PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34]

Marta&Marek-
19-09-2014, 20:07
Witam, schody są wykonane z granitu baltic brown no i faktycznie są zrobione na wymiar, natomiast na tarasie oprócz schodów i opaski zewnętrznej są płytki granitowe
pozdrawiam Ola

Bardzo ładnie!!! Ale współczuję zimą....będzie bardzo ślisko....gumowe nakładki będą konieczne:)

Olenka717
23-09-2014, 06:39
Na szczęście zimą na tarasie nie przesiadujemy za dużo :)
ale faktycznie nad jakimiś gumowymi nakładkami pomyślę :)

Marta&Marek-
25-09-2014, 20:54
Na szczęście zimą na tarasie nie przesiadujemy za dużo :)
ale faktycznie nad jakimiś gumowymi nakładkami pomyślę :)

Taras, tarasem....ale na wejściu listonosz leży:):) Wiem coś o tym bo też mamy ślisko i goście przeważnie są uprzedzani zanim przekroczą furtkę:) Ale efekt przepiękny:)

Olenka717
26-09-2014, 13:49
Taras, tarasem....ale na wejściu listonosz leży:):) Wiem coś o tym bo też mamy ślisko i goście przeważnie są uprzedzani zanim przekroczą furtkę:) Ale efekt przepiękny:)

Listonosz nie dochodzi do drzwi, pocztę zostawia w skrzynce na płocie :)
a tak na poważnie to schody i sam środek podestu przed drzwiami jest płomieniowany żeby nie ślizgać się zimową porą

Asia & Zbyszek
01-11-2014, 22:36
Listonosz nie dochodzi do drzwi, pocztę zostawia w skrzynce na płocie :)
a tak na poważnie to schody i sam środek podestu przed drzwiami jest płomieniowany żeby nie ślizgać się zimową porą

Oleńka ja Tobie niczego nie współczuję;-)
Listonosz, listonoszem...., ale piekniejszych schodów na tym forum do tej pory nie widziałam:-))))

Katarzyna89
02-11-2014, 18:17
Czy jest ktoś z Podkarpacia kto buduje lub wybudował dom Orion 3 ???
Mam zamiar wybrać ten projekt ale chciałabym w realu obejrzeć ten dom i dowiedzieć się o kosztach budowy.

carino2
03-11-2014, 17:16
Katarzyna my jesteśmy z Podkarpacia. Jeżeli masz ochotę obejrzeć dom, to zapraszamy. Nie mamy 3 tylko 2, ale zamkniemy drzwi do garażu i poczujesz się jak w trójce :)
Asia i Oleńka cudne macie te tarasy :) My chyba przezimujemy z betonem na wierzchu i może na wiosnę.......

bikkers
03-11-2014, 20:01
Ja też podkarpacie, tylko północne blisko Sandomierz - zapraszam. Co do kosztów to na priva wysyłam mój pliczek z wydatkami.

agakaz83
04-11-2014, 14:42
A jest ktoś z Mazowieckiego, tak bliżej Warszawy, Radomia, bo ja właśnie z tąd...:)

Olenka717
14-11-2014, 07:10
Dziękuję za miłe słowa :), a u nas kominek w końcu nabiera ostateczne kształty

289034 289035
jeszcze troszkę mu brakuje ale to wkrótce
pozdrawiam Ola

agakaz83
18-11-2014, 14:44
niewiele osób tu ostatnio zagląda na to forum a ja mam takie pytanko,

czy jest ktoś kto ma (albo ktoś widział u kogoś) w jakiś sposób odgrodzoną kuchnię w orionku od reszty domu?

mieszkam w orionku od 6 lat i codziennie utwierdzam sięw przekonaniu, że powinnam mieć kuchnię zamkniętą....
jak uważacie: czy dobrym pomysłem byłoby postawianie ścianki (gipsowej) wzdłuż schodów łączącej salon z kuchnią i jednocześnie odgradzającą schody od jadalni i zrobienie wejscia do kuchni przy spiżarce?

jakoś noszę sieostatnio z takim zamiarem ale mąż nie chce słuchać...

Garda
18-11-2014, 15:32
niewiele osób tu ostatnio zagląda na to forum a ja mam takie pytanko,

czy jest ktoś kto ma (albo ktoś widział u kogoś) w jakiś sposób odgrodzoną kuchnię w orionku od reszty domu?

mieszkam w orionku od 6 lat i codziennie utwierdzam sięw przekonaniu, że powinnam mieć kuchnię zamkniętą....
jak uważacie: czy dobrym pomysłem byłoby postawianie ścianki (gipsowej) wzdłuż schodów łączącej salon z kuchnią i jednocześnie odgradzającą schody od jadalni i zrobienie wejscia do kuchni przy spiżarce?

jakoś noszę sieostatnio z takim zamiarem ale mąż nie chce słuchać...

Agakaz83

Nigdzie nie widzialam, ale pomysl ciekawy-tylko czy nie bedzie zbyt klaustrofobicznie? Schody macie jak w planach No to mi dalas do myslenia:) A moglabym niesmialo [poprosic o zdjecia kuchni? Caly czas bawie sie z ustawianiem I mysle czy zburzyc spizarke i fajnie byloby zobaczyc jak Wy to rozwiazaliscie.

bikkers
19-11-2014, 07:02
...czy dobrym pomysłem byłoby postawianie ścianki (gipsowej) wzdłuż schodów łączącej salon z kuchnią i jednocześnie odgradzającą schody od jadalni i zrobienie wejscia do kuchni przy spiżarce?...
W naszym Orionku ściana wzdłuż schodów wynika z zastąpienia schodów drewnianych - lanymi. Po jednej (od salonu) i drugiej stronie jest ściana i zrobiona jest murowana klatka schodowa. Zajmuje ona sporo miejsca i jak bym chciał postawić dodatkową ściankę oddzielającą kuchnię to wydaje mi się, że jadalnia zmniejszyła by się do mini rozmiarów. Ale pomysł ciekawy.

agakaz83
25-11-2014, 13:56
Agakaz83

Nigdzie nie widzialam, ale pomysl ciekawy-tylko czy nie bedzie zbyt klaustrofobicznie? Schody macie jak w planach No to mi dalas do myslenia:) A moglabym niesmialo [poprosic o zdjecia kuchni? Caly czas bawie sie z ustawianiem I mysle czy zburzyc spizarke i fajnie byloby zobaczyc jak Wy to rozwiazaliscie.

chętnie wstawięzdjęcia aktualnej kuchni ale nie bardzo wiem jak sie to robi... pomocy?

no i nie burz spiżarki bo jest na maxa pojemna a kosztem spiżarki zyskać max 2 szafki więc nie wiem czy warto?

Garda
26-11-2014, 10:14
chętnie wstawięzdjęcia aktualnej kuchni ale nie bardzo wiem jak sie to robi... pomocy?

no i nie burz spiżarki bo jest na maxa pojemna a kosztem spiżarki zyskać max 2 szafki więc nie wiem czy warto?

Agakaz83 Dziekuje za odpowedz. W Panelu powyzej masz ikonke dodaj zdjecie- ja tak zawsze dodaje,probowalas? Moze ktos bardziej doswiadczony cos innego doradzi? Nie moge sie doczekac!!!

copperfield1
22-12-2014, 14:12
chętnie wstawięzdjęcia aktualnej kuchni ale nie bardzo wiem jak sie to robi... pomocy?

no i nie burz spiżarki bo jest na maxa pojemna a kosztem spiżarki zyskać max 2 szafki więc nie wiem czy warto?

Zgadzam w 100%. Tez nie wyburzyłam spiżarki, chociaż wszyscy mi to zalecali, łącznie z ekipą od kuchni. Jest meeeegaaa pojemna. Nie mówię tu o miejscu na przetwory, ale u mnie połowe spiżarki zajmują rzeczy niewymiarowe, sprzęty kuchenne, zgrzewki z woda mineralną, warzywa , owoce i mnóstwo innych rzeczy i nie musze tego upychać po szafkach a mam wszystko pod ręką.

raval86
26-12-2014, 19:08
hej,

buduje dom ORION I jestem na etapie instalacji, czy może ktoś mi podać orientacyjne ceny instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej.

