa pracy albo złe opienie albo ceny z kosmosu....

agana
09-06-2006, 17:05
I to jest właśnie polska rzeczywistość budowlana :(
Ale teraz mamy MUNDIAL :wink:

bryza2005
10-06-2006, 17:10
Miałem zły sen, śniło mi się że Polska przegrała z Ekwadorem 2-0... :o
Ale do rzeczy, czy budując z bloczków betonowych ściany fundamentowe
zwracaliście uwagę na to żeby bloczki były z betonu B20?

Szymon77
12-06-2006, 08:41
Przyznam, ze nie zwracalem na to uwagi. Wyszedlem z zalozenia, ze tylko takie sa :) Bylem dzisiaj rano i domek nadal stoi wiec chyba bloczki OK. :D

Zabralem sie za ogrodzenie dzialki - czy potrzeba o gdzies zglaszac?

agana
12-06-2006, 09:23
Też nie zwracaliśmy uwagi na to z jakiego betonu są bloczki. Domek stoi i czeka na dachówkę :D

bryza2005
12-06-2006, 18:29
Rozumiem, na pewno Wasze Oriony będą stały, jeżeli chodzi o nośność to napewno jest zapas; ciekawe czy pod względem użytkowym nie będzie problemów. A tego nie da się tak szybko stwierdzić.
Pozdrawiam!

Chris o poranku
12-06-2006, 21:27
Witam,
Jeśli chodzi o bloczki to trzeba po prostu popytac miejscowych, z jakiej okolicznej wytwórni są dobrej jakości. Pewności nigdy nie ma.
Ja wykonanie ogrodzenia zgłaszałem w starostwie. Po zgłoszeniu trzeba odczekac miesiac. Ale to chyba przesada. Wydaje mi sie ze istotne tylko jest zgloszenie tej czesci ogrodzeni, która jest przy drodze dojazdowej. Potrzebne sa rysunki-nawet odreczny szkic i krótki opis ogrodzenia.

prymasek
13-06-2006, 09:50
odebrałem dziennik budowy i tablicę zakupiłem

jeszcze jakbym miał umówionego wykonawce byłbym spokojniejszy :evil:

agana
13-06-2006, 09:57
Ach ci wykonawcy. Nasz dekarz nie dzwoni choć nadszedł termin :evil: Jak nam numer wykręci, to ... :cry: :evil: :cry:

bryza2005
13-06-2006, 20:08
Spoko, zachowajcie zimną krew!
Wiem że łatwo się mówi, ''moja'' ekipa ma wejśc 22.06.Im bliżej tego terminu, zastanawiam się czy wszystko będzie ok? Jutro o 6 przed pracą zbieram humus, a w sobotę wytyczanie.
Powodzenia!

Ewa G
13-06-2006, 22:35
prymasek lepiej poczekać na dobrego wykonawcę niz brac kogoś kto akurat ma wolne
na naszego czekamy juz drugi miesiąc, ale dzis miał sprzet zwiesc wiec jedziemy sprawdzic

prymasek
16-06-2006, 11:53
ja nie mówię o czekaniu 2 miesiące :roll:



ja mówię o przełożeniu całej budowy na 2007 :evil:

agana
16-06-2006, 12:47
W tej sytuacji rzeczywiście można się :evil:
Ja jestem także w nastroju :evil: :cry: :evil: , gdyż w hurtowni opłaciliśmy już za całość materiałów, a dekarz zdematerializował się :o . Wątpię abyśmy na teraz znaleźli dobrego i w przystępnej cenie :(

Chris o poranku
21-06-2006, 20:40
Ludzie znikają. Moze ma gdzies opóżnienie i przestał sie odzywać dekarz bez deka szacunku?
Coraz mniej też nas Polaków w naszym kraju.
Agana spróbuj znależc wykonawcę dachu w hurtowniach , które sprzedają dachówki. One często to wykonują lub maja zaprzyjaźnione firmy.

Mam pytanie. Dzisiaj oglądałem zbrojenie na swoim stropie i cos mnie tknęło. Od frontu w klatce schodowej jest wylewna płyta 10 cm gr. Reszta wypełnienia to styropian. Natomiast na tej płycie jak nic stoi sobie ścianka(ta na lewo od balkonu, w której sa przewody wentylacyjne z kuchni). Czy Wy wykonaliście w ten sposób te ściankę. Czy nie potrzebne będzie dodatkowe zbrojenie pod ścianką? może to błąd projektowy?
Dziekuje z góry za odpowiedź.

Szymon77
22-06-2006, 08:30
Chris,

U mnie wyglada to tak, ze scianka o ktorej piszesz nie stoi na samej plycie. Wokol plyty jak i wokol otworu na schody za podciagi (solidne elementy zbrojone) i scianka stoi na jednym z nich. Mysle, ze element ten tak i tak musi byc dobrze uzbrojony bo na nim utrzymyje sie owa plyta. Nie zabardzo wiem co masz na mysli mowiac, ze scianka stoi na plycie gdyz chyba nawet w projekcie tak nie jest. Nie wiem tez czy jest sens ciagnac wentylacje kuchni przez cala kondygnacje do gory (kucie w zbrojonym stropie, przez scianke dzialowa az po dach + niemaly koszt dachowki kominkowej - rozwaz wyprowadzenie jej przez sciane na zewnatrz poprzez zawor zwrotny (prosto, tanio i skutecznie) :-?

Ewa G
22-06-2006, 09:43
Chris,

w projekcie pod tą ścianką jest belka zbrojona

Szymon

a czy ta wentylacja co piszesz bedzie dzialac zawsze czy tylko wtedy jak wlączysz okap? no bo nie bedzie to wentylacja grawitacyjna?

Szymon77
22-06-2006, 10:21
Dokladnie planuje rozwiazac to tak:
1. Otwor przez sciane do okapu. Okap sam w sobie ma zawor zwrotny. Otwor bedzie pod sufitem tak, ze bedzie ok 1m pionowej rury, ktora wytworzy ciag grawitacyjny.
2. Kratka w kominie na klatce schodowej. Wedlug kominiarza to juz wystarczy poniewaz kuchnia jest otwarta na klatke schodowa.
3. Rozwazam opcje dodania jeszcze jedego otworu w miejscu gdzie orginalnie miala byc spizarnia i wyprowadzenie go tzw. "zetką" przez sciane. Zatka ma za zadanie wytworzenie ciagu. Ponoc mozna zrezygnowac takze z zetki i zastosowac sam zawor zwrotny - wtedy cieple powietrze pod sufitem i tak znajdzie sobie droge na zewnatrz..

Podobnie planuje wentylowac pralnie i strych (tylko otworami w scianach, zadnych kosztownych i pracochlonnych wyprowadzen przez dach). Kupilem juz potrzebne elementy typu kratki i rury - w sobote kuje i montuje, zeby wietrzyc, wietrzyc i wietrzyc jak radzili tynkarze.

Chris o poranku
22-06-2006, 22:21
Witam. Dziekuje za odpowiedź. Mówię o przekroju stropu a-a. W projekcie konstrukcyjnym ścianka na poddaszu stoi dokładnie na płycie, a nie na zbrojonych belkach. To jest w środku między podciągami Poz.2.4 i poz.2.3. Pomiedzy tymi podciagami jest wymiar 190cm. Belki te idą dokładnie po bokach schodów, a ścianka ta (ta w której są drzwi w pomieszczeniu 2/4) jest w środkowej osi schodów.Może ja mam nowy, "poprawiony" projekt?

Szymon77
23-06-2006, 07:45
Chris - masz racje :o ! - scianka stoi na plycie. Przejzalem zdjecia sprzed wylania stropu - nie zauwazylem zadnych extra wzmocnien w tym miejscu. Cala plyta jest jednolicie uzebrowana.

Chris o poranku
23-06-2006, 18:58
No właśnie. Zauważyłem to gdy weszlem na dach. Moim zdaniem to błąd. tym bardziej że zbrojenie w tym miejscu jest z prętów fi8, a płyta ma 10cm grubości. Zastanawiam się czy nie zrobic tej scianki z karton gipsu. jurtro podjeżdza mój kierownik w tej sprawie. Jak cos uzgodnimy to napiszę.

Szymon tez jestem na etapie przemyślania wentylacji. Byłbym wdzieczny gdybys wykonał kilka zdjęć swoich rozwiązań.

Nie wiem jakie robiliście kominy. Ja ten w salonie tradycyjny z cegły. Ten w kotłowni kupiłem prefabrykowany. Do kotłowni wstawiam piec gazowy a w garażu będzie stał piec na węgiel. Jak zacząłem wstępnie układać cegły to mi wyszedł komin "po byku". Z prefabrykowanego jestem bardzo zadowolony. Zapłaciłem 1800 zł. Jest zgrabny i zajmuje mało miejsca. I najważniejsze-wcale nie wychodzi drożej.

magigi
24-06-2006, 15:01
Coś cicho ostatnio na wątku.Pogoda sie zrobiła to pewnie wszystkich wymiotło na budowy.Jak ja wam zazdroszcze! :wink: My niestety w tym roku juz nie zaczniemy.A jak postepy u was?Moze ktos dorzuci nowe fotki ?:lol:

domi
24-06-2006, 21:30
Witam

Ja też zaczełem budowe Oriona w Dobrzykowicach jestem na etapie murowania bloczków fundamentowych bez większych zmian pralnie podziele pół garderoby i pół pralni a co dalej to zobacze w trakcie budowy.

A kilka stoi takich domków i widzałem popatrzeć i mi sie podobały

Pozdrawiam :wink: domi

domi
25-06-2006, 21:38
Witam

Ja terz kupiłem ten projekt i jestem na etapi fundamentów jutro zaczynają murować bloczki fundamentowe ale zastanawiam sie nad wyprowadzeniem kanalizacj na zewnątrz. Czy zrobić to przez kuchnię czy przez kotłownię i drugi problem to gdzie nailepiej zrobić pion?Czy to mam zostawić dla hydraulika i się tym nie martwić.
Zastanawiam sie nad kominami Schiedla ale nie wiem czy mam pakować tyle kasy w te kominy bo one nie są takie tanie a wszyscy je zachwalają a może kazać wymurować.

A jeszcze jedno czy ktoś zmieniał konstrukcje dachu czy budował zgodnie z projektem? No i jak wysoko podnieśliscie ściankę kolankową bo zamierzam podnieść o jeden pustak?

