PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

dyslokator
16-11-2006, 20:14
Czeœć wszystkim ! Po waszych rozmowach sšdzę, że wszyscy jesteœcie już nieŸle zaawansowani - my dopiero zaczynamy. Oczywiœcie od razu kłody pod nogi ! Pomimo, że obok naszej działki jest już prawie pełna zabudowa to elektrownia doszła do wniosku, że nie opłaca się podłšczyć nam pršdu. Wyliczyli nam koszty na ponad 70 tysięcy !!! Na szczęœcie wygraliœmy z nimi potyczkę, ale za to musimy czekać na pršd 3 lata .
Może ktoœ wie czy możemy się ubiegać o pršd budowlany? Czy to jest sens, czy lepiej grzecznie czekać (chociaż czekanie jest okropne, jeœli podjęło się już decyzję o budowie). Z góry dziękujemy za wszelkie informacje.
Chcieliœmy też jeszcze raz podziękiować TEZETOWI za zaproszenie nas na swojš budowę!
Może ktoœ z was też może nam pokazać swojego Orionka, bardzo chętnie się spotkamy na budowie.
Przez ten pršd na razie możemy tylko pooglšdać sobie inne budowy. Ale jest to miłe, gdyż nasz projekt staje się wtedy bardziej realny.
Serdecznie pozdrawiamy !!!

tezet
17-11-2006, 19:31
prymasek

końcówka jest nerwowa

właśnie zabrakło mi desek i robota stanęła na 4 dni. a tu takie słońce.

zrobię zdjęcia więźby przy lukarnie to porównasz ze swoją. Moja więźba nie jest zrobiona dokładnie z projektem. Wprowadziliśmy kilka zmian, które wydały nam się korzystne.

prymasek
poza tym to ja Cię bardzo serdecznie zapraszam do nas

trzymajcie się ciepło
tezet

Ollimpia
17-11-2006, 20:47
Magdoc, widzę, że masz jakiś programik do projektowania. Mogę wiedzieć co to? też bym się chętnie pobawiła w ustawianie mebli :wink:
Pozdrowionka

tezet
18-11-2006, 14:44
prymasek

u mnie wygląda to mniej więcej tak
może Ci to pomoże lub wyjaśni
pozdrawiam

trzymam kciuki
tezet

bok lukarny

http://foto.m.onet.pl/_m/2e1aac90b525a2f41a1b61c55d282558,21,19,0.jpg

przekrój

http://foto.m.onet.pl/_m/34f241bb7cb3972c59dd5b01ee4769ff,21,19,0.jpg

podciąg

http://foto.m.onet.pl/_m/bf95de8a010bef9f3bb1b96e89c2eee4,21,19,0.jpg

szuna
18-11-2006, 17:19
witam
szczególne ukłony do dyslokatora, bo przechodziliśmy podobne problemy z prądem. okazało się, ze energetyka nie podłączy nas do istniejącego transformatora, bo juz sa spadki napięć i trzeba pobudowaqć nowy.
czas oczekiwania 3 lata..............
na dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło choć nawet oddajemy im kawałek ziemi pod transformator.
ale z nimi nie wygramy.
słońce ponoć ma być do połowy grudnia, więc budujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom... :D

magdac
18-11-2006, 17:35
Magdoc, widzę, że masz jakiś programik do projektowania. Mogę wiedzieć co to? też bym się chętnie pobawiła w ustawianie mebli :wink:
Pozdrowionka


Ano mam. Bardzo wciąga, więc radzę Ci uważać:) Programik nazywa się pro100, jest polski i bardzo fajny. Można go pobrać ze strony, ale tylko demo w którym nie można nic zapisać. Ja radzę sobie tak, że jak już coś zrobię to sobie robię "print scrin" i zapisuję w paincie. Oczywiście można jeszcze kupić:) Dobrej zabawy. Pzdr.

Ollimpia
18-11-2006, 21:50
Magdac, dzięki :D Pozdrowienia i miłego weekendu. Oby pogoda dopisywała nam jak najdłużej!

prymasek
20-11-2006, 13:33
prymasek
poza tym to ja Cię bardzo serdecznie zapraszam do nas



szkoda że tak daleko :-)

z poznania jestem :-)

prymasek
20-11-2006, 13:39
prymasek

u mnie wygląda to mniej więcej tak
może Ci to pomoże lub wyjaśni



no wyjaśniło mam zupełnie inaczej jak będę na budowie to zrobię zdjęcia

tezet
22-11-2006, 10:59
z poznania jestem

a ja myślałem, że z Nienacka

mam ciocię w Nienacku a to całkiem niedaleko
:wink:

u nas pojawiły się kolejne pomysły na aranżację.
Miejsca nad jętkami jest całkiem sporo. Nasze chłopaki zyskają dzięki temu swoje tajemne miejsce do zabawy.

Czy ktoś z Was myślał o wykończeniu skosów na poddaszu panelami ścinnymi (jakies miłe drewno) zamiast płytami GK?

AGA.S.
22-11-2006, 11:22
tak tak...ale drewno pojdzie nad pokoj nad garazem :) a strych bedzie poporstu garderoba.... podlogi wyszlo tam 60 m, sporawo;)

Ollimpia
23-11-2006, 18:10
... a u nas strych na ostatniej kondygnacji (nie będzie ocieplony od góry) będzie taką piwnicą na rzadko używane sprzęty np. sanki, sprzęt sportowy, choinkę, stare książki i na inne graty...

prymasek
23-11-2006, 20:34
ile płaciciliście za instalacje???

jakbyście byli tacy mili z podziałem na jakieś częsci :-)
części najlepiej co do rodzaju instalacji
i na robociznę i materiał...

dino74
24-11-2006, 13:24
Witamy po przerwie!

yogga

Bardzo chcielibyśmy zobaczyć Wasze cudeńko.
Czy doszedł do Was nasz mail?
Kasia i Rafał

MIŚKA01
24-11-2006, 19:39
WITAM WSZYSTKICH FANÓW ORONKA.CZY MOGĘ DOŁĄCZĆ DO WASZEGO GRONKA? U NAS BLIŻEJ KONCA -ALE TEGO GORSZEGO(CZYLI WYKANCZANIE SIEBIE I DOMU)A KASKA TOPI SIĘ W PORTfELU JAK MARCOWY ŚNIEG!!!!!!!! :D

agana
25-11-2006, 07:42
Dlaczego tak późno dołączasz? Etap masz zaawansowany, to i pewnie cenne uwagi. Nieprawdaż, że określenie "cenne" przy wykończeniówce jest bardzo trafne? :wink: Może jakaś fotka kolejnego ORIONKA.
Pozdrawiam wszystkich.

prymasek
25-11-2006, 21:22
ile płaciciliście za instalacje???

jakbyście byli tacy mili z podziałem na jakieś częsci :-)
części najlepiej co do rodzaju instalacji
i na robociznę i materiał...


pliski!!!!

Ollimpia
25-11-2006, 21:35
Hejka!
jak u Was daszki lukarn (ich tylne boki) łączą się z dachem: na styk, czy jest tam zrobiona jakaś przerwa?

Witamy Miśka01, witamy!
Pozdrowienia :)

Ollimpia
25-11-2006, 21:41
Prymasek,
jeszcze nie robiliśmy instalacji, na razie tylko wyprowadzenia pod instalację wod-kan., także przykro mi ale nie mogę Ci pomóc.
Pozdrowionka

MIŚKA01
26-11-2006, 11:52
Witaj Agana!

Przyznam szczerze, że śledziliśmy Wasze posty na temat Orionka od samego początku wyboru projektu tj od XI 2005r., a budowę zaczęliśmy w kwietniu 2006r., jednakże byliśmy na tyle pochłonięci tą budową gdyż przyjęliśmy dość szalone tempo prac poza tym oczekiwaliśmy wtedy na naszego synka który niedawno się urodził, że zawsze brakowało nam czasu.Jak na razie udało nam sie dojść do etapu w którym pozostało nam pomalować wnętrza, położyć kafle i panele na podłogach i 2 łazienki do wykończenia oraz zamontować piec i kaloryfery które juz wybraliśmy.Na parterze zrobiliśmy ogrzewanie podłogowe poza pokoikiem z wyjściem na taras. Nasz orionek został nieco zmodyfikowany tzn., symetrycznie poszerzony, również garaż do 4 m szer. i 6,30 dł., nad garażem podzieliliśmy całość na pół gdzie powstała pralnia (za łazienką) oraz garderoba (za sypialnią). Zmieniliśmy również samo wejście do domu, powiększając balkon z filarami z przodu domu przez co patrząc z boku filary te stały sie bardziej wyeksponowane a zarazem balkon stał się bardziej funkcjonalny.Zapomniałabym- w salonie doszło jeszcze jedno okno na ścianie przeciwległej do wyjścia na taras.Myślę , że w niedługim czasie zamieszczę kilka zdjęć (muszę się tylko tego nauczyć i znaleźć jakiś album w necie) tym bardziej, że właśnie kończymy ocieplenie i za tydzień będziemy kłaść tynki silikatowe na elewację (w kolorze żółtym z jasnymi opaskami wokół okien i drzwi). Tymczasem pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie naszych orionków.

prymasek
26-11-2006, 19:12
ile płaciciliście za instalacje???

jakbyście byli tacy mili z podziałem na jakieś częsci :-)
części najlepiej co do rodzaju instalacji
i na robociznę i materiał...


pliski!!!!

będę sie powtarzał do śmierci :-)

i jeszcze ile za instalacje elektryczną, TV, telefoniczną, komputerową i alarmową

muszę wybrać wykonawcę i jakoś ciężko mi idzie...

yogga
26-11-2006, 20:43
Witam Wszystkich!
Prymasek, nie mogę patrzeć, jak młócisz głową w tę klawiaturę, więc Ci odpowiadam:
- instalacja elektryczna (materiał + robocizna) 110 gniazdek, łącznie z komputerowymi, antenowymi, wyprowadzeniem światła na zewnątrz - 4639;
- kanalizacja wewnatrz domu - 2230(z mat);
- gaz (montaż skrzynki w ogrodzeniu, doprowadzenie do domu, wykonanie instalacji w domu) - 2218 bez skrzynki: roboc. + mat.)
- montaż instalacji odkurzacza centralnego- 490;
- montaż inst. CO podłog.-620 (obie łazienki, hol przed łaz. na dole, kuchnia, część holu przed wiatroł.);
- montaż inst. CO grzejniki - 16 grzejników po90 zł każdy;
- woda - każdy punkt 30zł (wszystko jedno zimna czy ciepła)
Poniżej gazu, to sama robocizna. Fakturę na materiał będę miała w poniedziałek. Nie wiem czy ta odpowiedź Cię satysfakcjonuje, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to mów, tylko nie męcz tej klawiatury!
Pozdrawiam!

yogga
26-11-2006, 20:47
Zapomniałam jeszcze zapytać dino74; Kasiu i Rafale napisałam Wam maila z numerem telefonu. Odezwijcie się! Cześć!

tezet
26-11-2006, 23:14
miśka01
kiedy Wam to wszystko powysychało?
gratuluję tempa

prymasek
pociągniesz jeszcze instalacje?
Ja się trochę boję. bo na pewno nie dam rady przykryć tynkiem a na zimę nie zostawię dla złodzieja.

Agana
:P
i dla malucha :lol:

prymasek
27-11-2006, 07:17
Witam Wszystkich!
Prymasek, nie mogę patrzeć, jak młócisz głową w tę klawiaturę, więc Ci odpowiadam:
- instalacja elektryczna (materiał + robocizna) 110 gniazdek, łącznie z komputerowymi, antenowymi, wyprowadzeniem światła na zewnątrz - 4639;
- kanalizacja wewnatrz domu - 2230(z mat);
- gaz (montaż skrzynki w ogrodzeniu, doprowadzenie do domu, wykonanie instalacji w domu) - 2218 bez skrzynki: roboc. + mat.)
- montaż instalacji odkurzacza centralnego- 490;
- montaż inst. CO podłog.-620 (obie łazienki, hol przed łaz. na dole, kuchnia, część holu przed wiatroł.);
- montaż inst. CO grzejniki - 16 grzejników po90 zł każdy;
- woda - każdy punkt 30zł (wszystko jedno zimna czy ciepła)
Poniżej gazu, to sama robocizna. Fakturę na materiał będę miała w poniedziałek. Nie wiem czy ta odpowiedź Cię satysfakcjonuje, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to mów, tylko nie męcz tej klawiatury!
Pozdrawiam!

wow czekam na info dotyczące materiałów do końca :-)

satysfakcjonuje mnie że hej
tylko ceny w Poznaniu mnie nie satysfakcjonują....

prymasek
27-11-2006, 07:21
kiedy Wam to wszystko powysychało?
gratuluję tempa

nie powysychało ;-) heheheh


prymasek
pociągniesz jeszcze instalacje?
Ja się trochę boję. bo na pewno nie dam rady przykryć tynkiem a na zimę nie zostawię dla złodzieja.

wczoraj zrobiłem foliowe okna
elektryk wchodzi w piątek
później wstawiam dwie kozy (piece a nie takie od mleka :-))
umawiam sie na tynki
grudzień ma być ciepły więc idę po całości

a później zobaczymy
stwierdziałem że ceny tak zasuwają że nie ma co czekać

agana
27-11-2006, 08:55
Witajcie wszyscy!
Miśka 01, również jestem pod wrażeniem tempa prac. Nieźle! :D .
Ja podobnie jak Prymasek, będę ciągnąć tynki przez zimę, gdyż boję się, że potem nie zdążę, a muszę już w przyszłym roku zamieszkać. Nasłuchałam się o tym wysychaniu i podejmujmę ryzyko.
Tezet, jasne, instalacja bez tynku jest dla złodzieja, ale oby z dala się od nas trzymali. Maluch pozdrawia już z pozycji raczkującej :lol:

MIŚKA01
27-11-2006, 12:49
WITAM WSZYSTKICH! CO DO WYSCHNIĘCIA TO PENIE NIE WYSCHŁO :lol: ALE IDZIEMY ŚLADAMI NASZYCH SĄSIADÓW -ONI TEŻ ZACZELI W KWIETNIU A W LUTYM JUŻ MIESZKALI(TEZ MAMY TAKI ZAMIAR) I NIC SIĘ NIE DZIEJE W ICH DOMU ,MYŚLĘ ŻE TECHNOLOGIA BUDOWNICTWA JEST TAK UDOSKONALONA ZE NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ.CO DO INSTLACJI -MAMY FAJNEGO I NIEDROGIEGO FACHOWCA Z OKOLIC WRZEŚNI.

vivaldas
27-11-2006, 15:06
Witam serdecznie wszystkich sympatyków jakże cudownego projektu Orion.Miło jest znaleźć taką silną ekipę.Projekt mamy już zakupiony.Z budową mamy zamiar ruszyć na wiosnę 2007 r. pod Elblągiem.Szukamy oczywiście kontaktu z orionowiczami z naszego woj. lub ościenne.Chętnie zobaczymy na żywo nasz projekt i wysłuchamy cennych rad :wink: .z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam. :D

vivaldas
27-11-2006, 15:15
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów orionkowiczów.Jestem tu po raz pierwszy i mam nadzię nie ostatni.Projekt Orion już mamy w domu.Na wiosnę 2007 r mamy zamiar zacząć budowę.Szukam fachowej ekipy w celu wymiany doświadczeń.Już widzę że się nie zawiodę.Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi już wiem że projekt na pewno z lekka się zmieni.błagam jeśli ktoś jest z okolic Elbląga to proszę o kontakt, zdjątka lub możliwość zobaczenia Orionka na żywo.Dziękuję i pozdrawiam serdecznie wszystkich sympatyków Orionka. :D

tezet
28-11-2006, 10:30
ile płaciliście za tynki?
ktoś robił cementowo-wapienne agregatem?

co za tempo u wszystkich.
trzeba się wziąć w takim razie do roboty

AGA.S.
28-11-2006, 10:49
witam Budujacych:)

jezeli chodzi o koszta - elektryk robocizna 2300 z białym montażem - kable wkute w cegle, wyporowadzenia zewnetrze i poprowadzona sila, czesc materialu kupowalismy na wiosne - uprzedzona nas przed podwyzka;)
Hydraulik ze wsiem - materiay i robocizna z podlogami podgrzewanymi, gazem, piecem itd - niestety 28 tys:(
Tynki mamy miec w czwartek zaczete - maszynowo, 20 zl m2

prymasek
28-11-2006, 13:56
ile płaciliście za tynki?
ktoś robił cementowo-wapienne agregatem?

co za tempo u wszystkich.
trzeba się wziąć w takim razie do roboty

21 zł/m z materiałem

tezet
29-11-2006, 09:06
Prymasek
Aga

bardzo dziękuję

już wiem o co się targować


Hydraulik ze wsiem - materiay i robocizna z podlogami podgrzewanymi, gazem, piecem itd - niestety 28 tys:(

piec kondensacyjny? a podłogówka na całym parterze?