MATERIAŁ + ROBOCIZNA

Oczywiście cenne wskazówki również ;-)

bikkers
27-12-2014, 08:54
Witaj raval86.
Instalacja elektryczna (nie najzwyklejsza, ale bez szaleństw) 7k
Hydraulika (wod.-kan. + ogrzewanie) 16k
Piec gazowy z zasobnikiem 7k
Weź pod uwagę, że w moim przypadku to prawie trzy kondygnacje (piwnica pod całym domem)
Szczegóły wysłałem na PRIV.

ola3k
29-12-2014, 08:04
Zgadzam w 100%. Tez nie wyburzyłam spiżarki, chociaż wszyscy mi to zalecali, łącznie z ekipą od kuchni. Jest meeeegaaa pojemna. Nie mówię tu o miejscu na przetwory, ale u mnie połowe spiżarki zajmują rzeczy niewymiarowe, sprzęty kuchenne, zgrzewki z woda mineralną, warzywa , owoce i mnóstwo innych rzeczy i nie musze tego upychać po szafkach a mam wszystko pod ręką.

zgadzam się w 1000%. Mam spiżarkę i nie oddałabym jej za nic w świecie. Mam gdzie trzymać ziemniaki, słoiki, suszone grzyby, zgrzewki z wodą, talerze, patelnie... Do tego mam wybitą dziurę na zewnątrz i nie mam tam położonej podłogówki, więc od jesieni do wiosny mam dodatkową lodówkę (w lecie też jest tam chłodniej niż w reszcie domu).
Ogólnie po 2 latach mieszkania w domu stwierdzam, że najważniejsze w domu są POMIESZCZENIA GOSPODARCZE. W sumie to jest mało ważne czy sypialnia ma 20 czy 30 metrów kwadratowych- nie wpływa to na komfort mieszkania... Najważniejsze jest czy masz pralnę, suszarnię, spiżarkę, garaż, strych. Czy masz gdzie wstawić zamrażarkę, rolki, narty, miotły, odkurzacze, koce kołdry i ręczniki, kosze na pranie, suszarki jak na dworze pada, zapas proszku do prania, miski, deskę do prasowania (jak cudownie jest mieć ją rozłozoną w pralni CAŁY CZAS)... Nie sztuką jest pięknie urządzić wnętrza i potem je zagracić. Stawianie wiaty koło domu to średni pomysł, wie każdy kto musiał w nocy biegać po coś, kiedy na zew jest sniezyca i minus 10 stopni. Uwierzcie mi, pomieszczenia gospodarcze są bezcenne!!!

Kocur34
29-12-2014, 18:31
Witam. Nie było mnie jakiś czas bo walczę na razie na forach z problemami pobudowlanymi. U mnie jak pisałem wcześniej nie ma spiżarni i ja nie narzekam. Miejsce po spiżarni zagospodarowane lodówką piekarnikiem i kuchenką mikrofaową. A tak wygląda moje królestwo ;D
296037296038

Kocur34
29-12-2014, 18:48
raval86. Instalacje wewnętrzne uzależnione są od tego co chcesz zrealizować. Ja poszedłem z hydrauliką i elektryka niemal po bandzie. W elektryce nie mam tylko inteligentnego domu, chociaż mogę częściowo sterować smartfonem różnymi rzeczami. Generalnie materiały elektryczne to około 7k (włącznie z opłata za przyłączenie do sieci 1642 zł oraz centrala alarmową i czujkami) My robiliśmy sami okablowanie puszki itp.. kumpel mi tylko połączył wszystko w rozdzielniach. Dodatkowo 2160 zł kosztowały mnie gniazdka i włączniki. Żarówki (wszystko led) około 1200 zł. włacznie z zewnętrznymi. Co do kloszy, żyrandoli i innych rzeczy to już indywidualne preferencje.
Hydraulika to już spory wydatek. Mam 215 m2 podłogówki, piec wielofunkcyjny który przyjmuje wszystko do granulacji 38mm i niczego nie muszę przestawiać, sypę co mam (na razie pellet) i jedzie jak burza. Dodatkowo założyłem sobie powietrzną pompę ciepła co powoduje że mam konkretny sezon grzewczy a później ciepła woda z pompy ciepła. Zasobnik 300l dla nawet 10 osób w zupełności wystarcza. Dodatkowo mam stacje uzdatniania wody bo mam strasznie twardą wodę z wodociągu więc to była niejako konieczność ale jednak bardzo trafna. Jedynie niewielkie naloty na kabinie z wapnia - do usunięcia gąbką lub wilgotna ściereczką. Nie mam konieczności używania odkamieniaczy. Do tego wszystkiego elektroniczne sterowanie obiegiem ciepłej wody. (kiedy nas nie ma to po odkręceniu wody musi zlecieć zimna, a kiedy jesteśmy to od razu leci ciepła woda. O kosztach nie wspominam po były poważne jednak jestem zadowolony. Szczęśliwy jak opanuje sterowanie piecem ;D

mrozin
03-01-2015, 16:24
Cześć!
Dwa szybkie pytania do orionowiczów:
1. Czy ktoś ma podłogówkę w całym domu?
Wiosną ruszam z instalacjami, hydraulik zachęca mnie do rozwiązania: podłogówka w całym domu + kocioł kondensacyjny. Zalety - prostsza instalacja i sterowania aniżeli przy systemie mieszanym podłogówka + grzejniki no i niższe rachunki za gaz.
2. Koszty ogrzewania Oriona gazem. Oczywiste jest że dużo zależy od ocieplenia domku (styro, wentylacja, okna) ale mimo tego proszę info co do waszych rachunków. Tylko proszę o doprecyzowanie czy ktoś przy okazji nie spala w kominku 10 m3 drewna;). Orion I to "mało pasywny" projekt": wykusze, balkoniki, czy da się go ogrzać samym gazem (samo CO), przy izolacji: podłoga15cm, ściany15cm, okna 3szyby, poddasze lane skosy-10cm beton+20cm styro, wentylacja grawitacyjna, za 3000PLN/rok?

Dzięki!

danielw
03-01-2015, 22:47
Szybka odpowiedź.
1) Tak, tylko podłogówka (+ grzejniki tylko w lazienkach) - polecam
2) Rachunki roczne za gaz 1200 zł z czego 600 zł na CWU + spalone 3,5m3 drewna za 500zł
Ocieplenie ciut lepsze , podłoga 20cm, sciany 20 cm, poddasze 35cm, gwc+went.mech.

Drake
03-01-2015, 23:45
Szybka odpowiedź.
1) Tak, tylko podłogówka (+ grzejniki tylko w lazienkach) - polecam
2) Rachunki roczne za gaz 1200 zł z czego 600 zł na CWU + spalone 3,5m3 drewna za 500zł
Ocieplenie ciut lepsze , podłoga 20cm, sciany 20 cm, poddasze 35cm, gwc+went.mech.

Wybacz, ale chyba trochę koloryzujesz :) ...albo mieszkasz w temp. 19 st. C :P

carino2
04-01-2015, 09:48
witam serdecznie.
My również mamy podłogówkę w całym domu i kocioł kondensacyjny. U nas niestety nie jest aż tak kolorowo :) Ponieważ mamy małe dziecko, temp. wynosi ok 23 st.C. Nie jesteśmy też podpięci jeszcze do sieci, więc korzystamy z gazu z butli. Miesięcznie za ogrzewanie i ciepłą wodę płacimy ok. 700 zł. Prawdopodobnie gaz z sieci jest dużo tańszy, więc mam nadzieję, że przyszły sezon wyjdzie lepiej.

carino2
04-01-2015, 09:56
I jeszcze jedno: kominek odpalony był tylko na święta. Izolacje mamy podobne: podłoga 20 cm, ściany 15 cm- styr. grafit, poddasze 25 cm, wentylacja mechaniczna z reku., okna 3-szybowe z ciepłą ramką.

