PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

prymasek
28-08-2006, 07:27
I jeszcze jedna uwaga dla przyszlych budowniczych orionka
Wydluzenie domu z obu stron jest jak najbardziej wskazane zwlaszcza ze wzgledu na ustawnosc w kuchni i salonie. Widzialem oriona w oryginalnych proporcjach i od razu zdecydowalem sie na ta zmiane. Jednak lekko przecholowalem bo wydluzylem z obu stron o 1,5m. Dol z kuchnia i salonem jest ok. wieksze pomieszczenie gospodarcze, ale na gorze pomieszczenia sa za duze (zwlaszcza lazienka z ktorej musialem wydzielic dodatkowe pomieszczenie na garderobe).
Najlepszym rozwiazaniem byloby wydluzenie oriona tylko od strony kuchni(nierealne bo dom staje sie niesymetryczny)
Stad przyszli orionowcy powiekszajcie dom ale max o 1m z kazdej strony.

ja zrobiłem z jednej strony i dom będzie niesymetryczny hehehe
teraz zastanawiam sie jak to będzie na pocieszenie zostaje fakt
że mam podwójny garaż, który robi metry po jednej stronie

Ewa G
28-08-2006, 10:07
Poczytałam wasze rozważania nad zmianami do projektu i zdziwiło mnie dlaczego w ogóle wybraliście Oriona skoro chcecie zlikwidować najbardziej charakterystyczne elementy tego projektu? Przecież jest tyle projektów co nie mają wykuszy ani ganków z kolumienkami.
Rozumiem, że ktoś miał za wąską działkę i nie było miejsca na wykusz, ale w salonie?
Wykusze świetnie doświetlają i naprawdę stanowią ozdobę pomieszczenia. Wymagają na pewno poprawnego wykonania balkonów i ocieplenia stropu nad nimi, ale cała budowa tego wymaga.
Oczywiście każdy zrobi co będzie chciał i może kiedyś uda się porównac wersje Orionowe.
Pozdrawiam

Agnieszka123
28-08-2006, 10:44
Czy nikt nie buduje tego domku w okolicach Warszawy.
Bardzo chciałabym zobaczyć ten dom już wybudowany.
Pokażcie swoje zdjęcia Orionka.

AGA.S.
28-08-2006, 11:36
Prymasek no widzisz...to ja juz Twoj domek zobaczylam oczami wyobrazni;)
co do okienk to tez mamy ( zamowione )drewniane w kolorze orzech meranti prawie pod kolor dachowki no i podbitka bedzie w tym samym kolorze:) w lazience polaciowe dalismy takie z lepsza ochorna przed wilgocia i przez to oba beda troche o 20 cm mniejsze.... a zeby bylo proporcjonalnie to i w pokoju nad kuchnia tez zmneijszylismy polaciowke

prymasek
28-08-2006, 12:04
Poczytałam wasze rozważania nad zmianami do projektu i zdziwiło mnie dlaczego w ogóle wybraliście Oriona skoro chcecie zlikwidować najbardziej charakterystyczne elementy tego projektu? Przecież jest tyle projektów co nie mają wykuszy ani ganków z kolumienkami.
Rozumiem, że ktoś miał za wąską działkę i nie było miejsca na wykusz, ale w salonie?
Wykusze świetnie doświetlają i naprawdę stanowią ozdobę pomieszczenia. Wymagają na pewno poprawnego wykonania balkonów i ocieplenia stropu nad nimi, ale cała budowa tego wymaga.
Oczywiście każdy zrobi co będzie chciał i może kiedyś uda się porównac wersje Orionowe.
Pozdrawiam

ja wybraem oriona ze względu na funkcjonalność wnętrza.
i zmiana - poszerzenie np była spowodowana zwiekszeniem funkcjonalności kuchni

wykusz z tytłu u kolumienki - chodziło o koszty
przy czym tak jak napisałem - zmieniłem zdanie gdy zobaczyłem gotowca

Ollimpia
28-08-2006, 13:31
Pozdrawiam wszystkich zapracowanych :D.
Miałam poprzestać na dachu w tym roku, ale pokuszę się jednak o te okna. Moje wcześniej zebrane oferty straciły na aktualności i zaczynam od początku :-?. Podpowiedzcie coś w temacie okien i pochwalcie się jakie macie u siebie.


Agana, jak na razie nie mam jeszcze dobrego rozeznania w temacie okien, ale zauważyłam, że w domach budowanych w pobliżu mają połaciowe "Roto" a zwykłe "Aluplasta". Do łazienki podobno najlepsze są "Veluxy" - bdb chronią przed wilgocią. Oczywiście jest jeszcze kwestia ceny... tez pomału zaczynam się interesować tym tematem. Pozdrawiam serdecznie :D

Ollimpia
28-08-2006, 13:54
Poczytałam wasze rozważania nad zmianami do projektu i zdziwiło mnie dlaczego w ogóle wybraliście Oriona skoro chcecie zlikwidować najbardziej charakterystyczne elementy tego projektu? Przecież jest tyle projektów co nie mają wykuszy ani ganków z kolumienkami.
Rozumiem, że ktoś miał za wąską działkę i nie było miejsca na wykusz, ale w salonie?
Wykusze świetnie doświetlają i naprawdę stanowią ozdobę pomieszczenia. Wymagają na pewno poprawnego wykonania balkonów i ocieplenia stropu nad nimi, ale cała budowa tego wymaga.
Oczywiście każdy zrobi co będzie chciał i może kiedyś uda się porównac wersje Orionowe.
Pozdrawiam

Jestem tego samego zdania. Wykusze to właśnie jest to, co mi się w tym projekcie najbardziej podoba i uważam, że one bardzo dodają uroku temu domkowi i odróżniają go od innych. Ja osobiście nie zmieniam w projekcie nic (jak dla mnie jest prawie idealny) oprócz podwyższenia ścianki kolankowej i dołożenia okna połaciowego w pokoju nad kuchnią, ze względu na wymiary kuchni będę zmuszona zrezygnować ze spiżarni, choć bardzo tego żałuję :( Pozdrowionka

AGA.S.
28-08-2006, 15:12
Olimpia robie tak samo:) dokladnie tak samo:) + moze jeszcze ze 3 zmiany( proponuje poszerzyc lazienke na dole bo nawet jak to zrobilismy nie jest za duza, pom gosp tez zamknelismy drzwiami...na tej samej wysokosci co drzwi do lazienki) ... wczoraj sie okazalo ze przez to ze obudowalismy komin cegla, musimy przesunac belke konstrukcyjna wiezby, bo nijak sie nie da wejsc do pokoju i drzwi do lazienki poszly troche bardziej na srodek;) reszta jest super.... poki co oczywiscie :)

Ollimpia
28-08-2006, 17:28
Faktycznie, zapomniałam o tym..., oczywiście, że powiększamy na dole łazienkę do wysokości ścianki w korytarzu. Jak dla mnie domek jest super, rośnie i pięknieje w oczach, hi,hi :lol:

Vippero
28-08-2006, 21:28
Witajcie, ja tam robie tylko te zmiany które sa konieczne żeby zwiększyc funkcjonalność domku, podwyższenie ścianki kolankowej to konieczność, jeśli chodzi o estetyke rozkład pomieszczeń to Orion odpowiada mi w 99 proc. jedynie brakuje mi takiego pomieszczenia za garazem jak ma projekt Virgo, baaardzo przydatne żeby trzymać oponki czy węże ogrodowe a tu tego nie ma :(, wykusze to jest to czego szukałem i w życiu nie dam sie namówć na ich usunięcie, w ogóle Orion szczególnie od strony ogrodu jest taki jak go sobie wymarzyłem, cały czas sie jednak zastanawiam czy garaz nie jest za wąski dla 2 samochodów. ludzie jesli macie orionka z podwojnym garazem powiedzcie mi czy możecie wysiąść swobodnie z samochodu zakładając że obok stoi drugi i nie obijacie drzwi???????? :):):)

Ewa G
29-08-2006, 10:51
w zależności od samochodu/ów może być za wąski i za krótki.
Poważnie, zmieniliśmy auto na combi i teraz miesci się akurat na długość, tzn. nie ma miejsca za nim np. na regały. Mimo ze jest na dwa samochody, będzie stał tylko jeden bo potrzebujemy tez co nieco tam składowac.

prymasek
29-08-2006, 13:36
parząc już po fundamentach są dwa zaparkowane
jak w zatłoczonym centrum - czyli albo ierowca albo pasażer zostają w samochodzie na czatach :D

bykuu
29-08-2006, 14:06
Jestem z dolnego slaska i chcialby zobaczyc oriona wybudowanego
Czy może mi ktoś pomóc?

jurand
29-08-2006, 18:54
Agana,

do naszego Orionka wybralismy okna PCV na profilu 5 komorowego ALUPLASTA obustronnie okleinowane w kolorze zlotego debu. Pare zdjec jak to wyglada mozesz zobaczyc strone wczesniej (12) (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=33169&postdays=0&postorder=asc&start=660). Cechy charakterystyczne tego profilu mozesz znalezc pod nastepujacym linkiem
http://www.aluplast.com.pl/index.php?grupa=6&podgrupa=9&module=katalog&kategoria=14

http://www.aluplast.com.pl/foto/produkty/4000.jpg

agana
29-08-2006, 19:56
Dzięki Jurand. Właśnie dzisiaj dostaliśmy ofertę Aluplasta na którego się nastawiliśmy (również 5 komorowy i także złoty dąb), ale niestety jest drożej niż z Veki i teraz mamy dylemat :roll:

agana
30-08-2006, 08:32
Aaa... i jeszcze przypomniała mi się jedna rzecz trochę z innej "bajki". Na jaką wysokość zakładaliście posadzkę na górze (temat wyszedł przy oknach) i czy kładziecie jeszcze styropian, czy sama wylewka? :o

Chris o poranku
30-08-2006, 10:06
Ja kłade na górze styropian 5 cm i wylewka 4cm.

agana
30-08-2006, 10:22
Zakładasz styropian w celu dogrzania i wyciszenia, czy też w apsekcie rur centralnego ogrzewania, które rzekomo winny być umieszczone właśnie w styropianie ?

Chris o poranku
30-08-2006, 19:28
Dokładnie z tych dwóch powodów. To dużo wygodniejsze.

Chris o poranku
30-08-2006, 19:29
znaczy kładę tam rury CO i chcę wyciszyć strop

agana
01-09-2006, 08:45
My także zdecydowaliśmy się na styropian a dzisiaj zamawiamy okna. W międzyczasie planujemy zakres prac na przyszły rok żeby zdążyć wprowadzić się jesienią 2007. Hurrra :D

Chris o poranku
01-09-2006, 09:58
Gratulacje.
Pewnie wprowadzimy sie w tym samym czasie.
Przynajmniej-takie mamy plany.

prymasek
01-09-2006, 13:48
deszcz deszcz deszcz

najpierw potop i brak mozliwości kopania ław
wczoraj zakopałem sie w błocie na drodze dojazdowej (1,5h w błocie na kolanach)
a dziś pustaki nie dojechały bo kieorwca powiedział że nie wjedzie

:evil:

prymasek
01-09-2006, 13:49
Gratulacje.
Pewnie wprowadzimy sie w tym samym czasie.
Przynajmniej-takie mamy plany.


ja tez mam takie plany ale na razie moje plany są pogodowo zależne :-(

Chris o poranku
01-09-2006, 14:56
Wszedzie bajora. Dobrze ze na wiosne wysypalem od garazu do drogi 4 wywrotki szlaki.
Oby do zimy.

prymasek
01-09-2006, 15:06
bajora???

u nie bagno :evil:

jurand
01-09-2006, 16:37
Widze ze wszyscy mamy podobne plany :) z ta jesienia. Ewentualnie daje sobie rok poslizgu ;). Co do wylewki na gorze to rowniez podobnie do Was planuje 5cm styropianu i nastepnie wylewka tez 5 cm.

m_beata
01-09-2006, 20:04
Witam!
Planuję budowę Oriona na wiosnę. Właśnie jestem na etapie wyboru projektu i padło na Oriona. spośród wszystkich projektów o powierzchni od 120-150m2 , okazał się najbardziej funkcjonalny. Drogi Jurandzie... nie doczytalam na forum w którym rejonie kraju budujesz swojego Oriona. Jestem ze Śląska i poszukuję w okolicy Oriona, aby móc zerknąć na niego okiem :-)

Ollimpia
02-09-2006, 21:12
:lol: Ja też, ja też!!! planuję się wprowadzić na lato/jesień 2007 :lol: już nie mogę się doczekać. A styropian na stropie planujemy zrobić 3 cm.

Ollimpia
03-09-2006, 21:49
...styropian będzie jednak 4 cm (jak w projekcie). No a mury powoli pną się do góry... mogłyby szybciej się piąć gdybyśmy wreszcie znaleźli murarza... ale widzę, że znalezienie fachowca graniczy z cudem :cry: wygląda na to, że będziemy musieli sobie poradzić bez niego. A chcę koniecznie w tym roku przykryć Orionka "czapeczką". Zamówiliśmy dachówkę ceramiczną Creaton w kolorze antracyt (udało nam się jeszcze zdążyć przed podwyżką i kupić z dużym rabatem :) ).

Mam natomiast do Was drodzy miłośnicy Orionka pytanie z czego stawiacie ścianki działowe na poddaszu? myślałam o gips-kartonie (lekkie i ewentl. możliwość późniejszego przesuwania ścianek), ale zastanawiam się, czy jednak nie lepsze byłyby murowane (dla lepszej izolacji akustycznej)? Pozdrowionka :D

Chris o poranku
04-09-2006, 07:15
Ja zrobilem scianki murowane-jak w projekcie, wlasnie ze wzgledów akustycznych. Jesli je przerabialem to wczesniej staralem sie dawac dodatkowe belki teriva lub murowane. Ewentualne dodatkowe scianki bede robil z karton gipsu.
Uwazam ze pomysl robienia wszystkich z karon gipsu nie jest zly. Mozna zrobic dach i potem troche poimprowizowac z ukladem juz na "zywo". tylko, ze ....... ja takich scianek po prostu nie lubie.

agana
04-09-2006, 11:44
Ja również nie zastosowałam kart-gips ze względu na ich nielubienie :wink: . Miałam kiedyś takie i nie sprawdziły się. Także postawiliśmy na murowane.

prymasek
04-09-2006, 13:37
po miesiacudłubania w ziemi zaczęli ściany :D

Ollimpia
04-09-2006, 20:38
Muszę Wam powiedzieć, że ja też jakoś od początku nie miałam przekonania do ścianek gips-karton, wykonawca mnie do nich przekonywał,choć dobrym argumentem była możliwość ich ewntl. łatwego przesuwania w przyszłości. Ale jednak mnie ostatecznie przekonaliście, ścianki będą murowane. Trudno, będzie miał więcej roboty. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :D

Prymasek - teraz to już pójdą z murami jak burza, ani się obejrzysz a dom stanie :D

prymasek
04-09-2006, 20:58
Prymasek - teraz to już pójdą z murami jak burza, ani się obejrzysz a dom stanie :D

poszli jak burza
rozbierają postawione dwa narożniki
spoina 2 cm między pustakami
:evil:

Ewa G
05-09-2006, 08:02
zdarza się, ważne żeby na projekt patrzyli.
Murarz, co nam dom stawiał przy innym też poszedł jak burza i dobrze że pomocnik sie spytał " a jak oni tam wejdą?". Okazało się że tam powinny być drzwi 1,60m szerokie.
Ale i tak chyba najmniej nerwów jest z murarzami.
Pozdrawiam

bryza2005
05-09-2006, 14:42
Witam.
Trochę czasu to trwało, ale w końcu udało się zrobić fundamenty. Teraz czekamy na lepszą pogodę żeby je ocieplić, zakopać i zakończyć stan zero :)
http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/dys.jpg

prymasek
05-09-2006, 15:49
Witam.
Trochę czasu to trwało, ale w końcu udało się zrobić fundamenty. Teraz czekamy na lepszą pogodę żeby je ocieplić, zakopać i zakończyć stan zero :)
http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/dys.jpg


czekanie na lepszą pogodę może być zapowiedzią roku 2007 :roll:

bryza2005
05-09-2006, 21:34
czekanie na lepszą pogodę może być zapowiedzią roku 2007 :roll:
Zalane wykopy, susza, wichury..., co jeszcze może się gorszego zdarzyć. Chyba śniegu i mrozu we wrześniu/październiku nie będzie - prawda? :)