AGA.S.
29-11-2006, 11:50
Tezet... ogrzewanie w lazience, pom, gosp i przedpokoju, z przejsciem kolo schodow i do kuchni:) i u gory w lazience

tynki tez mamy z materialem

co do pieca to musze zasiegnac wiedzy ;)

magdac
30-11-2006, 18:25
Witam wszystkich serdecznie!
Procedura zakupu naszej działki dobiega do końca i trzeba będzie zamówić w końcu projekt Orionka. Pomyślałam sobie, ze może ktoś z Was marzy o tym żeby pochwalić się swoim Orionkiem :wink: i chciałby nas zaprosić na chwilkę? Mieszkamy w Warszawie......Będziemy bardzo wdzięczni!

I mam jeszcze prośbę szczególnie do Prymaska i Agnieszki 123 no i wszystkich innych, którzy przerabiają schody na takie jak w Arielu o jakieś fotki, jeśli już je mają, albo chociaż wrażenia, albo jakieś rysunki...

Serdeczne dzięki
MagdaC[/list]

prymasek
01-12-2006, 10:16
I mam jeszcze prośbę szczególnie do Prymaska i Agnieszki 123 no i wszystkich innych, którzy przerabiają schody na takie jak w Arielu o jakieś fotki, jeśli już je mają, albo chociaż wrażenia, albo jakieś rysunki...
[/list]


nie wiem jakie są w Arielu :-)
moje schody istnieją tylko na odręcznych rysunkach i w mojej głowie więc na razie Tobie nie pomogę
najpoważniejszą zmianą jest to ze wchodzi się na nie od strony gabinetu i wychodzi na łazienkę na górze

Ollimpia
01-12-2006, 21:23
Prymasek,
dlaczego zmieniasz bieg schodów?
Pozdrawiam :D

prymasek
01-12-2006, 21:37
Prymasek,
dlaczego zmieniasz bieg schodów?
Pozdrawiam :D

bo zmieniając bieg schodów:
1. likwiduje "poczekalnie do kibelka" czyli włączam
korytarzyk w powierzchnię pokoju
2. przesuwam wejście na schody z kuchni na korytarzyk między schodami a gabinetem
3. BOOOO TAAAAAAAAAAAAAK ;-)

MIŚKA01
02-12-2006, 14:38
Witam!!! tak Prymasek ma rację ,lepiej wyglądają schody od strony gabinetu-my też tak zrobiliśmy.Schody już mamy tylko czekają az nas do gazu podłączą-więc nawet nie wiem jak wyglądają,mam nadzieje ze jeszcze przed swietami je zobaczymy. :wink:

Ewa G
02-12-2006, 15:23
lepiej wyglądają schody od strony gabinetu-

A dlaczego?
Jest to sprzeczne z moją wizją schodów w tym domu, ale ponieważ jeszcze ich nawet nie zamówiliśmy, koncepcja może się zmienić.
Własnie siedze w jadalni i sobie je wyobrażam, i wydaje mi sie, ze zabiorą więcej przestrzeni w takim układzie.

prymasek
02-12-2006, 18:18
lepiej wyglądają schody od strony gabinetu-

A dlaczego?
Jest to sprzeczne z moją wizją schodów w tym domu, ale ponieważ jeszcze ich nawet nie zamówiliśmy, koncepcja może się zmienić.
Własnie siedze w jadalni i sobie je wyobrażam, i wydaje mi sie, ze zabiorą więcej przestrzeni w takim układzie.


patrz 3. punkt
"BOOOOOOOOOOOOOO TAAAAAAAAAAAAAAK" hehehehe

nie ma dobrej odpwiedzi dlaczego coś lepiej wygląda :-)
jednym podobają się schody w lewo innym w prawo
gusta gusta i guściki

Ollimpia
02-12-2006, 20:05
według mnie taki układ schodów jaki jest w projekcie jest zdecydowanie bardziej reprezentacyjny, przy wejściu schody widać od przodu, a z jadalni widać bok schodów. Przy zmianie biegu schodów w jadalni widać ich tył, co jest na pewno mniej korzystne. Ale to oczywiście kwestia gustu.

MIŚKA01
02-12-2006, 22:14
może wygląd jest wazny ,ale wole praktyczną stronę.Od strony jadalni jest wtedy węższe przejscie ,a od gabinetu wyglądają tak jak by tam miały być w rzeczywistosci - tak nam się wydaje (i myślę ze dobrze :D ) ale to każdy musi sam sie z tym uporac gdzie bardziej pasują-Pozdrowionka

magdac
03-12-2006, 10:14
Ja chcę zmienić bieg schodów ponieważ chcę pogłębić przedsionek i jednocześnie kuchnię (wydłużyć ściankę pomiędzy przedsionkiem, a spiżarką). No i wydaje mi się, że to bardziej logiczne rozwiązanie - wejście na schody będzie blisko salonu i kuchni, a nie tak jak w projekcie, gdzie idąc z salonu trzeba całe schody okrążyć. No i zupełnie zmienia to układ pokoi na górze - pozwala włączyć wykusz nad wejściem do pokoju.

Miśka01, jeśli mogłabyś zamieścić fotki swoich schodów, byłabym niezmiernie wdziączna. A czy zmiana biegu schodów była uwzględniona u Ciebie w adaptacji projektu? Jakie zmiany odnośnie szerokości ścianki "kominkowej" i kształtu dziury w stropie to za sobą pociąga?

MIŚKA01
03-12-2006, 12:26
Zdjęcia z chęcią ,ale dopiero w połowie grudnia. schody już mamy ale czekają aż zaczniemy grzać. A narazie robią nam ocieplenie,a właściwie kończą,domek wyglada uroczo.Pozdrawiam

prymasek
03-12-2006, 17:31
według mnie taki układ schodów jaki jest w projekcie jest zdecydowanie bardziej reprezentacyjny, przy wejściu schody widać od przodu, a z jadalni widać bok schodów. Przy zmianie biegu schodów w jadalni widać ich tył, co jest na pewno mniej korzystne. Ale to oczywiście kwestia gustu.


pytanie co to znaczy tył schodów :-)

kwestia gustu i priorytetów. ja np niecierpię rozwiązań typu
poczekalnia do kibelka na górze hehhe

prymasek
03-12-2006, 17:36
No i zupełnie zmienia to układ pokoi na górze - pozwala włączyć wykusz nad wejściem do pokoju.

właśnie tak zrobiłem :-)


A czy zmiana biegu schodów była uwzględniona u Ciebie w adaptacji projektu? Jakie zmiany odnośnie szerokości ścianki "kominkowej" i kształtu dziury w stropie to za sobą pociąga?,

ja przesunąłem otwór w stropie aby zachować szerokośc przejścia między gabinetem a schodami

Ollimpia
03-12-2006, 21:44
ale fala protestów... wreszcie coś się zaczęło dziać na tym forum :D
jeśli kogoś uraziłam to sorry, nie chciałam, w końcu każdy dostosowuje domek do własnych potrzeb, a pomysły niezłe, szczególnie to rozwiązanie z powiększeniem kuchni i przedsionka.
...tylko że mnie się akurat ta "poczekalnia do kibelka" podoba, hi, hi, hi :D
choć mam nadzieję, że nie będę musiała oczekiwać,
a jaki piękny widok się stamtąd roztacza przez to wspaniałe duże okno
i każdy z domowników będzie mógł na piętrze zobaczyć co się dzieje od frontu, np. czy gość nie jedzie, hi, hi :D :D :D

prymasek
04-12-2006, 11:26
a jaki piękny widok się stamtąd roztacza przez to wspaniałe duże okno

widok sie nadal roztacza :D


i każdy z domowników będzie mógł na piętrze zobaczyć co się dzieje od frontu, np. czy gość nie jedzie, hi, hi :D :D :D

gość albo komornik :evil:

tezet
04-12-2006, 11:59
no tak
jak napisałem tysiąc postów temu
schody są słabym punktem tego projektu
wszyscy mnie wtedy zbesztali

nadal uważam, że schody są kiepsko rozplanowane i mało wygodne a ta burzliwa dyskusja tylko to potwierdza

u nas jest powiększona dziura o jeden stopień (27 cm) więc może się zmieści mały spocznik. Zastanawiamy się nad zmianą biegu schodów. Dzięki temu powstanie większa przestrzeń wspólna na górze (może z telewizorem, może z książkami).
Bez tego na górze robi się wagon kolejowy gdzie każdy ma swój przedział.

a komornik zawsze przychodzi po wykończeniówce

Ollimpia
04-12-2006, 21:05
a jaki piękny widok się stamtąd roztacza przez to wspaniałe duże okno

widok sie nadal roztacza :D
owszem ale tylko dla właścicieli pokoju od frontu, a tak oczekując można sobie podziwiać zamiast stać w ciemnym korytarzu :)

i każdy z domowników będzie mógł na piętrze zobaczyć co się dzieje od frontu, np. czy gość nie jedzie, hi, hi :D :D :D

gość albo komornik :evil:
precz! :evil:

magdac
05-12-2006, 15:54
ja przesunąłem otwór w stropie aby zachować szerokośc przejścia między gabinetem a schodami

Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale ten otwór trzeba przesunąć, tzn poszerzyć w stronę jadalni? I wtedy trzeba poszerzyć ściankę z kominkiem?

prymasek
05-12-2006, 16:00
ja przesunąłem otwór w stropie aby zachować szerokośc przejścia między gabinetem a schodami

Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale ten otwór trzeba przesunąć, tzn poszerzyć w stronę jadalni? I wtedy trzeba poszerzyć ściankę z kominkiem?

nie wiem jak trzeba zrobić ale ja zrobiłem tak

1. obróciłem otwór tak jak obracam schody

patrząc od strony gabinetu
2. poszerzyłem go trochę po to aby schody były wygodniejsze
3. przesunąłem w stronę jadalni o 27 cm czyli o jedne stopień aby zachować przejście 120 cm między schodami a gabinetem i fakt że pierwszy schodek jest poza światłem otworu

szuna
05-12-2006, 16:07
WITAM!!!!!!!!!!!!!!

PODNOSIMY ŚCIANĘ KOLANKOWA I PO ROZMOWIE Z KIEROWNIKIEM BUDOWY SIE ZAŁAMAŁAM BO ZYCZY SOBIE ZA TĄ PRZYJEMNOŚĆ KOLEJNE 200 ZL. CHYBA ILOSC WZIĘTEGO KREDYTU NIE WYSTARCZY. :lol:
JESLI KTOŚ Z WAS BUDUJE W OKOLICACH POZNANIA TO MOZE CHCIAŁBY POKAZAC SWÓJ DOMEK?!
NASZE MURY SA CORAZ WYZSZE BO JUZ 2 METRY!!!!!!!!!!!!! POGODA NAM DOPISUJE, ALE Z NART W TYM ROKU TO CHYBA NICI! :cry:
POZDRAWIAM

prymasek
05-12-2006, 16:37
WITAM!!!!!!!!!!!!!!

PODNOSIMY ŚCIANĘ KOLANKOWA I PO ROZMOWIE Z KIEROWNIKIEM BUDOWY SIE ZAŁAMAŁAM BO ZYCZY SOBIE ZA TĄ PRZYJEMNOŚĆ KOLEJNE 200 ZL. CHYBA ILOSC WZIĘTEGO KREDYTU NIE WYSTARCZY. :lol:

a za co?? będzie to przeliczał??
jesli nie podnosicie za dużo to nie ma co przeliczać jesli jednak chcecie
podnieść sporo to ktoś na forum pisał że zrobił po prostu wieniec pod murłatę i już



JESLI KTOŚ Z WAS BUDUJE W OKOLICACH POZNANIA TO MOZE CHCIAŁBY POKAZAC SWÓJ DOMEK?!


oczywiście zapraszam do mnie :-)
dach własnie się robi

gdzie dokładnie budujecie??

tezet
05-12-2006, 20:34
dwie stówki?

za co????

za wpisanie zmiany do dziennika budowy? za zmianę w projekcie?

lepiej zmieńcie kierownika.

ja podniosłem ściankę o jeden bloczek (25 cm) i nic (poza podnienisieniem słupków).

więcej zdjęć schodów !!!!!!

Ollimpia
05-12-2006, 22:25
200 zł? za położenie tych kilku cegieł więcej?
My np. w ramach podniesienia ścianki kolankowej zrobiliśmy wieniec 25 cm.

Szuna, zapraszam do nas, właśnie kończymy układać dachówkę.

Pozdrawiam

maga008
07-12-2006, 13:03
Witam,
Czy ktoś ma namiary na realizacje Oriona pod Wrocławiem?
Pozdrawiam

maga008
07-12-2006, 13:04
Witam,
Czy ktos ma namiary na realizacje Oriona pod Wrocławiem?
Pozdrawiam,
Magda

szuna
07-12-2006, 20:59
200 za zmianę. ponoć to zmienia kubaturę domu i trzeba to zgłościc w wydziale architektury i mój szanowny kierownik to właśnie zrobi za tą kase.
Kochani ja buduje dom pod Wrocławiem a jeszce mieszkam w Poznaniu, dlatego pytam kto buduje w Poznaniu bo łatwiej mi zobaczyć a w okolice Wrocławia zapraszam wszystkich zainteresowanych. Kierownika nie za bardzo chciałabym zmieniać bo za całość majuz zapłacone z góry :evil: .
pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

magdac
10-12-2006, 12:21
Mam dosyć pilne pytanko. Jakiej długości krokwie są w Orionku? Nie mamy jeszcze planu, ale, korzystając z pogody, ścinamy już drzewa w naszym lesie. No i bardzo jest nam potrzebna ta informacja. Gdybyście jeszcze dodali info o powierzchni dachu z garażem dwustanowiskowym (chcemy robić pełne deskowanie), byłabym wdzięczna.

prymasek
10-12-2006, 20:23
Mam dosyć pilne pytanko. Jakiej długości krokwie są w Orionku? Nie mamy jeszcze planu, ale, korzystając z pogody, ścinamy już drzewa w naszym lesie. No i bardzo jest nam potrzebna ta informacja. Gdybyście jeszcze dodali info o powierzchni dachu z garażem dwustanowiskowym (chcemy robić pełne deskowanie), byłabym wdzięczna.