Buduję w Dobrzykowicach Wrocław proszę o jakiesz rady

Pozdrawiam DOMI

bryza2005
25-06-2006, 21:42
WITAMY!
Faktycznie ostatnio mamy ręce pełne roboty. Tydzień temu tyczyliśmy budynek a dzisiaj jest wszystko przygotowane pod ułożenie zbrojenia. Nie obyło się bez przykrych niespodzianek, po wykonaniu wykopów pod ławy było około pięć ''oberwań chmur'' w ciągu 48 godzin :evil: .
Oto fotki:http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/wyk1.jpg http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/wyk2.jpg

prymasek
26-06-2006, 07:46
Z prefabrykowanego jestem bardzo zadowolony. Zapłaciłem 1800 zł. Jest zgrabny i zajmuje mało miejsca. I najważniejsze-wcale nie wychodzi drożej.


jaki komin wstawiłeś???

prymasek
26-06-2006, 07:51
Czy ktoś z was rozbił kosztorys całośći???

czyli od wykopu stan surowy, tynki elewacje dach instalacje do kompletnej wykończeniówki??

potrzebuję KWOTĘ z wyceny będącą sumą wszystkiego oprócz materiałów
(robocizna koszty pośrednie sprzęt - jeśli ktoś robił w programiekosztorysowym)

zaufany wykonawca powiedział mi że zrobi mi wszystko za 180 tys zł
materiały przechodzą przez niego więc niższy VAT
i teraz nie wie czy to dużo czy mało bo nikt mi pełnej wyceny nie robił....

pliski pliski

domi
26-06-2006, 08:49
Witam

W jaki sposób wkleja się zdięcia bo nie zabardzo wiem :(

Domi.

domi
26-06-2006, 08:52
Czy ktoś z was rozbił kosztorys całośći???

czyli od wykopu stan surowy, tynki elewacje dach instalacje do kompletnej wykończeniówki??

potrzebuję KWOTĘ z wyceny będącą sumą wszystkiego oprócz materiałów
(robocizna koszty pośrednie sprzęt - jeśli ktoś robił w programiekosztorysowym)

zaufany wykonawca powiedział mi że zrobi mi wszystko za 180 tys zł
materiały przechodzą przez niego więc niższy VAT
i teraz nie wie czy to dużo czy mało bo nikt mi pełnej wyceny nie robił....

pliski pliski


Myśle że to realne bo ja też planuje do 200 tyś wybudować się bez mebli
ale jakiś zapas trzeba mieć ale to życie pokarze.
Pozdrawiam Domi

domi
26-06-2006, 09:05
WITAMY!
Faktycznie ostatnio mamy ręce pełne roboty. Tydzień temu tyczyliśmy budynek a dzisiaj jest wszystko przygotowane pod ułożenie zbrojenia. Nie obyło się bez przykrych niespodzianek, po wykonaniu wykopów pod ławy było około pięć ''oberwań chmur'' w ciągu 48 godzin :evil: .
Oto fotki:http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/wyk1.jpg http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/wyk2.jpg

Witam

No to faktycznie miałeś pecha bo mi się udało przed ulewą powiedziałem im że jak burza przyjdzie to będzie kiepsko i będą na własny koszt szalunkować wykopy tak że układali zbrojenie i na drugi dzień zalewali beton i sie udało przed burzą a wieczorem była burza i to było super bo zlalo mi beton i nie musiałe podlewać.
A czy robiłeś chudziaka bo ja nie wylałem ławe 40 zamiast 30 tak mi doradził kierownik foliie do środka i na to zbrojenie i beton.

prymasek
26-06-2006, 09:58
Myśle że to realne bo ja też planuje do 200 tyś wybudować się bez mebli
ale jakiś zapas trzeba mieć ale to życie pokarze.
Pozdrawiam Domi

200 tys zł z materiałami??? :o

180 tys zł jest bez materiałów gotowy do zamieszkania

prymasek
26-06-2006, 09:59
A czy robiłeś chudziaka bo ja nie wylałem ławe 40 zamiast 30 tak mi doradził kierownik foliie do środka i na to zbrojenie i beton.

folia jest dobrym rozwiązaniem
:D

agana
26-06-2006, 16:31
Odnośnie kwot. 180 bez materiałów i 200 do zamieszkania poddaję pod powątpiewanie. 180 za samą robociznę :o . Około 100 to jest stan surowy z materiałami i robocizną, ale to jeszcze zależy z czego się buduje i gdzie. 200 zaś to wg mnie za mało na całość. Do tego jescze z 80 jak nic.

Mam nowego dekarza, mam nadzieję, że ten nie zawiedzie. :D

bryza2005
26-06-2006, 16:50
O rany, są, nadeszły...ławy!
Przed chwilą wróciłem z działeczki, właściwie z budowy, udało się zalać przed burzą. A oto efekt (jedno zrobiłem z dachu pompy):
http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/zal3.jpg
http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/zal2.jpg
Ja zastosowałem i chudziak i folię.

domi
26-06-2006, 21:04
Myśle że to realne bo ja też planuje do 200 tyś wybudować się bez mebli
ale jakiś zapas trzeba mieć ale to życie pokarze.
Pozdrawiam Domi

200 tys zł z materiałami??? :o

180 tys zł jest bez materiałów gotowy do zamieszkania

Byłe w takim domu już wybudowanym i to co gospodarze mówili to oni zamierzają się zmieścić w 200 tyś

domi
26-06-2006, 21:09
O rany, są, nadeszły...ławy!
Przed chwilą wróciłem z działeczki, właściwie z budowy, udało się zalać przed burzą. A oto efekt (jedno zrobiłem z dachu pompy):
http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/zal3.jpg
http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/zal2.jpg
Ja zastosowałem i chudziak i folię.

Witam
Bryza w jaki sposób wkleja się zdięcia bo nie zabardzo wiem a mam ich troche na kompie czy to trzeba gdzieś zapisac?
pozdrawiam domi

bryza2005
26-06-2006, 21:50
Witam
Bryza w jaki sposób wkleja się zdięcia bo nie zabardzo wiem a mam ich troche na kompie czy to trzeba gdzieś zapisac?
pozdrawiam domiWysłałem na priva.

agana
27-06-2006, 07:31
Byłe w takim domu już wybudowanym i to co gospodarze mówili to oni zamierzają się zmieścić w 200 tyś
To wszystko zależy. Jeżeli sam gospodarz wykonuje duży zakres prac, to owszem, można próbować. Jednakże ogrom kosztów stanowią materiały, a nie robocizna. Przynajmniej taki stosunek występuje w stanie surowym (70t-materiały, 30 t-robocizna, przy czym pokreślam mniej więcej, bo wiadomo, że co region to inaczej). Dlatego "powala" mnie kwotą, jaką zaproponował Prymaskowi wykonawca. W takim razie ile jeszcze na materiały? Co prawda nie jestem jeszcze w fazie wykończeniówki, może ktoś bardziej zaawansowany oszacuje, jak to dalej z tymi kosztami? :o

Szymon77
27-06-2006, 07:49
Odnośnie kwot. 180 bez materiałów i 200 do zamieszkania poddaję pod powątpiewanie. 180 za samą robociznę . Około 100 to jest stan surowy z materiałami i robocizną, ale to jeszcze zależy z czego się buduje i gdzie. 200 zaś to wg mnie za mało na całość. Do tego jescze z 80 jak nic.
Agana - madrze mowisz. Jestem na etapie ukladania plytek w lazienkach i podlogach a moj optymistyczny plan pt. "250tys" wlasnie prysl. Do wprowadzenia brakuje mi jeszcze kuchni, deski podlogowej, kominka, tarasu, farb, tapet, ocieplenia i brukow na zewnatrz. Czyli jak nie patrzec trzeba siegnac do glebokich rezerw po jakies 40tys (kolejny optymistyczny plan :wink: ). Nie wspominam tu o szafach w zabudowie, lampach, meblach i "malym conieco" na parapetowke. :D

Mogłbym zaoszczedzic pewnie na wykonawcy (mialem generalnego) kosztem klopotow i bolu glowy. Na materialach raczej nie - chyba, ze kosztem ich jakosci.

Konia z rzędem temu kto postawi Oriona za 200tys. :-?

prymasek
27-06-2006, 08:47
Około 100 to jest stan surowy z materiałami i robocizną,

140-170 stan surowy materiały i robocizna przykryte pełnym dachem (bez dociepleń)

czy ktoś jednak robił kosztorys i ma robocizne za całość???? pod klucz???
łącznie z kierownikiem wytyczeniem ziemią - tak żeby się wprowadzić...

prymasek
27-06-2006, 08:52
Odnośnie kwot. 180 bez materiałów i 200 do zamieszkania poddaję pod powątpiewanie. 180 za samą robociznę . Około 100 to jest stan surowy z materiałami i robocizną, ale to jeszcze zależy z czego się buduje i gdzie. 200 zaś to wg mnie za mało na całość. Do tego jescze z 80 jak nic.
Agana - madrze mowisz. Jestem na etapie ukladania plytek w lazienkach i podlogach a moj optymistyczny plan pt. "250tys" wlasnie prysl. Do wprowadzenia brakuje mi jeszcze kuchni, deski podlogowej, kominka, tarasu, farb, tapet, ocieplenia i brukow na zewnatrz. Czyli jak nie patrzec trzeba siegnac do glebokich rezerw po jakies 40tys (kolejny optymistyczny plan :wink: ). Nie wspominam tu o szafach w zabudowie, lampach, meblach i "malym conieco" na parapetowke. :D

Mogłbym zaoszczedzic pewnie na wykonawcy (mialem generalnego) kosztem klopotow i bolu glowy. Na materialach raczej nie - chyba, ze kosztem ich jakosci.

Konia z rzędem temu kto postawi Oriona za 200tys. :-?

Szymon ja mam zamiar sie zmieścić 300-350 i pieknie tylko że zaczynałeś w zeszłym roku teraz świat w Poznaniu zwariował (vivat UE a w szczególności Irlandia) no i masz ci babo placek .
Generalny wykonawca za robocizne stan surowy chce 25-60 tys zł
za dach 14-25
no i ten jedne za wszystko 180 heheheh

problem w tym że CI tańsi mogą zacząć w przyszłym roku....
to wszystko z wycen któe dostałem

czy umiesz podzielić swoje koszty na koszty pracy i materiałów

prymasek
27-06-2006, 10:31
własnie dostałem uaktualniony kosztorys z domusa na stan surowy zamkniety Orion II

jakby ktoś chciał to służę :-)

AgataSG
28-06-2006, 20:18
Nagle dopadła mnie chwila zwštpienia, mamy jak narazie postawione bloczki fundamentowe, i choć mieszkałam prawie całe życie w bloku, to salon wydaje mi się dziwnie mały. Oczywiœcie widziałam wybudowanego Orionka, i jeœli chodzi o poddasze to jest naprawdę idealne....ale salon, muszę taraz się z tym przesapać, bo przecież już nic nie można zmienić...a szkoda. Te same wštpliwoœci mam co do kuchni, czy raczej aneksu kuchennego, myœlę, że jeœli ktoœ ma wystarczajšco szerokš działkę, to powinien rozpatrzyć możliwoœć poszerzenia nieco Oriona. Chyba zrobił tak Jurand.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, lekko zdołowana Agatka. :wink:

Ewa G
29-06-2006, 07:10
też miałam takie wątpliwości na etapie fundamentów, ale jak mury powstały to było jasne, ze da sie tam meble wstawić :wink:

Ogólnie patrząc na salon, to nie jest zbyt duży: 26,59m2, a cała powierzchnia salon+kuchnia+jadalnia+hall ze schodami to ok. 52m2. Natomiast przez to, że sa to własciwie pomieszczenia połączone, które bardzo dobrze doświetlają wykusze, wydaja sie przestrzennie większe. (czego nie widac na etapie fundamentow).

Ja mam dylemat innego typu, bo gdyby ten domek był własnie mniejszy, to nie byłoby tyle do wykańczania i juz bym w nim mieszkała. Zapał inwestorski opadł, a tyle jeszcze do zrobienia :cry:

agana
29-06-2006, 13:47
Głowa do góry, bo już masz z górki :D . Co dopiero my, nieświadomi tego wykańczania. Strach się bać :o :-? :wink:

bryza2005
30-06-2006, 10:33
własnie dostałem uaktualniony kosztorys z domusa na stan surowy zamkniety Orion II

jakby ktoś chciał to służę :-)
My prosimy o przesłanie, jesteśmy ciekawi, jak to teraz wygląda.

Chris o poranku
01-07-2006, 13:02
Witam. Przedyskutowałem sprawę scianki, która stoi na płycie-patrz moje wczesniejsze rozmowy z Szymonem.
Ja robie tak. Przed zalewaniem wstawiam pod nią dwa dodatkowe pręty fi 16-20 od wieńca do belki klatki. Po zalaniu je obmuruje i postwię sciankę.

tezet
02-07-2006, 23:02
nie ma cię człowieku dwa miesiące i wszyscy o tobie zapomnieli...
pozdrawiam wszystkich budujących i planujących budowę.