Ollimpia
05-09-2006, 22:10
mam taką nadzieję, bo musimy przykryć Orionka dachem... :)

agana
06-09-2006, 08:51
A my wstawiamy okna, termin: początek października. Oby więc pogoda nam sprzyjała :D

GosiaŚ
06-09-2006, 09:47
Witam Was!
U mnie wczoraj zalali fundamenty i dzisiaj robią dalej, hurrraaa!!!
Dzisiaj zrobie zdjecia i moze wieczorkiem wrzucę.
I wiecie co? Może to początki, ale jak na razie nie jest źle.
Ekipa, która miała nam stawiać stan surowy "olała" sprawe i kierownik nie odbierał telefonów. Znaleźlismy ekipę z ogłoszenia. Balismy się, ale trudno jest teraz w ogóle znaleźć ludzi do budowy, bo wszyscy wyjeżdzają. Ale trafilismy super!!!
A co do ścianek to tez bedziemy murowali, nigdy w życiu nie zrobię juz gipsowo-kartonowych. Mam w obecnym mieszkaniu i jest to do niczego. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Ollimpia
06-09-2006, 16:06
nam też wreszcie udało się znaleźć dodatkowych murarzy :) , podobno dobrzy, no, zobaczymy jak się będą sprawować... :wink: Pozdrowionka :lol:

Ollimpia
06-09-2006, 19:54
A my wstawiamy okna, termin: początek października. Oby więc pogoda nam sprzyjała :D

Agana, uchyl rąbka tajemnicy na które okna się zdecydowałaś? A tak apropos, nie boisz się wstawiać okna na zimę skoro się nie wprowadzasz? U mnie było już sześć włamań na budowę w ciągu pięciu miesięcy :evil: , więc na pewno bym się nie odważyła (nawet z "Security").

dundela
06-09-2006, 20:33
Kochani!
Gorąca prośba: Bardzo,bardzo proszę o kontakt rufio, Ag@,juranda,arkadio!
Ja wprawdzie będę budować Neptuna,ale moja kuzynka chce Orionka i bardzo chciałaby odwiedzić czyjąś budowę .Jest z opolskiego, z Prudnika.
Jeszcze raz bardzo proszę!!! :D
Pozdrawiam wszystkie "Orionki" ,Wasz projekt też mi się podoba!

[email protected]

GosiaŚ
07-09-2006, 08:40
Cześć!
Co do okien to prawda, ze kradną. Nieopodal w domu wyjeli wszystkie zaraz po wstawieniu. U mnie na szczęscie ekipa nocuje, wiec i materiałów sobie pilnują, ale my i tak kończymy stan surowy otwarty i na tym koniec w tym roku.
Poza tym wszystko dobrze, tylko sa przestoje, bo materiałów na składzie brakuje. Podobno to pierwszy rok taki, w poprzednich mozna było wszystko z dnia na dzień kupić.
Ale mam nadzieje, że będzie dobrze! :D

AGA.S.
07-09-2006, 14:19
hejka...a ja mam nietypowe pytanie, jak sie wstawia fotki;) bo tez bym sie pochwalila naszym Orionkiem;) :oops: ... od poniedzialku lecimy z dachoweczka:) hurrraaaaaa

agana
07-09-2006, 20:36
Agana, uchyl rąbka tajemnicy na które okna się zdecydowałaś? A tak apropos, nie boisz się wstawiać okna na zimę skoro się nie wprowadzasz?
Boję się, bo tylko głupiec się nie boi. :wink: Tak się składa, że tam gdzie buduję, wszyscy pozostali już mieszkają, więc nie jest to bezludzie, a i psy mają doniosłe głosy :-? . A wstawiam okna Aluplasta, bo chcemy jak najwięcej zrobić w tym roku, aby zdążyć w przyszłym z pozostałymi pracami, a według prognoz będzie ciężko (mam tu na myśli fachowców i ceny :evil: ).

hejka...a ja mam nietypowe pytanie, jak sie wstawia fotki
Musisz założyć album na onecie:foto.onet.pl i dopiero stamtąd za pomocą opcji Img: wstaw obrazek: http://adres_obrazka
Nieee, ja chyba nie potrafię tłumaczyć :-?

Chris o poranku
08-09-2006, 07:55
Ja tez spróbuje wstawić niedługo zdjęcia. Zobaczymy Agana czy mi sie uda:)
U mnie we środę będzie koniec kładzenia dachówki. I nie wiem co dalej robic. Nie ukrywam, że miałem sporo nerwowych chwil i jestem juz budową w tym roku zmęczony, ale chciałem jeszcze wstawic instalacje i tynki. Instalatorów mam-problem z tynkarzami. Nie moge nigdzie znaleźć wolnych ekip na październik-listopad. Może ktos mi pomoże? Chcielibyśmy robić tynki tradycyjne.
Dziekuje z góry za info.

AGA.S.
08-09-2006, 09:20
Agana dzieki bardzo, zabrzmialo profesjonalnie.... ale pewnie bez pomocy meza sie nie obedzie:)
My planujemy w tym roku zmaieszkac w Orionku, ale czy plan da sie zrealizowac?? do polowy pazdzernika ma byc elektryka, hudraulika i tynki wew... apotem to juz am nadzieje bardziej z gorki... tak sie ludze przynajmniej caly czas;).... w Szczecinie jakos z tymi fachowcami nam sie udaje :)

agana
08-09-2006, 09:41
Chris, tynki i instalacje, a co z oknami? A co do zmęczenia "budowlanego", to u większości występuje :evil: . Niestety to odczucie także nie jest mi obce. Dlatego podziwiam tych, którzy robią wszystko w jednym roku.

Wkrótce uroczyste sadzenie. będą cisy, tuje... :D

Chris o poranku
08-09-2006, 10:38
Okien nie wstawiam. Boje sie że nie doczekają „otwarcia”.
Zabije otwory deskami na zimę. Bedzie lepsza wentylacja. Jeszcze nie zdecydowałem tez jakie kupimy okna. Wiem że będziemy mieli okiennice, które to podobaja sie mojej żonie. Wiec ...... na pewno bedą.
Jestem zmeczony, ale jest swiatełko w tunelu. Za tydzień pierwszy od dwóch lat urlop. W przyszłym tygodniu jeszcze tylko końcówka dachu i może kamień na kominy. A potem..... jak nie bedzie tynkarzy, nie będzie tez instalacji. Poczekam do wiosny. W zimę –tę łagodna część zimy może ocieplę sam poddasze. Szkoda mi na to pieniędzy , bo i robota łatwa.

agana
08-09-2006, 12:26
Pozazdrościć urlopu. Ja kończę :( swój najdłuższy urlop. Mała już nie jest taka mała :D , bo ma pół roczku. Co do ocieplenia poddasza może jeszcze coś w tym roku zadziałamy. Jedna robota ciągnie kolejną. Mieliśmy poprzestać na dachu, a tu jeszcze okna i myślimy po cichu o tym ociepleniu poddasza. Niestety sami nie wykonamy tego. Hmm, "łatwa robota" :roll:

Chris o poranku
08-09-2006, 15:20
Tak rosna nasze dzieci. Jeszcze niedawno były takie maleńkie. Az cięzko uwierzyc. Nasz maluszek ma ju 7 miesiecy i od dzisiaj ma czym gryźć.

WEŁNA NA STROPIE:
Wykonuje sie szablon do cięcia wełny tj. Musi byc możliwość cięcia pasów wełny odpowiedniej szerokości. Pasy ucina sie zawsz ok.2cm szersze. Wtedy wełna po włozeniu między krokwie trzyma sie sama. Przed włozeniem wełny wbija sie małe gwózdki w krokwie co ok.15 cm. Po włożeniu wełny oplatamy gwoździe zyłką, ruchem zygzakowatym (raz na jednej krokwi raz na drugiej). I ...wełna jest zamocowana. Acha gwózdki trzeba powbijac do końca, bo moga podziurawic folię, jesli ktos nie daje drugiej wastwy wełny.
Trudniejsze jest ułozenie warstwy wełny na krokwiach-2-ga warstwa, jeśli ktos ja daje (ja daje 5 cm). Wtedy trzeba wypuścic wcześniej odpowiednio wypoziomowane marki do mocowania karton gipsu.
Mam nadzieję, że powyzsza instrukcja jest używalna biorac pod uwagę fakt, że może byc niezrozumiała i przez to nieuzywalna.

prymasek
08-09-2006, 15:39
KJest z opolskiego, z Prudnika.
Pozdrowienia dla Prudnika :-)

oj tyle sentymenów związane z tym miastem :-)

alexa28
08-09-2006, 17:22
Witajcie kochani! Po dłuższej przerwie pragnę podzielić się naszymi dokonaniami budowlanymi. Poszło w miarę sprawnie ale dużo drożej niż wcześniej zakładaliśmy,przede wszystkim ze względu na ceny materiałów . Budowa ruszyła w czerwcu i teraz jesteśmy na etapie układania dachówki, u nas ciemnobrązowa cementowa IBF. W tym roku chcemy jeszcze założyć okna i zrobić instalacje i może tynki. Szukam elektryka i ekipy do tynków. może polecicie kogos kto nie rzuca na dzień dobry cen z górnej półki?
Agana! Chris! Tyle nas łączy :) Również mamy słodkie siedmiomiesięczne maleństwo w domu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę dużo dobrego!

prymasek
08-09-2006, 19:22
ale dużo drożej niż wcześniej zakładaliśmy

ile wydaliście do takiego stanu??

alexa28
08-09-2006, 20:54
do tego etapu około 110 tys. włącznie z dachówką :-? .zakładaliśmy ,że nie przekroczymy setki.aha prace dekarskie nas nic nie kosztowały bo całość robi teść .nasz orion jest trochę mniejszy od waszego bo nie ma garażu ma za to piwnicę bo mąż sobie to wymarzył

Ollimpia
10-09-2006, 22:13
Hej! Widzę, że wszyscy jesteśmy na podobnym etapie, nie tylko budowlanym :D ja jestem sobie jeszcze na dłuższym urlopiku, bo nasze maleństwo ma dopiero 3,5 miesiąca, starsze natomiast ma już 2 latka :D Domek będzie zaludniony hi,hi. Oj, jak ten czas leci...
A co do kosztów, to my do tego etapu wydaliśmy na razie ok. 100 tys. wliczając koszty administracyjne, przyłącza mediów oraz zakupioną dachówkę z akcesoriami, bez wełny mineralnej, drewna i ułożenia dachówki. Nas natomiast prawie nic nie kosztowało postawienie murów parteru włącznie ze stropem. W tym roku planujemy zrobić jeszcze instalacje, tynki, posadzki oraz położyć dach. Pozdrawiam Was Wszystkich serdecznie.

bryza2005
11-09-2006, 12:37
Do Juranda.
Czy płytki na cokół będziesz kładł bezpośrednio na styrodur, czy będzie tam jeszcze siatka.
Pozdrawiam

dundela
11-09-2006, 15:25
Jeszcze raz bardzo proszę : jurand,arkodio,ag@,rufio: ODEZWIJCIE SIĘ!
Please!

Chris o poranku
11-09-2006, 15:54
Widzę-dużo nas młodych rodziców. Pozdrawiam również.
Przed urodzeniem się naszego synka, przyznaje się, nie byłem w stanie przewidzieć wszystkich rzeczy: że będę musiał spędzać na budowie tyle czasu, ze bede tak tęsknił za maluszkiem i rodziną.
Często się ostatnio zastanawiałem, czy tylko ja jestem takim „oszołomem” (wiecie:praca, budowa, dziecko, firma), że porywam sie na to wszystko, ale widze że nie jestem sam. Ciesze się, ze nie wszyscy dzisiaj stawiaja na wygodnictwo. Trzymajcie sie i wytrwałości. Dom to jest Dom i koniec. Zadne tam kwadraty na 10-tym pietrze.

bryza2005
11-09-2006, 18:55
Kochani, prześlijcie fotki Waszych Orionów niezależnie od stanu zaawansowania!!! :D

jurand
12-09-2006, 09:15
do Bryzy2005: tego tematu jeszcze nie poruszalem bowiem nie jestem do konca zdecydowany czy pojda plytki czy marmolit. Ale z rozmów z budowlancami wynika ze siatka jest wskazana

zbyszek sw
12-09-2006, 09:16
Witam wszystkich budujących Oriona. Buduję bardzo podobny domek do waszego a jest nim Szmaragd. Chciałbym wykorzystać kilka rozwiązań z waszego Oriona.Bardzo podobają mi się schody wejściowe,jak również rozwiązanie naroży budynku. Mam gorącą prośbę, jeżeli ktoś z was mógłby przesłać mi rysunki z wymiarami schodów i naroży to byłbym bardzo wdzięczny. Mam jeszcze pytanie do rufio

Ja mam drewniane (mahon meranti) okna od producenta spod Opola w kolorze Ambrozja+domieszka red brawn. Cena byla nizsza od najtanszych plastikow z podwojna okleina zloty dab. Teraz zlozylem zamowienie u tego samego wykonawcy na drzwi wejsciowe i wewnetrzne.
gdzie kupiłeś okna? Buduje dom blisko Opola i jestem na etapie wyboru okien byłbym wdzięczny za namiary producenta okien, o których wspominasz.

Pozdrawiam Zbyszek
:wink:

Szymon77
14-09-2006, 08:57
A ja z 2 tygodnie sie wprowadzam (!!!!!!) :D

Od kilku tygodni zylem sobie w przekonaniu, ze nic na forum sie nie dzieje bo nie dostaje powiadomien a tu masz ..... 3 strony tekstu maczkiem. Milo popatrzec jak wszyscy sie uwijaja.

Zostala mi do wycyklinowania podloga na parterze i drobne prace malarskie. No i sprzatanie tych ton pylow. Jezdze tez regularnie na dzilke proszac trawe aby szybciej kielkowala. Moj 2 letni potomek wnosi mi bloto tonami do domu z ogrodu - licze wiec, ze trawa temu zapobiegnie.

Dla tych co licza koszty. Jesli na etapach "surowych" i instlacyjnych udawalo wam sie trzymac kosztorysu z nieznaczna odchylka to przy wykonczeniowce .... :o :o :o ..... juz dzis robcie rozeznanie w rodzinie od kogo ile mozecie pozyczyc :wink:

O zmieczeniu budowa nic nie napisze bo nie chce przynudzac.......
:roll:

agana
14-09-2006, 10:14
Szymon!!! Gratulacje, Jesteś pierwszy!!! Kiedy zapraszasz nas na parapetówę? :D A tak poważnie. Zamieść zdjęcia swojego Orionka. Słuchaj, to na ile mamy się przygotować jeszcze, my ludzie ze stanem surowym zamkniętym :o . Od instalacji po tynki, ocieplenie domu. Nie mówię oczywiście o wykończeniu typu podłogi, kuchnia, bo tu już można szaleć indywidualnie.
Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych budową. Trzeba być jednak optymistą, a nie jakieś tam kwadraty na 10-ym, jak już wspomniał Chris.

Szymon77
14-09-2006, 10:46
Parapetowka? - zapraszam wszystkich !!! :wink:

Pytania o koszty naleza do najtrudniejszych. Prymasek juz wie jak cienkim ksiegowym jestem i odpuscil. Trudno mi odpowiedziec na pytanie "ile kosztuja instalacje czy elewacje" gdyz najwieksze niespodzianki wyskakuja przy rozwiazaniach indywidualnych.
Np. Hudraulik powie Ci, ze bieze X zl za punkt co po ponozeniu przyz Y punktow daje ci kwote Z. Tak tez bralem do kosztorysu. Dopiero przy wykonaniu okzuje sie, ze chcesz miec trojnik przy grzejniku drabiknowym z grzalka ktorego kalkulacja nie uwzgledniala, w miedzyczasie podrozaly grzejniki i nie byl liczony bialy montaz. W ten sposob z 16tys za hyraulike zrobilo sie 20tys.

