PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34

pablitoo
04-09-2011, 12:28
To i ja sie pochwale zeby nie bylo ze nic nie robie ;) sciana kolo schodow czeka juz na schody no i wejscie tylko jeszcze bez daszkow
(...)


Witaj

Pięknie - schody, filary i murki - pięknie - gratulacje :D

Renata0303
04-09-2011, 18:20
Casaneta gratuluję etapu prac, Kasiatomek Wam również- piękny orionek:)))

Czy ktoś mógłby mi napisać gdzie macie umieszczone na parterze i na piętrze rozdzielnice(szafy) centralnego ogrzewania z zaworami??? Chcą mi to umieścić na korytarzu na piętrze, a na dole pod schodami!!!- straszne to chyba będzie- takie plastikowe wielkie drzwi.
Jak to jest rozwiązane w Waszych domkach???

pablitoo
04-09-2011, 19:15
(...)
Jak to jest rozwiązane w Waszych domkach???

Witaj

Rzeczywiście pomysł conajmniej zaskakujący - szafka z rozdzielaczami centralnego ogrzewania w hallu pod schodami - jedno z bardziej wyeksponowanych miejsc parteru - a tam szafa z rozdzielaczami ... :confused:

U nas na parterze szafka z rozdzielaczami w pralni/kotłowni , natomiast na poddaszu - w łazience.

Renata0303
04-09-2011, 19:29
Pablitoo wielkie dzięki dobry człowieku:)! Na tym forum na Twoją pomoc zawsze można liczyć:), tak mi się wydawało, że Ci moi majstrowie od wody i centralnego coś mi chcą wmówić, że tak to się robi, mi też te miejsca coś dziwnie wyglądają z wielkimi drzwiami od rozdzielnicy- nie pasuje mi to wcale.
Stwierdzili, że tak ma być dlatego bo od tej rozdzielni trzeba prowadzić wszystkie rury i musi być ona w centralnym miejscu w domu

pablitoo
04-09-2011, 20:03
(...)
Stwierdzili, że tak ma być dlatego bo od tej rozdzielni trzeba prowadzić wszystkie rury i musi być ona w centralnym miejscu w domu

Oczywiście - bo tak jest im najprościej i najwygodniej, w przypadku umiejscowienia rozdzielaczy w centralnym miejscu budynku zużyją mniej materiału gdyż do wszystkich najdalszych zakątków domu będą mieli blisko, a i pętle obwodów będą porównywalne długościowo więc nie będzie problemów z przepływami i regulacją hydrodynamiczną obwodów - ale niestety dla inwestora - czyli Ciebie - wcale nie musi tak być najlepiej ...
Niech się chłopcy pomęczą - wszystko można dobrze wykonać :D

Asia & Zbyszek
04-09-2011, 20:33
:)Witam wszystkich:-)
CASANETA przepieknie to wyglada, az zazdroszcze Wam etapu.
KASIATOMEK jak milo popatrzec na sliczne filarki, murki - piekny Orionek:-)))
pozdrawiam serdecznie

Kasiatomek
04-09-2011, 21:12
http://forum.muratordom.pl/images/misc/quote_icon.png Napisał Renata0303 http://forum.muratordom.pl/images/buttons/viewpost-right.png (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=4883671#post4883671)
(...)
Stwierdzili, że tak ma być dlatego bo od tej rozdzielni trzeba prowadzić wszystkie rury i musi być ona w centralnym miejscu w domu

Zgadzam sie z pablitoo ;) u nas dokladnie tak samo dolna szafka w kotlowni gorna w lazience schowana za kominem i jakos nie bylo problemu :rolleyes: Tak wiec Renata nie daj sobie zeszpecic sciany gdzie sa schody.Jak cos to moge ci podeslac zdjecia bo chyba gdzies mam ;)

anula25
05-09-2011, 20:55
Witam,
czy możecie napisać jak macie przymocowane słupy na poddaszu do stropu? Zdziwiliśmy się, kiedy zobaczyliśmy, że pod naszymi słupami są drewniane podkładki, czy nie powinno użyć się jakiś specjalnych podstaw słupa do betonu?

Proszę o pomoc.

zdenka
05-09-2011, 22:09
casaneta - bardzo ładne, ciekawe wnętrza :)
Kasiatomek - ładniutki i zgrabniutki ten Wasz Orionek.
A odpowiedzi na pytanie anuli25 jestem bardzo ciekawa, bo wkrótce (mam nadzieję) i mnie będzie dotyczył ten temat. Więc piszcie, piszcie dobrzy ludzie ;) Cała mądrość tego forum płynie z doświadczeń i dobrych rad :)
A oto kilka fot z dzisiaj, coby nie było, że próżnujemy :)

mrozin
09-09-2011, 10:11
Witam wszystkich, jestem nowy, projekt kupiony, teraz zmiany i adaptacja.

Planujemy kilka zmian, najistotniejsza to piwnica pod całością domu.

Chcemy również podnieść ściankę kolankową o 1 pustak. Szukałem w wątku ale nie znalazłem jednoznacznych informacji więc pytam. Czy podnosząc ściankę kolankową o 1 pustak należy wydłużać krokwie, jeżeli tak to o ile? Czy może pozostawienie pierwotnej długości kwrokwi nie wpłynie znaczaco na estetyke budynku z zewnątrz?
Liczę na wasze doświadczenie i proszę o opinie.

z góry dzięki

ps.
casaneta - super schody!

zdenka
09-09-2011, 13:51
Witajcie pracusie :)
mrozin ... witaj na FORUM :)
ja też długo i wytrwale badałam temat zachowania proporcji w ogólnym wyglądzie domu po podniesieniu ścianki kolankowej. Aktualnie zżerają mnie nerwy, bo jak widać na obrazkach zał. powyżej, jesteśmy na etapie wycinania więźby. Ja osobiście zastosowałam zasadę : o ile podnosisz ściankę, o tyle wydłuż krokwie (plus minimalny naddatek - dosłownie kilka cm - tak dla pewności :) ).
A jak wyjdzie ??? - zobaczymy na początku października :)
Pozdrawiam wszystkich zapracowanych Orionkowiczów.

Kasiatomek
09-09-2011, 17:17
mrozin
Witamy,witamy :yes: co do podnoszenia sciany i wydluzeniu krokwi to mi sie wydaje ze orginalny wymiar wystarczy bo ma jakas tolerancje,ale chyba wiekszosc robila tak jak zdenka ile w gore tyle krokwie dluzsze.Piwnica pod calym domem to bedziesz mial ja baaaaaaaardzo duza my i pablitoo mamy podpiwniczone domy bez garazu,moja opinia wystarczajaco bo naprawde sa ogromne.

bikkers
11-09-2011, 07:08
Witam Wszystkich po krótkiej przerwie. Oczywiście codziennie sprawdzam co nowego na forum ale nie miałem ostatnio czasu, żeby coś skrobnąć ponieważ ciężko budowałem nowego Orionka :) Poniżej efekty mojej ciężkiej pracy:
Oprócz standardowego podniesienia ścianki (tylko o dodatkowy wieniec) wprowadziłe jeszcze podpiwniczenie pod całością z dodatkowym wejściem z zewnątrz. Jako, że odpada pomieszczenie gospodarcze to zwiększyłem na dole łazienkę i rozdzieliłem ją z WC. Oprócz tego zamiast pięknych drewnianych i delikatnych schodków mam wielką klatkę schodową ze betonowymi schodami do góry i w przyszłości metalowymi do piwnicy. Jeżeli chodzi o nowości to z tego co widzę jestem pierwszy który zrobił żelbetonowy strop na poddaszu. Żeby zmniejszyć jego wagę pomiędzy pręty poukładana jest cegła dziurawka i od dołu wygląda to mniej więcej tak jak w załączniku.
Do tego zamiast drewnianej murłaty też żelbetonowa. Może uznacie mnie za jakiegoś fanatyka żelbetonu ale w naszych okolicach takie rozwiązania są coraz częściej stosowane i uważam, że zasadne. Po przeliczeniu koszty są porównywalne.
Jeżeli chodzi o długość krokwi to więźbę zamawiałem o wiele wcześniej i ucięta była wg projektu.
W miarę czasu postaram się zrobić krótką fotorelację z budowy.
Pozdrawiam.

bikkers
13-09-2011, 07:19
Ale cisza na forum. Rozumiem, że ostanie słoneczne dni wszyscy wykorzystują na budowę :). Do wcześniejszego posta chciałbym dodać jeszcze cenę robocizny do stanu jak powyżej (przed budową to interesowało mnie najbardziej u innych forumowiczów). Niestety zdrowo się przeliczyłem. Planowałem wydać do 100tys. a poszło mi 135 :( dodam, że sporo żeczy było robione systemem gospodarczym.

Drake
13-09-2011, 09:26
Jeszcze pamiętam jak z niedowierzaniem pytałem o Twoje 30.000zł do zamknięcia SSO w 100.000zł :) I tak mało wydałeś. A optymistyczne wyliczenia chyba miał każdy na początku ;)

pablitoo
13-09-2011, 16:24
Ale cisza na forum. Rozumiem, że ostanie słoneczne dni wszyscy wykorzystują na budowę :)
(...)

Albo do łapania ostatnich dni pełnych słońca ... A końcówkę lata mamy tego roku przepiękną :D

joanna3030
13-09-2011, 21:40
Witam mam pytanko czy ma ktos rynny firmy flamingo prosze o odpowiedz.

mariusz.marta
15-09-2011, 03:36
Witam wszystkich, jestem nowy, projekt kupiony, teraz zmiany i adaptacja.

Planujemy kilka zmian, najistotniejsza to piwnica pod całością domu.

Chcemy również podnieść ściankę kolankową o 1 pustak. Szukałem w wątku ale nie znalazłem jednoznacznych informacji więc pytam. Czy podnosząc ściankę kolankową o 1 pustak należy wydłużać krokwie, jeżeli tak to o ile? Czy może pozostawienie pierwotnej długości kwrokwi nie wpłynie znaczaco na estetyke budynku z zewnątrz?
Liczę na wasze doświadczenie i proszę o opinie.

z góry dzięki

ps.
casaneta - super schody!

Mam pytanie do mrozin odnosnie wejscia do piwnicy z zewnatrz, jesli je posiadacie to gdzie jest umiejscowione? My budujemy Oriona I w lustrzanym odbiciu z piwnica pod czescia mieszkalna domu, a wejscie z zewnatrz dorobilismy z tylu pod oknami salonu. Jestesmy ciekawi czy ktos znalazl inne rozwiazanie, pozdrawiam.

joanna3030
15-09-2011, 06:42
Witam was mam pytanko w sobotę wstawiają mi okna jak trzeba osadzić okno z łukiem bo wiem ze dużo było problemu z tym oknem jeśli możecie to proszę o odpowiedz dziękuję.

Kasiatomek
15-09-2011, 17:14
Witam was mam pytanko w sobotę wstawiają mi okna jak trzeba osadzić okno z łukiem bo wiem ze dużo było problemu z tym oknem jeśli możecie to proszę o odpowiedz dziękuję.

Z tego co pamietam to okno powinno byc osadzone glebiej w strone domu zeby nie bylo problemow z otwieraniem.

danielw
15-09-2011, 19:38
Z tego co pamietam to okno powinno byc osadzone glebiej w strone domu zeby nie bylo problemow z otwieraniem.

Tak, chyba że nadproże zostało w czasie murowania odpowiednio wyprofilowane możliwe jest osadzenie po stronie zewnętrznej muru.
Zostało to opisane np w tym wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?125408-Okna-z-quot-%C5%82ukami-quot
Tak czy inaczej warto przypinowac montażystów żeby nie było pozniej niespodzianek.

16-09-2011, 15:29
Czy jestem ślepy czy nie ma w dokumentacji technicznej wymiarów odnośnie murków które są z przodu domu obok kolumn wejściowych????
PILNIE POTRZEBUJĘ POMOCY....jutro koparka kopie ławice pod te murki...

danielw
16-09-2011, 19:58
Czy jestem ślepy czy nie ma w dokumentacji technicznej wymiarów odnośnie murków które są z przodu domu obok kolumn wejściowych????
PILNIE POTRZEBUJĘ POMOCY....jutro koparka kopie ławice pod te murki...

Pod kopanie ławic spokojnie wystarczy zczytać wymiary linijką, nie mam przy sobie projektu ale zdaje sie skala to 1:50, czyli 1 mm na linijce to 5 cm w rzeczywistości.
Dla pewności pomierz linijką w projekcie przynajmniej jeden z podanych wymiarów czy faktycznie skala sie zgadza.

18-09-2011, 20:11
Albo do łapania ostatnich dni pełnych słońca ... A końcówkę lata mamy tego roku przepiękną :D

Zgadza się.....przed momentem zakończyłem chyba ostatniego grilla w tym roku:)

18-09-2011, 20:12
Pod kopanie ławic spokojnie wystarczy zczytać wymiary linijką, nie mam przy sobie projektu ale zdaje sie skala to 1:50, czyli 1 mm na linijce to 5 cm w rzeczywistości.
Dla pewności pomierz linijką w projekcie przynajmniej jeden z podanych wymiarów czy faktycznie skala sie zgadza.

Dzięki!! Już wykopane:) jakoś to będzie:)....

bikkers
18-09-2011, 20:27
Zgadza się.....przed momentem zakończyłem chyba ostatniego grilla w tym roku:)

My też :). Ale pod koniec już było zimno brryyy.

Renata0303
20-09-2011, 19:21
Hej Orionowicze!
Czy ktoś z Was pamięta ile zapłacił za wodę i kanalizację? bez materiału- chyba że nie pamiętacie to ogólnie ile wyszło?

ewelina&sylwek
21-09-2011, 18:52
Hej Orionowicze!
Czy ktoś z Was pamięta ile zapłacił za wodę i kanalizację? bez materiału- chyba że nie pamiętacie to ogólnie ile wyszło?

Witaj!
u nas było to stosunkowo niedawno i wyniosło 1700 zł.
Pozdrawiam!

22-09-2011, 06:15
Ale cisza na forum. Rozumiem, że ostanie słoneczne dni wszyscy wykorzystują na budowę :). Do wcześniejszego posta chciałbym dodać jeszcze cenę robocizny do stanu jak powyżej (przed budową to interesowało mnie najbardziej u innych forumowiczów). Niestety zdrowo się przeliczyłem. Planowałem wydać do 100tys. a poszło mi 135 :( dodam, że sporo żeczy było robione systemem gospodarczym.

Witajcie,

Zatem....ile kosztował Was Orionek w stanie surowym otwartym?
Mam na myśli wszystkie materiały (pustaki, dachówki, więźba, stropy, betony itp itd) + robocizna z tym wszystkim???


Skoro zacząłem wątek to odpowiem pierwszy: 195tys zł.