U mnie wszystko ruszyło z kopyta! Pozwolenie uprawomocniło się w piątek w sobotę koparka zrobiła wykopy pod fundamenty. We wtorek zalewam zbrojenie po odbiorze przez kierownika. Po izolacji bloczków dwa tygodnie odpoczynku i ruszamy ze ścianami. Nawet nie wiecie jaka to radocha.

Prymasek, co do ekipy to wybierz najlepszych. Zapewniam, że i tak będziesz często jeździł na budowę. My wybieraliśmy 4 miesiące.
Mój koszty całości stanu surowego otwartego (z dachem, bez okien, z wylewkami) to 94t (materiały i robocizna) według umowy. W umowie uwzględniliśmy zmiany kosztu +/- 10%. Całość wstępnie dogadana na około 250t (materiały i robocizna). Kierownik budowy z zewnątrz jako nasz przedstawiciel za całość bez końcowego odbioru weźmie 2,5t.

Agana, pozdrowienia dla maleństwa i szanownej połówki. Ja powiększyłem mojego Oriona +95cm (zamiast wykusza w jadalni) efekt - Kuchnia z jadalnią 22,27m2, salon- 31,69m2. Nie żałujemy. Dla nas to duża powierzchnia. Garaż dostał 60 cm szerokości ekstra na półki (mają zastąpić piwnicę :)(: )
Agana! Trzymam kciuki. Cierpliwości. Wszystko się ułoży. Dobrym ludziom zawsze się układa. kiedyś :-?

Chris, wielkie dzięki za ściankę.

P.S. Mój kierownik wielce się rozbawił kiedy zobaczył nasz projekt. Powiedział "Dwie godziny temu skończyłem rysować plan zagospodarowania działki dla Oriona II w Markach" ha ha ha ha

Może to ktoś z Was?
ścisk

agana
03-07-2006, 17:10
Tezet! Ależ nie zapomnieli :D. Powitać, powitać ponownie na forum.
Powinszować rozpoczęcia prac :D . Życzę, aby front robót przebiegał nadzwyczaj sprawnie. Czy w kosztach stanu surowego otwartego, dach Twój, to również pokrycie dachówką?
Dziękujemy za słowa otuchy. Jasne, zawsze się układa, kiedyś tam :wink: . Mam nadzieję, że tym razem zaczną się w końcu prace dekarskie. Moje maleństwo jest już coraz większe. Lada dzień skończy 4 miesiące. Niewiarygodnie szybko biegnie ten czas :-?

tezet
04-07-2006, 07:54
Witaj

dzięki za życzenia
Dach będzie pokryty dachówką ceramiczną. Kosztorys w punkcie dach obejmuje wszystko (robociznę, folie, drewno etc) bez jednej rzeczy, kosztu dachówki. Uzgodniliśmy, że to zbyt duża loteria trafić cenę dachówki za pół roku.

teraz mam problem z pustakami ceramicznymi. Trudno już znaleźć coś ciekawego. Mały wybór duże ceny. Macie może coś do polecenia?


miło znaleźć czas i wrócić na forowe łono

prymasek
04-07-2006, 08:33
a ja byłem wczoraj u Szymona i jestem zachwycony Orionem

płytki, podłoża pod malowania łazienki miodzio...

trzeba zacząć sie wpraszam na parapetówkę :lol: [/img]

Szymon77
04-07-2006, 09:36
Tez bylem wczoraj u siebie i troche dalej mi do zachwytu. Nie zebym sie nie cieszyl ale etap na ktorym jestem jest chyba najbardziej mozolny. Pieniazki uciekaja "miliard w srode, miliard w sobote" a postepu prawie nie widac. Chcialo by sie pojechac na dzialke, rozlozyc lezak, usmazyc kielbaske a tu tyle do zrobienia :roll: Chyba mam malego dola z tego powodu i z przemeczenia tematem budowy. :cry:

prymasek
04-07-2006, 09:59
szymon bez załamki serio jest dobrze....

Ewa G
04-07-2006, 15:12
szymon, po jakimś czasie budowy dół ma prawo się pojawić (tak sobie to tłumaczę) ale ta pogoda tez wprawia w taki nastroj wakacyjny, ze chcialoby sie polezec, a tu tyle jeszcze do zrobienia przy Orionie

Czy myśleliscie juz w temacie rynien? chodzi mi szczególnie o rozwiązanie przy balkonie nad wejściem i przy wykuszach. Widziałam na jakimś zdjęciu, że te miejsca były orynnowane, ale czy to jest konieczne?

Chris o poranku
04-07-2006, 15:28
Witam. Wlasnie kupilem pokrycie dachowe i mam nadzieje ze dekarz uwzglednil orynnowanie w tym miejscu. Mam wrazenie ze rynny powinny byc przy wykuszach.
MAM WAZNE DLA MNIE PYTANIE.
ILE ZAMAWIALISCIE BETONU DO WYLEWANIA STROPU? Mysle o wylewce na strop Teriva, wience, zebra luki kolumnowe i klatk. Dziekuje za info.

Tez bym kurcze gdzies w koncu pojechal
:-?

Ewa G
04-07-2006, 15:40
chris, tak na szybko nie pamiętam ile betonu poszło na strop (może 16m3,), cos mi sie wydaje, ze łuki kolumnowe to były lane z ręki, zaszalowane i wylane przed stropem

Chris o poranku
05-07-2006, 20:37
Dziękuję Ewa. Zamówiłem 15m3. Starczyło na styk.
Strop mam juz zalany teraz półtora tygonia przestoju.

agana
05-07-2006, 21:31
Mam też pytanie, a chodzi mi o podbitkę dachową. Kiedy najlepiej ją robić i komu się to zleca, dekarzowi? :o , bo ja nie umiem :wink:

Ewa G
06-07-2006, 08:32
Chris, to teraz niezłe lanie cie czeka :wink:

podbitke można zlecic dekarzowi, u nas akurat robił to gość od ocieplenia, bo przed położeniem pokrycia dachowego ocieplilismy i otynkowaliśmy ścianę szcztytową nad garażem. I na razie tyle tylko podbitki zostało zrobione.

prymasek
06-07-2006, 14:59
Mam też pytanie, a chodzi mi o podbitkę dachową. Kiedy najlepiej ją robić i komu się to zleca, dekarzowi? :o , bo ja nie umiem :wink:

a chcesz pełną podpbitke czy krokwie na wierzchu ???

jesli pełną to dopiero po ocieplenie - lepiej

jeśli krokwie na wierzchu bez znaczenia

dekarze to robią

Chris o poranku
06-07-2006, 16:04
Uwaga!!! Do podbitki czesto chca popitki :)

Chris o poranku
07-07-2006, 11:54
Rozmawialem wczoraj z dekarzem. Mówil mi ze najlepsza jest podbitka belgijska. Odradzal mi zdecydowanie podbitke drewniana z desek. Co tym sadzicie?

agana
11-07-2006, 06:12
O podbitce zdecydujemy w trakcie prac dekarskich, a dziś wielki dzień nadszedł, gdyż wreszcie ruszają te prace. Byłoby już po wszystkim (miesiąc opóźnienia), gdyby pierwotnie wybrany dekarz był solidny. No cóż, to wciąż powszechne zjawisko.

Nie wiem, jak Wy, ale ja mam dość upałów, uf!

prymasek
11-07-2006, 10:57
Rozmawialem wczoraj z dekarzem. Mówil mi ze najlepsza jest podbitka belgijska. Odradzal mi zdecydowanie podbitke drewniana z desek. Co tym sadzicie?

a jaka to jest belgijskia ??? he???

Chris o poranku
11-07-2006, 12:26
Komorowa z torzywa sztucznego, drewnopodobna. Dowiem sie o nazwe firmy.
Moze dekarz chce mi sprzedac cos z czego ma zysk?
Osobiscie zawsze podobalo mi sie drewno szczegolnie do naszego"tradycyjnego" Oriona. Zastanowie sie jeszcze nad tym. Ja równiez robie podbitke dopiero przy ocieplaniu poddasza.

Wiesława Włodarczak
11-07-2006, 22:40
Witam serdecznie wszystkich Orionowiczów! My też w tym roku rozpoczęliśmy budowę Oriona I i jesteśmy teraz na etapie stropu. Czy ktoś z Was buduje Oriona w okolicach Poznania? z tego co zdążyłam się zorientować to Szymon77, czyż tak? Pozdrawiam Was gorąco

prymasek
12-07-2006, 07:11
Szymon no i ja zaczynam wg wszelskiech znaków na początku września.

Gdzie budujesz???

agana
15-07-2006, 15:41
U mnie prace trwają. Oczywiście nie obyło się bez problemów :evil: , gdyż człowiek od kominów z ekipy zdematerializował się i na gwałt trzeba było szukać nowego. Jutro (tacy pracowici, że w niedzielę nawet nie odpuszczają) wstawiają okna. Hurra, Orionek wreszcie będzie miał czapkę :D

Chris o poranku
15-07-2006, 17:49
GRATULACJE AGANA . FAJNIE, ŻE DOPIELIŚCIE SWEGO.
Budowa to nie bajka. Wszyscy pewnie o tym juz wiedza.
Ja wczoraj dostałem telefon, że moja ekipa dziś (!!!!!!) wyjeżdza do Anglii. W poniedzialek mieli wejsc po 1,5 tygodniowej przerwie.
Szukam ekipy. Troche nie mam na to sił.

agana
15-07-2006, 19:20
Dzięki Chris. Życzę powodzenia w szukaniu ekipy. Jeszcze nie raz człowiek będzie tracił nerwy. Nie mówiąc o kasie, bo przez takie "numery", wydaje się więcej.

Arkadio
16-07-2006, 10:23
Witam wszystkich po prawie 2 miesięcznej przerwie. Podczas ostatniej wizyty na forum pod hasłem ORION byłem na etapie finalizowania papierów pod budowę. Teraz czyli w lipcu sprawy poszły mocno do przodu.

Dowód:

http://foto.onet.pl/upload/35/42/_616153_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/17/97/_616149_n.jpg

Mam nadzieję, że zdjęcia "weszły na forum" To moje pierwsze fotki tutaj umieszczone. Zachęcam innych Orionowiczów do umieszczania zdjęć ze swojej budowy. Chętnie obejrzę :-)

Umieściłem trochę swoich zdjęć w albumie onet.pl pod adresem:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=51569&k=5&q=oriona&nxt=9

Trzymajcie się wszyscy ciepło. Pozdrawiam GORĄCO !!!

Tak informacyjnie. Moja budowa ma miejsce pod Bielskiem, czyli południe kraju.
[/img]

agana
16-07-2006, 16:27
Proszę, jaki postęp. Gratulacje Arkadio. No i witaj wśród tych, których spokój został zburzony :wink:

o-k-e-j
17-07-2006, 21:29
No w końcu ekipa wzięła się do roboty !!!
Orion będzie za 3 miesiące

o-k-e-j
17-07-2006, 21:54
po zmianach w projekcie myślę że wyjdzie fajny salon - bo ten co jest niefunkcjonalny. Zlikwidowałem ściankę przy małym pokoju. Tam przeniosłem kominek a poziom tego pomieszczenia obniżyłem o 85 cm i dodałem parę schodów. Stworzył się super pokój kominkowy a salon jest optycznie o wiele większy. Pozdrawiam 8)

o-k-e-j
17-07-2006, 22:15
Zrobiłem częściowe podpiwniczenie a zejście jest tymi samymi schodami co wejście na piętro. Zrezygnowałem ze spiżarni i powiększyłem szerokość garażu o 50 cm.