Podobnie z elewacja. Latwo zsumowac pootrzebne metry styropianu, kleju, robocizny i tynku. Mi wyszlo 6 tys i tak przyjalem do kosztorysu. Jednak nie wzialem pod uwage, ze ty bede chcial luk, tu wyszlo wiecej kleju na wyrownanie filarkow a tu brakuje kawalek opierzenia...itp. Wychodzi 8tys.

Takie historie moge dopisac do kazdego etapu (ogrodzenia, bruki, kuchnia, itp). Za kazdym razem to tysiac, dwa na gorke. Mozna oczywiscie zaoszczedzic gyby odpuszczac sobie te dodatkowe trojniki, luki, opierzenia bo bez tego tez dom bedzie stal - pytane czy warto.

Zdjecia zamieszcze jak zdejma rusztowania.

agana
14-09-2006, 13:34
Wiem, że ciężko operować kwotami, a jak trudo się je gromadzi :wink: Pozdr.

AGA.S.
14-09-2006, 14:17
a ja mam pytanko do Szymona, ale i do innych zorientowanych... ile trzeba czekac po wylaniu posadzek... bo ostatnio powiedziano nam ze schnie to 1cm na miesiac !! ??

prymasek
14-09-2006, 14:21
A ja z 2 tygodnie sie wprowadzam (!!!!!!) :D

Od kilku tygodni zylem sobie w przekonaniu, ze nic na forum sie nie dzieje bo nie dostaje powiadomien a tu masz ..... 3 strony tekstu maczkiem. Milo popatrzec jak wszyscy sie uwijaja.

Zostala mi do wycyklinowania podloga na parterze i drobne prace malarskie. No i sprzatanie tych ton pylow. Jezdze tez regularnie na dzilke proszac trawe aby szybciej kielkowala. Moj 2 letni potomek wnosi mi bloto tonami do domu z ogrodu - licze wiec, ze trawa temu zapobiegnie.

Dla tych co licza koszty. Jesli na etapach "surowych" i instlacyjnych udawalo wam sie trzymac kosztorysu z nieznaczna odchylka to przy wykonczeniowce .... :o :o :o ..... juz dzis robcie rozeznanie w rodzinie od kogo ile mozecie pozyczyc :wink:

O zmieczeniu budowa nic nie napisze bo nie chce przynudzac.......
:roll:



dawno coś do Ciebie nie przyjechałem z jakąś rodzinką więc nikt Ci nie przeszkadzał hehehhee

GRATULACJE

prymasek
14-09-2006, 14:22
Parapetowka? - zapraszam wszystkich !!! :wink:

Pytania o koszty naleza do najtrudniejszych. Prymasek juz wie jak cienkim ksiegowym jestem i odpuscil. Trudno mi odpowiedziec na pytanie "ile kosztuja instalacje czy elewacje" gdyz najwieksze niespodzianki wyskakuja przy rozwiazaniach indywidualnych.
Np. Hudraulik powie Ci, ze bieze X zl za punkt co po ponozeniu przyz Y punktow daje ci kwote Z. Tak tez bralem do kosztorysu. Dopiero przy wykonaniu okzuje sie, ze chcesz miec trojnik przy grzejniku drabiknowym z grzalka ktorego kalkulacja nie uwzgledniala, w miedzyczasie podrozaly grzejniki i nie byl liczony bialy montaz. W ten sposob z 16tys za hyraulike zrobilo sie 20tys.

Podobnie z elewacja. Latwo zsumowac pootrzebne metry styropianu, kleju, robocizny i tynku. Mi wyszlo 6 tys i tak przyjalem do kosztorysu. Jednak nie wzialem pod uwage, ze ty bede chcial luk, tu wyszlo wiecej kleju na wyrownanie filarkow a tu brakuje kawalek opierzenia...itp. Wychodzi 8tys.

Takie historie moge dopisac do kazdego etapu (ogrodzenia, bruki, kuchnia, itp). Za kazdym razem to tysiac, dwa na gorke. Mozna oczywiscie zaoszczedzic gyby odpuszczac sobie te dodatkowe trojniki, luki, opierzenia bo bez tego tez dom bedzie stal - pytane czy warto.

Zdjecia zamieszcze jak zdejma rusztowania.


nie zapraszj wszystkich bo jestem gotów sie pojawić hehhee
a pozatym i tak mi sporo pomogłeś więc to poddanie raczej jest efektem tego że zacząłem i mam mało czasu jakby

Szymon77
14-09-2006, 14:29
to zalezy.... :)

Zalezy co chcesz klasc. Faktycznie podloga nie schnie zbyt szybko i warto poczekac min. 2 miesiace przed polozeniem czegokolwiek. Najwczesniej mozna klasc plytki bo nie sa wrazliwe na wilgoc. Jesli polozych predzej tez nie odpadna ale jak mowia fachowcy predzej czy pozniej wilgoc gdzies wyjsc musi - jak nie podloga to scianami.

Gorzej z drewnem na podlodze. Ja posadzki wylewalem w kwietniu i wymagana wilgotnosc <3% osiagnelem w sierpniu. Pewnie mozna by szybciej ale specjalnie nie mialem mozliwosci wietrzenia (musialem zamykac okna ze wzgledu na alarm). Zreszta podlogi byly przykryte materialami roznej masci co ograniczalo przeplyw powietrza.

Prymasek - zaproszenie faktycznie nie dotyczylo Ciebie. Jak juz zycie pokazalo Ty go nie potrzebujesz :D :wink: Uwazaj jednak prosze jak bedziesz znowu obchodzil i obmierzal moj dom na swierzo zasiana trawe :wink:

prymasek
14-09-2006, 14:49
Prymasek - zaproszenie faktycznie nie dotyczylo Ciebie.


to nie było zbyt miłe
:lol:

agana
14-09-2006, 18:45
To znaczy, że cała reszta Orionowiczów, wyłączając Prymaska :( , może pojawić się ze swoimi rodzinami? :lol: :lol: :lol:

Szymon77
15-09-2006, 07:47
Jasne - zabierzcie tez sąsiadow i wszystkich przyjaciół królika. :wink:
Narodziny pierwszego forumowego oriona to w końcu ważny moment.
Prymasek tez przyjedź.

yogga
15-09-2006, 07:49
Witam wszystikich , zamieszczam kilka fotek naszego Orionka .

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=52729&q=orion&k=10

Chris o poranku
15-09-2006, 07:58
GRATULACJE SZYMON. Miłego odpoczynku w nowym domu. A może marzy Ci się juz następny?
U mnie dokladnie jest tak jak mówil Szymon. Umawiana cena to jedno, a praktyka to drugie. Za ulozenie dachowki na dachu umówiłem sie na 8tys. W sumie wyniosło mnie 9.5 tysiaca. Bo mi sie zachciało wiekszej ilości okien no i ........ ekipa, która wykonywała więźbę popełniła kilka błędów. Krokwie nad lukarnami trzeba było przerabiać a jednego okna nie można było wogóle zmieścić. Nie dopilnowałem tego, bo mnie nie było 3 dni na budowie i trzeba było przerabiać.
Mnie stan surowy z dachem (dachówka cementowa PRODACH) i 8szt. okien połaciowych wyniósł 133 tys. W cene sa wliczone: wykonanie ogrodzenia, zjazdu na działkę i przyłącza: woda, swiatło oraz oczywiscie robocizna.

prymasek
15-09-2006, 17:47
Jasne - zabierzcie tez sąsiadow i wszystkich przyjaciół królika. :wink:
Narodziny pierwszego forumowego oriona to w końcu ważny moment.
Prymasek tez przyjedź.

dziękuje
autobus już zamówiony rodzina umówiona ;-)

agana
15-09-2006, 18:27
Jasne - zabierzcie tez sąsiadow i wszystkich przyjaciół królika.

Moi sąsiedzi nie mogą, ale sąsiedzi przyjaciół królika się wybierają. :wink:

Aaa, Yogga, ładnie Wam wyszedł Orionek. Gratulacje!

bryza2005
15-09-2006, 19:05
Gratulacje Szymon!!!
Tylko miłych chwil w nowym miejscu!!!


Ps
Jak sobię pomyslę ile jeszcze przedemną (nami) to dostaję zapaści :wink:

Pokaż jakieś fotki dla dodania wiatru w żagle :)

bryza2005
15-09-2006, 19:27
Yogga, piękny Orionek!

Pozdrowienia :D

Chris o poranku
15-09-2006, 19:35
gratulacje dla yoggi. Aż patrzeć jak się wprowadzicie.

yogga
15-09-2006, 19:39
Dzięki za gratulacje. Nasz Orionek nie jest jeszcze skończony, brakuje tynku na wykuszach ale zostanie nałożony po ułożeniu płytek na balkonach. Czeka nas też dużo pracy w środku i wokół domu. 8) Chętnie obejrzałabym wasze Orionki w środku :P Zwłaszcza Szymona bo jest już na finiszu-gratulacje! :D

POZDROWIONKA DLA WSZYSTKICH :wink:

Ollimpia
15-09-2006, 21:00
Gratulacje Szymon!!! :lol: super, że się już wprowadzasz
Pochwal się jakimiś zdjęciami jak wygląda Twój Orionek.

Yogga, gratulacje również dla Ciebie!! Domek jest super :lol: Pewnie niedługo też będziesz się wprowadzać?
...och, jak pomyślę ile jeszcze pracy trzeba włożyć, żeby doprowadzić
Orionka do takiego stanu...
Pozdrowionka :D

Cranmer
16-09-2006, 15:17
Witam wszystkich!!!
To mój pierwszy post, ale mam nadzieje ze niedługo bede tu stałym bywalcem :). No ale bez owijania w bawełnę:
Mam juz kupiony projekt Orionka (I) i jak wszystko dobrze pójdzie w przyszłym roku zaczynam budowę! Domek jest świetny! Od niedawna śledze to co sie dzieje na forum - przeczytałem chyba wszystkie posty (a było ich troche) i obejrzałem mnustwo zdjątek.
...i oczywiście mam małą prośbę :) szczególnie do budujących w okolicach Poznania.
Czy byłaby mozliwość zobaczenia Orionka na żywo? Na podstawie projektu cieżko sobie niektóre rzeczy zwizualizować, szczególnie w środku jesli chodzi o wielkość pokoi, wysokość poddasza itd. Warto przed rozpczęciem czegokolwiek uwzględnić konstruktywne uwagi bardziej doświadczonych budujących forumowiczów :)

Z góry dziękuję za pomoc :)
Pozdr.

prymasek
16-09-2006, 19:31
Witam wszystkich!!!
To mój pierwszy post, ale mam nadzieje ze niedługo bede tu stałym bywalcem :). No ale bez owijania w bawełnę:
Mam juz kupiony projekt Orionka (I) i jak wszystko dobrze pójdzie w przyszłym roku zaczynam budowę! Domek jest świetny! Od niedawna śledze to co sie dzieje na forum - przeczytałem chyba wszystkie posty (a było ich troche) i obejrzałem mnustwo zdjątek.
...i oczywiście mam małą prośbę :) szczególnie do budujących w okolicach Poznania.
Czy byłaby mozliwość zobaczenia Orionka na żywo? Na podstawie projektu cieżko sobie niektóre rzeczy zwizualizować, szczególnie w środku jesli chodzi o wielkość pokoi, wysokość poddasza itd. Warto przed rozpczęciem czegokolwiek uwzględnić konstruktywne uwagi bardziej doświadczonych budujących forumowiczów :)

Z góry dziękuję za pomoc :)
Pozdr.


zapraszam serdecznie
przy czym jestem na etapie ścian....
odezwij sie na priv

bryza2005
18-09-2006, 20:31
Widzę że na więcej zdjęć nie ma co liczyć. No trudno, mam pytanie ile zużyliście szt. mat. na ściany? Ja chcę zastosować porotherm 25,jeżeli budowaliście z czegoś innego to też proszę o informację (przeliczę sobie).
Pozdrowienia!!!

Agnieszka123
19-09-2006, 07:47
Witam wszystikich , zamieszczam kilka fotek naszego Orionka .

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=52729&q=orion&k=10
wiam!
Bardzo mi się podoba Wasz domek. Gdzie go budujecie?
Czy coś zmienialiśie w projekcie?
Jak macie więcej zdjęć to pokażcie.
pozdrawiam

prymasek
19-09-2006, 09:15
Widzę że na więcej zdjęć nie ma co liczyć. No trudno, mam pytanie ile zużyliście szt. mat. na ściany? Ja chcę zastosować porotherm 25,jeżeli budowaliście z czegoś innego to też proszę o informację (przeliczę sobie).
Pozdrowienia!!!


kupiłem 42 palety po 60 sztuk 25
i 6 palet po 100 sztuk 11,5

tylko że nie wiem ile jest potrzebne bo jeszcze nie skończyłem - tyle mi wyszło z wyliczeń
mój jest z podwójnym garażem i 1,3m poszerzony

prymasek
19-09-2006, 09:23
pilne pytanie!!

ile kupowaliście metrów waty na ocieplenie poddasza??
chciałbym kupic policzyłem ale mi wyszło jakoś tak dużo....

yogga
19-09-2006, 09:33
Budujemy w Krośnie , zmiany w projekcie :
1.Korytarzyk na górze między łazienką a pokojem ( w pomieszczeniu nad garażem będzie garderoba i chodziło nam o bezproblemowe wejście dla wszystkich domowników )
2.Podniesiona została ścianka kolankowa o dwa bloczki
3.Nie ma przejścia do garażu z domu
4.Powiększona o "ciut" łazienka na dole
5.Zlikwidowane wyjście na taras z pokoju przy salonie - duże okno zamiast
6.Zrobiliśmy wejście do garażu od strony ogrodu
Zapraszamy do nas .Pozdrawiamy

Ewa G
19-09-2006, 10:40
yogga, a dużo juz wybudowaliście?

Jak sie przymierzałam do budowania to np. radzono własnie nie robić przejscia z domu do garazu. A nawet postawic osobny garaz bo mozna to zrobic duzo taniej niz budujac go razem z domem.

prymasek, nie mam teraz dostepu do faktur, a nie pamietam ile tej welny zakupilsmy. stoi i czeka, ale przed zima ma byc uzyta. Poniewaz u nas wyszedl wyzszy stryszek, nie bedziemy ocieplac calego dachu, tylko uzytkowe poddasze. Rozgryzam ten temat na razie, ale ponoc wyzej jak nieogrzewane to ma sie wentylowac.

Jakos strasznie powoli u nas ta budowa w tym roku. Ale w końcu mamy kuchnię zamontowaną i zaraz będą drzwi wewnetrzne. Chcemy jeszcze zrobic podklad pod tynk i ocieplenie poddasza w tym roku.
Pozdrawiam

Agnieszka123
19-09-2006, 10:45
Budujemy w Krośnie
Zapraszamy do nas .Pozdrawiamy

Witam!
Bardzo chętnie bym was odwiedziła, ale ja zamierzam wybudować Oriona w centrum Polski 65 km od Warszawy. Chyba trochę daleko mam do was.
Ale Wasz domek wygląda SUPER!
Pozdrawiam

Ewa G
19-09-2006, 11:03
yogga, juz widze ile, :oops: , wasz album jest wyżej

prymasek
19-09-2006, 13:49
pilne pytanie!!

ile kupowaliście metrów waty na ocieplenie poddasza??
chciałbym kupic policzyłem ale mi wyszło jakoś tak dużo....


ludziska podpowiedzcie!!!

Benkol
19-09-2006, 19:45
Kupiliśmy 217 m2 wełny Isover.Najpierw było mniej ,ale nie starczyło,wiec dokupiliśmy :( .Praca jeszcze nie skończona więc może znowu zabraknąć.Ocieplamy poddasze ,ale także strych.chcemy mieć pewność,że będzie naprawde ciepło.
Pozdrawiam wszystkich .

bryza2005
19-09-2006, 20:51
Dziękuję za odpowiedź, Prymasek!