Orion z podwójnym garażem (poszerzonym o 1m) + wydłużona ścianka kolankowa o 2pustaki+wieniec
Pustaki Porotherm 44, zaprawa termiczna Porotherm, dachówki Roben, robocizna: we własnym zakresie od początku po wylanie płyty, w późniejszym okresie firma z której jesteśmy bardzo zadowoleni...

bikkers
22-09-2011, 07:23
Ja tak jak powyżej: 135 tys.
Orion III z pełnym podpiwniczeniem. Piwnica z bloczka betonowego, ściany z Maxa – Hadykówka, pierwszy i drugi strop Teriva, ścianka kolankowa podwyższona o wieniec. Strop na poddaszu żelbetonowy. Na dachu blachodachówka.
Robocizna: Dwóch murarzy do wymurowania ścian, fundamenty, stropy i pomoc do murarzy we własnym zakresie. Więźba + położenie blachy ekipa znajomego ;)
Rozpoczęcie budowy - zalanie fundamentów + piwnica ze stropem w 2009, ściany + dach 2011 - zakończyłem w tym miesiącu.

bikkers
22-09-2011, 07:33
Dodam jeszcze, że np w 2009r za pręta fi 12 płaciłem około1800zł/tona a wtym roku o tysiąc drożej :(

ewelina&sylwek
22-09-2011, 20:35
Witam

My budujemy Oriona z podwójnym garażem poszerzonym o dwa metry (kotłownię mamy w części garażowej) SSO wyniósł nas 128.000 zł.
budowaliśmy z pustaka mega max Kozłowice, stropy monolityczne.
Na chwilę obecną poniesiony całkowity koszt budowy to 225.000 i w tej kwocie do SSO doszły okna, brama garażowa, elektryka, woda, kanalizacja, tynki, piec, grzejniki, podgrzewacz wody, ocieplenie domu styropianem gr. 17cm.
Pozdrawiamy!

Renata0303
22-09-2011, 21:33
ewelina&sylwek dzięki za odpowiedź odnośnie wody:)

anula25
26-09-2011, 15:52
Witam Wszystkich.
Czy mógłby ktoś zamieścić zdjęcie z bliska, które przedstawia zamontowaną rynnę? Chodzi o to, że nam zamontowano tak, że jest krótsza od dachówki brzegowej. Nie rozumiem tego kompletnie, przecież rynna jest po to żeby do niej woda spływała, a nie obok. I teraz nie wiemy czy poprawić to tak aby rynna była równa z dachówką, czy żeby wystawała 1-2cm za dachówkę?
Jak to jest u Was?

pablitoo
27-09-2011, 16:18
Witam Wszystkich.
(...)
Jak to jest u Was?

Proszę :

http://img64.imageshack.us/img64/989/pict4360.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/64/pict4360.jpg/)

Jeżeli masz dachówkę falistą to montaż rynien w sposób opisany przez Ciebie jest dopuszczalny - tzn koniec rynny nie musi licować z końcem dachówki - ważne jest aby koniec rynny był za dnem fali dachówki - by właśnie woda spływająca dnem fali dachówki spływała do rynny.
Oczywiście jeżeli rynna jest zamontowana w taki sposób że jej koniec jest przed dnem dachówki - to jest zamontowana nieprawidłowo.
Lub jeżeli masz dach kryty dachówka prostą to zawsze rynna musi być zamontowana co najmniej na równi z początkiem dachówki brzegowej.

PS.
Osobiście u nas na dachu dachówka falista, a rynny zamontowane mamy w ten sposób że początek rynny licuje z początkiem dachówki krawędziowej - jak na fotce ...

anula25
27-09-2011, 19:22
Dziękuję Pablitoo za wyjaśnienia.

Mamy dachówkę falistą ale nie chcemy mieć tak zamontowanej rynny i powiedzieliśmy, że mają nam to poprawić, tak aby jej początek był równo z początkiem dachówki. Nie jestem przekonana, że montaż rynny w sposób, który mamy teraz, sprawdzi się.

magiggii
02-10-2011, 09:26
No i my również rozpoczęliśmy budowę naszego pięknego Oriona. Projekt przeleżał w szufladzie 5 lat i w końcu doczeka się realizacji. Budowa będzie pewnie trwała kilka dobrych lat ale w tym roku wychodzimy z ziemi. Wykop, chudziak i ława już są. W tej chwili szalujemy fundamenty i pewnie za 2-3 tygodnie stan zero będzie zamknięty. Mamy super murarza i mam nadzieję że będzie z nami trwać te kilka lat. Za stan surowy otwarty z więźbą, deskowniem i papą powiedział nam 42 tyś. z czego 13 tyś. to koszt stanu zero.

anula25
06-10-2011, 10:52
Witam.
Stawiają nam ścianki działowe na poddaszu i dopiero teraz zauważyłam, że nie mamy sufitu nad całym pddaszem. Czy u Was również tak było i dokonywaliście zmian więżby podczas adaptacji projektu?

ziajus
10-10-2011, 15:22
No i my również rozpoczęliśmy budowę naszego pięknego Oriona. Projekt przeleżał w szufladzie 5 lat i w końcu doczeka się realizacji. Budowa będzie pewnie trwała kilka dobrych lat ale w tym roku wychodzimy z ziemi. Wykop, chudziak i ława już są. W tej chwili szalujemy fundamenty i pewnie za 2-3 tygodnie stan zero będzie zamknięty. Mamy super murarza i mam nadzieję że będzie z nami trwać te kilka lat. Za stan surowy otwarty z więźbą, deskowniem i papą powiedział nam 42 tyś. z czego 13 tyś. to koszt stanu zero.

Rozumiem że budujecie bez piwnicy a murarz jest sam?? A która to wersja ORIONA??

My budujemy Oriona II i podpiwniczenie jest pod częścią mieszkalną. Całość 50 tyś.(robicizna) a murarzy jest 2.
Obecnie jesteśmy na etapie stropu na piętrze oraz zamawiania wieźby.

ziajus
11-10-2011, 18:32
Mam bardzo ważne pytanie:

Ile pieniędzy muszę mieć żeby od Stanu Surowego otwartego zrobić w Orionie tak żeby można było się wprowadzić.Jak to kwota??? Czy ktoś to policzył?? Bardzo proszę o komentrzarze bo musimy wziąć kredyt:(

Z góry dziękuję:)

anula25
11-10-2011, 20:46
Witajcie!
Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie, bardzo nam zależy. Nasz kierownik budowy wyjechał, a my nie wiemy jak rozwiązać to teraz konstrukcyjnie - dołączyć belki?

anula25
11-10-2011, 20:53
Mam bardzo ważne pytanie:

Ile pieniędzy muszę mieć żeby od Stanu Surowego otwartego zrobić w Orionie tak żeby można było się wprowadzić.Jak to kwota??? Czy ktoś to policzył?? Bardzo proszę o komentrzarze bo musimy wziąć kredyt:(

Z góry dziękuję:)

Witaj Ziajus.
Jesteśmy już prawie na etapie SSO i również chcemy na reszte wziąć kredyt. Dokładnie nie liczyliśmy ale 100 tys. to nas pewnie wyniesie SSZ, jak nie więcej, a gdzie jeszcze reszta. Tak się teraz zastanawiam, że może trzeba było jednak wybrać mniejszy dom :-)

magiggii
12-10-2011, 06:51
Rozumiem że budujecie bez piwnicy a murarz jest sam?? A która to wersja ORIONA??

My budujemy Oriona II i podpiwniczenie jest pod częścią mieszkalną. Całość 50 tyś.(robicizna) a murarzy jest 2.
Obecnie jesteśmy na etapie stropu na piętrze oraz zamawiania wieźby.

Budujemy Oriona I bez podpiwniczenia. Murarz z pomocnikiem ale stan zero stawiało 2 murarzy + pomocnik.

Marta&Marek-
13-10-2011, 20:37
Witam,
Pytanie jest ciezkie i na pewno u kazdego kwota jest inna (zalezy od gustu, preferencji, rzeczy które Tobie sie podobaja etc.) Ja po sso zainwestowałam jeszcze ok 250 tys.
Oczywiscie mozna wiecej ale czy mniej nie wiem....nie kupowalismy rzeczy z najwyzszej pólki ale tez nie z najnizszej bo to tez jest oszukiwanie samego siebie i bycie w wiecznym poprawianiu i remontach:)


Mam bardzo ważne pytanie:

Ile pieniędzy muszę mieć żeby od Stanu Surowego otwartego zrobić w Orionie tak żeby można było się wprowadzić.Jak to kwota??? Czy ktoś to policzył?? Bardzo proszę o komentrzarze bo musimy wziąć kredyt:(

Z góry dziękuję:)

mariusz.marta
14-10-2011, 04:02
Witam. Jestesmy na etapie foliowania dachu pod blachodachowke w Orionie I z podniesiona scianka kolankowa 0.5m (2 okna dachowe zastapilismy lukarnami ). Chcielibysmy zmienic system placenia naszym budowlancom i pilnie potrzebujemy informacji jak ksztaltuja sie ceny za m2 za samo polozenie blachodachowki + obrobka. Do tej pory placilismy na godz. ale robota sie strasznie slimaczy a czas nas goni. Pomozcie prosze!!!!!

ewelina&sylwek
14-10-2011, 09:34
Witam. Jestesmy na etapie foliowania dachu pod blachodachowke w Orionie I z podniesiona scianka kolankowa 0.5m (2 okna dachowe zastapilismy lukarnami ). Chcielibysmy zmienic system placenia naszym budowlancom i pilnie potrzebujemy informacji jak ksztaltuja sie ceny za m2 za samo polozenie blachodachowki + obrobka. Do tej pory placilismy na godz. ale robota sie strasznie slimaczy a czas nas goni. Pomozcie prosze!!!!!

Witam,
My płaciliśmy 24 zł za m2 (foliowanie, blachodachówka, obróbka, śniegołapy i rynny)
Pozdrawiam

mariusz.marta
15-10-2011, 00:11
Witam,
My płaciliśmy 24 zł za m2 (foliowanie, blachodachówka, obróbka, śniegołapy i rynny)
Pozdrawiam

ewelina&sylwek dzieki za szybka odpowiedz:) my jestesmy wlasnie w trakcie foliowania 3 ludzi robi to juz tydzien i jeszcze nie jest skonczone. Musimy jakos rozdzielic cene za blache od folii bo podobno ma to trwac jeszcze dlugooo....Jest to bardzo solidna robota ale lepiej z gory wiedziec ile sie placi, no nie?...

mariusz.marta
15-10-2011, 05:10
Mam jeszcze jedno szybkie pytanko: czy ktos zliczyl dokladnie ile m2 ma dach w Orion I po podniesieniu scianki kolankowej o 0.5m? Rozpietosc w wyliczeniach naszych "fachowcow" jest zbyt duza od 240 do 300m2. Nie moge sie doszukac we wczesniejszych postach czy ktos to podawal,z gory dzieki.

balcerek
16-10-2011, 19:55
Witam

Czy możecie powiedzieć ile płaciliście za okna i jakie tzn. kolor i szkło jakie wybraliście?



nasz orion

Arek

mrozin
17-10-2011, 11:47
Mam pytanie do mrozin odnosnie wejscia do piwnicy z zewnatrz, jesli je posiadacie to gdzie jest umiejscowione? My budujemy Oriona I w lustrzanym odbiciu z piwnica pod czescia mieszkalna domu, a wejscie z zewnatrz dorobilismy z tylu pod oknami salonu. Jestesmy ciekawi czy ktos znalazl inne rozwiazanie, pozdrawiam.

Trochę późno ale dopiero teraz wróciłem do czytania forum.
Planujemy podpiwniczenie również pod garażem, a ponieważ boczna ściana garażu jest od strony północnej, tak więc tam planujemy wejście zewnętrzne do piwnicy. Dodam ze mamy spadek terenu i wejście powinno naturalnie wpasować sie w ololicach narożnika budynku.

Marta, Mariusz - czy budujecie może w poblizu Rzeszowa? bardzo chętnie byśmy obejrzeli waszego Oriona aby rozawiać ewentualne wątpliwości co do zmian w projekcie?

Czy podnosiliście ściankę kolankową, a jesli tak czy wydłuzaliście krokwie?

pozdrawiam

Marta&Marek-
17-10-2011, 20:39
Witam

Czy możecie powiedzieć ile płaciliście za okna i jakie tzn. kolor i szkło jakie wybraliście?



nasz orion

Arek
Okna firmy aluplast, kolor orzech obustronny, szprosy, zatrzaski i hamulce antyprzeciągowe oraz zamki na przycisk ograniczające wyjscie dziecka we wszystkich balkonach, wszystkie okna powiekszone,koszt 16 tys.

balcerek
17-10-2011, 21:16
Marta&Marek dzieki za odpowiedź

A czy macie może do tego rolety??

U nas wycena kolor złoty dąb i wszędzie rolety elektryczne szkło 2-komorowe z laminatem P2 i ciepłą ramką bez szprosów coś około 29tyś chyba kosmos co?

Pozdrawiam
Arek

Marta&Marek-
17-10-2011, 21:29
Marta&Marek dzieki za odpowiedź

A czy macie może do tego rolety??

U nas wycena kolor złoty dąb i wszędzie rolety elektryczne szkło 2-komorowe z laminatem P2 i ciepłą ramką bez szprosów coś około 29tyś chyba kosmos co?

Pozdrawiam
Arek

Drogo, ale nie ma co porownywac innych firm....u nas oknoplast wycenil na 25 i to juz bylo drogo:) nie wiem o jakiej firmie Ty piszesz(?) Rolety mamy w obudowach i prowadnicach w identycznym kolorze za ktore placilismy 3800 (razem z 9-cioma sztukami do okien polaciowych).

balcerek
17-10-2011, 21:33
Drogo, ale nie ma co porownywac innych firm....u nas oknoplast wycenil na 25 i to juz bylo drogo:) nie wiem o jakiej firmie Ty piszesz(?) Rolety mamy w obudowach i prowadnicach w identycznym kolorze za ktore placilismy 3800 (razem z 9-cioma sztukami do okien polaciowych).

hmmm to chyba jednak u nas bardzo drogo, jutro jedziemy na negocjacje oraz czekamy na inne oferty dla porównania, ale wielkie dzięki za info

balcerek
18-10-2011, 18:34
Witam

U nas to rolety około 9tysi, reszta to szkło dwukomorowe i ramy, wg mnie drogo nie spodziewałem się :)

Arek

Anetka i Konrad
26-10-2011, 20:48
Po dłuższej nieobecności na forum, związanej a jakże - z wykończeniówką (domu i nas :) ), chcielibyśmy się pochwalić, że dnia 15.10.2011 STAŁO SIĘ !!! Przeprowadziliśmy się do naszego orionka.
Walczcie bądźcie cierpliwi i wytrwali bo naprawdę warto :)

Marta&Marek-
27-10-2011, 20:41
Po dłuższej nieobecności na forum, związanej a jakże - z wykończeniówką (domu i nas :) ), chcielibyśmy się pochwalić, że dnia 15.10.2011 STAŁO SIĘ !!! Przeprowadziliśmy się do naszego orionka.
Walczcie bądźcie cierpliwi i wytrwali bo naprawdę warto :)

Gratulujemy i podzielamy euforię:):) ...no i czekamy na zdjecia:):)

joanna3030
28-10-2011, 11:38
Witam wszystkich mam pytanko jestem na etapie wyboru pieca czy moge prosić o doradzenie kogos kto uzytkuje piec i jest zadowolony chodzi mi o piec na ekogroszek ,i tez na drzewo , czy ma ktos taki piec?? prosze o pomoc.. DZIĘKUJĘ

team leader
29-10-2011, 09:59
Witam wszystkich mam pytanko jestem na etapie wyboru pieca czy moge prosić o doradzenie kogos kto uzytkuje piec i jest zadowolony chodzi mi o piec na ekogroszek ,i tez na drzewo , czy ma ktos taki piec?? prosze o pomoc.. DZIĘKUJĘ

My użytkujemy piec Cichewicz Futura Econo Mini 21 KW z zasobnikiem 100 KG, moge go polecić choć szczerze mówiąc nie mam porównania:). Na obecą pogode spalanie na poziomie 15-17 KG na dobę, ekogroszek czeski, 700 PLN/tona.