Szymon77
18-07-2006, 07:43
No "o-k-e-j" ostro wszedles z tym "niefunkcjonalnym salonem" zamiast dzien dobry. Ale witamy, witamy.... :)

prymasek
18-07-2006, 15:01
No "o-k-e-j" ostro wszedles z tym "niefunkcjonalnym salonem" zamiast dzien dobry. Ale witamy, witamy.... :)

myślę że za ten niefunkcjonalny salon wisi wszystkim po piwku
w ramach rekompensaty za nasze niefunkcjonalne salony...
ze względu na to piwko tym bardziej witamy hehehe

agana
18-07-2006, 21:17
Również witam i popieram pomysł Prymaska: dla każdego po piwku :wink:.
Ależ się cieszę. Mój Orion ma "czapkę". Ekipa była super. Chłopaki biegali po dachu aż miło było popatrzeć i w tydzień!!! :o zakończyli prace a ja opróżniłam kieszenie :wink:

o-k-e-j
18-07-2006, 21:49
Browarek się owszem należy ale po robocie a nie w trakcie. Byłem w wybudowanym Orionie pod gdańskiem i po wejściu do ""salonu""--- załamka -- taki duży to ja mam pokój a mieszkam w nędzym 10 piętrowcu. Niedość że nie ma gdzie TV postawic to jeszcze mały.

Mam ciekawe pytanie. Są u nas w mieście księża orioniści i chyba w Zduńskiej Woli również -- Czy oni coś więcej wiedzą o tym projekcie skoro się tak nazwali -- hehe ?? :D

o-k-e-j
18-07-2006, 21:54
Wydaje mi się ponadto że ten projekt jest ze wczesnych lat 90-tych, bo wtedy nie wstydem było dowozić pustaki np. FORD-em ORION, a w salonie postawić TV i VIDEO "ORION". A teraz to chyba nazwa nieco przestarzała -- co o tym myślicie ?
8)

agana
19-07-2006, 09:15
A teraz to chyba nazwa nieco przestarzała
:roll: :o :roll:
Jak dla mnie nazwa jest super, ponadczasowa. W końcu ORION to dość charakterystyczny gwiazdozbiór i tak to kojarzę.

Chris o poranku
19-07-2006, 10:23
Ja tez jestem przez ORIONA na orbicie,
co niezbicie
wyzszosc Oriona nad innymi pokazuje.

prymasek
19-07-2006, 13:04
Wydaje mi się ponadto że ten projekt jest ze wczesnych lat 90-tych, bo wtedy nie wstydem było dowozić pustaki np. FORD-em ORION, a w salonie postawić TV i VIDEO "ORION". A teraz to chyba nazwa nieco przestarzała -- co o tym myślicie ?
8)

a licznik piwkowy bije

już dwa wisisz
:evil:

jurand
19-07-2006, 17:58
witajcie, czlowieka troszke nie bylo na forum a tu takie zmiany az godzinke zajelo mi przeczytanie tego co ciekawego nanieslicie po ostatniej mojej wizycie. Wielu nowym osobom zycze udanego budowania i aby Oriony sie Wam mocno piely do gory. Ja swojego wykanczam kroczkami, mysle ze wkrotce wrzuce pare fotek to zobaczycie. Ostanio poszla instalacja elektryczna, tynki w budynku gospodarczym (Arkadio widzial wiec wie ze jeszcze takie cos stawiam - przy okazji wielkie gratulacje mury wygladaja pieknie i suna do gory :)) oraz w garazu. Za dwa tygodnie montuje okna i bramy garazowe. Wtedy beda fotki obiecuje.
Pozdrowienia

bryza2005
19-07-2006, 20:51
Browarek się owszem należy ale po robocie a nie w trakcie. Byłem w wybudowanym Orionie pod gdańskiem i po wejściu do ""salonu""--- załamka -- taki duży to ja mam pokój a mieszkam w nędzym 10 piętrowcu. Niedość że nie ma gdzie TV postawic to jeszcze mały.

:D
Czy mogę liczyć na dokładne namiary na ten domek pod gdańskiem 8)
Pozdrowienia!

AGA.S.
20-07-2006, 14:56
Hej Witam...
ja tu tez swiezynka, chociaz jezeli chodzi o budowe to juz mamy ja za polpasem;) szykujemy sie wlasnie to wiezby !! sluze doswiadczeniamu z rynku szczecinskiego, bo z tego co mi wiadomo jakos w okolicy nikt sie jeszcze nie odwazyl na orionka. Mamy II. Pytanko, jak rozwiazaliscie sprawe z przejsciem do pokoju przez lazienke ( o ile to pomieszceznie adoptujecie na pokoj )
Pozdrawiam
:lol:

Ewa G
20-07-2006, 15:51
Również witamy na orionowej budowie...
my mamy przejście z sypialni do tamtego pokoju, ale jeszcze nie wiemy na co go adaptujemy. z reguły tam sie miesci stryszek z pralnia i suszarnią.

agana
20-07-2006, 16:48
Pytanko, jak rozwiazaliscie sprawe z przejsciem do pokoju przez lazienke ( o ile to pomieszceznie adoptujecie na pokoj )

My mamy przejście nie z łazienki, a z pokoju. Pomieszczenie to zaś najprawdopodobniej będzie garderobą.

yogga
21-07-2006, 06:37
Witam Wszystkich! Dawno się nie odzywałam - nawet bardzo dawno, ale często zaglądam na stronę i czytam Wasze wypowiedzi. W sprawie ostatniego tematu; u nas przejście do garderoby (pomieszczenie nad garażem) zrobione jest kosztem łazienki i częściowo sąsiadującego z nią pokoju. Jest to taki korytarzyk metrowej szerokości. Chcieliśmy, żeby garderoba była dostępna dla każdego domownika. Aha, chciałam jeszcze pozdrowić wszystkich "świeżych " rodziców; oprócz cierpliwości do budowy życzę Wam dużo cierpliwości i jeszcze więcej czasu dla tych małych istotek, bo one bardzo tego potrzebują. Ja ten etap mam już za sobą - mój starszy syn właśnie miesiąc temu skończył 18 lat.
Naszego ORIONKA w tej chwili kryją blachodachówką i jest SUPER!!! Pozdrowienia dla wszystkich.

AGA.S.
21-07-2006, 08:46
widze czy pomysl projektanta na przejscie przez lazienke u nikogo sie nie sprawdzil;) w sumie byloby to fajne gdyby nad garazem zrobic sypialnie, ale sypialania na koncu domu to chyba nie do konca dobry pomysl... tez wybijamy w takim razie sciane przez pokoj:) a pomieszczenie docelowo kiedys chcemy zrobic na pokoj rekreacyjny (mamy podwojny garaz, wiec po pow jest ponad 30m). Na dole zrezygnowalismy ze sciany miedzy jadalnia a salonem i wyszlo super, optycznie zwiekszyla sie przestrzen, a konstrukcyjnie rozwiazalismy to podciagami. zrezygnowlaismy ze spizarni niestety i zwiekszylismy lazienke... reszt ab.z.:) ach i jeszcze usunieto po 2 okna w garazu i nad garazem i podniesiono troszke gore a tym samym przedluzono krokwie....kurcze jednk jest troche zmian;)
Pozdrawiam i zycze milego weekendu

izia
21-07-2006, 13:17
Cześć wszystkim.
Jestem nowa na forum. Zainteresowałam się tematem ORIONA ponieważ mamy w planach budowę domu. W grę wchodzi tylko ORION i SZMARAGD. Proszę o jakieś informacje na temat funkcjonalności tego domku. Czy np. 10 m sypialnia na górze nie jest za mała? Jakie zmiany są konieczne?
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi

agana
22-07-2006, 13:46
Witaj! My wszyscy jesteśmy w fazie budowy, a prawdziwa funkcjonalność Oriona wyjdzie tak naprawdę wtedy, gdy się w nim zamieszka :D . Powyżej w wątku były te tematy poruszane.

Czy np. 10 m sypialnia na górze nie jest za mała?
To zależy co komu jest potrzebne w tej sypialni :roll: , sprawa b. indywidualna. Ze zmian "koniecznych", to jeśli studiowałaś wątek powyżej, większość podnosiła ściankę kolankową.
Pozdr. :D

izia
22-07-2006, 21:15
Dzieki za odpowiedź. Postudiowałam sobie temat. A sypialnia ma być dla mnie i dla męża (aby dzieci miały sprawiedliwie :))

Szymon77
24-07-2006, 07:48
No to chyba jestem jedynym ktory wejscie na stryszek nad garazem pozostawil tak jak w projekcie. W zamysle mam tam byc pralnia i garderoba na zadziej uzywane rzeczy. Wlasnie po to, zeby zostawic wszystkim domownikom dostep do niej - wejscie jest przez lazienke. Wstawilismy jednak nadproze w pokoju obok, tak aby mozna bylo w miare bezproblemowo przekuc sie w przyszlosci do garderoby (jesli obecne rozwiazanie nie zda egzaminu).

AGA.S.
24-07-2006, 09:09
hejka witajcie po weekendzie!
Szymon jezeli planujecie tam pralnie i garderoba, to to przejscie jest jak najbardziej zasadne;) Izia jezeli pytasz o wybor miedzy Orionem a Szmaragdem...to: ja prawde mowic Sz ogladalam jak juz mielismy kupionego O i zaczeta budowe:) i pewnie dla dla polowy bedzie fajniejszy 1 dla drugiej polowy tez 2:) musisz spr pod wlasnym kontem...dla mnie SZ ma nieciekawe rozlozenie tarasu... dzialka jest taka a nie inna i nam pasuje miec taras na srodku domu a nie sasiadom w oknie;) lepiej sa za to chyba rozwiazane schody...bo w O trzeba podobno dobrze nakombinowac, za to pasuje nam ze wejscie na gore jest jakby na poczatku domu a nie jak w SZ posrodku z widokiem na caly salon gdzie nie bedzie mozna sobie polezac bez stresu w szlafroku;))) spostrzzezen jest wiele i pewnie oba projekty maja swoich zwolennikow jak i wrogow ....1 jest pewne od frontu wygladaja praktycznie identycznie:) Powodzenia!!
p.s. Benkol.... dziekujemy bardzo.... teraz wiemy ze Orionek bedzie sliczny, Wasz jest super i nie mozemy sie doczekac kiedy nasz taki bedzie:) Pozdrowiamy

prymasek
28-07-2006, 07:15
Zaczęło się

w srodę zaczeli wiercić studnie - dziś mają skończyć
wczoraj wyciąłem drzewa
jutro przyjeżdża kopara
w poniedziałek deodeta
we wtorek lub środę wykonawca :roll:

agana
28-07-2006, 14:18
To się trzymaj, a szczególnie mocno za kieszeń :wink:
A u mnie już po wszystkim :-? , jeśli chodzi o rok bieżący. No, może jeszcze się pokusimy o okna jesienią, kiedy będą promocje, no i kasa oczywiście. Zaczynamy obmyślać strategie na przyszły rok, kiedy by tu sprzedać mieszkanie i jak dokończyć ORIONA, aby we wrześniu, październiku w nim zamieszkać. Przeraża mnie ten ogrom prac, który pozostanie na przyszły rok.
A kto zostanie szczęściarzem i w tym roku zamieszka?
Wciąż upalne pozdr. 8)

Szymon77
28-07-2006, 14:38
Ja, Ja, Ja!!!
Do zamieszkania wlasciwie odliczam juz miesiace a wlasciwie tygodnie. Pozostaly mi tylko schody wewnetrzne (na ktore bardziej czeka Prymasek niz ja ;) ), kuchnia i malowanie. Z grubszych prac co prawda tez ocieplenie ale planuje sie wprowadzic bez tego i dokonczyc przed zima.