Kocur34
04-01-2015, 14:18
Cześć!
Dwa szybkie pytania do orionowiczów:
1. Czy ktoś ma podłogówkę w całym domu?
Wiosną ruszam z instalacjami, hydraulik zachęca mnie do rozwiązania: podłogówka w całym domu + kocioł kondensacyjny. Zalety - prostsza instalacja i sterowania aniżeli przy systemie mieszanym podłogówka + grzejniki no i niższe rachunki za gaz.
2. Koszty ogrzewania Oriona gazem. Oczywiste jest że dużo zależy od ocieplenia domku (styro, wentylacja, okna) ale mimo tego proszę info co do waszych rachunków. Tylko proszę o doprecyzowanie czy ktoś przy okazji nie spala w kominku 10 m3 drewna;). Orion I to "mało pasywny" projekt": wykusze, balkoniki, czy da się go ogrzać samym gazem (samo CO), przy izolacji: podłoga15cm, ściany15cm, okna 3szyby, poddasze lane skosy-10cm beton+20cm styro, wentylacja grawitacyjna, za 3000PLN/rok?

Dzięki!

Witaj. Ja mam 215m2 podłogówki razem z garażem. Na parterze wszystko wyłożone terrakotą. I tu jest ok. Bo pamiętaj ze podłogówka ma dużą bezwładność więc na parterze szybko się nagrzewa i oddaje ciepło. U góry jeszcze nie doszedłem czy przypadkiem dalej nie jest zapowietrzona (2 x odpowietrzana była) panele trochę wolniej reagują na ciepło więc może się przy rozpoczynaniu sezonu pojawiać różnica między dołem a górą. Ja mam 23 - 23,5 stopnia na dole i 22.5 - 23 na górze. Jedynie czego żałują to że nie podciągnąłem sobie instalacji pod grzejniki koszt niewielki ale teraz nie mam alternatywy gdybym chciał spróbować górę grzać kaloryferami. Palę pelletem więc co do kosztów gazu nie mam wiedzy.

danielw
04-01-2015, 21:22
Wybacz, ale chyba trochę koloryzujesz :) ...albo mieszkasz w temp. 19 st. C :P

No dobrze, uzupełnienie na temat temperatur.
parter -nie mniej niż 21 stopni (gdy palę w kominku 23-24), mam małe dzieci.
poddasze- nie zamieszkałe więc ogrzewanie wyłączone, ale w połowie pomieszczeń ~18stopni ze względu na przebiegający komin który ogrzewa te pomieszczenia. Reszta pomieszczeń w granicach 15 stopni, nic tam nie grzeje ale i tak ciepło z parteru zmyka na górę.
Pewnie jak zacznę grzać górę na 20 stopni rachunki wzrosną o ~1/3.

Ważne są detale wykonania ocieplenia, unikanie mostków termicznych takich jak np na styku fundament-sciana parteru, strop-balkony/wykusze, oddzielenie izolacją między scianami nieogrzewanego garażu i ogrzewanego domu, poprawne wymurowanie scian szczytowych na styku z dachem, izolacja na styku sciana-taras/schody zewn., poprawne "ciepłe" osadzenie okien, generalnie szczelność budynku i wiele innych drobnych ale ważnych detali.
Pewnie nie za wielu orionowiczów zadbało o należyte wykonanie, więc nie ma mowy o niskich kosztach ogrzewania, tym bardziej że bryła domu pod tym względem jest paskudna.

Drake
04-01-2015, 22:21
No dobrze, uzupełnienie na temat temperatur.
parter -nie mniej niż 21 stopni (gdy palę w kominku 23-24), mam małe dzieci.
poddasze- nie zamieszkałe więc ogrzewanie wyłączone, ale w połowie pomieszczeń ~18stopni ze względu na przebiegający komin który ogrzewa te pomieszczenia. Reszta pomieszczeń w granicach 15 stopni, nic tam nie grzeje ale i tak ciepło z parteru zmyka na górę.
Pewnie jak zacznę grzać górę na 20 stopni rachunki wzrosną o ~1/3.
.
Od tego należało rozpocząć poprzednią wypowiedź ;) Jeszcze ktoś to przeczytał i potem głowi się, że u niego wychodzi 3 razy drożej...
Prawda jest taka, że raczej nie zamkniesz się w 2000zł za sezon przy grzaniu gazem. Przy komfortowych temperaturach (~22 stopnie) trzeba być gotowym na kwotę zbliżoną do 3000zł. No chyba że się komuś chce codziennie bawić kominkiem i ma źródło taniego drewna. Ja kominkiem ogrzewałem dom przez 2 sezony, ale od kiedy palę sobie w kotle, to dopiero czuję komfort mieszkania. Kominek proponuję zostawić w spokoju na okresy przejściowe, żeby ogień dawał jednak "rekreacyjną" przyjemność.

Kocur34
05-01-2015, 07:22
No dobrze, uzupełnienie na temat temperatur.
parter -nie mniej niż 21 stopni (gdy palę w kominku 23-24), mam małe dzieci.
poddasze- nie zamieszkałe więc ogrzewanie wyłączone, ale w połowie pomieszczeń ~18stopni ze względu na przebiegający komin który ogrzewa te pomieszczenia. Reszta pomieszczeń w granicach 15 stopni, nic tam nie grzeje ale i tak ciepło z parteru zmyka na górę.
Pewnie jak zacznę grzać górę na 20 stopni rachunki wzrosną o ~1/3.

Ważne są detale wykonania ocieplenia, unikanie mostków termicznych takich jak np na styku fundament-sciana parteru, strop-balkony/wykusze, oddzielenie izolacją między scianami nieogrzewanego garażu i ogrzewanego domu, poprawne wymurowanie scian szczytowych na styku z dachem, izolacja na styku sciana-taras/schody zewn., poprawne "ciepłe" osadzenie okien, generalnie szczelność budynku i wiele innych drobnych ale ważnych detali.
Pewnie nie za wielu orionowiczów zadbało o należyte wykonanie, więc nie ma mowy o niskich kosztach ogrzewania, tym bardziej że bryła domu pod tym względem jest paskudna.

Tak to trochę wyjaśnia. Jednak co do mostków termicznych to raczej małe szanse żeby ich uniknąć. Dokonałem pomiaru kamerą termowizyjną bo dom zbudowany z Ytonga energo 36,5 i większość wykonawców się dziwiła że nie robię docieplenia. Goście od podłogówki to nawet stawiali, że mam takie straty ciepła, że koszty ogrzewania będą duże. Okna mam może nie z najwyższej półki ale z najwyższym stopniem ciepłego montażu. Ram jak dotkniesz są ciepłe chociaż na zewnątrz było już -12. Jednak kamera pokazała że na górze okien i tak są mostki termiczne. Że na drzwiach na balkonach i na taras jednak pod wpływem mrozu również pokazują się na pionowych profilach mostki termiczne nie mówiąc o górnych. Wykusze i balkon nad wejściem mam zaizolowany styropianem a i tak na łączeniu ze ścianą są mostki termiczne. Życzę Ci żeby się Twoje przewidywania co do ogrzewania sprawdziły. Chociaż ja po rozmowach ze znajomymi którzy maja powierzchnię do ogrzana gazem podobną do mojej jestem swoimi kosztami ustaysfakcjonowany.

danielw
05-01-2015, 09:50
...Życzę Ci żeby się Twoje przewidywania co do ogrzewania sprawdziły. Chociaż ja po rozmowach ze znajomymi którzy maja powierzchnię do ogrzana gazem podobną do mojej jestem swoimi kosztami ustaysfakcjonowany.

O wzrost rachunków gdy zacznę ogrzewać poddasze jestem spokojny.
Straty ciepła są liniowe do wzrostu temperatury wewnętrzenej a więc dogrzanie z 15-18 stopni na 20-21 przy średniej temp zewn. w okresie grzewczym na poziomie 2 stopni nie może dużo kosztować. Założyłem pesymistycznie że koszty wzrosną o 1/3, ale spodziewam się że będzie lepiej, póki co jestem zadowolony.

carino2
05-01-2015, 18:33
Kocur34 cudną masz kuchnię :) Szkoda tylko, że ograniczyłeś się do 2 zdjęć :) Napisz proszę, czy to są rolety dzień-noc? jeśli tak, to jak się sprawują i czy masz je tylko w kuchni, czy wszędzie. Właśnie planujemy je montować, ale nikt ze znajomych ich nie ma i szczerze mówiąc nie wiem, jak się prezentują na większej ilości okien.