Jesli chodzi o drzewo, to piec ten ma ruszt dodatkowy ... ale drzewem mozna palić tylko awaryjnie.

Pozdrawiam z Gdyni

Kasiatomek
29-10-2011, 18:47
Witam wszystkich mam pytanko jestem na etapie wyboru pieca czy moge prosić o doradzenie kogos kto uzytkuje piec i jest zadowolony chodzi mi o piec na ekogroszek ,i tez na drzewo , czy ma ktos taki piec?? prosze o pomoc.. DZIĘKUJĘ

My mamy piec na eko groszek ling duo 25,ale jeszcze nie wiele moge powiedziec bo dopiero go wystartowalem w tym sezonie.ma on dodatkowo ruszt na drewno ,ale jak wspomnial team leader jest on do palenia awaryjnego co do spalania to jeszcze dokladnie nie wiem bo nie jest w pelni ustawiony ,ale mysle ze w granicach 25-30kg na dobe.
Wiem ze danka tez ma taki miec ;)

joanna3030
31-10-2011, 15:12
Dzieki wam bardzo.

justa*
31-10-2011, 18:15
Odnośnie pieca to u nas Ling Combi. Użytkujemy już drugi sezon. W tamtym roku nie mieszkaliśmy, ale piec działał bo chcieliśmy wygrzać i wysuszyć dom. Spalanie około 25-30 kg na dobę, ale piec nie był dobrze wyregulowany. Teraz już ogrzewamy dom, ale ponieważ na zewnątrz jeszcze w miarę ciepło, przepalamy tylko na ruszcie awaryjnym. w tym roku będę miała więcej czasu na wyregulowanie pieca i widzę, że będzie z kim wymienić spostrzeżenia dotyczące parametrów;)
No i oczywiście chwalipięctwa musi się stać zadość -MIESZKAMY!! (od września:) )

Kasiatomek
31-10-2011, 21:10
Odnośnie pieca to u nas Ling Combi. Użytkujemy już drugi sezon. W tamtym roku nie mieszkaliśmy, ale piec działał bo chcieliśmy wygrzać i wysuszyć dom. Spalanie około 25-30 kg na dobę, ale piec nie był dobrze wyregulowany. Teraz już ogrzewamy dom, ale ponieważ na zewnątrz jeszcze w miarę ciepło, przepalamy tylko na ruszcie awaryjnym. w tym roku będę miała więcej czasu na wyregulowanie pieca i widzę, że będzie z kim wymienić spostrzeżenia dotyczące parametrów;)
No i oczywiście chwalipięctwa musi się stać zadość -MIESZKAMY!! (od września:) )

Ale macie fajnie ;) co do regulacji pieca to znalazlem fajne forum info ogrzewanie tak wiec polecam Justa.

Kasiatomek
02-11-2011, 21:00
PILNIE POTRZEBUJE odleglosc jaka macie od sianki w kuchni do schodow pierwszego stopnia

justa*
03-11-2011, 06:46
Od ściany (tej z oknem) do początku pierwszego stopnia u nas 248 cm.

Kasiatomek
03-11-2011, 08:06
Od ściany (tej z oknem) do początku pierwszego stopnia u nas 248 cm.
dzieki Justa

Justa a to one wam nie schodza na ta scianke co jest spizarka macie, ta scianke w ogole.Bo my nie zobaczylismy dokladnie w projekcie i teraz mamy sciane jak sie schodzi ze schodow na wprost szlak by to trafil.

justa*
03-11-2011, 11:35
Nie mamy spiżarki, więc nie ma problemu i przejście szersze ;)

MaroK
04-11-2011, 17:27
Kasia i Tomek - u nas jest ścianka (nie ma spiżarki) i jej odległośc do pierwszego schodka to dokładnie 88,5 cm. Wydaje się niewiele, ale nie mamy z tym kłopotu. Oczywiście schodzi sie na ściankę, ale po uporządkowaniu przestrzeni i powieszeniu na tej ściance np. obrazków czy fotek jest całkiem przyjemnie i szczerze mówiąc, to żaden problem. Jeśli chodzi o schody to nasza poręcz zaczyna sie dopiero na końcu drugiego schodka, więc jest wizualnie, ale i w praktyce więcej miejsca w przejściu. Mieszkamy już trzeci miesiąc i jest OK :)

Kasiatomek
04-11-2011, 20:56
Kasia i Tomek - u nas jest ścianka (nie ma spiżarki) i jej odległośc do pierwszego schodka to dokładnie 88,5 cm. Wydaje się niewiele, ale nie mamy z tym kłopotu. Oczywiście schodzi sie na ściankę, ale po uporządkowaniu przestrzeni i powieszeniu na tej ściance np. obrazków czy fotek jest całkiem przyjemnie i szczerze mówiąc, to żaden problem. Jeśli chodzi o schody to nasza poręcz zaczyna sie dopiero na końcu drugiego schodka, więc jest wizualnie, ale i w praktyce więcej miejsca w przejściu. Mieszkamy już trzeci miesiąc i jest OK :)

No wlasnie MaroK o ta scianke mi chodzilo bo mamy ten sam problem, a nawet jeszcze wiekszy bo u nas odleglosc jest 80 cm. I nic wiecej nie da sie zrobic :bash:Tak wiec nie wim jak do tego sie przyzwyczaje jak schodzac mam na 1/3 schodow sciane.Zobaczymy jak wszystko dokladnie poskrecaja jak to bedzie.

Kasiatomek
05-11-2011, 19:01
A to nasz nowy nabytek tylko zdjecia robione wieczorem
http://images41.fotosik.pl/1158/0ec3b46a54e2ada1med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)


[/URL][URL="http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl"]http://images46.fotosik.pl/1148/a1f28dee91a9a12emed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D561041599d627bfd)http://images38.fotosik.pl/1182/3df6749f0e5b8c30med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)htt p://images50.fotosik.pl/1201/561041599d627bfdmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Renata0303
05-11-2011, 19:12
Gratuluję tym którzy już mieszkają i przyznaję że zazdraszczam bardzo:):).
Balcerek pytałeś o okna u nas oknoplast za 19860zł- kosmos, ale byli też drożsi, pod uwagę nie brałam najtańszych z powodu obaw, o jakość. Rolety drugie tyle trzeba liczyć co okna jeśli się chce sterowane radiowo- jak na razie w sferze marzeń, dodam, że okna w kuchni ,łazience i w kotłowni mamy powiększone a okno nad garażem ma 120 na 150cm, napisz na czym stanęło u Ciebie.
W tej chwili kończymy tynkować.
Pomięta ktoś może ile metrów tynków policzyli mu murarze przy Orionie II bez piwnic?

Kasiatomek
05-11-2011, 19:49
Gratuluję tym którzy już mieszkają i przyznaję że zazdraszczam bardzo:):).
Balcerek pytałeś o okna u nas oknoplast za 19860zł- kosmos, ale byli też drożsi, pod uwagę nie brałam najtańszych z powodu obaw, o jakość. Rolety drugie tyle trzeba liczyć co okna jeśli się chce sterowane radiowo- jak na razie w sferze marzeń, dodam, że okna w kuchni ,łazience i w kotłowni mamy powiększone a okno nad garażem ma 120 na 150cm, napisz na czym stanęło u Ciebie.
W tej chwili kończymy tynkować.
Pomięta ktoś może ile metrów tynków policzyli mu murarze przy Orionie II bez piwnic?

jesli moge cos doradzic to jak robisz rolety to polaczcie wszystkie puszki (wlaczniki) od rolet przewodem YDYp 5 x 1,5o , a do silników rolet 4 x 1,5 to w przyszlosci bedzie wam do zdalnego sterowania roletami lub integracja z alarmem, a dodatkowo bedziesz mogla sterowac pilotem roletami.

justa*
06-11-2011, 07:34
Kasiatomek piękne schody. Bardzo eleganckie. My urządzamy dom w nieco innym stylu, wiec postawiliśmy na prostotę. Schody miały być szerokie, proste i w miarę możliwości wygodne. Ciągle mi się podobają;).
Renata jeszcze nie wszystko znalazłam po przeprowadzce, obecnie szukam teczki z rachunkami. Jak się odnajdzie ;) to powinny w niej być wyliczenia tynków wewnętrznych, które do rozliczenia zrobił mi nasz murarz. Postaram się dziś dać Ci odpowiedź.

justa*
06-11-2011, 10:05
Renata znalazłam!
Według naszego fachowca mamy 497m2 ścian. Sufity mamy wszędzie podwieszane, więc nie są uwzględnione. Jeśli chcesz mieć dokładną rozpiskę, gdzie jest ile metrów, daj znać prześlę Ci to na priv :)

szafran77
06-11-2011, 10:09
Kasiatomek piękne schody.
Bardzo mi się podobają...Gratulacje.

balcerek
06-11-2011, 11:26
Gratuluję tym którzy już mieszkają i przyznaję że zazdraszczam bardzo:):).
Balcerek pytałeś o okna u nas oknoplast za 19860zł- kosmos, ale byli też drożsi, pod uwagę nie brałam najtańszych z powodu obaw, o jakość. Rolety drugie tyle trzeba liczyć co okna jeśli się chce sterowane radiowo- jak na razie w sferze marzeń, dodam, że okna w kuchni ,łazience i w kotłowni mamy powiększone a okno nad garażem ma 120 na 150cm, napisz na czym stanęło u Ciebie.
W tej chwili kończymy tynkować.
Pomięta ktoś może ile metrów tynków policzyli mu murarze przy Orionie II bez piwnic?

Witam

U nas skończyło się na oknach koloru złoty dąb z roletami wszystkimi elektrycznymi oprócz okna łukowego tam będzie roleta na elewację. Szkło będzie dwukomorowe 33.1 U/12/4/12/4u z ramkami ciepłymi jasnymi brązowymi swisspacer. Cena to około 28 tysięcy wraz z montażem. A miałem wyższe wyceny i na 38 tysięci i na 49 oknoplast :jawdrop:

pozdrawiam
Arek

balcerek
06-11-2011, 11:31
Kasiatomek

piękne schody !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! poprostu rewelacja, proszę podajcie jakieś szczegóły tzn. jakie drewno,namiary na wykonawcę i jeśli to nie tajemnica to cenę.

Dzięki

Arek

Kasiatomek
06-11-2011, 18:50
No nam tez sie podobaja ;) co do wykonawcy to jest to czlowiek naprawde godny polecenia tak wiec smialo na forum moge podac jego namiary.Mielismy maly problem ze schodami ,ale pracownicy bardzo szybko i ladnie sie z nim uporali.Drewno to buk a kolor orzech
racownia Snycerska "U Pawła"
ul. Lipowa 12b
78-530 Wierzchowo
tel./fax: +48 (0) 94 361 83 87
[email protected]

Renata0303
06-11-2011, 23:07
Kasiatomek schody superrr!!! dzięki za podpowiedź odnośnie rolet.
Justa dzięki piękne za odpowiedź dotyczącą tynków:) mój email [email protected] z naszych prywatnych obliczeń wyszło nie całe 700m zobaczymy co policzą nasi tynkarze:)

Renata0303
06-11-2011, 23:08
Balcerek no to dostałeś według mnie dobrą ofertę:)
Pozdrawiam!

balcerek
07-11-2011, 15:40
Balcerek no to dostałeś według mnie dobrą ofertę:)
Pozdrawiam!

witam

pewnie tak a to dlatego, że pracujemy w szkle i znamy firmy okienne, a szyby sami sobie zrobimy :)

pozdrawiam

pablitoo
11-11-2011, 19:11
A to nasz nowy nabytek tylko zdjecia robione wieczorem
(...)

Witajcie

Tomek - przepiękne schody, przepiękne - gratulacje :D

duni
12-11-2011, 23:42
Cieszę się , że Kasia i Tomek chwalą swego wykonawcę schodów bo też u nich zamówiliśmy schodki do naszego domu. Z niecierpliwością czekamy na grudzień i realizację schodów przez Pana Chojnackiego.

duni
12-11-2011, 23:45
Mam pytanie związane z ogrzewaniem domu. Bardzo proszę jeśli ktoś ogrzewa dom gazem ziemnym o jakieś informację ile gazu spala w okresie grzewczym, jaką ma temperaturę w domu itd.

Kasiatomek
13-11-2011, 04:38
Cieszę się , że Kasia i Tomek chwalą swego wykonawcę schodów bo też u nich zamówiliśmy schodki do naszego domu. Z niecierpliwością czekamy na grudzień i realizację schodów przez Pana Chojnackiego.

Mozecie byc pewni ze beda ok My mielismy maly problem bo schody wyszly za blisko scianki tej co powinna byc spizarka,ale bardzo ladnie sie z tym uporali;)
Pochwalcie sie na forum jak wyszly.:)

MaroK
13-11-2011, 10:46
No to my też pochwalimy się naszymi schodami - wprawdzie są w zupełnie innym stylu niż poprzedników, ale nasze wymarzone :)
http://images40.fotosik.pl/1197/322c89c55e1216b6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=322c89c55e1216b6)

Marta&Marek-
13-11-2011, 11:05
MaroK....piękne schody ale przede wszystkim urzeka mnie "bialy klimat" w domku, w ktorym osobiscie jestem zakochana:)
Gratuluje pięknego, sterylnego urządzenia :) Szkoda, ze tylko 1 zdjecie:(

A nawiasem mowiac, z czego sa wykonane schody?

olkaikrzyś
13-11-2011, 12:29
Czy ktos z budujacych montowal drzwi zewnetrzne Hormann'a http://images50.fotosik.pl/287/1fe7aef6cf569ae2med.jpg
Jesli tak prosze o zdjecie i ewentulane opinie ,czy warte sa tych pieniedzy:)

Kasiatomek
13-11-2011, 19:59
MaroK No to my też pochwalimy się naszymi schodami - wprawdzie są w zupełnie innym stylu niż poprzedników, ale nasze wymarzone :)Bardzo fajne nawet nie myslalem ze biale schody beda tak ladnie wygladaly

Marta&Marek- MaroK....piękne schody ale przede wszystkim urzeka mnie "bialy klimat" w domku, w ktorym osobiscie jestem zakochana:)widzialem w stopce wasz album i tez macie fajowe schody,no i wasza kuchnia mi sie spodobala
zreszta wszystkie schody sa fajne jak sa wygodne ;)

Schody juz byly no to moze teraz kominki :)

Marta&Marek-
13-11-2011, 20:22
Bardzo fajne nawet nie myslalem ze biale schody beda tak ladnie wygladaly
widzialem w stopce wasz album i tez macie fajowe schody,no i wasza kuchnia mi sie spodobala
zreszta wszystkie schody sa fajne jak sa wygodne ;)

Schody juz byly no to moze teraz kominki :)

K
Dziekuje Kasiu za komplement:) Wasze schody rowniez mnie urzekly:) Mam nadzieje, ze nie jestem w bledzie jesli sadze, ze rowniez bedzie to "stylowy orionek":) Bynajmniej schody wskazuja na to ze pojdziecie szeroko....na barok mi to wyglada:) Czekam na kolejne zdjecia z budowy...zapowiada sie ciekawie:) A skoro zaczepiasz o kominki to rozumiem, ze Wasz juz jest....chwal sie predko:):)