tak zamawiałem w tartaku
K - krokiew
J - jętka
M- miecz
DK - deska kalenicowa
P - płatew
W - wymiana
S - słup
hmmm resty nie pamietam
powierzchnia dachu coś koło 260 metrów tylko że ja miałem poszerzany dom 1,3m - w oryginale coś około 240m

poza tym częśc osób przerabia więźbę i oszczędza trochę drewna


Element wymiar dł
M5 14 14 670
K1 6 20 540
DK2 6 20 1300
DK1 6 26 670
J1 6 18 200
J8 6 18 350
K2 6 20 770
K3 6 20 600
K4
K5 10 20 770
K6 6 20 420
K7 6 20 250
K8 6 20 350
K9 6 20 360
K10 14 20 690
K11 14 20 690
K12 6 20 290
K13 6 20 290
K14 6 20 300
K15 6 20 250
K16 12 20 690
K17 6 20 250
K18 6 20 140
K19 14 20 770
K20 6 20 270
K21 6 20 310
K22 6 20 210
K23 6 20 90
K24 6 20 100
K25 6 20 220
K26 6 20 320
K27 12 20 310
M1 14 14 490
M2 14 14 590
M3 14 14 600
M4 14 14 490
P1 12 16 390
P2 14 14 270
P3 12 16 390
P4 14 14 300
P5 16 24 380
P6 12 12 210
W1 10 20 210
W2 12 20 190
W3 12 20 180
W4 8 20 170
W5 12 20 120
W6 10 20 190
J2 6 18 540
J3 6 18 360
J4 6 18 220
J5 6 18 260
J6 10 18 540
J7 14 18 540
S1 14 14 180
S2 12 12 350
S3 14 14 170
S4 12 12 330
KK 12 20 290
KK 12 20 340
KK 10 20 290
KK 10 20 290
MI1 12 12 100

o-k-e-j
11-12-2006, 00:03
Dawno się nie odzywałem pozdrawiam orionowiczów !!!

o-k-e-j
11-12-2006, 00:05
U mnie za chwilę deskowanie będzie -- może choinkę wstawię to tak szybko igły nie opadną -- hehe

vivaldas
11-12-2006, 17:02
Witam i pozdrawiam.Cieszę się że odezwał się ktoś z moich okolic.OKEJ- u jak zapatrujesz się na wizytę i obejrzenie Twojego Orionka.Ja z budową dopiero ruszam w 2007.Kupiłem dopiero działkę pod Elblągiem.Mam już projekt i pozwolenie.Pozdrawiam. :D

magdac
11-12-2006, 20:22
Prymasek, dzięki jeszcze raz!

o-k-e-j
11-12-2006, 21:44
no problem vivaldas wyślij mi swój nr telefonu na adres [email protected] to się ustawimy

o-k-e-j
11-12-2006, 21:50
dokonałem kilka zmian w projekcie to mam nadzieję że coś z tego ci się przyda
bo zmieniłem posadowienie kominka w salonie i kształt ściany działowej w sypialni na poddaszu co dało mi możliwość zrobienia dodatkowej niezależnej łazienki.

vivaldas
12-12-2006, 17:24
witaj Okej-u.Numer Ci przesłałem.Cieszę się bo mam mnóstwo pytań a i kilka zmian też chcę wprowadzić.Tym bardziej jak na żywo bedę mógł ocenić wielkość pomieszczeń oraz otrzymać kilka cennych uwag.pozdrawiam. :)

baszuk
12-12-2006, 17:45
W kwietniu raszamy z budową ORIONA. Już wprowadziliśmy kilka zmian do projektu. Zamierzamy podnieść ściankę kolankową, likwidujemy część okien dachowych, zmienilismy hall na poddaszu - wejście na strych jest niezależne po zmniejszeniu łazienki. zamierzamy zmienić bieg schodów, oraz dołozyć trzeci komin. Ponadto doprojektowaliśmy pod częścią domu podpiwniczenie, żeby tam przenieść kotóownie (wejście z garażu)
Może ktoś podzieliłby się z nami swoimi doswiadczeniami z Orionem, może ktoś wybudował taki dom w okolicy Krakowa?

o-k-e-j
12-12-2006, 21:20
Mam częściowe podpiwniczenie i uważam, że jest to zły pomysł ponieważ koszt całego podpiwniczenia jest niewiele większy bo w częściowej formie trzeba zastosować ławy schodkowe a to jest pracochłonne, proponuję jak już zrobić to podpiwniczenie pod częścią od strony ogrodu. Wejście do piwnicy mam w formie przedłużenia schodów wejściowych na poddasze tylko zmieniony został bieg schodów. Poszerzony został garaż o 50 cm i warto obniżyć strop nad garażem co spowoduje podwyższenie pomieszczeń nad garażem - o takie drobne pomysły. Podzielona została przestrzeń nad garażem na część - garderobę i drugą część na pralnię lub saunę (może wystarczy funduszy - hehe)

baszuk
12-12-2006, 21:31
My myślimy o zrobieniu sypialni nad garażem z małą prywatną łazienką, tylko dla siebie. okno, z tego pomieszczenia będzie wychodzić na wschód, miło by było gdyby nas budziło słońce. Jak tak sobie poczytałam dzisiaj wszystkie posty i pooglądałam zdjęcia to juz bym chciała, żeby ten domek stał - miał stać w tym roku, ale załatwianie formalności zajęło nam już blisko rok :(
Nie ukrywam, ze pomysł sauny też nam gdzieś przemykał - no ale wszystko rozbija się o fundusze. :D
Pozdrawiam

agana
13-12-2006, 09:50
Pozdrawiam. Zdaje się, że Orion robi się popularny :D .
A ja wciąż czekam na fachowca, by skończył swoje zobowiązania i zaczął u nas, a po 1 stycznia mogę pisać, że przeprowadzka w tym roku :wink:

agade
13-12-2006, 11:32
Witam wszystkich "orionowiczów". Czytam forum(a nawet mam wydrukowne) juz długo, ale nie miałam śmiałości pisać ponieważ o budowie ani ja ani mój mąż nie mamy pojęcia...a wszystkich mądrych rzeczy np jakie zmiany w projekcie dowiedziałam się od Was. Piszę ponieważ chciałabym się dowiedzieć od kogoś kto niedawno robił fundamenty ile go wyniosły bo my własnie kończymy fundamenty i koszt ich przyprawił nas o zawrót głowy - prawie 50.000 Budujemy pod Krakowem i ceny są wysokie, materiały też poszły w górę, mamy wysokie te fundamenty bo był spadek terenu, podwójne wzmocnienia ale taka suma to chyba przegiecie? Rezygnujemy z tej ekipy bo na resztę mamy umówionych innych i chciałabym się zapytać baszuk czy macie ekipe i ile Wam wycenili robociznę za dom? Musimy się za to porządnie wziąś bo jak tak dalej bedzie to pojdziemy z torbami...Pozdrawiam
Aga

baszuk
13-12-2006, 15:56
Pozdrawiam Agade,
Tak mamy ekipę, podpisaliśmy umowę w listopadzie. Wycenili nam całość roboty, fundamenty, murowanie, dach na 25 000, podobno jest to niedrogo, i z tego co wiem już biorą więcej - ale oni nam już kiedyś budowali i z naszego polecenia budowali u kilku naszych znajomych. Na ten moment mają już terminy do końca 2007 roku. Materiały na część domu też już mamy kupione - pustaki max i dachówkę - mieliśmy bowiem ruszać z budową w październiku - niestety formalności związane z kupnem działki trwały zbyt długo :( Dlatego ruszamy z budową w kwietniu - mam nadzieję

prymasek
13-12-2006, 18:13
Pozdrawiam Agade,
Wycenili nam całość roboty, fundamenty, murowanie, dach na 25 000,


bardzo niedrogo!!!
cholera mnie trafia!!!

agade
13-12-2006, 18:16
No to faktycznie nie drogo. My wycene robilismy w lecie i najmniej chcieli 39.000 z dachem. Mamy nadzieję, że zakupimy jakieś materiały w zimie jak bedą tańsze no i bedziemy zbierać pieniądze :D Serdecznie pozdrawiam

prymasek
13-12-2006, 18:20
Pozdrawiam Agade,
Tak mamy ekipę, podpisaliśmy umowę w listopadzie. Wycenili nam całość roboty, fundamenty, murowanie, dach na 25 000, podobno jest to niedrogo, i z tego co wiem już biorą więcej - ale oni nam już kiedyś budowali i z naszego polecenia budowali u kilku naszych znajomych. Na ten moment mają już terminy do końca 2007 roku. Materiały na część domu też już mamy kupione - pustaki max i dachówkę - mieliśmy bowiem ruszać z budową w październiku - niestety formalności związane z kupnem działki trwały zbyt długo :( Dlatego ruszamy z budową w kwietniu - mam nadzieję

oto koszt fundamentów robocizna + materiały z dociepleniem i z podbetonem

ławy 5 272,30 zł
fundamenty 22 980,15 zł
ławy+strop 2 891,26 zł (tu była stal kupiona i nie umiem jej podzielić)

prymasek
13-12-2006, 18:25
Pozdrawiam Agade,
Wycenili nam całość roboty, fundamenty, murowanie, dach na 25 000,


bardzo niedrogo!!!
cholera mnie trafia!!!

kurcze ale co to znaczy dach tzn konstrukcja + dachówka i wszytstko

coraz bardziej jestem w szoku...

ja 30 tys za mury + 15 za całość dachu

baszuk
13-12-2006, 18:48
Pozdrawiam raz jeszcze.
Fundamenty z częścią podpiwniczenia, murowanie ścian konstrukcyjnych, działowych, kominów, strop lany, dach - konstrukcja, położenie dachówki, podbitki - cała robocizna bez materiału. Wycenili nam na 22 500 - tak mi tu podpowiada mąż - na taką kwotę mamy podpisaną umowę. Ekipa sprawdzona, BARDZO DOBRA, SOLIDNA, NIEPIJĄCA. DOM MURUJĄ W 1,5 MIESIĄCA - teraz skończyli u naszego kolegi. :D

baszuk
13-12-2006, 19:21
Mam teraz tylko nadzieję, że umwa jest wiążąca i cena się nie zmieni ...

prymasek
13-12-2006, 21:32
najtańsza oferta na same mury którą dostałem opiewała na 24 tys zł
:evil:

baszuk
13-12-2006, 21:49
Może poprostu u nas jest taniej, a może mieliśmy dużo szczęśia - co tak naprawdę okaże sie w maju jak już będziemy płacić. Pozdrawiam
Baśka

tezet
13-12-2006, 23:26
czytanie,
że ktoś ma taniej (przeraźliwie tanio) a wszyscy pozostali mają, mieli lub będą mieli drożej, trochę mnie złości a trochę śmieszy.

i co z tego
pogadamy jak wam to wszystko za tą cenę zrobią.
gratuluje ekipy

agana
14-12-2006, 10:54
Wycenili nam na 22 500 O takiej cenie nie słyszałam nawet w ubiegłym roku (wszystko oscylowało w przedziale 30 - i w górę), ale jak to w życiu, niektórzy mają farta.

Agata_i_Tomek
14-12-2006, 12:05
Witam wszystkich Orionowiczów

Mamy zamiar wraz z żoną dołączyć do Waszego szanownego grona.
Za chwilkę zamówię projekt.
Nowy Orion powstanie w Maszkienicach k. Brzeska

pozdrawiam Wszystkich

PS - Jeśli byłaby taka możliwość chcielibyśmy zobaczyć Oriona na żywo
więc jeśli ktoś z Was buduje orionka w małopolsce (najlepiej w okolicach Krakowa) i chciałby się pochwalić swoim domkiem a nam rozwiać wszelkie wątpliwości to bardzo proszę o kontakt GG 6008113

agana
14-12-2006, 15:02
Witamy :D . Ja jestem zupełnie z drugiej strony.

Widać, chętnych na Orionka przybywa, wkrótce więc wątek trzeba będzie przemianować: "Kto nie buduje domu ORION" :wink:
Pozdrawiam.

prymasek
14-12-2006, 15:58
będzie o zgrozo tak:

gdzie spluniesz tam Orion

hehhehe

Ollimpia
14-12-2006, 16:36
Witamy nowych wielbicieli Orionka :D

prymasek
14-12-2006, 17:08
hmm w sumie to powinniśmy być niemili dla nowych mówić jaki Orion jest drogi jaki nie funkcjonalny jak źle wygląda i w ogóle że właściciele orionów to snoby
że trzeba wprowadzać mnóstwo zmian w projkecie i bardzo pilnowac wykonawców bo to trudny projekt

no wiecie żebyśmy pozostali oryginalni

a nie tak jak teraz mieszkam wszystkie domy na moim osiedlu są równe
budowane w latach 70-tych wg jednego projektu

agana
14-12-2006, 17:54
Jest to jakiś pomysł :wink: , ale miejmy nadzieję, że Oriony rozmieszczą się w przyzwoitych odległościach od siebie. Ponadto będą znacznie się różnić, już jest to widoczne. Koniecznie musimy porównać efekty końcowe :D

szuna
14-12-2006, 19:47
cześć
nasze fundamenty na świeżo bo robione miesiąc temu/ robocizna 3500/ do tego 21000 za materiały teraz strop będą zalewać. Prymasek dzięki za kontakt odezwę się pewnie po świetach bo narazie wariactwo ogólne i jeszcze pralka misię zepsuła. Pozdrawiam wszystkich nowo przybyłych. Jest nas teraz więcej ORIONOWICZÓW i to nie koniec :lol:

prymasek
14-12-2006, 22:20
Jest to jakiś pomysł :wink: , ale miejmy nadzieję, że Oriony rozmieszczą się w przyzwoitych odległościach od siebie. Ponadto będą znacznie się różnić, już jest to widoczne. Koniecznie musimy porównać efekty końcowe :D

Szymon ma w rozsądnej odległości
na sąsiedniej ulicy!!! :evil:

agade
15-12-2006, 07:06
Szuna dzięki za informacje, ale juz chyba mam dość informacji bo mnie tylko załamują bo przecież juz nie rozbieżemy tych naszych "ekskluzywnych" fundamentów - jak to mąż mówi :) Ani też nie będziemy się wykłócać z ekipą. Jedno jest pewne,że trzeba spisywać porządną umowę przed rozpoczęciem prac. Mam nadzieję, że z nową ekipą pójdzie lepiej.

Jedni się martwia, że za dużo orionów w okolicy mają a ja żałuję, że nie mam żadnego bo bym sobie coś podpatrzyła i podpytała...a może ktoś chociaż buduje jak nie w małopolsce to może w śląskim? Moglibyśmy się przejechać na wycieczkę, oczywiście jakby nas ktoś zaprosił... :)
Pozdrawiam
Aaa i jeszcze mam prośbę - pokazujcie jakieś zdjęcia, w środku, na zewnątrz bo jak widzę takie piękne orionki to się nastrajam pozytywnie :D

szuna
15-12-2006, 08:49
agada my budujemy, ale w dolnośląskim pod Wrocławiem jeśli masz ochote zobaczyć...... autostradą to całkiem już niedaleko :P

tezet
15-12-2006, 17:36
agade

rozbieżemy tych naszych "ekskluzywnych" fundamentów

jak tak sobie wszystko policzę

stopa+ława+ściany+izolacja+ocieplenie+zasypanie+ płyta+robocizna to około 50000 się uzbiera

dobre fundamenty to nic ekskuzywnego, to podstawa

coraz częściej dochdzę do wniosku, że przy budowaniu trzeba się wyluzować. Sąsiad już dwa tygodnie czeka na cieśli i dostał wrzodów. "Take it easy"

agade
15-12-2006, 20:47
Szuna dzięki za zaproszenie, daj znać jak już będziecie mieli dach.