Wczoraj skonczyli klasc kostke na wjezdzie, tarasie i na schodach wejsciowych. Jesli macie mozliwosc to goraco polecam granit. Niewiele drozszy od betonu (i nawet tanszy od kostki udajacej granit!!!) a efekt :roll: ... bez porownania.

aha... jesli rozwazacie przechowywanie rowerow w kotlowni we wnęce pomiedzy drzwiami do garazu a tymi do mieszkania .... to brakuje 10 cm do standardowej dlugosci "górala" :o :-? - pomyslcie o tym za wczasu. Uwazam, ze to super miejsce, zeby nie heblowac lakieru samochodu.

agana
28-07-2006, 16:43
Ależ masz fajnie i kto jeszcze? :D
Ile czasu trwała u Ciebie ta wykończeniówka? Aha, ciągle szacuję koszty i zupełnie nie wiem, jak liczyć ocieplenie poddasza. Jak mniej więcej kształtuje się ten zakres (materiały, robocizna)? Rozumiem, że ocieplenie domu zostawiasz na później.
:D

Ollimpia
30-07-2006, 22:37
Cześć Wszystkim! ja niestety w tym roku się nie wprowadzę, ale mam nadzieję, że jak wszystko dobrze pójdzie to może za rok:) Obecnie zastanawiam się nad dachówką. Powiedzcie proszę, czy zdecydowaliście się pozostać przy dachówce cementowej Braas Celtycka w kolorze brązowym, zaproponowanej w projekcie, czy też wybraliście inna, jaką?

Szymon77
31-07-2006, 08:26
Agana, duzo robot mozesz pociagnac rownolegle. W wiekszosci najbardziej czasochlonne jest ... czekanie (na zamowione drzwi, schody, fachowca, itp). Pozatym u mnie to ocieplenie poddasza i podloga na strychu to ok tygodnia, plytki w calym domu (150m2) to miesiac, bruki 2 tygodnie, reszta to raczej 1-2 dniowe prace montazowo - wykonczeniowe (bialy montaz, drzwi, kociol, wentylacja, itp). W szytsko zalezy jak sprawne i licznesa ekipy. Docieplenie robilo 5 osob. Plytki jedna.
Koszt ocieplenia poddasza przyznam, ze mie troche przerosl. Ocieplenie welna + folia+ plyta KG+4xVellux+podloga na strychu z ociepleniem i schodami + robocizna to koszt ok 13tys :-?

Czy w zamian ktos mi potrafi podac koszty ocieplenia i elewacji zewn? Z czego robicie parapety zewn?

agana
02-08-2006, 17:09
Dzięki Szymon. Mam nadzieję, że mnie nie wyjdzie więcej. :roll: Na mniej to pewnie nie ma co liczyć. :(

rufio
02-08-2006, 19:19
Puk puk to ja rufio. Wchodze niesmialo ponownie na forum bo troche mnie nie bylo.
Musialem troche spasowac z budowa, bo dopadlby mnie ogolny wielomiesieczny budowstret, a wtedy dopiero bylby kryzys.
W maju iczerwcu tempo robot bylo niezle (na gorze wszystko wytynkowane , posadzki wylane, regipsy polozone tylko szpachlowac) nawet zaczalem glosno myslec o wprowadzce na jesien, az tu pieknego dnia szwagier oznajmia ze wyjezdza na dwa miechy na zachod i zebym sobie radzil sam. Na domiar zlego posadzkaze mnie olali inne ekipy wolne trminy maja za dwa miechy (efekt miejscowego boomu budowlanego), tynkarze tez nie maja kiedy i zamiast na jesien to wprowadzka bedzie na wiosne.
Ale miesac przerwy na budowie pozwolil sie psychicznie odreagowac i teraz powoli ruszam do przodu. Jutro posadzki leja (stara ekipa sama sie zglosila i zbila z ceny), w przyszlym tygodniu zaczynaja ocieplac i nawet szwagier sie pojawil oznajmiajac ze za 2 tygodnie wraca.
Wiec moze termin konca roku bedzie jeszcze realny?
p.s.
Prosba do ewy g i agny. Gdzie mozna podgladnac aktualne zdjecia waszych orionkow?

rufio
02-08-2006, 19:24
Info dla szymona
Wlasnie skonczylem kalkulacje na ocieplenie murow ok. 200m2
1. styropian 12 + klej +siatka+klej+tynk = 7798 zl. + robocizna ok.30zl/m2
2. styropian 14 + klej +siatka+klej+tynk = 8334 zl. + robocizna ok.30zl/m2
3. system rockwoola (welna, kleje siatka, tynk) = 11000 + robocizna j.w.

wlasnie jutro zamawiam styropianik 14

Szymon77
03-08-2006, 07:59
Dzieki Rufio,

W miedzyczasie wysondowalem koszty w Poznaniu. Mniejwiecej tak jak piszesz tylko ze robocizna 34zl/m2. Jest inny problem - nikt nie ma terminu na ten rok :o

rufio
03-08-2006, 13:49
No jezeli nie ma terminow na ten rok to tez jestem w lekkim szoku.
niestety Anglia i Irlandia wyssala nam fachowcow (ale nie dziwie sie im, bo gdybynm musial to tez bym czmuchnal).
U mnie w okolicy Legnicy na szczescie jeszcze na ekipe czeka sie ok. 1 miesiaca.

alexa28
03-08-2006, 16:25
pozdrawiam wszystkich! budujemy orionka i jesteśmy w trakcie pielęgnowania stropu czyli polewania go wodą. mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy już wybudowanych orionków : czy to dobry pomysł aby łazienkę na górze podzielić na dwie? wydaje nam się dosyć duża. z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i życzę dużo dobrego!

agana
03-08-2006, 18:44
Dwie przylegające łazienki? :roll: Czy ja wiem ? My łazienkę na górze troszeczkę zmniejszyliśmy, zyskując większy pokój.


Prosba do ewy g i agny. Gdzie mozna podgladnac aktualne zdjecia waszych orionkow?
Nie mam aktualnego albumu. Muszę nad tym popracować. A tymczasem chętnie pooglądam Wasze Oriony :D

rufio
03-08-2006, 20:14
A w moim orionie z lazienki wygospodarowalismy 1,5 m od strony tzn klatki schodowej i zrobilismy tam dodatkowa garderobe.
Ale nasz orion zostal wydluzony o 1,5 m z kazdej strony wiec moglismy to zrobic.

prymasek
04-08-2006, 22:57
tak, zaczeli kopać
walczyli z suszą (ziemia jak kamień)
kilofami jeden dzień i PADA
- po 1,5 miesiąca suszy
jak tylko wbili łopatę w ziemię zaczęło
padać po prostu szok :evil:,


PS wydaje mi sie że dzielenie łazienki na dwie jest złym pomysłem
chyba że ktos lubi łazienki rodem z blokowisk gdzie większe osoby
musiały siedzieć przy otwartych drzwiach :wink:

Ewa G
07-08-2006, 06:45
Prosba do ewy g i agny. Gdzie mozna podgladnac aktualne zdjecia waszych orionkow?

Już dawno nie uaktualniałam zdjęć w albumie, ale zrobię to jak uprzatniemy krajobraz księżyzowy wokół Oriona. Udało nam się zrobić schodki zewnętrzne i taras, małą łazienke i płytki na dole. Bierzemy się za malowanie, bo kuchnia prawie gotowa i drzwi powinny być na dniach.
Podobno do końca tygodnia ma padac, a potem znów dobra pogoda na budowanie.
Pozdrawiam

Chris o poranku
07-08-2006, 07:36
Mam w planach wydzielic z lazienki male pomieszczenie na WC, ale zrobie to gdy zobacze czy jest na to rzeczywiscie miejsce.
pozdrawiam

prymasek
07-08-2006, 18:11
jeszcze do końca nie wykopane a już kompletnie zalane :evil:

agana
07-08-2006, 18:29
Jutro ma być lepiej i podobno jeszcze nawiedzą nas upały :-?

Ollimpia
07-08-2006, 21:29
Hejka! Alexa, też o tym myślałam aby podzielić łazienkę na dwie - jedną z wejściem z sypialni, drugą z holu. Ale stwierdziłam, że warto mieć w domu jedną ładną dużą łazienkę, w której można bez problemu ustawić wszystkie potrzebne sanitariaty oraz ... kwiatki :wink: i zrelaksować się:) Poza tym dzieląc ją na dwie straci ona swój kształt i otrzymasz dwa nieustawne "ogórki".
Drodzy Orionowicze, czy możecie mi zdradzić jakie dachówki wybraliście do swoich Orionków? Pozdrawiam Wszystkich w ten deszczowy dzień.

agana
08-08-2006, 08:00
Pozostałam przy "braasowskiej", choć mocno wahałam się pomiędzy ceramiczną.

rufio
08-08-2006, 10:25
A ja wybrałem ceramiczna Robena w kolorze antracytowym.
Miala byc brassa czarna, ale w zeszlym roku roben zszedl z cena w dol i ceramiczmna kosztowala niewiele wiecej niz brass

_ali_
09-08-2006, 08:58
czy byłby ktoś uprzejmy przesłąć mi wymiary parteru oriona I lub II.
Potrzebuję zanć dokładne odległości pomiędzy ścianami. Również te zewnętrzne.

z góry dziękuję
ali

[email protected]

prymasek
09-08-2006, 17:23
czy byłby ktoś uprzejmy przesłąć mi wymiary parteru oriona I lub II.



poszło na maila

Ollimpia
09-08-2006, 22:10
A ja wybrałem ceramiczna Robena w kolorze antracytowym.
Miala byc brassa czarna, ale w zeszlym roku roben zszedl z cena w dol i ceramiczmna kosztowala niewiele wiecej niz brass


to widzę, że chyba nikt nie zostaje przy brązowej dachówce z projektu (a zarazem przy brązowych oknach i stolarce?). Mnie zawsze podobały się ciemne dachówki ale ostatnio spodobały mi się również domy z jasnymi ceglastymi dachami zwłaszcza gdy do koloru dachu dopasowana jest podmurówka opłotowania, no i mam dylemat :roll: , już nie mówiąc o wyborze kształu dachówki: esówka pojedyncza, podwójna czy prosta dachówka. A chciałabym, żeby Orionek ładnie się prezentował, bo kolor elewacji zawsze można zmienić, ale dachu raczej nie... Agana, Rufio - a jaki kształt Wy wybraliście? moglibyście podesłać zdjęcia jak Wasze dachówki wyglądają na Orionie? Ewo G., widziałam na zdjęciach, że masz bardzo ładną dachówkę, jaka to jest? ...Jutro wylewamy strop... :D Pozdrawiam Was

_ali_
10-08-2006, 08:19
dziękuję za przesłane plany oriona

Ewa G
10-08-2006, 09:18
Ollimpia, u nas jest tylko czarna blachodachówka. Ale są piękne czarne czy grafitowe dachówki, więc na pewno coś wybierzesz, jesli myslisz o tym kolorze.