Kasiatomek
14-11-2011, 00:51
Dziekuje Kasiu za komplement:) Wasze schody rowniez mnie urzekly:) Mam nadzieje, ze nie jestem w bledzie jesli sadze, ze rowniez bedzie to "stylowy orionek":) Bynajmniej schody wskazuja na to ze pojdziecie szeroko....na barok mi to wyglada:) Czekam na kolejne zdjecia z budowy...zapowiada sie ciekawie:) A skoro zaczepiasz o kominki to rozumiem, ze Wasz juz jest....chwal sie predko:):)Nie my jeszcze nie mamy kominka ,ale juz tylko czekamy na telefon od wykonawcy ze moze wchodzic ;) mam nadzieje ze nie bedziemy musieli dlugo czekac
co do kominka to bedzie to prosta zabudowa z miejscem na drewno i chyba drewniana obudowa nawiazujaca do schodow i reszty salonu ktory ma byc stylizowany na styl kolonialny ;)

ewelek85
14-11-2011, 17:57
Witajcie wszyscy, sledze to forum od jakiegoś czasu. Jestesmy z mężem zdecydowani na Orion 3 czyli bez garażu. Działkę już mamy i to jest wlśnie problem, ponieważ działka jest aktualnie łąką z kilkoma jabłoniami(dostałam ją od rodziców). Poradzcie mi prosze od czego mamy zacząć załatwianie papierków bo nie mam zielonego pojęcia jak to ugryzc. Dodam tylko, że działka jest przy drodze asfaltowej, słup od prądu stoi na naszej działce. Pozdrawiam wszystkich serdecznie

szafran77
14-11-2011, 18:19
MaroK schody śliczne tak jak reszta domku.... Pozdrawiam.

pablitoo
14-11-2011, 19:49
Witajcie wszyscy, sledze to forum od jakiegoś czasu. Jestesmy z mężem zdecydowani na Orion 3 czyli bez garażu. Działkę już mamy i to jest wlśnie problem, ponieważ działka jest aktualnie łąką z kilkoma jabłoniami(dostałam ją od rodziców). Poradzcie mi prosze od czego mamy zacząć załatwianie papierków bo nie mam zielonego pojęcia jak to ugryzc. Dodam tylko, że działka jest przy drodze asfaltowej, słup od prądu stoi na naszej działce. Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Witajcie

Najpierw musicie się udać do swojej gminy lub Starostwa Powiatowego celem pobrania aktualnego wypisu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Waszej działki , lub jeżeli nie ma aktualnego planu - musicie pobrać Warunki Zabudowy - czyli popularną WuZetkę (WZ) ...
Dopiero na podstawie tych dokumentów dowiecie się gdzie , jak , co i dlaczego możecie wybudować na swojej działce :D

ewelek85
15-11-2011, 14:25
Bardzo dziekuje za odpowiedz jutro lecę do gminy i mam nadzieję, że coś załatwie

ewelek85
15-11-2011, 14:27
Ach jeszcze jedno może znalazłby się ktoś kto buduje oriona w świętokrzyskim i pozwoliłby obejrzec go na żywca.Pozdrawiam serdecznie

platyna54
15-11-2011, 19:25
My budujemy w świętokrzyskim, zapraszamy do obejrzenia.

duni
16-11-2011, 02:01
Witam,
Spróbuje wkleić jakieś moje zdjęcia orionka:


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a096a37449b3f86.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe03a52197620f82.html

duni
16-11-2011, 02:03
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe03a52197620f82.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a096a37449b3f86.html

duni
16-11-2011, 02:19
Chciałem jeszcze pokazać pokoik Michałka który urodzi nam się za 3 miesiące. Pokoik nieskończony ale ściany nabierają już wyrazu :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6675f7e77c450edc.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/478416ca0aa015e0.html

ewelek85
16-11-2011, 14:59
a gdzie dokładniej budujecie swoj domek?

My budujemy w świętokrzyskim, zapraszamy do obejrzenia.

ewelek85
16-11-2011, 16:31
Chciałem jeszcze pokazać pokoik Michałka który urodzi nam się za 3 miesiące. Pokoik nieskończony ale ściany nabierają już wyrazu :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6675f7e77c450edc.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/478416ca0aa015e0.html
Pięknie prezentuje się ten pokoik maleństwo na pewno będzie zadowolone jak tylko podrośnie. Gratuluje fajnego pomysłu

ewelek85
16-11-2011, 16:35
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe03a52197620f82.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a096a37449b3f86.html
Super zdjęcia, mam pytanko od której strony macie front domu?

ewelek85
16-11-2011, 16:42
Zastanawiamy się właśnie jak usytuować nasz domek. Wjazd na działkę jest od południa. Dom może być tylko południe-północ. i teraz pojawia się problem; robiąc wejście od południa mamy północny salon i raczej zero słonka na tarasie, z drugiej strony robiąc wejście od północy trzeba trochę okrążyć dom wchodząc do niego. jest ktoś kto buduje południe-północ, proszę doradźcie

platyna54
16-11-2011, 18:24
a gdzie dokładniej budujecie swoj domek?

W Bielinach 25km od kielc w kierunku Ostrowca Św.

duni
16-11-2011, 19:02
Super zdjęcia, mam pytanko od której strony macie front domu?
Front domu mamy od północnej strony

Marta&Marek-
17-11-2011, 21:13
Duni, piekny pokoik dla Maluszka....jednak ogarnal mnie smiech jak ogladalam te zdjecia bo u mnie tez mialy byc postacie z Kubusia Puchatka....raz, ze wyszly mikro a dwa jednak stoi tam szafa:):)

http://images49.fotosik.pl/1189/ece084eefcda97b4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

ziajus
28-11-2011, 10:35
Witam Orionowiczów po dłuższej przerwie!

Tak Oronek wygląda na dzień dzisiejszy!:) W tym roku jeszcze tylko papa i ścianki działowe na górze oraz folia w okna. Jak pogoda pozwoli zabieramy się za elektrykę a potem zobaczymy.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=87439&d=1322476310
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=87440&d=1322476338

balcerek
28-11-2011, 17:17
Ziajus

Bardzo ładny domek :) ładnie rośnie

pozdrawiam

danielw
28-11-2011, 19:44
Ziajus, zapowiada sie ładny domek ale wymurowanie scian szczytowych do wysokości górnej powierzchni krokwi jest błędem.
Fundujecie sobie mostek termiczny a jeszcze można go uniknąc.

ziajus
28-11-2011, 22:39
Ziajus, zapowiada sie ładny domek ale wymurowanie scian szczytowych do wysokości górnej powierzchni krokwi jest błędem.
Fundujecie sobie mostek termiczny a jeszcze można go uniknąc.

Ekipa jest doświadczona więc nie wydaje mi się zeby robili coś nie tak a jesli możesz to jakoś uzasadnić to zwróce im na to uwagę.

Pozdrawiam

ziajus
28-11-2011, 22:43
Ziajus

Bardzo ładny domek :) ładnie rośnie

pozdrawiam

Dzięki:) Twój widziałem jakis czas temu i był w zaawansowanym stanie a jak wygląda dzisiaj?? Chętnie obejrzę Twoje imperium:)

pzdr

danielw
29-11-2011, 06:31
Ekipa jest doświadczona więc nie wydaje mi się zeby robili coś nie tak a jesli możesz to jakoś uzasadnić to zwróce im na to uwagę.

Pozdrawiam

Niestety 90% ekip dalej popełnia ten błąd więc można powiedzieć że to standard.
Uzasadnienie jest tutaj
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?121928-Domek-P160-lekko-ulepszony.&p=2840909&viewfull=1#post2840909

Pozdrawiam

ziajus
29-11-2011, 09:15
Niestety 90% ekip dalej popełnia ten błąd więc można powiedzieć że to standard.
Uzasadnienie jest tutaj
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?121928-Domek-P160-lekko-ulepszony.&p=2840909&viewfull=1#post2840909

Pozdrawiam

Chodzi o izolację?? W rysunku nawet jest tak zrobione więc architekt też się pomylił który to rysował? Nie wiem o co chodzi bo nie jestem budowlańcem a ten link również niewiele mi mówi. Możesz to jakoś wyjaśnić łopatologicznie bo mój wykonawca twierdzi że to jest właściwe??

MOŻE KTOŚ JESZCZE MÓGŁBY SIĘ WYPOWIEDZIEĆ W TYM TEMACIE???

danielw
29-11-2011, 10:21
Chodzi o izolację?? W rysunku nawet jest tak zrobione więc architekt też się pomylił który to rysował? Nie wiem o co chodzi bo nie jestem budowlańcem a ten link również niewiele mi mówi. Możesz to jakoś wyjaśnić łopatologicznie bo mój wykonawca twierdzi że to jest właściwe??

MOŻE KTOŚ JESZCZE MÓGŁBY SIĘ WYPOWIEDZIEĆ W TYM TEMACIE???

Architekci/projektanci często nie wrysowują takich szczegółów, wolą je pominąć albo wręcz nawet nie mają o nich pojęcia.
Chodzi o izolację termiczną w tym przypadku styropian który został położony na szczycie ściany szczytowej (od góry, patrz zdjęcia z wcześniej przywołanego linku.). U ciebie ściana szczytowa została wymurowana do samej górnej powierzchni krokwii więc nie będzie miejsca na włożenie styropianu.
Zasada jest taka aby zawsze zapewnić ciągłość izolacji termicznej czyli ocieplenie sciany powinno się łączyć z ociepleniem poddasza nie tworząc mostków termicznych. Tutaj tym łącznikiem jest pasek styropianu leżący na górnej powierzchni sciany szczytowej.
Tak jak już pisałem 90% ekip budowlanych nie zwraca na to uwagi, nie jest to jakiś kolosalny błąd ale przyczynia się do większego zużycia energii do ogrzewania a za tą energie płacisz poźniej ty.

EDIT: znalazłem zdjecie z mojej budowy, ja robiłem to wełną.

ziajus
30-11-2011, 07:35
Architekci/projektanci często nie wrysowują takich szczegółów, wolą je pominąć albo wręcz nawet nie mają o nich pojęcia.
Chodzi o izolację termiczną w tym przypadku styropian który został położony na szczycie ściany szczytowej (od góry, patrz zdjęcia z wcześniej przywołanego linku.). U ciebie ściana szczytowa została wymurowana do samej górnej powierzchni krokwii więc nie będzie miejsca na włożenie styropianu.
Zasada jest taka aby zawsze zapewnić ciągłość izolacji termicznej czyli ocieplenie sciany powinno się łączyć z ociepleniem poddasza nie tworząc mostków termicznych. Tutaj tym łącznikiem jest pasek styropianu leżący na górnej powierzchni sciany szczytowej.
Tak jak już pisałem 90% ekip budowlanych nie zwraca na to uwagi, nie jest to jakiś kolosalny błąd ale przyczynia się do większego zużycia energii do ogrzewania a za tą energie płacisz poźniej ty.

EDIT: znalazłem zdjecie z mojej budowy, ja robiłem to wełną.

U mnie pomiędzy krokwią a murem wykonawcą zostawił kilka centymetrów przestrzeni w która zostanie wpuszczona pianką i też będzie dobrze. U mnie krokiew nie opiera sie na murze a prawie do niej przylega boczną częścią w związku z tym pozostało miejsce na piankę albo wełne. Pozdrawiam

ziajus
30-11-2011, 20:36
Pablitoo czytałem że projektujesz instalację alarmowe. Może masz jakiś projekt do Oriona 2 bo mam w rodzinie elektryka i moglibyśmy sami zakupić sprzęt i rozprowadzić instalację z pomocą takiego projektu??

ziajus
02-12-2011, 10:48
Czy ktoś z Orionowiczów ma OGRZEWANIE NADMUCHOWE polskiego komfortu?

http://www.ogrzewanie-nadmuchowe.pl/

Co sądzicie o takim systemie???????

McKenzi
02-12-2011, 13:03
Orion I - lustrzane odbicie po niewielkich modyfikacjach.

https://lh3.googleusercontent.com/-5miVze52YEM/TtjEXm7ozdI/AAAAAAAAAUo/WF1r-eMtztk/s720/02122011398.jpg (https://picasaweb.google.com/111618076268728871951/Grudzien#5681506839794601426)

pablitoo
02-12-2011, 18:16
Pablitoo czytałem że projektujesz instalację alarmowe. Może masz jakiś projekt do Oriona 2 bo mam w rodzinie elektryka i moglibyśmy sami zakupić sprzęt i rozprowadzić instalację z pomocą takiego projektu??


Tak - odezwij się na pw.
:D

mariusz.marta
05-12-2011, 02:19
Tak wyglada nasz Orionek I lekko zmieniony, prawie przygotowany na zime:)

Marta&Marek-
08-12-2011, 11:45
W zyciu nie poznalabym orionka...zupelnie zmieniony. Nasunelo mi sie pytanie czy nie lepiej bylo Wam wybrac inny projekt skoro w tym robiliscie tyle zmian...? Slupy sa z drewna....dobrze widze?....spelnia swoja funkcje konstrukcyjna?

mariusz.marta
11-12-2011, 23:16
W zyciu nie poznalabym orionka...zupelnie zmieniony. Nasunelo mi sie pytanie czy nie lepiej bylo Wam wybrac inny projekt skoro w tym robiliscie tyle zmian...? Slupy sa z drewna....dobrze widze?....spelnia swoja funkcje konstrukcyjna?


Nasz Orionek I (odbicie lustrzane) pomijajac garaz wykonany jest w konstrukcji szkieletu drewnianego stad te filary drewniane, ktore po wykonaniu elewacji zewnetrznej niczym nie beda sie roznily od oryginalu. Rzeczywiscie, wprowadzilismy troche zmian, gdyz:
-podnieslismy scianke kolankowa o 0.5m
- dodalismy piwnice pod czescia mieszkalna
- wstawilismy po jednej lukarnie od frontu i z tylu dachu
-balkon z boku domu powiekszylismy na dlugosc calej sciany z dodatkowym wejscie z drugiej sypialni
-garaz poszerzylismy o 1m
a z wewnetrznych zmian to na poddaszu utworzylismy 2 lazienki i 2 garderoby
Te wszystkie zmiany spowodawane sa tym, ze przed 10 latami zgromadzilismy czesciowo material(w tym blachodachowke) na nieco inny projekt domu- niestety po tylu latach okazalo sie, ze jest on bardzo wybrakowany wiec trzeba bylo znalezc nowy ale zblizony do poprzednich gabarytow. Orion I najbardziej jednak odpowiadal naszym oczekiwaniom. Mamy juz 2 dzieci i teraz dobrze wiemy czego nam potrzeba o czym nie mielismy pojecia przed kilku laty.pOZDRAWIAM:D

balcerek
12-12-2011, 17:47
Witam

Pytanie mam do Orionowiczów juz mieszkających o koszty ogrzewania w sezonie zimowym oraz czym ogrzewacie. Jutro mam umówione spotkanie z instalatorem i pewnie bym musiał określić się czym będzie nasz orionek ogrzewany.

pozdrawiam
Arek

Marta&Marek-
12-12-2011, 22:04
Czesc. My ogrzewamy gazem. Zuzywamy 5 na dobe (mamy male dziecko wiec musi byc cieplo):)

ziajus
13-12-2011, 13:53
Jest nowa promocja w firmie OKNOPLAST 40% rabatu. Czy ktoś się może dowiadywał o szczegóły?? Wiem jedynie że trzeba wpłacić całość gotówką przy zakupie i odebrać do marca 2012. Nie wiem czy to chwyt marketingowy czy faktycznie jest tak tanio???