Ollimpia
19-09-2006, 22:27
2.Podniesiona została ścianka kolankowa o dwa bloczki

Yogga, wyszło bardzo ładnie i wcale to nie przeszkadza.
Czy wydłużałaś dach o 1 rząd dachówek, czy zostawiłaś dach tak jak w projekcie?

yogga
20-09-2006, 06:41
Ollimpia , dach został tak jak w projekcie . Po podniesieniu ścianki pokoje zrobiły się duże , ustawne po prostu super.

prymasek
20-09-2006, 21:09
czy to błąd w projekcie??

drzwi do salonu i gabinetu są obok siebie
na ścianie pomiędzy salonem i gabinetem
trzeba oprzeć 4 sztuki L19
(dwie nad drzwiami do salonu a dwie nad drzwiami do gabinetu)
wg projektu wszystkie belki mają być podparte w jednym miejscu
(styk otworu gabinetu i salonu)
nie da sie ukryć że tak sie nie da....

AGA.S.
21-09-2006, 16:19
hej!
Prymasek - my na etapie welny bedziemy za jakies 2 tygodnie, wiec nie pomoge poki co:( a jezeli chodzi o ten blad.... to faktycznie nie do konca ktos tam pomyslal... my zrezygnowalismy z drzwi do salonu, wiec problem samoistnie sie rozwiazal
Olimpia - my wydluzylismy dach, ale to juz chyba pisalam;)
a jezeli chodzi o przejscie z garazu do domu... to powiem szczerez ze miedzy innymi dzieki temu budujemy Orionka, bo zalezalo nam na tym przejsciu:) a i koszta sa mniejsza gdy garaz jest przyklejony do bryly budynku, odchodza media, koszta 1 sciany, fundamentow, wiezba jest inczej liczona.... no chyba ze sie az tak myle :)
jakby ktos chcial zobaczyc nasz domek, to fotki moge podeslac na maila, piszcie na priv:) a ja lece zobaczyc ile dachowki udalo im sie dzisiaj polozyc:)
pozdrawiam

Ewa G
22-09-2006, 07:58
my również zrezygnowaliśmy z drzwi do salonu i to przejście jest wyższe niż wysokośc drzwi gabinetowych. chodzi mi o to, ze jest jakby belka odgraniczająca salon, ale pod samym sufitem na jakieś 25-30 cm.

prymasek
22-09-2006, 08:03
hej!
Prymasek - my na etapie welny bedziemy za jakies 2 tygodnie, wiec nie pomoge poki co:(

ja będę na tym etapie zimą hehehe ale wełna ma podrożeć ptaszki ćwierkają

AGA.S.
22-09-2006, 09:51
uuuu no to jak cwierkaja.... to czas sie szybko rozgladac;) bede informowac
milego weekendowania

tezet
25-09-2006, 21:34
Czejść
Agana, Ewa, Chris, Szymon, Prymasek i cała reszto dzielnych orionowiczów

jeszcze żyje,
nie dawałem znaku życia
wybaczcie!?
po wywaleniu nieudaczników, którzy nie potrafili wykonać nawet wykopu znalazłem fantastycznego murarza z ekipą. Po miesiącu wylewamy strop.
Tak, tak to już w sobotę.
Znaleźliśmy kilka niedoróbek w stropie. Największa fuszerka jest nad wykuszem w salonie.

mam pytanie. Czy jak podnosiliście ścianę kolankową to robiliście ekstra wieniec czy murłata też (jak w oryginale) opierała się na słupach tylko wyższych? Czy konsultowaliście to z jakimś konstruktorem?

Szymon chętnie wpadnę (jak już zapraszasz) miło byłoby Was wszystkich zobaczyć.

pozdrawiam
i do zobaczenia
mam nadzieję, że już częściej

P.S.
Niech się Wasze dzieci rakiet nie czepiają.

tezet
25-09-2006, 21:49
:lol: Ja też, ja też!!! planuję się wprowadzić na lato/jesień 2007 :lol: już nie mogę się doczekać. A styropian na stropie planujemy zrobić 3 cm.

ja też ja jeż


w projekcie stropu są miejsca, gdzie belki zbrojeniowe wystają z podłogi na jakieś 7 centymetrów. Czy po prostu zalewaliście to cienką szlichtą do równego poziomu?

pzdr

Vippero
26-09-2006, 11:45
Witajcie prawie po miesiacu przerwy, ale za to jakiej owocnej, :))) formalnosci wszystkie zalatwione, pozwolenie na budowe w kieszeni, w sobote wchodzi geodeta wytyczyc dom a od poniedzialku, maszyna rusza palna para, :D, jedyny problem to prad, jak narazie biegam po sasiadach i szukam moze ktos sie zlituje i pozwoli sie przylaczyc, w najgorszym przypadku zostaje agregat :(. Tezet dawno Cie nie bylo, sluchaj czy Ty budujesz w Wesolej swojego Orionka? bo ten nasz kierownik co podejrzewam ze jest tez twoim kierownikiem powiedzial nam gdzie powstaje ten 2 orion ale jak bylismy zobaczyc to byly tylko fundameny, czyzby od tamtego czasu doszli juz do stropu? BRAWO :D bardzo chcielibyśmy z zona obejrzec jakies Orionki z okolic warszawy, moze ktos zaprosi nas na herbate? ;) Trzymam kciuki. Do zobaczenia

Chris o poranku
26-09-2006, 12:16
Witaj Tezet.Fajno ze sie odzywasz.
Z tym podciagiem kolo wykusza to rzeczywiscie niedopatrzenie. Ja dolozylem tam 2 dodatkowe prety fi 20 ( akurat takie mialem) i zwiekszylem wysokosc podciagu.
Jesli chodzi o scianke kolankowa to podnioslem ja o jednego pustaka -ok.23 cm. Nie robilem wienca. Nie konsultowalem. W literaturze jest ze do 80cm mozna stosowac tylko slupki w rozstawie ok. 1.5m. Ja zrobilem u siebie slupki co ok. metr-jak zreszta w projekcie.
Jesli ktos ma ochote zobaczyc mojego Oriona to zapraszam, ale w przyszlym tygodniu, bo w tym jeszcze mnie nie ma. Skonczylem na etapie dachówki z oknami polaciowymi i dalej raczej dopiero na wiosne-nie moge znalezc tynkarzy.
pozdrawiam.

Vippero
26-09-2006, 12:31
Czesc Chris, chetnie zobaczymy Twojego Orionka, jeśli można to wpadniemy tylko powiedz kiedy i gdzie, o tynkarzy moge się dowiedziec, bo teść niedawno tynkowal dom pod Ostroleka, i tam mial dobra ekipe, byl zadowolony wiec moge zapytac o kontakt do nich jesli jestes zainteresowany. Pozdrawiam

agana
26-09-2006, 12:43
Czejść
Agana, Ewa, Chris, Szymon, Prymasek i cała reszto dzielnych orionowiczów
Witaj, witaj Tezet :D . Fajnie, że nie zapomnialeś o nas. A odnośnie dzieci i rakiet,
Niech się Wasze dzieci rakiet nie czepiają. to też lubiłam komiksy.


Z tym podciagiem kolo wykusza to rzeczywiscie niedopatrzenie
:o To jakie szkoły skończył ten architekt.
Odnośnie ścianki kolankowej to konsultowaliśmy temat z konstruktorem na etapie adaptacji projektu, ale nic dodatkowo nie zalecił.

Pozdr. dla wszyskich.

Chris o poranku
26-09-2006, 12:59
Szkoda Vippero, ze dopiero teraz sie dogadalismy. Tydzien temu podpisalem umowe na tynki w marcu, ale dziękuję za info.
Napisz do mnie maila. Wymienimy sie telefonami i dogadamy na przyszly tydzien. Buduję koło Błonia.

Wiesz Agana Architekci przedmioty konstrukcyjne maja w bardzo ograniczonym zakresie. Oni pocą się na Historii Sztuki i Kresce. Słabo wiedzą co to Wytrzymałka i Mechanika Budowli, ale pewnie maja tam w biurze jakiegos konstruktora.
A może to my próbujemy byc madrzejsi niż jesteśmy.
Chociaz jeżeli Tezet to zauważył i ja to zauważyłem to równie dobrze oni mogli czegoś nie zauważyć.

Ollimpia
26-09-2006, 21:08
Cześć Wszystkim,

witaj Tezet :D, odnośnie ścianki kolankowej - konsultowaliśmy z architektem będącym jednocześnie właścicielem firmy wykonawczej (praktyk), który nam wcześniej adoptował projekt - podnieśliśmy ściankę kolankową o 30 cm, czyli o mała cegłę z zaprawą + wieniec 25 cm. Zmianę zanotowaliśmy w Dzienniku Budowy.
Pozdrowienia

tezet
26-09-2006, 21:10
Vippero
tak tak kierownik ten sam
mieliśmy sporo śmiechu gdy okazało się, że ma taki sam dom w Markach. Polecam się z dotychczasowym doświadczeniem. ... a wracając do kierownika to bardzo porządny fachowiec. Dopilnuje i pogoni. U mnie zna się z ekipą a ekipa z nim więc nie mam żadnych problemów.

ściany już stoją więc jest już co oglądać, Zapraszam
Jeśli chcielibyście przejść się po salonach, z komentarzem, to musimy się umówić.

Ad. projektantów.
Ja ma dobrego murarz i to on to znalazł. Powiedział, że tak jak jest w projekcie to on nie zrobi bo się wszystko zawali. Mam takie same rozwiązanie jak Chris (belka wysunięta i wzmocniona).
PROJEKT TRZEBA CZYTAĆ

Dzieki za info ze ścianką kolankową. Zaczynamy się łamać i chyba ją w końcu podniesiemy o jeden bloczek.

jutro oglądamy dachówki.
tynkarzy sprawdzonych poszukujemy

bryza2005
29-09-2006, 13:13
tez bym sie pochwalila naszym Orionkiem;)
My bardzo chętnie obejrzelibyśmy zdjęcia Twojego Orionka, więc jak znajdziesz chwilkę to prześlij kilka na adres: [email protected].
Pozdrawiamy

Vippero
29-09-2006, 18:00
Heja wszystkim, jutro wielki dzien a w poniedzialek jeszcze wiekszy :) jutro geodeta wbije paliki gdzie ma byc dom a w poniedzialek wchodzi ekipa i beda juz robic wykop pod fundamenty :D. Tezet, niezly numer z tym kierownikiem, ciesze sie ze go chwalisz bo juz sie zaczynalem zastanawiac jak kazal nam wykopac cala ziemie w obszarze prostokata i dopiero robic w wykopie fundamenty a wiem ze tesc robil inaczej ale teraz wiem ze sa rozne metody wszystko zalezy od gruntu a my najlatwiejszego nie mamy, zreszta niech sie on z ekipa juz dogaduje i wybieraja najlepsza metode :roll:, dzieki za zaproszenie, chetnie sie wybierzemy i przejdziemy po salonach :)))))))), oczywiscie jak u nas cos juz bedzie widac to tez zapraszamy, Mozemy sie zreszta wtedy jakos wszyscy umowic, Chris, Ty, My moze ktos jeszcze jest z Warszawy (okolic)?? chetnie sie wymienimy doświadczeniami. Milego weekendu do zobaczyska. :)

prymasek
01-10-2006, 18:53
pytanie jak docieplaliście poddasze??

chodzi mi głównie od o docieplanie samej góry czyli ponad jętkami.
czy docieplaliście jętki czy na całości krokwie???

Benkol
01-10-2006, 20:29
My docieplaliśmy całe krokwie ale też jętki. Na jętki i krokwie do wysokości pomieszczeń dawaliśmy 25 cm. wełny a wyżej tylko 20cm.Dopieszczamy ten temat ponieważ dom będzie ogrzewany pompą ciepła ,a to jest ogrzewanie niskotemperaturowe.

dino74
02-10-2006, 22:03
Witamy serdecznie!
Mieszkamy obecnie w Krośnie a nasz domek Orion I budujemy w okolicy Krosna (15 km).
Własnie zaczynamy kopać fundamenty.
Fajowo, że tak wiele osób buduje wg tego projektu i można troche oprzec się na ich doświadczeniach. No i nawet chyba mamy jednego ziomala (mamy nadzieje że z podkarpackiego :-? ).
Bylismy oglądać wczoraj Oriona wybudowanego w Besku.
Właściciele muszą jescze tylko pomalować ściany, zrobić podłogi, wnieść meble.
Już wygląda bosko więc cieszymy się z wyboru projektu.
Pozdrawiamy.
Kasia i Rafał

tezet
02-10-2006, 22:57
witam
poszerzam listę trudych pytań prymaska:
kto z Was montował DGP i którędy puścił kanały nawiewne na górze (jeśli w ogóle)?

pozdrowienia
lanie stropu w środę

Szymon77
03-10-2006, 07:02
Ja rozprowadzilem powietrze do wszystkich pomieszczen na gorze i do gabineu. We wszystkich przpadkach zdalem sie na grawitacje. Piec ryr spiro prowadzi powietrze do sufitu. Dalej przechodza w kanaly plaskie 150x50 i w posadzce rozchodza sie do pomieszczen. Staralem sie aby wyloty bylu pod oknami ale wazniejsza okazala sie zasada aby kanaly poziome byly jak najkrotsze wiec nie wszedzie sie udawalo. Czy zadziala...... pewnie w tym roku juz sie nie dowiem.

yogga
03-10-2006, 07:51
DINO74
Zapraszamy do nas na budowę do Krosna , odpowiemy na każde pytanie .
Nam jedna wizyta na budowie w pobliżu Rzeszowa wiele podpowiedziała .

tezet
03-10-2006, 11:04
Ja rozprowadzilem powietrze do wszystkich pomieszczen na gorze i do gabineu. We wszystkich przpadkach zdalem sie na grawitacje. Piec ryr spiro prowadzi powietrze do sufitu.
gdzie dokładnie wykonałeś przejście przez strop? z przodu czy z boku komina?

Dalej przechodza w kanaly plaskie 150x50 i w posadzce rozchodza sie do pomieszczen.
Czyli rozgałęzienia (centralka) wykonałeś w stropie?

Staralem sie aby wyloty bylu pod oknami ale wazniejsza okazala sie zasada aby kanaly poziome byly jak najkrotsze wiec nie wszedzie sie udawalo.
Czyli jak długie? To chyba całkiem sporo metrów?

Czy zadziala...... pewnie w tym roku juz sie nie dowiem.
Mam nadzieję czego Tobie i sobie życzę.

dzięki za zainteresowanie
pozdrawiam

Szymon77
03-10-2006, 13:42
Kanaly wykonalem przed kominem. Zostana przykryte czopuchem nad kominkiem. Nie ma jako takiej centralki. Kazdemu z plaskich kanalow odpowiada jedna rura sporo. To ma zapobiec, ze jedne pomieszczenie bede wysysaly powietrze kosztem drugich - tak moze sie stac gdy nie ma wymuszenia w postaci turbiny. Wszystkie elementy kupilm w DARKO. najdluzszy kanal ma ok 4m w poziomie i wychodzi w lazience pomiedzy kabina a umywalka.

prymasek
03-10-2006, 14:11
może wyręczę trochę szymona bo widziałem jak miał to zrobione
szymon mnie ewentualnie sprostuje lub uzupełni

nad planowanym kominkiem ze stropu
zwisało u szymona kilka rur
rękawów z foli aluminiowej (prawdopodobnie tyle ile pomieszczeń)
przechodziły one przez strop i były rozprowadzone kanałami płaskimi
po pomieszczeniach
- nie było żadnego rodzielacza

domniemuję że kominek będzie zgóry obudowany jakimś pleksi czy czymś
i do tego "okapu" będą podłączone rękawy aluminiowe

a tak na marginesie fajni by było jakbys szymon sprawdził bo chce powielić Twój patent :-)

prymasek
03-10-2006, 14:12
o już odpowiedziałeś :roll:

mieszkasz już???