Kocur34
05-01-2015, 22:26
więcej zdjęć zamieszczę jak żona zredaguje bo nie chce żebym wrzucał co popadnie. Co do roletek to dokładnie dzień - noc i fajne są zwłaszcza przy ostro świecącym słońcu. Na razie założone tylko od strony ulicy bo cały koszt do wszystkich okien to 2900. Gama kolorów nieograniczona więc ja szczerze polecam.

agakaz83
07-01-2015, 08:58
Cześć!
Dwa szybkie pytania do orionowiczów:
1. Czy ktoś ma podłogówkę w całym domu?
Wiosną ruszam z instalacjami, hydraulik zachęca mnie do rozwiązania: podłogówka w całym domu + kocioł kondensacyjny. Zalety - prostsza instalacja i sterowania aniżeli przy systemie mieszanym podłogówka + grzejniki no i niższe rachunki za gaz.
2. Koszty ogrzewania Oriona gazem. Oczywiste jest że dużo zależy od ocieplenia domku (styro, wentylacja, okna) ale mimo tego proszę info co do waszych rachunków. Tylko proszę o doprecyzowanie czy ktoś przy okazji nie spala w kominku 10 m3 drewna;). Orion I to "mało pasywny" projekt": wykusze, balkoniki, czy da się go ogrzać samym gazem (samo CO), przy izolacji: podłoga15cm, ściany15cm, okna 3szyby, poddasze lane skosy-10cm beton+20cm styro, wentylacja grawitacyjna, za 3000PLN/rok?

Dzięki!

zwróć proszę uwagę na jedną rzecz (bo jak dotąd nikt tego nie zauważył)
my mamy podłogowe na całym dole, na górze tylko grzejniki. Teraz żałujemy że na dole nie mamy również grzejników.
Problem pojawił się kiedy okazało się, że drugie dziecko jest alergikiem i cały kurz z podług unosi się przy grzaniu na wysokość wzrostu mojego dziecka, które cała zimę kaszle i kaszle, mamy strasznie suche powietrze w domu - nawilżacz powietrza nawet nie pomaga.
radzę zrobić dwie wersje na wszelki wypadek - my o tym nie pomyśleliśmy że możemy mieć alergiczne dziecko.

mrozin
07-01-2015, 09:24
Dziekuje wszystkim za informacje i porady.

Dylemat mam spory, bo gaz i podłogówka to całkowity odwrót tego co pierwontnie planowaliśmy. Budynek mam podpiwniczony i planowałem kotłownie na ekogroszek. Teraz pojawiła sie mozliwość podłączenia do gazu, jestm zdecydowany na gaz ale szkoda mi troche tej piwnicy, mógłbym tam wstawić nawet jakiś zwykły kocioł na drewno/węgiel i połączyć z kotłem gazowym ale wówczas podrażam i komplikuję sobie instalacje, mieszacze, bufory itp. Sam nie wiem co lepsze: sam gaz i prosta instalacja ale i ryzyko dużych rachunków, czy dwa kotły ale droższa i skomplikowana instalacja a nie ma gwarancji że nakłady kiedykolwiek sie zwrócą. Do końca zimy muszę się okreslić.:)

Drake
07-01-2015, 13:13
Instaluj gaz i nie myśl o węglu/drewnie.
Ja mam całą instalację robioną pod kocioł gazowy i bez problemu dało się wstawić do tego dodatkowo kocioł na groszek (wcinasz się w zasilanie i powrót i na tym cała ingerencja polega). Zawsze możesz sobie wypuścić wyjście do kotła na paliwo stałe na przyszłość.

Tu masz statystyki zużycia ekogroszku w moim domu (kubatura jak w Orionie):
https://esterownik.pl/statystyki/4218

Kocur34
08-01-2015, 17:02
O ile się dobrze orientuję to małe znaczenie ma to czy przy podłogówce piec gazowy czy na inne paliwa. Bo wyznacznikiem podłogówki jest temperatura zasilania. agakaz83 potwierdziła to co napisałem wcześniej. Ułożyć na wszelki wypadek instalację pod grzejniki i schować w ścianie żeby nie szpeciła. Jeśli jest potrzeba dokonania zmiany rozkuwasz tylko kawałek ściany wypuszczasz peksa szpachlujesz, wieszasz grzejnik zmieniasz obiegi (bo przy kaloryferach musisz mieć inny obieg wody) i jedziesz. Ja musiałbym teraz rozkuwać podłogi i strop żeby zrobić kaloryfery więc odpuszczam sobie walcząc dalej z ogrzewaniem żeby to optymalnie ustawić. Co do gazu popytaj znajomych w Twojej okolicy, jeśli są szczerzy pokarzą Ci rachunki za gaz. Pamiętaj że to też nie jest wyznacznik. Ja palę peletem i jak słyszę że komuś idzie 1,5 worka na dobę nie mam powodów mu nie wierzyć bo na to że tak jest mają wpływ różne warunki. Ale ja jestem pewien że do takiego zużycia w życiu nie dojdę bo nie zamierzam siedzieć w lodówce.

carino2
10-01-2015, 14:56
My też mamy dodatkowo grzejniki w pokojach na górze. W tym sezonie jeszcze nimi nie grzaliśmy. Podłogówka w zupełności wystarcza, ale to co napisała Agakaz 83 to fakt. Przy podłogowym kilka razy dziennie "latam" na mopie. Jest zima, nie wychodzimy na dwór, okna pozamykane, a nieustannie zbierają się drobinki kurzu. Przy alergicznym dziecku to prawdziwa zmora.

Drake
11-01-2015, 17:06
Przyznam się, że jakoś nie zauważyłem unoszącego się kurzu w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym, ale nie mam małych alergików w domu (moje nieuczulone dzieciaki nie reagują w żaden negatywny sposób na podłogówkę, a głowy mają kilkadziesiąt cm ponad powierzchnią podłogi.

Czy na pewno macie dobrze wyregulowane ogrzewanie podłogowe? Temperatura podłogi nie powinna przewyższać 29 stopni w pokojach dziennych, a najlepiej jakby miała ze 24.

Kocur34, jakie notujesz średnie zużycie paląc pelletem? Jaki jest koszt tony tego paliwka?

Kocur34
11-01-2015, 18:46
Ja kupuję pellet po 800 zł. za tonę. Średnie zużycie jak na tą chwile wychodzi mi 45 kg na dobę (3 worki). Nie opanowałem jeszcze ustawień pieca i podłogówki. Albo mam za ciepło albo za zimno. Kurna dwa różne rodzaje podłóg to trochę zabawy. Na terakocie szybko odczuwa się że podłoga grzeje a na panelach nie, dlatego cały czas walczę z ustawieniami. I pewnie jeszcze trochę powalczę. Co do kurzu to ja specjalnie różnicy pomiędzy kaloryferami a podłogówką nie widzę. I w jednym i w drugim przypadku zwłaszcza tam gdzie rozkłada się i składa pościel jak przejedziesz ręką to kurzu nie brakuje.

Drake
11-01-2015, 23:32
No to faktycznie trochę puszczasz w komin ;) Życzę powodzenia w walce i polecam bezprzewodowy termometr z funkcją badania temperatury powierzchni - świetnie się sprawdza przy regulacji temperatury na poszczególnych pętlach :)

Kasiatomek
12-01-2015, 02:46
Dziekuje wszystkim za informacje i porady.