IZAIPAWEL
13-12-2011, 16:14
Wszyscy sie chwala to ja tez nie beda gorsza. Wlasnie zamiscilam zdjecia w swojej galerii.

IZAIPAWEL
13-12-2011, 16:16
Kurcze tylko jak te zdjecia wkleic do postu???

IZAIPAWEL
13-12-2011, 16:24
aha moze ten link zadziala
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/99ea870075fc5866.html

IZAIPAWEL
13-12-2011, 16:26
kolejne zdjecie naszego orionka
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/27677c1f1357c1c5.html

IZAIPAWEL
13-12-2011, 16:27
a tu od strony wejscia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d41c16d08cf4a946.html

IZAIPAWEL
13-12-2011, 16:29
strona od tarasu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ece4a6e2f9c79078.html

IZAIPAWEL
13-12-2011, 16:32
No i wszystko jasne zdjecia wklejone, mozna podziwiac lub krytykowac -jak kto woli. A my tymczasem walczymy w srodku domku z jego wykonczeniem (zanim on wykonczy nas-zwlaszcza finansowo).

Marta&Marek-
13-12-2011, 19:40
Bardzo ładny Orionek:) Podziwiam ludzi, którzy maja taki porzadek na budowie:) No i zakonczone prace zewnetrzne:) My mieszkamy od lipca i dalej nie mamy polozonej struktury i zrobionego ogrodzenia ani tarasu:( Zycze powodzenia w dalszych pracach:) Na jakim etapie macie srodek? Pokaz prosze jakies zdjecia:)

IZAIPAWEL
15-12-2011, 13:05
Dzieki za komplementy, nam tez sie podoba ale kazdy ocenia wedlug wlasnego gustu. Jezeli chodzi o srodek to jestesmy jeszcze daleko, daleko od zakonczenia:rolleyes::rolleyes:. W styczniu bedziemy miec schody, poxniej podlogi ,lazienki oj zejdzie sie jeszcze. Jak bedzie cos juz widac na pewno umieszcze zdjecia-obiecuje. :bye:

szafran77
16-12-2011, 07:49
IZAIPAWEL bardzo ładny Orionek gratulacje i trzymam kciuki za dalsze postępy.
Pochwalę się moim Orionkiem Pozdrawiam.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5dfd7284610ab687.html

ziajus
16-12-2011, 10:25
IZAIPAWEL bardzo ładny Orionek gratulacje i trzymam kciuki za dalsze postępy.
Pochwalę się moim Orionkiem Pozdrawiam.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5dfd7284610ab687.html

Super! Jaka to dachówka?? kolor i firma bo jest naprawde bardzo ładna!

Gratuluję i życzę powodzenia!

szafran77
16-12-2011, 17:52
Witaj Ziajus. Cieszę się że ci się podoba...
Dachówka Creatona - Premion czarna glazura finesse.:)
Pozdrawiam.

Marta&Marek-
16-12-2011, 21:49
Justyna, gratuluje postepow....:) Sliczny domek sie szykuje:) Jeszcze tylko go wykonczyc i bedzie pieknie:);)

kina0909
16-12-2011, 22:14
Witam Drodzy Orionowicze!!!! Czy można sie jeszcze przyłączyć? My też zaczęliśmy budowe swojego domku, ale niestety 4 miesiące temu stanęło. Może tylko wytłumaczyć jedno powiedzenie ''szewc w dziurawych butach chodzi'', bo jako że mąż ma firmę budowlaną nie ma czasu stwierdził ostatnio że już mu wstyd. Mamy zalany strop wyciągnięte ścianki u góry iiiiiiiii teraz miał być dach! Miał!!!!! Bo przyszły wiatry i ścianki się poprzewracały:bash:

kina0909
16-12-2011, 22:16
Jestem zachwycona waszymi rozwiązaniami dużo można podpatrzec czy mogę prosić bognę 33 o kontakt ? w sprawie ściany ze schodami ? :rolleyes:

mariusz.marta
17-12-2011, 03:03
Mam szybkie pytanko odnosnie rozliczenia z kierownikiem budowy. Czy podpisywaliscie jakas umowe i kiedy placicie za kierownika, tzn na jakim etapie budowy? My wlasnie zakonczylismy SSO i nasz kierownik chce calosc naleznosci twierdzac ze nie moze czekac az wykonczymy dom bo to moze trwac latami ale dziennik budowy jeszcze nam nie moze oddac gdyz jeszcze sa potrzebne jego wpisy. W sumie to jak mu zaplacimy nie bedziemy mieli nic, roznie moze sie okazac po czasie, no nie..? Prosze, napiszcie jak to u was wygladalo:confused:

szafran77
17-12-2011, 03:49
Marto masz rację tylko wykończyć....:) Siebie prawie już wykończyłam:)
Mamy już tynki za moment pan hydraulik zrobi co do niego należy a ja myślę intensywnie o płytkach i jestem w trakcie projektowania kuchni...
Witaj kina0909. Rozumiem doskonale to powiedzenie z szewcem:)Pozdrawiam.

lobodzinka
17-12-2011, 20:24
U nas nasz kierownik budowy dostaje swoja pensje co miesiac. Wiec nie ma tego problemu i na szczescie nie bylo. Jezeli moge zapytac ile bierze wasz kierownik za prowadzenie budowy.

lobodzinka
17-12-2011, 20:27
Osobiscie nie dostalby taki kierownik budowy ani grosza na wyrost. Jaka macie gwarancje ze sie nie zawinie, i nie niknie z pieniedzy. A ponadto wykonczenia sa naprawde drogie co odczuwamy na wlasnej skorze-skarbonka bez dna.

mariusz.marta
17-12-2011, 20:33
U nas nasz kierownik budowy dostaje swoja pensje co miesiac. Wiec nie ma tego problemu i na szczescie nie bylo. Jezeli moge zapytac ile bierze wasz kierownik za prowadzenie budowy.


Z naszym kierownikiem uzgodnilismy kwote 1500 zl za jego funkcje ale wczesniej robil nam adaptacje projektu, dorysowywal tez piwnice za co placilismy oddzielnie. Nie mamy zadnej umowy na pismie i nie ma nas w kraju wiec troche boimy sie tak spalcic go calkowicie a on nawet nie wniosl zadnej notatki do dziennika budowy. Podobno wszystkie daty ma na jakichs kartkach... Ile wy placicie za swojego i macie z nim umowe?

lobodzinka
17-12-2011, 20:39
1500 to cena za miesiac czy za prowadzenie calej budowy?

lobodzinka
17-12-2011, 20:41
My placimy 500 zl miesiecznie i mamy z nim umowe- ale jest to znajomy rodzicow wiec moze to troszke inaczej. Nasz tez nie ma w kraju wiec dokladnie wiemy o czym piszecie-znamy ten bol.

mariusz.marta
18-12-2011, 02:57
My placimy 500 zl miesiecznie i mamy z nim umowe- ale jest to znajomy rodzicow wiec moze to troszke inaczej. Nasz tez nie ma w kraju wiec dokladnie wiemy o czym piszecie-znamy ten bol.

O rany 500 zl miesiecznie?!!! To jest za funkcje kierownika czy rowniez prowadzacego budowe? My placimy mu 1500zl za funkcje kierownika ale cala budowe prowadzil moj tato. Kierownik zas pojawil sie na budowie kilka razy przy znaczacych etapach i do tego jego rola sie ograniczala. Zamawianie materialow i placenie przy pomocy telefonu i internetu przynajmniej te grubsze sprawy. Kierownik tez jest to znajomy polecany przez rodzine ale przy pieniadzach lepiej byc ostroznym, no nie...A co z miesiacami przestoju budowlanego, rowniez bedzie dostawal swoje honorarium?My na razie stoimy i moze ruszymy z dalsza praca na wiosne, zobaczymy...:rolleyes: Bodowa na odleglosc jest bardzoooo trudna!!!!:bash:

mariusz.marta
18-12-2011, 03:21
czy ktos jeszcze moglby sie podzielic swoimi doswiadczeniami z kierownikiem budowy jak placicie, jakie sa jego kompetencje i co z umowa kiedy ostatnia wyplata. Juz doswiaczylismy w wielu nsytuacjach proby naciagania nas i robienia w balona ale maz sam jest nbudowlancem wiec raczej nie daje sie na to zlapac.Licze na wasze doswiaczenia:confused:

bikkers
18-12-2011, 08:28
Z naszym kierownikiem dwa lata temu umówiłem się na 1000zł za całą budowę. Dodatkowo za adaptację, zmiany w projekcie i przygotowanie całej dokumentacji potrzebnej do pozwolenia na budowę zapłaciłem 1500zł (2009r) Za prowadzenie dziennika mam zapłacić po zakończeniu budowy - nie podpisywaliśmy żadnej umowy.
Tyle tylko, że dom już w stanie surowym, a nie wiem czy wie dokładnie w którym miejscu jest budowa :). Wszystkie prace prowadzę ja a kierownik robi tylko wpisy do dziennika.

Łukasz01
18-12-2011, 13:02
Witam.
W czerwcu zaczeliśmy budować naszego Oriona III (podkarpackie), na razie mamy fundamenty.
Wiosną planujemy dalsze prace i w związku z tym chciałbym prosić, jeśli ktoś pamięta o informację ile stali potrzeba na strop monolityczny, gdyż taki będziemy robić. Przejrzałem cały wątek (troche pobierznie), ale nie znalazłem odpowiedzi. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

lobodzinka
18-12-2011, 13:22
O rany 500 zl miesiecznie?!!! To jest za funkcje kierownika czy rowniez prowadzacego budowe? My placimy mu 1500zl za funkcje kierownika ale cala budowe prowadzil moj tato. Kierownik zas pojawil sie na budowie kilka razy przy znaczacych etapach i do tego jego rola sie ograniczala. Zamawianie materialow i placenie przy pomocy telefonu i internetu przynajmniej te grubsze sprawy. Kierownik tez jest to znajomy polecany przez rodzine ale przy pieniadzach lepiej byc ostroznym, no nie...A co z miesiacami przestoju budowlanego, rowniez bedzie dostawal swoje honorarium?My na razie stoimy i moze ruszymy z dalsza praca na wiosne, zobaczymy...:rolleyes: Bodowa na odleglosc jest bardzoooo trudna!!!!:bash:

500 zl miesiecznie to jest za prowadzenie budowy. On zajmuje sie wszystkim, zamawianiem materialow, pilnowaniem budowlancow itp... Do tego placimy mu 40 zl za kazdy dojazd-kwota na paliwo(nie moze dokladac przeciez ze swoich pieniedzy). 1500 placilismy inspektorowi nadzoru budowlanego ale on byl na budowie 2 razy-odebral budynek-wyslal dokumenty do zatwierdzenia i na tym jego rola sie zakonczyla. Dom juz jest ukonczony na zewnatrz-co widac na zdjeciach-teraz tylko walczymy z kafelkami czyli detale. Powodzenia dla Was w budowaniu domu i duzo cierpliwosci. U nas na szczescie nie bylo wiekszych niespodzianek.

balcerek
18-12-2011, 17:33
Witam

U nas kierownik budowy jest na każde nasze wezwanie ( nie było ich dużo, był wyrozumiały i przyjeżdżał) i do tego na każdym ważnym etapie budowy. Płacimy mu 3000 pln. Połowa po SSO, a reszta po stanie developerskim. Dodam tylko, że Pan polecany w Wielkopolsce i moim zdaniem zasłużył na tę opinię. Umowy nie mamy i już nie bedziemy mieli :).

Pozdrawiam
Arek

mariusz.marta
19-12-2011, 03:45
Dzieki wszystkim za wymiane doswiadczen. Widze, ze ceny i kompetencje kierownikow sa bardzo zroznicowane. Upewnilam sie jednak, ze zanim mu zaplace musze zobaczyc jakiekolwiek wpisy do dziennika budowy. Tak to jest jak sie probuje budowa sterowac na odleglosc-pewne sprawy mozna po prostu przeoczyc. Nasz pan kierownik jest wielce zaskoczony, ze nikt z naszej rodziny takowego dziennika nie posiada przeciez " dziennik wysylany zostaje ze starostwa razem z pozwoleniem na budowe na adres zamieszkania". Czy tak powinno byc dowiem sie w najblizszym czasie ale jak sie okazalo-nikt go z budujacych i prowadzacych nie ma. Zadaje sobie tylko pytanie na jakiej podstawie kierownik zada wyrownania sie skoro nie dal nam poki co zadnego wpisu czy pieczatki?:no: A Wy sami zaopatrzaliscie sie w taki dziennik czy kierownik byl odpowiedzialny za zorganizowanie go? Wiem, ze dla wielu moje pytania moga wydac sie banalne ale po prostu tego nie wiem a kontaktowanie sie z urzedami jest dla mnie lekko klopotliwe z racji odleglosci i strefy czasowej. Z gory dzieki.Pozdrawiam.

ziajus
19-12-2011, 11:51
Dzieki wszystkim za wymiane doswiadczen. Widze, ze ceny i kompetencje kierownikow sa bardzo zroznicowane. Upewnilam sie jednak, ze zanim mu zaplace musze zobaczyc jakiekolwiek wpisy do dziennika budowy. Tak to jest jak sie probuje budowa sterowac na odleglosc-pewne sprawy mozna po prostu przeoczyc. Nasz pan kierownik jest wielce zaskoczony, ze nikt z naszej rodziny takowego dziennika nie posiada przeciez " dziennik wysylany zostaje ze starostwa razem z pozwoleniem na budowe na adres zamieszkania". Czy tak powinno byc dowiem sie w najblizszym czasie ale jak sie okazalo-nikt go z budujacych i prowadzacych nie ma. Zadaje sobie tylko pytanie na jakiej podstawie kierownik zada wyrownania sie skoro nie dal nam poki co zadnego wpisu czy pieczatki?:no: A Wy sami zaopatrzaliscie sie w taki dziennik czy kierownik byl odpowiedzialny za zorganizowanie go? Wiem, ze dla wielu moje pytania moga wydac sie banalne ale po prostu tego nie wiem a kontaktowanie sie z urzedami jest dla mnie lekko klopotliwe z racji odleglosci i strefy czasowej. Z gory dzieki.Pozdrawiam.


Zamówiliśmy projekt z Pracowni Dobre Domy i dostaliśmy dzienni budowy GRATIS! Jeżeli nie możesz być na budowie to pomyśl o nadzorze inwestorskim bo kierownik nic ci nie da oprócz tego że będzie się wpisywał do dziennika. U nas też kosztował 3000 pln i jest na budowie co tydzień. Rozliczamy się raz na miesiąc.

Drake
19-12-2011, 12:03
Zamówiliśmy projekt z Pracowni Dobre Domy i dostaliśmy dzienni budowy GRATIS!