Szymon77
03-10-2006, 15:43
Powiedzmy, ze mieszkam. Gonie pomiedzy praca a ta sterta kartonow. Lozko juz odkopalismy wiec przynajmniej jest sie gdzie zdrzemnac :wink:

Wyprobuje kominek jeszcze w tym roku specjalnie dla was. Potrzebuje tylko jakies 10tysiakow ale mysle, ze to nie jest dla Was problemem (przynajmniej dla tych co sa jeszcze na etapach "surowych". Moj numer konta na mejla :wink:

prymasek
03-10-2006, 15:55
Wyprobuje kominek jeszcze w tym roku specjalnie dla was. Potrzebuje tylko jakies 10tysiakow ale mysle, ze to nie jest dla Was problemem (przynajmniej dla tych co sa jeszcze na etapach "surowych". Moj numer konta na mejla :wink:


o warunkach pożyczki możemy pogadać na priv :-)

Szymon77
03-10-2006, 15:56
A kto mowil o pożyczce ... to Wam zależy ...

prymasek
03-10-2006, 18:48
chyba nie aż tak :-)

tezet
04-10-2006, 12:04
dobra Panowie już wszystko wiem.

szczególnie zainsirowały mnie te rury aluminiowe przykryte pleksi :o
:lol:

dziękuję
miałem co do tego nosa i zostawiłem dziure przed kominem.

pozdrawiam

AGA.S.
05-10-2006, 14:21
hej,
ja znowu po porade.... co zrobiliscie z rynna od strony ogrodu miedzy domem a garazem?? wg projektu lancuch ( w naszym przypadku rynna) wychodzi na srrodku tarasu:(
ktora wate isovera braliscie??
dzieki i pozdrawiam
zycze wytrwalosci!!

prymasek
05-10-2006, 15:00
dobra Panowie już wszystko wiem.

szczególnie zainsirowały mnie te rury aluminiowe przykryte pleksi :o
:lol:



tezet czytaj uwaznie!!!
nie rury przykryte pleksi tylko kominek
i nie rury tylko rękawy hehhee

chodzi o to że widziałem kiedyś taki jak to napisał czopuch
na wystawie prezentującej jak działa ogrzewanie kominkowe
z nawiem epowietrza i wspomniany czopuch pewnie po to żeby było widać
co w środku był z pleksi :_)

dino74
05-10-2006, 20:08
yogga

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Będziemy w kontakcie w przyszłym tygodniu. Ten tydzień jesteśmy na okrągło na budowie ale przynajmniej coś się ruszyło na początek. Od wiosny ostro ruszamy ze ścianami i z dachem.
Pozdrowionka dla wszysrkich. :wink:
Kasia

tezet
05-10-2006, 23:19
no tośmy wylali strop

nerwów było co niemiara bo na betoniarni zapomnieli napisać że to na strop więc wieńce mam wylane z B-25 z grubym żwirem a jedna betoniara wróciła pełna do zakładu bo powiedziałem, że na płytę to to się nie nadaje. Trochę się zdziwili ale przysałali kolejny samochód już z normalną B-20tką.

w sumie całe lanie trwało 7 h.

ufff
tydzień spokoju.

agana
06-10-2006, 09:51
Witajcie! Gratuluję kolejnych etapów prac. Podobno pogoda ma sprzyjać. Na 2 tygodnie zapowiadają babie lato :D
U mnie właśnie trwa montaż okien.
"Ja wiedziałam, że tak będzie", gdyż na montażu okien w tym roku nie skończy się tak jak zamierzaliśmy wstępnie. Ruszamy dalej. Najpierw chyba elektryk, choć wcześniej planowaliśmy ocieplenie poddasza. Aaa, właśnie, jak planowaliście kolejność prac.
Pozdr.

AGA.S.
06-10-2006, 10:31
hejka,
kolejnosc prac troszke zycie samo weryfikuje. okna teoretycznie mam od poniedzialku... a praktycznie pewnie jeszcze za tydzien... dachowka kladzie nam sie juz od 1,5 miesiaca..... i poki co konca nie widac... za to mamy juz ocieplony dach.. panowie wate polozyli w 2 dni wlacznie z sufitami. po oknach wchodzi elektryk, po 1,5 tyg tynki po nich hudraulik... teoretycznie w mieisac powinni sie zamknac...tylko znowu teoretycznie. w miedzy czasie dziala pan od wykonczeniowki... a wszystko tak aby zadazyc do swieta.... tylko ktore;) bo np na kucnie moge czekac do lutego zgroza!!
nic tylko trzeba trzymac kciuki aby teoria w koncu zaczela przypominac praktyke:)

Ollimpia
06-10-2006, 15:01
Cześć Wszystkim! babie lato? to super :D A nam przedwczoraj przywieźli drewno na więźbę ale dekarz będzie mógł zacząć prace niestety dopiero za tydzień, bo ma jeszcze poprzednią robotę do skończenia, znów obsuwa :evil: W dalszej kolejności chcemy robić instalacje, elektrykę i tynki. Wczesną wiosną planujemy montaż okien. Ale zobaczymy czy to się uda zrealizować. Zaczęliśmy pracować nad murkami przy wejściu do domu ale musimy jednak najpierw dokładniej "rozgryźć" ten temat. Chcę się zwrócić do Was po poradę jak Wy planujecie to wykonać. Czy robicie schody i murki na półokrągło tak jak w projekcie, jeśli tak to z jakich materiałów zrobicie murki i schody? W przypadku półokrągłych - muszą być wszędzie podocinane płytki na stopnicach i podstopnicach, to może źle wyglądać :roll: A może ktoś z Was już ma wejście gotowe?

Szymon77
06-10-2006, 15:07
Ja mam wejscie gotowe. Zrobilem schody polokragle z kostki granitowej. Nie mam natomiast murkow. Zbieram sie do zrobienia zdjec jak to wyglada na gotowo ale codziennie jestem w domu po zmierzchu :evil:

W weekend nadrobie to sie pochwale

prymasek
07-10-2006, 18:12
no tośmy wylali strop

nerwów było co niemiara bo na betoniarni zapomnieli napisać że to na strop więc wieńce mam wylane z B-25 z grubym żwirem a jedna betoniara wróciła pełna do zakładu bo powiedziałem, że na płytę to to się nie nadaje. Trochę się zdziwili ale przysałali kolejny samochód już z normalną B-20tką.

w sumie całe lanie trwało 7 h.

ufff
tydzień spokoju.


ile poszło betonu???
wylewam w poniedziałek :-)

prymasek
07-10-2006, 18:45
Ja mam wejscie gotowe. Zrobilem schody polokragle z kostki granitowej. Nie mam natomiast murkow. Zbieram sie do zrobienia zdjec jak to wyglada na gotowo ale codziennie jestem w domu po zmierzchu :evil:

W weekend nadrobie to sie pochwale

i dobrze nie pokazuj ni emoga mieć wszyscy tak samo jak MY ;-)

yogga
07-10-2006, 18:47
Cześć Wszystkim!
Wreszcie znalazłam chwilę czasu, więc poczytałam sobie Wasze wypowiedzi. Dziś nawet nie mieliśmy czasu pojechać na budowę, bo od samego rana byliśmy na turnieju tańca towarzyskiego - nasz starszy syn tańczy już 11 lat. Jako szczęśliwa mama muszę się pochwalić - wytańczyli I miejsce w tańcach standardowych i I w tańcach latynoamerykańskich na Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego. A wracając do budowy; Agana, nasz wykonawca doradził nam żeby najpierw otynkować, zrobić wylewki (oczywiście po instalacji centralnego ogrzewania i centralnego odkurzacza), a dopiero potem ocieplenie i karton-gips. W przeciwnym razie płyty nabiorą wilgoci.
Teraz następna sprawa: taras i schodki robimy z kostki brukowej wykończonej palisadą. Schody będą miały taki sam łukowaty kształt jak balkon nad wejściem.
Kasiu z Krosna - czekamy na wiadomość, to napiszę gdzie macie jechać.
Pozdrawiam!!!

Szymon77
09-10-2006, 07:15
A ja wczoraj na spacerze znalazlem ....Oriona. Stoi sobie 500m od mojego i sie tyle czasu nie odzywal paskuda .......

prymasek
09-10-2006, 07:22
A ja wczoraj na spacerze znalazlem ....Oriona. Stoi sobie 500m od mojego i sie tyle czasu nie odzywal paskuda .......


to jest skandal!!!

w którym miejscu??

tezet
09-10-2006, 11:44
prymasek
ty już lejesz strop?
przecież dopiero czytałem jak ci zalało wyko pod fundamenty
Jak ten czas szybko leci. Tylko my coraz starsi.
Mój Orion pochłonął 21 m3 betonu. (wersja z garażem przedłuzona w sumie o 1,5 m).

powodzenia

prymasek
09-10-2006, 13:49
już????? :o
dopiero!!!

twoje dopiero co to był 2 sierpnia :-)

dziś wylali strop :-) zajęło im to 2h

pochłonęło to coś koło 16,5m3 betonu
garaż podwójny no i trochę poszerzony dom...
zamiast płyty koło schodów - teriva
kształtki na wieńcach i ściany 24cm

AgataSG
09-10-2006, 18:05
Szymonie!!!!
Nie możemy dokczekać się zdjęć Twojego Oriona!!! :D
Nasz jak narazie na etapie wylanego stropu.
Pozdrawiam wszystkich! :D

AgataSG
10-10-2006, 15:08
Szymonie!!!
Nie możemy doczekać się zdjęć Twojego Oriona!!!
Nasz jest na etapie ścian kolankowych.
Pozdrawiam serdecznie. :D

Szymon77
10-10-2006, 15:25
Wiem, wiem - mam pewnien problem techniczny.
W domu nie dorobilem sie jeszcze dostepu do internetu a w pracy moi wspanialomyslni informatycy poblokowali dostepy do przeroznych stron ktore wymagaja logowania (cud, ze forum muratora dziala). Dlatego nie moge podwiesic zdjec na zadnej galerii, zeby wam podac linka. Kombinuje jak moge...

prymasek
10-10-2006, 20:23
Szymonie!!!
Nie możemy doczekać się zdjęć Twojego Oriona!!!
Nasz jest na etapie ścian kolankowych.
Pozdrawiam serdecznie. :D

ja juz też hehhehe

prymasek
10-10-2006, 20:25
Wiem, wiem - mam pewnien problem techniczny.
W domu nie dorobilem sie jeszcze dostepu do internetu a w pracy moi wspanialomyslni informatycy poblokowali dostepy do przeroznych stron ktore wymagaja logowania (cud, ze forum muratora dziala). Dlatego nie moge podwiesic zdjec na zadnej galerii, zeby wam podac linka. Kombinuje jak moge...

szymon
prześlij mi je na maila to je umieszczę na serwerze

Szymon77
11-10-2006, 12:15
Udalo mi sie przechytrzyc IT i podwiesic kilka fotek :wink:

http://foto.onet.pl/ASwKMFR_A+AzRQYQU5VGQANQw4VGADNAcuAWMMM1Y0BDJSN1g_ A+AGYHLAE_A+AQ==

Dzieki prymasek za checi.

prymasek
11-10-2006, 12:16
http://www.prymasek.dmkhosting.com/forum/images/avatars/32691856640c8aecb36bba.gif


sorki próba obrazkowa

alexa28
11-10-2006, 14:26
Gratulujemy Szymon Tobie i całej Twojej rodzinie! Imponujące. Zyczymy aby spotkało Was duuuużo dobra pod dachem tego domu!

Benkol
11-10-2006, 21:23
Muszę pochwalić się też naszym Orionkiem.
http://foto.onet.pl/AC1Ra1RA+VWFfalZjBzlbaAQXBDRWZAUsCWoIKFcxAQ==

Agnieszka123
11-10-2006, 21:35
strona sie ie otwiera
pozdrawiam

Ollimpia
11-10-2006, 21:55
Gratulacje Szymon! Twój Orionek jest rewelacyjny:))
Szczególnie podobają mi się kolumny i łuki, wyszły super! Bardzo ciekawy pomysł miałeś ze schodami wejściowymi. Jak Ci się mieszka w nowym domku? Życzę Ci wszystkiego dobrego i dużo dużo radości w nowym gniazdku :D :D :D

AgataSG
12-10-2006, 06:14
Szymonie!!!
Orion jest poprostu piękny!!! :D

agana
12-10-2006, 17:43
Dołączam się do gratulacji dla Szymona. Efekt znakomity. :D

AgataSG
12-10-2006, 18:04
Szymonie!!!
Orion poprostu piękny!!! :D
Dziękujemy za zdjęcia...., zapytam nieskromnie...a może jeszcze zdjęcia wnętrz. Z góry serdecznie dziekuję.
:D

AgataSG
12-10-2006, 19:40
niestety znowu nic

Benkol
12-10-2006, 20:05
Może tym razem uda się.
http://foto.onet.pl./0,15182060,1134781,user.html

AgataSG
12-10-2006, 20:18
rośnie następne cudo :D

Ollimpia
12-10-2006, 21:21
A co sądzicie o kominku z płaszczem wodnym i o kolektorach słonecznych? ktoś z Was montuje?

Benkol
13-10-2006, 08:04
Był taki plan.Piec olejowy(bo do gazu mamy 500m.) i kominek z płaszczem wodnym.Dobre rozwiązanie,bo kominek naprawde daje dużo ciepła.Ludzie którzy mają wypowiedają się jak najbardziej pozytywnie.Woda nagrzewa się już po 45 minutach od rozpalenia.
Warto odwiedzić targi Poleco w Poznaniu.Po takiej imprezie zrezygnowaliśmy z kominka z płaszczem wodnym i olejaka na rzecz pompy ciepła.Już działa ,ale pierwsza zima dopiero przed nami.

AGA.S.
13-10-2006, 09:26
GRATULUJE!!!!
Imponujace:) jak sie patrzy to az chetniej sie na swoj plac budowy jedzie:) obiecywalam fotki.... oczekujacych przepraszam....w ten weekend zagonie meza i tez mam nadzieje ze nasz Orionek bedzie do obejrzenia:)
my ogrzewanie z kominka rozprowadzamy przez turbine.... i dodatkowo tradycyjny gaz....
milego weekendowania!!

i dolaczam sie do prosby Agaty;) chcentie zobaczymy srodeczek Szymonowego Orionka ...schody bo to dla nas duzy znak zapytania, reszta oczywiscie tyz;)

Szymon77
13-10-2006, 11:07
Dzieki, dzieki , dzieki (za gratulacje).

Zamieszcze troche fotek wnetrz jak uporamy sie z wszechobecnymi kartonami. O ile pakowanie sie zajelo nam ok. 5 godzin o tyle rozpakowywanie trwa 2gi tydzien i konca nie widac.

Jednym z czesciej zadawanych pytan na tym forum bylo o scianke kolankowa. Ja swoja podnioslem nieznacznie ma niecale 50cm na gotowo. Okazuje sie, ze przez pierwsze 2 tygodnie uytkowania nie zauwazylismy niedogodnosci z tym zwiazanych (oboje z zona nalezymy raczej do wysokich). Paradoksalnie kilka kolizji z sufitem mial za to najmniejszy w rodzinie (ok 1m wzrostu) :lol:

aha... zakonczenie budowy (choc jeszcze troche mi brakuje) nie konczy fali dylematow. Teraz przerabiam temat kosiarki do trawy i pochlania mnie to nie mniej niz wybor dachowki :wink:

agana
13-10-2006, 17:48
To i ja się pochwalę. Mamy okna. Znowu o krok bliżej do zamieszkania. :D

http://foto.m.onet.pl/_m/148009cfd91c33ff4b98917d669ff97a,5,19,0.jpg http://foto.m.onet.pl/_m/b5554b7420238a784f5e1ab5e9b3338e,5,19,0.jpg

yogga
13-10-2006, 18:22
Gratulacje dla Szymona i Benkola! Ja również dołączam się do życzeń, niech Wam się dobrze mieszka, w zimie niech Wam będzie ciepło a w lecie przyjemnie chłodno.
U nas zaczęły się prace przy centralnym ogrzewaniu. Pozdrowienia dla wszystkich.