Dylemat mam spory, bo gaz i podłogówka to całkowity odwrót tego co pierwontnie planowaliśmy. Budynek mam podpiwniczony i planowałem kotłownie na ekogroszek. Teraz pojawiła sie mozliwość podłączenia do gazu, jestm zdecydowany na gaz ale szkoda mi troche tej piwnicy, mógłbym tam wstawić nawet jakiś zwykły kocioł na drewno/węgiel i połączyć z kotłem gazowym ale wówczas podrażam i komplikuję sobie instalacje, mieszacze, bufory itp. Sam nie wiem co lepsze: sam gaz i prosta instalacja ale i ryzyko dużych rachunków, czy dwa kotły ale droższa i skomplikowana instalacja a nie ma gwarancji że nakłady kiedykolwiek sie zwrócą. Do końca zimy muszę się okreslić.:)

Witaj
My mamy dwa piece jeden na eko groszek w piwnicy drugi kondensat na gaz.Przez 1.5 roku palilismy w piecu na eko bo nie mielismy gazu ,ale odkad nam podlaczyli gaz ogrzewamy juz tylko gazem.W domu mamy tylko podlogowke + dwie drabinki w lazenkach.W piwnicy mamy grzjniki ale pozakrecane bo nie ma potrzeb otwierac Jesli moge cos doradzic to bym dradzil gaz

A no I rachunki mamy o 400 w sezonei zimowym do 700 miesiecznie temperatra w domu 22
Pozdrawiam
Tomek

antyblok
13-01-2015, 22:54
Bard13 nie sądzę że wc od frontu to zły pomysł, wszystkie techniczne pomieszczenia są od frontu, może projektant założył że tu będzie strona północna, poza tym łatwiej podłączyć instalacje jak pomieszczenia typu wc, kotłownia, kuchnia są w jednej lini. Kibelek jest tak usytowany że tronu nie widać z zewnętrz ;)

carino2
21-03-2015, 11:06
Straszna cisza nastała na forum. Nie wiem, czy tu jeszcze zaglądacie, ale pochwalę się schodami, których się wreszcie doczekaliśmy

http://images68.fotosik.pl/725/4bc24e998dc03ee8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images69.fotosik.pl/725/198e2634f80233b8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images67.fotosik.pl/727/4f485c739b9663c8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images66.fotosik.pl/725/7e39a6f1d6a14e83med.jpg (http://www.fotosik.pl)

copperfield1
29-03-2015, 18:18
Do carino:
BOMBOWE!!!

carino2
30-03-2015, 20:02
Dzięki :) miło, jak ktoś pochwali :)

Olenka717
31-03-2015, 06:48
to i ja pochwalę śliczne :)

bikkers
31-03-2015, 18:33
To i ja się dołączę :)

carino2
02-04-2015, 08:42
Dziękuję ślicznie i oczywiście czekam na Wasze fotki. Wiosna przyszła, to może się to nasze forum obudzi :)

Olenka717
03-04-2015, 07:15
Raczej, piękną zimę mamy tej wiosny, u nas kominek został skończony i teraz spełnia swoje zadanie w 100%

https://lh5.googleusercontent.com/-T3xcH4AGPo4/VR4t72BvJDI/AAAAAAAAAfc/jl9jXsH6YPg/s512/kominek1.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-DIxUaW70D6g/VR4rsXgthMI/AAAAAAAAAe8/5sId42BFrhE/s512/kominek.jpg

pozdrawiam i życzę spokojnych i wesołych świąt :)

carino2
08-04-2015, 08:34
Olenka cudownie :) Też mi się taki marzy- ale może kiedyś....

Katarzyna89- nie mogę do Ciebie wysłać priv, dlatego piszę tutaj. Jeżeli tylko macie ochotę- to zapraszam :) jesteśmy z Rzeszowa.

Eluśka
09-04-2015, 18:51
Witam oto kilka fotek mojego orionka zapraszam do oglądania :)
312315312316312317312318312319

Eluśka
09-04-2015, 18:54
Dalsza część 312323312324312325312326312327

Eluśka
09-04-2015, 18:56
Następne
312328312329312330312331312332

Eluśka
09-04-2015, 18:57
Ostatnie
312333312334

copperfield1
10-04-2015, 10:09
Eluśka. Po prostu WIELKIE WOW!!!. Przy takich wnętrzach stwierdzam, ze jestem kompletnym beztalenciem w dziedzinie urządzania wnętrz :/

carino2
11-04-2015, 07:52
Eluśka suuuper !!!! przytulnie i elegancko :)

carino2
11-04-2015, 07:52
Napisz mi proszę, czym jest wykończony kominek.

Eluśka
11-04-2015, 16:22
dziękuje i cieszę się, że domek podoba się na kminku nałożony jest trawertyn

Asia & Zbyszek
12-04-2015, 10:25
Witam wszystkich po dłuższej przerwie, jak miło sie ogłada zdjęcia Waszych pięknych Orionow!!!!
CARINO2 piękne schody, tylko pozazdrościć etapu:-))))))
ELUŚKA ale masz swietnie urządzone!!!!! A jaki kominek:-))

Eluśka
13-04-2015, 07:32
witam mam do was pytanko jakie żaluzje bądź rolety macie w oknach ze szprosami

ewow
14-04-2015, 21:49
A czy ja tez mogę skorzystac z zaproszenia i podpatrzec pare rzeczy u Was w domku? Buduję Orionka w okolicach Rzeszowa.

ewow
14-04-2015, 21:54
Olenka cudownie :) Też mi się taki marzy- ale może kiedyś....

Katarzyna89- nie mogę do Ciebie wysłać priv, dlatego piszę tutaj. Jeżeli tylko macie ochotę- to zapraszam :) jesteśmy z Rzeszowa.

Mogę też skorzystać z zaproszenia? :-)

carino2
15-04-2015, 08:51
Ewow zapraszam serdecznie :)
Eluśka do Twojego wystroju wnętrz najbardziej pasują długie, gładkie firany, albo rolety rzymskie. Żaluzje z nie dadzą przytulności.

ewow
15-04-2015, 11:12
Ewow zapraszam serdecznie :)
Eluśka do Twojego wystroju wnętrz najbardziej pasują długie, gładkie firany, albo rolety rzymskie. Żaluzje z nie dadzą przytulności.

No to super ze moge odwiedzic. A jest szansa, ze moge dzisiaj wpasc albo jutro tak do poludnia? Bo jutro po poludniu facet przychodzi mi do elektryki, to moze cos jeszcze zdąże podpatrzec z Waszego domku:-)

carino2
15-04-2015, 12:30
My niestety jesteśmy w domu dopiero wieczorem. Mąż pracuje do 19- tej, a ja po pracy odbieram dzieci, robię zakupy i docieram ok 18- tej. W soboty i niedziele jesteśmy z reguły cały czas. Zadzwoń do mnie, to jakoś się ugadamy (Ania: 516-045-070).

ola3k
16-04-2015, 06:33
Ostatnie
312333312334

Eluśka, piękne wnętrza, gratuluję!

ola3k
16-04-2015, 06:56
Hej, wiosna już rozkwita a my mamy wreszcie taras! Bardzo chciałam dechy i są dechy (modrzew). Zobaczymy jak się będą sprawować. Cokół jeszcze do wykończenia.

Eluśka
16-04-2015, 08:28
ola3k dziękuję u ciebie taras wygląda super bardzo mi się podoba.ola widzę ,że ty też masz okna ze szprosami a co masz założone rolety czy żaluzje

ola3k
16-04-2015, 08:50
ola3k dziękuję u ciebie taras wygląda super bardzo mi się podoba.ola widzę ,że ty też masz okna ze szprosami a co masz założone rolety czy żaluzje

hej Ela, mam rolety wewnętrzne, w całym domu. Kolor - takie wielbłądzie ecru, nieprzepuszczalne. W oknach dachowych dodatkowa warstwa zaciemniająca. W pokojach od południowej strony bez rolet byłoby nie do wytrzymania, szczególnie na poddaszu.
pozdrawiam! Ola

carino2
16-04-2015, 09:37
Olak napisz mi proszę, czy taras masz robiony na gruncie, czy na betonie? ( chodzi mi o to, co jest pod deskami)

ola3k
16-04-2015, 10:51
Olak napisz mi proszę, czy taras masz robiony na gruncie, czy na betonie? ( chodzi mi o to, co jest pod deskami)

hej,
pod tarasem mamy beton. Deski są ułożone na legarach przykręconych do betonu.
Pozdrawiam,
Ola

carino2
16-04-2015, 11:43
Jeszcze Cię podręczę: ile cm jest od betonu do góry deski? u nas wejdzie max 5 cm, bo dość nisko jest okno balkonowe, a jestem niesamowicie zachwycona Twoim tarasem. Może jeszcze umieścisz jakieś zdjęcia, żeby oko pocieszyć :) I jak możesz podaj mi proszę koszt wykonania.

ola3k
16-04-2015, 12:30
Jeszcze Cię podręczę: ile cm jest od betonu do góry deski? u nas wejdzie max 5 cm, bo dość nisko jest okno balkonowe, a jestem niesamowicie zachwycona Twoim tarasem. Może jeszcze umieścisz jakieś zdjęcia, żeby oko pocieszyć :) I jak możesz podaj mi proszę koszt wykonania.