I ten dziennik budowy niesie się do starostwa razem z oświadczeniem kierownika o wzięciu na swe umęczone barki kierowania Waszą budową oraz prawomocnym pozwoleniem na budowę, starostwo stempluje wtedy owy dziennik i dopiero można rozpocząć prace budowlane.
Przynajmniej tak jest u nas na Wschodzie ;)

Kierownik, który nie dba o te formalności, chroni swoją puppę, bo gdy na placu budowy wydarzy się jakieś nieszczęście, to on nigdzie nie jest zanotowany jako odpowiedzialny i odpowiada tylko inwestor ;)

IZAIPAWEL
19-12-2011, 13:12
Jako inwestor masz prawe wgladu w ten dziennik kiedy tylko chcesz. U nas kierownik mial ten dziennik a z wgladem tam nigdy nie bylo problemu. Dziwny typ ten wasz kierwonik- dalej zostaje przy swoim nie ufac.

pablitoo
19-12-2011, 18:12
Witajcie

Napisze jak to było u nas - co prawda 5 lat temu - ale tak jest do dzisiaj ...

Dziennik budowy przychodzi pocztą do domu ??? nic z tych rzeczy - gdy My otrzymaliśmy PnB i ono się uprawomocniło z tym dokumentem osobiście udałem się do Starostwa Powiatowego do Nadzoru Budowlanego - tam nabyłem Dziennik Budowy - po nabyciu wypełniłem go - czyli wpisałem wszystkie dane dotyczące budynku i Pozwolenia na Budowę ( razem ze mną pojechał tam nasz Kierownik Budowy i przede wszystkim on się wpisał do Dziennika Budowy - pojechał z nami żeby zaoszczędzić mojej kolejnej wizyty w Nadzorze ). Następnie z wypełnionym Dziennikiem udałem sie do odpowiedniego pokoju w Nadzorze Budowlanym oficjalnie zgłosiłem rozpoczęcie budowy - po takim zgłoszeniu musi upłynąć jeszcze 10 dni aby zgłoszenie się uprawomocniło - i dopiero wtedy mogliśmy
rozpocząć budowę domu ...

Tak to wyglądało w naszym przypadku lat temu kilka ...

:D

pablitoo
19-12-2011, 18:15
Jako inwestor masz prawe wgladu w ten dziennik kiedy tylko chcesz. U nas kierownik mial ten dziennik a z wgladem tam nigdy nie bylo problemu. Dziwny typ ten wasz kierwonik- dalej zostaje przy swoim nie ufac.

Hmmmm - nie rozumiem ?? - to Wy nie macie dziennika budowy ?? - to gdzie on jest ?? - przecież to jest Wasz dokument - najważniejszy jaki jest podczas budowy domu ! Nasz dziennik budowy nawet 10 minut nie był gdzie indziej - tylko u mnie w domu w szufladzie - jak kierbud przyjeżdżał kontrolować stan prac wówczas mu go dawałem a on dokonywał weń wpisów ...

pablitoo
19-12-2011, 18:18
I ten dziennik budowy niesie się do starostwa razem z oświadczeniem kierownika o wzięciu na swe umęczone barki kierowania Waszą budową oraz prawomocnym pozwoleniem na budowę, starostwo stempluje wtedy owy dziennik i dopiero można rozpocząć prace budowlane.
Przynajmniej tak jest u nas na Wschodzie ;)

(...)


Tak samo jest i u nas na połedniu :D - Pomiędzy złożeniem w Nadzorze zawiadomienia o rozpoczęciu budowy a jej faktycznym rozpoczęciem trzeba czekać 10 dni na uprawomocnienie decyzji .

ziajus
21-12-2011, 08:47
Słuchajcie drodzy Orionowicze mam dylemat

Okna z Oknoplastu juz wycenione i teraz tylko pytanie:

Platinium czy Platinium Evolution 2 ????????????????? Bardzo proszę o opinie bo juz sam nie wiem>

joanna3030
21-12-2011, 21:20
Witam ja potrzebuję pomocy w CO chodzi mi głównie o ceny robocizny mi wycenił fachowiec na 8 tys podłogówka będzie w łazienkach w kuchni z jadalnią i wiatrołap jeżeli można proszę o odp .PS WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU DLA WSZYSTKICH ORIONOWICZÓW .:)

balcerek
22-12-2011, 19:02
Witam ja potrzebuję pomocy w CO chodzi mi głównie o ceny robocizny mi wycenił fachowiec na 8 tys podłogówka będzie w łazienkach w kuchni z jadalnią i wiatrołap jeżeli można proszę o odp .PS WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU DLA WSZYSTKICH ORIONOWICZÓW .:)

Witam

U nas podobnie jeden gość około 7tys. i czekam na wycene materiałów ale miałem tez wycenę na 64 tys z materiałem :bash: , więc robię casting dalej

Pozdrawiam
Arek

szafran77
23-12-2011, 21:30
Wszystkim budującym i wybudowanym...
Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary,
szczęścia i powodzenia. Życzy Szafran z rodzinom.

Kasiatomek
24-12-2011, 02:41
Wszystkim budującym i wybudowanym...
Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary,
szczęścia i powodzenia. Życzy Szafran z rodzinom.

I my rowniez zyczymy wszystkim spokojnych swiat i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.Zycza Kasia i Tomek

http://images35.fotosik.pl/1092/77c03e31b6a5ed5dm.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D77c03e31b6a5ed5d)

bikkers
24-12-2011, 07:52
Jak co roku również dołączam się do życzeń. Zdrowych spokojnych świąt , zdrowia i szczęścia w 2012 roku. Niech się mury pną do góry a wykończeniówka wykańczała tylko budynek (nie nas ;) )

pablitoo
24-12-2011, 09:50
Jak co roku również dołączam się do życzeń. Zdrowych spokojnych świąt , zdrowia i szczęścia w 2012 roku. Niech się mury pną do góry a wykończeniówka wykańczała tylko budynek (nie nas ;) )

Tradycyjnie i My przyłączamy się do życzeń Wesołych, Zdrowych i Spokojnych Świąt.

Wszystkim Orionowiczom życzymy postępów na budowach i szybkiego zamieszkania w domach - oby przyszłe święta odbyły się już w wykończonych Orionach :D

http://img443.imageshack.us/img443/2268/swietymikolajwwww.jpg

aniadz1982
24-12-2011, 17:00
witam

wybaczcie, ale zupełnie sie nie znam ..... więc będę się zadawała dość " łopatologiczne" pytania :-)

- z czego są zrobione murki wokół orionu na elewacji ? ze styropianu?

pozdrawiam


ANNA

aniadz1982
24-12-2011, 17:01
WESOŁYCH ŚWIĄT :-)

P.S. Pięknę te wasze domki :-)

anula25
28-12-2011, 11:26
Witam Wszystkich.
Chciałam zapytać osoby, których okap w Orionie wystaje 1 metr i ponad metr poza obrys budynku, czy robiliście jakieś "podpórki" dla okapu żeby się nie ugiął? W projekcie okap ma 60cm.

danielw
28-12-2011, 12:08
U mnie frontowy i tylny okap wystaje dokładnie 100 cm poza obrys budynku mierząc w poziomie (przed ociepleniem), po ociepleniu wystaje 80 cm.
Nie mam zrobionych żadnych podpór, ale uważam że jest to graniczna wielkość okapu.
Wszystko jeszcze zależy jakiego przekroju są krokwie (szczególnie wysokość) i jak bardzo są nacięte w miejscu połączenia z murłatą.

anula25
28-12-2011, 17:59
Dzięki za odpowiedź. Przekrój krokwi został u nas zwiększony już na etapie adaptacji projektu, co do nacięcia to nie przyglądałam się. Konstruktor nie zalecił dodatkowych podpór ale ja nie jestem przekonana.
Prawie wszyscy wydłużali krokwie po podniesieniu ścianki kolankowej ale nie czytałam żeby ktoś robił dodatkowe podpory okapu.

anula25
02-01-2012, 20:34
Witam.
Czy możecie doradzić na co zwracać uwagę przy zakupie okien i czy jesteście zadowoleni ze swoich wyborów? Okna w Orionie nie są małe, a chcielibyśmy ograniczyć straty ciepła.

szafran77
03-01-2012, 13:37
Witaj.
My kupiliśmy okna z firmy Variant wraz z roletami. Nie należały do najtańszych ale jesteśmy zadowoleni. Okna są z dwiema szybami Planilux 4/16Alu+Ar/ Plth.Ultra 4 U=1.0 . 5-cio komorowe. Kolor dwustronny orzech. Na dodatek powiększyliśmy okna w wykuszu.:)

balcerek
03-01-2012, 20:33
Witam

Szafran77 my tez kupiliśmy okna z firmy variant tylko, że złoty dąb obustronny i szyby dwukomorowe 33.1plthu/14swiss/4plx/14swiss/4plthu.

Arek

joanna3030
06-01-2012, 13:39
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3610&attachmentid=93603
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3610&attachmentid=93604
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3609&attachmentid=93606
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3609&attachmentid=93607


Witam chciałam wam pokazać mojego orionka w trakcie podbitki .
Jeżeli ktoś chce zobaczyć zdjęcia to proszę wejść w mój profil galeria .

haliki
06-01-2012, 13:58
Witam wszystkich forumowiczów,

Jestem nowy w gronie orionowiczów i powiem szczerze, że bardzo podoba mi się ten projekt. Planuje budowę na wiosną tego roku i szczerze powiedziawszy zastanawiam się nad kosztami. Wiem, że jest sporo informacji na ten temat tutaj, ale przeglądanie tych wszystkich stron zajmie mi chyba wieki :). Czy ktoś z Was mógłby podać orientacyjny koszt SSO i deweloperskiego? Wiem, że wszystko zależy od materiałów itp ale taki przybliżony kosztorys pozwoli na oszacowanie naszych możliwości finansowych :)

Pozdrawiam
Michał

06-01-2012, 17:49
Witam,

Mam ogromną prośbę - odpoweidź na moje pytanie.
Mam Oriona z podwójnym garażem. Planuję na wiosnę ocieplić domek.
Stąd moje pytanie: ile mkw jest elewacji zewnątrznej?

Dziękuję za odp!

szafran77
06-01-2012, 21:05
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3610&attachmentid=93603
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3610&attachmentid=93604
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3609&attachmentid=93606
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3609&attachmentid=93607


Witam chciałam wam pokazać mojego orionka w trakcie podbitki .
Jeżeli ktoś chce zobaczyć zdjęcia to proszę wejść w mój profil galeria .
Witaj Joanno. Piękny Orionek...
Mam wrażenie że masz taką samą dachówkę jak ja:) Pozdrawiam.

joanna3030
08-01-2012, 20:40
Witaj Joanno. Piękny Orionek...
Mam wrażenie że masz taką samą dachówkę jak ja:) Pozdrawiam.

Witam cię moja dachówka to rupp ceramika kolor czarny kryształ .Pozdrawiam.

szafran77
09-01-2012, 07:31
Dachówka Creatona - Premion czarna glazura finesse
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5dfd7284610ab687.html[/QUOTE]
Pomyliłam się ale wygląda podobnie:)

mono50
09-01-2012, 17:27
Witam budowniczych oriona III przejrzałem całe forum od 2004 roku i zamiast być mądrzejszy to jest odwrotnie.Podobają mi się wasze domki materiały z których są wykonane i każdy jest zadowolony.Po całej tej lekturze jutro idę ogarnąć ceny . Mam kosztorys i tam podano SSZ 108000 tyś netto .

pablitoo
26-01-2012, 18:32
Witajcie

Co tak ucichło na łączach? - czyżby zamarzły maile na mrozie :D - tak cicho to u nas już dawno nie było .

Melduje że u nas na południu aktualnie jest -11,1 stopnia i ciągle spada ...

:p

justa*
28-01-2012, 19:58
Zima, cisza u budujących, a ci co już mieszkają grzeją się w swoich domach i ciągle coś dłubią. Przynajmniej my tak mamy. Kiedy będzie koniec? Nie wiem. Jak skończymy wykańczanie i meblowanie to trzeba będzie robić remont. Mam takie przeczucie, że mój syn o to zadba. ;) Obecnie najfajniejsze zabawki są w szufladach w kuchni. A jak zdobędzie taki rondelek do super nim stukać w cokolwiek, byle zrobić hałas! Ten, kto wymyślił blokady do szuflad powinien dostać nobla :)

pablitoo
29-01-2012, 18:38
Zima, cisza u budujących, a ci co już mieszkają grzeją się w swoich domach i ciągle coś dłubią. Przynajmniej my tak mamy (...)

Hej

My też :D - odnośnie grzania - własnie dorzucam kloca bucyny do kominka :D

justa*
29-01-2012, 20:40
Oooo to nastrojowo u Was. My z kominka niestety nie możemy korzystać, chyba że jak młody uśnie ;)
Bardzo mu się te tańczące płomienie podobają i najchętniej przestałby przed kominkiem z nosem przyklejonym do szyby ;)

copperfield1
31-01-2012, 07:20
Witam, jestem pierwszy raz na forum. Od ok. pół roku pomieszkuję z Orionie (projekt bez garażu). I właśnie teraz zimą wyszła pewna poważna usterka w naszych instalacjach. Otóż mamy kominek z płaszczem wodnym sprzężony z piecem gazowym. TZN. to miało być ze sobą sprzężone, a właśnie się okazało, że nie jest do końca. Otóż w momencie, gdy pracuje piece gazowy, to niepotrzebnie ogrzewa on wodę z płaszcza w kominku, i na odwrót. Skutek tego jest taki, że nie wszystkie grzejniki w domu są ciepłe, albo tylko częściowo. Temperatura nie jest komfortowa po prostu. Jestem laikiem kompletnym w tej kwesti. Czy ktoś z Was jest w stanie coś doradzić w tym temacie, bo śledzę forum i wiem, że wybieraliście takie roziązania ogrzewania.

copperfield1
31-01-2012, 07:28
A w załączniku nieszczęsny kominek. Nie wiem czy się udało załączyć, bo pierwszy raz probuje

pablitoo
31-01-2012, 21:20
Witam, jestem pierwszy raz na forum. Od ok. pół roku pomieszkuję z Orionie (projekt bez garażu). I właśnie teraz zimą wyszła pewna poważna usterka w naszych instalacjach. Otóż mamy kominek z płaszczem wodnym sprzężony z piecem gazowym. TZN. to miało być ze sobą sprzężone, a właśnie się okazało, że nie jest do końca. Otóż w momencie, gdy pracuje piece gazowy, to niepotrzebnie ogrzewa on wodę z płaszcza w kominku, i na odwrót.(...)

Witaj

Opisz dokładnie w jaki sposób masz połączony układ grzewczy kominka z układem kotła gazowego.

Czy układy masz połączone przez wymiennik płytowy ? , czy może przez bufor ?

copperfield1
01-02-2012, 06:52
Witam
Odnośnie instalacji to układy są połączone poprzez wymiennik. Rozmawialam z hydraulikiem, który robił tę instalację, twierdzi że 2 zawory zwrotne powinny rozwiązać problem. Ale czy na pewno?:( Zaznaczę, że kominek ma 21kW, co jest chyba aż nadto jak na powierzchnię oriona. W momencie pracy pieca gazowego, gdy manualnie przekrecam zawór odcinający układ kominka, grzejniki na 2 na termostatach są gorące. Natomiast w drugą stronę, tj., gdy pracuje sam kominek, grzejniki sie nie dogrzewają (w 3 pokojach). Sa bardzo letnie, chyba że pozakręcam grzejniki w kilku innych pokojach. No i idea samoczynnego załaczania sie pieca gazowego po wygaśnieciu kominka padła. Bo owszem on się załącza, ale nie jest ciepło, no i są duże straty energii na grzanie układu kominka. Mogę sama ręcznie przekręcać zawór, ale nie taka była idea:(((

copperfield1
01-02-2012, 06:55
Z ciekawostek dodam, że nie było w tym domu chyba ani jednej rzeczy, którą udałoby sie nam zrobić bez przygód. Nie chce nikogo zniechęcac absolutnie do budowy domu:) Ale prawda jest w moim przypadku, że pierwszy dom dla wroga:)

Stefix
02-02-2012, 19:03
Witam!