Tezet święte słowa. Luzuje się bo to dopiero początek a moje nerwy są na wykończeniu... :D

Pozdrawiam

baszuk
15-12-2006, 21:22
Pozdrawiam wszystkich,
Agade my będziemy budowali w małopolsce - okolice Słomnik (24 km od Krakowa na Warszawę) więc jeżeli już coś będzie stało - mam nadzieję , że w okolicy czerwca - to zapraszamy. W okolicy Krakowa, koło Michałowic stoi Orion - jeżdżąc po okolicy i szukając inspiracji wypatrzyliśmy go, zapukaliśmy i bardzo mili ludzie wpuścili nas do środka. Pokazali jak mieszkają - mieszkają w tym domu juz dwa lata, bardzo sobie chwalą i twierdzą, że gdyby mieli budować raz jeszcze , to wybraliby ten sam projekt. W środku zmienili bieg schodów, są one w kształcie litery L, na strychu nad garażem mają pralnie i pokój rekreacyjny, zlikwidowali tam okna dachowe na rzecz okna w ścianie szczytowej, zostawili odkryte legary pod stropem - jest ślicznie.
Wejście jest niezależne kosztem łazienki, która i tak jest wystarczająco duża.
Pozdrawiam raz jeszcze. :D

agade
16-12-2006, 12:08
Baszuk my budujemy koło Krzeszowic i bardzo dziękuję za zaproszenie, ale mam nadzieję, że do czerwca u nas też już będzie coś stać :D Bedziemy mogli wymienić się doświadczeniami. Chętnie bym obejrzała tego oriona koło Michałowic, ale żeby zapukać do kogoś to chyba bym się nie odważyła, chociaż bardzo mi zależy zeby zobaczyć u kogoś schody bo jakoś kompletnie nie umiem sobie ich wyobrazić a ażurowych nie chcę bo mi się nie podobają...
Pozdrawiam

prymasek
16-12-2006, 17:41
jasnej cholery dostanę
chyba będę docieplał sam

miesiąc temu pytałem mojego wykonawce o elewację
powiedział 35 zł/m2

dziś jak zrobił mi wycene wyszło już 39 zł/m2 :o


:evil:

bryza2005
16-12-2006, 21:02
My fundamenty mamy na szczęście już za sobą, niby nic wielkiego ale do przodu :) .Fundamenty wyniosły nas 25400zł (ławy,bloczki B20, izolacja, osieplenie styrodur,częściowa wymiana gruntu z zagęszczeniem, hydraulika, bez ''chudziaka'') szczerze mówiąc liczyłem na ok.18000zł :( Sądzę że 50000zł jest uzasadnione gdy występują np.ciężkie warunki terenowe.U nas było ok a jednak parę tysięcy dodatkowo trzeba było wydać.
W przyszłym roku chcemy co najmniej wykonać mury,strop, więźbę+deskowanie z papą. Mamy umówioną ekipę na kwiecień koszt robocizny wycenili na 20500zł, z materiałem liczę na ok 55000zł :wink: (pewnie wyjdzie ok. 70000zł) :cry:
Pozdrawiamy!!!
A to wspomnienie lata:
http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/na_forum1.jpg

magdac
17-12-2006, 19:27
poza tym częśc osób przerabia więźbę i oszczędza trochę drewna



No właśnie

Pytanko dla Orionowiczów, którzy kryją blachodachówką i przerobili więźbe: Jakie macie grubości krokwi, murłat itd.?

go-go
18-12-2006, 16:54
Witam.
Mam male pytanko do Was budujacych Oriona jaki jest wymiar okien frontowych?
Czy wstawiacie okna zgodnie z projektem czu ktos zmienial wymiary na wieksze?
Z gory dziekuje za odpowiedzi :wink:

Ollimpia
18-12-2006, 20:50
Okno w kuchni 180 x 120 a w łazience i w pomieszczeniu gosp. po 90 x 120. Ja wstawiam okna zgodnie z projektem. Większe okno w kuchni zmniejszyłoby jej funkcjonalność, niektórzy zmniejszają nawet okno w kuchni aby zyskać trochę powierzchni na szafki wiszące. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :D

tezet
19-12-2006, 13:30
Okno kuchenne w projektowych wymiarach jest bardzo duże bardzo
Okna do łazienki i pom. gosp. ostatecznie zmniejszyliśmy o 20 cm. dzięki temu pomieszczenia są bardziej ustawne.

dzisiaj zdałem sobie sprawe, że nasz orion ma same okna. kto to ogrzeje? :-?

czy ktoś wstawiał ciepłe okna MS?

tezet
19-12-2006, 13:35
zamkneliśmy budowę na zimę
wszystkie roboty murarskie skończone
ten etap już za nami
ze strachem myślimy o wykańczającej wykończeniówce

pozdrawiam

wesołych zdrowych spokojnych świąt

tezet

prymasek
19-12-2006, 16:56
zamkneliśmy budowę na zimę
wszystkie roboty murarskie skończone
ten etap już za nami
ze strachem myślimy o wykańczającej wykończeniówce

pozdrawiam

wesołych zdrowych spokojnych świąt

tezet

a dach ???

u mnie dachowcy cały czas siedzą na górze.
elektryk kończy
tynkarze zasuwają w środku

pogoda jest praca wre :-)

go-go
19-12-2006, 20:39
Olimpia bardzo dziekuja za odpowiedz.
Pozdrawiam

Vippero
19-12-2006, 23:57
Ulala ale sie porobilo, witajcie :P

Oj dawno, dawno mnie nie bylo ale za to ile sie zrobilo :lol:
U nas już stoją mury, szykujemy się do przerwy świątecznej, dachu w tym roku nie zdażyliśmy zrobić ale jeśli pogoda dopisze to po nowym roku będziemy ozdabiać Oriona czapeczką :roll:

U nas zmieniliśmy trochę rzeczy m.in wyciągnelismy garaż o 80 cm, podnieśliśmy scianke kolankową z 45 cm do 1,20 cm więc swobodnie mozna podejść do samej ściany, powiększyliśmy łazienke na dole i kotłownię, kosztem wnęk na korytarzu przed nimi, zlikidowalismy wyjście balkonowe z gabinetu pozostawiając oczywiście okno :lol: , zmniejszyliśmy okno w kuchni żeby zmieściła się duuuuuża lodówka obok spiżarki :D, zrobiliśmy okienko w tej ściance pomiędzy jadalnią i salonem, skróciliśmy schody wydłużając je na górze ale nie zmieniając ich biegu co dało nam więcej miejsca na dole, i większy pokój na górze, schody wyszły śliczne betonowe, majster się wykazał :D. My nie ocieplalismy fundamentów ponieważ nie robiliśmy podpiwniczenia i jak dla nas to zbędny koszt ...


Rady dla budujących: oczywiście to jest indywidualna sprawa każdego co mu jest potrzebne ale to co mógłbym poradzic to poszerzenie CALEGO domu o ok 80 cm po krótszym boku, my wyciągając tylko garaż potem zauważyliśmy że gdyby wyciągnąć również sciane frontową to powiększyła by się kuchnia co umożliwiłoby swobodne zaprojektowanie mebli a tak nie ukrywam.... jest ciasnawo. wydłuzyłaby się również kotłownia i łazienka na dole, nie mowie już o pomieszczeniach na piętrze ....


Tezet czy mowił Ci kierownik budowy że u nas juz nie pełni tej zaszczytnej funkcji?? Czy jest szanasa żebysmy się umówili na jakieś oglądanie wnętrz u Ciebie, bo jak ostatnio byliśmy to były same fundamenty :lol: a chyba się wiele zmieniło...

Przy okazji że tu się pojawiłem, zapytam czy ktoś może wie czy do "stanu surowego otwartego" wlicza się przygotowanie podłoża i wylanie chudziaka na parterze??? Bo chyba ziemia zamiast podłogi to troche mało :wink:

Mamy propozycję dla wszystkich, ustalmy sobie jeden dzień w roku na ZLOT ORIONOWICZÓW co roku w innym mieście, było by fajowo pogaduchać LIVE nie ONLINE, co wy na to???????

Pozdrowionka trzymajcie sie ciepło i jak by mnie dopadł znowu "brak czasu" i mielibyśmy sie nie zobaczyć juz w tym roku to Wesołych Świąt i życzę wszystkim aby po nowym roku ceny materiałów spadły o połowe ekipy same pukały do drzwi a pogoda żeby byla przez cały rok taka jak teraz :D

ps. nie wiem jak zamieścic zdjątka bo bym się chetnie pochwalil ale cosik mi nie wychodzi .........

agana
20-12-2006, 10:05
życzę wszystkim aby po nowym roku ceny materiałów spadły o połowe ekipy same pukały do drzwi a pogoda żeby byla przez cały rok taka jak teraz
Oby tak było :D i koniecznie pochwal się zdjęciami, szczególnie ciekawią mnie schody.

jeden dzień w roku na ZLOT ORIONOWICZÓW co roku w innym mieście, było by fajowo pogaduchać LIVE nie ONLINE, co wy na to???????
Musiałoby to odbywać się poza sezonem budowlanym, a więc głęboką zimą :D , chybaże uporamy się z Orionami w przyszłym roku, a wtedy kolejne terminy o dowolnej porze roku :wink:

A na razie zbliżamy się wielkimi krokami do Świąt, więc i ja życzę wszystkim wytrwałości w dalszej przygodzie z Orionem oraz wielu szczęśliwych chwil pod jego dachem.

szuna
20-12-2006, 11:44
Co do zlotów to jestem na duze TAK!!! U nas zalewają strop i powoli umawiam się co do dachu. zupełnie jeszcze nie mam wybranego koloru dachówki. pochwalcie się jaki kolor głowy maja orioneczki i czy to już uwzględnialiście z elewacją.

Pewnie jeszcze zajrzę ale już teraz życzę Wam spokojnych świąt. Dużo wytrwałości w szukaniu uczciwych i pracowitych, którzy pomogą nam spełnić nasze marzenie o własnym domku. Oczywiście tanich!! :lol:

WYJĄTKOWYCH ŚWIĄT :D :D :D :D :D :D :D

tezet
20-12-2006, 11:56
prymasek napisł
a dach ???


jest pełne deskowanie i papa
przez zimę wystarczy a na wiosnę pomyslimy o czymś ostatecznym

nie mam ochrony więc elektryk też poczeka na tynkarzy
powiem szczerze, że trochę należy nam się odpoczynek
trzeba nadrobić zaległości w pracy

vippero

Tezet czy mowił Ci kierownik budowy że u nas juz nie pełni tej zaszczytnej funkcji?? Czy jest szanasa żebysmy się umówili na jakieś oglądanie wnętrz u Ciebie, bo jak ostatnio byliśmy to były same fundamenty a chyba się wiele zmieniło

Kierownik coś wspominał. Przemyślałeś brak ocieplenia fundamentów?

My powiekszyliśmy +95 jadalnia i +60 garaż. Nie żałujemy.
Na oględanie Orionka zapraszamy
trzeba tylko dogadać termin

pozdrowienia dla wszystkich

prymasek
20-12-2006, 14:18
a tak wygląda to teraz

http://www.prymasek.dmkhosting.com/dom/074.jpg

http://www.prymasek.dmkhosting.com/dom/075.jpg

Ollimpia
20-12-2006, 22:27
Przykryliśmy Orionka dachem i na tym byłby koniec na ten rok, wreszcie trochę przerwy :D I ja zamieściłam kilka zdjęć na: http://foto.onet.pl/pxr8,vuwgicvl4c1u,u.html

Życzę Wam również spokojnych Świąt, dużo odpoczynku, zabójczo niskich cen na materiały oraz dobrych i tanich fachowców na wykończeniówkę :D

M3
20-12-2006, 22:32
Ja poszerzyłem garaż o 60 cm głównie ze względu na to że umieszczam w nim piec na węgiel. Teraz wymyśliłem, że w garażu zrobię jedno wąskie pomieszczenie aby oddzielić piec od samochodu. Zrobię tam jeszcze mały składzik na węgiel.

Witam wszystkich Orionowiczów,

Chris, czy zmiany wymiaru garazu nie powodowały perturbacji przy układzie dachu- tak nad samym garażem jaki i dachem garazu w stosunku do dachu budynku?
Czy ktoś może wydłuzał garaż? I czy nie było z tym problemów?
Pytam, bo wydaje mi się, że garaz jest stosunkowo mały a chciałbym go wykorzystywac również jako takie quasi-zaplecze gospodarcze.

tezet
21-12-2006, 10:27
prymasku

czym Ty kryjesz ten piękny dach?

prymasek
21-12-2006, 13:57
dachówką :lol:



dachówka ceramiczna Pleiderer Terra Piatta kololo łupek :-)

MIŚKA01
21-12-2006, 22:59
Witam wszystkich orionowiczów!

Właśnie zrobiłam kilka zdjęć naszego orionka- mam nadzieję że uda mi się je Wam pokazać-pozdrawiam i życzę Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, dużo wytrwałości i satysfakcji z Naszych orionków które powstają z dnia na dzień.
http://picasaweb.google.pl/Konrad1306/NASZDOMEKORIONEK

MIŚKA01
21-12-2006, 23:10
Witam wszystkich!

Właśnie dziś zrobiłam kilka zdjęć naszego orionka i spróbuję Wam je pokazać-mam nadzieję że się wyświetlą.
http://picasaweb.google.pl/Konrad1306/NASZDOMEKORIONEK

pozdrawiam

Benkol
22-12-2006, 06:59
M 3 Napisał:

Czy ktoś może wydłuzał garaż? I czy nie było z tym problemów?
Pytam, bo wydaje mi się, że garaz jest stosunkowo mały a chciałbym go wykorzystywac również jako takie quasi-zaplecze gospodarcze.

Witam !

Poszerzyliśmy garaż o 90 cm.ponieważ znajduje się w nim wejście do piwnicy.Nasz projektant dał jednak plamę i poszerzył tylko do tyłu :( ,wyszło więc nieproporcjonalnie względem dachu budynku głównego.

Pozdrawiam!

agade
22-12-2006, 08:03
Miśka cudny ten Twój orion :D Gratuluję i proszę jeszcze o pokazywanie wnętrz bo jakoś do tej pory jakoś tak nieśmiało to czynią orionowicze...

Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!!!

prymasek
22-12-2006, 13:03
Witam wszystkich!

Właśnie dziś zrobiłam kilka zdjęć naszego orionka i spróbuję Wam je pokazać-mam nadzieję że się wyświetlą.
http://picasaweb.google.pl/Konrad1306/NASZDOMEKORIONEK

pozdrawiam

:-) te ozdoby na końcach krokwi robili cieśle na budowie czy kupowałaś krokwie po frezowaniu???

początkowo tez takie chciałem ale widziałem później dach gdzie krokwie kończyły się zwykłą strzałką i tak zostało co nie zmienia faktu że Wasze rozwiązanie się bardzo mi się podoba

M3
22-12-2006, 21:06
Witam!!! tak Prymasek ma rację ,lepiej wyglądają schody od strony gabinetu-my też tak zrobiliśmy.Schody już mamy tylko czekają az nas do gazu podłączą-więc nawet nie wiem jak wyglądają,mam nadzieje ze jeszcze przed swietami je zobaczymy. :wink:

Witam wszystkich!

MISKA a zapodaj pls jakieś fotki. Chętnie bym zobaczył to rozwiązanie funkcjonuje.

yogga
22-12-2006, 21:18
Witam Wszystkich!

MIŚKA01 bardzo ładny masz domek, ale chętnie zobaczyłabym środeczek. Właśnie zaczęliśmy wykończeniówkę i to mnie teraz interesuje.

Olimpia! a do Ciebie mam pytanie: czy pokoje na górze nie są za ciemne, jeśli nie ma w nich okien dachowych; że nie wspomnę o łazience?

Jak już wspomniałam, u nas trwają prace wykończeniowe tzn. na dole pan zaczyna układać płytki, następna ekipa obudowuje kominek, a trzecia kończy na górze sufity z karton-gipsu. no ale teraz przerwa świąteczna, więc ja też życzę wszystkim ORIONOWICZOM zdrowia, radości i ciepła rodzinnego na całe ŚWIĘTA, a w Nowym Roku wytrwałości w budowaniu, cierpliwości do kolejnych ekip oraz duży worek pieniędzy, żeby na wszystko wystarczyło!

Trzymajcie się!!!

M3
22-12-2006, 21:42
200 zł? za położenie tych kilku cegieł więcej?
My np. w ramach podniesienia ścianki kolankowej zrobiliśmy wieniec 25 cm.

Szuna, zapraszam do nas, właśnie kończymy układać dachówkę.