Jeśli chodzi o wysokość to jest 4cm legary+3cm grubość deski. U nas deski są ciut wyżej niż dolna krawędź ramy okna balkonowego, ale okno się otwiera do wew więc nie ma większego problemu (nie przeszkadza to na co dzień).
Koszt wykonania to ok 3500pln, z tym że deski kupowaliśmy na doczepkę ze znajomym który kupował ich większą partię, więc nie wiem ile kosztowałyby normalnie.
Uwielbiam dechy, ale dla sprawiedliwości napiszę, że trzeba je przynajmniej raz w roku impregnować (pół dnia roboty) oraz że z czasem ciemnieją.
Wygrzebałam jeszcze jedno zdjęcie, tym razem z naszą Sabiną w roli głównej, ale dechy też widać :)

carino2
16-04-2015, 12:42
Dzięki stokrotne. Muszę u siebie wszystko dokładnie wymierzyć. Taras macie rewelacyjny, no i oczywiście Sabina cudna :)

carino2
16-04-2015, 12:46
Jeszcze jedno: nie orientujesz się przypadkiem, czy np legary na 2 lub 3 cm. można zrobić ?

ola3k
16-04-2015, 12:55
Jeszcze jedno: nie orientujesz się przypadkiem, czy np legary na 2 lub 3 cm. można zrobić ?

niestety nie mam pojęcia :) pewnie fachowcy będą wiedzieć. Powodzenia w podejmowaiu decyzji i w robocie :)

carino2
16-04-2015, 12:59
dzięki :)

justa*
18-04-2015, 08:57
Eluśka gratuluję, jest pięknie!! :)
Dziękuję za wiadomość, dawno nie zaglądałam na forum a tu takie smakowite kąski.
Właśnie sprawdziłam, że umawiałyśmy się w styczniu 2013, gdy zaczynaliście budowę, minęły dwa lata i mieszkacie. Po zdjęciach wnioskuję, że mieszkacie już dłuższą chwilkę, bo wszystko dopięte na ostatni guzik. U nas pokój nad kuchnią ciągle nie skończony, ale w wakacje to się zmieni, bo pojawił się nowy członek rodziny, więc trzeba mu zapewnić własny kąt ;)
Oglądałam zdjęcia salonu zastanawiałam się w którym miejscu stoi sofa a Wy tam zmieniliście położenie okna.
Jeśli chodzi o okna to u mnie w kuchni i salonie rolety rzymskie. W pokoju na dole (gabinecie) i w sypialniach na górze potrzebowałam jednak większej intymności i tam sprawdziły się najbardziej tradycyjne firany i zasłony. Rolety rzymskie mają jedną wadę. Przechodnie lubą patrzeć w okna ;)

Elu bardzo Ci dziękuję za przesłane zdjęcia, miło mi bardzo że pamiętałaś. Pozdrawiam Was serdecznie :bye:

Garda
22-06-2015, 14:51
Witam oto kilka fotek mojego orionka zapraszam do oglądania :)
312315312316312317312318312319

Eluska- przepieknie!!! Zazdroszcze, ze juz mieszkacie- my ciagle nie na tym etapie, choc juz blisko, teraz chyba najgorsza prosta...

Garda
22-06-2015, 14:54
Straszna cisza nastała na forum. Nie wiem, czy tu jeszcze zaglądacie, ale pochwalę się schodami, których się wreszcie doczekaliśmy

http://images68.fotosik.pl/725/4bc24e998dc03ee8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images69.fotosik.pl/725/198e2634f80233b8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images67.fotosik.pl/727/4f485c739b9663c8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images66.fotosik.pl/725/7e39a6f1d6a14e83med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Carino2- coz moge powiedziec: WOW, WOW, WOW! My montujemy nasze pod koniec lipca I nie moge sie juz doczekac- wszystkie te decyzje kolorystyczno- stylowe sa koszmarnie meczace!

Garda
22-06-2015, 14:56
Dzien Dobry Wszystkim- u nas ostatnia prosta- malowanie juz w tym tygodniu, potem plytki I podlogi z dzwiami, kuchnia,a pod koniec lipca schody- obysmy byli zadowoleni, bo te wszystkie decyzje mnie wykanczaja!!! Czy Ktos z Was jest moze na podobnym etapie? Duzo sily zycze!

carino2
10-07-2015, 20:03
Dzięki Garda za miłe słowa :)

A tu pokój syna prawie gotowy

http://images67.fotosik.pl/1035/25d880930a192a51med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images69.fotosik.pl/1034/b072b55d70b93509med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images67.fotosik.pl/1035/9a395ffa454c30c8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

carino2
10-07-2015, 20:05
Tutaj natomiast jest Burek z sąsiedztwa. Czasami przychodzi w odwiedziny i od razu chce wchodzić do środka :)

http://images69.fotosik.pl/1034/6cc4abcdcdbdc9e4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images70.fotosik.pl/1034/fbeb7bbe32752125med.jpg (http://www.fotosik.pl)

carino2
10-07-2015, 20:06
I jeszcze jedna fotka na poprawę humoru :)

http://images68.fotosik.pl/1035/6de73da888110788med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Garda
20-07-2015, 11:39
Prace wykonczeniowe trwaja, a przy okazji wykanczaja nas, ale kominkiem sie musze pochwalic, bo to nasz duma:) OczyWiscie wersja robocza- pierwsze palenie. Jak u Was?

324856

Olenka717
21-07-2015, 07:07
Garda kominek fajny jest się czym chwalić :)
carino2 koń jest super, też w dzieciństwie mieliśmy konia Karino który potrafił przez otwarte okno włożyć łeb do pokoju i zarżeć, wrażenia bezcenne :)

pozdrawiam wszystkich

carino2
13-08-2015, 20:51
Garda boski kominek !!! Nie mogę się napatrzeć :) A jak wyszły schody? Mam nadzieję, że jesteś zadowolona, no i oczywiście czekam na fotki :)

Asia & Zbyszek
18-08-2015, 19:47
Witam wszystkich po dluzszym czasie!
Oto efekty naszej nieobecnosci:-))))

Lazienka na dole

http://images70.fotosik.pl/1115/c6c0457d270304aa.jpg

http://images67.fotosik.pl/1118/66faf0d5f020d7e3.jpg

Asia & Zbyszek
18-08-2015, 20:11
Lazienka na gorze:-)))

http://images68.fotosik.pl/1117/7d3f1a289592cd5a.jpg

http://images69.fotosik.pl/1116/1a77b3ab41396779.jpg

http://images70.fotosik.pl/1115/151c542171b42f80.jpg

http://images68.fotosik.pl/1117/e978f2732b1f0e20.jpg

http://images67.fotosik.pl/1118/5d63f09bed83e0eb.jpg

http://images70.fotosik.pl/1115/46366ff82404fefb.jpg

Asia & Zbyszek
18-08-2015, 20:17
No I czesciowo zrobiony salon:-))))

http://images66.fotosik.pl/1116/63a737784e514ab7.jpg

http://images67.fotosik.pl/1118/f884a83a6028599d.jpg

http://images70.fotosik.pl/1115/1c3aeedf156c7372.jpg

Olenka717
20-08-2015, 07:15
Asia & Zbyszek górna łazienka cudowna, a jaki kamień macie położony w salonie na ścianie?

ola3k
20-08-2015, 09:30
No I czesciowo zrobiony salon:-))))

http://images66.fotosik.pl/1116/63a737784e514ab7.jpg

http://images67.fotosik.pl/1118/f884a83a6028599d.jpg

http://images70.fotosik.pl/1115/1c3aeedf156c7372.jpg

Asia&Zbyszek, pięknie!!!
Bardzo szlachetne materiały na ścianach i podłogach, jak skończycie i umeblujecie będzie prawdziwe cudo z tego Orionka :) Proszę więcej fotek, bo jest na co popatrzeć!

Asia & Zbyszek
20-08-2015, 20:34
Asia & Zbyszek górna łazienka cudowna, a jaki kamień macie położony w salonie na ścianie?