Ollimpia
10-08-2006, 13:11
a tak się mieni w zależności od kąta padania światła, raz wygląda jak czarna, raz niebiesko-granatowa. Ładnie to wygląda. Poza tym do takiej ciemnej dachówki można dobrać prawie każdy kolor elewacji.

agana
11-08-2006, 08:56
Agana, Rufio - a jaki kształt Wy wybraliście?
Ja wybrałam ciemnoczerwoną Celtycką Lumino Braasa.
http://www.braas.pl/images/celtycka_kolory_podstawowe.jpg

jurand
11-08-2006, 16:23
No to przyszła pora pochwalic się paroma ujęciami, abyscie nie myślelei ze nic się nie robi wokół Orionka ;). A zaszło troche zmian: tzn wstawione zostały okna, bramy garazowe, wykonana kanalizacja i rozprowadzenie wody. I teraz wyglada to tak:

http://foto.onet.pl/upload/9/67/_622010_n.jpg
Widok od przodu z mlodym gospodarzem

http://foto.onet.pl/upload/40/44/_622008_n.jpg
Widok z przodu - ujęcie z lewej strony

http://foto.onet.pl/upload/13/8/_622009_n.jpg
Widok z przodu - ujęcie z prawej strony

http://foto.onet.pl/upload/23/58/_622011_n.jpg
Tył Oriona

http://foto.onet.pl/upload/28/71/_622012_n.jpg
Budynek garażowo-gospodarczy

W tym roku jeszcze czeka mnie tynkowanie i schody wejsciowe. Pozostaje problem ogrzewania, czy da rade bo boje sie ze jak przyjdzie taka zima jak ostatnio to woda moze zaminic sie w lod, a wiadomo z czym to sie wiaze.

Ollimpia
11-08-2006, 23:21
Agana, dzięki za odpowiedź odnośnie dachówki :D
Jurand, jestem pod wrażeniem Twojego Orionka, jest superrr!, aż miło popatrzeć..., zazdroszczę Ci, że jesteś już tak daleko z budową. Mam serię pytań do Twojego domku. Jak wysoką masz ściankę kolankową? Wiem, że masz dachówkę ceramiczną - a jaki to typ (kolor, kształt, producent)? Masz drewniane okna? A jaki kolor elewacji planujesz to Twojego Orionka?... coraz bardziej mi się podoba ten nasz przyszły domek :D A i bardzo fajny ten budynek garażowo-gospodarczy. Robiłeś go według gotowego projektu?

Ollimpia
11-08-2006, 23:23
I POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW :lol:

jurand
12-08-2006, 09:02
Witaj Olimpio,

Juz postaram sie dac odpowiedz na Twoje pytania. Sciana kolankowa została podniesiona o dwa maksy czyli cos okolo 40 cm, dlatego linia dachu jest podniesiona w stosunku do balkoniku, ale przez to pomieszczenia sa bardziej funkcjonalne. Bylem w domku, ktory ma wykonane sciany wedlug projektu - fatalnie ani podejsc nie mowiac o jakimkolwiek posprzataniu tego fragmentu. Dachówka - tak zgadza sie jest to ceramika barwiona w masie firmy CREATON. Nazywa sie KERA-PFANNE. O ile wiem to obecnie jest na nia promocja rzedu 30%, z tym ze oczywiscie tylko na dachówke podstawowa :(. Ale my Orionowcy nie mamy zbytnio skomplikowanego dachu wiec tych dodatkowych elementow jest znacznie mniej niz w przypadku dachow kopertowych. Teraz okna, sa to okna PCV na profilu 5 komorowego ALUPLASTA, z tym ze obustronnie okleinowane. Doradzam aby zamawiac je podczas stycznia lub lutego, super promocje - powiem tak dostalem okna antywlamaniowe i to w cenie nizszej niz proponowane zwykle m.in przez VEKE czy MS. Co do elewacji to zostawiam to zonie, ale na tym etapie wspomina cos o odcieniu zieleni w polaczeniu z bezem. A budynek garazowo-gospodarczy robiony byl przez znajoma wiec pod zamowienie. Mam nadzieje ze dalem oczekiwane odpowiedzi, jezeli nie to prosze smialo pytaj.

Pozdr

agana
12-08-2006, 10:23
No pięknie wyszedł Ci Jurandzie Orionek. :D
Ja także mam zachwianą linię dachu i balkonu i wcale mi to nie przeszkadza :D. Ponadto tak jak i Ty mam wyjście z wykusza. Tyle, że wymiar okien wykuszowych pozostał zgodny z projektem. Brakuje mi jeszcze okien. Na razie zastanawiam się, kiedy je zakupić. Czy na jesień, czy tak jak piszesz poczekać na zamówienie zimą i realizować wiosną :roll:
Pozdr.

Ollimpia
12-08-2006, 22:53
Dzięki Jurandzie za wyczerpujące odpowiedzi :D Powiedz mi jeszcze czy Twoja dachówka jest w kolorze antracytowym? Właśnie wczoraj otrzymaliśmy ofertę na dachówki f-my Creaton oraz Rupp Cer. i muszę przyznać, że ceny trochę powaliły mnie z nóg :x . Nie przypuszczałam, że akcesoria do dachówek kosztują drugie tyle co dachówka podstawowa :o A tak w ogóle jest trochę tych producentów dachówek lecz trudno stwierdzić, którzy z nich są najlepsi, zwłaszcza jak człowiek się na tym nie zna. Pomijam oczywiście te drogie niemieckie po ok. sto zł za metr. A dlaczego Ty wybrałeś akurat Creaton a nie np. Rupp, Roben czy Mueller albo Jungemeier?
Też chodzi mi po głowie m.in. zielona elewacja, bo bardzo ładnie kontrastuje z ciemnym dachem, ale zastanawiam się czy pasuje ona do dworkowego stylu Orionka, bo zauważyłam, że większość dworkowych domków jest w brązach. Pozdrawiam serdecznie :D

jurand
13-08-2006, 09:47
Tak, to jest antracyt. A co do cen to niestety elementy dodatkowe robia cale koszty, nie wspominajac o kominkach, ktorych mam az 5 (wentylacyjne i jeszcze dopowietrzajace piony kanalizacyjne - obecnie, moglbym jeden zaoszczedzic, ale tak to jest jak czlowiek podczas budowy nie mial jeszcze koncepcji rozmieszczenia urzadzen sanitarnych w gornej lazience). Wracajc do wentylacji to trzeba sobie powiedziec ze w projekcie Oriona fatalnie jest ona zrealizowana. Np brak pod kuchenka czy smieszne przejscie podwieszeniem od komina w salonie do kuchni i spizarni. Tutaj troszke powojowalem i w zasadzie kazde pomieszczenie ma u mnie kanal wentylacyjny za wyjatkiem sypialni i gabinetu, ale tu juz nie dalo sie tego rozsadnie zrealizowac. Och rozpisalem sie o wentylacji a mialem pisac o dachowce. Zgadza sie wybor jest olbrzymi, w okresie kiedy ja skladalem zamowienie siedzialem na kilku forach internetowych i duzo czytalem wypowiedzi roznych ludzi, podsumowujac moglbym rzec ze najwiecej pochlebnych opinii mial wlasnie CREATON i w dodatku jeszcze byla promocja 35%, wiec dlugo sie nie zastanawialem. Co do pozostalych rownie duzo pochlebnych bylo nt Mueller, o Robienie ktos napisal ze po 2 latach zrobila mu sie pajeczyna, ale to wiesz moglbyc poprostu wadliwy egzemplarz. To tak jak z samochodami ta sama firma rok produkcji a jeden egzemplarz psuje sie znacznie czesciej od drugiego.

Pozdr

Ollimpia
13-08-2006, 14:07
Jurand, na kanały wentylacyjne zwrócę uwagę wykonawcy. Powrócę jeszcze do tematu ścianki kolankowej. Czy dobrze rozumiem, że Twoja ścianka ma w sumie ok. 85 cm? Przez jej podwyższenie na pewno okna są wyżej, czy nie wypadły one przy takiej ściance zbyt wysoko patrząc od wewnątrz pokoju? czy nie traci się widoków z okna? :roll: Na jakiej wysokości wypadła u Ciebie dolna krawędź okna połaciowego? W ogóle widzę, że masz dwa okna dachowe zamiast jednego w pokojach od ogrodu, czy z jednym oknem połaciowym te pokoje są za mało doświetlone? Dzięki za porady i życzę Ci miłej niedzieli mimo deszczu :D

jurand
14-08-2006, 18:21
tak o ile pamietam obecnie sciana ma okolo 82-3 cm, natomiast dolna krawedz okien dachowych jest obecnie na poziomie 140 cm. Po polozeniu 5 cm styropianu i 5 cm wylewki wysokosc ta bedzie wynosic 130 cm natomiast sciana kolankowa okolo 70 cm co uwazam za absolutne minimum, szkoda ze nie ma wiecej. Natomiast co do ilosci okien to niestety tak, zbyt malo swiatla. Budynek mam poszerzony o 65 cm i wydluzony o 1,1 m w stosunku do tego z projektu. Zdecydowalismy sie zatem na wyrzucenie jednego dachowego pokoju na koszt podwojnego wstawionego do sypialni. Natomiast jak widzisz na ujeciu z prawej strony na zdjeciach powyzej poszlismy w kierunku okien sciennych w pozostałych dwóch pokojach.

Teraz mam maly probelm z kotlownia, czy ktos wstawia do kotlowni piec na eko-groszek (taki zamierzam wstawic). Wiadomo gdzie wegiel tam pyl czy macie moze namiary na drzwi, ktore z jednej strony spelnialy pewne walory estetyczne a z drugiej byly niesamowicie szczelne, jak rozwiazujecie ten problem?

Pozdr

Chris o poranku
15-08-2006, 20:40
Witam. mam pytanie.
Czy, mimo podwyzszenia ścianek kolankowych opieraliście dach tylko na słupkach żelbetowych-tak jak w projekcie,czy wykonaliście dodatkowo wieniec?
Dziekuje za poradę.

Chris o poranku
15-08-2006, 20:47
Cofnąłem się o kilka stron i nie zauważyłem, że nie odpowiedziałem Prymaskowi na pytanie.
Jeżeli to info jeszcze ważne dla Ciebie to wstawiłem komin firmy presto http://www.presto-kominy.pl/
, jesli nie to może innym sie przyda.

prymasek
16-08-2006, 07:36
Cofnąłem się o kilka stron i nie zauważyłem, że nie odpowiedziałem Prymaskowi na pytanie.
Jeżeli to info jeszcze ważne dla Ciebie to wstawiłem komin firmy presto http://www.presto-kominy.pl/
, jesli nie to może innym sie przyda.

:-)

dzięki serdecznie
przejrzę linka

Ewa G
16-08-2006, 07:54
Czy, mimo podwyzszenia ścianek kolankowych opieraliście dach tylko na słupkach żelbetowych-tak jak w projekcie,czy wykonaliście dodatkowo wieniec?

Tylko słupki. jak chcesz możesz zrobić wieniec, ale ta ścianka jest dość niska.

Szymon77
16-08-2006, 10:29
Ollimpia - ja zostalem przy brazowej dachowce i stolarce jak w projekcie. Dachowka Rupp Ceramika - Sirius.

Ollimpia
16-08-2006, 15:19
Ja się waham na razie między Creatonem a Rupp w kolorze antracyt. Ale zbieram jeszcze w międzyczasie oferty innych firm.