Pozdrawiam

To sem ja! :-)

Co znaczy: "zrobić wieniec"? - w ramach podniesienia ścianki kolankowej.
Myslałem, że aby podnieść ścianke kolankową to trezba dołożyć trochę materiału by ściana była wyższa. Nie wiem niestety o rozwiązaniu jw. A moze to prostsze, tańsze :-) ....

M3
22-12-2006, 22:32
Witam wszystkich!

Właśnie dziś zrobiłam kilka zdjęć naszego orionka i spróbuję Wam je pokazać-mam nadzieję że się wyświetlą.
http://picasaweb.google.pl/Konrad1306/NASZDOMEKORIONEK

pozdrawiam

Sacreblue! - ale cudo!!!!!!! :-)

Ollimpia
22-12-2006, 22:34
M3,
zamiast dokładać dodatkową warstwę pustaków dla podwyższenia ścianki kolankowej, na dwie warstwy cegieł Porotherm położyliśmy wąskie cegły ok. 5 cm (aby tylko trochę podnieść nimi ściankę) a następnie na tym zrobiliśmy wieniec tzn. zrobiliśmy zbrojenie prętami oraz wylaliśmy beton. Czy to tańsze? :roll: raczej nie, chyba porównywalne cenowo ale podobno solidniejsze rozwiązanie, bo wieniec wiąże mury. Dzięki temu też dobrze osadzone są śruby do krokwi - zostały wlane w ten beton.

Yogga,
okna dachowe zamontujemy zgodnie z projektem :D, nie jesteśmy kretami :D :D To byłby łakomy kąsek dla złodzieja... Na zimę ułożyliśmy dachówki i dogadaliśmy się z dekarzami, że je zdejmą na wiosnę i zamontują okna.

Apropo's okien dachowych, czy Waszym zdaniem jest sens dopłacić i kupić Velux GGL z klapą wentylacyjną i 2x lakierowane czy też te najtańsze okna Velux GZL z modułem wentylacyjnym i 1x lakierowane są wystarczająco dobre dla naszego Orionka? w łazience to pewnie te o zwiększonej odpor. na wilgoć... Na które okna Wy się zdecydowaliście?

Pozdrawiam Wszystkich świątecznie :wink:

Ollimpia
23-12-2006, 08:18
Miśka01, przepiękny ten Twój Orionek!!!!!!! powiększyliście wykusze? - są super. W łazience na parterze i w pom. gosp. macie jedno duże okno - czyżbyście połączyli te pomieszczenia? Ja też chętnie obejrzałabym jego wnętrze a zwłaszcza kuchnię, schody i łazienki :wink:
Pozdrowionka :D

MIŚKA01
23-12-2006, 14:50
wielkie dzięki wszystkim ,ale my sami sie zachwycamy naszym domeczkiem-narazie tylko na zewnątrz bo w środku nie ma jeszcze za bardzo czym, gołe ściany.Do konca stycznia planujemy przeprowadzkę(trzymajcie kciuki :lol: )My zrezygnowaliśmy z pom.gospodarczego na rzecz łazienki-a pomieszczenie gospodarcze zrobiliśmy na górze w pralni,no i garaż powiększyliśmy-tak wogóle to cały dom jest powiększony.

Arkadio
25-12-2006, 23:52
Witam wszystkich!!!
Dawno mnie nie było ale czytam w wolnych chwilach nasze forum ORIONA. Wpadłem ponownie aby podać adres swojej strony z fotkami którą wkońcu udało mi się złożyć, a na niej oczywiście ORION w moim wydaniu.
Zapraszam do obejrzenia całej przygody z budowy ORIONA na: http://domekorion.fotosik.pl/. (wystarczy kilknąć na zdjęcię z lewej ekranu)
Korzystając z okazji życzę wszystkim szczęśliwym posiadaczom projektu ORION - łatwiej, szybkiej, taniej budowy ORIONA w nadchodzącym roku 2007-ym.
Pozdrawiam !!!
http://images2.fotosik.pl/307/3e7b44b6b09ae6cb.jpg

AGA.S.
27-12-2006, 09:16
witam,
widze ze rosna nam orionki jak grzybki po deszczu:) kazdy niby taki sam, a tak na prawde kazdy jest inny i kazdy jaki ladniutki:) Gratuluje wszytskim dzielnym budowniczym:) Miska elewacja bardzo ladna, tez nam sie pdobaja takie wykonczenia wokol okien... i teraz tylko sie potwierdza ze to bedzie dobra decyzja, chociaz realizowana dopiero na wiosne:) myslimy nad sztukateria jakas delikatna, prosta w formie... a jak je robiliscie, styropianem czy wlasnie gipsowa gotowizna??
Prymasek...ladna dachoweczka, tez mamy pfleiderera ceramiczna ...i jestesmy z niej baaardzo zadowoleni.

i przylaczam sie do prosb ogolu... prosimy o fotki wnetrz:)

MIŚKA01
27-12-2006, 10:22
witam -sztukaterię robiliśmy ze styropianu myśle ze jest bardziej delikatna,a poza tym murarzy mieliśmy bardzo zdolnych....

baszuk
28-12-2006, 11:23
MIŚKA01
Domek piękny, jak zobaczylismy wasze zdjęcia to nam aż dech zaparło. Wysłałam Ci kilka pytań i czekam z niecierpliwością na dopowiedź. Mamy jeszcze jedno - o ile podnieśliście ścianką kolankową?
Pozdrawiam i cieszę się z Wami z tego etapu, który maci :D
Baśka

szuna
28-12-2006, 14:37
Miśka czy ojego Orionka można zobaczyć w realu?? jest extra!!!!!!!!!! gratuluje!!!!!!!

prymasek
28-12-2006, 15:31
Miśka czy ojego Orionka można zobaczyć w realu?? jest extra!!!!!!!!!! gratuluje!!!!!!!

może sie umówimy na wycieczkę
i zbiorowo zobaczymy :D

MIŚKA01
28-12-2006, 15:46
Jasne ze można tylko dajcie znać ile osób ? :lol: to jakiś autokarek wypożyczymy.

prymasek
28-12-2006, 15:50
Jasne ze można tylko dajcie znać ile osób ? :lol: to jakiś autokarek wypożyczymy.

ja twój telefon mam umówmy jakąś godzinę za dnia i kto żyw niech jedzie :-)

może w sobotę 11:00??

MIŚKA01
28-12-2006, 16:18
NO TAK TYLKO JEST MAŁY PROBLEM :cry: my dzisiaj wyjeżdżamy i wracamy po Nowym Roku

prymasek
28-12-2006, 16:22
NO TAK TYLKO JEST MAŁY PROBLEM :cry: my dzisiaj wyjeżdżamy i wracamy po Nowym Roku

no to w Nowym Roku w sobotę o 11:00

jak będzies gotowa :-)
i będziesz mogła to rzuć terminem najlepiej sobotnio niedzielnym za widności
i a chętni do oglądania wyślą Ci na priv prośbę o adres i już

co TY na to??

MIŚKA01
28-12-2006, 17:01
ok to przyszła sobota-pasi?

M3
28-12-2006, 17:56
A my bylismy w sobote u Agi S. Powiem krótko - BOMBA!!!!
I dodam: to może być (bo nie wszystkie widzałem) jeden z ładniejszych domów w Szczecinie i okolicach!

Wizyta była nam bardzo pomocna bo tak jak bylismy zawyceni widokiem samego budynku tak też nasuneły nam się pewne wątpliwosci dotyczące układu pomieszczeń i ich funkcjonalności - mocno wysuniete przez architekta

Mamy więc niezłą zagwozdkę - raz jeszcze wertujemy konkurencję dla Oriona i porównujemy wszystkie za i przeciw.

Oby moc była z nami!

prymasek
28-12-2006, 18:36
ok to przyszła sobota-pasi?
mi pasi
wrzuć adresik na priv

kto sie jescze chce przyłączyć??

prymasek
28-12-2006, 18:40
budynku tak też nasuneły nam się pewne wątpliwosci dotyczące układu pomieszczeń i ich funkcjonalności - mocno wysuniete przez architekta




hmmm co to znaczy wysunięte??

szuna
28-12-2006, 19:56
MIŚKA jeszcze ja, ja chcę. ale nie w sobotę bo nie mam możliwości :cry:

Ollimpia
28-12-2006, 22:21
Miśka, ja też chętnie bym obejrzała to Wasze cudeńko, może być w przyszłą sobotę. A w której części Poznania mieści się Wasz Orionek? Pozdrowionka i mam nadzieję do zobaczenia :D

trzebniczanin
28-12-2006, 22:53
mam pytanie kto buduje oriona w okolicach wrocławia? ja zaczynam wiosną i bardzo chciałabym zobaczyć jak wygląda ten dom w rzeczywistości ja oczywiście mam wiele wątpliwości i szukam rozpaczliwie pomocy. A może jeszcze ktoś ma sprawdzoną solidna ekipę budowlaną? .Serdeczne dzięki czekam
:oops:

prymasek
29-12-2006, 06:57
Miśka, ja też chętnie bym obejrzała to Wasze cudeńko, może być w przyszłą sobotę. A w której części Poznania mieści się Wasz Orionek? Pozdrowionka i mam nadzieję do zobaczenia :D

Miśka wyjechała i wróci po sylwku jak dobrze pamietam post

Szuna dlaczego nie w sobotę??

A Orionek jak się nie myle jest coś koło Kórkanika :-)

jak dla mnie może być również niedziela :-)
chodzi o to żeby było coś widać
a w reszte dni jestem w robocie :-(

szuna
29-12-2006, 09:39
Prymasek dletego że, nie jestem mobilna bo mój mąż wyjeżdża w delegację do Szklarskiej. a to gdzieś kolo Kórnika jest? to całkiem niedaleko ode mła.

Ollimpia
29-12-2006, 12:13
Miśka wyjechała i wróci po sylwku jak dobrze pamietam post

Prymasek, my rozmawiamy o przyszłej sobocie 06.01.2007 a nie o najbliższej. Popraw mnie jeśli się mylę.

AGA.S.
29-12-2006, 12:33
M3 dzieki bardzo:) jak to fajnie ze jeszcze komus oprocz nas i naszych najlizszych sieon podoba:)
Prymasek architekt nasunal im pewne watpliowsci dot funkcjonowania pomieszczen.... hmmmm my nie narzekamy na prawde.... a i pewnie kazde z Was jest zadowolone z Orionka.... pytanie czy jest projekt w ktorym wszystko w 100% bedzie OK... mysle w kazdym znajdzie si ejakies ALE...:)

Korzystajac z okazji zycze najserdeczniejsze zyczenia noworocze... co by byl lepszy, bardziej owocny, szczesliwy i zaskakujacy:)

p.s. bardzo zaluje ze nei mozemy sie dolaczyc do wycieczki .. chociaz w koncu Poznan nie jest daleko;)

prymasek
29-12-2006, 12:50
Miśka wyjechała i wróci po sylwku jak dobrze pamietam post

Prymasek, my rozmawiamy o przyszłej sobocie 06.01.2007 a nie o najbliższej. Popraw mnie jeśli się mylę.

rozmawiamy o przyszłej sobocie


Prymasek dletego że, nie jestem mobilna bo mój mąż wyjeżdża w delegację do Szklarskiej. a to gdzieś kolo Kórnika jest? to całkiem niedaleko ode mła.

mobilność możemy jakoś skombinować

M3
29-12-2006, 17:50
budynku tak też nasuneły nam się pewne wątpliwosci dotyczące układu pomieszczeń i ich funkcjonalności - mocno wysuniete przez architekta




hmmm co to znaczy wysunięte??

tzn. wypowiedziane przez niego w naszej obecności do naszej wiadomości ... ;-)

agana
29-12-2006, 17:56
Fajnie, że się spotkacie. Ja mam niestety nie po drodze, jeśli chodzi o Poznań. Koniecznie poróbcie fotki ze spotkania oczywiście na tle Oriona :D

Do siego roku!

Ollimpia
30-12-2006, 20:47
Wszystkiego Naj... Naj... Najlepszego w Nowym Roku!!!

baszuk
31-12-2006, 11:26
Wiele szczęścia, wytrwałości i spokoju w Nowym Roku. Przyjaciół by byli prawdziwi. Pieniędzy, by nie brakowało. Marzeń by się spełniały. Zdrowia by było zawsze.... :D

szuna
31-12-2006, 16:07
Aby wszyscy z nas, budujący Oriona zamieszkali w nim w 2007 roku!!!!!!!!!!!
Aby zawsze wysterczyło nam pieniędzy na spełnienie marzeń!!!!!!!!!!!
Dobrego 2007 roku!!

magdac
01-01-2007, 16:06
Witam wszystkich w Nowym Roku i życzę wszelkiej pomyślności i pięknych Orionków w których zaznacie wiele szczęścia!

A tak na marginesie, to czy naprawdę nikt z Was nie pokrył Orionka blachą?

Ollimpia
01-01-2007, 16:58
Witajcie w Nowym Roku! :D
Magdo,
EwaG. pokryła swój dom blachodachówką, ale nie wiem czy jeszcze zagląda na forum, może skontaktuj się z nią na priv.
Pozdrowienia dla Wszystkich!!! :D

MIŚKA01
02-01-2007, 12:39
Nadzieji bez której trudno jest Być,Marzen o które warto walczyć ,Radości którymi warto się dzielić,Przyjaciół z którymi się warto weselić i Miłości bez kótej nie da się żyć........Tego życzę Wam wszystkim

prymasek
02-01-2007, 16:26
Nadzieji bez której trudno jest Być,Marzen o które warto walczyć ,Radości którymi warto się dzielić,Przyjaciół z którymi się warto weselić i Miłości bez kótej nie da się żyć........Tego życzę Wam wszystkim

ślesz takie radosne życzenia

czyżbyś była nieświadoma że zwalamy sie do Ciebie poznańską paczką??? :wink:

prymasek
02-01-2007, 16:40
z rzeczy konkretnych - gdzie umiejscowiliście sterowanie piecem CO
chodzi oczywiście o programator

MIŚKA01
03-01-2007, 08:44
w korytarzyku miedzy garazem-nie wiemy czy to idealne miejsce ,ale zawsze można dokupić pilota :lol: Ty sie pytałes o instalatora?no przecież był u Ciebie to elektryk :D on też robi instalacje -polecam...

Ewa G
03-01-2007, 09:18
EwaG. pokryła swój dom blachodachówką, ale nie wiem czy jeszcze zagląda na forum

Czasem zagląda :wink:

Może w tym roku uda mi sie czesciej coś napisać i pokazać. Planujemy dokończyc elewacje i zając sie ogrodzeniem i ogrodem w tym roku, i poddasze będziemy wykańczac na bieżaco.
Jestem pod wielkim wrażeniem waszyh Orionów, że tak szybko się buduja i takie ładne.
Pozdrawiam i zycze dużo szczęścia i radości w Nowym Roku, w nowych domkach!

szuna
04-01-2007, 09:07
Wyjazd mojej drugiej połowy nie aktualny zatem w sobotę mogę. Tylko gdzie i o której MIśka? Jeśli nadal możemy :)

MIŚKA01
04-01-2007, 11:04
Dam Wam znać gdzie i o której jak mój mąż wróci z placu boju(budowa),ale myśle ok 12- bedzie ok.Sąsiad sie śmieje że bilety będzie kasował :

MIŚKA01
04-01-2007, 11:06
ale napisalam -chodziło mi o sobotę ok 12

prymasek
04-01-2007, 11:12
ale napisalam -chodziło mi o sobotę ok 12,


sobota 12:00
w samo południe wyślij mi adres na priv :-)

je się stawie na pewno a moja żona biedaczka chora więc nie wiem...