Dziękuje Oleńka:-))))
W salonie mamy cięty kamień naturalny ivory, firma Stegu :-) :-)

Asia & Zbyszek
20-08-2015, 20:42
Ola3k bardzo mi miło ze Ci sie podoba!! To piękne uczucie widzieć swojego Orionka jak w oczach pięknieje :-)
Pozdrawiam serdecznie

carino2
13-09-2015, 09:57
Asiu i Zbyszku gratuluję ! Zapowiada się śliczny domek :)

carino2
13-10-2015, 15:00
puk, puk :) zaglądacie tu jeszcze ?

Garda
27-10-2015, 08:38
puk, puk :) zaglądacie tu jeszcze ?

Zajęci wykańczaniem domu i...siebie:) Jak tyl;ko się dosprzątam to zamieszczę zdjęcia, ale już teraz moge powiedzieć, że Orionek to był strzał w dzieisiątkę- super się mieszka!!!

karlskrona
12-12-2015, 18:40
Witam! Przymierzam się do zakupu projektu Orion II. Jednak przed jego dokonaniem chciałabym obejrzeć dom i jego wnętrze. Nie ma znaczenia w którym regionie Polski się znajduje ( chociaż bliżej mam na południu kraju). Liczę na Państwa pomoc. Pozdrawiam Anka

carino2
15-12-2015, 06:45
Zapraszam do Rzeszowa :)

karlskrona
17-12-2015, 14:00
Zapraszam do Rzeszowa :)

Bardzo dziękuję!!!
Proszę o podanie nr telefonu na priv.

raval86
25-12-2015, 15:42
Witam
Kto jest producentem cegły na ściśle.
Wygląda to bardzo wyjatkowo.

Asia & Zbyszek
29-12-2015, 20:46
Witam
Kto jest producentem cegły na ściśle.
Wygląda to bardzo wyjatkowo.

Witam :-)
Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyglądu tej cegły! Producentem jest Elkamino.
Pozdrawiamy:yes::yes:

Alban
08-02-2016, 09:49
właśnie skończyliśmy elewację.
http://images62.fotosik.pl/1166/bb4c527e5ef65354med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images63.fotosik.pl/1162/a5b9e49e2986965bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images62.fotosik.pl/1166/1868e4c982ca52damed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images63.fotosik.pl/1162/b807bcab9629e07dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images61.fotosik.pl/1163/c6b12603174ea1f9med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images63.fotosik.pl/1162/200a4d3f09806c96med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jaki to jest kolor okien?

carino2
14-02-2016, 19:00
Okna mamy kolorze złotego dębu :)

Zdun Darek B
14-02-2016, 20:57
Zawsze staram się namówić klientów aby zakończenie komina dymowego "kominkowego" było w formie strażaka , tu widzę daszek który może negatywnie wpływać na pracę wkładu .
Dom ładnie wykończony...

carino2
14-03-2016, 10:43
Moi drodzy !!!! Jak zwykle cicho tu i pusto !!! Ale i tak przesyłam Wam zdjęcie mojego już prawie wykończonego salonu :)

http://images75.fotosik.pl/418/a7c95b584f50f312.jpg

http://images77.fotosik.pl/419/b2c790b0eaf2b4f1.jpg

http://images75.fotosik.pl/418/ba46286f74e7f773.jpg

Olenka717
15-03-2016, 12:46
Ślicznie :)

carino2
22-03-2016, 07:55
Dzięki Oleńka :) Jutro będą montować ściankę TV. Strasznie jestem ciekawa jak wyjdzie :)

carino2
22-03-2016, 08:09
do Karlskrona.
Aniu strasznie nam było miło. Wiadomość Twoją otrzymałam, ale oczywiście kilkakrotnie próbowałam odpisywać i nic, dlatego piszę tutaj. Pozdrawiamy Was serdecznie i oczywiście zapraszamy :)

Asia & Zbyszek
25-03-2016, 20:45
Carino 2 pieknie macie urzadzone, przemiła ciepła i domowa atmosfera :-) jak miło popatrzeć !
Bardzo podoba mi sie żyrandol, tez mamy taki w planach:D

janinan
13-09-2016, 10:39
Mam prośbę do Państwa chyba zdecyduje sie na wybór projektu Orion1 czy ktoś może postawił to "cudo" lub wie gdzie ewentualnie można zobaczyć w/w domek.Proszę także o sugestie co do funkcjonalności pomieszczeń. Dzieki za odpowiedzi - Wojtek
Projekt znajdziecie na stronie: www.dobredomy.pl Myślę że dobrą alternatywą do projektu Orion jest projekt Denver http://dompasjaprojekty.pl/?projekty_wordpres=denver sprawdźcie sami.

carino2
16-09-2016, 07:18
Bardzo ładny ten denver, ale niestety to nie ten styl. Orion jest jedyny w swoim rodzaju i ja osobiście nie zamieniłabym go na inny :) Orion jest niesamowicie funkcjonalny i przestronny.

platyna54
25-10-2016, 19:42
Witam, podeślecie mi jakieś zdjęcia obróbki blacharskiej na balkonie z przodu. I mam jeszcze pytanie ile było u Was m2 elewacji? Orion z pojedynczym garażem.

Asia & Zbyszek
12-07-2017, 19:14
Witam po długiej przerwie :-)
Przedstawiam kilka zdjęć naszych pięknych drzwi i schodów :D

Asia & Zbyszek
12-07-2017, 19:17
https://images83.fotosik.pl/690/74793661e2a2144emed.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/74793661e2a2144e)

Asia & Zbyszek
12-07-2017, 19:23
https://images83.fotosik.pl/690/88ece738deaa36b0med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/88ece738deaa36b0)

Asia & Zbyszek
12-07-2017, 19:25
https://images83.fotosik.pl/690/ca5ce301100ef564med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/ca5ce301100ef564)

Asia & Zbyszek
12-07-2017, 19:26
https://images84.fotosik.pl/691/b4b50f2ca0cf57admed.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/b4b50f2ca0cf57ad)

Asia & Zbyszek
12-07-2017, 19:27
https://images82.fotosik.pl/692/18035b8d29922e61med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/18035b8d29922e61)

Asia & Zbyszek
12-07-2017, 19:28
https://images82.fotosik.pl/692/7598ae1a317e65a7med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/7598ae1a317e65a7)

Asia & Zbyszek
12-07-2017, 19:30
https://images81.fotosik.pl/691/d404c84ee8f7b10cmed.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/d404c84ee8f7b10c)

Asia & Zbyszek
12-07-2017, 19:31
https://images82.fotosik.pl/692/c1bc9656b9a73252med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/c1bc9656b9a73252)

Asia & Zbyszek
12-07-2017, 19:33
https://images83.fotosik.pl/690/988258c0a2d528b3med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/988258c0a2d528b3)

Olenka717
14-07-2017, 06:54
Śliczne schody i cegła na ścianie :)

judzia22
09-09-2017, 08:06
Witam, czy możecie Drodzy forumowicze pokazać Wasze schody, również z perspektywy salonu?

carino2
17-09-2017, 13:54
świetnie to wygląda :)

carino2
02-10-2017, 11:11
dla judzi22
tak u nas wyglądają schody od strony salonu

https://images82.fotosik.pl/835/7788f1a5d1c2e58e.jpg

Asia & Zbyszek
18-10-2017, 22:39
Swietnie to wyglada, jak miło popatrzeć na zamieszkałego już Orionka!

Ravenix
24-01-2018, 12:16
Witam wszystkich Orionowiczów

Razem z żoną jesteśmy dopiero na początku tej wielkiej i dość długiej drogi jaką jest budowa domu.
Po przeanalizowaniu już sporej liczby projektów wybór padł na: ORION II

Pytanie teraz do Was drodzy forumowicze, czy znalazła by się jakaś dobra duszyczka która mogła by nas zaprosić na 15 minut w celu obejrzenia Waszego już zrealizowanego projektu...??
Mamy w głowie parę zmian które chcielibyśmy wprowadzić w projekcie, ale ciężko jest nam z wizualizować sobie coś- jeżeli nawet nie widzieliśmy oryginału.

Przebrnąłem już przez prawie połowę wątku (a to już jest wyzwanie) i prezentacje Waszych projektów które zamieszczacie na zdjęciach są naprawdę rewelacyjne.