Jurand, przykro mi ale nie potrafię Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie, my będziemy mieć gaz... Ale może inni bardziej doświadczeni forumowicze będą mogli Ci pomóc? Pozdro :D

Vippero
16-08-2006, 16:49
Witajcie drodzy Ludkowie, przyłączam się dziś do społeczności która buduje swoje Orionki, :D, co prawda projekt juz kupiłem jaaaaakiś czas temu i w dalszym ciągu - "walcze" bo tak to można tylko określić - z urzędami to mam nadzieje że w tym roku wystartuje kolejna budowa Orionka, Tezet podejrzewam że ten Twoj kierownik to jest chyba ten sam co mi robił zagospodarowanie działki właśnie w Markach :lol:. Kochani, piszecie bardzo ciekawe rzeczy, zajęło mi dużo czasu żeby przestudiować ten temat na forum od początku i wszystko nadrobić ale doszedłem szczęśliwie do 12 strony i niniejszym się dołączam. :D. Ja jestem na etapie oczekiwania na decyzje energetyki która lezy już od 7 tygodni u nich :evil: :evil: :evil: , ale cóż jutro tam jade i jeśli nie dostane decyzji to narobie rabanu, potem tylko połtora miecha na pozwolenie i mozna lac fudamenty hehe. Czy może ktoś wie czy do pozwolenia jest potrzebny projekt szamba??? bo mi każą dołączyć a ja nie wiem jeszcze jakie konkretnie będzie, wiem że chce ekologiczne ale nie chce podejmować na gwałt decyzji jaki to ma być model a zależy mi na czasie żeby jak najszybciej złozyć papiery. Pozdrowionka i niech się mury pna do gory ....

prymasek
16-08-2006, 18:58
musisz okreslić w jaki spsób bedziesz pozbywał sie ścieków
jeśli nie ma kanalizacji to sposób pozbywania
określa plan miejscowy lub warunki zabudowy
musisz wskazać na co sie decydujesz
jeśli będzie to szambo piszesz wniosek o pozwolenie
na budowę domu jednorodzinnym z zbiornikiem bezodpływowym
na który również musisz mieć projekt

Ewa G
17-08-2006, 07:39
Witaj Vippero:
w projekcie zagospodarowania terenu jest mapka, na której są wrysowane wszystkie przyłącza i również musi być usytuowane szambo. potem w projekcie przyłaczy wod kan jest zamieszczony "projekt" tego szamba czyli rysunek z podanymi wymiarami i pojemnością. Jakie w rzeczywistości wkopiesz, to twoja sprawa, bo nikt nie każe ci go odkopywać, wazne żeby sie miejsce wylotu/wybierania zgadzało z przepisami i mapką. A jak nie z mapką, to zmiany naniesiesz inwentaryzacją powykonawczą.
Na pewno projektant od instalacji bedzie miał taki projekt szamba i ci go wstawi.

Ewa G
17-08-2006, 07:46
Teraz mam maly probelm z kotlownia, czy ktos wstawia do kotlowni piec na eko-groszek (taki zamierzam wstawic). Wiadomo gdzie wegiel tam pyl czy macie moze namiary na drzwi, ktore z jednej strony spelnialy pewne walory estetyczne a z drugiej byly niesamowicie szczelne, jak rozwiazujecie ten problem?

My już wstawilismy taki piec i nawet grzał przez prawie całą zimę. U nas gabaryty domu sa mniejsze niz u ciebie, więc i kotłownia dosyć ciasna jak na taki piec, więc na razie myślimy o drzwiach przesuwnych, które super szczelne nie będą, ale będzie wygodny dostęp do zasypywania węgla. Ale z tego pieca też się nie dymi czy kopci. Brudzi się przy wyjmowaniu popiołu, ale to też można sobie odpowiednio rozwiązać.

jurand
17-08-2006, 16:18
Witaj Ewo,

Najwieksze obawy mam wlasnie o ten drobny pyl, ktory bedzie unosil sie w momencie zasypu do podajnika oraz tak jak mowisz w momencie odbioru popiolu. Kolejna sprawa to czyszczenie pieca. Na szczescie ciesze sie ze przewidzialem kratke w kotlowni (szkoda ze nie w garazu - wiec ktos kto ma jeszcze czas niech sobie o tym pomysli), wiec przynajmniej bedzie mozna zlac woda ;). No moze moje watpliwosci sa za wczesnie; jak sie wstawi piec to zobaczymy. A tak przy okazji na jaki piec (firma) i o jakiej mocy postawiliscie?

Ewa G
17-08-2006, 17:39
jurand
zasypuje sie piec wtedy jak nie pracuje (cykl postoju) i nic sie nie dymi
reszta jutro o piecu, bo musze juz iść

Chris o poranku
18-08-2006, 20:09
Ja poszerzyłem garaż o 60 cm głównie ze względu na to że umieszczam w nim piec na węgiel. Teraz wymyśliłem, że w garażu zrobię jedno wąskie pomieszczenie aby oddzielić piec od samochodu. Zrobię tam jeszcze mały składzik na węgiel.

GosiaŚ
19-08-2006, 08:24
Witam!
Dawno mnie tu nie było...
Wczoraj uprawomocniła się decyzja i mamy dziennik budowy.
A dzisiaj geodeta wytyczy domek, więc cały czas do przodu!
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

Ollimpia
19-08-2006, 22:31
Witaj GosiuŚ! to życzę powodzenia na starcie!
Pozdrawiam Wszystkich :D

Agnieszka123
20-08-2006, 07:14
Witam!
Jestem nowa.
Też zamierzam budować dom Orion III na wiosnę.
Jeżeli macie jakieś zdjęcia z wewnątrz to pokażcie. Jestem ciekawa jak Orion wygląda w środku.
Pozdrawiam

yogga
20-08-2006, 09:23
Witam wszystkich "nowych" i zaawansowanych Orionowiczów w ten upalny poranek. Nie wiem, czy wiecie ale nasz domek jest sławny; w czwartek w wiadomościach (w TVN) na temat wyjazdów budowlańców z Polski, pokazano Oriona z okolic Gdańska. Może ten domek należy do kogoś z Was?
Nasz Orionek ma już dach, okna, drzwi oraz bramę garażową, czyli stan surowy zamknięty. W tej chwili przygotowywany jest do tynku zewnętrznego, w środku swoją pracę kończy elektryk. W tym tygodniu wchodzi pan od gazu i być może od kanalizacji. Jeśli chodzi o kratkę ściekową w kotłowni, to także ją przewidzieliśmy, a w garażu robimy kratki wzdłuż bramy, bo łatwiej jest ułożyć płytki pod lekkim spadem aby woda spływała spod samochodu. Życzę wszystkim przyjemnej niedzieli. Pozdro!

prymasek
21-08-2006, 07:28
Ja poszerzyłem garaż o 60 cm głównie ze względu na to że umieszczam w nim piec na węgiel. Teraz wymyśliłem, że w garażu zrobię jedno wąskie pomieszczenie aby oddzielić piec od samochodu. Zrobię tam jeszcze mały składzik na węgiel.

taka mała uwaga kotłowniana
po pierwsze
piec nie może być w garażu

po drugie
kotłowania musi być oddzielnym pomieszzeniem

po trzecie
piec na paliwo stałe nie może być w tym samym pomieszczeniu co gazówka

po czwrate
pomieszczenie musi spełaniać normy m.in objętości

wszystko można znaleźć -
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/0690.htm
zmienione przez http://www.separator.pl/prawo/2004.109.1156.htm

jakby ktoś chciał to mogę przesłać plik z LEXa na maila

prymasek
21-08-2006, 07:30
a tak poza tym zaczynam wyłazic z ziemi

czy ma ktoś rysunki jak zrobił kanalizację
- muszę ułożyć podposadzkową część
i każda opinia sie liczy ...

Chris o poranku
21-08-2006, 12:32
Pomieszczenie na piec na wegiel bedzie oddzielnym pomieszczeniem od kotowni-tam wstawiam gazowy jak w standarcie i oddzielnym od garazu. Gabaryty tez beda odpowiednie.

prymasek
21-08-2006, 12:46
tak tylko pisałem na wszelki wypadek - może komuś sie przyda :D

rufio
21-08-2006, 18:31
Chris o poranku napisał:
Czy, mimo podwyzszenia ścianek kolankowych opieraliście dach tylko na słupkach żelbetowych-tak jak w projekcie,czy wykonaliście dodatkowo wieniec?

Ja wykonałem wieniec, jednak podnosiłem scianke kolankowa o dodatkowa warstwe porothermu ~25cm

Vippero
22-08-2006, 12:22
Witajcie, udalo sie :) w koncu mam umowe z energetyka i przydzial mocy, tyle ze powiedzieli ze przylacze moga mi zrobic w przeciagu najblizszych 18 (slownie osiemnastu) miesiecy :o, szok. bede musial ciagnac sam prad od sasiada, malo tego mialem miec wszystkie dokumenty w komplecie od inzyniera co mi robil projekt zagopodaroania dzialki a okazuje sie ze brakuje wyrysu z zagosopodarowania przestrzennego, kolejny tydzien w plecy a mialo byc wszytko tak pieknie. Mam nadzieje ze jutro uzupelnie te dokumenty i w koncu bede mogl zlozyc o pozwolenie, juz chyba mnie niczym nie zaskocza eh... Dzieki za podpowiedzi dotyczace szamba, wzialem jakis projekt i dolacze do wniosku zobaczymy.

Ktos moze wie czy zaprojektowana w standardzeie szerokość garazu jest wystarczajaca zeby postawic 2 samochody i spokojnie wysiadac nie obijajac drzwi? ktos robil testy czy sie 2 auta mieszcza swobodnie? :))

Czy wy tez dostaliscie z DOMUSA te dokumenty dotyczace uprawnien projektantow tak nieczytelne ze nic na nich nie widac?? ja prosilem ich o przelsanie jeszcze raz w wersji czytelnej a dostalem znowu taki sam chlam... jak zeskanuje to wrzuce sami zobaczycie jak to wyglada, powinni sie wstydzic ze takie cos wogle wysylaja.

Pozdrowionka.

prymasek
22-08-2006, 13:23
racja te dokumnety z domusa to ksero ksera x 125 z faksu
ja naszczęście nie miałem problemów w urzedach

Chris o poranku
22-08-2006, 15:44
Dziekuje Rufio za info.
Ja zrobilem scianke wydluzajac slupki. Zrobilem je gesto-co ok.90-100cm.
Scianka ma wysokosc 3x25cm+zaprawa

agana
22-08-2006, 21:33
Pozdrawiam wszystkich zapracowanych :D.
Miałam poprzestać na dachu w tym roku, ale pokuszę się jednak o te okna. Moje wcześniej zebrane oferty straciły na aktualności i zaczynam od początku :-?. Podpowiedzcie coś w temacie okien i pochwalcie się jakie macie u siebie.