Wielu z Was mieszka już w swoich Orionach, więc z pewnością będziecie mogli mi odpowiedzieć na pytanie jaką kolejność zadań zastosować, żeby prace posuwały się bez przeszkód i żeby fachowcy nie blokowali się wzajemnie. Obecnie mam stan surowy zamknięty i na wiosnę chciałbym ruszyć pełną parą, żeby jak najszybciej i bez komplikacji się wprowadzić. Jeżeli chodzi o te zadania, czy jest jakiś schemat, czy może ktoś doświadczył że np. elektryk blokował hydraulika albo odwrotnie itp.
Z góry dziękuję za podpowiedzi
Pozdrawiam

pablitoo
04-02-2012, 19:09
Witam!

Wielu z Was mieszka już w swoich Orionach, więc z pewnością będziecie mogli mi odpowiedzieć na pytanie jaką kolejność zadań zastosować, żeby prace posuwały się bez przeszkód i żeby fachowcy nie blokowali się wzajemnie. Obecnie mam stan surowy zamknięty i na wiosnę chciałbym ruszyć pełną parą, żeby jak najszybciej i bez komplikacji się wprowadzić. Jeżeli chodzi o te zadania, czy jest jakiś schemat, czy może ktoś doświadczył że np. elektryk blokował hydraulika albo odwrotnie itp.
Z góry dziękuję za podpowiedzi
Pozdrawiam

Witaj

Jeszcze nigdy nie blokowałem hydraulika :D - tzn - dobry elektryk nigdy nie będzie blokował hydraulika :D Nawet podczas równoległej pracy.

Po stanie surowym - w zimie - najlepiej wykonać jest instalacje wewnętrzne - elektryczną, alarmową, hydrauliczną ( c.o. i c.w.u ) i kanalizacyjną.

pablitoo
04-02-2012, 19:14
Witam
Odnośnie instalacji to układy są połączone poprzez wymiennik. Rozmawialam z hydraulikiem, który robił tę instalację, twierdzi że 2 zawory zwrotne powinny rozwiązać problem. Ale czy na pewno?

Zawory zwrotne powinny rozwiązać problem.
21 kW to ogromna moc dla Oriona :D
Samoczynne załączanie kotła w przypadku braku pracy kominka jest możliwe tylko przy buforze. Temperatura wody w buforze jest kontrolowana przez kocioł gazowy - jak kominek nie pracuje temp w buforze spada i załącza się kocioł. Jak kominek pracuje - ładuje bufor i temp w buforze jest wysoka i kocioł nie musi się załączać.

anula25
05-02-2012, 13:05
Witam Wszystkich.

Jesteśmy na etapie planowania oświetlenia w naszym Orionie. Czy osoby już mieszkające mogą napisać jakieś rady, np. które pomieszczenia trzeba bardziej doświetlić? Czy w salonie wystarczy jedno główne oświetlenie w centralnym punkcie sufitu, czy dać dwa? Jak to wygląda u Was?
Zastanawiamy się nad umiejscowieniem telewizora, czy gdyby postawić go na ścianie przy wyjściu na taras, a kanapa na ścianie przeciwnej, to czy tak będzie wygodnie, czy odległość do oglądania nie jest za duża?

pablitoo
05-02-2012, 14:11
Witaj

Ciężki temat do doradzania :D - oświetlenie jest bardzo indywidualnym aspektem każdego domu ...

W salonie u nas dwa główne oświetlenia - dwa żyrandole - jeden w geometrycznym środku wykuszu, drugi nad stolikiem kawowym przy ścianie. Dodatkowo kinkiet na ścianie naprzeciw wyjścia na taras.
Telewizor u nas wisi na ścianie przy wyjściu na taras - stolik i kanapy - przy ścianie po przeciwnej stronie. Odległość nie jest za duża - zresztą - to jest kwestia wielkości telewizora :D

anula25
08-02-2012, 17:57
Dziękuję Pablitoo za odpowiedź.

To prawda, że oświetlenie to indywidualna sprawa każdego - absolutnie nie chcę wnikać w szczegóły :-)

Marta&Marek-
08-02-2012, 20:58
Dziękuję Pablitoo za odpowiedź.

To prawda, że oświetlenie to indywidualna sprawa każdego - absolutnie nie chcę wnikać w szczegóły :-)

Anula,u nas swiatel jest duzo bo lubimy:) W salonie mamy 2 duze zyrandole, 2 kinkiety na scianie przy wyjsciu na taras i przeciwlegla scine rowniez doswietlona 3 oczkami :)(mozesz obejrzec sobie zdjecia w mojej stopce) . Jesli chodzi o rady, ktorych nie uwzglednia projekt to my mamy wyprowadzone gniazda na zewnatrz na balkoniku nad wejsciem i wykuszu z tylu domu....rewelacyjna sprawa jesli chodzi o lampki swiateczne:) W kuchni zostawilismy wszystkie zrodla swiatla (nad stolem, przy meblach i prze wyjsciu) Nie zapalamy wszystkich naraz tylko kombinujemy w zaleznosci od potrzeb i sytuacji:) Ponadto mamy kinkiet na balkonie nad wejsciem do domu:)

Kasiatomek
11-02-2012, 16:40
Witajcie po dlugiej przerwie ;) Mam pytanie do tych co maja w dolnej lazience kabine 80.Jak ona wyglada pod wzgledem funkcjonalnosci,czy nie jest ciasno podczas kapieli.Co do naszych prac to mamy juz prawie gorna lazienke i kominek zdjecia soon.

Marta&Marek-
11-02-2012, 19:55
Witaj Kasiu. My mamy kabine 90 cm....fakt, ze lazienka zostala powiekszona kosztem garderoby i wejscie do niej jest od strony kuchni...a kabina jest na scianie naprzeciwko okna. Wy robiliscie jakies zmiany czy macie tak jak w projekcie? Czekam na zdjecia:) Pozdrawiam;)

Kasiatomek
11-02-2012, 20:24
My zostawilismy taka jaka jest w projekcie ;)

copperfield1
11-02-2012, 20:25
Witajcie po dlugiej przerwie ;) Mam pytanie do tych co maja w dolnej lazience kabine 80.Jak ona wyglada pod wzgledem funkcjonalnosci,czy nie jest ciasno podczas kapieli.Co do naszych prac to mamy juz prawie gorna lazienke i kominek zdjecia soon.

Ja mam taką kabinę. Nie ma tragedii. JEsli już chcesz taka montować, to radzę kwadratową, a nie polokrągłą.

Kasiatomek
11-02-2012, 20:30
no wlasnie zastanawiamy sie nad 80x100
bo kibelek mamy na scianie z drzwiami

Kasiatomek
12-02-2012, 21:08
Gorna lazienka powoli dobiega konca jeszcze tylko drewniane dodatki i koniec

http://images39.fotosik.pl/1310/155bf5611dc7e0f3m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D155bf5611dc7e0f3)

copperfield1
13-02-2012, 10:20
Mam pytanko odnośnie zasilania awaryjego w przypadku braku prądu. Chodzi mi o coś takiego, co by podtrzymało pracę pompek do wygaszenia kominka, czyli na jakieś 4-5h. Bo w sumie teraz troszke ryzykujemy z tym paleniem:) Chodzi mi też o naprawdę rozsądną cenę.

copperfield1
13-02-2012, 10:26
Pablitoo. Jak juz wspominalam jestem kompletnym laikiem w tych kwestiach, ale moj hudraulik upiera sie, że to jest wymiennik. Z ciekawostem kominek zaczal w koncu normalnie grzać,bo sie wlasnie okazalo, ze mieliśmy jedną z pompek odwrotnie zamontowaną, Na szczęście pompki pracowały na różnych biegach:P Oby te zawory pomogły....

pablitoo
13-02-2012, 18:49
Mam pytanko odnośnie zasilania awaryjego w przypadku braku prądu. Chodzi mi o coś takiego, co by podtrzymało pracę pompek do wygaszenia kominka, czyli na jakieś 4-5h. Bo w sumie teraz troszke ryzykujemy z tym paleniem:) Chodzi mi też o naprawdę rozsądną cenę.

Witaj

Aby dobrać odpowiedni system zasilania awaryjnego trzeba wykonać obliczenia bilansu elektrycznego zasilanego/zasilanych obwodu/ów.
Chcesz podtrzymywać awaryjnie tylko pompę i sterownik układu wodnego kominka ?
Jaką masz zastosowana pompę ? - odczytaj z tabliczki znamionowej pompy jej parametry i przepisz je tutaj.

pablitoo
13-02-2012, 18:50
Pablitoo. Jak juz wspominalam jestem kompletnym laikiem w tych kwestiach, ale moj hudraulik upiera sie, że to jest wymiennik. Z ciekawostem kominek zaczal w koncu normalnie grzać,bo sie wlasnie okazalo, ze mieliśmy jedną z pompek odwrotnie zamontowaną, Na szczęście pompki pracowały na różnych biegach:P Oby te zawory pomogły....

Hej

Zaufaj hydraulikowi :D

bikkers
13-02-2012, 20:28
Ja też zamierzam zrobić dodatkowe zasilanie awaryjne. Nie jestem żadnym specem w tej dziedzinie, ale wymyśliłem że w razie awarii wykorzystam agregat który został mi po budowie. Po prostu w trakcie robienia instalacji zostanie utworzone dodatkowe wyjście tylko na niektóre gniazdka i oczywiście na pompkę do pieca. Tak, żeby agregat dał radę i żeby nie było w domu ciemno. Gdy zabraknie prądu przełączam na zasilanie agregatem i mam dalej światło :) Dobrze myślę?

Marta&Marek-
13-02-2012, 21:20
Gorna lazienka powoli dobiega konca jeszcze tylko drewniane dodatki i koniec

http://images39.fotosik.pl/1310/155bf5611dc7e0f3m.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fs howFullSize.php%3Fid%3D155bf5611dc7e0f3)
Zapowiada sie ladna, subtelna lazienka....:) na moje oko majster tak szybko jeszcze z niej nie wyjdzie:)

Kasiatomek
14-02-2012, 02:11
Zapowiada sie ladna, subtelna lazienka....:) na moje oko majster tak szybko jeszcze z niej nie wyjdzie:)
Nie jest tak zle jak sie wydaje do 2 tyg i juz bedzie mozna wziac prysznic :yes: Ale w sumie to nam sie nie spieszy :D Przeprowadzka planowana na sierpien wrzesien

pablitoo
16-02-2012, 09:23
Ja też zamierzam zrobić dodatkowe zasilanie awaryjne. Nie jestem żadnym specem w tej dziedzinie, ale wymyśliłem że w razie awarii wykorzystam agregat który został mi po budowie. Po prostu w trakcie robienia instalacji zostanie utworzone dodatkowe wyjście tylko na niektóre gniazdka i oczywiście na pompkę do pieca. Tak, żeby agregat dał radę i żeby nie było w domu ciemno. Gdy zabraknie prądu przełączam na zasilanie agregatem i mam dalej światło :) Dobrze myślę?

Dobrze myślisz - jeżeli jest to agregat trójfazowy trzeba zamontować tylko przełącznik główny trójpozycyjny ( zasilanie podstawowe/0/rezerwa ) i zamontować gniazdo do podłączenia agregatu do instalacji .
Natomiast jeżeli jest to agregat jednofazowy, trzeba wydzielić obwód rezerwowy w domu i również podłączyć go do agregatu przez przełącznik główny trójpozycyjny. Oczywiście trzeba wykonać obliczenia bilansu elektrycznego aby nie podłączyć zbyt dużej mocy do agregatu.

anula25
21-02-2012, 21:42
Witam Wszystkich.
Dziękuję za informacje w sprawie elektryki.

Czy ktoś ma może zamontowane okna firmy M&S? Zastanawiamy się nad ich ofertą a konkretnie Profil Tytantermo 3-szybowy. Jednak czy opłaca się brać okna 3-szybowe przy wentylacji grawitacyjnej?

Możecie wypowiedzieć się w tym temacie? Jedni sprzedawcy zachęcają inni twierdzą, że 3-szyby to wyrzucanie pieniędzy.

joanna3030
27-02-2012, 16:00
Witam czy ma ktoś schody z firmy MARCHEWKA ?

justa*
27-02-2012, 20:53
O ile mnie pamięć nie myli, to Pablitoo jest szczęśliwym posiadaczem schodów z tej firmy. Ja robiłam wycenę, ale cena mnie powaliła.

joanna3030
28-02-2012, 09:40
O ile mnie pamięć nie myli, to Pablitoo jest szczęśliwym posiadaczem schodów z tej firmy. Ja robiłam wycenę, ale cena mnie powaliła.

Ajak masz ustawione schodki tak jak w projekcie?czy zmieniałeś bieg schodów.

justa*
28-02-2012, 13:37
Bieg schodów u nas jest taki sam jak w projekcie. Powiększyliśmy jedynie otwór w stropie by zrobić szersze stopnie.

pablitoo
04-03-2012, 17:47
Witam czy ma ktoś schody z firmy MARCHEWKA ?

Witaj - my mamy.

gosia099
06-03-2012, 19:20
Witam po dłuższej przerwie! Pochwalę się naszym orionkiem na stan dzisiejszy, a już niedługo przeprowadzka:)

http://i2.fmix.pl/fmi1120/bda6df49000cc9864f56625d/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3127397/sdc1004320?privateKey=4e84e548e37de38893f66fa430c4 05ed)

http://i3.fmix.pl/fmi1985/ca0b21a7001dee1a4f566202/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3127395/sdc100462?privateKey=beb58a0267e1a616bed7a8a9b63fd 802)

http://i3.fmix.pl/fmi2644/9664c3d80001e7034f5661a8/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3127390/sdc100450?privateKey=da6471fb2b2782afc3f8df5602d00 a0a)

http://i1.fmix.pl/fmi2714/d66878c10018190f4f566183/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3127388/sdc10042?privateKey=3c983175cc4d41693ff269e21e163a 5e)

http://i1.fmix.pl/fmi266/151553d600267af84f56615c/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3127386/sdc10041?privateKey=5e7bca9c49c57500158d608506380c 40)

http://i3.fmix.pl/fmi2972/78181fe000226d294f5660fb/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3127385/sdc10040?privateKey=9682ac41f7c9cdd006740f804f59f5 97)

IZAIPAWEL
08-03-2012, 15:28
Bardzo ladny domek, gratuluje. Co orionek to inna koncepcja-ale z reguly wyglada super.

bikkers
08-03-2012, 16:10
Jeden projekt wiele twarzy. Gratulacje, piękny domek - w końcu to Orionek :). Mam pytanie odnośnie waszego tarasu. Będę miał podobną wysokość do waszego i zastanawiam się, czy robić jakieś barierki. Trochę wysoko. To samo schody wejściowe. Czy coś planujecie? Jeszcze raz gratuluję. Nie mogę się doczekać kiedy nasz będzie w tym stanie, ale do tego długa droga. Może jeszcze poproszę o zdjęcia środka domku - też jestem ciekaw.