Mieszkamy w Libiążu, pow. Chrzanowski, woj. małopolskie- jesteśmy dość mobilni (jak na to że mamy 3 miesięcznego małego robaczka )
więc jeżeli ktoś z Was budował ten projekt w promieniu- do 100km i zechce nas zaprosić na chwilkę, będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.

Proszę o wiadomość na Priv

carino2
01-02-2018, 17:37
my zapraszamy :) jak Was nie przeraża, że to ponad 200 km, to przyjeżdżajcie :)

Ravenix
07-02-2018, 09:06
my zapraszamy :) jak Was nie przeraża, że to ponad 200 km, to przyjeżdżajcie :)

Dziękujemy za zaproszenie =)
ale faktycznie jest to kawałek drogi do Was- w obie strony wyszło by ponad 500km =/

Może ktoś jeszcze znajdzie się na forum troszeczkę bliżej- mimo wszystko Dzięki wielkie za chęci =)

Garda
08-02-2018, 11:04
Do nas GM pokazuje 51km/1h17min-zapraszamy!

Ravenix
11-02-2018, 20:47
Do nas GM pokazuje 51km/1h17min-zapraszamy!

Dziękujemy Bardzo za zaproszenie- napisałem właśnie do Was na PW =)

judzia22
25-02-2018, 15:14
Bardzo, bardzo dziękuję za zdjęcie. Czy mogłabym jeszcze prosić o zdjęcie pokoju nad kuchnia i jadalnia?z góry bardzo dziękuję. P.s. ślicznego i bardzo gustownego macie oriona

pablitoo
19-03-2018, 14:35
Witajcie drodzy Orionowicze :)

W moim przypadku jest to powrót na forum po latach - a dokładnie po 10-ciu latach ...
Ciekawe czy ktoś mnie jeszcze pamięta :)
Jak to zwykle bywa gdy wybuduje się dom i zamieszka w nim - człowiek przestaje na forum uczestniczyć - i zaczyna po prostu mieszkać ...

W moim przypadku w międzyczasie jeszcze nastąpiła awaria kompa i utrata wszystkich haseł i danych, własna firma, mnóstwo innych zajęć - i przez to odcięcie od forum na kilka lat ...

No ale teraz "wybudziła" mnie ze snu zimowego koleżanka Iwona Wawrzyniak1 - więc jest okazja do come back :)

Pozdrawiamy wszystkich z naszego Oriona :)

IwonaWawrzyniak1
20-03-2018, 14:44
Witajcie Orionkowicze.
Zmotywowana przez Poblitoo do wypowiedzi, dziękuję Wam wszystkim za cenne rady i wskazówki. Mimo, że nie wypowiadałam się do tej pory na forum, to z uwagą czytam Wasze posty i dzięki między innym nim budowa przebiega sprawniej. Nasz Orionek już stoi:)- chociaż do końca budowy to jeszcze daleka droga. Dla mnie to ogromna satysfakcja, gdyż praktycznie domek wybudowałam sama, bo mąż musi zarabiać na realizację marzeń "poniewierając się po Świecie' no cóż polskie realia.
Chętnie zobaczylibyśmy inne Orionki w okolicach Wrocławia i Opola. Zapraszamy również do nas. :) Pozdrawiam

IwonaWawrzyniak1
24-03-2018, 20:38
Witajcie Orionkowicze.
Straszna cisza....., chyba wszyscy jeszcze śpią zimowym snem, a tu wiosna i czas się obudzić:cool:.
My już zaczęliśmy działać i jak to na budowie kolejne schody:eek:. Mam pytanie o przyłącz wody. Ile kosztowało Was podłączenie wody od głównej linii do studzienki z licznikiem( cały materiał i robocizna). Pozdrawiam

carino2
27-03-2018, 11:11
Wszelki Duch !!!! Pablitoo powrócił !!!!! jak to miło, że forum powoli odżywa :) Jeśli chodzi o przyłącz wody, to ja niestety nie pomogę, bo zwyczajnie nie pamiętam. Tyyyyyyle czasu minęło. Zaczynaliśmy budowę korzystając na bieżąco z rad pablitoo, dlatego ten powrót cieszy :) a czas tak szybko leci- zaczynaliśmy tu z Wami budowę, a już mieszkamy prawie 4 lata .
Cieplutko pozdrawiam wszystkich :)

bikkers
28-03-2018, 09:47
No nie, stara gwardia Orionkowa wciąż żywa :) My mieszkamy już trzeci rok. Jest tak jak sobie wymarzyliśmy, i szczerz mogę ten projekt polecić. Oczywiście zawsze jest coś co zrobiło by się inaczej ale ogólnie jest OK.
Co do pytania IwonaWawrzyniak1 to niestety ale to był już etap kiedy przestałem spisywać wszystkie wydatki i też nie pamiętam ile tego wyszło.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

carino2
28-03-2018, 18:20
Nie wierzę !!!! Bikkers też się odnalazł :) suuuuper !!!!

pablitoo
28-03-2018, 19:44
Wszelki Duch !!!! Pablitoo powrócił !!!!! jak to miło, że forum powoli odżywa :)

Witaj - ja również pamietam Was doskonale :) - to były fajne czasy budowy :) Pozdrawiam i powodzenia

pablitoo
28-03-2018, 19:47
No nie, stara gwardia Orionkowa wciąż żywa :) My mieszkamy już trzeci rok. Jest tak jak sobie wymarzyliśmy, i szczerz mogę ten projekt polecić.

Witaj bikkers - kopę lat jak to mawiają :) - fajnie Was wszystkich tutaj widzieć :)

Muszę po tych wszystkich latach mieszkania w naszym Orionie zrobić trochę zdjęć domu i naszego ogrodu i mojej winnicy :))) - no i się pochwalić :)
Może to będzie znowu jakaś inspiracja dla wszystkich co teraz budują Oriona :) - to bezapelacyjnie wspaniały projekt :)

pablitoo
28-03-2018, 20:42
Test zdjęcia naszego Oriona II - lato 2016 roku - dom i część ogrodu ...



https://images81.fotosik.pl/1029/c7721d6350fd4e6emed.jpg (https://images81.fotosik.pl/1029/c7721d6350fd4e6e.jpg)

carino2
29-03-2018, 16:28
Pięknie i zielono. Ja pamiętam jak dopiero tę skarpę obsadzałeś. A już proszę :)
Teraz czekam z niecierpliwością na pozostałe fotki.
No i Ty bikkers- zakończyłeś fotorelację na stanie surowym. Czas nadrobić zaległości :) :) :)

EwaWoj
16-05-2018, 21:34
Witaj - ja również pamietam Was doskonale :) - to były fajne czasy budowy :) Pozdrawiam i powodzenia

zgadzam się z Tobą w 100%. Fajnie po latach zobaczyć, że forum ORIONOWICZÓW dalej działa:)

joanna3030
05-06-2018, 23:20
Jezusie pablitoo jestes prosze o numery twojej elewacji to kabe 1050i1080 bo szykalam i teraz maja inną numeracje 10050i 10080 czy to są te same kolory i mówią że oznaczenie np.f1050 to farba a musi byc t10050 ty masz tynk nie malowane?

bikkers
05-07-2018, 07:59
...No i Ty bikkers- zakończyłeś fotorelację na stanie surowym. Czas nadrobić zaległości :) :) :)
Hej ludziska. Miesiąc czasu się zbierałem ale lepiej późno niż wcale :) W stopce kilka nowych fotek. Nie wrzucam dużo zdjęć bo chociaż mieszkamy już ponad dwa lata to na zewnątrz nie ma jeszcze tynku (może na wiosnę) a w środku łazienki na górze. Zachęcam pozostałych do pochwalenia się swoimi Orionkami. A tak przy okazji, facebook mi powiedział że Pablitoo ma dziś urodziny: Sto lat, sto lat... :D

carino2
20-07-2018, 16:47
Bikkers, właśnie oglądałam Twoje zdjęcia i szczerze mówiąc, wszystko wyszło Ci super. Piękny, ciepły domek. Naprawdę gratuluję :)
Ale muszę przyznać, że w niektórych pomieszczeniach nie mogłam się połapać, pewnie trochę zmian wprowadziłeś :)