AGA.S.
24-08-2006, 11:21
Witam wszystkich:)
ja troszke tematow naraz bo dawno mnie niebylo;) podobnie jak Szymon trzymamy sie kolorystyki dachowki i mamy w drodze ciemno brazowa firmy pfleiderer poniewaz jako jedyna na rynku jest szkliwiona a w normalnej cenie, nie wiele odbiega od ceramicznej robena no tylko ze nie matowa ( a szukalismy l nie matowej). Tez podnosilismy pieterko i robilismy 2 wieniec... ale co wazne przedluzaylismy krokwie o 50 cm zeby nie stracic proporcji z projektu i tak zeby dach konczyl sie z balkonem , wszytsko ma 1 linie, a nie konczy sie w polowie balkonu... polecam ta uwage ku pamieci, no chyba ze na tym akurat Wam nei zalezy....ale w koncu dzielimy sie swoimi uwagami:) od tego jest to forum prawda;)
i wiecie co..... bedziemy mieli ladne domki.... a tarasik jest poporstu super:) juz sie nei moge doczekac kawkowania na nim
pozdrawiam

prymasek
24-08-2006, 11:41
W Tez podnosilismy pieterko i robilismy 2 wieniec... ale co wazne przedluzaylismy krokwie o 50 cm zeby nie stracic proporcji z projektu i tak zeby dach konczyl sie z balkonem , wszytsko ma 1 linie, a nie konczy sie w polowie balkonu...

po pierwsze ile podnieśliście ścianke kolankową a po drugie ile wystają krokwie poza obrys budynku??
czy przekroje krokwi jakoś zmienialiście??


i wiecie co..... bedziemy mieli ladne domki.... a tarasik jest poporstu super:) juz sie nei moge doczekac kawkowania na nim
pozdrawiam


:lol: a ta kawkę to chyba na stojąco w małej filiżance i beż żony/męża tyle tam miejsca jest na tarasiku.... :roll:

Ollimpia
24-08-2006, 17:55
Też podwyższam ściankę kolankową, o 26 cm. Aga, super, że mimo podwyższenia ścianki będziesz miała linię dachu równo z balkonem (też bym tak chciała), ale czy krawędź dachu nie jest za bardzo oddalona od budynku? Obawiam się też, że wydłużenie dachu bez zmiany jego kąta za bardzo zwiększa ciężar dachu... Czy wydłużenie krokwi konsultowaliście z kompetentną osobą? Pozdrawiam serdecznie

Ollimpia
24-08-2006, 18:02
oooj, też bym już chętnie wypiła kawkę w naszym nowym domku,
albo jakiś browarek i grill o zachodzie słońca... tak tylko się rozmarzyłam... :lol:

Agnieszka123
25-08-2006, 09:58
Witam! Czy nikt jeszcze nie wykończył domku. Pokażcie zdjęcia z wewnątrz.
Ja zamierzam wprowadzić parę zmian do projektu.
Poszerzam budynek o 1,5 m (buduję bez garażu).
Likwiduję wykusz w pokoju. Będzie to chyba nie wykorzystane miejsce no i pokój nie ustawny.
Zmieniam ustawienie schodów, aby na górze wykorzystać balkon od strony wejścia. Zrobię tam pokój. Zmienię góra na taką samą jak w ProtonI. Chcę jeszcze zrobić na górze pralnię .
No i oczywiście nie będzie dwóch filar od strony wejścia. Przód będzie jak w Szmaragdzie.
Jak macie jakieś zdjęcia przyślijcie mi na na e-maila:
[email protected]
A może ktoś ma zeskanowane rzuty domku.
Agnieszka

AGA.S.
25-08-2006, 10:26
Aga 123 - no my jestesmy caly czas w trakcie budowy i poza niewielkimi zmianami trzymamy sie projektu. Wykusze to to co nam sie najbardziej podoba, zreszta wszystkim znajomym i rodzinie tez;) a przy wyjsciu na taras nawet jak bedzie prosta sciana i tak za bardzo nic nie postawisz. Filary na przodzie.... hmmmmm sa ekstra wlasnie nam robia z przodu schody... polokraglosci dodaja orionkowi charkteru a jakby nie bylo to wizytowka domu:) ale wszytsko rzecz gustu :)

Prymasek - pietro podnieslismy o wieniec.. 25 cm, o 30 cm krokwie...., wiesz co spr dzisiaj ile wystaja poza obrys...ale na oko ok 80 cm.... ale nie mam pewnosci:) w podbitce chcemy zamontowac swiatelka. a co do tarasu to robimy go zgodnie z planem... i zmiesci sie nawet hamak i ja i maz... i przynajmniej z 20 innych osob:)))))))))))))))

Olimpia - kierownik budowy i ciesle nie widzieli przeciwskazan dla tych dodtakowych 100 dachowek... mam nadzieje ze mieli racje bo troche mnie teraz przestraszylas;)... jezeli chodzi o kat... to wszytsko jest proporcjonalne... poki co jest tylko wiezba ale zachowuje to wszystko swoje ksztalty

byslimy w domu u Benkola... skorzystalismy z jego doswiadczenia i namowy i w pokoju nad kuchnia robimy okno polaciowe, bo jest w nim troszke malo swiatla. Pomyslcie o tym... to dobra rada, ale zalezy oczywiscie jakie jest usatwienie domu :)

prymasek
25-08-2006, 11:01
Zmiany zaproponowane przez Ciebie są podobne do tych które chciałem zrobić i tak:


Poszerzam budynek o 1,5 m (buduję bez garażu).
ja też poszerzyłem o 132 cm - wchłaniając boczny wykusz - zastanaów sie nad tym (ja nie pomyślałem), bo dom jest symetryczny względme wejścia jesli poszerzysz tylko po stronie kuchni to tą symerię psujesz - ja własnie tak zrobiłem ale wpadłem na to za późno :-) i zastanawiam jak to będzie wyglądać


Likwiduję wykusz w pokoju. Będzie to chyba nie wykorzystane miejsce no i pokój nie ustawny
heheh też tak chciałem i poszedłem już do wybudowanego Orionka i wykusz wrócił na swoje miejsce.... moim zdaniem rewelayjnie załamuje dłuższą ścianę salonu i dodaje rewelacyjnego doświetlenia - zamin zmienisz może odwiedź orionka


Zmieniam ustawienie schodów, aby na górze wykorzystać balkon od strony wejścia. Zrobię tam pokój. Zmienię góra na taką samą jak w ProtonI.
też tak robię tzn zmieniam bieg schodów tak aby zlikwidować korytarzyk (ja to mówię poczekalnia do kibla) na rzecz pokoju
zwróć uwagę że jeśli zmieniasz bieg schodów musisz zmienić wymiary otworu w stropie i przesunąć ten otwór, tak aby zachować ilość schodów
i żeby nie uderzać głową w strop przy wchodzeniu - adaptujący projekt na to nie wpadł - ja mam to gdzieś rozrysiowane


No i oczywiście nie będzie dwóch filar od strony wejścia. Przód będzie jak w Szmaragdzie.

hehhee też tak zrobiłem w projekcie tak mam wydane pozwolenie i poszedłem znów do orionka no i słupy wracają na swoje miejsce
słupy i balkonikii których nie lubię jak psów dodają uroku orionkowi i są ładnym elementem architektonicznym

to tyle zrobisz jak będziesz uważała
mnie od niektórych zmian odwiódł widok prawie gotowego Orionka
(Dzięki Szymon :-))

Agnieszka123
25-08-2006, 11:30
Ja zamierzam poszerzyć dom po obu stronach. Po ok 75 cm z jednej strony. Myślę, że dom nie straci uroku.
Co do wykuszu to raczej go nie będzie.
Więc chyba najlepiej będzie jeśli odwiedzę wybudowany domek.
Czy buduje ktoś w okolicach Warszaw?
Ja mieszkam ok 65 km po trasie na Gdańsk.

Skarbnik
25-08-2006, 11:41
Witam !
Prowadzę Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK w Głogowie ( www.e-skarbnik.pl ) i chętnie przyjmę zlecenie na rozliczenie kosztów budowy (w tym podział na poszczególne etapy) wraz z rozliczeniem zwrotu różnicy podatku VAT.
Obecnie buduję własny dom i koszty podzieliłem w układzie rodzajowym oraz wg. miejsc powstawania nastepująco:
I. Układ rodzajowy kosztów:
- materiały,
- energia (en. elektr., woda),
- usługi sprzętowe i transportowe,
- usługi budowlane,
- pozostałe usługi,
- wynagrodzenia,
- koszty finansowe (np. odsetki od kredytu, prowizje bankowe),
- pozostałe koszty

II. Koszty wg. miejsc powstawania:
A. Koszty przygotowania budowy oraz przyłączy,
B. Koszty budowy fundamentów,
C. Koszty ścian konstrukcyjnych i działowych wraz z kominami,
D. Koszty stropu,
E. Koszty dachu,
F. Koszty instalacji
G. koszty wykończenia

Oczywiscie podział kosztów może być dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Jacek Zahorski
Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK
67-200 Głogów ul. Parafialna 11
tel: 605-668-060, www.e-skarbnik.pl
e-mail: [email protected]

AGA.S.
25-08-2006, 12:08
Prymasek mielismy oboje to szczescie ze widzielismy Orionka juz postawionego...nam tez to duzo pomoglo i odwiodlo od niektorych zmian na rzecz pozostaniawienia niektorych szczegolow z projektu..:)))
masz juz schody?? moge jakas fotke zobaczyc??
pzdr
aga

prymasek
25-08-2006, 14:17
Prymasek mielismy oboje to szczescie ze widzielismy Orionka juz postawionego...nam tez to duzo pomoglo i odwiodlo od niektorych zmian na rzecz pozostaniawienia niektorych szczegolow z projektu..:)))
masz juz schody?? moge jakas fotke zobaczyc??
pzdr
aga

schody mam mocno wyryte w wyobraźni ale jakoś nikt jeszcze nie wymyślił
złącza do mózgu :D (oprócz matrixa)

moi magicy wyleźli z ziemi jutro zasupują fundamenty :-)

prymasek
25-08-2006, 14:18
Witam !
Prowadzę Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK w Głogowie ( www.e-skarbnik.pl ) i chętnie przyjmę zlecenie na rozliczenie kosztów budowy (w tym podział na poszczególne etapy) wraz z rozliczeniem zwrotu różnicy podatku VAT.
Obecnie buduję własny dom i koszty podzieliłem w układzie rodzajowym oraz wg. miejsc powstawania nastepująco:
I. Układ rodzajowy kosztów:
- materiały,
- energia (en. elektr., woda),
- usługi sprzętowe i transportowe,
- usługi budowlane,
- pozostałe usługi,
- wynagrodzenia,
- koszty finansowe (np. odsetki od kredytu, prowizje bankowe),
- pozostałe koszty

II. Koszty wg. miejsc powstawania:
A. Koszty przygotowania budowy oraz przyłączy,
B. Koszty budowy fundamentów,
C. Koszty ścian konstrukcyjnych i działowych wraz z kominami,
D. Koszty stropu,
E. Koszty dachu,
F. Koszty instalacji
G. koszty wykończenia

Oczywiscie podział kosztów może być dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Jacek Zahorski
Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK
67-200 Głogów ul. Parafialna 11
tel: 605-668-060, www.e-skarbnik.pl
e-mail: [email protected]

ktoś nas chyba obraża....

agana
26-08-2006, 16:32
Bardziej zaawansowani w budowie. Na jakie zdecydowaliście się okna (firma, kolor). U mnie walkę toczy pięciokomorowy Aluplast z Veką.

rufio
27-08-2006, 09:29
Ja mam drewniane (mahon meranti) okna od producenta spod Opola w kolorze Ambrozja+domieszka red brawn. Cena byla nizsza od najtanszych plastikow z podwojna okleina zloty dab. Teraz zlozylem zamowienie u tego samego wykonawcy na drzwi wejsciowe i wewnetrzne.

rufio
27-08-2006, 09:45
I jeszcze jedna uwaga dla przyszlych budowniczych orionka
Wydluzenie domu z obu stron jest jak najbardziej wskazane zwlaszcza ze wzgledu na ustawnosc w kuchni i salonie. Widzialem oriona w oryginalnych proporcjach i od razu zdecydowalem sie na ta zmiane. Jednak lekko przecholowalem bo wydluzylem z obu stron o 1,5m. Dol z kuchnia i salonem jest ok. wieksze pomieszczenie gospodarcze, ale na gorze pomieszczenia sa za duze (zwlaszcza lazienka z ktorej musialem wydzielic dodatkowe pomieszczenie na garderobe).
Najlepszym rozwiazaniem byloby wydluzenie oriona tylko od strony kuchni(nierealne bo dom staje sie niesymetryczny)
Stad przyszli orionowcy powiekszajcie dom ale max o 1m z kazdej strony.

agana
27-08-2006, 15:09
A może jakieś "zdjątka" z okienkami? :D
Myśłałam o drewanianych oknach, ale w przypadku takowych, wchodził w grę tylko znany i sprawdzony profil oraz rekomendowany producent, co tym samym oznaczało wysoką cenę, dlatego w końcu stanęło na "plastikach".