MIŚKA01
04-01-2007, 11:35
moze sie wykuruje do soboty :lol:

Ollimpia
04-01-2007, 17:28
W takim razie my też Was odwiedzimy w sobotę o 12:00
Tylko napisz mi proszę Miśka swój adres na priv.
Pozdrowionka i do zobaczenia :D

Ollimpia
04-01-2007, 21:34
Ewo, miło Cię znów widzieć na forum :D jak Ci się mieszka w Orionku? pochwal się koniecznie zdjęciami Twojego domku :wink:
Tobie również na Nowy Rok życzę dużo zdrowia i radości w Twoim nowym domku!

prymasek
06-01-2007, 18:59
W takim razie my też Was odwiedzimy w sobotę o 12:00
Tylko napisz mi proszę Miśka swój adres na priv.
Pozdrowionka i do zobaczenia :D


taaaaaa
i po wycieczce :-)

było miło i sympatycznie

a dom fajny w końcu to ORION :-)

tezet
06-01-2007, 19:59
no to wszystko pięknie
ale gdzie te zdjęcia ze spotkania??????????????????????
:o

Ollimpia
06-01-2007, 21:34
zdjęć nie robiliśmy, zresztą pogoda nie była dziś najlepsza do zdjęć. Jesteśmy naprawdę pod wrażeniem :D i to nie jeden ale dwa Oriony dziś oglądaliśmy! Niby Orion ale każdy inny na swój sposób. Łączy je to, że są po prostu PIĘĘĘĘKNE! :D Jeszcze raz gratulujemy ich właścicielom! są SUPERRRRRRRR! (i domy i właściciele) :D

prymasek
06-01-2007, 23:04
no to wszystko pięknie
ale gdzie te zdjęcia ze spotkania??????????????????????
:o


ja robiłem ale nie ma na nich ani jednego człowieka tylko elemnty domu któe chciałem pokazac mojej żonie i wydaje mi sie że są one bezużyteczne dla ogółu hehehe

szuna
07-01-2007, 16:09
Halo halo!!!!!!!!
witam po zjeżdzie. DOMKI EXTRA!!!!!!!
DziałkaMiśki jest rewelacyjna. zazdroszczę tych drzew no i u Prymaska jest kilka brzózek a ile wykarczował no no no.... :P Było rewelacyjnie! a ja już mam jakieś wyobrazenie o całości. ta malutka kuchnia dobiła mnie zupełnie. miniatura! Prymasek jak tynki? Równina?!
Pozdrawiam serdecznie.

agana
07-01-2007, 16:09
Eee tam, spotkanie bez zdjęć :wink:

A teraz z innej beczki. Na jakim etapie buduje się kominek? Mam natłok myśli :roll:, bo od jutra wchodzi ekipa. Musimy ze wszystkim pędzić, więc kombinuję, jakie prace ze sobą łączyć.

Ollimpia
07-01-2007, 19:04
kominek? najlepiej na końcu, jak starczy forsy :wink:

yogga
07-01-2007, 20:25
Witam Wszyskich w Nowym Roku i życzę pomyślności we wszelkich poczynaniach - budowlanych i nie tylko!

Agana, u nas na poddaszu jedna ekipa przygotowuje ściany do malowania, inny fachowiec układa płytki w łazience na dole, a jeszcze inny obudowuje kominek.

Pewnie byłby gotowy na Sylwestra, tylko były kłopoty z marmurem.
Na budowę kominka jest dość dużo czasu, ważne żeby były wylewki i tynki na ścianach. Najlepiej jakby było już wyszpachlowane i przygotowane do malowania, bo wtedy nic się nie zakurzy.
Ponawiam apel o zdjęcia wnętrz! U nas jeszcze gołe ściany, więc nie ma co pokazywać. Pozdrawiam.

agana
10-01-2007, 09:36
Tak, racja, na kominek przyjdzie pora. Ekipa się uwija i za ok.1,5 tyg. tynki.

Hej, :D pokażcie swoje schody

yogga
10-01-2007, 20:35
My na razie mamy schody drabiniaste, więc nie ma co oglądać ale też obejrzałabym jakieś schody.

W planie mamy ażurowe, dębowe żeby nie sprawiały wrażenia ciężkich. Zobaczymy jakie wyjdą. Tymczasem czekamy na drzwi, co blokuje nam dokończenie dolnej łazienki.

Pozdrowionka!

Ollimpia
10-01-2007, 22:43
My też planujemy schody ażurowe dębowe a na podłogę parkiet dębowy.
Póki co, po drabince... :wink: Dołączam się do prośby; czy ktoś z Was ma już wykonane schody i mógłby się pochwalić?

MIŚKA01
11-01-2007, 08:06
My będziemy mogli pochwalić sie schodami dopiero w przyszłym tygodniu(mamy juz gaz) -mam nadzieję ze będzie sie czym chwalić :wink:

AGA.S.
11-01-2007, 08:49
Witam...
Miśka w takim razie wszyscy z niecierpliowscia beda czekac razem z Wami:)
u nas poki schody najpiekniejsze bo wlasnej roboty, czyli drabina:) i jeszcze sie nie przymierzamy nawet, moze na wiosne jak sie uzbiera troche funduszy... ech. Poki co mamy gaz, kaloryfery grzeja i susza nam tynki a dzisiaj wylewaja posadzke..... juz na weekend bedzie prawie jak w domu.... ale niestety nadal prawie. Od pon zaczynamy wykonczeniowke ... byle do wiosny.
Pozdrawiam

p.s. czy udalo Wam sie znalezc jakis program do doboru elewacji?? jakas wersje demo zeby troszke sie pobawic kolorami??

Ziemba
11-01-2007, 20:02
Witam, ja czasami uzywam programow z tej stronki, ale akurat tego jeszcze nie testowalam.
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1623&t=119

pozdrawiam

agana
13-01-2007, 09:08
Hej, heeeeeeeeeeej ! Czyżby wywiało Was wszystkich w związku z tą pogodą? :wink:
U mnie praca wre i niedługo będę miała prąd w budynku :D . Oczywiście wyszły pewne sprawy po poprzedniej ekipie :evil: , ale już zdążyłam przywyknąć, że nie może być tak zwyczajnie łatwo :( . Co tam u Was ?
Pozdrawiam :D

Ollimpia
13-01-2007, 16:52
Heej! widzę, że niektórzy to pędzą jak błyskawice na tych budowach :wink:
a u mnie mała sezonowa przerwa w budowaniu, choć po pogodzie tego nie widać, boję się, że zima przyjdzie w marcu, o zgrozo :evil: Teraz kolej na wybór okien, płytek do garażu, dolnej łazienki i kuchni... itd, itd...
Pozdrawiam Wszystkich! :D

szuna
13-01-2007, 19:44
a my stoimy! za mokro żeby wjechała grucha i zalała strop. ogólnie to musimy zrobić drogę, ale nikt z naszych sąsiadów nie chce się dołożyć :evil: więc nici... a może ktoś z was ma jakiś dobry pomysł na drogę osiedlową nie konicznie z poz-bruku. Pozdrowionka. :wink:

Ollimpia
13-01-2007, 19:47
czy ktoś z Was wstawił okrągłe okienko w pokoju nad garażem?

agana
14-01-2007, 15:35
My nie wstawialiśmy (zostało jedno dachowe), bo u nas będzie to garderoba. Po położeniu waty jakoś zmniejszyło się to wszystko. :roll:

AGA.S.
15-01-2007, 08:06
hejka,
i mamy piekne posadzki:) pogada sprzyja, wiec prace ida jak nalezy :)
Olimpia my mamy okno okragle... zostawilismy w tym pokoju 2 polaciowe no i to 1 okragle z widokiem na 4 strone swiata:) fajne bo male a jednak swiatalo wpada... a o to nam wlasnie chodzilo... a i cena byla do zaakceptowania ;) powiem Wam ze przy 2 garazach.... pokoj ten wyszedl rewalacyjny!!
milego tygodnia

prymasek
15-01-2007, 15:40
a my stoimy! za mokro żeby wjechała grucha i zalała strop. ogólnie to musimy zrobić drogę, ale nikt z naszych sąsiadów nie chce się dołożyć :evil: więc nici... a może ktoś z was ma jakiś dobry pomysł na drogę osiedlową nie konicznie z poz-bruku. Pozdrowionka. :wink:


niezły jefekt jest jak sie wysypie gruz taki potłuczony
ale co ja mam Ci mówić sama widziałaś jak moja droga wygląda heheh

Ollimpia
15-01-2007, 20:45
hejka,
i mamy piekne posadzki:) pogada sprzyja, wiec prace ida jak nalezy :)
Olimpia my mamy okno okragle... zostawilismy w tym pokoju 2 polaciowe no i to 1 okragle z widokiem na 4 strone swiata:) fajne bo male a jednak swiatalo wpada... a o to nam wlasnie chodzilo... a i cena byla do zaakceptowania ;) powiem Wam ze przy 2 garazach.... pokoj ten wyszedl rewalacyjny!!
milego tygodnia

Aga, z info producentów wynika, że okno otwieralne musi być podzielone na pół i wtedy otwiera się tylko jedna połówka, no chyba, że nie jest otwieralne. Ale wtedy, żeby je umyć będę musiała wdrapać się na drabkę na elewacji :roll: właśnie sobie wyobraziłam jak to będzie wyglądać, hehehe :wink: A Ty jakie masz?

Szuna, widziałam na niektórych osiedlach domków poukładane płyty betonowe.

szuna
15-01-2007, 22:19
dobry gruz tylko go nie ma ! Płyty bajka! Droga jak smok. jest 5 budujących się, ale tylko my i jeden gość mamy ochotę na ten "malutki wydatek" .reszta czeka na wiosnę i beton będą zrzucać z helikopterów. "Inwestorzy" bez wyobraźni. :evil: to zapewnia dobrą sąsiedzką współpracę na przyszłość :evil: .
a co do okna to my będziemy robić to okrągłe.
Pozdrowienia i dobranocka :D

AGA.S.
16-01-2007, 07:58
Olimpia,
to co napisalas to fakt, ale udalo nam sie zrobic okno okragle otwierane. poprostu na dole jest minimalnei "sciete" na tyle zeby umiescic tam 2 zawiasy. Proponowali nam tez dzielone, ale przy tak malej srednicy z okna niewiele zostalo:) tu jest prawie okragle. Normalnie jest uchylne, a do mycie otwiera sie calkowicie. Zaplacilismy za nie 800 zl (okno drewniane). Uwazajcie tylko przy osadzaniu okna, zeby nie bylo za daleko, podobnie jak okno lukowe nad wejsciem... my uwazalismy i "wciagnelismy" je troche do domu a i tak neistety prawe skrzydlo troszke obciera (nie wkalkulowalismy tynku), takze pilnujcie monterow jak je osadzaja, bo potem nie beda sie otwierac na osciez.
postaram sie w tym tyg umiescic zdjecie okna, zebys wiedziala jak to wyglada:)
pozdrowionka
aga

Ollimpia
16-01-2007, 10:54
Aga, dzięki za odp. Mogłabyś mi jeszcze zdradzić producenta Twojego okna?Choć nie wiem, czy takie rozwiązanie jak Twoje będzie możliwe z PCW :roll: Czekam z niecierpliwością na zdjęcia :D :D
Pozdrowionka

Ollimpia
16-01-2007, 11:23
Aga, z tym wciągnięciem okna łukowego chodzi Ci o "wciągnięcie" okna razem z tymi murowanymi trójkątami po bokach łuku okna?

AGA.S.
16-01-2007, 12:52
Olimpia chodzi o to zeby cale okno, cala rame osadzic tak po srodku muru.... zeby nie wklejac go od zewnetrznej strony ... sprubuje zmierzyc jak to u nas wyglada... i skoryguje o tyle co u nas brakuje.... przez co to prawe skrzydlo ociera:( i tak jak w przypadku nor,malnegookna nie ma to znaczenia, to w przypadku lukow niestety ma
okna kupowalismy u nich:)
PPUH Dariusz Malec
ul. Struga 42 70-784 Szczecin
tel. (091) 464 36 70
email: [email protected]
http://malec.biz/index.php?id_m=2

Ollimpia
16-01-2007, 15:23
Dzięki Aga :D

dino74
18-01-2007, 13:43
Witam!
YOGGA jeszcze raz dziękujemy za możliwość pooglądania Waszego domku! Teraz naprawdę nie żałujemy wyboru projektu.
Jestesmy wdzięczni za cenne wskazówki.
Pozdrawiamy!
Kasia i Rafał

prymasek
19-01-2007, 20:23
Orionki stoją????

8)

szuna
19-01-2007, 20:26
U nas porwało strop i dach..... :D

AgataSG
20-01-2007, 11:58
Witam
Coprawda rzadko daję znaki sojego istnienia, ale śledzę wątek Oriona baaardzo często.
Do rzeczy.... jesteśmy na etapie wyboru okien i mam pytanie dotyczące tematu okien. Mamy w planie zamówić okna z okleiną imitaującą drewno, czy uważacie, że lepiej zamówić okna zewnątrz brąz, a w środku białe, czy też z obu stron brąz...czy ta druga opcja tzn brąz w środku nie pomniejsza pomieszczeń, bo salon chyba jest i tak jak dla mnie troszkę za mały.
I jeszcze jedno pytanie, czy moglibyście zdradzić ile płaciliście za robociznę dachu (więźba,położenie dachówki bez ocieplenia).
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Serdecznie pozdrawiam. :)

Benkol
20-01-2007, 13:39
Witam !

Też rzadko wypowiadam się na forum,ale czytam codziennie.Wybraliśmy okna złoty dąb ,a od środka białe,ponieważ jast to kolor uniwersalny i pasuje do wszystkiego.Była to też rada architekta który sugeruje również wykonanie schodów ,drzwi i mebli kuchennych w jednym kolorze drewna.Co do dachu to nie podpowiem ,bo jedna ekipa robiła cały dom bez rozbicia na elementy.

Pozdrowienia

Ps.Życze wytrwałości w budowaniu

agana
20-01-2007, 16:06
Jeśli chodzi o okna, to nie pozostaje mi nic innego. jak zacytować Benkola
Wybraliśmy okna złoty dąb ,a od środka białe,ponieważ jast to kolor uniwersalny i pasuje do wszystkiego.
Kosztu dachu też nie mam rozbitego, bo jedna ekipa robiła stan surowy do opapowania dachu i płaciliśmy za całość, a inna ekipa już kładła dachówkę.
W zasadzie tu także mogłam zacytować Benkola. :lol:

Już mam ocieplone poddasze i prąd. :D :D :D. Zastanawiam się teraz jak oświetlić "klatkę" i schody, co do których nie mam jeszcze do końca koncepcji. :roll:

Pozdr.

prymasek
21-01-2007, 19:09
I jeszcze jedno pytanie, czy moglibyście zdradzić ile płaciliście za robociznę dachu (więźba,położenie dachówki bez ocieplenia).
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Serdecznie pozdrawiam. :)

15,5 tys zł pełne deskowanie, dachówka ceramiczna

szuna
21-01-2007, 19:32
a my robimy brąz i na zewnatrz i w środku :D

AgataSG
21-01-2007, 19:46
Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam :)

Romarc
23-01-2007, 11:17
Wiatajcie!
Dziś dołączamy do zwolenników Oriona! Jesteśmy jeszcze na etapie projektowania w właściwie doprojektowywania-ze względu na ukształtowanie terenu dodajemy piwnicę pod tylną częścią domu. Bierzemy też pod uwagę wiele wskazówek użytkowników forum. Od dziś będziemy każdego dnia śledzić budowę Waszych Orionów i czekać na pomocne uwagi.
Pozdr
Roman

agade
23-01-2007, 13:12
Witam wszystkich w Nowym Roku!
Mam pytanie odnośnie wiatrołapu - czy ktoś pozbył się go i czy to był dobry pomysł? Albo czy może ktoś go trochę powiększył? Ile można by było go wydłużyć w stronę schodów tak żeby było do rzeczy (tzn czy nie byłby za blisko schodów), oczywiście wtedy razem ze ścianą w kuchni, nie wiem czy dobrze to określiłam ale zależy mi na tej wiedzy ponieważ patrząc na projekt nie bardzo umiem sobie wyobrazić te odległości a wiatrołap w takiej formie jak jest w projekcie nie bardzo mi się podoba...
Druga rzecz do budujących oriona z podwójnym garażem czy macie jedną bramę czy dwie pojedyncze, albo jakie planujecie? Mąż chce dwie a ja się zastanawiam czy nie bedzie za ciasno?
A poza tym zakupiliśmy porotherm i dachówkę Robena i myśleliśmy, że wczesniej zaczniemy a tu zima ma być :(
Pozdrawiam

Ollimpia
23-01-2007, 17:40
Witaj Agade!
wzajemnie wszystkiego najlepszego! Jeśli chodzi o wiatrołap, to co prawda nie mam jeszcze schodów ale patrząc na wnętrze wydaje mi się, że przesuwając ścianę wiatrołapu w ich stronę wypadnie ona za blisko schodów i będzie za mało przestrzeni w holu. Niektórzy przesuwają ściankę działową w stronę kuchni, ja tego nie zrobiłam, gdyż zależy mi na większej kuchni.
Nie wiem jak to wypada przy ewntl.zmianie biegu schodów, może niech się wypowiedzą Ci, którzy zmienili.
A rezygnacja z wiatrołapu? jak chcecie, ale z doświadczeń innych widzę, że wiatrołap chociażby mały jest przydatny, bo dzięki niemu w domu jest cieplej w zimie (w końcu nie każda zima jest taka jak tegoroczna), stanowi jak sama nazwa wskazuje :wink: barierę dla wiatru oraz zapewnia większą intymność w domu. Znam ludzi, którzy zrezygnowali z wiatrołapu, a teraz żałują i planują jednak go dorobić.Garaż mam pojedynczy, więc się nie wypowiadam.