A tak poza tym to życzę wszystkim kobietkom w dniu ich święta wszystkiego najlepszego :)

gosia099
08-03-2012, 18:22
Jeden projekt wiele twarzy. Gratulacje, piękny domek - w końcu to Orionek :). Mam pytanie odnośnie waszego tarasu. Będę miał podobną wysokość do waszego i zastanawiam się, czy robić jakieś barierki. Trochę wysoko. To samo schody wejściowe. Czy coś planujecie? Jeszcze raz gratuluję. Nie mogę się doczekać kiedy nasz będzie w tym stanie, ale do tego długa droga. Może jeszcze poproszę o zdjęcia środka domku - też jestem ciekaw.

A tak poza tym to życzę wszystkim kobietkom w dniu ich święta wszystkiego najlepszego :)

Dziekujemy za miłe opinie na temat orionka:) Barierki jak najbardziej planujemy zarówno z przodu domu jak i na tarasie, ale jakie tu mamy dylemat cały czas niemożemy się zdecydować czy zrobić kute czy drewniane! Co do zdjęć ze środka przejrzę jakie mam i coś postaram się wkleić już niedługo:) Pozdrawiam

szafran77
08-03-2012, 19:46
Gosiu gratuluję. Orionek jest piękny. Pozdrawiam.

anula25
14-03-2012, 18:15
Witam Wszystkich.

Czy możecie napisać jakie tynki wewnętrzne położyliście u siebie - gipsowe czy cementowo-wapienne?

Oriona wybudowaliśmy z porothermu, będzie ocieplony wełną mineralną i dowiedzieliśmy się że najlepiej w takiej sytuacji zastosować tynki cementowo-wapienne i gładź wapienną (aby mieć korzystny mikroklimat).

Jak to jest u Was?

Pozdrawiam

ziajus
14-03-2012, 18:28
Witam Wszystkich.

Czy możecie napisać jakie tynki wewnętrzne położyliście u siebie - gipsowe czy cementowo-wapienne?

Oriona wybudowaliśmy z porothermu, będzie ocieplony wełną mineralną i dowiedzieliśmy się że najlepiej w takiej sytuacji zastosować tynki cementowo-wapienne i gładź wapienną (aby mieć korzystny mikroklimat).

Jak to jest u Was?

Pozdrawiam

Ja właśnie skończyłem cementowo wapienne-nakładane maszynowo.Wynegocjowałem 22 zł za metr z materiałem. W sumie wyszło 820m (Orion II z powiększonym garażem oraz piwnica pod całością). Tynki wyglądają rewelacyjnie. Jak przyjadą okna trzeba będzie ładnie obrobić no i trochę gładzi położyć.

Pzdr

balcerek
14-03-2012, 20:55
Witam Wszystkich.

Czy możecie napisać jakie tynki wewnętrzne położyliście u siebie - gipsowe czy cementowo-wapienne?

Oriona wybudowaliśmy z porothermu, będzie ocieplony wełną mineralną i dowiedzieliśmy się że najlepiej w takiej sytuacji zastosować tynki cementowo-wapienne i gładź wapienną (aby mieć korzystny mikroklimat).

Jak to jest u Was?

Pozdrawiam

Hej

My położyliśmy tez jak Ziajus cementowo- wapienne też wyszły elegancko dzięki super ekipie i fajnemu piaseczkowi. Kierownik budowy stwierdził, że prawie nie trzeba robić gładzi. U nas Orion III jak w projekcie i wyszło Majstrowi 540 m2, po 13,5 za metr.

Pozdrawiam
Arek

anula25
16-03-2012, 15:53
Dziekuję za szczegółowe informacje. My budujemy Oriona III.

A gdzie budujecie, może gdzieś w wojew. lubuskim? Chętnie wzięłabym poleconą ekipę.

Ziajus nie wstawiałeś jeszcze okien? - gratuluję odwagi w robieniu instalacji bez nich. My najpierw okna, obawiamy się gdyż budujemy w nieznanej okolicy.

Ula i Mirek
20-03-2012, 11:17
Droszy Orionkowicze

Czy mozecie moze polecic jakiegos dobrego fachowca z okolic Wroclawia do zalozenia w Orionie instalacji gazowej?

z gory dziekuje i pozdrawiam

Ula

anula25
24-03-2012, 16:10
Witam.
Zapewnie wielu z was ma ogrzewanie podłogowe. Czy możecie podpowiedzieć jak było kładzione i ile cm? U nas ogrzewanie podłogowe będzie na całym parterze oprócz gabinetu. Planujemy 10-12 cm styropianu.
Czy na chudziak kładzie się papę termozgrzewalną czy wystarczy folia? Na to styropian w jednej warstwie czy np. 2 x 5cm. Ile cm jastrychu, dać zbrojenie z siatki? Jaką dać wylewkę cementową czy anhydrytową? A może lepiej w łazienkach, kuchni dać cementową ze względu na wilgotność ?

Na poddaszu będziemy układać panele (tylko łazienka z podłogówką) co dać pod panele? Folia, korek lub pianka i dopiero panel?

Robiliśmy pomiary okien i musimy podać wysokość wykończonej podłogi ze względu na osadzenie okien balkonowych i tarasowego, a nie mam pojęcia ile co zajmuje.

ziajus
25-03-2012, 16:45
Nie mam Okien do dzisiaj:)) Budujemy w bardzo bezpiecznej i spokojnej dzielnicy mimo że praktycznie w środku lasu to ziemi czekała na nas prawie 20lat w związku z tym jesteśmy ostatnimi którzy budują w tej okolicy a sąsiedzi i ich psy są bardzo czujni:) Okna braliśmy z Oknoplastu Kraków w zimowej promocji więc przyjdą 30 marca zgodnie z umową i od razu z montażem. Ja buduję w Warmińsko-mazurskim więc nie pomogę.

Pozdrawiam


Dziekuję za szczegółowe informacje. My budujemy Oriona III.

A gdzie budujecie, może gdzieś w wojew. lubuskim? Chętnie wzięłabym poleconą ekipę.

Ziajus nie wstawiałeś jeszcze okien? - gratuluję odwagi w robieniu instalacji bez nich. My najpierw okna, obawiamy się gdyż budujemy w nieznanej okolicy.

bikkers
31-03-2012, 09:03
... więc przyjdą 30 marca zgodnie z umową i od razu z montażem. ...

Czyli okienka już założone. Czekamy na fotorelację :)

bikkers
01-04-2012, 19:37
Ale cisza na forum. Co do okien to jestem ciekaw, ponieważ w piątek zamówiłem do mojego Orionka okna z KNS profil z Veki Libris Plus kolor Makore. Cena nawet przystępna, ale po doliczeniu za dwustronny kolor i dodatkowo szprosy to już się trochę uzbierało :( Jeszcze trzy tygodnie i powinny być wstawione (oprócz tego największego z łukiem na którego muszę poczekać około 6 tygodni).

ziajus
02-04-2012, 18:05
Czyli okienka już założone. Czekamy na fotorelację :)

Tak okna już są ale z każdej strony jest folia na ramach więc nie wiem czy jest sens zamieszczać zdjęcia chyba że Ci to nie przeszkadza.Mimo wszystko efekt jest powalający szczególnie dla mnie! Sam fakt zamiany folii na szyby to był szok!

ziajus
02-04-2012, 18:26
https://plus.google.com/u/0/photos/104432337968156084195/albums/5726855211002728769/5726855208674210930

https://lh3.googleusercontent.com/-MBEHnMGm-k4/T3nghs4JjuI/AAAAAAAAABs/CDWzRotN_eE/s996/IMAG0275.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-seM9YTUeYd4/T3ngkEJ04ZI/AAAAAAAAAB0/rd17AYZ6sm0/s996/IMAG0271.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-rTqVpEtHf80/T3ngeFkfNHI/AAAAAAAAABk/qzwV_0k23sA/s996/IMAG0276.jpg

balcerek
02-04-2012, 19:48
Witam

Ziajus bardzo ładnie- powiedz jaka cena za okna bo u nas oknoplast policzył sobie grubo ponad 45 tysięcy- szok co?

Pozdro
Arek

szafran77
03-04-2012, 08:10
Witam.
Ziajus pięknie wygląda z oknami.Pościągaj tą folię jak najszybciej bo później będzie problem.
Balcerek te 45tyś to kosmiczna cena..
Pozdrawiam.

ziajus
03-04-2012, 14:19
Witam

Ziajus bardzo ładnie- powiedz jaka cena za okna bo u nas oknoplast policzył sobie grubo ponad 45 tysięcy- szok co?

Pozdro
Arek


Ja zamawiałem w promocji zimowej okna Platinium Evolution 2 w obustronnej okleinie Winchester. Niski próg balkonowy, klamki itd. Cały komplet 24 tyś zł brutto!

Twoja cena to faktycznie jakiś szok!

ziajus
03-04-2012, 14:24
Witam.
Ziajus pięknie wygląda z oknami.Pościągaj tą folię jak najszybciej bo później będzie problem.
Balcerek te 45tyś to kosmiczna cena..
Pozdrawiam.

Myślałem żeby zdjąć folię dopiero gdy dokończą obróbkę okien. Folia jest gruba więc chyba nic się nie stanie. Ile można max ją trzymać na ramach żeby w miarę łatwo potem odkleić????????

balcerek
03-04-2012, 20:12
Hmmm masakra to chyba chcieli mnie lekko przyciąć :) na szczęście się nie udało, u nas też jeszcze folia na oknach i tez ściągniemy po obróbkach

Pozdro

Arek

bikkers
03-04-2012, 20:24
45 tys?????? Mi w Oknoplaście wycenili na 20 (dwustronny kolor - bez szprosów) ale kolega załatwił mi podobno tej samej jakości z KNS profil 6-cio komorowy Veka okucia Roto, szprosy 18mm i jeszcze kilka pierdołek - za 18500 :)

ziajus
03-04-2012, 21:09
Balcerek jakiś czas temu pytałeś o wyceny instalacji kocioł, piec, podłogówka, kominek-Ile to wyszło u Ciebie??

Ile wyszły u was grzejniki brutto ??(u mnie 14 sztuk)

ile instalacje kanalizacji -piony, poziomy itd?

szafran77
03-04-2012, 21:23
Ziajus jak tam chcesz ale świeci słoneczko im dłużej będzie folia na oknach tym trudniej będzie się jej pozbyć a przede wszystkim kleju... Ja zostawiłam na trzy miesiące przy bramie i teraz była masakra...:)
za nasze okna kolor obustronny + rolety z silniczkami zapłaciłam we wrześniu zeszłego roku 28tyś Firma Variant

balcerek
04-04-2012, 19:01
Balcerek jakiś czas temu pytałeś o wyceny instalacji kocioł, piec, podłogówka, kominek-Ile to wyszło u Ciebie??

Ile wyszły u was grzejniki brutto ??(u mnie 14 sztuk)

ile instalacje kanalizacji -piony, poziomy itd?

A wię tak:

Cała instalacja około 38 tysięcy- parter cały w podłogówce plus trzy grzejniki na wszelki wypadek, miał być kominek z płaszczem wodnym ale będzie zwykły więc jeszcze coś odejdzie z tej ceny, mają być wyprowadzone rurki pod solary- narazie myślę czy to się opłaca dla dwóch osób. Na poddaszu łazienka i korytarz też podłogówka reszta grzejniki, do tego wyprowadzenie na ogród wody. Instalator pracuje na systemie TECE, a kocioł wyceniał Vaillant.

Acha okna w końcu też wzieliśmy z Varianta wszystkie z roletami dwustronny kolor złoty dąb bez szprosów a szkło dwukomorowe zewnętrzna szyba laminowana -całość około 28 kpln

Pozdrawiam
Arek

ziajus
04-04-2012, 20:38
A wię tak:

Cała instalacja około 38 tysięcy- parter cały w podłogówce plus trzy grzejniki na wszelki wypadek, miał być kominek z płaszczem wodnym ale będzie zwykły więc jeszcze coś odejdzie z tej ceny, mają być wyprowadzone rurki pod solary- narazie myślę czy to się opłaca dla dwóch osób. Na poddaszu łazienka i korytarz też podłogówka reszta grzejniki, do tego wyprowadzenie na ogród wody. Instalator pracuje na systemie TECE, a kocioł wyceniał Vaillant.

Acha okna w końcu też wzieliśmy z Varianta wszystkie z roletami dwustronny kolor złoty dąb bez szprosów a szkło dwukomorowe zewnętrzna szyba laminowana -całość około 28 kpln

Pozdrawiam
Arek

Kotłownia gazowa:

wkład kominnowy koncentryczny
-rury kształtki, zawory ,izolacje
-pompa ładująca
-pompa cyrkulacyjna -robocizn
kocioł kondens Buderus GB 072/24kw

CAŁOŚĆ 11tys

INSTALACJE C.O./Grzejniki:

-grzejniki buderus 14szt
-grzejnik łazienkowy enix Aster 2szt
-głowice termostatyczne
-zawory multiflex
-złączki zaciskowe-rura Pex-Al-Pex
-izolacje,uchwyty
-rozdzielacze,szafki-robocizna

CAŁOŚĆ: 14,900-;

INSTALACJA C.O/podłogówka:

-rura Pex-Al-Pex
-rozdzielacze, szafki
-zawory regulacyjne,przepływomierze
-złączki,odpowietrzniki,uchwyty do rur
-grupa pompowa z głowića termost.
-tasma przyścienna, folia
robocizna
CAŁOŚĆ 6,200-;

U nas kominek będzie ostatecznie z płaszczem z szyba z przodu i z boku bez ram. (całkowity koszt-komplet z robocizna 10tyś)

Zamiast solarów propozyjcja pompy ciepła typu powietrze-woda do cwu Buderus WPT 270 -Całość z montazem 7,900

CO WY NA TO???????????

Kasiatomek
10-04-2012, 02:14
Dawno nic nie pisalem,ale bacznie sledze wasze poczynania.Nasza budowa dobiega konca jeszcze tylko pare rzeczy do zrobienia i przeprowadzka :)
Oto pare wizualizacji jak co bedzie wygladalo
110695110696110697

Marta&Marek-
10-04-2012, 20:46
Gratuluje:):)!!Najbardziej podoba mi sie kuchnia....oczywiscie reszta tez pomyslowa:) Czy plyte i piekarnik macie na scianie z wykuszem (tak jak jest w projekcie) czy przeniesliscie ja na druga strone? A gdzie zlew?

Dawno nic nie pisalem,ale bacznie sledze wasze poczynania.Nasza budowa dobiega konca jeszcze tylko pare rzeczy do zrobienia i przeprowadzka :)
Oto pare wizualizacji jak co bedzie wygladalo
110695110696110697

Kasiatomek
10-04-2012, 22:36
Gratuluje:):)!!Najbardziej podoba mi sie kuchnia....oczywiscie reszta tez pomyslowa:) Czy plyte i piekarnik macie na scianie z wykuszem (tak jak jest w projekcie) czy przeniesliscie ja na druga strone? A gdzie zlew?
Tak piekarnik jest na scianie z wykuszem a zlew tez jest ;) w rogu po drugiej stronie

joanna3030
11-04-2012, 20:50
Witam czy ma ktos z was szambo ekologiczne ?

Kasiatomek
12-04-2012, 02:07
Witam czy ma ktos z was szambo ekologiczne ?

Tak my mamy oczyszczalanie a nawet przepompownie sciekow :-)