ESKIMOS
13-10-2006, 18:29
:o :o :o

Ollimpia
16-10-2006, 00:26
Benkol, Aga.S. dziękuję Wam za odpowiedź.
Agana - gratuluję ślicznego domku
Pozdrawiam Wszystkich

magigi
16-10-2006, 15:06
Szymon gratulacje.Nic dodać nic ująć po prostu PIĘKNY DOM budujemy.Wszystkim pozostałym zycze szybkiego postepu prac.U nas niestety wszystko stanelo w miejscu na dwa latka(wrzesien 2008).Buuuuuuuuuu a miało być tak pieknie. :(

prymasek
17-10-2006, 14:41
To i ja się pochwalę. Mamy okna. Znowu o krok bliżej do zamieszkania. :D




o ile podniosłaś ściankę kolankową??


u mnie wygląda tak
wieźba czeka
cieśla umówiony na 30 października
chłopaki właśnie kończą mury poddasza
na razie 2-3 tygodnie opóźnienia do co tegorocznych planów :-)

agana
18-10-2006, 07:07
Ściankę podniosłam o jeden bloczek.

hudiey
25-10-2006, 10:32
witam Szanownych Astronomów :)

Chciałbym się zapisać do waszego towarzystwa, gdyż zafascynowała mnie bryła i funkcjonalność najpiękniejszego gwiazdozbioru, czyli Oriona. Jestem właśnie na etapie szukania działki, z uwzględnieniem, że chciałbym aby na niej stanął właśnie Orion. Niestety, koszty o jakich wspominacie, czyli z pobieżnych wyliczeń około 300t. za stan "do zamieszkanie" jest kwotą dość sporawą. Mi jeszcze dojdzie zakup działki, co w chwili obecnej w okolicy Wrocławia graniczy z cudem i samobójstwem w jednym (min. 100 złm2), czyli licząc pobieżnie 4 stówki trzeba mieć :(. Z drugiej strony nie chciałbym rezygnować z niczego co daje Orion na rzecz cięcia kosztów, bo dom wtedy traci na uroku.
W każdym razie chciałbym prosić szanownych forumowiczów o podanie aktualnych stanów budowy wraz z kosztami - jakaś średnia pewnie wyjdzie, a z niej decyzja, czy będzie za co się wybudować.
Może ktoś z Was ma namiary na działki w okolicach Radwanic lub Siechnic (koło Wrocławia)? Za wszystkie informacje będę bardzo wdzięczny.

Miało być powitanie, a wyszła mała łiszlista. Jeszcze raz pozdrawiam i mam nadzieję, że wkrótce będę stałym i pełnoprawnym uczestnikiem tego formum.

agana
25-10-2006, 14:40
Witamy w grupie. :D Poza tym bardzo oryginalnie
witam Szanownych Astronomów... najpiękniejszego gwiazdozbioru, czyli Oriona
Mój stan to surowy zamknięty, a więc jeszcze daleko do zamieszkania. Sama zastanawiam się nad dalszymi kosztami, a wszystko raczej będzie się działo już w przyszłym roku. Ja rówież założyłam na wstępie koszt do zamieszkania rzędu około 300. :(, z tym, że ja już miałam działkę, a teraz rzeczywiście ceny wzrosły. Powodzenia w znalezieniu kawałka swojej własnej ziemi :D

Ziemba
25-10-2006, 20:29
Witam po dlugiej przerwie, my jeszcze walczymy z papierami do pozwolenia na budowe.Mam nadzieje,ze zaczniemy wiosna 2007 :) poki co dalismy Orionka (z podwojnym garazem) kilku ekipom budowlanym do wyceny.jak na razie jedni za postawienie murów zycza sobie 46 tys, a inni 30 tys. niezla rozbieznosc :roll: ,co o tym myslicie, duzo czy malo ?
pozdrawiam
Magda

Szymon77
26-10-2006, 16:52
W każdym razie chciałbym prosić szanownych forumowiczów o podanie aktualnych stanów budowy wraz z kosztami - jakaś średnia pewnie wyjdzie, a z niej decyzja, czy będzie za co się wybudować.


Ja juz sie wprowadzilem (co nie znaczy, ze budowac skonczylem). Obecny stan konta 0zl 0gr :cry:

Marek_42
26-10-2006, 20:46
Witam po dlugiej przerwie, my jeszcze walczymy z papierami do pozwolenia na budowe.Mam nadzieje,ze zaczniemy wiosna 2007 :) poki co dalismy Orionka (z podwojnym garazem) kilku ekipom budowlanym do wyceny.jak na razie jedni za postawienie murów zycza sobie 46 tys, a inni 30 tys. niezla rozbieznosc :roll: ,co o tym myslicie, duzo czy malo ?
pozdrawiam
Magda
Witam serdecznie - i ja zaczynam prace przy budowie Orinoka- ale jak moge Wam juz cos podpowiedziec to- Orion jest zaprojektowany aby go zbudowac z ytonga -zwróccie uwage na brak osiowosci w fundamentach-
jeżeli uzyjecie innego materiału do budowy to sprawdzcie grubosci ocieplenia ścian fundamentowych i scian budynku aby wszystko grało i aby nie zabierac centymetrlow z powierzchni mieszkalnej. ja buduje z Maksa 30 i musialem budowac scianke fundamentowa z bloczka na 24 cm zawis maksa po 3 cm z kazdej strony ocieplenie scianki fundamentowej 10 cm a sciany budynku 12 cm to pozwala na obłozenie z płytki klinkierowej cokoliku i odpowiednie dopasowanie grubosci sciany wzgledem scianki fundamentowej tak aby to sciana budynku była grubsza od sciany fundamentowej - powstaje ten bardzo wazny uskok aby woda mogła swobodnie spływać po scianie .
jestem z Wrocka i mam do biura projektowego dosłownie kilka kroków - moj inspektor nadzoru prosił ich aby dodatkowo zwymiarowali fundamenty -bo przy szczegułowej analizie brak jest tam kilku wymiarów oraz podanych katow nachylenia fundamentów przy wykuszach
jeżeli chodzi o cene to moj orionek z jednym garażem cenia na 46 tysiecy ale z robocizna za dach .
Pozdrawiam serdecznie

Szymon77
27-10-2006, 01:03
Wow... 46k to troche przyduzawo. Czy to zawiera wykonczeniowke (kuchnie, kominek, szafy w zabudowie)? Nawet jesli to chyba ktos probuje cie oskubac. Chyba, ze to cena szacowana przez projektanta a nie wykonawow.

prymasek
27-10-2006, 07:18
W każdym razie chciałbym prosić szanownych forumowiczów o podanie aktualnych stanów budowy wraz z kosztami - jakaś średnia pewnie wyjdzie, a z niej decyzja, czy będzie za co się wybudować.


Ja juz sie wprowadzilem (co nie znaczy, ze budowac skonczylem). Obecny stan konta 0zl 0gr :cry:


ten stan konta jest łatwo policzyć hehhehe

Ewa G
27-10-2006, 08:26
Ceny materiałów i wykonawstwa znacznie wzrosły i możliwe, że teraz jest trudno znaleźć porzadnę ekipę co taki dom poniżej 30 tys wybuduje. Dwa lata temu wyceny jakie dostalismy były z przedziału 18 - 50tys. Sama robocizna stan surowy otwarty, ta ostatnia cena z ułożeniem więźby.

Juz prawie mieszkamy, powoli zwozimy graty i na bieżąco sami robimy różne prace, więc idzie to dosyć wolno. Dół jest prawie wykończony, a górę może przez zimę zrobimy.
Zostawiliśmy dokończenie elewacji, czyli tynki i jakieś opaski na przyszły rok. Podobnie ogrodzenie i obsadzenie ogrodu.

Gratulacje dla tych co się już wprowadzili i pozdrowienia dla wszystkich budujących!

AGA.S.
27-10-2006, 08:59
my za robocizne razem z dachem placimy 25 tys... ale nasz pan budowlaniec mowi ze musielismy go niezle zakrecic skoro zgodzil sie za tyle;) budujemy od 20.04... i w sobote schodza "juz ". Mieszkali na placu budowy, a to byl duzy plus... mieszkac beda gdzies do grudnia, bo rozpoczeli domek u naszej sasiadki a ne chca sie przenosci z calym majdanem.:)

milego weekendowania!!

p.s. MAMY OKNA!!!!!
i tu znowu uklon w strone Benkola... uprzedzil zeby okna nad wejsciem to polokragle odsunac od elewacji zew. Nasi panowie oczywisicie nie pomysleli o tym i zaczynali wstawiac na sztywno wlasnie do zew.... a wtedy drzwi nie otworzylyby sie!!! pamietajcie o tym zeby osadzic je mniej wiecej w polowie grubosci sciany:)

agana
29-10-2006, 10:18
Budowa wciąga. Nie zakończę jednak prac w tym roku. Zaczęliśmy szukać ekipy do ocieplenia poddasza, a na przyszłość (końcem zimy) do tynków. Ciekawi mnie ile brali od Was ludkowie za metr wyżej wymienionych prac? Ile poszło Wam wełny?
Pozdr.

tezet
29-10-2006, 22:23
witajcie

prymasek co za zbieżność
ja zaczynam stawiać więźbę 30.10.

Moi cieśle (jak nie będzie padać) to może uwiną się do pierwszego.

Prymasek, mój majster radził poczekać z mocowaniem murłat aż kotwy dobrze osadzą się w betonie. (chociaż 3 dni)

pozdrowienia

prymasek
30-10-2006, 09:00
witajcie

prymasek co za zbieżność
ja zaczynam stawiać więźbę 30.10.

Moi cieśle (jak nie będzie padać) to może uwiną się do pierwszego.

Prymasek, mój majster radził poczekać z mocowaniem murłat aż kotwy dobrze osadzą się w betonie. (chociaż 3 dni)

pozdrowienia

cieśle dziś zaczęli :-)
silna ekipa sztuk 2 hehehhe ale widziałem jak sobie radzą więc cool
kotwy osadzone conajmniej tydzień temu więc luz

martwi mnie jednak to że zimno sie zrobiło a ja mam podbitkę nie pomalowaną i nie zaimpregnowaną...

AGA.S.
30-10-2006, 09:14
obiecane fotki :)

http://foto.onet.pl/0,22146693,1246973,8459071,user.html#ih8465229

Pozdrawiamy


p.s.
za welne placilismy 7 zl za metr, panowie zrobili w 2 dni:) tynki robimy za 2 tyg.

Ewa G
31-10-2006, 07:44
za welne placilismy 7 zl za metr, panowie zrobili w 2 dni:)

Ojej, a co to za cena? Wydawało mi się, że płacilismy coś koło 14 zł.

Sami wzięliśmy sie za ocieplanie i mamy zamiar do końca tygodnia je wykonać. Ogólną koncepcję wykonania już mamy ale się jeszcze zapytam:

Przy pełnym deskowaniu, jak/na co układaliście wełnę, żeby zachować szczelinę wentylacyjną między deskami i wełną?

AGA.S.
31-10-2006, 07:56
a nei wiem, taka ekipe udalo nam sie znalezc i jestesmy zadowoleni z wykonania:)
"Przy pełnym deskowaniu, jak/na co układaliście wełnę, żeby zachować szczelinę wentylacyjną między deskami i wełną?" nie mam pojecia ;))) musze sie meza zapytac moze on bedzie wiedzial;) od strony wew domu to welna "lezy" jakby na takiej pejeczynie ze sznurka, wiazanej ósemkami :)

Ewa G
31-10-2006, 08:31
AGA, to się zgadujemy, ty o cenie położenia wełny, ja o cenie samej wełny. Ale miało być o robociźnie, nie o materiałach.

Chodzi mi o to, że najpierw są deski, potem ta szczelina, a potem wełna. I jak ją połozyć, żeby tą szczelinę zachować, a nie wypełnić wełną. Niektórzy stosują gwoździe trzcinowe, do nich wiążą sznurek na ósemki i na to wełnę, inni nabijają łaty równolegle do krokwi i na to wełnę.

AGA.S.
31-10-2006, 10:39
wiec tak:
robocizna 5 zl za metr nie 7
welna 120 za rolke 6,9m isover
welna kladziona: gwozdzie do krowki i sznurkiem na "osemke"

czy teraz jasniej?? ;) zreszta moze uda mi sie dolozyc zdjecie a o materialach wczesniej nic nie pisalam, bo to maz sie zajmuje zakupami i teraz podal mi koszta:)

prymasek
02-11-2006, 11:32
za welne placilismy 7 zl za metr, panowie zrobili w 2 dni:)

Ojej, a co to za cena? Wydawało mi się, że płacilismy coś koło 14 zł.

Sami wzięliśmy sie za ocieplanie i mamy zamiar do końca tygodnia je wykonać. Ogólną koncepcję wykonania już mamy ale się jeszcze zapytam:

Przy pełnym deskowaniu, jak/na co układaliście wełnę, żeby zachować szczelinę wentylacyjną między deskami i wełną?


szczecina wentylacyjna musi być koniecznie!!!

Ollimpia
06-11-2006, 23:32
Hej Wszystkim! dawno mnie tu nie było. Pogoda ostatnio nie za bardzo nam dopisuje..., jutro dekarze mają nam zacząć zakładać folię na dach ale boję się, że przez tą pogodę nie zdążą w tym roku położyć dachówki i mury mi się przez zimę zawilgocą i mróz rozsadzi przez zimę ściany. A jak to u Was wygląda, też macie ostatnio postoje na budowie, czy robota wre? pozdrawiam

AGA.S.
07-11-2006, 08:40
hej,
u nas praca wre:) dom juz prawie zostal okablowany, w przyszlym tyg tynki wew:) a nie martw sie bo pogoda ma byc w miare, no przynajmniej u nas, wiec jak jest zwinna ekipa to jest duza sznasa, ze Wam sie uda.
Powodzenia

Ollimpia
08-11-2006, 20:22
mam taką nadzieję, zresztą nie może być inaczej, bądźmy dobrej myśli! :)

agana
09-11-2006, 13:42
No i leje :( . Zmokłam, ale po ostatniej śnieżycy wybrałam się, aby przed następną ochronić cisy. W kwestii budowy chyba w piątek podpiszemy umowę na dalsze prace, ocieplenie poddasza, tynki itd.
Pozdr. i powodzenia na froncie budowlanym, a nie jest lekko. Wszyscy powariowali z cenami. :( Brakuje nawet materiałów.

AGA.S.
10-11-2006, 08:02
a ja mam pytanko... gdzieinni forumowicze:) tak pilnuja swoich Orionkow, ze nie maja czasu dzielic sie swoimi wrazeniami ?? pusto tu u nas ostatnio :(
pozdrawiam i zycze milego swietowania

Szymon77
10-11-2006, 09:04
A ja sobie Was czytam, czytam :) Troche wam zazdroszcze tych wyzwan bo u mnie sie ustatkowalo (nie biegam za materialami, nie potyczkuje sie z wykonawcami) .... troche mi tego brakuje :wink: Mam male plany wykonczeniowe na wiosne ... ale to juz "pikus".

prymasek
10-11-2006, 13:35
A ja sobie Was czytam, czytam :) Troche wam zazdroszcze tych wyzwan bo u mnie sie ustatkowalo (nie biegam za materialami, nie potyczkuje sie z wykonawcami) .... troche mi tego brakuje :wink: Mam male plany wykonczeniowe na wiosne ... ale to juz "pikus".

jeśli Tobie czegoś brakuje to zapraszam do mnie :-)

prymasek
10-11-2006, 13:51
dwie uwagi

1. przy więźbie dachowej.
rada dla tych co nie zaczęli jescze dachu - zmuście kierownika budowy lub kogoś znającego sie na rzeczy aby odchudzić zarówno przekroje jak i ilosć drewna - wydaje mi się że jest tego miejscami stanowczo za dużo i rozsądne wyliczenia mogą dać sporo oszczędności.

poza tym uwaga co do krokwi przy lukarnach - one nie wystają poza obrys budynku

2. uwaga ogólna dotycząca produktu Super Wood Stain do impregnacji drewna - trzeba uważać co się kupuje bo na początku roku była rewicja kolorów i bez zmian w oznaczeniach zmieniły sie barwy tego produktu
- ja np mam część desek pomalowanych jednym kolorem a część drugim :evil:

AgataSG
10-11-2006, 19:26
Jeśli chodzi o mnie to zaglądam na tę stronkę codzień i z utęsknieniem czekam na zdjęcia Szymonowskiego Orionka od środka..... (innych rónież) a tak pozatym mój mąż stwierdził, że jestem uzależniona od tej stronki.
U nas cieśla "wystrugał zapałki" ;) , więc dach powolutku, ale rośnie.
Pozdrowionka!!!

tezet
11-11-2006, 08:27
moi cieśle w liczbie 2 skończyli stawiać więźbę. strasznie się ociągali bo pogoda, bo równocześnie 3 dachy, bo już zmęczeni jak stawiają 87 dach w tym sezonie. itd.
na szczęście już skończyli

1. przy więźbie dachowej.
rada dla tych co nie zaczęli jescze dachu - zmuście kierownika budowy lub kogoś znającego sie na rzeczy aby odchudzić zarówno przekroje jak i ilosć drewna - wydaje mi się że jest tego miejscami stanowczo za dużo i rozsądne wyliczenia mogą dać sporo oszczędności.
to prawda
ja mam założony dodatkowy podciąg JEST KONIECZNY!!!
dołożone krokwie żeby wygodniej montować podbitkę + dwie krokwie na ewentualną wymianę (zostały) a przekroje krokwi pod ciężką dachówkę (na wszelki wypadek)
całość wyniosła 5m3
w kosztorysie jest chyba 7,5 m3

przeliczcie z cieślą przed zakupem

PS
pierwesze zdjęcia w poniedziałek
pzdr
w kosztorysie

prymasek
12-11-2006, 21:11
moi cieśle w liczbie 2 skończyli stawiać więźbę.

moi jeszcze nie skończyli ale to może dlatego że mam elemnty heblowane - krokwie mają byc na wirzchu


ja mam założony dodatkowy podciąg JEST KONIECZNY!!!

ja nie ma i jakoś koniecznosci nie widzę heheheh
fajnie by było jakbyś napisał gdzie to masz....


dołożone krokwie żeby wygodniej montować podbitkę + dwie krokwie na ewentualną wymianę (zostały) a przekroje krokwi pod ciężką dachówkę (na wszelki wypadek)

przecie w projekcie są już przekroje po zbóju.... jeszcze je zwiększałeś


przeliczcie z cieślą przed zakupem


no ja nie przeliczyłem i jest zgodnie z projektem - wyszło zdecydowanie więcej niż 5m3 ale mój jest z podwójnym garażem i jest poszerzony o 1,3m[/url]

magdac
12-11-2006, 22:41
Witam
Właśnie przebrnęłam przez calutkie forum Orionkowe i wiem już bardzo dużo, ale mam jeszcze kilka pytań i wątpliwości. Zacznę od przedstawienia się. Orionka wybraliśmy z mężem pół roku temu, ale dopiero teraz będziemy zamawiać projekt. Będziemy się budować w przyszłym roku koło Piaseczna. Mamy dopiero umowę przedwstępną na działkę, ale dzisiaj już oglądaliśmy dęby w lesie i decydowaliśmy, które wyciąć na parkiet. Niezły początek,co?:). A co do Orionka, to mam następujące wątpliwości:
- czy schody są wygodne? (dziwi mnie, że nikt o to nie pytał)
- czy dałoby radę wydłużyć o 30cm ściankę oddzielającą wiatrołap od spiżarni (co wtedy z wejściem na schody?)
- czy w kuchni jest szansa zrobić jeszcze jeden zakręt z szafek, tzn. szafkę narożną przed wykuszem, żeby powstał a'la barek odzielający kuchnię od jadalni?
- czy stryszek należy ocieplać? ogrzewać? (chciałabym mieć tam suszarnię i część przerobić na garderobę dostępną z sypialni)
Bardzo także liczę, że Ci z szczęśliwcy, któży już mają Orionka powiedzą jakie ma on wady i co by zmienili. Nie żeby nas zniechęcić - ale umożliwić poprawki. Pozdrawiam wszystkich. MagdaC[/url]

tezet
13-11-2006, 00:33
drogi Prymasku

-krokwie 6x18 co by dachówkę położyć jak nam straczy kaski
-ja mam heblowane jętki (też będą widoczne od środka)
-podciąg wydaje mi się konieczny ale każdy inwestor zrobi jak chce.
Mój cieśla tłumaczył, że dach będzie sztywniejszy bo krokwie długie itd.
O ile pamiętam co najmniej jeden z Orionów naszych szanownych "seniorów" też ma taki podciąg. (Ewa? Szymon?)
- jest mocowany nad jętkami
- nie mam za to belki kalenicowej (sorry, nie sprawdzę w projekcie bo zimno i wychodzić z łóżka mi się nie chce)
- mój orionek jest dłuższy o metr

już widzę :o koniec w tym sezonie.
ścisk :wink:

tezet
13-11-2006, 00:46
witaj Magdo C

To spory wysiłek przebrnąć przez cały ten wątek. Zawsze zniechęcały mnie wątki z większą liczbą stron niż 10.

Służę moim skromnym doświadczeniem i postaram się trochę Ci pomóc:
-schody to cichy temat (jak sama zauważyłaś). Są chyba najsłabszym ogniwem tego domu. (no cóż, coś za coś). Można jedak zminimalizować niewygodę. Ja na przykład powiększyłem otwór i będę mieć ciut niższe stopnie lub trójkątny spocznik w połowie biegu.
- ścianki działowe możesz dowolnie aranżować a decyzję podejmować prawie w ostatniej chwili.
- to samo tyczy się zabudowy kuchni. Jak ktoś będzie miał fantazję to nawet postawi wyspę na środku. Kuchni jest całkiem spora (po przedłużeniu domu o wykusz w kuchni).
- stryszek czyli to nad garażem? W projekcie jest ocieplony można go ogrzewać.

życzę powodzenia
tezet

tezet
13-11-2006, 00:52
czy kontaktował się z Wami dyslokator?
czy przedstawiał się na tym wątku?

Witaj dyslokatorze

kimkolwiek jesteś
gdziekolwiek jesteś

tezet

Szymon77
13-11-2006, 06:54
Magdac - schody sa wygodne. Powiekszenie wiatrolapu nie powinno wplynac na wygode korzystania z nich (wyhamujesz spokojnie :wink: )ale moze spowodowac trudnosci z przenoszeniem wiekszych mebli, itp.
Jedyna niewygoda polega na niemozliwosci wniesienia wiekszych mebli i lozek do gory. j ana szczescie nie mialem (i nadal nie mam) balustrady nad balkonikiem nad wejsciem co pozwolilo wciagnac co wieksze bezposrednio na gore z dworu. Mysle, ze dobrym rozwiazaniem jest aby ta balustrada byla latwo demontowalna (lub wrecz otwierlna) na wszelka okolicznosc.

AgataSG - mam oficjalny zakaz (wydany przez zone) publikowania zdjec wnetrza z panoszacymi sie nadal kartonami, brakiem firan, brakujacymi wykonczeniami tapet, itp .... :wink: hehehe. Postaram sie jednak cos wymyslec - nie sadzilem, ze ktos jeszcze o tym pameta.

prymasek
13-11-2006, 08:19
czy kontaktował się z Wami dyslokator?
czy przedstawiał się na tym wątku?

Witaj dyslokatorze

kimkolwiek jesteś
gdziekolwiek jesteś

tezet

eeee, ale o co chodzi??

prymasek
13-11-2006, 08:20
AgataSG - mam oficjalny zakaz (wydany przez zone) publikowania zdjec wnetrza z panoszacymi sie nadal kartonami, brakiem firan, brakujacymi wykonczeniami tapet, itp .... :wink: hehehe. Postaram sie jednak cos wymyslec - nie sadzilem, ze ktos jeszcze o tym pameta.

i bardzo dobrze nie rób zdjęć wnetrza bo nie może tak być że wszyscy będą mieć takie schody jak WY i MY hehehhe
:D

Ewa G
13-11-2006, 09:26
Magda, moje uznanie za cierpliwość w czytaniu wątku Orionowego!

- nie mamy jeszcze schodów i może w tym tygodniu cos w ich sprawie ustalimy. Zmartwił mnie kierbud, ze musza być zrobine do odbioru budynku, bo to element konstrukcyjny, wiec trzeba je postawic. No i odpowiem ci jak wymierzę.
- planowałam schody dwuzabiegowe ze spocznikiem po całości, szer stopnia 90-100 cm, ażurowe, Szymon a ty jakie masz?
- ściana przy wykuszu w kuchni u nas ma ca. 225 cm - 60 cm na blat pod oknem - szer barka = musisz to sobie wyliczyc i wyrysowac. Barek można ustawić, ale moze być ciasno wewnątrz, i jak z otwieraniem szafek dolnych, włożeniem czegokolwiek. Zależy gdzie ustawisz zlew, zmywarke, gotowanie i pieczenie. Kombinacji jest sporo, chociaz ja sie za bardzo nie wysilałam i mam całą kuchnię otwartą.
http://images3.fotosik.pl/170/cf45b1b2bfcc6cb0.jpg (nie skończona, zaraz po montażu, ale widać całą wnękę)
- stryszek, czyli pomieszczenie nad garażem, trzeba i docieplic i ogrzewać.
Trudno jest mówić o wadach, bo każdy przerabiał projekt do swoich potrzeb, żeby wyeliminowac to co mu się nie podobało.

Pozdrawiam, podobno ma być ładna pogoda do połowy grudnia :wink:

Szymon77
13-11-2006, 10:56
Dla niecierpliwych - znalazlem jakies fotki z czasow montazu kuchni i schodow. Dodalem je do mojego albumu.


http://foto.onet.pl/X3IBOwUuATZWZwA8AzMHMldjBDBVYlR9BWddYgZkVGIAZVk+Cm wIIwo0UXUB[/url]

tezet
13-11-2006, 12:40
oczywiście, że projekt oriona jest najlepszy
ale powierzchnia na schody jest bardzo mała

jeśli chodzi o aranżacje to wydaje mi się, że jest trochę wcześnie na rozmowę. O ścianach działowych myśleliśmy dopiero po zobaczeniu całej powierzchni pomieszczeń.
Do budowania podeszliśmy dopiero, jak wszystko zostało zaplanowane, Ale budowa i tak wszystko pozmieniała. Najlepiej jest obejrzeć oriona już zbudowanego. My nie mieliśmy takiej okazji.
U mnie zapowiedział się dyslokator, który jeszcze projektu nie kupił a już wie gdzie co będzie zmieniał.
Dlatego pytałem czy ktoś go zna.

zabieram się za zdjęcia

AGA.S.
13-11-2006, 14:07
Oj jak sie milusio zrobilo:) i tloczno:)
Magda witamy w Orionowej rodzinie:)
jezeli chodzi o schody w naszym wykonaniu to caly zas si edo nich przymierzamy:) wiatrolap pozostal bez zmian, zrezygnowalismy ze spizarni, zostala tylko scianka ktora" zamknie" lodowke... meble beda szly w U ( podobnie jak u Ewy) a i tak jakos malo miejsca mi sie wydaje:) sciana ma 263 ( kawalek dorabialismy ) to z oknem ok 400 i ta od wiatrolapu 130. projekt jest, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu...na 15.01 maja montowac:)
a jezeli chodzi o zmiany to pewnie sie powtorze ale;) :
- podniesienie gore o scianke kolankowa
- dodatkowe okno w pokoju nad kuchnia - nie widac go jeszcze na zdjeciach bo bylopozniej montowane
- wyburzylismy scianke miedy salonem a jadalnia
- przedluzylismy dach proporcjonalnie o podniesienie sciany
- zrobilismy komin wentylacyjny w kuchni zeby podpiac pod niego okap - wychodzi na dachu
- pomieszczenie nad garazem oczywisicie ocieplamy... poniewaz mamy 2 garaze, to to wyjdzie najwieszy pokoj... planowany na "rozrywkowy" .... ale to dalekie plany ;)
- powiekszylismy dolna lazienke, ale to chyba wszyscy zrobilismy:)
- przesunelismy troszke drzwi w strone skosu w lazience u gory, zeby na tej sciance pelnej zmiescic toalete i bidet
... i chyba wiecej grzechow nie pamietam, ale skoro czytalas cale forum;) to jestes na biezaco... jak cos to pytaj, chetnie odpowiem:
a tu nasz domek
http://foto.onet.pl/0,22146693,1246973,8459071,user.html#ih8465229

... jeszcze od zewnatrz bo w srodku etap kabelkow:)

p.s. Szymon dziekujemy za oczekwiane fotki, Ewa nono Ty tez juz blizej jak dalej

Ewa G
13-11-2006, 14:38
Jakoś to idzie, praca wlasna ostatnio głównie. Teraz montować będziemy karnisze, więc podrukowałam zdjęcia jak idą kable, zmierzę wysokość i do pani firankowej, co by do świąt z szyciem zdążyła.

prymasek
13-11-2006, 15:36
- planowałam schody dwuzabiegowe ze spocznikiem po całości, szer stopnia 90-100 cm, ażurowe, Szymon a ty jakie masz?
- ściana przy wykuszu w kuchni u nas ma ca. 225 cm - 60 cm na blat pod oknem - szer barka = musisz to sobie wyliczyc i wyrysowac. Barek można ustawić, ale moze być ciasno wewnątrz, i jak z otwieraniem szafek dolnych, włożeniem czegokolwiek. Zależy gdzie ustawisz zlew, zmywarke, gotowanie i pieczenie. Kombinacji jest sporo, chociaz ja sie za bardzo nie wysilałam i mam całą kuchnię otwartą.
http://images3.fotosik.pl/170/cf45b1b2bfcc6cb0.jpg (nie skończona, zaraz po montażu, ale widać całą wnękę)


Spocznik po całości raczej się nie zmieści w projekcie w miejscu spocznika jest aż 6 stopni, przy wysokości 19 cm na stopień to jest ponad metr wysokości.
Szymon schody ma fajne zrobione układem tak jak w projekcie.
ja o swoich nie mówie bo ich na razie nie mam ale będą miały zmieniony bieg będą sie rozpoczynały naprzeciwko gabinetu

jedna uwaga dla zastanawiających się co z kuchnią na Twoim zdjęciu nie ma z tego co widzę spiżarki. dobrze widzę?? to dośc ważne przy planowaniu rozkładu w kuchni

prymasek
13-11-2006, 15:45
- powiekszylismy dolna lazienke, ale to chyba wszyscy zrobilismy:)



ja nie zrobiłem hehehhe
:P

Chris o poranku
13-11-2006, 20:52
Witam sporo mnie nie było z różnych powodów. Zamieszczam również nasze zdjęcia sprzed 2 mieięcy. Jak pisałem niewiele więcej zrobiliśmy. Coś tam tylko sami dłubiemy.

http://foto.onet.pl/WncEPlZ9BzZfbQQ1UGEDMVdiAzBUeFdhVDRbYwRjU2dUN1k_A+ CnIGMw4uAQ==

magdac
13-11-2006, 21:04
Oj, dziękuję Wam wszystkim bardzo - jestem bardzo mile zaskoczona takim odzewem na mój skromny pościk. Jednak Orionka wybierają sami fajni ludzie!:)
Szymon - słuszna uwaga o tym wnoszeniu mebli - nie pomyślałam o tym w ogóle! Masz właśnie taki barek w kuchni jak ja bym chciała! I zmieścił się, to super!!! Mam nadzieję, że to przy nie zmienionym wymiarze ściany? (tej z okapem).
Ewa - dzięki za zdjęcie - piękna jest ta Twoja kuchnia! Ale nie ma spiżarki. Ja mam pewien pomysł, ciekawa jestem co Wy na to. Załącze, jak mi się uda.
Tezet - chętnie bym obejrzała Orionka - widziałam jednego w Zgorzale, ale był jeszcze w trakcie budowy i niewiele można było stwierdzić. A może ktoś z Was go tam buduje?
Agata - jak dorobiliście tą ścianę - znaczy zlikwidowaliście wykusz?
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Pozdrawiam
Magda


http://magdac.wrzuta.pl/obraz/9TcTDjPdy0

dyslokator
13-11-2006, 21:08
Witam serdecznie wszystkich wielbicieli ORIONKA 1, to mój pierwszy post, mam nadzieję być tu częściej. Mamy działkę pod Warszawą a dokładniej pod Piasecznem - 20 km od Wawy, zdecydowani jesteśmy na Oriona 1 z małymi zmianami. Czy byłaby możliwość zobaczenia Orionka na żywo?
Prosimy was - doświadczonych budowniczych o pomoc, na co zwracać uwagę, jak nie dać się oszukać i przeliczyć.
Z góry dziękuję za pomoc.

tezet
14-11-2006, 01:10
witajcie

na naszą budowę powoli wkracza zima. Czas zamykać sezon budowlany. Od sierpnia, kiedy zaczął się cały ten cyrk z budową, tempo było całkiem duże.
Teraz zwalniamy.

zdjęcia pokazują wszystkie etapy budowy i stan obecny. Jeszcze trochę pracy zostało (deskowanie z papą, ściany działowe, może poddasze?).

http://foto.onet.pl/CCVWbFV+U2QCMFFhU2cDMQYyBzhRZgUsA2EBPFAzATpVMwVrVD cFLg0zACQB

pozdrawiam wszystkich

prymasek
14-11-2006, 07:56
hmm nie wiem czy mam złudzenia ale wszystkie zdjęcia które do tego momentu widziałem pokazują, że wszyscy zmienialiście więźbe dachową
przy lukarnach....

Jerzysio
14-11-2006, 09:17
Witam,

sam nie mam, ale jak popytasz tutaj :
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=2135&start=2280
Pozdro
J

AGA.S.
14-11-2006, 10:13
hmmmmm my chyba nic nie zmienialismy, jestem tego pewna na 99%:)

tezet
14-11-2006, 10:34
tu odchudziliśmy
tam dodaliśmy

a co sądzicie o naszym orionku?
:roll:

Szymon77
14-11-2006, 10:36
Tezet - az milo popatrzec :) Gratuluje tempa prac.

Ewa G
14-11-2006, 10:49
Spocznik po całości raczej się nie zmieści
Nie zmieści się. Nie będzie spocznika po całosci.


nie ma z tego co widzę spiżarki
Nie ma.
W takiej spiżarce mozna np. zamknąć lodówkę. Moja ciotka tak ma.
Albo przedłuzyć sciankę kończącą wiatrołap i zrobić tam zabudowę wnękową. Z lodówką np.

szuna
14-11-2006, 12:17
Mówię Dzień Dobry Wszystkim Wiernym Orionowi!!!
po przeczytaniu całego postu orionowego postanowiłam się przyłączyć. Zaczęliśmy budowę oriona koło Wrocławia. Pozwolenie mamy od maja, ale cała reszta okazuję się być smutną godziną. Brak ekipy do budowania. Usłyszałam Pani teraz to do Afryki po ludzi bo wszyscy powyjeżdżali. Ale Wy to wiecie. Jestem Wam wdzięczna za wszystkie informacje tu zamieszczone. Przyzam ze tak długo szukałm projektu, który bedzie spełniał nasze marzenia, ,ze nie chcę nic zmieniać w Orionie. Ale zaczęłam się zastanawiać nad podniesieniem śnianki kolankowej. Wczoraj mieli zalewać fundamenty, ale jest tak mokro, ze nie masz szans na wjazd.
Bardzo miło i rodzinnie tu u Was. Więc może zechcecie mnie przyjąć do klubu Orionowiczów. Pozdrawiam Aneta

AGA.S.
14-11-2006, 13:15
hej witaj Aneta.... czuj sie jak u siebie w domu;)


Tezet mury pna sie do gory:) gralutulacje:)

a nasz jak Wam sie podoba?? ;)
Ewa no my wlasnie przedluzylismy scianke od wiatrolapu i za nia bedzie wneka na lodowke :)

Ewa G
14-11-2006, 14:03
Cześć Szuna! Ty nic nie zmieniaj, jak ci się wszystko podobało. Zostaw kolankową jaka jest.

Aga, całą wnękę można zabudować.
Dachówkę macie świetną, bardzo ładnie dom wygląda.

tezet
14-11-2006, 15:43
pozdrawiam Szuna

szczególnie żeś wrocławianka :D

my nad ścianką zastanawialiśmy się długo. W końcu podnieśliśmy, nie żałujemy. Gdybyśmy nie podnieśli to pewnie też byśmy nie żałowali.

Masz szansę być jedyną, która postawiła oriona bez zmian.
Chociaż ja widziałem Oriona, bodajże bez garażu (w Koczargach pod Warszawą). Postawiony bez widocznych zmian. - nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia.

pozdrawiam
tezet

prymasek
14-11-2006, 16:23
hmmmmm my chyba nic nie zmienialismy, jestem tego pewna na 99%:)

przy murowanej ściance lukarny w projekcie są słupy oparte na krokwiach
te krokwie kończą sie na obrysie muru zgodnie z projektem
w ten sposób krokwie nie wchodzą w światło tarasu z przodu

agana
14-11-2006, 17:57
Ho, ho. Dwa dni mnie nie było, a tu tyle do czytania :D . Witam wszystkich, którzy dołączyli i oczywiście przyłączam się do pochlebnych opinii o Waszych Orionach. Innych przecież nie może być. W końcu wszyscy tak samo wybrali :wink:

yogga
14-11-2006, 21:50
Witam Wszystkich! Ja też długo nie byłam na naszej stronie i za głowę się złapałam jak zobaczyłam ile tu czytania! Prawdę powiedziawszy nie mam czasu, żeby dziś wszystkie Wasze wypowiedzi przeanalizowac. Przeglądnęłam tylko zdjęcia; Ewa - bardzo ładna kuchnia! Szymon - gdzie te Twoje schody?
Nie otwiera się ta strona, a bardzo bym je chciała zobaczyc. Reszta zdjęc też mi się podoba chociaż bardziej teraz interesują mnie wnętrza. U nas w tym tygodniu (mam nadzieję) wylewki!
Pozdrawiam wszystkich życząc pogody odpowiedniej do prowadzenia dalszych prac. Szymon, czekam na Twoje schody!!!

Ollimpia
14-11-2006, 22:24
Ale tu się sympatycznie zrobiło na forum, trochę mnie nie było a tyle się wydarzyło :D również gratuluję Wszystkim ładnych domków, wszystkie są piękne. Ewa, gratulacje, masz bardzo ładną kuchnię, fajnie zgrana kolorystyka. Również Tobie Szymon gratuluję, fajnie wyszła Ci kuchnia z barkiem, też planuję zrobić barek i bardzo się cieszę, że się bez problemu zmieścił. Z wielkim żalem zrezygnowałam ze spiżarni, no ale muszę gdzieś wstawić lodówkę (a nie chcę do spiżarni). Więc zgrzewki wód mineralnych będę chyba ustawiać na półkach w pom.gosp. Tylko nie wiem jeszcze za bardzo gdzie poustawiam sprzęt gosp.dom. typu mikrofala, robot kuch., frytkownica... Magdoc, jeśli chodzi o Twój projekt kuchni, to muszę Ci powiedzieć, że myślałam początkowo o podobnym rozwiązaniu do Twojego z narożnym "kominem" w prawym rogu (taka namiastka spiżarni) ale stwierdziłam, że będę miała za mało blatów roboczych i raczej się nie zdecyduję na to rozwiązanie.
A u nas jutro zaczną kłaść dachówkę, już się nie mogę doczekać kiedy zobaczę naszego Orionka w czapeczce :wink: Pozdrowienia dla Wszystkich i witam serdecznie nowych miłośników tego uroczego domku jakim jest Orion.

Szymon77
15-11-2006, 07:08
Faktycznie sa jakies problemy (chyba wiem dlaczego), zatem raz jeszcze :
http://foto.onet.pl/CCUFP1J5CT4DMlZqATEANQYyDDgEM1F4AmEKKgdhV3oB

szuna
15-11-2006, 09:22
ponieważ jeszcze nie mam kuchni i jej wyobrażenia podziwiam Wasze. zastanawia mnie jedno nikt z Was nie myślał o wyspie? ja zawsze takową chciałam mieć i będę się bardzo starać. A spiżarnia dla mnie na wagę złota, bo jestem maniaczką przetwarzania 1000 rzeczy i zawsze mam tego pełno. miłego dnia

Ewa G
15-11-2006, 11:28
nikt z Was nie myślał o wyspie?
Ja nie. Mi się wyspa podoba tylko na zdjęciach w olbrzymich kuchniach.
Tutaj kuchnia jest bardzo mała.
Zależy też co chcesz mieć na takiej wyspie. Musisz to sobie wyrysować, żeby zrobic instalacje (chyba, ze ma słuzyć za blat roboczy).

dyslokator
15-11-2006, 13:14
cześć wszystkim miłośnikom ORIONKA 1

dyslokator
15-11-2006, 13:17
:D

dyslokator
15-11-2006, 13:54
czeœć wszystkim
jesteœmy na etapie zmian (przed kupnem projektu), Orionek nam się podoba ale małe zmiany w nim sš konieczne.
- chcemy poszeżyć garaż o 60 cm,
- zlikwidować taras poszeżajšc gabinet i garaż (robišc tam kotłownię węglowš),
- taras chcemy zrobić od strony kuchni i salonu - tam jest u nas południe,
- chcemy też poszerzyć korytarzyk i łazienkę,
- na piętrze zrobić korytarzyk do strychu gdzie będzie 4 pokoik - sypialnia,
- lekko przebudować dach ale tylko z tyłu domu,
- powiększyć balkonik (nad kuchniš i salonem),
chyba to wszystko
te zmiany wyniknęły z naszych potrzeb, ale także po przeczytaniu postów dotyczšcych zmian w waszych projektach
a co wy na to - tezet podaj jeżeli możesz dokładny adres twojej budowy lub jeœli ktoœ buduje w okolicach Warszawy.
nasza budowa będzie w Lesznowoli k/Piaseczna
pozdrawiam wszystkich

AGA.S.
15-11-2006, 13:54
moi zdaniem wyspa poprostu nie wejdzie, kuchnia na prawde do najwiekszych nie nalezy, a do tego trzeba pamietac o schodach...ale moze Wam sie uda:) o spizarke tez dlugo walczylam.... ale jak juz byly sciany... to nie zrozumialam ze to nie ma sesnu bo i kuchnia bedzie malutka a i spizarka to chyba nie to co bysmy chcieli bo wychodzi poporsto taka duza szafka, wiec przetwory wyladuja pewnie garazu, albo w szafkach ;)

Prymasek moj maz z cala stanowczoscia uwaza ze wieżba jest zgodnie z projektem:)

powodzenia

AgataSG
15-11-2006, 18:09
Jestem zauroczona Waszymi domkami, Ewa, Szymon piękne wnętrza (dziękuję za zdjęcia).
U nas więźba prawie gotowa, więc też Orionek nabiera zmysłowych kształtów ;)

PS. Podobno taka ładna pogoda ma się utrzymać do połowy grudnia (czas pokarze).
Pozdrawiam wszystkich.

Ollimpia
15-11-2006, 21:10
wyspa z kuchenką gaz./elektr. lub zlewozmywakiem ładnie wygląda w katalogach jest mało praktyczna w użytkowaniu. W kuchni naszej wielkości kuchenka na środku jest b. niebezpieczna zwłaszcza, gdy w domu są małe dzieci, natomiast przekładając np. warzywa do mycia na wyspę chlapie się podłoga. U mnie wyspa mogłaby służyć jedynie jako blat roboczy - to nie jest głupi pomysł, ale trzeba by jeszcze sprawdzić, czy nie będzie trzeba jej omijać przy przechodzeniu.

tezet
15-11-2006, 22:51
oooooo. .... dyslokator ......

witaj oficjalnie
zapraszam na naszą budowę. Część proponowanych przez ciebie zmian dokonaliśmy w naszym projekcie. Kiedy?

Prymasek.
Dzisiaj dokładnie obejrzałem więźbę przy lukarnie. Rzeczywiście słupy nie są oparte na krokwiach (w świetle balkonów) tylko krokwie są oddalone od słupa i całe reszty dokładnie o grubość deski calówki. Dzięki temu są conajmniej trzy korzyści:
-nie ma kłopotu z obrubką dachu prze ścianie lukarny
-nie ma kłopotu z balkonowymi balustradami
- łatwo obić boki lukarn

wyspy?
chyba tylko w ciepłych morzach.

prymasek
16-11-2006, 08:28
Prymasek moj maz z cala stanowczoscia uwaza ze wieżba jest zgodnie z projektem:)

ja tylko mówię co widzę na kilku zdjęciach i że mi sie wydaje :-)
kłócić sie nie będę hehehe bo to nie moja sprawa :-)
idzie to sprawdzić licząc ilość krokwi między krokwią K19 a lukarną idąc w przeciwnym kierunku niż garaż

jest krokiew K16, która nie wystaje poza obrys budynku na której stoi słup S3

później jest taka mała krokiew K8 idąca tylko do kosza a tak ściślej do wymiany W5

a poźniej jest K19

na tych zdjęciach wydaje mi się
że została zlikwidowana krokiew K8
i przedłużona krokiew K16 - ma ona takie same wymiary na zdjeciach jak każda inna i dlatego jej koniec jest w świetle balkonika z przodu co mniejsza jego wymiary...

tak mi sie wydaje że tak jest jak patrzę na zdjęcia
jak będzie mój dach zrobię zdjęcia i porównamy :-)

prymasek
16-11-2006, 08:46
Prymasek.
Dzisiaj dokładnie obejrzałem więźbę przy lukarnie. Rzeczywiście słupy nie są oparte na krokwiach (w świetle balkonów) tylko krokwie są oddalone od słupa i całe reszty dokładnie o grubość deski calówki. Dzięki temu są conajmniej trzy korzyści:
-nie ma kłopotu z obrubką dachu prze ścianie lukarny
-nie ma kłopotu z balkonowymi balustradami
- łatwo obić boki lukarn


obrabianie ściany zawsze wygląd atak a samo ocieplenie opierzenie i gotowe obojętnie jak przebiegają krokwie

a co mają do tego balustrady balkonowe???

poaz tym gdy słup na krokwi a na górze masz na słupie płatew
robi się ładny trójkat właśnie do obicia lukarny - czyli jakby nic trudnego

AGA.S.
16-11-2006, 11:16
Prymasek, drukuje Twoje uwagi, pojedziemy policzymy:) i dam znac na 100% po weekendzie :) bo tu nikt nie mowi o klotni przeciez:))) tylko o wymianie doswiadczen przeceiz :)))) co by bledow nie powielac, czyz nie??
pozdroaiwonka

p.s. ech jakie ladne slonko za oknami:)

tezet
16-11-2006, 11:49
spokojnie spokojnie

ja tylko chciałem się podzielić własnymi obserwacjami
każdy z nas chce przecież jak najlepiej

dla wszystkich szacuneczek i respect
:oops:

dzięki za słońce
:)
ukłony
tezet

prymasek
16-11-2006, 15:28
spokojnie spokojnie

ja tylko chciałem się podzielić własnymi obserwacjami
każdy z nas chce przecież jak najlepiej

dla wszystkich szacuneczek i respect
:oops:

dzięki za słońce
:)
ukłony
tezet

przepraszam jesli zapisało sie agresywanie
spieszyłem się i nie miałem czasu na ozdobniki :-)

dociekam tego bo zastanawiam sie czy mój cieśla czegoś nie pokićkał...