Ollimpia
23-01-2007, 17:42
...Nasz domek, odpukać, zdał test wytrzymałości, choć nie obyło się bez drobnych perypetii: spadł jeden gąsior z dachu, no i... wiatr porwał wychodek!!! i co teraz będzie??? :D :D :D :D :D :D :D
A jak tam Wasze Orionki?
Pozdrawiam :D

MIŚKA01
23-01-2007, 19:05
nasz Orionek też twardo stoi na ziemi ,żadnych fruwających drzew ,tak jakby wogóle nie było żadnej wichury(chyba nasz lasek nas osłonił) :D Pozdrowionka dla Wszystkich

wieskolek
23-01-2007, 19:42
Witam

Na wiosnę ruszamy z budową Oriona, okolice Bielska-Białej. Od dawna śledzimy forum. W związku z tym, że ze względu na ukształtowanie terenu będzie podpiwniczona część domu, mam prośbę do Romana (Romarc). Również podpiwniczamy tylną część domu, może skontaktujemy się mailowo i wymienimy uwagi. Nasz poprawiony projekt ma być gotowy do końca miesiąca. Chcielibyśmy się dowiedzieć, jakie zmiany w projekcie planujecie i chętnie opowiemy o naszych.

Pozdrawiam

mamba luna
24-01-2007, 00:21
a ja chcialam budowac Saturna, ale przerazily mnie koszty dachu, a Orion byl na 2 miejscu :oops:
watek czytam od kilku dni, ogladam foty i mam po tej lekturze metlik w glowie :roll:
Chcialam sie Was spytac, ile funduszy pochlonie mi Orion w wersji bez garazu?? Jak narazie po wstepnych ogledzinach razem z architektem nie wprowadzam zmian (zobaczymy co przyniesie rzeczywistosc :wink: ).
Mam dzialke uzbrojona, ktora prosi sie o domek i drzewko oraz potomka :lol:
Biore kredyt na 220 000 i chcialabym za ta kwote sie wprowadzic choc na parter, a moje plany sa takie:
-budowa z ytonga
-dachowka lub blachodachowka
-okna ze szprosami pcv(jezierski, ale pewnie to Wam nic nie mowi :) ) w kazdym razie za okna jak z hurtowni, bo to znajomy
-dach bedzie kladziony przez wujka, ktory robi dachy i inne (nie pytalam o te inne)
-szpachla, malowanie, itd... robi moj maz oraz jesli bedzie trzeba inny wujek
-zainstalowanie kanalizacji, ogrzewania: piec gazowy + kaloryfery tez jeszcze inny wujek
-planuje robic ogrzewanie podlogowe, ale nie mam pojecia jakie to koszty??
-czytalam na temat pompy ciepla, ale tez czekam na koszty orientacyjne
-kominek, ale bez bajerow, raczej w scianie jak obrazek-czyli nowoczesnosc :) i wszystko na temat ogrzewania sie rozwiaze, jak bede znala koszty-co sie bardziej oplaca i co taniej wychodzi, w gre wchodzi tez kominek z plaszczem wodnym
-w lazienkach nie bede miec kafelkow na scianach, tylko tam gdzie wanna i prysznic i oczywiscie na podlogach
-podlogi gres
-gora-panele
-meble-szafy wnekowe, do kupienia tylko kuchnia i sypialnia-inne meble moga poczekac, ale nie bedzie ich za wiele, bo narazie jest nas dwoje, a ja mebli nie lubie, wiec tylko jakas komoda w duzym pokoju
-inne roboty beda prowadzone przez majstrow, albo male firmy
-kierownik budowy bedzie, ale znajomy
-architekt wezmie albo bardzo malo albo nic-znajomy
-"roboty" geodezyjne odpoadaja jesli chodzi o koszty, bo moj maz jest geodeta
-reszte znacie, bo wiekoszosc z Was ma juz domek prawie postawiony :)

moze cos pominelam, tzn. na pewnmo pominelam, bo ja budowlancem nie jestem, ale czy ja sie zmieszcze w tych 220 000??? :-? gore moge robic stopniowo, zwlaszcza, ze tam tylko panele i szafy wnekowe, bo sypialnia bedzie narazie na dole-kwestia przeniesienia
aha-schody raczej drewniane, ale do tego jeszcze nie doszlam, wiec nie wiem
no moze teraz troche sie rozjasnilo??? tylko prosze-nie smiejscie sie ze mnie, bo dopiero zaczynam i jestem zielona :oops: :oops: :oops:

aha-czy moglabym prosic o jakies fotki, bo baaardzo duzo sie nie otwiera i mam tylko 4-5 fotek :(
i na koniec ostatnie pytanie: czy Orion wyglada tak samo w rzeczywistosci jak na projekcie?? :)

Romarc
24-01-2007, 09:12
Witam

Na wiosnę ruszamy z budową Oriona, okolice Bielska-Białej. Od dawna śledzimy forum. W związku z tym, że ze względu na ukształtowanie terenu będzie podpiwniczona część domu, mam prośbę do Romana (Romarc). Również podpiwniczamy tylną część domu, może skontaktujemy się mailowo i wymienimy uwagi. Nasz poprawiony projekt ma być gotowy do końca miesiąca. Chcielibyśmy się dowiedzieć, jakie zmiany w projekcie planujecie i chętnie opowiemy o naszych.

Pozdrawiam


Co do podpiwniczenia to chyba podpiwniczymy tylko powierzechnię pod salonem ze względu na koszty. Resztę bedziemy mino wszystko zawalać! Wejścia do piwnicy z domu też chyba nie będzie chociaż czytałem na forum, że ktoś zrobił takie wejście z garażu.
Pozdr
Roman

agana
24-01-2007, 13:17
mamba luna :D
Z tyloma wujkami i mężem geodetą, porwałabym się na to przedsięwzięcie. :D Mnie na pewno tej kasy nie starczyłoby, ale u mnie jest inna sytuacja-wszystko robi firma. Poza tym, jeśli myślisz na razie o samym parterze, to ...
W każdym razie życzę powodzenia :D

mamba luna
24-01-2007, 13:39
dzieki agana za slowa otuchy :)
ale im bardziej zaczynam sie zaglebiac w budowanie, tym jestem blizej na wykonczeniu :-?
kosztorysy sa tak rozbiezne, a ceny z kosmosu, ze juz nie wiem w co wierzyc :(
no nic...moze jak sie w koncu zdecyduje, to dam do wyceny i bede wiedziec czy porywam sie z motyka na slonce czy istnieje realna szansa na budowanie wymarzonego domku :)

Benkol
24-01-2007, 13:46
Witaj Romarc !

To u nas jest zejście do piwnicy w garażu,ale także cała piwnica znajduje się pod garażem.Miała być pod całym domem,ale przeraziły koszty,a poza tym dom ogrzewamy pompom ciepła więc nie potrzebowaliśmy kotłowni.

prymasek
24-01-2007, 15:35
mamba luna

220 tys to mało
ale widze że masz wielką rodzinę hehhehe

pytanie tylko jakie możliwości ma rodzina nie tylko w stosunku do pracy
ale i do materiałów.

możesz oczywiście zrobić parter ale pytanie czy poddasze zostawisz w stanie surowym czyli bez dociepleń nidy grzejników posadzek
czy tylko nie pomalujesz i nie ułożysz podłóg

poza tym jeśli chcesz mieć pompę ciepła - to fajne ale dość drogie rozwiązanie
zdecydowanie droższe przynajmniej w montażu i zakupie niż zwykła kotłownia

w swojej wyliczance wymieniasz także meble w ograniczonym zakresie

słabo widzę żebyś się zmieściła szczególnie że wszystko drożeje z dnia na dzień

co nie zmienia faktu że życzę powodzenia

mamba luna
24-01-2007, 15:45
no wlasnie prymasek, no wlasnie :roll:
nie wiem jak z materialami, bo jeszcze szczegolow nie obgadywalam, gore chcialabym ocieplic, przygotowac rury i rurki, pociagnac kable, itd. i ew podlogi wstawic, ale nie musze-wazne, zeby nie wialo od gory i zeby potem nie robic znowu balaganu :)
z pompa ciepla to jest tak, ze jesli teraz zainwestuje, to potem mi sie zwroci wszybkim czasie i daltego biore ja pod uwage, ale tez jeszcze nei wiem-czekam na kosztorys, opinie, rady, itd...
drozeje wszystko, pensje nie rosna, lipa...ale moze...moze... sama nie wiem??
wkurza mnie jeden fakt-te kosztorysy na stronach sa chyba wziete z kosmosu :wink:

prymasek
24-01-2007, 15:57
kosztorysy z kosmosu ?? tzn za duże czy za małe....??

pierwsza zasada jest taka że zawsze wychodzi drożej niż sie planuje
i tego należy sie trzymać i jeśli chcesz wybudować za 220 to raczej mysl ż masz 200 :-)

co do pompy ciepła to dokładnie policz jak szybko to sie zwraca
(pamiętaj o seriwsowaniu prądzie :-) w końcu pompa ciepła to taka odwrócona lodówka:-))))
ja liczyłem to 4-5 lat temu i zawracało sie bardzo długo
inna rzecz że mieniły sie ceny gazu koksu czy czego tam jeszcze
i urządzeń sie znacznie pozmieniały więc teraz mogą być zupełnie inne
wyniki obliczeń

płaszcz wodny to strata pieniędzy - liczył to mój kolega - zwrot około 10 lat
co powoduje że nie ma to sensu po tym okresie i tak trzeba będzie wymieniać urządzenie....

nie jest łatwo

wieskolek
24-01-2007, 19:36
Witam

Nasz dom będzie miał piwnicę pod salonem, gabinetem i połową garażu. Zaraz za ścianą gabinetu w garażu bedą schody do piwnicy. Garaż będzie poszerzony o 1.5m (1m na schody do piwnicy i 0.5m garaż). W sumie trochę żałuję że nie wziąłem wersji z dwoma stanowiskami w garażu. W kuchni rezygnujemy ze spiżarni. Będzie wolne pomieszczenie w kotłowni, ponieważ z piecem uciekamy do piwnicy, więc w kotłowni zrobimy chyba spiżarnię.
Jeżeli chodzi o taras to NA PEWNO będzie on na ziemi czyli nie będziemy go robić na słupach czy cos w tym stylu. Cała piwnica będzie zasypana ziemią i nie będzie jej widać. W ten sposób powstanie zapewne spora skarpa na podwórku ale myślę że da się cośz tym zrobić. Myślę że jeżeli ten dom będzie miał taras w powietrzu, straci na wyglądzie. Zastanawiam się też na podnoszeniu ściany kolankowej. Z reguły zaburza to bryłę budynku. Sam nie wiem jak będzie najlepiej. Pomieszczenie nad garażem będzie najprawdopodobniej podzielone na pół. W jednej części będzie suszarnia z wejściem z łazienki. Druga część będzie garderobą z wejściem z pokoju.
Co do reszty to raczej bez zmian.

Pozdrawiam
Wes

berflinger
24-01-2007, 20:12
Witam serdecznie wszystkich miłośników Oriona.
Jestem na tym forum nowy, choć od kilkunastu dni jest ono moją podstawową lekturą. I tak po tej lekturze coraz bardziej przekonuje się do Oriona. Mam nadzieję, że będę mógł liczyć na Wasze rady. :)

Benkol
wspomniałeś, że w Twoim Orionie będzie/jest pompa ciepła.
Temat dla mnie interesujący. Czy mógłbyś napisać dlaczego akurat takie rozwiązanie, jakie są orientacyjne koszta inwestycji, gdzie najlepiej szukać i czym się kierować przy wyborze konkretnego rozwiązania?

Może trochę za dużo oczekuje na początek, ale chętnie skorzystałbym z rad.

Pozdrawiam.

mamba luna
24-01-2007, 22:16
prymasek-wlasnie sama niewiem czy to duzo czy malo, ale z tego co opisujecie, to raczej malo, bo z kosztorysow wychodzi, ze smialo moge wybudowac oriona bez garazu w stanie surowym zamknietym za ok. 150 000 (licze z instalacja) a moze za ciut wiecej??? a "pod klucz" za ok. 260 000 (oczywiscie ceny srednie i liczone z ekipa), ale z Waszych opisow wynika, ze jak nie bede miala przynajmniej 300 000 to nie mam co startowac :-?
no to teraz zglupialam ...

plaszcz wodny raczej musze zrobic, bo chociaz mam przylacza do gazu, to jeszcze tego gazu tam nie ma i dopiero maja do calego osiedla doprowadzic w tym roku (no chyba, ze zaczne budowac w przyszlym), a pompa-sama nie wiem-czekam na kosztorys...
czlowiek glupieje i wychodzi na to, ze trzeba miec jakies 500 000 na budowe :roll:

prymasek
25-01-2007, 07:12
czlowiek glupieje i wychodzi na to, ze trzeba miec jakies 500 000 na budowe :roll:

i wtedy byś spała spokojnie :-)

Benkol
25-01-2007, 09:23
Witaj Berflinger !


Pompa już jest i działa. :P Dlaczego-bo do gazu za daleko 500m.,olej drożeje , nikt zimą go do mnie nie dowiezie :evil: ,a brak magazynu na duże ilości.Chcieliśmy mieć ogrzewanie zupełnie bezobsługowe,bez przeglądów,czyszczenia kominów .....i udało się .Pompe montowała firma Climakomfort z Grudziądza.Urządzenie jest austryjackie i przyjeżdza z tamtąd w całości zmontowane.W momencie wyboru była to pompa z najwyższej półki.Kolektor ziemny zakopany na głębokości 1,5m.wypełniony jest gazem,który nie złużywa się wobec czego nie podlega kosztownym wymianą (tak jest w przypadku glikolu i solanki).Także zasada działania jest ważna tu opiera się na bezpośrednim parowaniu co daje kolejne korzyści ,ponieważ wyrzucamy dodatkowe pompki i ciecz pośrednią.W naszej pompie oddzielono funkcje grzewczą od grzania ciepłej wody.Do tego służy druga pompa pobierająca ciepłe powietrze z pomieszczenia i wyrzucające schłodzone ,zimą na zewnątrz ,a latem do pomieszczeń działając jako klimatyzacja.Taki podział jast korzystny ,ponieważ latem gdy potrzebujemy troche energi do ogrzania wody to nie musi działać duża pompa propanowa i grunt może się zregenerować przed kolejną zimą.Reszte wiadomości można znależć na stronach www.Climakomfort.pl A co do kosztów -boli i to bardzo.Cała inwestycja :wykop,ułożenie kolektorów gruntowych,ułożenie styropianu,dylatacji ,folii refleksyjnej,podłogówki i instalacja wszystkich urządzeń przy powierzchni podłogi 238m2 towydatek 70 000zł. :cry: Jeżeli będziesz chciał więcej informacji i rad pisz na priva.

Pozdrawiam[/quote]

agana
25-01-2007, 14:12
ale z Waszych opisow wynika, ze jak nie bede miala przynajmniej 300 000 to nie mam co startowac
Uważam, że te 300 trzeba mieć, no chyba że w większości będą kosztować Cię same materiały (duże upusty, ekipa wujków :wink: ).


płaszcz wodny to strata pieniędzy - liczył to mój kolega - zwrot około 10 lat co powoduje że nie ma to sensu po tym okresie i tak trzeba będzie wymieniać urządzenie....

To na ile wyceniony został ten płaszcz, który nie ukrywam planuję u siebie, jako alternatywę do ogrzewania gazowego.
Jakie u siebie zastosowaliście formy ogrzewania, a kominek tylko dla nastroju?

prymasek
25-01-2007, 15:05
nie wiem na ile wycenił
wiem że koleś sie na tym trochę zna bo zajmuję sie energią cieplną hehhee
i powiedział że to się nie opłaca bo koszty zwrócą sie po 10 latach

ja planuje piec uniwersalny na eko groszek owiec i jakieś inne badziewie i
pomocniczo gazowe
do tego kominek z rozprowadzeniem gorącego powietrza ale sie łamię bo nie jest to takie proste jakie miało być...

agana
25-01-2007, 15:26
Właśnie wczoraj się rozmyśliłam, jeśli chodzi o to gorące powietrze na rzecz płaszcza. Nawiew ma minusy: kurz i częstsze malowanie się kłania. Sama już nie wiem :roll:

mamba luna
25-01-2007, 19:55
czyli pompa ciepła to prawie koszt polowy domu-a kiedy to sie zwroci... :roll:
zastanawia mnie czemu plaszcz wodny jest do kitu?? jak czytam rozne na ten temat artykuly, to wcale nie jest glupia sprawa-zwlaszcza jak sie nie ma gazu, bo robic piec i brudzic nowy dom?? nie, nie, to nie dla mnie
ale ciagle przesladuja mnie pieniadze-kasa, kasa, kasa-nie wiem czy sie za budowe brac teraz czy poczekac-zwlaszcza, ze chyba bede rzygnowac z jedngo wykusza :roll: no i oriona stawiac bede bez garzu (to moze sie jednak zmieszcze?? :) )

szuna
25-01-2007, 22:12
gratuluje rozterek!!!!!!!!!!!!! RADA JEST JEDNA ZACZNIJ BUDOWAĆ BO TAK SIĘ NICZEGO NIE DOLICZYSZ. jest w budowaniu tysiące ukrytych kosztów bez kosztorysu. my mamy taki sam kredyt i połowa poszła a dom powoli się pnie do góry. co do pompy ciepła to zwraca się za skromne 20 lat. ale my ją bedziemy zakładać, ale nie za taki kosmos czyli skromne 70.000!!!!!!!!!!
musisz poszukać bo ofert na pompy jest coraz więcej i coraz taniej. Poza tym my będziemy montować na wiosnę więc zapraszam. co do kominka z płaszczem wodnym.. tu ważna jest regularność palenia, zatem to nie dla zapracowanych. Pomyście też że wszystkie te urządzenia potrzebują prądu a czasami się zdarza że go nie ma. zatem u nas pompa, kolektory, kominek z rozprowadzeniem jako ognisko domowe i chyba piec na eko groszek. zresztą za niektóre rozwiązania jest jakaśr efundacja?
ważne NIE LICZMY BO MOŻNA SIĘ PRZELICZYĆ TUDZIEŻ NIEDOLICZYĆ. pOZDRAWIAM :P

mamba luna
25-01-2007, 23:14
szuna-wiem co masz na mysli :wink: ale zawsze poczytac nie zaszkodzi :)
na pompe wodna przyslali mi oferte-koszt ze wszystkim to 39 000 z groszami-prawie 40 000, ale jeszcze musze sie zastanowic zwlaszcza, ze takie ogrzewnie staje sie bardziej dostepne dla zwyklych zjadaczy chleba, wiec moze jak rusze na wiosne to troche spuszcza z ceny :)
trzeba ropzwazyc wszystkie za i przeciw-bo dom jest na lata i to za duze pieniadze, wiec po co potem kuc, rozburzac, itd...
ale powiedz mi-czyli jak jest plaszcz wodny, to w lecie tez trzeba palic???
my rozwazalismy ogrzewanie na ekogroszek, ale tez nie wiem czy sie oplaca-za duzo tego wszystkiego... :roll:

Ollimpia
25-01-2007, 23:47
Prymasek, zaskoczyłeś mnie, płaszcz wodny ma się zwrócić dopiero po 10 latach? Planowałam go zainstalować, czytałam info, że zwraca się po dwóch latach regularnego użytkowania. Wydaje mi się, że to dobra alternatywa dla ogrzewania gazowego, które niestety stale drożeje. Warunek: musi być w ciągu dnia ktoś kto będzie w nim palił (i będzie:) Ale skoro mówisz, że dopiero po 10 latach... to sama już nie wiem... :roll: zwłaszcza, że to wydatek rzędu ok. 7 tys. pln.

Ollimpia
25-01-2007, 23:50
Prymasek, zaskoczyłeś mnie, płaszcz wodny zwraca się dopiero po 10 latach? wydawało mi się, że to dobra alternatywa dla ogrzewania gazowego, które stale drożeje. Czytałam, że zwraca się po dwóch latach regularnego użytkowania. Warunek: musi być ktoś w domu w ciągu dnia, kto będzie w nim palił (i będzie:) ale skoro mówisz, że po 10 latach... to sama już nie wiem... :roll: zwłaszcza, że to wydatek rzędu 8 tys. pln.

prymasek
26-01-2007, 07:30
Właśnie wczoraj się rozmyśliłam, jeśli chodzi o to gorące powietrze na rzecz płaszcza. Nawiew ma minusy: kurz i częstsze malowanie się kłania. Sama już nie wiem :roll:

wszystko zależy czy chodzi żeby uratować trochę ciepła przy paleniu okazjonalnym czy uznać kominek jako środek palenia codziennego i robić kotłownie w salonie

jeśli sporadycznie to się =po prostu nie opłaca inwestować w płaszcz wodny i w instalację z włączeniem i zabezpieczeniem płaszcza

jeśli kotłownia w salonie to jakby na to nie patrzeć tez masz kurz i codzienne "obowiązkowe" palenie

nikt nie obiecywał że będzie łatwo :-?

prymasek
26-01-2007, 07:34
Prymasek, zaskoczyłeś mnie, płaszcz wodny ma się zwrócić dopiero po 10 latach? Planowałam go zainstalować, czytałam info, że zwraca się po dwóch latach regularnego użytkowania. Wydaje mi się, że to dobra alternatywa dla ogrzewania gazowego, które niestety stale drożeje. Warunek: musi być w ciągu dnia ktoś kto będzie w nim palił (i będzie:) Ale skoro mówisz, że dopiero po 10 latach... to sama już nie wiem... :roll: zwłaszcza, że to wydatek rzędu ok. 7 tys. pln.

ja też sie zaskoczyłem jak mi to koleś powiedział

inna sprawa że jeśli palisz regularnie cały dzień to ma to pewnie większy sens gdy nie masz kiedy palić...

Ollimpia
26-01-2007, 20:41
Prymasek, miałeś rację! dziś byliśmy rozeznać sprawę kominka i sprzedawca poinformował nas, że płaszcz wodny zwraca się dopiero po 8 latach! W związku z tym rezygnujemy z płaszcza. Nie będziemy też robić nawiewów z kominka na poddasze (koszt ok. 3 tys.), bo widzieliśmy jak się brudzą ściany przy kratce nawiewowej po miesiącu użytkowania (miał kilka "aktywnych" kominków w salonie sprzedaży) :evil: Ponadto mówił, że żeby ogrzać nawiewem dodatkowo inne pomieszczenia oprócz salonu trzeba by było dłużej i intensywniej palić w kominku, a na to też trzeba mieć czas. Przy weekendowym paleniu ta inwestycja się nie opłaca.

Acha, podobno najlepszy okres na kupowanie drewna do kominka (jak się w tym roku wprowadzamy to trzeba już o tym pomyśleć) to marzec, są wtedy najlepsze ceny i najlepsze drewno. Na jesień będzie już ciężko dostać dobre drewno i w dobrej cenie.
Pozdrowienia
:D :D

wieskolek
27-01-2007, 09:09
Witam

Mi się wydaje że, montaż wkładu z płaszczem wodnym i tak jest najlepszą alternatywą. Wkłady kominkowe mają dość duże moce (od 10kW wzwyż). Jest to za dużo, żeby ogrzewać tylko salon. Wydaje mi się że może następować zjawisko, że w salonie będzie wysoka temperatura (za wysoka) a w pomieszczeniach na górze może być chłodno i trzeba będzie dogrzewać. Nie można też liczyć na to, że gorące powietrze grawitacyjnie będzie wędrować na górę schodami do poszczególnych pomieszczeń. Rozprowadzenie gorącego powietrza rurami może jest i dobre ale rzeczywiście ściany będą brudne przy wylotach. Trzeba też wiedzieć, że gorące powietrze będzie przypalać gromadzący się kurz i roztocza, czyli alergicy mogą odczuwać pewne dolegliwości przebywając w takich pomieszczeniach. Warto się może zastanowić nad zainstalowaniem wentylatora który wymusi obieg powietrza i będzie zasysał powietrze z pomieszczenia i wymusi powrót "zużytego powietrza" na dół z powrotem do kominka. Szybszy obieg powietrza jest lepszy ponieważ następuje mieszanie czyli w miarę stała remperatura w każdym pomieszczeniu, jak również powietrze wymuszone będzie nieco chłodniejsze, może więc nie następować zjawisko przypalania. Kratki i sciany może też będą wtedy nie takie brudne. Taki wentylator może być zamontowany w kominku i może wpychać zimne powietrze do kominka celem jego ogrzania. Najlepiej żeby wentylator był cichy (jest w salonie) i w miarę możliwości regulowane obroty.
Nie jestem fachowcem od kominków i pewnych kwestiach mogę się mylić, ale w moim Orionie chyba zdecyduję się na płaszcz wodny, tym bardziej że pod salonem bedziemy mieli piwnicę i piec węglowy, przez to podpięcie kominka do instalacji grzweczej jest prostsze.

szuna
27-01-2007, 11:38
trudno pracować i palić w kominku, by cały dzień utrzymać w nim ogień. chyba że mieszka się z dziadkami, którzy wrzucaja do paleniska.
jednak wyliczono,że nadal pozostaje to najtańszym źródłem grzewczym. Wieskolek czy to zbieżność czy Twoim hobby jest depeche mode :lol:

wieskolek
27-01-2007, 12:07
Cześć Szuna

Żadna zbieżność, masz rację z tym DM, czyżbyśmy mieli okazję mieć jakiś kontakt wcześniej?

Pozdrawiam

wieskolek
27-01-2007, 12:11
Czyli i w muzyce i w budownictwie mamy te same gusty. Tak trzymać!!!!

Pozdrawiam

mamba luna
27-01-2007, 15:54
no to mam pytania z innej beczki-aczkolwiek moze juz omawianej:
1. czy zlikwidowaliscie wykusze (oba czy jeden)??
2. czy ktos z Was buduje Oriona z Ytonga??
3. i czy moge prosic o jakies fotki, bo nie widzialam na zywo z zewnatrz ani tym bardziej w srodku-jestem ciekawa jak to wyglada, czy na duzy domek, czy na maly?? jak ze schodami, kominkiem?? chodzi mi o Oriona juz wytynkowanego-foty sa na poczatku strony, ale u mnie same krzyzyki, poza tym linki tez nie dzialaja juz :(

szuna
27-01-2007, 20:33
Co do DM to jeszcze się nie spotkaliśmy ale znam Twój nick. zapewne coś kiedyś dojdzie do skutku. Cieszę się ze możemy się tutaj spotkać!! :D :D :D

p001exp3
29-01-2007, 07:28
Witam,
Mam ogromną prośbę - jesteśmy obecnie na etapie wyboru projektu i po wielu perypetiach postanowiliśmy postawić na ORION'a w wersji z podwójnym garażem. Czy ktoś z Was, kto ma już ten domek postawiony choćby w stanie surowym byłby tak miły i zechciał się z nami skontaktować? Chcielibyśmy obejrzeć taki domek w realu, bo na projektach to wszystkie ładnie wyglądają. Mieszkamy na Mazurach.

agata duda
30-01-2007, 19:11
My z mężem również jesteśmy na etapie wyboru projektu. Wahaliśmy się między Saturnem a Orionem ale w końcu wybraliśmy Oriona. Jednak tak jak p001exp3, chcielibyśmy bardzo zobaczyć domek w całej okazałości "na żywo" czy ktoś byłby tak uprzejmy aby zaprezentować nam swój domek. My jesteśmy z Warszawy. Bylibyśmy baaaaardzo wdzięczni. Czekamy również z niecierpliwością na jakieś fajne zdjęcia domków z zewnątrz jak i wewnątrz.

karola&łukasz
30-01-2007, 22:28
Witamy wszystkich forumowiczów!
Jesteśmy tu po raz pierwszy ale z wielkim zainteresowaniem śledzimy Wasze poczynania dotyczące budowy Oriona.
Podobnie jak Wy jesteśmy zauroczeni tym projektem. Przed jego kupnem bardzo chcielibyśmy zobaczyc jego realizację nie tylko na zedjęciach ale także na żywo.Jesteśmy z Gniezna i bardzo bylibyśmy wdzięczni gdyby ktoś ( z Wielkopolski) kto ma wybudowanego Oriona mógłby nam go pokazać.
Serdecznie pozdrawiamy! :D

prymasek
31-01-2007, 10:17
Witamy wszystkich forumowiczów!
Jesteśmy tu po raz pierwszy ale z wielkim zainteresowaniem śledzimy Wasze poczynania dotyczące budowy Oriona.
Podobnie jak Wy jesteśmy zauroczeni tym projektem. Przed jego kupnem bardzo chcielibyśmy zobaczyc jego realizację nie tylko na zedjęciach ale także na żywo.Jesteśmy z Gniezna i bardzo bylibyśmy wdzięczni gdyby ktoś ( z Wielkopolski) kto ma wybudowanego Oriona mógłby nam go pokazać.
Serdecznie pozdrawiamy! :D

no jest kilka osób z wielkopolski :-)
np ja tylko że orion sie buduje jeśli chcecie dajcie znać na priv

Ollimpia
31-01-2007, 21:30
Cześć Wszystkim!
Najpierw odpowiedzi: nie zlikwidowałam wykuszy, nie buduję z Ytonga, ale jestem z Wlkp. na etapie stan surowy otwarty, jak chcecie dajcie znać na priv.

Ollimpia
31-01-2007, 21:46
"Starzy" Forumowicze, mam do Was pilne pytanie dot. okien:

1). czy w salonie zostawiliście okno w wymiarze 1200x2300 a w pokoju od frontu nad kuchnią 1200 x 2100, są w całości czy podzieliliście te okna na pół?
Boję się, że w całości będą za duże skrzydła do otwierania.

2). Czy macie progi w oknach na taras i balkonowych?

Miśka, a jak to było u Ciebie, bo nie zwróciłam na to uwagi?
Z góry wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam :)